Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 47 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:32
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




Aftan R. - Naši hoši na Kypru
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1983
Ilustrace/foto: ilustrace
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Agapi Stassinopoulos - Zamilovaní bohové a bohyně
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-058-4
EAN : 9788073490584
Originál :Gods and Goddessen in Love
Překlad : David Sajvera
Formát : 206 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Americká autorka řeckého původu Agapi Stassinopoulos ve své knize Zamilovaní bohové a bohyně oživuje antické mýty a přibližuje jejich moudrost současným čtenářkám a čtenářům. Pomocí archetypů hlavních olympských bohyní a bohů osvětluje fungování milostných a partnerských vztahů. Tato originální, poutavá a přitom hluboká mytologická reflexe nám umožní porozumět našim vlastním pocitům, potřebám a touhám a touhám našeho partnera.

Agapi Stassinopoulos - Zamilovaní bohové a bohyně
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-058-4
EAN : 9788073490584
Originál :Gods and Goddessen in Love
Překlad : David Sajvera
Formát : 206 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Americká autorka řeckého původu Agapi Stassinopoulos ve své knize Zamilovaní bohové a bohyně oživuje antické mýty a přibližuje jejich moudrost současným čtenářkám a čtenářům. Pomocí archetypů hlavních olympských bohyní a bohů osvětluje fungování milostných a partnerských vztahů. Tato originální, poutavá a přitom hluboká mytologická reflexe nám umožní porozumět našim vlastním pocitům, potřebám a touhám a touhám našeho partnera.

AGARWAL VIDYA VRAT,HUDDLESTON JAMES - DATABÁZE V C 2008
Publikace vás naučí automatizovat všechny důležité databázové operace v SQL Serveru s pomocí C 2008 na platformě. NET 3.5. Autor postupuje od osvojení pracovních nástrojů přes základy relačních databází a používání jazyků SQL a XML až k využití LINQ, ADO.NET, ASP.NET či Windows Forms a ke konkrétním problémům při manipulaci s daty. Všechny zdrojové kódy příkladů z knihy lze stáhnout z http://knihy.cpress.cz/K1653. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 424 ISBN: 80-251-2309-6

AGATA Guiseppe d´ - Doktor na pokladnu
Rok vydání :1967 - brož.A6 

Agatha Christe - Není kouře bez ohýnku
Odeon, Praha, 1982, výborný stav!, orig. brož, překlad Vlasta Dvořáčková, obálka Adolf Born, 2. vydání, 145 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christe-Není kouře bez ohýnku

Agatha Christie - Vlak z Paddingtonu
Ve velmi dobrém stavu r.v.1996
Vydavatel : Knižní klub

Agatha Christie - Vražda podle abecedy
Kniha ve velmi dobrém stavu r.v.1993
Vydavatel : Knižní klub

Agatha Christie - Muž v mlze
Kniha ve velmi dobrém stavu r.v.1987
Vydavatel : Odeon

Agatha Christie - Oznamuje se vražda
Téměř nová kniha-4erná,tvrdá vazba
Vydavatel : Knižní klub

Agatha Christie - Oznamuje se vražda
Velmi dobrá ,r.1996
Vydavatel : Knižní klub

Agatha Christie - CD-Deset malých černoušků (audiokniha - CD)
ladimíra Čecha uslyšíte klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?

Nezkrácená verze na sedmi discích ve formátu CD audio.


Agatha Christie - Slečna Marplová vypravuje/Miss Marple tells a Story
Nakladatel : Garamond
Edice :Bilingua
ISBN : 978-80-7407-038-9
EAN : 9788074070389
Formát : 160 stran, 18x12cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Výbor obsahuje tři povídky s nejslavnějšími detektivy Agathy Christie: slečnou Marplovou, Parkerem Plynem a Herculem Poirotem. Bilingvní česko-anglické vydání.

Agatha Christie - CD-Není kouře bez ohýnku
se slečnou Marplovou. Hrají: Alena Mihulová, Jiří Čapka, Taťjana Medvecká, Vendula Křížová, Růžena Merunková, Marie Marešová, Věra Kubánková, Libuše Švormová, Viola Zinková, Jan Hartl, Jiří Klem, Bořivoj Navrátil Režie:Hana Kofránková Nahrávka z roku 1996.

Agatha Christie - CD-Slavičí hnízdo/Utonulá
e dvou detektivních příběhů Aghaty Christie. Hrají: Pavel Soukup, Ilona Svobodová, Jan Novotný, Josef Patočka, Viktor Preiss, Stella Zázvorková, Jaromír Meduna, Martin Zahálka a další.

Agatha Christie - CD-Královský rubín
aná četba detektivky Agathy Christie. Čtou Jan Přeučil jako Hercule Poirot, dále Marek Eben a Marie Marešová v režii Petra Adlera. Nahrávka Českého rozhlasu z roku 1995.

Agatha Christie - CD-Deset malých černoušků (audiokniha - CD)
ladimíra Čecha uslyšíte klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?

Nezkrácená verze na sedmi discích ve formátu CD audio.


Agatha Christie - Slečna Marplová vypravuje/Miss Marple tells a Story
Nakladatel : Garamond
Edice :Bilingua
ISBN : 978-80-7407-038-9
EAN : 9788074070389
Formát : 160 stran, 18x12cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Výbor obsahuje tři povídky s nejslavnějšími detektivy Agathy Christie: slečnou Marplovou, Parkerem Plynem a Herculem Poirotem. Bilingvní česko-anglické vydání.

Agatha Christie - CD-Není kouře bez ohýnku
se slečnou Marplovou. Hrají: Alena Mihulová, Jiří Čapka, Taťjana Medvecká, Vendula Křížová, Růžena Merunková, Marie Marešová, Věra Kubánková, Libuše Švormová, Viola Zinková, Jan Hartl, Jiří Klem, Bořivoj Navrátil Režie:Hana Kofránková Nahrávka z roku 1996.

Agatha Christie - CD-Slavičí hnízdo/Utonulá
e dvou detektivních příběhů Aghaty Christie. Hrají: Pavel Soukup, Ilona Svobodová, Jan Novotný, Josef Patočka, Viktor Preiss, Stella Zázvorková, Jaromír Meduna, Martin Zahálka a další.

Agatha Christie - CD-Královský rubín
aná četba detektivky Agathy Christie. Čtou Jan Přeučil jako Hercule Poirot, dále Marek Eben a Marie Marešová v režii Petra Adlera. Nahrávka Českého rozhlasu z roku 1995.

Agatha Christie - CD-Slavičí hnízdo/Utonulá
1 CD Dramatizace dvou detektivních příběhů Aghaty Christie. Hrají: Pavel Soukup, Ilona Svobodová, Jan Novotný, Josef Patočka, Viktor Preiss, Stella Zázvorková, Jaromír Meduna, Martin Zahálka a další. CD-Slavičí hnízdo/Utonulá Vydavatel: Radioservis Rok vydání: 2008

Agatha Christie - Slečna Marplová vypravuje/Miss Marple tells a Story
Výbor obsahuje tři povídky s nejslavnějšími detektivy Agathy Christie: slečnou Marplovou, Parkerem Plynem a Herculem Poirotem. Bilingvní česko-anglické vydání. Slečna Marplová vypravuje/Miss Marple tells a Story Nakladatel: Garamond, edice: Bilingua ISBN: 978-80-7407-038-9 Překlad: Matouš Ibl, Pavla Iblová, Jiřina Zachová Formát: 160 stran, 18x12cm, česky a anglicky, brožovaná vazba Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Agatha Christie - CD-Vraždy podle abecedy
pad s detektivem na penzi Herculem Poirotem v hlavní roli.
Všechno začalo zdánlivě bláznivým anonymním dopisem s podpisem A B C. Po něm následovala vražda staré trafikantky A. Ascherové z Andoveru. Na pultě trafiky ležel rozevřený Abecední jízdní řád, známý pod zkratkou ABC. Předtuchy, které nad přijatým dopisem přišly Herculu Poirotovi na mysl, se naplnily. Jako za starých dobrých časů se vydává po stopě se svým přítelem kapitánem Hastingsem. Přichází však další vražda tentokrát Betty Bernardové na pláži v Bexhillu a pak třetí lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot i Hastings vzdorují něčemu horšímu než je obyčejný zločin, čelí šílenství?
Interpetuje Aleš Procházka v režii Hany Kofránkové.

Agatha Christie - CD-Vraždy podle abecedy
pad s detektivem na penzi Herculem Poirotem v hlavní roli.
Všechno začalo zdánlivě bláznivým anonymním dopisem s podpisem A B C. Po něm následovala vražda staré trafikantky A. Ascherové z Andoveru. Na pultě trafiky ležel rozevřený Abecední jízdní řád, známý pod zkratkou ABC. Předtuchy, které nad přijatým dopisem přišly Herculu Poirotovi na mysl, se naplnily. Jako za starých dobrých časů se vydává po stopě se svým přítelem kapitánem Hastingsem. Přichází však další vražda tentokrát Betty Bernardové na pláži v Bexhillu a pak třetí lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot i Hastings vzdorují něčemu horšímu než je obyčejný zločin, čelí šílenství?
Interpetuje Aleš Procházka v režii Hany Kofránkové.

Agatha Christie - Mrtvá v knihovně
použitá
Vydavatel : Knižní klub

Agatha Christie - Nemesis
použitá, knižní klub
Vydavatel : Euromedia Group, k.s.

Agatha Christie - Vlak z Paddingtonu
použitá
Vydavatel : Knižní Klub

Agatha Christie - Vražda na faře
použitá, Knižní klub
Vydavatel : Euromedia Group, k.s.

Agatha Christie - ČAS P 344 ÍLIVU
TRAGÉDIE O T 344 ECH JEDN Aacute NÍCH Hercule Poirot řeší případy, v nichž hlavní roli hrají peníze a láska. Vyšehrad, Praha, 1989 272 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Agatha Christie - Z Aacute HADA MODRÉHO VLAKU
Katherine prožívá nejdůležitější chvíle svého života. Nečekané zbohatnutí ji přivede do nejvyšší společnosti, v níž nejen zažije svou vlastní detektivku, ale také pozná lásku. A protože je to žena chytrá a vnímavá, zaujme samotného Poirota, jenž její lásku ochrání od všeho zlého, dokonce i od podezření z vraždy. KK, Praha, 1999 254 stran, lamino vazba, střední formát 1. vydání Stav : výborný

Agatha Christie - Poslední weekend
Odeslání do 24 hodin. 1. vydání 1948

Agatha Christie - ZAPOMENUT Aacute VRAŽDA
Poslední případ slečny Marplové. Detektivní příběh nás zavádí do malého přímořského letoviska v jižní Anglii, kde si mladí novomanželé zakoupí dům. Mladá paní ale pomalu nabývá přesvědčení, že v tom domě už kdysi byla a zažila v něm vraždu . Odeon, Praha, 1986 223 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý nbsp

Agatha Christie - Muž v mlze
Odeslání do 24 hodin. Klub čtenářů odeon

Agatha Christie - Vraždy podle abecedy
Knižní klub, Praha, 2009, výborný stav-nová, lamino vazba, 228 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Vraždy podle abecedy

Agatha Christie - Z Aacute HADNÉ ZMIZENÍ LORDA LISTERDALEA
Dvanáct povídek-dvanáct záhad . Ať už jde o podivné okolnosti zmizení lorda Listerdalea, strašidelný sen novomanželky o jejím bývalém nápadníkovi, tajemné setkání ve vlaku, záhadnou vraždu bohaté tetičky, náhlou změnu chování jednoho nek 328 uby, honbu policejního inspektora na penzi za neodsouzenou vražedkyní, nezvyklé zaměstnání pro děvče bez práce, tajemství košíčku s třešněmi, nečekaný telefonát autorovi detektivních románů, překvapivou nabídku k s 328 atku, případ ukradeného rádžova smaragdu či ztraněné city slavné sopranistky, vždy se čtenář dočká překvapivého rozuzlení. KK, Praha, 2005 221 stran, lamino vazba, střední formát 1. vydání Stav : výborný

Agatha Christie - OZNAMUJE SE VRAŽDA
Detektivní příběh, jehož rozuzlení svěřila autorka do rukou slečně Marplové, nás zavádí do malého anglické městečka Chipping Cleghorn. Poklidný a jednotvárný život jeho obyvatel rozvíří inzerát otištěný v místních novinách-je v něm oznámen zločin, a to dokonce hrdelní. V určenou dobu a na určeném místě se poté události seběhnou tak, že je může objasnit jen tato všímavá a energická dáma, ztělesněná dobrá víla z viktoriánských časů, vyzbrojená staromódní kabelkou, pletacími jehlicemi a zvídavýma očima Vyšehrad, Praha, 1969 219 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : brož odřena, na hřbetu natržena, jinak dobrý stav.

Agatha Christie - NENÍ KOU 344 E BEZ OHÝNKU
Odeon, Praha, 1982 144 stran, brožováno, střední formát Detektivní příběh známé spisovatelky. Dobrý stav, pouze na obálce několik skvrnek-viz. sken.

Agatha Christie - SLONI MAJÍ PAMĚŤ
Práce, Praha, 1974 153 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Agatha Christie - HADÍ DOUPĚ
Úkladná vražda řeckého přistěhovalce v Londýně.
Melantrich, Praha, 1988 152 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Agatha Christie - VRAŽDA NA FA 344 E
Slečna Marpleová poprvé na scéně . Melantrich, Praha, 1991 216 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : velmi dobrý

Agatha Christie - . . Zlatá brána otevřená
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2008 Nakladatelství : Knižní klub Počet stran : 208 stran

Agatha Christie - . . Není kouře bez ohýnku
Rok vydání : 1997 Nakladatelství : Knižní klub Počet stran : 173 stran

Agatha Christie - NAKONEC P 344 ÍJDE SMRT .
Anglická královna detektivek Agatha Christie dokázala vždy znovu a znovu překvapovat. Tentokrát se českým čtenářům dostává do rukou příběh o zločinu, ke kterému došlo před čtyřmi tisíci lety ve starém Egyptě . Vyšehrad, Praha, 1975 167 stran, brožovaná, střední formát Ilustrace : Robert Pelauch. Stav : dobrý nbsp

Agatha Christie - PĚT MALÝCH PRAS Aacute TEK
Hercule Poirot řeší další ze svých případů . MF, Praha, 1969 220 stran, brožovaná, střední formát 2. vydání Stav : dobrý

Agatha Christie - NEMESIS
Případ slečny Marplové . Vyšehrad, Praha, 1982 165 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Ilustrace : Václav Kučera. Stav : na posledních 3 stranách a zadní broži hnědé skvrny, jinak dobrý stav. nbsp

Agatha Christie - SITTAFORDSAK Aacute Z Aacute HADA
Je mrazivý večer. V odlehlé dědince uprostřed Dartmooru si šest lidí krátí čas vyvolávaním duchů. Nevinná zábava nabude strašidelný ráz, když přítomní rozluští odkaz ze záhrobí, oznamující vraždu přítele . Orbis, Praha, 1971 186 stran, brožovaná, střední fromát 1. vydání Stav : dobrý nbsp

Agatha Christie - SMRT LORDA EDGWAREA
Hercule Poirot a jeho přítel Hastings se střetávají s neobyčejně vychytralým vrahem. Svou vychytralostí položí na lopatky i Poirota, který sice záhadu nakonec vyřeší, ale sám považuje tento případ za jeden ze svých řídkých neúspěchů.
Zeras, Praha, 1993 246 stran, lamino vazba, střední formát 25. vydání Stav : výborný

Agatha Christie - Nakonec přijde smrt
Euromedia Group k.s.-Knižní klub, Praha, 2007, výborný stav, vzadu lehce namáčklé desky, matná karton vazba, obálka Ivan Brůha, vydání v tomto překladu a nakladatelství první, 240 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Nakonec přijde smrt

Agatha Christie - Nultá hodina
Orbis, Praha, 1970, velmi dobrý stav, orig. brož, ta je lehce zažloutlá a zašpiněná, lehce odřená v krajích, zažloutlé listy, vpředu soukr. podpis, 1. vydání, 182 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Nultá hodina

Agatha Christie - Sittafordská záhada
Orbis, Praha, 1971, velmi dobrý stav, orig. brož, lehce zažloutlá a zašpiněná, v krajích lehce omačkaná, listy též zažloutlé, obálka Jaroslav Sůra, graficky upravil V. Jedlička, 1. vydání, 192 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Sittafordská záhada

Agatha Christie - Plavý kůň
Práce, Praha, 1984, velmi dobrý stav, orig. brož. vazba, ta je nepatrně zašpiněná a zažloutlá, lehce ohnuté rohy, listy též zažloutlé, ilustrace-Olga Ptáčková, 1. vydání, 183 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Plavý kůň

Agatha Christie - Zkouška neviny
Lidová demokracie, Praha, 1966, dobrý stav, orig. brož, mírně zašpiněná, v krajích odřená, v dolní části natržený hřbet cca 1,5cm, zažloutlé listy, 1. vydání, 192 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Zkouška neviny

Agatha Christie - Kočka mezi holuby
Knižní Klub, Praha, 2007, výborný stav, orig. kartonová vazba, překlad Edda Němcová, 1. vydání, 256 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Kočka mezi holuby

Agatha Christie - Nultá hodina
Euromedia Group-Knižní klub, Praha, 2009, výborný stav, orig. matná lamin. vazba, 3. vydání (v KK první), 216 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Nultá hodina

Agatha Christie - Sittafordská záhada
Orbis, Praha, 1971, velmi dobrý stav , lepená brož, 186 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Sittafordská záhada

Agatha Christie - Oznamuje se vražda
Vyšehrad, Praha, 1969, velmi dobrý stav, pomačkaná obálka, orig. lepená brož, překlad Eva Hrubá, ilustrace Jaroslav Petrželka, 1. vydání, 220 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Oznamuje se vražda

Agatha Christie - Opona
Smena, Bratislava, 1977, velmi dobrý stav, pomačkaná obálka, orig. celopl. vazba s přebalem, edícia Labyrint sv. 66., ve slovenském jazyce!, 181 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Opona

Agatha Christie - Zkouška neviny
Lidová demokracie, Praha, 1966, velmi dobrý stav, pomačkaná obálka, zažloutlé listy, orig. brož, překlad Eva Hrubá, 1. vydání, 188 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Zkouška neviny

Agatha Christie - Death on the nile
Harper Collins Publischer, 2001, velmi dobrý stav, lehce ohnuté rohy obálky, lehce zvlněná přední strana obálky, orig. brož, anglicky, 416 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Death on the nile

Agatha Christie - Cat among the pigeons
Harper Collins, London, 2002, výborný stav, pouze lehce ušpiněná a místy poškrábaná obálka, orig. brož, v angličtině!, 352 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Cat among the pigeons

Agatha Christie - Smrt staré posluhovačky
Euromedia Group, Praha, 2001, výborný stav, pouze lehce odřené desky, orig.kartonová vazba, překlad Eva Kondrysová, vydání třetí v Knižní klubu první, 222 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Smrt staré posluhovačky

Agatha Christie - Temný cypřiš
Knižní klub, Praha, 1999, výborný stav!, orig. karton vazba, překlad Jan Čermák, 240 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Temný cypřiš

Agatha Christie - Vražda v Orient expresu
Euromedia Group, Praha, 2002, výborný stav, pouze lehce odřené desky, orig. kartonová vazba, překlad Eva Kondrysová, vydání třetí, v Knižní klubu druhé, 224 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Vražda v Orient expresu

Agatha Christie - Hadí doupě
Knižní klub, Praha, 2002, výborný stav, orig. karton vaĽba, překlad Karel Voleský, 2. upravené vydání, 208 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Hadí doupě

Agatha Christie - Vražda Rogera Ackroyda
Knižní klub, Praha, 2001, výborný stav, orig. karton vazba, překlad Eva Outratová, 3. vydání, 212 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Vražda Rogera Ackroyda

Agatha Christie - Miss Marple tells a story-Slečna Marplová vypravuje
Garamond, Praha, 2009, výborný stav!, orig. brož, 148 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Miss Marple tells a story-Slečna Marplová vypravuje

Agatha Christie - In a glass darkly-Temně
Garamond, Praha, 2009, výborný stav!, orig. brož, 112 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-In a glass darkly-Temně

Agatha Christie - Vražda v Mezopotámii
Orbis, Praha, 1969, velmi dobrý stav, orig. brož., ta je mírně zašpiněná, odřená a pomačkaná, překlad Jan Zábrana, obálka Jaroslav Sůra, 193 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Vražda v Mezopotámii

Agatha Christie - Deset malých černoušků Past na myši Neočekávaný host
Orbis, Praha, 1965, dobrý stav, orig. brož. s přebalem, ten je v krajích lehce odřený a pošk., listy mírně zažloutlé, 1. vydání, 274 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Deset malých černoušků Past na myši Neočekávaný host

Agatha Christie - Záhadný pan Quin
Knižní Klub, Praha, 2008, výborný stav, orig. kartonová vazba, překlad Michala Marková, obálka Ivan Brůha, 1. vydání, 264 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Záhadný pan Quin

Agatha Christie - 3x Hercule Poirot
Státní nakladatelství krásné literatury, Praha, 1963, velmi dobrý stav, lehce zašpiněná obálka, PVC obálka, 536 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-3x Hercule Poirot

Agatha Christie - Kapsa plná žita
Odeon, Praha, 1981, výborný stav, lehce ušpiněná obálka, orig. brož, překlad Jan Zábrana, obálka Adolf Born, 2. vydání, 222 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Kapsa plná žita

Agatha Christie - Není kouře bez ohýnku
Odeon, Praha, 1982, výborný stav, lehce ušpiněná obálka, orig. brož, překlad Vlasta Dvořáčková, obálka Adolf Born, 2. vydání, 146 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Není kouře bez ohýnku

Agatha Christie - Sittafordská záhada
Orbis, Praha, 1971, velmi dobrý stav, zažloutlé listy i obálka, na titul. straně chybí kousek spodního rohu, na přední straně desek viditelné přehyby, lehce odřené okraje, orig. brož, překlad Jan Zábrana, první vydání, 192 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Sittafordská záhada

Agatha Christie - Vraždy podle abecedy
Odeon, Praha, 1970, dobrý stav, rozlepená brož-str. 81 uvolněná, brož místy polámaná, odřené rohy, pův. lepená brož, druhé vydání, 248 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Vraždy podle abecedy

Agatha Christie - Mrtvá v knihovně
Odeon, Praha, 1983, velmi dobrý stav, pův. brož, druhé vydání, kresba na obálce Adolf Born, 184 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Mrtvá v knihovně

Agatha Christie - Muž v Mlze
Odeon, Praha, 1977, velmi dobrý stav, papírový přebal po stranách a v rozích odřený a místy natržený, hrany stran zažloutlé, pův. celopl. vazba s přebalem, první vydání, 496 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christie-Muž v Mlze

Agatha Christieová - Zapomenutá vražda
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1986 (1.)

Agatha Christieová - MRTV Aacute V KNIHOVNĚ
Detektivní příběh. Odeon, Praha, 1983 179 stran, brožovaná, střední formát 2. vydání Stav : dobrý nbsp nbsp

Agatha Christieová - DESET MALÝCH ČERNOUŠKŮ
Odeon, Praha, 1988 203 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání

Agatha Christieová - MUŽ V MLZE
Detektivní povídky. Odeon, Praha, 1977 491 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : obálka velmi mírně otřepená, jinak velmi dobrý stav.

Agatha Christieová - KAPSA PLN Aacute ŽITA
Detektivní příběh. Odeon, Praha, 1981 222 stran, brožovaná, střední formát 2. vydání Stav : dobrý
nbsp

Agatha Christieová - POZV Aacute NKA PRO HERCULA POIROTA
Komplikovaný případ, nad nímž si lámou hlavu příslušníci francouzské policie i Hercule Poirot . Svoboda, Praha, 1975 208 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Agatha Christieová - 3x SLEČNA MARPLOV Aacute
Není kouře bez ohýnku, Mrtvá v knihovně, Kapsa plná žita. Odeon, Praha, 1991 473 stran, původní vazba, střední formát 3. vydání Stav : velmi dobrý

Agatha Christieová - P 344 ÍBĚHY ZE STARÉ ANGLIE
Nultá hodina, Sittafordská záhada. MF, Praha, 1983 338 stran, původní vazba, střední formát 2. vydání Stav : obálka velmi mírně otřepená, jinak výborný stav. nbsp

Agatha Christieová - Vlak z Paddingtonu
Československý spisovatel, Praha, 1982, velmi dobrý stav, orig. brož. v igelitovém obalu, chybí poslední strana!, kresba na obálce a ilustrace-J. Mocek, 254 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christieová -Vlak z Paddingtonu

Agatha Christieová - Zapomenutá vražda
Odeon, Praha, 1986, velmi dobrý stav, orig. brož., ta je lehce zašpiněná, lehce zažloutlé listy, kresba na obálce Adolf Born, 1. vydání, 224 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christieová-Zapomenutá vražda

Agatha Christieová - Vlak z Paddingtonu
Československý spisovatel, Praha, 1982, velmi dobrý stav, orig. brož, ta je lehce odřená v krajích, listy nepatrně nažloutlé, překlad-E. Ruxová, ilustrace-J. Mocek, 1. vydání, 256 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christieová-Vlak z Paddingtonu

Agatha Christieová - Pozvánka pro Hercula Poirota
Svoboda, Praha, 1975, velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, menší oděrky ve hřbetu (dodatečně lepeno), lehce nažloutlé listy, orig. brož, 1. vydání, 208 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christieová-Pozvánka pro Hercula Poirota

Agatha Christieová - Vlak z Paddingtonu
Československý spisovatel, Praha, 1982, velmi dobrý stav, drobné oděrky v rozích obálky, lehce nažloutlá ořízka, orig. brož, 254 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christieová-Vlak z Paddingtonu

Agatha Christieová - Muž v mlze
Odeon, Praha, 1987, velmi dobrý stav, odřené rohy papírového přebalu, pův. celopl. vazba s přebalem, druhé vydání, 496 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christieová-Muž v mlze

Agatha Christieová - Vlastní životopis
Odeon, Praha, 1987, výborný stav, pův. pevná vazba a papírový přebal, první vydání, překlad Marta Staňková, 608 stran, Beletrie a poezie, Agatha Christieová-Vlastní životopis

Agatha Christieová - Nultá hodina
Orbis, Praha, 1970, dobrý stav, mírně podřený hřbet, lepená brož, 182 stran, Detektivní příběhy, Agatha Christieová-Nultá hodina

Agatha Chrstie - Třetí dívka
Československý spisovatel, Praha, 1977, výborný stav!, orig. brož, překlad Eva Ruxová, obálka a ilustrace Jan Černý, 2. vydání, 232 stran, Detektivní příběhy, Agatha Chrstie-Třetí dívka

Agatston A. - Dieta ze South Beach
Pragma 2003 Hodkovičky

AGATSTON ARTHUR - DIETA ZE SOUTH BEACH NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ DIETA Z FLORIDY VYTVOŘENÁ
Autor vynikajícím způsobem vysvětluje důležitost různých druhů potravin, které jíme, a jejich vliv na prevenci nemocí, jako jsou například onemocnění srdce a cév, cukrovky atd. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 296 ISBN: 80-7205-976-9

Agatston Artur - Dieta ze South Beach-nejúspěšnější dieta z Floridy
A4, pv, 296 s, 2003 Pragma, napsáno v jazyce: Česky

Agáta Tuszyńska - Singer, krajiny paměti
Podtitul : Krajiny paměti
Nakladatel : H+H
ISBN : 80-7319-050-8
EAN : 9788073190507
Originál :Singer-Pejzaze pamieci, Warszawskie
Překlad : Vlasta Dvořáčková
Formát : 344 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Současná polská spisovatelka a reportérka Agáta Tuszyńská se vydala po stopách známého spisovatele, nositele Nobelovy ceny, Issaca Bashevise Singera, od jeho narození v polském městečku Leoncině až do jeho smrti v Miami Beach na Floridě. Využívá vzpomínek lidí, kteří spisovatele znali a rovněž i těch, kteří znali prostředí starého Polska, v němž vyrůstal. Singer, jediný nositel Nobelovy ceny za Židovskou literaturu a bezdomovský židovský jazyk , píše autorka, autor Hlupáka Gimpla, Rodiny Moskatovy a Kejklíře z Lublinu, pocházel ze židovské rodiny usazené nad Vislou dlouhá léta. Lze předpokládat, že nebýt války a Hitlerova běsnění, mohli bychom navštěvovat jeho hrob na židovském hřbitově v Husí ulici ve Varšavě, nedaleko míst, kde strávil dětství a mládí. To, že se ocitl za oceánem a jeho literární zralost připadla Americe, se zdá být otázkou historické náhody.
Kniha je psána poutavě, autorka využívá vyprávění přímých svědků, což vede k oživení celého textu.

Agáta Tuszyńska - Singer, krajiny paměti
Podtitul : Krajiny paměti
Nakladatel : H+H
ISBN : 80-7319-050-8
EAN : 9788073190507
Originál :Singer-Pejzaze pamieci, Warszawskie
Překlad : Vlasta Dvořáčková
Formát : 344 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Současná polská spisovatelka a reportérka Agáta Tuszyńská se vydala po stopách známého spisovatele, nositele Nobelovy ceny, Issaca Bashevise Singera, od jeho narození v polském městečku Leoncině až do jeho smrti v Miami Beach na Floridě. Využívá vzpomínek lidí, kteří spisovatele znali a rovněž i těch, kteří znali prostředí starého Polska, v němž vyrůstal. Singer, jediný nositel Nobelovy ceny za Židovskou literaturu a bezdomovský židovský jazyk , píše autorka, autor Hlupáka Gimpla, Rodiny Moskatovy a Kejklíře z Lublinu, pocházel ze židovské rodiny usazené nad Vislou dlouhá léta. Lze předpokládat, že nebýt války a Hitlerova běsnění, mohli bychom navštěvovat jeho hrob na židovském hřbitově v Husí ulici ve Varšavě, nedaleko míst, kde strávil dětství a mládí. To, že se ocitl za oceánem a jeho literární zralost připadla Americe, se zdá být otázkou historické náhody.
Kniha je psána poutavě, autorka využívá vyprávění přímých svědků, což vede k oživení celého textu.

AGEE P, WOLF L. - Bývalí agenti usvědčují CIA
Rok vydání : 1986

AGF - Words Are Missing


Aghiatrias - Region Of Limen
V projektu Aghiatrias pokračuje vzájemná spolupráce dvou výrazných tváří domácí tzv. postindustriální scény - autora kompozic a milovníka neoklasicistních hudebních postupů, Vladimíra Hirsche (dále hráče na syntezátory, bicí a perkuse) a jeho zdravého protipólu, v tendencích noise se pohybujícího Toma Saivona (obsluhujícího hlukové generátory a samply), jež je zároveň jednou z duší žánrového sdružení Ars Morta Universum. Na v pořadí již třetím albu, nazvaném Regions of Limen, se Aghiatrias podařilo dovést dosud nejdále svůj koncept integrované hudby, započatý před osmi letech tehdy ještě pod hlavičkou Skrol. Hudebně i rozsáhlou stopáží náročné album kromě typických atributů Aghiatrias - tedy sevřených militantně neoklasicistních pasáží, prokládaných noiseově pulsujícím lomozením - překvapí i výbornou prací s architekturou skladeb.
Tracklist:
01. Axis illuminationis
02. Dura mater
03. Submerged Esplana
04. Ad pontem lamentorum
05. Taciturn Stratum
06. Erratic Zone: Quadrantus migrans
07. Decapitatio
08. Regio inferni
09. Chiasmata


Aglaja Veteranyi - Proč se dítě vaří v kaši
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 978-80-903562-8-3
EAN : 9788090356283
Originál :Warum das Kind in der Polenta kocht
Překlad : Eva Hermanová
Formát : 184 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha o rodině, která za svobodou utekla z diktátorského Rumunska na Západ. Z pohledu dítěte popisuje život v cirkusové manéži, v maringotkách, v hotelích a levných varieté. Nemožnost sblížit se s okolím a konečně rozpad rodiny. Umírání, zkušenost s odcizením a odloučením jsou témata, která autorka knihy, Aglaja Veteranyi, zachycuje v úžasně výstižných, převážně velmi krátkých větách. Sama autorka o stylu vyprávění říká: Uměla jsem psát jen touto formou, ne jinak. Jen z pohledu dítěte jsem byla schopná psát o všem tom strašném a nemorálním, co tento příběh obsahuje. Smrt je blízká a všudypřítomná. Matka vystupuje v cirkusu zavěšená v kupoli za vlasy. Aby se o ni malé děvčátko nebálo a uklidnilo se, vypráví jí starší sestra příběh o dítěti, které se vaří v krupicové kaši. Cizí bolest přehluší vlastní. V literárních diskusích byla často konfrontována s otázkou, kolik je v příběhu autobiografických prvků. Tento román není můj životní příběh. Při vyprávění jsem si musela zachovat co největší volnost a jazykově být co nejpreciznější . Faktem ale je, že kniha obsahuje mnoho autobiografických prvků. Svědčí o tom například i film Ludwiga Metzgera Z propasti do propasti , ve kterém autor použil i nalezené osmičkové filmy autorčina otce. Text o autorovi: Aglaja Veteranyi (1962 Bukurešť/Rumunsko 2002 Zurych/Švýcarsko) se narodila v rumunsko-maďarsko-cikánské rodině, její mateřštinou byla rumunština. Dcera klauna a artistky už jako dítě vystupovala v cirkusu nejen v Evropě, ale také v Africe a jižní Americe. Roku 1977 emigrovala rodina do Švýcarska. Bez základního vzdělání, číst a psát německy se naučila na prahu puberty, sama sebe označovala za autodidakta. Absolvovala hereckou školu v Curychu, kde také od roku 1982 žila jako spisovatelka a herečka na volné noze. Publikovala v mnoha literárních novinách a časopisech, antologiích, hostovala doma i v zahraničí s divadelními a literárními projekty, většinou společně se svým životním partnerem Jensem Nielsenem. Zemřela z vlastního rozhodnutí ve věku 40 let. Proč se dítě vaří v kaši je její literární debut, který vyšel ještě během života. Posmrtně pak knihy Das Regal der letzten Atemzüge a Vom geräumten Meer, den gemieteten Socken und Frau Butter.

Aglaja Veteranyi - Proč se dítě vaří v kaši
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 978-80-903562-8-3
EAN : 9788090356283
Originál :Warum das Kind in der Polenta kocht
Překlad : Eva Hermanová
Formát : 184 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha o rodině, která za svobodou utekla z diktátorského Rumunska na Západ. Z pohledu dítěte popisuje život v cirkusové manéži, v maringotkách, v hotelích a levných varieté. Nemožnost sblížit se s okolím a konečně rozpad rodiny. Umírání, zkušenost s odcizením a odloučením jsou témata, která autorka knihy, Aglaja Veteranyi, zachycuje v úžasně výstižných, převážně velmi krátkých větách. Sama autorka o stylu vyprávění říká: Uměla jsem psát jen touto formou, ne jinak. Jen z pohledu dítěte jsem byla schopná psát o všem tom strašném a nemorálním, co tento příběh obsahuje. Smrt je blízká a všudypřítomná. Matka vystupuje v cirkusu zavěšená v kupoli za vlasy. Aby se o ni malé děvčátko nebálo a uklidnilo se, vypráví jí starší sestra příběh o dítěti, které se vaří v krupicové kaši. Cizí bolest přehluší vlastní. V literárních diskusích byla často konfrontována s otázkou, kolik je v příběhu autobiografických prvků. Tento román není můj životní příběh. Při vyprávění jsem si musela zachovat co největší volnost a jazykově být co nejpreciznější . Faktem ale je, že kniha obsahuje mnoho autobiografických prvků. Svědčí o tom například i film Ludwiga Metzgera Z propasti do propasti , ve kterém autor použil i nalezené osmičkové filmy autorčina otce. Text o autorovi: Aglaja Veteranyi (1962 Bukurešť/Rumunsko 2002 Zurych/Švýcarsko) se narodila v rumunsko-maďarsko-cikánské rodině, její mateřštinou byla rumunština. Dcera klauna a artistky už jako dítě vystupovala v cirkusu nejen v Evropě, ale také v Africe a jižní Americe. Roku 1977 emigrovala rodina do Švýcarska. Bez základního vzdělání, číst a psát německy se naučila na prahu puberty, sama sebe označovala za autodidakta. Absolvovala hereckou školu v Curychu, kde také od roku 1982 žila jako spisovatelka a herečka na volné noze. Publikovala v mnoha literárních novinách a časopisech, antologiích, hostovala doma i v zahraničí s divadelními a literárními projekty, většinou společně se svým životním partnerem Jensem Nielsenem. Zemřela z vlastního rozhodnutí ve věku 40 let. Proč se dítě vaří v kaši je její literární debut, který vyšel ještě během života. Posmrtně pak knihy Das Regal der letzten Atemzüge a Vom geräumten Meer, den gemieteten Socken und Frau Butter.

Agnes Abécassis - Pomoc, chce si mě vzít!
Nakladatel : Motto
ISBN : 978-80-7246-394-7
EAN : 9788072463947
Originál :Au secours, il veut m´épouser!
Překlad : Markéta Demlová
Formát : 240 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Deborah je rozvedená mladá žena, která je se svým životem docela spokojená: má děti, milence Henriho a po dalším manželství netouží. Nechce skončit jako její kamarádky, které se točí leda tak kolem plotny, plenek a nudného manžela a nostalgicky vzpomínají na dobu, kdy byly svobodné. Jenže jednoho dne požádá Henri Deboru o ruku

Agnes Abécassis - Pomoc, chce si mě vzít!
Nakladatel : Motto
ISBN : 978-80-7246-394-7
EAN : 9788072463947
Originál :Au secours, il veut m´épouser!
Překlad : Markéta Demlová
Formát : 240 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Deborah je rozvedená mladá žena, která je se svým životem docela spokojená: má děti, milence Henriho a po dalším manželství netouží. Nechce skončit jako její kamarádky, které se točí leda tak kolem plotny, plenek a nudného manžela a nostalgicky vzpomínají na dobu, kdy byly svobodné. Jenže jednoho dne požádá Henri Deboru o ruku

Agnés Galletierová - Koně
Podtitul : Temperament a elegance ve fotografiích
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-943-6
EAN : 9788072099436
Originál :Horses
Překlad : Marcela Nejedlá
Formát : 300 stran, 31x30cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Na první pohled mohou fotografie koní vypadat jedna jako druhá To platí jen do prvního setkání s prací Gabrielle Boiselleové. Stačí jediný pohled na portrét koně této výjimečné fotografky a navždy si zapamatujete její nenapodobitelný styl plný zvláštní poezie, z níž vyzařuje síla, která si vás navždy podrobí. Kniha, kterou máte před sebou, svědčí o autorčině houževnaté a vášnivé práci, vedené snahou o dosažení celoživotního cíle: vyjadřovat krásu, půvab, křehkost dokonce i násilnost koní v obrazech, podávajících svědectví o jejich skutečných emocích. Tyto obrazy, elegantní a dokonalé, silně působí na naše city. Gabrielle Boiselleová vášnivě miluje koně, které fotografuje s neúnavným zápalem. Její obrázky nikdy nejsou všední, zachycují podstatu duše těchto mimořádně citlivých tvorů, z nichž vyzařuje nezkrotná energie a nedostižný půvab a ušlechtilost. Čtenář se připojuje k autorce a fotografce ve svrchovaně přínosném, ale vždy náročném pokusu zachytit na film poezii a krásu sálající z koní, stejně jako silné emoce, které vyjadřují. Spolu pak podnikají nezapomenutelnou výpravu do harmonie a čisté radosti jezdeckého života.

Agnés Galletierová - Koně
Podtitul : Temperament a elegance ve fotografiích
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-943-6
EAN : 9788072099436
Originál :Horses
Překlad : Marcela Nejedlá
Formát : 300 stran, 31x30cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Na první pohled mohou fotografie koní vypadat jedna jako druhá To platí jen do prvního setkání s prací Gabrielle Boiselleové. Stačí jediný pohled na portrét koně této výjimečné fotografky a navždy si zapamatujete její nenapodobitelný styl plný zvláštní poezie, z níž vyzařuje síla, která si vás navždy podrobí. Kniha, kterou máte před sebou, svědčí o autorčině houževnaté a vášnivé práci, vedené snahou o dosažení celoživotního cíle: vyjadřovat krásu, půvab, křehkost dokonce i násilnost koní v obrazech, podávajících svědectví o jejich skutečných emocích. Tyto obrazy, elegantní a dokonalé, silně působí na naše city. Gabrielle Boiselleová vášnivě miluje koně, které fotografuje s neúnavným zápalem. Její obrázky nikdy nejsou všední, zachycují podstatu duše těchto mimořádně citlivých tvorů, z nichž vyzařuje nezkrotná energie a nedostižný půvab a ušlechtilost. Čtenář se připojuje k autorce a fotografce ve svrchovaně přínosném, ale vždy náročném pokusu zachytit na film poezii a krásu sálající z koní, stejně jako silné emoce, které vyjadřují. Spolu pak podnikají nezapomenutelnou výpravu do harmonie a čisté radosti jezdeckého života.

Agnes Martin - Nezkalená mysl
Nakladatel : Arbor vitae
Edice :De arte
ISBN : 80-86300-07-2
EAN : 9788086300078
Originál :Agnes Martin - Writings/Schriften
Překlad : Martin Pokorný
Formát : 74 stran, 18x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Meditativní texty a básně americké malířky spojené s uměním minimalartu.

Agnes Martin - Nezkalená mysl
Nakladatel : Arbor vitae
Edice :De arte
ISBN : 80-86300-07-2
EAN : 9788086300078
Originál :Agnes Martin - Writings/Schriften
Překlad : Martin Pokorný
Formát : 74 stran, 18x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Meditativní texty a básně americké malířky spojené s uměním minimalartu.

Agnete Bertram - Hjemmegymnastik
Gyldendalske Boghandel, Nordisk, Forlag, 1927, velmi dobrý stav, mírně zažl. stránky, čb obrázky v textu, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je otrhaný na okrajích a mírně ušpiněný, psáno v norském jazyce, 88 stran, Sport, Agnete Bertram-Hjemmegymnastik

Agnie Bartová, ilustroval N. Ušákovová - Hračky
Knižnice pro nejmenší. Z Ruštiny přeložila Zina Trochová. Redaktor Ondřej Sekora. Vydalo SNDK, Praha, 1952. Původní brož, ta lehce uvolněná a otlačená. 15 stran. Dobrý stav.

Agnija Bartová - Býček
Nakladatel : Mladé letá Rok vydání (číslo vydání) : 1980 () Popis : leporelo

Agricola E. a kol - Worter und Wendungen-Worterbuch zum deutschen Sprachgebrauch
1977 Bibliogr. Inst., napsáno v jazyce: Česky

Agricola Jan B. - - Nekrolog na světoznámého varhaníka Jana Šebastiána Bacha
nestránkováno, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Václav Čechák, Praha Rok vydání : 1935

Agrippa z Nettesheimu - Okultní filosofie, kniha čtvrtá
Vydal Trigon v edici Ametyst, Praha 1993. Přeložil Mojmír Hrbek. Původní brož, 166 stran. Pěkný stav.

AGUILAR LUZ - ODHALTE SVŮJ OSUD 10 ZPŮSOBŮ,JAK NAHLÉDNOUTI DO BUDOUCNOSTI
Stojíte před důležitým životním rozhodnutím a nevíte, kterou cestu zvolit Neubírá se váš život tím směrem, jaký byste očekávali, a rádi byste zjistili, zda se to dá změnit Nová praktická příručka nabízí odpovědi na tyto a mnohé další otázky pomocí nejpoužívanějších věšteckých způsobů dostupných každému, jako jsou astrologie, numerologie, čtení z ruky či karet, práce s kyvadlem . Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 328 ISBN: 80-7362-797-3

Aguilera Cesáreo R. - Salvador Dalí
A4, Ocpl, 160 s., 40 bar., 30 čb repro, 8 foto 1991 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

AGUILERA Cesáreo R. - Salvador Dalí
Rok vydání : 1991 Poznámka :A 4

Aguirre I. L. - Bolívar
Ocpl, 352 s., 16 s. příl., raz. 1983 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Aguirre I. L. - Bolívar
Nakladatel :Práce Rok vydání :1983 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka -350 str., čb fotopříloha, venezuelský hrdina Simon Bolívar

AHAMED LIAQUAT - LORDS OF FINANCE 1929, THE GREAT DEPRESSION, AND THE BANKERS
Many of us take it as a given that the Great Depression - the consequences of which reverberated for decades, crippling the future of an entire generation and setting the stage for WWII - resulted from a confluence of inexorable forces beyond any one person or government s control. In fact, as erudite economist Liaquat Ahamed explains, it was the decisions taken by a small number of central bankers that were the primary cause of the economic meltdown. In Lords of Finance , we meet the neurotic and enigmatic Montagu Norman of the Bank of England the xenophobic and suspicious Emile Moreau of the Banque de France the arrogant yet brilliant Hjalmar Schacht of the Reichsbank and the dynamic Benjamin Strong of the New York Federal Reserve Bank. These four men were as prominent in their time as Alan Greenspan, Hank Paulson and Mervyn King are today, but their names were lost to history, their story untold, until now. Harnessing a keen sense of history and the narrative skills of the novelist, Liaquat Ahamed tells their story in vivid and gripping detail. As yet another period of economic turmoil makes headlines today, the Great Depression and the year 1929 remain the benchmark for true financial mayhem. Offering a new understanding of the origins and global nature of financial crises, Lords of Finance a timely and arresting reminder that individuals - their ambitions, limitations and human nature - lie at the very heart of global catastrophe. Vydavatel : WINDMILL BOOKS Rok vydání: 2010 Jazyk: Angličtina Počet stran: 560 ISBN: 0-099-49308-2

Ahern C. - Thanks for the Memories
Harper 2008

AHERN CECELIA - P.S. I LOVE YOU
Vydavatel : HARPER COLLINS PUBLISHERS Jazyk: Angličtina Počet stran: 520 ISBN: 0-00-718415-6

AHERNOVÁ CECELIA - PS:MILUJU TĚ
Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, kterým by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou. Vydavatel : BB ART Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 374 ISBN: 80-7341-540-2

AHERNOVÁ CECELIA - KDYBYS MĚ TEĎ VIDĚLA
Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo 8211 od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou 8211 a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného 8211 na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho 8222 neviditelný přítel 8220 , Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama. Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala. Vydavatel : BB ART Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 288 ISBN: 80-7381-718-3

AHERNOVÁ CECELIA - DÁREK
Lou Suffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Pokaždé musí být na dvou místech zároveň. Pokaždé musí dělat dvě věci najednou. Když spí a zdají se mu sny, vrací se mezi jednotlivými sny ke všemu, co se mu přihodilo během dne, a uvažuje, do čeho se pustí nazítří. Když pobývá doma se svou manželkou a rodinou, je duchem nepřítomný. Jednoho zimního rána narazí před budovou, ve které sídlí jeho kancelář, na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá přítomnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi, po kruté životní lekci, si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům 8211 teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. Louovi Suffernovi to trvalo dost dlouho. Vydavatel : BB ART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 254 ISBN: 80-7381-626-1

Ahl Kennet - Peklo a raj (slovensky)
Nakladatelství (edice): Tatran
Rok vydání: 1994
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


Ahmad Mansúruddín H. - Tajemná Indie ?
177 stran, 101 čb. vyobrazení, původní vazba poloplátěná s mírně opotřebenou obálkou 8°, stav velmi dobrý, prasklá předsádka ! Vydavatel : ELK, Praha Rok vydání : 1941

Ahmed má hlad - Magadan
Skupina Ahmed má hlad vznikla v roce 1997 poté, co si sešlo několik studentů rusistiky z pražské filozofické fakulty, aby si společne zahráli své oblíbené písně z prostředí ruského rocku a balkánských lidovek. Nově příchozími muzikanty se během tří let zprvu klasicky rocknrollové obsazení skupiny postupně rozrostlo o klarinety, zpěvačku, bubeníka a akordeon. Po debutu Salám a lajka v roce 2004 natočila svojí novinku Magadan. Sedmnáctipísňové album dostalo svůj název na počest města Magadan, nacházejím se na severovýchodě Ruské federace a proslulé jako středisko nápravně-výchovných táborů NKVD SSSR. V té době osmičlenné seskupení opět opatřilo balkánské a nyní i slovanské melodie klarinetovými ornamenty i punkovým ostruhami, k výslednému tvaru pak přispělo i pět dalších hostí.
Tracklist:
01. Marko
02. Magadan
03. Maksym kozak
04. Čumak
05. Rasa žyta rasila
06. Oj, Bože, Bože
07. Pjanycja - h.
08. Donskoj kazak - h.
09. Javor - h.
10. Dunaj - h.
11. Volga - h.
12. Dobro - h.
13. A ja svamu milamu
14. Ivan Kiflov
15. Ogródeczek
16. Zasvistaly kozačeňky
17. Na vrch Lopeníčka


Ahmed Zappa - Příšerné paměti Odvážňákových
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-537-6
EAN : 9788072175376
Originál :The Monstrous Memoirs of A Mighty McFearless
Překlad : Ina Leckie
Formát : 224 stran, 23X15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Svět sourozenců Minervy a Maxe z rodu Odvážňákových, kteří spolu se svým věrným kojotem Ďaspsem po boku bojují proti celé armádě oblud, aby zachránili svého otce, příšerminátora Manfreda, ze spárů Zarmaglorga, krále všech příšer.

Ahmed Zappa - Příšerné paměti Odvážňákových
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-537-6
EAN : 9788072175376
Originál :The Monstrous Memoirs of A Mighty McFearless
Překlad : Ina Leckie
Formát : 224 stran, 23X15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Svět sourozenců Minervy a Maxe z rodu Odvážňákových, kteří spolu se svým věrným kojotem Ďaspsem po boku bojují proti celé armádě oblud, aby zachránili svého otce, příšerminátora Manfreda, ze spárů Zarmaglorga, krále všech příšer.

Ahmet Hromadžić - . . Zkamenělí vlci
Rok vydání : 1968 Nakladatelství : SNDK Počet stran : 89 stran

AHO Juhani - Dvě čudské povídky
- A6 brož. 

AIBA S. / HUMPHREY A.E. / MILLIS N.F. - Bioinženýrství
Rok vydání :1971 - Academia, 380 s., 179 obr. 

Aichele D. - A Field Guide in Colour to Wild Flower
Octopus 1975,Printed in Czechoslovakia

AICHELE D., GOLTEOVÁ - BECHTLEOVÁ M. - CO TU KVETE?
Barevně ilustrovaný průvodce přírodou s více jak 600 druhy rostlin střední Evropy.Podstatně užitečnější knihou pro netrpělivé je kniha z edice Průvodce přírodou s názvem Co tu kvete? S podtitulem Kvetoucí rostliny střední Evropy ve volné přírodě. Zde je určování rostlin podle barvy květů hračkou. Barva květů je zobrazena na stránkách knihy, při hledání kupříkladu podbělu lékařského stačí otevřít žluté stránky, držet se nadpisu nahoře na stránce (Pole, zahrady, cesty, železniční náspy, rumiště), který označuje místo výskytu, přeskočit několik ostatních květin se žlutými květy, které obvykle rostou na uvedených místech a po krátkém listování najít velice věrný obrázek květiny se stručným popisem. Popisy květin jsou opravdu velice stručné, takže se toho o té které květině mnoho nedozvíte, ale to, že se velice rychle a snadno dozvíte, s kterým zástupcem říše rostlin máte tu čest, je velice podstatný fakt, kvůli kterému tuto knihu opravdu doporučuji. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 288 ISBN: 80-242-1762-8

AICHELE DIETMAR - CO TU KVETE? 400 DIVOCE ROSTOUCÍCH KVĚTIN STŘ.EVR.KAPESNÍ PR
Obrazový atlas středoevropských kvetoucích rostlin obsahuje zevrubné informace k identifikaci rostlin ve volné přírodě.Nové brožované vydání. Vydavatel : BETA,ŠEVČÍK Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 443 ISBN: 80-7306-243-7

Aichingerová I. - Kde bydlím
Kentaur 1993

Aichingerová I. - Kde bydlím
Vydavatel : Mladá fronta Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 208

Aichingerová Ilse - Kde bydlím
Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 203

Aichingerová Ilse - Kde bydlím
Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 208

Aichingerová Ilse - Kde bydlím
Ocpl, 208 s. 1966 MF, napsáno v jazyce: Česky

Aida Brumovská - Láska voní tymiánem
Dívčí román, stav výborný
Vydavatel : NAVA

Aidan Dodson - Staroegyptské hieroglyfy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1821-0
EAN : 9788020418210
Originál :Hieroglyphs of Ancient Egypt
Překlad : Renata Land
Formát : 144 stran, 27x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha britského egyptologa je poutavou, bohatě ilustrovanou publikací věnovanou staroegyptským hieroglyfům a širokému spektru příbuzných témat - textům, literatuře, ale také rozluštění hieroglyfů v novodobých dějinách.

Aidan Dodson - Staroegyptské hieroglyfy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1821-0
EAN : 9788020418210
Originál :Hieroglyphs of Ancient Egypt
Překlad : Renata Land
Formát : 144 stran, 27x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha britského egyptologa je poutavou, bohatě ilustrovanou publikací věnovanou staroegyptským hieroglyfům a širokému spektru příbuzných témat - textům, literatuře, ale také rozluštění hieroglyfů v novodobých dějinách.

AIHARA HERMAN - KYSELINY A ZÁSADY
Knížka pražských legend, pověstí a zkazek, jež se dochovaly do našich časů, přidává se čestně k celé řadě děl, která oslavila Prahu veršem i prózou, poezií i díly historickými. Všechny generace nejen pražských, ale i českých a moravských čtenářů se rády seznamují s životem svého hlavního města, o kterém pějí oslavné písně i zahraniční hosté. Nazývají Prahu čarovnou, mystickou, a nacházejí zde inspiraci mnozí umělci. Autorka v této knize zachytila kromě známých pověstí třeba o Libuši a Václavovi příběhy dosud neznámé nebo málo známé. Vypráví zejména o událostech ze života představitelů české šlechty - hrabě Deym, hraběnka Štenberková, hrabě Černín, rytíři z Neuberka, Kober z Koberšperka, hrabě F. A. Špork, ale také o postavách známých z Malé Strany a Starého Města, jako byl švec Materna, Golem, Tycho de Brahe. Čtenář se dozví i o vzniku pražských částí zvaných Chvaly, Kyje, Hrdlořezy. Mnohokrát již v jejích knihách osvědčené autorčino vypravěčství je zárukou, že se knížka zalíbí dospělým i mládeži. Pozoruhodné je také to, že si dílo Dagmar Štětinová vyzdobila vlastními ilustracemi. Vydavatel : ANAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 116 ISBN: 80-7263-531-3

Aiken/ Faulknerú Hemingway ad. - The Albatross Book of American Short Stories
Obr, 444 s. 1938 Albatross, napsáno v jazyce: Česky

Aikenová J. - Náhrdelník lady Catherine
Slovanský dům 2001

Ailsby Ch. - Třetí říše den po dni
Nakladatel :NV Rok vydání :2005 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -VF, 180 str., 400 čb foto, Kniha chronologicky mapuje Třetí říši od prvních dnů nacismu až o rok 1945. Původní prodejní cena 329 Kč.

AILSBY CHRISTOPHER - SS:PEKLO NA VÝCHODNÍ FRONTĚ 1941-1945 WAFFEN-SS V RUSKU
Východní fronta byla dejištěm jednoho z rozhodujících tažení 2. světové války. Kniha vypráví o pohybu Waffen-SS na východní frontě: o bitvách, organizaci a výzbroji. Účinek zvyšuje více než sto pozoruhodných fotografií. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-737-145-2

AIRDOVÁ Catherine - Velmi nakažlivá hra
Rok vydání :1993 - Práce, 200 s. 

Airdová Catherine - Velmi nakažlivá hra
Obr, 198 s. 1993 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Airola Paavo - There is a Cure for Arthritis
1980 Parker, NY, napsáno v jazyce: English

AIROLA PAAVO - DŽUSOVÝ PŮST JAK SE STÁT ZDRAVOU,ŠTÍHLOU A MLADOU
V knize naleznete informace o tom, kdy se postit, jak provádět půst - a jak ne, proč je džusový půst lepší než obyčejný půst, jak přerušit půst a mnohé další. Podle této knihy jsou vedeny půstní kliniky na celém světě. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1991 Jazyk: Čeština Počet stran: 90 ISBN: 80-7205-607-7

AIROLA Paavo - Džusový půst. Jak se stát zdravou, štíhlou a mladou


Airth Rennie - Únos
Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština Počet stran: 202

Airth Rennie - Únos
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Smaragd
Rok vydání: 1973
Počet číslovaných stran: 202
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: sv. 68


Airth, Rennie - Únos
Rok :1973

Aischylos - Prometheus
Nakladatel : Druck und Verlag von B. G. Teubner Rok vydání (číslo vydání) : 1893 () Popis : německy, řecky

Aischylos - Peršané
Nakladatel : Rezek
Edice :Malá řada
ISBN : 80-901796-1-4
EAN : 9788090179615
Formát : 82 stran, 15x10cm, česky, brožovaná vazba


Anotace : Nejstarší zachovaná řecká tragédie, svědectví o velkorysosti a soucitu s nepřítelem a zároveň o vědomí rozdílu mezi světem barbarskýma svobodným.

Aischylos - Prométheus
Nakladatel : Rezek
Edice :Malá řada
ISBN : 80-901796-0-6
EAN : 9788090179608
Formát : 90 stran, 15x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1994


Anotace : Tragédie o moci, pro kterou duch znamená neproniknutelné tajemství a moc.

Aischylos - Peršané
Nakladatel : Rezek
Edice :Malá řada
ISBN : 80-901796-1-4
EAN : 9788090179615
Formát : 82 stran, 15x10cm, česky, brožovaná vazba


Anotace : Nejstarší zachovaná řecká tragédie, svědectví o velkorysosti a soucitu s nepřítelem a zároveň o vědomí rozdílu mezi světem barbarskýma svobodným.

Aischylos - Prométheus
Nakladatel : Rezek
Edice :Malá řada
ISBN : 80-901796-0-6
EAN : 9788090179608
Formát : 90 stran, 15x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1994


Anotace : Tragédie o moci, pro kterou duch znamená neproniknutelné tajemství a moc.

Aischylos - Peršané
Nejstarší zachovaná řecká tragédie, svědectví o velkorysosti a soucitu s nepřítelem a zároveň o vědomí rozdílu mezi světem barbarskýma svobodným.
Nakladatel: Rezek, edice: Malá řada
Jazyk: česky
Formát: 82 stran, 15x10cm, brožovaná vazba, 60gr.

Aischylos - Oresteia-Agamemnón/ Oběť mrtvým/ Smír
Obr, 160 s. 1946 Toužimský a Moravec, napsáno v jazyce: Česky

Aischylos/Sofokles/Sapfo ad. - Řecká lyrika
A4, Ocpl, 364 s., přel. F. Stiebitz 1954 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

AITKEN G.PETER - MICROSOFT OFFICE EXCEL 2007 KONTINGENČNÍ TABULKY A GRAFY
Kontingenční tabulky a grafy patří k nejméně prozkoumaným pokladům Excelu. Kniha plná ilustrativních příkladů z praxe vás seznámí s jejich využitím a možnostmi od A do Z. Pomocí krokových postupů se naučíte kontingenční tabulky vytvářet, formátovat, filtrovat a seskupovat v nich data přesně tak, jak to budete potřebovat. Pokročilejší uživatelé obohatí svou práci o vícerozměrná data a VBA. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 264 ISBN: 80-251-2306-5

AIVANHOV MIKHAEL - NOVÝ POHLED NA EVANGELIA
Bulharský filosof a pedagog interpretuje evangelia především jako psychologické situace. Vydavatel : PROSVETA Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 153 ISBN: 2-85566-903-0

AIVANHOV OMRAAM MIKHAEL - O LIDSKÉ A BOŽSKÉ PŘIROZENOSTI
Pro ospravedlnění jistých slabostí lidé často říkají: Vždyť je to lidské! Zamyslíme-li se však nad tím hlouběji, pak věta to je lidské ve skutečnosti vlastně znamená: to je zvířecí. Jak tedy můžeme definovat lidskou přirozenost? Člověk je dvojsmyslná bytost, kterou vývoj umístil na hranici lidského a božského světa. Jeho přirozenost je tedy dvojí a právě tuto dvojakost by měl vědomě překonat. Je-li řečeno ve svatých knihách: Jste bozi , je to proto, aby si člověk uvědomil přítomnost, která je v něm ukrytá v podobě vyšší esence, již se musí naučit manifestovat. Mistr Omraam Mikhaël Aivanhov nám říká, že v tom spočívá pravý smysl našeho osudu, a proto se k této otázce neúnavně vrací a nabízí nám metody, jak toto božské, které je v nás a jež dosud neznáme, projevit. Vydavatel : PROSVETA Jazyk: Čeština Počet stran: 147 ISBN: 2-85566-871-9

Ajahn Sumedho - Bdělost - cesta k nesmrtelnosti
Počet stran : 176


Ajar E. - Život před sebou
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1993 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Ajar Émile - Život s krajtou
Nakladatelství (edice): Práce - Kamarád
Rok vydání: 1984
Ilustrace/foto: Vančura J. dvoubarevné ilustrace
Počet číslovaných stran: 167
Poznámka ke knize: ohnuté rohy - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Ajbek - Korán a meč
Ocpl, 324 s., ob a il. S. Vodáková 1958 LD, napsáno v jazyce: Česky

Ajmatov - Popraviště
Nakladatel : Lidové nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1989 (2.)

AJŇAHÍTA - Staroíránská legenda.
Kolibří vydání. Pragokoncert, Praha, 1969 126 stran, původní celokožená vazba, kolibřík Ilustrace : Libor Wagner Překlad : Jiří Navrátil Výborný stav.

aJosef Aul - Dervíř na poušti
Družstevní práce, Praha, 1937, velmi dobrý stav, celopl. převazba, desky slabě zašpiněné, po strabnách trochu odřené, pův. obálka vevázána, v příloze plánek města Bucháry, úprava Ladislav Sutnar, obálka a vazba Václav Fiala, Živé knihy a, svazek 154., ex libris Jos. D. Straka, 349 stran, Beletrie a poezie, aJosef Aul-Dervíř na poušti

Ajtmatov ad. - Křížová dáma-milostné novely mj. Džamila
Ocpl, 396 s. 1973 LN, napsáno v jazyce: Česky

Ajtmatov Čingiz - Popraviště
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 318

Ajtmatov Čingiz - Popraviště
Ocpl, 320 s. 1989 LN, napsáno v jazyce: Česky

Ajvaz Michal - Padesát pět měst
Základní osou Ajvazovy knihy je, jak samotný název napovídá, padesát pět měst, čili katalog sídel. Autor zde rekonstruuje Calvinova Neviditelná města a vnáší do nich uspořádanou kombinatoriku, jejímž výsledkem je 11 oddílů vždy s pěti kratičkými zastávkami v novém pomyslném městě. Ajvaz však neanalyzuje vyprávění Marca Pola chánovi Kublajovi, naopak: to se pro něj stává výchozím bodem k zamyšlení nad rolí, jakou mají v průběhu utváření jednotlivé vjemy, časové kategorie, fyzické atributy a v neposlední řadě jakou úlohu zde hraje člověk (jako jednotlivec i jako organizovaná společnost), jeho touhy, sny a vzpomínky, jeho klamy, sama jeho přítomnost.
Nakladatel: Knihovna Jana Drdy, Pavel Mervart, edice: Současná česká poezie
Jazyk: česky
Formát: 96 stran, 21x14cm, brožovaná vazba, 200gr.
Rok vydání: 2006 (1. vydání)

Ajvaz Michal - Prázdné ulice
Autor píše poezii, prózu i esejistiku. Tato kniha je o hledání na půdorysu detektivního románu. Na počátku vypravěč nalezne při procházce okrajem města těžko definovatelnou věc. Ta se mu znovu připomene při záhadném zmizení mladé dívky. Začínají se vynořovat nečekané souvislosti, vypravěč je vtahován do dění, stopy se proplétají? Vypravěč naslouchá svědectvím lidí, kteří zmizelou dívku znali. Poznává, že setkání s ní zasáhlo do jejich existence, bylo pro ně otázkou a výzvou, na niž odpovídali činem, dílem nebo proměnou svého postoje ke světu? Ukáže se domnělá záhada jako něco banálního, co bylo v nepoměru k účinkům, které se kolem ní rozrostly, nebo se záhada vyjeví jako skutečné tajemství, jehož pouhým odleskem je všechno to, s čím se vypravěč setká? Autor za tuto knihu obdržel Cenu Jaroslava Seiferta 2005.
Nakladatel: Petrov
Jazyk: česky
Formát: 536 stran, 19x13cm, vázaná vazba, 660gr.
Rok vydání: 2004 (1. vydání)

Ajvaz Michal - Světelný prales
Kniha se zabývá různými aspekty vidění. Pojednává také o Husserlově teorii znaku a Kantově pojetí schématu z hlediska vizuální zkušenosti.
Nakladatel: Oikoymenh, edice: Oikúmené
Jazyk: česky
Formát: 232 stran, 20x13cm, brožovaná vazba, 200gr.
Rok vydání: 2003 (1. vydání)

AJVAZ MICHAL - SVĚTELNÝ PRALES ÚVAHY O VIDĚNÍ
Autor knihy se zabývá způsoby, jakými se na zrodu a povaze smyslu věci podílí vizuální svět. Pojednává také o vztahu jazyka a vizuality jako toho, co je jazykem vyjadřováno, a o vztahu jazyka a vizuality jako toho, co patří k jazyku v podobě písmene. Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 232 ISBN: 80-7298-080-7

AJVAZ MICHAL - CESTA NA JIH
V malé vesničce na jižním pobřeží Kréty se vypravěč setká s mladým mužem, který mu vypráví historii cesty, jež ho z Prahy přivedla až k Libyjskému moři. Jejím cílem bylo objasnit záhadnou smrt dvou bratří. S pátráním po vrahovi obou bratří jsou spojeny další příběhy, které nás zavádějí do ještě vzdálenějších míst, ať je to Moskva, Boston či mexická metropole 8230 Vydavatel : DRUHÉ MĚSTO Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 552 ISBN: 80-7227-278-5

AJVAZ MICHAL,HAVEL IVAN M. - SNOVÁNÍ
Kniha přináší dopisy, v nichž si oba autoři v průběhu jednoho roku sdělovali své sny, přemýšleli o nich a zkoumali, zda by mohli najít některé zákonitosti nočního snění, aniž by se přitom opírali o psychoanalytické nebo jakékoliv jiné teorie snu. Kladli si přitom otázku, zda je možné vytvořit teorii snu, která by na jedné straně nepodřizovala sen smyslu a logice bdělého světa a na druhé straně se na něj nedívala jen jako na pouhý nesmyslný chaos. Kniha spíše než celistvou teorii snu přináší příběh o rození myšlenek v korespondenčním rozhovoru. Úvahy o snech přivedly autory k myšlenkám na oblast, která se vymyká protikladu smyslu a nesmyslnosti a která snad může být významná i pro jiné oblasti života, než je sen. Vydavatel : PAVEL MERVART Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-86818-71-9

Akana J. - Zkáza lidství. Román budoucnosti
Rok vydání :1928 - zachovalá, 28 orig. il. autora 

AKCE-TRANS GAS - Fotopublikace-Tranzitní plynovod.
Orbis, praha, 1974 276 stran. původní vazba, velký formát 1. vydání Obsahuje mnoho fotografií. Stav : vepsáno věnování bývalému majiteli, obálka vpředu velmi mírně ohlá, jinak výborný stav.



Akcie - American Viscose Corporation
Volný list.
1963
ocelorytina 200x300


Akcie - Commonwealth Oil Refining Company, Inc.
Volný list.
1961
ocelorytina 200x300


Akcie - directomat, Inc.
Volný list.
1961
ocelorytina 200x300


Akcie - Erie-Lackawanna Railroad Company
Volný list.
1966
ocelorytina 200x300


Akcie - Spival Metal Company, Inc.
Volný list.
1967
ocelorytina 200x300


akcie - Akcie Centrální banky německé spořitelny ve Vídni na 400 korun, No. 2.454,993
Nakladatel :Wien Rok vydání :1923 Stav knihy :běžné opotřebení -německy, formát 23 x 31 cm, akcie je přeložena na třetiny, viz scan, vhodné k zarámování

akcie - Akcie Centrální banky německé spořitelny ve Vídni na 400 korun, No. 2.460,960
Nakladatel :Wien Rok vydání :1923 Stav knihy :běžné opotřebení -německy, formát 23 x 31 cm, akcie je přeložena na třetiny, viz scan, vhodné k zarámování

Ake Holmberg - Detektiv Sventon se ujímá případu
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()

Ake Hultkrantz - Domorodá náboženství Severní Ameriky
Podtitul : Síla vizí a plodnosti
Nakladatel : Prostor
Edice :Obzor
ISBN : 80-85190-77-X
EAN : 9788085190991
Originál :Native Religions of North America (The Power of Vision and Fertility)
Překlad : Barbora Puchalská
Formát : 200 stran, 19x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1998


Anotace : Další svazek knižní řady Náboženské tradice světa ve kterém nalezname výklad vzniku a histrického vývoje domorodých náboženství Severní Ameriky.

Ake Hultkrantz - Domorodá náboženství Severní Ameriky
Podtitul : Síla vizí a plodnosti
Nakladatel : Prostor
Edice :Obzor
ISBN : 80-85190-77-X
EAN : 9788085190991
Originál :Native Religions of North America (The Power of Vision and Fertility)
Překlad : Barbora Puchalská
Formát : 200 stran, 19x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1998


Anotace : Další svazek knižní řady Náboženské tradice světa ve kterém nalezname výklad vzniku a histrického vývoje domorodých náboženství Severní Ameriky.

Akif Pirincci - Felidae
Podtitul : Kočičí detektivka
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0084-6
EAN : 9788025700846
Originál :Felidae
Překlad : Alena Sabolová
Formát : 248 stran, 20x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Francis, proklatě chytrý kocour se sametovými tlapkami, je v revíru nový. Když při jedné ze svých průzkumných vycházek narazí na příšerně zřízenou mrtvolu jednoho příslušníka svého druhu, je mu jasné, že zde bude zapotřebí jeho IQ. A tak se kočičí rychlostí rozvíjí před čtenářem napínavý příběh, jenž bere dech příběh o sériových vraždách a náboženských sektách, o počítačích a kočkách v říji, o scestných myšlenkách a snech o všemohoucnosti. Originální zvířecí bajka odhaluje v strhujícím závěru propastné hlubiny lidské morálky.

Akif Pirincci - Felidae
Podtitul : Kočičí detektivka
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0084-6
EAN : 9788025700846
Originál :Felidae
Překlad : Alena Sabolová
Formát : 248 stran, 20x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Francis, proklatě chytrý kocour se sametovými tlapkami, je v revíru nový. Když při jedné ze svých průzkumných vycházek narazí na příšerně zřízenou mrtvolu jednoho příslušníka svého druhu, je mu jasné, že zde bude zapotřebí jeho IQ. A tak se kočičí rychlostí rozvíjí před čtenářem napínavý příběh, jenž bere dech příběh o sériových vraždách a náboženských sektách, o počítačích a kočkách v říji, o scestných myšlenkách a snech o všemohoucnosti. Originální zvířecí bajka odhaluje v strhujícím závěru propastné hlubiny lidské morálky.

Akimuškin I. - Podivuhodná zvířata
LN 1986

Akimuškin I. - Kdo létá bez křídel
Malyš 1981 Moskva ( česky )

Akimuškin I. - Podivuhodná zvířata
Nakladatel :LN Rok vydání :1990 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -bar foto

AKIMUŠKIN Igor - Podivuhodná zvířata
Rok vydání :1986 - 224 s., bar. Foto 

AKIMUŠKIN Igor - Nerozluštěné záhady přírody
Rok vydání :1978 - 208 s., 24 s. fotogr. 

AKIMUŠKIN Igor - Podivuhodná zvířata
Rok vydání :1990 - 224 s. , barevné fotografie 

Akimuškin Igor - Podivuhodná zvířata
207 stran, čb. a bar. vyobrazení, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Planeta Rok vydání : 1990

AKIMUŠKIN Igor - Podivuhodná zvířata
Rok vydání :1990 - 224 s.  

Akimuškin Igor - Podivuhodná zvířata
Nakladatelství (edice): Planeta
Rok vydání: 1990
Ilustrace/foto: foto
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


Akimuškin, Igor - Podivuhodná zvířata
Rok :1986

Akimuškin, Igor - Podivuhodná zvířata
Planeta, Lidové nakl. Rok :1989

AKINYEMI ROWENA - THE WITCHES OF PENDLE /OXFORD BOOKWORMS LIBRARY 1+CD/
Série četby adaptovaná do 6 jazykových úrovní od základní až po pokročilou. Široký výběr námětů od klasických příběhů až po moderní fikce. Glosář obtížných slov. 3 druhy aktivit: Before, While, After Reading. Úroveň 1 obsahuje 400 klíčových slov, průměrná délka je 40 stránek, průměrný počet slov 5200. Vydavatel : OXFORD UNIVERSITY PRESS Jazyk: Angličtina Počet stran: 64 ISBN: 0-19-423269-7

AKINYEMI ROWENA - REMEMBER MIRANDA /OXFORD BOOKWORMS LIBRARY 1/
Série četby adaptovaná do 6 jazykových úrovní od základní až po pokročilou. Široký výběr námětů od klasických příběhů až po moderní fikce. Glosář obtížných slov. 3 druhy aktivit: Before, While, After Reading. Úroveň 1 obsahuje 400 klíčových slov, průměrná délka je 40 stránek, průměrný počet slov 5200. Z obsahu: Cathy Wilson is driving to Norfolk, to begin her new job with the Harvey family. She is going to look after the two young children, Tim and Susan. Cathy meets the children s father, and their grandmother, and their aunt. She meets Nick, the farmer who lives across the fields. But she doesn t meet Miranda, the children s mother, because Miranda is dead. She died two years ago, and Cathy cannot learn anything about her. Everybody remembers Miranda, but nobody wants to talk about her.. . Vydavatel : OXFORD UNIVERSITY PRESS Rok vydání: 2000 Jazyk: Angličtina Počet stran: 56 ISBN: 0-19-422954-8

Akiva Goldsman - Šifra mistra Leonarda - ilustrovaný scénář
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-795-1
EAN : 9788072037957
Originál :Da Vinci Code - Illustrated Scenplay
Překlad : Petr Zenkl
Formát : 208 stran, 26x21,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Oficiální kniha o natáčení filmu Šifra mistra Leonarda. Scénárista Akiva Goldsman nám dává nahlédnout do zákulisí natáčení, které zůstává veřejnosti normálně skryto.
Úplný text Goldsmanova propracovaného scénáře s bohatým obrazovým doprovodem 275 fotografií plus storyboardy, scénáristické poznámky a komentáře.

Akiva Goldsman - Šifra mistra Leonarda - ilustrovaný scénář
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-795-1
EAN : 9788072037957
Originál :Da Vinci Code - Illustrated Scenplay
Překlad : Petr Zenkl
Formát : 208 stran, 26x21,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Oficiální kniha o natáčení filmu Šifra mistra Leonarda. Scénárista Akiva Goldsman nám dává nahlédnout do zákulisí natáčení, které zůstává veřejnosti normálně skryto.
Úplný text Goldsmanova propracovaného scénáře s bohatým obrazovým doprovodem 275 fotografií plus storyboardy, scénáristické poznámky a komentáře.

Akiva Nir - Chodníčky v ohnivom kruhu
Vydavatel : SNM Rok vydání: 1994 Jazyk: Slovenština Počet stran: 217

Akiyama Mitchell - If Night It Is A Weed And Day
Kanadský multimediální umělec a významný zástupce experimentální elektronické scény, Mitchell Akiyama, je zároveň zakladatelem montrealského vydavatelství Intr_version, které inicioval svým debutovým albem Intr_verse z roku 1999. Zde začal rozvíjet svou charakteristickou hudbu, založenou na práci s využitím klasických nástrojů, jako je klavír, kytara či smyčcové nástroje, které pak digitální cestou dekonstruuje a jinak upravuje, a tím jim dává zcela nový rozměr. Jeho zvukové textury stylově vycházejí z IDM, clicks´n´cuts, microdubu nebo ambientu, lze však vystopovat i ovlivnění současnou vážnou hudbou či reichovským minimalismem, tak je to v případě jeho desky If Night is a Weed and Day Grows Less, vydané u renomovaného belgického labelu Sub Rosa.
Tracklist:
01. . Try to Conceal
02. Enfin , Rien Est Gagné
03. With Hope That (For Steve Reich)
04. Lesser Path Growing
05. NY a Pas de Silence
06. If Day Wins, Night Could Fail
07. Fall Away Fall Away
08. Night Grows Less


Aklič Albert - Tri zlomené pečate
Vydavatel : Tatran v Bratislave Rok vydání: 1970 Jazyk: Čeština Počet stran: 248

Akong Tulku - Krocení tygra
Podtitul : Tibetská učení pro všední život
Nakladatel : DharmaGaia
ISBN : 80-86685-38-1
EAN : 9788086685380
Originál :Taming the Tiger
Překlad : Adam Piňos
Formát : 208 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Akong Rinpočhe klade ve svém učení velký důraz na terapii jako hodnotnou metodu práce na sobě i práce s každodenními situacemi a potížemi. Jeho terapie je určena pro lidi ze Západu žijící běžným životem. Při jejím vytváření Rinpočhe čerpal z hlubokých znalostí lidské mysli i ze své kvalifikace v tibetském lékařství.
První část knihy Krocení tygra obsahuje obecná ponaučení pro všední život. Všímá si toho, jak prožíváme různé situace a obtíže. Druhá část nabízí různá mentální cvičení, která nám mohou pomoci tyto obtíže zvládat. Lze je považovat za meditace, metody pro relaxaci těla a mysli nebo za mentální terapii.

Akong Tulku - Krocení tygra
Podtitul : Tibetská učení pro všední život
Nakladatel : DharmaGaia
ISBN : 80-86685-38-1
EAN : 9788086685380
Originál :Taming the Tiger
Překlad : Adam Piňos
Formát : 208 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Akong Rinpočhe klade ve svém učení velký důraz na terapii jako hodnotnou metodu práce na sobě i práce s každodenními situacemi a potížemi. Jeho terapie je určena pro lidi ze Západu žijící běžným životem. Při jejím vytváření Rinpočhe čerpal z hlubokých znalostí lidské mysli i ze své kvalifikace v tibetském lékařství.
První část knihy Krocení tygra obsahuje obecná ponaučení pro všední život. Všímá si toho, jak prožíváme různé situace a obtíže. Druhá část nabízí různá mentální cvičení, která nám mohou pomoci tyto obtíže zvládat. Lze je považovat za meditace, metody pro relaxaci těla a mysli nebo za mentální terapii.

Akong Tulku Rinpočhe - Krocení tygra-Tibetská učení pro všední život
pv, 216 s. 2005 DharmaGaia, napsáno v jazyce: Česky

Akron/Family - Meek Warrior
Akron/Family jsou Seth Olinsky, Miles Seaton, Dana Janssen a Ryan Vanderhoof, čtyři instrumentálně i pěvecky skvěle vybavení mladíčci z amerického venkova, kteří se v roce 2002 potkali v Brooklynu. Zatímco si podomácku ukutili své první nahrávky, pověst o podivínské, ale talentované formaci se donesla až k Michaelu Girovi, který je pln nadšení ihned získal pro svůj label i jako nové spoluhráče svých Angels Of Light. Na stránkách Young God Records už je snad ani nemohl více pochválit: Akron/Family is my favorite Rock Band in the universe . , sám se stal producentem jejich eponymního debutového alba, které vzbudilo na indie scéně velký a zcela zasloužený rozruch. Písničkářské hloubání, poloimprovizované, podivínsky stavěné kytarové plochy, divoký rámus i nečekaně působivé sbory, to všechno a ještě více najdete na jejich druhé desce Meek Warrior.
Tracklist:
01. Blessing Force
02. Gone Beyond
03. Meek Warrior
04. No Space in This Realm
05. Lightning Bolt of Compassion
06. Rider (Dolphin Song)
07. Love and Space


Akron/Family - Love is simple (2cd)
I když oblíbenci Michaela Giry opět nepřekonali své debutové album, Love Is Simple obsahuje jedny z nejlepších skladeb, které kdy Akron/ Family natočily. Kdo jiný vlastně může v jediné skladbě spojit gospel s ozvěnami Grateful Dead?

Aksajonov Vasilij - Jak jsem zachránil fotbalovou republika
obálka Neprakta, 140 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Olympia, Praha Rok vydání : 1975

Aksakov S. T. - Bagrovští
Ocpl, 690 s., ob, vaz a il. K. Müller 1951 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

AKSAKOV S.T. - Rodinná kronika
Rok vydání :1951 - sv. 40 

AKSAKOV S.T. - Rodinná kronika
Rok vydání :1951 - sv. 40 

AKSAKOV Sergej Timofejevič - Rodinná kronika
Rok vydání :1951

Aksamit Karel - Bílé vězení
Poezie, I. vydání, 86 stran, ilustrace Jiří Muller, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Růže, České Budějovice Rok vydání : 1973

Aksel Sandemose - Uprchlík kříží svou stopu
Podtitul : Vyprávění z vrahova dětství
Nakladatel : Argo
Edice :Současná světová próza
ISBN : 978-80-7203-953-1
EAN : 9788072039531
Originál :En flyktning krysser sitt spor
Překlad : Jarka Vrbová
Formát : 353 stran, 21,3x14,6cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Aksel Sandemose (1899-1965) se narodil na malém městě v dánském Jutsku norské matce a dánskému otci. Mládí prožil na moři a obě tyto skutečnosti výrazně ovlivnily jeho tvorbu. Jeho osud jediná kniha přeložená do češtiny čerpá z námořnické zkušenosti (Vzpoura na plachetnici Zuidersee, Odeon 1966) a kritikové ji přirovnávají k románům Josepha Conrada. Motiv dávné viny a kořenů, z nichž viník vyrostl, rozvádí autor ve svém zřetelně autobiografickém a nejzávažnějším románu Uprchlík kříží svou stopu. Hlavní hrdina Espen Arnakke se v mládí dopustil vraždy a neustále se k ní vrací. Autor pln pochopení Espenovo dávné provinění analyzuje a hlavní vinu spatřuje v úzkoprsosti maloměstského prostředí.

Aksel Sandemose - Uprchlík kříží svou stopu
Podtitul : Vyprávění z vrahova dětství
Nakladatel : Argo
Edice :Současná světová próza
ISBN : 978-80-7203-953-1
EAN : 9788072039531
Originál :En flyktning krysser sitt spor
Překlad : Jarka Vrbová
Formát : 353 stran, 21,3x14,6cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Aksel Sandemose (1899-1965) se narodil na malém městě v dánském Jutsku norské matce a dánskému otci. Mládí prožil na moři a obě tyto skutečnosti výrazně ovlivnily jeho tvorbu. Jeho osud jediná kniha přeložená do češtiny čerpá z námořnické zkušenosti (Vzpoura na plachetnici Zuidersee, Odeon 1966) a kritikové ji přirovnávají k románům Josepha Conrada. Motiv dávné viny a kořenů, z nichž viník vyrostl, rozvádí autor ve svém zřetelně autobiografickém a nejzávažnějším románu Uprchlík kříží svou stopu. Hlavní hrdina Espen Arnakke se v mládí dopustil vraždy a neustále se k ní vrací. Autor pln pochopení Espenovo dávné provinění analyzuje a hlavní vinu spatřuje v úzkoprsosti maloměstského prostředí.

Aksenov, Scheryl, Vnouček - Kniha o uměleckém přednesu
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 185

Aksjonov V. - Kolegové
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1963
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Aksjonov Vasilij - Kolegové
1962 SvSov, napsáno v jazyce: Česky

Aksjonov Vasilij - Kolegové
ob. A. Born 1963 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

Aksjonov Vasilij - Je čas, kamaráde
Nakladatelství (edice): Svět sovětů
Rok vydání: 1965
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


AKSJONOV Vasilij - Kolegové
Rok vydání :1963

Aksjonov Vasilij - Kolegové
obálka Adolf Born Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 192

AKSJONOV Vasilij - Kolegové
Rok vydání :1963 - ob.Born 

AKSJONOV Vasilij - Kolegové
Rok vydání :1963 - ob.Born 

Aku AKu - Knak 1992 / Humanquake 1990
Tepličtí King Crimson? nalezli ve svém archivu koncert z roku 1992 s programem, který není na jiných albech. Tzv. ?bonusem? je pak kompletně zremasterované LP Humanquake, který vyšlo jako jedno z vůbec prvních porevolučních LP v roce 1990? a zcela zapadlo. Celkem tedy takřka 80 (no dobře, 79:01) minut hudby. Obě nahrávky potvrzují instrumentální zručnost, která byla u AKU AKU od začátku samozřejmostí, potěší výborným zvukem a překvapí nadčasovými texty.

Aku Aku - Mezi psem a vlkem


Aku AKu - Čekání na slunce (písně z roku 1988) .
Legendární teplická undergroundová skupina, která z kalných vod podzemí vybočovala značnou instrumentální zručností, vycházející ze stejných hudebních kořenů jako např. King Crimson. Naopak syrový a typicky undergroundový zpěv/křik, včetně politicky zabarvených textů neumožňoval kapele vystupovat jinde, než na neveřejných akcích. Repertoár, zachycený na tomto CD je zřejmě tím nejtemnějším a nejponurejším z celé historie souboru a naplno zachycuje bezvýchodnost tehdejší doby.

AKURATOVOVÁ ŽANNA,KVAŠA GRIGORIJ - ČÍNSKÝ HOROSKOP O PARTNERSTVÍ /NEZVYKLÝ ROZBOR MOŽNÝCH TYPŮ
Tato kniha se zabývá partnerstvím na základě čínského horoskopu. Opravdu důkladně se zabývá všemi možnými kombinacemi, které dále dělí do několika skupin. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 206 ISBN: 80-89227-66-2

Al Berry - Dva a půl omylu
Ladislav Janků, Praha, 1939, dobrý stav, přední část obálky oddělena od zadní-ta je zašpiněná nahnědlými fleky, listy místy vypadávají, na okr. jsou roztřepené, brož s nepůvodní obálkou, čb. kresby-K.Perman, 212 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Al Berry-Dva a půl omylu

Al Gore - Nepříjemná pravda
Podtitul : Naše planeta v ohrožení globální oteplování a co s ním můžeme udělat
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-7203-868-8
EAN : 9788072038688
Originál :An incovenient Truth
Překlad : Jitka Fialová
Formát : 329 stran, 21x18cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Málokterá kniha s tematikou životního prostředí se stane bestsellerem. Bývalý americký viceprezident Al Gore to však dokázal, a dokonce podruhé. Po Zemi na misce vah z r. 1992, mimořádně kvalifikované a ucelené analýze celosvětové ekologické krize, vydal v roce 2006 další pozoruhodné dílo Nepříjemnou pravdu. Na bohatém materiálu zde dokládá, že globální oteplování skutečně probíhá. Fakta ilustruje pečlivě vybranými fotografiemi, názornými grafy, četnými mapami i jedinečnými osobními zkušenostmi. Svou knihu překládá jako výzvu ke změně přístupu k naší vlastní planetě.
Na základě knihy vznikl také úspěšný stejnojmenný dokumentární film, který získal Oskara za nejlepší dokument.

Al Gore - Nepříjemná pravda
Podtitul : Naše planeta v ohrožení globální oteplování a co s ním můžeme udělat
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-7203-868-8
EAN : 9788072038688
Originál :An incovenient Truth
Překlad : Jitka Fialová
Formát : 329 stran, 21x18cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Málokterá kniha s tematikou životního prostředí se stane bestsellerem. Bývalý americký viceprezident Al Gore to však dokázal, a dokonce podruhé. Po Zemi na misce vah z r. 1992, mimořádně kvalifikované a ucelené analýze celosvětové ekologické krize, vydal v roce 2006 další pozoruhodné dílo Nepříjemnou pravdu. Na bohatém materiálu zde dokládá, že globální oteplování skutečně probíhá. Fakta ilustruje pečlivě vybranými fotografiemi, názornými grafy, četnými mapami i jedinečnými osobními zkušenostmi. Svou knihu překládá jako výzvu ke změně přístupu k naší vlastní planetě.
Na základě knihy vznikl také úspěšný stejnojmenný dokumentární film, který získal Oskara za nejlepší dokument.

Al Hidell - Konspirační čítanka
Nakladatel : Maťa
ISBN : 80-7287-000-9
EAN : 9788072870004
Originál :The Conspiracy Reader
Překlad : Petr Pálenský
Formát : 446 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Antologie článků publikovaných v časopise Paranoia, zabývajících se nedostatečně vysvětlenými politickými, společenskými a kulturními událostmi. Kdo zabil J. F. Kennedyho? A Johna Lennona? Proč vlády zatajují kontakty s UFO?

Al Hidell - Konspirační čítanka
Nakladatel : Maťa
ISBN : 80-7287-000-9
EAN : 9788072870004
Originál :The Conspiracy Reader
Překlad : Petr Pálenský
Formát : 446 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Antologie článků publikovaných v časopise Paranoia, zabývajících se nedostatečně vysvětlenými politickými, společenskými a kulturními událostmi. Kdo zabil J. F. Kennedyho? A Johna Lennona? Proč vlády zatajují kontakty s UFO?

Al Jom - Kulhavá krčma
Satirický román, I. vydání, ilustrace M. Netík, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Brněnská akciová tiskárna Rok vydání : 1943

Al-Džáhiz - Kniha lakomců
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()

AL-JAJJOKA SAM - PSYCHOMETRICKÉ TESTY
Psychometrické testy jsou u zaměstnavatelů stále oblíbenější. Používají je při náboru zaměstnanců, jsou rovněž obsaženy v programech rozvoje personálu a poskytují podrobné informace o osobnosti a způsobilosti k výkonu povolání. Psychometrické testy jsou otázky provázené několika odpověďmi, z nichž jen jedna je správná. Otázky mají být zodpovězeny v krátkém čase, obvykle s použitím tužky a papíru nebo na počítači. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 100 ISBN: 80-251-0845-7

AL-KOSTAN - Orlí skála
Rok vydání : 1958

AL-NAHI Donya - Děti si vzít nenechám
Rok vydání :2005

Al-Yaman - Hurria
Pražská kapela
Al-Yaman vychází především z lidových a zlidovělých písní Jemenu a arabského světa. Její zvuk je fúzí akustických nástrojů a elektroniky a spojuje tradiční postupy s prvky taneční hudby a působivým vokálem zpěvačky Ashwaq Abdulla Kulaib, která v roce 1990 odešla z Jemenu studovat do Prahy a zde už zůstala. Klíčovým bylo setkání s protřelým muzikantem Alešem Hyvnarem. Jeho sen založit skupinu, kloubící orientální hudbu a moderní technologie, začal rychle nabývat reálných obrysů, do sestavy brzy přibyl bubeník Jonathan původem z Izraele, basista Jan Hais, darbukista Bashar Ashhab (Palestina)a perkusista Tomáš Reindl. Povedený dvanáctiskladbový debut Hurriya doplňují remixy od Transglobal Underground a Hypnotix a videoklip ke skladbě Muashahat.
Tracklist:
01. Alwan
02. Dhykrayat
03. The Proplet
04. Muashahat
05. Ya-Bashar
06. Gurba
07. Ya-Helw
08. Gusun al-Gana
09. Habibi rah
10. Dunya
11. Allah Wahed
12. Hurriya
13. Ya-Helw (Hypnotik remix)
14. Gusun al-Gana (Transglobal Underground remix)


Al. Čenský, - Architektonický obzor
Spolek architektů a inženýrů, Praha, 1913, velmi dobrý stav, sešity lehce ušpiněné, po krajích podřené a zažloutlé, orig. sešity, spousta obrazové přílohy, , 152 stran, Umění/Architektura, Al. Čenský, -Architektonický obzor

Al. Kalvoda, Jaroslav Vrchlický - Stará píseň (podpis!)
Lyrický román Al. Kalvody slovem doprovází Jaroslav Vrchlický. Původní celoplátěná vazba, 29 stran textu a 9 stran barevných reprodukcí. Desky jsou mírně odřené a zašpiněné, jejich zadní strana mírně natržená - vše viz foto. Uvnitř pěkný stav! S Kalvodovým podpisem.

Al. Stambolijský - Mé dvě schůzky s carem Ferdinandem
tiskem Legiografie , Praha, 1924, celkem dobrý stav, obálka pošpiněná, s přehnutými a potrhanými okraji (vč. listů), razítka, vpisky, orig. brož. vazba, čb. fotogr. přílohy, 41 stran, Historie, Al. Stambolijský-Mé dvě schůzky s carem Ferdinandem

Al. W. Püner - Poslední dnowé města Pompegj
Příběh ze života starých Římanů. Praha, 1847. Polokožená slepá vazba, mírně odřená (viz. obr.), 220 stran. Dobrý stav.

Aladár Kogler - JOGA
Základy telesných cvičení. Slovensky. Šport, Bratislava, 1978 128 stran, brožovaná, střední formát Obsahuje fotografie. Stav : uvnitř uvolněná brož, drží, jinak dobrý stav. nbsp

Alafair Burke - Ostře sledovaný případ
BB art, Praha, 2007, výborný stav, orig. lamin. vazba s přebalem, 316 stran, Detektivní příběhy, Alafair Burke-Ostře sledovaný případ

Alafair Burkeová - . . Kde se stala chyba
Rok vydání : 2005 Nakladatelství : BB art, s.r.o. Počet stran : 284 stran

Alain Badiou - Svatý Pavel, zakladatel univerzalismu
Vyšlo : 12.04.2010
Počet stran : 98
Nakladatelství : Svoboda Servis 2010

Alain Corbin - Narcis a miazma
Podtitul : Pach a společenské představy 18. a 19. století
Nakladatel : Argo
Edice :Každodenní život
ISBN : 80-7203-529-0
EAN : 9788072035298
Originál :Le miasme et la jonquille. L´odorat et l´imaginaire social 18-19 siecle
Překlad : Lenka Kolářová
Formát : 292 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Francouzský historik Alain Corbin dokázal jako jeden z prvních aplikovat metodické postupy školy Annales na moderní společnost 18. a 19. století. Jeho prozatím nejuznávanější práce je věnována zdánlivě odtažitému tématu dějinám pachů. Právě na dějinách užívání lidských smyslů, na vztahu k vlastnímu okolí však zachycuje velké civilizační změny, k němž docházelo v různých sociálních prostředích. Původně téměř homogenní společnost se totiž podle jeho názoru začíná pod vlivem nových hygienických zvyklostí, užívání parfémů či naopak nových druhů kanálů a záchodů radikálně měnit a čistí se stávají citliví, až přecitlivělí k masám špinavých . Flaubert nemůže spát, protože se nadýchal pachu dělníků v této zkratce se odrážejí nové postoje elit, jež se začínají štítit a stranit spodiny. V souvislosti s tím se dle Corbina mohutně rozvíjí narcisismus, neurotické představy a nový význam získávají i pojmy jako delikátnost, soukromý prostor a komfort.

Alain Corbin - Na stopě neznámému
Podtitul : Znovuzrození L. F. Pinagota
Nakladatel : Argo
Edice :Každodenní život
ISBN : 80-7203-710-2
EAN : 9788072037100
Originál :Le monde retrouvé de Louis-Francois Pinagot sur les traces d´un inconnu 1798-1876
Překlad : Lenka Kolářová
Formát : 244 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : První mikrohistorická práce o dějinách 19. století. A. Corbin v ní rekonstruuje svět obyčejného měšťana, žijícího na pařížské periferii, jenž nijak nezasáhl do velký dějin a jehož život je podle autora typickým pro anonymní masy milionů lidí z nižších sociálních vrstev společnosti. Corbin si hrdinu pro tuto ideální biografii vyvolil náhodně, a tomu odpovídá i obsah knihy. Pinagotův osobní život, zdokumentovaný úředními zápisy, konfrontuje autor s životem světa, do něhož Pinagot patřil a který ovlivňoval jeho každodenní konání a myšlení.

Alain Corbin - Narcis a miazma
Podtitul : Pach a společenské představy 18. a 19. století
Nakladatel : Argo
Edice :Každodenní život
ISBN : 80-7203-529-0
EAN : 9788072035298
Originál :Le miasme et la jonquille. L´odorat et l´imaginaire social 18-19 siecle
Překlad : Lenka Kolářová
Formát : 292 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Francouzský historik Alain Corbin dokázal jako jeden z prvních aplikovat metodické postupy školy Annales na moderní společnost 18. a 19. století. Jeho prozatím nejuznávanější práce je věnována zdánlivě odtažitému tématu dějinám pachů. Právě na dějinách užívání lidských smyslů, na vztahu k vlastnímu okolí však zachycuje velké civilizační změny, k němž docházelo v různých sociálních prostředích. Původně téměř homogenní společnost se totiž podle jeho názoru začíná pod vlivem nových hygienických zvyklostí, užívání parfémů či naopak nových druhů kanálů a záchodů radikálně měnit a čistí se stávají citliví, až přecitlivělí k masám špinavých . Flaubert nemůže spát, protože se nadýchal pachu dělníků v této zkratce se odrážejí nové postoje elit, jež se začínají štítit a stranit spodiny. V souvislosti s tím se dle Corbina mohutně rozvíjí narcisismus, neurotické představy a nový význam získávají i pojmy jako delikátnost, soukromý prostor a komfort.

Alain Corbin - Na stopě neznámému
Podtitul : Znovuzrození L. F. Pinagota
Nakladatel : Argo
Edice :Každodenní život
ISBN : 80-7203-710-2
EAN : 9788072037100
Originál :Le monde retrouvé de Louis-Francois Pinagot sur les traces d´un inconnu 1798-1876
Překlad : Lenka Kolářová
Formát : 244 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : První mikrohistorická práce o dějinách 19. století. A. Corbin v ní rekonstruuje svět obyčejného měšťana, žijícího na pařížské periferii, jenž nijak nezasáhl do velký dějin a jehož život je podle autora typickým pro anonymní masy milionů lidí z nižších sociálních vrstev společnosti. Corbin si hrdinu pro tuto ideální biografii vyvolil náhodně, a tomu odpovídá i obsah knihy. Pinagotův osobní život, zdokumentovaný úředními zápisy, konfrontuje autor s životem světa, do něhož Pinagot patřil a který ovlivňoval jeho každodenní konání a myšlení.

Alain de Botton - Lekce z lásky
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-158-8
EAN : 9788073351588
Originál :Essays in Love
Překlad : Janiš Viktor
Formát : 200 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Lekce z lásky zaujmou patrně každého, kdo si prožil nějaký vztah. Krok po kroku se tu totiž mapuje jeden milostný příběh, od počátečního rozechvění, vzrušení a naplnění až po první trhlinky, rozčarování, rozchod a utrpení. To vše takřka každý z nás prožil a zklamání z toho, že naše pocity věru nejsou jedinečné, bohatě vyváží poznání, že v milostných průšvizích nelítáme sami. De Botton přesně vystihuje a rozebírá pocity a stavy, které jsme zažívali, ale možná jim tak úplně nerozuměli mimo jiné je tu kapitola o nelehkém rozhodování, kdy a jak říci Miluji tě , a další o nástrahách vnucování vlastních estetických kriterií (aneb jak své milé taktně sdělit, že její boty jsou prostě příšerné).

Lekce z lásky jsou povedený experiment s románovou formou (napůl román, napůl esej), knížka citlivá a zároveň intelektuálně provokativní. Nějak takhle by možná vypadaly psychologické články v Cosmopolitanu, kdyby je psal René Descartes


Alain de Botton - Lekce z lásky
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-158-8
EAN : 9788073351588
Originál :Essays in Love
Překlad : Janiš Viktor
Formát : 200 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Lekce z lásky zaujmou patrně každého, kdo si prožil nějaký vztah. Krok po kroku se tu totiž mapuje jeden milostný příběh, od počátečního rozechvění, vzrušení a naplnění až po první trhlinky, rozčarování, rozchod a utrpení. To vše takřka každý z nás prožil a zklamání z toho, že naše pocity věru nejsou jedinečné, bohatě vyváží poznání, že v milostných průšvizích nelítáme sami. De Botton přesně vystihuje a rozebírá pocity a stavy, které jsme zažívali, ale možná jim tak úplně nerozuměli mimo jiné je tu kapitola o nelehkém rozhodování, kdy a jak říci Miluji tě , a další o nástrahách vnucování vlastních estetických kriterií (aneb jak své milé taktně sdělit, že její boty jsou prostě příšerné).

Lekce z lásky jsou povedený experiment s románovou formou (napůl román, napůl esej), knížka citlivá a zároveň intelektuálně provokativní. Nějak takhle by možná vypadaly psychologické články v Cosmopolitanu, kdyby je psal René Descartes


Alain Decaux - Odhalená tajemství dějin
Academia, Praha, 2001, výborný stav, orig. lamin. vazba, 264 stran, Historie, Alain Decaux-Odhalená tajemství dějin

Alain Decaux - Záhady minulosti
Svoboda-Libertas, Praha, 1993, výborný stav, karton vazba, lesklý papírový přebal, 286 stran, Historie, Alain Decaux-Záhady minulosti

Alain Eid, Michel Viard - Světové minerály
REBO PRODUCTIONS, Praha, 1996, výborný stav, lehce zmáčknutá hrana hřbetu, orig. lamino vazba, četné bar. fotografie, 191 stran, Přírodní vědy, Alain Eid, Michel Viard-Světové minerály

Alain Finkielkraut - Destrukce myšlení
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-063-2
EAN : 9788071080633
Originál :La défaite de la pensée
Překlad : Vladimír Jochmann
Formát : 112 stran, 21 x 13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1995


Anotace : Nejúspěšnější spis francouzského filozofa a esejisty Alaina Finkielkrauta (1949) promlouvá do našich soudobých českých sporů o kulturu. Postihuje problematiku nacionalismu a etnicity i jevu, který se nazývá postmodernou. Proti pokusu o absolutizaci kultury autor hájí kritický rozum schopný rozlišovat hodnoty.

Alain Finkielkraut - Destrukce myšlení
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-063-2
EAN : 9788071080633
Originál :La défaite de la pensée
Překlad : Vladimír Jochmann
Formát : 112 stran, 21 x 13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1995


Anotace : Nejúspěšnější spis francouzského filozofa a esejisty Alaina Finkielkrauta (1949) promlouvá do našich soudobých českých sporů o kulturu. Postihuje problematiku nacionalismu a etnicity i jevu, který se nazývá postmodernou. Proti pokusu o absolutizaci kultury autor hájí kritický rozum schopný rozlišovat hodnoty.

Alain Fournier - Portrét
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

Alain Gerber - Ďáblův sad
Nakladatel : Aurora
ISBN : 80-85974-84-3
EAN : 9788085974843
Originál :Le Verger du Diable
Překlad : Danuše Navrátilová
Formát : 134 stran, 20x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Přední francouzský prozaik (nar. 1943) není českým čtenářům neznámý. Romány Holomajzna (1979) a Taková zvláštní modrá (1980) vyšly v roce 1987 pod souborným názvem Modré je nebe z dětských let. Autor umístil děj Ďáblova sadu do nejmenované latinskoamerické země, kde vládne diktátor, a tedy strach a smrt, ale navzdory suchu slibuje ďáblův sad úrodu - úrodu nenávisti. Hrdina příběhu, intelektuál Ernesto Ramos, se snaží žít a přežít v této diktatuře. Protihráčem a vyslancem zla v téměř detektivním románu je šéf vojenské rozvědky kapitán Mendoza. Na dramatickém ději se podílí celá příroda, nesnesitelný žár subtropické země rozvolňuje kulisy a postavy natolik, že skutečnost se k nerozeznání podobá přeludům v horkém vzduchu. Blahodárný déšť se jako vysvobození snáší na vyprahlou zemi právě v okamžiku, kdy nenáviděný diktátor padne. Příroda v románu tak vlastně přejímá roli, kterou měl v antické tragédii chór, komentující veškeré dění. Fascinující příběh lásky, zrady, nenávisti a bolestného hledání vlastní identity má své nepopiratelné kvality a silný etický náboj.

Alain Gerber - Ďáblův sad
Nakladatel : Aurora
ISBN : 80-85974-84-3
EAN : 9788085974843
Originál :Le Verger du Diable
Překlad : Danuše Navrátilová
Formát : 134 stran, 20x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Přední francouzský prozaik (nar. 1943) není českým čtenářům neznámý. Romány Holomajzna (1979) a Taková zvláštní modrá (1980) vyšly v roce 1987 pod souborným názvem Modré je nebe z dětských let. Autor umístil děj Ďáblova sadu do nejmenované latinskoamerické země, kde vládne diktátor, a tedy strach a smrt, ale navzdory suchu slibuje ďáblův sad úrodu - úrodu nenávisti. Hrdina příběhu, intelektuál Ernesto Ramos, se snaží žít a přežít v této diktatuře. Protihráčem a vyslancem zla v téměř detektivním románu je šéf vojenské rozvědky kapitán Mendoza. Na dramatickém ději se podílí celá příroda, nesnesitelný žár subtropické země rozvolňuje kulisy a postavy natolik, že skutečnost se k nerozeznání podobá přeludům v horkém vzduchu. Blahodárný déšť se jako vysvobození snáší na vyprahlou zemi právě v okamžiku, kdy nenáviděný diktátor padne. Příroda v románu tak vlastně přejímá roli, kterou měl v antické tragédii chór, komentující veškeré dění. Fascinující příběh lásky, zrady, nenávisti a bolestného hledání vlastní identity má své nepopiratelné kvality a silný etický náboj.

Alain René Le Lage - Gil Blas
Nakladatel : PRAHA Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()

Alain René le Lage - Gil Blas
Nakladatel : Naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()

Alain Robbe-Grillet - Žárlivost
Nakladatel : ČS Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()

Alain Robbe-Grillet - Dům milostných schůzek
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-102-X
EAN : 9788072941025
Originál :La Maison de rendez-vous
Překlad : Marek Sečkař
Formát : 168 stran, 18x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Záhadný hongkongský boháč Eduard Manneret byl nepochybně zavražděn. Pohnutky zločinu však zůstávají nejasné, stejně jako skutečná totožnost vraha a také osoba vypravěče, který se snaží rekonstruovat vše, co se toho večera odehrálo. Jednotlivá fakta se skládají v celek, který však sám o sobě představuje jednu velkou hádanku. Situace i osudy postav se propadají do sebe jako nekonečně se zmenšující, a přesto stále stejné čínské krabičky v záblescích zastaveného času, aby se pak děj dal znovu do zběsilého cyklického pohybu. Kolikrát krásná míšenka povede černého psa nočními ulicemi, kolikrát bude tento nebo jiný pes rvát šaty na těle dívky v tajném divadle Modré vily? Je to detektivka, nebo spíš příběh erotického poblouznění sira Ralpha Johnsona, který opakovaně projíždí tropickým městem v zoufalé snaze opatřit si peníze na vykoupení prostitutky Lauren? Autor si v duchu nového románu? brilantně pohrává s klasickými vyprávěcími postupy detektivní a magazínové erotické prózy, tím neodolatelněji však čtenáře vtahuje do tajemného, obtížně definovatelného děje a dává mu pocítit ošidnost reality, jak ji známe, v míře, které dosáhla jen málokterá kniha tohoto žánru.

Alain Robbe-Grillet - Repríza
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-182-8
EAN : 9788072941827
Originál :La Reprise
Překlad : Marek Sečkař
Formát : 192 stran, 18,7x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Agent francouzské tajné služby přijíždí do válkou zničeného Berlína, aby zde splnil tajné poslání, místo toho však zabředne do bludiště vzpomínek a asociací z vlastního dřívějšího života. Robbe-Grillet napsal po dlouholeté odmlce detektivku, která sice staví na osvědčených postupech nového románu, ale používá je s mírou a kritickým nadhledem. Čtenáři se tak do rukou dostává text, který kromě toho, že je velmi poutavý a strhující, svým způsobem dovršuje a vykládá Robbe-Grilletovu celoživotní tvorbu.

Alain Robbe-Grillet - Dům milostných schůzek
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-102-X
EAN : 9788072941025
Originál :La Maison de rendez-vous
Překlad : Marek Sečkař
Formát : 168 stran, 18x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Záhadný hongkongský boháč Eduard Manneret byl nepochybně zavražděn. Pohnutky zločinu však zůstávají nejasné, stejně jako skutečná totožnost vraha a také osoba vypravěče, který se snaží rekonstruovat vše, co se toho večera odehrálo. Jednotlivá fakta se skládají v celek, který však sám o sobě představuje jednu velkou hádanku. Situace i osudy postav se propadají do sebe jako nekonečně se zmenšující, a přesto stále stejné čínské krabičky v záblescích zastaveného času, aby se pak děj dal znovu do zběsilého cyklického pohybu. Kolikrát krásná míšenka povede černého psa nočními ulicemi, kolikrát bude tento nebo jiný pes rvát šaty na těle dívky v tajném divadle Modré vily? Je to detektivka, nebo spíš příběh erotického poblouznění sira Ralpha Johnsona, který opakovaně projíždí tropickým městem v zoufalé snaze opatřit si peníze na vykoupení prostitutky Lauren? Autor si v duchu nového románu? brilantně pohrává s klasickými vyprávěcími postupy detektivní a magazínové erotické prózy, tím neodolatelněji však čtenáře vtahuje do tajemného, obtížně definovatelného děje a dává mu pocítit ošidnost reality, jak ji známe, v míře, které dosáhla jen málokterá kniha tohoto žánru.

Alain Robbe-Grillet - Repríza
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-182-8
EAN : 9788072941827
Originál :La Reprise
Překlad : Marek Sečkař
Formát : 192 stran, 18,7x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Agent francouzské tajné služby přijíždí do válkou zničeného Berlína, aby zde splnil tajné poslání, místo toho však zabředne do bludiště vzpomínek a asociací z vlastního dřívějšího života. Robbe-Grillet napsal po dlouholeté odmlce detektivku, která sice staví na osvědčených postupech nového románu, ale používá je s mírou a kritickým nadhledem. Čtenáři se tak do rukou dostává text, který kromě toho, že je velmi poutavý a strhující, svým způsobem dovršuje a vykládá Robbe-Grilletovu celoživotní tvorbu.

Alain Thiéry - PRIM Aacute 344 KA
Mladé lékařce se podaří prosadit na jedné prestižní klinice v Bostonu. je uznávaná, ale společensky jí nepřijali.Snobské smetánce vadí, že pochází z rodiny farmáře.Vinou předsudků také krachuje její vztach . Ann se těžce rozhoduje jestli nemá raději z kliniky odejít .
Alpress, Frydek Místek, 2002 325 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : výborný

Alain Thiéry - PLASTICKÝ CHIRURG
Mladý ambiciózní medik je zaslepen touhou stát se uznávaným chirurgem. Netuší však, jak obludnou překážkou pro něho bude jeho původ . Alpress, Frýdek-Místek, 2002 360 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : velmi dobrý.

Alain- Fournier - Kouzelné dobrodružství
exemplář z knihovny, razítka na předsádce a patitulu, jedno nalezeno v textu, dobrý stav Rok :1974

Alain-Founier - Kouzelné dobrodružství
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Eva
Rok vydání: 1974
Počet číslovaných stran: 185
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: velký Meaulnes


Alain-Fournier - Veliký Meaulnes
Škeřík 1928, sv.č. 33

Alain-René le Sage - Kulhavý ďábel
Nakladatel : Vyšehrad Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()

Alain-René Le Sage - příběhy Gila Blase ze Santillany
Nakladatel : Vyšehrad Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()

Alain-René Le Sage - Příběhy Gila Blase ze Santillany
Ladislav Kuncíř, Praha, 1928, velmi dobrý stav, orig. brož., ta v krajích lehce odřená, listy nerozřezané, některé uvolněné, 275 stran, Beletrie a poezie, Alain-René Le Sage - Příběhy Gila Blase ze Santillany

Alain-René Le Sage - P 344 ÍBĚHY GILA BLASE ZE SANTILLANY
Vyšehrad, Praha, 1952 877 stran, původní vazba, malý formát 1. vydání Stav : obálka chybí, jinak dobrý stav.

Alaine Polcz - Žena na frontě
Nakladatel : Havran
ISBN : 978-80-86515-89-2
EAN : 9788086515892
Originál :Asszoni a fronton
Překlad : Valentová, Anna
Formát : 192 stran, 20X14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Dokumentární román maďarské spisovatelky Alaine Polczové (1922 2007), věcně nazvaný Žena na frontě, líčí přirozeným, bezprostředním jazykem otřesné osobní zážitky z posledních dvou let druhé světové války. Autorka se bez známek sentimentu po padesáti letech vrací k nejtěžšímu období svého života, kdy se v raném mládí ocitla v nelidských podmínkách válečného běsnění přímo na frontě a tváří v tvář čelila smrti v jejích rozličných, absurdně extrémních podobách. Ať už jde o jednotlivé popisy z fronty, intimní portrét jednoho nevydařeného manželství anebo autentický příběh mimořádné ženy, kterou cyklicky zažívané hraniční situace nezlomily, ale naopak zocelily její humánně založenou povahu, pokaždé se jedná o zobrazení lidské síly a současně naivity víry či naděje, která nás znovu a znovu sráží na kolena a zároveň pomáhá opět vstát. Silně autobiograficky laděný román vyšel v Maďarsku v roce 1991, získal titul Knihu roku a stal se rázem bestsellerem.

Alaine Polcz - Žena na frontě
Nakladatel : Havran
ISBN : 978-80-86515-89-2
EAN : 9788086515892
Originál :Asszoni a fronton
Překlad : Valentová, Anna
Formát : 192 stran, 20X14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Dokumentární román maďarské spisovatelky Alaine Polczové (1922 2007), věcně nazvaný Žena na frontě, líčí přirozeným, bezprostředním jazykem otřesné osobní zážitky z posledních dvou let druhé světové války. Autorka se bez známek sentimentu po padesáti letech vrací k nejtěžšímu období svého života, kdy se v raném mládí ocitla v nelidských podmínkách válečného běsnění přímo na frontě a tváří v tvář čelila smrti v jejích rozličných, absurdně extrémních podobách. Ať už jde o jednotlivé popisy z fronty, intimní portrét jednoho nevydařeného manželství anebo autentický příběh mimořádné ženy, kterou cyklicky zažívané hraniční situace nezlomily, ale naopak zocelily její humánně založenou povahu, pokaždé se jedná o zobrazení lidské síly a současně naivity víry či naděje, která nás znovu a znovu sráží na kolena a zároveň pomáhá opět vstát. Silně autobiograficky laděný román vyšel v Maďarsku v roce 1991, získal titul Knihu roku a stal se rázem bestsellerem.

Alam/ Cropper/ Daley - Route 14-Next Stop Hope-anthology of new writers
Obr, 384 s. 2003 Route, napsáno v jazyce: English

Alan Aldridge - Bealtes v písních a v obrazech
Vydal PANTON, Praha (c)1969. Původní brož, 156 stran s bohatým obrazovým doprovodem (viz foto). Pěkný stav.

Alan Barker - Umíte přesvědčit? - 2. vydání
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
120 stran černobílých
Datum vydání: duben 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1600-5
EAN: 9788025116005

Získejte komunikační schopnosti a dovednosti, jak přesvědčit jednotlivce i kolektiv.

Znalosti a dovednosti v oblasti komunikace jsou důležité jak v životě profesionálním, tak soukromém. Usnadňují každému cestu k cíli. Přímo nepostradatelné jsou pak tyto dovednosti tam, kde se jedná o řízení lidí nebo obchod. Čím pestřejší paletu způsobů argumentace a přesvědčování známe, o to větší šanci máme prodat větší množství zboží nebo zvednout produktivitu týmu k mnohem vyšším výkonům.

Přestože je každý rozhovor jedinečný, komunikační proces má své čitelné zákony, při jejichž respektování dokážete přesvědčit mnohem rychleji.

Kniha Umíte přesvědčit vás naučí:

O autorovi:

Alan Barker se dlouhé roky zabývá školením rozvoje komunikačních dovedností a kreativity převážně v podnikatelské sféře a mezi manažery.


Alan Barker - Umíte přesvědčit? - 2. vydání
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
120 stran černobílých
Datum vydání: duben 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1600-5
EAN: 9788025116005

Získejte komunikační schopnosti a dovednosti, jak přesvědčit jednotlivce i kolektiv.

Znalosti a dovednosti v oblasti komunikace jsou důležité jak v životě profesionálním, tak soukromém. Usnadňují každému cestu k cíli. Přímo nepostradatelné jsou pak tyto dovednosti tam, kde se jedná o řízení lidí nebo obchod. Čím pestřejší paletu způsobů argumentace a přesvědčování známe, o to větší šanci máme prodat větší množství zboží nebo zvednout produktivitu týmu k mnohem vyšším výkonům.

Přestože je každý rozhovor jedinečný, komunikační proces má své čitelné zákony, při jejichž respektování dokážete přesvědčit mnohem rychleji.

Kniha Umíte přesvědčit vás naučí:

O autorovi:

Alan Barker se dlouhé roky zabývá školením rozvoje komunikačních dovedností a kreativity převážně v podnikatelské sféře a mezi manažery.


Alan Bullock - . . Hitler a Stalin paralelní životopisy
Rok vydání : 1993 Nakladatelství : BETA Počet stran : 1029 stran

Alan Bullock - Hitler a Stalin
Mustang, Plzeň, 1995, velmi dobrý stav, orig. papír. vazba s přebalem, obsahuje čb. obr. přílohu, 1. vydání, 1032 stran, Militaria, Alan Bullock-Hitler a Stalin

Alan Černohous - Jak přežít v Rusku 1990 - 2003
Nakladatel : Kitěž 2
ISBN : 80-903700-0-4
EAN : 9788090370005
Formát : 168 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Jedinečný průvodce zemí, kde zítra znamená včera.
Kniha popisuje autorův střídavý pobyt v Rusku od roku 1990 do r. 2003.

Alan Černohous - Jak přežít v Rusku 1990 - 2003 + CD
Podtitul : doplněno CD foto a video
Nakladatel : Kitěž 2
ISBN : 80-903700-0-4
EAN : 9788090370005
Formát : 168 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Jedinečný průvodce zemí, kde zítra znamená včera. Kniha popisuje autorův střídavý pobyt v Rusku od roku 1990 do r. 2003.

Alan Černohous - Demonokracie
Podtitul : Velký román z přelomů věků
Nakladatel : Nakladatelství J. Vacl
Formát : 400 stran, 22,5x15,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Velký román Demonokracie autor psal patnáct let. Slovy autora - jednou větou - Román je o škodlivosti demokracie . Studoval pravoslavnou teologickou fakultu, cestoval po pravoslavných klášterech v Řecku, Srbsku, Rumunsku a později v Rusku. V současné době žije v Rusku.

Alan Černohous - Jak přežít v Rusku 1990 - 2003
Nakladatel : Kitěž 2
ISBN : 80-903700-0-4
EAN : 9788090370005
Formát : 168 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Jedinečný průvodce zemí, kde zítra znamená včera.
Kniha popisuje autorův střídavý pobyt v Rusku od roku 1990 do r. 2003.

Alan Černohous - Jak přežít v Rusku 1990 - 2003 + CD
Podtitul : doplněno CD foto a video
Nakladatel : Kitěž 2
ISBN : 80-903700-0-4
EAN : 9788090370005
Formát : 168 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Jedinečný průvodce zemí, kde zítra znamená včera. Kniha popisuje autorův střídavý pobyt v Rusku od roku 1990 do r. 2003.

Alan Černohous - Demonokracie
Podtitul : Velký román z přelomů věků
Nakladatel : Nakladatelství J. Vacl
Formát : 400 stran, 22,5x15,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Velký román Demonokracie autor psal patnáct let. Slovy autora - jednou větou - Román je o škodlivosti demokracie . Studoval pravoslavnou teologickou fakultu, cestoval po pravoslavných klášterech v Řecku, Srbsku, Rumunsku a později v Rusku. V současné době žije v Rusku.

Alan Dyer - Vesmír
Nakladatel : Slovart
Edice :Na vlastní oči
ISBN : 978-80-7391-034-1
EAN : 9788073910341
Formát : 64 stran, 27,2x25cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Edice Na vlastní oči přináší vesmír do života. V knize jsou aktuální informace z astronomie a 3D obrázky, které vystupují ze stránek stránky a podněcují tvoji představivost úplně novým způsobem.

Alan Dyer - Vesmír
Nakladatel : Slovart
Edice :Na vlastní oči
ISBN : 978-80-7391-034-1
EAN : 9788073910341
Formát : 64 stran, 27,2x25cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Edice Na vlastní oči přináší vesmír do života. V knize jsou aktuální informace z astronomie a 3D obrázky, které vystupují ze stránek stránky a podněcují tvoji představivost úplně novým způsobem.

Alan Ereira - Poselství ze srdce světa
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 80-86182-80-0_
EAN : 9788086182803
Originál :The Heart of the World
Překlad : Zuzana Talířová
Formát : 302 stran, 19,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Kogiové jsou indiánský národ žijící v Sieře Nevadě de Santa Marta, v horách severní Kolumbie v Jižní Americe. Jsou jedinou civilizací, která přežila španělské dobývání, ubránila se vnějšímu světu a jež si v téměř naprostém odloučení udržela svou neporušenou identitu. Kogiové jsou možná jedinými původními obyvateli na světě, kteří si díky výjimečné geografické poloze dokázali uchovat svou kulturu nedotčenou. A nejen to. Ačkoli se u nich dají vysledovat určité podobnosti s ostatními indiánskými národy Karibiku, jižního území Střední Ameriky a severu And, Kogiové mezi nimi stojí naprosto osamoceně.
Dodnes přežívají, udržují své tradice, propracovaný duchovní systém, své zasvěcovací a věštecké rituály a upínají se k nim a žijí v naprosté symbióze s přírodou. Věří, že jejich povinností je pečovat o hory, které nazývají srdce světa. Sami si říkají Velcí bratři, nás označují za Malé bratry. Věří, že Malí bratři narušují rovnováhu světa. Člověk se až příliš vzdálil od duchovní podstaty bytí.
Tito poslední přežívající potomci dávné předkolumbovské civilizace nás po dobu čtyř století tiše pozorují ze své země skryté na vrcholcích kolumbijských hor. Nyní se obávají konce života na zemi a vyzývají nás, abychom je vyslechli. V roce 1990 se Kogiové rozhodli promluvit ke zbytku světa. Uvědomují si, že po staletí mohli přežít jedině tak, že se po celou dobu udržovali v izolaci, teď se však usnesli, že je čas předat Malému bratrovi poselství. Vypozorovali, že s jejich horami je něco v nepořádku, že srdce světa začíná churavět. Přestával padat sníh a řeky nebyly tak plné jako dřív. Jestliže jsou nemocné jejich hory, pak to znamená, že celý svět je ohrožen.
Oslovili Alana Ereiru, autora této knihy, jakož i filmového dokumentu, který poprvé otevřel světu bohatství tradice této poslední nedotčené indiánské civilizace, a vyzvali jej, aby předal západnímu světu jejich poselství. Kogiové a především jejich duchovní vůdci mamové tak k nám mohou konečně promluvit. Jeho prostřednictvím můžeme porozumět minulosti a proniknout k pravému a hlubokému významu pradávného náboženského myšlení.
Velcí bratři se považují za strážce života na zemi. Vnímají svět jako jedinečnou celistvou živou bytost, o niž se musejí starat a kterou milují. Celý jejich způsob života je zasvěcen péči o faunu a flóru, jsou zkrátka ekologickým společenstvím, jehož chování je zcela podřízeno potřebám a zdraví planety. V současné době si Velcí bratři všímají změn, které by mohly způsobit konec světa. Svět je v agonii. Vědí, že my ho pomalu zabíjíme.
Proto k nám promlouvají - naposledy. Chtějí nás varovat a poučit.

Alan Ereira - Barbaři
Podtitul : Neotřelý pohled na dějiny Římské říše
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1803-6
EAN : 9788020418036
Originál :Barbarians
Překlad : Jana Jašová
Formát : 264 stran, 24x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : V knize se autoři pokusili vyvrátit obecně zažitou představu, že Římané ostatní národy výrazně převyšovali, a proto se jim podařilo vytvořit velké impérium. Tento názor se roušířil, neboť většina historických pramenů byla vytvořena samotnými Římany. Publikace, která doprovází stejnojmenný seriál televize BBC, velmi čtivým způsobem přibližuje méně známé aspekty z dějin Říma.

Alan Ereira - Poselství ze srdce světa
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 80-86182-80-0_
EAN : 9788086182803
Originál :The Heart of the World
Překlad : Zuzana Talířová
Formát : 302 stran, 19,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Kogiové jsou indiánský národ žijící v Sieře Nevadě de Santa Marta, v horách severní Kolumbie v Jižní Americe. Jsou jedinou civilizací, která přežila španělské dobývání, ubránila se vnějšímu světu a jež si v téměř naprostém odloučení udržela svou neporušenou identitu. Kogiové jsou možná jedinými původními obyvateli na světě, kteří si díky výjimečné geografické poloze dokázali uchovat svou kulturu nedotčenou. A nejen to. Ačkoli se u nich dají vysledovat určité podobnosti s ostatními indiánskými národy Karibiku, jižního území Střední Ameriky a severu And, Kogiové mezi nimi stojí naprosto osamoceně.
Dodnes přežívají, udržují své tradice, propracovaný duchovní systém, své zasvěcovací a věštecké rituály a upínají se k nim a žijí v naprosté symbióze s přírodou. Věří, že jejich povinností je pečovat o hory, které nazývají srdce světa. Sami si říkají Velcí bratři, nás označují za Malé bratry. Věří, že Malí bratři narušují rovnováhu světa. Člověk se až příliš vzdálil od duchovní podstaty bytí.
Tito poslední přežívající potomci dávné předkolumbovské civilizace nás po dobu čtyř století tiše pozorují ze své země skryté na vrcholcích kolumbijských hor. Nyní se obávají konce života na zemi a vyzývají nás, abychom je vyslechli. V roce 1990 se Kogiové rozhodli promluvit ke zbytku světa. Uvědomují si, že po staletí mohli přežít jedině tak, že se po celou dobu udržovali v izolaci, teď se však usnesli, že je čas předat Malému bratrovi poselství. Vypozorovali, že s jejich horami je něco v nepořádku, že srdce světa začíná churavět. Přestával padat sníh a řeky nebyly tak plné jako dřív. Jestliže jsou nemocné jejich hory, pak to znamená, že celý svět je ohrožen.
Oslovili Alana Ereiru, autora této knihy, jakož i filmového dokumentu, který poprvé otevřel světu bohatství tradice této poslední nedotčené indiánské civilizace, a vyzvali jej, aby předal západnímu světu jejich poselství. Kogiové a především jejich duchovní vůdci mamové tak k nám mohou konečně promluvit. Jeho prostřednictvím můžeme porozumět minulosti a proniknout k pravému a hlubokému významu pradávného náboženského myšlení.
Velcí bratři se považují za strážce života na zemi. Vnímají svět jako jedinečnou celistvou živou bytost, o niž se musejí starat a kterou milují. Celý jejich způsob života je zasvěcen péči o faunu a flóru, jsou zkrátka ekologickým společenstvím, jehož chování je zcela podřízeno potřebám a zdraví planety. V současné době si Velcí bratři všímají změn, které by mohly způsobit konec světa. Svět je v agonii. Vědí, že my ho pomalu zabíjíme.
Proto k nám promlouvají - naposledy. Chtějí nás varovat a poučit.

Alan Ereira - Barbaři
Podtitul : Neotřelý pohled na dějiny Římské říše
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1803-6
EAN : 9788020418036
Originál :Barbarians
Překlad : Jana Jašová
Formát : 264 stran, 24x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : V knize se autoři pokusili vyvrátit obecně zažitou představu, že Římané ostatní národy výrazně převyšovali, a proto se jim podařilo vytvořit velké impérium. Tento názor se roušířil, neboť většina historických pramenů byla vytvořena samotnými Římany. Publikace, která doprovází stejnojmenný seriál televize BBC, velmi čtivým způsobem přibližuje méně známé aspekty z dějin Říma.

Alan Ereira - Poselství ze srdce světa
Anotace : Kogiové jsou indiánský národ žijící v Seiře Nevadě, v horách severní Kolumbie, a zvěstují poselství o obavách z konce světa
Vyšlo : 10.11.2004
Počet stran : 302
Nakladatelství : Rybka 2004

Alan Fairweather - Jak být motivujícím manažerem
Podtitul : a dosáhnout výsledků rychle a s minimem stresu
Formát : 17×24 cm, 192 stran
Datum vydání : 08.06.2009
ISBN : 978-80-247-3002-8
Anotace :
Kniha je nepostradatelnou příručkou pro všechny manažery a vedoucí týmů, kteří chtějí, aby jejich tým byl vysoce motivovaný a výrazně přispíval k výsledkům celé firmy. Dozvíte se, jak vybrat správné lidi a jasně jim sdělit, co od nich očekáváte. Ukáže vám, jak svým lidem správně poskytovat zpětnou vazbu, jak jim věřit, naslouchat a poskytnout jim to, co potřebují. Poradí vám, jak jednat s problémovými členy týmu. Pomůže vám omezit odchody pracovníků, jejich absence a promrhaný čas.
Dozvíte se:
- jak vybudovat skutečně motivovaný tým
- jak vytvořit atmosféru důvěry a důvěřovat i sám sobě
- jak efektivně rozdělovat práci
- jak poznat a vybrat ty správné lidi
- jak flexibilně řešit problémy v týmu
- jak dát podřízeným vše, co potřebují
- jak jednat s lidmi, aby byli produktivnější
- jak ukázat členům týmu, že vám právě na nich záleží



Alan Forejt - . . Pampa Florida
Rok vydání : 1943 Nakladatelství : Pražské akciové tiskárny Počet stran : 234 stran

Alan Grant - Lobo: Kontrakt na Boga
Nakladatel : Crew
ISBN : 80-903802-0-4
EAN : 9788090380202
Originál :Šimon Španihel
Formát : 49 stran, 25,7x16,7cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Zabil Santa Clause.
Zmasakroval Velikonočního zajíčka.
Vyrval páteře andělům.
Zlikvidoval dokonce i svoji učitelku ze základky!
Čím se dá tohle trumfnout?
Ano, jediným.
Lobo dostává zakázku, která se nedá odmítnout. Kontrakt na Boha tedy vlastně na Boga.
A tím se zaplétá do války Pekla a Nebes, ve které jsou všechny údery pod pás dovolené.
Což je přesně to, co mu vyhovuje.

Alan Grant - Lobo: Kontrakt na Boga
Nakladatel : Crew
ISBN : 80-903802-0-4
EAN : 9788090380202
Originál :Šimon Španihel
Formát : 49 stran, 25,7x16,7cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Zabil Santa Clause.
Zmasakroval Velikonočního zajíčka.
Vyrval páteře andělům.
Zlikvidoval dokonce i svoji učitelku ze základky!
Čím se dá tohle trumfnout?
Ano, jediným.
Lobo dostává zakázku, která se nedá odmítnout. Kontrakt na Boha tedy vlastně na Boga.
A tím se zaplétá do války Pekla a Nebes, ve které jsou všechny údery pod pás dovolené.
Což je přesně to, co mu vyhovuje.

Alan Gurney - . . Závod o bílý kontinent
Rok vydání : 2003 Nakladatelství : BB art Počet stran : 366 stran

Alan H. Nierenberg - Přijímací pohovor do zaměstnání a jak jej úspěšně složit
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
160 stran černobílých
Datum vydání: prosinec 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0779-5
EAN: 9788025107799

Chystáte se na přijímací pohovor? Chtěli byste jej absolvovat na jedničku? Přesvědčit personalistu, že vy jste ta správná osoba, kterou by měl vybrat?

Potom vám pomůže publikace Přijímací pohovor do zaměstnání a jak jej úspěšně složit!

Kniha je určena pro uchazeče o zaměstnání všech věkových kategorií (od studentů po ty starší), i všech odborností. Na příběhu Zuzany, která se chystá na pohovor a prochází jeho jednotlivými fázemi, poznáte všechny situace a připravíte se i na možné záludnosti, které vás mohou potkat. Uvědomíte si, že přijímací pohovor je vlastně hra, kterou musíte vyhrát!

Dozvíte se:



Alan Hashimoto, Mike Clayton - Velká kniha digitální grafiky a designu
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
320 stran černobílých
64 str. plnobarevných
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: leden 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2166-5
EAN: 9788025121665

Každý grafik či designér dnes potřebuje kromě talentu, zkušeností a znalosti příslušných programů znát také teoretické zákonitosti, na kterých by měl být dobrý grafický návrh vystavěn. Chcete se je naučit a zautomatizovat přístupnou formou na konkrétních grafických projektech?

Druhé přepracované vydání úspěšného titulu můžete s úspěchem použít jako učebnici, referenční příručku, či jen pro grafickou inspiraci. Vychází z tradičních kompozičních pravidel, souladu obsahu a formy, které si díky souhrnným otázkám a praktickým cvičením na konci každé kapitoly snadno procvičíte a zapamatujete. V jednotlivých projektech se seznámíte s praktickými aspekty zpracování textové kompozice, koláže či abstrakce z linií a tvarů ve Photoshopu a Illustratoru.

S knihou poznáte mimo jiné:

Přiložené CD obsahuje všechny soubory, které budete potřebovat pro cvičení a grafické projekty v knize, a zkušební českou verzi programu Adobe Photoshop CS3 a Adobe Illustrator 10.

O autorovi:

Alan Hashimoto
je profesorem grafického designu na utažské státní univerzitě. Věnuje se také designérské praxi, navrhl již více než 400 komplexních grafických řešení pro více než stovku velkých amerických společností.


Alan Hollinghurst - Linie krásy
Nakladatel : Odeon
Edice :Světová knihovna
ISBN : 80-207-1217-8
EAN : 9788020712172
Originál :The Line of Beauty
Překlad : Michala Marková
Formát : 448 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Homosexuální román jak se s ironií vyjádřil britský tisk. Autor se netají se svou orientací a o lásce mezi muži vypráví otevřeně. Román zachycuje čtyři roky života Nicka Guesta, mladíka ze skromných poměrů a absolventa Oxfordu, který má možnost bydlet v honosném londýnském domě konzervativního poslance Feddena. Nick, prahnoucí po všem vytříbeném, se zde cítí jako doma. Pak však pozná první skutečnou lásku, londýnskou gay scénu, kokain, AIDS? Děj se odehrává v 80. letech za vlády M. Thatcherové, rámují jej parlamentní volby. Britská politická scéna je zde líčena s kousavou ironií vzestup a pád prožije nejen kariérista Fedden, ale i Nick. Všudypřítomný motiv krásy provází hrdinovo rozčarování z toho, že společenská smetánka, k níž chtěl patřit, si krásy necení.

Alan Hollinghurst - Linie krásy
Nakladatel : Odeon
Edice :Světová knihovna
ISBN : 80-207-1217-8
EAN : 9788020712172
Originál :The Line of Beauty
Překlad : Michala Marková
Formát : 448 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Homosexuální román jak se s ironií vyjádřil britský tisk. Autor se netají se svou orientací a o lásce mezi muži vypráví otevřeně. Román zachycuje čtyři roky života Nicka Guesta, mladíka ze skromných poměrů a absolventa Oxfordu, který má možnost bydlet v honosném londýnském domě konzervativního poslance Feddena. Nick, prahnoucí po všem vytříbeném, se zde cítí jako doma. Pak však pozná první skutečnou lásku, londýnskou gay scénu, kokain, AIDS? Děj se odehrává v 80. letech za vlády M. Thatcherové, rámují jej parlamentní volby. Britská politická scéna je zde líčena s kousavou ironií vzestup a pád prožije nejen kariérista Fedden, ale i Nick. Všudypřítomný motiv krásy provází hrdinovo rozčarování z toho, že společenská smetánka, k níž chtěl patřit, si krásy necení.

Alan Isler - Hamlet z West end Avenue
Volvox Globator, Praha, 1999, výborný stav, celopl. vazba s přebalem, 179 stran, Beletrie a poezie, Alan Isler-Hamlet z West end Avenue

Alan Isler - . . Hamlet z West End Avenue
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1999 Nakladatelství : Volvox Globator Počet stran : 180 stran

Alan J. Wilson - Edinburské duchařské historky
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1675-9
EAN : 9788020416759
Originál :Ghostly Tales Sinister Stories of Old Edinburgh
Překlad : Zdeňka Marečková
Formát : 160 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Poutavá sbírka více než stovky zlověstných a strašidelných příběhů ze starého Edinburghu s dobovými ilustracemi tematicky navazuje na knižní řadu, v níž dosud vyšly tituly Skotské duchařské historky, Irské duchařské historky, Anglické duchařské historky a Viktoriánské duchařské historky. Pojednávají o vraždách a záhadách, duchách a upírech, zlodějích těl a upalování čarodějnic a odhalují temnou stránku edinburské historie. Sbírka byla sestavena třemi historiky, kteří pod hlavičkou Mercat Tours organizovali od roku 1985 velmi populární noční prohlídky tajuplnými zákoutími a uličkami edinburského Starého Města, přibližovali hrůzostrašné činy hanebných lumpů, jako byli Diakon Brodie, Burke a Hare, major Weir, Agnes Fynnieová a spousta dalších, a oživovali tak jedinečnou atmosféru tohoto pamětihodného místa.

Alan J. Wilson - Edinburské duchařské historky
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1675-9
EAN : 9788020416759
Originál :Ghostly Tales Sinister Stories of Old Edinburgh
Překlad : Zdeňka Marečková
Formát : 160 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Poutavá sbírka více než stovky zlověstných a strašidelných příběhů ze starého Edinburghu s dobovými ilustracemi tematicky navazuje na knižní řadu, v níž dosud vyšly tituly Skotské duchařské historky, Irské duchařské historky, Anglické duchařské historky a Viktoriánské duchařské historky. Pojednávají o vraždách a záhadách, duchách a upírech, zlodějích těl a upalování čarodějnic a odhalují temnou stránku edinburské historie. Sbírka byla sestavena třemi historiky, kteří pod hlavičkou Mercat Tours organizovali od roku 1985 velmi populární noční prohlídky tajuplnými zákoutími a uličkami edinburského Starého Města, přibližovali hrůzostrašné činy hanebných lumpů, jako byli Diakon Brodie, Burke a Hare, major Weir, Agnes Fynnieová a spousta dalších, a oživovali tak jedinečnou atmosféru tohoto pamětihodného místa.

ALAN Josef - Dialogy
Rok vydání : 1995 Poznámka :brožovaná

ALAN Josef/ PETRUSEK Miloslav - Sociologie, literatura a politika
Rok vydání :1996

Alan Marshall - Už zase skáču přes kaluže
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()

Alan Marshall - Už zase skáču přes kaluže
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-154-0
EAN : 9788073351540
Formát : 304 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Odhodlání nepoddat se svému handicapu vylíčil Marshall v románové prvotině I Can Jump Puddles (1955 č. Už zase skáču přes kaluže, poprvé 1962), která mu získala věhlas po celém světě. Tyto působivé vzpomínky na dětství mezi zdravými vrstevníky se staly první části autobiografického triptychu, doplněného později svazky This is the Grass (1962) a In Mine Own Heart (1963 č. Ve vlastním srdci, 1980). V australské literatuře je tento humanista a mezinárodně proslulý zastánce nesentimentálního přístupu k tělesně postiženým spoluobčanům oceňován i jako mistr kratších próz a publicista. Marshallovo jméno nese od roku 1985 soutěž začínajících australských povídkářů. Autorovy vřelé kontakty s tehdejším Československem, které jako první stát na světě vymýtilo v roce 1960 celoplošným očkováním infekční dětskou obrnu ze seznamu obávaných nemocí, potvrdil i překlad souboru legend domorodých Austrálců Lidé pradávných časů (1952, č. 1966), jež Marshall celý život sbíral a zapisoval v domovském Elthamu. Díky těmto vazbám se také jeho nejslavnější román nakonec dočkal dvou filmových adaptací. Devítidílnému televiznímu seriálu, který uvedla australská televize v roce 1981, předcházel celovečerní snímek scenáristy Jana Procházky a režiséra Karla Kachyni z roku 1970. Tento český film se stal první hereckou příležitostí pro mladičkého Vladimíra Dlouhého, byl oceněn Stříbrnou mušlí na festivalu v San Sebastianu a patří k největším úspěchům naší kinematografie pro děti a mládež. Kdopak to jede na tom koni? Přece Alan v očích obyvatel jedné australské vesnice mrzáček , v hloubi duše však neuvěřitelně odhodlaný chlapec, který jde za svým snem nehledě na chromé nohy. A protože je po tátovi chlap jaksepatří, nevzdává se, i kdyby to měl být sen z kategorie nesplnitelných: chce hledět osudu do tváře ze hřbetu koně a v jeho sedle zdolat kaluže před rodnou chalupou, jež jsou v jeho případě přímo zdolanými oceány. Marshallovy vzpomínky na dětství strávené na rodné australské farmě patří do zlatého fondu knih o uhrančivé moci nemocných. Neokázale statečný, umanutý i upřímně naivní vypravěč s berlemi,toužící se vyrovnat svým spolužákům v každém ohledu, je zároveň vtipným pozorovatelem zanikajícího kouzla australského venkova a přírody.

Alan Marshall - Už zase skáču přes kaluže
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-154-0
EAN : 9788073351540
Formát : 304 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Odhodlání nepoddat se svému handicapu vylíčil Marshall v románové prvotině I Can Jump Puddles (1955 č. Už zase skáču přes kaluže, poprvé 1962), která mu získala věhlas po celém světě. Tyto působivé vzpomínky na dětství mezi zdravými vrstevníky se staly první části autobiografického triptychu, doplněného později svazky This is the Grass (1962) a In Mine Own Heart (1963 č. Ve vlastním srdci, 1980). V australské literatuře je tento humanista a mezinárodně proslulý zastánce nesentimentálního přístupu k tělesně postiženým spoluobčanům oceňován i jako mistr kratších próz a publicista. Marshallovo jméno nese od roku 1985 soutěž začínajících australských povídkářů. Autorovy vřelé kontakty s tehdejším Československem, které jako první stát na světě vymýtilo v roce 1960 celoplošným očkováním infekční dětskou obrnu ze seznamu obávaných nemocí, potvrdil i překlad souboru legend domorodých Austrálců Lidé pradávných časů (1952, č. 1966), jež Marshall celý život sbíral a zapisoval v domovském Elthamu. Díky těmto vazbám se také jeho nejslavnější román nakonec dočkal dvou filmových adaptací. Devítidílnému televiznímu seriálu, který uvedla australská televize v roce 1981, předcházel celovečerní snímek scenáristy Jana Procházky a režiséra Karla Kachyni z roku 1970. Tento český film se stal první hereckou příležitostí pro mladičkého Vladimíra Dlouhého, byl oceněn Stříbrnou mušlí na festivalu v San Sebastianu a patří k největším úspěchům naší kinematografie pro děti a mládež. Kdopak to jede na tom koni? Přece Alan v očích obyvatel jedné australské vesnice mrzáček , v hloubi duše však neuvěřitelně odhodlaný chlapec, který jde za svým snem nehledě na chromé nohy. A protože je po tátovi chlap jaksepatří, nevzdává se, i kdyby to měl být sen z kategorie nesplnitelných: chce hledět osudu do tváře ze hřbetu koně a v jeho sedle zdolat kaluže před rodnou chalupou, jež jsou v jeho případě přímo zdolanými oceány. Marshallovy vzpomínky na dětství strávené na rodné australské farmě patří do zlatého fondu knih o uhrančivé moci nemocných. Neokázale statečný, umanutý i upřímně naivní vypravěč s berlemi,toužící se vyrovnat svým spolužákům v každém ohledu, je zároveň vtipným pozorovatelem zanikajícího kouzla australského venkova a přírody.

Alan Moore - Top 10 - kniha 1.
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7257-982-7
EAN : 9788072579822
Originál :Top 10: Book One
Překlad : Richard Podaný
Formát : 154 stran, 26x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)


Anotace : Alan Moore, kterého čeští milovníci komiksu znají z Ligy výjimečných, si v tomto svém veledíle vzal na mušku standardní superhrdinské schéma klasického amerického komiksu. Jak je však pro něj příznačné, nejen že je brilantně paroduje a tropí si z něj žerty, ale zároveň je dovádí k dokonalosti a opírá je o báječně provázaný, napínavý příběh inspirovaný detektivkami americké drsné školy.
Neopolis je neskutečné víceúrovňové město, do kterého se sestěhovali všichni superhrdinové, kteří se v komiksu nebezpečně přemnožili a kterým se mezi obyčejnými lidmi přestalo snesitelně žít. A k zvládnutí metropole tak fantastické prostě nestačí obyčejný policejní sbor. Proto v Neopolis udržují pořádek policisté Desátého okrsku, něžněji nazývaného Top 10, kteří samozřejmě ke své práci také vládnou různými superschopnostmi
První samostatný svazek obsahuje sedm z celkových dvanácti původních sešitových příběhů Top 10.

Alan Moore - Top 10 - kniha 2.
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-215-2
EAN : 9788073412159
Originál :Top 10
Překlad : Richard Podaný
Formát : 144 stran, 26x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Barvitá sbírka detektivů z Desátého okrsku pokračuje ve své nelehké práci. Brzy budou muset čelit výzvám, jaké ještě nezažili: od dopravní kalamity přes zradu ve vlastních řadách až po kataklyzmatický závěr, v němž nečekaně splyne řada zápletek z prvního svazku. Blíží se finále, na které tak brzy nezapomenete!

Alan Moore - WildC.A.T.s - Návrat domů
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7341-988-2
EAN : 9788073419882
Originál :WildC.A.T.s - Homecoming
Překlad : Šimon Španihel
Formát : 208 stran, 26x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Komiks jednoho z nejuznávanějších autorů tohoto žánru. Slavný tým zmizel kdesi ve vesmíru a je nutné okamžitě sehnat náhradu. Jakýmkoliv způsobem lhaní, vydírání či vymývání mozku je povoleno. Je jasné, že takový superhrdinský tým nebude úplně nejnormálnější a že se v něm budou potkávat nájemní zabijáci s nebezpečnými manipulátory a psychopatickými vrahy? Mezitím se původní členové WildC.A.T.s střetávají se svým vlastním peklem.

Alan Moore - Ztracené dívky
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0095-2
EAN : 9788025700952
Formát : 325 stran, 30x22cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Těsně před první světovou válkou se v jednom švýcarském hotýlku sejdou Wendy, Dorotka a Alenka, jejichž dětské zážitky se staly předobrazem knih Alenka v říši divů, Petr Pan a Čaroděj ze země Oz. Navzájem si odvypráví velmi odlišné (a velmi sexuální, protože tohle je pornografie) verze příběhů, které si s nimi spojujeme. Spolu s dívkami se vracíme k incidentům, které se transformovaly do vyprávění o králičí díře, zemi Oz či Zemi Nezemi?

Ztracené dívky jsou mistrovskou ukázkou komiksové techniky. Melinda Gebbieová i Alan Moore si libují v dobových pastiších, a tak jsou některé kapitoly nakreslené ve stylu Aubreyho Beardsleyho, Egona Schieleho či Alfonse Muchy. V čiré pornografii nemá akce žádné důsledky: žádné děti, choroby, traumata, a žádné vzpomínky. A právě v tomto ohledu se Ztracené dívky od porna zásadně liší: ono to celé je o následcích, nemluvě o válce, hudbě, lásce, žádostivosti, represi a paměti.


Alan Moore - Top 10 - kniha 1.
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7257-982-7
EAN : 9788072579822
Originál :Top 10: Book One
Překlad : Richard Podaný
Formát : 154 stran, 26x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)


Anotace : Alan Moore, kterého čeští milovníci komiksu znají z Ligy výjimečných, si v tomto svém veledíle vzal na mušku standardní superhrdinské schéma klasického amerického komiksu. Jak je však pro něj příznačné, nejen že je brilantně paroduje a tropí si z něj žerty, ale zároveň je dovádí k dokonalosti a opírá je o báječně provázaný, napínavý příběh inspirovaný detektivkami americké drsné školy.
Neopolis je neskutečné víceúrovňové město, do kterého se sestěhovali všichni superhrdinové, kteří se v komiksu nebezpečně přemnožili a kterým se mezi obyčejnými lidmi přestalo snesitelně žít. A k zvládnutí metropole tak fantastické prostě nestačí obyčejný policejní sbor. Proto v Neopolis udržují pořádek policisté Desátého okrsku, něžněji nazývaného Top 10, kteří samozřejmě ke své práci také vládnou různými superschopnostmi
První samostatný svazek obsahuje sedm z celkových dvanácti původních sešitových příběhů Top 10.

Alan Moore - Top 10 - kniha 2.
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-215-2
EAN : 9788073412159
Originál :Top 10
Překlad : Richard Podaný
Formát : 144 stran, 26x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Barvitá sbírka detektivů z Desátého okrsku pokračuje ve své nelehké práci. Brzy budou muset čelit výzvám, jaké ještě nezažili: od dopravní kalamity přes zradu ve vlastních řadách až po kataklyzmatický závěr, v němž nečekaně splyne řada zápletek z prvního svazku. Blíží se finále, na které tak brzy nezapomenete!

Alan Moore - WildC.A.T.s - Návrat domů
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7341-988-2
EAN : 9788073419882
Originál :WildC.A.T.s - Homecoming
Překlad : Šimon Španihel
Formát : 208 stran, 26x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Komiks jednoho z nejuznávanějších autorů tohoto žánru. Slavný tým zmizel kdesi ve vesmíru a je nutné okamžitě sehnat náhradu. Jakýmkoliv způsobem lhaní, vydírání či vymývání mozku je povoleno. Je jasné, že takový superhrdinský tým nebude úplně nejnormálnější a že se v něm budou potkávat nájemní zabijáci s nebezpečnými manipulátory a psychopatickými vrahy? Mezitím se původní členové WildC.A.T.s střetávají se svým vlastním peklem.

Alan Moore - Ztracené dívky
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0095-2
EAN : 9788025700952
Formát : 325 stran, 30x22cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Těsně před první světovou válkou se v jednom švýcarském hotýlku sejdou Wendy, Dorotka a Alenka, jejichž dětské zážitky se staly předobrazem knih Alenka v říši divů, Petr Pan a Čaroděj ze země Oz. Navzájem si odvypráví velmi odlišné (a velmi sexuální, protože tohle je pornografie) verze příběhů, které si s nimi spojujeme. Spolu s dívkami se vracíme k incidentům, které se transformovaly do vyprávění o králičí díře, zemi Oz či Zemi Nezemi?

Ztracené dívky jsou mistrovskou ukázkou komiksové techniky. Melinda Gebbieová i Alan Moore si libují v dobových pastiších, a tak jsou některé kapitoly nakreslené ve stylu Aubreyho Beardsleyho, Egona Schieleho či Alfonse Muchy. V čiré pornografii nemá akce žádné důsledky: žádné děti, choroby, traumata, a žádné vzpomínky. A právě v tomto ohledu se Ztracené dívky od porna zásadně liší: ono to celé je o následcích, nemluvě o válce, hudbě, lásce, žádostivosti, represi a paměti.


Alan Moorehead - Australskou divočinou
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština Počet stran: 238

Alan Moorehead - . . Australskou divočinou
Rok vydání : 1966 Nakladatelství : Orbis Počet stran : 171 stran

Alan Moorehead - Montgomery
Naše vojsko, Praha, 1947, velmi dobrý stav, přebal má v okrajích menší oděrky a trhlinky, obálka nažloutlá, též drobné trhlinky v okrajích, částečně odlepená od listů, ty nerozřezané, orig. brožovaná vazba s přebalem, 1. vydání, 284 stran, Historie, Alan Moorehead-Montgomery

Alan Moorehead - Montgomery
Naše vojsko, Praha, 1947, dobrý stav, orig. polopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, na krajích lehce potrhaný a odřený, v příloze 2 mapy, 1. vydání, obsahuje čb. reprodukce, 280 stran, Militaria, Alan Moorehead-Montgomery

Alan Oken - Základní tarot (kniha + karty)
Podtitul : Kniha, sedmdesátosm karet a Tarotový váček
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-62-8
EAN : 9788086099620
Originál :Pocket Guide to the Tarot
Překlad : Ilona Hůlová
Formát : 150 stran, 19x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. upravené vydání)


Anotace : Dárkový komplet - kniha a 78 karet. V knize najdete ilustrace Tarotu Arthura Edwarda Waiteho, podrobný návod k vykládání a vysvětlení všech 78 karet, tj. vždy základní princip, astrologické souvislosti, popis, význam ve výkladu, obrácený význam, u Velkých arkán pak ještě navíc exoterický a esoterický význam karet.

Alan Oken - Základní tarot (kniha + karty)
Podtitul : Kniha, sedmdesátosm karet a Tarotový váček
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-62-8
EAN : 9788086099620
Originál :Pocket Guide to the Tarot
Překlad : Ilona Hůlová
Formát : 150 stran, 19x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. upravené vydání)


Anotace : Dárkový komplet - kniha a 78 karet. V knize najdete ilustrace Tarotu Arthura Edwarda Waiteho, podrobný návod k vykládání a vysvětlení všech 78 karet, tj. vždy základní princip, astrologické souvislosti, popis, význam ve výkladu, obrácený význam, u Velkých arkán pak ještě navíc exoterický a esoterický význam karet.

Alan Oken - Astrologie
Anotace : úvod do astrologie, jak se vyvíjela, dvanáct znamení zvěrokruhu a jejich význam, planety a jejich vliv, domy a jejich role
Vyšlo : 05.02.2007
Počet stran : 111
Nakladatelství : Pragma 2007

Alan Oken - komplet Základní tarot (nové vydání, vyšší krab.)
Anotace : nové vydání doplněné váčkem na ochranu karet
Vyšlo : 19.02.2007


Alan Page, Ken Johnston, Bj Rollison - Jak testuje software Microsoft
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
384 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2869-5
EAN: 978-80-251-2869-5

S rostoucím objemem kódu a počtu vývojářů roste i počet možných chyb. Se složitostí softwarového projektu vzrůstají i nároky na jeho testování. Microsoft jako jeden z největších producentů softwaru vás nechá v této knize nahlédnout přímo na proces vzniku produktů, se kterými se setkáváte denně. Naučíte se ověřené postupy, kterými se testují rozsáhlé týmové projekty.

Trojice autorů, kteří jsou dlouhodobými experty společnosti Microsoft, stojí za testováním softwarových produktů s miliony řádků zdrojového kódu. Ve své knize vás seznámí nejen s důležitostí testování v průběhu celého procesu vzniku softwaru, ale i s nejzásadnějšími postupy a technikami, jak pomocí testování odstranit co nejvíce chyb. Kromě rad věnovaných vlastnímu testování se seznámíte i s postupy, jak optimálně proces testování zvládnout z manažerského hlediska.

V knize se mimo jiné naučíte: Publikace je určena zejména testerům a programátorům, její praktický přínos ocení ale i vedoucí týmů, projektoví manažeři, softwaroví inženýři a systémoví analytici.

O autorech:
Alan Page pracuje v Microsoftu od roku 1995. Prošel řadou testovacích i vývojářských pozic, nyní vede vzdělávání testerů v Microsoftu a společně se svým týmem poskytuje technická školení a konzultace.

Ken Johnston je manažerem skupiny vyvíjející a provozující internetovou platformu Microsoft Office. Jeho tým vyvíjí prostředky pro správu serverových produktů a služeb a zajišťuje provoz Office Online, Office Live, CRM Online a několika dalších služeb. V Microsoftu pracuje od roku 1998.

Bj Rollison je zaměstnancem Microsoftu již od roku 1994. Spolupodílel se na řadě projektů, v současné době často přednáší na mezinárodních konferencích, přispívá do odborných časopisů a vede kurzy testování softwaru a automatizace testů na University of Washington.



Alan Toogood - Množení rostlin
Podtitul : Příručka pro zahrádkáře
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-065-5
EAN : 9788073910655
Formát : 320 stran, 27x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha seznamuje čtenáře se základními principy množení rostlin, se způsoby používanými v minulosti a jejich postupným vývojem. Zájemce se nejprve dozví, jak umělé množení využívá přirozenou reprodukci, do jaké míry je úspěšnost ovlivněna klimatem a podmínkami prostředí, jaké nástroje, vybavení a pěstební média bude potřebovat a jak s nimi zacházet, a které běžné problémy mohou s množárenským materiálem nastat. Další kapitoly knihy vysvětlují postupy při jednotlivých způsobech množení různých skupin rostlin řídí se botanickou klasifikací, ale tak, že každá kapitola pojednává jen o typických zástupcích každé skupiny. Každá kapitola o praktickém postupu množení začíná základními způsoby množení specifickými pro danou skupinu rostlin a pokračuje u mnoha rodů detaily a jemnými rozdíly. Jsou zde i způsoby množení rostlin, které se těší zvláštnímu zájmu.

Alan Toogood - Množení rostlin
Podtitul : Příručka pro zahrádkáře
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-065-5
EAN : 9788073910655
Formát : 320 stran, 27x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha seznamuje čtenáře se základními principy množení rostlin, se způsoby používanými v minulosti a jejich postupným vývojem. Zájemce se nejprve dozví, jak umělé množení využívá přirozenou reprodukci, do jaké míry je úspěšnost ovlivněna klimatem a podmínkami prostředí, jaké nástroje, vybavení a pěstební média bude potřebovat a jak s nimi zacházet, a které běžné problémy mohou s množárenským materiálem nastat. Další kapitoly knihy vysvětlují postupy při jednotlivých způsobech množení různých skupin rostlin řídí se botanickou klasifikací, ale tak, že každá kapitola pojednává jen o typických zástupcích každé skupiny. Každá kapitola o praktickém postupu množení začíná základními způsoby množení specifickými pro danou skupinu rostlin a pokračuje u mnoha rodů detaily a jemnými rozdíly. Jsou zde i způsoby množení rostlin, které se těší zvláštnímu zájmu.

Alan Train - Nejčastější poruchy chování dětí
Vyšlo : 07.09.2001
Počet stran : 198
Nakladatelství : Portál 2001

Alan Vanneman - . . Sherlock Holmes a Obří krysa ze Sumatry
Rok vydání : 2006 Nakladatelství : Jota Počet stran : 304 stran

Alan W. Watts - Cesta Zenu
Alan Watts napsal tuto knihu po mnohaletém studiu učení zenových mistrů. Kniha je rozčleněna na dvě části. První pojednává o kořenech a historii zenu, druhá je věnována jeho principům a cvičením.
Vydavatel : Votobia, 1995

Alan W. Watts - . . Radostná kosmologie
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1996 Nakladatelství : Volvox Globator Počet stran : 88 stran

Alan W. Watts - . . Mýtus a rituál v křesťanství
Rok vydání : 1995 Nakladatelství : Brno a Praha Počet stran : 234 stran

Alan Watts - Cesta osvobození
Anotace : bohatý a reprezentativní výběr literárních prací a zaznamenaných přednášek z pozdního díla Alana Wattse
Počet stran : 120


Alan Watts - Cesta zenu
Anotace : první část pojednává o kořenech a historii zenu, druhá je věnována jeho principům a cvičením
Počet stran : 220


Alan Weisman - Svět bez nás
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0072-3
EAN : 9788025700723
Formát : 412 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Myšlenkový experiment, který se stal bestsellerem New York Times a za nejlepší populárně-vědeckou publikaci roku 2007 byl vyhlášen hned dvěma magazíny - Time Magazine a Entertainment Weekly.
Zajímalo by vás, co by se stalo, kdyby ze dne na den z naší zeměkoule zmizeli lidé? Jak dlouho by zůstaly po lidech na naší zemi stopy? Jak rychle by se zhroutila námi vybudovaná infrastruktura? Jak dlouho by bez naší péče vydržely stavby, metro a města? Památky a umění? Co z toho nejdéle, a co by naopak spadlo jako první? Kteří živočichové by z našeho zmizení profitovali, a kteří by naopak zanikli s námi? Předpokládá se např., že by spolu s námi zcela přirozeně vyhynuli švábové, ale ptáci by na tom byli mnohem lépe a vyvinuli by se v mnohé nové druhy. Jak by dopadly farmy, pole, národní parky a zahrady? Nejdelší životnost na zemi bez nás by měly bronzové sochy, umělá hmota a radiové vlny. Zároveň je z některých oblastí na zemi, které člověk poničil, a posléze opustil (např. Černobyl), patrné, že příroda má sebeuzdravující moc.

Alan Weisman, cenami ověnčený americký novinář, postavil své hypotézy na expertizách inženýrů, konzervátorů umění, klimatologů, zoologů, biologů, astrofyziků, paleontologů a dalších odborníků a napsal knihu, která zcela jedinečně pohlíží na vliv člověka na životní prostředí.


Alan Weisman - Svět bez nás
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0072-3
EAN : 9788025700723
Formát : 412 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Myšlenkový experiment, který se stal bestsellerem New York Times a za nejlepší populárně-vědeckou publikaci roku 2007 byl vyhlášen hned dvěma magazíny - Time Magazine a Entertainment Weekly.
Zajímalo by vás, co by se stalo, kdyby ze dne na den z naší zeměkoule zmizeli lidé? Jak dlouho by zůstaly po lidech na naší zemi stopy? Jak rychle by se zhroutila námi vybudovaná infrastruktura? Jak dlouho by bez naší péče vydržely stavby, metro a města? Památky a umění? Co z toho nejdéle, a co by naopak spadlo jako první? Kteří živočichové by z našeho zmizení profitovali, a kteří by naopak zanikli s námi? Předpokládá se např., že by spolu s námi zcela přirozeně vyhynuli švábové, ale ptáci by na tom byli mnohem lépe a vyvinuli by se v mnohé nové druhy. Jak by dopadly farmy, pole, národní parky a zahrady? Nejdelší životnost na zemi bez nás by měly bronzové sochy, umělá hmota a radiové vlny. Zároveň je z některých oblastí na zemi, které člověk poničil, a posléze opustil (např. Černobyl), patrné, že příroda má sebeuzdravující moc.

Alan Weisman, cenami ověnčený americký novinář, postavil své hypotézy na expertizách inženýrů, konzervátorů umění, klimatologů, zoologů, biologů, astrofyziků, paleontologů a dalších odborníků a napsal knihu, která zcela jedinečně pohlíží na vliv člověka na životní prostředí.


Alan Weisman - Svět bez nás
Dokořán - Argo - 2009. 410 stran

Alan Winnington - Kočičí oči
Odeslání do 24 hodin. 1979, 1. vydání, 208 stran

Alan Winnington - Anglický špión
Naše vojsko, Praha, 1981, velmi dobrý stav, lehce zažl. stránky, obálka odřená na okrajích a ve hřbetu, orig. brož, 311 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Alan Winnington-Anglický špión

Alan Zaruba * Zaha Hadid - Jan Kaplicky. Sketches 1941 - 2005
OPapírová nakl. vazba ISBN: 8086740056. Praha, Alba Design Press, 2005, nestránkováno, příčná 4° s celou řadou barevných kompozicí. Doprovodný text anglicky. Zcela nová kniha hrany desek mírně naraženy. Jinak nepoškozeno. Pěkný stav. It is a unique book. Hand drawn Sketches by an Architect. Architects do not draw anymore. The Art is almost forgotten. Sketches from Childhood Day, Architectural School to practising Architect. Spanning 60 Years. First Sketch, first Idea, first Concept, Sketches of single Building Elements and Sketches of whole Buildings. Formal Sketches for Preservation. Drawn at Home, Office, Open Country, Train or 10.000 Metres above the Ground. This Book shares inimate Moments with the Public. A Record of private Process. A Process which can not be replaced by Machine. At least not yet. The Introduction by Zaha Hadid has been written specially for this Book. A Unique Book. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

Alarich - Medicína v županu
MF 1971

Alarich - Medicina v županu


Alasdair Gray - Lanark
Nakladatel : Argo
Edice :AAA
ISBN : 80-7203-394-8
EAN : 9788072033942
Originál :Lanark: A Life in 4 Books
Překlad : Barbora Punge Puchalská
Formát : 610 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : S podtitulem Život ve čtyřech knihách se Lanark, autobiografická fantazie a moderní vize pekla zasazená do rozpadajících se měst Unthank a Glasgow, kombinující různé literární žánry, stala literární senzací a román je považován za stěžejní dílo moderní skotské literatury a srovnáván s Joyceovým Odysseem. Prosadil se hned při prvním vydání v roce 1981 a od té doby se dočkal mnoha reedic a cizojazyčných vydání. Podle slov jednoho kritika je to ?sága města, kde je realita asi tak stejně spolehlivá jako hodinky Salvadora Dalího .

Alasdair Gray - Lanark
Nakladatel : Argo
Edice :AAA
ISBN : 80-7203-394-8
EAN : 9788072033942
Originál :Lanark: A Life in 4 Books
Překlad : Barbora Punge Puchalská
Formát : 610 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : S podtitulem Život ve čtyřech knihách se Lanark, autobiografická fantazie a moderní vize pekla zasazená do rozpadajících se měst Unthank a Glasgow, kombinující různé literární žánry, stala literární senzací a román je považován za stěžejní dílo moderní skotské literatury a srovnáván s Joyceovým Odysseem. Prosadil se hned při prvním vydání v roce 1981 a od té doby se dočkal mnoha reedic a cizojazyčných vydání. Podle slov jednoho kritika je to ?sága města, kde je realita asi tak stejně spolehlivá jako hodinky Salvadora Dalího .

Alasdair MacIntyre - Ztráta ctnosti
Podtitul : K morální krizi současnosti
Nakladatel : Oikoymenh
Edice :Oikúmené
ISBN : 80-7298-082-3
EAN : 9788072980826
Originál :After Virtue. A Study in Moral Theory
Překlad : Pavla Sadílková, David Hoffman
Formát : 340 stran, 20,5x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Rozbor morální krize současnosti, odmítnutí étosu moderního a modernistického světa včetně liberálního individualismu, marxismu a stalinismu.

Alasdair MacIntyre - Ztráta ctnosti
Podtitul : K morální krizi současnosti
Nakladatel : Oikoymenh
Edice :Oikúmené
ISBN : 80-7298-082-3
EAN : 9788072980826
Originál :After Virtue. A Study in Moral Theory
Překlad : Pavla Sadílková, David Hoffman
Formát : 340 stran, 20,5x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Rozbor morální krize současnosti, odmítnutí étosu moderního a modernistického světa včetně liberálního individualismu, marxismu a stalinismu.

Alastair Fothergill - Planeta Země
Podtitul : jak jste ji ještě neviděli
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-924-5
EAN : 9788072099245
Originál :Planet Earth
Překlad : Tomáš Kapic
Formát : 312 stran, 28,5x25,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Žijeme na planetě, kterou nikdy nedokážeme dostatečně ocenit. Každý z nás je schopen zahlédnout nebo zažít jen zlomek její nádhery a složitosti. Tým autorů této knihy a stejnojmenného televizního seriálu proto použil nejmodernějších dokumentačních prostředků, aby zázraky přírody přinesl až do vašich domovů.

Kniha obsahuje téměř 400 jedinečných fotografií ze života zvířat a přírody, je součástí jednoho z nejambicióznějších televizních projektů zaznamenávajících krásy naší planety. Mnoho fotografií zachycuje nepřístupná místa, která na vlastní oči spatřilo jen několik lidí, nebo chování zvířat, které nebylo dosud nikdy filmováno ani fotografováno.

Připravte se na dobrodružnou cestu všemi biotopy naší Země, od temných hlubin oceánů po nedozírné širé pláně, od žárem spalovaných pouští po životem kypící deštné pralesy. Všude je co vidět a čemu se učit. Rozmanitost přírody je nekonečná a její krása nepopsatelná.

Tato kniha představuje celkový portrét planety Země a je ideálním doplněním stejnojmenného televizního seriálu.


Alastair Fothergill - Planeta Země
Podtitul : jak jste ji ještě neviděli
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-924-5
EAN : 9788072099245
Originál :Planet Earth
Překlad : Tomáš Kapic
Formát : 312 stran, 28,5x25,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Žijeme na planetě, kterou nikdy nedokážeme dostatečně ocenit. Každý z nás je schopen zahlédnout nebo zažít jen zlomek její nádhery a složitosti. Tým autorů této knihy a stejnojmenného televizního seriálu proto použil nejmodernějších dokumentačních prostředků, aby zázraky přírody přinesl až do vašich domovů.

Kniha obsahuje téměř 400 jedinečných fotografií ze života zvířat a přírody, je součástí jednoho z nejambicióznějších televizních projektů zaznamenávajících krásy naší planety. Mnoho fotografií zachycuje nepřístupná místa, která na vlastní oči spatřilo jen několik lidí, nebo chování zvířat, které nebylo dosud nikdy filmováno ani fotografováno.

Připravte se na dobrodružnou cestu všemi biotopy naší Země, od temných hlubin oceánů po nedozírné širé pláně, od žárem spalovaných pouští po životem kypící deštné pralesy. Všude je co vidět a čemu se učit. Rozmanitost přírody je nekonečná a její krása nepopsatelná.

Tato kniha představuje celkový portrét planety Země a je ideálním doplněním stejnojmenného televizního seriálu.


Alastair Fothergill - Planeta Země
Žijeme na planetě, kterou nikdy nedokážeme dostatečně ocenit. Každý z nás je schopen zahlédnout nebo zažít jen zlomek její nádhery a složitosti. Tým autorů této knihy a stejnojmenného televizního seriálu proto použil nejmodernějších dokumentačních prostředků, aby zázraky přírody přinesl až do vašich domovů. Kniha obsahuje téměř 400 jedinečných fotografií ze života zvířat a přírody, je součástí jednoho z nejambicióznějších televizních projektů zaznamenávajících krásy naší planety. Mnoho fotografií zachycuje nepřístupná místa, která na vlastní oči spatřilo jen několik lidí, nebo chování zvířat, které nebylo dosud nikdy filmováno ani fotografováno. Připravte se na dobrodružnou cestu všemi biotopy naší Země, od temných hlubin oceánů po nedozírné širé pláně, od žárem spalovaných pouští po životem kypící deštné pralesy. Všude je co vidět a čemu se učit. Rozmanitost přírody je nekonečná a její krása nepopsatelná. Tato kniha představuje celkový portrét planety Země a je ideálním doplněním stejnojmenného televizního seriálu . , 315 stran, původní vazba s obálkou 4°, stav intaktní-původní cena 699,- Kč Vydavatel : Slovart Rok vydání : 2007

Alastair MacNeill - PODRAZ
Melissa Wadeová je agentkou DEA, a to jednou z nejlepších.Jenže teď je mrtvá-zahynulá při srážce aut.Její nadřízený Tom Kellerman se ocitá v nezáviděníhodné situaci, má-li zničit kartel Salcidů, jeden z nejobávanějších drogových gangů. Klokan, Frýdek-Místek, 1999 272 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : velmi dobrý.

Alastair Reynolds - Kaldera - kniha druhá
Nakladatel : Triton
Edice :Trifid
ISBN : 80-7254-484-5
EAN : 9788072544844
Originál :Chasm City
Překlad : Jana a Jan Jam Osčádalovi
Formát : 400 stran, 16,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Bývalý odstřelovač Tanner Mirabel je hnán pomstou, v kryogenické rakvi na palubě mezihvězdné lodi Ultranautů překoná propast patnácti světelných let, po rozmrazení ho pronásledují nájemní zabijáci i minulost mnoha tváří. V krvavém thrilleru o dlouhé řadě nepotrestaných zločinů není nic jednoznačně jasné - ani kdo je zločinec a kdo kat.

Alastair Reynolds - Kaldera - kniha druhá
Nakladatel : Triton
Edice :Trifid
ISBN : 80-7254-484-5
EAN : 9788072544844
Originál :Chasm City
Překlad : Jana a Jan Jam Osčádalovi
Formát : 400 stran, 16,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Bývalý odstřelovač Tanner Mirabel je hnán pomstou, v kryogenické rakvi na palubě mezihvězdné lodi Ultranautů překoná propast patnácti světelných let, po rozmrazení ho pronásledují nájemní zabijáci i minulost mnoha tváří. V krvavém thrilleru o dlouhé řadě nepotrestaných zločinů není nic jednoznačně jasné - ani kdo je zločinec a kdo kat.

ALAUX Jean-Pierre - Zlatá svatba v Yquemu
Rok vydání :2005

Alb. Christiansen - Taschenbuch einheimischer Pflanzen
Verlag J.F. Schreiber, Eßlingen, München, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka po stranách trochu odřená, vazba mírně uvolněná, listy zažloutlé, obsahuje 191 barevných vyobrazení 48 tabulích a 180 stran textu se 113 vyobrazeními, rok vydání není uveden, 160 stran, orig. Brosch, sehr gut erhalten, die Umschlag zu den Seiten bisschen abgeschürft, das Band leicht lose, Seiten gelblich, mit 191 farbigen Pflanzenbildern auf 48 Tafeln und 180 Seiten Text mit 113 Abbildungen, das Erscheinungsjahr nicht gesetzt, Přírodní vědy, Alb. Christiansen-Taschenbuch einheimischer Pflanzen

Alba de Céspedes - Výčitka
Odeon, Praha, 1984, velmi dobrý stav, lehce poškozeno, orig. celopl. vazba s přebalem, 428 stran, Beletrie a poezie, Alba de Céspedes-Výčitka

Albacha - Posvátní zvukové. Modlitby a uvažování pro vzdělané paní a panny od Albacha.
Nakladatel :Stýblo tisk, Praha Rok vydání :1875 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :původní vazba -MF, 444 str., 4 rytiny,zlatá ořízka, na vazbě plastický křížek, chybí zavírací přezka, vepsána dedikace nesouvisející s knihou

ALBANESE Marilia - Indie od počátku do 13. století n. l.
Rok vydání : 2001

ALBANESOVÁ LARA, PARISIOVÁ ANNA - EINSTEIN A TEORIE RELATIVITY
Věděli jste, že Einstein začal mluvit až ve třech letech, že měl odpor k tělocviku a že nedostal Nobelovu cenu za teorii relativity? Každá knížka o fyzice nemusí být nuda! Objevte nové poznatky o Einsteinově životě a zejména o vzniku jeho teorie relativity. Pronikněte do tajů fyziky jakoby nic. V mnoha sci-fi knížkách pak poznáte, jak se s relativitou dá kouzlit. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 176 ISBN: 80-0001874-4

Albatros - Vojenský prostor vstup povolen !
ilustrace Marcel Stecker, 89 stran, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1999

ALBERICH EMILIO,DŘÍMAL LUDVÍK - KATECHETIKA
Katechetika je samostatný, byť poměrně mladý vědní obor v rámci pastorální teologie. V této knize autoři předkládají čtenáři první podrobný manuál fundamentální katechetiky v českém jazyce. Jejich záměrem je reagovat na akutní potřebu odborné učebnice, která by fundovaně předkládala problematiku katecheze, jež v sobě zahrnuje evangelizaci, uvádění do pravd víry a náboženskou výchovu. Kniha pojednává o identitě, předpokladech a podmínkách katecheze církve, ale také o dějinách katechetiky, o různých formách dnešní katecheze i o vzájemném vztahu katecheze a jiných forem služby slova. Prof. E. Alberich je emeritní profesor katechetiky na salesiánské univerzitě v Římě, autor řady publikací. Doc. Dr. L. Dřímal, Th.D., vyučuje katechetiku na Katedře křesťanské výchovy na CMTF v Olomouci. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-7367-382-6

Albert Aklič - Tri zlomené pečate
Vydavatel : Tatran, Bratislava Jazyk: Slovenština Počet stran: 247

Albert Camus - Cizinec Pád
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()

Albert Camus - Cizinec / L´ étranger
Nakladatel : Garamond
ISBN : 978-80-7407-049-5
EAN : 9788074070495
Originál :L´ étranger
Překlad : Žilina, Miloslav
Formát : 276 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Dvojjazyčné komentované vydání jednoho z nejproslulejších děl 20. století. Protagonista Meursault, náhodný vrah, je odsouzen k smrti, protože nechce přijmout roli ve společenských hrách (neplakal například na matčině pohřbu). Cizinec bez jediného náznaku hrdinského chování souhlasí s tím, že zemře pro pravdu, aniž by ji těm druhým vnucoval. Skutečnost kolem sebe přijímá, ale nehodnotí, odmítá ji vykoupit jakoukoli transcendencí. Je ve světě cizincem, neúčastným divákem. Albert Camus (1913-1960), francouzský spisovatel a filozof názorově spjatý s existencialismem, nositel Nobelovy ceny (1957), se vydáním Cizince stal duchovním otcem celé jedné poválečné generace.

Albert Camus - Cizinec / L´ étranger
Nakladatel : Garamond
ISBN : 978-80-7407-049-5
EAN : 9788074070495
Originál :L´ étranger
Překlad : Žilina, Miloslav
Formát : 276 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Dvojjazyčné komentované vydání jednoho z nejproslulejších děl 20. století. Protagonista Meursault, náhodný vrah, je odsouzen k smrti, protože nechce přijmout roli ve společenských hrách (neplakal například na matčině pohřbu). Cizinec bez jediného náznaku hrdinského chování souhlasí s tím, že zemře pro pravdu, aniž by ji těm druhým vnucoval. Skutečnost kolem sebe přijímá, ale nehodnotí, odmítá ji vykoupit jakoukoli transcendencí. Je ve světě cizincem, neúčastným divákem. Albert Camus (1913-1960), francouzský spisovatel a filozof názorově spjatý s existencialismem, nositel Nobelovy ceny (1957), se vydáním Cizince stal duchovním otcem celé jedné poválečné generace.

Albert Camus - Exil a království
Garamond, Praha, 2005, výborný stav, orig. vazba s přebalem, edice Francouzská knihovna, vydání třetí, 154 stran, Beletrie a poezie, Albert Camus-Exil a království

Albert Clayton Gaulden - Znamení a zázraky
Nakladatel : Eugenika
Originál :Sings and Wonders
Překlad : Martina Frýbortová
Formát : 224 stran, 13x20cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Autor se v knize zabývá znameními, která bychom mě-li chápat jako řeč, skrze niž s námi komunikuje Bůh. Kniha je rozdělena do několika částí: první vysvětluje, co ona nová řeč je a jak se jí naučit naslouchat. Druhá část nás učí, jak tuto řeč aplikovat do každodenního života, a ve třetí se dozvídáme, jak zlepšovat své vní-mání jazyka znamení pomocí meditace a konsolidace vlastní osobnosti. Čtvrtá část pojednává o přenosu nově nabytých schopností na okolní svět a zbylé dva oddíly jsou věnovány nejčastějším dotazům na toto téma a různým odkazům i informacím. Každá část obsahuje několik názorných příběhů, na kterých autor interpretu-je nejrůznější znamení a přítomnost Boha v našich ži-votech. Náhody, které vám pomohou učinit rozhodnutí Nutnost zmenšit své ego Odpuštění a smíření Změňte sebe a změníte svět

Albert Clayton Gaulden - Znamení a zázraky
Nakladatel : Eugenika
Originál :Sings and Wonders
Překlad : Martina Frýbortová
Formát : 224 stran, 13x20cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Autor se v knize zabývá znameními, která bychom mě-li chápat jako řeč, skrze niž s námi komunikuje Bůh. Kniha je rozdělena do několika částí: první vysvětluje, co ona nová řeč je a jak se jí naučit naslouchat. Druhá část nás učí, jak tuto řeč aplikovat do každodenního života, a ve třetí se dozvídáme, jak zlepšovat své vní-mání jazyka znamení pomocí meditace a konsolidace vlastní osobnosti. Čtvrtá část pojednává o přenosu nově nabytých schopností na okolní svět a zbylé dva oddíly jsou věnovány nejčastějším dotazům na toto téma a různým odkazům i informacím. Každá část obsahuje několik názorných příběhů, na kterých autor interpretu-je nejrůznější znamení a přítomnost Boha v našich ži-votech. Náhody, které vám pomohou učinit rozhodnutí Nutnost zmenšit své ego Odpuštění a smíření Změňte sebe a změníte svět

Albert Cohen - Milá Páně
Nakladatel : Paseka
ISBN : 978-80-7185-821-8
EAN : 9788071858218
Originál :Belle du Seigneur
Překlad : Alena Ondrušková, Marie Janů
Formát : 672 stran, 24x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Jeden z největších milostných románů světové literatury 20. století patří zároveň k úhelným dílům francouzsky psané prózy po druhé světové válce.
Ona je krásná, mladá, bohatá, vdaná a neuspokojená. On je krásný, bohatý, úspěšný, svobodný, záletný a manželův nadřízený. Svůj cizoložný vztah prožívají současně jako jedinečnou milostnou vášeň na hranici zbožnění a jako její neustálou estetizovanou inscenaci hraničící s rituálem. Avšak ve chvíli, kdy jsou vlivem okolností - jsme ve třicátých letech 20. století a on je Žid - odkázáni čistě jen na lásku v neředěném stavu, chytí se vzdor intenzitě svého citu do pasti, kterou si svými maximalistickými nároky sami připravili.

Albert Cohen - Milá Páně
Nakladatel : Paseka
ISBN : 978-80-7185-821-8
EAN : 9788071858218
Originál :Belle du Seigneur
Překlad : Alena Ondrušková, Marie Janů
Formát : 672 stran, 24x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Jeden z největších milostných románů světové literatury 20. století patří zároveň k úhelným dílům francouzsky psané prózy po druhé světové válce.
Ona je krásná, mladá, bohatá, vdaná a neuspokojená. On je krásný, bohatý, úspěšný, svobodný, záletný a manželův nadřízený. Svůj cizoložný vztah prožívají současně jako jedinečnou milostnou vášeň na hranici zbožnění a jako její neustálou estetizovanou inscenaci hraničící s rituálem. Avšak ve chvíli, kdy jsou vlivem okolností - jsme ve třicátých letech 20. století a on je Žid - odkázáni čistě jen na lásku v neředěném stavu, chytí se vzdor intenzitě svého citu do pasti, kterou si svými maximalistickými nároky sami připravili.

Albert Cohen - . . Hubomlat
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2005 Nakladatelství : Garamond Počet stran : 424 stran

Albert Demangeon - Zeměpis světa-Britské ostrovy
Nakladatel : Aventinum Rok vydání (číslo vydání) : 1929 ()

Albert Demangeon - . . Zeměpis světa-Britské ostovy
Rok vydání : 1929 Nakladatelství : Aventinum Počet stran : 452 stran

Albert Drach - Velký protokol proti Zwetschkenbaumovi
Odeon, Praha, 1970, velmi dobrý stav, pův. celoplát. vazba, obálka mírně potrhaná a odřená na okrajích, hlavně kolem hřbetu, na hor. okraji cca 1 cm natržená, zažloutlá na hřbetu, listy zažloutlé, 1. vydání, 242 stran, Beletrie a poezie, Albert Drach-Velký protokol proti Zwetschkenbaumovi

Albert du Bois - Milenec podle zákona
Rudolf Šimek, Praha, 1923, dobrý stav, obálka je potrhaná, kousky chybí, též z posledního listu, uvolněná vazba, orig. brožovaná vazba, přeložil Jaroslav Wiesner, 72 stran, Beletrie a poezie, Albert du Bois-Milenec podle zákona

Albert Einstein - Jak vidím svět + Zmých posledních let, Jak vidím svět II.
Stav: obě jako nové
Vydavatel : Lidové Noviny

Albert Einstein a Leopold Infeld - Fysika jako dobrodružství poznání
Malá moderní encyklopedie, Orbis Praha 1958, 226 stran

Albert Ellis - Racionálně emoční behaviorální terapie
Anotace : REBT je založena na předpokladu, že kognice, emoce a chování jsou vzájemně vnitřně propojené a tím pádem celostní lidské funkce
Vyšlo : 02.02.2005
Počet stran : 135
Nakladatelství : Portál 2005

ALBERT FRIEDENTHAL - DAS WEIB IM LEBEN DER VOLKER
Obrazové přílohy - SE 1149 OBRÁZKŮ V TEXTU A 32 BAREVNÝCH PŘÍLOH
Místo vydání - BERLIN
Vydavatel - VERLAGSANSTAHL HERMANN KLEMM A. B.
Rok vydání - 1911
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 2
Vydání - 3.


Albert Gervais - Bída a pýcha nebeské říše
Jos. R. Vilímek, Praha, 1937, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, vazba uvolněná, listy zažloutlé, překlad Jaroslav Poch, obsahuje 46 vyobrazení a soukromé věnování nevážící se na autora, ex libris M. Svobodová, 259 stran, Cestopisy, Albert Gervais-Bída a pýcha nebeské říše

Albert Hotopp - Rybářský kutr H. F. 13.
K. Borecký, Praha, 1933, velmi dobrý stav, orig celoplátěna vazba, mírně zažloutlé stránky, redigoval J. Fučík, 221 stran, Beletrie a poezie, Albert Hotopp-Rybářský kutr H. F. 13.

Albert Ignatenko - Abeceda života
Anotace : zásadně přepracované vydání knihy Škola života o psycho-informaciologii, holografickém programování či materializaci myšlenek
Vyšlo : 26.10.2006
Počet stran : 386
Nakladatelství : Vodnář 2006

Albert J. Bernstein - Citoví upíři
Nakladatel : Motto
ISBN : 978-80-7246-408-1
EAN : 9788072464081
Originál :Emotional Vampires
Překlad : Dagmar Brejlová
Formát : 352 stran, 20x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Citoví upíři se tváří jako běžní lidé, někteří svou moc uplatňují v práci, jiní doma, další usilují o to, aby pronikli do okruhu nejbližších přátel. Zprvu je nepoznáte. Bývají okouzlující, bystří, umějí si získat důvěru druhých, ovšem jejich cílem je vysát z vás veškerou energii. Odhalte upíry ve svém životě, začněte se bránit a zbavte se jejich vlivu.

Albert J. Bernstein - Citoví upíři
Nakladatel : Motto
ISBN : 978-80-7246-408-1
EAN : 9788072464081
Originál :Emotional Vampires
Překlad : Dagmar Brejlová
Formát : 352 stran, 20x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Citoví upíři se tváří jako běžní lidé, někteří svou moc uplatňují v práci, jiní doma, další usilují o to, aby pronikli do okruhu nejbližších přátel. Zprvu je nepoznáte. Bývají okouzlující, bystří, umějí si získat důvěru druhých, ovšem jejich cílem je vysát z vás veškerou energii. Odhalte upíry ve svém životě, začněte se bránit a zbavte se jejich vlivu.

Albert Jackson, David Day - Starožitnosti
Slovart, Bratislava, 1994, výborný stav, pův. laminovaná vazba, obsahuje přes 800 ilustrací, 1. vydání, 256 stran, Umění/Architektura, Albert Jackson, David Day-Starožitnosti

Albert Jedlička - Fotbalové kluby světa
Mladé letá, Bratislava, 1970, velmi dobrý stav, orig. lamino vazba, desky ůpo stranách trochu odřené, obsahuje desítky barevných vyobrazení, ilustrace Oto Bachorík, strany nejsou číslovány, Sport, Albert Jedlička-Fotbalové kluby světa

ALBERT Jerry - Zlaté pohádky
Rok vydání : 1992 Poznámka :A 4

Albert Kaufman - Otvírací doba. Záznamy
Podtitul : Otvírací doba (básně 1981-1985) Záznamy (1985-1986)
Nakladatel : Cherm
ISBN : 80-86370-21-6
EAN : 9788086370217
Formát : 256 stran, 14,5x9cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Obě sbírky navazující na kultovní a slavnou prvotinu Indiferentní krajina (smz. 1981, Paseka 2001) byly psány v letech 1981 až 1986. I ony jsou svrchovaným dokumentem tehdejšího odmítání . Plejádou skeptických a sarkastických reflexí a obrazů tvoří příklad vyhraněně existenciálního protestu promítnutého do nikoli obecně sdíleného generačního postoje. Kaufmann podmaňuje ryzostí svého vzdoru a věrohodností tragického pocitu života..

Albert Kaufman - Otvírací doba. Záznamy
Podtitul : Otvírací doba (básně 1981-1985) Záznamy (1985-1986)
Nakladatel : Cherm
ISBN : 80-86370-21-6
EAN : 9788086370217
Formát : 256 stran, 14,5x9cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Obě sbírky navazující na kultovní a slavnou prvotinu Indiferentní krajina (smz. 1981, Paseka 2001) byly psány v letech 1981 až 1986. I ony jsou svrchovaným dokumentem tehdejšího odmítání . Plejádou skeptických a sarkastických reflexí a obrazů tvoří příklad vyhraněně existenciálního protestu promítnutého do nikoli obecně sdíleného generačního postoje. Kaufmann podmaňuje ryzostí svého vzdoru a věrohodností tragického pocitu života..

Albert King - Znamení půlnočního soudu
Orbis, Praha, 1940, velmi dobrý stav, sešit natrhlý, zašpiněná obálka, orig. sešit, 34 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Albert King-Znamení půlnočního soudu

Albert Kreinheder - Tělo a duše. Druhá strana nemoci
Nakladatel : Nakl. Tomáše Janečka
ISBN : 978-80-87171-02-8
EAN : 9788087171028
Originál :Body and Soul
Překlad : Dagmar Hálová
Formát : 104 stran, 20x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Pro Kreinhederovu psychologii je typický velmi osobitý, intuitivní přístup k lidskému utrpení. K trpící duši i k bolestmi sužovanému tělu. Albert Kreinheder měl osobní mnoholeté zkušenosti s rakovinou, artritidou a tuberkulózou. Jeho kniha je záznamem o cestě k symbolickému životu, o léčivém působení aktivní imaginace a o průběhu individuačního procesu. Kniha Tělo a duše je výpovědí o autentickém životě žitém v důvěrném vztahu k bytostnému Já.

Albert Kreinheder - Tělo a duše. Druhá strana nemoci
Nakladatel : Nakl. Tomáše Janečka
ISBN : 978-80-87171-02-8
EAN : 9788087171028
Originál :Body and Soul
Překlad : Dagmar Hálová
Formát : 104 stran, 20x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Pro Kreinhederovu psychologii je typický velmi osobitý, intuitivní přístup k lidskému utrpení. K trpící duši i k bolestmi sužovanému tělu. Albert Kreinheder měl osobní mnoholeté zkušenosti s rakovinou, artritidou a tuberkulózou. Jeho kniha je záznamem o cestě k symbolickému životu, o léčivém působení aktivní imaginace a o průběhu individuačního procesu. Kniha Tělo a duše je výpovědí o autentickém životě žitém v důvěrném vztahu k bytostnému Já.

Albert Kreinheder - Tělo a duše - druhá strana nemoci
Anotace : kocour tím, že zemřel, zachránil před smrtí autora - možná bláznivé, ale rozhodně krůček k pochopení celkové provázanosti světa
Vyšlo : 08.09.2008
Počet stran : 97
Nakladatelství : Emitos 2008

Albert Kudělka - Smrt potěšení
Nakladatel : Epocha
Edice :Pevnost
ISBN : 978-80-87027-90-5
EAN : 9788087027905
Formát : 216 stran, 16x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Norman Applegate, americké soukromé očko v Praze devadesátých let, to opravdu nemá jednoduché: Vedle sledování nevěrných manželů se občas proti své vůli zaplétá do vyřizování účtů mezi prastarými démony, pohanskými bohy a dalšími nebezpečnými mocnostmi. Prostředí rušných městských ulic a svět mýtů se často prolínají právě v jeho blízkosti. Zohavené mrtvoly a tajemné magické artefakty se zkrátka v životě pražského Marlowa objevují víc, než je zdrávo?

Albert Kudělka - Smrt potěšení
Nakladatel : Epocha
Edice :Pevnost
ISBN : 978-80-87027-90-5
EAN : 9788087027905
Formát : 216 stran, 16x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Norman Applegate, americké soukromé očko v Praze devadesátých let, to opravdu nemá jednoduché: Vedle sledování nevěrných manželů se občas proti své vůli zaplétá do vyřizování účtů mezi prastarými démony, pohanskými bohy a dalšími nebezpečnými mocnostmi. Prostředí rušných městských ulic a svět mýtů se často prolínají právě v jeho blízkosti. Zohavené mrtvoly a tajemné magické artefakty se zkrátka v životě pražského Marlowa objevují víc, než je zdrávo?

Albert Kutal - Jaroslav Král
Výtvarná monografie. Plátěná vazba s obálkou, 78 str. s 52 tabulkovými reprodukcemi, z toho je 8 barevných. 27 x 23 cm. Velmi dobře zachovalé.

Albert Kutal - . . České gotické umění
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1972 Nakladatelství : Obelisk Počet stran : 212 stran

Albert Kutal - Andrea Mantegna
Nakladatelství československých výtvarných umělců, Praha, 1958, velmi dobrý stav, pův. polopl. vazba, ta je lehce zašpiněná, razítko-vyřazeno z OK Pelhřimov, 1. vydání, obsahuje 43 vyobrazení, z toho 2 barevná, 52 stran, Umění/Architektura, Albert Kutal-Andrea Mantegna

Albert Kutal - České gotické umění
Obelisk, Praha, 1972, velmi dobrý stav, orig. celoplátěná vazba, lamino. přebal, kartonové ochranné desky, obsahuje 202 vyobrazení z toho 21 barevných, 212 stran, Umění/Architektura, Albert Kutal-České gotické umění

Albert Kutal - Jaroslav Král
NČSVU, Praha, 1962, velmi dobrý stav, orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný a v krajích odřený, 61 vyobrazení, z toho 8 barevných příloh, 1. vydání, soukromé věnování a razítko, 80 stran, Umění/Architektura, Albert Kutal-Jaroslav Král

Albert le Boulicaut - Pouť do Mekky a Mediny
Jan Laichter, Praha, 1920, velmi dobrý stav, orig. obálka má utržený pravý dolní roh, ušpiněná, popsaná trochu tužkou, celopl. převazba, vevázaná orig. obálka, edice Otázky a názory XLIX., 240 stran, Společenské vědy, Albert le Boulicaut-Pouť do Mekky a Mediny

Albert Maltz - Opodál Broadwaye
Nakladatel : NPL Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

Albert Maltz - Znamení ohně
Odeslání do 24 hodin. Praha 1961, naše vojsko, svaz protifašistických bojovníků

Albert Manguel - Dějiny čtení
Nakladatel : Host
Edice :Teoretická knihovna
ISBN : 978-80-7294-231-2
EAN : 9788072942312
Formát : 480 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Ve své knize Dějiny čtení dosáhl spisovatel, překladatel, editor a především milovník knih a čtení Albert Manguel (nar. 1948) ideálního souladu mezi odborností a vášnivým zaujetím. Jeho pojetí čtení je postaveno na osobních vyznáních, útržcích z vlastního života včetně zasvětitelského zážitku, kdy ho téměř slepý J. L. Borges jednou v Buenos Aires požádal, aby k němu docházel a předčítal mu. Manguel představuje různé typy čtení (tiché čtení, předčítání, autorské čtení, věštění z knih a další), jejichž výklad často začíná historkami ze života známých spisovatelů či osobností kultury. To vše je zakotveno v historii, dějinnosti, která dává možnost vidět, jak se čtení proměňovalo a jakými zásadními zlomy procházelo a jaké hmotné prostředky v té které době mělo k dispozici (papyrus, pergamen, knihtisk, ale třeba i brýle). Manguelova kniha nás sugestivním způsobem svého výkladu přesvědčuje,že i našimi osobními čtenářskými životopisy probíhá velký příběh dějin čtení.

Albert Manguel - Čtení obrazů
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-274-9
EAN : 9788072942749
Formát : 450 stran, 23x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Říká se, že každý obraz vypráví příběh je to však skutečně pravda? Dokážeme číst obraz stejně, jako bychom četli knihu? Existuje řeč, jíž se můžeme naučit a jež nám umožní vytáhnout z obrazu jeho význam? A chce sám obraz, abychom jej rozluštili, dešifrovali, abychom mu porozuměli? Alberto Manguel, autor bestselleru Dějiny čtení, předkládá ve své knize Čtení obrazů bystrou, myšlenkově provokativní a poutavou úvahu o otázkách, které si klademe, když stojíme před uměleckým dílem. Manguel se pohybuje po širokém poli témat přemýšlí, co může umění znamenat a co někdy po divákovi požaduje. Na příkladu několika velkých uměleckých děl zkoumá, jakým způsobem se každé z nich pokouší vyprávět příběh, který my diváci musíme buď dešifrovat, anebo rovnou vymyslet. Dívá se na Caravaggia, Picassa, van Gogha i starořeckého malíře Filoxéna, na Jacksona Pollocka i Petera Eisenmana, na italskou renesanční malířku Lavinii Fontanovou, jež malovala dvorské zrůdy a sama byla považována za hříčku přírody, a také na současné dystopie Marianny Gartnerové. Od dob Způsobů vidění Johna Bergera žádný spisovatel tak výmluvně nezkoumal, co se děje, když se necháváme ovlivnit uměleckým dílem.

Albert Manguel - Dějiny čtení
Nakladatel : Host
Edice :Teoretická knihovna
ISBN : 978-80-7294-231-2
EAN : 9788072942312
Formát : 480 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Ve své knize Dějiny čtení dosáhl spisovatel, překladatel, editor a především milovník knih a čtení Albert Manguel (nar. 1948) ideálního souladu mezi odborností a vášnivým zaujetím. Jeho pojetí čtení je postaveno na osobních vyznáních, útržcích z vlastního života včetně zasvětitelského zážitku, kdy ho téměř slepý J. L. Borges jednou v Buenos Aires požádal, aby k němu docházel a předčítal mu. Manguel představuje různé typy čtení (tiché čtení, předčítání, autorské čtení, věštění z knih a další), jejichž výklad často začíná historkami ze života známých spisovatelů či osobností kultury. To vše je zakotveno v historii, dějinnosti, která dává možnost vidět, jak se čtení proměňovalo a jakými zásadními zlomy procházelo a jaké hmotné prostředky v té které době mělo k dispozici (papyrus, pergamen, knihtisk, ale třeba i brýle). Manguelova kniha nás sugestivním způsobem svého výkladu přesvědčuje,že i našimi osobními čtenářskými životopisy probíhá velký příběh dějin čtení.

Albert Manguel - Čtení obrazů
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-274-9
EAN : 9788072942749
Formát : 450 stran, 23x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Říká se, že každý obraz vypráví příběh je to však skutečně pravda? Dokážeme číst obraz stejně, jako bychom četli knihu? Existuje řeč, jíž se můžeme naučit a jež nám umožní vytáhnout z obrazu jeho význam? A chce sám obraz, abychom jej rozluštili, dešifrovali, abychom mu porozuměli? Alberto Manguel, autor bestselleru Dějiny čtení, předkládá ve své knize Čtení obrazů bystrou, myšlenkově provokativní a poutavou úvahu o otázkách, které si klademe, když stojíme před uměleckým dílem. Manguel se pohybuje po širokém poli témat přemýšlí, co může umění znamenat a co někdy po divákovi požaduje. Na příkladu několika velkých uměleckých děl zkoumá, jakým způsobem se každé z nich pokouší vyprávět příběh, který my diváci musíme buď dešifrovat, anebo rovnou vymyslet. Dívá se na Caravaggia, Picassa, van Gogha i starořeckého malíře Filoxéna, na Jacksona Pollocka i Petera Eisenmana, na italskou renesanční malířku Lavinii Fontanovou, jež malovala dvorské zrůdy a sama byla považována za hříčku přírody, a také na současné dystopie Marianny Gartnerové. Od dob Způsobů vidění Johna Bergera žádný spisovatel tak výmluvně nezkoumal, co se děje, když se necháváme ovlivnit uměleckým dílem.

Albert Méricant a kol. - Le nu au salon
1913, velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, lehce odřené hrany, orig. sešit, francouzsky, 40 stran čb reprodukcí od různých autorů, 40 stran, la cahier est originel, un péu diminué, en francais, Umění/Architektura, Albert Méricant a kol.-Le nu au salon

Albert Neuburger - Erfinder und Erfindungen
Ullstein Verlag, Berlin, 1921, dobrý stav, pův. polopl. vazba s obálkou, vpředu fleky, 281 stran, orig. Halbleinen mit Umschlag, gut erhalten, ein bisschen fleckig, Technika, Albert Neuburger - Erfinder und Erfindungen

Albert Orlita - Trampoty kolem popravčí sekery
Nakladatel : Neolit
ISBN : 80-86923-15-0
EAN : 9788086923154
Formát : 250 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Albert Orlita - Trampoty kolem popravčí sekery
Nakladatel : Neolit
ISBN : 80-86923-15-0
EAN : 9788086923154
Formát : 250 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Albert Pilát - Atlas alpínek
Academia, Praha, 1973, dobrý stav, přebal se skvrnami, přebal je hl. na okrajích potrhaný , celoplátěná vazba, papírový přebal, 637 čb. a 41 barevných fotografií, 508 stran, Přírodní vědy, Albert Pilát-Atlas alpínek

Albert Pilát / Miloš Deyl - Alpinky
Československá akademie věd 1964, 2. vydání, neprodejný výtisk, 282 stran 116 příloh 382 černobílých a 41 barevných obr.

Albert Pilát, ilustroval Otto Ušák - Atlas hub
Vydání třetí, doplněné. Vydalo SPN, Praha 1970 v edici Obrazové pomocné knihy. Původní brož o 122 stranách + barevné přílohy na volných listech - vše uloženo v originálním celoplátěném pouzdře. Dobrý stav, pouzdro nepatrně zašpiněné.

Albert Pilát, Otto Ušák - Atlas hub
SPN, Praha, 1952, dobrý stav, orig. brož. + listy s obrazovou přílohou, uloženo v celoplátěných deskách, ty jsou lehce zašpiněné, barevná obrazová příloha, 54 stran, Přírodní vědy, Albert Pilát, Otto Ušák-Atlas hub

Albert Pilát, Otto Ušák - Atlas hub
Státní pedagogické nakladatelství, Praha, 1970, velmi dobrý stav, desky ušpiněné, opotřebovaní, orig. celopl. desky s vloženou textovou částí a 82 volnými listy s barev. obrázky, 210 stran, Přírodní vědy, Albert Pilát, Otto Ušák-Atlas hub

Albert Pilát, Otto Ušák - Kapesní atlas hub
SPN, Praha, 1965, velmi dobrý stav, orig. polopl. vazba, četné bar. ilustrace, 5. vydání, 191 stran, Přírodní vědy, Albert Pilát, Otto Ušák-Kapesní atlas hub

Albert Pražák - Politika a revoluce
Podtitul : Paměti
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-1199-4
EAN : 9788020011992
Formát : 256 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Dosud nepublikovaný vzpomínkový text významného literárního historika a předsedy Revoluční české národní rady Alberta Pražáka (1880 1956), nazvaný Politika a revoluce (1949), vychází v kritickém vydání, doplněn literárněvědnou a historickou předmluvou a fotografickou přílohou. Paměti zajímavým způsobem zachycují intelektuální a duchovní atmosféru meziválečného Československa a protektorátního období. Z čistě historického hlediska představují -- kromě osvětlení Pražákovy biografie -- jednak text originální pramenné hodnoty, dokumentující zejména přípravy a průběh Pražského povstání v květnu 1945, jednak esteticky koncipovanou literaturu faktu na pomezí věcného a krásného písemnictví, která pesimistickou linii Pražákova subjektivního životního osudu nepolitického politika konfrontuje s tíživou realitou dobových událostí a s přesnou charakteristikou konkrétních osobností.

Albert Pražák - Politika a revoluce
Podtitul : Paměti
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-1199-4
EAN : 9788020011992
Formát : 256 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Dosud nepublikovaný vzpomínkový text významného literárního historika a předsedy Revoluční české národní rady Alberta Pražáka (1880 1956), nazvaný Politika a revoluce (1949), vychází v kritickém vydání, doplněn literárněvědnou a historickou předmluvou a fotografickou přílohou. Paměti zajímavým způsobem zachycují intelektuální a duchovní atmosféru meziválečného Československa a protektorátního období. Z čistě historického hlediska představují -- kromě osvětlení Pražákovy biografie -- jednak text originální pramenné hodnoty, dokumentující zejména přípravy a průběh Pražského povstání v květnu 1945, jednak esteticky koncipovanou literaturu faktu na pomezí věcného a krásného písemnictví, která pesimistickou linii Pražákova subjektivního životního osudu nepolitického politika konfrontuje s tíživou realitou dobových událostí a s přesnou charakteristikou konkrétních osobností.

Albert Pražák - Dějiny slovenské literatury
Od nejstarších časů do nové doby. Vydal Melantrich, Praha 1950. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 375 stran. Přebal je zašpiněný a potrhaný, samotná kniha však ve velmi dobrém stavu. Česky.

Albert Pražák - T. G. MASARYK
K jeho názorům na umění, hlavně slovesné. Družstevní práce, Praha, 1947 48 stran, 3 kresby, 5 fotografií, původní vazba, velký formát 3. vydání Ilustrace a obálka : Karel Svolinský. Fotografie : Josef Sudek. Stav : obálka-viz sken, uvnitř výborný stav.

Albert Pražák - O národ
E.Beaufort, Praha, 1946, celkově velmi dobrý stav, nerozřezané listy, přední část uvolněná, ušpiněné, mírně odřené hrany, orig. brožovaná vazba, vloženo parte p. Pražáka, 530 stran, Historie, Albert Pražák-O národ

Albert Pražák - Staročeská báseň o Alexandru Velikém
Melantrich, Praha, 1945, velmi dobrý stav, zašpiněný přebal a horní část ořízky, mírně prohnuté desky, celkově lehce poškozeno vlhkem, orig. papírová vazba s přebalem, obálka Jaromír Ptáček, 1. vydání, 286 stran, Historie, Albert Pražák-Staročeská báseň o Alexandru Velikém

Albert Pražák - Dějiny slovenské literatury
Melantrich, Praha, 1950, velmi dobrý stav, orig. polopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu potrhaný, listy zažloutlé, 1. vydání, 376 stran, Historie, Albert Pražák-Dějiny slovenské literatury

Albert Pražák - T. G. Masaryk
Družstevní práce, Praha, 1938, velmi dobrý stav, orig. brož, ta je velmi lehce zašpiněná, volné listy, 5 reprodukcí fotografií Josef Sudek, upravil Ladislav Sutnar, 36 stran, Umění/Architektura, Albert Pražák-T. G. Masaryk

Albert Pražák - Staročeská báseň o Alexandu Velikém
Melantrich, Praha, 1945, velmi dobrý stav, pův. brož., obálka lehce zažloutlá, na okrajích mír. odřená, natržená u hřbetu listy trochu pomačkané na okrajích, nerozřezané složky, 285 stran, Beletrie a poezie, Albert Pražák-Staročeská báseň o Alexandu Velikém

Albert Pražák - podpis! - Náš odboj proti Němcům
Vydala Zemská rada osvětová, svazek 1., druhé vydání, Praha, 1946. Původní brož, nepatrně zašpiněná, uvolněný hřbet, podpis A. Pražáka (vše viz obr.), 31 stran. Dobrý stav!

Albert Pražák, Josef Sudek - T. G. Masaryk
K jeho názorům na umění, hlavně slovesné. S pěti reprodukcemi fotografií Josefa Sudka, upravil Ladislav Sutnar. Šestý soukromý a neprodejný tisk, Vydavatelství Družstevní práce, Praha, 1938. Původní brož, lehce uvolněný hřbet, mírně zašpiněná obálka (viz. obr.), 37 stran. Pěkný stav.

Albert Robida - Elektrický život
Nakladatel : Clinamen
Formát : 212 stran, 14x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Kniha science-fiction napsané roku 1890 situované do roku 1955 s původními ilustracemi autora. Popisuje Lorisovy velké vynálezy, převratné objevy, následky ovládání přírody, řízení počasí, přelidnění a válek. Ve zcela odosobněné společnosti jsou všichni stále více ovládáni výkonností. Svět je zcela podřízen funkčnosti, ale katastrofy jsou na denním pořádku.

Albert Robida - Elektrický život
Nakladatel : Clinamen
Formát : 212 stran, 14x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Kniha science-fiction napsané roku 1890 situované do roku 1955 s původními ilustracemi autora. Popisuje Lorisovy velké vynálezy, převratné objevy, následky ovládání přírody, řízení počasí, přelidnění a válek. Ve zcela odosobněné společnosti jsou všichni stále více ovládáni výkonností. Svět je zcela podřízen funkčnosti, ale katastrofy jsou na denním pořádku.

Albert Salický - . . Návod k použití rozvedeného muže
Nakladatelství : Metafora Počet stran : 235 stran

Albert Sánchez Pinol - Studená kůže
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Moderní světová próza
ISBN : 80-204-1231-X
EAN : 9788020412317
Originál :La Pell Freda
Překlad : Vít Klouček
Formát : 176 stran, 21x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Dobrodružný román z konce světa - ostrůvku ztraceného v antarktických vodách, kam odjíždí v 19. století hlavní hrdina, Ir rozčarovaný nezdarem v bojích o nezávislost, provádět meteorologická měření. Když ho kapitán lodi vysadí na ostrově se zásobou jídla, puškou a slibem, že pro něj zase za rok přijede, vypravěč a zároveň hrdina netuší, jaké hrůzy ho čekají. Jediný obyvatel, zjevně šílený strážce majáku Batís Caffó, je víc než nerudný meteorologovu chatrč v noci přepadnou záhadné bytosti vylézající za tmy z moře, půl lidé, půl ryby, se studenou kůží a děsivou silou. Hrdina stráví rok života v děsu z opakovaných nočních přepadů, v beznadějných bitvách s obludami, v rozhovorech s násilnickým kolegou, ale i v okouzlení krásou podivných bytostí.

Albert Sánchez Pinol - Studená kůže
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Moderní světová próza
ISBN : 80-204-1231-X
EAN : 9788020412317
Originál :La Pell Freda
Překlad : Vít Klouček
Formát : 176 stran, 21x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Dobrodružný román z konce světa - ostrůvku ztraceného v antarktických vodách, kam odjíždí v 19. století hlavní hrdina, Ir rozčarovaný nezdarem v bojích o nezávislost, provádět meteorologická měření. Když ho kapitán lodi vysadí na ostrově se zásobou jídla, puškou a slibem, že pro něj zase za rok přijede, vypravěč a zároveň hrdina netuší, jaké hrůzy ho čekají. Jediný obyvatel, zjevně šílený strážce majáku Batís Caffó, je víc než nerudný meteorologovu chatrč v noci přepadnou záhadné bytosti vylézající za tmy z moře, půl lidé, půl ryby, se studenou kůží a děsivou silou. Hrdina stráví rok života v děsu z opakovaných nočních přepadů, v beznadějných bitvách s obludami, v rozhovorech s násilnickým kolegou, ale i v okouzlení krásou podivných bytostí.

Albert Schramm - Schreib- und Buchwesen einst und jetzt
Quelle Meyer, Leipzig, velmi dobrý stav, pův. polopl. vazba, desky jsou mírně odřené v hranách, mírně ušpiněno, 96 tabulí s vyborazeními + 45 stran textu, listy jsou mírně zažloutlé, 45 stran, sehr gut erhalten, orig. Halbleinenband, Deckel leicht abgeschürft, mit 96 Tafeln, Seiten leicht gebräunt, Historie, Albert Schramm-Schreib- und Buchwesen einst und jetzt

Albert Schweitzer - Lidé v pralese
Nakladatel : Orbis Rok vydání (číslo vydání) : 1965 (2.)

Albert Schweitzer - Zastánce kritického myšlení a úcty k životu
Jako nová.
Vydavatel : Vyšehrad

Albert Schweitzer - . . Jooh. Sebastian Bach
Vydání : 13. vydání Rok vydání : 1937 Počet stran : 844 stran

Albert Schweitzer - . . Zastánce kritického myšlení a úcty k životu
Rok vydání : 1989 Nakladatelství : Vyšehrad Počet stran : 310 stran

Albert Soesman - Dvanáct smyslů - Brány duše
Anotace : hmat, životní smysl, smysl pro pohyb, pro rovnováhu, čich, chuť, zrak, smysl pro teplo, sluch, smysl pro řeč, myšlenky a já
Vyšlo : 02.10.2009
Počet stran : 210
Nakladatelství : Fabula 2009

Albert vyskočil - Básníkova cesta
Ladislav Kuncíř, Praha, 1927, dobrý stav, orig. brož, ta je zašpiněná a zažloutlá, listy jsou uvolněné a zažloutlé, 263 stran, Beletrie a poezie, Albert vyskočil-Básníkova cesta

Albert Vyskočil - Básníkova cesta
Ladislav Kuncíř Praha, 1927, velmi dobrý stav, orig. brož, ta mírně zašpiněná, v krajích odřená, některé listy uvolněné, 259 stran, Beletrie a poezie, Albert Vyskočil-Básníkova cesta

Albert Vyskočil - Příběhy Robinsona Crusoe
Orbis, Praha, 1941, velmi dobrý stav, desky odřené hl. po obvodu, roztřepená vlákna u okrajů, hřbet je potrhaný dole i nahoře, odřené rohy desek, mezi str. 32-33 se rozlepuje vazba, orig. zelená celopl. vazba, ilustrace František Tichý, 197 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Albert Vyskočil-Příběhy Robinsona Crusoe

Albert Vyskočil - Úvodem do nového čtvrtstoletí dobrého díla
1926, velmi dobrý stav, orig. brož., obálka zažloutlá, akvarely od Willi Wessela, 64 stran, Beletrie a poezie, Albert Vyskočil-Úvodem do nového čtvrtstoletí dobrého díla

Albert Vyskočil - Básníkovo slovo
Václav Pour, Praha, 1933, velmi dobrý stav, orig. brož (lehce poškozena, IV. svazek Pourovy Edice, 196 stran, Beletrie a poezie, Albert Vyskočil-Básníkovo slovo

Albert Vyskočil - Kryštof Kolumbus
Světový literární klub a Orbis, Praha, 1945, velmi dobrý stav, orig. brož., 8 celostr. ilustrací, 16 stran příloh s 38 obrázky, 287 stran, Historie, Albert Vyskočil-Kryštof Kolumbus

Albert Vyskočil a kol. - Romány do kapsy
Sběratel, Praha, 1940, velmi dobrý stav, obálka lehce pošpiněná, odřená, mírně roztřepené hrany zažloutlých listů, sešitové vydání, 50 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Albert Vyskočil a kol.-Romány do kapsy

Albert Z. Manfred - NAPOLEON BONAPARTE
Životopis. Svoboda, Praha, 1975 611 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Obsahuje fotografie. Stav : obálka otřepená, uvnitř věnování bývalému majiteli, jinak dobrý stav.

Albert Z. Manfred - NAPOLEON BONAPARTE
Svoboda, Praha, 1990 613 stran, původní vazba, střední formát 3. vydání Obsahuje fotografie. Stav : dobrý

Albert Z. Manfred - . . Napoleon Bonaparte
Vydání : 3. vydání Rok vydání : 1990 Nakladatelství : Svoboda Počet stran : 616 stran

Albert, Alexa E. Bern Wallace a kol. - Prague naturally
Current Guide ti Nutrition, Recreation, Health Services and the Enviroment Rok :1992

Albert-László Barabási - V pavučině sítí
Nakladatel : Paseka
Edice :Fénix
ISBN : 80-7185-751-3
EAN : 9788071857518
Originál :Linked
Překlad : František Slanina
Formát : 280 stran, 20x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Tato pozoruhodná kniha představuje širokému okruhu čtenářů novou vědu vědu o sítích. Nejde však o další titul zabývající se nejrůznějšími více či méně praktickými aspekty počítačových sítí. Hledá obecné principy společné většině reálných sítí. Ukazuje, jak je všechno v našem životě navzájem propojeno a co to znamená pro vědu, podnikání i každodenní život. A nemusí jít jen o počítače, spojené optickými kabely do počítačové sítě, a webové stránky, navzájem hustě propojené svými odkazy, ale i o lidské jedince svázané sítí vazeb nejrůznějšího typu, od spolupráce na nějakém z hollywoodských filmů přes sdílenou kancelář v úřadě až po síť sexuálních vztahů, či síť neuronů.

Albert-László Barabási - V pavučině sítí
Nakladatel : Paseka
Edice :Fénix
ISBN : 80-7185-751-3
EAN : 9788071857518
Originál :Linked
Překlad : František Slanina
Formát : 280 stran, 20x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Tato pozoruhodná kniha představuje širokému okruhu čtenářů novou vědu vědu o sítích. Nejde však o další titul zabývající se nejrůznějšími více či méně praktickými aspekty počítačových sítí. Hledá obecné principy společné většině reálných sítí. Ukazuje, jak je všechno v našem životě navzájem propojeno a co to znamená pro vědu, podnikání i každodenní život. A nemusí jít jen o počítače, spojené optickými kabely do počítačové sítě, a webové stránky, navzájem hustě propojené svými odkazy, ale i o lidské jedince svázané sítí vazeb nejrůznějšího typu, od spolupráce na nějakém z hollywoodských filmů přes sdílenou kancelář v úřadě až po síť sexuálních vztahů, či síť neuronů.

Alberta Eduard - Na zemi a na nebi
Cpl, 104 s. 1900 Šimáček, napsáno v jazyce: Česky

ALBERTI ROBERT, EMMONS MICHAEL - UMĚNÍ STÁT SI ZA SVÝM
Kniha představuje praktický trénink rozhodného a rovnoprávného přístupu k životu a mezilidským vztahům. Trénink asertivity je komplexním procesem, během kterého si člověk uvědomuje sebe sama, své pocity, potřeby a cíle, a ty pak s respektem vůči stejným právům ostatních čitelně sděluje druhému. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 237 ISBN: 80-7178-869-4

Albertine Sarrazinová - Astragal
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 80-86013-03-0
EAN : 9788086013039
Formát : 190 stran, 18 x 10,5cm, česky, brožovaná vazba


Anotace : Poutavý autobiografický román ženy, která již v sedmadvaceti letech za sebou má devět let kriminálu, umocněný autorčinými výbornými vypravěčskými schopnostmi. Cynická revolta pramenící ze zmatení hodnot, ale zároveň pohnutý milostný příběh ženy, jež se na útěku z vězení seznámí se svou životní láskou. - Hvězda A. Sarrazinové zazářila na francouzském literárním nebi v polovině 60. let. Publikum nepochybně přitahovaly peprné okolnosti, jež doprovázely vznik jejích románů (většinou je napsala ve vězení), i její život jako takový: byla adoptovaným dítětem, které se ovšem nepovedlo , neustále utíkala, otčím ji nechával zavírat do polepšovny, rodiče se jí zříkali a opětovně ji adoptovali, stala se z ní zlodějka, utíkala i z vězení, vdala se za kriminálníka, ale její přirozená inteligence, nadání, touha prosadit se a chuť žít jí nakonec přinesly úspěch. Pozornější čtenáři a literární kritikové v jejích knihách rozpoznali nepochybný talent. Když už se zdálo, že Albertine Sarrazinová dosáhne svého cíle - žít v dostatku a slávě se svým mužem, přihlásilo se alkoholem i kriminálem podlomené zdraví a spisovatelka ve svých 30 letech zemřela na operačním stole.

Albertine Sarrazinová - Kriminálnice
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 80-86013-33-2
EAN : 9788086013336
Formát : 180 stran, 18x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1999


Anotace : Další ze tří autobiograficky laděných románů, které autorka za svůj krátký život napsala. Příběh mladé ženy, která se rozhodne začlenit do normální společnosti, aniž by změnila svůj žebříček hodnot, a která se tvrdohlavě a klopotně prodírá ke svému cíli.

Albertine Sarrazinová - Útěk
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 80-7287-049-1
EAN : 9788072870493
Originál :La Cavale
Překlad : Barbora Chvojková-Šťastná
Formát : 512 stran, 18x10,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Poslední ze tří knih francouzské spisovatelky. Nezvyklý pohled do myšlenek mladé, inteligentní ženy, která se již poněkolikáté za svůj krátký život ocitla za mřížemi. Ona i její spoluvězenkyně jsou neustále posedlé jedinou myšlenkou - myšlenkou na útěk - a krkolomné plány na něj se vinou celým vyprávěním jako červená nit.

Albertine Sarrazinová - Útěk
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 80-7287-049-1
EAN : 9788072870493
Originál :La Cavale
Překlad : Barbora Chvojková-Šťastná
Formát : 512 stran, 18x10,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Poslední ze tří knih francouzské spisovatelky. Nezvyklý pohled do myšlenek mladé, inteligentní ženy, která se již poněkolikáté za svůj krátký život ocitla za mřížemi. Ona i její spoluvězenkyně jsou neustále posedlé jedinou myšlenkou - myšlenkou na útěk - a krkolomné plány na něj se vinou celým vyprávěním jako červená nit.

Albertine Sarrazinová - Astragal
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 80-86013-03-0
EAN : 9788086013039
Formát : 190 stran, 18 x 10,5cm, česky, brožovaná vazba


Anotace : Poutavý autobiografický román ženy, která již v sedmadvaceti letech za sebou má devět let kriminálu, umocněný autorčinými výbornými vypravěčskými schopnostmi. Cynická revolta pramenící ze zmatení hodnot, ale zároveň pohnutý milostný příběh ženy, jež se na útěku z vězení seznámí se svou životní láskou. - Hvězda A. Sarrazinové zazářila na francouzském literárním nebi v polovině 60. let. Publikum nepochybně přitahovaly peprné okolnosti, jež doprovázely vznik jejích románů (většinou je napsala ve vězení), i její život jako takový: byla adoptovaným dítětem, které se ovšem nepovedlo , neustále utíkala, otčím ji nechával zavírat do polepšovny, rodiče se jí zříkali a opětovně ji adoptovali, stala se z ní zlodějka, utíkala i z vězení, vdala se za kriminálníka, ale její přirozená inteligence, nadání, touha prosadit se a chuť žít jí nakonec přinesly úspěch. Pozornější čtenáři a literární kritikové v jejích knihách rozpoznali nepochybný talent. Když už se zdálo, že Albertine Sarrazinová dosáhne svého cíle - žít v dostatku a slávě se svým mužem, přihlásilo se alkoholem i kriminálem podlomené zdraví a spisovatelka ve svých 30 letech zemřela na operačním stole.

Albertine Sarrazinová - Kriminálnice
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 80-86013-33-2
EAN : 9788086013336
Formát : 180 stran, 18x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1999


Anotace : Další ze tří autobiograficky laděných románů, které autorka za svůj krátký život napsala. Příběh mladé ženy, která se rozhodne začlenit do normální společnosti, aniž by změnila svůj žebříček hodnot, a která se tvrdohlavě a klopotně prodírá ke svému cíli.

Albertine Sarrazinová - . . Astragal
Rok vydání : 1996 Nakladatelství : Maťa Počet stran : 164 stran

Alberto Bevilacqua - Stačí přejít most
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1981 (1.)

Alberto Moravia - Světla Říma
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()

Alberto Moravia - Agostino
Nakladatel : ČS Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()

Alberto Moravia - Marné ctižádosti
Nakladatel : Melantrich Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()

Alberto Moravia - Římanka
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1966 (1.)

Alberto Moravia - 1934 - Přežít vlastní smrt
Nakladatel : Český Klub
ISBN : 80-85637-52-9
EAN : 9788085637526
Formát : 223 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Psychologický román líčí prožitky italského intelektuála, jeho milostné vztahy i deprimující dobu vzrůstajícího fašismu.

Alberto Moravia - Horalka
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1534-1
EAN : 9788020015341
Originál :La Ciociara
Překlad : Jaroslav Pokorný, Alena Wildová
Formát : 276 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (4. vydání)


Anotace : Cesira, žena z chudého kraje mezi Neapolí a Římem, ztratí po znásilnění dcery Rossety poslední iluze o lidech a morálce. Konečně pochopila, co válka způsobila: stará morálka, zákony, náboženství už neplatí, lidé nevnímají cizí neštěstí. Poválečný svět není již světem lidským. Vše se proměnilo ve zboží, kšeftování, obchodování. I lidé jsou prodejní. Život ztratil smysl, je teď bez hlavy a paty, a důležité věci už nejsou důležité, kdežto ty nedůležité se staly důležitými . I z Cesiry a Rossety válka málem udělala zlodějku a prostitutku, od toho je však zachránila bolest.
Italská kritika podtrhává jako základní, určující motiv Horalky dvojí znásilnění lidské důstojnosti: znásilnění celé společnosti hrůzami závěrečné fáze války a znásilnění děvčete. Dílo se řadí mezi početné pokrokové italské prózy na téma druhé světové války, které vznikaly v padesátých letech. Patří k nejúspěšnějším Moraviovým románům byla mnohokrát vydána ve vlasti, přeložena do mnoha cizích jazyků a krátce po vydání zfilmována v De Sicově režii se Sofií Lorenovou v titulní roli.

Alberto Moravia - 1934 - Přežít vlastní smrt
Nakladatel : Český Klub
ISBN : 80-85637-52-9
EAN : 9788085637526
Formát : 223 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Psychologický román líčí prožitky italského intelektuála, jeho milostné vztahy i deprimující dobu vzrůstajícího fašismu.

Alberto Moravia - Horalka
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1534-1
EAN : 9788020015341
Originál :La Ciociara
Překlad : Jaroslav Pokorný, Alena Wildová
Formát : 276 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (4. vydání)


Anotace : Cesira, žena z chudého kraje mezi Neapolí a Římem, ztratí po znásilnění dcery Rossety poslední iluze o lidech a morálce. Konečně pochopila, co válka způsobila: stará morálka, zákony, náboženství už neplatí, lidé nevnímají cizí neštěstí. Poválečný svět není již světem lidským. Vše se proměnilo ve zboží, kšeftování, obchodování. I lidé jsou prodejní. Život ztratil smysl, je teď bez hlavy a paty, a důležité věci už nejsou důležité, kdežto ty nedůležité se staly důležitými . I z Cesiry a Rossety válka málem udělala zlodějku a prostitutku, od toho je však zachránila bolest.
Italská kritika podtrhává jako základní, určující motiv Horalky dvojí znásilnění lidské důstojnosti: znásilnění celé společnosti hrůzami závěrečné fáze války a znásilnění děvčete. Dílo se řadí mezi početné pokrokové italské prózy na téma druhé světové války, které vznikaly v padesátých letech. Patří k nejúspěšnějším Moraviovým románům byla mnohokrát vydána ve vlasti, přeložena do mnoha cizích jazyků a krátce po vydání zfilmována v De Sicově režii se Sofií Lorenovou v titulní roli.

Alberto Moravia - Římanka
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1727-7
EAN : 9788020017277
Originál :La Romana
Překlad : Václav Čep
Formát : 332 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Asi nejslavnější román italského spisovatele Alberta Moravii z roku 1947 vypráví příběh krásné mladé římské dívky Adriany, kterou okolnosti přiměly stát se prostitutkou, aniž by ovšem zlomily její ryzí charakter a osobnost. Přes tlak zkaženého, zištného a vypočítavého okolí, které reprezentuje její rodina, přátelé i milenci, přes úzkosti, zoufalství, pochyby i strach, které s sebou nese její zaměstnání a muži, s nimiž se takto setkává, zůstává vnitřně silnou a pevnou v odhodlání žít dál svůj život. To vrcholí v okamžiku ztráty milovaného Giacoma a rozhodnutí zajistit svému nenarozenému dítěti šťastnou budoucnost. Římanka byla v roce 1954 úspěšně zfilmována, Adrianu ztvárnila herečka Gina Lollobrigida.

Alberto Moravia - Římanka
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1727-7
EAN : 9788020017277
Originál :La Romana
Překlad : Václav Čep
Formát : 332 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Asi nejslavnější román italského spisovatele Alberta Moravii z roku 1947 vypráví příběh krásné mladé římské dívky Adriany, kterou okolnosti přiměly stát se prostitutkou, aniž by ovšem zlomily její ryzí charakter a osobnost. Přes tlak zkaženého, zištného a vypočítavého okolí, které reprezentuje její rodina, přátelé i milenci, přes úzkosti, zoufalství, pochyby i strach, které s sebou nese její zaměstnání a muži, s nimiž se takto setkává, zůstává vnitřně silnou a pevnou v odhodlání žít dál svůj život. To vrcholí v okamžiku ztráty milovaného Giacoma a rozhodnutí zajistit svému nenarozenému dítěti šťastnou budoucnost. Římanka byla v roce 1954 úspěšně zfilmována, Adrianu ztvárnila herečka Gina Lollobrigida.

Alberto Moravia - VOYEUR ANEB MUŽ, KTERÝ SE DÍV Aacute
Kniha líčí citově a sexuálně komplikovaný život jedné římské rodiny, otce, univerzitního profesora, který po autonehodě je upoután na lože, jeho syna Doda a jeho ženy Silvie.Dodův prožitek světa záleží v tom, že potají sleduje sexuální mechanismus svého okolí, a to především v jeho úchylkách a výstřednostech: vlastní ženu v jejích proměnách při milování, svého otce v jeho úsilí zneužít k erotickým potěchám mladičkou ošetřovatelku a především sebe sama ve vztahu k ženám.
Jan, Praha, 1994 109 stran, lamino vazba, střední formát Stav : velmi dobrý

Alberto Moravia - . . Světla Říma
Rok vydání : 1963 Nakladatelství : SNKLU Počet stran : 117 stran

Alberto Moravia - . . Konec jedné známosti
Rok vydání : 1986 Nakladatelství : Melantrich Počet stran : 256 stran

Alberto Moravia - . . Nuda
Rok vydání : 1967 Nakladatelství : Československý spisovatel Počet stran : 294 stran

Alberto Siliotti - Průvodce egyptskými pyramidami
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-556-0
EAN : 9788072095568
Originál :Guide to the Pyramids of Egypt
Překlad : Renata Landgrafová
Formát : 168 stran, 24,5x17,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Autoři se snaží představit čtenáři úchvatný svět starověkého egyptského stavitelství a seznámit jej se vším, co dnes o pyramidách víme. Průvodce egyptskými pyramidami je první knihou, která podává srozumitelný a vyčerpávající popis všech důležitých pyramid a pohřebišť Staré říše ve světle nejnovějších archeologických objevů a výzkumů. Díky velkému množství map, plánů a ilustračních rekonstrukcí dovolí čtenářům lépe poznat a pochopit jeden ze sedmi divů světa. Druhé vydání.

Alberto Siliotti - Průvodce egyptskými pyramidami
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-556-0
EAN : 9788072095568
Originál :Guide to the Pyramids of Egypt
Překlad : Renata Landgrafová
Formát : 168 stran, 24,5x17,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Autoři se snaží představit čtenáři úchvatný svět starověkého egyptského stavitelství a seznámit jej se vším, co dnes o pyramidách víme. Průvodce egyptskými pyramidami je první knihou, která podává srozumitelný a vyčerpávající popis všech důležitých pyramid a pohřebišť Staré říše ve světle nejnovějších archeologických objevů a výzkumů. Díky velkému množství map, plánů a ilustračních rekonstrukcí dovolí čtenářům lépe poznat a pochopit jeden ze sedmi divů světa. Druhé vydání.

Alberto Vojtěch Frič - DLOUHÝ LOVEC
Dobrodružný příběh, odehrávající se v jihoamerické divočině na počátku 20. století.
Kniha navazuje na předchozí 2 příběhy-Strýček Indián a Hadí ostrov. Tenkrát byli indiánští náčelníci odhodláni bránit svoji zem a slovo lovce platilo víc než zákon. Titanic, Praha, 1995 178 stran, lamino vazba, střední formát 7. vydání Ilustrace : Zdeněk Burian. Stav : dobrý

Alberto Vojtěch Frič - HADÍ OSTROV
Cizinec svými překvapivými objevy obrátí poklidnou rybářskou vesnici vzůru nohama a sám nemá o nečekaá dobrodružství nouzi .
Titanic, Praha, 1995 149 stran, lamino vazba, střední formát 6. vydání Ilustrace : Zdeněk Burian. Stav : dobrý

Alberto Vojtěch Frič - Hadí ostrov
Toužimský a Moravec, Praha, 1947, velmi dobrý stav, pův. polopl. vazba, ta je zašpiněná, na krajích místy mírně odřená, ilustrace-Z. Burian, 1. vydání, 197 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Alberto Vojtěch Frič-Hadí ostrov

Alberto Vojtěch Frič - Hadí ostrov
Toužimský a Moravec, Praha, 1947, dobrý stav, přebal je více odřený, pomačkaný, potrhaný v okrajích i v záložkách (podlepeno-ovšem lepenka se již částečně odděluje), mírně naražené rohy vazby, listy lehce nažloutlé, orig. polopl. vazba s přebalem, ilustrace-Z. Burian (obálka, obr. přílohy i ilustrace v textu), 1. vydání, 200 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Alberto Vojtěch Frič-Hadí ostrov

ALBERTOVÁ HELENA,LANDOVSKÝ PAVEL - LANĎÁK
Pavel Landovský se v knize vzpomínek, kterou napsal se Helenou Albertovou, zcela čtenářům otevírá. Opravdu na sebe prozrazuje téměř všechno - a nejen na sebe. Vypráví o svém dětství - už tehdy prý byl rošťák, jak dosvědčují zápisy z deníčku, který mu od prvních školních dnů vedla jeho babička. Netají nic ze svých hereckých začátků a posléze velkého úspěchu v pražském Činoherním klubu, otevřeně hovoří o svém dobývání Vídně, o emigraci a návratu domů, do Prahy. Ve svém vyprávění je zcela otevřený a k řadě svých tehdejších i současných přátel kritický. Čtenářům se představuje nejen jako kašpar , ale i jako autor divadelních her, jejich ukázky na ně v knize čekají. Pozoruhodný život bouřliváka - to je biografie s příznačným názvem Lanďák. Vydavatel : Nakladatelství XYZ Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 280 ISBN: 80-7388-317-1

Alberts Bels - Nespavost
Nakladatel : Kasal Lubor
ISBN : 80-903465-8-8
EAN : 9788090346581
Originál :Bezmiegs
Překlad : Lenka Matoušková
Formát : 136 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Román Nespavost je po tematické stránce nejodvážnějším a po stránce výrazové nejpozoruhodnějším dílem Albertse Belse. Publikace roánu byla zakázána, s cenzurními úpravami mohl román vyjít v roce 1986 a v původní podobě až roku 2003. Nespavost připomíná koláž, je tvořena sedmi kapitolami, z nichž každá sestává ze sedmi textových fragmentů. Děj se odehrává ve třech časových rovinách: První rovinu tvoří události jedné noci, které prožije nespavostí sužovaný Eduards Dárziňš druhou jsou Dárziňšovy vzpomínky na válečné dětství a třetí je boj Lotyšů s Řádem německých rytířů ve 13. století, do nehož je zapojen i Dárziňšův dvojník z minulosti. Mezi těmito časovými rovinami probíhají syžetové i asociativní přesahy, často jen pomocí jediné fráze, čímž román připomíná časový labyrint. V podtextu zaznívá zvláště výmluvná paralela sovětské okupace s podrobou Lotyšska ve 13. století i s okupací nacistickou. V závěru autor objasňuje osudy románu a připojuje negativní posidek sovětské cenzury.

Alberts Bels - Nespavost
Nakladatel : Kasal Lubor
ISBN : 80-903465-8-8
EAN : 9788090346581
Originál :Bezmiegs
Překlad : Lenka Matoušková
Formát : 136 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Román Nespavost je po tematické stránce nejodvážnějším a po stránce výrazové nejpozoruhodnějším dílem Albertse Belse. Publikace roánu byla zakázána, s cenzurními úpravami mohl román vyjít v roce 1986 a v původní podobě až roku 2003. Nespavost připomíná koláž, je tvořena sedmi kapitolami, z nichž každá sestává ze sedmi textových fragmentů. Děj se odehrává ve třech časových rovinách: První rovinu tvoří události jedné noci, které prožije nespavostí sužovaný Eduards Dárziňš druhou jsou Dárziňšovy vzpomínky na válečné dětství a třetí je boj Lotyšů s Řádem německých rytířů ve 13. století, do nehož je zapojen i Dárziňšův dvojník z minulosti. Mezi těmito časovými rovinami probíhají syžetové i asociativní přesahy, často jen pomocí jediné fráze, čímž román připomíná časový labyrint. V podtextu zaznívá zvláště výmluvná paralela sovětské okupace s podrobou Lotyšska ve 13. století i s okupací nacistickou. V závěru autor objasňuje osudy románu a připojuje negativní posidek sovětské cenzury.

ALBERTS,MULLEN,SPOHN - LÉČIVÉ STROMY A KEŘE KAPESNÍ PRŮVODCE PŘÍRODOU
Jsou bez receptu - a rostou všude. V našich stromech a keřích je překvapivě mnoho léčivých a blahodárných sil: jalovčiky povzbuzují chuť, šťáva z černého bezu pomáhá při nachlazení a lázeň s olejem z jehličí smrku přináší uvolnění z únavy všedního dne. Tento průvodce přírodou představuje 100 nejdůležitějších druhů a látky v nich obsazené. Vydavatel : BETA,ŠEVČÍK Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 247 ISBN: 80-7306-230-5

Albeury Ted - Jak plyne čas
278 s. 1995 Dekon, napsáno v jazyce: Česky

Albeury Ted - Ukažte mi hrdinu-Život špiona
pv, 384 s. 1994 Dekon, napsáno v jazyce: Česky

Albieri Pavel - Za krvavou stopou-z upomínek česko-amerického kněze
Ppl, 108 s., il. V. Oliva b.d. Besedy lidu, napsáno v jazyce: Česky

Albín Bráf - Život a dílo
Vesmír, Praha, 1922-24, velmi dobrý stav, orig. brož., okraje obálek a některých listů jsou pomačkané, Historie, Albín Bráf-Život a dílo

Albín Stocký - Čechy v době železné
Jan Štenc, Praha, 1933, dobrý stav, orig.kart.vazba, ta je zašpiněná, v textu pasáže podtrhané tužkou, obrazová příloha 56 stran, 29 stran, Historie, Albín Stocký-Čechy v době železné

Albín Stocký - Čechy v době bronzové
Štenc, Praha, 1928, velmi dobrý stav, vazba je jen lehce zašpiněná, nažloutlé listy, orig. papír. vazba, formát A5, 24+přílohy stran, Historie, Albín Stocký-Čechy v době bronzové

Albín Stocký - Čechy v době železné
Jan Štenc, Praha, 1933, velmi dobrý stav, orig. pap. vazba, 56 čb. tabulí, 85 stran, Historie, Albín Stocký-Čechy v době železné

Albín Stocký - Pravěk země české
Nákl. Národního musea, Praha, 1926, velmi dobrý stav, vazba je ve hřbetu vybledlá, listy nažloutlé, celopl. vazba, s 80 obrazy v textu, 122 tabulemi a 6 mapami, Historie, Albín Stocký-Pravěk země české

Albín Škoviera - Dilemata náhradní výchovy
Anotace : kniha vždy nastíní protichůdné pohledy na určité téma (př. biologický rodič - partner nebo soupeř ?) a poté rozvine diskusi
Vyšlo : 02.10.2007
Počet stran : 143
Nakladatelství : Portál 2007

Albín, Jan - Ezopovy fabule a Brantovy rozprávky
Vydavatel : Česká akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha Rok vydání: 1901 Jazyk: Čeština Počet stran: 413

Albína Dratvová - . . Filosofie a přírodovědecké poznání
Vydání : 2. vydání Rok vydání : 1946 Nakladatelství : Česká graf. unie Počet stran : 328 stran

ALBOM MITCH - PĚT STARÝCH ZNÁMÝCH
Hrdinové všech knih zpravidla mívají něco společného: jsou živí. Hlavní postava tohohle příběhu, Eddie, ovšem hned na začátku umírá, a ač se to zdá k nevíře, teprve potom to začne být opravdu zajímavé. Eddie je letitý údržbář, který strávil celý svůj život promazáváním koleček a převodů všemožných atrakcí v obrovském zábavním parku. Jednoho dne kulhavý Eddie vystartuje k poslednímu hrdinskému činu svého života 8211 a ve snaze o záchranu malé dívenky zůstává pod utrženým vozíkem horské dráhy on sám 8230 V nebi, kam se vzápětí dostává, na něj ovšem nečekají žádní andělé, nýbrž pět lidí, jejichž životy kdysi ovlivnil. Jeho bývalý velitel z války, zemřelá žena, otec, s nímž si za života nerozuměl 8230 Ti všichni mu vyprávějí své příběhy, všichni jej něčemu učí 8211 pochopení, odpuštění, lásce 8230 Eddie 8211 a my s ním 8211 se dozvídá, že všechny lidské životy na téhle zemi jsou navzájem propletené jako nikdy nekončící vlákno, že se navzájem ovlivňují, aniž bychom si toho byli vědomi. Pochopí, že nic se neděje nadarmo, že všechno má svůj smysl. A je jen na nás, jak brzy 8211 nebo jak pozdě 8211 jej odhalíme. Vydavatel : METAFORA Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 174 ISBN: 80-7359-033-6

Albrech Josef a Kol. - Českobudějovicko
W edice Chráněná území ČR, svazek VIII. Vydavatel : Agentura ochrany přírody a krajiny ČR Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 807

Albrecht Dürer - Gemälde, Holzschnitte, Kupferstiche
München, velmi dobrý stav, celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, pův. obálka vevázána, obsahuje desítky čb. vyobrazení, rok vydání není uveden, strany nejsou číslovány, Leinenband, sehr gut erhalten, der Deckekl zu den Seiten ein bisschen abgeschürft, die Original Umschlag drin, mit zehnte schwarzweißen Abbildungen, Seiten nicht nummeriert, das Erscheinungsjahr nicht gesetzt, Umění/Architektura, Albrecht Dürer-Gemälde, Holzschnitte, Kupferstiche

Albrecht Fölsing - Albert Einstein
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Světové osobnosti
ISBN : 80-7207-418-0
EAN : 9788072074181
Originál :Albert Einstein, Eine Biographie
Překlad : Miroslav Svojše
Formát : 896 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Naprosto zdařilé spojení obrazu pozoruhodného života vědce a humanisty s vylíčením úchvatného přírodovědeckého díla. Německý fyzik Albert Einstein se narodil roku 1879 v německém Ulmu, od roku 1933 žil v USA. V letech 1911 - 1912 byl profesorem německé univerzity v Praze. Kniha popisuje jeho mládí, pozdější nechuť ke studiu v rigidních německých školách, zájem o hru na housle. Líčí vznik speciální (1905) a obecné (1916) teorie relativity. Mapuje Einsteinův život za války, jeho rostoucí pacifismus, poválečný věhlas, ale i jeho celoživotní snahu o nalezení porozumění mezi lidmi, která však velkou odezvu nenalezla.

Albrecht Fölsing - Albert Einstein
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Světové osobnosti
ISBN : 80-7207-418-0
EAN : 9788072074181
Originál :Albert Einstein, Eine Biographie
Překlad : Miroslav Svojše
Formát : 896 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Naprosto zdařilé spojení obrazu pozoruhodného života vědce a humanisty s vylíčením úchvatného přírodovědeckého díla. Německý fyzik Albert Einstein se narodil roku 1879 v německém Ulmu, od roku 1933 žil v USA. V letech 1911 - 1912 byl profesorem německé univerzity v Praze. Kniha popisuje jeho mládí, pozdější nechuť ke studiu v rigidních německých školách, zájem o hru na housle. Líčí vznik speciální (1905) a obecné (1916) teorie relativity. Mapuje Einsteinův život za války, jeho rostoucí pacifismus, poválečný věhlas, ale i jeho celoživotní snahu o nalezení porozumění mezi lidmi, která však velkou odezvu nenalezla.

Albrecht Folsing - Albert Einstein
Anotace : obsáhlé dílo mapující Einsteinův život, jeho přírodovědecké dílo, život za války, jeho rostoucí pacifismus i poválečný věhlas
Vyšlo : 04.07.2001
Počet stran : 895


Albrecht Gralle - Chuť zázraku
Academia, Praha, 2002, velmi dobrý stav, karton vazba, papírový přebal, 322 stran, Beletrie a poezie, Albrecht Gralle-Chuť zázraku

Albrecht Hagemann - Fidel Castro
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 978-80-86907-69-7
EAN : 9788086907697
Originál :Fidel Castro
Překlad : Petr Pytlík, Tereza Semotamová
Formát : 170 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Přestože už téměř tři roky nevládne, zůstává Fidel Castro pro mnoho Kubánců stále máximo líder . Již padesát let je také pro ně i pro četné zahraniční příznivce ikonou revoluce, v jejímž čele v lednu 1959 svrhnul na Kubě diktátora Batistu. Krátce nato, 16. února, byl jmenován předsedou vlády a od té doby téměř půlstoletí rozhodoval o všech aspektech života na Kubě. Jeho život je opředen spoustou mýtů, příběhů a pomluv. Kniha Albrechta Hagemanna čtivou a přehlednou formou mapuje životní příběh velkého revolucionáře a diktátora. Chronologicky řazené kapitoly popisující i méně známe Castrovy životní peripetie doplňují úryvky z projevů kubánského vůdce a citace komentářů k osobnosti Fidela Castra z pera známých osobností i ze záznámů americké tajné služby.

Albrecht Hagemann - Fidel Castro
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 978-80-86907-69-7
EAN : 9788086907697
Originál :Fidel Castro
Překlad : Petr Pytlík, Tereza Semotamová
Formát : 170 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Přestože už téměř tři roky nevládne, zůstává Fidel Castro pro mnoho Kubánců stále máximo líder . Již padesát let je také pro ně i pro četné zahraniční příznivce ikonou revoluce, v jejímž čele v lednu 1959 svrhnul na Kubě diktátora Batistu. Krátce nato, 16. února, byl jmenován předsedou vlády a od té doby téměř půlstoletí rozhodoval o všech aspektech života na Kubě. Jeho život je opředen spoustou mýtů, příběhů a pomluv. Kniha Albrechta Hagemanna čtivou a přehlednou formou mapuje životní příběh velkého revolucionáře a diktátora. Chronologicky řazené kapitoly popisující i méně známe Castrovy životní peripetie doplňují úryvky z projevů kubánského vůdce a citace komentářů k osobnosti Fidela Castra z pera známých osobností i ze záznámů americké tajné služby.

Albrecht Jar. - Přehledné dějiny literatury anglické
Dědourek 1947 Třebechovice

Albrecht Jaroslav - Přehledné dějiny anglické literatury
1. svazek duchovědné řady edice Studium a škola. Obálka Bedřicha Housy. Vydavatel : Nakladatelství Ant. Dědourek, Třebechovice P. Orebem Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 214

ALBRECHT Ján - Eseje o umění
Rok vydání : 1986 Poznámka :A 4, sloven.

ALBRECHT Michael J. - Jsme žebráci. Martin Luther o umírání a smrti
Rok vydání :2007 - brož., 100 s. 

Albrecht Wellmer - K dialektice moderny a postmoderny / Kritika rozumu po Adornovi
Nakladatel : Dauphin
Edice :LEF
ISBN : 80-7272-030-9_
EAN : 9788072720309
Originál :Zur Dialektik von Moderne und Postmoderne. Vernunftkritik nach Adorno
Překlad : David Mik
Formát : 120 stran, 20x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Albrecht Wellmer patří k mladší generaci tzv. frankfurtské školy spis K dialektice moderny a postmoderny je jeho nejvýznamnějším dílem: na pozadí hlavních tezí moderny (s odkazy především k Adornovi), s ohledem na některé základní teze postmoderního myšlení (zejména J.-F. Lyotarda), staví Wellmer proti totalizujícímu pojmu rozumu v moderně pojetí rozumu jako pole spolupřítomných a spolupůsobících dílčích racionalit, jako dialektické sítě rozumových diskursivních forem.

Albrecht Wellmer - K dialektice moderny a postmoderny / Kritika rozumu po Adornovi
Nakladatel : Dauphin
Edice :LEF
ISBN : 80-7272-030-9_
EAN : 9788072720309
Originál :Zur Dialektik von Moderne und Postmoderne. Vernunftkritik nach Adorno
Překlad : David Mik
Formát : 120 stran, 20x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Albrecht Wellmer patří k mladší generaci tzv. frankfurtské školy spis K dialektice moderny a postmoderny je jeho nejvýznamnějším dílem: na pozadí hlavních tezí moderny (s odkazy především k Adornovi), s ohledem na některé základní teze postmoderního myšlení (zejména J.-F. Lyotarda), staví Wellmer proti totalizujícímu pojmu rozumu v moderně pojetí rozumu jako pole spolupřítomných a spolupůsobících dílčích racionalit, jako dialektické sítě rozumových diskursivních forem.

Albrecht/Kalous/Šimeček - Průvodce Vimperkem a chráněnou krajinnou oblastí Šumava
Obr, A5, 108 s., mapka 1979 MNV Vimperk, napsáno v jazyce: Česky

Albrechtová Blanka - Šance pro Amora
Poezie, I. vydání, 100 stran, ilustrace Kamila Albrechtová, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Kruh, Hradec králové Rok vydání : 1988

Albright P. - Alternativní terapie
REBO 2000

ALBRIGHT Peter, MD - Alternativní terapie. Nejznámější postupy doplňkových teraií
Rok vydání :1998 - A4, výborný stav 

Albright, W.F. Steinman, J. Schubert, K. - Cesty k pramenům
Vydavatel : Vyšehrad, Praha Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština Počet stran: 228

Albrightová Madelaine - Mocní a všemohoucí-Úvahy o Americe, Bohu a mezinárodních vztazích
Po světovém bestselleru Madeleine přichází Madeleine Albrightová s knihou plnou pronikavých úvah o současném světě. Pro českého čtenáře se právě tato kniha může stát klíčem k pochopení amerického myšlení a role Spojených států. Originálně a nově vysvětluje současný konflikt s islámem, resp. s jeho fundamentalistickou odnoží. Ale není to kniha jen o politice. Madeleine Albrightová, podobně jako ve své předchozí knize, se s námi dělí o své bohaté životní zkušenosti. Kniha Madeleine Albrightové je aktuální, podmanivá a plná překvapivých a někdy nepříjemných postřehů. Moudrá a přemýšlivá vůdkyně tu s námi sdílí své pronikavé úvahy o nejpodstatnějších a nejzásadnějších otázkách, jimž nyní Amerika a svět čelí. Je to skvělá a unikátní kniha. Václav Havel, bývalý český prezident . , 325 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav intaktní-původní cena 359,- Kč Vydavatel : Práh Rok vydání : 2006

ALBRIGHTOVÁ Madeleine - Madeleine
Rok vydání : 2003 Poznámka :A 4

ALBRIGHTOVÁ MADELEINE - MOCNÍ A VŠEMOHOUCÍ
Po světovém bestselleru Madeleine přichází Madeleine Albrightová s knihou plnou pronikavých úvah o současném světě. Pro českého čtenáře se právě tato kniha může stát klíčem k pochopení amerického myšlení a role Spojených států. Originálně a nově vysvětluje současný konflikt s islámem, resp. s jeho fundamentalistickou odnoží. Ale není to kniha jen o politice. Madeleine Albrightová, podobně jako ve své předchozí knize, se s námi dělí o své bohaté životní zkušenosti. Vydavatel : PRÁH Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 325 ISBN: 80-7252-151-9

Alcoforado M. - Portugalské listy
Symposion 1948, ed. Kentaur sv. 2, výborný stav

Alcoforado marianna - Portugalské listy
Nakladatelství (edice): Symposion
Rok vydání: 1949
Ilustrace/foto: Svolinský K. čb
Počet číslovaných stran: 78
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Alcoforado Marianna - Portugalské listy
Vydavatel : B. M. Klika, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 46

Alcottová L.M. - Malé ženy
Albatros 1992

ALCOTTOVÁ LOUISA MAY - MALÉ ŽENY
Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Tento nový překlad poprvé po více než sto letech představuje českým čtenářům Malé ženy v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 496 ISBN: 80-242-2445-9

Alcottová Louisa May - Růže v rozkvětu
Nakladatelství (edice): Vojtěch Šeba
Rok vydání: 1933
Ilustrace/foto: Schlosser R. čb celostránkové il.
Počet číslovaných stran: 331
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití


ALCOVER Norbert - Impulsy k duchovnímu životu. Osmidenní exercicie podle Ignáce z Loyoly
Rok vydání :2007

ALCRAFT ROB - KÁVA KRABIČKA-KNIHA+2 ŠÁLKY A ŠLEHAČ
Káva je oblíbeným nápojem po celém světě. Poznejte skromné zrnko od jeho růstu a zpracování až k přípravě samotné kávy. Přiložená kniha s mnoha nádhernými fotografiemi vám představí různé druhy kávy, od těch nejoblíbenějších až po ty méně známé. Naleznete v ní také tipy na nákup a rady, jak si kávu nejlépe vychutnat 8211 skvělá kombinace pro všechny milovníky tohoto úžasného nápoje! Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-255-0118-4

ALDA ALAN - CO JSEM ZASLECHL, KDYŽ JSEM MLUVIL SÁM SE SEBOU
Alan Alda (nar. 1936) je herec nesmírně oblíbený nejen ve své rodné Americe, ale i v České republice 8211 a to nejen díky řadě zajímavých postav ve známých, úspěšných i oscarových filmech, avšak zejména ve své nesmrtelné roli Hawkeyeho Pierce z veleúspěšných jedenácti sezon dnes již kultovního seriálu M*A*S*H. Za svou bohatou tvorbu získal šest cen Emmy a pět Zlatých glóbů a vystupoval v mnoha věhlasných broadwayských hrách. Jeho zájem o vědu ho dovedl na místo moderátora pořadu Scientific American Frontiers, který uváděl jedenáct let. Po bestsellerových pamětech, které vyšly pod názvem Nikdy si nedávejte vycpat svého psa, přichází s dalším titulem, protože při vzpomínání ještě zdaleka nevyčerpal všechno. A to nejen ze své herecké kariéry, která pokračuje i po nesmírně těžké operaci se šťastným koncem, již musel podstoupit v Chile, ale i ze soukromého života. Vždyť slavný herec má tři dospělé děti a sedm vnoučat. S inteligentním vtipem, ironií a nadhledem si připomíná přelomové chvíle a věci, které zaslechl, když mluvil sám k sobě 8211 a nejen k sobě, ale také k jiným, jak dokazuje tato kniha, v níž svým jedinečným způsobem přibližuje českému čtenáři i méně známou část své osobnosti 8211 autora moudrých a nadčasových projevů ke studentům i odborníkům nejrůznějších oborů. A přitom jen tak mimochodem probere všechna zásadní údobí od první broadwayské show přes narození dětí k událostem 11. září i roky následující. To vše se směsicí humoru a dojímavé laskavosti, které jsou pro něj tak typické. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-249-1302-5

ALDA ALAN - NIKDY SI NEDÁVEJTE VYCPAT SVÉHO PSA
Alan Alda (nar. 1936) se do srdcí diváků snad nejvíce zapsal jako Hawkeye z legendárního seriálu M*A*S*H, a to nejen v rodných Spojených státech, ale i v České republice, kde si pořad získal naprosto ojedinělou oblibu, o čemž svědčí časté reprízy. Alda (vlastním jménem Alphonso D Abruzzo) hrál Hawkeyeho Pierce po jedenáct sezon, nicméně jeho filmová a divadelní kariéra zahrnuje celou řadu dalších kvalitních a úspěšných rolí, vždyť například za účinkování ve filmu Letec byl v roce 2005 nominován na Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Jako syn herce se Alan s prostředím divadla seznámil už v dětství a před filmovou kamerou stanul v roce 1963. V této dlouho očekávané autobiografii se věnuje mládí, studiu, pobytu v Paříži, kde poznal svou manželku Arlene, s níž má tři děti, popisuje své divadelní začátky a první filmové role i léta slávy a uznání. Za svou úspěšnou kariéru získal jedenatřicet nominací a pět ocenění Emmy, šest Zlatých globů, mnohokrát zazářil na Broadwayi a je uznávaným režisérem a scenáristou. Na rozdíl od většiny hereckých životopisů nabízí tato kniha ještě něco navíc - a sice mimořádný Aldův humor a smysl pro satiru i vypointování příběhu, jemuž se naučil už v mládí v kabaretu. Z celého textu čiší sympatický nadhled, vtip a svěží ironie, s nimiž líčí veselé i méně veselé události svého života. A jaký je jeho recept na spokojenost? Prostě žijte. Trochu se smějte. Ale jestli vážně potřebujete nějakou radu, jestli se bez té rady opravdu neobejdete, pak . ať děláte cokoli, propánaboha, hlavně si nikdy nedávejte vycpat svého psa! Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2007 Počet stran: 288 ISBN: 978-80-249-0907-3

Alda J. - Básně
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1956
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Alda Jan - Zlatou Prahou stověžatou
A4, nestr., ob a il. K. Müller 1956 SNDK, napsáno v jazyce: Česky

Alda Jan - Šťastnou cestu
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1959
Ilustrace/foto: Paderlík A. barevné
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Verše


Alda Jan - Honza králem
A4, Cppl, nestr., il. V. Karel 1956 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

ALDA Jan/ LIESLER Josef - Slunečnice
Rok vydání :1954 - ušpiněné,opotřebované 

Alda Zd. - Kleopatra v kytaře
SNDK 1967

Aldan Anthony - Muž s dvojakou tvárou
Fr. Jurák, Bratislava, dobrý stav, obálka je zažloutlá, mírně skvrnitá, okraje pomačkané, lehce otrhané ve hřbetu, listy zažloutlé, místy popsané, skvrnité, s ohnutými rohy, orig. sešit, ve slovenštině, 32 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Aldan Anthony-Muž s dvojakou tvárou

Aldanov M.A. - Svatá Helena
Šolc a Šimáček Praha

Alderton D. - Ptáci
Nakladatelský dům OP 1992

Alderton D. - Mláďata
Orbis 1970

Alderton D. - Mláďata
Svojtka a Vašut 1996

Alderton David - Vaše ptactvo
lam, 224 s. 1999 Media/KK, napsáno v jazyce: Česky

ALDERTON David - Mláďata
Rok vydání : 2000 Poznámka :A 4

Alderton David - Vaše ptactvo
Nakladatelství (edice): Dorling Kindersley
Rok vydání: 1992
Ilustrace/foto: foto barevné, nákresy
Počet číslovaných stran: 224
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Alderton David - Exotické ptactvo
Nakladatelství (edice): Slovart
Rok vydání: 1997
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 117
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Alderton David - Exotické ptactvo-il. příručka pro začínající chovatele
lam, 118 s. 1997 Slovart, napsáno v jazyce: Česky

Alderton David - Pouhým okem-Psi-obrazový průvodce s vyobr. 300 plemen
pv, 304 s., foto T. Morganová 1996 Osveta, napsáno v jazyce: Česky

Aldington R. - Zemřel hrdina
Odeon 1970

Aldington R. - Nebe samo
Neubert 1937 Praha

Aldington Richard - Všichni lidé jsou nepřátelé
Ocpl, 464 s. 1972 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

Aldington Richard - Rom
Beruhmte Stadte der Welt, foto R. S. Magowan 1960 Spring Books, napsáno v jazyce: German

ALDINGTON Richard - Zemřel hrdina
Rok vydání :1970 - ob.Hegar 

ALDINGTON Richard - Zemřel hrdina
Rok vydání :1948

ALDINGTON Richard - Zemřel hrdina
Rok vydání :1948 - ob.Šváb 

ALDINGTON Richard - Sen v Lucemburské zahradě
Rok vydání :1973 - A6,kresba H.Wernischová 

ALDINGTON Richard - Nebe samo
Rok vydání :1937

ALDINGTON Richard - Nebe samo
Rok vydání :1937

ALDINGTON Richard - Nebe samo
Rok vydání :1937

ALDINGTON Richard - Henrietta
Rok vydání :1949 - ob.Sklenář 

ALDINGTON Richard - Henrietta
Rok vydání :1949 - ob.Sklenář 

ALDINGTON Richard - Henrietta
Rok vydání :1949 - ob.Sklenář 

ALDINGTON Richard - Henrietta
Rok vydání :1949 - pošk.hřbet,opotřebováno 

ALDINGTON Richard - Zemřel hrdina
Rok vydání :1948 - ob.Šváb 

ALDINGTON Richard - Všichni lidé jsou nepřátelé
Rok vydání :1972 - il.Turek, ob.Týfa 

ALDINGTON Richard - Všichni lidé jsou nepřátelé
Rok vydání :1936

ALDINGTON Richard - Všichni lidé jsou nepřátelé
Rok vydání :1972 - il.F.Turek 

Aldington Richard - Sama proti světu
Obr, 296 s., raz. 1968 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Aldington Richard - Henrietta
Nakladatelství (edice): Evropský literární klub
Rok vydání: 1949
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití


Aldington Richard - Všichni lidé jsou nepřátelé
Nakladatelství (edice): Evropský literární klub
Rok vydání: 1936
Počet číslovaných stran: 439
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití


ALDINGTON Richard - Nebe samo
Rok vydání :1937

Aldington Richard - Zemřel hrdina
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1963
Počet číslovaných stran: 389
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Aldington, Richard: - Zemřel hrdina
Vydavatel : Praha, Koliandr Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 408

Aldiss - Druhý ostrov doktora Moreaua
Rok :1984

Aldiss B. - Druhý ostrov doktora Moreaua
NV 1984

Aldiss B. - The Primal Urge
Panther 1976

Aldiss B. - Druhý ostrov doktora Moreaua
NV 1984

Aldiss B.W. - Helikonie jaro
Laser 1992

Aldiss Brian - Pokolení starců
263 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mustang Rok vydání : 1996

Aldiss Brian - Skleník
lam, 214 s. 1992 Laser, napsáno v jazyce: Česky

Aldiss Brian - Nonstop
Rok vydání :1989 - Odeon, brož. 

Aldiss Brian - Druhý ostrov doktora Moreaua
Vydavatel : Naše Vojsko Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 156

Aldiss Brian - Druhý ostrov doktora Moreaua
Nakladatelství (edice): Naše vojsko - Eso
Rok vydání: 1984
Počet číslovaných stran: 156
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


ALDISS Brian W. - Skleník
Rok vydání :1992

ALDISS Brian W. - Skleník
Rok vydání :1998

ALDISS Brian W. - Nonstop
Rok vydání :1979 - brož. 

ALDISS Brian W. - Nonstop
Rok vydání :1979 - brož. 

ALDISS Brian W. - Helikonie / Jaro
Rok vydání :1992 - slovensky 

ALDISS Brian W. - Druhý ostrov doktora Moreaua
Rok vydání :1984 - brož. 

ALDISS Brian W. - Druhý ostrov doktora Moreaua
Rok vydání :1984

ALDISS Brian W. - Nonstop
Rok vydání :1979 - brož.,ob. A,Born 

ALDISS Brian W. - Skleník
Rok vydání :1998

ALDISS BRIAN WILSON - TEMNÉ SVĚTELNÉ ROKY
UTODI jsou bytosti podobné mohutným zvířatům. Disponují fyzickými a mentálními silami, jež se nepodobají ničemu, co znají lidé. Nejlépe se cítí uprostřed bláta a neporušené přírody. Jejich svět je směsicí podivuhodné filozofie a neméně podivné technologie. Konfrontace těchto zvláštních bytostí neznajících bolest a žijících po tisíc let s násilnou a agresivní povahou lidské rasy jakoby předurčuje osud Země. Temné světelné roky jsou klasickou science fiction o prvním kontaktu se zástupci mimozemské civlizace. Britský spisovatel Brian Wilson Aldiss je autorem s velkou představivostí, každá jeho kniha je osobitá a zajímavá. Temné světelné roky potvrzují zaslouženou pověst autora, jenž se po zásluze stal nositelem titulu Velmistra žánru. Vydavatel : LASER Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 176 ISBN: 80-7193-281-9

ALDISS BRIAN WILSON - NONSTOP
Jaký je vlastně svět, v němž žijí hrdinové Aldissova románu, příslušníci polokočovného kmene Greenů? Má, či nemá nějaké hranice? Proč je rozdělen na nesmírné množství palub? Odkud přicházejí záhadní Obři a Vetřelci? A co je pravdy na pověstech o údajné supercivilizaci na Přídi? Několik lidí se ve snaze najít na tyto otázky odpověď vydá na dalekou cestu. To, co nakonec zjistí, je až příliš fantastické . Nonstop je románovým debutem klasika žánru Briana W. Aldisse a stále zůstává jeho nejpopulárnějším dílem. Důvodem je fakt, že jde o křišťálově čistý příklad dobrodružné science fiction, která je i přes svůj spád něčím víc než jen pouhou zábavou. Zpracoval novým, originálním způsobem oblíbené téma - osudy lidí na velkém kosmickém korábu, jehož let trvá už několik generací. Vydavatel : LASER Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-7193-250-5

ALDISS BRIAN WILSON - POKOLENÍ STARCŮ
Svět stižený jadernou katastrofou, po které následovaly lokální války, hladomor a smrtící epidemie, se musí vypořádat s dosud největším protivenstvím - člověk ztratil schopnost reprodukce. Zatímco poslední zbytky lidstva nezadržitelně stárnou, Země se propadá do beznaděje a plíživého, všudypřítomného rozkladu. Každý se s tím vyrovnává po svém někdo se uzavře do vlastního ponurého ticha, jiní naopak řeší toto trauma ztrátou veškerých civilizačních zábran. Pocit marnosti, odevzdanosti a melancholie prostupuje vše kolem padesátiletého hrdiny příběhu, jenž je mezi pomalu umírajícími vlastně mladíkem . Brian W. Aldiss završil románem Pokolení starců první období své literární tvorby. Počínaje románem Nonstop přes Skleník a Dlouhé světelné roky se na přelomu padesátých a šedesátých let stal patrně nejpopulárnějším autorem science fiction. A jeho tehdejší knihy zůstaly čtivé dodnes. Vydavatel : LASER Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 288 ISBN: 80-7193-299-4

Aldiss, Brian W. - Nonstop
Rok :1989

Aldo De Jacko - Vyjímečný týden
w Vydavatel : Nakladatelství krásné literatury, hudby a umění Rok vydání: 1962 Jazyk: Čeština Počet stran: 101

Aldo de Jaco - Výjimečný týden
SNKLU, Praha, 1962, velmi dobrý stav, orig. brož, 102 stran, Beletrie a poezie, Aldo de Jaco-Výjimečný týden

Aldo Leopold - Obrázky z chatrče a rozmanité poznámky
Anotace : s opravdovým vnitřním přesvědčením líčené krásy a rozmanitost života v přírodě z pohledu hlubinné ekologie
Vyšlo : 01.02.2000
Počet stran : 269


Aldo Rossi - Vědecká autobiografie
Nakladatel : Arbor vitae
Edice :De arte
ISBN : 80-86300-15-3
EAN : 9788086300153
Originál :Autobiografia scientifica
Překlad : Jiří Špaček
Formát : 128 stran, 18x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Texty italského architekta, významného průkopníka evropské větve postmodernismu.

Aldo Rossi - Vědecká autobiografie
Nakladatel : Arbor vitae
Edice :De arte
ISBN : 80-86300-15-3
EAN : 9788086300153
Originál :Autobiografia scientifica
Překlad : Jiří Špaček
Formát : 128 stran, 18x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Texty italského architekta, významného průkopníka evropské větve postmodernismu.

Aldo Rossi - Vědecká autobiografie
Arbor Vitae, Praha, 2005, výborný stav, orig. brož, čb. obrázky, 125 stran, Umění/Architektura, Aldo Rossi-Vědecká autobiografie

Aldous Huxley - Šedá eminence
Rok vydání (číslo vydání) : 1948 (1.)

Aldous Huxley - Po řadě let.
Nakladatel : Václav Petr Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

Aldous Huxley - Ostrov
Nakladatel : DharmaGaia
Edice :Šťastné zítřky
ISBN : 80-85905-58-2
EAN : 9788072870097
Originál :Island: A Novel
Překlad : Vanda Oaklandová a Milan Ohnisko
Formát : 320 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Autorova optimistická vize spravedlivého uspořádání společnosti, která svým občanům dává ideální podmínky pro rozvoj osobnosti. Huxley vydal tento protipól ke své negativní vizi Konec civilizace v roce 1962 po dvaceti letech přemýšlení a pěti letech psaní .

Aldous Huxley - Ostrov
Nakladatel : DharmaGaia
Edice :Šťastné zítřky
ISBN : 80-85905-58-2
EAN : 9788072870097
Originál :Island: A Novel
Překlad : Vanda Oaklandová a Milan Ohnisko
Formát : 320 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Autorova optimistická vize spravedlivého uspořádání společnosti, která svým občanům dává ideální podmínky pro rozvoj osobnosti. Huxley vydal tento protipól ke své negativní vizi Konec civilizace v roce 1962 po dvaceti letech přemýšlení a pěti letech psaní .

Aldous Huxley - Üsměv Gicondy
Adolf Synek, Praha, 1931, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka zašpiněná, po stranách odřená a potrhaná, listy slabě zažloutlé a nerozřezané, vazba uvolněná, 35 stran, Beletrie a poezie, Aldous Huxley-Üsměv Gicondy

Aldous Huxley - Kontrapunkt života
Václav Petr, Praha, 1931, dobrý stav, orig. brože, ty jsou zašpiněné, na krajích místy mírně natržené a pomačkané, nažloutlé listy, některé listy jsou uvolněné, 313+321 stran, Beletrie a poezie, Aldous Huxley-Kontrapunkt života

Aldous Huxley - Šedá eminence
Anotace : románové zpracování životních osudů mystika a diplomata kapucínského pátera Josepha Tremblay, zvaného šedá eminence
Vyšlo : 23.12.1998
Počet stran : 297


Aldous Huxley - Věčná filozofie
Anotace : dílo seznamuje formou citátů s pravdami, jež po tisíciletí ukazovaly cesty spirituality, vedoucí v cíli k duchovnímu poznání
Vyšlo : 15.05.2002
Počet stran : 286
Nakladatelství : Onyx 2002

Aldrich Th. B. - Mariore Dawova a jiné povídky
Anglická knihovna VII., 215 stran, původní vazba celoplátěná s ražbou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : J. Otto, Praha Rok vydání : 1901

Aldridge - Mořský orel
původní sešit 8°, obálka Jos. Hochman, Románové novinky sv. 13, velmi dobrý stav Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1949

Aldridge J. - Fraška se zbraněmi
ČS 1977

Aldridge J. - Kéž by nezemřel
SNKLHU 1959

Aldridge J. - Spor o poníka
Albatros 1986

Aldridge J. - Můj bratr Tom
Nakladatel :Svoboda Rok vydání :1980 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka -Ziegler Z. obálka a vazba

Aldridge James - Spor o poníka
Ocpl, 224 s., ob a il. E. Urban 1986 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Mořský orel
A4, Oppl, 224 s., ob a vaz E. Milén 1946 Novela, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Kéž by nezemřel
Ocpl, 174 s. 1975 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Lovec
Ocpl, 212 s. 1967 SvSlovo, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Fraška se zbraněmi
Ocpl, 300 s., 1977 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Výsmech
Ocpl, 374 s. 1978 Pravda, napsáno v jazyce: Slovensky

Aldridge James - Diplomat
Ocpl, 704 s. 1978 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Kéž by nezemřel
ob. K. Teissig 1975 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Kéž by nezemřel
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1975
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


ALDRIDGE James - Kéž by nezemřel
Rok vydání :1975 - ob. K.Teissig 

ALDRIDGE James - Záležitost mnoha lidí
Rok vydání :1962

ALDRIDGE James - Záležitost mnoha lidí
Rok vydání :1962 - plát.vazba 

ALDRIDGE James - Spor o poníka
Rok vydání :1976 - il.E.Urban 

ALDRIDGE James - Lovec
Rok vydání :1977 - ob.K.Rosmány,plát,vazba,slovensky 

ALDRIDGE James - Lovec (Ocpl, 212 s.)
Rok vydání :1967 - ob.Jansa 

ALDRIDGE James - Kéž by nezemřel
Rok vydání :1975 - plát.vazba 

ALDRIDGE James - Diplomat
Rok vydání :1951 - plát.vazba, bez ob. 

ALDRIDGE James - Diplomat (Ocpl, 704 s.)
Rok vydání :1951 - plát.vazba, bez ob. 

Aldridge James - Spor o poníka
Ocpl, il. E. Urban 1976 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Spor o poníka
1976 MF, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge James - Kéž by nezemřel
Válečný román inspirovaný skutečností. Edice Soudobá světová próza, sv.87. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 214

Aldridge James - Fraška se zbraněmi
Ocpl, 300 s., 1977 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Aldridge, James - Spor o poníka
Rok :1976

Aldritt Keith - Přátelství mocných-Roosevelt, Churchill 1941-45
pv, 176 s. 1997 NV, napsáno v jazyce: Česky

Aleandr Lomm - Noční orel
Albatros, Praha, 1981, velmi dobrý stav, pouze nažloutlé listy a desky, ty lehce ušpiněné, orig. laminovaná vazba, překlad Olga Ptáčková-Macháčková, ilustrace Zdeněk Filip, první vydání, 284 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Aleandr Lomm-Noční orel

Alec Maclellan - Záhada Longinova kopí
Nakladatel : Triton
ISBN : 80-7254-641-4
EAN : 9788072546411
Originál :The Secret of the Spear: The Mystery of the Spear of Longinus
Překlad : Václav Petr
Formát : 184 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Když Ježíš visel na kříži, probodl mu římský setník Longinos kopím bok. Longinovo kopí se stalo nejposvátnější relikvií své doby. Jako tzv. Svaté kopí měnilo v následujících dvou tisíciletích majitele z řad mocných, a ti věřili, že díky kopí třímají v rukou i osud lidstva. Tak například císař Konstantin schraňoval toto kopí, když se pustil do budování nového Říma. Karel I. Veliký, francký král a římský císař, založil na vlastnictví Svatého kopí dynastii, používal ho aktivně během svých sedmačtyřiceti vojenských tažení a neodkládal ho ani ve spánku. Když se kopí zmocnili křižáci, zachránili tím možná tažení II. křížové výpravy. Kopí zřejmě stálo i za vojenským uměním krále a císaře Fridricha I. Barbarossy, jenž utonul během tažení III. křížové výpravy do Palestiny. V knize se rovněž dozvíte, že Kopí i hřeb Páně získal a poprvé veřejně vystavil český král a římský císař Karel IV. - v Praze! Z Prahy se kopí přestěhovalo do Norimberku, kde se ho chtěl údajně zmocnit císař Napoleon Bonaparte - neúspěšně - tajně bylo převezeno do Vídně. Nemalá pozornost je v knize věnována Adolfu Hitlerovi, jehož Svaté kopí fascinovalo již od mládí a jenž věřil, že je mu osudově předurčeno kopí získat a změnit svět. Den před svátkem Svatého Longina, 14. 3. 1938, ho v čele fašistických vojsk zabavil v Hofburgském muzeu ve Vídni (během anexe Rakouska) a odvezl do Německa. Po válce kopí Hofburgskému muzeu vrátila americká armáda. Kniha se ovšem zabývá i otázkou, které kopí (neboť těch pravých je více) lze považovat za autentické. Alec Maclellan procestoval celý svět, aby na ni odpověděl. Nejvážnějším kandidátem je podle jeho názoru kopí uchovávané v Ečmiadzinu, sídelním městě arménské apoštolské církve

Alec Maclellan - Záhada Longinova kopí
Nakladatel : Triton
ISBN : 80-7254-641-4
EAN : 9788072546411
Originál :The Secret of the Spear: The Mystery of the Spear of Longinus
Překlad : Václav Petr
Formát : 184 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Když Ježíš visel na kříži, probodl mu římský setník Longinos kopím bok. Longinovo kopí se stalo nejposvátnější relikvií své doby. Jako tzv. Svaté kopí měnilo v následujících dvou tisíciletích majitele z řad mocných, a ti věřili, že díky kopí třímají v rukou i osud lidstva. Tak například císař Konstantin schraňoval toto kopí, když se pustil do budování nového Říma. Karel I. Veliký, francký král a římský císař, založil na vlastnictví Svatého kopí dynastii, používal ho aktivně během svých sedmačtyřiceti vojenských tažení a neodkládal ho ani ve spánku. Když se kopí zmocnili křižáci, zachránili tím možná tažení II. křížové výpravy. Kopí zřejmě stálo i za vojenským uměním krále a císaře Fridricha I. Barbarossy, jenž utonul během tažení III. křížové výpravy do Palestiny. V knize se rovněž dozvíte, že Kopí i hřeb Páně získal a poprvé veřejně vystavil český král a římský císař Karel IV. - v Praze! Z Prahy se kopí přestěhovalo do Norimberku, kde se ho chtěl údajně zmocnit císař Napoleon Bonaparte - neúspěšně - tajně bylo převezeno do Vídně. Nemalá pozornost je v knize věnována Adolfu Hitlerovi, jehož Svaté kopí fascinovalo již od mládí a jenž věřil, že je mu osudově předurčeno kopí získat a změnit svět. Den před svátkem Svatého Longina, 14. 3. 1938, ho v čele fašistických vojsk zabavil v Hofburgském muzeu ve Vídni (během anexe Rakouska) a odvezl do Německa. Po válce kopí Hofburgskému muzeu vrátila americká armáda. Kniha se ovšem zabývá i otázkou, které kopí (neboť těch pravých je více) lze považovat za autentické. Alec Maclellan procestoval celý svět, aby na ni odpověděl. Nejvážnějším kandidátem je podle jeho názoru kopí uchovávané v Ečmiadzinu, sídelním městě arménské apoštolské církve

Alegria C. - Zlatý had
Vydavatel : Rudolf Škeřík Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 244

Alegria C. - Zlatý had
Škeřík 1942, sv.č. 142

Aleister Crowley - Thóthův tarot - velké (10x15cm)
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-46-6
EAN : 9788086099460
Formát : 1 stran, 15x10cm, neurčeno, v.l. vazba
Rok vydání :2001


Aleister Crowley - Kapesní Crowley Tarot
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-32-6
EAN : 9788086099323
Originál :Einführung in den Crowley-Tarot
Překlad : Stanislava Vitoňová
Formát : 126 stran, 18x17,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Tento balíček vás zavede do fascinujícího světa Thothova Tarotu Aleistera Crowleyho. Je určen všem, kdo hledají radu a pomoc a jsou ochotni naslouchat odpovědím Tarotových karet. Interpretace jsou jasné, srozumitelné a snadno použitelné v reálném životě. Podrobně vysvětleno je zde také osm způsobů vykládání. Nabízí se vám šance použít Crowleyho thothův Tarot jako duchovní stimulaci a psychologickou pomoc v každé životní situaci. Toto cenově zvýhodněné dárkové balení obsahuje knihu a 78 karet v praktické kapesní velikosti.

Aleister Crowley - Velký Thothův tarot
Nakladatel : Synergie
ISBN : 978-80-7370-046-1
EAN : 9788073700461
Formát : 1 stran, 15x10cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Thothův Tarot na svých obrazech pojímá široké spektrum symbolů. Nastiňuje souvislosti mezi astrologií, numerologií a symbolikou nejrůznějších duchovních směrů. Je téměř předurčen k tomu, aby se stal zdrojem hlubšího poznání.

Aleister Crowley - Thóthův tarot - velké (10x15cm)
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-46-6
EAN : 9788086099460
Formát : 1 stran, 15x10cm, neurčeno, v.l. vazba
Rok vydání :2001


Aleister Crowley - Kapesní Crowley Tarot
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-32-6
EAN : 9788086099323
Originál :Einführung in den Crowley-Tarot
Překlad : Stanislava Vitoňová
Formát : 126 stran, 18x17,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Tento balíček vás zavede do fascinujícího světa Thothova Tarotu Aleistera Crowleyho. Je určen všem, kdo hledají radu a pomoc a jsou ochotni naslouchat odpovědím Tarotových karet. Interpretace jsou jasné, srozumitelné a snadno použitelné v reálném životě. Podrobně vysvětleno je zde také osm způsobů vykládání. Nabízí se vám šance použít Crowleyho thothův Tarot jako duchovní stimulaci a psychologickou pomoc v každé životní situaci. Toto cenově zvýhodněné dárkové balení obsahuje knihu a 78 karet v praktické kapesní velikosti.

Aleister Crowley - Velký Thothův tarot
Nakladatel : Synergie
ISBN : 978-80-7370-046-1
EAN : 9788073700461
Formát : 1 stran, 15x10cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Thothův Tarot na svých obrazech pojímá široké spektrum symbolů. Nastiňuje souvislosti mezi astrologií, numerologií a symbolikou nejrůznějších duchovních směrů. Je téměř předurčen k tomu, aby se stal zdrojem hlubšího poznání.

Aleister Crowley - Thothův tarot - tarotové karty 78 listů 7x11 cm


Alejchem Š. - Tovje vdává dcery
Nakladatel :SNKL Rok vydání :1957 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Alejkum - Zarty rysunkowe
Polsky, brož 8°, dobrý stav Vydavatel : Prasa, Warszawa Rok vydání : 1958

Alejo Carpentier - Ztracené kroky
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()

Alejo Carpentier - Království z tohoto světa
Nakladatel : SNKLHU Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()

Alek Popov - Zelný cyklus
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 978-80-86862-75-0
EAN : 9788086862750
Originál :Nivo za naprednali
Překlad : Ivana Srbková
Formát : 128 stran, 19x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Velká část z jedenácti povídek sbírky Zelný cyklus satiricky reflektuje dynamiku raného postkomunistického období, kdy se ve víru společenských změn nebezpečně blízko sebe ocitají ideály a nelítostná realita, vznešené s nízkým, kdy forma a obsah se radikálně liší a vše je nasáklé trapností, absurditou a nedůstojností. Vyprávění je budováno kolem působivé dějové situace a zájem se soustřeďuje na reakci postav vzhledem k okolnostem, v nichž se ocitají: básník, kterému jistý mecenáš, jinak chovatel prasat, zaplatí vydání sbírky, se náhodně dozvídá pravý, téměř neuvěřitelný důvod, proč se mu této cti dostalo v reakci na inzerát nabízející služby kata zájemce zjišťuje, že odřeknutí služby je složitější, než by si myslel intelektuál se těší z pozvání na konferenci, které se účastní jeho oblíbený filozof Jacques Derrida, aby po dvou týdnech smolení referátu doslova narazil a pravděpodobně nejsmutnější příběh - o muži, který se švindlem dostane na studijní stáž do New Yorku, aby se propadl do naprostého pekla. Ve své absurditě tak tyto nereálné situace odkazují k ja­kési rozpoznatelné realitě, jež je tímto způsobem zesměšněna, a tudíž - obnažena a odhalena.

Alek Popov - Zelný cyklus
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 978-80-86862-75-0
EAN : 9788086862750
Originál :Nivo za naprednali
Překlad : Ivana Srbková
Formát : 128 stran, 19x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Velká část z jedenácti povídek sbírky Zelný cyklus satiricky reflektuje dynamiku raného postkomunistického období, kdy se ve víru společenských změn nebezpečně blízko sebe ocitají ideály a nelítostná realita, vznešené s nízkým, kdy forma a obsah se radikálně liší a vše je nasáklé trapností, absurditou a nedůstojností. Vyprávění je budováno kolem působivé dějové situace a zájem se soustřeďuje na reakci postav vzhledem k okolnostem, v nichž se ocitají: básník, kterému jistý mecenáš, jinak chovatel prasat, zaplatí vydání sbírky, se náhodně dozvídá pravý, téměř neuvěřitelný důvod, proč se mu této cti dostalo v reakci na inzerát nabízející služby kata zájemce zjišťuje, že odřeknutí služby je složitější, než by si myslel intelektuál se těší z pozvání na konferenci, které se účastní jeho oblíbený filozof Jacques Derrida, aby po dvou týdnech smolení referátu doslova narazil a pravděpodobně nejsmutnější příběh - o muži, který se švindlem dostane na studijní stáž do New Yorku, aby se propadl do naprostého pekla. Ve své absurditě tak tyto nereálné situace odkazují k ja­kési rozpoznatelné realitě, jež je tímto způsobem zesměšněna, a tudíž - obnažena a odhalena.

Alek Popov - Zelný cyklus
Dybbuk, Praha, 2009, výborný stav, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 128 stran, Beletrie a poezie, Alek Popov-Zelný cyklus

Aleksander Fiut - V Evropě, čili
Podtitul : eseje nejen o polské literatuře
Nakladatel : Votobia
ISBN : 80-7198-502-3
EAN : 9788071985020
Originál :Pytanie o tozsamosc Byc (alebo nie byc) Środkowoeuropejczykiem
Překlad : Petra Zavřelová a Václav Burian
Formát : 332 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Je temín Střední Evropa jen prázdným pojmem nebo má své reálné vyjádření? Tuto otázku na počátku své knihy klade její autor Aleksander Fiut, přední polský odborník na literaturu tohoto regionu. Právě rozborem děl polské a částečně i sředoevropské literatury se snaží dobrat k svébytnosti Sřední Evropy jako historického pocitu, který je determinován společnou dějinou zkušeností.

Aleksander Fiut - V Evropě, čili
Podtitul : eseje nejen o polské literatuře
Nakladatel : Votobia
ISBN : 80-7198-502-3
EAN : 9788071985020
Originál :Pytanie o tozsamosc Byc (alebo nie byc) Środkowoeuropejczykiem
Překlad : Petra Zavřelová a Václav Burian
Formát : 332 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Je temín Střední Evropa jen prázdným pojmem nebo má své reálné vyjádření? Tuto otázku na počátku své knihy klade její autor Aleksander Fiut, přední polský odborník na literaturu tohoto regionu. Právě rozborem děl polské a částečně i sředoevropské literatury se snaží dobrat k svébytnosti Sřední Evropy jako historického pocitu, který je determinován společnou dějinou zkušeností.

Aleksander Kunicki - Tajná fronta
Nakladatel : Vyšehrad Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()

Aleksander Minkowski - Utíkám před láskou
Nakladatel : Lidové nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()

Aleksander Petöfi - . . Básně
Rok vydání : 1871 Nakladatelství : Naklad. Dr. E. Grégra . Počet stran : 195 stran

Aleksander Sergejevič Puškin, ilustroval G. Šlichta - Pohádka o rybáři a rybce
K 100 výročí úmrtí básníkova, nákladem Ruské Matice, 1937. Přeložil Fr. Táborský. Ilustroval G. Šlichta, obálka B. Gorského. Původní brož, zezadu lehce zašpiněná, 16 stran. Dobrý stav.

Aleksander W. Sokolowski - . . Wigierski Park Krajobrazowy
Rok vydání : 1988 Nakladatelství : Ludowa Spoldzielnia Počet stran : 366 stran

Aleksandr Dunaevskij - Idu za Gašekom
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 () Popis : rus

ALEKSANDROV G. - Úpadek buržoazní ideologie
Rok vydání : 1948 Poznámka :A6.,brož.

Alekseeva Z. - Leningrad
1974 Leningrad

Aleksej Tolstoj - Emigranti . . maj
Nakladatel : naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()

Alemann, Chr. Ladislav - Eugen. Powídka z francouských wálek rewolučních
Plátěná vazba, 76 str., 8°. Praha, J. Pospíšil, 1849. Zachovalé, uvnitř velmi dobře.

Alemán Mateo - Dobrodružný život Guzmána z Alfarache
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1964
Ilustrace/foto: Hruška K.
Počet číslovaných stran: 476
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Alemán Mateo - Dobrodružný život Guzmána z Alfarache
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1964
Ilustrace/foto: Hruška K.
Počet číslovaných stran: 476
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Alen D.L. - ABC přírody
Reader s Digest Výběr 1996

Alena Adamcová - Karel Höger
Orbis, Praha, 1962, velmi dobrý stav, mírně zažloutlé, mírně odřené, orig. brož, 108 stran, Fotografie/Film, Alena Adamcová-Karel Höger

Alena Adlerová - Současné sklo
Odeon, Praha, 1979, velmi dobrý stav, lehce nažloutlá a zašpiněná obálka, orig. brož, barevné reprodukce, 1. vydání, 72 stran, Umění/Architektura, Alena Adlerová-Současné sklo

Alena Bahníková - Italština + 2 CD
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-116-8
EAN : 9788073351168
Formát : 616 stran, 20,5x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Nejucelenější učebnice italského jazyka na českém knižním trhu ve zcela přepracované a doplněné podobě obsahuje kompletní mluvnici současné italštiny, přibližně 3500 nejfrekventovanějších slov a bohatou frazeologii. Autorky, které mají bohaté pedagogické zkušenosti z výuky italštiny na středních, vysokých i jazykových školách, vysvětlují jednotlivé mluvnické jevy přehledně a srozumitelně, dokládají je množstvím příkladů a nabízejí jejich procvičení v celé řadě rozmanitých a zábavných cvičení. Další cvičení usnadňují zvládnutí slovní zásoby a nácvik komunikativních schopností. Uživatele bezesporu zaujmou i texty zařazené do učebnice zprostředkovávající italské reálie různými formami a četné autentické materiály. Učebnice je určena studentům a pedagogům středních, vysokých a jazykových škol či kursů. Klíč a 2 audio CD však umožňují studium rovněž samoukům.

Alena Bahníková - Italština + 2 CD
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-116-8
EAN : 9788073351168
Formát : 616 stran, 20,5x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Nejucelenější učebnice italského jazyka na českém knižním trhu ve zcela přepracované a doplněné podobě obsahuje kompletní mluvnici současné italštiny, přibližně 3500 nejfrekventovanějších slov a bohatou frazeologii. Autorky, které mají bohaté pedagogické zkušenosti z výuky italštiny na středních, vysokých i jazykových školách, vysvětlují jednotlivé mluvnické jevy přehledně a srozumitelně, dokládají je množstvím příkladů a nabízejí jejich procvičení v celé řadě rozmanitých a zábavných cvičení. Další cvičení usnadňují zvládnutí slovní zásoby a nácvik komunikativních schopností. Uživatele bezesporu zaujmou i texty zařazené do učebnice zprostředkovávající italské reálie různými formami a četné autentické materiály. Učebnice je určena studentům a pedagogům středních, vysokých a jazykových škol či kursů. Klíč a 2 audio CD však umožňují studium rovněž samoukům.

Alena Bartlová - Andrej Hlinka
Nakladatel : Obzor Rok vydání (číslo vydání) : 1991 () Popis : ve slovenštině

Alena Bartošíková - Krajinou Horňácka za prameny vod a písní
Anotace : Suchov a Súchovská republika Nová Lhota Petruchův mlýn Hrubá Vrbka Kuželov Velká nad Veličkou Louka Lipov
Vyšlo : 25.03.2009
Počet stran : 143
Nakladatelství : MH 2008

Alena Bartošíková - Za studánkami Bílých Karpat
Anotace : obrazový průvodce citlivého fotografa malebným krajem Bílých Karpat se zvláštnostmi přírodními, religiózními i studánkovými
Vyšlo : 25.07.2006
Počet stran : 119
Nakladatelství : MH 2006

Alena Bechtoldová - Svět Petra Weigla
Odeon, Praha, 1993, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, velké množství fotografií z filmů a div. představení, 160 stran, Fotografie/Film, Alena Bechtoldová-Svět Petra Weigla

Alena Bernášková - Letem USA a Kanadou
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1947 (1.)

Alena Braunová - Kouzlo keramiky a porcelánu
Práce, Praha, 1985, velmi dobrý stav, celoplátěná vazba, papírový přebal, 456 stran, Umění/Architektura, Alena Braunová-Kouzlo keramiky a porcelánu

Alena Burešová - . . Pavel Bořkovec
Rok vydání : 1994 Nakladatelství : Votobia Počet stran : 232 stran

Alena Doležalová - KUCHA 344 KA -  ZAPÉKANÉ POKRMY
Na 250 způsobů. Dona, České Budějovice, 2005 108 stran, brožovaná, střední formát Stav : výborný

Alena Dvořáková - Missions / Misie / Misiones
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-74-4
EAN : 9788086217741
Formát : 208 stran, 27x23,5cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Fotografický projekt dokumentující život a poslání českých misií ve světě je vynikajícím, humanisticky orientovaným dílem celosvětového významu. Kniha je završením několikaleté práce, za kterou autoři získali řadu prestižních ocenění.

Alena Dvořáková - Missions / Misie / Misiones
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-74-4
EAN : 9788086217741
Formát : 208 stran, 27x23,5cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Fotografický projekt dokumentující život a poslání českých misií ve světě je vynikajícím, humanisticky orientovaným dílem celosvětového významu. Kniha je završením několikaleté práce, za kterou autoři získali řadu prestižních ocenění.

Alena Fidlerová - Repertorium rukopisů 17. a 18. století z muzejních sbírek v čechách II. (1 k-l + 2 m-o)
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 978-80-246-1459-5
EAN : 9788024614595
Formát : 900 stran, 24,7x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Pokračování rozsáhlého projektu Repertoria rukopisů 17. a 18. století navazuje na 1. díl vydaný rovněž ve dvou svazcích v roce 2003. Obsahuje soupis dochovaných bohemikálních rukopisů z muzejních sbírek v místech počínajících písmeny K-L (1. svazek) a M-O (2. svazek). Značnou část rukopisů opět tvoří modlitební knihy, mravně nabádavé spisy, lékařské knihy a jiné praktické příručky pro běžný životní provoz českého venkova a malého města 17. a 18. století. Publikace systematizuje a doplňuje obtížně dostupné a roztroušené údaje a upozorňuje na rukopisy s význačnou výtvarnou kvalitou formou bohaté obrazové přílohy.

Alena Fidlerová - Repertorium rukopisů 17. a 18. století z muzejních sbírek v čechách II. (1 k-l + 2 m-o)
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 978-80-246-1459-5
EAN : 9788024614595
Formát : 900 stran, 24,7x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Pokračování rozsáhlého projektu Repertoria rukopisů 17. a 18. století navazuje na 1. díl vydaný rovněž ve dvou svazcích v roce 2003. Obsahuje soupis dochovaných bohemikálních rukopisů z muzejních sbírek v místech počínajících písmeny K-L (1. svazek) a M-O (2. svazek). Značnou část rukopisů opět tvoří modlitební knihy, mravně nabádavé spisy, lékařské knihy a jiné praktické příručky pro běžný životní provoz českého venkova a malého města 17. a 18. století. Publikace systematizuje a doplňuje obtížně dostupné a roztroušené údaje a upozorňuje na rukopisy s význačnou výtvarnou kvalitou formou bohaté obrazové přílohy.

Alena Filipová - Umění prodávat
Podtitul : 2., přepracované a rozšířené vydání
Formát : 17×24 cm, 184 stran
Datum vydání : 31.07.2006
ISBN : 80-247-1699-2
Anotace :
Nové, přepracované a rozšířené vydání velmi úspěšné knížky vám přiblíží přípravu a samotný proces prodeje i lidi, kteří se tohoto procesu účastní: prodejce a zákazníky. Naučí vás používat různé strategie a taktiky při prodeji, tak abyste byli schopni vybrat tu nejvhodnější pro jednání s konkrétním zákazníkem a dosáhli svých cílů. Dozvíte se, jak reagovat na problematické zákazníky, jak efektivně čelit aroganci a agresivitě při vyjednávání. Poznáte také, jak vůbec zjistit, co je vhodné zákazníkům nabízet a jakým způsobem, aby výsledkem byla spokojenost na straně zákazníka i prodejce. Díky testům a úlohám zaměřeným na sebepoznání se zároveň dozvíte i něco o sobě a svých schopnostech.
Čtivá a srozumitelná knížka pomůže obchodním zástupcům, přímým prodejcům i manažerům v úspěšném prodeji produktů, vlastních nápadů a uplatnění sebe sama. Užitečné rady a tipy v ní ale najde každý, kdo někomu něco nabízí svoji práci, svoje nápady, schopnosti a dovednosti.
Dozvíte se:
jak se ideálně připravit na prodej a jak jej úspěšně realizovat
jaké strategie a taktiky používat během prodeje
jak zvládnout problematické zákazníky
co a jak zákazníkům nabízet, aby byli spokojeni zákazníci i prodejci
čím se vyznačuje profesionální prodejce
jak rozpoznat jednotlivé typy zákazníků a jejich potřeby
jak budovat vztah se zákazníkem a jak o něj pečovat
co dělat, když se nedaří



Alena Gregorová, Dely Serrano - Španělskočeský a českošpanělský slovník
Státní pedagogické nakladatelství, Praha, 1992, výborný stav, lehce odřené hrany hřbetu, orig. lamino vazba, edice Turistické slovníky, 2. vydání, 152+306 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Alena Gregorová, Dely Serrano-Španělskočeský a českošpanělský slovník

Alena Hadravová - Kniha dvacatera umění mista Pavla Žídka
Podtitul : část přírodovědná
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1618-8
EAN : 9788020016188
Formát : 542 stran, 23,8x16,2cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Kniha dvacatera umění(Liber viginti arcium) je polozapomenutým pokladem latinské literatury a jedinou dochovanou středověkou encyklopedií českého autora. Mistr pěti univerzit Pavel Žídek ji sestavil po vzoru velkých západoevropských encyklopedií ve druhé polovině 15. století v Plzni pro krále Jiřího z Poděbrad a shrnul v ní veškerou vzdělanost své doby.

Přinášíme první vydání přírodovědné části encyklopedie, jejíž unikátní rukopis je uložen v Krakově. Edici provází český překlad a komentáře, zařazující látku do kontextu děl od antiky po pozdní středověk. Výrazné shody se slovníky českého mistra Klareta z doby Karla IV. dovolují vyslovit hypotézu, ze Žídkův text je možná opisem dnes neznámé práce, která byla podkladem již pro starší Klaretovo dílo. Také v kontextu dějin evropské literatury zaujímá Žídkova encyklopedie významnější postavení, než se doposud soudilo.


Alena Hadravová - Kniha dvacatera umění mista Pavla Žídka
Podtitul : část přírodovědná
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1618-8
EAN : 9788020016188
Formát : 542 stran, 23,8x16,2cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Kniha dvacatera umění(Liber viginti arcium) je polozapomenutým pokladem latinské literatury a jedinou dochovanou středověkou encyklopedií českého autora. Mistr pěti univerzit Pavel Žídek ji sestavil po vzoru velkých západoevropských encyklopedií ve druhé polovině 15. století v Plzni pro krále Jiřího z Poděbrad a shrnul v ní veškerou vzdělanost své doby.

Přinášíme první vydání přírodovědné části encyklopedie, jejíž unikátní rukopis je uložen v Krakově. Edici provází český překlad a komentáře, zařazující látku do kontextu děl od antiky po pozdní středověk. Výrazné shody se slovníky českého mistra Klareta z doby Karla IV. dovolují vyslovit hypotézu, ze Žídkův text je možná opisem dnes neznámé práce, která byla podkladem již pro starší Klaretovo dílo. Také v kontextu dějin evropské literatury zaujímá Žídkova encyklopedie významnější postavení, než se doposud soudilo.


Alena Hanzlíková - Vkus a nevkus kolem nás
Práce Praha 1977, 280 stran, 1. vydání

Alena Hartmanová - Černý chléb
obálku navrhl J. Fuka Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 268

Alena Heitlingerová - Ve stínu holocaustu a komunismu
Podtitul : Čeští a slovenští židé po roce 1945
Nakladatel : G plus G
ISBN : 978-80-86103-97-6
EAN : 9788086103976
Formát : 276 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : První komplexně mapující popis postavení židovské menšiny v poválečném Československu. Alena Heitlingerová, česká socioložka žijící v Kanadě, se zabývá otázkou formování identity českých a slovenských židů po roce 1945. Vycházela z rozsáhlého archivního výzkumu a ze spolupráce s pamětníky.

Alena Heitlingerová - Ve stínu holocaustu a komunismu
Podtitul : Čeští a slovenští židé po roce 1945
Nakladatel : G plus G
ISBN : 978-80-86103-97-6
EAN : 9788086103976
Formát : 276 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : První komplexně mapující popis postavení židovské menšiny v poválečném Československu. Alena Heitlingerová, česká socioložka žijící v Kanadě, se zabývá otázkou formování identity českých a slovenských židů po roce 1945. Vycházela z rozsáhlého archivního výzkumu a ze spolupráce s pamětníky.

Alena Ježková - Hrochoslon
Nakladatel : 1. nakl. Knihcentrum Rok vydání (číslo vydání) : 1998 ()

Alena Ježková - Strážci pražských ulic
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1544-0
EAN : 9788020415448
Formát : 224 stran, 21x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Příběhy středověkých symbolů (anděl, beránek, čáp, hvězda, lilie, medvěd, mořská panna, páv, tygr, růže, slunce, žába a mnohé další) jsou spjaty s historií domů, s pověstmi i s osobnostmi, které v nich žily nebo je navštěvovaly. Kniha je bohatě vybavena barevnými fotografiemi Jiřího Šusty, prostřednictvím kterých můžeme obdivovat krásu detailů středověké řemeslné práce.

Alena Ježková - 55 českých legend z hradů, zámků a měst
Nakladatel : Práh
ISBN : 978-80-7252-184-5
EAN : 9788072521845
Formát : 208 stran, 25x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha nabízí turistům po českých památkách větší zapojení fantazie, prohloubí dojem z atmosféry a připomene historické kořeny daného místa. Kniha bude přímo motivovat čtenáře po celé ČR k návštěvě míst, jejichž legendy jsou do ní zařazeny.
A legendy dají putování po tomto kraji plném památek, které jsou součástí nezapomenutelné krajiny, další romantický rozměr. Zastoupení míst je zde tak husté, že se nabízí přímo turistika podle legend v knize.
Kniha obsahuje pověsti z následujících hradů a měst:
Bezděz, Blatná, Český Krumlov, Cheb, Hazmburk, Helfenburk, Hluboká, Hradec Králové, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karlštejn, Kašperk, Kokořín, Konopiště, Kost, Křivoklát, Kutná Hora, Landštejn, Lipnice, Litomyšl, Loket, Mělník, Náchod, Nové Hrady, Opočno, Orlík, Pardubice, Rabí, Rožmberk, Třeboň, Střekov, Trosky, Strakonice, Šternberk, Švihov, Velhartice, Žebrák a Točník.

Alena Ježková - Strážci pražských ulic
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1544-0
EAN : 9788020415448
Formát : 224 stran, 21x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Příběhy středověkých symbolů (anděl, beránek, čáp, hvězda, lilie, medvěd, mořská panna, páv, tygr, růže, slunce, žába a mnohé další) jsou spjaty s historií domů, s pověstmi i s osobnostmi, které v nich žily nebo je navštěvovaly. Kniha je bohatě vybavena barevnými fotografiemi Jiřího Šusty, prostřednictvím kterých můžeme obdivovat krásu detailů středověké řemeslné práce.

Alena Ježková - 55 českých legend z hradů, zámků a měst
Nakladatel : Práh
ISBN : 978-80-7252-184-5
EAN : 9788072521845
Formát : 208 stran, 25x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha nabízí turistům po českých památkách větší zapojení fantazie, prohloubí dojem z atmosféry a připomene historické kořeny daného místa. Kniha bude přímo motivovat čtenáře po celé ČR k návštěvě míst, jejichž legendy jsou do ní zařazeny.
A legendy dají putování po tomto kraji plném památek, které jsou součástí nezapomenutelné krajiny, další romantický rozměr. Zastoupení míst je zde tak husté, že se nabízí přímo turistika podle legend v knize.
Kniha obsahuje pověsti z následujících hradů a měst:
Bezděz, Blatná, Český Krumlov, Cheb, Hazmburk, Helfenburk, Hluboká, Hradec Králové, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karlštejn, Kašperk, Kokořín, Konopiště, Kost, Křivoklát, Kutná Hora, Landštejn, Lipnice, Litomyšl, Loket, Mělník, Náchod, Nové Hrady, Opočno, Orlík, Pardubice, Rabí, Rožmberk, Třeboň, Střekov, Trosky, Strakonice, Šternberk, Švihov, Velhartice, Žebrák a Točník.

Alena Ježková - 33 moravských legend
Nakladatel : Práh
ISBN : 978-80-7252-251-4
EAN : 9788072522514
Formát : 192 stran, 24,5x16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Úspěšná současná autorka ověnčená řadou cen včetně ocenění od dětských čtenářů přináší další poutavý soubor pověstí a legend. Dýchne na nás minulost a můžeme se inspirovat k zajímavým výletům. Četba pro celou rodinu.

33 moravských legend přináší pověsti o moravském králi Ječmínkovi z Chropyně, zbojníku Ondrášovi z Lysé hory, ptáčníku Velenovi z Boskovic či Meluzíně ze zámku Velké Losiny. Některá vyprávění půvabně vysvětlují vznik velkých měst: Opava má prý jméno od páva a Český Těšín založili bratři, co se na sebe těšili. Málokdo ví, že s hradem Děvičky je spojen příběh tatarské princezny a se zámkem Mikulov zas příběh tureckého paši. Víte, že díky zvonům se Brno ubránilo švédským vojskům? A že tradiční perníkové uši ze Štramberku mají původ v krutém tatarském zvyku? Dozvíte se, proč se v zámku Milotice zjevuje černá hraběnka, koho musí po smrti nosit na hřbetě rytíř z Bučovic a ještě mnoho a mnoho jiného.

Alena Ježková - 33 moravských legend
Nakladatel : Práh
ISBN : 978-80-7252-251-4
EAN : 9788072522514
Formát : 192 stran, 24,5x16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Úspěšná současná autorka ověnčená řadou cen včetně ocenění od dětských čtenářů přináší další poutavý soubor pověstí a legend. Dýchne na nás minulost a můžeme se inspirovat k zajímavým výletům. Četba pro celou rodinu.

33 moravských legend přináší pověsti o moravském králi Ječmínkovi z Chropyně, zbojníku Ondrášovi z Lysé hory, ptáčníku Velenovi z Boskovic či Meluzíně ze zámku Velké Losiny. Některá vyprávění půvabně vysvětlují vznik velkých měst: Opava má prý jméno od páva a Český Těšín založili bratři, co se na sebe těšili. Málokdo ví, že s hradem Děvičky je spojen příběh tatarské princezny a se zámkem Mikulov zas příběh tureckého paši. Víte, že díky zvonům se Brno ubránilo švédským vojskům? A že tradiční perníkové uši ze Štramberku mají původ v krutém tatarském zvyku? Dozvíte se, proč se v zámku Milotice zjevuje černá hraběnka, koho musí po smrti nosit na hřbetě rytíř z Bučovic a ještě mnoho a mnoho jiného.

Alena Ježková - . . Karel IV.
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2005 Nakladatelství : Práh Ilustrace : Renáta Fučíková Počet stran : 40 stran

Alena Kabelová, Libor Dostálek - Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS - 5. aktualizované vydání bestselleru
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
488 stran černobílých
Datum vydání: září 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2236-5
EAN: 9788025122365

Chcete si konečně udělat jasno a pořádek ve všech důležitých síťových protokolech? Poznejte, jak počítače komunikují na té nejnižší úrovni od fyzické vrstvy drátů a konektorů přes směrování až k aplikovaným protokolům a zabezpečení.

Takřka kompletně přepracované vydání proslulé publikace zohledňuje nejen nové trendy v oblasti protokolů, ale i hojné dotazy a komentáře čtenářů předchozích dílů, a to včetně skladby jednotlivých kapitol. Výukovou i referenční příručku od odborníků ocení nejen ostřílení síťoví administrátoři, ale také začátečníci, kteří by rádi pochopili základní filozofii protokolů TCP/IP a systému DNS.

Z učebnice se mimo jiné naučíte:

Zcela nové kapitoly se věnují:

Programu Wireshark či filtraci, proxy, SOCKS a NAT
Obecně architektuře a využití bezpečnostních mechanismů vnitřních sítí
Celosvětovému rozdělení IP adres a domén, a také sdružení CZ.NIC

O autorech:

Libor Dostálek
je jedním z největších znalců síťových protokolů u nás. Pracuje jako manažer pro systémovou integraci v Siemensu. Z většiny jeho publikací se v krátké době staly bestsellery, jmenujme např. předchozí vydání knihy, kterou máte před sebou, nebo Velkého průvodce infrastrukturou PKI a technologií elektronického podpisu.

Alena Kabelová
se také orientuje na praktické využití přenosů informací. Dva roky byla hostmasterem PVTnet, dnes pracuje jako vedoucí vývoje První certifikační autority, a. s.


Alena Kaderková - Francouzsko - český slovník výpočetní techniky
Vydavatel : Výpočetní laboratoř dopravy, Praha Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština Počet stran: 151

Alena Kárníková - Velký lunární kalendář 2005
Podtitul : aneb Horoskopy pro každý den
Nakladatel : LIKA KLUB
ISBN : 80-86069-28-1
EAN : 9788086069289
Formát : 365 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Již sedmý rok přináší velký lunární kalendář rady pro dny všední i sváteční jež nám všem diktuje Měsíc.

Alena Kárníková - Velký lunární kalendář 2008
Podtitul : Horoskopy pro každý den
Nakladatel : LIKA KLUB
ISBN : 978-80-86069-45-6
EAN : 9788086069456
Formát : 360 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Lunární kalendář se podrobně zabývá každodenním vlivem Měsíce a planet na zdravotní rizika, na dny vhodné pro půst či zastřižení vlasů, na dobu, kdy je účelné věnovat se třeba květinám nebo domácnosti.
Další zajímavostí jsou vybrané bylinkářské recepty nebo zkušenosti staletého meteorologického kalendáře našich předků. Lunární vibrace příslušných dnů vám napoví jaké barvy, vůně a kameny jim jsou blízké.

Alena Kárníková - Velký lunární kalendář 2009
Podtitul : Horoskopy pro každý den
Nakladatel : LIKA KLUB
ISBN : 978-80-86069-49-4
EAN : 9788086069494
Formát : 360 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Lunární kalendář se podrobně zabývá každodenním vlivem Měsíce a planet na zdravotní rizika, na dny vhodné pro půst či zastřižení vlasů, na dobu, kdy je účelné věnovat se třeba květinám nebo domácnosti. Nově zařazeny Zajímavosti. Další zajímavostí jsou vybrané bylinkářské recepty nebo zkušenosti staletého meteorologického kalendáře našich předků. Lunární vibrace příslušných dnů napoví jaké barvy, vůně a kameny jim jsou blízké.

Alena Kárníková - Velký lunární kalendář 2005
Podtitul : aneb Horoskopy pro každý den
Nakladatel : LIKA KLUB
ISBN : 80-86069-28-1
EAN : 9788086069289
Formát : 365 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Již sedmý rok přináší velký lunární kalendář rady pro dny všední i sváteční jež nám všem diktuje Měsíc.

Alena Kárníková - Velký lunární kalendář 2008
Podtitul : Horoskopy pro každý den
Nakladatel : LIKA KLUB
ISBN : 978-80-86069-45-6
EAN : 9788086069456
Formát : 360 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Lunární kalendář se podrobně zabývá každodenním vlivem Měsíce a planet na zdravotní rizika, na dny vhodné pro půst či zastřižení vlasů, na dobu, kdy je účelné věnovat se třeba květinám nebo domácnosti.
Další zajímavostí jsou vybrané bylinkářské recepty nebo zkušenosti staletého meteorologického kalendáře našich předků. Lunární vibrace příslušných dnů vám napoví jaké barvy, vůně a kameny jim jsou blízké.

Alena Kárníková - Velký lunární kalendář 2009
Podtitul : Horoskopy pro každý den
Nakladatel : LIKA KLUB
ISBN : 978-80-86069-49-4
EAN : 9788086069494
Formát : 360 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Lunární kalendář se podrobně zabývá každodenním vlivem Měsíce a planet na zdravotní rizika, na dny vhodné pro půst či zastřižení vlasů, na dobu, kdy je účelné věnovat se třeba květinám nebo domácnosti. Nově zařazeny Zajímavosti. Další zajímavostí jsou vybrané bylinkářské recepty nebo zkušenosti staletého meteorologického kalendáře našich předků. Lunární vibrace příslušných dnů napoví jaké barvy, vůně a kameny jim jsou blízké.

Alena Kárníková - Velký lunární kalendář 2000
Anotace : rady pro dny všední i sváteční, jež nám všem diktuje měsíc (zdraví, zevnějšek, domácnost, zahrada) - ve formě knihy
Vyšlo : 14.10.1999


Alena Konečná - Nesviť mi do repráku !
Anotace : příběh adoptivních rodičů, kteří měli odvahu si osvojit silně mentálně retardované dítě jejich naděje, vysílení i uspokojení
Vyšlo : 12.02.2009
Počet stran : 65
Nakladatelství : Návrat domů 2008

Alena Křížková - Mnohohlasem
Podtitul : Vyjednávání ženských prostorů po roce 1989
Nakladatel : Sociologický ústav AV ČR
ISBN : 80-7330-101-6
EAN : 9788073301019
Formát : 334 stran, 23x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Publikace se zabývá tématem, jehož systematické pokrytí je nutné nejen pro budování odborného diskursu genderových studií u nás, ale také pro úplnější poznání transformačních procesů v České republice po roce 1989. Svým rozsahem a tématem je tato publikace důležitým zdrojem především pro vysokoškolské studující a vyučující v kursech genderových studií, médií, sociálních hnutí a politicko-ekonomické tranzice. Při vzrůstajícím zájmu médií o otázky rovných příležitostí v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie bude zajímat i mediální pracovníky a pracovnice a vzdělanou veřejnost.

Alena Křížková - Mnohohlasem
Podtitul : Vyjednávání ženských prostorů po roce 1989
Nakladatel : Sociologický ústav AV ČR
ISBN : 80-7330-101-6
EAN : 9788073301019
Formát : 334 stran, 23x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Publikace se zabývá tématem, jehož systematické pokrytí je nutné nejen pro budování odborného diskursu genderových studií u nás, ale také pro úplnější poznání transformačních procesů v České republice po roce 1989. Svým rozsahem a tématem je tato publikace důležitým zdrojem především pro vysokoškolské studující a vyučující v kursech genderových studií, médií, sociálních hnutí a politicko-ekonomické tranzice. Při vzrůstajícím zájmu médií o otázky rovných příležitostí v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie bude zajímat i mediální pracovníky a pracovnice a vzdělanou veřejnost.

Alena Kuzmová - Anglická gramatika s CD - s cvičebními texty a klíčem
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
258 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: duben 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0904-6
EAN: 9788025109045

Příručka je určena především jako doplněk výuky pro žáky základních a středních škol, zčásti potom pro samouky studující podle zahraničních učebnic. Slouží ke snadné orientaci v gramatice anglického jazyka, vyplývající z logického srovnání s češtinou.

Výkladová část učebnice se zabývá jednotlivými větnými členy, anglickými časy a typy vedlejších vět a souvětí, přičemž přibližuje studentům některé významné odlišnosti od české mluvnice. Jednoduché příklady ve větách poskytují snazší pochopení gramatiky. Přehlednost umožňuje studentům najít snadno a rychle vysvětlení nejasností.

Druhá část učebnice obsahuje praktická cvičení a překlady, které jsou zaměřeny na procvičení látky vysvětlené v jednotlivých kapitolách. Cvičení jsou sestavena pro žáky, kteří již angličtinu nějaký čas studují, nikoli pro naprosté začátečníky. Pomocí těchto cvičení si studenti mohou ujasnit některé jevy nebo rozšířit své znalosti. Nezbytný je klíč ke všem cvičením, který tuto knihu uzavírá.

CD obsahuje řadu interaktivních cvičení ke každé lekci, ať již písemných, mluvených nebo kombinovaných. Uživatel má tak možnost nabyté vědomosti prakticky procvičovat a utužovat


Alena Kuzmová - Anglická gramatika s cvičebními texty a klíčem
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
260 stran černobílých
Datum vydání: květen 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0942-9
EAN: 9788025109427

Příručka je určena především jako doplněk výuky pro žáky základních a středních škol, zčásti potom pro samouky studující podle zahraničních učebnic. Slouží ke snadné orientaci v gramatice anglického jazyka, vyplývající z logického srovnání s češtinou.

Výkladová část učebnice se zabývá jednotlivými větnými členy, anglickými časy a typy vedlejších vět a souvětí, přičemž přibližuje studentům některé významné odlišnosti od české mluvnice. Jednoduché příklady ve větách poskytují snazší pochopení gramatiky. Přehlednost umožňuje studentům najít snadno a rychle vysvětlení nejasností.

Druhá část učebnice obsahuje praktická cvičení a překlady, které jsou zaměřeny na procvičení látky vysvětlené v jednotlivých kapitolách. Cvičení jsou sestavena pro žáky, kteří již angličtinu nějaký čas studují, nikoli pro naprosté začátečníky. Pomocí těchto cvičení si studenti mohou ujasnit některé jevy nebo rozšířit své znalosti. Nezbytný je klíč ke všem cvičením, který tuto knihu uzavírá.


Alena Kuzmová - Anglická gramatika - Základní přehled
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
144 stran černobílých
Datum vydání: duben 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2296-9
EAN: 9788025122969

Přehled anglické mluvnice je určen pro nejširší okruh zájemců: od žáků základních a středních škol po studenty jazykových kurzů. Neobejdou se bez ní ani lidé, kteří chtějí získat znalosti jazyka formou samostudia. Příručka nabízí potřebné informace ze všech důležitých oblastí anglické gramatiky. Důraz je kladen zejména na mluvnické jevy, které dělají největší potíže českým studentům.

V jednotlivých kapitolách najdete informace o anglické výslovnosti, způsobech tvoření slov, typech vedlejších vět a souvětí a samozřejmě o slovních druzích. Velká pozornost je věnována anglickému slovesu, především slovesným časům, jejich tvoření a užití. Látka je vždy jasně a jednoduše vysvětlena. Kromě toho každý gramatický jev je znázorněn četným množstvím rozmanitých příkladů, které usnadní jeho pochopení.

V závěru se nachází přehled anglických nepravidelných sloves, seznam nejpoužívanějších frázových sloves a abecední seznam gramatických jevů pro rychlé vyhledávání potřebných informací.

Publikace vám umožní snadno a rychle najít vysvětlení všech nejasností a osvojit si anglickou gramatiku.

O autorce

Alena Kulmová
má značné zkušenosti s výukou angličtiny. Je autorkou úspěšné publikace Anglická gramatika s cvičebními texty a klíčem (Computer Press, a.s., 2006) a moderní dvoudílné učebnice angličtiny pro samouky English All Around (Computer Press, a.s., 2008).


Alena Kuzmová - Short stories of passion and fate - Krátké příběhy o vášni a osudu - dvojjazyčná kniha
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
120 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: červen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1919-8
EAN: 9788025119198

Titul je inspirován skutečnými životními příběhy a je určen středně pokročilým studentům anglického jazyka, kteří si chtějí formou četby, poslechu a doplňujících cvičení udržovat nebo prohlubovat nabyté znalosti.

Publikace čtenáři umožní: Všechny zvolené doplňující aktivity upevní a rozšíří vaše znalosti, po přečtení knihy získáte cenný pocit osvěžených vědomostí, zdravého sebevědomí a chuť do dalšího studia.

Alena Kuzmová - When the Killer is Love - Když láska zabíjí
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 148 nbsp mm
256 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: září 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2536-6
EAN: 978-80-251-2536-6

Kniha vznikla ze skutečných životních příběhů a je určena pokročilým studentům. Cílem je pomoci čtenářům zopakovat si četbou i poslechem znalosti a prohlubovat je osvojením si frází a slovních obratů. Titul lze používat jako doplňkový materiál pro skupinovou výuku, ale je vhodný i pro samouky. Povídky jsou doplněny českou verzí a řadou cvičení pro porozumění četbě i poslechu. Každou povídku provází vysvětlení gramatických jevů, jež jsou dále prezentovány v gramatických cvičeních.

Temné příběhy nahráli rodilí herci.

Alex Packer učí studenty na Divadelní fakultě JAMU.
Duncan Hendy je aktivním muzikantem, vede vlastní rockovou skupinu.
i další.

Titul je určen pro středně pokročilé studenty anglického jazyka. Formou příběhů ze života procvičíte poslech mluvené angličtiny a rozšíříte si slovní zásobu.
Publikace vám umožní:

Poslech i doplňující aktivity zvednou úroveň vaší angličtiny mnohem výše!

Alena Kuzmová - Short stories of passion and fate - Krátké příběhy o vášni a osudu - dvojjazyčná kniha
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
120 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: červen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1919-8
EAN: 9788025119198

Titul je inspirován skutečnými životními příběhy a je určen středně pokročilým studentům anglického jazyka, kteří si chtějí formou četby, poslechu a doplňujících cvičení udržovat nebo prohlubovat nabyté znalosti.

Publikace čtenáři umožní: Všechny zvolené doplňující aktivity upevní a rozšíří vaše znalosti, po přečtení knihy získáte cenný pocit osvěžených vědomostí, zdravého sebevědomí a chuť do dalšího studia.

Alena Kýrová - Keramika pro malé i větší umělce
Computer Press, Brno, 2004, výborný stav, orig. lamin. vazba, 112 stran, Umění/Architektura, Alena Kýrová-Keramika pro malé i větší umělce

Alena Ladová - Radostné Vánoce a šťastný Nový rok
zachovalá, mírně zažloutlá, lehce zašpiněná, menší oděrky v okrajích, vepsaný text, Pohlednice, Alena Ladová-Radostné Vánoce a šťastný Nový rok

Alena Ladová, ilustroval Alena Ladová - ABCD
Vydal Albatros, Praha, 1974, Tvrdé kartónové listy, na hřbetu lehce odřené. Barevné ilustrace Aleny Ladové. 14 stran. Dobrý stav.

Alena Lukasová - Formální logika v umělé inteligenci
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
280 stran černobílých
Datum vydání: říjen 2003
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0023-5
EAN: 9788025100233

Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.



Alena Macurová - Umíme číst a psát česky
Podtitul : Učebnice češtiny pro neslyšící
Nakladatel : Divus
ISBN : 80-902379-8-3
EAN : 9788090237988
Formát : 0 stran, cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


Alena Macurová - Umíme číst a psát česky
Podtitul : Učebnice češtiny pro neslyšící
Nakladatel : Divus
ISBN : 80-902379-8-3
EAN : 9788090237988
Formát : 0 stran, cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


Alena Martínková - Bohumil Gregor. Chtěl jsem sloužit divadlu
Nakladatel : Státní opera Praha
ISBN : 80-239-6815-7
EAN : 9788023968156
Formát : 184 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Státní opera Praha vydává k nedožitým osmdesátinám dirigenta Bohumila Gregora knihu Aleny Martínkové s názvem Bohumil Gregor Chtěl jsem sloužit divadlu. Publikace není odbornou monografickou studií, ale čtivou vzpomínkovou knihou, která se zrodila z autorčiných rozhovorů s touto výjimečnou uměleckou osobností.
Od dětství a hudebních začátků popisuje umělcovu cestu až k nastudování poslední opery (Mertova La Roulette) ve Státní opeře Praha. Vyjadřuje nejen umělcovo celoživotní krédo, ale ukazuje i konkrétní postupy při studování a realizaci jednotlivých operních děl. Speciální kapitola je věnována práci na operách Leoše Janáčka, který byl jeho hudebnímu naturelu nejbližší. Kniha je doplněna vzpomínkami mnoha umělců, kteří s Bohumilem Gregorem spolupracovali (např. Dalibor Jedlička, Daniela Šounová-Brouková, Jana Jonášová, Hana Jonášová, Eva Děpoltová, Jiří Nekvasil ad.) a obsahuje bohatý, mnohdy doposud nepublikovaný fotografický materiál.
Dirigent Bohumil Gregor (1926 2005) byl jedním z největších operních dirigentů druhé poloviny 20. století. Stal se výraznou osobností opery Národního divadla, působil v Královské opeře ve Stockholmu, ve Státní opeře v Hamburku a od roku 1986 byl hlavním hostujícím dirigentem Nizozemské opery v Amsterodamu. Hostoval pravidelně ve velkých amerických a evropských operních centrech (San Francisco, Washington, Philadelphia, Berlín, Kolín nad Rýnem, Curych, Ženeva aj.). Českou hudbu především Janáčka, ale také Smetanu, Dvořáka a Martinů prezentoval na četných evropských festivalech.
V letech 1999 2002 zastával funkci hudebního ředitele Státní opery Praha. Nastudoval zde světovou premiéru opery Bubu z Montparnassu Emila Františka Buriana, následovaly opery Polský žid Karla Weise a Hamlet Ambroise Thomase. Připravoval hudební nastudování opery La Roulette Zdenka Merty (světová premiéra 17. 3. 2005), na jejíž partituře s autorem dlouhou dobu úzce spolupracoval.
Mistr Bohumil Gregor zemřel 4. 11. 2005 ve věku 79 let.

Alena Martínková - Bohumil Gregor. Chtěl jsem sloužit divadlu
Nakladatel : Státní opera Praha
ISBN : 80-239-6815-7
EAN : 9788023968156
Formát : 184 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Státní opera Praha vydává k nedožitým osmdesátinám dirigenta Bohumila Gregora knihu Aleny Martínkové s názvem Bohumil Gregor Chtěl jsem sloužit divadlu. Publikace není odbornou monografickou studií, ale čtivou vzpomínkovou knihou, která se zrodila z autorčiných rozhovorů s touto výjimečnou uměleckou osobností.
Od dětství a hudebních začátků popisuje umělcovu cestu až k nastudování poslední opery (Mertova La Roulette) ve Státní opeře Praha. Vyjadřuje nejen umělcovo celoživotní krédo, ale ukazuje i konkrétní postupy při studování a realizaci jednotlivých operních děl. Speciální kapitola je věnována práci na operách Leoše Janáčka, který byl jeho hudebnímu naturelu nejbližší. Kniha je doplněna vzpomínkami mnoha umělců, kteří s Bohumilem Gregorem spolupracovali (např. Dalibor Jedlička, Daniela Šounová-Brouková, Jana Jonášová, Hana Jonášová, Eva Děpoltová, Jiří Nekvasil ad.) a obsahuje bohatý, mnohdy doposud nepublikovaný fotografický materiál.
Dirigent Bohumil Gregor (1926 2005) byl jedním z největších operních dirigentů druhé poloviny 20. století. Stal se výraznou osobností opery Národního divadla, působil v Královské opeře ve Stockholmu, ve Státní opeře v Hamburku a od roku 1986 byl hlavním hostujícím dirigentem Nizozemské opery v Amsterodamu. Hostoval pravidelně ve velkých amerických a evropských operních centrech (San Francisco, Washington, Philadelphia, Berlín, Kolín nad Rýnem, Curych, Ženeva aj.). Českou hudbu především Janáčka, ale také Smetanu, Dvořáka a Martinů prezentoval na četných evropských festivalech.
V letech 1999 2002 zastával funkci hudebního ředitele Státní opery Praha. Nastudoval zde světovou premiéru opery Bubu z Montparnassu Emila Františka Buriana, následovaly opery Polský žid Karla Weise a Hamlet Ambroise Thomase. Připravoval hudební nastudování opery La Roulette Zdenka Merty (světová premiéra 17. 3. 2005), na jejíž partituře s autorem dlouhou dobu úzce spolupracoval.
Mistr Bohumil Gregor zemřel 4. 11. 2005 ve věku 79 let.

Alena Martínková - . . Bohumil Gregor-Chtěl jsem sloužit divadlu
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2006 Nakladatelství : Jalna Počet stran : 184 stran

Alena Merkunová, Miroslav Orel - Anatomie a fyziologie člověka
Podtitul : Pro humanitní obory
Formát : 17×24 cm, 304 stran
Datum vydání : 28.04.2008
ISBN : 978-80-247-1521-6
Anotace : Moderní a praktická učebnice pro studenty nemedicínských oborů přináší základní poznatky nezbytné pro pochopení stavby (anatomie) a funkce (fyziologie) zdravého lidského těla. Je určena pro humanitní směry studia, v první řadě pro studenty psychologie a oborů, ve kterých psychologické disciplíny tvoří důležitou součást výuky, jako je například učitelství, sociální pedagogika, speciální pedagogika, sociální práce a další příbuzné obory. Z těchto důvodů klade největší důraz na stavbu a funkci nervové soustavy a její stěžejní regulační roli v organismu. Učebnice dodržuje klasické systémové členění podle orgánových soustav, zároveň však akceptuje integrovaný pohled na orgány a soustavy v souladu s jejich biologickou rolí v organismu jako celku.


Alena Míšková - Německá (Karlova) univerzita od Mnichova k 9. květnu 1945
Podtitul : Vedení univerzity a obměna profesorského sboru
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0129-X
EAN : 9788024601298
Formát : 280 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : V publikaci o vývoji Německé univerzity v Praze v letech 1939 až 1945 autorka detailně zaznamenává její postupnou arizaci a zglajchšaltování ve smyslu nacistické ideologie. Popisuje radikální obměnu vedení univerzity i celého profesorského sboru, činnost Nadace Reinharda Heydricha pro vědecký výzkum a specifické aktivity prosazující na univerzitě nová východní studia a pokleslý rasový výzkum. V příloze jsou připojeny biogramy profesorů a docentů působících na Německé univerzitě v letech 1940-1945.

Alena Míšková - Německá (Karlova) univerzita od Mnichova k 9. květnu 1945
Podtitul : Vedení univerzity a obměna profesorského sboru
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0129-X
EAN : 9788024601298
Formát : 280 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : V publikaci o vývoji Německé univerzity v Praze v letech 1939 až 1945 autorka detailně zaznamenává její postupnou arizaci a zglajchšaltování ve smyslu nacistické ideologie. Popisuje radikální obměnu vedení univerzity i celého profesorského sboru, činnost Nadace Reinharda Heydricha pro vědecký výzkum a specifické aktivity prosazující na univerzitě nová východní studia a pokleslý rasový výzkum. V příloze jsou připojeny biogramy profesorů a docentů působících na Německé univerzitě v letech 1940-1945.

Alena Mokrá - Vaříme zdravě bez cukru - Chutná strava pro zdravé i nemocné
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
244 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2469-7
EAN: 9788025124697

Jak se dobře najíst a nezatížit přitom naše trávení? Jak uvařit zdravě a lehce, abychom po jídle byli plni energie a zbytečně nepřibírali?

Odpovědi najdete v této knize plné zdravých a chutných receptů, kterou ocení nejen lidé s onemocněním trávicího traktu, ale i všichni, kteří mají chuť nebo důvod jíst nízkotučné pokrmy bez cukru.

V knize najdete:

V této knize naleznete celou řadu nutričně velmi hodnotných pokrmů, v jejichž recepturách převažují šetrné technologické úpravy, které zbytečně nenavyšují obsah tuků. Vyhovují tak požadavkům přípravy stravy při některých chronických onemocněních trávicího traktu v klidovém období, ale jsou také vhodným obohacením jídelníčku i naprosto zdravých lidí.

Mgr. Dagmar Kovářů, nutriční terapeutka

Autorka ing. Alena Mokrá se mnoho let zabývá alternativním přístupem k léčení a vymýšlením zdravých pokrmů. V této knize zúročila své dlouholeté zkušenosti ze života s oslabenou slinivkou. Vydala také knihu Zdravá strava pro oslabenou slinivku a své recepty prezentuje na www.varimezdrave.cz. Jejím mottem je: Změna životního stylu začíná změnou způsobu vaření. K vaření je potřeba přistupovat především s láskou. Jídlem ovlivňujeme nejen sebe, ale i druhé, kterým ho předkládáme.

Alena Mokrá - Zdravá strava pro oslabenou slinivku - Chutné recepty na každý den
skladem, expedice ihned
formát knihy: 120 nbsp mm x 208 nbsp mm
32 str. dvoubarevných
Datum vydání: listopad 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2872-5
EAN: 978-80-251-2872-5

V této brožurce naleznete užitečné rady, jak zvládat zdravotní komplikace způsobené oslabenou slinivkou při zachování kvality života a recepty na lahodné pokrmy, které si i při této nemoci můžete dovolit. Pomocí autorčiných rad můžete omezit až vyloučit opakující se potíže se slinivkou a celkově posílit své zdraví.Autorka již přes deset let žije s oslabenou slinivkou, své dlouholeté zkušenosti zúročila v této knize.