Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 50 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:40
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
Anatol France -
. . Dvě povídky tříkrálové
Rok vydání : 1927
Počet stran : 68 stran
Anatole France
- Ostrov tučňáků
Nakladatel : SNKLU
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
Anatole France - Crainquebille
Supraphon, Praha,
1983,
velmi dobrý stav,
celokož. vazba se zlacením, malý formát-cca 7,4x7,4 cm (tzv. Kolibřík), edice Lyra Pragensis-sv. 59, 1. vydání,
88 stran,
Beletrie a poezie,
Anatole France-Crainquebille
Anatole France - Ostrov tučňáků
SNKLU Praha 1963, perfektní stav včetně přebalu, šesté vydání, 236 stran
Anatole France - Baltazar a jiné povídky
Vydavatel : Fr. Borový, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
Anatole France - Studně svaté Kláry
Vydavatel : Fr. Borový, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 216
Anatole France - Do lepších časů
Odeslání do 24 hodin. Knihovna klasiků
Anatole France - Kniha přítelova - Petříček - Petr Noziere - Život v květu
Odeslání do 24 hodin. Knihovna klasiků
Anatole France - Pan Bergeret v Paříži
Fr. Borový, Praha,
1926,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, ta je na krajích a místy na hřbetě lehce odřená, na první straně vpisky propiskou,
192 stran,
Beletrie a poezie,
Anatole France-Pan Bergeret v Paříži
Anatole France -
. . Povídky
Rok vydání : 1956
Nakladatelství : Naše vojsko
Počet stran : 327 stran
Anatole France - Sedm žen Modrovousových
Karel Janský, Praha,
1920,
velmi dobrý stav, vazba je jen mírně zašpiněná, s drobnými oděrkami,
orig. papír. vazba s ozdobným zlacením, malý formát-cca 9 x 13 cm, překlad-A. Procházka, náklad 600 výtisků,
48 stran,
Beletrie a poezie,
Anatole France-Sedm žen Modrovousových
Anatole Le Braz - Legenda o smrti
Nakladatel : Zvláštní vydání
ISBN : 80-85436-49-3
EAN : 9788085436495
Formát :
134 stran,
16 x 10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Znamení předsmrtná, zjevení posmrtná, pohřbívání, peklo, ráj a jiné v lidových vyprávěních zaznamenaných bretonským folkloristou s odkazy na odbornou i jinou literaturu.
Anatole Le Braz - Ankou
Podtitul : Legenda o smrti v dolní Bretani
Nakladatel : Dauphin
Edice :Ethnos
ISBN : 80-86019-10-1
EAN : 9788086019109
Originál :La Légende de la Mort en Bass-Bretagne
Překlad : Zdeněk Hrbata
Formát :
144 stran,
20 x 13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Antologie příběhů smrti a démonů z kraje menhirů a Keltů - Bretani.
Anatole Le Braz - Legenda o smrti
Nakladatel : Zvláštní vydání
ISBN : 80-85436-49-3
EAN : 9788085436495
Formát :
134 stran,
16 x 10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Znamení předsmrtná, zjevení posmrtná, pohřbívání, peklo, ráj a jiné v lidových vyprávěních zaznamenaných bretonským folkloristou s odkazy na odbornou i jinou literaturu.
Anatole Le Braz - Ankou
Podtitul : Legenda o smrti v dolní Bretani
Nakladatel : Dauphin
Edice :Ethnos
ISBN : 80-86019-10-1
EAN : 9788086019109
Originál :La Légende de la Mort en Bass-Bretagne
Překlad : Zdeněk Hrbata
Formát :
144 stran,
20 x 13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Antologie příběhů smrti a démonů z kraje menhirů a Keltů - Bretani.
Anatolij Alexin
- Volá šesté poschodí
Nakladatel : Svět sovětů
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
Anatolij Bezuglov
- Kde je markýz?
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()
Anatolij Efros
- Divadlo - má láska
Nakladatel : Panorama
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Anatolij Efros
- Divadlo má láska
Nakladatel : PANORAMA
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Anatolij Efros
- Povolání:režisér
Nakladatel : Panorama
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
Anatolij Efros
- Režisér
Nakladatel : PANORAMA
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
Anatolij Karpov - Vybrané partie 1969-1977
Šport, slovenské telovýchovné vydavatel stvo , Bratislava,
1980,
dobrý stav,
orich brož, ta je lehce zašpiněná, u hřbetu mírně pošk., nažloutlé listy, 2. doplněné vydání,
256 stran,
Sport,
Anatolij Karpov-Vybrané partie 1969-1977
Anatolij Karpov - Vybrané partie
Šport, Bratislava,
1980,
velmi dobrý stav, lehce odřené rohy, mírně prohnutá obálka,
orig. brož, slovensky,
253 stran,
Sport,
Anatolij Karpov-Vybrané partie
Anatolij Kuzněcov - Legenda o řece
Svět sovětů, Praha,
1959,
dobrý stav, přebal je mírně zažloutlý, zaprášený, lehce pomačkaný, drobné trhlinky v okrajích, vazba zažloutlá, listy též,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
184 stran,
Beletrie a poezie,
Anatolij Kuzněcov-Legenda o řece
Anatolij Makarov - Člověk s harmonikou
Lidové nakladatelství, Praha,
1979,
velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, drobné oděrky v okrajích,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
232 stran,
Beletrie a poezie,
Anatolij Makarov-Člověk s harmonikou
Anatolij Markuša - VZLET POVOLEN
Autor v této knize popisuje jaké znalosti a skušenosti získal při létání. Vypráví o lidech a letadlech, veselé i vážné příhody, zkrátka všechno, co získal na zemi i ve vzduchu za dlouhá léta letecké služby.
SNDK, Praha, 1966
181 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : obálka zažloutlá, po okraji drobné oděrky, jinak dobrý stav.
Anatolij Někrasov - 1000+1 způsob, jak být sám sebou
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-075-1
EAN : 9788081000751
Formát :
232 stran,
20X12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : V dnešní době není vůbec jednoduché být sám sebou. Život v nás zanechává nánosy všeho možného. Pouze několik jedinců si umí uchovat svou přirozenost to jsou ti, kteří mají největší podíl na rozvoji lidstva. Podařilo se jim v životě realizovat svůj talent, aniž by ztratili sami sebe, a splnit úkoly, s nimiž přišli na tento svět.
Bohužel většina lidí bloumá životem bez cíle.
Je však mnoho osob, které se ve zralém věku vydali na cestu duchovního vzestupu a uvědoměle se zbavili veškerých programů a mylných představ. Je to složitá cesta, ale zároveň radostná. Tato kniha je určena čtenářům, kteří se vydali právě touto cestou.
Anatolij Někrasov - Přehnaná mateřská láska
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-074-4
EAN : 9788081000744
Formát :
208 stran,
20X12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Mateřská láska je globální fenomén, který je starý jako lidstvo samo. Základní myšlenkou této knihy je skutečnost, že příliš mnoho mateřské lásky škodí a plodí spoustu problémů.
Pokud si přečtete tuto knihu, trochu o tom popřemýšlíte a budete chvíli pozorovat svět kolem sebe, možná zjistíte, že věci se mají jinak, než se domníváte. Ale nejdůležitější je, že přijdete na to, co byste mohli ve svém životě změnit, abyste byli šťastnější.
V knize najdete spoustu návodů, jak vylepšit vztahy s rodiči, dětmi, partnerem a příbuznými, uvidíte rodinné konstelace v jiném světle a odhalíte, proč některé z nich neklapou.
Anatolij Někrasov - Přehnaná mateřská láska
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-074-4
EAN : 9788081000744
Formát :
208 stran,
20X12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Mateřská láska je globální fenomén, který je starý jako lidstvo samo. Základní myšlenkou této knihy je skutečnost, že příliš mnoho mateřské lásky škodí a plodí spoustu problémů.
Pokud si přečtete tuto knihu, trochu o tom popřemýšlíte a budete chvíli pozorovat svět kolem sebe, možná zjistíte, že věci se mají jinak, než se domníváte. Ale nejdůležitější je, že přijdete na to, co byste mohli ve svém životě změnit, abyste byli šťastnější.
V knize najdete spoustu návodů, jak vylepšit vztahy s rodiči, dětmi, partnerem a příbuznými, uvidíte rodinné konstelace v jiném světle a odhalíte, proč některé z nich neklapou.
Anatolij Někrasov - 1000+1 způsob, jak být sám sebou
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-075-1
EAN : 9788081000751
Formát :
232 stran,
20X12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : V dnešní době není vůbec jednoduché být sám sebou. Život v nás zanechává nánosy všeho možného. Pouze několik jedinců si umí uchovat svou přirozenost to jsou ti, kteří mají největší podíl na rozvoji lidstva. Podařilo se jim v životě realizovat svůj talent, aniž by ztratili sami sebe, a splnit úkoly, s nimiž přišli na tento svět.
Bohužel většina lidí bloumá životem bez cíle.
Je však mnoho osob, které se ve zralém věku vydali na cestu duchovního vzestupu a uvědoměle se zbavili veškerých programů a mylných představ. Je to složitá cesta, ale zároveň radostná. Tato kniha je určena čtenářům, kteří se vydali právě touto cestou.
Anatolij Někrasov - 1000+1 způsob, jak být sám sebou
Anotace : Měli bychom své duši přinášet radost minimálně sedmkrát denně, ovšem nejlepší by bylo, kdyby se radovala neustále
Vyšlo : 05.09.2008
Počet stran : 225
Nakladatelství : Eugenika 2008
Anatolij Někrasov - Přehnaná mateřská láska
Anotace : smysl života netkví v samotném mateřství na prvním místě by mělo být porozumnění mezi rodiči a teprve na druhém láska k dítěti
Vyšlo : 05.09.2008
Počet stran : 204
Nakladatelství : Eugenika 2008
Anatolij Rybakov
- Zamotaná historie
Nakladatel : Svět sovětů
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
Anatolij Rybakov
- Zamotaná historie
Nakladatel : Svět sovětů
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
Anatolij Smeljanskij - Zápas autora s divadlem
Podtitul : Michail Bulgakov v MCHAT
Nakladatel : Akademie múzických umění
ISBN : 978-80-7331-110-0
EAN : 9788073311100
Originál :Michil Bulgakov v Chudožestvennom těatre
Překlad : Morávková Alena
Formát :
488 stran,
20,5x14,4cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Přední ruský teatrolog a znalec Bulgakovova díla Anatolij Smeljanskij ve své knize zpřístupňuje čtenářům vzácné dokumenty z archivu Moskevského uměleckého divadla, sleduje zápas autora s divadlem o vlastní poetiku a současně vytváří obraz společenského klimatu doby stalinismu, kdy nepohodlní tvůrci byli umlčováni i fyzicky likvidováni a kdy svoboda uměleckého projevu byla jen prázdným pojmem. I Bulgakov se ocitl ve vnitřní emigraci: jeho nejzávažnější díla byla vydána skoro třicet let po jeho smrti. Americké vydání Zápasu autora s divadlem bylo časopisem American Theatre oceněno jako jedna z pěti nejlepších knih o divadle roku 1994.
Anatolij Smeljanskij - Zápas autora s divadlem
Podtitul : Michail Bulgakov v MCHAT
Nakladatel : Akademie múzických umění
ISBN : 978-80-7331-110-0
EAN : 9788073311100
Originál :Michil Bulgakov v Chudožestvennom těatre
Překlad : Morávková Alena
Formát :
488 stran,
20,5x14,4cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Přední ruský teatrolog a znalec Bulgakovova díla Anatolij Smeljanskij ve své knize zpřístupňuje čtenářům vzácné dokumenty z archivu Moskevského uměleckého divadla, sleduje zápas autora s divadlem o vlastní poetiku a současně vytváří obraz společenského klimatu doby stalinismu, kdy nepohodlní tvůrci byli umlčováni i fyzicky likvidováni a kdy svoboda uměleckého projevu byla jen prázdným pojmem. I Bulgakov se ocitl ve vnitřní emigraci: jeho nejzávažnější díla byla vydána skoro třicet let po jeho smrti. Americké vydání Zápasu autora s divadlem bylo časopisem American Theatre oceněno jako jedna z pěti nejlepších knih o divadle roku 1994.
Anatolij Vinogradov
- Tři barvy
Nakladatel : Lidové nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
Anatolij Vinogradov
- Tři barvy doby
Nakladatel : Lidové nakladatelství Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
Popis : poničená obálka
Anca Maria Mosora - Archandělé neumírají
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 978-80-87162-08-8
EAN : 9788087162088
Originál :Arhangelii nu mor
Překlad : Jiřina Vyorálková
Formát :
110 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Krátký román nebo spíše novela Archandělé neumírají je zpovědí mladé ženy, žijící vzpomínkami na svůj ztroskotavší milostný vztah. Kniha zároveň lyrická i rozumová vyniká smyslem pro styl a atmosféru a s porozuměním a nostalgií se obrací k osudům starých lidí i starých domů, které v sobě ještě uchovávají zbytky půvabu meziválečné Bukurešti.
Anca Maria Mosora - Archandělé neumírají
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 978-80-87162-08-8
EAN : 9788087162088
Originál :Arhangelii nu mor
Překlad : Jiřina Vyorálková
Formát :
110 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Krátký román nebo spíše novela Archandělé neumírají je zpovědí mladé ženy, žijící vzpomínkami na svůj ztroskotavší milostný vztah. Kniha zároveň lyrická i rozumová vyniká smyslem pro styl a atmosféru a s porozuměním a nostalgií se obrací k osudům starých lidí i starých domů, které v sobě ještě uchovávají zbytky půvabu meziválečné Bukurešti.
Anciferov, N. - Dusha Peterburga
Vydavatel : Agenstvo LIRA
Rok vydání: 1990
Jazyk: Ruština
Počet stran: 249
ANCION NICOLAS - JAK SPRÁVNĚ ZABÍJET
Soubor povídek Nous sommes tous des playmobiles je groteskním a melancholickým holdem Bruselu, a především jeho svérázně obyčejným obyvatelům. Jednotlivé příběhy se vydělují z hektického a zmechanizovaného hemžení evropské metropole a opět se v něm beze stopy rozpouštějí. Pokaždé stačí jen málo - skvrna od omáčky, fotoaparát, sešívačka, zahradní trpaslík s trakářkem či balíček cigaret, aby se fádní život proměnil v zábavné či trýznivé dobrodružství.
Vydavatel : DAUPHIN
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152
ISBN: 80-7272-256-3
Anczyc, W.L. - Šípková Růženka
Ilustrovala J. Karwowská - Wnuczaková. Nedatováno.
Vydavatel : Nasza Ksiegarnia, Varšava
Jazyk: Čeština
Počet stran: 46
ANČÍK Zdena - O životě Jaroslava Haška
Rok vydání : 1953
Ančík Zdena - O životě Karla Haška
s fotografiemi
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1953
Jazyk: Čeština
Počet stran: 107
ANČÍK Zdeněk - Naši v Anglii
Rok vydání :1946
- humoresky, il. Z.Kovařík, brož.
ANDĚL EMIL - KRONIKA RODU ANDĚLŮ Z RONOVCE
Rodová kronika staré české vladycké rodiny z východních Čech, jež odvozovala svůj původ od pánů z Tetína, kteří byli příbuzní patrně s Přemyslovci, a to přes Štěpána z Tetína, jenž byl synovcem vyšehradského probošta Jana, nemanželského syna Václava II. Příslušníci tohoto rodu, kteří po generace zastávali vysoké státní funkce (kancléře Českého království, nejvyš-šího zemského písaře, kanovníka pražského, krajských hejtmanů aj.) se v XVI. století zúčast-nili stavovského odporu proti Ferdinandu I. Po vítězství Habsburků následovala perzekuce poražených a sláva tohoto rodu značně upadla. Andělé z Ronovce byli většinou nekatolického (husitského, bratrského a jiného) vyznání, takže i po bitvě na Bílé hoře se přízni vídeňského dvora příliš netěšili. Cenný je také autorem sestavený rodokmen příslušníků této dodnes žijící šlechtické rodiny.
Vydavatel : AKROPOLIS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 120
ISBN: 80-7304-089-5
ANDĚL J. - JOSEF SUDEK O SOBĚ
Rozhovory, které v 70. letech vedl s Josefem Sudkem Jaroslav Anděl jsou nejen jedinečným svědectvím o Sudkově životě, díle a myšlení, ale i pozoruhodným literárním skvostem, věrně reprodukujícím Sudkův způsob vyjadřování.
Vydavatel : TORST
Jazyk: Čeština
Počet stran: 134
ISBN: 80-7215-147-9
Anděl Ja. - Avantgarda o mnoha médiích
Anděl P. - Jak se dostat na práva
Grada 2001
Anděl Rudolf - Hrady a zámky severočeského kraje
A4, 328 s., foto J. Kabíček, il. Beran, Nikendey, b.ob. 1962 SevčKN, napsáno v jazyce: Česky
ANDĚL RUDOLF,KARPAŠ ROMAN A KOLEKTIV - FRÝDLANTSKO
První česká publikace o historii Frýdlantského výběžku přináší kompletní informace o kraji od přírodních poměrů (geologie, rostlinstvo, živočišstvo . ) přes lidovou architekturu, zvyky a pověsti až po bohatou historii Frýdlantska od nejstarších dob až po souasnost. V knize najdete řadu dosud nepublikovaných překvapivých informací a každá obec Frýdlantska zde má svůj vlastní souborný text.
Vydavatel : není uveden
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
ISBN: 80-86424-18-9
ANDĚL Rudolf-KABÍČEK Jan - Hrady a zámky libereckého kraje
Rok vydání : 1957
ANDĚL,GREGOR,HORÁK,KMENT,WIDIMSKÝ - VNITŘNÍ LÉKAŘSTVÍ IIIA,PNEUMOLOGIE
Další svazek skriptové podoby učebnice vnitřního lékařství pro potřeby studentů 3. lékařské fakulty přináší moderní učebnici pneumologie.
Vydavatel : GALÉN
Jazyk: Čeština
Počet stran: 305
ISBN: 80-7262-091-6
ANDĚL,GREGOR,HORÁK,KMENT,WIDIMSKý - VNITŘNÍ LÉKAŘSTVÍ IIIB HEMATOLOGIE
Publikace podává základní přehled současných znalostí v oboru hematologie. K vydání ji připravil v rámci meziuniverzitní spolupráce kolektiv autorů pražských a olomouckých lékařských fakult. Kniha svým rozsahem neposlouží jen jako základní učební text vnitřního lékařství, ale svým ojedinělým postavením na současném knižním trhu poslouží i v oblasti postgraduálního vzdělávání.
Vydavatel : GALÉN
Jazyk: Čeština
Počet stran: 230
ISBN: 80-7262-085-1
Anděla Horová - Nová encyklopedie českého výtvarného umění - dodatky
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-1209-5
EAN : 9788020012098
Formát :
988 stran,
26,5x20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Obsáhlá publikace zásadním způsobem doplňuje Novou encyklopedii českého výtvarného umění, vydanou nakladatelstvím Academia v roce 1995 a stále velmi využívanou širokou kulturní veřejností. Dodatky přinášejí množství nových hesel, jednak věnovaných dalším umělcům, institucím, galeriím, výtvarným časopisům a školám, a jednak shrnujících údaje o oblastech, které dosud nebyly slovníkově zpracovány (restaurátoři, grafický a průmyslový design, scénografie).
Anděla Horová - Nová encyklopedie českého výtvarného umění - dodatky
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-1209-5
EAN : 9788020012098
Formát :
988 stran,
26,5x20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Obsáhlá publikace zásadním způsobem doplňuje Novou encyklopedii českého výtvarného umění, vydanou nakladatelstvím Academia v roce 1995 a stále velmi využívanou širokou kulturní veřejností. Dodatky přinášejí množství nových hesel, jednak věnovaných dalším umělcům, institucím, galeriím, výtvarným časopisům a školám, a jednak shrnujících údaje o oblastech, které dosud nebyly slovníkově zpracovány (restaurátoři, grafický a průmyslový design, scénografie).
ANDĚRA MILOŠ - FAUNA ENCYKLOPEDIE NAŠÍ PŘÍRODY
Neobyčejně věrohodná dioramata, velké množství fotografií a kreseb i čtiví text vám v jednotlivých biotopech představí typické druhy rostlin a živočichů či naopak výslovené vzácnosti.
Vydavatel : LIBRI
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7277-162-0
ANDĚRA MILOŠ - NÁRODNÍ PARKY EVROPY KOMPLETNÍ ENCYKLOPEDICKÝ PRŮVODCE
Základ knihy tvoří přehled jednotlivých národních parků Evropy (celkem asi do 380 parků ve 33 zemích), prezentovaných podle významu, rozsahu apod. formou o 1 do 8 stran. Parky jsou v encyklopedii uspořádány podle států. U každého NP je uvedena základní charakteristika 8211 poloha, velikost, historie, základní popis přírodních fenoménů, významné lokality vhodné k návštěvě atd., to vše doplněno schématickým znázorněním polohy parku v dané zemi a informační mapou národního parku (případně i logem příslušného národního parku) a nechybí ani údaje o dostupnosti chráněného území, informačních střediscích a aktuální internetové kontakty na správy parku. Základním prostředkem k představení parku je bohatá a kvalitní fotografická výbava s rozmanitými náměty (celkové pohledy, panorama, detaily krajinných celků, interiéry typických či význačných ekosystémů, rostliny a živočichové, případně významné turistické a historické objekty v rámci parku). U části národních parků jsou připojeny i různé zajímavosti týkající se přírodních poměrů (flóry, fauny, podnebí, geologie apod.), doplněné alternativně kromě fotografií i barevnými kresbami, schématy a grafy. Vlastnímu přehledu národních parků předchází úvodní kapitola, která nastiňuje historii a vývoj NP v Evropě. Součástí úvodní kapitoly je i přehledná mapa Evropy s vyznačením všech NP. Závěrečný oddíl je věnován stručnému přehledu jiných významných velkoplošných chráněných území Evropy, které nemají status NP, ale jsou významné z jiných důvodů.
Vydavatel : SLOVART
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 944
ISBN: 80-7391-162-1
ANDĚRA MILOŠ,PROCHÁZKA P.,HOŠEK J.,HAJNÝ J.,ŘÍZEK T. - ENCYKLOPEDIE EVROPSKÉ PŘÍRODY
Zcela nová, originálně řešená a bohatě ilustrovaná encyklopedie seznamuje s evropskou přírodou a její ochranou. Rozdělením na 36 kapitol provádí po jednotlivých biotopech, od studených oblastí tundry a tajgy, přes lužní lesy, vysokohorské oblasti až po středomořské pobřeží. Úvod každé kapitoly tvoří obraz přibližující typickou faunu a flóru daného biotopu. Dále jsou představeny nejtypičtějším oblasti přírody v rozličných částech Evropy, zajímavosti a tipy na výlety.
Vydavatel : SLOVART
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
ISBN: 80-7209-808-8
Anděra-Horáček - Poznáváme naše savce
Nakladatel :mf
Rok vydání :1982
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :lamino
-256 stran, 32 stran bar foto na křídě, mnoho čb il
Anderle Jiří - Paintings, Prints, Drawings 1950-2000-At the Close of the Millennium
A4, Obr, 264 s., Angl. 2000 Slovart, napsáno v jazyce: English
ANDERLÍK Viktor, stavitel - Rozbory cen prací stavebních
Rok vydání :1932
Anděrová Romana - Historie ZOO Praha
Prvních 40 let zápasů a úspěchů . , 96 stran, četná vyobraení v textu, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Zoologická zahrada hl. m. Prahy Rok vydání : 2008
ANDĚROVÁ Romana - Pojďte s námi za zvířátky
Rok vydání : 2002 Poznámka :A 4
Anděrová Romana - Bydlí s námi suchozemská želva
Obr, 32 s., bar foto 1996 Fragment, napsáno v jazyce: Česky
Anděrová Romana - Historie ZOO Praha
Nakladatelství (edice): Zoo Praha
Rok vydání: 2008
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 96
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Prvních 40let zápasů a úspěchů
Anděrová Romana - Historie ZOO Praha
Nakladatelství (edice): Zoo Praha
Rok vydání: 2008
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 96
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Prvních 40let zápasů a úspěchů
Anders Bodelsen - Hra o peníze
Odeon, Praha,
1984,
velmi dobrý stav, přebal je lehce potrhaný a pomačkaný (podlepeno lepenkou),
orig. celopl. vazba s přebalem,
334 stran,
Beletrie a poezie,
Anders Bodelsen-Hra o peníze
Anders Eje - Excellence z Madagaskaru
Nakl. Vendelína Steinhausera, Plzeň,
1920,
dobrý stav,
orig. brož, obálka ušpiněná a poškozená, listy zažloutlé a uvolněné z vazby, na okrajích odřené, edice Nová knihovna moderních detektivních románů sv.15,
239 stran,
Detektivní příběhy,
Anders Eje-Excellence z Madagaskaru
ANDERS MARTIN,UHROVÁ TEREZA,ROTH JAN - DEPRESIVNÍ PORUCHA V NEUROLOGICKÉ PRAXI
Kniha je nejen zdrojem moderních informací o depresivní poruše, ale také srozumitelným návodem k praktické diagnostice a terapii depresivní poruchy lékařem nepsychiatrem.
Vydavatel : GALÉN
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
ISBN: 88-7262-306-0
ANDERS R. - Zázrak v Chestershallu
Rok vydání :1941
Andersch - Bouře v Ardenách
Rok :1979
Andersch A. - Milovník polostínu
Odeon 1967
Andersch A. - Bouře v Ardenách
Vydavatel : Odeon
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
Počet stran: 454
Andersch A. - Bouře v Ardenách
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1979
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Andersch A. - Bouře v Ardenách
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1979
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
Andersch Alfred - Bouře v Ardenách
Ocpl 1979 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky
Andersch Alfred - Bouře v Ardenách
Válečný román.
Praha 1979 Odeon
8°,451s.,váz.
Andersch Alfred - Bouře v Ardenách
Ocpl, 454 s. 1979 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky
ANDERSCH Alfred - Bouře v Ardenách
Rok vydání :2001
ANDERSCH Alfred - Bouře v Ardenách
Rok vydání :1979
ANDERSCH Alfred - Bouře v Ardenách
Rok vydání :1979
ANDERSCH Alfred - Bouře v Ardenách
Rok vydání :1979
ANDERSCH Alfred - Bouře v Ardenách
Rok vydání :1979
ANDERSCH Alfred - Efraim
Rok vydání :1983
Andersch Alfred - Efraim
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1983
Počet číslovaných stran: 336
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Andersen - Andersenovy pohádky
Prodám historický výtisk z r.1941 Andersenových pohádek. Z dánštiny přeložil Jaroslav Vrchlický, ilustrovala Evženie Orlovová. Vydalo nakladatelství Šolc a Šimáček v Praze.
Publikace obsahuje 13 nejznámějších autorových pohádek, její stav vykazuje známky částečného opotřebení. Cena dohodou.
Andersen - Náhodné svědectví
Rok :1986
ANDERSEN - Pohádky
Poznámka :orig.vazba, il.Hajský
Andersen - Hans Christian Andersen-Pohádka mého života
edice Paměti Korespondence Dokumenty sv. 36, 539 stran, původní vazba s obálkou 4°,velmi dobrý stav, obálka natržena a opotřebena Vydavatel : SNHKLU Rok vydání : 1965
ANDERSEN H.CH. - Pohádky a povídky 1, 2
Rok vydání :1955
- A4. Il. C.Bouda
ANDERSEN Hans Christian - Flétnové hodiny
Rok vydání :1969
- il.C.Bouda, bez ob.
Andersen Christian - Janečková Vlasta - Slavík
ilustrace Miloslav Dostál, , původní omyvatelná vazba 4° , velmi dobrý stav Vydavatel : Novinář Rok vydání : 1973
Andersen Christian Hans - Slabikář Srdce
189 stran, původní vazba slamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Jaroslav Volf Rok vydání : 2005
Andersen Christian Hans - Pohádky
218 stran, obálka a ilustrace Jiří Trnka, původní vazba celoplátěná s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1980
Andersen Christian Hans - Die Nachtigall
Německy, obálka a ilustrace Jiří Běhounek, 54 stran, původní vazba celoplátěná s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Artia, Praha Rok vydání : 1972
ANDERSEN Christopher - Jack a Jackie Kennedyovi
Rok vydání : 1997
Andersen Christopher - Jackie po Jackovi
Nakladatelství (edice): Práh
Rok vydání: 1998
Ilustrace/foto: foto cb
Počet číslovaných stran: 406
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav dobrý se stopami použití
Andersen Christopher - Jack a Jackie Kennedyovi
Nakladatelství (edice): Práh - Knižní klub
Rok vydání: 1997
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 358
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Americké manželství
Andersen H. C. - Cisárove nové šaty
Nakladatel :Slovenský spis.
Rok vydání :1980
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-slovensky
ANDERSEN H. Ch. - Pohádky
Rok vydání : 1980
Andersen H. Ch. - Křišťálové vidiny
Oppl, 384 s., il. F Prchlík, pošk. hřbet 1947 F. Kosek, napsáno v jazyce: Česky
Andersen H. Ch. - Marchen
Ocpl, il. R. Haller b.d. KinderbuchV., napsáno v jazyce: German
Andersen H. CH. - Pohádky a povídky I, II
Ocpl, 313 a 274 s., il. C. Bouda, b. ob. 1955 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
Andersen H. Ch. - Flétnové hodiny-pohádky a povídky
Ocpl, 224 s., 16 příl. Il. C Bouda, b. ob., pošk. vazba 1969 MF Máj, napsáno v jazyce: Česky
Andersen H. Ch. - Marchen
Nakladatel :Berlin
Rok vydání :1988
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :brožovaná
Andersen H.Ch. - Slavík
Novinář 1973, na motivy stejnojmenného filmu napsala Vl. Janečková
ANDERSEN H.CH. - Pohádky
Rok vydání :1985
- A4,il. J.Trnka
ANDERSEN H.Ch. - Slavík
Rok vydání : 1973 Poznámka :A 4
ANDERSEN H.CH. - Pohádky a povídky
Rok vydání : 1955 Poznámka :2 svazky A4,
ANDERSEN H.CH. - Nejkrásnější pohádky
Rok vydání : 2002
ANDERSEN H.CH. - Flétnové hodiny
Rok vydání :1969
- il. C.Bouda
Andersen H.Ch. - Andersenovy pohádky
Světové vydání. Ilustroval Hans Tegner a z dánštiny přeložil Jaroslav Vrchlický.
Vydavatel : Nakladatelství Šolc a Šimáček, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 177
Andersen H.Ch. - The Ugly Duckling and other stories
Nakladatel :Hampster Books
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
-Early Reader Series No. 32, black-and-white illustrations
Andersen Hans Ch. - Flétnové hodiny
1969 MF, napsáno v jazyce: Česky
ANDERSEN Hans Christian - Pohádky
Rok vydání :1990
- A4, il. J.Trnka
ANDERSEN Hans Christian - Pohádky
Rok vydání :1990
- A4, il. J.Trnka
ANDERSEN Hans Christian - Pohádky
Rok vydání :1990
- A4, il. J.Trnka, jako nové
ANDERSEN Hans Christian - Pohádka mého života
Rok vydání :1965
- 21x20, 548 s., velmi dobrý stav
ANDERSEN Hans Christian - Sněhová královna
Rok vydání :1987
- il. D. Berková
ANDERSEN Hans Christian - Pohádky
Rok vydání : 1957 Poznámka :A 4, il.Trnka
Andersen Hans Christian - Šťastný Per
Ilustrace Karel Müller.
Praha 1975 Odeon
16°,173s.,váz.
ANDERSEN Hans Christian - Flétnové hodiny. Pohádky a povídky
Rok vydání :1969
- il. C.Bouda, plát.vazba
ANDERSEN Hans Christian - Šťastný Per
Rok vydání :1975
- A6,plát.vazba
ANDERSEN HANS CHRISTIAN - KRESLENÉ POHÁDKY -KOMIKS
Hans Christian Andersen (1808-1875) je nejslavnějším moderním pohádkářem a jeho příběhy znají děti i dospělí po celém světě. Mezi ty neznámější patří Malá mořská víla, Princezna na hrášku, Statečný cínový vojáček či Pasáček vepřů. Některé příběhy jsou nebývale smutné, jiné veselé, ale vždy nás zavedou do světa jedinečné autorovy fantazie a moudrosti, kterou z těchto příběhů můžeme čerpat v dětství i v dospělosti. Pět slavných pohádek z Andersenovy tvorby naleznete v komiksovém zpracování v této knížce. Příběhy jsou v obrazové podobě stejně hravé a působivé jako původní pohádky a svou nápaditostí vybízejí k další četbě a bližšímu seznámení s tímto významným dánským autorem.
Vydavatel : ALBATROS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
ISBN: 80-00-02546-9
Andersen Hans Christian - Rozprávky
Vydavatel : Slovenské nakladate?stvo detskej knihy
Rok vydání: 1956
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 115
ANDERSEN HANS CHRISTIAN - NEJKRÁSNĚJŠÍ POHÁDKY /MODRÁ A4/
V této knížce najdete šest nejkrásnějších pohádek od známého autora Hanse Christiana Andersena: Ošklivé káčátko, Mořská panna, Malenka, Císařovy nové šaty, Sněhová královna a Holčička se zápalkami. Knížka je doprovázena půvabnými celostránkovými barevnými ilustracemi a graficky je upravena tak, aby byla přístupná i začínajícím čtenářům. Přejeme vám hezkou zábavu a sladké sny!
Vydavatel : SVOJTKA CO.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
ISBN: 80-7237-550-4
Andersen Hans Christian - Flétnové hodiny
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1969
Ilustrace/foto: Bouda C. čb
Počet číslovaných stran: 220
Poznámka ke knize: Věnování bez souvislosti - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: pohádky a povídky
Andersen Hans Christian - Pohádky
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1967
Ilustrace/foto: barevné - Trnka J.
Počet číslovaných stran: 142
Poznámka ke knize: na obálce se uvolňuje fólie fleky na ořízce - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav dobrý se stopami použití
Andersen Hans Christian - Slavík
Nakladatelství (edice): Novinář
Rok vydání: 1971
Ilustrace/foto: foto z filmu
Počet číslovaných stran: 91
Poznámka ke knize: poškozený hřbet - vazba neurčeno stav dobrý se stopami použití
ANDERSEN HANS CHRISTIAN - POVÍDKY A POHÁDKY
Pohádky a povídky vydané v roce 2003 obsahují prvních pětatřicet příběhů nejznámějšího pohádkáře na světě. V tomto druhém svazku, který na ně volně navazuje, najdete dalších šestačtyřicet.
Vydavatel : ALBATROS
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
ISBN: 80-00-01477-7
Andersen Hans Christian - Císařovy nové šaty
Andersenův čtyřlístek č. 1 několikastránkový brožovaný sešítek, nadatováno, obrázky kreslil Václav Boukal
Vydavatel : Vydavatelstvo Osveta, n. p. Martin
Jazyk: Čeština
Andersen Hans Christian - Křesadlo
Andersenův čtyřlístek č. 3, nedatováno - padesátá léta, několikastránkový sešítek ve tvaru lístku, obrázky Václav Boukal
Vydavatel : Vydavatelstvo Osveta, n. p. Martin
Jazyk: Čeština
Andersen Hans Christian - Slavík
Andersenův čtyřlístek č. 2., nedatováno - padesátá léta, obrázky Václav Boukal, sešítek o několika stránkách
Vydavatel : Vydavatelstvo Osveta, n. p. Martin
Jazyk: Čeština
Andersen Hans Christian - Sněhová královna
Ocpl, 176 s-. Il. D. Berková 1987 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
ANDERSEN Hans Christian - Flétnové hodiny
Rok vydání : 1969 Poznámka :il.Bouda
ANDERSEN HANS CHRISTIAN,MULLEROVÁ LUCIE /ILUSTR./ - MARCHENREICH
Vydavatel : VITALIS
Rok vydání: 2006
Jazyk: Němčina
ISBN: 3-89919-004-1
Andersen Knud - Ve spárech oceánu
170 stran, ilustrace Jiří Trnka, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý, vazba mírně opotřebena Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1939
ANDERSEN Knud - Ve spárech oceánu
Rok vydání :1982
- edice Karavana
Andersen Thomas - Náhodné svědectví
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Smaragd
Rok vydání: 1986
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Andersen, Hajský, Miloš - Pohádky
Pro českou mládež upravila Jarmila Kroftová. Poloplátěná vazba, 102 str. s ilustr., malá 4°. Praha, B. Kočí, bez data, cca 1930. Dobře zachovalé.
Andersen, Tegner, Hans - Andersenovy pohádky. III. díl
Z dánštiny přeložil Jaroslav Vrchlický. Jen III. díl. Plátěná vazba, 177 str, 8°. Praha, Šolc a Šimáček, 1924. 2. vyd. Velmi dobře zachovalé.
Andersen, H.C. - Pohádka mého života
Vydavatel : Julius Albert, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 251
Andersen, Knud - Ve spárech oceánu
S ilustracewmi Jiřího Trnky.
Vydavatel : Melantrich, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 169
Andersend/ Asbjörnsen/ Kubín ad. - Nejkrásnější pohádky-O strašidlech
A4, pv, 64 s., il. J. Běhounek 1997 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Anderson - Obchod s rozkoší
Rok :1993
ANDERSON BENEDICT - PŘEDSTAVY SPOLEČENSTVÍ ÚVAHY O PŮVODU A ŠÍŘENÍ NACIONALISMU
Kniha amerického politologa a historika, specialisty na kultury jihovýchodní Asie (Thajsko, Indonésie, Filipíny), si klade zásadní otázku, proč v dobách komunistického internacionalismu a následné globalizace přežívá a sílí nacionalismus. Nejde jen o politický nebo ideologický jev ani o návrat k slavné historii nebo tradicím. Právě v jižní a jihovýchodní Asii vzniká národní povědomí a vědomí u etnicky značně diferencovaných celků. Podle Andersonovy teorie je národ především společenstvím vzniklým v představivosti, která se rozvíjí pomocí moderních komunikačních technologií (počínaje knihtiskem), vlivem literatury (zejména moderního románu) a žurnalistiky. Na rozdíl o náboženského společenství, které se formuje v kontinuálním čase posvátné historie , čase, jenž má jasný smysl a je zasazen do věčnosti, vzniká národ jako společenství v představách jednotlivců v prázdném , sekularizovaném a mechanizovaném čase moderního světa. Přínosem knihy je mimo jiné i sledování vzniku moderních národů na americkém kontinentě a vlivu těchto procesů na vývoj nacionalismu v Evropě.
Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 276
ISBN: 80-246-1490-8
Anderson Edward - Zákon v patách
Romány Ahoje, 218 stran, nesvázáno, původní složky 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Ahoj Rok vydání :
Anderson Ernest, Spry Frank Palmer - Victorian Butterflies and How to Collect Them
Nakladatelství (edice): H. Hearne co. Melbourne
Rok vydání: 1893
Ilustrace/foto: nákresy čb
Počet číslovaných stran: 80
Poznámka ke knize: Obálka poškozená, na hřbetu část chybí. - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Anderson Ian a Jethro Tull - Na rokenrol už jsem starej, ale umřít .
ANDERSON IAN,JETHRO TULL - NA ROKENROL UŽ JSEM STAREJ,ALE UMŘÍT JEŠTĚ NECHCI-TEXTY
Publikace nabízí všechny doposud vydané texty hudební skupiny Jethro Tull čtenář má tak jedinečnou možnost sledovat vývoj Andersonovy imaginace za celých čtyřicet let působení. Předkládané texty se většinou dotýkají témat společnosti, přírody a náboženství. Nejde však o žádná autorova kázání a Anderson často používá ironii, černý humor, dvojsmysl a sarkastický nadhled, a to včetně vlastní osoby. Dvojjazyčné texty (české a anglické) jsou doprovázeny fotografiemi z českých a moravských koncertů skupiny, jejichž autorem je Karel Brychta. Úvodní slovo Vladimír Mišík.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 357
ISBN: 80-7207-617-5
Anderson J. - Hrozba z vesmíru
Argenit 1992
ANDERSON JANICE,WILLIAMS ANNE,HEAD VIVIAN - NEJKRUTĚJŠÍ VÁLEČNÉ ZLOČINY V DĚJINÁCH
Hrůzy válek se každodenně dotýkají milionů lidí na celém světě. Navzdory mezinárodním úmluvám dochází v každé válce k otřesným událostem. Kniha nabízí přehled těch nejtěžších zločinů proti lidskosti, jaké byly kdy spáchány, a předkládá nejznámější procesy s válečnými zločinci od druhé světové války až po současnost.
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
ISBN: 80-7362-706-5
Anderson Jeff - Hrozba z vesmíru
95 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Argenit Rok vydání : 1992
Anderson Kenneth - Devět lidožroutů a jeden slon darebák
Ocpl, 208 s., il. Z. Mézl 1968 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Anderson Kevin J. - Sága sedmi sluncí-Bouře na obzoru
551 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý-kniha nečtena ! Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2006
Anderson Kevin J. - Sága sedmi sluncí-Ocelový roj
575 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý-kniha nečtena ! Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2009
ANDERSON KEVIN J. - ROZTROUŠENÁ SLUNCE
Válka mezi znepřátelenými rasami stále zuří a proměňuje slunce na vyhaslé skořápky. Tohoto osudu se dočká i jedno ze sluncí patřících Ildrianské říši. A její obyvatelé, místo aby se chránili, zapojují se do krvavé občanské války a lidstvo se dělí do mnoha znepřátelených frakcí. Podaří se ildrianům a lidem znovu se spojit proti nepříteli, který je chce vyhubit? Nový vládce říše Jora h musí potlačit povstání svého nepříčetného bratra dříve, než nepřítel zničí i to, co z jeho říše zbývá. V obklíčení ze všech stran posílá svou milovanou napůl lidskou dceru na zoufalou misi, jež by měla konečně zajistit mír. Z cyklu Sága sedmi sluncí
Vydavatel : BARONET
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 598
ISBN: 80-7384-006-8
ANDERSON KEVIN J. - OCELOVÝ ROJ
Šestá kniha série Sága sedmi sluncí. Andersonova mozaika intergalaktických konfliktů vstoupila do svého šestého pokračování, v němž upadající Hanza, významná Izdiranská říše a konfederace bývalých hanzovních kolonií bojují o přežití nejen mezi sebou, ale i proti záludným robotům. Ty vytvořila starověká hmyzí rasa považovaná za vyhynulou k útokům na bezmocný svět, ve snaze dobýt území, jež kdysi dávno obývala. Válka proti rojům černých strojů se vyvíjí v dramatických záletkách a bojových scénách.
Vydavatel : BARONET
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 576
ISBN: 80-7384-162-1
ANDERSON KEVIN J.,HERBERT BRIAN - HISTORIE DUNY:KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA STROJŮ
Syn fenomenálního Franka Herberta spolu s již také slavným Kevinem J. Andersonem pokračují v jeho díle dalším románem z cyklu Historie Duny navazujícím na Služebnický džihád. Od událostí, popisovaných v předchozím díle, uplynuly více než dvě desítky let. Tažení proti myslícím strojům se táhne už roky, ale síly vedené Serenou Služebnicí a Iblisem Ginjem dosáhly jen nevelkého pokroku. Lidské světy už jsou unaveny válkou, krvavým, bezvýchodným potácením od vítězství k porážkám 8230
Vydavatel : BARONET
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 784
ISBN: 80-7214-732-3
Anderson M. - Ilustrovaná encyklopedie kaktusy a sukulenty
Svojtka ¨2003
Anderson P. - Geneze
Perseus 2001
Anderson P. - Kosmičtí křižáci
KJV 1991
Anderson P. - Matka králů
Perseus 2003
Anderson P. - Tři srdce, tři lvi
Albatros 1999
Anderson P. - Obchod s rozkoší
Nakladatel :Erika
Rok vydání :1993
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :lamino
ANDERSON Patrick - Obchod s rozkoší
Rok vydání :1993
- ob.M.Houba
Anderson Patrick - Obchod s rozkoší
Nakladatelství (edice): Erika
Rok vydání: 1993
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý
Anderson Patrick - Královna vzduchu a temnot
Nakladatelství (edice): Laser
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 149
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
ANDERSON Paul - Když bodá škorpion
Rok vydání : 2004 Poznámka :Vietnam
Anderson Paul - Bouře noci Svatojánské
245 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 2003
Anderson Paul - Strážci času
Vydavatel : Horizont, Praha
Rok vydání: 1970
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152
Anderson Poul - Strážci času
obr, 152 s., il. J. Hanuš 1970 Horizont, napsáno v jazyce: Česky
ANDERSON Poul - Tanečnice z Atlantidy
Rok vydání :2000
- brož.
ANDERSON Poul - Strážci času
Rok vydání :1970
- brož.,pošk.hřbet
ANDERSON Poul - Strážci času
Rok vydání :1970
ANDERSON Poul - Geneze
Rok vydání :2001
- brož., A6
Anderson poul - Královna vzduchu a temnot
1993 Laser, napsáno v jazyce: Česky
ANDERSON Poul - Královna vzduchu a temnot
Rok vydání :1992
- brož.
ANDERSON Poul - Stráž času
Rok vydání :2006
- povídky
ANDERSON POUL - FLOTILA HVĚZD
Závěrečný román Andersonovy vize budoucí historie lidstva. Daleko od Země, na planetě Amateras, vyvinuli terránští kolonisté, vedeni reinkarnací legendárního Ansona Guthrieho, planetární vědomí. Luňané obsadili Alfu Centauri, a také, nazpět ve Sluneční soustavě, vzdálený asteroid Proserpina. Země, Měsíc a Mars jsou shovívavě ovládané soustavou umělých inteligencí, kyberkosmem a Teramindem. K Amaterasu se dostávají zprávy, že Teramind, používající Slunce jako gravitační čočky, učinil obrovský objev a poté jej utajil - a také sabotoval pokusy Proserpiňanů využívat gravitační čočky. Guthrieho uložené vědomí musí cestovat do Sluneční soustavy a zahájit vyšetřování. Mladému expolicistovi Fennovi se úspěšně podaří získat data nahraná stanicí na Marsu zdá se, že dokazují existenci starověké robotické civilizace ve vzdáleném vesmíru. Ale skeptický Guthrie tomu nevěří a rozhodne se k vlastnímu šetření. Získává informaci přesvědčivě ukazující, že žádná taková civilizace neexistuje: ve skutečnosti Teramind naplánoval podvod jako záminku k získání kontroly nad lidmi .
Vydavatel : BANSHIES
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 404
ISBN: 80-86456-36-2
ANDERSON POUL - RYTÍŘ PŘÍZRAKŮ A STÍNŮ
Dominic Flandry se stal ústřední postavou série Space Oper Poula Andersona, která je situována do třicátého prvního století, období úpadku Terránského impéria. Flandry je elegantní agent imperiální výzvědné služby, který cestuje vesmírem a bojuje s bezprostředními hrozbami bezpečnosti impéria jak ze strany vnějších nepřátel, tak v důsledku vnitřní zrady. Likvidátor problémů Terránského impéria Dominic Flandry netouží po dalších dobrodružstvích v galaktických službách. Ale povinnost volá, nejelegantnější zvláštní agent se vydává na novou misi proti svému úhlavnímu rivalovi Aycharaychovi. Ať však zvítězí nebo prohraje, smrtelná agonie lidské civilizace přichází, a Flandry si je toho dobře vědom. V kolika bitvách dokáže obstát, aby osud lidstva změnil? A kolik planet mezitím zemře?
Vydavatel : BANSHIES
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 278
ISBN: 80-86456-30-0
ANDERSON POUL - I HVĚZDY PLANOU
Pokračování Andersonova strhujícího románu Hvězdy jsou jako oheň , ve kterém společnost Fireball vede bitvu s podivným kultem avantismu, a nakonec uniká ke hvězdám. Předchozímu románu dominuje neortodoxní inteligence Ansona Guthrieho, a ve skutečnosti je přítomný i tady, v genech Dagny Beynacové. Její geny jsou životně důležité pro revitalizaci lidstva v expanzi na jiné planety. Její luňanské zkušenosti a unikátní spojení s Ansonem Guthriem pomáhají podnítit rebelii proti kyberkosmu, síti strojových inteligencí, která se začíná ukazovat jako zastaralá. Na Zemi kyberkosmos předvedl, že dokáže řídit planetu mnohem lépe, než to kdy dokázali lidé, a tak nastolil jednu z věčných otázek: pokud stroje dělají všechno, co dělají lidé, a dělají to lépe, k čemu jsou potom lidé? Spolu s touto zásadní otázkou nastoluje Anderson řadu dalších: jak se člověk dokáže vypořádat se zoufalou nečinností během dlouhých kosmických letů jaká je podstata křížení biologicky a geneticky upravených druhů (z nichž matkou jednoho může být Dagny Beynacová). Několik generací poté, co se Dagny Beynacová a další lidé usadili na Měsíci, začínají prudce sociální, politické a ekonomické spory mezi Luňany, geneticky změněnými potomky prvních lidských osadníků, a zbytkem lidské rasy. Boj Luňanů za nezávislost brzdí kyberkosmos, jakýsi kosmický Velký bratr, složený za vzájemně propojených umělých inteligencí, které upřednostňují status quo. Jak věří jeden z vůdců Luňanů, klíč k jejich nezávislosti spočívá v odhalení astronomického objevu, po staletí utajovaného kyberkosmem a potomky Beynacové, objevu z nejranějších dnů kolonizace Měsíce. Dva nebojácní lidé, Aleka Kameová a Ian Kenmuir, se rozhodli, že tuto výzvu přijmou .
Vydavatel : BANSHIES
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 526
ISBN: 80-86456-27-0
Anderson S. - Městečko v Ohiu
SNKLHU 1958
Anderson S. - Tajemný smích
Petr 1927 Praha, převazba
Anderson Sherwood - Temný smích
241 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1927
ANDERSON Sherwood - Městečko v Ohiu
Rok vydání :1976
ANDERSON Sherwood - Městečko v Ohiu
Rok vydání :1958
- bez obalu,ušpiněné desky
Anderson Sherwood - Městečko v Ohiu
Světová četba sv. 469.
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1976
Jazyk: Čeština
Počet stran: 258
ANDERSON Sherwood - Městečko v Ohiu
Rok vydání :1958
Anderson, Jeff - Hrozba z vesmíru
Rok :1992
Anderson, Poul - Strážci času
Rok :1970
Anderson, Scherwood - Mestečko v Ohiu
Odeon, Světová četba sv 469 Rok :1976
Anderson, Sherwood - Smrt v lese
edice Kapka (vázaná) Rok :1964
ANDERSON,DIN,FOLSTER,HARVEY,KRAMER,LOZMAN,MANDER,MCAUSLAN, - KARIBIK-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDE
Vznešené palmy kolébající se nad plážemi bílého písku, průzračné vody plné korálových útesů, rumový koktejl popíjený v pohodlném křesílku - to je ten pravý Karibik, oblíbená tropická pohádka mnohých cestovatelů. Jedná se o jedinečnou oblast, která nabízí nepřeberné možnosti odpočinku na prosluněných písečných plážích a veškerý možný komfort, jenž do těchto končin láká požitkáře z celého světa. Vzhledem k těmto zřejmým přednostem patří dovolená kdekoli v Karibiku k vysněným cílům bezpočtu turistů. Kdo však pouze přijme obecně proklamovaný pozlátkový obraz souostroví a nepokusí se poznat osobité zvyklosti jednoltivých ostrovů, udělá velikou chybu. Z celého amerického kontinentu jedině tato oblast vychází z dávných tradic Afriky a ze zvyklostí Španělska, Británie, Francie, Holandska a Indie, čímž vzniká pestrobarevná mozaika kulturních vzorů a společenských i politických institucí. Karibik tak dokáže nabídnout rozhodně daleko více než jen slunce, moře, písek a příjemnou zahálku.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1088
ISBN: 80-7217-396-0
Anderson/ Gauck/ Porter ad. - Fenster der Hoffnung-Wenn der Seele Flügel Wachsen
A4, 248 s., il., foto 2001 Reader s Digest, napsáno v jazyce: German
ANDERSONOVÁ Caroline - Střípky štěstí
Rok vydání :1995
ANDERSONOVÁ Caroline - Něžný otec
Rok vydání :1997
ANDERSONOVÁ JANICE - PALÁCE
Vydavatel : PERFEKT
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-8046-436-3
Andersonová M.P. - Model - průvodce jak se stát profi modelkou
Svojtka 1995
Andersonová Marie P. - Model
Nakladatelství (edice): Svojtka a Vašut
Rok vydání: 1995
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 176
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý
Doplňující údaje: kompletní průvodce, jak se stát profesionální modelkou a modelem
ANDERSOVÁ Caroline - Štěstí na dosah
Rok vydání :2008
ANDERSOVÁ Caroline - Vánoční štěstí
Rok vydání :2008
ANDERSOVÁ Caroline/ MORRISOVÁ Julianna - Dům na pobřeží / Návrat hrdiny
Rok vydání :2008
Anderssen Nexo M. - V železné době
OBr. 1951 Mír, napsáno v jazyce: Česky
Andersson Max - Kontejner
Zcela doporučeníhodné!!! Album shrnuje téměř celou comicsovou tvorbu Maxe Anderssona kromě Pixyho: Smrt Candy, Auťáček, Bouráček, Santa Klaus dobrý, Santa Klaus zlý, Lovci hluků, Johnny Bouchačka a další.
ANDERSSON MAX - PIXY /KOMIKS/
Představte si, že jednoho dne zavolá mamince z říše mrtvých její potracený plod a surově ji nutí, aby mu celou noc četla. A představte si, že tatínek se nechá přemluvit a vydává se za ním, aby ho zabil. Jenže na velvyslanectví Říše mrtvých udělují vízum jenom spořádaným a zdravým občanům. No, takže o čem je vlastně Pixy? Je o našem světě a o onom světě a taky o různých pocitech mezi tím. Dozvíte se v něm humornou, inteligentní a nenásilnou formou odpovědi na spousty důležitých otázek, které se vám budou v životě velice hodit. Jak vznikají plastikoví lidé? Jak to chodí v Říši mrtvých? Kam se ztrácejí odstřelené domy? Co mají společného bazuky a cukrátka? Co se skrývá na zakrváceném vrcholku pyramidy IKEA? Proč nemohou peníze pít alkohol? Jak se šňupe budoucnost? Kolik stojí nové tělo? A hlavně: kdo pořád píše na obaly od mléka ty návody, jak správně a dobře žít?? Víc už vám neřeknem. Nějak si s tím poraďte.
Vydavatel : MOT
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 70
ISBN: 80-86661-06-7
ANDERSSONOVÁ INGRID - MOJE PRVNÍ KNÍŽKA O PSECH
Moje první knížka o psech je báječné čtení pro všechny milovníky psů 8211 jak pro ty, tak i pro ty, kdo po něm teprve touží. V knížce si přečtete, jak si lidé ochočili vlka a jak se z divokého zvířete stal nejlepším přítelem člověka. Dovíte se, v čem jsou psi naprosto výjimeční, jak se chovají štěnata, jak se psi cvičí, naučíte se rozumět řeči jejich těla a poznáte nejznámější plemena psů 8211 od největších po nejmenší. Knížka vás zároveň upozorní na to, že vlastnit psa znamená i velkou odpovědnost. Poradí vám, jak se psem zacházet a jak se o něj starat. Poznáte se i s báječnou fenkou Zarou, psí pomocnicí, která umí otvírat dveře, nosit dopisy a všestranně pomáhat své nemocné paničce.
Vydavatel : FORTUNA LIBRI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 46
ISBN: 80-7321-473-9
ANDERSSONOVÁ INGRID - MOJE PRVNÍ KNÍŽKA O KOČKÁCH
Moje první knížka o kočkách uvádí malé, ale i trochu větší čtenáře do úžasného světa koček. Na svých stránkách slovy, fotografiemi a kresbami představujeme neuvěřitelně pestré kočičí společenství: od koček uctívaných jako božstva přes vznešená plemena až po obyčejné domácí micky, které jsou našimi vděčnými společnicemi. Poznatky o kočkách jsou zprostředkovány srozumitelně a poutavě. Děti se dovědí, jak se o kočku starat, seznámí se s různými plemeny stejně jako i se zvyky koček. V knížce najdou i povídání o prvních dnech a týdnech kočičky Micky. Dovědí se i o kočkách, které loví ryby, nebo o kočkách, které si za kamaráda vybraly psa. Nic ze zajímavých stránek kočičího života jim nezůstane utajeno.
Vydavatel : FORTUNA LIBRI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 75
ISBN: 80-7321-472-2
Andeska J. - Věčně tajemné světy
Nakladatel :Růže
Rok vydání :1977
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
-Krásl J. bar il
Andi Gutmans, Stig Saether Bakken, Derick Rethans - Mistrovství v PHP 5
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
656 stran černobílých
Datum vydání: duben 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1519-0
EAN: 9788025115190
Jazyk PHP, jehož základy byly položeny teprve v roce 1995, se stal v krátké době nejpoužívanějším programovacím nástrojem webu. Schopnosti původně odlehčeného skriptovacího jazyka dovedl tým nadšených vývojářů postupem verzí v silný objektově-orientovaný jazyk, který si nezadá s Javou či platformou .NET ani při tvorbě aplikací ve firemní sféře.
Tato publikace je dotiskem úspěšného bestselleru. V této knize vám tři význační tvůrci samotného PHP ukáží, jak vytěžit maximum z jeho tradičních schopností i posledních zdokonalení, a to v jakémkoli projektu bez ohledu na jeho rozsah či složitost. Po shrnutí základů PHP, principů tvorby webové aplikace a novinek PHP 5 už dají zasvěcenými náhledy do tajů jazyka a jeho stroje vyniknout technikám objektového programování, napojení na databáze a dokumenty XML, návrhovým vzorům, s nimiž ušetříte mnoho námahy, ale i skriptování z příkazové řádky a dalším možnostem. Oprávněnou pozornost věnují dosud opomíjeným technikám využívání už hotového kódu a softwarových řešení dalších programátorů zejména repositáři PEAR, před odhalením jehož netušeného bohatství většina programátorů teprve stojí.
Stručně z obsahu:
- Základy PHP, přehled změn a novinek v PHP 5
- Tvorba webové aplikace: vstup uživatele, cookies, relace (session), odesílání souborů
- Využití objektových rysů jazyka PHP: od vlastností a metod po polymorfismus, rozhraní a reflexi
- Čtyři nejdůležitější návrhové vzory pro programování v PHP
- Integrace s MySQL, SQLite a jinými databázemi
- Účinné ošetřování chyb
- Využití zdokonalené podpory XML v PHP 5
- Využití doplňků PHP pro práci se soubory a datovými proudy, regulárními výrazy, kalendářními daty, grafikou a znakovými sadami (včetně češtiny)
- Využití hotového kódu repositář PEAR: princip, instalace, hlavní balíčky, tvorba vlastních komponent
- Upgrade aplikací z PHP 4 na PHP 5, praktická řešení problémů s kompatibilitou
- Zlepšování výkonu: rady a nástroje pro optimalizaci kódu PHP
- Skriptování z příkazového řádku
Ať už píšete skripty pro příkazovou řádku, vytváříte webové aplikace, rozšíření či balíčky nebo upgradujete starší aplikace na PHP 5, předkládají vám povolaní autoři ta nejdůmyslnější řešení a nej-efektivnější techniky, které stěží najdete jinde.
Ke knize máte možnost stáhnout 90denní plně funkční verzi Zend Studia, v současnosti nejdokonalejšího nástroje pro vývoj, správu a ladění kódu PHP, který se v knize rovněž využívá. Postup ke stažení a instalaci najdete uvnitř knihy.
O autorech:
Andi Gutmans
je spolutvůrcem PHP 3 a všech následných verzí. Člen užšího týmu tvůrců PHP, jeden z nejuznávanějších světových vývojářů v PHP.
Stig Sather Bakken,
rovněž člen užšího PHP týmu, je autorem repositáře PEAR.Gutmans i Bakken jsou členy Síně slávy PHP.
Derick Rethans
je spolutvůrcem kódu PHP a hlavou týmu PHP QA (Quality Assurance).
Andi Gutmans, Stig Saether Bakken, Derick Rethans - Mistrovství v PHP 5
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
656 stran černobílých
Datum vydání: duben 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1519-0
EAN: 9788025115190
Jazyk PHP, jehož základy byly položeny teprve v roce 1995, se stal v krátké době nejpoužívanějším programovacím nástrojem webu. Schopnosti původně odlehčeného skriptovacího jazyka dovedl tým nadšených vývojářů postupem verzí v silný objektově-orientovaný jazyk, který si nezadá s Javou či platformou .NET ani při tvorbě aplikací ve firemní sféře.
Tato publikace je dotiskem úspěšného bestselleru. V této knize vám tři význační tvůrci samotného PHP ukáží, jak vytěžit maximum z jeho tradičních schopností i posledních zdokonalení, a to v jakémkoli projektu bez ohledu na jeho rozsah či složitost. Po shrnutí základů PHP, principů tvorby webové aplikace a novinek PHP 5 už dají zasvěcenými náhledy do tajů jazyka a jeho stroje vyniknout technikám objektového programování, napojení na databáze a dokumenty XML, návrhovým vzorům, s nimiž ušetříte mnoho námahy, ale i skriptování z příkazové řádky a dalším možnostem. Oprávněnou pozornost věnují dosud opomíjeným technikám využívání už hotového kódu a softwarových řešení dalších programátorů zejména repositáři PEAR, před odhalením jehož netušeného bohatství většina programátorů teprve stojí.
Stručně z obsahu:
- Základy PHP, přehled změn a novinek v PHP 5
- Tvorba webové aplikace: vstup uživatele, cookies, relace (session), odesílání souborů
- Využití objektových rysů jazyka PHP: od vlastností a metod po polymorfismus, rozhraní a reflexi
- Čtyři nejdůležitější návrhové vzory pro programování v PHP
- Integrace s MySQL, SQLite a jinými databázemi
- Účinné ošetřování chyb
- Využití zdokonalené podpory XML v PHP 5
- Využití doplňků PHP pro práci se soubory a datovými proudy, regulárními výrazy, kalendářními daty, grafikou a znakovými sadami (včetně češtiny)
- Využití hotového kódu repositář PEAR: princip, instalace, hlavní balíčky, tvorba vlastních komponent
- Upgrade aplikací z PHP 4 na PHP 5, praktická řešení problémů s kompatibilitou
- Zlepšování výkonu: rady a nástroje pro optimalizaci kódu PHP
- Skriptování z příkazového řádku
Ať už píšete skripty pro příkazovou řádku, vytváříte webové aplikace, rozšíření či balíčky nebo upgradujete starší aplikace na PHP 5, předkládají vám povolaní autoři ta nejdůmyslnější řešení a nej-efektivnější techniky, které stěží najdete jinde.
Ke knize máte možnost stáhnout 90denní plně funkční verzi Zend Studia, v současnosti nejdokonalejšího nástroje pro vývoj, správu a ladění kódu PHP, který se v knize rovněž využívá. Postup ke stažení a instalaci najdete uvnitř knihy.
O autorech:
Andi Gutmans
je spolutvůrcem PHP 3 a všech následných verzí. Člen užšího týmu tvůrců PHP, jeden z nejuznávanějších světových vývojářů v PHP.
Stig Sather Bakken,
rovněž člen užšího PHP týmu, je autorem repositáře PEAR.Gutmans i Bakken jsou členy Síně slávy PHP.
Derick Rethans
je spolutvůrcem kódu PHP a hlavou týmu PHP QA (Quality Assurance).
Andjelkovski Tašo - Spálov
ANDO VLADIMÍR - FARMAKOLOGIE KLASICKÉ ČÍNSKÉ MEDICÍNY
Mimořádně rozsáhlé a podrobné zpracování jedné ze základních disciplín čínského lékařství založené výhradně na originálních čínských pramenech, z nichž většina ještě nebyla přeložena do evropských jazyků. Detailní rozbor tradičních charakteristik cca 400 nejdůležitějších léčiv, stovky citací z původních děl, cca 500 odborných ilustrací a 400 barevných fotografií, rozsáhlé rejstříky.
Vydavatel : SVÍTÁNÍ
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-86198-47-7
ANDODL L.-ŠVEC J. - Akvárium v kocke
Rok vydání : 1973 Poznámka :edice OKO
ANDÓDI Ladislav - Sladkovodné a morské akvarium
Rok vydání :1973
- 324 s., bez obalu
András Mucsi -
. . Miniatures in Hungary
Rok vydání : 1968
Nakladatelství : Medimpex
Počet stran : 54 stran
András Pályi - Příchody
Nakladatel : Host
Edice :Středoevropská knihovna
ISBN : 80-7294-160-7
EAN : 9788072941605
Formát :
208 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Hrdiny tohoto zvláštního erotického příběhu jsou střední kádry maďarské reality před změnou politického systému. Autor nepochybuje o tom, že schopnost mystické milostné oběti , která a priori předpokládá vnitřní svobodu, se může zrodit i v těch, které společenské prostředí a subkultura, v nichž vyrůstali, o ideu vnitřní svobody zcela připravily.
András Pályi - Příchody
Nakladatel : Host
Edice :Středoevropská knihovna
ISBN : 80-7294-160-7
EAN : 9788072941605
Formát :
208 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Hrdiny tohoto zvláštního erotického příběhu jsou střední kádry maďarské reality před změnou politického systému. Autor nepochybuje o tom, že schopnost mystické milostné oběti , která a priori předpokládá vnitřní svobodu, se může zrodit i v těch, které společenské prostředí a subkultura, v nichž vyrůstali, o ideu vnitřní svobody zcela připravily.
András Szunyoghy - Anatomie pro výtvarníky
Podtitul : Člověk - zvířata - srovnávací studie
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-773-3
EAN : 9788072097739
Originál :Anatomy Drawing School
Překlad : Miroslav Švátora, Kateřina Ševčíková
Formát :
602 stran,
31,5x27cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (2. opravené vydání)
Anotace : Kniha obsahuje více než 1200 detailních ilustrací, které doprovází srozumitelný a podrobný komentář. Popisky nejsou pouze suchým komentářem, ale poskytují čtenáři živý obraz daného živočicha jako celku. Tato impozantní kniha spojuje umělecké ztvárnění s vědeckými fakty a stává se tak příručkou, která dokáže vyhovět požadavkům nejen specialistů, ale i zájemců o anatomii či kresbu.
András Szunyoghy - Anatomie pro výtvarníky
Podtitul : Člověk - zvířata - srovnávací studie
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-773-3
EAN : 9788072097739
Originál :Anatomy Drawing School
Překlad : Miroslav Švátora, Kateřina Ševčíková
Formát :
602 stran,
31,5x27cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (2. opravené vydání)
Anotace : Kniha obsahuje více než 1200 detailních ilustrací, které doprovází srozumitelný a podrobný komentář. Popisky nejsou pouze suchým komentářem, ale poskytují čtenáři živý obraz daného živočicha jako celku. Tato impozantní kniha spojuje umělecké ztvárnění s vědeckými fakty a stává se tak příručkou, která dokáže vyhovět požadavkům nejen specialistů, ale i zájemců o anatomii či kresbu.
ANDRÁSOVÁ REGINA - BOHYNĚ Z ERU
Starověké Eru je posvátným místem, ukrývá sochu Růžové bohyně, která v tajemném obřadu volby rozhoduje, kdo se stane její dcerou 8211 velekněžkou. Tento zlomový rituál začíná a do sochy bohyně vstupuje princezna Annennaš 8230 V ten samý okamžik přijíždí do Eru Núr-Adad, obávaný vládce Laše, který dobyl řadu okolních říší a městských států a nutně potřebuje prostřednictvím Bohyně vyřešit problém nástupnictví na lašský trůn. Oba se stanou aktéry milostného dramatu, v němž se mísí vášeň a láska, nezvladatelné mocenské ambice, mystika spojená s kultem Růžové bohyně i putování časem napříč tisíciletími. Vzniká tak mimořádně čtivý a napínavý milostný příběh s řadou překvapivých zvratů inspirovaný světem starověkého Sumeru.
Vydavatel : NLN Nakladatelství Lidové noviny
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 532
ISBN: 80-7106-931-7
Andráši J. - Vysoké tatry
Šport 1985, ( slovensky )
André Breton - Rozhovory
Podtitul : 1913-1952
Nakladatel : Concordia
ISBN : 80-85997-07-X
EAN : 9788085997071
Originál :Entretiens
Překlad : Dagmar Steinová
Formát :
280 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Rozhlasové rozhovory surrealistického básníka André Bretona s André Parinaudem doplněné řadou dalších rozhovorů.
André Breton - Manifesty surrealismu
Nakladatel : Herrmann synové
Originál :Manifestes du surréalisme
Překlad : Jiří Pechar, Dagmar Steinová
Formát :
176 stran,
16,5x11,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : André Breton je pokládán za jednu z nejvýraznějších, nejinspirativnějších osobností 20. století. Toto souborné vydání obsahuje základní teoretické texty surrealismu. Obsah: Předmluva k novému vydání manifestu (1929) Manifest surrealismu (1924) Několik slov k novému vydání druhého manifestu (1946) Druhý manifest surrealismu (1930) Předtím, poté Prolegomena ke třetímu manifestu surrealismu anebo ne (1942) O surrealismu v jeho živých dílech (1953).
André Breton - Rozhovory
Podtitul : 1913-1952
Nakladatel : Concordia
ISBN : 80-85997-07-X
EAN : 9788085997071
Originál :Entretiens
Překlad : Dagmar Steinová
Formát :
280 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Rozhlasové rozhovory surrealistického básníka André Bretona s André Parinaudem doplněné řadou dalších rozhovorů.
André Breton - Manifesty surrealismu
Nakladatel : Herrmann synové
Originál :Manifestes du surréalisme
Překlad : Jiří Pechar, Dagmar Steinová
Formát :
176 stran,
16,5x11,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : André Breton je pokládán za jednu z nejvýraznějších, nejinspirativnějších osobností 20. století. Toto souborné vydání obsahuje základní teoretické texty surrealismu. Obsah: Předmluva k novému vydání manifestu (1929) Manifest surrealismu (1924) Několik slov k novému vydání druhého manifestu (1946) Druhý manifest surrealismu (1930) Předtím, poté Prolegomena ke třetímu manifestu surrealismu anebo ne (1942) O surrealismu v jeho živých dílech (1953).
André Castelot - Královský trojúhelník
Brána, spol. s. r. o., Praha,
1999,
výborný stav,
pův. vazba, 1. vydání, 8 příloh,
160 stran,
Historie,
André Castelot-Královský trojúhelník
André Cayatte, Charles Spaak, Maurice Pons - Dobytí bastily
Nakladatelství politické literatury, Praha,
1965,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, zažloutlý, ilustrace-Jaroslava Moserová,
120 stran,
Beletrie a poezie,
André Cayatte, Charles Spaak, Maurice Pons-Dobytí bastily
André Chagny -
. . Visions de France-Bretagne
Rok vydání : 1930
Ilustrace : G. L. Arlaud
Počet stran : 65 stran
André Chamson - Studnice zázraků
ELK, Praha,
1947,
velmi dobrý stav, desky ušpiněné, lehce poškozeno,
orig. celopl. vazba,
216 stran,
Beletrie a poezie,
André Chamson-Studnice zázraků
André Chastel - Vyplenění Říma
Podtitul : Od manýrismu k protireformaci
Nakladatel : Barrister Principal
Edice :Dějiny a teorie umění
ISBN : 80-86598-50-0
EAN : 9788086598505
Originál :Le sac de Rome, 1527
Překlad : Ivo Lukáš
Formát :
304 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kniha francouzského historika umění A. Chastela se vrací k událostech ze šestého května 1527, kdy bylo město Řím dobyto vojsky císaře Karla V. Toto datum se stalo osudným Římu a renesanční kultuře, vyvolalo katolickou reformu, a znamenalo tak konec jednoho způsobu života a začátek nového. Chastel událost interpretuje jako kulturní a umělecký fenomén a pozorně si všímá traumatického kontrastu mezi vzkvétajícím světem renesančního umění a velkolepých staveb a proměnou tohoto světa po vyplenění Říma.
Kniha nás provádí prostředím nejslavnějších římských umělců, mezi nimiž vynikali Raffael a Michelangelo, a jejich mecenášů, všímá si však rovněž dobového literárního kontextu a dalších důležitých souvislostí.
André Chastel - Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství
Podtitul : Gesto v umění
Nakladatel : Barrister Principal
Edice :Dějiny a teorie umění
ISBN : 978-80-7364-050-7
EAN : 9788073640507
Formát :
108 stran,
18x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Šest studií známého francouzského historika umění Andrého Chastela sebraných v tomto svazku je členěno do dvou tematických oddílů. V prvních třech studiích se autor zabývá mnohovrstevnatou osobností renesančního umělce Leonarda da Vinci a jeho vědami o malířství, ale také nutnými mezemi jeho tehdejšího poznání. V části druhé přinášíme tři Chastelovy studie o problematice gesta v umění, jíž věnoval velkou pozornost na svých seminářích na Coll 232 ge de France i v řadě jiných odborných textů. Pomocí příkladů od antiky až po 20. století zkoumá znaky této nonverbální komunikace a snaží se ukázat, co vše z nich můžeme v dnešní době vyčíst a kde se naopak skrývají rizika takovéto interpretace.
André Chastel (1912 1990), významný historik umění a autor řady odborných prací především o italském renesančním umění. V edici DĚJINY A TEORIE UMĚNÍ již česky vyšla jeho kniha Vyplenění Říma. Od manýrismu k protireformaci (2003).
André Chastel - Vyplenění Říma
Podtitul : Od manýrismu k protireformaci
Nakladatel : Barrister Principal
Edice :Dějiny a teorie umění
ISBN : 80-86598-50-0
EAN : 9788086598505
Originál :Le sac de Rome, 1527
Překlad : Ivo Lukáš
Formát :
304 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kniha francouzského historika umění A. Chastela se vrací k událostech ze šestého května 1527, kdy bylo město Řím dobyto vojsky císaře Karla V. Toto datum se stalo osudným Římu a renesanční kultuře, vyvolalo katolickou reformu, a znamenalo tak konec jednoho způsobu života a začátek nového. Chastel událost interpretuje jako kulturní a umělecký fenomén a pozorně si všímá traumatického kontrastu mezi vzkvétajícím světem renesančního umění a velkolepých staveb a proměnou tohoto světa po vyplenění Říma.
Kniha nás provádí prostředím nejslavnějších římských umělců, mezi nimiž vynikali Raffael a Michelangelo, a jejich mecenášů, všímá si však rovněž dobového literárního kontextu a dalších důležitých souvislostí.
André Chastel - Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství
Podtitul : Gesto v umění
Nakladatel : Barrister Principal
Edice :Dějiny a teorie umění
ISBN : 978-80-7364-050-7
EAN : 9788073640507
Formát :
108 stran,
18x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Šest studií známého francouzského historika umění Andrého Chastela sebraných v tomto svazku je členěno do dvou tematických oddílů. V prvních třech studiích se autor zabývá mnohovrstevnatou osobností renesančního umělce Leonarda da Vinci a jeho vědami o malířství, ale také nutnými mezemi jeho tehdejšího poznání. V části druhé přinášíme tři Chastelovy studie o problematice gesta v umění, jíž věnoval velkou pozornost na svých seminářích na Coll 232 ge de France i v řadě jiných odborných textů. Pomocí příkladů od antiky až po 20. století zkoumá znaky této nonverbální komunikace a snaží se ukázat, co vše z nich můžeme v dnešní době vyčíst a kde se naopak skrývají rizika takovéto interpretace.
André Chastel (1912 1990), významný historik umění a autor řady odborných prací především o italském renesančním umění. V edici DĚJINY A TEORIE UMĚNÍ již česky vyšla jeho kniha Vyplenění Říma. Od manýrismu k protireformaci (2003).
André Chastel - Seurat
Odeon,
1982,
velmi dobrý stav, přebal je lehce natržený cca 3 cm v jednom okraji,,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, obsahuje 64 barevných a 424 čb reprodukcí,
119 stran,
Umění/Architektura,
André Chastel-Seurat
André Chastel, Fiorella Minervinová - Georges Seurat
Odeon, Praha,
1982,
výborný stav,
orig. vazba s přebalem, obsahuje řadu barev. a čb příloh,
118 stran,
Umění/Architektura,
André Chastel, Fiorella Minervinová-Georges Seurat
André Chastel, Fiorella Minervinová - Seurat
Odeon, Praha,
1982,
velmi dobrý stav, jen drobné oděrky v okrajích přebalu,
orig. celopl. vazba s přebalem, formát menší A3, edice Světové dějiny-sv. 78, kniha obsahuje 64 barevných a 424 čb reprodukcí, 1. vydání,
120 stran,
Umění/Architektura,
André Chastel, Fiorella Minervinová-Seurat
André Chastel, Fiorella Minervinová - Georges Seurat
Odeon, Praha,
1982,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je mírně pomačkaný, obsahuje 64 barevných a 424 čb. reprodukcí, 1. vydání,
119 stran,
Umění/Architektura,
André Chastel, Fiorella Minervinová-Georges Seurat
André Chastel, Fiorella Minervinová - Georges Seurat
Odeon, Praha,
1982,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem,
120 stran,
Umění/Architektura,
André Chastel, Fiorella Minervinová-Georges Seurat
André Chastel, Fiorella Minervinová - Seurat
Odeon, Praha,
1982,
téměř výborný stav, jen lehce zvlněné hrany přebalu,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, mnoho reprodukcí,
120 stran,
Umění/Architektura,
André Chastel, Fiorella Minervinová-Seurat
André Chénier
- Sen o Heladě
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
André Chénier - Milostný deník
Odeon, Praha,
1970,
velmi dobrý stav ,
orig. celopl. vazba v ochr. kartonovém obalu, tzv. kolibřík , vydání první,
232 stran,
Beletrie a poezie,
André Chénier-Milostný deník
André Chénier -
. . Sen o Heladě
Rok vydání : 1963
Nakladatelství : Mladá fronta
Počet stran : 98 stran
Andre Corthis - Předčasné odpuštění
Odeslání do 24 hodin. vydáno roku 1929
André Corthis -
. . Tourmentes
Nakladatelství : Paris
Počet stran : 110 stran
André Corvisier - Tance smrti
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Vědomí
ISBN : 80-7207-439-3
EAN : 9788072074396
Originál :Les Danses Macabres
Překlad : Lenka Kolářová
Formát :
127 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Kořeny tanců mrtvých v antice, význam křesťanské smrti, De contemptu mundi neboli De miserie, inscenace kázání ve 13. století či elegická poema Vado mori Smrt, která evokuje nejhlubší ponoření do minulosti, našla výraz v malířství, literatuře i v hudbě. I když se vždycky jednalo o nejuniverzálnější a nejprchavější podobu lidské existence, vyvíjela se tato představa zároveň s názory, které mělo lidstvo na posmrtný život, s mentalitou vlastní jednotlivým národům, a také s větším či menším ohledem na podoby smrtelnosti. A André Corvisier o tom podává přehledné a hluboce zasvěcené svědectví.
André Corvisier - Tance smrti
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Vědomí
ISBN : 80-7207-439-3
EAN : 9788072074396
Originál :Les Danses Macabres
Překlad : Lenka Kolářová
Formát :
127 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Kořeny tanců mrtvých v antice, význam křesťanské smrti, De contemptu mundi neboli De miserie, inscenace kázání ve 13. století či elegická poema Vado mori Smrt, která evokuje nejhlubší ponoření do minulosti, našla výraz v malířství, literatuře i v hudbě. I když se vždycky jednalo o nejuniverzálnější a nejprchavější podobu lidské existence, vyvíjela se tato představa zároveň s názory, které mělo lidstvo na posmrtný život, s mentalitou vlastní jednotlivým národům, a také s větším či menším ohledem na podoby smrtelnosti. A André Corvisier o tom podává přehledné a hluboce zasvěcené svědectví.
André Corvisier - Tance smrti
Anotace : snaha o oživení tématu tanců smrti - obrazů znázorňujících spojení světa živých a mrtvých, jež se z naší kultury vytratily
Vyšlo : 26.11.2002
Počet stran : 125
Nakladatelství : Volvox Globator 2002
André Devigny - k smrti odsouzený uprchl
Odeslání do 24 hodin. Edice svazu frotifašistických bojovníků, 1. vydání 1965, 198 stran
André Dominé - Víno
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-105-8
EAN : 9788072093472
Originál :Wein
Překlad : kolektiv
Formát :
928 stran,
29,5x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (2. vydání)
Anotace : Výpravná publikace o vinné révě a víně, pěstování révy a degustaci a nákupu vína. Přední vinařští odborníci názorně a srozumitelně představují jednotlivé vinařské země a oblasti. Bohatý fotografický doprovod.
Kniha obdržela cenu Prix Edmond de Rothschild za nejlepší publikaci o víně ve Francii.
André Dominé - Víno
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-105-8
EAN : 9788072093472
Originál :Wein
Překlad : kolektiv
Formát :
928 stran,
29,5x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (2. vydání)
Anotace : Výpravná publikace o vinné révě a víně, pěstování révy a degustaci a nákupu vína. Přední vinařští odborníci názorně a srozumitelně představují jednotlivé vinařské země a oblasti. Bohatý fotografický doprovod.
Kniha obdržela cenu Prix Edmond de Rothschild za nejlepší publikaci o víně ve Francii.
André Fougeron -
. . Le Pays des Mines
Počet stran : 50 stran
André Gide
- Nedokončené vyznání
Nakladatel : ELK
Rok vydání (číslo vydání) : 1936 ()
André Gide
- Vatikánské kobky
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
Popis : svazek č.381
André Gide - Pastorální symfonie
V. Šmidt, Praha,
1948,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je v krajích mírně pomačkaný, odřený a místy natržený,
109 stran,
Beletrie a poezie,
André Gide-Pastorální symfonie
André Gide - Nedokončené vyznání
Vydavatel : Jaroslav Podroužek
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 245
André Gide - Zemři a živ budeš .
Sfinx, Bohumil Janda, Praha,
1933,
velmi dobrý stav,
pův. celoplát. vazba, potah zašpiněný, obálka pomačkaná, odřená a poškrábaná, na okrajích otrhaná a roztrhaná, kousky obál. chybí, na několika místech natržená cca 5 cm, na hranách odřená, přebal podle návrhu Štyrského,
287 stran,
Beletrie a poezie,
André Gide-Zemři a živ budeš .
André Gide, překlad Jožo Felix - Pastorálna symfonia
Vyďavaťelstvo Elánu, Bratislava,
1945,
velmi dobrý stav,
pův. celoplát. vazba, potah mírně zašpiněný, rytina na frontispice J. A. Beaucé, 3. vydání, 3000 vydání, s faksimile podpisu překladatele,
106 stran,
Beletrie a poezie,
André Gide, překlad Jožo Felix-Pastorálna symfonia
André Guex
- Horský pilot
Nakladatel : Olympia
Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()
André Guex - Horský pilot
Olympia, Praha,
1970,
velmi dobrý stav, přebal v rozích potrhaný,
pův. celopl. vazba s přebalem, obálka Zd. Burian,
173 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
André Guex-Horský pilot
André Hardellet - Na prahu ráje
Nakladatel : Karolinum
Edice :Knižnice současné evropské prózy
ISBN : 80-246-0194-X
EAN : 9788024601946
Originál :Le seuil du jardin
Překlad : Michal Novotný
Formát :
88 stran,
20,5x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Práce soudobého francouzského spisovatele (Le seuil du jardin) rozvíjí bezmála sci-fi motiv zázračného stroje , umožňujícího člověku návrat do blažené krajiny dětství a působícího tak jako léčivá očistná lázeň pro unavené lidské duše. V rozměrech tohoto rozbouřeného světa však varovně zahrozí bezbřehá touha mocipánů po ovládnutí nejen materiálních statků planety, ale i lidských myšlenek a citových vznětů na ní.
André Hardellet - Na prahu ráje
Nakladatel : Karolinum
Edice :Knižnice současné evropské prózy
ISBN : 80-246-0194-X
EAN : 9788024601946
Originál :Le seuil du jardin
Překlad : Michal Novotný
Formát :
88 stran,
20,5x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Práce soudobého francouzského spisovatele (Le seuil du jardin) rozvíjí bezmála sci-fi motiv zázračného stroje , umožňujícího člověku návrat do blažené krajiny dětství a působícího tak jako léčivá očistná lázeň pro unavené lidské duše. V rozměrech tohoto rozbouřeného světa však varovně zahrozí bezbřehá touha mocipánů po ovládnutí nejen materiálních statků planety, ale i lidských myšlenek a citových vznětů na ní.
André Laurie
- ATLANTIS poslední ratolest zmizelé země
Nakladatel : E.Beaufort
Rok vydání (číslo vydání) : 1902 ()
André Laurie - Magnetová hora
Jos. R. Vilímek , Praha,
1927,
velmi dobrý stav, zašp. desky, roztřepené okraje a rohy desek,
polopl. převazba, obsahuje 79 ilustr. G. Rouxe, přeložil B. Klika,
295 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
André Laurie-Magnetová hora
André Laurie - Vládce hlubin
Jos. R. Vilímek, Praha,
1926,
nepříliš dobrý stav, pomačkaná obálka, hřbet oblepen lepenkou, listy oddělené od obálky, ale opravitelná, listy roztřepené, některé uvolněné, blok rozpadlý na několik částí,
orig. brož, čb. ilustrace,
320 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
André Laurie-Vládce hlubin
André Laurie-Zdeněk Hobzík - Magnetová hora
Albatros, Praha,
1969,
velmi dobrý stav, vybledlé a lehce nažloutlé desky vazby, nažloutlé listy,
orig. lamin. vazba, ilustrace-E. Hájek, 1. vydání v Albatrosu,
308 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
André Laurie-Zdeněk Hobzík-Magnetová hora
André Laurie-Zdeněk Hobzík - Magnetová hora
Albatros, Praha,
1969,
veli dobrý stav, lehce nažloutlé listy, poslední strana krátc natržena,
orig. lamin. vazba, ilustroval Eduard Hájek,
308 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
André Laurie-Zdeněk Hobzík-Magnetová hora
André Maassen, Markus Schoenen, Detlev Frick, Andreas Gadatsch - SAP R/3 - Kompletní průvodce
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
736 stran černobílých
Datum vydání: prosinec 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1750-7
EAN: 9788025117507
Jste uživatelem SAPu nebo jeho správcem?
Chcete se naučit efektivně využívat nejrozšířenější informační systém ve vaší pracovní praxi?
Tato publikace názornou a praktickou formou představuje podrobně možnosti systému SAP R/3. Výklad se věnuje nejen všem modulům systému, ale na imaginárním podniku, jenž SAP využívá, vás především naučí SAP používat i nbsp spravovat v rámci běžných podnikových procesů a nutných operací. Detailně je probráno i nastavení systému.
Autoři v publikaci probírají kromě jiných tato témata:
- Zavádění systémů ERP
- Jednotlivé komponenty a možnosti přizpůsobení systému
- Uživatelský koncept systému SAP R/3
- Organizace personálu
- Nákup, controlling, likvidace faktur
- Plánování nákladů na výrobek, kontrola disponibility
- Odbyt a řízení úvěru
- Koncepty finančního účetnictví v systému SAP R/3
- Technologická infrastruktura
- Nastavení customizingu systému
Kniha je koncipována tak, aby dobře sloužila pro lepší orientaci v systému běžným uživatelům SAP R/3, ale i nbsp zkušenějším správcům. Díky komplexní případové studii procházející celou knihou a tím i všemi podnikovými procesy se tento kompletní průvodce stane užitečným rádcem každého uživatele systému SAP.
O autorech:
Prof. Detlev Frick byl konzultantem SAPu v poradenské firmě v Düsseldorfu a projektmanažerem skupiny SAP/DMS v nbsp T-Systems Nova GmbH v Essenu. Vyučuje podnikovou informatiku na univerzitě v Mönchengladbachu.
Prof. Andreas Gadatsch se věnuje IT managementu, je konzultantem v oblasti podnikových procesů a zajišťuje zavádění a správu informačních systémů typu SAP.
André Malraux
- Lidský úděl
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
Popis : svazek č.387,potrhaný obal
André Malraux - Lidský úděl
Družstevní práce, Praha,
1935,
velmi dobrý stav,
orig.brož, úprava Ladislav Sutnar, obálka a vazba Karel Teige, 6300 výtisků,
374 stran,
Beletrie a poezie,
André Malraux-Lidský úděl
André Malraux -
. . Lidský úděl
Rok vydání : 1935
Nakladatelství : Družstevní práce
Počet stran : 373 stran
André Malraux - Lidský úděl
Družstevní práce, Praha,
1935,
dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, zažloutlý, na krajích místy odřený a mírně potrhaný, nažloutlé listy, vazba a obálka-Karel Teige,
373 stran,
Beletrie a poezie,
André Malraux-Lidský úděl
André Malrux -
. . Naděje
Rok vydání : 1979
Nakladatelství : Odeon
Počet stran : 417 stran
André Maurois
- Básník a svět
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()
André Maurois
- O lásce a přátelství
Nakladatel : PRAHA
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
André Maurois
- Rozhovory o velení
Nakladatel : Ladislav Kuncíř
Rok vydání (číslo vydání) : 1928 ()
André Maurois
- O lásce a přátelství
Nakladatel : Julius Albert
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
André Maurois
- Mlčení plukovníka Brambla
Nakladatel : Stará říše na Moravě
Rok vydání (číslo vydání) : 1920 ()
André Maurois
- Lélia neboli Život George Sandové
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 (1.)
André Maurois
- Zářijové růže
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 (1.)
André Maurois
- Život sira Alexandra Fleminga
Nakladatel : SNKLaU
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 (1.)
André Maurois
- Plukovník Bramble mlčí
Nakladatel : PRAHA
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
André Maurois - Eduard VII. a jeho doba
Přeložil Jaroslav Zaorálek. Vydal Melantrich, Praha 1934 jako 12. svazek edice Historica: knihovna postav a charakterů. 321 stran, původní brož s originálním papírovým přebalem. První složka vytržena ze hřbetu, obálka mírně zašpiněná. Dosud nerozřezáno, dobrý stav.
André Maurois - Doktor O Grady mluví
Julius Albert Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je v krajích mírně odřený a potrhaný, na zadní straně zašpiněný, obálka František Muzika, 1. vydání,
168 stran,
Beletrie a poezie,
André Maurois-Doktor O Grady mluví
ANDRÉ MAUROIS - ŽIVOT BENJAMINA DISRAELIHO
Poznámka - CELOKOŽENÁ UMĚLECKÁ VAZBA
Místo vydání - PRAHA
Vydavatel - F. TOPIČ
Rok vydání - 1930
Jazyk - český
Vazba - celokožená
Počet svazků - 1
Vydání - 2.
André Maurois - Zářijové růže
Odeon, Praha,
1982,
velmi dobrý stav,
orig. brož (ta lehce pošk. a zašpiněná),
239 stran,
Beletrie a poezie,
André Maurois-Zářijové růže
André Maurois - Básník a svět
Odeon, Praha,
1926,
velmi dobrý stav,
orig. brož. vazba, ta lehce pošk. a zažloutlá, některé listy uvolněné, obálka J. Jelínek,
187 stran,
Beletrie a poezie,
André Maurois-Básník a svět
André Maurois - Stroj na čtení myšlenek
Julius Albert, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, hrany desek odřené,
148 stran,
Beletrie a poezie,
André Maurois - Stroj na čtení myšlenek
André Maurois - Anděl či bestie
Ladislav Kuncíř, Praha,
1927,
dobrý stav,
orig. brož., obálka je lehce zašpiněná, některé listy uvolněné, nápis tužkou na zadní straně,
117 stran,
Beletrie a poezie,
André Maurois-Anděl či bestie
André Maurois -
. . Básník a svět
Rok vydání : 1924
Nakladatelství : Symposion
Počet stran : 171 stran
André Maurois -
. . Životopis lorda Byrona
Rok vydání : 2000
Nakladatelství : Academia
Počet stran : 395 stran
André Maurois -
. . Souběžné dějiny USA a SSSR
Rok vydání : 1966
Nakladatelství : Mladá fronta
André Maurois -
. . Mlčení plukovníka Brambla
Rok vydání : 1920
Nakladatelství : Stará říše
Počet stran : 156 stran
André Maurois - Bernard Quesnay
Zlacený hřbet, ve francouzštině, 1928,252 stran
André Maurois - Plukovník Bramble mlčí
Julius Albert, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, odřený, pomačkaný a potrhaný, obálka František Muzika,
165 stran,
Beletrie a poezie,
André Maurois-Plukovník Bramble mlčí
André Maurois - Vážič duší
Anotace : Strhující příběh londýnkého lékaře, který se snaží dokázat možnost vyšší jednoty duší po smrti těla.
Počet stran : 116
André Maurois - Doktor O Grady mluví
Julius Albert, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je v krajích mírně odřený a potrhaný, obálka František Muzika,
168 stran,
Beletrie a poezie,
André Maurois-Doktor O Grady mluví
André Maurois, Pravoslav Kotík-signace - Stroj na čtení myšlenek
Albertovy krásné knihy, XVI. svazek. Julius Albert, Praha, 1938.
Kniha z knihovny Pravoslava Kotíka - jeho signace (viz. obr.).
Z francouzského originálu La Machine á lire les Pensées přeložil Svatopluk Kadlec.
Původní celoplátěná vazba se zlacením na hřbetu a zlaceným znakem na vazbě, 148 stran.
Velmi pěkný stav!
Andre Norton - Sargasová planeta
André Pierre - De la plante a l étoile
L introduction a la médecine astrologique 1988 Dervy, napsáno v jazyce: French
André Ravier - Ignác z Loyoly zakládá Tovaryšstvo Ježíšovo
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Societas
ISBN : 80-86045-97-8
EAN : 9788086045979
Originál :Ignace de Loyola fonde la Compagnie de Jésus
Formát :
544 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Studie francouzského historika vyplňuje mezeru, kterou v českém prostředí akutně zakoušíme: souvisleji vynáší úsudek o počátcích jezuitského řádu bez chvalořečí, ale také bez zaujatých předsudků.
André Ravier - Ignác z Loyoly zakládá Tovaryšstvo Ježíšovo
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Societas
ISBN : 80-86045-97-8
EAN : 9788086045979
Originál :Ignace de Loyola fonde la Compagnie de Jésus
Formát :
544 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Studie francouzského historika vyplňuje mezeru, kterou v českém prostředí akutně zakoušíme: souvisleji vynáší úsudek o počátcích jezuitského řádu bez chvalořečí, ale také bez zaujatých předsudků.
André Ravier - Ignác z Loyoly zakládá Tovaryšstvo Ježíšovo
Vyšlo : 13.03.2003
Počet stran : 543
Nakladatelství : Refugium 2002
André Salmon - Modigliani
Odeon, Praha,
1968,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je na krajích nepatrně odřený, v horním kraji a u hřbetu lehce natržený, 1. vydání, s barevnými reprodukcemi,
341 stran,
Umění/Architektura,
André Salmon-Modigliani
André Schmitz - Trochu deště mezi zuby - Un peu de pluie entre les dents
Nakladatel : Protis
ISBN : 80-85940-31-0
EAN : 9788085940312
Originál :Un peu de pluie entre les dents
Překlad : Jana Boxberger
Formát :
226 stran,
18x14,5cm,
česky a francouzsky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Česko-francouzské vydání výboru z díla významného belgického básníka.
André Schmitz - Trochu deště mezi zuby - Un peu de pluie entre les dents
Nakladatel : Protis
ISBN : 80-85940-31-0
EAN : 9788085940312
Originál :Un peu de pluie entre les dents
Překlad : Jana Boxberger
Formát :
226 stran,
18x14,5cm,
česky a francouzsky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Česko-francouzské vydání výboru z díla významného belgického básníka.
André Schwarz-bart
- Poslední spravedlivý
Nakladatel : PRAHA
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
André Schwarz-Bart -
. . Poslední spravedlivý
Rok vydání : 1962
Nakladatelství : SNKLU
Počet stran : 357 stran
André Suarés
- Chrám lásky
Rok vydání (číslo vydání) : 1919 ()
André Suarés - Francois Villon
V. Šmidt, Praha,
1948,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba s přebalem, kt. je zašpiněný, zažloutlý, po stranách trochu potrhaný, překlad Drahomír Šajtar, barevnými dřevoryty vyzdobil a upravil Jiří Šindler, XII. svazek edice Malá veledíla, vydání 1.,
45 stran,
Beletrie a poezie,
André Suarés-Francois Villon
André Suarés - Kondotierova cesta do Benátek
Vydavatel : Symposion, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
André Suares -
. . Kondotierova cesta do Benátek
Rok vydání : 1926
Nakladatelství : Symposion
Počet stran : 208 stran
André Van Lysebeth - Tantra
Podtitul : Kult ženského principu aneb jiný pohled na život a sex
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-85794-40-3
EAN : 9788085794403
Originál :Tantra, de cult de la Féminité
Překlad : Jiří Vízner
Formát :
494 stran,
21 x 14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1995
Anotace : Kniha belgického propagátora jógy přibližuje tantrické učení, které vyznává kult ženského principu a nabízí jiný pohled na sex.
André Van Lysebeth - Zdokonaluji se v józe
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-100-7
EAN : 9788072031009
Originál :Je perfectionne mon yoga
Překlad : Marie Herrmannová, Věra Knížetová
Formát :
304 stran,
20 x 14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999 (2. vydání)
Anotace : Tato Van Lysebethova práce - volně navazující na knihu Učím se jógu (Argo 1998) -, kterou český čtenář dostává do ruky poprvé v plném rozsahu (předchozí, krácená vydání vyšla pod názvem Cvičíme jógu), tvoří logický přechod od hathajógy k radžajóze. V knize najdeme řadu dalších ásan, o něž je možné doplnit už zvládnutou sérii, asi třetina textu je věnována jóginově životosprávě (důraz je kladen na zažívání, relaxaci, některé zvláštní hygienické návyky a na pokyny týkající se spánku). V poslední, v předchozích českých vydáních z větší části vypuštěné části, se čtenář seznámí se základy jógy mentální, především s koncentračními cvičeními a technikami meditace.
André Van Lysebeth - Pránájáma - technika dechu
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-172-4
EAN : 9788072031726
Originál :There Are No Secrets: Professor Cheng Man-Ch´ing and his Tai Chi Chuan
Překlad : Jiří Vízner, Jiří Našinec
Formát :
306 stran,
20 x 14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)
Anotace : Jedna ze základních prací o józe zaměřená na techniku dechu. Prána je souhrn veškeré energie oživující člověka, energie, jejímž nejviditelnějším projevem - na nějž lze nejsnáze působit - je dech, dýchání . Proto se hathajógin plně soustřeďuje na dýchání, aby ovládal všechny potenciálně v něm existující energie, a tak dosáhl dokonalé harmonie s tímto vesmírem, v němž žije.
André Van Lysebeth - Lekce jógy
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-272-0
EAN : 9788072032723
Originál :Ma Séance de Yoga
Překlad : Věra Knížetová
Formát :
358 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000 (1. vydání)
Anotace : Další ze stěžejních prací předního západoevropského znalce jógy je určena čtenářům, který se již s jógou setkali. Pomáhá jim se v ní prakticky zdokonalit a seznamuje je s novými důležitými ásanami.
André Van Lysebeth - Omládněte s jógou za 2x7 dní
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-579-7
EAN : 9788072035793
Originál :2x7 Jours pour rajeunir
Překlad : Danuše Navrátilová
Formát :
225 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Staroindický výraz pro lékařství, ájurvéda, doslova znamená znalost (pro dosažení) vysokého věku . A právě ze staroindické lékařské tradice vychází André van Lysebeth ve své nejnovější knize. Na jejích stránkách vysvětluje, že proces stárnutí lze zpomalit, a poskytuje praktický návod, jak toho s využitím starověkých technik dosáhnout. Kniha vznikla na základě autorových článků v jeho časopisu Yoga a ohlasů na tyto texty.
André Van Lysebeth - Omládněte s jógou za 2x7 dní
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-579-7
EAN : 9788072035793
Originál :2x7 Jours pour rajeunir
Překlad : Danuše Navrátilová
Formát :
225 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Staroindický výraz pro lékařství, ájurvéda, doslova znamená znalost (pro dosažení) vysokého věku . A právě ze staroindické lékařské tradice vychází André van Lysebeth ve své nejnovější knize. Na jejích stránkách vysvětluje, že proces stárnutí lze zpomalit, a poskytuje praktický návod, jak toho s využitím starověkých technik dosáhnout. Kniha vznikla na základě autorových článků v jeho časopisu Yoga a ohlasů na tyto texty.
André Van Lysebeth - Zdokonaluji se v józe
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-100-7
EAN : 9788072031009
Originál :Je perfectionne mon yoga
Překlad : Marie Herrmannová, Věra Knížetová
Formát :
304 stran,
20 x 14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999 (2. vydání)
Anotace : Tato Van Lysebethova práce - volně navazující na knihu Učím se jógu (Argo 1998) -, kterou český čtenář dostává do ruky poprvé v plném rozsahu (předchozí, krácená vydání vyšla pod názvem Cvičíme jógu), tvoří logický přechod od hathajógy k radžajóze. V knize najdeme řadu dalších ásan, o něž je možné doplnit už zvládnutou sérii, asi třetina textu je věnována jóginově životosprávě (důraz je kladen na zažívání, relaxaci, některé zvláštní hygienické návyky a na pokyny týkající se spánku). V poslední, v předchozích českých vydáních z větší části vypuštěné části, se čtenář seznámí se základy jógy mentální, především s koncentračními cvičeními a technikami meditace.
André Van Lysebeth - Pránájáma - technika dechu
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-172-4
EAN : 9788072031726
Originál :There Are No Secrets: Professor Cheng Man-Ch´ing and his Tai Chi Chuan
Překlad : Jiří Vízner, Jiří Našinec
Formát :
306 stran,
20 x 14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)
Anotace : Jedna ze základních prací o józe zaměřená na techniku dechu. Prána je souhrn veškeré energie oživující člověka, energie, jejímž nejviditelnějším projevem - na nějž lze nejsnáze působit - je dech, dýchání . Proto se hathajógin plně soustřeďuje na dýchání, aby ovládal všechny potenciálně v něm existující energie, a tak dosáhl dokonalé harmonie s tímto vesmírem, v němž žije.
André Van Lysebeth - Tantra
Podtitul : Kult ženského principu aneb jiný pohled na život a sex
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-85794-40-3
EAN : 9788085794403
Originál :Tantra, de cult de la Féminité
Překlad : Jiří Vízner
Formát :
494 stran,
21 x 14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1995
Anotace : Kniha belgického propagátora jógy přibližuje tantrické učení, které vyznává kult ženského principu a nabízí jiný pohled na sex.
André Van Lysebeth - Lekce jógy
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-272-0
EAN : 9788072032723
Originál :Ma Séance de Yoga
Překlad : Věra Knížetová
Formát :
358 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000 (1. vydání)
Anotace : Další ze stěžejních prací předního západoevropského znalce jógy je určena čtenářům, který se již s jógou setkali. Pomáhá jim se v ní prakticky zdokonalit a seznamuje je s novými důležitými ásanami.
André van Lysebeth - Jóga - Omládněte s jógou za 2 x 7 dní
Anotace : ozdravná kúra vycházející z ájurvédské medicíny a jógy, zahrnující břišní cvičení, výplachy střev, koupele a odpovídající stravu
Vyšlo : 12.09.2006
Počet stran : 223
Nakladatelství : Argo 2006
André van Lysebeth - Lekce jógy
Anotace : prohloubení znalosti základních jógových technik nové ásany zásady vytváření
vlastních jógových sestav
Vyšlo : 06.09.2000
Počet stran : 337
André van Lysebeth - Pránájáma - technika dechu
Anotace : v posledním svazku třídílné práce se autor odvážně pouští do tématu pránájámy,
jež je právě tak obtížné jako ožehavé
Vyšlo : 21.06.1999
Počet stran : 312
André van Lysebeth - Tantra, kult ženského principu
Anotace : belgický autor, učitel a propagátor jógy metodicky seznamuje západního čtenáře
s problematikou tantry včetně mnoha cvičení
Vyšlo : 07.03.2000
Počet stran : 486
André van Lysebeth - Zdokonaluji se v józe
Anotace : pokračování svazku Učím se jógu se zabývá přechodem od hathajógy k rádžajóze,
mentálními cvičeními a jógickou životosprávou
Vyšlo : 03.05.1999
Počet stran : 303
André Van Lysebeth - Jóga
Argo, Praha,
1998,
téměř výborný stav, místy drobné oděrky na hranách vazby, lehce zašpiněný přebal,
orig. karton. vazba s přebalem, četná vyobrazení,
272 stran,
Sport,
André Van Lysebeth-Jóga
André-Jean Festugiére - Epikúros a jeho bohové
Nakladatel : Oikoymenh
Edice :Oikúmené
ISBN : 80-86005-30-5
EAN : 9788086005300
Formát :
125 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Knížka patří dnes již ke klasickým studiím o zakladateli jedné z nejvlivnějších filosofických škol doby helenistické. Autor se v ní soustředil na náboženské aspekty Epikúrova vystoupení.
André-Jean Festugiére - Epikúros a jeho bohové
Nakladatel : Oikoymenh
Edice :Oikúmené
ISBN : 80-86005-30-5
EAN : 9788086005300
Formát :
125 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Knížka patří dnes již ke klasickým studiím o zakladateli jedné z nejvlivnějších filosofických škol doby helenistické. Autor se v ní soustředil na náboženské aspekty Epikúrova vystoupení.
André-Marcel Adamek - Květinová puška
Nakladatel : Argo
Edice :Současná světová próza
ISBN : 978-80-257-0019-8
EAN : 9788025700198
Originál :Le Fusil a pétales
Překlad : Ivana Tomková
Formát :
121 stran,
21x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Vypravěč románu, Klotar, není na rozdíl od ostatních hrdinů ničím výjimečný, není ani tajuplným, vznešeným, rytířským milovníkem z dávných dob. Nevládne čarovnou mocí, dokonce není ani zemitě lidský. Je to farmář a lovec, jehož puška ovšem nikdy nikomu neublíží, je to nedobrovolný kronikář životů jiných. Příběh, který vypráví, spojuje jako most dávnou minulost se současností, svět kouzel, tajů, rytířů a duchů se světem farmářů, děsících otrlé středověké lapky nevinnou jízdou na traktoru. Na mostě současnosti, který je nadčasový, se odvíjí okouzlující příběh lásky a přátelství.
Za román Květinová puška získal belgický autor v roce 1974 prestižní Rosselovu cenu.
André-Marcel Adamek - Květinová puška
Nakladatel : Argo
Edice :Současná světová próza
ISBN : 978-80-257-0019-8
EAN : 9788025700198
Originál :Le Fusil a pétales
Překlad : Ivana Tomková
Formát :
121 stran,
21x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Vypravěč románu, Klotar, není na rozdíl od ostatních hrdinů ničím výjimečný, není ani tajuplným, vznešeným, rytířským milovníkem z dávných dob. Nevládne čarovnou mocí, dokonce není ani zemitě lidský. Je to farmář a lovec, jehož puška ovšem nikdy nikomu neublíží, je to nedobrovolný kronikář životů jiných. Příběh, který vypráví, spojuje jako most dávnou minulost se současností, svět kouzel, tajů, rytířů a duchů se světem farmářů, děsících otrlé středověké lapky nevinnou jízdou na traktoru. Na mostě současnosti, který je nadčasový, se odvíjí okouzlující příběh lásky a přátelství.
Za román Květinová puška získal belgický autor v roce 1974 prestižní Rosselovu cenu.
André-Salviniová B., Cluzanová S. - Ilustrované dějiny světa - Úsvit civilizací
Gemini 1993
Andrea Bohmannová - OTAZNÍKY KOLEM ČTY 344 STĚN
Jak zařídit příjemný byt.
Merkur, Praha, 1980
124 stran, brožovaná, střední formát
1. vydání
Obsahuje barevné a černobílé fotografie, technické nákresy, kresby.
Stav : brož na hranách mírně odřená, uvnitř výborný stav.
nbsp
nbsp
nbsp
nbsp
Andrea Bohmannová - OTAZNÍKY KOLEM ČTY 344 STĚN
Merkur, Praha, 1980
123 stran, brožovaná, střední formát
1. vydání
Ilustrace : Ivana Čapková.
Obsahuje fotografie.
Stav : dobrý
Andrea Bohmannová - DNEŠNÍ BYT
A věci kolem nás.
Práce, Praha, 1974
160 stran, 32 stran příloh, původní vazba, střední formát
1. vydání
Ilustrace : Ivana Čapková.
Obsahuje fotografie.
Stav : obálka otřepená, jinak velmi dobrý stav.
Andrea Bohmannová - UMĚNÍ STOLOVAT
Merkur, Praha, 1981
140 stran, brožovaná, střední formát
1. vydání
Ilustrace : Jan Líman.
Obsahuje fotografie.
Stav : velmi dobrý
Andrea Brázdová - Prázdninové procvičování pro 2. ročník ZŠ
Podtitul : matematika, český jazyk, prvouka
Nakladatel : Didaktis
ISBN : 80-7358-025-X
EAN : 9788073580254
Formát :
64 stran,
24x17cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Ilustrovaný pracovní sešit se zábavně zpracovanými úlohami nejen na prázdniny. Obsahuje množství zábavně zpracovaných úloh z českého jazyka, matematiky a prvouky, které postihují učivo druhé třídy základní školy. Úlohy jsou zasazeny do napínavého komiksového příběhu, který dětem umožní procvičit si čtení a motivuje je k jejich řešení, takže děti vnímají úlohy jako zábavu, nikoliv povinnost. Děti prožijí s hlavními hrdiny prázdniny plné dobrodružství, společně odhalí záhadu zakletého Čarohrádku a pomohou jej vysvobodit. Jednotlivé úkoly jsou dětem podrobně vysvětleny a popsány v krocích tak, aby si je samy dokázaly vypracovat.
Andrea Brázdová - Prázdninové procvičování pro 2. ročník ZŠ
Podtitul : matematika, český jazyk, prvouka
Nakladatel : Didaktis
ISBN : 80-7358-025-X
EAN : 9788073580254
Formát :
64 stran,
24x17cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Ilustrovaný pracovní sešit se zábavně zpracovanými úlohami nejen na prázdniny. Obsahuje množství zábavně zpracovaných úloh z českého jazyka, matematiky a prvouky, které postihují učivo druhé třídy základní školy. Úlohy jsou zasazeny do napínavého komiksového příběhu, který dětem umožní procvičit si čtení a motivuje je k jejich řešení, takže děti vnímají úlohy jako zábavu, nikoliv povinnost. Děti prožijí s hlavními hrdiny prázdniny plné dobrodružství, společně odhalí záhadu zakletého Čarohrádku a pomohou jej vysvobodit. Jednotlivé úkoly jsou dětem podrobně vysvětleny a popsány v krocích tak, aby si je samy dokázaly vypracovat.
Andrea Brázdová - Pejsek Baf Bafbaf na královském zámku
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
48 str. dvoubarevných
Datum vydání: červenec 2006
Věková kategorie: od 6 let
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1129-6
EAN: 9788025111291
Kniha je určena pro děti předškolního věku i nejmladší školáky. V napínavém příběhu se seznámí s pejskem Bafem Baf Bafem, který je zavolán do královského zámku, aby králi našel ztracený poklad. Děti Bafovi při jeho dobrodružství pomáhají a současně řeší mnoho zajímavých úkolů a nečekaných záhad. Malí čtenáři od 4 do 8 let si tak zábavnou formou procvičí logické uvažování, kombinační myšlení, pozornost, paměť a další důležité schopnosti a dovednosti. Stránky jsou plné milých, dětem blízkých obrázků, které vytvořil zkušený ilustrátor dětských knížek.
Andrea Brázdová - Psíček Baf Bafbaf na kráľovskom zámku
skladem, expedice ihned
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
48 str. dvoubarevných
Datum vydání: červenec 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1131-8
EAN: 9788025111314
Kniha je určená pre deti predškolského veku. Zoznámia sa s dobrým psíčkom Bafom Bafbafom, ktorého zavolali do kráľovského zámku, aby kráľovi pomohol s hľadaním strateného pokladu. Deti Bafovi pomáhajú a pritom riešia množstvo zaujímavých úloh, záhad a hier. Malí čitatelia od 4 do 6 rokov si zábavnou formou precvičia logické uvažovanie, kombinačné myslenie, pozornosť, pamäť a ďalšie dôležité schopnosti a zručnosti. Kniha je plná milých, deťom blízkych ilustrácií, ktoré kreslí skúsený ilustrátor detských kníh.
Andrea Buskotte - Žena a domácí násilí - Z pekla ven
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
176 stran černobílých
Datum vydání: březen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1786-6
EAN: 9788025117866
Zažíváte vy nebo vaše kamarádka domácí násilí? Přemýšlíte, jak udělat ten první krok ?
Tato kniha se snaží dodat odvahu ženám ohroženým domácím násilím, je pro ně praktickým rádcem a psychickou podporou.
V knize naleznete:
- Rady psycholožky
- Jak rozpoznat domácí násilí, jak ignorovat předsudky a mýty, které domácí násilí provázejí, jak si posílit ztracené sebevědomí.
- Jak ochránit děti, co jim říct, kam s nimi odejít.
- Jak přestat obhajovat partnerovo násilné chování a jak svou situaci řešit.
- Možnosti, jak se dá vztah zachránit a jak zlepšit soužití.
- Co můžete udělat pro svou bezpečnost, jak se chovat a pohybovat v bytě s násilníkem, jak v případě napadení bezpečně a rychle opustit domov.
- Kde a jak hledat odbornou pomoc, jak může pomoci blízká osoba.
- Jak čelit pronásledování bývalým partnerem
- Odkud se bere násilí, vliv násilné výchovy na chování v dospělosti, prevence domácího násilí.
- Právní rady a legislativa v České republice určená osobám ohroženým domácím násilím.
- Kontakty na místa pomoci v celé ČR
- Psychologické a rodinné poradny, Intervenční centra
- Azylové domy, linky důvěry, internetové poradny
Tato kniha se může stát zdrojem informací a základem pro pochopení problematiky domácího násilí nejen pro každého z nás, ale také pro psychology, učitele, policisty a další profesionály, kteří se s tímto neblahým fenoménem mohou setkat při své práci.
Andrea Christmann - Jezírka a fontánky v nádobách
Podtitul : zdobí, osvěžují, oživují
Formát : 16×24 cm, 64 stran
Datum vydání : 01.03.2006
ISBN : 80-247-1429-9
Anotace :
Vodní zahrádky v nádobách a malé fontánky
? Miniaturní jezírka v plochých miskách, starých dubových sudech nebo v pestrobarevné keramice
? Vodní atrakce, jako jsou bublající kameny, chrliče, nástěnné fontánky a vodotrysky
? Jednoduchá údržba nejdůležitější rady a tipy pro správnou péči
? Praktické návody, jak si krok za krokem vybudovat a osázet rostlinami miniaturní vodní zahrádku
? Popis nejkrásnějších a nejodolnějších vodních a bahenních rostlin
Pro zahrádkáře a milovníky vodních rostlin
O autorovi :
Andrea Christmann pracuje jako redaktorka na volné noze pro renomované zahradnické časopisy záruka odbornosti a srozumitelnosti!
Andrea Di Robilant -
. . Milenci z Benátek
Rok vydání : 2005
Nakladatelství : Ikar
Počet stran : 376 stran
Andrea Forsterová - Andrea Forsterová
Podtitul : obrazy, vitráže, realizace v architektuře
Nakladatel : FPS Repro
Formát :
20 stran,
27x23,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Andrea Forsterová - Andrea Forsterová
Podtitul : obrazy, vitráže, realizace v architektuře
Nakladatel : FPS Repro
Formát :
20 stran,
27x23,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Andrea Havlínová - Matematika pro 2. ročník ZŠ
Podtitul : Zábavné procvičování doma i ve škole
Nakladatel : Didaktis
ISBN : 80-86285-95-2
EAN : 9788086285955
Formát :
64 stran,
24x17cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Ilustrovaný pracovní sešit se zábavně zpracovanými úlohami. Pracovní sešit určený pro žáky 2. ročníků základní školy. Obsahuje množství zábavně zpracovaných úloh z matematiky. Úlohy jsou motivovány krátkými texty, které tvoří v publikaci ucelený pohádkový příběh, a umožňují tak dětem procvičit si čtení. Úlohy provázejí druháčka celým školním rokem - jsou řazeny v posloupnosti učiva probíraného ve škole (je respektován jak vzdělávací program Základní škola, tak i Rámcový vzdělávací program). K úkolům jsou uvedeny pokyny, které mohou být vodítkem pro rodiče i učitele při práci s dítětem. Pracovní sešit je určený jak k samostatné a skupinové práci ve třídě, tak k domácí přípravě či opakování spolu s rodiči.
Andrea Havlínová - Prvouka pro 2. ročník ZŠ
Podtitul : Zábavné procvičování doma i ve škole
Nakladatel : Didaktis
ISBN : 80-86285-96-0
EAN : 9788086285962
Formát :
64 stran,
24x17cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Ilustrovaný pracovní sešit se zábavně zpracovanými úlohami. Pracovní sešit určený pro žáky 2. ročníků základní školy. Obsahuje množství zábavně zpracovaných úloh z prvouky. Úlohy jsou motivovány krátkými texty, které tvoří v publikaci ucelený pohádkový příběh, a umožňují tak dětem procvičit si čtení. Úlohy provázejí druháčka celým školním rokem - jsou řazeny v posloupnosti učiva probíraného ve škole (je respektován jak vzdělávací program Základní škola, tak i Rámcový vzdělávací program). K úkolům jsou uvedeny pokyny, které mohou být vodítkem pro rodiče i učitele při práci s dítětem. Pracovní sešit je určený jak k samostatné a skupinové práci ve třídě, tak k domácí přípravě či opakování spolu s rodiči.
Andrea Havlínová - Matematika pro 2. ročník ZŠ
Podtitul : Zábavné procvičování doma i ve škole
Nakladatel : Didaktis
ISBN : 80-86285-95-2
EAN : 9788086285955
Formát :
64 stran,
24x17cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Ilustrovaný pracovní sešit se zábavně zpracovanými úlohami. Pracovní sešit určený pro žáky 2. ročníků základní školy. Obsahuje množství zábavně zpracovaných úloh z matematiky. Úlohy jsou motivovány krátkými texty, které tvoří v publikaci ucelený pohádkový příběh, a umožňují tak dětem procvičit si čtení. Úlohy provázejí druháčka celým školním rokem - jsou řazeny v posloupnosti učiva probíraného ve škole (je respektován jak vzdělávací program Základní škola, tak i Rámcový vzdělávací program). K úkolům jsou uvedeny pokyny, které mohou být vodítkem pro rodiče i učitele při práci s dítětem. Pracovní sešit je určený jak k samostatné a skupinové práci ve třídě, tak k domácí přípravě či opakování spolu s rodiči.
Andrea Havlínová - Prvouka pro 2. ročník ZŠ
Podtitul : Zábavné procvičování doma i ve škole
Nakladatel : Didaktis
ISBN : 80-86285-96-0
EAN : 9788086285962
Formát :
64 stran,
24x17cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Ilustrovaný pracovní sešit se zábavně zpracovanými úlohami. Pracovní sešit určený pro žáky 2. ročníků základní školy. Obsahuje množství zábavně zpracovaných úloh z prvouky. Úlohy jsou motivovány krátkými texty, které tvoří v publikaci ucelený pohádkový příběh, a umožňují tak dětem procvičit si čtení. Úlohy provázejí druháčka celým školním rokem - jsou řazeny v posloupnosti učiva probíraného ve škole (je respektován jak vzdělávací program Základní škola, tak i Rámcový vzdělávací program). K úkolům jsou uvedeny pokyny, které mohou být vodítkem pro rodiče i učitele při práci s dítětem. Pracovní sešit je určený jak k samostatné a skupinové práci ve třídě, tak k domácí přípravě či opakování spolu s rodiči.
Andrea Hubáčková - Víno na talíři
Nakladatel : TeMi CZ
ISBN : 978-80-87156-06-3
EAN : 9788087156063
Formát :
120 stran,
21x14,7cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Přijde-li řeč na víno, myslí se většinou nápoj. Jako nápoj je známo již od doby kamenné a za antiky se pilo přímo masově. Jeho obliba přetrvala dodnes a neoslabilo ji ani pivo. Výrazná chuť otevřela vínu cestu i mimo sklenku a to do kuchařského hrnce a na talíř. Jako přísady do pokrmů se vína užívá snad neméně dlouho a receptů by se našlo nepočítaně. Zejména francouzská a italská kuchyně je vínem doslova prolitá. Česká kuchyně je používá rovněž vydatně, jak dokládá tato kuchařská knížka. Autorka Andrea Hubáčková žije ve vínorodé oblasti jižní Moravy a má s vínem při vaření bohaté zkušenosti. Její sbírka více než 250 receptů, v nichž je vínu přisouzena role výrazné chuťové složky, vychází z tuzemských gastronomických zvyklostí a nabídky surovin. Zahrnuje nejen hlavní chody, jejichž podstatou je maso hovězí, telecí, vepřové, skopové, drůbež, zvěřina a ryby, ale doplněny jsou i předkrmy a polévky. Labužník i řadový strávník zde najde bohatou inspiraci pro domácí podmínky i pro reprezentační tabuli.
Andrea Hubáčková - Víno na talíři
Nakladatel : TeMi CZ
ISBN : 978-80-87156-06-3
EAN : 9788087156063
Formát :
120 stran,
21x14,7cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Přijde-li řeč na víno, myslí se většinou nápoj. Jako nápoj je známo již od doby kamenné a za antiky se pilo přímo masově. Jeho obliba přetrvala dodnes a neoslabilo ji ani pivo. Výrazná chuť otevřela vínu cestu i mimo sklenku a to do kuchařského hrnce a na talíř. Jako přísady do pokrmů se vína užívá snad neméně dlouho a receptů by se našlo nepočítaně. Zejména francouzská a italská kuchyně je vínem doslova prolitá. Česká kuchyně je používá rovněž vydatně, jak dokládá tato kuchařská knížka. Autorka Andrea Hubáčková žije ve vínorodé oblasti jižní Moravy a má s vínem při vaření bohaté zkušenosti. Její sbírka více než 250 receptů, v nichž je vínu přisouzena role výrazné chuťové složky, vychází z tuzemských gastronomických zvyklostí a nabídky surovin. Zahrnuje nejen hlavní chody, jejichž podstatou je maso hovězí, telecí, vepřové, skopové, drůbež, zvěřina a ryby, ale doplněny jsou i předkrmy a polévky. Labužník i řadový strávník zde najde bohatou inspiraci pro domácí podmínky i pro reprezentační tabuli.
Andrea Kath, Karin Blessing - Španělsko a Baleáry
Baset, Praha,
2001,
výborný stav,
orig. brož. vazba, obsahuje barevné obrázky, fotky a mapky,
278 stran,
Cestopisy,
Andrea Kath, Karin Blessing-Španělsko a Baleáry
Andrea Majocchi
- Život chirurgův
Nakladatel : Novinka
Rok vydání (číslo vydání) : 1940 (7.)
Andrea Majocchi - Lékaři bdí
V. Šmidt, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
převazba, ta je lehce zašpiněná a na hřbetu nažloutlá, v krajích nepatrně odřená, 1. vydání,
239 stran,
Beletrie a poezie,
Andrea Majocchi-Lékaři bdí
Andrea Majocchi -
. . V boji o člověka
Rok vydání : 1940
Nakladatelství : Novina
Počet stran : 250 stran
Andrea Majocchi -
. . Život chirurgův
Rok vydání : 1939
Nakladatelství : Novina
Počet stran : 326 stran
Andrea Peková - Oves a žito - teplé a studené pokrmy, pečivo,
Anotace : v obilninách je nedoceněná zásobárna zdraví prospěšných látek - v této kuchařce najdeme recepty od polévek až po hlavní jídla
Vyšlo : 20.08.2002
Počet stran : 78
Nakladatelství : Momčilová 2002
Andrea Popprová - Tajemství permoníků
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1510-6
EAN : 9788020415103
Formát :
74 stran,
26x19cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kdo by nechtěl znát tajemství malých permoníků? Do jejich podzemního království zavede děti tato nová interaktivní kniha. Čeká je napínavá cesta plná zábavného čtení, poučení a zapeklitých úkolů, jejichž splnění jim otevře vrátka k dalšímu dobrodružství. Pokud zvládnou všechny nástrahy a dojdou až do cíle, naleznou diamantový poklad. Úkoly permoníků pomáhají rozvíjet logické myšlení, cvičí postřeh i představivost předškoláků a malých školáků.
Andrea Popprová - Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1863-0
EAN : 9788020418630
Formát :
100 stran,
26x19,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Ilustrátorka, kterou děti dobře znají z časopisu Sluníčko,
vytvořila pro děti a jejich rodiče barevnou, nádherně
ilustrovanou knížku, s kterou mohou strávit celé vánoční,
ale i předvánoční období. V rámci příběhu malé holčičky
Lucky, jejich dvou brášků , a tajemné kočky Tečky přibližuje
autorka legendy a obyčeje, které se váží k adventu, a nabízí
recepty na tradiční pečivo, návody na výrobu různých
ozdůbek a spoustu úkolů k řešení.
Andrea Popprová - Tajemství permoníků
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1510-6
EAN : 9788020415103
Formát :
74 stran,
26x19cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kdo by nechtěl znát tajemství malých permoníků? Do jejich podzemního království zavede děti tato nová interaktivní kniha. Čeká je napínavá cesta plná zábavného čtení, poučení a zapeklitých úkolů, jejichž splnění jim otevře vrátka k dalšímu dobrodružství. Pokud zvládnou všechny nástrahy a dojdou až do cíle, naleznou diamantový poklad. Úkoly permoníků pomáhají rozvíjet logické myšlení, cvičí postřeh i představivost předškoláků a malých školáků.
Andrea Popprová - Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1863-0
EAN : 9788020418630
Formát :
100 stran,
26x19,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Ilustrátorka, kterou děti dobře znají z časopisu Sluníčko,
vytvořila pro děti a jejich rodiče barevnou, nádherně
ilustrovanou knížku, s kterou mohou strávit celé vánoční,
ale i předvánoční období. V rámci příběhu malé holčičky
Lucky, jejich dvou brášků , a tajemné kočky Tečky přibližuje
autorka legendy a obyčeje, které se váží k adventu, a nabízí
recepty na tradiční pečivo, návody na výrobu různých
ozdůbek a spoustu úkolů k řešení.
Andrea Rousová - Petr Brandl - Malíř neřestí pozemských / A Painter of Wordly Vices
Podtitul : Žánrové malby v tvorbě barokního mistra Petra Brandla (1668-1735)
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-291-4
EAN : 9788070352915
Formát :
120 stran,
23x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Katalog ke stejnojmenné výstavě v Národní galerii v Praze.
Andrea Rousová - Petr Brandl - Malíř neřestí pozemských / A Painter of Wordly Vices
Podtitul : Žánrové malby v tvorbě barokního mistra Petra Brandla (1668-1735)
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-291-4
EAN : 9788070352915
Formát :
120 stran,
23x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Katalog ke stejnojmenné výstavě v Národní galerii v Praze.
Andrea Seifriedová -
. . Pět neděl v Jižním Pacifiku
Rok vydání : 2005
Počet stran : 80 stran
Andrea Sluková - Svatba
Podtitul : Průvodce pro začátečníky i pokročilé
Formát : 16×23 cm, 138 stran
Datum vydání : 12.02.2001
ISBN : 80-247-9064-5
Anotace :
Máte rádi tradice? Nebo raději něco nekonvenčního? Chcete vědět co vás čeká, rozhodnete-li se pro svatbu v kostele? Rádi byste se při svatbě cítili jako v pohádce ? Nabízí se vám pomocník, který vás provede krok za krokem cestou od předsvatebních příprav přes vlastní svatební obřad až k odjezdu na svatební cestu. Najdete zde jak svatební rituály, zvyky a pověry vztahující se k svatbám už od dob našich předků, tak tipy na nekonvenční uspořádání svatební oslavy a zábavy, ale také náležitosti týkající se třeba předmanželské smlouvy nebo scénáře svatebních obřadů a rovněž adresář hradů a zámků, kde lze svatbu uspořádat. Zkrátka průvodce je tu proto, abyste se mohli na vlastní svatbě dobře cítit, bavit, vychutnat si její jedinečnou atmosféru, aby svatba zůstala krásnou vzpomínkou.
Andreadis Ivan - Třemi světadíly
Nakladatelství (edice): Sportovní a turistické nakl.
Rok vydání: 1959
Ilustrace/foto: foto čb.
Počet číslovaných stran: 172
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Andreas - Salomé L. - Friedrich Nietzsche ve svých dílech
Torst 1996 Praha
Andreas Edmüller, Thomas Wilhelm - Nenechte sebou manipulovat!
Podtitul : Jak rozpoznat manipulaci a prosadit svou vůli
Formát : 14×21 cm, 112 stran
Datum vydání : 08.09.2003
ISBN : 80-247-0410-2
Anotace :
Proč často akceptujeme argumenty a stanoviska druhého, ačkoliv jasně cítíme, že tak činíme proti své vůli? Jak se chytře bránit technikám manipulace, argumentačním trikům a zdánlivým argumentům? Jak odhalit, že s námi chce někdo manipulovat? Odborníci v oblasti mezilidské komunikace seznamují čtenáře s typickými strategiemi manipulace a radí, jak nad nimi zvítězit. Kniha je plná praktických rad, postupů a příkladů, jak se nenechat zmanipulovat k jednání proti své vůli a jak naopak účinně dosáhnout svého.
Andreas Ehrmantraut - Vestavba podkroví 2
Formát : 14×21 cm, 96 stran
Datum vydání : 10.01.2005
ISBN : 80-247-0945-7
Anotace :
Ve druhém díle příručky, Vestavba podkroví 2, vám poradíme, jak vestavět obytné místnosti v podkroví. Tato příručka vám poradí se zavedením instalací, izolací stěn, omítkami? Na jednotlivých příkladech se naučíte jak zařídit bydlení pod valbovou střechou, jak izolovat proti kročejovému hluku, montáž vřetenového schodiště, střešních oken, příček, vnitřních dveří i o použití sádrokartonu při vestavbě podkroví. Ukážeme vám i využití prostoru až k hřebeni či jak si udělat koupelnu snů. Každý pracovní krok je jasně a srozumitelně popsán a vysvětlen v textu i na obrázcích.
Příručka Vestavba podkroví 2 ukazuje, jak se co dělá. Přináší cenné rady a triky, které se v praxi již tisíckrát osvědčily. Každý pracovní postup je podrobně popsán a vysvětlen pomocí názorných obrázků a fotografií. Díky přehledným symbolům lze na první pohled odhadnout, s jakým stupněm obtížnosti, vynaložením fyzické síly a časovou náročností musíte u daného pracovního postupu počítat, jaké nářadí budete potřebovat a kolik peněz můžete ušetřit vlastní prací.
Každý titul edice vlastníma rukama obsahuje více než 200 barevných obrázků. Přehledné symboly pro každý druh práce ukazují na první pohled stupeň obtížnosti, fyzickou a časovou náročnost, potřebné nářadí a předpokládanou úsporu.
Andreas Eschbach
- Tkalci gobelínů
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 2001 ()
Andreas Eschbach - Solární stanice
Nakladatel : Epocha
ISBN : 978-80-87027-22-6
EAN : 9788087027226
Originál :Solarstation
Překlad : Ondřej Muller
Formát :
256 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Svět v roce 2015 má zcela jinou tvář: Japonsko se stalo supervelmocí, Evropa a USA jsou značně oslabení globální hráči a arabský svět je ochromen bratrovražednou válkou. Na oběžné dráze krouží japonská stanice Nippon, která je klíčem k energetické rovnováze zeměkoule. A Leonard Carr je takříkajíc domovníkem stanice.
Když je přenos energie do elektrické sítě na Zemi přerušen, všichni se domnívají, že se jedná o technickou poruchu. Když však u solární stanice přistane bez povolení neznámý kosmický modul, je jasné, že jde o mnohem závažnější problém. A Carr jako jediný stojí tváří v tvář chladnokrevné síle, která se snaží získat nad stanicí kontrolu?
Andreas Eschbach - Solární stanice
Nakladatel : Epocha
ISBN : 978-80-87027-22-6
EAN : 9788087027226
Originál :Solarstation
Překlad : Ondřej Muller
Formát :
256 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Svět v roce 2015 má zcela jinou tvář: Japonsko se stalo supervelmocí, Evropa a USA jsou značně oslabení globální hráči a arabský svět je ochromen bratrovražednou válkou. Na oběžné dráze krouží japonská stanice Nippon, která je klíčem k energetické rovnováze zeměkoule. A Leonard Carr je takříkajíc domovníkem stanice.
Když je přenos energie do elektrické sítě na Zemi přerušen, všichni se domnívají, že se jedná o technickou poruchu. Když však u solární stanice přistane bez povolení neznámý kosmický modul, je jasné, že jde o mnohem závažnější problém. A Carr jako jediný stojí tváří v tvář chladnokrevné síle, která se snaží získat nad stanicí kontrolu?
Andreas Eschbach - DOKONALÝ DVOJNÍK
Média rozpoutala aféru na téma klonování lidí. Pod tíhou jejich argumentů museli dva vědci přiznat, že se jim před šestnácti lety podařilo naklonovat člověka. Vypukne pátrání, kde se onen tajemný klon skrývá. Nemohl by to být šestnáctiletý Wolfgang, syn jednoho z vědců?
Sám Wolfganag se zpočátku dívá na celý humbuk skrz prsty, ale pak přestane brát aféru na lehkou váhu, protože se dozví o existenci svého bratra. Proč o něm doposud neměl tušení? Prý jsou si podobní jako vejce vejci . Je to jen souhra náhod? Přibývají další nesrovnalosti, vynořují se nové otázky-a podezření roste .
Alpres, Frýdek Místek, 2004
196 stran, lamino vazba, střední formát
1. vydání
Stav : výborný
Andreas Feininger - BASIC COLOUR PHOTOGRAPHY
Anglicky.
Thames and Hudson, London, 1972
128 stran, brožovaná, střední formát
1. vydání
Stav : brož na hřbetu nahoře natržená cca 1 cm, zažloutlá, jinak dobrý stav.
Andreas Gruschke - Posvátná místa království tibetského
Vyšlo : 28.06.2001
Počet stran : 282
Andreas Gruschke - Tibetské mýty a legendy
Anotace : Tibet je zemí plnou ság. Obrazotvornost jeho obyvatel plní životem každou horu či jezero. Přenesme se tam společně s autorem.
Vyšlo : 15.03.2001
Počet stran : 199
Andreas Hasenclever - Teorie mezinárodních režimů
Nakladatel : Centrum strategických studií
ISBN : 80-903333-4-6
EAN : 9788090333345
Formát :
216 stran,
23x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Mezinárodní režimy jsou v poslední době v centru výzkumu mezinárodních vztahů. Největší roli v diskusi hrají tři myšlenkové školy: realismus, který považuje za hlavní proměnnou mocenské vztahy, neoliberalismus, který ve své analýze vychází z konstelace zájmů, a kognitivismus, jenž zdůrazňuje znalostní dynamiku, komunikaci a identity. Kniha zkoumá přínos každé z těchto škol, přičemž autoři zastávají názor, že je zde dostatečný prostor pro postupnou interparadigmatickou syntézu.
Andreas Hasenclever - Teorie mezinárodních režimů
Nakladatel : Centrum strategických studií
ISBN : 80-903333-4-6
EAN : 9788090333345
Formát :
216 stran,
23x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Mezinárodní režimy jsou v poslední době v centru výzkumu mezinárodních vztahů. Největší roli v diskusi hrají tři myšlenkové školy: realismus, který považuje za hlavní proměnnou mocenské vztahy, neoliberalismus, který ve své analýze vychází z konstelace zájmů, a kognitivismus, jenž zdůrazňuje znalostní dynamiku, komunikaci a identity. Kniha zkoumá přínos každé z těchto škol, přičemž autoři zastávají názor, že je zde dostatečný prostor pro postupnou interparadigmatickou syntézu.
Andreas Hüneke, Alfred Ihrke, Ullrich Wallenburg - Medium Fotografie
VEB Fotokinoverlag, Leipzig,
1981,
velmi dobrý stav, přebal je jen lehce nažloutlý, s drobnými oděrkami v okrajích,
orig. celopl. vazba s přebalem, 2. vydání, v němčině, četné čb i barevné fotografie,
232 stran,
Fotografie/Film,
Andreas Hüneke, Alfred Ihrke, Ullrich Wallenburg-Medium Fotografie
Andreas Hüneke, Gerhard Ihrke, Alfred Neumann, Ullrich Wallenburg - Medium fotografie
Fotokinoverlag, Leipzig,
1979,
velmi dobrý stav,
pův. celoplát. vazba, obálka lehce pomačkaná na okrajích, jemně otrhaná v rozích, čb a bar. fotogr.,
232 stran,
der orig. Leineneinband, der Umschlag leicht beschädig in die Hörner, schw.weisse und farbig Photograph.,
Fotografie/Film,
Andreas Hüneke, Gerhard Ihrke, Alfred Neumann, Ullrich Wallenburg-Medium fotografie
Andreas Lepik - Skyscrapers
Nakladatel : Prestel
ISBN : 978-3-7913-3992-4
EAN : 9783791339924
Formát :
160 stran,
34x24cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008
Anotace : Skvěle zpracovaný přehled nejzajímavější světových mrakodrapů, od 19. století v Chicagu po 21. století v Pekingu. This vibrantly designed, updated and expanded edition celebrates every facet of the skyscraper as an architectural icon.
Few buildings rivet our attention like skyscrapers. As the race to build higher and higher continues, these symbols of success and economic power dominate and reshape urban skylines across the globe. Opening with Chicago s Reliance Building, built in 1894, and closing with plans for the London BridgeTower, scheduled to be completed in 2011, eye-catching two-to-four page spreads in this up-to-date and comprehensive volume capture over fifty of the world s most important skyscrapers. Each building is breathtakingly photographed and an accompanying text offers intriguing historical details, notes on construction, and engineering feats. Tracing the evolution of these magnificent structures, Skyscrapersillustrates their significance not only in architectural history, but also as a reflection of humankind s most competitive and optimistic urges.
Andreas Lepik - Skyscrapers
Nakladatel : Prestel
ISBN : 978-3-7913-3992-4
EAN : 9783791339924
Formát :
160 stran,
34x24cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008
Anotace : Skvěle zpracovaný přehled nejzajímavější světových mrakodrapů, od 19. století v Chicagu po 21. století v Pekingu. This vibrantly designed, updated and expanded edition celebrates every facet of the skyscraper as an architectural icon.
Few buildings rivet our attention like skyscrapers. As the race to build higher and higher continues, these symbols of success and economic power dominate and reshape urban skylines across the globe. Opening with Chicago s Reliance Building, built in 1894, and closing with plans for the London BridgeTower, scheduled to be completed in 2011, eye-catching two-to-four page spreads in this up-to-date and comprehensive volume capture over fifty of the world s most important skyscrapers. Each building is breathtakingly photographed and an accompanying text offers intriguing historical details, notes on construction, and engineering feats. Tracing the evolution of these magnificent structures, Skyscrapersillustrates their significance not only in architectural history, but also as a reflection of humankind s most competitive and optimistic urges.
Andreas Lommel - Pravěk a umění přírodních národů
Umění světa. Artia, Praha, 1972. Velmi dobrý stav, 185 stran. Kniha má 103 barevných a 107 černobílých ilustrací.
Andreas Lommel - Pravěk a umění přírodních národů
Umění světa. Artia, Praha, 1972. Velmi dobrý stav, 185 stran, původní celoplátěná vazba s přebalem. Kniha má 103 barevných a 107 černobílých ilustrací.
Andreas Lommel - Pravěk a umění přírodních národů
Artia, Praha,
1972,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, při dolním okraji nepatrně odřený, obsahuje 103 barevných a 107 černobílých ilustrací,
188 stran,
Umění/Architektura,
Andreas Lommel-Pravěk a umění přírodních národů
Andreas Lommel - Prehistorické a primitívne umenie
Pallas, Bratislava,
1972,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách nepatrně odřený, na okrajích hřbetu drobné oděrky, listy po stranách mírně zažloutlé, z anglického originálu přeložila Dagmar Čárska, obsahuje množství mapek a čb. i barevných fotografií, edice Umenie sveta,
183 stran,
Umění/Architektura,
Andreas Lommel-Prehistorické a primitívne umenie
Andreas Lommel - Pravěk a umění přírodních národů
Artia, Praha,
1972,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, obsahuje 103 barevných a 107 čb. ilustrací,
188 stran,
Umění/Architektura,
Andreas Lommel-Pravěk a umění přírodních národů
Andreas Lommel - Pravěk a umění přírodních národů
Artia, Praha,
1972,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, lesklý papírový přebal, 103 barevných a 107 čb. ilustrací,
190 stran,
Umění/Architektura,
Andreas Lommel-Pravěk a umění přírodních národů
Andreas Lommel - Pravěk a umění přírodních národů
Artia, Praha,
1970,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, lesklá papírová obálka, 103 barevných a 107 černobílých fotografií,
190 stran,
Umění/Architektura,
Andreas Lommel-Pravěk a umění přírodních národů
Andreas Lommel - Pravěk a umění přírodních národů
Artia, Praha,
1972,
velmi dobrý stav, menší oděrky v okrajích přebalu, mírně zažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, kniha má 103 bar. a 107 čb ilustrací,
192 stran,
Umění/Architektura,
Andreas Lommel-Pravěk a umění přírodních národů
Andreas Lommel - Prehistorické a primitívne umenie
Pallas, Bratislava,
1972,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, kt. je na okrajích mírně odřený, na okrajích hřbetu drobné oděrky, listy po stranách mírně zažloutlé, z anglického originálu přeložila Dagmar Čárska, obsahuje množství mapek a čb. i barevných fotografií, edice Umenie sveta,
183 stran,
Umění/Architektura,
Andreas Lommel-Prehistorické a primitívne umenie
Andreas Lommel - Pravěk a umění přírodních národů
Artia, Praha,
1972,
velmi dobrý stav,
pův. celoplátěná vazba, obálka, 103 barev., 107 čb obr.,
188 stran,
Umění/Architektura,
Andreas Lommel-Pravěk a umění přírodních národů
Andreas Papas - Vitamin E
Podtitul : Zázračný antioxidant při prevenci a léčbě srdečních chorob, rakoviny a stárnutí
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-773-1
EAN : 9788072057733
Originál :The vitamin E
Překlad : Dana Buriánová
Formát :
384 stran,
21x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Praktická kniha o účincích vitamínu E, který posiluje imunitní systém a pomáhá při léčení nejrůznějších chorob od srdečních komplikací, alergie, astma atd. Naleznete tu také přehled toho, kde v kterých poživatinách se tento vitamín nachází a jaká je jeho potřebná dávka.
Andreas Papas - Vitamin E
Podtitul : Zázračný antioxidant při prevenci a léčbě srdečních chorob, rakoviny a stárnutí
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-773-1
EAN : 9788072057733
Originál :The vitamin E
Překlad : Dana Buriánová
Formát :
384 stran,
21x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Praktická kniha o účincích vitamínu E, který posiluje imunitní systém a pomáhá při léčení nejrůznějších chorob od srdečních komplikací, alergie, astma atd. Naleznete tu také přehled toho, kde v kterých poživatinách se tento vitamín nachází a jaká je jeho potřebná dávka.
Andreas Papas, Ph.D. -
. . Vitamin E
Rok vydání : 1999
Nakladatelství : Pragma
Počet stran : 380 stran
Andreas Speer - Sapientia nostra
Podtitul : Filosofie a teologie po pařížském odsouzení v roce 1277
Nakladatel : Filosofia
Edice :Parva Philosophica
ISBN : 80-7007-197-4
EAN : 9788070071977
Originál :Sapientia nostra
Překlad : Daniel Meier
Formát :
40 stran,
19x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Studie se soustřeďuje na debatu o chápání moudrosti, začínající na sklonku 13. století. Tuto debatu je možno chápat jako reakci na aristotelský model vědy s jeho rozlišováním teoretického a praktického vědění a jasně stanovenou hranicí mezi metafyzikou a teologií zjevení.
Andreas Speer - Sapientia nostra
Podtitul : Filosofie a teologie po pařížském odsouzení v roce 1277
Nakladatel : Filosofia
Edice :Parva Philosophica
ISBN : 80-7007-197-4
EAN : 9788070071977
Originál :Sapientia nostra
Překlad : Daniel Meier
Formát :
40 stran,
19x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Studie se soustřeďuje na debatu o chápání moudrosti, začínající na sklonku 13. století. Tuto debatu je možno chápat jako reakci na aristotelský model vědy s jeho rozlišováním teoretického a praktického vědění a jasně stanovenou hranicí mezi metafyzikou a teologií zjevení.
Andreas Steinhofel -
. . Centre of my World
Rok vydání : 2006
Počet stran : 467 stran
Andreas Ulmicher - Princip kaktusu
Nakladatel : Anag
ISBN : 978-80-7263-466-8
EAN : 9788072634668
Originál :Das Kaktus-Prinzip
Překlad : Soňa Morcinková
Formát :
224 stran,
19x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha je zaměřena na lidi, kteří jsou přecitlivělí, nervózní a ustrašení, všechno si příliš berou k srdci, málo si cení sebe samých, trpí chronickou únavou, výkyvy nálad, depresemi, psychosomatickými onemocněními nebo dokonce vykazují i symptomy tzv. vyhoření. Právě těmto lidem dopomáhá léčitel Andreas Ulmicher k tomu, aby se stali emocionálně, mentálně a především psychicky silnými a vyrovnanými. Všechny tyto neduhy jsou podle něj způsobeny vlivem nepříznivého vzájemného působení těla a duše a lze je pozitivně ovlivnit vhodnou stravou a cvičením. Autor dává čtenáři do rukou rozličné možnosti, pomocí nichž mohou svůj metabolismus, vegetativní nervový systém a hormony vrátit zpět do rovnováhy. Takto lze ovlivnit nálady, pocity a myšlenky a může dojít k tělesnému posílení.
Andreas Ulmicher - Princip kaktusu
Nakladatel : Anag
ISBN : 978-80-7263-466-8
EAN : 9788072634668
Originál :Das Kaktus-Prinzip
Překlad : Soňa Morcinková
Formát :
224 stran,
19x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha je zaměřena na lidi, kteří jsou přecitlivělí, nervózní a ustrašení, všechno si příliš berou k srdci, málo si cení sebe samých, trpí chronickou únavou, výkyvy nálad, depresemi, psychosomatickými onemocněními nebo dokonce vykazují i symptomy tzv. vyhoření. Právě těmto lidem dopomáhá léčitel Andreas Ulmicher k tomu, aby se stali emocionálně, mentálně a především psychicky silnými a vyrovnanými. Všechny tyto neduhy jsou podle něj způsobeny vlivem nepříznivého vzájemného působení těla a duše a lze je pozitivně ovlivnit vhodnou stravou a cvičením. Autor dává čtenáři do rukou rozličné možnosti, pomocí nichž mohou svůj metabolismus, vegetativní nervový systém a hormony vrátit zpět do rovnováhy. Takto lze ovlivnit nálady, pocity a myšlenky a může dojít k tělesnému posílení.
Andreas Ulmicher - Princip kaktusu - Teorie hroší kůže
Anotace : rádce pro přecitlivělé jedince, kteří s jeho pomocí mohou dospět k větší psychické a fyzické stabilitě a vytvořit si hroší kůži
Vyšlo : 06.05.2008
Počet stran : 223
Nakladatelství : Anag 2008
Andreas von Rétyi
- Největší záhady světa
Nakladatel : Dialog
Rok vydání (číslo vydání) : 1996 (1.)
Andreas Wiedemann - Nadace Reinharda Heydricha v Praze
Podtitul : 1942 - 1945
Nakladatel : Pražská edice
ISBN : 80-86239-08-8
EAN : 9788086239088
Originál :Die Reinhard Heydrich Stiftung in Prag 1942 - 1945
Překlad : Věra Macháčková-Riegerová
Formát :
128 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Práce zkoumá činnost Nadace Reinharda Heydricha.
Andreas Wiedemann - Nadace Reinharda Heydricha v Praze
Podtitul : 1942 - 1945
Nakladatel : Pražská edice
ISBN : 80-86239-08-8
EAN : 9788086239088
Originál :Die Reinhard Heydrich Stiftung in Prag 1942 - 1945
Překlad : Věra Macháčková-Riegerová
Formát :
128 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Práce zkoumá činnost Nadace Reinharda Heydricha.
Andrée Chedidová
- Šestý den
Nakladatel : SNKLU
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
Andrei Alexandrescu - Moderní programování v C++ - Šablony, generické komponenty a návrhové vzory
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
344 stran černobílých
Datum vydání: prosinec 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0370-6
EAN: 9788025103708
Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.
Andrei Codrescu
- Mesiáš
Nakladatel : Netopejr
Rok vydání (číslo vydání) : 1999 ()
Andrej Arko - Počestné příběhy
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 80-903562-0-6
EAN : 9788090356207
Originál :Odkletev. Nagrajenke
Překlad : František Benhart, Kateřina Literová
Formát :
188 stran,
19x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Výběr z povídkové tvorby slovinského autora.
Andrej Arko - Počestné příběhy
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 80-903562-0-6
EAN : 9788090356207
Originál :Odkletev. Nagrajenke
Překlad : František Benhart, Kateřina Literová
Formát :
188 stran,
19x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Výběr z povídkové tvorby slovinského autora.
Andrej Bán - Iné Slovensko
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-8085-013-5
EAN : 9788080850135
Formát :
134 stran,
30x23,5cm,
slovensky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Andrej Bán vyhľadáva miesta a situácie, kde sa zo spravodajského uhla pohľadu nič nedeje. Môžeme mu veriť, ale nie doslovne, treba použiť veľmi dôležité slovíčko zdanlivo. Je to zdanlivá nuda, zdanlivá každodennosť, iba zdanlivo sa nič nedeje. V skutočnosti pod povrchom cítime vrenie, tlak pary ako pred výbuchom kotla. Kniha Iné Slovensko prináša pohľad fotografa na reálnu tvár Slovenska.
Andrej Bán - Iné Slovensko
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-8085-013-5
EAN : 9788080850135
Formát :
134 stran,
30x23,5cm,
slovensky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Andrej Bán vyhľadáva miesta a situácie, kde sa zo spravodajského uhla pohľadu nič nedeje. Môžeme mu veriť, ale nie doslovne, treba použiť veľmi dôležité slovíčko zdanlivo. Je to zdanlivá nuda, zdanlivá každodennosť, iba zdanlivo sa nič nedeje. V skutočnosti pod povrchom cítime vrenie, tlak pary ako pred výbuchom kotla. Kniha Iné Slovensko prináša pohľad fotografa na reálnu tvár Slovenska.
Andrej Bitov
- Lidský čas
Nakladatel : ODEON
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
Andrej Blaho, Ivan Kalaš - Imagine Logo - Učebnice programování pro děti
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
48 str. plnobarevných
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: květen 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1015-X
EAN: 9788025110157
Zajímá tě práce na počítači, baví tě tvořit něco nového? Chceš se dozvědět, jak vlastně vznikají počítačové programy a hry? A chceš si sám vyzkoušet, jaké je to být programátorem? Pokud ano, je tahle knížka právě pro tebe.
Učebnice tě seznámí s programováním v prostředí Imagine Logo. Budeš ovládat malého robota na obrazovce želvičku, která tě bude poslouchat na slovo. Nejprve s ní nakreslíš roztodivné obrázky, potom naprogramuješ složitější projekty a na konci knihy už budeš vytvářet své první hry. Ty pak můžeš poslat kamarádovi e-mailem nebo umístit na Internet.
A později, až budeš chtít programovat v nějakém jiném profesionálním programovacím jazyku, budeš vědět, jak na to.
Součástí této knihy je CD s demoverzí programovacího prostředí Imagine Logo, která není nijak funkčně ani časově omezena kromě možnosti ukládat či tisknout výsledky práce. To umožňuje plná verze programu, kterou zakoupíte buď ve vašem knihkupectví, anebo si ji můžete objednat přímo u vydavatele Computer Press. Cena programu je různá podle typu a počtu uživatelů.
Andrej Blatnik - Proměny kůží
Nakladatel : Periplum
ISBN : 80-86624-01-3
EAN : 9788086624013
Originál :Menjave kož
Překlad : Martina a Pavel Šaradínovi
Formát :
102 stran,
20x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Povídkový soubor jednoho z nejpřekládanějších současných slovinských spisovatelů. Blatnikův lehce ironický styl zaujme čtenáře svou lehkostí a zálibou v absurdně vedených dialozích.
Autorovým koníčkem je cestování a část knihy napsal ve Spojených státech, Mexiku a Japonsku, kam přesunul v některých případech i její děj. Několik próz z této knihy dosáhlo velkého úspěchu a stalo se základem novodobé tradice slovinské literatury, například povídky Kjótó či Den, kdy zemřel Tito.
Andrej Blatnik - Zákon touhy
Nakladatel : Periplum
ISBN : 80-86624-23-4
EAN : 9788086624235
Originál :Zakon želje
Překlad : Martina Šaradínová, Pavel Šaradín
Formát :
134 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Povídková kniha Zákon touhy byla již přeložena do několika jazyků, v domovském Slovinsku bylo její přijetí kritikou i čtenáři mimořádně příznivé.
Titul Andreje Blatnika výstižně charakterizuje: je v něm vše, co se na něm cení. Smysl pro zkratku, schopnost vést dialog, osobitý humor a především nenapodobitelná schopnost absolutního zvratu v příběhu. Tedy silný moment mnohdy až absurdního překvapení. Blatnik dokáže psát jednoduše, jeho prózy však často vyžadují soustředění.
Čteme-li úsměvné pasáže, často se za nimi skrývá cosi vážného. A platí to i naopak.
Andrej Blatnik - Proměny kůží
Nakladatel : Periplum
ISBN : 80-86624-01-3
EAN : 9788086624013
Originál :Menjave kož
Překlad : Martina a Pavel Šaradínovi
Formát :
102 stran,
20x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Povídkový soubor jednoho z nejpřekládanějších současných slovinských spisovatelů. Blatnikův lehce ironický styl zaujme čtenáře svou lehkostí a zálibou v absurdně vedených dialozích.
Autorovým koníčkem je cestování a část knihy napsal ve Spojených státech, Mexiku a Japonsku, kam přesunul v některých případech i její děj. Několik próz z této knihy dosáhlo velkého úspěchu a stalo se základem novodobé tradice slovinské literatury, například povídky Kjótó či Den, kdy zemřel Tito.
Andrej Blatnik - Zákon touhy
Nakladatel : Periplum
ISBN : 80-86624-23-4
EAN : 9788086624235
Originál :Zakon želje
Překlad : Martina Šaradínová, Pavel Šaradín
Formát :
134 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Povídková kniha Zákon touhy byla již přeložena do několika jazyků, v domovském Slovinsku bylo její přijetí kritikou i čtenáři mimořádně příznivé.
Titul Andreje Blatnika výstižně charakterizuje: je v něm vše, co se na něm cení. Smysl pro zkratku, schopnost vést dialog, osobitý humor a především nenapodobitelná schopnost absolutního zvratu v příběhu. Tedy silný moment mnohdy až absurdního překvapení. Blatnik dokáže psát jednoduše, jeho prózy však často vyžadují soustředění.
Čteme-li úsměvné pasáže, často se za nimi skrývá cosi vážného. A platí to i naopak.
Andrej Blatnik -
. . Proměny kůží
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : Periplum
Počet stran : 100 stran
Andrej Bočík - Velká kniha HDR fotografie - Kouzlo fotografií s vysokým dynamickým rozsahem
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 235 nbsp mm
208 str. plnobarevných
Přiložen DVD-ROM
Datum vydání: říjen 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2098-9
EAN: 9788025120989
Zaujaly vás snímky s množstvím podrobně vykreslených detailů, podmanivou světelnou atmosférou a leckdy i magickou náladou? Chcete objevit nové možnosti, jak vaše fotografie obohatit o prvky, které se při běžné expozici často ztratí vinou omezených možností snímače digitálního fotoaparátu?
Velká kniha HDR fotografie vám představí techniku fotografování s vysokým dynamickým rozsahem od úplných základů. Dozvíte se vše podstatné od vlastností světla přes různé metody tvorby HDR fotografií až po jejich finální úpravy. Snadno pak zvolíte jeden z popisovaných postupů pro zvýšení dynamického rozsahu. Dozvíte se také, že bez techniky HDR by nemohly vzniknout zdánlivě realistické fotografie a ani oceňovaný snímek sluneční korony, který na titulní stránce otiskl prestižní vědecký časopis Nature. Na samotný závěr pak autor připravil více než 60 stran komentovaných fotografií pro vaši inspiraci.
Kniha vám mimo jiné pomůže:
- Porozumět všem nezbytným pojmům souvisejícím s HDR
- Odhalit technické možnosti digitálních fotoaparátů
- Využívat různé metody zvyšování dynamického rozsahu
- Vytvářet HDR snímky rozmanitých žánrů a témat
- Pracovat s programy pro skládání snímků do HDR
- Provádět vhodné finální úpravy HDR fotografií
- Uvědomit si, kdy je vhodné techniku HDR používat
Na přiloženém DVD naleznete videonávody, které vás provedou základními postupy zpracování HDR fotografie od skládání snímků až po jejich finální úpravy. Také si přímo z disku můžete nainstalovat programy potřebné pro tvorbu HDR snímků, a abyste se v práci s nimi rychleji zorientovali, jsou vám k dispozici i všechny použité zdrojové materiály. Můžete tak společně s autorem krok za krokem proniknout do tajů zvyšování dynamického rozsahu.
O autorovi:
Andrej Bočík je astronom a popularizátor vědy se zálibou ve fotografování. Pracuje ve Společnosti pro vědu a vzdělání Pansophia, která pořádá přednášky z oblasti přírodních a humanitních věd. Fotografovat začal již ve školním věku, později pracoval jako animátor a střihač a poslední desetiletí se věnuje technice HDR zpracování obrazu. Na toto téma publikoval několik odborných článků a některé své zkušenosti zveřejňuje i na internetových stránkách www.abphoto.pansophia.sk.
Andrej Dragomirecký - Teorie osobnosti
Nakladatel : Stratos
ISBN : 80-85962-21-7
EAN : 9788085962215
Formát :
142 stran,
20,5x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Teorie osobnosti popsaná v této knize uvádí v mnoha ohledech zcela nová řešení problematiky psychologie osobnosti a otázek s tím spojených. Kromě dalších věcí je například popsán vznik a průběh psychických a psychosomatických poruch, mechanismus hypnózy a abreakce. Je také předložena hypotéza vysvětlující stárnutí člověka na základě mechanismů, které jsou psychice vlastní.
Teorie je také podkladem praxe hlubinné abreaktivní psychoterapie a její dokonalé pochopení je základním předpokladem pro správnou aplikaci této metody.
Andrej Dragomirecký - Psychoterapie I.
Podtitul : Základní učebnice hlubinné abreaktivní psychoterapie
Nakladatel : Stratos
ISBN : 978-80-85962-17-8
EAN : 9788085962178
Formát :
128 stran,
20,5X12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (6. rozšířené vydání)
Anotace : Psychoterapeutický postup hlubinné abreaktivní psychoterapie popsaný v této publikaci vychází z teorie osobnosti, vyložené v knize Teorie osobnosti. Terapie využívá regresní asociační techniku, umožňující klientovi vybavit si a znovu prožít nejen události celého stávajícího života včetně vlastního narození, ale jít pak ještě dál do minulosti.
Hlubinnou abreaktivní psychoterapií můžeme řešit všechny potíže psychické a psychosomatické. Spadá sem problematika spojená s neurózami, fobiemi, depresemi, vztahovými problémy, fantomové bolesti, sexuální deviace aj.
Psychoterapeutická praxe hlubinné abreaktivní psychoterapie je zajímavá nejen šíří svého záběru, ale i tím, že umožňuje hlubší filosofický pohled na řadu duchovních zákonitostí o kterých se sice často hovoří, ale mnohým chybí praktické ověření jejich správnosti.
Andrej Dragomirecký - Teorie osobnosti
Nakladatel : Stratos
ISBN : 80-85962-21-7
EAN : 9788085962215
Formát :
142 stran,
20,5x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Teorie osobnosti popsaná v této knize uvádí v mnoha ohledech zcela nová řešení problematiky psychologie osobnosti a otázek s tím spojených. Kromě dalších věcí je například popsán vznik a průběh psychických a psychosomatických poruch, mechanismus hypnózy a abreakce. Je také předložena hypotéza vysvětlující stárnutí člověka na základě mechanismů, které jsou psychice vlastní.
Teorie je také podkladem praxe hlubinné abreaktivní psychoterapie a její dokonalé pochopení je základním předpokladem pro správnou aplikaci této metody.
Andrej Dragomirecký - Psychoterapie I.
Podtitul : Základní učebnice hlubinné abreaktivní psychoterapie
Nakladatel : Stratos
ISBN : 978-80-85962-17-8
EAN : 9788085962178
Formát :
128 stran,
20,5X12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (6. rozšířené vydání)
Anotace : Psychoterapeutický postup hlubinné abreaktivní psychoterapie popsaný v této publikaci vychází z teorie osobnosti, vyložené v knize Teorie osobnosti. Terapie využívá regresní asociační techniku, umožňující klientovi vybavit si a znovu prožít nejen události celého stávajícího života včetně vlastního narození, ale jít pak ještě dál do minulosti.
Hlubinnou abreaktivní psychoterapií můžeme řešit všechny potíže psychické a psychosomatické. Spadá sem problematika spojená s neurózami, fobiemi, depresemi, vztahovými problémy, fantomové bolesti, sexuální deviace aj.
Psychoterapeutická praxe hlubinné abreaktivní psychoterapie je zajímavá nejen šíří svého záběru, ale i tím, že umožňuje hlubší filosofický pohled na řadu duchovních zákonitostí o kterých se sice často hovoří, ale mnohým chybí praktické ověření jejich správnosti.
Andrej Dragomirecký - Psychoterapie II. aneb Laskavý exorcismus
Anotace : tato část Hlubinné abreaktivní psychterapii se zabývá přivtělenými dušemi, jež bývají často příčinou celé řady různých potíží
Vyšlo : 15.01.2009
Počet stran : 79
Nakladatelství : Stratos 2008
Andrej Dragomirecký - Teorie osobnosti (Informační teorie psychiky)
Anotace : Původně psychologická teorie, vycházející z původního díla L.R.Hubbarda, které dále rozšiřuje a upřesňuje. Organismus je tu presentován jako velmi slo
Počet stran : 142
Andrej Gjurič
- Kam běží modrá liška
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
Andrej Hieng - Fragment o neklidných nebožtících
Odeon, Praha,
1966,
dobrý stav, obálka je mírně pomačkaná,
orig. brož,
100 stran,
Beletrie a poezie,
Andrej Hieng-Fragment o neklidných nebožtících
Andrej Krob - Divadlo na tahu 1975-1995
Nakladatel : Originální Videojournal
Formát :
100 stran,
29,5x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1995 (1. vydání)
Andrej Krob - Divadlo na tahu 1975-1995
Nakladatel : Originální Videojournal
Formát :
100 stran,
29,5x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1995 (1. vydání)
Andrej Morgala -
. . Polskie samoloty wojskowe 1939 -1945
Rok vydání : 1976
Nakladatelství : Ministerstwa obrony
Počet stran : 781 stran
Andrej Mráz - Matica slovenská v rokoch 1863-1875
Vydavatel : Matica slovenská, Turčiansky sv. Martin
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 114
Andrej Platonov
- O hloupém Ivanovy a chytré Jeleně
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Andrej Reuton - Hackeři snů 1 - Hledači ducha
Podtitul : Napínavé drama z jiných rovin reality
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-058-4
EAN : 9788081000584
Formát :
280 stran,
20X13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Základem této neobyčejné knihy se staly skutečné příběhy ruské skupiny badatelů, kteří si dali jméno Hackeři snů. Jejich cílem je umět se co nejlépe pohybovat na jiné úrovni reality té, kterou prožíváme ve snech. Fungují v ní svérázné zákonitosti: mnohé snové zážitky jsou dokonce velmi nebezpečné, ale zároveň se v tomto prostoru odhalují tajemství světa i vesmíru. Svou podstatou je materiál soustředěný do této knihy příbuzný knihám Carlose Castanedy, nauce o takzvaném lucidním snění a dalším podobným ezoterickým směrům.
Andrej Reuton - Hackeři snů 1 - Hledači ducha
Podtitul : Napínavé drama z jiných rovin reality
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 978-80-8100-058-4
EAN : 9788081000584
Formát :
280 stran,
20X13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Základem této neobyčejné knihy se staly skutečné příběhy ruské skupiny badatelů, kteří si dali jméno Hackeři snů. Jejich cílem je umět se co nejlépe pohybovat na jiné úrovni reality té, kterou prožíváme ve snech. Fungují v ní svérázné zákonitosti: mnohé snové zážitky jsou dokonce velmi nebezpečné, ale zároveň se v tomto prostoru odhalují tajemství světa i vesmíru. Svou podstatou je materiál soustředěný do této knihy příbuzný knihám Carlose Castanedy, nauce o takzvaném lucidním snění a dalším podobným ezoterickým směrům.
Andrej Reutov - Hackeři snů I - Hledači ducha
Anotace : kniha spíše z oblasti sci-fi - hackeři snů se pohybují ve snech obdobně jako v počítačové hře a v realitě čelí pronásledování
Vyšlo : 07.11.2008
Počet stran : 277
Nakladatelství : Eugenika 2008
Andrej Skubic - Fužinské blues
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 80-86907-00-7
EAN : 9788086907000
Originál :Fužinski Bluz
Překlad : Petr Mainuš
Formát :
302 stran,
18,5x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Den, během něhož se odehrává román Fužinské blues, je dnem fotbalového utkání mezi Jugoslávií a Slovinskem. V takovém prostředí, jakým je lublaňské sídliště Fužiny, kde vedle sebe žijí všechny národnosti z území bývalé Jugoslávie (Slovinci, Srbové, Černohorci, Chorvati, Bosňané a Makedonci), je fotbal rovnocenný ostatním prostředkům národnostního boje. V den velkého fotbalového zúčtování střídavě sledujeme čtyři obyvatele Fužin, příslušníky různých povolání, sociálních tříd, generací, pohlaví, různého vzdělání a různých národností.
Andrej Skubic - Fužinské blues
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 80-86907-00-7
EAN : 9788086907000
Originál :Fužinski Bluz
Překlad : Petr Mainuš
Formát :
302 stran,
18,5x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Den, během něhož se odehrává román Fužinské blues, je dnem fotbalového utkání mezi Jugoslávií a Slovinskem. V takovém prostředí, jakým je lublaňské sídliště Fužiny, kde vedle sebe žijí všechny národnosti z území bývalé Jugoslávie (Slovinci, Srbové, Černohorci, Chorvati, Bosňané a Makedonci), je fotbal rovnocenný ostatním prostředkům národnostního boje. V den velkého fotbalového zúčtování střídavě sledujeme čtyři obyvatele Fužin, příslušníky různých povolání, sociálních tříd, generací, pohlaví, různého vzdělání a různých národností.
Andrej Stankovič - Co dělat, když Kolja vítězí
Nakladatel : Triáda
ISBN : 978-80-86138-97-8
EAN : 9788086138978
Formát :
700 stran,
19x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha je výborem z nebásnických, tj. kritických, esejistických, vzpomínkových či anketních textů, psaných v letech 1968 2001 a zveřejňovaných zejména na stránkách časopisů Tvář (1968 1969), Lidové noviny (samizdat 1988), Sport/Respekt (1989 1994, 1996/97), Revolver Revue a Kritická Příloha RR (1986 2001), Lidové noviny (1999 2001), nebo jako předmluvy či doslovy ke knihám jiných autorů. Výbor je rozdělen do tří oddílů: první přináší kritické a metakritické texty o filmu, tj. o filmově-scenáristickém tvaru a způsobech jeho vnímání, druhý představuje články o zvyklostech českého kulturního a mediálního života, např. o praxi lektorských řízení nebo o chování umělců mimo umělecké dílo (zejména literátů a filmařů), třetí pak portréty, pozdravy a vzpomínky věnované vesměs přátelům nebo zapomenutým osobnostem české a slovenské kultury.
, k vydání připravil, ediční poznámku a komentáře napsal, bibliografii a rejstříky sestavil Michael Špirit.
Andrej Stankovič - Co dělat, když Kolja vítězí
Nakladatel : Triáda
ISBN : 978-80-86138-97-8
EAN : 9788086138978
Formát :
700 stran,
19x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha je výborem z nebásnických, tj. kritických, esejistických, vzpomínkových či anketních textů, psaných v letech 1968 2001 a zveřejňovaných zejména na stránkách časopisů Tvář (1968 1969), Lidové noviny (samizdat 1988), Sport/Respekt (1989 1994, 1996/97), Revolver Revue a Kritická Příloha RR (1986 2001), Lidové noviny (1999 2001), nebo jako předmluvy či doslovy ke knihám jiných autorů. Výbor je rozdělen do tří oddílů: první přináší kritické a metakritické texty o filmu, tj. o filmově-scenáristickém tvaru a způsobech jeho vnímání, druhý představuje články o zvyklostech českého kulturního a mediálního života, např. o praxi lektorských řízení nebo o chování umělců mimo umělecké dílo (zejména literátů a filmařů), třetí pak portréty, pozdravy a vzpomínky věnované vesměs přátelům nebo zapomenutým osobnostem české a slovenské kultury.
, k vydání připravil, ediční poznámku a komentáře napsal, bibliografii a rejstříky sestavil Michael Špirit.
Andrej Šťastný -
. . Praha magická
Rok vydání : 1986
Nakladatelství : Panorama
Počet stran : 118 stran
Andrej Štiavnický -
. . Čachtická paní ve vězení a na svobodě
Rok vydání : 2004
Nakladatelství : Knižní klub
Počet stran : 330 stran
Andrej Štiavnický -
. . Čachtická paní před Božím soudem
Rok vydání : 2004
Nakladatelství : Knižní klub
Počet stran : 396 stran
Andrej Štiavnický -
. . V podzemí Čachtického hradu
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : Ikar
Počet stran : 356 stran
Andrej Štiavnický -
. . Čachtická paní ve vězení a na svobodě
Rok vydání : 2004
Nakladatelství : Knižní klub
Počet stran : 330 stran
Andrej Vizjak amp tým A.T. Kearney - Žraloci a malé ryby
Podtitul : Kostka růstu pro konkurenční boj založený na velikosti
Formát : 14×23 cm, 336 stran
ISBN : 978-80-247-3189-6
Anotace :
Publikace předkládá manažerům velkých i malých firem strukturovaný přístup k tvorbě podnikové strategie v prostředí procesu fúzí a akvizicí. Výsledky několikaletého výzkumu jsou podpořeny řadou konkrétních příkladů společností z různých průmyslových oborů z mnoha zemí. Svým analytickým a praktickým zaměřením se stává kniha i cenným studijním materiálem pro vysoké školy s manažerským zaměřením. Autoři působí jako poradci pro vrcholový management v celém světě. Mají zkušenosti i jako manažeři a univerzitní profesoři.
Andrejev Leonid - Velký Slam
razítka z knihovny, ilustrace a obálka Jaroslav Šerých, 346 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Lidové nakl. Praha Rok vydání : 1987
Andrejev Leonid - Syn člověka
Vydavatel : Bohumila Minaříková, Praha-Smíchov
Rok vydání: 1909
Jazyk: Čeština
Počet stran: 48
Andrejev Leonid - Láska k bližnímu a jiné prósy
Nakladatelství (edice): J. Otto
Rok vydání: 1911
Počet číslovaných stran: 164
Poznámka ke knize: Slepované stránky - vazba plátěná
ANDREJEV Sergej / BARINOV Viktor - Lékárna na dosah ruky
Rok vydání :1987
- edice Čtení o . , 192 s.
ANDREJEV Sergej / BARINOV Viktor - Lékárna na dosah ruky
Rok vydání :1987
- edice Čtení o . , 192 s.
Andrejev, Leonid: - Velký slam
Vydavatel : Praha, Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 346
Andrejev/ Barinov - Lékárna na dosah ruky
1987 LN, napsáno v jazyce: Česky
Andrejeva Jekaterina - Atlantida, hledání ztraceného světa
Ocpl, 160 s. 1966 LD, napsáno v jazyce: Česky
Andrejs Jaroslav - Když nám narostla křídla
dedikace bez souvislosti na patitulu, ilustrace Jiří Rathouský, 319 stran, původní poloplátěná vazba 8°, stav velmi dobrý, vazba po hraně opotřebena Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1956
ANDREJS Jaroslav - Tichý krok strachu
Rok vydání :1968
- brož.
ANDREJS Jaroslav - Příběh Celdy sadaře
Rok vydání :1946
- il. Hochman J.
Andrejs Jaroslav - Než nám narostla křídla
Oppl, 188 s., il. J. Rathouský, b. ob. 1956 Sndk, napsáno v jazyce: Česky
Andrejs Jaroslav - Než nám narostla křídla
I. vydání, 184 stran, ilustrace a obálka Jiří Rathouský, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1956
Andrejs Jaroslav - Než nám narostla křídla
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1956
Ilustrace/foto: Rathouský J. čb v textu a barevné celostránkové
Počet číslovaných stran: 182
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití
Andrejs, Jaroslav - Smrt boha smrti
Rok :1997
ANDREOLI PIER LUCIANO,MINELLI EMILIO,TRAPANI GIANFRANCO - AKUPRESURA PRO RODIČE S DĚTMI
Využití technik tlakem prstů při potížích dětí.
Vydavatel : PORTÁL
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 93
ISBN: 978-80-7367--365-9
ANDREOTA - Cikcak
Rok vydání :1973
- brož.
Andreota - Cik cak
Rok :1986
Andreota P. - Cik cak
Práce 1983
Andreota P. - Cikcak
Práce 1983
Andreota P. - Cik cak
Nakladatel :Kamarád
Rok vydání :1983
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :brožovaná
Andreota Paul - Cikcak
154 stran, I. vydání, na patitulu razítko majitele knihy, kresba na obálce Kamil Lhoták, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : ČS, Praha Rok vydání : 1973
Andreota Paul - Cikcak
Obr, 156 s., ob. K. Lhoták 1973 ČS Spirála, napsáno v jazyce: Česky
Andreota Paul - Cikcak
Obr., ob. K. Lhoták 1973 ČS Spirála, napsáno v jazyce: Česky
Andreotta Paul - Cik Cak
Obr 1983 Práce, napsáno v jazyce: Česky
Andreotta Paul - Cikcak
Rok vydání :1973
Andreotta Paul - Cikcak
Rok vydání :1983
ANDRES ADAM - WETEMAA KNIHA OSUDU JEDENÁCTI DRUŽINÍKŮ KRÁLE GUDLEIFRA 2.
Osmá kniha z Edice Pevnost. Na hradě krále Gudleifra se konečně sešlo všech jedenáct družiníků - přesně tak, jak předpověděli élladští bohové. V královských službách budou muset nastavovat kůži i v těch nejnehostinnějších končinách země, aby pomohli Gudleifrovi znovu sjednotit Éllad. Jeden z družiníků je však podvodník, což bude mít pro královskou rodinu tragické důsledky. V tuto chvíli to ale ještě nikdo netuší . Druhá kniha ze dvou.
Vydavatel : WOLF PUBLISHING
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 312
ISBN: 80-239-6678-2
ANDRES ADAM - HRÚTVANG
Chronologicky první kniha cyklu Wetemaa. V magickém dračím dechu vykoval kdysi dávno bůh Varandur legendární meč Hrútvang a věnoval ho prvnímu Pánu draků, Ela-Sidrahovi. Od těch pohnutých časů se Hrútvang v rodu dračích vládců dědí z pokolení na pokolení. Jediné škrábnutí tímto mečem je pro Pány draků i pro samotné draky smrtelné, proto jej střeží jako oko v hlavě - a proto se Hrútvang snaží získat všichni ti, kdož nad nimi chtějí zvítězit .
Vydavatel : EPOCHA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
ISBN: 80-87027-92-9
ANDRES ADAM - WETEMAA KNIHA OSUDU JEDENÁCTI DRUŽINÍKŮ KRÁLE GUDLEIFRA 4.
Uplynul rok od chvíle, kdy se Gudleifrovi družiníci vydali přes moře do Jižního Edagwonu, aby odtud přivezli ostatky krále Uda. Na ubohé bárce se zatím vrátili pouze dva muži, aniž by cokoliv tušili o osudu zbytku výpravy. Jejich druhové se zatím na útěku z Peanfalehu dostali do Severního Edagwonu, kde na ně číhá nebezpečí v podobě podivného národa Zergylů, do jehož dějin Éllaďané zasáhnou velmi neobvyklým způsobem.
Vydavatel : WOLF PUBLISHING
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 92
ISBN: 80-239-7173-5
ANDRES ADAM - WETEMAA KNIHA OSUDU JEDENÁCTI DRUŽINÍKŮ KRÁLE GUDLEIFRA 3.
Až budou uloženy kosti krále Uda, který stál u počátku bojů o zemi Éllad, v královské hrobce v hoře Mirabatu, bude země Éllad sjednocena. Tak praví věštba. Řízením osudu se však Udovy ostatky před staletími dostaly do Jižního Edagwonu, a tak Gudleifrovým družiníkům nezbývá než zamířit přes moře do končin, kam nikdy předtím žádný Éllaďan nevkročil, ale kde složí kosti nejeden člen Gudleifrova poselstva .
Vydavatel : WOLF PUBLISHING
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
ISBN: 80-239-7011-9
Andres S. - Velký příběh bible
Vyšehrad 1969
Andrés Sánchez Robayna - V těle světa
Nakladatel : Agite/Fra
ISBN : 978-80-86603-48-3
EAN : 9788086603483
Originál :En el cuerpo del mundo
Překlad : Petr Zavadil
Formát :
216 stran,
18X11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Andrés Sánchez Robayna se narodil roku 1952 v Las Palmas na Kanárských ostrovech a krajina jeho dětství, především hranice mezi pobřežím a mořem a průzračné světlo, výrazným způsobem ovlivnila jeho tvorbu. Přední znalec poezie a filozofie bývá považován za jednoho z nejdůležitějších španělských básníků současnosti. Napsal zhruba deset sbírek básní, v nichž je patrný vývoj od radikálních slovních experimentů k poezii, která se zajímá o člověka, o jeho místo na zemi a o vztah mezi smyslovým světem a básnickým slovem. V tom nesou jeho básně řadu podobností s mystikem těla Josém Ángelem Valentem. Prozatímním vrcholem Robaynovy tvorby je rozsáhlá autobiografická báseň, která vyšla pod názvem Kniha, za dunou. Sánchez Robayna je také esejista a významný překladatel anglicky psané poezie, především Wallace Stevense.
Andrés Sánchez Robayna - V těle světa
Nakladatel : Agite/Fra
ISBN : 978-80-86603-48-3
EAN : 9788086603483
Originál :En el cuerpo del mundo
Překlad : Petr Zavadil
Formát :
216 stran,
18X11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Andrés Sánchez Robayna se narodil roku 1952 v Las Palmas na Kanárských ostrovech a krajina jeho dětství, především hranice mezi pobřežím a mořem a průzračné světlo, výrazným způsobem ovlivnila jeho tvorbu. Přední znalec poezie a filozofie bývá považován za jednoho z nejdůležitějších španělských básníků současnosti. Napsal zhruba deset sbírek básní, v nichž je patrný vývoj od radikálních slovních experimentů k poezii, která se zajímá o člověka, o jeho místo na zemi a o vztah mezi smyslovým světem a básnickým slovem. V tom nesou jeho básně řadu podobností s mystikem těla Josém Ángelem Valentem. Prozatímním vrcholem Robaynovy tvorby je rozsáhlá autobiografická báseň, která vyšla pod názvem Kniha, za dunou. Sánchez Robayna je také esejista a významný překladatel anglicky psané poezie, především Wallace Stevense.
Andres Stefan - Holubí věž
1974 Práce, napsáno v jazyce: Česky
Andres Stefan - Hrob závisti
1979 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky
Andres Stefan - Hrob závisti
Nakladatelství (edice): Vyšehrad
Rok vydání: 1979
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Andresen - Náhodné svědectví
Rok :1986
Andresen T. - Náhodné svědectví
MF 1986
Andresen T. - Náhodné svědectví
Nakladatel :mf
Rok vydání :1986
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-edice Smaragd sv. 108
ANDRESEN Thomas - Náhodné svědectví
Rok vydání :1986
- plát.vazba
ANDRESEN Thomas - Náhodné svědectví
Rok vydání :1986
ANDRESEN Thomas - Náhodné svědectví
Rok vydání :1986
- plát.vazba
ANDRESEN Thomas - Náhodné svědectví
Rok vydání :1986
- plát.vazba
ANDRESEN Thomas - Náhodné svědectví
Rok vydání :1986
- plát.vazba
Andresen Thomas - Náhodné svědectví
1986 MF Sm, napsáno v jazyce: Česky
ANDRESEN Thomas - Náhodné svědectví
Rok vydání :1986
- plát.vazba
Andresen Thomas - Náhodné svědectví
Vydavatel : Mladá Fronta, Praha
Rok vydání: 1986
Jazyk: Čeština
Počet stran: 134
ANDRESKA JIří - Vydra ze Zlaté stoky
Rok vydání :1989
- brož.,doplněno fotografiemi
ANDRESKA JIří - Labuťáček
Rok vydání :1991
- il. J. Krásl
Andreska Jiří - Labuťáček
ilustrace a obálka Mirko Hanák, 118 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Růže, České Budějovice Rok vydání : 1990
ANDRESKA JIří - Vydra ze Zlaté stoky
Rok vydání :1989
- 144 s., 24 čb a 24 bar.foto
ANDRESKA JIří - Rybářství a jeho tradice
Rok vydání :1987
- výborný stav - jako nová
Andreska/ Andresková - Tisíc let myslivosti
A4, Ocpl, 444 s., čb a bar foto, il. 1993 Tina, napsáno v jazyce: Česky
Andreson, Poul: - Královna vzduchu a temnot
Vydavatel : Laser
Rok vydání: 1992
Jazyk: Čeština
Počet stran: 149
Andrew Ballantyne - Architektura. Průvodce pro každého
Nakladatel : Dokořán
ISBN : 978-80-7363-085-0
EAN : 9788073630850
Originál :Architecture
Překlad : Barbora Weissová
Formát :
132 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Netradičně pojatý úvod do architektury - od egyptských pyramid až po extravagantní budovu opery v Sydney. Autor čtenáře seznámí nejen s jednotlivými stavebními slohy, ale osvětlí i ekonomický, politický a estetický význam budov. V této knize se mimo jiné dozvíte:
- Jak je podoba budov ovlivňována naším pojetím sebe sama
- Proč některé stavby hrají ve vývoji architektury mnohem důležitější úlohu než jiné
- Jaká bude architektura budoucnosti
Andrew Ballantyne - Architektura. Průvodce pro každého
Nakladatel : Dokořán
ISBN : 978-80-7363-085-0
EAN : 9788073630850
Originál :Architecture
Překlad : Barbora Weissová
Formát :
132 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Netradičně pojatý úvod do architektury - od egyptských pyramid až po extravagantní budovu opery v Sydney. Autor čtenáře seznámí nejen s jednotlivými stavebními slohy, ale osvětlí i ekonomický, politický a estetický význam budov. V této knize se mimo jiné dozvíte:
- Jak je podoba budov ovlivňována naším pojetím sebe sama
- Proč některé stavby hrají ve vývoji architektury mnohem důležitější úlohu než jiné
- Jaká bude architektura budoucnosti
Andrew Bell-Fialkoff - Etnické čistky
Práh, Praha,
2003,
výborný stav,
orig. matná lamin. vazba, 1. vydání,
328 stran,
Historie,
Andrew Bell-Fialkoff-Etnické čistky
Andrew Benson - Chile - turistický průvodce
Podtitul : + DVD
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-510-9
EAN : 9788072175109
Originál :The Rough Guide to Chile
Překlad : Jan Sládek
Formát :
772 stran,
20X13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Chile tvoří dlouhý úzký pás země přilepený k samému okraji jihoamerického kontinentu. Když se na ni podíváte do zeměpisného atlasu, na první pohled vás zaujme svým zcela výstředním až fantaskním tvarem. Je to rozvinutá, relativně prosperující země, jež se navíc - pokud pomineme nechvalně známou epizodu vlády Pinochetova vojenského režimu - pyšní dlouhou tradicí politické kultury a stability. Bezpochyby je to také jedno z nejbezpečnějších a nejklidnějších míst celého jihoamerického kontinentu.
Chile svým návštěvníkům nabízí množství míst s nedotčenou přírodní scenerií a také bohatý kulturní odkaz dávných civilizací. Budete se moci potloukat kolem nádherných termálních pramenů, pozorovat třpytivě zářivé solné pláně, procházet se po březích smaragdově zelených jezer a všechnu tu krásu budete mít často jen a jen pro sebe. Jen málo zemí navíc může nabídnout takto pestrou přírodní scenérii. Nikde jinde nenajdete nejsušší poušť na světě a zároveň obrovská ledová pole s velkolepými ledovci, nad nimiž se člověku tají dech. A mezi těmito extrémy na vás čeká pestrá škála velmi odlišných panoramat: sluncem vypálené pustiny porostlé bodláky a nízkými keři, úrodné vinice a skvostné sady, které se často táhnou daleko za obzor, panenské deštné lesy, jedny z nejrozsáhlejších a nejzachovalejších v celém mírném pásu úchvatné fjordy tvořící nepřehledný labyrint kanálů a zátok a v neposlední řadě také větry ošlehané patagonské stepi. A na to vše z úctyhodné výšky dohlíží rozeklané vrcholy majestátných And, protkané horskými velikány a výhružně kouřícími sopkami.
Popsané zážitky a mnoho dalších si můžete užít přesně podle svých představ - Chile není rozvojová země, takže se nemusíte bát, že byste tu trpěli nějakým výrazným nepohodlím. Najdete zde dostatek skromných, cenově dostupných ubytovacích zařízení a množství jednoduše zařízených kempů, ale budete také mile překvapeni stále se rozrůstající nabídkou luxusních, moderně zařízených a vkusně navržených chat.
Většina turistů touží vyzkoušet alespoň část z bohatého spektra outdoorových aktivit, například vyjížďky terénním automobilem, lyžování, pozorování ptáků, jízdu na koni, výstupy na sopky, výpravy za vínem, projížďky kajakem po moři či malebných řekách, raftování na divoké vodě nebo třeba muškaření.
Chile je prostě země mnoha tváří, ideální místo pro poklidnou dovolenou na některé z pláží, ale především ráj všech milovníků divoké, civilizací takřka nezasažené přírody.
Andrew Benson - Chile - turistický průvodce
Podtitul : + DVD
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-510-9
EAN : 9788072175109
Originál :The Rough Guide to Chile
Překlad : Jan Sládek
Formát :
772 stran,
20X13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Chile tvoří dlouhý úzký pás země přilepený k samému okraji jihoamerického kontinentu. Když se na ni podíváte do zeměpisného atlasu, na první pohled vás zaujme svým zcela výstředním až fantaskním tvarem. Je to rozvinutá, relativně prosperující země, jež se navíc - pokud pomineme nechvalně známou epizodu vlády Pinochetova vojenského režimu - pyšní dlouhou tradicí politické kultury a stability. Bezpochyby je to také jedno z nejbezpečnějších a nejklidnějších míst celého jihoamerického kontinentu.
Chile svým návštěvníkům nabízí množství míst s nedotčenou přírodní scenerií a také bohatý kulturní odkaz dávných civilizací. Budete se moci potloukat kolem nádherných termálních pramenů, pozorovat třpytivě zářivé solné pláně, procházet se po březích smaragdově zelených jezer a všechnu tu krásu budete mít často jen a jen pro sebe. Jen málo zemí navíc může nabídnout takto pestrou přírodní scenérii. Nikde jinde nenajdete nejsušší poušť na světě a zároveň obrovská ledová pole s velkolepými ledovci, nad nimiž se člověku tají dech. A mezi těmito extrémy na vás čeká pestrá škála velmi odlišných panoramat: sluncem vypálené pustiny porostlé bodláky a nízkými keři, úrodné vinice a skvostné sady, které se často táhnou daleko za obzor, panenské deštné lesy, jedny z nejrozsáhlejších a nejzachovalejších v celém mírném pásu úchvatné fjordy tvořící nepřehledný labyrint kanálů a zátok a v neposlední řadě také větry ošlehané patagonské stepi. A na to vše z úctyhodné výšky dohlíží rozeklané vrcholy majestátných And, protkané horskými velikány a výhružně kouřícími sopkami.
Popsané zážitky a mnoho dalších si můžete užít přesně podle svých představ - Chile není rozvojová země, takže se nemusíte bát, že byste tu trpěli nějakým výrazným nepohodlím. Najdete zde dostatek skromných, cenově dostupných ubytovacích zařízení a množství jednoduše zařízených kempů, ale budete také mile překvapeni stále se rozrůstající nabídkou luxusních, moderně zařízených a vkusně navržených chat.
Většina turistů touží vyzkoušet alespoň část z bohatého spektra outdoorových aktivit, například vyjížďky terénním automobilem, lyžování, pozorování ptáků, jízdu na koni, výstupy na sopky, výpravy za vínem, projížďky kajakem po moři či malebných řekách, raftování na divoké vodě nebo třeba muškaření.
Chile je prostě země mnoha tváří, ideální místo pro poklidnou dovolenou na některé z pláží, ale především ráj všech milovníků divoké, civilizací takřka nezasažené přírody.
Andrew Bradbury - Jak úspěšně prezentovat a přesvědčit - 2. vydání
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
120 stran černobílých
Datum vydání: duben 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1622-7
EAN: 9788025116227
Je pro vás a vaši firmu důležité, aby vaše prezentace byly kvalitní, zapamatovatelné a účinné?
Jsou prezentace součástí vaší obchodní strategie, nebo je používáte zcela nahodile?
Klíčovým pojmem dnešního obchodního světa je odlišnost . Tento pojem označuje to, čím vaše firma osloví klienta lépe než konkurence. Mezi lišící se faktory patří bezesporu cena, kvalita produktu, jeho spolehlivost atd. Ale to není všechno. Klienti jsou často ochotni zaplatit vyšší cenu výměnou za lepší kvalitu či výjimečnou pozici. A naopak budou ochotni akceptovat nižší kvalitu, jestliže se nevymkne určité mezi a dostanou-li lepší cenu a větší slevy.
Ať už je odlišujícím se faktorem vaší firmy cokoliv, vaši klienti by o tom měli vědět. Musejí si být jisti, že co vy nabízíte za své ceny atd., plně odpovídá jejich požadavkům. V praxi to znamená, že je pouze jediný způsob, jak vaši firmu odlišit od jiných, a to schopnost přesvědčit, tedy prezentovat. A zhodnotím-li všechny prezentace, co jsem za celá ta léta viděl, musím uznat, že by se nám všem, mladým obchodním zástupcům i výkonným ředitelům, hodil intenzivní kurz o prezentacích a jejich provádění. A právě o tom je tato kniha.
O autorovi:
Andrew Bradbury kvalifikovaný sociální psycholog s více než 20tiletou praxí tvorby a realizace tréninkových kurzů pro rozvoj technických i měkkých dovedností. Je autorem řady publikací osobnostního rozvoje.
Andrew Chevallier - Rostliny léčí
Podtitul : Velký ilustrovaný průvodce
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-053-2
EAN : 9788073910532
Originál :Herbal Remedies
Překlad : Zuzana Bernardová
Formát :
288 stran,
25x14,7cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008
Anotace : Ilustrovaný seznam více než 140 léčivých rostlin s podrobnostmi o jejich terapeutických vlastnostech, užívaných částech a současném využití.
Andrew Chevallier - Rostliny léčí
Podtitul : Velký ilustrovaný průvodce
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-053-2
EAN : 9788073910532
Originál :Herbal Remedies
Překlad : Zuzana Bernardová
Formát :
288 stran,
25x14,7cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008
Anotace : Ilustrovaný seznam více než 140 léčivých rostlin s podrobnostmi o jejich terapeutických vlastnostech, užívaných částech a současném využití.
ANDREW CHRISTOPHER,MITROCHIN VASILIJ - OPERACE KGB A STUDENÁ VÁLKA MITROCHINŮV ARCHIV II
Píše se rok 1992, dějištěm je hlavní město nejmenovaného baltského státu. Do budovy britské ambasády vchází ošuntěle oblečený muž středního věku s těžkým kufrem. Vasilij Mitrochin, nyní už bývalý archivář KGB, přináší plný kufr tajných dokumentů z archivu KGB, o který se po celá desetiletí staral 8211 a který opisoval. Tento dlouho očekávaný druhý díl navazuje na knihu Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) a zpracovává tajné operace sovětské rozvědky po celém světě, především v období tzv. studené války (1948 8211 89). Poprvé zveřejňuje archivní materiály, které nejen doplňují bílá místa na pomyslné mapě poválečné historie světa, ale především zřetelně dokazují neuvěřitelný imperiální rozměr sovětské snahy ovládnout tzv. třetí svět. Názorně ukazují, jak naivní byla západní akademická sociologie, která nikdy nepochopila, že sovětský stát je řízen a ovládán KGB, že je pouze jakousi její zvenčí viditelnou potěmkinovou fasádou.
Vydavatel : LEDA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 504
ISBN: 80-7335-140-3
Andrew Collins - Tutanchamon - Zamlčená pravda o biblickém exodu
Vyšlo : 01.12.2008
Počet stran : 423
Nakladatelství : Volvox Globator 2008
Andrew Cormack - RAF uniformy a výstroj - v letech 1939 - 1945
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 170 nbsp mm x 243 nbsp mm
48 stran černobílých
8 str. plnobarevných
Datum vydání: březen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1957-0
EAN: 9788025119570
Význam Královských vzdušných
sil při vedení leteckých operací za
druhé světové byl zcela zásadní.
Však také jejich letadlům a činnosti
bylo ze strany historiků věnováno
již mnoho pozornosti. Velice
málo úsilí bylo ovšem vyvinuto na
studium jejich uniforem a letecké
výstroje. A právě tento nedostatek
se snaží vyplnit tato publikace. Je
koncipována jako přehled výstroje
a byla vypracována na základě
dochovaných uniforem ze sbírky
muzea Královských vzdušných sil
v Hendonu, z fotografi í, leteckých
publikací, RAF technických popisů
a z objednávek velitelství vzdušných
sil. Přináší komplexní pohled na
uniformy a vybavení různých
příslušníků RAF v daném období.
Andrew Cullen - Deník těhotného muže
Podtitul : Jak jsem se stal otcem
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-531-4
EAN : 9788072175314
Originál :From Here To Paternity
Překlad : Pavel Sojka
Formát :
350 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Když Cullenova partnerka Kate otěhotněla, Andrew se rozhodl, že napíše knihu, kterou si chtěl přečíst, ale nikde ji nemohl najít knihu, která pravdivě zaznamená, jak ženino těhotenství prožívá její partner. Jeho těhotenský deník popisuje všechny detaily i dramatické chvíle a je ideálním společníkem pro všechny, kdo uvažují o tom, že se stanou otcem popř. matkou.
Těhotenství je podle Cullena příběh, který zahrnuje všechny žánry: romanci, komedii, thriller, napínavý příběh i cestopis o nejúžasnější cestě v životě člověka.
Andrew Cullen - Deník těhotného muže
Podtitul : Jak jsem se stal otcem
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-531-4
EAN : 9788072175314
Originál :From Here To Paternity
Překlad : Pavel Sojka
Formát :
350 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Když Cullenova partnerka Kate otěhotněla, Andrew se rozhodl, že napíše knihu, kterou si chtěl přečíst, ale nikde ji nemohl najít knihu, která pravdivě zaznamená, jak ženino těhotenství prožívá její partner. Jeho těhotenský deník popisuje všechny detaily i dramatické chvíle a je ideálním společníkem pro všechny, kdo uvažují o tom, že se stanou otcem popř. matkou.
Těhotenství je podle Cullena příběh, který zahrnuje všechny žánry: romanci, komedii, thriller, napínavý příběh i cestopis o nejúžasnější cestě v životě člověka.
Andrew Davison - Programování dokonalých her v Javě
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
904 stran černobílých
Datum vydání: říjen 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-7226-944-5
EAN: 9788072269440
Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.
Andrew Eames - Orient expres LONDÝN-BAGDÁD
Brána, Praha,
2005,
výborný stav, pouze lehce nažloutlé listy,
orig. kartonová vazba, překlad Lumír Mikulka, obsahuje barev.fotografickou přílohu, první vydání,
288 stran,
Historie,
Andrew Eames-Orient expres LONDÝN-BAGDÁD
Andrew Gahan - 3ds Max - Výukový průvodce tvorbou postav, vozidel, budov a prostředí
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
296 stran černobílých
16 str. plnobarevných
Přiložen DVD-ROM
Datum vydání: červenec 2009
Čtenářská kategorie: pokročilý
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2491-8
EAN: 978-80-251-2491-8
Chcete být součástí vzrušujícího a perspektivního světa tvorby počítačových her a trojrozměrných prostředí, ale chybí vám pevný odrazový můstek? Hodláte se ucházet o práci coby 3D grafik a hledáte snadný způsob, jak začít pomocí 3ds Maxu vytvářet skutečně působivé modely?
Dlouholetí úspěšní herní vývojáři Andrew Gahan a David Griffiths pečlivě připravili několik rozsáhlých výukových projektů, které s úspěchem využijí začínající i středně pokročilí uživatelé 3ds Maxu. S pomocí profesionálního materiálu se krok za krokem v praxi naučíte modelovat realistické postavy, dopravní prostředky i celá prostředí. Ba co víc: autoři vás naučí rozumět specifikům konkrétního zadání a inovativně zvolit optimální postup, takže pro vás nebude těžké vytvořit vlastní přesvědčivé portfolio.
S knihou se mimo jiné naučíte:
- Vytvářet a texturovat základní geometrické tvary
- Získávat a spravovat kvalitní obrazový materiál
- Připravovat a upravovat textury ve Photoshopu
- Modelovat postavu člověka do posledního detailu
- Pracovat s normálovými mapami a vytvářet souřadnice UV
- Upravovat síťovinu v 3ds Maxu i pomocí externích aplikací
- Docílit realistického osvětlení interiéru i exteriéru
- Vytvořit portfolio a připravit se na pracovní pohovor
Přiložené DVD obsahuje kompletní zdroje ke všem fázím projektových lekcí, obrázky použité z knihy v plném rozlišení a barvě, užitečné odkazy a bonusový materiál: sbírku referenčních snímků, textur a modelů vhodných k dalšímu tvůrčímu využití.
O autorovi:
Andrew Gahan je šéfem grafického a vývojového oddělení společnosti Evolution Studios. Začínal jako 3D grafik před více než 15 lety a od té doby zastával řadu vedoucích designérských pozic nejen při vývoji herních prostředí. Na svém kontě má řadu oceňovaných titulů, například World Rally Championship, Wargasm, SA F-22 Air Dominance Fighter, EF2000 nebo legendární TFX (1993). V současnosti rozvíjí projekt úspěšné hry MotorStorm pro Sony Computer Entertainment Europe.
Andrew Hamlin - ŠKODA FAVORIT/FORMAN/PICK-UP 1989 - 1994 č. 37 - Jak na to?
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
252 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2007
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 8072320386
EAN: 9788072320608
Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů Škoda Favorit, Forman a Pick-up a je vhodná pro profesionály i amatéry. Publikace obsahuje přibližně 800 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat.
Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:
Úvodní kapitoly. Běžná údržba a opravy. Motor. Chlazení motoru, topení a větrání. Palivová a výfuková soustava. Vstřikování. Zapalování. Spojka. Převodovka. Hnací hřídele kol. Brzdy. Pérování a řízení. Karosérie. Elektrická instalace. Schémata elektrického zapojení vozu.
Andrew Holmes, Dan Wilson - Štvou vás kolegové? Už nebudou!
Podtitul : 50 typů protivných lidí, které potkáváte v práci, a jak na ně
Formát : 14×21 cm, 220 stran
Datum vydání : 03.04.2006
ISBN : 80-247-1320-9
Anotace :
Je něco horšího, než štvát se celý den v práci? Schůzky, termíny nesnesitelní kolegové! Taky vás dohánějí k zuřivosti a raději předstíráte telefonické hovory či se ukrýváte na toaletě, jen abyste se jim vyhnuli? Existuje i lepší způsob, jak se s nimi vypořádat. S humorem a nadsázkou vás o tom přesvědčí autor této knížky. Představí vám 50 nejprotivnějších typů lidí, kteří vám jdou v práci na nervy: Stěžovatel, Sukničkář, Dinosaurus, Vlezprdelka, Drbna, Tyran, Práskač, Jízlivý bastard ti všichni nám dělají dennodenně z práce peklo ale odteď už nebudou. U každého Protivy naleznete jeho přesný popis a míru jeho nepříjemnosti, vtipnou ilustraci, ale i konkrétní návod, jak na něj. Pozorujte, čtěte se tužkou v ruce, dělejte si poznámky, vyplatí se to. Kniha je dokonalým pomocníkem a skvělým dárkem pro každého!
O autorovi :
ANDREW HOLMES je spisovatel, rýpal, pozorovatel lidí a sběratel jejich příběhů. Tráví v kanceláři mnohem víc času, než je prospěšné, což dokládá i tato kniha. Je to proslulý lovec lebek těch největších Protivů v práci.
DAN WILSON je ilustrátor, výtvarník, myslitel a génius na hranici normálnosti, který nepochybně trpí klamy o své velikosti. Kreslit začal ve třech letech a od té doby nepřestal. Protože se nerad soudí, snaží se vyhýbat všem nepříjemným lidem v práci raději se skrývá ve své slonovinové věži u kreslícího prkna. Má rád čaj, majáky a svůj terénní automobil.
Andrew Humphreys - Řecko - Velký průvodce National Geographic
skladem, expedice ihned
400 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0729-9
EAN: 9788025107294
Světoznámý průvodce nyní exkluzivně i v české verzi.
Poznejte kvalitu National Geographic na vlastní oči!
Ve všech průvodcích naleznete:
- podrobné popisy a informace o nejnavštěvovanějších destinacích
v dané zemi
- doplňující poznatky z historie, kultury a současného života země
- více než 280 dokreslujících barevných fotografií
- desítky podrobných, barevných map
- cyklistické a pěší stezky nápady na výlety zaznačené v mapách
- úplné informace pro návštěvníky, včetně informací o hotelech,
restauracích, nákupních možnostech a zábavních podnicích

Andrew Humphreys - Egypt - Velký průvodce National Geographic
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 130 nbsp mm x 213 nbsp mm
400 str. plnobarevných
Datum vydání: říjen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2070-5
EAN: 9788025120705
Senzační fotografie, vynikající mapy a bezchybný doprovodný text.
San Francisco Chronicle
- Podrobné popisy míst a související informace
- Více než 180 barevných fotografií
- 18 podrobných barevných map
- Mapy na procházky a výlety autem
- Speciálně připravené nákresy plánů budov a památek
- Přehledná struktura knihy
- Informace o hotelech, restauracích, možnostech nakupování a zábavy
Andrew Hunt, David Thomas - Programátor pragmatik - Jak se stát lepším programátorem a vytvářet kvalitní software
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
272 stran černobílých
Datum vydání: září 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1660-9
EAN: 9788025116609
Úspěšný podnikatel potřebuje myslet ekonomicky, řemeslník musí být zručný, právník ovládat zákony. Jak by si měl počínat úspěšný programátor? Pragmaticky! Nemusí toho dělat příliš mnoho, pokud bude dělat správně ty správné věci. A to jak pro kvalitu svých programů, tak i své budoucí kariéry.
Tato kniha je stručně řečeno o tom, co má programátor umět, vědět a dělat, aby jeho programy fungovaly k co největší spokojenosti zákazníka, ale aby to současně stálo programátora co nejmenší úsilí. A to nejen při krátkozrakém pohledu na nejbližší úkol, ale též v měřítku celého projektu, ale i kariéry programátora, který má jistě nemalé ambice?
Dnes již klasická kniha světové počítačové literatury pomáhá programátorům vyrovnat se s rostoucími nároky jejich profese. Autoři s neobvyklou názorností ukazují, že zcela všechny tradiční problémy vývoje softwaru (vznik chyb a jejich odhalování, efektivní editace, nejasná zadání, změny v projektech, odhady termínů, hledání algoritmů úloh, udržování přehlednosti kódu a celého projektu, týmová spolupráce aj.) mají svá ryze pragmatická řešení například v přísné modularizaci kódu, plně systematickém přístupu, ve všestranné automatizaci práce, nedílném testování, kritickém a realistickém myšlení, osvojování novinek? Dávají k tomu konkrétní rady, jimiž se může řídit každý programátor, užitečné nástroje a srozumitelné příklady.
Staňte se pod příkladem Andrewa Hunta a Davida Thomase pragmatickým programátorem i vy! Zdokonalte své schopnosti, poznejte životaschopné architektonické principy a získejte efektivní návyky k programování, díky nimž budete vytvářet flexibilní, snadno udržovatelný a znovupoužitelný kód, který uspokojí vaše šéfy či zákazníky.
Skvělé na této knize je, že udržuje proces programování stále svěží. Pomůže vám neustrnout ve vašem dalším růstu a evidentně vychází ze zkušeností lidí, kteří již něčeho dosáhli.
Kent Beck, autor knihy Extrémní programování
O autorech:
Andrew Hunt a David Thomas , původně programátoři, jsou světově uznávanými experty v oblasti moderního vývoje softwaru. Jsou spoluzakladateli tzv. Agilní aliance (Agile Alliance, Agile Manifesto) a knižní edice The Pragmatic Bookshelf, vydávající uznávané knihy pro tvůrce softwaru. Sami napsali několik dalších knih.
Andrew J. Brust, Stephen Forte - Mistrovství v programování SQL Serveru 2005
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
848 stran černobílých
Přiložen DVD-ROM
Datum vydání: listopad 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1607-4
EAN: 9788025116074
Naučte se programovat SQL Server 2005 od základních objektů až po náročné aplikace ze světově nejlépe hodnocené publikace!
SQL Server je ve verzi 2005 neobvykle výrazným posunem ve vývoji databázových systémů. V publikaci od špičkových odborníků pracujících léta na produktech Microsoftu máte možnost proniknout do všech součásti tohoto obsáhlého balíku ze strany jejich automatizace, programovatelnosti a praktického využití. Získáte velmi konkrétní informace, s jejichž pomocí porozumíte základům programování SQL Serveru i potřebným detailům pro programování vlastních aplikací. Patřičně hluboký výklad, praktické příklady a osvědčené postupy vám umožní vytvářet náročné, spolehlivé databázové aplikace nejrůznějšího typu, včetně řešení pro stále žádanější business intelligence .
S knihou mj. pochopíte a zvládnete:
- Využití rozšíření jazyka T-SQL v SQL Serveru 2005
- Spolupráci Visual Studia a SQL Serveru, integraci kódu CLR do T-SQL
- Programování pohledů, uložených procedur, spouští a funkcí
- Využití nového datového typu XML a metody XQuery
- Automatizaci obvyklých administrátorských operací
- Vylaďování databází, sestav (reports) a objektů ve Visual Studiu 2005
- Programování transakcí
- Tvorbu mobilních datových aplikací pomocí SQL Serveru 2005 Everywhere Edition
- Tvorbu aplikací zasílajících upozornění pomocí služby SQL Server Notification Services
- Využití nástrojů obchodní inteligence : SQL Server Reporting Services, OLAP a komponent pro dolování dat
Publikace z edice Mistrovství neklade na čtenáře vysoké počáteční nároky, ale umožňuje mu naopak expertní úrovně dosáhnout. Poskytuje například úvod do SQL CRL formou srozumitelnou i začátečníkovi, avšak s mírou podrobnosti, z níž nemálo vytěží i programátor s problematikou dobře obeznámený. Kniha je velmi přehledně a nezávisle uspořádaná, aby umožnila čtenáři aplikovat modulární způsob učení: neuděláte chybu, budete-li objevovat jednotlivé možnosti programování SQL Serveru 2005 dle vlastního výběru. Získáte, či doplníte, tak své znalosti o převážné většině funkcí, jež vám pomohou stát se ostříleným profesionálem na SQL Server 2005.
Srozumitelně napsaná a členěná kniha. Pochopit jakýkoli nový koncept (mi) netrvalo déle než čtvrt hodiny. Text je logický, návazný a vše je vysvětleno. Ze zkušenosti dělím programátorské knihy do dvou kategorií: výukové a referenční. Tato byla první, která s úspěchem plnila roli obou z nich.
Chris Anderson (Bellevue, Nebraska, USA) na Amazon.com
Přiložené DVD obsahuje:
- Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Evaluation Edition,
- Microsoft Visual Studio 2005 Team Suite Trial,
- Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for database Professionals Trial Version
- Příklady v C z knihy a další ve Visual Basicu
O autorech:
Andrew J. Brust je šéfem pro nové technologie v newyorské firmě Citigate Hudson, Microsoft Gold Certified Partner, zaměřené na business intelligence a databázové aplikace pro Microsoft .NET. Přispívá do Visual Studio Magazine, pravidelně vystupuje na VSLive a jiných konferencích. Současně je regionálním ředitelem Microsoftu pro New York a New Jersey. Programováním a konzultacemi se zabývá přes 15 let.
Stephen Forte, MVP, má za sebou léta praxe vývojáře, podnikatele, konzultanta i manažera. Pravidelně hovoří na konferencích, např. na TechEd, je zakladatelem firmy CTO a také regionálním ředitelem Microsoftu pro město NewYork. Napsal několik knih o programování databází a je odborným redaktorem VB/SQL Advisor Magazine.
Andrew J. Brust, Stephen Forte - Mistrovství v programování SQL Serveru 2005
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
848 stran černobílých
Přiložen DVD-ROM
Datum vydání: listopad 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1607-4
EAN: 9788025116074
Naučte se programovat SQL Server 2005 od základních objektů až po náročné aplikace ze světově nejlépe hodnocené publikace!
SQL Server je ve verzi 2005 neobvykle výrazným posunem ve vývoji databázových systémů. V publikaci od špičkových odborníků pracujících léta na produktech Microsoftu máte možnost proniknout do všech součásti tohoto obsáhlého balíku ze strany jejich automatizace, programovatelnosti a praktického využití. Získáte velmi konkrétní informace, s jejichž pomocí porozumíte základům programování SQL Serveru i potřebným detailům pro programování vlastních aplikací. Patřičně hluboký výklad, praktické příklady a osvědčené postupy vám umožní vytvářet náročné, spolehlivé databázové aplikace nejrůznějšího typu, včetně řešení pro stále žádanější business intelligence .
S knihou mj. pochopíte a zvládnete:
- Využití rozšíření jazyka T-SQL v SQL Serveru 2005
- Spolupráci Visual Studia a SQL Serveru, integraci kódu CLR do T-SQL
- Programování pohledů, uložených procedur, spouští a funkcí
- Využití nového datového typu XML a metody XQuery
- Automatizaci obvyklých administrátorských operací
- Vylaďování databází, sestav (reports) a objektů ve Visual Studiu 2005
- Programování transakcí
- Tvorbu mobilních datových aplikací pomocí SQL Serveru 2005 Everywhere Edition
- Tvorbu aplikací zasílajících upozornění pomocí služby SQL Server Notification Services
- Využití nástrojů obchodní inteligence : SQL Server Reporting Services, OLAP a komponent pro dolování dat
Publikace z edice Mistrovství neklade na čtenáře vysoké počáteční nároky, ale umožňuje mu naopak expertní úrovně dosáhnout. Poskytuje například úvod do SQL CRL formou srozumitelnou i začátečníkovi, avšak s mírou podrobnosti, z níž nemálo vytěží i programátor s problematikou dobře obeznámený. Kniha je velmi přehledně a nezávisle uspořádaná, aby umožnila čtenáři aplikovat modulární způsob učení: neuděláte chybu, budete-li objevovat jednotlivé možnosti programování SQL Serveru 2005 dle vlastního výběru. Získáte, či doplníte, tak své znalosti o převážné většině funkcí, jež vám pomohou stát se ostříleným profesionálem na SQL Server 2005.
Srozumitelně napsaná a členěná kniha. Pochopit jakýkoli nový koncept (mi) netrvalo déle než čtvrt hodiny. Text je logický, návazný a vše je vysvětleno. Ze zkušenosti dělím programátorské knihy do dvou kategorií: výukové a referenční. Tato byla první, která s úspěchem plnila roli obou z nich.
Chris Anderson (Bellevue, Nebraska, USA) na Amazon.com
Přiložené DVD obsahuje:
- Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Evaluation Edition,
- Microsoft Visual Studio 2005 Team Suite Trial,
- Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for database Professionals Trial Version
- Příklady v C z knihy a další ve Visual Basicu
O autorech:
Andrew J. Brust je šéfem pro nové technologie v newyorské firmě Citigate Hudson, Microsoft Gold Certified Partner, zaměřené na business intelligence a databázové aplikace pro Microsoft .NET. Přispívá do Visual Studio Magazine, pravidelně vystupuje na VSLive a jiných konferencích. Současně je regionálním ředitelem Microsoftu pro New York a New Jersey. Programováním a konzultacemi se zabývá přes 15 let.
Stephen Forte, MVP, má za sebou léta praxe vývojáře, podnikatele, konzultanta i manažera. Pravidelně hovoří na konferencích, např. na TechEd, je zakladatelem firmy CTO a také regionálním ředitelem Microsoftu pro město NewYork. Napsal několik knih o programování databází a je odborným redaktorem VB/SQL Advisor Magazine.
Andrew Klavan - PRAVDIVÝ P 344 ÍBĚH
Román má dvě se prolínájící dějové linie, odehravající se ve vězení pro odsouzené k trestu smrti a v novinářském prostředí.
Novinářka, které měl Frank poskytnout interwiev před popravou, má autohavárii.Případ je svěřen Stevenovi Everettovi.Je slvělý reportér, ale stíhá ho jedna aféra za druhou . .
Alpress, Frýdek Místek, 1996
363 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : výborný
Andrew Koenig, Barbara E. Moo - Rozumíme C++
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
412 stran černobílých
Datum vydání: březen 2003
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-7226-656-X
EAN: 9788072266562
Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.
Andrew Langley
- Velká kniha otázek a odpovědí
Nakladatel : Perfekt
Rok vydání (číslo vydání) : 1994 ()
Andrew Langley - 100 NEJVĚTŠÍCH TYRANŮ
Víte, že i neblaze proslulý tyran může být po smrti prohlášen za svatého? Víte, který nepříliš vzdělaný řemeslník vehnal do války celé národy? Víte, která královna proslula jako nejkrutější? Na všechny tyto a mnoho dalších otázek odpoví naše další publikace z populární knižní řady 100 nej . V této různorodé galerii se čtenářům představí osobnosti nejrůznějšího ražení, neblaze proslulé a známé, ale i méně známější. Vedle sebe v ní stojí císař Nero se Stalinem, Čingischán vedle Hitlera a slavná čachtická paní Alžběta Báthoryová vedle knížete Vlada, jenž se proslavil spíše pod svým rodovým jménem-Dracula. Někteří krutovládci vybudovali celé ohromné říše, jiní naopak zničili všechno kolem sebe, někteří skončili život pokojně v posteli, jiní padli rukama svých vrahů. Ať už však žili a zemřeli jakkoli a dopustili se čehokoli, všichni se nesmazatelně zapsali do lidské historie a všichni zanechali svou stopu na tváři světa.
Columbus, Praha, 2000
109 stran, původní lamino vazba, velký formát
Stav : výborný
Andrew Langley - Velká kniha otázek a odpovědí
Perfekt, Bratislava,
1994,
velmi dobrý stav, lehce nažloutlá vazba i listy,
orig. lamin. vazba, formát A4,
96 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Andrew Langley-Velká kniha otázek a odpovědí
Andrew Macdonald - Turnerovy deníky
Nakladatel : Kontingent Press
ISBN : 978-80-254-1688-4
EAN : 9788025416884
Originál :Turner Diares
Formát :
214 stran,
18x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : UPOZORNĚNÍ: Obsah knihy reflektuje autorův rasismus a extrémně pravicové přesvědčení.Románová fikce popisuje povstání, po kterém bílá rasa převezme vládu v USA a pak na celém světě. Ač ne příliš čtivá, patří tato kniha dodnes k nejčtenějším a nejvlivnějším mezi krajně pravicovými extrémisty na celém světě. Text, jehož autor byl v době prvního vydání (1978) již dlouholetým aktivistou s historií členství v řadě rasistických a neonacistických skupinách, tak přibližuje myšlení a cíle těchto lidí a jejich hnutí.
Fiktivní příběh je zasazený do počátku 90. let v USA, kdy podzemní organizace, nazvaná Organizace, zahájí ozbrojený a krvavý boj proti vládě Spojených států, která je v knize nazývaná Systém. Kniha je napsaná formou deníků, který si píše jeden ze členů Organizace, Earl Turner, který se později stane členem užšího Řádu uvnitř organizace.
Stanovisko firmy Kosmas k distribuci a prodeji knihy Turnerovy deníky
Turnerovy deníky patří k silně kontroverzním knihám. Jejich obsah reflektuje rasovou nenávist autora, který byl členem řady rasistických a neonacistických skupin v USA.
V Kosmasu nám není lhostejné, jaké knihy prodáváme. V minulosti jsme již několikrát odmítli zařadit do nabídky nebo jsme z nabídky vyřadili knihy, které použitím manipulace s fakty, zavádějících informací či pusté lži ideologicky podporovaly myšlenkové proudy z našeho pohledu nebezpečné a nepřijatelné.
Extrémně pravicová i levicová hnutí považujeme za nebezpečná a se znepokojením sledujeme jejich snahu o etablování se jako standardní součást české politické scény. To byl nakonec jeden z důvodů, proč jsme právě Turnerovy deníky do naší nabídky zařadili.
Mezi členy extrémně pravicových hnutí na celém světě patří Turnerovy deníky k povinné četbě . Tato kniha je rasistickou utopií, pro mnoho čtenářů však může být varovnou antiutopií či dystopií. Jsme přesvědčeni, že pokud chceme pochopit podstatu myšlení a cílů těchto lidí, je dobré si tuto knihu přečíst - i navzdory její zrůdnosti a stylistické triviálnosti.
Josef Žák
obchodní ředitel
Andrew Macdonald - Turnerovy deníky
Nakladatel : Kontingent Press
ISBN : 978-80-254-1688-4
EAN : 9788025416884
Originál :Turner Diares
Formát :
214 stran,
18x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : UPOZORNĚNÍ: Obsah knihy reflektuje autorův rasismus a extrémně pravicové přesvědčení.Románová fikce popisuje povstání, po kterém bílá rasa převezme vládu v USA a pak na celém světě. Ač ne příliš čtivá, patří tato kniha dodnes k nejčtenějším a nejvlivnějším mezi krajně pravicovými extrémisty na celém světě. Text, jehož autor byl v době prvního vydání (1978) již dlouholetým aktivistou s historií členství v řadě rasistických a neonacistických skupinách, tak přibližuje myšlení a cíle těchto lidí a jejich hnutí.
Fiktivní příběh je zasazený do počátku 90. let v USA, kdy podzemní organizace, nazvaná Organizace, zahájí ozbrojený a krvavý boj proti vládě Spojených států, která je v knize nazývaná Systém. Kniha je napsaná formou deníků, který si píše jeden ze členů Organizace, Earl Turner, který se později stane členem užšího Řádu uvnitř organizace.
Stanovisko firmy Kosmas k distribuci a prodeji knihy Turnerovy deníky
Turnerovy deníky patří k silně kontroverzním knihám. Jejich obsah reflektuje rasovou nenávist autora, který byl členem řady rasistických a neonacistických skupin v USA.
V Kosmasu nám není lhostejné, jaké knihy prodáváme. V minulosti jsme již několikrát odmítli zařadit do nabídky nebo jsme z nabídky vyřadili knihy, které použitím manipulace s fakty, zavádějících informací či pusté lži ideologicky podporovaly myšlenkové proudy z našeho pohledu nebezpečné a nepřijatelné.
Extrémně pravicová i levicová hnutí považujeme za nebezpečná a se znepokojením sledujeme jejich snahu o etablování se jako standardní součást české politické scény. To byl nakonec jeden z důvodů, proč jsme právě Turnerovy deníky do naší nabídky zařadili.
Mezi členy extrémně pravicových hnutí na celém světě patří Turnerovy deníky k povinné četbě . Tato kniha je rasistickou utopií, pro mnoho čtenářů však může být varovnou antiutopií či dystopií. Jsme přesvědčeni, že pokud chceme pochopit podstatu myšlení a cílů těchto lidí, je dobré si tuto knihu přečíst - i navzdory její zrůdnosti a stylistické triviálnosti.
Josef Žák
obchodní ředitel
Andrew Martinadale - Renesancia
Pallas, Bratislava,
1972,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách trochu pomačkaný a odřený, obsahuje četná čb. i barevná vyobrazení a fotografie, mapy a časovou přímku,
178 stran,
Umění/Architektura,
Andrew Martinadale-Renesancia
Andrew Martindale - Renesancia
Vydavatel : PALLAS
Rok vydání: 1971
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 178
Andrew Martindale - Renesancia
Pallas, Bratislava,
1972,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný, v krajích velmi lehce pomačkaný, obsahuje 204 reprodukcí z toho 100 barevných, 1. vydání, ve slovenštině,
178 stran,
Umění/Architektura,
Andrew Martindale-Renesancia
Andrew Martindale - Renesancia
Pallas,
1972,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je na krajích místy lehce pošk., 204 reprodukcí( z toho 100 barevných), 1. vydání,
178 stran,
Umění/Architektura,
Andrew Martindale-Renesancia
Andrew Miller - Důmyslná bolest
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Prsten
ISBN : 80-204-0746-4
EAN : 9788020407467
Formát :
280 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Anotace : Historický román z lékařského prostředí vypráví o tom, že nedostatek soucitu s druhým usnadňuje člověku profesionální kariéru, ale ničí jeho lidství.
Andrew Miller - Důmyslná bolest
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Prsten
ISBN : 80-204-0746-4
EAN : 9788020407467
Formát :
280 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Anotace : Historický román z lékařského prostředí vypráví o tom, že nedostatek soucitu s druhým usnadňuje člověku profesionální kariéru, ale ničí jeho lidství.
Andrew Mollo, Malcom McGregor - Vojenské stejnokroje druhé světové války
Naše vojsko, Praha,
2008,
výborný stav,
orig. lamin. vazba,
128+přílohy stran,
Militaria,
Andrew Mollo, Malcom McGregor-Vojenské stejnokroje druhé světové války
Andrew O´Hagan - Naši otcové
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 80-86515-47-8
EAN : 9788086515472
Originál :Our Fathers
Překlad : Martina Kotrbová
Formát :
280 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Andrew O Hagan v knize, která byla mj. nominována na prestižní Booker Prize, zobrazuje srážku mezi generacemi, mezi starým a novým Skotskem, mezi životem v ideálech a důsledky takového idealismu. Je to příběh tří mužů ze tří generací, kteří každý po svém hledají svou Utopii, příběh pýchy a klamu, víry a alkoholu, národnostní hrdosti a konce starých časů. Autor vynikajícím způsobem nastínil otázku vztahu lidí k historii, kde se vždy mísí pohled ryze osobní s pohledem celospolečenským.
Andrew O´Hagan - Naši otcové
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 80-86515-47-8
EAN : 9788086515472
Originál :Our Fathers
Překlad : Martina Kotrbová
Formát :
280 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Andrew O Hagan v knize, která byla mj. nominována na prestižní Booker Prize, zobrazuje srážku mezi generacemi, mezi starým a novým Skotskem, mezi životem v ideálech a důsledky takového idealismu. Je to příběh tří mužů ze tří generací, kteří každý po svém hledají svou Utopii, příběh pýchy a klamu, víry a alkoholu, národnostní hrdosti a konce starých časů. Autor vynikajícím způsobem nastínil otázku vztahu lidí k historii, kde se vždy mísí pohled ryze osobní s pohledem celospolečenským.
Andrew Rawson - Pronásledování Hitlera
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-535-6
EAN : 9788073815356
Originál :In Pursuit of Hitler
Překlad : Hron, Zdeněk
Formát :
328 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Kniha Andrewa Rawsona Pronásledování Hitlera sleduje krok za krokem bojovou cestu americké 7. armády od překročení Rýna u Wormsu začátkem roku 1945 až po obsazení předpokládaného Hitlerova posledního útočiště v Berchtesgadenu a v Berghofu, neboli Orlím hnízdě. Postup směřoval k Aaschaffenburgu, kde došlo k prudkým bojům, po nichž následoval ne zcela úspěšný nájezd na zajatecký tábor v Hammelburgu, a obsazení Wurzburgu, jež spojencům otevřelo cestu k dobytí Norimberka.
Andrew Rawson - Pronásledování Hitlera
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-535-6
EAN : 9788073815356
Originál :In Pursuit of Hitler
Překlad : Hron, Zdeněk
Formát :
328 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Kniha Andrewa Rawsona Pronásledování Hitlera sleduje krok za krokem bojovou cestu americké 7. armády od překročení Rýna u Wormsu začátkem roku 1945 až po obsazení předpokládaného Hitlerova posledního útočiště v Berchtesgadenu a v Berghofu, neboli Orlím hnízdě. Postup směřoval k Aaschaffenburgu, kde došlo k prudkým bojům, po nichž následoval ne zcela úspěšný nájezd na zajatecký tábor v Hammelburgu, a obsazení Wurzburgu, jež spojencům otevřelo cestu k dobytí Norimberka.
Andrew Sinclair - Meč a grál
Podtitul : Příběh o Grálu, Templářích a objevení Ameriky
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1554-7
EAN : 9788020415547
Originál :The Sword and the Grail: The Story of the Grail, the Templars and the True Discovery of America
Překlad : Zdeňka Tenklová
Formát :
248 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Nalezení náhrobku postaveného jeho předky vedlo autora na cestu směřující k významnému přezkoumání nejen našich znalostí o objevení Ameriky, ale i o původu svobodných zednářů a jejich roli ve světové historii. Poutavá kniha o dějinách, která přesahuje hranice kultur a náboženství.
Andrew Sinclair - Tajemný svitek
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1555-4
EAN : 9788020415554
Originál :The Secret Scroll
Překlad : Zdeňka Tenklová
Formát :
280 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Příběh jednoho z nejdůležitějších historických dokumentů středověku je současně příběhem jeho strážců - templářských rytířů. Zkušený historik Andrew Sinclair nás s pomocí dosud nevyužívných ezoterických zdrojů, jako jsou sochy či architektura, seznamuje s osudy templářů po jejich potlačení francouzským králem Filipem IV. Sličným.
Andrew Sinclair - Meč a grál
Podtitul : Příběh o Grálu, Templářích a objevení Ameriky
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1554-7
EAN : 9788020415547
Originál :The Sword and the Grail: The Story of the Grail, the Templars and the True Discovery of America
Překlad : Zdeňka Tenklová
Formát :
248 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Nalezení náhrobku postaveného jeho předky vedlo autora na cestu směřující k významnému přezkoumání nejen našich znalostí o objevení Ameriky, ale i o původu svobodných zednářů a jejich roli ve světové historii. Poutavá kniha o dějinách, která přesahuje hranice kultur a náboženství.
Andrew Sinclair - Tajemný svitek
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1555-4
EAN : 9788020415554
Originál :The Secret Scroll
Překlad : Zdeňka Tenklová
Formát :
280 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Příběh jednoho z nejdůležitějších historických dokumentů středověku je současně příběhem jeho strážců - templářských rytířů. Zkušený historik Andrew Sinclair nás s pomocí dosud nevyužívných ezoterických zdrojů, jako jsou sochy či architektura, seznamuje s osudy templářů po jejich potlačení francouzským králem Filipem IV. Sličným.
Andrew Stanway
- Průvodce milenců Umění důvěrnosti
Nakladatel : Columbus
Rok vydání (číslo vydání) : 1995 ()
Andrew T. Raftery, Eric Lim - Diferenciální diagnóza
Podtitul : Do kapsy
Datum vydání : 07.12.2009
ISBN : 978-80-247-2356-3
Anotace :
Stanovení správné diagnózy je zásadním předpokladem úspěšné léčby pacienta. Tato přehledná publikace vynikajícím způsobem pomáhá výstižně a spolehlivě objasnit příčiny zdravotních problémů pacienta a následně stanovit správnou diagnózu. Kniha obsahuje více než 100 obecných témat z interních i chirurgických oborů. Každá kapitola zahrnuje seznam obecných příčin, diferenciální diagnózu i doporučení, která vyšetření by měla být provedena.
Andrew Vachss - T 344 IKR Aacute T OSTRÝ HOCH BURKE
Strega, Smutná Belle, Burke míří na západ.
Knižní klub, Praha, 1999
510 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : velmi dobrý
Andrew Weil - Zdravé stárnutí
Anotace : autor mírně kritizuje boom zázračných prostředků proti stárnutí a navrhuje více změnu stravy, tělesných aktivit a postojů mysli
Vyšlo : 02.04.2007
Počet stran : 280
Nakladatelství : Pragma 2007
Andrew Weil, M.D. -
. . Spontaleous Healing
Rok vydání : 1995
Nakladatelství : The Ballintine Publishing
Počet stran : 308 stran
Andrew Wheatcroft - Nevěřící
BB/ art, Praha,
2006,
velmi dobrý stav,
orig. karton. vazba s přebalem, ten je na hřbetu nepatrně natržený, listy zažloutlé, čb a bar. vyobrazení v přílohách,
470 stran,
Historie,
Andrew Wheatcroft-Nevěřící
Andrew Wilson - Úpravy malých zahrad
Podtitul : Více než 140 rad, které vám pomohou zkrášlit vaši zahradu
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-022-8
EAN : 9788073910228
Originál :The Book of Plans for Small Gardens
Překlad : Jana Sázavská
Formát :
256 stran,
29x22,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Základní zdroj inspirací, který obsahuje více než 140 strukturovaných plánů od předních mezinárodních zahradních architektů. Zahrnuje plány pro formální i neformální zahrady, střešní zahrady, neobvyklé zahrady, členěné zahradní prostory a velice malé zahrady. Zajímavé informace o tom, čím se řídit a co vynechat při plánování malé zahrady. Představuje jednoduché techniky, které si můžete přizpůsobit, aby vyhovovaly právě vaší zahradě bez ohledu na polohu a klima.
Andrew Wilson - Úpravy malých zahrad
Podtitul : Více než 140 rad, které vám pomohou zkrášlit vaši zahradu
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-022-8
EAN : 9788073910228
Originál :The Book of Plans for Small Gardens
Překlad : Jana Sázavská
Formát :
256 stran,
29x22,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Základní zdroj inspirací, který obsahuje více než 140 strukturovaných plánů od předních mezinárodních zahradních architektů. Zahrnuje plány pro formální i neformální zahrady, střešní zahrady, neobvyklé zahrady, členěné zahradní prostory a velice malé zahrady. Zajímavé informace o tom, čím se řídit a co vynechat při plánování malé zahrady. Představuje jednoduché techniky, které si můžete přizpůsobit, aby vyhovovaly právě vaší zahradě bez ohledu na polohu a klima.
ANDREW,MITROCHIN - MITROCHINŮV ARCHÍV NEZNÁMÉ ŠPIONÁŽNÍ OPERACE KGB
Českému čtenáři se dnes vůbec poprvé do rukou dostává materiál osvětlující temná pozadí smutných událostí roku 1968. Je zřejmé, že by se to nikdy nepodařilo, nebýt neuvěřitelné odvahy a odhodlanosti důstojníka KGB Vasilije Mitrochina, který po dvanáct let vynášel opisy přísně tajných materiálů z archivu zahraniční rozvědky KGB. Dále k tomu bylo zapotřebí husarského kousku britské zpravodajské služby SIS, která v roce 1992 z Ruska tajně propašovala nejen Mitrochina, ale i jeho archiv, jenž zaplnil několik beden! Až do vydání této knihy o existenci tohoto archivu nikdo nevěděl. A konečně - tato kniha by nemohla vzniknout, kdyby se rozsáhlého materiálu neujal jeden z předních britských historiků a spisovatelů, Christopher Andrew.
Vydavatel : LEDA,ROZMLUVY
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 700
ISBN: 80-7335-141-0
Andrews Allen - Blázniví motoristé
Nakladatelství (edice): Orbis
Rok vydání: 1969
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 251
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
ANDREWS ANDY - CESTA DAVIDA PONDERA
Příběh vás seznámí se sedmi rozhodnutími, díky nimž lze žít úspěšný a spokojený život a být přínosem pro druhé.
Vydavatel : ALMAN
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 137
ISBN: 80-86766-01-2
Andrews H.A.,Marco J - Anglie slovem i obrazem
Dědourek 1948,Třebechovice p.Orebem
Andrews M. - Poldové z Manhattanu
Medea - NTC 1991
ANDREWS Mike - Poldové z Manhattanu
Rok vydání :1991
- brož.
ANDREWS ROBERT,BROWN JULES - SICÍLIE-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDE +DVD VIDEO
Průvodce Sicílie je nepostradatelnou příručkou pro každého, kdo chce poznat jeden z nejfantastičtějších evropských ostrovů. Obsahuje: přehled těch nejvýznamnějších památek a zajímavostí - od okázalých řeckých chrámů přes úchvatné římské mozaiky až po rušná městská tržiště aktuální přehled hotelů a restaurací pro každý rozpočet, včetně klíčových informací pro cestování po ostrově osvědčené tipy pro pobyt na kouzelných plážích, toulky po horách nebo výlety na okolní ostrovy mapy a orientační plány oblasti 12 map a 24 stran barevné přílohy.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 80-7217-597-0
Andrews Russel - Gideon
pv, 453 s, přel. D. Žižková 2000 BBArt, napsáno v jazyce: Česky
ANDREWS SARAH,QUINTERO JOSEPHINE - KANÁRSKÉ OSTROVY-PRŮVODCE Z ŘADY PRŮVODCŮ LONELY PLANET
Nezáleží na tom, jakým prázdninám dáváte přednost 8211 aktivním s pěšími túrami a windsurfingem, kulturním s návštěvami muzeí a prohlídkami predhispánských výtvorů, či zcela odpočinkovým, kdy vaší největší strostí bude číslo ochranného faktoru krému 8211 Kanárské ostrovy mají na skladě vše. Každý ostrov představuje odlišný svět. Na Fuerteventuře jej charakterizují rozlehlé pláže, na Tenerife a na La Palmě pak husté a svěží lesy. V této knize najdete nejen mnoho informací týkajících se ubytování, aktivit a turistických cílů, ale i mapy, klimatické tabulky, informace o tom, kde se dobře najíst, a další rady.
Vydavatel : Naumann Gobel
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 978-80-7352-795-2
Andrews Shirley - Atlantida. Ztracená civilizace
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-966-1
EAN : 9788072059669
Originál :Atlantis
Překlad : Jana Novotná
Formát :
242 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Autorka v knize odhaluje živé dědictví, zajímavý nový pohled na legendární zemi, která se kdysi nacházela na Středoatlantském hřbetu.
Andrews Shirley - Atlantida. Ztracená civilizace
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-966-1
EAN : 9788072059669
Originál :Atlantis
Překlad : Jana Novotná
Formát :
242 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Autorka v knize odhaluje živé dědictví, zajímavý nový pohled na legendární zemi, která se kdysi nacházela na Středoatlantském hřbetu.
ANDREWS SHIRLEY - ATLANTIDA A LEMURIE
Ztracené světy Lemurie a Atlantidy dosáhly vysokého stupně technické i duchovní vyspělosti. Psaných historických záznamů se do dnešních dnů zachovalo poskrovnu, nicméně přece jen se našly texty na dřevěných tabulkách, bambusu, stromové kůře, kostech i drahých kovech, látkách či papyru. Některé z nich se konečně podařilo rozluštit. Nabízejí strhující pohled do života dávných ostrovních říší, poodhalují tajemství neobyčejných schopností tamějšího obyvatelstva a potvrzují jeho nemalý vliv na rané obyvatele Střední Ameriky.
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 296
ISBN: 978-80-7362-565-8
Andrews V.C. - Honey
Pocket Book 2001 USA
Andrews V.C. - Falling Stars
Pocket Books 2001 USA
Andrews V.C. - Jade
Nakladatel :Baronet
Rok vydání :2001
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
Andrews Virginia - Gates of Paradise
Ocpl, 494 s. 1990 Guild, napsáno v jazyce: English
Andrews, Mike - Poldové z Manhattanu
Medea Rok :1991
ANDREWSOVÁ BARBARA J. - ČIVAVA BOHATĚ VYBAVENO BAREVNÝMI FOTOGRAFIEMI
Publikace potěší každého chovatele čivav 8211 dozvíte se, jaké štěně je pro vás vhodné, jak jej vychovávat, jak se starat o dospělého jedince, jakou lékařskou péči mu věnovat a mnoho dalšího. Knihu doplňuje 135 barevných fotografií.
Vydavatel : FORTUNA PRINT
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 158
ISBN: 80-7321-138-6
ANDREWSOVÁ Carolyn/ MIKCHALSOVÁ Lynn - Služby s úsměvem/ Démon noci
Rok vydání :1996
Andrewsová Virginia - Nemilovaná
1, lam, 344 s. 1995 Ikar, napsáno v jazyce: Česky
Andrewsová Virginia - Temný stín
2., lam, 322 s. 1995 Ikar, napsáno v jazyce: Česky
Andrewsová Virginia - Zklamaná srdce
3, lam, 330 s. 1995 Ikar, napsáno v jazyce: Česky
Andrewsová Virginia - Příslib naděje
4., lam, 328 s. 1995 Ikar, napsáno v jazyce: Česky
Andrewsová Virginia - Květy z půdy 1/5
lam, 336 s. 1993 Ikar, napsáno v jazyce: Česky
ANDREWSOVÁ Virginia - Zahrada stínů
Rok vydání :1993
- 5. díl 5dílné rodinné ságy
ANDREWSOVÁ Virginia - Vykoupení ohněm
Rok vydání :1993
- 3. díl 5dílné rodinné ságy
ANDREWSOVÁ Virginia - Setba minulosti
Rok vydání :1993
- 4. díl 5dílné rodinné ságy
ANDREWSOVÁ Virginia - Lístky ve větru
Rok vydání :1993
- 2. díl 5dílné rodinné ságy
ANDREWSOVÁ Virginia - Květy z půdy
Rok vydání :1993
- 1. díl 5dílné rodinné ságy
Andrey Kafka de la Marianne - Cardinal Sin
Nakladatel : Levý břeh
ISBN : 80-903617-0-6
EAN : 9788090361706
Formát :
86 stran,
17,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Andrey Kafka de la Marianne - Cardinal Sin
Nakladatel : Levý břeh
ISBN : 80-903617-0-6
EAN : 9788090361706
Formát :
86 stran,
17,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
ANDREY MARTIN - KUNDRATTOFF
Hlavní protagonista příběhů René Kundrattoff vstupuje po bouřlivém mládí rozvráceném alkoholem do období středního věku, ale neumí se s tím vyrovnat. Jeho život je svět ulice, barů i hospod, paneláků i léčeben,. .. Nevšední knížka všedních příběhů! Snad každý autor na začátku své kariéry čerpal z vlastních prožitků, z vlastního života, z životních situací své rodiny i přátel. Tato kniha sice není klasické autobiografické dílo (to už autor vydal pod názvem Cartel A), přesto vychází z autorových vlastních prožitků. Ten tak odhaluje jednu svoji životní etapu. 8222 Ano, sestoupil jsem na dno, prožil jsem několik let na ulici i v léčebně, abych se nakonec stal vypravěčem příběhů lidí, které jsem potkal, 8220 říká. Toto období se pro něj stalo silnou inspirací a s jeho zážitky se setkáte v příbězích, obsažených v knize.
Vydavatel : JALNA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152
ISBN: 80-86396-36-1
Andriana Škuncová - Zvon ve studni. Novaljský světlopis
Nakladatel : FORI PRAGUE
ISBN : 978-80-254-3949-4
EAN : 9788025439494
Originál :Novaljski svjetlopis
Překlad : Dušan Karpatský
Formát :
156 stran,
14x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Známá a oblíbená chorvatská básnířka Andriana Škunca (*1944) se kromě řady ocenění v Chorvatsku dočkala i překladu jedné ze svých nejzajímavějších sbírek básní do českého jazyka. Kniha pod názvem Zvon ve studni má ještě podtitul Novaljský světlopis, neboť neobsahuje jen básně v próze, ale především 46 černobílých fotografií a 2 barevné (na obálce) z města Novalja z ostrova Pag.
Svou sbírku představila sama básnířka 6. 2. 2009 na prezentaci v Národní knihovně ČR v Praze a dodala, že právě černobílá fotografie se stala její druhou vášní hned po poezii a navíc přirostla srdcem k ostrovu Pag, hlavně k severní části kolem města Novalja. To je koneckonců také důvod, proč se sbírka v originále jmenuje Novaljski svjetlopis (1. vydání - Zagreb 1999). Její fotografie jsou podobně jako básně hluboce intimní, tak trochu nostalgické, ale především velmi upřímné. Andriana Škunca nikdy nebyla konjukturální autorkou a tak je tomu i s fotografiemi, soustředila se hlavně na krajiny, nálady, zátiší a jen minimálně do jejích snímků prezentovaných v této knize pronikají lidé či zvířata. Jak prozradil překladatel Dušan Karpatský, k fotografování přiměli Andrianu Škuncu přímo lidé z Pagu, kteří jí před mnoha lety dali fotoaparát a poslali do terénu. A povedlo se.
Kniha je rozdělena do 5 tematických kapitol Atlas ostrova, Léto v Kisse, Vysušené moře, Zvon ve studni a Solární vítr. Doslov o básnířce a krátké představení městečka Novalja a ostrova Pagu napsal Dušan Karpatský. Překlad básní je na vysoké úrovni, originál umožnil překladateli opravdu si s českým jazykem pohrát.
Vydání spolufinancoval Městský úřad v Novalji, Chorvatské ministerstvo kultury, Chorvatské turistické sdružení a MK ČR.
Andriana Škuncová - Zvon ve studni. Novaljský světlopis
Nakladatel : FORI PRAGUE
ISBN : 978-80-254-3949-4
EAN : 9788025439494
Originál :Novaljski svjetlopis
Překlad : Dušan Karpatský
Formát :
156 stran,
14x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Známá a oblíbená chorvatská básnířka Andriana Škunca (*1944) se kromě řady ocenění v Chorvatsku dočkala i překladu jedné ze svých nejzajímavějších sbírek básní do českého jazyka. Kniha pod názvem Zvon ve studni má ještě podtitul Novaljský světlopis, neboť neobsahuje jen básně v próze, ale především 46 černobílých fotografií a 2 barevné (na obálce) z města Novalja z ostrova Pag.
Svou sbírku představila sama básnířka 6. 2. 2009 na prezentaci v Národní knihovně ČR v Praze a dodala, že právě černobílá fotografie se stala její druhou vášní hned po poezii a navíc přirostla srdcem k ostrovu Pag, hlavně k severní části kolem města Novalja. To je koneckonců také důvod, proč se sbírka v originále jmenuje Novaljski svjetlopis (1. vydání - Zagreb 1999). Její fotografie jsou podobně jako básně hluboce intimní, tak trochu nostalgické, ale především velmi upřímné. Andriana Škunca nikdy nebyla konjukturální autorkou a tak je tomu i s fotografiemi, soustředila se hlavně na krajiny, nálady, zátiší a jen minimálně do jejích snímků prezentovaných v této knize pronikají lidé či zvířata. Jak prozradil překladatel Dušan Karpatský, k fotografování přiměli Andrianu Škuncu přímo lidé z Pagu, kteří jí před mnoha lety dali fotoaparát a poslali do terénu. A povedlo se.
Kniha je rozdělena do 5 tematických kapitol Atlas ostrova, Léto v Kisse, Vysušené moře, Zvon ve studni a Solární vítr. Doslov o básnířce a krátké představení městečka Novalja a ostrova Pagu napsal Dušan Karpatský. Překlad básní je na vysoké úrovni, originál umožnil překladateli opravdu si s českým jazykem pohrát.
Vydání spolufinancoval Městský úřad v Novalji, Chorvatské ministerstvo kultury, Chorvatské turistické sdružení a MK ČR.
ANDRIANNE PHILIPPE - VELKÁ KNIHA GEMMOTERAPIE
Gemmoterapie se rovněž říká madicína pupenů . Není zatím tolik známa, tato kniha se pokouší předložit syntézu známých lékařských vlastnostní pupenů.
Vydavatel : FONTÁNA
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 262
ISBN: 80-7336-382-6
Andrianov B. A., Michalči D. E. - Rumynsko-russkij slovar
s priloženijem kratkogo grammatičeskogo očerka rumynskogo jazyka
Vydavatel : Gosudarstvennoje izdatelstvo inostrannych i nacionalnych slovarej, Moskva
Rok vydání: 1954
Jazyk: Čeština
Počet stran: 975
Andrić Ivo - Travnická kronika
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1958
Jazyk: Čeština
Počet stran: 480
Andrič Ivo - Travnická kronika
1964 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
ANDRIČ Ivo - Travnická kronika
Rok vydání :1964
- na vazbě dřevořez B.Kršiče,plát.vazba
ANDRIČ Ivo - Mara milostnice a jiné povídky
Rok vydání :1936
ANDRIČ Ivo - Travnická kronika
Rok vydání :1964
ANDRIČ Ivo - Travnická kronika
Rok vydání :1970
ANDRIČ Ivo - Travnická kronika
Rok vydání :1958
Andrič, Ivo - Travnická kronika
Rok :1958
ANDRIEU Fortuné - Čarodějnice na San-Salvadouru
Rok vydání :1930
Andrieu René - Choses dites
Francie 1958-78 1978 Notre Temps, napsáno v jazyce: French
ANDRIJANOV , HRABICA - Lidé z roportáže
Rok vydání : 1981
ANDRIKANIS EKATERINA - HOMEVIDEO ANEB SÁM SOBĚ REŽISÉREM I. PRŮVODCE
První díl na českém trhu ojedinělého projektu třídílného plnobarevného a bohatě ilustrovaného knižního seriálu o vytváření dokonalých domácích videí z dílny velmi zkušených autorů. Nechcete-li nudit své známé a příbuzné, ale doslova jim vyrazit dech zpracováním svých videosnímků, pak právě pro vás je určena tato kniha. Ačkoliv se z vás nejspíše nestane Bernardo Bertolucci, naučíte se nejen dívat hledáčkem kamery pohledem profesionála, ale také zjistíte, co všechno by se mělo do vašeho záběru dostat, co je statika a dynamika snímku či jak pracovat s lidmi ve svém záběru. Nemine vás však ani to nejdůležitější - odhalíte tajemství sestavení a přípravy svého videa tak, aby váš obraz nepotřeboval žádný komentář a vznikla vám povídka v obrazech.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 80-247-2193-4
ANDRIKANIS EKATERINA,KONDAKOV SERGEJ - HOMEVIDEO ANEB SÁM SOBĚ STŘIHAČEM III. PRŮVODCE
Třetí díl, jenž uzavírá řadu ojedinělého třídílného plnobarevného a bohatě ilustrovaného knižního seriálu o vytváření dokonalých domácích videí, naučí čtenáře ta pravá kouzla střihu videa a dovést svá videa k naprosté dokonalosti. V tomto dílu se naučíte profesionální montáž, využívat zákony zrakové paměti, grabování, capturování či přepis, a poznáte také základy dramatické tvorby, což dodá vašemu videosnímku ten správný dramatický náboj a děj. Díky postupům v této knize zvládnete i mocnou zbraň, jíž je prostřih, dále zjistíte, jak můžete pracovat s časem - jak zkracovat čas a prostor, či jak děj prodloužit. Autoři samozřejmě nezapomínají ani na ozvučení či využití titulků. Úplný závěr je pak věnován nezbytným výstupním formátům.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 80-247-2191-0
ANDRIKANIS EKATERINA,KONDAKOV SERGEJ - HOMEVIDEO ANEB SÁM SOBĚ KAMERAMANEM II. PRŮVODCE
Ve druhém dílu výjimečného třídílného plnobarevného a bohatě ilustrovaného knižního seriálu o vytváření dokonalých domácích videí z dílny velmi zkušených autorů odhalíte oponu natáčení. V této knize rozhodně nenajdete informace o tom, jaký knoflík na kameře zmáčknout či do jaké dírky koukat, ale najdete zde vše, co obnáší tvůrčí proces natáčení a jak využít videokameru jako prostředek svého vyjádření. Naučíte se zvládat kompozici a pohyby kamery, proniknete do specifických charakteristik natáčení v interiérech či exteriérech a stranou nezůstanou ani speciální a zvláštní efekty. V samotném závěru knihy pak naleznete mnoho užitečných rad a tipů od skutečných profesionálů v tomto oboru.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 80-247-2192-7
ANDRLÍK Antonín - Co dalo Holešovsko a Bystřicko kultuře
Rok vydání : 1968
Andrlík F. J., uspořádal - Pohádky pro drobné kreslíře
dedikace bez souvislosti na titulu, na desce litografie, ilustrace A. Krátký, 46 stran, původní poloplátěná 8°, stav velmi dobrý, mírné opotřebení viz náhled Vydavatel : Šolc a Šimáček, Praha Rok vydání :
ANDRLÍK F.J. - Pohádky pro drobné kreslíře
ANDRLÍK F.J. - Cestou do Austrálie
Andrlík F.J. - Zápisník Václava Čecha, žáka páté třídy
Vydavatel : Dr. Frant. Bačkovský, Praha
Rok vydání: 1895
Jazyk: Čeština
Počet stran: 200
Andrlík F.J., Krátký Ant. - Co děti rády poslouchají a kreslí
Vydavatel : Šolc a Šimáček s.r.o., Praha
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 92
Andrlík K. - Fotografie pro každého
Hokr 1941
Andrlík K. - Škola fotografie
SNTL 1961
Andrlík K. Ing. - Základy chemické výrobky
796 stran, 450 čb. vyobrazení, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Hokr, Praha Rok vydání : 1947
Andrlík Karel - Laboratorní tabulky
Obr, 280 s. 1950 St. Nakl., napsáno v jazyce: Česky
Andrlík Karel Ing. - Laboratorní tabulky
DEDIKACE AUTORA NA TITULU, 280 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : SN, Praha Rok vydání : 1951
ANDRLÍK Karel, VRZALÍK Jan - Stručné poučení o nepadělaných rukopisech
Rok vydání : 1936 Poznámka :věnování
ANDRLOVÁ MICHAELA - SOUČASNÉ SMĚRY V ČESKÉ PSYCHOTERAPII ROZHOVORY S VÝZNAMNÝMI
Kniha uvádí rozhovory s dvanácti českými psychoterapeuty, z nichž každý reprezentuje určitý významný směr či přístup.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 222
ISBN: 80-7254-603-1
ANDRLOVÁ MILENA - NA KONI KŘÍŽEM KRÁŽEM PO ČESKU TIPY NA VÝLETY
Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu! 40 tipů na výlety po Čechách a Moravě je určeno všem milovníkům koňského sedla, ať jste začátečníci nebo pokročilí. Každý výlet obsahuje vedle popisu také fotografie, mapku a praktické informace, kde je možné si v dané lokalitě koně půjčit. Čeká vás romantika i dobrodružství. Neváhejte a zkuste něco nového!
Vydavatel : FRAGMENT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 80-253-0569-0
ANDRO - PĚT TANTRIK TAJEMSTVÍ VĚČNÉHO MLÁDÍ
Andro, známý terapeut, cvičitel a spisovatel, vypráví poutavý tantrický příběh, který vybízí ženy každého věku k tomu, aby začaly rozvíjet své ženství, uvědomily si své potřeby a možnosti, a tak se otevřely životu plnému lásky a telěsné a duševní vyrovnanosti. V druhé části knihy popiuje autor pět snadno osvojitelných cviků - tantrických ritů -, které simulují životní sílu a napomáhají udržovat vitální ženskou energii. Pět Tantrik je pět tělesných pozic, které ve spojení se stahováním pánevního svalstva, dýcháním a intonováním určitých slabik vytvářejí jednoduchý a zároven velmi účinný praktický cvičební program vhodný pro každou ženu.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 104
ISBN: 80-7205-366-3
ANDRONIKOVÁ HANA - ZVUK SLUNEČNÍCH HODIN
Příběh lásky baťovského inženýra Tomáše Kepplera a židovky Ráchel, odehrávající se před 2. světovou válkou a v jejím průběhu, je vyprávěn z pohledu jejich syna Daniela. Rodina žila pár let v Indii, kde Tomáš pracoval na baťovské stavbě, po návratu do vlasti je s nástupem války násilně roztržena: Ráchel musí do koncentračního tábora . Autorka pracuje s historickým materiálem, ale příběh i postavy jsou fiktivní.
Vydavatel : ODEON
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 80-207-1261-5
ANDROSOV O. aj. - Ermitáž Leningrad
Rok vydání :1982
- 172 s., barevné reprodukce, A4, velmi dobrý stav
Androvič Š.,Válek F.,Spiška I. - Lietadlá - Stavba plastikových modelov
Alfa 1985 Bratislava ( slovensky )
Androvič-Válek-Spiška - Lietadlá-Stavba plastikových modelov (slovensky)
Nakladatel :Alfa
Rok vydání :1988
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :lamino
-VF, 180 str., mnoho bar il. a čb foto, Z obsahu: Stručný vývoj letectva, Pomůcky při stavbě, Technologie stavby
ANDRŠ DUŠAN, BAREŠ LADISLAV, DRŠKA VÁCLAV, HLAVAČKA MILAN - TAJEMSTVÍ SLAVNÝCH II.PODIVUHODNÉ PŘÍBĚHY SVĚTOVÝCH DĚJIN
Volné pokračování svazku, který tak zaujal čtenáře všech věkových kategorií, přináší 14 příběhů od starověku až po skončené 20. století. Příběhy slavných postav světové historie otevírají osudy egyptského panovníka Thutmose III., královny Hatšepsut a nejznámější básnířky starého Řecka Sapfó, pokračují dramatem franckých královen Fredegundy a Brunhildy, jejichž sváry stály život téměř desítku panovníků, osudy hraběte-intelektuála Tomáše Akvinského, později svatořečeného. Ale naleznete zde i anglické panovníky Alžbětu I. a Jakuba I., kteří prosluli množstvím svých oblíbenců a milců, španělské královny různých historických dob i životních osudů - Isabelu Katolickou a Isabelu II., někdejšího rakouského kancléře K. V. I. Metternicha a jeho tři manželky či životní drama 8222 nejnevhodnějšího 8220 z amerických prezidentů U. S. Granta, právě tak jako životní peripetie protagonistů světové politiky 20. století - italského duceho Benita Mussoliniho, legendárního vůdce poválečné Jugoslávie Josipa Broz Tita a Mao Ce-tunga a jeho třetí manželky, šedé eminence čínské kulturní revoluce, herečky ?iang Čching.
Vydavatel : AKROPOLIS
Jazyk: Čeština
Počet stran: 186
ISBN: 80-7304-014-X
Andrt J. - Škoda 105, 120, 130, Garde-rapid
Vydavatel : Nakladatelství technické literatury, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 476
Andrt J. - Údržba a opravy automobilů ŠKODA 105-120 GLS
378 stran, původní vazba 8°, stav dobrý Vydavatel : SNTL, Praha Rok vydání : 1982
Andrt J. - Údržba a opravy automobilů Škoda 105,120,130, Garde-Rapid
Třetí, upravené a doplněné vydání.
Vydavatel : Státní nakl. technické literatury, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 480
Andrt J. - Údržba a opravy automobilů Škoda 105, 120, 130, Garde-Rapid
Nakladatel :SNTL
Rok vydání :1984
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :lamino
-470 str., čb foto a nákresy
Andrt J. - Údržba a opravy automobilů ŠKODA 105 S 105 L 105 GL 120.120L.120LS.120GLS
Nakladatel :SNTL
Rok vydání :1982
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :lamino
-370 str., čb nákresy, čb il.
Andrt J. - Údržba a opravy automobilů ŠKODA 105 S 105 L 105 GL 120.120L.120LS.120GLS
Nakladatel :SNTL
Rok vydání :1982
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :lamino
-370 str., čb nákresy, čb il.
Andrt Jaroslav - Údržba a opravy aut Škoda 105/120/130, Garde-Rapid
lam, 478 s. 1984 Sntl, napsáno v jazyce: Česky
Andrt Jaroslav - Údržba a opravy aut Škoda 105/120
lam, 380 s. 1981 Sntl, napsáno v jazyce: Česky
ANDRT Jaroslav - Údržba a opravy automobilů ŠKODA 105S, 105L, 105GL,120,120L,120LS,120GLS
Rok vydání :1982
- SNTL, váz., 384 s., 312 obr., 43 tab.
Andrt Jaroslav - Údržba a opravy automobilů Škoda 105, 120, 130, Garde, Rapid
Nakladatelství (edice): sntl
Rok vydání: 1986
Ilustrace/foto: nákresy, foto čb
Počet číslovaných stran: 476
Poznámka ke knize: podpis bez souvislosti - vazba omyvatelná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Andrt Jaroslav - Údržba a opravy automobilů Škoda 105, 120, 130, Garde, Rapid
Nakladatelství (edice): sntl
Rok vydání: 1986
Ilustrace/foto: nákresy, foto čb
Počet číslovaných stran: 476
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Andrt Jaroslav - Údržba a opravy automobilů Škoda 105 S, 105 L, 105 GL, 120, 120 L, 120 LS, 120 GLS
Nakladatelství (edice): Státní naklad. technické lit.
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto, nákresy
Počet číslovaných stran: 378
Poznámka ke knize: lepená na přední stránce vepsány poznámky - vazba omyvatelná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Andrt, Jaroslav - Údržba a opravy automobilů Škoda 1
Údržba a opravy automobilů Škoda 105S,L, GL, 120, 120L, 120LS, 120GLS Rok :1981
Andrt/Malina - Údržba a opravy automobilů Škoda Favorit, Forman, Pick-up
lam., 466 s., schem. 1992 T. Malina, napsáno v jazyce: Česky
Andrtová-Voňková Dagmar - Voliéra
Samouk Dagmar Andrtová-Voňková si podrobila kytaru způsobem, který vyráží klasickým i experimentujícím kytaristům již třetí desetiletí dech: hraje pěstmi, smyčcem, dlaní, škrábe po strunách nehty, pravá a levá ruka se jí na hmatníku kříží a proplétají.
Svým převratně novým stylem kytarové hry vrostla ještě hlouběji do svých příběhů a nálad, vzešlých z ducha lidových písní, především ze zakarpatské oblasti a svůj projev naplňuje tajemstvím, výbušností a drásavou naléhavostí. Už v osmdesátých letech slavila úspěchy
folkových festivalech ve Vídni, dánském Skagenu či Roskilde, po uvolnění poměrů spolu s Ivou Bittovou a několika dalšími českými interprety získala věhlas i v mezinárodním kontextu world nebo snad roots music. V devadesátých letech na dlouho přerušila koncertní činnost, při sporadických vystoupeních ji společnost dělal kytarista Radim Hladík, se kterým právě natočila i album Voliéra z roku 1997. Dodnes skláda nové písně i hudbu k divadelním představením.
Tracklist:
01. Než
02. Hody
03. Warum noch singen
04. Voliéra
05. Rok na vsi
06. Poslední večeře
07. Živá voda
08. Oknem ven
09. Pak
Andrusov, Dimitrij - Geológia československých Karpát II-slovensky
O celoplátěná vazba s obálkou, vydavatelství Slovenské akademie věd/Bratislava 1959
Andrusov, Dimitrij - Geológia československých Karpát III
Slovensky, O celoplátěná vazba s obálkou, vydavatelství Slovenské akademie věd/Bratislava 1965
Andrusov, Dimitrij - Geológia československýck Karpát-slovensky
O celoplátěná vazba s obálkou, vydavatelství Slovenská akademie věd/Bratislava 1958, svazek I.
Andruška Peter - Noční jízda
Obr, 208 s. 1989 NV, napsáno v jazyce: Česky
ANDRÝSKOVÁ JANA - 1001 TIPŮ A TRIKŮ PRO MS OFFICE 2007 + CD
Jednotlivé tipy a triky jsou uspořádány na základě činností a rozlišeny podle obtížnosti a aplikace, v níž jsou primárně využitelné. Snadno tak najdete řešení právě vašeho problému či úlohy.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 480
ISBN: 80-251-2616-5
Andrzej Bątkiewicz - Pronásledovaný Roman Polański
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 978-80-7207-694-9
EAN : 9788072076949
Formát :
224 stran,
20x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha o Romanu Polanském je první monografií o tomto významném režisérovi, ověnčeném několika Oscary a řadou cen z předních mezinárodních filmových festivalů. Autor, renomovaný filmový kritik, popisuje jeho začátky, od krátkometrážních filmů až po poslední filmy, ale nezapomíná ani a jeho divadelní režie. Polański je sledován v kontextu světové kinematografie. Kniha je doplněna bohatou fotografickou přílohou a režisérovou filmografií.
Andrzej Bątkiewicz - Pronásledovaný Roman Polański
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 978-80-7207-694-9
EAN : 9788072076949
Formát :
224 stran,
20x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha o Romanu Polanském je první monografií o tomto významném režisérovi, ověnčeném několika Oscary a řadou cen z předních mezinárodních filmových festivalů. Autor, renomovaný filmový kritik, popisuje jeho začátky, od krátkometrážních filmů až po poslední filmy, ale nezapomíná ani a jeho divadelní režie. Polański je sledován v kontextu světové kinematografie. Kniha je doplněna bohatou fotografickou přílohou a režisérovou filmografií.
Andrzej Chwalba - Polsko 1989 2008: dějiny současnosti
Nakladatel : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)
ISBN : 978-80-7325-185-7
EAN : 9788073251857
Originál :III Rzeczpospolita. Raport specjalny
Překlad : Ogrocký, Jiří
Formát :
256 stran,
21x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Kniha významného polského historika Andrzeje Chwalby mapuje vývoj země od jednání zástupců vládní moci, Solidarity a církví u kulatého stolu v roce 1989, které umožnilo první svobodné volby ve východním bloku, až po období vstupu země do Evropské unie. Přiložené kalendárium zaznamenává nejvýznamnější události ve svobodné III. polské republice až do konce roku 2008. S nesnadným úkolem napsat dějiny současnosti se Chwalba vyrovnává formou historické eseje, v níž věnuje mnoho prostoru mimo jiné ekonomickým reformám, proměnám polské společnosti, roli náboženství i vztahům se sousedními zeměmi. To vše je podloženo mnoha zajímavými statistickými fakty a výzkumy. Čtenáři se tak dostává do rukou komplexní obraz státu a společnosti v období dynamiských změn přechodu k demokracii.
Andrzej Chwalba - Polsko 1989 2008: dějiny současnosti
Nakladatel : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)
ISBN : 978-80-7325-185-7
EAN : 9788073251857
Originál :III Rzeczpospolita. Raport specjalny
Překlad : Ogrocký, Jiří
Formát :
256 stran,
21x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Kniha významného polského historika Andrzeje Chwalby mapuje vývoj země od jednání zástupců vládní moci, Solidarity a církví u kulatého stolu v roce 1989, které umožnilo první svobodné volby ve východním bloku, až po období vstupu země do Evropské unie. Přiložené kalendárium zaznamenává nejvýznamnější události ve svobodné III. polské republice až do konce roku 2008. S nesnadným úkolem napsat dějiny současnosti se Chwalba vyrovnává formou historické eseje, v níž věnuje mnoho prostoru mimo jiné ekonomickým reformám, proměnám polské společnosti, roli náboženství i vztahům se sousedními zeměmi. To vše je podloženo mnoha zajímavými statistickými fakty a výzkumy. Čtenáři se tak dostává do rukou komplexní obraz státu a společnosti v období dynamiských změn přechodu k demokracii.
Andrzej Kuśniewicz
- Korupce
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 (1.)
Andrzej Morgala - Polskie samoloty wojskowe 1939-1945
Wydawnictwo ministerstwa obrony narodowej,
1977,
velmi dobrý stav,
orig. plátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, v krajích odřený a potrhaný, obsahuje čb fotografie, nákresy a tabulky,
782 stran,
Militaria,
Andrzej Morgala-Polskie samoloty wojskowe 1939-1945
Andrzej Paczkowski -
. . Půl století dějin Polska 1939-1989
Rok vydání : 2000
Nakladatelství : Academia
Počet stran : 380 stran
Andrzej Piwowarczik
- Otevřené okno
Nakladatel : Naše vosko
Rok vydání (číslo vydání) : 1965 (1.)
Andrzej Pleszczyński - Vyšehrad - rezidence panovníků
Nakladatel : Set Out
ISBN : 80-86277-25-9
EAN : 9788086277257
Originál :Przestrzeń i polityka
Překlad : Bohuslav Kozák, Jaroslav Müller
Formát :
264 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Studie o rezidenci panovníka raného středověku ba příkladu českého Vyšehradu.
Andrzej Pleszczyński - Vyšehrad - rezidence panovníků
Nakladatel : Set Out
ISBN : 80-86277-25-9
EAN : 9788086277257
Originál :Przestrzeń i polityka
Překlad : Bohuslav Kozák, Jaroslav Müller
Formát :
264 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Studie o rezidenci panovníka raného středověku ba příkladu českého Vyšehradu.
Andrzej Stasiuk - Dukla
Nakladatel : Periplum
ISBN : 80-86624-28-5
EAN : 9788086624280
Originál :Dukla
Překlad : Jolanta Kaminská
Formát :
150 stran,
20x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Autorský soubor povídek Svět pod Duklou lze označit za reflektivní prózu v pravém smyslu slova, za vyprávění s hlubším metafyzickým ponorem, jež propojuje mystické hledačství s motivem pouti krajinou. Městečko Dukla na polsko-slovenském pomezí a nevelká sídla v jeho okolí jsou pro Stasiuka bájnými končinami, malou šachtou či vrtnou sondou , s jejíž pomocí vypravěč opakovaně vstupuje do světa plného připomínek historie té dobře známé a po léta omílané i té stejně intenzivně odsunované. Zaniklý svět Lemků, dávných a zmizelých obyvatel kraje, hrob šlechtičny s pohnutým osudem ukrytý v hloubi tichého kostela, rezivějící armádní technika jako ikona komunistické symboliky uměle vnesené do tohoto zapadlého koutu země, ale i žhavá současnost v podobě neúnavných překupníků, horlivých náboženských fanatiků nebo nekonečné šňůry kamionů táhnoucí se od ukrajinské hranice. To je jen několik z dlouhé řady motivů, které si Stasiuk pro své vyprávění zvolil. Delší prózu doplňují dokonale vybroušené krátké povídky, portréty lidí a života v přírodě nahlížené z neobvyklé perspektivy. Není proto od věci připomenout si Stasiukovo literární krédo: Psát, škrtat, myslet, dívat se, naslouchat, psát a myslet, škrtat a zase škrtat
Andrzej Stasiuk - Cestou do Babadagu
Nakladatel : Periplum
ISBN : 978-80-86624-46-4
EAN : 9788086624464
Originál :Jadac do Babadag
Překlad : Jolanta Kamiňska, Helena Stachová, Tomáš Vašut
Formát :
264 stran,
20x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Knihou Cestou do Babadagu (Jadšc do Babadag, 2004) navázal Andrzej Stasiuk na knihu esejů Moje Evropa, kterou napsal spolu s přítelem, ukrajinským spisovatelem Jurijem Andruchovyčem. V Cestou do Babadagu tak znovu otevírá a rozvíjí téma středoevropského zeměpisu .
Stasiukovy texty jsou automobilovými deníky z krajin, kam ještě nikdo nedojel, a tím spíše se nikdo nevrátil . Nevypráví v nich příběhy o lidech, ani vlastní příběh osamělého poutníka. Stejně jako na fotografiích z cest, na nichž chybí jakékoli lidské postavy, nejsou ani zde žádní individualizovaní hrdinové. Hlavním hrdinou je zde Krajina jako taková, rozpálená letním sluncem, tonoucí v
zimním soumraku a mlze, hluboké a temné vody Dunaje a Tisy. V krajinách Potisí a Podunají, Velké uherské nížiny, Sedmihradska, Bukoviny, Moldavska, Dunajské delty či Albánie defilují říční prámy, venkovské obchůdky, volská spřežení, hraniční závory, celníci, taxikáři, Cikáni a jiné bájné národy. Vzniká tak svébytný filozofující cestopis, v němž je hybatelem úvah přemisťování se v prostoru pomalu mizející krajiny. Díla spisovatelů a filozofů jako Emil Cioran, Danilo Kiš nebo Ádám Bodor jsou jakoby vzkazy v láhvi , díky nimž pozvolna dešifruje ikonu , melancholickou fotografii André Kertésze. Za Cestou do Babadagu obdržel Stasiuk v roce 2005 prestižní polskou literární
cenu Niké.
Andrzej Stasiuk - Dukla
Nakladatel : Periplum
ISBN : 80-86624-28-5
EAN : 9788086624280
Originál :Dukla
Překlad : Jolanta Kaminská
Formát :
150 stran,
20x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Autorský soubor povídek Svět pod Duklou lze označit za reflektivní prózu v pravém smyslu slova, za vyprávění s hlubším metafyzickým ponorem, jež propojuje mystické hledačství s motivem pouti krajinou. Městečko Dukla na polsko-slovenském pomezí a nevelká sídla v jeho okolí jsou pro Stasiuka bájnými končinami, malou šachtou či vrtnou sondou , s jejíž pomocí vypravěč opakovaně vstupuje do světa plného připomínek historie té dobře známé a po léta omílané i té stejně intenzivně odsunované. Zaniklý svět Lemků, dávných a zmizelých obyvatel kraje, hrob šlechtičny s pohnutým osudem ukrytý v hloubi tichého kostela, rezivějící armádní technika jako ikona komunistické symboliky uměle vnesené do tohoto zapadlého koutu země, ale i žhavá současnost v podobě neúnavných překupníků, horlivých náboženských fanatiků nebo nekonečné šňůry kamionů táhnoucí se od ukrajinské hranice. To je jen několik z dlouhé řady motivů, které si Stasiuk pro své vyprávění zvolil. Delší prózu doplňují dokonale vybroušené krátké povídky, portréty lidí a života v přírodě nahlížené z neobvyklé perspektivy. Není proto od věci připomenout si Stasiukovo literární krédo: Psát, škrtat, myslet, dívat se, naslouchat, psát a myslet, škrtat a zase škrtat
Andrzej Stasiuk - Cestou do Babadagu
Nakladatel : Periplum
ISBN : 978-80-86624-46-4
EAN : 9788086624464
Originál :Jadac do Babadag
Překlad : Jolanta Kamiňska, Helena Stachová, Tomáš Vašut
Formát :
264 stran,
20x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Knihou Cestou do Babadagu (Jadšc do Babadag, 2004) navázal Andrzej Stasiuk na knihu esejů Moje Evropa, kterou napsal spolu s přítelem, ukrajinským spisovatelem Jurijem Andruchovyčem. V Cestou do Babadagu tak znovu otevírá a rozvíjí téma středoevropského zeměpisu .
Stasiukovy texty jsou automobilovými deníky z krajin, kam ještě nikdo nedojel, a tím spíše se nikdo nevrátil . Nevypráví v nich příběhy o lidech, ani vlastní příběh osamělého poutníka. Stejně jako na fotografiích z cest, na nichž chybí jakékoli lidské postavy, nejsou ani zde žádní individualizovaní hrdinové. Hlavním hrdinou je zde Krajina jako taková, rozpálená letním sluncem, tonoucí v
zimním soumraku a mlze, hluboké a temné vody Dunaje a Tisy. V krajinách Potisí a Podunají, Velké uherské nížiny, Sedmihradska, Bukoviny, Moldavska, Dunajské delty či Albánie defilují říční prámy, venkovské obchůdky, volská spřežení, hraniční závory, celníci, taxikáři, Cikáni a jiné bájné národy. Vzniká tak svébytný filozofující cestopis, v němž je hybatelem úvah přemisťování se v prostoru pomalu mizející krajiny. Díla spisovatelů a filozofů jako Emil Cioran, Danilo Kiš nebo Ádám Bodor jsou jakoby vzkazy v láhvi , díky nimž pozvolna dešifruje ikonu , melancholickou fotografii André Kertésze. Za Cestou do Babadagu obdržel Stasiuk v roce 2005 prestižní polskou literární
cenu Niké.
Andrzejewski - Popel a démant
brož 8°, obálka Josef prošek, stav dobrý, nerozřezané listy Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání : 1948
Andrzejewski Jerzy - Popel a démant
1963 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
Andrzejewski Jerzy - Popel a démant
Ocpl, 284 s., ob a typo J. Týfa 1975 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky
ANDRZEJEWSKI Jerzy - Popel a démant
Rok vydání :1963
ANDRZEJEWSKI Jerzy - Popel a démant
Rok vydání :1975
- ob. J.Týfa
ANDRZEJEWSKI Jerzy - Popel a démant
Rok vydání :1975
- plát.vazba
ANDRZEJEWSKI Jerzy - Popel a démant
Rok vydání :1975
ANDRZEJEWSKI Jerzy - Onť se béře po horách
Rok vydání :1968
Andrzejewski Jerzy - Popel a démant
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1975
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
ANDRZEJEWSKI Jerzy - Popel a démant
Rok vydání :1976
Andstrom Bobby - Vastkust-fran Torekov till Koster-Swedish West Coast - Šv, Ang., Něm
A4, 1998 Legenda, napsáno v jazyce: Česky
Andy Andrews - Cesta Davida Pondera
Podtitul : Sedm rozhodnutí vedoucích k úspěchu
Nakladatel : Alman
Edice :Cesta k úspěchu
ISBN : 80-86766-01-2
EAN : 9788086766010
Originál :The Traveler´s Gift. Seven Decisions That Determine Personal success
Překlad : Richard Janda
Formát :
144 stran,
21,5x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Ve své knize, která byla bestsellerem, vypráví Andy Andrews moderní podobenství o muži jménem David Ponder. Ponder je obyčejný člověk, který přišel o práci a ztratil víru v život. Stojí před nejhorším rozhodnutím svého života: chce spáchat sebevraždu. Vtom je přenesen zpět v čase a stává se svědkem sedmi rozhodujících okamžiků v dějinách lidstva. V každém z těchto momentů se setkává s významnou historickou osobností, která mu prozradí svůj návod na úspěch. Poté je Ponder přemístěn do budoucnosti, kde spatří svůj život tak, jak by mohl vypadat, kdyby se zařídil podle doporučení svých rádců.
Sedm historických postav - od krále Šalomouna, Harryho Trumana, Abrahama Lincolna po Annu Frankovou a Kryštofa Kolumba - v rozhovoru s Davidem Ponderem prozrazuje, jak jim odvaha, houževnatost, nadšení, touha a optimismus pomohly dosáhnout velikosti tváří v tvář zdánlivě nepřekonatelným překážkám.
Čtenáři se z příběhu Davida Pondera dozvědí, že budou-li se řídit sedmi rozhodnutími, jejichž ztělesněním je sedm významných historických postav, mohou rovněž vést pozoruhodný život.
Andy Andrews - Cesta Davida Pondera
Podtitul : Sedm rozhodnutí vedoucích k úspěchu
Nakladatel : Alman
Edice :Cesta k úspěchu
ISBN : 80-86766-01-2
EAN : 9788086766010
Originál :The Traveler´s Gift. Seven Decisions That Determine Personal success
Překlad : Richard Janda
Formát :
144 stran,
21,5x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Ve své knize, která byla bestsellerem, vypráví Andy Andrews moderní podobenství o muži jménem David Ponder. Ponder je obyčejný člověk, který přišel o práci a ztratil víru v život. Stojí před nejhorším rozhodnutím svého života: chce spáchat sebevraždu. Vtom je přenesen zpět v čase a stává se svědkem sedmi rozhodujících okamžiků v dějinách lidstva. V každém z těchto momentů se setkává s významnou historickou osobností, která mu prozradí svůj návod na úspěch. Poté je Ponder přemístěn do budoucnosti, kde spatří svůj život tak, jak by mohl vypadat, kdyby se zařídil podle doporučení svých rádců.
Sedm historických postav - od krále Šalomouna, Harryho Trumana, Abrahama Lincolna po Annu Frankovou a Kryštofa Kolumba - v rozhovoru s Davidem Ponderem prozrazuje, jak jim odvaha, houževnatost, nadšení, touha a optimismus pomohly dosáhnout velikosti tváří v tvář zdánlivě nepřekonatelným překážkám.
Čtenáři se z příběhu Davida Pondera dozvědí, že budou-li se řídit sedmi rozhodnutími, jejichž ztělesněním je sedm významných historických postav, mohou rovněž vést pozoruhodný život.
Andy Andrews -
. . Sedm rozhodnutí vedoucích k úspěchu
Rok vydání : 2004
Nakladatelství : Alman
Počet stran : 136 stran
Andy Andrews - Cesta Davida Pondera - Sedm rozhodnutí vedoucích..
Anotace : rozhodnutí vedoucí k úspěchu: přijímám zodpovědnost , budu vyhledávat moudrost , mám rozhodné srdce , vytrvám bez výjimky
Vyšlo : 14.01.2005
Počet stran : 137
Nakladatelství : Alman 2004
Andy Behrman - Electroboy - vzpomínky na mánii
Anotace : beletristicky sepsané vzpomínky na autorův život s maniodepresivní psychózou
Vyšlo : 01.04.2003
Počet stran : 253
Nakladatelství : Portál 2003
Andy Bondy, Lori Frost - Vizuální komunikační strategie v autismu
Formát : 14×21 cm, 144 stran
Datum vydání : 15.10.2007
ISBN : 978-80-247-2053-1
Anotace :
Kurt byl malý chlapec, u něhož byl diagnostikován autismus. Byly mu tři roky, ale nepoužíval řeč. Spojovaly se jeho problémy s komunikací snad s jeho obtížemi v oblasti chování? Vztahovaly se jeho komunikační obtíže pouze k absenci řeči, nebo se jednalo o hlubší problém?
Záměrem této publikace je pomoci rodičům a odborníkům pochopit komunikační obtíže dětí a dospělých s autismem, kteří stejně jako Kurt nemluví, včetně všech s poruchou autistického spektra. Kniha přináší mimo jiné charakteristiky lidí, kteří jsou nonverbální, a uvádí příklady přístupu k porozumění jejich komunikaci. Popisuje vztah mezi komunikací a různými obtížemi v oblasti chování. Rozebírá intervenční strategie, včetně použití znakové řeči a jiných systémů založených na obrázcích a symbolech. Naučte se s námi jak neelektronické komunikační přístupy, tak elektronické. Poznejte možnosti funkčních komunikačních dovedností.
Andy Briggs - Hero.Com - Villain. Net - Vzestup hrdinů - Rada zla
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
400 stran černobílých
Datum vydání: květen 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2131-3
EAN: 9788025121313
V jednom svazku najdete dvě knihy HERO.COM a VILLAIN.NET se dvěma dobrodružnými příběhy, jejichž hrdinové na internetu náhodou narazí na webové stránky, z nichž se jim podaří stáhnout nadpřirozené schopnosti, které je promění v superhrdiny! Avšak být superhrdinou znamená bojovat se superpadouchy. A většina superpadouchů je buď šílená, bezohledná nebo má touhu vládnout světu ti nejhorší však mají všechny tři ohavné vlastnosti najednou.
HERO.COM
HERO.COM nenese zodpovědnost za ztrátu života, končetiny, mozkových funkcí či dalších biologických potřeb. Ztráta osobního majetku, příčetnosti nebo blízkých je zcela na zodpovědnosti Koncového uživatele.
Toby, Pete, Lorna a Emily zabloudili na webovou stránku, která je proměnila v superhrdiny.
A tak, když Tobyho a Lorninu maminku unese ohavný šílenec, jenž chce zničit celou planetu, zachrání superhrdinové nejprve ji, nebo svět?
VILLAIN.NET
Jakeu Huntere, využij svých schopností! KLIKNI SEM a připoj se ke mně na VILLAIN.NET svět tě čeká!
Před týdnem byl Jake jen obyčejným školákem. Pak se dostal na jedny tajemné webovky, které jej v mžiku proměnily v superpadoucha, stíhaného po celém světě za krádež, únos a vydírání. Stal se tak nástrojem, který mohl zničit celou planetu, což je na čtrnáctiletého kluka docela slušné, co říkáte?
Andy Horace - Tribute to bob marley (12?)
Andy Horace - Tribute to bob marley (12?)
Andy Horace - Tribute to bob marley (12?)
Andy Horace - Tribute to bob marley (12?)
Andy Lane - Akta Bond
Podtitul : Neoficiální průvodce světem největšího z agentů
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1790-9
EAN : 9788020417909
Originál :The Bond Files
Překlad : König Martin
Formát :
408 stran,
21x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Detailní průvodce světem nejslavnějšího agenta všech dob. Autoři podávají fundovaný přehled románů, filmů a komiksů, ve kterých hraje hlavní roli James Bond.
Andy Lane - Akta Bond
Podtitul : Neoficiální průvodce světem největšího z agentů
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1790-9
EAN : 9788020417909
Originál :The Bond Files
Překlad : König Martin
Formát :
408 stran,
21x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Detailní průvodce světem nejslavnějšího agenta všech dob. Autoři podávají fundovaný přehled románů, filmů a komiksů, ve kterých hraje hlavní roli James Bond.
Andy Letcher - Magické houbičky
Vyšlo : 19.12.2008
Počet stran : 374
Nakladatelství : Volvox Globator 2008
Andy Letcher: - Magické houbičky
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Mandragora
ISBN : 978-80-7207-691-8
EAN : 9788072076918
Originál :Shroom
Překlad : Klára Hofštetrová
Formát :
380 stran,
21x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Účinky magických hub byly znovu objeveny teprve před padesáti lety, v lidových vyprávěních a legendách však byly přítomny vždy. Kniha popisuje řadu mýtů, v nichž se objevují vypráví o jejich užívání celou řadou kultur, od středoamerických Aztéků až po sibiřské kmeny.
Andy Letcher: - Magické houbičky
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Mandragora
ISBN : 978-80-7207-691-8
EAN : 9788072076918
Originál :Shroom
Překlad : Klára Hofštetrová
Formát :
380 stran,
21x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Účinky magických hub byly znovu objeveny teprve před padesáti lety, v lidových vyprávěních a legendách však byly přítomny vždy. Kniha popisuje řadu mýtů, v nichž se objevují vypráví o jejich užívání celou řadou kultur, od středoamerických Aztéků až po sibiřské kmeny.
Andy Mangels - Star Trek - Titan
Podtitul : Mezi dvěma světy
Nakladatel : Laser-books
ISBN : 978-80-7193-241-3
EAN : 9788071932413
Formát :
380 stran,
16,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Spojená federace planet se po desítce let bojů nachází na úsvitu nové éry. Hvězdná flotila se vrací k poslání mírově zkoumat vesmír, praktikovat diplomacii a rozšiřovat lidu Federace obzory. Jednou z lodí, jež tento úkol realizují, je USS Titan, kterému velí kapitán William T. Riker a jehož posádku tvoří biologicky nejpestřejší a kulturně nejrůznorodější skupina osob v dějinách Hvězdné flotily. Jejich mise se však neodvíjí podle plánu Prétor Shinzon, který ve filmu Star Trek Nemesis vyvraždil romulanský Senát, je sám po smrti. Takto vzniklé mocenské vakuum uvrhlo Romulanské hvězdné impérium, odvěkého protivníka Federace, na pokraj občanské války. Znesvářené frakce nyní svádějí boj o kontrolu nad tříštící se civilizací, a padne-li Impérium, destabilizuje se tím celá oblast Galaxie. Dlouho očekávaná mise Titanu je odložena a Hvězdná flotila vysílá Rikera, aby v oblasti obnovil řád a uspořádal mírové rozhovory mezi romulanskými frakcemi, které by se měly dohodnout na rozdělení moci.
Andy Mangels - Star Trek - Titan
Podtitul : Mezi dvěma světy
Nakladatel : Laser-books
ISBN : 978-80-7193-241-3
EAN : 9788071932413
Formát :
380 stran,
16,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Spojená federace planet se po desítce let bojů nachází na úsvitu nové éry. Hvězdná flotila se vrací k poslání mírově zkoumat vesmír, praktikovat diplomacii a rozšiřovat lidu Federace obzory. Jednou z lodí, jež tento úkol realizují, je USS Titan, kterému velí kapitán William T. Riker a jehož posádku tvoří biologicky nejpestřejší a kulturně nejrůznorodější skupina osob v dějinách Hvězdné flotily. Jejich mise se však neodvíjí podle plánu Prétor Shinzon, který ve filmu Star Trek Nemesis vyvraždil romulanský Senát, je sám po smrti. Takto vzniklé mocenské vakuum uvrhlo Romulanské hvězdné impérium, odvěkého protivníka Federace, na pokraj občanské války. Znesvářené frakce nyní svádějí boj o kontrolu nad tříštící se civilizací, a padne-li Impérium, destabilizuje se tím celá oblast Galaxie. Dlouho očekávaná mise Titanu je odložena a Hvězdná flotila vysílá Rikera, aby v oblasti obnovil řád a uspořádal mírové rozhovory mezi romulanskými frakcemi, které by se měly dohodnout na rozdělení moci.
Andy McNab - Odplata
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-226-3
EAN : 9788073812263
Originál :Payback
Překlad : Zdeněk Hofmann
Formát :
264 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Druhá kniha série, první díl kniha: Zelenáč, je další rychle se odehrávající a napínavé dobrodružství nabité autentickými podrobnostmi ze služby Andyho McNaba v SAS.
Andy McNab - Mstitel
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-473-1
EAN : 9788073814731
Originál :Avenger
Překlad : Zdeněk Hofmann
Formát :
240 stran,
21x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Přinášejí smrt a v patách jim jde zkáza: pod vlivem tajemného vůdce známého jen jako Černá hvězda se přístupní dospívající ověsí výbušninami a odpálí se.
Celosvětová vlna sebevražedných atentátů
Účinek je maximální. Škody jsou nepředstavitelné. Londýn. Amerika. Japonsko. Kde udeří Andělé smrti příště? Je možné je nějak zastavit?
Hon na původce atentátů
Danny s přítelkyní Elenou se přes zuřivé námitky svého dědečka Ferguse Wattse, bývalého odborníka SAS na výbušniny, nechají zatáhnout do tajné operace s cílem odhalit a zničit Černou hvězdu. Stopa je zavede do New Yorku a mistr klamu a podvodu oba mladé lidi zatahuje do spirály stupňujícího se nebezpečí, když touží pomstít se celému světu.
Třetí kniha série je další výbušné, rychle se odehrávající a napínavé dobrodružství nabité autentickými podrobnostmi ze služby Andyho McNaba v SAS.
Danny s Elenou a Dannyho dědečkem Fergusem Wattsem, bývalým expertem SAS na výbušniny, jsou zataženi do tajné operace MI5, která má odhalit původce sebevražedných atentátů.
Kniha je opět plná odkazů na reálnou praxi tajných služeb a SAS, které měl autor možnost poznat zevnitř. Na své si přijdou nejen mladí čtenáři, ale i dospělí.
Andy McNab - Odplata
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-226-3
EAN : 9788073812263
Originál :Payback
Překlad : Zdeněk Hofmann
Formát :
264 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Druhá kniha série, první díl kniha: Zelenáč, je další rychle se odehrávající a napínavé dobrodružství nabité autentickými podrobnostmi ze služby Andyho McNaba v SAS.
Andy McNab - Mstitel
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-473-1
EAN : 9788073814731
Originál :Avenger
Překlad : Zdeněk Hofmann
Formát :
240 stran,
21x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Přinášejí smrt a v patách jim jde zkáza: pod vlivem tajemného vůdce známého jen jako Černá hvězda se přístupní dospívající ověsí výbušninami a odpálí se.
Celosvětová vlna sebevražedných atentátů
Účinek je maximální. Škody jsou nepředstavitelné. Londýn. Amerika. Japonsko. Kde udeří Andělé smrti příště? Je možné je nějak zastavit?
Hon na původce atentátů
Danny s přítelkyní Elenou se přes zuřivé námitky svého dědečka Ferguse Wattse, bývalého odborníka SAS na výbušniny, nechají zatáhnout do tajné operace s cílem odhalit a zničit Černou hvězdu. Stopa je zavede do New Yorku a mistr klamu a podvodu oba mladé lidi zatahuje do spirály stupňujícího se nebezpečí, když touží pomstít se celému světu.
Třetí kniha série je další výbušné, rychle se odehrávající a napínavé dobrodružství nabité autentickými podrobnostmi ze služby Andyho McNaba v SAS.
Danny s Elenou a Dannyho dědečkem Fergusem Wattsem, bývalým expertem SAS na výbušniny, jsou zataženi do tajné operace MI5, která má odhalit původce sebevražedných atentátů.
Kniha je opět plná odkazů na reálnou praxi tajných služeb a SAS, které měl autor možnost poznat zevnitř. Na své si přijdou nejen mladí čtenáři, ale i dospělí.
Andy Oppel - SQL bez předchozích znalostí - Průvodce pro samouky
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
240 stran černobílých
Datum vydání: říjen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1707-1
EAN: 9788025117071
Chcete umět pracovat s databázemi, a netušíte, odkud začít? Získejte základní znalosti jazyka SQL, s nímž si postupně vytvoříte svou vlastní databázi podle podrobného návodu, naučíte se v ní vyhledávat položky nebo spojovat její data s jinou databází.
S touto učebnicí půjde vše snadno, protože ke studiu nepotřebujete žádné předchozí znalosti. Není nutné vědět, co je to relační databáze nebo databázová transakce. Dokonce není třeba vědět, co to vlastně znamená SQL. Vše se totiž krůček po krůčku dozvíte a naučíte z této jediné knihy.
Autor vás od úplných základů mimo jiné naučí:
- Přemýšlet v tabulkách a navrhovat relační databáze
- Implementovat databáze pomocí relačního databázového systému
- Používat základní příkazy SQL pro vkládání či mazání dat z vaší databáze
- Spojovat několik databází a kombinovat data z více tabulek
- Dobře vaši databázi spravovat a také ji umět aktualizovat
- Zabezpečit databázi proti útokům zvenčí i zevnitř systému
- Vkládat příkazy jazyka SQL do jiných programovacích jazyků
Čtenáři si mohou z adresy http://knihy.cpress.cz/K1465 stáhnout skript pro vytvoření všech tabulek a indexů ukázkové databáze video obchodu používané v knize.
Učebnice je nezávislá na použitém databázovém systému, na operačním systému i na programovací platformě.
V čem je tento průvodce pro samouky odlišný od ostatních knih?
- Srozumitelný výklad lidskou řečí
- Nevynechá žádný důležitý krok, nezabíhá však do detailů
- Průzračně názorné příklady, na nichž lze stavět
- Test znalostí v každé kapitole i na konci knihy
O autorovi:
Andrew J. Oppel
je zkušeným databázovým návrhářem. Implementoval stovky databází pro nejrůznější účely včetně lékařského výzkumu, bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, bezdrátových sítí a personalistiky. Má zkušenosti s nejrůznějšími databázovými produkty, např. Microsoft SQL Server, Microsoft Access, MySQL, Oracle (verze 7, 8, 8i a 9i) aj. Své dlouholeté zkušenosti zúročil v knize, kterou právě držíte v ruce, i v publikaci Databáze bez předchozích znalostí.
Andy Oppel - Databáze bez předchozích znalostí
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
320 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1199-7
EAN: 9788025111994
Chcete dokonale porozumět databázím a pochopit veškeré principy jejich návrhu, modelování, fungování, vytváření a používání v běžných aplikacích? Nemůžete stále proniknout do způsobu, jakým vytvořit efektivní návrh databázové struktury a jak převést realitu do tabulek a vztahů? Konečně je na světě přívětivý průvodce, který vám ukáže, že databáze vůbec nemusí být tak složité, jak se začátečníkům často zdá.
Kniha vám srozumitelnou řečí bez zbytečně složitých detailů prozradí nejen, jak převést zadaný problém do relační databáze, ale vysvětlí vám také základy dotazovacího jazyka SQL, popíše obávanou normalizaci, rozebere propojování databází s okolními aplikacemi, a vysvětlí základy bezpečnostních opatření, kterými chráníme databázi před nežádoucím útokem.
V čem je tento průvodce pro samouky odlišný od ostatních knih?
- Srozumitelný výklad lidskou řečí
- Nevynechá žádný krok, nezabíhá však do detailů
- Průzračně názorné příklady, na nichž lze stavět
- Test znalostí v každé kapitole i na konci knihy
Příručka oslovuje začátečníky, kteří se dosud s databázovými technologiemi nesetkali, i jejich zkušenější kolegy, kteří měli pocit, že jejich databáze nejsou tak efektivní, jak by mohly.
Naučte se i vy vytvářet efektivní databázové aplikace!
O autorovi:
Andrew J. Oppel pracoval na řadě pozic v oboru informačních technologií a byl programátorem, programátorem-analytikem, systémovým architektem, manažerem projektů, vyšším databázovým administrátorem, manažerem databázové skupiny, konzultantem, návrhářem databází a datovým architektem. Ve své praxi již navrhl a implementoval stovky databází pro nejrůznější typy aplikací. Mezi databázovými produkty má zkušenosti se systémy IMS, DB2, Sybase, Microsoft SQL Server, Microsoft Access, MySQL a Oracle.
Andy Oppel - SQL bez předchozích znalostí - Průvodce pro samouky
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
240 stran černobílých
Datum vydání: říjen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1707-1
EAN: 9788025117071
Chcete umět pracovat s databázemi, a netušíte, odkud začít? Získejte základní znalosti jazyka SQL, s nímž si postupně vytvoříte svou vlastní databázi podle podrobného návodu, naučíte se v ní vyhledávat položky nebo spojovat její data s jinou databází.
S touto učebnicí půjde vše snadno, protože ke studiu nepotřebujete žádné předchozí znalosti. Není nutné vědět, co je to relační databáze nebo databázová transakce. Dokonce není třeba vědět, co to vlastně znamená SQL. Vše se totiž krůček po krůčku dozvíte a naučíte z této jediné knihy.
Autor vás od úplných základů mimo jiné naučí:
- Přemýšlet v tabulkách a navrhovat relační databáze
- Implementovat databáze pomocí relačního databázového systému
- Používat základní příkazy SQL pro vkládání či mazání dat z vaší databáze
- Spojovat několik databází a kombinovat data z více tabulek
- Dobře vaši databázi spravovat a také ji umět aktualizovat
- Zabezpečit databázi proti útokům zvenčí i zevnitř systému
- Vkládat příkazy jazyka SQL do jiných programovacích jazyků
Čtenáři si mohou z adresy http://knihy.cpress.cz/K1465 stáhnout skript pro vytvoření všech tabulek a indexů ukázkové databáze video obchodu používané v knize.
Učebnice je nezávislá na použitém databázovém systému, na operačním systému i na programovací platformě.
V čem je tento průvodce pro samouky odlišný od ostatních knih?
- Srozumitelný výklad lidskou řečí
- Nevynechá žádný důležitý krok, nezabíhá však do detailů
- Průzračně názorné příklady, na nichž lze stavět
- Test znalostí v každé kapitole i na konci knihy
O autorovi:
Andrew J. Oppel
je zkušeným databázovým návrhářem. Implementoval stovky databází pro nejrůznější účely včetně lékařského výzkumu, bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, bezdrátových sítí a personalistiky. Má zkušenosti s nejrůznějšími databázovými produkty, např. Microsoft SQL Server, Microsoft Access, MySQL, Oracle (verze 7, 8, 8i a 9i) aj. Své dlouholeté zkušenosti zúročil v knize, kterou právě držíte v ruce, i v publikaci Databáze bez předchozích znalostí.
Andy Wigley and Peter Roxburgh - Building Microsoft ASP.NET Applications for Mobile Devices, Second Edition
skladem, expedice ihned
720 stran černobílých
Nakladatel: Microsoft Press
ISBN: 0-7356-1914-X
EAN: 9780735619142
This detailed programming guide shows how to use ASP.NET and Microsoft Visual Studio .NET 2003 to build always-available applications for mobile phones, Pocket PCs, and other smart devices.
Andz Singer - KarikAUTury
Nakladatel : Carbusters Press
ISBN : 80-239-7551-X
EAN : 9788023975512
Formát :
98 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : KarikAUTury přinášejí osobní a provokativní pohled na vztah Američanů k automobilu od první montážní linky firmy Ford až po dnešní kultury McDrive. Jde o varování, zároveň vážně i komicky, před nebezpečím automobilové kultury, jež se v současné době rozpíná po celém světě. Kniha je psána lehkým ironizujícím jazykem, kterým se lépe bojuje proti automobilové lobby. Obsahuje dále řadu cenných odborných informací i osobních zkušeností, jak se člověk v euroatlantické zemi postupně stává obětí automobilové kultury od narození až po smrt.
Andz Singer - KarikAUTury
Nakladatel : Carbusters Press
ISBN : 80-239-7551-X
EAN : 9788023975512
Formát :
98 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : KarikAUTury přinášejí osobní a provokativní pohled na vztah Američanů k automobilu od první montážní linky firmy Ford až po dnešní kultury McDrive. Jde o varování, zároveň vážně i komicky, před nebezpečím automobilové kultury, jež se v současné době rozpíná po celém světě. Kniha je psána lehkým ironizujícím jazykem, kterým se lépe bojuje proti automobilové lobby. Obsahuje dále řadu cenných odborných informací i osobních zkušeností, jak se člověk v euroatlantické zemi postupně stává obětí automobilové kultury od narození až po smrt.
Anet C. - Ariane
Vydavatel : Le livre de damain
Rok vydání: 1925
Jazyk: Francouzština
Počet stran: 126
Anet C. - La rive D Asie
Vydavatel : Le livre moderne illustré
Rok vydání: 1928
Jazyk: Francouzština
Počet stran: 155
Anette Kast - Zahn - Aby děti správně jedly
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
176 stran černobílých
Datum vydání: březen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1937-2
EAN: 9788025119372
Tato kniha je součástí balíčku
Kupte současně 4 knihy a ušetřete 336 Kč! Balíček Jak společně s dětmi zvládat výchovné krize + Aby děti správně jedly + Každé dítě může dobře spát + Jak naučit děti pravidlům
.
Nákupem celého balíčku za zvýhodněnou cenu můžete ušetřit.
Anežka Klicperová
- POHÁDKY Anežky Klicperové
Nakladatel : Karel Hloušek
Rok vydání (číslo vydání) : 1944 ()
Anežka Merhautová - Skromné umění
Československá akademie věd, Praha,
1988,
velmi dobrý stav, přebal je odřený, mírně potrhaný v okrajích (podlepeno lepenkou), velmi lehce nažloutlá vazba,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
144 stran,
Umění/Architektura,
Anežka Merhautová-Skromné umění
Anežka Schulzová/Zdenko Fibich - Hedy
Zpěvohra o čtyřech jednáních. Slova dle II.-IV. zpěvu z Byronova Dona Juana napsala A. Schulzová, hudbu složil Z. Fibich. Urbánkova Bibliotéka operních a operetních textův, řada II., sv. 83. Praha, 1896. Původní brož, 52 stran. Pěkný stav!
Anežka Vidmanová - Sestra múza
Odeon, Praha,
1990,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, 1. vydání,
570 stran,
Beletrie a poezie,
Anežka Vidmanová-Sestra múza
Angel Bonov -
. . Sternbilder, Sternsagen
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1986
Nakladatelství : Urania-Verlag
Počet stran : 288 stran
Angel María de Lera - Fanfáry strachu
Odeslání do 24 hodin. Odeon1972, první vydání, 206 stran
Angel Wagenstein - Daleko od Toleda
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 80-86515-66-4
EAN : 9788086515663
Originál :Daleč ot Toledo
Překlad : Oru Bernsteinová
Formát :
240 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Když byli Židé vyhnáni ze Španělska, rozutekli se všemi možnými směry a zakotvili také na území dnešního Bulharska, kde někteří z nich zapustili kořeny. Nejinak tomu bylo v případě předků dědečka Ožungra, který v sousedské sounáležitosti s dalšími Židy, ale i Armény, Bulhary a Turky prožil na plovdivském předměstí celý svůj rozporuplný, leč svým způsobem šťastný život. A zplodil potomky, kteří mohou vyprávět, vzpomínat a hodnotit. Mohou se zamyslet nad neuvěřitelnou náboženskou i lidskou tolerancí, která tehdy panovala. Aniž by Wagenstein opakoval banální a všeobecně známou skutečnost, že strom vyrůstá z kořenů a je na nich v největší míře závislý, působivě a s grácií skutečného vypravěče konstatuje, že z některých kořenů vyrůstá strom vhodný leda na klacky, ale jsou i takové, z nichž vznikají housle což v určitém smyslu platí i pro lidi
Angel Wagenstein - Daleko od Toleda
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 80-86515-66-4
EAN : 9788086515663
Originál :Daleč ot Toledo
Překlad : Oru Bernsteinová
Formát :
240 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Když byli Židé vyhnáni ze Španělska, rozutekli se všemi možnými směry a zakotvili také na území dnešního Bulharska, kde někteří z nich zapustili kořeny. Nejinak tomu bylo v případě předků dědečka Ožungra, který v sousedské sounáležitosti s dalšími Židy, ale i Armény, Bulhary a Turky prožil na plovdivském předměstí celý svůj rozporuplný, leč svým způsobem šťastný život. A zplodil potomky, kteří mohou vyprávět, vzpomínat a hodnotit. Mohou se zamyslet nad neuvěřitelnou náboženskou i lidskou tolerancí, která tehdy panovala. Aniž by Wagenstein opakoval banální a všeobecně známou skutečnost, že strom vyrůstá z kořenů a je na nich v největší míře závislý, působivě a s grácií skutečného vypravěče konstatuje, že z některých kořenů vyrůstá strom vhodný leda na klacky, ale jsou i takové, z nichž vznikají housle což v určitém smyslu platí i pro lidi
Angela Carterová - Krvavá komnata
Podtitul : a jiné povídky
Nakladatel : Argo
Edice :AAA
ISBN : 80-7203-166-X
EAN : 9788072031665
Formát :
143 stran,
.cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Parafráze klasických pohádek a pověstí - známá díla v naprosto jiné podobě, náladě, s jinou charakteristikou postav a jiného vyznění.
Angela Carterová - Černá venuše
Podtitul : magický (historicko-syfilitický) realismus
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-903001-7-0
EAN : 9788090300170
Originál :Black Venus
Překlad : Kateřina Hilská
Formát :
160 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Nezáleží na tom, jestli si postavy vypůjčíme z historie, z mýtů, z vlastního života, ze světa fantazie anebo od kolegů a přátel, důležité je, co s nimi následně uděláme. Angela Carterová s originalitou sobě vlastní využívá všech zmíněných možností, aby vytvořila jakousi literární féerii, nasycenou postavami přesných charakterů a plných životů. Čtenář nahlédne do rozvírající se lastury postupného odhalování lidského osudu, jenž stojí za to, aby se stal literaturou.
Angela Carterová - Vášeň nové Evy
Podtitul : přízračný (mýticko-apokalyptický) sexualismus
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-86862-01-1
EAN : 9788086862019
Originál :The Passion of New Eve
Překlad : Martin König
Formát :
272 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Vyprahlá poušť spolu s městem plným temných přízraků a militaristického chaosu jsou nejen apokalyptickou projekcí zběsilého a zlověstného řádu světa, ale také východiskem pro pokusy vytvořit nový počátek světa i vlastního já. Postavy tak stojí tváří tvář svému fyzickému či duševnímu rozštěpení, rozmlženým konturám své vlastní osobnosti, jak je tomu u ženomuže Evelyna a nebohé Tristessy, falešně nádherné legendy amerikanistického Hollywodu. Nedokáží se konfrontovat s prototypem ženství v hyperbolickém ztělesnění Matky a striktně definovaným mužstvím básníka Zera. Kdo je vlastně ona nová Eva a proč je její vášeň tak mrazivá i spalující?
Angela Carterová - Noci v cirkuse
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-86862-18-6
EAN : 9788086862187
Originál :Nights at the Circus
Překlad : Lucie Mikolajková, Martin Mikolajek
Formát :
332 stran,
20,5x13,2cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : V Nocích v cirkuse přivedla autorka na svět jednu z nejpozoruhodnějších ženských hrdinek britské literatury dvacátého století. Peříčko je tajemná artistka kyprých proporcí s hurónským smíchem, nenucenými způsoby a pestrobarevnými křídly.
Peříčko vypráví svůj životní příběh: jak poprvé vzlétla, o dětství stráveném v nevěstinci, jak se stala exponátem v obludáriu, o posedlé náklonnosti mužů, kteří v ní spatřují novodobou bohyni, mýtickou ženu, jež na svých křídlech přináší nové století. Peříččino tajemství snad odhalí cirkusové turné z Londýna přes Sankt Petěrsburg až na Sibiř. Novinář Walser snad nahlédne pod masky barvitého klaunství i ostatních postav cirkusového mikrosvěta. Možná jsou ale její křídla, neodolatelné kouzlo a pozoruhodné vyprávění jen dobře zahraným číslem cirkusové představivosti.
Anebo je podstata záhady ukryta pod neproniknutelnou maskou líčidel, stejně jako nekonečný prostor magické Sibiře, který je zavátý bělostným sněhem, a fenomenální artistka je největší šarlatánkou světa?
Angela Carterová - Moudré děti
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 978-80-86862-39-2
EAN : 9788086862392
Originál :Wise Children
Překlad : Lucie Mikolajková, Martin Mikolajek
Formát :
256 stran,
20,5X13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Dora a Nora Chanceovy, muzikálové zpěvačky a tanečnice, dvojčata, která od sebe nikdo nikdy nerozeznal, se po letech odstrkování dočkají zadostiučinění, když je jejich pravý otec Melchior Hazard pozve na oslavu svých stých narozenin. Při této příležitosti provede vypravěčka Dora čtenáře svým životem i rodinnou historií: z domácnosti v Brixtonu, vedené bábi Chanceovou, přes svět estrád i velkého divadla až do hollywoodských studií. Dořino vyprávění se větví do nesčetných odboček a vedlejších příběhů, rozplétá zamotané rodinné vztahy a aféry, nabídne překvapivá odhalení, která jako by vypadla ze Shakespearových her, jimž se tento karnevalový svět nemálo podobá, avšak osobitě je rozvíjí a proměňuje.
Kam až se svým stále pružným krokem protančí dvě stařičké dámy v rytmu nakažlivé radosti a samozřejmého přijímání všeho, co život nabízí?
Angela Carterová - Černá venuše
Podtitul : magický (historicko-syfilitický) realismus
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-903001-7-0
EAN : 9788090300170
Originál :Black Venus
Překlad : Kateřina Hilská
Formát :
160 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Nezáleží na tom, jestli si postavy vypůjčíme z historie, z mýtů, z vlastního života, ze světa fantazie anebo od kolegů a přátel, důležité je, co s nimi následně uděláme. Angela Carterová s originalitou sobě vlastní využívá všech zmíněných možností, aby vytvořila jakousi literární féerii, nasycenou postavami přesných charakterů a plných životů. Čtenář nahlédne do rozvírající se lastury postupného odhalování lidského osudu, jenž stojí za to, aby se stal literaturou.
Angela Carterová - Vášeň nové Evy
Podtitul : přízračný (mýticko-apokalyptický) sexualismus
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-86862-01-1
EAN : 9788086862019
Originál :The Passion of New Eve
Překlad : Martin König
Formát :
272 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Vyprahlá poušť spolu s městem plným temných přízraků a militaristického chaosu jsou nejen apokalyptickou projekcí zběsilého a zlověstného řádu světa, ale také východiskem pro pokusy vytvořit nový počátek světa i vlastního já. Postavy tak stojí tváří tvář svému fyzickému či duševnímu rozštěpení, rozmlženým konturám své vlastní osobnosti, jak je tomu u ženomuže Evelyna a nebohé Tristessy, falešně nádherné legendy amerikanistického Hollywodu. Nedokáží se konfrontovat s prototypem ženství v hyperbolickém ztělesnění Matky a striktně definovaným mužstvím básníka Zera. Kdo je vlastně ona nová Eva a proč je její vášeň tak mrazivá i spalující?
Angela Carterová - Noci v cirkuse
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-86862-18-6
EAN : 9788086862187
Originál :Nights at the Circus
Překlad : Lucie Mikolajková, Martin Mikolajek
Formát :
332 stran,
20,5x13,2cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : V Nocích v cirkuse přivedla autorka na svět jednu z nejpozoruhodnějších ženských hrdinek britské literatury dvacátého století. Peříčko je tajemná artistka kyprých proporcí s hurónským smíchem, nenucenými způsoby a pestrobarevnými křídly.
Peříčko vypráví svůj životní příběh: jak poprvé vzlétla, o dětství stráveném v nevěstinci, jak se stala exponátem v obludáriu, o posedlé náklonnosti mužů, kteří v ní spatřují novodobou bohyni, mýtickou ženu, jež na svých křídlech přináší nové století. Peříččino tajemství snad odhalí cirkusové turné z Londýna přes Sankt Petěrsburg až na Sibiř. Novinář Walser snad nahlédne pod masky barvitého klaunství i ostatních postav cirkusového mikrosvěta. Možná jsou ale její křídla, neodolatelné kouzlo a pozoruhodné vyprávění jen dobře zahraným číslem cirkusové představivosti.
Anebo je podstata záhady ukryta pod neproniknutelnou maskou líčidel, stejně jako nekonečný prostor magické Sibiře, který je zavátý bělostným sněhem, a fenomenální artistka je největší šarlatánkou světa?
Angela Carterová - Moudré děti
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 978-80-86862-39-2
EAN : 9788086862392
Originál :Wise Children
Překlad : Lucie Mikolajková, Martin Mikolajek
Formát :
256 stran,
20,5X13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Dora a Nora Chanceovy, muzikálové zpěvačky a tanečnice, dvojčata, která od sebe nikdo nikdy nerozeznal, se po letech odstrkování dočkají zadostiučinění, když je jejich pravý otec Melchior Hazard pozve na oslavu svých stých narozenin. Při této příležitosti provede vypravěčka Dora čtenáře svým životem i rodinnou historií: z domácnosti v Brixtonu, vedené bábi Chanceovou, přes svět estrád i velkého divadla až do hollywoodských studií. Dořino vyprávění se větví do nesčetných odboček a vedlejších příběhů, rozplétá zamotané rodinné vztahy a aféry, nabídne překvapivá odhalení, která jako by vypadla ze Shakespearových her, jimž se tento karnevalový svět nemálo podobá, avšak osobitě je rozvíjí a proměňuje.
Kam až se svým stále pružným krokem protančí dvě stařičké dámy v rytmu nakažlivé radosti a samozřejmého přijímání všeho, co život nabízí?
Angela Carterová - Krvavá komnata
Podtitul : a jiné povídky
Nakladatel : Argo
Edice :AAA
ISBN : 80-7203-166-X
EAN : 9788072031665
Formát :
143 stran,
.cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Parafráze klasických pohádek a pověstí - známá díla v naprosto jiné podobě, náladě, s jinou charakteristikou postav a jiného vyznění.
Angela Carterová -
. . Černá venuše
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 2003
Nakladatelství : dybbuk
Počet stran : 160 stran
Angela Lambertová - Ztracený život Evy Braunové
Nakladatel : Práh
ISBN : 80-7252-146-2
EAN : 9788072521463
Formát :
546 stran,
24x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Když jí bylo sedmnáct, vyšla z klášterní školy a o několik měsíců později poprvé potkala Hitlera. Ještě před svými dvacátými narozeninami se stala jeho milenkou. Jak se té prosté dívce podařilo získat si srdce onoho o třiadvacet let staršího muže? Byli doopravdy milenci? V čem vyrůstala, jaká byla a čím žila ona malá Mnichovanka ze středostavovské katolické rodiny, která sdílela intimní život se samotným Führerem? Kde se v tom počestném a bezúhonném děvčeti vzala vroucí láska a osudová oddanost takovému člověku? Co mohla či nemohla Eva Braunová vědět o tom, co nacisté v Evropě páchají? A co s tím mohla jako Hitlerova přítelkyně dělat? Hitlerův šofér o ní řekl, že to byla ta nejnešťastnější žena v Německu . Vůdce před ostatními její existenci tajil a manželky nejvyšších nacistů, které spolu s ní žily v jeho soukromém alpském letovisku, jí opovrhovaly. Přitom byla tak milá a skromná. Eva Hitlera skutečně milovala. 29. dubna 1945 se za něj konečně provdala. A následující den s ním dobrovolně zemřela.
Angela Lambertová - Ztracený život Evy Braunové
Nakladatel : Práh
ISBN : 80-7252-146-2
EAN : 9788072521463
Formát :
546 stran,
24x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Když jí bylo sedmnáct, vyšla z klášterní školy a o několik měsíců později poprvé potkala Hitlera. Ještě před svými dvacátými narozeninami se stala jeho milenkou. Jak se té prosté dívce podařilo získat si srdce onoho o třiadvacet let staršího muže? Byli doopravdy milenci? V čem vyrůstala, jaká byla a čím žila ona malá Mnichovanka ze středostavovské katolické rodiny, která sdílela intimní život se samotným Führerem? Kde se v tom počestném a bezúhonném děvčeti vzala vroucí láska a osudová oddanost takovému člověku? Co mohla či nemohla Eva Braunová vědět o tom, co nacisté v Evropě páchají? A co s tím mohla jako Hitlerova přítelkyně dělat? Hitlerův šofér o ní řekl, že to byla ta nejnešťastnější žena v Německu . Vůdce před ostatními její existenci tajil a manželky nejvyšších nacistů, které spolu s ní žily v jeho soukromém alpském letovisku, jí opovrhovaly. Přitom byla tak milá a skromná. Eva Hitlera skutečně milovala. 29. dubna 1945 se za něj konečně provdala. A následující den s ním dobrovolně zemřela.
Angela Lambertová - Ztracený život Evy Braunové
Práh,
2006,
velmi dobrý stav, dolní hrana hřbetu odřená, lehce odřené horní rohy přebalu,
pův. pevná vazba s přebalem, první vydání,
544 stran,
Historie,
Angela Lambertová-Ztracený život Evy Braunové
Angela McGerr - Andělské karty - Harmonie
Anotace : Andělské karty vám ukážou, že můžete přizvat anděly do svého života a vydat se cestou lásky a světla. (kniha + 48 karet)
Vyšlo : 11.09.2009
Počet stran : 128
Nakladatelství : Euromedia 2009
Angela McGerr - Andělské karty - Srdce a duše (komplet)
Anotace : Duhy vás nyní nesou dál cestou lásky a světla. 48 karet s andělskou tematikou působí silně již při prvním pohledu
Vyšlo : 17.08.2007
Nakladatelství : Euromedia 2007
Angela Orebaugh, Gilbert Ramirez, Josh Burke, Greg Morris, Larry Pesce, Joshua Wright - Wireshark a Ethereal - Kompletní průvodce analýzou a diagnostikou sítí
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
448 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: září 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2048-4
EAN: 9788025120484
Jste administrátoři, síťoví a bezpečnostní odborníci, systémoví operátoři nebo programátoři, jejichž součástí práce je sledování síťového provozu, diagnostika sítí a analýza protokolů? Chcete umět naplno a prakticky využít nástroj Wireshark (dříve známý pod názvem Ethereal)?
S tímto kompletním průvodcem hravě vyřešíte problémy se sítí, konfigurací systému i aplikacemi. A navíc vám umožní nahlédnout pod pokličku zdaleka nejpoužívanějšího síťového analyzátoru, jeho uživatelského prostředí i příkazů.
Kolektiv zkušených autorů vás mimo jiné naučí:
- Zavádět Wireshark v systémech Windows, Linux a Mac OS X
- Používat Wireshark pro administraci i zabezpečení sítí
- Vytvářet zachytávací a zobrazovací filtry
- Zabezpečit a optimalizovat Wireshark
- Zachytávat pakety a datový provoz v reálném prostředí
- Správně zasadit Wireshark do stávající síťové infrastruktury
- Analyzovat bezdrátový provoz
- Využívat nástroje dodávané s Wiresharkem (TShark, Editcap a další)
- Vytvářet disektory a přispět k vývoji Wiresharku
Za každou kapitolou si navíc můžete ověřit nabyté znalosti v částech Rychlá řešení a doplnit další vědomosti v sekcích Časté dotazy .
Na doprovodném CD naleznete instalační soubory pro Windows a zdrojový kód Wiresharku, složky obsahující filtry probírané v knize a složku se zachycenými daty použitými ve cvičeních.
O hlavní autorce:
Angela Orebaugh
je uznávanou expertkou na bezpečnostní technologie s více než dvanáctiletou praxí v oboru. Je přední vědeckou pracovnicí pro National Vulnerability Database a autorkou několika publikací o bezpečnostních technologiích NIST. Je autorkou bestselleru Ethereal Packet Sniffing a podílela se na knihách Snort Cookbook a Intrusion Prevention and Active Response: Deploying Network and Host IPS.
Angela Wilkes - Mein erster Langenscheidt Französish
Langenscheidt, Berlin und München,
1993,
výborný stav,
orig. lamin vazba, velký formát 26 x 33,5 cm, francouzsko-německý barevně ilustrovaný slovník pro děti,
64 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Angela Wilkes-Mein erster Langenscheidt Französish
Angela Wilkesová - První kniha pro šikovné ruce
Podtitul : Kouzelnický klobouk a další úžasné nápady
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-015-0
EAN : 9788073910150
Originál :My First Activity Book
Překlad : Zdenka Klimtová
Formát :
50 stran,
23x18cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Návod, jak se z běžných materiálů, které najdeš doma, dají vytvářet nejrůznější krásné věci. Fotografie představující postup krok za krokem a srozumitelné návody ti napovědí, jaké materiály budeš potřebovat a co s nimi máš dělat. Na konci knihy najdeš několik stránek k vytržení.
Angela Wilkesová - První kniha her s přírodou
Podtitul : Zahrádka v láhvi a další úžasné nápady
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-067-9
EAN : 9788073910679
Originál :My First Nature Book
Překlad : Zdenka Klimtová
Formát :
52 stran,
23x18cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Tipy pro děti, jak objevit a prozkoumat všelijaké druhy živočichů a rostlin cestou zábavných her a jednoduchých úkolů.
Angela Wilkesová - První kniha pro šikovné ruce
Podtitul : Kouzelnický klobouk a další úžasné nápady
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-015-0
EAN : 9788073910150
Originál :My First Activity Book
Překlad : Zdenka Klimtová
Formát :
50 stran,
23x18cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Návod, jak se z běžných materiálů, které najdeš doma, dají vytvářet nejrůznější krásné věci. Fotografie představující postup krok za krokem a srozumitelné návody ti napovědí, jaké materiály budeš potřebovat a co s nimi máš dělat. Na konci knihy najdeš několik stránek k vytržení.
Angela Wilkesová - První kniha her s přírodou
Podtitul : Zahrádka v láhvi a další úžasné nápady
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-067-9
EAN : 9788073910679
Originál :My First Nature Book
Překlad : Zdenka Klimtová
Formát :
52 stran,
23x18cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Tipy pro děti, jak objevit a prozkoumat všelijaké druhy živočichů a rostlin cestou zábavných her a jednoduchých úkolů.
Angela Wilkesová - První kniha pro malé zahradníky
Podtitul : Bylinkové hody a další úžasné nápady
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-186-7
EAN : 9788073911867
Originál :My First Garden Book
Formát :
48 stran,
23x18cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Pěstování rostlin podle barevných fotografií a postupů v této bohatě ilustrované knize je snadné i zábavné a děti ani nepotřebují zahradu! Květiny, bylinky, ovoce a zeleninu mohou sázet do květináčů a truhlíků na okenních parapetech, balkonech a dvorcích. Na fotografiích malí čtenáři vidí, jak přesně postupovat a jak vypadá konečný výsledek, obrázky doplňuje přehledný text, který popisuje postup krok po kroku. A tak děti spolu s knihou pěstují rostliny ze semínek nebo z řízků, další kapitola jim předvede, jak si udělat závěsný košík plný květů či miniaturní poušť ze sukulentních rostlin. Podle návodů si mohou vypěstovat také jahody nebo zeleninu či bylinky v květináči. Na konci knihy je čekají ozdobné nálepky a papírové krabičky na semínka.
Angela Wilkesová - První kniha pro malé zahradníky
Podtitul : Bylinkové hody a další úžasné nápady
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7391-186-7
EAN : 9788073911867
Originál :My First Garden Book
Formát :
48 stran,
23x18cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Pěstování rostlin podle barevných fotografií a postupů v této bohatě ilustrované knize je snadné i zábavné a děti ani nepotřebují zahradu! Květiny, bylinky, ovoce a zeleninu mohou sázet do květináčů a truhlíků na okenních parapetech, balkonech a dvorcích. Na fotografiích malí čtenáři vidí, jak přesně postupovat a jak vypadá konečný výsledek, obrázky doplňuje přehledný text, který popisuje postup krok po kroku. A tak děti spolu s knihou pěstují rostliny ze semínek nebo z řízků, další kapitola jim předvede, jak si udělat závěsný košík plný květů či miniaturní poušť ze sukulentních rostlin. Podle návodů si mohou vypěstovat také jahody nebo zeleninu či bylinky v květináči. Na konci knihy je čekají ozdobné nálepky a papírové krabičky na semínka.
Angeles Arrien - Velká kniha Crowleyho Tarotu (kniha + karty)
Podtitul : Praktické využití starověkých vizuálních symbolů
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-43-1
EAN : 9788086099590
Originál :Tha Tarot Handbook
Překlad : Andrea Homolová
Formát :
360 stran,
22,5x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Tarotové symboly z pohledu psychologie a mytologie. Kniha přináší mimo jiné rozbor moderní a starověké symboliky spjaté s Tarotem, dosud nejpodrobnější popis 78 karet Thothova Tarotu o rozměru 96 x 140 mm, výklad původu a historie Tarotu, atd. Nové rozšířené vydání.
Angeles Arrien - Velká kniha Crowleyho Tarotu (kniha + karty)
Podtitul : Praktické využití starověkých vizuálních symbolů
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-43-1
EAN : 9788086099590
Originál :Tha Tarot Handbook
Překlad : Andrea Homolová
Formát :
360 stran,
22,5x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Tarotové symboly z pohledu psychologie a mytologie. Kniha přináší mimo jiné rozbor moderní a starověké symboliky spjaté s Tarotem, dosud nejpodrobnější popis 78 karet Thothova Tarotu o rozměru 96 x 140 mm, výklad původu a historie Tarotu, atd. Nové rozšířené vydání.
Angeles Arrien - Velká kniha Crowleyho tarotu
Anotace : mnoho způsobů, jak pracovat s tarotem - tarot jako kniha moudrosti a mapa vědomí archetypální konstelace a osobní profil v tarotu
Vyšlo : 08.12.1998
Počet stran : 360
Angeli Lanfranco - Palermo- Monreale-City of art
A4, lam, 128 s., col. foto 2002 Mistretta, napsáno v jazyce: English
Angelika Corbineau-Hoffmannová - Úvod do komparatistiky
Nakladatel : Akropolis
ISBN : 978-80-86903-78-1
EAN : 9788086903781
Originál :Einführung in die Komparatistik
Překlad : Veronika Jičínská
Formát :
208 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Angelika Corbineau-Hoffmannová (1949), profesorka srovnávací literatury na univerzitě v Lipsku, je uznávaná komparatistka, která zvláštně v posledních letech vydala četné a významné publikace. Úvod do komparatistiky (Einführung in die Komparatistik) z roku 2004 je přepracovaným vydáním knihy, jejímž cílem je seznámit začínající studenty srovnávací literatury s nejdůležitejšími otázkami a koncepty oboru. Autorka objasňuje základní pojmy a uvádí do dnes již poměrně složité debaty vztahů mezi (národními) literárními texty.
Úvod do komparatistiky je odpovídajícím způsobem strukturován do jednotlivých částí od historického vyhraňování oboru (Goethův pojem světové literatury) až po přehled o současných debatách. Corbineau-Hoffmannová se věnuje pojmu vlastního a cizího vztahu literatury k jiným médiím: výtvarnému umění a hudbě a problému překladu, který přestává být translatologickým tématem, ale stává se stále aktuálnější otázkou literární vědy.
Právě z tohoto důvodu tato kniha dává potřebné impulsy české komparatistice: přestože velmi přesvědčivé textové ukázky přibližují převážně svět románský a germánský, jsou její témata nová: ukazují další cesty literární vědy, která se odvrací od teoretické dekonstrukce a přiklání ke zkoumání kulturního kontextu, ovlivňování a prostupování kultur.
Angelika Corbineau-Hoffmannová - Úvod do komparatistiky
Nakladatel : Akropolis
ISBN : 978-80-86903-78-1
EAN : 9788086903781
Originál :Einführung in die Komparatistik
Překlad : Veronika Jičínská
Formát :
208 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Angelika Corbineau-Hoffmannová (1949), profesorka srovnávací literatury na univerzitě v Lipsku, je uznávaná komparatistka, která zvláštně v posledních letech vydala četné a významné publikace. Úvod do komparatistiky (Einführung in die Komparatistik) z roku 2004 je přepracovaným vydáním knihy, jejímž cílem je seznámit začínající studenty srovnávací literatury s nejdůležitejšími otázkami a koncepty oboru. Autorka objasňuje základní pojmy a uvádí do dnes již poměrně složité debaty vztahů mezi (národními) literárními texty.
Úvod do komparatistiky je odpovídajícím způsobem strukturován do jednotlivých částí od historického vyhraňování oboru (Goethův pojem světové literatury) až po přehled o současných debatách. Corbineau-Hoffmannová se věnuje pojmu vlastního a cizího vztahu literatury k jiným médiím: výtvarnému umění a hudbě a problému překladu, který přestává být translatologickým tématem, ale stává se stále aktuálnější otázkou literární vědy.
Právě z tohoto důvodu tato kniha dává potřebné impulsy české komparatistice: přestože velmi přesvědčivé textové ukázky přibližují převážně svět románský a germánský, jsou její témata nová: ukazují další cesty literární vědy, která se odvrací od teoretické dekonstrukce a přiklání ke zkoumání kulturního kontextu, ovlivňování a prostupování kultur.
Angelika Hoefler - Karma - životní šance (Karmický průvodce)
Anotace : co dělat se svou karmou (rady a osobnostní test) poznávání karmy ze jména magická modlitba symbolické zákony karmy
Vyšlo : 02.10.2002
Počet stran : 135
Nakladatelství : Fontána 2002
Angelika Hoefler - Numerologie a karma
Anotace : autorka dokazuje, že to nejsou naši rodiče, kdo nám dává jméno - to je známo již dlouho před narozením a předurčuje náš osud
Vyšlo : 05.09.2005
Počet stran : 211
Nakladatelství : Fontána 2005
Angelika Hoefler - Zkoumání karmy a reinkarnace pomocí kyvadla
Anotace : tabulky pro siderické kyvadélko a systém usnadňující zkoumání, kým, kde a za jakých okolností jsme byli v minulých životech
Vyšlo : 08.03.2007
Počet stran : 152
Nakladatelství : Fontána 2007
Angelika Jung-Hutlová - Skrytá síla ohně - Mé cesty k činným sopkám Země
Anotace : cestopis, který nám přiblíží úžasnou sílu ohně při návštěvě sopek celého světa, činných a nespoutatelných i v dnešní době
Vyšlo : 13.03.2006
Počet stran : 170
Nakladatelství : Brána 2006
Angelika Jung-Hüttlová -
. . Skrytá síla ohně
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 2006
Nakladatelství : Brána
Počet stran : 200 stran
Angelika Kallwass - Syndrom vyhoření v práci a osobním životě
Anotace : syndromem vyhoření jsou nejohroženější lidé jsou-li k sobě příliš tvrdí a štvou se místo dlouhodobého nabíjení silových rezerv
Vyšlo : 02.10.2007
Počet stran : 139
Nakladatelství : Portál 2007
Angelika Throll - Paleta květů v zahradě
Podtitul : Byliny, dřeviny, trávy
Nakladatel : Granit
ISBN : 80-7296-049-0
EAN : 9788072960491
Originál :Was Bluht im Garten
Překlad : Thea Větrovská
Formát :
448 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Průvodce představuje 1000 druhů a kultivarů zahradních rostlin, vhodných pro malé i velké okrasné zahrady a terasy. U každé rostliny jsou uvedeny pěstební podmínky kvalita půdy, potřeba světla a vláhy, případně vhodní sousedé a u trvalek způsob přezimování. Text doplňuje 1000 barevných fotografií.
Angelika Throll - Paleta květů v zahradě
Podtitul : Byliny, dřeviny, trávy
Nakladatel : Granit
ISBN : 80-7296-049-0
EAN : 9788072960491
Originál :Was Bluht im Garten
Překlad : Thea Větrovská
Formát :
448 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Průvodce představuje 1000 druhů a kultivarů zahradních rostlin, vhodných pro malé i velké okrasné zahrady a terasy. U každé rostliny jsou uvedeny pěstební podmínky kvalita půdy, potřeba světla a vláhy, případně vhodní sousedé a u trvalek způsob přezimování. Text doplňuje 1000 barevných fotografií.
Angelika Tiefenbacher - Trénink paměti
Podtitul : Osvědčené tipy, metody a cvičení
ISBN : 978-80-247-3177-3
Anotace :
Chcete si dlouhodobě a výrazně zlepšit paměť? Příručka nabízí všem čtenářům mnoho praktických metod a zajímavých cvičení pro zvládnutí problémů s pamětí, učením a koncentrací. Díky cenným tipům zdokonalíte své paměťové schopnosti a zlepšíte svou koncentraci, navíc poznáte, jaký jste učební typ, což vám pomůže upravit si svou učební strategii. Vypracujte si vhodné paměťové techniky, podpořte svou koncentraci, naučte se aplikovat techniky učení a využívat metody rozvoje kreativity. Zapamatujete si lépe texty, čísla, jména či různé všeobecné informace a bude pro vás snazší naučit se a trvale si zapamatovat nové věci.
Angelis Vanna de - Eunuchové
Nakladatelství (edice): Alpress - Klokan
Rok vydání: 2003
Počet číslovaných stran: 326
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Angelo Maria Ripellino -
. . Magická Praha
Vydání : 2. vydání
Rok vydání : 1996
Nakladatelství : Odeon
Počet stran : 432 stran
Angels of Light - Everything is goos here/please come h .
Angels of Light - We Are Him
Za projektem ANGELS OF LIGHT (exSwans) (New York) nestojí nikdo jiný než Michael R. Gira ? zpěvák, skladatel a duše legendárních Swans. Během šestnáctileté kariéry této kultovní newyorské kapely orámované dnes už klasickými alby jako ?Love Of Life? nebo ?Children Of God?) vyšlechtil Gira zvuk Swans od surového sonického běsnění až do monumentálně klenutého písničkářství. Po rozpadu Swans v roce 1997 se Gira začal naplno věnovat jednak svému vydavatelství Young God, jednak novému hudebnímu dítěti, které pojmenoval ANGELS OF LIGHT. Pro svou aktuální hudební vizi si Gira vzal to nejpůsobivější z dědictví Swans: prostou, ale zároveň precizní akustickou instrumentaci a nesmírně silné melodie, které nese jeho naléhavý, hluboký hlas. Prostřednictvím ANGELS OF LIGHT Michael R. Gira dokazuje, že je stále jednou z nejvlivnějších a umělecky nejživějších postav nezávislé hudební scény.
Angels of Light - How I Loved You
Během šestnáctileté kariéry kultovních newyorských Swans vyšlechtil Michael Gira jejich zvuk od surového sonického běsnění až do monumentálně klenutého písničkářství. Po rozpadu Swans v roce 1997 se začal naplno věnovat jednak svému vydavatelství Young God, jednak novému hudebnímu dítěti, které pojmenoval Angels Of Light. Pod hlavičkou tohoto projektu vyšly od roku 1998 už několik alb, How I Loved You z roku 2001 je druhá v pořadí. Pro svou aktuální hudební vizi si Gira vzal to nejpůsobivější z dědictví Swans: prostou, ale zároveň precizní akustickou instrumentaci a nesmírně silné melodie, které nese jeho naléhavý, hluboký hlas. Prostřednictvím Angels of Light Michael R. Gira dokazuje, že je stále jednou z nejvlivnějších a umělecky nejživějších postav nezávislé hudební scény.
Tracklist:
01. Evangeline
02. Untitled Love
03. My True Body
04. Jennifer s Sorry
05. Song For Nico
06. New City In The Future
07. My Suicide
08. New York Girls
09. Public Embarrassment Blues
10. Two Women
Angels of Light - We Are Him (2x12´´)
Angerer Ernst - Technische Kunstgriffe bei physikalischen Untersuchungen
Obr, 210 s. 1944 Vieweg, napsáno v jazyce: German
Angerer/ Werbeck - Hafen Hamburg
Eine Hafenrundfahrt in den dreisiger Jahren-A3, lito, German 1989 Dingwort, napsáno v jazyce: English
Angerová Jindřiška - - ABC o nápojích
I. vydání, 244 stran, celoplátěná vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Merkur, Praha Rok vydání : 1986
Angerová Jindřiška, Sůra Jaroslav - ABC- víno, lihoviny
Nakladatelství (edice): ale
Rok vydání: 1991
Počet číslovaných stran: 151
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Angerová/ Sůra - ABC víno, lihoviny vč. Slovníku vín, odrůd atd.
Obr, 152 s. 1991 ALF, napsáno v jazyce: Česky
Angerová/ Sůra - ABC o nápojích
A4, Ocpl, 248 s., il. J. Jícha 1986 Merkur, napsáno v jazyce: Česky
Angerstein Joachim - Ocet v domácí lékárně
Obr, 106 s. 2001 Svítání, napsáno v jazyce: Česky
Angia Sassi Perinová - Mosty
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-893-4
EAN : 9788072098934
Originál :Bridges
Překlad : Jana Solperová
Formát :
184 stran,
37,5x20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Mostní stavitelství je nejvyšší formou stavebního umění. Mosty výrazně charakterizují různé historické epochy, a dokonce se staly i symboly civilizace například římské mosty jsou dokladem existence určité školy architektury . Mosty vypovídají mnohé i o kulturách, které kladly důraz na praktické využití a prospěšnost velkých stavebních děl. Kromě toho jsou mosty nádherná umělecká díla, jež se výrazně a s velkou elegancí uplatňují v krajině. Mezi takové stavby patří například pověstný most v Mostaru efektní most přes úžinu Zlatá brána v San Francisku nebo most přes Verrazanovu úžinu, který spojuje Brooklyn se Staten Islandem v New Yorku. Mosty odrážejí stav vědy a techniky své doby, a proto jsou i ty nejneuvěřitelnější stavby současnosti pouze příklady v nekonečném vývojovém procesu. Tato kniha, koncipovaná jako antologie nejvýznamnějších mostů od konce 18. století do dnešní doby, popisuje vývoj jedné oblasti stavitelského umění. Je napsána jasným, přístupným jazykem a obrací se k čtenáři, který není technickým odborníkem. Vypráví o neobvyklém projevu lidské geniality a popisuje řadu dovedností, jež jsou pro tento druh umění potřebné. Představuje mosty z několika odlišných pohledů filozofického, historického, technického i uměleckého vše na chronologickém základě: od starověku do poloviny 18. století, od konce 18. do sklonku 19. století a od raného 20. století až do současné doby. Jeden oddíl je věnován i lávkám pro pěší, které, přestože se z architektonického hlediska podobají mostům, dovolují použití značně odlišných estetických a technických postupů.
Angia Sassi Perinová - Mosty
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-893-4
EAN : 9788072098934
Originál :Bridges
Překlad : Jana Solperová
Formát :
184 stran,
37,5x20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Mostní stavitelství je nejvyšší formou stavebního umění. Mosty výrazně charakterizují různé historické epochy, a dokonce se staly i symboly civilizace například římské mosty jsou dokladem existence určité školy architektury . Mosty vypovídají mnohé i o kulturách, které kladly důraz na praktické využití a prospěšnost velkých stavebních děl. Kromě toho jsou mosty nádherná umělecká díla, jež se výrazně a s velkou elegancí uplatňují v krajině. Mezi takové stavby patří například pověstný most v Mostaru efektní most přes úžinu Zlatá brána v San Francisku nebo most přes Verrazanovu úžinu, který spojuje Brooklyn se Staten Islandem v New Yorku. Mosty odrážejí stav vědy a techniky své doby, a proto jsou i ty nejneuvěřitelnější stavby současnosti pouze příklady v nekonečném vývojovém procesu. Tato kniha, koncipovaná jako antologie nejvýznamnějších mostů od konce 18. století do dnešní doby, popisuje vývoj jedné oblasti stavitelského umění. Je napsána jasným, přístupným jazykem a obrací se k čtenáři, který není technickým odborníkem. Vypráví o neobvyklém projevu lidské geniality a popisuje řadu dovedností, jež jsou pro tento druh umění potřebné. Představuje mosty z několika odlišných pohledů filozofického, historického, technického i uměleckého vše na chronologickém základě: od starověku do poloviny 18. století, od konce 18. do sklonku 19. století a od raného 20. století až do současné doby. Jeden oddíl je věnován i lávkám pro pěší, které, přestože se z architektonického hlediska podobají mostům, dovolují použití značně odlišných estetických a technických postupů.