Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 20 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 03:22
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
- Josef Dvorský
Stav : brož otřepena, skvrny na přední straně-viz sken, na hřbetu mírně poškozená, jinak dobrý stav.
- A. C. Nor
B. Janda, Praha, 1927
260 stran, původní vazba zdobená vytlačovanými ornamenty, střední formát
Uvnitř podpis autora.
Stav : obálka chybí, uvnitř uvolněná vazba, drží, ohmatáno, očteno, jinak dobrý stav.
- Frenštát pod Radhoštěm
Kresba B.Bartoš. Neprošlá poštou.
Frenštát p.Radhoštěm 1923 R.Parma
- Jules Verne - Plovoucí ostrov
MF - Praha 1955 - 1. vydání - 25.400 výtisků - Ilustroval K. Vaca - Spisy Julese Vernea sv. 5 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce opotřebovaná.
- Bhagavadgíta
Odeon, Praha,
1976,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, papírový přebal, ten je lehce zašpiněný, na zadní straně a hřbetu nažloutlá, na krajích místy mírně odřená a pošk., 1. vydání v tomto překladu,
204 stran,
Živá díla minulosti,
-Bhagavadgíta
- Hluboká 1960
podíl jižních Čech na tvorbě národního pokladu. OBrož. Hluboká nad Vltavou/České Budějovice, Alšova Jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou a Krajská správa Ministerstva vnitra, 186 S., příčná 8° s fotogr. přílohou v zadní části knihy a barev. mapou Jihočeského kraje od K. Stehlíka. Přední strana obálky nalomena a odřena. Pěkný stav.
- Druhý sjezd na ochranu památek v Praze 1913
(IV. sjezd čských archaeologů a spolků musejních). OBrož. Praha, Nákladem Sjezdu na ochranu památek, 1915, 68 S., 8°. Obálka mírně potrhána. Jinak v pěkném stavu.
- Karlovy Vary. Karlsbad. Beim Café Park Schönbrunn.
Prošlá poštou.
1913
- Bohuslav Slánský, Výstava restaurátorských prací
1930 - 70. Výběr z životního díla. Katalog k výstavě pořádané Národní galerií v Praze roku 1971, součástí je úvodní stať Jaroslava Pešiny, její francouzské resumé, dvě dosud nepublikované Slánského stati a Slánského bibliografie. Původní brož, nestránkováno (cca 60 stran). Dobrý stav.
- Alfons Mucha 1860 - 1939
Katalog k výstavě v Jízdárně Pražského hradu, září - listopad 1980. Vydala Národní galérie, Praha jako 21. svazek Edice Katalogy. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 147 stran textu a rozsáhlé obrazové přílohy tvořené reprodukcemi. Přebal lehce natržený ve hřbetu, jinak velmi dobrý stav.
- Business English 2000 nejdůležitějších slovíček
Podtitul : lépe mluvit, více rozumět
Formát : 13×19 cm, 144 stran
Datum vydání : 29.05.2009
ISBN : 978-80-247-2671-7
Anotace :
Kniha je určena všem, kdo pracují s anglicky mluvícími zeměmi. S tímto stručným a jasným přehledem 2000 nejčastěji používaných slovíček si svou Business English zopakujete, osvěžíte a doplníte. U každého slovíčka je uvedena výslovnost v mezinárodní fonetické abecedě, řada slovíček je také doplněna větou, díky které přesněji pochopíte používání daného slova. V četných informativních rámečcích najdete dobré rady z oblasti nejen jazykové, ale také týkající se reálií. V knize jsou upozornění u slov, kde se liší použití či podoba u anglické a americké angličtiny.
- Klatovy (věže)
Neprošlá poštou.
Vyškov Fototypia
- Hanušovice. Hannsdorf, Nord-Mähren.
Prošlá poštou.
Mähr.Schönberg 1912 J.Sandmann
- Jáchymov. St.Joachimstal. Radiumbad.
Neprošlá poštou.
- Kaplice (celkový pohled)
Neprošlá poštou.
Svět v obrazech
- Osudný dar
Popis : Dle zápisků amerického detektiva Léona Cliftona
- Fotografie (ročník 1990)
Celý ročník 1990 časopisu Fotografie
Vydavatel : Panorama, Praha
Rok vydání: 1990
Jazyk: Čeština
- Ike Tina Turner - The Best Of
Opus - 1979 - LP - Stereo 9116 0946 - rychlost 33 - vynikající stav.
- Twisted Sister - Under The Blade
Ariston - 1982 - LP - Stereo SECL 2004 - rychlost 33 - dobrý stav - obal nepoškozený - gramodeska má několik menších nehlubokých škrábanců a řadu vlásků.
- Katalóg slovenských plagátov I.
Rok vydání : 1975 Poznámka :brož
- Nový pražský kalendář pro město i pro venkov, 1897
Nový pražský kalendář pro město i pro venkov na obyčejný, 365 dní mající rok po Kristově narození 1897. Spolu i kniha zábavná a poučná pro veškeré občany Uspořádal František Göbl (Kopidlanský). Nákladem c. k. dvorní knihtiskárny A. Haase. Původní kartonová vazba, 171 stran. Desky mírně zašpiněné, na některých listech skvrnky - obojí viz foto. Dobrý stav.
- Klatovy s městskou elektrárnou
Prošlá poštou.
Plzeň 1931 V.J.Chmelíček
- Osm básníků z Belgie
SNKLHU, Praha,
1958,
velmi dobrý stav, přebal je lehce nažloutlý, nepatrně zaprášený, lehce nažloutlé listy,
orig. brož s přebalem, 1. vydání,
228 stran,
Beletrie a poezie,
-Osm básníků z Belgie
- Walter Scott - Quentin Durward
- Markéta Zinnerová - Tajemství proutěného košíku
- Krkonoše. Špindlerův mlýn (038)
Neprošlá poštou.
Praha 1931 Foto-Fon
- Litoměřice. Leitmeritz. Elbepartie.
Prošlá poštou, známka sejmuta.
Litoměřice 1919 A.Kraus
- Praha. Pozdrav z Jinonic.
Prošlá poštou. PD roh mírně přehnutý.
- Praha. Pohled od kláštera Strahovského.
Prošlá poštou.
1920 foto Jindra
- Praha. Na Karlově mostě.
Prošlá poštou. Vpravo dole mírně natržena.
Vinohrady 1911 V.Krátkoruký
- Praha. Národní divadlo.
Neprošlá poštou.
Král.Vinohrady K.Zuna
- Praha. Nové školy v Karlíně.
Prošlá poštou.
Praha 1906
- O lásce, přátelství a poezii
Československý spisovatel, Praha,
1974,
velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy,
orig. lamin. vazba, malý formát-cca 8,5x12,5 cm, ilustrace-P. Picasso, H. Mtiss, F. Masereel, O. Janeček, E. Nevan, A. Paderlík(na předsádkách), 1. vydání,
180 stran,
Beletrie a poezie,
-O lásce, přátelství a poezii
- Kritická příloha Revolver Revue
Sdružení na podporu vydávání časopisů,
1996,
výborný stav,
orig. brož,
182 stran,
Beletrie a poezie,
-Kritická příloha Revolver Revue
- Kritická příloha Revolver Revue
Sdružení na podporu vydávání časopisů,
2000,
výborný stav,
orig. brož,
174 stran,
Beletrie a poezie,
-Kritická příloha Revolver Revue
- Škatulka
velmi dobrý stav,
volné listy v papírovém přebalu, vydáno u příležitosti šedesátin ak. mal. a grafika prof. L. J. Kašpara s ejho ilustracemi a přílohou(originální dřevoryt),
16 stran,
Beletrie a poezie,
- Škatulka
- Pět básní Vítězslava Hálka
Alois Chvála, Praha,
1935,
velmi dobrý stav, volné listy, vloženy volně v obálce,
orig. sešit, nerozřezané stránky,
Beletrie a poezie,
-Pět básní Vítězslava Hálka
- Villon
Rudolf Škeřík, Praha,
1946,
velmi dobrý stav ,
orig. celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, ilustrace F. Tichý,
102 stran,
Beletrie a poezie,
-Villon
- Milan Kundera - Poslední máj
ČS - Praha 1961 - 2. opravené vydání - 2.200 výtisků - Obálka Zd. Seydl - edice České básně sv. 206 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená.
- Geschichte der russischen Kunst I, II
Nakladatel :Verlag der Kunst
Rok vydání :1957
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-VF, 2 Banden, zusammen 680 Seiten, viele schwarzweissen unf farbigen Photos, Inhalt : Die Kunst der Kiewer Rus, Die Kunst der westrussichen Furstentumer, Die Kunst de Wladimir-Susdaler Rus, Die Kunst Nowgorods, Die Kunst Pskow
- Legenda o blahoslavené Anežce české
Vilém Šmidt, Praha,
1941,
výborný stav, obálka nepatrně odřená,
orig. brož. vazba, výtisk číslo 91,
119 stran,
Beletrie a poezie,
-Legenda o blahoslavené Anežce české
- Zpověď Archipoetova
Nakladatelství Ant. Dědourek, Třebechovice pod Ore,
1946,
velmi dobrý stav,
orig. vazba,lehce odřený hřbet,na první straně věnování litografie Petr Dillinger,
Beletrie a poezie,
-Zpověď Archipoetova
- Revue napětí a humoru
Konfrontace, Curych,
1978,
dobrý, obálka mírně odřená,
orig. brožová vazba,
ročník 1., č.2, 30. listopadu 1978,
exilová literatura,
160 stran,
Beletrie a poezie,
-Revue napětí a humoru
- Vojenská speciální mapa Želiezovce 1:50 000
Vojenský zeměpisný ústav, Praha,
1952,
velmi dobrá,
v dolní části přehled použitých podkladů a hypsometrie a přehled magnetické deklinace,
Antická knihovna,
-Vojenská speciální mapa Želiezovce 1:50 000
- Vojenská speciální mapa Nižný Medzev 1:50 000
Vojenský zeměpisný ústav, Praha,
1953,
velmi dobrá,
v dolní části přehled použitých podkladů a hypsometrie a přehled magnetické deklinace,
Antická knihovna,
-Vojenská speciální mapa Nižný Medzev 1:50 000
- Miniatura a drobný portrét
Středočeská galerie,
1985-86,
velmi dobrý, odřené desky,
brož. s přebalem, obrazová příloha,
74 stran,
Antická knihovna,
-Miniatura a drobný portrét
- Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského 1910-11
Zemský výbor, Brno,
asi 1911,
velmi dobrý stav,
původní poloplátěná převazba, karton desky,
260+58 stran,
Antická knihovna,
-Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského 1910-11
- Praha. Pozdrav z Karlína. Nové školy na Riegrově náměstí.
Prošlá poštou.
Praha 1906 F.J.Jedlička
- J.Zmožek - Šel jsem světem - písničky pro herce
Supraphon - 1988 - LP Stero 10 4267-1 311 H - rychlost 33 - vynikající stav
- O. Dostál, J. Pechar, V. Procházka - Moderní architektura v Československu
Nakladatelství československých výtvarných umělců - Praha 1967 - 1. vydání - 5.000 výtisků - edice Česká architektura sv. 8, velká řada - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce opotřebovaná. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- Vladislav Dlesek - Současná finská architektura
Odeon - Praha 1976 - 1. vydání - 5.000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy několik knihovních razítek. Přebaleno igelitem. Na hřbetu malá samolepka.
- Památková péče 1945 - 1970
sborník statí o úkolech a výsledcích státní památkové péče v letech 1945 - 1970 v oblasti dnešní České socialistické republiky a příspěvky zahraničních představitelů památkové péče. Celopl. nakl. vazba s původní obálkou. Praha, Státní ústav památkové péče a ochrany přírody, 1973, XVII, 267 S., obr. příloha, přehledná mapa v chlopni na zadním přídeští, 8°. Obálka místy potrhána. Jinak v pěkném stavu.
- Dick Francis - Vyšetřovací komise
Olympia - Praha 1977 - 1. vydání - Převazba. Velmi dobrý stav. Některé listy uvolněné.
- Boris Kolokolov
Albatros, Praha, 1987
235 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Ilustrace : Přemysl Kubela.
Stav : dobrý
- Vladimír Šustr
Stav : dobrý
- Praha. Pozdrav z Prahy. Kaple Božího hrobu.
Dlouhá adresa, prošlá poštou. LH roh poškozen.
Praha 1904 A.Wiesner
- TANTRA L Aacute SKY
O sexuální radosti a duševní síle ze staroindické tantrické literatury.
Logos, Praha, 1990
123 stran, brožovaná, střední formát
2. vydání
Stav : dobrý
- The New Parade for Boys
Spring Books, London,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba (desky jsou v hranách mírně odřené), čb. ilustrace,
380 stran,
very good condition, orig. half-cloth binding, folder is a bit worn, contains many bw illustrations,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-The New Parade for Boys
- Přemyslovský palác v Olomouci
Celý název v tiráži: Národní kulturní památka Přemyslovský palác v Olomouci. Průvodce. Vydalo Krajské vlastivědné muzeum a Oblastní galerie výtvarného umění v Olomouci, 1988. Původní brož s přebalem, 125 stran (67 stran obrazové přílohy). Přebal nepatrně odřený, velmi dobrý stav.
- Básnický almanach 1957
SNKLHU - Praha 1958 - 1. vydání - Ilustroval V. Reichmann, obálka Zd. Sklenář - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně ošoupaná.
- Básnický almanach 1958
SNKLHU - Praha 1959 - 1. vydání - Obálka Max Švabinský - KČ sv. 98 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce opotřebovaná.
- Anglické předložky
Podtitul : význam a správné používání
Formát : 12×19 cm, 80 stran
Datum vydání : 20.08.2009
ISBN : 978-80-247-3092-9
Anotace :
S anglickými předložkami mívají studenti často velké potíže, protože pouze k několika málo z nich je možné přiřadit jen jeden český ekvivalent. Například předložku pod je možné přeložit výrazy under, underneath, beneath, below . Ještě složitější je v porovnání s češtinou použití anglických předložek u časových údajů (např. at noon , ale in the morning ).Díky této publikaci si můžete správné použití anglických předložek snadno osvojit. Jsou zde seřazeny nejen abecedně, ale také rozčleněny podle významu. Navíc jsou představeny ve stovkách příkladových vět. Pozornost je věnována také příslovcím a spojkám, které znějí podobně jako některé předložky. Anglickým ustáleným slovním spojením, u kterých nelze použít překlad uvedený u příslušných předložek, je věnován oddíl s názvem Idioms .
Systematické studium této publikace a odpovídající procvičení jednotlivých předložek vám umožní jejich správné používání. Můžete se věnovat jen jedné předložce nebo hned několika předložkám najednou, opakovat si je a vyhledávat je. V každém případě si zlepšíte znalosti v oblasti, která je pro zvládnutí angličtiny nezbytná.
- Kolín (14 okének)
Neprošlá poštou.
Kolín 1937 Kubrtovo nakl.dopisnic
- Konopiště. Zámek Konopiště.
Celina. Neprošlá poštou.
Praha Orbis
- LÉČBA P 344 ÍRODNÍMI PROST 344 EDKY
Bylinami, vůněmi, čaji, koupelemi, masážemi, půstem, vetetariánskou a syrovou stravou.
Salvo, 1990
223 stran, brožovaná, střední formát
Stav : dobrý
- Mary Berryová
Stav : velmi dobrý
- Jan Dolenský
Stav : výborný
- Aristotelova metafysika
nákladem České akademie věd a umění, Praha,
1927,
velmi dobrý stav, zažloutlé listy i obal, mezi str. 32-33 naprasklá vazba, stránky mají pomačkané okraje místy s trhlinkami, obal má pomačkané pouze spodní okraje, neprořezané listy,
orig. brož, překlad, úvod a poznámky F. Joklík a F. Krejčí,
274 stran,
Antická knihovna,
-Aristotelova metafysika
- Dick Francis - Vysoké sázky
Olympia - Praha 1980 - 1. vydání - Převazba. Vynikající stav.
- Dick Francis - Oheň a bič
Olympia - Praha 1972 - 1. vydání - Převazba. Velmi dobrý stav.
- Básně Vítězslava Hálka
DP, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
pův vazba s přebalem (ten lehce pošk.), s 12 kresbami Em. Frinty, který navrhl též obálku a vazbu,
240 stran,
Beletrie a poezie,
- Básně Vítězslava Hálka
- Restaurování nástěnných maleb a závěsných obrazů
Transfery. Katalog k výstavě restaurátorů Benedíka, Bergera a Martana, pořádané v roce 1967. Původní brož s množstvím obrazového materiálu, nestránkováno (cca 80 stran). Dobrý stav.
- Básnický kalendář
Kmen, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je lehce zašpiněná a ve hřbetu natržená, s čb vyobrazeními,
283 stran,
Beletrie a poezie,
-Básnický kalendář
- Dr. C. H. Stratz - Krása ženského těla.
B. Kočí - Praha 1904 - Se 200 obrazy částečně barevnými - Vázané (pravděpodobně převazba). Vynikající stav. Vazba lehce ošoupaná.
- Písničky a povídání ze Semaforu
Panton - 1985 - LP Stereo 8113 0528 H - rychlost 33 - Luxusní stav.
- B.W. Stevenson - My Maria
RCA - 1973 - LP - Stereo APL1-0088 - rychlost 33 - vynikající stav.
- Ochrana památek 1956
Sborník Klubu za starou Prahu na rok 1956. Praha, Knihtisk, 1956, 87 S., 8° s čb. přílohami v textu. Pěkný stav.
- U Ria Grande
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky, obálka více odřená a ušpiněná, natržený hřbet,
orig. sešit,
30 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-U Ria Grande
- Ed McBain
Odeon, Praha, 1986
388 stran, původní vazba, střední formát
2. vydání
Stav : velmi dobrý
- Staročeské satiry Smilovy školy
Orbis, Praha,
1951,
velmi dobrý stav, na některých stránkách žluté skvrny,
hnědá poloplátěná převazba s černým hřbetem, vevázaná orig. obálka, čb obr. přílohy-ukázky pův. rukopisů,
92 stran,
Beletrie a poezie,
-Staročeské satiry Smilovy školy
- Český podzim 1938
soukromý tisk, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, listy trochu zažloutlé a nerozřezané, foto ilustrační,
34 stran,
Beletrie a poezie,
-Český podzim 1938
- Miloslav Bohatec - Skryté poklady
Artia - Praha 1970 - 3.000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně potrhaná.
- Věra Ptáčková - Česká scénografie XX. století
Odeon - Praha 1982 - 1. vydání - 5.500 výtisků - Obálka L. Fára - Vázané. Vynikající stav. Přebaleno igelitem. Na hřbetu obálky malá samolepka. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- Petr Wittlich - Česká secese
Odeon - Praha 1985 - 2. vydání - 20.000 výtisků - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Medvídek Brumla
Vydavatel : Vydavatelstvo Osveta, n. p. Martin
Jazyk: Čeština
Počet stran: 12
- Ellery Queen
Odeon, Praha, 1980
730 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : dobrý
- Roger Borniche
Odeon, Praha, 1988
665 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : dobrý
- Velký národní kalendář na rok obyčejný 1874
Sedmnáctý ročník. Vydal Jaroslav Pospíšil, Praha. Původní brož, 180 stran. Obálka mírně potrhaná (také ve hřbetu) a zašpiněná (obojí viz foto), lehce volnější hřbet. Dobrý stav.
- Orientační značky
tisk-Státní tiskárna, Praha,
dobrý stav,
orig. sešit, ten je zažloutlý, zažloutlé listy,
7 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Orientační značky
- Erich Maria Remarque
Odeon, Praha, 1967
357 stran, původní vazba, střední formát
3. vydání
Stav : obálka mírně otřepená, jinak velmi dobrý stav.
- Phyllis Dorothy Jamesová
Odeon, Praha, 1988
622 stran, původní vazba, střední formát
2. vydání
Stav : dobrý
- Dick Francis - Hrozba
Olympia - Praha 1988 - 1. vydání - Převazba. Vynikající stav.
- Dick Francis - Smrt favorita
Olympia - Praha 1974 - 1. vydání - Převazba. Velmi dobrý stav.
- Dick Francis - Cena krve.
Olympia - Praha 1978 - 1. vydání - Převazba. Vynikající stav.
- Příběhy Robinsona Crusoe
Orbis, Praha,
1948,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, v krajích odřený, má skvrny od polití, 4. vydání, 17 pérovek a 4 celostránkové bar. ilustrace František Tichý,
196 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Příběhy Robinsona Crusoe
- Příběhy chrabrého rytíře Amadise Waleského
Odeon, Praha,
1974,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, v krajích pomačkaný a potrhaný, 1.vydání,
690 stran,
Živá díla minulosti,
-Příběhy chrabrého rytíře Amadise Waleského
- Karel Neubert, Jan Royt
Odeon, Praha, 1990
318 stran, původní vazba, velký formát (24 x 31 cm)
1. vydání
Stav : výborný
nbsp
- Jaroslav Foglar
Stav : výborný
- Fotografický obzor
Svaz čsl.klubů fotografů amatérů, Praha,
1936,
velmi dobrý stav,
plátěná vazba, četné obr.,
288 stran,
Fotografie/Film,
-Fotografický obzor
- Staročeské satiry
Vyšehrad, Praha,
1942,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně zašpiněná, drobné oděrky v okrajích, blok listů do str. 42 zcela uvolněn,
orig. brož,
98 stran,
Beletrie a poezie,
-Staročeské satiry
- O novou vesnici
Ministerstvo informací a osvěty, Praha,
1951,
velmi dobrý stav, lehce poškozeno,
orig. sešit,
45 stran,
Beletrie a poezie,
-O novou vesnici
- Probuzení
Melantrich, Praha,
1951,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, jen lehce zašpiněná, listy nažloutlé, nerozřezané,
orig. brož, nakreslil a graficky upravil-Z. Seydl,
76 stran,
Beletrie a poezie,
-Probuzení
- Jaroslava Vrchlického Zpěvy husitské 1415-1915
J. Otto, Praha,
1915,
velmi dobrý stav,
orig. brož. vazba, desky zažloutlé a zašpiněné, některé listy uvolněné, umělecky upravil Adolf Kašpar, obsahuje řadu čb. vyobrazení,
95 stran,
Beletrie a poezie,
-Jaroslava Vrchlického Zpěvy husitské 1415-1915
- Pavel a Virginia
Bedřich Rohlíček, Praha,
1855,
velmi dobrý stav,
polokožená převazba, ta je odřená, listy lehce zašpiněné,
96 stran,
Beletrie a poezie,
-Pavel a Virginia
- RODINNÁ BIBLE
Texty Bible z ekumenického překladu Písma svatého
Poskytuje celé rodině možnost hlubšího porozumění biblickým příběhům.
Původní texty z bible vybrala skupina odborníků a učitelů náboženství.
Objasňuje klíčová slova,věty a pojmy u každého biblického příběhu.
Barevné fotografie míst,uměleckých předmětů a archeologických nálezů zasazují spolu s mapkami jednotlivých příběhů do historického,kulturního a zeměpisného kontextu
385 stran
3.české vydání
vhodné i pro mládež i dospělé
vynikající ilustrace
přeloženo z angličtiny
nepoškozeno a uplně nové tento rok kupované
Vydavatel : SLOVART
- Černý majestát
Československý spisovatel, Praha,
1978,
velmi dobrý stav,
orig. plátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, zažloutlý, v krajích potrhaný a podlepený, překlady-Zdeněk Hron, Vladimír Klíma a Pavel Šrut,
132 stran,
Beletrie a poezie,
-Černý majestát
- Lyrické dopisy do Čech
Československý spisovatel, Praha,
1980,
dobrý stav, přebal je v okrajích odřený a mírně potrhaný (částečně podlepeno lepenkou), lehce zašpiněný,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, ilustrace-C. Bouda,
216 stran,
Beletrie a poezie,
-Lyrické dopisy do Čech
- Begegnung und Heimkehr
Volk und Reich, Amsterdam, Berlin, Wien,
1942,
velmi dobrý stav,
orig. kart. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, rohy mírně naražené,
127 stran,
orig. Band, sehr gut erhalten, der Deckel zu den Seiten bisschen abgeschürft, die Buchecken leicht angeschlagenen,
Beletrie a poezie,
-Begegnung und Heimkehr
- Škola do kapsy - I-Ťing
156 stran
- Dílo Karla Hynka Máchy III.
Československý spisovatel, Praha,
1950,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený, na hřbetě a na přední straně cca 5 a 10 cm natržený, appart,
509 stran,
Beletrie a poezie,
-Dílo Karla Hynka Máchy III.
- Themen neu 2
Rok vydání : 1993 Poznámka :vč.prac. seš.
- Úlohy ze středoškolské chemie
Rok vydání : 1991
- Ústava České republiky a listina základních práv a svobod
Rok vydání : 1992
- Ústava ČS/ Listina základních práv a svobod
Rok vydání : 2004 Poznámka :A 6
- Vybíráme střední školu
Rok vydání : 2005 Poznámka :A4
- Výživa a příprava pokrmů III
Rok vydání : 1993 Poznámka :A4, brož.
- Základy filosofie a etiky
Rok vydání : 1995
- Základy společenských věd
Rok vydání : 2001
- Zboží znalství I.
Rok vydání : 1999
- Zboží znalství II.
Rok vydání : 2003
- Zeměpis cestovního ruchu
Rok vydání : 1999
- Zvládneš přijímací zkoušku z českého jazyka?
Rok vydání : 1994
- Živnostenské podnikání
Rok vydání : 2005
- Kouřim
Rok vydání : 1970 Poznámka :katalog
- Kresby Ludmily Jiřincové
Rok vydání : 1945 Poznámka :katalog
- Kunst und Diktatur
Rok vydání : 1994 Poznámka :1.díl německy
- Kunstsammlungen des frafen J. Pálffy
Rok vydání : 1924 Poznámka :aukční katalog
- Luděk Marold (1865-1898)
Rok vydání : 1998 Poznámka :A 4, nová
- Ludvík Kohl a jeho škola
Rok vydání : 1950 Poznámka :katal.
- Magister Thoedoricus
Rok vydání : 1956 Poznámka :německy
- Malíři a sochaři umělecké besedy
Rok vydání : 1946
- Malý Alšův špalíček
Rok vydání : 1969 Poznámka :A 4
- Mánes 1907-1938
Rok vydání : 1945 Poznámka :katalog
- Mánes 1946
Rok vydání : 1946 Poznámka :katalog
- Max Ernst, sbírka Lufthansy
Rok vydání : 1993 Poznámka :katalog, A 4
- Mikoláš Aleš
Rok vydání : 1979 Poznámka :katalog
- Miloslav Holý
Rok vydání : 1983 Poznámka :katalog
- Miniatury a drobný portrét
Rok vydání : 1986 Poznámka :katalog
- Mistrovská díla českého malířství 19. století ze sbírek pražského hradu
Rok vydání : 1996 Poznámka :váz.,A4
- Musica picta
Rok vydání : 1985 Poznámka :katalog
- Národná galéria Londýn
Rok vydání : 1989 Poznámka :A4
- Navrácené poklady
Rok vydání : 2000
- Nejstarší umění
Rok vydání : 1949 Poznámka :katalog
- Noé kresby Františka Tichého
Rok vydání : 1942 Poznámka :katal.
- Nová intimita
Rok vydání : 1991 Poznámka :Katalog, A4
- Obrazárna Pražského hradu
Rok vydání : 1998 Poznámka :brož.
- Obrazy a sochy grafika/ Výtvarní umělci Prahy 4
Rok vydání : 1989 Poznámka :3 katalogy
- Od Courbeta k Cézannovi
Rok vydání : 1982 Poznámka :katalog, sv.44
- Ota Matoušek
Rok vydání : 1980 Poznámka :katalog
- Otakar Štáfl
Rok vydání : 1953 Poznámka :A4
- Palastmuseum: Peking Schaetze aus der verbotenen Stadt
Rok vydání : 1985 Poznámka :A 4, něm.
- Palavra aneb cesta Cyrila Boudy za kránou knihou
Rok vydání : 1981
- Památky neolitu z území Srbska
Rok vydání : 1978 Poznámka :katalog
- Památník národního umělce Vojtěcha Sedláčka
Rok vydání : 1970 Poznámka :brož., katalog
- Parléřovské umění z Porýní
Rok vydání : 1983 Poznámka :Výstavy 57
- Poklady Kypru
Rok vydání : 1986 Poznámka :katalog
- Porcelánová manufaktura ROYAL DUX BOHEMIA, a.s.
Rok vydání : 2003
- Pozice konkrétního umění
Rok vydání : 1991 Poznámka :katalog A4
- Pražské ateliéry
Rok vydání : 1961 Poznámka :bez přeb.
- Pražské barokní zlatnictví
Rok vydání : 1970
- Prerafaelisté a umělci jejich okruhu
Rok vydání : 1980 Poznámka :katalog
- Pvědomí tradice v novodobé české kultuře ( doba Bedřicha Smetany )
Rok vydání : 1988
- Rakouské barokní umění ve sbírkách NG v Praze
Rok vydání : 1977 Poznámka :katalog, výstavy 40
- Recueil de contes populaires
Rok vydání : 1925 Poznámka :A 4, il. St.Kulhánek, perf.stav, brož.
- Reon Argondian
Rok vydání : 1994
- Ročenka Štencova grafického kabinetu
Rok vydání : 1917
- Socha a město Liberec 1969
Rok vydání : 1969 Poznámka :vč. SP
- Současný japonský plakát
Rok vydání : 1985 Poznámka :katalog
- Stará japonská grafika
Rok vydání : 1991 Poznámka :A 4, katalog
- Staré české umění/ Sbírky Národní galerie v Praze (Jiřský klášter)
Rok vydání : 1988 Poznámka :váz.
- Sto let belgického umění
Rok vydání : 1949 Poznámka :katalog
- Svět Etrusků
Rok vydání : 1989 Poznámka :kat
- Šaloun
Rok vydání : 2000 Poznámka :katalog
- Škola kreslení
Rok vydání : 1995 Poznámka :A 4
- Škola kreslení a malování: výtvarné nápady pro šikovné děti
Rok vydání : 1999 Poznámka :A 4
- Španělské umění 17. a 18. století z Československých sbírek
Rok vydání : 1990 Poznámka :katalog
- Štencova ročenka Josefa Mánesa
Rok vydání : 1920
- The Tate Gallery
Rok vydání : 1985 Poznámka :angl.
- Theatrvm Pictorivm
Rok vydání : 1990 Poznámka :katalog A4
- Tibet
Rok vydání : 1990 Poznámka :katalog
- Trocha poezie nikoho nezabije
Rok vydání : 1984 Poznámka :volné desky
- Tschechische Kunst 1878-1914 (Darmstadt)
Rok vydání : 1984 Poznámka :velký katalog
- Umělecká kolonie Darmstadt
Rok vydání : 1989 Poznámka :katalog
- Umění Černé Hory první poloviny dvac.stol.
Rok vydání : 1975 Poznámka :katalog
- Umění manýrismu a baroksa v Čechách
Rok vydání : 2005
- Umění republikánského Španělska
Rok vydání : 1946 Poznámka :katalog
- V.H. Brunner
Rok vydání : 1943 Poznámka :katalog
- Václav Boštík
Rok vydání : 1989 Poznámka :A 4, katal.
- Václav Brožík
Rok vydání : 1977 Poznámka :katalog
- Věroslav Bergr
Rok vydání : 1992
- Vídeňská gotika
Rok vydání : 1992
- Vilma Vrbová-Kotrbová
Rok vydání : 1982 Poznámka :katalog
- Vincent van Gogh
Rok vydání : 1977 Poznámka :katalog výstavy v Japonsku
- Vlastimil Rada 1895/ 1962
Rok vydání : 1976 Poznámka :katalog, výstavy 30
- Vysoká škola umělockoprůmyslová v Praze 2001/2002
Rok vydání : 2002 Poznámka :brož.
- Výstava belgické krajky od 16. století do dnešní doby
Rok vydání : 1948 Poznámka :katalog
- Výstava francouzského malířství
Rok vydání : 1946 Poznámka :katalog
- Výstava Grekova studia sovětské armády a československých umělců
Rok vydání : 1956 Poznámka :katalog
- Výstava mexického lidového umění
Rok vydání : 1972 Poznámka :katalog
- Výstava obrazů a soch 7+1
Rok vydání : 1946 Poznámka :katalog
- Výstava výtvarné generace Národního divadla v Praze
Rok vydání : 1932 Poznámka :A 4, brož.
- Výstava: Národ svým výtvarným umělcům
Rok vydání : 1942 Poznámka :katalog
- Výtvarná výchova
Rok vydání : 1962 Poznámka :A4
- Výtvarník rozmlouvá s divákem
Rok vydání : 1945
- Ze sbírek/ Středověké umělecké řemeslo
Rok vydání : 1987 Poznámka :katalog Uměl.prům.muzea
- Ze zápisníku Jakuba Obrovského
Rok vydání : 1959
- Život a dílo Jos.Štolovského
Poznámka :A 4
- Jevištní výtvarnictví 1945-1960
Rok vydání : 1961 Poznámka :katalog
- Příběhy apoštolů - Novozákonní apokryfy II.
Vyšehrad
Edice Raně křesťanská literatura. Po úspěšném vydání prvního svazku novozákonních apokryfů ?Neznámá evangelia? připravujeme druhý díl těchto apokryfů nazvaný ?Příběhy apoštolů?. Tyto svěže napsané texty souvisejí s druhou, apoštolskou částí Nového zákona, se Skutky apoštolů a dopisy, zejména apoštola Pavla. Biblická kniha ?Skutků? však píše jen o tom, co dělali Petr a Pavel. Proto není divu, že již začátkem 2. století začaly vznikat texty, které pojednávaly o ostatních apoštolech. Navazují na to, co se vyprávělo mezi prostými křesťany, zahrnují i některé prvky výuky a liturgie a usilují zaujmout i některými téměř románovými prvky.
- Svět na křídlech
Borecký 1941, uspořádal Šnobr J., il. J. Kotík
- Velká kniha do nepohody
Svojtka a Vašut 1996 ( origami, hy, šifry a tajné zprávy, stříhání a lepení )
- Žatecko a Rakovnicko - soubor turistických map
- Láska a válka
Odeon, Praha,
1971,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách trochu odřený a zažloutlý, 1. vydání,
380 stran,
Antická knihovna,
-Láska a válka
- Kantáta pro dvanáct hlasů
Československý spisovatel, Praha,
1976,
velmi dobrý stav, zašpiněný přebal,
pův. celoplátěná vazba s přebalem, verše básníků K. Bouška, M. Floriana, F. Nechvátala, J. Pilaře, J. Rybáka, I. Skály, L. Stehlíka, D. Šajnera, J. Taufera, J. Urbánkové, A. Vrbové a V. Závady, ilustrace F. Peterky,
264 stran,
Beletrie a poezie,
-Kantáta pro dvanáct hlasů
- Shirley Temple
velmi dobrý stav,
orig. čb fotografie, rozměr 5,5x8,5 cm
,
Fotografie/Film,
-Shirley Temple
- Dámy kradou také a jiné soudničky
Panorama 1988
- Jaroslav Vrchlický - Host na zemi
ČS - Praha 1966 - 1. vydání - 22.000 výtisků - KPP 5. sv. 6. ročníku, základní řada - vydání bez mikrodesky - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce opotřebovaná.
- Moravský kras
Olympia 1979
- Amaterské radio 4/92
- Amaterské radio pro konstruktéry 1/94
- A. F. Pisemskij - Byla Lydie vinna?
SNKLHU - Praha 1958 - edice Světová četba - sv. 161 - 1. vydání v tomto nakladatelství - 12.000 výtisků. Kartonované - luxusní stav.
- Povstání poddanského lidu 1775 v severovýchodních Čechách
Kruh, Hradec Králové,
1975,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem (ten v krajích potrhaný),
440 stran,
Historie,
- Povstání poddanského lidu 1775 v severovýchodních Čechách
- Historická fotografie Prahy-KOPIE!
velmi dobrý stav, velmi lehce nažloutlá, drobné oděrky v okrajích,
fotografie, rozměr 18x13 cm,
Fotografie/Film,
-Historická fotografie Prahy-KOPIE!
- Jak se vaří v SSSR
Svět sovětů 1954, clpl.vaz. s obálkou, 1.vydání, přílohy tištěné hlubotiskem
- Současná česká grafika
Katalog k výstavě v r.1989, o.brož.
- Ripellino Angelo Maria: Magická Praha
Odeon 1992, 1.vydání. Velmi dobrý stav.
- F.A.Elstner: Pedro
SNDK 1967, lam.vazba, ilustrace Radomír Kolář
- Plzeń v obrazech
Rok vydání : 1965 Poznámka :A4, Vč přebalu
- Portmoneum Museum Josefa Váchala
Rok vydání : 1993
- Loděnice (celkový pohled)
Prošlá poštou, známka sejmuta.
Loděnice 1950 K.Rada
- Nový Bydžov. Náměstí.
Prošlá poštou. PD růžek nepatrně poškozen.
Nový Bydžov 1929 F.Medlín
- Tibetská kniha mrtvých
Odeon, Praha,
1991,
výborný stav,
orig. brož, z edice Živá díla minulosti-sv. 109, 2. vydání (v tomto překladu), překlad-J. Kolmaš,
168 stran,
Živá díla minulosti,
-Tibetská kniha mrtvých
- John Lennon
Odeslání do 24 hodin. 160stran, 1. svazek edice kruhu přátel mladé hudby, překlad textů Ondřej Hejma, r. 1982
- Zlatoroh - Karel Havlíček
Odeslání do 24 hodin. 15 příloh, 1911
- Dějiny Ruska a sovětského svazu I i II díl
Odeslání do 24 hodin. Academia 1967, první vydání 420 a 430 stran
- Za lepší zítřek
Odeslání do 24 hodin. Historie bojů a úráce ČKD Slaný 1958, 122 stran
- Zlatá brána otevřená
Odeslání do 24 hodin.Albatros 1963
- Childrens first dictionary
Odeslání do 24 hodin.Slovart Bratislava 1990, 190 stran
- Hospodářský slovník naučný I.-IV.
Ilustrovaná encyklopedie veškerého hospodářství polního, zahradního i lesního, jakož i průmyslu hospodářského. Vzhledem k době vydávání jsou polokožené vazby nestejné kvality. Na obrázku jen tři svazky ze čtyř.
Praha 1905/1924 F.Šimáček (Šolc a Šimáček)
8°,1256+1281+1149+1539s.,váz.
- LII. výstava umělcůvýtvarných: Julius Mařák a jeho škola
Rok vydání : 1929 Poznámka :A 6
- Kladenské dvorky 1983-2002
Rok vydání : 2003 Poznámka :katalog
- Rok jedna den prvý
Rok vydání : 1987 Poznámka :A 4
- Homérští hrdinové ve vzpomínkách věků
Svoboda, Praha,
1977,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je na přední straně 2x natržený a lehce pomačkaný, přeložila Eva Kamínková, 1. vydání,
220 stran,
Antická knihovna,
-Homérští hrdinové ve vzpomínkách věků
- Poklady moderního umění
Rok vydání : 1988 Poznámka :A 4
- Svědectví 83/84
ročník XXI
Vydavatel : Catherine Press
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 445
- Zaschitini prodvinem vpred delo socializma
W
Vydavatel : Pkhenskaja deklaracia
Rok vydání: 1992
Jazyk: Ruština
Počet stran: 10
- Předu, předu pohádku
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 196
- Pergolesse
w
Vydavatel : Edition Schott
Jazyk: Němčina
- Volné směry
Doprovázen četnými obraz. materiály.
Vydavatel : Spolek výtvarných umělců Manes, Praha
Rok vydání: 1904
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
- Kapitoly o lidech kočovných
nedatováno, nečíslováno, bez vydavatele
Jazyk: Čeština
- Neptun
Propagandistická válečná brožura vydaná nakladatelstvím Orbis, zřejmě kolem roku 1943. Nestránkováno, cca 30 stran, z nichž větsina je tvořena především fotografiemi - viz obrázek. Obálka natržená ve hřbetu, odřená a pomačkaná, nepatrně pomačkané jsou také listy. Velmi slušný stav! Jedinečný dobový dokument!
- Knihtisk a universita Karlova
Rok vydání : 1972
- Koloman Sokol
Rok vydání : 1948
- Praha v obrazech Jiřího Minaříka
Rok vydání : 1984 Poznámka :katalog
- Pražský hrad očima staletí
Rok vydání : 1979 Poznámka :katalog
- MIKULÁŠEK OLDŘICH (1910 - 1985) BÁSNÍK
Poznámka - RUKOPISNÁ ODPOVĚĎ NA OTÁZKU, CO OČEKÁVÁ OD ROKU 1964 S PODPISEM
- JANE S all the World Aircraft 1975 - 76
Sixty-sixth year of issue..Přehled všech letadel, která se v té době vyráběla ! Celoplátěná vazba s obálkou, cca 32x23 cm, téměř 4 kg vážící kniha!
- Masaryk T.G.: Jak pracovat?
Čin-Praha 1946, o.brož..-obálka Fr.Tichý, přednášky z r.1898
- OTAKAR ŠTÁFL - čtyřiadvacet akvarelů z Havlíčkova Brodu
Havl.Brod 1971, úv.stať Josef Vyhnalík, clpl.vazba s obálkou
- Řezáč Václav: Černé světlo
O.brož.- na hřbetu natrženo, obálka KAMIL LHOTÁK, Praha 1943
- Pět svátečních svitků
Píseň písní - Rút - Žalozpěvy - Kóhelet - Ester. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha 1958 v edici Živá díla minulosti (svazek 19). 296 stran, původní celoplátěná vazba s přebalem. Dobrý stav, přebal mírně zašpiněný (viz foto).
- Smích a pláč středověku
Výběr ze středověké gnómické literatury. Vydal Odeon, Praha 1987 jako 105. svazek Živých děl minulosti. Původní celopolátěná vazba s přebalem, 269 stran. Velmi dobrý stav, přebale lehce zašpiněný (viz foto).
- Smích a pláč středověku
Výběr ze středověké gnómické literatury. Vydal Odeon, Praha 1987 jako 105. svazek Živých děl minulosti. Původní celopolátěná vazba bez přebalu, 269 stran. Velmi dobrý stav!
- U vrbiček
Sbírka epigramů a satirických básní. Praha 1934. Volné archy v obálce, 67 stran. Obálka mírně potrhaná ve hřbetu, dobrý stav.
- Letopisowé Trojanští
To jest: Wypsánj desitileté wálky Řeků s králem Priamem, též obleženj i zrádného dobytj a wywrácenj přeslawného w swětě města trojanského pro králownu Helenu. Vydání šesté. Praha, 1843. Slepá převazba, mírně odřená (viz obr.), listy stářím lehce zašpiněné, 305 stran. Velmi dobrý stav!
- Palacký- Kalendář českého lidu- 1913
Vydalo nakladatelství Melantrich, Praha 1913. Ilustrováno. 144 stran číslováno + cca 60 stran seznamu trhů a reklami. Původní brož- hřbet mírně odřeny. Pěkný stav.
- časopis Slovan, 9 čísel z let 1850 a 1851
9 čísel časopisu Slovan. Nesvázáno. 1851 - svazek 1. a 2. (s původními obálkami), 1851 - čísla 46, 49, 54, 51, 55, 56, 58 (bez obálek). Původní brože, každá cca o 50 až 60 stranách. U čísla 56 z roku 1851 zřejmě chybí poslední strana (poslední strana je 240), u 58. čísla chybí kousek posledních tří listů - viz foto. Původní obálkou dvou výše uvedených čísel jsou lehce potrhané a odtržené od zbytku časopisu.
- Analogon 2/1990 - Tvorba jako rozvinutí protestu
Surrealismus - psychoanalysa - strukturalismus - antropologie - příčné vědy. Vydaly Lidové noviny, Praha 1990. Původní brož, 96 stran a 24 stran francouzského resumé, množství obrazového materiálu. Velmi dobrý stav.
- Co je fotografie (What is photography)
Katalog k výstavě ke 150 výročí vynálezu fotografie (Mánes, Praha 1. 8. - 30. 9. 1989). Vydala Čs. redakce VIDEOPRESS ve spolupráci s reklamní a nakladatelskou agenturou, Praha 1989. Původní brož, 391 stran, z nichž většina je tvořena obrazovým materiálem. Průvodní texty v češtině a angličtině. Horní roh nese lehké stopy přehnutí. Velmi dobrý stav.
- časopis Cesta, ročník I.
První ročník časopisu Cesta (1938). Svázáno. Dobová poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, 340 stran. Dobrý stav.
- Český informel. Antonín Tomalík (2 svazky)
2 svazky v originálním papírovém pouzdře. Antonín Tomalík: Výbor z díla 1957 - 1968 a Český informel: Průkopníci abstrakce z let 1957-1964. Vydala Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s ministerstvem kultury ČR - katalogy ke stejnojmenným výstavám. Vydáno v Praze, 1991. Svazek Český formel má uvolněný hřbet - část listů je pouze volně položena v obálce, ta ve hřbetu natržená. Dobrý stav.
- Josef Šíma, Obrazy a kresby
Katalog ke stejnojmenné výstavě. Vydala Národní galerie v Praze a Slovenská národní galerie v Bratislave jako druhý svazek Edice Katalogy. Původní brož s přebalem, 152 stran s velkým množstvím černobílých reprodukcí. Pěkný stav.
- Josef Váchal - Dílo (katalog)
Katalog výstavy ke 100. výročí Váchalova narození (Roudnice nad Labem, 1984). Vydala Oblastní galerie výtvarného umění, Roudnice n. L., 1984. Původní brož, 47 stran s množstvím obrazového materiálu. Obálka lehce odřená, velmi dobrý stav.
- Le Corbusier
Katalog stejnojmenné výstavy v Galerii Vincence Kramáře a ve Slovenské národní galerii (1966). Původní brož s obálkou (ta ve hřbetu lehce odřená), cca 70 stran. Velmi dobrý stav.
- Ochrana památek 1958, 2
Sborník Klubu za starou Prahu na rok 1958. Praha, Knihtisk, 1958, 47 S., 8° s čb. přílohami v textu. Obálka v oblasti spodního kapitálku lehce natržena. Jinak nepoškozeno. Pěkný stav.
- Štyrský a Toyen
Výstava Štyrského a Toyen, díla z let 1921 - 1945, katalog. Jako 23. svazek edice Směr vydala Moravská galerie Brno a SČSVU, Praha 1966. Původní brož, 74 stran s množstvím reprodukcí. Velmi dobrý stav.
- Víno
Léta Páně 1930 - K poctě vína pro svoje přátele a příznivce vydala tuto knihu firma Jos. Oppelta synovec v Praze. Původní brož s ilustracemi Adolfa Hoffmeistera, 103 strany. Pěkný stav.
- Výstava polského grafického umění a průmyslu
21. duben až 13. květen 1934 - katalog ke stejnojmenné výstavě. Vydalo Umělecko-průmyslové museum, Praha. Součástí je soubor 30 barevných příloh (některé viz foto). Přílohy jsou spolu s průvodním textem (původní brož o cca 10 stranách) uloženy v originálním papírovém pouzdře. To je potrhané a mírně zašpiněné, jeho dolní roh nese stopy přehnutí, stejně tak i rohy některých příloh - samotné reprodukce nejsou zasaženy. Dobrý stav.
- Výstava vnitřního zařízení v 1946 a 1947
Výstava vnitřního zařízení v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze 15. XII. 1946 - 15. I. 1947 - katalog. Původní brož, cca 50 stran, množství fotografií a kreseb, v závěru několik stran dobové inzerce. Pěkný stav.
- Výstava vnitřního zařízení v 1946 a 1947
Výstava vnitřního zařízení v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze 15. XII. 1946 - 15. I. 1947 - katalog. Původní brož, cca 50 stran, množství fotografií a kreseb, v závěru několik stran dobové inzerce. Pěkný stav.
- Zámek Blatná 1941 - 36 čb. fotografií
Brož. soukromá publikace, 2° obsahující 36 čb. snímků na 18 listech každý list z tuhého kartonu opatřen ochranným pauzákem. Přední strana obálky vyzdobena věcným, zlaceným názvem, datací a zlatě orámovanou čb. fotografií zámku Blatná. Brož nepatrně natržena u dolního kapitálku. Mastné skvrny na obou částech obálky. Jinak ve velmi pěkném stavu.
- Katalog uměleckých desek His Master´s Voice, 1929
Na obálce název: Seznam oboustranných desek umělců Tento katalog obsahuje všechny umělecké desky uveřejněné do 31. prosince 1928. Snímky jedinečné a historické ceny jsou obsaženy v katalogu čís. 2 (je také originální součástí této brože). Původní brož, 107 + 21 stran. Paralelní text v češtině a němčině. Obálka zašpiněná (viz foto), dobrý stav.
- Antonín Zápotocký
Úvodní slovo Miroslav Kárný. Vydal Svět v obrazech, Praha [1948] v Aktualitách v obrazech jako jejich 5. svazek. Původní sešit s obálkou, cca 50 stran tvořených dokumentárními fotografiemi s komentáři. Velmi dobrý stav.
- Deset všesokolských sletů v Praze
S přemluvou Věnceslava Havlíčka. Vydal Svět v obrazech, Praha 1948. Původní sešit s obálkou, cca 50 stran tvořených dokumentárními fotografiemi s komentáři. Velmi dobrý stav.
- Jugoslavija
Jihoslávie. V boji za svobodu, v obnově a výstavbě, země slunce i zdraví. Tištěno v Záhřebu, zřejmě těsně po válce. Původní celoplátěná vazba se stříbřením a s reliéfem na přední straně desek, cca 90 stran černobílých dokumentárních fotografií (nestránkováno). Komentáře k fotografiím česky. Velmi dobrý stav.
- Klement Gottwald ve fotografii
Vydal Orbis, Praha 1949, II. vydání. S úvodem Václava Kopeckého. Původní poloplátěná vazba s přebalem, cca 120 stran. Přebal mírně odřený a potrhaný, jeho zadní část lehce zašpiněná. Dobrý stav.
- Na půl žerdi: Jan Masaryk odešel
Vydala Svoboda ve své reportážní knižnici Zrcadlo doby jako její první svazek. Vydáno zřejmě bezprostředně po pohřbu Jana Masaryka. Původní sešit s obálkou, cca 30 stran tvořených dokumentárními fotografiemi s komentáři. Velmi dobrý stav.
- časopis Architektura, ročník II. (1940)
Svázaný druhý ročník časopisu architektura (1940), spojené časopisy Stavba, Stavitel a Styl. Celoplátěná dobová vazba, celkem 292 stran s velkým množstvím obrazového materiálu. Desky mírně zašpiněné, velmi dobrý stav.
- časopis Styl, číslo 5-6, ročník XX. (1937)
5-6 číslo časopisu Styl, ročník XX. (1937). Původní sešit s obálkou, průběžné stránkování (s. 69 - 100). Množství kreseb a fotografií! Pěkný stav.
- časopis Styl, číslo 9-10, ročník XXI. (1938)
9-10. číslo časopisu Styl, ročník XXI. (1938). Původní sešit s obálkou, průběžné stránkování (s. 117 - 140). Množství kreseb a fotografií! Dobrý stav.
- Atlantik
Hrob pyšných nadějí. Vydal Orbis, Praha 1942. Původní brož, cca 35 stran (nestránkováno), které jsou tvořeny převážně dokumentárními fotografiemi. Pěkný stav!
- Cesta do ráje
Co viděli čeští dělníci a sedláci v Sovětech. Praha 1943. Původní brož, 70 stran s množstvím fotografií. Obálka lehce odřená, dobrý stav.
- Jihočech Emil Hácha
Obraz domova, rodu a života pana státního presidenta, vydaný v roce jeho sedmdesátých narozenin. Sborník uspořádal Karel Hájek. Vydalo Jihočeské vydavatelské a nakladatelské družstvo, České Budějovice, 1942. Původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu a přední straně desek, 59 stran textu a rozsáhlá obrazová příloha tvořící většinu knihy. Pěkný stav!
- Jízdenka ČSD na zvláštní podnikovou výpravu, 1938
Zvláštní podniková výprava na Podkarpatskou Rus ve dnech 9. až 24. července 1938. Jde o útlou brož (4 strany a obálka), která sloužila jako jízdenka Československých státních drah - byla skutečně využita, jak je patrno z jejího vyplnění a z odtržení kupónů. Patrné mírné známky přeložení, velmi slušný stav!
- Lékařské knížky Mistra Kříšťana z Prachatic
Z mnohých vybrané. Vydalo Avicenum, zdravotnické nakladatelství, Praha 1975. Původní celoplátěná vazba se zdobením a zlacením, 210 stran. Pěkný stav!
- Prázdniny pionýrů
Vydalo SPN, Praha 1952. Původní brož, 190 stran. Zadní strana obálky odlepena od knižního bloku, hřbet je zašpiněný (viz foto), obálka lehce odřená a zašpiněná. Velmi slušný stav.
- Slovenské národné povstanie
Obrazová pamätnica hrdinskej borby slovenského národa za slobodu. Vydalo Povereníctvo SNR, 1944. Původní sešit s obálkou, tvořena dokumentárními fotografiemi, cca 36 stran. Obálka mírně odřená a potrhaná, mírně pomačkané také okraje některých listů. Dobrý stav. Komentáře k fotografiím slovensky.
- Stalin v obrazech
Poloplátěná vazba s obálkou, 96 str. Fotografie a dokumenty s popisem. Praha, Orbis, 1949. Obálka mírně odřená a potrhaná, na zadní straně mírně zašpiněná (vit foto). Dobrý stav.
- Sto let České průmyslové školy (1837-1937)
Vydala První státní československá průmyslová škola v Praze, původní brož o 228 stranách. Množství fotografií, velmi dobrý stav.
- U Jedličků
Vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze, 1936. Původní brož, 154 stran s množstvím fotografií. Obálka mírně odřená (viz foto), dobrý stav.
- Ladislav Klíma, filosof - básník
Obsahuje mimo jiné stati K. Bodláka, E. Chalupného, E. Frynty + tři texty L. Klímy /Trvání po smrti, Putování slepého hada za pravdou a Poslední kapitola/. Uspořádal Karel Bodlák a Rudolf Vápeník. Vydal Jan Pohořelý, Praha 1948. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 124 stran. Přebal lehce odřený a potrhaný (viz foto), samotná kniha ve velmi dobrém stavu.
- Mussoliniho kniha o Janu Husovi, muži pravdy
(Giovanni Huss Il veridico). Výňatky. Přeložila A. Loskotová. Vydal Jan Jiránek, Praha 1937. 23 stran, původní brož. Přední strana obálky odtržena, jinak dobrý stav.
- Claviculae Salamonis
Kabbalistický rukopis středověký, obsahující úplnou praktickou magii. Klíčky Šalamounovy. Vydal Trigon, Praha 1990 v ediční řadě Ametyst. Původní brož, 144 stran. Pěkný stav.
- Černý drak
Evokace. Kouzla a protikouzla. Zázračné tajemství. Ruka Slávy. Černá slepice. Tajemné síly člověka. Vydal Trigon, Praha 1990. Původní brož, 61 stran. Pěkný stav.
- Kulíkův veselý kalendář na rok 1909
Nákladem fmy Karel Kulík, Praha. Původní brož, 104 stran s velkým množstvím ilustrací (viz foto). Přední část obálky mírně natržená, jinak však pěkný stav.
- Palečkův humoristický kalendář na rok 1926
Nákladem časopisu Paleček, Praha. Původní brož, 78 stran s množstvím ilustrací. Obálka zašpiněná (viz foto) a pomačkaná, jinak dobrý stav.
- Geometrie živého
Sborník přednášek podzimní školy Matematické modely morfogeneze . Bechyně 26. - 30. 9. 1988. Vydal ZP ČSVTS při FgÚ ČSAV, Praha 1989. Původní brož, 315 stran. Pěkný stav.
- Cvičení z matematiky pro 8. ročník
SPN Praha 1983
- Cvičení z matematiky pro 6. ročník
SPN Praha
- Lustige Welt
Maskva 1962
- Farbfotoband Berlin - in vier sprachen
- Dámy kradou také - a jiné soudničky
Dekameron soudniček.První vydání 296 stran.
- Genetika
Computer press, 2003
- Was koche ich heute?
2400 receptů. 1935 - Wehle Hofels - Verlag. Wien / Zurich . 416 stran
- Rotšildovy zápisky
J. Kočíř,
dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená a potrhaná, azba uvolněná, listy zažloutlé, rok vydání není uveden,
79 stran,
Beletrie a poezie,
-Rotšildovy zápisky
- Slovo o pluku Igorově
V. Neubert a synové. Praha,
1946,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba-velký formát, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, rohy trochu naražené, překlad František Kubka, kresby a typografická úprava Karel Svolinský, II. vydání, na titulní straně podpisy Františeka Kubky, Karla Svolinského a Karla Neuberta, strany nejsou číslovány,
Beletrie a poezie,
-Slovo o pluku Igorově
- Alexandr Tvardovskij - Lyrika
ČS - Praha 1961 - 2. vydání - 11.800 výtisků - Obálka Zd. Seydl - frontispice B. Bruderhansová - KPP Výběrová řada sv. 4 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná.
- Hovory s T.G.Masarykem 1,2
Nakladatel : Čin
Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()
- Alena Adlerová - České užité umění - 1918-1938
Odeon - Praha 1983 - 1. vydání - 8.000 výtisků - Vázané. Vynikající stav.
- Jindřich Zeithamml
Arbor vitae a Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov a galerie Bayer Bayer v Praze 2000 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Andersenovy vybrané báchorky
I. L. Kober, Praha,
velmi dobrý stav,
celopl. převazba, desky po stranách trochu odřené, rohy mírně naražené, listy slabě zažloutlé, překlad K. Petřík, obsahuje 6 barvotiskových obrazů, rok vydání není uveden,
93 stran,
Beletrie a poezie,
-Andersenovy vybrané báchorky
- Kniha o Faustovi
Mladá fronta, Praha,
1982,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je v levém zadním rohu kus odtržený, ilustrace-Jiří Běhounek, obsahuje 12 stran obrazové přílohy, 1. vydání,
200 stran,
Beletrie a poezie,
-Kniha o Faustovi
- Edda
Nakladatelství (edice): Evropský literární klub
Rok vydání: 1942
Ilustrace/foto: Strnadel A. barevné
Počet číslovaných stran: 194
Poznámka ke knize: Kus zadní části obálky chybí. - vazba poloplátěná obálka stav horší viz popis, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Bohatýrské písně
- Vyprávění o Josefu Ladovi
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1972
Ilustrace/foto: lada J. čb v textu a barevné celostránkové
Počet číslovaných stran: 42
Poznámka ke knize: začínají se uvolňovat desky - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
- HARCOV PTÁK KERAMIKA
Vydavatel : není uveden
Jazyk: Čeština
- ENDOKRINNÍ ORBITOPATIE
Endokrinní orbitopatie (EO) je chronické onemocnění orbity zhusta se seskundárním postižením oka.
Vydavatel : MAXDORF
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 109
ISBN: 80-7345-194-3
- ABRAMELINOVA MAGIE
Lákavá okultní kniha známá po celém světě, jež pochází z edičního díla S. L. MacGregora Matherse. Tento Grimoire předkládá 3 knihy žida Abramelina. První kniha vypráví o jeho putování po celém světě za naukou magie. Druhá udává ucelený postup příprav, provádění úkonů a modliteb, řeholi, to vše k účelu evokace vlastního strážného anděla. Následně pojednává o možnostech svaté magie, o ovládání démonů a o samotných přínosech pro Maga. Třetí kniha je pak souborem faktů pro samotné práce s evokovanými duchy, kteří slouží dle přání a pro účel daný.Tato kniha je unikátním svazkem české okultní lóže OLDM, která překlad uvolnila ze svého soukromého vydání. O překlad se postaral Petr z Vlkova, který původní dílo z roku 1900 přeložil v zajímavé staročesky formulované podobě tak, jak podával s láskou text i Mathers ve svém překladu. Jedná se o první český překlad této knihy a je dokonán kompletně, včetně užitečných přepisů jmen démonů a významu těchto slov z hebrejského jazyka, i dalších. Vypuštěna byla nezajímavá historická fakta a věci, jež se samotným obsahem nesouvisely. Kniha nese, mimo jiné, i předmluvu od pana profesora Nakonečného.
Vydavatel : OLDM o.s.
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
ISBN: 80-87403-02-0
- Kupte současně 2 knihy a ušetřete 1500 Kč! - Balíček knih ASP.NET 3.5 a C 2008 Programujeme profesionálně
Datum vydání: červenec 2009
Nakladatel: Computer Press
Za zvýhodněnou cenu vám nabízíme možnost společného nákupu 2 publikací z edice Počítačová literatura.
Balíček knih nabízíme za speciální cenu, na kterou již neposkytujeme žádné další slevy!
Tato speciální cena za balíček platí pouze při objednání v internetovém obchodu.
- Vladimír Holan - Na sotnách
ČS - Praha 1967 - 1. vydání - 12.500 výtisků - KPP Výběrová řada sv. 44 - Vázané. Vynikající stav. Obálka opotřebovaná.
- Karel Havlíček Borovský - Křest svatého Vladimíra
SPN - Praha 1958 - 2. vydání - 30.000 výtisků - Obálka Zd. Sklenář - Edice Mimočítanková četba - Vázané. vynikající stav, Obálka potrhaná a podlepená.
- Velká Morava, 1100 let tradice státního a kulturního života
Nakladatel : Československá akademie věd
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
Popis : Výstava
- Dějiny Francie
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
- Praktická mluvnice němčiny
1980
- Airport
Odeslání do 24 hodin. 1977, ruské vydání psáno v angličtině
- Záznam o Tyršově odznaku zdatnosti pro muže, č. 20258
Státní nakladatelství, Praha,
1941-49,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, lehce prohnutá, listy též nažloutlé, četná razítka, diplomy jsou zažloutlé, velmi zaprášené, v okrajích potrhané (max. cca 2 cm) a pomačkané,
orig. sešit + 3 archy papíru, na jméno Jan Klíma,
20 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Záznam o Tyršově odznaku zdatnosti pro muže, č. 20258
- Vítězslav Nezval - Sbohem a šáteček
ČS - Praha 1949 - 5. vydání - 10.500 výtisků - edice České básně sv. 91 - Obálka V. Sivko - Brožované. Velmi dobrý stav. Vazba lehce opotřebovaná.
- William Harrington
KK, Praha, 1998
215 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : velmi dobrý.
- Fraszki Iana Kochánowskiégo
Wroclaw, 1953. Zřejmě přetisk z roku 1584! Původní brož, nerozřezáno, obálka natržená a lehce zašpiněná (viz obr.), 135 stran. Dobrý stav!
- Seznam prací z výstavy Františka Bílka. Prolog
Otakara Březiny. Brož., 16 str. Praha, Ústřední pořadatelstvo v Praze. Obálka lehce odřená, vzadu s nahnědlými okraji, uvnitř dobrý stav.
- Slabikář Czesky a jiných náboženstw 255 počátkowé .
kterýmžto wěcem dütky (dítky) křestianské hned zmladosti učeny býti magü (mají). Brož. reprint jediného exempláře Slabikáře českého z r. 1547 (Národní knihovna - Vídeň), 23 str. Prostějov, Místní rada osvětová, 1947. Neprodejný výtisk, 200 exempl., ruční velkolosínský papír. Velmi dobrý stav.
- V.V. Majakovský. Kulturní besedy československo
sovětského přátelství. Č. 3-4, duben 1950. Krátká studie o autorovi, pak převážně autorovy básně s kresbami. Brož., 96 str. Praha, SČSP, 1950. Obálka téměř roztržená ve hřbetu, uvnitř ze hřbetu zcela uvolněné, jinak uvnitř velmi dobrý stav.
- Četnické humoresky - sešit 6.
Původní brož, strany 225 - 448. Praha, Bohumil Mladý, 1931. Obálka lehce zašpiněná (viz obr.), volnější hřbet. Dobrý stav.
- Počátky staročeské mystiky
Vydal Orbis, Praha 1948 jako 5. svazek řady A knižnice Památky staré literatury české. Původní brož, 126 stran. Uvolněný hřbet, dobrý stav.
- Ottův slovník naučný, 40 svazků
Po dlouhé době můžeme nabídnout kompletní (40 svazků) vydání Ottova slovníku, 1888-1940. Velmi dobrý dekorativní stav, zlatá varianta vazby. Díly jsou v perfektním stavu (viz foto), pouze u základní řady díly 24, 26, 27, 28 jsou lehce vyšisované, u dodatků je díl 6/2 brožovaný a díl 6/1 ve stříbrné variantě. Slovník nemáme v tuto chvíli skladem na prodejně, prosím případného zájemce, aby nás předem kontaktoval, a domluvili bychom prohlídku.
- Comenium V., Všeobecný odbor číslo 3
Slavnostní památník s několika obrazy, řeči proslovené o slavnosti, kterou za účastenství evanjelických superintendencí českých dne 28. března 1892 na památku třístých narozenin J. A. Komenského pořádal slavnostní komitét pražský, vydáním a nákladem Comenia, evanjelické matice komenského, v Praze 1892, 142 stran, brož. vydání, ne moc dobrý stav, vazba uvolněná-vypadávají strany.
- Domluwa jednoho Čecha přiwtěleného
k wlastencům swým w důležitosti zachowánj gegich zdrawj. Praha, 1800! Slepá brož, listy stářím lehce zašpiněné, 63 stran. Velmi dobrý stav!
- Český plakát 1890 - 1914
Katalog výstavy pořádané v Praze ve výstavním sále UPM v prosince 1917 - únoru 1972. Vydal Obelisk, Praha 1971. Původní brož, 76 stran textu a 72 stran obrazových příloh. Knižní blok rozpadlý na dvě části, obálka nepatrně potrhaná ve hřbetu. Dobrý stav.
- Diderot o divadle
Výběr z Diderotových statí doplněný předmluvou a Honzlovou studií o Diderotovi. Součástí svazku je komedie Nemanželský syn a Diderotův text Rozhovory o Nemanželském synovi. Vydalo Umění lidu, Praha 1950. Původní brož, 289 stran. Desky nepatrně zašpiněné, dobrý stav.
- Dílo, roč. I.
List věnovaný původní tvorbě české, hlavně dekorativní. Ročník I, 1903. Svázaný obsah ročníku, bez původních obálek, s mnoha reprodukcemi. Dobová celoplátěná vazba se zlacením, 229 stran. Desky zašpiněné (viz foto), dobrý stav.
- Eksteinův katalog 1936 - filatelie
Katalog československých známek. Desátý jubilejní ročník, Praha, 1936. Celoplátěná vazba se zlacením, lehce odřená (viz obr.), 135 stran. Dobrý stav.
- František Kupka
Ze sbírky Jana a Medy Mládkových ve Washingtonu. Katalog k výstavě.
--- František Kupka (23. září 1871, Opočno ? 24. června 1957, Puteaux, Francie) byl vynikají český malíř a grafik světového významu, jeden ze zakladatelů moderního abstraktního malřství. Jeho vztah k hudbě se podílel na vzniku a realizaci dalšího nového výtvarného směru - orfismu, tedy směru, přibližujícímu malířství jiným uměním (hudba, poezie). Převážnou část života žil ve Francii. František Kupka byl též i grafikem - ilustrátorem. Svým dílem se nesmazatelně zapsal do dějin české i světové grafické tvorby. --- Vydalo Museum Kampa, Praha 2007. Původní brož, 392 stran s množstvím reprodukcí. Perfektní stav, zcela nová kniha.
- Život, ročník 14., číslo 7., s přílohou F. Tichý
Sedmé číslo 14. ročníku (1936) obsahující litografii Františka Tichého Skizza k bílým černochům - 255 mm x 178 mm. Původní sešit s obálkou, cca 25 stran. Výborný stav.
- Josef Lada dětem
K 100. výročí umělcova narození. Valdštejnská jízdárna prosinec 1987 ? únor 1988. Životopisná data, soupis výstav a ilustrace dětských knih. Vydala Národní galerie v Praze. Edice výstavy 76. Počet stran 68, černobílých obrázků 21, barevných 9. Původní brož s obálkou, ta na přední straně lehce zašpiněná (viz foto). Dobrý stav.
- Karel Teige. Surrealistické koláže. Výbor 91
koláží z let 1935 ? 1951. Předmluva V. Effenbergera. Brož., bez paginace, textová část a reprodukce na tabulkách. Brno, Dům umění, 1966. Česky, německy, francouzsky a anglicky. Přední a zadní desky lehce natržené a lehce zašpiněné, uvnitř dobrý stav.
- Maxmilián Pirner 1854 - 1924
Katalog k výstavě v pražském Anežském klášteře - 1987. Vydala Národní galerie v Praze v Edici Katalogy jako její 32. svazek. Původní brož s přebalem, 192 stran, 317 obrazů. Zadní strana obálky odlepena od knižního bloku, hřbet uvolněný - některé listy vypadávají. Obálka lehce odřená. Velmi slušný stav!
- Taneční umění v Československu
Vydáno nákladem Taneční Revue, Praha 1932. Původní brož, 226 stran, součástí jsou půvabné dobové fotografie (viz obr.) a dobová inzerce. Uvolněný hřbet, obálka lehce zašpiněná. Dobrý stav.
- Umění Slovanů, ročník II.
Umělecká všeslovanská revue, za redakce Sergeje Gladkého. Brno, 1924, celý ročník II. (čísla 1 - 6). Ve slepém ochranném obalu, každé číslo cca 25 stran, všechny sešity s původními obálkami. Velmi dobrý stav.
- Výtvarné snahy, ročník IV
Umělecký měsíčník, věnovaný výtvarné práci, sběratelství, ochraně památek a hračkám. 10 původních časopisů z roku 1923, celý ročník IV. (čísla 1 - 10). 1. číslo se skvrnami na obálce, číslo 10. má nepatrně natrženou obálkou (vše viz obr.), každé číslo cca 30 stran, všechny sešity s původními obálkami. Řídí K Herain a J. Veselý. Dobrý stav.
- Výtvarné snahy, ročník V
Umělecký měsíčník, věnovaný výtvarné práci, sběratelství, ochraně památek a hračkám. 10 původních časopisů z roku 1924, celý ročník V. (čísla 1 - 10), každé číslo cca 30 stran, všechny sešity s původními obálkami. Řídí K Herain, J. Veselý a J. Baruch. Velmi dobrý stav.
- Výtvarné snahy, ročník VI
Umělecký měsíčník, věnovaný výtvarné práci všech oborů. 10 čísel v sedmi původních sešitech z roku 1925, celý ročník VI. (čísla 1 - 10), každé číslo cca 30 stran, všechny sešity s původními obálkami. Číslo 1. má lehce potrhanou obálku (viz obr.). Řídí K Herain, J. Veselý a J. Baruch. Velmi dobrý stav.
- Výtvarné snahy, ročník VII
Umělecký měsíčník, věnovaný výtvarné práci všech oborů a odbornému školství. 10 čísel v šesti původních sešitech z roku 1926, celý ročník VII. (čísla 1 - 10), každé číslo cca 30 stran, všechny sešity s původními obálkami. Číslo 1. má lehce zašpiněnou a ve hřbetu natrženou obálku (viz obr.). Řídí K Herain, J. Veselý a J. Baruch. Velmi dobrý stav.
- Zamlčená moderna
Iluze a sny. Středoevropské umění ze sbírek Patrika Šimona. Vydalo nakladatelství Arbor vitae a nakladatelství Patrik Šimon - Eminent u příležitosti výstav v Galerii výtvarného umění v Chebu Praha 2009. Původní poloplátěná vazba, 343 stran. Perfektní stav, zcela nová kniha.
- Budovatelské písně a častušky
Harmonikový repertoir, 12. Vydav. Orbis, Praha, 1952. Původní brož, nepatrně natržená, 15 stran. Dobrý stav.
- Stalin ve fotografii
Poloplátěná vazba s obálkou, ta mírně zašpiněná a potrhaná, 50 stran textu a cca stejný počet fotografií, text slovensky. Obroda, Bratislava, 1949. Dobrý stav.
- bulletin Heraldika, č. 4., ročník 14 (1981)
4. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, rok 1981, ročník 14. Původní sešit s obálkou, cca 50 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník IX., č. 1/2. (1976)
1/2. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník IX. (rok 1976). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník IX., č. 3/4. (1976)
3/4. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník IX. (rok 1976). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník VI., č. 2/3. (1973)
2/3. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník VI. (rok 1973). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník VI., č. 4. (1973)
4. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník VI. (rok 1973). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník VII., č. 1/2. (1974)
1/2. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník VII. (rok 1974). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník VII., č. 3/4. (1974)
3/4. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník VII. (rok 1974). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník VIII., č. 1. (1975)
1. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník VIII. (rok 1975). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník VIII., č. 2. (1975)
2. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník VIII. (rok 1975). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník VIII., č. 3. (1975)
3. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník VIII. (rok 1975). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník VIII., č. 4. (1975)
4. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník VIII. (rok 1975). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník X., č. 1. (1977)
1. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník X. (rok 1977). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník X., č. 2. (1977)
2. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník X. (rok 1977). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník X., č. 4. (1977)
4. číslo Heraldiky, bulletinu pro základní vědy historické, ročník X. (rok 1977). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník XI., č. 2. (1978)
2. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník XI. (rok 1978). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník XI., č. 3. (1978)
3. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník XI. (rok 1978). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník XII., č. 2. (1979)
2. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník XII. (rok 1979). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník XII., č. 3. (1979)
3. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník XII. (rok 1979). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- bulletin Heraldika, ročník XII., č. 4. (1979)
4. číslo Heraldiky, bulletinu pro pomocné vědy historické, ročník XII. (rok 1979). Původní sešit s obálkou, cca 40 stran (průběžné stránkování), řada kreseb v textu. Dobrý stav. Foto je pouze ilustrační.
- Catalogus Venerabilis Cleri. Saecularis et
Regularis Archidioeceseos Pragensis pro Anno Domini MCMXXXVII. Brož., 1033 str. Pragae, 1937. Nový hřbet v modré barvě, desky opotřebené, natržené, rohy opotřebené. Uvnitř dobrý stav.
- Časopis Muzejního spolku v Olomouci, 1906/07
Časopis vlasteneckého Muzejního spolku v Olomouci, ročník XXIII a rončík XXIV. Olomouc 1906 a 1907. Oba ročníky společně svázány spolu s obsahy a obrazovými přílohami - bez původních obálek. Dobová vazba se zlacením na hřbetu, 148 a 168 stran. Desky odřené, na jejích zadní straně skvrna - obojí viz foto. Dobrý stav.
- Československá vlastivěda, 10 sv. a 3 dodatky
Svazky: 1. příroda, 2. člověk, 3. jazyk, 4. dějiny, 5. stát, 6. práce, 7. písemnictví, 8. umění, 9. technika, 10. osvěta + doplňky: dějiny, národopis, spisovný jazyk + 2 rejstříky / každý svazek přes 600 stran. Praha, 1929 - 1936. Polokožená vazba, výborný stav, množství příloh.
- Doba bělohorská a Albrecht z Valdštejna
Sborník osmi statí (Hýsek, Martínek, Odložilík, Prokeš, Roubík, Stloukal, Wirth). Praha 1934. Původní brož, 206 stran. Hřbet obálky lehce popraskaný, zadní strana obálky téměř odtržena. Dobrý stav.
- Dva kameny základů Republiky československé
OBrož. Obsahuje tyto stati: Poselství presidenta T. G. Masaryka ze dne 28. října 1919 Řeč ministra věcí zahranič. Dra E. Beneše ze dne 31. ledna 1920. Nákladem tiskové skupiny presidia M.N.O., 1920, 36 S., malá 8°. Nepatrné stopy užití - obálka mírně potrhána a vybledlá razítka předchozího majitele. Jinak pěkný stav.
- Geografické služby AČR 1918 - 2008
Vydalo Ministerstvo obrany - Agentura vojenských informací a služeb, Praha 2008. Původní pecná vazba, 198 stran s množstvím obrazového materiálu. Perfektní stav!
- Jihočech Emil Hácha
Obraz domova, rodu a života pana státního presidenta, vydaný v roce jeho sedmdesátých narozenin. Sborník uspořádal Karel Hájek. Vydalo Jihočeské vydavatelské a nakladatelské družstvo, České Budějovice, 1942. Původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu a přední straně desek, 59 stran textu a rozsáhlá obrazová příloha tvořící většinu knihy. Pěkný stav!
- Jílovská minucí 1977
Jako přílohu Bulettinu Heraldika vydala Heraldická sekce pri Okresním muzeu Praha západ. Původní brož, cca 50 stran, velké množství kreseb v textu. Dobrý stav.
- Jílovská minucí 1980
Jako přílohu Bulettinu Heraldika vydala Heraldická sekce pri Okresním muzeu Praha západ. Původní brož, 67 stran, velké množství kreseb v textu. Dobrý stav.
- Karlštejn s okolím - Körbrův průvodce, sv. 1,
Körbrův průvodce po Čechách, sv. 1 - páté úplně přepracované vydání. Praha, nakl. Pavel Körbr, 1921. Původní brož, obálka natržená, 56 stran. Velmi slušný stav.
- Konvolut časopisů Světozor a Český svět
Cca 25 čísel, všechny z období první světové války. Množství fotografií s vojenskou tematikou. Časopisy jsou velmi dobře zachovalé, jsou svázány v mechanickém pořadači z 20. let (lze po číslech vyjmout).
- Království České IV. - Jihozápadní Čechy
Nakl. Pavla Körbra, Praha, 1911. Celoplátěná vazba se zlacením, 580 stran s ilustracemi. Velmi dobrý stav.
- Město Valtice
Pro město Valtice vydal Moraviapress, Brno 2001. Původní pevná vazba, 530 stran s bohatými ilustračním materiálem. Pěkný stav.
- Mobilisace ducha a železa
11 přednášek o mobilisaci mravních sil národa na obranu státu. OBrož. 125. svazek knihovny Svazu národního osvobození. Praha, Nákladem Svazu národního osvobození, 1936, 160 S., malá 8°. Rkp. signatury předchozího majitele. Složky nerozřezány. Velmi pěkný stav.
- Nové ilustrované listy (1904, r. 9.)
Ročník velmi zajímavého bohatě ilustrovaného časopisu, tento ročník zaměřen na probíhající rusko-japonskou válku. Pozoruhodný dobový dokument. 840 stran, slepá dobová převazba, hřbet mírně poškozen (33 x 25,5 cm).
- Ottův zeměpisný atlas
Jeden z nejhezčích novodobých českých atlasů ve výborném stavu s ochranným pouzdrem, které je zřejmě mladšího data. Vrchní redakce J. Metelka, vydal František Machát. Praha, 1924. Polokožená vazba i přední deska se zlaceným nápisem a linkou, formát 29,5 cm x 45 cm, váha cca 8 kg. Uvnitř atlas absolutně netknutý, bez vpisků a podtrhávání (u tohoto atlasu jde o raritu).
- Praha, orientační plán - rusky, franc., angl., něm
Měřítko 1:15 000, Vydala ústřední správageodézie a kartografie 1966, brož. vydání, velmi dobrý stav.
- Seneka vychovatel
Přeložil Josef Hrůša. Vydal F. J. Müller, Praha jako 19. svazek sbírky Krásná užitková kniha, Praha 1942. Celoplátěná vazba se zlacením, originální papírový přebal, 110 stran. Formát 13,5 x 10 cm. Pěkný stav.
- Slovanský sjezd v Praze 1848
Sbírka dokumentú část I., K vydání připravili Dr. Zdeněk Tobolka a Dr. Václav Žáček, vydáno jako rukopis Slovanským ústavem v Praze 1952, 519 stran + obrazová příloha, brož. vydání, ne moc dobrý stav, obrázky vzadu vypadávají, mírně pomačkané strany.
- Slovenská numizmatika, V.
Vydala VEDA, Bratislava 1978. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 221 stran. Přebal nepatrně odřený a natržený ve hřbetu, dobrý stav. Slovensky.
- Územie Slovenska pred príchodom Slovanov
Edice Pramene k dejinám Slovenska a Slovákov, svazek I. Krásná celoplátěná vazba se zlacením a s obálkou, text slovensky, 370 stran textu a 30 stran obrazové části. Bratislava, 1998. Perfektní stav!
- Vlastivědný sborník Vysočiny, X. - 1996
X./1996. Původní brož, 427 stran textu, množství vyobrazení. Perfektní stav.
- Z tajných archivů
Kokoty - vladaři - šlechta. Praha, Světová literura, 1930. Dobová poloplátěná vazba, 620 stran. Desky lehce odřené a zašpiněné. Dobrý stav.
- Za českou národní církev
obsah: 1. Doba Husova a jeho předchůdci
2. Od mistra Jana Husa až k bitvě u Lipan
3. Od Jednoty Bratrské až po Bílou horu
4. o pohromě bělohorské a její následcích
5. Reformační vývoj po toleranci.
Redakcí a nákladem českobratrských hlasů, 1919, 45 stran, brož. vydání,slušný stav.
- Zpravodaj klubu historiografie, r. 1985, č. 1.
Zpravodaj klubu historiografie (Heraldika a Genealogie), ročník XVIII., č. 1. Praha, 1985. Původní brož, 64 stran, množství kreseb v textu. Dobrý stav.
- Zpravodaj klubu historiografie, r. 1986, č. 2.
Zpravodaj klubu historiografie (Heraldika a Genealogie), ročník XIX., č. 2. Praha, 1986. Původní brož, cca 70 stran (průběžné stránkování), množství kreseb v textu. Dobrý stav.
- Kniha moudrosti
Přeložil Josef Heger. Edice Akord, svazek 33. Brno, 1946. Původní brož, 61 stran. Zcela volný hřbet. Dobrý stav.
- Pavlovy rozpravy, řada I., II., III., IV., V.
Sbírka pavlových rozprav o věcech pozemských i věčných, řada I.-V., rediguje a vlastním nákladem vydává Jarmila Kroftová-Kočová 1948, špatný stav, mimo II. svazek, uvolněné vazby.
- Telepatie a čtení myšlenek
Sborník praktické filosofie, psychologie a pedagogiky, svazek šestý, populární vysvětlení záhadných psychických zjevů s vypsáním fakt, dosud sebraných a přídavkem návodů ku snadným i těžším pokusům, s obraázky
+ 2 přívazky: 1.Skryté síly v nás dřímající a jich probouzení - Zjištění různých záhadných schopností lidského ducha, zkoumání jich podstaty a zákonitosti spolu s pokyny pro praktický život.
2. Praktický hypnotisér- Dr. J. Valda, úplný návod a teoretická průprava jak každý sám naučiti se může hypnotisování, s dodatkem: čtení myšlenek, s ilustracemi
pevná vazba, velmi dobrý stav.
- Biblická konkordance
Vydal Spolek Komenského, Praha 1901. Dobová polokožená vazba, 1006 stran. Dobrý stav.
- Dietetické byliny
Původní brož, lehce odřená a zašpiněná (viz obr.), ve hřbetu nepatrně natržená, 64 stran. Merkur, Praha, nedatováno. Dobrý stav.
- Dalmacie s Terstem, Istrií, s pobřežím
chorvatským a výletem do Cetyně a Bosna s Hercegovinou. Vydal Čeněk Šulc jako 33. číslo řady Šulcův illustrovaný průvodce, Sbírka praktických cestovních pomůcek. Původní brož, 160 stran. Fotografie v textu, tři rozkládací mapy a několik stran dobové inzerce. Lehce uvolněný hřbet, obálka mírně pomačkaná a natržená ve hřbetu (viz foto). Dobrý stav.
- Pustevně na Radhošti
Malé leporelo , rozměr: 5,5 x 9,5 cm, 12 snímků z Radhoště. Bez nakl. údajů. Velmi dobrý stav!
- Interetnické vzťahy vo folklóre karpatskej oblasti
Nakl. Veda Bratislava, 1980. Celoplátěná vazba s obálkou, ta lehce odřená, slovensky, 352 stran. Velmi dobrý stav.
- Slovenský národopis - 4 * 38 * 1990
Původní brož, strany 505 - 655. Velmi dobrý stav.
- Ilustrované kuchařské předpisy
Pro naše hospodyňky od Dr. A. Oetkera. Původní brož, lehce odřená a zašpiněná (viz obr.), 54 stran, 80 receptů s ilustracemi. Brno, nedatováno. Dobrý stav.
- Dobré čtení, ročník I., číslo 1.!
Dobré čtení, ročník I., číslo 1.! Dobrodružné romány a reportáže. Praha, 1939. Původní brož, 64 stran. Obálka lehce zašpiněná. Dobrý stav.
- Kopa kapiček ? napršely do života Karla Pelanta
Desátý svazek knihovny Stopy. Nakl. K. Horkého, nedatováno. Původní brož, 95 stran. Dobrý stav.
- Kytička anekdot ze života slavných lidí I.
Knihovna humoru, sv. 2, ročník II. Praha 1926. Původní brož, 95 stran. Obálka lehce zašpiněná, hřbet nepatrně natržený. Dobrý stav.
- Kalendář českých drogistů, roč. XLV, 1948
Původní vazba, velké množství dobových reklam, 379 stran. Nakl. E. Weinfurter, 1948. Dobrý stav.
- Normy kvality pro knihtisk
Vydal Orbis, Praha 1952. Původní brož, cca 40 stran (nestránkováno). Obálka mírně pomačkná a natržená ve hřbetu. Dobrý stav.
- Slovník české frazeologie a idiomatiky: Přirovnání
První díl třísvazkového slovníku frazeologie a idiomatiky. Zpracoval autorský kolektiv za vedení Fr. Čermáka. Vydala Academia, Praha 1983. 492 stran, původní celoplátěná vazba, perfektní stav. Jedno z nejpozoruhodnějších děl české lexikografie!
- Slovník spisovného jazyka českého, 4 svazky
Komplet 4 svazků! Za vedení B. Havránka, kolektiv ÚJČ ČSAC. Vydalo Nakladatelství ČSAV, Praha 1960. Původní celoplátěné vazba, každý svazek cca 1300 stran. Dobrý stav.
- Slovník spisovného jazyka českého, 4 svazky
Komplet 4 svazků! Za vedení B. Havránka, kolektiv ÚJČ ČSAC. Vydalo Nakladatelství ČSAV, Praha 1960. Původní celoplátěné vazba, každý svazek cca 1300 stran. Dobrý stav.
- Slovník spisovného jazyka českého, 4 svazky
Komplet 4 svazků! Za vedení B. Havránka, kolektiv ÚJČ ČSAC. Vydalo Nakladatelství ČSAV, Praha 1960. Původní celoplátěné vazba, každý svazek cca 1300 stran. Dobrý stav.
- Rekonstrukce historických měst
Sborník prací, řada fotografií a plánků. Přebal poškozen.
Praha 1956 Státní ústav pro rekonstrukci
8°,268s.,váz.
- Luhačovice. Lázně Luhačovice. Arco a Morava.
Prošlá poštou, známka sejmuta.
Praha 1951 Orbis
- Náchod. Zámek.
Neprošlá poštou.
Náchod 1925 O.Raiman
- Ostrava. Smetanovo náměstí.
Prošlá poštou.
Praha 1952 Orbis
- Praha. Karlův most. Staré Město.
Prošlá poštou.
1919
- Praha. Staroměstské náměstí.
Prošlá poštou. PD růžek přehnutý.
1913
- Ratibořice. Babiččino údolí. Partie na Úpě.
Neprošlá poštou.
1925
- Ratibořice. Babiččino údolí. Partie v údolí.
Neprošlá poštou.
1925
- Příběhy římské
ŽDM, sv. 51.
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 238
- Faustovské srdce Karla Högera
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1994
Jazyk: Čeština
Počet stran: 472
- Junácký zápisník 1970
Junácká edice, Praha,
1970,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, lehce zašpiněná, hřbet mírně otrhaný, nažloutlé listy,
orig. sešit,
96 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Junácký zápisník 1970
- Kalendář Junáka
Junácká edice, Praha,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zažloutlá, drobné oděrky ve hřbetu, zažloutlé listy, místy ohnutý roh,
orig. brož,
128 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Kalendář Junáka
- Fotografie známých osobností
velmi dobrý stav, obrázky jsou místy pomačkané či mírně zažloutlé,
čb fotografie, velikost 7,2x11 cm, osobnosti jako Shirley Temple, Jon Hall, Marika Rökková, Lilian Harveyová, . atd.,
Fotografie/Film,
-Fotografie známých osobností
- Mezinárodní výstava uměleckých fotografií
1958,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, na rkajích místy natržený, obsahuje 115 čb. fotografií,
115 stran,
Fotografie/Film,
-Mezinárodní výstava uměleckých fotografií
- 104 Renault Scénic II od 03-09
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
356 stran černobílých
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 978-80-7232-391-3
EAN: 978-80-7232-391-3
Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:
Motor. Mazání motoru. Chlazení motoru. Zapalování / zapalovací svíčky. Palivová soustava. Vstřikovací zařízení zážehových motorů. Vstřikovací zařízení vznětových motorů. Výfuková soustava. Spojka. Automatická a manuální převodovka. Přední náprava. Zadní náprava. Řízení. Geometrie kol. Brzdy. Kola a pneumatiky. Karosérie. Topení. Elektrická zařízení. Osvětlení. Přístroje. Stírače. Nářadí. Údržba vozidla. Schémata elektrického zapojení vozu.
Kniha popisuje tyto vozy:
Renault Scénic II 2003 2009
Zážehové motory
1,4 l 60 kW (82 PS) K4J 729
1,4 l 72 kW (98 PS) K4J 730
1,6 l 83 kW (113 PS) K4M 761 8201 / 8201 782
Vznětové motory
1,5 l 60 kW (80 PS) K9K 722
1,5 l 73 kW (100 PS) K9K 728
1,9 l 88 kW (120 PS) F9Q 812
UPOZORNĚNÍ:
Na obálce této knihy došlo k tiskové chybě, kdy je zde mylně uveden datum výroby do r. 2006 místo do r. 2009.
Kniha popisuje výše uvedené motory skutečně až do konce výroby tohoto typu vozu, tj. do roku 2009. Za chybu se omlouváme.
- 103 Renault Mégane II od 02-08
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
360 stran černobílých
Datum vydání: září 2009
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 978-80-7232-390-6
EAN: 978-80-7232-390-6
Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:
Motor. Mazání motoru. Chlazení motoru. Zapalování / zapalovací svíčky. Palivová soustava. Vstřikovací zařízení zážehových motorů. Vstřikovací zařízení vznětových motorů. Výfuková soustava. Spojka. Automatická a manuální převodovka. Přední náprava. Zadní náprava. Řízení. Geometrie kol. Brzdy. Kola a pneumatiky. Karosérie. Topení. Elektrická zařízení. Osvětlení. Přístroje. Stírače. Nářadí. Údržba vozidla. Schémata elektrického zapojení vozu.
Kniha popisuje tyto vozy:
Renault Mégane II 2002 2008
Zážehové motory
1,4 l 60 kW (82 PS) K4J 732
1,4 l 72 kW (98 PS) K4J 730
1,6 l 83 kW (113 PS) K4M 760 8201 / 8201 761
Vznětové motory
1,5 l 60 kW (80 PS) K9K 722
1,5 l 73 kW (100 PS) K9K 728
1,9 l 88 kW (120 PS) F9Q 800 8201 / 8201 812
- André Chastel, Fiorella Minervinová - Georges Seurat
Odeon - Praha 1982 - 1. vydání - 20.000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná.
- Denis Rouart, Momčilo Stevanovič - Degas a Renoir - Nezn ámá díla
SNKLU - Praha 1964 - 1. vydání - 5.000 výtisků - Vázané. Vynikající stav včetně slídového přebalu. Obálka lehce opotřebovaná.
- Emanuel Svoboda - Alšovy listy milostné
SFINX - Praha 1941 - edice Zlatá studně sv. 1 - Vázané. Vynikající stav. Obálka chybí.
- N. Melniková - Papoušková - Putování za lidovým uměním.
ČIN - Praha 1941 - Vázané. Vynikající stav.
- Antonín Trýb - Císař chudých
- Vojtěch Zamarovský - Objevení Tróje
- Chatař a chalupář 10/92
- Amaterské radio 7/67
- Zápisky podučitelovy paběrky
Nakladatelství knih K. H. Viky, Praha,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba malého formátu, ta je na krajích lehce odřená, listy jsou lehce nažloutlé,
238 stran,
Beletrie a poezie,
-Zápisky podučitelovy paběrky
- Meze nezorané
Nakladatel : NPL
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
Popis : sestavil Eduard Littman
- Český delamátor
Alois Hynek, Praha,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená a potrhaná, vazba trochu uvolněná, listy nerozřezané, rok vydání není uveden,
352 stran,
Beletrie a poezie,
-Český delamátor
- Jiskření
Set out,
velmi dobrý stav,
orig. lamin. vazba,
208 stran,
Beletrie a poezie,
-Jiskření
- Národní kronika česká
Josef Elstner, Praha,
1940,
dobrý stav, přebaly jsou nažloutlé a otrhané (převážně záložky a okolí hřbetu), mírně pomačkané, vazby nažloutlé, mírně odřené v okrajích, lehce nažloutlé listy,
orig. polopl. vazby s přebalem, ilustrace mj. J. Vojna, V. Kreisingr, R. Adámek, mezi str. 16-17 u 1. sv. má být obr. od Z. Buriana-chybí !,
300+342 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Národní kronika česká
- Šerif se žení
Mladá fronta, Praha,
1970,
celkem dobrý stav, obálka je mírně zašpiněná, listy zažloutlé, místy popraskané spoje mezi str.,
orig. brož, edice Třináct-sv. 39,
240 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Šerif se žení
- Valerij Gende-Rote
Pressfoto, Praha,
1984,
naprosto intaktní stav,
sešit a fotografie vložené do orig. obálky, 12 černobílých fotografií/ bromografie/,formát A4,
12 stran,
original softcover with dustjacket, 12 b/w photos /bromographies/size A4, very rare volume of this set,
Fotografie/Film,
-Valerij Gende-Rote
- Umělecká fotografie
SNKLU, Praha,
1964,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je v krajích lehce odřená, čb. fotografie,
Fotografie/Film,
-Umělecká fotografie
- Polski Fiat 125P saloon
velmi dobrý stav,
reklamní foto. pohlednice cca 16,5x11,5 cm,
Fotografie/Film,
- Polski Fiat 125P saloon
- Postcard book
Smithsonian Institution,
1988,
velmi dobrý stav, mírně pomačkaná obálka,
orig. sešit, obsahuje 24 barevných fotografií-pohlednic, vytištěno v Singapuru, psáno anglicky,
16 stran,
orig. magazine, including 24 full-color images-postcards, printed in Singapore, very good condition,
Fotografie/Film,
- Postcard book
- Zdeněk Tomášek
Příručka pro čtenáře, kteří se zajímají a to, jak jsou sestrojeny, jak pracují a jaké vlastnosti mají fotografické přístroje.
Merkur, Praha, 1979
267 stran, brožovaná, střední formát
2. vydání
Obsahuje fotografie, kresby, technické nákresy, tabulky.
Stav : brož mírně zažloutlá, jinak dobrý stav.
- Dick Francis - Mezi koly
Olympia - Praha 1995 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav. Obálka chybí.
- Dick Francis - Expert
Olympia - Praha 1995 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav.
- Berní rula.Generální rejstřík ke všem svazkům berní ruly 1654 doplněný o soupis poddaných 1651
Generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i
dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se
nedochovala) o soupis poddaných z roku 1651.
Unikátní vydání základních údajů z berní ruly, které připravil a úvodem
opatřil Václav Červený. Údaje jsou řazeny abecedně podle příjmení a doplněny
(tam kde se nezachovala) o údaje ze staršího soupisu poddaných či urbářů. Dílo
ocení nejen historici, archiváři, genealogové či sociologové, ale i
jazykovědci a všichni, kdo se zajímají o naši minulost a vlastní kořeny. Dílo
dělené do dvou svazků obsahuje na 183 000 řádkových položek, které zahrnují:
příjmení, jméno, odkaz na pramen, obec, okres, panství a povolání, případně
poznámku.
- Vzdálený slavíkův zpěv
Výbor z poezie trobadorů. Vybral, předmluvou, doslovem a komentáři opatřil Václav Černý. Vydalo SNKL, Praha 1963 jako 33. svazek Živých děl minulosti. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 289 stran. Přebal nepatrně potrhaný (viz foto), velmi dobrý stav!
- Staré francouzské kroniky
Vydalo SNKL, Praha 1962 v edici Živá díla minulosti, sv. 31. Původní celoplátěná vazba zdobená na přední straně desek + originální papírový přebal (ten mírně odřený). Velmi dobrý stav.
- Italské gotické a renesanční obrazy v čs. sbírkách
Katalog k výstavě ve Šternberském paláci (leden až duben 1987). Vydala Národní galerie, Praha 1986 v edici Katalogy jako její 33. svazek. Původní brož s přebalem, 208 stran, 125 obrazů. Přebal pouze nepatrně odřený, velmi dobrý stav.
- Rako. Vzorník rakovnické firmy.
Starý vzorník, 14 stran leporela. Zadní desky lehce opotřebené, uvnitř velmi dobrý stav.
- Proč se bojuje ve Španělsku?
Původní sešit/složka. Praha, Svaz národního osvobození, 1938, Epištoly k národu, sv. 23., 15 S., 12°. Složka nerozřezána. Pěkný stav.
- 1848 v projevech současníků
knihovna životní moudrosti svazek VI, s úvodní studií a poznámkami vydal K.J. Beneš, Aventinum 1932, 175 stran, pevná vazba, velmi dobrý stav.
- Divadelní listy
Čtrnáctideník pro dramatické umění a literaturu, rediguje Otto Faster, vydává M. Knapp, ročník V., v Praze 1904, 343 stran, pevná vazba, velmi dobrý stav.
- Rozhledy po světě divadelním
Ročník V. - svazek I. (kniha osmá), redaktor Bohuslav Kapka, v Praze 1907, 470 stran, pevná vazba se zlacením na hřbetě, velmi dobrý stav.
- Socialistická revue Akademie
Ročník XXX., redaktor Frant. Modráček, v Praze 1927, 600 stran, polopl. vazba se zlacením na hřbetě, velmi dobrý stav.
- Socialistická revue Akademie
Ročník XXXI., redaktor Frant. Modráček, v Praze 1928, 480 stran, polopl. vazba se zlacením na hřbetě, velmi dobrý stav.
- Aranžerský slabikář
Vydala Ústřední rada družstev v Praze, 1957. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 128 stran. Přebal mírně potrhaný, desky byly zřejmě polity (mírně zkrabatělé). Dobrý stav.
- Praha. Milohrádek Belvedere.
Dlouhá adresa, prošlá poštou, velmi dobrý stav.
Lipsko 1900 L.Glaser
- Praha. Museum království Českého.
Autochrom L.Glaser, Lipsko. Dlouhá adresa, neprošlá poštou, velmi dobrý stav.
Praha Suchánek a Gröger
- Duchovní přátelství
Jan Pohořelý, Praha,
1940,
velmi dobrý stav, hřbet vybledlý, hrany mírně odřené, obálka mírně ušpiněná,
orig. brož, titulní kresba-František Tichý, edice Přátelství-svazek 3,
132 stran,
Beletrie a poezie,
-Duchovní přátelství
- Česká cestovatelská touha
Odeon, Praha,
1989,
velmi dobrý stav, drobné trhlinky v okrajích přebalu podlepeny lepenkou, vazba mírně odřená, nažloutlé listy,
orig. papír. vazba s přebalem, 1. vydání,
496+přílohy stran,
Cestopisy,
-Česká cestovatelská touha
- Národ legií
Národ legiím při družině československých legionářů, Praha,
1920-1921,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochuodřené, rohy mírně naražené, listy slabě zažloutlé, grafická úprava A. Chvála, ilustrace Josef Sejpka a Jaro Procházka, na zadní straně obsahuje podpisy autorů básní a prózy,
175 stran,
orig. half cloth binding, very good condition, the folder a little soiled, at the sides a bit worn, pages a little yellowed, the graphic lay-out by A. Chvala, illustration by Josef Sejpka and Jaro Prochazka, with signatures of the authors of the poems and prose,
Beletrie a poezie,
- Národ legií
- Z Prahy do Šatmburku
Nákladem,
1885,
dobrý stav, obálka je po stranách potrhaná,
orig. brožura,
15 stran,
Cestopisy,
-Z Prahy do Šatmburku
- Mnoho zdaru v Novém Roce
Josef Glos, Semily,
1934,
velmi dobrý stav, velmi jemně odřený spodní okraj obálky,
orig. sešitek, obálka-Z. Burian,
16 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Mnoho zdaru v Novém Roce
- Lesní stopou
Klen-A. Kleinwächter, Brno,
1948,
obálka má natržený hřbet a mírně odřené okraje,
orig. brož, několik příloh,
40 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Lesní stopou
- Tajemství Žlutých skal
TJ Spoje, Praha,
1990,
velmi dobrý stav,
orig. sešit. vydání, obálka po stranách jen velmi mírně odřená, obsahuje desítky barecných vyobrazení,
32 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Tajemství Žlutých skal
- Dick Francis - Nervy. Dražby.
Mladá fronta - Praha 1979 - 1. vydání (Nervy 2.) - edice Smaragd sv. 88 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka opotřebovaná.