Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 45 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:27
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
A. Burger
- Ďáblova dílna
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1991 ()
Popis : V padělatelském komandu koncentračního tábora Sachsenhausen
A. Burger
- Komando padělatelů
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
A. Busch -
. . Hochzeits-Reden und Toaste
Nakladatelství : Friedrich Euler s Verlag
Počet stran : 136 stran
A. C. Clarke
- Zpěv vzdálené Země
Nakladatel : Baronet
Rok vydání (číslo vydání) : 1993 ()
A. C. Clarke
- Setkání s Rámou
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
A. C. Clarke
- 2010: Druhá vesmírná odysea
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1991 ()
A. C. Czechenherz
- Brahmánská moudrost
Nakladatel : Zmatlík a Palička
Rok vydání (číslo vydání) : 1929 ()
A. C. Doyle
- Les Adventures le Sherlock Holmes
Nakladatel : Robert Laffont
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
Popis : francouzsky
A. C. Doyle
- Návrat Sherlocka Holmese
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
A. C. Doyle - Muž s dýmkou a houslemi
Albatros, Praha,
1987,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, lesklý papírový přebal, il. Adolf Born,
256 stran,
Detektivní příběhy,
A. C. Doyle-Muž s dýmkou a houslemi
A. C. Fletcher - Indiánské zkazky a písně
knihovna Walden, Praha,
1925,
dobrý stav, rozvolněná vazba, přebal lehce zašpiněný, vzadu natržený a přehnutý,
orig. brož s přebalem, ilustrace Frank,
118 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. C. Fletcher-Indiánské zkazky a písně
A. C. Klimuszko - MÉ VIDĚNÍ SVĚTA
Žijeme v době přebujelého intelektualismu ve všech oblastech lidského života. Dnes už není místo pro nějakou abstrakci a nejisté hypotézy, není čas na zabývání se fenomény, které se vymýkají konkrétním důkazům a pozitivním výsledkům . .
Parapsychologie v mém životě.
Stanovum, Pelhřimov, 1991
213 stran, brožovaná, velký fromát
Stav : na broži vpředu zlomené rohy, viz sken.
A. C. Klimuszko - Mé vidění světa
Anotace : polský senzibil a léčitel přibližuje záhady parapsychických
jevů v teorii a praxi.
Počet stran : 230
A. C. Nor - Ztichlýma očima
A. Král, Praha,
1927,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná a zažloutlá, po stranách odřená, obálka Václav Mašek, obsahuje věnování s podpisem autora,
116 stran,
Beletrie a poezie,
A. C. Nor-Ztichlýma očima
A. C. Nor - Bürkental
Sfinx Janda, Praha,
1933,
velmi dobrý stav, vazba je mírně zaprášená, drobné oděrky v okrajích, zažloutlé listy,
polokož. převazba, vevázaná obálka na konci knihy, 5. vydání,
264 stran,
Beletrie a poezie,
A. C. Nor-Bürkental
A. C. Nor - Život nebyl sen (1
Atlantis,Brno,
1994,
velmi dobrý stav, přebal lehce natržený při hor. části hřbetu,
orig. celopl. vazba ,
605 stran,
Beletrie a poezie,
A. C. Nor-Život nebyl sen (1
A. Campanile
- Za všechno může kapitán
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A. Camus
- The Fall
Nakladatel : Vintage Books
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
Popis : anglicky
A. Camus
- Resistance, Rebellion, and Death
Nakladatel : The Modern Library
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
Popis : anglicky
A. Candéz -
. . Dobrodružství Cvrčka Houslisty
Rok vydání : 1928
Nakladatelství : Jos. R. Vilímek
Ilustrace : O. Štáfl
A. Cannon - Neviditelný vliv
Příběh z mystického východu, odhalující velké pravdy, které neumírají. Přeložil Eduard Maška. Vydala Jaroslav Spousta, Praha 1947 jako první svazek Knižnice nového poznání starých pravd. Původní brož, volný hřbet, 140 stran. Vytrženo z obálky, ta mírně zašpiněná (viz foto). Dobrý stav.
A. Carpentier
- Ztracené kroky
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. Carterová
- Černá Venuše
Nakladatel : dybbuk
Rok vydání (číslo vydání) : 2003 ()
A. Chaloupka
- Česká divadelní dekorace
Nakladatel : V. Žikeš Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
A. Chaloupka
- Česká divadelní dekorace
Nakladatel : Státní grafická škola v Praze
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
A. Chamberlain
- Down the years
Nakladatel : Casel a Company
Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()
Popis : anglicky
A. Champdor
- Die Altägyptische Malerei
Nakladatel : VED E.A. Seeman Verlag Leipzig
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
Popis : německy
A. Chastel, F. Minervinová - Georges Seurat
Odeon, Praha,
1982,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, 64 barevných a 424 čb reprodukcí, 1. vydání,
120 stran,
Umění/Architektura,
A. Chastel, F. Minervinová-Georges Seurat
A. Chastel, F.Minervinová - Georges Seurat
Odeon, Praha,
1982,
velmi dobrý stav,
orig. plátěná vazba s přebalem, bar. reprodukce,
119 stran,
Umění/Architektura,
A. Chastel, F.Minervinová-Georges Seurat
A. Christie
- Porquoi pas Evans?
Nakladatel : Librairie des Champs-Élysées
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
Popis : francouzsky
A. Christie
- Jeux de Glaces
Nakladatel : Librairie des Champs-Élysées
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
Popis : francouzsky
A. Christie
- Une Poignée de Seigle
Nakladatel : Librairie des Champs-Élysées
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
Popis : francouzsky
A. Christie
- Nultá hodina
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A. Christie
- les travux d hercule
Nakladatel : Librairie de Champs-Elysés
Rok vydání (číslo vydání) : 1940 ()
Popis : francouzsky
A. Cibulská - Tajemství nekonvenční medicíny 1.
Nakladatel : Eko-konzult
ISBN : 80-88809-44-4
EAN : 9788088809449
Formát :
150 stran,
20,5 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Kniha představuje hlavní metody alternativní medicíny - psychotronické léčení, léčivá hladovka, urinoterapie, hydroterapie, aromoterapie, magnetoterapie, muzikoterapie, ad.
A. Cibulská - Tajemství nekonvenční medicíny 1.
Nakladatel : Eko-konzult
ISBN : 80-88809-44-4
EAN : 9788088809449
Formát :
150 stran,
20,5 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Kniha představuje hlavní metody alternativní medicíny - psychotronické léčení, léčivá hladovka, urinoterapie, hydroterapie, aromoterapie, magnetoterapie, muzikoterapie, ad.
A. Cichy
- Poznaň
Nakladatel : Poznaň
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A. Collins - Tutanchamon
Podtitul : Zamlčená pravda o biblickém exodu
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 978-80-7207-695-6
EAN : 9788072076956
Originál :Tutankhamun - The Exodus Conspiracy
Překlad : Alice Chocholoušková
Formát :
424 stran,
21x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Tutanchamonovu hrobku objevil britský archeolog Howard Carter roku 1922, s některými z dokumentů, jež zde nalezl, ale odmítal veřejnost seznámit. Lord Carnarvon, který Carterův výzkum financoval, si od něj tyto papyry vyžádal k soukromému studiu, několik měsíců poté však ve věku 57 let náhle zemřel. Spolu s ním ze světa odešlo také přísně střežené tajemství které mohlo zničit nejen Carnarvonovu pověst coby čestného, všemi respektovaného anglického aristokrata, ale i renomé Howarda Cartera, na něhož teď všichni pohlíželi jako na nejslavnějšího egyptologa všech dob. Tajemství, jež možná přispělo k lordově předčasné smrti. Před světem utajené papyry obsahovaly úplně jiné vylíčení příběhu Exodu, než jak jej známe z biblického podání. Kdyby se tehdy, v době, kdy mezinárodní média věnovala nálezům a odhalením spojeným s královskou hrobkou mimořádnou pozornost, dostala taková informace na veřejnost, nejenže by způsobila politický a náboženský skandál, ale nejspíš by i navždy změnila tvář světa.
A. Collins - Tutanchamon
Podtitul : Zamlčená pravda o biblickém exodu
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 978-80-7207-695-6
EAN : 9788072076956
Originál :Tutankhamun - The Exodus Conspiracy
Překlad : Alice Chocholoušková
Formát :
424 stran,
21x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Tutanchamonovu hrobku objevil britský archeolog Howard Carter roku 1922, s některými z dokumentů, jež zde nalezl, ale odmítal veřejnost seznámit. Lord Carnarvon, který Carterův výzkum financoval, si od něj tyto papyry vyžádal k soukromému studiu, několik měsíců poté však ve věku 57 let náhle zemřel. Spolu s ním ze světa odešlo také přísně střežené tajemství které mohlo zničit nejen Carnarvonovu pověst coby čestného, všemi respektovaného anglického aristokrata, ale i renomé Howarda Cartera, na něhož teď všichni pohlíželi jako na nejslavnějšího egyptologa všech dob. Tajemství, jež možná přispělo k lordově předčasné smrti. Před světem utajené papyry obsahovaly úplně jiné vylíčení příběhu Exodu, než jak jej známe z biblického podání. Kdyby se tehdy, v době, kdy mezinárodní média věnovala nálezům a odhalením spojeným s královskou hrobkou mimořádnou pozornost, dostala taková informace na veřejnost, nejenže by způsobila politický a náboženský skandál, ale nejspíš by i navždy změnila tvář světa.
A. Conan Doyle
- Round the Fire Stories
Nakladatel : Bernhard Tauchnitz
Rok vydání (číslo vydání) : 1908 ()
Popis : anglicky
A. Conan Doyle - Ztracený svět
Emil Šolc, Praha,
1919,
velmi dobrý stav,
celoplátěná převazba, u hřbetu a v rozích mírně potrhaná, listy lehce zažloutlé, přeložil Karel Weinfurter, čb. ilust. R. Adámek,
303 stran,
Beletrie a poezie,
A. Conan Doyle-Ztracený svět
A. Conan Doyle - Poslední dobrodružství Sherlocka Holmese
J. Hokr, Praha,
1926,
velmi dobrý stav, obálka mírně ušpiněná, na krajích mírně potrhaná, uvolněné listy, obálka odlepená od hřbetu, brož rozpadlá,
orig. brož,
192 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Conan Doyle-Poslední dobrodružství Sherlocka Holmese
A. Conan Doyle - Studie v krvavých barvách
nákladem L. Šotka, praha,
1925,
nepříliš dobrý stav, obálka zašpiněná a potrhaná, listy na okrajích jsou roztřepené a uvolněné,
orig. brož,
197 stran,
Detektivní příběhy,
A. Conan Doyle-Studie v krvavých barvách
A. Coolen
- Hospoda U nesváru
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A. Coolen
- Ves u řeky
Nakladatel : Sfinx
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
Popis : obálka V. Štýrský
A. Cosséry
- Dům jisté smrti
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A. Craigová a C. Rosney
- USBORNE - dětská encyklopedie vědy a techniky
Nakladatel : Obzor
Rok vydání (číslo vydání) : 1993 ()
A. Čakovskij
- Nedokončený portrét - poslední dny F. D. Roosevelta
Nakladatel : Lidové nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()
A. Černík
- Mezi olympskými bohy
Nakladatel : Sportovní a turistické nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
A. Černík
- Mezi Olympskými Bohy
Nakladatel : Sportovní a turistické nakladatelství Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
A. Černík - Ohnivé hory
Odeslání do 24 hodin.Olympia 1968
A. Červený, Z. Berka -
. . Exotikou na kole
Rok vydání : 2006
Nakladatelství : Agape
Počet stran : 210 stran
A. Červín
- Chemie kolem nás
Nakladatel : Karel Synek Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
A. Červín - CHEMIE KOLEM N Aacute S
Kolářová, Praha, 1942
142 stran, původní vazba, velký formát
2. vydání
Obsahuje kresby a fotografie.
Uvnitř věnování a podpis autora.
Stav : dobrý
nbsp
A. Česal, R. Herzinger -
. . Labyrintem středověku
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : XYZ, s.r.o.
Počet stran : 194 stran
A. D. Čegodajev - Děmentij Alexejevič Šmarinov
SNKLHU, Praha,
1953,
velmi dobrý stav,
orig. plátěná vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, v krajích odřený a mírně natržený, obsahuje 22 čb reprodukcí v textu a 72 čb reprodukcí v příloze,
136 stran,
Umění/Architektura,
A. D. Čegodajev-Děmentij Alexejevič Šmarinov
A. D. Ursul
- Lidstvo, Země, vesmír
Nakladatel : Panorama
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
A. Daudet
- Tartarin v Alpách
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
A. Daudet
- Paní vyslancová
Nakladatel : Československé podniky tiskařské a vydavatelské v Praze
Rok vydání (číslo vydání) : 1923 ()
A. Daudet
- Krásná niverňanka
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A. David - Neelová
- V zemi lupičů - kavalírů
Nakladatel : Pražské akciové tiskárny
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
A. Davidson
- Šestá roční doba
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
A. Davidson
- Šestá roční doba
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
A. de Angelis
- Hotel u tří růží
Nakladatel : Karel Borecký
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
A. de Cespédes
- V noční tmě
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A. De Céspedes
- Kočka
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A. de Musset
- Comédies et Proverbes
Nakladatel : Nelson
Popis : francouzsky
A. de Saint-Exupéry -
. . Oeuvres-Francouzsky
Nakladatelství : Moscou
Počet stran : 468 stran
A. Debay - Venuše oplozená. Muž a žena
Obsahuje dvě knihy: Venuše oplozená (Nová theorie o mužské a ženské plodnosti dle vůle ploditele. Kappiplastie. Orthopedie. Umění upraviti nesouměrnost dětského těla) a Muž a žena (Přírodověda muže a ženy od jich zjevení se na povrchu zemském až k našim dnům) - ve druhé knize chybí strany 49-112 a 271-304. Vydal I. L. Kober, Praha. 234 stran a 338 stran, poloplátěná dobová převazba. Dobrý stav.
A. Debay - Muž a žena v manželství. Physiologie lásky
Obsahuje dva tituly: Muž a žena v manželství a Physiologie lásky, vydal I. L Kober, Praha 1922. 515 stran, poloplátěná vazba. Dobrý stav.
A. Debay - Muž a žena v manželství
I. L. Kober, Praha,
velmi dobrý stav,
poloplátěná převazba, ta v krajích lehce odřená,
376 stran,
Přírodní vědy,
A. Debay-Muž a žena v manželství
A. Decaux
- Odhalená tajemství dějin
Nakladatel : Academia
Rok vydání (číslo vydání) : 2001 ()
A. Delpirou, A. Labrousse
- Koka, kokain, koks
Nakladatel : Bradlo
Rok vydání (číslo vydání) : 1993 ()
A. Denis - Konec samostatnosti české
Šolc a Šimáček, Praha,
dobrý stav,
pův. vazba, kožený hřbet, vazba je zašpiněn, na krajích místy nepatrně odřená, zažloutlé listy,
469+624 stran,
Historie,
A. Denis-Konec samostatnosti české
A. Denker, W. Brunings -
. . Krankheiten des Ohres und der Luftwege
Rok vydání : 1920
Nakladatelství : Gustav Fischer
Počet stran : 640 stran
A. Devigny
- K smrti odsouzený uprchl
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Devigny
- K smrti odsouzený uprchl
Nakladatel : NV/SPB
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Döblin
- Země, kde se neumírá
Nakladatel : Evropský literární klub Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()
A. Döblin
- Berlín - Alexandrovo náměstí
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Döblin
- Země, kde se neumírá
Nakladatel : Evropský literární klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()
A. Dohnal
- Hanácké povídky
Nakladatel : Evropský literární klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1940 ()
A. Dolenský - Slovník pseudonymů v české a slovenské literatuře
Přemysl Plaček, Praha,
velmi dobrý stav, zažloutlé listy, lehce odřené hrany desek,
polopl. černá převazba,
31 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. Dolenský-Slovník pseudonymů v české a slovenské literatuře
A. Dolenský, A. Jaša - Staré hrady v národních pověstech
Nebeský a Beznoska, Praha,
1934,
dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky ušpiněné, poškozené na hřbetě, listy zažloutlé a místy se skvrnami, ilustrace J. Goth,
236 stran,
Historie,
A. Dolenský, A. Jaša-Staré hrady v národních pověstech
A. Donini
- Studie z dějin náboženství
Nakladatel : SNPL Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A. Doseděl a kol. -
. . Čítanka výkresů ve stavebnictví
Vydání : 2. vydání
Rok vydání : 1999
Nakladatelství : Sobotáles
Počet stran : 200 stran
A. Dragomirecký
- Informační teorie psychiky
Nakladatel : Stratos
Rok vydání (číslo vydání) : 1994 ()
A. Drummond - Parfum smrti
Knihovna AKMÉ , Praha,
1927,
velmi dobrý stav, vazba je zažloutlá, v okrajích mírně odřená, obálka mírně potrhaná a zohýbaná, listy nažloutlé, místy mírně zašpiněné,
polopl. převazba, vevázaná obálka,
280 stran,
Beletrie a poezie,
A. Drummond-Parfum smrti
A. Dudek, M. Malkovský, M. Suk - Atlas hornin
Vydala Academia, Praha 1969. Vydání první. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 210 stran, obrazová příloha sestávající ze 48 tabulí. Přebal potrhaný a lehce odřený, jinak dobrý stav.
A. Dufek
- A. Schneeberger
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
A. Dufek
- Jaromír Funke
Nakladatel : FOTOTORST
Rok vydání (číslo vydání) : 2003 ()
A. Dufek
- Ivo Přeček
Nakladatel : TORST
Rok vydání (číslo vydání) : 2004 ()
A. Dumas
- Tři mušketýři ještě po deseti letech - Král a vězeň
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 (2.)
A. Dumas
- Tří mušketýři ještě po deseti letech - Vikomt de Bragelonne a slečna de LA Valliere
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 (2.)
A. Dumas
- V červáncích revoluce
Nakladatel : B. Procházka
Popis : díl I.
A. Dumas
- Lady Hamiltonová
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A. Dumas
- Tři mušketýři ještě po deseti letech
Nakladatel : Mladá Fronta
Popis : 1 + 2
A. Dumas
- Tři mušketýři po dvaceti letech
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
A. Dumas
- Hrabě Monte Cristo, kniha první
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
A. Dumas
- Hrabě Monte Cristo 1 - 3
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. Dumas
- Tři mušketýři
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Dumas -
. . Salvator
Rok vydání : 1912
Nakladatelství : J. Otto
Ilustrace : Viktor Oliva
A. Dumas st.
- Korsičtí bratři
Nakladatel : J. Otto
A. Dumase
- Tři mušketýři I. a II.
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A. Dvořák
- Jakobín
Nakladatel : Hudební matice umělecké besedy
Rok vydání (číslo vydání) : 1942 ()
Popis : Opera o třech dějstvích
A. Dvořák
- Bílá hora
Nakladatel : E. K. Rosendorf
Rok vydání (číslo vydání) : 1924 ()
Popis : Tragédie národa o 10 ti scénách
A. Dvořák
- Tři kapitoly o Vítězslavu Vejražkovi
Nakladatel : Divadelní ústav
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
A. Dvořák
- Slovanské tance
Nakladatel : N. Simrock Leipzig
Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()
Popis : německy
A. E. Hartink - Enyklopedie pušek a zbraní
Rebo Productions, Praha,
1997,
výborný stav, nová,
orig. lamino vazba s přebalem, množství bar. ilustrací,
316 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. E. Hartink-Enyklopedie pušek a zbraní
A. E. Johann - Smrt v houštinách
Julius Albert, Praha,
1944,
velmi dobrý stav, přebal je v okrajích mírně potrhaný (ty největší trhlinky podlepeny matnou lepenkou), drobné oděrky, obálka nažloutlá, vepsané věnování pův. majiteli,
orig. brož, obálka-Z. Burian, 2. vydání,
232 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. E. Johann-Smrt v houštinách
A. E. Macdonell
- Jsem gentleman
Nakladatel : Světový literární klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1944 ()
A. E. Mason - Tajemství šípu
Eduard Beaufort, Praha-Zbraslav,
1948,
velmi dobrý stav, lehce odřené hrany desek včetně rohů,
orig. polopl. vazba,
257 stran,
Detektivní příběhy,
A. E. Mason-Tajemství šípu
A. Edney, R. Mugford - Váš pes a štěňátko
Vydavatel stvo Slovart, Bratislava,
1992,
velmi dobrý stav, vazba je mírně zašpiněná,
orig. papír. vazba, četné barevné ilustrace a fotografie,
117 stran,
Přírodní vědy,
A. Edney, R. Mugford-Váš pes a štěňátko
A. F. Elstner
- Evropan se vrací
Nakladatel : Julius Albert
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A. F. Frič
- Hadí ostrov
Nakladatel : Ilustration
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 (3.)
A. F. Pisemskij - Tisíc duší
Družstevní práce, Praha,
1952,
velmi dobrý stav,
orig. plátěná vazba s přebalem, ten mírně zašpiněný, v krajích odřený, ilustrace František Turek,
423 stran,
Beletrie a poezie,
A. F. Pisemskij-Tisíc duší
A. F. Pollard - Anglické dějiny
Jan Laichter, Praha,
1921,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je v krajích lehce odřená, uvolněné listy,
149 stran,
Historie,
A. F. Pollard-Anglické dějiny
A. Fadějev
- Poslední z Udege
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A. Fárová, E. Petrová a kol. - Libor Fára
Monografie vychází u příležitosti výstavy Libora Fáry v Galerii Smečky na jaře 2006. Libor Fára / dílo. Vydala Gallery 2006. Formát: 560 stran, 27,5x23cm, česky, vázaná. Perfektní stav, zcela nová kniha!
A. Fiedler
- Robinsonův ostrov
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. Fischer-Duckelmann -
. . Žena lékařkou
Nakladatelství : Jan Muller
Počet stran : 613 stran
A. Fournier
- Kouzelné dobrodružství
Nakladatel : Symposion
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A. France
- Růžový budoár
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
A. France
- Ostrov tučňáků
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
A. France
- Pod jilmem
Nakladatel : Fr. Borový Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1925 ()
A. France
- Ostrov tučňáků
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
A. France
- Epikurova zahrada
Nakladatel : Slovenský spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
Popis : slovensky
A. France
- Vzpoura andělů
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
A. France
- Potulky knihami a minulostí
Nakladatel : Družstvo Máje
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
A. Fraser
- Marie Stuartovna
Nakladatel : Domino
Rok vydání (číslo vydání) : 1999 ()
Popis : Život Marie Stuartovny, královny skotské
A. Fraser
- Cromwell The Lord Protector
Nakladatel : Dell Publishing
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
Popis : anglicky
A. Freibergerová
- Nervosní dítě a jeho výchova
Nakladatel : Zdravotnické nakladatelství v Praze
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
A. Friedl
- Mikuláš Wurmser Mistr královských portrétů na Karlštejně
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Friedl
- Mistr Karlštejnské apokalypsy
Nakladatel : Svaz Československých výtvarných umělců Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A. Friedl
- Mikuláš Wurmser Mistr královských portrétů na Karlštejně
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Friedl
- Fra Angelico
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1942 ()
A. Friedl
- Mikuláš Wurmser - mistr královských portrétů na Karlštejně
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Friedl - Magister Theodoricus
Artia, Praha,
1956,
velmi dobrý stav ,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je v krajích potrhaný, barevné i čb. reprodukce,
338 stran,
Umění/Architektura,
A. Friedl-Magister Theodoricus
A. Friedrich
- Neviditelná armáda
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1943 ()
Popis : kniha o energii
A. Frinta - Naše tiskové orgány slovanské vzájemnosti
Doplněný otisk ze Slovanského Přehledu XXIV. Vydal Orbis, Praha 1932. Poloplátěná převazba, 54 stran. Pěkný stav. S podpisem A. Frinty!
A. Fuchs
- Dlouhá svatební cesta
Nakladatel : Faun
Rok vydání (číslo vydání) : 1997 ()
A. Fuchs
- Oltář a rotačka
Nakladatel : Sfinx - Janda - Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1930 ()
A. G. Golovko
- Válka v severních mořích
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()
A. G. Vajnerovi
- Lék proti strachu
Nakladatel : LN
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 (1.)
A. Gabal
- Budování rozvinuté socialistické společnosti v ČSSR
Nakladatel : Rudé právo
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
Popis : Příloha Tribuny ke stranickému vzdělávání 1983/1984
A. Gailit - Touha .
Meteor, Praha,
1935,
dobrý stav,
orig. brož s přebalem, ten je zašpiněný, v krajích odřený, místy natržený a podlepený,
231 stran,
Beletrie a poezie,
A. Gailit-Touha .
A. Gajdar
- Čuk a Gek
Nakladatel : Státní pedagogické nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 (9.)
A. Gantefűhrer-Trierová -
. . Kubismus
Rok vydání : 2005
Nakladatelství : Slovart/Taschen
Počet stran : 96 stran
A. Gatti
- Světla středomoří
Nakladatel : ELK
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Gedö
- Krízové vedomie a filozofia
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
A. Gehlen
- Duch ve světě techniky
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
A. Glucker - Die neuesten spiele für wochen-end frezeit und ferien
Süddeutsches verlagshaus, Stuttgart,
1931,
celkově velmi dobrý stav, obálka je na hřbetu mírně odřená a ušpiněná, na vnitřní straně obálky několik poznámek obyč. tužkou,
orig. brožovaná vazba, psáno německy, obsahuje 37 obrázků,
30 stran,
Sport,
A. Glucker-Die neuesten spiele für wochen-end frezeit und ferien
A. Gooston - Spravedlnosti neujdeš
Fr. Svoboda, Praha,
1941,
velmi dobrý stav, obálka i stránky místy zašpiněné, okraje mírně roztřepené,
orig. sešit,
34 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Gooston-Spravedlnosti neujdeš
A. Gramsci
- Sešity z vězení
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A. Grane - Neosobní život
Zmatlík a Palička, Praha,
velmi dobrý stav,
převazba, ta je lehce zašpiněná, na krajích místy mírně odřená, nažloutlé listy, autorisované vydání,
115+41 stran,
Beletrie a poezie,
A. Grane-Neosobní život
A. Gribovský, O.F.Babler -
. . Haná
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1972
Nakladatelství : Orbis
Počet stran : 124 stran
A. Grobelský, B. Sototík - OPAVA
Sborník k 10. výročí osvobození města.
KNV, Ostrava, 1956
301 stran, původní brož, střední formát
Obsahuje nákresy, fotografie.
Stav : brož odlepena od knižního bloku, jinak dobrý stav.
nbsp
A. Grodzicki
- Režiséři polského divadla
Nakladatel : Interpress
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
Popis : Polsky
A. Gruen
- Šílenství normality
Nakladatel : Lumír Nahodil
Rok vydání (číslo vydání) : 2001 ()
Popis : Realismus jako choroba: Teorie o lidské destruktivitě
A. Grunberg
- Fantomová bolest
Nakladatel : Argo
Rok vydání (číslo vydání) : 2006 ()
A. Guerber
- Milenky diktátorů
Nakladatel : Výběr
A. Gurevič
- Nebe, peklo, svět
Nakladatel : H H
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
A. Gusejnov
- Zlaté pravidlo mravnosti
Nakladatel : Smena
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
Popis : slovensky
A. H. Atteridge
- Maršál Murat král Neapolský
Nakladatel : Bonus A
Rok vydání (číslo vydání) : 1997 ()
A. H. Gerard
- Fokker létající Holanďan
Nakladatel : Mustang
Rok vydání (číslo vydání) : 1994 ()
A. Hailey
- Dektektiv
Nakladatel : Eminent
Rok vydání (číslo vydání) : 1998 ()
A. Hailey
- Přetížení
Nakladatel : Talpress
Rok vydání (číslo vydání) : 1991 ()
A. Hailey
- Airport
Nakladatel : Bantam Books
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
Popis : anglicky
A. Hailey
- Hotel
Nakladatel : Pan Books
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
Popis : anglicky
A. Haino
- Válka a vojáci
Nakladatel : Sfinx
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
A. Hajn
- Životní dílo presidenta Masaryka K 7. březnu
Nakladatel : G. Dubský Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1921 ()
A. Hamlin
- Škoda Favorit, Forman, Pick - up - Jak na to? Údržba a opravy 1989 - 1994
Nakladatel : KOPP
Rok vydání (číslo vydání) : 1999 ()
A. Hanzlíková, K. Škamlová
- Abeceda šití
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A. Hanzlíková, K. Škamlová
- Elegantní žena nestárne
Nakladatel : ÚV Českého svazu žen MONA
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
A. Harper
- Tlama
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()
A. Harris
- Bombardéry útočí
Nakladatel : Bonus A
Rok vydání (číslo vydání) : 1994 ()
A. Hartl
- Edvard Beneš filosof a státník
Nakladatel : L. Mazáč Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
A. Hartmanová
- Černý chléb
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
Popis : výbor moderních italských povídek
A. Hauser
- Filosofie dějiny umění
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
A. Hejna - Tábor
Vydalo SNKL, Praha 1964. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 226 stran s rozsáhlou obrazovou přílohou. Přebal lehce potrhaný, dobrý stav.
A. Heyduk
- Bajky a báje
Nakladatel : F. Topič
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()
A. Heyduk - Na vlnách
Jos. R. Vilímek, Praha,
1890,
velmi dobrý stav, lehce odřené desky,
celopl. postříbřená vazba s provázkem na zavazování,
115 stran,
Beletrie a poezie,
A. Heyduk-Na vlnách
A. Hildebrand
- Problémy formy ve výtvarném umění
Nakladatel : Triada
Rok vydání (číslo vydání) : 2004 ()
A. Hilitzer - Mitigen
Jos. R. Vilímek, Praha,
1933,
velmi dobrý stav,
poloplátěná převazba, ta je na krajích lehce odřená, listy jsou nažloutlé,
259 stran,
Beletrie a poezie,
A. Hilitzer-Mitigen
A. Hitchcock
- Grave Business
Nakladatel : Mayflower
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
Popis : anglicky
A. Hitchcock
- Murder Racquet
Nakladatel : Mayflower
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
Popis : anglicky
A. Hitchcock
- Murder Racquet
Nakladatel : Dell Publishing
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Popis : anglicky
A. Hitchcock
- Death Bag
Nakladatel : Mayflower
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
Popis : anglicky
A. Hitchcock
- A Hearse of a different color
Nakladatel : Dell Publishing
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
Popis : anglicky
A. Hoffmeister
- Hry z avantgardy
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. Hoffmeister
- Americké houpačky
Nakladatel : Evropský literární klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
Popis : O cestě do USA na podzim 1936
A. Hoffmeister
- Vyhlídka s pyramid
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
A. Hoffmeister
- Podmořské hvězdy
Nakladatel : ČIN
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()
A. Hoffmeister
- Dalekohled aneb kdo nevěří ať tam běží
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A. Hoffmeister
- Vyhlídka s pyramid
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
A. Hoffmeister - Sto let české karikatury
SNKLHU, Praha,
1955,
dobrý stav, přebal je velmi otrhaný a pomačkaný, vazba lehce zašpiněná, nažloutlé listy,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje 973 reprodukcí,
565 stran,
Umění/Architektura,
A. Hoffmeister-Sto let české karikatury
A. Hoffmeister, L. Hájek
- Současné čínské malířství
Nakladatel : Nakladatelství Československých výtvarných umělců
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A. Hofmans
- Magnetofony, jejich údrzba a měření
Nakladatel : SNTL
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()
A. Hollanek - Katastrofa na slunci Antarktidy
Naše vojsko, Praha,
1960,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka mírně zašpiněná, po stranách odřená a trochu potrhaná, listy zažloutlé, návrh obálky A. Born a O. Jelínek, vydání první, edice Napětí, svazek 18,
235 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Hollanek-Katastrofa na slunci Antarktidy
A. Honneger
- zaříkání zkamenělin
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A. Horáková - Gašparíková
- Z lánského deníku 1929 - 1937
Nakladatel : Radioservis
Rok vydání (číslo vydání) : 1997 ()
A. Hostomská
- Kouzelný svět
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
Popis : Vyprávění o světové opeře
A. Hostomská
- Kouzelný svět
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
Popis : Vyprávění o světové opeře
A. Hrdina
- Pohádky našeho tatínka
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1928 ()
Popis : Pět původních pohádek s pohádkovým úvodem napsal Adolf Hrdina
A. Hudec
- Spoje slovem i obrazem
Nakladatel : Nakladatelství dopravy a spojů
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
Popis : Kapitoly z historie pošty a telekomunikací
A. Huxley
- Kontrapunkt
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Hyhlík
- Košice
Nakladatel : Osvěta
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A. I. Hovinenko
- Škůdci obilí
Nakladatel : Akademie věd
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
Popis : rusky
A. I. Iojryš, I. D. Morochov
- Hirošima
Nakladatel : Panorama
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
A. I. Kuprin
- Souboj
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
A. I. Panilov - Problémy zemědělské historie ranného středověku v německé histografii konce 19. a začátku 20. století
1958,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je zašpiněná, na krajích hřbetu lehce odřená, listy jsou na krajích zažloutlé,
367 stran,
Historie,
A. I. Panilov-Problémy zemědělské historie ranného středověku v německé histografii konce 19. a začátku 20. století
A. I. Pokryškin
- Křídla v boji
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()
A. I. Samčuk, J. N. Babikov, P. G. Skačko, I. L. Gnědoj - Od Volhy do Prahy
Naše vojsko, Praha,
1981,
velmi dobrý stav, přebal je zažloutlý, mírně potrhaný v okrajích (podlepeno lepenkou), patrné drobné skvrnky od polití vodou, drobné oděrky v okrajích vazby,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
332 stran,
Militaria,
A. I. Samčuk, J. N. Babikov, P. G. Skačko, I. L. Gnědoj-Od Volhy do Prahy
A. I. Solzhenitsyn
- The First Circle
Nakladatel : Bantam Books
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
Popis : anglicky
A. I. Uljanová - Leninova dětská a školní léta
Mladá fronta, Praha,
1945,
velmi dobrý stav, obálka mírně pošpiněná, při okrajích natržená, přehnutý zadní roh,
orig. sešitové vydání, edice Zdeňka Nejedlého, obálka Jiří Schmidt, obrazové přílohy,
26 stran,
Historie,
A. I. Uljanová-Leninova dětská a školní léta
A. Indra
- Československo osmdesátých let
Nakladatel : Tisková agentura Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
Popis : česky, rusky, anglicky, francouzsky, německy, španělsky
A. Isergina -
. . Ermitage-Francosische Malerei
Rok vydání : 1982
Nakladatelství : Aurora
Počet stran : 317 stran
A. Ivankin
- Poslední kamikaze
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
A. Ivanovič Ertěl -
. . Přelom
Rok vydání : 1986
Nakladatelství : Odeon
Počet stran : 426 stran
A. Ivanovič Ertěl -
. . Přelom
Rok vydání : 1986
Nakladatelství : Odeon
Počet stran : 426 stran
A. J. ALEX - ČERNOŠEDÉ OČI
Poznámka - EDICE EQUÍRIA, Z 490 VÝTISKŮ TOTO JE SVAZEK 327
Obrazové přílohy - LEPTY AUTORA
Místo vydání - PRAHA
Rok vydání - 1933
Jazyk - český
Vazba - pergamenová
Počet svazků - 1
Vydání - 3.
A. J. Bělská - Štěstí vstříc
Rodina, Praha,
neuveden-cca 20.-30. léta,
dobrý stav - vazba mírně povolená, desky lehce ušpiněné, listy nažloutlé,
orig. celoplátěná vazba,
312 stran,
Beletrie a poezie,
A. J. Bělská - Štěstí vstříc
A. J. Cronin
- Tři lásky
Nakladatel : F. Holas
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A. J. Cronin
- Zelená léta
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
A. J. Cronin
- Zelená léta
Nakladatel : Erika
Rok vydání (číslo vydání) : 1993 ()
A. J. Cronin
- Zelená léta
Nakladatel : Sfinx
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A. J. Cronin
- Velká neznámá
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 (1.)
A. J. Cronin
- Tvář života
Nakladatel : Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A. J. Dawson - Mrtvý muž
Saturn, Praha,
1920,
dobrý stav,
orig. brož., obálka v dolním kraji potrhaná a vyšisovaná,
38 stran,
Beletrie a poezie,
A. J. Dawson-Mrtvý muž
A. J. Ibing - Od smrti k novému životu
Po stopách věčné pravdy, kniha II. Poloplátěná vazba, uvolněný hřbe, 153 stran. Nakl. B. Kočí, Praha, 1925. Velmi slušný stav!
A. J. Ibing - Záhady všeho bytí
(Kosmogonie), po stopácha věčné pravdy, kniha III., Vydal kruh přátel Ibingových
193O, 47 stran, brož. vydání, velmi dobrý stav.
A. J. Liehm -
. . Rozhovor
Rok vydání : 1965
Nakladatelství : Československý spisovatel
Počet stran : 210 stran
A. J. Mounteney - Jephson
- Emin Paša a vzpoura v Aequatorii
Nakladatel : Jos. R. Vilímek v Praze
Rok vydání (číslo vydání) : 1891 ()
Popis : vypravování o devítiměsičních zkušenostech v poslední z provincií sudánských
A. J. Mounteney-Jephson a Henry M. Stanley - Emin Paša a vzpoura v Aequatorii
vypravování o devítiměsíčných zkušenostech v poslední z provincií Sudánských. Český překlad: Gust. Dörfl, El. Krásnohorská a Pr. Sobotka. Dobová poloplátěná vazba se zlacením na hřbetě, 400 stran s mapou a hojnými vyobrazeními. Praha, J. R. Vilímek, 1891. Velmi pěkný stav!
A. J. Olenick
- Cesta k zisku
Nakladatel : Grada
Rok vydání (číslo vydání) : 1993 ()
Popis : Tajemství, které si Japonci osvojili a Američané zapomněli
A. J. P. Taylor -
. . The Struggle for Mastery in Europe 1848-1918
Rok vydání : 1971
Nakladatelství : Oxford Paperbacks
Počet stran : 638 stran
A. J. Patzaková
- Prvních deset let Československého rozhlasu
Nakladatel : Radiojournal
Rok vydání (číslo vydání) : 1935 ()
A. J. Urban
- Kariéra Tomáše Zafouka
Nakladatel : Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1933 ()
A. J. Urban - Plavčík Karel
SNDK, Praha,
1955,
velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, s drobnými oděrkami v okrajích, vazba mírně zašpiněná, zažloutlé listy,
orig. polopl. vazba s přebalem, ilustrace-V. Junek, 1. vydání,
160 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. J. Urban-Plavčík Karel
A. J. Urban -
. . Honba za událostmi
Rok vydání : 1939
Nakladatelství : Družstevní práce
Počet stran : 268 stran
A. J. Urban -
. . Nejmladší pevnina
Rok vydání : 1931
Nakladatelství : Družstevní práce
Počet stran : 184 stran
A. J. Vyšinskij
- Soudní řeči
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
A. J. Vyšinskij
- Otázky mezinárodního práva a mezinárodní politiky
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A. Jakimowicz
- Malczewski
Nakladatel : Auriga
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
Popis : Polsky
A. Janetschek - Bezirkskunde der Bezirkshauptmannschaft Znaim
Selbsverlag,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka po sranách trochu odřená, obsahuje několik tabulek a mapu v příloze, rok vydání není uveden,
18 stran,
orig. Brosch, sehr gut erhalten, die Umschlag zu den Seiten ein bisschen abgeschürft, mit Tafeln und eine Karte im Beilage, das Erscheinungsjahr nicht gesetzt,
Umění/Architektura,
A. Janetschek-Bezirkskunde der Bezirkshauptmannschaft Znaim
A. Jansen, F. Kobrak -
. . Praktische Ohren-Heilkunde fur Arzte
Rok vydání : 1918
Nakladatelství : Julius Springer
Počet stran : 362 stran
A. Januschová
- Šijeme samy
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A. Jarolímek
- TGM - Já chci být já i po smrti
Nakladatel : Vydavatelství za svobodu Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Jarolímek
- Já chci být já i po smrti.. - Životní a duchovní profil T. G. Masaryka
Nakladatel : Vydavatelství za svobodu Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A. Jaroslav Urban
- Nejmladší pevnina
Nakladatel : Vydavatelstvo Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()
A. Jaroš
- 1:0 pro vraha
Nakladatel : Severočeské nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Javorin
- Pražské arény
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Popis : Lidová divadla pražská v minulém století
A. Järventaus
- Opuštěná ves
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
Popis : Román z Laponska
A. Jenne - Hrnčířovy pohádky a povídky z českého světa
Konvolut 15 povídek, většinou s legionářskou nebo vojensko-historickou tématikou: Na ústupu. Večer. Do zajetí. Hrdina práce. Pouta. Razvědčíci. Naši vojáci. Pod starý prapor. Čeští dragouni - holobrádci. Na lovčím zámku. Z holuba sokol. Bílá Hora. Skály a srdce. Z nevole k svodobě. Dobrý boj jsme bojovali. Různá čísla řady Hrnčířových pohádek a povídek z českého světa, autorem všech povídek je A. Jenne, vydáno počátkem 20. let. Jednotlivé povídky jsou vevázány i s původními obálkami, celý knižní blok je však vytržen z převazby a desky chybějí. Celkem cca 200 stran. Dobrý stav (až na zmíněnou absenci desek).
A. Jenne - Z temnoty věků
Vesmír, Praha,
1927,
velmi dobrý stav, převazba,
poloplátěná převazba,
224 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Jenne-Z temnoty věků
A. Jenne - Součkova ženitba
Za svobodu, spol. s. r. o., Praha,
1932,
dobrý stav,
pův. ilustrovaná vazba, ta je zašpiněná, na krajích místy lehce odřená, vazba je mírně uvolněná, zažloutlé listy, ilustrace A. Salač, 3. vydání,
271 stran,
Beletrie a poezie,
A. Jenne-Součkova ženitba
A. Jepsen
- Královská tažení ve starém orientu
Nakladatel : Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()
Popis : Prameny k dějinám starověké Palestiny
A. Jirásek
- Temno
Nakladatel : J. OTTO s.r.o.
Rok vydání (číslo vydání) : 1915 ()
A. Jirásek
- Staré pověsti české
Nakladatel : Státní nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A. Jirásek
- Pan Johanes
Rok vydání (číslo vydání) : 1921 (2.)
Popis : Devátý z deseti číslovaných výtisků
A. Jirásek
- F. L. Věk
Nakladatel : J. Otto
Rok vydání (číslo vydání) : 1921 ()
A. Jirásek
- Z Čech až na konec světa
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
A. Jirásek
- Maryla, starodávná selanka
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
A. Jirásek
- Skaláci
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
A. Jirásek
- Povídky
Nakladatel : F. Šimáček
Rok vydání (číslo vydání) : 1885 ()
A. Joneš
- Souboj mozků
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
A. Jurečka
- Kejklíři
Nakladatel : Vlastním nákladem
A. K. Green - Osudný diamant
nákladem vlastním knihtiskárna Politiky, Praha,
1915,
dobrý stav, desky jsou silněji poškrábané a na hranách sedřené, se zbytkem samolepky na obou stranách, hřbet je potrhaný, listy nažloutlé, potrhané a místy skvrnité a uvolněné z vazby, na předsádce čmáranec obyč. tužkou, s razítkem knihovny,
poloplátěná převazba, přeložil L.K.S., románová příloha Národní politiky ,
262 stran,
Beletrie a poezie,
A. K. Green-Osudný diamant
A. K. Legg - CITROËN AX 1987 - 1997 č. 56 - Jak na to?
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
280 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2007
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 8072321331
EAN: 9788072321339
Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů CITROËN AX a je vhodná pro profesionály i amatéry. Publikace obsahuje přibližně 1000 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat.
Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:
Představujeme vůz Citroën AX. Běžná údržba a opravy. Zážehové motory - opravy prováděné ve vozidle. Vznětové motory - opravy prováděné ve vozidle. Rozebrání a generální oprava motoru. Chlazení motoru, topení a větrání. Palivová a výfuková soustava - motory s karburátorem. Palivová a výfuková soustava - zážehové motory s jednobodovým vstřikováním. Palivová a výfuková soustava - zážehové motory s vícebodovým vstřikováním. Palivová a výfuková soustava - vznětové motory. Systémy pro řízení složení spalin. Startér a dobíjení. Zapalování. Žhavení. Spojka. Převodovka. Hnací hřídele kol. Brzdy. Pérování a řízení. Karoserie. Elektrická instalace. Schémata zapojení.
A. K. Legg Peter T. Gill - RENAULT CLIO II od 05/98 č. 87 - Jak na to?
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
374 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2007
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 9788072323029
EAN: 9788072323029
Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů Renault Clio II a je vhodná pro profesionály i amatéry. Publikace obsahuje přibližně 800 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat.
Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:
Technická data motorů. Údržba vozidla. Elektrická instalace. Stírače. Osvětlení. Přístrojová deska. Topení / klimatizace. Přední náprava. Zadní náprava. Ráfky a pneumatiky. Řízení. Brzdy. Motor. Mazání motoru. Chlazení motoru. Palivová soustava. Řídící systém motoru. Vznětový motor. Výfuková soustava. Spojka. Převodovka / řazení. Vybavení interiéru. Karoserie. Schemata el. zapojení.
A. K. Nauk - Problémy sovětské archeologie
Moskva,
1978,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stzranách trochu odřená, listy zažloutlé, obsahuje drobná čb. vyobrazení v textu,
239 stran,
orig. paperback, very good condition, the cower a bit soiled, at the sides a little worn, pages yellowed, with a little black and white pictures in the text,
Historie,
A. K. Nauk-Problémy sovětské archeologie
A. K. Suchotin
- Paradoxy vědy
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
A. K. Viták - Váceslav Hanka a rukopis Kralodvorský
K oslavě padesátileté památky nalezení rukopisu Kralodvorského. Vydal F. Skrejšovský, Praha 1867. 59 stran se 2 dřevorytinami a 1 kamenorytinou. Dobová slepá poloplátěná převazba, vevázána i obálka původní brože. List s portrétem V. Hanky mírně zašpiněný (viz foto), jinak pěkný stav.
A. Kadlecová
- Detail rekreační chalupy
Nakladatel : SNTL
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()
A. Kadlecová, A. Kadlec
- Rekreační domky
Nakladatel : SNTL
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
A. Kandel
- Město se vzdává
Nakladatel : Ferdinand Holas
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A. Karlgren
- Henlein - Hitler a Československá tragedie
Nakladatel : Samcovo knihkupectví v Praze
Rok vydání (číslo vydání) : 1945 (1.)
A. Karlgren - Henlein-Hitler a československá tragedie
Samcovo knihkupectví, Praha,
1945,
velmi dobrý stav,
orig brož, ta je na krajích lehce odřená, 1. vydání,
134 stran,
Historie,
A. Karlgren-Henlein-Hitler a československá tragedie
A. Kazancev
- Zánik Faeny
Nakladatel : Lidové nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()
A. Kellner
- Úvod do dialektologie
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
A. Klášterský
- Chodský písně
Nakladatel : E. Fastr v Praze
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
A. Klášterský
- Padesát let spolku českých spisovatelů beletristů Máj
Nakladatel : Spolek českých spisovatelů beletristů Máj
Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()
A. Klíma
- Dlouhá válka (1618 - 1648)
Nakladatel : Slovo
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
A. Klímek - J. Zíka
- Malá encyklapedie elektrotrchniky - polovodičové součástky
Nakladatel : SNTL
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 (1.)
A. Kliment
- Prag
Nakladatel : Silva-Verlag
Rok vydání (číslo vydání) : 1994 ()
Popis : německy
A. Kliment
- Marie
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. Knight
- Berija - Stalinův první pobočník
Nakladatel : Dialog
Rok vydání (číslo vydání) : 1995 ()
A. Koenigsmark
- Všechny pánské hříchy
Nakladatel : Akropolis
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
A. Kolísek
- Za Karlem Lhotským
Nakladatel : Účastinársky spolok v turčianskom sv. Martine
Rok vydání (číslo vydání) : 1929 ()
Popis : Odtlačok zo slovenských pohĺadov, 1929, Roč. 45., číslo 3
A. Kolman
- Kritický výklad symbolické metody moderní logiky
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
Popis : volné archy
A. Konopacki
- William Blake
Nakladatel : Henschelverlag Berlin
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
Popis : německy
A. Korganoff
- Prien proti Scapa Flow
Nakladatel : Mustang
Rok vydání (číslo vydání) : 1994 ()
A. Kostka
- Italská světla a stíny
Nakladatel : Nakladatelství politické literatury
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
A. Kraus -
. . Populární všeobecná nauka o hudbě
Rok vydání : 1920
Nakladatelství : Mojmír Urbánek
Počet stran : 200 stran
A. Krautz
- Sorbische bildende Künstler
Nakladatel : Domowina ? Verlag Bautzen
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A. Krawczuk
- Kleopatra
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A. Krčílek
- Trombózy a záněty žil
Nakladatel : Avicenum
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 (2.)
A. Krechowiecki
- Mračno
Nakladatel : E. Beaufort
Rok vydání (číslo vydání) : 1906 ()
A. Krejča
- Die Techniken der graphischen Kunst
Nakladatel : Artia
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Popis : Handbuch der Arbeitsvorgänge und der Geschichte der Original-Druckgraphik, německy
A. Krejčí
- Sokolství Dr. E. Beneše
Nakladatel : Československá obec sokolská
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Krtička - Polický - Báje a pověsti z kraje Jiráskova
Vydal Vojtěch Šeba, Praha (pravděpodobně 1934). Ilustroval O. Cihelka. 283 stran, původní poloplátěná vazba se zdobením a zlacením na přední straně desek (viz foto). Velmi dobrý stav!
A. Kubiček
- Barokní Praha v rytinách B. B. Wernera
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
A. Kubíček
- Bohumil Hypšman
Nakladatel : Nakladatelství československých výtvarných umělců
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A. Kubíček
- Pražské paláce
Nakladatel : Pražské nakladatelství V. Poláčka
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A. Kubíček
- Betlémská kaple
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
A. Kubíček, D. Líbal
- Strahov
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
A. Kubiček, D. Líbal
- Strahov
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
A. Kubiček, P. Paul
- Praha 1830 - Model Antonína Langweila
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A. Kubiček, Z. Wirth - Hradec Králové
Město českých královen. Město Ulrichovo. Vydala Spořitelna královéhradecká, 1939. Celoplátěná vazba se zdobením, 95 stran s množstvím obrazového materiálu (23 obrazových tabulí). Velmi dobrý stav.
A. Kučera, Z. Jouklová -
. . Česko-německý technický slovník
Rok vydání : 1961
Nakladatelství : SNTL
Počet stran : 956 stran
A. Kunc - Náš rádce v nemoci a zdraví
M. O. Groh, Drážďany,
velmi dobrý stav,
polopl. vazba, desky po stranách mírně odřené, listy zažloutlé, obsahuje tabule s barevnými vyobrazeními, rok vydání není uveden,
451 stran,
Přírodní vědy,
A. Kunc-Náš rádce v nemoci a zdraví
A. Kunc - Náš rádce v nemoci a zdraví
M. O. Groh, Drážďany-N,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích lehce odřená, rohy velmi mírně naražené směrem dovnitř, předsádky zašpiněné (utržená pravá část přední předsádky), tit. str. má utržený dolní roh,
polopl. vazba, předmluva datovaná k roku 1926,
452 stran,
Přírodní vědy,
A. Kunc-Náš rádce v nemoci a zdraví
A. Kuprin - Štábní kapitán Rybnikov
Jos. R. Vilímek, Praha,
dobrý stav,
polokož. převazba, ta je na krajích odřená, zažloutlé listy, autorisovaný překlad-F. Mézla,
197 stran,
Beletrie a poezie,
A. Kuprin-Štábní kapitán Rybnikov
A. Kurskij - Plánování národního hospodářství SSSR
Nakladatelství Svazu přátel SSSR, Praha,
1946,
dobrý stav,
orig. brož. vazba, ta pošk., listy volné a zažloutlé,
97 stran,
Historie,
A. Kurskij-Plánování národního hospodářství SSSR
A. Kusák
- Knížka o vkusu
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A. Kusák, V. Kusáková
- Země kolem nás
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A. Kutal
- Gotické sochařství v Čechách a na Moravě
Nakladatel : Umělecká Beseda
A. Kutal, D. Líbal, A. Matějček - České umění gotické
S.V.U. Mánes, Sfinx B. Janda, Praha ,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zažloutlý a zašpiněný, 242 vyobrazení,
80+242 stran,
Umění/Architektura,
A. Kutal, D. Líbal, A. Matějček-České umění gotické
A. Kutal, D. Líbal, A. Matějček - České umění gotické I.
S. V. U Mánes / Sfinx B. Janda, Praha,
1949,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zašpiněná, s drobnými trhlinkami ve hřbetu,
orig. listy (nerozřezané) v pap. obálce, velké množství čb fotopříloh,
Umění/Architektura,
A. Kutal, D. Líbal, A. Matějček-České umění gotické I.
A. Kutuj
- Neodeslané dopisy
Nakladatel : Saturn
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
A. L. Rowse
- The Early Churchills
Nakladatel : Penguin Books
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Popis : anglicky
A. L. Sororová - Západní mandaly transformace /ALEF/
Anotace : Kabalistické talismany: jak fungují? Magické čtverce a okultní znaky Osobní talismany odvozené ze jména Vysvěcení
Vyšlo : 17.12.1999
Počet stran : 243
A. Lambert de Sainte - Croix
- Černá ruka
Nakladatel : Politika
Rok vydání (číslo vydání) : 1900 ()
A. Lang, T. Schneiders -
. . Ansbach
Nakladatelství : Wiedfeld Mehl
Počet stran : 100 stran
A. Lanoux
- Miláček Maupassant
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
A. Lauermannová-Mikschová
- Lidé minulých dob
Nakladatel : Evropský literární klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1940 ()
A. Lauermannová-Mikschová -
. . Lidé minulých dob
Vydání : 3. vydání
Rok vydání : 1941
Nakladatelství : Sfinx
Počet stran : 176 stran
A. Lavante, F. Smolík
- Amatérská televisní příručka
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 (2.)
A. Lebeděv - Kosmické kódy léčby
Podtitul : Číselný čchi-kung
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 80-88913-82-9
EAN : 9788088913825
Formát :
131 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Příručka pro léčbu nemocí pomocí automanipulace prstů na rukou. Poskytuje návody a přesné pozice, které jsou založeny na číselných vztazích, které jsou jakýmsi matematickým popisem těla, tak jak ho využívá čínská medicína.
A. Lebeděv - Kosmické kódy léčby
Podtitul : Číselný čchi-kung
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 80-88913-82-9
EAN : 9788088913825
Formát :
131 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Příručka pro léčbu nemocí pomocí automanipulace prstů na rukou. Poskytuje návody a přesné pozice, které jsou založeny na číselných vztazích, které jsou jakýmsi matematickým popisem těla, tak jak ho využívá čínská medicína.
A. Leonťjev
- Předmět a metoda politické ekonomie
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A. Lommel
- Pravěk a umění přírodních národů
Nakladatel : ARTIA
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
A. Loosová
- Páni mají radši blondýnky. ale žení se s brunetkami
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
A. Lorand - Stárnutí
Jeho příčiny a jeho léčení hygienickými pravidly a vhodnými léky. Rukověť rozumné životosprávy. Přeložila Jaromíra Hüttlová. Vydal B. Kočí, Praha 1925. Původní brož, 196 stran. Uvolněný hřbet, jinak dobrý stav.
A. Lustig, J. Jezdinský
- Od dřevěného kola k automobilu
Nakladatel : K. Synek
Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()
A. M. 1087 poxopo 1074 - 1057 1086 1074 1077 1090 1089 1082 1080 1081 1101 1085 1094 1080 1082 1083 1086 1087 1077 1076 1080 1095 1077 1089 1082 1080 1081 1089 1083 1086 1074 1072 1088 1100
1057 1086 1074 1077 1090 1089 1082 a 1103 1101 1085 1094 1080 1082 1083 ,
1986,
velmi dobrý stav, lehce odřená vazba v okrajích,
orig. celopl. vazba,
1600 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. M. 1087 poxopo 1074 - 1057 1086 1074 1077 1090 1089 1082 1080 1081 1101 1085 1094 1080 1082 1083 1086 1087 1077 1076 1080 1095 1077 1089 1082 1080 1081 1089 1083 1086 1074 1072 1088 1100
A. M. Baggio
- Skrytá tvář
Nakladatel : Nové město
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
Popis : Putování konzumní kulturou
A. M. Belenizki - Mittelasien Kunst der Sorgen
E. A: Seemann, Leipzig,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách trochu odřený, obsahuje desítky čb. a barevných vyobrazení a map, ochranný kart. obal,
239 stran,
Originalleinenband mit Schutzumschlag, sehr gut erhalten, die Umschlag zu den Seiten ein bisschen abgeschürft, mit Zehnte schwarzweißen und farbigen Abbildungen und Karten,
Umění/Architektura,
A. M. Belenizki-Mittelasien Kunst der Sorgen
A. M. Brímer-Orlovský - Země budoucnosti
V říši ledních medvědů a polárních lišek. Přírodopisné a kulturní črty. Vesmír, Praha, 1946.
A. M. Brousil - Problematika námětu ve filmu
Vydalo Československé filmové nakladatelství, Praha 1946. II. vydání. Původní brož, 56 stran. Volný hřbet, obálka oddělena od knižního bloku. Desky nepatrně zašpiněné. Dobrý stav!
A. M. Chisholm - Ztřeštění prospektoři
Novina, Praha,
1931,
velmi dobrý stav,
poloplátěná převazba, ta je v rozích lehce odřená, lisy jsou na krajích nažloutlé, původní obálka je vevázaná,
330 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. M. Chisholm-Ztřeštění prospektoři
A. M. Chisholm - V zemi silných mužů
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské, Praha,
1930,
velmi dobrý stav,
celopl. převazba, ta je lehce zašpiněná,
398 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. M. Chisholm-V zemi silných mužů
A. M. Chisholm - Ztřeštění prospektoři
Novina, Praha,
1931,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, listy na okrajích mírně zažloutlé, překlad Josef Vorel, Curwoodův odkaz, svazek XXV.,
330 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. M. Chisholm-Ztřeštění prospektoři
A. M. Choceňský - Olitiza, dcera prérie
T. H. Venta v Lounech,
velmi dobrý stav, silně zažloutlé stránky -místy při hřbetu slepeny papírl lepicí páskou, na titulu dvě modrá razítka, hrany desek lehce odřené, vyšisovaný hřbet,
polopl. převazba s nalepenou orig. obálkou,
145 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. M. Choceňský-Olitiza, dcera prérie
A. M. Jakovlev
- Zločinnost a sociální psychologie
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
A. M. Pankratová, V. P. Potěmkin - Dějiny pronášejí soud .
Svoboda, Praha,
1946,
dobrý stav,
orig. bro., uvolněné listy, hřbet poškozený, obálka v krajích potrhaná, frontispice josef Čapek,
156 stran,
Historie,
A. M. Pankratová, V. P. Potěmkin-Dějiny pronášejí soud .
A. M. Píša -
. . Dílo Jiřího Wolkera
Vydání : 3. vydání
Rok vydání : 1928
Nakladatelství : Václav Petr
Počet stran : 360 stran
A. M. Píša - Hvězdy ve vlnách
F. Svoboda, Praha,
dobrý stav,
orig. brož. vazba, kt. je lehce potrhaná, 700 výtisků, dřevoryt J. Rambousek,
38 stran,
Beletrie a poezie,
A. M. Píša-Hvězdy ve vlnách
A. M. Píša - Směry a cíle
František Svoboda a Solař Roman, Praha,
1927,
dobrý stav,
orig. brož, ta je uvolněná, zašpiněná, se žlutími flíčky, volné zažloutlé listy, 1200 výtisků,
153 stran,
Beletrie a poezie,
A. M. Píša-Směry a cíle
A. M. Rumjancev
- Tvorba 10
Nakladatel : Rudé právo
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
Popis : Příloha k Tvorbě
A. M. Tilschová
- Čarovná zahrada
Nakladatel : Evropský literární klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1944 ()
A. M. Tilschová
- Haldy
Nakladatel : Fr. Borový
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A. M. Tilschová - Haldy
Vydavatel : Fr. Borový
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 460
A. M. Tilschová - U modrého kohouta
Fr. Borový,
1937,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, v rozích mírně odřený, 3. vydání, obálka Fr. Muziky,
288 stran,
Beletrie a poezie,
A. M. Tilschová-U modrého kohouta
A. Macek
- Český sběratel
Nakladatel : Máj a vyd. V. Kánský
Rok vydání (číslo vydání) : 1913 ()
A. MacLean
- Větrná bouře z Navarone
Nakladatel : Knižní klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1998 ()
A. Maclean
- Athabasca
Nakladatel : Fontana Books
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
Popis : anglicky
A. Majocchi
- Život chirurgův
Nakladatel : Novina
Rok vydání (číslo vydání) : 1940 ()
A. Makarov - Běh na střední a dlouhé trati
Moskva,
1966,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka zašpiněná, odřená, listy zažloutlé, obsahuje četné tabulky,
189 stran,
Sport,
A. Makarov-Běh na střední a dlouhé trati
A. Malraux
- Dobyvatelé
Nakladatel : Spolek výtvarných umělců Mánes
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A. Manzoni
- Snoubenci
Nakladatel : Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A. Manzoni
- I promessi sposi
Nakladatel : Sanzori Editore
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
Popis : italsky
A. Maquet
- Krásná Gabriela 1. díl
Nakladatel : Jos. R. Vilímek
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A. Markuša
- Pasažer je smrt
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
A. Marshall
- Už zase skáču přes kaluže
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
A. Martindale
- Člověk a renesance
Nakladatel : Artia
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
A. Martinez Garrido
- Strach a naděje
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Matějček
- Mánesovy ilustrace
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()
A. Matějček - Max Švabinský: Popisný seznam grafického díla
1933 - 1942. Vydalo Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha 1943. Bez příloh! Původní brož s volným hřbetem (složky v kartonových deskách - ty nepatrně pomačkané ve hřbetu), 65 stran textu + obrazový materiál. Dobrý stav.
A. Matějček - A. Slavíček
Jan Štenc, Praha,
1921,
velmi dobrý stav,
pův. papírová vazba,
45 stran,
Umění/Architektura,
A. Matějček-A. Slavíček
A. Matejko
- Nástin sociologie práce
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
A. Mauraux
- Dobyvatelé
Nakladatel : Spolek výtvarných umělců Mánes
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A. Maurois
- Eduard VII. A jeho doba
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1934 ()
A. Maurois
- Historie Anglie I a II
Nakladatel : Julius Albert Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1945 ()
A. Maurois
- Život lorda Byrona
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()
A. Maurois
- Životopis Lorda Byrona
Nakladatel : Českoslovanský spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A. Maurois
- Život Benjamina Disraëliho
Nakladatel : F. Topič
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A. Maurois
- Jen člověk
Nakladatel : Julius Albert
Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()
A. Maurois
- Turgeněv
Nakladatel : Aventinum
Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()
A. Maurois
- Mlčení plukovníka Brambla
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
A. Maurois
- Rodinný kruh
Nakladatel : Aventinum
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A. Maurois, L. Aragon - Souběžné dějiny USA a SSSR
Mladá fronta, Praha,
1966,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, lesklý celofánový přebal (u dvou svazků), kartonová krabice,
362+394+418 stran,
Historie,
A. Maurois, L. Aragon-Souběžné dějiny USA a SSSR
A. Mayer - Finanční katastrofy a spekulanti
Orbis, Praha,
1943,
velmi dobrý stav, předsádka naprasklá, hrany mírně odřené, mírně ušpiněno,
polopl. převazba, orig. obálka vevázána na začátku knihy, propaganda za 2.sv.války!,
264 stran,
Historie,
A. Mayer-Finanční katastrofy a spekulanti
A. McCall Smith -
. . The Full Cupboard of Life
Rok vydání : 2004
Nakladatelství : Abacus
Počet stran : 224 stran
A. Mecl
- Vleklý zánět průdušek a jeho následky
Nakladatel : Avicenum
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A. Melezinek, J. Pech
- Elektronika
Nakladatel : Státní nakladatelství technické literatury
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
A. Merhautová
- Romantischen kunst in Polen, der Tschechoslowakei Ungarn Rumänien Jugoslawien
Nakladatel : Artia
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A. Merhautová
- Bazilika sv. Jiří na Pražském hradě
Nakladatel : Academia
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
A. Městecká
- Dějepisný obraz z válek husitských
Nakladatel : Spolek pro vydávání laciných knih českých
Rok vydání (číslo vydání) : 1870 ()
A. Michna z Otradovic
- Loutna česká
Nakladatel : F. Novák
Rok vydání (číslo vydání) : 1943 ()
A. Miethe - Spitzbergen - Das Alpenland im Eismeer
Obrazové přílohy - Foto
Místo vydání - Berlin
Vydavatel - Verlag Dietrich Reimer
Rok vydání - 1925
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 1
Vydání - 1.
A. Míka
- Osud slavného domu
Nakladatel : Růže
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
Popis : Rozkvět a pád rožmberského dominia
A. Míka
- Československé dějiny v obrazech
Nakladatel : St.ped.nakl. Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
A. Mikula
- Jelen Švihlík
Nakladatel : Státní nakladatelství dětské knihy
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Miller
- Incident ve vichy
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Mittenhubrová
- Síla lásky
Nakladatel : J. R. Vilímek Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()
A. Mlynář
- Vybrané otázky teorie a praxe řízení společenských systémů
Nakladatel : Státní pedagogické nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
Popis : Univerzita Karlova, fakulta matematicko-fyzikální
A. Mojžíš - České dítě
Výbor národních písní, řikadel, her, pohádek, hádanek, přísloví a pořekadel, jejž naší mádeži učinil Antonín Mojžíš a illustroval Rudolf Mares. Druhé vydání. Vydal A. Hynek, Praha (nedat.) 153 stran, poloplátěná vazba s ilustrovanou obálkou a zdobením na hřbetu (viz foto). Desky v horním rohu lehce odřené, velmi dobrý stav.
A. Mokrejš
- Odvaha vidět - Fridrich Nietzsche - myslitel a filosof
Nakladatel : H H
Rok vydání (číslo vydání) : 1993 ()
A. Molnár
- Boleslavští bratři
Nakladatel : Komenského evangelická fakulta bohoslovecká
Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()
A. Moorehead
- Montgomery
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 2002 ()
A. Moorehead
- Australskou divočinou
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
A. Moravia
- Třídílné zrcadlo
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
A. Moravia
- Agostino
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
A. Moravia
- Pozornosť
Nakladatel : Smena
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()
A. Moravia
- Římské povídky
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
A. Moravia
- La romana
Nakladatel : Bompiani
Rok vydání (číslo vydání) : 1992 ()
Popis : italsky
A. Moravia
- Pozornost
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Moravia
- Věci jsou věci
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
A. Moravia
- Světla Říma
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. Moravia
- Pozornost
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Morávková
- Křížová cesta Michaila Bulgakova
Nakladatel : Paseka
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
A. Morávková-Kancnýřová -
. . Práce ženy 5 sešitů
Nakladatelství : A. Morávková
A. Mostowicz
- My z kosmu
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
A. Moucha
- Správa knihovny
Nakladatel : Fr. Borový
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A. MUDr. Willant - Lékařské tajemství aneb Jak se nezbláznit a
Anotace : autoři skládají hold holistické medicíně, jelikož je východiskem z bludného kruhu závislosti na rozšířené medicíně školometské
Vyšlo : 14.05.2003
Počet stran : 123
Nakladatelství : Wiva CZ 2003
A. MUDr. Willant - Na co se ptaj - otázky z oblasti sexuálního života
Anotace : soubor nejčastějších otázek kladených žáky základních a středních škol v oblasti sexu, gynekologie, porodnictví a antikoncepce
Vyšlo : 20.05.2003
Počet stran : 61
Nakladatelství : Wanco 1996
A. Můller
- Úvod do vědy o politice
Nakladatel : Lunarion
Rok vydání (číslo vydání) : 1991 ()
A. Müllerová, J. B. Novák
- Karlínská invalidovna
Nakladatel : Výtvarný odbor Umělecké besedy
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Munthe
- Kniha o životě a smrti
Nakladatel : Václav Petr
Rok vydání (číslo vydání) : 1934 ()
A. Munthe
- Kniha o lidech a zvířatech
Nakladatel : Václav Petr
Rok vydání (číslo vydání) : 1933 ()
A. Munthe
- Kniha o životě a smrti
Nakladatel : Václav Petr
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A. Myrer
- Poslední kabriolet
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
A. Myščenko - Stadion na dvoře
Moskva,
1952,
dobrý stav,
orig. brož, obálka zašpiněná, po stranách odřená, listy zažloutlé, obsahuje čb. vyobrazení a nákresy,
77 stran,
Sport,
A. Myščenko-Stadion na dvoře
A. N. Axakov -
. . Animismus a spiritismus
Rok vydání : 1903
Nakladatelství : E. Beaufort
Počet stran : 800 stran
A. N. Kirpičnikov - Archeologie SSSR
Věda Leningradské oddělení, Leningrad,
1971,
velmi dobrý stav,
orig. brož., ta je mírně zažloutlá, obsahuje množství čb fotografií, vyobrazení a tabulek v příloze,
91 stran,
Historie,
A. N. Kirpičnikov-Archeologie SSSR
A. N. Tolstoj - Rus a Němec
Tiskové oddělení hlavní správy výchovy a osvěty při MNO,
1945,
celkově dobrý stav, obálka i listy mírně nažloutlé, některé listy nerozřezané,
orig. brožovaná vazba, Knihovna vojáka, svazek 16,
46 stran,
Militaria,
A. N. Tolstoj-Rus a Němec
A. Nemy - Anna Petrovna
Ústředni dělnické knihkupectví a nakladatelství( Ant. Svěcený), Praha,
1920,
nepříliš dobrý stav, potrhaná obálka, uvolněné a roztřepené listy,
orig. brož,
110 stran,
Legionářská literatura,
A. Nemy-Anna Petrovna
A. Nevins, H. Steele Commager
- A Pocket History of The United States
Nakladatel : Washington Square Press
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
Popis : anglicky
A. Niklitschek
- Technika života
Nakladatel : ČIN
Rok vydání (číslo vydání) : 1942 ()
A. Niklitschek
- Zázraky na každém kroku
Nakladatel : Čin
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
A. NIKLITSCHEK - TAG UND NACHT MIT DER KLEINCAMERA
Obrazové přílohy - 165 TABULÍ + 20 V TEXTU
Místo vydání - MNICHOV
Vydavatel - F. BRUCKMANN AG
Rok vydání - 1936
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 1
Vydání - 1.
A. Nin
- Die Tagebücher der Anais Nin 2
Nakladatel : Deutscher Taschenbuch Verlag
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
Popis : německy
A. Norden - Zákulisí německých dějin
Rovnost,
1949,
celkově velmi dobrý stav, obálka lehce zašpiněná a zejména na hranách odřená, nažloutlé listy,
orig. brožovaná vazba,
266 stran,
Historie,
A. Norden-Zákulisí německých dějin
A. North Whitehead
- Matematika a dobro a jiné eseje
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A. Novák
- Kino 1/1961
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
Popis : obrázkový filmový čtrnáctideník
A. Novák
- Kino 1/1968
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
Popis : obrázkový filmový čtrnáctideník
A. Novák
- Kino 1/1967
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
Popis : obrázkový filmový čtrnáctideník
A. Novák
- Kino 1/1964
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
Popis : obrázkový filmový čtrnáctideník
A. Novák
- Duch a národ
Nakladatel : Fr. Borový Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1936 ()
Popis : Kniha studií a podobizen
A. Novotný
- Grafické pohledy Prahy 1493 - 1850
Nakladatel : Václav Poláček
Rok vydání (číslo vydání) : 1945 ()
Popis : 2 sešity - 1 sešit grafiky
A. Novotný
- Pražské cechovní truhlice a korouhve
Nakladatel : V. Poláček
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Novotný
- Staropražské variace
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
A. Novotný
- Z Prahy doznívajícího baroka
Nakladatel : Atlas
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A. Novotný
- Z Prahy doznívajícího baroka
Nakladatel : Atlas
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A. Novotný - Staropražský dekameron
Vladimír Žikeš, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, na krajích odřený, pomačkaný, potrhaný a podlepený,
213 stran,
Beletrie a poezie,
A. Novotný-Staropražský dekameron
A. Omega - Sensační odhalení tajemství zednářských lóží
Dle posledních pramenů sestavil A. Omega. Nákladem Slovanské strany protižidovské, Praha (nedatováno). Celoplátěná slepá převazba, 157 stran. Některé stránky lepené, na některých jsou skrvny nezasahující do textu (obojí viz foto). Dobrý stav.
A. Ondřej
- Mineralogie díl I. Mineralogie všeobecná
Nakladatel : Státní pedagogické nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()
Popis : Vysoká škola chemická v Praze
A. Orlovská - Vaříme podle znamení zvěrokruhu
Anotace : kniha s podtitulem horoskop v kuchyni se snaží navrhnout typy jídel, která by měla být pro ta která znamení nejlákavější
Vyšlo : 18.01.2008
Počet stran : 183
Nakladatelství : Fontána 2007
A. Ornano
- Technika negativního procesu
Nakladatel : ČSFN Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A. Ort
- Jak se dostat k moci
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()
A. Osička, I. Podlauf - Anglicko-český slovník
ČSL Akademie věd, Praha,
1956,
velmi dobrý stav, desky odřené, mírně ušpiněné,
orig. celopl. vazba,
520 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. Osička, I. Podlauf-Anglicko-český slovník
A. P. Čechov
- Okamžiky
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
A. P. Čechov
- Tisíc a jedna vášeň
Nakladatel : Lidové nakl.
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 (1.)
A. P. Čechov
- Višňový sad
Nakladatel : Divadlo za branou
Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()
A. P. Čechov - MELANCHOLICKÝ DEKAMERON
Povídky.
Svět sovětů, Praha, 1964
136 stran, původní vazba, střední formát
2. vydání
Ilustrace : Stanislav Kolíbal.
Stav : obálka na natržena, podlepena, čisté, dobrý stav.
A. P. Čechov - Tři léta a jiné povídky
Přeložil Vítězslav Unzeitig. Vydal Josef R. Vilímek jako V. svazek Spisů A. P. Čechova. 192 stran, původní brož. Slušný stav, knižní blok rozpadlý na několik částí, obálka mírně pomačkaná a potrhaná na okrajích.
A. P. Čechov - Rasskazy
Melantrich, Praga,
1946,
velmi dobrý stav,
pův. brož je mírně zašpiněná, chybí strany 7-14,
208 stran,
Beletrie a poezie,
A. P. Čechov-Rasskazy
A. P. Čechov -
. . Drama na lovu
Rok vydání : 1997
Nakladatelství : Akropolis
Počet stran : 164 stran
A. P. Čechov - Bez názvu a jiné povídky
Jos. R. Vilímek, Praha,
velmi dobrý stav, lehce roztřepená hrana obálky,
orig. brož, přeložil Fr. Husák, 2. vydání,
198 stran,
Beletrie a poezie,
A. P. Čechov-Bez názvu a jiné povídky
A. P. Čechov - Melancholický Dekameron
Svět Sovětů, Praha,
1958,
velmi dobrý stav,
orig. vazba s přebalem, ten odřený na okrajích a lehce ušpiněný, ilustrace S. Kolíbal,
152 stran,
Beletrie a poezie,
A. P. Čechov-Melancholický Dekameron
A. P. Diezcanseco
- Plachetnice
Nakladatel : St. nakl. Krásné literarury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. P. Každan
- Náboženství a ateismus ve starověku
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A. P. Neuräutter - Promotio doctoralis A. I. Schamsky
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0095-1
EAN : 9788024600956
Formát :
80 stran,
16x9,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Reprint jedinečného dílka, které vyšlo u příležitosti promoce A.I. Schamského na doktora medicíny v pražském Karolinu roku 1711. Setkáváme se zde s vlastně nejstarším popisem tohoto ceremonielu v barokní éře, který navíc doprovází i ilustrující rytiny jednotlivých fází slavnosti, které jsou vůbec nejstaršími vyobrazení interiérů velké auly Karolina. Původní tisk je doplněn českým překladem a zasvěcenou studií profesora Josefa Petráně.
A. P. Neuräutter - Promotio doctoralis A. I. Schamsky
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0095-1
EAN : 9788024600956
Formát :
80 stran,
16x9,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Reprint jedinečného dílka, které vyšlo u příležitosti promoce A.I. Schamského na doktora medicíny v pražském Karolinu roku 1711. Setkáváme se zde s vlastně nejstarším popisem tohoto ceremonielu v barokní éře, který navíc doprovází i ilustrující rytiny jednotlivých fází slavnosti, které jsou vůbec nejstaršími vyobrazení interiérů velké auly Karolina. Původní tisk je doplněn českým překladem a zasvěcenou studií profesora Josefa Petráně.
A. P. Smirnov -
. . Skytové
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1980
Nakladatelství : Panorama
Počet stran : 208 stran
A. P. Smirnov -
. . Skytové
Rok vydání : 1980
Nakladatelství : Panorama
Počet stran : 204 stran
A. P. Smirnov - Skytové
Panorama, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je mírně odřený, v krajích pomačkaný, místy nepatrně natržený, 14 str. příloh barev. fotogr., 16 str. příloh černob. fotogr.,
203 stran,
Historie,
A. P. Smirnov-Skytové
A. P. Smirnov - Skytové
Panorama, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
pův. vazba s přebalem, ten je lehce odřený, v kraji nepatrně natržený, obsahuje 16 stran čb. a 16 stran barevné přílohy, 1. vydání,
240 stran,
Historie,
A. P. Smirnov-Skytové
A. P. Šlechta - Z pravěku do novověku
Průmyslová tiskárna, Praha,
1927,
velmi dobrý stav, hrany jsou mírně odřené a deska jednoho dílu trochu zašpiněná,
jeden svazek v pův. vazbě, dva jsou v polopl. převazbě, obsahuje např. dějiny Karlíků z Nežetic a jeho potomcích v exilu, Rozrod Pribinových a Kocelových dědiců a také genealogické mapy ,
Historie,
A. P. Šlechta-Z pravěku do novověku
A. P. Šlechta - Z pravěku do novověku
A. P. Šlechta, Praha,
1925,
dobrý stav, potrhané desky i hřbet, zažloutlé listy, místy ještě nerozřezané,
orig. brož. vazba, ,
152 stran,
Historie,
A. P. Šlechta-Z pravěku do novověku
A. P. Šplechta - Z pravěku do novověku
Albert Malíř,
1922,
nepříliš dobrý stav,
orig. brož., obálka zašlá a v okrajích potrhaná,
58 stran,
Historie,
A. P. Šplechta-Z pravěku do novověku
A. P. Tycho
- Tak mnoho cest
Nakladatel : Spolek Moravských Nakladatelů
Rok vydání (číslo vydání) : 2001 ()
Popis : Příručka o náboženství, sektách, New Age a nových duchovních směrech
A. P. Tycho - Tak mnoho cest
Nakladatel : Spolek moravských nakladatelů
ISBN : 80-238-7253-2
EAN : 9788023872538
Formát :
312 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Příručka o náboženstvích, sektách, New Age a nových duchovních směrech.
A. P. Tycho - Tak mnoho cest
Nakladatel : Spolek moravských nakladatelů
ISBN : 80-238-7253-2
EAN : 9788023872538
Formát :
312 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Příručka o náboženstvích, sektách, New Age a nových duchovních směrech.
A. P. Tycho -
. . Tak mnoho cest
Rok vydání : 2001
Nakladatelství : SMN
Počet stran : 308 stran
A. P. Tycho - Tak mnoho cest
Anotace : příručka o náboženství, sektách, New Age a nových duchovních směrech
Vyšlo : 19.06.2001
Počet stran : 308
A. P. W. Foster - Ďáblová rokle
Orbis, Praha,
1940,
dobrý stav, potrhaná obálka, celý sešit na několika místech natrhlý, zašpiněné stránky,
orig. sešit,
34 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. P. W. Foster-Ďáblová rokle
A. Palmgren
- Základy techniky valivých ložisek
Nakladatel : Tiskové podniky
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A. Parman - Geometrická koncepce v islámském umění
Nakladatel : Půdorys
ISBN : 978-80-7203-911-1
EAN : 9788072039111
Originál :Geometric Concepts in Islamic Art
Překlad : Radovan Lukášek
Formát :
166 stran,
31,5x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Tato publikace se soustřeďuje na aspekt islámského umění, který je poněkud méně známý a do jisté míry opomíjený, přesto však základní. Pravdou je, že využití geometrických schémat jako základu kompozice není jen jeho výlučnou metodou ve větším či menším rozsahu je obsaženo v každém tradičním umění na Západě i Východě. Tento princip se objevuje jak v gotických katedrálách, tak i v mandalách, jež jsou základem indické posvátné architektury. Nicméně právě v islámském umění byla tato posvátná geometrie rozvinuta v obrovském rozsahu a s hlubokou vnitřní logikou.
Kniha tedy není jen materiálem pro badatele v oblasti islámského světa a historiky umění, může se stát vzácnou inspirací umělcům, architektům, designérům a jistě ji uvítají všichni ti, pro které se společné kulturní dědictví lidstva ještě nestalo prázdným pojmem.
A. Parman - Geometrická koncepce v islámském umění
Nakladatel : Půdorys
ISBN : 978-80-7203-911-1
EAN : 9788072039111
Originál :Geometric Concepts in Islamic Art
Překlad : Radovan Lukášek
Formát :
166 stran,
31,5x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Tato publikace se soustřeďuje na aspekt islámského umění, který je poněkud méně známý a do jisté míry opomíjený, přesto však základní. Pravdou je, že využití geometrických schémat jako základu kompozice není jen jeho výlučnou metodou ve větším či menším rozsahu je obsaženo v každém tradičním umění na Západě i Východě. Tento princip se objevuje jak v gotických katedrálách, tak i v mandalách, jež jsou základem indické posvátné architektury. Nicméně právě v islámském umění byla tato posvátná geometrie rozvinuta v obrovském rozsahu a s hlubokou vnitřní logikou.
Kniha tedy není jen materiálem pro badatele v oblasti islámského světa a historiky umění, může se stát vzácnou inspirací umělcům, architektům, designérům a jistě ji uvítají všichni ti, pro které se společné kulturní dědictví lidstva ještě nestalo prázdným pojmem.
A. Pavel
- Náš první president
Nakladatel : Za svobodu
Rok vydání (číslo vydání) : 1928 ()
A. Pavlovič, P. Pohlei, M. Vencovská - Česko-ruský slovník
Sovětská encyklopedie, Moskva,
1967,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích mírně odřená, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba,
848 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. Pavlovič, P. Pohlei, M. Vencovská-Česko-ruský slovník
A. Pelc
- Obrazy a skutečnost
Nakladatel : Nakladatelství československých výtvarných umělců
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A. Pelc
- Obrazy a skutečnost
Nakladatel : Nakladatekství československých výtvarných umělců
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A. Perepeczko
- Bitva u ústí Rio de la Plata
Nakladatel : Laguna
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
A. Perepeczko
- Triumf a pád admirála von Spee
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 2000 ()
A. Pernot
- Teaching by Picture The Pernot Method
Nakladatel : Eslingen J. F. Schreiber
Popis : anglicky
A. Peterka a A. Sedlmayerová
- České středohoří
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. Petr - 13 polních her
vydala Junácká edice, Praha,
1946,
velmi dobrý stav, celá brož je zažloutlá, na titulní straně kus vystřižen, otisk razítka,
orig. brož, obrázky-autor,
84 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Petr-13 polních her
A. Pilát
- Mushrooms with 120 colour plates from water colours
Nakladatel : H. W. Bijl - Amsterdam
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
A. Pilát - V tropech u Guinejského zálivu
Vesmír, Praha,
1944,
velmi dobrý stav, desky jen mírně zašlé, na titulní straně nemístné podpisy,
orig. polopl. vazba, kniha obsahuje množství čb. fotografií,
176 stran,
Cestopisy,
A. Pilát-V tropech u Guinejského zálivu
A. Pilch
- Nočné prízraky
Nakladatel : NATAJOGA
Rok vydání (číslo vydání) : 1993 ()
Popis : napínavý ezoterický román, slovensky
A. Pitrmann
- Výtvarník rozmlouvá s divákem
Nakladatel : Josef Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1945 ()
A. Plaim, K. Kuch
- Vzpomínky Hitlerovy pokojské
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 2007 ()
A. Plechanov
- COBOL a operační systém OS
Nakladatel : Nakladatelství dopravy a spojů
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()
A. Plesu
- Guardi
Nakladatel : Meridiane Verlag
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
A. Plůdek
- Nepřítel z Atlantidy
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
A. Pludek
- Takových tisíc let / antimýtus /
Nakladatel : Blok
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
A. Pludek
- Nepřítel z Atlantidy
Nakladatel : Čs. spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
A. Pochop
- Krakonošova mísa a jiné pohádky a pověsti z horního Pojizeří
Nakladatel : Kruh
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
A. Podgórecki
- Základy sociotechniky
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Podlaha a E. Šittler - Soupis památek historických a uměleckých v Království českém od pravěku do počátku XIX. století
nákladem archeolog. komise při České akademii císaře F. J. pro vědy, slovesnost a umění, Praha,
1898,
velmi dobrý stav, nažloutlé listy mají roztřepené okraje, vyšisovaný obal je mírně skvrnitý, má potrhaný spodní okraj,
orig. brož, obsahuje 187 vyobrazení,
148 stran,
Historie,
A. Podlaha a E. Šittler-Soupis památek historických a uměleckých v Království českém od pravěku do počátku XIX. století
A. Podlaha, E. Šittler - Soupis památek - politický okres Karlínský
Soupis památek historických a uměleckých v Království českém od pravěku do počátku XIX. století, sv. XV.: Politický okres Karlínský. Vydala Archaeologická kommisse při České akdemii věd císaře Františka Josefa pro vědu, slovesnost a umění, Praha 1901. 351 stran, brož s původní přední a zadní stranou obálky, hřbet nahrazen bankovní lepenkou (mírně uvolněný). Velké množství vyobrazení v textu. Dobrý stav.
A. Podlaha, J. Čihák
- Průvodce metropolitním chrámem svatého Víta v Praze
Nakladatel : Josef Bartl
Rok vydání (číslo vydání) : 1935 ()
A. Pojevino - Historické písemnosti o Rusku
Moskva,
1983,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, listy jen nepatrně zažloutlé,
269 stran,
orig. cloth binding, very good condition, pages a little yellowed,
Historie,
A. Pojevino-Historické písemnosti o Rusku
A. Polách
- Odvrácená tvář moci, Zločiny českých králů
Nakladatel : Rybka Publishers
Rok vydání (číslo vydání) : 2008 ()
A. Popovskij
- Zákony života
Nakladatel : Osvěta
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 (1.)
A. Popovskij
- Zákony života - Pavlov a ti druzí
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A. Pospíšil
- Průmětnictví pro průmyslové školy stavební díl III.
Nakladatel : Státní nakladatelství Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A. Pospíšilová
- Cvičení paměti ve vyšším věku
Nakladatel : Ministerstvo práce a sociálních věcí
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
A. Pražák
- České obrození
Nakladatel : E. Beaufort
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Pražák
- Dějiny spisovné slovenštiny po dobu Štúrovu
Nakladatel : G. Voleský Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()
A. Pražák
- T.G.Masaryk k jeho názorům na umění hlavně slovesné
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 (3.)
A. Precioso
- Vědecké základy národohospodářského plánování
Nakladatel : Státní nakladatelství politické literatury
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Prévost
- Ta bílá růže z Veymontu
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A. Pristavkin
- Městečko za pět prstů
Nakladatel : Lidové nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()
A. Puškin
- Měděný jezdec
Nakladatel : ELK
Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()
A. R. Skutečský - Josef Vlastimil Kamarýt
nákladem táborských studujících na vysokých školách pražských, Tábor,
1867,
dobrý stav, zažloutlé listy, značně ušpiněný obal, potrhané okraje, při spodním okraji listů skvrna,
orig. brož, v příloze obsahuje čb. ilustraci ,
84 stran,
Historie,
A. R. Skutečský-Josef Vlastimil Kamarýt
A. Ransome - Boj o ostrov
Jos. Hokr, Praha,
velmi dobrý stav,
pův. celoplátěná vazba, ta je lehce zašpiněná, ilustrace L. Salač ,
279 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Ransome-Boj o ostrov
A. Řehoř-Hýskovský - Veselé příběhy ze života Jaroslava Haška
Ústřední dělnické nakl., Praha,
1925,
velmi dobrý stav,
poloplátěná převazba,
240 stran,
Beletrie a poezie,
A. Řehoř-Hýskovský - Veselé příběhy ze života Jaroslava Haška
A. Řehoř-Hýskovský - Veselé příběhy ze života Jaroslava Haška
Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha,
1925,
velmi dobrý stav,
orig. plátěná vazba, ta je zašpiněná, v krajích odřená, na hřbetu prasklá , věnování a podpis autora,
241 stran,
Beletrie a poezie,
A. Řehoř-Hýskovský - Veselé příběhy ze života Jaroslava Haška
A. Reise
- Historie Apolonii Regis Tyri
Nakladatel : LIPSIAE
Rok vydání (číslo vydání) : 1843 ()
Popis : latinsky
A. Remizov
- Hodiny a jiné prózy
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1999 ()
A. Ressel
- Mé cesty válkou
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
A. Rezek, J. Dolenský, J. Kosina - Obrázkové dějiny národu československého
Jos. R. Vilímek, Praha,
1923-24,
velmi dobrý stav,
pův. celoplátěné zdobené vazby, ty jsou mírně zašpiněnéna hřbetech lehce vyšisované, mírně nažloutlé kraje listů, obsahuje četné ilustrace v textu a čb. obr. přílohy,
904 stran,
Historie,
A. Rezek, J. Dolenský, J. Kosina-Obrázkové dějiny národu československého
A. Rezek, J. Dolenský, J. Kosina - Obrázkové dějiny národu československého
Jos. R. Vilímek, Praha,
1923-1924,
velmi dobrý stav, vazby jsou mírně zašpiněné, roztřepená tkanina v okrajích (převážně ve hřbetu), listy zažloutlé,
celopl. ilustrované vazby, 7. přepracované vydání, obrazy mj.: V. Černý, S. Hudeček, B. Kutina, E. Laufer, L. Marold, J. Vilímek, . . s přílohami, pův. vyobrazeními v textu, mapami, plány a snímky rukopisů,
364+544 stran,
Historie,
A. Rezek, J. Dolenský, J. Kosina-Obrázkové dějiny národu československého
A. Richter
- Renoir
Nakladatel : Henschelverlag Kunst und Gessellschaft
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
Popis : německy
A. Rivollet
- Maurice Chevalier vypravuje
Nakladatel : L. Mazáč
Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()
A. Robbe-Grillet
- Žárlivost
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Rosenberg
- Der Mythus des 20. Jahrhunderts
Nakladatel : Hodeneichen Verlag München
Rok vydání (číslo vydání) : 1940 ()
Popis : německy
A. Rozen
- Střepina v hrudi
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
A. Rükl
- Obrazy z hlubin vesmíru
Nakladatel : Artia
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
Popis : Atlas kosmických objektů
A. Rybakov
- Děti Arbatu
Nakladatel : Lidové nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()
A. Rýgl -
. . Geschichten aus der Alten Apotheke
Rok vydání : 2001
Počet stran : 94 stran
A. S. Batěk
- Chemické vzorce
Nakladatel : Jan Svátek Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1923 ()
A. S. Byattová - Matissova poselství
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-417-1
EAN : 9788073414177
Originál :The Matisse Stories
Překlad : Gisela Kubrichová
Formát :
134 stran,
17,5x12,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Svět tří povídek britské prozaičky A. S. Byattové se nám zprvu může zdát zvláštní a poněkud estétský. S jejich hrdinkami ale krok za krokem poznáme, že není jiný než ten, který žijeme my, jen barevnější, zabydlený rozmanitějšími tvary a bohatší obrazností. Jak jinak, když mu jako symbol i guru vládne Henri Matisse svými obrazy. Každý z nás má takový svět nadosah, jen přijmout, co nabízí umění, příroda a každý barevný den. Pro Byattovou se nepřítomnost barev rovná smrti ovšem barvy nejsou jen to, co je venku, ale především to, co nosíme v sobě.
A. S. Byattová - Posedlost
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7257-935-5
EAN : 9788072579358
Originál :Possession
Překlad : Milena Poláčková
Formát :
452 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)
Anotace : Příběh s takřka detektivní zápletkou je situovaný do univerzitního prostředí a prolínají se v něm osudy několika hrdinů ve dvou časových rovinách a s vtipem a místy až karikaturním nadhledem se v něm setkávají a konfrontují základní lidské hodnoty.
Jeden z nejlepších anglických románů 90. let 20. století, oceněný v r. 1990 prestižní cenou Booker Prize.
A. S. Byattová - Matissova poselství
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-417-1
EAN : 9788073414177
Originál :The Matisse Stories
Překlad : Gisela Kubrichová
Formát :
134 stran,
17,5x12,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Svět tří povídek britské prozaičky A. S. Byattové se nám zprvu může zdát zvláštní a poněkud estétský. S jejich hrdinkami ale krok za krokem poznáme, že není jiný než ten, který žijeme my, jen barevnější, zabydlený rozmanitějšími tvary a bohatší obrazností. Jak jinak, když mu jako symbol i guru vládne Henri Matisse svými obrazy. Každý z nás má takový svět nadosah, jen přijmout, co nabízí umění, příroda a každý barevný den. Pro Byattovou se nepřítomnost barev rovná smrti ovšem barvy nejsou jen to, co je venku, ale především to, co nosíme v sobě.
A. S. Byattová - Posedlost
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7257-935-5
EAN : 9788072579358
Originál :Possession
Překlad : Milena Poláčková
Formát :
452 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)
Anotace : Příběh s takřka detektivní zápletkou je situovaný do univerzitního prostředí a prolínají se v něm osudy několika hrdinů ve dvou časových rovinách a s vtipem a místy až karikaturním nadhledem se v něm setkávají a konfrontují základní lidské hodnoty.
Jeden z nejlepších anglických románů 90. let 20. století, oceněný v r. 1990 prestižní cenou Booker Prize.
A. S. Greer
- Zpověď Maxe Tivoliho
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 2006 ()
A. S. Jakovlev
- Příběhy ze života
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A. S. Makarenko
- Spisy
Nakladatel : Státní pedagogické nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
Popis : 1 + 2
A. S. Makarenko
- Kniha pro rodiče
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
A. S. Makarenko
- Metodika organisace výchovného procesu
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
A. S. Makarenko -
. . O výchově dětí v rodině
Rok vydání : 1951
Nakladatelství : SPN
Počet stran : 130 stran
A. S. Někrasov
- Dobrodružství kapitána Žvaniklina
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
A. S. Někrasov - Dobrodružství kapitána Žvanilkina
Vydal SNDK, Praha 1960 v edici KOD jako její 42. svazek. 157 stran, původní pevná vazba, přední strana desek je téměř odtržena od knižního bloku, jinak dobrý stav.
A. S. Někrasov - Dobrodružství kapitána Žvanilkina
SNDK, Praha,
1960,
velmi dobrý stav,
orig. laminovaná vazba, ta mírně zažloutlá, stránky také mírně zažloutlé, ilustroval Oldřich Jelínek a Adolf Born,
158 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. S. Někrasov-Dobrodružství kapitána Žvanilkina
A. S. Puškin
- Měděný jezdec
Nakladatel : Evropský kulturní klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()
A. S. Puškin
- Arion
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
Popis : Výbor z lyriky
A. S. Puškin
- Ruslan a Ludmila
Nakladatel : Šolc a Šimáček
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
Popis : báseň o šesti zpěvech
A. S. Puškin
- Kapitánova dcera
Nakladatel : V. Šeba
A. S. Puškin - Ruslan a Ludmila
Přeložil Jindřich Najman, ilustrovala Evženie Orlovová. Vydal Šolc a Šimáček, Praha 1937. Původní nakladatelská polopergamenová vazba se zlacením na přední straně desek a na hřbetu, 114 stran. Pěkný stav.
A. S. Puškin - Sebrané spisy
Moskva, Leningrad,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazby, desky po stranách trochu odřené, 6 svazků,
orig. cloth binding, very good condition, the folders at the sides disreputable, 6 books,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Sebrané spisy
A. S. Puškin - Povídky veršem a prózou
Melantrich, Praha,
1938,
dobrý stav,
orig. brož s přebalem, ten je zašpiněný, na krajích mírně potrhaný, volné listy,
252 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Povídky veršem a prózou
A. S. Puškin - Dubrovský
vyd. Život a práce, Praha,
1927,
velmi dobrý stav,
volná brož, lepená obálka,
102 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Dubrovský
A. S. Puškin -
. . Můj rodokmen
Rok vydání : 1937
Ilustrace : K. Svolinský
Počet stran : 22 stran
A. S. Puškin -
. . Trýzeň milosti (Výbor z díla)
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1978
Nakladatelství : Lidové nakladatelství
Ilustrace : Eva Bednářová
Počet stran : 504 stran
A. S. Puškin -
. . Cesta do Arzrumu
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1946
Nakladatelství : Nakl. mladých
Ilustrace : Václav Junek
Počet stran : 82 stran
A. S. Puškin -
. . A. S. Puškin-Výbor z díla
Vydání : 2. vydání
Rok vydání : 1981
Nakladatelství : Albatros
Ilustrace : Karel Műller
Počet stran : 576 stran
A. S. Puškin -
. . Chladný žár
Rok vydání : 2005
Nakladatelství : Dokořán
Počet stran : 80 stran
A. S. Puškin -
. . Kapitánská dcerka-Rusky
Rok vydání : 1969
Nakladatelství : Moskva
Počet stran : 108 stran
A. S. Puškin -
. . Eugen Oněgin
Rok vydání : 1956
Nakladatelství : SNKLHU
Počet stran : 300 stran
A. S. Puškin - Kapitánova dcerka
Evropský literární klub, Praha,
1937,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je na hřbetu lehce vyšisovaná a na zadní strane nepatrně zašpiněná, přebal chybí, dřevoryty Václav Fiala,
99 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Kapitánova dcerka
A. S. Puškin - EUGEN ONĚGIN
Poezie.
SNKLHU, Praha, 1956
299 stran, původní vazba, velký formát
9. vydání
Ilustrace : Josef Liesler.
Stav : věnování bývalému majiteli, obálka poškozena, otřepena, vzadu kousek chybí, vevnitř velmi dobrý stav.
A. S. Puškin - Trýzeň milosti
Lidové nakladatelství, Praha,
1978,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten na okrajích lehce pomačkaný a odřený, ilustrace Eva Bednářová,
498 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Trýzeň milosti
A. S. Puškin - Můj rodokmen
Průmyslová tiskárna, Praha,
1937,
velmi dobrý stav,
brož, ta je lehce zašpiněná, v horním kraji místy mírně natržená, původní litografie a typografick úprava-K. Svolinský,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Můj rodokmen
A. S. Puškin - Slečna selka
Supraphon, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. celokožená vazba, kolibří vydání, edice Lyra Pragensis, ilustrace Alena Laufrová, na titulní straně věnování propiskou,
70 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Slečna selka
A. S. Puškin - Kapitánova dcerka
Evropský literární klub, Praha,
1937,
dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, zažloutlý, na hřbetu z obou stran natržený, rozřezané listy, s 13 dřevoryty-Václav Fiala,
99 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Kapitánova dcerka
A. S. Puškin - Poesie
Leningrad,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách mírně odřené, listy na okrajích nepatrně zažloutlé, obsahuje několik čb. a barevných vyobrazení,
526 stran,
orig. cloth binding, very good condition, the folder a little dirty, at the sides a bit napless, pages at the sides a bit yellowed, with a few pictures in colour and black and white,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Poesie
A. S. Puškin - Jevgenij Oněgin
J. Otto, Praha,
1924,
velmi dobrý stav,
orig. celokožená vazba, desky mírně poškozené, se skvrnami, autorský exemplář ilustrovaný původními lepty ,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Jevgenij Oněgin
A. S. Puškin - Lyrika
Melantrich, Praha,
1936,
dobrý stav,
orig. brož s přebalem, ten je zašpiněný, na krajích místy mírně natržený, volné listy, v knize je místy lehce značeno tužkou,
272 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Lyrika
A. S. Puškin - Můj rodokmen
Průmyslová tiskárna, Praha,
1937,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka po stranách trochu odřená, původní litografie a typografick úprava-K. Svolinský,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškin-Můj rodokmen
A. S. Puškin/P. Čajkovský - Piková dáma
Opera o 3 dějstvích a 7 obrazech. Dle Puškina od M. Čajkovského. Z ruského přeložil V. J. Novotný. Hudba od P. Čajkovského. Praha, 47 stran. Původní brož, v půlce rozpadlá ve hřbetu. Velmi slušný stav.
A. S. Puškyn - Kapitánova dcerka
Evropský literární klub, Praha,
1937,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách odřený a místy trochu potrhaný, překlad Josef Kopta, obsahuje 13 dřevorytů Václava Fialy, typografická úprava, vazba a obálka dle návrhů Jindřicha Štýrského,
99 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Puškyn-Kapitánova dcerka
A. S. Serafimovič - Želzený potok
Družstevní práce, Praha,
1927,
velmi dobrý stav,
převazba, ta je zašpiněná, na krajích místy mírně odřená, nažloutlé listy, 10 ilustrací-Antotnín Slavíček,
261 stran,
Beletrie a poezie,
A. S. Serafimovič-Želzený potok
A. S. Suetin - Významní sovětští šachisté
Polymja , Minsk,
1984,
vlemi dobrý stav, lehce zažl. stránky, vrchní část obálky ve spodním rohu přelomená,
orig. brož, v ruském jazyce,
206 stran,
Sport,
A. S. Suetin-Významní sovětští šachisté
A. S. Urbanová
- Větrné zámky
Nakladatel : Krajské nakladatelství v Plzni
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
Popis : Kniha o mládí Václava Brožíka
A. S. Witteman
- Inteligence duše
Nakladatel : Pragma
Rok vydání (číslo vydání) : 2000 ()
Popis : Jak přijít na kloub jejímu skrytému řádu
A. Sacharov
- Stěpán Razin
Nakladatel : Lidové nakladatelství Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Popis : Kronika sedmnáctého století. Pravdivý příbeh o životě a smrti legendárního vůdce kozáckých povstání
A. Salač - Studie k historikům římské doby revoluční
Česká akademie věd a umění, Praha,
1924,
velmi dobrý stav, obálka na hřbetu a okrajích mírně tlačená,
orig. brož,
105 stran,
Historie,
A. Salač-Studie k historikům římské doby revoluční
A. Salmon
- Mobigliani
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Samarakis
- Omyl
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
A. Schaff
- Úvod do sémantiky
Nakladatel : Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
A. Schanzenbach, J. N. Stützle
- Obšírný život a utrpení Vykupitele našeho Ježíše Krista a panenské Matky Boží Marie
Nakladatel : H. Holcka v Opavě
Rok vydání (číslo vydání) : 1867 ()
A. Schlobohm
- Obrazy našich snů
Nakladatel : Knižní klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1997 ()
A. Schwarz - Bioenergetika - cvičení proti stresu-škola do kap.
Anotace : bioenergietika je moderní západní metoda povzbuzující celistvý rozvoj osobnosti, odbourávání stresu a povzbuzení životní energie
Vyšlo : 27.02.2004
Počet stran : 127
Nakladatelství : Alternativa 2004
A. Schwarz - Feldenkrais - cvičení pro zdraví /škola do kapsy/
Anotace : Feldenkraisova metoda jednoduchých cviků přináší uvědomění o pochodech v těle i mysli a je schopna zvýšit zdraví a harmonii.
Vyšlo : 15.09.2003
Počet stran : 118
Nakladatelství : Alternativa 2003
A. Schwarz - Jóga - škola do kapsy
Anotace : výběr jednodušších sestav a dechových cvičení, jež jsou naprosto neproblematické i pro člověka ze západu bez vedení učitele
Vyšlo : 09.02.2004
Počet stran : 120
Nakladatelství : Alternativa 2004
A. Schwarz - Qi Gong - škola do kapsy
Anotace : kniha pojednává o zjednodušeném tradičním čísnkém systému cvičení Qi gong (čchi kung), který její autoři nazvali Qi gong easy
Vyšlo : 07.06.2004
Počet stran : 122
Nakladatelství : Alternativa 2004
A. Schwarz - Šiatsu - japonská léčebná masáž (škola do kapsy)
Anotace : šiatsu je technika blízká akupunktuře využívá tlaku prstů k harmonizaci lidského organizmu jako prevenci před mnoha chorobami
Vyšlo : 15.12.2003
Počet stran : 113
Nakladatelství : Alternativa 2003
A. Sedláček
- Z hradů, zámků a podhradí
Nakladatel : Levné knihy KMa
Rok vydání (číslo vydání) : 2001 ()
A. Sedláček - Jan Žižka z Trocnova
Jaroslav Burian, Písek,
1906,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba, ta mírně zašpiněná, v krajích odřená, listy zažloutlé,
54 stran,
Historie,
A. Sedláček-Jan Žižka z Trocnova
A. Sedlmayerová
- Láskám hrozí smrt
Nakladatel : Severočeské nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
A. Sedlmayerová
- Každé jaro pampelišky
Nakladatel : Čs. spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
A. Seghersová
- Výlet mrtvých dívek
Nakladatel : SNKLU
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Seghersová
- Hořké ráno
Nakladatel : Rudé právo
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A. Six - OPRAVA TELEVÍZOROV ?
Nič jednoduchšie!
Slovensky.
Alfa, Bratislava, 1969
168 stran, lamino vazba, střední formát
3. vydání
Obsahuje nákresy.
Stav : velmi dobrý.
A. Slavík - Stručný dějepis akademického čtenářského spolku v Praze
Akademický čtenářský spolek, Praha,
1869,
dobrý stav, titulní strana zašpiněná a u hřbetu zpevněná papírovou páskou, na hřbetu nalepen štítek, na několika listech jsou drobné skvrnky, lehce rozvolněná vazba,
kartonová převazba, plátěný hřbet,
42 stran,
Historie,
A. Slavík-Stručný dějepis akademického čtenářského spolku v Praze
A. Sládkovič
- Marína
Nakladatel : Tatran
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A. Sládkovič
- Marína
Nakladatel : SVTL
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Snyckers
- Duden Français
Nakladatel : Bibliographisches Institut AG
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
Popis : francouzský ilustrovaný slovník
A. Solženicyn - Ve vyšším zájmu
Svět sovětů, Praha ,
1964,
velmi dobrý stav,
pův. celoplátěná vazba, papírový přebal, ten je lehce zašpiněný, zažloutlý, na krajích místy mírně potrhaný, 1. vydání,
148 stran,
Beletrie a poezie,
A. Solženicyn-Ve vyšším zájmu
A. Sophia Marashinsky - Orákulum Grálu (kniha a 33 karet)
Anotace : divinační karty vycházející ze 33 božských aspektů Ženství (mír, touha, sdílení, ) shodujích se se základem legend o Grálu
Vyšlo : 20.11.2009
Nakladatelství : Synergie 2009
A. Sorel
- Doktor chebský
Nakladatel : Theodor Mourek
Rok vydání (číslo vydání) : 1876 ()
A. Sosche
- Mailand
Nakladatel : Liepzig
Rok vydání (číslo vydání) : 1904 ()
Popis : německý
A. Soukup - Chemie v domácnosti
Jos. R. Vilímek, Praha,
velmi dobrý stav, zažl. obálka, rozřep. okraje,
orig. brož,
32 stran,
Přírodní vědy,
A. Soukup-Chemie v domácnosti
A. Sova
- Krvácející bratrství rozjímání ranní i navečerní
Nakladatel : Hejda a Tuček
A. Sova
- Pozdrav bouřlivé noci
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
A. Sova
- Pankrác Budecius, kantor
Nakladatel : Čs. spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Sova
- Z mého kraje, Soucit i vzdor
Nakladatel : Čs. spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
A. Sova
- Lyrika lásky a života
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
A. Sova
- Tóma bojar
Nakladatel : Hejda Tuček
Rok vydání (číslo vydání) : 1910 ()
A. Sova - Výprava chudých
Jazyk: Čeština
Počet stran: 464
A. Sova - Povídky a menší črty
Hejda Tuček, Praha,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích mírně odřená, lehce zašpiněná, listy nažloutlé, místy lehce skvrnité,
celopl. vazba se zlacením,
240 stran,
Beletrie a poezie,
A. Sova-Povídky a menší črty
A. Sova - Básníkovo jaro
O. Štorch-Marien, Praha,
1921,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka v dolním kraji potrhaná, uvolněné listy,
103 stran,
Beletrie a poezie,
A. Sova-Básníkovo jaro
A. Sperry -
. . Plachetnicí dvěma oceány
Nakladatelství : Josef Hokr
Počet stran : 212 stran
A. Speyer - Deutsche Schmetterlingskunde für Anfänger
Alfred Oehmigke, Leipzig,
1879,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba, desky jsou lehce odřené a mírně zašpiněné, s 13 vyobrazeními v textu a 228 vyobrazeními na 16 bar. tabulích podle orig. akvarelů Philippa Kliera,
239 stran,
sehr gut erhalten, orig. Halbleinenband, Deckel ist leicht schmutzig und abgesch iuml rft, mit 13 Abbildungen im Texte und 228 Abbildungen auf 16 Tafeln in naturgetreuem Farbendruck nach Original-Aquarellen von Philipp Klier,
Přírodní vědy,
A. Speyer-Deutsche Schmetterlingskunde für Anfänger
A. Steffen - Krise v životě umělcově
F. Topič, Praha,
1928,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněná a pomačkaná obálka, na hřbetu odřená, nažloutlé listy, při krajích roztřepené,
orig. brož. vazba, grafická úprava Cyril Bouda,
73 stran,
Historie,
A. Steffen-Krise v životě umělcově
A. Sterring - Kletba na ranči
Melantrich, Praha,
1940,
dobrý stav, obálka je zažloutlá až skvrnitá, pomačkaná, zašpiněná, ve hřbetu mírně popraskaná a ve spodní části přelepená izolepou, listy velmi zažloutlé až skvrnité, místy zašpiněné, uvolněné od obálky,
orig. sešit,
44 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Sterring-Kletba na ranči
A. Stifter
- Vítek
Nakladatel : Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
A. Stifter
- Pozdní léto
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Stifter
- Starý mládenec
Nakladatel : Velehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
A. Stil
- Plenění
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A. Stránská
- Obr dobráček
Nakladatel : Ogham
Rok vydání (číslo vydání) : 1995 ()
A. Strinberg
- Osamělý
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A. Strinberg
- Syn služky
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Strindberg
- Syn služky
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A. Strkala, J. Černý -
. . Práce číšníka u stolu hosta
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1982
Nakladatelství : Merkur
Počet stran : 232 stran
A. Strugackij, B. Strugackij - MILIARDU LET P 344 ED KONCEM SVĚTA
Sci-fi.
Svoboda, Praha, 1985
613 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : dobrý
A. Strugackij, B. Strugackij - Kulhavá osud
Odeon, Praha,
1989,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, prvních pár listů je velmi lehce pokroucených,
391 stran,
Beletrie a poezie,
A. Strugackij, B. Strugackij-Kulhavá osud
A. Stuart Mason - Člověk a hormony
Odeslání do 24 hodin. Panorama.1.vydání, 1980, 250stran
A. Stuchlík
- Moderní ložiskový kov
Nakladatel : Klub inženýrů a stavitelů
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Sturm, K. Kalivoda, F. Dvořák - Hodiny vlastivědy ve 3., 4. a 5. školním roce
Antonín Dědourek, Třebechovice pod Orebem,
1931,
dobrý stav,
orig. sešity, ty jsou mírně zašpiněné, v krajích a na hřbetech odřené a potrhané, kompletní ročník,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. Sturm, K. Kalivoda, F. Dvořák-Hodiny vlastivědy ve 3., 4. a 5. školním roce
A. Suarés
- Kondotierova cesta do Benátek
Nakladatel : Rudolf Škeřík
Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()
A. Suchotin
- Rytmy a algoritmy
Nakladatel : Smena
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()
Popis : slovensky
A. Summers
- Bohyňa
Nakladatel : Smena
Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()
Popis : slovensky Tajné životy Marilyn Monroe
A. Svoboda, A. Tučková - ČESKOSLOVENSKO
Země neznámá.
2 svazky.
Orbis, Praha, 1966, 1967
544 + 535 stran, původní vazba, malý formát
2. a 3. vydání.
Stav : dobrý
A. Svoboda, A. Tučková -
. . Putování Československem
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1960
Nakladatelství : Orbis
Počet stran : 340 stran
A. Svoboda, A. Tučková -
. . Československo země neznámá
Rok vydání : 1960
Nakladatelství : Orbis
Počet stran : 539 stran
A. Swiderková - Sedm Kleopater
Kniha o sedmi Kleopatrách nám dá informace o Kleopatře z Egypta, ale i méně známých ženách stejného jména, jako je např. sestra Alexandra Velikého. Kapitoly popisují životy těchto žen a jejich osudy, je doplněna obrazovými přílohami.
Vydavatel : Panorama
A. Szczypiorski
- Selbstportrait mit Frau
Nakladatel : Diogenes
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
Popis : německy
A. Świderková
- Helada králů
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
A. Šerberová
- Manekýnka
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A. Škarda
- Československá fotografie II - 1932
Nakladatel : Fotografický obzor v Praze
A. Škarda
- Československá fotografie I - 1931
Nakladatel : Fotografický obzor v Praze
A. Šourková
- Fotorádce - dítě před objektivem
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A. Šťastný
- Praha magická
Nakladatel : Panorama
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
A. Švehla, J. Basch - Všeobecný zákoník obchodní
platný v Čechách, na Moravě a ve Slezsku a československý zákon směnečný se zákony doplňujícími. Čtvrté vydání, Všehrd Praha, 1937 jako čtvrtý svazek Československých zákonů. 519 stran, původní celoplátěná vazba se zlacením na přední straně desek a ve hřbetu. Velmi dobrý stav.
A. Tabarant -
. . Manet
Počet stran : 16 stran
A. Technik
- Tuláci věčné krve
Nakladatel : Mladá Fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
A. Teena - Das Land Israel
1919,
dobrý stav, vazba je odřená, pomačkaná a zašpiněná, listy zažloutlé,
orig. sešit, v němčině,
46 stran,
Cestopisy,
A. Teena-Das Land Israel
A. Th. Christ
- Homers Ilias
Nakladatel : Verlag von F. Tempsky
Rok vydání (číslo vydání) : 1905 ()
Popis : in verkürzter ausgabe, für den schulgebrauch
A. Th. Christ
- Hommers Odyssee in verkürzter ausgabe
Nakladatel : Prager Verlags
Rok vydání (číslo vydání) : 1920 ()
Popis : německy, řecky
A. Thein
- Klerikální vydra Symfonie hněvů a různic
Nakladatel : Československé akc. Tiskárny Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()
A. Thomson
- Předpovídání budoucího
Nakladatel : Moskva
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Popis : rusky
A. Tichý
- Nás živé nedostanou
Nakladatel : Severočeské nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
Popis : Historie parašutistické skupiny Antimony
A. Toffler
- Future Shock
Nakladatel : Pan Books
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
Popis : anglicky
A. Toffler
- The Third Wave
Nakladatel : Pan Books
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
Popis : anglicky
A. Tolstoj
- Paprsky smrti inženýra Garina
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
A. Tolstoj
- Petr Veliký
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
Popis : 1 + 2
A. Tolstoj
- Paprsky inženýra Garina
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
A. Treger - Inside the European Union
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-156-4
EAN : 9788073351564
Formát :
200 stran,
20,5x14,5cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Učebnice angličtiny pro středně pokročilé až pokročilé studenty je zaměřena na problematiku Evropské unie. S využitím originálních unijních textů, záznamů projevů i tiskových zpráv seznamuje s jazykem oficiálních dokumentů a se základními tématy, jako je podnikání, sociální politika, zdravotní péče, právní otázky a mnoho dalších. Její předností je, že nejen rozvíjí schopnost porozumět tomuto specifickému vyjadřování, ale že se uživatel také naučí o této problematice diskutovat.
Učebnici využijí studenti ekonomických oborů, práva, politologie a žurnalistiky i uchazeči o práci v některé z unijních institucí.
A. Treger - Inside the European Union
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-156-4
EAN : 9788073351564
Formát :
200 stran,
20,5x14,5cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Učebnice angličtiny pro středně pokročilé až pokročilé studenty je zaměřena na problematiku Evropské unie. S využitím originálních unijních textů, záznamů projevů i tiskových zpráv seznamuje s jazykem oficiálních dokumentů a se základními tématy, jako je podnikání, sociální politika, zdravotní péče, právní otázky a mnoho dalších. Její předností je, že nejen rozvíjí schopnost porozumět tomuto specifickému vyjadřování, ale že se uživatel také naučí o této problematice diskutovat.
Učebnici využijí studenti ekonomických oborů, práva, politologie a žurnalistiky i uchazeči o práci v některé z unijních institucí.
A. Treuberg -
. . V zemi divochů
Nakladatelství : Karel Šolc
Počet stran : 112 stran
A. Truhlář, K. Hrdina, J. Hejnic, J. Martínek - Rukověť humanistického básnictví v Čechách a na Moravě od konce 15. do začátku 17. století
Academia, Praha,
1982,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba v ochr. fólii, desky jsou lehce zašpiněné,
603 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. Truhlář, K. Hrdina, J. Hejnic, J. Martínek-Rukověť humanistického básnictví v Čechách a na Moravě od konce 15. do začátku 17. století
A. Trýb
- Císař chudých
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
A. Turkov
- Alexander Blok
Nakladatel : Obzor
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
A. Turnerová
- Historie pekla
Nakladatel : JOTA
Rok vydání (číslo vydání) : 1995 ()
A. Tuszyńska
- Singr Krajiny Paměti
Nakladatel : H H
Rok vydání (číslo vydání) : 2006 ()
A. Tvardovskij
- Za dálkou dálka
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A. Tvardovskij
- Lyrika
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A. Tvardovskij
- Na onom světě
Nakladatel : NPL
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Tvardovskij
- Voják Ťorkin
Nakladatel : Svět sovětů
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
A. u. M. Graef - Moderne Thüren und Thore aller Anordnungen
Verlag von Bernh. Friedr. Voigt, Leipzig,
1900,
velmi dobrý stav, lehce zašpiněné desky, na titulním listě drobné hnědé skvrny,
orig. desky, 2. vydání, 16 text. stran a 24 barev. rozkládacích příloh velikosti A3,
16 stran,
sehr gut erhalten, 24 lose Tontafeln, zweite vollst. neubearb. Auflage,
Umění/Architektura,
A. u. M. Graef-Moderne Thüren und Thore aller Anordnungen
A. U. Ramakrishnan - Homeopatický přístup k léčbě rakoviny
Anotace : homeopatický přístup hlavní léky používané při léčbě rakoviny druhy rakoviny, u nichž byla homeopatická léčba úspěšná
Vyšlo : 15.09.2005
Počet stran : 316
Nakladatelství : Alternativa 2005
A. Ulč - V prachu cirkusu i pouště
Emil Kosnar, Plzeň,
1948,
dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, odřený, potrhaný, nažloutlé listy, ilustrace-J. Černý-Klatovský,
184 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Ulč-V prachu cirkusu i pouště
A. V. Amfitěatrov - Začarovaná step
L. Bradáč, Praha,
1924,
celkem dobrý stav,
orig. brož., uvolněné blohy listů, obálka zašlá,
201 stran,
Beletrie a poezie,
A. V. Amfitěatrov-Začarovaná step
A. V. Amfitěatrova
- Dámy a ženy
Nakladatel : J. Otto
Rok vydání (číslo vydání) : 1925 ()
A. V. Arcichovskij, V. I. Borkovskij - Novgorodské písemnosti na březové kůře
Moskva,
1958,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je zašpiněná, silně zažloutlá, zažloutlé listy,
154 stran,
Historie,
A. V. Arcichovskij, V. I. Borkovskij-Novgorodské písemnosti na březové kůře
A. V. Bejček - Slovník česko-španělský a španělsko-český
A. Neubert, Praha,
1930,
velmi dobrý stav, jen lehce odřená vazba, nažloutlé listy, prasklý spoj za tit. str. a předposlední dvojlist,
celopl. vazba se zlacením,
384 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. V. Bejček-Slovník česko-španělský a španělsko-český
A. V. Frič
- Strýček indián
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. V. Frič - INDI Aacute NI JIŽNÍ AMERIKY
Cestopis.
Orbis, Praha, 1977
256 stran textu, 64 stran černobílé přílohy, původní vazba, velký formát
4. vydání
Stav : obálka zažloutlá, mírně otřepená, uvnitř dobrý stav.
A. V. Frič - Hadí ostrov
SNDK, Praha,
1967,
velmi dobrý stav,
orig. sešit, ten je v krajích lehce odřený, ilustroval Zdeněk Burian,
80 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. V. Frič-Hadí ostrov
A. V. Frič -
. . Strýček Indián
Rok vydání : 1956
Nakladatelství : SNDK
Ilustrace : Zdeněk Burian
Počet stran : 178 stran
A. V. Hnojka - Tělo lidské s ohledem na duši lidskou
Bedřich Rohlíček, Praha,
1853,
velmi dobrý stav!,
poloplátěná převazba,
160 stran,
Přírodní vědy,
A. V. Hnojka-Tělo lidské s ohledem na duši lidskou
A. V. Jefimov - Z DĚJIN VELKÝCH RUSKÝCH ZEMĚPISNÝCH OBJEVŮ
Ruští cestovatelé a ruská zeměpisná věda objevuje v 17. a 18. století východní Sibiř, ostrovy a země při Ledovém a Tichém oceánu.
Slovanské nakladatelství, Praha, 1952
228 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Uvnitř vevázané skládací mapy, ilustrováno.
Stav : obálka poškozená, kousek chybí-viz sken, uvnitř na předsádce skvrna, jinak dobrý stav.
A. V. Jefimov, S. S. Galkin, L. S. Zubok, F. I. Notovič, V. M. Chvostov - Dějiny novověku
Státní nakladatelství, Praha,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. brož. vazby, lehce zažloutlé a odřené, mírně se rozlepují,
390 stran,
Historie,
A. V. Jefimov, S. S. Galkin, L. S. Zubok, F. I. Notovič, V. M. Chvostov-Dějiny novověku
A. V. Kotov - Kitjsko-russkij slovar-minimum
Vydavatel : Izdatelstvo Russkij jazyk
Rok vydání: 1974
Jazyk: Ruština
Počet stran: 429
A. V. Lunačarskij -
. . Umění je živé
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1958
Nakladatelství : Československý spisovatel
Počet stran : 164 stran
A. V. Mišulin
- Dějiny starověku
Nakladatel : Státní nakladatelství v Praze
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A. V. Mišulin
- Spartakus
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
A. V. Novák - Svody tropů
Nakl. knih A. V. Nováka, Praha,
1928,
velmi dobrý stav,
celoplátěná zlacená vazba, pův. obálka vevázána, obsahuje 1 čb. přílohu,
175 stran,
Beletrie a poezie,
A. V. Novák-Svody tropů
A. V. Novák - Tropické noci
velmi dobrý stav, lehce nažloutlá, pouze přední část, trošku křivé ostřižení v okraji,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. V. Novák-Tropické noci
A. V. Novák - Z dalekých krajů II.
Nakladatelství knih cestovatele A. V. Nováka, Horní Černošice,
1946,
dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je zašpiněný, po stranách a na hřbetě potrhaný, listy na okrajích trochu zažloutlé, obálka Zdeněk Burian, 1. vydání,
192 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. V. Novák-Z dalekých krajů II.
A. V. Novák - Láska na palubě Amazonky
Nakl. knih A. V. Nováka, Praha,
1929,
velmi dobrý stav,
celoplátěná zlacená vazba, pův. obálka vevázána,
166 stran,
Beletrie a poezie,
A. V. Novák-Láska na palubě Amazonky
A. V. Novák - Tahiti
A. V. Novák, Horní Černošice u Prahy,
1931,
dobrý stav, přwebal je v okrajích mírně potrhaný a pomačkaný, drobné oděrky, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 2. vydání,
202 stran,
Cestopisy,
A. V. Novák-Tahiti
A. V. Novák - Japonské jaro
nakladatelství knih cestovatele A. V. Nováka, Praha,
1932,
velmi dobrý stav, zažloutlé listy, některé jsou lehce ušpiněné, desky jsou mírně odřené a také ušpiněné,
orig. celoplátěná vazba, na titulní straně je podpis autora, 11 obrazů v přílohách a 122 vyobrazení v textu,
284 stran,
Cestopisy,
A. V. Novák-Japonské jaro
A. V. Novák - Povídky z Tahiti
Nakladatelství knih A. V. Nováka, Horní Černošice,
1947,
velmi dobrý stav, mírně zažl. stránky, deskylehce odřené na hranách, na přední straně nalepená orig. obálka-ta je rovněž mírně odřená,
polopl. převazba,
244 stran,
Beletrie a poezie,
A. V. Novák-Povídky z Tahiti
A. V. Rellos - Mluvící kniha
Knihkupectví v Praze II., Žitná 9,
dobrý stav, natržená a odřená obálka,
orig. reklamní sešit,
10 stran,
Společenské vědy,
A. V. Rellos-Mluvící kniha
A. V. Šmilovský - Spisy výpravné I. až VIII. svazek
Nové původní úplné vydání, Šolc a Šimáček Praha 1923, 8 svazků
A. V. Zony - Veselý kroužek
Velká snůška šprýmů, žertů, hádanek, rozmarných her atd. Nakl. A. Neubert, Jilemnice, nedatováno. Původní brož, 95 stran. Dobrý stav.
A. Vahlenová
- Sedm divů světa
Nakladatel : Horizont
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
A. Vallentinová
- Picasso
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A. Vandrovec - Praktický rádce domovníka a vrátného
Domovnický zákn, práva a povinnosti domovníka Praha, 1934. Původní brož, 32 stran. Dobrý stav.
A. Válek a kol.
- Chronické selhání ledvin
Nakladatel : Avicenum
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
A. Váša - V. Váša
- Rukověť pro řidiče motorových vozidel
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
A. Vášová
- Blíženci z Gemini
Nakladatel : Mladé letá
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
Popis : slovensky
A. Velhartický
- Marobud
Nakladatel : Šolc a Šimáček
Rok vydání (číslo vydání) : 1930 ()
A. Velhartický - Za lásku a za kříž
Román z dob křižáckých válek. Vydal Šimáček, Praha 1917. Původní celoplátěná nakladatelská vazba se zdobenou přední stranou desek, 255 stran. Desky lehce zašpiněné, dobrý stav.
A. Verbickaj - Z bouřné doby
Družstvo Máje, Praha,
1921,
dobrý stav,
orig. brož., obálky v okrajích pomačkané, nerozřezané listy,
Beletrie a poezie,
A. Verbickaj-Z bouřné doby
A. Verbická - Klíče ke štěstí
Jos. R. Vilímek, Praha,
dobrý stav,
orig. brož., nerozřezané listy, některé v okrajích pomačkané,
308 stran,
Beletrie a poezie,
A. Verbická-Klíče ke štěstí
A. Veverka - Boj o vrcholy
J. Doležal, Červený Kostelec,
1943,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, lehce pomačkaná v okrajích, listy nažloutlé, uvolněné z vazby,
orig. brož,
128 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Veverka-Boj o vrcholy
A. Vinš
- Mrtvý úsek
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
A. Vivaldi -
. . Koncerty pro flétnu, smyčcové nástroje a continu
Rok vydání : 1983
Nakladatelství : Supraphon
A. Vojtěch
- Praha kamenný sen
Nakladatel : Toužimský Moravec
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
A. Vojvůvka
- Valašské elegie
Nakladatel : J. Jícha Brno
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
A. Vojvůvka
- České martyrium 1938 - 1942
A. Voltaire - Karel XII. král švédský I., II.
Vesmír, Praha,
1925-26,
velmi dobrý stav,
poloplátěná převazba, kartonové desky,10 obr. v příloze ,
116+120 stran,
Historie,
A. Voltaire-Karel XII. král švédský I., II.
A. von Arnim
- Mužíček z mandragory
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
A. von Arnim, C. Brentano
- Chlapcův kouzelný roh
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Popis : Staré německé písně, výbor
A. von Arnim, C. Brentano
- Chlapcův kouzelný roh
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
A. von Wegereb
- Das Französische Gelbbuch von 1914
Nakladatel : Berlin
Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()
Popis : Mezinárodní diplomatická korespondence, 1. sv. válka
A. Vostrá
- Vlažná vlna
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
A. Voznesenskij
- Trojuholníková hruška
Nakladatel : Slovenský spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
A. Vrbová
- Když kohout dozpíval
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
A. Vrbová
- V erbu lvice - Kronika o paní Zdislavě
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
A. Vrbová
- Pod kardinálskou pečetí
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
A. Vrbová
- Všechny krásy světa
Nakladatel : Čs. spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A. Vvěděnský
- O holčičce Máše
Nakladatel : Dětská kniha Moskva
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Vyskočil
- Dílo Karla Hynka Máchy
Nakladatel : R. Škeřík
Rok vydání (číslo vydání) : 1929 ()
A. Vyskočil
- Kryštof Kolumbus - život a význam objevitele globu
Nakladatel : Světový literární klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1945 ()
A. Vyskočil
- Kryštof Kolumbus
Nakladatel : Světový literární klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1945 ()
Popis : Život a význam objevitele globu
A. W. Palmer - A Dictionary of Modern History 1789-1945
Penguin Books ,
1965,
velmi dobrý stav,
lepená brož,
364 stran,
Historie,
A. W. Palmer-A Dictionary of Modern History 1789-1945
A. Weigert, H. Zimmermann -
. . ABC der Astronomie
Rok vydání : 1960
Nakladatelství : F. A. Brockhaus
Počet stran : 400 stran
A. Wellmer
- K dialektice moderny a postmoderny. Kritika rozumu po Adornovi
Nakladatel : Dauphin
Rok vydání (číslo vydání) : 2004 ()
A. Werth
- Moskevský válečný deník
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A. Werth
- Moskevský válečný deník
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A. Wilkes, J. Shackell - Začínáme s italštinou
Jiří Fraus, Plzeň,
1993,
velmi dobrý stav,
orig. lamin. vazba, 1. vydání,
48 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A. Wilkes, J. Shackell-Začínáme s italštinou
A. Williams, Carlo Alisat - Eldorado severu, Zlatokopové v Aljašce
Česká grafická Unie, Praha,
1921,
dobrý stav ,
orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích nažloutlá a odřená, místy natržená, listy jsou uvolněné, obsahuje 7 obrazů a mapku,
80 stran,
Cestopisy,
A. Williams, Carlo Alisat-Eldorado severu, Zlatokopové v Aljašce
A. Wingate - Služebník nejmocnějšího
Elzevir, Praha,
1930,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, na celém hřbetě slepovaná, na krajích lehce odřená a místy mírně natržená, volné zažloutlé listy,
348 stran,
Beletrie a poezie,
A. Wingate-Služebník nejmocnějšího
A. Z. Manfred
- Napoleon Bonaparte
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
A. Zapp - Pozdní láska
Popularia, Praha,
velmi dobrý stav, okraje ušpiněné, mírně pomačkané, místy natržené, nerozřezané stránky,
orig. brož,
204 stran,
Beletrie a poezie,
A. Zapp-Pozdní láska
A. Zápotocký
- Bouřlivý rok 1905
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
A. Zápotocký
- Vstanou noví bojovníci
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
A. Zápotocký
- Vstanou noví bojovníci
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Zápotocký
- Rudá záře nad Kladnem
Nakladatel : Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
A. Zápotocký
- Rozbřesk
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
A. Zápotoský
- Vstanou noví bojovníci
Nakladatel : ROD
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A. Závodník - O stavbě a udržování silnic v době minulé
a přítomné. Nákladem vlastním, Brno 1928. Původní brož, 41 stran. Dobrý stav.
A. Zázvorka
- Breviář správného chlapce
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
A. Zeman - Doss Alto
velmi dobrý stav, drobné oděrky v okrajích, malá trhlinka (cca 0,5 cm) v horním okraji, pouze přední část,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Zeman-Doss Alto
A. Zeman - Hrdinové od Arrasu
velmi dobrý stav, v levém okraji drobné oděrky a stopy pomačkání, pouze přední část,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A. Zeman-Hrdinové od Arrasu
A. Zhoř
- Poctivý abé
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
Popis : Vyprávění o životě Abrahama Lincolna
A. Zweig
- Mladá žena z roku 1914
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
A. Zweig
- Mladá žena z roku 1914
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A. Zweig
- Spor o seržanta Gríšu
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
A. Zweig
- Mladá žena z roku 1914
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
A. Zweig
- Spor o seržanta Gríšu
Nakladatel : Mír
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A. Zweig
- Soutěskou k svobodě
Nakladatel : Mír
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A. Zweig
- Einsetzung eines Königs
Nakladatel : Aufbau-Verlag
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
Popis : německy
A. Zweig
- Dozrál čas
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
A. Zweig
- Nastolení krále
Nakladatel : SNKL
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A. Zweig
- Mladá žena z roku 1914
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A. Zych, J.Funke, J. Ehm, K.Hájek, V.Chochola, M. Hák, F. Drtikol, K. Ludwig - Akt v české fotografii
Orbis, Praha,
1967,
velmi dobrý stav, obálka mírně zažloutlá, mírně ušpiněna, na přední straně nažloutlá skvrna,
orig. fotografie v papírové obálce, úvodní studie Karel Dvořák,
Fotografie/Film,
A. Zych, J.Funke, J. Ehm, K.Hájek, V.Chochola, M. Hák, F. Drtikol, K. Ludwig-Akt v české fotografii
A. Židan - B. Milobar
- Radioamatérské prístroje s tranzistormi
Nakladatel : Alfa
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A. Žipek
- Válka národů 1914 - 1918 a účast českého národa v boji za svobodu - 5 dílů
Nakladatel : F. Žďárský
Rok vydání (číslo vydání) : 1921 ()
A.. Gailit - Touha
Meteor, Praha,
1935,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je zašpiněná, v krajích lehce pomačkaná, u hřbetu cca 2 cm odtržené,
231 stran,
Beletrie a poezie,
A.. Gailit - Touha
A.a V. Zykmundovi - Díváme se na obrazy
Nakl. čsl. výtvarných umělců, Praha,
1956,
velmi dobrý stav, přebal je lehce zašpiněný a v krajích místy nepatrně zašpiněný,
orig. celopl. vazba s přebalem, obsahuje 63 vyobr. v textu a 32 příloh čb. reprodukcí,
67 stran,
Umění/Architektura,
A.a V. Zykmundovi-Díváme se na obrazy
A.A. Bykov - Monety kitaja
Čína, čínské mince a jiná platidla.Bohatě illustrováno.
Rok vydání: 1969
Jazyk: Ruština
Počet stran: 80
A.A. Gajdučenja - Dynamická architektura
Kiev,
1983,
velmi dobrý stav,
orig. vazba, desky mírně ušpiněné, lehce natržený hřbet,
92 stran,
Umění/Architektura,
A.A. Gajdučenja-Dynamická architektura
A.A.Fair
- Vrah má mít doktorát
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 (1.)
A.A.Grečko
- Ozbrojené síly Sovětského státu
Nakladatel : Naše Vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
A.A.Hoch
- Slovníček dějin techniky a vynálezů
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A.A.Milne
- Medvídek Pú
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
A.A.Nikonov
- Sistema vedenija selskoho hozajstva stavropolskoho kraja
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Popis : rus
A.Alexander
- Zmizelá melodie
Nakladatel : Přátelé hodnotné detektivky
Popis : mírně poničená obálka
A.Andrejev
- Tolik se chce žít
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
A.Aržanov-V.Jarošev - Průzkumník Tokujev
Naše vojsko, Praha,
1955,
velmi dobrý stav, obálka odřená, ušpiněná,
orig. brož,
118 stran,
Legionářská literatura,
A.Aržanov-V.Jarošev - Průzkumník Tokujev
A.Ayguesparse
- Náš stín nás předchází
Nakladatel : Svobodné slovo
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
A.B. Procházka - Islámská architektura komplet, svazky 1-6
A.B.Dostal
- Scény
Nakladatel : E.Beafort
A.B.Šťastný - Otrokova vděčnost
V. Neubert, Praha,
rok vydání neuveden,
velmi dobrý stav,
celopl.převazba, na deskách nalepena obálka 1.příběhu, dále obsahuje:O Babuši a Maruši, O zakleté princezně, Alpský lovec, Mezi bludičkami, Cobarthův slon (převyprávění příběhu Julesa Vernea), Černá perla, Hrabě a pasák, chromlitografické obálky,
místy uvolněné a potrhané stránky, poškozeno,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A.B.Šťastný - Otrokova vděčnost
A.B.Šťastný - Lesníkův schovanec, Cesta nad Austrálií, Dcera zálesákova, Opuštěný mlýn, Ze středověku, Rytířův syn, Mezi vlky a rudochy, Rodina skalníkova, Braniboři v Čechách, Dva rytíři
V. Neubert, Praha,
rok vydání neuveden,
velmi dobrý stav, hrany a desky mírně odřené, na stránce u předsádky popsané obyč. tužkou,
polopl. převazba, obsahuje 10 povídek s orig. obálkami-barevná chromlitografie,
252 stran,
Beletrie a poezie,
A.B.Šťastný-Lesníkův schovanec, Cesta nad Austrálií, Dcera zálesákova, Opuštěný mlýn, Ze středověku, Rytířův syn, Mezi vlky a rudochy, Rodina skalníkova, Braniboři v Čechách, Dva rytíři
A.Batrov - Náš přítel José
SNDK, Praha,
1956,
velmi dobrý stav, přebal mírně ušpiněný, na okrajích lehce potrhaný,
orig.polopl.vazba s přebalem, ilustr. knihy i přebalu Zd.Burian,
100 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A.Batrov-Náš přítel José
A.Bečvář
- První cesta ke hvězdám
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
Popis : Svazek 15
A.Bejblík
- Shakespearův svět
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A.Benett
- Povídačka
Nakladatel : Aventinum
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A.Berchina V.B. Elinson
- Učebnik nemeckoho jazyka
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
Popis : rus
A.C. Nor - Život nebyl sen (1
Podtitul : Záznam o životě českého spisovatele
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-068-3
EAN : 9788071080688
Formát :
608 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1994
Anotace : Někdejší známý a úspěšný český romanopisec A. C. Nor (1903-1986) svědčí ve svých pamětech o sobě i o třech čtvrtinách našeho století. Jeho svědectví je přitažlivé nejen pro přátele jeho talentu, ale pro všechny zájemce o věcný, osobně podbarvený obraz naší minulosti.
A.C. Nor - Život nebyl sen (1
Podtitul : Záznam o životě českého spisovatele
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-068-3
EAN : 9788071080688
Formát :
608 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1994
Anotace : Někdejší známý a úspěšný český romanopisec A. C. Nor (1903-1986) svědčí ve svých pamětech o sobě i o třech čtvrtinách našeho století. Jeho svědectví je přitažlivé nejen pro přátele jeho talentu, ale pro všechny zájemce o věcný, osobně podbarvený obraz naší minulosti.
A.C.Doyle - Hra o království
Jediné české vydání.......
Přeložil Lad. Müller. Praha (Boš) 1928.
viz: http://www.ignisart.com/camdenhouse/czech/biblio-e.htm
Vydavatel : Boš 1928
A.C.Doyle - Dobrodružství pluk. Gerarda
1 vydání ze dvou....
Přeložil J. Nový, ilustrace F. Schenk.
Praha (B. Procházka) 1925.
viz odkaz: http://www.ignisart.com/camdenhouse/czech/biblio-e.htm
Vydavatel : B.Procházka 1925
Ilustrátor : F.Schenk
A.C.NOR - ROZVRAT RODINY KÝRŮ
R.V. 1968
Vydavatel : ČS
A.Carpentier
- Svěcení jara
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()
A.Chénier
- Milostný deník
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
A.Christie - Poslední weekend
1 vydání v počtu 5500 výtisků... přebal natržený
Vydavatel : J.Lukasík 1948
A.Chvála
- Posmrtná výstava
Nakladatel : Jednota umělců výtvarných
Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()
Popis : Malíř F. Engelmüller, sochaře J. Kalvody a malíře J.Schikanedra
A.Clairová
- Rozkvetlá zeď
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A.Conan Doyle
- Ztracený svět
Nakladatel : Emil Šolc
A.Curtis-ové
- Cesta ticha
Nakladatel : B.Kočí
Rok vydání (číslo vydání) : 1929 ()
A.Čaputa, J.Holčík - Atlas chránených živočíchov Slovenska
Obzor, Bratislava,
1987,
výborný stav,
orig.vazba, ilustrace Zdeněk Berger, II.vydání,
436 stran,
Přírodní vědy,
A.Čaputa, J.Holčík-Atlas chránených živočíchov Slovenska
A.D. Košelev - Velká vlastenecká katastrofa
Podtitul : Tragédie roku 1941
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-615-1
EAN : 9788072176151
Formát :
248 stran,
21X14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Velká vlastenecká válka Sovětského svazu proti hitlerovskému Německu trvala skoro čtyři roky a začínala velkou vlasteneckou katastrofou - těžkými porážkami a hrozivými ztrátami na lidech i technice, pro něž sovětská epocha nedokázala najít (a pro jistotu ani nehledala) přijatelné vysvětlení. Teprve pád komunistického režimu v roce 1991 otevřel četné, do té doby tajné vojenské, státní i stranické archivy, které ukázaly, o jak rozsáhlou a strašlivou tragédii se jednalo. Přesně o tomto problému pojednává i šest velkých historických statí sborníku Velká vlastenecká katastrofa, které se z různých pozic pokoušejí ukázat, oč vlastně v prvním půlroce této války hlavně ze sovětské strany šlo.
A.D. Košelev - Velká vlastenecká katastrofa
Podtitul : Tragédie roku 1941
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-615-1
EAN : 9788072176151
Formát :
248 stran,
21X14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Velká vlastenecká válka Sovětského svazu proti hitlerovskému Německu trvala skoro čtyři roky a začínala velkou vlasteneckou katastrofou - těžkými porážkami a hrozivými ztrátami na lidech i technice, pro něž sovětská epocha nedokázala najít (a pro jistotu ani nehledala) přijatelné vysvětlení. Teprve pád komunistického režimu v roce 1991 otevřel četné, do té doby tajné vojenské, státní i stranické archivy, které ukázaly, o jak rozsáhlou a strašlivou tragédii se jednalo. Přesně o tomto problému pojednává i šest velkých historických statí sborníku Velká vlastenecká katastrofa, které se z různých pozic pokoušejí ukázat, oč vlastně v prvním půlroce této války hlavně ze sovětské strany šlo.
A.Daudet
- Tartarin v Alpách, humoristický román
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
A.de Cespédes
- Výčitka
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
A.de Musset
- Noci
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 (1.)
A.Dumas
- Robin zbojník (Robin Hood)
Nakladatel : Jaroslav Tožička
Rok vydání (číslo vydání) : 1924 ()
A.Dumas - Tři mušketýři I.a II.díl
r.v. 1958....
Vydavatel : SNDK
Ilustrátor : Maurice Leloira
A.Dumas - Králův klenotník
r.1974
Vydavatel : Máj
A.E. van Vogt - Isherské obchody se zbraněmi
Nakladatel : Epocha
ISBN : 80-87027-21-3
EAN : 9788087027219
Originál :The Weapon Shops of Isher
Překlad : Jana Oščádalová, Jan Jam Oščádal
Formát :
224 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Impérium Inneldy Isherové je zdánlivě neporazitelné, neotřesitelné, věčné nebýt nepochopitelného nepřítele. Obchody se zbraněmi jsou podivné objekty nadané bezmála vlastní vůli a spojené organizací, která po tisíciletí usiluje o svobodu a důstojnost člověka. A klíčem velkolepého plánu jsou geniálně vykonstruované zbraně, které zabíjejí v sebeobraně, ale neslouží jakémukoli bezpráví ani násilí. Čas rozhodujícího střetu se nachýlil a organizace obchodů se zbraněmi čeká na jedince, který změní dějiny impéria.
A.E. van Vogt - Netvor a jiní vetřelci
Nakladatel : Epocha
ISBN : 978-80-87027-14-1
EAN : 9788087027141
Originál :The Best of A. E. van Vogt
Překlad : Pavel Medek
Formát :
400 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Trezor bestie , který otevírá tento sborník, je vůbec první povídkou, kterou van Vogt napsal. Mimozemská stvůra schopná měnit svou molekulární strukturu, geniální matematik Jim Brender i vědecká hádanka, která může změnit osud celého vesmíru - to jsou základní ingredience, jež van Vogt využívá i pro své další příběhy. Většina povídek též posloužila jako základ pozdějších románů, některé jako Kočkáááá nebo Proces ovlivnily svou originalitou řadu jiných autorů. Naopak novela Zástupná inteligence je zřetelně inspirována Philipem K. Dickem.
A.E. van Vogt - Isherské obchody se zbraněmi
Nakladatel : Epocha
ISBN : 80-87027-21-3
EAN : 9788087027219
Originál :The Weapon Shops of Isher
Překlad : Jana Oščádalová, Jan Jam Oščádal
Formát :
224 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Impérium Inneldy Isherové je zdánlivě neporazitelné, neotřesitelné, věčné nebýt nepochopitelného nepřítele. Obchody se zbraněmi jsou podivné objekty nadané bezmála vlastní vůli a spojené organizací, která po tisíciletí usiluje o svobodu a důstojnost člověka. A klíčem velkolepého plánu jsou geniálně vykonstruované zbraně, které zabíjejí v sebeobraně, ale neslouží jakémukoli bezpráví ani násilí. Čas rozhodujícího střetu se nachýlil a organizace obchodů se zbraněmi čeká na jedince, který změní dějiny impéria.
A.E. van Vogt - Netvor a jiní vetřelci
Nakladatel : Epocha
ISBN : 978-80-87027-14-1
EAN : 9788087027141
Originál :The Best of A. E. van Vogt
Překlad : Pavel Medek
Formát :
400 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Trezor bestie , který otevírá tento sborník, je vůbec první povídkou, kterou van Vogt napsal. Mimozemská stvůra schopná měnit svou molekulární strukturu, geniální matematik Jim Brender i vědecká hádanka, která může změnit osud celého vesmíru - to jsou základní ingredience, jež van Vogt využívá i pro své další příběhy. Většina povídek též posloužila jako základ pozdějších románů, některé jako Kočkáááá nebo Proces ovlivnily svou originalitou řadu jiných autorů. Naopak novela Zástupná inteligence je zřetelně inspirována Philipem K. Dickem.
A.E.Van Vogt
- Stvořitel světa
Nakladatel : Classic
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()
A.F.PISEMSKIJ
- SPISY
Nakladatel : J.OTTO
Rok vydání (číslo vydání) : 1919 ()
A.F.Prévost
- Manon Lescautová
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()
A.Fabri
- Mládí, mládí.
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A.Fadějev
- Mladá garda
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()
A.Fadějev - Mladá garda
Trocha nostalgie
Vydavatel : Máj
A.Fadějev - Mladá fronta
r.1986
Vydavatel : Máj
A.Feininger
- Lidé před aparátem
Nakladatel : E. Beaufort Praha
Popis : Učebnice moderního portrétování
A.Ferraguti,E.Nardi
- cuore
Rok vydání (číslo vydání) : 1927 ()
Popis : ital.
A.Fleischerová-Janovská
- Vychovatelství pro odborné školy pro ženská povolání
Nakladatel : SNP
Rok vydání (číslo vydání) : 1935 ()
A.France
- Kniha přítelova, Petr Noziere, Petříček, Život v květu
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
A.Frýb
- Příběhy z domu na ČANG-WU
Nakladatel : Rovnost
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A.G.Dostojevská - Život s Dostojevským
Odeon 1981, první vydání, 362 stran
A.G.Stín - Historie literatury ruské XIX. století
Šašek a Frgal, Velké Meziříčí,
rok vydání neuveden,
velmi dobrý stav, mírně odřené hrany vazby, lehce ušpiněno,
polopl. převazba, čb ilustrace,
950 stran,
Historie,
A.G.Stín-Historie literatury ruské XIX. století
A.Gajdar
- Vojenské tajemství
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
A.Gajdar
- Vojenské tajemství
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
A.Gribovský,O.F.Babler
- Haná
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
A.Grin
- Fantomas
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
A.Grobelný,B.Čepelák
- Bohumín
Nakladatel : Profil
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
A.H. Armstrong - Filosofie pozdní antiky
Podtitul : Od staré Akademie po Jana Eriugenu
Nakladatel : Oikoymenh
Edice :Dějiny filosofie
ISBN : 80-7298-053-X
EAN : 9788072980536
Originál :The Cambridge History of Later Greek and Early Medieval Philosophy
Překlad : Martin Pokorný
Formát :
676 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Kniha poskytuje obsáhlý a poměrně podrobný přehled filozofie období od konce antiky po začátek středověku. Zahrnuje řeckou filosofii od Platóna po Plótina (P. Merlan), Filóna a počátky křesťanského myšlení (H. Chadwick), Plótina (A. H. Armstrong), pozdější novoplatoniky (A. C. Loyd), Maria Victorina a Augustina (R. A. Marcus) a tradici řeckého platonismu od kappadockých Otců po Maxima a Eriugenu (I. P. Sheldon-Williams).
A.H. Armstrong - Filosofie pozdní antiky
Podtitul : Od staré Akademie po Jana Eriugenu
Nakladatel : Oikoymenh
Edice :Dějiny filosofie
ISBN : 80-7298-053-X
EAN : 9788072980536
Originál :The Cambridge History of Later Greek and Early Medieval Philosophy
Překlad : Martin Pokorný
Formát :
676 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Kniha poskytuje obsáhlý a poměrně podrobný přehled filozofie období od konce antiky po začátek středověku. Zahrnuje řeckou filosofii od Platóna po Plótina (P. Merlan), Filóna a počátky křesťanského myšlení (H. Chadwick), Plótina (A. H. Armstrong), pozdější novoplatoniky (A. C. Loyd), Maria Victorina a Augustina (R. A. Marcus) a tradici řeckého platonismu od kappadockých Otců po Maxima a Eriugenu (I. P. Sheldon-Williams).
A.Herding
- Petit a petit
Nakladatel : Ferdinand Hirt und sohn Leipzich
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
A.Hoffmeister
- pohlednice z Číny
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
A.Hoffmeister
- Vyhlídka z pyramid
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
A.Hoffmeister
- Trojcestí
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
A.Hoffmeister
- Made in Japan
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
A.Hoffmeister
- Dalekohled aneb kdo nevěří ať tam běží
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
A.Huonder
- U mistrových nohou
Nakladatel : Vlastní
Rok vydání (číslo vydání) : 1915 ()
A.Hykisch
- Milujte královnu
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
A.J. Cronin - Klíče království
Nakladatelství ELK Praha 1948, 292 stran
A.J.Ibing - Daniel
Vaněk a Votava, Praha,
rok vydání neuveden,
velmi dobrý stav, hřbet slepovaný izolepou, některé listy uvolněné, lehce pošk.,
orig. brož,
44 stran,
Společenské vědy,
A.J.Ibing-Daniel
A.J.Liehm
- Rozhovor
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
Popis : svazek 57
A.J.P.Taylor
- Bismarck
Nakladatel : Baronet
Rok vydání (číslo vydání) : 1998 ()
A.J.Urban
- Nejmladší pevnina
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()
A.J.Urban
- Město zvané Hollywood
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1935 ()
Popis : Upravil Ladislav Sutnar
A.J.Urban - Plavčík Karel
SNDK, Praha,
1955,
velmi dobrý stav!,
orig. polopl. vazba s přebalem, ilustrace-V. Junek, 1. vydání ,
160 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A.J.Urban-Plavčík Karel
A.Jaczewski,J.Zmijewski
- Knížka pro chlapce
Nakladatel : Kruh
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
A.Jakovlev, J.Naumov
- Staré účty
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
A.Jandáček
- Drobní velikáni
Nakladatel : ing.Mikuta
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A.Jilemnický
- Kraj slavný kamenem
Nakladatel : Městský národní výbor v Hořicích
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A.Jirásek
- Eduard Albert
Nakladatel : Československá chirurgická společnost
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A.Klášterský-K. Wellner - Dojmy a nálady
K.Beníško, Plzeň,
1920,
velmi dobrý stav, mírně odřené hrany,
polopl.převazba, ilustr. K.Wellner,
100 stran,
Beletrie a poezie,
A.Klášterský-K. Wellner - Dojmy a nálady
A.Kolman
- Lenin a současná fyzika
Nakladatel : SNPL
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A.Kolman
- Atomová energie a SSSr
Nakladatel : Svaz přátel SSSR
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A.Kraus
- Legální únos
Nakladatel : Magnet
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
A.Kraus
- Vzpoura na Bounty
Nakladatel : Ant.Dědourek
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A.Kubiček
- Stará Praha v nové kráse
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
A.Kubiček,D.Líbal
- Strahov
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
A.Kučera a A.Naxerová - Německo-český a česko-německý elektrotechnický slovník
SNTL, Praha,
1965,
velmi dobrý stav, přebal silně potrhaný, mírně ušpiněný, odřený,
orig. celopl. vazba s přebalem,
806 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
A.Kučera a A.Naxerová-Německo-český a česko-německý elektrotechnický slovník
A.Kutal
- Jaroslav Král
Nakladatel : Nakladatelství Československých výtvarných umělců
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 (1.)
A.Kuzněcov
- Legenda o řece
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A.L. Langleyová - Lev je v ulicích
Vydavatel : Literární klub Máj
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 494
A.L.Langleyová - Lev je v ulicích
Odeslání do 24 hodin. Družstvo Máje, 1948, 3. vydání, 504 stran
A.Ladová,L.Stehlík
- Malý přírodopis
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 (1.)