Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 49 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:38
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
Aliena de Longhi - Hubnout musíš od hlavy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1850-0
EAN : 9788020418500
Formát :
128 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Autorka na pozadí svého životního příběhu líčí všechny možné zaručené návody, které v posledních letech vyzkoušela, aby se přiblížila své vysněné hmotnosti. Musela se potýkat s nedůvěrou či naopak soucitem svého okolí, i s neúspěchy, když zjistila, že daná cesta k cíli nevede. Nicméně stále si udržela nadhled a nakonec se neuvěřitelně, na prahu padeátky, stala opět tou panenkou Barbie, jakou bývala v mládí. Stačilo chtít.
Kromě rad všem, kteří autorku chtgějí následovat, přináší kniha spoustu receptů na zdravá jídla.
Aliena de Longhi - Hubnout musíš od hlavy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1850-0
EAN : 9788020418500
Formát :
128 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Autorka na pozadí svého životního příběhu líčí všechny možné zaručené návody, které v posledních letech vyzkoušela, aby se přiblížila své vysněné hmotnosti. Musela se potýkat s nedůvěrou či naopak soucitem svého okolí, i s neúspěchy, když zjistila, že daná cesta k cíli nevede. Nicméně stále si udržela nadhled a nakonec se neuvěřitelně, na prahu padeátky, stala opět tou panenkou Barbie, jakou bývala v mládí. Stačilo chtít.
Kromě rad všem, kteří autorku chtgějí následovat, přináší kniha spoustu receptů na zdravá jídla.
ALIGEROVÁ Margarita - Zoja
Rok vydání :1954
- volné listy
ALIGHIERI Dante - Peklo
Rok vydání :1978
ALIGHIERI DANTE - DE VULGARI ELOQUENTIA O RODNÉM JAZYCE
Sv. XIV: Traktát De vulgari eloquentia hledá mezi italskými dialekty jazyk, který by mohl být všem Italům společný a zároveň schopný vyjádřit i největší a nejvznešenější myšlenky. Druhá kniha pak představuje nedokončenou poetiku a Dante se v ní zabývá různými aspekty kancóny, kterou považuje za vrcholný básnický útvar. Překlad, úvodní studii a poznámky připravil R. Psík. Latinsko-české vydání.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 214
ISBN: 80-7298-118-8
Alighieri, Dante - Nový život
Vydavatel : Jaroslav Podroužek, Praha
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 78
Alighiero Tondi -
. . Jesuité
Rok vydání : 1962
Nakladatelství : NPL
Počet stran : 304 stran
Alimena, Bernardino - Zločin v umění
Vydavatel : Jos. Pelcl, Praha
Rok vydání: 1900
Jazyk: Čeština
Počet stran: 82
Alina a Czeslaw Centkiewiczovi
- Dobývání Arktidy
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Alina a Czeslaw Centkiewiczovi
- Tumbo z mysu Dobré naděje
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
Alina a Czeslaw Centkiewiczovi - V zemi polární záře
Státní nakladatelství dětské knihy, Praha,
1960,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, vazba uvolněná, listy slabě zažloutlé, překlad Helena Stachová, ilustrace Ervin Urban,
193 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alina a Czeslaw Centkiewiczovi-V zemi polární záře
Alina Nelega - Amalia dýchá zhluboka
Podtitul : 5 současných rumunských her
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 978-80-86862-48-4
EAN : 9788086862484
Originál :Amelia respira adinc
Překlad : Jitka Lukešová
Formát :
166 stran,
19x12,2cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008
Anotace : Tematický záběr divadelních her autorů mladší generace, nacházejích se v tomto souboru a představujících to nejlepší ze současného rumunského dramatu, je velmi široký. Alina Nelega nám předkládá jakousi zpověď uvězněného bývalého nacistického zločince (Desatero přikázání podle Hesse) a reflexi posledního půlstoletí rumunských dějin (Amalia dýchá zhluboka). Formálně naprosto odlišná je bezčasá meditace nad jedním vyčerpávajícím vztahem Mihaie Ignata (Krize aneb Ještě jedna pohádka o lásce), postavená na tradičním konceptu, kdy se On a Ona seznamují, flirtují spolu, znesvařují se a fyzicky atakují. První ze dvou téměř absurdních dramat Lii Bugnar pojednává o svízelném životě prostitutek (Kosti pro Otta), druhé přibližuje setkání Muže a Ženy na pozadí bizarních okolností (Sněhulák). Dramata pocházejí vesměs od zkušených autorů, kteří však také často působí v jiné oblasti kultury: jsou básníky, spisovateli, překladateli, divadelními i filmovými herci, režiséry či scénografy. Tato profesní rozmanitost a prolínání umožňuje jak dostatečný odstup od textu, tak plné ponoření se do něj, a nepřipouští neživotnost a strnulost charakterů. Dokladem toho je jak ohlas těchto her u rumunského publika, tak
Alina Nelega - Amalia dýchá zhluboka
Podtitul : 5 současných rumunských her
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 978-80-86862-48-4
EAN : 9788086862484
Originál :Amelia respira adinc
Překlad : Jitka Lukešová
Formát :
166 stran,
19x12,2cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008
Anotace : Tematický záběr divadelních her autorů mladší generace, nacházejích se v tomto souboru a představujících to nejlepší ze současného rumunského dramatu, je velmi široký. Alina Nelega nám předkládá jakousi zpověď uvězněného bývalého nacistického zločince (Desatero přikázání podle Hesse) a reflexi posledního půlstoletí rumunských dějin (Amalia dýchá zhluboka). Formálně naprosto odlišná je bezčasá meditace nad jedním vyčerpávajícím vztahem Mihaie Ignata (Krize aneb Ještě jedna pohádka o lásce), postavená na tradičním konceptu, kdy se On a Ona seznamují, flirtují spolu, znesvařují se a fyzicky atakují. První ze dvou téměř absurdních dramat Lii Bugnar pojednává o svízelném životě prostitutek (Kosti pro Otta), druhé přibližuje setkání Muže a Ženy na pozadí bizarních okolností (Sněhulák). Dramata pocházejí vesměs od zkušených autorů, kteří však také často působí v jiné oblasti kultury: jsou básníky, spisovateli, překladateli, divadelními i filmovými herci, režiséry či scénografy. Tato profesní rozmanitost a prolínání umožňuje jak dostatečný odstup od textu, tak plné ponoření se do něj, a nepřipouští neživotnost a strnulost charakterů. Dokladem toho je jak ohlas těchto her u rumunského publika, tak
Alina Wróbel - Výchova a manipulace
Formát : 14×21 cm, 200 stran
Datum vydání : 16.06.2008
ISBN : 978-80-247-2337-2
Anotace :
Problematika manipulace náleží v současné době mezi aktuální témata, a to nejen ve výchově jako takové, ale i v širších společenských kontextech. Dokonce i na poli pedagogickém byla idea svobody a demokracie dovedena téměř do krajnosti - problémy manipulace, autority, řádu či kázně byly mnohdy interpretovány zkresleně a zjednodušeně. Už staletí trvající střetávání manipulativní a komunikativní pedagogiky či autoritativních a antiautoritativních forem výchovy ukazuje, že otázka vhodné výchovy a rozvoje osobnosti dítěte je pokládána stále znovu a znovu. Kniha, kterou právě držíte v ruce, se proto věnuje právě těmto dvěma tématům - výchově a manipulaci. Autorka vymezuje základní definice manipulace, perspektivy, charakteristiky manipulace, pojetí manipulace v perspektivách mezilidské komunikace. Rozebírá manipulaci z hlediska psychologického, společenskopolitického, lingvistického a pedagogického. Vymezuje používané manipulační mechanismy a procesy. Text jistě osloví řadu studentů pedagog
ických fakult, psychologie, sociologie, i zájemce o komunikaci. Doufáme, že se stane odborným příspěvkem nejen pro pedagogiku, psychologii či sociologii, ale i pro mnoho dalších společenských oborů.
Aline Gruber-Kepp. - Jemná masáž nohou
Anotace : jemná energetická metoda pomáhající odstraňovat negativní duševní struktury a životní vzorce vzniklé v prenatálním období
Vyšlo : 09.10.2007
Počet stran : 132
Nakladatelství : Eugenika 2007
Alisat - Williams - Eldorado severu
77 stran, mapka, původní brož 8°, stav velmi dobrý, pouze hřbet obálky přelepen izolepou ! Vydavatel : Česká grafická Unie Rok vydání : 1921
Alisat a Williams - Eldorado severu
Edice Země a lidé sv. 3, 80 stran, mapka, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Česká grafická Unie Rok vydání : 1921
Alison Alsbury, Ros Jay - Marketing - to nejlepší z praxe
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
286 stran černobílých
Datum vydání: duben 2002
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-7226-617-9
EAN: 9788072266173
Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.
Alison Bechdelová - Rodinný ústav
Podtitul : Rodinný tragikomiks
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-7203-936-4
EAN : 9788072039364
Originál :Fun Home - A Family Tragicomic
Překlad : Petra Kůsová
Formát :
236 stran,
23,5x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Alison Bechdelová (dosud známá svým kresleným seriálem Dykes to Watch Out For) shromáždila obrázky, které si malovala od sedmé třídy, deníky, které si psala od deseti let, mapy jednoho malého městečka v Pennsylvánii, staré papírky se seznamy nákupů, fotky, dopisy, vstupenky, a od matky dostala krabici dopisů po otci. Za nejméně přesný materiál považuje svoje vzpomínky. Několik let pracovala jako při terapii na svém knižním debutu: rodinné tragikomedii o svém úzkém, ale složitém vztahu s otcem. Kdybych si ten příběh měla vymyslet jako spisovatelka, nestál by za nic, tvrdí Bechdelová. Přesto vzniklo vzácně komplexní literární dílko, které zaujme jak svými ilustracemi, tak doprovodným textem.
Alison Bechdelová - Rodinný ústav
Podtitul : Rodinný tragikomiks
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-7203-936-4
EAN : 9788072039364
Originál :Fun Home - A Family Tragicomic
Překlad : Petra Kůsová
Formát :
236 stran,
23,5x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Alison Bechdelová (dosud známá svým kresleným seriálem Dykes to Watch Out For) shromáždila obrázky, které si malovala od sedmé třídy, deníky, které si psala od deseti let, mapy jednoho malého městečka v Pennsylvánii, staré papírky se seznamy nákupů, fotky, dopisy, vstupenky, a od matky dostala krabici dopisů po otci. Za nejméně přesný materiál považuje svoje vzpomínky. Několik let pracovala jako při terapii na svém knižním debutu: rodinné tragikomedii o svém úzkém, ale složitém vztahu s otcem. Kdybych si ten příběh měla vymyslet jako spisovatelka, nestál by za nic, tvrdí Bechdelová. Přesto vzniklo vzácně komplexní literární dílko, které zaujme jak svými ilustracemi, tak doprovodným textem.
Alison Craigová - Co tě nezabije
Podtitul : Deník těhotné (ex)rebelky
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-562-8
EAN : 9788072175628
Originál :Alison´s Diary
Překlad : Vanda Ohnisková
Formát :
240 stran,
20X13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Tato vtipná knížka je pravé čtení pro všechny ženy, které se vbrzku stanou, nebo se právě staly, matkami, a potýkají se s nepřebernými úskalími mateřství: Díky této odlehčené a velmi zábavné četbě se brzy budou cítit zase normálně.
Tohle se stane, když si Bridget Jonesová vezme za manžela Marka Darcyho a spadne do jináče. Alison Craigová je populární skotská novinářka. Ve svém deníku popisuje situace, které na vlastní kůži zažily miliony matek: mladá žena s nadějnou kariérou jednoho dne zjistí, že čeká mimino. Svět se ze dne na den změní naruby: žádný alkohol, divné chutě, kila navíc, podivné nálady a pak narození dítěte - a nic už není jako dřív. Zvládne to vůbec? Kolik minimálního spánku je nutné k přežití? Bude ještě někdy v životě mít místo tukové pneumatiky opravdový pas?
Alison Craigová - Co tě nezabije
Podtitul : Deník těhotné (ex)rebelky
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-562-8
EAN : 9788072175628
Originál :Alison´s Diary
Překlad : Vanda Ohnisková
Formát :
240 stran,
20X13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Tato vtipná knížka je pravé čtení pro všechny ženy, které se vbrzku stanou, nebo se právě staly, matkami, a potýkají se s nepřebernými úskalími mateřství: Díky této odlehčené a velmi zábavné četbě se brzy budou cítit zase normálně.
Tohle se stane, když si Bridget Jonesová vezme za manžela Marka Darcyho a spadne do jináče. Alison Craigová je populární skotská novinářka. Ve svém deníku popisuje situace, které na vlastní kůži zažily miliony matek: mladá žena s nadějnou kariérou jednoho dne zjistí, že čeká mimino. Svět se ze dne na den změní naruby: žádný alkohol, divné chutě, kila navíc, podivné nálady a pak narození dítěte - a nic už není jako dřív. Zvládne to vůbec? Kolik minimálního spánku je nutné k přežití? Bude ještě někdy v životě mít místo tukové pneumatiky opravdový pas?
Alison Fell - MIlostný život Lady Onogoro
Naše vojsko, Praha,
2004,
velmi dobrý stav,
orig. lamino vazba,
222 stran,
Beletrie a poezie,
Alison Fell-MIlostný život Lady Onogoro
Alison Goodmanová - EON: Znovuzrození dračího oka
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-655-7
EAN : 9788072176557
Originál :EON
Překlad : Kozák Jan
Formát :
344 stran,
21X15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako Dračí oko - učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny.
Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát Dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt.
Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.
První polovina úchvatné série Alison Goodmanové Eon: Znovuzrození Dračího oka vyšla s velkým čtenářským i kritickým ohlasem ve Velké Británii, Austrálii a samozřejmě ve Spojených státech. Zároveň se čtenáři mohou těšit na druhý díl Eona: Poslední Dračí oko, který má vyjít v roce 2010.
Alison Goodmanová - EON: Znovuzrození dračího oka
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-655-7
EAN : 9788072176557
Originál :EON
Překlad : Kozák Jan
Formát :
344 stran,
21X15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako Dračí oko - učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny.
Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát Dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt.
Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.
První polovina úchvatné série Alison Goodmanové Eon: Znovuzrození Dračího oka vyšla s velkým čtenářským i kritickým ohlasem ve Velké Británii, Austrálii a samozřejmě ve Spojených státech. Zároveň se čtenáři mohou těšit na druhý díl Eona: Poslední Dračí oko, který má vyjít v roce 2010.
Alison Lapper - Život v mých rukou
Podtitul : I bez rukou můžete mít křídla
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-512-3
EAN : 9788072175123
Originál :My Life in My Hand
Překlad : Zdeněk Hnilička
Formát :
264 stran,
20X13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Příběh pozoruhodné ženy a pozoruhodného života. Alison Lapperová se narodila v roce 1965 bez paží a se zkrácenýma nohama. Nakonec se stala výtvarnicí, matkou a inspirací mnoha lidem. Příroda jí nadělila do vínku inteligenci a železnou vůlí, ale na své cestě k plnohodnotnému a nezávislému životu musela překonat mnoho překážek. Na podzim roku 2005 byla na čtvrtý podstavec na Trafalgar Square umístěna 3,5 metru vysoká socha od Marka Quinna, nazvaná Alison Lapperová: těhotná, a tím se podoba autorky knihy dostala do povědomí milionů lidí.
Když se Alison narodila, přiměly úřady její rodinu, aby se jí vzdali, a Alison byla svěřena do ústavní péče. Celých devatenáct dalších let strávila v různých ústavech pro postižené, kde panoval velice tuhý režim. Probíjela se dětstvím, bez rodičovské lásky, pronásledovaná tělesným i citovým zneužíváním, a pevně se rozhodla postavit se na vlastní nohy.
Její rozvíjející se umělecký talent, spolu se silou jejího charakteru, jí zajistily vytouženou svobodu, když byla přijata ke studiu výtvarných umění na Brightonské univerzitě. Školu absolvovala s červeným diplomem v roce 1994. V roce 2000 se Alison narodil syn Parys. Tato nová kapitola jejího životě přinesla nesmírnou radost a zodpovědnost, a Alison s Parysem se stali hlavními postavami každoročního dokumentu televize BBC s názvem Child of Our Time.
Život v mých rukách je odvážný a k zamyšlení provokující kniha, která odhaluje to, jak Alison překonávala bolest a předsudky při svém úsilí zajistit si pro sebe šťastnou budoucnost. Je to výjimečný a podmanivý portrét inspirující ženy.
Alison Lapper - Život v mých rukou
Podtitul : I bez rukou můžete mít křídla
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-512-3
EAN : 9788072175123
Originál :My Life in My Hand
Překlad : Zdeněk Hnilička
Formát :
264 stran,
20X13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Příběh pozoruhodné ženy a pozoruhodného života. Alison Lapperová se narodila v roce 1965 bez paží a se zkrácenýma nohama. Nakonec se stala výtvarnicí, matkou a inspirací mnoha lidem. Příroda jí nadělila do vínku inteligenci a železnou vůlí, ale na své cestě k plnohodnotnému a nezávislému životu musela překonat mnoho překážek. Na podzim roku 2005 byla na čtvrtý podstavec na Trafalgar Square umístěna 3,5 metru vysoká socha od Marka Quinna, nazvaná Alison Lapperová: těhotná, a tím se podoba autorky knihy dostala do povědomí milionů lidí.
Když se Alison narodila, přiměly úřady její rodinu, aby se jí vzdali, a Alison byla svěřena do ústavní péče. Celých devatenáct dalších let strávila v různých ústavech pro postižené, kde panoval velice tuhý režim. Probíjela se dětstvím, bez rodičovské lásky, pronásledovaná tělesným i citovým zneužíváním, a pevně se rozhodla postavit se na vlastní nohy.
Její rozvíjející se umělecký talent, spolu se silou jejího charakteru, jí zajistily vytouženou svobodu, když byla přijata ke studiu výtvarných umění na Brightonské univerzitě. Školu absolvovala s červeným diplomem v roce 1994. V roce 2000 se Alison narodil syn Parys. Tato nová kapitola jejího životě přinesla nesmírnou radost a zodpovědnost, a Alison s Parysem se stali hlavními postavami každoročního dokumentu televize BBC s názvem Child of Our Time.
Život v mých rukách je odvážný a k zamyšlení provokující kniha, která odhaluje to, jak Alison překonávala bolest a předsudky při svém úsilí zajistit si pro sebe šťastnou budoucnost. Je to výjimečný a podmanivý portrét inspirující ženy.
Alison Munden - Poruchy pozornosti a hyperaktivita
Anotace : co je to porucha pozornosti, hyperkinetická porucha, ADHD psychologické přístupy k dětem a možnosti užití léků
Vyšlo : 11.06.2002
Počet stran : 119
Nakladatelství : Portál 2002
Alistair Mac Lean
- Generál nesmí promluvit!
Nakladatel : Ivo Železný
Alistair MacLean
- Zločin na polární stanici Zebra
Nakladatel : Laser
Rok vydání (číslo vydání) : 1994 (1.)
Alistair MacLean
- Děla z Navarone
Nakladatel : Knižní klub
Rok vydání (číslo vydání) : 1998 ()
Alister McGrath - Křesťanská spiritualita
Vyšlo : 26.11.2001
Počet stran : 310
Nakladatelství : Volvox Globator
Alita Zaurak - Dvanáct zastavení luny
Nakladatel : Mandalia
ISBN : 80-903162-1-2
EAN : 9788090316218
Formát :
110 stran,
20x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kniha může být inspirací a průvodcem pro astrology, terapeuty, léčitele i všechny bezejmenné básníky každodennosti odhalující trpělivě krok za krokem svou sílu, svou lásku, svůj talen k životu.
Alita Zaurak - Rok slunce 2003 Rok probuzení
Podtitul : 365 inspirací astrojógy
Nakladatel : Mandalia
ISBN : 80-903162-0-4
EAN : 9788090316201
Formát :
100 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Alita Zaurak - Být sebou - klíč k interpretaci individuálního horoskopu
Nakladatel : Iliničová L
ISBN : 80-238-8042-7
EAN : 9788023880427
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2002
Alita Zaurak - Rok slunce 2003 Rok probuzení
Podtitul : 365 inspirací astrojógy
Nakladatel : Mandalia
ISBN : 80-903162-0-4
EAN : 9788090316201
Formát :
100 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Alita Zaurak - Být sebou - klíč k interpretaci individuálního horoskopu
Nakladatel : Iliničová L
ISBN : 80-238-8042-7
EAN : 9788023880427
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2002
Alita Zaurak - Dvanáct zastavení luny
Nakladatel : Mandalia
ISBN : 80-903162-1-2
EAN : 9788090316218
Formát :
110 stran,
20x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kniha může být inspirací a průvodcem pro astrology, terapeuty, léčitele i všechny bezejmenné básníky každodennosti odhalující trpělivě krok za krokem svou sílu, svou lásku, svůj talen k životu.
Alita Zaurak - Být sebou - povaha jádra kosmogramu a horoskopu
Anotace : kniha Být sebou volně navazuje na Mysterium dvanácti a napomáhá k ještě hlubšímu proniknutí k podstatě Zvěrokruhu
Vyšlo : 06.03.2002
Počet stran : 167
Nakladatelství : Mandalia 2001
Alita Zaurak - Na ostrově harmonie - CD
Vyšlo : 14.12.2005
Nakladatelství : Teaproduction 2005
Alita Zaurak - Rok slunce 2003 - rok probuzení
Anotace : astrologický kalendář s tématy na zamyšlení pro každý den nám pomůže přiladit se k různorodé energii jednotlivých dnů v roce
Vyšlo : 16.12.2002
Počet stran : 120
Nakladatelství : Mandalia 2002
Aljo Beran - Figurální tvorba
Oblastní středisko Dílo, Olomouc,
velmi dobrý stav, lehce zašpiněná obálka,
orig. sešit, podpis autora,
12 stran,
Umění/Architektura,
Aljo Beran-Figurální tvorba
Aljochin Gleb - Mrtvý chytá živého
Ocpl 1963 SvSov DDD, napsáno v jazyce: Česky
Aljona Podlesnych - Pohádka o Mrazíkovi - 1057 1082 1072 1079 1082 1072 1086 1052 1086 1088 1086 1079 1082 1086
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
64 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: únor 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1912-9
EAN: 9788025119129
Jedna z nejznámějších ruských pohádek je zpracována pro studijní účely a je určena mírně pokročilým studentům ruštiny. Publikace pomůže zábavným způsobem obohatit slovní zásobu, rozvinout schopnost porozumění mluvenému slovu a zdokonalit se ve výslovnosti.
V publikaci najdete:
- příběh v jazyce originálu
- zrcadlový český překlad
- okomentované gramatické a lexikální jevy, které se vyskytují v textu
- kontrolní otázky, kterými si ověříte porozumění ruskému textu
- rusko-český slovníček na konci knihy
Kniha je navíc doplněna audio CD, na kterým je celý příběh převyprávěn rodilými mluvčími. Můžete tak sledovat psaný text anebo poslouchat nahrávku zvlášť. Nejenom se tak pobavíte u pohádkového příběhu o kouzelném Mrazíkovi a chudé dívce Nastěnce, ale naučíte se správně vyslovovat a rozumět rodilým Rusům.
S touto knihou se nebudete u studia cizího jazyka nudit a naučíte se mnohem více!
Aljona Podlesnych - Tři povídky o lásce - (A. S. Puškin, I. S. Turgeněv, A. P. Čechov) Zjednodušená verze
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
120 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: leden 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2089-7
EAN: 9788025120897
Zjednodušené verze známých povídek o lásce jsou určeny pokročilým studentům ruštiny. Díky nim se studenti nejen seznámí s mistrovskými díly klasiků ruské literatury, ale rozšíří si slovní zásobu, rozvinou své schopnosti porozumění mluvenému slovu a zdokonalí se ve výslovnosti.
Kniha obsahuje následující povídky: A. P. Čechov Dáma s psíčkem , I. S. Turgeněv První láska , A. S. Puškin Dubrovskij . Pořadí povídek je odstupňováno podle obtížnosti textů jak po stránce lexikální, tak i stylistické. Texty jsou výbornou variantou pro čtenáře, kteří nemají zkušenost s jazykovými specifiky ruské klasické literatury.
V publikaci najdete:
- zkrácené a vhodným způsobem upravené povídky v jazyce originálu,
- zrcadlový český překlad,
- okomentované gramatické jevy, které se vyskytují v textu,
- rozmanité tipy ohledně ruského jazyka a ruských reálií,
- kontrolní otázky na porozumění na konci každé kapitoly,
- zajímavé testy s klíčem v závěru knihy.
Kniha je navíc doplněna CD ve formátu MP3, na kterém jsou povídky vyprávěny rodilými mluvčími.
Spolu s hrdiny ruských povídek poznáte všechny radosti a strasti lásky, budete svědky milostných vyznání a zpovědí, prožijete velké naděje, ale i zklamaní, a při tom se budete zdokonalovat v ruštině! S touto knihou se nebudete u studia cizího jazyka nudit a naučíte se mnohem více!
Aljona Podlesnych - Rozprávka o Mrázikovi - 1057 1082 1072 1079 1082 1072 1086 1052 1086 1088 1086 1079 1082 1086 Zjednodušená verzia
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
64 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: listopad 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2782-7
EAN: 978-80-251-2782-7
Jedna z najznámejších ruských rozprávok je zpracovaná pre študijné účely a je určená mierne pokročilým študentom ruštiny. Publikácia pomôže zábavným spôsobom obohatiť slovnú zásobu, rozvinúť schopnosť porozumieť hovorenému slovu a zdokonaliť sa vo výslovnosti.
V publikácii nájdete:
- príbeh v jazyku originálu,
- zrkadlový slovenský preklad,
- okomentované gramatické a lexikálne javy, ktoré sa vyskytujú v texte,
- kontrolné otázky, ktorými si overíte porozumenie ruského textu,
- rusko-slovenský slovníčekna konci knihy
kniha je doplnená o audio CD, na ktorom je celý príbeh vyrozprávaný rodilými hovorcami. Môžete tak sledovať písaný text alebo počúvať nahrávku zvlášť. Pobavíte sa pri rozprávkovom príbehu o kúzelnom Mrazíkovi a chudobnom dievčati Nastenke a naučíte sa správne vyslovovať a rozumieť rodilým Rusom.
S touto knihou sa nebudete pri štúdiu jazyka nudiť a naučíte sa oveľa viac.
Aljona Podlesnych - Pohádka o Mrazíkovi - 1057 1082 1072 1079 1082 1072 1086 1052 1086 1088 1086 1079 1082 1086
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
64 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: únor 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1912-9
EAN: 9788025119129
Jedna z nejznámějších ruských pohádek je zpracována pro studijní účely a je určena mírně pokročilým studentům ruštiny. Publikace pomůže zábavným způsobem obohatit slovní zásobu, rozvinout schopnost porozumění mluvenému slovu a zdokonalit se ve výslovnosti.
V publikaci najdete:
- příběh v jazyce originálu
- zrcadlový český překlad
- okomentované gramatické a lexikální jevy, které se vyskytují v textu
- kontrolní otázky, kterými si ověříte porozumění ruskému textu
- rusko-český slovníček na konci knihy
Kniha je navíc doplněna audio CD, na kterým je celý příběh převyprávěn rodilými mluvčími. Můžete tak sledovat psaný text anebo poslouchat nahrávku zvlášť. Nejenom se tak pobavíte u pohádkového příběhu o kouzelném Mrazíkovi a chudé dívce Nastěnce, ale naučíte se správně vyslovovat a rozumět rodilým Rusům.
S touto knihou se nebudete u studia cizího jazyka nudit a naučíte se mnohem více!
Aljoscha Schwarz - Karma - návod k použití
Anotace : živě a čtivě shrnuté rady a zákonitosti, jak nevytvářet negativní zpětné vazby, ale naopak vytrvale posilovat ty pozitivní
Vyšlo : 19.06.2009
Počet stran : 164
Nakladatelství : Fontána 2009
Alkifron - Listy hetér a milovníků
160 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Ostrov, Praha Rok vydání :
ALLABY MICHAEL - ZEMĚ VELKÝ OBRAZOVÝ PRŮVODCE
Tato publikace je obrazovým průvodcem základními ději, které se odehrávají na planetě Zemi, od procesu jejího vzniku přes erupce sopek až k stále se proměňujícímu životu. Ponořme se do hlubin oceánů a pod zemský povrch až ke žhavému jádru, poznejme svět minerálů a hornin, objevme rozmanitost životních prostředí s jejich rostlinami a živočichy a zamysleme se nad rolí, jakou hraje lidská činnost v jejich ochraně a zániku. Potom můžeme zvednout oči k nebi a poučit se o počasí a jeho hlavních projevech. Kniha uspokojí každého zájemce o poznání naší planety čím více o Zemi víme, tím více jsme jí fascinováni.
Vydavatel : REBO PRODUCTIONS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 303
ISBN: 80-255-0008-8
Allah Inch - Bruce Oss 117
Vydavatel : Press de la cité Paris
Rok vydání: 1953
Jazyk: Francouzština
Počet stran: 189
Allain Marcel - Le visage mort
1921 Lib. Cont., napsáno v jazyce: French
Allais Alphonze - Krásná neznámá
Vydavatel : Odeon
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 334
ALLAN DON - MEXIKO-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY /NOVÉ VYDÁNÍ/
Kapesní miniprůvodce přináší základní fakta a praktické informace o turistických cílech v jedné z nejatraktivnějších evropských zemí. Kapesní průvodce celosvětově populární edice vydavatelství Berlitz nabízejí za atraktivní cenu jen ta nejdůležitější fakta o dané zemi či regionu. Cestovatel, prahnoucí po detailnějších informacích sáhne po jiných, dražších cestovních příručkách. Přesto může být tato kapesní forma pro mnoho lidí majících hlouběji do kapsy vítaným řešením. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: - obrovské množství praktických informací. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - jedinečné tipy. o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování.
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 80-86704-53-X
ALLAN DON,LAMUNIERE MARTINE - NEW YORK-KAPESNÍ PRŮVODCE BERLITZ /SLEVA/
Kapesní miniprůvodce přináší základní fakta a praktické informace o turistických cílech v jedné z nejatraktivnějších evropských zemí. Kapesní průvodce celosvětově populární edice vydavatelství Berlitz nabízejí za atraktivní cenu jen ta nejdůležitější fakta o dané zemi či regionu. Cestovatel, prahnoucí po detailnějších informacích sáhne po jiných, dražších cestovních příručkách. Přesto může být tato kapesní forma pro mnoho lidí majících hlouběji do kapsy vítaným řešením. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: - obrovské množství praktických informací. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - jedinečné tipy. o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování.
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 2-8315-6314-3
Allan Hall - Josef Fritzl Netvor z Amstettenu
Nakladatel : Práh
ISBN : 978-80-7252-248-4
EAN : 9788072522484
Formát :
216 stran,
20,5x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Jak byste nazvali člověka, který fanaticky obdivuje Adolfa Hitlera, fyzicky a psychicky terorizuje svou rodinu a znásilňuje nejen dívky na ulici, ale i svou jedenáctiletou dceru, kterou v jejích osmnácti uvězní na dalších 24 let do plesnivé podzemní kobky, kde z ní učiní svou sexuální otrokyni a zplodí s ní 7 dětí? Právě takový je Josef Fritzl, kterému říkají netvor z Amstettenu .
Kromě detailní analýzy charakteru násilníka Fritzla přináší tato kniha příběh statečné a hrdé Elisabeth Fritzlové, která se ani po 24 letech strádání a znásilňování nenechala zlomit a bojovala za záchranu sebe i svých děti. Kniha je hlubokou sondou do svědomí rakouského národa, který se zřejmě ještě nevyrovnal se svou nacistickou minulostí a žije v zajetí všeobecné nevšímavosti a úřednické byrokracie. Závěrem jsou uvedeny paralely s dalšími temnými příběhy věznění a týrání, které se v Rakousku v posledních letech vyskytly.
Autor knihy, britský novinář Allan Hall, napsal společně s Michaelem Leidigem knihu o Natasche Kampuschové. Mezi jeho další tituly patří například i Encyklopedie zločinu. Žije v Berlíně. Deset let byl dopisovatelem listů The Sun a Daily Mirror.
Allan Hall - Josef Fritzl Netvor z Amstettenu
Nakladatel : Práh
ISBN : 978-80-7252-248-4
EAN : 9788072522484
Formát :
216 stran,
20,5x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Jak byste nazvali člověka, který fanaticky obdivuje Adolfa Hitlera, fyzicky a psychicky terorizuje svou rodinu a znásilňuje nejen dívky na ulici, ale i svou jedenáctiletou dceru, kterou v jejích osmnácti uvězní na dalších 24 let do plesnivé podzemní kobky, kde z ní učiní svou sexuální otrokyni a zplodí s ní 7 dětí? Právě takový je Josef Fritzl, kterému říkají netvor z Amstettenu .
Kromě detailní analýzy charakteru násilníka Fritzla přináší tato kniha příběh statečné a hrdé Elisabeth Fritzlové, která se ani po 24 letech strádání a znásilňování nenechala zlomit a bojovala za záchranu sebe i svých děti. Kniha je hlubokou sondou do svědomí rakouského národa, který se zřejmě ještě nevyrovnal se svou nacistickou minulostí a žije v zajetí všeobecné nevšímavosti a úřednické byrokracie. Závěrem jsou uvedeny paralely s dalšími temnými příběhy věznění a týrání, které se v Rakousku v posledních letech vyskytly.
Autor knihy, britský novinář Allan Hall, napsal společně s Michaelem Leidigem knihu o Natasche Kampuschové. Mezi jeho další tituly patří například i Encyklopedie zločinu. Žije v Berlíně. Deset let byl dopisovatelem listů The Sun a Daily Mirror.
Allan Hall -
. . Prime Suspect
Rok vydání : 1995
Nakladatelství : Blitz Editions
Počet stran : 350 stran
Allan Hardman - Kniha toltécké moudrosti
Podtitul : Kompletní průvodce starobylou moudrostí
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-109-3
EAN : 9788073491093
Originál :Everything Toltec wisdom book
Překlad : Jana Žlábková
Formát :
272 stran,
23,5x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Moudrost Toltéků se v Mexiku předávala osobně a soukromě z mistra na žáka po více než dvě tisíciletí. Nyní můžete i vy využívat tuto starobylou tradici k proměně svého myšlení, pocitů a lásky - k lepšímu! Toltécký mistr Allan Hardman napsal svou Knihu toltécké moudrosti tak, aby poskytovala snadné a praktické vedení při využívání toltécké moudrosti s cílem prožívat šťastný, naplňující a úspěšný život.
Tři typy zvládnutí základu toltécké moudrosti:
- Zvládnutí vědomí
- Zvládnutí transformace
- Zvládnutí záměru
S knihou toltécké moudrosti se naučíte ovládnout svou osobní sílu a budete žít jako bojovník !
Allan Hardman - Kniha toltécké moudrosti
Podtitul : Kompletní průvodce starobylou moudrostí
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-109-3
EAN : 9788073491093
Originál :Everything Toltec wisdom book
Překlad : Jana Žlábková
Formát :
272 stran,
23,5x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Moudrost Toltéků se v Mexiku předávala osobně a soukromě z mistra na žáka po více než dvě tisíciletí. Nyní můžete i vy využívat tuto starobylou tradici k proměně svého myšlení, pocitů a lásky - k lepšímu! Toltécký mistr Allan Hardman napsal svou Knihu toltécké moudrosti tak, aby poskytovala snadné a praktické vedení při využívání toltécké moudrosti s cílem prožívat šťastný, naplňující a úspěšný život.
Tři typy zvládnutí základu toltécké moudrosti:
- Zvládnutí vědomí
- Zvládnutí transformace
- Zvládnutí záměru
S knihou toltécké moudrosti se naučíte ovládnout svou osobní sílu a budete žít jako bojovník !
Allan Hardman - Kniha toltécké moudrosti
Anotace : nový toltécký bojovník je odhodlaný zbavit se opěrných věcí a všeho, co ho brzdí, a vyrazit naprosto svobodný ven ze starého snu
Vyšlo : 25.04.2008
Počet stran : 268
Nakladatelství : Pragma 2008
Allan Kardec - Evangelium dle spiritismu
Anotace : vysvětlení morálních zásad Kristových, jejich shoda se spiritismem a jejich použití pro různé životní situace
Vyšlo : 29.10.2004
Počet stran : 256
Nakladatelství : Eko-konzult 2004
Allan Kardec - Nebe a peklo - Boží spravedlnost
Anotace : porovnávací studie nauk o odchodu duše z tělesného života do života duchovního doplněná četnými příklady od autora Knihy duchů
Vyšlo : 12.12.2003
Počet stran : 314
Nakladatelství : Fontána 2003
Allan Kardek -
. . Výskumný spiritismus-Kniha prostředníkův
Rok vydání : 1997
Nakladatelství : Schneider
Počet stran : 245 stran
Allan Peaseovi - Proč muži lžou a ženy pláčou
Anotace : nad touto knihou se určitě upřímně zasmějete - malá potíž ovšem bude v tom, že se muži budou smát úplně jinde než ženy
Vyšlo : 19.12.2002
Počet stran : 360
Nakladatelství : Alpress 2002
Allan Peaseovi - Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Anotace : proč muži skutečně nemohou dělat více věcí současně, proč mají ženy potíže
s parkováním, proč ženy mluví tolik a muži tak málo
Vyšlo : 03.01.2001
Počet stran : 317
ALLAN T./ GORDON S. - Skalpel a meč
Rok vydání :1956
- pošk.obal
Allan T. Gordon S. - Skalpel a meč
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1958
Ilustrace/foto: Bidlo V. čb
Počet číslovaných stran: 330
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Životopis Dr Normana Bethuna
Allan Z. Kronzek -
. . Škola čarodějů
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : Rybka Publishers
Počet stran : 310 stran
Allan, Butterworth, Langleyová - Víry a vyznání
Nakladatelství (edice): Slovart
Rok vydání: 1993 a 4
Ilustrace/foto: foto čb a barevné, nákresy
Počet číslovaných stran: 199
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Náboženství Sekty a nová náboženství Záhady a mystéria
Allan/Gordon - Skalpel a meč
N. Bethune-chirurg 1956 NV, napsáno v jazyce: Česky
ALLANOVÁ Jeanne - Život s Adamem
Rok vydání :1998
Allanovi R.a C. - Německý ovčák
Timy 1997
Allaway J. - Hrdina z Upholderu
Mustang 1996
ALLAWAYJim - Hrdina z Upholderu
Rok vydání :1996
- jako nová
Allbeury Ted - Jak plyne čas
pv, 278 s. 1995 Dekon, napsáno v jazyce: Česky
ALLBEURY Ted - Jak plyne čas
Rok vydání :1995
Allbeury Ted - Třikrát ve stínu mocných
Vydavatel : Grafoprint - Neubert, Praha
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 443
ALLDRITT Keith - Přátelství mocných
Rok vydání : 1997
Alldritt Keith - Přátelství mocných
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1997
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 172
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Franklin D. Roosevelt a Winston Churchill 1941-1945
ALLDRITT Keith - Přátelství mocných (Roosevelt a Churchill)
Rok vydání : 1977
ALLEAU RENÉ - O POVAZE SYMBOLŮ ÚVOD DO OBECNÉ SYMBOLIKY
Co je symbol? Jak jej vykládat? Proc jej studovat? Tato kniha poskytuje koherentní klasifikaci a interpretaci symbolů užitečných při výkladu profánních děl tak i posvátných textů.
Vydavatel : MALVERN
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 90
ISBN: 80-86702-34-6
ALLEG Henri - Výslech
Rok vydání :1958
- brož.
Alleg Henri - SOS Amerika!
1988 RP, napsáno v jazyce: Česky
Allen Bragdon - Nedovolte mozku stárnout
Anotace : úvahy nad schopnostmi mozku a jejich vývoji ve stáří doplněné soubory cvičení a testů, které vám provětrají mozkové závity
Vyšlo : 11.06.2002
Počet stran : 109
Nakladatelství : Portál 2002
Allen Carr - Snadná cesta k ideální váze
Nakladatel : EarthSave CZ
ISBN : 80-903085-3-8
EAN : 9788090308534
Formát :
156 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Allen Carr - Snadná cesta k ideální váze
Nakladatel : EarthSave CZ
ISBN : 80-903085-3-8
EAN : 9788090308534
Formát :
156 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Allen Coombes - Stromy
Nakladatel : Slovart
Edice :Nový kapesní atlas
ISBN : 978-80-7391-072-3
EAN : 9788073910723
Formát :
224 stran,
19x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Krásný fotografický atlas k poznávání mnoha volně rostoucích stromů Evropy v jejich přirozeném prostředí. Dokonalý společník na cesty do přírody, od procházek po vlastní zahradě po výlety do vzdálených hor, pro úplné začátečníky i zkušené přírodovědce.
V tomto přehledně uspořádaném průvodci najdete prvotřídní fotografie více než 300 druhů stromů.
Allen Coombes - Stromy
Nakladatel : Slovart
Edice :Nový kapesní atlas
ISBN : 978-80-7391-072-3
EAN : 9788073910723
Formát :
224 stran,
19x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Krásný fotografický atlas k poznávání mnoha volně rostoucích stromů Evropy v jejich přirozeném prostředí. Dokonalý společník na cesty do přírody, od procházek po vlastní zahradě po výlety do vzdálených hor, pro úplné začátečníky i zkušené přírodovědce.
V tomto přehledně uspořádaném průvodci najdete prvotřídní fotografie více než 300 druhů stromů.
Allen D. Bragdon - Když mozek pracuje jinak
Anotace : specifické mozkové poruchy nebo různé odchylky od běžného fungování mozku
Vyšlo : 09.08.2006
Počet stran : 113
Nakladatelství : Portál 2006
Allen D. Bragdon - Trénink obou polovin mozku
Anotace : soubor 60 cvičení, která rozvíjejí vizuální, matematické, sociální, emoční
a další dovednosti
Vyšlo : 09.02.2000
Počet stran : 127
ALLEN DAVID - ABY VŠE KLAPALO JAK HRAVĚ ZVLÁDAT PRACOVNÍ I ŽIVTONÍ VÝZVY
Novinka od Davida Allena, významného myslitele v oblasti time-managementu a osobní produktivity, suverénně navazuje na celosvětově úspěšný titul Mít vše hotovo (Getting Things Done). Kniha přináší rozvinutí a prohloubení původních myšlenek a řadu praktických příkladů, které Allen získal během své praxe kouče. Autor se nově věnuje i vyšší úrovni metody GTD naplňování životních cílů a hledání perspektiv. Allenova metodika pomáhá v práci i životě milionům lidí na celém světě. I u nás si bestseller Mít vše hotovo během dvou let od českého vydání získal tisíce fanoušků a dočkal se několika dotisků.
Vydavatel : Jan Melvil Publishinng
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 294
ISBN: 80-87270-00-4
ALLEN EILEEN K.,MAROTZ LYN R. - PŘEHLED VÝVOJE DÍTĚTE OD PRENATÁLNÍHO OBDOBÍ DO 8 LET
Přehled nejdůležitějších poznatků o vývoji dítěte poskytuje množství důležitých informací o dětském vývoji od prenatálního období až do osmi let věku dítěte. Autorky postupují nejprve po tříměsíčních obdobích, později po letech. Pro každé období popisují tělesný, pohybový, rozumový a sociální vývoj a vysvětlují, co je možné od dítěte v určitém období očekávat. Jsou uvedeny také rady, jak přiměřeným způsobem v příslušném období rozvíjet dětské schopnosti a dovednosti. Poslední část se věnuje problematice dětí se speciálními potřebami.
Vydavatel : PORTÁL
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 978-80-7367-421-2
Allen H. - Malá Madona
Vydavatel : Nakl. Kvasnička a Hampl
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 458
Allen H. - Osamělý blíženec
Třetí díl trilogie Anthony Adverse
Vydavatel : Kvasnička a Hampl
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 724
Allen H. - Bronzový hoch
Druhý díl trilogie Anthony Adverse .
Vydavatel : Kvasnička a Hampl
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1949
Allen H. - The Forest and the Fort
Nakladatel :Phoenix
Rok vydání :1944
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-ANGLICKY
Allen Harper, Shon Harris, Chris Eagle, Jonathan Ness, Michael Lester - Hacking manuál hackera
Formát : 16×24 cm, 400 stran
Datum vydání : 28.01.2008
ISBN : 978-80-247-1346-5
Anotace :
Chcete-li se vyhnout devastujícím útokům na své počítače a počítačové sítě, musíte znát pokročilé postupy násilných narušení bezpečnostních opatření dnešními hackery. Tato kniha vás podrobně a srozumitelným vysvětlením kódů vyzvedne na novou, vyšší úroveň poznání nejnovějších hackerských technik, stejně jako způsobů zjištění pokusů o vstup do vašich systémů. Smyslem hackerských útoků je vstup do vašeho systému a destrukce nebo zneužití vašich dat - tato kniha vás naučí jak je identifikovat a zastavit.
Allen Hervey - Anthony Adverse
Malá Madona I 1936 Kvasnička/Hampl, napsáno v jazyce: Česky
ALLEN Hervey - Anthony Adverse II./Bronzový hoch
Rok vydání :1948
- il.J.Šváb,plát.vazba,hřbet kůže
ALLEN Hervey - Anthony Adverse III./Osamělý blíženec
Rok vydání :1949
- il.J.Šváb,plát.vazba,hřbet kůže
ALLEN Hervey - Anthony Adverse I. /Malá madona
Rok vydání :1949
- il.J.Šváb,plát.vazba,hřbet kůže
Allen Hervey - Bronzový hoch
Vydavatel : Kvasnička a Hampl, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 528
ALLEN K. Eileen / MAROTZ Lyn R. - Přehled vývoje dítěte od prenatálního období do 8 let
Rok vydání :2008
- NOVÁ vyd. Portál, 188 s.
Allen M.P. - Meč od admirála
T a M 1995
ALLEN P M. - Meč od admirála
Rok vydání : 1995
ALLEN R.G.D. - Makroekonomická teorie (Matematický výklad)
Rok vydání :1975
- Academia, 432 s., jako nová
ALLEN ROBERT G. - MNOHONÁSOBNÝ ZDROJ PŘÍJMŮ ZAJISTĚTE SI NEVYČERPATELNÝ TOK PE
Chtěli byste, aby do vašeho života proudily příjmy z mnoha zdrojů? Pokud říkáte ano, pak vám nová kniha Roberta Allena bezesporu přinese užitek. Osvojíte si deset nových převratných metod, které vám umožní získat více než 100 000 dolarů ročně, a to při zkráceném pracovním úvazku, prací prováděnou doma a s využitím minima vlastních financí.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 342
ISBN: 80-7205-161-X
Allen Robert S. - Lucky Forward
Patton s 3rd U. S. Army 1947 Vanguard, napsáno v jazyce: English
ALLEN ROBERT,FULTONOVÁ JOSEPHINE - POZNEJTE LÉPE SAMI SEBE /MENSA POMÁHÁ PŘI URČOVÁNÍ PROFILU V
Máte tvůrčí schopnosti? Jací skutečně jste a jaké máte životní ambice? Objevte sami sebe! Tato praktická publikace pomůže při určování profilu vaší osobnosti. Soubor dotazníků, psychologických testů a cvičení vám umožní nahlédnout do vašich přání a tužeb, motivací a vztahů. Každá z částí knihy je zaměřena na jinou oblast života a pomůže vám objevit vaše skutečné, vnitřní já.
Vydavatel : SVOJTKA CO.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 80-7237-359-8
ALLEN Roger MacBride - Invaze. Charonův prstenec
Rok vydání :1990
- brož., A6
Allen Roy Evans - Sobi táhnou .
Vydavatel : Symposion, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 234
Allen Roy Evans -
. . Sobi táhnou
Rok vydání : 1938
Nakladatelství : R. Škeřík
Ilustrace : Karel Svolinský
Počet stran : 240 stran
Allen Roy Evans -
. . Sobi táhnou
Rok vydání : 1938
Nakladatelství : Symposion
Ilustrace : K. Svolinský
Počet stran : 234 stran
ALLEN S.W. - Living English structure
Rok vydání : 1962 Poznámka :vč. klíče
ALLEN STEPHEN,REYNOLDS WAYNE - KELTŠTÍ VÁLEČNÍCI
V 1. století před naším letopočtem Strabo o Keltech napsal: ?Celé jejich plémě . vášnivě miluje válku, plni nadšení se ochotně vrhají do bitev . a ať už je podnítíte jakoukoliv záminkou, jsou připraveni čelit nebezpečí, i kdyby v tu chvíli nebyli vyzbrojeni ničím jiným než vlastní silou a odvahou.? Tato kniha umožňuje porozumět životu keltského válečníka a jeho prožívání bitvy, ať už se jí účastnil jako pěšák, jezdec nebo vozataj. Podrobně popisuje keltskou společnost a zkoumá rituální charakter keltského válečnictví, od nahých gaesatae po bojovníky pomalované borytovou modří.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 62
ISBN: 978-80-251-2033-0
ALLEN W. Stannard - Living English structure
Rok vydání : 1959
Allen William - Starkweather
Nakladatelství (edice): Avon
Rok vydání: 1977
Ilustrace/foto: Illustrated with Photographs
Počet číslovaných stran: 205
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: anglicky Portrait of a mass murderer
Allen Woody - Vedlejší příznaky
Obr, 172 s., ob. J. Slíva 1990 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Allen Woody - Vyřídit si účty
Poslední, třetí soubor povídek populárního scenáristy, režiséra i herce završí vydání kompletního povídkového díla W. Allena v českém překladu. Tato kniha vyšla Allenovi jako první v roce 1971 a byla kompilací sedmnácti nejlepších povídek, které napsal od r. 1966 pro časopis The New Yorker. Kromě své milované ruské literatury četl Allen samozřejmě i literaturu americkou, z básníků má rád Whitmana, Frosta, Sandburga, Dickinsonovou, Cummingse a ze svých kolegů Arta Buchwalda a Saula Bellowa. Přesto Allen psal své povídky čistě pro zábavu ? čím směšnější, tím lepší ? absurdní humor oproštěný od jakékoli hlubší myšlenky. V tomto duchu vznikaly i jeho první filmy. Z r. 1971, kdy mu vyšla první kniha povídek, je např. film Banáni.
Nakladatel: Argo
Jazyk: česky
Originál: Getting Even, překlad: Dana Hábová, Michael Žantovský
Formát: 94 stran, 20x12cm, vázaná vazba, 200gr.
Rok vydání: 2003
Allen Woody - Bez peří
Kniha povídek známého amerického scenáristy, režiséra a herce Woodyho Alena. V tomto souboru druhé vydání.
Nakladatel: Argo
Jazyk: česky
Originál: Without Fearhers, překlad: Dana Hábová a Michal Žantovský
Formát: 98 stran, 20x12,5cm, vázaná vazba, 240gr.
Rok vydání: 2000 (2. vydání)
ALLEN Woody - Side Effects. Vedlejší účinky
Rok vydání :1996
- Argo, 110 s., velmi dobrý stav
ALLEN WOODY - ČIRÁ ANARCHIE
Osmnáct nových povídek od nezaměnitelného newyorského autora, který už čtyřicet let baví diváckou (jako autor i jako herec v kině a v divadle) i čtenářskou veřejnost svým osobitým, inteligentním a absurdním humorem. Jeho podoba 8211 nesmělý, nervózní a ukecaný intelektuál v brýlích 8211 i způsob jeho uvažování vešly do dějin. Nová sbírka povídek tak naváže po pětadvacetileté odmlce na jeho čtenářsky úspěšné předchozí sbírky povídek.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
ISBN: 80-7203-913-5
ALLEN WOODY - VYŘÍDIT SI ÚČTY
Poslední, třetí soubor povídek populárního scenáristy, režiséra i herce završí vydání kompletního povídkového díla W. Allena v českém překladu. Tato kniha vyšla Allenovi jako první v roce 1971 a byla kompilací sedmnácti nejlepších povídek, které napsal od r. 1966 pro časopis The New Yorker. Kromě své milované ruské literatury četl Allen samozřejmě i literaturu americkou, z básníků má rád Whitmana, Frosta, Sandburga, Dickinsonovou, Cummingse a ze svých kolegů Arta Buchwalda a Saula Bellowa. Přesto Allen psal své povídky čistě pro zábavu 8211 čím směšnější, tím lepší 8211 absurdní humor oproštěný od jakékoli hlubší myšlenky. V tomto duchu vznikaly i jeho první filmy. Z r. 1971, kdy mu vyšla první kniha povídek, je např. film Banáni.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 98
ISBN: 80-7203-539-8
ALLEN WOODY - COMPLETE PROSE /WITHOUT FEATHERS,GETTING EVEN,SIDE EFFECTS/
A collection of 52 pieces of writing displaying Woody Allen s own brand of humour.
Vydavatel : PICADOR
Rok vydání: 1997
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 480
ISBN: 0-330-32821-2
ALLEN WOODY - VEDLEJŠÍ ÚČINKY
Nové vydání jedné z Allenových povídkových knih. Vedlejší příznaky jsou zatím poslední Allenovou knihou. Povídky v ní obsažené vznikaly v letech 1975 a 1980, než ho film zahltil natolik, že už mu na psaní nezbýval čas. Čestné místo mezi pracemi tohoto souboru patří takovým povídkám, jako je Postava Kugelmasse či sokratovská parodie Obrana Allenova.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 116
ISBN: 80-7203-527-4
Allenadová Isabel - Paula
1997 Slovart, napsáno v jazyce: Slovensky
Allenbaughová Kay - Čokoláda pro duši ženy
Nakladatelství (edice): Columbus
Rok vydání: 2000
Počet číslovaných stran: 260
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Sedmdesát sedm příběhů, které nasytí duši a zahřejí u srdce
ALLENDE CARLOS,AMALFI FRANCIS,GÓMEZ TEO - POSVÁTNÁ MÍSTA MAGICKÝ ZEMĚPIS PLANETY ZEMĚ
Jsou místa, ať již přírodního původu, jako hory, řeky či stromy, nebo lidské výtvory -- chrámy, pyramidy nebo megalitické monumenty, které v sobě nesou magickou pozitivní sílu. Autoři vybrali čtyřicet míst, která musíte spatřit, než umřete . Fascinující cesta za největšími centry energie na zeměkouli vede od Delfské věštírny až do země ticha -- Antarktidy. Popisy posvátných míst kombinují aktuální informace s historií, kuriozitami a také praktickými radami pro ty, kteří chtějí o magické krajině nejen snít, ale také ji navštívit.
Vydavatel : Knižní klub
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 219
ISBN: 80-242-2117-5
Allende Isabel - Zorro - Legenda začíná
Nakladatelství (edice): BB art
Rok vydání: 2005
Počet číslovaných stran: 350
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Příběh o dětství a dospívání legendárního Zorra mstitele.
ALLENDE ISABEL - INÉS, MÁ DRAHÁ
Historická fakta na pozadí životního příběhu Inés Suárezové, silné a statečné ženy, rodačky ze španělské Extermadury, kterou do Jižní Ameriky zavedlo pátrání po jejím manželovi.
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 320
ISBN: 80-7381-604-9
Allende, Salvador - Výbor z projevů 1970-1973
Rok :1976
Allendeová Isabel - Paula
pv, 304 s. 1997 Slovart, napsáno v jazyce: Slovensky
Allenová Ch.V. - Vlak snů
Ikar 1996
Allenová Charlotte Vale - Barevné sny
lam, 328 s. 1998 Ikar, napsáno v jazyce: Česky
Allenovi R. a E. - Pú na cestě k úspěchu
Nakladatelství (edice): Volvox globator
Rok vydání: 1999
Ilustrace/foto: Shepard E.H.
Počet číslovaných stran: 148
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Alley R. - Henri Rousseau
Omega Books 1984
ALLEY Ronald - Gauguin
Rok vydání :1973
- 12 čb a 48 barevných reprodukcí, velmi dobrý stav, obal lehce opotřebovaný
ALLEY Ronald - Gauguin
Rok vydání :1961
- Spring Books, Hardcover, Used-Very good
Alley Ronald - Gauguin
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1973
Ilustrace/foto: reprodukce barevné
Počet číslovaných stran: 41a obrazová příloha
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Allfreyová Phyllis - Dům mezi orchidejemi
Nakladatelství (edice): Svoboda - Úsvit
Rok vydání: 1986
Počet číslovaných stran: 179
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
ALLFREYOVÁ Phyllis - Dům mezi orchidejemi
Rok vydání :1986
ALLHOFF DIETER,ALLHOFF WALTRAUD - RÉTORIKA A KOMUNIKACE 14.VYDÁNÍ
Chcete vyjádřit to, co máte na mysli, co nejlépe, aby vám partneři v rozhovoru rozuměli a mohli s vámi diskutovat? Rádi byste lépe rozuměli argumentům a sami dokázali efektivněji argumentovat? Potřebujete se naučit lépe naslouchat svým partnerům v rozhovoru? Pomůžeme vám nahlédnout do všech oblastí aplikované rétoriky. Naučíte se rozumět řeči těla, volnému projevu, správně argumentovat a vést rozhovor. Spolu s námi si vytvoříte předpoklady k tomu, abyste v situacích rozhovoru a mluveného projevu dokázali vědomě a sebekriticky kontrolovat vlastní chování. Rétorika a komunikace pro vás již nebudou jen cizími slovy!
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 200
ISBN: 978-80-247-2283-2
ALLIGO PIETRO,CASTELLI ANTONELLA - SECESNÍ TAROT (ART NOUVEAU TAROT) 78 KARET
Květinové obrazy s měkkými a vkusnými linkami vytvořenými modelováním barev, neobyčejné ztvárnění symbolů a doby přelomu devatenáctého a dvacátého století - tzv. SECESE, probouzející v nás fantazii a jedinečný zážitek. A podle této perspektivy vytvořila Antonella Castelli tuto nádhernou karetní sadu, kde dokázala spojit tajemnost a symboly tohoto starodávného věšteckého nástroje s elegantní a ladnou grafikou. Tyto tarotové karty se proto stávají nejenom fascinujícím nástrojem kartomancie, ale i skutečným uměleckým dílem, které je třeba schraňovat a sbírat.
Vydavatel : LO SCARABEO
Jazyk: Čeština
ISBN: 8883950860
ALLIGO PIETRO,DE LUCA MAURO - TAROT MOŘSKÝCH PANEN (TAROT OF MERMAIDS) 78 KARET
V místech, kde oceán omývá zemi, žijí mořské panny. Již Homér zpíval o neskutečných krásách těchto přízraků, jenž poblouznily všechny muže a nebezpečích, do nichž je lákaly. Zobrazené moře či jezero, kde panny žijí, je koneckonců symbolem vrstev našeho vlastního podvědomí. Umělec Mauro de Luca, inspirován tradičními pojmy tarotu, vytvořil svůdnou a srozumitelnou sadu, která se snadno čte všemi. Nechte se svést i vy .
Vydavatel : LO SCARABEO
Jazyk: Čeština
ISBN: 8883952332
ALLIGO PIETRO,LUPATELLI ANTONIO - TAROT LESNÍCH VÍL (THE FAIRY TAROTS) 78 KARET
Víly jsou kouzelné bytosti - vzdálené příbuzné skřítků. Tito malí tvorečkové jsou obdarovány křídly a neuvěřitelnou hbitostí oživují les svými vtípky a rozpustilými kousky. Tarotové karty Lesních víl vás skutečně okouzlí: s lehkostí budou vytvářet kouzelné kombinace, dávat vám rady a varování pro jakoukoli příležitost, budou nápomocny při hledání i řešení problémů a nalézání harmonie. Jsou prostě neodolatelné .
Vydavatel : LO SCARABEO
Jazyk: Čeština
ISBN: 8883950917
Allingham Margery - The Case of the Late Pig
Obr, 144 s. 1954 Penguin, napsáno v jazyce: English
Allinghamová M. - Dvojí smrt Johna Lafcadia
MF 1967
Allinghamová Margery - Dvojí smrt Johna Lafcadia
1967 MF Sm, napsáno v jazyce: Česky
Allinghamová Margery - Dvojí smrt Johna Lafcadia
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 207
Allinghamová Margery - Markýz a smrt
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1969
Počet číslovaných stran: 204
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Allinghamová Margery - Případ nebožtíka Hrocha
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1972
Počet číslovaných stran: 140
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Allinghamová Margery - Případ nebožtíka Hrocha
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1972
Počet číslovaných stran: 140
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Allinghamová, Margery - Případ nebožtíka Hrocha
Rok :1972
Allinghamová, Margery - Dvojí smrt Johna Lafcadia
Rok :1967
Allison Mitchell - Příručka pro zoufalé matky
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0558-4
EAN : 9788025305584
Originál :Time Management fot Manic Mums
Překlad : Marcela Tesařová
Formát :
264 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Je pro vás mateřství, péče o rodinu a práce jen nutným zlem?
Dejte si během sedmi týdnů život zase do pořádku. S naší příručkou to jistě zvládnete. Poradíme vám, jak krok za krokem proměnit vaše bezútěšné dny natolik, že si je budete konečně užívat. Svůj život máte ve svých rukou!
Allison Mitchell - Příručka pro zoufalé matky
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0558-4
EAN : 9788025305584
Originál :Time Management fot Manic Mums
Překlad : Marcela Tesařová
Formát :
264 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Je pro vás mateřství, péče o rodinu a práce jen nutným zlem?
Dejte si během sedmi týdnů život zase do pořádku. S naší příručkou to jistě zvládnete. Poradíme vám, jak krok za krokem proměnit vaše bezútěšné dny natolik, že si je budete konečně užívat. Svůj život máte ve svých rukou!
Allison Rushby - chlapijsouparchanti.com
Nakladatel : Triton
ISBN : 80-7254-284-2
EAN : 9788072542840
Originál :allmenarebastards.com
Překlad : Jana Odehnalová
Formát :
216 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Jste moderní podnikavá dívka či mladá dáma s kladným vztahem k počítačům? Máte vlastní internetové stránky a marně si lámete hlavu, jak zvýšit jejich návštěvnost a třeba na tom i něco vydělat? Pak je tu knížka přímo pro vás! Inspirujte se příběhem osmadvacetileté zdravě praštěné reklamní grafičky Gemmy (podobnost s dojemnou smolařkou Bridget Jonesovou není čistě náhodná), která po bouřlivém rozchodu s dlouholetým přítelem Brettem umístí se svou úplně nejlepší přítelkyní Sarah na internet stránky chlapijsouparchanti.com. Ty se přes noc stanou doslova hitem? Chytrý, čtivý a jen docela málo feministický román o lásce a přátelství mezi lidmi různého ražení na pozadí společenského fenoménu zvaného Internet. Je plný laskavého humoru typu muži neumějí naslouchat a ženy neumějí číst v mapách a potěší nejen všechny samostatné dívky a ženy, ale i jejich partnery.
Kniha byla v The Independence vyhlášena jako nejlepší ženský román roku 2002.
Allison Rushby - chlapijsouparchanti.com
Nakladatel : Triton
ISBN : 80-7254-284-2
EAN : 9788072542840
Originál :allmenarebastards.com
Překlad : Jana Odehnalová
Formát :
216 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Jste moderní podnikavá dívka či mladá dáma s kladným vztahem k počítačům? Máte vlastní internetové stránky a marně si lámete hlavu, jak zvýšit jejich návštěvnost a třeba na tom i něco vydělat? Pak je tu knížka přímo pro vás! Inspirujte se příběhem osmadvacetileté zdravě praštěné reklamní grafičky Gemmy (podobnost s dojemnou smolařkou Bridget Jonesovou není čistě náhodná), která po bouřlivém rozchodu s dlouholetým přítelem Brettem umístí se svou úplně nejlepší přítelkyní Sarah na internet stránky chlapijsouparchanti.com. Ty se přes noc stanou doslova hitem? Chytrý, čtivý a jen docela málo feministický román o lásce a přátelství mezi lidmi různého ražení na pozadí společenského fenoménu zvaného Internet. Je plný laskavého humoru typu muži neumějí naslouchat a ženy neumějí číst v mapách a potěší nejen všechny samostatné dívky a ženy, ale i jejich partnery.
Kniha byla v The Independence vyhlášena jako nejlepší ženský román roku 2002.
ALLISONOVÁ Heather - Srdcový kluk
Rok vydání :1993
ALLISONOVÁ Heather - Srdcový kluk
Rok vydání :1993
ALLISONOVÁ Heather - Láska v domě hrůzy
Rok vydání :1995
ALLISONOVÁ Heather - Láska v domě hrůzy
Rok vydání :1995
ALLISONOVÁ Heather - Dívčí kopaná
Rok vydání :1994
ALLISONOVÁ Heather - Dívčí kopaná
Rok vydání :1994
ALLISONOVÁ Heather - Hrátky v sedle
Rok vydání :1994
ALLISONOVÁ Heather - Dívčí kopaná
Rok vydání :1994
ALLISONOVÁ Heather - Láska v domě hrůzy
Rok vydání :1995
ALLISONOVÁ Heather - Srdcový kluk
Rok vydání :1993
Allisonová Heather - Láska v domě hrůzy
Nakladatelství (edice): Harlequin - Romance
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 156
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: č. 94
Allisonová Heather - Láska v domě hrůzy
Nakladatelství (edice): Harlequin - Romance
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 156
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: č. 94
ALLISONOVÁ JENNIFER - PÁTRAČKA GILDA
Detektivní příběh parapsychologické pátračky Gildy Joyceové, žákyně osmé třídy.
Vydavatel : ALBATROS
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 251
ISBN: 80-00-01959-8
ALLISS PETER - GOLF
Kniha GOLF - Dokonalý průvodce hrou má naučit základům golfu, má zvýšit vaše potěšení ze hry, zdokonalit vaši techniku a nakonec i zlepšit vaše výsledky. Protože se zaměřuje na všechny aspekty hry - od držení hole po strategii hry - může být tato kniha velmi prospěšná jak neohrabanému začátečníkovi, tak soutěžnímu hráči s nízkým hendikepem i hráčům jakékoliv výkonnosti mezi tím.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 224
ISBN: 80-7217-386-3
Allorge H. - Ostrov beze spánku
w
Vydavatel : Vl. Orel, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
ALLORGE Henri - Ostrov beze spánku
- dobr. román
Allorge Henri - Ostrov beze spánku
Vydavatel : Vl. Orel, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 284
Allorge, Henri - Ostrov beze spánku
w
Vydavatel : Vl. Orel, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
Allphoto Images
- Food Timer
Nakladatel : Mauritius
Popis : Kniha fotografií
Allway - Hodina z Upholderu
Příběh korvetního kapitána M. D. Wanklyna . , 269 stran, původní vazba 8°, intaktní stav Vydavatel : Mustang Rok vydání : 1996
Ally Fell - Erotic Fantasy Art
Nakladatel : Ilex
ISBN : 978-1-905814-21-3
EAN : 9781905814213
Formát :
192 stran,
24,7x24,7cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Sbírka toho nejlepšího erotického umění a ilustrací. Skvělý zdroj inspirace a nápadů pro každého umělce. Doprovodný text odhalí okolnosti vzniku obrázků a obsahuje i praktické tipy a triky při tvorbě. Text v angličtině.
Erotic Fantasy Art is a unique showcase of today s very best erotic art and illustration. Drawing on a wide variety of work by traditional and digital painters and illustrators from all over the world, it is a sourcebook of ideas and inspiration guaranteed to stimulate the imagination of all artists who strive to give their artwork an erotic edge. In this book you will find superlative examples of a wide variety of erotic styles and genres. The authors are on hand to guide you through the selection, revealing the background behind the images, sharing anecdotes drawn from interviews with the artists and sharing practical tips and tricks on how the works have been created.
Ally Fell - Erotic Fantasy Art
Nakladatel : Ilex
ISBN : 978-1-905814-21-3
EAN : 9781905814213
Formát :
192 stran,
24,7x24,7cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Sbírka toho nejlepšího erotického umění a ilustrací. Skvělý zdroj inspirace a nápadů pro každého umělce. Doprovodný text odhalí okolnosti vzniku obrázků a obsahuje i praktické tipy a triky při tvorbě. Text v angličtině.
Erotic Fantasy Art is a unique showcase of today s very best erotic art and illustration. Drawing on a wide variety of work by traditional and digital painters and illustrators from all over the world, it is a sourcebook of ideas and inspiration guaranteed to stimulate the imagination of all artists who strive to give their artwork an erotic edge. In this book you will find superlative examples of a wide variety of erotic styles and genres. The authors are on hand to guide you through the selection, revealing the background behind the images, sharing anecdotes drawn from interviews with the artists and sharing practical tips and tricks on how the works have been created.
ALMAN BRIAN M.,LAMBROU PETER - AUTOHYPNÓZA
Autoři na stránkách této knihy popisují své bohaté profesionální zkušenosti a jasně a odborně prezentují základní kroky autohypnózy a cíleně řízené relaxace - kroky na cestě k šťastnějšímu, zdravějšímu životnímu stylu.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 268
ISBN: 80-7205-946-7
almanach - Almanach české knihy 1942
původní brož 8°, kvaš na obálce Cyprian Majerník, kresby perem v textu Václav Mašek, velmi dobrý stav, nerozřezané listy Vydavatel : Svaz českých knihkupců a nakladatelů, Praha Rok vydání : 1942
Almanach - Legionářský almanach
209 stran, původní brož 4°, stav velmi dobrý, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Památník odboje Rok vydání : 1923
Almanach - Umělecký almanach legionářský
190 stran, původní brož 4°, stav velmi dobrý, obálka se stopami opotřebení, vodní skvrny Vydavatel : Kruh starodružiníků, Praha, Rok vydání : 1922
Almanach - 170 let píseckého gymnasia 1778-1948
280 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Gymnásium Písek Rok vydání : 1948
Almanach - Dvě stě let gymnasia v Německém Brodě
517 stran, původní poloplátěná vazba 4°, velmi dobrý stav Vydavatel : tisk. Novina Rok vydání : 1935
Almanach - Almanach Společností přátel studentstva na paměť otevření Studentského domu v Jičíně
120 stran, četná vyobrazení, reklamy, původní brož 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Spolek přátel studentstva, Jičín Rok vydání : 1924
Almanach - Almanach fotografiki polskiej
Polsky, 120 stran čb. reprodukcí Vydavatel : Warszava Rok vydání : 1967
Almanach - Pět let Družstevní práce
PODPISY u příspěvků ARTHUR NOVÁK, ALOIS MORAVEC, R. HOFFMEISTER, GUSTAV NÉBL, BENJAMIN KLIČKA, JAN RAMBOUSEK, JAN THON, JAN PAULÍK, KAREL ŠELEPA, V. VANČURA, J. V. PLEVA, SILVESTR HIPPMANN, VÁCLAV POLÁČEK, MIROSLAV NOVÁK, obálka vevázána, 189 stran, původní vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání : 1927
Almanach - Studentský almanach 1908
Studentský knihovny-svazek 5, 103 stran, zlacené předsádky, na konci 11 listů s dobovými letáky, úprava František Kysela, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Svaz českosl. studentstva, Praha Rok vydání : 1908
Almanach - Orloj 1946
typografie Oldřich Menhart, 105 stran, přílohy, původní listy v kartonové obálce 8°, typické pro Pourovu edici, velmi dobrý stav, obálka mírně opotřebena ve hřbetě Vydavatel : Václav Pour Rok vydání : 1945
Almanach - Plné gace
Vydané k 25. výročí zániku tvorivej skupiny Otcova Rola prirodzenou cestou . , Slovensky, 136 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Malota Media Rok vydání : 2002
Almanach fantastiky - Voyager
Polsky, 153 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Rok vydání : 1994
Almanach ve prospěch zřízení Riegrovy mohyly na Kozákově - Od kolébky Riegrovy
109 stran, dvoubarevný tisk, poloplátěná převazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Družstvo, Kozákov Rok vydání :
ALMAZOV Boris - Nejkrásnější kůň
Rok vydání :1988
- il. J.Kurský
Almazov Boris - Nejkrásnější kůň
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelstv
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: Kurský J. barevné
Počet číslovaných stran: 170
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Almazov, I.V., Sutulov, L.S. - Atlas po gistogii i embriologii
Vydavatel : Medicina
Rok vydání: 1978
Jazyk: Ruština
Počet stran: 545
Almeida Castro Virginia - Život Camoesův
Básník Lusovců a Portugalsko jeho doby . , 48 stran, původní vazba s obálkou J. Šváb 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1941
Almeida Manuel Antonio - Paměti policejního seržanta
Nakladatelství (edice): Světová četba
Rok vydání: 1960
Počet číslovaných stran: 217
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: sv.235
Almeida Manuel de - Paměti policejního seržanta
Obr, 223 s. 1960 Snklu SČ 235, napsáno v jazyce: Česky
Almquist C. J. L. - Jde to
Obr, 202 s. 1965 Snklu SČ 348, napsáno v jazyce: Česky
Almuth Bartl - Hry pro tříleté a mladší děti
Anotace : zábavné hry do místnosti i do přírody rozvoj spolupráce, pohybových dovedností, trpělivosti, kreativity a myšlení
Vyšlo : 24.02.2003
Počet stran : 127
Nakladatelství : Portál 2003
Alo 239 s Matoušek - Antagonismus ionů draselného a sodného
v organismu řepy cukrové. Práce habilitační. Vydalo ministerstvo zemědělství republiky Československé, Praha 1921 jako 14. číslo publikací MZ. 142 stran, dobová poloplátěná převazba. Velmi dobrý stav.
Alog - Amateur (2x12´´)
Alois a Vilém Mrštíkové
- Maryša
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
Popis : svazek č.125
Alois a Vilém Mrštíkové - Okouzlené putování
Blok, Brno,
1977,
velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, drobné oděrky v okrajích,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
328 stran,
Beletrie a poezie,
Alois a Vilém Mrštíkové-Okouzlené putování
Alois Adalbert Waibel -
. . Historische Volks-Bilder-Bibel
Počet stran : 356 stran
Alois Bauer - Šamballa
Podtitul : Příběh o cestě za osudem
Nakladatel : Fabula
ISBN : 80-86600-30-0
EAN : 9788086600307
Formát :
184 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006
Anotace : Román plný nečekaných situací a zvratů líčí nečekanou cestu do míst, která lodi znají jen z tajuplných bájí. Hrdinovy zážitky z tohoto nadpozemského města, líčené velmi subjektivní ich-formou, mohou čtenáři vysvětlit mnohá tajemství a ukázat směr při jeho vlastním hledání.
Alois Bauer - Šamballa
Podtitul : Příběh o cestě za osudem
Nakladatel : Fabula
ISBN : 80-86600-30-0
EAN : 9788086600307
Formát :
184 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006
Anotace : Román plný nečekaných situací a zvratů líčí nečekanou cestu do míst, která lodi znají jen z tajuplných bájí. Hrdinovy zážitky z tohoto nadpozemského města, líčené velmi subjektivní ich-formou, mohou čtenáři vysvětlit mnohá tajemství a ukázat směr při jeho vlastním hledání.
Alois Bauer - Šamballa
Anotace : román plný napínavých situací a zvratů líčí nečekanou cestu do míst, která lidé znají jen z tajuplných bájí
Vyšlo : 05.04.2006
Počet stran : 182
Nakladatelství : Fabula 2006
Alois Bejblík
- Shakespearův svět
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
Alois Bejblík - Shakespearův svět
Mladá fronta, Praha,
1979,
velmi dobrý stav,
orig. vazba s přebalem, ten lehce zažloutlý a odřený na okrajích, mírně uvolněná vazba, edice Kolumbus sv.87, obsahuje 24 stran čb přílohy, první vydání,
232+24 stran,
Historie,
Alois Bejblík-Shakespearův svět
Alois Bejblík - Shakespearův svět
Mladá fronta, Praha,
1979,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, přebal a vazba-Miloslav Novotný, 1. vydání, obsahuje 24 stran přílohy,
227 stran,
Historie,
Alois Bejblík-Shakespearův svět
Alois Bejblík, Jaroslav Hornát, Milan Lukeš - Alžbětínské divadlo, 3 svazky
Původní celoplátěné vazby s obálkami. Odeon, Praha, 1978-85. 3 svazky: Shakespearovi předchůdci, Shakespearovi současníci, Drama po Shakespearovi. Velmi pěkný stav. 358 + 487 + 478 stran.
Alois Boček - Věnec samoty
Joža Jícha, Brno,
1943,
velmi dobrý stav,
orig. brož (ta lehce pošk. a zašpiněná, obálka je částečně uvolněná ze hřbetu, listy nažloutlé), obálka, kresby a grafická úprava Eduard Milén,
60 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Boček-Věnec samoty
Alois Bor - Doktor Paprika
vlastním nákladem,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích místy lehce potrhaná, nerozřezané nažloutlé listy,
171 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Bor-Doktor Paprika
Alois Bradáč -
. . Mexiko-Mayové a souvislosti
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 2004
Nakladatelství : Akácie
Počet stran : 208 stran
Alois Breindl - Vybrané básně P. Ovidia Nasona
Nákl. České grafické spol. Unie, Praha,
1890,
velmi dobrý stav,
poloplátěná vazba, karton desky,
222 stran,
Antická knihovna,
Alois Breindl-Vybrané básně P. Ovidia Nasona
Alois Čenský, Václav Jandáček - Okenní a dveřní otvory
Podtitul : Tradice z pohledu dneška
Formát : 17×24 cm, 96 stran
Datum vydání : 08.03.2005
ISBN : 80-247-0269-X
Anotace :
Reprint přednášek pro posluchače pozemního stavitelství z roku 1930 je zajímavý podrobným shrnutím různých řešení otvorů ve zdech - zejména dveří a oken - podle způsobů provedení a materiálu. V publikaci najde čtenář desítky konkrétních detailů, konstrukcí i postupů výstavby z období klasického způsobu stavění u nás. Původní obrazové tabule jsou doplněny novými texty ing. Václava Jandáčka.
Alois Červenka - Za černým kamenem
Josef Lukasík, Praha,
dobrý stav, přebal je odřený, v okrajích mírně otrhaný a pomačkaný, listy zažloutlé, některé uvolněné,
orig. brož s přebalem, 2. vydání, několik stran čb příloh,
384 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Červenka-Za černým kamenem
Alois Dostál - Za vlast
ilustroval Věnceslav Černý
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 347
Alois Fr.Talík a redakční kruh - Almanach sjednocené tělovýchovy a sportu
Vojtěch Talík, Liberec,
velmi dobrý stav, vazba místy odřená, mírně ušpiněná,
orig.celopl.vazba, v textu mnoho čb.fotografií,
308 stran,
Sport,
Alois Fr.Talík a redakční kruh-Almanach sjednocené tělovýchovy a sportu
Alois Hakl
- Černá skřinka
Nakladatel : Zlaté pero
Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()
Alois Hlavinka - Kronyka Českomoravská
Dějiny našeho národa pro náš lid. Vydáno v roce 1890, 402 stran, několik ilustrací, velmi pěkná původní vazba se skvrnami, uvnitř velmi dobrý stav. Dějiny
Vydavatel : Vlastním nákladem
Alois Hlavinka -
. . Dějiny světa v obrazech-Nový věk
Rok vydání : 1913
Počet stran : 286 stran
Alois Hofman, Renate Heuerová - ZE ŽIDOVSKÉHO GHETTA
Výběr povídek, legend a vyprávění ze židovských ghett českých zemí s důrazem na pražskou židovskou komunitu.Počínaje pověstmi o Golemoni až k obrázkům všedního dne vstupuje čtenář do dávno zmizelého světa .
Volvox, Praha, 1996
270 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : obálka mírně otřepená, jinak velmi dobrý stav.
Alois Houžvička - DRŮBEŽÍ SPECIALITY
Od holuba po krocana.
Merkur, Praha, 1971
125 stran, brožovaná, střední formát
2. vydání
Stav : dobrý
Alois Humplík - Zlatá horečka
Novela, Brno,
1946,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, pomačkaný a v krajích potrhaný a podlepený,
116 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Humplík-Zlatá horečka
Alois Indra -
. . Československo osmdesátých let
Rok vydání : 1985
Nakladatelství : Orbis
Alois Indra -
. . Československo osmdesátých let
Rok vydání : 1985
Nakladatelství : Orbis
Alois Jilemnický
- Kámen jako událost
Nakladatel : Panorama
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
Alois Jilemnický -
. . Kámen jako událost
Rok vydání : 1984
Nakladatelství : Panorama
Počet stran : 429 stran
Alois Jiránek - Filosofská historie
J. Otto, Praha,
1906,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, desky jsou se zlaceným zdobením, zlatá ořízka,
204 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jiránek-Filosofská historie
Alois Jirásek
- Filosofská historie
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
Alois Jirásek
- Temno
Nakladatel : J.Otto
Rok vydání (číslo vydání) : 1925 ()
Alois Jirásek
- Z Čech až na konec světa
Nakladatel : Šolc a Šimáček
Rok vydání (číslo vydání) : 1920 (5.)
Alois Jirásek
- V cizích službách
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
Alois Jirásek
- Staré pověsti české
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
Alois Jirásek
- Staré pověsti české
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 (10)
Alois Jirásek
- Staréé pověsti České
Nakladatel : Státní pedagog. naklad.
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 (1.)
Alois Jirásek
- Temno
Nakladatel : J. Otto
Rok vydání (číslo vydání) : 1924 (12.)
Alois Jirásek
- Staré pověsti české
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 (2.)
Alois Jirásek
- Bratrstvo II
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
Alois Jirásek - Za vlast a císařovnu
Nakladatel : Nakladatelství Bor
ISBN : 978-80-86807-40-9
EAN : 9788086807409
Formát :
280 stran,
24x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Povídky o válkách a osudech lidí na Náchodsku v 18. století.
Výbor obsahující osm autorových válečných povídek byl uspořádán se záměrem přiblížit kus historie Náchodska. Proto je kniha doplněna historickým a literárněhistorickým komentářem.
Alois Jirásek - Za vlast a císařovnu
Nakladatel : Nakladatelství Bor
ISBN : 978-80-86807-40-9
EAN : 9788086807409
Formát :
280 stran,
24x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Povídky o válkách a osudech lidí na Náchodsku v 18. století.
Výbor obsahující osm autorových válečných povídek byl uspořádán se záměrem přiblížit kus historie Náchodska. Proto je kniha doplněna historickým a literárněhistorickým komentářem.
Alois Jirásek - Na dvoře vévodském Ráj světa
Šolc a Šimáček s.r.o., Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, desky na okrajích mírně zažlouté, vevázané pův. obálky, ilustrace Adolf Kašpar, třinácté vydání,
309+209 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Na dvoře vévodském Ráj světa
Alois Jirásek - F. L. Věk
J. Otto, Praha,
1924-25,
dobrý stav,
polokož. převazby, ty jsou na hřbetech a místy i na vazbě odřené, zažloutlé listy, soukromý podpis, 3. vydání,
307+440+531+483+575 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-F. L. Věk
Alois Jirásek - Filosofská historie
Čechoslovák, Londýn,
1942,
velmi dobrý stav,
pův. vazba, ta je zašpiněná, na hřbetu zažloutlá,
127 stran,
Společenské vědy,
Alois Jirásek-Filosofská historie
Alois Jirásek - Ballada z rokoka
J. Otto, Praha,
1926,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, 2 lepty, 16 kreseb a vazba-Adolf Kašpar, tištěno na hollandu,
46 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Ballada z rokoka
Alois Jirásek - V rozvalinách
Kruh bibliofilů na Moravě,
1951,
výborný stav,
orig. brož. vazba, obsahuje dřevoryt M. Floriana,
5 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-V rozvalinách
Alois Jirásek - Temno
J. Otto, Praha,
1925,
velmi dobrý stav, natržená titulní strana,
orig. plátěná vazba + celoplátěný ochranný obal, tištěno na pravém indickém papíře Cambridge , za titulní stranou chybí fotografie Aloise Jiráska ze závodu Drtikola v Praze,
658 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Temno
Alois Jirásek - Staré pověsti české
Albatros, Praha,
1970,
velmi dobrý stav, přebal je mírně zažloutlý, drobné oděrky a trhlinky v okrajích, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 8. vydání,
304 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Staré pověsti české
Alois Jirásek - Temno
J.Otto, Praha,
1925,
výborný stav,
orig.vazba, foto Drtikol,
656 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Temno
Alois Jirásek - Poklad
Historický román.
Vydavatel : Melantrich Praha 1950
Alois Jirásek - Filosofská historie
Počet stran 95
Vydavatel : SPN Praha 1958
Alois Jirásek - FILOSOVSK Aacute HISTORIE
Román.
SNKLHU, Praha, 1953
236 stran, kožená vazba, malý formát
32. vydání
Edice Skvosty.
Vazba zdobena zlacenými ornamenty.
Stav : výborný
Alois Jirásek - STARÉ POVĚSTI ČESKÉ
Odeon, Praha, 1958
373 stran, původní vazba, velký formát
4. vydání
Ilustrace : Jiří Trnka.
Stav : dobrý
Alois Jirásek - STARÉ POVĚSTI ČESKÉ
Josef R. Vilímek, Praha, 1948
252 stran, 30 pérových a 24 lavírovaných kreseb, původní vazba, velký formát
24. vydání
Ilustrace : Antonín Procházka.
Stav : obálka poškozená, podlepená hnědou lepící páskou, jinak dobrý stav.
Alois Jirásek -
. . Na dvoře vévodském, Ráj světa
Vydání : 3. vydání
Rok vydání : 1907
Nakladatelství : J. Otto
Počet stran : 486 stran
Alois Jirásek -
. . Maloměstské historie
Rok vydání : 1914
Nakladatelství : J. Otto
Počet stran : 334 stran
Alois Jirásek - FILOSOVSK Aacute HISTORIE
Děj povídky se odehrává od konci měsíce dubna roku 1847 do roku 1850 v Litomyšli a v Praze při povstání. U slečny Elis bydlí čtyři studenti filosofie ? Frybort, Vavřena, Špína a Zelenka. Žijí poklidným studentským životem až do té doby, kdy hradecké biskupství již potřetí nedovolí konání studentské oslavy ? majáles. Mladíci i přes zákaz, ovšem se souhlasem města, majáles uskuteč 328 ují. Aby si studenti přivydělali, chodí dávat soukromé hodiny učení. Tak se Vavřena seznamuje s Lenkou Roubíčkovou. Lenka má vlastenecké cítění, ale musí jej skrývat před strýcem Roubíčkem, tetou a sestřenicí Lottynkou, u kterých žije. Vavřena s Lenkou se do sebe zamilují . .
Odeon, Praha, 1969
158 stran, původní vazba, malý formát
3. vydání
Stav : dobrý
Alois Jirásek - Temno
J. Otto,
1925,
velmi dobrý stav,
původní kožená vazba se zlacením vytištěno na pravém indickém papíře CAMBRIDGE , fotografie A. Jiráška Drtikol,
653 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Temno
Alois Jirásek - Bratrstvo
Knihy jsou ve velmi dobrém stavu, se známkami použití
jedná se 3 svazky
rok vydání 1952
víc viz.foto
Vydavatel : Naše vojsko
Ilustrátor : Václav Boukal
Alois Jirásek - Staré pověsti české
Klub čtenářů Odeon, Praha,
1970,
velmi dobrý stav, pouze obal ušpiněný a potrhaný na okrajích a v rozích,
orig.vazba s přebalem, čb ilustrace Věnceslava Černého,
272 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Staré pověsti české
Alois Jirásek - Staré pověsti české
Jos. R. Vilímek, Praha,
1947,
velmi dobrý stav, místy lehce povolená vazba, některé listy jsou ohmatané, přebal s drobnými oděrkami, přední předsádka lehce poškozená-částečně odtržená od knihy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 30 pérovými a 24 lavírovanými kresbami vyzdobil Antonín Procházka, vydání XXIII. s ilustracemi Antonína Procházky,
254 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Staré pověsti české
Alois Jirásek - Staré české pověsti
Jos. R. Vilímek, Praha,
1945,
dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je značně potrhaný, obsahuje čb. vyobrazení,
366 stran,
Historie,
Alois Jirásek-Staré české pověsti
Alois Jirásek - Povídky
F. Šimáček, Praha,
1885,
dobrý stav, vazba je mírně odřená, lehce zašpiněná, vybledlá na zadních deskách, prasklá přední předsádka, listy zažloutlé, místy prasklé spoje (přelepeno lepenkou), pošk. list 10-11,
orig. celopl. vazba, pravděpodobně 1. vydání, edice Kabinetní knihovny-sv. 2,
176 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Povídky
Alois Jirásek - F. L. věk
J. Otto, Praha,
1921, 1922,
dobrý stav,
polokož. převazby, ty jsou na krajích lehce odřené, na hřbetech mírně vyšisované, zažloutlé listy, v prvním svazku je vepsané soukromé věnování,
265+508+474+411+550 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-F. L. věk
Alois Jirásek - F. L. věk
J. Otto, Praha,
1925,
velmi dobrý stav,
polokož převazby, ty jsou na hřbetě velmi lehce vyšisované, na krajích místy nepatrně odřené,
483+575+531+440 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-F. L. věk
Alois Jirásek - Filosofická historie
J. Otto, Praha,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, desky po stranách odřené, rohy trochu naražené, listy slabě zažloutlé, rok vydání není uveden, strany nejsou číslovány,
Historie,
Alois Jirásek-Filosofická historie
Alois Jirásek - Staré pověsti české
Jos. R. Vilímek, Praha,
1945,
velmi dobrý stav, na hranách odřený, místy prodřený a 2x přehnutý přebal, prasklý spoj za poslední stranou,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, 30 pérovými a 24 lavírovanými kresbami vyzdobil Antonín Procházka,
256 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Jirásek-Staré pověsti české
Alois Joneš
- Jak se Míša ztratil.
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
Alois Josef Fojtů - Vyšehradský hřbitov
Stručný průvodce. Vydal Krystal (71. svazek), Olomouc 1945. Původní brož, 52 stran. Knižní blok vytržen z obálky, ta mírně natržená. Dobrý stav.
Alois Kohlík - Základy sklářství
Sklářská technika v theorii a praxi se zvláštním zřetelem pro potřeby škol odborných, průmyslových a sklářského dorostu. Vydal Josef Hokr, Praha 1947, II. rozšířené vydání s obrázky a diagramy. 17 svazek Hokrovy technické a dílenské příručky.
Alois Kolínek
- Za bílou Madonnou Pyrenejskou
Nakladatel : Lurdský spolek
Rok vydání (číslo vydání) : 1925 ()
Popis : Vzpomínky na pouť Lurdského spolku roku 1924
Alois Konečný - Slovník sebeobrany Ji-Jitsu
Anotace : slovník sebeobrany nabízí téměř 400 hesel a 90 obrazových příloh a tabulek spojených s danou problematikou
Vyšlo : 10.03.2003
Počet stran : 175
Nakladatelství : Votobia 2000
Alois Krchňák - Čechové na basilejském sněmu
Křesťanská akademie, Řím,
1967,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je nepatrně odřená,
273 stran,
Historie,
Alois Krchňák-Čechové na basilejském sněmu
Alois Kubíček
- Les palais de Prague
Nakladatel : V.Poláček
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
Alois Kubíček - Stará Praha v nové kráse
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
Počet stran: 53
Alois Kubíček -
. . Stará Praha v nové kráse
Rok vydání : 1957
Nakladatelství : Orbis
Počet stran : 50 stran
Alois Kubíček - Pražské paláce
V. Poláčka, Praha,
1946,
velmi dobrý stav,
Orig. brož, desky lehce ušpiněné a zažloutlé, obsahuje mnoho čb. fotografií,
230 stran,
Umění/Architektura,
Alois Kubíček-Pražské paláce
Alois Kubíček - Pražské paláce
V. Poláček, Praha,
1946,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, obsahuje desítky čb. fotografií, edice Umělecké památky, svazek 8., vydání první,
231 stran,
Umění/Architektura,
Alois Kubíček-Pražské paláce
Alois Kubíček - Pražské paláce
V. Poláček, Praha,
1946,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je mírně zašpiněná, zažloutlá, v krajích odřená, na zadní straně u hřbetu skvrna od polití, 108 čb fotografií, 1.vydání,
231 stran,
Umění/Architektura,
Alois Kubíček-Pražské paláce
Alois Kubíček - Barokní Praha
Odeon, Praha,
1966,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je lehce zašpiněná, I. vydání,
113 stran,
Umění/Architektura,
Alois Kubíček-Barokní Praha
Alois Kubíček - Pražské paláce
V. Poláček, Praha,
1946,
velmi dobrý stav,
celopl. převazba, ta je lehce zašpiněná a vyšisovaná na hřbetu, desky lehce prohnuté, obsahuje 108 čb. fotografií, 1. vydání,
231 stran,
Umění/Architektura,
Alois Kubíček-Pražské paláce
Alois Kubiček - Betlemská kaple
SNKLHU, Praha,
1953,
velmi dobrý stav, přebal je lehce nažloutlý, menší oděrky a trhlinky v okrajích přebalu,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, četné čb fotopřílohy,
88 stran,
Historie,
Alois Kubiček-Betlemská kaple
Alois L.Kaiser
- Železný bič
Nakladatel : Antonín Čížek
Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()
Alois Lang - OTEC POUŠTĚ-SVATÝ JERONYM
Profil umělecké jeho osobnosti.
Družina literární a umělecká, Olomouc, 1920
173 stran, původní brož, velký formát
Stav : brož odřená, na hřbetu dole natržená cca 3 cm, uvnitř titulní list a dva poslední listy (obsah) zažloutlé, mírně ohmatáno, očteno, jinak dobrý stav.
Alois Lang - F. M. Dostojevský
Vyšehrad, Praha,
1946,
dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, na hřbetě a krajích zažloutlý, v krajích místy mírně natržený, listy nažloutlé, 1. vydání,
325 stran,
Umění/Architektura,
Alois Lang-F. M. Dostojevský
Alois Lhotský -
. . Vyučování ve třídě elementární díl I.- III.
Rok vydání : 1888
Nakladatelství : J. F. Kubeš
Alois Macas - Nauka o zboží
Pro odborné školy pokračovací, pro živnosti obchodní. II. zboží železářské. S 55 obrázky v textu a 1 přílohou. Praha, 1936. Původní brož, 80 stran. Dobrý stav.
Alois Macas - Nauka o zboží
Pro odborné školy pokračovací, pro živnosti obchodní. II. zboží módní a galanterní. S 16 obrázky v textu a 3 přílohami. Praha, 1935. Původní brož, 68 stran. Dobrý stav.
Alois Macas - Nauka o zboží
Pro odborné školy pokračovací, pro živnosti obchodní. II. pro různá obchodní odvětví. S 79 obrázky v textu. Praha, 1937. Původní brož, 83 stran. Dobrý stav.
Alois Macas - Úprava výkladních skříní
Učebnice pro čtvrtý semestr odborných škol pokračovacích pro živnosti obchodní. Praha, 1936. Původní brož, 50 stran + 163 obrázků a pracovních návodů na 49 tabulkách. Dobrý stav.
Alois Macas - Nauka o zboží
Pro odborné školy pokračovací, pro živnosti obchodní. I. S 24 obrázky v textu. Praha, 1934. Původní brož, 51 stran. Dobrý stav.
Alois Macas - Nauka o zboží
Pro odborné školy pokračovací, pro živnosti obchodní. II. zboží textilní. S 55 obrázky v textu, částečně na 2 přílohách. Praha, 1935. Původní brož, 76 stran. Dobrý stav.
Alois Majer - Magický prsten Jindřichohradecka
Anotace : další díl putování po energeticky nabitých místech naší republiky - pramenech, menhirech, kamenných strážcích kraje,
Vyšlo : 16.08.2000
Počet stran : 135
Alois Marhoul - Anděl s černým křídlem
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 978-80-7272-162-7
EAN : 9788072721627
Formát :
80 stran,
19X19,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Autorská kniha generačně spřízněných básníků z nichž jeden doprovází druhému kolážemi verše a naopak. Umně tiskařsky vyvedená ve skvělé grafické úpravě Davida Faigla.
Alois Marhoul - Anděl s černým křídlem
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 978-80-7272-162-7
EAN : 9788072721627
Formát :
80 stran,
19X19,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Autorská kniha generačně spřízněných básníků z nichž jeden doprovází druhému kolážemi verše a naopak. Umně tiskařsky vyvedená ve skvělé grafické úpravě Davida Faigla.
Alois Matějka a kol. - Vysvetlivky k prehlednej geologickej mape čssr
1:200 000, M-34-XXII-M-XXVII Zborov-Košice, Bratislava 1964, Ústřední ústav geologický redakcia Bratislava, slovensky, 254 stran+ legenda k mapě, brož,. vyd., špatný stav, uvolněná vazba.
Alois Míka - Československé dějiny v obrazech
Vydavatel : Státní pedagogické nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1971
Jazyk: Čeština
Počet stran: 480
Alois Míka -
. . Československé dějiny v obrazech
Rok vydání : 1971
Nakladatelství : SPN
Počet stran : 480 stran
Alois Míka - ČESKOSLOVENSKÉ DĚJINY V OBRAZECH
SPN, Praha,
480 stran, původní vazba, velký formát
Obsahuje mnoho fotografii.
Stav : obálka značně otřepena, uvnitř tři vlastnická razítka, na předsátce dva otisky po izolepě, jinak dobrý stav.
Alois Míka - Československé dějiny v obrazech
SPN, Praha,
1971,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem,
480 stran,
Historie,
Alois Míka-Československé dějiny v obrazech
Alois Míka - Stoletý zápas o charakter českého státu 1526-1627
SPN, Praha,
1974,
velmi dobrý stav,
orig. brož, jen mírně odřeno v krajích, obálka Jaroslav Šváb,
189 stran,
Historie,
Alois Míka-Stoletý zápas o charakter českého státu 1526-1627
Alois Míka - Československé dějiny v obrazech
SPN, Praha,
1971,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je odřený, místy potrhaný, obsahuje četné čb i barevné fotografie a přílohy,
482 stran,
Historie,
Alois Míka-Československé dějiny v obrazech
Alois Míka - Osud slavného domu
Růže, České Budějovice,
1970,
velmi dobrý stav,
pův. celoplát. vazba s přebalem, ten je odřený, otrhaný na okrajích a v rozích, horní okraj před. str. je natržený cca 3 cm a ohnutý, čb ilustrace,
200 stran,
Historie,
Alois Míka-Osud slavného domu
Alois Míka - Československé dějiny v obrazech
SPN, Praha,
1971,
velmi dobrý stav, mírně naprasklá vazba v závěsu, ,
celoplátěná vazba, lesklý papírový přebal, 917 vyobrazení-převážně černobílých,
480 stran,
Historie,
Alois Míka-Československé dějiny v obrazech
Alois Mikula
- Jelen Švihlík
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
Alois Mikula
- Jak žijí - nové příběhy ze života zvířat
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()
Alois Mikula - Naši havranovití
Brázda, Praha,
1949,
velmi dobrý stav, potrhaný hřbet, mírně zažl. stránky,
orig. sešit, čb. ilutrace,
103 stran,
Přírodní vědy,
Alois Mikula-Naši havranovití
Alois Mikula - Hovory o zvěři
Orbis, Praha,
1957,
velmi dobrý stav, vazba je mírně zažloutlá, listy též,
orig. celopl. vazba, četné fotopřílohy,
258 stran,
Přírodní vědy,
Alois Mikula-Hovory o zvěři
Alois Mikula - Ptačí svět
Mladá fronta, Praha,
1975,
velmi dobrý stav,
orig. lamin. vazba, ta je na vrchu lehce pošk., nažloutlé listy, 1. vydání,
208 stran,
Přírodní vědy,
Alois Mikula-Ptačí svět
Alois Mikulka - Lupiči a policajti
Podtitul : Veselé zkazky pro mládež, trampy, noční šoféry a vědce, seniory i opalující se krásky, čtení na deštivou dovolenou u táboráku, ve škole pod lavicí, pro učitele, kteří tuto knížku zabaví, jakož i pro ty, kteří toto dílko někomu ukradnou
Nakladatel : Doplněk
ISBN : 80-7239-143-7
EAN : 9788072391431
Formát :
164 stran,
22x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Podtitul Veselé zkazky pro mládež, trampy, noční šoféry a vědce, seniory i opalující se krásky, čtení na deštivou dovolenou u táboráku, ve škole pod lavicí, pro učitele, kteří tuto knížku zabaví, jakož i pro ty, kteří toto dílko někomu ukradnou napovídá, komu je kniha určena. Pohádky se zabývají neobvyklými tématy, např. O banditovi, který měl rád svoji maminku, Dědečkova pomsta, O zlém duchu výtahů apod. Své příběhy autor již tradičně doplnil vtipnými ilustracemi.
Alois Mikulka - Sny
Nakladatel : CERM
ISBN : 978-80-7204-596-9
EAN : 9788072045969
Formát :
128 stran,
17x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Ilustrované minipovídky brněnského výtvarníka Aloise Mikulky vtahují čtenáře do říše snů, kde je možné opravdu vše.
Alois Mikulka - Lupiči a policajti
Podtitul : Veselé zkazky pro mládež, trampy, noční šoféry a vědce, seniory i opalující se krásky, čtení na deštivou dovolenou u táboráku, ve škole pod lavicí, pro učitele, kteří tuto knížku zabaví, jakož i pro ty, kteří toto dílko někomu ukradnou
Nakladatel : Doplněk
ISBN : 80-7239-143-7
EAN : 9788072391431
Formát :
164 stran,
22x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Podtitul Veselé zkazky pro mládež, trampy, noční šoféry a vědce, seniory i opalující se krásky, čtení na deštivou dovolenou u táboráku, ve škole pod lavicí, pro učitele, kteří tuto knížku zabaví, jakož i pro ty, kteří toto dílko někomu ukradnou napovídá, komu je kniha určena. Pohádky se zabývají neobvyklými tématy, např. O banditovi, který měl rád svoji maminku, Dědečkova pomsta, O zlém duchu výtahů apod. Své příběhy autor již tradičně doplnil vtipnými ilustracemi.
Alois Mikulka - Sny
Nakladatel : CERM
ISBN : 978-80-7204-596-9
EAN : 9788072045969
Formát :
128 stran,
17x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Ilustrované minipovídky brněnského výtvarníka Aloise Mikulky vtahují čtenáře do říše snů, kde je možné opravdu vše.
Alois Mikulka - Sny
Anotace : rychlozáznamy snů, které prosákly z podvědomí - a jimž nelze porozumět bez klíče, který ale visí na vnitřní straně dveří bez kliky
Vyšlo : 10.06.2009
Počet stran : 126
Alois Mrštík
- Moravské obrázky
Nakladatel : Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
Alois Mrštík - Maryša
Nakladatel : Větrné mlýny
Edice :Repertoár
ISBN : 80-86151-76-X
EAN : 9788086151762
Formát :
108 stran,
14,5x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Sedmý svazek edice REPERTOÁR, cenově velmi dostupné knižní řady z pokladnice světového dramatu (zásadní díla, vynikající překlady, čtivé studie, portréty autorů i překladatelů).
Alois Mrštík - Maryša
Nakladatel : Větrné mlýny
Edice :Repertoár
ISBN : 80-86151-76-X
EAN : 9788086151762
Formát :
108 stran,
14,5x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Sedmý svazek edice REPERTOÁR, cenově velmi dostupné knižní řady z pokladnice světového dramatu (zásadní díla, vynikající překlady, čtivé studie, portréty autorů i překladatelů).
Alois Musil
- S kočovníky pouště
Nakladatel : Novina
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
Alois Musil
- Na Hermonu
Nakladatel : Novina
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
Alois Musil - Ve stínu křižáckého hradu
S kresbami L. Salače. Praha, 1935. Původní celoplátěná vazba se zlacením, 171 stran. Pěkný stav.
Alois Musil - V neznámé zemi
Nakladatel : Štelclová
ISBN : 80-86247-71-6
EAN : 9788086247717
Formát :
224 stran,
21,5x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Alois Musil - V Negebu
S kresbami R. Komínka. Vydala Novina, Praha 1938. Původní poloplátěná vazba s ilustrací na obálce a se zlaceným hřbetem. 195 stran. Desky nepatrně odřené, velmi dobrý stav.
Alois Musil - V neznámé zemi
Nakladatel : Štelclová
ISBN : 80-86247-71-6
EAN : 9788086247717
Formát :
224 stran,
21,5x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Alois Musil - Na koni a na velbloudu
S kresbami L. Salače. Vydala Noviny, Praha 1936. Původní celoplátěná nakladatelská vazba se zlacením a zdobením na přední straně desek, 204 stran. Na přední straně desek malá skvrnka (viz foto), u přední strany desek nepatrně uvolněný hřbet. Dobrý stav.
Alois Musil - Na koni a na velbloudu
S kresbami L. Salače. Vydala Noviny, Praha 1936. Původní celoplátěná nakladatelská vazba se zlacením a zdobením na přední straně desek, 204 stran. Na přední straně desek skvrnka (viz foto). Dobrý stav.
Alois Musil - Ve stínu křižáckého hradu
Vydala Novina, Praha 1935. S kresbami L. Salače. 170 stran, původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu a zdobenou přední stranou desek. Desky lehce odřené, dobrý stav.
Alois Musil - Pod ochranou Núriho
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatel., Praha,
1929,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. ilustrovaná vazba, ta na hřbetu a rozích nepatrně odřená, četné čb. fotografie, obrazové přílohy, přiložená mapa,
371 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Pod ochranou Núriho
Alois Musil - Mezi Šammary
Novina, Praha,
1931,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s barevným potiskem, vazba na hřbetu nepatrně natržená, obsahuje množství čb.fotografií,
396 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Mezi Šammary
Alois Musil - V posvátném Hedžázu
Českomor. podniky tiskařské a vydav., Praha,
1929,
velmi dobrý stav, desky jsou lehce odřené, několik razítek, na některých stránkách skvrny,
orig. vazba, četné čb. fotografie,
303 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-V posvátném Hedžázu
Alois Musil - Na Sinaji
Novina, Praha,
1935,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách nepatrně odřené, obsahuje řadu čb. vyobrazení, ilustrace L. Salč,
212 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Na Sinaji
Alois Musil - V roklích Edomských
Novina, Praha,
1932,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. ilustrovaná vazba, ta v krajích nepatrně odřená, četná čb. vyobrazení,
420 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-V roklích Edomských
Alois Musil - Za mrtvým mořem
Novina, Praha,
1931,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. ilustrovaná vazba, ta má lehce naražené rohy, čb. fotografie, vložená mapa,
435 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Za mrtvým mořem
Alois Musil - V neznámé zemi
Novina, Praha,
1932,
dobrý stav, desky jsou odřené, hřbet vyšisovaný, skvrny na stránkách,
polokož. převazba, orig. obálka vlepená, čb. ilustrace,
221 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-V neznámé zemi
Alois Musil - Mezi Šammary
Z výzkumné cesty Šťastnou Arabií. Vydala Novina, Praha 1931. Nádherná původní nakladatelská celoplátěná vazba se zdobením a zlacením na přední desce a na hřbetu, 396 stran s černobílými fotografiemi v textu. Pěkný stav.
Alois Musil - Tajemná amra
Vydala Novina, Praha 1932. Nádherná původní nakladatelská celoplátěná vazba se zdobením a zlacením na přední desce a na hřbetu, 408 stran s černobílými fotografiemi v textu a rozkládací mapkou. Pěkný stav.
Alois Musil - V biblickém ráji
Z mých cest při středním Eufratu a Tigridu. Vydala Novina, Praha 1930. Nádherná původní nakladatelská celoplátěná vazba se zdobením a zlacením na přední desce a na hřbetu, 349 stran s černobílými fotografiemi v textu. Pěkný stav.
Alois Musil - V posvátném Hedžázu
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské, Praha,
1929,
velmi dobrý stav, hrany mírně odřené, lehce poškozeno,
pův. celopl. ilustr. vazba,
303 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-V posvátném Hedžázu
Alois Musil - V neznámé zemi
Novina, Praha,
1932,
velmi dobrý stav, vazba mírně ušpiněná, hrany mírně odřené, lehce rozvolněná vazba,
orig. celoplátěná vazba, černobílé ilustrace, ilustroval L. Salač,
221 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-V neznámé zemi
Alois Musil - V biblickém ráji
Novina, Praha,
1930,
výborný stav,
orig. celopl. ilustrovaná vazba, ta na hřbetu nepatrně odřená, četné čb. fotogr., obrazové přílohy, přiložená mapa,
349 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-V biblickém ráji
Alois Musil - Skalní město
Novina, Praha,
1937,
velmi dobrý stav, vazba mírně zašpiněna, listy lehce zažloutlé,
orig. vazba celopl., kresby L. Salač,
174 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Skalní město
Alois Musil - Syn pouště
Novina, Praha,
1933,
velmi dobrý stav, skvrnité desky,
celoplátěná vazba,
202 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Syn pouště
Alois Musil - V zemi královny Zenobie
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatel., Praha,
1930,
výborný stav,
pův. celopl. ilustrovaná vazba, četná čb. vyobrazení,
349 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-V zemi královny Zenobie
Alois Musil - V neznámé zemi
Tiskařské a vydavatelské podniky, Praha,
1932,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je lehce zašpiněná, v krajích nepatrně zažloutlá a odřená, listy též lehce zažloutlé, kresby L. Salač,
221 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Musil-V neznámé zemi
Alois Musil - V posvátném Hedžázu
Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské, Praha,
1929,
nepříliš dobrý stav,
10 orig. sešitů, ty jsou zažloutlé, v krajích značně odřené a potrhané, u sešitu 1 chybí obálka,
303 stran,
Cestopisy,
Alois Musil-V posvátném Hedžázu
Alois Musil - V zemi královny Zenobie
Nákladem Českomoravských podniků tiskařských a vydavatelských, Praha,
1930,
výborný stav! listy slabě zažloutlé ,
orig. celoplat. vazba s ilustrací na přední straně, četné ilustrace a fotografie, mapy ,
349 stran,
Cestopisy,
Alois Musil -V zemi královny Zenobie
Alois Musil - Pod ochranou Núriho
Nákladem Českomoravských podniků tiskařských a vydavatelských, Praha,
1929,
výborný stav! pár stran v zadní části knihy mírně pokrouceno, celkově slabá zažloutlost listů,
orig. celoplat. vazba s ilustraci na přední straně, četné ilustrace a fotografie, mapy ,
371 stran,
Cestopisy,
Alois Musil -Pod ochranou Núriho
Alois Musil - Tajemná Amra
Novina, Praha,
1932,
velmi dobrý stav!,
orig. celoplátěná vazba s barevným potiskem, obsahuje čb. vyobrazení v textu, na konci knihy mapka,
408 stran,
Cestopisy,
Alois Musil-Tajemná Amra
Alois Musil - V posvátném Hedžázu
Českomoravské podniky tiskařské a vyd.,Praha,
1929,
výborný stav,
orig. celopl. ilustrovaná vazba, čb. ilustrace a fotografie,
303 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-V posvátném Hedžázu
Alois Musil - Vlastní cestou
Novina, Praha,
1934,
velmi dobrý stav, vazba je mírně skvrnitá, lehce zašpiněná, zažloutlé listy,
orig. celopl. vazba, vlepeno Ex Libris,
238 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Vlastní cestou
Alois Musil - Syn pouště
Novina, Praha,
1933,
dobrý stav, vazba je zažloutlá, mírně zašpiněná, patrné polití vodou, tkanina ve hřbetní části mírně prořídnutá až lehce potrhaná, listy zažloutlé, místy zašpiněné, razítka,
orig. celopl. vazba,
204 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Syn pouště
Alois Musil - Vlastní cestou
Novina, Praha,
1934,
dobrý stav, vlepena ex libris, mírně povolená vazba, prodřené hrany hřbetu, skvrny na deskách,
celoplátěná vazba,
238 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Vlastní cestou
Alois Musil - Tajemná Amra
Novina, Praha,
1932,
výborný stav,
orig. celoplátěná vazba s barevným potiskem, řada čb vyobrazení v textu,
408 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Alois Musil-Tajemná Amra
Alois Musil - V posvátném Hedžázu
Nákladem Českomoravských podniků tiskařských a vydavatelských, Praha,
1929,
výborný stav! desky velmi slabě zašpiněné,
orig. celoplat. vazba s ilustraci na přední straně, četné ilustrace a fotografie, mapy,
303 stran,
Cestopisy,
Alois Musil -V posvátném Hedžázu
Alois Neuman - Volební řád do nemocenských pojišťoven
a rozhodčích soudů. Čsl. obec dělnická, Melantrich, Praha, 1930. Původní brož, obálka zašpiněná, 239 stran. Dobrý stav.
Alois Nožička - Alois Nožička
Podtitul : Fotografie, koláže 1958 - 2008
Nakladatel : Vltavín
ISBN : 80-86587-27-4
EAN : 9788086587271
Formát :
144 stran,
21x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Fotografie Aloise Nožičky jsou vzácně autonomní, klidné a soustředěné na statický detail. Postmoderní doba jako byl byla epochou hledačů na smetištích. Všechno, co má patinu, je pojednou vzácné. Podstatná část fotografického díla A. Nožičky, zcela prostoupeného dekadentní atmosférou, se zrodila na smetištích nebo v mrtvých mořských zátokách, kam proud vyplavil ztracené a odložené věci. Z jeho fotografií je patrné, že teprve pozbytím zdánlivé funkce se začíná opravdový život věcí a předmětů.
Alois Nožička - Alois Nožička
Podtitul : Fotografie, koláže 1958 - 2008
Nakladatel : Vltavín
ISBN : 80-86587-27-4
EAN : 9788086587271
Formát :
144 stran,
21x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Fotografie Aloise Nožičky jsou vzácně autonomní, klidné a soustředěné na statický detail. Postmoderní doba jako byl byla epochou hledačů na smetištích. Všechno, co má patinu, je pojednou vzácné. Podstatná část fotografického díla A. Nožičky, zcela prostoupeného dekadentní atmosférou, se zrodila na smetištích nebo v mrtvých mořských zátokách, kam proud vyplavil ztracené a odložené věci. Z jeho fotografií je patrné, že teprve pozbytím zdánlivé funkce se začíná opravdový život věcí a předmětů.
Alois Pavlůsek, Ondřej Pavlůsek - Jawa
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 190 nbsp mm x 238 nbsp mm
236 stran černobílých
16 str. plnobarevných
Datum vydání: leden 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0980-1
EAN: 9788025109809
Zajímáte se o historii českých motocyklů? Nenechte si tedy ujít tuto podrobnou encyklopedii, obsahující zajímavé informace i fotografie motocyklů Jawa a to od počátku výroby až po současnost. V knize naleznete desítky modelů klasických i sportovních motocyklů, jejich technická data a konstrukční zajímavosti. Nechybí zde ani prototypy, studie, zapomenuté projekty, malé motocykly i automobily Jawa.
Z obsahu knihy:
- podrobný přehled cestovních motocyklů Jawa
- klasické, závodní i sportovní motocykly
- technika a konstrukční zajímavosti
- desítky modelů od roku 1929 do současnosti
- prototypy, studie a zapomenuté projekty
- mopedy a malé motocykly Jawa
- technické údaje nejzajímavějších modelů
- Jawa a automobily
- ostatní produkce spojená s Jawou
- slavní konstruktéři, závodníci a další osobnosti
- barevné i černobílé fotografie
Alois Pavlůsek, Ondřej Pavlůsek - ČZ
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 190 nbsp mm x 238 nbsp mm
174 stran černobílých
8 str. plnobarevných
Datum vydání: červen 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1576-3
EAN: 9788025115763
Zajímáte se o historii českých motocyklů? Nenechte si tedy ujít tuto podrobnou encyklopedii, obsahující zajímavé informace i fotografie motocyklů ČZ a to od počátku výroby až po poslední vyrobený motocykl. V knize naleznete desítky modelů klasických i sportovních motocyklů, jejich technická data a konstrukční zajímavosti. Nechybí zde ani prototypy, studie, zapomenuté projekty, malé motocykly ČZ.
Z obsahu knihy:
- podrobný přehled cestovních motocyklů
- klasické, závodní i sportovní motocykly
- prototypy, studie a zapomenuté projekty
- výroba skútrů ČZ
- desítky modelů od počátku výroby do současnosti
- konstrukční zajímavosti motocyklů
- přehled vyrobených motocyklů a jejich technické údaje
- slavní konstruktéři, závodníci a další osobnosti
- barevné i černobílé fotografie
Alois Pavlůsek, Ondřej Pavlůsek - ČZ - Historie motocyklů
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 190 nbsp mm x 238 nbsp mm
192 stran černobílých
8 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2899-2
EAN: 9788025128992
Z obsahu knihy:
- klasické, závodní i sportovní motocykly
- podrobný přehled cestovních motocyklů
- prototypy, studie a zapomenuté projekty
- výroba skútrů a motokol ČZ
- desítky modelů od počátku do konce
- výroby
- zajímavosti z konstrukce motocyklů
- přehled vyrobených modelů
- technické údaje motocyklů
- slavní konstruktéři, závodníci a další osobnosti
- motocykly ČZ-Cagiva
- barevné i černobílé fotografie
Alois Pavlůsek, Ondřej Pavlůsek - Škoda - Laurin Klement
skladem, expedice ihned
formát knihy: 190 nbsp mm x 238 nbsp mm
224 stran černobílých
16 str. plnobarevných
Datum vydání: září 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0206-8
EAN: 9788025102060
Z obsahu knihy:
- kompletní historie automobilové
- značky Škoda a Laurin Klement
- klasické automobily od počátku výroby po současnost
- sportovní a závodní automobily
- lidové vozy
- zapomenuté projekty a studie
- konstrukce a technika automobilů Škoda
- technická data a počty vyrobených kusů vozidel
- kompletní přehled vyrobených modelů
- portréty slavných osobností, závodníků a konstruktérů
- černobílé i barevné fotografie nejzajímavějších modelů
- zajímavé projekty budoucnosti
Alois Pavlůsek, Ondřej Pavlůsek - České sportovní automobily
skladem, expedice ihned
216 stran černobílých
20 str. plnobarevných
Datum vydání: listopad 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0534-2
EAN: 9788025105344
Z obsahu knihy:
- první průkopníci českého automobilismu
- automobily Laurin 8 Klement, Walter, Wikow a Jawa
- sportovní verze vozů Aero, Praga, Škoda a Tatra
- prototyp třídy GT Julia Kubínského
- roadster Škoda Vinnetou
- Škoda 130 RS, Škoda 200 RS a Škoda 2000 MI
- spidery Škoda 720, Škoda 733 , MTX a Baghira
- prototypy Škoda 1250 a Škoda 1500
- supersporty MTX Tatra V8 a Innotech Mysterro
- sportovní kupé DIOSS Rebel Nova
- automobily RAF a Aero Gordon
- české repliky Kaipan, AC Cobra a další projekty
- Škoda Octavia RS WRC Edition
- studie pětimístného kupé Škoda Tudor
Alois Pavlůsek, Ondřej Pavlůsek - Škoda - Laurin Klement
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 190 nbsp mm x 238 nbsp mm
228 stran černobílých
16 str. plnobarevných
Datum vydání: březen 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1552-7
EAN: 9788025115527
Z obsahu knihy:
- kompletní historie automobilové značky Škoda a Laurin Klement
- klasické automobily od počátku výroby po současnost
- sportovní a závodní automobily
- lidové vozy
- zapomenuté projekty a studie
- konstrukce a technika automobilů Škoda
- technická data a počty vyrobených kusů vozidel
- kompletní přehled vyrobených modelů
- portréty slavných osobností, závodníků a konstruktérů
- černobílé i barevné fotografie nejzajímavějších modelů
- zajímavé projekty budoucnosti
Alois Pavlůsek, Ondřej Pavlůsek - Sportovní a závodní automobily Škoda - Od roku 1965 do současnosti
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 190 nbsp mm x 238 nbsp mm
264 stran černobílých
24 str. plnobarevných
Datum vydání: leden 2010
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2876-3
EAN: 9788025128763
Encyklopedie obsahuje podrobný přehled veškerých sportovních a závodních modelů automobilů Škoda, a to od roku výroby 1965 až po nejnovější modely vozidel Škoda Fabia, Octavia, Tudor a Roomster. Kromě sériově vyráběných automobilů naleznete v knize i závodní prototypy našich předních konstruktérů, studie i dosud nerealizované projekty.
Z obsahu knihy:
- historie automobilů značky Škoda
- desítky modelů vozidel od roku 1965 do
současnosti
- prototypy, studie a zapomenuté projekty
- Škoda Superb, Tudor a Joyster
- přehled vyrobených sportovních a závodních automobilů
- zajímavosti z konstrukce vybraných automobilů
- podrobný popis nejzajímavějších modelů
- technická data a počty vyrobených kusů vozidel
- slavní konstruktéři, závodníci a další osobnosti
- barevné i černobílé kresby
a fotografie
- nabídka odborné literatury
Alois Pavůsek, Ondřej Pavlůsek - Jawa - Cestovní a sportovní motocykly, automobily
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 190 nbsp mm x 238 nbsp mm
248 stran černobílých
16 str. plnobarevných
Datum vydání: květen 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1939-6
EAN: 9788025119396
Z obsahu knihy:
- podrobný přehled cestovních motocyklů
- klasické, závodní i sportovní motocykly
- technika a konstrukční zajímavosti
- desítky modelů od r. 1929 do současnosti
- prototypy, studie a zapomenuté projekty
- mopedy a malé motocykly Jawa
- technické údaje nejzajímavějších modelů
- Jawa a automobily
- ostatní produkce spojená s Jawou
- slavní konstruktéři, závodníci a osobnosti
- barevné i černobílé fotogra 64257 e
Alois Piňas
- Tónové skupiny
Nakladatel : Editio Supraphon
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 (1.)
Alois Přibyl, Karel Liška - Znaky a pečetě středočeských měst
Středočeské nakl. a knihkupectví, Praha,
1976,
velmi dobrý stav,
orig. kartonová vazba, ta je mírně odřená v krajích, obsahuje 31 barevných a 23 černobílých příloh,
280 stran,
Historie,
Alois Přibyl, Karel Liška-Znaky a pečetě středočeských měst
Alois Přibyl, Karel Liška - Znaky a pečetě středočeských měst
Středočeské nakladatelství, Praha,
1975,
velmi dobrý stav,
orig. vazba, lehce odřené desky, obsahuje 31 bar. a 23
čb. příloh, 1. vydání,
275 stran,
Historie,
Alois Přibyl, Karel Liška-Znaky a pečetě středočeských měst
Alois Přibyl,Karel Liška
- Znaky a pečetě středočeských měst
Nakladatel : SNK
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
Alois Rada - Kouzelná zahrada
Báchorka o čtyřech jednáních. Radovo národní loutkové divadlo, sv. 10. Vydal Emil Šolc, Telč. Sešit s původní obálkou, 31 stran. Obálka mírně zašpiněná, dobrý stav.
Alois Sassmann - Kořeny 2.
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 978-80-87101-03-2
EAN : 9788087101032
Formát :
230 stran,
30x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Dlouho očekávaná publikace - pokračování velmi úspěšného prvního dílu, který je po dotisku stále v naší nabídce. Na základě stejnojmenného a hojně sledovaného rozhlasového seriálu Českého rozhlasu České Budějovice o rodopise a hledání rodových kořenů, tvorbě rodokmenů, způsobech pátrání po předcích a ovšem dalším, co dnes tolik zajímá nejen genealogy-amatéry. Rodopis je zde chápán jako svým způsobem znovuvzkříšení.
Druhý, mnohem rozsáhlejší díl, se podrobně věnuje dalším desítkám obcí nejen v jižních Čechách, navíc zkoumá celé skupiny obyvatel podle původu, povolání atd. Z názvů kapitol vybíráme: Nová databáze příjmení, Drnomistři, Vítkovci, O porodních asistentkách, O námezdní čeládce na vsi, Podruzi a živnostníci
Náplní knihy jsou dějiny jednotlivých rodin nejen v jižních Čechách a tak např. obecní úřady mohou knihu velmi dobře využít pro svou propagaci i jako dar pro své občany při významných životních událostech či obřadech.
Jednotlivé kapitoly knihy vycházejí z dílů rozhlasového pořadu Kořeny, jsou však podstatně rozšířené a doplněné o další originální a objevné texty, archivní materiály a fotografie. Publikace obsahuje mnoho konkrétních rad, tipů a námětů pro vlastní pátrání a ušetří spoustu času všem zájemcům o hlubší pohled do vlastních minidějin .
Alois Sassmann - Kořeny 2.
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 978-80-87101-03-2
EAN : 9788087101032
Formát :
230 stran,
30x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Dlouho očekávaná publikace - pokračování velmi úspěšného prvního dílu, který je po dotisku stále v naší nabídce. Na základě stejnojmenného a hojně sledovaného rozhlasového seriálu Českého rozhlasu České Budějovice o rodopise a hledání rodových kořenů, tvorbě rodokmenů, způsobech pátrání po předcích a ovšem dalším, co dnes tolik zajímá nejen genealogy-amatéry. Rodopis je zde chápán jako svým způsobem znovuvzkříšení.
Druhý, mnohem rozsáhlejší díl, se podrobně věnuje dalším desítkám obcí nejen v jižních Čechách, navíc zkoumá celé skupiny obyvatel podle původu, povolání atd. Z názvů kapitol vybíráme: Nová databáze příjmení, Drnomistři, Vítkovci, O porodních asistentkách, O námezdní čeládce na vsi, Podruzi a živnostníci
Náplní knihy jsou dějiny jednotlivých rodin nejen v jižních Čechách a tak např. obecní úřady mohou knihu velmi dobře využít pro svou propagaci i jako dar pro své občany při významných životních událostech či obřadech.
Jednotlivé kapitoly knihy vycházejí z dílů rozhlasového pořadu Kořeny, jsou však podstatně rozšířené a doplněné o další originální a objevné texty, archivní materiály a fotografie. Publikace obsahuje mnoho konkrétních rad, tipů a námětů pro vlastní pátrání a ušetří spoustu času všem zájemcům o hlubší pohled do vlastních minidějin .
Alois Slovák - Auf dem Schlachtfelde von Austerlitz
Zemský cizinecký svaz, Brün,
1924,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka zašpiněná, po stranách odřená, zadní strana obálky chybí, stránky zažloutlé, s 11 vyobrazeními a 2 mapami překlad do Nj Franz Zatloukal,
98 stran,
orig. Brosch, sehr gut erhalten, Umschlag schmutzig, abgeschüft, hintere Seite fehlt, Seiten gelblich, mit 11 abbildungen und 2 Karten, Deutsch Franz Zatloukal,
Historie,
Alois Slovák-Auf dem Schlachtfelde von Austerlitz
Alois Stompfe - Devadesát let Besedy Měšťanské v Praze
1936,
velmi dobrý stav,
orig. brož., ta je mírně vyšisovaná, zažloutlá a v krajích odřená,
180 stran,
Historie,
Alois Stompfe-Devadesát let Besedy Měšťanské v Praze
Alois Svoboda, Anna Tučková, Věra Svobodová - Spiknutí proti republice
Melantrich, Praha,
1949,
velmi dobrý stav, nažloutlé desky, vybledlý hřbet, mírně zažloutlé listy,
polokož. vazba,
280 stran,
Historie,
Alois Svoboda, Anna Tučková, Věra Svobodová-Spiknutí proti republice
Alois Svoboda-Anna Tučková
- Prahou od jara do jara
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
Alois Váša, Vladimír Váša - Rukověť pro řidiče motorových vozidel
Naše vojsko, Praha,
1957,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba, velké množství obr. v textu,
557 stran,
Technika,
Alois Váša, Vladimír Váša - Rukověť pro řidiče motorových vozidel
Alois Vojtěch Šembera - Dějiny řeči a literatury československé věk starší
Od nejdávnější doby až do r. 1409. Vydáno ve Vídni nákladem spisovatelovým, 1859. Vydání druhé. Dobová poloplátěná převazba, 203 stran. Desky mírně odřené, opatřené nálepkou původního vlastníka. Uvnitř pěkný stav.
Alois Vojtěch Šembera - Západní slované v pravěku
vlastním nákladem,
1868,
dobrý stav,
vazba je na krajích i na deskách odřená, na hřbetu natržená, listy jsou zašpiněné a zažloutlé, s mapou Germanie a Illyrie /litografie/, s razítky-Obecní knihovna v Star. Strašnicích a knihovna Král. hl. města Prahy, obsahuje kapitoly: Spisy, kterýchž spisovatel této knihy užil, nebo v nichž pro poučení četl,část první-Slované v Germanii, část druhá - Slované v Illyrii, Doklady - výpisy ze spisovatelů,
380 stran,
Historie,
Alois Vojtěch Šembera - Západní slované v pravěku
Alois Vojtěch Šembera - Páni z Boskovic
vlastním nákladem,
1870,
dobrý stav,
orig. brož, přední strana chybí!, brož je zašpiněná, na krajích lehce potrhaná, zašpiněné listy, některé listy jsou na krajích mírně pomačkané a potrhané, v knize je značeno tužkou a pastelkami, 2. předělané vydání,
204 stran,
Historie,
Alois Vojtěch Šembera-Páni z Boskovic
Alois Volkman - TERČE-O
Nakladatel : Ostrov
ISBN : 978-80-86289-55-7
EAN : 9788086289557
Formát :
152 stran,
18x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Nová básnická sbírka známého, již desítky let publikujícího autora, přináší vtipné i moudré lyrické pohledy na naši současnost a rovněž na věčné téma času a jeho proměn v životě jedince. Tentokrát pro svou výpověď zvolil formu trojverší, proslulého terceta provencálských básníků. Nejen vážná zamyšlení, ale i humor, který je schopen vyvolat úsměv či dokonce smích, předurčují tuto sbírku jako vhodný dárek k Vánocům i k jiným příležitostem.
Alois Volkman - TERČE-O
Nakladatel : Ostrov
ISBN : 978-80-86289-55-7
EAN : 9788086289557
Formát :
152 stran,
18x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Nová básnická sbírka známého, již desítky let publikujícího autora, přináší vtipné i moudré lyrické pohledy na naši současnost a rovněž na věčné téma času a jeho proměn v životě jedince. Tentokrát pro svou výpověď zvolil formu trojverší, proslulého terceta provencálských básníků. Nejen vážná zamyšlení, ale i humor, který je schopen vyvolat úsměv či dokonce smích, předurčují tuto sbírku jako vhodný dárek k Vánocům i k jiným příležitostem.
Alois Volkman - Znovuzrození
Vydavatel : Ústřední rada církve československé husitské pro vnitřní potřebu náboženských obcí
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 56
Alois Wachsmann - Sedící žena
S.V.U. Manes,
velmi zachovalá, mírně ušpiněno,
orig. pohlednice,
1 stran,
Pohlednice,
Alois Wachsmann-Sedící žena
Alois Wachsmann - Sedící žena
S.V.U. Manes,
velmi zachovalá, mírně ušpiněno, bez textu,
orig. pohlednice,
1 stran,
Pohlednice,
Alois Wachsmann-Sedící žena
Alois Zabranský - Z nového Labyrintu světa
F. Topič, Praha,
dobrý stav, obálka je nažloutlá, lehce zašpiněná, pomačkaná v okrajích, hřbetní část mírně potrhaná, nažloutlé listy, nerozřezané,
orig. brož, chybí tit. str.-nelze zjistit bližší info o knize!,
316 stran,
Beletrie a poezie,
Alois Zabranský-Z nového Labyrintu světa
Alois Žipek - Válka národů 1914-1918
vydal F. Žďárský,
1921-22,
dobrý stav,
orig. brože(ty jsou zažloutlé a zašpiněné) v kartonových deskách, volné zažloutlé listy, některé listy jsou na krajích pomačkané a lehce potrhané,
Historie,
Alois Žipek-Válka národů 1914 - 1918
Alois Žipek, Jan Grmela - Praha
Rada Hl.m.Prahy,
1937,
velmi dobrý stav,
orig.brož, mírně poškozená, velké množství čb fotografií, texty ve FJ, popisky fotografií v ČJ, FJ a dalších jazycích,
93 stran,
Fotografie/Film,
Alois Žipek, Jan Grmela-Praha
Aloiz Ladislav - Scherzo
w
Jazyk: Čeština
Počet stran: 12
Alojz Janík, Eva Radějová - Psychofarmaká-kedy áno, kedy nie
Obzor, Bratislava,
1980,
velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, lehce zašpiněný, mírně natržený (podlepeno lepenkou), jen lehce nažloutlá vazba i listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, ve slovenštině!,
200 stran,
Přírodní vědy,
Alojz Janík, Eva Radějová-Psychofarmaká-kedy áno, kedy nie
ALOKER NANA - Z BÁBINA KAPSÁŘE
Autorka chce v této publikaci seznámit čtenáře z řad laické veřejnosti s možnostmi zpestření a zkvalitnění jejich života a zdraví. V pestré nabídce témat, uvedených formou malých přednášek, se seznámíte s problematikami jakými jsou např. Barevná a minerálová terapie, Sklad jedů a přísady do potravin, Co nám napoví náš nos, Bylinky trochu jinak (i s recepty), Keltové a číselná hodnota . . .
Vydavatel : Alena Weterová
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 121
Alosi Kubíček - Pražské paláce
Vydalo Pražské nakladatelství, Praha 1946 v edici Umělecké památky jako její 8. svazek. Původní brož, 231 stran. Knižní blok vytržen z obálky, jinak velmi dobrý stav.
Alpatov M.V. - Umění a civilizace
Odeon 1975,studie z dějin ruského a západoevropského umění
Alpatov Michail V. - Dejiny umenia 3
Ocpl, 302 s., 164 s. obr. příl. 1981 Tatran, napsáno v jazyce: Slovensky
Alpatov Michail V. - Dejiny umenia 2
Ocpl, 200 s., 112 s. obr. příl. 1981 Tatran, napsáno v jazyce: Slovensky
Alpatov, Michail V. - Umění a civilizace
Rok :1975
Alpatow Michael W. - Henri Matisse
1973 Verlag der Kunst, napsáno v jazyce: German
Alpatow Michael W. - Altrussische Ikonenmalerei
pv, 40 s., 50 čb a bar obbild. 1958 Verlag der Kunst, napsáno v jazyce: German
Alphons Daudet
- Lettres de mon moulin
Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()
Popis : FR
Alphonse Daudet
- Listy z mého mlýna
Nakladatel : SNKLU
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
Popis : Svazek 81
Alphonse Daudet
- Listy z mého mlýna
Nakladatel : Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 (1.)
Alphonse Daudet
- Listy z mého mlýna
Nakladatel : Nakladatelství Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 (1.)
Alphonse Daudet - Dopisy z mého mlýna
Nakladatel : Arbor vitae
ISBN : 80-86300-67-6
EAN : 9788086300672
Originál :Letters de mon Moulin
Překlad : Jaroslav Šonka
Formát :
152 stran,
16x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Kniha povídek Alphonse Daudeta s ilustracemi Miloslava Chlupáče.
Alphonse Daudet - Dopisy z mého mlýna
Nakladatel : Arbor vitae
ISBN : 80-86300-67-6
EAN : 9788086300672
Originál :Letters de mon Moulin
Překlad : Jaroslav Šonka
Formát :
152 stran,
16x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Kniha povídek Alphonse Daudeta s ilustracemi Miloslava Chlupáče.
Alphonse Daudet - Le petit chose
Alphonse Lemerre, Paris,
velmi dobrý stav,
polokožená vazba, desky lehce ušpiněné, okraje listů odřené, edice Sebrané spisy Alphonse Daudeta,
402 stran,
half calf cover, a bit dirty, borders of pages scraped, edition Complete Works of Alphonse Daudet,
couverture demi-veau, un peu sale, les bordures des pages sont pelées, édition Oeuvres completes de Alphonse Daudet,
Beletrie a poezie,
Alphonse Daudet-Le petit chose
Alphonse Daudet - Contes du lundi
Alphonse Lemerre, Paris,
velmi dobrý stav,
polokožená vazba, desky a okraje listů lehce odřené, edice Sebrané spisy Alphonse Daudeta,
365 stran,
half calf cover, borders of pages and cover a bit scraped, edition Complete Works of Alphonse Daudet ,
couverture demi-veau un peu pelée ainsi que les bordures des pages, édition Oeuvres completes de Alphonse Daudet,
Beletrie a poezie,
Alphonse Daudet-Contes du lundi
Alphonse Daudet - Tartarin sur les Alpes
Alphonse Lemerre, Paris,
1888,
velmi dobrý stav,
polokožená vazba, listy mírně odřené na okrajích, edice Sebrané spisy Alphonse Daudeta,
290 stran,
half calf cover, borders of pages a bit scraped, edition Complete Works of Alphonse Daudet,
couverture demi-veau, les bordures des pages un peu pelées, édition Oeuvres completes de Alphonse Daudet,
Beletrie a poezie,
Alphonse Daudet-Tartarin sur les Alpes
Alphonse Daudet - Přístav Tarascon
Hejda a Tuček, Praha,
dobrý stav,
orig. brož., ta je mírně pomačkaná, zažloutlé a uvolněné listy, ilustrace J. Wenig, překlad Jiří Guth,
190 stran,
Beletrie a poezie,
Alphonse Daudet-Přístav Tarascon
Alphonse Daudet - Lettres de mon moulin
Alphonse Lemerre, Paris,
velmi dobrý stav,
polokožená vazba, okraje listů lehce odřené, obsahuje 6 čb rytin, edice Sebrané spisy Alphonse Daudeta, poslední vydání,
256 stran,
half calf cover, borders of pages are scraped, 6 black and white engravings involved, edition Complete Works of Alphonse Daudet, last edition,
couverture demi-veau, les bordures des pages sont pelées, contient 6 gravures en noir et blanc, édition Oeuvres completes de Alphonse Daudet, édition définitive,
Beletrie a poezie,
Alphonse Daudet-Lettres de mon moulin
Alphonse Daudet - Jack
Alphonse Lemerre, Paris,
1885,
velmi dobrý stav,
polokožená vazba, desky a okraje listů mírně odřené, edice Sebrané spisy Alphonse Daudeta,
405 stran,
half calf cover, borders of pages and cover slightly scraped, edition Complete Works of Alphonse Daudet,
couverure demi-veau, les bordures des pages sont un peu pelées ainsi que la couverture, édition Oeuvres completes de Alphonse Daudet,
Beletrie a poezie,
Alphonse Daudet-Jack
ALPSTENOVÁ ELLEN - PRAMENY TOUHY
Skutečný příběh z 19. století o jednom z posledních tajemství černého kontinentu Poté co se Florence von Sassová rozhodla pro Sama Whitea Bakera, už je nikdo nerozdělil. Společně chtěli najít pramen Nilu. Ovšem i jiní objevitelé a dobrodruzi se na svých výpravách do nitra Afriky nezalekli ničeho, jen aby vešli do dějin. A to nemluvě o dalších překážkách, které Florence s Bakerem museli překonávat na mohutné řece, která každou minutu ohrožovala jejich životy a zároveň i jejich velký sen 8211 najít prameny touhy.
Vydavatel : NOXI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 312
ISBN: 80-8111-013-9
Alrich a ti druzí
- Medicína v županu a jiné historky
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 (1.)
ALSANEA RAJAA - DĚVČATA Z RIJÁDU
Je smutnou pravdou, že lidskou přirozeností je zevšeobecňování. A tak není divu, když se při představě Saúdské Arábie či islámu každému vybaví jen Usáma bin Ládin, smrtelné nebezpečí a únosy dětí. Všichni víme, jak to tam chodí 8230 Ale víme to doopravdy? Ani náhodou! Mladá arabská autorka se před časem rozhodla podělit se s ostatními o svůj náhled na svět muslimských žen, na lásky, vztahy, manželství a další věci. Samozřejmě však zvolila úplně jiný úhel pohledu než ten, který máme z podobné literatury zažitý, nýbrž bez přikrašlování, ale také bez zbytečných nářků prostě začala vyprávět příběh čtyř přítelkyň, dívek z rijádské smetánky. Sadím, Gamrah, Lamís a Mašael zvaná Michelle se zamilovávají, zasnubují, vdávají a rozvádějí, studují, pracují, trápí se i radují. A tak postupně nenásilně pronikneme do tajů uvažování místních mužů a rodinných klanů, zamyslíme se nad fungováním arabské a západní společnosti a začneme mít dojem, že těch nesmiřitelných rozdílů není zdaleka tolik, jak jsme se ještě nedávno domnívali. Hlas děvčat z Rijádu se zkrátka nese dodaleka, a kdo ho jednou uslyší, už nikdy nebude šířit zkostnatělá dogmata, kterým možná ještě donedávna podléhal.
Vydavatel : METAFORA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
ISBN: 80-7359-158-8
ALSPACH Ted - Mistrovství Adobe Illustrator 8
Rok vydání :1999
- bez CD, 706 s., jako nová
Alster Ladislav - Chci hrát šachy
Netradičně pojatá učebnice pro začátečníky a pokročilejší.
Praha 1980 Práce
8°,374s.,brož.
Alster Ladislav - Šachy-hra královská
Ocpl, 296 s. 1987 Práce, napsáno v jazyce: Česky
Alster/ Marek/ Prokop ad - Šachy, Dáma, Go a dalších 22 her
A4, Obr, 64 s., obr příl. 1988 Rudé Právo, napsáno v jazyce: Česky
ALŠOVÁ BAXA FOERSTER - Seznam děl jubilejní výstavy Mikoláše Alše v Praze na Příkopě 1932
Rok vydání : 1932 Poznámka :A4 brož
Alt Karl - Goethes Werke 9-10 Teil -Dichtung und Wahrheit
Ocpl, zlac., 770 s. b.d.Deutsche Verlagshaus, napsáno v jazyce: German
Alt/ Riemann - Goethes Werke 3-5 Teil Faust, Götz von Berlichingen, Egmont ad.
Ocpl, zlac., 840 s. b.d.Deutsche Verlagshaus, napsáno v jazyce: German
Alta Vášová - Blíženci z gemini
přebal mírně poškozen
Altajev, A., Feliche, A. - Moguchij slepec
Vydavatel : Izdatelstvo CK VLKSM Molodaja gvardija
Rok vydání: 1959
Jazyk: Ruština
Počet stran: 373
Alten Steve - Hlubina
392 s. 1999 Alpress, napsáno v jazyce: Česky
ALTEN STEVE - ČERNÁ BARVA KRVE
Kniha Černá barva krve se zabývá aktuálními otázkami nynějšího ohrožení světa a odpovídajícími postoji politiků jde hlavně o podezření ohledně událostí 11. září, íránskou hrozbu a islámský fundamentalismus vůbec, o možný jaderný útok na Spojené státy, o tenčící se zásoby fosilních paliv, hlavně ropy, a jejich náhradu alternativními zdroji. Toto vše ovlivňují prezidentské volby v USA v roce 2008. Jednání politiků a postavení demokracie jsou přirovnávány ke hře skořápky, kterou politici hrají s voliči a kdy se kulička podvodně ocitne zcela jinde, než by podle všech předpokladů měla být.
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 488
ISBN: 80-7381-594-3
ALTEN STEVE - V HLUBINÁCH LOCH NESS
Mořský biolog Zachary Wallace, původem Skot, který žije v Americe, důkaz zná, ale vzpomínky na událost, která mu jej v jeho dětství poskytla, překryly vzpomínky na to, jak se tehdy v jezeře málem utopil. Nehoda, která postihla miniponorku, v níž v hloubce přes tisíc metrů pátral v Sargasovém moři po obrovské krakatici, tyto vzpomínky obnovila a způsobila, že začal trpět strachem z vody a nočními děsy, takže nemohl dál pracovat jako mořský biolog. Ve vesnici Drumnadrochit na břehu Loch Ness žije jeho otec Angus, se kterým se neviděl sedmnáct let, protože se navzájem odcizili. Angus byl obžalován z vraždy svého obchodního partnera, a tyto okolnosti přivedly Zacharyho zpátky do Skotska. Angus se hájí títm, že svého partnera nezabil, že ho napadla lochnesská nestvůra. Protože již předtím došlo k několika záhadným úmrtím lidí, jejichž těla byla v blízkosti jezera nalezena roztrhaná, jediným důkazem Angusovy neviny může být prokázání existence nestvůry, a Zachary se ji rozhodne najít. Kniha líčí činnost expedice, která má skončit chycením nestvůry ta má být zavřena v jakési ohradě, kde by sloužila jako exponát v akváriu. Expedice byla středem zájmu médií, avšak skončila neúspěšně a došlo k dalším obětem na životech. Naproti tomu Zachary pátrá zcela jiným způsobem, daří se mu shromažďovat důkazy, a naráží přitom na tajuplné události, k nimž došlo již ve středověku. Vedly k tomu, že v jezeře uvízl jakýsi záhadný tvor, přenesly se až do moderní doby. Zacharyho pátrání vyústí v nelítostný boj s nestvůrou hluboko v podzemí, v jeskyni, do které se dostal v potápěčském skafandru podzemní řekou, původně spojující jezero Ness se Severním mořem. Nalezením Angusovy 8222 oběti 8220 mezi zbytky kořisti lochnesské nestvůry se mu podařilo prokázat otcovu nevinu.
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 384
ISBN: 80-7381-379-6
ALTEN STEVE - PANSTVÍ
Před pětašedesáti miliony let ztroskotala v mělkém oceánu poblíž Yucatanského poloostrova kosmická loď a při svém dopadu způsobila celosvětovou katastrofu, v jejímž důsledku vyhynuli dinosauři. Samotné plavidlo však zkáze nepodlehlo. V roce 2012 má podle dávného mayského proroctví nastat konec světa. Archeolog Michael Gabriel, který prožil posledních jedenáct let v přísně střeženém psychiatrickém ústavu, a jeho lékařka Dominique Vasquezová se pokoušejí dokázat, že toto proroctví je pravdivé. Jejich šance zachránit svět, který stojí na pokraji jaderného sebezničení, před hrozbou invaze z vesmíru je však jen mizivá.
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 384
ISBN: 80-7381-545-5
Altenberg ad. - 1000 nejkrásnějších novel 1000 světových autorů 3 27 autorů
Obr, cca 500 s. b.d. Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
Altenberg Peter - Minutové romány
Světová četba sv. 171.
Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1958
Jazyk: Čeština
Počet stran: 228
Altenberg Peter - Minutové romány
Nakladatelství (edice): Světová četba
Rok vydání: 1958
Počet číslovaných stran: 216
Poznámka ke knize: - vazba měkká obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: sv.171
ALTENBERG Petr - Ten blázen Altenberg
Rok vydání :1982
- il.F.Burant (kolibří)
ALTER M.J. - STREČINK
Publikace ukazuje jak zlepšit ohebnost a pružnost, abyste snadněji dosáhli vyšších výkonů. Nabízí protahovací programy pro 41 sportů. Kniha je doplněna ilustracemi, které objasňují provedení cviku. Základních dvanáct nejúčinnějších protahovacích cvičení je uvedeno v části TOP 12 strečingových cvičení. V této knize naleznete všechno, co potřebujete pro zlepšení vaší pružnosti a ohebnosti, ať už jste vrcholovými sportovci, nebo se věnujete sportu jen ve svém volném čase.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 228
Althusser L. - Budoucnost je dlouhá / Fakta
Karolinum 2001
Altieri/ Vallierová - Henri Rousseau-souborné malířské dílo
A4, Ocpl, 128 s., 64 bar a 332 čb repro 1980 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
ALTMAN Jack - 1001 snů
Rok vydání :2003
- vyd. Ikar, 384 s., nová
ALTMAN JACK - INDIE-PRŮVODCE DO KAPSY BERLITZ
Ve světě se prodalo více než 50 miliónů exemplářů. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: * obrovské množství praktických informací * informace o místech, která si nesmíte nechat ujít * jedinečné tipy o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě * podrobné mapy a pěkné fotografie * jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování .
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 80-86704-47-5
ALTMAN JACK - KANADA-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY /NOVÉ VYDÁNÍ/
Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: - obrovské množství praktických informací. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - jedinečné tipy. o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování.
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 80-86704-26-2
ALTMAN JACK - ZÁMKY NA LOIŘE-KAPESNÍ PRŮVODCE BERLITZ /SLEVA/
Kapesní miniprůvodce přináší základní fakta a praktické informace o turistických cílech v jednom z nejnavštěvovanějších regionů Francie. Kapesní průvodce celosvětově populární edice vydavatelství Berlitz nabízejí za atraktivní cenu jen ta nejdůležitější fakta o daném regionu či zemi. Cestovatel, prahnoucí po detailnějších informacích sáhne po jiných, dražších cestovních příručkách. Přesto může být tato kapesní forma (vhodná vzhledem ke snadné skladovatelnosti) pro mnoho lidí, majících hlouběji do kapsy vítaným řešením. Kapesní miniprůvodce přináší základní fakta a praktické informace o turistických cílech v jedné z nejatraktivnějších evropských zemí. Kapesní průvodce celosvětově populární edice vydavatelství Berlitz nabízejí za atraktivní cenu jen ta nejdůležitější fakta o dané zemi či regionu. Cestovatel, prahnoucí po detailnějších informacích sáhne po jiných, dražších cestovních příručkách. Přesto může být tato kapesní forma pro mnoho lidí majících hlouběji do kapsy vítaným řešením. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: - obrovské množství praktických informací. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - jedinečné tipy. o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování.
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 80-85840-54-5
ALTMAN JACK - MNICHOV-KAPESNÍ PRŮVODCE BERLITZ
Kapesní miniprůvodce přináší základní fakta a praktické informace o turistických cílech v jedné z nejatraktivnějších evropských zemí. Kapesní průvodce celosvětově populární edice vydavatelství Berlitz nabízejí za atraktivní cenu jen ta nejdůležitější fakta o dané zemi či regionu. Cestovatel, prahnoucí po detailnějších informacích sáhne po jiných, dražších cestovních příručkách. Přesto může být tato kapesní forma pro mnoho lidí majících hlouběji do kapsy vítaným řešením. Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečné jazykové a kulturní tipy. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě. Oblíbený kapesní formát.
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 80-86704-61-0
ALTMAN JACK - USA-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY
Kapesní miniprůvodce přináší základní fakta a praktické informace o turistických cílech v jedné z nejatraktivnějších evropských zemí. Kapesní průvodce celosvětově populární edice vydavatelství Berlitz nabízejí za atraktivní cenu jen ta nejdůležitější fakta o dané zemi či regionu. Cestovatel, prahnoucí po detailnějších informacích sáhne po jiných, dražších cestovních příručkách. Přesto může být tato kapesní forma pro mnoho lidí majících hlouběji do kapsy vítaným řešením. Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečné jazykové a kulturní tipy. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě. Oblíbený kapesní formát.
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 978-80-86704-63-0
ALTMAN JACK,BENNETT LINDSAY A KOL. - BRUSEL-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY
Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: * obrovské množství praktických informací * informace o místech, která si nesmíte nechat ujít * jedinečné tipy o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě * podrobné mapy a pěkné fotografie * jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 140
ISBN: 80-86704-44-0
Altman Jiří - Císařský kšeft
Nakladatelství (edice): Apsida
Rok vydání: 1999
Počet číslovaných stran: 287
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
ALTMAN NATHANIEL - KYSLÍKOVÉ LÉČIVÉ TERAPIE
Vědci už uznávají, že větinu chorobných stavů způsobuje nedostatek kyslíku na buněčné úrovni. I když většinu kyslíku přijímáme z okolního vzduchu, dýchání nestačí ke zlepšení zdraví a zpomalení stárnutí buněk postrádajících kyslík. Více kyslíku však může dodat biooxidační terapie. Tato terapie se zařazuje do kontextu holistického pojetí zdraví. Patří k ní i ozonová terapie, aplikace peroxidu vodíku a další. Kniha poskytuje informace na základě nejnovějších objevů a poskytuje vyčerpávající informace o tom, jak metody fungují a kdy je vhodná indikace pro jejich užití.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 233
ISBN: 80-7205-116-4
Altman Robert - Jaký je, k čemu je předurčen nositel jména Oldřich-nomenol.
2003 Adonai, napsáno v jazyce: Česky
Altman Robert - Jaký je, k čemu je předurčen František-nomenologie
2003 Adonai, napsáno v jazyce: Česky
Altman Robert - Jací jsou, k čemu jsou předurčeni nositelé jmén Miroslav a Miroslava-nomenologie
lam, 48 s. 2002 Adonai, napsáno v jazyce: Česky
ALTMAN,KESSLER,PTÁČEK - JAPONSKO-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY
Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích - podrobné mapy a pěkné fotografie - jedinečné jazykové a kulturní tipy - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě
Vydavatel : RO-TO-M
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 80-86704-22-X
ALTMANN A.,ZPĚVÁK J.,ZPĚVÁKOVÁ H. - MOŘSKÁ FAUNA A FLÓRA EDICE OKO /CD-ROM/ KVÍZOVÁ SOUTĚŽ PRO C
Titul z oblíbené řady OKO, tentokrát na CD-ROM pro PC.
Vydavatel : ALBATROS
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
ALTMANN DIETRICH FRITZ - ZAKRSLÝ KRÁLÍK
Zjistíte: Kde a jak žijí zakrslí králíci v přírodě a jak se dorozumívají Jak správně vybrat zakrslé králíky, jak je nejlépe krmit a pečovat o ně a mnoho dalšího.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
ISBN: 80-247-1658-5
ALTMANN DIETRICH FRITZ - MORČE SPOLEČENSKÉ MILÉ AKTIVNÍ
Zjistíte: Kde a jak žijí morčata v přírodě a jak se dorozumívají Jak správně vybrat morčata, jak je nejlépe krmit a pečovat o ně a mnoho dalšího.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
ISBN: 80247-1659-3
Altmann Josef - Přírodniny ve vyučování
Rok vydání : 1975
ALTMANN Lothar - Lexikon malířství a grafiky
Rok vydání : 2006 Poznámka :A 4++
ALTMANN-BREWE Jutta - Amalgám. Časovaná bomba. Jak se zbavit jedů v ústech
Rok vydání :2002
- brož.
ALTMEYER MARIA-REGINA A MICHAEL - PLSTĚNÉ FIGURKY /TOPP/
Plsť je materiál s dlouholetou tradicí a nepřebernými možnostmi využití. Zkuste si z něj vyrobit pěkné závěsné motivy, zástrčky, loutky, maňásky, hrací figurky, dekorace stolu, přání a obrázky. Nejen vaše děti budou tímto nádherným materiálem jistě nadšeny! Pro všechny věkové kategorie.
Vydavatel : ANAGRAM
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 32
ISBN: 80-7342-001-5
ALTNER HELMUT - JÁ,BERLÍNSKÝ VOJÁK
Šokující svědectví sedmnáctiletého německého vojáka o posledních týdnech 2. světové války.
Vydavatel : VÍKEND
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 296
ISBN: 978-80-7222-566-8
Altomonte Antonio - Via Veneto
1989 MF Kapka, napsáno v jazyce: Česky
ALTOMONTE Antonio - Via veneto
Rok vydání :1989
ALTOMONTE Antonio - Via veneto
Rok vydání :1989
ALTOMONTE Antonio - Via Veneto
Rok vydání :1989
- brož.
Altov G, Žuravlevová V. - Lidé z modré hvězdy
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1961
Jazyk: Čeština
Počet stran: 173
ALTOV G./ŽURAVLEVOVÁ V. - Lidé z Modré hvězdy
Rok vydání :1961
- brož.
ALTOV G./ŽURAVLEVOVÁ V. - Lidé z Modré hvězdy
Rok vydání :1961
- brož.
ALTRICHER Anton von Dr. - Geschichtsatlas
Rok vydání : 1937
ALTRICHTER Otto Ing. - Rukověť investora a technického dozoru
Rok vydání :1969
ALTSHELER Joseph A. - Zlato apačů
Rok vydání :1994
- ob.ak.mal.B.Konečný, perf.stav
Altsheller J.A. - The Last of the Chiefs
Hodder and Stoughton ( 1930 ) London
Altsheller J.A. - Zlato apačů
Cedr 1994
Aluisico Tancredo Belo - Tchyně
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 210
ALUŠÍK ŠTEFAN A KOL. - NOVINKY VE FARMAKOTERAPII INTERNÍCH CHOROB
Farmaceutický průmysl pružně reaguje na novinky v medicínském výzkumu a dodává na trh stále větší množství léků. K napsání této publikace vedlo autory několik důvodů: jednak snaha soustředit základní informace o novinkách ve farmakoterapii interních onemocnění, jednak polymorbidita interních pacientů a s ní související polymedikace, kdy pacient užívá několik druhů léků od různých specialistů, a také snaha o co nejobjektivnější informaci, která by tvořila protiváhu firemním materiálům. Kniha je určena především internistům a praktickým lékařům, ale potřebné informace poskytne i lékařům jiných oborů.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 258
ISBN: 80-7254-563-9
Alvan L. Barach a Hylan A. Bickerman - Pulmonary emphysema
Psáno v angličtině,Baltimore, The Williams and Wilkins company 1956, 546 stran ve zcela perfektním stavu.
Alvaréz Peréz - Mare Ingenii
Brněnskou kapelu Alvaréz Peréz založili v roce 1993 basák Honza Cupák, zpěvačka a kytaristka Ellen Kosová a kytarista Martin Kos. Automatickým bubeníkem zprvu poháněná skupina na sebe poprvé upozornila eponymní kazetou z deseti až noiseově laděnými skladbami a temnými texty. Později do sestavy přibyl ještě bubeník a klávesista, hudba AP tak dostala jasné dark rockové obrysy a domácí scéně jí patřilo nepřehlédnutelné místo. V roce 1999 debutovali devítiskladbovým albem Mare Ingenii, kterému se dostalo u kritiky vlídného přijetí.
Tracklist:
01. Blíženci
02. Mare Ingenii
03. Hlubina
04. Poutník
05. Ikaros
06. Ledová Královna
07. Jiná Rasa
08. Daleká Cesta
09. Království ticha
Alvaro Corrado - Dvacetiletí
Edice Světový válečný román, svazek 39. Ilustroval Miroslav Váša.
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
Alvaro Francés F. - Cervantes diccionariomanual lengua Espaňola . 2 svazky
Havana 1976 Cuba
Alverga A. Poltari de - Prales vizí
Anotace : Zasvěcení není jako obdržet diplom, který si doma pověsíte na zeď. Je to dar a světlo pocházející z pramene vyššího jáství.
Vyšlo : 22.05.2007
Počet stran : 262
Nakladatelství : Triton 2007
Alvin Hall - Peníze za všechny prachy
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-235-2
EAN : 9788073912352
Formát :
96 stran,
28x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : I peníze mají své příběhy! Přední finanční expert Alvin Hall popisuje dětským čtenářům srozumitelným a hravým způsobem roli, kterou peníze hrají v našem životě. Děti se dozví, odkud peníze pocházejí a k čemu jsou, prozkoumají trhy a přijdou na to, jak zajistit, aby pro ně pracovaly způsobem, jakým si přejí. Kniha odpoví také na otázku, zda je lepší peníze utratit, uschovat, nebo naopak uložit, co je to nabídka a poptávka, vysvětlí základní ekonomické pojmy, jako je volný trh či globální ekonomika, a představí finančníky minulosti i miliardáře dneška. Objevování zákonitostí oběhu peněz nebylo nikdy tak zajímavé a zábavné!
Alvin Hall - Peníze za všechny prachy
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-235-2
EAN : 9788073912352
Formát :
96 stran,
28x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : I peníze mají své příběhy! Přední finanční expert Alvin Hall popisuje dětským čtenářům srozumitelným a hravým způsobem roli, kterou peníze hrají v našem životě. Děti se dozví, odkud peníze pocházejí a k čemu jsou, prozkoumají trhy a přijdou na to, jak zajistit, aby pro ně pracovaly způsobem, jakým si přejí. Kniha odpoví také na otázku, zda je lepší peníze utratit, uschovat, nebo naopak uložit, co je to nabídka a poptávka, vysvětlí základní ekonomické pojmy, jako je volný trh či globální ekonomika, a představí finančníky minulosti i miliardáře dneška. Objevování zákonitostí oběhu peněz nebylo nikdy tak zajímavé a zábavné!
ALVTEGEN KARIN - NEZVĚSTNÁ
Sibylla už od života nečeká vůbec nic. Potlouká se coby bezdomovkyně po stockholmských ulicích, nemá rodinu, trvalé bydliště ani stálý příjem. Přespává, kde se dá, a z žebrácké peněžní podpory, kterou jí posílá lhostejná matka, si šetří na domek v lesích daleko od lidí. Cítí se však svobodná, mimo společenský systém, a to je pro ni nejdůležitější. Díky svému dobrému vychování snadno dokáže zneužít přílišné důvěřivosti ješitného obchodníka na služební cestě, který shání známost na jednu noc, a vyzíská zadarmo přenocování v luxusním hotelu. Druhý den však musí rychle zmizet, protože její společník se stal obětí mimořádně brutální vraždy. Z bezejmenné tulačky se rázem stává hlavní podezřelá - a neznámý šílenec vraždí dál. Zoufalá Sibylla prchá před policií, ocitá se na pokraji sil, ale síť kolem ní se stahuje nemilosrdně rychle. V okamžiku, kdy už chce všechno vzdát, nachází pomoc tam, kde by to čekala nejméně . Detektivní thriller švédské autorky Karin Alvtegen je spíše než na sledování kriminální zápletky soustředěn na vykreslení psychiky hlavní hrdinky, čelící jedné propasti osudu za druhou. Především zásluhou dokonalého zachycení jejího vnitřního světa působí tento jinak zkratkovitě podaný příběh až neuvěřitelně realisticky a bezprostředně.
Vydavatel : Knižní klub
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
ISBN: 80-242-2288-2
Alxinger - Bliomberis
G. J. Göschen, Leipzig,
1861,
velmi dobrý stav,
polokož. vazba, hřbet je nepatrně odřený, na některých listech jsou místy drobné skvrny,
sehr gut erhalten, Halblederband, Rücken leicht abgeschürft, fleckige Seiten,
Beletrie a poezie,
Alxinger-Bliomberis
Aly Götz - Konečné řešení
Podtitul : Přesun národů a vyhlazení evropských Židů
Nakladatel : Argo
Edice :Totalitarismus a šoa
ISBN : 80-7203-833-8
EAN : 9788072038336
Originál :Endlösung
Překlad : Jana Vymazalová
Formát :
352 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Monografie německého historika Götze Alyho je jednou z prvních prací, která důkladně rekonstruuje formování a hlavní rozhodovací procesy předcházející realizaci nacistického holocaustu. Jeho kniha pokrývající časový horizont let 1933 1942 fundovaně dokládá, že základní podmínkou pro uskutečnění holocaustu byla nacistická antisemitská politika prováděná od roku 1933. Samotné rozhodnutí vyvraždit evropské Židy pak nebylo podle autora učiněno v jeden den a neučinil ho ani jeden člověk, ale bylo v prostředí nacistického státu výsledkem dlouhého a komplexního rozhodovacího procesu. Přestože řada otázek spojená s kořeny a realizací nacistického tzv. konečného řešení židovské otázky stále zůstává, podařilo se německému historikovi Götzu Alyovi jako žádnému autorovi před ním důkladně zrekonstruovat formování a hlavní rozhodovací procesy předcházející realizaci samotné genocidy.
Aly Götz - Hitlerův národní stát
Nakladatel : Argo
Edice :Totalitarismus a šoa
ISBN : 978-80-7203-918-0
EAN : 9788072039180
Originál :Hitlers Volksstaat Raub
Překlad : Blanka Pscheidtová
Formát :
358 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Alyho kniha, jež vzbudila nejen v Německu nebývalý ohlas, je věnována obyčejným Němců v letech 1933 1945. Hlavní důraz je v ní položen na sociální aspekty národně socialistického režimu a na jeho snahy získat obyčejné Němce na stranu nacistů. Aly zde systematicky zkoumá zásahy státu do sociální sféry v podobě striktní měnové politiky či sociálního a zdravotního zabezpečení do té doby bezprizorních mas. Protože však nákladnou národně socialistickou sociální politiku bylo třeba z něčeho financovat, věnuje se autor problematice finančních zdrojů. Jejich rozborem dospívá k závěru, že udržet sociální systém 30. a počátku 40. let bylo možné pouze na základě využívání zdrojů z dobytých území, jež byla ekonomicky a hospodářsky vysávána a ruinována, a spolu s tím i prostřednictvím zdanění a zabavení židovského majetku. Z těchto výnosů, stejně jako z výnosů pro Němce výhodných bankovních operací ve vztahu k okolním zemím, profitoval každý loajální Němec, lhostejno, zda se vnitřně ztotožňoval či rozcházel s nacistickou ideologií a propagandou.
Aly Götz - Konečné řešení
Podtitul : Přesun národů a vyhlazení evropských Židů
Nakladatel : Argo
Edice :Totalitarismus a šoa
ISBN : 80-7203-833-8
EAN : 9788072038336
Originál :Endlösung
Překlad : Jana Vymazalová
Formát :
352 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Monografie německého historika Götze Alyho je jednou z prvních prací, která důkladně rekonstruuje formování a hlavní rozhodovací procesy předcházející realizaci nacistického holocaustu. Jeho kniha pokrývající časový horizont let 1933 1942 fundovaně dokládá, že základní podmínkou pro uskutečnění holocaustu byla nacistická antisemitská politika prováděná od roku 1933. Samotné rozhodnutí vyvraždit evropské Židy pak nebylo podle autora učiněno v jeden den a neučinil ho ani jeden člověk, ale bylo v prostředí nacistického státu výsledkem dlouhého a komplexního rozhodovacího procesu. Přestože řada otázek spojená s kořeny a realizací nacistického tzv. konečného řešení židovské otázky stále zůstává, podařilo se německému historikovi Götzu Alyovi jako žádnému autorovi před ním důkladně zrekonstruovat formování a hlavní rozhodovací procesy předcházející realizaci samotné genocidy.
Aly Götz - Hitlerův národní stát
Nakladatel : Argo
Edice :Totalitarismus a šoa
ISBN : 978-80-7203-918-0
EAN : 9788072039180
Originál :Hitlers Volksstaat Raub
Překlad : Blanka Pscheidtová
Formát :
358 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Alyho kniha, jež vzbudila nejen v Německu nebývalý ohlas, je věnována obyčejným Němců v letech 1933 1945. Hlavní důraz je v ní položen na sociální aspekty národně socialistického režimu a na jeho snahy získat obyčejné Němce na stranu nacistů. Aly zde systematicky zkoumá zásahy státu do sociální sféry v podobě striktní měnové politiky či sociálního a zdravotního zabezpečení do té doby bezprizorních mas. Protože však nákladnou národně socialistickou sociální politiku bylo třeba z něčeho financovat, věnuje se autor problematice finančních zdrojů. Jejich rozborem dospívá k závěru, že udržet sociální systém 30. a počátku 40. let bylo možné pouze na základě využívání zdrojů z dobytých území, jež byla ekonomicky a hospodářsky vysávána a ruinována, a spolu s tím i prostřednictvím zdanění a zabavení židovského majetku. Z těchto výnosů, stejně jako z výnosů pro Němce výhodných bankovních operací ve vztahu k okolním zemím, profitoval každý loajální Němec, lhostejno, zda se vnitřně ztotožňoval či rozcházel s nacistickou ideologií a propagandou.
ALZIN MARCELA - NĚMČINA TESTY A CVIČENÍ
Chcete si zlepšit a procvičit svou němčinu? Učili jste se německy a máte pocit, že už zapomínáte? Zkuste si udělat pár cvičení a uvidíte sami, jak na tom jste. Ověříte si své znalosti, upevníte a rozšíříte si svou slovní zásobu, zopakujete předložky, slovesa a potvrdíte si porozumění textu. 8226 pro studenty i samouky 8226 100 hravých cvičení a testů na německou slovní zásobu 8226 cvičení, doplňovačky, křížovky, osmisměrky 8226 slovní zásoba na různá témata 8226 v závěru knihy jsou řešení všech cvičení
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 136
ISBN: 978-80-247-2655-7
Alžběta Birnbaumová - VLADIMÍR PUKL
KN, Gottwaldov, 1959
83 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Obsahuje 32 reprodukcí, z toho 2 barevné.
Stav : obálka natržena, podlepena, uvnitř velmi dobrý stav.
Alžbeta Cibulská - Tajemství nekonvenční medicíny 1
Anotace : psychotronické léčení, léčivá hladovka, urinoterapie, akupresura, mudry,
léčení smíchem, muzikoterapie a mnoho dalších metod
Vyšlo : 08.10.1998
Počet stran : 150
Alžběta Dostálková -
. . Rododendrony
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1981
Nakladatelství : Academia
Počet stran : 160 stran
Alžběta Güntherová, Ján Mišianik - Stredoveká knižná mal ba na Slovensku
Slovenské vydavatel stvo krásnej lit., Bratislava,
1961,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je jen mírně odřený v krajích, obsahuje velké množství barev. i čb příloh, na str. 5 razítko,
198 stran,
Umění/Architektura,
Alžběta Güntherová, Ján Mišianik-Stredoveká knižná mal ba na Slovensku
Alžběta Johanna Westonia - Proměny osudu
Nakladatel : Atlantis
Edice :Thesaurus Absconditus
ISBN : 80-7108-241-4
EAN : 9788071082415
Formát :
176 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kdybychom se vydali dějinami české literatury proti proudu času a pátrali po první významné autorce ženě, zastavili bychom se na přelomu 16. a 17. století u Alžběty Johanny Westonie (1582 1612). Westonia se narodila v Anglii, ale krátce po narození se přestěhovala do Čech spolu s matkou a nevlastním otcem Eduardem Kelleym, známým rudolfínským alchymistou. Dostalo se jí znamenitého vzdělání, na tehdejší dobu u žen nevídaného, ovládala několik jazyků a již od svých čtrnácti let psala latinské básně, jež u předních představitelů humanistické literatury a vědy vzbuzovaly obdiv a nadšení. Četné příležitostné verše, básně s duchovní tematikou i krátké morality vyšly ve dvou knihách, Poemata (1602) a Parthenicon (1610). Ve svazku Proměny osudu vychází reprezentativní výběr autorčiných latinských textů a jejich českých překladů. K vydání připravil, z latiny přeložil a doslov napsal Eduard Petrů.
Alžběta Johanna Westonia - Proměny osudu
Nakladatel : Atlantis
Edice :Thesaurus Absconditus
ISBN : 80-7108-241-4
EAN : 9788071082415
Formát :
176 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kdybychom se vydali dějinami české literatury proti proudu času a pátrali po první významné autorce ženě, zastavili bychom se na přelomu 16. a 17. století u Alžběty Johanny Westonie (1582 1612). Westonia se narodila v Anglii, ale krátce po narození se přestěhovala do Čech spolu s matkou a nevlastním otcem Eduardem Kelleym, známým rudolfínským alchymistou. Dostalo se jí znamenitého vzdělání, na tehdejší dobu u žen nevídaného, ovládala několik jazyků a již od svých čtrnácti let psala latinské básně, jež u předních představitelů humanistické literatury a vědy vzbuzovaly obdiv a nadšení. Četné příležitostné verše, básně s duchovní tematikou i krátké morality vyšly ve dvou knihách, Poemata (1602) a Parthenicon (1610). Ve svazku Proměny osudu vychází reprezentativní výběr autorčiných latinských textů a jejich českých překladů. K vydání připravil, z latiny přeložil a doslov napsal Eduard Petrů.
Alžběta Lichnerová - ČARO VÝŠIVKY
Slovensky.
Práca, Bratislava, 1976
167 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Obsahuje mnoho fotografii, návodů.
Stav : vepsáno věnování bývalému majiteli, jinak velmi dobrý stav.
Alžběta Lichnerová - H Aacute ČKOVAN Aacute ČIPKA
Slovensky.
Práca, Bratislava, 1986
96 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Obsahuje mnoho barevných diapozitívů, bohatě dokumentováno.
Stav : velmi dobrý.
Alžběta Lidmila z Lisova - Rodinné paměti
Nakladatel : Scriptorium
Edice :Manu propria
ISBN : 80-86197-37-9
EAN : 9788086197371
Formát :
192 stran,
17x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Rodinné paměti české šlechtičny z let 1657 1677 a ukázky z její knihy kuchařských, lékařských a veterinárních receptů. Publikace provázená barevnými vyobrazeními je prvním svazkem edice MANU PROPRIA. K vydání připravila, poznámkami a úvodní studií opatřila Jana Ratajová.
Alžběta Lidmila z Lisova - Rodinné paměti
Nakladatel : Scriptorium
Edice :Manu propria
ISBN : 80-86197-37-9
EAN : 9788086197371
Formát :
192 stran,
17x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Rodinné paměti české šlechtičny z let 1657 1677 a ukázky z její knihy kuchařských, lékařských a veterinárních receptů. Publikace provázená barevnými vyobrazeními je prvním svazkem edice MANU PROPRIA. K vydání připravila, poznámkami a úvodní studií opatřila Jana Ratajová.
Alžběta Peutelschmiedová - Mařenko, řekni Ř
Podtitul : Aby to dětem dobře mluvilo
Formát : 15×21 cm, 96 stran
Datum vydání : 21.11.2007
ISBN : 978-80-247-2353-2
Anotace :
Publikace je určena především rodičům dětí a všem těm, kteří se s dětmi v nejútlejším věku setkávají. Autorka působila 23 let jako učitelka na speciální škole pro vadně mluvící, proto jasnou a srozumitelnou formou odpovídá na často kladené otázky ohledně vad dětské výslovnosti:
co dělat, když dítě šišlá, koktá, když je levák, dyslektik, z dvojjazyčného prostředí, etc.
Kniha zahrnuje nejširší logopedické spektrum. Pro svoji srozumitelnost a celou řadu praktických návodů je jedinečná na českém trhu. Proto bude jistě vyhledávanou publikací nejen v rodinách, ale i v předškolních zařízeních a prvních třídách ZŠ.
Alžběta Peutelschmiedová - Logopedické poradenství
Podtitul : Příklady a analýzy
Formát : 14×21 cm, 128 stran
ISBN : 978-80-247-2666-3
Anotace :
Otevřeně a upřímně předesílám, že vše, co začínáte číst , bude čistě osobní výpovědí někoho, kdo se s radostí i jistým uspokojením ohlíží za klopotnou, ale smysluplnou cestou brázdami logopedie, za více než čtyřicetiletým potýkáním se s vadami a poruchami řeči, které se v posledních desetiletích v širším pojetí nejen slovně přetavily do sousloví narušení komunikační schopnosti. Těmito slovy uvádí sama autorka svou zbrusu novou publikaci Logopedické poradenství. Přehlednou formou reflektuje aktuální stav poradenství v oblasti lidské komunikace. Východiskem jsou jí především inspirativní analýzy terapeutických situací a problémů podložené dlouholetou odbornou praxí a podpořené bohatou teoretickou průpravou.
Alžběta Šerberová
- Dívka a dívka
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 (1.)
Alžběta Šerberová - K mé kávě tvá dýmka
Odeslání do 24 hodin.Melantrich 1976
Am Ganesha N - Beyond The Soul
Pětičlenné osazenstvo nezvykle pojmenovaného francouzské projektu představuje na své druhém albu Beyond The Soul příjemný dárek milovníkům meditační / orientální autentické hudby. Patnáct kompozic vyplní prostor poslechu mystikou, vůní aromatických tyčinek a klidu. V leže na podlaze po šálku dobrého čaje musí být tyto ozvěny minulosti jasným soundtrackem k cestě za Lawrencem z Arábie a zpátky. Pět školených hrdel, spousta hudebních nápadů a neskutečné množství rytmů a nástrojů dá pocítit vůni vody v písku, kamene v trávě a větru v zádech.
Tracklist:
01. Dogma
02. Ganesha
03. Road To Ishnar
04. Stroke Of Fate
05. Ashes? Dance
06. Tibetan Dream
07. Hymonia
08. Fiery Pilgrimage
09. Arthesia
10. Uriel
11. Isabella
12. Majal? Song
13. Khatag
14. Illyria
15. Sanctus
Am Ganesha N - Beyond The Soul
Pětičlenné osazenstvo nezvykle pojmenovaného francouzské projektu představuje na své druhém albu Beyond The Soul příjemný dárek milovníkům meditační / orientální autentické hudby. Patnáct kompozic vyplní prostor poslechu mystikou, vůní aromatických tyčinek a klidu. V leže na podlaze po šálku dobrého čaje musí být tyto ozvěny minulosti jasným soundtrackem k cestě za Lawrencem z Arábie a zpátky. Pět školených hrdel, spousta hudebních nápadů a neskutečné množství rytmů a nástrojů dá pocítit vůni vody v písku, kamene v trávě a větru v zádech.
Tracklist:
01. Dogma
02. Ganesha
03. Road To Ishnar
04. Stroke Of Fate
05. Ashes? Dance
06. Tibetan Dream
07. Hymonia
08. Fiery Pilgrimage
09. Arthesia
10. Uriel
11. Isabella
12. Majal? Song
13. Khatag
14. Illyria
15. Sanctus
Amadeo Mareš - 1001 tipů a triků pro C
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
360 stran černobílých
Přiložen DVD-ROM
Datum vydání: červen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2125-2
EAN: 9788025121252
Programujete nebo začínáte programovat v nejpoužívanějším jazyce současnosti? Nechcete se již zabývat teorií a výukou, ale naopak si vše vyzkoušet v praxi? Nyní máte k dispozici sbírku příkladů, kterou využijete každý den.
Díky velkému počtu tipů, návodů, triků a rad kniha poslouží při každé příležitosti. Kdykoli si nevíte rady, stačí nalistovat příslušnou stranu a problém okamžitě vyřešit. Tipy a triky míří především na začínající programátory užitečné rady tu ovšem najdou i pokročilejší vývojáři a ostřílení znalci.
Autor se v knize mimo jiné zabývá těmito oblastmi:
- Základní dovednosti jako vyvolání výjimky nebo výpočet faktoriálu
- Práce s texty a využití regulárních výrazů
- Ověření validity IP adresy, využití protokolů UDP a TCP
- Přehledy značek, klávesových zkratek a podobné referenční pomůcky
- Výpis informací o diskových jednotkách a jiné systémové záležitosti
- Šifrování, přístupová práva a bezpečnost systému vůbec
- Využití jazyků SQL a XML v rámci kódu C
- 2D grafika, WinAPI, přehrávání hudby a videa
- Spouštění a ukončování procesů a podprocesů, nastavení přístupu
- Využití dynamických knihoven, import DLL funkcí apod.
DVD obsahuje kompletní instalace produktů Microsoft Visual Studio 2008 Express Edition, Microsoft SQL Server 2005 Express Edition, Microsoft DirectX SDK a dekompilační program .NET Reflector. Dále na něm najdete i zdrojové kódy tipů a triků z knihy, takže kódy budete moci ihned použít.
O autorovi:
Amadeo Mareš
patří mezi generaci mladých programátorů v C . Jako vývojář programů ve Windows spolupracoval s několika českými společnostmi díky tomu získal výborný přehled o použití jazyka C v praxi.
AMADES Joan - Katalánské pohádky
Rok vydání : 1961
Amado Jorge - Rytíř naděje
Život L.C. Prestese 1949 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
Amado J. - Gabriela,Clove and Cinnamon
Crest Book 1964 NY
Amado J. - Mulatka Gabriela
Odeon 1967, Světová knihovna
Amado J. - Pastýři noci
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1983
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
Amado Jorge - Pastýři noci
Tři novely brazilského spisovatele, který žil i krátce v Československu v emigraci.
Praha 1983 Odeon
8°,368s.,váz.
Amado Jorge - Jubiabá
Oppl, 342 s. 1949 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Amado Jorge - Jubilant
Ocpl, 342 s., b. ob. 1949 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Amado Jorge - Země zlatých plodů
Oppl, 304 s. 1950 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Amado Jorge - Dona Flor a její dva manželé
Ocpl, 540 s. 1976 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
AMADO Jorge - Rytíř naděje. Život Luise Carlose Prestese
Rok vydání :1951
AMADO Jorge - Země zlatých plodů
Rok vydání :1950
AMADO Jorge - Země zlatých plodů
Rok vydání :1950
AMADO Jorge - Staří námořnící
Rok vydání :1985
- ob.foto I.Doležal
Amado Jorge - Země zlatých plodů
Brazilská klasika.
Praha 1950 Čs
8°,299s.,váz.
Amado Jorge - Mrtvé moře
obálka Jaroslav Šváb, 273 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Družstvo Máje, Praha Rok vydání : 1948
Amado Jorge - Rytíř naděje
397 stran, obálka Václav Bláha, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání : 1951
AMADO Jorge - Pastýři noci
Rok vydání :1983
- typo Hlavsa
AMADO Jorge - Pastýři noci
Rok vydání :1983
AMADO Jorge - Pastýři noci
Rok vydání :1983
AMADO Jorge - Pastýři noci
Rok vydání :1983
AMADO Jorge - Pasačka koz aneb návrat marnotratné dcery
Rok vydání :1983
- il.M.Jiránek,plát.vazba
AMADO Jorge - Pasačka koz aneb Návrat marnotratné dcery
Rok vydání :1983
- plát.vazba
AMADO Jorge - Pasačka koz aneb Návrat marnotratné dcery
Rok vydání :1983
- il. M.Jiránek
AMADO Jorge - Mulatka Gabriela
Rok vydání :1960
- ob.Fuka
AMADO Jorge - Mulatka Gabriela
Rok vydání :1960
AMADO Jorge - Dona Flor a její dva manželé
Rok vydání :1976
- pošk.obal
AMADO Jorge - Dona Flor a její dva manželé
Rok vydání :1976
AMADO Jorge - Dona Flor a její dva manželé
Rok vydání :1976
- ob.J.a S.Valouškovi,plát.vazba
AMADO Jorge - Dona Flor a její dva manželé
Rok vydání :1976
AMADO Jorge - Dona Flor a její dva manželé
Rok vydání :1976
AMADO Jorge - Dona Flor a její dva manželé
Rok vydání :1976
AMADO Jorge - Staří námořníci
Rok vydání :1985
AMADO Jorge - Země zlatých plodů
Rok vydání :1950
- ušpiněné
Amado Jorge - Pastýři noci
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 368
Amado Jorge - Pot
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
Amado Jorge - Rytíř naděje
Hlavní cíl knihy: přiblížit postavu skutečného bojovníka Prestese a ukázat jeho velikost a jeho hrdinný postroj v protifašistickém a protiimperialistickém boji národů v Latinské Ameriky, podepřít velké masové hnutí, jež se projevovalo obrovskými demonstracemi.
Vydavatel : Vydavatelstvo družstevní práce, Praha
Rok vydání: 1951
Jazyk: Čeština
Počet stran: 398
Amado Jorge - Země bez konce
Ocpl, 276 s. 1953 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Amado Jorge - Mrtvé moře
Oppl, 276 s. 1948 ND Máje, napsáno v jazyce: Česky
Amado Jorge - Mulatka Gabriela
Nakladatelství (edice): Snklhu - Klub čtenářů
Rok vydání: 1960
Počet číslovaných stran: 475
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav dobrý se stopami použití
Amado Jorge - Pastýři noci
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1983
Počet číslovaných stran: 367
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Amado Jorge - Mulatka Gabriela
Nakladatelství (edice): Snklhu - Klub čtenářů
Rok vydání: 1960
Počet číslovaných stran: 475
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Amado Jorge - Podzemí svobody I, II
Ocpl, 588 a 356 s., ob. J. Rathouský, vaz. L. Weisbergrová 1954 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
AMADO Jorge - Zmizení svaté Barbory
Rok vydání :2000
Amado Jorge - Pasačka koz aneb návrat marnotratné dcery
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1983
Ilustrace/foto: Jiránek M. čb
Počet číslovaných stran: 571
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Amado, J. - Pastýři noci
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 368
Amalie Kožmínová -
. . Naši kluci
Rok vydání : 1928
Nakladatelství : Šolc a Šimáček
Počet stran : 261 stran
Amalrik, Andrej A. - Udrží se Sov. Svaz do roku 1984?
exilovka, edice Index, publikace č. 8, hezký stav, na patitulu červeným tenkým fixem napsáno jméno pův. majitele Rok :1971
Amanart Klanprachar - komplet Tarot - Moudrost východu (kniha+78 karet)
Anotace : autor karet, jež se oddal hermetismu, věnoval celý svůj život hledání pravdy skrze umění karty přitom maloval prsty a klacíky
Vyšlo : 27.02.2002
Nakladatelství : Synergie 2002
Amand Tejkal - Dostihový sport
Nákladem autora, Brno,
1927,
velmi dobrý stav,
převazba s pův. titulní stranou, ta lehce ušpiněná, množství čb fotografií, barevná příloha,
191 stran,
Sport,
Amand Tejkal-Dostihový sport
Amanda Gulliver, Pat Hegarty, Juliet Turner - Truhlička na první slovíčka
skladem, expedice ihned
pevná vazba
90 str. plnobarevných
Datum vydání: listopad 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1989-1
EAN: 9788025119891
Tato kouzelná truhlička ukrývá 15 obrázkových knížeček, které vašim nejmenším představí řadu témat od přírodních krás a zvířátek přes barvy a tvary až po oblečení a dopravní prostředky. Díky půvabným ilustracím spojeným s jednoduchými výrazy se děti snadno naučí svá první slůvka.

Amanda Gulliver,Pat Hegarty,Juliet Turner - Truhlička na prvé slovíčka
skladem, expedice ihned
pevná vazba
Datum vydání: listopad 2008
Věková kategorie: od 1 roku
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1991-4
EAN: 9788025119914
Kúzelná truhlička ukrýva 15 obrázkových knižiek, ktoré vaších najmenších zoznámia s množstvom tém od krás prírody a zvieratiek, cez farby a tvary až po oblečenie a dopravné prostriedky.
Vďaka nádherným ilustráciam, ktoré sú spojené s jednoduchými výrazmi, sa deti ľahko naučia svoje prvé slovíčka.
Amanda Kibryová - Nešikovné dítě -Dyspraxie a další poruchy motoriky
Vyšlo : 09.06.2004
Počet stran : 206
Nakladatelství : Portál 2004
Amanda Luick -
. . Socha Afrodity
Rok vydání : 2000
Nakladatelství : Knižní klub
Počet stran : 290 stran
Amann Gottfried - Kerfe des Waldes
Ocpl, 86 s,, bar a čb il. 1941 Neumann-Neudamm, napsáno v jazyce: German
AMANN JURG - ZABÍT MATKU
Již více než třicet let obohacuje Jürg Amann švýcarské písemnictví. Stejně jako ve většině Amannovy tvorby nesoucí autobiografické rysy autora jsou i v knize Zabít matku ústředními motivy smrt jakožto utrpení, završení (nebo také vykoupení) a vztah syna a matky. Kniha se skládá ze čtyř částí, jež jsou v podstatě variacemi právě na tato témata. První dvě části jsou líčením očima chlapce - ve svých vzpomínkách se vypravěč s matkou vydává na cestu za jejím dlouho zapíraným a nyní již mrtvým otcem, jindy jsou malí sourozenci svědky matčiných zoufalých výlevů a sebevražedných sklonů. Ve třetí části se již dospělý syn vyrovnává s prosbou své umírající matky o pomoc zemřít. Vypravěčovy myšlenky se pohybují mezi snahou o pochopení, úvahami o povinnosti a o oddané lásce k matce. Tématem závěrečné části Rekviem je samotné umírání. Čím blíž ke konci, tím méně příběhovosti. V kratinkých kapitolách poslední části připomínajících Kristovo utrpení dosahuje vypravěč jistého smíření s matčinou smrtí a smrtí vůbec.
Vydavatel : ARCHA
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
ISBN: 80-904514-0-7
AMANN W. a kol. - Chemie pro střední školy 2a
Rok vydání :1998
- vyc.Scientia
Amaru a Bhartrhari
- Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
Amaru a Bhartrhari - Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
Obr, 100 s. 195 Snklu SČ 220, napsáno v jazyce: Česky
Amaru a Bhartrhari - Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
1959 Snklhu SČ 220, napsáno v jazyce: Česky
AMARU a BHARTRHARI - Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
Rok vydání :1959
- sv. 220
AMARU a BHARTRHARI - Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
Rok vydání :1959
AMARU a BHARTRHARI - Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
Rok vydání :1959
Amaru a Bhartrhari - Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
Nakladatelství (edice): Světová četba
Rok vydání: 1959
Počet číslovaných stran: 94
Poznámka ke knize: - vazba měkká obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: sv.220
Amaru a Bhartrhari - Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
Nakladatelství (edice): Světová četba
Rok vydání: 1959
Počet číslovaných stran: 94
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: sv.220
Amaru, a Bhartrhari - Sloky o lásce, moudrosti a odřkání
edice Světová četba sv. 220 Rok :1959
Amat Laurie - L´amateur de la vie
Amálie Kazarjanová - David Erevantzi
Odeon, Praha,
1989,
výborný stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, 2. upravené vydání, obsahuje velké množství barevných vyobrazení,
139 stran,
Umění/Architektura,
Amálie Kazarjanová-David Erevantzi
Amálie Kazarjanová - David Erevantzi
Odeon, Praha,
1988,
výborný stav,
orig. vazba s přebalem, obsahuje množství barev. a čb příloh,
140 stran,
Umění/Architektura,
Amálie Kazarjanová-David Erevantzi
Amálie Kutinová
- Gabra a Málinka ve městě
Nakladatel : Profil
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
Amálie Kutinová, ilustroval Oldřich Cihelka - Gabra a Málinka ve městě
Vyšlo v knihovně Jitro nýkladem vydavatelského odboru Ústředního spolku jednot učitelských v Brně. 203 stran. Původní poloplátěná vazba-hřbetník na horní straně lehce uvolněn. Zachovalá.
Amálie Kutinová, ilustroval Oldřich Cihelka - Gabra a Málinka- V čarovné zemi
Veselé příběhy dvou děvčátek. Vydalo učitelské nakladatelství a knihkupectví. 2. vydání. Původní poloplátěná vazba. Dobrý stav. 228 stran.
Amálie Kutinová, ilustroval Oldřich Cihelka - Gabra a Málinka se učí latinsky
Veselé příběhy dvou děvčátek. Nakreslil Oldřich Cihelka. Vyšlo nákladem Vydavatelského odboru v Brně. 192 stran. Původní poloplátěná vazba- mírně opotřebovaná, zašpiněná (viz obr.). Dobrý stav.
Amálie Kutinová, ilustroval Oldřich Cihelka - Gabra a Málinka v čarovné zemi
Veselé příběhy dvou děvčátek. Ilustroval akademický malíř Oldřich Cihelka. 2. vydání. Vydalo učitelské nakladatelství a knihkupectví, Brno 1941. Původní poloplátěná vazba. 229 stran. Velmi dobrý stav
Amálie Kutinová, ilustroval Oldřich Čihelka - České stařeny
Ilustroval O. Cihelka. Vydalo nakladatelství Besední pořady , Praha 1947. 174 stran. Původní poloplátěná vazba s zlacením s obálkou- ta zašpiněná, potrhaná (viz obr.), zespod podlepená neprůhlednou lepící páskou. Dobrý stav.
Amálie Kutinová, ilustroval Rudolf Mates - Gabra a Málinka, povedené dcerky
Nakreslil Rudolf Mates. Vydalo nakladatelství Františka Ziegnera v Praze 1946. 212 stran. 4. vydání. Původní poloplátěná vazba-mírně opotřebovaná, zašpiněná a odřená. (viz obr.) Povolená vazba ve hřbetě. Zachovalá.
Amálie Kutinová, ilustroval Věra Mužíčková-Šetková - Okolo Gabry a Málinky
Ilustrovala akademická malířka Věra Mužíková-Šetková. Vydalo nakladatelství Besední pořady , Praha 1947. 160 stran. Původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu a s obálkou, ta odřená a lehce potrhaná. Dobrý stav.
Amber Jayanti - Tarot v životě
Anotace : Ve světě plném klamných zdání je tarot oknem do skutečnosti. Je zázračný a přesahuje všechny psané nauky, protože je beze slov.
Počet stran : 407
Amber, Eric - Důvod k poplachu
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 366
Ambika Wauters - Andělská věštba - komplet
Anotace : andělé mají vnitřní sílu dotknout se každého z nás a nabídnout mu svoji ochranu a vedení karty pak usnadní navázání spojení
Vyšlo : 17.07.2009
Nakladatelství : Fontána 2009
Ambika Wautersová - Andělské požehnání +12 razítek s andělskými motivy
Anotace : dobrý nevšední nápad, jak si častěji připomínat přítomnost pomáhajících andělů - porazítkujte jimi vhodná vámi oblíbená místa
Vyšlo : 06.03.2008
Nakladatelství : Euromedia 2007
Ambika Wautersová - Homeopatie od A do Z
Anotace : Cílem homeopatie je postavit tělo na cestu k ozdravění. Děje se tak nejlépe pomocí jediného léku vybraného dle individuálních symptomů.
Vyšlo : 07.10.2009
Počet stran : 400
Nakladatelství : Metafora 2007
AMBJORNSEN INGVAR - ELLING POKREVNÍ BRATŘI
Úsměvnost románu je vystavena nejen na kontrastu světa bláznivých a normálních , ale i na protikladu hlavních postav. Střet dvou světů je zdrojem mnoha komických situací, které však zároveň vnukají otázku, zda je bláznivý Elling, který se vzpírá neosobní telefonické komunikaci, či dnešní svět plný odlidštěné technologie. Nadprůměrně inteligentní Elling, jehož slovník prozrazuje zálibu v sociálnědemokratické politice, literatuře a vážné hudbě, a přízemní a trochu omezený Kjell Bjarne jsou dokonale (ne)fungujícím Laurelem a Hardym. Příběh vztahu dvou čtyřicetiletých bláznů, na jehož konci je přátelství, respekt, schopnost ustoupit a obětovat se pro druhého, zní možná banálně. Ambj 248 rnsenův román však nikdy nepřekročí onu nebezpečnou hranici trapnosti a lacinosti. Brání tomu samotný vypravěč Elling, jehož vážnýma, upřímnýma a především lidskýma očima jeho život pozorujeme. Soucit a pochopení tak u čtenářů jistě převáží nad povrchním smíchem.
Vydavatel : DOPLNĚK
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 198
ISBN: 80-7239-191-7
Ambler - 70 hodin pro špiona
Rok :1968
Ambler E. - Judgment on Deltchev
Bantam Books 1965 USA
Ambler Eric - 70 hodin pro špióna
Magnet 6/68 1968 Magnet, napsáno v jazyce: Česky
Ambler Eric - 70 hodin pro špiona /Tajná válka o Francii
Obr, 190 s., obr příl 1968/6 Magnet, napsáno v jazyce: Česky
Ambler Eric - 70 hodin pro špióna
Obr 1968/6 Magnet, napsáno v jazyce: Česky
AMBLER ZDENĚK - ZÁKLADY NEUROLOGIE 6.VYD.
Monografie je určena pro pregraduální výuku studentů lékařských fakult. Navazuje na opakované a praxí prověřené předchozí vydání skript, která se používají při výuce nejen na plzeňské Lékařské fakultě. Text je psán stručnou a věcnou formou, ale se snahou, aby byl výstižný, přehledný a obsahoval vše podstatné z klinické neurologie pro snazší pochopení je doplněn více než 150 obrázky. Problematika neurologie je z didaktických důvodů rozdělena na dvě části - obecnou a speciální. V obecné neurologii je stručně zopakována základní neuroanatomie a fyziologie a je probírána symptomatika a syndromologie při postižení jednotlivých struktur a systémů centrálního i periferního nervstva. Propedeutika popisuje konkrétní postup neurologického vyšetření, včetně základního vyšetření nemocných v bezvědomí a vyšetření novorozenců a kojenců. Speciální neurologie se zabývá jednotlivými nozologickými jednotkami, respektive nozologickými skupinami. Pokrývá celou neurologii v rozsahu potřebném pro studenty všeobecného lékařství.
Vydavatel : GALÉN,KAROLINUM
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 352
ISBN: 80-7262-433-4
AMBLER ZDENĚK,BEDNAŘÍK JOSEF,RŮŽIČKA EVŽEN A KOL. - KLINICKÁ NEUROLOGIE ČÁST OBECNÁ
Obecná část popisuje symptomatiku a syndromologii hlavních struktur a systémů centrálního i periferního nervstva, klinické neurologické vyšetření i hlavní komplementární vyšetřovací metody. Obsahuje i kapitoly věnované neurogenetice, neuroimunologii, neuropsychologii, neurofarmakologii. V závěru shrnuje celkovou strategii a taktiku neurologické diagnostiky a léčby. Důraz je kladen na klinickou praxi a nejnovější poznatky a metody. Monografie je koncipována jako postgraduální učebnice a měla by pokrýt všechny oblasti, kterými se současná klinická neurologie zabývá. V druhém dílu publikace - v části speciální - budou pak podobně probrány jednotlivé choroby a poruchy nervového systému. První vydání této publikace obdrželo cenu České neurologické společnosti za nejlepší monografii a učební text za rok 2004.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 976
ISBN: 80-7387-157-4
Ambolt Nils - Karavana
obsahuje spoustu fotografií z cest, obálka navržena akademickým malířem Z. Burianem
Vydavatel : Václav Pavlík, Grafické podniky J. L. Bayer a.s., Kolín
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 174
Ambolt Nils - Karavana
Vydavatel : V. Pavlík, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 173
Ambriere Francis - Italie-Les Guides bleus
Ocpl, 880 s., 370 itinéraires, 66 plans de ville, carte routiere, cartes regionaux 1962 Hachette, napsáno v jazyce: Česky
Ambroise Vollard - Otec Ubu ve válce
Nakladatel : Clinamen
Edice :Acta Pataphysicana
Formát :
74 stran,
20 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Text divadelní hry napsané kolem roku 1917. Vollardův UBU je despota, který nezná nic než své pudové žádosti, necouvne před ničím, jen když může ukojit své požitkářství, zatímco se topí v samých protikladech a navzájem si odporujících prohlášeních.
Ambroise Vollard - Otec Ubu ve válce
Nakladatel : Clinamen
Edice :Acta Pataphysicana
Formát :
74 stran,
20 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Text divadelní hry napsané kolem roku 1917. Vollardův UBU je despota, který nezná nic než své pudové žádosti, necouvne před ničím, jen když může ukojit své požitkářství, zatímco se topí v samých protikladech a navzájem si odporujících prohlášeních.
Ambroise Vollard - Renoir
Vydavatel : Nákladem S. V. U Mánes
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152
Ambros Emanuel - Bedřich Smetana-Malé monografie o velkých zjevech
A5, 64 s., 8 vyobr. 1944 Průboj, napsáno v jazyce: Česky
AMBROS Pavel - O modlitbě. Denní motlitba církve na Východě a na Západě
Rok vydání :2000
- 80 s.
AMBROS,GÓRKA, GRIB, KOMOROVSKÝ, LEBRECQUE, NOVOTNÝ, PETSHUK, PUGAČEV, SUTTON, TENACE, ŽUST - Vladimír Solovjov a jednotná Evropa
Rok vydání : 2001 Poznámka :brož.
Ambrose Bierce - Zabit u Resaky
Nakladatel : Toužimský a Moravec
ISBN : 978-80-7264-087-4
EAN : 9788072640874
Originál :In The Minds of Life a The Collested Writings of Ambrose Bierce
Překlad : Jan Zábrana, Mikuláš Moravec
Formát :
238 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Výbor povídek originálního amerického spisovatele přelomu 19. a 20. století (1842-1913)se soustřeďuje na dvě oblasti jeho tvorby - povídky z války Severu proti Jihu, kde sám bojoval a povídky černého humoru až morbidně strašidelné, v nichž navazoval na tvorbu E. A. Poea. Tento výbor vychází v překladech Jana Zábrany a Mikuláše Moravce.
Ambrose Bierce - Zabit u Resaky
Nakladatel : Toužimský a Moravec
ISBN : 978-80-7264-087-4
EAN : 9788072640874
Originál :In The Minds of Life a The Collested Writings of Ambrose Bierce
Překlad : Jan Zábrana, Mikuláš Moravec
Formát :
238 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Výbor povídek originálního amerického spisovatele přelomu 19. a 20. století (1842-1913)se soustřeďuje na dvě oblasti jeho tvorby - povídky z války Severu proti Jihu, kde sám bojoval a povídky černého humoru až morbidně strašidelné, v nichž navazoval na tvorbu E. A. Poea. Tento výbor vychází v překladech Jana Zábrany a Mikuláše Moravce.
Ambrose D. - Pověra
Nakladatelství (edice): Slovanský dům
Rok vydání: 2001
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Ambrose D. - Muž, který se proměnil v sebe sama
Nakladatel :Slovanský dům
Rok vydání :1993
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
-200 stran
Ambrose David - Muž, který se proměnil v sebe sama
Nakladatelství (edice): Slovanský dům
Rok vydání: 2000
Počet číslovaných stran: 197
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
AMBROSE GAVIN,HARRIS PAUL - LAYOUT VELKÝ PRŮVODCE GRAFICKOU ÚPRAVOU
Každý dobrý grafik, návrhář webu či architekt musí znát klasická pravidla uspořádání textových a grafických prvků v prostoru a možnosti jejich nasazení v digitální éře. Odhalte je i vy a naučte se je využívat v praxi! Bohatě ilustrovaná a přehledně uspořádaná kniha vychází z historického kontextu 8211 postupně vám odhalí zákonitosti, na kterých stojí každý atraktivní, sdělný a účinný návrh layoutu. Dozvíte se, jak vytvořit mřížku, jak zvolit vhodnou kombinaci barev a jak pracovat s textem. Kniha se věnuje také typografii, práci s vrstvami a objekty a průmyslovému designu. Vedle inspirativních návrhů v ní najdete rovněž hpřehled standardních formátů tištěných a reklamních nosičů. Získané poznatky tak snadno využijete při tvorbě vlastních grafických materiálů.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 193
ISBN: 80-251-2165-8
Ambrose Stephen E. - Bratrstvo neohrožených
Nakladatelství (edice): Jota military
Rok vydání: 2002
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 359
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Rota E 506. Pluku 101. Vzdušné výsadkové divize. Z Normandie až do Hitlerova Orlího hnízda.
AMBROSE STEPHEN E. - BRATRSTVO NEOHROŽENÝCH
Všichni, kdo bez dechu sledují stejnojmenný seriál, se dočkali jeho literární podoby. Stephen E. Ambrose, autor amerického bestselleru D-Day (Den D), se v knize věnuje pozoruhodné jednotce americké armády - rotě E 506. pluku 101. vzdušné výsadkové divize. Kromě bojových úspěchů, mezi něž patří excelentní výkony při invazi v Normandii, v bojích v Ardenách nebo v Holandsku, Ambroseho zaujal zvláštní vztah mezi jejími příslušníky, který přetrval dlouhá desetiletí po skončení války. Kniha je vedle podrobného popisu výcviku a bojů roty E od Normandie až po obsazení Hitlerova Orlího hnízda v Brechtesgadenu také sondou do mezilidských vztahů elitních vojáků, popisem vzniku řady přátelství na život a na smrt a v neposlední řadě také pohledem na západní frontu druhé světové války očima řadového amerického vojáka.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 359
ISBN: 80-7217-195-X
AMBROUSOVÁ EVA,ŠROMOVÁ EVA - VYVLASTŇOVACÍ ŘÍZENÍ OA A DO Z
Nová publikace se věnuje vyvlastňovacímu řízení podle nového zákona č. 184/2006 Sb., o vyvlastnění, a jeho odchylkám od správního řádu a rovněž všemu, co s tím souvisí, tj. postupu úřadu při zřizování staveb na cizích pozemcích a při zajišťování přístupu ke stavbám i při vyřizování stížností a podnětů s tím spojených. První část knihy se týká zřizování věcných břemen a vyvlastnění krok za krokem. Druhá část obsahuje abecedně uspořádaný výklad hesel ke zřizování energetických a telekomunikačních sítí, pozemních komunikací a dalších staveb a rovněž přístupů ke stavbám. Ve třetí části jsou abecedně uspořádány vzory pro vyvlastňovací řízení s výňatky příslušných zákonů. Tato publikace navazuje na Správní řízení od A do Z, jejím cílem je poskytnout úředníkům, starostům a všem zájemcům o řešení staveb a cest na cizích pozemcích pomoc při práci jak s novým vyvlastňovacím zákonem, tak i s příslušnými částmi stavebního, telekomunikačního a energetického zákona a také zákona o pozemních komunikacích či občanského zákoníku. Kromě řešení vzniku nových staveb se publikace Vyvlastňovací řízení od A do Z zabývá rovněž stavbami a přístupy vzniklými dávno nebo docela nedávno.
Vydavatel : ANAG
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
ISBN: 80-7263-554-2
Ambrož Adolf - Zlatá kniha praktického lékařství domácího
Ocpl, 316 s., 20 bar a 31 čb příl., rozl. model lidského těla, receptář, 32 s. Intimností b.d. R. Fiala, napsáno v jazyce: Česky
Ambrož A. - Populární diagnostika
Kodym 1941, 3 svazky
AMBROŽ Ferdinand - Abeceda a čítanka
Rok vydání : 1920 Poznámka :Orig. vazba
Ambrož/Wokroj/ Leawitt - Více síly vašim nervům-Povaha pathogenese a psychotherapie neurastenie
Oppl, 240 s. b.d. F. Kodym, napsáno v jazyce: Česky
Ambruš B. - Chováme papagájce vlnkované
andulky 1990 Príroda, napsáno v jazyce: Slovensky
AMBRUŠ B. - Chováme chrčky, morčatá a iné hlodavce
Rok vydání :1986
- brož., 112 s., slovensky
Ambruš, B. - Chováme papagájce vlnkované (andulky)
Vydavatel : Príroda, Bratislava
Rok vydání: 1990
Jazyk: Čeština
Počet stran: 114
Amedeo Molnár - Na rozhraní věků
Nakladatel : Kalich
ISBN : 978-80-7017-076-2
EAN : 9788070170762
Formát :
416 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Kniha předního českého historika české i světové reformace profesora Amedeo Molnára Na rozhraní věků přibližuje kulturní a náboženský zápas, který se odehrál v Evropě 15. a 16. století. Literárně brilantní portréty Jan Husa, Jana Calvina, Martina Luthera, Huldrycha Zwingliho, Martine Bucera a Jednoty bratrské kladou důraz i na zřetele často přehlížené: Směřování a konflikty těchto mužů, kteří se rozmanitě podíleli na zrodu a společenském uplatnění velkého přehodnocení ztradičnělého vkladu křesťanství do dějin lidstva, zdají se mi zajímavější, podnětnější a závažnější než jejich někdy monumentalizované podobizny, zbavené rizika a života (A. Molnár). Knihu nově uspořádala a předmluvou opatřila profesorka Noemi Rejchrtová.
Amedeo Molnár - Na rozhraní věků
Nakladatel : Kalich
ISBN : 978-80-7017-076-2
EAN : 9788070170762
Formát :
416 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Kniha předního českého historika české i světové reformace profesora Amedeo Molnára Na rozhraní věků přibližuje kulturní a náboženský zápas, který se odehrál v Evropě 15. a 16. století. Literárně brilantní portréty Jan Husa, Jana Calvina, Martina Luthera, Huldrycha Zwingliho, Martine Bucera a Jednoty bratrské kladou důraz i na zřetele často přehlížené: Směřování a konflikty těchto mužů, kteří se rozmanitě podíleli na zrodu a společenském uplatnění velkého přehodnocení ztradičnělého vkladu křesťanství do dějin lidstva, zdají se mi zajímavější, podnětnější a závažnější než jejich někdy monumentalizované podobizny, zbavené rizika a života (A. Molnár). Knihu nově uspořádala a předmluvou opatřila profesorka Noemi Rejchrtová.
Amedeo Molnár - Strážná samota Petra Chelčického
Vydala Bratrská škola, Praha 1945. Původní brož, 15 stran. Obálka nepatrně natržená ve hřbetu, velmi dobrý stav.
Amedeo Molnár - Bratr Lukáš bohoslovec Jednoty
Husova fakulta v Praze,
1948,
velmi dobrý stav-listy dosud nerozřezány!,
volná brož, lepená obálka,
158 stran,
Beletrie a poezie,
Amedeo Molnár-Bratr Lukáš bohoslovec Jednoty
Amelie Posse-Brázdová - Tajné dopisy z Prahy 1948
Nakladatel : Společnost Edvarda Beneše
Edice :Knižnice Společnosti Edvarda Beneše
ISBN : 80-901733-1-4
EAN : 9788090173316
Formát :
92 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1994
Amelie Posse-Brázdová - Tajné dopisy z Prahy 1948
Nakladatel : Společnost Edvarda Beneše
Edice :Knižnice Společnosti Edvarda Beneše
ISBN : 80-901733-1-4
EAN : 9788090173316
Formát :
92 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1994
Amen Daniel G. - NIKDY NENÝ POZDE
Zachovejte si mozek stále mladý!Převratná kniha renomovaného odborníka nabízí praktický program pro vylepšení funkce a fyzického stavu mozku.Naučte se správně jíst,vhodně cvičit,bránit se stresu,dobíjet neurony,předcházet problémům a mnoho dalšího.
Vydavatel : IKAR
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 439
ISBN: 80-249-0936-3
Amenda A. - Nobel
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1989
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Amengual - René Clair
brož 8°, obálka Aleš Krejča, 166 stran, četné přílohy, edice Filmy a tvůrci sv. 6, stav dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1966
Amengual, Bartélemy - René Clair
Orbis, edice Filmy a tvůrci sv. 6 Rok :1966
Amenová Karen - Štíhlé boky
nové cvič. ke zpevnění hýždí a stehen 1997 KK/Ikar, napsáno v jazyce: Česky
Amerenová J. - Nebojte se let-Šarm a vitalita po čtyřicítce
Nakladatel :Perfekt
Rok vydání :2002
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :lamino
-VF, 95 str.,křídový papír, mnoho bar foto, Z obsahu: Porozumět stárnutí, Výživa proti stárnutí, Zůstat fit po celý život, Péče o tělo, Péče o vzhled, Menopauza
American Analog Set - Set Free
Už deset let oblažují austinští American Analog Set hudební svět chytrou a svěží kombinací melancholického indie (post) rocku s nápaditým folkem, tu a tam dozdobenou vibrafonem. Poklidná poslechová muzika, která potěší fanoušky Tristeza, Low nebo třeba The Album Leaf.
Tracklist:
01. Born On The Cusp
02. Immaculate Heart 1
03. Immaculate Heart 2
04. Cool Kids Keep
05. She s Half
06. Jr.
07. Play Hurt
08. (Theme From) Everything Ends
09. Sharp Briar
10. The Green Green Grass
11. First Of Four
12. Fuck This . I m Leaving
AMERICK Aacute GRAFIKA - Katalog k výstavě.
Nestránkováno, brožovaný, velký formát
Stav : dobrý
AMERICKÁ DIABETICKÁ ASOCIACE - CUKROVKA TYPU 2 VÁŠ PRŮVODCE ZDRAVÝM ŽIVOTEM KNIHA POKYNŮ,RA
Tímto kolektivním dílem špičkových lékařských specialistů sdružených v Americké diabetické asociaci dostává se čtenáři do rukou populárně encyklopedická publikace, orientovaná na vážný zdravotní problém dneška, za nějž lze cukrovku bezpochyby označit. Tématicky vyčerpávajícími a zároveň dobře uspořádanými kapitolami kniha probírá nemoc z každého myslitelného hlediska. Text sám o sobě je psán formou snadno srozumitelnou i laikům, v níž místy probleskne též odlehčená humorná nota. Seznáte, jak si zčistajasna obtíženi údělem diabetiků počínat, aby vašemu životu zůstala zachována plnohodnotnost, byť už asi nikdy nebude takový jako dříve. Krok za krokem vysvětlují autoři veškerá pro 8222 cukrovkáře 8220 nezbytná pravidla, od zformování sehraného terapeutického týmu, přes volbu vhodných jídel a aktivit tělesné zátěže, upozornění na případnou nutnost vypořádat se s diabetickými komplikacemi, až po široké spektrum rad, jež se vztahuje ke zdravotnímu pojištění, otázkám medicinským, společenským i pracovněprávním a opominut není ani traumatizující dopad na pacienta. Je třeba něco dodávat? Snad pouze tolik, že proti prvnímu vydání bylo druhé zcela přepracováno a rozšířeno o řadu nových poznatků. Vyjadřovací způsob se ještě více přiblížil obecnému, avšak nikoliv na úkor odbornosti. Lze tudíž tohoto průvodce vřele doporučit všem, kteří se z těch či oněch příčin o problematiku cukrovky zajímají. Obsahovou náplní i zpracováním by je měl plně uspokojit a poskytnout veškeré žádané informace.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 172
ISBN: 80-7349-174-1
Americká rada pro vzdělání v problem bolestí hlavy
- Migréna ucelený průvodce
Nakladatel : Erika
Rok vydání (číslo vydání) : 1997 (1.)
Amerling K.,Aymoinin M. - O lidské konstrukci
Mladá generace čsl.lékařů 1939 Praha
AMERY Carl - Královský projekt
Rok vydání :1997
- vyd. I. Železný
Amery Carl - Královský projekt
Nakladatelství (edice): Ivo Železný
Rok vydání: 1997
Počet číslovaných stran: 228
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Stroj času, kámen osudu a vatikán
Amery Heather - The Usborn Children s Bible-Old and New Testaments
lam, 144 s., il. L. Edwards 2001 Usborne, napsáno v jazyce: English
Amery Heather - Usborne Children s New Testament
A4, lam, 72 s., il.L. Edwards 2002 Usborne, napsáno v jazyce: English
AMÉRY JEAN - O STÁRNUTÍ REVOLTA A REZIGNACE
Esej Jeana Améryho (1912 8211 1978) O stárnutí vychází z duchovního prostředí existencialismu a ani čtyřicet let od prvního vydání neztrácí aktuálnost každý z nás, pokud se nestane statistickou výjimkou, dříve či později zestárne. Autor probírá různé aspekty stárnutí a začíná proměnou v zakoušení času a prostoru. Má-li mladý člověk před sebou 8222 spoustu 8220 času, pak to především znamená, že žije ve světě vnímaném prostorově: svět je takovému člověku otevřen. Stárnoucímu se však uzavírá a on sám upírá pohled nikoliv do budoucnosti, nýbrž do minulosti. Započíná se ústup ze světa. Jednoho dne stárnoucí člověk nepoznává vlastní tělo, na sobě pozoruje, co v něm, kdysi mladém, budilo odpor. Jeho tělo se mu 8211 stejně jako celý svět 8211 odcizuje, neboť nyní je mu dáno jinak než v mládí. Zatímco tehdy byl vlastně bez něj a přitom s ním splýval, teď je tímto tělem a zároveň ve stálém zápase s ním. Dříve byl 8222 energií 8220 , teď je pouhou 8222 hmotou 8220 . Stárneme a nutně přestáváme rozumět světu, a to i když zápas o porozumění nevzdáváme, tj. když se povýšenecky neuzavřeme v tzv. věčných pravdách, či když se naopak hystericky nesnažíme držet krok s dobou. Nové pohledy na svět však přijímáme jen s největšími obtížemi a pravé potěšení nám neposkytují.
Vydavatel : PROSTOR
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
ISBN: 80-7260-207-0
AMERYOVÁ Cartwright - Tisíc anglických slov
Rok vydání : 1995
Ameryová H., Cartwright S. - První tisíc německých slov
KK, Svotka a Vašut 1997
Ameryová H., Cartwright S. - První tisíc anglických slov
KK, Svotka a Vašut 1997
Amicis - Srdce
Původní plátěná vazba 8°, stav dobrý, vazba opotřebená, ilustrace M. Novák, 257 stran Vydavatel : Vojtěch Šeba, Praha Rok vydání :
Amicis E. de - Na oceáně
A4, Opkž, přel. Vrchlický, 191 il. A. Ferraguti 1898 Šimáček, napsáno v jazyce: Česky
Amicis E.de - Srdce
Nakladatel :Toužimský
Rok vydání :1928
Stav knihy :horší stav
Vazba :původní vazba
Stav obálky :obálka chybí
-Burian Z,v, čb il. a 1 bar. , vepsáno věnování nesouvisející s knihou
Amicis Edmond - Srdce
257 stran, ilustrace M. Novák, původní poloplátěná vazba 8°, velmi dobrý stav, mírně umouněné desky Vydavatel : Vojtěch Šeba Rok vydání :
Amicis Edmond de - Srdce
Nakladatelství (edice): Jos. R. Vilímek
Rok vydání: nedat.
Ilustrace/foto: Černý V.
Počet číslovaných stran: 222
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: stav viz náhled
Amicis Edmond de - Srdce
Nakladatelství (edice): Jos. R. Vilímek
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: Hudeček F.
Počet číslovaných stran: 206
Poznámka ke knize: poíškozený hřbet - vazba poloplátěná obálka chybí, kniha stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Amicis Edmond de - Srdce
Nakladatelství (edice): A. Hynek
Rok vydání: 1930
Ilustrace/foto: Horník F. čb a barevné
Počet číslovaných stran: 216
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Stav viz náhled z vlaštiny přeložila A. Vetterová-Bečvářová
Amicis Edmondo - Srdce
ilustrace O. Cihelka, původní poloplátěná vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : E. Beaufort, Praha Rok vydání : 1942
Amicis Edmondo - Srdce
ilustrace O. Číla, 262 stran, původní vazba ilustrovaná 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vojtěch Šeba, Praha Rok vydání :
Amicis Edmondo de - Srdce
A4, Ocpl, 200 s., il. V. Černý b.d. vilímek 4. vyd., napsáno v jazyce: Česky
Amicis Edmondo de - Srdce
il. F. Hudeček, A4 1947 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
AMICIS Edmondo de - Srdce
- bar. celostr. il.ak.mal.O.Číla, nakl. V. Šeba
AMICIS Edmondo de - Srdce. Kniha mládí
Rok vydání :1941
- il. N. Thuránská, plát.vazba, školní příhody
AMICIS Edmondo de - Srdce
Rok vydání : 1935
AMICIS Edmondo de - Srdce
Rok vydání :1958
- pův.ilustr.Ferragutiho,Nardiho a Sartoria
Amicis Edmondo de - Srdce
197 stran, ilustrace Věnceslav Černý, původní celoplátěná vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : J. R. Vilímek, Praha Rok vydání : 1934
AMICIS Edmondo de - Albert
- A6, brož.sešitek,pošk.obal, vyd. J. Otto, edice Světová knihovna č.4
Amicis, Edmondo de - Srdce
nakladatelství Vojtěch Šeba, Strašnice, původní papírovoplátěná vazba Rok :193?
Amidon S. - Nové město
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: nedat.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Amiel Fréderic H. - Z důvěrného deníku
116 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Bohuslav hendrich Rok vydání : 1929
Amiel Henry/ Tolstoj L. N. - Z denníku Amielova
Ocpl, 182 s. 1903 Laichter, napsáno v jazyce: Česky
AMIELS Joseph - Past na obhájce
Rok vydání :1995
- brož.
AMIELS Joseph - Past na obhájce
Rok vydání :1995
- brož., jako nová
Amin Maalouf -
. . Baltazarovo putování
Rok vydání : 2003
Nakladatelství : Vyšehrad
Počet stran : 316 stran
Amin Zaoui - Podřízenost
Nakladatel : Es-ma
Edice :Maghrebská literatura
ISBN : 80-903150-2-X
EAN : 9788090315020
Originál :La Soumission
Překlad : Kateřina Štěpančíková
Formát :
124 stran,
17x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Podřízenost je třetím románem alžírského spisovatele Amina Zaouiho. Tento román skýtá ponor do málo známého prostředí berberského venkova, kde vyrůstá v tradiční rodině chlapec, jediný syn. Je nucen snášet hysterickou lásku své matky, prožívá první vzplanutí. Objektem jeho touhy se stane sestra Chócha, kterou však miluje i otec. Matka si léčí své frustrace na hřbitově, otec předčítá zbožné texty a zároveň laská svou dceru. Všechno jako by směřovalo k incestu? Román Podřízenost je strhujícím příběhem o bolestném snu, vášni a jejím pochopení, na jehož konci je očistné odpuštění
Amin Zaoui - Podřízenost
Nakladatel : Es-ma
Edice :Maghrebská literatura
ISBN : 80-903150-2-X
EAN : 9788090315020
Originál :La Soumission
Překlad : Kateřina Štěpančíková
Formát :
124 stran,
17x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Podřízenost je třetím románem alžírského spisovatele Amina Zaouiho. Tento román skýtá ponor do málo známého prostředí berberského venkova, kde vyrůstá v tradiční rodině chlapec, jediný syn. Je nucen snášet hysterickou lásku své matky, prožívá první vzplanutí. Objektem jeho touhy se stane sestra Chócha, kterou však miluje i otec. Matka si léčí své frustrace na hřbitově, otec předčítá zbožné texty a zároveň laská svou dceru. Všechno jako by směřovalo k incestu? Román Podřízenost je strhujícím příběhem o bolestném snu, vášni a jejím pochopení, na jehož konci je očistné odpuštění
Amir D. Aczel - Náhoda
Podtitul : Příručka pro hazardní hráče, zamilované, obchodníky s cennými papíry a pro všechny ostatní
Nakladatel : Dokořán
ISBN : 978-80-7363-191-8
EAN : 9788073631918
Originál :Chance
Překlad : Jan Švábenický
Formát :
180 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Čím s řídí šťastná a nešťastná náhoda? Tato otázka trápí lidstvo jako málokterá jiná. Proč se štěstěna na některé lidi usmívá, zatímco od jiných se odvrací? Co je to štěstí a proč jej mají často ti, kteří si jej nezasluhují? Jak můžeme předpovídat náhodné jevy, ke kterým dochází kolem nás? A jak je můžeme ovládat?
Amir D. Aczel - Umělec a matematik
Nakladatel : Academia
Edice :Galileo
ISBN : 978-80-200-1683-6
EAN : 9788020016836
Originál :The Artists and the Mathematician
Překlad : Jiří Rákosník
Formát :
192 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Identita geniálního francouzského matematika Nicolase Bourbakiho, autora rozsáhlé řady monografií, které významně ovlivnily vývoj moderní matematiky a její výuky ve dvacátém století, byla vždy opředena závojem tajemství. Zasvěcení znali skutečnost, mnozí tušili nějakou čertovinu, ostatní dodnes věří tomu, že Bourbaki je člověk z masa a kostí. Z určitého pohledu měli pravdu všichni. Vždyť je tu jeho úctyhodné dílo, byl ctihodným členem jisté Akademie věd, zval přátele na svatbu své dcery? A lze tvrdit, že na světě dnes není matematik, kterého by Bourbakiho klíčové dílo neovlivnilo.Autor ve své knize vysvětluje nejen zábavnou stránku skutečné-neskutečné osobnosti, především se však snaží poutavou formou vysvětlit co, proč a jak Bourbaki vykonal v matematice, jak tím přispěl k rozmachu vědeckého směru strukturalismu a jeho metod a ovlivnil tak myšlení v mnoha oborech zejména ve druhé polovině dvacátého století. Čtenář se dozví mnoho zajímavého o předních francouzských matematicích, ale také o předních osobnostech lingvistiky, antropologie, psychologie a výtvarného umění dvacátého století a o tom, co tyto osobnosti a jejich na první pohled velmi vzdálené obory spojovalo.
Amir D. Aczel - Náhoda
Podtitul : Příručka pro hazardní hráče, zamilované, obchodníky s cennými papíry a pro všechny ostatní
Nakladatel : Dokořán
ISBN : 978-80-7363-191-8
EAN : 9788073631918
Originál :Chance
Překlad : Jan Švábenický
Formát :
180 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Čím s řídí šťastná a nešťastná náhoda? Tato otázka trápí lidstvo jako málokterá jiná. Proč se štěstěna na některé lidi usmívá, zatímco od jiných se odvrací? Co je to štěstí a proč jej mají často ti, kteří si jej nezasluhují? Jak můžeme předpovídat náhodné jevy, ke kterým dochází kolem nás? A jak je můžeme ovládat?
Amir D. Aczel - Umělec a matematik
Nakladatel : Academia
Edice :Galileo
ISBN : 978-80-200-1683-6
EAN : 9788020016836
Originál :The Artists and the Mathematician
Překlad : Jiří Rákosník
Formát :
192 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Identita geniálního francouzského matematika Nicolase Bourbakiho, autora rozsáhlé řady monografií, které významně ovlivnily vývoj moderní matematiky a její výuky ve dvacátém století, byla vždy opředena závojem tajemství. Zasvěcení znali skutečnost, mnozí tušili nějakou čertovinu, ostatní dodnes věří tomu, že Bourbaki je člověk z masa a kostí. Z určitého pohledu měli pravdu všichni. Vždyť je tu jeho úctyhodné dílo, byl ctihodným členem jisté Akademie věd, zval přátele na svatbu své dcery? A lze tvrdit, že na světě dnes není matematik, kterého by Bourbakiho klíčové dílo neovlivnilo.Autor ve své knize vysvětluje nejen zábavnou stránku skutečné-neskutečné osobnosti, především se však snaží poutavou formou vysvětlit co, proč a jak Bourbaki vykonal v matematice, jak tím přispěl k rozmachu vědeckého směru strukturalismu a jeho metod a ovlivnil tak myšlení v mnoha oborech zejména ve druhé polovině dvacátého století. Čtenář se dozví mnoho zajímavého o předních francouzských matematicích, ale také o předních osobnostech lingvistiky, antropologie, psychologie a výtvarného umění dvacátého století a o tom, co tyto osobnosti a jejich na první pohled velmi vzdálené obory spojovalo.
AMIRREZVANI ANITA - KREV KVĚTŮ
Kdysi žila dívka, jež dokázala vyrábět nádherné vlněné koberce provoněné výtažkem z oranžových světlic a granátových jablek 8230 Persie, 17. století Mladá žena je nucena opustit dosavadní způsob života a přestěhovat se do jiného města. Nečekaná otcova smrt ukončila její vyhlídky na manželství i plány do budoucnosti a odkázala ji a její matku na milosrdenství příbuzných v proslulém městě Isfahán. Strýc je zámožný návrhář koberců pro šáhův dvůr a dívku jeho dílna okamžitě uchvátí. Zajímá ji všechno -- barvy, příze i význam tisíců starobylých vzorů -- a brzy začne sama vytvářet vlastní návrhy. Je to mužská práce, ale strýc rozpozná její nadání a nadšení a dovolí jí, aby se tím tajně zabývala. Pak ale jeden neblahý unáhlený skutek ohrozí její existenci a dostane ji i matku do ještě svízelnější situace. Je nucena vstoupit do nevhodného manželství s bohatým obchodníkem a ocitá se v postavení, které stěží chápe. Ví jen to, že se musí o sebe postarat sama a riskovat, protože jinak by se stala hříčkou ostatních. V tomto barvitém románě ožívá svět středověké Persie, počínaje oslnivou architekturou po rušná tržiště s košíky plnými koření a úchvatnými tyrkysově zlatými koberci. Jde o pozoruhodné dobrodružství ženy, jež se rozhodla pro život založený na síle vlastních rukou, mysli a vůle -- navzdory všem překážkám.
Vydavatel : NOXI
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 287
ISBN: 80-89179-71-8
Amis - Putování Bořivoje Vocáska, vlastence
Ústřední dělnické knihkupectví, Praha-Svěcený,
1924,
velmi dobrý stav, desky jsou jen mírně opotřebované, několik listů na konci knihy je ohnutých,
dobová celoplátěná vazba, četné čb ilustrace v textu: Zdeněk Burian,
270 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Amis-Putování Bořivoje Vocáska, vlastence
Amis - Putování Bořivoje Vocáska, Vlastence
Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, P,
1924,
velmi dobrý stav, vazba je místy odřená,
polopl. hnědá převazba, ilustr. Zdeněk Burian,
272 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Amis-Putování Bořivoje Vocáska, Vlastence
Amis K. - U zeleného muže
Premiéra 1993
Amis K. - Chci to hned
Odeon 1991
Amis K. - Jakeův prblém
Odeon 1985
Amis K. - Chci to hned
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1991
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-Slíva J. bar obálka
Amis K. - Egyptologové
Odeon 1969
Amis K. - Šťastný Jim
SNKLHU 1959
Amis K. - Staří parťáci
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1992
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
Amis K. - Jakeův problém
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1978
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-edice GAMA
Amis K. - Tlustý angličan
Nakladatel :Železný
Rok vydání :1997
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
Amis K. - Životopiscův knír
Nakladatel :Columbus
Rok vydání :1997
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
AMIS Kingslay - Staří parťáci
Rok vydání :1992
AMIS Kingslay - Jakeův problém
Rok vydání :1985
- ob.Rathouský
AMIS Kingslay - Jakeův problém
Rok vydání :1985
- ob.Rathouský
Amis Kingsley
- Jakeův problém
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
Amis Kingsley - Jakeův problém
obálka Jiří Rathouský, 298 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1985
AMIS Kingsley - Přeměna
Rok vydání :1994
- brož.
Amis Kingsley - Tlustý Angličan
Obr, 238 s. 1968 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Amis Kingsley - Chci to
236 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1991
AMIS Kingsley - Šťastný Jim
Rok vydání :1992
- ob.il.A.Born
AMIS Kingsley - Staří parťáci
Rok vydání :1992
- kresba na přebalu J.Slíva
Amis Kingsley - Staří parťáci
310 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1992
AMIS Kingsley - Šťastný Jim
Rok vydání :1970
- brož.
Amis Kingsley - Chci to hned
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1991
Počet číslovaných stran: 236
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
AMIS Kingsley - Šťastný Jim
Rok vydání :1970
- brož.
Amis Kingsley - Chci to hned
Obr, 240 s. 1991 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Amis Kingsley - Šťastný Jim
280 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Motto Rok vydání : 2001
AMIS Knigsley - Šťastný Jim
Rok vydání :1992
- ob.A.Born
Amis M. - Einsteinovy příšery
Mustang 1997
Amis M. - Na návštěvě u paní Nabokové a jiná setkání
Volvox Globator 2006
Amis Martin - Věnováno rachel
Amis Martin - Einsteinovy příšery
pv, 124 s. 1997 Mustang, napsáno v jazyce: Česky
Amis Martin - Einsteinovy příšery
Nakladatelství (edice): Mustang
Rok vydání: 1997
Počet číslovaných stran: 122
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Amis Martin - Londýnská pole
Londýnská pole (1989) psal Martin Amis jako kriminální příběh konce milénia. Obětí je Nicola Sixová, sexuálně vyzývavá žena, která sama sebe nenávidí a rozhodne se zaranžovat svou vraždu. Vrahem může být Keith Talent, násilnický ničema, jehož jedinými vášněmi jsou pornografie a šipky, nebo také bohatý, počestný a otravně romantický Guy Clinch. A zatímco Nicola vede své nápadníky vstříc propasti, Londýn a vlastně celý svět kolem nich kolotá ve sžíravě zábavném vyprávění, plném Amisových slovních ohňostrojů i neotřele vyjádřených mravních postojů. Přelom 80. a 90. let minulého století představoval dosavadní vrchol autorovy tvorby a Londýnská pole, rozsáhlá freska o západní civilizaci konce tisíciletí, patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co světoznámý spisovatel napsal . , 462 stran, původní vazba s obálkou, ivelmi dobrý stav Vydavatel : Volvox Globator Rok vydání : 2007
Amis Martin - Einsteinovy příšery
Vydavatel : Nakl. Mustang
Rok vydání: 1997
Jazyk: Čeština
Počet stran: 122
AMIS MARTIN - LONDÝNSKÁ POLE /VOLNÝ PRODEJ/
Londýnská pole (1989) psal Martin Amis jako kriminální příběh konce milénia. Obětí je Nicola Sixová, sexuálně vyzývavá žena, která sama sebe nenávidí a rozhodne se zaranžovat svou vraždu. Vrahem může být Keith Talent, násilnický ničema, jehož jedinými vášněmi jsou pornografie a šipky, nebo také bohatý, počestný a otravně romantický Guy Clinch. A zatímco Nicola vede své nápadníky vstříc propasti, Londýn a vlastně celý svět kolem nich kolotá ve sžíravě zábavném vyprávění, plném Amisových slovních ohňostrojů i neotřele vyjádřených mravních postojů. Přelom 80. a 90. let minulého století představoval dosavadní vrchol autorovy tvorby a Londýnská pole, rozsáhlá freska o západní civilizaci konce tisíciletí, patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co světoznámý spisovatel napsal.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 440
ISBN: 80-7207-632-1
AMIS MARTIN - VĚNOVÁNO RÁCHEL
Tak hele. Jsi fajn, ale snadno ochočitelná a prázdná, umíš se jen uculovat a tvoje osobnost není ničím víc než jen shlukem dívčích přetvářek, okouzlujících, ale bezvýznamných, bez podstaty. Život, milá Ráchel, chce víc pozorování a promýšlení, než si vůbec dokážeš představit. Říká v duchu Charles Highway starší ženě , jejíž svedení má být jedním z mezníků jeho dospívání. Já? Já jsem nevyzpytatelný, vypočítavý, posedlý sám sebou - vlastně téměř šílený: já jsem ten druhý extrém: já se nehodlám vydat na pospas svojí vlastní spontánnosti. S jakou samolibostí, cynismem a ironií plánuje její dobývání, líčí své sexuální dovednosti, hovoří o literatuře a komentuje všechno kolem sebe, se dozvídáme z poznámek věnovaných Ráchel, které v předvečer svých dvacátých narozenin zařazuje do pečlivě vedené kartotéky právě končícího mládí. Od roku 1973, kdy tehdy čtyřiadvacetiletému Martinu Amisovi tato prvotina vyšla, se kniha Věnováno Ráchel dočkala celé řady vydání a roku 1989 byla i zfilmována.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 80-7207-705-2
AMIS MARTIN - DRUHÉ LETADLO
Kontroverzní sbírka esejů a povídek věčného britskéhostylisty Martina Amise, které vycházely v letech2001 8211 2008 v předních britských a amerických periodikách,se z různých úhlů pohledu vrací k 11. září2001, k podhoubí terorismu v jednotlivých islámskýchzemích a jeho dopadům na západní civilizaci.Amis si jako obvykle nebere servítky, ať už hovoří o reakcina teroristické útoky, americké vládě, Bushovia Blairovi, islamismu, islámu a víře jako takové či o zřízenícha konfliktech na Blízkéma Středním Východě.Ve skvělých povídkách se snaží proniknout do smýšleníjednoho z únosců v den útoku a prostřednictvímdvojníka jistého diktátora nám dává nahlédnout dozákulisí paláců. Vznikla tak kniha, která čtenářerozhodně provokuje k zamyšlení a konfrontaciodlišných perspektiv.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 136
ISBN: 80-7207-731-1
AMIS MARTIN - NA NÁVŠTĚVĚ U PANÍ NABOKOVOVÉ A JINÁ SETKÁNÍ
Sbírka vynikajících esejů, úvah a zamyšlení ze 70. 8211 90. let 20. století ukazuje slavného anglického autora M. Amise (česky mj. Úspěch, Peníze, Noční vlak, Šíp času) jako pronikavého pozorovatele světa v celé šíři od poznámek na okraj k rockovým celebritám (Rolling Stones, John Lennon, Madonna) přes glosování společenských témat (například nepřikrášlený pohled na svět ženského tenisu či velmistrovského šachu) až po nesmírně cenné postřehy ze setkání se slavnými spisovatelskými kolegy či z návštěvy frankfurtského knižního veletrhu. Martin Amis prokazuje v těchto krátkých úvahách psaných většinou pro přední světová periodika schopnost nahlížet pod povrch událostí stejně brilantně, jako to činí ve svých románech.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 230
ISBN: 80-7207-625-6
Amis, Kingsley - Šťastný Jim
Rok :1959
Amis, Kingsley - Chci to hned
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1991
Jazyk: Čeština
Počet stran: 236
Amis, Kingsley - Jakeův problém
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 298
Amis, Kingsley - Jekeův problém
Odeon, Rok :1985
Amis, Kingsley - Staří parťáci
Rok :1992
Amman Mír - Příběhy čtyř dervišů
Oppl, 244 s., 8 příl, il. M. Troup 1964 MF, napsáno v jazyce: Česky
AMMAN Mír - Příhody čtyř dervišů
Rok vydání :1963
- il.Jan Marek
AMMANITI NICCOLÓ - VEZMU TĚ A ODVEDU TĚ PRYČ
Nedostudovaný biolog Niccol 242 Ammaniti (*1966 v Římě) je dnes považován za nejlepší vypravěčský talent své generace. Román Vezmu tě a odvedu tě pryč (1999) lze označit za Bildungsroman, citová výchova hlavního dětského hrdiny je hlavním motivem díla, které ale nabízí i nečekaně silný milostný příběh hrdinovy staropanenské učitelky a místního poněkud omšelého playboye. Ammanitiho velkou předností je nejen schopnost vystavět značně široký a hluboký románový prostor, ale i smysl pro zápletku a přirozenou gradaci děje. Čtenář navíc ocení nespornou autenticitu všech hlasů, které si během sugestivního vyprávění předávají slovo a přenášejí ho do 8222 svého 8220 temného světa.
Vydavatel : HAVRAN
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 392
ISBN: 80-86515-85-4
Ammianus Marcellinus - SOUMRAK 344 ÍMSKÉ 344 ÍŠE
Odeon, Praha, 1975
565 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Edice : Živá díla minulosti.
Stav : obálka mírně otřepená, uvnitř velmi dobrý stav.
Ammianus Marcellinus - Soumrak římské říše
Přeložil Josef Češka. Vydal Odeon, Praha 1975 jako 74. svazek Živých děl minulosti. Původní celopolátěná vazba s přebalem, 563 stran. Přebal nepatrně odřený, velmi dobrý stav!
Amnueľ, Pavel Rafaelovich - Segodnja, zavtra i vsegda
SCI-FI povídky, rusky Rok :1984
Amont, Čestmír - Svět proti fašismu
přehled historických událostí 1933-45, NV a ČSPB Rok :1974
Amorah Quan Yin - Plejádská světelná terapie
Anotace : Probuzení vašeho božského Ka před rokem 2012
Vyšlo : 17.08.2009
Počet stran : 332
Nakladatelství : Fontána 2009
AMORIN Enríque - Vítězství nepřichází samo
Rok vydání :1952
Amorováý Věra - Vítáme Vás!-Ein Tschechischlehrwerk fur Anfanger-Lehbuch
1994 Hueber, napsáno v jazyce: Česky
Amort Č. - Heydrichiáda
Nakladatel :NV
Rok vydání :1965
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-300 str., čb foto, historická studie, dokumenty
AMORT Č./ JEDLIČKA I.M. - Tajemství vyzvědače A - 54. Z neznámých aktů druhého oddělení
Rok vydání :1965
- brož., 190 s.
AMORT Č./ JEDLIČKA I.M. - Tajemství vyzvědače A - 54
Rok vydání :1965
Amort Čestmír - Ruská vojska u nás 1798-1800
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1954
Jazyk: Čeština
Počet stran: 388
Amort/Jedlička - Tajemství vyzvědače A-54
Magnet 2/65, Obr, 190 s., obr příl. 1965 Magnet, napsáno v jazyce: Česky
Amos Kenan - Cesta do Ejn Charod
Ivo Železný,
1993,
výborný stav,
152 stran,
Beletrie a poezie,
Amos Kenan-Cesta do Ejn Charod
Amosov N. - Běh od /k/ infarktu
1982 LN, napsáno v jazyce: Česky
Amosov Nikolaj - Srdce a chirurg
Ocpl, 320 s. 1979 Obzor, napsáno v jazyce: Slovensky
AMOSOV Nikolaj - Běh od / k infarktu
Rok vydání :1982
- edice Čtení o . , 192 s., horší stav
AMOSOV Nikolaj - Běh od / k infarktu
Rok vydání :1982
- edice Čtení o . , 192 s., horší stav
AMOSOV Nikolaj - Běh od/k infarktu
Rok vydání :1982
- edice Čtení o . , 192 s.
AMREIN NICOLE - DOKTORKA KATEŘINA
Sotva se doktorka Kateřina vrátila do rodného města, už musí řešit složitý případ. Finanční ředitel kliniky ji žádá o pomoc, protože se obává o život těžce nemocného syna. Jeho bývalá manželka, u níž dítě žije, je pod vlivem sekty, která odmítá jakékoli lékařské zásahy. Kateřina pochopí, že musí ihned jednat, i kdyby ji to mělo stát kariéru.
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
ISBN: 80-7362-692-1
AMREIN NICOLE - PRVNÍ POMOC
Doktorka Kateřina se stane svědkyní ošklivé dopravní nehody, při níž se těžce zraní světoznámá operní pěvkyně Mara Milani. Mladé lékařce se sice podaří pacientku zachránit, ohrožen je však její hlas. Kateřina ví jen o jednom chirurgovi, který dokáže zpěvačku uzdravit. Je to bývalý přítel Chris. Ten je ale do Kateřiny stále zamilovaný a snaží se překazit její nový vztah s Brunem 65533
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 184
ISBN: 80-7362-735-5
Amrit Bir Tiwana - Jak studovat v Americe
Podtitul : s minimálními náklady
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-708-1
EAN : 9788072057085
Originál :How to study in America
Překlad : Jelena Žlábková
Formát :
192 stran,
24x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Publikace je velice užitečnou pomůcko pro přípravu a rozhodování o studiu ve Spojených státech. Naleznete v ní řadu potřebných obecných i speciálních informací o studiu v zámoří jako např.: Přednosti a nedostatky amerického vzělávacího systému. Časový rozvrh procedury podání žádosti o přijetí. Tipy na přípravu ke zkoušce. Jak získat peníze - stipendia, asistentury, částečné pracovní úvazky. Jak získat vízum azelenou kartu. Příhodné seznamy, příklady vyplněných formulářů. Exluzivní seznam profilů více než 400 univerzit v USA a, které mají vysokou úroveň, a přesto jsou finančne dostupné a mnoho dalších rad.
Amrit Bir Tiwana - Jak studovat v Americe
Podtitul : s minimálními náklady
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-708-1
EAN : 9788072057085
Originál :How to study in America
Překlad : Jelena Žlábková
Formát :
192 stran,
24x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Publikace je velice užitečnou pomůcko pro přípravu a rozhodování o studiu ve Spojených státech. Naleznete v ní řadu potřebných obecných i speciálních informací o studiu v zámoří jako např.: Přednosti a nedostatky amerického vzělávacího systému. Časový rozvrh procedury podání žádosti o přijetí. Tipy na přípravu ke zkoušce. Jak získat peníze - stipendia, asistentury, částečné pracovní úvazky. Jak získat vízum azelenou kartu. Příhodné seznamy, příklady vyplněných formulářů. Exluzivní seznam profilů více než 400 univerzit v USA a, které mají vysokou úroveň, a přesto jsou finančne dostupné a mnoho dalších rad.
AMSTRONG Richard - Zakleté moře
Rok vydání :1972
- KOD sv.125
AMSTRONGOVÁ Lindsay - Plavba do neznáma
Rok vydání :2009
AMUNDSEN Roald - Alexander Jakovlev
Rok vydání :1948
Amy Dempseyová - Umělecké styly, školy a hnutí
Encyklopedický průvodce moderním uměním.
Umělecké styly, školy a hnutí
Jedinečná encyklopedická publikace, která poskytuje zevrubný a poučený přehled o uměleckém vývoji ve 20. století s rozsáhlým obrazovým a rejstříkovým materiálem. Poslouží jako neocenitelná příručka každému, kdo se zajímá o umělecké dění období od konce 19. století. Sto hlavních hesel je uspořádáno chronologicky, od impresionismu devatenáctého století po zemní umění, sound art a internetové umění století jednadvacátého.
--------------------------------------------------------------------------------
Umělecké styly, školy a hnutí
Nakladatel: Slovart
ISBN: 80-7209-402-5, EAN: 9788072094028
Originál: Styles, Schools and Movements An Encyclopedic Guide to Modern Art, překlad: Miroslav Koláč, Jiří Matas a Kateřina Zvelebilová
Formát: 304 stran, 28x21cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2002
--------------------------------------------------------------------------------
Amy Dempseyová - Umělecké styly, školy a hnutí
Podtitul : Encyklopedický průvodce moderním uměním
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-402-5
EAN : 9788072094028
Originál :Styles, Schools and Movements An Encyclopedic Guide to Modern Art
Překlad : Miroslav Koláč, Jiří Matas a Kateřina Zvelebilová
Formát :
304 stran,
28x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Jedinečná encyklopedická publikace, která poskytuje zevrubný a poučený přehled o uměleckém vývoji ve 20. století s rozsáhlým obrazovým a rejstříkovým materiálem. Poslouží jako neocenitelná příručka každému, kdo se zajímá o umělecké dění období od konce 19. století. Sto hlavních hesel je uspořádáno chronologicky, od impresionismu devatenáctého století po zemní umění, sound art a internetové umění století jednadvacátého.
Amy Dempseyová - Umělecké styly, školy a hnutí
Podtitul : Encyklopedický průvodce moderním uměním
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-402-5
EAN : 9788072094028
Originál :Styles, Schools and Movements An Encyclopedic Guide to Modern Art
Překlad : Miroslav Koláč, Jiří Matas a Kateřina Zvelebilová
Formát :
304 stran,
28x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Jedinečná encyklopedická publikace, která poskytuje zevrubný a poučený přehled o uměleckém vývoji ve 20. století s rozsáhlým obrazovým a rejstříkovým materiálem. Poslouží jako neocenitelná příručka každému, kdo se zajímá o umělecké dění období od konce 19. století. Sto hlavních hesel je uspořádáno chronologicky, od impresionismu devatenáctého století po zemní umění, sound art a internetové umění století jednadvacátého.
Amy Mindell - Metadovednosti - Spirituální umění terapie
Anotace : Cesta šamana a vědce jsou si velmi blízké. Terapeut možná začne práci vědecky, ale pak nebude moci než sledovat zákruty Tao.
Vyšlo : 22.04.2009
Počet stran : 134
Nakladatelství : Anag 2009
Amy Tan - The Kitchen Dods Wife
G.P.Putnams Sons1991 NY
Amy Wallaceová - Čarodějova učednice
Anotace : při blízkém životě s Carlosem Castanedou zažívané drastické metody čarodějů nemajících pražádné pochopení pro lidské bolístky
Vyšlo : 03.02.2006
Počet stran : 399
Nakladatelství : Dobra 2006
Ana Dai - Jarare - Pohádka o cestě Domů
Anotace : Je to knížka pro děti? Je to knížka pro dospělé? Nevím. Je to příběh o hledání. Patří dítěti schoulenému v nás
Vyšlo : 18.01.2008
Počet stran : 103
Nakladatelství : Fontána 2007
Ana Mirandová - Peklo ráje
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-231-9
EAN : 9788072152315
Originál :Boca do Inferno
Překlad : Šárka Grauová
Formát :
376 stran,
19x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Brazilská spisovatelka Ana Mirandová (*1951) vstoupila do literatury na přelomu 70. a 80 let. Její románová prvotina Peklo ráje z roku 1989 se v Brazílii stala bestsellerem a takřka obratem vyšla v desítce zemí. Původní název románu zní Boca do Inferno. Doslova to znamená Pekelná huba, ale také Brána do pekel. I samu knihu můžeme číst dvakrát doslova, a přesto dvakrát jinak. Budeme-li ji číst jako Pekelnou hubu, pohroužíme se do detektivního příběhu, k jehož protagonistům patří velký barokní básník, právník a bonviván Gregório de Matos (1636 1695), muž, jehož lid pro nevymáchané útoky na špínu světa počastoval přízviskem Pekelná huba. Budeme-li román číst jako Bránu do pekel, nahlédneme do nevšední kroniky koloniální Brazílie, časoprostoru, který se vymkl z kloubů evropské kultury a stal se rajským peklem, kde se výhonky evropského ducha po vzoru tropické vegetace proměňují v liány, jejichž zrádnému objetí sotva co dokáže uniknout. Ana Mirandová je tvůrkyní historického románu jako moderně mnohohlasého žánru, který může být alternativou k akademické historiografii. Zaměřuje se na momenty obestřené dohady a otazníky, jimiž může do dějin vstoupit současnost, vnášet do nich uměleckou obrazotvornost a donutit je tak odpovídat na dnešní otázky a starosti.
Ana Mirandová - Peklo ráje
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-231-9
EAN : 9788072152315
Originál :Boca do Inferno
Překlad : Šárka Grauová
Formát :
376 stran,
19x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Brazilská spisovatelka Ana Mirandová (*1951) vstoupila do literatury na přelomu 70. a 80 let. Její románová prvotina Peklo ráje z roku 1989 se v Brazílii stala bestsellerem a takřka obratem vyšla v desítce zemí. Původní název románu zní Boca do Inferno. Doslova to znamená Pekelná huba, ale také Brána do pekel. I samu knihu můžeme číst dvakrát doslova, a přesto dvakrát jinak. Budeme-li ji číst jako Pekelnou hubu, pohroužíme se do detektivního příběhu, k jehož protagonistům patří velký barokní básník, právník a bonviván Gregório de Matos (1636 1695), muž, jehož lid pro nevymáchané útoky na špínu světa počastoval přízviskem Pekelná huba. Budeme-li román číst jako Bránu do pekel, nahlédneme do nevšední kroniky koloniální Brazílie, časoprostoru, který se vymkl z kloubů evropské kultury a stal se rajským peklem, kde se výhonky evropského ducha po vzoru tropické vegetace proměňují v liány, jejichž zrádnému objetí sotva co dokáže uniknout. Ana Mirandová je tvůrkyní historického románu jako moderně mnohohlasého žánru, který může být alternativou k akademické historiografii. Zaměřuje se na momenty obestřené dohady a otazníky, jimiž může do dějin vstoupit současnost, vnášet do nich uměleckou obrazotvornost a donutit je tak odpovídat na dnešní otázky a starosti.
Ana 970 s Nin -
. . Henry and June
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1993
Nakladatelství : Harcourt
Počet stran : 286 stran
Anakreontská poezie
- Oslavujme Bakcha
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
Analogon - Analogon 55/56
Tématem tohoto čísla je: Surrealismus - psychoanalýza - antropologie - příčné vědy.
ANAND MARGO - UMĚNÍ SEXUÁLNÍ EXTÁZE
Podrobná a vkusně ilustrovaná kniha vede čtenáře k tomu, aby se naučili plně vychutnávat sexuální život, rozšiřovat možnosti a naplňovat touhy své i svého partnera.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 1997
Jazyk: Čeština
Počet stran: 408
ISBN: 80-7205-434-1
ANAND MARGO - UMĚNÍ SEXUÁLNÍ MAGIE
Tantrická tradice a praktické meditace moderních milenců, vedoucí ke stavu sexuální extáze
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 1998
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
ISBN: 80-7205-585-2
Anand Marqo - Umění sexuální extáze
Cesta k plnému rozvinutí milostného života . , 399 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pragma Rok vydání : 1997
Anand Shunyam - Reiki - Mystická zkušenost
Nakladatel : Osho Sugama Meditation Center
ISBN : 80-239-2392-7
EAN : 9788023923926
Formát :
300 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Kniha volně navazuje na knihu Reiki - Živá cesta a Reiki - Živá transformace.
Anand Shunyam - Reiki - Mystická zkušenost
Nakladatel : Osho Sugama Meditation Center
ISBN : 80-239-2392-7
EAN : 9788023923926
Formát :
300 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Kniha volně navazuje na knihu Reiki - Živá cesta a Reiki - Živá transformace.
Anand Shunyam - Reiki - živá transformace
Anotace : svěže napsaná kniha, která se vás bude snažit přivést k podstatě Reiki (volné pokračování knihy Reiki - živá cesta )
Vyšlo : 16.04.2003
Počet stran : 208
Nakladatelství : Osho Sugama 2003
Anand Sw. Shunyam - Reiki - mystická zkušenost
Anotace : umění života je život prožívat - kolikrát denně se od srdce zasmějete, kolikrát se dojmete, kolikrát denně pláčete ?
Vyšlo : 22.03.2004
Počet stran : 293
Nakladatelství : Osho Sugama 2004
Ananjan - Zajatci Pardálí soutěsky
sv. 39, původní vazba 8°, ilustrace Eduard Hájek, velmi dobrý stav Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1974
ANANJAN Vachtang - Zajatci pardálí soutězky
Rok vydání :1959
- KOD sv.39, 602 s.
Ananjan, Vachtang - Zajatci pardálí soutěsky
3. vydání v edici KOD
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 440
Ananjan, Vachtang - Zajatci pardálí soutěsky
edice KOD sv. 39, 1. vydání, oranžová vazba Rok :1959
ANAR - Páté poschodí čtyřpatrového domu - ANAR
Rok vydání :1984