Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 46 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:29
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
A.Lazarová
- Janovo velké dobrodružství
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
A.Lidin
- Trpaslík na houpačce
Nakladatel : Index
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
A.Luther
- Démon
Nakladatel : Symposion
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
A.M. Pankratová, V.P. Potěmkin - Dějiny pronášejí soud .
Svoboda, Praha,
1946,
celkově dobrý stav, okraje listů jsou roztřepené, obálka při okr. lehce potrhaná, listy místy uvolněné,
orig. brož. vazba,
153 stran,
Historie,
A.M. Pankratová, V.P. Potěmkin-Dějiny pronášejí soud .
A.M.Píša
- Hvězdy ve vlnách
Nakladatel : F.Svoboda
Popis : Dřevoryt frontispice J.Rambouska
A.M.Tilschová
- Orlí hnízdo
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A.Majocchi
- Život chirurgův
Nakladatel : Karel Červenka
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
A.Malraux
- Naděje
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A.Manzoni
- Snoubenci
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
A.Matějček
- Dějiny umění v obrysech
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
A.Maurois
- Rodinný kruh
Nakladatel : Julius Albert
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
Popis : Obálka František Muzika
A.Merriam Webster
- Websteŕs third new international dictionary
Nakladatel : Springfield
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
A.Mikula
- Příběhy ze života zvěře
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A.Mikula
- Příběhy ze života zvěře
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A.Mitrofanov
- Za fasádou Lidového domu
Nakladatel : Aurora
Rok vydání (číslo vydání) : 1998 ()
A.Moorehead
- Australskou divočinou
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
A.Moravia
- Agostino
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
A.Moravia
- Marné ctižádosti
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
A.Moravia
- Konec jedné známosti
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
A.Myrer
- Poslední kabriolet
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
A.N.Ostrovskij - Krasavec
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1956
Jazyk: Čeština
Počet stran: 94
A.Negrisolo,N.Castello, S.M. Manelli - Otec Pio z Pietrelciny
Jedná se vzácné svědectví těch, kdo tohoto světce osobně znali a dávali se od něj duchovně formovat.
ISBN : 80-7192-756-2
Vydavatel : Karmelitánské nakladatelství
A.O.Brickmann
- U hrobu našich dítek
Nakladatel : Jar.Janeček
Rok vydání (číslo vydání) : 1925 ()
A.O.Čubarjana a kol. - Dějiny světa
Svoboda, Praha,
1988,
velmi dobrý stav, mírně odřený a poškozený přebal,
orig.celopl.vazba s přebalem, čb fotografie,
703 stran,
Historie,
A.O.Čubarjana a kol.-Dějiny světa
A.Ort
- Jak se dostat k moci
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()
A.P. Čech
- A chce se žít
Nakladatel : K.L.K.
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 (1.)
A.P.Čapygin
- Stěnka Razin
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A.P.Čechov
- A chce se žít .
Nakladatel : Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A.P.de Mandiargues
- Černé muzeum
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
A.P.Mondajta - Historie umění národů CCCP
Výpravná publikace 1.díl, historie umění.
Rok vydání: 1971
Jazyk: Ruština
A.P.Smirnov
- Skytové
Nakladatel : Panorama
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
A.Philippa Pearceová
- Poklad v jediné růži
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
Popis : svazek č.78
A.Piwowarczyk
- Otevřené okno
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A.R.Bastos
- Já, nejvyšší
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()
A.R.Hartman - Obrana vlasti
A.Dědourek, Třebechovice p. Orebem,
velmi dobrý stav, hrany mírně odřené, mírně ušpiněno, dva štítky na obálce,
orig. sešit, svazek 3,
32 stran,
Historie,
A.R.Hartman-Obrana vlasti
A.R.R.R. Roberts - Silmámilion
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1353-7
EAN : 9788020413536
Originál :The Sellamillion
Překlad : Lucie Matějková
Formát :
208 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Potměšilý britský autor sci-fi Adam Roberts, který se pod pseudonymem Robertski Brothers už otřel třeba o kultovní trilogii Matrix v parodii McAtrix Derided, 2004 (česky McAtrix Recesed, 2004), ve svém obrazoboreckém zápalu nenechal na pokoji ani Tolkiena a a jeho Silmarillion a rozhodně nemíní dostát žánrovým zvyklostem.
A.R.R.R. Roberts - Va Dinciho hlod aneb treska mistra Leonarda
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1498-4
EAN : 9788020414984
Originál :Va Dinci Cod
Překlad : Lucie Matějková
Formát :
184 stran,
15,5x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Nejlepší parodie na světový bestseller. Rozmotejte s námi pětici pekelně zašmodrchaných tajemství, která otřesou veškerou vaší důvěrou v uspořádání světa! A v ryby, natožpak v rybí prsty. O moudrosti obsažené v jiných knihách ani nemluvě. Považte: AU! Velevážený správce uměleckých sbírek je nalezen mrtev ve své galerii a v krku má zaraženou téměř metrovou tresku. HM? Úžasný mladý muž a význačný anagramatolog, jaksepatří pohledný, svobodný a skvěle zaopatřený nekuřák se sice setkává s mnoha ženami, ale žádná zatím nebyla ta pravá
A.R.R.R. Roberts - Hoblit
Podtitul : aneb Cesta tam a samé zmatky
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1440-3
EAN : 9788020414403
Originál :The Soddit
Překlad : Lucie Matějková
Formát :
256 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Výtečná parodie na klasické Tolkienovo dílo, kde nás autor přesvědčuje o svém svébytném smyslu pro humor a také o tom, že mu ani v tomto případě není nic svaté.
A.R.R.R. Roberts - Silmámilion
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1353-7
EAN : 9788020413536
Originál :The Sellamillion
Překlad : Lucie Matějková
Formát :
208 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Potměšilý britský autor sci-fi Adam Roberts, který se pod pseudonymem Robertski Brothers už otřel třeba o kultovní trilogii Matrix v parodii McAtrix Derided, 2004 (česky McAtrix Recesed, 2004), ve svém obrazoboreckém zápalu nenechal na pokoji ani Tolkiena a a jeho Silmarillion a rozhodně nemíní dostát žánrovým zvyklostem.
A.R.R.R. Roberts - Va Dinciho hlod aneb treska mistra Leonarda
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1498-4
EAN : 9788020414984
Originál :Va Dinci Cod
Překlad : Lucie Matějková
Formát :
184 stran,
15,5x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Nejlepší parodie na světový bestseller. Rozmotejte s námi pětici pekelně zašmodrchaných tajemství, která otřesou veškerou vaší důvěrou v uspořádání světa! A v ryby, natožpak v rybí prsty. O moudrosti obsažené v jiných knihách ani nemluvě. Považte: AU! Velevážený správce uměleckých sbírek je nalezen mrtev ve své galerii a v krku má zaraženou téměř metrovou tresku. HM? Úžasný mladý muž a význačný anagramatolog, jaksepatří pohledný, svobodný a skvěle zaopatřený nekuřák se sice setkává s mnoha ženami, ale žádná zatím nebyla ta pravá
A.R.R.R. Roberts - Hoblit
Podtitul : aneb Cesta tam a samé zmatky
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1440-3
EAN : 9788020414403
Originál :The Soddit
Překlad : Lucie Matějková
Formát :
256 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Výtečná parodie na klasické Tolkienovo dílo, kde nás autor přesvědčuje o svém svébytném smyslu pro humor a také o tom, že mu ani v tomto případě není nic svaté.
A.Richard Warshak - Jak (ne)otrávit děti rozvodem
Podtitul : výběr
Nakladatel : Triton
ISBN : 80-7254-558-2
EAN : 9788072545582
Originál :Divorce poison
Překlad : Daniela Zounková
Formát :
121 stran,
9,5x8,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Rozvádíte se? Očerňuje vás bývalý partner před dětmi? Snaží se obrátit je proti vám? Pokud se vám nepodaří situaci zvládnout, můžete ztratit náklonnost svých dětí. Tato brožurka je výtahem nejdůležitějších pasáží z knihy Rozvodové jedy Dr. Warshaka, kterou vydalo Nakladatelství Triton.
A.Richard Warshak - Jak (ne)otrávit děti rozvodem
Podtitul : výběr
Nakladatel : Triton
ISBN : 80-7254-558-2
EAN : 9788072545582
Originál :Divorce poison
Překlad : Daniela Zounková
Formát :
121 stran,
9,5x8,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Rozvádíte se? Očerňuje vás bývalý partner před dětmi? Snaží se obrátit je proti vám? Pokud se vám nepodaří situaci zvládnout, můžete ztratit náklonnost svých dětí. Tato brožurka je výtahem nejdůležitějších pasáží z knihy Rozvodové jedy Dr. Warshaka, kterou vydalo Nakladatelství Triton.
A.S. Antonow, kol. - Militärkraftfahrzeuge
w I. až III. díl
Vydavatel : Militärverlag der DDR
Rok vydání: 1981
Jazyk: Němčina
A.S. Duse - Hadí tajemství
Fr. Borovský, Praha,
1927,
dobrý stav, lehce potrhaná na obálka hřbetu, nažloutlé listy, zadní předsádka částečně uvolněná,
orig. celoplátěná vazba,
320 stran,
Beletrie a poezie,
A.S. Duse-Hadí tajemství
A.S. Puškin
- A.S.Puškin - Výbor z lyriky - arion
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
Popis : Puškinovy kresby
A.S.M. Hutchinson - Když zima přichází
A.Neubert, Praha,
1924,
velmi dobrý stav, vazba má odřené hrany, lehce ušpiněno,
polopl. převazba se zlaceným nápisem na hřbetě,
444 stran,
Beletrie a poezie,
A.S.M. Hutchinson-Když zima přichází
A.S.Někrasov - Dobrodružství kapitána Žvanilkina
Edice KOD, SNDK 1962, 160 stran
A.S.Novikov Priboj - Slaný křest
SNKLHU, Praha,
1954,
velmi dobrý stav, přebal mírně ušpiněný a odřený,
orig. celopl. vazba s přebalem,
390 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A.S.Novikov Priboj-Slaný křest
A.S.Puškin
- Lyrika
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1936 ()
A.S.Puškin
- Měděný jezdec
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
A.S.Puškin
- Kapitánova dcerka
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
A.S.Puškin
- Pohádky
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
A.S.Puškin
- Pohádky
Nakladatel : Lidové nakladatelství Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
A.S.Puškin
- Puškin sočinenija
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
Popis : rus
A.S.Serafimovič
- Město v stepi
Nakladatel : svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
A.S.Tolstov,P.A.Ševčenko
- Rodnaja literatura chrestomatija dla 6 klassa
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
Popis : rus
A.Sarnitz
- Adolf Loos, architekt, kritik, dandy
Nakladatel : Taschen
Rok vydání (číslo vydání) : 2006 ()
A.Sarnitz
- Josef Hoffmann, ve vesmíru krásy
Nakladatel : Taschen
Rok vydání (číslo vydání) : 2008 ()
A.Sillitoe
- Osamělost přespolního běžce
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
A.Sova
- Tři zpěvy dnešků i zítřků
Nakladatel : Lidové družstvo tiskařské a vydavatelské
Rok vydání (číslo vydání) : 1905 ()
A.Spálenka
- Šípková Růženka
Nakladatel : JVLIST ALBERT
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
A.Sperry
- Plachetnicí dvěma oceány
Nakladatel : Jos.Hokr
A.Strindberg
- Osamělý
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
A.Strindberg
- Manželství
Nakladatel : Přítel knihy
Rok vydání (číslo vydání) : 1929 ()
A.Strümpel
- Lehrbuch der Spezielen Pathologie und Therapie der ineren Krankheiten I
Nakladatel : F.C.W.Vogel Leipzig
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()
Popis : německy
A.Strümpel
- Lehrbuch der Spezielen Pathologie und Therapie der ineren Krankheiten II
Nakladatel : F.C.W.Vogel Leipzig
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()
Popis : německy
A.Štorch
- Bronzový poklad
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
A.Thibaudet
- Román a kritika
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
A.Tolstoj
- Petr První
Nakladatel : Svět sovětů
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
A.Töpfer a kol.
- Six Sigma, Koncepce a příklady pro řízení bez chyb
Nakladatel : C Press, Praxe manažera, SCaC
Rok vydání (číslo vydání) : 2008 ()
A.V.Frič
- Dlouhý lovec
Nakladatel : Olympia
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
A.V.Lunačarskij
- Stati o umění
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
A.V.Lunačarskij
- Umění je živé
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Popis : Svazek 10
A.V.Novák - Z dalekých krajů-POUZE PŘEBAL!
velmi dobrý stav, přebal mírně odřený a ušpiněný, ve hřbetu vpisováno obyč. tužkou, naprasklá zadní záložka v ohybu (cca 2 cm), na zadní straně razítko,
orig. přebal-Zd. Burian,
1 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
A.V.Novák-Z dalekých krajů - POUZE PŘEBAL!
A.V.Šmilovský - Za ranních červánků
světová četba sv.69
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění,Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 194
A.Velhartický
- Za lásku a za kříž
Nakladatel : F.Šimáček
Rok vydání (číslo vydání) : 1917 ()
A.Vermeylen
- Věčný žid
Nakladatel : Symposion
Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()
A.von Chamisso
- Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
A.Z.Manfred
- Tři podobizny
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()
A: Kononov
- Vyprávění o Čapejovi
Nakladatel : Státní naklad. Dětské knihy
Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()
Aage Gilberg - NEJSEVERNĚJŠÍ LÉKA 344
Kniha vypráví o autorově životě mezi polárními Eskymáky v severním Gronsku.Popisuje svou cestu z domoviny, polární krajinu, lidi, jejich životy i smýšlení, polární zvířata a jejich význam pro tamní život.Pracoval mezi nimi jako evropský lékař a žil s nimi jako Eskymák.Cestoval s nimi, spal v jejích zemljankách a jedl s nimi, co jedli oni,naučil se jíst syrové maso, krev, vnitřnosti a udržel si svou zdatnost i zdraví.
ELK, Praha, 1947
172 stran, původní vazba, střední formát
Obsahuje fotografie.
Stav : dobrý
Aarni - Aarni
Aaron Elkins -
. . Kořist
Rok vydání : 1999
Nakladatelství : BB/art
Počet stran : 318 stran
Aaron J.Gurjewitsch
- Das Weltbild des mittel-alterlichen Menschen
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
Popis : nem.
Aaron Sandoski, Bryn Zeckhauser - Jak se rozhodují moudří - Zkušenosti, podněty a rady 21 výjimečných lídrů
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
152 stran černobílých
Datum vydání: duben 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2320-1
EAN: 9788025123201
Dělat velká rozhodnutí není snadné. A právě rozhodnutí, která děláme, do značné míry určují náš úspěch. Skutečnost, že více než 80 % nových výrobků na trhu neuspěje, a více než 50 % všech fúzí a akvizic zničí víc hodnot, než vytvoří, je důkazem toho, jak je v dnešním světě podnikání těžké rozhodovat a zavádět nová rozhodnutí do praxe.
Jak se rozhodují moudří lídři a jak řídí své firmy a organizace, aby společně dosáhli úspěchu? To byla otázka, kterou si položili Bryn Zeckhauser a Aaron Sandoski, když nastoupili na své první manažerské pozice. Navzdory výbornému vzdělání se cítili nepřipravení, když měli udělat první důležitější rozhodnutí. Vyrazili tedy na tříleté pátrání, aby zjistili, jak lidé s významnými úspěchy a zkušenostmi v podnikání i ve veřejném životě postupovali při zásadním rozhodování, které je mohlo vyzdvihnout nebo naopak zlomit.
Záznamy z přímé konverzace obou autorů knihy s jedenadvaceti významnými světovými lídry ukazují, že v rozdílu mezi prozíravým a špatným rozhodnutím spočívá obrovské jmění a úspěch. Kniha vybírá ty nejlepší z jejich moudrých myšlenek a odhaluje způsob, jak je použít v každodenní praxi.
O autorech:
BRYN ZECKHAUSER
je ředitelkou Equity Resource Investments, společnosti investující na realitním trhu v USA a v Asii, je také čestnou členkou Mossavar-Rahmani Center for Business and Government při Harvardské univerzitě. Svůj zájem o strategické rozhodovací procesy rozvinula při práci se společnostmi z portfolia firmy Kleiner Perkins Caufield Byers a jejími klienty z žebříčku Fortune 500 ve firmě McKinsey Company.
AARON SANDOSKI
je spoluzakladatelem a generálním ředitelem Norwich Ventures, kapitálové firmy zaměřené na investice do medicínských zařízení. Profesionální kariéru začal jako konzultant u McKinsey Company, vyučoval také na Harvardské univerzitě, kde získal ocenění Allyn Young Teaching Prize.
Aaron Skonnard, Martin Gudgin - XML pohotová referenční příručka
Podtitul : Referenční příručka programátora ke XML, XPath, XSLT, XML Schema, SOAP a dalším
Formát : 17×24 cm, 344 stran
Datum vydání : 16.12.2005
ISBN : 80-247-0972-4
Anotace :
Kompletní a detailní referenční příručka, jež se věnuje všem nejdůležitějším technologiím XML a souvisejícím protokolům. Obsahuje jednoduché ukázky syntaxe XML, použití a programovacích technik. Tato kniha je vytvořena s důrazem na snadnou a okamžitou orientaci, kde základní informaci a rychlou odpověď na otázky či problémy využije i ten nejzkušenější vývojář XML. Je určena vývojářům na všech stupních pokročilosti.
Aaron T. Beck - Kognitivní terapie a emoční poruchy
Anotace : jak emoční problémy člověka (např. fobie, deprese, obsese) souvisí s pokřiveními reality, založenými na chybných předpokladech
Vyšlo : 29.09.2005
Počet stran : 250
Nakladatelství : Portál 2005
Aarons Edward S. - Les Défenseurs
1967 Dupuis, napsáno v jazyce: French
Aarons, Mark a John Loftus - Operace Ratlines
Rok :1994
Abašidze Grigol - Králova milostnice
Ocpl, 332 s. 1973 LN, napsáno v jazyce: Česky
Abašidze, Grigol - Královna milostnice
Rok :1973
Abbé Brémond Ensemble - Podoby srních stop / Les jours
Soubor pro novou poezii Abbé Brémond Ensemble byl založen v roce 2003 jako zastřešující platforma pro různě realizované umělecké projekty na bázi hudby a mluveného slova. Pro strůjce ansámblu, skrývajícího se pod krátkým pseudonymem Ká, byla pro vznik tohoto souboru hlavní inspirací teorie čisté poezie, tak jak ji svého času formuloval francouzský literární vědec Henri Brémond.
Tracklist:
01. Otisky stop na ranní louce
02. Otisky stop na noční louce
03. Změť otisků stop u kořenů stromů I.
04. Změť otisků stop u kořenů stromů II.
05. Otisky stop na sněhové pláni I.
06. Otisky stop na sněhové pláni II.
07. Otisky stop na sněhové pláni III.
08. Změť otisků stop u kořenů stromů III.
09. Změť otisků stop u kořenů stromů IV.
10. Otisky stop na letní pláni I.
11. Otisky stop na letní pláni II.
12. Opus Falina
13. Farma
14. Druhá a třetí elegie
15. Domek
16. Ke konci
Abbé C. Fouard - Svatý Pavel a jeho apoštolské cesty
Přel. Jan Ev. Hulakovský. Cyrillo-Methodějská knihtiskárna a nakl. V. Kotrba, Praha, 1895. Původní poloplátěná vazba s obálkou, ta po okrajích mírně potrhaná (viz obr.), 358 stran, 2 mapky. Dobrý stav.
Abbé C. Fouard - Svatý Pavel. Jeho poslední léta.
Prvopočátkové církve. Přel. Jan Ev. Hulakovský. Cyrillo-Methodějská knihtiskárna a nakl. V. Kotrba, Praha, 1899. Původní poloplátěná vazba s obálkou, ta po okrajích mírně potrhaná (viz obr.), 293 stran. Dobrý stav.
Abbé J. Libánský - My Underground
Podtitul : rodinné fotoalbum 1972/82 / family album / familienfotoalbum
Nakladatel : Institut for culture-resistant goods
Formát :
224 stran,
21x15cm,
česky, anglicky a německy,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Fotografie z let 1972/82. Úvodní texty Vratislav Brabenec, Václav Havel, Ivan Magor Jirous, Svatopluk Karásek, Abbé Libánský.
Abbé J. Libánský - My Underground
Podtitul : rodinné fotoalbum 1972/82 / family album / familienfotoalbum
Nakladatel : Institut for culture-resistant goods
Formát :
224 stran,
21x15cm,
česky, anglicky a německy,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Fotografie z let 1972/82. Úvodní texty Vratislav Brabenec, Václav Havel, Ivan Magor Jirous, Svatopluk Karásek, Abbé Libánský.
Abbé Pierre - Abbé Pierre v Rozhovoru s Helenou Amblardovou
w
Vydavatel : Karmelitánské nakladatelství
Rok vydání: 2001
Jazyk: Čeština
Počet stran: 70
Abbé Prévost - Manon Lescaut
Překlad a s předmluvou Jiřího Ježka.
Vydavatel : Melantrich 1930
Abbé Prévost - Manon Lescautová
SNKLHU, Praha,
1954,
velmi dobrý stav,
orig. brož s přebalem (ten je lehce zašpiněný),,
248 stran,
Beletrie a poezie,
Abbé Prévost-Manon Lescautová
Abbe Rochon, übersetz von Georg Forstrer - Magazin von merkwürdigen neuen Reisebeschreibungen
F. A. Schrämbl, Wien,
1792,
velmi dobrý stav,
dobová celokož. vazba má zašpiněné desky a odřené hrany a hřbet, hřbet je na horním okraji mírně natržený, první 2 listy jsou lehce zašpiněné, desky naptrně prohnuté, na titulním listě razítko, s rozkládací mapkou,
404 stran,
sehr gut erhalten, orig. Ledereinband, Rücken ist abgeschürft und leicht gerissen, Deckel abgeschürft und leicht schmutzig, erste 2 Seiten fleckig, Stempel auf dem Titelseite, 1 Kupferstichkarte,
Cestopisy,
Abbe Rochon, übersetz von Georg Forstrer-Magazin von merkwürdigen neuen Reisebeschreibungen
ABBING ROSCAM MICHIEL - REMBRANDT JEHO ŽIVOT A DÍLO VČETNĚ 30 PŘÍLOH SE VZÁCNÝMI FAK
Jeden z nejuznávanějších malířů všech dob, Rembrandt Harmenszoon van Rijn, proslul po celém světě mistrovstvím svého štětce a pera: odkazem zahrnujícím díla tak slavná jako Noční hlídka, přes četné autoportréty až po množství leptů a rytin s portréty lidí z jeho okolí ohromil a okouzlil generace svých obdivovatelů. Kniha Rembrandt přináší seriózní a zároveň intimní průřez jeho životem i dílem. Nevypráví jen o tom, jak se tento syn leidenského mlynáře proslavil a zbohatnul v Amsterdamu a pak musel přihlížet, jak o vše přichází, ale zabývá se i technikami Rambrandtovi tvorby a mnoha nezapomenutelnými díly, která vytvořil ať již na zakázku, nebo jen pro své potěšení. Tato výpravná publikace plná nádherných ilustrací je ve své podstatě skutečným muzeem v knize. Představuje Rembrandta jako umělce, manžela, otce a milence tak živě, jak to dosud žádná publikace nedokázala a to díky tomu, že obsahuje kopie více než 30 dobových dokumentů shromážděných z archívů po celém světě, z nichž některé dosud nebyly v této podobě publikovány. Jedná se např. o záznamy z deníků, osobní náčrty, zápisy narození, sňatku nebo pohřbu, prodejní poutače či právnické dokumenty.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
ISBN: 978-80-251-1656-2
ABBOTT Laboratories - The torso - in anatomical transparencies
ABBOTT Laboratories 1955 v perfektním stavu
Abbott Tony - TAJEMSTVÍ ZEMĚ DRÚÚN - CESTA DO SOPEČNÉH
Pod schodištěm vedoucím do sklepa domu ve kterém bydlí Eric se ukrývá komůrka na harampádí. Je stará a zaprášená a není na ní nic zvláštního. Jenže. ..
Vydavatel : Mladá fronta a.s.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 77
ISBN: 80-204-1920-0
ABBOTT TONY,JESSELL TIM /ILUSTR./ - TAJEMSTVÍ ZEMĚ DRÚÚN SKRYTÉ SCHODIŠTĚ A KOUZELNÝ KOBEREC
Pod schodištěm vedoucím do sklepa domu, ve kterém bydlí Eric, se ukrývá komůrka na harampádí. Je stará a zaprášená a není na ní nic zvláštního. Jenže když se tam Eric, Julie a Neal jednoho dne vmáčknou všichni najednou, stane se cosi neuvěřitelného. Nejprve spatří jakési mihotavé světlo, a pak se jim pod nohama objeví schodiště zářící duhovými barvami. Když po něm děti začnou sestupovat do tajemné země Drúún, pochopí, že tam na ně nečeká nic jiného než kouzla a dobrodružství! Velká fantasy série, kterou Asociace amerických knihkupců zařadila mezi 8222 10 titulů, které je dobré číst při čekání na dalšího Harryho Pottera 8220 .
Vydavatel : Mladá fronta a.s.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 74
ISBN: 80-204-1919-4
Abbottová, Berenice - Eugéne Atget
71 čb fotografií.
Vydavatel : SNKLU, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Abbs, Brian - Blueprint intermediate StudentsBook
Rok :1995
Abby Faimonová - Dějiny školství rakouského
Emil Šolc, Praha,
dobý stav,
orig. brož, ta je lehce zašpiněná, na krajích místy mírně potrhaná, nažloutlé listy, některé listy jsou na krajích lehce pomačkané, obsah: Školství středověké a reformační, Školství za absolutismu 1551-1848, Kulturní zápas absolutismu a svobody,
184 stran,
Historie,
Abby Faimonová-Dějiny školství rakouského
ABC KULTURNÍCH PAM Aacute TEK ČESKOSLOVENSKA - Obsahuje fotografie, kresby, mapy.
Stav : obálka mírně otřepena, jinak dobrý stav.
ABC ROČNÍK 32 - Svázáno včetně Déček a vystřihovánek.
Ilustrace mimo jiné Zdeněk Burián.
Stav : pár stránek je rozstříháno, chybí čísla 10, 12, 22, jinak výborně zachováno.
ABD-RU-SHIN - DESATERO BOŽÍCH PŘIKÁZÁNÍ OTČENÁŠ
Autor ukazuje v této knize význam deseti Božích přikázání, která určují lidský život a jsou pomocí ve všech jeho dějích za hranice smrti. Výklad Otčenáše pomáhá hledajícím správně pochopit hluboký význam tohoto klíče k říši Boží , a tím i Ježíšova poselství pro lidstvo. Edice, která se zabývá dílem Abd-ru-shina a jeho myšlenkami.
Vydavatel : INTEGRÁL BRNO
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 60
ISBN: 3-87860-365-8
ABD-RU-SHIN - VE SVĚTLE PRAVDY POSELSTVÍ GRÁLU
Vydavatel : INTEGRÁL BRNO
Jazyk: Čeština
ISBN: 3-87860-234-7
Abdelkader Djemai - Léto popela
Nakladatel : Es-ma
Edice :Maghrebská literatura
ISBN : 80-903150-5-4
EAN : 9788090315051
Originál :Un été de cendres
Překlad : Sylva Křižanová
Formát :
115 stran,
14,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Sid Ahmed Benbrik je úředníkem na Ředitelství statistiky v bezejmenném alžírském městě. Náhle se ocitne v nemilosti, protože vytvářel statistiku občanů zavražděných na ulici nebo před zraky jejich blízkých. Všechno ve městě se stává nepřátelským: slunce, těžký horký vzduch, moře je jen obrovskou slanou oslepující plochou? Hrdina přežívá ve své špinavé špeluňce a chová se, jako by očekával konec světa.
Abdelkader Djemai - Léto popela
Nakladatel : Es-ma
Edice :Maghrebská literatura
ISBN : 80-903150-5-4
EAN : 9788090315051
Originál :Un été de cendres
Překlad : Sylva Křižanová
Formát :
115 stran,
14,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Sid Ahmed Benbrik je úředníkem na Ředitelství statistiky v bezejmenném alžírském městě. Náhle se ocitne v nemilosti, protože vytvářel statistiku občanů zavražděných na ulici nebo před zraky jejich blízkých. Všechno ve městě se stává nepřátelským: slunce, těžký horký vzduch, moře je jen obrovskou slanou oslepující plochou? Hrdina přežívá ve své špinavé špeluňce a chová se, jako by očekával konec světa.
Abdourahmane B., Deleury G. - Staré civilizace
Gemini 1993
Abdu´l-Bahá - Odpovědi na některé otázky
Nakladatel : Bahá´í nakladatelství
ISBN : 80-85478-19-6
EAN : 9788085478198
Originál :Some answered questions
Formát :
318 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998 (1. vydání)
Anotace : Syn Bahá u lláha předkládá logické důkazy Boží existence, objasňuje biblická proroctví a zázraky, zabývá se nesmrtelnou duší, svobodnou vůlí, osudem, Boží spravedlností, rolí Projevů Božích v dějinách, původem člověka a jinými tématy.
Abdu´l-Bahá - Odpovědi na některé otázky
Nakladatel : Bahá´í nakladatelství
ISBN : 80-85478-19-6
EAN : 9788085478198
Originál :Some answered questions
Formát :
318 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998 (1. vydání)
Anotace : Syn Bahá u lláha předkládá logické důkazy Boží existence, objasňuje biblická proroctví a zázraky, zabývá se nesmrtelnou duší, svobodnou vůlí, osudem, Boží spravedlností, rolí Projevů Božích v dějinách, původem člověka a jinými tématy.
ABE Kóbó - Tvář toho druhého
Rok vydání :1981
ABE Kóbó - Tvář toho druhého
Rok vydání :1981
Abe Kóbó - Tvář toho druhého
Nakladatelství (edice): Svoboda - Jiskry
Rok vydání: 1981
Počet číslovaných stran: 222
Poznámka ke knize: věnování bez souvislosti - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
ABE KÓBÓ - TVÁŘ TOHO DRUHÉHO
Prózy Kóbó Abeho patří ve světě k nejznámějším dílům z japonské literární produkce druhé poloviny 20. století. Tématem většiny jeho děl je vnitřní svět člověka, u něhož střet s realitou vyvolává pocity zmatku, nejistoty a stresu. Cítí se v ní ohrožen a osamocen a touží z ní unikout. Abeho dílo přitahuje čtenáře originální syntézou skutečnosti a fantastických prvků, satiry a psychologického románu s téměř detektivním napětím, sci-fi a absurdního dramatu, stejně jako inteligentním, místy provokativním humorem. Pro řadu Abeho próz je charakteristická bezejmennost postav. Také zde nám nijak nepojmenovaný vypravěč v první osobě předkládá poznámky v černém, šedém a bílém zápisníku určené jeho ženě. Román Tvář toho druhého je dramatickým příběhem vědce, jemuž výbuch v laboratoři znetvořil tvář. Přes úsilí lékařů zůstává zohyzděn, takže se mezi lidmi zprvu pohybuje jen s obvazem. Neschopen kontaktu s okolím, stává se anonymní, záhadnou bytostí bez tváře. Chce tomu čelit, a proto si vyrobí dokonalou masku, která mu má umožnit návrat mezi lidi. Změněná podoba však změní i jeho chování a uvažování. Zkouší své nové já v nejrůznějších situacích - avšak život toho druhého vyústí v hlubokou existenciální rozpolcenost a nakonec i ztrátu jediné osoby, která by mu mohla zůstat nablízku.
Vydavatel : ODEON
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 224
ISBN: 80-207-1268-4
ABE Kóbó - Tvář toho druhého
Rok vydání :1981
ABÉ SHANA - PŘÍSLIB DEŠTĚ
Kyla, dcera králova oblíbeného rádce a dvorní dámy, je z vůle samotného Veličenstva zasnoubena s hrabětem Rolandem. Křehká kráska sice krutého válečníka ještě nikdy neviděla, ale je odhodlána svou povinnost splnit. Náhle je však její otec obviněn z vraždy a celá její rodina musí uprchnout. Na jejich dopadení je vypsána tučná odměna a tohoto úkolu se má zhostit právě Roland. Hrabě je rozpolcen mezi věrností králi a poutem k prchající ženě, kerá mu přísahá pomstu.
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 230
ISBN: 80-7362-493-4
Abedieová M. J. - Astrologie dítěte
289 stran, původní brož 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Jota Rok vydání : 1994
ABEDIOVÁ ISABEL - LOLA NOVINÁŘKOU
Před třemi lety byla Miley Cyrusová prakticky neznámá dívka. Její život na venkově v Tennessee zaplňovala rodina, přátelé, škola, vystoupení roztleskávaček a každodenní povinnosti na farmě. A pak přišel seriál jménem Hannah Montana.Téměř přes noc vyletěla Miley vzhůru jako superstar, stala se televizním i zpěváckým divem. Klidné dny vystřídaly vyprodané koncerty, televizní vystoupení a články v časopisech. Ale při tom všem zůstala Miley blízká své rodině a přátelům a spojená s jižanskými kořeny, které jí dodávají takovou sílu. Toto je opravdu jedinečný pohled do světa jedné z dnešních největších a nejzářivějších hvězd, jež se ohlíží zpět a přitom postupuje vpřed.
Vydavatel : Mladá fronta a.s.
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 157
ISBN: 80-204-2098-5
ABEDIOVÁ ISABEL - A JE TU LOLA!
Lola je docela obyčejná holka, až na to, že má tátu Brazilce, tetu, která je ještě batole, a několik milionů fanoušků (ale jen v noci, kdy se ve snu promění v slavnou zpěvačku). Jelikož se s rodiči právě přestěhovali, musí si najít novou nejlepší kamarádku. A to nebude zrovna snadné, protože všechny holky ve třídě jsou již 8222 zadané 8220 . Lole nezbývá než sáhnout po krajním řešení: své veliké přání napíše na lístek a pošle ho po nafukovacím balonku do světa. A zanedlouho dostane tajemnou zprávu v láhvi 8230
Vydavatel : Mladá fronta a.s.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 175
ISBN: 80-204-1842-5
Abel Hermant - Jediná svého druhu
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích lehce odřená, na hřbetě silně natržená-přední strana je téměř odtržená, zažloutlé listy,
59 stran,
Beletrie a poezie,
Abel Hermant-Jediná svého druhu
Abel, Theodore - Podstawy teorii socjologicznej
Vydavatel : Warszawa
Rok vydání: 1977
Jazyk: Polština
Počet stran: 278
Abélard, Heloisa - Dopisy utrpení a lásky
Paměti, korespondence, dokumenty. Malá ředa svazek 2
Vydavatel : Odeon
Rok vydání: 1976
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
Abelarová Taisha - Přechod čarodějů
277 stran, předmluva Carlos Castaneda, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Rybka Publishers Rok vydání : 1999
ABELAROVÁ TAISHA - PŘECHOD ČARODĚJŮ
Autorka - antropoložka - v knize vypráví události ze svého učednického období stráveného u mexických čarodějů. Přechod čarodějů krok za krokem barvitě popisuje tuto duchovní cestu a dává nám tak živou představu o tom, s jakými výzvami a riziky se žena - čarodějka musí střetnout. Uchvacující příběh Taishy Abelarové je pro nás cenný ať už jako manuál čarodějů, antropologická studie či objevné a provokativní zamyšlení na téma ženské spirituality. Předmluvou knihu opatřil Carlos Castaneda.
Vydavatel : RYBKA PUBLISHERS
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 277
ISBN: 80-86182-35-5
Abella Alex Gordon Scott - Hitlerovi agenti
Nakladatelství (edice): Deus
Rok vydání: 2005
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 252
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Tajné teroristické spiknutí a. Hitlera proti USA
ABELN R. / KNER A. - Pomozme si navzájem
Rok vydání :1997
- brož., 128 s.
ABELN R./ KNER A. - Neboj se! Jak zacházet s neodbytným průvodcem člověka
Rok vydání :1993
Abelová Jessica - LA PERDIDA
Příběh americké dívky, která se vypraví do Mexika hledat své kořeny. Je totiž po otci napůl Mexičanka. Carla touží poznat mexickou kulturu a sžít se s tamními lidmi, jenže pořád jaksi nevidí a nebo vidět nechce zásadní kulturní rozdílnosti, vinou kterých se její cesta za poznáním stane spíš cestou do záhuby. Carla je mladá a touží po opravdovém životě, ovšem nové události vezmou nečekaný spád a najednou je v Mexiku ztracená. Jenže často se stává, že právě tak se člověk nakonec najde tím že ztratí sám sebe.
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 284
ISBN: 80-7381-537-0
Aben Kandel - Město se vzdává
Ferdinand Holas, Praha,
1946,
velmi dobrý stav, lehce zažl. stránky, místy uvolněné, obálka ušpiněná, na okrajích odřená,
orig. brož, typogr. úprava L. Titelbach,
392 stran,
Beletrie a poezie,
Aben Kandel-Město se vzdává
Abéolard v Helsing - Rukověť lovce démonů
Vyšlo : 11.09.2009
Počet stran : 32
Nakladatelství : Vovox Globator 2009
ABERCROMBIE JOE - THE BLADE ITSELF THE FIRST LAW BOOK ONE
Unpredictable, compelling, wickedly funny, and packed with unforgettable characters, The Blade Itself is noir fantasy with a real cutting edge.
Vydavatel : GOLLANCZ
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 534
ISBN: 0-57507-979-3
ABERCROMBIE JOE - AŽ BUDOU VISET
Druhá kniha trilogie První zákon. Jak uhájit město, které je v obležení nepřátel a zamořené zrádci, když se vašim spojencům nedá ani v nejmenším věřit a váš předchůdce beze stopy zmizel? Před takovými vyhlídkami by nejraděj utekl i mučitel - jen kdyby dokázal udělat krok bez pomoci hole - a inkvizitor Glokta se potřebuje dobrat k odpovědím dřív, než guršská armáda zaklepe na městské brány. Seveřané se přehnali přes hranice Anglandu a po celé zmrzlé zemi rozsévají oheň a smrt. Korunní princ Ladisla je připraven zahnat je zpátky a vydobýt si neutuchající slávu. Má to jen jediný háček: že vede tu nejhůř vyzbrojenou, nejhůř vycvičenou armádu s nejhorším velením na světě. A Bayaz, první z mágů, vede skupinu neohrožených dobrodruhů na velmi nebezpečnou misi přes ruiny minulosti. Nejnenáviděnější žena Jihu, nejobávanější muž Severu a nesobečtější hejsek Království tvoří podivné společenstvo, ale potencionálně smrtící - pokud by se přestali tolik navzájem nenávidět. Pradávná tajemství budou odkryta. Budou vybojovány a prohrány krvavé bitvy. Nejhorším nepřátelům bude odpuštěno - ale teprve až budou viset.
Vydavatel : POLARIS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 496
ISBN: 80-7332-135-2
Abert H. - W. A. Mozart
Nakladatel :Breitkopf Hartel Leipzig
Rok vydání :1955
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
-2 Teilen, 1570 Seiten, mit 10 Bildnisses und 4 Faksimiles, 7. Auflage
Abert Héléne - Spoutaná duše
Nakladatelství (edice): Alpress - Klokan
Rok vydání: 2005
Počet číslovaných stran: 341
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Abhinavagupta - Paramárthasára
Podtitul : Kašmírský jógin z 11. stol. o nejvyšší Skutečnosti
Nakladatel : ŠIVAŠAKTI
Formát :
59 stran,
0cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Jeden ze základních textů kašmírského tantrického buddhismu.
Abhinavagupta - Paramárthasára
Podtitul : Kašmírský jógin z 11. stol. o nejvyšší Skutečnosti
Nakladatel : ŠIVAŠAKTI
Formát :
59 stran,
0cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Jeden ze základních textů kašmírského tantrického buddhismu.
ABIC MAREK - OD ANTIKY K STREDOVEKU /DEJINY NESKORÉHO RÍMSKEHO CISÁRSTVA
Vydavatel : CDK Centrum pro studium demokracie a kultury
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7325-202-1
Abigail Horáková - O Káče Drkotné a jiné veselé historky
Šolc a Šimáček, Praha,
1927,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích jen mírně odřená, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba,
196 stran,
Beletrie a poezie,
Abigail Horáková-O Káče Drkotné a jiné veselé historky
Abigail Wheatleyová, Struan Reid - Po stopách zaniklých světů
Fragment, Praha,
2006,
výborný stav,
orig. lamin. vazba, velké množství barevných obr.!,
128 stran,
Historie,
Abigail Wheatleyová, Struan Reid-Po stopách zaniklých světů
ABIKER DAVID - O NEODVRATNÉM KONCI MUŽSKÉHO POKOLENÍ
Hlavní hrdina mimořádně vtipného a inteligentního románu O neodvratném konci mužského pokolení 8211 mladý, avšak již životem znavený otec a manžel, který se rád dívá na mafiánské filmy a tajně sní o časech, kdy muž ještě býval hlavou rodiny, jednoho dne prozře a pochopí to, co ženy již dávno vědí: Muži to mají spočítané: 8222 Pochopil jsem, že se společně se svými mužskými souputníky nacházím v jakési přechodné fázi. Došlo mi, že rovnost pohlaví neexistuje. Přežívá pouze v našich snech . V reálném světě již probíhá něco daleko převratnějšího. To, co bláhově nazýváme 8222 rovností pohlaví, 8220 je jen skromnou předehrou, jakýmsi nevinným aperitivem, pouhým předkrmem chodu, který má teprve přijít. Milióny z nás budou muset pohřbít své chlapecké ideály. Model soužití, jaký poznali naši otcové a dědové, nenávratně zanikne. Jejich synové a vnuci se stanou správci konkurzní podstaty živočišného druhu, který má svá nejlepší léta dávno za sebou. Najít v tomto dramaticky se měnícím světě své místo nebude jednoduché. Muž bude trpět novými neurózami, stane se citlivějším, jeho pokožka se zjemní a žena mu nakonec bude půjčovat své žiletky na jedno použití. Jde o přechodnou fázi poněkud destabilizující, avšak nevyhnutelnou. Muži však mohou být klidní, neboť v tom ani zdaleka nejsou sami. Kupříkladu takový samec mořského koníka nosí samičí vajíčka odjakživa a u rypohlavce dvouhlavého zase miniaturní sameček žije jako parazit přímo v těle mnohonásobně větší samice . 8220 Francouzský román O neodvratném konci mužského pokolení aneb Tajný život takového normálního muže je dílo, které se vzpírá všem pokusům o definici. Zbabělcův průvodce moderním manželstvím, ujetý pediatrický traktát, černá kniha maternalistické společnosti, umaštěný milostný dopis, bible otcemučedníka, přehled módních trendů parazitujícího muže, chlípný a buřičský pamflet . Tím vším nepochybně tato kniha je. Především však jde o zásadní zamyšlení nad budoucností vztahů mezi mužem a ženou ve 21. století. David Abiker (39) je ve Francii znám nejen svými knihami, ale i jako dramaturg televizních a rozhlasových pořadů. Jeho třetí a zatím předposlední kniha O neodvratném konci mužského pokolení byla inspirován humoristickými esejemi, jimiž přispíval do francouzské verze časopisu Men s Health.
Vydavatel : RYBKA PUBLISHERS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
ISBN: 80-87067-91-6
ABNETT DAN - ČESTNÁ STRÁŽ
Čtvrtá kniha z cyklu Gauntovi duchové. Komisař Gaunt a jeho Duchové jsou zpátky v akci, znovu v první linii bitvy o životně důležitou planetu - svatyni mimořádného taktického a duchovního významu. Ale zákeřné síly Chaosu jim nedovolí, aby se dlouho těšili z vítězství a protiútok na sebe nedá dlouho čekat. Gaunt je vyslán pro tu nejcennější relikvii vůbec, pozůstatky dávné světice, která jako první vedla lidi k těmto hvězdám.
Vydavatel : POLARIS
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 328
ISBN: 80-7332-149-9
ABNETT DAN - NEKROPOLE
Třetí kniha z cyklu Gauntovi duchové. Na boji zmítané planetě Verghast se komisař Ibram Gaunt a jeho muži ocitnou lapeni uprostřed prastaré a krvavé občanské války, která záhy přeroste v něco nesrovnatelně vážnějšího. Když úlové město přičiněním zrádce přijde o svou nejmocnější obranu, vypluje veškerá rivalita a zkaženost na povrch a Duchové z Tanith se ocitnou na pokraji zkázy. Aby zachránil úl Vervun před temnými legiemi Chaosu, musí Gaunt najít nové spojence a zrekrutovat další Duchy.
Vydavatel : POLARIS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 328
ISBN: 80-7332-133-8
ABNETT DAN, LEE MIKE - ŽNEC DUŠÍ WARHAMMER
Válečník. Zrádce. Netvor. Malus Temná čepel je nemilosrdný ničema i podle značně volných standardů temných elfů. Když se zmocní mapy, která ho má dovést k tajné moci ukryté hluboko v pustinách Chaosu, nemá ani tušení, že je to past, kterou na něj nastražil prastarý démon Tz 8217 arkan. Malusova duše se stane rukojmím a čeká ho dlouhá cesta, aby splnil svou část dohody a získal ji zpátky. Jeho minulá cesta jej dostala do strašidelného mauzolea temných elfů, kde je ukryta prokletá dýka, která dává svému majiteli strašlivou moc. Čeho se temný elf bez duše ještě může bát? Třetí pokračování příběhů Maluse Temné čepele.
Vydavatel : POLARIS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 296
ISBN: 80-7332-139-0
ABNETT DAN,LEE MIKE - KRVAVÁ BOUŘE
Druhá kniha cyklu Malus Temná čepel. Vrah, zrádce a bojovník, nad jakého není - to je Malus Temná čepel. Ale podle krutých standardů temných elfů má stále co dokazovat. Jelikož byl posednut strašlivých démonem Tz arkanem, zbývá mu nyní pouhý rok na to, aby našel pět magických artefaktů - jinak zaplatí svou duši. V honbě za druhým z nich, Kolkuthovým idolem, bude Malus muset použít všechnu svou chytrost a lstivost, aby přežil v magickém labyrintu a porazil jeho děsivého strážce.
Vydavatel : POLARIS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 296
ISBN: 80-7332-116-1
ABNETT DAN,LEE MIKE - DÉMONOVA KLETBA
První kniha cyklu Malus Temná čepel. Bojovník. Zrádce. Netvor. Od narození dostával Malus Temná čepel nejdůležitější lekci společnosti temných elfů - co nemáš rád, udělej ostatním dřív, než to oni stihnou provést tobě. I v záludném Naggarothu se Malus brzy stane neblaze proslulým pro svou bezcitnou a zlovolnou povahu, je mimořádně krutý i podle značně volných standartů temných elfů. Když se mu podaří ukrást mocný magický artefakt, který ho má dovést k tajné moci ukryté hluboko v děsivých Pustinách Chaosu, vydává se se svou družinou za znovuzískáním moci a vlivu . První kniha ságy posouvající drsný svět Warhammeru na ještě ponuřejší úroveň.
Vydavatel : POLARIS
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 80-7332-106-2
Abnett Dan/ Lee Mike - Krvavá bouře-Příběh Maluse Temné čepele
Obr, 296 s. 2008 Polaris, napsáno v jazyce: Česky
Abraham a Santa Clara - Výrobce papíru
Věnováno účastníkům čtvrtého sjezdu moravských knihomolů, kresba Rudolf Michalik, přeložil Otto Babler, 20 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Pokorný a spol., Brno Rok vydání : 1931
Abraham Cohen - Talmud /pro každého/
Vyšlo : 27.02.2008
Počet stran : 479
Nakladatelství : Sefer 2006
ABRAHAM DANIEL - STÍNY V LÉTĚ
První kniha tetralogie Kvartet vysoké ceny. Městský stát Saraykeht představuje osvícenou baštu míru a pokroku v jinak drsném světě. Klíčem k jeho moci jsou andat - přízraky připoutané k básníkům, svým stvořitelům. Ohromné bohatství láká do městských přístavů obchodníky z nejvzdálenějších končin. Rušný pouliční život kypí stovkami jazyků a dialektů, cizinci rozmanitých ras a kultur plní pokladnice drahokamy a zlatem. Každé přání, jakkoli exotické a nezvyklé, může být uspokojeno ve vyhlášených domech potěšení. Přesto je zářivá metropole jen krůček od svého zániku. Galtská říše, mocný soused ze západu, si touží podrobit všechny okolní země. Svobodná města byla díky přízrakům vždy až příliš silná, nyní se však objevila možná slabina. Pokud se podaří odstranit jednoho z básníků, jím spoutaný duch unikne a Saraykeht padne. V nezvyklé roli tělesného strážce se do složité sítě intrik čirou náhodou zaplete Otah, prostý dělník se složitou minulostí. Záhy zjišťuje, že na něm závisí nejen osud celého města, ale i všech jeho blízkých. Ovšem v Saraykehtu, sídle moci a intrik, má každý svá tajemství. Ukazuje se, že cena, kterou je nutné zaplatit za záchranu, může být vyšší, než si kdokoli dokáže představit. A přitom Galtové nejsou největším nebezpečím, kterému město musí čelit .
Vydavatel : LASER
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 360
ISBN: 80-7193-292-5
ABRAHAM DANIEL, EMSHIWILLEROVÁ CAROL, FORD JEFFREY - FANTASY SCIENCE FICTION 4/2006
Česká mutace známého amerického sci-fi a fantasy magazínu. Přichází k vám skutečná legenda! Magazín Fantasy Science Fiction vychází ve Spojených státech již téměř šedesát let a za tu dobu si na trhu vydobyl zcela ojedinělé postavení. Dnes je pokládán za nejlepší zdroj fantastické povídky na světě. Česká edice se vám v úzké spolupráci s americkou redakcí pokusí zprostředkovat léty prověřenou klasiku i příběhy těch nejlepších autorů žhavé současnosti. Každé dva měsíce se tak spolu s námi můžete ponořit do barvitých světů ničím neomezované spisovatelské fantazie. Toto číslo lze brát jako mimořádný speciál věnovaný cenám Nebula. Pokud to nevíte, pak vám prozradíme, že cena Nebula je každoročně udílena jako výsledek hlasování Americké společnosti autorů science fiction a fantasy. Daniel Abraham se v hororové povídce Placatá Diana velmi znepokojivým způsobem podívá na problémy jedné neúplné rodiny. Letos si Nebulu v kategorii krátká povídka odnesla Carol Emshwillerová s příběhem Žiji s tebou, v němž odkryla možnou existenci bytosti žijící nepozorovaně přímo vedle vás. U nás dosud neznámá K. D. Wentworthová se představí povídkou Znovuzrození a přinese nám zajímavý pohled na téma klonování. Nebulou oceněná novela Magie pro začátečníky od Kelly Linkové je příběhem chlapce, jenž patří do skupiny dospívajících, kteří propadli kouzlu zvláštního televizního programu. Paolo Bacigalupi se v povídce Škváropísečníci podívá do nehostinné budoucnosti, kdy se lidstvo muselo přizpůsobit zhoršujícím se ekologickým podmínkám na úkor samotného lidství. A na samotný závěr jsme připravili Nebulou opět odměněnou povídku Stvoření od Jeffreyho Forda. Magazín Fantasy Science Fiction je jednoduše splněným snem každého milovníka dobrých a čtivých příběhů. Povídky: - Daniel Abraham: Placatá Diana (Flat Diana) - Carol Emshwiller: Žiji s tebou (I Live with You) - K. D. Wentworth: Znovuzrození (Born-Again) - Kelly Link: Magie pro začátečníky (Magic for Beginners) - Paolo Bacigalupi: Škváropísečníci (The People of Sand and Slag) - Jeffrey Ford: Stvoření (Creation)
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
ISBN: 80-7254-853-0
Abraham Lewin - Pohár slz
Podtitul : Deník varšavského ghetta
Nakladatel : Academia
Edice :Stíny
ISBN : 978-80-200-1665-2
EAN : 9788020016652
Originál :A Cup of Tears by
Překlad : Michaela Ponocná
Formát :
304 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Abraham Lewin vyučoval na židovské střední škole ve Varšavě. V roce 1940, kdy došlo ke zřízení varšavského ghetta, mu bylo 47 let. Počátkem roku 1943, několik měsíců po manželčině deportaci a smrti, pravděpodobně zahynul i se svou dcerou v koncentračním táboře Treblince. Jeho deník, který představuje jeden z nejpůsobivějších a nejdojímavějších záznamů o životě v židovském ghettu a o holokaustu, se zázrakem zachránil v tajném podzemním archivu.
Abraham Lewin - Pohár slz
Podtitul : Deník varšavského ghetta
Nakladatel : Academia
Edice :Stíny
ISBN : 978-80-200-1665-2
EAN : 9788020016652
Originál :A Cup of Tears by
Překlad : Michaela Ponocná
Formát :
304 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Abraham Lewin vyučoval na židovské střední škole ve Varšavě. V roce 1940, kdy došlo ke zřízení varšavského ghetta, mu bylo 47 let. Počátkem roku 1943, několik měsíců po manželčině deportaci a smrti, pravděpodobně zahynul i se svou dcerou v koncentračním táboře Treblince. Jeho deník, který představuje jeden z nejpůsobivějších a nejdojímavějších záznamů o životě v židovském ghettu a o holokaustu, se zázrakem zachránil v tajném podzemním archivu.
Abraham Norov - Putování po Svaté zemi
Abrahama Norova Putování po Svaté zemi roku 1835, podle druhého vydání zčeštěné od p. Filipa Klimeše. Díl I. Musejních spisů číslo XXXIX. V komisí knihkupectví Václava Řivnáče, Praha 1851. 205 stran, 4 strany obrazové přílohy - ocelorytiny, dobová poloplátěná převazba se zlaceným hřbetem. Titulní list a několik dalších stran lehce zhnědlé, jeden dvojlist lepený (nezasahuje text). Dobrý stav.
Abraham, P. - Školní strašidlo
Ilustrovala Z. Krejčová.
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 78
Abraham, Peter - Školní strašidlo
věnovací vpiska a razítko od mateřské školy Rok :1983
ABRAHÁM ONDŘEJ - DOMY RADOSTI, CESTY SMUTKU
Kniha povídek o stesku, lásce a zapomnění. Nebyl to však stesk, který by se dal vyléčit pouhým návratem někam a objetím, byl to temný a neutěšitelný druh stesku po promarněném čase, po tom, co jsme neudělali, co jsme neuměli docenit a dostatečně prožít, co nám navždy uniklo, když jsme byli rozptýleni věcmi nekonečně méně důležitými.
Vydavatel : DAUPHIN
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
ISBN: 80-7272-188-7
ABRAHÁMOVÁ JITKA - NÁDORY VARLAT
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
ISBN: 978-80-247-2349-5
ABRAHÁMOVÁ JITKA - RAKOVINA PRSU
Rakovina prsu patří k nejčastějším nádorovým onemocněním žen. Navzdory tomu, že bylo dosaženo značného pokroku v diagnóze i v léčbě, je procento úmrtí na tuto chorobu v naší zemi jedno z nejvyšších na světě. Jedním z důvodů tohoto stavu je skutečnost, že značná část onemocnění je diagnostikována pozdě, v pokročilém stádiu. Základním předpokladem úspěchu léčby je včasná diagnóza. Proto autorka ženy seznamuje s možností samovyšetřování, příčinami, příznaky a diagnostikou onemocnění. Dále se v publikaci věnuje problematice léčby (chirurgické, radiační, chemické a hormonální) a následné péče.
Vydavatel : TRITON
Jazyk: Čeština
Počet stran: 37
ISBN: 80-7254-136-6
ABRAHÁMOVÁ JITKA A KOLEKTIV - CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O RAKOVINĚ PRSU
Monografie je určena k poučení široké veřejnosti. Přístupnou formou informuje veřejnost (zdravé i nemocné) o nejrůznějších aspektech vzniku rakoviny prsu, o nejnovějších trendech v diagnostice i v léčbě této choroby. Jsou v ní vysvětleny možné vedlejší účinky léčby časné a pozdní a možnosti jejich předcházení či mírnění. Uváděny jsou i léčebné výsledky a důvody dlouhodobého, prakticky doživotního sledování. Hlavní autorka i spoluautoři jsou zkušení onkologové a radioterapeuti z různých pracovišť v České republice, kteří v knize vycházejí z mnohaletých zkušeností s léčbou a onkologickou péčí o nemocné. Právě z praxe znají, že pacientky přicházejí do ordinace neinformovány a často ani nevědí, na co se mají lékaře zeptat. Na našem trhu dosud nebyla podobná populárně-vědecká monografie k dispozici. Doporučit ji lze nejen všem ženám, ale i mužům - potenciálním partnerům nemocných žen. Publikaci doplňují slova právničky týkající se práv pacientů.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 143
ISBN: 80-247-3063-9
ABRAM DAVID - PROCITNUTÍ DO ŽIVÉ ZEMĚ
Americký filosof a ekolog David Abram (1957) patří k nejinspirativnějším současným ekologickým myslitelům. Antologie pěti autorových esejů a jednoho rozhovoru - Reciprocita a losos, Země v zatmění, Neviditelný svět, Animismus, percepce a pozemské umění kouzelníka, Ekologie hloubky a Strážce hranice - seznamuje s jeho úvahami, v nichž se soustředěně zabývá fenomenologickými a psychologickými aspekty současné ekologické krize. Všímá si toho, jak lidské technologie ovlivňují naše smyslové vnímání a specificky modulují náš obraz světa. Objevným způsobem přitom poukazuje na zapomenutou ekologickou dimenzi a hloubku lidských smyslů. Je země skutečně jen konglomerátem neživých objektů, určených pro naši nekonečnou exploataci, jak má tendenci nás o tom přesvědčovat mechanistická věda? Pokud znovu probudíme svoji primární zkušenost tělesného vnímání a otevřeme se bezprostřední aktivní participaci se světem kolem nás, můžeme objevit, že vše v něm je živé a oduševnělé, že smyslová země není souborem mrtvých objektů, ale společenstvím živých, působících subjektů. Můžeme tak znovu dospět ke vzájemnosti se zbytkem biosféry a začít opět tvořit více harmonický svět.
Vydavatel : OPS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 170
ISBN: 80-903773-9-4
ABRAM,BENSON,BLACKMORE,CATLOS,CLEARY A KOL. - FRANCIE-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES+DVD
Nejobsáhlejší a nejpodrobnější průvodce po Francii na českém trhu. Na více než 1400 stranách najdete v 16 kapitolách popis jednotlivých regionů od severních oblastí se stopami válečné historie po provoněnou Provence, Azurové pobřeží na jihu a středomořskou Korsiku, od bretaňských a normandských břehů Atlantiku na západě po alpské velikány na hranicích s Itálií a Švýcarskem. Kniha obsahuje praktické základní informace o dopravě do země, vízových předpisech, lékařské péči, seznam důležitých institucí a odkazy na internetové stránky. Každá kapitola obsahuje podrobné mapy částí jednotlivých oblastí, plány měst, seznamy hotelů označených cenovou kategorií, praktické rady týkající se jídla, pití, kulturních a historických pamětihodností s uvedením ceny vstupného. Závěrečné Souvislosti podávají podrobný přehled dějin a kultury Francie a obsáhlý slovníček těch nejdůležitějších výrazů. Jsou vloženy barevné přílohy o francouzských slavnostech a festivalech, tolik oblíbených kavárnách a jiných gastronomických zařízeních a nejzajímavějších turistických trasách.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1468
ISBN: 80-7217-572-7
ABRAM,SEN,EDWARDS, - INDIE JIH-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES
Bombaj, Góa, Karnátaka, Kérala, Tamilnádu, Ándhrapradeéš, Andamány. V úvodní části najdete základní fakta o indickém subkontinentu, doporučení o nejvhodnější době pro pobyt v té které části Indie, a výčet nejzajímavějších míst, která byste si neměli nechat ujít.V další části nazvané Základní informace se dočtete důležité rady a pokyny, co podniknout ještě před cestou a jak si v Indii počínat. Samotný Průvodce obsahuje podrobný a zasvěcený popis jednotlivých regionů, s mapkami a aktuálními informacemi o ubytování, stravování, kultuře a dopravním spojení. V oddíle Souvislosti se seznámíte s nejdůležitějšími událostmi v dějinách Indie, dozvíte se zajímavosti o kultuře, přírodě i problémech životního prostředí Indie. Připojen je i seznam doporučené literatury a slovníček pojmů. Vůbec první průvodce po jižní Indii v českém jazyce obsahuje mimořádné množství informací a praktických rad, a ocení ho nejen cestovatelé, kteří se do Indie vydávají, ale určitě i ten, kdo se o této zemi chce něco dozvědět. Vyčerpávající množství informací, jaké nenabízí žádný jiný průvodce 8211 budete schopni pohybovat se samostatně po ohromných indických velkoměstech a díky znalostem historických a kulturních souvislostí dokážete patřičně ocenit indické chrámy a další památky. Kromě toho se průvodce zaměřuje i na méně známé lokality, takže si budete moci dokonale vychutnat krásu horských scenérií či nerušených indických pláží. Aktuální výčet ubytovacích zařízení a jejich ohodnocení 8211 od poutnických ubytoven až po skvělé koloniální hotely a staré pevnosti. Zasvěcený výklad o indických dějinách, politice, náboženství a hudbě, jakož i společenských a kulturních souvislostech.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 592
ISBN: 80-7217-672-4
ABRAM,SEN,EDWARDS,FORD,WOOLDRIDGE,ŠVAŘÍČEK,PULDOVÁ - INDIE SEVER-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES
Dillí, Rádžasthán, Uttarpradéš, Uttarančal, Madhjapradéš, Himáčalpradéš, Ladákh, Harijána a Paňdžáb, Gudžarát, Bombaj, Maháráštra, Kalkata a Západní Bengálsko, Bihár a Džhárkhand, Sikkim, Severovýchodní horské státy, Urísa. V úvodní části najdete základní fakta o indickém subkontinentu, doporučení o nejvhodnější době pro pobyt v té které části Indie, a výčet nejzajímavějších míst, která byste si neměli nechat ujít. V další části nazvané Základní informace se dočtete důležité rady a pokyny, co podniknout ještě před cestou a jak si v Indii počínat. Samotný Průvodce obsahuje podrobný a zasvěcený popis jednotlivých regionů, s mapkami a aktuálními informacemi o ubytování, stravování, kultuře a dopravním spojení. V oddíle Souvislosti se seznámíte s nejdůležitějšími událostmi v dějinách Indie, dozvíte se zajímavosti o kultuře, přírodě i problémech životního prostředí Indie. Připojen je i seznam doporučené literatury a slovníček hindských výrazů. Vůbec první průvodce po Indii v českém jazyce obsahuje mimořádné množství informací a praktických rad, a ocení ho nejen cestovatelé, kteří se do Indie vydávají, ale určitě i ten, kdo se o této zemi chce něco dozvědět. Vyčerpávající množství informací, jaké nenabízí žádný jiný průvodce 8211 budete schopni pohybovat se samostatně po ohromných indických velkoměstech a díky znalostem historických a kulturních souvislostí dokážete patřičně ocenit indické chrámy a další památky. Kromě toho se průvodce zaměřuje i na méně známé lokality, takže si budete moci dokonale vychutnat krásu horských scenérií či nerušených indických pláží. Aktuální výčet ubytovacích zařízení a jejich ohodnocení 8211 od poutnických ubytoven až po skvělé koloniální hotely a staré pevnosti. Zasvěcený výklad o indických dějinách, politice, náboženství a hudbě, jakož i společenských a kulturních souvislostech.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1120
ISBN: 80-7217-693-9
ABRAMOV Fjodor - Dům
Rok vydání :1981
Abramov Fjodor - Muži a ženy
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1977
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Abramov Fjodor - Cesty a rozcestí
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1977
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Abramov Fjodor - Dvě zimy a tři léta
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1977
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
ABRAMS RHONDA - OBCHODNÍ PLÁN VYTVOŘTE HO SPRÁVNĚ A RYCHLE!
Vytvořte ho rychle a správně během jednoho dne. Tato kniha je neocenitelným pomocníkem při tvorbě podnikatelského plánu. Je zvláště vhodná pro podnikatele, kteří žádají o bankovní úvěr nebo shánějí finance pro rozvoj svojí firmy 8230
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 188
ISBN: 80-7349-052-2
ABRAMSOVÁ MELANIE - NEBEZPEČNÉ HRY
Odvážná a erotická prvotina Melanie Abramsové nabízí nahlédnutí do mysli mladé ženy, jejíž touhu po milostných hrách naplňuje svazování a bičování. Studentka Josie se během semináře etnografie seznámí s šestiletým Taylorem, zvláštním chlapcem se zálibou v drobnostech a posedlého počítáním, jehož monotónní mumlání údajů a čísel jí přináší nečekané uklidnění. Jak je Tyler na Josii stále závislejší, jeho svobodná matka Mary nabídne Josii místo chůvy. Josie se zanedlouho stane komplikovanou součástí jejich rodiny, sdílející intimitu, která zplodí zradu, když se Josie zamiluje do Maryiny lásky 8211 Deveše. Tento chirurg indického původu je silný a tajemný muž, jenž vtáhne Josii do závratného světa sexuální dominance a podřízenosti, promlouvajícího k jejím hluboce skrytým touhám. Strhující a emocemi nabitý román vyvolává mrazení, vzrušení,šok i okouzlení,a skýtá pohled na neodvolatelné důsledky podlehnutí těm nejtajnějším vášním a na svobodu i vězení přicházející se skutečným poznáním sebe sama.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
ISBN: 80-7207-729-8
Abrhámová Boca - Kopec plný kouzel
Nakladatelství (edice): Československý filmový ústav
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 125
Poznámka ke knize: několik listů nerozřezáno - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Abrikosovičová, N. - Naďa
Život krásné dívky, která se stala nevětskou. Obálku dělal Rotter.
Vydavatel : Knihkupectví U Jindřišské věže, Praha
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 158
Absolín J. - Jonatán aneb alternativní žaloba
McPrint 1999
Absolon Karel Dr. - Průvodce po jeskyních Kateřinské a Punkevní
razítka s knihovny, 61 stran, mapky, reklamy, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka silně opotřebena a ve hřbetu přelepena !!! Vydavatel : Brno Rok vydání : 1920
Absolon L udovít a Zoltán - Krásy Slovenska
A4, Ocpl, 268 s., 296 bar foto, res. R, A, N. F. Šp. 1980 Šport, napsáno v jazyce: Slovensky
Abulí Sánchez Enrique, Bernet Jo . - Torpedo - Sebrané spisy 2
Třicátá léta, krásné ženy, whisky . a profesionální zabiják, vedle kterého vypadá Lobo jako žák nedělní školy. To je námět komiksové série Torpedo - s jejímž hrdinou jste se mohli seznámit už dříve v Crwi.
Nakladatel: Netopejr
Jazyk: česky
Ilustrace: Jordi Bernet, scénář: Enrique Sánchez Abulí
Formát: 144 stran, 21x30cm, brožovaná vazba
Rok vydání: 2007 (1. vydání)
ACENA YOLANDA MADARNAS - SLOVESA SNADNO A RYCHLE - ŠPANĚLŠTINA
Praktický 8222 tahák 8220 pro žáky a studenty, do úřadů a institucí, v nichž se hovoří cizími jazyky, pro každého, kdo potřebuje rychle najít informace o slovesech a jejich správném tvoření a užívání. Šestistránková laminovaná a omyvatelná skládačka s jednoduchým a přehledným grafickým řešením, barevně zvýrazněnými výjimkami a příkladovými větami s českými překlady. Tato pomůcka vám poskytne vše o pravidelných i nepravidelných slovesech a jejich vzorech i pravopisných zvláštnostech. Založte si ji do svých oblíbených pořadačů! Spolu s podobnými materiály edice PONS může vytvořit základ vaší jazykové průpravy.
Vydavatel : KLETT nakladatelství
Rok vydání: 2006
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 6
ISBN: 80-86906-39-6
ACH, TA L Aacute SKA NEBESK Aacute - Verše.
SNDK, Praha, 1966
Nestránkováno, původní brož, střední formát
1. vydání
Ilustrováno.
Stav : dobrý
Achard, Amédée - Pomsta mrtvé lásky
Nedatováno. Milostný příběh. Podstatnou roli tam hraje dívčí duch.
Vydavatel : Politika, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 99
ACHARNAR DENEBOLA - KAŽDÁ ŽENA SE MŮŽE STÁT ČARODĚJKOU
Každá žena je schopna být čarodějkou, jen to v sobě musí objevit a nebát se experimentovat s kouzly. A právě pro ty nebojácné je určen tento lexikon plný tajemných kouzel a užitečných rad.
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 331
ISBN: 80-7362-181-9
Acharnov Svjatoslav - Všichni muži přes palubu
il. M. Noll 1967 Sndk, napsáno v jazyce: Česky
Achen, H. v. d. - Joklík
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 205
Achen, H. v. d.: - Joklík
Vydavatel : Praha, Orbis
Rok vydání: 1942
Jazyk: Čeština
Počet stran: 204
ACHER GABRIELA - KDYŽ JSEM TAK INTELIGENTNÍ . PROČ SE STÁLE A STÁLE ZAMILOVÁV
Vědecká studie doktorky Prudencie Skeptické z výzkumného institutu JSML (Jako svobodná myslím lépe) prokázala, že v průběhu historie muži brázdili oceány, aby hledali nové světy, zatímco ženy brázdily oceány, aby se provdaly za někoho, koho v životě neviděly muži při hledání původu života prozkoumali moře, země, hory a vesmír, ženy prozkoumaly nebesa, moře a zemi při hledání vysněných princů muži se usilovně zabývali dešifrováním genetické mapy, zatímco ženy se zaměstnávaly dešifrováním mužů. A víte proč? Protože my ženy jsme až dosud žily, generace za generací, nakažené virem romantismu: je to velmi nakažlivý virus, který, stejně jako celulitida, napadá jenom nás ženy. Jeho jménem pak provádíme takové pošetilosti, že vidíme prince v žabácích, zamilujeme se do Drákuly nebo provozujeme sex bez ochrany. Tato zábavná, ale nikoho nešetřící kniha plná ženských hormonů, hledá odpověď na otázku, kterou si neustále klade Julie uvnitř nás: 8222 když jsem tak inteligentní.. . proč se stále a stále zamilovávám 8230 ? 8220
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 200
ISBN: 80-7349-118-5
Acherkan N.S. - Raschyot i konstruyirovanie metallorezhuschix stankov
Vydavatel : MASCHGIZ
Rok vydání: 1952
Jazyk: Ruština
Počet stran: 750
Achille Gregor - Pěšinky do filmového nebe
Zápotočný a spol., Praha,
1940,
dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně zašpiněná, v okrajích menší oděrky a trhlinky, pokreslená, listy zažloutlé, uvolněné,
orig. brož, edice Knihovna veselých lidí-sv. 2, mj. Ginger Rogers, Spencer Tracy, Clark Gable, Katherine Hepburnová, Gary Cooper, Gary Grant, Greta Garbo a další,
128 stran,
Fotografie/Film,
Achille Gregor-Pěšinky do filmového nebe
Achille Segard - Der Geiz
Gustav Grimms Verlag, Budapest,
velmi dobrý stav, zašpiněná vazba, jedna stránka zohýbaná,
pův. celoplátěná vazba, erotické ilustrace,
199 stran,
Beletrie a poezie,
Achille Segard-Der Geiz
Achillesová, Buttové - 6000 kilometrů touhy
Nakladatelství (edice): Ikar
Rok vydání: 1996
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Achilleus Tatios, - Láska a válka: O věrné lásce, O válce trojské, Život Alexandra Velikého, Apollonius, král Tyru
Odeon, Praha,
1971,
velmi dobrý stav, lehce zažloutlé, mírně ušpiněno,
orig. celopl. vazba s přebalem, ochr. folie,
375 stran,
Antická knihovna,
Achilleus Tatios,-Láska a válka: O věrné lásce, O válce trojské, Život Alexandra Velikého, Apollonius, král Tyru
Achim Samwald - Sušíme ovoce, zeleninu, bylinky, houby
Podtitul : 137 receptů
Formát : 13×19 cm, 128 stran
Datum vydání : 07.08.2008
ISBN : 978-80-247-2566-6
Anotace :
Zdravé obohacení naší stravy na mlsání, pečení a vaření. Sušením prodloužíte trvanlivost ovoce, zeleniny, bylinek i hub, aniž byste museli použít konzervační prostředky. V usušených plodech zůstávají uchovány všechny vitaminy, minerální látky, ale i vláknitá struktura. Při správném způsobu skladování budete tedy díky sušení mít po ruce v každém ročním období vlastní ovoce a zeleninu. Nechte se inspirovat lahodnými recepty! V knize najdete návody, tipy a rady, doby sušení a uskladnění sušeného materiálu i skvělé recepty s usušenými potravinami. Achim Samwald se více než 20 let zabývá sušením ovoce, zeleniny, hub a bylinek. Při četbě této knihy se seznámíte s jeho bohatými zkušenostmi.
Achmatova Anna - Píseň okaríny
graficky vyzdobil Jan Halla, 30 stran, původní volné složky v pap. obalu 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Olomouc Rok vydání : 1973
Achmatovová Anna - Milostný deník
I. vydání, obálka Zdenek Seydl, 77 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1963
ACHMATOVOVÁ Anna - Modrý večer
Rok vydání :1990
- 256 s.
ACHMATOVOVÁ Anna - Milostný deník
Rok vydání :1963
- frontispis F.Peterka
Achmatovová Anna - Milostný deník
vyšlo v klubu přátel poezie
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 84
Achmatovová/ Jesenin/ Pasternak ad. - Myslím na tebe-výbor milostné poezie
Ocpl, 292 s., il. Z. Brdlík, J. Kabíček ad. 1978 MF, napsáno v jazyce: Česky
Achmetov, Spartak Fatychovič - Almaz Šach
Sbírka vědecko-fantastických povídek. rusky, SCI-FI Rok :1982
ACHRER JAKUB - WICCA PRVNÍ ZASVĚCENÍ
Kniha věnovaná znovu rodícímu se čarodějnictví v České republice.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 142
ISBN: 80-7207-583-7
Acia Gray - Duše vašich nohou
Podtitul : Průvodce stepařskou technikou pro tanečníky a učitele
Nakladatel : Klett
ISBN : 80-7183-298-7
EAN : 9788071832980
Originál :The Soul of Your Feed
Překlad : Zdeněk Pilecký
Formát :
180 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Učebnice stepu pojednává o základech techniky, rytmického cítění, stepařské technologie, vyjádření rytmu a frázování. Hlavně však podává přehled o ustálených krocích, krokových vazbách a variacích v logickém členění. Kniha je určena všem stepařům a vedoucím stepařských klubů, dále učitelům a studentům tanečních oddělení konzervatoří, základních uměleckých škol a domů dětí a mládeže.
Acia Gray - Duše vašich nohou
Podtitul : Průvodce stepařskou technikou pro tanečníky a učitele
Nakladatel : Klett
ISBN : 80-7183-298-7
EAN : 9788071832980
Originál :The Soul of Your Feed
Překlad : Zdeněk Pilecký
Formát :
180 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Učebnice stepu pojednává o základech techniky, rytmického cítění, stepařské technologie, vyjádření rytmu a frázování. Hlavně však podává přehled o ustálených krocích, krokových vazbách a variacích v logickém členění. Kniha je určena všem stepařům a vedoucím stepařských klubů, dále učitelům a studentům tanečních oddělení konzervatoří, základních uměleckých škol a domů dětí a mládeže.
Acid Mothers Temple The Cosmic . - Iao chan from the cosmic inferno
Ackerman Forrest J. - Úžasné příběhy
Nakladatelství (edice): Afsf
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 160
Poznámka ke knize: několik prvních listů uvolněno - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
ACKERMANN,BURG,KONEČNÝ,KRAUS,MICHLOVSKÝ,SEDLO,STÁVEK,JABOREK - VELKÝ VINAŘSKÝ SLOVNÍK
Publikace navazuje na koncepci předchozího Vinařského slovníku, který se setkal s velmi příznivým přijetím a vyšel v několika vydáních 8230
Vydavatel : RADIX
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 395
ISBN: 80-86031-70-5
Ackerová K. - Číča, král pirátů
Nakladatel :olvox Gl.
Rok vydání :1997
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
Ackerová Kathy - Číča, král pirátů
pv, 180 s. 1997 Volvox Globator, napsáno v jazyce: Česky
Ackroyd P. - Golem z londýnských doků
Nakladatel :Paseka
Rok vydání :1995
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-Legenda, komedie, gotický román
ACKROYD Peter - Golem z londýnských doků
Rok vydání :1995
- A4
Ackroyd Peter - Fiktivní deník Oscara Wildea
Nakladatelství (edice): Orsini
Rok vydání: 2006
Počet číslovaných stran: 230
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Acland Richard - Unser Kampf (Our Struggle)
Nakladatelství (edice): Penguin Books
Rok vydání: 1940
Počet číslovaných stran: 160
Poznámka ke knize: - vazba měkká obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: anglicky
Act-Modell-Studien für Maler, Photographen - Blatt 4
Nabídka kabinetních fotografií aktů pro malíře a fotografy.
Berlin,nedat.,C.Schneider
8°,1 list
Act-Modell-Studien für Maler, Photographen - Blatt 5
Nabídka kabinetních fotografií aktů pro malíře a fotografy.
Berlin,nedat.,C.Schneider
8°,1 list
Act-Modell-Studien für Maler, Photographen - Blatt 7
Nabídka kabinetních fotografií aktů pro malíře a fotografy.
Berlin,nedat.,C.Schneider
8°,1 list
ACZEL AMIR D. - NÁHODA PŘÍRUČKA PRO HAZARDNÍ HRÁČE,ZAMILOVANÉ,OBCHODNÍKY S C
Čím s řídí šťastná a nešťastná náhoda? Tato otázka trápí lidstvo jako málokterá jiná. Proč se štěstěna na některé lidi usmívá, zatímco od jiných se odvrací? Co je to štěstí a proč jej mají často ti, kteří si jej nezasluhují? Jak můžeme předpovídat náhodné jevy, ke kterým dochází kolem nás? A jak je můžeme ovládat?
Vydavatel : DOKOŘÁN s.r.o.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 180
ISBN: 80-7363-191-8
AČR -
. . Ortofotomapa Praha 1:5000
Rok vydání : 1999
Nakladatelství : AČR
Ad. Hoffmann - Holzsculpturen und Intarsien in Ebenholz und Elfenbein
Bruno Hessling, Berlin-New York,
dobrý stav ,
orig. polopl. desky, zašpiněné, po stranách odřené, rohy naražené, v pravé části šňůrka ke svázání, na jedné straně utržená, volně vložené listy, kt. jsou zažloutlé a zažponěné, obsahuje 10 tabulí s čb. vyobrazením,
10 stran,
orig. Halbleinenband, verschmutzt, über Seiten abgeschürft, Buchecken bestoßen, Seiten freizügig inkorporiert, Seiten gelblich und schmutzig, mit 10 Tafeln mit schwarzweissen Abbildungen,
Umění/Architektura,
Ad. Hoffmann-Holzsculpturen und Intarsien in Ebenholz und Elfenbein
Ada Pryerová - Deset let na Borneu
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-695-6
EAN : 9788073416959
Originál :A Decade in Borneo
Překlad : Pavel Vereš
Formát :
230 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Roku 1878 odcestovali německý baron Overbeck a Angličan Dent na severní Borneo (dnešní Sabah), kde místním obyvatelům oznámili, že jejich vládce, bruneiský sultán, prodal všechna obchodní práva v oblasti, a zanechali tu mladíka Williama Pryera, aby tam založil Britskou společnost pro severní Borneo. Ada Pryerová, jež se za Williama Pryera v roce 1883 provdala, vydala roku 1894 popis jeho počátků ve funkci správce spolu s několika příhodami ze společného života. Výsledkem je barvité, zajímavé a fakticky přínosné vyprávění.
Knížečka Ady Pryerové je jediná práce, jež si položila za cíl prezentovat publiku přitažlivý obrázek severního Bornea, si takto opatřit politickou podporu britské obchodní přítomnosti v oblasti. Vlastně působila jako jakási příručka pro přistěhovalce o zemi, kde je hadů poskrovnu, zato hodně měsíčního svitu. Tyto paměti mají jedinečnou cenu jakožto svérázný cestopis i pro pochopení mezinárodněpolitických souvislostí britského záboru severního Bornea.
Toto vydání přetiskuje text originální verze z roku 1894 a navíc obsahuje jak úvodní úvahu, tak poznámkový aparát, aby byl text vysvětlen a zasazen do historického kontextu.
Ada Pryerová - Deset let na Borneu
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-695-6
EAN : 9788073416959
Originál :A Decade in Borneo
Překlad : Pavel Vereš
Formát :
230 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Roku 1878 odcestovali německý baron Overbeck a Angličan Dent na severní Borneo (dnešní Sabah), kde místním obyvatelům oznámili, že jejich vládce, bruneiský sultán, prodal všechna obchodní práva v oblasti, a zanechali tu mladíka Williama Pryera, aby tam založil Britskou společnost pro severní Borneo. Ada Pryerová, jež se za Williama Pryera v roce 1883 provdala, vydala roku 1894 popis jeho počátků ve funkci správce spolu s několika příhodami ze společného života. Výsledkem je barvité, zajímavé a fakticky přínosné vyprávění.
Knížečka Ady Pryerové je jediná práce, jež si položila za cíl prezentovat publiku přitažlivý obrázek severního Bornea, si takto opatřit politickou podporu britské obchodní přítomnosti v oblasti. Vlastně působila jako jakási příručka pro přistěhovalce o zemi, kde je hadů poskrovnu, zato hodně měsíčního svitu. Tyto paměti mají jedinečnou cenu jakožto svérázný cestopis i pro pochopení mezinárodněpolitických souvislostí britského záboru severního Bornea.
Toto vydání přetiskuje text originální verze z roku 1894 a navíc obsahuje jak úvodní úvahu, tak poznámkový aparát, aby byl text vysvětlen a zasazen do historického kontextu.
ADABAŠJAN a./ Michalkov A. - Transsibiřský expres
Rok vydání :1982
Adair Gilbert - Zavřená kniha
Obr, 184 s. 2008 MF, napsáno v jazyce: Česky
ADAIR JOHN - EFEKTIVNÍ INOVACE
8222 Lidský mozek je nádherná věc, 8220 pronesl před několika desítkami let jeden manažer. 8222 Začne pracovat, jakmile se probudíme, a zastaví se, jakmile se dostaneme do kanceláře. 8220 Žádné tvrzení snad nemůže být dnes vzdálenější od pravdy. Představy o práci se v současné době radikálně změnily. Pryč jsou ty časy, kdy si zaměstnavatel mohl najmout fyzické síly svých zaměstnanců, aniž by měl zájem o jejich intelekt. Váš úspěch v práci 8211 a dlouhodobější perspektivy vaší zaměstnatelnosti 8211 nyní záleží v převážné míře na tom, zda budete k vykonávané činnosti mentálně přispívat. Většina z nás pracuje se znalostmi. Jestliže váš mozek není plně vytížený od doby příchodu do práce a v průběhu celého pracovního dne, vaše kariérové vyhlídky jsou omezené! Tvůrčí myšlení či disponování novými myšlenkami a nápady se stává stále důležitější součástí práce. Inovace ale znamenají více než pouhou osobní tvořivost. Je to proces zavádění nových myšlenek, které uspokojují zákazníky. Objevuje se v každém typu podnikání v průběhu všech fází a může zahrnovat celý tým na pracovišti. Inovace by měly být základní součástí vaší obchodní strategie. Efektivní inovace má proto tři překrývající se dimenze. Na první místo vyzdvihuje autor vás a vaše schopnosti. Proč? Protože vaše schopnosti jsou zrnka písku v organizační ústřici, z nichž se mohou vytvořit lesklé bílé perly. Organizace nemají nové myšlenky. Ani týmy nemají nové myšlenky 8211 pouze jednotlivci přicházejí s novými myšlenkami. A proto jste vy na prvním místě. Chcete-li nové myšlenky dostat na trh, musíte spolupracovat v týmu, protože jedinec to sám nezvládne. Inovace vyžadují týmovou spolupráci uvnitř i mezi týmy, protože i vy můžete být součástí několika týmů: hlavního týmu či funkčního týmu, projektové skupiny, kroužku kvality, výkonného řídícího týmu či správní rady. Organizace, pro kterou pracujete, v sobě zahrnuje veškeré své součásti, včetně vás a týmů, do nichž patříte, ale představuje více než pouhou sumu svých částí. Žije svým vlastním životem. Hlavní text je doplněn krátkými příklady o tvůrčím myšlení a inovacích, které vás vyprovokují k dalšímu přemýšlení. Kniha je praktická příručka s různými hlavolamy, hádankami a cvičením, abyste se zároveň i pobavili. Čtení bude stimulující, zábavné a současně vám přinese i poučení.
Vydavatel : ALFA PUBLISHING
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 236
ISBN: 80-86851-04-4
ADAIR JOHN - JAK ŘÍDIT DRUHÉ I SÁM SEBE
Publikace je určena manažerům, kteří chtějí vylepšit svůj styl vedení a řízení. Dozvíte se:jak maximálně využít svůj čas proč je důležité dlouhodobě i střednědobě plánovat jaké styly vedení porad existují a kdy se pro který rozhodnout co udělat pro to, abyste správně stanovili úkoly a následně dosáhli co nejlepších výsledků jak co nejefektivněji rozhodovat a řešit problémy kdy je vhodné zapojit kreativitu a inovaci co jsou to potřeby a jak s nimi souvisí motivace jaké prostředky existují, abyste získali z lidí to nejlepší že vytvořit motivující prostředí není až tak náročné a jak to udělat proč byste se měli umět bezvadně vyjadřovat a osvojit si prezentační dovednosti jaké vlastnosti má mít správný vůdčí typ jak sestavit váš tým a jak s ním pracovat, abyste zvedali jeho výkon .
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 180
ISBN: 80251-0784-1
ADAIR JOHN - JAK SE SPRÁVNĚ ROZHODOVAT A ŘEŠIT PROBLÉMY
Jakýkoliv vedoucí činitel, který aspiruje na vrcholnou kvalitu své práce, má evidentně nezadatelné právo dohlížet na to, aby byla zvolena nejlepší rozhodnutí, aby problémy byly řešeny optimálním způsobem a aby nebyly kladeny překážky tvůrčím nápadům a inovacím, které jsou tolik potřebné pro budoucí vývoj. Je samozřejmé, že každý člen týmu či organizace by se měl podílet na plnění těchto základních požadavků. Ale vy, jakožto vedoucí pracovník, zodpovídáte za intelektuální vedení, které je zapotřebí, aby to vše bylo splněno. Jste ochoten se toho ujmout?
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 82
ISBN: 978-80-251-1779-8
ADAIR JOHN - LEADERSHIP UČTE SE OD VELKÝCH VŮDCŮ
Kdokoliv z nás, kdo usiluje o vedoucí postavení a snaží se dostat na vůdčí pozice, může svou schopnost studiem minulosti zdokonalit.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 289
ISBN: 80-251-1256-X
ADAIR JOHN,REED PETER - NE ŠÉF, ALE LÍDR
8222 Jedna z mála knih o vedení lidí, neboli leadershipu, která může být nazývána opravdovou klasikou. Tato průlomová práce Johna Adaira změnila naše chápání toho, jak leadership funguje a jak se z vedoucích pracovníků mohou stát opravdoví lídři. 8220 Těmito větami je představeno již třetí vydání originálu knihy Ne šéf, ale lídr od Johna Adaira. Jak je jistě patrné již z názvu, publikace umožní významně vylepšit vaše schopnosti při vedení lidí. Srozumitelné rady, co přesně je třeba udělat pro to, abyste se stali lídrem, jsou prezentovány formou dialogu s mladým řídícím pracovníkem, který se má v krátké době stát výkonným ředitelem. Nechte se autorem vyprovokovat k přemýšlení a občas mu dovolte, aby zbořil vaše zažité představy o vedení lidí, jak je znáte z teorie i praxe 8211 určitě se vám to vyplatí.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 198
ISBN: 80-251-2447-5
Adairová Cherry - Přísně tajné milování
Nakladatelství (edice): Harlequin - Temptation
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 187
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Adalbert A. - Louis Pasteur
Orbis 1946, Kdo je kdo
Adalbert Forstreuer - Aus dem Ersten ins Dritte Reich
Vaterländischer Verlag, Berlin,
velmi dobrý stav, místy natržený hřbet, skvrnité desky vazby, na předsádce a prvních listech rezavá skvrna od sponky, lehce odřené hrany desek, skvrnitá ořízka, zadní desky odřené,
orig. poloplátěná vazba, mit 164 Abbildungen,
360 stran,
Historie,
Adalbert Forstreuer-Aus dem Ersten ins Dritte Reich
Adalbert Stifter - Bunte Steine
Amelans Verlag, Leipzig,
velmi dobrý stav,
org. celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, listy slabě zažloutlé, rok vydání není uveden,
293 stran,
Originalleinenband, sehr gut erhalten, der Deckel zu den Seiten ein bisschen abgeschürft, Seiten vergilbt, das Erscheinungsjahr nich gesetzt,
Beletrie a poezie,
Adalbert Stifter-Bunte Steine
Adalbert Stifter - Horský křišťál
Arbor vitae, Praha,
2005,
výborný stav,
orig. brož, linoryty Ladislav Sýkora,
93 stran,
Beletrie a poezie,
Adalbert Stifter-Horský křišťál
Adalbert Stifter -
. . Hvozd
Rok vydání : 1968
Nakladatelství : Růže
Počet stran : 213 stran
Adalbert von Chamisso - Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Václav Petr, Praha,
1941,
velmi dobrý stav, lehce zašpiněné stránky,
orig. celopl. vazba, 16 kreseb Jana Konůpka,
105 stran,
Beletrie a poezie,
Adalbert von Chamisso-Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Adalbert von Chamisso - Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Odeon, Praha,
1981,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem,ten je lehce odřený,
184 stran,
Beletrie a poezie,
Adalbert von Chamisso-Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Adam ,Jaroš ,Holub - Český slovník pravopisný a tvaroslovný
Odeslání do 24 hodin. 712 stran, vydalo SPN v Praze, 3. vydání 1955
Adam - Jaroš - Slovník správné češtiny
Hokr ( 1939 ) Škola do kapsy
Adam Andres - Sága o Wannovi, synu Orlygově
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Ikaros
ISBN : 80-204-1475-4
EAN : 9788020414755
Formát :
280 stran,
16,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kniha volně navazuje na poslední dvě knihy, kde pěstounem Wanna je jejich hlavní postava, Halldor z Mortaluny. Na knihu plnou dobrodružství opět navazuje další připravované pokračování.
Adam Andres - Sága o Wannovi, synu Orlygově
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Ikaros
ISBN : 80-204-1475-4
EAN : 9788020414755
Formát :
280 stran,
16,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kniha volně navazuje na poslední dvě knihy, kde pěstounem Wanna je jejich hlavní postava, Halldor z Mortaluny. Na knihu plnou dobrodružství opět navazuje další připravované pokračování.
Adam Andres - Wetemaa 2
Ikarie
Adam Bahdaj
- Bacha, černý paraple!
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
Adam Bahdaj - Bacha, černý paraple
SNDK, Praha ,
1966,
velmi dobrý stav, listy jsou nažloutlé, na zadní straně desek je několik menších skvrnek,
orig. lamino vazba, ilustroval Osvald Klapper ( celkem 20 ilustrací v textu ),
200 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adam Bahdaj -Bacha, černý paraple
Adam Bahdaj - Bacha, černý paraple
Edice KOD svazek 93, SNDK 1966, 196 stran
Adam Borzič - Fantasía
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 978-80-7272-158-0
EAN : 9788072721580
Formát :
48 stran,
20x29cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Současná poezie tří básníků. A jejich krédo: Smysl poezie lze vytvářet hrou. Hra však není smyslem poezie. Zkušenost poezie ústí v účastném bytí. Básník se ve světě angažuje intenzitou celé bytosti. Proto může a má být patetický. Básník není pouhé médium, které slepé zaznamenává průchozí pohyb univerzálních energií. Básníkova zkušenost jazyka je určujícím faktorem jeho tvorby to vše je Fantasía.
Adam Borzič - Fantasía
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 978-80-7272-158-0
EAN : 9788072721580
Formát :
48 stran,
20x29cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Současná poezie tří básníků. A jejich krédo: Smysl poezie lze vytvářet hrou. Hra však není smyslem poezie. Zkušenost poezie ústí v účastném bytí. Básník se ve světě angažuje intenzitou celé bytosti. Proto může a má být patetický. Básník není pouhé médium, které slepé zaznamenává průchozí pohyb univerzálních energií. Básníkova zkušenost jazyka je určujícím faktorem jeho tvorby to vše je Fantasía.
Adam Bruckreis - Politik des 20. Jahrhunderts
Panorama Verlag, Nürnberg,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, desky po stranách trochu odřené, asi 30 stran natržených, třetí, pozměněné vydání, rok vydání není uveden,
792 stran,
Halblederband, sehr gut erhalten , der Deckel zu den Seiten ein bisschen abgeschürft, ca. 30 Seiten abgerisst, dritte, unveränderte Auflage, das Erscheinungsjahr nicht gesetzt,
Historie,
Adam Bruckreis-Politik des 20. Jahrhunderts
Adam Buckreis - Politik des 20. Jahrhunderts
Panorama Verlag, Nürnberg,
dobrý stav,
polokož. převazba, vazba rozpadlá, rok vydání není uveden,
355 stran,
Halblederband, gut erhaltem das Band lose, das Erscheinungsjahr nicht gesetzt,
Historie,
Adam Buckreis-Politik des 20. Jahrhunderts
Adam Bujak -
. . Znak Przymierza
Rok vydání : 2000
Nakladatelství : Bialy Kruk
Počet stran : 224 stran
Adam C. - Ryby snadno a rychle
Svojtka 1992
Adam Chlumecký - Zvony večerní
Básničky pro mládež i dospělé. S obrázky. Nakl. Karel Šolc, Kutná Hora, cca 1895. Původní poloplátěná vazba, uvolněný hřbet, 78 stran. Dobrý stav.
Adam Chlumecký - Romance o rejdech čertových
Dle pohádek valaského sekáče veršem napsal Adam Chlumecký. Nákladem spisovatelovým, Praha 1894. Původní brož, 100 stran. Obálka mírně zašpiněná, nerozřezáno, velmi dobrý stav.
Adam Chvaja - Divuplná Indonésie
Podtitul : Vzdálený a podivuhodný svět Indonésie
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Lidé a země
ISBN : 978-80-204-1962-0
EAN : 9788020419620
Formát :
216 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Indonésie je skutečně divuplná: dech beroucí přírodní krásy, dýmající
sopky, sirná jezera, divoké džungle, smaragdová moře, opuštěné rajské
ostrovy i historické stavby a chrámy. Nejzajímavější jsou však
Indonésané, způsob jejich myšlení a jednání, jejich zvyky a tradice.
Cílem této knihy je přinést čtenářům zábavu pro chvíle oddechu
i posloužit jako zdroj nesnadno dostupných informací o světě, který
patří na naší Zemi k těm nám nejvzdálenějším.
Adam Chvaja - Divuplná Indonésie
Podtitul : Vzdálený a podivuhodný svět Indonésie
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Lidé a země
ISBN : 978-80-204-1962-0
EAN : 9788020419620
Formát :
216 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Indonésie je skutečně divuplná: dech beroucí přírodní krásy, dýmající
sopky, sirná jezera, divoké džungle, smaragdová moře, opuštěné rajské
ostrovy i historické stavby a chrámy. Nejzajímavější jsou však
Indonésané, způsob jejich myšlení a jednání, jejich zvyky a tradice.
Cílem této knihy je přinést čtenářům zábavu pro chvíle oddechu
i posloužit jako zdroj nesnadno dostupných informací o světě, který
patří na naší Zemi k těm nám nejvzdálenějším.
ADAM Gabi - Diablo Můj vysněný kůň
- Pony club, jako nové
ADAM Gabi - Diablo v ohrožení
Rok vydání :2006
- Pony club, jako nové
Adam Georgiev - Deník sestry Lídy Baarové
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-165-6
EAN : 9788072291656
Formát :
222 stran,
21x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Sestra Lídy Baarové, Zorka Janů, chtěla letět stejně jako nový Ikaros. Láska,
které se ji dostalo tolik a zároveň tak málo, její vnitřní hlas, na který se položila
ve chvíli nejtěžšího vypětí se spojila s touhou odejít z tohoto světa.
Přes tolik tragický osud nebyla slabá i když tvrdila opak. To jen její vnitřní hlas, kterému
tolik naslouchala jí přiměl k ukončení života.
Adam Georgiev - Hostie pekla
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-196-0
EAN : 9788072291960
Formát :
68 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : O předchozí autorově sbírce Básník Trýzeň Kat napsal ve svém nominačním hlase pro anketu Lidových novin Kniha roku přední polský novinář Mariusz Szczygiel: Metafyzika a duchovnost, jež jsem po smrti Ladislava Klímy nečekal.
V Hostiích pekla autor tuto polohu prohlubuje a svou metafyzickou cestu jako básník potvrzuje.
Alexej Mikulášek ve svém doslovu napsal: Svět tu vystupuje jako pole pro vládu Antikrista, který plně opanoval prostor a čas a čelí mu jen lyrický subjekt básní. Antitetičnost je vůdčí princip sbírky. Já a Ne-Já, Bůh a Svět, sváry v lidském nitru - rozpornější byl snad jen F. Villon
Adam Georgiev - Bulvár slunce
Podtitul : Rekviem za mrtvého chlapce
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-206-6
EAN : 9788072292066
Formát :
136 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Bulvár slunce je volným pokračováním novely Planeta samých chlapců (2008). Jediný český autor věnující se homosexualitě zde rozvíjí osudy svých hrdinů Oproti předchozí knize je však jeho text filozofičtější, formálně méně souvislý, a ve své koláži se zabývá vnitřním svárem boha a ďábla v člověku, čímž se dotýká zásadních témat lidské existence. To podporuje i zveřejněná korespondence se slavnou spisovatelkou, v níž rozpoznáváme Evu Kantůrkovou. Kniha je opět maximálně otevřená, nezná tabu, a tím se může jevit šokující. Autor již má po obsahové i formální stránce svůj čitelný rukopis, ojedinělý v soudobé české literatuře.
Adam Georgiev - Deník sestry Lídy Baarové
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-165-6
EAN : 9788072291656
Formát :
222 stran,
21x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Sestra Lídy Baarové, Zorka Janů, chtěla letět stejně jako nový Ikaros. Láska,
které se ji dostalo tolik a zároveň tak málo, její vnitřní hlas, na který se položila
ve chvíli nejtěžšího vypětí se spojila s touhou odejít z tohoto světa.
Přes tolik tragický osud nebyla slabá i když tvrdila opak. To jen její vnitřní hlas, kterému
tolik naslouchala jí přiměl k ukončení života.
Adam Georgiev - Hostie pekla
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-196-0
EAN : 9788072291960
Formát :
68 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : O předchozí autorově sbírce Básník Trýzeň Kat napsal ve svém nominačním hlase pro anketu Lidových novin Kniha roku přední polský novinář Mariusz Szczygiel: Metafyzika a duchovnost, jež jsem po smrti Ladislava Klímy nečekal.
V Hostiích pekla autor tuto polohu prohlubuje a svou metafyzickou cestu jako básník potvrzuje.
Alexej Mikulášek ve svém doslovu napsal: Svět tu vystupuje jako pole pro vládu Antikrista, který plně opanoval prostor a čas a čelí mu jen lyrický subjekt básní. Antitetičnost je vůdčí princip sbírky. Já a Ne-Já, Bůh a Svět, sváry v lidském nitru - rozpornější byl snad jen F. Villon
Adam Georgiev - Bulvár slunce
Podtitul : Rekviem za mrtvého chlapce
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-206-6
EAN : 9788072292066
Formát :
136 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Bulvár slunce je volným pokračováním novely Planeta samých chlapců (2008). Jediný český autor věnující se homosexualitě zde rozvíjí osudy svých hrdinů Oproti předchozí knize je však jeho text filozofičtější, formálně méně souvislý, a ve své koláži se zabývá vnitřním svárem boha a ďábla v člověku, čímž se dotýká zásadních témat lidské existence. To podporuje i zveřejněná korespondence se slavnou spisovatelkou, v níž rozpoznáváme Evu Kantůrkovou. Kniha je opět maximálně otevřená, nezná tabu, a tím se může jevit šokující. Autor již má po obsahové i formální stránce svůj čitelný rukopis, ojedinělý v soudobé české literatuře.
Adam Gottlieb -
. . Vaříme s konopím
Rok vydání : 1995
Nakladatelství : Votobia
Počet stran : 60 stran
Adam Gottlieb - Vaříme s konopím
Počet stran : 115
ADAM HANS CHRISTIAN - KARL BLOSSFELDT THE COMPLETE PUBLISHED WORK/25 TASCHEN PRICE
Over more than 30 years, the author took thousands of photographs, revealing a formally rigorous talent whose precision and dedication bridge the nineteenth and twentieth century worlds of image making and bring a distinctly sculptural aspect to a firmly two-dimensional art form.
Vydavatel : TASCHEN
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 256
ISBN: 3-8365-0469-0
Adam Hnojil - V zajetí vášně
Podtitul : Sbírka Patrika Šimona
Nakladatel : Muzeum umění Olomouc
ISBN : 80-902568-7-2
Formát :
432 stran,
30x23,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Sbírka Patrika Šimona je významnou soukromou výtvarnou kolekcí, která je ve větším měřítku poprvé představena v této knize provázející také výběrovou výstavu. Je příležitostí seznámit se v deseti tematických okruzích s díly českých i evropských umělců pěti staletí.
Adam Hnojil - V zajetí vášně
Podtitul : Sbírka Patrika Šimona
Nakladatel : Muzeum umění Olomouc
ISBN : 80-902568-7-2
Formát :
432 stran,
30x23,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Sbírka Patrika Šimona je významnou soukromou výtvarnou kolekcí, která je ve větším měřítku poprvé představena v této knize provázející také výběrovou výstavu. Je příležitostí seznámit se v deseti tematických okruzích s díly českých i evropských umělců pěti staletí.
Adam Hnojil - Josef Max
o neoklasicismu v Čechách
Nakladatel : Eminent - Patrik Šimon
ISBN : 978-80902568-1-1
Formát:
192 stran
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Pomníky Františka I. a maršála Radeckého jako monumentální symboly vždy provokovaly. Symbolická hodnota nabývala v různých obdobích českých dějin odlišný smysl a není proto divné, že kulturní rasismus Československé republiky v roce 1919 smetl z piedestalu veřejných prostranství i památku na autory těchto děl. Co víme dnes o těchto umělcích ztracených v hlubinách lidské paměti? Co víme o autorovi sochařské výzdoby obou pomníků? Jak je možné, že české dějiny umění stále mají svá bílá místa? A proč se tohoto zatracení dostalo především umělcům určitého výtvarného názoru? Na tyto a některé další otázky se pokusí odpovědět monografie neprávem opomíjeného sochaře a spoluautora obou výše zmíněných pomníků, Josefa Maxe (1804 1855), který ve své době náležel mezi nejvýznamnější umělce v Čechách.
Kniha obsahuje více než 200 vesměs nikdy nepublikovaných reprodukcí v černobílém provedení, celkem 192 stran. Je kompletním přehledem díla s katalogem sochaře pozdního neoklasicismu a zahrnuje také zajímavý kulturně-historický kontext.
Adam Hnojil - Josef Max
o neoklasicismu v Čechách
Nakladatel : Eminent - Patrik Šimon
ISBN : 978-80902568-1-1
Formát:
192 stran
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Pomníky Františka I. a maršála Radeckého jako monumentální symboly vždy provokovaly. Symbolická hodnota nabývala v různých obdobích českých dějin odlišný smysl a není proto divné, že kulturní rasismus Československé republiky v roce 1919 smetl z piedestalu veřejných prostranství i památku na autory těchto děl. Co víme dnes o těchto umělcích ztracených v hlubinách lidské paměti? Co víme o autorovi sochařské výzdoby obou pomníků? Jak je možné, že české dějiny umění stále mají svá bílá místa? A proč se tohoto zatracení dostalo především umělcům určitého výtvarného názoru? Na tyto a některé další otázky se pokusí odpovědět monografie neprávem opomíjeného sochaře a spoluautora obou výše zmíněných pomníků, Josefa Maxe (1804 1855), který ve své době náležel mezi nejvýznamnější umělce v Čechách.
Kniha obsahuje více než 200 vesměs nikdy nepublikovaných reprodukcí v černobílém provedení, celkem 192 stran. Je kompletním přehledem díla s katalogem sochaře pozdního neoklasicismu a zahrnuje také zajímavý kulturně-historický kontext.
Adam J. H. - Anglicko-český ekonomický slovník-s výkladem, výslovností a českým rejstříkem, 13000 hesel
lam, 808 s. 2000 Leda/Longman, napsáno v jazyce: Česky
Adam J. H. - Anglicko-český ekonomický slovník s výkladem a výslovností
Nakladatel :LEDA
Rok vydání :1995
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :lamino
-650 str., slovník obsahuje přibližně 17 000 termínů současného anglického, amerického a mezinárodního ekonomického názvosloví, včetně zkratek, hovorových výrazů a profesionálního slangu
Adam Jist
- Nejen zlatá jablka
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
Popis : svazek č.7
Adam Jist - Pramen básníkovy síly
Jazyk: Čeština
Adam Jist - Nejen zlatá jablka
Státní nakladatelství dětské knihy, Praha,
1963,
velmi dobrý stav,
pův. lamino vazba, zažloutlý potah, mírně zašpiněný, zažlout. a některé skvrnité (polité) listy, čb a bar. ilustrace ,
230 stran,
Přírodní vědy,
Adam Jist-Nejen zlatá jablka
Adam Kubíček - Jánuš Kubíček
Atlantis, Brno,
1998,
velmi dobrý stav, přebal je lehce zašpiněný,
orig. papír. vazba s přebalem,
160 stran,
Umění/Architektura,
Adam Kubíček-Jánuš Kubíček
Adam M. - Rodokaps-Já už nikdy nikoho nezastřelím
80 stran, původní sešit 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Olympia, Praha Rok vydání : 1991
Adam Michnik - Sokratův stín
Nakladatel : Doplněk
Edice :Višegrád
ISBN : 80-7239-012-0
EAN : 9788072390120
Formát :
444 stran,
20,5 x 13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Výbor z publicistické tvorby Adama Michnika obsahuje nejvýznamnější společenské a politické eseje a články této významné osobnosti středoevropské esejistiky a polského veřejného života.
Adam Michnik - Sokratův stín
Nakladatel : Doplněk
Edice :Višegrád
ISBN : 80-7239-012-0
EAN : 9788072390120
Formát :
444 stran,
20,5 x 13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Výbor z publicistické tvorby Adama Michnika obsahuje nejvýznamnější společenské a politické eseje a články této významné osobnosti středoevropské esejistiky a polského veřejného života.
Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz
Ksiažka i Wiedza, Warszawa,
1950,
velmi dobrý stav, nažloutlé listy i přebal, ten je lehce ušpiněný s mírně odřenými okraji a rohy, na první straně fixou přeškrtané věnování,
orig. celoplátěná vazba s papír. přebalem, ilustrace Tadeusza Gronowskiego,
406 stran,
Beletrie a poezie,
Adam Mickiewicz-Pan Tadeusz
Adam Miroslav - Ortodoncie
Vydavatel : Avicenum, Praha
Rok vydání: 1976
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
Adam Mnichna
- VÁNOČNÍ MUZYKA
Nakladatel : B.Rupp
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
Adam P. - Listy z Malajska
Román
Vydavatel : Knihy dobrých autoru
Rok vydání: 1920
Jazyk: Čeština
Počet stran: 109
Adam Paul - Listy z Malajska
109 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka po hranách mírně opotřebena Vydavatel : Kamilla Neumannová, Praha Rok vydání : 1920
ADAM Paul - Listy z Malajska
Rok vydání :1920
- brož., otřepané listy
Adam Roslawski - Jak zůstat fit ve stáří
skladem, expedice ihned
formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
74 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0774-4
EAN: 9788025107744
Tato ojedinělá publikace přináší seniorům rady
a informace o tom, jak je důležitý pohyb, jak mohou
navzdory svému věku či nemocem bezpečně a šetrně
cvičit a sportovat a jak jim pohyb může pomoci
při léčbě jejich chronických onemocnění.
Je všeobecně známo, že nedostatek pohybu způsobuje
potíže, zejména u lidí hodně starých
a nemocných. Nemoc a stáří však s sebou přinášejí
obavy, zda si pohybem ještě více neublížíme.
V knize naleznete:
- jednoduché cviky nenáročné na fyzickou kondici
sloužící především k rozcvičení těla,
- dechová cvičení, která pomáhají zlepšit funkčnost
dýchacího ústrojí a která jsou vhodná i pro ty, kteří
se téměř nepohybují,
- relaxační cviky, které uvolňují svalové napětí,
- doporučené pohybové aktivity pro starší i nemocné,
sportovní a oddechové činnosti, a dokonce
i návody na nenáročné pohybové hry pro seniory
- informace o tom, jak může pohyb pomoci při léčbě
chronických onemocnění (vysoký krevní tlak,
infarkt myokardu, kornatění tepen dolních končetin,
chronický zánět průdušek a rozedma plic, cukrovka
typu 2, degenerativní změny kloubů a páteře,
osteoporóza, Alzheimerova nemoc, Parkinsonova
choroba).
Pro české čtenáře knihu upravil MUDr. Michal Večerek,
praktický lékař, který se ve své praxi se seniory
denně setkává, a proto tuto problematiku velmi
dobře zná.
Adam Roslawski - Jak zůstat fit ve stáří
skladem, expedice ihned
formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
74 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0774-4
EAN: 9788025107744
Tato ojedinělá publikace přináší seniorům rady
a informace o tom, jak je důležitý pohyb, jak mohou
navzdory svému věku či nemocem bezpečně a šetrně
cvičit a sportovat a jak jim pohyb může pomoci
při léčbě jejich chronických onemocnění.
Je všeobecně známo, že nedostatek pohybu způsobuje
potíže, zejména u lidí hodně starých
a nemocných. Nemoc a stáří však s sebou přinášejí
obavy, zda si pohybem ještě více neublížíme.
V knize naleznete:
- jednoduché cviky nenáročné na fyzickou kondici
sloužící především k rozcvičení těla,
- dechová cvičení, která pomáhají zlepšit funkčnost
dýchacího ústrojí a která jsou vhodná i pro ty, kteří
se téměř nepohybují,
- relaxační cviky, které uvolňují svalové napětí,
- doporučené pohybové aktivity pro starší i nemocné,
sportovní a oddechové činnosti, a dokonce
i návody na nenáročné pohybové hry pro seniory
- informace o tom, jak může pohyb pomoci při léčbě
chronických onemocnění (vysoký krevní tlak,
infarkt myokardu, kornatění tepen dolních končetin,
chronický zánět průdušek a rozedma plic, cukrovka
typu 2, degenerativní změny kloubů a páteře,
osteoporóza, Alzheimerova nemoc, Parkinsonova
choroba).
Pro české čtenáře knihu upravil MUDr. Michal Večerek,
praktický lékař, který se ve své praxi se seniory
denně setkává, a proto tuto problematiku velmi
dobře zná.
Adam Suchý - Mediální zlo - mýty a realita
Nakladatel : Triton
ISBN : 978-80-7254-926-9
EAN : 9788072549269
Formát :
176 stran,
20x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Kniha poskytuje všestranný a nezaujatý pohled na problematiku násilí v televizi. Nenabízí paušální odsudky, zmiňuje např. selektivní, diferencované působení a roli komunikace v rodině a ve škole, ale zároveň televizní násilí nebagatelizuje a fundovaně upozorňuje na případný neblahý vliv na vývoj dětské psychiky. Jde o cenný, vyvážený přístup, podpořený zahraničními studiemi i vlastním výzkumem a kazuistikami. Přestože se jedná o komplikovanou problematiku s řadou nuancí, je práce napsána čtivě a srozumitelně pro různé cílové skupiny a velmi citlivě propojuje teorii s praxí.
Adam Suchý - Mediální zlo - mýty a realita
Nakladatel : Triton
ISBN : 978-80-7254-926-9
EAN : 9788072549269
Formát :
176 stran,
20x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Kniha poskytuje všestranný a nezaujatý pohled na problematiku násilí v televizi. Nenabízí paušální odsudky, zmiňuje např. selektivní, diferencované působení a roli komunikace v rodině a ve škole, ale zároveň televizní násilí nebagatelizuje a fundovaně upozorňuje na případný neblahý vliv na vývoj dětské psychiky. Jde o cenný, vyvážený přístup, podpořený zahraničními studiemi i vlastním výzkumem a kazuistikami. Přestože se jedná o komplikovanou problematiku s řadou nuancí, je práce napsána čtivě a srozumitelně pro různé cílové skupiny a velmi citlivě propojuje teorii s praxí.
Adam Thirlwell - Politika
Nakladatel : Argo
Edice :AAA
ISBN : 80-7203-674-2
EAN : 9788072036745
Originál :Politics
Překlad : Petra Kůsová
Formát :
220 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Debutový román pětadvacetiletého Londýňana Adama Thirlwella vyhrál v roce 2003, kdy vyšel, nejen literární Cenu Betty Traskové, díky níž se mladý spisovatel zařadil do skupiny nejlepších britských autorů pod čtyřicet let, ale vzbudil veliký čtenářský ohlas a horlivou diskuzi mezi kritiky něco, co se v současné britské próze už dlouho nestalo. Většina recenzentů připomíná Portnoyův komplex od Philipa Rothe, Woodyho Allena a Milana Kunderu, k jehož vlivu konkrétně se mladý autor, vyrůstající v literárně orientované rodině, veřejně hlásí. Adam Thirlwell je ale především talentovaným, svébytným a originálním spisovatelem, s naprosto osobitým stylem a citem pro jazyk a netradičně podané situace, píšící o detailech, o nichž se nepíše, způsobem, který bychom nečekali. Autor si se čtenářem hraje od samého počátku, název Politika je úmyslně zavádějící, kniha není o tom, co si pod politikou běžně představujeme, je však hodně o sexuální a vztahové politice , o vzniklé a přerůstající politické krizi jednoho milostného vztahu a soužití, do něhož je ze slušnosti a bezradnosti přizvána jako třetí ještě jedna mladá žena. Joshe, Nana a Anjali vystupují v románu jako tři země erotické aliance, kde to každý s každým myslí dobře a nikdo nechce nikoho ranit.
Adam Thirlwell - Politika
Nakladatel : Argo
Edice :AAA
ISBN : 80-7203-674-2
EAN : 9788072036745
Originál :Politics
Překlad : Petra Kůsová
Formát :
220 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Debutový román pětadvacetiletého Londýňana Adama Thirlwella vyhrál v roce 2003, kdy vyšel, nejen literární Cenu Betty Traskové, díky níž se mladý spisovatel zařadil do skupiny nejlepších britských autorů pod čtyřicet let, ale vzbudil veliký čtenářský ohlas a horlivou diskuzi mezi kritiky něco, co se v současné britské próze už dlouho nestalo. Většina recenzentů připomíná Portnoyův komplex od Philipa Rothe, Woodyho Allena a Milana Kunderu, k jehož vlivu konkrétně se mladý autor, vyrůstající v literárně orientované rodině, veřejně hlásí. Adam Thirlwell je ale především talentovaným, svébytným a originálním spisovatelem, s naprosto osobitým stylem a citem pro jazyk a netradičně podané situace, píšící o detailech, o nichž se nepíše, způsobem, který bychom nečekali. Autor si se čtenářem hraje od samého počátku, název Politika je úmyslně zavádějící, kniha není o tom, co si pod politikou běžně představujeme, je však hodně o sexuální a vztahové politice , o vzniklé a přerůstající politické krizi jednoho milostného vztahu a soužití, do něhož je ze slušnosti a bezradnosti přizvána jako třetí ještě jedna mladá žena. Joshe, Nana a Anjali vystupují v románu jako tři země erotické aliance, kde to každý s každým myslí dobře a nikdo nechce nikoho ranit.
Adam Votruba - Václav Babinský život loupežníka a loupežnická legenda
Nakladatel : Libri
ISBN : 978-80-7277-392-3
EAN : 9788072773923
Formát :
160 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Václav Babinský je patrně nejslavnějším českým loupežníkem. Kdysi se o něm říkalo, že bohatým bral a chudým dával. Jak to však bylo s Babinským doopravdy? V této knížce naleznete jeho skutečné životní osudy a činy. A dozvíte se také, jak se z Babinského stala posléze legendární postava, i to, že sám část své slávy ještě zažil. Jediný historicky věrný životopis Babinského v knižní podobě byl vydán roku 1922 a napsal ho novinář Karel Novotný. S touto knihou má autor spojenu jednu příhodu. Poprvé si ji půjčoval v Národní knihovně někdy roku 1998 jako student FF UK. Objednací lístek se mu však vrátil s nečitelnou poznámkou a kniha nikde. Zašel tedy s lístkem na informace a dozvěděl se, že kniha je v trezoru. To mu přišlo podivné. Přece na této knize není nic politicky závadného a navíc už bylo 9 let po revoluci. Zeptal se tedy nechápavě: V trezoru? A knihovnice mu to vysvětlila: Víte, tahle kniha se hodně kradla, takže ji musíme zamykat i před našimi zaměstnanci.
Adam Votruba - Václav Babinský život loupežníka a loupežnická legenda
Nakladatel : Libri
ISBN : 978-80-7277-392-3
EAN : 9788072773923
Formát :
160 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Václav Babinský je patrně nejslavnějším českým loupežníkem. Kdysi se o něm říkalo, že bohatým bral a chudým dával. Jak to však bylo s Babinským doopravdy? V této knížce naleznete jeho skutečné životní osudy a činy. A dozvíte se také, jak se z Babinského stala posléze legendární postava, i to, že sám část své slávy ještě zažil. Jediný historicky věrný životopis Babinského v knižní podobě byl vydán roku 1922 a napsal ho novinář Karel Novotný. S touto knihou má autor spojenu jednu příhodu. Poprvé si ji půjčoval v Národní knihovně někdy roku 1998 jako student FF UK. Objednací lístek se mu však vrátil s nečitelnou poznámkou a kniha nikde. Zašel tedy s lístkem na informace a dozvěděl se, že kniha je v trezoru. To mu přišlo podivné. Přece na této knize není nic politicky závadného a navíc už bylo 9 let po revoluci. Zeptal se tedy nechápavě: V trezoru? A knihovnice mu to vysvětlila: Víte, tahle kniha se hodně kradla, takže ji musíme zamykat i před našimi zaměstnanci.
ADAM Z.,ŠEVČÍK P.,VORLÍČEK J.,MISTRÍK M. A KOLEKTIV - KOSTNÍ NÁDOROVÁ CHOROBA
Publikace vznikla z potřeby komplexního pohledu na kostní nádorovou chorobu, která je kromě maligního postižení specifická ve svém působení na kostní hmotu. Kniha předkládá široký výběr možností léčby a komplexně se zabývá jejím vlivem na poškozenou kost. Podrobně rozebírá možnosti medikamentózní, radiační i ortopedické léčby a léčby bolesti, která je u tohoto onemocnění typická. Nezapomíná ani na specifické možnosti prevence a širšího screeningu. Publikace je názorná a přehledná - text je doprovázen velkým počtem grafů, obrázků, tabulek i schémat.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING,AVICENUM
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 296
ISBN: 80-247-1357-8
ADAM ZDENĚK,KREJČÍ MARTA,VORLÍČEK JIŘÍ - SPECIÁLNÍ ONKOLOGIE PŘÍZNAKY,DIAGNOSTIKA A LÉČBA MALIGNÍCH
Nová a moderní učebnice je určena studentům lékařských fakult a lékařům nespecializovaným na onkologii a hematologii. Cílem publikace je podrobně referovat o příznacích jednotlivých chorob, popsat diagnostické postupy, definovat koncepty standardních léčebných postupů pro jednotlivá klinická stadia uvedených nemocí na podkladě 187 medicíny založené na důkazech (evidence based medicine) 171 , a navrhnout systém preventivních onkologických prohlídek na základě stratifikace pacientů dle rizikových skupin.
Vydavatel : GALÉN
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 417
ISBN: 80-7262-648-9
ADAM ZDENĚK,VORLÍČEK JIŘÍ A KOL. - HEMATOLOGIE PŘEHLED MALIGNÍCH HEMATOLOGICKÝCH NEMOCÍ 2.VYD.
Velký pokrok v diagnostice a léčbě vedl autory úspěšné publikace nakladatelství Grada Publishing (Hematologie II - Přehled maligních hematologických nemocí) ke kompletnímu přepracování této knihy. Kromě nových léků se výrazně změnily i standardní léčebné postupy. Publikace z důvodů systematičnosti popisuje nosologické jednotky uspořádané podle platné WHO klasifikace maligních krevních chorob. Uvádí jejich časné příznaky a diagnostické postupy, protože od rychlého stanovení diagnózy závisí úspěšnost léčby. Publikace tak oslovuje nejen specialisty hematoonkology, ale i lékaře řady dalších oborů, včetně lékařů praktických. Pouze lékař, který ví o existenci určité nemoci a jejich příznacích, může získat podezření a nasměrovat nemocného ke specializovanému vyšetření. Kromě informacích o diagnostice, nových léčivech a standardních léčebných postupech se čtenář dozví i o problematice transplantací krvetvorných buněk a například o infekčních komplikacích u imunokompromitovaných nemocných. Kniha, která obsahuje desítky přehledných tabulek, schémat a grafů, je doplněna barevnou přílohu.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING,AVICENUM
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
ISBN: 978-80-247-2502-4
Adam Žebro - Hříšné výkřiky
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 80-7272-044-9_
EAN : 9788072720446
Formát :
144 stran,
18,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Adam Žebro (1958), dosud knižně nepublikující autor subjektivní lyriky se rozhodl vystoupit s první sbírkou homoerotických textů, a tak zahájit novou, dosud tabuizovanou linii české erotické poezie.
Adam Žebro - Hříšné výkřiky
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 80-7272-044-9_
EAN : 9788072720446
Formát :
144 stran,
18,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Adam Žebro (1958), dosud knižně nepublikující autor subjektivní lyriky se rozhodl vystoupit s první sbírkou homoerotických textů, a tak zahájit novou, dosud tabuizovanou linii české erotické poezie.
Adam, Jan
- Příběhy s tajemstvím
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
Adam, Paul - Listy z Malajska
Vydavatel : Kamila Neumannová, Praha
Rok vydání: 1920
Jazyk: Čeština
Počet stran: 109
Adam, Paul: - Listy z Malajska
Knihy dobrých autirů, číslo 1.
Vydavatel : Olšany, Neumannová-Krémová
Rok vydání: 1950
Jazyk: Čeština
Počet stran: 118
ADAM,LINDAUROVÁ,ŠEVČÍKOVI,PTÁČEK,POLÁK,SABO,CHATRNÝ,VYBÍRAL - ČESKÁ MALBA 1985-2005 SBÍRKA RICHARDA ADAMA CZECH PAINTING
Sbírka Richarda Adama prezentuje největší soubor české malby od 80. let do současnosti nejen v kontextu soukromých, ale všech domácích veřejných sbírek. Jeho cena je především v tom, že na něm můžeme ověřovat dnes už historickou linii od postmoderní generace až k nejmladší postmediální malbě.
Vydavatel : MEDIAGATE
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 422
ISBN: 80-239-6853-X
ADAM,VORLÍČEK,VANÍČEK A KOL - DIAGNOSTICKÉ A LÉČEBNÉ POSTUPY U MALIGNÍCH CHOROB
Druhé, přepracované a doplněné vydání knihy Diagnostické a léčebné postupy vychází v relativně nedlouhém odstupu od prvního vydání z roku 2002. Vývoj v oboru je však natolik rychlý, že i přes nevelký časový odstup bylo nutné původní text na mnoha místech pozměnit, rozšířit a doplnit. V druhém vydání jsou zachyceny změny v léčebných postupech u jednotlivých chorob, k nimž došlo v posledním roce. Podobně jako v předchozím vydání, kde byla uvedena doporučení NCCN z roku 2000, obsahuje druhé vydání informace o léčebných doporučeních NCCN z roku 2003. V ojedinělých případech, kdy se doporučení NCCN liší od názorů evropských autorů, citujeme i doporučení Německé onkologické společnosti (Kurzgefasste Interdisziplinäre Leitlinien, W. Zuzkschwerd Verlag 2002 552 s).
Vydavatel : GRADA PUBLISHING,AVICENUM
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 696
ISBN: 80-247-0896-5
Adamcová A. - Kakel Höger
Orbis 1962,Proměny
ADAMCOVÁ Alena - Karel Höger
Rok vydání :1962
- A6, brož., 108 s., 16 s. obr. příloh
ADAMCOVÁ Marie - Vladimír Iljič Lenin
Rok vydání : 1949 Poznámka :Brož.
Adamcová/ Balvínová - Keramika pro malé i velké
A5, Obr, 208 s. 1994 Fin, napsáno v jazyce: Česky
ADAMCZYK ROMAN - SLOVNÍK ZDRAVOTNICKÝCH ZKRATEK ANGLICKÉ ZKRATKY
Slovník obsahuje běžně používané zdravotnické, ošetřovatelské a příbuzné zkratky. Správná orientace v nich by měla být samozřejmostí každého pracovníka ve zdravotnictví.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 158
ISBN: 80-7254-680-5
ADAMEC JAROMÍR A DALŠÍ - ITÁLIE ALPY LAGO DI GARDA-PRŮVODCE DO ZAHRANIČÍ
Jedete do italských Alp? Zajímá vás, co tam je k vidění (nejen hory, ale i třeba památky v údolích)? A co když bude pršet a předpověď nedává naději na zlepšení? Nebo jinak 8211 pobytová dovolená nemusí být u moře, ale třeba u některého ze severoitalských jezer: a co je k vidění tam? Na všechny tyto otázky vám můžeme dát odpověď první z řady průvodců po Itálii, který připravilo nakladatelství Kartografie Praha. Jmenuje se Itálie 8211 Alpy, Lago di Garda, a popisuje nejen oblast samotných Alp a jejich údolí, ale i řadu lokalit na jejich úpatí, včetně Milána, Turína či Verony. Text je určen přednostně pro českého čtenáře, se zdůrazněním událostí a míst, majících vztah k našim dějinám. Na 160 stránkách najdete nejen popis jednotlivých lokalit, ale i stovku barevných fotografií a v neposlední řadě mapy nejatraktivnějších míst či plány měst. Seznam popisovaných míst: : Abbiategrasso 8226 Adamello 8211 Pressanella 8226 Adda 8226 Adiže 8226 Alta Valtellina 8226 Aosta 8226 Aprica 8226 Arco 8226 Avigliana 8226 Bassano del Grappa 8226 Belluno 8226 Bergamo 8226 Bernina 8226 Biella 8226 Bolzano 8226 Bormio 8226 Brennerský průsmyk 8226 Brenta (pohoří) 8226 Brenta (řeka) 8226 Brescia 8226 Brixen 8226 Calliano 8226 Campione 8226 Canazei 8226 Castelfranco Veneto 8226 Castiglione Olona 8226 Cinque Torri 8226 Cittadella 8226 Cividale del Friuli 8226 Colle Isarco 8226 Como 8226 Conegliano 8226 Cortina d 8217 Ampezzo 8226 Crespi d 8217 Adda 8226 Dolomity (Alpi Dolomitiche, Dolomiti) 8226 Domodossola 8226 Dora Baltea 8226 Doss 8217 Alto 8226 Fortezza 8226 Fréjus 8226 Gemona del Friuli 8226 Gran Paradiso 8226 Chiaravalle Milanese 8226 Chiavenna 8226 Chiusa 8226 Ivrea 8226 Lago di Como 8226 Lago di Garda 8226 Lago di Iseo 8226 Lago di Lugano 8226 Lago Maggiore 8226 Livigno 8226 Madonna di Campiglio 8226 Magenta 8226 Marmolada 8226 Marostica 8226 Maser 8226 Merano 8226 Milán (Milano) 8226 Monte Bianco 8226 Monte Cervino 8226 Monte Rosa 8226 Montecchio Maggiore 8226 Monza 8226 Novara 8226 Ortá San Giulio 8226 Ortlés 8226 Pád 8226 Passo di Tonale 8226 Piava 8226 Pieve di Cadore 8226 Pordenone 8226 Průsmyk velkého sv. Bernarda 8226 Rovereto 8226 Sacra di San Michele 8226 San Pellegrino 8226 Saronno 8226 Segonzano 8226 Sella 8226 Sestriére 8226 Solferino 8226 Splužský průsmyk 8226 Stupinigi 8226 Susa 8226 Tarvisio 8226 Tirano 8226 Tre Cime di Lavaredo 8226 Trento 8226 Treviso 8226 Turín 8226 Udine 8226 Val Camonica 8226 Val di Fassa 8226 Val di Fiemme 8226 Val di Sole 8226 Val Gardena 8226 Val Venosta 8226 Valle d 8217 Aosta 8226 Varallo 8226 Varese 8226 Vercelli 8226 Verona 8226 Vicenza 8226 Vigevano 8226 Villa Lagarina 8226 Vipiteno 8226 Vittorio Veneto 8226
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
ISBN: 80-7011-804-0
Adamec Ladislav - Podmínky aktivity ved. pracovníků
1969 Svo/MF, napsáno v jazyce: Česky
ADAMEC MILOŠ,SAUDEK FRANTIŠEK - TRANSPLANTACE SLINIVKY BŘIŠNÍ A DIABETES MELLITUS
Publikace shrnuje zkušenosti lékařů s dnes stále častějšími transplantacemi pankreasu.
Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 163
ISBN: 80-246-1166-X
Adamec Miroslav - Trezor s kódem S.E.X.
Nakladatelství (edice): Knižní klub
Rok vydání: 2001
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Adamec Oldřich - Le film tchécoslovaque/ The czechoslovak film 1965-1966
Obr, 160 s., čb foto 1966 Filmexport, napsáno v jazyce: Česky
Adamec Vl. - Slovensko v69 vyhliadkových vrcholov
ERPO 1981 Bratislava
ADAMEC Vladimír / HOSNEDL Jiří a kol. - Československo. Lexikon turistických zaujímavostí
Rok vydání :1980
- slovensky, 576 s.
Adamec Vladimír- - Putovanie po Slovensku
Slovensky, původní brož 8°, 251 stran, volně vložená příloha-mapa, velmi dobrý stav Vydavatel : Šport, vydavatežstvo, Bratislava Rok vydání : 1958
Adamec, J. - Chlapec naší revoluce
Ilustr. M. Novák.
Vydavatel : Nakl. E. Hladík, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 134
ADAMEC,DRAŽAN,HRDLIČKA A KOL. - CESTOMÁNIE IV. /KNIHA/
Další svazek navazuje na úspěšný třetí díl převedení televizní Cestománie do knižní podoby. Poutavé 8220 reportáže 8220 vás tentokrát zavedou do mnoha koutů Evropy, ale i k protinožcům na Nový Zéland nebo do dalekého Japonska. Každá kapitola je ilustrována mnoha fotografiemi a mapami, doplněna rozhovorem s režisérem televizního pořadu a také aktuálními faktografickými a praktickými informacemi o dané zemi. Vydáno ve spolupráci s Filmovou a TV společností Febio. Reportáže vás zavedou do těchto zemí: Rakousko, Německo, Španělsko 8211 Kanárské ostrovy, Řecko 8211 Kréta, Turecko, Portugalsko, Nový Zéland, Japonsko, Spojené arabské emiráty a Brazílie.
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 224
ISBN: 978-80-7011-996-9
ADAMEC,HRDLIČKA,MARTÍNEK,VILíMEK,KOL. - ITÁLIE SEVERNÍ JADRAN,PÁDSKÁ NÍŽINA-PRŮVODCE DO ZAHRANIČÍ
Druhý z řady průvodců po Itálii popisuje území pobřeží severního Jadranu a Pádské nížiny. Najdete v něm takové skvosty, jakými jsou města Miláno, Bologna, Ravenna, Benátky nebo Vicenza, dědictví antiky v Aguileii, Veroně nebo Brescii, průvodce popisuje i přírodní krásy delty Pádu či rekreační oblasti Rimini a Bibione. Text je určen přednostně pro českého čtenáře, se zdůrazněním událostí a míst, majících vztah k našim dějinám. Na více než 180 stránkách najdete nejen popis jednotlivých lokalit, ale i stovku barevných fotografií a v neposlední řadě mapy nejatraktivnějších míst či plány měst. Průvodce obsahuje také mnoho praktických informací, tipy na výlet nebo na činnost v případě nepříznivého počasí.
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 184
ISBN: 80-7011-805-9
Adamec/Nový - Tchécoslovaquie
1976 Olympia, napsáno v jazyce: Česky
ADAMEK ANDRÉ-MARCEL - KVĚTINOVÁ PUŠKA
Vypravěč románu, Klotar, není na rozdíl od ostatních hrdinů ničím výjimečný, není ani tajuplným, vznešeným, rytířským milovníkem z dávných dob. Nevládne čarovnou mocí, dokonce není ani zemitě lidský. Je to farmář a lovec, jehož puška ovšem nikdy nikomu neublíží, je to nedobrovolný kronikář životů jiných. Příběh, který vypráví, spojuje jako most dávnou minulost se současností, svět kouzel, tajů, rytířů a duchů se světem farmářů, děsících otrlé středověké lapky nevinnou jízdou na traktoru. Na mostě současnosti, který je nadčasový, se odvíjí okouzlující příběh lásky a přátelství. Za román Květinová puška získal belgický autor v roce 1974 prestižní Rosselovu cenu.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 122
ISBN: 80-257-0019-8
Adamek J. - Písek - histor.prův.,stručné dějiny města
Čížek Písek 1995
ADAMÍK PETR,PILÁTOVÁ JANA,RICHTER JAROSLAV - LIKVIDACE OBCHODNÍCH SPOLEČNOSTÍ 2008,3.AKTUAL.VYDÁNÍ
Tato kniha je společným dílem likvidátora, právníka, auditora a daňového poradce. Autoři zpracovali problematiku likvidací na základě vlastních zkušeností z praxe s použitím mnoha příkladů. Jedná se o první publikaci na našem trhu, která podává komplexní pohled na problematiku likvidace společnosti, nově i včetně insolvenčního zákona. Texty jsou doplněny nejen vzory smluv a používanými formuláři, ale hlavně cennými zkušenostmi z praxe. Publikace obsahuje i novinky, které nastaly v důsledku reformy veřejných financí.
Vydavatel : ANAG
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
ISBN: 978-80-7263-455-2
Adamík Rychard - Omoderním názoru životním.
Vydavatel : volná myšlenka
Rok vydání: 1909
Jazyk: Čeština
Počet stran: 32
Adamírová J. - Gynegymnastika
Nakladatel :Vašut
Rok vydání :1999
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-125 str., bar foto cviků
Adamírová Jiřina - Gyne gamnastika
Vydavatel : Vašut, Praha
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 126
Adamka, Jozef a kol. - Základy zvárania, delenia a spájkovania kovov
Vydavatel : Vydavateĺstvo technickej a ekonomickej literatúry, Bratislava
Rok vydání: 1983
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 539
ADAMKOVIČ,LIŠKA,ŠRAMKO - Analytická chemie I.
Rok vydání : 1987
ADAMOV Arkadij - Roh bílé zdi
Rok vydání :1976
- plát.vazba
Adamov Arkadij - Případ pestrých
Obr, 260 s. 1958 MF Kapka, napsáno v jazyce: Česky
Adamov Arkadij - Roh bílé zdi
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Smaragd
Rok vydání: 1976
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Adamov Grigorij - Pád vládce
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 266
ADAMOVÁ / DUDÁK/ VENTURA - Základy filosofie a etiky
Rok vydání : 2004
ADAMOVÁ ANNA - NA LÁSKU SE NEUMÍRÁ
Na lásku sa neumírá. Jen to občas bolí. Kurevsky. Kolikrát hrdinky románu pomyslely na tahle slova? Byly mladé, krásné a žádoucí. Vzbuzovaly obdiv, závist i žárlivost. Zdálo se, že jim muži leží u nohou, že stačí natáhnout ruku a ony budou mít vše. A přece každá z nich toužila po jediné věci. Po lásce. Té opravdové. A tak kráčely světem snažíc se odhodit minulost jako obnošené šaty, co škrtí a dusí. Minulost, která je doháněla a bránila jim žít tak, jak si vysnily. Kráčely světem prožívaje své příběhy plné vášně, touhy a smyslnosti 8230
Vydavatel : MOTÝL
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 221
ISBN: 80-89199-67-9
ADAMOVÁ Eva - O štěstí . . trochu jinak
Rok vydání : 1975 Poznámka :brož., sv. 38 Dobrý vítr
ADAMOVÁ K. a MATES P. - České dějiny v datech
Rok vydání : 1998 Poznámka :brož.
Adamová Karolina - O Plakánkovi
Nakladatelství (edice): Janua
Rok vydání: 2001
Ilustrace/foto: Křížkovský L. barevné
Počet číslovaných stran: 40
Poznámka ke knize: Věnování od autorky a ilustrátora - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Pohádky pro malé čtenáře
Adamová Lenka - Ivan Olbracht
128 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Horizont Rok vydání : 1977
ADAMOVÁ, JONÁŠ - Sbohem dětství
Rok vydání : 1972 Poznámka :brož.
Adamová/ Mates - Stručný přehled světových dějin v datech 1945-1995
Obr, 184 s. 1996 Alba, napsáno v jazyce: Česky
Adamovič I. - Gladioly - mečíky
Veda 1983
Adamovič Ivan, Jiran Jaroslav, uspořádal - Křišťálové sféry
315 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 2001
ADAMOVIČ JIŘÍ,MIKULÁŠ RADEK,CÍLEK VÁCLAV - ATLAS PÍSKOVCOVÝCH SKALNÍCH MĚST ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY
Publikace poskytuje úplný přehled geologických a geomorfologických jevů, s nimiž se lze setkat v českých a slovenských pískovcových krajinách, a podává jejich vysvětlení, založené na nejnovějších vědeckých poznatcích. Zahrnuje i různé formy lidských zásahů do pískovce. Kromě stovky věcných hesel obsahuje také 80 regionálních hesel s charakteristikou hlavních pískovcových oblastí. Každé heslo je doprovázeno dvěma až čtyřmi barevnými fotografiemi. Kniha je určena pro všechny zájemce o pískovcové skály, ale také pro cestovatele a milovníky přírody vůbec.
Vydavatel : ACADEMIA nakladatelství AVČR
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 460
ISBN: 80-200-1773-4
Adamovič/ Granin - Blokádní deníky
Obr, 112 s. 1984 LN, napsáno v jazyce: Česky
ADAMS B.,HAROLD C.E. - SESTRA A AKUTNÍ STAVY OD A DO Z
Současné urgentní klinické situace od ošetřujících sester vyžadují, aby jejich výkony byly vždy přesné a odpovídající, a to ve správném čase a za každé situace, bez ohledu na to, jak složitý nebo urgentní je stav nemocného. Cílem knihy je, aby znalost takových stavů a především postupů byla precizní. Kniha obsahuje přesné pokyny u více než stovky nejvíce urgentních stavů, které nesnesou jakékoliv časové pracovní zaváhání, umožňuje vyhledat rychlou a vyčerpávající odpověď a představuje jakýsi hodnotící klíč pro varovné známky a příznaky. Je zde dán přesný algoritmus činnosti sestry a poskytované péče, kterou nemocný v kritickém stavu vyžaduje. Jednotlivé kritické situace jsou abecedně uspořádány. Česká asociace sester poskytuje tomuto titulu svoji garanci.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING,AVICENUM
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 488
ISBN: 80-7169-893-8
ADAMS Bill/BROOKS Cecil - Jediná šance
Rok vydání :1994
- brož.
Adams Douglas - Převážně neškodná
1994 MaG, napsáno v jazyce: Česky
Adams Douglas - Stopařův průvodce Galaxií 5. - Převáž .
Pátá a závěrečná část slavné trilogie, v níž Arthur Dent hledá tichou, nenápadnou planetu, kde by mohl v klidu strávit zbytek života. Jeho přání se splní - dostane se na poklidnou, mírumilovnou planetu, kde život plyne bez větších vzruchů a problémů. Její sympatičtí obyvatelé žijí na technické úrovni odpovídající zhruba pozemskému osmnáctému století, a tak se Arthur horlivě snaží přijít na to, které výdobytky své rodné civilizace by mohl novým spoluobčanům zprostředkovat. Odpověď je překvapivě jednoduchá. Idylický poklid však naruší mimořádná událost: ztroskotání kosmické lodi.
Nakladatel: Argo, edice: Stopařská pentalogie
Jazyk: česky
Originál: Mostly Harmless, překlad: Jana Koubová
Formát: 178 stran, 18x12cm, vázaná vazba, 170gr.
Rok vydání: 2002
Adams Douglas - Stopařův průvodce Galaxií 1.
První část pětidílné stopařské trilogie , kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy . , 144 stran, původní polotuhá vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Argo Rok vydání : 2002
ADAMS DOUGLAS - HOLISTICKÁ DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ DIRKA GENTLYHO
Kdo je Dirk Gently? Jakými případy se zabývá? Připomínají jeho pátrací metody spíše opiového Sherlocka Holmese, nebo bourbonového Phila Marlowa? Nežli se čtenář dočká odpovědí na tyto palčivé otázky, stane se svědkem řady poměrně neuvěřitelných událostí. Je konfrontován se zjevením bytosti zjevně mimozemského původu, prvními posmrtnými zkušenostmi úspěšného podnikatele a přízračnými okolnostmi provázejícími cambridgeský akademický život, které zavánějí nesmrtelností. Dirk Gently dusnou atmosféru nejprve vystupňuje, aby pak spletité dějové linky brilantně vystavěného románu dotáhl do překvapivého konce, kdy se dočkáme ničeho menšího než záchrany lidstva před totálním vyhynutím. Po slavném stopaři, který je hlavním hrdinou pěti knih Adamsovy //trilogie//, vytvořil autor v roce 1987 další svéráznou postavu - detektiva Dirka Gentlyho. Dirk se nezatěžuje takovými podružnostmi, jako jsou otisky prstů nebo alibi. Uplatňuje své metody, založené na kvantové mechanice, hypnóze a teorii o vzájemné propojenosti všech věcí, a postupně odhaluje záhady ztracených koček, zbloudilého ducha, mnicha Elektromnicha, stroje času a také ohromné tajemství lidstva .
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 235
ISBN: 80-7203-525-8
ADAMS DOUGLAS - LOSOS POCHYB
Tento posmrtně uspořádaný soubor Adamsových textů je jakýmsi jeho portrétem. Ukazuje šíři jeho zájmů, je svědectvím o jeho způsobu práce, zaznamenává jeho názory, a v neposlední řadě přináší řadu jeho čtivých a vtipných textů, ke kterým by se jinak čtenář nedostal. Jsou mezi nimi novinové články, interview, přednáška i povídka o Zafodu Bíblbroxovi. Nejrozsáhlejším textem je torzo románu, který dal celému souboru jméno, a který se měl stát třetím románem s Dirkem Gentlym, ale možná také šestou stopařskou knihou 8230
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 266
ISBN: 80-257-0034-1
ADAMS DOUGLAS - STOPAŘŮV PRŮVODCE GALAXIÍ 2.
Druhá část slavné trilogie v pěti dílech. Nejenže se vyřeší napínavé situace odstartované v prvním dílu zničením jedné nevýznamné modrozelené planety kdesi na odlehlém okraji Galaxie, ale navíc Arthur zjistí, že není posledním žijícím pozemšťanem! Přežila jedna bytost druhu homo sapiens: původně nezaměstnaná astrofyzička, dnes přítelkyně bývalého galaktického prezidenta Zafoda Bíblbroxe, která pod jménem Trillian s tímto excentrikem cestuje po Galaxii kosmickou lodí převratné nové konstrukce. K této dvojici se Arthur a Ford připojí, aby pak společně zažili další, ještě pozoruhodnější, ještě výstřednější a ještě mnohem zábavnější příhody. Po mnoha fantastických dobrodružstvích čtveřice přátel zjistí zásadní věc: mají hlad. A jelikož vyspělé kultury se už nezabývají otázkou Jak si obstaráme jídlo? ani Proč jíme?, nýbrž Kde poobědváme?, vydají se do nejluxusnější restaurace, jaká kdy ve vesmíru existovala a bude existovat - do Restaurantu na konci vesmíru. I na cestě na toto lákavé místo je dostatek důvodů, proč mít na paměti moudrou radu: Nepropadejte panice! Stopařův průvodce Galaxií se původně zrodil jako rozhlasový seriál. Měl obrovský úspěch, a tak vzápětí dostal literární podobu, v níž se stal bestsellerem prakticky v celém známém vesmíru, a dodnes slouží dalším generacím jako nedocenitelný zdroj informací a dobré nálady. Vše se seběhlo asi takhle: jednoho dne se Arthur Dent, asi třicetiletý, poněkud staromódně slušný a poněkud ňoumovitý obyvatel londýnského předměstí, probudí s ošklivou kocovinou, a navíc zjistí, že má na zahradě buldozer. A co hůř - stroj se právě chystá demolovat jeho dům. Důvod? Právě tudy má totiž vést nová dálniční spojka, která má umožnit mnoha lidem, aby se mohli ještě rychleji řítit z jednoho místa na druhé. Také Arthur se řítí - z domu a v županu, odhodlán bránit svůj dům vlastním tělem. Jak si tak leží v blátě před buldozerem a diskutuje se stavebními dělníky, na scéně se zjeví jeho kamarád Ford Prefect, a s odůvodněním, že za chvíli stejně bude konec světa, se snaží Arthura odlákat do hospody, což se mu nakonec také podaří. Postupně ale vyjde najevo, že nejde o hloupý žertík. Konec světa je tu. Země totiž nešťastnou shodou okolností stojí v cestě projektu nové galaktické dálnice. Události dostanou rychlý spád. Ford totiž není nezaměstnaný herec, jak úspěšně předstíral asi tak patnáct let, ve skutečnosti pochází z Betelgeuze a umí stopovat létající talíře, což se právě teď hodí. Oba kamarádi se dostanou na palubu jednoho takového plavidla, a tak začíná jejich putování Galaxií, do jejichž tajů a zvláštností zkušený cestovatel Ford zasvěcuje užaslého Arthura (stále oděného županem). Hlavním pomocníkem v této osvětové činnosti je mu elektronická kniha - Stopařův průvodce Galaxií - rádce a společník všech, kdo touží poznat vesmír. Společně prožívají nesčetná dobrodružství, setkávají se s dalšími postavami, především s krásnou Trillian, galaktickým exprezidentem Zafodem Bílbroxem a jejich depresivním robotem Marvinem. Stopařův průvodce je kniha nejen autoritativní, ale také závratně úspěšná, a tak nemohlo zůstat jen u jednoho svazku - z knihy se stala trilogie, která se jakýmsi fyzikálním paradoxem postupně rozrostla v pět dílů - Stopařův průvodce Galaxií, Restaurant na konci vesmíru, Život, vesmír a vůbec, Sbohem a dík za ryby, Převážně neškodná.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
ISBN: 80-7203-439-1
ADAMS DOUGLAS - STOPAŘŮV PRŮVODCE GALAXIÍ 3.
Třetí část pětidílné trilogie. Po mnoha letech se opět setkáváme s Arthurem Dentem, a zanedlouho potom i s ostatními postavami, které jsme opustili v situacích tak či onak nazáviděníhodných. Zákony života, vesmíru a vůbec je surově postrkují Galaxií, tentokrát pro nic menšího, než je záchrana samotného vesmíru. Ano, je znovu čas sbalit ručník, porozhlédnout se po bezpečné skrýši, kam by člověk mohl odložit pud sebezáchovy, a vyrazit. Po tisíciletích ožívá nebezpečí, že poměrně mírumilovný národ se záviděníhodným citem pro melodii podlehne svému děsu z jiných vesmírných ras a na druhý pokus se s nimi vypořádá jednou provždy. V situacích, kdy i zdánlivě nekonečné večírky končí soumrakem bohů, se zdá, že naši hrdinové měli sotva kdy podstatnější důvody opakovaně si připomínat ono nevyčerpatelně povzbudivé Nepropadejte panice!
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 162
ISBN: 80-7203-462-6
ADAMS DOUGLAS - STOPAŘŮV PRŮVODCE GALAXIÍ 5.
Pátá a závěrečná část slavné trilogie, v níž Arthur Dent hledá tichou, nenápadnou planetu, kde by mohl v klidu strávit zbytek života. Jeho přání se splní - dostane se na poklidnou, mírumilovnou planetu, kde život plyne bez větších vzruchů a problémů. Její sympatičtí obyvatelé žijí na technické úrovni odpovídající zhruba pozemskému osmnáctému století, a tak se Arthur horlivě snaží přijít na to, které výdobytky své rodné civilizace by mohl novým spoluobčanům zprostředkovat. Odpověď je překvapivě jednoduchá. Idylický poklid však naruší mimořádná událost: ztroskotání kosmické lodi. Dvoučlenná posádka se bohužel zachrání, takže na scéně se po delší odmlce opět ocitá, Trillian, nyní emancipovaná a značně nesnesitelná galaktická novinářka, doprovázená svou naprosto nesnesitelnou pubertální dcerou, jejíž existence je sama o sobě dosti překvapivá - ještě překvapivější je ale zjištění, kdo je jejím otcem. Neštěstí nechodí nikdy samo . a tak se ukáže, že osud Vesmíru visí na vlásku - v tomto případě na vlásku elektronickém. Takže nepropadejte panice! Stopařův průvodce Galaxií se původně zrodil jako rozhlasový seriál. Měl obrovský úspěch, a tak vzápětí dostal literární podobu, v níž se stal bestsellerem prakticky v celém známém vesmíru, a dodnes slouží dalším generacím jako nedocenitelný zdroj informací a dobré nálady. Vše se seběhlo asi takhle: jednoho dne se Arthur Dent, asi třicetiletý, poněkud staromódně slušný a poněkud ňoumovitý obyvatel londýnského předměstí, probudí s ošklivou kocovinou, a navíc zjistí, že má na zahradě buldozer. A co hůř - stroj se právě chystá demolovat jeho dům. Důvod? Právě tudy má totiž vést nová dálniční spojka, která má umožnit mnoha lidem, aby se mohli ještě rychleji řítit z jednoho místa na druhé. Také Arthur se řítí - z domu a v županu, odhodlán bránit svůj dům vlastním tělem. Jak si tak leží v blátě před buldozerem a diskutuje se stavebními dělníky, na scéně se zjeví jeho kamarád Ford Prefect, a s odůvodněním, že za chvíli stejně bude konec světa, se snaží Arthura odlákat do hospody, což se mu nakonec také podaří. Postupně ale vyjde najevo, že nejde o hloupý žertík. Konec světa je tu. Země totiž nešťastnou shodou okolností stojí v cestě projektu nové galaktické dálnice. Události dostanou rychlý spád. Ford totiž není nezaměstnaný herec, jak úspěšně předstíral asi tak patnáct let, ve skutečnosti pochází z Betelgeuze a umí stopovat létající talíře, což se právě teď hodí. Oba kamarádi se dostanou na palubu jednoho takového plavidla, a tak začíná jejich putování Galaxií, do jejichž tajů a zvláštností zkušený cestovatel Ford zasvěcuje užaslého Arthura (stále oděného županem). Hlavním pomocníkem v této osvětové činnosti je mu elektronická kniha - Stopařův průvodce Galaxií - rádce a společník všech, kdo touží poznat vesmír. Společně prožívají nesčetná dobrodružství, setkávají se s dalšími postavami, především s krásnou Trillian, galaktickým exprezidentem Zafodem Bílbroxem a jejich depresivním robotem Marvinem. Stopařův průvodce je kniha nejen autoritativní, ale také závratně úspěšná, a tak nemohlo zůstat jen u jednoho svazku - z knihy se stala trilogie, která se jakýmsi fyzikálním paradoxem postupně rozrostla v pět dílů - Stopařův průvodce Galaxií, Restaurant na konci vesmíru, Život, vesmír a vůbec, Sbohem a dík za ryby, Převážně neškodná.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 180
ISBN: 80-7203-471-5
ADAMS DOUGLAS - STOPAŘŮV PRŮVODCE GALAXIÍ 1.
První část pětidílné stopařské trilogie, kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 146
Adams Douglas - Stopařův průvodce, Restaurant na konci vesmíru
Obr, 304 s. 1991 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Adams H. - Brána královnina
Vydavatel : Karel Voleský, Praha
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 304
Adams H. - Prázdná postel
Vydavatel : Karel Volenský, Praha
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
Adams James - Taking the Tunnel
1994 Signet, napsáno v jazyce: English
Adams Jessica - e-mail: belaja odinokaja
2002 Fantom press, napsáno v jazyce: Russian
ADAMS KATHARINA - RODODENDRONY NEJKRÁSNĚJŠÍ DRUHY A ODRŮDY,VÝBĚR,SESTAVY,PÉČE
Nádherné a rozmanité: portréty nejkrásnějších rododendronů, včetně původních druhů a azalek. Nápady v zahradní tvorbě, doprovodné rostliny, barevné kombinace, listí jako ozdoba Praxe: stanoviště, nákup, výsadba, pravidelná péče, zimní ochrana, množení, ochrana rostlin.
Vydavatel : REBO PRODUCTIONS
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
ISBN: 80-7234-653-0
ADAMS KATHARINA - CIBULOVINY ZAHRADA PLUS NEJKRÁSNĚJŠÍ DRUHY A ODRŮDY
Série příruček v praktickém formátu pro amatérské zahrádkáře i profesionální zahradníky. Kniha obsahuje rady pro: nákup, příprava půdy, výsadba, rychlení, hnojení, ošetřování, množení, ochrana rostlin, cibuloviny pro zplanění a mnoho dalšího.
Vydavatel : REBO PRODUCTIONS
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
ISBN: 80-7234-501-X
Adams Nicholas - Stopy hrůzy 25-Pode maskou nevinnosti
1993 Kredit, napsáno v jazyce: Česky
Adams Nicholas - Stopy hrůzy 3-Smrtící povzbuzení
1993 Kredit, napsáno v jazyce: Česky
Adams Nicholas - Stopy hrůzy 27-Srdcerváč
1993 Kredit, napsáno v jazyce: Česky
ADAMS Nicholas - Mr.Popularity
Rok vydání :1992
- Stopy hrůzy 8
ADAMS OTIS GINGER - NEW YORK DO KAPSY
Poznejte město New York dvakrát důkladněji za polovinu času. * barevné mapy jednotlivých čtvrtí pro snadnou orientaci * zasvěcený výběr nejlepších restaurací, obchodů, divadel, galerií a mnoho dalšího * díky pečlivě zvoleným trasám s popisem nejvýznamnějších míst a s odkazy na webové stránky dokážete vytěžit maximum i z krátkého výletu * samotní Newyorčané se s vámi podělí o zkušenosti: seznámíte se s pohledným kočím (a jeho koněm), s kosmetičkou, se stavebním dělníkem a wiccankou (ženou praktikující náboženství wicca).
Vydavatel : SVOJTKA CO.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
ISBN: 80-256-0164-8
Adams Peter - Tajemství porcelánových andělíčků
Obr, 140 s. 1991 Melantrich Gong, napsáno v jazyce: Česky
Adams Scott - Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito
2001 Mobil Media, napsáno v jazyce: Česky
ADAMS SIMON,MADDISON KEVIN /ILUSTR./ - ATLAS MODERNÍHO SVĚTA OBRÁZKOVÝ PRŮVODCE NÁRODY A UDÁLOSTMI
Tento pozoruhodný atlas přináší napínavý pohled na současný svět. Přináší překrásné, ručně ilustrované mapy a je přeplněn informacemi o různých národech, mezinárodních konfliktech i konkrétních lidech.
Vydavatel : EASTONE BOOKS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 48
ISBN: 80-8109-014-1
ADAMS SIMON,MADDISON KEVIN /ILUSTR./ - ATLAS STŘEDOVĚKÉHO SVĚTA OBRÁZKOVÝ PRŮVODCE NÁRODY A UDÁLOST
Přináší ručně ilustrované mapy, plno informací o civilizacích a národech a je dokonalým obrázkovým průvodcem na cestě středověkým světem
Vydavatel : EASTONE BOOKS
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 44
ISBN: 80-89217-39-7
ADAMS SIMON,SWERLINGOVÁ LISA,LAZAR RALPH /ILUSTR./ - NEJÚŽASNĚJŠÍ ATLAS CELÉHO ŠIRÉHO SVĚTA
Podnikavé, energické a všetečné postavičky jménem Koumáci vás provedou po dobrodružné cestě kolem světa tak, jak jsme ho ještě neviděli. Ústřední částí knihy je šestice rozkládacích stran, z nichž každá se zaměřuje na jeden ze šesti kontinentů: Severní Ameriku, Jižní Ameriku, Afriku, Evropu, Asii a Austrálii a Oceánii. Kromě toho je zde popsána i celá řada souvisejících témat včetně stavby Země, světového obyvatelstva, oceánů a počasí a podnebí. Na vrchních dvou stranách každé rozkládačky začínáme cestu kontinentem na vtipně ilustrovaných mapách představujících jeho fyzický zeměpis. Po rozložení vrchních stránek se objeví krajina nabitá informacemi o obyvatelích, zvycích, hospodářství a slavných místech každé ze zemí na světadílu. Na dvoustranách mezi rozkládačkami se seznámíme se zeměpisem našeho světa, od podvodní krajiny hlubokých oceánů po počasí a podnebí všech oblastí, a od hornin a procesů dodávajících našemu světu tvar po neskutečnou pestrost jeho obyvatel.
Vydavatel : UNIVERSUM
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 61
ISBN: 80-242-2505-0
Adams Steven - Hnutí uměleckých řemesel
1997 Svojtka a Vašut, napsáno v jazyce: Česky
ADAMS WILL - ZLATÝ SARKOFÁG
Znovunalezená hrobka Alexandra Velikého láká lovce pokladů. Chamtivost hledačů dávno ztraceného bohatství nezná mezí. Will Adams ve svém prvním románu čtenáři předkládá strhující dobrodružství. V roce 323 před Kristem zemřel v Babylonu legendární vojevůdce Alexandr Veliký a jeho ostatky byly poté přeneseny do egyptské Alexandrie, kde byl ve zlatém sarkofágu pohřben v okázalém mauzoleu, jednom z divů světa. Tak to mělo zůstat navěky, ale po řadě zemětřesení, válek a požárů se Alexandrův hrob ztratil. V roce 2007 se setkáváme s potápěčem a archeologem Danielem Knoxem, který pátrá po místě Alexandrova posledního odpočinku. Během stavby nového hotelu dojde k nálezu hrobky a Daniel je přesvědčený, že je v ní uložen právě tento slavný vojevůdce, ovšem vidina zlata a drahých kamenů, jimiž byl hrob vybaven, láká i jiné lovce pokladů, a z Daniela a jeho pomocnice Gaille se stává lovná zvěř, protože chamtivost hledačů dávno ztraceného bohatství nezná mezí.
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 344
ISBN: 80-7381-567-7
Adams, B., Brooks, C. - Jediná šance
Neúspěšný spisovatel se rozhodne jet na hvězdnou misi coby důstojník. jako jediný přežije katastrofu a po návratu zjistí, že uběhlo celé století
Vydavatel : Votobia, Olomouc
Rok vydání: 1994
Jazyk: Čeština
Počet stran: 297
Adams, Brooks - Jediná šance
Nakladatelství (edice): Votobia
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 297
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Adams, Herbert: - Prázdná postel
Vydavatel : Praha, Voleský
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 308
Adams, Peter - Vypůjčená tvář
Rok :1966
Adams, Richard - Daleká cesta za domovem
Rok :1986
Adams/ Tomasi - Hrajte lépe golf
A4, 176 s, přes 300 bar foto vč. fází švihů 2000 Fortuna, napsáno v jazyce: Česky
Adamson G. - Můj život se lvy
MF 1976 sv.č. 57
ADAMSON George - Můj život se lvy
Rok vydání :1972
- MF, ed. Kolubus, bez obalu
Adamson George - Můj život se lvy
Ocpl, 240 s., 32 s čb, 8 s bar příl. 1975 MF Máj, napsáno v jazyce: Česky
Adamson George - Můj život se lvy
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: foto čb a barevné
Počet číslovaných stran: 234
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Adamson George - Můj život se lvy
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: foto čb a barevné
Počet číslovaných stran: 234
Poznámka ke knize: Obálka silně zažloutlá. - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Adamsonová J. - Příběh lvice Elsy
Orbis 1972
Adamsonová J. - Příběh lvice Elsy
Orbis 1968
ADAMSONOVÁ Joy - Volání divočiny
Rok vydání :1984
- brož., 152 s., 24 s. čb a 16 s. bar.foto, poškoz. Vazba
ADAMSONOVÁ Joy - Příběh lvice Elsy
Rok vydání :1971
- 32 stran čb foto, pošk. obal
ADAMSONOVÁ Joy - Příběh lvice Elsy
Rok vydání :1971
- 32 čb. příl.
ADAMSONOVÁ Joy - Příběh lvice Elsy
Rok vydání :1976
- brož., 200 s., 16 s. č/b příloh
ADAMSONOVÁ Joy - Příběh levhartice Penny
Rok vydání :1988
- brož., 192 s., 40 s.čb. a 16 s. bar.příloh
ADAMSONOVÁ Joy - Příběh lvice Elsy
Rok vydání :1971
- doplněno fotografiemi
Adamsonová Joy - Příběh lvice Elsy
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1969
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
ADAMSONOVÁ Joy - Příběh lvice Elsy
Rok vydání :1972
Adamsonová Joy - Příběh lvice Elsy
Nakladatelství (edice): Orbis
Rok vydání: 1971
Ilustrace/foto: foto čb.
Počet číslovaných stran: 176
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Adamsonová Joy - Příběh lvice Elsy
Nakladatelství (edice): Orbis - Cesty
Rok vydání: 1976
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 194
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Adamsonová Joy - Příběh levhartice Penny
Obr, 192 s., 40 s čb a 16 s bar příl. 1988 Panorama, napsáno v jazyce: Česky
ADAMSONOVÁ Joy - Příběh levhartice Penny
Rok vydání :1988
- brož., 192 s., 40 s.čb. a 16 s. bar.příloh
Adamsová Audra - Anděl nebo ďábel
Nakladatelství (edice): Harlequin - Desire
Rok vydání: 1997
Počet číslovaných stran: 151
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
ADAMSOVÁ Candice - Když muž miluje ženu
Rok vydání :1996
ADAMSOVÁ Candice - Když muž miluje
Rok vydání :1996
ADAMSOVÁ CARRIE - KMOTRA
Tessa Kingová je Kmotra. Prožívá nejlepší období svého života. Problém je, že to sama neví. Moderní a nezávislou Tessu Kingovou nic nesvazuje. Snad kromě jejích přátel a čtyř kmotřenců. Je okouzlující, vzdělaná a svobodná. Mohla by přijmout každé pozvání, pustit se do každého dobrodružství. Jenže ona váhá. Přešlapuje na místě a čeká na happy end, po kterém by žila šťastně až do smrti. Nic jí neděsí více než pomyšlení, že by nikdy neměla děti. Bez ohledu na to, jak skvělý život vede, ji rej nekonečných večírků a prvoplánová bezstarostnost neuspokojuje. Zatímco její přátelé se zmítají uprostřed partnerských a rodičovských krizí, Tessa, vždy připravená pomoci, se nepozorovaně ocitá ve víru jejich problémů, odkud není cesty zpět. 8222 Inteligentní, nezvykle otevřený, vtipný a snad až příliš pravdivý román 8220 , 8222 dlouho očekávaný protilék na červenou knihovnu 8220 8211 těmito slovy vítá kritika i čtenáři román Kmotra všude, kde byl vydán, ať už ve Velké Británii, Francii, Německu, Nizozemsku či Spojených státech amerických.
Vydavatel : RYBKA PUBLISHERS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 440
ISBN: 80-87067-95-6
Adamsová Christine - Květ lásky
Nakladatelství (edice): Harlequin - Romance
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 151
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Adamsová George - Můj život se lvy
175 MF . . . 240, napsáno v jazyce: Česky
ADAMSOVÁ Jennie/ BRAUNOVÁ Jackie - Vezmeš si mě? / Nejdražší dar
Rok vydání :2009
ADAMSOVÁ Kat - Čtvrteční dítě
Rok vydání :1998
Adamsová Kylie - Bývalé přítelkyně
pv, 296 s. 2007 Ikar, napsáno v jazyce: Česky
ADAMSOVÁ POPPY - CHOVÁNÍ NOČNÍCH MOTÝLŮ
Ginny, osamělá stará žena, dožívá bez rodiny a přátel v rozlehlém a chátrajícím viktoriánském domě. Po sedmačtyřiceti letech se k ní nečekaně vrací mladší sestra Vivien a s ní nechtěně i Ginniny vzpomínky na rodinnou minulost. Pro Ginny to byl život na jedné straně strávený v izolaci a nepochopení a na druhé zcela naplněný vědeckým bádáním, neboť jej zasvětila pomoci svému otci Cliveovi 8211 uznávanému lepideptorologovi. I díky tomu Ginny své líčení událostí a konfliktů, které se odehrály v jejich rodině a které měly leckdy tragické následky, hojně a s radostí prokládá popisy chování nočních motýlů a jejich srovnáváním se životem lidí. Způsob, jakým Ginny podává skutečnost, však postupně odkryje její schopnost zkreslit realitu a přetvořit si ji podle svého. Poté co Ginny získá pocit, že Vivien ohrožuje její verzi minulosti, rozhodne se pro radikální řešení 8211 a inspiraci k jeho uskutečnění načerpá ze svého vědeckého výzkumu 8230
Vydavatel : Knižní klub
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 304
ISBN: 80-242-2594-4
ADAMSOVÁ SUSAN - TESTY PARTNERSKÉ SHODY
Když dva lidé uvažují o tom, že spolu začnou žít a že se vezmou, zdá se, že svůj vztah myslí vážně a že již spolu něco prožili. Znají se však ti dva dost? Jak jsou ve skutečnosti připraveni na to, sdílet spolu domácnost a volný čas nebo vytvořit rodinu? K tomu, aby se partneři něco dozvěděli o sobě i o tom druhém, slouží kniha plná otázek z nejrůznějších oblastí každodenního života. Předkládané testy také umožňují zábavně prožít společné chvíle a poskytují mnoho podnětů k zamyšlení o tématech, na které možná zatím nedošlo.
Vydavatel : PORTÁL
Jazyk: Čeština
Počet stran: 132
ISBN: 80-7178-500-8
ADAMSOVÁ SUSAN - TESTY RODINNÉ SOUDRŽNOSTI
Známe se s těmi, s nimiž sdílíme společný domov a s nimiž nás spojují ta nejintimnější pouta (manželské a rodinné) skutečně dobře? Umíme ke své vlastní i k vzájemné spokojenosti řešit problémy týkající se společného života? Kniha nabízí skvělou příležitost k tomu, aby se celá rodina sešla, zjistila pomocí testů, jak na tom je, a strávila přitom příjemné chvíle. Obsahuje stovky otázek na nejrůznější témata, např. A co takhle miminko?, Je čas jít spát, Tchyně a tchánové, Milovaní sourozenci, Kupujeme a zařizujeme byt nebo dům. Neexistují tu správné nebo špatné odpovědi, cílem je společné zábavné řešení, které vede i k vzájemnému poznávání a rozvíjení partnerské a rodinné komunikace. Otázky jsou i příležitostí k zamyšlení se nad tématy, o kterých vás dosud mluvit nenapadlo, nebo jste si netroufli.
Vydavatel : PORTÁL
Rok vydání: 2001
Jazyk: Čeština
Počet stran: 111
ISBN: 80-7178-501-6
Adamsová, Alex - Nahý Hollywood
Rok :1994
Adamsová, Joy - Příběh lvice Elsy
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1976
Jazyk: Čeština
Počet stran: 194
Adámek Bohumil - Salomena
kabinet. knih., zl. ořízka 1885 Šimáček, napsáno v jazyce: Česky
ADÁMEK HYNEK - ČEŠI V ANTARKTIDĚ
Poutavá cestopisná publikace mapuje českou stopu na nejjižnějším kontinentu - Antarktidě v průběhu objevování i vědeckého poznávání této oblasti. Autor ukazuje cesty i běžný život na polárních stanicích. Kniha je proložena četnými rozhovory, dobovými i současnými poutavými fotografiemi a mapami a neměla by chybět v knihovničce žádného milovníka ledového pokladu jihu Zeměkoule.
Vydavatel : FREYTAG BERNDT
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 80-8623-623-0
Adámek Jan a kol. - Písek na starých pohlednicích
100 stran, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Ires, Písek Rok vydání : 1999
ADÁMEK K. / PREININGER V. / SMOTLACHA M. - Zmrazené potraviny a jejich příprava v domácnosti
Rok vydání :1962
- brož., 176 s.
Adámek Karel - Čtrnáctý věk
Z dějin kulturních stykův Čech a Itálie, MATICE LIDU, ročník XII., ČÍSLO 5., 155 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Nákladem spolku pro vydávání levných knih českých Rok vydání : 1878
Adámek Karel - Čechy a Itálie v století XIV.
Matice lidu, ročník XIV., číslo 5., 128 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Spolek pro vydávání laciných knih českých Rok vydání : 1875
Adámek Karel V. - Památky východočeské
Vydavatel : Okresní památková komisse, Chrudim
Rok vydání: 1907
Jazyk: Čeština
Počet stran: 56
ADÁMEK MARTIN - SPAM JAK NEPŘIPOMÍNAT,NEPŘIJÍMAT A NEROZESÍLAT
Kniha je určena pro více skupin čtenářů od široké veřejnosti, přes firmy, až po webmastery a jiné profesionály v oblasti ICT. Komplexně se věnuje oblasti spamu i některým příbuzným tématům. Nabízí pohled nejen z hlediska informačních a komunikačních technologií, ale i z hlediska marketingově-psychologického, s eticko-morálními vsuvkami.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
ISBN: 978-80-247-2638-0
ADÁMEK SVATOPLUK,NAŇKA ONDŘEJ - PRIMÁRNÍ HYPERPARATHYREÓZA
Primární hyperparathyreóza je generalizovaná porucha vápníkového, fosfátového a kostního metabolismu, která je důsledkem dlouhodobé zvýšené sekrece parathormonu (PTH). Výrazně zvýšená hladina cirkulujícího PTH vede obyčejně k hyperkalcémii a hypofosfatémii, velmi často k nefrolithiáze a nefrokalcinóze, žaludečnímu vředu a kostním změnám. Téměř 90 % případů primární hyperparathyreózy je vyvoláno adenomem jednoho nebo více příštítných tělísek. Příčina onemocnění je neznámá, stále se ale více hovoří o molekulárním defektu genu pro PTH.
Vydavatel : GALÉN
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 202
ISBN: 80-7262-440-7
Adámek, Jiří - Poklady a zbojníci
Vydavatel : Praha, Práce
Rok vydání: 1975
Jazyk: Čeština
Počet stran: 190
Adámek, Karel - Čechy a Itálie v století XIV.
OBrož. Praha, Matice lidu, 1875, 163 S., 8°. Stránky lehce křehké. Hřbet potrhaný. jinak velmi slušný stav.
Adámek, Karel - Paříž. Cestopisný úryvek.
Brož., 147 str. s obr. a velkou rozkl. přílohou (viz foto). Praha, J. Otto, 1872. Desky jsou poškozené (foto), příloha je natržená v ohybu u hřbetu. Titul má hnědé skvrny, uvnitř velmi dobrý stav.
Adámek/ Altov/ Asimov ad. - Roboti a androidi-výběr sci-fi
Ocpl, 624 s. 1988 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
Adámek/ Blažek/ Kosatík/ Sobotík ad. - Vesmírní diplomaté-antologie sci-fi
Ocpl, 208 s., il. K. Soukup 1990 Blok, napsáno v jazyce: Česky
ADÁMEK/PREININGER/SMOTLACHA - Zmrazené potraviny a jejich příprava v dománosti
Rok vydání :1958
- brož.
ADCOCK C.J. - Základy psychologie
Rok vydání :1973
Adcock T. - Moře zelených
Medea - NTC 1991
Adcock Thomas - Moře zelených
Obr, 256 s. 1991 Medea, napsáno v jazyce: Česky
Addams P. - Tajemství podobizny
Melantrich 1982
Addams Peter - Tajemství podobizny
Vydavatel : Melantrich, Praha
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
ADDISON ALONZO - MIZEJÍCÍ SVĚT NEJPOZORUHODNĚJŠÍ A NEJOHROŽENĚJŠÍ PAMÁTKY SVĚ
V roce 1972 vyústily snahy o ochranu těch nejvzácnějších přírodních a kulturních památek v přijetí Konvence o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví. Tento unikátní mezinárodní právní nástroj slouží k ochraně a zachování kulturních a přírodních památek mimořádného obecného významu pro lidstvo. Kniha Mizející svět vzdává hold tomuto světovému dědictví, ale zároveň upozorňuje na rizika, jimž musí památky nevyčíslitelné hodnoty čelit. Dramatické obrázky a příběhy zachycené v této publikaci podávají svědectví o nebezpečích, která číhají na nejvýznamnější dědictví minulosti v našem rychle se měnícím světě. Knížka vám představí 101 míst zapsaných na Seznamu světového dědictví, včetně všech třiceti památek zapsaných na Seznamu světového dědictví v ohrožení k červenci 2007.
Vydavatel : UNIVERSUM
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
ISBN: 80-242-2463-3
Adela Elkanová - U zlaté koule
Rodina, Praha,
dobrý stav,
pův. celopl. vazba je lehce zašpiněná a má místy mírně odřené hrany, zažloutlé listy, ex libris,
320 stran,
Beletrie a poezie,
Adela Elkanová-U zlaté koule
Adéla Irma Miencilová - Slavnosti vran
Nakladatel : Drábek Antonín
ISBN : 978-80-86383-75-0
EAN : 9788086383750
Formát :
92 stran,
20x14cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Česko-anglická sbírka básní.
Adéla Irma Miencilová - Slavnosti vran
Nakladatel : Drábek Antonín
ISBN : 978-80-86383-75-0
EAN : 9788086383750
Formát :
92 stran,
20x14cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Česko-anglická sbírka básní.
Adela Motyková - Okna
Podtitul : Správná řešení pro novostavby i rekonstrukce
Formát : 14×21 cm, 112 stran
Datum vydání : 23.07.2008
ISBN : 978-80-247-2674-8
Anotace :
Kniha přináší čtenářům srozumitelné informace nejen o konstrukčních detailech a technických parametrech používaných materiálů, ale i o nevyhnutelných stavebních předpokladech nutných k tomu, aby nově zabudované stavební prvky splňovaly co nejlépe uživatelské požadavky a zároveň byly ekonomicky přiměřené. Názvy jednotlivých kapitol - rozdělení oken podle typu a použitého materiálu, zasklení, doplňky oken, opravy, výměny a další - jasně napovídají jaký je obsah této užitečné publikace určené drobným stavebníkům, investorům, majitelům bytů, domů, chat a chalup.
Adéla Zrubecká - Aromaterapie v životě ženy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1938-5
EAN : 9788020419385
Formát :
240 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Užitečná kniha pro všechny ženy, které se zajímají o možnosti alternativní léčby.
V posledních letech se společnost stále více vrací k přírodě , a tak se stává trendem řešit nejběžnější zdravotní problémy právě přírodní cestou.
Kniha je praktickým průvodcem celé rodiny se zaměřením na těhotenství, porod, šestinedělí a péči o malé dítě. Publikace pojednává nejen o vzniku aromaterapie, ale především o účincích nejčastěji užívaných rostlin v domácnosti, o možnostech jejich využití při léčbě běžných dětských nemocí, návody na přípravu masážních olejů a krémů apod.
Čtenářky ocení příběhy několika žen, které našly cestu k aromaterapii, doplněné komentářem uznávané aromaterapeutky. V knížce nechybí ilustrační fotografie jednotlivých rostlin, postupové fotografie masáže miminka a těhotné ženy.
Kniha je psána českými autory, tak, aby se v ní našla skutečně každá česká maminka, která hledá pomoc při péči o celou rodinu. Na její přípravě se podíleli odborníci z oboru aromaterapie a další odborníci, kteří mají k tématu co říct.
Adéla Zrubecká - Aromaterapie v životě ženy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1938-5
EAN : 9788020419385
Formát :
240 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Užitečná kniha pro všechny ženy, které se zajímají o možnosti alternativní léčby.
V posledních letech se společnost stále více vrací k přírodě , a tak se stává trendem řešit nejběžnější zdravotní problémy právě přírodní cestou.
Kniha je praktickým průvodcem celé rodiny se zaměřením na těhotenství, porod, šestinedělí a péči o malé dítě. Publikace pojednává nejen o vzniku aromaterapie, ale především o účincích nejčastěji užívaných rostlin v domácnosti, o možnostech jejich využití při léčbě běžných dětských nemocí, návody na přípravu masážních olejů a krémů apod.
Čtenářky ocení příběhy několika žen, které našly cestu k aromaterapii, doplněné komentářem uznávané aromaterapeutky. V knížce nechybí ilustrační fotografie jednotlivých rostlin, postupové fotografie masáže miminka a těhotné ženy.
Kniha je psána českými autory, tak, aby se v ní našla skutečně každá česká maminka, která hledá pomoc při péči o celou rodinu. Na její přípravě se podíleli odborníci z oboru aromaterapie a další odborníci, kteří mají k tématu co říct.
Adéla Zrubecká - Aromaterapie v životě ženy
Vyšlo : 05.12.2008
Počet stran : 239
Nakladatelství : Mladá fronta 2008
Adelbert von Chamisso - Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Odeon, Praha,
1981,
výborný stav,
pův. vazba, 2. vydání v Odeonu,
182 stran,
Beletrie a poezie,
Adelbert von Chamisso-Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Adelbert von Chamisso - Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Odeon, Praha,
1981,
výborný stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je velmi lehce zašpiněný, 2. vydání v Odeonu,
182 stran,
Beletrie a poezie,
Adelbert von Chamisso-Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Adelbert von Chamisso - Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
SNKLHU, Praha,
1957,
velmi dobrý stav,
orig. brož (ta lehce pošk.),
130 stran,
Beletrie a poezie,
Adelbert von Chamisso-Podivuhodný příběh Petra Schlemihla
Adele Faber, Elaine Mazlish - Sourozenci bez rivality
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
176 stran černobílých
Datum vydání: únor 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2312-6
EAN: 9788025123126
Zažíváte doma sourozenecké třenice nebo žárlivé scény? Tato kniha vám pomůže, abyste své děti spravedlivě vychovávali a zabránili jejich věčným sporům, ale současně z nich vychovali samostatné a sebevědomé osobnosti.
V knize naleznete:
- Jak s dětmi komunikovat, abychom v nich nepodporovali sourozeneckou žárlivost.
- Umění dát dětem najevo, že je máme rádi stejným dílem a žádného ze sourozenců nepreferujeme.
- Jak naučit děti spravedlivě se dělit se sourozenci.
- Kreslené vzorové scénky s doporučenými dialogy, které vám pomohou vyřešit nejčastější situace.
- Jak děti vzájemně neporovnávat, aby se vždy cítily jako plnohodnotný člen rodiny.
Zkušené autorky dětské psycholožky a trojnásobné matky v knize
využívají své životní zkušenosti ze spolupráce se stovkami rodin.
Napsaly mimo jiné také světový bestseller
Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly,
jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly
a
Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali,
jak naslouchat, aby nám teenageři důvěřovali
.
Adele Faber, Elaine Mazlish - Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly - Jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
248 stran černobílých
Datum vydání: prosinec 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1747-7
EAN: 9788025117477
Chcete mít s dětmi přátelský vztah, a současně chcete, aby vás děti poslouchaly, respektovaly a důvěřovaly vám? Přejete si děti dobře vychovat, ale nechcete potlačovat jejich osobnost? Tato kniha sklízející chválu dětských psychologů, psychoterapeutů a rodičů na celém světě vás naučí, jak lze mít hodné děti i bez trestání a křiku.
V knize naleznete:
- Jak v dětech podporovat zdravou sebedůvěru, ale nevychovat z nich rozmazlené jedince.
- Jakým způsobem můžeme dosáhnout přátelské spolupráce s dětmi a jak je učit samostatnosti.
- Cvičení, ve kterých si uvědomíte chyby, jichž se případně dopouštíte při jednání s dítětem.
- Jak namísto dlouhého vysvětlování zákazu pomůžeme dítěti splnit jeho přání alespoň v představách (abychom mu usnadnili přijetí zákazu a vyvarovali se konfliktu).
- Otázky, které vám umožní vžít se do pocitů dítěte, abyste lépe pochopili jeho chování.
- Řadu skutečných příběhů s typickými situacemi z každodenního života.
- Vzorové dialogy ukázané v kreslených scénkách.
- Jak reagovat, přijde-li za vámi dítě s problémem, a jak tento problém řešit.
- Inspiraci i pro řešení mezilidských vztahů mezi dospělými a pro posílení sebevědomí méně průbojných jedinců. Metody se dají uplatnit na jakoukoliv věkovou skupinu.
O autorech:
Autorky jsou mezinárodně uznávané odbornice na komunikaci mezi dětmi a dospělými, a jsou autorkami několika světově uznávaných bestsellerů na toto téma. Tato kniha je jednou z nich.
Pro české čtenáře upravila dětská psycholožka Mgr. Jana Vysloužilová.
Adele Faber, Elaine Mazlish - Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali, jak poslouchat, aby nám teenageři důvěřovali
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
168 stran černobílých
Datum vydání: březen 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1514-5
EAN: 9788025115145
Máte doma puberťáka a čím dál méně si rozumíte? Tato kniha je skvělým rádcem, jak jednat s dospívajícími tak, aby naše slova brali vážně, a jak jim naslouchat, aby v nás dospělých viděli partnera, nikoliv nepřítele. Způsoby jednání a tipy, jak vést dialog, jsou velmi názorně předvedeny na kreslených scénkách. Autorky využívají hlavně příkladů ze života a rozhovorů mezi rodiči a jejich dětmi. Na příkladu jiných rodin si lépe uvědomíte, kde se dopouštíte chyb a poučíte se, jak některé zaběhnuté způsoby chování změnit.
V knize naleznete
- Jak se vžít do pocitů vašeho dospívajícího dítěte - jak nezlehčovat jeho přání, nezavrhovat za každou cenu jeho názory, ale jak nalézt společnou řeč nad daným problémem.
- Jak neobracet názory dítěte proti nám svým věčným a marným vyčítáním, rozkazy a sáhodlouhým moralizováním, ale jak lépe popsat problém, své rodičovské pocity a to, co od dítěte očekáváme.
- Jak můžeme použít i humorné nadsázky k dosažení výchovného cíle a spolupráce dospívajícího.
- Jak pokárat, ale nepotrestat, aby si dítě lépe uvědomilo svou zodpovědnost, nikoliv aby se vzpříčilo dalším výchovným pokusům.
- Jak pochválit a jak vyjádřit naši nespokojenost.
- Jak najít kompromisy na obou stranách tak, aby neutrpěla výchova, ale zároveň aby nedocházelo ke zbytečným střetům při řešení někdy i malicherných problémů (úklid pokoje, pomoc v domácnosti, večerní návraty ).
- Názory dospívajících na výchovné postupy a chování dospělých, co je na nás štve , což nám ulehčí pochopení, proč k některým výchovným krizím dochází. Kromě toho nám tato kapitola umožní zavzpomínat na dobu, kdy jsme to prožívali my sami a usnadní nám vcítit se do mysli našeho potomka.
- Problémy s alkoholem, sexem a drogami jak dítě neinformovat o nebezpečí dlouhými rodinnými přednáškami, ale působit na něj průběžně a téměř nenápadně.
Adele Faber, Elaine Mazlish - Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly - Jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
248 stran černobílých
Datum vydání: prosinec 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1747-7
EAN: 9788025117477
Chcete mít s dětmi přátelský vztah, a současně chcete, aby vás děti poslouchaly, respektovaly a důvěřovaly vám? Přejete si děti dobře vychovat, ale nechcete potlačovat jejich osobnost? Tato kniha sklízející chválu dětských psychologů, psychoterapeutů a rodičů na celém světě vás naučí, jak lze mít hodné děti i bez trestání a křiku.
V knize naleznete:
- Jak v dětech podporovat zdravou sebedůvěru, ale nevychovat z nich rozmazlené jedince.
- Jakým způsobem můžeme dosáhnout přátelské spolupráce s dětmi a jak je učit samostatnosti.
- Cvičení, ve kterých si uvědomíte chyby, jichž se případně dopouštíte při jednání s dítětem.
- Jak namísto dlouhého vysvětlování zákazu pomůžeme dítěti splnit jeho přání alespoň v představách (abychom mu usnadnili přijetí zákazu a vyvarovali se konfliktu).
- Otázky, které vám umožní vžít se do pocitů dítěte, abyste lépe pochopili jeho chování.
- Řadu skutečných příběhů s typickými situacemi z každodenního života.
- Vzorové dialogy ukázané v kreslených scénkách.
- Jak reagovat, přijde-li za vámi dítě s problémem, a jak tento problém řešit.
- Inspiraci i pro řešení mezilidských vztahů mezi dospělými a pro posílení sebevědomí méně průbojných jedinců. Metody se dají uplatnit na jakoukoliv věkovou skupinu.
O autorech:
Autorky jsou mezinárodně uznávané odbornice na komunikaci mezi dětmi a dospělými, a jsou autorkami několika světově uznávaných bestsellerů na toto téma. Tato kniha je jednou z nich.
Pro české čtenáře upravila dětská psycholožka Mgr. Jana Vysloužilová.
Adele Faber, Elaine Mazlish - Sourozenci bez rivality
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
176 stran černobílých
Datum vydání: únor 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2312-6
EAN: 9788025123126
Zažíváte doma sourozenecké třenice nebo žárlivé scény? Tato kniha vám pomůže, abyste své děti spravedlivě vychovávali a zabránili jejich věčným sporům, ale současně z nich vychovali samostatné a sebevědomé osobnosti.
V knize naleznete:
- Jak s dětmi komunikovat, abychom v nich nepodporovali sourozeneckou žárlivost.
- Umění dát dětem najevo, že je máme rádi stejným dílem a žádného ze sourozenců nepreferujeme.
- Jak naučit děti spravedlivě se dělit se sourozenci.
- Kreslené vzorové scénky s doporučenými dialogy, které vám pomohou vyřešit nejčastější situace.
- Jak děti vzájemně neporovnávat, aby se vždy cítily jako plnohodnotný člen rodiny.
Zkušené autorky dětské psycholožky a trojnásobné matky v knize
využívají své životní zkušenosti ze spolupráce se stovkami rodin.
Napsaly mimo jiné také světový bestseller
Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly,
jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly
a
Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali,
jak naslouchat, aby nám teenageři důvěřovali
.
Adele Lang - Mizerové a mrchy z hlediska astrologie
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-085-0
EAN : 9788081000850
Originál :How to Spot a Bastard by His Star Sign
Překlad : Zuzana Šestáková
Formát :
216 stran,
18X12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Sarkastický pohled na muže i ženy zaměřený na lásku a partnerské vztahy.
Buď se pobavíte, nebo urazíte! Na své si přijdou škodolibé i sebekritické osoby.
Povedené karikatury jednotlivých znamení. Anebo že by děsivě věrný obraz vašich drahých poloviček?!
Adele Lang - Mizerové a mrchy z hlediska astrologie
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-085-0
EAN : 9788081000850
Originál :How to Spot a Bastard by His Star Sign
Překlad : Zuzana Šestáková
Formát :
216 stran,
18X12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Sarkastický pohled na muže i ženy zaměřený na lásku a partnerské vztahy.
Buď se pobavíte, nebo urazíte! Na své si přijdou škodolibé i sebekritické osoby.
Povedené karikatury jednotlivých znamení. Anebo že by děsivě věrný obraz vašich drahých poloviček?!
Adéle Lang - Mizerové a mrchy z hlediska astrologie
Anotace : Povedené karikatury jednotlivých znamení. Anebo že by děsivě věrný obraz vašich drahých poloviček?! Buď se pobavíte nebo urazíte.
Vyšlo : 07.11.2008
Počet stran : 209
Nakladatelství : Eugenika 2008
Adele Parkerová - Celebrity a jejich diety
Nakladatel : Olympia
ISBN : 80-7033-902-0
EAN : 9788070339022
Originál :Celebrity Slimming Secrets
Překlad : Alena Kolářová
Formát :
160 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Jsou krásné, bohaté, úspěšné a za všech okolností štíhlé. Kolik času jste strávili pošilháváním po jejich krásných postavách a přáli si dosáhnout stejné dokonalosti? Nad některými technikami, jak se světové celebrity dostávají do ohnivé formy, nyní poodhalila autorka roušku tajemství. Jak sami zjistíte, nemusí jít vždy o drastické diety a dlouhé hodiny v tělocvičně. Do dějin asi vejde recept na zázračné hubnutí modelky a herečky Elizabeth Hurley, specielní je i dieta slavné herečky Demi Moore, bývalé manželky Bruce Willise či sladění jídla a pohybu v dokonalou fyzickou kondici Britney Spears. Pozadu nezůstávají ani Cindy Crawford, Cameron Diaz, Melanie Griffith, Angelina Jolie, Sophia Loren, Julia Roberts, Claudia Schiffer a mnoho dalších.
Bohatství informací v této knize by vás mělo vyzbrojit vším co potřebujete vědět na nelehké cestě za krásnou a štíhlou postavou.
Adele Parkerová - Celebrity a jejich diety
Nakladatel : Olympia
ISBN : 80-7033-902-0
EAN : 9788070339022
Originál :Celebrity Slimming Secrets
Překlad : Alena Kolářová
Formát :
160 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Jsou krásné, bohaté, úspěšné a za všech okolností štíhlé. Kolik času jste strávili pošilháváním po jejich krásných postavách a přáli si dosáhnout stejné dokonalosti? Nad některými technikami, jak se světové celebrity dostávají do ohnivé formy, nyní poodhalila autorka roušku tajemství. Jak sami zjistíte, nemusí jít vždy o drastické diety a dlouhé hodiny v tělocvičně. Do dějin asi vejde recept na zázračné hubnutí modelky a herečky Elizabeth Hurley, specielní je i dieta slavné herečky Demi Moore, bývalé manželky Bruce Willise či sladění jídla a pohybu v dokonalou fyzickou kondici Britney Spears. Pozadu nezůstávají ani Cindy Crawford, Cameron Diaz, Melanie Griffith, Angelina Jolie, Sophia Loren, Julia Roberts, Claudia Schiffer a mnoho dalších.
Bohatství informací v této knize by vás mělo vyzbrojit vším co potřebujete vědět na nelehké cestě za krásnou a štíhlou postavou.
Adélie von Helsing - Rukověť lovce draků
Vyšlo : 07.10.2009
Počet stran : 32
Nakladatelství : Vovox Globator 2009
Adelle Davis - Uzdravme se
Anotace : autorka klade velký důraz na dostatečný přísun vitaminů, jichž mnohdy doporučuje mnohonásobně vyšší dávky, než běžně přijímáme
Vyšlo : 11.01.1999
Počet stran : 439
Adelma Vay - Umění věštit
Anotace : zkušenosti autorky s věštěním z křišťálové koule, automatickým psaním
vidění ve sklenici vody
Vyšlo : 23.10.1997
Počet stran : 130
Adéma - Guillaume Apollinaire
původní vazba s obálkou 8°, 376 stran, četná vyobrazení v textu, typo Clara Istlerová, 1. vydání, velmi dobrý stav Vydavatel : ČS, Praha Rok vydání : 1981
Adéma P. M. - Guillaume Apollinaire
376 s., 16 s. ilustr. 1981 ČS KPP, napsáno v jazyce: Česky
Adéma P.M. - Guillaume Apollinaire
ČS 1981
Adéma Pierre Marcel - Guillaume Apollinaire
Nakladatelství (edice): Klub přátel poezie
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 371
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Adéma, P.M. - Guillaume Apollinaire
W
Vydavatel : Československý spisovatel v Praze
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 372
ADIGA ARAVIND - THE WHITE TIGER
Balram, the White Tiger, was born in a backwater village on the River Ganges, the son of a rickshaw-puller. He works in a teashop, crushing coal and wiping tables, but nurses a dream of escape. When he learns that a rich village landlord needs a chauffeur, he takes his opportunity, and is soon on his way to Delhi behind the wheel of a Honda.
Vydavatel : ATLANTIC BOOKS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 321
ISBN: 1-84887-042-0
ADIGA ARAVIND - BÍLÝ TYGR
Dojemný, hněvivý, hořce humorný příběh o dvou Indiích Balrám alias Bílý tygr, sluha, filozof, podnikatel, vrah v průběhu sedmi nocí, pod mihotavým světlem okázalého lustru, vypráví svůj neobyčejný příběh 8230 Narodil se ve vesnici v temném srdci Indie jako syn rikši. Rodina ho brzy vzala ze školy a poslala pracovat do čajovny. Tam drtí uhlí, utírá stoly a přitom sní o úniku - o tom, že se odtrhne od břehů Matky Gangy, do jejíchž kalných hlubin byly odevzdány ostatky stovky generací. Balrámova velká šance přichází, když ho bohatý venkovský statkář najme jako šoféra pro svého syna, snachu a jejich dva malé špice. Za volantem hondy poprvé spatří Dillí. To město je jako zjevení. Mezi šváby a call-centry, 36 000 004 bohy, slumy, nákupními centry a ochromujícími dopravními zácpami začíná Balrámova proměna. V srdci nové Indie se učí nové morálce a rozhoduje se mezi svým instinktem být loajálním synem a sluhou a mezi touhou se pozvednout. Zatímco ostatní sluhové listují stránkami bulvárního časopisu Murder Weekly, Balrám začíná chápat, jak může tygr uniknout ze své klece 8230 Balrámova cesta z temnoty vesnického života do světla podnikatelského úspěchu je naprosto nemorální, brilantně neuctivá, hluboce působivá a zcela nezapomenutelná. S nelítostným, rozkošně sarkastickým vtipem autor analyzuje fantastické potřeby bohatých, stejně jako s překvapující přesností a citlivostí líčí právě tak zoufalý boj chudých. Nabízí nám zcela syrový, rozhořčený, nepřikrášlený obraz země, viděný ze samého dna není tu ani závan šafránu nebo záblesk sárí 8230
Vydavatel : NOXI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
ISBN: 80-8111-009-2
Adin Ljuca - Vytetované obrazy
Nakladatel : Arbor vitae
ISBN : 80-86300-62-5
EAN : 9788086300627
Formát :
152 stran,
15,5x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Kniha povídek Vytetované obrazy je součástí společného projektu dvou bosenských umělců a především přátel, které válka svedla v Praze, Adina Ljuci a Aldna Popaji, spisovatele a malíře. Jde o dvě roviny reflexe bosenské minulosti i současnosti, dvě různá média.
Adin Ljuca - Vytetované obrazy
Nakladatel : Arbor vitae
ISBN : 80-86300-62-5
EAN : 9788086300627
Formát :
152 stran,
15,5x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Kniha povídek Vytetované obrazy je součástí společného projektu dvou bosenských umělců a především přátel, které válka svedla v Praze, Adina Ljuci a Aldna Popaji, spisovatele a malíře. Jde o dvě roviny reflexe bosenské minulosti i současnosti, dvě různá média.
Adina Mandlová - Dneska už se tomu směju
Čs. filmový ústav, Praha,
1990,
výborný stav,
lepená brož, lesklá obálka, čb. foto v textu,
284 stran,
Fotografie/Film,
Adina Mandlová-Dneska už se tomu směju
ADLA Zdeněk - Kouzelníkova zahrada
Rok vydání :1976
- il. J.Paleček,ušp.vazba
ADLA Zdeněk - Hurá za Bardem !
Rok vydání :1982
- il. J.Lysková, lamino
ADLA Zdeněk - Hvězdy nad samotou
Rok vydání :1986
- il. J.Paleček, od 9 let
ADLA Zdeněk - 100 kapek
Rok vydání :1974
- il,autor, ušpiněné desky
Adla Zdeněk - Kouzelníkova zahrada
A4, lam, 208 s., il. J. Paleček 1990 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Adla Zdeněk - Kleopatra v kytaře
Ocpl, 160 s., il. J. Paleček 1967 Sndk, napsáno v jazyce: Česky
Adla Zdeněk - Můj prolhaný kůň
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1985
Ilustrace/foto: Jiránek V.
Počet číslovaných stran: 139
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Adla Zdeněk - Hvězdy nad samotou
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1986
Počet číslovaných stran: 204
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý
ADLA Zdeněk, ČERNÝ Jiří, KALOUSEK Jiří - Obrázky z českých dějin a pověstí
Rok vydání : 1987 Poznámka :A 4
Adla, Zdeněk - Vlče
MF edice Třináct Rok :1979
Adla, Zdeněk a Jiří Černý a Jiří Kalousek - Obrázky z českých dějin a pověstí
Rok :1987
Adler B. - Koho si vezme Melisa
Mustang 1996
Adler Bruno - Boj o polnou
Vydavatel : Volné myšlenky, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
Adler E. - The Properity and Lady
Dell Book 1990 NY
ADLER H.G. - TEREZÍN 1941-1945 TVÁŘ NUCENÉHO SPOLEČENSTVÍ /KOMPLET I-III/
Adlerova monografie o dějinách židovského tábora v Terezíně je jedním z nejvýznamnějších a nejdůkladnějších děl o holocaustu. Tento komplet obsahuje tři svazky.
Vydavatel : BARRISTER PRINCIPAL
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1100
ISBN: 80-7364-024-4
ADLER H.G. - NEVIDITELNÁ STĚNA
Román Neviditelná stěna zaujímá v literárním díle H. G. Adlera mimořádné a velmi specifické místo. Jako žádný jiný z jeho románů však také tvoří explicitní článek mezi jeho literárním a vědeckým úsilím tím, že se v něm autor ohlíží zpět na dobu, kdy psal svůj opus magnum, Terezín 1941 8211 1945. Tvář nuceného společenství, a beletrizovanou formou líčí potíže, s nimiž se setkával, když se snažil být svědkem šoa.
Vydavatel : BARRISTER PRINCIPAL
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 444
ISBN: 80-7364-046-0
Adler I. - Čísel hra kouzelná
Horizont 1972
Adler Irving - Čísel hra kouzelná
Úvod do matematiky pro mládež.
Praha 1972 Horizont
4°,128s.,váz.
Adler Josef - Hraběnka Takácsová
Vydavatel : Borský a Šulc, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 216
ADLER Max - Román královských lásek
Rok vydání : 1991
ADLER Max - Milenci Marie Terezie
Rok vydání : 1991
Adler, Calderon - Friedr. - Chudý muž musí mít za ušima
Veselohra o třech jednáních. ROk vyd. neuveden.
Vydavatel : Zora, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 132
Adler, Cassiday - Koho si vezme Melissa?
Nakladatelství (edice): Mustang
Rok vydání: 1996
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Adler, Josef - Královna ostrova Ugu. Román.
Brož. s obálkou, 174 str. Praha, Borský a Šulc, 1929. S autorovým podpisem. Obálka na přední desce je roztržená, vzadu roztřepená na okrajích. Hřbet vazby nohoře a dole je opotřeben. Uvnitř vzácně hnědé skvrny, list za titulem je natržen, jinak uvnitř dobrý stav.
Adlerová - Současné sklo
původní brož 16°, 71 stran, 31 barevných vyobrazení, edice Soudobé české umění, velmi dobrý stav Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1979
Adlerová a kol - Sto let českého užitého umění-1885-1985
1985 Umprum, napsáno v jazyce: Česky
Adlerová Alena - Současné sklo-31 českých tvůrců
Obr, 72 s., 31 bar vyobr. 1979 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Adlerová Elisabeth - Prchavé představy
Obr, 330 s. 1993 Lunarion, napsáno v jazyce: Česky
Adlerová Elizabeth - Prchavé představy
1993 Lunarion, napsáno v jazyce: Česky
ADLEROVÁ Elizabeth - Prchavé představy
Rok vydání :1993
- brož.
Adlová Věra - Blues pro Alexandru
Ocpl, 156 s., il. G. Dubská 1972 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Adlová Věra - Blues pro Alexandru
1972 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Adlová V. - Trpká vůně podzimu
ČS 1986
Adlová Věra - Výprodej spravedlivých
147 stran, úprava Jiří Šalamoun, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1966
Adlová Věra - Růže z Flander
il. Z. Slapnička 1984 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Adlová Věra - Trpká vůně podzimu
1983 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky
ADLOVÁ Věra - Pohádky pro Kačenku
Rok vydání :1984
- A4, il.M.Jágr, lamino, jako nová
ADLOVÁ Věra - Jarní symfonie
Rok vydání :1973
- brož., il. G.Dubská
ADLOVÁ Věra - Blues pro Alexandru
Rok vydání :1966
- il.G.Dubská,poš.obal
ADLOVÁ Věra - Vojta a medvěd Petr
Rok vydání :1982
- il. V. Chaloupková
ADLOVÁ Věra - Nashledanou, mořský vlku
Rok vydání :1960
- il. N. Bláhová, bez obalu
ADLOVÁ Věra - Vojta a medvěd Petr
Rok vydání : 1982
ADLOVÁ Věra - Trpká vůně podzimu
Rok vydání :1986
- ob. J.Černý
ADLOVÁ Věra - Trpká vůně podzimu
Rok vydání :1986
- ob.J.Černý
ADLOVÁ Věra - Říkáte, abych věřil?
Rok vydání :1979
ADLOVÁ Věra - Růže z Flander
Rok vydání :1984
- il.Z.Slapnička
Adlová Věra - Vojta a medvěd Petr
A4, il. V. Chaloupková 1982 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
ADLOVÁ Věra - Jarní symfonie
Rok vydání :1973
ADLOVÁ Věra - Jarní symfonie
Rok vydání :1976
- brož.,il.G.Dubská
ADLOVÁ Věra - Růže z Flander
Rok vydání :1984
- il.Z,Slapnička
Adlová Věra - Jarní symfonie
Ocpl, 224 s., il. G. Dubská 1979 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Adlová Věra - Proměny Lásky
Rok vydání : 1981
ADLOVÁ Věra - Říkáte, abych věřil ?
Rok vydání :1983
- il.V.Novák
Adlová, Věra - Jarní symfonie
Rok :1976
Adlová, Věra - Vojta a medvěd Petr
Ilustrovala Viktorie Chaloupková.
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 102
Adlovi - Krásná a slavná
il. J. Kovářík 1961 Sndk, napsáno v jazyce: Česky
Adlovi - Krásná a slavná
Rok :1973
Adlovi V. a Z. - Vyprávění o veliké zemi
A4, Ocpl, 176 s., il. Z. Mlčoch 1974 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
ADLOVI Zdeněk a Věra - Krásná a slavná
Rok vydání :1961
- il.J.Kovářík
Adlovi Zdeněk a Věra - Krásná a slavná
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1961
Ilustrace/foto: Kovářík J. barevné
Počet číslovaných stran: 257
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Adlovi Zdeněk a Věra - Krásná a slavná
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1961
Ilustrace/foto: Kovářík J. barevné
Počet číslovaných stran: 257
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
ADLT Jaromír - Lit.výchova pro 6-9 tř.zakl.š.
Rok vydání : 1997
Admiral Dr. h.c. Otto Gross - Der Seekrieg
Volk und Reich Bücherring Prag,
1943,
dobrý stav, odřené desky i hrany vazby, prasklá vazba za poslední stranou, lehce nažloutlé listy,
orig. poloplátěná vazba, 32 stran čb fotopříloha,
120 stran,
Historie,
Admiral Dr. h.c. Otto Gross-Der Seekrieg
Admiral Sir Reginald Bacon - The Jutland Scandal
Hutchinson Co., London ,
rok vydání neuveden,
velmi dobrý stav, přebal lehce odřený a ušpiněný, hřbet ohmataný,
orig. celoplátěná vazba, pap. přebal,
160 + 48 str. reklamy stran,
Historie,
Admiral Sir Reginald Bacon-The Jutland Scandal
Ado Kyrou - Luis Bunuel
Vydal Orbis, Praha 1965jako 2. svazek edice Filmy a tvůrci. Původní brož s přebalem, 185 stran s množstvím obrazového materiálu. Velmi dobrý stav.
Ado Kyrou - Luis Buňuel
Orbis, Praha,
1965,
dobrý stav,
orig. brož s přebalem, ten je lehce zašpiněný, místy potrhaný, obsahuje 20 stran obrazových příloh, 1. vydání,
185 stran,
Fotografie/Film,
Ado Kyrou-Luis Buňuel
Adobe Creative Team - Adobe Dreamweaver CS3 - Oficiální výukový kurz
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
328 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: únor 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1908-2
EAN: 9788025119082
Tato kniha je součástí balíčku
Kupte současně 7 knih a ušetřete 877 Kč! Balíček knih Oficiální výukový kurz k Adobe CS3
.
Nákupem celého balíčku za zvýhodněnou cenu můžete ušetřit.
Adobe Creative Team - Adobe Acrobat 8 - Oficiální výukový kurz
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
480 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: duben 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2002-6
EAN: 9788025120026
Tato kniha je součástí balíčku
Kupte současně 7 knih a ušetřete 877 Kč! Balíček knih Oficiální výukový kurz k Adobe CS3
.
Nákupem celého balíčku za zvýhodněnou cenu můžete ušetřit.
Adobe Creative Team - Adobe Dreamweaver CS4 - Oficiální výukový kurz
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
304 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: květen 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2341-6
EAN: 9788025123416
Tato kniha je součástí balíčku
Kupte současně 6 knih a ušetřete 666 Kč Balíček knih Oficiální výukový kurz k Adobe CS4
.
Nákupem celého balíčku za zvýhodněnou cenu můžete ušetřit.
Adobe Creative Team - Adobe Flash CS3 - Oficiální výukový kurz
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
336 stran černobílých
Datum vydání: květen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2109-2
EAN: 9788025121092
Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.
Digitálně tištěné knihy dodáváme bez CD a DVD příloh.
Adobe Creative Team - Adobe Photoshop Lightroom 2 - Oficiální výukový kurz
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
392 stran černobílých
8 str. plnobarevných
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: únor 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2229-7
EAN: 9788025122297
Ať už se k Photoshopu Lightroom obracíte jako fotoamatér(ka) s cílem snadno a rychle upravit a uspořádat pořízené snímky, nebo jako profesionální fotograf(ka) toužící spolehlivě a efektivně ovládat nejmodernější software pro úpravu, správu a prezentaci fotografií, jste na správné adrese!
Oficiální výukový kurz je výukovou příručkou od samotných tvůrců tohoto programu. V 10 lekcích se sami krok za krokem naučíte vše od ovládání a základů práce v Lightroomu 2 až po náročnější postupy a praktické využití nejnovějších funkcí. V jednotlivých lekcích budete krok za krokem procházet reálným postupem práce s fotografiemi od stažení do počítače až k finálnímu exportu snímků, díky čemuž své vědomosti a znalosti postupně zdokonalíte.
Autoři se v knize mimo jiné věnují těmto tématům:
- Rychlé importování snímků v jakémkoli datovém formátu
- Snadné a přehledné uspořádání snímků
- Vylepšené dávkové úpravy a zpracování fotografií
- Vytvoření inteligentní kolekce snímků
- Přidávání vnořených klíčových slov
- Přehledná správa snímků umístěných na různých discích počítače
- Nedestruktivní a lokální úpravy fotografií
- Porovnání více snímků najednou
- Snadné publikování fotografií na webu
- Spolehlivé exportování, zálohování a vyhledávání v archivu
Publikaci využijí jak majitelé originální anglické verze, tak uživatelé programu s českou lokalizací příkazy v textu jsou uvedeny v angličtině i češtině.
Oficiální výukové kurzy, vytvořené odborníky ze společnosti Adobe, jsou světově nejvyhledávanějšími učebnicemi pro výuku tohoto softwaru. Pomohou vám poznat programy Adobe v akci a ovládnout je bez zbytečného tápání. Vaše dovednosti s nimi zdokonalujte krok po kroku, v postupech řešících vždy jasně danou činnost, efekt či problém a na profesionálních grafických materiálech, jež budou jedinečnou inspirací pro vaši práci.
CD obsahuje:
cvičné soubory (obrázky, fotografie a další materiály) k lekcím
informace o dalších výukových titulech pro Adobe software
Kniha není náhradou oficiální dokumentace, podpory, aktualizací a dalších výhod registrovaných uživatelů programu Adobe Photoshop Lightroom 2.
Adobe Creative Team - Adobe Photoshop Lightroom 2 - Oficiální výukový kurz
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
392 stran černobílých
8 str. plnobarevných
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: únor 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2229-7
EAN: 9788025122297
Ať už se k Photoshopu Lightroom obracíte jako fotoamatér(ka) s cílem snadno a rychle upravit a uspořádat pořízené snímky, nebo jako profesionální fotograf(ka) toužící spolehlivě a efektivně ovládat nejmodernější software pro úpravu, správu a prezentaci fotografií, jste na správné adrese!
Oficiální výukový kurz je výukovou příručkou od samotných tvůrců tohoto programu. V 10 lekcích se sami krok za krokem naučíte vše od ovládání a základů práce v Lightroomu 2 až po náročnější postupy a praktické využití nejnovějších funkcí. V jednotlivých lekcích budete krok za krokem procházet reálným postupem práce s fotografiemi od stažení do počítače až k finálnímu exportu snímků, díky čemuž své vědomosti a znalosti postupně zdokonalíte.
Autoři se v knize mimo jiné věnují těmto tématům:
- Rychlé importování snímků v jakémkoli datovém formátu
- Snadné a přehledné uspořádání snímků
- Vylepšené dávkové úpravy a zpracování fotografií
- Vytvoření inteligentní kolekce snímků
- Přidávání vnořených klíčových slov
- Přehledná správa snímků umístěných na různých discích počítače
- Nedestruktivní a lokální úpravy fotografií
- Porovnání více snímků najednou
- Snadné publikování fotografií na webu
- Spolehlivé exportování, zálohování a vyhledávání v archivu
Publikaci využijí jak majitelé originální anglické verze, tak uživatelé programu s českou lokalizací příkazy v textu jsou uvedeny v angličtině i češtině.
Oficiální výukové kurzy, vytvořené odborníky ze společnosti Adobe, jsou světově nejvyhledávanějšími učebnicemi pro výuku tohoto softwaru. Pomohou vám poznat programy Adobe v akci a ovládnout je bez zbytečného tápání. Vaše dovednosti s nimi zdokonalujte krok po kroku, v postupech řešících vždy jasně danou činnost, efekt či problém a na profesionálních grafických materiálech, jež budou jedinečnou inspirací pro vaši práci.
CD obsahuje:
cvičné soubory (obrázky, fotografie a další materiály) k lekcím
informace o dalších výukových titulech pro Adobe software
Kniha není náhradou oficiální dokumentace, podpory, aktualizací a dalších výhod registrovaných uživatelů programu Adobe Photoshop Lightroom 2.
Adolf A. Lebeda -
. . Sebeobrana
Vydání : 3. vydání
Rok vydání : 1984
Nakladatelství : Olympia
Počet stran : 378 stran
Adolf A. Zahel - Divoká Šárka
F. J. Müller, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
polopl. vazba, desky po stranách jen trochu odřené, obsahuje barevné raprodukce, 11. svazek sbírky Lis knihomilův, náklad 300 výtisků, strany nejsou číslovány,
Umění/Architektura,
Adolf A. Zahel-Divoká Šárka
Adolf A. Zahel - Divoká Šárka
F. J. Müller, Praha,
1940,
výborný stav,
polokož. vazba, uloženo v kart. pouzdře, náklad 300 výtisků, 8 reprodukcí,
Umění/Architektura,
Adolf A. Zahel-Divoká Šárka
Adolf Adam - Liturgika
Podtitul : Křesťanská bohoslužba a její vývoj
Nakladatel : Vyšehrad
Originál :Grundriss Liturgie
Překlad : Václav Konzal, Pavel Kouba
Formát :
472 stran,
21x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Adolf Adam - Liturgika
Podtitul : Křesťanská bohoslužba a její vývoj
Nakladatel : Vyšehrad
Originál :Grundriss Liturgie
Překlad : Václav Konzal, Pavel Kouba
Formát :
472 stran,
21x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Adolf Ambrož - Zlatá kniha praktického lékařství domácího
Vydal Rudolf Fiala, Praha. 312 stran, 20 barevných a 31 černobílých příloh + rozložitelný model lidského těla. Původní celoplátěná vazba nádherně zdobená vlisem a zlacením (viz foto). Velmi dobrý stav.
Adolf Behne -
. . Alte Deutsche Zeichner
Rok vydání : 1943
Nakladatelství : Deutsche Buch-Gemeinschaft Berlin
Počet stran : 216 stran
Adolf Born
- Velká kočičí loupež
Nakladatel : Vltavín
Rok vydání (číslo vydání) : 2000 ()
Adolf Born - Bornova čítanka
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-017-4
EAN : 9788073910174
Formát :
224 stran,
25x25cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Na otázku Co ve své tvorbě stavíte na první místo? odpověděl Adolf Born v jednom rozhovoru: Ilustraci O výtvarném doprovodu literárních textů snil už jako kluk, profesionálně s ním začal ještě za studií. Dnes jsou na jeho ilustrátorském kontě téměř tři stovky knih. Robinson, Tři mušketýři, La Fontaine, Čapek i Hašek, ruská klasika i anglosaští humoristé, Macourek i Marco Polo. Někdy jde o velké ilustrace před dvě strany, jindy jen o drobné, ale přesto velmi půvabné kresbičky na obálku či vstupní stránky.
Kniha představuje to nejlepší, nejzajímavější, nejpozoruhodnější z Bornových ilustrací. Reprodukce doprovázejí malířovy úvahy o ilustrátorském řemesle, o spolupráci s nakladateli, o literatuře a spisovatelích. A také drobné citáty z jednotlivých knih.
Adolf Born - Bornova čítanka
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-017-4
EAN : 9788073910174
Formát :
224 stran,
25x25cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Na otázku Co ve své tvorbě stavíte na první místo? odpověděl Adolf Born v jednom rozhovoru: Ilustraci O výtvarném doprovodu literárních textů snil už jako kluk, profesionálně s ním začal ještě za studií. Dnes jsou na jeho ilustrátorském kontě téměř tři stovky knih. Robinson, Tři mušketýři, La Fontaine, Čapek i Hašek, ruská klasika i anglosaští humoristé, Macourek i Marco Polo. Někdy jde o velké ilustrace před dvě strany, jindy jen o drobné, ale přesto velmi půvabné kresbičky na obálku či vstupní stránky.
Kniha představuje to nejlepší, nejzajímavější, nejpozoruhodnější z Bornových ilustrací. Reprodukce doprovázejí malířovy úvahy o ilustrátorském řemesle, o spolupráci s nakladateli, o literatuře a spisovatelích. A také drobné citáty z jednotlivých knih.
Adolf Born - BORN NA CESTÁCH - limitované vydání
Luxusní limitované vydání autorské knihy Adolfa Borna v počtu 100 ks. Součástí kompletu s číslovanou a podepsanou knihou je pouze k této příležitosti autorem vytvořená originální vícebarevná litografie, vše v ručně vyrobeném dárkovém pouzdru. Krásný dárek pro milovníky lidského humoru Adolfa Borna. BORN NA CESTÁCH je první autorova textová kniha, ve které se vyznává ze své lásky k cestování a poznávání lidí a jejich zvyků, zemí, kultury, přírody i hledání sebe sama ve světě.
Cena: 5000,- Kč - Slovart
Naše cena: 4.200,- Kč
Adolf Born -
. . A. Born na cestách
Rok vydání : 2006
Nakladatelství : Slovart
Počet stran : 120 stran
Adolf Brabec - Hledači zlata
Vydavatel : j. Svátek, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 245
Adolf Branald
- Severní nádraží
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
Adolf Branald
- Lazaretní vlak
Nakladatel : Naše vojsko
Adolf Branald
- Zrození velkoměsta
Nakladatel : PANORAMA
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
Adolf Branald
- Dědeček automobil
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
Adolf Branald
- Dědeček automobil
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
Adolf Branald
- Zlaté stíny
Nakladatel : Panorama
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Adolf Branald
- Hrdinové všedních dnů I. Díl
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 (1.)
Adolf Branald
- Hrdinové všedních dnů I, II díl
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 (1.)
Popis : Pouze jako komplet
Adolf Branald - Stříbrná paruka
Nakladatel : Chvojkovo nakladatelství
ISBN : 80-86163-31-8
EAN : 9788086163314
Formát :
376 stran,
23x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002 (6. vydání)
Anotace : Dějové zápletky tohoto románu jsou neseny osudem tří generací české herecké rodiny přitahované k divadlu i za cenu nouze a obětí ve vlastním soukromí. Kniha fundovaně a realisticky líčí všední život a nesnadný zápas českých divadelních umělců o živobytí i o uznání a dokonale vystihuje atmosféru prostředí i doby.
Adolf Branald - Utajený kouzelník Vojtěch Kubašta (1914 - 1992)
Nakladatel : Gallery
ISBN : 80-86990-09-5
EAN : 9788086990095
Formát :
88 stran,
27,5x24cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Snad každý z nás se někdy setkal s prostorovými papírovými vystřihovánkami betlémy či celými pohádkovými knížkami, které jde jednoduše rozložit do trojrozměrné podoby a pohybem prstů oživovat jednotlivé výjevy. Málokdo však dnes v Čechách zná autora těchto důmyslných a milých dětských knížek, Vojtěcha Kubaštu, který byl zároveň i tvůrcem mnoha pragensií, a to grafických listů, ilustrací i knižních úprav, zejména pro nakladatelství Aventinum dr. Otakara Štorcha-Mariena. Není se čemu divit, že ve své vlasti není Kubašta známý, jak by si zasloužil: komunistický režim jeho díla vydával po západní cizině, aby nám přinášela devizy, doma se z nich však dospělí čtenáři ani naše děti těšit příliš nemohly. V publikaci, věnované Kubaštovi při příležitosti jeho unikátní pražské předvánoční výstavy, na umělce vzpomínají jeho nejbližší, dočteme se o jeho celoživotní pilné tvorbě a shlédneme mnohé z toho, co vytvořil, a co se už léta tiskne i vystavuje téměř po celém světě.
Adolf Branald - Stříbrná paruka
Nakladatel : Chvojkovo nakladatelství
ISBN : 80-86163-31-8
EAN : 9788086163314
Formát :
376 stran,
23x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002 (6. vydání)
Anotace : Dějové zápletky tohoto románu jsou neseny osudem tří generací české herecké rodiny přitahované k divadlu i za cenu nouze a obětí ve vlastním soukromí. Kniha fundovaně a realisticky líčí všední život a nesnadný zápas českých divadelních umělců o živobytí i o uznání a dokonale vystihuje atmosféru prostředí i doby.
Adolf Branald - Utajený kouzelník Vojtěch Kubašta (1914 - 1992)
Nakladatel : Gallery
ISBN : 80-86990-09-5
EAN : 9788086990095
Formát :
88 stran,
27,5x24cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Snad každý z nás se někdy setkal s prostorovými papírovými vystřihovánkami betlémy či celými pohádkovými knížkami, které jde jednoduše rozložit do trojrozměrné podoby a pohybem prstů oživovat jednotlivé výjevy. Málokdo však dnes v Čechách zná autora těchto důmyslných a milých dětských knížek, Vojtěcha Kubaštu, který byl zároveň i tvůrcem mnoha pragensií, a to grafických listů, ilustrací i knižních úprav, zejména pro nakladatelství Aventinum dr. Otakara Štorcha-Mariena. Není se čemu divit, že ve své vlasti není Kubašta známý, jak by si zasloužil: komunistický režim jeho díla vydával po západní cizině, aby nám přinášela devizy, doma se z nich však dospělí čtenáři ani naše děti těšit příliš nemohly. V publikaci, věnované Kubaštovi při příležitosti jeho unikátní pražské předvánoční výstavy, na umělce vzpomínají jeho nejbližší, dočteme se o jeho celoživotní pilné tvorbě a shlédneme mnohé z toho, co vytvořil, a co se už léta tiskne i vystavuje téměř po celém světě.
Adolf Branald - Stříbrná paruka
Československý spisovatel, Praha,
1968,
velmi dobrý stav, vazba jen nepatrně zašpiněná, listy lehce nažloutlé,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ilustrace-Cyril Bouda,
418 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Branald-Stříbrná paruka
Adolf Branald - Chléb a písně
Československý spisovatel, Praha,
1952,
dobrý stav, přebal je nažloutlý, zaprášený, pomačkaný, v okrajích potrhaný (místy chybí kousek papíru), zažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, obálka+vazba-Václav Sivko, typogr. úprava-J. Paták, 1. vydání,
420 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Branald-Chléb a písně
Adolf Branald - Ztráty a nálezy
Československý spisovatel, Praha,
1964,
velmi dobrý stav, chybí přebal,
orig. celoplátěná vazba-mírně zašpiněná,
311 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Branald-Ztráty a nálezy
Adolf Branald - TISÍC A JEDNO DOBRODRUŽSTVÍ
Dobrodružné příběhy z prérie Severní Ameriky, Tichomořských ostrovů, z indické džungle .
ČS, Praha, 1955
284 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Ilustrace : Václav Junek.
Stav : obálka otřepená, na několika místech natržená, ušpiněná, uvnitř velmi dobrý stav.
Adolf Branald - My od divadla
Panorama, Praha,
1983,
velmi dobrý stav,
pův. celoplátěná vazba s přebalem, ten nepatrně zašpiněný, ilustroval Cyril Bouda, věnování a podpis autora,
340 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Branald-My od divadla
Adolf Branald - Severní nádraží
Lidové noviny,
1948,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba, ta lehce zašpiněná, v krajích odřená, ohnuté rohy, věnování a podpis autora,
407 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Branald-Severní nádraží
Adolf Branald - Kniha potřebuje reklamu
vydal Spolek českých bibliofilů v Praze,
1985,
velmi dobrý stav, pouze papír.desky jsou ošoupané,
papíry vložené do papír.desek,
46 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Branald-Kniha potřebuje reklamu
Adolf Branald - ZTR Aacute TY A N Aacute LEZY
Povídkový soubor reportážního charakteru z různého prostředí.
ČS, Praha, 1963
316 stran, původní vazba, střední formát
2. vydání
Stav : obálka otřepená, na zadní straně natržená cca 4 cm, uvnitř výborný stav.
Adolf Branald - DĚDEČEK AUTOMOBIL
Známé klukovské dobrodružství uprostřed kol, převodů a motorů, ale také dokument doby, kdy se rodil pojem Laurin a Klement. Klasika literatury pro mládež.
SNDK, Praha, 1966
252 stran, původní vazba, velký formát
Ilustrace : Kamil Lhoták.
Stav : výborný
Adolf Branald - SK 344 ÍŇKA S LÍČIDLY
Vzpomínky na autorovo mládí.
ČS, Praha, 1960
260 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Ilustrace : Cyril Bouda.
Stav : obálka ušpiněná, jinak výborný stav.
Adolf Branald -
. . Vizita
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1967
Nakladatelství : Československý spisovatel
Počet stran : 576 stran
Adolf Branald -
. . Strážci majáku
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1956
Nakladatelství : Československý spisovatel
Počet stran : 242 stran
Adolf Branald -
. . Skřínka s líčidly
Vydání : 3. vydání
Rok vydání : 1966
Nakladatelství : Orbis
Ilustrace : Libor Fára
Počet stran : 296 stran
Adolf Branald -
. . Děkovačka bez pugétu
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1994
Nakladatelství : Agentura V. P. K.
Počet stran : 288 stran
Adolf Branald -
. . Báječní muži na okřídlených ořích
Rok vydání : 1992
Nakladatelství : Český spisovatel
Počet stran : 314 stran
Adolf Branald -
. . Zrození velkoměsta
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1985
Nakladatelství : Panorama
Počet stran : 340 stran
Adolf Branald -
. . Živé obrazy
Rok vydání : 1992
Nakladatelství : Melantrich
Počet stran : 254 stran
Adolf Branald -
. . Ztráty a nálezy
Rok vydání : 1963
Nakladatelství : Československý spisovatel
Ilustrace : Dagmar Hochová
Počet stran : 310 stran
Adolf Branald -
. . Skříňka s líčidly
Rok vydání : 1962
Nakladatelství : Československý spisovatel
Ilustrace : Cyril Bouda
Počet stran : 260 stran
Adolf Branald - Příběh Marie Sahulové
164 stran
Adolf Branald - DĚDEČEK AUTOMOBIL
Vypráví o lidech, kteří byli hrdí na to co dělají a kde žijí. Jejich vůle být nejlepší nakazila i ostatní a jejich heroické výkony vstoupily do historie. Jména Vondřich, Toman, Kolovrat mají od té doby desítky a stovky následovníků a Mladoboleslavsko je stále ještě kraj, který voní benzínem.
SNDK, Praha, 1963
256 stran, původní vazba, velký formát
2. vydání
Ilustrace : Kamil Lhoták.
Stav : obálka chybí, jinak dobrý stav.
Adolf Branald - Chléb a písně
SNKLHU Praha 1953, 3. vydání, 424 stran
Adolf Branald - Skříňka s líčidly
Československý spisovatel, Praha,
1960,
velmi dobrý stav, přebal mírně zažloutlý, lehce ušpiněno a pošk.,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, obálka a ilustrace-Cyril Bouda,
259 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Branald-Skříňka s líčidly
Adolf Branald - Lutobor Hlavsa
Regulus, Praha,
1998,
velmi dobrý stav,
lepená brož, 10 barevných reprodukcí,8 dokument. fotografií ,
20 stran,
Umění/Architektura,
Adolf Branald-Lutobor Hlavsa
Adolf Branald - Chléb a písně
Československý spisovatel, Praha,
1953,
velmi dobrý stav,
orig. vazba s přebalem, ten lehce ušpiněný a poškozený, edice Žatva sv.98, obálku navrhl Václav Sivko, obsahuje 24 dobové přílohy,
418 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Branald-Chléb a písně
Adolf Branald - Kouzelné zrcadlo
Nakl. československých výtv. umělců, Praha,
1961,
velmi dobrý stav,
pův. celoplátěná vazba s přebalem, ten je zašpiněný, zažloutlý, na hřbetu a v kraji roztžený a podlepený, četná čb a bar. vyobrazení,
127 stran,
Umění/Architektura,
Adolf Branald-Kouzelné zrcadlo
Adolf Branald - Eine Malerromanze-Cyril Bouda
Artia, Praha,
1961,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zažloutlý, po stranách trochu odřený, v pravé spodní části přední strany cca 2 cm natržený, obsahuj desítky čb. a barevných vyobrazení,
120 stran,
Originalleinenband mit Schutzumschlag, sehr gut erhalten, Umschlag bisschen gelblich und schmutzig, in Kanten abgeschürft, in dem rechten unteren Teil der Vorseite zirka 2 cm gerisst, mit zahlreichen schwarzweißen und farbigen Abbildungen,
Umění/Architektura,
Adolf Branald-Eine Malerromanze-Cyril Bouda
Adolf Chaloupka - Tschechische Bühnendekorationen aus zwei Jahrhunderten
Vladimir Žikeš, Kunstverlag, Prag,
1940,
velmi dobrý stav,
pův. poloplát. vazba, obálka zašpiněná, na okrajích pomačkaná a potrhaná, pod konci hřbetu a rohy podlepená průsvitným papírem, na patitulu věnování, čb vyobrazení,
25 + Abbildungen stran,
orig. Halbleineneinband, der Umschlag verschmuzt und am Ränder beschädigt, vor dem Titelseite die Widmung schreiben, Seiten vorn gelblich, schw. w. Abbildungen ,
Umění/Architektura,
Adolf Chaloupka-Tschechische Bühnendekorationen aus zwei Jahrhunderten
Adolf Cmíral - Jaro: Škola zpěvu pro mládež škol
měšťanských a středních. Díl I. Vydání pro žáky. Vydala Hudební matice Umělecké besedy, Praha 1930. Čtvrté nezměněné vydání. S obrázky Josefa Mánesa, Mikuláše Alše, Maxe Švabinského, obálku malovala M. Fischerová-Kvěchová. Dobová poloplátěná převazba, vevázána původní obálka ilustrovaná M. F. K.! 92 stran. Mírně uvolněný hřbet, desky lehce odřené a potrhané ve hřbetu. Dobrý stav.
Adolf Cmíral - Základní pojmy hudební
SNKLHU, Praha,
1959,
velmi dobrý stav,
orig. vazba s přebalem, ten lehce ušpiněný a poškozený, graf. úprava, obálka a vazba Metod Kaláb, 5. přepracované a doplněné vydání,
316 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Adolf Cmíral-Základní pojmy hudební
Adolf Cmíral, ilustroval Manes, Aleš, Švabinský a M. Fischerová-Kvěchová - Jaro, díl I.
Škola zpěvu pro mládež škol měšťanských a středních, díl I. Vydání pro žáky. Nákladem Hudební Budče, Praha, 1920. Obálku malovala M. Fischerová-Kvěchová, s obrázky J. Manesa, Mik. Alše a M. Švabinského. Dobová poloplátěná převazba, původní obálka MFK nalepená na předních deskách, mírně zašpiněná a natržená (vše viz obr.), 95 stran. Dobrý stav.
Adolf Černý - Slovanský přehled
F. Šimáček, Praha,
1900,
velmi dobrý stav, vazba je mírně odřená a zašpiněná, ohnuté rohy, listy zažloutlé, místy skvrnité,
polokož. převazba se zlaceným nápisem ve hřbetu,
507 stran,
Historie,
Adolf Černý-Slovanský přehled
Adolf Černý (red.) - Slovanský přehled, r. V.
Sborník statí, dopisův a zpráv ze života slovanského. Vydal Šimáček, Praha 1903. S 27 vyobrazeními a 2 mapami. 487 stran, celoplátěná vazba se zlacenou a ilustrovanou obálkou. Desky mírně zašpiněné, velmi dobrý stav.
Adolf Dygasinski
- Veliké lovy
Nakladatel : Toužimský a Moravec
Adolf Filáček - Věda, filosofie, metodologie
ISBN : 978-80-7007-288-2
Formát:
340 stran
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Publikace vycházející k významnému životnímu jubileu Ladislava Tondla obsahuje devatenáct studií, které různým způsobem navazují na vědecká témata široké badatelské činnosti jubilanta: od filosofických a metodologických úvah souvisejících s metafyzikou, sémiotikou, etikou až po hodnocení vědy a jejích důsledků, inovační chování a komunikační procesy v éře globalizace.
Adolf Filáček - Věda, filosofie, metodologie
ISBN : 978-80-7007-288-2
Formát:
340 stran
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Publikace vycházející k významnému životnímu jubileu Ladislava Tondla obsahuje devatenáct studií, které různým způsobem navazují na vědecká témata široké badatelské činnosti jubilanta: od filosofických a metodologických úvah souvisejících s metafyzikou, sémiotikou, etikou až po hodnocení vědy a jejích důsledků, inovační chování a komunikační procesy v éře globalizace.
Adolf Friedrich, Herzog zu Mecklenburg - Vom Kongo zum Niger und Nil
F. A. Brockhaus, Leipzig,
1912,
velmi dobrý stav, vazby jsou jen mírně odřené, ve hřbetu nažloutlé, listy též nažloutlé,
orig. celoplátěné vazby, v němčině, psáno švabachem, četné čb fotografie, několik barevných ilustrací, 1. vydání,
722 stran,
Cestopisy,
Adolf Friedrich, Herzog zu Mecklenburg-Vom Kongo zum Niger und Nil
Adolf Gajdoš, ilustroval František Doubrava - Ježíškovo kvítí
Vydalo Družstvo Moravského kola spisovatelů, Brno 1943. Vydání první. Původní poloplátěná vazba s originálním papírovým přebalem. 37 stran s nádhernými původními barevnými litografiemi F. Doubravy. Přebal mírně natržený ve hřbetu, jinak velmi dobrý stav.
Adolf Görling - Adept
Vaněk a Votava, Praha,
1925,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky, lehce vyšisovaný hřbet,
orig. celopl. vazba,
398 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Görling-Adept
Adolf Guggenbuhl-C - Nebezpečí moci v pomáhajících profesích
Vyšlo : 31.10.2007
Počet stran : 113
Nakladatelství : Portál 2007
Adolf Gustav Schneck - Dveře ze dřeva a kovu
Nakladatel : Era - vydavatelství
ISBN : 80-86517-04-7
EAN : 9788086517049
Originál :Türen aus Holz und Metal
Překlad : doc. Ing. Ladislav Štěpánek, CSc., Mgr. Denisa Cenková
Formát :
106 stran,
28,5x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Další kniha Adolfa G. Schnecka, která vychází v nakladatelství ERA se týká problematiky dřevěných a kovových dveří. Jedná se o překlad knihy, vydané v roce 1942 v nakladatelství Julius Hofmann ve Stuttgartu. Ve 263 nákresech a 164 fotografiích zde autor popisuje dveře 30. let. Věříme, že i tato jedinečná kniha pro vás bude přínosem.
Adolf Gustav Schneck - Dveře ze dřeva a kovu
Nakladatel : Era - vydavatelství
ISBN : 80-86517-04-7
EAN : 9788086517049
Originál :Türen aus Holz und Metal
Překlad : doc. Ing. Ladislav Štěpánek, CSc., Mgr. Denisa Cenková
Formát :
106 stran,
28,5x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Další kniha Adolfa G. Schnecka, která vychází v nakladatelství ERA se týká problematiky dřevěných a kovových dveří. Jedná se o překlad knihy, vydané v roce 1942 v nakladatelství Julius Hofmann ve Stuttgartu. Ve 263 nákresech a 164 fotografiích zde autor popisuje dveře 30. let. Věříme, že i tato jedinečná kniha pro vás bude přínosem.
Adolf Hermann - Mých prvních pět životů
Triáda,
2000,
velmi dobrý stav,
Pův. celopap. vazba s přebalem, ten je v krajích nepatrně odřený, obsahuje čb. obr. přílohu, 1. vydání,
480 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Hermann-Mých prvních pět životů
Adolf Heyduk - Dědův odkaz
J. Otto, Praha,
1923,
velmi dobrý stav!,
celoplátěná převazba, dekorativní desky s ilustrací, zlacená ořízka,
88 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Heyduk-Dědův odkaz
Adolf Heyduk - Obrázky
Nákl. J. Otty, Praha,
1906,
velmi dobrý stav,
poloplátěná vazba, karton desky,
67 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Heyduk-Obrázky
Adolf Heyduk - Dědův odkaz
Ed. Valečka, Praha,
1885,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba s dekorativním reliéfem na deskách,
88 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Heyduk-Dědův odkaz
Adolf Heyduk -
. . Dědův odkaz, Oldřich a Božena
Vydání : 4. vydání
Rok vydání : 1895
Nakladatelství : Eduard Valečka
Adolf Hildebrand - Problém formy ve výtvarném umění
Nakladatel : Triáda
Edice :Delfín
ISBN : 80-86138-51-8
EAN : 9788086138510
Originál :Das Problem der Form in der bildenden Kunst
Překlad : David Filip
Formát :
120 stran,
19x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Dá se říci, že Hildebrand je jediným mužem předmodernistické generace, jehož impuls byl nejen uznáván, ale nadále skutečně kultivován generací novou. Souvisí to patrně s tím, že Hildebrand svůj názor formuloval na poměrně malém rozsahu (na rozdíl od akademických teoretiků typu Lippse), v jasné návaznosti na aplikaci (jakožto praktik). Na aktuálnosti pak dílo neztratilo pro svůj protiimitativní názor formulovaný sice obtížně, avšak přesto radikálně a konsekventně.
Adolf Hildebrand - Problém formy ve výtvarném umění
Nakladatel : Triáda
Edice :Delfín
ISBN : 80-86138-51-8
EAN : 9788086138510
Originál :Das Problem der Form in der bildenden Kunst
Překlad : David Filip
Formát :
120 stran,
19x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Dá se říci, že Hildebrand je jediným mužem předmodernistické generace, jehož impuls byl nejen uznáván, ale nadále skutečně kultivován generací novou. Souvisí to patrně s tím, že Hildebrand svůj názor formuloval na poměrně malém rozsahu (na rozdíl od akademických teoretiků typu Lippse), v jasné návaznosti na aplikaci (jakožto praktik). Na aktuálnosti pak dílo neztratilo pro svůj protiimitativní názor formulovaný sice obtížně, avšak přesto radikálně a konsekventně.
Adolf Hitler -
. . Mi Lucha ( Mein Kampf )
Rok vydání : 1963
Počet stran : 208 stran
Adolf Hitler - Mein Kampf
Zentralverlag des NSDAP, München,
1939,
velmi dobrý stav, obálka prvního svazku jemírně poškozená-natržená v horní části (cca 1,5 cm), téměř odtržená ve hřbetu, u druhého svazku pouze menší oděrky v okrajích, u prvního svazku odlepena obálka od listů,
orig. brože, v němčině, psáno švabachem, URČENO POUZE KE STUDIJNÍM ÚČELŮM !!!,
784 stran,
Historie,
Adolf Hitler-Mein Kampf
Adolf Hitler - Mein Kampf
Zentralverlag des NSDAP, München,
1939-1941,
velmi dobrý stav, menší oděrky a trhlinky v okrajích obálek, nažloutlé, lehce zašpiněné, ve druhém svazku ohnuté rohy několika listů,
orig. brože v karton. ochranném obalu (ten poškozený), v němčině, psáno švabachem, URČENO PRO STUDIJNÍ ÚČELY !!!,
784 stran,
Historie,
Adolf Hitler-Mein Kampf
Adolf Hitler - Mein kampf
Zentralverlag des NSDAP, München,
1938,
výborný stav!,
dobová polokož. vazba, 2 svazky, v německém jazyce- švabach, URČENO POUZE KE STUDIJNÍM ÚČELŮM,
360+351 stran,
sehr gut Erhaltung, der Halbledereinband, zwei das buch, die Fraktur, nur für Studienzwecken!
,
Historie,
Adolf Hitler-Mein kampf
Adolf Hitler - Mein Kampf
Zentralverlag des NSDAP, München,
1941,
velmi dobrý stav, mírně poškozená vazba-výraznější oděrka na předních deskách, naražené rohy, skvrna při LD rohu (patrně od vody),
orig. celopl. vazba s říšskou orlicí na předních deskách, v němčině, psáno švabachem, URČENO POUZE KE STUDIJNÍM ÚČELŮM !!!,
784 stran,
Historie,
Adolf Hitler-Mein Kampf
Adolf Hitler - Mein Kampf
Zentralverlag der NSDAP, München,
1938,
výborný stav,
pův. celopl. vazby s přebaly v ochranném kart. obalu, 3. vydání, knihy jsou velmi zachovalé, POUZE KE STUDIJNÍM ÚČELŮM,
711 stran,
vorzüglich erhalten, orig. Leinenbände mit Umschläge und Schutzumschläge, 3. Auflage, nur für Studienzwecken!,
Historie,
Adolf Hitler-Mein Kampf
Adolf Hoffmeister
- Karel Václav Klíč
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
Adolf Hoffmeister
- DALEKOHLED aneb kdo nevěří ať tam běží
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
Adolf Hoffmeister
- Hledá se muž,který má dost času
Nakladatel : Al.Srdce
Rok vydání (číslo vydání) : 1927 ()
Adolf Hoffmeister - Sto let české karikatury
Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha 1955. 554 stran s 973 reprodukcemi! Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, který je mírně potrhaný a na zadní straně lehce zašpiněný. Jinak velmi dobrý stav.
Adolf Hoffmeister - Kaleidoskop
Nakladatel : Labyrint
Edice :Karawana
ISBN : 80-85935-36-8
EAN : 9788085935363
Formát :
296 stran,
16,5x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Reprezentativní výběr cestopisných črt a reportáží AH (1902-1973) z celého světa v jednom svazku - od Anglie přes Brazílii, Mexiko, Čínu, Japonsko, Egypt, Sovětský svaz až po Francii a USA. Knihu provázejí původní autorovy ilustrace, unikátní fotografie a faksimile dopisů z rodinného archivu. Doslov napsala Lenka Reinerová a studii o AH prof. František Dvořák.
Adolf Hoffmeister - Kaleidoskop
Nakladatel : Labyrint
Edice :Karawana
ISBN : 80-85935-36-8
EAN : 9788085935363
Formát :
296 stran,
16,5x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Reprezentativní výběr cestopisných črt a reportáží AH (1902-1973) z celého světa v jednom svazku - od Anglie přes Brazílii, Mexiko, Čínu, Japonsko, Egypt, Sovětský svaz až po Francii a USA. Knihu provázejí původní autorovy ilustrace, unikátní fotografie a faksimile dopisů z rodinného archivu. Doslov napsala Lenka Reinerová a studii o AH prof. František Dvořák.
Adolf Hoffmeister - PODOBY amp P 344 EDOBRAZY
Výbor z tvorby autora.
ČS, Praha, 1988
394 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Ilustrace : Adolf Hoffmeister.
Stav : dobrý
Adolf Hoffmeister - Vyhlídka s pyramid
Československý spisovatel, Praha,
1957,
velmi dobrý stav, vazba je mírně zašpiněná, některé listy mají pokrčené rohy a jsou zažloutlé,,
orig. vazba celopl., chybí přebal, ilustroval Adolf Hoffmeister,
266 stran,
Cestopisy,
Adolf Hoffmeister-Vyhlídka s pyramid
Adolf Hoffmeister - Poezie a karikatura
Československý spisovatel, Praha,
1961,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka na hřbetu lehce natržená, mírně ušpiněná a zažloutlá, edice Otázky a názory sv.30, ilustrace Adolf Hoffmeister, vydání první,
136 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Hoffmeister-Poezie a karikatura
Adolf Hoffmeister - Předobrazy
Československý spisovatel, Praha,
1962,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, papírový přebal,
298 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Hoffmeister-Předobrazy
Adolf Hoffmeister - Podoby předobrazy
Československý spisovatel, Praha,
1988,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přabalem, ten je nepatrně zašpiněný,
400 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Hoffmeister-Podoby předobrazy
Adolf Hoffmeister - Turistou proti své vůli
Mladá fronta, Praha,
napsáno roku 1941,
dobrý stav,
orig. brož, ta je lehce zašpiněá, stopy po přehýbání, listy jsou zažloutlé a některé jsou uvolněné, kniha je jen do strany 48-zbytek chybí, ilustrace autora, věnování autora + podpis,
48 stran,
orig. paperback, good condition, wrapper a bit dirty, pages yellowed, the book is just too page 46, residue is missing, illustration by author, dedication and signature of author,
Beletrie a poezie,
Adolf Hoffmeister-Turistou proti své vůli
Adolf Hoffmeister - Kuo-Chua
Cestopisná reportáž o čínském malířství. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha 1954 v Edici Aktuality jako její 9. svazek. Původní celoplátěná vazba s originálním přebalem, 208 stran, 232 černobílých a 7 barevných příloh (množství reprodukcí Hoffmeisterových karikatur). Přebal lehce zašpiněný a potrhaný ve hřbetu (viz foto). Dobrý stav.
Adolf Hoffmeister - LETY PROTI SLUNCI
Svazek druhý.
Tři knihy psané s velkou láskou k Číně, s pokorou před krásou Japonska a v nadějí v budoucnost Egypta.
ČS, Praha, 1959
557 stran, původní vazba, střední formát
3. vydání
Ilustrace : Adolf Hoffmeister.
Stav : obálka chybí, jinak dobrý stav.
Adolf Hoffmeister - VYHLÍDKA S PYRAMID
Cestopisná reportáž o novém mládí nejstarší kultury světa.
ČS, Praha, 1957
266 stran, původní vazba, malý formát
1. vydání
Ilustrace : Adolf Hoffmeister.
Typografie : Zdenek Seydl.
Stav : obálka mírně otřepená, ušpiněná, jinak velmi dobrý stav.
Adolf Hoffmeister -
. . Předobrazy
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1962
Nakladatelství : Československý spisovatel
Ilustrace : Adolf Hoffmeister
Počet stran : 304 stran
Adolf Hoffmeister -
. . Dalekohled aneb kdo nevěří, ať tam běží
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1956
Nakladatelství : Státní naklad. dětské knihy
Ilustrace : Adolf Hoffmeister
Počet stran : 188 stran
Adolf Hoffmeister -
. . Made in Japan
Rok vydání : 1958
Nakladatelství : Československý spisovatel
Počet stran : 282 stran
Adolf Hoffmeister -
. . Poezie a karikatura
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1961
Nakladatelství : Československý spisovatel
Ilustrace : Adolf Hoffmeister
Počet stran : 136 stran
Adolf Hoffmeister - PA 344 ÍŽ A OKOLÍ
ČS. Praha, 1967
220 stran textu, 24 stran přílohy, původní vazba, střední formát
1. vydání
Ilustrace : Adolf Hoffmeister.
Stav : obálka otřepená, na hřbetu zažloutlá, mírně ušpiněná, jinak velmi dobrý stav.
Adolf Hoffmeister - Vyhlídka s pyramid
Československý spisovatel, Praha,
1957,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, papírový přebal,
266 stran,
Cestopisy,
Adolf Hoffmeister-Vyhlídka s pyramid
Adolf Hoffmeister - Dalekohled aneb kdo nevěří ať tam běží
Praha 1959, SNDK, 2. vydání, 182 stran
Adolf Hoffmeister - Podoby předobrazy
Československý spisovatel, Praha,
1988,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený, listy na oktrajích mírně zažloutlé, obsahuje čb. ilustrace Adolfa Hoffmeistera,
396 stran,
Umění/Architektura,
Adolf Hoffmeister-Podoby předobrazy
Adolf Hoffmeister - Sto let české karikatury
SNKLHU, Praha,
1955,
velmi dobrý stav, přebal je lehce nažloutlý, trošku více zaprášený, v okrajích velmi mírně odřený,
orig. celopl. vazba s přebalem, obsahuje 973 reprodukcí,
hundert Jahre tschechischen Karikatur, orig. Ganzleinenband, orig. Umschlag, mit 973 Reproduktionen, sehr gut erhalten, Umschlag leicht gelblich und verschmutzt, Kanten berieben,
Umění/Architektura,
Adolf Hoffmeister-Sto let české karikatury
Adolf Hoffmeister - Poezie a karikatura
Československý spisovatel, Praha,
1961,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zažloutlá, lehce zašpiněná, mírně odřená v okrajích, nažloutlé listy,
orig. brož, 1. vydání,
136 stran,
Umění/Architektura,
Adolf Hoffmeister-Poezie a karikatura
Adolf Hoffmeister - Poezie a karikatura
Československý spisovatel, Praha,
1961,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zažloutlá,
orig. brož, Otázky a názory-svazek 30, ilustrace-Adolf Hoffmeister,
136 stran,
Umění/Architektura,
Adolf Hoffmeister-Poezie a karikatura
Adolf Hoffmeister - Vězení
Československý spisovatel, Praha,
1969,
dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný a zažloutlý, na krajích místy odřený, nažloutlé listy, 1. vydání,
140 stran,
Historie,
Adolf Hoffmeister-Vězení
Adolf Hoffmeister - Made in Japan
Československý spisovatel, Praha,
1958,
velmi dobrý stav,
pův. vazba s přebalem, ten je zažloutlý a zašpiněný, na okrajích a v rozích odřený a otrhaný, kousky chybí, ilustrace autor, 1. vydání,
281 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Hoffmeister-Made in Japan
Adolf Hoffmeister - Předobrazy
Československý spisovatel,
1962,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten nepatrně v krajích odřený ,
298 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Hoffmeister-Předobrazy
Adolf Hoffmeister - Turistou proti své vůli
Mladá fronta, Praha,
1946,
velmi dobrý stav,
volná brož, obálka K. Teige,
108 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Hoffmeister-Turistou proti své vůli
Adolf Hoffmeister, Lubor Hájek, Eva Rychterová - Současné čínské malířství
Nakladatelství československých výtvarných umělců,,
1959,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je zašpiněný, odřený, na spodním okraji pomačkaný a potrhaný, obsahuje 100 barevných vyobrazení, 23 čb vyobrazení, 25 vyobrazení podpisů a pečetí,
187 stran,
Umění/Architektura,
Adolf Hoffmeister, Lubor Hájek, Eva Rychterová-Současné čínské malířství
Adolf Hoffmeister, Lubor Hájek, Eva Rychterová - Současné čínské malířství
Nakladatelství československých výtvarných umělců,,
1959,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je nepatrně zažloutlý, na spodním okraji natržený, obsahuje 100 vyobrazení barevných, 23 černobílých, 25 vyobrazení podpisů a pečetí,
183 stran,
Umění/Architektura,
Adolf Hoffmeister, Lubor Hájek, Eva Rychterová-Současné čínské malířství
Adolf Hradecký, Dita Skálová - Volá Praha
Knihovna Rudého práva, Praha,
1950,
velmi dobrý stav, mírné opotřebení,
orig. brož. vazba, lehce odřená,
92 stran,
Historie,
Adolf Hradecký, Dita Skálová-Volá Praha
Adolf Hradecký,Dita Skálová
- Volá Praha
Nakladatel : knihovna Ruděho práva
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
Popis : reportáž z míst ,kde končila válka
Adolf Kuba - KLUCI, PLNÝ PLYN
Podtitul : Abeceda bezpečné jízdy mladého motoristy.
SPN, Praha, 1969
135 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Ilustrace : Karel Helmich.
Obsahuje fotografie a technické nákresy.
Stav : dobrý
Adolf Kuba - AUTOMOBIL V SRDCI EVROPY
Nadas, Praha, 1986
306 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Obsahuje fotografie.
Stav : dobrý
nbsp
Adolf Kubelka - II. Československý odboj v SSSR
S.V.K.T., Bratislava,
1948,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, ta nepatrně v kraji odřená 20 čb. fotogr. v obr. příloze,
266 stran,
Historie,
Adolf Kubelka-II. Československý odboj v SSSR
Adolf Loos -
. . Mullerova vila
Počet stran : 16 stran
Adolf Loub - BRODY V PROUDU VĚDOMÍ
Koudela, Havířov, 1991
26 stran, brož, malý formát
Stav : dobrý
Adolf Mertl - Nástin dějin Spojených států amerických
Sfinx Bohumil Janda, Praha,
1948,
velmi dobrý stav, lehce potrhaný přebal na okrajích,
orig. brož s přebalem, 55 čb. příloh na křídovém papíře,
333 stran,
Historie,
Adolf Mertl-Nástin dějin Spojených států amerických
Adolf Muschg
- Pidimuž
Nakladatel : Dilia
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 (1.)
Popis : Divadelní hra
Adolf Piskáček - Světla na horách
Ztracení a zapomenutí. Nakl. František Rebec, Praha. Ilustrace V. Hradeckého. Původní zdobená zlacená celoplátěná vazba, zlehka odřená (vše viz obr.), mírně uvolněný hřbet, 223 stran. Dobrý stav.
Adolf Rosenberg
- Antoine Wattean
Nakladatel : Verlag von Delhagen und Klasing
Rok vydání (číslo vydání) : 1896 ()
Popis : německý
Adolf Rosenberg -
. . Rembrant des Meisters Gemalde
Rok vydání : 1904
Nakladatelství : Deutsche Verlags-Anstalt
Počet stran : 277 stran
Adolf Schiel - 23 let v Jižní Africe
Česká grafická společnost, Praha,
1903,
dobrý stav,
polokož. převazba, desky poškozené, po stranách a na hřbetě odřené, rohy naražené, vazba uvolněná, listy zažloutlé, některé slabě zašpiněné, autorský překlad Jiří Gutha, obsahuje 38 ilustrací, plánek bojiště elanlaagteského, mapu Jihoafrické republiky a podobiznu autora,
520 stran,
Cestopisy,
Adolf Schiel-23 let v Jižní Africe
Adolf Schill - Gewerbehalle
J. Engelhorn, Stuttgart,
1878,
velmi dobrý stav,
pův. polokož. vazba, zašpiněná, hřbet a rohy odřené, četná barevná a čb. vyobrazení,
96 stran,
Umění/Architektura,
Adolf Schill-Gewerbehalle
Adolf Schmider - Domácí dílna (vazba knih po domácku), rukopis
Jde o ruční přepis knihy Domácí dílna: vazba knih po domácku, kterou vydal Melantrich, Praha 1943. 328 stran, složky nesvázány a vloženy do slepých kartonových desek (ty mírně natržené ve hřbetu). Uvnitř dobrý stav.
Adolf Schneider
- Malý Edison
Nakladatel : Melantrich
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
Adolf Smolák - Talijánská ouvertura
Závod tiskařský a nakl., Klatovy,
dobrý stav,
orig. brož., obálka je zašpiněná, některé listy jsou uvolněné, ilustrace a obálka J. Lada,
169 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Smolák-Talijánská ouvertura
Adolf Srb - Poslancové na sněmě českém. Dle voleb z roku 1883.
Alois Hynek, Praha,
1883,
dobrý stav, obálka mírně odřená a pošpiněná, ve hřbetu roztržená, nažloutlá a v krajích lehce roztřepené listy,
orig. brož. vazba,
21 stran,
Historie,
Adolf Srb-Poslancové na sněmě českém. Dle voleb z roku 1883.
Adolf Tůma - MOTOCYKL A JEHO OBSLUHA
Konstrukce motocyklu, Údržba a opravy, Úpravy strojů pro sport a různé rady.
NV, Praha, 1953
350 stran, původní vazba, velký formát
Obsahuje mnoho obrázků, technických nákresů, tabulky, grafy.
Stav : desky na hranách odřeny, uvnitř dobrý stav, pěkně zachováno.
Adolf Velhartický -
. . Proti bohům i osudu
Rok vydání : 1927
Nakladatelství : Šolc a Šimáček
Ilustrace : J. Goth
Počet stran : 384 stran
Adolf Veselý
- Petr Bezruč
Nakladatel : Rovnost
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
Adolf Veselý - Slunečná řeka
Naklad. společenských podniků v Přerově,
1949,
velmi dobrý stav, přebal lehce odřený a natržený na okrajích,
orig. polopl. vazba, obálka Z. Burian, kresby Č. Duba,
183 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Veselý-Slunečná řeka
Adolf Veselý - Letíme s oblaky- 50%
Karel Voleský, Praha,
1943,
velmi dobrý stav,
celopl. převazba polepená výstřižky z původní obálky, obálka a ilustr. Z. Burian,
206 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Veselý-Letíme s oblaky- 50%
Adolf Veselý - Kytička čtení o presidentu T.G.Masarykovi
Nakl. Jos. Hladký, Hranice,
1930,
velmi dobrý stav, listy lehce roztřepené po rozřezání, vlepený list s věnováním ,
orig. celoplátěná vazba, ruční papír,
37 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Veselý -Kytička čtení o presidentu T.G.Masarykovi
Adolf Veselý - Vodáci z olivové zátoky
E. V. Marel, Praha,
1949,
velmi dobrý stav, lehce odřené hrany desek, přebal není originál- xerox,
orig. polopl. vazba s přebalem, obálka a ilustrace Zdeněk Burian,
155 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Veselý-Vodáci z olivové zátoky
Adolf Veselý - Lyrické okouzlení
Václav Petr, Praha,
1939,
velmi dobrý stav,
orig. brož v průsvitném přebalu, ten je v horník kraji velmi lehce potrhaný a pomačkaný, nerozřezané listy,
37 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Veselý-Lyrické okouzlení
Adolf Veselý, ilustroval Eduard Milén - Okno do nebe
Kniha radostného mládí. Nakl. J. Otto, Praha, 1926. Původní celoplátěná vazba se zlacením na hřbetu, ve hřbetu natržená, ilustrace E. Miléna většinou vybarveny (vše viz obr.), 186 stran. Velmi slušný stav.
Adolf Wenig
- České pověsti
Nakladatel : L.Mazáč
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()
Adolf Wenig
- Staré pověsti pražské
Nakladatel : Josef Hokr
Adolf Wenig
- Blaník
Nakladatel : Amlyn
Rok vydání (číslo vydání) : 1992 ()
Popis : Věnec pověstí a dějinných příběhů
Adolf Wenig
- Čert a Káča
Nakladatel : Alois Wiesner
Adolf Wenig
- Staré pověsti pražské
Nakladatel : J.Hokr
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 (5.)
Adolf Wenig - Kocourkov
Z historie slavného města. Nakreslil Artuš Scheiner. II. vydání, F. Topič, Praha, 65 stran. Původní poloplátěná vazba. Velmi pěkný stav.
Adolf Wenig - Kocourkov
F. Topič, Praha,
neuveden,
velmi dobrý stav,
2.vyd.,orig. polopl. vazba(Desky jsou zašpiněné a v krajích odřené, lehce odřený hřbet), ilustrace A. Scheiner,
65 stran,
Pohádky/Dětské,
Adolf Wenig - Kocourkov
Adolf Wenig - Bohatýrské zvěsti
Volvox Globator, Praha,
1998,
velmi dobrý stav, mírně odřený přebal,
karton vazba, lersklý papírový přebal,
100 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Wenig-Bohatýrské zvěsti
Adolf Wenig - zvířátka a loupežníci
Ilustrace Zdena Krejčová, Albatros 1974, 2. vydání, 88 stran
Adolf Wenig - Náš Hrad
Jos. R. Vilímek, Praha,
1938,
dobrý stav,
pův. poloplátěná vazba, ta je mírně zašpiněná, odřená, na hřbetu prasklá, naražené rohy, obsahuje 2 plánky, 82 reprodukcí,
217 stran,
Historie,
Adolf Wenig-Náš Hrad
Adolf Wenig - Moravskoslezské pověsti
L. Mazáč, Praha,
1933,
velmi dobrý stav, hřbet je mírně sedřený, na deskách jsou menší skvrny od barvy, na titulní straně je téměř neznatelné razítko,
pův. celoplátěná zdobená vazba, kresby od Josefa Weniga,
214 stran,
Historie,
Adolf Wenig-Moravskoslezské pověsti
Adolf Wenig - Pověsti staré Prahy
OGME, Praha,
1996,
výborný stav,
pův. vazba s přebalem, ilustroval Tomáš Kuthan,
197 stran,
Historie,
Adolf Wenig-Pověsti staré Prahy
Adolf Wenig - Čeští bohatýři
Josef Hokr, Praha,
1932,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky po stranách jen trochu odřené, obsahuje čb. vyobrazení, ilustrace Josef Wenig, v přední části knihy věnování s podpisem autora,
381 stran,
Historie,
Adolf Wenig-Čeští bohatýři
Adolf Wenig - V Českém ráji
L. Mazáč, Praha,
1942,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba, přebal chybí-foto ilustrační, s 59 ilustracemi Viktora Vorlíčka,
291 stran,
Historie,
Adolf Wenig-V Českém ráji
Adolf Wenig, ilustroval Mikoláš Aleš - Staré pověsti pražské
Kresby Mikoláše Alše! Krásná původní zdobená vazba - přední strana vazby mírně poškozená (viz obr.). Josef Hokr, Praha. Pěkný stav, 340 stran.
Adolf Weniga - Moravskoslezské pověsti
L. Mazáč, Praha,
1933,
velmi dobrý stav, nažloutlé listy, mezi str. 24-25 naprasklá vazba, desky mají lehce odřené rohy a vyšisovaný hřbet,
orig. celoplátěná vazba, ilustrace Josef Wenig,
224 stran,
Historie,
Adolf Weniga-Moravskoslezské pověsti
Adolf Zábranský -
. . Zlatá brána otevřená
Rok vydání : 1963
Nakladatelství : Albatros
Ilustrace : Adolf Zábranský
Adolf Zeman - Veliká hra
Sfinx, Bohumil Janda, Praha,
1936,
velmi dobrý stav, pouze poškozený přebal-vytržená část vpředu,
původní celoplátěná vazba, papírový přebal,
314 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Zeman-Veliká hra
Adolf Zeman - Proklatci
Sfinx Praha,
originál přebal s ilustrací Zdeňka Buriana, v rozích podlepený, kus hřbetu chybí,pouze přebal, kniha chybí,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Zeman-Proklatci
Adolf Zeman - Osvoboditelé
Sfinx Bohumil Janda, Praha,
1935,
dobrý stav,
15 pův. sešitů, sešit č.1-chybí půlka přední strany obálky, druhá půlka obálky je volně přiložena, první dva listy jsou natržené uvolněné listy, obálka Zdeněk Burian,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Zeman-Osvoboditelé
Adolf Zeman - PROKLATCI
Třetí kniha trilogie Mrtvá baterie
Sfinx, Praha, 1933
336 stran, původní vazba s přebalem, střední formát
Obálka : Zdeněk Burian.
Stav : viz. foto, uvnitř skvrnité a jedno razítko.
Adolf Zeman -
. . Mrtvá baterie
Vydání : 2. vydání
Rok vydání : 1931
Nakladatelství : Sfinx, Bohumil Janda
Adolf Zeman - Veliká hra
Sfinx-Bohumil Janda, Praha,
1936,
velmi dobrý stav, přebal u okrajů lehce potrhaný,
pův. orig. celoplátěná vazba s ražbou, papírový přebal, il. na obálce Zd. Burian, ,
313 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Zeman-Veliká hra
Adolf Zeman - Plukovník Švec
Sfinx-B. Janda, Praha,
dobrý stav,
pův. vazba s přebalem, ten je z vnitřní strany slepovaný, zašpiný, na krajích odřený, místy stopy po přehýbání, lehce nažloutlé listy,
327 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Zeman-Plukovník Švec
Adolf Zeman - Sirotci
Sfinx Janda, Praha,
1932,
dobrý stav, vazba je zašpiněná, mírně odřená, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba se zlacením ve hřbetu,
384 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Zeman-Sirotci
Adolf Zeman - Zborov-POUZE OBÁLKA!
Joa. R. Vilímek, Praha,
velmi dobrý stav, mírně odřené hrany, mírně ušpiněno,
orig. obálka-ilustr. Zd. Burian,
1 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Adolf Zeman-Zborov - POUZE OBÁLKA!
Adolf Zeman - Doss Alto
Jos. R. Vilímek, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, vazba mírně uvolněná, listy slabě zažloutlé, obsahuje 29 čb. vyobrazení podle autentických fotografií, II. svazek románové trilogie Tři bitvy,
284 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Zeman-Doss Alto
Adolf Zeman - Hrdinové od Arrasu
Jos. R. Vilímek, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, listy na okrajích zažloutlé, obsahuje 21 vyobrazení podle autentických fotografií, I. svazek románové trilogie Tři bitvy,
357 stran,
Beletrie a poezie,
Adolf Zeman-Hrdinové od Arrasu
Adolf Zeman, Zdeněk Burian - Tři bitvy - pouze obálka!
Nádherná obálka Zdeňka Buriana, v perfektním stavu!
Jen upoutávka na knihu Adolfa Zemana Tři bitvy (Arras - Doss Alto - Zborov), cca 20 stran.
Poloplátěná převazba, ve které je svázáno několik různých materiálů (vztahujících se převážně k První republice či legionářství - velmi rozmanité).
Pěkný stav.
Adolf Zika - One Year Of My Life/Jeden rok mého života
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-2039-8
EAN : 9788020420398
Formát :
408 stran,
28x19cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Celosvětově unikátní fotografický projekt, popisující jeden rok všedního i nevšedního života uměleckého fotografa a režiséra Adolfa Ziky. Každý den je chronologicky zaznamenán v devíti fotografiích na jedné straně knihy tak, aby každá z nich nejlépe vystihovala konkrétní okamžik, činnost, časové období. Každý měsíc je opatřen charakteristickým osobním komentářem autora v českém a anglickém jazyce. Krásné ženy, rychlá auta, exotické země, zajímaví lidé?
Adolf Zika (*1972): mistr republiky v judu, vítěz soutěže Czech Press Photo. Je autorem největšího knižního projektu roku 2000 Poslední kniha století Jeden den v životě ČR a vytváří i dokumentární filmy (např. film o Janu Saudkovi získal několik mezinárodních cen).
Adolf Zika - One Year Of My Life/Jeden rok mého života
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-2039-8
EAN : 9788020420398
Formát :
408 stran,
28x19cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Celosvětově unikátní fotografický projekt, popisující jeden rok všedního i nevšedního života uměleckého fotografa a režiséra Adolfa Ziky. Každý den je chronologicky zaznamenán v devíti fotografiích na jedné straně knihy tak, aby každá z nich nejlépe vystihovala konkrétní okamžik, činnost, časové období. Každý měsíc je opatřen charakteristickým osobním komentářem autora v českém a anglickém jazyce. Krásné ženy, rychlá auta, exotické země, zajímaví lidé?
Adolf Zika (*1972): mistr republiky v judu, vítěz soutěže Czech Press Photo. Je autorem největšího knižního projektu roku 2000 Poslední kniha století Jeden den v životě ČR a vytváří i dokumentární filmy (např. film o Janu Saudkovi získal několik mezinárodních cen).
Adolfe Thalasso
- Türkische Kunst
Nakladatel : Otto Beckmann Verlag/Berlín
Adolfo Bioy Casares - Plán úniku
Nakladatel : Julius Zirkus
Edice :Artigas
ISBN : 80-902782-5-6
EAN : 9788090278257
Originál :Plan de evasión
Překlad : Anežka Charvátová
Formát :
216 stran,
16,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : V románu Plán úniku, který je po úspěšném Morelově vynálezu autorovým druhým samostatným dílem vydaným v češtině, vypráví Bioy Casares příběh francouzského námořního důstojníka Jindřicha de Nevers, přeloženého za trest na Ostrovy Spásy. Ty čeští čtenáři dobře znají ze slavného Chartierova Motýlka, byly ovšem také dějištěm jiného proslulého vyhnanství - židovského kapitána Dreyfuse, na nějž text často odkazuje. Na ostrovech se za vlády podivínského guvernéra dějí zvláštní věci, věznice na ostrově Ďábel je kamuflována barevnými skvrnami a Jindřich, usilující zejména o návrat do Francie za svou milou, postupně proniká do záhad plánu úniku , který pravděpodobně guvernér připravuje pro vězně. Bioy Casaresův stručný, přesný a místy takřka suchý styl zvyšuje napětí příběhu, zahaleného do tajemného oparu.
Adolfo Bioy Casares - Plán úniku
Nakladatel : Julius Zirkus
Edice :Artigas
ISBN : 80-902782-5-6
EAN : 9788090278257
Originál :Plan de evasión
Překlad : Anežka Charvátová
Formát :
216 stran,
16,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : V románu Plán úniku, který je po úspěšném Morelově vynálezu autorovým druhým samostatným dílem vydaným v češtině, vypráví Bioy Casares příběh francouzského námořního důstojníka Jindřicha de Nevers, přeloženého za trest na Ostrovy Spásy. Ty čeští čtenáři dobře znají ze slavného Chartierova Motýlka, byly ovšem také dějištěm jiného proslulého vyhnanství - židovského kapitána Dreyfuse, na nějž text často odkazuje. Na ostrovech se za vlády podivínského guvernéra dějí zvláštní věci, věznice na ostrově Ďábel je kamuflována barevnými skvrnami a Jindřich, usilující zejména o návrat do Francie za svou milou, postupně proniká do záhad plánu úniku , který pravděpodobně guvernér připravuje pro vězně. Bioy Casaresův stručný, přesný a místy takřka suchý styl zvyšuje napětí příběhu, zahaleného do tajemného oparu.
ADOLFOVÁ ZLATKA - MANDALY CESTA DO NITRA VNITŘNÍ POHLAZENÍ
Mandaly Cesta do nitra jsou jednoduchým průvodcem, který vám pomůže spojit se s vaším nitrem. Pocítíte vnitřní klid, radost srdce i sílu nekonečna. Při vybarvování mandal se projevuje individualita a originalita člověka. Odkrývají se zde i nekonečné možnosti a svoboda ukrytá v nás. Vše je dovoleno, vše je možné. Tato kniha Vám přináší něžné vnitřní pohlazení, vedení, radost a tvořivost.
Vydavatel : BHAKTI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 55
ISBN: 80-87074-02-2
ADOLFOVÁ ZLATKA - ROZKVETLÉ SRDCE SEBEPŘIJETÍ
Vydavatel : BHAKTI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-87074-04-6
Adolfsson G. - Huť mistra Pavla
Nakladatel :Svoboda
Rok vydání :1979
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-histor. román ze Švédska 17. stol.-založení první sklářské hutě, Ziegler Z. obálka a vazba
Adolfsson Gunnar - Huť mistra Pavla
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1979
Počet číslovaných stran: 256
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Adolpf Adam - Der Postillon von Lonjmeau
w
Vydavatel : Universal edition
Jazyk: Němčina
Počet stran: 205
ADOLPH DONATH - PSYCHOLOGIE DES KUNSTSAMMELNS
Obrazové přílohy - 58 OBRÁZKŮ V TEXTU
Místo vydání - BERLIN
Vydavatel - RICHARD CARL SCHMIDT
Rok vydání - 1917
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 1
Vydání - 2.
ADORNO THEODOR W. - MINIMA MORALIA REFLEXE Z PORUŠENÉHO ŽIVOTA
Jen na první pohled se soubor Adornových fragmentů, poněkud možná matoucích svým tematickým záběrem 8211 čteme v nich o Proustovi, Baudelairovi, Ibsenových dramatech a kulturním průmyslu, o předválečné němčině, fašismu i odborovém hnutí, o ženské otázce a milostném citu, o americké krajině i touze po domově 8211 , může čtenáři jevit chaotický, zejména bude-li knihou Minima Moralia zprvu jen listovat. Ale i to je (možná dokonce přiměřenější) způsob, jak se přiblížit Adornovu myšlení. Kniha vznikla v době těsně poválečné a její podoba nemůže nereagovat na události druhé světové války a zkušenost (jakkoli zprostředkovanou, neboť Adorno válku prožil v emigraci) masového vyvražďování Židů psát s touto zkušeností 8222 v nervech 8220 metodicky úhledná pojednání o etických problémech by kromě jiného bylo, ač to autor nikde výslovně neříká, urážkou všech jejích obětí. Avšak i z hlediska 8222 produktivnosti 8220 myšlení je zdánlivě roztěkaná forma fragmentů adekvátnější autorově úsilí po porozumění skrytým i očividnějším hrůzám tehdejšího (dnešního?) světa. Adornovo myšlení je inspirováno Hegelovou dialektikou a Marxovou kritikou kapitalismu tyto podněty však výrazně přetváří 8211 pravdou již v žádném případě není totalizující idea celku 8211 a zároveň je překračuje mesiánskou perspektivou, jež je stejnou měrou nedosažitelná jako nezbytná.
Vydavatel : ACADEMIA nakladatelství AVČR
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 250
ISBN: 80-200-1759-8
ADORNO THEODOR W. - SCHÉMA MASOVÉ KULTURY
Adornova stať 8222 Schéma masové kultury 8220 byla nalezena v autorově pozůstalosti a přestavuje volné pokračování kapitoly o kulturním průmyslu z Dialektiky osvícenství. Lze ji považovat za shrnutí Adornovy kritiky masové kultury. Čtenář v ní nalezne Adornovu diagnózu základních prvků masové kultury: reklamy, filmu, rozhlasu, hudby.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 62
ISBN: 80-7298-406-0
ADORNO THEODOR,HORKHEIMER MAX - DIALEKTIKA OSVÍCENSTVÍ
Tuto knihu sepsali v americké emigraci na konci války klasičtí autoři frankfurtské školy a kriticky se v ní vypořádávají s německým nacismem. Jejich analýza však daleko přesahuje tematiku nacismu a fašismu a je dodnes provokativním podnětem k hledání ekonomických, sociálních a kulturních příčin rúzných deviací, jež s sebou přinášejí dějiny lidstva.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 247
ISBN: 80-7298-267-7
Adresen - Příručka Agfa
brož 8°, 254 stran, četná vyobrazení v textu, stav dobrý Vydavatel : neuveden Rok vydání : neuv
Adrian Clabrese - Osudová znamení
Anotace : většina znamení bývá z rozličných důvodů ignorována pokud je však dokážeme lépe rozpoznat, pochopíme, k čemu nás vybízejí
Vyšlo : 11.12.2009
Počet stran : 293
Nakladatelství : Eugenika 2009
Adrian G. Gilbert - Mágové
Podtitul : Pátrání po tajné tradici
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-198-9
EAN : 9788072051984
Originál :Magi, the Quest for a Secret Tradition
Překlad : Růžena Pokorná
Formát :
272 stran,
23,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Jedním z nejoblíbenějších biblických příběhů je příchod Mágů, svědků Ježíšova narození. Avšak kdo byli tito tři králové nebo mudrci? Odkud přišli a co bylo motivem pro jejich cestu do Betléma?
Odpovědi na tyto a další otázky poskytl při tomto novém a fascinujícím zkoumání legendy o Mázích Adrian Gilbert, spoluautor knihy Souhvězdí Orionu a tajemství pyramid. Do tohoto příběhu zasadil výsledky svého pětadvacetiletého výzkumu v oblasti historie, archeologie a astronomie. Kniha zavede čtenáře na dobrodružnou cestu do minulosti. Ukáže mu, jak bylo na Východě tajné vědění uchováno v monumentální architektuře a jak se v době křížových výprav dostalo na Západ do tehdy nerozvinutých evropských států.
Gilbert se domnívá, že Mágové byli členové bratrstva, které vede civilizaci již alespoň pět tisíc let, od doby stavby pyramid. Tito mistři bývali někdy pronásledováni, jindy se těšili přízní králů a šlechticů. Byli a možná dosud jsou strážci tajné zasvěcovací tradice.
Adrian G. Gilbert - Mágové
Podtitul : Pátrání po tajné tradici
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-198-9
EAN : 9788072051984
Originál :Magi, the Quest for a Secret Tradition
Překlad : Růžena Pokorná
Formát :
272 stran,
23,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Jedním z nejoblíbenějších biblických příběhů je příchod Mágů, svědků Ježíšova narození. Avšak kdo byli tito tři králové nebo mudrci? Odkud přišli a co bylo motivem pro jejich cestu do Betléma?
Odpovědi na tyto a další otázky poskytl při tomto novém a fascinujícím zkoumání legendy o Mázích Adrian Gilbert, spoluautor knihy Souhvězdí Orionu a tajemství pyramid. Do tohoto příběhu zasadil výsledky svého pětadvacetiletého výzkumu v oblasti historie, archeologie a astronomie. Kniha zavede čtenáře na dobrodružnou cestu do minulosti. Ukáže mu, jak bylo na Východě tajné vědění uchováno v monumentální architektuře a jak se v době křížových výprav dostalo na Západ do tehdy nerozvinutých evropských států.
Gilbert se domnívá, že Mágové byli členové bratrstva, které vede civilizaci již alespoň pět tisíc let, od doby stavby pyramid. Tito mistři bývali někdy pronásledováni, jindy se těšili přízní králů a šlechticů. Byli a možná dosud jsou strážci tajné zasvěcovací tradice.
Adrian G. Gilbert - Mágové - pátrání po tajné tradici
Anotace : autor se domnívá, že Mágové, známí jako tři králové , byli členové bratrstva, které vede civilizaci již alespoň 5000 let
Vyšlo : 18.11.2005
Počet stran : 270
Nakladatelství : Pragma 2005
Adrian Gilbert - KONEC SVĚTA
Další mayská proroctví.
Nastane katastrofa 21. prosince 2012? Toto konečné datum vědce provokuje od chvíle, kdy byl mayský systém měření času před zhruba sto lety objeven . .
KK, Praha, 2008
328 stran + 16 stran barevná příloha, původní vazba, velký formát
1. vydání
Stav : výborný
Adrian Gilbert - Mayská proroctví
Anotace : Současný svět skončí 22.12.2012. Tak prorokovali před 5000 lety Mayové, zanechavší nám trosky pyramid a chrámů v pralesích.
Počet stran : 315
Adrian Lister Paul Bahn - Mamuti obří doby ledové
Mladá fronta, Praha,
2007,
výborný stav,
orig. lamin. vazba, barevné fotografie a obr., KRÁSNÁ PUBLIKACE!,
192 stran,
Historie,
Adrian Lister Paul Bahn-Mamuti obří doby ledové
Adriana Bolchini -
. . Magia bianca-Italsky
Rok vydání : 1992
Nakladatelství : De Vecchi editore
Počet stran : 254 stran
Adrien Goetz - Intrika po anglicku
Nakladatel : Host
Edice :Překladová próza
ISBN : 978-80-7294-272-5
EAN : 9788072942725
Originál :Intrigue á l´anglaise
Překlad : Jan Seidl
Formát :
268 stran,
20,7x13,6cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Na tapiserii z Bayeux chybějí tři metry plátna zachycující poslední chvíle vpádu Viléma Dobyvatele do Anglie. Kdy zmizely a co zobrazují? Historikové se utápějí v domněnkách. Mladá kurátorka Pénélope Breuilová, nadšená egyptoložka, se v Muzeu tapiserie v Bayeux ocitla víceméně náhodou a práce zde ji ani trochu netěší. Situace se však změní, když se ředitelka muzea stane obětí atentátu. Brzy poté se fragmenty tapiserie objeví v aukční síni Drouot a Pénélope je pozvána k řediteli Louvru, který ji svěří diskrétní poslání. Tentýž týden Diana, princezna z Walesu, a její přítel Dodi al-Fayed zahynou v tunelu u Almského mostu. Před žasnoucí Pénélope se rozvíjí tajné dějiny tapiserie. Tajemství, které začíná roku 1066 a táhne se až do okamžiku tragédie v roce 1997
Adrien Goetz - Intrika po anglicku
Nakladatel : Host
Edice :Překladová próza
ISBN : 978-80-7294-272-5
EAN : 9788072942725
Originál :Intrigue á l´anglaise
Překlad : Jan Seidl
Formát :
268 stran,
20,7x13,6cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Na tapiserii z Bayeux chybějí tři metry plátna zachycující poslední chvíle vpádu Viléma Dobyvatele do Anglie. Kdy zmizely a co zobrazují? Historikové se utápějí v domněnkách. Mladá kurátorka Pénélope Breuilová, nadšená egyptoložka, se v Muzeu tapiserie v Bayeux ocitla víceméně náhodou a práce zde ji ani trochu netěší. Situace se však změní, když se ředitelka muzea stane obětí atentátu. Brzy poté se fragmenty tapiserie objeví v aukční síni Drouot a Pénélope je pozvána k řediteli Louvru, který ji svěří diskrétní poslání. Tentýž týden Diana, princezna z Walesu, a její přítel Dodi al-Fayed zahynou v tunelu u Almského mostu. Před žasnoucí Pénélope se rozvíjí tajné dějiny tapiserie. Tajemství, které začíná roku 1066 a táhne se až do okamžiku tragédie v roce 1997
Adrienne Burgessová - Budeš mě milovat i zítra?
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-338-3
EAN : 9788072173389
Originál :Will You Still Love Me Tomorrow?
Překlad : Petra Žallmanová
Formát :
304 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Věčná otázka žen, které chtějí vědět, jak to dopadne . Známá psycholožka, autorka knihy Návrat otcovství, rozkrývá důvody a důsledky chování mužů a radí ženám, jak na ně .
Adrienne Burgessová - Budeš mě milovat i zítra?
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-338-3
EAN : 9788072173389
Originál :Will You Still Love Me Tomorrow?
Překlad : Petra Žallmanová
Formát :
304 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Věčná otázka žen, které chtějí vědět, jak to dopadne . Známá psycholožka, autorka knihy Návrat otcovství, rozkrývá důvody a důsledky chování mužů a radí ženám, jak na ně .
Adrienne Taxis von - Astrologie - velká kniha
Vyšlo : 30.04.2009
Počet stran : 359
Nakladatelství : Fontána 2009
Adrienne Thomas - Katrin vojákem
Julius Albert, Praha,
1934,
výborný stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně poškozený,
308 stran,
Beletrie a poezie,
Adrienne Thomas-Katrin vojákem
Adrienne Thomasová
- Andrea
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
Adrienne Thomasová
- Andrea
Nakladatel : Julius Albert
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
Adrienne Thomasová
- Andrea
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()
Adrienne Thomasová - Viktorie
Julius Albert, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. ilustrovaná vazba, ta je v krajích nepatrně zašpiněná a odřená, kresba na deskách Fr. Horník,
276 stran,
Beletrie a poezie,
Adrienne Thomasová-Viktorie
Adrienne Thomasová -
. . Andrea-román mladých srdcí
Rok vydání : 1937
Nakladatelství : Julius Albert
Počet stran : 276 stran
Adrienne Thomasová - Viktorie
Julius Albert, Praha,
1947,
velmi dobrý stav, obálka mírně odřená, trhlinka na hřbetě v okraji,
poloplátěná vazba, papírová obálka,
272 stran,
Beletrie a poezie,
Adrienne Thomasová-Viktorie
Adrzejewski Jerzy - Popol a diamant
Oppl 1949 Dukla B., napsáno v jazyce: Česky
Ady - Sám s mořem
celoplátěná vazba s obálkou (Václav Bláha) 16°, překlad Kamil Bednář a Ladislav Hradský, četné přílohy (čb. fotografie), 1. vydání, velmi dobrý stav Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1966
ADY Endre - Krev a zlato
Rok vydání :1950
- brož., překl.F.Halas a V.Závada
ADŽAJA SVÁMÍ - LÉČENÍ DUŠE SJEDNOCUJÍCÍ POHLED PSYCHOTERAPIE VÝCHODU A ZÁPA
Ojedinělá publikace přináší objevný pohled na možnosti jógové psychoterapie, která vychází z dávných kořenů jógy a nastoluje tak mnohem širší i hlubší pohled na lidskou duši, a to z perspektivy čistého vědomí. Autor je původem Američan, získal klasické psychologické a psychiatrické vzdělání na amerických universitách, až perspektiva dávné moudrosti Východu, do které byl zasvěcen v Indii předními Mistry, mu umožnila pracovat se spirituálními aspekty svých klientů. Přináší řadu terapeutických rozhovorů, které umožní čtenářům uvidět, jakými cestami se lze vymanit ze sevření, jež nám nastoluje naše doba, osobní minulost, zažité stereotypy. Kniha je praktickou příručkou pro všechny, kdo hledají cestami sebepoznání, kdo pomáhají v psychoterapeutických povoláních, praktikují jógu i nejširší zájemce o osobní růst.
Vydavatel : Isadora-Jitka Stehlíková
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 182
ISBN: 80-904333-0-4
Adžan Čá - Jak chutná svoboda
Obr, 64 s. 1996 Stratos, napsáno v jazyce: Česky
Adžubej A. a kol - Americe tváří v tvář-cesta N. S. Chruščova Spojenými státy 1959
Ocpl, 630 s, 32 s. foto 1959 Snpl, napsáno v jazyce: Česky
AEBERHARD D.,BENSON A.,O BRIENOVÁ R.,PHILLIPSOVÁ L. - ARGENTINA-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES + DVD
Argentina se může pochlubit mnoha zajímavostmi, které by si mohly osobovat titul přírodní div světa: majestátní vodopády Iguazú, nádherný Glaciar Perito Moreno, úchvatné velrybí kolonie u Penínsuly Valdés nebo hory v okolí rekreačního letoviska Bariloche - a vlastně celá Patagonie jako taková. Avšak mnohé z nejvýznamnějších pamětihodností země patří také mezi ty nejméně známé, například Esteros del Iberá, rozlehlá rezervace plovoucích ostrovů nabízející blízká pozorování všemožných druhů ptáků a savců, nebo Antofagasta de la Sierra, odlehlá vesnice uprostřed zamrzlých lagun posetých růžovými skvrnami plameňáků, nebo Laguna Diamante, vysokohorské jezero, na jehož hladině se odráží divukrásný vulkán. Pokud nejste v Argentině na návštěvě v rámci zájezdu po Jižní Americe, nejspíš pro vás bude vstupním bodem Buenos Aires. Je to nesmírně sympatické město, kde můžete v poklidu bloumat, pozorovat lidi, nakupovat nebo jen nasávat jedinečnou atmosféru. Skýtá jeden z největších urbanistických zážitků na světě. Cestovat po Argentině je veliký zážitek. Rozsah a kvalita ubytování se v posledních letech výrazně zlepšily. Zdejší zvláštností jsou krásné ranče, známé jako estancie - nebo na severu fincas - přeměněné v rekreační zařízení. Na většině míst se budete moci spolehnout na služby prvotřídních turistických operátorů, kteří vám nejen ukáží památky, ale zároveň pro vás zajistí všechny druhy outdoorových aktivit, projížďky na koních, treking, rafting na bílé vodě, kajaking, lyžování či závěsné létání vedle různých vyžití více relaxačního rázu, jako jsou ochutnávky vín, pozorování ptactva nebo fotografování safari. Argentina je tak veliká a rozmanitá, že je těžké zvládnout všechno najednou - proto se nedivte, kdyžž budete mít nutkání vrátit se, abyste prozkoumali oblasti, do kterých jste se poprvé nedostali.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 868
ISBN: 80-7217-638-0
Aeichines
- Rede gegen Timarchos
Nakladatel : Verlag von Wilhelm Engelmann
Rok vydání (číslo vydání) : 1855 ()
Popis : německy
Afanasjewovi, Alina a Jerzy - Začarovaný mlýn
Rok :1987
AFFENTRANGER GABRIEL E. - NEASPEKTOVANÉ PLANETY
Podle údajů autora této knihy asi 5- 15% horoskopů obsahuje jednu nebo více neaspektovaných planet. Přesto dosud neexistuje speciální monografie věnovaná tomuto problému. Autor podává nejprve obecnou charakteristiku neaspektovaných planet, jejich základní rysy a způsob projevu. Následuje výklad jednotlivých neaspektovaných planet (Slunce, Luna atd.) včetně typického příkladu a seznamu známých osobností s příslušnou neaspektovanou planetou. Knihu uzavírají autorovy návrhy na integraci odloučených planet do celkové osobnosti člověka. - Nepostradatelná příručka pro každého astrologa.
Vydavatel : SAGITTARIUS
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 184
ISBN: 80-86270-16-5
Affre P., Joly É. - Záhadné bytosti žijí
Brána 1997
Affre/ Joly - Záhadné bytosti žijí-Fikce nebo skutečnost
lam, 200 s., foto 1997 Brána, napsáno v jazyce: Česky
AFRICKÉ VTE 344 INY - Obálka a úprava : Slavoboj Tusar.
Výborný stav.
Afrodite - A Rainy Day In The Sun
Debutová nahrávka brněnského bandu Afrodite, stylově se pohybující na pomezí indie rocku a keltského písničkářství, když klasické bigbítové obsazení oživuje zvuk mandolíny. Zpěvák, textař a skladatel, vůdčí postava Afrodite Daniel Maresh, pak střídá šesti a dvanácti strunnou kytaru s kytarou elektrickou. Více než čtyřicet sedm minut hudby zahrnuje dvanáct písní zpívaných v angličtině. . deska je undergroundově tajemná a razantní, ovšem hudebně jde o něco jiného - a nejlepší bude neškatulkovat, vyšla by z toho jakási kombinace irské hudby a jižanského rocku, -123 minut a mandolínového období R.E.M . , napsal o A Rainy Day In The Sun recenzent Petr Novotný.
Tracklist:
01. L.S.T.
02. J.W.Fairbanks
03. Bella
04. Wonderful victim
05. Norbury
06. Adelaide
07. Star
08. Springtime
09. Dancing bears
10. Candy Hall
11. Have you ever
12. Trusted you