Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 53 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:49
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




ARNAU Frank - Poslední návštěvník
Rok vydání :1968 - plát.vazba 

Arnaud - 3. ledová společnost-Ledový národ
původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1992

Arnaud G. J. - 2. Ledová společnost/ Svatyně ledu
Obr, 186 s. 1992 Najáda, napsáno v jazyce: Česky

Arnaud G. J. - 3. ledová společnost/ Ledový národ
Obr 1992 Najáda, napsáno v jazyce: Česky

ARNAUD G. J. - 4.ledová společnost. Lovci ledových lidí
Rok vydání :1993

Arnaud G. J. - 1. ledová společnost
Vydavatel : Najáda, Praha Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 208

Arnaud G. J. - 2. ledová společnost
Vydavatel : Najáda, Praha Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 182

Arnaud G. J. - 5. LEDOVÁ SPOLEČNOST
184 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1993

Arnaud G. J. - 10. LEDOVÁ SPOLEČNOST
212 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1994

Arnaud G. J. - 13. LEDOVÁ SPOLEČNOST
210 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1994

Arnaud G. J. - 8. LEDOVÁ SPOLEČNOST
207 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1993

Arnaud G. J. - 7. LEDOVÁ SPOLEČNOST
191 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1993

Arnaud G. J. - 1. LEDOVÁ SPOLEČNOST
197 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1992

Arnaud G. J. - 9. LEDOVÁ SPOLEČNOST
204 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1994

Arnaud G. J. - 15. LEDOVÁ SPOLEČNOST
210 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1995

Arnaud G. J. - 4. LEDOVÁ SPOLEČNOST
170 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1993

Arnaud G. J. - 12. LEDOVÁ SPOLEČNOST
229 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1994

Arnaud G. J. - 6. LEDOVÁ SPOLEČNOST
205 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Najáda Rok vydání : 1993

Arnaud G.J. - 2. Ledová společnost - Svatyně Ledu
Najáda 1992

ARNAUD G.J. - Konečná stanice Amertume
Rok vydání :1995 - A6, brož. 

Arnaud G.J. - Krkolomný sráz
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1963
Ilustrace/foto: Jelínek O. čb
Počet číslovaných stran: 98
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Arnaud G.J. - Ledová společnost - F - Station
Nakladatelství (edice): Najáda
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 197
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: svazek 1


ARNAUD Georges - Mzda strachu
Rok vydání :1993 - brož. 

Arnaud Georges - Le salaire de le peur
Vydavatel : Presses pocket Rok vydání: 1973 Jazyk: Francouzština Počet stran: 184

Arnaud, G. J. - Patagonská síť - Ledová společ. 9
Rok :1994

Arnaud, G.J. - 1.ledová společnost
Vydavatel : Najáda, Praha Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 198

Arnaud, G.J.: - 2. Ledová společnost
Vydavatel : Praha, Najáda Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 172

Arnaux - Legenda o Cidu Campeadorovi
ilustrace do linolea vyryl MichaelFlorian, ex. 556/1000, podpis autora ilustrací v tiráži, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Marta Floriánová, Stará Říše Rok vydání : 1935

ARNDT MONIKA - VAŘÍME PRO DĚTI 225 SKVĚLÝCH RECEPTŮ
Přinášíme vám velký výběr receptů a rad, jak stravovat své dítě během prvních let jeho života. V prvním půlroce života dítěte je kladen důraz na význam kojení a od 6 měsíců života dítěte jsou doporučovány ty nejdravější a nejchutnější zeleninové a ovocné příkrmy a kaše. Autorka neopomenula ani nápoje a knihu obohatila o stravování na dovolené, či týdenní jídelníček. Přejeme spoustu zábavy při vaření a především dobrou chuť! Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 245 ISBN: 80-247-2753-0

Arndt Peter, Braun Gerold - Příručka finančního a pojišťovacího poradce
Podtitul : Jak získávat klienty
Datum vydání : 12.10.2007
ISBN : 978-80-247-2220-7
Anotace :
Pohybujete se v oblasti finančních nebo pojišťovacích služeb? Chcete získat více klientů? V této knize se dozvíte, že je důležité definovat si vlastní profil a nabídku svých služeb, naplánovat si reálné cíle v oblasti získávání nových klientů a směřovat k jejich dosažení. Pouze tak se vám podaří zvýšit svůj obrat, získat klienty a dlouhodobě si je udržet. Autoři srozumitelně, čtivě a na mnoha příkladech ukazují, jak krok za krokem úspěšně postupovat a jaké nové jedinečné metody a nástroje komunikace s klienty používat. Vynikající příručka plná praktických tipů poradí všem finančním a pojišťovacím poradcům, jak úspěšně získávat nové klienty a dosahovat vyšších zisků.
Dozvíte se:
- jak najít klienty a budovat svou cílovou skupinu,
- jak připravit a uzavřít co nejlákavější nabídku,
- jak sestavit účinný reklamní dopis,
- jak úspěšně oslovovat klienty po telefonu,
- jak využít marketingový potenciál internetu,
- jak se vypořádat se zažitými předsudky marketingové praxe,
- jak vypracovat vlastní strategii ZIP marketingu,
- jak výhodně realizovat účinné marketingové akce s nízkým rozpočtem.



Arndt von Koenigsmarck - Cinema 4D R10 - Praktický výukový kurz
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
456 stran černobílých
Přiložen DVD-ROM
Datum vydání: květen 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2056-9
EAN: 9788025120569

Máte chuť okamžitě se pustit do tvorby 3D modelů v programu Cinema 4D? Pak nepotřebujete dlouze studovat teorii, s touto knihou se lehce naučíte vše krok za krokem.

Zkušený autor vás provede všemi stupni tvorby 3D grafiky od počátků až po suverénní zvládání složitějších projektů. Začnete modelováním jednoduchého tvaru krabice počítače, v dalších kapitolách se naučíte simulovat různé tvary, textury a materiály, až přejdete ke komplexnějším projektům - tvorbě sportovního automobilu, jeho nasvícení a umístění na scéně. V poslední kapitole, která se zabývá animací, si na rozpohybování komiksové postavičky vyzkoušíte práci i s čtvrtým rozměrem - časovou osou. Zkušenější uživatelé programu Cinema 4D v knize naleznou upozornění na novinky, které přináší desátá verze, spolu s doporučeními, jak je rychle a efektivně začlenit do své práce.

S knihou se naučíte:

Doprovodné DVD obsahuje demo verzi Cinema 4D R10 s českým rozhraním, plugin PhotoMatch, manuály a video tutoriály. Můžete se nechat inspirovat v bohaté galerii 3D-obrázků a animací vytvořených uživateli programu Cinema 4D z celého světa. Zároveň jsou přiloženy ukázkové scény a 3D-modely, které můžete využít v další práci. Přiloženy jsou i obrázky a screenshoty z knihy v barvě.

O autorovi:

Arndt von Koenigsmarck
je zkušený grafik a specialista na program Cinema 4D. Věnuje se modelování 3D designu, tvorbě 3D vizualizací a 3D světů. Je oficiálním beta-testerem produktů firmy Maxon, pro které mj. i programuje zásuvné moduly. Je autorem několika v zahraničí úspěšných knih na téma 3D grafiky, tato je první, která vychází i v českém překladu.

Zařazení publikace:

uživatel * * * * * -
student * * * * - -
grafik * * * * - -
animátor * * * * - -


Arne Eggum, Gerda Woll, Jiří Kotalík - Edvard Munch a české umění
Národní galerie, Praha, 1982, výborný stav, orig. celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje barevné a černobílé reprodukce, 138 stran, Umění/Architektura, Arne Eggum, Gerda Woll, Jiří Kotalík-Edvard Munch a české umění

Arne Falk -Ronne - DOBRODRUŽSTVÍ U KANIBAL
Autor nás seznamuje se způsobem života, o nemž bychom nevěřili, že může na naší planetě ještě existovat.
Orbis, Praha, 1972 184 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání
Obsahuje fotografie. Stav : obálka otřepená, jinak dobrý stav.


Arne Novák - Praha barokní
Nakladatel : spolek výtvarných umělců Mánes Rok vydání (číslo vydání) : 1921 ()

Arne Novák - Praha barokní
Nakladatel : spolek výtvarných umělců Mánes Rok vydání (číslo vydání) : 1921 ()

Arne Novák - Josef Pekař
Jeho cesta domovem a životem. Turnov, 1938. Původní brož. Velké množství kreseb Karla Vika. 63 stran, z toho 28 stran fotografií. Velmi dobrý stav.

Arne Novák - České písemnictví s ptačí perspektivy
Vydalo Aventinum, Praha 1929 v Lidové knihovně Aventina jako její 32. svazek. Druhé rozmnožené vydání. Původní brož, 69 stran. Obálka lehce zašpiněná, uvolněný hřbet. Dobrý stav.

Arne Novák - Přehledné dějiny literatury české
Podtitul : od nejstarších dob až po naše dny.
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-105-1
EAN : 9788071081050
Formát : 1804 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1995


Anotace : Novákovy dějiny české literatury jsou jedním ze základních děl české vzdělanosti. Přesto je již 48 let čtenářům a studentům zcela nedostupné. Nakladatelství Atlantis se rozhodlo toto monumentální dílo vrátit zpátky do rukou veřejnosti v podobě fotoreprintu jejich IV. vydání z let 1936-1939, které je jejich nejširší podobou. Jde o knihu, která by neměla chybět v žádné knihovně a škole.

Arne Novák - Přehledné dějiny literatury české
Podtitul : od nejstarších dob až po naše dny.
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-105-1
EAN : 9788071081050
Formát : 1804 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1995


Anotace : Novákovy dějiny české literatury jsou jedním ze základních děl české vzdělanosti. Přesto je již 48 let čtenářům a studentům zcela nedostupné. Nakladatelství Atlantis se rozhodlo toto monumentální dílo vrátit zpátky do rukou veřejnosti v podobě fotoreprintu jejich IV. vydání z let 1936-1939, které je jejich nejširší podobou. Jde o knihu, která by neměla chybět v žádné knihovně a škole.

Arne Novák - Praha barokní
Fr. Borový, Praha, 1947, dobrý stav, orig. brož, ta je uvolněná od knihy, na hřbetu odřená, na zadní straně lehce zašpiněná, 31 čb fotograf. příloh-Josef Sudek., 4. vydání, 100 stran, Fotografie/Film, Arne Novák-Praha barokní

Arne Novák - České písemnictví s ptačí perspektivy
Aventinum, Praha, 1929, dobrý stav, orig. brož, obálka po stranách trochu zažloutlá a odřená, vazba rozpadlá, listy nerozřezané a zažloutlé, 69 stran, Beletrie a poezie, Arne Novák-České písemnictví s ptačí perspektivy

Arne Novák - Stručné dějiny literatury české
R. Promberger, Olomouc, 1946, velmi dobrý stav, celopl. zelená vazba, upravili: R. Havel, A. Grund, 820 stran, Společenské vědy, Arne Novák-Stručné dějiny literatury české

Arne Novák - Ruchovci a Lumírovci v bojích proti křivdě a za právo
Vydavatel : Fr. Borový, Praha Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština Počet stran: 69

Arne Novák - Zvony domova a Myšlenky a spisovatelé
Novina Praha- Brno, 1940, velmi dobrý stav, orig. brož., ta lehce zašpiněná a natržená, vazba uvolněná, listy nerozřezané, 371 stran, Beletrie a poezie, Arne Novák-Zvony domova a Myšlenky a spisovatelé

Arne Novák - . . Zoufalství a víra
Rok vydání : 1947 Nakladatelství : Aventinum Počet stran : 100 stran

Arne Novák - . . Dějiny českého písemnictví
Rok vydání : 1994 Nakladatelství : Brána Počet stran : 320 stran

Arne Novák - Dějiny českého písemnictví
Sfinx. Bohumil Janda, Praha, 1946, velmi dobrý stav, obálka mírně odřená, orig. brož s přebalem, čb. ilustrace a fotografie, 313 stran, Historie, Arne Novák-Dějiny českého písemnictví

Arne Novák - Dějiny českého písemnictví
Sfinx-B. Janda, Praha, 1946, dobrý stav, orig. brož s přebalem, ten je zašpiněný, zažloutlý, na krajích odřený a místy potrhaný, rozřezané, volné a nažloutlé listy, 313 stran, Historie, Arne Novák-Dějiny českého písemnictví

Arne Novák - Puškin
Vilém Šmidt, Praha, 1941, velmi dobrý stav, orig. brož., ta je lehce zašpiněná, volné, nerozřezané listy, kamenorytinou vyzdobil a typograficky upravil Cyril Bouda, 22 stran, Beletrie a poezie, Arne Novák-Puškin

Arne Novák - Praha barokní
FR. Borový, Praha, 1947, velmi dobrý stav, orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích odřená, fotografie Josefa Sudka. IV. vydání 4000 výtisků, 35+obrazová příloha stran, Umění/Architektura, Arne Novák-Praha barokní

Arne Novák - Prague Baroque
Fr. Borový, Praha, 1938, velmi dobrý stav, orig. brož. s přebalem, ten je v hranách nepatrně odřený, čb. fotografie V. V. Štecha a Josefa Sudka, 41 stran, Umění/Architektura, Arne Novák-Prague Baroque

Arne Novák - Prague Baroque
Fr. Borový, Praha, 1938, velmi dobrý stav, orig. brož, ta je lehce zašpiněná, zažloutlé listy, obsahuje 31 celostránkových čb. fotografií, 43+obrazová příloha stran, Umění/Architektura, Arne Novák-Prague Baroque

Arne Novák - Patero obrázků z dějin knihy
F. Topič, Praha, 1911, dobrý stav , orig. brož, ta mírně zašpiněná, v krajích a na hřbetu odřená a místy potrhaná, 98 stran, Historie, Arne Novák-Patero obrázků z dějin knihy

Arne Novák - Puškin
Vilém Šmidt, Praha, 1941, velmi dobrý stav, polokožená převazba, kraje jsou místy lehce odřené, s ochraným kartonovým obalem, ten je mírně zašpiněný, 1. vydání, typograficky upravil Cyril Bouda, 21 stran, Beletrie a poezie, Arne Novák-Puškin

Arne Novák - Duch a národ
Fr. Borový, Praha, 1936, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka zašpiněná, po stranách odřená, rohy trochu ohnuté, hřbet zažloutlý, listy nerozřezané, po stranách pomačkané, 250 stran, Historie, Arne Novák-Duch a národ

Arne Novák - Praha barokní
Spolek výtvar. umělců, Praha, 1915, velmi dobrý stav, orig. karton vazba, ta mírně zašpiněná, v krajích odřená, na hřbetu popraskaná, 27 obrazových příloh, 42 stran, Umění/Architektura, Arne Novák-Praha barokní

ARNETT Peter - S nasazením života
Rok vydání : 1996

Arnett Peter - S nasazením života
Od Vietnamu po Bagdád . , 435 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Columbus Rok vydání : 1996

ARNETT Peter - S nasazením života
Rok vydání : 1996

Arnie Wilson - Sněhobílý sen
Skutečný příběh lásky, odvahy a nebezpečí.
ISBN : 80-7243-091-2
EAN : 9788072430918
Vydavatel : Brána

Arno Karlen - . . Člověk a mikroby
Rok vydání : 1997 Nakladatelství : Columbus Počet stran : 378 stran

Arno Kraus - Údolí Josafat
Nakladatel : Nakladatelství mladých Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()

Arno Pařík - Emil Orlik
Podtitul : Podobizny přátel a současníků
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-85608-73-1
EAN : 9788085608731
Formát : 96 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Katalog ke stejnojmenné výstavě je vlastně malou monografií známého pražského umělce, grafika, kreslíře a portrétisty z počátku 20.století. Od roku 1899 byl členem Vídeňské secese, proslavil se svými dřevořezy a portréty známých umělců, hudebníků, herců, básníků, spisovatelů i filozofů. Monografie nabízí vedle podrobného životopisu umělce především více než 200 reprodukcí jeho kreseb, dřevořezů, grafických prací i malířské portréty Alberta Einsteina (1917) nebo skladatele Richarda Strausse.

Arno Pařík - Pražské ghetto v obrazech
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-86889-23-8
EAN : 9788086889238
Formát : 120 stran, 21x22cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : K výstavě Pražské ghetto v obrazech byl vydán stejnojmenný katalog, který ukazuje zájem předních pražských umělců o motivy pražského Židovského Města od konce 18. do počátku 20. století. Najdeme zde díla Antonína a Josefa Mánesa, J. V. Hellicha, Vincence Morstadta, krajináře Bedřicha Havránka a Matyáše Wehliho, slavného figuralisty Jaroslava Čermáka, Vojtěcha Hynaise, Luďka Marolda, Jana Minaříka, Antonína Slavíčka, Václava Jansy, Václava Hradeckého, Aloise Wierera, ale také moderních umělců Emila Orlika, Zdenky Braunerové, Adolfa Kašpara, Hugo Steinera, Jana Konůpka, naivisty Adolfa Kohna nebo expresionisty Bedřicha Feigla.

Arno Pařík - Jiří Jilovský
Podtitul : Pražský malíř a grafik
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-86889-07-6
EAN : 9788086889078
Formát : 64 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Katalog publikovaný u příležitosti výstavy malíře Jiřího Jilovského pořádané v Galerii Roberta Guttmanna od 8. září do 6. listopadu 2005. Jiří Jílovský (1884-1958) je znám jako umělec vycházející z vrcholné secese a pečlivý tvůrce drobné grafiky rozmanitých forem, technik, stylů a motivů. Nejoblíbenější a nejznámější byly jeho série staropražských pohledů, krajinných výjevů a portrétů. Obzvláště populární jsou Jílovského exlibris, k jehož průkopníkům u nás patřil a kterých vytvořil více než 120. Jilovský byl rovněž malířem a že vytvářel i scénické návrhy. Maloval především portréty a krajiny, městské pohledy, žánrové scény, obrazy květinových zátiší i dekorativní kompozice. Jílovský se pohyboval převážně v pražské židovsko-německé společnosti, která téměř beze stopy zmizela v době holocaustu. Výstava prací Jiřího Jilovského v Galerii Roberta Guttmanna byla jeho první výstavou od roku 1927.

Arno Pařík - Mecenáš a jeho zeť
Podtitul : Alexandr Brandejs (1848-1901), Adolf Wiesner (1871-1942)
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-85608-92-8
EAN : 9788085608922
Formát : 120 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Alexander Brandejs (1848-1901) byl mecenášem a přítelem předních českých umělců tzv. generace Národního divadla M. Alše, F. Ženíška, V. Brožíka, J. Tulky, A. Chittussiho a J. Schikanedera, sochaře J. V. Myslbeka a básníků J. Vrchlického a J. Zayera a mnoha dalších. Malířství se věnovala také jeho dcera Helena, žačka A. Slavíčka, která se roku 1903 seznámila v Paříži s malířem Adolfem Wiesnerem, jehož dílu je výstava v Židovském muzeu věnována především. Adolf Wiesner (1871-1942) byl žákem V. Hynaise a jedním ze zakladatelů Spolku výtvarných umělců Mánes a uměleckého měsíčníku české moderny Volné směry . Byl autorem figurálních kompozic, portrétů, melancholických krajinných motivů i grafických dekorativních prací. V letech 1900 až 1910 žil a pracoval převážně v Paříži, kde se stýkal s Alfonsem Muchou a dalšími českými umělci. Svoji poslední výstavu měl v Praze v roce 1936. Po okupaci v březnu 1939 byl Adolf Wiesner deportován do terezínského ghetta, kde zemřel 10. října 1942.

Arno Pařík - Michel Fingesten
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 978-80-86889-70-2
EAN : 9788086889702
Formát : 34 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Michel Fingesten se narodil ve vsi Bučkovice v českém Slezsku. Umění začal studovat v roce 1900 ve Vídni, záhy však odejel do Ameriky, kde cestoval a živil se kresbou pro noviny. Po návratu do Evropy v roce 1907 studoval rok u Franze Stucka v Mnichově. Pak opět vyrazil na cestu do Asie, kde strávil čtyři roky na východních mořích. V roce 1911 krátce pobýval v Paříži a poté se usadil v Berlíně. Zde se začal intenzivně věnovat grafické tvorbě. Brzy se stal známým umělcem, jeho díla byla často vystavována a oceňována pro svoji originalitu. Po roce 1933 byly jeho práce označeny za zvrhlé umění a Fingesten odešel do Milána, kde organizoval výstavy a ve svém díle s ironií a sarkasmem komentoval vládu nacistů v Německu. Pro svůj židovský původ byl v roce 1940 internován v koncentračním táboře v Civitella del Tronto a později ve Ferramonti di Tarsia. Zemřel na infekci 8. 10. 1943 v Cosenze několik dní po osvobození americkou armádou.

Arno Pařík - Jarmila Mařanová
Podtitul : Kafka a Praha
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 978-80-86889-75-7
EAN : 9788086889757
Formát : 40 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Doprovodný katalog k výstavě v Galerii Roberta Guttmanna. Jarmila Mařanová (nar. 1922) studovala na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a od roku 1962 se věnovala volné grafice. V letech 1963 1967 vytvořila řadu monotypů a grafik na motivy románů a povídek Franze Kafky, z nichž početný soubor věnovala v roce 2006 do sbírky Židovského muzea v Praze. Současně vznikl cyklus kreseb a grafických listů na pražské motivy. Právě tato díla patří k jejím nejlepším a budou společně k vidění na výstavě Kafka a Praha. Jarmila Mařanová vytvořila rovněž řadu grafických prací na biblické náměty a cyklus litografií k dílu J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce. Jarmila Mařanová se v roce 1976 vystěhovala do USA, kde pokračovala ve své tvorbě a za ilustrace ke Kafkovi získala v roce 1984 ocenění předních amerických uměleckých společností. V současné době žije ve státě Idaho na severu Spojených států. Její práce jsou zastoupeny v řadě českých, evropských, amerických a izraelských sbírek.

Arno Pařík - Pražské ghetto v obrazech
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-86889-23-8
EAN : 9788086889238
Formát : 120 stran, 21x22cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : K výstavě Pražské ghetto v obrazech byl vydán stejnojmenný katalog, který ukazuje zájem předních pražských umělců o motivy pražského Židovského Města od konce 18. do počátku 20. století. Najdeme zde díla Antonína a Josefa Mánesa, J. V. Hellicha, Vincence Morstadta, krajináře Bedřicha Havránka a Matyáše Wehliho, slavného figuralisty Jaroslava Čermáka, Vojtěcha Hynaise, Luďka Marolda, Jana Minaříka, Antonína Slavíčka, Václava Jansy, Václava Hradeckého, Aloise Wierera, ale také moderních umělců Emila Orlika, Zdenky Braunerové, Adolfa Kašpara, Hugo Steinera, Jana Konůpka, naivisty Adolfa Kohna nebo expresionisty Bedřicha Feigla.

Arno Pařík - Jiří Jilovský
Podtitul : Pražský malíř a grafik
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-86889-07-6
EAN : 9788086889078
Formát : 64 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Katalog publikovaný u příležitosti výstavy malíře Jiřího Jilovského pořádané v Galerii Roberta Guttmanna od 8. září do 6. listopadu 2005. Jiří Jílovský (1884-1958) je znám jako umělec vycházející z vrcholné secese a pečlivý tvůrce drobné grafiky rozmanitých forem, technik, stylů a motivů. Nejoblíbenější a nejznámější byly jeho série staropražských pohledů, krajinných výjevů a portrétů. Obzvláště populární jsou Jílovského exlibris, k jehož průkopníkům u nás patřil a kterých vytvořil více než 120. Jilovský byl rovněž malířem a že vytvářel i scénické návrhy. Maloval především portréty a krajiny, městské pohledy, žánrové scény, obrazy květinových zátiší i dekorativní kompozice. Jílovský se pohyboval převážně v pražské židovsko-německé společnosti, která téměř beze stopy zmizela v době holocaustu. Výstava prací Jiřího Jilovského v Galerii Roberta Guttmanna byla jeho první výstavou od roku 1927.

Arno Pařík - Emil Orlik
Podtitul : Podobizny přátel a současníků
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-85608-73-1
EAN : 9788085608731
Formát : 96 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Katalog ke stejnojmenné výstavě je vlastně malou monografií známého pražského umělce, grafika, kreslíře a portrétisty z počátku 20.století. Od roku 1899 byl členem Vídeňské secese, proslavil se svými dřevořezy a portréty známých umělců, hudebníků, herců, básníků, spisovatelů i filozofů. Monografie nabízí vedle podrobného životopisu umělce především více než 200 reprodukcí jeho kreseb, dřevořezů, grafických prací i malířské portréty Alberta Einsteina (1917) nebo skladatele Richarda Strausse.

Arno Pařík - Mecenáš a jeho zeť
Podtitul : Alexandr Brandejs (1848-1901), Adolf Wiesner (1871-1942)
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-85608-92-8
EAN : 9788085608922
Formát : 120 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Alexander Brandejs (1848-1901) byl mecenášem a přítelem předních českých umělců tzv. generace Národního divadla M. Alše, F. Ženíška, V. Brožíka, J. Tulky, A. Chittussiho a J. Schikanedera, sochaře J. V. Myslbeka a básníků J. Vrchlického a J. Zayera a mnoha dalších. Malířství se věnovala také jeho dcera Helena, žačka A. Slavíčka, která se roku 1903 seznámila v Paříži s malířem Adolfem Wiesnerem, jehož dílu je výstava v Židovském muzeu věnována především. Adolf Wiesner (1871-1942) byl žákem V. Hynaise a jedním ze zakladatelů Spolku výtvarných umělců Mánes a uměleckého měsíčníku české moderny Volné směry . Byl autorem figurálních kompozic, portrétů, melancholických krajinných motivů i grafických dekorativních prací. V letech 1900 až 1910 žil a pracoval převážně v Paříži, kde se stýkal s Alfonsem Muchou a dalšími českými umělci. Svoji poslední výstavu měl v Praze v roce 1936. Po okupaci v březnu 1939 byl Adolf Wiesner deportován do terezínského ghetta, kde zemřel 10. října 1942.

Arno Pařík - Michel Fingesten
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 978-80-86889-70-2
EAN : 9788086889702
Formát : 34 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Michel Fingesten se narodil ve vsi Bučkovice v českém Slezsku. Umění začal studovat v roce 1900 ve Vídni, záhy však odejel do Ameriky, kde cestoval a živil se kresbou pro noviny. Po návratu do Evropy v roce 1907 studoval rok u Franze Stucka v Mnichově. Pak opět vyrazil na cestu do Asie, kde strávil čtyři roky na východních mořích. V roce 1911 krátce pobýval v Paříži a poté se usadil v Berlíně. Zde se začal intenzivně věnovat grafické tvorbě. Brzy se stal známým umělcem, jeho díla byla často vystavována a oceňována pro svoji originalitu. Po roce 1933 byly jeho práce označeny za zvrhlé umění a Fingesten odešel do Milána, kde organizoval výstavy a ve svém díle s ironií a sarkasmem komentoval vládu nacistů v Německu. Pro svůj židovský původ byl v roce 1940 internován v koncentračním táboře v Civitella del Tronto a později ve Ferramonti di Tarsia. Zemřel na infekci 8. 10. 1943 v Cosenze několik dní po osvobození americkou armádou.

Arno Pařík - Jarmila Mařanová
Podtitul : Kafka a Praha
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 978-80-86889-75-7
EAN : 9788086889757
Formát : 40 stran, 21x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Doprovodný katalog k výstavě v Galerii Roberta Guttmanna. Jarmila Mařanová (nar. 1922) studovala na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a od roku 1962 se věnovala volné grafice. V letech 1963 1967 vytvořila řadu monotypů a grafik na motivy románů a povídek Franze Kafky, z nichž početný soubor věnovala v roce 2006 do sbírky Židovského muzea v Praze. Současně vznikl cyklus kreseb a grafických listů na pražské motivy. Právě tato díla patří k jejím nejlepším a budou společně k vidění na výstavě Kafka a Praha. Jarmila Mařanová vytvořila rovněž řadu grafických prací na biblické náměty a cyklus litografií k dílu J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce. Jarmila Mařanová se v roce 1976 vystěhovala do USA, kde pokračovala ve své tvorbě a za ilustrace ke Kafkovi získala v roce 1984 ocenění předních amerických uměleckých společností. V současné době žije ve státě Idaho na severu Spojených států. Její práce jsou zastoupeny v řadě českých, evropských, amerických a izraelských sbírek.

Arno Peters - Synchronoptische Weltgeschischte
Universum- Verlag, München-Hamburg, 1965, velmi dobrý stav, pův. celoplát. vazba, potah lehce zašpiněný, předsádka mírně zažlout., barevné přehledy, orig. Leineneinband, leicht verschmutzt, farbige Überblicke, Historie, Arno Peters-Synchronoptische Weltgeschischte

Arno Strobel - Mág. Bratrstvo
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1739-8
EAN : 9788020417398
Originál :Magus. Die Bruderschaft
Překlad : Olga Ryantová
Formát : 336 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kdo stojí za atentátem na nově zvoleného papeže? Tajemné deníky vedou biskupa Corsettiho na stopu mocného a mysteriózního bratrstva, které od zhroucení Třetí říše chystá komplot proti katolické církvi.

Arno Strobel - Mág. Bratrstvo
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1739-8
EAN : 9788020417398
Originál :Magus. Die Bruderschaft
Překlad : Olga Ryantová
Formát : 336 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kdo stojí za atentátem na nově zvoleného papeže? Tajemné deníky vedou biskupa Corsettiho na stopu mocného a mysteriózního bratrstva, které od zhroucení Třetí říše chystá komplot proti katolické církvi.

Arnold Aronson - Pohled do propasti
Podtitul : Eseje o scénografii
Nakladatel : Divadelní ústav
Edice :Světové divadlo
ISBN : 978-80-7008-214-0
EAN : 9788070082140
Originál :Looking Into the Abyss
Překlad : Milan Lukeš
Formát : 264 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha Arnolda Aronsona Looking into the Abyss (Pohled do propasti) je výborem esejů, přednášek, proslovů a článků předního amerického divadelního historika a teoretika, jehož prvotním předmětem zkoumání a zájmu je scénografie jako nedílná součást divadelní inscenace, její vizuality, která má stejnou důležitost jako slovo, pohyb herce, zvuk, hudba apod. Dalším důležitým aspektem je chápání divadla jako prostorového umění v čase a s interaktivní účastí diváka. Nechápe tedy scénografii pouze jako výtvarné umění, které je možné studovat odděleně od všech ostatních složek.

Arnold Aronson - Exhibition on the stage
Podtitul : Reflection on the 2007 Prague Quadrennial
Nakladatel : Divadelní ústav
ISBN : 978-80-7008-219-5
EAN : 9788070082195
Formát : 112 stran, 27x21cm, anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Publikace nabízí reflexi uplynulého Pražského Quadriennale 2007 z pohledu zahraničních i českých teatrologů, divadelních kritiků i umělců. Kniha zároveň představuje analýzu různých aspektů a trendů současného divadelního designu a architektury.
Editorem knihy a autorem jednoho z hlavních článků je americký teatrolog a generální komisař PQ 07 Arnold Aronson. Autory dalších textů jsou režisérka a teoretička Thea Brejzek (DE/SUI), architektka a scénografka Dorita Hannah (NZ), teatrolog Ian Herbert (UK), divadelní kritik Thomas Irmer (DE) a odbornice na scénografii Marie Zdeňková (CZ). Publikace, která je vydána v anglickém jazyce, obsahuje také téměř 200 barevných fotografií zachycujících nejen výstavu, ale i živý program a studentské projekty.

Arnold Aronson - Pohled do propasti
Podtitul : Eseje o scénografii
Nakladatel : Divadelní ústav
Edice :Světové divadlo
ISBN : 978-80-7008-214-0
EAN : 9788070082140
Originál :Looking Into the Abyss
Překlad : Milan Lukeš
Formát : 264 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha Arnolda Aronsona Looking into the Abyss (Pohled do propasti) je výborem esejů, přednášek, proslovů a článků předního amerického divadelního historika a teoretika, jehož prvotním předmětem zkoumání a zájmu je scénografie jako nedílná součást divadelní inscenace, její vizuality, která má stejnou důležitost jako slovo, pohyb herce, zvuk, hudba apod. Dalším důležitým aspektem je chápání divadla jako prostorového umění v čase a s interaktivní účastí diváka. Nechápe tedy scénografii pouze jako výtvarné umění, které je možné studovat odděleně od všech ostatních složek.

Arnold Aronson - Exhibition on the stage
Podtitul : Reflection on the 2007 Prague Quadrennial
Nakladatel : Divadelní ústav
ISBN : 978-80-7008-219-5
EAN : 9788070082195
Formát : 112 stran, 27x21cm, anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Publikace nabízí reflexi uplynulého Pražského Quadriennale 2007 z pohledu zahraničních i českých teatrologů, divadelních kritiků i umělců. Kniha zároveň představuje analýzu různých aspektů a trendů současného divadelního designu a architektury.
Editorem knihy a autorem jednoho z hlavních článků je americký teatrolog a generální komisař PQ 07 Arnold Aronson. Autory dalších textů jsou režisérka a teoretička Thea Brejzek (DE/SUI), architektka a scénografka Dorita Hannah (NZ), teatrolog Ian Herbert (UK), divadelní kritik Thomas Irmer (DE) a odbornice na scénografii Marie Zdeňková (CZ). Publikace, která je vydána v anglickém jazyce, obsahuje také téměř 200 barevných fotografií zachycujících nejen výstavu, ale i živý program a studentské projekty.

Arnold Bennett - Londýnský antikvář
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()

Arnold Bennett - Velikán
Ot. Štorch-Marien, Praha, 1925, dobrý stav, orig. brož., ta zašpiněná, v krajích potrhaná, listy v krajích roztřepené, 178 stran, Beletrie a poezie, Arnold Bennett-Velikán

Arnold Bennett - Velikán
Otto Štorch-Marien, Praha, 1925, velmi dobrý stav, lehce zažl. stránky, mírně ušpiněné desky, orig. celopl. vazba, 178 stran, Beletrie a poezie, Arnold Bennett-Velikán

Arnold Bennett - Velikán
Aventinum, Praha, 1925, dobrý stav, orig. brož, ta je lehce zašpiněná, na krajích místy mírně potrhaná, volné listy, 177 stran, Beletrie a poezie, Arnold Bennett-Velikán

ARNOLD Clinton - Síly temnoty
Rok vydání : 1997

Arnold E. - Zlomený šíp
Grafoprint-Neubert 1994

Arnold Elliot - Zlomený šíp
Ocpl, 516 s., vaz a il. A. Born, b. ob. 1969 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

ARNOLD Elliot - Zlomený šíp
Rok vydání :1969 - ob.Born 

ARNOLD Elliot - Zlomený šíp
Rok vydání :1969 - ob.Born, bez obalu 

ARNOLD Elliot - Zlomený šíp
Rok vydání :1969 - ob.Born, bez obalu 

Arnold Elliot - Zlomený šíp
Obálku, vazbu a ilustrace navrhl A. Born. Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 513

ARNOLD Elliott - Zlomený šíp
Rok vydání :1969 - il.A.Born 

Arnold Elliott - Zlomený šíp
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1969
Ilustrace/foto: Born A. čb celostránkové
Počet číslovaných stran: 510
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


ARNOLD Emanuel - Sebrané spisy
Rok vydání : 1954 Poznámka :bez přebalu

Arnold Emanuel - Sebrané spisy
Vydavatel : Státní nakladatelství politické literatury Rok vydání: 1954 Jazyk: Čeština Počet stran: 560

Arnold Emanuel - Ján Hus z Husince
Vydavatel : Tisk Oskara Leiner v Lipsku Rok vydání: 1846 Jazyk: Čeština Počet stran: 71

Arnold Fanck, Hannes Schneider - Wunder des Schneeschuhs
Gebrüderenoch, Hamburg, 1928, dobrý stav, pův. celopl. vazba, hřbet poškozený, rohy desek odřené, vazba uvolěnná, vytržený list (před titulním listem), na titulní straně je věnování, čb. reprodukce, 224 stran, Sport, Arnold Fanck, Hannes Schneider-Wunder des Schneeschuhs

Arnold G. Nelson, Jouko Kokkonen - Strečink
Podtitul : na anatomických základech
Formát : 16×24 cm, 144 stran
ISBN : 978-80-247-2784-4
Anotace : Dobrá ohebnost je prevencí úrazů, pomáhá snižovat svalovou bolestivost a zlepšuje výkon při všech pohybových aktivitách. Odráží stav kloubně-svalového aparátu a prospívá jeho lepší funkčnosti. Velmi názorná publikace ukazuje všem zájemcům, sportovcům, trenérům, sportovním instruktorům i fyzioterapeutům pomocí speciálního zpracování barevných obrázků možnosti strečinku přímo na anatomických základech.


Arnold H. Lanz - Pět Tibeťanů záruka dlouhého života
Podtitul : Kálovská cesta k větší radosti ze života a k vitalitě
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-909-1
EAN : 9788072059096
Originál :Die Fünf Tibeter für ein langes Leben
Překlad : Ivana Krausová
Formát : 222 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Pět slavných a osvědčených cviků Arnold Lanz doplnil o individuálně přizpůsobené techniky těla, uvědomělé stravování a cílevědomé mentální cvičení.

Arnold H. Lanz - Pět Tibeťanů záruka dlouhého života
Podtitul : Kálovská cesta k větší radosti ze života a k vitalitě
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-909-1
EAN : 9788072059096
Originál :Die Fünf Tibeter für ein langes Leben
Překlad : Ivana Krausová
Formát : 222 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Pět slavných a osvědčených cviků Arnold Lanz doplnil o individuálně přizpůsobené techniky těla, uvědomělé stravování a cílevědomé mentální cvičení.

Arnold Hagenbach - PILOT TEX
Příhody letce kalifornské společnosti. Grafická unie, Praha, 1939 248 stran, dobová převazba, střední formát Obsahuje fotografie. Stav : uvnitř místy skvrnky, jinak dobrý stav.

Arnold Hauser - Filosofie dějin umění
Odeon, Praha, 1975, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný a v krajích zažloutlý a odřený, 316 stran, Umění/Architektura, Arnold Hauser-Filosofie dějin umění

Arnold Jirásek - Český chirurg
Nakladatel : Avicenum Rok vydání (číslo vydání) : 1988 (1.)

ARNOLD JOHN,SILVESTER JOANNE A KOL. - PSYCHOLOGIE PRÁCE PRO MANAŽERY A PERSONALISTY
Publikace je určena: * personalistům a manažerům, kteří chtějí poznat a pochopit, z čeho vyplývá chování zaměstnanců na pracovišti a jak je mohou ovlivňovat * studentům podnikatelských, obchodních a ekonomických fakult, kteří studují předměty jako je organizační chování, řízení lidí, nebo management lidských zdrojů. * studentům psychologie, kteří se zabývají předměty jako psychologie práce, pracovní a organizační psychologie, organizační psychologie, psychologie zaměstnanců a průmyslově-organizační psychologie. Dozvíte se: * co spadá pod pojem psychologie práce a které její nejbližší obory známe * proč jsou analýza, kompetence a sledování výkonnosti základem při výběru pracovníků * jaké existují metody výběru zákazníků a kdy je která metoda nejvhodnější * jak správně hodnotit lidi na pracovišti * co jsou to postoje v práci, jak je měřit a jak dosáhnout, aby zaměstnance jejich práce uspokojovala * nakolik se dá změnit pracovní chování lidí na pracovišti * jaké přístupy k pracovní motivaci existují, kdy je který účinný * proč a kdy můžete využít tzv. strukturování pracovního místa * jak připravit, realizovat a vyhodnotit školení * že stres na pracovišti nepřináší kladné výsledky a jak jej eliminovat * proč se skupina a tým rozhoduje specifickým způsobem * jak co nejlépe své zaměstnance řídit * co obnáší pojem kariéra a jak kariéru rozvíjet a budovat v organizacích. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 672 ISBN: 978-80-251-1518-3

Arnold Kotler - Buddhismus
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-775-8
EAN : 9788072057757
Originál :Engaged buddhist reader
Překlad : Jan Brázda
Formát : 218 stran, 23x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Američané a Evropané už skoro celé století projevují zájem o buddhismus. Vychází spousta knih o meditaci a v mnoha městech vznikají meditační střediska. Přesto si autoři těchto esejí myslí, že naše pochopení Cesty není úplné, dokud je nepoužijeme v každodenním životě.Tato kniha nabízí vyčerpávající přehled různých názorů na společensky angažovaný buddhismus.

Arnold Kotler - Buddhismus
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-775-8
EAN : 9788072057757
Originál :Engaged buddhist reader
Překlad : Jan Brázda
Formát : 218 stran, 23x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Američané a Evropané už skoro celé století projevují zájem o buddhismus. Vychází spousta knih o meditaci a v mnoha městech vznikají meditační střediska. Přesto si autoři těchto esejí myslí, že naše pochopení Cesty není úplné, dokud je nepoužijeme v každodenním životě.Tato kniha nabízí vyčerpávající přehled různých názorů na společensky angažovaný buddhismus.

Arnold Kotler - Buddhismus /PRAGMA/
Anotace : eseje o buddhismu od širokého okruhu autorů od Roberta Aitkena, Thich Nhat Hanha či Jacka Kornfielda po tibetského dalajlamu
Vyšlo : 16.10.2000
Počet stran : 218


Arnold Marx - Zlatí a Růžoví křižáci /ALEF/, sleva
Anotace : historie tajné rosikruciánské společnosti, která se sama označovala jako řád Zlatých a Růžových křižáků
Vyšlo : 23.10.1999
Počet stran : 190


Arnold Mindell - Kóma. Klíč k probouzení
Nakladatel : Nakl. Tomáše Janečka
ISBN : 978-80-87171-03-5
EAN : 9788087171035
Originál :Coma
Překlad : Jan Černý, Kristina Černá
Formát : 120 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Průkopnická práce Arnolda Mindella s komatózními pacienty nabízí nový směr v psychoterapii a studiu zážitků lidí, kteří se přiblížili smrti. Arnold Mindell dokazuje, že lidé v kómatu nejsou pouhé živé mrtvoly , ale lidské bytosti ve změněném stavu vědomí, který pro ně může být důležitým a smysluplným zážitkem. Přirovnává komatózního pacienta k mytickému hrdinovi, jenž se odvažuje do neznáma a vrací se s božským sdělením. Na konkrétních případech dokazuje, že člověk v kómatu je schopen komunikovat s jinými lidmi a tvrdí, že takoví pacienti mohou často činit vědomá, racionální rozhodnutí.

Arnold Mindell - Snové tělo
Podtitul : Úloha těla při objevování bytostného Já
Nakladatel : Nakl. Tomáše Janečka
ISBN : 978-8087171-04-2
EAN : 9788087171042
Originál :Dreambody.The body´s role in revealing the Self
Překlad : Čulík Jan
Formát : 180 stran, 20,5x14,1cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Arnold Mindell v průkopnické a vlastně revoluční práci z roku 1982 nazvané Snové tělo ukazuje, že nevědomí promlouvá k člověku nejen obrazy a symbolikou snů, nýbrž i fyzickými symptomy, jako je napětí, bolest, nemoc. Mindell zkoumá skrytý význam těchto jevů a z nového hlediska vysvětluje vztah duše a těla. Kniha obohacuje Jungovy výzkumy o fyzikální aspekt. Snové tělo odpovídá pojmu silového pole kvantové fyziky a platí pro ně obdoba Heisenbergova principu neurčitosti. Jak je v teoretické fyzice možné popsat chování hmoty pouze rovnicemi, tak se lze snovému tělu přiblížit jen pomocí obrazů a symbolů, které nalézáme v mýtech, pověstech a pohádkách. Z tohoto hlediska analyzuje autor několik pohádek bratří Grimmů.

Arnold Mindell - Kóma. Klíč k probouzení
Nakladatel : Nakl. Tomáše Janečka
ISBN : 978-80-87171-03-5
EAN : 9788087171035
Originál :Coma
Překlad : Jan Černý, Kristina Černá
Formát : 120 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Průkopnická práce Arnolda Mindella s komatózními pacienty nabízí nový směr v psychoterapii a studiu zážitků lidí, kteří se přiblížili smrti. Arnold Mindell dokazuje, že lidé v kómatu nejsou pouhé živé mrtvoly , ale lidské bytosti ve změněném stavu vědomí, který pro ně může být důležitým a smysluplným zážitkem. Přirovnává komatózního pacienta k mytickému hrdinovi, jenž se odvažuje do neznáma a vrací se s božským sdělením. Na konkrétních případech dokazuje, že člověk v kómatu je schopen komunikovat s jinými lidmi a tvrdí, že takoví pacienti mohou často činit vědomá, racionální rozhodnutí.

Arnold Mindell - Snové tělo
Podtitul : Úloha těla při objevování bytostného Já
Nakladatel : Nakl. Tomáše Janečka
ISBN : 978-8087171-04-2
EAN : 9788087171042
Originál :Dreambody.The body´s role in revealing the Self
Překlad : Čulík Jan
Formát : 180 stran, 20,5x14,1cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Arnold Mindell v průkopnické a vlastně revoluční práci z roku 1982 nazvané Snové tělo ukazuje, že nevědomí promlouvá k člověku nejen obrazy a symbolikou snů, nýbrž i fyzickými symptomy, jako je napětí, bolest, nemoc. Mindell zkoumá skrytý význam těchto jevů a z nového hlediska vysvětluje vztah duše a těla. Kniha obohacuje Jungovy výzkumy o fyzikální aspekt. Snové tělo odpovídá pojmu silového pole kvantové fyziky a platí pro ně obdoba Heisenbergova principu neurčitosti. Jak je v teoretické fyzice možné popsat chování hmoty pouze rovnicemi, tak se lze snovému tělu přiblížit jen pomocí obrazů a symbolů, které nalézáme v mýtech, pověstech a pohádkách. Z tohoto hlediska analyzuje autor několik pohádek bratří Grimmů.

Arnold Mindell - Kóma, klíč k probuzení
Anotace : autor dokazuje, že lidé v kómatu nejsou pouhé živé mrtvoly, ale lidské bytosti ve změněném stavu vědomí, který pro ně může být důležitým a smyslupl
Počet stran : 118
Nakladatelství : Emitos 2008

Arnold Mindell - Kvantová mysl a léčba
Anotace : kvantové vlny a vědomí vnitřní a vnější načasování paralelní světy a cesta srdce vliv vědomí na sny a geny
Vyšlo : 09.10.2007
Počet stran : 344
Nakladatelství : Eugenika 2007

Arnold Mindell - Psychologie životní cesty spjatá se zemí
Anotace : a jejími rytmy Uvědomění si cesty Učení dona Juana, Richarda Feynmana a Lao-c
Vyšlo : 19.10.2009
Počet stran : 278
Nakladatelství : Emitos 2009

Arnold Mindell - Snové tělo - Úloha těla při objevování našeho Já
Anotace : Autor vychází z C.G.Junga a rozvíjí svou vlastní koncepci, kterou nazývá procesuálně orientovaná psychologie.
Počet stran : 176
Nakladatelství : Emitos 2008

Arnold Mindell - Techniky snění v bdělém stavu - Šamanismus v praxi
Anotace : z hlediska Snu, bez ohledu na složitost vašeho života, existuje jen jediný problém - to že ignorujete Sen na pozadí reality
Vyšlo : 15.03.2007
Počet stran : 224
Nakladatelství : Fontána 2007

Arnold Mostowicz - My z kosmu
Nakladatel : ROH Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()

Arnold Müller - Konec samostatnosti polské
F. Šimáček, Praha, 1907, velmi dobrý stav, polopl. převazba, listy na okrajích zažloutlé, pův. obálka vevázána, 315 stran, Historie, Arnold Müller-Konec samostatnosti polské

ARNOLD Nick - Vesmír, hvězdy a slizcí ufoni
Rok vydání : 2003

ARNOLD Nick - Tajuplné lidské tělo
Rok vydání : 2000

ARNOLD Nick - Protivné breberky
Rok vydání : 2001

ARNOLD Nick - Protivná příroda
Rok vydání : 2003

ARNOLD Nick - Nezdraé nemoci
Rok vydání : 2003

ARNOLD Nick - Chemický chaos
Rok vydání : 2003

ARNOLD NICK - LIDSKÉ TĚLO EXPERIMENTY DĚSIVÁ VĚDA PŘÍRUČKA
Příručka, bez které jednoduše nemůžete žít. Objevíte řadu fantastických věcí, o kterých nevíte, že je máte. Tenhle odvážný manuál vám ukáže, jak ze svého tělesného stroje dostat maximum! Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 93 ISBN: 80-252-1110-6

ARNOLD NICK - PŘÍŠERNÉ SVĚTLO DĚSIVÁ VĚDA
Světlo jako fyzikální veličina nám může dát příšerně zabrat! Nevěříte? Tak zapojte mozkové závity. Kde jinde byste totiž zjistili, co brání očním bulvám, aby vám nevypadly z důlků, proč mrtvoly někdy vyzařují strašidelné světlo nebo jak se můžete spálit o laserový paprsek. Pokud si myslíte, že dokážete strávit i nechutnou součást vědy, vysvětlíme vám, jak zatmění proměňují den v noc, podle čeho vás chřestýši najdou i v noci nebo proč vypadají vaše nohy ve vodě jakoby zlomené. A můžete si být jistí, že ani tentokrát nebudete ošizeni o bláznivé vtipy, záludné kvízy a zajímavosti, o kterých jste neměli ani tušení. Věda nikdy nebyla tak děsivá! Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 155 ISBN: 80-252-0277-1

ARNOLD NICK - NECHVALNĚ PROSLULÉ EXPERIMENTY DĚSIVÁ VĚDA PŘÍRUČKA
Přemýšleli jste někdy o tom, že byste se stali slavnými vědci? Vydejte se po stopách svérázných vědeckých průkopníků a uskutečněte dvě desítky neuvěřitelných pokusů, při kterých bude všem kolem vás naskakovat husí kůže! Můžete si například vyrobit umělou krev, podívat se na svět obřím okem nebo namnožit párek odporných krys. A pokud by vám ani to nestačilo, můžete si udělat děsivý kviz a zjistit, jestli z vás vyroste proslulý vědec. Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 80-252-0810-6

ARNOLD NICK - NECHUTNĚ VÝŽIVNÉ EXPERIMENTY DĚSIVÁ VĚDA PŘÍRUČKA
Nedovolí vám doma hrát si s jídlem? Zkuste s ním tedy experimentovat. V této knížce na vás čekají dvě desítky ztřeštěných pokusů, které lze provádět s různými potravinami. Můžete například vytvořit ufonská vejce nebo ochutnat pavouka v aspiku. A kdyby vám ani to nestačilo, můžete vyřešit obrovskou záhadu, proč se v některé tekutině bublinky drží a v jiné ne. Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 97 ISBN: 80-252-0809-0

ARNOLD NICK - ZMATENÝ MOZEK EXPERIMENTY DĚSIVÁ VĚDA PŘÍRUČKA
Experimenty se všemi nechutnými podrobnosti! Co se děje mezi vašima ušima? Zkuste se naše mozkové experimenty a zjistěte to na vlastní kůži! Varování: Více než 20 experimentů, ze kterých se vám zavaří mozek! Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 95 ISBN: 80-252-1111-3

ARNOLD Nick - Děsivá věda. Potrhlí vědátoři
Rok vydání :2001 - speciál 

ARNOLD NICK,DE SAULLES TONY - ZMATENÝ MOZEK DĚSIVÁ VĚDA (O ČEM SE VÁM UČITELÉ NEODVAŽUJÍ Ř
Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-252-1183-0

ARNOLD NICK,DE SAULLES TONY /ILUSTR./ - PLUNDROVANÁ PLANETA DĚSIVÁ VĚDA
Myslíte si, že Země je nezničitelná a že se k ní můžeme chovat, jak nás napadne? Že si sama poradí s odpadky a jedy, kterými ji trápíme? Tak to jste na velkém omylu! Je třeba začít se chovat alespoň trochu rozumně dřív, než bude pozdě. Jestlipak znáte strašlivé tajemství hrozivých skleníkových plynů a víte, který toxický odpad je nejnebezpečnější? V knize Plundrovaná planeta se dočtete, co je to globální oteplování a proč při něm může být i zima, a také se dozvíte, jestli má Země šanci přežít rok 2100. Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 141 ISBN: 80-252-1424-4

ARNOLD NICK,DE SAULLES TONY /ILUSTR./ - ZAPRÁSKANÉ ZAŽÍVÁNÍ DĚSIVÁ VĚDA
Nová kniha o lidském těle Zapráskané zažívání vám dodá chuť ke čtení, takže nikdy nebudete mít dost. Lačníte-li po nových užitečných vědomostech, možná si se zájmem přečtete, kolik moči se vejde do močového měchýře, aniž by praskl, při které nemoci člověku krvácejí oční bulvy nebo proč astronauti před letem do vesmíru nejedí fazole. Pokud si myslíte, že na nechutné stránky vědy máte žaludek, vyklopíme vám všechny odpornosti o vašich vnitřnostech. Dozvíte se, která část střev je vám úplně k ničemu, proč výkaly někdy plavou a jak to životodárné vitaminy dělají, že vám po nich nevypadají vlasy. Věda nikdy nebyla tak děsivá! Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 156 ISBN: 80-252-1354-4

ARNOLD NICK,DE SAULLES TONY /ILUSTR./ - DĚSIVÁ VĚDA DĚSIVÍ DINOSAUŘI V KNIZE SKLÁDAČEK /6 PUZZLE/
Vypravte se s námi do druhohor a objevujte strašlivé skuutečnosti z doby, kdy se po světě proháněli nestvůrní dinosauři. Pod šesti skládačkami puzzle najdete zábavné kvizy, vzrušující úkoly a JEŠTĚ VÍCE děsivých faktů! Věda nikdy nebyla tak děsivá! Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 14 ISBN: 80-252-0934-9

ARNOLD NICK,DE SAULLES TONY /ILUSTR./ - SMRTÍCÍ JEDY DĚSIVÁ VĚDA
Nebojte se, tahle knížka o jedech vás zaručeně neotráví. Zato ale budete muset sebrat dost odvahy, abyste zjistili, jak udělat ze sourozenců otroky zombie, proč zrovna teď vdechujete jed nebo jaké tajemství skrývá otrávený pohár. Jestli na to máte žaludek, přečtěte si všechno, co jsme zjistili o světě smrtelně jedovatých chemikálií. Zahrajte si na detektivy a pokuste se usvědčit proradné traviče, poznejte jedovaté plže, pavouky a další roztomilá zvířátka a přečtěte si Smrtícího průvodce. Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-252-0777-2

ARNOLD NICK,DE SAULLES TONY /ILUSTR./ - MIKROSKOPICKÁ MONSTRA DĚSIVÁ VĚDA
Při čtení této knihy vám bude zaručeně běhat mráz po zádech! Dočtete se v ní například, který živý tvor vám klade vajíčka pod kůži, proč je váš zubní kartáček plný mikrobů nebo proč jsou vaše střeva hotový interhotel pro bakterie. Nahlédnete do drobného světa mikrobů, přečtete si deníček roztoče prachovky, vyzkoušíte si, zač je toho loket být mikrochirurgem, a připojíte se k panu Očkovi, až se ocitne tváří v tvář bakterii. V knize samozřejmě nechybějí ani zajímavé fakty, které zná jen málokdo, bláznivé kvizy, vtipné obrázky i strašlivě záludné otázky, které můžete položit svým rodičům, učitelům nebo kamarádům. Věda nikdy nebyla tak děsivá! Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 143 ISBN: 80-252-1113-7

ARNOLD NICK,DE SAULLES TONY /ILUSTR./ - MIZERNÁ MEDICÍNA DĚSIVÁ VĚDA
Který děsivý chirurg ukradl obří mrtvolu? Proč někteří šílení lékaři ochutnávali moč svých pacientů? K čemu používali starověcí Egypťané želví mozky? To jsou jen tři z mnoha otázek, na něž najdete odpovědi, zatímco před vámi budeme postupně odkrývat mizerný svět medicíny. Mimo jiné si budete moct vyzkoušet odporné léčebné kúry z minulých dob, navštívíte pár opravdu děsivých nemocnic a vyzkoušíte si vlastní chirurgické schopnosti 8230 na melounu! Díky vtipným obrázkům a zábavným kvizům je Mizerná medicína přesně to, co by vám s radostí předepsal každý rozumný lékař! Věda nikdy nebyla tak děsivá! Vydavatel : EGMONT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 143 ISBN: 80-252-1026-0

Arnold Nowicki - Marasmus
Nakladatel : Petrov
Edice :New Line
ISBN : 80-7227-183-0
EAN : 9788072271832
Formát : 192 stran, 18x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Amalgám mašíblovsky vypjaté citlivosti, smirkové něhy, starosvětské nostalgie i neslýchaného sarkasmu. Masitý vývar povídkových, básnických, dramatických a jiných textů, nad nimiž se budete z plna hrdla smát (místy pravda poněkud proti své vůli), párkrát se vám zvedne žaludek, několikrát se pohlavně vzrušíte? a nakonec možná i rozpláčete.
Zkrátka: Arnold Nowicki je nevrlý skeptik a doktorský sprosťák .

Arnold Nowicki - Moltke
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 80-72720-59-7
EAN : 9788072720590
Formát : 72 stran, 20x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Kdo je vlastně Arnold Nowicky? Kniha próz neznámého českého génia.

Arnold Nowicki - Marasmus
Nakladatel : Petrov
Edice :New Line
ISBN : 80-7227-183-0
EAN : 9788072271832
Formát : 192 stran, 18x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Amalgám mašíblovsky vypjaté citlivosti, smirkové něhy, starosvětské nostalgie i neslýchaného sarkasmu. Masitý vývar povídkových, básnických, dramatických a jiných textů, nad nimiž se budete z plna hrdla smát (místy pravda poněkud proti své vůli), párkrát se vám zvedne žaludek, několikrát se pohlavně vzrušíte? a nakonec možná i rozpláčete.
Zkrátka: Arnold Nowicki je nevrlý skeptik a doktorský sprosťák .

Arnold Nowicki - Moltke
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 80-72720-59-7
EAN : 9788072720590
Formát : 72 stran, 20x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Kdo je vlastně Arnold Nowicky? Kniha próz neznámého českého génia.

Arnold P. - 100 Indoor Games You Can Play
Nakladatel :Crescent Books Rok vydání :1988 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka -ilustrace, 300 stran, VF

ARNOLD PAUL - MAYSKÁ KNIHA MRTVÝCH
Nádherné stély a reliéfy, fascinující města, chrámy a stavby, úžasné umělecké předměty, vázy a sochy a především tajuplné rukopisy - to vše patří do světa Mayské kultury, kterou můžeme bez nadsázky nazvat esoterickou. Mayská kniha mrtvých je toho nesporným a zároveň velmi překvapivým důkazem. Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 271 ISBN: 80-7281-128-2

Arnold Peter - The complete Book of indoor Games
1983 Hamlyn, napsáno v jazyce: English

Arnold Peter - The Complete Book of Indoors Games
1982 Hamlyn, napsáno v jazyce: English

Arnold Schönberg - . . Mojžíš a Áron
Rok vydání : 1979 Nakladatelství : Supraphon

Arnold Spuler - Die Schmetterlinge Europas, Die Raupen der Schmetterlinge Europas
E. Schweizerbart sche verlagsbuchhandlung, Stuttgart, 1910, velmi dobrý stav, nažloutlé listy, na některých stránkách otisk razítek, desky jsou lehce poškrábané s oděrkami při krajích hřbetu, také místy ušpiněné, u 4.dílu místy lehce naprasklá vazba, u 3. dílu taktéž, orig. celoplátěné vazby, obsahují množství barevných obrázků, druhé vydání, chybí první díl!, very good status, lightly unclean book cover, yellowish papers, at 3nd and 4th part of books cracked binding, abraded rims, first part of book is missing, second publication, Přírodní vědy, Arnold Spuler-Die Schmetterlinge Europas, Die Raupen der Schmetterlinge Europas

Arnold Ulitz - Dobyvatel
Družstevní práce, Praha, 1937, velmi dobrý stav, orig. plátěná vazba s přebalem, ten v krajích mírně odřený a natržený, úprava Ladislav Sutnar, 364 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arnold Ulitz-Dobyvatel

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Nakladatel : Družstevní práce Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Nakladatel : Družstevní práce Rok vydání (číslo vydání) : 1932 ()

Arnold Zweig - Přestávka v boji
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

Arnold Zweig - Výchova před Verdunem
Nakladatel : SNKLHU Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Družstevní práce, Praha, 1936, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky po stranách slabě odřené, hřbet mírně vyšisovaný, listy nepatrně zažloutlé, překlad Ivan Olbracht, druhé vydání, vstupní kresba a vazba Emanuel Frinta, obálku jež chybí navrhl Ladislav Sutnar, 356 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Mladá žena z roku 1914

Arnold Zweig - Výchova před Verdunem
Družstevní práce, Praha, 1936, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky po stranách slabě odřené, hřbet mírně vyšisovaný, listy nepatrně zažloutlé, překlad Jaroslav Zaorálek, druhá část románového cyklu Velká válka bílých mužů, druhé vydání, vstupní kresba a vazba Emanuel Frinta, obálku jež chybí navrhl Ladislav Sutnar, 523 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Výchova před Verdunem

Arnold Zweig - Nastolení krále
Družstevní práce, Praha, 1938, velmi dobrý stav, vazba je jen lehce zaprášená, listy velmi lehce nažloutlé, celopl. vazba, 496 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Nastolení krále

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Odeon, Praha, 1976, velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, mírně otrhaný a pomačkaný, lehce poškrábaný, vazba má mírně vybledlý hřbet a na přední straně větší skvrnku od polití, nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, 2. vydání v Odeonu, 320 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Mladá žena z roku 1914

Arnold Zweig - Spor o seržanta Gríšu
Družstevní práce, Praha, 1938, nepříliš dobrý stav, obálka je zašpiněná, potrhaná a odřená, hřbet popraskaný, listy nerozřezané, hrany listů pomačkané, orig. brož, obálku upravil L. Sutnar, 483 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Spor o seržanta Gríšu

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Družstevní práce, Praha, 1936, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten poškozený a podlepený papírem, 356 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Mladá žena z roku 1914

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Odeon, Praha , 1976 , velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, překlad-Eva Pilařová, 2. vydání v Odeonu , 320 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig -Mladá žena z roku 1914

Arnold Zweig - Výchova před Verdunem
Družstevní práce, Praha, 1936, velmi dobrý stav, pův. vazba s přebalem (ten lehce zažloutlý a zašpiněný, v krajích mírně potrhaný), vstupní kresba a návrh vazby Emanuel Frinta, obálka Ladislav Sutnar, 523 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Výchova před Verdunem

Arnold Zweig - Nastolení krále
Družstevní práce, Praha, 1938, celkem dobrý stav, vazba je odřená, poškrábaná, mírně roztřepené okraje, hřbet popraskaný (okraje roztřepené), pravděpodobně znovu lepený, obálka nažloutlá, uvolněn list 13, polopl. převazba, vevázaná obálka-L. Sutnar, vstupní kresba+vazba-E. Frinta, čtvrtá část románového cyklu Velká válka bílých mužů, 496 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Nastolení krále

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Družstevní práce, Praha, 1932, velmi dobrý stav, pův. plátěná zdobená vazba, obálka je vevázaná, román, kresba a vazba E. Frinta, obálka L. Sutnar, 356 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Mladá žena z roku 1914

Arnold Zweig - Nastolení krále
Družstevní práce, Praha, 1938, dobrý stav, obálka je zašpiněná, mírně odřená a potrhaná, listy nerozřezané, orig. brož, obálku upravil L. Sutnar, 490 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Nastolení krále

Arnold Zweig - Spor o seržanta Gríšu
Družstevní práce, Praha, 1930, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, vevázaná obálka, 484 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Spor o seržanta Gríšu

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Družstevní práce, Praha, 1936, velmi dobrý stav, celopl. vazba, obálka je vevázaná, vstupní kresba a vazba Emanuel Frinta, obálka Ladislav Sutnar, 356 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Mladá žena z roku 1914

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Družstevní práce, Praha, 1932, velmi dobrý stav, hřbet knihy je lehce vyšisovaný, listy jen mírně nažloutlé, celopl. vazba, obálka vevázána na konci knihy, tu upravil L. Sutnar a fotografii na ni zapůjčila společnost Paramount, překlad Ivan Olbracht, , 356 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Mladá žena z roku 1914

Arnold Zweig - Spor o seržanta Gríšu
Družstevní práce, Praha, 1938, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, hřbet mírně vyšisovaný, překlad F. Vavřín a M. Novotný, třetí část románového cyklu Velká válka bílých mužů, třetí vydání, obálu jež chybí upravil Ladislav Sutnar, 483 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Spor o seržanta Gríšu

Arnold Zweig - NASTOLENÍ KR Aacute LE
Román odsuzuje pruský militarismus,odkrývá kořeny fašismu rozborem společenské i politické situace Německa na sklonku první světové války. SNKL, Praha, 1960 460 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : obálka mírně otřepená, mírně ušpiněná, jinak velmi dobrý stav.
nbsp

Arnold Zweig - Mladá žena z roku 1914
Družstevní práce, Praha, 1932, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, vstupní kresba Emanuel Frinta, obálka L. Sutnar, 357 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Mladá žena z roku 1914

Arnold Zweig - Nastolení krále
Družstevní práve, Praha, 1938, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, hřbet mírně vyšisovaný, překlad Jaroslav Zaorálek, vstupnáí kresba a vazba Emanuel Frinta, obálka jež chybí Ladislav Sutnar, 491 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Nastolení krále

Arnold Zweig - Spor o seržanta Gríšu
Družstevní práce, Praha, 1938, výborný stav, pův. polopl. vazba, z němčiny přeložil František Vavřín a Miloslav Novotný, třetí vydání, vstupní kresba Otakara Mrkvičky, obálku upravil Ladislav Sutnar, ta je v zadní části knihy vevázaná, 483 stran, Živá díla minulosti, Arnold Zweig-Spor o seržanta Gríšu

Arnold Zweig - Spor o seržanta Gríšu
Družstevní práce, Praha, 1930, velmi dobrý stav, vazba mírně zašpiněná, lehce vybledlý a místy odřený hřbet, orig. celoplátěná vazba, vevázaná obálka, překlad-František Vavřín, 2. vydání, 488 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Spor o seržanta Gríšu

Arnold Zweig - Spor o seržanta Gríšu
Družstevní práce, Praha, 1929, dobrý stav, celoplátěná převazba, lehce uvolněná, na hřbetu vyšisovaná, stránky zažloutlé na některých skvrny, vzadu vevázaná původní obálka, překlad-František Vavřín, ilustrace-Otakar Mrkvička, 488 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Spor o seržanta Gríšu

Arnold Zweig - Spor o seržanta Gríšu
Družstevní práce, Praha, 1930, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba, ta je na hřbetě lehce vyšisovaná, plátno na hřbetě v horním okraji trochu popraskané, listy jsou na krajích zažloutlé, 2. vydání, pův. obálka vevázána, překlad František Vavřín, vstupní kresba Otakara Mrkvičky, Živé knihy A, svazek 64., obálka Ladislav Sutnar, 483 stran, Beletrie a poezie, Arnold Zweig-Spor o seržanta Gríšu

Arnold, Martin - Deanimated - The Invisible Ghost
OBrož. ISBN: 3-211-83830-9. Katalog výstavy konané ve Vídni v Kunsthalle 11. 10. 2002 - 9. 2. 2003. Vídeň, Springer, 2002, 64 S., Fol. s čb. fotografiemi v textu. Zcela nová kniha text anglicky a německy. V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz

ARNOLDOVÁ ANNA - VYBRANÉ KAPITOLY ZE SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ I.ČÁST
Třetí aktualizované vydání publikace věnované sociálnímu zabezpečení v České republice. První, obecně zaměřený díl učebního textu, který se věnuje problematice sociálního zabezpečení, podává přehled o subsystémech sociálního zabezpečení, vysvětluje základní pojmy a výchozí strategie. Z obsahu prvního dílu: sociální stát a sociální politika, mezinárodní úmluvy v sociální oblasti, sociální politika v ČR, organizace a řízení sociálního zabezpečení, lékařská posudková služba, základní aktivity sociálního státu, tj. minimální příjem, důchodové a nemocenské pojištění, úraz a nemoci z povolání, péče o zdraví, sociální zabezpečení v nezaměstnanosti, státní sociální podpora, dítě v sociálním zabezpečení a sociální zabezpečení v Evropské unii. Všechny dostupné informace i právní předpisy jsou platné k dubnu roku 2007. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 614 ISBN: 80-246-1393-2

ARNOLDOVÁ ANNA - SLOVNÍK SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ
Slovník podává ucelený přehled o hlavních systémech sociálního zabezpečení, jako jsou důchodové pojištění, nemocenské pojištění, zdravotní pojištění, státní sociální podpora, sociální potřebnost, zaměstnanost a sociální péče. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 461 ISBN: 80-7262-175-0

ARNOLDOVÁ Judith - Stezkou lásky
Rok vydání :1998 - Svatby deWilde 

ARNOLDOVÁ Judith - Láska navěky
Rok vydání :1996

ARNOLDOVÁ Judith - Stezkou lásky
Rok vydání :1994

Arnoldová Judith - Pletky s šéfem
Nakladatelství (edice): Harlequin - Superromance
Rok vydání: 1995
Počet číslovaných stran: 251
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Arnolt Bronnen - Ezop
SNKLHU, Praha, 1962, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, nažloutlý, na krajích odřený, 1. vydání, 464 stran, Beletrie a poezie, Arnolt Bronnen-Ezop

Arnon Grunberg - Tirza
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0129-4
EAN : 9788025701294
Originál :Tirza
Překlad : Magda Bruin-Hüblová
Formát : 381 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Příběh stárnoucího nakladatelského redaktora Jörgena Hofmeestera, jemuž se jednoho dne rozpadly všechny jistoty: manželka, která ho před lety opustila se svou dětskou láskou, je najednou zpátky, teplé místečko v nakladatelství má dostat někdo jiný a milovaná mladší dcera Tirza si nabrnkne muže, který jako by z oka vypadl teroristovi Mohammedu Attovi, a ještě se s ním chystá odjet do Afriky a celou ji procestovat. Jörgen Hofmeester se se smíří s ledasčím -- s tímhle ale ne.

Arnon Grunberg - Tirza
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0129-4
EAN : 9788025701294
Originál :Tirza
Překlad : Magda Bruin-Hüblová
Formát : 381 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Příběh stárnoucího nakladatelského redaktora Jörgena Hofmeestera, jemuž se jednoho dne rozpadly všechny jistoty: manželka, která ho před lety opustila se svou dětskou láskou, je najednou zpátky, teplé místečko v nakladatelství má dostat někdo jiný a milovaná mladší dcera Tirza si nabrnkne muže, který jako by z oka vypadl teroristovi Mohammedu Attovi, a ještě se s ním chystá odjet do Afriky a celou ji procestovat. Jörgen Hofmeester se se smíří s ledasčím -- s tímhle ale ne.

Arnon Grunberg - Fantomová nemoc
Inteligentně humorný román o spisovateli, který umí psát knihy, ale neumí jimi splatit své dluhy u žen ani dorovnat přečerpaný účet v bance. Nizozemský autor je v přirovnáván k českému Vieweghovi.
Vydavatel : Argo

Arnoš Chamrád - Z něpřikrytej dědiny
Vydavatel : Arnoš Chamrad, Hrabyň Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 60

Arnoš Chamrád - Z nepřikrytej dědiny
Nákl. vlastním, Hrabyň, 1923, velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně potrhaný hřbet, ohnuté rohy, lehce nažloutlé listy, orig. brož, vepsáno Benjamin Jedlička, 1925 , 4. vydání, 60 stran, Beletrie a poezie, Arnoš Chamrád-Z nepřikrytej dědiny

Arnošt Beneš Karel Daněk - Nejdelší noc příběh jedné nenávisti
Nakladatel : Naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()

Arnošt Caha - Osmdesát let života Masaryka-osvoboditele
Nakladatel : Brno-Žabovřesky Rok vydání (číslo vydání) : 1930 ()

Arnošt Caha - V pravěkém světě
Nakladatel : Millennium Publishing s.r.o
ISBN : 978-80-86201-43-6
EAN : 9788086201436
Formát : 286 stran, 21,7x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Kniha Arnošta Cahy vyšla poprvé v roce 1927 pod názvem V pravěkém světě. Dva chlapci Jirka a Jarda podniknou společně se svým otcem, známým archeologem, výpravu do jedné z jeskyň Macochy. Jejich otec zde již realizoval archeologický průzkum a oba své syny bere na cestu za dobrodružstvím. To však ani jeden netuší, jaké skutečné překvapení je čeká, včetně boje o vlastní přežití. Cestu zahájí v rozsáhlé podzemní dutině, kde objeví kostru lovce z doby kamenné. Podaří se jim dokonce vykopat vstup do další neznámé jeskyně a tady začíná jejich fantastická, poučná, ale i nebezpečná cesta, která byla částečně popsaná v nezapomenutelném filmovém zpracování režiséra Karla Zemana: Cesta do pravěku. Kniha pro něj pravděpodobně byla nejenom inspirací, ale i předlohou. Kniha V pravěkém světě se dostává k našemu čtenáři po více jak osmdesáti letech, ale nic neztrácí na svém kouzlu a zcela jistě patří k českému literárnímu odkazu. Opomenuty nesmí být ani původní ilustrace brněnského umělce Eduarda Miléna.

Arnošt Caha - V pravěkém světě
Nakladatel : Millennium Publishing s.r.o
ISBN : 978-80-86201-43-6
EAN : 9788086201436
Formát : 286 stran, 21,7x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Kniha Arnošta Cahy vyšla poprvé v roce 1927 pod názvem V pravěkém světě. Dva chlapci Jirka a Jarda podniknou společně se svým otcem, známým archeologem, výpravu do jedné z jeskyň Macochy. Jejich otec zde již realizoval archeologický průzkum a oba své syny bere na cestu za dobrodružstvím. To však ani jeden netuší, jaké skutečné překvapení je čeká, včetně boje o vlastní přežití. Cestu zahájí v rozsáhlé podzemní dutině, kde objeví kostru lovce z doby kamenné. Podaří se jim dokonce vykopat vstup do další neznámé jeskyně a tady začíná jejich fantastická, poučná, ale i nebezpečná cesta, která byla částečně popsaná v nezapomenutelném filmovém zpracování režiséra Karla Zemana: Cesta do pravěku. Kniha pro něj pravděpodobně byla nejenom inspirací, ale i předlohou. Kniha V pravěkém světě se dostává k našemu čtenáři po více jak osmdesáti letech, ale nic neztrácí na svém kouzlu a zcela jistě patří k českému literárnímu odkazu. Opomenuty nesmí být ani původní ilustrace brněnského umělce Eduarda Miléna.

Arnošt Caha - . . Příručka k příjmacím zk. do 1. třídy stř. škol.
Vydání : 2. vydání Rok vydání : 1931 Nakladatelství : Dědictví Havlíčkovo Počet stran : 170 stran

Arnošt Caha, Zdeněk Nejedlý - Mistr Jan Hus, M. Jan Hus a jeho význam sociální
Dva tituly v jednom svazku: Caha - Mistr Jan Hus (1925, bez nakladatelských údajů) Nejedlý - M. Jan Hus a jeho význam sociální (vydal V. Vortel a R. Rejman, Praha 1925). Dobová slepá poloplátěná převazba (na deskách značka předchozího majitele), 31 a 22 stran. Dobrý stav.

Arnošt Chámrád - Z něpřikrytej dědiny
nákladem vlastním, Hrabyň, 1919, dobrý stav, orig. brož., obálka na hřbetu natržená, 63 stran, Beletrie a poezie, Arnošt Chámrád-Z něpřikrytej dědiny

Arnošt Czech Czechenherz - Brahmánská moudrost
Výklad textů z Atharva-ved a jiných vedických knih se zřetelem na posvátné léčení, kouzla lásky a rozmanité čarování (příspěvek k srovnávaní vědě náboženské). Vydal Zmatlík a Plička, Praha 1929 jako LIII. svazek Knihovny šťastných lidí. Původní brož, 102 stran. Přední i zadní strana obálky částečně odlepena od hřbetu, ten mírně uvolněný. Obálka lehce natržená ve hřbetu, z části dosud nerozřezáno. Velmi slušný stav.

Arnošt Czech Czechenherz - Šíva, božský tanečník
Oldřich Petr, Praha, 1933, dobrý stav, listy vypadávají z vazby, jsou zažloutlé, obálka je pokrčená v rozích, na hřbetě podřená,, orig. brož, 150 stran, Beletrie a poezie, Arnošt Czech Czechenherz-Šíva, božský tanečník

Arnošt Czech Czechenherz - Bráhmanská moudrost
Knihovna šťastných lidí sv. LIII., Výklad textů z atharva-ved a jiných vedických knih se zřetelem na posvátné léčení, kouzla lásky a rozmanité čarování (příspěvek k srovnávací vědě náboženské), nakladatelství Zmatlík a Palička 1929, brož. vydání, na horní části hřbetu mírně natržená a vypadávají strany.

Arnošt Czech z Czechenherzu - Hovory s nesmrtelnými
Balada pathetická. Vydal Oldřich Petr, Praha (nedatováno, zřejmě počátek 40. let). Vyšlo 150 číslovaných výtisků, tento má číslo 22. Původní brož, nestránkováno. Pěkný stav!

Arnošt Czech z Czechenherzů - Hetéra
Přemysl Plaček, Pacov, velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky, orig. brož, 32 stran, Beletrie a poezie, Arnošt Czech z Czechenherzů-Hetéra

Arnošt Černík - Tajemství sněžného člověka
Nakladatel : Olympia Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()

Arnošt Černík - TRŮNY BOHŮ
K nebetyčným štítům Himaláje. Albatros, Praha, 1972 282 stran, původní vazba, velký formát 2. vydání Ilustrace : Jindřich Hegr. Obsahuje fotografie. Stav : obálka otřepená, zažloutlá, jinak dobrý stav.

Arnošt Denis - Válka
Příčiny přímé a vzdálené. Otrávený národ. Smlouva. Přeložil Emilian Barthell. Vydalo vydavatelské družstvo socialistických listů, Praha 1919. Původní brož, 232 stran. Uvolněný hřbet, obálka mírně zašpiněná a potrhaná, potrhané a místy přeložené jsou na vnějším okraji i některé listy. Slušný stav.

Arnošt Denis - . . Čechy po Bílé hoře
Rok vydání : 1911 Nakladatelství : F. Šimáček

Arnošt Denis - Válka
Družstvo socialistických listů , 1919 , celkem dobrý stav, desky jsou při krajích mírně sedřené, listy jsou jemně nažloutlé, několik prvních je natržených, poloplátěná vazba, přeložil Dr. Emilian Barthell, 232 stran, Historie, Arnošt Denis -Válka

Arnošt Denis - Válka
Šolc a Šimáček, Praha, 1931, dobrý stav, pův. vazbaj, ta je lehce zašpiněná, zažloutlé kraje listů, razítko-Vladimir Hubsch, obsah: Vypovědění války, Jak politika Německa nevyhnutelně vedla k světové válce, Před samou roztržkou, Otrávení národa, Úpadek sil odporu mírumilovného, Mírová smlouva, 416 stran, Historie, Arnošt Denis-Válka

Arnošt Denis - Válka
Vydavatelské družstvo socialistických listů, Praha, 1919, velmi dobrý stav, pův. vazba, ta je v horní části nepatrně zašpiněná, zažloutlé listy, 232 stran, Historie, Arnošt Denis-Válka

Arnošt Dittrich - SLUNCE, MĚSÍC A HVĚZDY
Po cestách lidstva k hvězdářství. 200 stran, původní vazba, malý formát Stav : dobrý

Arnošt Drozd - . . Domovní vodovody a kanalizace
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1961 Nakladatelství : Státní nakl. technické lit. Počet stran : 348 stran

Arnošt Goldflam - Osudy a jejich pán
Podtitul : a jiné povídky
Nakladatel : Sefer
ISBN : 80-85924-43-9
EAN : 9788085924435
Formát : 160 stran, 19,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Protagonisté Goldflamových příběhů, podobní hrdinům pikareskních příběhů a románů, se pravidelně dostávají do situací, kde je životní stereotypy už nechrání. Známé mizí a oni bloudí světem, který jejich trápením, nejistotám a nadějím nastavuje podivné a nesrozumitelné překážky a pro každého má uchystané zvláštní, i když často zároveň i banální překvapení. Lidé tu, snad vyjma dětí, skutečné východisko nehledají. A právě to se jim stává osudné.

Arnošt Goldflam - Několik historek ze života AG
Podtitul : Rozhovor s Petrem Štědroněm a Jiřím Trávníčkem
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-183-6
EAN : 9788072941834
Formát : 240 stran, 20,5x13,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dramatik, divadelní režisér, herec divadelní a filmový, spisovatel, ale též malíř Arnošt Goldflam v životopisně pojatém rozhovoru vypráví o dětství v 50. letech (též o divokých osudech svých příbuzných, kteří jako Židé museli prchnout před Hitlerem), o čase brněnské bohémy z 60. let, o několika svých povoláních (skladištní dělník, úředník), nedokončeném studiu medicíny, studiu na JAMU, prvním angažmá v divadle Večerní Brno, práci v prostějovském Hanáckém divadle (posléze brněnském HaDivadle), bouřlivém roku 1989, polistopadovém období, kdy opouští HaDivadlo a stává se člověkem mnoha angažmá a příležitostí obšírně je pohovořeno rovněž o aféře s udělením-neudělením medaile z roku 2003 pro jeho údajnou spolupráci s StB. V poslední části je Arnošt Goldflam vyzpovídán podle osnovy známého Proustova dotazníku. Mezi jednotlivé kapitoly tohoto životopisného pásma jsou vloženy drobné Goldflamovy texty, vzpomínkově-fantaskní, snově-bizarní, ale ve svém východisku vždy opřené o životní události. Knihu provází bohatá příloha obrazová a dokumentární.

Arnošt Goldflam - Tatínek 002 - pohádky pro celou rodinu
Nakladatel : Nakladatelství Andrej Šťastný
ISBN : 80-86739-25-2
EAN : 9788086739250
Formát : 107 stran, 24,2x22cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : V první knížce pro děti, Tatínek není k zahození, byly pohádky, které Arnošt Goldflam kdysi vyprávěl dceři Sylvě, napsal pro syna Otto-Antonína a také jim ty pohádky věnoval. Ale i všem tatínkům, aby se mohli chlubit hrdinskými činy pohádkového Tatínka, a tak se udělat doma trochu důležitějšími. A protože mu dětí přibylo, tak si řekl, že bude muset napsat ještě jednu knihu pohádek, zase o tatínkovi, i pro ni. A ta se jmenuje Tatínek 002 a samozřejmě, zase tam tatínek koná hrdinské činy. Však jsou všichni na obrázku, teď už i s Mimi, její maminka Petra ji tam přimalovala. A vůbec, malovala i všechny obrázky v téhle knížce, tak jako v té první, a dala si s tím zase velikou práci! Tak si je při čtení prohlížejte.

Arnošt Goldflam - Standa a dům hrůzy
Nakladatel : Nakladatelství Andrej Šťastný
ISBN : 978-80-86739-34-2
EAN : 9788086739342
Formát : 96 stran, 23,5X16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Známý herec a režisér, autor více než 50 divadelních her a několika knižních titulů pro dospělé, přichází letos už s třetí knížkou určenou dětem. Zatímco v jeho nejúspěšnější pohádkové knize s výmluvným názvem Tatínek není k zahození (obdržel za ni prestižní cenu Magnesia LITERA - za nejlepší knihu pro děti a mládež roku 2005), stejně tak jako v jejím volném pokračování s názvem Tatínek 002 (tato kniha obdržela Sukovu cenu udělovanou malými čtenáři nejoblíbenější knížce Noci s Andersenem), zachraňuje rodinu z prekérních situací odvážný tatínek, v nejnovějším hororovém příběhu je hlavním hrdinou chlapec Standa a jeho dva malí kamarádi. Autor vychází nejen ze své obliby uvedeného žánru, ale také ze zkušenosti, že děti se při sledování napínavých příběhů občas rády bojí. Kolik toho strachu musejí překonat sami knižní hrdinové a jejich rodiče, to se čtenáři dozví při čtení také z originálních ilustrací Lucie Lomové.

Arnošt Goldflam - Ženy a panenky
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 978-80-86907-66-6
EAN : 9788086907666
Formát : 60 stran, 14x9cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Arnošt Goldflam je autorem více než padesáti her a dramatizací. Jeho hry lze rozdělit do dvou skupin: v první sleduje (neiluzivně) téma střetu generací a snaží se o zachycení dějin duše , v druhé, a sem můžeme zařadit i nejčerstvější autoroův kus Ženy a panenky, si všímá banálních životních situací a ty zveličuje a dovádí do krajních poloh. Je pro něj charakteristický smysl pro trapnost, groteskní realismus a satirickou nadsázku.

Arnošt Goldflam - Osudy a jejich pán
Podtitul : a jiné povídky
Nakladatel : Sefer
ISBN : 80-85924-43-9
EAN : 9788085924435
Formát : 160 stran, 19,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Protagonisté Goldflamových příběhů, podobní hrdinům pikareskních příběhů a románů, se pravidelně dostávají do situací, kde je životní stereotypy už nechrání. Známé mizí a oni bloudí světem, který jejich trápením, nejistotám a nadějím nastavuje podivné a nesrozumitelné překážky a pro každého má uchystané zvláštní, i když často zároveň i banální překvapení. Lidé tu, snad vyjma dětí, skutečné východisko nehledají. A právě to se jim stává osudné.

Arnošt Goldflam - Několik historek ze života AG
Podtitul : Rozhovor s Petrem Štědroněm a Jiřím Trávníčkem
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-183-6
EAN : 9788072941834
Formát : 240 stran, 20,5x13,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dramatik, divadelní režisér, herec divadelní a filmový, spisovatel, ale též malíř Arnošt Goldflam v životopisně pojatém rozhovoru vypráví o dětství v 50. letech (též o divokých osudech svých příbuzných, kteří jako Židé museli prchnout před Hitlerem), o čase brněnské bohémy z 60. let, o několika svých povoláních (skladištní dělník, úředník), nedokončeném studiu medicíny, studiu na JAMU, prvním angažmá v divadle Večerní Brno, práci v prostějovském Hanáckém divadle (posléze brněnském HaDivadle), bouřlivém roku 1989, polistopadovém období, kdy opouští HaDivadlo a stává se člověkem mnoha angažmá a příležitostí obšírně je pohovořeno rovněž o aféře s udělením-neudělením medaile z roku 2003 pro jeho údajnou spolupráci s StB. V poslední části je Arnošt Goldflam vyzpovídán podle osnovy známého Proustova dotazníku. Mezi jednotlivé kapitoly tohoto životopisného pásma jsou vloženy drobné Goldflamovy texty, vzpomínkově-fantaskní, snově-bizarní, ale ve svém východisku vždy opřené o životní události. Knihu provází bohatá příloha obrazová a dokumentární.

Arnošt Goldflam - Tatínek 002 - pohádky pro celou rodinu
Nakladatel : Nakladatelství Andrej Šťastný
ISBN : 80-86739-25-2
EAN : 9788086739250
Formát : 107 stran, 24,2x22cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : V první knížce pro děti, Tatínek není k zahození, byly pohádky, které Arnošt Goldflam kdysi vyprávěl dceři Sylvě, napsal pro syna Otto-Antonína a také jim ty pohádky věnoval. Ale i všem tatínkům, aby se mohli chlubit hrdinskými činy pohádkového Tatínka, a tak se udělat doma trochu důležitějšími. A protože mu dětí přibylo, tak si řekl, že bude muset napsat ještě jednu knihu pohádek, zase o tatínkovi, i pro ni. A ta se jmenuje Tatínek 002 a samozřejmě, zase tam tatínek koná hrdinské činy. Však jsou všichni na obrázku, teď už i s Mimi, její maminka Petra ji tam přimalovala. A vůbec, malovala i všechny obrázky v téhle knížce, tak jako v té první, a dala si s tím zase velikou práci! Tak si je při čtení prohlížejte.

Arnošt Goldflam - Standa a dům hrůzy
Nakladatel : Nakladatelství Andrej Šťastný
ISBN : 978-80-86739-34-2
EAN : 9788086739342
Formát : 96 stran, 23,5X16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Známý herec a režisér, autor více než 50 divadelních her a několika knižních titulů pro dospělé, přichází letos už s třetí knížkou určenou dětem. Zatímco v jeho nejúspěšnější pohádkové knize s výmluvným názvem Tatínek není k zahození (obdržel za ni prestižní cenu Magnesia LITERA - za nejlepší knihu pro děti a mládež roku 2005), stejně tak jako v jejím volném pokračování s názvem Tatínek 002 (tato kniha obdržela Sukovu cenu udělovanou malými čtenáři nejoblíbenější knížce Noci s Andersenem), zachraňuje rodinu z prekérních situací odvážný tatínek, v nejnovějším hororovém příběhu je hlavním hrdinou chlapec Standa a jeho dva malí kamarádi. Autor vychází nejen ze své obliby uvedeného žánru, ale také ze zkušenosti, že děti se při sledování napínavých příběhů občas rády bojí. Kolik toho strachu musejí překonat sami knižní hrdinové a jejich rodiče, to se čtenáři dozví při čtení také z originálních ilustrací Lucie Lomové.

Arnošt Goldflam - Ženy a panenky
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 978-80-86907-66-6
EAN : 9788086907666
Formát : 60 stran, 14x9cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Arnošt Goldflam je autorem více než padesáti her a dramatizací. Jeho hry lze rozdělit do dvou skupin: v první sleduje (neiluzivně) téma střetu generací a snaží se o zachycení dějin duše , v druhé, a sem můžeme zařadit i nejčerstvější autoroův kus Ženy a panenky, si všímá banálních životních situací a ty zveličuje a dovádí do krajních poloh. Je pro něj charakteristický smysl pro trapnost, groteskní realismus a satirickou nadsázku.

Arnošt Hello - Podobizny svatých
Přeložil a vignety kreslil Sigismund Bouška. Nákladem Cyrillo-Methodějské knihtiskárny, Praha 1898 jako součást Vzdělávací knihovny katolické (pátý svazek). Poloplátěná převazba se zlacením na hřbetu, 331 stran. Desky lehce odřené, dobrý stav.

Arnošt Hrabal - . . Básník lesa
Rok vydání : 1969 Nakladatelství : ROH Počet stran : 31 stran

Arnošt Klíma - Manufakturní období v Čechách
Vydalo nakladatelství Československé akademie věd, Praha 1955. Původní celoplátěná vazba s originálním přebalem, ten zezadu lehce zašpiněný, 523 stran. Velmi dobrý stav.

Arnošt Klíma - Manufakturní období v Čechách
Nakladatelství československé akademie věd, Praha, 1955, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, na krajích místy mírně odřený a místy natržený, 1. vydání, obsahuje 20 čb stran příloh, razítko, 523 stran, Historie, Arnošt Klíma-Manufakturní období v Čechách

Arnošt Klíma - Čechy v období temna
SPN, Praha, 1961, dobrý stav, pův. plátěná vazba s přebalem, ten je zašpiněný, zažloutlý, v krajích odřený, na hřbetu kus odtržený, na zadní straně skvrna od polití, obsahuje četná vyobrazení, 263 stran, Historie, Arnošt Klíma-Čechy v období temna

Arnošt Kolman - Filozofické polopohádky
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()

Arnošt Kolman - Zaslepená generace
Podtitul : Paměti starého bolševika
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-148-8
EAN : 9788072941483
Formát : 428 stran, 22,5x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Arnošt Kolman (1892 1979) prožil dlouhý a neobyčejně pohnutý život. Vyrůstal v pražském intelektuálním prostředí, v roce 1916 upadl do ruského zajetí, připojil se k Říjnové revoluci a vstoupil do bolševické strany. Ve dvacátých a třicátých letech zaujímal vysoká místa ve stranickém i státním aparátu SSSR a ve vědeckém životě po druhé světové válce také v Československu. Po kritickém vystoupení v roce 1948 byl deportován a vězněn v SSSR. Byl propuštěn a opět zastával vysoké vědecké funkce v Praze a Moskvě. Po roce 1968 znovu upadl v nemilost. V roce 1976 mu bylo nečekaně umožněno navštívit dceru ve Švédsku, kde požádal o politický azyl a odkud napsal proslulý otevřený dopis Brežněvovi o tom, že po osmapadesátiletém členství vystupuje ze strany. Kolmanovy paměti představují nejen cenné historické svědectví, ale i psychologickou sondu do osobnosti revolucionářů první hodiny , kteří přišli do revoluce s nejvyššími etickými nároky a ideály a kterým se nepodařilo zabránit degeneraci systému (někteří z nich ani nikdy nepochopili, jak hluboké a tragické), jejž sami pomáhali budovat.
Kniha, napsaná rusky, vyšla nejdříve v Německu (1979) a později v dalších evropských zemích a všude vzbudila mimořádný ohlas.

Arnošt Kolman - Zaslepená generace
Podtitul : Paměti starého bolševika
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-148-8
EAN : 9788072941483
Formát : 428 stran, 22,5x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Arnošt Kolman (1892 1979) prožil dlouhý a neobyčejně pohnutý život. Vyrůstal v pražském intelektuálním prostředí, v roce 1916 upadl do ruského zajetí, připojil se k Říjnové revoluci a vstoupil do bolševické strany. Ve dvacátých a třicátých letech zaujímal vysoká místa ve stranickém i státním aparátu SSSR a ve vědeckém životě po druhé světové válce také v Československu. Po kritickém vystoupení v roce 1948 byl deportován a vězněn v SSSR. Byl propuštěn a opět zastával vysoké vědecké funkce v Praze a Moskvě. Po roce 1968 znovu upadl v nemilost. V roce 1976 mu bylo nečekaně umožněno navštívit dceru ve Švédsku, kde požádal o politický azyl a odkud napsal proslulý otevřený dopis Brežněvovi o tom, že po osmapadesátiletém členství vystupuje ze strany. Kolmanovy paměti představují nejen cenné historické svědectví, ale i psychologickou sondu do osobnosti revolucionářů první hodiny , kteří přišli do revoluce s nejvyššími etickými nároky a ideály a kterým se nepodařilo zabránit degeneraci systému (někteří z nich ani nikdy nepochopili, jak hluboké a tragické), jejž sami pomáhali budovat.
Kniha, napsaná rusky, vyšla nejdříve v Německu (1979) a později v dalších evropských zemích a všude vzbudila mimořádný ohlas.

Arnošt Kraus - . . Populární všeobecná nauka o hudbě
Rok vydání : 1920 Nakladatelství : Mojmír Urbánek Počet stran : 194 stran

Arnošt Lavante - Kniha o televisi
MF 1955

Arnošt Lustig - Noc a naděje
Nakladatel : Naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1959 (3.)

Arnošt Lustig - Tma a světlo světa
Podtitul : Můj známý Vili Feld
Nakladatel : Eminent
ISBN : 80-7281-089-8
EAN : 9788072810895
Formát : 208 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Kniha Tma a světlo světa nesoucí podtitul Můj známý Vili Feld je životním dramatem člověka, jehož osud silně poznamenala druhá světová válka.

Arnošt Lustig - Odpovědi
Podtitul : Rozhovory Harryho Jamese Cargasse a Michaela Bauera s Arnoštem Lustigem a esej Byrona Sherwina
Nakladatel : Prostor
ISBN : 80-7260-098-2
EAN : 9788072600984
Formát : 104 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Nové, rozšířené vydání zásadních rozhovorů profesora univerzity v St. Louis Harryho Jamese Cargasse a literárního historika Michaela Bauera s českým spisovatelem a publicistou.
První rozhovor, pořízený v roce 1992 a publikovaný o rok později v knize Witnesses of Catastrophe (Svědkové katastrofy), představuje Lustiga jako vnímavého svědka největší lidské tragédie 20. století. V dialogu s Michaelem Bauerem, publikovaném v roce 1998 v časopise Tvar, zastihujeme Lustiga o několik let staršího a naléhavěji uvažujícího o smyslu a poslání literárního díla. Sherwinův esej je nejstarší vznikl už v roce 1979 , avšak otázky, které si klade a na něž se pokouší najít odpověď, neztratily nic na své aktuálnosti. Knihu doprovázejí fotografie Lustigovy dvorní portrétistky Petry Růžičkové.

Arnošt Lustig - Eseje / vázané
Nakladatel : H+H
ISBN : 80-7319-000-1
EAN : 9788073190002
Formát : 228 stran, cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Arnošt Lustig - Interview II
Podtitul : Vybrané rozhovory 1979-2003
Nakladatel : C.A.T. International
ISBN : 80-903215-4-2
EAN : 9788090321540
Formát : 352 stran, 18,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. doplněné vydání)


Anotace : Druhé dopln 283 né vydání rozhovor 367 s Arnoštem Lustigem rozší 345 ené o dalších dvacet interview, která se objevila jednak v amerických periodikách, jednak po roce 1989 v 269 eském tisku.

Arnošt Lustig - Deštivé poledne
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Spisy Arnošta Lustiga
ISBN : 80-204-1300-6
EAN : 9788020413000
Formát : 556 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005


Anotace : Knihou Deštivé poledne obnovuje Mladá fronta vydávání sebraných spisů Arnošta Lustiga, které započalo a nedokončilo nakladatelství Hynek. Jedná se o soubor osmnácti novel a povídek věnovaných převážně holocaustu Židů za 2. světové války. Zatímco úvodní povídky zachycují prožitky a pocity židovských obyvatel před transportem, jádro knihy tvoří prózy zabývající se postavením bezmocného jedince v soukolí nelidské mašinérie koncentračních táborů. Na závěr knihy autor zařadil i řadu povídek odehrávajících se krátce po válce, jejichž hrdinové zápasí se svými válečnými traumaty. Na základě vlastní neopakovatelné zkušenosti nám Lustig ve svých prózách dává nahlédnout samotnou podstatu člověka i to, jak se projevuje v mezních životních situacích.c

Arnošt Lustig - Tanga z Hamburku
Podtitul : Židovská trilogie III.
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1263-8
EAN : 9788020412638
Formát : 270 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (3. přepracované vydání)


Anotace : Cirkusová krasojezdkyně a prostitutka, dvacetiletá Soňa Inge Grossová řečená Tanga, musí čelit v terezínském ghettu nejen své minulosti, ale i nejisté budoucnosti.
Hlavní hrdinka knihy se na svět kolem sebe dívá z pohledu koní, jediných bytostí, se kterými se sžila a jimž porozuměla. Jejich volnost a nespoutanost jí o to tragičtěji připomínají vězení, nesvobodu a pokřivené vztahy, jejichž příčinou není pokaždé jenom válka.

Arnošt Lustig - Propast
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Sebrané spisy Arnošta Lustiga
ISBN : 80-204-1452-5
EAN : 9788020414526
Formát : 368 stran, 21x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Teď, tenkrát a ještě dřív než tenkrát. Hrdinové tří Lustigových novel přežili válku a koncentráky, ale na jejich poválečném teď se nesmazatelně podepsalo to, co bylo tenkrát .
Ve svých úvahách se nepřestávají vyrovnávat s válečnými zážitky, ale chtějí-li svůj život pochopit v úplnosti, musejí se ve vzpomínkách vrátit ještě před ono tragické tenkrát do doby před válkou, do svého dětství a dospívání. Novely Propast, Porgess a Enzo tak vedle válečné tematiky spojuje také motiv vzpomínání. Kniha vychází jako jedenáctý svazek sebraných spisů Arnošta Lustiga.

Arnošt Lustig - Nemáme na vybranou
Nakladatel : Odeon
ISBN : 978-80-207-1235-6
EAN : 9788020712356
Formát : 206 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Novela se odehrává během jediného dne příměří izraelsko-arabského konfliktu nedlouho po skončení druhé světové války. Na přistávací ploše letiště v Rechaviahu se chystá večírek pilotů, techniků a zdravotních sester, na kopcích nad Jeruzalémem planou arabské ohně. Je to pár dnů, co se dva piloti kvůli poruše stroje nevrátili z průzkumného letu? Lidé z nedaleké vesnice jim připravili hrůznou smrt. V hlavě Johnyho Cohena se rodí plán pomsty: sám, o své vůli a proti předpisům se rychle rozhoduje. Jsou věci, které člověk musí udělat, aby mohl žít sám se sebou.

Arnošt Lustig - 3x18
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1685-8
EAN : 9788020416858
Formát : 448 stran, 24x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (3. vydání)


Anotace : Výborná a stále překvapující kniha obsahuje i řadu unikátních portrétů osobností světového významu, které autor osobně poznal. Je zároveň rozsáhlou freskou života druhé poloviny 20. století. Nové upravené vydání vzpomínkové knížky vypráví o autorově dětství v Praze, jeho novinářských i spisovatelských začátcích i celoživotní cestě světem, na níž potkal Bohumila Hrabala, Josefa Škvoreckého, Che Guevaru, Miloše Formana a mnoho dalších.

Arnošt Lustig - Krásné zelené oči
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1730-5
EAN : 9788020417305
Formát : 432 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Ke svému doma i v zahraničí vysoce ceněnému dílu připojil Arnošt Lustig román Krásné zelené oči. Tento román je kladně hodnocen kritikou i čtenáři v USA a Velké Británii, kde v roce 2000 vyšel vůbec poprvé. Pro české vydání autor knihu zrevidoval a doplnil o pasáže, které v zahraničí publikované dílo neobsahovalo. V roce 2003 byl román navržen na Pulitzerovu cenu. Zelené oči má patnáctiletá Kůstka, Hanka Kaudersová, plachá zrzka, která jako jediná z rodiny ušla smrti v Auschwitz-Birkenau. Lustigova próza je výrazná svým napínavým příběhem, který se odehrává převážně v polním nevěstinci, zároveň je však úsporná a zdrženlivá, pokud jde o líčení fyzické a duchovní krutosti.

Arnošt Lustig - Kamarádi
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1587-5
EAN : 9788020415875
Formát : 400 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Román o dětech, které byly válkou donuceny začít přijímat skutečnost očima dospělých. Kniha je o morálním kodexu ponižovaných a urážených, o instinktech chlapců a děvčat, kteří musí lhát, aby se dobrali pravdy, krást, aby si uchránili, co je jejich, a přizpůsobit se, aby dokázali přežít. Některé vysvobozuje z nesnesitelné reality přátelství, jiné láska.Román Kamarádi, v díle autora jedinečný, vznikal 13 let a v této podobě je vydáván poprvé.

Arnošt Lustig - Můj známý Vili Feld
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1815-9
EAN : 9788020418159
Formát : 400 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Vili Feld je příběhem o člověku, který kdysi slíbil pomoc emigrantovi v nouzi, nesplnil slovo a trápí ho celoživotní výčitky svědomí. Když později hodnotí svůj život a sčítá klady a zápory svých činů, nesplněné slovo zeje v tomto výčtu jako černá díra. Kniha je duševní mapou dvou lidí, jejichž osudy se na několik dnů nakrátko střetly v Římě roku 1950 a kteří již nikdy neměli příležitost se znovu setkat.

Arnošt Lustig - Bílé břízy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1857-9
EAN : 9788020418579
Formát : 200 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Příběh vojáků beze zbraní, takzvaných PTP, pomocného praporu, lidí vyřazených z občanského života, postižených třídní nedůvěrou, mužů vlastní morálky i nemorálnosti. Příběh vojáka a dívky, pro kterou dezertuje a která se před tím, než utečou, vyspí se všemi v místnosti. Příběh kapitána, který tohoto svého vojáka buď chytí, nebo zastřelí, jak mu nařídili z politického oddělení vojenského okruhu v Karlových Varech. Kniha dříve nesměla vyjít bez cenzurních zásahů a nyní se dostává k českému čtenáři v doplněném vydání.

Arnošt Lustig - Zasvěcení
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1948-4
EAN : 9788020419484
Formát : 160 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Nový svazek sebraných spisů Arnošta Lustiga vypráví příběh o sexuálním a životním zrání mladého Richarda Ludviga. V tomto prozaickém triptychu se události i myšlení ústřední postavy, která má nejen autobiografické východisko, ale je navíc prohloubena autorovou životní zkušeností, soustřeďují kolem trojjediného mystéria lásky, erosu a sexu, jež dospívající chlapec postupně objevuje a v kulminujícím aktu zasvěcení rozpoznává jako aspekt vždy ohrožené existence člověka i lidstva.

Arnošt Lustig - Tma a světlo světa
Podtitul : Můj známý Vili Feld
Nakladatel : Eminent
ISBN : 80-7281-089-8
EAN : 9788072810895
Formát : 208 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Kniha Tma a světlo světa nesoucí podtitul Můj známý Vili Feld je životním dramatem člověka, jehož osud silně poznamenala druhá světová válka.

Arnošt Lustig - Odpovědi
Podtitul : Rozhovory Harryho Jamese Cargasse a Michaela Bauera s Arnoštem Lustigem a esej Byrona Sherwina
Nakladatel : Prostor
ISBN : 80-7260-098-2
EAN : 9788072600984
Formát : 104 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Nové, rozšířené vydání zásadních rozhovorů profesora univerzity v St. Louis Harryho Jamese Cargasse a literárního historika Michaela Bauera s českým spisovatelem a publicistou.
První rozhovor, pořízený v roce 1992 a publikovaný o rok později v knize Witnesses of Catastrophe (Svědkové katastrofy), představuje Lustiga jako vnímavého svědka největší lidské tragédie 20. století. V dialogu s Michaelem Bauerem, publikovaném v roce 1998 v časopise Tvar, zastihujeme Lustiga o několik let staršího a naléhavěji uvažujícího o smyslu a poslání literárního díla. Sherwinův esej je nejstarší vznikl už v roce 1979 , avšak otázky, které si klade a na něž se pokouší najít odpověď, neztratily nic na své aktuálnosti. Knihu doprovázejí fotografie Lustigovy dvorní portrétistky Petry Růžičkové.

Arnošt Lustig - Eseje / vázané
Nakladatel : H+H
ISBN : 80-7319-000-1
EAN : 9788073190002
Formát : 228 stran, cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Arnošt Lustig - Interview II
Podtitul : Vybrané rozhovory 1979-2003
Nakladatel : C.A.T. International
ISBN : 80-903215-4-2
EAN : 9788090321540
Formát : 352 stran, 18,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. doplněné vydání)


Anotace : Druhé dopln 283 né vydání rozhovor 367 s Arnoštem Lustigem rozší 345 ené o dalších dvacet interview, která se objevila jednak v amerických periodikách, jednak po roce 1989 v 269 eském tisku.

Arnošt Lustig - Deštivé poledne
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Spisy Arnošta Lustiga
ISBN : 80-204-1300-6
EAN : 9788020413000
Formát : 556 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005


Anotace : Knihou Deštivé poledne obnovuje Mladá fronta vydávání sebraných spisů Arnošta Lustiga, které započalo a nedokončilo nakladatelství Hynek. Jedná se o soubor osmnácti novel a povídek věnovaných převážně holocaustu Židů za 2. světové války. Zatímco úvodní povídky zachycují prožitky a pocity židovských obyvatel před transportem, jádro knihy tvoří prózy zabývající se postavením bezmocného jedince v soukolí nelidské mašinérie koncentračních táborů. Na závěr knihy autor zařadil i řadu povídek odehrávajících se krátce po válce, jejichž hrdinové zápasí se svými válečnými traumaty. Na základě vlastní neopakovatelné zkušenosti nám Lustig ve svých prózách dává nahlédnout samotnou podstatu člověka i to, jak se projevuje v mezních životních situacích.c

Arnošt Lustig - Tanga z Hamburku
Podtitul : Židovská trilogie III.
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1263-8
EAN : 9788020412638
Formát : 270 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (3. přepracované vydání)


Anotace : Cirkusová krasojezdkyně a prostitutka, dvacetiletá Soňa Inge Grossová řečená Tanga, musí čelit v terezínském ghettu nejen své minulosti, ale i nejisté budoucnosti.
Hlavní hrdinka knihy se na svět kolem sebe dívá z pohledu koní, jediných bytostí, se kterými se sžila a jimž porozuměla. Jejich volnost a nespoutanost jí o to tragičtěji připomínají vězení, nesvobodu a pokřivené vztahy, jejichž příčinou není pokaždé jenom válka.

Arnošt Lustig - Propast
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Sebrané spisy Arnošta Lustiga
ISBN : 80-204-1452-5
EAN : 9788020414526
Formát : 368 stran, 21x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Teď, tenkrát a ještě dřív než tenkrát. Hrdinové tří Lustigových novel přežili válku a koncentráky, ale na jejich poválečném teď se nesmazatelně podepsalo to, co bylo tenkrát .
Ve svých úvahách se nepřestávají vyrovnávat s válečnými zážitky, ale chtějí-li svůj život pochopit v úplnosti, musejí se ve vzpomínkách vrátit ještě před ono tragické tenkrát do doby před válkou, do svého dětství a dospívání. Novely Propast, Porgess a Enzo tak vedle válečné tematiky spojuje také motiv vzpomínání. Kniha vychází jako jedenáctý svazek sebraných spisů Arnošta Lustiga.

Arnošt Lustig - Nemáme na vybranou
Nakladatel : Odeon
ISBN : 978-80-207-1235-6
EAN : 9788020712356
Formát : 206 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Novela se odehrává během jediného dne příměří izraelsko-arabského konfliktu nedlouho po skončení druhé světové války. Na přistávací ploše letiště v Rechaviahu se chystá večírek pilotů, techniků a zdravotních sester, na kopcích nad Jeruzalémem planou arabské ohně. Je to pár dnů, co se dva piloti kvůli poruše stroje nevrátili z průzkumného letu? Lidé z nedaleké vesnice jim připravili hrůznou smrt. V hlavě Johnyho Cohena se rodí plán pomsty: sám, o své vůli a proti předpisům se rychle rozhoduje. Jsou věci, které člověk musí udělat, aby mohl žít sám se sebou.

Arnošt Lustig - 3x18
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1685-8
EAN : 9788020416858
Formát : 448 stran, 24x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (3. vydání)


Anotace : Výborná a stále překvapující kniha obsahuje i řadu unikátních portrétů osobností světového významu, které autor osobně poznal. Je zároveň rozsáhlou freskou života druhé poloviny 20. století. Nové upravené vydání vzpomínkové knížky vypráví o autorově dětství v Praze, jeho novinářských i spisovatelských začátcích i celoživotní cestě světem, na níž potkal Bohumila Hrabala, Josefa Škvoreckého, Che Guevaru, Miloše Formana a mnoho dalších.

Arnošt Lustig - Krásné zelené oči
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1730-5
EAN : 9788020417305
Formát : 432 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Ke svému doma i v zahraničí vysoce ceněnému dílu připojil Arnošt Lustig román Krásné zelené oči. Tento román je kladně hodnocen kritikou i čtenáři v USA a Velké Británii, kde v roce 2000 vyšel vůbec poprvé. Pro české vydání autor knihu zrevidoval a doplnil o pasáže, které v zahraničí publikované dílo neobsahovalo. V roce 2003 byl román navržen na Pulitzerovu cenu. Zelené oči má patnáctiletá Kůstka, Hanka Kaudersová, plachá zrzka, která jako jediná z rodiny ušla smrti v Auschwitz-Birkenau. Lustigova próza je výrazná svým napínavým příběhem, který se odehrává převážně v polním nevěstinci, zároveň je však úsporná a zdrženlivá, pokud jde o líčení fyzické a duchovní krutosti.

Arnošt Lustig - Kamarádi
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1587-5
EAN : 9788020415875
Formát : 400 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Román o dětech, které byly válkou donuceny začít přijímat skutečnost očima dospělých. Kniha je o morálním kodexu ponižovaných a urážených, o instinktech chlapců a děvčat, kteří musí lhát, aby se dobrali pravdy, krást, aby si uchránili, co je jejich, a přizpůsobit se, aby dokázali přežít. Některé vysvobozuje z nesnesitelné reality přátelství, jiné láska.Román Kamarádi, v díle autora jedinečný, vznikal 13 let a v této podobě je vydáván poprvé.

Arnošt Lustig - Můj známý Vili Feld
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1815-9
EAN : 9788020418159
Formát : 400 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Vili Feld je příběhem o člověku, který kdysi slíbil pomoc emigrantovi v nouzi, nesplnil slovo a trápí ho celoživotní výčitky svědomí. Když později hodnotí svůj život a sčítá klady a zápory svých činů, nesplněné slovo zeje v tomto výčtu jako černá díra. Kniha je duševní mapou dvou lidí, jejichž osudy se na několik dnů nakrátko střetly v Římě roku 1950 a kteří již nikdy neměli příležitost se znovu setkat.

Arnošt Lustig - Bílé břízy
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1857-9
EAN : 9788020418579
Formát : 200 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Příběh vojáků beze zbraní, takzvaných PTP, pomocného praporu, lidí vyřazených z občanského života, postižených třídní nedůvěrou, mužů vlastní morálky i nemorálnosti. Příběh vojáka a dívky, pro kterou dezertuje a která se před tím, než utečou, vyspí se všemi v místnosti. Příběh kapitána, který tohoto svého vojáka buď chytí, nebo zastřelí, jak mu nařídili z politického oddělení vojenského okruhu v Karlových Varech. Kniha dříve nesměla vyjít bez cenzurních zásahů a nyní se dostává k českému čtenáři v doplněném vydání.

Arnošt Lustig - Zasvěcení
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1948-4
EAN : 9788020419484
Formát : 160 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Nový svazek sebraných spisů Arnošta Lustiga vypráví příběh o sexuálním a životním zrání mladého Richarda Ludviga. V tomto prozaickém triptychu se události i myšlení ústřední postavy, která má nejen autobiografické východisko, ale je navíc prohloubena autorovou životní zkušeností, soustřeďují kolem trojjediného mystéria lásky, erosu a sexu, jež dospívající chlapec postupně objevuje a v kulminujícím aktu zasvěcení rozpoznává jako aspekt vždy ohrožené existence člověka i lidstva.

Arnošt Lustig - Neslušné sny
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
ISBN : 978-80-86911-20-5
Originál: Indecent dreams
Překlad : Paul Wilson, Moshe Dor
Formát : 190 stran, 22x15cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Atmosféra na sklonku války je v povídce vykreslená prostřednictvím sond do duší nacistických velitelů, obyčejných německých vojáků, mladého muže mstícího se za smrt židovské dívky. Matky, chránící svou dceru před muži, zatím co ona sní své neslušné sny o lásce a milování. Novela Arnošta Lustiga vychází v unikátním česko-hebrejsko-anglickém vydání. Symbolicky tak představuje tři místa, kde autor našel během svého života domov.

Arnošt Lustig - Neslušné sny
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
ISBN : 978-80-86911-20-5
Originál: Indecent dreams
Překlad : Paul Wilson, Moshe Dor
Formát : 190 stran, 22x15cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Atmosféra na sklonku války je v povídce vykreslená prostřednictvím sond do duší nacistických velitelů, obyčejných německých vojáků, mladého muže mstícího se za smrt židovské dívky. Matky, chránící svou dceru před muži, zatím co ona sní své neslušné sny o lásce a milování. Novela Arnošta Lustiga vychází v unikátním česko-hebrejsko-anglickém vydání. Symbolicky tak představuje tři místa, kde autor našel během svého života domov.

Arnošt Lustig - Eseje
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-2010-7
EAN : 9788020420107
Formát : 152 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Vybrané eseje Arnošta Lustiga z let 1965 - 2008.

Arnošt Lustig - Eseje
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-2010-7
EAN : 9788020420107
Formát : 152 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Vybrané eseje Arnošta Lustiga z let 1965 - 2008.

Arnošt Lustig - Na letišti
Czech Press Group, Praha, 2003, velmi dobrý stav, pomačkaná a odřená obálka, ohnuté rohy, lepená brož , 160 stran, Beletrie a poezie, Arnošt Lustig-Na letišti

Arnošt Lustig - . . Lea z Leeuwardenu
Rok vydání : 2000 Nakladatelství : Eminent Počet stran : 222 stran

Arnošt Lustig - . . Colette-dívka z Antverp
Rok vydání : 1992 Nakladatelství : Kvarta Počet stran : 206 stran

Arnošt Lustig - . . Tanga-dívka z Hamburku
Rok vydání : 1992 Nakladatelství : Kvarta Počet stran : 140 stran

Arnošt Lustig - . . Bílé břízy na podzim
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1966 Nakladatelství : Československý spisovatel Počet stran : 88 stran

Arnošt Lustig - . . Neslušné sny
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1995 Nakladatelství : Hynek Počet stran : 376 stran

Arnošt Lustig - Můj známý Vili Feld
Mladá fronta, Praha, 2008, výborný stav, nová, ještě nerozbalená!, orig. papír. vazba s přebalem, 400 stran, Beletrie a poezie, Arnošt Lustig-Můj známý Vili Feld

Arnošt Lustig - Bílé břízy na podzim
Československý spisovatel, Praha, 1966, velmi dobrý stav, pův. celoplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zažloutlý, zašpiněný, v krajích odřený a na hřbetu nepatrně natržený, 86 stran, Beletrie a poezie, Arnošt Lustig-Bílé břízy na podzim

Arnošt Sommer - Mnich tourainský
Družstevní práce Praha 1946, 324 stran, první vydání

Arnošt Sommer - . . Villon-nástin doby a osudu jednoho muže
Rok vydání : 1948 Nakladatelství : Aventinum Počet stran : 204 stran

Arnošt Šulc - Okauzlená růže
Wydal Jan Purkyně. We Wratislawi, 1840. W češtině od Jos. Kačera. Odřená slepá převazba. Listy zažloutlé, ale skvěle čitelné. Pěkný stav, 105 stran.

Arnošt Tabášek - Zelené slunce
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1778-7
EAN : 9788020417787
Formát : 168 stran, 21x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Vážné i nevážné příběhy z mysliveckého života.

Arnošt Tabášek - Zelené slunce
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1778-7
EAN : 9788020417787
Formát : 168 stran, 21x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Vážné i nevážné příběhy z mysliveckého života.

Arnošt Vaněček - Pražská zastaveníčka
Nakladatel : SNK Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

Arnošt Vaněček - Symfonie
Nakladatel : Kompas Rok vydání (číslo vydání) : 1943 ()

Arnošt Vaněček - Vor Medúzy
Nakladatel : Akropolis
Edice :Skrytá moderna
ISBN : 978-80-86903-89-7
EAN : 9788086903897
Formát : 120 stran, 15,6x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (3. vydání)


Anotace : Česká literární avantgarda je tradičně reprezentována tvorbou několika dominujících osobností a už poměrně dlouho je součástí standardní školní výchovy, což, zdá se, činí z tohoto areálu zaprášené panoptikum čpící naftalínem. Ediční řada Skrytá moderna chce poukázat na rozprostraněnost její řeči, na její přesahy a nejednoznačnost, konfrontovat známé a obecně akceptované podoby dobové řeči moderny s podobami pozapomenutými nebo dosud nereflektovanými. Arnošt Vaněček (1900 1983), uznávaný překladatel americké, především černošské poezie, odkazuje titulem svého románu z roku 1938 k obrazu Vor Medúzy francouzského romantika Theodora Géricaulta: slavné scéně zániku a smrti, jejichž příčina spíše než z vnějšku přichází zevnitř lidského společenství. Vaněčkovo podobenství o rozkladu a umírání společnosti je zjitřené úzkostí neklidné Evropy konce třicátých let. Aluzí je tu ovšem mnohem víc od upomínek k textům E. A. Poea nebo T. S. Eliota, k soudobé filozofii i marxisticky sociologizující politické rétorice, až po pevné zakotvení v repertoáru motivů a v jazyce dobové imaginace literární i výtvarné. Surrealistické snové vize i bizarní obraznost tu stojí na tenké hranici s existenciálními nejistotami ze sebe, ze světa, z davu a mezilidských vztahů, jež jsou přítomny zejména v hrdinově zaujetí ženskými postavami. Román doprovází obsáhlá studie literárního historika Vladimíra Papouška, který dílo zasvěceně a novátorsky zasazuje do širokého, především výtvarného kontextu.

Arnošt Vaněček - Vor Medúzy
Nakladatel : Akropolis
Edice :Skrytá moderna
ISBN : 978-80-86903-89-7
EAN : 9788086903897
Formát : 120 stran, 15,6x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (3. vydání)


Anotace : Česká literární avantgarda je tradičně reprezentována tvorbou několika dominujících osobností a už poměrně dlouho je součástí standardní školní výchovy, což, zdá se, činí z tohoto areálu zaprášené panoptikum čpící naftalínem. Ediční řada Skrytá moderna chce poukázat na rozprostraněnost její řeči, na její přesahy a nejednoznačnost, konfrontovat známé a obecně akceptované podoby dobové řeči moderny s podobami pozapomenutými nebo dosud nereflektovanými. Arnošt Vaněček (1900 1983), uznávaný překladatel americké, především černošské poezie, odkazuje titulem svého románu z roku 1938 k obrazu Vor Medúzy francouzského romantika Theodora Géricaulta: slavné scéně zániku a smrti, jejichž příčina spíše než z vnějšku přichází zevnitř lidského společenství. Vaněčkovo podobenství o rozkladu a umírání společnosti je zjitřené úzkostí neklidné Evropy konce třicátých let. Aluzí je tu ovšem mnohem víc od upomínek k textům E. A. Poea nebo T. S. Eliota, k soudobé filozofii i marxisticky sociologizující politické rétorice, až po pevné zakotvení v repertoáru motivů a v jazyce dobové imaginace literární i výtvarné. Surrealistické snové vize i bizarní obraznost tu stojí na tenké hranici s existenciálními nejistotami ze sebe, ze světa, z davu a mezilidských vztahů, jež jsou přítomny zejména v hrdinově zaujetí ženskými postavami. Román doprovází obsáhlá studie literárního historika Vladimíra Papouška, který dílo zasvěceně a novátorsky zasazuje do širokého, především výtvarného kontextu.

Arnošt Vaněček - Ryňk světa
Vydavatel : Josef Lukasík Jazyk: Čeština Počet stran: 137

Arnošt Vaněček - . . Králův houslista-Fr. Benda
Rok vydání : 1977 Nakladatelství : Melantrich Počet stran : 112 stran

Arnošt Vašíček - V zajetí mágů
1996, výborný stav , lamino vazba, Cestopisy, Arnošt Vašíček-V zajetí mágů

Arnošt Vašíček - TURECKÉ Z Aacute HADY
Autor urazil tisíce kilometrů v oblasti mezi horními toky Eufratu a Tygridu, procestoval východní Anatólii a další části Turecka a přivezl unikátní materiál o nevysvětlených archeologických nálezech a překvapivých objevech v těchto doposud málo navštěvovaných oblastech. Z obsahu: Tajemná hrobka pod umělou horou, Nová výprava na Starat, Ztracené město Lúz Mystery Film, Ostrava, 2003 153 stran, brožovaná, střední formát Obsahuje fotografie. Stav : na zadní straně brože tečka prupiskou, jinak velmi dobrý stav.

Arnošt Vašíček - SEDM Z Aacute HAD STR Aacute ŽCE DUŠÍ
Po čem pátrali templáři na biblické hoře Mórija? Souvisely čarodějnické procesy s genetickými pokusy mimozemské civilizace? Žil na Moravě poslední potomek královského rodu Inků? Podaří se objevit Dýmající zrcadlo a mytické Oči smrti? Co obsahovala tajná zásilka z pozůstalosti popraveného císaře Maxmiliána? Kým byl poslední český upír? Dokázali alchymisté komunikovat s nadpřirozenými bytostmi? Jak to bylo doopravdy. Mystery Film, Ostrava, 2005 196 stran, lamino vazba, střední fromát Obsahuje fotografie. Stav : výborný

Arnošt Vašíček - . . Stopy neznáma
Rok vydání : 2006 Nakladatelství : Mystery Film Počet stran : 168 stran

Arnošt Vašíček - . . Mexické záhady
Rok vydání : 2004 Nakladatelství : Mystery Film Počet stran : 150 stran

Arnošt Vašíček - TAJEMN Aacute MINULOST
Předmětem autorova zájmu jsou především nerozluštěné archeologické nálezy, prokazatelně zaznamenané nevysvětlitelné úkazy, tajemné jevy a také utajované rituály a legendy, naznačující možné kontakty s jinými planetami.  Autor se úspěšně vydal po stopách sachamamy-gigantického hadovitého tvora z amazonské džungle, byl účastníkem objevu neznámé rasy bílých lidí se světlými vlasy, kteří obývali Jižní Ameriku již před tisíci lety a údajně přišli z hvězd a získal četné další fascinující materiály. Mystery Film, Ostrava, 2005 236 stran, lamino vazba, střední formát Obsahuje fotografie. Stav : výborný

Arnošt Vít - Tři tucty bajek a jedna navrch
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1755-8
EAN : 9788020417558
Formát : 96 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Klasické bajky s originálními ilustracemi, vtipně převyprávěné pro malé děti.

Arnošt Vít - Tři tucty bajek a jedna navrch
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1755-8
EAN : 9788020417558
Formát : 96 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Klasické bajky s originálními ilustracemi, vtipně převyprávěné pro malé děti.

Arnošt Vysoký - Material k slovníku technologickému
nákladem Antonína Augusty, Praha, 1863, velmi dobrý stav, desky mají značně odřené hrany, listy jsou nažloutlé, místy skvrnité, titulní strana je podlepena, převazba, 516 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Arnošt Vysoký-Material k slovníku technologickému

Arnott John D. - Doležitosť odpúšťania
1986 Katol. Spol., napsáno v jazyce: Slovensky

Arnould Galopin - Patnáctiletý letec
Nakladatel : J. R.j Vilímek

Arnould Galopin - Lovec šelem
Jos. R. Vilímek, Praha, velmi dobrý stav, nažloutlé listy, papír. obal je mírně našedlý, při krajích pomačkaný s drobnými trhlinkami, všechny přebaly podlepované, orig. celoplátěná vazba s papír. přebalem, ilustrace Zdeněk Burian, překlad P. Moudrá, J. Verat, , 392+388+388 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arnould Galopin-Lovec šelem

Arnould Galopin - Kletba démantu
vlastním nákladem, Praha, 1931, velmi dobrý stav, lehce odřené hrany vazby, polopl.převazba, 484 stran, Beletrie a poezie, Arnould Galopin-Kletba démantu

Arnston, Harrison - Tělo jako důkaz
novelizace slavného filmu s Madonnou, Cinema Rok :1993

AROLDOVÁ MARLIESE,BUTSCHKOW RALF /ILUSTR./ - ZAMILOVANÉ STRAŠIDLO A JINÉ PŘÍBĚHY PRVNÍ ČTENÍ PRO ZÁBAVU
Děs, a naskakuje husí kůže! Tomášovi běhá mráz po zádech: opravdový duch se vznášel u jeho postele a prosil o pomoc. Vydavatel : THOVT Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 58 ISBN: 80-86969-32-9

Aron Jakovlevič Gurevič - Nebe peklo svět
Nakladatel : H+H
ISBN : 80-85787-41-5
EAN : 9788085787412
Formát : 524 stran, cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :1996


Aron Jakovlevič Gurevič - Historikova historie
Nakladatel : Argo
Edice :Historické myšlení
ISBN : 978-80-7203-840-4
EAN : 9788072038404
Originál :Istorija istorika
Překlad : Jitka Komendová
Formát : 304 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha je autobiografií nejvýznamnějšího ruského medievalisty 20. století, v níž autor velmi kritickým způsobem mapuje ovzduší intelektuálního života v sovětském Rusku, vyhroceně hodnotí úroveň ruské medievalistiky a přináší velmi subjektivní a velmi cenné svědectví o době, v níž psal, a o tom, jak se tato doba promítla do jeho vědecké práce.

Aron Jakovlevič Gurevič - Nebe peklo svět
Nakladatel : H+H
ISBN : 80-85787-41-5
EAN : 9788085787412
Formát : 524 stran, cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :1996


Aron Jakovlevič Gurevič - Historikova historie
Nakladatel : Argo
Edice :Historické myšlení
ISBN : 978-80-7203-840-4
EAN : 9788072038404
Originál :Istorija istorika
Překlad : Jitka Komendová
Formát : 304 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha je autobiografií nejvýznamnějšího ruského medievalisty 20. století, v níž autor velmi kritickým způsobem mapuje ovzduší intelektuálního života v sovětském Rusku, vyhroceně hodnotí úroveň ruské medievalistiky a přináší velmi subjektivní a velmi cenné svědectví o době, v níž psal, a o tom, jak se tato doba promítla do jeho vědecké práce.

ARONOVÁ J.,PROCHÁZKA B.,RůŽIČKOVÁ Z.,SOUKUP T. - ZE ZKUŠENOSTI DĚTSKÉHO LÉKAŘE - NA CO SE NÁS ČASTO PTÁTE
Publikace připravená ve spolupráci s pražskou jazykovou poradnou Ústavu pro jazyk český AV ČR. Výběr z dotazů, na které tato poradna během své dlouholeté existence odpověděla, autoři přizpůsobili potřebám žáků, studentů a učitelů, případně redaktorů i ostatních zájemců o jazyk. Jednotlivá hesla jsou uspořádána abecedně. U každého z nich je podán výklad, který doplňují četné příklady. Čtenář se může orientovat i podle rejstříku. Vydavatel : KLETT nakladatelství Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 203 ISBN: 80-86966-13-5

Aronson T. - Napoleon a Josefína příběh lásky
Iris 1993

ARONSON Theo - Napoleon a Josefína, příběh lásky
Rok vydání : 1993 Poznámka :A 4

ARONSON Theo - Margaret výstřední princezna
Rok vydání : 1999

Aronson, Theo: - Napoleon a Josefína
Vydavatel : Praha, Iris Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština Počet stran: 220

Arpád Tóth - . . Od srdce k srdci
Rok vydání : 1961 Nakladatelství : Mladá fronta Počet stran : 119 stran

Arpino Giovanni - Mladá jeptiška
1963 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

ARPINO Giovanni / LECALDANO Paolo - L opera pittorica completa di Rembrandt
Rok vydání :1969 - Rizzoli Editore, Milano, 44 barevných reprodukcí, katalog děl, italsky 

ARPINO Giovanni, LECALDANO Paolo - Rembrandt
Rok vydání : 1980

ARPINO Giovanni/ LECALDANO Paolo - Rembrandt
Rok vydání :1981 - Odeon, ed. Klasikové umění, 64 s. celostr. barev. repr., katalog 784 čb snímků, výborný stav 

Arpino, G. - Mladá jeptiška
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 136

Arpino/ Lecaldano - Rembrandt-souborné malířské dílo
A4, Ocpl, 144 s., 64 bar a 773 čb repro 1981 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Arráiz Antonio - Moře zpívá a bouří
Oppl, front. F. Hudeček, b. ob. 1948 Práce ROD, napsáno v jazyce: Česky

Arráiz Antonio - Moře zpívá a bouří
D. Velézquez, ob. a front. F. Hudeček, převazba 1946 ROD, napsáno v jazyce: Česky

Arráiz Antonio - Moře zpívá a bouří. Román z jihoamerického pobřeží
Rok vydání :1942 - ob.a front. F. Hudeček 

Arráiz Antonio - Moře zpívá a bouří. Román z jihoamerického pobřeží - ARRAIZ Antonio
Rok vydání :1948 - ob. F.Hudeček 

Arráiz Antonio - Moře zpívá a bouří. Román z jihoamerického pobřeží
Rok vydání :1948 - front. F.Hudeček, bez obalu 

Arráiz Antonio - Moře zpívá a bouří. Román z jihoamerického pobřeží
Rok vydání :1948 - ob.a front. Hudeček 

ARREDONDO FRANCISCO - ZVÍŘATA Z VENKOVA PUZZLE
Přitažlivé barevné ilustrace spolu se skládačkami puzzle přiblíží dětem zvířata žijící na venkově. Seznámí se tak s druhy běžnými ve volné přírodě, ale také se zvířaty hospodářskými. Kniha obsahuje 6 šestidílných skládaček puzzle. Vydavatel : Nakladatelství SUN Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7371-213-6

ARREDONDO FRANCISCO,GREZ MARCELA - 1000 ZVÍŘÁTEK K VYHLEDÁNÍ SE STOVKAMI SAMOLEPEK
Kniha, kde lze nacházet zvířátka, počítat je a pracovat s nálepkami, které jsou jako příloha ke knize. Vydavatel : Nakladatelství SUN Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 48 ISBN: 80-86965-79-1

Arriaga Guillermo - PSÍ LÁSKY / AMORES PERROS
Scénář ke stejnojmennému filmu, v němž se proslavil mexický herec Gabriel García Bernal. Tři zacyklené příběhy ze tří propastně odlišných prostředí mexického hlavního města (psí zápasy o velké peníze v lidové čtvrti, přepychový dům modelky a kůlna bezdomovce) spojuje láska (i neláska), která nabývá mnoha ne vždy krásných podob, a samozřejmě psi. Psí láska je metaforou lásky nelidské, dohnané do krajnosti, odpovídající spíš zvířecím pudům. Obrázky ze života v mexické velkoměstské džungli jsou syrově drásavé, protagonisté mluví typickým mexickým argotem. Vydavatel : GARAMOND Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 248 ISBN: 80-7407-005-1

Arriános - Tažení Alexandra Velikého
Nakladatel : Naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()

Arriános - Tažení Alexandra Velikého
Antická knihovna sv. 14, 347 stran, celoplátěná vazba s obálkou (Leo Novotný) 8°, velmi dobrý stav, obálka nepatrně opotřebena Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání : 1972

Arriános - Tažení Alexandra Velikého
Ocpl, 348 s. 1972 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Arriános - Tažení Alexandra Velikého
Svoboda, Praha, 1972, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, překlad Jaromír Bělský, 347 stran, Antická knihovna, Arriános-Tažení Alexandra Velikého

Arriános - Tažení Alexandra Velikého
Svoboda, Praha, 1972, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný a na hranách nepatrně odřený, překlad Jaromír Bělský, předmluva Jan Burian, obsahuje mapu, 1. vydání, 348 stran, Antická knihovna, Arriános - Tažení Alexandra Velikého

Arriános - Tažení Alexandra Velikého
Svoboda, Praha, 1972, velmi dobrý stav, přebal lehce poškozený, orig. vazba s přebalem , 347 stran, Antická knihovna, Arriános-Tažení Alexandra Velikého

ARRIEN ANGELES - VELKÁ KNIHA CROWLEYHO TAROTU+78 KARET
Kniha je neobsáhlejší příručkou ke Thotovu tarotu, karty mají velký formát a jsou velmi působivé a magické. Tento exkluzívní dárkový komplet obsahuje všechno, co můžete k vykládání potřebovat: 78 plnobarevných karet s pozlacenými rohy o velikosti 96x140 mm, na nichž jsou dobře viditelné i ty nejmenší detaily originálních maleb a obsáhlou příručku (360 stran) obsahující rozbor moderní a starověké symboliky, spjaté s tarotem, dosud nejpodrobnějí popis všech karet, souvislosti karet s duchovním zráním člověka, nové způsoby vykládání karet, návod k výpočtu tarotového horoskopu. Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 360

ARRIVÉ JEAN-YVES - UMĚNÍ PROŽÍVAT EMOCE
Autor se obrací k široké vrstvě čtenářů, přivádí je k zamyšlení nad vlastními emocemi, k jejich pochopení a na základě mnoha typických příkladů z profesionálního i rodinného života, pomocí cvičení, technik a analýz konkrétních situací nabízí podněty jak emoce lépe prožívat, jak rozpoznat emoční obtíže a odstraňovat bloky a zábrany, které jedinci brání v jednání. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 196 ISBN: 80-7178-828-7

Arroyo ad. - 1000 nejkrásnějších novel 1000 světových autorů 1-27 autorů
Obr, cca 500 s. b.d. Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Ars Incognita - Artificial intelligence


Arsanová E. - Emanuelina slunce
Nakladatel :Ikar Rok vydání :1991 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

Arsanová, Emanuelle - Emanuela
erotický román Rok :1990

Arsén Pohribný - Klub konkrétistů
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-901903-7-5
EAN : 9788090190375
Formát : 0 stran, .cm, česky, brožovaná vazba


Arsén Pohribný - Klub konkrétistů
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-901903-7-5
EAN : 9788090190375
Formát : 0 stran, .cm, česky, brožovaná vazba


Arsen Pohribný - . . Bidlova čítanka
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1959 Nakladatelství : SNKLHU Ilustrace : František Bidlo Počet stran : 510 stran

Arsen Pohribný, Štefan Tkáč - Die naive Kunst in der Tschechoslowakei
Artia, Praha, 1967, velmi dobrý stav, podlepené trhliny na přebalu, drobné oděrky, orig. vazba s přebalem, obsahuje velké množství barev. i čb příloh + dřevoryty, 200 stran, orig. Leinenband, Umschlag, mit zahlreichen Abbildungen, Holzschnitten, sehr gut erhalten, Umschlag leicht beschädigt und unterklebt, Umění/Architektura, Arsen Pohribný, Štefan Tkáč-Die naive Kunst in der Tschechoslowakei

Arsen Revazov - Osamocení 12
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0091-4
EAN : 9788025700914
Originál :Odinočestvo 12
Překlad : Ondřej Mrázek
Formát : 572 stran, 20x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Inteligentní, místy hodně černý humor a dokonale zamotaná kriminální zápletka, jejíž nitky vedou z Moskvy do Jeruzaléma, k lovcům lebek z amazonských pralesů a jejich šamanům kouzlícím s kořenem mandragory i k přísně střeženým kódům egyptských faraónů, jsou hlavní atributy Revazova napínavého románu. Jeho hrdinové se dostanou až do pracovny šéfa vatikánské Svaté Inkvizice (k postavě o to zajímavější, že jí jako reálná předloha posloužil současný Svatý Otec), do nefalšovaného moskevského vězení i psychiatrické léčebny. Nechybí vzrušující milostné intermezzo ani průnik do fantasmagorické dimenze tajné sekty v chrámu vybudovaném z opuštěné stanice moskevského metra.

Kniha získala mezi čtenáři přezdívku ruská Šifra mistra Leonarda kvůli žánrové příbuznosti se světově oblíbeným bestsellerem. Ve skutečnosti Šifru přesahuje stylově i myšlenkově a nabízí pestrý jazyk s bohatou škálou významových rovin, čímž vědomě navazuje spíše než na západní bestsellerovou produkci na kořeny moderní ruské literatury.


Arsen Revazov - Osamocení 12
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0091-4
EAN : 9788025700914
Originál :Odinočestvo 12
Překlad : Ondřej Mrázek
Formát : 572 stran, 20x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Inteligentní, místy hodně černý humor a dokonale zamotaná kriminální zápletka, jejíž nitky vedou z Moskvy do Jeruzaléma, k lovcům lebek z amazonských pralesů a jejich šamanům kouzlícím s kořenem mandragory i k přísně střeženým kódům egyptských faraónů, jsou hlavní atributy Revazova napínavého románu. Jeho hrdinové se dostanou až do pracovny šéfa vatikánské Svaté Inkvizice (k postavě o to zajímavější, že jí jako reálná předloha posloužil současný Svatý Otec), do nefalšovaného moskevského vězení i psychiatrické léčebny. Nechybí vzrušující milostné intermezzo ani průnik do fantasmagorické dimenze tajné sekty v chrámu vybudovaném z opuštěné stanice moskevského metra.

Kniha získala mezi čtenáři přezdívku ruská Šifra mistra Leonarda kvůli žánrové příbuznosti se světově oblíbeným bestsellerem. Ve skutečnosti Šifru přesahuje stylově i myšlenkově a nabízí pestrý jazyk s bohatou škálou významových rovin, čímž vědomě navazuje spíše než na západní bestsellerovou produkci na kořeny moderní ruské literatury.


ARSENIJEVIČ VLADIMIR /SESTAVIL/ - JUGOLABORATORIJA ANTOLOGIE POSTJUGOSLÁVSKÉ PRÓZY
Vydavatel : KNIHA ZLÍN Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-87162-40-8

Arsenio Moreno - . . Zurbarán
Rok vydání : 1999 Nakladatelství : Gallimard Počet stran : 152 stran

Arseňjev V. K. - Tajgou
Ocpl, 442 s., mapka, ob a il. V. Junek 1952 Mír DP, napsáno v jazyce: Česky

ARSEŇJEV V.K. - Ussurijským krajem. Výprava do horské oblasti Sichote-Aliň v letech 1902-1906
Rok vydání :1953

ARSENJEVOVÁ ZUZANA - INDIÁNSKÝ PATCHWORK MOLAS VÝTVARNÉ TECHNIKY
Pokud jste si oblíbili patchwork a rádi byste vyzkoušeli i další obdobné, ale zatím méně známé textilní výtvarné techniky, je tato kniha určena právě pro vás. Představí vám specifický druh tradiční indiánské textilní aplikace zvané molas, jejíž podstata spočívá se vrstvení, našívání a následném prostřihávání jednobarevných látek. Výsledkem jsou pak originální pestrobarevné textilní obrazce s geometrickými, rostlinnými nebo figurálními motivy, kterými lze vyzdobit jakoukoliv část oděvu nebo bytového textilu. Autorka vás nejdříve seznámí s historií molas, jejím původem a specifiky. Poté se dozvíte, jaký druh látek a dalších pomůcek budete k tvorbě potřebovat, a seznámíte se s jednoduchými způsoby našívání. Díky barevným fotografiím a názorným postupům pak už bude zhotovení některého z uváděných 17 projektů hračkou i pro úplné začátečníky v oblasti indiánského textilního umění. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 978-80-251-1975-4

ARSENJEVOVÁ ZUZANA - IRSKÁ KRAJKA TRADIČNÍ HÁČKOVACÍ TECHNIKA
Pod tímto názvem se skrývá specifický druh háčkované krajky, při jejíž tvorbě jsou dodatečně spojovány samostatně vypracované převážně květinové motivy. Kniha je určena všem, kteří by se rádi naučili další z originálních způsobů výroby krajky. Díky názorným fotografiím a ilustrovaným postupům je tato publikace vhodná i pro naprosté začátečníky v oblasti irského krajkářského umění. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 978-80-251-1855-9

Art Buchwald - Ovce na ranveji
Nakladatel : Dilia Rok vydání (číslo vydání) : 1983 (1.) Popis : Divadelní hra

Art Spiegelman - Maus I.
Podtitul : Příběh očitého svědka. Otcova krvavá pouť dějinami
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-032-4
EAN : 9788072150328
Originál :Maus I.
Překlad : Jan Macháček, Jiří Zavadil
Formát : 160 stran, 23 x 16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1997 (1. vydání)


Anotace : Slavný comics Arta Spiegelmana je děsivým zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu zvířata. Maus je jedním z děl současné světové literatury, které se snaží o to, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.

Art Spiegelman - Maus II.
Podtitul : Příběh očitého svědka. A tady začalo moje trápení
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-064-2
EAN : 9788072150649
Originál :Maus II.
Překlad : Jiří Zavadil, Jan Macháček, Magdaléna Fričová
Formát : 140 stran, 23 x 16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1998 (1. vydání)


Anotace : Slavný comics Arta Spiegelmana je děsivým zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši odtud název knihy. Maus je jedním z děl současné světové literatury, které se snaží o to, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.

Art Spiegelman - Maus I.
Podtitul : Příběh očitého svědka. Otcova krvavá pouť dějinami
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-032-4
EAN : 9788072150328
Originál :Maus I.
Překlad : Jan Macháček, Jiří Zavadil
Formát : 160 stran, 23 x 16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1997 (1. vydání)


Anotace : Slavný comics Arta Spiegelmana je děsivým zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu zvířata. Maus je jedním z děl současné světové literatury, které se snaží o to, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.

Art Spiegelman - Maus II.
Podtitul : Příběh očitého svědka. A tady začalo moje trápení
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-064-2
EAN : 9788072150649
Originál :Maus II.
Překlad : Jiří Zavadil, Jan Macháček, Magdaléna Fričová
Formát : 140 stran, 23 x 16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1998 (1. vydání)


Anotace : Slavný comics Arta Spiegelmana je děsivým zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši odtud název knihy. Maus je jedním z děl současné světové literatury, které se snaží o to, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.

Artemidóros - Snář
0cpl, 336 s. 1974 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Artemidóros - Snář
Svoboda, Praha, 1974, výborný stav, přebal na hřbetu lehce odřený, orig. celopl. vazba s přebalem, přeložil Radislav Hošek, 333 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Svoboda Praha, 1974, velmi dobrý stav, přebal je v krajích mírně odřený, celoplátěná vazba s přebalem, obálka a grafická úprava: Leo Novotný, vydání první, 333 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Svoboda, Praha, 1974, velmi dobrý stav, přebal u horního okraje natržený, lehce zašpiněný, na zadní straně trochu pomačkaný, orig. celopl.vazba s přebalem, z řeckého orig. přeložil G. Teubner, 333 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Svoboda, Praha, 1974, dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je v okrajích mírně pomačkaný, 333 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Svoboda, 1974, velmi dobrá stav, původní celoplátěná vazba v papírovém přebalu, 333 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Svoboda, Praha, 1974, dobrý stav, přebal je poškozený-velmi potrhaný (podlepeno a přelepeno matnou lepenkou do funkčního stavu), lehce zašpiněný, vazba ve hřbetu vybledlá, nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 336 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Svoboda, Praha, 1974, dobrý stav, přebal je poškozený-velmi potrhaný (podlepeno a přelepeno matnou lepenkou do funkčního stavu), lehce zašpiněný, nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 336 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 336

Artemidóros - Snář
Antická knihovna, sv. 26. Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 333

Artemidóros - Snář
Svoboda, Praha, 1974, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je velmi lehce zašpiněný, v dolním kraji místy nepatrně natržený, 1. vydání, 336 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Svoboda 1974

Artemidóros - Snář
Svoboda, Praha, 1974, velmi dobrý stav, přebal lehce odřený, orig. celopl. vazba s přebalem, překlad z řec. orig. R. Hošek, 333 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

Artemidóros - Snář
Svoboda, Praha, 1974, velmi dobrý stav , pův. vazba s přebalem, ten na hřbetu velmi lehce natržený, 1. vydání, 333 stran, Antická knihovna, Artemidóros-Snář

ARTERA ANTONIO UBIETO A KOL. - DĚJINY ŠPANĚLSKA
Rozsáhlá publikace z pera čtyř španělských historiků je rozčleněna na pět tradičních úseků - starověk, středověk, raný novověk, novověk a moderní dějiny - které ovšem dobře odrážejí zvláštnost jednotlivých epoch - Římská říše, maursko-křesťanská epocha - Španělská monarchie - ponapoleonské království - velký přerod 20. století. Knihu navíc doprovází stať O. Kašpara mapující česko-španělské potkávání v průhledu dějin. Vydavatel : NLN Nakladatelství Lidové noviny Rok vydání: 1995 Jazyk: Čeština Počet stran: 916 ISBN: 80-7106-117-4

Artho S. Wittemann - Inteligence duše
Anotace : - jak přijít na kloub jejímu skrytému řádu
Vyšlo : 25.04.2003
Počet stran : 235
Nakladatelství : Pragma 2003

Arthur B. Reeve - Dobrodružství Craiga Kennedyho
Stanley Hlaváč, Praha, velmi dobrý stav, převazba odřená, zažloutlé listy opatřené razítkem, převazba polopl., 10 dílů v 1 svazku, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur B. Reeve-Dobrodružství Craiga Kennedyho

Arthur B. Reeve, Karel Mečíř - Tichý výstřel, Lupič vědec, Detektiv bakteriolog, Výroba diamantů, Azurový prsten, Samoupálení, Hrůza ve vzduchu, Černá ruka, Z tajností dvorů a diplomacie
Stanley Hlaváč, Praha, vazba je poškozená, text je v pořádku, červená polopl. převazba, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur B. Reeve, Karel Mečíř-Tichý výstřel, Lupič vědec, Detektiv bakteriolog, Výroba diamantů, Azurový prsten, Samoupálení, Hrůza ve vzduchu, Černá ruka, Z tajností dvorů a diplomacie

Arthur Bloch - Murphyho zákon a právníci
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-364-6
EAN : 9788072033645
Originál :Murphy´s Law: Lawyers
Překlad : Zdeněk Beran
Formát : 108 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Podobně jako u lékařů ani u právníků nejsme nijak nadšeni, když se s nimi musíme setkat, ale jsme rádi, že tu jsou, když je potřebujeme, píše v úvodu své další sbírky zákonů Arthur Bloch. Není divu, že se Arthur Bloch po své sbírce zákonů o lékařích pustil zrovna do profese, která je tak nepopulárně populární a jejíž vtipné komentování balancuje buď na hranici černého humoru, nebo se pohybuje na tenkém ledě, což dokazuje ještě jeden Blochův postřeh z úvodu ke své nové knize: S anekdotami o právnících je ta potíž, že je právníci nepovažují za vtipné a ostatní lidé je zase nepovažují za anekdoty.

Arthur Bloch - Murphyho zákon
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-103-1
EAN : 9788072031030
Formát : 188 stran, 20 x 14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1999 (3. vydání)


Anotace : První souborné vydání humorných, moudrých a duchaplných výroků potrhlých technologů, byrokratů, stoupenců sociální spravedlnosti a bojovníků proti společenským zlořádům odvozených z klasické murphologie a prvního Murphyho zákona: Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Arthur Bloch - Murphyho zákon a lékaři
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-307-7
EAN : 9788072033072
Originál :Murphy´s Law: Doctors
Překlad : Zdeněk Beran
Formát : 94 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Psát Murphyho zákony pro oblast lékařství je ožehavá záležitost. ?Diagnostikujete-li u pacienta x, zemře na y není zrovna ten nejlepší druh humoru,? uvádí Arthur Bloch svoji novou knihu, v níž jsou nabídnuty zákony pro lékaře, sestřičky, pacienty, specialisty, mediky atd. Tím, že lékařství by nemělo být o smrti, ale o životě, charakterizuje autor tuto knihu jako murphologické tao.

Arthur Bloch - Murphyho zákon a právníci
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-364-6
EAN : 9788072033645
Originál :Murphy´s Law: Lawyers
Překlad : Zdeněk Beran
Formát : 108 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Podobně jako u lékařů ani u právníků nejsme nijak nadšeni, když se s nimi musíme setkat, ale jsme rádi, že tu jsou, když je potřebujeme, píše v úvodu své další sbírky zákonů Arthur Bloch. Není divu, že se Arthur Bloch po své sbírce zákonů o lékařích pustil zrovna do profese, která je tak nepopulárně populární a jejíž vtipné komentování balancuje buď na hranici černého humoru, nebo se pohybuje na tenkém ledě, což dokazuje ještě jeden Blochův postřeh z úvodu ke své nové knize: S anekdotami o právnících je ta potíž, že je právníci nepovažují za vtipné a ostatní lidé je zase nepovažují za anekdoty.

Arthur Bloch - Murphyho zákon
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-103-1
EAN : 9788072031030
Formát : 188 stran, 20 x 14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1999 (3. vydání)


Anotace : První souborné vydání humorných, moudrých a duchaplných výroků potrhlých technologů, byrokratů, stoupenců sociální spravedlnosti a bojovníků proti společenským zlořádům odvozených z klasické murphologie a prvního Murphyho zákona: Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Arthur Bloch - Murphyho zákon a lékaři
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-307-7
EAN : 9788072033072
Originál :Murphy´s Law: Doctors
Překlad : Zdeněk Beran
Formát : 94 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Psát Murphyho zákony pro oblast lékařství je ožehavá záležitost. ?Diagnostikujete-li u pacienta x, zemře na y není zrovna ten nejlepší druh humoru,? uvádí Arthur Bloch svoji novou knihu, v níž jsou nabídnuty zákony pro lékaře, sestřičky, pacienty, specialisty, mediky atd. Tím, že lékařství by nemělo být o smrti, ale o životě, charakterizuje autor tuto knihu jako murphologické tao.

Arthur Bloch - Murphyho zákony
Svoboda-Libertas, Praha, 1993, velmi dobrý stav, lepená brož, lesklá obálka, 188 stran, Beletrie a poezie, Arthur Bloch-Murphyho zákony

Arthur Breisky - Střepy zrcadel -- Eseje a kritiky
Počet stran: 211 Vydání: 2., rozš. vyd. Edice: Spisy Arthura Breiského Spolupracovali: k vydání připravili Gabriela Dupačová a Aleš Zach Hmotnost: 360 g Jazyk: česky Vazba: vázaná Nakladatelství: ? THYRSUS ISBN: 80-901774-6-8 Eseje a kritiky dandyho a mystifikátora (1885 - 1910) otištěné v letech 1905 - 1910 v dnes již nedostupných časopisech (Moderní revue, Přehled, Rozhledy), včetně předmluv pro svazky edice Moderní bibliotéka. Nová kniha.

Arthur Breisky - Triumf zla. Dvě novely
Nové vydání jediné knihy publikované za autorova života, doplněné dvěma prózami, které Breisky mystifikačně připojil ke svému překladu Stevensonovy povídky Klub sebevrahů. ISBN: 8090177484 EAN: 9788090177482 Vydavatel: Thyrsus Edice: Spisy Arthura Breiského Počet stran: 260 Vazba: vázaná Nová kniha.

Arthur C. Clarke - 2001: Vesmírná odysea
Nakladatel : Laser-books
ISBN : 978-80-7193-257-4
EAN : 9788071932574
Formát : 272 stran, 16x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (6. vydání)


Anotace : Na samém prahu jednadvacátého století vzlétá ze Země raketa a vydává se s velkolepým posláním na pouť k Saturnu. Ani jeden z obou pilotů však nemá ponětí o pravém cíli cesty. Převratné tajemství střeží tři vědci, uspaní v umělém hibernačním spánku, a šestý člen posádky - nejdokonalejší počítač třetí generace, který současně svým způsobem představuje i nejdokonalejšího člena expedice. Cesta čarokrásným vesmírem se náhle mění v napínavé drama

Arthur C. Clarke - 2010 - Druhá vesmírná odysea
Nakladatel : Laser-books
ISBN : 978-80-7193-266-6
EAN : 9788071932666
Originál :2010: Odyssey Two
Překlad : Zdeněk Volný
Formát : 336 stran, 16,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (4. vydání)


Anotace : Ke kosmické lodi Discovery, osamoceně plující hlubokým vesmírem od doby, co David Bowman prošel skrz mimozemskou Hvězdnou bránu , se vydává nová mezinárodní expedice. Jedním z cílů výpravy je objasnění tragických událostí, které se na Discovery odehrály. Ale tím nejdůležitějším úkolem je průzkum záhadného vesmírného tělesa zcela pravidelných tvarů.

Jde o přírodní úkaz nebo o výtvor mimozemské civilizace? Znamená těleso pro lidstvo hrozbu, nebo mu naopak může prospět? Vynořují se tisíce různých otázek a zodpovězení byť jen části z nich může navždy změnit chápání samé podstaty existence vesmíru a tím i budoucnost lidského druhu


Arthur C. Clarke - 2001: Vesmírná odysea
Nakladatel : Laser-books
ISBN : 978-80-7193-257-4
EAN : 9788071932574
Formát : 272 stran, 16x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (6. vydání)


Anotace : Na samém prahu jednadvacátého století vzlétá ze Země raketa a vydává se s velkolepým posláním na pouť k Saturnu. Ani jeden z obou pilotů však nemá ponětí o pravém cíli cesty. Převratné tajemství střeží tři vědci, uspaní v umělém hibernačním spánku, a šestý člen posádky - nejdokonalejší počítač třetí generace, který současně svým způsobem představuje i nejdokonalejšího člena expedice. Cesta čarokrásným vesmírem se náhle mění v napínavé drama

Arthur C. Clarke - 2010 - Druhá vesmírná odysea
Nakladatel : Laser-books
ISBN : 978-80-7193-266-6
EAN : 9788071932666
Originál :2010: Odyssey Two
Překlad : Zdeněk Volný
Formát : 336 stran, 16,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (4. vydání)


Anotace : Ke kosmické lodi Discovery, osamoceně plující hlubokým vesmírem od doby, co David Bowman prošel skrz mimozemskou Hvězdnou bránu , se vydává nová mezinárodní expedice. Jedním z cílů výpravy je objasnění tragických událostí, které se na Discovery odehrály. Ale tím nejdůležitějším úkolem je průzkum záhadného vesmírného tělesa zcela pravidelných tvarů.

Jde o přírodní úkaz nebo o výtvor mimozemské civilizace? Znamená těleso pro lidstvo hrozbu, nebo mu naopak může prospět? Vynořují se tisíce různých otázek a zodpovězení byť jen části z nich může navždy změnit chápání samé podstaty existence vesmíru a tím i budoucnost lidského druhu


Arthur C. Clarke - MĚSÍČNÍ PRACH
Autor líčí svou vizi dobývání vesmíru v 21. století. Při jedné vyhlídkové jízdě se výletní vozidlo Seléné propadne do prašného podloží a tato havárie prověří odborné i lidské kvality všech zúčastněných.. Napínavě vylíčená záchranná akce probíhající před televizními kamerami.. Sci-fi. Odeon, Praha, 1989 206 stran, brožovaná, střední formát 2. vydání Stav : dobrý

Arthur C. Clarke - SVĚTLO ZEMĚ
Světlo Země je považováno za jedno z nejlepších Clarkeových děl - v době premiéry filmu Odysea 2001 se dokonce vedla diskuse, proč nebyl vybrán tento námět. Odehrává se v době, kdy od přistání člověka na Měsíci uplynulo již 200 let. Kromě Měsíce jsou osídleny i Venuše a Mars a tyto kolonie vytvořily nové politické společenství-Federaci, mezi níž a Zemí dochází k rivalitě. Konflikt se počíná na úrovni tajných služeb, ale zákonitě eskaluje. Ačkoli lidstvo již 200 let nezažilo válku, právě se k ní schyluje. Laser, Plze 328 , 1992 144 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Arthur C. Clarke - MĚSTO A HVĚZDY
Diaspar je posledním domovem lidstva již po několik miliard let, poté co se celá Země proměnila v poušť. Lidé zapomínají a z dávných dramatických událostí se stávají mýty. Pouze jediný z nesmrtelných, Alvin, zoufale touží dovědět se, co leží za hranicemi bezpečně chráněného města a s neutuchajícím úsilím se prokousává tajemstvími a zasutými vědomostmi, aby odhalil osud lidstva i celé galaxie, skrytý pod nánosem strachu a lži. Laser, Praha, 1992 207 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : výborný

Arthur C. Clarke - . . 2001: Vesmírná odysea
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2002 Nakladatelství : Alpress Počet stran : 280 stran

Arthur C. Clarke - SETK Aacute NÍ S R Aacute MOU
Román klasika světové sci-fi nás zavede do roku 2131, kdy lidstvo kolonizovalo už několik planet a setkává se s kosmickou lodí vyspělé mimozemské civilizace.
Svoboda, Praha, 1984 217 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Arthur C. Clarke - ZPR Aacute VA O T 344 ETÍ PLANETĚ
Sci-fi povídky.
Práce, Praha, 1982 256 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : výborný

Arthur C. Clarke - 2001 : VESMÍRN Aacute ODYSEA / RAJSKÉ FONT Aacute NY
Dva sci-fi romány. Odeon, Praha, 1982 438 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : velmi dobrý

Arthur C. Clarke, Frederick Pohl - Poslední teorém
Arthur C. Clarke, Frederick Pohl: Poslední teorém za 187 Kč Vychází k květnu

Arthur C. Clarke, G. Lee - . . Rama II
Rok vydání : 1990 Nakladatelství : Bantam Spectra Books Počet stran : 466 stran

Arthur C.Clarke - Měsíční prach
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1965 () Popis : potrhaná obálka

Arthur C.Clarke - Oceánem hvězd
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

Arthur Conan Doyle - Kapitán Polární hvězdy
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()

Arthur Conan Doyle - Hrůzostrašné příběhy
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 80-86226-25-5
EAN : 9788086226255
Originál :výbor z The Conan Doyle Stories
Překlad : Ivan Gellner
Formát : 125 stran, 16,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Mistr napětím a tajemstvím obestřených příběhů A.C. Doyle byl také autorem řady kratších povídek, kde v hlavní úloze nevystupuje proslulý Sherlock Holmes. Nakladatelství Vodnář formou výboru z těchto novel přibližuje tuto méně známou tvorbu. V prvním svazečku naleznete takovou perlu jakou je Brazilská kočka předobraz pozdějšího slavného Psa baskervillského.

Arthur Conan Doyle - Tajemné příběhy
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 80-86226-39-5
EAN : 9788086226392
Originál :Tales of Mysery
Překlad : Ivan Gellner
Formát : 148 stran, 16,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


Arthur Conan Doyle - Ďáblovo kopyto / The Adventure of the Devil´s Foot
Nakladatel : Garamond
ISBN : 80-86955-46-X
EAN : 9788086955469
Originál :The Adventure of the Devil´s Foot
Překlad : Eva Kondrysová
Formát : 186 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dvěma slavnými případy geniálního detektiva Sherlocka Holmese z pera Arthura Conana Doyla, jimiž jsou Ďáblovo kopyto a Záhada na Thorském mostě, jako vždy provází obětavý Holmesův společník, doktor Watson. Ďáblovo kopyto sám Holmes označuje za svůj nejpodivnější případ . Atmosféra staré Anglie, obývané gentlemany jemných mravů a bystrého úsudku, ale i proradnými padouchy a zákeřnými zločinci skrývajícími se ve všudypřítomné mlze a ohrožujícími životy krásných dam, to jsou dnes již klasické povídky A. C. Doyla. Bilingvní nezkrácený text s komentářem.

Arthur Conan Doyle - Upír v Sussexu / The Adventure of the Sussex Vampire
Podtitul : a jiné případy Sherlocka Holmese / and other Cases of Sherlock Holmes
Nakladatel : Garamond
Edice :Bilingua
ISBN : 80-86955-45-1
EAN : 9788086955452
Originál :The Adventure of the Sussex Vampire, The Adventure of Shoscombe Old Place, The Adventure of the Retired Colourman
Překlad : Eva Kondrysová
Formát : 176 stran, 18x10cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dva slavé případy geniálního detektiva Sherlocka Holmese z pera Arthura Conana Doyla. Bilingvní česko-anglické vydání, nezkrácený text s komentářem.

Arthur Conan Doyle - Spolek ryšavců a jiné případy Sherlocka Holmese/The Red-Headed League and other Cases of Sherlock Holmes
Nakladatel : Garamond
ISBN : 978-80-7407-004-4
EAN : 9788074070044
Formát : 300 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Další tři případy Sherlocka Holmese v dvojjazyčné, nezkrácené verzi s poznámkami pod čarou. Soubor tentokrát obsahuje jednu z nejslavnějších povídek Spolek ryšavců a další dvě povídky: Urozený ženich a Berylová korunka.

Arthur Conan Doyle - Modrá karbunkule/The Cases of Sherlock Holmes
Nakladatel : Garamond
ISBN : 978-80-86955-92-6
EAN : 9788086955926
Formát : 230 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Dvojjazyčné vydání s komentářem obsahuje tři klasické případy detektiva z Baker Street: Pět pomerančových jadérek, Ohyzdný žebrák, Modrá karbunkule. Nekrácený text s komentářem

Arthur Conan Doyle - Strakatý pás/The Adventure of the Speckled Band
Nakladatel : Garamond
Edice :Bilingua
ISBN : 978-80-7407-031-0
EAN : 9788074070310
Originál :The Adventure of the Speckled Band
Překlad : Zora Wolfová
Formát : 240 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : K případu spojenému se známou rodinou Roylottů ze Stoke Moranu v Surrey došlo na samém počátku přátelství doktora Watsona se Sherlockem Holmesem, v době, kdy ještě coby dva svobodní mládenci bydleli společně v Baker Street.

Arthur Conan Doyle - CD-15 případů Sherlocka Holmese (MP3)
Sherlocka Holmese. V titulní roli vystupuje Svatopluk Beneš V roli dr. Watsona uslyšíte Miloše Kopeckého, Jaromíra Spala, Jiřího Císlera a Jiřího Adamíru. Dále hrají: František Filipovský, Vladimír Ráž, Josef Abrhám, Jiří Lír, Pavel Soukup a další CD ve formátu MP3 obsahuje tyto povídky: 1. Sherlock Holmes a expert 2. Případ Codex Euricianus 3. Případ s Lví hřívou 4. Případ s motýly Hilesia 5. Případ s Homo ludens 6. Podivná známka 7. Rybářská rovnice 8. Smrt na střeše 9. Kočičí záhada 10. Případ s včelou 11. Případ s houbami 12. Záhadné zmizení trpaslíka 13. Případ s ptáky 14. Případ s brouky 15. Sherlock Holmes a ovčí sýr

Arthur Conan Doyle - CD-15 případů Sherlocka Holmese podruhé (MP3)
Sherlocka Holmese podruhé. Hrají: Sherlock Holmes: Bohuš Záhorský (1-5)a Svatopluk Beneš (6-15) V roli Dr. Watsona: Jaromír Spal (1-7), Josef Bláha (10), Jiří Císler (11-14). V dalších rolích: Václav Vydra st., Josef Gruss, Vladimír Šmeral, Vladimír Leraus, Eduard Kohout, Marie Marešová, Albert Mareček, Antonín Hard, Ilja Prachař, Jiří Holý, Eduard Cupák, Josef Somr, jiří Samek, Ferdinand Krůta, Jiří Lagmajer, Pavel Soukup, Ondřej Havelka, Jana Preissová, Rudolf Deyl ml., Josef Abrhám, Jan Skopeček a další. Natočeno 1965 (1-5), 1979 (6-8), 1984 (12), 1985 (10), 1987 (13), 1988 (11, 14-15), 1989 (9) Povídky 1-5 podle knihy Waclawa Golembowicze Chemické případy Sherlocka Holmese napsal Zdeněk Bidlo, povídky 6-15 napsal Rudolf Čechura v režii Karla Weinlicha. Obsah: 1. Brilianty Lorda Sandwiche 24:38 2. Pohlednice z Brightonu 27:05 3. Opilý pavouk 24:31 4. Pekelný stroj 24:00 5. Až do úplného konce 26:55 6. Vyděrači 18:42 7. Pavouci I. verze 17:44 8. Případ s homolicí I. verze 17:39 9. Případ dvou houslistů 16:17 10. Případ s čtverzubcem 15:08 11. Třeboňští kapři 19:49 12. Záhadný hlas 13:29 13. Watsonův případ 15:24 Bonusy: 14. Pavouci II. verze 20:23 15. Případ s homolicí II. verze 19:52

Arthur Conan Doyle - CD-Slavné případy Sherlocka Holmese 2
e příběhy Umírající detektiv (Velký detektiv a záhadný balíček) a Poslední případ (Střetnutí velkého detektiva s bandou profesora Moriartyho). Učinkují: Miloš Kopecký (Sherlock Holmes), Rudolf Hrušínský (dr. Watson), Nelly Gaierová, Rudolf Pellar, Ilja Prachař a další Audio CD.

Arthur Conan Doyle - CD-Slavné případy Sherlocka Holmese 5
ních případech Tři studenti a Skandál v Čechách učinkují: Viktor Preiss (Sherlock Holmes), Otakar Brousek st. (dr. Watson), Stanislav Zindulka, Jaroslav Kepka, Ivan Trojan, Miriam Kantorková, a další Audio CD.

Arthur Conan Doyle - CD-Musgraveský rituál
olmes svému příteli doktoru Watsonovi vypráví epizodu, kdy musel vyřešit záhadné zmizení komorníka Richarda Bruntona a služebné Rachel Howellsové. Poté co Bruntona přistihl jeho pán Reginald Musgrave jak tajně čte jeho soukromý rodinný dokument na kterém byl Musgraveský rituál popsán, dá sluhovi výpověď. Komorník však zmizí beze stopy dříve než dokončí svou službu a několik dnů poté i služebná a bývalá Bruntonova milenka Howellsová. Holmes postupuje podle jednotlivých kroků rituálu a na konci překvapivě narazí na mrtvé tělo Bruntona. Souvisí jeho smrt nějak s rituálem nebo to byla jen nešťastná náhoda? Co se stalo s Rachel Howellsovou? Co bylo tajemstvím ke kterému Musgraveský rituál vedl?

Arthur Conan Doyle - Hrůzostrašné příběhy
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 80-86226-25-5
EAN : 9788086226255
Originál :výbor z The Conan Doyle Stories
Překlad : Ivan Gellner
Formát : 125 stran, 16,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Mistr napětím a tajemstvím obestřených příběhů A.C. Doyle byl také autorem řady kratších povídek, kde v hlavní úloze nevystupuje proslulý Sherlock Holmes. Nakladatelství Vodnář formou výboru z těchto novel přibližuje tuto méně známou tvorbu. V prvním svazečku naleznete takovou perlu jakou je Brazilská kočka předobraz pozdějšího slavného Psa baskervillského.

Arthur Conan Doyle - Tajemné příběhy
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 80-86226-39-5
EAN : 9788086226392
Originál :Tales of Mysery
Překlad : Ivan Gellner
Formát : 148 stran, 16,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


Arthur Conan Doyle - Ďáblovo kopyto / The Adventure of the Devil´s Foot
Nakladatel : Garamond
ISBN : 80-86955-46-X
EAN : 9788086955469
Originál :The Adventure of the Devil´s Foot
Překlad : Eva Kondrysová
Formát : 186 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dvěma slavnými případy geniálního detektiva Sherlocka Holmese z pera Arthura Conana Doyla, jimiž jsou Ďáblovo kopyto a Záhada na Thorském mostě, jako vždy provází obětavý Holmesův společník, doktor Watson. Ďáblovo kopyto sám Holmes označuje za svůj nejpodivnější případ . Atmosféra staré Anglie, obývané gentlemany jemných mravů a bystrého úsudku, ale i proradnými padouchy a zákeřnými zločinci skrývajícími se ve všudypřítomné mlze a ohrožujícími životy krásných dam, to jsou dnes již klasické povídky A. C. Doyla. Bilingvní nezkrácený text s komentářem.

Arthur Conan Doyle - Upír v Sussexu / The Adventure of the Sussex Vampire
Podtitul : a jiné případy Sherlocka Holmese / and other Cases of Sherlock Holmes
Nakladatel : Garamond
Edice :Bilingua
ISBN : 80-86955-45-1
EAN : 9788086955452
Originál :The Adventure of the Sussex Vampire, The Adventure of Shoscombe Old Place, The Adventure of the Retired Colourman
Překlad : Eva Kondrysová
Formát : 176 stran, 18x10cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dva slavé případy geniálního detektiva Sherlocka Holmese z pera Arthura Conana Doyla. Bilingvní česko-anglické vydání, nezkrácený text s komentářem.

Arthur Conan Doyle - Spolek ryšavců a jiné případy Sherlocka Holmese/The Red-Headed League and other Cases of Sherlock Holmes
Nakladatel : Garamond
ISBN : 978-80-7407-004-4
EAN : 9788074070044
Formát : 300 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Další tři případy Sherlocka Holmese v dvojjazyčné, nezkrácené verzi s poznámkami pod čarou. Soubor tentokrát obsahuje jednu z nejslavnějších povídek Spolek ryšavců a další dvě povídky: Urozený ženich a Berylová korunka.

Arthur Conan Doyle - Modrá karbunkule/The Cases of Sherlock Holmes
Nakladatel : Garamond
ISBN : 978-80-86955-92-6
EAN : 9788086955926
Formát : 230 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Dvojjazyčné vydání s komentářem obsahuje tři klasické případy detektiva z Baker Street: Pět pomerančových jadérek, Ohyzdný žebrák, Modrá karbunkule. Nekrácený text s komentářem

Arthur Conan Doyle - Strakatý pás/The Adventure of the Speckled Band
Nakladatel : Garamond
Edice :Bilingua
ISBN : 978-80-7407-031-0
EAN : 9788074070310
Originál :The Adventure of the Speckled Band
Překlad : Zora Wolfová
Formát : 240 stran, 18x11cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : K případu spojenému se známou rodinou Roylottů ze Stoke Moranu v Surrey došlo na samém počátku přátelství doktora Watsona se Sherlockem Holmesem, v době, kdy ještě coby dva svobodní mládenci bydleli společně v Baker Street.

Arthur Conan Doyle - CD-15 případů Sherlocka Holmese (MP3)
Sherlocka Holmese. V titulní roli vystupuje Svatopluk Beneš V roli dr. Watsona uslyšíte Miloše Kopeckého, Jaromíra Spala, Jiřího Císlera a Jiřího Adamíru. Dále hrají: František Filipovský, Vladimír Ráž, Josef Abrhám, Jiří Lír, Pavel Soukup a další CD ve formátu MP3 obsahuje tyto povídky: 1. Sherlock Holmes a expert 2. Případ Codex Euricianus 3. Případ s Lví hřívou 4. Případ s motýly Hilesia 5. Případ s Homo ludens 6. Podivná známka 7. Rybářská rovnice 8. Smrt na střeše 9. Kočičí záhada 10. Případ s včelou 11. Případ s houbami 12. Záhadné zmizení trpaslíka 13. Případ s ptáky 14. Případ s brouky 15. Sherlock Holmes a ovčí sýr

Arthur Conan Doyle - CD-15 případů Sherlocka Holmese podruhé (MP3)
Sherlocka Holmese podruhé. Hrají: Sherlock Holmes: Bohuš Záhorský (1-5)a Svatopluk Beneš (6-15) V roli Dr. Watsona: Jaromír Spal (1-7), Josef Bláha (10), Jiří Císler (11-14). V dalších rolích: Václav Vydra st., Josef Gruss, Vladimír Šmeral, Vladimír Leraus, Eduard Kohout, Marie Marešová, Albert Mareček, Antonín Hard, Ilja Prachař, Jiří Holý, Eduard Cupák, Josef Somr, jiří Samek, Ferdinand Krůta, Jiří Lagmajer, Pavel Soukup, Ondřej Havelka, Jana Preissová, Rudolf Deyl ml., Josef Abrhám, Jan Skopeček a další. Natočeno 1965 (1-5), 1979 (6-8), 1984 (12), 1985 (10), 1987 (13), 1988 (11, 14-15), 1989 (9) Povídky 1-5 podle knihy Waclawa Golembowicze Chemické případy Sherlocka Holmese napsal Zdeněk Bidlo, povídky 6-15 napsal Rudolf Čechura v režii Karla Weinlicha. Obsah: 1. Brilianty Lorda Sandwiche 24:38 2. Pohlednice z Brightonu 27:05 3. Opilý pavouk 24:31 4. Pekelný stroj 24:00 5. Až do úplného konce 26:55 6. Vyděrači 18:42 7. Pavouci I. verze 17:44 8. Případ s homolicí I. verze 17:39 9. Případ dvou houslistů 16:17 10. Případ s čtverzubcem 15:08 11. Třeboňští kapři 19:49 12. Záhadný hlas 13:29 13. Watsonův případ 15:24 Bonusy: 14. Pavouci II. verze 20:23 15. Případ s homolicí II. verze 19:52

Arthur Conan Doyle - CD-Slavné případy Sherlocka Holmese 2
e příběhy Umírající detektiv (Velký detektiv a záhadný balíček) a Poslední případ (Střetnutí velkého detektiva s bandou profesora Moriartyho). Učinkují: Miloš Kopecký (Sherlock Holmes), Rudolf Hrušínský (dr. Watson), Nelly Gaierová, Rudolf Pellar, Ilja Prachař a další Audio CD.

Arthur Conan Doyle - CD-Slavné případy Sherlocka Holmese 5
ních případech Tři studenti a Skandál v Čechách učinkují: Viktor Preiss (Sherlock Holmes), Otakar Brousek st. (dr. Watson), Stanislav Zindulka, Jaroslav Kepka, Ivan Trojan, Miriam Kantorková, a další Audio CD.

Arthur Conan Doyle - CD-Musgraveský rituál
olmes svému příteli doktoru Watsonovi vypráví epizodu, kdy musel vyřešit záhadné zmizení komorníka Richarda Bruntona a služebné Rachel Howellsové. Poté co Bruntona přistihl jeho pán Reginald Musgrave jak tajně čte jeho soukromý rodinný dokument na kterém byl Musgraveský rituál popsán, dá sluhovi výpověď. Komorník však zmizí beze stopy dříve než dokončí svou službu a několik dnů poté i služebná a bývalá Bruntonova milenka Howellsová. Holmes postupuje podle jednotlivých kroků rituálu a na konci překvapivě narazí na mrtvé tělo Bruntona. Souvisí jeho smrt nějak s rituálem nebo to byla jen nešťastná náhoda? Co se stalo s Rachel Howellsovou? Co bylo tajemstvím ke kterému Musgraveský rituál vedl?

Arthur Conan Doyle - CD-Sherlock Holmes 5/2009 (169,-)
>

Anotace : Audiokniha - další příběh Sherlocka Holmese v podání Jiřího Ornesta.

Arthur Conan Doyle - CD-Sherlock Holmes 5/2009 (169,-)
>

Anotace : Audiokniha - další příběh Sherlocka Holmese v podání Jiřího Ornesta.

Arthur Conan Doyle - CD-Sherlock Holmes 6/2009 (169,-)
>

Anotace : Audiokniha - další příběh Sherlocka Holmese v podání Jiřího Ornesta.

Arthur Conan Doyle - CD-Sherlock Holmes 6/2009 (169,-)
>

Anotace : Audiokniha - další příběh Sherlocka Holmese v podání Jiřího Ornesta.

Arthur Conan Doyle - PES BASKERVILLSKÝ
Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Karla, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu. Kod, svazek 69. Albartos, Praha, 1964 208 stran, 34 ilustrací, lamino vazba, střední formát 2. vydání Ilustrace : Karel Vaca. Stav : dobrý

Arthur Conan Doyle - . . Z říše tajmenství
Rok vydání : 2008 Nakladatelství : Eminent Počet stran : 242 stran

Arthur Conan Doyle - N Aacute VRAT SHERLOCKA HOLMESE
Detektivní příběhy.
NV, Praha, 1973 293 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : velmi dobrý.

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes A Scandal in Bohemia - Skandál v Čechách
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
56 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: květen 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1633-3
EAN: 9788025116333

Povídka od světoznámého spisovatele Arthura Conana Doyle je ve zjednodušené verzi doplněna českým překladem.

Zjednodušená verze světové povídky Sherlock Holmes Skandál v Čechách od anglického spisovatele Arthura Conana Doyla je určena pro mírně pokročilé studenty anglického jazyka.

Jejím účelem je především rozšířit slovní zásobu, ale také schopnost rychle a bezpečně porozumět mluvené angličtině.

Kniha je formálně sestavena tak, aby studentovi umožňovala co největší komfort při tomto stylu učení. Obsahuje:

Na audio CD najdete povídku v angličtině namluvenou rodilým mluvčím. Můžete tak text poslouchat a zároveň kontrolovat psaný v knize.

Zjistíte, že učení hrou vám umožní zapamatovat si mnohem více, a hlavně je radostné i zábavné!


Arthur Cotterell - Encyklopedie mytologie
Rebo Production, Čestlice, 1999, výborný stav, orig. lamin. vazba s přebalem, ten je nepatrně odřený, obsahuje množství bar. reprodukcí, 254 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Arthur Cotterell-Encyklopedie mytologie

Arthur de Gobineau - Kejklíř
Nakladatel : Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1935 ()

ARTHUR DIANE - 70 TIPŮ PRO HODNOCENÍ PRACOVNÍKŮ
Vedoucí pracovníci v příručce naleznou jasné a užitečné rady a návody, jak hodnotit své podřízené pracovníky s potřebnou jistotou a obratností. Dozvíte se jak připravit a vést hodnotící pohovory, jak posuzovat předchozí výkony zaměstnanců všech výkonnostních úrovní, jak hodnotit jejich úspěšnost při plnění dříve zadaných cílů, jak pomáhat při vytyčování úkolů nových či jak pomoci v úsilí o realizaci plánů kariérního rozvoje. Pravidelné a dobře prováděné hodnocení je podmínkou dobrého výkonu, umožňuje výkon podřízených sledovat a nalézat cesty k jeho zvyšování, pro pracovníky je pak pravidelné hodnocení velmi motivující a představuje pro ně cennou zpětnou vazbu, díky níž zjistí, jak je hodnocen jejich současný výkon a chování a co se od nich očekává. Knížka kromě mnoha užitečných tipů obsahuje vzorové dialogy, fráze, dokumenty. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 168 ISBN: 80-247-2937-4

Arthur Diane - 70 tipů pro hodnocení pracovníků
Datum vydání : 14.01.2010
ISBN : 978-80-247-2937-4
Anotace :
Vedoucí pracovníci v příručce naleznou jasné a užitečné rady a návody, jak hodnotit své podřízené pracovníky s potřebnou jistotou a obratností. Dozvíte se jak připravit a vést hodnotící pohovory, jak posuzovat předchozí výkony zaměstnanců všech výkonnostních úrovní, jak hodnotit jejich úspěšnost při plnění dříve zadaných cílů, jak pomáhat při vytyčování úkolů nových či jak pomoci v úsilí o realizaci plánů kariérního rozvoje. Pravidelné a dobře prováděné hodnocení je podmínkou dobrého výkonu, umožňuje výkon podřízených sledovat a nalézat cesty k jeho zvyšování, pro pracovníky je pak pravidelné hodnocení velmi motivující a představuje pro ně cennou zpětnou vazbu, díky níž zjistí, jak je hodnocen jejich současný výkon a chování a co se od nich očekává. Knížka kromě mnoha užitečných tipů obsahuje vzorové dialogy, fráze, dokumenty.



Arthur Eddington - . . Hvězdy a atomy
Rok vydání : 1936 Nakladatelství : Josef Štorek Počet stran : 160 stran

Arthur Edward Waite - Rider Weite Tarot
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-00-8
EAN : 9788086099514
Formát : 78 stran, 12x7cm, česky, lístková vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Balíček obsahuje 78 karet (Malá i Velká Arkána) a obsáhlý návod k vykládání.

Arthur Edward Waite - Tarot
Podtitul : 78 vykládacích karet
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-7370-109-X
EAN : 9788073701093
Formát : 78 stran, 9x5cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dosud nejvěrnější reprodukce nejprodávanějších Tarotových karet nyní v praktické kapesní velikosti a v novém, odolném obalu. Univerzální symboly a archetypy, nabízející zdroj inspirace a poznání, vás osloví svou jednoduchou řečí. Tarotové karty můžete použít jako moudrého rádce k lepšímu pochopení minulosti a přítomnosti, a na základě toho také k předpovědi, volbě nebo změně budoucnosti.

Arthur Edward Waite - Rider Weite Tarot
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-00-8
EAN : 9788086099514
Formát : 78 stran, 12x7cm, česky, lístková vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Balíček obsahuje 78 karet (Malá i Velká Arkána) a obsáhlý návod k vykládání.

Arthur Edward Waite - Tarot
Podtitul : 78 vykládacích karet
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-7370-109-X
EAN : 9788073701093
Formát : 78 stran, 9x5cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Dosud nejvěrnější reprodukce nejprodávanějších Tarotových karet nyní v praktické kapesní velikosti a v novém, odolném obalu. Univerzální symboly a archetypy, nabízející zdroj inspirace a poznání, vás osloví svou jednoduchou řečí. Tarotové karty můžete použít jako moudrého rádce k lepšímu pochopení minulosti a přítomnosti, a na základě toho také k předpovědi, volbě nebo změně budoucnosti.

Arthur F. Coca - Pulzní diagnostika
Jako nová. Počet stran 151.
ISBN : 80-7205-819-3
Vydavatel : Pragma

Arthur F. Coca - Pulzní diagnostika - alergie ?
Anotace : pulzní diagnostika je metoda zjišťování alergií na základě zvýšení počtu pulzů za minutu po styku s alergenem či jeho požití
Vyšlo : 07.06.2001
Počet stran : 151


Arthur Golden - Gejša
Ikar, Praha, 1999, výborný stav, pův. vazba s přebalem, desky jsou v rozích mírně odřené, 1. vydání, 445 stran, Beletrie a poezie, Arthur Golden-Gejša

Arthur Guirdham - Byli jsme Katary
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 80-88913-72-1
EAN : 9788088913726
Originál :The Cathars Reincarnation
Překlad : Marta Pilařová
Formát : 210 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Mimořádně zajímavé, historicky ověřené informace jako vzpomínky na minulý život ve zvláštní středověké sektě.

Arthur Guirdham - Byli jsme Katary
Nakladatel : Eugenika
ISBN : 80-88913-72-1
EAN : 9788088913726
Originál :The Cathars Reincarnation
Překlad : Marta Pilařová
Formát : 210 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Mimořádně zajímavé, historicky ověřené informace jako vzpomínky na minulý život ve zvláštní středověké sektě.

Arthur Hailey - Kola
Odeon, Praha, 1980, velmi dobrý stav, celoplátěná vazba, papírový přebal, 384 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Kola

Arthur Hailey - Letiště
Naše vojsko, Praha, 1973, dobrý stav, podřený přebal, desky mírně uvolněné , celoplátěná vazba, papírový přebal, 422 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Letiště

Arthur Hailey - Účinný lék
Riopress, Praha, rok neuveden, výborný stav, lehce ušpiněná zadní část přebalu, orig. karton vazba s přebalem, překlad František Jungwirth, 410 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Účinný lék

Arthur Hailey - VEČERNÍ ZPR Aacute VY
Vrcholný Haileyův román Večerní zprávy se odehrává v centru televizního kolosu americké zpravodajské stanice CBA, aktivovaného do maximálních obrátek tragickou událostí: únosem rodiny renomovaného televizního moderátora Crawforda Sloana levičáckou teroristickou organizací do Latinské Ameriky. Kdo bude v pátrání po únoscích úspěšnější ? americká FBI, nebo skupina profesionálních televizních novinářů CBA a jejich přátel rozesetých po celém světě, vedená charismatickým reportérem Harry Partridgem? Dramatické události ústící do řady tragédií i napínavé kriminální zápletky se střídají s pohledy do provozu televizní společnosti i do zákulisí vysoké finanční hry jejích majitelů mezinárodního rozsahu a s nekalým pozadím. S důkladností sobě vlastní odhaluje A. Hailey tajemství vzniku televizních zpráv i prostředí druhé strany dramatického příběhu ? při sběru materiálu pro tento román strávil mj. ve svých 67 letech několik měsíců mezi levicovými povstalci v peruánské džungli. Premiéra, Praha, 1992 512 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Arthur Hailey - Konečná diagnóza
Odeslání do 24 hodin. Spirála 1976, 328 stran, první vydání

Arthur Hailey - Letiště
Odeslání do 24 hodin. Máj 1973, 424 stran + 12 příloh

Arthur Hailey - Konečná diagnóza
Vydavatel : Smena, Bratislava Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 312

Arthur Hailey - KOLA
Moderní výroba a obchod s automobily, to jsou avantgardní technika, složité marketingové strategie, konkurenční boj už na vývojových pracovištích. Hailey strhujícím způsobem dává nahlédnout do mamutího koncernu a na osudech hlavních hrdinů i dělniků na páse ukazuje, jak člověk, lidské schopnosti a charakter i city ovliv 328 ují chod společniosti a ta naopak vstupuje do jejich životů. Odeon, Praha, 1980 382 stran, původní vazba, střední formát Ilustrace : Adolf Born. Stav : dobrý

Arthur Hailey - . . Strong Medicine
Rok vydání : 1985 Nakladatelství : Pan Books Počet stran : 476 stran

Arthur Hailey - LETIŠTĚ
Napínavý příběh podle skutečné události, kdy mladý muž pojistil svou matku, letící na Aljašku, a do jejich zavazadel umístil výbušninu . Knižní klub, Praha, 1993 380 stran, původní lamino vazba, střední formát Stav : velmi dobrý

Arthur Hailey - Penězoměnci
Riopress, Praha, rok neuveden, výborný stav!, orig. karton vazba s přebalem, překlad Luba Pellarová, 473 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Penězoměnci

Arthur Hailey - Přetížení
Riopress, Praha, 1998, výborný stav!, orig. karton vazba s přebalem, překlad Jiří Hora, 475 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Přetížení

Arthur Hailey - Kola
Riopress, Praha, 1992, výborný stav!, orig. karton vazba s přebalem, překlad Zbyněk Janáček, 367 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Kola

Arthur Hailey - Hotel
Riopress, Praha, rok neuveden, výborný stav!, orig. karton vazba s přebalem, překlad Hana Žantovská a Michael Žantovský, 386 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Hotel

Arthur Hailey - Účinný lék
Riopress, Praha, rok neuveden, výborný stav!, orig. karton vazba s přebalem, překlad František Jungwirth, 410 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Účinný lék

Arthur Hailey - V nejvyšších sférách
Riopress, Praha, 1992, výborný stav!, orig. karton vazba s přebalem, překlad Petr a Zdeněk Kettnerovi, 414 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-V nejvyšších sférách

Arthur Hailey - Konečná diagnóza
Riopress, Praha, 1996, výborný stav!, orig. karton vazba s přebalem, překlad Drahomíra Hlínková, 320 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Konečná diagnóza

Arthur Hailey - Večerní zprávy
Riopress, Praha, 1997, velmi dobrý stav, hrana zadní pevné vazby lehce zašpiněná, pův. pevná vazba a papírový přebal, 472 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Večerní zprávy

Arthur Hailey - Konečná diagnóza
Riopress, Praha, 1996, velmi dobrý stav, místy drobné oděrky na deskách vazby, přebal lehce místy odřený, orig. karton. vazba s přebalem, 320 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Konečná diagnóza

Arthur Hailey - V nejvyšších sférách
Riopress, Praha, 1992, velmi dobrý stav, lehce místy odřený přebal, orig. karton. vazba s přebalem, 416 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-V nejvyšších sférách

Arthur Hailey - Hotel
Riopress, Praha, velmi dobrý stav, přebal místy pomačkaný, místy skvrnky na ořízce, ohnuté horní rohy posledních 2 stran, orig. karton. vazba s přebalem, 388 stran, Beletrie a poezie, Arthur Hailey-Hotel

Arthur Honegger - . . Jana z Arku na hranici


Arthur J. Barsky - Jak lépe žít se zdravotními problémy
Anotace : šestitýdenní program pro zkvalitnění života při chronických zdravotních obtížích jako únava, nespavost, migrény či artritida
Vyšlo : 18.09.2007
Počet stran : 189
Nakladatelství : Portál 2007

Arthur Janov - Prvotní výkřik - léčba neurózy
Anotace : teorie prvotní bolesti - děsivého výkřiku, produktu nevědomého, nepostižitelného zranění, jež nejsme schopni sami odhalit
Vyšlo : 05.02.2007
Počet stran : 368
Nakladatelství : Pragma 2007

Arthur Koestler - Zloději v noci
Nakladatel : Jitro
ISBN : 80-86985-01-6
EAN : 9788086985015
Originál :Thives in the Night
Překlad : Barbora Matoušková
Formát : 336 stran, 21,5x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Kniha židovského autora Arthura Koestlera Zloději v noci ( Thieves in the Night , 1946) mapuje románovým jazykem osidlování Palestiny v době před 2. světovou válkou. Na pozadí nadcházejícího válečného konfliktu v Evropě a složité politické situace v samotné Palestině ukazuje zakládání židovského státu. Sledujeme od počátku dramatické založení jedné sionistické židovské obce kibucu. Čtenář se ocitá uprostřed skupiny přistěhovalců z Evropy, kteří vyhnáni špatnou osobní zkušeností se sílícím antisemitismem přišli do Palestiny a budují ve vyprahlé poušti svůj nový domov. Autor vychází z vlastních zkušeností z Palestiny 30. let, a románový příběh je tak plný poutavých detailů a nadmíru uvěřitelný.
Román bez předsudků odhaluje nový život v Palestině nejen jako únik před smrtelným nebezpečím v Evropě, ale zároveň jako únik před realitou. Stejným jazykem líčí válečný konflikt i milostná dobrodružství hlavních hrdinů. Proniká do ideových základů sionistického hnutí a také do lítých diskusí o jeho politickém směřování. Zprostředkován je vhled do vyjednávání mezi britskou správou, arabskými obyvateli, židovskými starousedlíky a sionistickými přistěhovalci. Vývoj jednotlivých postav odráží dynamiku sionistického hnutí včetně radikalizace některých jeho částí. Kniha může být užitečným pramenem pro pochopení některých kořenů arabsko-izraelského konfliktu i silných emocí při nedávném opouštění osad.

Arthur Koestler - Zloději v noci
Nakladatel : Jitro
ISBN : 80-86985-01-6
EAN : 9788086985015
Originál :Thives in the Night
Překlad : Barbora Matoušková
Formát : 336 stran, 21,5x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Kniha židovského autora Arthura Koestlera Zloději v noci ( Thieves in the Night , 1946) mapuje románovým jazykem osidlování Palestiny v době před 2. světovou válkou. Na pozadí nadcházejícího válečného konfliktu v Evropě a složité politické situace v samotné Palestině ukazuje zakládání židovského státu. Sledujeme od počátku dramatické založení jedné sionistické židovské obce kibucu. Čtenář se ocitá uprostřed skupiny přistěhovalců z Evropy, kteří vyhnáni špatnou osobní zkušeností se sílícím antisemitismem přišli do Palestiny a budují ve vyprahlé poušti svůj nový domov. Autor vychází z vlastních zkušeností z Palestiny 30. let, a románový příběh je tak plný poutavých detailů a nadmíru uvěřitelný.
Román bez předsudků odhaluje nový život v Palestině nejen jako únik před smrtelným nebezpečím v Evropě, ale zároveň jako únik před realitou. Stejným jazykem líčí válečný konflikt i milostná dobrodružství hlavních hrdinů. Proniká do ideových základů sionistického hnutí a také do lítých diskusí o jeho politickém směřování. Zprostředkován je vhled do vyjednávání mezi britskou správou, arabskými obyvateli, židovskými starousedlíky a sionistickými přistěhovalci. Vývoj jednotlivých postav odráží dynamiku sionistického hnutí včetně radikalizace některých jeho částí. Kniha může být užitečným pramenem pro pochopení některých kořenů arabsko-izraelského konfliktu i silných emocí při nedávném opouštění osad.

Arthur Laurents - . . Takoví jsme byli
Rok vydání : 1993 Nakladatelství : Ssp.,a.s. Počet stran : 189 stran

Arthur London - Doznání
Odeslání do 24 hodin.1990, druhé vydání 480 stran

ARTHUR MARIA,WAITE SHAW EDWARD - TAROT DO KAPSY KNIHA A 78 KARET
Říká se, že trpělivost je vzácná ctnost, ale stalo už se vám někdy, že byste dali nevím co za to, kdybyste se mohli dozvědět, co se ve vašem životě přihodí za týden či za rok?Už nemusíte dál čekat!S touto knihou a přiloženými kartami se můžete naučit nahlížet do budoucnosti. Tarot je jako paprsek světla, který vám posvítí na cestu, poradí, ukáže nové možnosti, upozorní na překážky a nabídne jiný pohled. V tomto dárkovém kompletu najdete nejprodávanější trotové karty na světě v proktické kapesní velikosti a úpodrobnou příručku obsahující jednoduchý úvod do světa Tarotu, patnáct způsobů vykládání(včetně několika milostných), významu karet a praktické tipy a zkušenosti autorky. Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7370-004-1

Arthur Niggli - International Poster Annual
Arthur Niggli and Willy Verkauf, Teufen St. Gallen, 53/54, velmi dobrý stav, celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách odřené, na okraji hřbetu trochu natržené, obsahuje desítky barevných a čb. vyobrazení, 170 stran, orig. cloth binding, very good condition, the cover at the sides a bit soiled and worn, with tens black and white pictures, Umění/Architektura, Arthur Niggli-International Poster Annual

Arthur Novák - Klíček ke grafickým uměním
Vydal Josef Engst, Praha 1946. Na obálce původní dřevoryt Cyrila Boudy, v textu 36 zobrazení, 16 stran příloh. Původní brož, 94 stran. Obálka mírně zašpiněná (viz foto). Dobrý stav.

Arthur Novák - Klíček ke grafickým uměním
Josef Engst, Praha, 1946, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, vazba trochu uvolněná, obsahuje 36 čb. vyobrazení v textu, na obálce pův. dřevoryt Cyrila Boudy, 94 stran, Umění/Architektura, Arthur Novák-Klíček ke grafickým uměním

Arthur Novák - Klíček ke grafickým uměním
Josef Engst, Praha, 1946, velmi dobrý stav, zašp. obálka, skladané listy, orig. brož, 36 vyobr. v textu , 94 stran, Umění/Architektura, Arthur Novák-Klíček ke grafickým uměním

Arthur Omre - Zázračný kufr
Odeon, Praha, 1966, velmi dobrý stav, orig. brož., ta je mírně zažloutlá, v krajích odřená, 116 stran, Beletrie a poezie, Arthur Omre-Zázračný kufr

Arthur Pekrun - Anzucht und rationeller Schnitt aller Obstbaumformen
Martin Luther, Erfurt, cca 20. léta, velmi dobrý stav, jen lehce nažloutlé listy, orig. celopl. vazba, v němčině, psáno švabachem, edice Gartenführer-Bibliothek Nr. 1, 185 vyobrazení, 160 stran, Přírodní vědy, Arthur Pekrun-Anzucht und rationeller Schnitt aller Obstbaumformen

Arthur Phillips - Praha
Podtitul : Román
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-229-1
EAN : 9788073412296
Originál :Prague
Překlad : Lucie Mikolášová
Formát : 366 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Phillipsův román Praha vypráví o záměrně ztracené generaci na příkladu pěti amerických krajanů, kteří přijíždějí počátkem 90. let hledat finanční, milostné i duchovní štěstí do exotické Budapešti, která se právě otevřela Západu. Shodně mají pocit, že jejich kolegové v Praze, kde je atmosféra úpadku Evropy po studené válce ještě dokonaleji filmová, se mají lépe. Přesto však stále doufají, že ve městě, které si zvolili, také najdou dobrodružství a inspiraci a budou svědky rodících se dějin. Ve skutečnosti objevují klamně krásné místo, kterému často nerozumí. Jak také lze srovnat trápení nad začínající kariérou s osudy člověka naproti u stolu, který byl mučen dvěma různými režimy? Jak lze srovnávat krátký jednotvárný život s osudy těch, kteří skutečně vzdorovali, bojovali a umírali? Novinář John Price nedokáže na tyto otázky odpovědět, ale nedokáže je ani zapudit, ačkoli hledá zapomnění v temných budapešťských nočních klubech, v milostném románku s mladou diplomatkou či ve společnosti postaršího barového pianisty.
Při příjezdu do Budapešti jednoho jarního dne při pátrání po mladším bratrovi John zjišťuje, že hledá něco úplně jiného, cosi, co nedokáže tak úplně pojmenovat, cosi, co ho vtáhne do příběhů mnohem silnějších, než je on sám.
S humorem, s inteligencí, vytříbeným jazykem a s nesmírným zalíbením pro Budapešť i vlastní postavy Arthur Phillips zachycuje nejen své současníky, ale také maďarskou minulost a přítomnost: generace neúspěšných revolucionářů a lyrických básníků, oportunistů a šmelinářů, hrdinů i vypravěčů příběhů.

Arthur Phillips - Praha
Podtitul : Román
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-229-1
EAN : 9788073412296
Originál :Prague
Překlad : Lucie Mikolášová
Formát : 366 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Phillipsův román Praha vypráví o záměrně ztracené generaci na příkladu pěti amerických krajanů, kteří přijíždějí počátkem 90. let hledat finanční, milostné i duchovní štěstí do exotické Budapešti, která se právě otevřela Západu. Shodně mají pocit, že jejich kolegové v Praze, kde je atmosféra úpadku Evropy po studené válce ještě dokonaleji filmová, se mají lépe. Přesto však stále doufají, že ve městě, které si zvolili, také najdou dobrodružství a inspiraci a budou svědky rodících se dějin. Ve skutečnosti objevují klamně krásné místo, kterému často nerozumí. Jak také lze srovnat trápení nad začínající kariérou s osudy člověka naproti u stolu, který byl mučen dvěma různými režimy? Jak lze srovnávat krátký jednotvárný život s osudy těch, kteří skutečně vzdorovali, bojovali a umírali? Novinář John Price nedokáže na tyto otázky odpovědět, ale nedokáže je ani zapudit, ačkoli hledá zapomnění v temných budapešťských nočních klubech, v milostném románku s mladou diplomatkou či ve společnosti postaršího barového pianisty.
Při příjezdu do Budapešti jednoho jarního dne při pátrání po mladším bratrovi John zjišťuje, že hledá něco úplně jiného, cosi, co nedokáže tak úplně pojmenovat, cosi, co ho vtáhne do příběhů mnohem silnějších, než je on sám.
S humorem, s inteligencí, vytříbeným jazykem a s nesmírným zalíbením pro Budapešť i vlastní postavy Arthur Phillips zachycuje nejen své současníky, ale také maďarskou minulost a přítomnost: generace neúspěšných revolucionářů a lyrických básníků, oportunistů a šmelinářů, hrdinů i vypravěčů příběhů.

Arthur Ransome - Trosečníci z vlaštovky
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()

Arthur Ransome - Trosečníci z vlaštovky
SNDK, Praha, 1960, velmi dobrý stav, listy mírně zažloutlé, desky lehce zašpiněné, orig. lamino vazba, překlad-Zora Wolfová, ilustrace-Kamil Lhoták, obsahuje 38 pérovek v textu a 8 příloh, první vydání, 374 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur Ransome - Trosečníci z vlaštovky

Arthur Ransome - Holubí pošta
Josef Hokr, Praha, 1947, velmi dobrý stav, chybí přebal, desky mírně ušpiněné, hrany lehce odřené, prasklá vazba v závěsu, orig. vazba, čb. ilustrace Zd. Burian, 282 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur Ransome-Holubí pošta

Arthur Ransome - . . Klub Lysek
Rok vydání : 1999 Nakladatelství : Toužimský a Moravec Počet stran : 330 stran

Arthur Ransome - Boj o ostrov
Jos. Hokr, Praha, není uveden, celkem dobrý stav, desky jsou ušpiněné, hřbet při horním kraji natržený cca 1 cm, vazba je lehce povolená, na začátku a na konci knihy naprasklá-odtržená v závěsu, nepatrně ohmatané listy, celoplátěná vazba, obsahuje množství ilustrací, druhé vydání, 288 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur Ransome-Boj o ostrov

Arthur Ransome - Holubí pošta
Josef Hokr, Praha, 1947, velmi dobrý stav, původní poloplátěná vazba s přebalem, ten je především na zadní straně mírně zašpiněný a v horní části dvakrát cca 2 cm natržený, jinak v krajích a na hřbetu lehce odřený a poškozený, za redakce Ondřeje Sekory a v grafické úpravě A. Stehna, obrázky a čb. obr. příloha Zd. Burian, 283 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur Ransome-Holubí pošta

Arthur Ransome - Trosečníci z vlaštovky
Jos. Hokr, Praha, rok neuveden, velmi dobrý stav, ušpiněné desky, orig. polopl. vazba, čb. ilustrace, 337 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur Ransome-Trosečníci z vlaštovky

Arthur Ransome - Holubí pošta
SNDK, Praha, 1964, velmi dobrý stav, zažloutlé desky, orig. lamino vazba, překlad Zora Wolfová, čb. a bar. ilustrace Kamil Lhoták, 324 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur Ransome-Holubí pošta

Arthur Ransome - Trosečníci z Vlaštovky
Jos. Hokr, Praha, velmi dobrý stav, lehce zašpiněná vazba, orig. celopl. vazba, 338 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Arthur Ransome-Trosečníci z Vlaštovky

Arthur Rimbaud - Verše
Nakladatel : SNKLHU Rok vydání (číslo vydání) : 1956 () Popis : svazek č.128

Arthur Rimbaud - VERŠE
Poezie.
SNKLHU, Praha, 1959 277 stran, kožená vazba, malý formát, . Kolibřík 2. vydání Knížka uložena v původním kartonovém obalu. Stav : velmi dobrý. nbsp

Arthur Rimbaud - Sezóna v pekle, iluminace
Odeslání do 24 hodin. Garamond 2000, 128 stran první vydání

Arthur Rimbaud - Verše
Odeon, Praha, 1966, velmi dobrý stav, pův. celokož. vazba, kolibří vydání 7,5x7,5, ochr. pouzdro, to je na krajích odřené, na titulní straně věnování propiskou, 3. vydání v Odeonu, 277 stran, Beletrie a poezie, Arthur Rimbaud-Verše

Arthur Rimbaud - VÝBOR
Poezie. MF, Praha, 1959 175 stran, původní vazba, malý formát 1. vydání Stav : vybledlý hřbet, desky v rozích otřepeny, jinak dobrý stav.

Arthur Rimbaud - Já je někdo jiný
Československý spisovatel, Praha, 1962, velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, s drobnými oděrkami v okrajích, lehce nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, překlad-V. Nezval, 1. vydání, obsahuje gramodesku!, 158 stran, Beletrie a poezie, Arthur Rimbaud-Já je někdo jiný

Arthur Rimbaud - Verše
SNKLHU, Praha, 1956, velmi dobrý stav, šitá brož, papírový přebal, 218 stran, Beletrie a poezie, Arthur Rimbaud-Verše

Arthur Rose-Innes - Beginner s Dictionary of Chinese-Japanese Characters
Harvard Un iversity Press, 1942, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, rohy trochu naražené, listy na okrajích mírně zažloutlé, vazba trochu uvolněná, 510 stran, orig. cloth binding, very good condition, the folder at the sides a little napless, pages at the sides a bit yellowed, the binding a little broken, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Arthur Rose-Innes - Beginner s Dictionary of Chinese - Japanese Characters

Arthur Rubinstein - . . Erinnerungen die frűhen Jahre
Rok vydání : 1973 Nakladatelství : S. Fischer Počet stran : 591 stran

Arthur Schnitzler - Anatol
Nakladatel : Artur
Edice :D
ISBN : 80-86216-83-7
EAN : 9788086216836
Formát : 120 stran, 19x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Prvotina autora, který patří mezi nejvýznačnější představitele t. zv. vídeňské moderny. Sedm žen a dívek z různého společenského prostředí, sedm milostných příběhů, sedm vztahů dandyho Anatola, kterými ho provází jeho věrný a ironicky vtipný přítel Max.

Arthur Schnitzler - Snová novela / Die Traumnovelle
Nakladatel : Garamond
ISBN : 978-80-86955-85-8
EAN : 9788086955858
Formát : 266 stran, 18x11cm, česky a německy, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Snová novela patří ke klenotům rakouské literatury a její autor mezi nejzajímavější předválečné rakouské spisovatele. Arthur Schnitzler byl lékař a psycholog a své poznatky o hypnóze či sugesci hojně využíval při své literární činnosti. Fantaskní příběh o rozkladu jednoho manželství z roku 1926 se stal předlohou posledního filmu Stanleyho Kubricka Eyes Wide Shut s Tomem Cruisem a Nicole Kidmanovou v hlavních rolích.

Arthur Schnitzler - Anatol
Nakladatel : Artur
Edice :D
ISBN : 80-86216-83-7
EAN : 9788086216836
Formát : 120 stran, 19x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Prvotina autora, který patří mezi nejvýznačnější představitele t. zv. vídeňské moderny. Sedm žen a dívek z různého společenského prostředí, sedm milostných příběhů, sedm vztahů dandyho Anatola, kterými ho provází jeho věrný a ironicky vtipný přítel Max.

Arthur Schnitzler - Snová novela / Die Traumnovelle
Nakladatel : Garamond
ISBN : 978-80-86955-85-8
EAN : 9788086955858
Formát : 266 stran, 18x11cm, česky a německy, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Snová novela patří ke klenotům rakouské literatury a její autor mezi nejzajímavější předválečné rakouské spisovatele. Arthur Schnitzler byl lékař a psycholog a své poznatky o hypnóze či sugesci hojně využíval při své literární činnosti. Fantaskní příběh o rozkladu jednoho manželství z roku 1926 se stal předlohou posledního filmu Stanleyho Kubricka Eyes Wide Shut s Tomem Cruisem a Nicole Kidmanovou v hlavních rolích.

Arthur Schopenhauer - O filosofech a filosofii
Nakladatel : Nová tiskárna Pelhřimov
ISBN : 80-901916-6-5
EAN : 9788090191662
Formát : 160 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Arthur Schopenhauer - Svět jako vůle a představa I., II.
Nakladatel : Nová tiskárna Pelhřimov
ISBN : 80-901916-4-9
EAN : 9788090191648
Originál :Welt als Wille und Vorstellung
Překlad : Milan Váňa
Formát : 912 stran, 20,5 x 14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1996


Anotace : První kompletní české vydání hlavního Shopenhauerova díla ve dvou svazcích.

Arthur Schopenhauer - O vůli v přírodě a jiné práce
Nakladatel : Academia
Edice :Europa
ISBN : 978-80-200-1547-1
EAN : 9788020015471
Originál :Űber den Satz vom Grunde. Űber den Willen in der Natur. Die Grundprobleme der Ethik von Arthur Schopenhauer
Překlad : Milan Váňa
Formát : 600 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Svazek obsahuje tři spisy významného německého filozofa (1788 1860): O čtverém kořeni věty o dostatečném důvodu O vůli v přírodě Dva základní problémy etiky.

Arthur Schopenhauer - O filosofech a filosofii
Nakladatel : Nová tiskárna Pelhřimov
ISBN : 80-901916-6-5
EAN : 9788090191662
Formát : 160 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Arthur Schopenhauer - O vůli v přírodě a jiné práce
Nakladatel : Academia
Edice :Europa
ISBN : 978-80-200-1547-1
EAN : 9788020015471
Originál :Űber den Satz vom Grunde. Űber den Willen in der Natur. Die Grundprobleme der Ethik von Arthur Schopenhauer
Překlad : Milan Váňa
Formát : 600 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Svazek obsahuje tři spisy významného německého filozofa (1788 1860): O čtverém kořeni věty o dostatečném důvodu O vůli v přírodě Dva základní problémy etiky.

Arthur Schopenhauer - Svět jako vůle a představa I., II.
Nakladatel : Nová tiskárna Pelhřimov
ISBN : 80-901916-4-9
EAN : 9788090191648
Originál :Welt als Wille und Vorstellung
Překlad : Milan Váňa
Formát : 912 stran, 20,5 x 14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1996


Anotace : První kompletní české vydání hlavního Shopenhauerova díla ve dvou svazcích.

Arthur Schopenhauer - Spisovatelům a čtenářům
Pourova edice Krásné knihy, Praha, 1942. Přeložil Josef Strnadel. Původní brož, volnější hřbet, 108 stran. Velmi nízký náklad. Rozměr: 11 x 17 cm. Dobrý stav.

Arthur Schopenhauer - Metafysika lásky a hudby
O geniovi. Bibliotéka Henriada číslo 341-348ab. Přeložil Vítězslav Tichý. Původní brož s přebalem, volný hřbet, 116 stran. Nakl. Bohuslav Hendrich, Praha, 1944. Rozměr: 10,5 x 15,5 cm. Přední strana obálky z části odlepena od knižního bloku, přebal i přední strana desek mírně natržená (viz foto) - lehce natržené jsou u hřbetu také listy v přední části knihy. Velmi slušný stav.

Arthur Schopenhauer - Uber die weiber
München, Hyperionverlag, 1923, dobrý stav, pův. vazba, ta je na hřbetu nažloutlá, 147 stran, Beletrie a poezie, Arthur Schopenhauer-Uber die weiber

Arthur Schopenhauer - . . Spisovatelům a čtenářům
Rok vydání : 1942 Nakladatelství : Václav Pour Počet stran : 108 stran

Arthur Vögel - . . Wien-100 Zeichnungen
Rok vydání : 1976 Nakladatelství : Callwey Počet stran : 231 stran

Arthur W. Upfield - Králičí plot
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1972 (1.)

Arthur William Upfield - Odplata v buši
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1981 (1.)

Arthurová K. - Filipským ( biblí krok za krokem )
KMS 2000

ARTHUROVÁ Katherine - Miluj mne navždy
Rok vydání :1992

ARTHUROVÁ Katherine - Váhavý milenec
Rok vydání :1994

ARTHUROVÁ Katherine - Miluj mne navždy
Rok vydání :1993

Arthurová Katherine - Váhavý milenec
Nakladatelství (edice): Harlequin - Romance
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 156
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Arthus Cotterell - Mytologie
Podtitul : Bohové, hrdinové, mýty
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-778-4
EAN : 9788072097784
Formát : 320 stran, 27x22cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Spolehlivá příručka pro celou rodinu nabízí mýty z celého světa s množstvím informací o náboženství, obřadech a zvycích těch nejzajímavějších kultur. Názorně a podrobně popisuje nejvýznamnější bohy, motivy, charaktery a zpracování mýtů v umění. Přehledně představuje náboženství, věroučné představy, zvyklosti a rituály všech dob a kultur. Bohatě ilustrována s více než 400 fotografiemi a přehlednými mapami. Mýty nejsou jen příběhy z šerého dávnověku, neboť tvoří základy všech kultur v minulosti i v přítomnosti. Jejich vliv je dodnes patrný v našem jazyce, v náboženských představách i zvycích. A věroučné představy i rituály v mnoha částech světa, které jsou těsně spojené s mýty, dodnes určují každodenní život i kulturu.

Arthus Cotterell - Mytologie
Podtitul : Bohové, hrdinové, mýty
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-778-4
EAN : 9788072097784
Formát : 320 stran, 27x22cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Spolehlivá příručka pro celou rodinu nabízí mýty z celého světa s množstvím informací o náboženství, obřadech a zvycích těch nejzajímavějších kultur. Názorně a podrobně popisuje nejvýznamnější bohy, motivy, charaktery a zpracování mýtů v umění. Přehledně představuje náboženství, věroučné představy, zvyklosti a rituály všech dob a kultur. Bohatě ilustrována s více než 400 fotografiemi a přehlednými mapami. Mýty nejsou jen příběhy z šerého dávnověku, neboť tvoří základy všech kultur v minulosti i v přítomnosti. Jejich vliv je dodnes patrný v našem jazyce, v náboženských představách i zvycích. A věroučné představy i rituály v mnoha částech světa, které jsou těsně spojené s mýty, dodnes určují každodenní život i kulturu.

ARTHUS-BERTRAND YANN - 365 DNÍ ZEMĚ KRÁSNÉ NEZNÁMÉ
Země krásná neznámá 8211 fenomén výstavních velkoformátových fotografií, který omráčil obyvatele desítek významných měst světa jako výstava pod širým nebem nebo i kniha, která krásou fotografií i myšlenkovou hloubkou oslovila desítky miliónů obyvatel planety. Nejde jen o přiblížení krás Země, ale i o upozornění na to, co se skrývá za technickým pokrokem, světovou produkcí zboží a služeb, jaké obrovské rozdíly existují mezi bohatstvím a chudobou. Změny jsou nezbytné a hlavně možné. Trvalý rozvoj založený na hospodářském růstu respektujícím člověka i hospodářské zdroje naší jediné planety by umožnil zlepšit životní podmínky všech občanů světa a uchovat budoucnost všech občanů světa. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7209-986-3

Arthut M. Nezu - Pomoc pacientům při zvládání rakoviny
Nakladatel : Společnost pro odbornou literaturu
ISBN : 80-7364-000-7
EAN : 9788073640002
Originál :Helping Cancer Patients Cope
Překlad : Tomáš Kohoutek, Marcela Uhrová
Formát : 312 stran, 23x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Lékaři Arthur a Christine Nezuovi a jejich spoluautoři zachytili psychologickou podstatu pomoci pacientům s rakovinou základní potřebu pacienty nejen podporovat, ale také je učit dovednostem, jak zvládat život s rakovinou, se kterými je jen málo lidí obeznámeno natolik, aby mohli devastující a život ohrožující nemoci úspěšně čelit. Autoři představují jasnou koncepci a princip terapie zaměřené na řešení problémů a uvádějí konkrétní kroky, které je třeba učinit při řešení problematických situací, jež pacienti s rakovinou prožívají od počátečního stanovení diagnózy choroby až po skutečný život s rakovinou, adaptaci na ni a na její léčbu.
Tato kniha bude užitečným pomocníkem pro ambulantní léčbu ve skupinách nebo v individuální terapii pro psychology, psychiatry, specializované zdravotní sestry, poradce nebo sociální pracovníky.

Arthut M. Nezu - Pomoc pacientům při zvládání rakoviny
Nakladatel : Společnost pro odbornou literaturu
ISBN : 80-7364-000-7
EAN : 9788073640002
Originál :Helping Cancer Patients Cope
Překlad : Tomáš Kohoutek, Marcela Uhrová
Formát : 312 stran, 23x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Lékaři Arthur a Christine Nezuovi a jejich spoluautoři zachytili psychologickou podstatu pomoci pacientům s rakovinou základní potřebu pacienty nejen podporovat, ale také je učit dovednostem, jak zvládat život s rakovinou, se kterými je jen málo lidí obeznámeno natolik, aby mohli devastující a život ohrožující nemoci úspěšně čelit. Autoři představují jasnou koncepci a princip terapie zaměřené na řešení problémů a uvádějí konkrétní kroky, které je třeba učinit při řešení problematických situací, jež pacienti s rakovinou prožívají od počátečního stanovení diagnózy choroby až po skutečný život s rakovinou, adaptaci na ni a na její léčbu.
Tato kniha bude užitečným pomocníkem pro ambulantní léčbu ve skupinách nebo v individuální terapii pro psychology, psychiatry, specializované zdravotní sestry, poradce nebo sociální pracovníky.

Artieri - Vallierová - Rousseau
126 stran, čb. a bar. vyobrazení, původní vazba 4°, velmi dobrý stav, obálka natržena cca 3 cm Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1980

ARTIERI Giovanni - L´opera completa di Rousseau il Doganiere
Rok vydání :1969 - Rizzoli Editore, Milano, 54 barevných reprodukcí, katalog děl, italsky 

Artieri, Giovanni a Dora Vallierová - Henri Rousseau
edice Klasikové umění Rok :1980

ARTIRRERI G. a VALLIEROVÁ Dora - Rousseau
Rok vydání : 1980

ARTMAN H.C. - Dracula Dracula
Rok vydání : 1992

Arto Paasilinna - Krátká paměť pana rady
Nakladatel : Hejkal
ISBN : 978-80-86026-74-9
EAN : 9788086026749
Originál :Elämä lyhyt, Rytkönen pitkä
Překlad : Piskoř, Vladimír
Formát : 176 stran, 20,7x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Pasilinnovy romány jsou oblíbené proto, že Paasilinna sice píše o vážných věcech - krizi středního věku, stáří, touze po svobodě - ale píše o nich čtivě, lehce a humorně. Česky dosud vyšly jeho romány Zajícův rok, Stará dáma vaří jed, Chlupatý sluha pana faráře, Les oběšených lišek, Autobus sebevrahů a Vlčí léto laponského mlynáře a připravují se další jeden z nich se odehrává také v Česku. Hrdinou nové knihy Krátká paměť pana rady je sklerotický starý muž Taavetti Rytkönen, který se jednoho letního dne octne uprostřed rušné helsinské křižovatky a najednou neví kdo je, jak se jmenuje, kde bydlí a kam jde. Naštěstí se ho ujme taxikář Seppo Sorjonen a oba muži pak podniknou bláznivou pouť po celém Finsku. Při ní se pan rada setkává mj. s dávno zapomenutým synem a jeho dávno zapomenutou matkou, s bývalým spolubojovníkem z války zničí jeho statek, protože starý sedlák už nedokáže obstát v konkurenci evropských zemědělských dotací, s albánským architektem a bělehradským taxikářem podniká lov na zdivočelé býky a jejich masem pak zachrání život skupině francouzských vegetariánek Krátká paměť pana rady je typický Paasilinna, jakého mají rádi čtenáři v celé Evropě. Román je plný bláznivého humoru, těžko uvěřitelných příhod a dobrodružství, gagů jako vystřižených z grotesky a také finské vodky, ale přitom se nebojí vážných témat v tomto případě se dotýká práva starých lidí na důstojnost a také svobody člověka v soukolí eurobyrokracie.

Arto Paasilinna - Krátká paměť pana rady
Nakladatel : Hejkal
ISBN : 978-80-86026-74-9
EAN : 9788086026749
Originál :Elämä lyhyt, Rytkönen pitkä
Překlad : Piskoř, Vladimír
Formát : 176 stran, 20,7x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Pasilinnovy romány jsou oblíbené proto, že Paasilinna sice píše o vážných věcech - krizi středního věku, stáří, touze po svobodě - ale píše o nich čtivě, lehce a humorně. Česky dosud vyšly jeho romány Zajícův rok, Stará dáma vaří jed, Chlupatý sluha pana faráře, Les oběšených lišek, Autobus sebevrahů a Vlčí léto laponského mlynáře a připravují se další jeden z nich se odehrává také v Česku. Hrdinou nové knihy Krátká paměť pana rady je sklerotický starý muž Taavetti Rytkönen, který se jednoho letního dne octne uprostřed rušné helsinské křižovatky a najednou neví kdo je, jak se jmenuje, kde bydlí a kam jde. Naštěstí se ho ujme taxikář Seppo Sorjonen a oba muži pak podniknou bláznivou pouť po celém Finsku. Při ní se pan rada setkává mj. s dávno zapomenutým synem a jeho dávno zapomenutou matkou, s bývalým spolubojovníkem z války zničí jeho statek, protože starý sedlák už nedokáže obstát v konkurenci evropských zemědělských dotací, s albánským architektem a bělehradským taxikářem podniká lov na zdivočelé býky a jejich masem pak zachrání život skupině francouzských vegetariánek Krátká paměť pana rady je typický Paasilinna, jakého mají rádi čtenáři v celé Evropě. Román je plný bláznivého humoru, těžko uvěřitelných příhod a dobrodružství, gagů jako vystřižených z grotesky a také finské vodky, ale přitom se nebojí vážných témat v tomto případě se dotýká práva starých lidí na důstojnost a také svobody člověka v soukolí eurobyrokracie.

Arto Paasilinna - . . Zajícův rok
Rok vydání : 2004 Nakladatelství : Hejkal Počet stran : 152 stran

Arto Paasilinna - Syn boha hromovládce
Hejkal, Havlíčkův Brod, 2009, výborný stav, orig. lamin. vazba s přebalem, 1. vydání, 216 stran, Beletrie a poezie, Arto Paasilinna-Syn boha hromovládce

Arto Paasilinna - Krátká paměť pana rady
Hejkal, Havlíčkův Brod, 2009, výborný stav, orig. matná lamin. vazba s přebalem, 1. vydání, 176 stran, Beletrie a poezie, Arto Paasilinna-Krátká paměť pana rady

Artobolevskij I. I. - Politechničeskij slovar
Vydavatel : Izdatelstvo Sovetskaja enciklopedija, Moskva Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 608

Arttilio Mazza - . . Lago di Garda-Italsky
Nakladatelství : Brescia Počet stran : 144 stran

Artur Bloch - . . Murphyho zákon
Rok vydání : 1993 Nakladatelství : Svoboda Počet stran : 187 stran

Artur Bloch - . . Murphyho zákon
Rok vydání : 1993 Nakladatelství : Svoboda Počet stran : 187 stran

Artur de Gobineau - Opatství Typhainské
Družstevní práce, Praha, 1923, dobrý stav, obálka je potrhaná, oba levé rohy má utržené, orig. brož, obálková kresba P. Kotík, 321 stran, Beletrie a poezie, Artur de Gobineau-Opatství Typhainské

Artur Hailey - Hotel
Práce, Praha, 1977, velmi dobrý stav, celoplátěná vazba, 430 stran, Beletrie a poezie, Artur Hailey-Hotel

Artur London - Doznání
Nakladatel : ČS Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()

Artur London - Doznání
Československý spisovatel, Praha, 1968, velmi dobrý stav, přebal na hřbetu lehce potrhán, orig brož s přebalem, 412 stran, Beletrie a poezie, Artur London-Doznání

Artur Ransome - Boj o ostrov
Josef Hokr, Praha, 1947, velmi dobrý stav, porušená vazba-prasklá v závěsu, uvolněné svazky , poloplátěná vazba, karton desky, 260 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Artur Ransome-Boj o ostrov

Artur Ransome - Klub lysek
SNDK, Praha, 1963, velmi dobrý stav, desky jsou jen velmi mírně zašpiněné, původní lamino vazba, ilustrace Kamil Lhoták, přeložila Z. Wolfová, obsahuje 29 ilustrací v textu a 8 barevných příloh, první vydání v SNDK, 296 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Artur Ransome-Klub lysek

Artur Ransome, ilustroval Kamil Lhoták - Klub Lysek
Kniha edice KOD. Vydalo Státní nakladatelství dětské knihy v Praze roku 1963. 293 stran s 29 ilustracemi v textu a s 8 barevnými přílohami. 1.vydání. ´Původní vazba. Velmi pěkný stav.

Artur Sketchley - A match in the dark


Artur Symons - Dante Gabriel Rossetti
Nakladatel : Otto Beckmann Verlag/Berlín

Artur Závodský - STUDIE O PETRU BEZRUČOVI
Společnost Petra Bezruče, Opava, 1947 163 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Arturo Caroti, Vlastimil Hofman - Špaček a Nin
SNDK, Praha, 1950. Přeložila Marie Majerová! Nádherné ilustrace Vlastimila Hofmana. Původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, s obálkou - ta nepatrně natrhaná a odřená, 155 stran. Dobrý stav.

Arturo Carotti - Špaček a Nin v boji proti fašistům
Nakladatel : Komunistické knihkupectví Rok vydání (číslo vydání) : 1926 ()

Artuš Černík - Severní záře
Nakladatel : Protis
ISBN : 80-85940-10-8
EAN : 9788085940107
Formát : 144 stran, 19,5x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Výbor z poezie spoluzakladatele a teoretika Devětsilu doplněný kompletní bibliografií básní a básnických překladů.

Artuš Černík - Severní záře
Nakladatel : Protis
ISBN : 80-85940-10-8
EAN : 9788085940107
Formát : 144 stran, 19,5x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Výbor z poezie spoluzakladatele a teoretika Devětsilu doplněný kompletní bibliografií básní a básnických překladů.

Artuš Dritl - . . Jiří Mahen
Rok vydání : 1910 Nakladatelství : Přemysl Plaček

Artuš Drtil - Výbor z prací
Vydavatel : Nákladem Lidového družstva tiskařského a vydavatelského Přehled, Praha Rok vydání: 1913 Jazyk: Čeština Počet stran: 182

Artuš Rektorys - Korespondence Otakara Ostrčila s Vilémem Zítkem
Nakladatel : Orbis Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()

Artuš Scheiner - Princ Mazlík
Pozor - poškozeno! Chybí prvních 16 stran! Žert a pravda pro zábavu malé i velké mládeže. Barevnými i černými obrazy provází A. Scheiner. Nakl. Šolc a Šimáček, Praha. Původní poloplátěná vazba, mírně zašpiněná. Jinak slušný stav.

ARTWOODOVÁ Margaret - Ublížení na těle
Rok vydání : 1989

ARTWORKS J. M. - LIDSKÉ TĚLO PŘIPRAV SI VLASTNÍ REFERÁT EDICE ŠKOLNÍCH PROJEK
Vydej se s námi na cestu za poznáním do nitra nejúžasnějšího mechanismu světa - lidské tělo. S pomocí tohoto jedinečného setu můžeš zpracovat vlastní referát na téma Lidské tělo, a předvést tak svým spolužákům všechny informace a zajímavosti z této knihy. Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-255-0176-4

Arúzí Nizámí - Naučení korunnímu princi
světová četba, svazek 441 Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 145

ARÚZÍ Nizámí - Naučení korunnímu princi aneb Čtyři rozpravy
Rok vydání :1974

ARVIGOVÁ ROSITA,EPSTEINOVÁ NADINE - SASTUN UČEDNICÍ MAYSKÉHO LÉČITELE
Fascinující skutečný příběh americké doktorky alternativní medicíny, která se usadí v deštném pralese v Belize. Tam se seznámí se starým medicinmanem donem Elijiem Pantim,jedním z posledních žijících a nejuctívanějších tradičních mayských léčitelů. Don Elijio po určitém váhání přijíma Rositu za svou učednici a zasvěcuje ji do tajů dávných způsobů léčení a magie. Jejich společná snaha o uchování již takřka zaniklých mayských léčitelských tradic vyústí ve zřízení první přírodní rezervace léčivých rostlin na světě a ve spolupráci s laboratořemi hledajícími lék proti rakovině a AIDS. Satun je úchvatná kniha, která potěší každého čtenář Vydavatel : DOBRA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 238 ISBN: 80-86459-66-0

Aryeh Kaplan - Bahir
Nakladatel : Malvern
ISBN : 978-80-86702-30-8
EAN : 9788086702308
Formát : 276 stran, 22X15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Sefer ha-Bahir je jedním z nejstarších a nejzajímavějších kabalistických textů, který byl poprvé zveřejněn kolem roku 1176 v Provence a až do zveřejnění knihy Zohar (1270) byl nejvlivnějsím a široce citovaným pramenem kabalistického učení. Je nejrannějsím pramenem, který pojednává o Božích atributech (sefirot). Rabi Mose Kordovero (1522-1570), hlava safedské kabalistické školy, prohlásil: Slova tohoto textu jsou jasná (bahir) a jiskrná, avšak jejich přílišný jas a třpyt oslňuje oči. Dvojjazyčný česko-hebrejský text knihy Bahir doprovází komentář Aryeh Kaplana.

Aryeh Kaplan - Bahir
Nakladatel : Malvern
ISBN : 978-80-86702-30-8
EAN : 9788086702308
Formát : 276 stran, 22X15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Sefer ha-Bahir je jedním z nejstarších a nejzajímavějších kabalistických textů, který byl poprvé zveřejněn kolem roku 1176 v Provence a až do zveřejnění knihy Zohar (1270) byl nejvlivnějsím a široce citovaným pramenem kabalistického učení. Je nejrannějsím pramenem, který pojednává o Božích atributech (sefirot). Rabi Mose Kordovero (1522-1570), hlava safedské kabalistické školy, prohlásil: Slova tohoto textu jsou jasná (bahir) a jiskrná, avšak jejich přílišný jas a třpyt oslňuje oči. Dvojjazyčný česko-hebrejský text knihy Bahir doprovází komentář Aryeh Kaplana.

Aryeh Kaplan - Bahir
Anotace : Bahir (nazývaný též Midraš rabiho Nechunji ben HaKana) je jedním z nejstarších a nejzajímavějších klasických kabalistických textů
Vyšlo : 03.04.2008
Počet stran : 275
Nakladatelství : Malvern 2008

Aryeh Kaplan - Sefer Jecira /ALEF/
Anotace : studium naznačuje, že Sefer Jecira je meditační text se silnými magickými podtexty, podle legend používaný i ke stvoření Golema
Vyšlo : 08.04.1998
Počet stran : 410


Arystoteles - Zagadnienia przyrodnicze
Vydavatel : Panstwowe wydawnictwo naukowe, Warszawa Rok vydání: 1980 Jazyk: Polština Počet stran: 456

AS-SAID ISSAM,PARMAN AYSE - GEOMETRICKÁ KONCEPCE V ISLÁMSKÉM UMĚNÍ
Tato publikace se soustřeďuje na aspekt islámského umění, který je poněkud méně známý a do jisté míry opomíjený, přesto však základní. Pravdou je, že využití geometrických schémat jako základu kompozice není jen jeho výlučnou metodou ve větším či menším rozsahu je obsaženo v každém tradičním umění na Západě i Východě. Tento princip se objevuje jak v gotických katedrálách, tak i v mandalách, jež jsou základem indické posvátné architektury. Nicméně právě v islámském umění byla tato posvátná geometrie rozvinuta v obrovském rozsahu a s hlubokou vnitřní logikou. Kniha tedy není jen materiálem pro badatele v oblasti islámského světa a historiky umění, může se stát vzácnou inspirací umělcům, architektům, designérům a jistě ji uvítají všichni ti, pro které se společné kulturní dědictví lidstva ještě nestalo prázdným pojmem. Vydavatel : ARGO,PŮDORYS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 166 ISBN: 80-7203-911-1

As. Dr. B. Slámová - . . Porodnické a gyn. diagnostické a léč. hmaty
Rok vydání : 1940 Nakladatelství : Spolek českých lékařů Počet stran : 60 stran

Asalová J. - Keltská lidová kuchyně
Volvox Globator1999

Asalová Joanne - Keltská lidová kuchyně
Nakladatelství (edice): Volvox globator
Rok vydání: 1999
Ilustrace/foto: kresby
Počet číslovaných stran: 406
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


ASBJÖRNSEN P.CH., MOE Jörgen - Veselé norské pohádky
Rok vydání : 1957

Asch ad. - 1000 nejkrásnějších novel 1000 světových autorů 2-26 autorů
Obr, cca 500 s. b.d. Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

ASCH Sholem - The Apostle
- Pocket Books, 742 p., Used - Good  

ASCHERMANN MICHAEL - ROZHOVOR S JIŘÍM WIDIMSKÝM CESTA ZA POZNÁNÍM SRDCE
Profesor Jiří Widimský - zná ho každý český kardiolog, který si s ním prožil atestaci z kardiologie. Známe ho však opravdu? Jaký vlastně je náš 187 král srdce 171 , studnice poznatků, autor největšího počtu monografií v oboru nemocí srdečních? Jak se mu podařilo dosáhnout až na ta­kové vrcholy kardiologie, jako bylo jeho postavení místopředsedy Evropské kardiologické společnosti? Vzpomínky na konec druhé světové války, vzpomínky na medicínu, která ještě nebyla založena na důkazech, vyprávění o tom, jak se dělal výzkum v době, kdy nebyly počítače. V Rozhovoru ho poznáváme nejen jako pověstného přísného examinátora několika mladších generací, ale také jako milovníka vážné hudby, sportovce amatéra a průvodce po mnoha zemích světa, které navštívil především proto, že je vynikající kardiolog. Dozvíme se také, co vlastně znamená zkratka www.cz, aniž to tvůrci webu vůbec vědí. Život tohoto významného českého kardiologa stojí za to poznat. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 276 ISBN: 80-7262-397-4

Ascherson Paul - Graebner Paul - Synopsis der Mitteleuropäischen flora
Sechster Band (Zweite Abtheilung): Rosaceae (Pomoideae, Prunoideae) Leguminosae. Původní pkž.vazba, velmi dobrý stav.
Leipzig 1906/1910 W.Engelmann
8°,1093s.,váz.


ASCOLI David - A companion to the Britisch army 1660-1983
Rok vydání : 1984

ASENSI Matilde - Poslední velmistr
Rok vydání :2007

Ash DeKirková - O Dracích
Anotace : tajemné báje z hrdinských epoch a popis draků celého světa, vyhynulí draci a ještěři, ale i draci a dráčci současnosti
Vyšlo : 07.06.2007
Počet stran : 219
Nakladatelství : Volvox Globator 2007

ASH Garton Timothy - Rok zázraků ´89
Rok vydání : 1991

Ash Russel - TOP 10-Země, příroda, lidé
A4, lam, 152 s., bar foto 2002 Euromedia/ Dorling Kindersley, napsáno v jazyce: Česky

ASH Russell - Velké divy světa
Rok vydání : 2001 Poznámka :A 4

Ash Sidney - Petrified Forest-Arizona-The Story behind the Scenery
A4, Obr, 46 s. 1986 PF Museum, napsáno v jazyce: Česky

ASH TIMOTHY GARTON - FACTS ARE SUBVERSIVE POLITICAL WRITING FROM DECADE WITHOUT N
For more than thirty years, Timothy Garton Ash has traveled among truth tellers and political charlatans to record, with scalpel-sharp precision, what he has found. Facts are Subversive , which collects his writings since the millennium, addresses some of the crucial questions of our time: what happens to people who have endured long dictatorships when they try to found a democratic state? How can freedom from tyranny be won? How are free expression, equality before the law and equal rights for men and women sustained in a society of different faiths and ethnicities? This is history of the present on a scale by turns panoramic and human: urgent, exhilarating and necessary. Vydavatel : ATLANTIC BOOKS Rok vydání: 2009 Jazyk: Angličtina Počet stran: 442 ISBN: 1-84887-091-8

ASH TIMOTHY GARTON - ROK ZÁZRAKŮ SVĚDECTVÍ O REVOLUCI ROKU 1989 VE VARŠAVĚ,BUDAPE
Svazek reportáží světoznámého britského historika, politologa a publicisty představuje jedinečné zachycení převratných událostí roku 1989, tak jak postupně zasáhly čtyři středoevropské komunistické režimy včetně tehdejšího Československa. Autor se přitom soustřeďuje na klíčové události daného historického okamžiku v podobě červnových voleb v Polsku a pohřbu Imreho Nagye v Maďarsku a listopadového pádu berlínské zdi a sametové revoluce v Československu, jimž byl osobně přítomen, a se svou charakteristickou erudicí, osobní angažovaností i jemným humorem podává nezapomenutelné svědectví o revoluční proměně, jež definitivně změnila tvář střední a východní Evropy. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 140 ISBN: 80-7432-009-5

ASH Timothy Garton - Rok zázraků ´89
Rok vydání : 1991

Ash, Timothy Garton - Rok zázraků 89
Rok :1991

Ashe P. - Nahá přišla cizinka
Klokan 2004

ASHE Penelope - Nahá přišla cizinka
Rok vydání : 2004

ASHER JAY - PROČ? 13X PROTO
Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček 8211 krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř? Sedm magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové 8211 jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo . proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je 13 důvodů . Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 230 ISBN: 80-00-02330-4

ASHER MICHAEL - SOUMRAK RYTÍŘŮ POUŠTĚ
Jak se často stává, skutečné příběhy jsou mnohdy fantastičtější, než by byl kterýkoli vypravěč schopen vymyslet. V dobách vrcholícího parcelování Afriky, v roce 1880, se francouzská vláda rozhodla spojit Paříž s Timbuktu železnicí překračující saharskou poušť a tak významně posílit své pozice ve střední Africe. Francouzi, poněkud naivně, neočekávali žádný významný odpor domorodých kmenů. Skutečnost se ovšem ukázala být odlišnou, průzkumná výprava, ačkoli vyzbrojena nejmodernějšími zbraněmi, byla Tuaregy, pány pouště , vlákána do léčky a zdecimována. Až po čtyřech měsících hrstka přeživších účastníků výpravy po nesmírných útrapách doklopýtala do stanice na okraji pouště. Vítězství Tuaregů bylo ovšem jejich posledním, francouzské armádě vzdorovat již nedokázali. Z pera zkušeného autora vyšel vzrušující příběh hodný velkého románu, líčící poslední slavné dny starobylého společenství Tuaregů, kteří vládli saharské poušti po více než tisíciletí. Vydavatel : BARONET Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 296 ISBN: 80-7384-080-8

ASHER MICHAEL - OKO BOHA REA
První kniha Egyptského cyklu. Aniž by to širší veřejnost tušila, otevřením Tutanchamonovy hrobky v roce 1923 bylo odhaleno důležité tajemství, které během let přivodí záhadnou smrt více než dvaceti lidí. Tady ale příběh nekončí. Omar James Ross, samotářský egyptolog, se vrací do Káhiry po zmizení svého přítele a kolegy Juliana Cranwella. Kniha Oko boha Rea, plná egyptského bájesloví a dějin, beduínského folklóru, zlověstných tajných organizací a spiknutí trvajícího tisíce let, je napínavý thriller spojující okouzlující postavy s mrazivými záhadami. Vydavatel : TALPRESS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 392 ISBN: 80-7197-317-1

ASHER NEAL - PRADORSKÝ MĚSÍC
První kniha série Polity. První kontakt . ve stylu Řádu! Řád je exkluzivní klub civilizací, které pronikly do kosmu. Je pedantický a byrokratický a jeho dominium zasahuje od centrální Země až do nekonečných hlubin galaktické prázdnoty. Když se ale Řád poprvé setká s mimozemským životem v podobě velkých a nepřátelských krabovitých masožravců nazývaných Pradoři, není pochyb, v co to nutně musí vyústit . v totální válku. Řád i planety, které k němu nepatří, se snaží rychle vzchopit a přeměnit v militantní společnost. Kosmické lodi se utkávají v boji, orbitální stanice i celé planety jsou dobývány a drancovány, ale pro Jebela Kronga a Morii Salemovou, dva netypické hrdiny zachyceni v centru válečné vřavy, je tato válka mnohem víc, než jen střetem dvou kultur, víc než souboj techniky s brutální silou . je to pro ně osobní záležitost. Román z časů, které předcházely událostem kolem agenta Cormaca a těm na planetě Spatterjay. Vydavatel : POLARIS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-7332-146-8

ASHER NEAL - MOSAZŇÁK
Třetí kniha série Agent Cormac. Na primitivní planetě Cull, která stojí mimo Řád, honí moderní potulný rytíř jménem Anderson draka. Netuší, že daleko od něho vzkřísil jiný člověk - byť má nyní v sobě víc techniky lidskosti - mosazný vraždící stroj jménem 8222 pan Jeřáb , aby mu pomohl při podobné štvanici, která však obsáhne mezihvězdné války. Když agent Cormac zjistí, že jeho starý nepřítel stále žije, vydá se ho pronásledovat na palubě útočné lodi Jack Ketch. Pro obyvatele Cullu představuje každý den boj o přežití na planetě hemžící se dravými hmyzími monstry, přesto však vytrvávají a pomalu budují průmyslovou základnu, která jim snad pomůže dosáhnout kosmické lodě předků, stále ještě obíhající vysoko nad nimi. Pomáhá jim bytost, která si říká Drak, její motivy jsou však přinejmenším problematické. A jako by to nestačilo, planeta, která tisíce let nepoznala geologickou aktivitu, trpí čím dál silnějšími zemětřeseními. Pan Jeřáb se mezitím zarputile snaží uniknout své minulosti, na kterou nedokáže zapomenout, ale ani si ji není schopen řádně vybavit. Proto dál pátrá po příčetnosti, kterou může najít v příštím okamžiku, ale také se mu to nemusí podařit dalších tisíc let . Vydavatel : POLARIS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 392 ISBN: 80-7332-117-8

ASHER NEAL - CESTA SABLA KEECHE
Druhá kniha série Spatterjay. Vítejte zpátky na planetu Spatterjay, kde se život utrhl z řetězu . Sable Keech je chodící mrtvola, jediný z mnoha, komu se díky nanotechnologii skutečně podařilo vstát z mrtvých. Uspěl proto, že byl nakažený spatterjayským virem, nebo protože byl do nádrže sterilizované mořské vody, v níž byl dopraven ke svému zrození, uložen se zpožděním? Taylor Bloc chce vědět, jak to bylo, a proto rekonstruuje Keechovu poslední cestu. Chce i spoustu jiných věcí - obdiv, moc, slávu - a je ochoten udělat cokoliv, aby je získal. Úlová mysl, pro lidskou rasu prakticky nepochopitelná, vyslala do tohoto nejistého světa svého agenta. Jde mu o to, aby získal jistý smrtelný jed sprin? Pokud ano, musí mu v tom Janer zabránit. Samota Erlin, která stále zápasí s nudou nesmrtelnosti, si proti sobě poštvala značně nerudný exemplář Surmus titanicus a nezbude ji, než se vydat na nejpodivnější ze všech cest. V hlubinách oceánu spatterjayský virus zmutoval způsobem, který poznamená všechny. Něco, co desetiletí spalo, se probouzí a na vodní planetě znovu propuknou dávné války. A Snajpr, který už je deset let správcem Spatterjaye, konečně dostane nové tělo. Je mnohem lepší, než to staré: má výkonnější motory a mocnější zbraně, silnější pancíř. Bude se mu hodit. Vydavatel : POLARIS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 392 ISBN: 80-7332-128-4

ASHEROVÁ BRIDGET - MANŽELOVA ZLATÍČKA
Když Lucy zjistí, že ji její o osmnáct let starší manžel podvádí, okamžitě od něj odejde. Zanedlouho se však dozví, že manžel těžce onemocněl a nezbývá mu mnoho času. Její matka ji přesvědčí, aby se vrátila domů a o manžela se postarala 8211 vždyť přece slíbila, že s ním bude v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví . Lucy ovšem usoudí, že by na to neměla být sama. Vezme manželův adresář a začne obvolávat jeho 8222 zlatíčka 8220 , aby jim oznámila, že Artie umírá. A také je vyzve, ať přijdou držet službu u jeho smrtelné postele. Některé rovnou odmítnou, ale pár se jich zanedlouho objeví na prahu jejich domu. Ta, která ho nenávidí, ta, která mu vděčí za život, nebo ta, která díky němu pochopila, že dává přednost lesbické lásce. S některými si Lucy padne do oka. Možná nakonec dospěje i do okamžiku, kdy by mohla Artiemu odpustit. Jenže bývalé milenky nejsou jediným tajemstvím, které umírající manžel skrývá. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 242 ISBN: 80-249-1270-7

Ashleyová Anne - Hraběnka a podkoní
Nakladatelství (edice): Harlequin - Historická romance
Rok vydání: 2003
Počet číslovaných stran: 282
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: svazek č.:86


Ashleyová Anne - Tajemný miláček
Nakladatelství (edice): Harlequin - Historická romance
Rok vydání: 2007
Počet číslovaných stran: 280
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: svazek č.: 196


ASHOVÁ R./ DEVINEOVÁ A./ WILKINSOVÁ G. - Dokonalá přetvářka/ Cesta do oblak/ Valentinské přání
Rok vydání :1997

ASHWORTH STEVE - KLÁVESY PRŮVODCE HROU NA KLAVÍR A VŠECHNY ELEKTRONICKÉ
Praktická učebnice pro začátečníky hry na klávesy. Provede úplnými začátky, ať už jde o výběr nástroje či porozumění notovému zápisu. Je zde vysvětlena základní technika hry na klávesové nástroje i nezbytná část hudební teorie - notový zápis, akordy, stupnice, harmonie a základní prvky různých hudebních stylů. Ukáže cestu od nezbytných průpravných cvičení až do vaší první kapely! Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-7391-299-4

Asi Guy de Maupassant - NETE 344 E PANÍ PLUKOVNÍKOVÉ
Lechtivé čtení, v němž popis milostných scén začíná tam, kde v červené kniihovně končí. Román v kombinaci s odbornou literaturou může přispět k rozšíření sexuálního poznání . .
Erotický román. Monitor, 1990 218 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : brož mírně ušpiněna, jinak dobrý stav.

ASIKINACK,SCARBOROUGH - Objevování severní Ameriky
Rok vydání : 1996 Poznámka :A4

Asimakopulos K. - Král a socha-dvanáct evangelií Janise Kapsise
Nakladatel :Máj Rok vydání :1978 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Asimakopulos Kostas - Král a socha
Ocpl, b. ob., il. E. Činčerová 1978 MF Máj, napsáno v jazyce: Česky

ASIMAKOPULOS Kostas - Král a socha
Rok vydání :1978

Asimakopulos Kotas - Král a socha
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1978
Ilustrace/foto: Činčerová E.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Asimakopulos Kotas - Král a socha
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1978
Ilustrace/foto: Činčerová E.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Asimov I. - Já, Asimov
ČS 1996

Asimov I. - Slova vědy co se za nimi srkývá
Panorama 1978

Asimov Isaac - Ani sami bohové
Obr, 248 s., ob. J. Mištěra 1992 Svoboda Omnia, napsáno v jazyce: Česky

Asimov Isaac - Lucky Starr, der Weltraum-Ranger
Obr, 910 s. 1987 Bastei, napsáno v jazyce: German

ASIMOV Isaac - Okruhliak na oblohe
Rok vydání :1982 - slovensky 

ASIMOV ISAAC - NADACE A ŘÍŠE
Druhá kniha série Nadace. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán - co nejvíce zkrátit období třiceti tisíc let předpokládaného období temna - a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi. Nadace, Nadace a Říše, Druhá Nadace jsou trilogií skládající se z příběhů z historie vzdálené budoucnosti trvající více než milión let v době, kdy jsou planety v celé mléčné dráze spojené do obrovské Galaktické Říše. Vydavatel : ARGO,TRITON Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-257-0230-7

Asimov Isaac - Nadace a říše
228 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : AG Kult Rok vydání : 1992

ASIMOV ISAAC - ANI SAMI BOHOVÉ
Román, ověnčený prestižními cenami Hugo a Nebula, začíná vynálezem tzv. pozitronové pumpy, díky níž lze čerpat čistou nezávadnou energii z paralelního vesmíru. Na první pohled dokonalé řešení zvyšující se poptávky po energii však rozhodně není bez chyb. Naopak, její dlouhodobé využívání může způsobit vážné narušení struktury vesmíru. V dalších částech poznáme život zvláštních obyvatel jiného vesmíru a podíváme se i na pozemský Měsíc, jehož obyvatelé nemohou využívat služeb pozitronové pumpy. Dílo o lidské hlouposti a zaslepenosti patří ve zpětném pohledu k nejváženějším pracím nejslavnějšího SF autora 20. století. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 375 ISBN: 80-7254-696-1

ASIMOV ISAAC - NEZNÁMÝ ASIMOV I.
8217 8217 Začal jsem jako spisovatel sci-fi a prvních jedenáct let své literární kariéry jsem psal výhradně vědeckofantastické povídky určené k publikování v časopisech. Myšlenka, že bych mohl vydat skutečnou knihu, mi vzhledem k mé vrozené skromnosti vůbec nepřišla na mysl. Ale pak se dostavily doby, kdy jsem začal psát knihy, a tehdy jsem se pokusil shromáždit materiály, které jsem dříve vytvořil pro časopisy. Mezi lety 1950 a 1969 mi vyšlo deset sbírek. Člověk by si myslel, že je to dost, ale to by nesměl brát v úvahu neukojitelný apetit mých čtenářů (Bůh jim žehnej!). Takže když mi nakladatelé navrhli, abych vytvořil sbírku povídek, které se do těchto sbírek nevešly, a doprovodil je krátkými předmluvami, nedokázal jsem odmítnout. 8217 8217 Isaac Asimov Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 415 ISBN: 80-7254-241-9

ASIMOV ISAAC - OBLÁZEK NA OBLOZE
Popularita seriálu Nadace, galaktické kroniky obrovského Impéria, přiměla jeho tvůrce k napsání dalších tří příběhů, které jsou jeho součástí. První z nich je Oblázek na obloze. Joseph Schwartz se řízením osudu ocitne na Zemi tisíce let v budoucnosti. Země se stala naprosto bezvýznamnou planetou a navíc je po prehistorických nukleárních válkách radioaktivní Nyní plánuje poslední zoufalý pokus o návrat ke slávě, a to za každou cenu. Pozemský plán na dobytí Galaxie má ale odpůrce . Píše se rok 827 galaktické éry. Trantor vládne svému Galaktickému impériu, které bude trvat přes 12 000 let. Oblázek na obloze je prvním - chronologicky ovšem posledním - příběhem, na jehož pozadí se tvoří dějiny Říše, jejíž soumrak je popisován v Nadaci. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 312 ISBN: 80-7254-697-X

ASIMOV ISAAC - I,ROBOT SHORT STORIES /OXFORD BOOKWORMS LIBRARY 5/
Série četby adaptovaná do 6 jazykových úrovní od základní až po pokročilou. Široký výběr námětů od klasických příběhů až po moderní fikce. Glosář obtížných slov. 3 druhy aktivit: Before, While, After Reading. Úroveň 5 obsahuje 1800 klíčových slov, průměrná délka je 88 stránek, průměrný počet slov 23000. Z OBSAHU: A human being is a soft, weak creature. It needs constant supplies of air, water, and food, it has to spend a third of its life asleep, and it can t work if the temperature is too hot or too cold. But a robot is made of strong metal. It uses electrical energy directly, never sleeps, and can work in any temperature. It is stronger, more efficient - and sometimes more human than human beings. Isaac Asimov was one of the greatest science-fiction writers, and these short stories give us an unforgettable and terrifying vision of the future. Vydavatel : OXFORD UNIVERSITY PRESS Rok vydání: 2000 Jazyk: Angličtina Počet stran: 104 ISBN: 0-19-423069-4

ASIMOV ISAAC - DIE FOUNDATION-TRILOGIE
Wie einst das Römische Reich steht das Galaktische Imperium kurz vor dem Zerfall. Doch der Psychohistoriker Hari Seldon ersinnt einen atemberaubenden Plan, um die Menschheit durch das kommende dunkle Zeitalter zu leiten. Isaac Asimovs bedeutendstes Werk, mit einem umfangreichen Essay über die Psychohistorik. Mit einem Vorwort von David Brin. Vydavatel : WILHELM HEYNE VERLAG Rok vydání: 2007 Jazyk: Němčina Počet stran: 904 ISBN: 3-453-16417-8

ASIMOV ISAAC - KOSMICKÉ PROUDY
Popularita seriálu Nadace, galaktické kroniky obrovského Impéria, přiměla jeho tvůrce k napsání dalších tří samostatných příběhů, které jsou jeho součástí. Druhým z nich jsou Kosmické proudy. Trantor již ovládl polovinu Galaxie, a mezi světy, které jeho vlivu dosud odolávají, patří i Sark prosperující z vykořisťování Floriny, své vazalské planety. Nyní však Florině hrozí kosmická katastrofa. Kdo má zájem na tom, aby pravda o blížící se katastrofě zůstala utajena a aby jedinému člověku, který o ní ví, byla vymazána paměť? Trantor? Sark? Nebo někdo jiný? Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-7387-215-1

ASIMOV ISAAC - ROBOHISTORIE II.
Isaac Asimov nám v širokém průřezu přibližuje historii soužití lidí a robotů, řeší problémy vznikající zdánlivým protiřečením jednotlivých Zákonů a končí vyprávěním o robotu Andrewovi, který dosáhl všech lidských práv včetně práva zemřít . První polovinou knihy nás provází nezapomenutelná robopsycholožka Susan Calvinová, pro kterou roboti měli duši. Poprvé za celou historii Národní americké společnosti pro výrobu robotů, a. s., byl robot zničen následkem nehody přímo na Zemi. Ale stát se může i něco naprosto nepravděpodobného. Šlo tu především o to, že byl zničen robot. Už to samo bylo znepokojivé. Fakt, že JN-5 byl prvním prototypem, který byl po čtyřech předcházejících pokusech uveden do provozu, byl zneklidňující ještě víc. Fakt, že JN-5 byl zásadně novým typem robota, naprosto odlišným od všeho, co až dosud vyrobili, byl značně znepokojivý. Fakt, že JN-5 zřejmě před svým zničením dosáhl něčeho, co mělo nevyčíslitelnou hodnotu, a teď možná mohlo být navždy ztraceno, znepokojil všechny na nejvyšší možnou míru. A sotva stálo za zmínku, že spolu s robotem zahynul i hlavní robopsycholog Národní americké. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 496 ISBN: 80-7254-478-0

ASIMOV ISAAC - KOSMICKÉ PROUDY
Popularita seriálu Nadace, galaktické kroniky obrovského Impéria, přiměla jeho tvůrce k napsání dalších tří samostatných příběhů, které jsou jeho součástí. Druhým z nich jsou Kosmické proudy. Trantor již ovládl polovinu Galaxie, a mezi světy, které jeho vlivu dosud odolávají, patří i Sark prosperující z vykořisťování Floriny, své vazalské planety. Nyní však Florině hrozí kosmická katastrofa. Kdo má zájem na tom, aby pravda o blížící se katastrofě zůstala utajena a aby jedinému člověku, který o ní ví, byla vymazána paměť? Trantor? Sark? Nebo někdo jiný? Vydavatel : TRITON,ARGO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 264 ISBN: 80-7387-190-1

Asimov Isaac - Ani sami bohové
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 242
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


ASIMOV ISAAC - ROBOTI A IMPÉRIUM
Lidstvo stojí znovu na rozcestí. Od doby, kdy Elijáš Baley vyřešil případ vraždy humanoidního robota Paneela, pomohl dr. Fastolfovi zvítězit ve volbách na Auroře a tak umožnil Zemi osídlit nové světy, uplynula dvě století. Draví a rychle sílící pozemšťané vtrhli do vesmíru a Vnější světy pomalu přicházejí o svou sílu a převahu nad Zemí. Mohou ještě zvrátit rovnováhu sil - tím, že Zemi úplně zničí. Vesmířanka Gladia a roboti Daneel a Giskard jsou vrženi do víru událostí, které začínají krystalizovat v osudový konflikt, na jehož výsledku závisí celá budoucí existence lidstva. Jak se konflikt vyostřuje, jednají Giskard a Daneel po svém. Postupně analyzují nadcházející krizi, především se však snaží aplikovat První zákon robotiky na celé lidstvo a definovat tak Nultý zákon. Tím by se jim totiž usnadnila jejich úloha, jíž je samozřejmě ochrana všech lidských bytostí. Boj o bytí či nebytí budoucího Galaktického Impéria může začít. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 496 ISBN: 80-7254-298-2

Asimov Isaac - Ocelové jeskyně
Edice třináct , ilustrace Milan Kopřiva, I. vydání, 245 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1977

ASIMOV Isaac - Nadace
Rok vydání :1991 - brož., A6, pošk.ob., občasné hnědé mapy 

Asimov Isaac - - Kalibán
319 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Eminent Rok vydání : 1997

Asimov, Isaac - Nadace a Země
Rok :1992

Asimov/ Stout/ Queen ad. - Manhattan-Tajemství New Yorku
lam, 248 s. 1993 Gabi, napsáno v jazyce: Česky

Asistar_t / Somebody Recalled - Asistar_t / Somebody Recalled (7 spli .
Split 7 EP podivínských českých kapel s odkazy k tvrdším kapelám typu Insania a alternativními přesahy.
Tracklist:
01. Bardzo
02. La Do Gra To
03. Protesta Orchestr
04. Low Estate



Asklund Erik - Stockholm-sommarstaden
A4, nestr., čb foto K. W. Gullers, švédsky 1947 Kooperativa förbundets bokförlag, napsáno v jazyce: Česky

Asko Sahlberg - Pírko
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 80-86515-58-3
EAN : 9788086515588
Originál :Höyhen
Překlad : Vladimír Piskoř
Formát : 112 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Pírko, seversky drsná novela finského spisovatele Aska Sahlberga (nar. 1964) z roku 2002, je intimním pohledem do života bezbranného člověka, vydaného druhým na milost. Příběh rozkrývá osud Villeho, mentálně postiženého chlapce, jehož handicap je ovšem pouhou kulisou, možná pomůckou, jak lépe vystihnout postavení ohroženého člověka, jehož možnosti obrany jsou omezené. Autor vychází z vlastních zkušeností, neboť při svém několikaletém toulání po Finsku vykonával nejrůznější příležitostné práce, mj. ošetřovatele v psychiatrické léčebně nebo pečovatelském domě.

Asko Sahlberg - Styk
Podtitul : Poznámka na okraj k historii války
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 978-80-86515-76-2
EAN : 9788086515762
Originál :Whdynta
Překlad : Vladimír Piskoř
Formát : 104 stran, 20X14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Novela Styk, jejíž podtitul zní Poznámka na okraj k historii války, je komorní drama o touze po lidském sblížení i za mimořádných okolností. Zároveň se pokouší nalézt odpověď na otázku, kudy vede hranice mezi tím, co je a co už není morální. Místo a čas děje Helsinky, mrazivý únor 1944. Do krátkého časového úseku se toho věru vejde hodně čtyři životy, náhodně svedené dohromady, jež nezadržitelně vrcholí v bombami pustošeném městě?

Asko Sahlberg - Pírko
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 80-86515-58-3
EAN : 9788086515588
Originál :Höyhen
Překlad : Vladimír Piskoř
Formát : 112 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Pírko, seversky drsná novela finského spisovatele Aska Sahlberga (nar. 1964) z roku 2002, je intimním pohledem do života bezbranného člověka, vydaného druhým na milost. Příběh rozkrývá osud Villeho, mentálně postiženého chlapce, jehož handicap je ovšem pouhou kulisou, možná pomůckou, jak lépe vystihnout postavení ohroženého člověka, jehož možnosti obrany jsou omezené. Autor vychází z vlastních zkušeností, neboť při svém několikaletém toulání po Finsku vykonával nejrůznější příležitostné práce, mj. ošetřovatele v psychiatrické léčebně nebo pečovatelském domě.

Asko Sahlberg - Styk
Podtitul : Poznámka na okraj k historii války
Nakladatel : Havran
Edice :Kamikaze
ISBN : 978-80-86515-76-2
EAN : 9788086515762
Originál :Whdynta
Překlad : Vladimír Piskoř
Formát : 104 stran, 20X14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Novela Styk, jejíž podtitul zní Poznámka na okraj k historii války, je komorní drama o touze po lidském sblížení i za mimořádných okolností. Zároveň se pokouší nalézt odpověď na otázku, kudy vede hranice mezi tím, co je a co už není morální. Místo a čas děje Helsinky, mrazivý únor 1944. Do krátkého časového úseku se toho věru vejde hodně čtyři životy, náhodně svedené dohromady, jež nezadržitelně vrcholí v bombami pustošeném městě?

Aslagsson O. - Prérie
Šimek 1925, pův.brož s obálkou, dobrý stav

Aslani M. - Harrods Cookery Books
Arbor House 1985 New York

Aslanov, Anatolij, Julier Šišinová - Medicína na scestí
Rok :1981

ASLESON RYAN,SCHUTTA NATHANIEL T. - AJAX VYTVÁŘÍME VYSOCE INTERKATIVNÍ WEBOVÉ APLIKACE
Tato kniha přináší pomocí mnoha praktickým ukázek vše podstatné od základů Ajaxu, přes jeho iplementaci do existující nebo zcela nové aplikace, až po testování kódu a efektivní komunikaci se serverem. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 269 ISBN: 80-251-1285-3

Asmus V. F. - Antická filozofie
Ocpl, 544 s. 1986 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Asne Seierstad - . . The Bookseller of Kabul
Rok vydání : 2003 Nakladatelství : Virago Počet stran : 276 stran

Asne Seierstadová - Knihkupec v Kábulu
Lidové noviny, Praha, 2005, velmi dobrý stav, obálka mírně zvlněná, orig. brož, 244 stran, Beletrie a poezie, Asne Seierstadová-Knihkupec v Kábulu

ASPER KATHRIN - OPUŠTĚNOST A SEBEODCIZENÍ NOVÉ PŘÍSTUPY V TERAPII
Nové přístupy k terapii narcistické poruchy osobnosti Pocit opuštěnostii a sebeodcizení jsou základem narušeného pocitu vlastní hodnoty, kterým se vyznačuje tzv. narcistická porucha osobnosti. Autorka na základě četných kazuistik zpřístupňuje čtenáři porozumění problematice této rané poruchy i jejím pozdějším důsledkům, jakými jsou znejistění vlastních pocitů, narušení zdravé sebelásky a sklon k depresím a grandiozitě. Naznačuje možnosti terapie narcistické poruchy a zásady terapeutického přístupu. Knihu ocení psychoterapeuti, psychologové, psychiatři i odborníci ostatních pomáhajících profesí. Kniha nabízí užitečné podněty i čtenářům, kteří narcistickou poruchou sami trpí, a jejich blízkým. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 264 ISBN: 978-80-7367-453-3

ASPINALL Tricia, CAPEL Annette - Advanced Masterclass CAE-Student´s Book
Rok vydání : 1996 Poznámka :A4

ASPINWALL JIM - OSOBNÍ POČÍTAČ NA MAXIMUM 100 TRIKŮ A NÁVODŮ
V knize se mimo jiné dozvíte, jak: * obejít heslo BIOSu a co dělat, když počítač po úpravách v BIOSu nenabíhá * zvýšit výkon procesoru bez nutnosti investice do nového díky přetaktování * zajistit vyšší rychlost komunikace mezi počítačem a periferními zařízeními (např. tiskárnou či skenerem) * zvýšit výkon i spolehlivost pevného disku * přenést všechna data a nastavení ze starého do nového počítače * zrychlit nabíhání programů díky lepšímu využití paměti RAM operačním systémem * provozovat a spouštět více operačních systémů na jednom počítači * využít vaši grafickou kartu (nVidia i ATI) naplno díky přetaktování Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-251-1136-9

ASPRIN Robert - Zrození mýtu aneb Další pěkná šlamastyka
Rok vydání :1995 - A6,brož.,il.autor 

ASPRIN Robert - Phulův ráj
Rok vydání :1996 - brož.,A6 

Asprin Robert - Další prima mýtus
1994 Perseus, napsáno v jazyce: Česky

ASPRIN ROBERT - MÝTICKÉ POKLADY
Sedmnáctá kniha série Mýtus. Aahz se během dlouho očekávané dovolené ocitne ve vzdálené dimenzi na bleším trhu. Dá se tam do řeči s kouzelným mečem, který o sobě tvrdí, že je legendárním Ersatzem, známým vůdcem Zlaté hordy, bájné sbírky sedmi mocných pokladů. Ersatz přesvědčí Aahze, aby si jej koupil s tím, že se mu odmění nejen penězi, ale že mu dokonce vrátí jeho dávno ztracenou Sílu. Zakopaný pes je ale v tom, že musí najít celý zbytek Hordy. Aahz se tedy spojí s Tanandou a její současnou zaměstnavatelkou Kalypsou, která má také své důvody, proč Hordu potřebuje dát dohromady. Musí ji vyměnit se zlým čarodějem Barýkem za život svého dědečka, velkého tanečníka Kalypsa. Na začátku tedy stál naprosto regulérní obchod, ale v průběhu šlamastyky se změnil v kombinaci honby za poklady se záchrannou misí, seancí egoistů a mírovým shromážděním. Složitému úkolu nijak neulehčuje fakt, že jsou kouzelné předměty roztroušené po všemožných dimenzích a navíc se vlastně vůbec nemají rády . Vydavatel : PERSEUS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 296 ISBN: 80-87010-28-0

Asprin Robert - Phulův ráj
Nakladatelství (edice): AND Classic
Rok vydání: 1996
Počet číslovaných stran: 237
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Vojenští zatracenci Phulovy roty jsou zpět!


Asprin Robert Lynn, Abbey Lynn - Svět zlodějů - Příběhy od oplzlého jednorožce
Nakladatelství (edice): Perseus
Rok vydání: 2000
Počet číslovaných stran: 285
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Svět zlodějů kniha 2


Asprin Robert, Abbey Lynn - Svět zlodějů - Tvář chaosu
Nakladatelství (edice): Perseus
Rok vydání: 2003
Počet číslovaných stran: 269
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Kniha 5


Asprin Robert, Abbey Lynn - Svět zlodějů - Bouřlivé období
Nakladatelství (edice): Perseus
Rok vydání: 2001
Počet číslovaných stran: 311
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Kniha 4


Asprin Robert, Abbey Lynn - Svět zlodějů - Stíny Asyla
Nakladatelství (edice): Perseus
Rok vydání: 2001
Počet číslovaných stran: 325
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Kniha 3


ASQUITHOVÁ Ros - Akta usoužené puberťačky
Rok vydání : 2003

ASQUITHOVÁ Ros - Průvodce usoužených puberťáků láskou
Rok vydání :2005 - Albatros, jako nová 

ASQUITHOVÁ ROS - PATNÁCTKA V TOM!
Amy Bakerová je úplně normální puberťačka. Trápí ji beďary, rodiče a zkoušky ve škole. Navíc se osudově zamilovala. Ale její láska náhle musí odjet na dva roky do Japonska a dva roky, to je skoro jako celý život, když vám je patnáct. A tak Amy stojí před otázkou, zda se se svým klukem pomilovat a mít pak jen krásné vzpomínky a oči pro pláč, anebo čekat, zda se objeví jiný princ na bílém koni, až bude starší. Název napoví, jak její rozhodování dopadlo a co z toho vzešlo 8211 Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 286 ISBN: 80-00-01980-2

Asquithová Ros - Průvodce usoužených puberťáků láskou
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 2002
Počet číslovaných stran: 229
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: (podle patnáctky Letty Chubbové)


Asraťan E. A. - I. P. Pavlov-život a vědecké dílo
Oppl, 188 s. 1952 Osvěta, napsáno v jazyce: Česky

Assadullah Zharfbin - Lékařem v Saúdské Arábii
Nakladatel : Galén
ISBN : 978-80-7262-556-7
EAN : 9788072625567
Formát : 108 stran, 19x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Autor, MUDr. Assadullah Zharfbin, Ph.D., pochází z Afghánistánu a Česká republika se mu stala druhým domovem. V publikaci Lékařem v Saúdské Arábii zaznamenává svou zkušenost z pracovního pobytu v jedné rijádské nemocnici. Mozaika dojmů a postřehů nechává před čtenářem vystoupit obraz země, jež je pro Evropana zosobněním tajuplnosti. Autor líčí život v Saúdské Arábii z pozice lékaře a člověka, který má k muslimské a východní civilizaci díky svému původu blízko. Seznamuje čtenáře jak se zdejším systémem lékařské péče, tak se společenskou situací, s tím, co ovládá veřejný i soukromý život - prostě se všemi rozdíly, které plynou i ze skutečnosti, že je Saúdská Arábie ultrakonzervativní islámskou zemí.

Assadullah Zharfbin - Lékařem v Saúdské Arábii
Nakladatel : Galén
ISBN : 978-80-7262-556-7
EAN : 9788072625567
Formát : 108 stran, 19x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Autor, MUDr. Assadullah Zharfbin, Ph.D., pochází z Afghánistánu a Česká republika se mu stala druhým domovem. V publikaci Lékařem v Saúdské Arábii zaznamenává svou zkušenost z pracovního pobytu v jedné rijádské nemocnici. Mozaika dojmů a postřehů nechává před čtenářem vystoupit obraz země, jež je pro Evropana zosobněním tajuplnosti. Autor líčí život v Saúdské Arábii z pozice lékaře a člověka, který má k muslimské a východní civilizaci díky svému původu blízko. Seznamuje čtenáře jak se zdejším systémem lékařské péče, tak se společenskou situací, s tím, co ovládá veřejný i soukromý život - prostě se všemi rozdíly, které plynou i ze skutečnosti, že je Saúdská Arábie ultrakonzervativní islámskou zemí.

ASSARAF JOHN - JAK MÍT VŠECHNO SPLŇTE SI SVÉ ŽIVOTNÍ CÍLE A SNY
Autor se za necelých padesát let svého života dokázal vypracovat z dost chudých poměrů a dráhy pouličního zlodějíčka v majitele čtyř nesmírně úspěšných podniků v oblasti nemovitostí, internetového softwaru, osobního růstu a obchodního coachingu a poradenství a šťastného člověka žijícího svůj život přesně podle svých představ. O tom, jak toho dosáhl a jak toho může dosáhnout i kdokoli jiný, pojednává tato kniha. Kniha je velmi čtivá, psaná jednoduchým, snadno srozumitelným jazykem, a autor v ní kromě všeobecných zákonů cesty k úspěchu uvádí i své osobní zkušenosti, které nebyly vždycky příjemné, ale kterých vždycky dokázal využít k tomu, aby na své životní cestě postoupil dál. Vydavatel : TALPRESS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-7197-363-8

ASSARAF JOHN,SMITH MURRAY - ODPOVĚĎ VYBUDUJTE FIRMU V JAKÉMKOLI OBORU,STAŇTE SE FINANČNĚ
Publikace Odpověď vznikla spoluprací Johna Assarafa a jeho obchodního partnera Murraye Smithe na základě jejich skutečných zkušeností s podnikáním. Autoři v ní ukazují podnikatelům, jak za pomoci aplikace jimi popsaného 8222 zákona přitažlivosti 8220 a použití praktických, prověřených metod zrealizovat vysněný podnik. Odpověď shrnuje desetiletí výzkumů v tak odlišných oblastech, jakými jsou neurologie, kvantová fyzika, podnikatelský koučink a praktický rozvoj podniku na základě vlastní zkušenosti. Je zde vše, co potřebujete k úspěchu: fascinující případové studie, interaktivní cvičení a nedocenitelné zkušenosti z první ruky. Odpověď vám dodá nezbytnou sebedůvěru, potřebné informace a konkrétní návod krok za krokem, podle něhož budete postupovat při rozvíjení byznysu 8211 a života 8211 svých snů. Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 267 ISBN: 80-7306-389-4

Assayas M. - Bono o Bonovi
Portál 2005

ASSIS J.M.M. de - Don Morous
Rok vydání :1960

Assmann J. - Egypt ve světle teorie kultury
Oikoymeni 1998

ASSMANN JAN - EGYPT VE SVĚTLE TEORIE KULTURY
Autor podává výklad faraonské kultury v údolí Nilu z hlediska teorie kultury. Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 80 ISBN: 80-86005-05-8

ASSMANN JAN - EGYPT THEOLOGIE A ZBOŽNOST RANÉ CIVILIZACE
Kniha jednoho z nejvýznamnějších znalců staroegyptského náboženství ukazuje na základě původních textů vývoj egyptského pojetí zbožnosti. Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 310 ISBN: 80-7298-052-1

ASSMANN Jan Nepomuk - Tajemství Karla Laštovky
Rok vydání :2004 - výborný stav  

Assolant Alfred - Bisnagarská princezna
Ppl, 224 s. 1934 Národní politika, napsáno v jazyce: Česky

Assolant Alfred - Hrdinný kapitán Korkorán
Ocpl, 396 s., il. A. de Neuville 1923 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Assollant A. - Hrdinný kapitán Korkorán
Albatros 1991

ASSOLLANT Alfred - Hrdý Montluc
Rok vydání :1973 - edice Karavana, A4 

Astafjev Viktor - Její veličenstvo ryba
Ocpl, A4 1981 LN/Progress, napsáno v jazyce: Česky

ASTAFJEV Viktor - Smutný detektiv
Rok vydání :1989

ASTAFJEV Viktor - Smutný detektiv
Rok vydání :1989

Astafjev Viktor - Smutný detektiv
1988 LN, napsáno v jazyce: Česky

ASTAFJEV Viktor - Poslední pocta
Rok vydání :1983

ASTAPENKO P.D. / KOPÁČEK J. - Jaké bude počasí?
Rok vydání :1987 - Lidové nakladatelství, 304 s., nová 

ASTAPENKO P.D. / KOPÁČEK J. - Jaké bude počasí?
Rok vydání :1987 - Lidové nakladatelství, 304 s., výborný stav 

ASTEROVÁ Jitka - Sexy život
Rok vydání : 2005

ASTL JAROMÍR - CHIRURGICKÁ LÉČBA NEMOCÍ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY
Nemoci štítné žlázy tvoří heterogenní skupinu nemocí a stavů. Pro účely této práce defi nujeme onemocnění štítné žlázy morfologickými, funkčními a enzymatickými patologiemi tkáně (buněk) štítné žlázy. Tyto stavy zahrnují vývojové vady, enzymatické defekty podmíněné geneticky, záněty a nádory štítné žlázy. Diagnostikou a léčbou nemocí štítné žlázy se zabývá endokrinologie. Chirurgická léčba je součástí léčby u mnoha onemocnění. Proto má chirurgická léčba své pevné místo v léčebných schématech. Endokrinologové řídí léčbu nemocí štítné žlázy ve spolupráci s chirurgy, nukleární medicínou, onkology, radioterapeuty a dalšími odborníky. Léčba nemocí štítné žlázy je týmovou prací. V této publikaci si dovolujeme shrnout zkušenosti s chirurgickou léčbou nemocí štítné žlázy na Klinice otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku l. LF UK v Praze. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 204 ISBN: 978-80-7345-000-7

ASTL JAROMÍR,ASTLOVÁ ELIŠKA,MARKOVÁ EVA - JAK JÍST A UDRŽET SI ZDRAVÍ
Kniha vznikala s cílem přiblížit čtenářům jednoduchý a přirozený způsob posílení vlastního zdraví. Za posledních 100 let bylo popsáno mnoho nových poznatků o vitaminech a minerálech, ale především o zdravé výživě, která může zabránit vzniku řady onemocnění. V první části knihy se autoři soustředí na výživu a výběr zdravých a výživově hodnotných potravin. Druhá část se věnuje mikroživinám, jejich známým účinkům v metabolismu člověka a také jsou zde popsány základní zdroje těchto látek v potravě. Dále jsou rozebrány některé účinky probiotik a přírodních látek. V poslední části je popsán zdravý a vyrovnaný jídelníček, sestavený nejen z pohledu energetického, ale také z hlediska volby potravin. Potraviny jsou vybírány s důrazem na pestrou a vyváženou stravu, dostupnou na trhu v ČR, a na potraviny s minimálním využitím chemických přídatných látek, s podporou tzv. ekologické produkce. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 328 ISBN: 80-7345-175-2

ASTL JAROMÍR,VANĚČEK MICHAL - HOVORY R ANEB JAK JSEM MĚL RAKOVINU A COVY NA TO,DOKTORE?
Tak trochu jiná kniha o rakovině . Téma, které je stále často tabu, lidé se ho bojí nebo se stydí o něm mluvit. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 133 ISBN: 80-7345-147-9

ASTONOVÁ ELIZABETH - DCERY PANA DARCYHO
Nejoblíbenější román anglické klasické literatury, Pýcha a předsudek Jane Austenové, končí jak jinak svatbou. Vděční čtenáři, sdružení v literárních společnostech, často o jeho příběhu iniciativně přemýšlejí: Jak to bylo dál? Žila Elizabeth se svým Darcym opravdu pak šťastně až do smrti? A tu se chápe pera současná britská spisovatelka Elizabeth Astonová, přikouzlí Darcyovým početnou rodinu a mapuje osudy jejích členů. Ocitáme se pak v Londýně roku 1818. V Evropě po Napoleonovi vládne znovu mír, nastává jiná doba, staré konvence ustupují odvážným myšlenkám nového století. Do města, kde právě začíná tradiční jarní společenská sezóna, přijíždí z venkovského panství k příbuzným pět mladých Darcyových dcer. Jak obstojí ve víru plesů, návštěv, nových známostí, ve spleti intrik, klevet a nezvyklých složitých vztahů, když rodiče dlí v cizině a oporu je třeba hledat hlavně ve vlastním rozumu a citu? Na světě už existuje několik tisíc napodobitelů a pokračovatelů Jane Austenové, ale jediné Elizabeth Astonové (nomen omen) se dostalo kritického uznání a to právě za její román Dcery pana Darcyho, jenž se stal rovněž světovým bestsellerem. Vydavatel : LEDA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 416 ISBN: 80-7335-206-6

Astouffer N. K. - Legenda o Ráhovi a Mudlech
lam, 176 s., ilustr. 2001 Adonai, napsáno v jazyce: Česky

ASTR. C. - ELIXÍR MUDRCŮV NEBOLI ALCHEMICKÉ POJEDNÁNÍ,JAK VYROBITI KÁME
Vydavatel : OLDM o.s. Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština ISBN: 80-87403-03-7

Astrid Falk - Terarijní zvířata
Podtitul : exotická, vzrušující, tajuplná
Formát : 17×21 cm, 64 stran
Datum vydání : 14.06.2006
ISBN : 80-247-1759-X
Anotace : Chcete malé, pestré žabky pocházející z parné džungle nebo pradávné ještěry žijící v pouštním horku? Exotické krajinky umístěné v bytech si nacházejí čím dál více příznivců a proto vám nabízíme přehled možností jak si ji také pořídit. Dozvíte se, jaká zvířata jsou pro tento chov vhodná a jak jim připravit správné životní podmínky, aby se cítila dobře, zda je pro ně vhodné terárium suché či tropické nebo akvaterárium. Kromě stručného popisu nejběžněji chovaných zvířat přinášime také informace o správném krmení, zdravotní péči a odchovu potomstva. Nezbytná je i kapitola o technice pro terária.


Astrid Feuser - Energetické esence
Anotace : svázání spirituálních esencí duchovních mistrů, andělů či kamenů s hmotnými substancemi pomocí metody rainbow-reiki
Vyšlo : 02.10.2002
Počet stran : 155
Nakladatelství : Fontána 2002

Astrid Lindgren - . . Veljeni, Leijonamieli
Rok vydání : 1990 Nakladatelství : WSOY Počet stran : 240 stran

Astrid Lindgrenová - Děti z Bullerbynu
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()

Astrid Lindgrenová - . . Svěřte případ Kallovi
Vydání : 2. vydání Rok vydání : 2002 Nakladatelství : Albatros Ilustrace : Miloslav Disman Počet stran : 184 stran

Astrid Lindgrenová - Kalle Blomkvist zasahuje
SNDK, Praha, 1964, výborný stav, lehce zažloutlé zadní desky, orig. lamino vazba, překlad Jan Rak, ilustrace Zdeněk Majzner, 127 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Astrid Lindgrenová-Kalle Blomkvist zasahuje

Astronomický časopis - Astronomy 2007/01
Nabízíme přes šedesát dalších čísel z posledních let. Napište nám!
Waukesha 2007 Kalmbach Publishing Co.
4°,101s.,sešit


Astronomický časopis - Astronomy 2007/02
Nabízíme přes šedesát dalších čísel z posledních let. Napište nám!
Waukesha 2007 Kalmbach Publishing Co.
4°,96s.,sešit


Astronomický časopis - Astronomy 2007/04
Nabízíme přes šedesát čísel z posledních let. Napište nám!
Waukesha 2007 Kalmbach Publishing Co.
4°,88s.,sešit


Astronomický časopis - Astronomy 2009/03
Nabízíme přes šedesát čísel z posledních let. Napište nám!
Waukesha 2009 Kalmbach Publishing Co.
4°,72s.,sešit


ASTROP JOHN - TAJEMSTVÍ VĚŠTĚNÍ
Kniha přináší množství způsobů věštění, využívá spojení moderních metod a dávné moudrosti. Obsahuje minimum odborných termínů, což usnadňuje pochopení výkladu i laikům v tomto oboru. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-7237-644-6

ASZLÁNYI Karel - Sedm políčků - ASZLÁNYI Karel
Rok vydání :1927

Aszlányi Karel - Sedm políčků
Vydavatel : Nakladatelství Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

Aszlányi, K. - 7 políčků
Nedatováno. Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 176

Ašihei Haino - Květiny a vojáci
Sfinx B. Janda, Praha, 1940, poěmrně špatný stav, nerovně rozřezané listy, obálka potrhána, vazba povoluje, některé listy volně, orig. polopl. vazba s přebalem,obálka Jindřich Štýrský, 360 stran, Beletrie a poezie, Ašihei Haino-Květiny a vojáci

Aškenazy - Německé jaro
220 stran, původní poloplátěná s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebená Vydavatel : Mír Rok vydání : 1951

AŠKENAZY - Všude jsem potkal lidi
Rok vydání : 1970 Poznámka :bez přebalu

Aškenazy L. - Indiánské léto
ČS 1956

Aškenazy L. - Májové hvězdy
SS 1950

Aškenazy L. - Putování za švestkovou vůní
SNKLHU 1959

AŠKENAZY L. - Májové hvězdy
Rok vydání : 1960

Aškenazy Ludvík - Vysoká politika
154 stran, I. vydání, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1953

Aškenazy Ludvík - Vajíčko
I. vydání, 108 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1963

Aškenazy Ludvík - Dětské etudy
I. vydání, ilustrace Helena Zmatlíková, 125 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1955

Aškenazy Ludvík - Všude jsem potkal lidi
I. vydání, 153 stran, stran, obálka Z. Seydl, původní vazba 8°, stav velmi dobrý, obálka silně opotřebena viz náhled Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1955

Aškenazy Ludvík - Dětské etudy
ob. + il. H. Zmatlíková 1957 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Psí život
ob. + il. O. Janeček 1959 NV, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Německé jaro
Oppl, il. J. Kándl 1951 DP, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Etudy dětské a nedětské
výbor z díla, Ocpl, b.ob. 1963 ČS Klíč, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Psí život
Ocpl, 132 s., ob, il, vaz O. Janeček 1959 NV, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Putování za švestkovou vůní
Ocpl, 260 s., ob a vaz V. Fuka 1959 Snklhu KČ, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Májové hvězdy
Ocpl, 92 s., foto z filmu 1956 Sv. Sov., napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Černá bedýnka
Ocpl, 232 s., typo Z. Seydl, foto Marco, Ludvík aj. 1964 MF, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Vajíčko - AŠKENÁZY Ludvík
Rok vydání :1963 - il.B.Bruderhansová 

AŠKENAZY Ludvík - Světla zastaveného času
Rok vydání : 1992

AŠKENAZY Ludvík - Německé jaro
Rok vydání : 1951

AŠKENAZY Ludvík - Etudy dětské a nedětské
Rok vydání : 1963

AŠKENAZY Ludvík - Dítě a bomba
Rok vydání : 1950

AŠKENAZY Ludvík - Dětské etudy
Rok vydání : 1966 Poznámka :ob.Seydl, A 6

AŠKENAZY Ludvík - Dětské etudy
Rok vydání : 1957 Poznámka :A6, il. Zmatlík, perf. stav

AŠKENAZY Ludvík - Černá bedýnka
Rok vydání : 1964 Poznámka :perf. stav

Aškenazy Ludvík - Malá vánoční povídka
lam, nestr., il. H. Štěpánová 1966 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Indiánské léto
Rok vydání :1956 - plát.vazba 

Aškenazy Ludvík - Indiánské léto
Rok vydání :1956 - 51 fotografií, pošk.obal 

Aškenazy Ludvík - Etudy dětské a nedětské - AŠKENÁZY Ludvík
Rok vydání :1963 - A6,bez ob. 

Aškenazy Ludvík - Etudy dětské a nedětské
Rok vydání :1963

Aškenazy Ludvík - Etudy dětské a nedětské
Rok vydání :1963 - ob. Seydl Zdeněk pošk.obálka 

Aškenazy Ludvík - Indiánské léto
Rok vydání :1958

AŠKENAZY Ludvík - Vysoká politika
Rok vydání : 1953

Aškenazy Ludvík - Sto ohňů a jiné povídky
164 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1953

Aškenazy Ludvík - Májové hvězdy
Vydavatel : Svět sovětů, Praha Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština Počet stran: 88

Aškenazy Ludvík - Májové hvězdy
Vydavatel : Svět Sovětů, Praha Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština Počet stran: 92

Aškenazy Ludvík - Etudy dětské a nedětské
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 300

Aškenazy Ludvík - Dětské etudy
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1955 Jazyk: Čeština Počet stran: 123

Aškenazy Ludvík - Vajíčko
Ocpl, 124 s., ob, vaz a obr příl. B. Bruderhansová 1963 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Aškenazy Ludvík - Indiánské léto
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1956
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 190
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití


Aškenazy Ludvík - Vysoká politika
Rok vydání :1953 - dobrý stav 

AŠKENAZY Ludvík - Putování za švestkovou vůní
Rok vydání : 1959

AŠKENAZY Ludvík - Ukradený měsíc
Rok vydání : 1959 Poznámka :il. Zmatlíková

AŠKENAZY Ludvík - Indiánské léto
Rok vydání : 1962

AŠKENAZY Ludvík - Květinové hvězdy
Rok vydání : 1955

Aškenazy Ludvík - Putování za švestkovou vůní
Rok vydání :1959