Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 170 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 12.08.2009 14:07
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




Sacco Joe - Palestina


SACH - Gentlemani svobody
Dědictví Havlíčkovo 1927,pův.brož.

Sach V. - Frantík kladivo a spol.
Nakladatel :Orbis Rok vydání :1943 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky - čb il., vyprávěný příběh (na technická příručka) - určeno mladým kutilům, kteří mají zájem o technické věci

SACH Vladimír - Vědecké řízení práce v družstevnictví
Rok vydání : 1928

SACHAR Louis - Holes
Rok vydání : 2002

SACHARNOV - Pohádky o lvech a plachetnicích
1985

SACHARNOV - Dobrodružství na dně moří
1985

Sacharnov S. - Dobrodružství na dně moří
LN 1985

SACHARNOV S. - Všichni muži přes palubu


Sacharnov Svjatoslav - Po mořích kolem světa
Dětská námořní encyklopedie.
Praha 1982 Albatros
4°,326s.,váz.


SACHARNOV Svjatoslav - Dobrodružství na dně moří
Rok vydání :1985 - il.L.Grunt, lamino, perf.stav 

SACHARNOV Svjatoslav - Všichni muži přes palubu
Rok vydání : 1967

Sacharnov Svjatoslav - Po mořích kolem světa - dětská námořní encyklopedie
A4, lam, 328 s., il. L. Škanov 1982 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Sacharov A. - Štěpan Razin
Nakladatel :Lidové nakl. Rok vydání :1980 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :obálka chybí - Kučera Ctirad překlad, dedikace a podpis překladatele

Sacharov Andrej - Stěpan Razin
Pravdivý příběh o životě a smrti legendárního vůdce kozáckých povstání.
Praha 1980 Lidové nakladatelství
8°,252s.,váz.


Sacharov Andrej - Stěpan Razin- Kroika XVII. Století
1980 LN, napsáno v jazyce: Česky

SACHER - Na počátku stála smrt
NV 1970

SACHER - Pod rozstříleným praporem
NV 1969

SACHER - MASOCH - Die schwarze Zarin
Rok vydání : 1969

SACHER Petr - Zapovězená cesta
Rok vydání : 1980 Poznámka :PmD, linoryt K.Kryl

SACHER Richard - Byl jsem bulvární novinář. Autentická zpráva o stavu novinářské etiky u nás
Rok vydání :1998 - brož., 143 s. 

Sacher V. - Pod rozstříleným praporem
NV 1991

SACHER Vilém - Pod rozstříleným praporem
Rok vydání : 1969

SACHER-MASOCH - Venuše v kožichu
1991

Sachet A. - Příběhy Starého Zákona
A4, Oppl, 84 s., il. G. Doré, typo A. V. Hrska 1936 Mazáč, napsáno v jazyce: Česky

SACHS John - Soukromé životy hvězd
Rok vydání : 1993

SACHS Robert - Zdraví pro život
Rok vydání : 1996

Sachs Robert - Zdraví pro život - tajemství tibetské ájurvédy
194 s. 1997 Evos/KK, napsáno v jazyce: Česky

SACHSE - Thema con variationy
1978 Vrcholná období v životě a díle J.S.Bacha

SACHSENWEGER R. / MÜTZE K. - Oftalmologická optika a nauka o brýlích. Programovaný text
Rok vydání :1979 - Avicenum, 400 s., 186 vyobr. 

SACKETT - Poklad v bouři
Šmidt 1947, il. Černý-Klatovský

SACKETT Bert - Poklad v bouři
Rok vydání : 1947

Sackett/Barrett /Jones - Ilustrovaný atlas světa
A4, 98 s. 2000 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

SACKMANN Horst - Fysikální chemie
Rok vydání :1957

SACKVILLE-WEST V. - The dark island
Rok vydání :1935 - Bernhard Tauchnitz, Leipzig, PB, 272 p. 

SADE - Justina aneb Prokletí ctností


SADE - Nehody ctnosti
1990

SADE - Justina - Julietta


SADE - Stodvacet dnů Sodomy


SADE - Zoloe


SADE D.A. F. de - Justina čili prokletí ctnosti
Rok vydání :1990 - brož. 

Sade de M. - Philosophie im Boudoir (německy)
Nakladatel :Muncher Rok vydání :1980 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná - 200 Seiten, Exquisit Bucher 112

Sade Donatien Alphonso Francois De - Julietta čeli slasti neřesti


Sade markýz de - 120 dnů Sodomy
326 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Otto, Praha Rok vydání : 1992

SADECKÝ - Podivné námluvy Arthura Hilla
Obelisk

Sadek V. - Šedinová J. - Pražské Ghetto
126 barevných snímků Jiří Macht. Text česky, anglicky, německy, francouzsky a italsky.
Praha 1991 Olympia
4°,157s.,váz.


Sadek Vl. - Šedinová J. - Pražské Ghetto
126 barevných fotografií Jiří Macht, text také v ANJ, ITJ, FRJ, NJ, 158 stran, původní vazba celoplátěná s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Olympia, Praha Rok vydání : 1991

Sadek,Šedinová - Pražské ghetto
Nakladatel :Olympia Rok vydání :1991 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka - VF, 160 str., Macht J. 126 převážně celostránkových bar foto, cizojazyčné resumé

SADIL - Ze světa našich hor
Žikeš,foto Sadílek

SADIL - Planety
1963, Malá moderní encyklopedie

Sadil J.,Pešek L. - Planet Erde
Artia 1970

SADIL,PEŠEK - Planeta Země
Artia 1970 nebo japonsky

SADIL,PŘÍHODA - Procházky vesmírem


SADÍLEK - Akvarijní rostliny
1965

SADÍLEK - Zo sveta našich hor
Slovtour 1949

SADÍLEK Vladimír - Bielovodská dolina
Rok vydání :1968 - slovensky 

Sadílek Vladimír - Ze světa našich hor
letní krásy horské přírody - 83 obr. Příl 1948 Žikeš, napsáno v jazyce: Česky

Sadílek Vladimír - Ze světa našich hor - Zima
1946 Žikeš, napsáno v jazyce: Česky

SADÍLEK Vladimír - Akvarijní rostliny
Rok vydání : 1965

SADÍLEK Vladimír - Zo sveta našich hor
Rok vydání : 1949

Sadílek, Vladimír - Akvarijní rostliny
Rok :1965

Sadoul - Dějiny světového filmu od Lumiéra až do současné doby
616. stran., INTAKTNÍ stav, celoplátno s obálkou Vydavatel : Orbis Rok vydání : 1963

SADOUL G. - Zázraky filmu
Rok vydání : 1962

SADOUL G. - Dějiny světového filmu


SADOUL G. - Meliés


SADOUL G. - Zázraky filmu
1962

SADOUL G. - Chaplin
1954

Sadoul G. - Zázraky filmu
Práce 1962

Sadoul G. - Dějiny světového filmu
Orbis 1963

Sadoul G. - Dějiny filmu - Od Lumiéra až do doby současné
Nakladatel :Orbis Rok vydání :1958 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky - 480 stran, čb foto,Dějiny světového filmu, 285 čb foto z významných svět. filmů a100 životopisných profilů nejznámějších svět. režisérů

Sadoul Georges - Jacques Callot - Zrcadlo své doby 1592 - 1635
Ocpl, 276 s., 118 repro původ. rytin, vaz a typo S. Kohout, b. přeb. 1964 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

Sadoul Georges - Charlie Chaplin
215 stran, čb. vyobrazení, původní vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1956

SADOUL Georges - Charlie Chaplin
Rok vydání : 1954 Poznámka :vč. přebalu

SADOUL Georges - Dějiny filmu
Rok vydání : 1958 Poznámka :váz., A4, vč.obálky

Sadoul Georges - Charlie Chaplin
Ocpl, 212 s., 40 s obr příl. 1954 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Sadoul Georges - Dějiny světového filmu
A4, 620 s., foto 1963 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Sadoul, Georges - Zázraky filmu
Práce, technický výbeběr do kapsy Rok :1958

SADOVEANU - Ankucina hospoda
1960

SADOVEANU - Tři jezdci
1928

SADOVEANU - Soud Nikoary Podkovy
1955

SADOVEANU - Konec století v Bukurešti
1979

SADOVEANU - Mitrea Kokor
Družstevní práce 1951

SADOVEANU - Ostrov květů
MF 1956

SADOVEANU - Země za mlhou


Sadoveanu I. M. - Konec století v Bukurešti
Ocpl, 316 s. 1979 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

SADOVEANU Mihail - Země za mlhou
Rok vydání :1960 - il.A.Paderlík, od 13 let 

Sadovnikov - Jak jsem zachránil oceán
Rok :1980

SADOVNIKOV Georgij - Prodavač dobrodružství
Rok vydání :1972 - sci-fi, il.M.Stecker, odřený obal 

SAFAR Howard - Evakuace
Rok vydání :1996 - il.M.Havlíček 

SAFFRONOVÁ - Kaviár-Fascinující cesta za utajenými dějinami kaviáru
BBart

SAFÍR - Čertík a jeho svět
o jezevčíkovi

Safír - Čertík a jeho svět
114 stran, ilustrace Karel Beneš, původní vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros Rok vydání : 1978

SAFÍR - Hmyz je docela jiný
1986

Safír M. - Hmyz je docela jiný
Nakladatel :Albatros Rok vydání :1978 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky - 150 str., mnoho bar a čb foto

Safir Marcel - Hmyz je docela jiný
1978 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

SAFÍR Marcel - Hmyz je docela jiný
Rok vydání :1986 - Albatros, pro čtenáře od 12 let, č/b a barevné fotografie autora, výborný stav 

SAFÍR Marcel - Čertík a jeho svět
Rok vydání :1987 - A4,il.K.Beneš, perf.stav 

SAFÍR Marcel - Hmyz je docela jiný
Rok vydání : 1978 Poznámka :A 4

Safír Marcel - Čertík a jeho svět
A4, lam, 120 s., il. K. Beneš 1978 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

SAFJAN - Země nikoho
SSP

Safleh Nidal - Proč se vraždí v Izraeli
Palestinské memento 2002 Eko-konzult, napsáno v jazyce: Česky

Safronovovi, Jurij a Světlana - Vnuci našich vnuků
SNPL Rok :1962

Sagan C. - Kontakt
Eminent 1997Vysvětlení co je kosmos,vesmír,jeho budoucnost

Sagan Carl - - Komety - Tajemní poslové z hvězd
Doslov Jiří Grygar, prvních 20 stran mírně zvlněno, 318 stran, četná vyobrazení barevná, původní vazba s obálkou 4°, velmi dobrý stav Vydavatel : Eminent Rok vydání : 1998

Sagan Francoise - Aimez-vous Brahms
Obr, 190 s. 1961 Juillard, napsáno v jazyce: French

Saganová - Dobrý deň, smútok
dokonalý stav, r.v.1966
Vydavatel : Slovenský spisovateľ

SAGANOVÁ - Tři romány o lásce
1970

SAGANOVÁ - Hedvábné oči
1987

SAGANOVÁ - Jeden úsměv


SAGANOVÁ - Někdy i housle- Zámek ve Švédsku
1967

Saganová - Mé nejhezčí vzpomínky
Rok :1990

Saganová F. - Zámek ve Švédsku, Někdy i housle
Orbis 1967

Saganová F. - Mé nejhezčí vzpomínky
ČS 1990

Saganová F. - Tři romány o lásce
Odeon 1970

Saganová F. - Hedvábné oči
Melantrich 1987

Saganová F. - Jeden úsměv
ČS 1957

Saganová F. - Hedvábné oči
Nakladatel :Melantrich Rok vydání :1987 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Saganová F. - Hedvábné pouto
Nakladatel :ČS Rok vydání :1993 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná

Saganová F. - Mé nejhezčí vzpomínky
Nakladatel :ČS Rok vydání :1990 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Saganová Francoise - Tři romány o lásce
Obr, 206 s. 1970 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Saganová Francoise - Hedvábné oči
1986 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

SAGANOVÁ Francoise - Zámek ve Švédsku/ Někdy i housle
Rok vydání : 1967

SAGANOVÁ Francoise - Někdy i housle/Zámek ve Švédsku
Rok vydání : 1967 Poznámka :Divadlo sv. 102

SAGANOVÁ Francoise - Odtrúbené
Rok vydání :1966

SAGANOVÁ Francoise - Odtrúbené
Rok vydání :1966

SAGANOVÁ Francoise - Dobrý deň smútok
Rok vydání :1966

Saganová Francoise - Dobrý deň, smútok, Akýsi úsmev
Obr, 168 s, přel.Brandobur,Belnai 1991 SloSpi, napsáno v jazyce: Slovensky

Saganová Francoise - Mé nejhezčí vzpomínky
1990 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Saganová Francoise - Mé nejhezčí vzpomínky
1990 ČS, napsáno v jazyce: Česky

SAGANOVÁ Francoise - Mé nejhezčí vzpomínky
Rok vydání :1990

SAGANOVÁ Francoise - Mé nejhezčí vzpomínky
Rok vydání :1990

SAGANOVÁ Francoise - Jeden úsměv
Rok vydání :1957 - il.E.Milén 

SAGANOVÁ Francoise - Hedvábné oči
Rok vydání :1987

Saganová Francoise - Zámek ve Švédsku/ Někdy i housle
Obr, 156 s. 1967 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Saganová Francoise - Někdy i housle, Zámek ve Švédsku
Obr, 156 s. 1967 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Saganová, Francoise - Tři romány o lásce
Rok :1970

Saganová, Francoise - Někdy i housle, Zámek ve Švédsk
divadelní hry Rok :1967

SAGE Alain René le - Příběhy Gila Blase ze Santillany
Rok vydání :1952 - il.F.Hudeček 

SAGE Alain René le - Gil Blas
Rok vydání :1957 - il.K.Vávra 

Sage Le - Gil Blas 1-2
Slovensky, dedikace bez souvislosti na titulu, 283 + 407 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Slovenské vydavatelství, Bratislava Rok vydání : 1955

Sage, Alain-René Le - Kulhavý ďábel
Rok :1972

SAGEOVÁ Angie - Magyk. Příběhy Septimuse Heapa
Rok vydání :2005 - jako nová 

Sagl Wolfgang - Die Ermittlung der Entschadigung von Waldflachen
Oppl, 75str. 1967 Ostrerreichischer Agrarverlag, napsáno v jazyce: German

Sagman Stephen W. - Jak si poradit s Windows v každé situaci
A4, Obr, 280 s. 2002 Computer Press, napsáno v jazyce: Česky

Sagner Karin - Claude Monet 1840 - 1926 - A Feast for the Eyes
A4, 220 s., ca 150 bar vyobr 1998 Taschen, napsáno v jazyce: English

Sahan Karel - Z hlubin srdce
A5, Ocpl, 278s. 1966 Č.Kat.Charity, napsáno v jazyce: Česky

SAHÁNEK Josef - Televise
Rok vydání :1941 - Jednota českých matematiků a fysiků, Cesta k vědění, sv. 14, brož., 117 s. A6 

SAHÁNEK Josef - Vznik světla v plynech
Rok vydání :1941 - Jednota českých matematiků a fysiků, Cesta k vědění, sv. 9, brož., 112 s. A6 

Sahánek Josef - Vznik světla v plynech
Obr, 112 s., 25 vyobr. 1941 JČMF, napsáno v jazyce: Česky

SAHÁNEK Josef - Televize
Rok vydání : 1941

Sahánek S. - Přehledné dějiny německého písemnictví
Graf.unie 1941

SAHÁNEK Stanislav - Literární biedermeier
Rok vydání : 1938

Sahia Alexandru - Výkřik
1950 Mír, napsáno v jazyce: Česky

Sahn Sa - Hráčka go
Nakladatel :Motto Rok vydání :2003 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka - 220 str.

Sahu Set-Sayd - Věštění z kostek - tajemství egyptské věštby
Anotace : systém věštění z hodu třemi kostkami odpovídá na kladené otázky pomocí výkladu jednotlivých kombinací
Vyšlo : 15.05.2003
Počet stran : 147
Nakladatelství : Fontána 2003

Sahula - Za soumraku Tábora
Historický román, původní brož 8°, obálka František Jeřábek, intaktní stav Vydavatel : Družina literární a umělecká, Olomouc Rok vydání : 1939

Sahula, Jiří - Pokrok v době Karla IV a v době husitské
Hlasy katolického spolku tiskového, roční XXXIII., číslo 3. Polpl. vazba se zlacením na hřbetě. Praha, Cyrillo-Methodějská knihtiskárna V. Kotrba, 1902, 139 S., 8°. Velmi pěkný stav.

Sahula, Jiří - Obraz doby Svatováclavské - II. díl
Časových úvah svazek 317. OBrož. Hradec Králové, Tiskové Družstvo, 1929, 64 S., malá 8°. Obálka mírně potrhána a křehká. Jinak v pěkném stavu.

Sahula, Jiří - Obraz doby Svatováclavské - III. díl
Časových úvah svazek 318. OBrož. Hradec Králové, Tiskové Družstvo, 1929, 48 S., malá 8°. Obálka mírně potrhána a křehká. Jinak v pěkném stavu.

SAID - Děvče ze zlatého rohu
SLK 1942

Said Edward W. - Orientalismus


SAIKAKU - Největší rozkošnice
1967 bez obálky

Saikaku - Největší rozkošnice
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1967 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky

Saikaku - Největší rozkošnice
Odeon, Praha, 1967, velmi dobrý stav, pův. vazba s přebalem,ten lehce zašpiněný a natržený, 1. vydání, 205 stran, Beletrie a poezie, Saikaku - Největší rozkošnice

Saikaku - Největší rozkošnice
Odeon, Praha, 1967, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem,ten je na hřbetu zažloutlý, v horním kraji mírně pomačkaný, 1. vydání, překlad M. Novák, 205 stran, Beletrie a poezie, Saikaku - Největší rozkošnice

Saile - Posvátnější je pravda
původní vazba /poloplátěná/, intaktní stav, 267.str., titulní list, Karel Svolinský Vydavatel : Symposion Škyřík Rok vydání : 1941

Saile - Posvátnější je pravda
původní vazba /celoplátěná/, intaktní stav, 267.str., titulní list, Karel Svolinský Vydavatel : Symposion Škyřík Rok vydání : 1941

Saile O. - Posvátnější je pravda
Praha 1941,sv.144,úprava a kresby K.Svolinský

Saile O. - Posvátnější je pravda
Nakladatel :Symposion Rok vydání :1941 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :původní vazba Stav obálky :obálka chybí - Svolinský K. - úprava a vazba

SAILER Leopold Friedrich - Stadt Wien
Rok vydání : 1959 Poznámka :obrazová

Sailer V. - Byli jsme tři lékaři
SN 1972, Ústí n.L.

SAILER Vojtěch - Byli jsme tři lékaři
Rok vydání :1972

Sailí Ganéš - Kámasútra
Ženská sexualita fascinuje a budí zájem po staletí. Vátsjájanova Kámasútra, tvořící mezník mezi staroindickými klasickými texty o umění lásky, zůstavá jedinečnou poctou zlaté epoše indického liberalismu, kdy pohlavní rozkoš byla osvobozena od jednostranné dominance může. Vátsjájana zdůrazňoval roli rozkoše v životě muže i ženy, pokud je založena na rovnováze mezi zodpovědností a smyslností. (váz., 208 str., 17x24 cm) kniha je nová, nepoškozená
ISBN : 80-7234-540-0
Vydavatel : Rebo, 2006

SAINER,JEZDINSKÝ - Řidičova abeceda
Škubal a Machajdík 1948

SAINT CHERON Michael de - Elie Wiesel. Zlo a exil
Rok vydání :2000 - brož., 208 s. 

Saint Phale T. - Slunečnice
MF 1973

SAINT PHALLE - Slunečnice
MF 1973

Saint Phalle Thérese - Slunečnice
Ocpl 1973 MF, napsáno v jazyce: Česky

Saint Phalle Thérése de - Mýtina
1980 MF, napsáno v jazyce: Česky

Saint Phalle, Thérése de - Slunečnice
Rok :1973

Saint René - Jeanne Cricq - Jaro mrtvých
122 stran, I. vydání, obálka Zdenek Rossmann, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1946

Saint- Marcouxová - Byla jsem hvězdou
Obr., il.J. Kovařík 1971 Albatrosf, napsáno v jazyce: Česky

SAINT-CÉRÉRE - Le Noël du petit trappeur
Les Albums Roses, il. G. Giannini

Saint-Exupéry Antoine - Moje planeta
Malý princ, Kurýr, Noční let, Země lidí, Vál. Pilot - Ocpl, b. ob. 1976 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky

Saint-Exupéry Antoine de - Terre des hommes
1962 UčPedIz, napsáno v jazyce: French

SAINT-EXUPÉRY Antoine de - Pošta na juh
Rok vydání :1966 - A6, přebal a frontispice N.Rappensbergerová, slovensky 

SAINT-EXUPÉRY Antoine de - Válečné zápisy
Rok vydání :1994

SAINT-EXUPÉRY Antoine de - Válečný pilot
Rok vydání :1967 - Světový válečný román, sv.2  

SAINT-EXUPÉRY Antoine de - Válečný pilot
Rok vydání :1967 - Světový válečný román, sv.2  

Saint-Exupéry Antoine de - Terre des hommes
Obr, 190 s. 1973 Gallimard, napsáno v jazyce: French

Saint-Exupéry Antoine de - Noční let - spolu se Země lidí, Kurýr na jih
Ocpl, 280 s., il. J. Velčovský 1988 MF, napsáno v jazyce: Česky

SAINT-EXUPÉRY Antoine de - Citadela
Rok vydání :2002 - ob.V.Verner,jako nové 

SAINT-EXUPÉRY Antoine de - Citadela
Rok vydání :1998

SAINT-LAURENT George E. - Spirituality and World Religions. A Comparative Introduction
Rok vydání :2000 - Mayfield Publishing Company, 265 s. 

SAINT-OMER - Útěcha nebes pro nemocné a trpící
Francl 1915

SAINT-PIERRE - Paul a Virginie
Bradáč 1925

Saint-Pierre B. de - Pavel a Virginie
Nakladatel :Orel Rok vydání :1931 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :původní vazba Stav obálky :obálka chybí - Bouda C. obr. autora, úprava, Reprodukce dřevorytů franc. mistrů

Saint-Pierre Bern. De - Pavel a Virginie
il. M. Leloir 1907 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Saint-Pierre Bernardin - Paul et Virginie
Oppl 1901 Velhagen, napsáno v jazyce: French

Saint-Pierre Bernardine - Paul et Virginie
1909 Leipzig, napsáno v jazyce: French

SAINT-SIMON - La Cour de Louis XIV.


SAINT-SIMON Henri de - Paměti
Rok vydání : 1959 Poznámka :A 4

Sainte-Crois A. L. - Černá ruka - La mano negra
Ppl, 308 s. 1900 Nár. politika, napsáno v jazyce: Česky

SAJNER - Práce na elektrických zařízeních a jejich obsluha
1988

SAJNER - Práce na elektrických zařízeních a jejich obsluha
1987

SAK - Salon dvou století
Paseka 2003

SAK Robert - Rieger
Rok vydání : 1993 Poznámka :nová

Sak Robert - Salon dvou století - Anna Lauermannová-Mikschová a její hosté
277 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Paseka, Praha Rok vydání : 2003

Sakai S. - Zera nad Pacifikem
Nakladatel :NV Rok vydání :1994 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino - 250 str.

SAKAI STAN - Usagi yojimbo - kozel samotář a dítě .


Sakamoto/Anderson ad. - Aurora Borealis
64 str. - foto polární záře 1999 Todd Communication, napsáno v jazyce: English

Sakamotová Kerri - Elektrické pole
2002 Talpress, napsáno v jazyce: Česky

Saki - Léčba neklidem
kart. 288 s., il. P. Poš 1989 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Saki - Kruté šprýmy
Obr, 158 s. 1995 IŽ, napsáno v jazyce: Česky

Saki - Léčba neklidem
Odeon 1989

SAKI - Léčba neklidem
Rok vydání :2001 - ed.svět.autorů, brož., 256 s. 

Saki - Léčba neklidem
Odeon, Praha, 1989, velmi dobrý stav, pův. vazba s přebalem (ten lehce pošk. a zašpiněný), ilustrace Petr Poš, 2. vydání, 282 stran, Beletrie a poezie, Saki - Léčba neklidem

Sakja - pandita - Pokladnice moudrých rčení
Odeon, Praha, 1984, velmi dobrý stav, mírně odřené hrany desek, přebal též, původní kartonová vazba s přebalem, obálka a vazba - Jan Jiskra, 1. vydání, 216 stran, Společenské vědy, Sakja - pandita - Pokladnice moudrých rčení

Sakja Trizin - Odpoutání od čtyř lpění
Anotace : Nauky předané v Merigaru (Itálie) 25.-28. června 1998
Vyšlo : 05.04.2005
Počet stran : 40
Nakladatelství : Dzogčhen 2004

Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7185-783-1
EAN : 9788071857839
Originál :Sakjä legšä žugso (sa skja´i legs bšad bžugs so)
Překlad : Josef Kolmaš, Jana Štroblová
Formát : 216 stran, 15x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (3. opravené vydání)


Anotace : Více než čtyři sta padesát veršovaných aforismů významného tibetského teologa a představeného buddhistické školy Sakja, duchaplně se v devíti rozpravách zamýšlejících nad nejrůznějšími projevy mravnosti, patřičnosti a ušlechtilosti v lidském chování, představuje jedinečný a čtenářsky vděčný soubor orientální moudrosti, jehož platnost nesetřelo ani osm století, která uplynula od pravděpodobné doby jeho vzniku.
Z tibetštiny přeložil a doslov napsal Josef Kolmaš, přebásnila Jana Štroblová.

Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7185-783-1
EAN : 9788071857839
Originál :Sakjä legšä žugso (sa skja´i legs bšad bžugs so)
Překlad : Josef Kolmaš, Jana Štroblová
Formát : 216 stran, 15x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (3. opravené vydání)


Anotace : Více než čtyři sta padesát veršovaných aforismů významného tibetského teologa a představeného buddhistické školy Sakja, duchaplně se v devíti rozpravách zamýšlejících nad nejrůznějšími projevy mravnosti, patřičnosti a ušlechtilosti v lidském chování, představuje jedinečný a čtenářsky vděčný soubor orientální moudrosti, jehož platnost nesetřelo ani osm století, která uplynula od pravděpodobné doby jeho vzniku.
Z tibetštiny přeložil a doslov napsal Josef Kolmaš, přebásnila Jana Štroblová.

SAKJA-PANDITA - Pokladnice moudrých rčení
Rok vydání :1988 - A6, 220 s., výborný stav 

SAKJA-PANDITA - Pokladnice moudrých rčení
Rok vydání :1988

Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení
220 s., il. 1988 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Sakja-Pandita - Pokladnice moudrých rčení
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1984 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka - MF, tibetská čtyřverší - aforismy

Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení
1984 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení
Odeon, Praha, 1988, velmi dobrý stav, pův. vazba s přebalem, obálka Jan Jiskra, 216 stran, Společenské vědy, Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení

Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení
Odeon, Praha, 1988, výborný stav, pův. vazba s přebalem, 216 stran, Společenské vědy, Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení

Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení
Odeon, Praha, 1988, výborný stav, karton vazba, lesklý papírový přebal, 218 stran, Společenské vědy, Sakja-pandita - Pokladnice moudrých rčení

SAKOWSKI Helmut - Rivalové
Rok vydání :1979 - ob.K.Kroupa 

SAKSONOV - Ostrov plavčíků
SNDK 1965

Saksonov - Ostrov plavčíků
Rok :1965

Saksonov Vladimír - Ostrov plavčíků
1965 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Sakula - Průša se navrací
Rok vydání : 1999

Sakyong Mipham - Váš svět je váš svět
Vyšlo : 09.01.2009
Počet stran : 193
Nakladatelství : Pragma 2008

Sal Severe - Co dělat, aby se vaše děti správně chovaly
Anotace : Unavuje vás říkat dětem všechno čtyřikrát? Rozčilují vás některé zvyky vašich dětí? Jak se chovat, když děti zlobí?
Vyšlo : 27.09.2002
Počet stran : 195
Nakladatelství : Portál 2002

SALABA S./ MATĚNA A. - Mechanika I. - Statika pro SPŠ strojnické
Rok vydání :1977 - 144 s., 232 obr., velmi dobrý stav 

Salaba/ Matěna - Mechanika I - Statika pro SPŠ strojnické
A4, lam, 144 s., 232 obr., + tab. 1977 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

SALABOVI Marie a Tomáš - Semafor jaký byl a jaký je
Rok vydání : 2006

Salach/Plazak/Sanok - 500 testových otázek z fyziky pro SŠ a zkoušky na VŠ
Obr, 128 s. 1993 SPN, napsáno v jazyce: Česky

SALAČ - Stolničení
Merkur 1980

Salač A. L. - Škola kreslení 1, 2, 4, 6, 7
A4, volné listy b.d. Minerva, napsáno v jazyce: Česky

SALAČ A.L. - Slezskéé jařmo
Rok vydání : 1925

Salač G. - Stolničení
Fortuna 2004

Salač Gustav - Stolničení
lam, 3č4 str. 1979 SPN, napsáno v jazyce: Česky

SALAJKA Milan - Rozhovory o duchovní práci v církvi
Rok vydání : 1948

SALAJKA Milan - Rozhovory o duchovní práci v církvi
Rok vydání : 1977

SALAJKA Milan - Křesťanská bohoslužba
Rok vydání : 1985 Poznámka :A4

SALAJKA Milan - Modlitba věřícího společenství
Rok vydání : 1979

SALAJKA Milan - Člověk před boží tváří
Rok vydání : 1966

SALAVA/ TŮMA - Amfora na cestách
Rok vydání : 2002 Poznámka :Masopust, Veselý, Šťastný

Salava/Tůma - Amfora na cestách
bar. fota 2002 KK, napsáno v jazyce: Česky

Salazar L. - Historie proslulého kazatele Fray Gerundia
Kuncíř 1927, pův.brož, výborný stav

Salazar Lebon Francois - Historie proslulého kazatele Fray Gerundia
145 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Ladislav Kuncíř, Praha Rok vydání : 1927

SALÁM JILEMNICKÝ, KOMÍN - Tichá bouře-To je skoro básnička
Rozevlátá palice 1997

Salcman Martin - Václav Rabas
40 stran, čb. a bar. reprodukce na přílohách, I. vydání, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vyd. ministerstva informací Rok vydání : 1948

SALDA F. X. - Básně
Rok vydání : 1997 Poznámka :(nová)

SALDA F. X. - Zástupové
Rok vydání : 1921

SALES P. Vavřinec - Jěžísovo srdce světu
Rok vydání : 1968

SALESKÝ - Úvod do zbožného života
Krystal 1947 pův.vazba (1990 za 90,-)

SALESKÝ František - Duchovní nauka
Rok vydání : 1990

SALESKÝ František sv. - Navedení k životu zbožnému
Rok vydání : 1935 Poznámka :A6, váz.

SALESKÝ SV.František - Uvod do zbožného života
Rok vydání : 1992

Salewsky Rudolf - Twice Twenty-eight Little Stories to tell mit Wörterbuch
Oppl, 76 a 32 s. 1941 Westermann, napsáno v jazyce: English

SALFELLNER - Víno a medicína
Vitalis 1992

Salfellner H. - Víno a medicína
Vitalis 1992

SALGARI - Černý korzár (KOD 100)


SALGARI - Tygři z Mompracemu
edice 13,chybí desky

SALGARI - Město malomocného krále
Hanácké nakl.

Salgari E. - Černý korzár - KOD 100
Nakladatel :KOD 100 Rok vydání :1967 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino - 1. vydání, čb il.

SALGARI E./D´IVOI P./ZHOŘ A./FERRY G./ŠIMÁČEK R./ŠIMON K./VERNE J./ALTSHELLER J. - Hora světla/Honba za rádiem/Poctivý abe/Poklad ve zlatém údolí/Ve znamení W/Poklad pouště/Záhadné dobrodružství velrybářské lodi/Ztracení lovci
Rok vydání :1970 - A4, edice Karavana sv. 34 - 39, šedá vazba, perf.stav 

Salgari Emilio - Černý korzár
Svazek 100, 235 stran, původní vazba 8°, ilustrace J. Vraštil, velmi dobrý stav, razítka z knihovny ! Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1988

SALGARI Emilio - Sandokan
Rok vydání : 1990 Poznámka :A 4, 5 sešitů

SALGARI Emilio - Dcery faraonů
Rok vydání : 1993

SALGARI Emilio - Černý korzár
Rok vydání :1988 - KOD sv.100 

SALGARI Emilio - Město malomocného krále
Poznámka :A 4, vč. obálky

SALGARI Emilio - K severní točně
Poznámka :orig. vazba, roztžený hřbet

Salgari Emilio - Tygři z Mompracemu
Sandokan vůdcem pirátů.
Praha 1973 Mladá fronta
8°,216s.,brož.


Salgari Emilio - Tygři z Mompracemu
214 stran, ilustrace Vladimír Novák, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1973

Salgari Emilio - Město malomocného krále
Siam 1974 Albatros KOD, napsáno v jazyce: Česky

SALGARI Emilio - Černý korzár
Rok vydání :1988 - KOD sv.100 

Salgari, Emilio - Černý korzár
Knihy odvahy a dobrodružství, Státní nakladatelství Dětské knihy Praha, 1967, svazek 100, 250 str., váz. vazba-velmi dobrý stav.

Salgari, Emilio - Černý korzár
edice KOD č. 100 Rok :1988

Salgari, Emilio, ilustroval Vraštil, Jaromír - Černý korzár
Knihy odvahy a dobrodružství, Státní nakladatelství Dětské knihy Praha, 1967, svazek 100, 250 str., váz. vazba-velmi dobrý stav.

SALICHOV Arif - Eropolit
Rok vydání : 1993 Poznámka :brož.

SALICKÝ Albert - Návod k použití rozvedeného muže. Přechod kvantity v kvalitu
Rok vydání :2005 - vyd. Metafora, 240 s., velmi dobrý stav 

SALIEROVÁ - Sex test
Desire na přání U 01/98

SALIEROVÁ Patty - Sex test
Rok vydání :1998

Salim Michael - Vnitřní bdělost
Anotace : kompaktní učení zabývající se obtížným úkolem vnitřního probuzení člověka za pomoci méně známých technik jógy a meditace
Vyšlo : 09.01.2009
Počet stran : 271
Nakladatelství : Pragma 2008

Salim Murad - Zahraniční politika Slovenské republiky jako faktor konsolidace demokracie na Slovensku
Nakladatel : Luboš MAREK - 3K
Edice :Deus et Gentes
ISBN : 80-86263-94-0
EAN : 9788086263946
Formát : 112 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Zahraniční politika Slovenské republiky. Autor vyučuje politologii na JU v Českých Budějovicích.

Salim Murad - Zahraniční politika Slovenské republiky jako faktor konsolidace demokracie na Slovensku
Nakladatel : Luboš MAREK - 3K
Edice :Deus et Gentes
ISBN : 80-86263-94-0
EAN : 9788086263946
Formát : 112 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Zahraniční politika Slovenské republiky. Autor vyučuje politologii na JU v Českých Budějovicích.

SALINARI Carlo - O moderní italské literatuře
Rok vydání : 1964 Poznámka : edice dílna

SALINGER - Kdo chytá v žitě


SALINGER - Franny a Zooey
Odeon 1987

SALINGER - Vzhůru,tesaři
1987

Salinger J. D. - Vzhůru tesaři, do výše střechu zvedně .

Nakladatel: Knižná dielňa Timotej
Jazyk: česky
Formát: 194 stran, 19x11cm, brožovaná vazba, 220gr.


Salinger J. D. - Franny a Zooey
Novela o touze po nalezení smyslu života je citlivým obrazem něžného vztahu matky a jejích dvou nejmladších dětí.
Nakladatel: Knižní klub
Jazyk: česky
Originál: Franny and Zooey, překlad: Luba a Rudolf Pellarovi
Formát: 144 stran, 20,7x13cm, vázaná vazba, 220gr.
Rok vydání: 2006 (3. vydání)

Salinger J. D. - Franny a Zooey
I. vydání, 175 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1987

Salinger J. D. - Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte
I. vydání, 186 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1987

Salinger J. D. - Kdo chytá v žitě
Obr, 200 s. 1979 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Salinger J. D. - Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte
1987 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

SALINGER J. D. - The Catcher in the Rye
Rok vydání : 1976

Salinger J.D. - Vzhůru tesaři,do výše střechu zvedněte! Franny a Zooey 2 sv.
Odeon 1987

SALINGER J.D. - For Esme with love and squalor
Rok vydání : 1960 Poznámka :brož

SALINGER J.D. - Franny a Zooey
Rok vydání :1987

SALINGER J.D. - Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte!
Rok vydání :1987

Salis/Brinckmann ad. - Die Sechs Bucher der Kunst - von Salis/Kunst des Altertums, Kuhnel/Kunst des Orients, Schlosser/Kunst des Mittelalters, Escher - Renaissance, Brinckmann - Rokokos, Schmidt - Gegenwart
b.d. Athenaion (1910?), napsáno v jazyce: German

SALIVAROVÁ - Nebe,peklo,ráj
Scarabeus 2001

SALIVAROVÁ - Honzlová


SALIVAROVÁ - Pánská jízda
1968

Salivarová Zdena - Honzlová
Autorka je manželkou Josefa Škvoreckého a spoluzakladatelkou exilového nakladatelství 68 Publishers.
Praha 1990 Art-servis
8°,254s.,brož.


Salivarová Zdena - Honzlová
254 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : AS Rok vydání : 1990

Salivarová Zdena - Honzlová
Obr, 256 s. 1990 ArtS, napsáno v jazyce: Česky

SALIVAROVÁ Zdena - Tma
Rok vydání : 1990

SALIVAROVÁ Zdena - Nebe peklo ráj
Rok vydání : 2001 Poznámka :nová

SALIVAROVÁ Zdena - Honzlová
Rok vydání : 2001 Poznámka :nová

Salivarová Zdena - Honzlová
Rok vydání :1990

Salivarová Zdena - Honzlová
Rok vydání :1990

SALIVAROVÁ, ŠKVORECKÝ - Opustíš - li mne zahyneš
Rok vydání : 1993

Salivarová, Zdena - Honzlová
Rok :1990

SALJAPIN F. I. - Můj život
Rok vydání : 1938

Saljas E. A. - Ataman Usťja - pověst z Povolží
1897 Matice lidu, napsáno v jazyce: Česky

SALKEY Andrew/ŠOLC Václav - Hurikán / Synové kondorů
Rok vydání :1987 - edice Karavana, A4 

Sallis Susan - Daughters of the Moon
Obr, 510 s. 1993 Corgi, napsáno v jazyce: English

SALLMANN Jean-Michel - Čarodjnice, ďáblovy nevěsty
Rok vydání : 1994

Sallustii, Crispi C. - Wálka s Jugurthau (Bellum Jugurthii)
Brož. 150 str. 8°. Praha, Enderský, 1834. Z latiny Norbert Waniek. Velmi dobrý stav.

Sally Ann Voaková - Hubneme s čokoládou
Anotace : diety, které umožní udržet vaši touhu po čokoládě v rozumných mezích v závislosti na tom, proč vlastně čokoládu jíte
Vyšlo : 05.03.2002
Počet stran : 129
Nakladatelství : Ivo Železný 1999

Sally Jeffrie - Kniha pro správné holky - Jak oslnit kdykoliv a kdekoliv
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0730-4
EAN : 9788025307304
Originál :The Girl´s Book of Glamour. A Guide to Being a Goddess
Překlad : Mgr. Dagmar Brejlová
Formát : 120 stran, 205x13,2cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Pokračování oblíbené knihy pro všechny správné holky.

Sally Jeffrie - Kniha pro správné holky - Jak oslnit kdykoliv a kdekoliv
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0730-4
EAN : 9788025307304
Originál :The Girl´s Book of Glamour. A Guide to Being a Goddess
Překlad : Mgr. Dagmar Brejlová
Formát : 120 stran, 205x13,2cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Pokračování oblíbené knihy pro všechny správné holky.

Sally McGhee - Take Back Your Life!: Using Microsoft Outlook to Get Organized and Stay Organized
Datum vydání: září 2004
Nakladatel: Microsoft Press
ISBN: 0-7356-2040-7
EAN: 9780735620407

25-Word Description
If you re bogged down by too many e-mail messages, action items, and interruptions, reclaim control of your workday by applying the same time-management and productivity techniques used in leading companies.

75-Word Description
Unrelenting e-mail. Conflicting commitments. Endless interruptions. In Take Back Your Life!, productivity expert Sally McGhee shows you how to take control and reclaim something you thought you d lost forever your work-life balance. Now you can benefit from Sally s popular and highly regarded corporate education programs, learning simple but powerful techniques for rebalancing your personal and professional commitments using the productivity features in Microsoft Outlook .
Learn the proven methods that will empower you to:
? Clear away distractions and loose ends and focus on what s really important to you and your business.
? Take charge of your productivity using techniques and processes designed by McGhee Productivity Solutions and implemented in numerous Fortune 500 companies.
? Customize and exploit the productivity features in Microsoft Outlook to help you create balance at home and on the job.
When you change your approach, you can change your results. So learn what thousands of Sally s clients worldwide have discovered about taking control of their everyday productivity and start transforming your own life today! [Note: Take Back Your Life! covers Microsoft Office Outlook 2003, Outlook Version 2002, and Outlook 2000]

Sally Morningstarová - Velká obrazová encyklopedie předpovídání budoucnosti
Svojtka CO, Praha, 2002, výborný stav, jako nová, orig.lamino.vazba, přebal, první vydání, 256 stran, Společenské vědy, Sally Morningstarová - Velká obrazová encyklopedie předpovídání budoucnosti

Sally-Anne Robinsonová - Pokušení
Ikar, Praha, 1996, velmi dobrý stav, mírně zažloutlé listy, orig. lamin. vazba s přebalem, 1. vydání, 408 stran, Beletrie a poezie, Sally-Anne Robinsonová - Pokušení

Salman Rushdie - Zem pod jejíma nohama
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7185-371-2
EAN : 9788071853718
Originál :The Ground Beneath Her Feet
Překlad : Pavel Dominik
Formát : 472 stran, 23x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Román světoznámého britského prozaika, barvitý příběh populární zpěvačky Víny a jejího milence Ormuse, je originální variací na orfeovský mýtus, podanou pro Rushdieho typickým vypravěčsky vášnivým a jazykově invenčním způsobem, ale zároveň i výstižným komentářem moderního světa zmítaného sociálními, kulturními a etnickými problémy. Zatím posledním dílem Salmana Rushdieho (1947) vydaným v českém překladu je román Maurův poslední vzdech (1995, č. 1999). Autorův stěžejní román Děti půlnoci (1981, č. 1995) byl r. 1993 jmenován nejlepším z děl oceněných v předchozích pětadvaceti letech prestižní britskou literární cenou Booker Prize.

Salman Rushdie - Hanba
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7185-449-2
EAN : 9788071854494
Originál :Shame
Překlad : Pavel Dominik
Formát : 280 stran, 23,5x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. upravené vydání)


Anotace : V honosném sídle ´daleko u hranic v městě K.´ se třem zhanobeným sestrám narodí syn Omar Chajjám Šakíl. Když se konečně odpoutá od trojjediného lůna, vyjde z domu jako dychtivý voyeur všech metamorfóz hanby, před níž ho jeho matky chtěly uchránit? Rushdieho hořkou ´moderní pohádku´ inspirovanou moderními dějinami Pákistánu lze číst jako čistou fikci, politický pamflet, legendu i skutečnost, tak jako ve svých ostatních dílech však autor čtenáře strhne především svou brilantní fabulační schopností a jazykovým mistrovstvím, uchovaným i ve vynikajícím českém překladu.

Salman Rushdie - Zem pod jejíma nohama
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7185-371-2
EAN : 9788071853718
Originál :The Ground Beneath Her Feet
Překlad : Pavel Dominik
Formát : 472 stran, 23x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Román světoznámého britského prozaika, barvitý příběh populární zpěvačky Víny a jejího milence Ormuse, je originální variací na orfeovský mýtus, podanou pro Rushdieho typickým vypravěčsky vášnivým a jazykově invenčním způsobem, ale zároveň i výstižným komentářem moderního světa zmítaného sociálními, kulturními a etnickými problémy. Zatím posledním dílem Salmana Rushdieho (1947) vydaným v českém překladu je román Maurův poslední vzdech (1995, č. 1999). Autorův stěžejní román Děti půlnoci (1981, č. 1995) byl r. 1993 jmenován nejlepším z děl oceněných v předchozích pětadvaceti letech prestižní britskou literární cenou Booker Prize.

Salman Rushdie - Hanba
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7185-449-2
EAN : 9788071854494
Originál :Shame
Překlad : Pavel Dominik
Formát : 280 stran, 23,5x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. upravené vydání)


Anotace : V honosném sídle ´daleko u hranic v městě K.´ se třem zhanobeným sestrám narodí syn Omar Chajjám Šakíl. Když se konečně odpoutá od trojjediného lůna, vyjde z domu jako dychtivý voyeur všech metamorfóz hanby, před níž ho jeho matky chtěly uchránit? Rushdieho hořkou ´moderní pohádku´ inspirovanou moderními dějinami Pákistánu lze číst jako čistou fikci, politický pamflet, legendu i skutečnost, tak jako ve svých ostatních dílech však autor čtenáře strhne především svou brilantní fabulační schopností a jazykovým mistrovstvím, uchovaným i ve vynikajícím českém překladu.

SALMINELOVÁ Sally - Dlouhé jaro
Rok vydání :1940

Salminenová Sally - Dlouhé jaro
Ocpl, 416 s. 1940 Neubert, napsáno v jazyce: Česky

SALMON - Modigliani
Odeon 1968

SALMON André - Modigliani
Rok vydání : 1968

SALMON Christian - Jsem posedlý číslem sedm (interview s Milanem Kunderou)
Rok vydání : 1996 Poznámka :brož.

SALNER Peter - Premeny Bratislavy 1939-1993
Rok vydání : 1998 Psáno ve slovenštině

Salontay Daniel - Tu
Už při prvním poslechu autorského výběru dosud vydaných CD (September - 2001, Šinadisk - 2001, Tu - 2002, In Virgo - 2003, Svetadiely - 2005) bratislavské skupiny Dlhé Diely (dnes přejmenované na Longital) zaujme sympatická snaha o vlastní, dobrodružný přístup při hledání osobitého muzikanstké výrazu. Druhé autoské album kytaristy Dana Salontaye (doprovázeného Dlhými Diely: Šinou a Mariánem Slávkou) nabízí křehké, velmi osobité a textově i muzikantsky hravé písničkářství, odkazující k takovým legendám slovenské scény jako jsou např. Dežo Ursiny a Ivan Štrpka. Ostatně, Dana Salontaye už je možno také považovat za persónu slovenské scény, byl členem mnohých formací, Neuropa nebo Ali Ibn Rachid, spolupracoval také s legendárním Martinem Burlasem či Zuzanou Homolovou.
Tracklist:
01. Príchod
02. Zo dňa na deň
03. Zubami nechtami
04. Tu
05. Moruša
06. Jedného letca
07. Hnedá hlina
08. Povedomá pesnička
09. Ginko
10. Ako dunaj
11. Decko má šecko
12. Odchod


Salten F. - Bambi
Borový 1928

SALTYKOV - ŠČEDRIN - Vybrané pohádky
Rok vydání : 1952 Poznámka :il. Brychta

Saltykov M.J. - Pošechoňská stařina
b.d. Otto, napsáno v jazyce: Česky

Saltykov M.J. - Páni Golovlevi
1893 Otto, napsáno v jazyce: Česky

Saltykov M.J. - Páni Golovlevi
Nakladatel :Otto Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :nepůvodní vazba, převazba Stav obálky :neuvedeno - vlepeno ex libris

Saltykov Ščedryn - Historie jednoho města
Moskva, 1948, velmi dobrý stav, pův. polopl. vazba, desky jsou v krajích lehce odřené, mírně zažloutlé listy, čb. ilustrace, 266 stran, Beletrie a poezie, Saltykov Ščedryn - Historie jednoho města

SALTYKOV- ŠČEDRIN - Bajky
il.Hanák

Saltykov- Ščedrin - Golovlevské panstvo
ob. + il. F. Tichý 1952 DP, napsáno v jazyce: Česky

Saltykov-Sčedrin M. J. - Dějiny jednoho města
ob. + 49 il. V. Rada 1949 DP, napsáno v jazyce: Česky

SALTYKOV-ŠČEDRIN - Golovlevské panstvo


SALTYKOV-ŠČEDRIN - Byl jsem v Evropě


SALTYKOV-ŠČEDRIN - Výbor z díla


SALTYKOV-ŠČEDRIN - Pohádky-Asyl Monrepos- Byl jsem v Evropě


SALTYKOV-ŠČEDRIN - Vybrané pohádky
1952,il.Ambrožová,Brychta

SALTYKOV-ŠČEDRIN - Stohlavá saň
LN 1974,ob. a il. A.Born

SALTYKOV-ŠČEDRIN - Pazuchin (2LP)
Divadlo Na zábradlí

Saltykov-Ščedrin - Golovlevské panstvo
Nakladatel :dp Rok vydání :1952 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky - Tichý F. čb il a bar obálka

Saltykov-Ščedrin - Golovlevské panstvo
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1974 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Saltykov-Ščedrin - Pohádky
Rok :1976

Saltykov-Ščedrin M. I. - Vybrané pohádky
Ocpl. A4, il. L. Ambrožová a J. Brychta 1952 MF, napsáno v jazyce: Česky

SALTYKOV-ŠČEDRIN M.J. - Nevinné povídky. Satiry v próze
Rok vydání :1952 - bez obálky 

Saltykov-Ščedrin M.J. - Stohlavá saň
LN 1974

Saltykov-Ščedrin M.J. - Páni Taštkentci
SNKLHU 1954,Knihovna klasiků

SALTYKOV-ŠČEDRIN M.J. - Gololevské panstvo
Rok vydání : 1952 Poznámka :ob. Tichý

SALTYKOV-ŠČEDRIN M.J. - Pompaduři a pompadurky, Dějiny jednoho města
Rok vydání : 1958 Poznámka :sv. 5

SALTYKOV-ŠČEDRIN M.J. - Páni taškentci, Příznaky doby
Rok vydání : 1954 Poznámka :sv. 4

SALTYKOV-ŠČEDRIN M.J. - Obrázky z gubernie
Rok vydání : 1951 Poznámka :sv. 1

SALTYKOV-ŠČEDRIN M.J. - Nevinné povídky, Satiry v próze
Rok vydání : 1952 Poznámka :sv. 2

SALTYKOV-ŠČEDRIN M.J. - Pohádky
Rok vydání :1976 - il. A.Born 

SALTYKOV-ŠČEDRIN M.J. - Dějiny jednoho města
Rok vydání :1936 - ob. V.Rada 

Saltykov-Ščedrin, Michail Jevgrafovič - Golovlevské panstvo
Klub čtenářů Odeon Rok :1974

SALTYKOV.ŠČEDRIN - Nevinné povídky - Satiry v proze
1951,ob.Muzika

SALTYKOV.ŠČEDRIN - Pošechonské staré časy
1976,ob.Muzika

Salvador Dalí - Tajný život Salvadora Dalího
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-582-X
EAN : 9788072095827
Originál :The Secret Life of Salvador Dalí
Překlad : Ludmila Vaňková
Formát : 396 stran, 20,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Tato kniha je monumentem, který si vystavěl na vlastní počest sám Salvador Dalí. Jakkoli mu chybí falešná skromnost, jeho úpřimnost je strhující. Dalí odhaluje svá tajemství takřka bezohledným způsobem. Kniha je vášnivou autobiografií umělce-génia.

Salvador Dalí - Tajný život Salvadora Dalího
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-582-X
EAN : 9788072095827
Originál :The Secret Life of Salvador Dalí
Překlad : Ludmila Vaňková
Formát : 396 stran, 20,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Tato kniha je monumentem, který si vystavěl na vlastní počest sám Salvador Dalí. Jakkoli mu chybí falešná skromnost, jeho úpřimnost je strhující. Dalí odhaluje svá tajemství takřka bezohledným způsobem. Kniha je vášnivou autobiografií umělce-génia.

Salvatore R.A. - Bedwyrův meč
And Classic 1997

Salvini Roberto - Giotto
1941 Goldmann, napsáno v jazyce: German

Salzer E.H. - Pěstování rostlin bez půdy
SZN 1968

SALZER Ernst M. - Pěstování rostlin bez půdy
Rok vydání :1968 - brož., 147 s.  

Sam Al-Jajjoka - Psychometrické testy
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
100 stran černobílých
Datum vydání: leden 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0845-7
EAN: 978-80-2510-845-1

Psychometrické testy jsou u zaměstnavatelů stále oblíbenější. Používají je při náboru zaměstnanců, jsou rovněž obsaženy v programech rozvoje personálu a poskytují podrobné informace o osobnosti a způsobilosti k výkonu povolání. Psychometrické testy jsou otázky provázené několika odpověďmi, z nichž jen jedna je správná. Otázky mají být zodpovězeny v krátkém čase, obvykle s použitím tužky a papíru nebo na počítači.

Kniha nabízí praktická cvičení vhodná pro ty, kteří se připravují na testy používané při přijímání zaměstnanců do oblasti managementu, finančnictví a informačních technologiích, i když některá cvičení nejsou určena výhradně pro tyto sféry a mají širší působnost. Velké množství materiálů k procvičování napomůže zvýšit u uchazečů znalost konkrétních typů testů, na které mohou narazit, což sníží jejich nervozitu v reálné situaci a zlepší výsledky při náročném výběrovém řízení. Velmi cenný je jasný výklad a autorovy rady, jak k řešení testů přistupovat, aby se člověk co nejkratší cestou dostal k výsledku testu.

O autorovi:

Dr. Sam Al-Jajjoka pracuje jako špičkový konzultant informačních technologií společnosti Inet Global UK, která poskytuje řešení pro síťové sestavy a management. Předtím byl lektorem na katedře elektroinženýrství Univerzity v Hull a pracoval také jako softwarový inženýr v Německu.


Sam Fujera - Nový začátek - Zrozen ke zdraví (1)
Anotace : obohacení a pochopení života probíhá i přes správně energeticky pochopenou stravu pokud možno co nejpřírodnější (+ recepty)
Vyšlo : 04.05.2006
Počet stran : 131
Nakladatelství : Alman 2006

Sam Fujera - Volání duše - Zrozen k pravdě (2)
Anotace : hladivá slova utřiďující orientaci v prostoru poznání a pomáhající postoupit zas o kousek dál po klikaté stezce duchovního růstu
Vyšlo : 09.11.2006
Počet stran : 159
Nakladatelství : Alman 2006

Sam Holden - Deník zoufalého otce
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0550-8
EAN : 9788025305508
Originál :Diary of a Hapiess Househusband
Překlad : Zdík Dušek
Formát : 128 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Deník zoufalého otce vypráví příběh Sama, který ztratil práci a neochotně souhlasí s tím, že zůstane doma, bude pečovat o rodinu a jeho žena se vrátí zpátky do práce. Záhy však pozná, že mateřská dovolená není žádná hračka. Představa, že si bude celé dny číst noviny v parku, zatímco si jeho děti budou tiše hrát, se brzy rozplyne.

Sam Holden - Deník zoufalého otce
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0550-8
EAN : 9788025305508
Originál :Diary of a Hapiess Househusband
Překlad : Zdík Dušek
Formát : 128 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Deník zoufalého otce vypráví příběh Sama, který ztratil práci a neochotně souhlasí s tím, že zůstane doma, bude pečovat o rodinu a jeho žena se vrátí zpátky do práce. Záhy však pozná, že mateřská dovolená není žádná hračka. Představa, že si bude celé dny číst noviny v parku, zatímco si jeho děti budou tiše hrát, se brzy rozplyne.

Sam J. Lundwall - Nic pro hrdiny
Podtitul : Bernhard Dobyvatel
Nakladatel : Triton
Edice :Trifid
ISBN : 80-7254-531-0
EAN : 9788072545315
Originál :Inga hjältar här
Překlad : Ivo Železný
Formát : 391 stran, 16x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Voják planetární federace Bernhard je vyslán, aby prozkoumal statisíce let vylidněnou Zemi. Planetu ale ovládá příšerně se nudící počítač, který ji zabydlel postavami ze všemožných literárních braků. Bernharda doprovází věrný, byť poněkud zbabělý robotický politruk Robodruh. Schizoidní mise může začít?

Sam J. Lundwall - Nic pro hrdiny
Podtitul : Bernhard Dobyvatel
Nakladatel : Triton
Edice :Trifid
ISBN : 80-7254-531-0
EAN : 9788072545315
Originál :Inga hjältar här
Překlad : Ivo Železný
Formát : 391 stran, 16x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Voják planetární federace Bernhard je vyslán, aby prozkoumal statisíce let vylidněnou Zemi. Planetu ale ovládá příšerně se nudící počítač, který ji zabydlel postavami ze všemožných literárních braků. Bernharda doprovází věrný, byť poněkud zbabělý robotický politruk Robodruh. Schizoidní mise může začít?

Sam Shepard - Simpatico
Nakladatel : Divadelní ústav
Edice :Současná hra
ISBN : 80-7008-108-2_
EAN : 9788070081082
Originál :Simpatico
Překlad : Dana Hábová
Formát : 114 stran, 23x15,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Nejnovější Shepardova hra zkoumá jeho oblíbená témata bratrství, zrady, viny, krize identity, úpadku. Hra pro 3 muže a 3 ženy.

Sam Shepard - Simpatico
Nakladatel : Divadelní ústav
Edice :Současná hra
ISBN : 80-7008-108-2_
EAN : 9788070081082
Originál :Simpatico
Překlad : Dana Hábová
Formát : 114 stran, 23x15,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Nejnovější Shepardova hra zkoumá jeho oblíbená témata bratrství, zrady, viny, krize identity, úpadku. Hra pro 3 muže a 3 ženy.

Sam Shepard - Motelové kroniky
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 978-80-7287-134-6
EAN : 9788072871346
Originál :Motel Cronicles
Překlad : Snížek, Luboš
Formát : 172 stran, 17,4x10,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Autobiografické příběhy spisovatele, dramatika (např. Láskou posedlí), scénáristy (např. Zabriskie Point), filmového herce a hudebníka Sama Sheparda.
Kniha, z níž vychází cenami ověnčený film Wima Wenderse Paříž, Texas (1984), ukazuje syrovou krásu pustiny amerického Západu, jež se stává hořkou metaforou Amerického snu. Sam Shepard je šaman šaman Nového světa. Sam je stejně americký jako peyotl, kouzelné houbičky, rock and roll a medicinmanovy váčky.

Sam Shepard - Motelové kroniky
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 978-80-7287-134-6
EAN : 9788072871346
Originál :Motel Cronicles
Překlad : Snížek, Luboš
Formát : 172 stran, 17,4x10,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Autobiografické příběhy spisovatele, dramatika (např. Láskou posedlí), scénáristy (např. Zabriskie Point), filmového herce a hudebníka Sama Sheparda.
Kniha, z níž vychází cenami ověnčený film Wima Wenderse Paříž, Texas (1984), ukazuje syrovou krásu pustiny amerického Západu, jež se stává hořkou metaforou Amerického snu. Sam Shepard je šaman šaman Nového světa. Sam je stejně americký jako peyotl, kouzelné houbičky, rock and roll a medicinmanovy váčky.

Sam Wellman - Jan Kalvín
Nakladatel : Stefanos
ISBN : 80-903102-9-X
EAN : 9788090310292
Formát : 160 stran, 19x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dnešní historikové líčí Jana Kalvína převážně v pochmurných barvách. Hovoří o něm jako o studeném, necitelném a vypočítavém člověku, který přísně ovládal bezmocný a vyděšený lid, fundamentalistovi .
Je pravda, že nelze najít plnou omluvu pro závažné přehmaty, které Kalvín se svým okruhem spolupracovníků v Ženevě zastával vůči odpůrcům své reformy.
Kalvín sám byl typem křesťanského učence, který horlivě studoval Písmo a snažil se jeho pravdy aplikovat v každodenním životě věřícího, byl svými současníky znám jako neobyčejně skromný a odříkavý člověk, který poctivě a zaníceně bojuje boj víry podle svého nejhlubšího přesvědčení.
Jeho svědectví je proto přínosné zejména dnešní církvi, která často opouští vážnost a závaznost biblické zvěsti a selhává tak právě tam, kde byl Jan Kalvín svému Spasiteli oddán celým srdcem.
Bylo by proto užitečné pohlédnout na tuto velkou postavu církevních dějin s novou otevřeností a bez neopodstatněných předsudků. Snad by k tomu mohl přispět i tento krátký nástin života Jana Kalvína, církevního reformátora, který byl v českém jazyce dosud poněkud opomíjen.

Sam Wellman - Jan Kalvín
Nakladatel : Stefanos
ISBN : 80-903102-9-X
EAN : 9788090310292
Formát : 160 stran, 19x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dnešní historikové líčí Jana Kalvína převážně v pochmurných barvách. Hovoří o něm jako o studeném, necitelném a vypočítavém člověku, který přísně ovládal bezmocný a vyděšený lid, fundamentalistovi .
Je pravda, že nelze najít plnou omluvu pro závažné přehmaty, které Kalvín se svým okruhem spolupracovníků v Ženevě zastával vůči odpůrcům své reformy.
Kalvín sám byl typem křesťanského učence, který horlivě studoval Písmo a snažil se jeho pravdy aplikovat v každodenním životě věřícího, byl svými současníky znám jako neobyčejně skromný a odříkavý člověk, který poctivě a zaníceně bojuje boj víry podle svého nejhlubšího přesvědčení.
Jeho svědectví je proto přínosné zejména dnešní církvi, která často opouští vážnost a závaznost biblické zvěsti a selhává tak právě tam, kde byl Jan Kalvín svému Spasiteli oddán celým srdcem.
Bylo by proto užitečné pohlédnout na tuto velkou postavu církevních dějin s novou otevřeností a bez neopodstatněných předsudků. Snad by k tomu mohl přispět i tento krátký nástin života Jana Kalvína, církevního reformátora, který byl v českém jazyce dosud poněkud opomíjen.

SAMAGALSKI A. / BUCKLEY M. - China. A travel survival kit
Rok vydání :1984 - Lonely Planet, 820 s. 

Samain Albert - Le Chariot d or
Francouzsky, 236 stran, obálka vevázána, polokožená vazba se zlacenou ořízkou 8°, stav velmi dobrý, ,írné opotřebení růžků Vydavatel : Mercvre de France, Paris Rok vydání :

SAMANKOVA Eva - Cheb
Rok vydání : 1974

Samantha Glenová - Záchranáři
Nakladatel : Chvojkovo nakladatelství
ISBN : 80-86183-17-3
EAN : 9788086183176
Formát : 208 stran, 30 x 13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1999


Anotace : Kniha popisuje činnost lidí a zvláště cvičených nadaných psů při vyhledávání a vyprošťování lidí zasypaných při zemětřeseních a jiných katastrofách.

Samantha Glenová - Záchranáři
Nakladatel : Chvojkovo nakladatelství
ISBN : 80-86183-17-3
EAN : 9788086183176
Formát : 208 stran, 30 x 13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1999


Anotace : Kniha popisuje činnost lidí a zvláště cvičených nadaných psů při vyhledávání a vyprošťování lidí zasypaných při zemětřeseních a jiných katastrofách.

SAMARAKIS - Omyl


Samarin Viktor - Saň mohutní
Čína - Obr. 1981 APN, napsáno v jazyce: Česky

SAMAROV - Plevno
1913

SAMAT - Hlídač býků
DP 1926,Rambousek

Samat J.T. - Hlídač býků
Nakladatel :dp Rok vydání :1926 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :původní vazba - obálka vevázána

Samatino Moscati - Foiničané
Orbis, Praha, 1975, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, četné čb. fotografie a obrázky, 238 stran, Historie, Samatino Moscati - Foiničané

SAMEDOGLU Jusif - Den popravy
Rok vydání :1990 - ob.P.Hrach 

SAMEDOGLU Jusif - Den popravy
Rok vydání :1990 - ob.P.Hrach 

SAMEKOVÁ - Cvičme s dětmi
1993

SAMEŠ Miroslav - Malým vozem za Polárkou
Rok vydání : 1969 Poznámka :A6

SAMHABER - Jižní Amerika
Neubert 1939

Samhaber, Ernst - Jižní Amerika
Čin, živá věda sv.6, Tvář, duch a dějiny Jižní Ameriky Rok :1941

SAMIZDAT - Podivuhodná dobrodružství Váni Chmotanova
Konfrontace 1976

Samko Tále - Kniha o hřbitově
Podtitul : První a druhá kniha o hřbitově
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-222-0
EAN : 9788072942220
Originál :Kniha o cintoríne
Překlad : Miroslav Zelinský
Formát : 148 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (2. vydání)


Anotace : Tragi-komický příběh mírně retardovaného Samka Tále, který svým bezprostředním pohledem nastavuje zrcadlo naší současnosti, se stal na Slovensku bestsellerem a oslovil čtenáře i u nás. Pod pseudonymem se ukrývá talentovaná slovenská prozaička Daniela Kapitáňová.

Samko Tále - Kniha o hřbitově /váz./
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-126-7
EAN : 9788072941261
Formát : 148 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Tragi-komický příběh mírně retardovaného Samka Tále, který svým bezprostředním pohledem nastavuje zrcadlo naší současnosti, se stal na Slovensku bestsellerem a oslovil čtenáře i u nás. Pod pseudonymem se ukrývá talentovaná slovenská prozaička Daniela Kapitáňová.

Samko Tále - Kniha o hřbitově
Podtitul : První a druhá kniha o hřbitově
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-222-0
EAN : 9788072942220
Originál :Kniha o cintoríne
Překlad : Miroslav Zelinský
Formát : 148 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (2. vydání)


Anotace : Tragi-komický příběh mírně retardovaného Samka Tále, který svým bezprostředním pohledem nastavuje zrcadlo naší současnosti, se stal na Slovensku bestsellerem a oslovil čtenáře i u nás. Pod pseudonymem se ukrývá talentovaná slovenská prozaička Daniela Kapitáňová.

Samko Tále - Kniha o hřbitově /váz./
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-126-7
EAN : 9788072941261
Formát : 148 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Tragi-komický příběh mírně retardovaného Samka Tále, který svým bezprostředním pohledem nastavuje zrcadlo naší současnosti, se stal na Slovensku bestsellerem a oslovil čtenáře i u nás. Pod pseudonymem se ukrývá talentovaná slovenská prozaička Daniela Kapitáňová.

SAMKOVÁ /TYLÍNEK - ZOO útočiště zvířat
Rok vydání : 1992 Poznámka :A4

Samms S. - German Shepherd Dog - Completely Illustrated with Colour Photographs
Nakladatel :England Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino - 150 str., bar foto

SAMOHÝLOVÁ,VONDRUŠKOVÁ - Drátované šperky
Grada

SAMOJLOVIČ R.L. - SOS od severního pólu. Záchranná expedice Krasina
Rok vydání :1930 - Pokrok, 292 s. 

SAMPSON Anthony - Sedm sester. Velké naftové společnosti a svět, který vytvořily
Rok vydání :1980 - 336 s. 

Sampson Anthony - Sedm sester
1980 Svo, napsáno v jazyce: Česky

Samuel Auguste Andre David Tissot - Anleitung für das Landvolk in Absicht auf seine Gesundheit, Oder: Gemeinnütziges und sehr bewährtes Haus-Arzney-Buch
Joseph Wolffische Buchhandlung, Augspurg, 1780, dobrý stav, dobová celokož. vazba (pošk.), 680 stran, Leder d. Zt. mit Rückentitel (beschädigt), LXII S., 1 Bl., 680 S., 12 Bll., Varia, Samuel Auguste Andre David Tissot - Anleitung für das Landvolk in Absicht auf seine Gesundheit, Oder: Gemeinnütziges und sehr bewährtes Haus-Arzney-Buch

Samuel B. Griffith II. - Bitva o Guadalcanal
Mladá fronta, Praha, 1970, velmi dobrý stav, orig. brož (ta lehce pošk.), obsahuje 8 stran obrazové přílohy, fotografie Miloslav Stingl, 1. vydání, 268 stran, Historie, Samuel B. Griffith II. - Bitva o Guadalcanal

Samuel Beckett - Nepojmenovatelný
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-079-5
EAN : 9788072030798
Originál :L´innommable
Překlad : Tomáš Hrách
Formát : 120 stran, 21 x 13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1998


Anotace : Třetí část netradiční trilogie tzv. antirománů od jedné z největších literárních postav 20. století, která není jen základním dílem absurdní a experimentální prózy a samotným vrcholem Beckettovy tvorby, ale je naprosto originálním dílem svébytného myšlenkového a jazykového génia. Postupné mrzačení duševní, vyjádřené u Becketta symbolicky omezením tělesným po první části Molloy a druhé části Malone umírá v pomyslném třetím díle Nepojmenovatelný (z roku 1953) graduje: hlavní postava, či lépe řečeno mluvčí knihy je nejen bez jména, ale také bez ruky a nohy a později zcela bez údů a jeho trup vězí až po krk v jakési nádobě. V této knize nejvíc z celé trilogie využívá pro vyjádření daného obsahu zvláštní jazykové formy, aby už sám jazyk vyjadřoval to, co má být knihou řečeno.

Samuel Beckett - Tso
Nakladatel : Argo
Edice :Kořeny
ISBN : 80-7203-456-1
EAN : 9788072034567
Originál :Watt
Překlad : Tomáš Míka
Formát : 248 stran, 19,5x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Poslední zcela zásadní dílo Samuela Becketta, které se dosud neobjevilo v českém překladu. Tso je druhý Beckettův román (po Murphym), který byl napsán na konci války, ale vyšel v angličtině poprvé v Paříži roku 1953. Podobně jako Murphy je mnohavrstevným portrétem člověka, který sám je ztělesněním mnoha myšlenek a názorů, vyjadřujícím svébytnou filozofii o lidských možnostech v moderní době, ale zároveň je naprosto skvělým dílem humoristickým. Tso patří k Beckettovým nejčtivějším a nejopěvovanějším románům.

Samuel Beckett - Tso
Nakladatel : Argo
Edice :Kořeny
ISBN : 80-7203-456-1
EAN : 9788072034567
Originál :Watt
Překlad : Tomáš Míka
Formát : 248 stran, 19,5x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Poslední zcela zásadní dílo Samuela Becketta, které se dosud neobjevilo v českém překladu. Tso je druhý Beckettův román (po Murphym), který byl napsán na konci války, ale vyšel v angličtině poprvé v Paříži roku 1953. Podobně jako Murphy je mnohavrstevným portrétem člověka, který sám je ztělesněním mnoha myšlenek a názorů, vyjadřujícím svébytnou filozofii o lidských možnostech v moderní době, ale zároveň je naprosto skvělým dílem humoristickým. Tso patří k Beckettovým nejčtivějším a nejopěvovanějším románům.

Samuel Beckett - Nepojmenovatelný
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-079-5
EAN : 9788072030798
Originál :L´innommable
Překlad : Tomáš Hrách
Formát : 120 stran, 21 x 13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1998


Anotace : Třetí část netradiční trilogie tzv. antirománů od jedné z největších literárních postav 20. století, která není jen základním dílem absurdní a experimentální prózy a samotným vrcholem Beckettovy tvorby, ale je naprosto originálním dílem svébytného myšlenkového a jazykového génia. Postupné mrzačení duševní, vyjádřené u Becketta symbolicky omezením tělesným po první části Molloy a druhé části Malone umírá v pomyslném třetím díle Nepojmenovatelný (z roku 1953) graduje: hlavní postava, či lépe řečeno mluvčí knihy je nejen bez jména, ale také bez ruky a nohy a později zcela bez údů a jeho trup vězí až po krk v jakési nádobě. V této knize nejvíc z celé trilogie využívá pro vyjádření daného obsahu zvláštní jazykové formy, aby už sám jazyk vyjadřoval to, co má být knihou řečeno.

Samuel Beckett - Novely a texty pro nic
Vydal Odeon, Praha 1966 v Malé řadě Soudobé světové prózy. Obálku navrhl Milan Grygar, graficky upravil Milan Kovář. Původní brož, 128 stran. Dobrý stav.

Samuel Burian - Živé ploty v zahradě
Formát : 14×21 cm, 96 stran
Datum vydání : 18.07.2008
ISBN : 978-80-247-2324-2
Anotace : Živé ploty nejsou jen stříhané zeravy, lidově zvané túje. Živé ploty mohou být mnohem pestřejší, mohou kvést a během roku měnit svou barvu. Lze je tvarovat do pravidelných geometrických tvarů, nebo nechat volně růst. Ploty nás nemusí jen oddělovat od protivného souseda. Jejich tvar a velikost sahají od nízkých plůtků vykreslujících ornament až po vysoké stěny vytvářející závětrná intimní zákoutí. Kniha zboří tradiční představy a zcela změní váš pohled na živé ploty. Pohlédnete do historie i za naše hranice. A nejen to. Kniha vás naučí vybírat vhodné rostliny i zvolit nejefektnější styl v souladu s okolím. Naučí vás živý plot založit i o něj úspěšně pečovat. Málo známými a velmi efektními triky ohromíte své přátele i sousedy. V knize najdou zajímavé informace nejen zahrádkáři a majitelé nemovitostí, ale i studenti a profesionálové, kteří se zabývají projektováním a realizací zahrad.


Samuel Carew - Peklo v Panamě
Lad. Löw, Praha, 1940, velmi dobrý stav, stránky mírně zažloutlé, orig. sešit, 34 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Samuel Carew - Peklo v Panamě

Samuel Hahnemann - Homeopatie - organon léčebného umění
Počet stran : 233


Samuel Jan Mařík - Pohledy do tajemství Bible (Swedenborgská spol.)
Vyšlo : 19.05.1999
Počet stran : 265


Samuel L. Mathers - Abramelinova Magie v překladu Petra z Vlkova
Anotace : i v této knize o obřadné magii, zaměřené na evokaci strážného ducha, bychom mohli nalézt vpisek střez se toto čísti
Vyšlo : 11.12.2008
Počet stran : 335
Nakladatelství : OLDM 2008

Samuel Lilley - Automatisace a společnost
Orbis, Praha, 1958, velmi dobrý stav, obálka je zažloutlá, lehce zašpiněná, pomačkané okraje, mírně zažloutlé listy, orig. brož, 1. vydání, 224 stran, Technika, Samuel Lilley - Automatisace a společnost

Samuel P. Huntington - Střet civilizací
Podtitul : Boj kultur a proměna světového řádu
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 80-86182-49-5
EAN : 9788086182490
Originál :The Clash of Civilizations
Překlad : Ladislav Nagy
Formát : 448 stran, 23x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Kniha předního amerického politologa je pronikavou analýzou stavu světové politiky po skončení studené války, kdy hnacími silami již nejsou národní státy a ideologie, nýbrž civilizace vymezené náboženskými, právními a kulturními tradicemi. Globální politika bude formována především kulturními rozdíly a pokud propuknou války, budou se týkat celých civilizací. Právě na rozhraní těchto kultur ve zlomových liniích se nacházejí možná ohniska konfliktů, jež mohou přerůst v mezicivilizační střety. Huntington varuje před rozšířením a vystupňováním těchto střetů a zevrubně analyzuje důvody, které k nim vedou: změny mocenské rovnováhy mezi Západem a někdejšími koloniálními oblastmi třetího světa, ekonomický, vojenský i politický růst asijských civilizací, kulturní obrat nezápadních společností k domácím tradicím, demografická exploze a konflikty vyvolané militantností islámu a vzestupem Číny.

Samuel P. Huntington - Třetí vlna
Podtitul : Demokratizace na konci 20. století
Nakladatel : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)
ISBN : 978-80-7325-156-7
EAN : 9788073251567
Originál :The Third Wave. Democratization in the Late Twentieth Century
Překlad : Tomáš Suchomel
Formát : 343 stran, 20,8x14,4cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Profesor na Harvardu, autor slavného díla Střet civilizací, nabízí jednu z nejlepších koncepčních analýz politické vědy. Analyzuje proces demokratické tranzice asi pětatřiceti zemí, včetně států Afriky a latinské Ameriky v období let 1974 1990. Třetí demokratizační vlnu podle Huntingtona rozpohyboval politický převrat v Portugalsku v roce 1974. Ta se následně přesunula do Španělska, Řecka, latinské Ameriky a Asie, aby se vrátila do revoluční Evropy v roce 1989. Autor dochází k závěru, že demokratická tranzice, konsolidace a zhroucení systémů, mohou být zapříčiněny různými vlivy, které vysvětluje jak z analytického, tak historického hlediska.

Samuel P. Huntington - Střet civilizací
Podtitul : Boj kultur a proměna světového řádu
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 80-86182-49-5
EAN : 9788086182490
Originál :The Clash of Civilizations
Překlad : Ladislav Nagy
Formát : 448 stran, 23x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Kniha předního amerického politologa je pronikavou analýzou stavu světové politiky po skončení studené války, kdy hnacími silami již nejsou národní státy a ideologie, nýbrž civilizace vymezené náboženskými, právními a kulturními tradicemi. Globální politika bude formována především kulturními rozdíly a pokud propuknou války, budou se týkat celých civilizací. Právě na rozhraní těchto kultur ve zlomových liniích se nacházejí možná ohniska konfliktů, jež mohou přerůst v mezicivilizační střety. Huntington varuje před rozšířením a vystupňováním těchto střetů a zevrubně analyzuje důvody, které k nim vedou: změny mocenské rovnováhy mezi Západem a někdejšími koloniálními oblastmi třetího světa, ekonomický, vojenský i politický růst asijských civilizací, kulturní obrat nezápadních společností k domácím tradicím, demografická exploze a konflikty vyvolané militantností islámu a vzestupem Číny.

Samuel P. Huntington - Třetí vlna
Podtitul : Demokratizace na konci 20. století
Nakladatel : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)
ISBN : 978-80-7325-156-7
EAN : 9788073251567
Originál :The Third Wave. Democratization in the Late Twentieth Century
Překlad : Tomáš Suchomel
Formát : 343 stran, 20,8x14,4cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Profesor na Harvardu, autor slavného díla Střet civilizací, nabízí jednu z nejlepších koncepčních analýz politické vědy. Analyzuje proces demokratické tranzice asi pětatřiceti zemí, včetně států Afriky a latinské Ameriky v období let 1974 1990. Třetí demokratizační vlnu podle Huntingtona rozpohyboval politický převrat v Portugalsku v roce 1974. Ta se následně přesunula do Španělska, Řecka, latinské Ameriky a Asie, aby se vrátila do revoluční Evropy v roce 1989. Autor dochází k závěru, že demokratická tranzice, konsolidace a zhroucení systémů, mohou být zapříčiněny různými vlivy, které vysvětluje jak z analytického, tak historického hlediska.

Samuel Shelabarger - Captain from Castile
Editions for the Armed Services, New York, dobrý stav , orig. brož., obálka zašpiněná, okraje a hřbet poškozené, 511 stran, Beletrie a poezie, Samuel Shelabarger - Captain from Castile

Samuel Shem - Hora hoře
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-428-6
EAN : 9788072034284
Originál :Mount Misery
Překlad : David Záleský, Markéta Záleská
Formát : 488 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)


Anotace : V tomto románu sleduje autor (vl. jm. Stephen Bergman) další osudy svého alter ega Roye Basche, hlavního hrdiny svého předchozího bestselleru Dům Páně (česky 1999) na jeho pouti spletitým světem medicíny. Roy se rozhodl specializovat se v jednom z oborů BPP (bez péče o pacienta) v psychiatrii. Na prestižní psychiatrické klinice s příznačným jménem Hora hoře se noří do tajemství lidské mysli, s vydatnou pomocí svérázných kolegů, které často pouze jmenovka na plášti odlišuje od pacientů. Roye čeká obdobný kolotoč jako při stáži v Domu Páně: ideály, rozčarování a nakonec smíření.

Samuel Shem - Dům Páně
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-230-5
EAN : 9788072032303
Originál :The House of God
Překlad : David Záleský, Markéta Záleská
Formát : 340 stran, 20 x 14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)


Anotace : Román z lékařského prostředí s výraznými autobiografickými prvky, který při svém uvedení na americký knižní trh v roce 1978 způsobil doslova poprask v literárních i medicínských kruzích a je od té doby přirovnáván k Hellerovu románu Hlava 22 - tak jako Heller demýtizoval armádu, tak Shem píchl do vosího hnízda amerického zdravotnictví. Vylíčení poměrů v severoamerické nemocnici by se mohlo zdát příliš kruté, příliš syrové, příliš šokující, příliš přesexualizované, příliš přitažené za vlasy je ale pravdivé. A dlužno podotknout, že není nijak zvlášť specifické jen pro americké poměry.

Samuel Shem - Hora hoře
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-428-6
EAN : 9788072034284
Originál :Mount Misery
Překlad : David Záleský, Markéta Záleská
Formát : 488 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)


Anotace : V tomto románu sleduje autor (vl. jm. Stephen Bergman) další osudy svého alter ega Roye Basche, hlavního hrdiny svého předchozího bestselleru Dům Páně (česky 1999) na jeho pouti spletitým světem medicíny. Roy se rozhodl specializovat se v jednom z oborů BPP (bez péče o pacienta) v psychiatrii. Na prestižní psychiatrické klinice s příznačným jménem Hora hoře se noří do tajemství lidské mysli, s vydatnou pomocí svérázných kolegů, které často pouze jmenovka na plášti odlišuje od pacientů. Roye čeká obdobný kolotoč jako při stáži v Domu Páně: ideály, rozčarování a nakonec smíření.

Samuel Shem - Dům Páně
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-230-5
EAN : 9788072032303
Originál :The House of God
Překlad : David Záleský, Markéta Záleská
Formát : 340 stran, 20 x 14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)


Anotace : Román z lékařského prostředí s výraznými autobiografickými prvky, který při svém uvedení na americký knižní trh v roce 1978 způsobil doslova poprask v literárních i medicínských kruzích a je od té doby přirovnáván k Hellerovu románu Hlava 22 - tak jako Heller demýtizoval armádu, tak Shem píchl do vosího hnízda amerického zdravotnictví. Vylíčení poměrů v severoamerické nemocnici by se mohlo zdát příliš kruté, příliš syrové, příliš šokující, příliš přesexualizované, příliš přitažené za vlasy je ale pravdivé. A dlužno podotknout, že není nijak zvlášť specifické jen pro americké poměry.

Samuel Slipp - Freudovská mystika
Anotace : pomocí teorie objektových vztahů a rodinné dynamiky autor označuje Freudova slepá místa ohledně chápání vývoje ženské osobnosti
Vyšlo : 05.11.2007
Počet stran : 265
Nakladatelství : Triton 2007

Samuel Slipp - Freudovská mystika
Podtitul : Freud, ženy a feminismus
Nakladatel : Triton
Edice :Psyché
ISBN : 978-80-7254-891-0
EAN : 9788072548910
Originál :The Freudian Mystique
Překlad : Daniel Miska
Formát : 266 stran, 20X14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Název knihy Samuela Slippa odkazuje na název slavného feministického díla Betty Friedanové (The Feminine Mystique). Autor se zabývá především Freudovým názorem na ženy, který, jak je dnes již všeobecně známo, byl v mnoha ohledech přinejmenším zkreslený, a klade otázku, proč se jeden z nejvýznačnějších myslitelů 20. století tak zásadně mýlil.Slipp se velmi důkladně věnuje rozboru Freudova dětství a rodinných poměrů a nachází momenty, které ostatní Freudovi životopisci (a Freud sám) přehlíželi především zcela nevyřešený vztah k matce a sestrám. Upozorňuje, jak tyto rané vztahy výrazně ovlivnily Freudův vztah k manželce a její sestře, ale i k dceři Anně. Na základě tohoto rozboru rodinné dynamiky Slipp rozkrývá Freudovu teorii psychologie žen a její slabiny. To je přes určitou spekulativnost nesporně zajímavá, místy až napínavá četba, k doporučení pro překlad do češtiny to však nestačí.Slippova kniha však zároveň přináší věcný, nezaujatý, výstižný a srozumitelný rozbor širších souvislostí vývoj společenských a náboženských názorů na ženy, srovnání jungovské a freudovské psychologie a jejich pohledu na ženy, otázku projektivní identifikace a misogynie, misogynie a židovství, přehodnocení pohledu na ženy v psychoanalýze, vývoj feministického myšlení atd. Právě díky tomuto širšímu záběru, který se dotýká i té nejožehavější problematiky, ale nikdy nesklouzává k senzačnosti či předpojatým závěrům, by kniha v českém překladu mohla zaujmout nejen psychoanalytiky a feministicky smýšlející ženy, ale i další odborníky a studenty a díky jednoduchému a srozumitelnému stylu i laiky.

Samuel Slipp - Freudovská mystika
Podtitul : Freud, ženy a feminismus
Nakladatel : Triton
Edice :Psyché
ISBN : 978-80-7254-891-0
EAN : 9788072548910
Originál :The Freudian Mystique
Překlad : Daniel Miska
Formát : 266 stran, 20X14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Název knihy Samuela Slippa odkazuje na název slavného feministického díla Betty Friedanové (The Feminine Mystique). Autor se zabývá především Freudovým názorem na ženy, který, jak je dnes již všeobecně známo, byl v mnoha ohledech přinejmenším zkreslený, a klade otázku, proč se jeden z nejvýznačnějších myslitelů 20. století tak zásadně mýlil.Slipp se velmi důkladně věnuje rozboru Freudova dětství a rodinných poměrů a nachází momenty, které ostatní Freudovi životopisci (a Freud sám) přehlíželi především zcela nevyřešený vztah k matce a sestrám. Upozorňuje, jak tyto rané vztahy výrazně ovlivnily Freudův vztah k manželce a její sestře, ale i k dceři Anně. Na základě tohoto rozboru rodinné dynamiky Slipp rozkrývá Freudovu teorii psychologie žen a její slabiny. To je přes určitou spekulativnost nesporně zajímavá, místy až napínavá četba, k doporučení pro překlad do češtiny to však nestačí.Slippova kniha však zároveň přináší věcný, nezaujatý, výstižný a srozumitelný rozbor širších souvislostí vývoj společenských a náboženských názorů na ženy, srovnání jungovské a freudovské psychologie a jejich pohledu na ženy, otázku projektivní identifikace a misogynie, misogynie a židovství, přehodnocení pohledu na ženy v psychoanalýze, vývoj feministického myšlení atd. Právě díky tomuto širšímu záběru, který se dotýká i té nejožehavější problematiky, ale nikdy nesklouzává k senzačnosti či předpojatým závěrům, by kniha v českém překladu mohla zaujmout nejen psychoanalytiky a feministicky smýšlející ženy, ale i další odborníky a studenty a díky jednoduchému a srozumitelnému stylu i laiky.

Samuel Smiles - Moudrost života
Jos. R. Vilímek, Praha, velmi dobrý stav, poloplátěná převazba, ta v krajích mírně odřená, zažloutlé listy, 425 stran, Společenské vědy, Samuel Smiles - Moudrost života

Samuel Smiles - Karakter
Fr. Řivnáč, Praha , 1895, dobrý stav, pův. vazba, zažloutlé listy, ta je na hřbetu lehce pošk., 2. vydání, 397 stran, Společenské vědy, Samuel Smiles - Karakter

Samuel Smiles - Moudrost života
Jos. R. Vilímek, Praha, dobrý stav, orig. brož., uvolněné listy, obálka zašpiněná, 425 stran, Beletrie a poezie, Samuel Smiles - Moudrost života

Samuel Stanko - Ružová nálada
vlastní náklad, 1985, výborný stav, orig. brož.,podpis autora, 38. číslovaný výtisk, 10 stran, Varia, Samuel Stanko - Ružová nálada

Samuel Zajíček - Magie dnes - uspořádal Samuel Zajíček
Vyšlo : 16.06.2008
Počet stran : 257
Nakladatelství : Malvern 2008

Samuel Zajíček - Magie dnes
Nakladatel : Malvern
ISBN : 978-80-86702-36-0
EAN : 9788086702360
Formát : 258 stran, 20,5X14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : V letním semestru 2007 byl uspořádán na půdě Přírodovědecké fakultě UK přednáškový cyklus s názvem Magie dnes. Základní myšlenkou tohoto cyklu bylo představit magii, jak je v současnosti opravdu provozována, akademické veřejnosti a ukázat, pokud to je možné, že magie jako obor existuje a není tak temná a iracionální, jak se může na první pohled zdát.
Autoři:
Jakub Achrer (Wicca), Zuzana Antares (Tarot, Athanasius Arex (Magická zrcadla), Marek Dluhoš (Faustova renesanční magie), Laco Hajnal (Proč v Africe není magie), Jakub Hlaváček (Imaginace, aneb neviditelné tělo alchymie), Zdeněk Hrubý (Praxe předlurijánské kabaly), Radek Chlup (Novoplatónská magie), Jozef Karika (Chaosmágia), Petr Kolesa (Buddhistická magie), Zdeněk Kratochvíl (Má smysl dnes mluvit o magii?), Gerald R. Ostdiek (Native American Spirituality), Samuel Zajíček (Intelektuální reformulace magie).

Samuel Zajíček - Magie dnes
Nakladatel : Malvern
ISBN : 978-80-86702-36-0
EAN : 9788086702360
Formát : 258 stran, 20,5X14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : V letním semestru 2007 byl uspořádán na půdě Přírodovědecké fakultě UK přednáškový cyklus s názvem Magie dnes. Základní myšlenkou tohoto cyklu bylo představit magii, jak je v současnosti opravdu provozována, akademické veřejnosti a ukázat, pokud to je možné, že magie jako obor existuje a není tak temná a iracionální, jak se může na první pohled zdát.
Autoři:
Jakub Achrer (Wicca), Zuzana Antares (Tarot, Athanasius Arex (Magická zrcadla), Marek Dluhoš (Faustova renesanční magie), Laco Hajnal (Proč v Africe není magie), Jakub Hlaváček (Imaginace, aneb neviditelné tělo alchymie), Zdeněk Hrubý (Praxe předlurijánské kabaly), Radek Chlup (Novoplatónská magie), Jozef Karika (Chaosmágia), Petr Kolesa (Buddhistická magie), Zdeněk Kratochvíl (Má smysl dnes mluvit o magii?), Gerald R. Ostdiek (Native American Spirituality), Samuel Zajíček (Intelektuální reformulace magie).

Samuil Maršák, ilustroval F. Říha - Kolotoč
Verše pro děti. Přeložila Marie Marčanová, ilustroval František Říha. Vydal Svět Sovětů, Praha 1949. Původní poloplátěná vazba s přebalem, nestránkováno, cca 200 stran. Lehce uvolněný hřbet, přebal nepatrně zašpiněný a potrhaný. Dobrý stav.

Sanaya Roman - Žít s radostí
Anotace : vydavatelé si zvolili vhodný název firmy - Šťastní lidé k tomuto cíli směřuje i tato přijatá kniha
Vyšlo : 30.10.1997
Počet stran : 186
Nakladatelství : Šťastní lidé XXXX

Sanaya Roman - Žít s radostí
Podtitul : Klíče k osobní síle a duchovní transformaci
Nakladatel : Šťastní lidé
ISBN : 80-86692-06-X
EAN : 9788086692067
Originál :Living with Joy
Překlad : Šárka Fellegiová
Formát : 208 stran, 20,5 x 13,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)


Anotace : Propracovaný, ucelený a láskyplný kurz osobního a duchovního růstu.

Sanaya Roman - Tvoření peněz - klíče k hojnosti
Anotace : kniha vás zve na cestu porozumění svému vztahu k penězům a hojnosti a otevírá nové možnosti, jak se učit pracovat s hmotou
Vyšlo : 27.10.1998
Počet stran : 285
Nakladatelství : Šťastní lidé XXXX

Sanaya Roman - Channeling - jak se spojit se svým duch. průvodcem
Anotace : mnoho praktických cvičení pro navázání spojení se svým duchovním průvodcem - channeling je dovednost, které se lze naučit
Vyšlo : 06.12.2001
Počet stran : 237
Nakladatelství : Šťastní lidé 2001

Sanaya Roman - Osobní síla - skrze uvědomění
Anotace : v této knize se dozvíte, jak ji používat k telepatické komunikaci, tréninku intuice a naslouchání svému vnitřnímu vedení
Vyšlo : 03.06.1999
Počet stran : 195
Nakladatelství : Šťastní lidé XXXX

SANAYA ROMAN - Tvoření peněz-Klíče k hojnosti
Šťastní lidé 2005

SANAYA ROMAN - Láska duše


SANBAJEV AJ. - Bílá velbloudice
LN 1981

Sanctis Francesco de - Dějiny italské literatury
601 stran, četná vyobrazení, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1959

SAND G. - Markýza
1928

SAND G. - Hřích pana Antonína
Mazáč 1926,váz.

SAND G. - Jana
1929

SAND G. - Valentina-Rodové tajemství-Jana
1977 s obálkou

Sand G. - Vandrovní tovaryš
SNKLU 1959

Sand G. - Dvě lásky mladého Horáce
LN 1972

Sand G. - Mistři dudáci
Kmoch 1947

Sand G. - Consuelo 3 svazky
Svátek Praha

SAND George - Un diable de femme. Anne-Marie de Brem
Rok vydání :2004 - Neuf 

SANDANY A. / PAŽITKA M. - Taliančina do vrecka
Rok vydání :1970 - A6, brož., 258 s. 

Sandany Artúr - Nemecko-Slovenský slovník
1979 Slov. Pedag. Nakl., napsáno v jazyce: Slovensky

Sandany/ Schultz/ Pavlíková - Nemecko-slovenský slovník
Ocpl, 692 s. 1977 SPN, napsáno v jazyce: Slovensky

Sandau Jules - Skála racků
77 stran, natrženy první tři listy, původní brož 8°, dobrý stav, obálka se stopami používání Vydavatel : Emil Šolc, Praha Rok vydání :

SANDBURG - Dobré jitro,Ameriko
1959,Plamen sv.10

SANDBURG - Ocel a dým
Květy poezie

SANDBURG - Ocel a dým
1946,soukr.tisk

SANDBURG Carl - Pohádky z bramborových řádků
Rok vydání :1988 - il.F.Skála junior, od 6 let 

Sandburg Karl - Ocel a dým
A5, pv, 124 s. 1960 MF KP 20, napsáno v jazyce: Česky

Sandburg, Carl - Ocel a dým
družstvo Dílo Praha, 878/1000, podpis obou překladatelů - Jiří Kolář, Jiří Kotalík vzadu v tiráži, intaktní stav, nerozřezáno Rok :1946

Sandee Cohen - Adobe InDesign CS - Názorný průvodce
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
552 stran černobílých
Datum vydání: duben 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0532-6
EAN: 978-80-2510-532-0

Nemáte rádi zdlouhavé návody? Chcete rychle najít postup, který vám pomůže pohnout se z místa? Není nic snadnějšího než použít znalosti a zkušenosti světově proslulé autorky této publikace. Naleznete zde všechny postupy a činnosti související se sazbou v InDesignu CS, a to na názorných ilustracích doprovázených návody krok za krokem. Rozsáhlá kniha pokrývá všechna významná témata a počítá i s majiteli lokalizované verze Adobe InDesign CS. Sazba ještě nikdy nebyla tak jednoduchá.

V knize se naučíte:



Sandee Cohen - Adobe InDesign CS - Názorný průvodce
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
552 stran černobílých
Datum vydání: duben 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0532-6
EAN: 978-80-2510-532-0

Nemáte rádi zdlouhavé návody? Chcete rychle najít postup, který vám pomůže pohnout se z místa? Není nic snadnějšího než použít znalosti a zkušenosti světově proslulé autorky této publikace. Naleznete zde všechny postupy a činnosti související se sazbou v InDesignu CS, a to na názorných ilustracích doprovázených návody krok za krokem. Rozsáhlá kniha pokrývá všechna významná témata a počítá i s majiteli lokalizované verze Adobe InDesign CS. Sazba ještě nikdy nebyla tak jednoduchá.

V knize se naučíte:



Sandee Cohen - Adobe InDesign CS - Názorný průvodce
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
552 stran černobílých
Datum vydání: duben 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0532-6
EAN: 978-80-2510-532-0

Nemáte rádi zdlouhavé návody? Chcete rychle najít postup, který vám pomůže pohnout se z místa? Není nic snadnějšího než použít znalosti a zkušenosti světově proslulé autorky této publikace. Naleznete zde všechny postupy a činnosti související se sazbou v InDesignu CS, a to na názorných ilustracích doprovázených návody krok za krokem. Rozsáhlá kniha pokrývá všechna významná témata a počítá i s majiteli lokalizované verze Adobe InDesign CS. Sazba ještě nikdy nebyla tak jednoduchá.

V knize se naučíte:



Sandee Cohen - Adobe InDesign CS - Názorný průvodce
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
552 stran černobílých
Datum vydání: duben 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0532-6
EAN: 978-80-2510-532-0

Nemáte rádi zdlouhavé návody? Chcete rychle najít postup, který vám pomůže pohnout se z místa? Není nic snadnějšího než použít znalosti a zkušenosti světově proslulé autorky této publikace. Naleznete zde všechny postupy a činnosti související se sazbou v InDesignu CS, a to na názorných ilustracích doprovázených návody krok za krokem. Rozsáhlá kniha pokrývá všechna významná témata a počítá i s majiteli lokalizované verze Adobe InDesign CS. Sazba ještě nikdy nebyla tak jednoduchá.

V knize se naučíte:



Sandee Cohen - Adobe InDesign CS - Názorný průvodce
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
552 stran černobílých
Datum vydání: duben 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0532-6
EAN: 9788025105320

Nemáte rádi zdlouhavé návody? Chcete rychle najít postup, který vám pomůže pohnout se z místa? Není nic snadnějšího než použít znalosti a zkušenosti světově proslulé autorky této publikace. Naleznete zde všechny postupy a činnosti související se sazbou v InDesignu CS, a to na názorných ilustracích doprovázených návody krok za krokem. Rozsáhlá kniha pokrývá všechna významná témata a počítá i s majiteli lokalizované verze Adobe InDesign CS. Sazba ještě nikdy nebyla tak jednoduchá.

V knize se naučíte:



Sandelová Cora - Kranova cukrárna
1976 Odeon SČ 467, napsáno v jazyce: Česky

Sandemose A. - Uprchlík kříží svou stopu
Argo 2007

Sandemose Aksel - Vlkolak
1979 SS/SPKK, napsáno v jazyce: Slovensky

Sandemose Axel - Vzpoura na plachetnici Zuidersee
Ocpl 1966 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Sander Bais - Rovnice. Symboly poznání
Nakladatel : Dokořán
ISBN : 978-80-7363-228-1
EAN : 9788073632281
Originál :De natuurwetten. Iconen van onze kennis
Překlad : Jan Obdržálek
Formát : 96 stran, 19x18cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Tato kniha pojednává o fundamentálních rovnicích ve fyzice. Rovnice jsou totiž nejstručnějším a přitom zcela přesným popisem cest, jimiž se příroda ubírá. Proto také nemohou být odvozeny pouze logickými úvahami, ale jsou výsledkem kritického dialogu mezi pozorováním přírody a tvořivým myšlením. Tato kniha však není a nechce být klasickou učebnicí mate­matiky nebo fyziky. Klíčové rovnice zde proto uvádíme tak prostě a jednoduše, jak jen to jde. Nevěnujeme se dostatečně jejich empirickému ověření, přestože jedině díky bedlivému a kritickému pozorování věcí a jevů v přírodě byly tyto rovnice odhaleny. Místo toho se snažíme spíše zprostředkovat krásu a vzrušení z toho, co nám tyto rovnice říkají.

Sander Bais - Rovnice. Symboly poznání
Nakladatel : Dokořán
ISBN : 978-80-7363-228-1
EAN : 9788073632281
Originál :De natuurwetten. Iconen van onze kennis
Překlad : Jan Obdržálek
Formát : 96 stran, 19x18cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Tato kniha pojednává o fundamentálních rovnicích ve fyzice. Rovnice jsou totiž nejstručnějším a přitom zcela přesným popisem cest, jimiž se příroda ubírá. Proto také nemohou být odvozeny pouze logickými úvahami, ale jsou výsledkem kritického dialogu mezi pozorováním přírody a tvořivým myšlením. Tato kniha však není a nechce být klasickou učebnicí mate­matiky nebo fyziky. Klíčové rovnice zde proto uvádíme tak prostě a jednoduše, jak jen to jde. Nevěnujeme se dostatečně jejich empirickému ověření, přestože jedině díky bedlivému a kritickému pozorování věcí a jevů v přírodě byly tyto rovnice odhaleny. Místo toho se snažíme spíše zprostředkovat krásu a vzrušení z toho, co nám tyto rovnice říkají.

Sander L. Gilman - Příběh kouře
Podtitul : Historie člověka a kouření
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-86862-23-2
EAN : 9788086862231
Originál :Smoking: A Cultural History
Překlad : Martin König
Formát : 464 stran, 23x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Lidé kouřili odjakživa a zřejmě se budou tomuto potěšení oddávat vždy. Každá kultura v historii něco kouřila, ať už jako lék, jako součást určitého rituálu nebo jako jeden z kulturních aspektů. Dosud ještě nebyla kupodivu popsána žádná historie kouření, založená na skutečnosti, že kouření ve všech svých formách a se všemi svými produkty je kulturním fenoménem, který je společný všem lidským společnostem. Kniha Příběh kouření zkoumá kulturu kouření v různých tradicích a místech po celém světě. Od opiových doupat ve viktoriánské Anglii k tabáku z období Edo v Japonsku, od marihuany a kokainu k havanským doutníkům.
Kniha vychází z kulturně-historického pohledu a obsahuje velké množství obrazového materiálu: více než tři stovky ilustrací, zobrazujících kouření a kuřáky nejrůznějších látek včetně tabáku, vonných cigaret, marihuany, opia a kokainu. Čtenář v publikaci nalezne slavné jako byly Marlene Dietrichová, Charlie Parker či Bob Marley, ale především se vydá se na cestu zkoumání kouření z mnoha různých hledisek literatury, umění, kultury, pohlaví, sexuality a zdraví.
Jednotlivé pasáže se zamýšlejí nad měnící se roli kouření ve vyspělých a významných kulturách a snaží se odhadnout budoucnost tohoto složitého kulturního fenoménu. Vycházejí z různorodého materiálu, od reklamních obrázků až k právní a morální kritice kouření.
Ať už jsme pro nebo proti kouření jako rituálu nebo jeho dennímu užívání, pro potěchu nebo léčebné účinky, různé chápání kouření na naše smysly útočí už od počátku lidstva. Přestože vdechování kouře z hořících rostlin je součástí lidské praxe již po tisíciletí, kouření tabáku dalo vzniknout vynalézavosti a celé tabákové kultuře a zaujalo lidskou představivost tak jako nic předtím. Umožnilo nám také pokoušet se v různých dobách a v různých částech světa kouřit celou řadu jiných rostlin a látek. Ať už se jedná o všelék nebo kletbu, o ikonu či komoditu, kouzlo kouření a obrázky s ním spojené nadále utvářejí naše vnímání světa, ale také jsou utvářeny jím samotným.

Sander L. Gilman - Příběh kouře
Podtitul : Historie člověka a kouření
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-86862-23-2
EAN : 9788086862231
Originál :Smoking: A Cultural History
Překlad : Martin König
Formát : 464 stran, 23x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Lidé kouřili odjakživa a zřejmě se budou tomuto potěšení oddávat vždy. Každá kultura v historii něco kouřila, ať už jako lék, jako součást určitého rituálu nebo jako jeden z kulturních aspektů. Dosud ještě nebyla kupodivu popsána žádná historie kouření, založená na skutečnosti, že kouření ve všech svých formách a se všemi svými produkty je kulturním fenoménem, který je společný všem lidským společnostem. Kniha Příběh kouření zkoumá kulturu kouření v různých tradicích a místech po celém světě. Od opiových doupat ve viktoriánské Anglii k tabáku z období Edo v Japonsku, od marihuany a kokainu k havanským doutníkům.
Kniha vychází z kulturně-historického pohledu a obsahuje velké množství obrazového materiálu: více než tři stovky ilustrací, zobrazujících kouření a kuřáky nejrůznějších látek včetně tabáku, vonných cigaret, marihuany, opia a kokainu. Čtenář v publikaci nalezne slavné jako byly Marlene Dietrichová, Charlie Parker či Bob Marley, ale především se vydá se na cestu zkoumání kouření z mnoha různých hledisek literatury, umění, kultury, pohlaví, sexuality a zdraví.
Jednotlivé pasáže se zamýšlejí nad měnící se roli kouření ve vyspělých a významných kulturách a snaží se odhadnout budoucnost tohoto složitého kulturního fenoménu. Vycházejí z různorodého materiálu, od reklamních obrázků až k právní a morální kritice kouření.
Ať už jsme pro nebo proti kouření jako rituálu nebo jeho dennímu užívání, pro potěchu nebo léčebné účinky, různé chápání kouření na naše smysly útočí už od počátku lidstva. Přestože vdechování kouře z hořících rostlin je součástí lidské praxe již po tisíciletí, kouření tabáku dalo vzniknout vynalézavosti a celé tabákové kultuře a zaujalo lidskou představivost tak jako nic předtím. Umožnilo nám také pokoušet se v různých dobách a v různých částech světa kouřit celou řadu jiných rostlin a látek. Ať už se jedná o všelék nebo kletbu, o ikonu či komoditu, kouzlo kouření a obrázky s ním spojené nadále utvářejí naše vnímání světa, ale také jsou utvářeny jím samotným.

Sander M. Schroevers - Telefonování v angličtině
Podtitul : Phone Calls in English
Formát : 14×21 cm, 112 stran
Datum vydání : 03.04.2008
ISBN : 978-80-247-2600-7
Anotace :
V knize TELEFONOVÁNÍ V ANGLIČTINĚ - Phone Calls in English se dozvíte:
* jak snadno a profesionálně telefonovat se zahraničními obchodními partnery
* jak správně začít, vést a ukončit telefonát v angličtině
* jak se představit a hláskovat své jméno
* jak přebírat a nechávat zprávy
* jak komunikovat se záznamníkem
* jak zařizovat schůzky po telefonu
* jak vyřizovat objednávky a stížnosti
* jak telefonovat ve specifických situacích
* jak vést konferenční hovory
* jaké důležité obchodní pojmy je dobré znát
* jak efektivně komunikovat s ohledem na mezinárodní odlišnosti
* jaké jsou hlavní rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou.
Příručka plná vzorových frází, příkladů, praktických rad a tipů je určena zejména manažerům, obchodníkům a asistentkám.



SANDER Rudolf - Abecední přehled dislokace českoslov. mírové armády v lettech 1918-39
Rok vydání : 2000

Sanders - Love songs
Anglicky, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Berkley Books , New York Rok vydání : 1989

Sanders - The Case of Lucy Bending
Anglicky, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Berkley Books , New York Rok vydání : 1982

SANDERS - Neubližujte mým vajíčkům
BBart

SANDERS - McNallyho tajemství
Melantrich 1993

SANDERS - Druhý smrtelný hřích
Svoboda 1987

SANDERS - Třetí smrtelný hřích


SANDERS - Rodina
1995

SANDERS - Osmé přikázání


SANDERS - Trhák


Sanders Ch.W. - Poison Larkspur
Collins 1935 UK

SANDERS Charles W. - Zákon šesti coltů
Rok vydání :2000 - il.A.Imreczeová, perf.stav 

Sanders H. Hrowe - Duel v Pacifiku
256 stran, čb. fotografie, původní vazba 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Mustang, Praha Rok vydání : 1995

Sanders L. - Trhák
BB Art 1994

SANDERS Lawrence - Druhý smrtelný hřích
Rok vydání : 1987 Poznámka :brož.

SANDERS Lawrence - Intimní slasti
Rok vydání : 1996

SANDERS Lawrence - Intimní slasti
Rok vydání : 1994 Poznámka :A6

SANDERS Lawrence - Osmé přikázání
Rok vydání : 1992 Poznámka :brož

SANDERS Lawrence - Třetí smrtelný hřích
Rok vydání : 1981

Sanders Lawrence - Osmé přikázání
Obr, 262 s. 1992 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Sanders Lawrence - Druhý smrtelný hřích
1987 Svoboda Om, napsáno v jazyce: Česky

Sanders Lawrence - Neubližujte mým vajíčkům!
1993 BB Art, napsáno v jazyce: Česky

Sanders Lawrence - Osmé přikázání
1992 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

SANDERS Lawrence - Třetí smrtelný hřích
Rok vydání :2000 - brož. 

SANDERS Lawrence - McNallyho tajemství
Rok vydání :1993 - brož. 

SANDERS Lawrence - McNallyho tajemství
Rok vydání :1993 - brož. 

SANDERS Lawrence - Druhý smrtelný hřích
Rok vydání :1987 - brož. 

SANDERS Lawrence - Druhý smrtelný hřích
Rok vydání :1987 - brož. 

Sanders Lawrence - Pokušení Petra S.
Obr, 384 s. 1992 ČS Spirála, napsáno v jazyce: Česky

SANDERS Lawrence - The tangent factor
Poznámka : Crime

SANDERS Lawrence - The Eighth Commandment
Rok vydání : 1980 Poznámka :PB

SANDERS Lawrence - Osmé přikázání
Rok vydání :1992 - ob.J.Jiskra,brož. 

SANDERS Robert - Bratrstvo bílého opojení
Rok vydání : 1947

Sanders, Lawrence - Druhý smrtelný hřích
Svoboda, ed. Omnia Rok :1987

Sanders, Lawrence - Osmé přikázání
Rok :1992

Sanders, Lawrence - Trhák
Rok :1994

Sanders, Lawrence - Třetí smrtelný hřích
Rok :1991

SANDERSONOVÁ Gill - Sedmá dcera
Rok vydání : 2000 Poznámka :Romance 386

SANDERSONOVÁ/ MACDONALDOVÁ - Nečekaná událost/ Báječný pan doktor
Rok vydání : 2005 Poznámka :Lékařská romance Duo sv.71

SANDERSONOVÁ/ MACDONALDOVÁ - Kdo zachrání doktora/ Výjimečný chirurg
Rok vydání : 2004 Poznámka :Lék. rom. sv. 70

SANDERSOVÁ G. - Hlas srdce
Rok vydání : 1995 Poznámka :Temptation 98

SANDERSOVÁ Glenda - Doktor fešák
Rok vydání :1995

SANDERSOVÁ Glenda - Doktor fešák
Rok vydání :1995

Sandford - Chladný barbar Mick Jagger
421 stran, původní vazba 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : ČS Rok vydání : 1994

SANDFORD - Chladný barbar Mick Jagger
1994

Sandford Ch. - Chladný barbar Mick Jagger
ČS 1994

Sandford Ch. - Chladný barbar Mick Jagger
Nakladatel :ČS Rok vydání :1994 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino - 430 str., čb foto, biografie

SANDFORD Christopher - Chladný barbar Mick Jagger
Rok vydání : 1994

SANDFORD Gina - Akvárium
Rok vydání : 2002

SANDFORD John - Sudden prey
Rok vydání : 1997

SANDNER Kurt - Signály z vesmíru
Rok vydání :1962 - il.K.Vodák  

SANDNER Kurt - Signály z vesmíru
Rok vydání :1962 - il.K.Vodák 

SANDOVÁ G. - Consuela
Svoboda 1988

SANDOVÁ G. - Francia
Šolc a Šimáček 1926 pův.brož.

SANDOVÁ G. - Dvě lásky mladého Horáce


SANDOVÁ George - Nanon
Rok vydání :1975

Sandová George - Vandrovní tovaryš
Ocpl, 392 s., ob a vaz M Hegar, F. Jiroudek 1959 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

Sandová George - Mistři dudáci
prolog P. Eisner, Oppl, 320 s., b. ob. 1947 R. Kmoch, napsáno v jazyce: Česky

Sandová George - Horác
il. J. Gális 1974 Smena, napsáno v jazyce: Slovensky

Sandová George - Dvě lásky mladého Horáce
1972 LN, napsáno v jazyce: Česky

Sandová George - Consuela
il. J. Mištěra, ob. I. Lutterer 1988 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

SANDOVÁ George - Valentina
Rok vydání :1926

SANDOVÁ George - Tajemník její výsosti
Rok vydání :1926

SANDOVÁ George - Consuela
Rok vydání :1988 - il.J.Mištěra 

SANDOVÁ George - Consuelo I, II
Rok vydání :1936 - il.J.Šebek, 2 sv.  

SANDOVÁ George - Consuela
Rok vydání :1988 - il.J.Mištěna 

SANDOVÁ George - Tajemník její výsosti
Rok vydání :1926

SANDOVÁ George, CHOPIN Fryderyk - Milostná sonáta
Rok vydání : 1989

Sandová, George - Dvě lásky mladého Horáce
Rok :1972

SANDOZ Mari - Old Jules
Rok vydání : 1985 Poznámka :PB

Sandra Gregoryová - Zapomeňte, že jste měli dceru
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-246-8
EAN : 9788072172467
Originál :Forget You Had A Daughter
Překlad : Zdeněk Hnilička
Formát : 262 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)


Anotace : Britská učitelka Sandra Gregoryová si dva roky užívala života v Bangkoku. Po vojenském převratu se ale její život začal hroutit - přišla o práci, vážně onemocněla a brzy se ocitla bez peněz. Zoufale toužila vrátit se domů, ale nechtěla rodiče žádat o peníze, takže souhlasila s nabídkou propašovat přes bangkocké letiště heroin. Byla však zatčena a odsouzena k pětadvaceti letům vězení. Nejdříve strávila čtyři a půl roku ve známém vězení LardYao, přezdívaném bangkocký Hilton , příbytku masových vrahů, maniaků, a dokonce i jednoho kanibala.V roce 1997 byla přemístěna do Británie, kde si odseděla další tři roky v několika věznicích, včetně jednoho s nejvyšší ostrahou. Scény popisující brutalitu, násilí a ponížení, kterých byla svědkem jak v Thajsku, tak i v Británii, jsou silné a nezapomenutelné - být tady, to je pomalé mučení, udržují mne tu naživu, abych mohla trpět. Úžasná vůle a vnitřní síla i podpora rodičů jí nakonec pomohou udržet si zdravý rozum a přežít.Sandra byla propuštěna v roce 2000 poté, co jí thajský král udělil milost. Sugestivním vyprávěním o své zkušenosti přináší obraz mrazivé reality a zároveň varuje, že se něco podobného může stát každému. Snad tato kniha uchrání mnoho dalších před podobným osudem.

Sandra Gregoryová - Zapomeňte, že jste měli dceru
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-246-8
EAN : 9788072172467
Originál :Forget You Had A Daughter
Překlad : Zdeněk Hnilička
Formát : 262 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)


Anotace : Britská učitelka Sandra Gregoryová si dva roky užívala života v Bangkoku. Po vojenském převratu se ale její život začal hroutit - přišla o práci, vážně onemocněla a brzy se ocitla bez peněz. Zoufale toužila vrátit se domů, ale nechtěla rodiče žádat o peníze, takže souhlasila s nabídkou propašovat přes bangkocké letiště heroin. Byla však zatčena a odsouzena k pětadvaceti letům vězení. Nejdříve strávila čtyři a půl roku ve známém vězení LardYao, přezdívaném bangkocký Hilton , příbytku masových vrahů, maniaků, a dokonce i jednoho kanibala.V roce 1997 byla přemístěna do Británie, kde si odseděla další tři roky v několika věznicích, včetně jednoho s nejvyšší ostrahou. Scény popisující brutalitu, násilí a ponížení, kterých byla svědkem jak v Thajsku, tak i v Británii, jsou silné a nezapomenutelné - být tady, to je pomalé mučení, udržují mne tu naživu, abych mohla trpět. Úžasná vůle a vnitřní síla i podpora rodičů jí nakonec pomohou udržet si zdravý rozum a přežít.Sandra byla propuštěna v roce 2000 poté, co jí thajský král udělil milost. Sugestivním vyprávěním o své zkušenosti přináší obraz mrazivé reality a zároveň varuje, že se něco podobného může stát každému. Snad tato kniha uchrání mnoho dalších před podobným osudem.

Sandra Kynes - Šepoty lesa - stromy a magie
Vyšlo : 22.05.2009
Počet stran : 262
Nakladatelství : Pragma 2009

Sandra Vebrová - Luko. Tajemství vlkodlaků
Nakladatel : XYZ
ISBN : 978-80-87021-83-5
EAN : 9788087021835
Formát : 232 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Pokračování úspěšné fantasy o vlkodlaku Lukovi!!! Uplynul rok od bouřlivých událostí v tajemném městě Stvůronu. Vlkodlačí chlapec Luko a jeho lidská kamarádka Mariana žijí ve vlkodlačím sídle a připravují se na každoroční velkolepou událost: Slavnost prvního úplňku. V té době přijíždí ze vzdáleného Legendaru profesor Artur LeDingo, odborník na nejdůležitější vlkodlačí schopnost přeměnu ve vlka. Luko a Mariana se seznamují s jeho synem Ralfem, ctižádostivým a nevypočitatelným mladíkem, který od prvního momentu začíná s Lukem soupeřit. Mariana se mezitím potýká s otázkou, zda má studovat na lidské dívčí škole a pokusit se tak přijít na to, kam skutečně patří. Do napjaté atmosféry zasáhne nečekaná zpráva, která znovu připomene hrůzy minulosti. Vlkodlaci se ze dne na den stávají nenáviděnými bytostmi. Luko musí co nejrychleji vypátrat, kdo stojí za nebezpečnými útoky v ulicích města a jak jim zabránit. Tuší, že ho čeká těžký boj, při kterém bude v sázce nejen jeho život?

Sandra Vebrová - Luko. Tajemství vlkodlaků
Nakladatel : XYZ
ISBN : 978-80-87021-83-5
EAN : 9788087021835
Formát : 232 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Pokračování úspěšné fantasy o vlkodlaku Lukovi!!! Uplynul rok od bouřlivých událostí v tajemném městě Stvůronu. Vlkodlačí chlapec Luko a jeho lidská kamarádka Mariana žijí ve vlkodlačím sídle a připravují se na každoroční velkolepou událost: Slavnost prvního úplňku. V té době přijíždí ze vzdáleného Legendaru profesor Artur LeDingo, odborník na nejdůležitější vlkodlačí schopnost přeměnu ve vlka. Luko a Mariana se seznamují s jeho synem Ralfem, ctižádostivým a nevypočitatelným mladíkem, který od prvního momentu začíná s Lukem soupeřit. Mariana se mezitím potýká s otázkou, zda má studovat na lidské dívčí škole a pokusit se tak přijít na to, kam skutečně patří. Do napjaté atmosféry zasáhne nečekaná zpráva, která znovu připomene hrůzy minulosti. Vlkodlaci se ze dne na den stávají nenáviděnými bytostmi. Luko musí co nejrychleji vypátrat, kdo stojí za nebezpečnými útoky v ulicích města a jak jim zabránit. Tuší, že ho čeká těžký boj, při kterém bude v sázce nejen jeho život?

SANDTNEROVÁ - JANKŮ Marie - Francouzská kuchyně
Rok vydání : 1991

Sandtnerová Janků Marie - Moučníky a zavařeniny
70 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Ivo Železný, Praha Rok vydání : 1991

Sandtnerová Janků Marie - Ovocné šťávy, zavařování ovoce .
44 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : AS Rok vydání : 1991

Sandtnerová M.J. - Cukrovinky a pamlsky na vánoční stromeček i na vánoční stoleček
Art servis 1990 Praha

SANDTNEROVÁ Marie Janků - Ovocné šťávy, zavařované ovoce, domácí vína, likéry
Rok vydání : 1991

SANDTNEROVÁ Marie Janků - Cukrovinky a pamlsky na Vánoce
Rok vydání : 1990

Sandtnerová-Janků M. - Zelenina a šťávy
KMa 2000

SANDWEISS Samuel H. M.D. - Sáji bába - svatý muž a psychiatr
Rok vydání :1992 - Trigon, 208 s. 

SANDYS - Život ženy
1925, Borský a Šulc

Sanetřík Milan - Evropské národní parky
149 stran, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý, pomačkané dva listy ve spodním rohu Vydavatel : Veduta Rok vydání : 2004

SANFORD Christopher - Chladný barbar Mick Jagger
Rok vydání : 1994

SANGHARAKSHITA - Lidské osvícení. Setkání s ideály a metodami buddhismu
Rok vydání :1993

Sanin Vladimír - Bílé prokletí
Ocpl, 198 s. 1990 LN, napsáno v jazyce: Česky

SANIN Vladimír - Bílé prokletí
Rok vydání :1990 - ob.O.Pošmurný 

SANIN Vladimír - Bílé prokletí
Rok vydání :1990 - ob.O.Pošmurný 

SANIOVÁ Jitka - Astrorádce na rok 2000
Rok vydání :1999 - vyd. Baronet, váz., 375 s. 

Sanitas Jean - Železný baron
Obr, 152 s. 1965 NV Napětí, napsáno v jazyce: Česky

Sanitas Jean - Železný baron
obálka Karel Fron, 149 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1965

Sanjiv Chopra - Játra - Diagnóza, terapie, rekonvalescence
Vyšlo : 30.01.2006
Počet stran : 291
Nakladatelství : Pragma 2005

Sanjiv Chopra - Játra
Podtitul : Diagnóza / Terapie / Rekonvalescence.
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-221-7
EAN : 9788072052219
Originál :Dr. Sanjiv Chopra´s Liver Book
Překlad : Hedvika Vlasová
Formát : 296 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Játra představují vstupní bránu k celkovému tělesnému zdraví, jsou úžasným očistným zařízením a jediným lidským orgánem, který je schopen vlastní regenerace. Avšak to, co o játrech nevíte, vám může uškodit! Tato kniha vychází vstříc neodborné čtenářské veřejnosti a srozumitelně pojednává o jaterních funkcích, onemocněních a možnostech léčby. Uznávaný odborník nabízí informace, které se pro vás mohou stát motivací k lepší péči o své zdraví. Mudr. Sanjiv Chopra, profesor lékařské fakulty Harvardské univerzity a významný hepatolog, v této odborně fundované příručce, kterou ale může pochopit a využít každý, vysvětluje vše, co potřebujete o játrech vědět.

Sanjiv Chopra - Játra
Podtitul : Diagnóza / Terapie / Rekonvalescence.
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-221-7
EAN : 9788072052219
Originál :Dr. Sanjiv Chopra´s Liver Book
Překlad : Hedvika Vlasová
Formát : 296 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Játra představují vstupní bránu k celkovému tělesnému zdraví, jsou úžasným očistným zařízením a jediným lidským orgánem, který je schopen vlastní regenerace. Avšak to, co o játrech nevíte, vám může uškodit! Tato kniha vychází vstříc neodborné čtenářské veřejnosti a srozumitelně pojednává o jaterních funkcích, onemocněních a možnostech léčby. Uznávaný odborník nabízí informace, které se pro vás mohou stát motivací k lepší péči o své zdraví. Mudr. Sanjiv Chopra, profesor lékařské fakulty Harvardské univerzity a významný hepatolog, v této odborně fundované příručce, kterou ale může pochopit a využít každý, vysvětluje vše, co potřebujete o játrech vědět.

SANSON - Tajnosti popraviště
1971

Sanson, Henri - Tajnosti popraviště
Rok :1971

Sant Noldkar - Tajemný fakír
Orbis, Praha, 1939, velmi dobrý stav, obálka mírně zašpiněná, po okrajích odřená, orig. sešit, 35 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Sant Noldkar - Tajemný fakír

Sant-Simon - Mémoires
19 Larousse, napsáno v jazyce: French

SANTAMARIA - Německo-sovětský pakt 1939
2001

SANTAROVÁ - Káťa, Katrin, Katynka
Albatros 1971

SANTAROVÁ - Od úterka do soboty
1968,edice Střelka

Santarová - Od úterka do soboty
Rok :1968

SANTAROVÁ A. - Slon v domácnosti
Jiskřičky,1965

Santarová Alena - Známá neznámá
Praha

SANTAROVÁ Alena - Od úterka do soboty
Rok vydání :1968 - il. H. Chvojková, A6 

SANTAROVÁ Alena - Program na neděli
Rok vydání :1966 - ob.J.Mikula, brož.pošk.ob. 

Santarová Alena - Káťa, Katrin, Katynka
il. S. Duda 1966 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Santayana G. - Essaye o filosofii, náboženství a umění
Laichter 1932, převazba, edoce Otázky a názory

SANTAYANA George - Essaye o filosofii, náboženství a umění
Rok vydání : 1932 Poznámka :Laichter, A6

SANTAYANA George - Essaye o filosofii, náboženství a umění
Rok vydání :1932 - Jan Laichter, váz., 478 s. 

Santholzer a kol - Lékařská fysika
A4, Ocpl, 424 s., 270 vyobr. 1971 Avicenum, napsáno v jazyce: Česky

SANTHOLZER R., KOŘINSKÝ J. - Pětijazyčný slovník (barvy, laky, povrchová úprava, korose)
Rok vydání : 1959

SANTHOLZER V. - Moderní otázky radioaktivity
Rok vydání :1929 - Melantrich, brož., 172 s. 

Santholzer V. Dr. - Radioaktivita
edice Okno do světa sv. 69, 56 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1941

Santholzer Vilém - Uvolněné atomy
392 stran, 69 snímků na přílohách, 31 vyobrazení v textu, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Za svobodu, Praha Rok vydání : 1946

SANTHOLZEROVÁ/URBANOVÁ - Včelky medunky sláva i pád
Rok vydání : 1930 Poznámka :orig.vazba, il. Mates

Santimbreanu, Mircea - Velká přestávka
Rok :1983

SANTINI Loretta - Florenz - reiseführer
- Giusti di Becocci, 192 s., 2 mapy, německy 

SANTINI Loretta - Florenz - reiseführer
- Giusti di Becocci, 192 s., 2 mapy, německy 

SANTITI Loretta - Rom und Vatikan
Rok vydání :1975 - Plurigraf, 110 s. + mapa, německy 

SANTITI Loretta - Roma y Vaticano
Rok vydání :1978 - ed. Plurigraf, výborný stav, italsky 

SANTORO - 4 Jahre Hitler-Deutschland
Rok vydání : 1937 Poznámka :fašistická propaganda, 154 foto

SANTOS - Doba ticha
Odeon 1966

Santos Emma - Ich habe Emma S. getotet
1978 Rowohlt, napsáno v jazyce: German

Sao Paulo Underground - Saunna: um, dois, tres


Sapfo - Z písní lásky
Ppl, 150 s., 4 repro, vaz F. Muzika 1945 Borový, napsáno v jazyce: Česky

SAPFO - Z písní lásky
FB 1945

SAPFÓ - Z písní lásky
Rok vydání : 1968 Poznámka :plátno

Sapienza Marilyn - Baby Donald makes a Snowfriend
1987 Disney, napsáno v jazyce: Česky

Sapijat Masajeva - Osud Čečence
1998, velmi dobrý stav, pův. laminovaná vazba (ta lehce pošk.), 191 stran, Historie, Sapijat Masajeva - Osud Čečence

Sapir R.,Murphy W. - The Destroyer - Murders Shield
Pinnacle Books 1973 NY

SAPKOWSKI Andrzej - Zaklínač II. Meč osudu
Rok vydání :2000 - povídky, jako nová 

SAPKOWSKI Andrzej - Zaklínač IV. Čas opovržení
Rok vydání :2007 - jako nová 

SAPKOWSKI Andrzej - Yrrhedesovo oko
Rok vydání :1995 - brož., A6 

Saponaro M. - Carducci
Petr 1941

Saponaro Michele - Carducci - Život a dílo
352 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka na přední straně vytržena viz náhled Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1941

SAPPAK , SCHULTZ, SADKOVÁ, SMOLJAK - Čtyřikrát o televizi
Rok vydání : 1961

Sapper - Údolí stínů
264 stran, původní vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý, vazba mírně opotřebena viz náhled Vydavatel : Jiří Novák, Praha Rok vydání :

SAPPER - Černá rota
převazba

SAPPER - Poslední utkání
Voleský 1929 PV

Sapper - Údolí stínů
Jiří Novák, Praha, cca 1930, dobrý stav, orig. celopl. vazba, prasklá předsádka, lehce natržený hřbet, zažloutlé listy, 264 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Sapper - Údolí stínů

SAPPER-NEILF Mc Cyril - Poslední utkání
Rok vydání : 1929

Sar Mérodack J. Péladan - Umění státi se magem
Nakl. A. Srdce, Praha, 1920. Přeložili Emanuel Lešehrad a J. Přílba. Původní brož, mírně odřená (viz obr.), nerozřezáno, 147 stran. Dobrý stav.

Sar Mérodack J. Peladan - Umění státi se magem
A. Srdce, Praha, 1920, dobrý stav, brože odřené a vyšisované, hřbet nepatrně natržený, na okrajích textu vpisky tužkou, orig. brož. vazba, 147 stran, Společenské vědy, Sar Mérodack J. Peladan - Umění státi se magem

Sara Douglass - Válečná sekyra. Poutníkův návrat 1.
Nakladatel : Fantom Print
ISBN : 978-80-7398-013-9
EAN : 9788073980139
Originál :Battleaxe
Překlad : Veronika Krajňanská
Formát : 416 stran, 14,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Tisíc let žili Achařané poklidným a bohatým životem. Chránily je vysoké, nepřekročitelné hory a Seneschal, bratrstvo, které vyznávalo tajuplnou Cestu pluhu a otevíralo cestu k velkému bohu Artorovi. Teď je ale bezpečí Acharu ohroženo, probouzí se prastaré proroctví, které předpovídá návrat Zapovězených. Celou zemi svírá nepřirozená zima a Pán ledu, Gorgael, přesouvá armády odporných přízraků a ledových červů na jih. Achar se hroutí pod Gorgaelovým náporem. Vypadá to, že se mu nikdo nemůže postavit. Faraday, snoubenka acharského Válečného generála, vévody Bornehelda, je stejně vyděšená jako všichni ostatní. Utíká do bezpečí pod ochranou Borneheldova nenáviděného nevlastního bratra Axise, legendárního velitele Sekerníků, a cestou poznává, že historie jejího národa byla založena na lži.

Sara Douglass - Ikarijský zaklínač. Poutníkův návrat 2
Nakladatel : Fantom Print
ISBN : 978-80-7398-024-5
EAN : 9788073980245
Originál :Enchanter
Překlad : Niklová Keteřina
Formát : 448 stran, 14,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha je pokračováním Válečné sekery, za kterou Sara Douglass získala v roce 1996 cenu Aurelis za nejlepší australský fantasy román roku. Axis je v každém smyslu slova skutečný hrdina. Tíží ho dvojí břemeno: proroctví a válka. Podařilo se mu splnit první část věštby, stal se Mužem z hvězd, a nyní musí sjednotit tři národy, které v zemi žijí. Jeho osudem je vést armádu, postavit se svému zákeřnému bratrovi a získat zpět kontrolu nad Tencendorem, který kdysi býval největší zemí na světě. Jeho osudem je být polapen mezi dvěma ženami, které miluje: jedna je ztělesněním ušlechtilosti, krásy a inteligence, druhá je ohnivá a lstivá válečnice. Jeho osudem je bojovat o každou píď se zvrhlým Gorgaelem, šíleným netvorem, jenž touží zničit vše, za co Axis bojuje?

Sara Douglass - Muž z hvězd. Poutníkův návrat 3
Nakladatel : Fantom Print
ISBN : 978-80-7398-034-4
EAN : 9788073980344
Formát : 450 stran, 14,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Axis je Mužem z hvězd z Proroctví a legendy, jehož osudem je sjednotit tři národy světa. Podle Proroctví porazí Axis svého nevlastního bratra, obnoví Tencendor a najde zrádce ve svém táboře. Proroctví také předpovědělo, že bude muset učinit mnoho rozhodnutí, aby osud naplnil?

Sara Douglass - Válečná sekyra. Poutníkův návrat 1.
Nakladatel : Fantom Print
ISBN : 978-80-7398-013-9
EAN : 9788073980139
Originál :Battleaxe
Překlad : Veronika Krajňanská
Formát : 416 stran, 14,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Tisíc let žili Achařané poklidným a bohatým životem. Chránily je vysoké, nepřekročitelné hory a Seneschal, bratrstvo, které vyznávalo tajuplnou Cestu pluhu a otevíralo cestu k velkému bohu Artorovi. Teď je ale bezpečí Acharu ohroženo, probouzí se prastaré proroctví, které předpovídá návrat Zapovězených. Celou zemi svírá nepřirozená zima a Pán ledu, Gorgael, přesouvá armády odporných přízraků a ledových červů na jih. Achar se hroutí pod Gorgaelovým náporem. Vypadá to, že se mu nikdo nemůže postavit. Faraday, snoubenka acharského Válečného generála, vévody Bornehelda, je stejně vyděšená jako všichni ostatní. Utíká do bezpečí pod ochranou Borneheldova nenáviděného nevlastního bratra Axise, legendárního velitele Sekerníků, a cestou poznává, že historie jejího národa byla založena na lži.

Sara Douglass - Ikarijský zaklínač. Poutníkův návrat 2
Nakladatel : Fantom Print
ISBN : 978-80-7398-024-5
EAN : 9788073980245
Originál :Enchanter
Překlad : Niklová Keteřina
Formát : 448 stran, 14,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha je pokračováním Válečné sekery, za kterou Sara Douglass získala v roce 1996 cenu Aurelis za nejlepší australský fantasy román roku. Axis je v každém smyslu slova skutečný hrdina. Tíží ho dvojí břemeno: proroctví a válka. Podařilo se mu splnit první část věštby, stal se Mužem z hvězd, a nyní musí sjednotit tři národy, které v zemi žijí. Jeho osudem je vést armádu, postavit se svému zákeřnému bratrovi a získat zpět kontrolu nad Tencendorem, který kdysi býval největší zemí na světě. Jeho osudem je být polapen mezi dvěma ženami, které miluje: jedna je ztělesněním ušlechtilosti, krásy a inteligence, druhá je ohnivá a lstivá válečnice. Jeho osudem je bojovat o každou píď se zvrhlým Gorgaelem, šíleným netvorem, jenž touží zničit vše, za co Axis bojuje?

Sara Douglass - Muž z hvězd. Poutníkův návrat 3
Nakladatel : Fantom Print
ISBN : 978-80-7398-034-4
EAN : 9788073980344
Formát : 450 stran, 14,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Axis je Mužem z hvězd z Proroctví a legendy, jehož osudem je sjednotit tři národy světa. Podle Proroctví porazí Axis svého nevlastního bratra, obnoví Tencendor a najde zrádce ve svém táboře. Proroctví také předpovědělo, že bude muset učinit mnoho rozhodnutí, aby osud naplnil?

Sara Gruenová - Voda pro slony
Nakladatel : Tatran
ISBN : 978-80-222-0549-8
EAN : 9788022205498
Originál :Water for Elepfants
Překlad : Ivana Nuhlíčková
Formát : 286 stran, 15x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Nevšedný příběh zaujme historickým pozadím, hlubokou lidskostí, leskem, bídou a špínou cirkusu na pozadí hospodářské krizí v třicátých letech v USA. Příběh připomíná plakáty z cirkusů dávných čas: Budete se smát, budete plakat, jenom přistupte, dámy a pánové. Čeká vás čtenářský zážitek.
Jacob Jankowski sice o svých vzpomínkách nemluvil, ale v jeho devadesátileté paměti zůstávaly. Přechovával v ní vzpomínky na dobu, kdy ho osud hodil do vlaku, v němž měl domov cirkus Benzini nejúžasnější podívaná na světě. Vzpomínky na svět zalidněný podivíny a klauny, který byl plný zázraků, bolesti, zloby a vášně. Na svět s vlastními úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Svět cirkusu byl pro Jacoba zároveň spásou i peklem. Přišel do něho, protože ho opustilo štěstí zůstal bez rodiny a bez peněz a netušil, jak dál, dokud nepřistál na své lokomotivou tažené lodi komediantů?. Právě začínala krize a každý v tomhle třetiřadém cirkuse byl rád, že má alespoň nějakou práci. Marlenu, hvězdu volné drezúry koní, sem přivedla láska k nesprávnému muži, řediteli zvěřince s násilnickými klony. Slonice Rosie se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit. Jenže s Rosie nebylo možné žádné číslo nacvičit, nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy. Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí vzniklo, bylo založené na lásce a důvěře a nakonec bylo pro všechny tři jejich jedinou nadějí na přežití.
Autorka Sara Gruenová je autorkou bestsellerů Riding Lessons (Lekce jízdy) a Flying Changes (Rychlé změny). Žije s manželem a třemi dětmi, čtyřmi kočkami, několika kozami, dvěma psy a koněm v ekologické komunitě u Chicaga.

Sara Gruenová - Voda pro slony
Nakladatel : Tatran
ISBN : 978-80-222-0549-8
EAN : 9788022205498
Originál :Water for Elepfants
Překlad : Ivana Nuhlíčková
Formát : 286 stran, 15x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Nevšedný příběh zaujme historickým pozadím, hlubokou lidskostí, leskem, bídou a špínou cirkusu na pozadí hospodářské krizí v třicátých letech v USA. Příběh připomíná plakáty z cirkusů dávných čas: Budete se smát, budete plakat, jenom přistupte, dámy a pánové. Čeká vás čtenářský zážitek.
Jacob Jankowski sice o svých vzpomínkách nemluvil, ale v jeho devadesátileté paměti zůstávaly. Přechovával v ní vzpomínky na dobu, kdy ho osud hodil do vlaku, v němž měl domov cirkus Benzini nejúžasnější podívaná na světě. Vzpomínky na svět zalidněný podivíny a klauny, který byl plný zázraků, bolesti, zloby a vášně. Na svět s vlastními úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Svět cirkusu byl pro Jacoba zároveň spásou i peklem. Přišel do něho, protože ho opustilo štěstí zůstal bez rodiny a bez peněz a netušil, jak dál, dokud nepřistál na své lokomotivou tažené lodi komediantů?. Právě začínala krize a každý v tomhle třetiřadém cirkuse byl rád, že má alespoň nějakou práci. Marlenu, hvězdu volné drezúry koní, sem přivedla láska k nesprávnému muži, řediteli zvěřince s násilnickými klony. Slonice Rosie se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit. Jenže s Rosie nebylo možné žádné číslo nacvičit, nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy. Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí vzniklo, bylo založené na lásce a důvěře a nakonec bylo pro všechny tři jejich jedinou nadějí na přežití.
Autorka Sara Gruenová je autorkou bestsellerů Riding Lessons (Lekce jízdy) a Flying Changes (Rychlé změny). Žije s manželem a třemi dětmi, čtyřmi kočkami, několika kozami, dvěma psy a koněm v ekologické komunitě u Chicaga.

Sara Wheelerová - Chile
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-234-8
EAN : 9788073812348
Originál :Chile
Překlad : Jiří Sedláček
Formát : 292 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Vyprávění o cestování po Chile je nejen poučné - zeměpisně, historicky i politicky, ale také velmi čtivé a vtipné.

Sara Wheelerová - Chile
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-234-8
EAN : 9788073812348
Originál :Chile
Překlad : Jiří Sedláček
Formát : 292 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Vyprávění o cestování po Chile je nejen poučné - zeměpisně, historicky i politicky, ale také velmi čtivé a vtipné.

Sara Zed - Věštění s dominem (komplet)
Vyšlo : 21.11.2007
Nakladatelství : Eugenika 2007

Sara Zed - Věštění s kostkami
Vyšlo : 14.12.2007
Počet stran : 168
Nakladatelství : Eugenika 2007

Sara Zed - Věštění s dominem
Podtitul : Kniha + domino
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-004-1
EAN : 9788081000041
Formát : 176 stran, 19x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Velmi snadná forma věštění pomocí 28 dílků domina. Autorka se narodila v Alžíru, kde se učila věštěckému umění od své babičky, jež často používala právě domino. Domino jako věštěcká pomůcka má svoji starobylou tradici také v Tibetu a Indii, kde se této metodě říká Mu ..

Sara Zed - Věštění s dominem
Podtitul : Kniha + domino
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-004-1
EAN : 9788081000041
Formát : 176 stran, 19x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Velmi snadná forma věštění pomocí 28 dílků domina. Autorka se narodila v Alžíru, kde se učila věštěckému umění od své babičky, jež často používala právě domino. Domino jako věštěcká pomůcka má svoji starobylou tradici také v Tibetu a Indii, kde se této metodě říká Mu ..

SARABJANOV - Serov Valentin
Odeon 1982 v kartonu

Sarah Bartlettová - Osudová přitažlivost-průvodce milostným horoskopem
Vyšlo : 31.10.2001
Počet stran : 349
Nakladatelství : Rybka 2006

Sarah Bartlettová - Osudová přitažlivost
Podtitul : Průvodce milostným horoskopem
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 80-86182-52-5
EAN : 9788086182520
Originál :Fated Attraction
Překlad : Pavla Horáková
Formát : 352 stran, 21.5x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Astrologický průvodce partnerskými vztahy obsahuje kompletní partnerský horoskop z hlediska postavení všech planet zvěrokruhu ovlivňujících vaše znamení.

Sarah Bartlettová - Osudová přitažlivost
Podtitul : Průvodce milostným horoskopem
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 80-86182-52-5
EAN : 9788086182520
Originál :Fated Attraction
Překlad : Pavla Horáková
Formát : 352 stran, 21.5x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Astrologický průvodce partnerskými vztahy obsahuje kompletní partnerský horoskop z hlediska postavení všech planet zvěrokruhu ovlivňujících vaše znamení.

Sarah Dunant - Zrození Venuše
Nakladatel : Aurora
ISBN : 80-7299-086-1
EAN : 9788072990870
Originál :The Birth of Venus
Překlad : Olga Turečková
Formát : 320 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Historický román se odehrává na přelomu patnáctého a šestnáctého století ve Florencii, kde se v bouřlivém kvasu rodí nová doba. Hrdinkou románu je Alessandra Cecchi, mladá šlechtična významné florentské rodiny Cecchiů. Obdivuje malířství, sama se snaží malovat po nocích a jejím největším přáním je přesvědčit některého z malířských mistrů, aby ji přijal do své dílny. V pohnutých osudech první lásky sledujeme její dozrávání v sebevědomou ženu i její volbu zabezpečit se svazkem se stárnoucím ženichem, s nímž ji smiřují stejné záliby i obdiv pro umění. Román mistrně vylíčil pohnuté události čtyř let vlády Girolama Savonaroly, kdy se poměry mění a Florencie je jakoby uhranutá jeho fanatismem.

Sarah Dunant - Zrození Venuše
Nakladatel : Aurora
ISBN : 80-7299-086-1
EAN : 9788072990870
Originál :The Birth of Venus
Překlad : Olga Turečková
Formát : 320 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Historický román se odehrává na přelomu patnáctého a šestnáctého století ve Florencii, kde se v bouřlivém kvasu rodí nová doba. Hrdinkou románu je Alessandra Cecchi, mladá šlechtična významné florentské rodiny Cecchiů. Obdivuje malířství, sama se snaží malovat po nocích a jejím největším přáním je přesvědčit některého z malířských mistrů, aby ji přijal do své dílny. V pohnutých osudech první lásky sledujeme její dozrávání v sebevědomou ženu i její volbu zabezpečit se svazkem se stárnoucím ženichem, s nímž ji smiřují stejné záliby i obdiv pro umění. Román mistrně vylíčil pohnuté události čtyř let vlády Girolama Savonaroly, kdy se poměry mění a Florencie je jakoby uhranutá jeho fanatismem.

Sarah Heathová - Co vyvádí vaše kočka?
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1239-5
EAN : 9788020412393
Originál :Why Does My Cat ?
Překlad : Eva Brožová
Formát : 208 stran, 20x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Knížka pomůže majitelům koček lépe porozumět chování své kočky. Podává komplexní přehled všech známých poruch kočičího chování (příčina, následek, léčba).

Sarah Heathová - Co vyvádí vaše kočka?
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1239-5
EAN : 9788020412393
Originál :Why Does My Cat ?
Překlad : Eva Brožová
Formát : 208 stran, 20x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Knížka pomůže majitelům koček lépe porozumět chování své kočky. Podává komplexní přehled všech známých poruch kočičího chování (příčina, následek, léčba).

Sarah Ivens - Etiketa pro moderní dívky
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-133-8
EAN : 9788073491338
Formát : 216 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Tato kniha obsahuje mnoho užitečných rad a tipů. Moderní dívka potřebuje nová pravidla etikety, která jí umožní se s elegancí a důstojností pohybovat v pracovním i neformálním prostředí. Přestože nežijeme v devatenáctém (ani ve dvacátém) století, neměli bychom rezignovat na pravidla slušného chování, která nám usnadňují naše běžné soužití s ostatními lidmi. Cílem knihy je aktualizovat etiketu právě v podmínkách dnešní doby, která je naprosto odlišná od dob minulých, a to nejen použitím nových komunikačních prostředku jako jsou mobily a e-mail (jejichž etiketou se autorka také zabývá), ale i posunem vztahů mezi muži a ženami a změnami jejich rolí ve společnosti. Slušnost je měřítkem, které nastavujeme především sami sobě.

Sarah Ivens - Rande jak má být
Podtitul : Moderní dívka vyhrává ve hře lásky
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-121-5
EAN : 9788073491215
Originál :A Modern Girl´s Guide to Dynamic Dating
Překlad : Jan Žlábek
Formát : 208 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha Rande jak má být sděluje moderní dívce pravdu o tom, jak rozehrát hru zvanou randění - a jak ji vyhrát. Průvodce nesmělé dívky nabízí tipy, návody a odpovědi ze života zaměřené na to, jak najít, svést a udržet si toho pravého muže. Je to naprosto zásadní kniha pro svobodné ženy plná odpovědí na všeobecně platné problémy a úskalí a poskytující rady a zkušenosti. Zabívá se následujícími tématy:

Kde hledat a najít svou lásku
Jak si získat muže a jak vypadat co nejlépe
Jak se vyhnout mužům, kteří nejsou k ničemu, jsou podivní a jen se s mimi ztrácí čas
První rande - jak ho, když vzplanete, zvládnou s chladnou hlavou!
Jak okouzlit jeho přátelé a rodinu
Je to láska, nebo jen vášnivá epizodka?
Co dělat s panem dokonalým, když ho dostanete

Tato kniha je nepostradatelným a úžasným rádcem, který Vám pomůže při hledání toho pravého muže, aniž byste se při tom příliš stresovaly.


Sarah Ivens - Etiketa pro moderní dívky
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-133-8
EAN : 9788073491338
Formát : 216 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Tato kniha obsahuje mnoho užitečných rad a tipů. Moderní dívka potřebuje nová pravidla etikety, která jí umožní se s elegancí a důstojností pohybovat v pracovním i neformálním prostředí. Přestože nežijeme v devatenáctém (ani ve dvacátém) století, neměli bychom rezignovat na pravidla slušného chování, která nám usnadňují naše běžné soužití s ostatními lidmi. Cílem knihy je aktualizovat etiketu právě v podmínkách dnešní doby, která je naprosto odlišná od dob minulých, a to nejen použitím nových komunikačních prostředku jako jsou mobily a e-mail (jejichž etiketou se autorka také zabývá), ale i posunem vztahů mezi muži a ženami a změnami jejich rolí ve společnosti. Slušnost je měřítkem, které nastavujeme především sami sobě.

Sarah Ivens - Rande jak má být
Podtitul : Moderní dívka vyhrává ve hře lásky
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-121-5
EAN : 9788073491215
Originál :A Modern Girl´s Guide to Dynamic Dating
Překlad : Jan Žlábek
Formát : 208 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha Rande jak má být sděluje moderní dívce pravdu o tom, jak rozehrát hru zvanou randění - a jak ji vyhrát. Průvodce nesmělé dívky nabízí tipy, návody a odpovědi ze života zaměřené na to, jak najít, svést a udržet si toho pravého muže. Je to naprosto zásadní kniha pro svobodné ženy plná odpovědí na všeobecně platné problémy a úskalí a poskytující rady a zkušenosti. Zabívá se následujícími tématy:

Kde hledat a najít svou lásku
Jak si získat muže a jak vypadat co nejlépe
Jak se vyhnout mužům, kteří nejsou k ničemu, jsou podivní a jen se s mimi ztrácí čas
První rande - jak ho, když vzplanete, zvládnou s chladnou hlavou!
Jak okouzlit jeho přátelé a rodinu
Je to láska, nebo jen vášnivá epizodka?
Co dělat s panem dokonalým, když ho dostanete

Tato kniha je nepostradatelným a úžasným rádcem, který Vám pomůže při hledání toho pravého muže, aniž byste se při tom příliš stresovaly.


Sarah Khanová - Ptáci /Objevuj/
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-239-0
EAN : 9788073912390
Originál :The Usborne Little Book of Birds
Překlad : Kapic, Tomáš
Formát : 64 stran, 17,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Kniha s velkým množstvím kreseb poodhalí dětskému čtenáři mnoho zajímavého ze života ptáků: co jim umožňuje létat, jak spí, jak si stavějí hnízda, jaké jsou rozdíly mezi ptačími druhy nebo jak zvládají stěhování na velké vzdálenosti. Kromě toho poradí čtenáři, jak se vydat na výpravu do lesa či k vodě, kde může ptáky pozorovat a dá mu rady, jak ptákům ve svém okolí připravit dobré podmínky pro hnízdění, odpočinek nebo potravu v zimním období. Ptáci mu pak za odměnu dovolí nahlédnout do všelijakých tajností pro ptačí zápisník, který si podle vzoru v knize může začíst vést. Malou zajímavou publikaci oživují mýty, legendy i zajímavosti a rekordy v ptačí říši (kdo je nejlepším plavcem, kdo má nejvíc peří).

Sarah Khanová - Ptáci /Objevuj/
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-239-0
EAN : 9788073912390
Originál :The Usborne Little Book of Birds
Překlad : Kapic, Tomáš
Formát : 64 stran, 17,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Kniha s velkým množstvím kreseb poodhalí dětskému čtenáři mnoho zajímavého ze života ptáků: co jim umožňuje létat, jak spí, jak si stavějí hnízda, jaké jsou rozdíly mezi ptačími druhy nebo jak zvládají stěhování na velké vzdálenosti. Kromě toho poradí čtenáři, jak se vydat na výpravu do lesa či k vodě, kde může ptáky pozorovat a dá mu rady, jak ptákům ve svém okolí připravit dobré podmínky pro hnízdění, odpočinek nebo potravu v zimním období. Ptáci mu pak za odměnu dovolí nahlédnout do všelijakých tajností pro ptačí zápisník, který si podle vzoru v knize může začíst vést. Malou zajímavou publikaci oživují mýty, legendy i zajímavosti a rekordy v ptačí říši (kdo je nejlepším plavcem, kdo má nejvíc peří).

Sarah Mersonová - 100 nej potravin proti stárnutí
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-028-0
EAN : 9788073910280
Originál :The Top 100 Foods for a Younger You
Překlad : Dagmar Eisenmanová
Formát : 128 stran, 17x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Stárnutí je nevyhnutelné, ale správně stárnout je umění. Chcete-li být ve vyšším věku zdravější a zdatnější, déle žít, lépe se cítit a vypadat mladší, musíte pro to začít včas něco dělat. Autorka uvádí 100 nejlepších vyzkoušených a osvědčených potravin, které vám pomohou vypadat a cítit se prostě výborně.

Sarah Mersonová - 100 nej potravin proti stárnutí
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-028-0
EAN : 9788073910280
Originál :The Top 100 Foods for a Younger You
Překlad : Dagmar Eisenmanová
Formát : 128 stran, 17x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Stárnutí je nevyhnutelné, ale správně stárnout je umění. Chcete-li být ve vyšším věku zdravější a zdatnější, déle žít, lépe se cítit a vypadat mladší, musíte pro to začít včas něco dělat. Autorka uvádí 100 nejlepších vyzkoušených a osvědčených potravin, které vám pomohou vypadat a cítit se prostě výborně.

Sarah Mlynowska - Šprndy a košťata
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-413-4
EAN : 9788072174133
Originál :Bras Broomticks
Překlad : Gabriela Oaklandová
Formát : 248 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Šprndy a košťata je kniha humorná i smutná, moudrá i ztřeštěná. Zdánlivě povrchní vypravěčka příběhu, Rachel, se potýká s chaotickým světem dospívání. Rachel je v prváku na střední a řeší problémy, kterými jsme si snad všechny prošly. Nemá co na sebe. Na nose má Santův dar (beďar velikosti druhého nosu). Líbí se jí dva kluci, co si jí ale ani trochu nevšímají. Její nejlepší kamarádka si našla kamarádku jinou. A tak dále. Klasický příběh dospívání je však opepřen nejednou komplikací. Kromě toho, že se Rachel a její sestře Miri rozvedli rodiče a obě tak mají o starost navíc, dozvídá se Rachel, že její sestra zdědila po matce čarodějnické geny. Po počátečním šoku se v Rachel probouzí nadšení z nové situace, neváhá a sestřiných schopností dokonale využívá/zneužívá. Jejich život se obrací naruby.

Sarah Mlynowska - Žáby a francouzáky
Podtitul : Čarodějnice existují. Tady a teď
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-469-0
EAN : 9788072174690
Originál :Frogs and French Kisses
Překlad : Gabriela Oaklandová
Formát : 252 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Humorné pokračování úspěšné, do třinácti jazyků přeložené knihy Šprndy a košťata. Čarodějnice v současném New Yorku sice skutečně existují a opravdu umějí kouzlit, ale nic lidského jim není cizí - včetně trablů se vztahy a s láskou.

Sarah Mlynowska - Kouzla a spacáky
Podtitul : Už umím také kouzlit! A že bylo na čase!
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-497-3
EAN : 9788072174973
Originál :Spells sleeping bags
Překlad : Ina Leckie
Formát : 256 stran, 20X13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Rachel se konečně dočkala! Už umí také kouzlit - stala se opravdovou, nefalšovanou čarodějkou? A že bylo na čase! Letos ji o letních prázdninách nečeká Manhattan, ale tábor u jezera a celá řada závažných problémů: tamní komáři jsou neuvěřitelně krvelační, macecha jí posílá trapné balíčky s dámskými hygienickými potřebami a omylem přišla o všechny hadříky. Navíc s ní ve srubu bydlí pěkná průda, která jí schválně a neustále otravuje život. Ještě štěstí, že je Rachel čarodějnice!!!

Sarah Mlynowska - Pařby a lektvary
Podtitul : Život je super, když je člověk čarodějka!
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-612-0
EAN : 9788072176120
Originál :Paties Potions
Překlad : Ina Leckie
Formát : 316 stran, 20X13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Klasický příběh dospívajících sester, které se potýkají se světem dospělých a navíc mají jednu starost: zděděné čarodějnické geny.
Perfektní vlasy, bezva hadříky, bronzová pleť - život je super, když je člověk čarodějka! Dokonce i speciální lekce magie, na které Rachel začne chodit s Miri, jsou prima. Sestry se seznámí s dalšími mladými čarodějkami, jako jsou samy - kdo by to byl řekl? Všichni se chystají na čarodějnou slavnost zvanou Samsorta - ples nových čarodějek.
A nebylo by plesu bez čarodějů. Pohledných čarodějů. Jako je Adam, který by si s Rachel rád dal nějaký ten ploužák nebo by si s ní zalyžoval na školním výletě do Rockies. Rachel je samozřejmě šíleně zamilovaná do svého přítele Rafa. Tak proč se tedy nemůže odhodlat říci Adamovi, tomu zábavnému, okouzlujícímu Adamovi, že existuje jistý Raf? Rachel ví, že jí Raf má rád. Možná ji dokonce, nádech, miluje. Jenže Raf nezná její tajemství. Na rozdíl od Adama Raf netuší, kdo vlastně Rachel skutečně je. A ona mu to nikdy nesmí prozdradit. Nebo snad smí ?

Sarah Mlynowska - Šprndy a košťata
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-413-4
EAN : 9788072174133
Originál :Bras Broomticks
Překlad : Gabriela Oaklandová
Formát : 248 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Šprndy a košťata je kniha humorná i smutná, moudrá i ztřeštěná. Zdánlivě povrchní vypravěčka příběhu, Rachel, se potýká s chaotickým světem dospívání. Rachel je v prváku na střední a řeší problémy, kterými jsme si snad všechny prošly. Nemá co na sebe. Na nose má Santův dar (beďar velikosti druhého nosu). Líbí se jí dva kluci, co si jí ale ani trochu nevšímají. Její nejlepší kamarádka si našla kamarádku jinou. A tak dále. Klasický příběh dospívání je však opepřen nejednou komplikací. Kromě toho, že se Rachel a její sestře Miri rozvedli rodiče a obě tak mají o starost navíc, dozvídá se Rachel, že její sestra zdědila po matce čarodějnické geny. Po počátečním šoku se v Rachel probouzí nadšení z nové situace, neváhá a sestřiných schopností dokonale využívá/zneužívá. Jejich život se obrací naruby.

Sarah Mlynowska - Žáby a francouzáky
Podtitul : Čarodějnice existují. Tady a teď
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-469-0
EAN : 9788072174690
Originál :Frogs and French Kisses
Překlad : Gabriela Oaklandová
Formát : 252 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Humorné pokračování úspěšné, do třinácti jazyků přeložené knihy Šprndy a košťata. Čarodějnice v současném New Yorku sice skutečně existují a opravdu umějí kouzlit, ale nic lidského jim není cizí - včetně trablů se vztahy a s láskou.

Sarah Mlynowska - Kouzla a spacáky
Podtitul : Už umím také kouzlit! A že bylo na čase!
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-497-3
EAN : 9788072174973
Originál :Spells sleeping bags
Překlad : Ina Leckie
Formát : 256 stran, 20X13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Rachel se konečně dočkala! Už umí také kouzlit - stala se opravdovou, nefalšovanou čarodějkou? A že bylo na čase! Letos ji o letních prázdninách nečeká Manhattan, ale tábor u jezera a celá řada závažných problémů: tamní komáři jsou neuvěřitelně krvelační, macecha jí posílá trapné balíčky s dámskými hygienickými potřebami a omylem přišla o všechny hadříky. Navíc s ní ve srubu bydlí pěkná průda, která jí schválně a neustále otravuje život. Ještě štěstí, že je Rachel čarodějnice!!!

Sarah Mlynowska - Pařby a lektvary
Podtitul : Život je super, když je člověk čarodějka!
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-612-0
EAN : 9788072176120
Originál :Paties Potions
Překlad : Ina Leckie
Formát : 316 stran, 20X13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Klasický příběh dospívajících sester, které se potýkají se světem dospělých a navíc mají jednu starost: zděděné čarodějnické geny.
Perfektní vlasy, bezva hadříky, bronzová pleť - život je super, když je člověk čarodějka! Dokonce i speciální lekce magie, na které Rachel začne chodit s Miri, jsou prima. Sestry se seznámí s dalšími mladými čarodějkami, jako jsou samy - kdo by to byl řekl? Všichni se chystají na čarodějnou slavnost zvanou Samsorta - ples nových čarodějek.
A nebylo by plesu bez čarodějů. Pohledných čarodějů. Jako je Adam, který by si s Rachel rád dal nějaký ten ploužák nebo by si s ní zalyžoval na školním výletě do Rockies. Rachel je samozřejmě šíleně zamilovaná do svého přítele Rafa. Tak proč se tedy nemůže odhodlat říci Adamovi, tomu zábavnému, okouzlujícímu Adamovi, že existuje jistý Raf? Rachel ví, že jí Raf má rád. Možná ji dokonce, nádech, miluje. Jenže Raf nezná její tajemství. Na rozdíl od Adama Raf netuší, kdo vlastně Rachel skutečně je. A ona mu to nikdy nesmí prozdradit. Nebo snad smí ?

Sarah Mucha - Mucha
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-769-5
EAN : 9788072097692
Formát : 160 stran, 29,5x23,3cm, německy, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Alfons Mucha je neoddělitelně spjatý s nástupem secese. Jeho umění bylo tak výrazné, že získalo zvláštní označení - Le style Mucha . Muchovo zaujetí pro vše nové obsáhlo architekturu, design interiérů, fotografii, knižní grafiku, sochařství nebo návrhy užitého umění. A právě tyto dosud neprozkoumané oblasti Muchovy tvorby kniha čtenářům zasvěceně představuje prostřednictvím dokonale barevných reprodukcí společně s mnoha již známými výtvarnými pracemi.

Sarah Mucha - Mucha
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-769-5
EAN : 9788072097692
Formát : 160 stran, 29,5x23,3cm, německy, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Alfons Mucha je neoddělitelně spjatý s nástupem secese. Jeho umění bylo tak výrazné, že získalo zvláštní označení - Le style Mucha . Muchovo zaujetí pro vše nové obsáhlo architekturu, design interiérů, fotografii, knižní grafiku, sochařství nebo návrhy užitého umění. A právě tyto dosud neprozkoumané oblasti Muchovy tvorby kniha čtenářům zasvěceně představuje prostřednictvím dokonale barevných reprodukcí společně s mnoha již známými výtvarnými pracemi.

Sarah Muchová - Alfons Mucha
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-764-4
EAN : 9788072097647
Formát : 160 stran, 29,5x23cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Jméno Alfonse Muchy je neoddělitelně spojeno s rozvojem secese. Rodák z moravského venkova Mucha proslul v Paříži, kde díky náhodné zakázce na plakát pro herečku Sarah Bernhardtovou vytvořil svůj první plakátový obraz Gismondu. Zrodil se Le style Mucha a Muchovy plakáty s vlnivými liniemi, pastelovými barvami a dekorativními motivy se staly ikony fin de siecle.
Avšak Mucha byl mnohem víc než jen plakátovým umělcem. Jeho zaujetí pro vše nové obsáhlo architekturu, design interiérů, fotografii, knižní grafiku, šperkářství, sochařství, návrhy nábytku a stolního nádobí. Jeho svěží a poutavý obrazový jazyk, který nalezl vyjádření v mnoha různých předmětech, jež navrhl, dal vzniknout všeobecně přitažlivému dekorativnímu repertoáru.
Mucha byl přesvědčen, že umění zasahuje všechny složky lidského života, a jeho poselství o klidu a harmonii spojuje krásu s mravním dobrem. Tato idealistická filozofie, zahrnutá implicitně v jeho dekorativním díle, nachází výraz v jeho pozdějších pracích - historických malbách, alegorických a symbolistických výjevech. Tato kniha na tyto dosud neprozkoumané stránky Muchova díla nabízí pohled a zároveň představuje Muchovy nejoblíbenější obrazy - vše v dokonalé barvě.

Sarah Muchová - Alfons Mucha
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-764-4
EAN : 9788072097647
Formát : 160 stran, 29,5x23cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Jméno Alfonse Muchy je neoddělitelně spojeno s rozvojem secese. Rodák z moravského venkova Mucha proslul v Paříži, kde díky náhodné zakázce na plakát pro herečku Sarah Bernhardtovou vytvořil svůj první plakátový obraz Gismondu. Zrodil se Le style Mucha a Muchovy plakáty s vlnivými liniemi, pastelovými barvami a dekorativními motivy se staly ikony fin de siecle.
Avšak Mucha byl mnohem víc než jen plakátovým umělcem. Jeho zaujetí pro vše nové obsáhlo architekturu, design interiérů, fotografii, knižní grafiku, šperkářství, sochařství, návrhy nábytku a stolního nádobí. Jeho svěží a poutavý obrazový jazyk, který nalezl vyjádření v mnoha různých předmětech, jež navrhl, dal vzniknout všeobecně přitažlivému dekorativnímu repertoáru.
Mucha byl přesvědčen, že umění zasahuje všechny složky lidského života, a jeho poselství o klidu a harmonii spojuje krásu s mravním dobrem. Tato idealistická filozofie, zahrnutá implicitně v jeho dekorativním díle, nachází výraz v jeho pozdějších pracích - historických malbách, alegorických a symbolistických výjevech. Tato kniha na tyto dosud neprozkoumané stránky Muchova díla nabízí pohled a zároveň představuje Muchovy nejoblíbenější obrazy - vše v dokonalé barvě.

Sarah Newman - Hry a činnosti pro vývoj dítěte s postižením
Anotace : rodičům a vychovatelům pečujícím o dítě s postižením často chybí náměty a nápady, jak pomoci dítěti se specifickou vadou
Vyšlo : 11.02.2004
Počet stran : 167
Nakladatelství : Portál 2004

Sarah Walker - Dinosauři
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0484-6
EAN : 9788025304846
Originál :Eye Wonder Dinosaur
Překlad : Michael Fokt
Formát : 116 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Poznejte úžasný svět pravěkých ještěrů! Obrázková encyklopedie vám ukáže, kdo byli dinosauři, jak žili, čím se živili, jak se rozmnožovali a vyvíjeli, jak spolu bojovali a také proč vyhynuli. Názorné ilustrace ukazují různé druhy dinosaurů a jejich odlišnosti, fotografie přibližují výzkum jejich pozůstatků.

Sarah Walker - Šelmy
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0483-9
EAN : 9788025304839
Originál :Eye Wonder Big Cats
Překlad : Michael Fokt
Formát : 48 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Poznejte úžasný svět kočkovitých šelem. Obrázková encyklopedie vás seznámí se životem velkých koček, jak a kde žijí, čím se živí, jak se rozmnožují a pečují o svá mláďata. Encyklopedie je doplněna barevnými fotografiemi jednotlivých druhů, jejich typických vlastností i odlišnosti.

Sarah Walker - Dinosauři
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0484-6
EAN : 9788025304846
Originál :Eye Wonder Dinosaur
Překlad : Michael Fokt
Formát : 116 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Poznejte úžasný svět pravěkých ještěrů! Obrázková encyklopedie vám ukáže, kdo byli dinosauři, jak žili, čím se živili, jak se rozmnožovali a vyvíjeli, jak spolu bojovali a také proč vyhynuli. Názorné ilustrace ukazují různé druhy dinosaurů a jejich odlišnosti, fotografie přibližují výzkum jejich pozůstatků.

Sarah Walker - Šelmy
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0483-9
EAN : 9788025304839
Originál :Eye Wonder Big Cats
Překlad : Michael Fokt
Formát : 48 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Poznejte úžasný svět kočkovitých šelem. Obrázková encyklopedie vás seznámí se životem velkých koček, jak a kde žijí, čím se živí, jak se rozmnožují a pečují o svá mláďata. Encyklopedie je doplněna barevnými fotografiemi jednotlivých druhů, jejich typických vlastností i odlišnosti.

Sarah Watersová - Zlodějka
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0040-2
EAN : 9788025700402
Formát : 531 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Sarah Watersová, rodem z Walesu (1966), usazená v Londýně, je pokračovatelkou nejlepší tradice anglického románu rozvinuté do výsostně moderní podoby. V románu Zlodějka, odehrávajícím se roku 1862, nás zavádí do Londýna a okolí, do nejrůznějších prostředí a vrstev tehdejší společnosti. Spolu s hlavní hrdinkou, Sue Trinderovou, se ocitáme mezi spodinou živořící v nejubožejších částech Londýna a živící se pochybnými způsoby. Sue se snaží vymanit z prostředí podvodníků, ve kterém vyrostla, a její nelehká cesta je plná nečekaných zákrutů a zvratů. Autorka prokazuje svrchované mistrovství v budování rafinované zápletky i v barvitém líčení postav a prostředí. V jejím románu není nikdy nic tak, jak se čtenáři, ani nedýchajícímu napětím, zdá, a všechno přitom do sebe bezvadně zapadá. Román, psaný vybroušeným stylem, dokonale vystihuje dobu děje, nádherně plyne a unáší čtenáře jako řeka.

Sarah Watersová - Zlodějka
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0040-2
EAN : 9788025700402
Formát : 531 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Sarah Watersová, rodem z Walesu (1966), usazená v Londýně, je pokračovatelkou nejlepší tradice anglického románu rozvinuté do výsostně moderní podoby. V románu Zlodějka, odehrávajícím se roku 1862, nás zavádí do Londýna a okolí, do nejrůznějších prostředí a vrstev tehdejší společnosti. Spolu s hlavní hrdinkou, Sue Trinderovou, se ocitáme mezi spodinou živořící v nejubožejších částech Londýna a živící se pochybnými způsoby. Sue se snaží vymanit z prostředí podvodníků, ve kterém vyrostla, a její nelehká cesta je plná nečekaných zákrutů a zvratů. Autorka prokazuje svrchované mistrovství v budování rafinované zápletky i v barvitém líčení postav a prostředí. V jejím románu není nikdy nic tak, jak se čtenáři, ani nedýchajícímu napětím, zdá, a všechno přitom do sebe bezvadně zapadá. Román, psaný vybroušeným stylem, dokonale vystihuje dobu děje, nádherně plyne a unáší čtenáře jako řeka.

SARASWATI - Drahokam v lotosu-Úplný a systematický kurs tantrické jógy
1995

SARCEY - Paříž za pruského obležení
1912

Sarcey F. - Obležení Paříže r. 1870 - 1971. Dojmy a vzpomínky.
Nakladatel :časopis Praha Rok vydání :1871 Stav knihy :horší stav Vazba :polokožená - 280 str., v textu 10 čb podobizen generálů a maršálů, rezavé skvrny, vlepeno ex libris, na rozdíl od ostatních knih v naší nabídce je kniha stářím zatuchlá

Sardar B. Singh Ji - Věda o duši - rozpravy a výňatky z dopisů žákům
Vyšlo : 14.05.2002
Počet stran : 231
Nakladatelství : Votobia 2002

Sardou R. - A odpusť nám naše viny
Argo 2003

Sardou R. - A odpusť nám naše viny
Argo 2003

SARGENT - Základy psychologie
1947,váz.

SARGENT S.S. - Základy psychologie
Rok vydání : 1947

SARGENT Stansfeld. S. - Základy psychologie
Rok vydání :1947 - uvolněná vazba 

Sari Gilbert - Řím - Velký průvodce National Geographic
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 130 nbsp mm x 213 nbsp mm
272 str. plnobarevných
Datum vydání: listopad 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2234-1
EAN: 978-80-251-2234-1



Sari Gilbert - Řím - Velký průvodce National Geographic
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 130 nbsp mm x 213 nbsp mm
272 str. plnobarevných
Datum vydání: červen 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1081-8
EAN: 978-80-251-1081-2

Světoznámý průvodce nyní exkluzivně i v české verzi.
Poznejte kvalitu National Geographic na vlastní oči!

Naše vydavatelství ve spolupráci se světoznámým nakladatelstvím National Geographic pro vás připravilo jedinečné turistické průvodce.Vynikají nesrovnatelnou kvalitou, praktičností, vkusným designem a stovkami unikátních fotografií. Všechny knihy z této edice jsou překládány špičkovými překladateli, které jsme speciálně pro tuto edici vybírali.

V tomto průvodci naleznete:



SARIN - Vetřelci - agrese SSSR 1917-1989
Jota 1998

Sarin/Dvorecky - Vetřelci - Agrese Sovětského svazu proti světu 1919 - 1989
pv, 222 s. 1998 Jota, napsáno v jazyce: Česky

SARIOLA - Drahý přítel


Sarkadi I. - Zbabělá
SNKLU 1964

SARLEMIJN A. / SPARNAAY M.J. (ed.) - Physics in the Making. Essays on developments in 20th century physics
Rok vydání :1989 - brož., 361 s. 

SAROYAN - Lidská komedie
1983,sv.523

SAROYAN - Dobrodružství Wesleye Jacksona
Petr 1948

SAROYAN - Tati,tobě přeskočilo
1964

SAROYAN - Nedělní Zepelín
1998

SAROYAN - Odvážný mladý muž na létající hrazdě
1958 s ob.

SAROYAN - Léto na krásném bílém koni


SAROYAN - Srdce na vysočině
slovensky

SAROYAN - Lidská komedie
nebo Práce 1947 s obálkou za 200,-

SAROYAN - O neumírání
1972

Saroyan W. - Léto na krásném bílém koni
Práce 1981 Praha

Saroyan W. - Bláznivost v rodině
Argo 2000

Saroyan William - Jmenuji se Avram
Obálka Josef Hochman.
Praha 1947 Práce
8°,117s.,brož.


Saroyan William - Lidská komedie
obálka Josef Hochman, 215 stran, původní vazba celoplátěná s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1947

SAROYAN William - Tati, tobě přeskočilo
Rok vydání :1964 - ob.J.Šváb 

Saroyan William - Pět zralých hrušek
Ocpl, 308 s., ob a il. V. Fuka 1965 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

Saroyan William - Papa, You are crazy
Obr, 128 s.- angl.-rusky 1965 Prosveščenije, napsáno v jazyce: English

Saroyan William - Dobrodružství Wesleye Jacksona
pv, 256 s. 1993 Volvox Glob, napsáno v jazyce: Česky

Saroyan William - Dobrodružství Wesleye Jacksona
Ppl, ob. V. Bláha, 320 s. 1948 V. Petr, napsáno v jazyce: Česky

Saroyan William - Ach, holčičko
144 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Eminent Rok vydání : 2001

Saroyan William - Ich heisse Aram
německy, 188 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Fischer Bücherei Rok vydání : 1958

SAROYAN William - Lidská komedie
Rok vydání :1966 - brož.,ob.P.Rolčík 

SAROYAN William - Lidská komedie
Rok vydání :1966 - brož.,ob.P.Rolčík 

SAROYAN William - Lidská komedie
Rok vydání :1998

SAROYAN William - Léto na krásném bílém koni
Rok vydání :1981 - brož.,ob.V.Kučera 

SAROYAN William - Dobrodružství Wesleye Jacksona
Rok vydání :1948

Saroyan William - O neumírání
238 stran, původní poloplátěná vazba 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1972

Saroyan, William - Lidská komedie
Rok :1966

SARRAUTOVÁ - Věk podezírání
Odeon 1967

SARRAUTOVÁ - Zlaté plody
MF 1966

SARRAUTOVÁ - Pan Martereau
1966

Sarrautová N. - Věk podezírání
Odeon 1967

Sarrautová Nathalie - Dětství mezi životem a smrtí
úprava M. Fulín, 315 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1990

Sarrautová, Nathalie - Dětství, Mezi životem a smrtí
exemplář z knihovny, hezký stav Rok :1990

Sarrazinová A. - Astragal
Odeon 1968

SARTAKOV - Sviť,sviť,má hvězdo
1985

Sartori Eric - Velikáni francouzské vědy
A4, pv, 316 s. 2005 Krigl, napsáno v jazyce: Česky

SARTRE - Zeď - Nevolnost
2003

SARTRE - Uragán nad cukrem
1961

SARTRE - Nevolnost
1967

SARTRE - Slova
váz. za 150,-

SARTRE - Cesty ke svobodě (2sv)
ELK 1946

SARTRE - Zeď
1965,sv.358

SARTRE - Pět her a jedna aktovka
1962,ob.Hlavsa,S vyloučením veřejnosti-Počestná děvka-Ďábel a pénbůh-Kean-Holá pravda-Vězni z Altony

SARTRE - Dramata
1967,Mrtví bez pohřbu-Špinavé ruce-Trojanky

SARTRE - La Nausée
Gallimard 1938

Sartre J. P. - Cesty k svobodě - 2. díl - Odklad
Oppl, b. ob., 336 s., vaz. O. Menhart - uvol. 1947 ELK, napsáno v jazyce: Česky

Sartre J. P. - Slova
Ocpl, 172 s. 1967 MF, napsáno v jazyce: Česky

Sartre J. P. - Slova
Obr, 172 s. 1965 MF, napsáno v jazyce: Česky

Sartre J. P. - Slova
Ocpl, 172 s. 1967 MF, napsáno v jazyce: Česky

Sartre Jean Paul - Cesty k svobodě I - Věk rozumu
ob. V. Tittelbach, typo Menhart 1946 ELK, napsáno v jazyce: Česky

Sartre Jean Paul - Marxismus a existencialismus
Obr, 176 s. 1966 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

SARTRE Jean-Paul - Slova
Rok vydání :1965 - MF, brož., 128 s. 

SARTRE Jean-Paul - Slova
Rok vydání :1967 - MF, 172 s. 

Sartre Paul Jean - Uragán nad cukrem
159 stran, I. vydání, obálka Zbyněk Sekal, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1961

Sartre, Jean Paul - 5 her
S vyloučením veřejnosti, Počestná děvka, Ďábel a pánbůh, Kean, Holá pravda, Vězni z Altony, přebal chybí, jinak velmi hezký stav Rok :1962

Sarvaš J. - Jak to vidí Gott
Studio Pět 1992

Sarvaš Rostislav - Syn pana Kuny
pv, 240 s. 1998 Weles, napsáno v jazyce: Česky

SARVAŠ,GOTT - Jak to vidí Gott-Rozhovor na lodi
1980

Sarvaš/Gott - Jak to vidí Gott
Rok vydání : 1982

Sasha Fenton, Malcolm Wright - Hádání z ruky
Knižní klub, Balios, Praha, 1997, velmi dobrý stav, orig. lamino vazba, překlad: P. Doubek, obsahuje množství barevných vyobrazení, vydání první, 159 stran, Společenské vědy, Sasha Fenton, Malcolm Wright - Hádání z ruky

SASKA - Mythologie řekův a římanův
Kober 1925

SASKA/ GROH - Mythologie Řeků a Římanů
Rok vydání : 1938 Poznámka :orig.vazba

Saska/Groh - Mythologie Řeků a Římanů
A4, Oppl, 268 s., ob. K. Kratochvíl 1948 Kober, napsáno v jazyce: Česky

Saskia de Coster - Hrdina
Pistorius Olšanská, Příbram, 2008, velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy, orig. papír. vazba s přebalem, 1. vydání, 88 stran, Beletrie a poezie, Saskia de Coster - Hrdina

Saskia de Costerová - Hrdina
Nakladatel : Pistorius Olšanská
ISBN : 978-80-87053-25-6
EAN : 9788087053256
Formát : 88 stran, 20X13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Příběh podivínské Lien (v první polovině knihy jí je devět let) a jejího nového autistického spolužáka Marcuse, který v ní od první chvíle budí hluboký odpor a překřtí ho na stvůru . Lien vyrůstá bez matky, která zemřela při porodu, s otcem, duchem nepřítomným docentem dějin umění. Lienin vztah k Marcusovi je dvojaký z duše ho nenávidí, ale současně ji i přitahuje, protože v něm cítí určité své rysy ve zkoncentrované podobě. První část knihy popisuje, jak tato podivná dvojice buduje vlastní svět tím, že se spolčí při systematických krádežích v místním hokynářství. Jejich kriminální dráha vyvrcholí únosem a týráním andělsky krásného, slepého a hluchoněmého hokynářova syna, jehož cílem má být osvobození slov . Přistihne je ředitelka školy, oba viníci se dají na útěk, ale na nádraží jsou objeveni a oddělí je. Zde končí první polovina příběhu.
V druhé polovině knihy narazí mezitím dospělá Lien, která pracuje jako novinářka, na Marcusovu stopu je účastníkem vojenské mise, který jako jediný přežil nepřátelský útok. Lien dostane za úkol udělat s ním rozhovor. Hledání bývalého komplice líčí vypravěčka Lien jednak přímo, jednak v dopisech stvůře dávný nenáviděný a mlčenlivý spolužák se stal jejím všudypřítomným druhem, ke kterému se nepřestává vztahovat. Je to variace na autorčino oblíbené téma, jímž jsou lidé, kteří v tom druhém hledají, co jim chybí, neboť bez onoho druhého nejsou úplní. V této knížce se dokonce nabízí otázka, zda si Lien nepřítele nevymyslela, tak jako si jiné děti vymýšlejí kamaráda.
Pro autorčin styl je typický nesentimentální, věcný tón, který paradoxně umocňuje emocionální účinek (recenzenti vyzdvihují, že v této knížce má autorka opratě tak pevně v rukou a udržuje tak vysoké tempo, že nějaké vzpěčování nepřichází v úvahu ).
Saskia de Coster (1976), mladá vlámská autorka a výtvarnice, je považována za jednu z nejosobitějších a nejnadějnějších mladých autorek nizozemské jazykové oblasti.

Saskia de Costerová - Hrdina
Nakladatel : Pistorius Olšanská
ISBN : 978-80-87053-25-6
EAN : 9788087053256
Formát : 88 stran, 20X13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Příběh podivínské Lien (v první polovině knihy jí je devět let) a jejího nového autistického spolužáka Marcuse, který v ní od první chvíle budí hluboký odpor a překřtí ho na stvůru . Lien vyrůstá bez matky, která zemřela při porodu, s otcem, duchem nepřítomným docentem dějin umění. Lienin vztah k Marcusovi je dvojaký z duše ho nenávidí, ale současně ji i přitahuje, protože v něm cítí určité své rysy ve zkoncentrované podobě. První část knihy popisuje, jak tato podivná dvojice buduje vlastní svět tím, že se spolčí při systematických krádežích v místním hokynářství. Jejich kriminální dráha vyvrcholí únosem a týráním andělsky krásného, slepého a hluchoněmého hokynářova syna, jehož cílem má být osvobození slov . Přistihne je ředitelka školy, oba viníci se dají na útěk, ale na nádraží jsou objeveni a oddělí je. Zde končí první polovina příběhu.
V druhé polovině knihy narazí mezitím dospělá Lien, která pracuje jako novinářka, na Marcusovu stopu je účastníkem vojenské mise, který jako jediný přežil nepřátelský útok. Lien dostane za úkol udělat s ním rozhovor. Hledání bývalého komplice líčí vypravěčka Lien jednak přímo, jednak v dopisech stvůře dávný nenáviděný a mlčenlivý spolužák se stal jejím všudypřítomným druhem, ke kterému se nepřestává vztahovat. Je to variace na autorčino oblíbené téma, jímž jsou lidé, kteří v tom druhém hledají, co jim chybí, neboť bez onoho druhého nejsou úplní. V této knížce se dokonce nabízí otázka, zda si Lien nepřítele nevymyslela, tak jako si jiné děti vymýšlejí kamaráda.
Pro autorčin styl je typický nesentimentální, věcný tón, který paradoxně umocňuje emocionální účinek (recenzenti vyzdvihují, že v této knížce má autorka opratě tak pevně v rukou a udržuje tak vysoké tempo, že nějaké vzpěčování nepřichází v úvahu ).
Saskia de Coster (1976), mladá vlámská autorka a výtvarnice, je považována za jednu z nejosobitějších a nejnadějnějších mladých autorek nizozemské jazykové oblasti.

SASTRI S.R., APIE Bhalachandra - Hindi Grammar
Rok vydání : 1930

Saša Bělská - Z říše pohádek
Nakladatelské družstvo Máje, Praha, celkem dobrý stav, vazba je nažloutlá, mírně odřená, přelepený hřbet pap. lepenkou, listy zažloutlé, zašpiněné a skvrnité, papír. vazba s nalepenou ilustrací, s barevnými obr., 48 stran, Pohádky/Dětské, Saša Bělská - Z říše pohádek

Saša Bělská, ilustroval Láďa Novák - Z říše pohádek. O třech Matějích
Barevné obrázky od L. Nováka. 2 vydání. Nakl. Družstvo máje, Praha. Původní brož,ve hřbetu výrazně natržená, lehce zašpiněná, po okrajích natržená, 24 stran. Velmi slušný stav.

Saša Gedeon - Idiot a jeho návrat
Podtitul : Odkud přichází, kým je a kam směřuje
Nakladatel : TP
ISBN : 80-86138-66-6
EAN : 9788086138664
Formát : 140 stran, 21 x 14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1999


Anotace : Kniha obsahuje původní literární scénář filmu Návrat idiota, fotografie z filmu a to, co ve filmu nebylo . Saša Gedeon rozmlouvá se spisovatelkou Danielou Hodrovou, teologem Tomášem Halíkem, buddhistickým mnichem Ashinem Ottamou a psychiatrem Jiřím Horáčkem.

Saša Gedeon - Idiot a jeho návrat
Podtitul : Odkud přichází, kým je a kam směřuje
Nakladatel : TP
ISBN : 80-86138-66-6
EAN : 9788086138664
Formát : 140 stran, 21 x 14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1999


Anotace : Kniha obsahuje původní literární scénář filmu Návrat idiota, fotografie z filmu a to, co ve filmu nebylo . Saša Gedeon rozmlouvá se spisovatelkou Danielou Hodrovou, teologem Tomášem Halíkem, buddhistickým mnichem Ashinem Ottamou a psychiatrem Jiřím Horáčkem.

Saša Král - Na vraku manželství
A. Dědourek, Třebechovice, 1932, dobrý stav, orig. brož, ta je lehce zašpiněná, na krajích odřená a místy mírně natržená, listy jsou uvolněné, věnování autora, 254 stran, Beletrie a poezie, Saša Král - Na vraku manželství

Saša Sokolov - Škola pro hlupáky
Nakladatel : Prostor
Edice :Střed
ISBN : 80-7260-152-0
EAN : 9788072601523
Originál :Škola dlja durakov
Překlad : Jakub Šedivý
Formát : 280 stran, 17,5x10,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Prvotina ruského emigrantského prozaika Saši Sokolova (1943) je křehkým, přeludovým až snovým románem, který patří mezi stylistické vrcholy ruské prózy. V románu je rekonstruována zvláštní, pro normální vědomí zaostalá psychika vypravěče, žáka zvláštní školy, jenž trpí rozdvojením osobnosti, a jeho neobvyklé vnímání a prožívání času. Vyprávění nemá pevný tvar, je neroztříděné, noří se do minulosti, do vzpomínek, obrůstá sněním, vynořuje se v budoucnosti, neustále se mění jako řeka, každý okamžik skutečnosti se stává nejistým a pouze slova vypravěče, jenž vede neustálý dialog s druhým střízlivějším já, jej křísí jako jedinou možnou realitu.
Román Škola pro hlupáky patří k nejvýznamnějším dílům ruské literatury 20. století. Již Vladimira Nabokova zaujal nezvyklý styl okouzlující, tragické a velice zajímavé knihy natolik, že chtěl autora poznat osobně. Od té doby byl román přeložen do řady jazyků a Sokolovovo dílo se těší neutuchající pozornosti čtenářů po celém světě.

Saša Sokolov - Škola pro hlupáky
Nakladatel : Prostor
Edice :Střed
ISBN : 80-7260-152-0
EAN : 9788072601523
Originál :Škola dlja durakov
Překlad : Jakub Šedivý
Formát : 280 stran, 17,5x10,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Prvotina ruského emigrantského prozaika Saši Sokolova (1943) je křehkým, přeludovým až snovým románem, který patří mezi stylistické vrcholy ruské prózy. V románu je rekonstruována zvláštní, pro normální vědomí zaostalá psychika vypravěče, žáka zvláštní školy, jenž trpí rozdvojením osobnosti, a jeho neobvyklé vnímání a prožívání času. Vyprávění nemá pevný tvar, je neroztříděné, noří se do minulosti, do vzpomínek, obrůstá sněním, vynořuje se v budoucnosti, neustále se mění jako řeka, každý okamžik skutečnosti se stává nejistým a pouze slova vypravěče, jenž vede neustálý dialog s druhým střízlivějším já, jej křísí jako jedinou možnou realitu.
Román Škola pro hlupáky patří k nejvýznamnějším dílům ruské literatury 20. století. Již Vladimira Nabokova zaujal nezvyklý styl okouzlující, tragické a velice zajímavé knihy natolik, že chtěl autora poznat osobně. Od té doby byl román přeložen do řady jazyků a Sokolovovo dílo se těší neutuchající pozornosti čtenářů po celém světě.

Sašněvová Alexandra - Narkoza ne budět
2001 Aif Print, napsáno v jazyce: Russian

Sat Chuen Hon - Taoistický čchi-kung pro zdraví a vitalitu
Anotace : srozumitelným a jasným způsobem podaná bohatá praxe, v níž se kombinuje zvuk a dech s cílem udržet zdraví vyléčit různé nemoci
Vyšlo : 19.11.2007
Počet stran : 209
Nakladatelství : Pragma 2007

SATALICKÝ/JANOVSKÝ - Na nové květy
Rok vydání : 1899

SATCHWELL John - Counting
Rok vydání : 1987

Satinský J. - Vás taky
Radioservis 2000

Satinský J. - Moji milí Slováci - dopisy rodákům o nebezpečích, která jim hrozí
Nakladatel :ČS Rok vydání :1992 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

Satinský J. - Vás taky??
Nakladatel :Radioservis Rok vydání :2000 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino - krátké povídky

Satinský Július - Mě z toho trefí šlak
lam, 176 s. 1994 HaK, napsáno v jazyce: Česky

SATINSKÝ Július - Mě z toho trefí šlak!
Rok vydání :1994 - kresby autor, výborný stav 

SATINSKÝ Július - Vás taky ?
Rok vydání : 2000 Poznámka :váz.

SATINSKÝ Július - Momentálně jsem mrtvý, zavolejte později
Rok vydání : 2003

SATINSKÝ Július - Mě z toho trefí šlak!
Rok vydání : 1994

SATINSKÝ Július - Moji milí Slováci
Rok vydání : 1992

Satja Káma Šajvya - Průvodce duchovnem
Anotace : Formou otázek a přesně formulovaných odpovědí předkládá základy theosofie - vrcholného spojení filozofie a náboženství / ve srozumitelné podobě. V
Počet stran : 26


SATJA Sai - Jednota je božství
Rok vydání : 1997

Satja Sáí - Satja Sáí promlouvá 3
Anotace : další pokračování promluv velkého indického mudrce Satjá Sáí Baby nám pomůže, abychom šplhali na správný strom
Vyšlo : 21.04.1999
Počet stran : 164


Satja Sáí Bábá - Promluvy k zámořským oddaným
Anotace : Člověk je mysl. Mysl jsou přání. Ovoce přání mohou být dobré nebo špatné. Důsledky prožíváte ve svém každodenním životě.
Vyšlo : 05.03.2004
Počet stran : 92


Satjá Sáí Bábá - Vtělení lásky - CD
Vyšlo : 20.09.2005


Satjá Sáí Bábá - Vtělení lásky 2 - CD
Anotace : CD s mantrami zpívanými Satja Sáí Bábou: Asató má, Prija vákja, Páta pádumá, Ádhika bašinču, Čaduvulu, Alláh amču, Sadajam..
Vyšlo : 05.11.2007


Satke - Hlučínský pohádkář Josef Smolka
262 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : KN, Ostrava Rok vydání : 1958

Satke Antonín, uspořádal - Pohádky, povídky a humoresky ze Slezska
322 stran, čb. vyobrazení, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Profil, Ostrava Rok vydání : 1984

SATO - O sovětských řádech a medailích
1953

Satran E. - O Maruščino štěstí - román dívčí touhy
Ocpl, 144 s. b.d. Zápotočný a spol., napsáno v jazyce: Česky

Satrapiová Marjana - Persepolis 2


Satrapiová Marjane - Persepolis


Satsvarúpa Dása Goswami - Prabhupáda
The Bhaktivedanta book trust, velmi dobrý stav, obálka nepatrně poškrábaná,, orig. brož, barevné i čb. fotografické přílohy,, 396 stran, Společenské vědy, Satsvarúpa Dása Goswami - Prabhupáda

Satsvarúpa Dása Goswami - Prabhupáda
The Bhaktivedanta Book Trust, velmi dobrý stav, mírně se odlupuje ochranná folie z obálky, listy velmi lehce nažloutlé, první str. zašpiněná, orig. brož, 364 stran, Společenské vědy, Satsvarúpa Dása Goswami - Prabhupáda

Satterthwaiteová, Marjorie - Labradorský retrívr
Vše co potřebujete vědět o zdraví, výcviku, chovu a vystavování Rok :1999

SATURNÍK - Dějiny veřejného práva


Saturník, T. - Dějiny veřejného práva ve střední Evropě
nákladem vlastním, Praha, 1935, dobrý stav, orig. brož, 78 stran, Právo do roku 1948, Saturník, T. - Dějiny veřejného práva ve střední Evropě

Saturník, T. - Přehled dějin veřejného práva ve střední Evropě
Všehrd, Praha, 1946, dobrý stav, obálka odtržená, orig. brož, 285 stran, Právo do roku 1948, Saturník, T. - Přehled dějin veřejného práva ve střední Evropě

Saubinová B. - Dívka pod šibenicí
ČS 1993

SAUBINOVÁ Béatrice - Dívka pod šibenicí
Rok vydání :1993 - brož. 

Saudek - Jan Saudek
celoplátěná vazba 4°, Saudkovy fotografie - slovem provází autor, 99 stran, intaktní stav Vydavatel : neuveden Rok vydání : neuv

Saudek - Realities
celoplátěná vazba s obálkou 4°, 224 stran, reprodukce fotografií, textový doprovod anglicky, velmi dobrý stav Vydavatel : Arena Editions Rok vydání : 2002

SAUDEK - Labutˇa růže


Saudek E. - Pod oblohou Otakara Březiny
Melantrich 1929, pův. brož s obálkou

Saudek Emil - Pod oblohou Otokara Březiny
obálka a typo Vít Obrtel, 151 stran, faksimile dopisu Březiny a Dehmela autorovi knihy, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1929

SAUDEK Jan - Pouta lásky
Rok vydání : 1998 Poznámka :nová

Saudek Jan - Jan Saudek, fotograf český
Koncepce, skladba, úvodní text Daniela Mrázková.
Praha 2005 Slovart
4°,480s.,váz.


SAUDEK JAN - Láska na tři
BBart

Sauer - Emil Artur Longen a Xena
201 stran, obálku opatřil Sláva Kittner,původní brož 8°, velmi dobrý stav, zadní strana obálky ohnuta Vydavatel : Franta Sauer Rok vydání :

SAUER - Franta Habán ze Žižkova
1965

SAUER - Pašeráci


Sauer Franta - Pašeráci
Obr, 222 s., ob a il. F. Freiwillig 1968 Práce RN, napsáno v jazyce: Česky

Sauer Franta - Pašeráci
Obr, 3 sešity, 248 s., il. F. Bidlo 1947 Knihovna RP, napsáno v jazyce: Česky

Sauer Franta - Pašeráci
Oppl, 224 s., 29 il. F. Bidla 1950 Práce ROD, napsáno v jazyce: Česky

SAUER Franta - Pašeráci
Rok vydání : 1929 Poznámka :il. Bidlo

SAUER Franta - Pašeráci
Rok vydání : 1950 Poznámka :bez přeb.

SAUER Franta - Franata Habán ze Žižkova
Rok vydání : 1965 Poznámka :bez přebalu

Sauer Franta - - In memoriam Jaroslava Haška
122 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : vlastním Rok vydání : 1924

Sauer Johannes - Geschichte in Geschichten
1979 Fortschritt, napsáno v jazyce: German

Sauer, Franta, ilustroval Kittner, S. - Emil Artur Longen a Xena
Brož., 202 str. s ilustr. Praha, F. Sauer, 1936. Brožované desky v rozích opotřebené, hřbet dole lehce poškozen. První složka je vypadlá, papír je zahnědlý, občas na okrajích roztřepený. Jinak uvnitř dobrý stav.

Sauerborn M. - Pizza
Nakladatel :Svojtka Rok vydání :1994 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná - 63 str., recepty na pizzu, barevná foto

Sauerbornová M. - Čínská kuchyně
Svojtka a Vašut 1995

SAUERBORNOVÁ M. - Úsporná kuchyně
Rok vydání : 1995

SAUERLANDT Max - Deutsche Plastik des Mittelalters
Rok vydání : 1924

SAUL - Temnota
Beta-Dobrovský 1999

SAUL - Ve stínu zla: kapesníček
Beta-Dobrovský 2000

SAUL - Dravci
Čtení na dovolenou 1981

Saul Bellow - Henderson, král deště
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Na cestě
ISBN : 80-7207-218-8
EAN : 9788072072187
Formát : 266 stran, 20,5X13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)


Anotace : Americký milionář Henderson prodělává v tomto ironicky laděném románu hlubokou životní krizi. Hlas v jeho srdci, který se neustále dožaduje já chci, já chci a nikdy není spokojen, nakonec Hendersona dožene až mezi primitivní kmeny do nitra rovníkové Afriky, kde hrdina dospěje k poznání sebe sama a znovu najde chuť žít.

Saul Bellow - Sebrané povídky II.
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Arkáda
ISBN : 978-80-7207-683-3
EAN : 9788072076833
Originál :Collected Stories
Překlad : Eva Kondrysová Jiří Hrubý
Formát : 338 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha je druhým svazkem povídek Saula Bellowa, laureáta Nobelovy ceny za literaturu a Pulitzerovy ceny. Bellow je vynikající, něžně výmluvný portrétista lidských typů, jeho postavy jsou sochy utvářené hravostí a šibalstvím. Povídky jako by tvořily dvě skupiny na jedné straně jsou zde novely, na straně druhé dlouhé povídky s nezřetelnými okraji, které snad původně byly románem. V obou ale jde vypravěči Bellowovi o totéž: vzpomíná na dávné události a zároveň používá svou verzi proudu vědomí, ve které zpomaluje reálný čas, žádá jej, aby se zdržel u titěrných vzpomínek, podrobností a záblesků, aby kroužil a vracel se. Zároveň však na nás Bellowovy povídky chrlí otázky světsko-náboženské: Které z našich dní jsou plné posvátné úcty? A jak je rozeznáme?

Saul Bellow - Henderson, král deště
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Na cestě
ISBN : 80-7207-218-8
EAN : 9788072072187
Formát : 266 stran, 20,5X13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)


Anotace : Americký milionář Henderson prodělává v tomto ironicky laděném románu hlubokou životní krizi. Hlas v jeho srdci, který se neustále dožaduje já chci, já chci a nikdy není spokojen, nakonec Hendersona dožene až mezi primitivní kmeny do nitra rovníkové Afriky, kde hrdina dospěje k poznání sebe sama a znovu najde chuť žít.

Saul Bellow - Sebrané povídky II.
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Arkáda
ISBN : 978-80-7207-683-3
EAN : 9788072076833
Originál :Collected Stories
Překlad : Eva Kondrysová Jiří Hrubý
Formát : 338 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha je druhým svazkem povídek Saula Bellowa, laureáta Nobelovy ceny za literaturu a Pulitzerovy ceny. Bellow je vynikající, něžně výmluvný portrétista lidských typů, jeho postavy jsou sochy utvářené hravostí a šibalstvím. Povídky jako by tvořily dvě skupiny na jedné straně jsou zde novely, na straně druhé dlouhé povídky s nezřetelnými okraji, které snad původně byly románem. V obou ale jde vypravěči Bellowovi o totéž: vzpomíná na dávné události a zároveň používá svou verzi proudu vědomí, ve které zpomaluje reálný čas, žádá jej, aby se zdržel u titěrných vzpomínek, podrobností a záblesků, aby kroužil a vracel se. Zároveň však na nás Bellowovy povídky chrlí otázky světsko-náboženské: Které z našich dní jsou plné posvátné úcty? A jak je rozeznáme?

Saul Bellow - Ani den
Mladá fronta, Praha, 1966, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba, ta je zašpiněná, nažloutlá, na krajích místy mírně natržená, 1. vydání, 181 stran, Beletrie a poezie, Saul Bellow - Ani den

Saul Bellow - Dobrodružství Augieho Marche
Odeon, Praha, 1984, velmi dobrý stav, několik listů v rohu pokrčeno, obal na hřbetě lehounce podřen, orig. kart. vazba s přebalem, 736 stran, Beletrie a poezie, Saul Bellow - Dobrodružství Augieho Marche

Saul J. Ralston - Dravci
Obr 1981 Odeon Čnd, napsáno v jazyce: Česky

SAUL John - Ve stínu zla: Kapesníček
Rok vydání : 2000 Poznámka :A6

SAUL John - Ve stínu zla : Kapesníček
Rok vydání :2000 - A6,brož. 

SAUL John - Ústav
Rok vydání :2000 - A6,brož. 

SAUL John - Popel a dým : Dračí plamen
Rok vydání :1999 - A6,brož. 

SAUL John - Popel a dým : Dračí plamen
Rok vydání :1999 - A6,brož. 

SAUL John - Oko za oko : Panenka
Rok vydání :1999 - A6,brož. 

SAUL John - Hra s osudem : Šperk
Rok vydání :1999 - A6,brož. 

SAUL John - Hra s osudem : Šperk
Rok vydání :1999 - The Blackstone Chronicles, A6,brož. 

SAUL John - Den zúčtování: Stereoskop
Rok vydání :2000 - The Blackstone Chronicles, A6,brož. 

SAUL John - Den zůčtování: Stereoskop
Rok vydání :2000 - A6,brož. 

SAUL John Ralston - Dravci
Rok vydání :1981 - brož. 

Saul Kassin - Psychologie
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
74 stran černobílých
726 str. plnobarevných
Datum vydání: červenec 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1716-3
EAN: 978-80-251-1716-3

Moderní a atraktivní učebnice obecné psychologie!


Publikace je určena: Dozvíte se: Moderně koncipovaná učebnice obsahuje mimo důležitých pojmů, definic a jejich výkladů i pohled na nové výzkumné metody, rozhovory se zajímavými osobnostmi, studie o tom, jaký názor má na problematiku student, diskuse k tématu a samozřejmě i klíčové termíny a shrnutí na konci kapitol.

O autorovi:

Saul Kassin je vysokoškolský učitel psychologie na Williams College ve Williamstownu v americkém státě Massachusetts. Narodil se a vyrůstal v New Yorku, v roce 1974 dokončil magisterské studium psychologie na Brooklyn College. Doktorát realizoval na University of Connecticut a získal jej v roce 1978. Následně jeden rok působil na University of Kansas a dva roky pracoval na Purdue University. Získal prestižní ocenění za spolupráci s americkým nejvyšším soudem. V rámci dalšího vzdělávání absolvoval program Psychologie a právo na Stanford University. Je spoluautorem Social Psychology (Sociální psychologie, dosud vyšlo páté aktualizované vydání). Napsal či lektoroval řadu dalších knih, je autorem i mnoha odborných článků na téma sociálního a kognitivního vývoje, psychologických aspektů rozhodování porotců, svědeckých výpovědí, policejního vyšetřování, přiznání obžalovaných a dalších. Působil v redakční radě několika významných odborných časopisů.


SAUNDERS - Památník války Severu proti Jihu
Vovox Globator 1997

Saunders G. - Památník války Severu proti Jihu
Volvox Globator 1997

Saunders George - Památník války Severu proti Jihu
Soubor sedmi fantastických povídek situovaných do americké budoucnosti.
Praha 1997 Volvox globator
8°,148s.,váz.


Saunders H.H. - Duel v Pacifiku
Mustang 1995

SAUNDERS Hrowe H. - Duel v Pacifiku
Rok vydání : 1995 Poznámka :Military 5

SAUNDERS Hrowe H. - Duel v Pacifiku
Rok vydání :1995 - brož.,jako nová 

Saunders Merl, Garcia Jerry, Vit . - Live at keystone (12?)


SAUNDERS Nicholas - Extáze a technoscéna
Rok vydání : 1996

Saunders Susan - Sleepower Friends
Rok vydání : 1989

Saunders Tim - Pekelná dálnice - Operace Market Garden
173 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Jota, Praha Rok vydání : 2003

Saundersová K. - Nezkrotní mladí bohémové
Nakladatel :Bígl Rok vydání :2000 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

SAUNDERSOVÁ Marschal - Krasavec Brok
Poznámka :A 4

Sauniére Paul - Poustevnice z Montfleury
Oppl, pošk., 328 s. 1899 příl. Praž. novin, napsáno v jazyce: Česky

SAVA Antonín - Básně
Rok vydání : 1951 Poznámka :ODKAZ

Savage Alan - Královna noci
Johana I. Neapolská 1998 Talpress, napsáno v jazyce: Česky

SAVAGE J./ RAYMOND J. - Dempsey a Makepeaceová
Rok vydání :1993

SAVALAS Telly - Kojak - Siege
Rok vydání : 1974

SAVALEV - Šturm zimnego
1949

SAVARDOVÁ Claire - Numerologie na celý život
Rok vydání : 2001 Poznámka :nová

Savarin - Brillant - Fyziológia chuti
Slovensky, 211 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Tatran Rok vydání : 1987

SAVČENKO - Objev sebe sama


Savčenko Vl. - Svět tvých iluzí aneb abeceda psychoemocionálního života
Eugenika 1998

SAVČENKO Vladimír - Objev sama sebe
Rok vydání :1986

SAVČENKO Vladimír - Objev sama sebe
Rok vydání :1986

Savčenko, Vladimír - Objev sebe sama
Rok :1986

SAVELI-BOLLIGER A., WOLFEL Ursula - Bratr František z Assi
Rok vydání : 1996 Poznámka :pro děti

SAVELJEV - Za vládu Sovětů
1952

SAVIANE Sergio - Záhady v Alleghe
Rok vydání :1967

SAVICKÝ - Češi v Rusku a Rusové v Čechách
Academia 1999

Savinio A. - Leo Longanesi
Nakladatel :Hoepli Milano Rok vydání :1941 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :špatný stav obálky - MF, Arte moderna Italiana N. 37, 34 čb repro, číslováno 927/1500

Savitri Ramaiah - Diabetes - alopatie, ajurvéda, homeopatie
Anotace : jak na cukrovku nejen prostředky vědecké medicíny, ale také ajurvédy, homeopatie, stravy a zdravého způsobu života
Vyšlo : 01.04.2005
Počet stran : 175
Nakladatelství : Alternativa 2005

Savitri Ramaiah - Diabetes - škola do kapsy
Nakladatel : Alternativa
Edice :Škola do kapsy
ISBN : 80-85993-95-3
EAN : 9788085993950
Originál :Diabetes
Překlad : Monika Kittová
Formát : 175 stran, 14,5x10,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005


Anotace : Jak na cukrovku nejen prostředky vědecké medicíny, ale také tradiční indické ajurvedy, homeopatie, přírodní léčby, stravy a zdravého života.

Savitri Ramaiah - Diabetes - škola do kapsy
Nakladatel : Alternativa
Edice :Škola do kapsy
ISBN : 80-85993-95-3
EAN : 9788085993950
Originál :Diabetes
Překlad : Monika Kittová
Formát : 175 stran, 14,5x10,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005


Anotace : Jak na cukrovku nejen prostředky vědecké medicíny, ale také tradiční indické ajurvedy, homeopatie, přírodní léčby, stravy a zdravého života.

Savtopluk Čech - Jestřáb contra hrdlička
J. Otto, Praha, 1927, velmi dobrý stav, pův. papírová vazba, 122 stran, Beletrie a poezie, Savtopluk Čech - Jestřáb contra hrdlička

Sawas Sofianidis - Shotokan karate kata 1
Vyšlo : 02.06.2006
Počet stran : 195
Nakladatelství : CAD Press 2003

SAWICKI - Lidé a paragrafy


SAWICKI - Soudci,omyly a paragrafy
1966,il.Neprakta

SAWICKI - Tajemství paragrafů
1970,il.Neprakta

Sawicki - Soudci omyly a paragrafy
Rok :1966

Sawicki J. - Tajemství paragrafů
Nakladatel :Orbis Rok vydání :1970 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky - Neprakta čb il., 1. vydání

SAWYEROVÁ M./HOFFMANNOVÁ K./WILKINSOVÁ G. - Dívčí hrdina/ Svatební host
Rok vydání :1998

SAWYEROVÁ M./HOFFMANNOVÁ K./WILKINSOVÁ G. - Dívčí hrdina/ Svatební host
Rok vydání :1998

SAWYEROVÁ M./HOFFMANNOVÁ K./WILKINSOVÁ G. - Čokoládová fantazie/ Tajná valentinka. Daruj mi srdce
Rok vydání :1998

SAX - Zvířata ve Třetí říši
Dokořán 2003

Sax Boria - Zvířata ve Třetí říši - domácí mazlíčci, obětní beránci a holocaust
pv, 256 s. 2003 Dokořán, napsáno v jazyce: Česky

Sax Rohmer - Zlatý štír
Josef Šváb, Praha , 1928 , celkově velmi dobrý stav, na několika listech jsou drobné skvrnky, desky jsou odřené a zaprášené, vazba je na konci naprasklá, poloplátěná převazba, přeložil Jan Hakl, autorisované vydání, 314 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Sax Rohmer - Zlatý štír

Sax Rohmer - Netopýří křídlo
Jan Svátek, Praha, 1930, velmi dobrý stav, desky jsou velmi lehce ušpiněné, stránky zažloutlé, orig. červená celopl. vazba, překlad-Frant. R. Pelikán, 290 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Sax Rohmer - Netopýří křídlo

SAX ROHMER - Kazmah,vykladač snů
Procházka 1930,váz.

SAXLOVÁ,SÝS - Židovská kuchařka aneb Šoulet
2002

Saxlová/Sýs - Šoulet a jiné básně aneb Źidovská kuchařka
Obr 1991 Esprit, napsáno v jazyce: Česky

Sayadó Mahási - Pokrok v pěstování vhledu - buddhistická meditace
Ocpl, 100 s. 1997 Alternativa, napsáno v jazyce: Česky

SAYERS Michael/KAHN Albert E. - Velké spiknutí
Rok vydání :1951 - váz., 500 s., ob. K.Teissig 

SAYERS Michael/KAHN Albert E. - Velké spiknutí
Rok vydání :1949 - váz., 412 s., bez ob. 

SAYERS Michael/KAHN Albert E. - Velké spiknutí
Rok vydání :1950 - brož., 412 s., horší stav 

SAYERS Michael/KAHN Albert E. - Velké spiknutí
Rok vydání :1949 - brož., 412 s. 

SAYERS Michael/KAHN Albert E. - Velké spiknutí
Rok vydání :1949 - brož. 

SAYERS Michael/KAHN Albert E. - Velké spiknutí
Rok vydání :1953 - váz., 348 s. 

SAYERS, KAHN - Velké spiknutí
Rok vydání : 1951

SAYERS, KAHN - Velké spiknutí
Svoboda 1949, ob. K. Teissig

SAYERSOVÁ - Vražda potřebuje reklamu
Rok vydání : 1969

SAYERSOVÁ - 3x lord Petr
Vražda žádá metodu, Nepříjemnost v klubu Bellona, Podivné námluvy lorda Petra

SAYERSOVÁ - Devět hran
1970

SAYERSOVÁ - Nepřirozená smrt
Poškozený hřbet

SAYERSOVÁ - Dobrodružný život milovníka starých tisků


SAYERSOVÁ - Vražda potřebuje reklamu


SAYERSOVÁ Dorothy I. - Vražda potřebuje reklamu
Rok vydání :1960

SAYERSOVÁ Dorothy I. - Dobrodružný život milovníka starých tisků
Rok vydání :1979

Sayersová D. - Neprirodzená smrť
Nakladatel :Smena Rok vydání :1982 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky - SLOVENSKY

Sayersová D. L. - Vražda potřebuje reklamu
Nakladatel :Svoboda Rok vydání :1993 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

Sayersová D.L. - Vražda potřebuje reklamu
Svoboda-Libertas 1993

SAYERSOVÁ Dorothy - Dobrodružný život milovníka starých tisků
Rok vydání : 1979 Poznámka :váz.