Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 52 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:46
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
Antonín Mareš - Nix verstehen
Podtitul : Básně
Nakladatel : Vetus Via
ISBN : 80-86118-30-4
EAN : 9788086118307
Formát :
64 stran,
15,5x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Antonín Mareš - Nix verstehen
Podtitul : Básně
Nakladatel : Vetus Via
ISBN : 80-86118-30-4
EAN : 9788086118307
Formát :
64 stran,
15,5x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Antonín Mareš - Hovory s akášou - Člověk a kosmický řád
Anotace : Tato kniha je určena pro hledající, kteří cítí, že je cosi, co nás převyšuje.
Vyšlo : 21.06.2007
Počet stran : 286
Nakladatelství : Fontána 2007
Antonín Mareš - Hovory s akášou 2
Anotace : každý, kdo zažije zasvěcení , tedy vyšší stav vědomí, jednoznačně rozsliší mezi svým skutečným JÁ a stavem normálního života
Vyšlo : 16.05.2008
Počet stran : 189
Nakladatelství : Fontána 2008
ANTONÍN MARTIN D. - ZELENÁ
8222 Vihlašovat důležití vihláška pro fšechna inžinír fšechna kmen! Velkí náčelník Ograhorg hledat nejvíc dobrá inžinír! Z nejvíc dobrá inžinír on udělat šév inžinír. Šév inžinír určovat, co dělat fšichni inžinír! Nejvíc dobrá to inžinír, která udělat nejvíc dobrí věc pro naše kmen. Aď zvítězit to nejvíc dobrá inžinír! Nebo to poslední živá. Velká Náčelník Ograhorg
Vydavatel : STRAKY NA VRBĚ
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 80-86428-88-8
Antonin Masson - Komety a meteory
Podtitul : Příroda do kapsy
Nakladatel : Slovart
Edice :Příroda do kapsy
ISBN : 80-7209-489-0
EAN : 9788072094899
Originál :Cométes et météorites
Překlad : Tomáš Kapic
Formát :
32 stran,
19,5x12,5cm,
česky,
lepená vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Bohatě ilustrovaná knížečka malého formátu seznámí dětského čtenáře se zajímavými menšími tělesy sluneční soustavy, jako jsou komety, meteory a planetky.
Antonin Masson - Komety a meteory
Podtitul : Příroda do kapsy
Nakladatel : Slovart
Edice :Příroda do kapsy
ISBN : 80-7209-489-0
EAN : 9788072094899
Originál :Cométes et météorites
Překlad : Tomáš Kapic
Formát :
32 stran,
19,5x12,5cm,
česky,
lepená vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Bohatě ilustrovaná knížečka malého formátu seznámí dětského čtenáře se zajímavými menšími tělesy sluneční soustavy, jako jsou komety, meteory a planetky.
Antonín Matějček - Dějiny umění v obrysech
Praha, 1951. Dobrý stav (bez obálky), 550 stran.
ANTONÍN MATĚJČEK - JAN PREISLER
Místo vydání - PRAHA
Vydavatel - MALANTRICH
Rok vydání - 1950
Jazyk - český
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 1
Vydání - 1.
Antonín Matějček - Ilustrace
Jan Štenc, Praha,
1931,
výborný stav,
orig. kart. vazba, desky zažloutlé, na hřbetě trochu prasklé, vazba mírně uvolněná, listy na okrajích nepatrně zažloutlé, obsahuje desítky čb. vyobrazení, věnování a podpis autora (viz foto),
352 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Ilustrace
Antonín Matějček - Dějepis umění
Jan Štenc, Praha,
1922-1936,
velmi dobrý stav,
pap. vazba se zlatou ražbou, zdobený kožený hřbet, 6 svazků-každý členěn v část textovou a obrazovou (s čb přílohou), vazby jsou na krajích místy lehce odřené, v rozích mírně pošk., nažloutlé listy,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček - Dějepis umění
Antonín Matějček - Česká malba gotická
Melantrich, Praha,
1938,
velmi dobrý stav, vazba je mírně odřená a zašpiněná,
orig. celopl. vazba, 276 příloh reprodukcí z toho 77 barevných,
454 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Česká malba gotická
Antonín Matějček - Dějiny umění v obrysech
SNKLHU,
1958,
velmi dobrý stav,
původní celoplátěná vazba, ta je lehce prohnutá, v jednom místě zašpiněná, obsahuje 901 reprodukcí v textu a 16 barevných příloh, 3. vydání,
544 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Dějiny umění v obrysech
Antonín Matějček - Antonín Hudeček
Melantrich, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
polokož. vazba, ochr. pouzdro, čb. i barevné vyobrazení,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Antonín Hudeček
Antonín Matějček - Antonín Hudeček
Melantrich, Praha,
1947,
velmi dobrý stav ,
celoplátěná karton vazba, 159 celostránkových vyobrazení, z toho 15 barevných, I. vydání ,
85 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Antonín Hudeček
Antonín Matějček - Dějiny umění v obrysech
Melantrich, Praha,
1951,
velmi dobrý stav,
pův. celoplátěná vazba, obsahuje četná čb. vyobrazení v textu a barevné přílohy, přebal chybí,
548 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Dějiny umění v obrysech
Antonín Matějček - Jan Preisler
Melantrich, Praha,
1950,
dobrý stav, přebal je zaprášený, mírně zašpiněný, potrhaný v okrajích (max. cca 2 cm), nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, četné přílohy,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Jan Preisler
Antonín Matějček - O umění a umělcích
Svoboda, Praha,
1948,
velmi dobrý stav,
orig. brož. vazba, ta je lehce zašpiněná, zažloutlá a v krajích odřená, čb reprodukce,
173 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-O umění a umělcích
Antonín Matějček - Die Geschichte der Kunst
Artia, Praha,
1961,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený, obsahuje desítky čb. a barevných vyobrazení,
659 stran,
Originalleinenband mit Schutzumshlag, sehr gut erhalten, Umschlag bisschen schmutzig, Kanten abgeschürft, mit zahlreichen farbigen und schwarzweißen Abbildungen,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Die Geschichte der Kunst
Antonín Matějček - Dějiny umění v obrysech
SNKLHU, Praha,
1958,
velmi dobrý stav, pouze papír. přebal je poničen-pomačkané lepenkou přelepené okraje, na přední straně menší trhlinka, nažloutlé listy, přebal je také ušpiněný, lehce natržen,
orig. celoplátěná vazba, papír. přebal, obálka,vazba a grafická úprava František Muzika, rejstřík umělců sestavila V. Urbanová, slovníček A. Livorová, kniha obsahuje 901 reprodukcí v textu a 16 barevných příloh, třetí vydání,
550 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Dějiny umění v obrysech
Antonín Matějček - Dějiny umění v obrysech
SNKLHU, Praha ,
1958,
velmi dobrý stav, mírně zašlé desky se skvrnou, na předsádce vpiska (soukr. dedikace),
celoplátěná vazba, 901 reprodukcí v textu, 16 příloh barevných,
546 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Dějiny umění v obrysech
Antonín Matějček - Česká malba gotická
Melantrich, Praha,
1950,
velmi dobrý stav, přebal na hřbetě vyšisovaný, na okrajích potrhaný, mírně odřený,
orig. celopl. vazba s přebalem, náklad 2000 výisků, velké množství reprodukcí-čb i barevných,
280 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček-Česká malba gotická
Antonín Matějček, František Žákavec - Národní písně, Lid československý, Rukopis Královedvorský, Orloj
Jan Štenc, Praha,
1923, 1927, 1928, 1940,
výborný stav,
kožené zdobené převazby, ty v hranách ne patrně odřené, obsahují množství reprodukcí ,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček, František Žákavec-Národní písně, Lid československý, Rukopis Královedvorský, Orloj
Antonín Matějček, Jaroslav Pešina - Gotische Malerei in Böhmen
Artia, Praha,
1955,
velmi dobrý stav,
orig.celopl.vazba s přebalem, ten mírně poškozený, celé uloženo v kartonovém pouzdře, to potrháno a ušpiněno, obsahuje 279 celostránkových barevných a čb reprodukcí,
94 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Matějček, Jaroslav Pešina-Gotische Malerei in Böhmen
Antonín Matějček-Karel Tříska
- JindřichůvHradec-zámek a město
Nakladatel : Václav Poláček
Rok vydání (číslo vydání) : 1944 ()
Antonín Matějíček - Česká malba gotická,deskové malířství 1340-1450
Vydano Praha ,Melantrich 1938,176 stran textu a 274 stran obrazovych priloh. Dobrý stav, ochranná papírová krabice.
Antonín Matras
- Sebeobrana
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 (6.)
Antonín Matras
- Sebeobrana
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 (4.)
Antonín Matras - SEBEOBRANA
Obrana, přechod k protiútoku, útok.
NV, Praha, 1957
142 stran, původní vazba, střední formát
3. vydání
Obsahuje fotografie.
Stav : obálka odřená, mírně ušpiněná, jinak dobrý stav.
Antonín Matzner
- Beatles
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1987 (1.)
Antonín Matzner, Ivan Poledňák, Igor Wasserberger a kolektiv - Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby, 2 svazky
Supraphon,
1986, 1987,
velmi dobrý stav,
2 svazky, celoplátěné vazby s přebaly, ty jsou na okrajích mírně odřené, četné fotografie v textu,
539, 541 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Antonín Matzner, Ivan Poledňák, Igor Wasserberger a kolektiv-Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby, 2 svazky
Antonín Měšťan - Česká literatura mezi Němci a Slovany
Academia, Praha,
2002,
velmi dobrý stav, jen lehce zašpiněná obálka,
orig. brož, edice Amphora, 1. vydání,
320 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Antonín Měšťan-Česká literatura mezi Němci a Slovany
Antonín Mezera - Pro jaké povolání se hodím? - 2. aktualizované vydání, Jak si vybrat střední a vyšší odbornou školu a snad i budoucí povolání
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
304 stran černobílých
Datum vydání: leden 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2395-9
EAN: 9788025123959
Kniha je určena mladým lidem, kteří procházejí důležitým a složitým životním obdobím, kdy mají dospět k rozhodnutí, jaké povolání si zvolí, a která střední, případně vyšší odborná škola jim k dosažení vytouženého cíle napomůže.
V knize jsou cenné informace pro ty, kteří mladým lidem při volbě pomáhají rodiče, učitele a výchovné poradce. Příručka pomůže rozpoznat, k čemu budoucí student inklinuje, jaké jsou jeho silné stránky a jaké má předpoklady či vlohy pro různá povolání. Pomocníkem v těchto úvahách je také množství testů, které o osobnosti dítěte mnohé napoví.
V knize naleznete například tyto testy a dotazníky:
- testy studijních předpokladů
- zájmové dotazníky v poradenské praxi výchovného poradce
- obrázkový test profesní orientace
- dotazník profesní a studijní orientace pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ
Autor poskytuje cenné informace:
- o strategii výběru povolání
- kde a jak hledat informace o školách
- jak se připravit na zkoušky a úspěšně je zvládnout
- jak se efektivně učit a rozvrhnout si čas
O autorovi:
PhDr. Antonín Mezera
Je speciálním pedagogem a školním a poradenským psychologem. V současné době je ředitelem pedagogicko-psychologické poradny. Působil též ve vedení České školní inspekce pro oblast speciálního školství, od roku 1995 pak jako vedoucí odboru školství Magistrátu hlavního města Prahy a do roku 1999 jako náměstek ředitele Výzkumného ústavu pedagogického v Praze a vedoucí Centra pro hodnocení výsledků ve vzdělávání. Publikuje v odborných časopisech, vydal publikaci pro žáky se specifickou poruchou učení Hravé čtení a je autorem několika psychodiagnostických metod v oblasti psychologie školního chování. Obtížnou problematikou volby povolání se zabývá dlouhou řadu let. Kniha, kterou právě držíte v ruce, je jedinou publikací na českém knižním trhu, která se tomuto tématu věnuje v takovéto šíři.
Antonín Modr
- Hudební nástroje
Nakladatel : ES
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 (6.)
Antonín Modr - Hudební nástroje
Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha,
1954,
dobrý stav, papír. přebal mírně potrhaný na okrajích a roztržený u hřbetu, desky trochu odlepené od kniž. bloku,
orig. brožura,
243 + příloha stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Antonín Modr-Hudební nástroje
Antonín Modr -
. . Hudební nástroje
Rok vydání : 1982
Nakladatelství : Supraphon
Počet stran : 310 stran
Antonín Mojžíš, ilustroval Vítězslav Vostradovský - Zlatá kniha Pohádková
Vydalo nakladatelství A.Storch, syn Praha 1928. 122 stran. Původní vazba- mírně opotřebovaná. Dobrý stav.
Antonín Mokrejš - Duchovní svět F. X. Šaldy
Nakladatel : Torst
Edice :Malá řada kritického myšlení
ISBN : 80-7215-040-5
EAN : 9788072150403
Formát :
207 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Publikace představuje Šaldovo dílo jako organický celek živého uvažování.
Antonín Mokrejš - Hermeneutické pojetí zkušenosti
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-107-9
EAN : 9788070071076
Formát :
53 stran,
0cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1900 (1. vydání)
Anotace : Rozbor hermeneutické interpretace podstaty a struktury zkušenosti. Hermeneutický výklad pojímá základní podobu zkušenosti jako porozumění , prostupující veškerou lidskou činnost a chtění. Zkušenost tudíž označuje velice různorodé fenomény. Hermeneutická snaha odhalit vzájemnost rozrůzněné zkušenosti a bytí umožnila aktualizovat filozofické poznání. Hermeneutika napomohla sebeuvědomění filozofie! Mokrejš tento přínos oceňuje, avšak kriticky hodnotí hermeneutickou dialektiku racionálního a univerzálního. Dialektiku je třeba chápat jako vztah racionálního a protiracionálního. Studie je určena odborně erudovaným čtenářům s hlubším zájmem o hermeneutický výklad lidského bytí.
Antonín Mokrejš - Veřejnost: skutečnost - iluze - fikce
Nakladatel : Triton
ISBN : 80-7254-498-5
EAN : 9788072544981
Formát :
144 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Fenomenologicky orientovaná práce z oboru filosofie politiky, která chápe politický život konkrétního společenství jako proces, v jehož průběhu dané společenství organizuje hospodaření se všemi svými silami i zdroji, duchovními i hmotnými. V základu politického života se evidentně nacházejí důležité duchovní zkušenosti a postoje daného společenství, které však nebývají vždy věrohodně rozpoznávány a to zřetelně deformuje dobrý a úspěšný chod společenství. Důležité téma politického života pak reprezentuje veřejnost jako terén, ve kterém se odehrává a rozvíjí vše, co je, může být a mělo by být sdíleno jako společné, tedy zejména společná situace, společná naděje a společná řeč.
Antonín Mokrejš - Duchovní ráz naší doby
Nakladatel : Triton
Edice :Psyché
ISBN : 978-80-7254-960-3
EAN : 9788072549603
Formát :
170 stran,
20,5X13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Doba, ve které žijeme, prochází hlubokou a dlouhodobou duchovní krizí. Tradiční vzory a jistoty se vytrácejí, dříve samozřejmé hodnoty přestávají platit a nové jen obtížně a tápavě hledáme
Antonín Mokrejš - Hermeneutické pojetí zkušenosti
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-107-9
EAN : 9788070071076
Formát :
53 stran,
0cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1900 (1. vydání)
Anotace : Rozbor hermeneutické interpretace podstaty a struktury zkušenosti. Hermeneutický výklad pojímá základní podobu zkušenosti jako porozumění , prostupující veškerou lidskou činnost a chtění. Zkušenost tudíž označuje velice různorodé fenomény. Hermeneutická snaha odhalit vzájemnost rozrůzněné zkušenosti a bytí umožnila aktualizovat filozofické poznání. Hermeneutika napomohla sebeuvědomění filozofie! Mokrejš tento přínos oceňuje, avšak kriticky hodnotí hermeneutickou dialektiku racionálního a univerzálního. Dialektiku je třeba chápat jako vztah racionálního a protiracionálního. Studie je určena odborně erudovaným čtenářům s hlubším zájmem o hermeneutický výklad lidského bytí.
Antonín Mokrejš - Veřejnost: skutečnost - iluze - fikce
Nakladatel : Triton
ISBN : 80-7254-498-5
EAN : 9788072544981
Formát :
144 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Fenomenologicky orientovaná práce z oboru filosofie politiky, která chápe politický život konkrétního společenství jako proces, v jehož průběhu dané společenství organizuje hospodaření se všemi svými silami i zdroji, duchovními i hmotnými. V základu politického života se evidentně nacházejí důležité duchovní zkušenosti a postoje daného společenství, které však nebývají vždy věrohodně rozpoznávány a to zřetelně deformuje dobrý a úspěšný chod společenství. Důležité téma politického života pak reprezentuje veřejnost jako terén, ve kterém se odehrává a rozvíjí vše, co je, může být a mělo by být sdíleno jako společné, tedy zejména společná situace, společná naděje a společná řeč.
Antonín Mokrejš - Duchovní ráz naší doby
Nakladatel : Triton
Edice :Psyché
ISBN : 978-80-7254-960-3
EAN : 9788072549603
Formát :
170 stran,
20,5X13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Doba, ve které žijeme, prochází hlubokou a dlouhodobou duchovní krizí. Tradiční vzory a jistoty se vytrácejí, dříve samozřejmé hodnoty přestávají platit a nové jen obtížně a tápavě hledáme
Antonín Mokrejš - Duchovní svět F. X. Šaldy
Nakladatel : Torst
Edice :Malá řada kritického myšlení
ISBN : 80-7215-040-5
EAN : 9788072150403
Formát :
207 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Publikace představuje Šaldovo dílo jako organický celek živého uvažování.
Antonín Mokrejš -
. . Friedrich Nietzsche-myslitel a filosof
Rok vydání : 1993
Nakladatelství : HH
Počet stran : 366 stran
Antonín Navrátil - Cesty k pravdě či lži
Podtitul : 70 let československého dokumentárního filmu
Nakladatel : Akademie múzických umění
ISBN : 80-7331-909-8
EAN : 9788073319090
Formát :
292 stran,
20,5x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002 (2. vydání)
Anotace : Nové vydání ojedinělého díla, které přibližuje 70 let historie českého dokumentárního filmu (do r. 1967). Vznikalo v průběhu 60. let, předcházely jí dílčí studie, články a přednášky. Pro historii dokumentárního filmu bylo její první vydání v r. 1968 mezníkem v tomtéž roce získala cenu FITESu Trilobit.
Antonín Navrátil - Cesty k pravdě či lži
Podtitul : 70 let československého dokumentárního filmu
Nakladatel : Akademie múzických umění
ISBN : 80-7331-909-8
EAN : 9788073319090
Formát :
292 stran,
20,5x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002 (2. vydání)
Anotace : Nové vydání ojedinělého díla, které přibližuje 70 let historie českého dokumentárního filmu (do r. 1967). Vznikalo v průběhu 60. let, předcházely jí dílčí studie, články a přednášky. Pro historii dokumentárního filmu bylo její první vydání v r. 1968 mezníkem v tomtéž roce získala cenu FITESu Trilobit.
Antonín Nosek - Akvarium a jeho zařízení
I. L. Kober, Praha,
1924,
velmi dobrý stav,
celoplátěná převazba, ta je na přední straně zašpiněná, mírně zažloutlé listy, druhé vydání, obsahuje 66 vyobrazení a 5 příloh (převážně obrázky ryb, ale také akvárií a rostlin),
64 stran,
Přírodní vědy,
Antonín Nosek-Akvarium a jeho zařízení
Antonín Novák - Vědomí středověku
Podtitul : Z kulturních dějin prvního tisíciletí
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1487-8
EAN : 9788020414878
Formát :
328 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Kniha, kámen stavby, socha či plocha malby jsou pro nás autentickými, kdysi živoucí rukou a myslí stigmatizovanými objekty, k nimž je nutno přistupovat s největší otevřeností srdce, a nejlépe by bylo, abychom se pro tu chvíli stali onou tabula rasa , čistou deskou, do níž má být teprve vtištěno znamení. Dokážeme-li se totiž odpoutat od našich konvencí, zjistíme, že mnohé z toho, co se zdálo být naivní, dětinské a překonané, postihovalo v jádře týž problém, o kterém jsme se domnívali, že je naším objevem. Jinými slovy: vědomí tvořící osobnosti středověku se kupodivu podobalo vědomí našemu.
Antonín Novák - Vědomí středověku
Podtitul : Z kulturních dějin prvního tisíciletí
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1487-8
EAN : 9788020414878
Formát :
328 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Kniha, kámen stavby, socha či plocha malby jsou pro nás autentickými, kdysi živoucí rukou a myslí stigmatizovanými objekty, k nimž je nutno přistupovat s největší otevřeností srdce, a nejlépe by bylo, abychom se pro tu chvíli stali onou tabula rasa , čistou deskou, do níž má být teprve vtištěno znamení. Dokážeme-li se totiž odpoutat od našich konvencí, zjistíme, že mnohé z toho, co se zdálo být naivní, dětinské a překonané, postihovalo v jádře týž problém, o kterém jsme se domnívali, že je naším objevem. Jinými slovy: vědomí tvořící osobnosti středověku se kupodivu podobalo vědomí našemu.
Antonín Novák - Vědomí středověku
Mladá fronta, Praha,
2007,
velmi dobrý stav,
pův. karton. vazba s přebalem, ten je nepatrně poškozený, na horním okraji natržený, obsahuje četná vyobrazení, 1. vydání,
328 stran,
Historie,
Antonín Novák-Vědomí středověku
Antonín Novotný - Pražská Jezulátko / The Infant Jesus of Prague
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-19-3
EAN : 9788085980196
Formát :
92 stran,
15x11cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Antonín Novotný - Královská obora
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-18-5
EAN : 9788085980189
Formát :
270 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Historie Královské obory z pera historika a pragenzisty-popularizátora Antonína Novotného.
Antonín Novotný - Karlínské divadlo Variété
Nakladatel : Bystrov a synové
ISBN : 80-85980-22-3
EAN : 9788085980226
Formát :
172 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Známý historik-pragenzista nám zprostředkovává opět jednu z kapitol pražského kulturního života. Tentokrát se jedná o historii karlínského varieté od jeho počátků na konci 19. stol. až po zlatá meziválečná léta. Před námi tu jako v panoptiku defiluje zástup artistů, krotitelů, střelců, siláků a zrůd, jež obstarávali barvitou zábavu pražskému publiku.
Antonín Novotný - Soubor 4 knih o Praze
Podtitul : Staropražské kapitoly / O mládí téměř staropražském / Královská obora / Pražské jezulátko
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
Formát :
1 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Soubor 4 knih o Praze. Obsahuje knihy Staropražské kapitoly / O mládí téměř staropražském / Královská obora / Pražské jezulátko
Antonín Novotný - Život na Pražském hradě
Podtitul : záběry z kolika století
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-23-1
EAN : 9788085980233
Formát :
268 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Antonín Novotný se stal ve 30. a 40. letech proslulý oživením příběhů ze staré Prahy. Dokázal skloubit historické příběhy s rozličnými pověstmi a vytvořil tak poutavou atmosféru tajemného města, v němž se na každém rohu skrývá záhadami opředené místo. Šestý svazek nás zavede na půdu Pražského hradu, který zde představuje zejména tajemnou rezidenci císaře Rudolfa.
Antonín Novotný - U staropražských cyriaců čili Kronika zaniklého kláštera 1256-1925
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-25-8
EAN : 9788085980257
Formát :
334 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Další dosud neznámé dílo historika a milovníka Prahy.
Antonín Novotný - Zle, matičko, zle čili Praha 1741-1757. Kniha první
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-26-6
EAN : 9788085980264
Formát :
248 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Sedmé dosud neznámé dílo historika a milovníka Prahy Antonína Novotného, jehož staropražské špalíčky byly ve čtyřicátých letech možná vůbec nejpopulárnějšími tehdejšími pragenziemi a v následujícím více než půlstoletí stále patřily a dodnes patří k antikvárním bestsellerům.
Také dílo Zle, matičko zle čili Praha 1741-1757 bylo dopsáno již s autorovým vědomím, že patrně nikdy nebude vydáno, protože rigidní socialistická nakladatelství o nesocialistického historika - pragenzistu neměla zájem.
Dosud neznámý Novotného špalíček tvoří dvě samostatné knihy: první popisuje především děje v době vlády Marie Terezie v Čechách a zejména válečné střety kolem Prahy oné doby a druhá si všímá všedního života jednotlivých skupin tehdejších Pražanů od řemeslníků až po měšťany.
Pro obsáhlost nemohly být obě knihy vměstnány do jediného svazku a tudíž vycházejí odděleně a postupně.
Antonín Novotný - Zle, matičko, zle čili Praha 1741-1757. Kniha druhá
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-00-3
EAN : 9788086804002
Formát :
280 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Osmé dosud neznámé dílo historika a milovníka Prahy Antonína Novotného, jehož staropražské špalíčky byly ve čtyřicátých letech možná vůbec nejpopulárnějšími tehdejšími pragenziemi a v následujícím více než půlstoletí stále patřily a dodnes patří k antikvárním bestsellerům.
Také dílo Zle, matičko zle čili Praha 1741-1757 bylo dopsáno již s autorovým vědomím, že patrně nikdy nebude vydáno, protože rigidní socialistická nakladatelství o nesocialistického historika - pragenzistu neměla zájem.
Dosud neznámý Novotného špalíček tvoří dvě samostatné knihy: první popisuje především děje v době vlády Marie Terezie v Čechách a zejména válečné střety kolem Prahy oné doby a druhá si všímá všedního života jednotlivých skupin tehdejších Pražanů od řemeslníků až po měšťany.
Pro obsáhlost nemohly být obě knihy vměstnány do jediného svazku a tudíž vycházejí odděleně a postupně.
Antonín Novotný - Staropražské kapitoly
Nakladatel : Bystrov a synové
ISBN : 80-85980-14-2
EAN : 9788085980141
Formát :
158 stran,
cm,
neurčeno,
vázaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)
Anotace : Vyprávění o dějích a osobnostech ve staré Praze v 16., 17. a 18. stol. Autor vycházel z dobových dokumentů. Kapitoly o staré Praze jsou jedním ze 16 kapesních špalíčků ve své době velmi oblíbených. Nyní, po čtyřicetileté přestávce, opět vychází výběr z jeho rukopisů knížek o staré Praze, které jsou milovníky staré Prahy a literatury dosud vyhledávány. Knížka je doplněna dobovými obrázky.
Antonín Novotný - Praha od A do Z v letech 1820-1850. Kniha první: Arcibiskup - Hotel
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-01-1
EAN : 9788086804019
Formát :
288 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : V tomto desátém staropražském špalíčku historika a milovníka Prahy Antonína Novotného, jehož dílo patřila před více než půlstoletím k možná vůbec nejpopulárnějším tehdejším pragenziím a dodnes jsou antikvárními bestselery, poprvé předstupuje před čtenáře jeho rozsáhlá populární encyklopedie o životě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny devatenáctého století.
Antonín Novotný - Praha od A do Z v letech 1820-1850. Kniha druhá: Hra - Obyvatelstvo
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-02-X
EAN : 9788086804026
Formát :
342 stran,
15,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : V tomto jedenáctém staropražském špalíčku historika a milovníka Prahy Antonína Novotného, jehož dílo patřila před více než půlstoletím k možná vůbec nejpopulárnějším tehdejším pragenziím a dodnes jsou antikvárními bestselery, podruhé předstupuje před čtenáře jeho rozsáhlá populární encyklopedie o životě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny devatenáctého století.
Antonín Novotný - Praha od A do Z v letech 1820-1850. Kniha třetí: Ostrovy - Řemeslo
Nakladatel : Nakladatelství Vladimír Bystrov
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-03-8
EAN : 9788086804033
Formát :
328 stran,
15x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : V tomto dvanáctém staropražském špalíčku historika a milovníka Prahy Antonína Novotného potřetí předstupuje před čtenáře jeho rozsáhlá populární encyklopedie o životě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny devatenáctého století.
Antonín Novotný - Praha od A do Z v letech 1820-1850. Kniha čtvrtá: Sad - Událost
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-05-4
EAN : 9788086804057
Formát :
352 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : V tomto třináctém staropražském špalíčku historika a milovníka Prahy A. Novotného, jehož díla patřila před více než půlstoletím k možná vůbec nejpopulárnějším tehdejším pragensiím a dnes jsou antikvárními bestsellery, již počtrté předstupuje před čtenáře jeho rozsáhlá populární encyklopedie o životě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny 19. století.
Antonín Novotný - Praha od A do Z.V. v letech 1820-1850
Nakladatel : Bystrov a synové
ISBN : 80-86804-06-2
EAN : 9788086804064
Formát :
272 stran,
15X11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Populární encyklopedie o živogtě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny devatenáctého století.
Antonín Novotný - Vzpomínky prezidenta
Nakladatel : BVD
ISBN : 978-80-87286-00-5
EAN : 9788087286005
Formát :
424 stran,
20x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha komentovaných vzpomínek Antonína Novotného.
Antonín Novotný - Pražská Jezulátko / The Infant Jesus of Prague
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-19-3
EAN : 9788085980196
Formát :
92 stran,
15x11cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Antonín Novotný - Královská obora
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-18-5
EAN : 9788085980189
Formát :
270 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Historie Královské obory z pera historika a pragenzisty-popularizátora Antonína Novotného.
Antonín Novotný - Karlínské divadlo Variété
Nakladatel : Bystrov a synové
ISBN : 80-85980-22-3
EAN : 9788085980226
Formát :
172 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Známý historik-pragenzista nám zprostředkovává opět jednu z kapitol pražského kulturního života. Tentokrát se jedná o historii karlínského varieté od jeho počátků na konci 19. stol. až po zlatá meziválečná léta. Před námi tu jako v panoptiku defiluje zástup artistů, krotitelů, střelců, siláků a zrůd, jež obstarávali barvitou zábavu pražskému publiku.
Antonín Novotný - Soubor 4 knih o Praze
Podtitul : Staropražské kapitoly / O mládí téměř staropražském / Královská obora / Pražské jezulátko
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
Formát :
1 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Soubor 4 knih o Praze. Obsahuje knihy Staropražské kapitoly / O mládí téměř staropražském / Královská obora / Pražské jezulátko
Antonín Novotný - Život na Pražském hradě
Podtitul : záběry z kolika století
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-23-1
EAN : 9788085980233
Formát :
268 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Antonín Novotný se stal ve 30. a 40. letech proslulý oživením příběhů ze staré Prahy. Dokázal skloubit historické příběhy s rozličnými pověstmi a vytvořil tak poutavou atmosféru tajemného města, v němž se na každém rohu skrývá záhadami opředené místo. Šestý svazek nás zavede na půdu Pražského hradu, který zde představuje zejména tajemnou rezidenci císaře Rudolfa.
Antonín Novotný - U staropražských cyriaců čili Kronika zaniklého kláštera 1256-1925
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-25-8
EAN : 9788085980257
Formát :
334 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Další dosud neznámé dílo historika a milovníka Prahy.
Antonín Novotný - Zle, matičko, zle čili Praha 1741-1757. Kniha první
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-85980-26-6
EAN : 9788085980264
Formát :
248 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Sedmé dosud neznámé dílo historika a milovníka Prahy Antonína Novotného, jehož staropražské špalíčky byly ve čtyřicátých letech možná vůbec nejpopulárnějšími tehdejšími pragenziemi a v následujícím více než půlstoletí stále patřily a dodnes patří k antikvárním bestsellerům.
Také dílo Zle, matičko zle čili Praha 1741-1757 bylo dopsáno již s autorovým vědomím, že patrně nikdy nebude vydáno, protože rigidní socialistická nakladatelství o nesocialistického historika - pragenzistu neměla zájem.
Dosud neznámý Novotného špalíček tvoří dvě samostatné knihy: první popisuje především děje v době vlády Marie Terezie v Čechách a zejména válečné střety kolem Prahy oné doby a druhá si všímá všedního života jednotlivých skupin tehdejších Pražanů od řemeslníků až po měšťany.
Pro obsáhlost nemohly být obě knihy vměstnány do jediného svazku a tudíž vycházejí odděleně a postupně.
Antonín Novotný - Zle, matičko, zle čili Praha 1741-1757. Kniha druhá
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-00-3
EAN : 9788086804002
Formát :
280 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Osmé dosud neznámé dílo historika a milovníka Prahy Antonína Novotného, jehož staropražské špalíčky byly ve čtyřicátých letech možná vůbec nejpopulárnějšími tehdejšími pragenziemi a v následujícím více než půlstoletí stále patřily a dodnes patří k antikvárním bestsellerům.
Také dílo Zle, matičko zle čili Praha 1741-1757 bylo dopsáno již s autorovým vědomím, že patrně nikdy nebude vydáno, protože rigidní socialistická nakladatelství o nesocialistického historika - pragenzistu neměla zájem.
Dosud neznámý Novotného špalíček tvoří dvě samostatné knihy: první popisuje především děje v době vlády Marie Terezie v Čechách a zejména válečné střety kolem Prahy oné doby a druhá si všímá všedního života jednotlivých skupin tehdejších Pražanů od řemeslníků až po měšťany.
Pro obsáhlost nemohly být obě knihy vměstnány do jediného svazku a tudíž vycházejí odděleně a postupně.
Antonín Novotný - Staropražské kapitoly
Nakladatel : Bystrov a synové
ISBN : 80-85980-14-2
EAN : 9788085980141
Formát :
158 stran,
cm,
neurčeno,
vázaná vazba
Rok vydání :1999 (1. vydání)
Anotace : Vyprávění o dějích a osobnostech ve staré Praze v 16., 17. a 18. stol. Autor vycházel z dobových dokumentů. Kapitoly o staré Praze jsou jedním ze 16 kapesních špalíčků ve své době velmi oblíbených. Nyní, po čtyřicetileté přestávce, opět vychází výběr z jeho rukopisů knížek o staré Praze, které jsou milovníky staré Prahy a literatury dosud vyhledávány. Knížka je doplněna dobovými obrázky.
Antonín Novotný - Praha od A do Z v letech 1820-1850. Kniha první: Arcibiskup - Hotel
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-01-1
EAN : 9788086804019
Formát :
288 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : V tomto desátém staropražském špalíčku historika a milovníka Prahy Antonína Novotného, jehož dílo patřila před více než půlstoletím k možná vůbec nejpopulárnějším tehdejším pragenziím a dodnes jsou antikvárními bestselery, poprvé předstupuje před čtenáře jeho rozsáhlá populární encyklopedie o životě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny devatenáctého století.
Antonín Novotný - Praha od A do Z v letech 1820-1850. Kniha druhá: Hra - Obyvatelstvo
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-02-X
EAN : 9788086804026
Formát :
342 stran,
15,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : V tomto jedenáctém staropražském špalíčku historika a milovníka Prahy Antonína Novotného, jehož dílo patřila před více než půlstoletím k možná vůbec nejpopulárnějším tehdejším pragenziím a dodnes jsou antikvárními bestselery, podruhé předstupuje před čtenáře jeho rozsáhlá populární encyklopedie o životě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny devatenáctého století.
Antonín Novotný - Praha od A do Z v letech 1820-1850. Kniha třetí: Ostrovy - Řemeslo
Nakladatel : Nakladatelství Vladimír Bystrov
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-03-8
EAN : 9788086804033
Formát :
328 stran,
15x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : V tomto dvanáctém staropražském špalíčku historika a milovníka Prahy Antonína Novotného potřetí předstupuje před čtenáře jeho rozsáhlá populární encyklopedie o životě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny devatenáctého století.
Antonín Novotný - Praha od A do Z v letech 1820-1850. Kniha čtvrtá: Sad - Událost
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Praga Caput Regni
ISBN : 80-86804-05-4
EAN : 9788086804057
Formát :
352 stran,
15x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : V tomto třináctém staropražském špalíčku historika a milovníka Prahy A. Novotného, jehož díla patřila před více než půlstoletím k možná vůbec nejpopulárnějším tehdejším pragensiím a dnes jsou antikvárními bestsellery, již počtrté předstupuje před čtenáře jeho rozsáhlá populární encyklopedie o životě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny 19. století.
Antonín Novotný - Praha od A do Z.V. v letech 1820-1850
Nakladatel : Bystrov a synové
ISBN : 80-86804-06-2
EAN : 9788086804064
Formát :
272 stran,
15X11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Populární encyklopedie o živogtě Prahy a Pražanů uprostřed kvasu druhé čtvrtiny devatenáctého století.
Antonín Novotný - Vzpomínky prezidenta
Nakladatel : BVD
ISBN : 978-80-87286-00-5
EAN : 9788087286005
Formát :
424 stran,
20x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha komentovaných vzpomínek Antonína Novotného.
Antonín Novotný - Staropražský dekameron
Vyzdobil, graficky upravil a obálku navrhl Vojtěch Kubašta. Vydal Vladimír Žikeš, Praha 1947. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 214 stran. Velmi dobrý stav.
ANTONÍN NOVOTNÝ - HELENA JOHNOVÁ
Obrazové přílohy - 32 STRAN REPRODUKCÍ
Místo vydání - PRAHA
Vydavatel - VLADIMÍR ŽIKEŠ
Rok vydání - 1940
Jazyk - český
Vazba - poloplátěná
Počet svazků - 1
ANTONÍN NOVOTNÝ - GRAFICKÉ POHLEDY PRAHY 1493 - 1850
Obrazové přílohy - REPRODUKCE VEDUT
Místo vydání - PRAHA
Vydavatel - PRAŽSKÉ NAKLADATELSTVÍ V. POLÁČKA
Rok vydání - 1945
Jazyk - český
Vazba - brožovaná
Počet svazků - 2
Vydání - 2.
Antonín Novotný - Toulky nenávratnem
Jako I. svazek cyklu Na scéně věků vydalo Aventinum, Praha 1946. Původní poloplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 224 stran textu, 30 obrazových příloh. Přebal zpravovaný lepenkou, uvnitř velmi dobrý stav.
Antonín Novotný - Praha temna
1719 - 1729. Ilustroval, obálku nakreslil a vazbu navrhl Jan Konůpek. Vydal Atlas, Praha 1946. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 311 stran. Velmi dobrý stav.
Antonín Novotný - Toulky nenávratnem
Aventinum, Praha,
1946,
dobrý stav, pomačkaný přebal,
orig. vazba s přebalem,
224 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Novotný-Toulky nenávratnem
Antonín Novotný - Knížka o knížkách
Československý spisovatel, Praha,
1955,
dobrý stav, lehce ušpiněná obálka, podpis na tit. straně propiskou,
listy v papírové obálce,
163 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Novotný-Knížka o knížkách
Antonín Novotný - O Praze mládí F. L. Věka
1757 - 1792. Vydal Vladimír Žikeš, Praha (c)1940. Původní polokožená vazba se zlacením na hřbetu a s originálním papírovým přebalem, 286 stran. Velmi dobrý stav.
Antonín Novotný - Jak život Prahou šel
1576 - 1830. Vydal Vladimír Žikeš, Praha 1946. Původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu a s originálním papírovým přebalem, 217 stran. Přebal zpravovaný lepenkou, uvnitř velmi dobrý stav.
Antonín Novotný - Pražské Jezulátko
Jako 6. svazek Žikešova pražského špalíčku vydal Vladimír Žikeš, Praha 1948. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 53 stran textu + rozsáhlá obrazová příloha. Velmi dobrý stav.
Antonín Novotný - Naposledy o Praze F. L. Věka
Ilustroval V. Kubašta. Vydal Vladimír Žikeš, Praha 1948. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 450 stran. Přebal zpravovaný lepenkou, mírně odřený. Uvnitř velmi dobrý stav.
Antonín Novotný - Z Prahy doznívajícího baroka
1730 - 1740. Vydal Atlas, Praha 1947. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 316 stran. Přebal mírně potrhaný ve hřbetu a lehce zašpiněný. Dobrý stav.
Antonín Novotný - Z Prahy doznívajícího baroka
1730 - 1740. Vydal Atlas, Praha 1947. Původní poloplátěná vazba bez přebalu, 316 stran. Velmi dobrý stav.
Antonín Novotný - Bludištěm minulosti
Jako II. svazek cyklu Na scéně věků vydalo AVENTINUM, Praha 1947. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 239 stran. Přebal zpravovaný lepenkou, dobrý stav.
Antonín Novotný - Staropražský dekameron
vydal Vladimír Žikeš,
1947,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, na krajích místy lehce natržený a místy mírně odřený, 4000 výtisků, výzdoba a obálka-Vojtěch Kubašta,
214 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Novotný-Staropražský dekameron
Antonín Novotný - STAROPRAŽSKÉ SENZACE
Pestrý obraz staropražských senzací , to jest událostí, které v 17., 18. a 19. století upoutávaly pozornost zvědavého a zvídavého pražského obecenstva.
Grafoprint-Neubert, Praha, 1993
192 stran, 14 barevných reprodukcí, původní vazba, velký formát
2. vydání
Stav : obálka poškozená, vpředu nahoře natržená cca 3 cm, jinak výborný stav.
Antonín Novotný -
. . Staropražské senzace
Rok vydání : 1993
Nakladatelství : Grafoprint-Neubert
Počet stran : 188 stran
Antonín Novotný -
. . Jak život Prahou šel
Rok vydání : 1946
Nakladatelství : Vladimír Žikeš
Ilustrace : V. Kubašta
Počet stran : 220 stran
Antonín Novotný -
. . Pražské jezulátko
Rok vydání : 1940
Nakladatelství : Vladimír Žikeš
Počet stran : 42 stran
Antonín Novotný - NAPOSLEDY O PRAZE F. L. VĚKA
Vladimír Žikeš, Praha, 1948
450 stran, původní vazba s přebalem, malý formát.
Obálka, vazba a ilustrace : Vojtěch Kubašta.
Stav : obálka kromě drobných oděrek (viz. sken) nepoškozena, ale dobově podlepena (rohy obálky), uvnitř věnování bývalému majiteli, jinak dobrý stav. Velmi pěkně zachováno.
Antonín Novotný - Staropražské variace
Orbis, Praha,
1958,
velmi dobrý stav, desky s načervenalou skvrnou,
celoplátěná vazba,
324 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Novotný-Staropražské variace
Antonín Novotný - Pražský porcelán
Vladimír Žikeš, Praha,
1949,
velmi dobrý,
100 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Novotný-Pražský porcelán
Antonín Novotný - Pražský porcelán
V. Žikeš, Praha,
1949,
dobrý stav,
pův. polopl. vazba, obálka je mírně zašpiněná, na krajích místy mírně natržená, 38 barev. příloh,
29 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Novotný-Pražský porcelán
Antonín Novotný - Z Prahy doznívajícího baroka
Atlas, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
pův. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, na krajích místy mírně odřený, nažloutlé listy,
316 stran,
Historie,
Antonín Novotný-Z Prahy doznívajícího baroka
Antonín Novotný - Staropražští komedianti
Atlas, Praha,
1944,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka na hřbetu natržená, uvolněné listy, obálka Vojtěch Kubašta, 1. vydání,
316 stran,
Historie,
Antonín Novotný-Staropražští komedianti
Antonín Novotný - Praha v květu baroka
Atlas, Praha,
1949,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je lehce odřený a zašpiněný, ilustrace a obálka Jan Konůpek,
461 stran,
Historie,
Antonín Novotný-Praha v květu baroka
Antonín Okáč - Český sněm a vláda před březnem 1848
Kapitoly o jejich ústavních sporech. Knihovna sněmů českých, svazek II. Praha, 1947. Celoplátěná vazba, 396 stran, 24 obrazových příloh, z nichž jedna je barevná. Velmi dobrý stav.
Antonín Osička - Popular Business Reader
nákladem vlastním,
1935,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je lehce zašpiněná a nepatrně odřená, s 30 původními ilustracemi Ctibora Osičky,
76 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Antonín Osička-Popular Business Reader
Antonín Osička, Ivan Poldauf - Anglicko-český slovník
Akademia, Praha,
1970,
dobrý stav, špinavá obálka, podepsáno na předsádce,
orig. vazba,
636 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Antonín Osička, Ivan Poldauf-Anglicko-český slovník
Antonín Pavelčák-Záhorský - První květy
Vydavatel : Antonín Pavelčák-Záhorský
Rok vydání: 1910
Jazyk: Čeština
Počet stran: 59
Antonín Pelc - Karikatury 1919 - 1945
Předmluva Emila Filly. Mánes a Melantrich, Praha, 1948, 120 stran. Obálka odřená, zadní strana roztržená. Dobrý stav.
Antonín Pelc - Karikatury 1919 - 1945
Předmluva Emila Filly. Mánes a Melantrich, Praha, 1948, 120 stran. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten odřený a zašpiněný. Uvnitř velmi dobrý stav.
Antonín Pelc - Karikatury 1919-1945
S. V. U. Mánes-Melantrich, Praha,
1948,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je velmi lehce zašpiněná, úvodní studie-Emil Filla, vazba a grafická úprava - Zdeněk Sklenář, 1. vydání, 3000 výtisků, obsahuje 102 karikatur
,
120 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Pelc - Karikatury 1919 - 1945
Antonín Pelíšek
- Člověk z Pavilonu N
Nakladatel : Jihočeské naklad.
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 (1.)
Antonín Pelíšek -
. . Madeta 1. v mlékárenském průmyslu
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : Madeta
Počet stran : 145 stran
Antonín Peltrám a kolektiv - Evropská integrace a Česká republika
Formát : 17×24 cm, 144 stran
ISBN : 978-80-247-2849-0
Anotace :
Na trhu ojedinělá publikace přináší aktuální a otevřený pohled na důležité oblasti týkající se evropské integrace a naší země. Publikace se věnuje významným a zajímavým otázkám spojeným s integrací, vysvětluje a odkrývá leckdy komplikované vztahy a souvislosti a ukazuje jejich vliv na naše postavení v EU, fungování země, ekonomiku a život Čechů. Objasňuje, co obsahuje smlouva o fungování EU a jaké jsou její souvislosti s našimi rozhodnutími, věnuje se zahraniční a obranné politice EU, justici a vnitru, upozorňuje na nutné změny důležité pro konkurenceschopnost celé ekonomiky a českých firem, věnuje se sociálním otázkám, a ukazuje i náš podíl na integraci od 40. let minulého století až do vstupu do EU. Kniha je určena zejména studentům vysokých škol, ekonomům a podnikatelům, představitelům státní správy a samosprávy a všem dalším zájemcům o tuto aktuální a důležitou problematiku.
Antonín Polách - Odvrácená tvář moci Zločiny českých králů
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 978-80-87067-96-3
EAN : 9788087067963
Formát :
392 stran,
23x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Nová kniha znalce českých dějin a autora úspěšných historických románů Antonína Polácha se tentokrát pouští do pátrání v neprobádané oblasti temných stránek osobností našich vládců. Z osudů sedmi panovníků Přemysla Otakara I., Václava II., Karla IV., Václava IV., Zikmunda Lucemburského, Ladislava Pohrobka a Ferdinanda II. kteří vládli naší zemi a spoluvytvářeli její dějiny, z historických rekonstrukcí, k nimž dospěl na základě kritického studia pramenných podkladů, dobových dokumentů, analýzy jednání jednotlivých osob a na základě zčásti kriminalistického a zčásti medicínského pátrání, skládá autor plastický portrét osobnosti středověkého krále a pootevírá okno do historického prostoru, kam lidem, kteří se o dějiny zajímají, zatím nebylo ve větším rozsahu dopřáno nahlédnout. Systém středověkého státu fungoval jen potud, pokud fungoval král jako jeho garant. Jen osobnost silného panovníka byla zárukou určitého klidu pro poddané a prosperity země. Jak se ale král mohl stát silným? Láskou k poddaným a spravedlivostí sotva. Není tedy divu, že panovníci velmi často sahali k prostředkům, nad nimiž se člověku tají dech. Pocit Božího poslání jim poskytoval do jisté míry imunitu, tedy beztrestnost.
Skutky, kterých se panovníci v zájmu udržení vlády ve vlastních rukou občas dopouštěli, bychom dnes odsoudili jako zločiny. Nicméně právě způsob, kterým se dokázali posta-
vit svým protivníkům, vypořádávat s řevnivostí a konflikty, a nakolik je dokázali bez podstatného snížení královské moci zvládnout, svědčí o osobních kvalitách jednotlivých vládců. Politicky korektní metody při tom ale určitě používány nebyly a Amnesty international se jim do způsobu vlády tehdy ještě nepletla?
Antonín Polách si zároveň klade otázku, zda je náhodné, že právě panovníci pocházející z rozvrácených vztahů, sirotci a dětští štvanci dosahovali ve vykonávání vlády výrazně lepších výsledků než děti rozmazlované a hýčkané. Možná právě proto, že žádné citové vazby v dětství nenavázali, se snadněji uchylovali ke zločinu .
Možná je podtitul této knihy pro čtenáře příliš provokativní. A pokud se pak ještě podívá na seznam postav, o nichž hodlám psát, ustrne. Copak byli opravdu všichni čeští vládci zločinci? Ano či ne? Drželi se platných zákonů, nebo je překračovali? A bylo vůbec možné, aby se oněch zákonů drželi? Právě odpově 239 na tyto otázky bych chtěl ve své knize nabídnout. Takže tedy poj 239 me společně pátrat v temnotě dávných časů, poznejme tehdejší politiky a vládce, jejich povahy, jejich tělesné choroby, jejich cíle a prostředky .
MUDr. Antonín Polách vystudoval lékařskou fakultu Palackého univerzity v Olomouci. Dlouhá léta pracoval jako praktický lékař na interním oddělení v Popradě, kde byl také činným členem městské rady a jedním ze zakládajících členů Českého spolku na Slovensku. Po rozdělení Československa odešel do Rakouska, kde dodnes pracuje na interním oddělení ve Štýrsku jako zástupce primáře. Je autorem řady historických románů, mezi nejznámější patří: A stanu se králem, Já Herodes, Richenza a Mezi císařem a papežem.
Antonín Polách - Odvrácená tvář moci Zločiny českých králů
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 978-80-87067-96-3
EAN : 9788087067963
Formát :
392 stran,
23x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Nová kniha znalce českých dějin a autora úspěšných historických románů Antonína Polácha se tentokrát pouští do pátrání v neprobádané oblasti temných stránek osobností našich vládců. Z osudů sedmi panovníků Přemysla Otakara I., Václava II., Karla IV., Václava IV., Zikmunda Lucemburského, Ladislava Pohrobka a Ferdinanda II. kteří vládli naší zemi a spoluvytvářeli její dějiny, z historických rekonstrukcí, k nimž dospěl na základě kritického studia pramenných podkladů, dobových dokumentů, analýzy jednání jednotlivých osob a na základě zčásti kriminalistického a zčásti medicínského pátrání, skládá autor plastický portrét osobnosti středověkého krále a pootevírá okno do historického prostoru, kam lidem, kteří se o dějiny zajímají, zatím nebylo ve větším rozsahu dopřáno nahlédnout. Systém středověkého státu fungoval jen potud, pokud fungoval král jako jeho garant. Jen osobnost silného panovníka byla zárukou určitého klidu pro poddané a prosperity země. Jak se ale král mohl stát silným? Láskou k poddaným a spravedlivostí sotva. Není tedy divu, že panovníci velmi často sahali k prostředkům, nad nimiž se člověku tají dech. Pocit Božího poslání jim poskytoval do jisté míry imunitu, tedy beztrestnost.
Skutky, kterých se panovníci v zájmu udržení vlády ve vlastních rukou občas dopouštěli, bychom dnes odsoudili jako zločiny. Nicméně právě způsob, kterým se dokázali posta-
vit svým protivníkům, vypořádávat s řevnivostí a konflikty, a nakolik je dokázali bez podstatného snížení královské moci zvládnout, svědčí o osobních kvalitách jednotlivých vládců. Politicky korektní metody při tom ale určitě používány nebyly a Amnesty international se jim do způsobu vlády tehdy ještě nepletla?
Antonín Polách si zároveň klade otázku, zda je náhodné, že právě panovníci pocházející z rozvrácených vztahů, sirotci a dětští štvanci dosahovali ve vykonávání vlády výrazně lepších výsledků než děti rozmazlované a hýčkané. Možná právě proto, že žádné citové vazby v dětství nenavázali, se snadněji uchylovali ke zločinu .
Možná je podtitul této knihy pro čtenáře příliš provokativní. A pokud se pak ještě podívá na seznam postav, o nichž hodlám psát, ustrne. Copak byli opravdu všichni čeští vládci zločinci? Ano či ne? Drželi se platných zákonů, nebo je překračovali? A bylo vůbec možné, aby se oněch zákonů drželi? Právě odpově 239 na tyto otázky bych chtěl ve své knize nabídnout. Takže tedy poj 239 me společně pátrat v temnotě dávných časů, poznejme tehdejší politiky a vládce, jejich povahy, jejich tělesné choroby, jejich cíle a prostředky .
MUDr. Antonín Polách vystudoval lékařskou fakultu Palackého univerzity v Olomouci. Dlouhá léta pracoval jako praktický lékař na interním oddělení v Popradě, kde byl také činným členem městské rady a jedním ze zakládajících členů Českého spolku na Slovensku. Po rozdělení Československa odešel do Rakouska, kde dodnes pracuje na interním oddělení ve Štýrsku jako zástupce primáře. Je autorem řady historických románů, mezi nejznámější patří: A stanu se králem, Já Herodes, Richenza a Mezi císařem a papežem.
Antonín Pospíšil -
. . Byt Bedřicha Smetany u paní J. Billanské
Rok vydání : 1945
Nakladatelství : Antonín Pospíšil
Počet stran : 57 stran
Antonín Pospíšil - Kolem Jana Václava Stamice
nákladem vlastním,
1947,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka zašpiněná, po stranách odřená a trochu potrhaná, listy nerozřezané, obsahuje čb. fotografie a několik rozkládacích rodokmenů v příloze, vydání první, náklad 1000 výtisků, obsahuje věnování podepsané autorem,
52 stran,
Historie,
Antonín Pospíšil-Kolem Jana Václava Stamice
Antonín Přidal - Políček č. 111/ Atentát v přízemí/ Noční žokej/ Elektrický nůž/ Noc potom
Nakladatel : Větrné mlýny
Edice :Dramatické texty
ISBN : 80-86907-28-7
EAN : 9788086907284
Formát :
250 stran,
18x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Druhá knižní sbírka dramatických textů Antonína Přidala přináší pět her z přelomu tisíciletí čtyři rozhlasové a jednu divadelní. Autor v nich důmyslně těží z možností, které nabízí rádio jako umělecké médium, i z prostředků komorní divadelní scény. Přidalův hrdina je společenský tvor, který se uprostřed všednodenního světa, mnohdy rutinního, dostává do konfliktu se svou minulostí, se svými emocemi a tužbami v kostce, se svým člověčenstvím. Je to hrdina dnešní doby ve sváru se zvůlí moci, která ho tlačí k hranici anebo až za hranice lidské důstojnosti, a ve sváru se sebou samým.
Antonín Přidal - Kouzlo nechtěného
Nakladatel : Druhé město
ISBN : 978-80-7227-265-5
EAN : 9788072272655
Formát :
280 stran,
19,5x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Výbor textů z rubriky Kouzlo nechtěného (texty naivistických autorů vzniklé bez uměleckých aspirací), která si získala velkou popularitu koncem šedesátých let v časopise Host do domu.
Antonín Přidal, editor knihy, rubriku redigoval až do roku 1970, kdy bylo vydávání Hosta z úřední moci zakázáno. Texty přichystané do dalších čísel tak zůstaly jen ve složkách. Nyní je můžete najít v knize, kterou doprovází barevné reprodukce z unikátní sbírky naivního umění prof. Antona Kollára.
Kouzlo nechtěného je
když z klobouku, odkud měla vzlétnout holubice, se vybatolí myš
když před vojáky jako ze škatulky pochoduje státník v kalhotách nad kotníky
když prodej kozy se vylíčí s řečnickým vzletem anebo slohem úředního šimla
když učenec káže o řádu a drmolí páté přes deváté
když rozevlátá láska se vyznává kostrbatě anebo v učesaných formulích
když slova nestačí proudům vzpomínek a řítí se za nimi hlava nehlava
když vedle velikánů kráčejících dějinami hopsají po svých trasách malinkatí kmáni
a tak dál a tak dál a různě podobně
Antonín Přidal - Políček č. 111/ Atentát v přízemí/ Noční žokej/ Elektrický nůž/ Noc potom
Nakladatel : Větrné mlýny
Edice :Dramatické texty
ISBN : 80-86907-28-7
EAN : 9788086907284
Formát :
250 stran,
18x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Druhá knižní sbírka dramatických textů Antonína Přidala přináší pět her z přelomu tisíciletí čtyři rozhlasové a jednu divadelní. Autor v nich důmyslně těží z možností, které nabízí rádio jako umělecké médium, i z prostředků komorní divadelní scény. Přidalův hrdina je společenský tvor, který se uprostřed všednodenního světa, mnohdy rutinního, dostává do konfliktu se svou minulostí, se svými emocemi a tužbami v kostce, se svým člověčenstvím. Je to hrdina dnešní doby ve sváru se zvůlí moci, která ho tlačí k hranici anebo až za hranice lidské důstojnosti, a ve sváru se sebou samým.
Antonín Přidal - Kouzlo nechtěného
Nakladatel : Druhé město
ISBN : 978-80-7227-265-5
EAN : 9788072272655
Formát :
280 stran,
19,5x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Výbor textů z rubriky Kouzlo nechtěného (texty naivistických autorů vzniklé bez uměleckých aspirací), která si získala velkou popularitu koncem šedesátých let v časopise Host do domu.
Antonín Přidal, editor knihy, rubriku redigoval až do roku 1970, kdy bylo vydávání Hosta z úřední moci zakázáno. Texty přichystané do dalších čísel tak zůstaly jen ve složkách. Nyní je můžete najít v knize, kterou doprovází barevné reprodukce z unikátní sbírky naivního umění prof. Antona Kollára.
Kouzlo nechtěného je
když z klobouku, odkud měla vzlétnout holubice, se vybatolí myš
když před vojáky jako ze škatulky pochoduje státník v kalhotách nad kotníky
když prodej kozy se vylíčí s řečnickým vzletem anebo slohem úředního šimla
když učenec káže o řádu a drmolí páté přes deváté
když rozevlátá láska se vyznává kostrbatě anebo v učesaných formulích
když slova nestačí proudům vzpomínek a řítí se za nimi hlava nehlava
když vedle velikánů kráčejících dějinami hopsají po svých trasách malinkatí kmáni
a tak dál a tak dál a různě podobně
Antonín Příhoda - Houbařův rok
Státní zemědělské nakladatelství, Praha,
1972,
velmi dobrý stav, ušpiněná obálka,
orig. lamino vazba, 80 bar, příloh, 24 čb. obrázků v textu, ilustroval Ladislav Urban,
393 stran,
Přírodní vědy,
Antonín Příhoda-Houbařův rok
Antonín Příhoda - Příroda a člověk
Státní pedagogické nakladatelství, Praha,
1981,
výborný stav,
orig. vazba, obsahuje 89 fotografií a 27 barevných příloh, edice Knižnice všeobecného vzdělání mládeže-Horizont, první vydání,
256 stran,
Přírodní vědy,
Antonín Příhoda-Příroda a člověk
Antonín R. Svoboda - Praslovanské runy a původ písma i abecedy
Edice Staroslovan, svazek 3. Praha, 1946. Původní velká rozkládací tabule. Dobrý stav.
Antonín R. Svoboda - Historický vývoj českoslovanských zemí od pravěku
do dnešního dne. Edice Staroslovan, svazek 1. Praha, 1945. Původní velká rozkládací tabule, obsahující 9 map. Dobrý stav.
Antonín Radvanovský - Italsko-český technický slovník
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1556-3
EAN : 9788020015563
Formát :
1144 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Slovník obsahuje nejdůležitější termíny ze všech oborů moderní techniky a vědy. Je určen překladatelům vědeckotechnických a obchodních textů, technikům, inženýrům, vědeckým pracovníkům, učitelům a studentům vysokých škol. Do slovníku byly při jeho sestavování přednostně zařazeny termíny z nových rozvíjejících se oborů, jako jsou automatizace, kybernetika, výpočetní technika, informatika, elektronika, radiotechnika, jaderná fyzika a reaktorová technika, stejně jako výrazy z oborů úzce souvisejících s výrobními procesy (matematiky, mechaniky, fyziky a chemie) a z oborů strojírenství a strojních mechanismů, obrábění kovů a stavebních hmot. Slovník vycházející ve prvním vydání obsahuje 80 000 hesel.
Antonín Radvanovský - Italsko-český technický slovník
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1556-3
EAN : 9788020015563
Formát :
1144 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Slovník obsahuje nejdůležitější termíny ze všech oborů moderní techniky a vědy. Je určen překladatelům vědeckotechnických a obchodních textů, technikům, inženýrům, vědeckým pracovníkům, učitelům a studentům vysokých škol. Do slovníku byly při jeho sestavování přednostně zařazeny termíny z nových rozvíjejících se oborů, jako jsou automatizace, kybernetika, výpočetní technika, informatika, elektronika, radiotechnika, jaderná fyzika a reaktorová technika, stejně jako výrazy z oborů úzce souvisejících s výrobními procesy (matematiky, mechaniky, fyziky a chemie) a z oborů strojírenství a strojních mechanismů, obrábění kovů a stavebních hmot. Slovník vycházející ve prvním vydání obsahuje 80 000 hesel.
Antonín Rakouš -
. . Učebnice Morseových značek a signalisace
Vydání : 2. vydání
Nakladatelství : vlastním nákladem
Počet stran : 124 stran
Antonín Rambousek
- Sázecí stroje
Nakladatel : SNTL
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
Antonín Rašek - Monolog staré dámy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1205-0
EAN : 9788020412058
Formát :
196 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Svůj spletitý životní příběh vypráví žena již v kmetském věku náhodnému a především trpělivému posluchači, který si od ní chce zakoupit sbírku grafik zděděnou po matce a několik dní dochází do její vily poblíž Prahy, aby si tu nejen prohlížel neobyčejnou sbírku vývarných monografií, ale také aby si zde vyslechl úpřimnou výpověď o jejích třech životních láskách. Celou pravdu se však čtenář dozvídá až v její vnitřní zpovědi.
Antonín Rašek - Monolog staré dámy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1205-0
EAN : 9788020412058
Formát :
196 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Svůj spletitý životní příběh vypráví žena již v kmetském věku náhodnému a především trpělivému posluchači, který si od ní chce zakoupit sbírku grafik zděděnou po matce a několik dní dochází do její vily poblíž Prahy, aby si tu nejen prohlížel neobyčejnou sbírku vývarných monografií, ale také aby si zde vyslechl úpřimnou výpověď o jejích třech životních láskách. Celou pravdu se však čtenář dozvídá až v její vnitřní zpovědi.
Antonín Rejcha - Hudba jako ryze citové umění
Nakladatel : Togga
ISBN : 978-80-87258-15-6
EAN : 9788087258156
Formát :
192 stran,
17x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Antologie představuje první české překlady z teoretických spisů hudebního skladatele Antonína Rejchy, pražského rodáka, které vznikaly v druhé polovině jeho života během druhého pařížského pobytu v letech 1808 až 1836. Rejcha je jedním z nejvýraznějších hudebních teoretiků první třetiny 19. století. Jeho spisy vytvářejí soudržný pedagogický systém a prostřednictvím dobových překladů do němčiny, italštiny a angličtiny se staly základními nástroji institucionálních pilířů evropské klasické hudby nejenom v Evropě. S oporou univerzitního vzdělání a srovnáváním s tvorbou J. Haydna a W. A. Mozarta se stal Rejcha kritikem vývoje dobové hudby a současně ve svých spisech demonstroval, v čem má spočívat skutečná hodnota hudební kompozice. Vybrané texty o melodii, formách, hudební myšlence nebo umění operního skladatele jsou sjednoceny v základní filosoficko-estetické podmínce hudba je skutečným uměním jen v těch okamžicích, kdy o ní rozhoduje cit, a nikoli rozum.
Antonín Rejcha - Hudba jako ryze citové umění
Nakladatel : Togga
ISBN : 978-80-87258-15-6
EAN : 9788087258156
Formát :
192 stran,
17x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Antologie představuje první české překlady z teoretických spisů hudebního skladatele Antonína Rejchy, pražského rodáka, které vznikaly v druhé polovině jeho života během druhého pařížského pobytu v letech 1808 až 1836. Rejcha je jedním z nejvýraznějších hudebních teoretiků první třetiny 19. století. Jeho spisy vytvářejí soudržný pedagogický systém a prostřednictvím dobových překladů do němčiny, italštiny a angličtiny se staly základními nástroji institucionálních pilířů evropské klasické hudby nejenom v Evropě. S oporou univerzitního vzdělání a srovnáváním s tvorbou J. Haydna a W. A. Mozarta se stal Rejcha kritikem vývoje dobové hudby a současně ve svých spisech demonstroval, v čem má spočívat skutečná hodnota hudební kompozice. Vybrané texty o melodii, formách, hudební myšlence nebo umění operního skladatele jsou sjednoceny v základní filosoficko-estetické podmínce hudba je skutečným uměním jen v těch okamžicích, kdy o ní rozhoduje cit, a nikoli rozum.
Antonín Reschal - Maudina poslední výprava
Vendelín Steinhauser, Plzeň,
1920,
dobrý stav,
orig. brož (ta lehce pošk. a zašpiněná, některé listy uvolněny),
206 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Reschal - Maudina poslední výprava
Antonín Reschal - Maudina poslední výprava
V.Steinhauser, Plzeň,
1920,
velmi dobrý stav, některé listy nerozřezané, některé uvolněné, mírně pomačkáno a ušpiněno,
orig.brož,
206 stran,
Detektivní příběhy,
Antonín Reschal-Maudina poslední výprava
Antonín Rezek - Sborník historický, ročník III.
Praha, 1885. Velmi dobrý stav, 380 stran. Dobová poloplátěná převazba.
Antonín Rezek - Dějiny Čech a Moravy nové doby
I.L. Kober, Praha,
1893,
celkově dobrý stav, listy jsou nažloutlé, vazba téměř rozpadlá, neoriginální desky, ty jsou odřené a ušpiněné, s nápisem tužkou,
neoriginální desky, plátěný hřbet,
420 stran,
Historie,
Antonín Rezek-Dějiny Čech a Moravy nové doby
Antonín Rükl - Obrazy z hlubin vesmíru
Artia, Praha,
1988,
velmi dobrý stav, vazba jen lehce odřená,
orig. celopl. vazba s přebalem, formát A4, četné čb i barevné fotografie a obr. v textu,
232 stran,
Přírodní vědy,
Antonín Rükl-Obrazy z hlubin vesmíru
Antonín Rükl - Souhvězdí
Aventinum, Praha,
1996,
výborný stav,
orig. lamin. vazba, 1. vydání,
224 stran,
Přírodní vědy,
Antonín Rükl-Souhvězdí
Antonín Salač - Isis, Sarapis a božstva sdružená
Česká akademie cisaře Františka Josefa pro vědy, slovestnost a umění, Praha,
1915,
dobrý stav,
orig brož, ta je zašpiněná, uvolněná, na hřbetě odřená a potrhaná,
127 stran,
Historie,
Antonín Salač-Isis, Sarapis a božstva sdružená
Antonín Schönfeld - Český včelař
Zemského ústředí včelařských spolků pro Čechy, Praha,
1934,
velmi dobrý stav, odřené rohy a hrany převazby, zažloutlé stránky,
polopl. převazba,
512 stran,
Přírodní vědy,
Antonín Schönfeld-Český včelař
Antonín Schulze - Zánik
Vydavatel : Knihtiskárna F. Simon a spol.
Rok vydání: 1914
Jazyk: Čeština
Počet stran: 224
Antonín Skočdopole
- Příruční kniha bohosloví pastýřského
Nakladatel : Budějovice
Rok vydání (číslo vydání) : 1874 ()
Antonín Skrbek - Dřevěné konstrukce krovů velkých rozpětí
Vydal B. Pyšvejc, Praha 1948. Původní brož, 288 stran s množstvím menších černobílých kreseb v textu. Pěkný stav.
Antonín Skřivan - Směnkářství ze stanoviska praktického
Mimo výklad rak. směn řádů z roku 1850 a uherského zákona směnečného z r. 1876 s kritickými poznámkami. Třetí vydání. Vydal F. Šimáček, Praha 1897. Dobová polokožená převazba zdobená a zlacená na hřbetu (viz foto), 319 stran. Pěkný stav!
Antonín Slaba - Průvodce po Konopišti
Nakl. Aug. Sýkory, Praha, 1925. Původní brož, lehce zašpiněná, 40 stran. Dobrý stav.
Antonín Sova
- Prodloužený úžas
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()
Antonín Sova
- Pankrác Budecius,kantor
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
Antonín Sova - Když ona přišla na můj sad
Československý spisovatel, Praha,
1987,
výborný stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání výboru,
320 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Sova-Když ona přišla na můj sad
Antonín Sova - Ještě jednou se vrátíme
Aventinum, Praha,
1926,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněné desky,
orig. celoplát. vazba,
155 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Sova-Ještě jednou se vrátíme
Antonín Sova - Ivův román
Hejda-Tuček, Praha,
1901,
velmi dobrý stav, zašlá obálka,
šitá vazba, lepená obálka,
328 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Sova-Ivův román
Antonín Sova - Tóma bojar
Vydavatel : Aventinum, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 344
Antonín Sova - Kniha baladická
Vydavatel : Aventium
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Antonín Sova - LYRIKA L Aacute SKY A ŽIVOTA
Poezie.
SNKLHU, Praha, 1958
211 stran, kožená vazba, malý formát
5. vydání
Edice Skvosty.
Vazba zdobena vytlačovanými ornamenty v kůži.
Stav : vybledlý hřbet, jinak výborný stav.
Antonín Sova -
. . O vysvobození prince Jirky
Rok vydání : 1916
Nakladatelství : Hejda a Tuček
Ilustrace : Alois Moravec
Počet stran : 64 stran
Antonín Sova -
. . Pankrác Budecius, kantor
Rok vydání : 1916
Nakladatelství : Hejda a Tuček
Počet stran : 93 stran
Antonín Sova -
. . Výpravy chudých
Rok vydání : 1924
Nakladatelství : Aventinum
Počet stran : 362 stran
Antonín Sova -
. . Pozdrav bouřlivé noci
Rok vydání : 1964
Nakladatelství : Československý spisovatel
Počet stran : 130 stran
Antonín Sova -
. . Výpravy chudých
Rok vydání : 1936
Nakladatelství : Melantrich
Počet stran : 308 stran
Antonín Sova -
. . Tóma Bojar
Rok vydání : 1938
Nakladatelství : Melantrich
Počet stran : 288 stran
Antonín Sova -
. . Ivův román
Vydání : 8. vydání
Rok vydání : 1961
Nakladatelství : Československý spisovatel
Počet stran : 268 stran
Antonín Sova -
. . Poesie-Antonín Sova
Rok vydání : 1936
Nakladatelství : Soukr. tisk (J. Šalda)
Počet stran : 24 stran
Antonín Sova - Tři knihy básníkova soumraku
Melantrich, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
orig. brož., ta nepatrně zašpiněná a natržená, uvolněné listy,
372 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Sova-Tři knihy básníkova soumraku
Antonín Sova - Prodloužený úžas
Odeon, Praha,
1989,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, papírový přebal,
164 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Sova-Prodloužený úžas
Antonín Stach - Učebnice hospodářství pro školy hospodyňské
Český odbor zemědělské rady moravské, Brno,
1910,
dobrý stav,
polopl. převazba, desky zašpiněné, odřené, rohy naražené, pův. obálka nalepena na přední strane desek, vazba uvolněná, listy zažloutlé, některé zašpiněné, četné vpisky, obsahuje čb. vyobrazení v textu, druhé přepracované vydání,
273 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Antonín Stach-Učebnice hospodářství pro školy hospodyňské
Antonín Strejc - Efemeridy malé 1991-2000
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 80-86226-01-8
EAN : 9788086226019
Formát :
120 stran,
0cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Astrologické tabulky pro výpočet horoskopů.
Antonín Strejc - Efemeridy malé 1991-2000
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 80-86226-01-8
EAN : 9788086226019
Formát :
120 stran,
0cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Astrologické tabulky pro výpočet horoskopů.
Antonín Strejc - Efemeridy 1991-2000 včetně šířek (lakovaná obálka)
Vyšlo : 25.10.1999
Počet stran : 142
Antonín Strnad
- U veselé věnce
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
Antonín Studýnka - Bez slitování
Nakladatel : Antonín Studýnka
Formát :
168 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Románový příběh posledních templářů v Čejkovicích a na Pálavě. Kniha je doplněna přílohou Pravda o mimozemšťanech stejného autora.
Antonín Studýnka - Bez slitování
Nakladatel : Antonín Studýnka
Formát :
168 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Románový příběh posledních templářů v Čejkovicích a na Pálavě. Kniha je doplněna přílohou Pravda o mimozemšťanech stejného autora.
Antonín Suchan, Václav Kaplický - ŠUMPERK VE FOTOGRAFII
Obrazová publikace.
Profil, Ostrava, 1974
173 stran, 135 černobílých a 16 barevných fotografií, původní vazba, velký formát
1. vydání
Stav : výborný
Antonín Sum - Syn Jan
Podtitul : Otec a syn II. díl
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-917-3
EAN : 9788072059171
Formát :
302 stran,
21x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Jan Masaryk ve vzpomínkách přátel a pamětníků a jako symbol návratu České republiky do rodiny evropských národů.
Antonín Sum - Syn Jan
Podtitul : Otec a syn II. díl
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-917-3
EAN : 9788072059171
Formát :
302 stran,
21x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Jan Masaryk ve vzpomínkách přátel a pamětníků a jako symbol návratu České republiky do rodiny evropských národů.
Antonín Sum - Otec a syn
Pragma, Praha,
2000,
výborný stav,
orig. lamino vazba, obsahuje obrazovou přílohu,
184 stran,
Historie,
Antonín Sum-Otec a syn
Antonín Svatopluk Kalina - Krví a železem dobyto československé samostatnosti
Nákl. vlastním, Praha,
1938,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích odřená, listy velmi lehce nažloutlé, nepatrně zašpiněné,
celopl. převazba, čb doplňující přílohy,
336 stran,
Historie,
Antonín Svatopluk Kalina-Krví a železem dobyto československé samostatnosti
Antonín Svoboda - Dějiny Rychnova nad Kněžnou
Rychnov nad Kněžnou, 1924.
Celoplátěná vazba, v úvodu snímek Rychnova nad Kněžnou (Foto Šimky, viz obr.), zadní 414 stran.
Velmi pěkný stav!
Antonín Šimík a kol. - AUTOMOBILY
A ostatní silniční vozidla (pro 2. a 3. ročník oboru automechanik).
SNTL, Praha, 1965
312 stran, 197 obrázků, 8 tabulek, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : desky na hranách odřené, zažloutlé, jinak dobrý stav.
Antonín Šín - Omyl dějin
Nákladem vlastním,
1926,
velmi dobrý stav, vazba mírně odřená, na hřbetu štítek s označením svazku, na titulní stránce skvrny, na některých stránkách vpisky tužkou,
poloplátěná převazba,
227 stran,
Historie,
Antonín Šín-Omyl dějin
Antonín Škarka - Půl tisíciletí českého písemnictví
Odeon, Praha,
1986,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je jen mírně zašpiněný,
502 stran,
Historie,
Antonín Škarka-Půl tisíciletí českého písemnictví
Antonín Šorm - Svatováclavský kalendář na jubilejní rok milenia mučednické smrti Světce Václava 1929
vydal Výbor pro oslavu tisícího výročí smrti sv. Václava v Praze,
1928,
velmi dobrý stav, listy jsou zažloutlé, některé vypadávají z vazby, lehce pomačkané okraje-místy s drobnými trhlinkami, papír. desky jsou ušpiněné, nažloutlé, na přední straně v levém dolním rohu natržené, mezi některými stránkami lehce naprasklá vazba,
orig. brož, obsahuje několik čb. fotografií,
202 stran,
Historie,
Antonín Šorm-Svatováclavský kalendář na jubilejní rok milenia mučednické smrti Světce Václava 1929
Antonín Šorm - Jak studenečtí putovali
Nákladem vlastním,
1943,
dobrý stav,
pův. sešit, obálka silně zažloutlá, uvolněné listy, čb. reprodukce,
38 stran,
Historie,
Antonín Šorm-Jak studenečtí putovali
Antonín Šorm, Antonín Krajča - Mariánské sloupy v Čechách a na Moravě
Příspěvky k studiu barokní kultury. Vydal Antonín Daněk, Praha 1939. Původní brož, 302 stran s množstvím černobílých fotografií, volný hřbet. Přední strana obálky mírně pomačkaná a nepatrně potrhaná na dolním okraji (viz foto). Dobrý stav.
Antonín Šrámek - Vzpoura 1763
Václav Petr, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, na zadní straně nažloutlý, na krajích místy mírně odřený, razítko-upomínka na Odbornou pokračovací školu Gremia knihkupců a nakladatelů pražských, obálka a vazba-Jaroslav Šváb,
173 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Šrámek - Vzpoura 1763
Antonín Šrámek - Dubrovník 1667
Václav Petr, Praha,
1939,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, nažlioutlý, na krjích místy odřený a místy mírně natržený, razítko-upomínka na Odbornou pokračovací školu Gremia knihkupců a nakladatelů pražských, obálka-Jaroslav Šváb,
181 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Šrámek - Dubrovník 1667
Antonín Šrámek - Hořká léta 1683
Václav Petr, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
pův. polop. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, na zadní straně nažloutlý a na krajích místy mírně odřený, razítko-upomínka n Odbornou pokračovací školu Gremia knihkupců a nakladatelů pražských, obálka-Jaroslav Šváb,
208 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Šrámek - Hořká léta 1683
Antonín Thein - Klerikální vydra, II. díl
Československá akc. tiskárna, České Budějovice,
1926,
dobrý stav,
orig. brož., hřbet odřený, kraje obálky potrhané, obálka zašpiněná, uvolněné listy,
Beletrie a poezie,
Antonín Thein-Klerikální vydra, II. díl
Antonín Thurnwald - Štvanice
Podtitul : Kulhavý bůh I.
Nakladatel : Epocha
Edice :Pevnost
ISBN : 978-80-87027-95-0
EAN : 9788087027950
Formát :
264 stran,
16x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Arthur Waldhorn pracuje ve stínech. Umí zajistit leccos a pro leckoho. Málokdy se mu však stává, že jej chce zákazník zavraždit, a ještě méně vstupují do jeho života agenti, tajné služby a mafiánské klany. A jako by to nestačilo, navíc ještě upíři, starší rasy a další podivné bytosti. Počet Arthurových nepřátel roste stejně jako počet záhad v jeho životě. Zdá se, že se všichni zajímají právě o něj, aniž on sám tuší, kým vlastně ve skutečnosti je?
Antonín Thurnwald - Štvanice
Podtitul : Kulhavý bůh I.
Nakladatel : Epocha
Edice :Pevnost
ISBN : 978-80-87027-95-0
EAN : 9788087027950
Formát :
264 stran,
16x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Arthur Waldhorn pracuje ve stínech. Umí zajistit leccos a pro leckoho. Málokdy se mu však stává, že jej chce zákazník zavraždit, a ještě méně vstupují do jeho života agenti, tajné služby a mafiánské klany. A jako by to nestačilo, navíc ještě upíři, starší rasy a další podivné bytosti. Počet Arthurových nepřátel roste stejně jako počet záhad v jeho životě. Zdá se, že se všichni zajímají právě o něj, aniž on sám tuší, kým vlastně ve skutečnosti je?
Antonín Travěnec - Proticírkevní epigramy
druhé vydání
Vydavatel : Nakladatelství Volné myšlenky
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 283
Antonín Trýb - Až v nás
Jan V. Pojer, Brno,
1940,
velmi dobrý stav,
orig. brož. s průsvitným přebalem, ten je mírně zašpiněný a potrhaný, uvolněné listy, číslovaný výtisk 250/125, věnování a podpis autora,
42 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Trýb-Až v nás
Antonín Trýb - Opuštěnou stezkou
vytiskla Polygrafie, Brno,
není uveden,
celkem dobrý stav, obálka je mírně odřená a potrhaná, vazba rozlepená, listy uvolněné, mírně nažloutlé,
orig. brožovaná vazba, úprava Ed. Miléna,
170 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Trýb-Opuštěnou stezkou
Antonín Trýb - Příběhy domu na Čang-Wu
Rovnost, Brno,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba s přebalem, ten je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený a potrhaný, listy na okrajích nepatrně zažloutlé, původní litografie a grafická úprava Eduard Milén, vydání druhé,
164 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Trýb-Příběhy domu na Čang-Wu
Antonín Vaněk - Zvažuji žalovat římskokatolickou církev
Nakladatel : Krigl
ISBN : 978-80-86912-27-1
EAN : 9788086912271
Formát :
332 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Na nezaujatém a maximálně objektivním rozboru textů Bible se autor pokouší dokázat, že církev založila svou existenci na lži a podvodu.
Snaží se za použití současných vědeckých poznatků dokázat, že teorie o stvoření světa a tedy i základ náboženství římskokatolické církve je patrně výmysl některého příslušníka hebrejského národa z prvního století našeho letopočtu.
Autor nikomu nevnucuje své názory, usiluje však o vyvolání demokratické diskuze mezi odbornou a laickou veřejností. Jeho cílem je neprodlená odluka církve od státu a její samofinancování věřícími.
Antonín Vaněk - Zvažuji žalovat římskokatolickou církev
Nakladatel : Krigl
ISBN : 978-80-86912-27-1
EAN : 9788086912271
Formát :
332 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Na nezaujatém a maximálně objektivním rozboru textů Bible se autor pokouší dokázat, že církev založila svou existenci na lži a podvodu.
Snaží se za použití současných vědeckých poznatků dokázat, že teorie o stvoření světa a tedy i základ náboženství římskokatolické církve je patrně výmysl některého příslušníka hebrejského národa z prvního století našeho letopočtu.
Autor nikomu nevnucuje své názory, usiluje však o vyvolání demokratické diskuze mezi odbornou a laickou veřejností. Jeho cílem je neprodlená odluka církve od státu a její samofinancování věřícími.
Antonín Vašek - Filologický důkaz, že Rukopis Kralodvorský
a Zelenohorský, též zlomek evangelia sv. Jana jsou podvržená díla Vácslava Hanky. Nákladem spisovatelovým, v komisí u Dra. Grégra a F. Dattla, Praha 1879. Původní brož, 80 stran. Chybí obálka, titulní list mírně zašpiněný a potrhaný, list s posledními dvěma stranami je vytržený (a přiložený), text je nicméně kompletní. Velmi slušný stav.
Antonín Vaško -
. . Elektronické obrazové měniče
Rok vydání : 1955
Nakladatelství : SNTL
Počet stran : 127 stran
Antonín Veselý - Letní zrcadlení
nákladem Družstva Moravského kola spisovatelů v Brně,
1936,
dobrý stav,
orig.brož, uvolněné listy, obálka ušpiněná a lehce odřená, na titulní straně věnování perem, úvodní stať napsal Arne Novák,
115 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Veselý-Letní zrcadlení
Antonín Veselý - Klinické vyšetřovací metody a lékařská technika
Bursík a Kohout, Praha,
1924,
velmi dobrý stav, hrany mírně odřené, mírně ušpiněno, na titulním listu mírně popsáno,
polopl. převazba, díl 1. a díl 2. v 1 svazku, díl 1.-část propadeutická-methody inspekce, vyšetřování krve, výměšků a výmětů. Vyšetřování poruch funkcí orgánů vnitřních díl 2. - Methody měřící, grafické, vyšetřování pomocí roentgenových paprsků, opitcké methody, palpace, perkusse, auskultace obrazová příloha 8 stran rentgenových snímků na křídovém papíře, čb ilustrace,
636 stran,
Přírodní vědy,
Antonín Veselý - Klinické vyšetřovací metody a lékařská technika
Antonín Veselý - Z literárního alba
Šolc a Šimáček, s. r. o. Praha,
1923,
velmi dobrý stav, mírně roztřepené stránky na okrajích,
orig. brož,
126 stran,
Beletrie a poezie,
Antonín Veselý-Z literárního alba
ANTONÍN VLADIMÍR,JANDA VÁCLAV - HOUBY KAPESNÍ ATLAS SNADNÁ ORIENTACE,VĚRNÉ VYOBRAZENÍ,RYCHLÉ
Výborně nafocený a přehledný atlas z něhož se naučí poznávat houby i naprostí antitalenti!
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 207
ISBN: 80-7362-114-2
Antonín Vojtek - Řekni mi, táto, proč
Nakladatel : Carpe diem
ISBN : 80-86362-45-0
EAN : 9788086362458
Formát :
124 stran,
18x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Antonín Vojtek se pokusil ve své nové knížce propojit prastarou formu dopisu s moderním obsahem, s odpověďmi na otázky, jimiž své otce nezřídka častují jejich ještě ne zcela dospělé dcery a jejichž podstata je stará jako lidstvo samo (Proč tu jsme? Kam jdeme? Co nás sbližuje a dělí ). Vojtek své zvídavé Erice nic neskrývá, odzbrojuje ji hned zkraje upřímností a tahem k podstatě jejích dotazů. Je chápavým, střídmým a poučeným průvodcem po zákoutích lidské duše. Cenné je obzvláště to, že se mu podařilo napsat knížku pro vícero generací, která nese v sobě moudrost a vlídnost, a to nejen v textu, ale i v autorových půvabných ilustracích.
Antonín Vojtek - Řekni mi, táto, proč
Nakladatel : Carpe diem
ISBN : 80-86362-45-0
EAN : 9788086362458
Formát :
124 stran,
18x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Antonín Vojtek se pokusil ve své nové knížce propojit prastarou formu dopisu s moderním obsahem, s odpověďmi na otázky, jimiž své otce nezřídka častují jejich ještě ne zcela dospělé dcery a jejichž podstata je stará jako lidstvo samo (Proč tu jsme? Kam jdeme? Co nás sbližuje a dělí ). Vojtek své zvídavé Erice nic neskrývá, odzbrojuje ji hned zkraje upřímností a tahem k podstatě jejích dotazů. Je chápavým, střídmým a poučeným průvodcem po zákoutích lidské duše. Cenné je obzvláště to, že se mu podařilo napsat knížku pro vícero generací, která nese v sobě moudrost a vlídnost, a to nejen v textu, ale i v autorových půvabných ilustracích.
Antonín Vojtek - Malíř jižní Moravy
Moraviapress a. s., Břeclav,
1994,
výborný stav,
pův. lamin. vazba s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný, čb. i barevné reprodukce,
139 stran,
Umění/Architektura,
Antonín Vojtek-Malíř jižní Moravy
Antonín Winter - Sázka na třináctku
Odeslání do 24 hodin. 1975, 1. vydání, 256 stran
Antonín Winter - Sázka na třináctku
Naše vojsko, Praha,
1975,
velmi dobrý stav, menší rýpnutí na hřbetě knihy, lehce ušpiněno,
orig. brožovaná vazba, obálku navrhl Leo Novotný, svazek 106 z Edice Napětí, vydání první,
256 stran,
Detektivní příběhy,
Antonín Winter-Sázka na třináctku
Antonín Zápotocký
- Barunka
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
Antonín Zápotocký
- Barunka
Nakladatel : Práce, ROH
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 (6.)
Antonín Zápotocký
- Barunka
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
Antonín Zápotocký - Vstanou noví bojovníci
Antonín Zápotocký -
. . Vstanou noví bojovníci
Rok vydání : 1954
Nakladatelství : Státní nakladatelství krásné litera
Počet stran : 334 stran
Antonín Zápotocký - Vstanou noví bojovníci
Práce 1948, 282 stran
Antonín Zápotocký - Bouřlivý rok 1905
Práce Praha 1949, 354 stran
Antonín Zhoř - CD-Dorotka a mořští loupežníci piráti
u holčičku Dorotku unese kapitán Šabršulíno na svou pirátskou loď a chce z ní vychovat plavčíka. Kapitán je hamižný zločinec, který kvůli pokladům neváhá potápět lodě plné cestujících. I ke svým námořníkům se chová zpupně, bije je a tyranizuje. Jen Dorotka se zlého piráta nebojí a chytře nad ním vítězí. S pomocí hodného kormidelníka zachrání loď Trezor, kterou hodlají piráti přepadnout a nakonec se jí podaří starého loupežníka dostat i s jeho partou do vězení. Před tím však Dorotka zažije mnohá dobrodružství, kdy se na lodi ukrývá ve skladištích oděvů či potravin a straší starého mořského vlka tak, že ten ji považuje za čarodějnici. Bára Hrzánová se při vyprávění tohoto úžasného děje dokonale vcítila do postavy zlého kapitána, bystré Dorotky i popletených pirátů. Navíc zpívá staré pirátské písně, jakoby se odjakživa plavila na moři. Ideální nahrávka pro malé ctitele pirátských příběhů
Antonín Zhoř - CD-Dorotka a mořští loupežníci piráti
u holčičku Dorotku unese kapitán Šabršulíno na svou pirátskou loď a chce z ní vychovat plavčíka. Kapitán je hamižný zločinec, který kvůli pokladům neváhá potápět lodě plné cestujících. I ke svým námořníkům se chová zpupně, bije je a tyranizuje. Jen Dorotka se zlého piráta nebojí a chytře nad ním vítězí. S pomocí hodného kormidelníka zachrání loď Trezor, kterou hodlají piráti přepadnout a nakonec se jí podaří starého loupežníka dostat i s jeho partou do vězení. Před tím však Dorotka zažije mnohá dobrodružství, kdy se na lodi ukrývá ve skladištích oděvů či potravin a straší starého mořského vlka tak, že ten ji považuje za čarodějnici. Bára Hrzánová se při vyprávění tohoto úžasného děje dokonale vcítila do postavy zlého kapitána, bystré Dorotky i popletených pirátů. Navíc zpívá staré pirátské písně, jakoby se odjakživa plavila na moři. Ideální nahrávka pro malé ctitele pirátských příběhů
Antonín Zhoř - Kulhavý šermíř
SNDK, Praha,
1966,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách odřený a trochu potrhaný, obsahuje četná vyobrazení,
271 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Antonín Zhoř-Kulhavý šermíř
Antonín Zischka - Japonsko a jeho světový výboj
Nakl. Šolc a Šimáček, Praha. Přeložil T. Kyzlink. Původní brož, 404 stran. Obálka pomačkaná a natržená ve hřbetu, poslední složka je vytržena ze hřbetu. Dobrý stav, dosud nerozřezáno.
Antonín Zischka - Zápas o světovou moc
E. Beaufort, Praha,
1936,
velmi dobrý stav,
celopl. vazba, obsahuje četné čb. fotogr. přílohy,
214 stran,
Historie,
Antonín Zischka-Zápas o světovou moc
Antonina Vallentinová -
. . Picasso
Rok vydání : 1965
Nakladatelství : SNKLU
Počet stran : 489 stran
Antonina Vallentinová -
. . Picasso
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1965
Nakladatelství : SNKLU
Počet stran : 496 stran
Antonio Baldini -
. . Michelaccio a jiná prosa
Rok vydání : 1928
Nakladatelství : Družstevní práce
Počet stran : 93 stran
Antonio Baldini - Michelaccio
Družstevní práce Praha, 94 stran, obálka vevázána
Antonio Baldiny
- Michelaccio a jiná prosa
Nakladatel : Družstevní práce Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1928 ()
ANTONIO Eberhardt del´ - Titatus
Rok vydání :1964
- A6
Antonio Machado
- Kastilské pláně
Nakladatel : SNKLaU
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 (1.)
Antonio Molina - Za úplňku
Nakladatel : Garamond
Edice :Transatlantika
ISBN : 978-80-7407-017-4
EAN : 9788074070174
Originál :Plenilunio
Překlad : Vladimír Medek
Formát :
422 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Policejní inspektor čerstvě přeložený do vnitrozemí z baskického Bilbaa pátrá po sexuálním deviantovi, vrahovi devítileté Fátimy. V pozadí vyšetřování se ve vzpomínkách protagonistů odvíjí příběh postfrankistického Španělska, paralelně se rodí i druhý zdroj napětí - inspektor je na seznamu teroristické organizace ETA. Zatímco on pátrá po vrahovi, po něm slídí baskičtí teroristé.
Antonio Molina - Za úplňku
Nakladatel : Garamond
Edice :Transatlantika
ISBN : 978-80-7407-017-4
EAN : 9788074070174
Originál :Plenilunio
Překlad : Vladimír Medek
Formát :
422 stran,
19x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Policejní inspektor čerstvě přeložený do vnitrozemí z baskického Bilbaa pátrá po sexuálním deviantovi, vrahovi devítileté Fátimy. V pozadí vyšetřování se ve vzpomínkách protagonistů odvíjí příběh postfrankistického Španělska, paralelně se rodí i druhý zdroj napětí - inspektor je na seznamu teroristické organizace ETA. Zatímco on pátrá po vrahovi, po něm slídí baskičtí teroristé.
Antonio Pigafetta z Vicenzy - Zpráva o první cestě kolem světa
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-540-1
EAN : 9788072035403
Originál :Relazione del primo viaggio attorno al mondo
Překlad : Josef Hajný
Formát :
136 stran,
21 x 14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)
Anotace : Záznam o objevitelské výpravě Portugalce Magellana zaujme svou bezprostředností a plastičností a barvitostí líčení dobrodružné plavby a překvapí množstvím informací. Rodem Benátčan a maltézský rytíř Antonio Pigafetta, který se do Magellanovy posádky zapsal pod jménem Antonio Lombardo, nejen pečlivě a důsledně shromažďoval do svých zápisků každodenní události, ale popisoval i život posádek pěti lodí při hledání západní cesty k ostrovům koření, Molukám. Výsledkem je poutavý a poučný cestopis, z něhož lze poměrně přesně rekonstruovat trajektorii plavby a také se seznámit s povahami jednotlivců i s atmosférou společnosti první třetiny 16. století.
Antonio Pigafetta z Vicenzy - Zpráva o první cestě kolem světa
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-540-1
EAN : 9788072035403
Originál :Relazione del primo viaggio attorno al mondo
Překlad : Josef Hajný
Formát :
136 stran,
21 x 14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)
Anotace : Záznam o objevitelské výpravě Portugalce Magellana zaujme svou bezprostředností a plastičností a barvitostí líčení dobrodružné plavby a překvapí množstvím informací. Rodem Benátčan a maltézský rytíř Antonio Pigafetta, který se do Magellanovy posádky zapsal pod jménem Antonio Lombardo, nejen pečlivě a důsledně shromažďoval do svých zápisků každodenní události, ale popisoval i život posádek pěti lodí při hledání západní cesty k ostrovům koření, Molukám. Výsledkem je poutavý a poučný cestopis, z něhož lze poměrně přesně rekonstruovat trajektorii plavby a také se seznámit s povahami jednotlivců i s atmosférou společnosti první třetiny 16. století.
Antonio R. Damasio - Hledání Spinozy
Podtitul : Radost, strast a citový mozek.
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-903001-9-7
EAN : 9788090300194
Originál :Looking for Spinoza, Joy, Sorrow, and the Feeling Brain
Překlad : František Koukolík
Formát :
352 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Kniha Hledání Spinozy se tématicky pohybuje na pomezí neurobiologie, kognitivní a afektivní neurovědy a filosofie. Je napsána přístupně, srozumitelně, odborný jazyk je použit v nejmenší možné míře. Tato kniha je určena vzdělané veřejnosti, nejen lékařům a psychologům, ale i filosofům, novinářům - komukoliv, kdo chce lépe porozumět jak sobě, tak lidem kolem sebe. Zabývá se každodenními lidskými emocemi a pocity - radostí, strastí, žárlivostí i úžasem, láskou, nenávistí, hněvem, hnusem .
Damasio v knize popisuje vztah emocí, tj. objektivních událostí, k pocitům - událostem niterným, subjektivním.Damasio fascinujícím způsobem znovu objevuje a vykládá Spinozu jako geniálního předchůdce takovéhoto způsobu myšlení.
Damasiova kniha je fundamentální, zcela novým popisem lidství vztahu neurobiologie, kultury a dějin jednoty mozku, vědomí a sebeuvědomování.
Antonio R. Damasio - Hledání Spinozy
Podtitul : Radost, strast a citový mozek.
Nakladatel : Dybbuk
ISBN : 80-903001-9-7
EAN : 9788090300194
Originál :Looking for Spinoza, Joy, Sorrow, and the Feeling Brain
Překlad : František Koukolík
Formát :
352 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Kniha Hledání Spinozy se tématicky pohybuje na pomezí neurobiologie, kognitivní a afektivní neurovědy a filosofie. Je napsána přístupně, srozumitelně, odborný jazyk je použit v nejmenší možné míře. Tato kniha je určena vzdělané veřejnosti, nejen lékařům a psychologům, ale i filosofům, novinářům - komukoliv, kdo chce lépe porozumět jak sobě, tak lidem kolem sebe. Zabývá se každodenními lidskými emocemi a pocity - radostí, strastí, žárlivostí i úžasem, láskou, nenávistí, hněvem, hnusem .
Damasio v knize popisuje vztah emocí, tj. objektivních událostí, k pocitům - událostem niterným, subjektivním.Damasio fascinujícím způsobem znovu objevuje a vykládá Spinozu jako geniálního předchůdce takovéhoto způsobu myšlení.
Damasiova kniha je fundamentální, zcela novým popisem lidství vztahu neurobiologie, kultury a dějin jednoty mozku, vědomí a sebeuvědomování.
Antonio Tabucchi - Indické nokturno
Nakladatel : Argo
Edice :Současná světová próza
ISBN : 80-7203-333-6
EAN : 9788072033331
Originál :Notturno Indiano
Překlad : Kateřina Vinšová
Formát :
80 stran,
21x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Novelou Indické nokturno vstoupil italský spisovatel Antonio Tabucchi v osmdesátých letech na evropskou literární scénu, roku 1987 za ni obdržel prestižní francouzskou cenu Médicis Étranger (mezi jeho rivaly byl tehdy i Bohumil Hrabal), tato kniha byla také úspěšně zfilmována. Je pojata jako cesta po Indii -mohla by sloužit i jako průvodce pro milovníky neobvyklého putování, jak říká v úvodní poznámce autor. Protagonista hledá svého přítele, jeho pouť je však i poutí po stopách vlastní minulosti a mění se v hledání sama sebe.
Antonio Tabucchi - Sny o snech
Nakladatel : Erm
ISBN : 80-901477-7-1
EAN : 9788090147775
Formát :
73 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1994
Antonio Tabucchi - Pohled z druhé strany
Nakladatel : Argo
Edice :Současná světová próza
ISBN : 80-7203-756-0
EAN : 9788072037568
Originál :il Gioco del rovescio
Překlad : Jiří Pelán
Formát :
160 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kniha Pohled z druhé strany známého italského prozaika Antonia Tabucchiho (1943) přináší osm povídek, v nichž jsou vyprávěny zvláštní lidské osudy, jejichž smysl se proměňuje podle toho, z jaké strany je pozorujeme. Tak se například hrdina titulní povídky setkává v Lisabonu se zajímavou ženou, která nezištně pomáhá obětem salazarovského režimu, ale posléze si musí položit otázku, zda její nebezpečný altruismus nebyl jen zástěrkou erotických her. Ve všech příbězích je pro Tabucchiho atraktivnější pohled z druhé strany , obrácená perspektiva, která jde proti proudu času a snaží se objevit v lidských životech onen okamžik, který složí rozporná fakta ve smysluplný příběh. Tabucchi se v těchto povídkách představuje jako jemný psycholog a skvělý vypravěč, blízký Pirandellovi, Jamesovi, Proustovi či Borgesovi.
Antonio Tabucchi - Sny o snech
Nakladatel : Erm
ISBN : 80-901477-7-1
EAN : 9788090147775
Formát :
73 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1994
Antonio Tabucchi - Pohled z druhé strany
Nakladatel : Argo
Edice :Současná světová próza
ISBN : 80-7203-756-0
EAN : 9788072037568
Originál :il Gioco del rovescio
Překlad : Jiří Pelán
Formát :
160 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kniha Pohled z druhé strany známého italského prozaika Antonia Tabucchiho (1943) přináší osm povídek, v nichž jsou vyprávěny zvláštní lidské osudy, jejichž smysl se proměňuje podle toho, z jaké strany je pozorujeme. Tak se například hrdina titulní povídky setkává v Lisabonu se zajímavou ženou, která nezištně pomáhá obětem salazarovského režimu, ale posléze si musí položit otázku, zda její nebezpečný altruismus nebyl jen zástěrkou erotických her. Ve všech příbězích je pro Tabucchiho atraktivnější pohled z druhé strany , obrácená perspektiva, která jde proti proudu času a snaží se objevit v lidských životech onen okamžik, který složí rozporná fakta ve smysluplný příběh. Tabucchi se v těchto povídkách představuje jako jemný psycholog a skvělý vypravěč, blízký Pirandellovi, Jamesovi, Proustovi či Borgesovi.
Antonio Tabucchi - Indické nokturno
Nakladatel : Argo
Edice :Současná světová próza
ISBN : 80-7203-333-6
EAN : 9788072033331
Originál :Notturno Indiano
Překlad : Kateřina Vinšová
Formát :
80 stran,
21x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Novelou Indické nokturno vstoupil italský spisovatel Antonio Tabucchi v osmdesátých letech na evropskou literární scénu, roku 1987 za ni obdržel prestižní francouzskou cenu Médicis Étranger (mezi jeho rivaly byl tehdy i Bohumil Hrabal), tato kniha byla také úspěšně zfilmována. Je pojata jako cesta po Indii -mohla by sloužit i jako průvodce pro milovníky neobvyklého putování, jak říká v úvodní poznámce autor. Protagonista hledá svého přítele, jeho pouť je však i poutí po stopách vlastní minulosti a mění se v hledání sama sebe.
Antonov, Vlaimír Semjonovič - Cesta na Berlín
NV Rok :1980
Antonov-Ovsejenko V. A. - V revoluci
Obr, 176 s. 1958 NV, napsáno v jazyce: Česky
Antonovová Irina - Státní muzeum výtvarného umění A. S. Puškina, Moskva-Malířství
Lam, 176 s. 138 bar. vyobr. 1984 Aurora, napsáno v jazyce: Česky
Antonovová K.A. - Dějiny Indie
Svoboda 1980
ANTONOVOVÁ K.A. a kol. - Dějiny Indie. Stručný přehled
Rok vydání :1980
- 676 s., jako nová
Antony Mason
- Muži,vše co o nich potřebujete vědět
Nakladatel : Ivo Železný
Rok vydání (číslo vydání) : 2003 (1.)
Antony Shaw - Druhá světová válka den po dni
Naše vojsko a Columbus, Praha,
2006,
výborný stav,
orig. lamino vazba, množství čb fotografií v textu,
192 stran,
Militaria,
Antony Shaw-Druhá světová válka den po dni
Antony Shugaar -
. . New York-město, které nikdy nespí
Nakladatelství : Knihcentrum
Počet stran : 128 stran
Antoon Coolen
- Tři bratři
Nakladatel : ELK
Rok vydání (číslo vydání) : 1939 ()
Antoon Coolen
- Ves u řeky
Nakladatel : ELK
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
ANTOON COOLEN - TEMNÉ SVĚTLO
Ilustrátor - TOYEN
Místo vydání - PRAHA
Vydavatel - PLZÁK
Rok vydání - 1942
Jazyk - český
Vazba - celokožená
Počet svazků - 1
Antoon Coolen - Rašelináři
Plzákovo nakladatelství, Praha,
1946,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích odřená, místy mírně natržená, volné listy, 1. vydání,
161 stran,
Beletrie a poezie,
Antoon Coolen-Rašelináři
Antoon Coolen - Rašelináři
Plzákovo nakladatelství, Praha,
1946,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný a po stranách odřený,
161 stran,
Beletrie a poezie,
Antoon Coolen-Rašelináři
Antoon Coolen - Tři bratři
Sfinx Bohumil Janda, Praha,
1942,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, zažloutlý, lehce zašpiněný přebal, lehce potrhané okraje vazba J. Štýrský,
217 stran,
Beletrie a poezie,
Antoon Coolen-Tři bratři
Antoon Coolen - Rašelináři
Plzákovo nakladatelství v Praze,
1946,
velmi dobrý stav, přebal více ušpiněný, odřený a natržený při okrajích,
orig. celopl. vazba,obálka Toyen,
Beletrie a poezie,
Antoon Coolen-Rašelináři
Antoon Coolen - Vesnický lékař
Sfinx, Praha,
1944,
velmi dobrý stav,
převazba s průhledným přebalem, ten je zažloutlý a potrhaný + ochranný kartonový obal, 1. vydání s původními dřevoryty,
352 stran,
Beletrie a poezie,
Antoon Coolen-Vesnický lékař
Antoon Coolen -
. . Peerke Strašpytel
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1948
Nakladatelství : Sfinx, Bohumil Janda
Ilustrace : Karel Štika
Počet stran : 1964 stran
Antoon Coolen - Vesnický lékař
Zcela zachovalý stav bez jakýchkoliv nedostatků. Přeložila Lída Faltová, 40 černých a 16 barevných kreseb Františka Podešvy - taktéž obálka a vazba. Sfinx Bohumil Janda 1942, 947 svazek edice nové cíle. 337 stran. Skládá se ze dvou částí : Ves u řeky a Tři bratři.
Antoš Dohnal - Maměnka u audience
soukromý tisk,
1940,
dobrý stav,
orig. brož, ta je na krajích nažloutlá, lehce pomačkaná a místy mírně natržená,
16 stran,
Beletrie a poezie,
Antoš Dohnal-Maměnka u audience
ANTOŠ,JOHNOVÁ,KUCHTOVÁ,VÁGOVÁ - POZNÁVÁM SVĚT ČLOVĚK A JEHO SVĚT 2 PRACOVNÍ LISTY
Pracovní listy Poznávám svět jsou vzdělávací pomůckou pro 7-8leté děti. Pracovní listy obsahují rozličné podněty k otestování zákonitostí a funkčnosti světa i k odzkoušení klíčových rolí. Pracovní listy Poznávám svět obsahují křížovky, rébusy, hádanky, bludiště, omalovánky, informace o příbuzenských vztazích, důležitých telefonních číslech, řešení dopravních situací atp .
Vydavatel : DIALOG
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-86761-78-7
ANTOŠ,JOHNOVÁ,KUCHTOVÁ,VÁGOVÁ - MŮJ SVĚT A POHÁDKA /ČLOVĚK A JEHO SVĚT/
Krásně ilustrovaná kniha s podněty k příkladnému a slušnému chování.Zkuste dětem ukázat cestu, aby pak obstáli v komplikovaném prostředí dospělých. Vhodná učební pomůcka.Doporučujeme přikoupit stejnojmenné pracovní listy.
Vydavatel : DIALOG
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 47
ISBN: 80-86761-57-2
Antošová Alexandra - Kočka přes cestu
Ocpl, 160 s. 1988 ZpčN, napsáno v jazyce: Česky
Antošová Alexandra - Kočka přes cestu
Ocpl, 160 s. 1988 ZpčN, napsáno v jazyce: Česky
ANTOŠOVÁ DAVÍDEK - Číslicová technika
Rok vydání : 2003
ANTOŠOVÁ MARCELA, DAVÍDEK VRATISLAV - ČÍSLICOVÁ TECHNIKA (UČEBNICE)
Učebnice číslicové techniky je určena pro žáky středních odborných škol, středních integrovaných škol, případně jako doplňková učebnice pro bakalářskou etapu vysokých škol technického zaměření. Učebnice zpracovává komplexně problematiku číslicové techniky od jejích základů až po mikroprocesorovou techniku. Po vysvětlení základních pojmů z číselných soustav a kódování dat pokračuje výklad stěžejními částmi zabývajícími se logickými funkcemi, logickými členy, kombinačními a sekvenčními logickými obvody. Čtenář je veden od nezbytných teoretických základů až k praktickým aplikacím s příklady využití integrovaných obvodů. Výklad je doplněn užitečnými informacemi ve formě tabulek, grafů a především řadou příkladů usnadňujících pochopení a procvičování vykládané látky. V učebnici je uveden popis a použití současné moderní součástkové základny od obvodů s nízkou hustotou integrace až po moderní složité mikropočítačové systémy.
Vydavatel : KOPP
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 978-80-7232-333-3
ANTOŠOVÁ Marie - Dožatý lán
Rok vydání :1944
Antošová, Alexandra - Z motýla člověkem
Vydavatel : Západočeské nakladatelství, Plzeň
Rok vydání: 1991
Jazyk: Čeština
Počet stran: 257
Antošová, Alexandra - Z motýla člověkem
Rok :1991
Antun Šoljan - Zrádci. Krátký výlet
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 80-86515-52-4
EAN : 9788086515526
Originál :Izdajice. Kratki izlet
Překlad : Dušan Karpatský
Formát :
320 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Dva romány chorvatského prozaika, básníka, dramatika a kritika Antuna Šoljana (1932-1993).
Antun Šoljan - Zrádci. Krátký výlet
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 80-86515-52-4
EAN : 9788086515526
Originál :Izdajice. Kratki izlet
Překlad : Dušan Karpatský
Formát :
320 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Dva romány chorvatského prozaika, básníka, dramatika a kritika Antuna Šoljana (1932-1993).
Anuše Kejřová - ÚSPORN Aacute KUCHA 344 KA
Zlatá kniha malé domácnosti. Autorkou je majitelka koncessované kuchařské školy a odborná učitelka v Hradci Králové-Pouchově.
Paseka, Praha, 1990
334 stran, původní plastová vazba s přebalem, střední formát
Vydáno podle původního 8. opraveného a doplněného vydání z r. 1928.
Stav : obálka mírně ušpiněná, jinak dobrý stav.
nbsp
Anuše Mittenhuberová - Její tajemství
Jos. R. Vilímek, Praha,
1925,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, ilustrováno,
296 stran,
Beletrie a poezie,
Anuše Mittenhuberová-Její tajemství
Anuše Mittenhubrová - Tři sestry
Dívčí román. Illustroval F. Smatek, vydal Josef. R. Vilímek, Praha 1923. Původní celoplátěná vazba se zlacením, 355 stran. Uvnitř velmi dobrý stav, zlacení desek místy odřené.
Anyway - Golf club (12´´)
Anyway - Dead End
Jak rozpoutat totální rock´n´rollový tornádo ve čtyřech lidech? Zeptejte se Anyway. Mělnickej gang se vrací se zbrusu novou deskou a v obrovský formě. Po skvělým albu ?Golf Club? (Day After) vydávají Anyway svojí novinku ?Dead End? na Silver Rocket, ale jejich směřování se zas tolik nemění . Anyway se naštěstí pořád ženou světem se stejnou vervou jako na začátku svý mise. Syrový punkový riffy, drtivej zvuk (produkce opět Ondřej Ježek) a neuvěřitelný bubnování seňora Mělníka z Lvmen. Jako kdybyste zavřeli Hüsker Dü, Fugazi, Dead Kennedys a At The Drive-In do jedný malinký krabičky a s ní byste třásli tak dlouho, až by vám v ruce explodovala jedním pekelným výbuchem. Řev sonický lásky rozpaluje vzduch a v jeho epicentru kralujou Anyway. Dead End je album, který vám postupně urve ruce, uši, nohy i srdce. A zatímco některý kapely s věkem ubírají plyn, Anyway naopak nabírají rychlost. Jak tohle skončí? Radši se neptejte .
AOI - KAŽDÁ JSME JINÁ 1
Začínající módní návrhářka Maju, kterou právě opustil přítel, hledá nové bydlení. Těsně po nastěhování do nového domu ji vyděsí neznámá dívka, když proráží díru do zdi jejího pokoje. Neznámou je Juka, která se věnuje bojovému sportu MMA a jednou s sebou Maju vezme na zápas. Maju je zápasem, který Juka vyhrává, uchvácena a společné bydlení s Jukou se jí najednou začíná líbit . Tato kniha je vytištěna ve stylu 8222 manga 8220 , v autentickém japonském formátu zprava doleva.
Vydavatel : ZONER software s.r.o.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 80-7413-055-7
AOI - KAŽDÁ JSME JINÁ 2
Druhý díl oblíbené japonské mangy, která si našla velmi brzy na českém trhu své čtenáře. Začínající módní návrhářka Maju a zápasnice MMA Juka se rychle spřátelily. Maju je Jukou zápasící v ringu okouzlena a stržena jejím zápalem pro bojový sport se začíná více snažit v návrhářství. Při jedné návštěvě tělocvičny se Maju sblíží se svým idolem, umělcem Harutem. Dokáže Juka debutující na profesionálním poli udržet nasazené tempo 8230 ? Tato kniha je vytištěna v japonském formátu zprava doleva.
Vydavatel : ZONER software s.r.o.
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 80-7413-069-4
Apec Empire / Atari Teenage Riot - Sexteen years of video aterial
Apelius, M. - Za velikou zdí
Doprovázeno obraz. materiálem.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 227
Apello Tim - Ally McBealová-průvodce seriálem
lam, A4, 208 s., foto 2001 Reader s Digest, napsáno v jazyce: Česky
Apellus, Mario - Hřbitov slonů
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 175
APERIO A KOL. - PORODNÍ PŘÍBĚHY RODÍME SE JEDNOU
Aperio 8211 Společnost pro zdravé rodičovství připravilo unikátní knihu porodních příběhů. Ženy i muži vypovídají svůj jedinečný příběh o narození dítěte. Vyprávějí sami za sebe, vlastním jazykem, porod vidí vlastní perspektivou, a proto má jejich výpověď sílu mimořádného zážitku. Budete překvapeni, kolik se toho o přicházení na svět dozvíte. Nedílnou součástí chystané knihy je slovníček pojmů spojených s těhotenstvím, porodem a raným rodičovstvím. Autoři podrobně zpracovaných hesel jsou zkušení psychologové a psycholožky, porodní asistentky, duly a laktační poradkyně. Odbornou část lektoruje vedoucí lékař přední pražské porodnice. Kniha uvede i potřebné informace pro těhotné a nastávající rodiče, jako je nabídka předporodních kurzů a cvičení, informace o právních nárocích v těhotenství a rodičovství apod. Je v tom cosi pradávného, vyprávět o narození dítěte, cosi společného celému lidskému rodu. Takové vyprávění posiluje, otevírá pokoře a smiřuje se světem. Vydal Smart Press, s. r. o.
Vydavatel : Smart Press s.r.o.
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 262
ISBN: 80-87049-03-9
Aphex Twin - Drukgs
Apitz Bruno - Nahý mezi vlky
Ocpl, 328 s., ob, vaz a il. K. Teissig 1960 NV, napsáno v jazyce: Česky
Aplt -Janouch - Jsme mladí-pochodová písnička (Písně z černobílé jazzové revue DEN a NOC)
Nakladatel :Nerad 48
Stav knihy :běžné opotřebení
-notový zápis písničky, dvojlist, MF
Apolinaire - Alkoholy života
Nakladatel :ČS
Rok vydání :1965
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-Klub přátel poezie, včetně SP
Apolinaire G. - Sedící žena
Intimo 1991
Apolinaire G. - Pásmo
Naklad. ČSVU 1963 na maršovském papíru, překlad K.Čapek, il.lino Jos. Čapek, faksimile podle vyd.Borový 1919
Apollinaire - Pásmo
7 pův. dvoubarevných litografií Bohumil Žemlička, velmi dobrý stav, volné listy v pův. pap. obalu 4°, v tiráži podpisy Vydavatel : PNP, Praha Rok vydání : 1988
Apollinaire G. - Medailón stále uzavřený
Universita 17.listopadu 1969 Praha,čísl.výt. 101/160, na ručním papíře, překlad Jar,Martinic
Apollinaire Guillaume - Pastýř+C70ka eiffelka
Apollinaire Guillaume - Známý a neznámý
1981 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Apollinaire Guillaume - Apolllinaire známý a neznámý
Výboz z básnického díla . , 324 stran, četná ilustrační výzdoba, typo Jiří Rathouský stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1981
Apollinaire Guillaume - Apollinaire známý a neznámý
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto, ilustrace
Počet číslovaných stran: 331
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: výbor z básnického díla
Apollinaire Guillaume - Píseň nemilovaného
Nakladatelství (edice): Lyra Pragensis
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: Činovský M. barevné
Počet číslovaných stran: 117
Poznámka ke knize: - vazba kožená stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: kolibřík, kožená tlačená zlacená vazba, překlad Martinic J., sv.46
Apollinaire Guillaume - Píseň nemilovaného
Nakladatelství (edice): Lyra Pragensis
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: Činovský M. barevné
Počet číslovaných stran: 117
Poznámka ke knize: - vazba kožená stav velmi dobrý
Doplňující údaje: kolibřík, kožená tlačená zlacená vazba, překlad Martinic J., sv.46
APOLLINAIRE Guilllaume - Sedící žena
Rok vydání : 1991
Apollinaire, Éluard, Prévert - Velké trojhvězdí
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1986
Ilustrace/foto: reprodukce čb
Počet číslovaných stran: 787
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: přeložili Kamil Mařík, Petr Skarlant, Karel Sýs a Jiří Žáček
APOLLÓN A MÚZY - Verše.
Oslava života lásky a umění.
Edice : Lyra Pragensis, svazek 54.
Supraphon, Praha, 1982
101 stran, původní celokožená vazba, malý formát, Kolibřík
1. vydání
Ilustrace : Eva Hašková.
Stav : výborný
nbsp
Apparat - Silizium feat. Raz ohara complexaco .
Apparat - Walls (12´´)
APPEL Frederic C. - Poznajte svoje telo
Rok vydání :1979
- foto.příl.,slovensky
Appel B. - Mafián
Melantrich 1991
APPEL Benjamin - Mafián - APPEL Benjamin
Rok vydání :1991
- brož.
APPEL Benjamin - Newyorské doky - APPEL Benjamin
Rok vydání :1959
- ob.Fuka
Appel Benjamin - Newyorské doky
Obálka a vazba Vladimír Fuka, 1.vydání
Vydavatel : Svobodné slovo, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 395
Appel Frederic C. - Poznajte svoje telo
A4, 144 s., foto, il. 1979 Osveta, napsáno v jazyce: Slovensky
Appel, Benjamin - Mafián
Rok :1991
Appelius Mario - Šel jsem světa kraj
Obr, 214 s., il. F. Bezděk 1943 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
APPELIUS Mario - Šel jsem světa kraj. Od plavčíka k spisovateli
Rok vydání :1944
- autobiografie, volné listy, brož., poškoz.ob.
Appelius, Mario - Šel jsem světa kraj
od plavčíka k spisovateli, Orbis Rok :1942
Apple Michael - Velká rodinná encyklopedie zdraví
Nakladatelství (edice): Rebo
Rok vydání: 2000
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 384
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Diagnostika a léčba více než 200 onemocnění s použitím klasické i alternativní medicíny
Applegate K.A. - The Resistance The Return
Scholastic 2002 UK
Applegatová K. A. - Invaze z vesmíru
Nakladatel :Svojtka
Rok vydání :2000
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
APPLETON NANCY - CUKR JAK SE ZBAVIT ZÁVISLOSTI
Jsme národem 8222 sugarholiků 8220 , otroků a obětí cukru. Autorka vám v této knize vysvětlí, jak cukr narušuje vnitřní rovnováhu vašeho těla a ničí endokrinní a imunitní systém, což má za následek mnoho nemocí a chorobných stavů, mimo jiné i hypoglykémii, cukrovku, osteoporózu, artritidu, rakovinu, srdeční choroby, bolesti hlavy, alergii, astma, obezitu, parodontózu, zubní kaz a další. Dále předkládá program, s jehož pomocí se můžete vypořádat se závislostí na cukru a žít zdravěji.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 186
ISBN: 80-7349-188-8
APPLIQUÉ ABBÉ - UMĚNÍ MRDATI
Kniha Umění mrdati je stylizována do formy dopisu z první poloviny 19. století. Abbé Appliqué chce své 8222 bohaté zkušenosti 8220 ze zpovědnice předat svému mladému synovci. Ten je ve věcech lásky dosud nezkušeným, a proto mu strýcovy otevřené, poeticky opsané, ale i nehledanými slovy vyjádřené rady mají být návodem i poučením, jak obstát jako neodolatelný muž a náruživý milovník ve světě tělesné smyslnosti a ženské náruče. Abbé líčí základní milostné polohy, ale i romanticky a s básnickým zanícením doporučuje další erotické praktiky. Přesto se nejedná o francouzskou nápodobu kámasútry, jak by se mohlo zdát. Zkušený kazatel rozvážně vnímá milostnou touhu a konání jako pradávnou a člověku zcela přirozenou žádostivost. Sám uvážlivě dodává: 8222 Bůh, toť láska. Kunda je jejím oltářem. To není rouhačství, můj milý, neboť celibát kněží si nevymyslel Bůh, ale lidé. 8220 Kontroverzní dílko připisované Vítězslavu Nezvalovi.
Vydavatel : DYBBUK
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 48
ISBN: 80-86862-13-5
APSLEY BRENDA,OTOOLE JEANNETTE /ILUSTR./ - CO MYŠKA VYČMUCHALA PLSTĚNÁ POHÁDKA VÍCE NEŽ 30 OBRÁZKŮ Z PL
Myška, která bydlí v domečku pro panenky, jednou ráno ucítí zvláštní vůni. Co to asi může být?
Vydavatel : JUNIOR
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7321-454-8
APSLEY BRENDA,WOOD HANNAH - KOLIK JE HODIN? LUMPÍKŮV RUŠNÝ DEN /VÍCE NEŽ 20 MAGNETŮ/
Pejsek Lumpík toho umí! A jestli se nebojíte, tak se s ním naučíte hodiny i s magnetky si pohrajete ! Tak vzhůru do toho!!
Vydavatel : FORTUNA LIBRI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7321-456-2
APSLEY BRENDA,WOOD HANNAH - KOLIK JE HODIN? MALINKA OSLAVUJE /VÍCE NEŽ 20 MAGNETŮ/
Malinka, lesní víla slaví narozeniny! Pojďme jí popřát a zároveň se naučit hodiny a poznat všechny magnetky!
Vydavatel : FORTUNA LIBRI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7321-455-5
Apuleius
- Zlatý osel čili Proměny
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
Apuleius
- Zlatý osel
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()
Apuleius - Zlatý osel
1968 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Apuleius - Zlatý osel
Ocpl, 234 s, ob. J. Hejna 1960 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
Apuleius - Amor a Psyché
il. Max Klinger 1990/1905, napsáno v jazyce: Russian
APULEIUS - Zlatý osel
Rok vydání :1974
- Antická knihovna, velmi dobrý stav, bez obalu
APULEIUS - Zlatý osel
Rok vydání :1968
APULEIUS - Zlatý osel
Rok vydání :1968
Apuleius - Zlatý osel
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 231
Apuleius - Zlatý osel
Svoboda, Praha,
1974,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný a odřený, 1. vydání ve Svobodě,
331 stran,
Antická knihovna,
Apuleius-Zlatý osel
Apuleius - Zlatý osel
Nakladatelství (edice): Snklhu
Rok vydání: 1960
Počet číslovaných stran: 231
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: čili Proměny
Apuleius - Zlatý osel
227 stran
Vydavatel : ODEON 1968
Apuleius - Zlatý osel
Drožstvo Dílo 1948, obálka Seydl
Apuleius - Zlatý osel
Nakladatelství (edice): Svoboda - Antická knihovna
Rok vydání: 1974
Počet číslovaných stran: 331
Poznámka ke knize: zažloutlý hřbet - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Apuleius - Zlatý osel
Svoboda, Praha,
1974,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, překlad Václav Bahník,
329 stran,
Antická knihovna,
Apuleius-Zlatý osel
Apuleius L. - Proměny čili Zlatý osel
Nakladatel :Kočí
Rok vydání :1928
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-original volná brož, Bouda C. bar obálka a čb celostránkové il.
Apuleius Lucius - Proměny čili Zlatý osel
Oppl, 144 s., překl. F. Stiebitz, il. C. Bouda 1928 Kočí, napsáno v jazyce: Česky
Apuleius Lucius - Amor a Psýcha
A5, Ocpl, 100 s., vaz a typo O. Hlavsa, slov. 1959 Slov Spis MKK, napsáno v jazyce: Slovensky
Apuleius Lucius - Zlatý osel
Oppl, 330 s. 1974 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
Apuleius Lucius - Zlatý osel
Ocpl, 236 s., ob a vaz J. Hejna 1960 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
APULEIUS Lucius - Proměny čili Zlatý osel
Rok vydání :1948
AQUILERA C.R. - Salvador Dalí
Rok vydání :1991
- Odeon, čb a 40 barevných reprodukcí, výborný stav
Aquirre Liévano Indaleccio - Bolívar
Simón Bolívary Ponte je právem považován za nejvýznamnější osobnost latinskoamerické hostorie všech dob. Od roku 1811 patřil mezi vůdčí představitele politického hnutí, jež se snažilo dosáhnout nezávislosti španělských kolonií v Jižní Americe , 413 stran, čb. vyobrazení, původní vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše Vojsko, Praha Rok vydání : 2007
AR!ONSON - Výstření princezna
Rok vydání : 1999
Ar. Oliva - Matka vychovatelka
Vydavatel : Tiskové družstvo, Hradec Králové
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 56
Arab-Ogly E. A. - V labyrintu proroctví
1975 Práce, napsáno v jazyce: Česky
Aragon - Usmrcení
ČS 1968
Aragon - Basilejské zvony
Obálka a titulní list narhla Toyen, původní poloplátěná vazba s obálkou, stav dobrý, obálka se stopami používání a vytržena ve předu i v zadu, posledních deset listů knihy mírně pomačkáno Vydavatel : Rudolf Schutz Rok vydání : 1947
Aragon - Ponížení a sláva Francie
Rok :1986
Aragon - Usmrcení
Rok :1968
Aragon - Blanche aneb Zapomnění
Rok :1990
Aragon - Basilejské zvony
Rok :1960
Aragon - Velikonoční týden
Rok :1961
Aragon - Velikonoční týden
Rok :1961
Aragon - Basilejské zvony
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 311
Aragon - Usmrcení
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 412
Aragon - Karneval života
Nakladatel :DP
Rok vydání :1938
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :původní vazba
Stav obálky :obálka chybí
-DP 491, Sutnar L. úprava
Aragon Louis - Basilejské zvony
1960 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
Aragon L. - Aurelián
SNKLHU 1958, sv.č. 128
Aragon L. - Věčné jaro
SNKLHU 1960
Aragon L. - Elsa
SNKLU 1961
Aragon L. - Básník a skutečnost
ČS 1963, ed. Dílna
Aragon L. - Karty na stůl
SNKLU 1961
Aragon L. - Ponížení a sláva Francie
Nakladatel :Máj
Rok vydání :1986
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
Aragon L. - Karty na stůl
Nakladatel :SNKLU
Rok vydání :1961
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-300 str., čb repro, čb foto, Z obsahu: Věčné jaro, O Géricaultovi, Elsa, Moskevský projev náklad 2500 výtisků
Aragon L. - Blanche aneb Zapomnění
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1990
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
Aragon L. - Basilejské zvony
Nakladatel :Dobré knihy
Rok vydání :1947
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-Toyen obálka a titulní list, vepsán text nesouvisející s knihou
Aragon L. - Basilejské zvony
SNKLHU 1960
Aragon L. - Karneval života
SNKLHU 1961
Aragon L. - Velikonoční týden
ČS 1961
Aragon Louis - Ponížení a sláva Francie
Rok vydání : 1986
Aragon Louis - Ponížení a sláva Francie
1986 NV, napsáno v jazyce: Česky
Aragon Louis - Cestující z imperiálu
Ocpl, 648 s., přel. A. J. Liehm 1962 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
Aragon Louis - Karneval života
Ocpl, 520 s., typo F. Sutnar, vazba F. Tichý 1938 DP, napsáno v jazyce: Česky
Aragon Louis - Basilejské zvony
Oppl, 370 s., ob a il. Toyen 1947 Schutz, Dobré knihy, napsáno v jazyce: Česky
Aragon Louis - Usmrcení
1968 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Aragon Louis - Aurelián
1958 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
ARAGON Louis - O literatuře
Rok vydání : 1956
ARAGON Louis - Karneval života
Rok vydání :1961
- plát. Vazba
ARAGON Louis - Aurelián
Rok vydání : 1958
ARAGON Louis - Bailejské zvony
Rok vydání : 1960 Poznámka : spisy 1
ARAGON Louis - Blanche aneb zapomnění
Rok vydání : 1990 Poznámka :váz.
ARAGON Louis - Cestující z Imperiálu
Rok vydání : 1962 Poznámka : spisy 3
ARAGON Louis - Karneval života
Rok vydání : 1961 Poznámka : spisy 2
ARAGON Louis - Nedokončený román
Rok vydání : 1960 Poznámka :Plamen sv15
ARAGON Louis - Velikonoční týden
Rok vydání : 1960
ARAGON Louis - Aurelián
Rok vydání :1963
- ob.Hegar
ARAGON Louis - Aurelián
Rok vydání :1963
- ob.Hegar
ARAGON Louis - Aurelián
Rok vydání :1963
- ob.Hegar
ARAGON Louis - Aurelián
Rok vydání :1958
- ob.Z.Seydl,plát.vazba
ARAGON Louis - Aurelián
Rok vydání :1958
- ob.Z.Seydl
ARAGON Louis - Pařížský venkovan/Anicet neboli panoráma
Rok vydání :1964
ARAGON Louis - Poroba a velikost francouzského národa
Rok vydání :1946
- povídky z doby války, brožované
ARAGON Louis - Velikonoční týden
Rok vydání :1961
- ob.Seydl,11 reprodukcí
ARAGON Louis - Velikonoční týden
Rok vydání :1961
- ob.Seydl,11 reprodukcí
ARAGON Louis - Velikonoční týden
Rok vydání :1961
- ob.Z.Seydl, 11 reprodukcí
ARAGON Louis - Ponížení a sláva Francie
Rok vydání :1986
- il. H.Čápová
Aragon Louis - Nedokončený román
EDICE PLAMEN SV. 15, I. vydání, 260 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka cca 1 cm natržena Vydavatel : SNHKLU Rok vydání : 1959
Aragon Louis - Basilejské zvony
Nakladatelství (edice): Snklhu
Rok vydání: 1960
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Aragon Louis - Ponížení a sláva Francie
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1986
Ilustrace/foto: Čápová H. čb
Počet číslovaných stran: 149
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: (Momentky z oněch strašných let)
Aragon Louis - Karneval života
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: nedat.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Aragon Louis - Velikonoční týden
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1960
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Aragon Louis - Cestující z Imperiálu
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: nedat.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Aragon Louis - Básník a skutečnost
Nakladatelství (edice): dílna
Rok vydání: 1963
Počet číslovaných stran: 386
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Výbor z literárněkritických a teoretických statí, edice dílna
ARAGON Louis - Usmrcení
Rok vydání : 1968
Aragon Louis - Velikonoční týden
Ocpl, 620 s, vaz a typo Z. Seydl, přel. A. J. Liehm 1961 ČS, napsáno v jazyce: Česky
ARAGON Louise - Cestující z Imperiálu
Rok vydání :1962
- ob.M.Hegar,plát.vazba
ARAGON Louise - L´exemple de Courbet
Poznámka :orig.vazba, franc.
Aragon Luis - Karneval života
513 stran, úprava Ladislav Sutnar, původní vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání : 1938
Aragon, André Maurois - Souběžné dějiny SSSR a USA
Mladá fronta, Praha,
1966,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé vazby, nažloutlé listy,
3 svazky (celopl. vazby) v karton. obalu (ten mírně odřený),
420+364+396 stran,
Historie,
Aragon, André Maurois-Souběžné dějiny SSSR a USA
Aragon, Louis - Cestující z Imperiálu
Rok :1962
Aragon, Maurois, Louis a André - Souběžné dějiny SSSR-USA
dějiny SSSR a USA 1917-1961, tři knihy s orig. celofán přebalem, původní kartonová krabice s potiskem Rok :1966
Aragon/Maurois - Souběžné dějiny SSSR a USA-3 Ocpl svazky v ochr. pouzdru
1966 MF, napsáno v jazyce: Česky
Aramilev Ivan - Lovecké povídky
Přeložila Ruda Havránková, ilustroval Mirko Hanák.
Vydavatel : Svět sovětů, Praha
Rok vydání: 1955
Jazyk: Čeština
Počet stran: 370
Aran Epochal / Unkiled Worker - 7
Adam Nenadál v jakémsi mezičasí mezi GNU a kuchyní se spolčil s Bourkem (Sporto, ex Ememwoodoopoka) a je tu nový projekt/kapela. Prý budou vydávat jenom sedmipalcový singly. Jednoduché, žánrově odlehčené písničky, české texty. Ukázky na myspace.
Aran Shetterly - El Americano
Podtitul : Muž, který bojoval po Castrově boku za svobodu Kuby
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-565-9
EAN : 9788072175659
Originál :The Americano
Překlad : Naďa Funioková
Formát :
322 stran,
21X14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Skutečný příběh Williama Morgana, Američana, který v devětadvaceti letech odjel z Toleda v Ohiu do kubánské džungle, aby se připojil k revolucionářům v boji za svržení zkorumpovaného kubánského prezidenta Fulgencia Batisty. Ti byli zpočátku vůči blonďatému modrookému Američanovi nedůvěřiví, ale jeho odhodlání a nadšení, jeho vojenské schopnosti a charisma jej posléze dostaly až do jedné z čelních pozic Castrovy armády. Když však po vítězství revoluce pochopil, že Castro nemá v úmyslu nastolit demokracii, obrátil se proti němu a roku 1961 byl na jeho rozkaz jako imperialistický agent popraven. Do dnešních dnů je některými Kubánci považován za zrádce a dalšími za hrdinu.
Aran Shetterly - El Americano
Podtitul : Muž, který bojoval po Castrově boku za svobodu Kuby
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-565-9
EAN : 9788072175659
Originál :The Americano
Překlad : Naďa Funioková
Formát :
322 stran,
21X14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Skutečný příběh Williama Morgana, Američana, který v devětadvaceti letech odjel z Toleda v Ohiu do kubánské džungle, aby se připojil k revolucionářům v boji za svržení zkorumpovaného kubánského prezidenta Fulgencia Batisty. Ti byli zpočátku vůči blonďatému modrookému Američanovi nedůvěřiví, ale jeho odhodlání a nadšení, jeho vojenské schopnosti a charisma jej posléze dostaly až do jedné z čelních pozic Castrovy armády. Když však po vítězství revoluce pochopil, že Castro nemá v úmyslu nastolit demokracii, obrátil se proti němu a roku 1961 byl na jeho rozkaz jako imperialistický agent popraven. Do dnešních dnů je některými Kubánci považován za zrádce a dalšími za hrdinu.
Arana Mertlová - Kousavé koláže
Nakladatel : Gemini 99
ISBN : 80-902757-4-5
EAN : 9788090275744
Formát :
60 stran,
27x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Publikace představuje kolážovou tvorbu sochařky Arany Mertlové.
Arana Mertlová - Kousavé koláže
Nakladatel : Gemini 99
ISBN : 80-902757-4-5
EAN : 9788090275744
Formát :
60 stran,
27x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Publikace představuje kolážovou tvorbu sochařky Arany Mertlové.
ARANY János - Zvon v pustě
Rok vydání :1957
- sv. 153
Arapova T. B. - Kitajskie raspisnye emali-díla čínských mistrů 18. století ze sbírek Ermitáže
A4, Ocpl, 292 s., 186 čb a bar il., rj, angl. 1988 Iskusstvo, napsáno v jazyce: English
Araslyová Elvíra - Kousky kouzelníka Koumesa
ilustroval Lubomír Anlauf
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1990
Jazyk: Čeština
Počet stran: 125
Arata G. U. - Mittelalterliche stadte Umbriens
1941 Gunter-Die Sammlung Parthenon, napsáno v jazyce: German
Arata G. U. - Mittelalterliche stadte der Toskana
1941 Gunter-Die Sammlung Parthenon, napsáno v jazyce: German
Arata G. U. - Mittelalterliche Architektur in Sizilien
1939 Gunter-Die Sammlung Parthenon, napsáno v jazyce: German
Arban Ž. B. - Polnaja škola igry na kornet-a-pistone i trube
A4, Oppl, 244 s., 2 s textu v rj, zbytek not. mat. 1958 Muzgiz, napsáno v jazyce: Russian
Arbes J. - Anděl míru
Kočí 1925, 2 svazky
Arbes J. - Záhadné povahy
Vydavatel : Melantrich, Praha
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 298
Arbes J. - J. Ex. hrabě FrantišekThun z Hohenšteina
-František Thun-Hohenstein (1847-1916)- zastával funkci místodržitele v Čechách (v letech 1889-1896 a 1911-1915) a v letech 1898 - 1899 byl předsedou rakouské vlády a současne i ministrem vnitra. Rod Thunů byl držitelem Dečínského panstvi a Děčínského zámku v letech 1628-1932. Kniha je v jednotlivých 73 sešitech.
Vydavatel : J. Arbes, Smíchov
Rok vydání: 1895
Jazyk: Čeština
Arbes J. - Záhadné povahy
Vydavatel : Melantrich
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 298
Arbes J. - Okolí Prahy
Nakladatel :SNKLHU
Rok vydání :1960
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-Šváb J. obálka
Arbes J. - Zázračná madona-romaneto a povídky
Nakladatel :Melantrich
Rok vydání :1944
Stav knihy :horší stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :špatný stav obálky
-Šváb J. obálka
Arbes J. - Oslava tichého génia
Rok vydání :1940
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-14 str., novoroční soukromý tisk, podpis Karel Gruber-vnuk Jakuba Arbese
Arbes Jakub - Agitátor
1958 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Romaneta -Sv. Xaverius, Ukřižovaná, Nextonův mozek
Ocpl, 320 s., ob a il. Fr. Tichý 1963 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Štědrý den bratří Mánesů
Oppl, 36 s., ob a il. K Svolinský 1940 V. Šmidt, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Moderní upíři
Obr 1924 Kočí, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Knihy novel a povídek III
Obr 1926 Kočí, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Rváč aj. povídky
1977 MF Kapka, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Newtonův mozek
Ockž, il. F. Hudeček 1964 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Anděl míru
4 díly ve 2 sv., Obr, nerozř. 1925 Kočí, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Romaneta IV
Obr 1925 Kočí, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Knihy novel a povídek I
Obr 1925 Kočí, napsáno v jazyce: Česky
Arbes Jakub - Zlatovlasá furie. Zpěvohra o třech jednáních
Rok vydání :1942
Arbes Jakub - Poslední kresba Josefa Mánesa
upravil a vyzdobil Karel Svolinský, obálka vevázána, polokožená vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vilém Šmidt Rok vydání : 1940
ARBES Jakub - J. Moravec
Rok vydání : 1966
Arbes Jakub - Poslední kresba Josefa Mánesa
obálka vevázána, 43 stran, upravil a vyzdobil Karel Svolinský, polopergamenová vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vilém Šmidt, Praha Rok vydání : 1940
Arbes Jakub - Pomeranč a jiné povídky
I. vydání, ilustrace a obálka Pavel Sukdolák, 96 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1963
Arbes Jakub - Zlatovlasá furie
Zpěvohra o třech jednáních . , 41 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Otto Girgal, Praha Rok vydání : 1942
Arbes Jakub - Z ovzduší umění
Arbes Jakub - Zázračná madona:romaneto a povídky
Rok vydání :1944
Arbes Jakub - Silhouety divadelní I
1926 B. Kočí, napsáno v jazyce: Česky
ARBES Jakub - Záhadné povahy
Poznámka :Spisy sv.26, orig.vazba
ARBES Jakub - Z víru života
Rok vydání : 1981
ARBES Jakub - Z ovzduší umění
Rok vydání : 1920 Poznámka :Orig. vazba
ARBES Jakub - Z ovzduší politiky
Rok vydání : 1957
ARBES Jakub - Z galerie českého herectva
Poznámka :Spisy sv.30, orig.vazba
ARBES Jakub - Z galerie čes.herectva
Poznámka :spisy 30
ARBES Jakub - Z duševní dílny básníků II.
Poznámka :Spisy sv. 36, orig.vazba
Arbes Jakub - Newtonův mozek
Rok vydání :1964
- A6, il. F. Hudeček
Arbes Jakub - Mravokárné románky
Rok vydání :1957
- plát.vazba
Arbes Jakub - Mravokárné románky
Rok vydání :1957
Arbes Jakub - Karel Hynek Mácha
Rok vydání :1941
Arbes Jakub - Idylly utrpení a bídy
Rok vydání :1885
Arbes Jakub - Mravokárné románky
Rok vydání :1957
- ob.J.Šváb
ARBES Jakub - Ukřižovaná
Rok vydání : 1903 Poznámka :(il. Oliva)
ARBES Jakub - Z divadelního světa
Rok vydání : 1958 Poznámka :Dílo sv. 25
Arbes Jakub - Knihy novel a povídek
Arbes Jakub - Knihy novel a povídek. Díl III
Rok vydání :1926
- Spisy J. Arbesa, nakl.B. Kočí, orig. vazba
ARBES Jakub - Z duševní dílny básníků I.
Poznámka :Spisy sv.28, orig.vazba
Arbes Jakub - Akrobati
Světová knihovna čís.30-31
Vydavatel : J. Otto
Jazyk: Čeština
Počet stran: 163
Arbes Jakub - Karel Hynek Mácha
Vydavatel : Melantrich, Praha
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 483
Arbes Jakub - Newtonův mozek
Vazba, ilustrace i předsádky František Hudeček
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 138
Arbes Jakub - Poslední dnové lidstva
Rok vydání :1926
- brož.
Arbes Jakub - Newtonův mozek
137 stran, ilustrace Fr. Hudeček, původní vazba celokožená 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1964
ARBES Jakub - Tři česká romaneta
Rok vydání : 1979
Arbes Jakub - Štrajchpudlíci
Rok vydání :1951
Arbes Jakub - Poslední dnové lidstva
Nakladatelství (edice): B.Kočí
Rok vydání: 1926
Počet číslovaných stran: 245
Poznámka ke knize: odřené desky - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití
ARBES Jakub - Satyry a rozmarné hříčky I.
Poznámka :Spisy sv.19, orig.vazba
ARBES Jakub - Syn předměstí
Rok vydání : 1950
ARBES Jakub - Theatralia
Poznámka :spisy 32
ARBES Jakub, ČAPEK-CHOD K.M., HAVLÍČEK Jaroslav - Tři česká romaneta
Rok vydání : 1979 Poznámka :il.Born
Arbes, J - Pláč koruny české neboli Persekuce lidu českého
v letech 1868-1873. Kožená převazba se zlatou ražbou, 432 a 422 str. v jednom svazku. 2. vyd. Praha, F. Bačkovský, 1897. Na začátku je svazek vyspraven v ohybu, jinak uvnitř velmi dobrý stav.
Arbes, J. - Pláč koruny České neboli Persekuce lidu
Polokožená vazba, 432 str. Praha, F. Bačkovský, 1894. 2. doplněné vyd. Hřbet nahoře a dole trochu odřený, titul má hnědé skvrny, jinak velmi dobrý stav.
Arbes, J.: - Český vyhnanec
Vydavatel : Praha, Melantrich
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 308
Arbes, J.: - Dva barikádníci
I.vydání
Vydavatel : Praha, Beaufort
Rok vydání: 1885
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
Arbes, Jakub
- Kandidáti existence
Nakladatel : J. Otta
Rok vydání (číslo vydání) : 1925 ()
Arbes, Jakub
- Z duševní dílny básníků
Nakladatel : J. Otta
Rok vydání (číslo vydání) : 1920 ()
Arbes, Jakub - Rváč a jiné povídky
Rok :1977
Arbes, Jakub - Moderní upíři
Rok :1960
Arbesa J. - Český Paganini
1. vydání.
Vydavatel : Nákladem
Rok vydání: 1884
Jazyk: Čeština
Počet stran: 124
ARBIA MARIA TERESA - STRUČNÁ GRAMATIKA ITALŠTINY
Příručka stručných, jasných a srozumitelných přehledů mluvnice. Práci s ní zjednodušují grafické symboly, které odkazují k informacím o pravidlech, výjimkách, k shrnujícím pasážím či k tipům, jak se lépe učit. Výstižně definované a vysvětlené gramatické jevy jsou doloženy na množství příkladů ze současného jazyka, doplněných českým překladem. Kniha zvlášť upozorňuje na typické chyby, kterých se čeští mluvčí dopouštějí nejčastěji. Podrobný věcný rejstřík umožní vám všem (studentům ve školách i samoukům, učitelům i široké veřejnosti) rychle vyhledat a snadno pochopit kterýkoli ze základních jazykových jevů nebo si již osvojené znalosti o něm oživit a zopakovat.
Vydavatel : KLETT nakladatelství
Rok vydání: 2006
Jazyk: Italština
Počet stran: 112
ISBN: 80-86906-11-6
ARBÓ Sebastián Juan - Cervantes
Rok vydání :1971
ARBÓ Sebestián Juan - Cervantes
Rok vydání :1971
- ob.Z.Ziegler,plát.vazba
Arbuzov Alexej - Irkutská historie
Drama o dvou dílech.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 92
Arbuzova/ Dmitriev/ Sokal - Serbochorvatskij jazyk
Oppl, 294 s. 1965 IzLenUniv, napsáno v jazyce: Česky
Arc - Blaze
Mark Shreeve (více známý díky svému projektu Redshift) je další z party umělců, kteří se točí okolo labelu legendárního labelu DiN. V duu s jeho šéfem Ianem Boddym debutovali jako ARC albem Radio Sputnik, Blaze je jejich třetím společnou deskou, ve čtyřech z osmi tracků tu navíc bubnuje hostující Carl Brooker. Lehce archaický zvuk alba (sekvencerové kouzlení, smyčky, klávesy) vrací posluchače do 80. let, kdy berlínská škola v čele s Klausem Schulzem diktovala, co je to progrese na elektronické scéně.
Tracklist:
01. Blaze
02. Corrosion
03. Trial in Scarlet
04. Klangwand
05. Silent White Light
06. Sparked
07. Mother
08. Pulse Train
Arcangelo Corelli -
. . 12 Trio Sonatas
Rok vydání : 1983
Nakladatelství : Opus
arch. Antonín Cechner, arch. Alois Čenský - Architektonický obzor
Spolek architektů a inženýrů v král. Českém,
1907,
velmi dobrý stav, vazba mírně odřená a uvolněná,
poloplátěná převazba, 60 příloh-černobílé fotografické obrázky a vyobrazení,
48 stran,
Umění/Architektura,
arch. Antonín Cechner, arch. Alois Čenský-Architektonický obzor
arch. Antonín Cechner, arch. Alois Čenský - Architektonický obzor
Spolek architektů a inženýrů v král. Českém,
1909,
velmi dobrý stav, vazba mírně odřená a částečně uvolněná, hřbet mírně poškozen,
poloplátěná převazba, 60 příloh-černobílé fotografie, nákresy,
58 stran,
Umění/Architektura,
arch. Antonín Cechner, arch. Alois Čenský-Architektonický obzor
arch. Antonín Cechner, arch. Alois Čenský - Architektonický obzor
Spolek architektů a inženýrů v král. Českém,
1905,
dobrý stav, vazba uvolněná a mírně odřená, hřbet mírně poškozen,
poloplátěná převazba, 60 příloh-černobílé fotografie, nákresy,
52 stran,
Umění/Architektura,
arch. Antonín Cechner, arch. Alois Čenský-Architektonický obzor
Arch. Dr. Techn. Ivan Šula - Rodinný dům
Spolek čs. inženýrů SIA,
1937,
dobrý stav, obálka je zažloutlá, zašpiněná, mírně skvrnitá, pomačkané okraje, hřbet mírně potrhaný, listy nažloutlé, místy zašpiněné, po celé knize razítka,
orig. brož, formát A4, četné půdorysy, řezy, fotografie,
152 stran,
Umění/Architektura,
Arch. Dr. Techn. Ivan Šula-Rodinný dům
Arch. Jaroslav Kulveit - Nábytek a byt
vydavatelství vnitřního obchodu, Praha,
1958,
velmi dobrý stav, 1 příloha mírně natržená,
orig. vazba, četné čb. fotografie a nákresy,
309 stran,
Umění/Architektura,
Arch. Jaroslav Kulveit-Nábytek a byt
Archangeĺskaja A. I. - V. G. Perov (slovensky)
Nakladatelství (edice): Tvar
Rok vydání: 1952
Ilustrace/foto: reprodukce čb
Počet číslovaných stran: 95
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Archangelskij - L.M.
Problémy etiky 1978
ARCHEOLOGICKÝ SBORNÍK - Věnováno památce Lumíra Jisla.
Některé příspěvky polsky.
Profil, Ostrava, 1974
134 stran, 12 stran fotografické přílohy, brožovaná, velký formát
1. vydání
Obsahuje kresby, mapky a technické nákresy.
Stav : obálka brože otřepená, jinak dobrý stav.
ARCHEOLOGIE MORAVY A SLEZSKA 2003 - Kopřivnice, Hulín, Frýdek-Místek, Havířov.
Imformační zpravodaj České archoloogické společnosti, pobočky pro severní Moravu a Slezsko.
Čas, 2003
224 stran, brožovaná, velký formát
Stav : výborný
ARCHEOLOGIE MORAVY A SLEZSKA 2004 - Kopřivnice, Hulín, Frýdek-Místek, Havířov.
Informační zpravodaj, pobočky pro severní Moravu a Slezsko.
Čas, 2004
128 stran, brožovaná, velký formát
Stav : výborný
ARCHEOLOGIE MORAVY A SLEZSKA 2007 - Kopřivnice, Hulín, Frýdek-Místek, Havířov.
Informační zpravodaj, pobočky pro severní Moravu a Slezsko.
Čas, 2007
250 stran, brožovaná, velký formát
Stav : výborný
ARCHER Geoffrey - Ohnivý jestřáb
Rok vydání :2002
ARCHER Geoffrey - Ohnivý jestřáb
Rok vydání :2002
- jako nové
Archer J. - The Eleventh Commandment
BCA 1998 UK
Archer J. - Ani o dolar míň
Odeon 1989
Archer J. - První mezi rovnými
Nakladatel :BB art
Rok vydání :2000
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-380 str., román o politice ve Velké Británii
Archer J., Grahamová J., Llewellyn S., Clarková M.H. - Jedenácté přikázání, Plameny lásky, Stín v písčinách, Dělej,že ji nevidíš
Readers Digest 2000, Nejlepší světové čtení
ARCHER J./GRAHAMOVÁ J./LIEWELLYN S./CLARKOVÁ M.H. - Jedenácté přikázání/Plameny lásky/Stín v písčinách/Dělej, že ji nevidíš
Rok vydání :2000
- Nejlepší světové čtení
Archer Jeffrey - Honour Among Thieves
A4, Ocpl, 428 s. 1993 HarperCollins, napsáno v jazyce: English
Archer Jeffrey - Ani o dolar víc, ani o dolar míň
Čtení na dovolenou, 299 stran, kresba na obálce Adolf Born, úprava Miloslav Fulín, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1989
ARCHER Jeffrey - Florentyna
Rok vydání : 1992
ARCHER Jeffrey - Čtvrtý stav
Rok vydání :1997
- jako nová
ARCHER Jeffrey - Florentyna
Rok vydání :1992
ARCHER Jeffrey - Kainovo znamení
Rok vydání : 1995
Archer Jeffrey - Ani o dolar víc, ani o dolar míň
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 299
Archer Jeffrey - Florentyna
Nakladatelství (edice): Ina
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 359
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití
Archer Jeffrey - Florentyna
Nakladatelství (edice): Ina
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 359
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
ARCHER JEFFREY - PATHS OF GLORY
This is the story of a man who loved two women, and one of them killed him. Some people have dreams that are so outrageous that if they were to achieve them, their place in history would be guaranteed. Francis Drake, Robert Scott, Percy Fawcett, Charles Lindbergh, Amy Johnson, Edmund Hillary and Neil Armstrong are among such individuals. But what if one man had such a dream, and when he d fulfilled it, there was no proof that he had achieved his ambition? Paths of Glory is the story of such a man. But not until you ve turned the last page of this extraordinary novel, will you be able to decide if George Mallory should be added to this list of legends, because if he were, another name would have to be removed.
Vydavatel : PAN BOOKS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 463
ISBN: 0-330-45312-7
ARCHER Jeffrey/HANNAHOVÁ Kristin/CONNELLY Michael/ STACEYOVÁ Lyndon - Klamný dojem/Kouzelná hodinka/Advokát / Největší šance
Rok vydání :2007
ARCHER NATHAN - STAR TREK VOYAGER 3
Kurz hvězdné lodi Voyager kapitánky Kathryn Janewayové vede Kuriyskou hvězdokupou. Před jejím průletem ovšem velmi důrazně varuje Talaxian Neelix, který tvrdí, že v ní zuří doslova nekonečná válka mezi rasami Hachaiů a P nirů. Náhle se objeví soustředěný tetryonový paprsek, stejný, který je do Delta kvadrantu zanesl, a dává událostem nový směr. A tak se Vyoager na své cestě domů zaplete do dalšího značně nebezpečného dobrodružství, kdy se členové posádky snaží ukončit válku mezi dvěma inteligentními rasami . A osud celé lodi visí doslova na vlásku .
Vydavatel : LASER
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
ISBN: 80-7193-230-7
Archibald Williams, Carlo Alisat - Eldorado severu, Zlatokopové v Aljašce
Nákladem české grafické unie a. s., Praha,
1921,
velmi dobrý stav,
převazba, vevázaná obálka před titul. str., vazba na hřbetu zašpiněná, rohy jsou mírně odřené, před titul. str. a na titul str. razítka se jménem, vzadu za textem čb mapa,
80 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Archibald Williams, Carlo Alisat-Eldorado severu, Zlatokopové v Aljašce
Archie Carr
- Afrika- Země a život
Nakladatel : Artia
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
architekt Karel Vávra - Sport na lyžích
Pražská akciová tiskárna, Praha,
1924,
velmi dobrý stav, lehce zažl. stránky,
orig. celopl. vazba,
85 stran,
Sport,
architekt Karel Vávra-Sport na lyžích
Archiv -
. . Československo biografie-Archivní část
Nakladatelství : Státní tiskárna v Praze
ARCHIVNÍ SPRÁVA MV ČSR - Archivy ČSR
Rok vydání : 1974
Archleb Luděk
- Na slepo i na ostro 2
Nakladatel : Alois Hynek
ARCHMANN JOSEF - VĚŠTĚNÍ Z RUKY
Srdce na dlani nosí pouze někteří z nás, ale osud v ní máme vepsaný všichni. Chtěli byste porozumět tajemstvím vepsaným do čar vašich dlaní nebo dlaní vašich blízkých? Kniha Věštění z ruky se vám stane jednoduchým a přehledným průvodcem záhadami lidských osudů a povah.
Vydavatel : PLOT
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 98
ISBN: 80-7428-001-6
ARCIMOVIČOVÁ JANA - POTRAVINY A BYLINY KE SNÍŽENÍ CHOLESTEROLU
Cholesterol je sloučenina, která se v poslední době stala pro mnohé z nás strašákem. Jeho zvýšená koncentrace v krevním séru se dává do spojitosti s rizikem aterosklerózy a dalších kardiovaskulárních chorob. Co dělat v případě zvýšeného cholesterolu? Můžeme jeho koncentraci nějakým způsobem regulovat? Pomůže nám dieta a jaká? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších podnětů najdou čtenáři v této knize. Autorka odhaluje některé mýty, kterými je cholesterol opředen, a ukazuje, že jeho hladinu lze účinně ovlivňovat pomocí přírodních prostředků. Všichni se můžeme stát pány svého zdraví a na této cestě nám bude kniha Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu neocenitelným průvodcem.
Vydavatel : JB START
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
ISBN: 80-86231-24-0
ARCIMOVIČOVÁ JANA - ČÍNSKÁ MEDICÍNA POD POKLIČKOU
Potraviny mohou léčit. Při správné znalosti jejich vlastností se může kuchyně stát alchymistickou dílnou, kde elixírem nesmrtelnosti budou jídla sestavená tak, aby podporovala zdraví a umožňovala dosáhnout vysokého věku. Léčba tradiční čínskou medicínou je vysoce účinná a mnohem levnější než léčba západní. Pokud je onemocnění podchyceno hned na začátku, může být vyléčeno dokonce velmi rychle. A navíc: při správné prevenci by člověk neměl onemocnět vůbec! Jídelníček, který pro vás autorka knihy sestavila, by měl být jedním z prostředků, který by nás měl před nemocemi chránit. Je založen na výběru vhodných potravin, jejich promyšlené kombinaci a respektování zásad správného stravování. Dodejme ještě, že tradiční čínská medicína není jen uměním léčit, ale také uměním žít v souladu se zákony vesmíru. A znalost vlastností potravin a bylin, které vám kniha Jany Arcimovičové nabízí, nás k tomuto umění o kousek přibližuje.
Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o.
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 150
ISBN: 80-7306-125-2
Arcimovičová/ Valíček - Vůně čaje
lam, 128 s., il a foto P. Valíček 1998 Start, napsáno v jazyce: Česky
ARCONADA Cesar - Řeka Tajo
Rok vydání : 1964
ARCONADA César M. - Řeka Tajo
Rok vydání :1949
Arconada César M. - Řeka Tajo
Ocpl, 372 s. 1949 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
Arconada M. César - Rozdělení půdy
Obálka Karel Teige, 237 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý-obálka nalepena na desce brože viz náhled Vydavatel : Jan Fromek, Praha Rok vydání : 1936
Arcos R. - Jednou na večer-povídky s obrázky F. Masereela
Nakladatel :Laichter
Rok vydání :1923
Stav knihy :horší stav
Vazba :brožovaná
-Masereel F. čb il. Razítko, obálka je nadvakrát v pravém dolním rohu zlomena-viz scan.
Arcos, René - Jednou na večer
Nedatováno. Ilustroval F. Masereel.
Vydavatel : Jan Laichter, Praha
Rok vydání: 1923
Jazyk: Čeština
Počet stran: 153
ARCUDI JOHN,DORKIN EVAN,GIL ARMANDO,LACQUEMENT JULIA A KOL. - PREDÁTOR OMNIBUS KNIHA DRUHÁ
Predátoři si nechají ujít jedinou příležitost k lovu toho nejnebezpečnějšího stvoření. Člověka. Ať už jsou jejich lovištěm vyprahlé pláně amerického Jihu, hluboké lesy, džungle nebo betonem obehnaná věznice. První komiks ze série Predátor se objevil už v roce 1989 a další brzo následovaly. V této už druhé knize z řady predátorských omnibusů najdete jak krátké epizody, tak masivní akční ságy 8230 mezi nimiž vyniká Rasová válka od slavného autora detektivek drsné školy Andrewa Vachsse. Ten přichází s trochu nezvyklým loveckým terénem 8211 přísně střeženou věznicí, ve které se právě schyluje k rasovým bouřím. Vedle toho se podíváte do bažin na jihu Ameriky, kde je pronásledován uprchlý vězeň, na vojenskou základnu, na kterou zaútočil neznámý nepřítel, na pirátskou loď, do dob gangsterů i indiánů, a dokonce i na premiéru béčkového filmu. Všechna tato místa mají společné jediné 8211 půjde v nich o život.
Vydavatel : BB ART,CREW
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 352
ISBN: 80-7381-700-8
ARCYBASEV Michail - Svůdce
Rok vydání : 1999
Arcybašev - Lidská vlna
w
Vydavatel : Vilímek
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 402
ARCYBAŠEV M, - Sanin
Arcybašev M. - U poslední čáry
Ocpl, 272 s. b.d. Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
ARCYBAŠEV M. - Dělník Ševyrev
Rok vydání : 1926 Poznámka :vč. obalu
ARCYBAŠEV M. - Milliony
Arcybašev M. - Dělník Ševyrev
Vydavatel : Jos. R. Vilímek
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 334
Arcybašev M. - Lidská vlna
Vydavatel : Jos. R. Vilímek
Jazyk: Čeština
Počet stran: 303
Arcybašev M. - Sanin
Páté vydání.
Vydavatel : Jos. R. Vilimek, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 352
ARCYBAŠEV M. - Smrt Landeho
Rok vydání : 1910
Arcybašev M. P. - Žena otrokyně
1925 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
Arcybašev M. P. - Hříšná žena
1925 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
Arcybašev M. P. - Žárlivost
1925 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
Arcybašev M. P. - Rodina divokých
1925 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
Arcybašev M. P. - Rodina divokých
Vydavatel : Jos. R. Vilímek
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 299
Arcybašev M. P. - U poslední čáry
Vydavatel : Jos. R. Vilímek
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
Arcybašev M. P. - U poslední čáry
Vydavatel : Jos. R. Vilímek
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 269
Arcybašev M.D. - Vzpoura
Vydavatel : Československé podniky tiskařské a vydavatelské
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
Počet stran: 159
ARCYBAŠEV M.P. - Lidská vlna
Rok vydání : 1926 Poznámka :orig. vazba
ARCYBAŠEV M.P. - Mstitel
Rok vydání : 1992 Poznámka :převazba
Arcybašev, M. - Vzpoura
Příběh mladé ženy.
Vydavatel : Československé podniky tiskařské a vydavatelské, Praha
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
Počet stran: 159
Arcybašev, M. - Smrt Landeho
Vydavatel : Hejda Tuček, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
Arcybašev, M. - Sanin
Vydavatel : Jos. R. Vilímek
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 352
Arcybašev, M. - Lidská vlna
Nedatováno.
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 302
Arcybašev, M. - Smrt Landeho
Vydavatel : Hejda a Tuček
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
Arcybašev, M. P. - Rodina divokých
Vydavatel : J. R. Vilímek, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
Ardamatskij V. - Tajná operace doktora Axela
Vydavatel : Mladá fronta
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
ARDAMATSKIJ Vasilij - Saturn zvolna pohasíná
Rok vydání :1965
ARDAMATSKIJ Vasilij - Saturn zvolna pohasíná
Rok vydání :1965
Ardamatskij Vasilij - Saturn zvolna pohasíná
1965 MF Sm, napsáno v jazyce: Česky
Ardamatskij Vasilij - Tajná operace doktora Axela
1972 MF Sm, napsáno v jazyce: Česky
Ardamatskij Vasilij - Saturn zvolna pohasíná
1965 MF Sm, napsáno v jazyce: Česky
Ardamatskij Vasilij - Tajná operace doktora Axela
1972 MF, napsáno v jazyce: Česky
ARDAMATSKIJ Vasilij - Tajná operace doktora Axela
Rok vydání :1975
ARDAMATSKIJ Vasilij - Poslední rok dynastie
Rok vydání :1981
Ardamatskij Vasilij - Tajná operace doktora Axela
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Smaragd
Rok vydání: 1972
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Ardelius Lars - Korunní princové
1978 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
Ardelius Lars - Korunní princové
Nakladatelství (edice): Jiskry
Rok vydání: 1978
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
ARDLE JON - BAMBUSY A TRÁVY INSPIRACE PRO VAŠI ZAHRADU
Praktické rady: jak vybrat vhodné trávy a bambusy a správně o ně pečovat (rozbor půdy, sekání, prořezávání, roční plán výsadby ad.) * Podrobné návody na pěstování: snadné postupy krok za krokem * Doporučení odborníků: osvědčené tipy a zasvěcené komentáře * Obsažný seznam rostlin: výběr nejlepších druhů Trávy a bambusy ve smíšených záhonech * luční a pokryvná výsadba * orientální zahrada * zástěny, živé ploty a dělicí příčky * mokřady * japonská inspirace .
Vydavatel : Knižní klub
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
ISBN: 80-242-2041-3
ARENAS Reinaldo - Než se setmí
Rok vydání : 1994
AREND Ann Van Den - Půle života
Rok vydání :1943
- bez obalu
AREND Ann Van Den - Půle života
Rok vydání :1943
- ob.Šváb
Arend/Petri.. - Nur Mut
Kleiner Sprachfuhrer fur Russlanddeutsche 1996 V. fur Deutsch, napsáno v jazyce: German
ARENDÁŠ M. / RUČKA M. - Nabíječe a nabíjení
Rok vydání :1978
- SNTL, 224 s., 114 obr., 18 tab.
ARENDÁŠ M. / RUČKA M. - Amatérská elektronika v domácnosti a při rekreaci
Rok vydání :1984
- SNTL, 224 s., 174 obr., 6 tab.
Arendáš M., Ručka M. - Zaujímavé elektronické konštrukcie
Vydavatel : Alfa
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 293
Arendáš/ Ručka - Amatérská elektronika v domácnosti a při rekreaci I
1989 Sntl, napsáno v jazyce: Česky
Arendtová Hannah - Přednášky o Kantově politické filosof .
Autorka ve svém díle interpretuje Kantovo politické myšlení a analyzuje motivy politické soudnosti, obrazotvornosti a estetického vkusu.
Nakladatel: Oikoymenh, edice: Oikúmené
Jazyk: česky
Originál:
Formát: 202 stran, 13x20cm, brožovaná vazba
Rok vydání: 2003
ARENDTOVÁ HANNAH - PŘEDNÁŠKY O KANTOVĚ POLITICKÉ FILOSOFII
Autorka ve svém díle interpretuje Kantovo politické myšlení a analyzuje motivy politické soudnosti, obrazotvornosti a estetického vkusu.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 202
ARENDTOVÁ HANNAH - O NÁSILÍ
Autorka se v souboru tří esejů zabývá problémem násilí a politické moci v moderní společnosti.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 78
ISBN: 80-7298-128-5
ARENDTOVÁ HANNAH - VITA ACTIVA NEBOLI O ČINNÉM ŽIVOTĚ
Vita activa, známější pod anglickým názvem The Human Condition, je nejdůležitější filosofický spis Hannah Arendtové. Pojednává v něm o základních formách lidské činnosti, které jsou zároveň základními podmínkami, za nichž je člověku dán život na zemi. Těmi jsou práce, zhotovování a jednání, jež charakterizují člověka jako pracující bytost čelící tlaku biologické nutnosti (animal laborans), jako zhotovitele předmětů lidského světa zajišťujícího stabilní rámec pro existenci lidského rodu (homo faber) a jako politickou bytost, která skrze jednání a promlouvání manifestuje svou personální jedinečnost, uskutečňuje svou svobodu a spolu s druhými splétá předivo lidských vztahů (animal politikum). Systematická filosofická analýza těchto lidských činností je spojena s pronikavou reflexí hlubokých společenských proměn v novověku a s kritickým rozborem teorií, které byly jejich myšlenkovým základem.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 432
ISBN: 80-7298-185-4
ARÉNE Paul - Z nových povídek vánočních
- A6,brož.pošk.hřbet
ARENSTEINOVÁ VĚRA - ATLAS SVĚTOVÝCH DĚJIN 2.DÍL STŘEDOVĚK-NOVOVĚK
Druhý díl atlasu světových dějin je určen především pro střední školy, mnoho zajímavých informací v něm najde i široká veřejnost. Jednotlivé mapy zobrazují historický, územní i politický vývoj na celém světě, veliký důraz je kladen na světové válečné konflikty, v jejichž důsledku došlo k rozsáhlým geografickým změnám. Přehledně je zobrazen nejen územně-politický, ale i hospodářský, náboženský a kulturní vývoj od středověku do současnosti. Atlas je doplněn praktickým rozsáhlým rejstříkem názvů. Atlas má schvalovací doložku MŠMT ČR.
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 55
ISBN: 80-7011-344-8
Arentino - Rozpravy o mravech hříšných kurtizán
I. vydání, 360 stran, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1992
AREOPAGITA DIONYSIOS - O NEBESKÉ HIERARCHII
Jedno z vlivných děl údajného posluchače apoštola Pavla na athénském Areopagu, ve skutečnosti však blíže neznámého novoplatónského autora přelomu 5. a 6. století, jehož spisy měly obrovský vliv nejen na celý středověk.
Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
ISBN: 80-7021-872-3
Aretino - O mravech hříšných kurtizán
Rok :1992
Aretino P. - Rozpravy o mravech hříšných kurtizán
Odeon 1992
Aretino P. - Rozpravy o mravech hříšných kurtizán
Vydavatel : Odeon
Rok vydání: 1992
Jazyk: Čeština
Počet stran: 362
Aretino P. - Necudné rozhovory
Nakladatel :Tatran
Rok vydání :1971
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-slovensky
ARETINO PIETRO - Rozpravy o mravech hříšných kurtizán
Rok vydání : 1992
ARETINO PIETRO - Rozpravy o mravech hříšných kurtizán
Rok vydání : 2000
Aretino Pietro - Rozpravy o mravech hříšných kurtizán
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 361
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Aretino Pietro - Rozpravy o mravech hříšných kurtizán
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 361
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
ARETZOVÁ G. - Napoleon a ženy
Rok vydání : 1938
Argan G.L. - Historie Generale De La Peinture III. Renaissange
Rok vydání : 1968
Arghezi Tudor - Vhodná slova
Obr, 116 s. 1963 Snklu SČ 290, napsáno v jazyce: Česky
Arghezi Tudor - Vhodná slova
1962 Snklu SČ 290, napsáno v jazyce: Česky
Arghezi Tudor - Vhodná slova
Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury a umění
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 111
Arghezi, Tudor - Vhodná slova
edice Světová četba č. 290 Rok :1962
Argies - Fake Reaction
Čtvrté řadové album pro Středoevropana exotické skupiny z argentinského Buenos Aires, která už několikrát vystoupila i v České republice. Argies hrají španělsky zpívaný, svižný, energický a melodický punk rock a la The Clash.
Tracklist:
01. Efecto reacción
02. Vox Populi
03. Una idea
04. Nicaragua Sandinista
05. América caníbal
06. El error
07. Otra prisión
08. Surfin USA
09. Cómo despertó usted hoy?
10. En lunes
11. La esencia por perder
12. Quiero tener tu presencia
Argilli - Deset měst
ilustrace a obálka Jiří Šalamoun, I. vydání, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1977
Argilli - Noc v povodni
původní vazba 8°, ilustrace Eva Kubínová, 1. vydání, edice Střelka sv. 24, stav dobrý Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1962
Argilli M. - Atomino
Nakladatel :Práce
Rok vydání :1976
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :obálka chybí
-Šeďa G. bar il.
Argilli Marcello - Deset měst
obálka a ilutrace Jiří Šalamoun, 119 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albartos, Praha Rok vydání : 1977
Argiro Licudis - Venezianischer Kunstführer
P. Brasolin and Co., Venedig,
1935,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka po stranách trochu odřená, místy trochu natržená, listy slabě zažloutlé, obsahuje čb. fotografie,
265 stran,
orig. Brosch, sehr gut erhalten, die Umschlag bisschen abgeschürft, stellenweise ein bisschen gerissen, Seiten schwache gelblich, mit schwarzweiße Fotographien,
Cestopisy,
Argiro Licudis-Venezianischer Kunstführer
ARGONI ARIANA RAVEN - VĚČNÝ PŘÍBĚH TAJEMSTVÍ POSVÁTNÝCH RITUÁL
Po Magii života a Magii sexu další volné pokračování řady knih pozoruhodné a nepřehlédnutelné manželské dvojice pražských esoteriků. Je postavena na keltském kalendáři a jeho mystice. Ariana a Raven v ní ukazují, jak je možné využít energie jednotlivých svátků a napojit se jejich prostřednictvím na mysterium roku.
Vydavatel : EMINENT
Rok vydání: 2000
Jazyk: Čeština
Počet stran: 199
ISBN: 80-7281-016-2
ARGONI ARIANA A RAVEN - ASTRÁLNÍ MAGIE
Kniha známé manželské dvojice o 8222 cestě životem, po níž se dá jít také zpátky 8220 odhaluje techniky tzv. astrálního cestování. Astrální cestování je most ke splnění mnoha přání, jako jsou třeba zachování mládí, schopnost regulovat svou váhu, ovlivňovat osud a přivolat si k sobě lidi, které potřebujeme. Je příjemným, ve všech ohledech neškodným a zároveň účinným druhem magie, která může významným způsobem změnit váš život.
Vydavatel : EMINENT
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 248
ISBN: 80-7281-103-8
Argoniová-Argoni - Věčný příběh
Nakladatel :Eminent
Rok vydání :2000
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-Bar foto, Tajemství posvátných rituálů vyzkoušených na vlastní kůži. Původní prodejní cena 170 Kč.
ARGOVOVÁ Sherry - Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet
Rok vydání :2006
- velmi dobrý stav
ARGOVOVÁ SHERRY - PROČ SI MUŽI BEROU POTVORY
Pokračování bestselleru PROČ MUŽI MILUJÍ POTVORY a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Určitě znáte nějakého skvělého svobodného muže, který se oženil s naprosto obyčejnou dívkou. Jeho přátelé a rodina jsou naprosto zdrceni a diví se: proč si vybral právě tuhle? Jak to proboha dokázala??? Jak se chovat, aby muži vašeho srdce začalo vrtat hlavou, proč neprahnete po manželství jako každá jiná žena? Kniha je určena nejen těm, které se vdát chtějí, ale i ženám, které by rády zažehly nové plamínky ve vztahu a manželství oživily. Naučíte se, jak zařídit, aby muž pochopil, že vy pro něj jste ta nejlepší žena na světě, bez níž nemůže žít dál.
Vydavatel : MOTTO
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 224
ISBN: 80-7246-449-4
ARGUELLES DEL PINO MAYDA,SABORIT MORALES LIUVER - TROSEČNÍCI Z OSTROVA SVOBODY
Na jaře roku 2003 bylo v Havaně uneseno několik lodí, které měly režimem pronásledované kubánské rodiny odvézt do exilu ve Spojených státech. Castrova vláda toho využila a zahájila rozsáhlé zatýkání odpůrců revoluce. Mladý manželský pár se dvěma malými dětmi, který rovněž plánoval útěk do USA, stál před osudovou volbou: zůstat na Kubě a riskovat zatčení a spolu s ním i to, že děti budou umístěny do dětského domova - nebo se pokusit legálně vycestovat ze země, jako turisté, ovšem bez dětí, které by musely zůstat doma v péči prarodičů. Na počátku léta téhož roku přistáli Mayda Argüelles a Liuver Saborit v Praze a požádali o politický azyl. Začala několikaletá anabáze, kdy se pokoušeli dostat za pomoci médií a mezinárodních organizací své děti do České republiky. Ve chvílích největší beznaděje si začali zaznamenávat zážitky a vzpomínky, aby jejich děti jednou pochopily, proč je museli opustit. Jejich svědectví popisuje dramatický život na ostrově svobody , pronásledování a šikanování ze strany Castrova režimu, ale také problémy, které uprchlíkům přinášel pobyt v utečeneckých táborech a odlišný způsob života v České republice. V případě Liuvera Saborita sledujeme osudy naivního mladíka, který nadšeně studoval marxismus-leninismus a v dobré víře napsal kritickou seminární práci o poměrech na Kubě. Tím se však v očích režimu stal z nadějného studenta nebezpečný disident a začal jeho strmý pád. Zápisky Maydy Argüelles zaznamenávají zejména drama matky, která musela opustit své děti, aby měla ještě někdy šanci se s nimi shledat.
Vydavatel : HOST
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
ISBN: 80-7294-334-0
Argus Frank H. - Poslední podskalák
Vydavatel : Pamir, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 139
Argus H. Frank - Poslední podskalák
Fotografie k filmu
Vydavatel : Pamir, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 142
Argus, F.H. - Poslední Podskalák
Vydavatel : Pamir, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 134
Ariana Franklinová - Vykladačka smrti
Podtitul : Detektivní thriller ze středověké Cambridge
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-666-3
EAN : 9788072176663
Originál :Mistress of the Art of Death
Překlad : Leckie, Ina
Formát :
392 stran,
21X14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Anglické město Cambridge, 12. století, čtyři zavražděné děti. Katoličtí měšťané obviňují své židovské spoluobčany, avšak král Jindřich II. nad Židy vyhlašuje ochranu. V naději, že vědecky podložené vyšetřování odhalí pravého pachatele, posílá zprávu svému bratranci, králi sicilskému, aby do Anglie poslal svého nejlepšího vykladače smrti , což je raná forma povolání zvaného v současnosti soudní lékař.
Je vybrán mladý, leč geniální student z univerzity v Salernu, vynikající expert v oboru anatomie a v detektivní práci patologa. Nosí však jméno Adélie k anglickému králi se vydává vykladačka smrti .
V zaostalé zemi plné předsudků hrozí Adélii nebezpečí na každičkém kroku
a přitom musí skrývat svou totožnost, aby se vyhnula obvinění z čarodějnictví.
Pátrání zavádí Adélii do temných cambridgeských uliček i za zavřené dveře kostelů i klášterů. A vrah se chystá k dalšímu činu?
Ariana Franklinová - Vykladačka smrti
Podtitul : Detektivní thriller ze středověké Cambridge
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-666-3
EAN : 9788072176663
Originál :Mistress of the Art of Death
Překlad : Leckie, Ina
Formát :
392 stran,
21X14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Anglické město Cambridge, 12. století, čtyři zavražděné děti. Katoličtí měšťané obviňují své židovské spoluobčany, avšak král Jindřich II. nad Židy vyhlašuje ochranu. V naději, že vědecky podložené vyšetřování odhalí pravého pachatele, posílá zprávu svému bratranci, králi sicilskému, aby do Anglie poslal svého nejlepšího vykladače smrti , což je raná forma povolání zvaného v současnosti soudní lékař.
Je vybrán mladý, leč geniální student z univerzity v Salernu, vynikající expert v oboru anatomie a v detektivní práci patologa. Nosí však jméno Adélie k anglickému králi se vydává vykladačka smrti .
V zaostalé zemi plné předsudků hrozí Adélii nebezpečí na každičkém kroku
a přitom musí skrývat svou totožnost, aby se vyhnula obvinění z čarodějnictví.
Pátrání zavádí Adélii do temných cambridgeských uliček i za zavřené dveře kostelů i klášterů. A vrah se chystá k dalšímu činu?
Ariana+R. Argoni - Magie života /Eminent/
Anotace : popis vlastní filosofie, vycházející z plného prožívání života, kterou se autoři řídí při své cestě za poznáním
Vyšlo : 11.06.1998
Počet stran : 336
Arias, Juan - Paulo Coelhoů Zpověď poutníka
Rok :2000
Ariel Spilsbury - Mayské orákulum /Pragma/ (+ karty)
Anotace : Mayské orákulum má člověku pomoci za použití svých 44 karet v duchovním růstu a při navázání posvátného vztahu s bytostným já
Vyšlo : 01.07.1999
Nakladatelství : Pragma 2006
ARIELY DAN - JAK DRAHÉ JE ZDARMA PROČ CHYTŘÍ LIDÉ PŘIJÍMAJÍ ŠPATNÁ ROZHOD
Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko 8222 zdarma 8220 ? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? Tato kniha vám ukáže, že tomu tak není. Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů 8211 od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor této vysoce ceněné knihy vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, jak se rozhodovat lépe 8211 a jak už nikdy nesednout marketingu na vějičku.
Vydavatel : PRÁH
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 216
ISBN: 80-7252-239-2
Ariosto, Ludovico - Zuřivý Roland
ve vyprávění a výběru Italo Calvina Rok :1974
Arist von Schlippe - Systemická terapie a poradenství
Anotace : systemické myšlení dnes již přesahuje rodinnou terapii a zahrnuje také individuální a párovou terapii, supervizi a další
Vyšlo : 04.05.2006
Počet stran : 251
Nakladatelství : Cesta 2006
Aristofanes - Lysistrate
II. svazek knihovny BYBLIS, 600 výtisků ex. 577, úprava V. H. Brunner, 111 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka u hlavy cca 1 cm natržená Vydavatel : Kvasniška a Hampl, Praha Rok vydání : 1927
Aristofanes - Ptáci
Vydavatel : Rudolf Škeřík, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 125
Aristofanes -
. . Lysistrate
Vydání : 2. vydání
Rok vydání : 1963
Nakladatelství : Orbis
Ilustrace : Ludmila Jiřincová
Počet stran : 144 stran
Aristoteles
- Etika Nikomachova
Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()
Popis : slovensky
Aristoteles
- Der Staadt der Athener
Nakladatel : B. G. Teubner Verlag
Rok vydání (číslo vydání) : 1892 ()
Popis : der historische haputteil
Aristotelés - Politika II.
Jedna z nejdůležitějších knih evropské tradice politické filosofie. Nový český překlad Milana Mráze v zrcadlovém řecko-českém vydání, opatřený úvodní studií a poznámkami.
Nakladatel: Oikoymenh, edice: Knihovna antické tradice
Jazyk: česky
Překlad: Milan Mráz
Formát: 120 stran, 20x13cm, brožovaná vazba, 260gr.
Rok vydání: 2004 (1. vydání)
Aristotelés - Politika I.
Nakladatel : Oikoymenh
Edice :Knihovna antické tradice
ISBN : 80-86005-92-5
EAN : 9788086005928
Formát :
120 stran,
20 x 13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Spolu s Platónovou Ústavou nejdůležitější kniha evropské tradice politické filosofie. Nový český překlad M. Mráze v zrcadlovém řecko-českém vydání, opatřený úvodní studií a poznámkami.
Aristotelés - Politika I.
Nakladatel : Oikoymenh
Edice :Knihovna antické tradice
ISBN : 80-86005-92-5
EAN : 9788086005928
Formát :
120 stran,
20 x 13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Spolu s Platónovou Ústavou nejdůležitější kniha evropské tradice politické filosofie. Nový český překlad M. Mráze v zrcadlovém řecko-českém vydání, opatřený úvodní studií a poznámkami.
Aristoteles - Poetika
Poetika je prvním filosofickým dílem, v němž se básnické umění stalo předmětem teoretické reflexe. Aristotelés se v něm zabývá mj. problematikou tragédie a epiky, které byly v Řecku považovány za nejzávažnější obory básnické tvorby. Překlad Poetiky je doplněn o soubor krátkých výpiskú (známý pod názvem Anonymní pojednání o komedii), který je pokládán za svědectví o obsahu nedochované II. knihy tohoto Aristotelova díla.
Vydala Laichterova filosofická knihovna v Praze roku 1948. Přeložil Antonín Kříž. Vydání 1. 123 stran. Pevná vazba. Perfektní stav.
ARISTOTELÉS - POLITIKA /KAPESNÍ VYDÁNÍ/
Druhý po staletí nejčtenější Aristotelův spis se svým výkladem života v obci a jeho předpokladů, druhů soužití dle jednotlivých ústav, jejich proměn a podmínek jejich existence řadí ke klasickým dílům politické a sociální filozofie, politologie a k analýzám přirozeného světa člověka.
Vydavatel : PETR REZEK
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
ISBN: 80-86027-30-9
ARISTOTELÉS - POETIKA ŘECKO-ČESKY
Poetika je prvním filosofickým dílem, v němž se básnické umění stalo předmětem teoretické reflexe. Aristotelés se v něm zabývá mj. problematikou tragédie a epiky, které byly v Řecku považovány za nejzávažnější obory básnické tvorby. Překlad Poetiky je doplněn o soubor krátkých výpiskú (známý pod názvem Anonymní pojednání o komedii), který je pokládán za svědectví o obsahu nedochované II. knihy tohoto Aristotelova díla. Kniha vychází v zrcadlovém řecko-českém vydání, opatřeném úvodní studií a poznámkami.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 292
ISBN: 80-7298-131-1
ARISTOTELÉS - POLITIKA I. /ŘECKO-ČESKY/
Spolu s Platónovou Ústavou nejdůležitější kniha evropské tradice politické filosofie. Nový český překlad M. Mráze v zrcadlovém řecko-českém vydání, opatřený úvodní studií a poznámkami.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 120
ISBN: 80-86005-92-5
ARISTOTELÉS - POLITIKA II. ŘECKO-ČESKY
Sv. 3: Ve druhé knize tohoto politicko-filosofického pojednání se jeho autor zabývá kritikou jednotlivých pokusů o uspořádání ideální obce. Nový český překlad M. Mráze v zrcadlovém řecko-českém vydání, opatřený úvodní studií a poznámkami.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
ISBN: 80-7298-125-0
ARISTOTELÉS - FYZIKA /KAPESNÍ VYDÁNÍ,BROŽ./
Spis přináší Aristotelovo učení o principech neboli počátcích výkladu přírody a podrobný rozbor pojmů náhody, nutnosti, samovolnosti a příčiny. Systematický rozbor procesu-pohybu, vztah omezeného a neomezeného, analýzy prostoru (místa) a času náleží ke klasickým výkladům, o něž se opírá celá následující filosofická tradice, včetně důležitých proudů filosofie dvacátého století. Polemika s názory předchůdců činí z Fyziky rovněž důležitý zdroj pro poznání přírodní filosofie před Aristotelem. Kniha je nezbytným pramenem pro filosofy, uměnovědce, teology, astronomy, ekology, historiky vědy aj.
Vydavatel : PETR REZEK
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 376
ISBN: 80-86027-31-7
ARISTOTELÉS - Poetika. O básnické tvorbě
Rok vydání :1948
- I.vydání, Jan Laichter
Aristotelis
- Opera Omnia
Nakladatel : Sumptibus Ottonis Holtze
Rok vydání (číslo vydání) : 1871 ()
Popis : řecky
Aristov - Slunce
Edice Universita vojáka, svazek 29,53 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Naše vojsko Rok vydání : 1952
Arkadij a B.Strugackij -
. . Miliardu let před koncem světa
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1985
Nakladatelství : Svoboda
Počet stran : 616 stran
Arkadij Avečenko - Praha a Čechové
Stanislav Minařík, Praha,
1923,
nepříliš dobrý stav,
orig. brož, obálka (J. Lada) zašpiněná, zažloutlá,po stranách odřená a trochu potrhaná, vazba rozpadlá, listy nerozřezané, zažloutlé a po stranách pomačkané, překlad Jiří Zákostelna, 36. svazek Knih Země,
44 stran,
Beletrie a poezie,
Arkadij Avečenko-Praha a Čechové
Arkadij Gajdar
- Daleké kraje
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
Arkadij Gajdar
- Timur a jeho parta
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Arkadij Gajdar
- Čuk a Gek
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
Arkadij Gajdar
- Timur a jeho parta
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
Arkadij Gajdar
- Timur a jeho parta
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Arkadij Gajdar
- Čuk a Gek
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
Arkadij Gajdar - Timur a jeho parta
Přeložil Václav Pavlát. Kresby a obálka Karel Stehlík. Jako příloh použito fotografií ze sovětského filmu. Vydala Mladá fronta, Praha 1949 v edici Vpřed. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 95 stran s ilustracemi a černobílými fotografiemi. Přebal lehce odřený a nepatrně potrhaný (viz foto), uvnitř pěkný stav.
Arkadij Gajdar - Vojenské tajemství
SPN, Praha,
1959,
velmi dobrý stav, nažloutlé listy, nepatrně ušpiněná zadní strana desek,
orig. poloplátěná vazba, ilustrace Vladimír Brehouzský, druhé vydání,
164 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Arkadij Gajdar-Vojenské tajemství
Arkadij Gajdar -
. . Čuk a Gek
Vydání : 2. vydání
Rok vydání : 1954
Nakladatelství : Státní naklad. dětské knihy
Ilustrace : Zdeněk Kudělka
Počet stran : 36 stran
Arkadij Gajdar -
. . Timur a jeho parta
Vydání : 6. vydání
Rok vydání : 1964
Nakladatelství : SPN
Ilustrace : R. Dvořáková-Kopalová
Počet stran : 72 stran
Arkadij Gajdar - Timur a jeho parta
LN, Praha, 1980
103 stran, původní vazba, střední formát
18. vydání
Ilustrace : Kamil Lhoták
Stav : dobrý
Arkadij Gajdar - ČUK A GEK
Albatros, Praha, 1979
Nestránkováno, lamino vazba, střední formát
7. vydání
Ilustrace : Olga Pavalová.
Stav : velmi dobrý.
Arkadij Gajdar, ilustroval Kamil Lhoták - Timur a jeho parta
Ilustroval Kamil Lhoták!Vydalo Lidové nakladatelství Praha v roce 1973. 104 stran. Vydání 2. Původní pevná vazba. Perfektní stav!
Arkadij Strugackij - Pondělí začíná v sobotu
Nakladatel : Triton
Edice :Trifid
ISBN : 80-7254-584-1
EAN : 9788072545841
Originál :Žuk v muravejnike
Překlad : Jaroslav Piskáček
Formát :
256 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (2. vydání)
Anotace : Mladý programátor Privalov přijíždí do severského městečka Solovec, kde se má sejít se svými kamarády a užívat si dovolenou. Místo toho je odvlečen do Výzkumného ústavu čar a kouzel a stává se mágem. Mluvící sklerotický kocour, slabozraká kouzelná rybka (vlastně štika) a čarodějnice Naina, něco mezi exponátem a správcovou, se stávají součástí Privalovova života. A protože se nacházíme na půdě výzkumného ústavu Akademie věd, jsou všechny záležitosti rozebírány, katalogizovány, zpracovávány a publikovány svérázným způsobem?
Arkadij Strugackij - Ďábel mezi lidmi
Nakladatel : Triton
ISBN : 978-80-7387-026-3
EAN : 9788073870263
Originál :Djabol sredi ljuděj
Překlad : Libor Dvořák
Formát :
504 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Publikace přibližuje tři prózy obou bratří napsaných pod pseudonymy.
Arkadij Strugackij - Pondělí začíná v sobotu
Nakladatel : Triton
Edice :Trifid
ISBN : 80-7254-584-1
EAN : 9788072545841
Originál :Žuk v muravejnike
Překlad : Jaroslav Piskáček
Formát :
256 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (2. vydání)
Anotace : Mladý programátor Privalov přijíždí do severského městečka Solovec, kde se má sejít se svými kamarády a užívat si dovolenou. Místo toho je odvlečen do Výzkumného ústavu čar a kouzel a stává se mágem. Mluvící sklerotický kocour, slabozraká kouzelná rybka (vlastně štika) a čarodějnice Naina, něco mezi exponátem a správcovou, se stávají součástí Privalovova života. A protože se nacházíme na půdě výzkumného ústavu Akademie věd, jsou všechny záležitosti rozebírány, katalogizovány, zpracovávány a publikovány svérázným způsobem?
Arkadij Strugackij - Ďábel mezi lidmi
Nakladatel : Triton
ISBN : 978-80-7387-026-3
EAN : 9788073870263
Originál :Djabol sredi ljuděj
Překlad : Libor Dvořák
Formát :
504 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Publikace přibližuje tři prózy obou bratří napsaných pod pseudonymy.
Arkadij Strugackij, Boris Strugackij - Planéta proPanťanov
Vydavatel : Zenit
Rok vydání: 1976
Jazyk: Slovenština
Arkadij Strugackij, Boris Strugackij - Kulhavý osud
Odeon, Praha,
1989,
výborný stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
391 stran,
Beletrie a poezie,
Arkadij Strugackij, Boris Strugackij-Kulhavý osud
Arkadij Timofejevič Averčenko - Nic k smíchu
Podtitul : Převážně neveselé povídky tří mistrů ruského humoru a satiry
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-669-6
EAN : 9788072036691
Formát :
208 stran,
18x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Humor a satira mají v ruské literatuře od dob Krylova, Puškina, Gogola či Saltykova-Ščedrina své nezastupitelné místo a taky svou svébytnou východoslovanskou chuť. Sborník Nic k smíchu představuje hned tři výrazná jména - A.P. Čechova, A. T. Averčenka a M. M. Zoščenka. Deset tématicky uspořádaných triád (tedy vždy Čechov-Averčenko-Zoščenko) vytváří zajímavý živočichopis běžných i méně běžných Rusů z konce impéria carského a naopak počátku ještě roztodivnějšího impéria komunistického. Sborník zároveň zachycuje zhruba půlstoletou etapu vývoje ruského literárního humoru.
Arkadij Timofejevič Averčenko - Nic k smíchu
Podtitul : Převážně neveselé povídky tří mistrů ruského humoru a satiry
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-669-6
EAN : 9788072036691
Formát :
208 stran,
18x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Humor a satira mají v ruské literatuře od dob Krylova, Puškina, Gogola či Saltykova-Ščedrina své nezastupitelné místo a taky svou svébytnou východoslovanskou chuť. Sborník Nic k smíchu představuje hned tři výrazná jména - A.P. Čechova, A. T. Averčenka a M. M. Zoščenka. Deset tématicky uspořádaných triád (tedy vždy Čechov-Averčenko-Zoščenko) vytváří zajímavý živočichopis běžných i méně běžných Rusů z konce impéria carského a naopak počátku ještě roztodivnějšího impéria komunistického. Sborník zároveň zachycuje zhruba půlstoletou etapu vývoje ruského literárního humoru.
Arkady Fiedler
- Robinsonův ostrov
Nakladatel : MF
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
Arkady Fiedler
- Kanada vonící pryskyřicí
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Arkady Fiedler - MADAGASKAR, KRUTÝ ČARODĚJ
Cestopis.
MF, Praha, 1976
204 stran textu, 16 stran černých a 8 stran barevných příloh, původní vazba, střední formát.
1. vydání
Stav : obálka poškozená, na hřbetu nahoře kousek chybí, uvnitř vpředu mírně uvolněná vazba, jinak dobrý stav.
Arkady Gepp - I-ťing - kniha proměn versus Geppart
Vyšlo : 14.10.2004
Počet stran : 135
Nakladatelství : Knižní klub 2004
Arkell Reginald - Green Fingers
A Present for a Good Gardener 1938 Jenkins, napsáno v jazyce: English
Arlen M. - Rozkošní lidé
Národní Politika 1930
ARLOW JIM,NEUSTADT ILA - UML 2 A UNIFIKOVANÝ PROCES VÝVOJE APLIKACÍ 2.VYD.
Druhé, přepracované a rozšířené vydání světového bestselleru od uznávaných autorů je nejen kompletně aktualizováno na nové a užitečné možnosti jazyka UML 2, ale především vám vysvětlí principy, klíčové prvky i praktické uplatnění jazyka UML 2 a metodiky unifikovaného procesu vývoje aplikací, a to v několika oblastech.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 567
ISBN: 978-80-251-1503-9
ARLTOVÁ Marianne - Puberta je, když začínají s rodiči potíže. Deník jedné matky
Rok vydání :1994
- brož., 136 s.
ARMAN Mir - Příběhy 4 dervišů
Rok vydání : 1963
Armand Charpentier - Zpověď
nákladem časopisu Peníze,
velmi dobrý stav,
kart. vazba, desky po stranáxch jen velmi mírně odřené, listy po stranách mírně pomačkané, vydáno též 35 číslovaných výtisků na ručním papíře, tento má číslo 18, rok vydání není uveden,
83 stran,
Beletrie a poezie,
Armand Charpentier-Zpověď
Armand Lanoux
- Setkání v Brugách
Nakladatel : SNKLU
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
Armand Lanoux
- Zločin v královském kanálu
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 (1.)
Armando Palacio Valdés
- Marta a María
Nakladatel : J.Otto
Armando Schavio -
. . Villa Dorija Pamphlij
Rok vydání : 1942
Nakladatelství : ENIT
Počet stran : 142 stran
Armando Torres - Setkání s nagualem
Podtitul : Rozhovory s Carlosem Castanedou
Nakladatel : Nakladatelství Formát
ISBN : 978-80-967229-6-9
EAN : 9788096722969
Originál :Encuentros con el nagual
Překlad : Gato
Formát :
199 stran,
21X14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Po knize poněkud bulvárních odhalení z pera Amy Wallaceové se nám do rukou
dostává dílo dalšího Castanedova žáka. Mexičan Armando Torres se s
Castanedou seznámil v polovině osmdesátých let a byl jim učen a vychováván,
aby čtyři roky po Castanedově smrti předal lidstvu poselství posledního z
nagualů a informoval o tajném úkolu, kterým Castanedu pověřil don Juan.
Vynikající Torresova kniha je vzácným dokumentem, který doplňuje a uzavírá
Castanedovo dílo. Na stránkách knihy se setkáváme s Carlosem jako mistrem a
učitelem. Vidíme, jaké metody výuky používal on sám, jak moc se jeho verze
nagualského učení liší od verze dona Juana. Celá kniha se převážně skládá z
Castanedovy přímé řeči. Poslední nagual zde hovoří i o tématech, kterým se
ve svém díle vyhýbal - osud člověka po smrti, další vývoj učení nagualů atd.
Kniha je doplněna Pravidlem naguala se třemi body, ve kterém je vysvětlena
funkce a poslání Carlose jako naguala uzavírajícího a zveřejňujícího celé
tajné učení.
Setkání s nagualem je vynikající kniha, ve které najdou zalíbení všichni,
které zaujalo dílo Carlose Castanedy.
Armando Torres - Setkání s nagualem
Podtitul : Rozhovory s Carlosem Castanedou
Nakladatel : Nakladatelství Formát
ISBN : 978-80-967229-6-9
EAN : 9788096722969
Originál :Encuentros con el nagual
Překlad : Gato
Formát :
199 stran,
21X14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Po knize poněkud bulvárních odhalení z pera Amy Wallaceové se nám do rukou
dostává dílo dalšího Castanedova žáka. Mexičan Armando Torres se s
Castanedou seznámil v polovině osmdesátých let a byl jim učen a vychováván,
aby čtyři roky po Castanedově smrti předal lidstvu poselství posledního z
nagualů a informoval o tajném úkolu, kterým Castanedu pověřil don Juan.
Vynikající Torresova kniha je vzácným dokumentem, který doplňuje a uzavírá
Castanedovo dílo. Na stránkách knihy se setkáváme s Carlosem jako mistrem a
učitelem. Vidíme, jaké metody výuky používal on sám, jak moc se jeho verze
nagualského učení liší od verze dona Juana. Celá kniha se převážně skládá z
Castanedovy přímé řeči. Poslední nagual zde hovoří i o tématech, kterým se
ve svém díle vyhýbal - osud člověka po smrti, další vývoj učení nagualů atd.
Kniha je doplněna Pravidlem naguala se třemi body, ve kterém je vysvětlena
funkce a poslání Carlose jako naguala uzavírajícího a zveřejňujícího celé
tajné učení.
Setkání s nagualem je vynikající kniha, ve které najdou zalíbení všichni,
které zaujalo dílo Carlose Castanedy.
Armedo E. - Velké spiknutí
Praha 1992
Armin Muller-Stahl - Hannah
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 978-80-903562-5-2
EAN : 9788090356252
Originál :Hannah
Překlad : Eva Hermanová
Formát :
104 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Ve své knize navazuje Armin-Müller Stahl na to nejlepší a nejkultivovanější z tradice evropského románu. Hannah je knihou, která se čte jedním dechem. Je o hledání okamžiku-rozhodnutí, které všem protagonistům dokázalo ve vteřině ovlivnit celý život. O neviditelných mezilidských závislostech, které se mezi vztahy nepozorovaně vkrádají a zasahují do osudů jiných, o lidech a poutech, které si během života vypěstujeme. O nevyhnutelném poznání toho, že někdy je lepší hledání vzdát a odejít a o umění udělat to, které si každý osvojujeme po svém, bolestně a nepřenositelně.
Armin Muller-Stahl - Hannah
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 978-80-903562-5-2
EAN : 9788090356252
Originál :Hannah
Překlad : Eva Hermanová
Formát :
104 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Ve své knize navazuje Armin-Müller Stahl na to nejlepší a nejkultivovanější z tradice evropského románu. Hannah je knihou, která se čte jedním dechem. Je o hledání okamžiku-rozhodnutí, které všem protagonistům dokázalo ve vteřině ovlivnit celý život. O neviditelných mezilidských závislostech, které se mezi vztahy nepozorovaně vkrádají a zasahují do osudů jiných, o lidech a poutech, které si během života vypěstujeme. O nevyhnutelném poznání toho, že někdy je lepší hledání vzdát a odejít a o umění udělat to, které si každý osvojujeme po svém, bolestně a nepřenositelně.
Armin Risi - Vegetariánský život - Přednosti bezmasé výživy
Anotace : vegetariánský život je také výrazem uvědomělého životního stylu a snahou bránit se nepříznivým vlivům světové konzumace masa
Vyšlo : 17.04.2007
Počet stran : 101
Nakladatelství : Earth Save 2007
Armin Themessl, Werner Weiss - Solární systémy
Podtitul : návrhy a stavba svépomocí
Formát : 14×21 cm, 120 stran
Datum vydání : 17.06.2005
ISBN : 80-247-0589-3
Anotace :
Kniha, která si klade za cíl přispět k nárůstu počtu instalovaných solárních systémů u nás, dobře poslouží zájemcům o solární systémy z řad zákazníků, řemeslníků, firem i těm, kdo by rádi alespoň část takové solární soustavy realizovali svépomocí. Seznamuje například s užíváním velkých kolektorových ploch tvořících střechu, fasádu nebo jejich části v kontrastu s kolektorovými plochami skládanými z mnoha samostatných kolektorů. Předkládaný návod je zamýšlen jako úvodní a základní informace o svépomocném sestavování solárních zařízení. Obsahuje takové informace, které musí bezpodmínečně znát každý, kdo si chce vybrat a navrhnout optimální systém a do detailu rozumět funkci solárního zařízení.
Armin Töpfer a kolektiv - Six sigma - Koncepce a praktické příklady pro bezchybné řízení
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
520 stran černobílých
Datum vydání: březen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1766-8
EAN: 9788025117668
Six Sigma je manažerský koncept pro analýzu kvalitativních problémů a jejich následné odstraňování na základě statistických metod a při použití běžných nástrojů řízení kvality. Zaměřuje se na zvyšování užitku pro zákazníka a zlepšování podnikových výsledků.
Tato kniha přináší teoretické základy a zároveň ukazuje úspěšné použití Six Sigma. Autoři z renomovaných podniků informují o důležitých požadavcích a konceptech školení během zavádění a na praktických příkladech demonstrují praktickou realizaci konceptu při zohlednění velikosti podniku, odvětví i národních kultur. Případové studie přichází mimo jiné ze společností General Electric, Ford, Norgren, Motorola a Siemens.
Naleznete zde například
- filozofii a koncepce Six Sigma projektového managementu,
- sedm kroků implementace Six Sigma,
- jak díky Six Sigma vybudovat konkurenční výhodu,
- srovnávání a harmonizace Six Sigma a ISO
?a především desítky příkladů z praxe společností, firem a podniků.
Vedoucí autorského kolektivu prof. Dr. Armin Töpfer vede katedru tržního hospodářství na Technické univerzitě v Drážďanech a M+M Six Sigma Akademii a výzkumnou skupinu Management+Marketing v Kasselu. S bohatými zkušenostmi z praxe i akademické půdy (Freiburg, Düsseldorf, Berlín, Paříž, Oxford a Madrid) vyučuje a zkoumá oblast managementu a marketingu se zaměřením na Total Quality Management / Business Excellence, optimalizaci podnikových procesů / Six Sigma, Mergers Acquisitions, Benchmarking, hodnotově zaměřené vedení podniku / Balanced Score Card, mezinárodní management, řízení lidských zdrojů a strategický a technologický marketing. V této oblasti spolupracuje s velkými i středními podniky. Je vydavatelem knih z řady Forum Marketing. Vedle své přednáškové, tréninkové a poradenské činnosti v hospodářství a veřejné správě je členem poradního sboru Qualitätsforum Sachsen, členem vědeckého poradního sboru a poroty Walter-Masing-Preises Německé organizace pro jakost (DGQ), členem President s Club Evropské nadace pro řízení kvality (EFQM) v Bruselu, členem Executive Board Center for Quality of Management Europe (CQM) v Bostonu a předsedou nebo členem poradních sborů průmyslových podniků a podniků služeb.
O autorovi:
prof. Dr. Armin Töpfer
katedra tržního managementu
Hospodářská fakulta Technické univerzity v Drážďanech
Helmholzstra 946 e 10, 01062 Drážďany
www.tu-dresden.de, atoepfer@rcs.urz.tu-dresden.de
ARMITAGE Merle - Americký manažer
Rok vydání : 1968 Poznámka : brož.
Armond Edgar - Mediumita spiritismus
173 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Eko-konsult Rok vydání : 2004
Armov A. - Experiment Pchá
Unholy cathedral 1999
Armov Arkadij - Experiment Pchá
Obr, 234 s. 1999 Unholy Cathedral, napsáno v jazyce: Česky
Armstrong A.H. - Filosofie pozdní antiky
Dějiny filosofie svazek 4. Od staré Akademie po Jana Eriugenu.
Praha 2002 Oikoymenh
8°,675s.,váz.
ARMSTRONG A.H. - FILOSOFIE POZDNÍ ANTIKY OD STARÉ AKADEMIE PO JANA ERIUGENU
Sv. 4: Dějiny filosofie zahrnující řeckou filosofii od Platóna po Plótina (P. Merlan), Filóna a počátky křesťanského myšlení (H. Chadwick), Plótina (A. H. Armstrong), pozdější novoplatoniky (A. C. Loyd), Maria Victorina a Augustina (R. A. Marcus) a tradici řeckého platonismu od kappadockých Otců po Maxima a Eriugenu (I. P. Sheldon-Williams).
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 676
ISBN: 80-7298-53-X
ARMSTRONG GARY, KOTLER PHILIP - MARKETING NOVÉ VZTAHY K ZÁKAZNÍKŮM (6.VYDÁNÍ)
Kniha je zaměřena na nejnovější trendy 8211 nové vztahy k zákazníkům, cílené marketingové strategie, produkty šité na míru pomocí moderních technologií, nástroje pro zlepšení pozice menších firem, nové formy mezifiremní spolupráce. Světově proslulí a uznávaní autoři připravili text s řadou případových studií, příkladů a cvičení. Překlad je dílem kolektivu pedagogů katedry mezinárodního obchodu Vysoké školy ekonomické v Praze, kteří mají i vlastní marketingové zkušenosti z působení ve firmách.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 856
ISBN: 80-247-0513-3
Armstrong H. C. - Šedý vlk Mustafa Kemal Paša
Ppl, ob. veváz, 332 s. 1935 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
Armstrong H. F. - My nebo oni-Spor dvou světů
Obr, 100 s. 1938 SNO, napsáno v jazyce: Česky
Armstrong J. - Sopka - výbuch sopky v LA v roce 1997
Cinemax 1997
ARMSTRONG JAY,DEHAAN JEN - MACROMEDIA FLASH 8
Průvodce vyvinutý odborníky z Macromedie si klade za cíl rozvinout vaše designerské a grafické schopnosti. Na několika tutoriálech se krok za krokem naučíte základům práce s Flashem. Příklady jsou vybrány tak, abyste si od samého začátku zvykli řešit problémy a úkoly, které vychází z požadavků zákazníků. Z témat nechybí ani využití ActionScriptu a napojení Flashe na externí datové zdroje.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 276
ISBN: 80-251-0335-8
ARMSTRONG Jerome - Sopka
Rok vydání : 1997 Poznámka :A 6
ARMSTRONG Jerome - Sopka. Výbuch v Los Angeles v roce 1997
Rok vydání :1997
- brož.
ARMSTRONG LANCE,JENKISOVÁ SALLY - NÁVRAT DO ŽIVOTA
Toto je příběh člověka, který vstal ze smrtelné postele, aby se stal nesmrtelným. Příběh cyklisty, který musel přežít rakovinu, aby dokázal třikrát v řadě vyhrát Tour de France. Příběh bojovníka, který zvítězil nejen nad svými soupeři, ale především sám nad sebou. Narodil se v roce 1971 sotva sedmnáctileté matce Lindě, bez jejíž lásky, obětavosti a podpory by se podle vlastních slov nikdy nestal tím, kým se stal. Matka mu z nevelkého příjmu sekretářky koupila první závodní kolo, ona mu vtloukala do hlavy, že každou překážku má vítat jako šanci, ona mu šla příkladem, když se časem vypracovala na uznávanou makléřku. 8222 Matka mi ukázala, kdo v životě je skutečný šampion, 8220 říká Armstrong. O svém biologickém otci hovoří jako o 8222 dárci DNA 8220 a Terryho Armstronga, jenž ho adoptoval a tloukl pádlem za každou maličkost, nazývá 8222 vzteklým testosteronovým troubou. 8220 Se sportem začínal jako hráč ragby a později se přes plavání dostal k triatlonu. Přesvědčivě vyhrál hned svůj první. Při tréninku na významný triatlon v Louisville se ošklivě rozbil při srážce s autem 8211 po pěti dnech si sám vytahal stehy a ráno stál na startu. Skončil třetí. Přišly další úspěchy. Z kluka, kterého matka 8222 rozmazlovala 8220 nejlevnější limonádou za 50 centů a který se protloukal, jak se dalo, vyrostl díky tvrdé dřině a sebezapření sportovec světové třídy. V letech 1991 a 1992 vyhrál amatérské mistrovství světa, o rok později už byl mistrem světa. V roce 1996 patřil stabilně mezi pětici nejlepších jezdců světa. A pak 8230 8222 Vypadá to, že máte rakovinu. 8220 Lékaři mu na jeho přání nic neskrývali. Dvanáct nádorů velikosti pingpongového míčku na varlatech, mozku a v plicích. Čtyřicetiprocentní šance na přežití. Operace. Chemoterapie. Vypadané vlasy, nesnesitelné bolesti, tělo vyhublé na kost. Deprese. 8222 Tohle není konec sportování, 8220 říkal si, 8222 to je konec všeho. 8220 Přesto až na tři týdny, kdy mu bylo nejhůř, ujel denně na kole alespoň 25 kilometrů. 8222 Bylo to trápení, ale drželo mě to při životě, 8220 vzpomíná. V květnu 1997 mu lékaři oznámili, že je zdráv. Návrat do života oslavil sňatkem s KristinouRichardsovou, kterou poznal během léčení. O rok později pak na nejobtížnějším cyklistickém etapovém závodě Tour de France šokoval vítězstvím celý svět. Triumf zopakoval i v letech 2000 a 2001. V cíli na něj kromě manželky už čekal i syn Luke. Kristina byla uměle oplodněna Armstrongovým spermatem 8211 cyklista ho uložil do spermabanky těsně před tím, než podstoupil chemoterapii. 8222 Být dobrý táta je ten nejdůležitější a nejradostnější úkol, 8220 říká. Jako by teprve tváří v tvář smrti pochopil, co v životě má skutečně smysl.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2002
Jazyk: Čeština
Počet stran: 238
ISBN: 80-7254-257-5
ARMSTRONG Louis - Satchmo
Rok vydání :1968
- A6, pošk.hřbet a vazba
ARMSTRONG MICHAEL - ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ
Osmé, výrazně zmodernizované vydání jedné z nejprodávanějších příruček pro firemní personální práci, přináší nejnovější poznatky z teorie i praxe řízení lidských zdrojů s cílem, aby toto řízení maximálně přispívalo k úspěšnosti organizace. Moderní řízení lidských zdrojů má strategickou povahu a není jen záležitostí personalistů. Nově jsou zařazeny problematika intelektuálního kapitálu, získávání a výběr pracovníků pomocí Internetu, počítačové personální informační systémy, problematika emoční inteligence, nové formy odměňování. Výrazně obohacena je tematika motivace a řízení pracovního výkonu, vzdělávání a rozvoje pracovníků, péče o pracovníky, organizační kultury, úlohy personálního útvaru. Přeložil: prof. Ing. Josef Koubek, CSc.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 856
ISBN: 978-80-247-1407-3
ARMSTRONG MICHAEL - ODMĚŇOVÁNÍ PRACOVNÍKŮ
Publikace uznávaného autora v oblasti řízení lidských zdrojů se jako jediná na našem trhu komplexně zabývá odměňováním pracovníků v praxi. Je praktickou příručkou jak pro personalisty a další profesionály v oblasti odměňování a řízení lidských zdrojů, tak nezbytným materiálem pro studenty VŠ. Věnuje se koncepci a praktické aplikaci řízení odměňování, představuje klíčové teorie a příklady nejlepší praxe odměňování pracovníků. Kniha je velmi čtivá, obsahuje mnoho kontrolních seznamů a schémat. Čtenář se podrobně a komplexně seznámí se základy a koncepcí řízení odměňování, s metodami hodnocení práce, strukturami stupňů a mzdovými/platovými strukturami, dozví se, jak hodnotit a odměňovat podle výkonu, schopností a další zásluh a jak řídit odměňování zvláštních skupin pracovníků. Na závěr se kniha věnuje zaměstnaneckým výhodám, penzím a příplatkům a také řízení systémů odměňování. Knihu přeložil uznávaný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů prof. Ing. Josef Koubek, CSc.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 448
ISBN: 80-247-2890-2
ARMSTRONG MICHAEL,STEPHENS TINA - MANAGEMENT A LEADERSHIP
Moderní publikace o klíčových oblastech zájmu každého manažera - managementu a leadeshipu - je určena nejen všem manažerům a podnikatelům, ale také personalistům, lektorům a studentům vysokých škol a MBA studií. Seznámíte se s prioritními dovednostmi v managementu a přístupy efektivního leadershipu, získáte nezbytné informace o moderních teoriích a zkušenostech z praxe. Kniha se věnuje aktuální problematice manažerských rolí, strategického managementu, leadershipu, managementu změny, zákaznické orientaci manažerů a celé firmy, neustálého zlepšování procesů a výsledků či managementu kvality. Velmi čtivý a informacemi nabitý text z pera uznávané evropské kapacity na HRM je doplněn případovými studiemi a příklady z praxe (tzv. best practices) z firem, jako je např. Dell, Audi, Boeing Company nebo Singapore Airlines, a mnoha schématy a kontrolními seznamy.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
ISBN: 978-80-247-2177-4
Armstrong Richard - Zakleté moře
Svazek 125, 110 stran, původní vazba 8°, ilustrace Z. Brdlík, velmi dobrý stav Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1972
ARMSTRONG Richard - Zakleté moře
Rok vydání :1972
- KOD sv.125
ARMSTRONG VIVIEN - TŘIKRÁT ROGER HAYES
Některé případy se zdají být neřešitelné. Ale zkušené oko sympatického inspektora Rogera Hayese dokáže odhalit řadu překvapivých souvislostí. Pak urputně sleduje každou stopu, i když vede do těch nejvyšších kruhů.
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 422
ISBN: 80-7362-704-1
Armstrong, Richard - Zakleté moře
edice KOD 125 Rok :1972
ARMSTRONG-KELLYOVÁ LINDA,RODGERSOVÁ JONI - ZROZENÍ ŠAMPIÓNA
Lance Armstrong ohromil svět šestinásobným triumfem v Tour de France, okouzlující povahou a vítězným bojem se smrtelnou rakovinou. Přesto právě v jeho případě nejvíc platí stará pravda, že 8222 za každým silným mužem stojí silnější žena 8220 . Lanceova matka, Linda Armstrong Kellyová, je přírodní živel pouze s pevnou vůlí, optismem a prostou radostí ze života nejen vychovala jednoho z největších sportovců naší doby, ale sama se vypracovala ze samoživitelky na chudinském předměstí Dallasu ve vzor matek po celém světě. Ve svých pamětech o tom všem mluví s vtipem a porozuměním. V sedmnácti těhotná, vyhozená z domova, zakopaná v zoufalém vztahu byla na nejlepší cestě do neštěstí. S vírou ve vlastní možnosti a láskou k synkovi se ale Linda vzepřela statistikám a stala se jak ředitelkou, tak nesentimentální matkou, plnou nakažlivé touhy vyniknout. Ve svém odhodlání najít 8222 diamant v popelnici, požehnání v průšvihu 8220 byla Lanceovi vzorem, stejně jako všem matkám, které se nebojí snít a jít si za svým. Vtipné, svižné, střízlivé a nezapomenutelné paměti Zrození šampiona jsou důkazem, že silná vůle může 8211 a občas se to i povede 8211 zvítězit nad všemi problémy.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 264
ISBN: 80-7254-682-1
Armstrong-Kellyová, Rodgersová - Zrození šampiona
Nakladatelství (edice): Triton
Rok vydání: 2005
Ilustrace/foto: foto barevné
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
ARMSTRONGOVÁ KAREN - MUHAMMAD /PROROK,JEHO ŽIVOT A POSELSTVÍ NAŠEMU ČASU
Není boha kromě Boha a Muhammad je Posel Boží! Snad žádné jméno na světě se dnes nepronáší tak často jako jméno Muhammada, postaru Mohameda. Vždyť stamilióny muslimů je denně vyslovují při modlitbách. Pro mnoho Evropanů a jistě i Američanů může být islám čímsi jako vírou zla - viz bojovný a nesmiřitelný Talibán, zabijácká al-Ká ida a Írán s touhou po jaderných zbraních. A Muhammad, prorok, legenda i Posel Alláhův, dal tomuto náboženství před staletími základy. Věci však není třeba vidět tak divoce, a světově proslulá britská autorka Karen Armstrongová napsala knihu o Muhammadovi a o jeho poselství našemu času s vědomím, že slovo islám znamená odevzdání a mír. Vysvětluje zrod i podstatu koránu a provází čtenáře Muhammadovým životem. S dokonalou znalostí doby a jejích reálií vám nabízí knihu, kterou lze brát i jako poutavou a v mnohém velmi dramatickou literaturu faktu. Tak jako každé nové učení se totiž islám rodil v bolestech. A na rozdíl od křesťanství i v krvavých bitvách na pláních Arábie. I když Muhammad nakonec zvítězil přístupem, jenž v mnohém připomínal smířlivost Gándhího, a nikoli řádění Čingischána.
Vydavatel : DARANUS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-86983-35-6
Armstrongová L. - Přední řada
BB art 2000
ARMSTRONGOVÁ Lindsay - Režisérova žena
Rok vydání :1993
ARMSTRONGOVÁ Lindsay - Režisérova žena
Rok vydání :1993
ARMSTRONGOVÁ Lindsay - Režisérova žena
Rok vydání :1993
ARMSTRONGOVÁ Lindsay - Režisérova žena
Rok vydání :1993
Arnac Marcel - Le brelan de joi
Obr., il anon. 1924 Grasset, napsáno v jazyce: French
ARNAKO Thery - Závrať
Rok vydání : 2001
Arnal Cabrero - Pif do kapsy 19
A5, Obr., 162 s. 1996 Grafit, napsáno v jazyce: Česky
Arnal Cabrero - Pif do kapsy 16
A5, Obr., 162 s. 1995 Grafit, napsáno v jazyce: Česky
Arnaldur Indridason - Hrob v ledovci
Moba, Brno,
2008,
výborný stav!,
orig. karton vazba, překlad Marek Pavka,
253 stran,
Detektivní příběhy,
Arnaldur Indridason-Hrob v ledovci
Arnau F. - Pramen věčného mládí
Orbis 1977, ed. Sotopy,fakta
Arnau F. - Člověk mimo zákon
Orbis 1969
Arnau Frank - Člověk mimo zákon
1969 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
ARNAU Frank - Člověk mimo zákon. Od nejstarších dob až po naše časy
Rok vydání :1969
- 360 s., 16 s.příloh
ARNAU Frank - Umění padělatelů padělatelé umění
Rok vydání : 1973
Arnau Frank - Člověk mimo zákon
Nakladatelství (edice): Orbis
Rok vydání: 1969
Ilustrace/foto: foto
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Arnau Frank - Horúci asfalt, Výstrel bez ozveny .
1979 SS . . . 600, napsáno v jazyce: Slovensky