Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 55 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:54
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




B. Nechvátil - Vyšehrad - stručný průvodce
Nakladatel : Správa národní kulturní památky Vyšehrad Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()

B. Němcová - Spisy B. Němcové I. - Babička
Nakladatel : Fr. Borový Rok vydání (číslo vydání) : 1927 ()

B. Němcová - Spisy B. Němcové II. - Pohorská vesnice
Nakladatel : Fr. Borový Rok vydání (číslo vydání) : 1927 ()

B. Němcová - Spisy B. Němcové V. Povídky a básně
Nakladatel : Fr. Borový Rok vydání (číslo vydání) : 1928 ()

B. Němcová - Chýže pod horami
Nakladatel : Družstevní práce Rok vydání (číslo vydání) : 1920 ()

B. Němcová - Karla
Nakladatel : V. Šeba

B. Němcová - Vybrané spisy Boženy Němcové II. Vybrané slovenské pohádky
Nakladatel : E. Šolc

B. Němcová - Dobří lidé
Nakladatel : Státní nakladatelství dětské knihy Rok vydání (číslo vydání) : 1951 ()

B. Němcová - Babička
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()

B. Němcová - Báchorky
Nakladatel : SPN Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()

B. Němcová - Babička
Obrazy venkovského života. Ilustroval Josef Vodrážka. Vydal L. Mazáč, Praha 1932. Celoplátěná vazba se zdobenou přední stranou desek (vliv) a hřbetem, 301 stran. Velmi dobrý stav.

B. Němcová - Babička
Obrazy venkovského života. Ilustroval Josef Vodrážka. Vydal L. Mazáč, Praha 1932. Celoplátěná vazba se zdobenou přední stranou desek (vliv) a hřbetem, 301 stran. Prvních několik listů uvolněných (ve vazbě drží jen jejich horní část). Dobrý stav.

B. Němcová - K. J. Erben, M. Fisherová-Kvěchová - Pohádky pro maličké
2. vydání, nakl. Edv. Fastr, Praha, 1946. Z lidového pokladu upravila K. Bílá. Původní poloplátěná vazba, nepatrně zašpiněná (viz. obr.), 61 stran. Velmi pěkný stav.

B. Němcová a jiní, M. Fisherová-Kvěchová - Pohádky pro maličké
3. vydání, nakl. Edv. Fastr, Praha, 1947. Z lidového pokladu upravila K. Bílá. Původní poloplátěná vazba, nepatrně zašpiněná, přední část vazby do poloviny natržená, (vše viz. obr.), 61 stran. Velmi slušný stav.

B. Němec - Dějiny ovocnictví
Nakladatel : Československá akademie věd Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()

B. Němec - Rostlinopis - úvod do všeobecné biologie
Nakladatel : Aventinum Rok vydání (číslo vydání) : 1929 ()

B. Němec - Tvorba 6
Nakladatel : Rudé právo Rok vydání (číslo vydání) : 1974 () Popis : Příloha k Tvorbě

B. Němec - Rostlinopis: Nauka o buňce, anatomie rostlin
Rostlinopis, díl II. XXX. svazek Knihovny naučných spisů Aventina, Praha 1930. Dobová celoplátěná vazba se zdobením, 705 stran. Desky mírně zašpiněné, jeden dvojlist vytržen z vazby (je vložen), jeden z počátečních listů zřejmě také vytržen (chybí). Dobrý stav.

B. Němec, O. Matoušek - Vesmír, ročník XXII
Nakladatel : Vesmír Popis : Časopis pro šíření přírodních věd a jejich užití

B. Němec, O. Matoušek - Vesmír, ročník XI
Nakladatel : Vesmír Popis : Časopis pro šíření přírodních věd a jejich užití

B. Němec, O. Matoušek - Vesmír, ročník XII
Nakladatel : Vesmír Popis : Časopis pro šíření přírodních věd a jejich užití

B. Neumann, J. Vávra - Sovětská literatura bojující
Nakladatel : ÚV SČSP Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()

B. Nichols - Nesmyslům se meze nekladou
Nakladatel : Dr. Ot. Štorch Rok vydání (číslo vydání) : 1936 ()

B. P. Kremer - STROMY
V Evropě zdomácnělé a zavedené druhy. Ikar, Praha, 1995 284 stran, lamino vazba, střední formát Obsahuje mnoho fotografií. Stav : dobrý

B. Pasternak - Rok devatenáct set pět
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1927 ()

B. Pasternak - Světlohra
Nakladatel : Lidové nakladat. Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()

B. Pasternak - Vlastnosti vášne
Nakladatel : Slovenský spisovatež Rok vydání (číslo vydání) : 1965 () Popis : slovensky

B. Pasternak - Doktor Živago
Nakladatel : Lidové nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()

B. Pádr - Naše fotografické materiály
Nakladatel : Osveta Rok vydání (číslo vydání) : 1962 () Popis : slovensky

B. Pejcic, R. Meyer - . . Poolbillard-Základy pro techniky a hry
Rok vydání : 1994 Nakladatelství : Jota Počet stran : 86 stran

B. Perrett - Neuvěřitelná vítězství
Nakladatel : Baronet Rok vydání (číslo vydání) : 1997 ()

B. Petržílek - Sbírka početních a měřických příkladů s vypracovanými výsledky
Nakladatel : Unie Praha Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()

B. Peychlová - Třínohý kůň
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()

B. Polevoj - Tam za frontou
Nakladatel : Svět sovětů Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()

B. Polevoj - Příběh opravdového člověka
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

B. Polevoj - My sovětští lidé
Nakladatel : Svět Sovětů Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()

B. Polevoj - Příběh opravdového člověka
Naše vojsko, Praha, 1953, velmi dobrý stav, orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, v krajích odřený, pomačkaný a potrhaný, překlad Julie Heřmanová, vydání sedmé v Našem vojsku-první, 244 stran, Beletrie a poezie, B. Polevoj-Příběh opravdového člověka

B. Privalov - Nezranitelný člověk a jiné povídky o vojenském důvtipu
Nakladatel : Naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()

B. Prokůpek, P. Kuča - . . Bílé Karpaty
Rok vydání : 1991 Nakladatelství : Český ústav ochrany přírody

B. Prus - Farao
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

B. Prus - Farao
Nakladatel : Práce Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()

B. Prus - Farao
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

B. Prus - Farao
Nakladatel : SNKL Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

B. Prusík a kolektiv autorů - Náhlé příhody interní
Praha 1961, SZN, 1. vydání, 360 stran, 56 vyobrazení

B. R. Messika - Zdravá výživa pro štěňata a mladé psy
Podtitul : Syrová strava BARF
Datum vydání : 07.10.2009
ISBN : 978-80-247-2705-9
Anotace : Obě autorky v této knížce zúročují své dlouholeté praktické zkušenosti v oblasti zdravé výživy pro psa, která se orientuje na přirozenou syrovou stravu a odmítá krmení hotovými pokrmy ve formě granulí a konzerv. Jejich pozornost je tentokrát zaměřena na štěňata, mladé psy a v této souvislosti i na březí a kojící fenky. Nabízejí pohled do zdravé psí kuchyně plné vhodných produktů, radí, jak začít s barfováním , jaké množství krmiva podávat a z čeho se mají porce skládat, a vyvracejí pověry, které o krmení syrovou stravou, tj. masem, zeleninou a ovocem stále kolují. Publikace je vybavena množstvím šikovných tabulek, nechybějí ani recepty.


B. Reicin, J. Maeš - Sokolovo
Svoboda, Praha, 1945, velmi dobrý stav, nažloutlá vazba, obálka poškrábaná, listy lehce zažloutlé, místy zašpiněné, polopl. převazba, vevázaná obálka, 204 stran, Militaria, B. Reicin, J. Maeš-Sokolovo

B. Reicin, J. Mareš - Sokolovo
Svoboda, Praha, 1945, celkem dobrý stav, mírně poškozená obálka, vazba je téměř rozpadlá, listy jsou nažloutlé a při krajích roztřepené po rozřezání, orig. brožovaná vazba, obálka Jaroslav Šváb, 199 stran, Militaria, B. Reicin, J. Mareš-Sokolovo

B. Reicin, J. Mareš - Sokolovo
J. L. Bayer, Kolín, 1945, velmi dobrý stav, orig. polopl. vazba, ta je v krajích lehce odřená a zažloutlá, zažloutlé listy, přebal chybí, obsahuje čb fotografir v příloze, 267 stran, Militaria, B. Reicin, J. Mareš-Sokolovo

B. Reicin, J. Mareš - Sokolovo
J. L. Bayer, Kolín, 1945, velmi dobrý stav, přebal je zaprášený, lehce otrhaný v okrajích, mírně odřený, vazba je nažloutlá, zažloutlé listy, orig. polopl. vazba s přebalem, 16 stran čb příloh, 272 stran, Historie, B. Reicin, J. Mareš-Sokolovo

B. Řezník, Jul. Kessler - Mnemotechnika
Emil Šolc, Telč, velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně zašpiněná, lehce pomačkané okraje, drobné oděrky a trhlinky v okrajích, nalepen štítek při spodním rohu, listy nažloutlé, orig. brož, 120 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, B. Řezník, Jul. Kessler-Mnemotechnika

B. Říha - Divný člověk
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()

B. Říha - Na znamení zvonku
Nakladatel : Státní nakladatelství dětské knihy Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()

B. Říha - Doktor Meluzin
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()

B. Říha - Adam a Otka
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()

B. Říha - Vítek
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()

B. Říha - O lékaři Pingovi
Vydavatel : Ústřední učitelské nakladatelství a knihkupectví s r.o., Praha Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština Počet stran: 87

B. Říha, Vl. Fuka - Dětská encyklopedie
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

B. Říha, Vl. Fuka - Vítek
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()

B. Rochefort - Bláznivá dobrodružství Fanfána tulipána
Nakladatel : Melantrich Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()

B. Rongen - Medvědice ze Zlatého močálu
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()

B. Russel - Boj o štěstí
Nakladatel : Orbis Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()

B. Růžička, L. Popelínský - . . Rakety a kosmodromy
Rok vydání : 1986 Nakladatelství : Naše vojsko Počet stran : 360 stran

B. S. Urban - Úvod do teorie estetické výchovy
Nakladatel : Universita Karlova Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()

B. Schnelle - Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu
Nakladatel : Větrné mlýny Rok vydání (číslo vydání) : 2006 ()

B. Schweigstill - Kašpárek a strašný drak
Nakladatel : A. storch a syn Rok vydání (číslo vydání) : 1941 () Popis : Rozmarn pohádka o 3 jednáních

B. Shaw - Pekelník
Nakladatel : J. Otto Rok vydání (číslo vydání) : 1906 ()

B. Smetana - Česká píseň
Nakladatel : Karel Barvitius Rok vydání (číslo vydání) : 1918 () Popis : kantáta pro smíšený sbor s průvodem orchestru

B. Smetana, J. Wenziga - Libuše
Nakladatel : Fr. A. Urbánek Rok vydání (číslo vydání) : 1899 () Popis : textová část

B. Sojka (podpis) - Plantážník z Turkestanu
Pravdivý příběh ze světové války. Nákladem vlastním, nedatováno. Původní nakladatelská celoplátěná vazba se zlacením, 302 stran. Podpis Boh. Sojky! Na zadní straně desek drobná skvrnka (viz foto), obálka lehce zašpiněná. Dobrý stav.

B. Solet - Byl jeden kapitán
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1981 (1.)

B. Soudský - Bylany, osada nejstarších zemědělců z mladší doby kamenné
Nakladatel : Academia Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()

B. Soukup-Bardon - Šach
Nakladatel : Orbis Rok vydání (číslo vydání) : 1945 () Popis : Zevrubný výklad pravidel šachové hry

B. Spinoza - Etika
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()

B. Srba - O nové divadlo
Nakladatel : Panorama Rok vydání (číslo vydání) : 1988 () Popis : Nástup nových vývojových tendencí v českém divadelnictví v letech 1939-1945

B. Stoker - Dracula
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()

B. Suchdolski - Co je člověk?
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()

B. Sýkora a kol. - Krkonošský národní park
Vyd. Správa KRNAP v Stát. zemědělském nakl., Praha, 1983, velmi dobrý stav, menší trhlinka na přední straně přebalu ( podlepováno ), pův. celoplátěná vazba, papírový přebal barevných fotografií 32 stran, vložené dvě volné mapy-Nár. park a Přehled horopisu a geomorfologie, první vydání, 308 stran, Přírodní vědy, B. Sýkora a kol.-Krkonošský národní park

B. Syrová a kol. - Kámen v architektuře
Vydalo SNTL, Praha 1984. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 352 stran, 18 tabulí a příloha na zadní předsádce. Velké množství obrazového materiálu v textu. Velmi dobrý stav.

B. Syrový a kol. - Kámen v architektuře
SNTL, Praha, 1984, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 262 obr., 18 tab., 1 příloha, 352 stran, Umění/Architektura, B. Syrový a kol.-Kámen v architektuře

B. Ševčíková - Vegetarián - labužník (Pavla vaří a peče)
Vyšlo : 22.01.1998
Počet stran : 63


B. Šimek - Rukověť heraldikova
Vyšlo v r. 1971 - 1972 jako IV. a V. ročníků časopisu HERALDIKA. Volné archy v původní obálce, cca 60 stran s ilustracemi. Obálka nepatrně pomačkaná, dobrý stav.

B. Šindelář - Hon na čarodějnice
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()

B. Šlapetová, L.Rittstein - . . Proč je noc černá
Rok vydání : 2004 Nakladatelství : Kant Počet stran : 216 stran

B. Šmeral - Historické práce
Nakladatel : SNPL Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()

B. Šnajder - Tisíc tváří odvahy
Nakladatel : Panorama Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()

B. Šnajder - Tisíc tváří odvahy
Nakladatel : Panorama Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()

B. Šofr - Populárne o počte pravdepodobnosti
Nakladatel : Slovenské vydavatelstvo technickej literatrúry Rok vydání (číslo vydání) : 1967 () Popis : slovensky

B. Štědroň - Leoš Janáček
Nakladatel : Panton Rok vydání (číslo vydání) : 1976 (1.) Popis : Jeho lidský a umělecký profil

B. Štědroň - Janáček ve vzpomínkách a dopisech
Nakladatel : Akciová Moravská knihtiskárna polygrafie v Brně Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

B. Štéger - Pověsti o hradech a zámcích
Nakladatel : Krajské nakladatelství v Olomouci Rok vydání (číslo vydání) : 1957 (1.)

B. Štěpán - Galerie
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()

B. Štírský a kol. - Lexikon magie a esoteriky
Nakladatel : CZ Books, s. r. o. Rok vydání (číslo vydání) : 2006 ()

B. Štofko - Amatérske opravy televízorov
Nakladatel : Alfa Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()

B. T. Bradfordová - Ženy v jeho životě
Nakladatel : Naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1993 (1.)

B. T. Bradfordová - Být nejlepší
Nakladatel : Šulc a spol Rok vydání (číslo vydání) : 1992 (1.)

B. T. Grigorjan - Filozofie o podstatě člověka
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()

B. Teofil - Kulka: odchlípená podešev a jiné prózy
Rok vydání : 1992 Poznámka :nová

B. Traven - Poklad na Sierra Madre
Nakladatel : St.nak.krásné literatury, hudby a umění Rok vydání (číslo vydání) : 1956 (5.)

B. Traven - Diktatura
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1981 (1.)

B. Traven - Bílá růže
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1979 (2.)

B. Traven - V říši mahagonu
Nakladatel : Práce Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()

B. Traven - Pochod do říše mahagonu
Nakladatel : Bratří Římsové Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

B. Traven - Stvoření slunce
Indiánská legenda. Přeložil Ot. Kunstovný. Vydal Kruh, Praha. Původní celoplátěná vazba se zdobením a zlacením na přední straně desek a na hřbetu, 83 stran. Desky mírně odřené, nepatrně volnější hřbet. Dobrý stav.

B. Traven - Loď mrtvých
Mladá fronta, Praha, 1968, celkem dobrý stav, chybí přebal, vazba je velmi zašpiněná, nažloutlé listy, orig. celopl. vazba, edice Máj-sv. 120, ilustrace-K. Teissig, 3. vydání, 264 stran, Beletrie a poezie, B. Traven-Loď mrtvých

B. Traven - LOĎ MRTVÝCH
Příběh amerického námořníka. MF, Praha, 1968 264 stran, původní vazba, střední formát 3. vydání Stav : obálka na hřbetu zažloutlá, jinak dobrý stav.

B. Traven - Poklad na Sierra Madre
Melantrich, Praha, 1951, dobrý stav, přebal je v okrajích více otrhaný, místy i části chybí, zaprášená vazba, nažloutlé listy, orig. polopl. vazba s přebalem, 312 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, B. Traven-Poklad na Sierra Madre

B. Urban - Zrod a konec velké diskuse
Nakladatel : Universita Karlova Rok vydání (číslo vydání) : 1991 () Popis : Sociálně ekonomické teorie na pozadí dvacátých let v SSSR

B. Utitz - Neuzavřená kapitola - politické procesy padesátých let
Nakladatel : Lidové nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()

B. V: Košut - Historie kalicha v Čechách a na Moravě
Nákladem vlastním, Praha 1890, vydáno jako součást řady Lidu českému. Původní brož, 95 stran. Knižní blok rozpadlý na několik částí, chybí hřbet obálky. Velmi slušný stav.

B. Vachala - Egypt
Nakladatel : Libri Rok vydání (číslo vydání) : 2003 ()

B. Václavek - Tvorbou k realitě
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

B. Václavek - Historie utěšené a kratochvilné
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()

B. Václavek - Literární studie a podobizny
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

B. Václavek - Písemnictví a lidová tradice
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()

B. Václavek - Česká literatura XX. Století
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()

B. Václavek - Tvorbou k realitě
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

B. Večerek, P. Schneiderka - Lékařská chemie pro stomatology II.
Avicenum, Praha, 1981, velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně zašpiněná, drobné oděrky v okrajích, lehce nažloutlé listy, orig. brož, 1. vydání, appart!, 308 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, B. Večerek, P. Schneiderka-Lékařská chemie pro stomatology II.

B. Vejrychová-Solarová - Nedošínský háj
Sbírka akvarelových studií a kreseb B. Vejrychové-Solarové doprovázena poezií a výňatky z prózy českých klasiků. Vydal Orbis, Praha 1950. 150 stran, původní brož. Měkká obálka mírně pomačkaná, jinak velmi dobrý stav.

B. Vejrychová-Solarová - . . Nedošínský háj
Rok vydání : 1950 Nakladatelství : Orbis Ilustrace : B. Vejrychová-Solarová Počet stran : 106 stran

B. Viková - Kunětická - Holčička - Dramatická studie o jednom dějství
Nakladatel : Praha Rok vydání (číslo vydání) : 1923 ()

B. Viková Kunětická - Minulost
Česká grafická unie, Praha, 1919, dobrý stav, orig. brož, obálka poé stranách trochu odřeným slabě zašpiněný, listy mírně zažloutlé a nerozřezané, 405 stran, Beletrie a poezie, B. Viková Kunětická-Minulost

B. Vítek - Konstrukce z lehkého betonu
Nakladatel : SNTL Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

B. Vogelmann - Nový realismus - důsledky Nového myšlení
Nakladatel : Kava-Pech Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()

B. Vurm - Tajné dějiny Evropy
Nakladatel : Bohemia Rok vydání (číslo vydání) : 1996 () Popis : Od Atlantidy po druhou světovou válku

B. Vybíral - . . Z tvorby přerovských výtvarníků
Rok vydání : 1944 Nakladatelství : Jar. Strojil

B. W. Aldiss - Nonstop
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1979 ()

B. W. Kernighan, D. M. Ritchie - Programovací jazyk C
Nakladatel : SNTL Rok vydání (číslo vydání) : 1988 () Popis : slovensky

B. W. Loewenstein - My a ti druzí - Dějiny, psychologie, antropologie
Nakladatel : Doplněk Rok vydání (číslo vydání) : 1997 ()

B. W. Tuchmanová - Srpnové výstřely - začátek první světové války
Nakladatel : Mladá Fronta Rok vydání (číslo vydání) : 2000 ()

B. Wallace, G. M. Simmons - . . Biology for living
Nakladatelství : John Hopkins University Počet stran : 444 stran

B. Watson - Favourite Christmas Stories


B. Way - Rozvoj osobnosti dramatickou improvizací
Nakladatel : ISV Rok vydání (číslo vydání) : 1996 ()

B. Z. Fradkin - Zajatci hlubin
Albatros, Praha, 1971, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je na hřbetu mírně zažloutlý, ilustrace Jan Javorský, 188 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, B. Z. Fradkin-Zajatci hlubin

B. Záruba - Život pouští
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()

B. Záruba, Z. Burian - Svět vymřelých zvířat
Nakladatel : Artia Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()

B. Zimová - Dřevenej chleba
Nakladatel : Petr Zima Rok vydání (číslo vydání) : 1998 () Popis : Vzpomínkový román z pražského Podskalí

B. Ždichynec a kol. - . . Léčitelská kuchařka
Rok vydání : 1991 Nakladatelství : Český literarní klub Počet stran : 243 stran

B.Bauše, K.Rožek, A.Wenig - . . Za domovem-Vlastivěda československá
Vydání : 2. vydání Rok vydání : 1923 Nakladatelství : F. Topic Ilustrace : J. Wenig

B.Borkovec - Trampoty Pepíčka Strnadů,primána
Nakladatel : K.Ausobský Rok vydání (číslo vydání) : 1930 ()

B.Bronsart - Z afrických stepí a pralesů
Nakladatel : F.Topič Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()

B.Bydžovský - Arithmetika
Nakladatel : Nákladem jednoty českých matematiku a fysiků Rok vydání (číslo vydání) : 1917 ()

B.Cendrars - Zlato
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()

B.Clémentová - Světluška
Nakladatel : Gustav Voleský Rok vydání (číslo vydání) : 1935 ()

B.Clémentová - Světluška
Nakladatel : Gustav Voleský Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()

B.Čech - O králích a vílách
Nakladatel : Jos.R.Vilímek Rok vydání (číslo vydání) : 1929 ()

B.Dědina, P.Valášek - Mikroprocesory a mikropočítače
Nakladatel : SNTL - Nakladatelství technické literatury Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()

B.Dobrodinský - Filharmonie se směje
Nakladatel : Vladimír Žikeš Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()

B.Dobrovolný - Umění jednati s lidmi
Nakladatel : Josef Hokr Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

b.G. - Pohádky bratří Grimmů
Albatros 1969, Ilustrace Jiří Trnka, 351 stran

B.Hlinka,J.Všetečka - Dvacet tisíc mil od Verna
Nakladatel : SPN Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()

B.Hodek - Kočka, případ starších pánů
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

B.Jasenskij - Člověk mění kůži
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()

B.Jerofejev - Moskva Petuški zpáteční
Nakladatel : Pragma

B.Klička - Do posledního dechu
Nakladatel : ROD Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()

B.Kuras - Nebýt Golema
Nová.Původní cena 179 Kč.

B.Ljapunov - Rakety
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()

B.M. Bower - Tygří oko
Josef R. Vilímek, 1933, stav dobrý, celoplátěný obal, natržený hřbet, 142, mnoho barevných i černobílých ilustrací stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, B.M. Bower-Tygří oko

B.M. Bower, C. Branchi, L. Y. Epskine - Dobrodružný svět, ročník VII., svazek první
Jos. R. Vilímek, Praha, 1933, velmi dobrý stav, lehce špinavá obálka, orig. vazba, s obálkami, ručně psaná titulní strana, 581 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, B.M. Bower, C. Branchi, L. Y. Epskine-Dobrodružný svět, ročník VII., svazek první

B.M. Kulda - Moravské národní pohádky a pověsti z okolí Rožnovského
Nakladatel : Carpe diem
ISBN : 80-86362-80-9
EAN : 9788086362809
Formát : 136 stran, 24x16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Skvostný výbor Klementa Bochořáka z pohádek a pověstí sběratele, jehož sbírka patří mezi perly lidové kultury, národní literatury včetně literatury pro mládež. Poprvé vyšly v roce 1854 a Kulda na rozdíl od Němcové či Erbena pohádky nebeletrizoval, ale usiloval dokumentárně nebeletrizoval, ale usiloval dokumentárně reprodukovat valašské lidové vypravěčství v jeho svébytné jazykové podobě. V jemné drsnosti s nimi výtečně korespondují novodobé ilustrace, které pořídil Přemek Horáček.

B.M. Kulda - Moravské národní pohádky a pověsti z okolí Rožnovského
Nakladatel : Carpe diem
ISBN : 80-86362-80-9
EAN : 9788086362809
Formát : 136 stran, 24x16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Skvostný výbor Klementa Bochořáka z pohádek a pověstí sběratele, jehož sbírka patří mezi perly lidové kultury, národní literatury včetně literatury pro mládež. Poprvé vyšly v roce 1854 a Kulda na rozdíl od Němcové či Erbena pohádky nebeletrizoval, ale usiloval dokumentárně nebeletrizoval, ale usiloval dokumentárně reprodukovat valašské lidové vypravěčství v jeho svébytné jazykové podobě. V jemné drsnosti s nimi výtečně korespondují novodobé ilustrace, které pořídil Přemek Horáček.

B.M.Crokerová - Pagodový strom
1923, 308 stran

B.M.eliášová - Hanako
Nakladatel : Rebcovo nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1944 (1.)

B.Mareš - Listy Husovy
Nakladatel : Dr.Ant.Hajn Rok vydání (číslo vydání) : 1911 ()

B.Němcová - POHÁDKA o chudých a o anděli
Nakladatel : Družstevní práce Rok vydání (číslo vydání) : 1940 ()

B.Němcová - Národní pohádky
Nakladatel : Karel Hloušek Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()

B.Němcová - Princezna se zlatou hvězdou na čele
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()

B.Němcová - Pohorská vesnice
Velmi pěkná kniha
Vydavatel : Knižní klub

B.Němcová,K.J.Erben - Pohádky-Ruské byliny
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()

B.Nušič - 1915, tragedie národa
Nakladatel : Družstevní práce Rok vydání (číslo vydání) : 1930 ()

B.Prus - Loutka I.,II.
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()

B.Reicin, J.Mareš - Sokolovo
Graf.závody, Kolín, 1945, velmi dobrý stav, hrany vazby mírně odřené, lehce pošk., orig. polopl. vazba, 268 stran, Historie, B.Reicin, J.Mareš-Sokolovo

B.Reicin-J.Mareš - Sokolovo
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1945 ()

B.S. Johnson - Nešťastníci
Nakladatel : Argo
Edice :AAA
ISBN : 80-7203-408-1
EAN : 9788072034086
Originál :The Unfortunates
Překlad : Jiří Hrubý
Formát : 0 stran, 19,5x12cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Předčasně zesnulý britský autor B. S. Johnson patřil mezi bořitele tradiční vyprávěcí linie, o níž tvrdil, že je ve srovnání se skutečnou životní zkušeností naprosto lživá. Ve svém literárním díle se tady snažil co nejvíce nelhat?. V románu Nešťastníci, který se skládá z 27 volně spojených kapitolek, jsou dány pouze první a poslední kapitola ty ostatní si čtenář může číst v libovolném seřazení, protože zachycují situace a zážitky, které se člověku libovolně honí hlavou. Hlavní postavou je sportovní reportér, který se na několik hodin pracovně ocitne v jednom anglickém městě, přičemž se mu v mysli neustále prolínají vzpomínky na mrtvého přítele i současnost.

B.S. Johnson - Nešťastníci
Nakladatel : Argo
Edice :AAA
ISBN : 80-7203-408-1
EAN : 9788072034086
Originál :The Unfortunates
Překlad : Jiří Hrubý
Formát : 0 stran, 19,5x12cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Předčasně zesnulý britský autor B. S. Johnson patřil mezi bořitele tradiční vyprávěcí linie, o níž tvrdil, že je ve srovnání se skutečnou životní zkušeností naprosto lživá. Ve svém literárním díle se tady snažil co nejvíce nelhat?. V románu Nešťastníci, který se skládá z 27 volně spojených kapitolek, jsou dány pouze první a poslední kapitola ty ostatní si čtenář může číst v libovolném seřazení, protože zachycují situace a zážitky, které se člověku libovolně honí hlavou. Hlavní postavou je sportovní reportér, který se na několik hodin pracovně ocitne v jednom anglickém městě, přičemž se mu v mysli neustále prolínají vzpomínky na mrtvého přítele i současnost.

B.Smetana - Píseň česká
Nakladatel : Mojmír Urbánek Rok vydání (číslo vydání) : 1933 () Popis : Pro smíšený, mužský a ženský sbor s průvodem orchestru, klavírní výtah

B.Staffe - Světové zvyky společenského života
Nakladatel : Bohuslav Hendrich Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()

B.Traven - Bílá růže
Nakladatel : Kruh Rok vydání (číslo vydání) : 1936 ()

B.Traven - Česači bavlny
Nakladatel : Helios Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()

B.Traven - Poklad na Sierra Madre
Nakladatel : Melantrich Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()

B.Traven - Poklad sierry madre
Nakladatel : svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()

B.V.Karpovič - Armáda USA
Nakladatel : Naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()

B.Václavek a D.Šajner - Kniha satir
Nakladatel : svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()

B.Vian - Philippe Boggio
Nakladatel : Paseka Rok vydání (číslo vydání) : 2004 ()

B.Vian - Srdcerváč
Nakladatel : Aurora Rok vydání (číslo vydání) : 1999 ()

B.Vrzal - Výběr z norem základních konstrukčních součástí
Nakladatel : Práce Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()

B.Z.Fradkin - Zajatci hlubin
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()

B0ŠEK Pavel - Redutání
Rok vydání : 1970 Poznámka :il Šlitr

B0ŠEK Pavel - Erotikhon
Rok vydání : 1971

BA?A J. A. - TĚŽKÉ ČASY
Kniha vychází nejen v roce 110. výročí narození Jana Bati, ale též jako příspěvek k oslavám 90. výročí vzniku Československé republiky. A to případně, neboť se zaměřuje na kritické období předválečných let 1938 8211 1939. Vyvrací léty petrifikované mýty kolem tohoto horoucího vlastence, kterého jsme, jak už to u nejlepších synů naší země bývá, vyštvali do emigrace a připravili se tak o plody jeho tvůrčího potenciálu. Vrátíme se do doby okolo Mnichova a nahlédneme do kuchyně zlínského podniku a jeho dělného týmu, odhodlaného bránit vlast do posledního dechu. Přímo u zdroje se seznámíme s politickým myšlením Jana Bati a s reáliemi dosud málo známé druhé republiky. Dozvíme se, jak to bylo s Baťovou návštěvou u Göringa. Budeme svědky jeho zatčení gestapem a dramatických okolností emigrace jeho rodiny z obsazené vlasti. Vydavatel : MAREK BELZA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 328 ISBN: 80-87116-04-3

Baar J. Š. - Skřivánek
Ppl, 192 s. 1925 Čptv, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Na srdci přírody
Ocpl, 376 s. 1928Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Paní komisarka
Ocpl, il. K. Štika 1965 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Poslední soud
ob. veváz. b.d. Cyrilometoděj. Nakl., napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Tři povídky z Chodska
Ocpl, 318 s. 1969 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Na srdci přírody
Ocpl, 224 s., front. A. Moravec 1972 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Osmačtyřicátníci
Ocpl, 424 s., il a typo K. Štika 1965 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - K Bohu
Ocpl, 302 s. 1930 ČPTV, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Cestou křížovou, Žebračka
Ocpl, 244 s. 1930 ČPTV, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Počtář aj. povídky
Ocpl, 258 s. 1928 ČPTV, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Lůsy
Ocpl, 424 s., ob a vaz L. Wiesbergrová 1959 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Z duchovní správy
Ocpl, 308 s. 1931 Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Poslední soud
Ocpl., il. Morav., Svolinský, typo Kaláb 1947 Rupp, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Skřivánek
1931Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Na srdci přírody
1931Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Hu nás
1931Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Holoubek
1931Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Stavěl
Román z farských historek, ob. veváz. 1929 Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Hanče + Pro kravičku
1927 ČPTV, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Skřivánek
1929 ČPTV, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Výlet na Výhledy
stude k románu 1947 Psohlavci, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Lůsy
Ocpl, 464 s., ob a front. V. Moravec,typo M. Kaláb 1946 B. Rupp, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Chvíle oddechu-K severnímu moři, Na horách a dolinách, Mezi bratry
Ocpl, 324 s. 1931 Novina, napsáno v jazyce: Česky

BAAR J. Š. - Skřivánek
Rok vydání : 1962

BAAR J. Š. - Skřivánek
Rok vydání : 1928

BAAR J. Š. - Osmačtyřicátníci
Rok vydání : 1975

BAAR J. Š. - Hrnčená bába a jiné
Rok vydání : 1983

Baar J. Š. - Mžikové obrázky
364 stran, obálka vevázána, polokožená vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Novina Rok vydání : 1931

Baar J. Š. - Výlet na výhledy
Vydavatel : Noviny, Praha Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 20

Baar J. Š. - Tři povídky z Chodska
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1969 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -obálka nese stopy častého používání

Baar J. Š. - Holoubek
Nakladatel :Vyšehrad Rok vydání :1969 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Baar J. Š. - Na Chodsku od jara do zimy
A4, Ocpl, 388 s., bar a čb il. A. Kašpar 1940 Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Hanče, Pro kravičku
Nakladatel :Vyšehrad Rok vydání :1978 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -čb il.

Baar J. Š. - Osmačtyřicátníci
Nakladatel :ČS Rok vydání :1975 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Baar J. Š. - Jan Cimbura
Ocpl, 332 s., ob a il. V. Moravec 1967 LD, napsáno v jazyce: Česky

Baar J. Š. - Druhá kniha z přírody
Ocpl, 288 s. 1930 ČPTV, napsáno v jazyce: Česky

Baar J.Š. - Skřivánek
Novina 1939 Praha, pův.vazba

Baar J.Š. - Stavěl
Českomor.podniky tiskařské 1929, převazba

Baar J.Š. - Poslední rodu Sedmerova
Českomor.podniky tiskařské 1928, převazba

Baar J.Š. - Na srdci přírody
Vyšehrad 1972

Baar J.Š. - Paní komisarka, Lůsy, Osmačtyřicátníci
Českomor.podniky tiskařské 1929 - 1930 převazba . . 3 svazky

Baar J.Š. - Panská přízeň
Českomor.podniky tiskařské 1929, převazba

Baar J.Š. - Páter Kodýdek
Českomor.podniky tiskařské 1929, převazba

Baar J.Š. - Cestou křížovou, Žebračka
Českomor.podniky tiskařské 1930, převazba

Baar J.Š. - Dětské obrázky
Českomor.podniky 1930 Praha,pův,vazba

Baar J.Š. - Holoubek
Vyšehrad 1969

Baar J.Š. - Jan Cimbura
Českomor.podniky tiskařské 1930, převazba

Baar J.Š. - Žolinka
Českomor.podniky tiskařské 1928, převazba

BAAR J.Š. - Poslední rodu Sedmerova
Rok vydání : 1928 Poznámka :orig.vazba

BAAR J.Š. - Páter Kodýtek
Rok vydání : 1927 Poznámka :bar.textil.vazba

BAAR J.Š. - Hu nás
Rok vydání : 1932 Poznámka :Spisy sv. 9

BAAR J.Š. - Mžikové obrázky
Rok vydání : 1975

BAAR J.Š. - Na srdci přírody
Rok vydání : 1972

Baar J.Š. - Skřivánek
Vydavatel : Bohuslav Rupp Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

BAAR J.Š. - K Bohu
Rok vydání : 1914

BAAR J.Š. - Farská panička kohouti
Rok vydání : 1941

Baar J.Š., Bartoš Fr., Hruška J.Fr. - Dědečkovy pohádky
Knihy nejen pro bohaté 1998

BAAR Jindřich S. - Skřivánek
Rok vydání : 1947 Poznámka :(bar plátno)

BAAR Jindřich S. - Paní komisarka
Rok vydání : 1950

Baar Jindřich Š. - Jan Cimbura
Ocpl, 392 s., ob a il. C. Bouda 1985 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Baar Jindřich Š. - Hanče
1959 LD, napsáno v jazyce: Česky

BAAR Jindřich Š. - Několik povídek
Rok vydání : 1907 Poznámka :Konvolut 4 děl

BAAR Jindřich Š. - Báby a dědkové
Rok vydání : 1929 Poznámka :Spisy sv.12, orig.vazba

Baar Jindřich Š. - Hanýžka a Martínek
il. A. Zábranský 1941 Novina, napsáno v jazyce: Česky

Baar Jindřich Š. - Hanýžka a Martínek
il. D. Hahnová-Benešová 1985 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

Baar Jindřich Š. - Poslední soud
s vevázanou barevnou obálkou Vydavatel : Novina, Praha Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština Počet stran: 381

Baar Jindřich Š. - Poslední soud
Vydavatel : Dr. Jaroslav Štěpánek, Kdyně Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 82

Baar Jindřich Šimon - Na srdci přírody
Kniha o stromech a ptácích. Obálka a frontispice Alois Moravec.
Praha 1972 Vyšehrad
8°,221s.,váz.


BAAR Jindřich Šimon - Hanýžka a Martínek
Rok vydání :1985 - lamino, il. D.Hahnová-Benešová 

BAAR Jindřich Šimon - Hanýžka a Martínek
Rok vydání :1991 - il.D,Hahnová-Benešová 

BAAR Jindřich Šimon - Obrácení kupce Šoršíka a jiné povídky
Rok vydání :1970 - sv. 413 

BAAR Jindřich Šimon - Pro kravičku
Rok vydání :1959 - A4,il.V.Sedláček,,pošk.obal 

BAAR Jindřich Šimon - Skřivánek
Rok vydání :1941

BAAR Jindřich Šimon - Tři povídky z Chodska /Hanče.Pro kravičku.Skřivánek
Rok vydání :1969

BAAR Jindřich Šimon - Stavěl
Rok vydání : 1929 Poznámka :Spisy sv.20., orig.vazba

BAAR Jindřich Šimon - Pro kravičku
Rok vydání : 1975 Poznámka :A4

BAAR Jindřich Šimon - Panská přízeň
Rok vydání : 1929 Poznámka :Spisy sv.14., orig.vazba

BAAR Jindřich Šimon - Paní komisárka/ Lůsy/ Osmačtyřicátníci
Rok vydání : 1938 Poznámka :plkž, 3 sv.

BAAR Jindřich Šimon - Na srdci přírody
Rok vydání : 1925 Poznámka :Spisy sv.5, orig.vazba, ob.vevázána

BAAR Jindřich Šimon - Mžikové obrázky
Rok vydání : 1931 Poznámka :Spisy 26, orig.vazba

BAAR Jindřich Šimon - Hanýžka a Martínek
Rok vydání : 1972

BAAR Jindřich Šimon - Dětské obrázky
Rok vydání : 1930 Poznámka :Spisy sv.23, orig.vazba

BAAR Jindřich Šimon - Paní komisarka
Rok vydání :1950 - il. K. Štika 

BAAR Jindřich Šimon - Paní komisarka
Rok vydání :1955 - ob.H.Blažková,plát.vazba 

BAAR Jindřich Šimon - Paní komisarka
Rok vydání :1958 - plát.vazba 

BAAR Jindřich Šimon - Osmačtyřicátníci.Druhý díl chodské trilogie
Rok vydání :1955 - ob. H.Blažková 

BAAR Jindřich Šimon - Mžikové obrázky
Rok vydání :1975 - il.A.Moravec 

BAAR Jindřich Šimon - Lůsy. Třetí díl chodské trilogie
Rok vydání :1958 - ob.Weisbergrová L. 

BAAR Jindřich Šimon - Lůsy. Třetí díl chodské trilogie
Rok vydání :1958 - ob.Weisbergrová L. 

BAAR Jindřich Šimon - Lůsy. Třetí díl chodské trilogie
Rok vydání :1955 - bez ob.,plát.vazba 

BAAR Jindřich Šimon - Jan Cimbura (Ocpl, 332 s., il. V. Moravec, b. ob.)
Rok vydání :1979

BAAR Jindřich Šimon - Hanče
Rok vydání :1978 - plát.vazba 

BAAR Jindřich Šimon - Hanče/ Pro kravičku
Rok vydání :1957

BAAR Jindřich Šimon - Hanče / Pro kravičku /Skřivánek
Rok vydání :1967 - plát.vazba bez ob. 

BAAR Jindřich Šimon - Paní komisarka.První díl chodské trilogie
Rok vydání :1958 - ob.L.Weisbergrová 

BAAR Jindřich Šimon - Jan Cimbura
Rok vydání :1967 - il..Moravec 

BAAR Jindřich Šimon - Lůsy
Rok vydání :1947 - ob.a frontispice A.Moravec,pošk.obal 

BAAR Jindřich Šimon - Mžikové obrázky
Rok vydání :1975 - il.A.Moravec 

BAAR Jindřich Šimon - Osmačtyřicátníci
Rok vydání :1946 - ob.a frontispice A.Moravec, 2. díl chodské trilogie 

BAAR Jindřich Šimon - Paní komisarka
Rok vydání :1931 - 1. díl chodské trilogie 

BAAR Jindřich Šimon - Poslední rodu Sedmerova
Rok vydání :1968 - titul.list A.K?rejča, sešit.vydání 

BAAR Jindřich Šimon - Poslední soud
Rok vydání :1947 - opotřebované 

BAAR Jindřich Šimon - Skřivánek
Rok vydání :1947 - ob.a frontispis A.Moravec,pošk.obal 

BAAR Jindřich Šimon - Žolinka/ Kanovník
Rok vydání : 1928 Poznámka :Spisy sv. 16, orig.vazba

Baar Jindřich Šimon - Lůsy
Ilustroval Karel Štika Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 437

Baar Jindřich Šimon - Poslední soud
Vydavatel : Gustav Francl, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 261

Baar Jindřich Šimon - Osmačtyřicátníci
Vydavatel : Bohuslav Rupp, Praha Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 448

Baar Jindřich Šimon - Skřivánek
Vydavatel : Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 191

Baar Jindřich Šimon - Osmačtyřicátníci
Vydavatel : Bohuslav Rupp, Praha Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 448

Baar Jindřich Šimon - Osmačtyřicátníci
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 405

BAAR Jindřich Šimon - Lůsy
Rok vydání :1976 - kresby C.Bouda 

Baar Jindřich Šimon - Lůsy
Nakladatelství (edice): ČPTV
Rok vydání: 1926
Počet číslovaných stran: 528
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Sebrané spisy beletristické Jindřicha Š. Baara svazek VI. díl III. Románu Paní komisarka


Baar Jindřich Šimon - Chodská trilogie
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1958
Počet číslovaných stran: 389+404+422
Poznámka ke knize: na deskách dvou knih jsou zelené skvrny - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: 3 sv. Paní komisarka, Osmačtyřicátníci, Lůsy


Baar Jindřich Šimon - Holoubek
Nakladatelství (edice): Vyšehrad
Rok vydání: 1989
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


BAAR Jindřich Šimon - Jan Cimbura
Rok vydání : 1968

Baar Jindřich Šimon - Hanýžka a Martínek
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1972
Ilustrace/foto: Hahnová D.
Počet číslovaných stran: 297
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Baar Jindřich Šimon - Hanče / Pro kravičku / Skřivánek
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1957
Počet číslovaných stran: 360
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Baar Jindřich Šimon - Na srdci přírody
Frontispice Alois Moravec Vydavatel : Nakladatelství Vyšehrad, Praha Rok vydání: 1972 Jazyk: Čeština Počet stran: 223

Baar Jindřich Šimon - Obrácení kupce Šoršíka a jiné povídky
Nakladatelství (edice): Odeon - Světová četba
Rok vydání: 1970
Počet číslovaných stran: 249
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: svazek 413


BAAR Jindřich Šimon - Paní komisarka
Rok vydání :1974 - kresby C.Bouda 

BAAR Jindřich Šimon - Osmačtyřicátníci
Rok vydání :1975 - kresby C.Bouda 

Baar Jindřich Šimon - Na Chodsku od jara do zimy
Nakladatelství (edice): Novina
Rok vydání: 1940
Ilustrace/foto: ilustrace čb a barevné Adolf Kašpar
Počet číslovaných stran: 384
Poznámka ke knize: dobová převazba, vevázaná obálka - vazba polokožená stav dobrý se stopami použití


BAAR Jindřich Šimon - Holoubek
Rok vydání : 1936 Poznámka :Spisy sv. 10, orig.vazba

BAAR Jindřich Šimon - K Bohu
Rok vydání : 1927 Poznámka :Spisy sv. 14, orig.vazba

BAAR Jindřich Šimon - Počtář
Rok vydání : 1928 Poznámka :Spisy sv. 18, orig.vazba

BAAR Jindřich Šimon - Poslední soud
Rok vydání : 1925 Poznámka :Spisy sv. 3, orig.vazba

Baar Jindřich Šimon: - K Bohu
čtvrté vydání Vydavatel : Praha, Novina Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština Počet stran: 34

BAAR Jinřich Šimon - Hanče. Pro kravičku
Rok vydání :1932

BAAR Jinřich Šimon - Hu nás
Rok vydání :1926

BAAR Vl. - Hospodářský zeměpis
Rok vydání : 2002

BAAR VLADIMÍR - HOSPODÁŘSKÝ ZEMĚPIS REGIONÁLNÍ ASPEKTY SVĚTOVÉHO HOSPODÁŘSTV
Učebnice zeměpisu pro obchodní akademie a jiné střední odborné školy důsledně vychází ze Standardu odborného vzdělávání pro obchodní akademie a naplňuje nové osnovy závazné od září 2002. První díl přináší moderní regionální pohled na světovou ekonomiku uspořádaný podle hlavních ekonomických center a jejich zájmových sfér. Vydavatel : Nakladatelství České geografické společnosti Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-86034-50-X

Baar, J.Š. - Tři povídky z Chodska
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 315

Baar, J.Š. - Lůsy
Vydavatel : Novina, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 513

Baar, Jindřich Šimon - Paní komisarka
Rok :1955

Baar, Jindřich Šimon - Jan Cimbura
Rok :1985

Baar, Jindřich Šimon - Lůsy
Rok :1955

Baar, Jindřich Šimon - Osmačtyřicátníci
Rok :1959

Baar, Jindřich Šimon - Hanče, Pro kravičku, Skřivánek
Rok :1957

Baar, Jindřich Šimon - Hanýžka a Martínek
Rok :1963

Baar, Jindřich Šimon - Hanýžka a Martínek
Rok :1985

BAARA J. Š. - Hanče/ Pro kravičku
Rok vydání : 1934

Baarová Hančí - Na sluneční straně
1943 Švíkal, napsáno v jazyce: Česky

Baarová Hančí - Na sluneční straně
Oppl, 334 s. 1943 Švíkal, napsáno v jazyce: Česky

BAAROVÁ,DVORSKÝ,LAMAČ,BURIAN,MANDLOVÁ,HAAS A DALŠÍ - ZAVŘETE OČI,PŘICHÁZEJÍ . /2CD/
Gramofonové nahrávky divadelních a filmových umělců z let 1930-1945.Účinkují: Lída Baarová, Karel Lamač, Vlasta Burian, Adina Mandlová, Hugo Haas, Ljuba Hermanová, F. Filipovský a další . Vydavatel : Český rozhlas,RADIOSERVIS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština

Baba - Saí Baba život a dílo
227 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Eugenika Rok vydání : 2002

BABAKOVA Jiřina - Anglická obchodní korespondence
Rok vydání : 1999

BABAL Isaak - Rudá jízda
Rok vydání : 1958

BABAN DŽIAN, MAŠEK VOJTĚCH A KOL. - ZA VŠÍM HLEDEJ DOKTORA ŽENU
Druhé pokračování nekonečné komiksové série Monstrkabaret Freda Brunolda Za vším hledej doktora Ženu aneb Další hra se slony navazuje na Slony v Marienbadu. Znovu se shledáte s hrdiny potemnělých příběhů na pomezí snu a reality. Kromě Freda Brunolda to jsou především člověk-slon Damian, začínající básník Jožka Lipnik, nerudný starý nakladatel a spisovatel Hermann Schlechtfreund a v neposlední řadě šílený genetik a politický dobrodruh známý jako doktor Žena. Nechť se tedy čtenáři připraví na rafinovaný narativní propletenec! Vydavatel : TICHÝ SYNDIKÁT Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 200 ISBN: 80-239-7665-6

BABAN DŽIAN,MAŠEK VOJTĚCH - PANDEMONIUM ANEB DĚJINY SOUSEDSTVÍ
Komiks Pandemonium vycházel v roce 2007 v kulturní příloze Ex týdeníku Reflex. Manželé Kokešovi žijí v malém bytě na sídlišti v Ďáblicích. Často je navštěvuje malý Janík Štulec. Snaží se spolu rozmlouvat o běžných věcech a reálných problémech na sídlišti, ve městě i v celé zemi. Ale většinou se to nějak zvrtne 8230 Vydavatel : TICHÝ SYNDIKÁT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 60 ISBN: 80-254-3061-3

BABAN DŽIAN,MAŠEK VOJTĚCH - POSLEDNÍ CHOBOTANGO /KOMIKS/ MONSTRKABARET FREDA BRUNOLDA UV
Jmenuji se Damian. Damian Chobot. Býval jsem spokojený nenápadný úředník, než mi mů otec narouboval na nos sloní chobot a přesvědčil mě, abych zachránil svět . Doktor Žena, možná vám to něco řekne . ? Než zmrzačil mne, udělal omylem z mé matky čtyřnohou stvůru . Jsem závislý na látce zvané nektar, nevíte, kde by se tady dala sehnat? Několik let jsem se toulal, potom mě unesli a jezdil jsem jako monstrum s cirkusem Měl jsem jednu lásku, Olgu, Olgu Matnou, matnou fotografii Chtěla mi pomoct, ale mně nemůže pomoct už nikdo Blíží se konec světa a maršál Chobotov je blízko Jsem ztracený Vydavatel : LIPNIK Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-904284-0-9

BABANIN VLADIMÍR - PYRAMIDY STRÁŽCI TAJEMNÝCH SYMBOLŮ CO PYRAMIDY SYMBOLIZUJÍ J
Kniha vysvětluje co pyramidy symbolizují a a jak působí jejich energie. Pyramidy neobsahují pouze tajemství vědy a přírody, ale i tajemství ducha. Je v nich ukryto množství symbolů, které mají svůj přesný význam v kosmologii a učeních o duchovních zákonitostech života. Tyto symboly jsou rozmanité a ovlivněné kulturou či geografickým prostředím, jejich společné poselství však vyjadřuje podstatu existence a vývoje lidské duše. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 227 ISBN: 80-89115-06-3

BABANIN VLADIMÍR - TAJNÉ POSLÁNÍ JIDÁŠE
Autor ve své knize předkládá důkazy o tom, že Jidáš Ježíše nezradil, nýbrž že spáchal onen skutek na základě Ježíšovy prosby proto, aby se naplnilo jeho božské poslání, kterým bylo ukřižování. Výzkumy a závěry Vladimíra Babanina potvrzuje rozluštěná část textu rukopisu, jenž byl nalezen na konci 20. století v Egyptě a nazván Evangelium podle Jidáše. V knize se v souvislosti s tímto tématem hovoří o astronomické a astrologické symbolice dvanácti apoštolů, kříže a ukřižování Ježíše Krista a současně je zde dešifrováno tajemství sedmi pečetí z Apokalypsy 8211 Zjevení svatého Jana. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 176 ISBN: 80-8100-015-7

BABARÍK MARTIN - MS WINDOWS SERVER 2008 HOTOVÁ ŘEŠENÍ+CD
Nelamte si hlavu s tim, co za vas vytvorili jini! Hotova reseni pro Windows Server 2008 poskytuji sbirku nejlepsich postupu a reseni beznych i mene beznych ukolu, ktere pred vami pri kazdodenni praci v tomto systemu stoji. Vice nez 300 na sobe nezavislych reseni zahrnuje vsechny dulezite postupy, s nimiz zvladnete instalaci, implementaci, spravu a konfiguraci Windows Serveru 2008. V knize najdete reseni jak pro beznou praci s operacnim systemem, tak pro spravu sitove infrastruktury, nasazeni sluzby Active Directory, konfiguraci souborovych a tiskovych sluzeb, sledovani systemu nebo zabezpeceni systemu i celych siti. Navic vas autor seznami s novinkami Windows Serveru 2008 R2. To vse prakticky se zamerenim na rychly vysledek. Podnikovy server muzete umet dokonale spravovat uz dnes! V knize najdete mimo jine tato reseni: Pridani a odebrani role serveru Uprava profilu PowerShellu Oprava zrcadleneho svazku pri selhani jednoho z disku Nastaveni TCP/IP pomoci Spravce serveru a z prikazoveho radku Zaloha, obnova a statistiky serveru DHCP Povoleni a konfigurace vzdaleneho pristupu pomoci VPN Instalace radice domeny do nove domenove struktury Publikovani sdilene slozky ve sluzbe Active Directory Presunuti tiskove ulohy mezi dvema tiskarnami Podrobne sledovani vykonu v realnem case Prilozene CD obsahuje 64 videoukazek nejdulezitejsich reseni, skripty pro rychlou spravu systemu a odkazy na uzitecne nastroje a informace o Windows Serveru 2008. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-251-2207-5

Babák C. - BMX
Vydavatel : Poba Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 90

Babák Radim - O chuti do života


Babánek a kol - Sport 1958-roč. I/4
A4, Obr, 120 s., foto Jebavý, Masojídek 1958 STN, napsáno v jazyce: Česky

BABCZYNSKI MARCEL - ŠEPTÁNÍ ĎÁBLA
V Šeptání Ďábla může být dobro zlem a zlo dobrem, žádné z nich nemusí vítězit a vlastně spolu ani nemusí bojovat. Přesto se postavy v jednotlivých povídkách dostávají do vyhrocených situací, které v průniku pozemské skutečnosti a mystického nadpřirozena nabírají absurdní až cynický vývoj a končí překvapivými pointami. Z celého souboru pak vychází jako jediný důležitý hybatel živoucí a nedokonalý člověk, který nastavuje zrcadlo své nejisté pravdy okolním 8222 mocnostem , a dává tím událostem často velmi nečekaný spád. Vydavatel : MEZERA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 104 ISBN: 80-87148-06-8

BABEL Isaak - Historie mého holubníku
Rok vydání : 1991

BABEL Isaak - Povídky
Rok vydání : 1966

Babel Isaak - Historie mého holubníku
ilustrovala Eva Bednářová Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 357

BABEL Isaak Emmanuilovič - Zapomenuté povídky / Korespondence
Rok vydání :1996 - 1. vyd. Praha 1996. 200 stran. 12x18,5 cm 

BABEL Isaak Emmanuilovič - Zapomenuté povídky / Korespondence
Rok vydání :1996 - 1. vyd. Praha 1996. 200 stran. 12x18,5 cm 

Babelon Jean - Das Menschenbild auf Munzen und Medaillen von der Antike bis zur Renaissance
167 fotografií, 38 stran textu, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : E. A. Seemann Verlag, Leipzig Rok vydání : 1966

Baběradová - Fachsprache Deutsch - Finanzen
Nakladatel : Klett
ISBN : 80-86906-56-6
EAN : 9788086906560
Formát : 144 stran, 30x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Učebnice německého bankovního jazyka určená pracovníkům v bankovnictví a finančnictví, studentům středních a vysokých škol ekonomicky zaměřených oborů a všem zájemcům, kteří si chtějí doplnit své znalosti obecné němčiny bankovní terminologií, zdokonalit se v konverzaci o této problematice a získat dovednost pracovat s odbornou literaturou a tiskem. Obsah knihy pokrývá široký rozsah bankovních činností, služeb a produktů. Hlavní těžiště práce s knihou spočívá v rozvíjení komunikativních dovedností na základě odborné slovní zásoby a osvojování si odborných reálií německy mluvících zemí. Součástí knihy je bohatý překladový slovník bankovních a ekonomických výrazů.

Baběradová - Fachsprache Deutsch - Finanzen
Nakladatel : Klett
ISBN : 80-86906-56-6
EAN : 9788086906560
Formát : 144 stran, 30x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Učebnice německého bankovního jazyka určená pracovníkům v bankovnictví a finančnictví, studentům středních a vysokých škol ekonomicky zaměřených oborů a všem zájemcům, kteří si chtějí doplnit své znalosti obecné němčiny bankovní terminologií, zdokonalit se v konverzaci o této problematice a získat dovednost pracovat s odbornou literaturou a tiskem. Obsah knihy pokrývá široký rozsah bankovních činností, služeb a produktů. Hlavní těžiště práce s knihou spočívá v rozvíjení komunikativních dovedností na základě odborné slovní zásoby a osvojování si odborných reálií německy mluvících zemí. Součástí knihy je bohatý překladový slovník bankovních a ekonomických výrazů.

Babeuf Gracchus - Projevy, články a listy
Edice Živé odkazy, 85 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNPL Rok vydání : 1954

BABICA JIŘÍ - BABICOVY DOBROTY JAK JÍST DOBŘE,LEVNĚ A S CHUTÍ
Jiří Babica (1961), oblíbený protagonista cookingshow Babicovy dobroty televize Nova, přichází se svou první kuchařskou knihou. Dlouholeté působení v prestižních českých a německých restauracích, poznávání kuchyní všech kontinentů a potěšení z hledání nápadů, jak exotické prvky přenést domů tak, aby si je mohl snadno uvařit každý z nás - to jsou tři tajemství jeho úspěchu a divácké obliby. V této kuchařce najdete jeho jedinečné polévky, zapékané dobroty, závitky a rolády, pokrmy z masa i zeleniny, také něco zcela speciálního a sladkou tečku na konec. Takže dobrou chuť. Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 164 ISBN: 80-7281-389-6

Babická/Puš - A Reader of Economic Texts 1, 2-VŠE
1980 SPN, napsáno v jazyce: Česky

Babický Stanislav - Cheb museum a hrad
razítka z knihovny, 82 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : KN, Karlovy Vary Rok vydání : 1958

BABIČ PETR - SURF
Čtenář si může udělat obrázek o tom, jak si tento sport původem z Havajských ostrovů podmanil mladé lidi všech kontinentů a vyvolal nový životní styl. V tomto prvním svazku nové ediční řady AKCENT HOBBY najdou zájemci informace o historii surfu, surfových lokalitách, disciplínách, druzích surfu a výrobě surfových prken. V této první české učebnici surfu na našem trhu z pera brněnského vysokoškolského pedagoga nechybí ani informace o pravidlech surfu, surfových soutěžích, metodice surfu a surfové přípravě. Vydavatel : AKCENT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-7268-484-7

BABÍČKOVÁ Ludmila - Ruční práce v 1. ročníku
- il.J.Babíček 

BABIEL RENATE A NIKOLAI - SLOVESA OD A DO Z RUŠTINA PŘEHLED ČASOVÁNÍ V TABULKÁCH/PONS/
Přehledné dvoubarevné tabulky s časováním nejpoužívanějších ruských sloves 8211 stálý a užitečný pomocník pro úplné začátečníky i velmi pokročilé, kteří potřebují rychle vyhledat správný tvar daného slovesa. Vybrané vzory (s českými ekvivalenty) podávají přehled všech tvarů, tvary nepravidelné jsou vždy zvýrazněny barevně. Koncovky rozlišující slovesné třídy pravidelných sloves jsou zdůrazněny tučně. Pozornost je věnována pravopisným zvláštnostem, na konci příručky naleznete abecední rusko 8211 český rejstřík sloves s odkazem na vzor časování. Vaší snadné orientaci poslouží také slovníček mluvnickýchtermínů. Vydavatel : KLETT nakladatelství Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 113 ISBN: 80-86906-60-4

BABÍK MICHAL,COGAN MIROSLAV - TURNOVSKO ZMIZELÉ ČECHY
Titul se věnuje slovem i obrazem dějinám severočeského Turnova a jeho okolí. Zachycuje i některé momenty ze života jeho obyvatel i jeho významných návštěvníků. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 72 ISBN: 80-7185-858-4

BABKA Michael - Kde a jak hledat informace o firmách
Rok vydání :1994

Babkovičová-Piroska - Mramorový oheň-básne v peroskesbe (slovensky)
Nakladatel :Levice Rok vydání :1971 Stav knihy :horší stav Vazba :vázaná -deset básní s dvoubarevnými il. slovenské autorky Szalai Piroska-viz scan, dedikace a podpis ilustrátorky

Babler O. F., přeložil - Bán Strahinić-Cyklus třinácti dřevorytů Ferdiše Duši
dřevoryty Ferdiš Duša, vytiskl na ručním lisu Jaroslav Picka v Praze, číslovaný výtisk ex. 97/105, dřevoryty signovány, původní volné složky v pův. pap. přebalu 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : O. F. Babler Rok vydání : 1931

Babler Otto F. - Čtení o rytíři ze Štaufenberka
72 stran, reprodukce původních dřevorytů, typografická úprava Rudolf Hála, číslovaný výtisk ex. 5/200, PODPIS AUTORA V TIRÁŽI, nesignováno knihařem, polopergamenová individuální vazba 8°, velmi dobrý stav, na předním přídeští olep po strhnutí ex libris ! Vydavatel : Josef Hladký, Hranice na Moravě Rok vydání : 1931

Babler Otto F., přeložil - Aucassin a Nicoletta
51 stran, PODPIS F.O. BABLERA OPROTI TITULU, PODPIS AUTORA V TIRÁŽI, číslovaný výtisk na Zandersově papíře, ex. 131/300, dřevoryty vyzdobil Karel Němec, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Otto Babler, Olomouc Rok vydání : 1928

Babler Otto F., sebral - Píseň o zvířeti
ilustrace Jan Konůpek, 69 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Jaroslav Mastný, Olomouc Rok vydání : 1937

BABNIČ JAROSLAV - JESENÍKY-TURISTICKÝ PRŮVODCE KLETR
Průvodce představuje 50 nejkrásnějších túr po hřebenech i údolích Hrubého Jeseníku, Králického Sněžníku a Rychlebských hor se všemi nezbytnými informacemi. U každé trasy je přesně popsán charakter a průběh cesty, přehled zajímavých míst a nechybí podrobná mapka v měřítku 1 : 100 000. Publikace rovněž nabízí tipy pro dny se špatným počasím. Nechybějí pokyny pro turistiku v této horské oblasti. Krásu hor dokresluje 62 barevných fotografií. Vydavatel : FREYTAG BERNDT Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-85822-38-5

Babnič Ján - Jeseníky
144 stran, bar. vyobrazení, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Kletr, Plzeň Rok vydání : 2000

Babnič Vladimír - Nízke, Západné, Vysoké, Belianské Tatry
A4, Ocpl, 152 s bar foto, 24 s textu 1987 Šport, napsáno v jazyce: Česky

Baboian Dic - Vstupenka do pekla
toxikománie 1976 Obzor, napsáno v jazyce: Slovensky

BABOIAN Dic. - Vstupenka do pekla
Rok vydání : 1975 Poznámka :brož.

BABOIAN Dic. - Vstupenka do pekla. Opojné dobrodružství omamných jedů
Rok vydání :1974 - bez obálky 

BABOIAN Dic. - Vstupenka do pekla. Opojné dobrodružství omamných jedů
Rok vydání :1974

Baboian, Dic. - Vstupenka do pekla
Rok :1974

Baborovský J. - Všudypřítomné koloidy
ČIN 1944

BABOROVSKÝ Jiří - Všudypřítomné koloidy. Úvod do chemie a fyziky koloidního stavu
Rok vydání :1944 - Čin, 208 s. 

BABULA Vladimír - Planeta tří sluncí
Rok vydání :1957 - celostr.il. F. Škoda, bez ob., část.pošk. 

Babula Vladimír - Planeta tří sluncí
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1957
Ilustrace/foto: Škoda F. čb celostránklové
Počet číslovaných stran: 176
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Bacchelli - Touha po Africe
obálka a vazba Jaroslav Šváb, původní poloplátěná vazba s obálkou Vydavatel : ELK Rok vydání : 1941

Bacchelli R. - Pláč syna Lavišova
Nakladatel :Vyšehrad Rok vydání :1987 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Bacchelli Ricardo - Iride
1976 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

Bacchelli Riccardo - Mlýn na Pádu I-III
Obr, cca 1700 str., ob. M. Šašek 1942 Novina, napsáno v jazyce: Česky

BACCHELLI Riccardo - Iride
Rok vydání :1976 - ob. M.Troup 

BACCHELLI Riccardo - Touha po Africe
Rok vydání :1941

Bacchelli Riccardo - Pláč syna Lavišova
Nakladatelství (edice): Vyšehrad
Rok vydání: 1987
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Bach J. - Dental-Lexikon-Handbuch zur Verdeutschung der in der modernen Zahnbehandlung
Nakladatel :Munchen Rok vydání :1930 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :polokožená -německy, 900 str., čb il., abecedně řazená hesla a jejich vysvětlení

Bach J. S. - Sechs brandenburgische konzerte-partitur-up. Kurt Soldan
Ocpl, nestr. 1934 Edition Peters, napsáno v jazyce: Česky

Bach Johann Sebastian - Works for keyboard (miki skuta - piano)


Bach Johann Sebastian - Great Religious Vocal Works (10CD set)


Bach R. - Jonathan Livingston Seagull
AVON 1973 USA

Bach R. - Illusions
Arrow 1998

Bach Richard - Příručka mesiáše


Bach Richard - Jediný
1994 Synergie, napsáno v jazyce: Česky

Bach Richard - Nic se nestane náhodou-potulný pilot v moderní Americe
pv, 216 s. 2002 Argo, napsáno v jazyce: Česky

BACH Richard - Dvouplošník
Rok vydání : 2003

BACH Richard - Iluze
Rok vydání : 1996

BACH Richard - Most přes navždy
Rok vydání : 1998

BACH RICHARD - KNIHY FRETEK 3.
Hrdiny Fretek spisovatelek jsou Budgeron a Danielle. S nimi budeme usedat k papíru, psacímu stroji i počítači a sledovat, jak se snaží zachytit bohatství svých vnitřních světů a předat je čtenářům. Čekají je úspěchy i neúspěchy, pátrání po ztracené můze, tvůrčí pochyby a radosti. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-7203-537-1

BACH RICHARD - MIMO SEBE
Novela, která má schopnost 8211 budete-li naladěni na její notu, ale možná i v případě, že ne, a o to bude větší vaše překvapení 8211 přenést vás do světa denního snění. Do vašeho vlastního, či toho autorova, k zapomenutým vzpomínkám, snům a touhám uniknout kamsi. Můžete své vlastní denní snění díky této útlé novele prožít i s jiným člověkem a těšit se z poznání, že existují souběžně a nezávisle po celou dobu vašeho života dva paralelní světy 8211 ten skutečný a ten vysněný. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 92 ISBN: 80-7203-348-4

BACH RICHARD - JONATHAN LIVINGSTON SEAGULL A STORY
Jonathan Livingston Seagull, the most celebrated inspirational fable of our time, tells the story of a bird determined to be more than ordinary. This bestselling modern classic, reissued with a beautiful new cover design, is a story for people who want to follow their dreams and make their own rules and has inspired people for decades. Most gulls don t bother to learn more than the simplest facts of flight -- how to get from shore to food and back again, writes author Richard Bach in this allegory about a unique bird named Jonathan Livingston Seagull. For most gulls it is not flying that matters, but eating. For this gull, though, it was not eating that mattered, but flight. Flight is indeed the metaphor that makes this story soar. This bestselling modern classic is a fable about seeking a higher purpose in life, even if your flock, tribe or neighbourhood finds your ambition threatening (at one point our beloved gull is even banished from his flock). By not compromising his higher vision, Jonathan learns the meaning of love and kindness and gets the ultimate payoff -- transcendence. Vydavatel : HARPER COLLINS PUBLISHERS Jazyk: Angličtina Počet stran: 88 ISBN: 0-00-649034-4

BACH RICHARD - PŘÍRUČKA MESIÁŠE
Nevšední filozofické sentence o skutečnosti i o představách, ve kterých žijeme, jsou svébytným doplňkem autorovy knihy Iluze. Autor knížku pojal jako součást textu Iluzí, jako odkaz na konkrétní příručku, ztracenou za dramatických okolností a znovu nalezenou na americkém středozápadu. Uvedené výroky navazují na dialogy hrdinů Iluzí o tom, co je vlastně podstatou světa a lidského života, jak je možné uskutečnit své představy ve vlastních myšlenkách a jak nutná je víra v sebe sama a své instinkty. Kniha, která nemá žádný příběh než ten, který do ní vloží sám čtenář, vybočuje z řady běžné beletristické tvorby, uspokojí však ctitele Bachova díla a její sdělení lze chápat jako podnět k vlastním úvahám nad mnohotvárností reálného světa. Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 216 ISBN: 80-7370-105-7

BACH RICHARD - JEDINÝ . . /BÍLÁ,DRUHÉ VYDÁNÍ/
Román o tom, co by stalo, kdyby se ohnul čas a prostor posunul a my se mohli potkat s těmi, kterými budeme třeba za dvacet let, nebo s těmi, kterými jsme byli. Zajímavý román amerického autora vypráví příběh dvou vědců, kteří se na okamžik vzdálí své současné existenci a setkají se se svými alternativními protějšky. Dva badatelé odlétají na vědecký kongres do Los Angeles a těsně před přistáním zjistí, že v různých koutech světa a v různých obdobích lidských dějin žili rovněž. Měli tehdy jinou podobu a jiné osudy, ale stejný životní cíl: zamezit jakémukoliv násilí v dějinách a usilovat o harmonii vědy a ducha. Kniha se svou hlavní myšlenkou o jednotě a porozumění mezi lidmi vymyká půměrné americké beletrii. Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 2000 Jazyk: Čeština Počet stran: 250 ISBN: 80-86099-13-X

BACH RICHARD - KNIHY FRETEK 1.
Fretky záchranářky na moři jsou prvním svazkem pětidílného souboru nazvaného Knihy fretek. Autor v nich spojuje touhu po dobrodružství s vědomím odpovědnosti a filozofickým přístupem k životu a smrti. Jeho fretky řeší zásadní životní otázky jako lidé, mají stejné sny i problémy. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7203-476-6

BACH RICHARD - MOST PŘES NAVŽDY
Poetický román o hloubce a složitosti vztahu mezi mužem a ženou. Významný americký spisovatel a pilot rozebírá ve své téměř autobiografické próze seznámení a počínající náklonnost k herečce Leslie, své pozdější manželce. Na složitosti a rozdílnosti dvou silných osobností autor ukazuje na potřebu hledání vzájemné tolerance a touhy po lásce, neboť láska, je-li opravdová, nemusí znamenat ztrátu volnosti, nýbrž naplnění lidského života, ubíjeného všedností. Poetické pasáže a filozofické úvahy, pro autora charakteristické, neubírají dílu na čtivosti, naopak ho přibližují těm čtenářům, kteří dávají přednost kvalitě před povrchností. Dobrý překlad korunuje výsledek. Autor: 8217 8217 Tato kniha je příběhem o rytíři, který umíral, a prinzezně, která mu zachránila život. Je to příběh o kráse a netvorech, o kouzlech a pevnostech, o silách smrti, které jsou zdánlivé, a silách života, které jsou skutečné. Je to vyprávění o jednom dobrodružství, které je podle mě v každé době tím nejdůležitějším 8217 8217 . Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 330 ISBN: 80-86099-13-X

BACH RICHARD - KNIHY FRETEK 2.
Druhá z cyklu bajek o fretkách se z větší části odehrává ve vzduchu, což je konečně pro Bacha příznačné. Dvojice fretek-pilotů se na pravidelném letu do Kalifornie dostává do největší bouře, jakou ve své letecké kariéře zažila. Katastrofální počasí je přinutí neplánovaně přistát v naprosto neznámé oblasti. Napínavý boj s nepřízní počasí se stává osudovou zkouškou, ve které projde testem nejen jejich odborná způsobilost, ale i individuální lidské, tedy fretčí kvality: odhodlanost, věrnost ideálu, schopnost nalézt v sobě lásku, i když ztrácíme naději. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 168 ISBN: 80-7203-513-4

BACH RICHARD - ILUZE
Tato kniha bude znamenat pro každého něco jiného: zábavný příběh o zázracích na mihotavém plátně tohoto světa, znepokojující knihu o skutečnosti a zdání skutečného, zvláštní pohled na to, jak by mnozí z nás mohli žít a jak někteří z nás žijí. Nevšední filozofický román o skutečnosti i o iluzích, ve kterých žijeme, vychází z představy, jaké následky by měl návrat Mesiáše do současného světa. Na polích amerického středozápadu se setkávají dva muži, piloti, kteří se živí provozováním vyhlídkových letů. Jeden z nich je pak jakýmsi novodobým vtělením Mesiáše. Jejich nekonečné dialogy o tom, co je vlastně podstatou světa a lidského života jsou krajně pozoruhodné a ve své podstatě pro vnímavého čtenáře nadějné a osvobozující. Kniha vybočuje z řady běžné románové tvorby, třebaže ji lze číst i jako prosté vyprávění o dvou přátelích, uvažujících o mnoha hypotézách reálného světa. Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 80-901797-5-4

BACH RICHARD - KNIHY FRETEK 4.
Čtvrtá část pentalogie o fretkách se odehrává pod horami v americké prérii. Jako oba předchozí díly, i tento vypráví o životním určení, vztahu a lásce. Na rozdíl od dvou pilotů, kteří se ve vzduchu šťastně setkávají, a spisovatelů, které spojuje stejné poslání, mají rančeři Lou a Montgomery odlišné životní sny. Jejich vnitřní hlas je volá každého jinam. Zprvu si nedovedou představit, že by se rozdělili, ale nakonec se k tomu rozhodnou. Ani pak však nevědí jistě, zda udělali správně 8230 Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 172 ISBN: 80-7203-572-X

BACH RICHARD - DAR KŘÍDEL
Soubor poeticko-filozofických povídek o létání, odvaze a naději. [česky] Známý americký pilot a spisovatel předkládá čtenářům šestačtyřicet povídek, uveřejněných v různých časopisech během dvaceti let. Všechny jsou o tom, co je mu nejbližší: o letcích a o létání, o dobrodružných, dramatických, poetických i tajemných příhodách prožitých na ranvejích a v létajících strojích. Autor v nich, ku prospěchu věci, překonal svůj obvyklý sklon k jisté vzletnosti a romantickému patosu. Jeho povídky zaujmou tématem i zpracováním, jsou chlapské a jemné zároveň. Probudí ve čtenáři touhu blíže nahlédnout do znepokojivého světa výšin a posílí jeho naději. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 304 ISBN: 80-7203-318-2

BACH RICHARD - ÚTĚKY Z BEZPEČÍ
Kniha Útěky z bezpečí je vlastně novodobým filosofickým traktátem, v němž Bach předkládá své teze. Traktát je po vzoru středověkých disputací napsán formou rozhovou, kdy se v dialogu setkají zajímaví partneři: dospělý autor stojící na prahu šedesátky a on sám jako devítiletý kluk, kterým býval. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 1997 Jazyk: Čeština Počet stran: 198 ISBN: 80-7203-144-9

BACH RICHARD - ILLUSIONS
In the cloud-washed airspace between the cornfields of Illinois and blue infinity, a man puts his faith in the propeller of his biplane. For disillusioned writer and itinerant barnstormer Richard Bach, belief is as real as a full tank of gas and sparks firing in the cylinders . until he meets Donald Shimoda-former mechanic and self-described messiah who can make wrenches fly and Richard s imagination soar . . Vydavatel : ARROW BOOKS Rok vydání: 1998 Jazyk: Angličtina Počet stran: 144 ISBN: 0-09-942786-9

BACH RICHARD - NIC SE NESTANE NÁHODOU
Richard Bach, neúnavný poutník oblohou, jednoho krásného léta neodolal vábení života těch báječných mužů na létajících strojích, kteří se ve 20. letech minulého století toulali od jednoho amerického městečka k druhému, užaslým divákům předváděli akrobatické kousky a za pár dolarů s nimi podnikali vyhlídkové lety nad jejich domovy. Rozhodl se vydat po jejich stopách, spát pod hvězdami a křídly svého letadla, prožívat dobrodružství ve vzduchu i na zemi a vychutnávat opojný pocit svobody z létání daleko od frekventovaných tras a shonu moderní doby. V této knize líčí příběhy z cest a zároveň předává svou víru, že člověk není a nezůstane sám Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 216 ISBN: 80-7203-449-9

BACH RICHARD - JONATHAN LIVINGSTON RACEK
Duchovní bestseller vypráví Jonathanův příběh o svobodě, lásce o volnosti. Kniha vychází v novém překladu Roberta Gajdoše. Poetická próza amerického autora je alegorií touhy po dokonalosti a obtížné cesty k ní. Úsilí o dokonalost, o nalezení cesty k této dokonalosti a smyslu života vyčleňuje každého hledajícího jedince z davu. Racek Jonathan se svou touhou po dokonalém létání je uměleckým podobenstvím tohoto hledání a jeho let je vyjádřením důvěry v sílu, která každého tvora provází zkouškami života a na cestě k ideálu. Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 1999 Jazyk: Čeština Počet stran: 65 ISBN: 80-86099-23-7

BACH RICHARD - JONATHAN LIVINGSTON RACEK / JONATHAN LIVINGSTON SEAGULL
Dvojjazyčné vydání novely současného amerického spisovatele o racku Jonathanovi je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po lásce, svobodě a volnosti. Ani po téměř čtyřiceti letech od svého vzniku neztratila nic na síle a kráse. Tento příběh je napsán pro ty, kdo jdou za hlasem svého srdce a vytvářejí si svá vlastní pravidla . pro ty, které pokaždé potěší, když můžou udělat něco dobrého, i kdyby to mělo být pro ně samotné . pro ty, kdo vědí, že život je ve skutečnosti mnohem bohatší, než by se při povrchním pohledu mohlo zdát . právě ti poletí s Jonathanem výš a rychleji, než si kdy mohli přát. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 82 ISBN: 978-80-7203-872-5

BACH Richard - Nikdo není daleko
Rok vydání : 1999 Poznámka :A 4

BACH Richard - Mimo sebe
Rok vydání : 2001

BACH Richard - Iluze
Rok vydání : 1996 Poznámka :A 6

BACH Richard - Jediný
Rok vydání : 2000 Poznámka :A 6

BACH Richard - Nothing by Chance
Rok vydání : 1989

BACH Richard - The Bridge Across Forever
Rok vydání : 1984 Poznámka :paperback

BACH RICHARD,RICHTEROVÁ MARINA /ILUSTR./ - NIKDO NENÍ DALEKO
Bohatě ilustrovaný kratičký text o pomyslném putování autora za holčičkou vzdálenou tisíce kilometrů. V srdci různých ptáků letí Richard na oslavu narozenin malé Rae. Nese jí zvláštní dárek, je to prstýnek, který majitelce umožní létat s ptáky. Poetická próza anglického autora je básnickým vyprávěním o nevšední cestě k duši milovaného člověka. Formou blahopřání k narozeninám líčí v symbolické rovině hledání spřízněné bytosti, mužovu touhu po blízké ženě a zároveň strach z uzavření banalitou přílišné blízkosti. Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 1999 Jazyk: Čeština Počet stran: 42 ISBN: 80-86099-29-6

Bach Steven - LENI RIEFENSTAHLOVÁ
Životopis Leni Riefenstahlové (1902-2003), jedné z nejkontroverznějších osobností dvacátého století, je příběh velkého talentu a ještě větší ambicióznosti, který je důkazem, jak se hranice mezi uměním a krásou na jedné straně a pravdou a lidskostí na straně druhé občas stírají. Leni, vlastním jménem Helene Amalie Bertha Riefenstahlová, se narodila v Berlíně, její otec byl obchodník, bratr zahynul na ruské frontě. Začínala jako baletka a toužila se tanci věnovat, ale zranění kolena zmařilo její naděje po pouhých osmi měsících. Poté si zahrála v několika němých filmech, až se nakonec ve třiceti letech stává filmovou režisérkou. Právě v té době se k moci dere fašismus, do jehož služeb dává mladá ambiciózní umělkyně svůj nezpochybnitelný talent a píli. Autor shromáždil všechna dostupná fakta, která přinášejí mrazivé svědectví: o jejím vášnivém nadšení pro Hitlera už od prvního nahlédnutí do Mein Kampfu, o vztazích s nacistickými pohlaváry Josephem Goebbelsem, Martinem Bormannem, Albertem Speerem či Juliem Streicherem, které postrčily její kariéru, i se samotným Hitlerem, jenž jí osobně pomohl financovat její filmy. Dokládá i její podíl na využívání otrocké práce ve formě romských vězňů z koncentračního tábora určených pro Osvětim. Dva filmy, pod nimiž je Riefenstahlová podepsána, Triumf vůle a Olympie, jsou všeobecně považovány za nejinovativnější dokumenty, jaké kdy byly natočeny. Jsou však zároveň rafinovanou oslavou třetí říše. Stigma, které po válce na její tvorbě i jí samotné ulpělo, se jí nepodařilo setřást do konce života a její pokus v 50. letech oživit svou režijní dráhu skončil neúspěchem. S použitím dosud neznámých zdrojů - včetně rozhovorů s jejími kolegy a důvěrnými přáteli i předtím neznámé nahrávky se samotnou Riefenstahlovou - nám autor předkládá vynikající biografii, která vrhá nové světlo na minulost a je zároveň mistrovským hodnocením ženy úžasného talentu poznamenaného bezohlednou osobní ctižádostivostí. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 496 ISBN: 80-249-1207-3

Bach, Richard - Jonathan Livingston Racek
Rok :1999

BACHELARD GASTON - POETIKA PROSTORU
Gaston Bachelard, jeden z nejvýznamnějších francouzských filozofů 20. století, rozvíjí v /Poetice prostoru/, své nejznámější knize, osobitou fenomenologii básnického obrazu. Navazuje tu na své starší poetiky čtyř živlů, ale zaměřuje se především na intimní prostory -- místa, která obýváme, kde nacházíme klid a bezpečí. Od ústředního obrazu knihy, obrazu domu, přechází Bachelardova meditace ke skříňkám, ulitám či koutům a dochází k obrazům, v nichž se niterný prostor stává nekonečným. Vydavatel : MALVERN Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 248 ISBN: 80-86702-61-2

BACHER ELMAN - HLUBINNÁ ASTROLOGIE ASTROLOGICKÉ STUDIE . /VÁZANÁ/
Dlouho očekáváný dotisk jedinečného a obsáhlého titulu vychází jako kompilace všech původních 9 svazků. Čtenáři tak mohou těšit na nevídaný zážitek. Vydavatel : SURSUM Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 494 ISBN: 80-7323-150-6

BACHIR TALIA - FRANCOUZŠTINA GRAMATIKA . TEĎ TO ZVLÁDNU + CD
Učebnice gramatiky doplněná o audio CD určená ke snadnému osvojení látky krok za krokem. Vydavatel : KLETT nakladatelství Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 181 ISBN: 80-86906-66-3

BACHMAN Richard (KING Stephen) - Strážci zákona
Rok vydání :1998 - ob.V.Rytina, výbor.stav 

BACHMAN RICHARD /KING STEPHEN/ - BLAZE
Při svých skoro dvou metrech a sto třiceti kilech je Clay Blaisdell pořádný hromotluk, ale jeho hříchy nikdy nestály za řeč, dokud nepotkal George Rackleyho. George ho zasvětil do stovky triků a nakonec mu nasadil do hlavy ohromný nápad: unést dítě z bohaté rodiny. Gerardovi jsou nechutně bohatí a poslední rodinná ratolest by mohla mít cenu milionů dolarů. Je to však jeden problém: než se jim podaří plán uskutečnit, kápo George zemře. Nebo snad ne? Blaze mizí ve sněhové bouři a policisté jsou mu v patách. Odnáší si dítě jako rukojmí a celý ten promyšlený zločin se v bílém pekle lesů v Maine najednou mění v závod s časem. Blaze je poslední, nedávno vzkříšený a dosud nepublikovaný román Richarda Bachmana. Autorova 8222 temná půle (jak o svém dřívějším pseudonymu Stephen King v předmluvě také hovoří) si možná šetřila to nejlepší na konec. Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-7306-335-1

Bachmann E. - Heinrich Hönich
Folk und Reich 1943 Praha ( ně.text)

BACHMANN Luděk - Nářečí na Vysokomýtsku
Rok vydání : 2001 Poznámka :(nová)

Bachmannová I. - V hlavní roli žena
Nakladatel :Svoboda Rok vydání :1982 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Ziegler Z. obálka a vazba

Bachmannová Ingeborg - V hlavní roli žena
Nakladatelství (edice): Svoboda - Jiskry
Rok vydání: 1982
Počet číslovaných stran: 170
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BACHMANNOVÁ JARMILA - ZA ŽIVOTA SE STANE LEDACOS
Knížka nabízí čtenářům jednasedmdesát příběhů vybraných z řady vyprávění, která byla zaznamenána při výzkumu nářečí na severním Železnobrodsku. Nejsou to známé 8222 podkerkonošské poudačky 8220 , ale skutečné životní příběhy obyčejných lidí, z nichž nejstarší byli narozeni v osmdesátých letech 19. století, ti nejmladší pak v roce 1980. Publikace je doplněna dobovými fotografiemi, její součástí je také CD s ukázkami vyprávění příslušníků několika generací. Vydavatel : Nakladatelství BOR Eva Koudelková Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 124 ISBN: 80-86807-90-4

BACHMANNOVÁ JARMILA,SUKSOV VALENTIN - JAK SE TO ŘEKNE JINDE? ČESKÁ PŘÍSLOVÍ A JEJICH JINOJAZYČNÉ P
Publikace Jak se to řekne jinde obsahuje přes 9,5 tisíc přísloví. Základem jsou přísloví česká, k nim se řadí jejich německé, anglické, francouzské, latinské, ruské a bulharské ekvivalenty. Sbírka je určena všem, kteří se zajímají o česká přísloví, v nichž se soustřeďuje krása a výrazová bohatost naší mateřštiny, a zároveň také o jejich srovnání s příslovími jinojazyčnými. Dobře poslouží jak odborníkům - lingvistům a překladatelům krásné literatury, tak i zvídavým čtenářům z řad nejširší veřejnosti. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 384 ISBN: 80-242-1878-6

BACHMEŤJEV V.M. - Martinův zločin - BACHMEŤJEV V.M.
Rok vydání :1955 - il. Říha  

BACHNEROVÁ ANNE - PONÍK HRDINA
Klára bydlí v Hradišti s tatínkem, strýčkem Rudolfem, sestřenicí Terezou a psem Šekem. Jezdecký klub se dostane do finančních obtíží a hrozí, že budou muset zrušit hipoterapii pro postižené děti. Děti vymyslí plán, jak peníze obstarat. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 117 ISBN: 80-253-0321-7

BACHNEROVÁ ANNE - PONÍK A DVOJČATA KLÁRA A DROBEČEK
Vzrušující dobrodružství z jezdeckého klubu v Hradišti s Klárkou a jejím poníkem Drobečkem pokračuje! Čarodějce, Drobečkově lásce, se narodila dvojčata a hříbatům se vede špatně. Klisnička se dokonce ocitá na pokraji života a smrti. Byl by to zázrak, kdyby přežila. Naštěstí je tu Klára, odhodlaná udělat vše pro její záchranu. Možná se přece jen stane zázrak . Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 136 ISBN: 80-253-0570-6

BACHNEROVÁ ANNE - PONÍK TROPÍ HLOUPOSTI
Klára bydlí v Hradišti s tatínkem, strýčkem Rudolfem, sestřenicí Terezou a psem Šekem. Jednoho dne Klářin poník Drobeček uteče k nim na zahradu a tím se spustí lavina jeho podivného chování. Klára se snaží odhalit příčiny Drobečkova chování a zjistí, že poník chodí v noci ujídat krmivo . Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 119 ISBN: 80-253-0299-7

BACHNEROVÁ ANNE,WEICHMANNOVÁ HEIKE /ILUSTR./ - PONÍK V NEBEZPEČÍ KLÁRA A DROBEČEK
Dobrodružství s Klárkou a jejím poníkem Drobečkem pokračuje! Děti v jezdeckém klubu se připravují na zkoušku dovedností a zároveň prožívají velké trápení. Jejich poníci totiž trpí zažívacími obtížemi a všechno nasvědčuje tomu, že se otrávili krmením. Podaří se poníky zachránit? Jak to všechno nakonec dopadne? Dočtete se v napínavém příběhu oblíbené edice Klára a Drobeček. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 131 ISBN: 80-253-0379-5

BACHNEROVÁ ANNE,WIECHMANNOVÁ HEIKE /ILUSTR./ - ZAČAROVANÝ PONÍK KLÁRA A DROBEČEK
Klára bydlí v Hradišti s tatínkem, strýčkem Rudolfem, sestřenicí Terezou a psem Šekem. Po prázdninách přijde do klubu nový poník - krásná černá kobylka Čarodějka. Je nezkrtoná a divoká a po jejím příchodu se začnou v klubu dít divné věci. Klářin poník Drobeček je najednou jako začarovaný, smutný a zasmušilý.. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 125 ISBN: 80-253-0368-9

Bachová A.M. - Malá kronika
SNKLHU 1956, .

Bachová Anna Magdalena - Malá kronika
Ocpl, 180 s., dřevoryt a vaz. C. Bouda 1936 F. Topič, napsáno v jazyce: Česky

Bachová, A.M. - Malá kronika
Vydavatel : Topičova edice, Praha Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština Počet stran: 178

Bachratý Bohumír - Peter Matejka
Slovensky, 30 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pallas, Bratislava Rok vydání : 1978

BACHSTEIN REBECCA - ANDĚLSKÝ TAROT PRO LÁSKU A PARTNERSTVÍ /KARTY A KNIHA/
S kartami andělského světla našli už mnozí přístup k vhledům a pomocným názorům z říše andělů. Ke kartám přiložená knížka je velmi vydatným zdrojem rad a inspirace z říše andělů, oněch bytostí, které nás spojují s Bohem. Kniha je doplněna návody na rituály pro partnerství. Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7336-367-4

BACHTÍK J./ BERKOVEC J./ POKORNÝ J./ LAJCHA L. - William Shakespeare v hudbě a na našem jevišti
Rok vydání :1964

BACHTÍK Josef - Edvard Grieg
Rok vydání :1957

Bachtík Josef - Edvard Grieg
Obr, 272 s., ob. O. Hlavsa 1957 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

BACKHAUS Hans Joachim - Návrat .Příběh dr.Hanse Loesera
Rok vydání :1963 - ob.M.Bubáková,plát.vazba 

BACKHAUS Joachim Hans - Návrat
Rok vydání :1963

BACKHOUSE CAROLYN - VESELÉ CESTOVÁNÍ /4 LEPORELKA V KRABICI/
Čtyři malé knížky s docela malými příběhy pro nejmenší.Akorát vyrobeno pro malé dětské ručky, uvidíte sami! Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7234-578-8

BACKSHALL STEVE - 60 ZABIJÁKŮ PODLE STEVA BACKSHALLA
Steve a filmový štáb BBC 8222 60 zabijáků 8220 se vydali na jedinečnou cestu kolem světa napříč šesti kontinenty, aby vyhledali šedesát fantastických stvoření, která mají jedno společné: jsou smrtelně nebezpečná. Ať už se jednalo o titěrná klíšťata, obří slony, odpudivé netopýry nebo zákeřné želvy, chtěl Steve přijít na to, proč tato zvířata představují pro jiná smrtelnou hrozbu. Díky blízkým setkáním 8211 z nichž některá ho málem stála život 8211 odhalil, co to znamená být skutečně schopný zabiják ve zvířecí říši. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-204-2090-9

BACON MICHAEL,GRICE OLIVER /ČTE/ - NAPÍNAVÁ ANGLIČTINA KRVAVÉ DĚDICTVÍ POSLECHOVÁ KNIHA/CD+KNIH
Výuková detektivka pro všechny, kdo si přitažlivou a zábavnou cestou chtějí poslechem a četbou osvěžit, zdokonalit a zozšířit znalosti angličtiny. Vyšetřování vede inspektor Hudson ze Scoatland Yardu. Zentokrát pátrá po vzácných starých knihách, které zmizely z jedné pozůstalosti. Užijte si více než 70 min. strhujícího vyprávění. Vydavatel : EUROMEDIA GROUP,k.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 80-242-1919-6

Bacsó János - Co se odehrálo za kulisami
Ocpl, 300 s., 40 příl. 1964 NV, napsáno v jazyce: Česky

BACSÓ János - Co se odehrálo za kulisami
Rok vydání :1963

Bacsó János - Co se odehrálo za kulisami
s fotografickými přílohami Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 267

BACUS Anne - Vaše dítě ve věku od 3 do 6 let
Rok vydání :2009 - NOVÁ vyd. Portál, 176 s. 

BACUS Anne - Vaše dítě ve věku od 1 do 3 let
Rok vydání :2009 - NOVÁ vyd. Portál, 174 s. 

BACUS Anne - První rok vašeho dítěte
Rok vydání :2005 - NOVÁ vyd. Portál, 160 s. 

BACUS Anne - Mé dítě si věří
Rok vydání :2007 - NOVÁ vyd. Portál, 160 s. 

BACUS ANNE - VAŠE DÍTĚ VE VĚKU OD 1 DO 3 LET
Kompendium všeho, co potřebují vědět rodiče při péči o dítě ve věku do 1 do 3 let a při jeho výchově. Praktický, podrobný rádce sleduje vývoj dítěte po tříměsíčních etapách, tedy ve 12 až 14 měsících, 15 až 17 měsících 18 až 20 měsících atd. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 172 ISBN: 80-7367-564-6

BACUS ANNE - VAŠE DÍTĚ VE VĚKU OD 3 DO 6 LET
Publikace sleduje vývoj dítěte po šestiměsíčních etapách, tedy od tří let do tří a půl, od tří a půl do čtyř let, od čtyř let do čtyř a půl a v dalších půlročních obdobích až do šesti let.V každé z těchto kapitol, zaměřené na dané věkové období, se autorka věnuje vývoji osobnosti, fyzickému, jazykovému vývoji, sociabilitě, hrám a hračkám, jídlu, psychologickým a výchovným otázkám a uvádí mnoho praktických rad. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 174 ISBN: 80-7367-563-9

BACUS ANNE - MÉ DÍTĚ SI VĚŘÍ
Podle názoru větší části odborníků se dítě narodí s určitými dispozicemi k obavám a až zkušenosti ovlivněné výchovou usměrňují tak či onak to, co je dáno geneticky. K tomu, aby si dítě věřilo, je třeba poznat a vymezit jeho strachy a úzkosti, správně na ně reagovat a vést ho tak, aby si bylo jisté samo sebou. Zkušená autorka seznamuje rodiče s užitečnými metodami, dává podrobné rady a vysvětlení ilustrované konkrétními příklady. Vysvětluje, jak a proč děti odmalička v jednotlivých věkových obdobích vést, jak odstraňovat zábrany a pěstovat jejich sebedůvěru. Kniha je psána pro rodiče dětí od narození do počátku dospívání. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 978-80-7367-296-6

BACUS ANNE - DÍTĚ PLÁČE - CO DĚLAT, JAK ZJISTIT,PROČ DÍTĚ PLÁČE
Kniha francouzské psycholožky je pro rodiče malých dětí průvodcem a rádcem, vysvětluje, jak rozeznat různé typy dětského pláče, jak na ně odpovídat, aby dítě dostalo, co potřebuje. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-7367-136-0

BACUS ANNE - PRVNÍ ROK VAŠEHO DÍTĚTE ŽIVOT A ZÁKLADNÍ POTŘEBY
Kompendium všeho, co potřebují vědět rodiče při péči o dítě a při jeho výchově od narození do 1 roku jeho věku. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7367-029-1

Baczkowski W. - Samoloty bombowe pierwszej wojny swiatowej
Warszawa 1986 (polsky)

Bačák-Homola - Házená
Nakladatel :STN Rok vydání :1955 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -čb foto a il, nákresy, 100 str.

BAČKOVSKÝ - Esperantsko-český slovník
Rok vydání : 1924

BAČKOVSKÝ Fr. - Zevrubné dějiny českého písemnictví
Rok vydání : 1886

BAČKOVSKÝ Fr. - Rukopis Královédvorský a Zelenohorský
Rok vydání : 1888 Poznámka :A 4, brož.

BAČKOVSKÝ František - Haj znamenitým učencem byl by padělatel RKZ
Rok vydání : 1889 Poznámka :A 4

Bačkovský R. - Bývalá česká šlechta předbělohorská i pobělohorská na svých sídlech v Čechách a na Moravě a ve svých znacích.
Nakladatel :Bačkovský Rok vydání :1948 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -VF, 370 str., Aleš M. výzdoba a obálka, čb hlubotisk. foto, Frýba F. a Bernreiter P. kresby bar a čb znaků. O české šlechtě, jejich sídlech a heraldice.

Bad Religion - Streets Of America
Sony Music 1996 . ( 1 CD )

BADAL MILAN - RANNÍ ROZCVIČKY
Kniha přináší mnoho příběhů ze života, někdy jsou velmi vtipné jindy zase skoro neuvěřitelné. Neuvěřitelné příhody po vzbuzení - humorné příběhy s poučením připravil autor pro vysílání v Českém rozhlasu. Obsah: O umění pravdomluvnosti O umění zachovat vážnou tvář O umění dělat dobré skutky O umění nedat své děti O umění chovat své zvíře O umění cestovat O umění nakupovat značkové výrobky O umění vnímat umění O umění být slušný O umění být roztržitý O umění správně prosit O umění být ateistou O umění pěstovat květiny O umění léčit sama sebe O umění nepodstoupit euthanasii O umění neučit se cizí jazyk O umění ochočit si anděla O umění nezešílet z úřadu O umění citlivé výchovy O umění mlčet v pravou chvíli O umění řečnit O umění být průměrný O umění spát O umění žehrat na poměry O umění vařit O umění zůstat mladým Vydavatel : SURSUM Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-7323-122-0

BADDIEL DAVID - TAJNÉ ZÁMĚRY
O utrpení Židů, postižených hrůzami holocaustu ve třicátých letech minulého století a v průběhu druhé světové války, vydává svědectví mnoho knih. David Baddiel, uznávaný britský autor, v Tajných záměrech citlivě, i když střízlivě a bez sentimentality, vypravuje příběh mladého Žida z rabínské rodiny, kterého zaujmou marxistické teorie, od nichž si slibuje nápravu nespravedlivého světa, ožení se s katoličkou, opustí židovské tradice, emigruje před nacismem z Královce do Velké Británie a po vypuknutí války je šokován internací v táboře na ostrově Man. Autor zachycuje situace nejen očima německých židovských uprchlíků, vesměs inteligence a vynikajících představitelů kultury, ale i spiklenců připravujících vraždu nacisty, a také pohledem Britů, příslušníků různých společenských vrstev, dokonce pracovníků Ministerstva informací, těch, kteří se Židy sympatizujía pomáhají, ale i takových, kteří je nemají rádi a nepřijímají je vlídně. Tento objektivní a nezkreslený přístup je pro naše čtenáře obzvláště zajímavý. Izák Fabian, hlavní postava, není předpisový hrdina. On i jeho manželka Lulu prožívají v cizím prostředí napětí, pokoření, úzkosti, zklamání, vnitřní boje, lásku, přátelství, pochybnosti i propady. K usmířenému pochopení oněch bolavých zmatků dospěje zestárlý Izák Fabianaž mnohem později, už jako britský občan, hlavně při krátkém zájezdu do Oswiecimi počátkem druhého tisíciletí. Kniha zaujme právě svou neokázalou opravdovostí, jež na nic nepohlíží růžovými brýlemi. Baddiel se představuje jako jeden z nejostřejších a nejvnímavějších současných romanopisců a navíc je přesvědčivým a dokonalým znalcem lidských duší. Kniha právem patří mezi to nejlepší, co bylo kdy o této problematice napsáno. Vydavatel : MILLENNIUM PUBLISHING Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 496 ISBN: 80-86201-45-0

BADDIEL, ZUCKER - Děsivé umění: Tajemná magie
Rok vydání : 2004

BADE W. - Auto dobývá svět
Rok vydání : 1943 Poznámka :vč.přebalu

Bade W. - Auto dobývá světa
Nakladatel :Orbis Rok vydání :1943 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :obálka chybí -330 str., čb hlobotisková foto, z dějin automobilu

Baden-Powell - . . Scouting for Boys
Rok vydání : 1946 Počet stran : 314 stran

Bader Si. - ANDĚLSKÉ KLÍČE K OTVÍRÁNÍ BRÁNY SRDCE
Vaši andělé vám prostřednictvím těchto karet přinášejí poselství, která doširoka otevřou vaše srdce. Vydavatel : SYNERGIE Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7370-036-2

Badigin Konst. - Plavba na Modrém tuleni
1979 Práce RN, napsáno v jazyce: Česky

Badigin Konstantin - Dobyvatelé ledových moří
Svazek 105, 237 stran, ilustrace Lumír Ševčík, původní vazba lamino 8°, stav vemi dobrý Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1988

BADIGIN Konstantin - Dobyvatelé ledových moří
Rok vydání :1988 - KOD sv.105 

BADIGIN Konstantin - Dobyvatelé ledových moří
Rok vydání :1988 - KOD sv.105 

Badigin Konstantin - Tři roky v arktidě
Vydavatel : Svět sovětů Rok vydání: 1956 Jazyk: Čeština Počet stran: 530

BAEDEKER KARL - SKANDINÁVIE BAEDEKER-PRŮVODCE S VELKOU MAPOU OBLASTI
Cestovní pruvodci Baedeker Allianz popisují podrobne turistické cíle: Nabízejí solidní informace o historii a kulture, popisují detailne nejduležitejší pametihodnosti a dávají mnoho užitecných tipu a rad. Všechny informace byly dukladne overeny prímo na míste. Cetné mapy a plány v knize i priložené cestovní mapy, resp. plány mest usnadnují orientaci. Aby vám neunikly žádné 187 perly 171 vaší destinace, oznacují hvezdicky u jednotlivých pametihodností, které byly poprvé použity už v roce 1846 zakladatelem Karlem Baedekerem, to, co byste si rozhodne nemeli nechat ujít. Vyšší ocenení než dve ** hvezdicky se v pruvodcích Baedeker neudeluje. Vydavatel : KARL BAEDEKER VERLAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 630 ISBN: 3-8297-6651-7

BAEDEKER KARL - ITÁLIE BAEDEKER-PRŮVODCE S PODROBNOU MAPOU
Cestovní pruvodci Baedeker Allianz popisují podrobne turistické cíle: Nabízejí solidní informace o historii a kulture, popisují detailne nejduležitejší pametihodnosti a dávají mnoho užitecných tipu a rad. Všechny informace byly dukladne overeny prímo na míste. Cetné mapy a plány v knize i priložené cestovní mapy, resp. plány mest usnadnují orientaci. Aby vám neunikly žádné 187 perly 171 vaší destinace, oznacují hvezdicky u jednotlivých pametihodností, které byly poprvé použity už v roce 1846 zakladatelem Karlem Baedekerem, to, co byste si rozhodne nemeli nechat ujít. Vyšší ocenení než dve ** hvezdicky se v pruvodcích Baedeker neudeluje. Vydavatel : KARL BAEDEKER VERLAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 838 ISBN: 3-8297-6646-3

BAEDEKER KARL - PRAG BAEDEKER-REISEFÜHRER MIT GROSSEM CITYPLAN
Řada průvodců vydavatelství Baedeker vycházející již od počátku 20 století. Zaměřená především na pamětihodnosti, kulturní tradice a historii. Průvodce je rozdělen do několika tematických částí. První část vás seznamí s historií, kulturou a zvyky, medailonky o nejvýznamnějších osobnostech spojených s městem. Další část obsahuje praktické informace, které se vám během návštěvy mohou hodit. V třetí části naleznete tipy na výlety a procházky městem. Poslední oddíl obsahuje seznam turisticky zajímavých lokalit, které jsou řazeny v abecedním pořadí a jsou doplněny o hvězdičkové hodnocení zajímavosti místa. Celobarevná publikace doplněna o fotografie, ilustrace a 21 mapek a plánů. Součástí průvodce je i velká rozkládací mapa. Stadt der 100 Türme . Nicht zu Unrecht ist im Zusammenhang mit der tschechischen Hauptstadt vom Goldenen Prag , von der Stadt der 100 Türme die Rede, und es gibt genug Möglichkeiten, auf eine der Erhebungen zu steigen und sich angesichts des Meeres an goldfarbenen Kuppeln und Türmen hiervon zu überzeugen. Reist man nach Prag, kann man sich über einen Mangel an Sehenswürdigkeiten nicht beklagen. Das hat die UNESCO ebenfalls registriert und zum Schutz der historischen Baudenkmäler fast den gesamten Stadtkern zum Weltkulturerbe erklärt.. .. Baedeker war 1835 der erste Reiseführer überhaupt und noch heute wird Baedeker vielerorts als Synonym für seriöse Reiseinformationen gebraucht. Sternchenauszeichnung, Kunsthinweise in Hülle und Fülle und professionelle Kartographie gelten seit Generationen als seine Markenzeichen. Doch altbacken ist die Reihe deswegen keineswegs. Im Gegenteil: Mit einem gigantischen Aufwand verpasste man der Reihe erst 2005 ein stattliches optisches und inhaltliches. Das neue Leitmotto lautet dabei 8222 Wissen erlebbar machen 8220 und wird durch diverse Themenspecials, individuelle Baedeker Tipps, hervorragend kartografierte Tourenbeschreibungen und nicht zuletzt durch dreidimensionale Darstellungen besonders wichtiger Sehenswürdigkeiten perfekt umgesetzt. Geschmackssache bleibt nach wie vor die Anordnung der beschriebenen Reiseziele nach dem A-Z-Schema. Vydavatel : KARL BAEDEKER VERLAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Němčina Počet stran: 286 ISBN: 3-8297-1044-2

BAEDEKER KARL - NEW YORK BAEDEKER-PRŮVODCE S VELKOU MAPOU MĚSTA
Cestovní pruvodci Baedeker Allianz popisují podrobne turistické cíle: Nabízejí solidní informace o historii a kulture, popisují detailne nejduležitejší pametihodnosti a dávají mnoho užitecných tipu a rad. Všechny informace byly dukladne overeny prímo na míste. Cetné mapy a plány v knize i priložené cestovní mapy, resp. plány mest usnadnují orientaci. Aby vám neunikly žádné 187 perly 171 vaší destinace, oznacují hvezdicky u jednotlivých pametihodností, které byly poprvé použity už v roce 1846 zakladatelem Karlem Baedekerem, to, co byste si rozhodne nemeli nechat ujít. Vyšší ocenení než dve ** hvezdicky se v pruvodcích Baedeker neudeluje. Vydavatel : KARL BAEDEKER VERLAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 334 ISBN: 3-8297-6649-4

BAEDEKER KARL - PRAGUE BAEDEKER-TRAVEL GUIDE WITH A LARGE CITYMAP
Řada průvodců vydavatelství Baedeker vycházející již od počátku 20 století. Zaměřená především na pamětihodnosti, kulturní tradice a historii. Průvodce je rozdělen do několika tematických částí. První část vás seznamí s historií města, kulturou, architekturou a zvyky, medailónky o nejvýznamnějších osobnostech. Další část obsahuje praktické informace, které se vám během návštěvy mohou hodit. V třetí části naleznete tipy na výlety a procházky. Poslední oddíl obsahuje seznam turisticky zajímavých lokalit, které jsou řazeny v abecedním pořadí a jsou doplněny o hvězdičkové hodnocení zajímavosti místa. Celobarevná publikace doplněna o fotografie, ilustrace a 21 mapek a plánů. Součástí průvodce je i velká rozkládací mapa. From the most famous and well-established travel brand in the world comes an exciting and innovative new series. With 3D detailed cut-outs of key sights, a fully indexed pull-out map and full-colour photographs throughout, these guides set a new standard in 21st century, travel guide publishing. These full-colour, detailed guides with a separate pull-out, indexed map provide unique insights into each destination. Top sights are highlighted on a dedicated, attractive, double-page spread helping you to set priorities for your trip. Focused Baedeker tips provide a wealth of information so you plan in advance to get the best out of your holiday. Recommended tours highlight the key sights and provide advice on how long each tour takes. The protective plastic wallet keeps the guide and map together and adds durability ensuring the guide will survive in all weather. Baedeker - guiding travellers around the world since 1827. Vydavatel : KARL BAEDEKER VERLAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Angličtina Počet stran: 274 ISBN: 3-8297-6543-5

BAEDEKER KARL - PAŘÍŽ BAEDEKER-PRŮVODCE S PODROBNÝM PLÁNEM MĚSTA
Podrobný turistický průvodce z legendární edice Baedeker - v češtině. Paříž - turistický průvodce z legendární řady Baedecker obsahuje: - přehled turistických zajímavostí, které si nesmíte nechat ujít - tipy na zpestření pobytu - obecný úvod - kapitoly o historii, umění, kultuře a slavných osobnostech - praktické informace od A-Z ( důležité adresy, doprava, nákupy, ubytování, restaurace ) - prohlídkové trasy - výlety do okolí Paříže - podrobné popisy turistických zajímavostí ( řazeno abecedně ) - otevírací doby, dopravní spojení - fundované informace sepsané odborníky - přes 200 doporučení a tipů, které přispějí k vydařenému pobytu - jedinečná 3D zobrazení - 22 podrobných map a plánků - desítky barevných fotografií Doplněno vloženým rozkládacím plánem centra Paříže v měřítku 1:15 000. Vydavatel : Marco Polo s.r.o. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 322 ISBN: 978-3-8297-6396-7

BAEDEKER KARL - RHODOS BAEDEKER-PRŮVODCE S VELKOU MAPOU OSTROVA
Cestovní pruvodci Baedeker Allianz popisují podrobne turistické cíle: Nabízejí solidní informace o historii a kulture, popisují detailne nejduležitejší pametihodnosti a dávají mnoho užitecných tipu a rad. Všechny informace byly dukladne overeny prímo na míste. Cetné mapy a plány v knize i priložené cestovní mapy, resp. plány mest usnadnují orientaci. Aby vám neunikly žádné 187 perly 171 vaší destinace, oznacují hvezdicky u jednotlivých pametihodností, které byly poprvé použity už v roce 1846 zakladatelem Karlem Baedekerem, to, co byste si rozhodne nemeli nechat ujít. Vyšší ocenení než dve ** hvezdicky se v pruvodcích Baedeker neudeluje. Vydavatel : KARL BAEDEKER VERLAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 212 ISBN: 3-8297-6648-7

BAEDEKER KARL - JADRANSKÉ POBŘEŽÍ CHORVATSKA BAEDEKER-PRŮVODCE S MAPOU
Podrobný turistický průvodce z legendární edice Baedeker - v češtině. Dalmácie - turistický průvodce z legendární řady Baedecker obsahuje: - přehled turistických zajímavostí, které si nesmíte nechat ujít - tipy na zpestření pobytu - obecný úvod - kapitoly o historii, dějinách umění, kultuře, přírodě a slavných osobnostech - praktické informace od A-Z ( důležité adresy, doprava, nákupy, ubytování, restaurace, koupání atd. ) - tipy na výlety - podrobné popisy turistických zajímavostí ( řazeno abecedně ) - otevírací doby, dopravní spojení - fundované informace sepsané odborníky - přes 150 doporučení a tipů, které přispějí k vydařenému pobytu - jedinečná 3D zobrazení - 19 podrobných map a plánků usnadňujících orientaci - desítky barevných fotografií Doplněno vloženou rozkládací mapou Dalmácie v měřítku 1:350 000. Průvodce popisuje oblast od ostrova Pag a Plitvických jezer po hranice s Černou Horou. Vydavatel : Marco Polo s.r.o. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 304 ISBN: 978-3-8297-6397-4

BAEDEKER KARL - ČESKÁ REPUBLIKA BAEDEKER-PRŮVODCE S PODROBNOU MAPOU
Cestovní pruvodci Baedeker Allianz popisují podrobne turistické cíle: Nabízejí solidní informace o historii a kulture, popisují detailne nejduležitejší pametihodnosti a dávají mnoho užitecných tipu a rad. Všechny informace byly dukladne overeny prímo na míste. Cetné mapy a plány v knize i priložené cestovní mapy, resp. plány mest usnadnují orientaci. Aby vám neunikly žádné 187 perly 171 vaší destinace, oznacují hvezdicky u jednotlivých pametihodností, které byly poprvé použity už v roce 1846 zakladatelem Karlem Baedekerem, to, co byste si rozhodne nemeli nechat ujít. Vyšší ocenení než dve ** hvezdicky se v pruvodcích Baedeker neudeluje. Vydavatel : KARL BAEDEKER VERLAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 374 ISBN: 3-8297-6650-0

Baedeker Karl - Nordost - Deutschland (německy)
Nakladatelství (edice): Karl Baedeker
Rok vydání: 1914
Ilustrace/foto: mapy barevné rozkládací a plány čb a barevné
Počet číslovaných stran: 506
Poznámka ke knize: Blok listů mezi stranou 142 a 143 roztržený (vazba drží pohromadě), jinak stav dobrý. - vazba plátěná stav horší viz popis
Doplňující údaje: Von der Elbe und der Westgrenze sachsens an. Mit 54 Karten und 86 Plänen.


BAER/BECHER/FILIP/GOLDSTUCKER/KROUTVOR/LIEHM/PITHART/PRINZ/PROUZA/RADOMĚRSKÝ/TREFULKA/VÍZDALOVÁ/ZIMM - Jsme Evropané? Sind wir Europaer?
Rok vydání : 1996

Bagár J.,Lukáš M.,Stanovský Vl. - Kratochvilné čtení ze starodávných kronik a historií
Práce 1969

Bagdo - Peklo na zemi
Podtitul : Stručná biografie tibetského politického vězně s úvodem J. S. dalajlámy
Nakladatel : DharmaGaia
ISBN : 80-85905-59-0
EAN : 9788085905595
Formát : 96 stran, 14,5 x 10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1999


Anotace : Tibetský mnich Bagdo z kláštera Ganden byl zatčen během demonstrací za svobodu ve Lhase v březnu 1988. Jeho stručné vzpomínky politického vězně osvětlují skutečnou dnešní situaci v okupovaném Tibetu. S předmluvou J. S. dalajlamy.

Bagdo - Peklo na zemi
Podtitul : Stručná biografie tibetského politického vězně s úvodem J. S. dalajlámy
Nakladatel : DharmaGaia
ISBN : 80-85905-59-0
EAN : 9788085905595
Formát : 96 stran, 14,5 x 10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1999


Anotace : Tibetský mnich Bagdo z kláštera Ganden byl zatčen během demonstrací za svobodu ve Lhase v březnu 1988. Jeho stručné vzpomínky politického vězně osvětlují skutečnou dnešní situaci v okupovaném Tibetu. S předmluvou J. S. dalajlamy.

BAGENAL ELINOR,AUGARDE STEVE /ILUSTR./ - TRAKTOR HRACÍ KNÍŽKA /LEPORELO/
Na montážní lince v továrně vyrábějí traktor. Dítě je na stránkách knížky spoluvýrobcem : přimontuje motor k podvozku, umístí rýpadlo, upevní nakládač. Zkontroluje, zda je všechno v pořádku, ale není. Proto se dostane také do opravny. Nakonec všechno funguje správně a z továrny vyjíždí nový traktor. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 80-00-02031-0

Bagidin S. K. - Hrdinové severní plavby
138 stran, I. vydání, ilustrace Vladimír Fuka, původní poloplátěná vazba 8°, stav velmi dobrý, vazba mírně opotřebena na hranách Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1953

Bagley Desmond - Sněžný tygr
Ocpl 1978 Svoboda Omnia, napsáno v jazyce: Česky

Bagley Desmond - Poslední let
2002 KK, napsáno v jazyce: Česky

BAGLEY Desmond - Sněžný tygr
Rok vydání :1978

BAGLEY Desmond - Sněžný tygr
Rok vydání :1978

BAGLEY Desmond - Bahamská krize
Rok vydání : 2000

BAGLEY Desmond - Běh naslepo
Rok vydání : 2000

BAGLEY Desmond - Sněžný tygr
Rok vydání : 1978

BAGLEY DESMOND - THE ENEMY /OXFORD BOOKWORMS 6/ + 3 CD
Součástí publikace jsou 3 audio CD namluvená rodilými mluvčími. Série četby adaptovaná do 6 jazykových úrovní od základní až po pokročilou. Široký výběr námětů od klasických příběhů až po moderní fikce. Glosář obtížných slov. 3 druhy aktivit: Before, While, After Reading. Úroveň 6 obsahuje 2500 klíčových slov, průměrná délka je 104 stránek, průměrný počet slov 30000. Z OBSAHU: On a beautiful summer evening in the quiet town of Marlow, a young woman is walking home from church. She passes a man who is looking at the engine of his car. He turns round, smiles at her.. . and throws acid into her face. Then her father, the scientist George Ashton, disappears. And her sister, Penny, discovers that her husband-to-be, Malcolm, is a government agent. Why has Ashton disappeared, and why is Malcolm told to hunt for him? Who is George Ashton, anyway? Vydavatel : OXFORD UNIVERSITY PRESS Jazyk: Angličtina Počet stran: 120 ISBN: 0-19-423739-7

Bagley, Desmond - Sněžný tygr
Rok :1986

BAGLIO MATT - RITUÁL
Novinář Matt Baglio se setkal s americkým katolickým knězem,který v současnosti absolvoval vatikánský kurz pro exorcisty. Kniha boří nejeden novodobý mýtus přejatý z hollywoodské kinematografie, zároveň ale ukazuje, že i v moderní době dál probíhá boj dobra se zlem a že je nebezpečné tato nebezpečí podceňovat. Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 252 ISBN: 80-7207-758-8

Bagrickij Eduard - Thyl Ulenspiegel
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1962
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


Bagrjak P. - Modří lidé
LN 1976 ed. Saturn

Bagrjak P. - Modří lidé
W Vydavatel : Lidové nakladatelství Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 232

BAGRJAK Pavel - Modří lidé
Rok vydání :1979 - brož. 

BAGRJAK Pavel - Modří lidé
Rok vydání :1976

BAGRJAK Pavel - Modří lidé
Rok vydání :1976

BAGRJAK Pavel - Modří lidé
Rok vydání :1989 - brož. 

Bagrjak, Pavel - Modří lidé
edice Saturn Rok :1989

Bagshawe Louise - Úžasná na pohled
pv, 332 s. 2002 BB art, napsáno v jazyce: Česky

BAGSHAWE Louise - Úžasná na pohled
Rok vydání :2006 - brož. 

BAGSHAWE Louise - Jistření
Rok vydání :2007

BAGSHAWE LOUISE - SOKYNĚ
Juno, Athéna, Diana a Venus Chambersovy jsou stejně jako jejich antické jmenovkyně krásné, mají modrou krev a hromadu peněz. Bohužel ne vlastních. Patří jejich strýčkovi Clementovi, nevyzpytatelnému podivínovi, žijícímu v ústraní tropického ráje. Jenomže na sklonku života se starý pán rozhodne ke svatbě s Thajkou, která by mohla být jeho vnučkou. A jelikož mladá manželka a brzy snad i nová rodina potřebují spousty peněz, neteřinky by měly přijít zkrátka. Zbývá jim jediný rok snového života a pak nejspíš zůstanou bez halíře. Rozhodnou se vyhlásit strýčkově snoubence tichou válku ženských zbraní. Podaří se jim zničit svoji 8222 soupeřku 8220 , anebo přijdou na to, že k penězům se dá přijít i jinak než ze svěřeneckého fondu? A není život plný výzev a nejistot, kdy je potřeba dokázat, co v člověku skutečně vězí, neskonale zajímavější? Jestli máte rádi knihy, které mají spád a jsou plné postav, do kterých se zamilujete (nebo je budete nenávidět), pak nesmíte rozhodně opomenout poslední knihu od Louisi Bagshawe. Vydavatel : BB ART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 80-7381-539-4

BAGSHAWE LOUISE - VÁŠEŇ /ZRADILA HO.UBLÍŽILA MU.ALE NEMOHLA JINAK .
Melisse Elmetové je hodně přes třicet, stejně jako kdysi její otec učí na oxfordské univerzitě a je zasnoubená se svým kolegou. Vede docela obyčejný život. Ale jen do okamžiku, kdy uprostřed romantické večerní procházky najednou někdo jejího snoubence zastřelí. Odstřelovací puškou s tlumičem. Melissa instinktivně pochopí, že tu něco nehraje a že by měla zmizet. Ale kam? O incidentu se dočte v novinách i její bývalá studentská láska, manžel na jeden den, než Melissu rodiče donutili sňatek s chudým sirotkem anulovat. Dnes je z něj velice úspěšný bankéř, miliardář a k tomu bývalý tajný agent. Ihned pochopí souvislost mezi nedávným úmrtím Melissina otce, vědce pracujícího na tajném projektu, a vraždou jejího snoubence. Jeho úkolem nyní je svou bývalou lásku ochránit a zjistit, proč jí hrozí nebezpečí. Nesmírně strhující četba v sobě spojuje prvky špionážního románu a spolu s dramatickými špionážními zápletkami se odehrává neméně dramatický milostný příběh. Vydavatel : BB ART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 326 ISBN: 80-7381-672-8

Bahá u lláh - Bahá í modlitby
Vydavatel : Nakladatelství Bahá í Rok vydání: 1996 Jazyk: Slovenština Počet stran: 135

Bahá u lláh - Bahá u lláh
W Vydavatel : Nakladatelství Bahá í Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 47

Bahá´u´lláh - Skrytá slova
Nakladatel : Bahá´í nakladatelství
Formát : 48 stran, 17x12cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2002


Bahá´u´lláh - Otevřené dveře
Nakladatel : Bahá´í nakladatelství
ISBN : 9788085478327
EAN : 9788085478327
Formát : 24 stran, 10x15cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Končí všechno smrtí? Pokud ne, jak asi vypadá život po smrti?Setkáme se pak se svými blízkými? Můžeme se již na tomto světě přimlouvat za rozvoja odpuštění pro člověka, který je již po smrti? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se nacházejí v této krátké sbírce citátů z Bahá í Písma.

Bahá´u´lláh - Skrytá slova
Nakladatel : Bahá´í nakladatelství
Formát : 48 stran, 17x12cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2002


Bahá´u´lláh - Otevřené dveře
Nakladatel : Bahá´í nakladatelství
ISBN : 9788085478327
EAN : 9788085478327
Formát : 24 stran, 10x15cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Končí všechno smrtí? Pokud ne, jak asi vypadá život po smrti?Setkáme se pak se svými blízkými? Můžeme se již na tomto světě přimlouvat za rozvoja odpuštění pro člověka, který je již po smrti? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se nacházejí v této krátké sbírce citátů z Bahá í Písma.

BAHBOUH CH. - ČEŠTINA PRO ARABY
Učebnice obsahuje 25 lekcí s přehledem české gramatiky a s cvičeními. Slovní zásoba 8000 slov. Vydavatel : DAR IBN RUSHD Rok vydání: 1997 Jazyk: Čeština Počet stran: 480

BAHBOUH Charif - Půvab arabské kaligrafie
Rok vydání : 2002 Poznámka :brož.

BAHBOUH CHARIF,FLEISSIG JIŘÍ - ČESKO-ARABSKÁ A ARABSKO-ČESKÁ KONVERZACE
Příručka je určena všem, kteří se chtějí zdokonalit ve spisovné arabštině, rozšířit si slovní zásobu a naučit se základní konverzační fráze v nejběžnějších situacích. Rovněž je určena Arabům, kteří již mají základy češtiny a chtějí se v ní zdokonalit. Vydavatel : DAR IBN RUSHD Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 416 ISBN: 80-86149-49-3

BAHDAJ A./FERKO M./GABORIAU E./VERNE J./FLOS F./HENZL V./MAËL P./KUDĚJ Z.M. - Klobouk za půl miliónu/Pirátští králové a královští piráti/Zločin v bankovním domě/Carův kurýr/Strýcův odkaz/Alibi mrtvého/V zajetí Amazonky/Šťastný greenhorn
Rok vydání :1969 - A4, edice Karavana sv. 25 - 32, vínová vazba, perf.stav 

BAHDAJ Adam - Bacha, černý paraple!
Rok vydání :1966 - KOD sv.93 

BAHDAJ Adam - Bacha, černý paraple!
Rok vydání :1966 - ed.KOD sv.93 

Bahdaj Adam - Do poločasu 0 : 1
il. J. Žemlička 1977 Albatros St., napsáno v jazyce: Česky

Bahdaj Adam - Bacha, černý paraple!
knihy odvahy a dobrodružství svazek 93 Vydavatel : Státní nakladatelství dětské knihy Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 195

Bahdaj Adam - Bacha, černý paraple-KOD
lam, 200 s., il. O. Klapper 1966 Sndk KOD, napsáno v jazyce: Česky

BAHM Archie J. - Executive Yoga
Rok vydání : 1970 Poznámka :PB

BAHMANYAR MIR - JESKYNĚ V AFGHÁNISTÁNU 1979-2004 HORSKÉ PEVNOSTI MUDŽÁHIDŮ
Kniha detailně popisuje přírodní i umělé jeskynní systémy, které se staly baštou nejdříve mudžáhidů po sovětském vpádu v roce 1979, v 90. letech pak příslušníků Tálibánu a al-Káidy a později po září 2001 posloužily jako úkryty pro význačné postavy odporu proti přítomnosti amerických vojsk. Jde o knihu nesporně časově aktuální a vybavenou unikátním obrazovým materiálem. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 978-80-247-2370-9

Bahmut/ Rybak/ Vyšňa ad. - Ukrajinské povídky
Ocpl, 686 s., vaz. M. Kaláb 1956 Svět sov., napsáno v jazyce: Česky

BAHN PAUL - ARCHEOLOGIE PRŮVODCE PRO KAŽDÉHO
Pouště, džungle, hluboké jeskyně a vrcholky hor, drobné nástroje, fotografie ze satelitů, výkopy i teoretické úvahy 8211 to vše potkává moderní archeology při jejich snaze o rekonstrukci minulosti. Tato kniha nám dává nahlédnout do tajů nejdobrodružnějšího ze všech vědeckých oborů a přitom i odpovídá na otázku, proč je vlastně archeologie tak populární. Text předkládá čtenáři závažné otázky, ukazuje např. etické problémy spojené s tím, že archeologie zachází s lidskými kosterními pozůstatky. Celková atmosféra je však odlehčená, se spoustou nadsázky, text doprovázejí kreslené vtipy. Vydavatel : DOKOŘÁN s.r.o. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 130 ISBN: 80-7363-065-2

BAHNBRIDGEOVÁ Beryl - Zachraň se, kdo můžeš
Rok vydání : 1998 Poznámka :(nová G/9)

Bahník Václav - O lásce, přátelství a štěstí-antické sentence
Ocpl, 150 s. 1975 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

BAHNÍKOVÁ,BENEŠOVÁ,EHRENBERGEROVÁ,POLVERARI - ITALŠTINA /JAZYKOVÁ SPOLUPRÁCE ANNA POLVERARI/ KNIHA+2CD
Nejucelenější učebnice italského jazyka na českém knižním trhu ve zcela přepracované a doplněné podobě obsahuje kompletní mluvnici současné italštiny, přibližně 3500 nejfrekventovanějších slov a bohatou frazeologii. Autorky, které mají bohaté pedagogické zkušenosti z výuky italštiny na středních, vysokých i jazykových školách, vysvětlují jednotlivé mluvnické jevy přehledně a srozumitelně, dokládají je množstvím příkladů a nabízejí jejich procvičení v celé řadě rozmanitých a zábavných cvičení. Další cvičení usnadňují zvládnutí slovní zásoby a nácvik komunikativních schopností. Uživatele bezesporu zaujmou i texty zařazené do učebnice zprostředkovávající italské reálie různými formami a četné autentické materiály. Učebnice je určena studentům a pedagogům středních, vysokých a jazykových škol či kursů. Klíč a 2 audio CD však umožňují studium rovněž samoukům. Vydavatel : LEDA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 616 ISBN: 80-7335-116-8

BAHOUNEK Tomáš J. - Sociologie politiky
Rok vydání : 1992

BAHOUNEK Tomáš J. - Filozofie náboženství
Rok vydání : 1992

BAHR EHRHARD - DĚJINY NĚMECKÉ LITERATURY 3 OD REALISMU K SOUČASNÉ LITERATUŘ
Ve třetím, závěrečném a nejobsáhlejším svazku Dějin německé literatury jsou představeny literární dějiny období realismu, naturalismu, impresionismu, secese, expresionismu, literatura v době fašismu a literatura současná až do 90. let. Bibliografie je doplněna o seznam českých překladů. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 540 ISBN: 80-246-1357-4

BAHR EHRHARD - DĚJINY NĚMECKÉ LITERATURY 1
Třísvazkové Dějiny německé literatury od ranného středověku po současnost patří k osvědčeným literárněvědným příručkám. Německá literatura zde není pojímána jako literatura národní, ale jako součást celku literatury evropské. Tento první svazek pojednává dobu od středověku po baroko, přičemž jednotlivá období jsou specialisty zpracována v ucelených oddílech. Základ tvoří historická interpretace hlavních literárních děl. Cílem takto pojatých literárních dějin není jen představení systémů literáních žánrů a forem (H. R. Jauss), ale také postižení společenské funkce a politicko-historického působení. V tomto rámci jsou také nahlížena díla a životy jednotlivých spisovatelů. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 377 ISBN: 80-246-0642-9

BAHR EHRHARD - DĚJINY NĚMECKÉ LITERATURY 2
Bahrovy třísvazkové Dějiny německé literatury zahrnující období od raného středověku po současnost patří dnes již ke klasickým pracím literární historie. Dějiny vyšly poprvé koncem 80. let jako zhuštěný přehled literatury a literární vědy pro studenty v Americe. Především díky vysoké uživatelské hodnotě se poté ujaly také mezi studenty germanistiky i laiky v Německu. Celý text byl pro vydání, ze kterého vychází náš překlad, aktualizován a upraven. Každé literárně historické období je pojednáno v samostatné kapitole specialistou na dané období. Základem výkladu je historická interpretace reprezentativních děl. Cílem těchto literárních dějin je nejen ukázat kontinuitu a proměny literárních forem a žánrů, ale sledovat také působení literatury ve společnosti. To také zohledňují výběrové bibliografie jednotlivých spisovatelů včetně doporučené literatury pro zájemce o další studium. Ve druhém svazku Dějin německé literatury jsou představeny literární dějiny období osvícenství a klasicismu, literární vědou dosud přesně nezařazení autoři Jean Paul, Friedrich Hölderlin a Heinrich von Kleist, epocha romantismu a dobu biedrmaieru. Přehled končí německou literaturou před revolučním rokem 1848. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 439 ISBN: 80-246-1048-5

Bahr H. - Summula
Insel 1921 Berlin, E.A.

Bahr H. - Nanebevstoupení
Kuncíř 1928

Bahr H. - Austriaca
Fischer 1911 Berlin, E.A., 201 S.

Baier Jiří - Houby v kuchyních světa
il. M. Smotlacha, Neprakta, foto autor 1981 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Baier J. - Houby v kuchyních světa
Nakladatel :Práce Rok vydání :1981 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -120 str., bar foto hub, čb il.

Baier J., Baierová V. - Jak hnojit na zahradce
W Vydavatel : Státní zemědělské nakladatelství Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 208

Baier Jan, Baierová Věra - Jak hnojit na zahrádce
Nakladatelství (edice): Státní zemědělské naklad.
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: foto, nákresy
Počet číslovaných stran: 205
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Baier Jan, Baierová Věra - Jak hnojit na zahrádce
Nakladatelství (edice): Státní zemědělské naklad.
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: foto, nákresy
Počet číslovaných stran: 205
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Baier Jiří - Houby v kuchyních světa
132 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1981

Baier Jiří - Houby v kuchyních světa
Nakladatelství (edice): Práce - Astra
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto bar. Baier J., ilu.čb Smotlacha M., Winter J.
Počet číslovaných stran: 133
Poznámka ke knize: natržená obálka - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Význam hub pro výživu Houby zrádné i užitečné Houby a jejich použití Houby a kuchyně světa Konzervace hub


Baier/Baierová - Jak hnojit na zahrádce
Obr, 208 s. 1988 SZN, napsáno v jazyce: Česky

Baierovi - Jak hnojit na zahrádce
SZN edice Zahrádka Rok :1988

Baierovi, Jan a Věra - Jak hnojit na zahrádce
edice Zahrádka Rok :1988

BAIGENT M./LEIGH R. - Verschlusssache Jesus. Die Wahrheit über das frühe Christentum
Rok vydání :2007 - německy, 370 s. 

Baileová Roz - Velký mejdan
pv, 344 s. 2007 BB Art, napsáno v jazyce: Česky

Bailey J., Burnie D. - Ptáci
Slovart 1998 (česky) ed. Zvídavý pozorovatel

BAILEY JOHN A KOL. - VELKÁ ENCYKLOPEDIE RYBÁŘSTVÍ PRŮVODCE LOVNÝMI DRUHY RYB,RYBÁ
Nejobsáhlejší průvodce všemi aspekty sladkovodního i mořského sportovního rybaření plný praktických informací o rybách, rybářské výstroji a technikách pro zkušené rybáře i pro začátečníky. kniha obsahuje velké vyobrazení druhů sladkovodních i mořských ryb. Srozumitelné diagramy a obrázky vysvětlují nejnovější rady odborníků, jak chytat v různých podmínkách a na různých místech. Barevné fotografie přibližují všechny druhy ryb. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 288 ISBN: 80-7391-165-2

Bailey K. - The Hamlyn Younger Children s Encyclopedia
Nakladatel :Hamlyn Rok vydání :1972 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -For children over 8 years of age, many colour illustrations, VF, 254p.M40

BAILEY ROSEMARY - FRANCIE VELKÝ PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC
V průvodci naleznete podrobné popisy a informace o nejnavštěvovanějších destinacích v dané zemi,doplňující poznatky z historie, kultury a současného života země, více než 280 dokreslujících barevných fotografií, 29 podrobných barevných map, mapy pro procházky a výlety autem, speciálně připravené nákresy plánů budov a památek, informace o hotelech, restauracích, nákupních možnostech a zábavních podnicích. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 401 ISBN: 978-80-251-1683-8

BAILEY ROSEMARY - FRANCIE-VELKÝ PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC
Podrobné popisy míst a související informace, více než 180 barevných fotografií, 18 podrobných barevných map, mapy na procházky a výlety autem, speciálně připravené nákresy plánů budov a památek, přehledná struktura knihy a informace o hotelech, restauracích, možnostech nakupování a zábavy. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 400 ISBN: 80-251-2539-7

Bailey, Adrian - 35mm photography
Basic principles of fotography Rok :1987

BAILEY,UTTON,KOL. - FRANCIE-PRŮVODCE SPOLEČNÍK CESTOVATELE
Průvodce prostřednictvím textu, fotografií, obrázků a map představuje historii a kulturu Francie včetně informací o místech, památkách, ubytování a stravování. Oddíl Rady na cestu obsahuje informace pro cestovatele, finanční záležitosti, dopravu a pokyny při nouzových situacích. Kromě toho přináší výběr hotelů, restaurací, obchodů, možností zábavy a aktivit. Poznávejte svět na vlastní oči. Přes 2000 barevných fotografií, ilustrací a map. Průřezy budov a plány podlaží všech významných památek. Procházky, cesty malebnou krajinou a nejkrásnější tematické výlety. Vizuální průvodce kulinářskými specialitami jednotlivých regionů od Alsaska po Provence. Informace o nejlepších vinařských oblastech, trzích a slavnostech po celé zemi. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 672 ISBN: 80-249-0948-6

Bailey-Knebel - Sedm dní v Bílém domě
Nakladatel :Svoboda Rok vydání :1982 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

BAILEYOVÁ ALICE A. - POJEDNÁNÍ O BÍLÉ MAGII ČILI CESTA UČEDNÍKA
Kniha přináší rozbor patnácti pravidel magie a praktická doporučení, jak lépe rozvíjet spojení s duší a její projevy. Vydavatel : TRIGON Jazyk: Čeština Počet stran: 594 ISBN: 80-86159-95-9

BAILEYOVÁ H. - Pani Rochestrová
Rok vydání : 1998

BAILEYOVÁ Vanessa - Abrakadabra: Kouzla a čáry/Karetní triky
Rok vydání : 1992

Bailie Kate - Provence + the Cote d Azur
1999 Rough Guide, napsáno v jazyce: English

Bailie/Grant a kol - Giant Book of Knowledge
A4, lam, 512 s., il a foto 1984 Hamlyn, napsáno v jazyce: English

BAILLIE KATE,PITTS CHRIS,WALKER NEVILLE - PROVENCE A AZUROVÉ POBŘEŽÍ-TURIST.PRŮVODCE ROUGH GUIDE+DVD
Provence je rozlehlý a rozmanitý region, jehož kontrastní krajina zahrnuje venkovská pole a vesnice ve vnitrozemí, nepřístupné horské oblasti Alp na severu a východě a rychle se rozvíjející Riviéru na jihu. Hlavním městem Azurového pobřeží je Nice, velmi zajímavá a pulsující směs italského vlivu, zašlé zlaté éry, lesku a prvotřídního umění. Na hustě zalesněných alpských úbočích severně od města jsou posazené nádherné a nenarušené horské vesnice, zatímco na východě spojuje horská cesta malebná pobřežní městečka: v některých místech nabízejí pobřežní silnice - corniches - řidičům jedny z nejvelkolepějších zážitků při jízdě podél pobřeží. Dále na západ, minete-li oblasti vyhlášené znamenitým vínem, leží živá metropole Marseille. Je největším městem regionu a významným přístavem. Severně od Marseille se nachází elegantní město Aix-en-Provence s pohlednými kamennými domy, bulváry lemovanými kavárnami a nejlepšími trhy v Provence, kde žil a tvořil Cézanne. Nelze opomenout ani papežské město Avignon či unikátní biotop Camargue, rozkládající se v široké deltě Rhôny. Při cestování po tomto provoněném regionu se všude setkáte se stopami původních obyvatel - Féničanů, Řeků a Římanů. Málokdo zůstane chladným při pohledu na římský akvadukt v Pont-du-Gard, amfiteátr v Orange nebo v Arles. Provence, to je také vynikající středomořská kuchyně, založená na místních produktech - olivovém oleji, česneku, bylinkách a samozřejmě mořských plodech. Průvodce je doplněn údaji o místních dějinách, mapkami jednotlivých oblastí, podrobnými plány měst. Obsahuje praktické informace o cenách ubytovacích a stravovacích zařízení, kulturních událostech a je doplněn dvěma barevnými přílohami o gastronomických zážitcích a sportovním vyžitím v regionu. Vydavatel : JOTA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 372 ISBN: 80-7217-595-6

BAIN CAROLYN - MALTA A GOZO-PRŮVODCE LONELY PLANET
Malý ostrůvek nabízí spousty jedinečných krás - od záhadných prehistorických chrámů ke vznešené barokní architektuře, od rozvrzaných žlutých autobusů po přepestré dřevěné rybářské loďky. Malta je fascinující středomořský mikrokosmos, který jako houba nasával různé podněty od sousedů i dobyvatelů - zaposlouchejte se do místního jazyka, v němž uslyšíte jak severoafrické, tak arabské vlivy ochutnejte Sicílií nasáklou zdejší kuchyni a povšimněte si pozůstatků po anglické nadvládě ostrovu. K dějinám, plážím a slunnému počasí přidejte přátelské obyvatele, rázovité vesnice, malebnou krajinu a prvotřídní potápěčské lokality, a dostanete místo, které ze své miniaturní kapsy tahá jedno eso za druhým. Po celodenním zlézaní vallettských schodů a opevnění si vychutnejte sklenici limuncellu. Odhoďte zábrany v oblasti klubů v Pacevillu nebo v rabatských klubech pod širým nebem. V prehistorických chrámech si lámejte si hlavu na záhadou, kdo, co, kdy a proč. Pronajměte si starý statek s bazénem v ospalé vesničce na Gozu a užívejte si tam klidu a odpočinku Kapitola Potápění a šnorchlování přibližuje všechny špičkové potápěčské lokality Speciální vazba pro extrémní namáhání Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 200 ISBN: 80-7352-700-6

BAIN CAROLYN,BEDFORD NEAL,PRESSER BRANDON,DUNFORD GEORGE - ESTONSKO, LOTYŠSKO A LITVA-PRŮVDOCE Z ŘADY LONELY PLANET 2.VY
Nikdo nezná Estonsko, Litvu a Lotyšsko tak jako autoři z nakladatelství Lonely Planet. Ve druhém českém vydání tohoto průvodce najdete vše potřebné k plánování pobytu v těchto fascinujících zemích, kde můžete bez obav zabloudit ve středověkém Tallinnu, otestovat hranice svých schopností při adrenalinových sportech v národním parku Gauja nebo se nechat strhnout do víru radovánek zábavychtivými obyvateli Vilniusu. Průvodce z nakladatelství Lonely Planet jsou dílem odborníků, kteří mají popisované destinace zmapované důkladně a do všech detailů. Toto vydání je navíc kompletně aktualizované a plné přesných, praktických a svědomitě nasbíraných údajů, které vám pomohou, abyste si svůj pobyt v Pobaltí opravdu užili. Uvnitř najdete rozhovory s místními obyvateli, mezi nimiž nechybí ani bývalý lotyšský prezident doplněno o barevné přílohy věnované největším atrakcím Pobaltí a nejlepším outdoorovým aktivitám . Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 488 ISBN: 80-256-0266-9

Bain Ed Mac - Eighty millions eyes
Anglicky, 169 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pan Book LTD., London Rok vydání : 1970

Bain Ed Mac - Puss in boots
Anglicky, 215 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : The Mysterious Press, New York Rok vydání : 1986

Bain Ed Mac - See them die
Anglicky, 141 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : The New English Library Rok vydání : 1960

Bain Ed Mac - The con man
Anglicky, 165 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Penguin Books Rok vydání : 1971

Bain Ed Mac - The pusher
Anglicky, 157 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Penguin Books Rok vydání : 1956

Bain Ed Mac - Fuzz
Anglicky, 155 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pan Book LTD., London Rok vydání : 1956

Bain Ed Mac - HE WHO HESITATES
Anglicky, 155 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pan Book LTD., London Rok vydání : 1956

Bain Ed Mac - Vespers
Anglicky, 330 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mandarin Rok vydání : 1990

Bain Ed Mc - Goldilocks
Anglicky, 203 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Corgi Books Rok vydání :

Bain Ed Mc - Vdovy
266 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Český spisovatel Rok vydání : 1993

Bain Ed Mc - Která stála za vraždu ?
143 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Český spisovatel Rok vydání : 1993

Bain Ed Mc - Nešpory
254 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Český spisovatel Rok vydání : 1993

Bain Ed Mc - Zlovolnost
272 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Český spisovatel Rok vydání : 1994

Bain Ed Mc - 3x 87. revír
387 stran, původní vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1973

Bain Ed Mc - Tři detektivní romány
Před zraky čtyřiceti milionů, Zabiják, 87. revír se představuje . , 475 stran, původní vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Gabi Rok vydání : 1997

Bain Ed Mc - Prachy
I. vydání, 184 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1977

Bain Ed Mc - Polibek
283 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1994

Bain Ed Mc - Dům, co postavil Jack
217 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1993

BAIN Ed Mc - Hlídky
Rok vydání :2003 - jako nová 

Bain Mc. E. - Ukolébavka
Nakladatel :BB art Rok vydání :1998 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -280 str., původní prodejní cena 159 Kč

BAIN,DUNFORD,MILLER,O BRIEN,RAWLINGS-WAY - NOVÝ ZÉLAND-PRŮVODCE Z ŘADY PRŮVODCŮ LONELY PLANET
Slunce tu vychází nejdřív, chcete-li jen jeden z důvodů. Projeďte celou zeměkouli, protože tahle země je souhrnem všech krajinných typů. Přijeďte na ostrov jedinečné přírodní krásy za podzemními jeskyněmi, ledovcovými údolími, horkými prameny, dravými řekami, panenskými pralesy nebo černým vulkanickým pískem. Hledejte mušle pipi v písku anebo ochutnejte ústřice na talíři.Vychutnejte si samotu či kulturu ve městech. Na Novém Zélandu nejsou věci nikdy černobílé. Známe Nový Zéland jako nikdo jiný a tento průvodce ze světoznámé edice Lonely Planet bude proto vaším spolehlivým pomocníkem. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 724 ISBN: 80-7237-728-2

BAINBIDGEOVÁ Beryl - Podnikový výlet V prodlouženém čase
Rok vydání :1981

Bainbridgeová B. - Podnikový výlet v prodlouženém čase
Odeon 1981

Bainbridgeová Beryl - Podnikový výlet/ V prodlouženém čase
pv, 318 s. 1981 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Bainbridgeová Beryl - Podnikový výlet / V prodlouženém čase
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1981
Počet číslovaných stran: 314
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


BAINBRIGEOVÁ Beryl - Watsonova obhajoba
Rok vydání :2002 - brož. 

BAINES JOHN,LESKO LEONARD H.,SILVERMAN DAVID P. - NÁBOŽENSTVÍ VE STAROVĚKÉM EGYPTĚ BOHOVÉ,MÝTY A NÁBOŽENSKÁ PR
Při přípravě a uspořádání této knihy se autoři zaměřili na to, aby ukázali náboženství jak ze strany společenské elity, tak i z pohledu obyčejných lidí. David Silverman nastiňuje a analyzuje staroegyptské představy o božském a následně třídí a diskutuje specifická božstva a bohy, jejich aspekty a místa v božské hierarchii. Leonard Lesko odkrývá staroegyptskou mytologii a nabízí vlastní překlady klíčových částí. Předně se zaměřuje na kosmogonii a předkládá stručný souhrn kosmologického myšlení 8211 chápání přírody, struktury a uspořádání vesmíru. John Baines se snaží odkrýt náboženské praktiky prostých lidí, v jejichž životě byla konfrontována realita obecně přítomného utrpení a neštěstí v kontrastu k honosným obrazům života zachyceným v umění a literatuře. Vydavatel : VERBUM PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-903920-1-4

BAIRDOVÁ Julia/ GIULIANO Geoffrey - John Lennon - můj bratr. Úvodní slovo od Paula McCartneyho
Rok vydání :1992 - Český filmový ústav, brož., 160 s., jako nová 

BAIRDOVÁ Julia/ GIULIANO Geoffrey - John Lennon - můj bratr. Úvodní slovo od Paula McCartneyho
Rok vydání :1992 - Český filmový ústav, brož., 160 s., jako nová 

BAIRDOVÁ Julie / GIULIANO Geoffrey - John Lennon - můj bratr
Rok vydání :1992 - Český filmový ústav, brož., 160 s., jako nová 

BAIS SANDER - ROVNICE SYMBOLY POZNÁNÍ
Tato kniha pojednává o fundamentálních rovnicích ve fyzice. Rovnice jsou totiž nejstručnějším a přitom zcela přesným popisem cest, jimiž se příroda ubírá. Proto také nemohou být odvozeny pouze logickými úvahami, ale jsou výsledkem kritického dialogu mezi pozorováním přírody a tvořivým myšlením. Tato kniha však není a nechce být klasickou učebnicí mate­matiky nebo fyziky. Klíčové rovnice zde proto uvádíme tak prostě a jednoduše, jak jen to jde. Nevěnujeme se dostatečně jejich empirickému ověření, přestože jedině díky bedlivému a kritickému pozorování věcí a jevů v přírodě byly tyto rovnice odhaleny. Místo toho se snažíme spíše zprostředkovat krásu a vzrušení z toho, co nám tyto rovnice říkají. Vydavatel : DOKOŘÁN s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 80-7363-228-1

Baissette, Gaston - Hrozny z mé vinice
Rok :1983

Bajaja Antonín - Duely
il. J. Herčík 1988 MF, napsáno v jazyce: Česky

BAJAJA ANTONÍN - NA KRÁSNÉ MODRÉ DŘEVNICI
Kniha je stylizována jako výběr z dopisů sestře Janě, s níž autor prožíval dětství. Texty, které do knihy vložil, občas připomenou tragikomické papírové loďky. Začaly vznikat v šedesátých letech minulého století a původně nebyly určeny k publikaci. Vydavatel : HOST Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 372 ISBN: 80-7294-329-6

Bajer Antonín - Cesty srdce
Poezie, I. vydání, 82 stran, ilustrace Jaroslav Hejný, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Růže, České Budějovice Rok vydání : 1976

Bajer, Jiří - Malý slovník sovětských hudebníků
Rok vyd. neuveden. Vydavatel : Svaz československo - sovětského přátelství Jazyk: Čeština Počet stran: 73

Bajer, Jiří - Emil Hlobil
Hudební putování stoletím Rok :1984

Bajerová Anna - Z české revoluce 1848
na patitulu dedikace autorky, 97 stran, 1x faksimile, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka silně opotřebena Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání : 1919

Bajerová Anna - Svatodušní bouře v Praze r. 1948 ve světle soudního vyšetřování
na patitulu dedikace autorky, 413 stran, mapa, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Karel Beníšek, Praha Rok vydání : 1920

Bajerová M. - O Emě Destinové
Nakladatel :Vyšehrad Rok vydání :1980 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

BAJEROVÁ Marie - O Emě Destinnové
Rok vydání :1980 - brož., 144 s.  

Bajerová Marie - O Emě Destinnové
Nakladatelství (edice): Vyšehrad
Rok vydání: 1979
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 143
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


BAJKOV Nikolaj Apolonovič - Veliký Van. Životopis manžuského tygra
- il. M. Endler 

BAJLA Ján - Luna 2 neodpovedá
Rok vydání :1958 - slovensky, vyd. Smena, brož., A6, dolní rohy nažloutlé, na vnitř. str.desek skvrny  

Bajtek Jos., Kuliš J. - Řízky pokaždé jinak
Merkur 1970

BAJZA Josef Ignác - Mládence Reného příhody a zkušenosti
Rok vydání :1962 - antol.prózy 

BAKALÁŘ E.,NOVÁK D.,ŽÁČKOVÁ D.,WARSHAK R.A. - SLYŠENÍ NEZLETILÉHO DÍTĚTE PŘED OPATROVNICKÝM SOUDEM TŘI STU
Publikace přináší nové a současně zklidňující poznatky na rozbouřeném moři opatrovnických emocí přináší. Je dílem dvou domácích odborníků a jednoho zahraničního, vskutku renomovaného. Zabývá se tím, co oznamuje v názvu, ale i příbuznými tématy, jako je střídavá výchova, přenocování malých dětí u druhých rodičů a problém odstěhování jednoho rodiče do vzdálenější lokality. Dr. Warshak nám svým elegantním způsobem tlumočí to, co bylo dokázáno sériemi vědeckých šetření a staví to do protikladu s tím, co nebylo a co tedy zůstává mýtem nebo subjektivním přesvědčením, které může být nakonec i škodlivé. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 40 ISBN: 80-7387-119-2

Bakalář Eduard - Umění odpočívat
il. V. Jiránek 1978 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Bakalář Eduard - Mopderní společenské hry s psychologickou tématikou
Obr, 104 s., il. V. Nagaj 1980 MF, napsáno v jazyce: Česky

Bakalář Eduard - Psychohry
Obr, 296 s., il. B. Rose 1989 MF, napsáno v jazyce: Česky

BAKALÁŘ Eduard - Moderní společenské hry s psychologickou tematikou
Rok vydání :1980 - brož., 97 s. 

BAKALÁŘ Eduard - Psychohry. Moderní společenské hry s psychologickou tematikou
Rok vydání :1989 - výborný stav  

BAKALÁŘ EDUARD - HRY PRO OSOBNÍ ROZVOJ
Publikace psychoher dr. Eduarda Bakaláře Hry pro osobní rozvoj vám nabízí soubor celkem 42 aktivit. Většina z nich je zcela nových a doplňuje tak autorovu již velmi bohatou sbírku sestavených i publikovaných her. Několik v knize uvedených her má známý rámec, ale nový obsah. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-251-2637-0

Bakalář Eduard - Dospělí si mohou stále hrát-s CD
Obr, 200 s. 2004 Alfa Publishing, napsáno v jazyce: Česky

BAKALÁŘ PETR - BŮH JAKO PSYCHICKÝ VIRUS
Cílem publikace je kritická analýza tří hlavních náboženských monoteistických systému 8211 judaismu, křesťanství a islámu. Ti, kteří mají pro svoji víru silné důvody, by se neměli bát analýzy a kritiky. V případě věřících se však s tolerancí setkáváme jen výjimečně. Nejspíš to ukazuje na vnitřní nejistotu. Vydavatel : ALFA PUBLISHING Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-87197-14-1

Bakalář Petr - Psychologie romů
178 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Votobia, Praha Rok vydání : 2004

Bakalář Robert - Zlatý expres
176 stran, čb. přílohy, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1980

Bakalář Robert - Modrý kruh
Oppl, 168 s.,il. M. Novák 1944 Šeba, napsáno v jazyce: Česky

Bakalář Robert - - Vítězové a hrdinové
183 stran, čb. vyobrazení, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Novinář, Praha Rok vydání : 1980

Bakalář Robert, Bolardt Antonín - Kodešův mečbol
Nakladatelství (edice): Olympia
Rok vydání: 1974
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 131
Poznámka ke knize: natržená obálka - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bakalář Robert, Cihlář Jaroslav, Černý Jiří - Zlatá kniha cyklistiky
Nakladatelství (edice): Olympia
Rok vydání: 1984
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 217
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Bakalář Robert, Kotrba Jan - Dukla s olympijskou vlajkou
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1980
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 293
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bakalář Robert, Kotrba Jan - V barvách Dukly
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1978
Ilustrace/foto: foto čb a barevné
Počet číslovaných stran: 277
Poznámka ke knize: mírně natržená obálka - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bakalář, Cihlář, Černý - . . Zlatá kniha cyklistiky
Rok vydání : 1984 Nakladatelství : Olympia Počet stran : 217 stran

Bakalář, Cihlář, Černý - Zlatá kniha cyklistiky
Nakladatel :Olympia Rok vydání :1984 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -215 stran, mnoho čb foto, historie, tabulky výsledků

Bakalář, R - Modrý kruh. Dobrodružný román pro mládež.
Or. brož. 165 str. s ilustr. Malá 4°. Praha, O. Šeba, 1944. Velmi dobře zachovalé.

Bakalář, Robert, Jan Kotrba - Vítězové a hrdinové
příběhy sportovců a o sportovcích Rok :1981

Bakalář-Bolardt - Kodešův mečbol
Nakladatel :Olympia Rok vydání :1974 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -čb foto

Bakalář/Cihlář/ Černý - Zlatá kniha cyklistiky
A4, Ocpl, 222 s., 48 s obr příl. 1984 Olympia, napsáno v jazyce: Česky

Bakalář/Kotrba - Poločasy života
1982 NV, napsáno v jazyce: Česky

Bakalář/Kotrba - V barvách Dukly
A4, Ocpl, 280 s., 16 s příl 1978 NV, napsáno v jazyce: Česky

BAKALÁŘOVÁ N. - Anglické testy-příprava na zkoušky
Rok vydání : 2006

BAKALÁŘOVÁ NATÁLIE - ANGLICKÁ CVIČENÍ
Stručnost, jednoduchost, přehlednost a opakovací cvičení. 8211 S českým výkladem gramatiku angličtiny lehce zvládnete a jeho anglický protějšek vám umožní orientovat se v anglickém názvosloví gramatických jevů. Bohatý příkladový materiál 8211 české věty s jejich anglickým překladem. Dalších 1400 vět v opakovacích cvičeních a 2000 vět ve 40 testech, složených z typického obsahu závěrečných zkoušek na jazykových školách. Kniha je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé. Připraví vás ke zkouškám na vysoké školy, na maturitní zkoušku, státní jazykovou zkoušku nebo na FCE a CAE. Vydavatel : ARSCI Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 292 ISBN: 80-86078-56-6

BAKALÁŘOVÁ NATÁLIE - ANGLICKÉ TESTY
Kniha obsahuje přes 1200 otázek: 750 v patnácti testech a další stovky vět na obtížné gramatické jevy. Charakter, tvar a jevy cvičných testů odpovídají skutečným požadavkům, které na Vás zkoušky budou klást. Kniha vznikla na základě dlouholetých zkušeností s jejich nejčastěji se vyskytujícími typy. Vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé. Připraví vás ke zkouškám na VŠ, maturitu, státní jazykovou zkoušku nebo na FCE a CAE. Ideální cvičebnice pro úspěšné složení zkoušek, skvělý pomocník pro další zlepšování znalosti angličtiny. Vydavatel : ARSCI Rok vydání: 2004 Jazyk: Angličtina Počet stran: 109 ISBN: 80-86078-37-X

BAKALÁŘOVÁ NATÁLIE - ANGLICKÁ GRAMATIKA - CVIČENÍ A TESTY
Stručnost, jednoduchost, přehlednost a opakovací cvičení. 8211 S českým výkladem gramatiku angličtiny lehce zvládnete a jeho anglický protějšek vám umožní orientovat se v anglickém názvosloví gramatických jevů. Bohatý příkladový materiál 8211 české věty s jejich anglickým překladem. Dalších 1400 vět v opakovacích cvičeních a 2000 vět ve 40 testech, složených z typického obsahu závěrečných zkoušek na jazykových školách. Kniha je vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé. Připraví vás ke zkouškám na vysoké školy, na maturitní zkoušku, státní jazykovou zkoušku nebo na FCE a CAE. Vydavatel : ARSCI Rok vydání: 2005 Jazyk: Angličtina Počet stran: 295 ISBN: 80-86078-33-7

BAKALÁŘOVÁ NATÁLIE - ANGLICKÉ TESTY PŘÍPRAVA NA ZKOUŠKY /3.VYDÁNÍ/
Kniha obsahuje přes 1200 otázek: 750 v patnácti testech a další stovky vět na obtížné gramatické jevy. Charakter, tvar a jevy cvičných testů odpovídají skutečným požadavkům, které na Vás zkoušky budou klást. Kniha vznikla na základě dlouholetých zkušeností s jejich nejčastěji se vyskytujícími typy. Vhodná pro mírně pokročilé až pokročilé. Připraví vás ke zkouškám na VŠ, maturitu, státní jazykovou zkoušku nebo na FCE a CAE. Ideální cvičebnice pro úspěšné složení zkoušek, skvělý pomocník pro další zlepšování znalosti angličtiny. Vydavatel : ARSCI Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 54 ISBN: 80-86078-82-3

Baker A. - Gladiátor
Metafora 2002

BAKER ALAN - RYTÍŘ
Dozvíme se jakým výcvikem rytíři procházeli či jaké měli zbraně. Nevyhneme se ani věcem tak obyčejným, jako je jídlo z hradní kuchyně nebo středověké bydlení. Autor se ale v žádném případě neomezuje na nudný výčet faktů 8211 naopak! Vypráví celou spoustu barvitých historických příběhů, které nám přinášejí napínavý a zábavný pohled do života dávného bojovníka. A tak se po rytířovu boku staneme svědky nelítostných klání, obléhání měst i velkolepých hostin. Prožijeme s ním dny všední i sváteční, pochopíme, jak uvažuje a zúčastníme se třeba i krvavého dobytí Svatého města Jeruzaléma. Vydavatel : METAFORA Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 210 ISBN: 80-86518-66-3

BAKER Alan - Gladiátor
Rok vydání : 2002

Baker Chet - Straight From the Heart: The Great La .


BAKER DONNA L. - ADOBE ACROBAT 7 ORGANIZOVÁNÍ,VYHLEDÁVÁNÍ A PRÁCE S KATALOGEM
Snad každý uživatel počítače se více či méně často setkává se soubory PDF a drtivá většina z nich používá k jejich prohlížení Acrobat. Pokud se mezi ně řadíte i vy a pokud pomocí Acrobatu soubory PDF pouze prohlížete, pak vězte, že je to jen nepatrný zlomek možností tohoto programu. Používáte-li při své práci Acrobat v jeho zatím nejnovější verzi 7 a chcete využít všech jeho možností, jakými jsou například úpravy souborů PDF, doplnění komentářů, využití PDF dokumentů v týmové práci, konverze dokumentů z PDF do Wordu a obráceně, vytváření jednoduchých či komplexních formulářů, doplnění tlačítek a ovládacích prvků do PDF dokumentů či v neposlední řadě vybavení PDF dokumentů vlastními videoklipy, ozvučením či Flash animacemi, pak neváhejte a mějte tuto plnobarevnou knihu stále po ruce. Bez zbytečných oklik a teorie jde rovnou k věci a umožní vám okamžitě využít možností PDF dokumentů na maximum. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 296 ISBN: 978-80-247-1862-0

Baker H. - Cesty za vínem - Italská vína
Grada 2005

Baker James - Kardinálův panoš
Vydavatel : Československý čtenář, Praha Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština Počet stran: 280

BAKER KYLE - O PŮLNOCI ZEMŘU /KOMIKS/
Dobrá zpráva: Muriel se rozhodla vrátit k Larrymu. Špatná zpráva: Larry právě spolykal plnou tubu prášků. Což jí nemůže říct, protože by ho zase opustila. A tak se Larry s žaludkem plným pomalu se rozpouštějícího jedu řítí Manhattanem na schůzku s jedinou osobou, která mu může zachránit život - ale tak, aby se nikdo nic nedozvěděl. Jenže nejdřív se musí dostat přes miliónový dav, který na Times Square slaví Silvestra - a přes Murielina expřítele, který ho chce zabít. Černohumorná groteska našlápnutá tak, jak to umí jen Kyle Barker. O půlnoci zemřu je příběh člověka, který hledá pravou lásku a důvod k životu. V New Yorku? Bude mít štěstí, když najde volný taxík. Vydavatel : CREW Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština ISBN: 80-903802-3-9

BAKER Nicholson - Nebezpečná kniha o bezpeč. sexu
Rok vydání : 1993 Poznámka :nová

BAKER P. CHRISTOPHER - KUBA-VELKÝ PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC
Podrobné popisy míst a související informace * Více než 180 barevných fotografií * 18 podrobných barevných map * Mapy na procházky a výlety autem * Speciálně připravené nákresy plánů budov a památek * Přehledná struktura knihy * Informace o hotelech, restauracích, možnostech nakupování a zábavy Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 272 ISBN: 978-80-251-1928-0

BAKER Ralph - Against the Sea
Rok vydání : 1956

BAKER Robin - Válka spermií
Rok vydání : 2005

BAKER STEPHEN - NUMERATI CO VŠECHNO O NÁS
Pracujete na počítači, klikáte na webové stránky, nakupujete kreditními a platebními kartami, voláte z mobilního telefonu 8230 A přesto si stále myslíte, že vaše soukromí je dokonale chráněno? Tato kniha vás vyvede z omylu. Společnosti jako Yahoo! a Google nasbírají každý měsíc v průměru 2500 podrobností o každém z nás. Nová matematická inteligence, tzv. Numerati, pak tato data 8222 pitvá 8220 . A proč? Snaží se zmanipulovat naše chování 8211 co kupujeme, jak volíme, koho milujeme 8211 aniž bychom si to uvědomili. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 216 ISBN: 80-251-2444-4

BAKEROVÁ TIFFANY - SLADKÁ VŮNĚ BOLEHLAVU
Truly Plaiceová to neměla v životě lehké. Narodila se jako malá nehezká obryně a v průběhu let se stávala ještě mohutnější a ošklivější. Byla terčem posměchu celého aberdeenského okresu a otec jí nikdy nepřestal vyčítat smrt matky při jejím porodu. Poté, co zemřel i on, ji dokonce oddělili od sestry Sereny Jane, krásné křehké dívky, a zatímco Sereny Jane se ujala rodina, ve které jí nic nechybělo, Truly si vzali na farmu jako děvče pro všechno. Robert Morgan, nejmladší z místní dynastie lékařů, je krásnou Trulyinou sestrou přímo posedlý a nakonec se mu podaří ji dostat. Po několika letech manželství od něj ale Serena Jane uteče a je na Truly, aby ji zastoupila, vedla Robertovi dům a starala se o jeho osmiletého syna. Robert Morgan se k ní chová neurvale, bez přestání ji uráží a ponižuje. Truly trpělivě a bez výčitek snáší svůj úděl a osud ji nakonec za její obětavost, vnitřní vyrovnanost a schopnost nadhledu dopřeje poznat život i z té lepší stránky. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 80-249-1332-2

Bakeš M. a kol - Velký domácí právník-Průvodce bludištěm českých zákonů
A4, pv, 744 s. 1999 Reader s Digest, napsáno v jazyce: Česky

Bakeš M. a kol - Čs. finanční právo
1979 Panorama, napsáno v jazyce: Česky

Bakeš/Marková/Tuláček - Česko-anglicko-německo - francouzský slovníček právních pojmů
Obr, 126 s. 1993 Linde, napsáno v jazyce: Česky

BAKEŠOVÁ IVANA,FURST RUDOLF,HEŘMANOVÁ ZDENKA - DĚJINY TAIWANU
První ucelené zpracování dějiny kontroverzní Čínské republiky na Taiwanu od předních českých odborníků zachycují přehledným způsobem vývoj ostrova i přilehlých ostrůvků od nejstaršího období až po současnost, která je charakterizována dynamicky se rozvíjející ekonomikou a velmi komplikovaným politickýmm postavením. Vydavatel : NLN Nakladatelství Lidové noviny Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 304 ISBN: 80-7106-708-3

BAKKER L. DONNA - ADOBE ACROBAT 7 V KANCELÁŘI KOMPLETNÍ PRŮVODCE TVORBOU DOKUM
Z obsahu: * Spolupráce Adobe Acrobatu s programy Microsoft Office 8211 Excelem, Wordem, PowerPointem, Outlookem * Interaktivní PDF dokument, který může být součástí Internetových nebo intranetových stránek * Archivace a indexování e-mailové korespondence v Acrobatu pro snadnější orientaci a vyhledávání * Vytváření interaktivních PDF formulářů, které mohou sloužit jako objednávkové listy * Týmové revize a připomínkování PDF dokumentů * Zabezpečení PDF včetně ochrany hesla a použití elektronického podpisu Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 368 ISBN: 80-251-0929-1

BAKKERR Willeke - 365-Každý den usínáme s medvídkem
Rok vydání : 1994 Poznámka :A 4

Baklanov Grigirij - Tři novely
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1965
Ilustrace/foto: Stehlíková T. ilustrace
Počet číslovaných stran: 395
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BAKLANOV Grigorij - Nejmenší z bratří
Rok vydání :1983

BAKLANOV Grigorij - Píď země..neb mrtví jsouce hanby nedojdeme
Rok vydání : 1973

Bakos Karel a kolektiv - Nukleární medicína
Učební text pro posluchače 1. LF UK Praha. 2., přepracované vydání. Vydavatel : Gentiana, Jilemnice Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 168

Bakša, Július, Ladislav Smatana - Třešně a višně na zahrádce
SNTL Praha, brožované, A4 Rok :1990

Bakunin Michail - Zpověď caru Mikuláši I.
148 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav intaktní Vydavatel : Aurora, Praha Rok vydání : 1996

Bala Jaroslav - V boji od začátku do konce
Obr, 44 s., 8 obr příl. 1945 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Bala Jaroslav - V boji od začátku do konce-Přehled činnosti čs.zahraničního letectva na Západě
Obr, 42 s. 1945 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

BALA Jaroslav - V boji od začátku do konce
Rok vydání :1945 - podpis autora 

Bala, Jaroslav - V boji od začátku do konce - I. vydání
OBrož. Praha, Orbis, 39 S., 8°. Velmi slušný stav.

Balabán Jan - Prázdniny


Balabán Jan - Boží lano


BALABÁN JAN - JSME TADY
Jednou z nejvýraznějších literárních událostí posledních let se bezesporu stala povídková kniha Jana Balabána Možná že odcházíme. Byla nominována na Státní cenu, zvítězila v anketě Lidových novin o Knihu roku 2004 a v roce následujícím získala i cenu Magnesia Litera za prózu. Autor se stal od té doby v literatuře pojmem, a tím větší očekávání vzbuzuje jeho nový titul. Balabán se v něm ocitá skutečně na hraně. Podobně jako v předchozí knize nacházíme hrdiny povídek v okamžicích životního zlomu, kdy se hroutí jejich minulé životy: komunistická herečka Alexandra umírající na rakovinu, Ludvík Chmelnický bojující s astmatem, opuštěný Emil ocitající se na pokraji sebevraždy nebo Světlana zlomená rodinnou tragédií. Balabán však jde ještě dál. Jeho hrdinové nejsou svazováni jen sítí deformovaných rodinných vztahů či osobních slabostí a běsů, do jejich životů nepřímo zasahují i traumata velkých dějin. Do těchto osudových dramat jdoucích až na dřeň lidské existence však nečekaně vstupuje cosi zvenčí 8212 zaklepání na dveře, úsměv či pohled na obrázek pověšený v kuchyni 8212 světlo, které mobilizuje vnitřní sílu otočit znova přesýpací hodiny lidského života. Jsme tady. Ono 8222 my 8220 zde neznamená jen to, že se deset povídek nakonec spojí v celek a osudy jednotlivých postav se protnou, říká také, že spolu s nimi jsme i my součástí jednoho nekončícího příběhu, který přináší také útěchu a naději. Vydavatel : HOST Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 196 ISBN: 80-7294-207-7

Balabán Karel - Stanovištní mechorosty
Obr, 28 s., 24 obr. 1949 LKÚ při ČAZ, napsáno v jazyce: Česky

BALABÁN MILAN - VÍRA (U) VÁCLAVA HAVLA
Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7298-412-1

BALABÁN Miloš, DUCHEK Jan, STEJSKAL Libor (ed.) - Kapitoly o bezpečnosti
Rok vydání : 2007

Balabucha Andrej - Neptunova harfa
168 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Lidové nakl. Rok vydání : 1989

Balabucha Andrej - Neptunova harfa
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

Balabucha, Andrej - Neptunova harfa
Edice Saturn Rok :1989

Balackij V. - Muzej v katakombách-Oděsa
1982 Majak, napsáno v jazyce: Russian

Balaclava - Creativity


Balajka a kol - Přehledné dějiny literatury
1970 SPN, napsáno v jazyce: Česky

Balajka B. - Rukověť dějin české lit.pro 1.roč.stř.škol
SPN 1963

Balajka B. - Přehledné dějiny literatury 1.
SPN 1969

Balajka B. - Přehledné dějiny literatury I.
Fortuna 2000 Praha

Balajka B. - Mezi trůnem a oltářem
MF 1998

BALAJKA Bohuš - Přehledné dějiny literatury II.
Rok vydání : 1999 Poznámka :A 4

Balajka Bohuš - Přehledné dějiny literatury
Nakladatelství (edice): Fortuna
Rok vydání: 2001+2003
Ilustrace/foto: foto čb reprodukce
Počet číslovaných stran: 239+198
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: 2 svazky I+ II (u II spoluautory L. Soldán a E. Charous)


BALAJKA Bohuš a kol. - Přehledné dějiny literatury 1
Rok vydání :1970 - 464 s. 

BALAJKA Petr - Viktor a Lady ze Shalottu
Rok vydání : 2006

Balajka, Blajer, Charous - Přehledné dějiny literatury II.
výborný stav
Vydavatel : SPN

Balajka, Soldán, Charous - Přehledné dějiny literatury II. díl
nová, nepoužitá, původní cena 125,-
Vydavatel : Fortuna

Balajka/Soldán a kol - Přehledné dějiny literatury I, II,
A4, Obr, 242 a 200 s. 1997/8 Fortuna, napsáno v jazyce: Česky

Balandier Georges - Politická antropologie


Balanyá B., Doherty A. - Odvrácená strana Evropské unie
Paradigma 2003

Balashsha, J. - Vengerskij jazyk
Vydavatel : Izdatelstvo innostrannoj literatury Moskva Rok vydání: 1951 Jazyk: Ruština Počet stran: 375

Balaskasová Janet - AKTIVNÍ POROD
Knížka, jejíž autorkou je zakladatelka Hnutí za aktivní porod a matka čtyř dětí, může být jedním z vašich průvodců přípravou k porodu. Poradí vám, jak se na tento důležitý úkon připravovat během těhotenství, jak se spojit se svým nejniternějším já, jak objevit vnitřní sílu, která vám pomůže překonat těžké chvilky porodního procesu. Poradí vám, jak najít potřebný vnitřní klid a sebedůvěru, jak navázat pevný kontakt s miminkem před jeho narozením a jak tento kontakt upevnit po něm. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-257-0178-2

Balassa-Palóczy - UNGARISCH-MAĎARSKY-Original methode Toussaint - Langenscheidt
původní vazba 4°, vložené původní složky, pouzdro, dobrý stav Rok vydání :

Balaš a kol. - Speciální chirurgie II
1985 Avicenum, napsáno v jazyce: Česky

Balaš/ Duda/ Fára a kol - Chirurgická propedeutika
Obr, 488 s. 1993 Grada/ Avicenum, napsáno v jazyce: Česky

Balaštík Jaroslav - Konzervovanie a mrazenie v domácnosti
Obr, 240 s. 1987 Príroda, napsáno v jazyce: Slovensky

Balaštík Jaroslav - Konzervování potravin v domácnostech
lam, 304 s. 1969 SZN, napsáno v jazyce: Česky

Balatka B. - Chodsko, Český les
Olympia 1987

BALATKA BŘETISLAV A KOL. - ÚDOLÍ, SOUTĚSKY A KAŇONY V ČECHÁCH, NA MORAVĚ, VE SLEZSKU
Publikace představuje přírodně nejcennější a dosud zachovaná údolí a poměrně vzácné a přitažlivé soutěsky a kaňony, protékané stálými nebo občasnými vodními toky nebo v současné době suché. V úvodní části jsou vysvětleny základní pojmy a nastíněn vývoj v období čtvrtohor ve vztahu k podnebným změnám a mladým pohybům zemské kůry. Dále je připomenut i význam údolí pro osídlení, ekonomické a společenské aktivity, dopravu aj. Hlavní část je členěna do šesti kapitol podle povodí nejvýznamnějších řek: Povodí Labe, Vltavy, Moravy, Dyje, Odry a ostatní. Nechybí ani připomínka chráněných území, připojena je dostupnost (turistická cesta, schůdnost, možnosti občerstvení apod.) a místopisný rejstřík. Text je doplněn barevnými fotografiemi. Vydavatel : OLYMPIA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 176 ISBN: 80-7376-144-8

BALAZAC a STENDHAL - O realismu
Rok vydání : 1950

Balazc Honoré de - Historie velikosti a pádu Césara Birotteau-a
Vydavatel : Jos.R.Vilímek, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 328

Balažovjech, Vojtech - Statika v príkladoch
Vydavatel : Slovenské vydavateĺstvo technickej literatúry, Bratislava Rok vydání: 1958 Jazyk: Slovenština Počet stran: 338

BALÁČEK Václav - Čes. a sv.liter. kmaturitě
Rok vydání : 2001

BALÁK Ivan a kol. - Macocha a Punkva v moravském krasu
Rok vydání : 2003 Poznámka :Nová

Balák K. - V posvátné půdě Vyšehradu
Rok vydání :1946 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -VF, 130 stran, 40 čb hlubotisk foto (Zahrádka L.), seznam pohřbených na vyšehradském hřbitově

Balák Karel - Dobrý voják Breburda
edice Pražský kabaret sv. 62, posledním pár stránek je z programů divadel Vydavatel : Ústřední divadelní nakladatelství, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 24

Balák Karel - Svátek matek
Nedatováno Vydavatel : Nakl. Fr. Švejda, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 60

Balák Rudolf - Nové zdroje energie
přehled alternativ-pv, 208 s. 1989 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

BALÁK Rudolf - Nové zdroje energie
Rok vydání :1989 - SNTL, vyd. druhé, přepracované, 208 s., 147 obr., 18 tab. 

Balász András - Jak prodloužit život
Ocpl 1973 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Baláš Jaroslav - V Zářečí se nebrečí
Obr, 248 s., il. J. Jerieová 1986 NV, napsáno v jazyce: Česky

BALÁŠ jaroslav - Jak umírá květ
Rok vydání :1988 - brož. 

BALÁŠ JIŘÍ,STREJCOVÁ BARBORA,VOMÁČKO LADISLAV - LEZEME A ŠPLHÁME 68 HER A CVIČENÍ NA STĚNĚ A NA NÁŘADÍ
Pro všechny zájemce toužící po spontánních aktivitách představuje lezení na umělé stěně skvělou příležitostí k formování fyzické i psychické kondice. Instruktorům lezení, učitelům a sportovcům, které uchvátil vertikální pohyb, publikace ukáže, jak pomocí 68 různých her a cvičení atraktivně obměňovat výuku lezení. Nabídne také nepřeberné množství nápadů pro rozvoj lezecké techniky a fyzické kondice. Kniha bude jistě zdrojem inspirace pro širokou lezeckou veřejnost i pro outdoorové specialisty. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 120 ISBN: 978-80-247-2272-6

Baláš Miloslav - Kouzelný kvítek
A4, Ocpl, 176 s., il. V. Houf 1979 Blok, napsáno v jazyce: Česky

BALÁZS Anna - Než přiletí vlaštovky
Rok vydání :1950 - pošk.obal 

Baláž A. - Tábor padlých žen
Nakladatelství (edice): Ivo Železný
Rok vydání: 1998
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Baláž Anton - Tady musíš žít
Ocpl, 404 s., il. J. Vaněček 1986 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

Baláž Anton - Tady musíš žít
Nakladatelství (edice): Práce - Erb
Rok vydání: 1986
Ilustrace/foto: ilustrace čb Vaněček J.
Počet číslovaných stran: 401
Poznámka ke knize: natržená obálka - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BALÁŽ PETER,MERGENTAL HYNEK - TRANSPLANTACE V EXPERIMENTU
Vývoj moderní chirurgie charakterizovaný rozvojem speciálních oborů směřuje k úzké specializaci lékařů. Bez nutných teoretických a vědeckých základů by však bylo obtížné obor pochopit a poznatky aplikovat. Světový vývoj chirurgie dává tomuto širokému pojetí experimentální chirurgie za pravdu. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7262-366-4

Balážik, Ulehla, Daňo - Ryba na tanieri celý rok
Nakladatel :Osveta Rok vydání :1985 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -slovensky, 288 stran, 16 bar foto, více než 700 receptů

Balbín B. - Pamětní nápis
Nakladatel :Vyšehrad Rok vydání :1988 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky

BALBÍN Bohuslav - Rozprava krátká, ale pravdivá
Rok vydání :1988 - vyd. Odeon, velmi dobrý stav 

Balbín Bohuslav - Rozprava krátká, ale pravdivá
213 stran, původní vazba s obálkou 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1988

BALBÍN Bohuslav - Pamětní nápis
Rok vydání :1988

Balbín Bohuslav - Krásy české země
55 stran, původní brož 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Svaz českých bibliofilů Rok vydání : 1970

BALCAR Luboš / CVEKL Vladislav - Historia magistra 2. Od středověku k moderní společnosti
Rok vydání :1974 - Výběr z rozhlasových pořadů 

BALCAR Luboš / CVEKL Vladislav - Historia magistra 1. Od pravěku k vrcholům středověku
Rok vydání :1972 - Výběr z rozhlasových pořadů, jako nová 

BALCAR / CVERL - Historie magistra
Rok vydání : 1972 Poznámka :(2 sv.)

Balcar A., Kameníček F. - Historicko - zeměpisný atlas školní starého, středního a nového věku
Nakladatelství (edice): V. Neubert a synové
Rok vydání: nedat.
Ilustrace/foto: mapy barevné
Poznámka ke knize: Dětskou rukou psané poznámky viz náhled. - vazba poloplátěná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: 67 barevných map.


BALCAR DANIEL,ŠTĚPÁNKOVI LIBOR A MICHAELA - PAPUA
Kniha, která se vám právě dostává do rukou, je mojí vzpomínkou na setkání s nádhernými lidmi a přírodou největšího tropického strova světa - Nové Guineje. Zavede vás do samotného srdce ostrova k domorodcům, obývajícím jeho západní indonéskou část, Papuu. Máte jedinečnou příležitost poznat kmen Dani, který dodnes praktikuje krvavý rituál sekání prstů na rukou a jehož mužové jsou oděni pouze do vydlabané tykve zvané koteka. Podíváte se také ke kmeni Korowai, ukrytém hluboko v deštném pralese, jehož příslušníci žijí v chýších vystavěných vysoko v korunách stromů. Budete svědky získávání ságového škrobu, který je zde základní surovinou pro přežití. Vypravíte se na sběr larev a budete pozorovat domorodce, jak za pomoci přimitivních nástrojů vytváří z mohutného kořene stromu zdobený štít. Fotografie pro tuto knihu jsem pečlivě vybíral z tisíců snímků, jež jsem behem výpravy pořizoval, a to ne vždy v ideálních podmínkách. Vydavatel : REPROBA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 142 ISBN: 80-254-3218-1

Balcar L.,Cvekl Vl. - Historia magistra 2 (od středověku k moderní společnosti)
Svoboda 1974

Balcar Lubomír - - Hold básníků knize knih
Výběr básní o bibli brož 8°, dobrý stav Vydavatel : neuveden Rok vydání : neuv

BALCAR MILAN - RUSKÁ GRAMATIKA V KOSTCE
Tato jazyková příručka je určena každému, kdo si chce doplnit nebo získat základní znalosti o jazykovém systému současné ruštiny. Stručná příručka obsahuje systematický přehled pravidel ruské výslovnosti a pravopisu, ruského tvarosloví a vybrané kapitoly z ruské skladby. Při zpracování byl kladen důraz na ty mluvnické jevy, které jsou typické pro současný odborný jazyk, zvláště pro jazyk ekonomů. Uživatel se v látce snadno zorientuje pomocí přehledných tabulek. Ve výkladu se využívá tradičního srovnání s češtinou. Gramatická příručka je svým praktickým zaměřením vhodná pro studující ve školách a kursech, pro odborníky různých, především manažerských, ekonomických a obchodních profesí a pro všechny zájemce o současnou ruštinu, i v rámci individuálního studia. Vydavatel : LEDA Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-85927-56-X

BALCAR Milan a kol. - Příručka ruského pravopisu
Rok vydání :1983 - brož., 120 s. 

Balcar Otokar Dr. - Prameny náboženství I.
V pojetí Henri Bergsona a ve světle ethonologie . , 285 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Kroměříž Rok vydání : 1948

Balcarová Milena - Babička nekandiduje
Vydavatel : Nakladatel A. Neubert, Praha Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština Počet stran: 82

BALCAROVÁ VERONIKA /ILUSTR./ - MOJE NEJKRÁSNĚJŠÍ ŘÍKADLA /VELKÉ LEPORELO S NEJOBLÍBENĚJŠÍMI
Velkoformátové leporelo s celkem dvaceti stranami nabízí známé a oblíbené říkanky, které používají již celé generace rodičů a prarodičů k pobavení i poučení těch nejmenších. Najdeme tu proto takové klasiky jako Žába skáče po blátě, Vrána letí, nemá děti, Vařila myšička kašičku, Kolo, kolo mlýnský a další. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština ISBN: 80-204-2100-5

Balcárek F. - - Cvičiště a hřiště
Směrnice pro plánování a stavbu, původní brož 8°, návrh obálky Jaroslav Šváb, četná vyobrazení v textu, velmi dobrý stav, na titulu podpis bez souvislosti Vydavatel : Ministerstvo školství a osvěty Rok vydání : 1948

BALCH JAMES F. - 10 PŘÍRODNÍCH ZPŮSOBŮ LÉČENÍ
Doktor Balch v knize předkládá test o pětadvaceti bodech, který pomůže odhalit biologické stresy v každodenním životě a odstranit je. Můžeme tak prožívat vyšší úroveň tělesné a duševní pohody než kdykoli v minulosti. Kniha obsahuje příklady z vlastní lékařské praxe autora. Prozradí vám prosté a ověřené léky, které vám mohou zachránit život 150 přírodní cestou. A ve své nejnovější knize vysvětluje, jaké účinky má těchto deset přírodních léků, které mohou zlepšit kvalitu vašeho života a prodloužit jej. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 261 ISBN: 80-7205-867-3

BALCH JAMES F.,BALCH PHYLLIS A. - BIBLE PŘEDPISŮ ZDRAVÉ VÝŽIVY
Praktické a komplexní nové informace o vitamínech, minerálech, bylinkách a potravinových doplňcích bez chemikálií s léčebnými účinky. Vydavatel : PRAGMA Jazyk: Čeština Počet stran: 572 ISBN: 80-7205-637-9

BALDA VLADIMÍR,VINŠOVÁ IVANA - REVIT ARCHITECTURE PRAKTICKÁ UŽIVAT
Začínáte s Revit Architecture a hledáte výukového průvodce, jenž vás seznámí se vším, co nutně potřebujete? Naučte se projektovat interiéry i exteriéry budov v moderním softwaru jako profesionálové. Praktický výklad zaměřující se na konkrétní postupy v projektové praxi vás seznámí od úplných základů se vším, co nutně potřebujete v každé fázi návrhu. Využijete důležité funkce a nástroje programu a konkrétní postupy si ihned vyzkoušíte v připravených cvičeních. Potřebné soubory ke všem výukovým lekcím naleznete na přiloženém CD. S nabytými vědomostmi budete v Revit Architecture pracovat efektivněji a minimalizujete množství možných chyb. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Počet stran: 293

BALDA, BOUDOVÁ, HUBENÝ, JAROŠ, ŠTĚPÁNEK, VILÍMEK - ŠUMAVA LIPENSKO PRACHATICKO - TURISTICKÝ PRŮVODCE č.4
Podrobný turistický průvodce určený pro rodiny, pravověrné turisty i občasné výletníky . Najdete zde geografické informace, historii, popis přírodních zajímavostí i kulturních památek. Nechybí tipy na ubytování a stravování, ani řada dalších praktických informací. Nedílnou a důležitou součástí jsou doprovodné mapy a plánky věnující se české straně, ale i rakouské nebo bavorské příhraniční oblasti. Seznam hesel: Blanice 8226 Černá v Pošumaví 8226 Čertova stěna 8226 Dobrá 8226 Frymburk 8226 Horní Dvořiště 8226 Horní Planá 8226 Hořice na Šumavě 8226 Hus 8226 Libín 8226 Lipno nad Vltavou 8226 Loučovice 8226 Medvědí stezka 8226 Mrtvý luh 8226 Nová Pec 8226 Plechý 8226 Plešné jezero 8226 Prachatice 8226 Přední Výtoň 8226 Schwarzenberský plavební kanál 8226 Stožec 8226 Trojmezná 8226 Třístoličník 8226 Vítkův kámen 8226 Vodní nádrž Lipno 8226 Volary 8226 Vyšší Brod 8226 Aigen-Schlägl 8226 Bad Leonfelden 8226 Freistadt 8226 Haidmühle 8226 Hochficht 8226 Reichenthal 8226 Sternstein Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s. Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 120 ISBN: 80-7011-737-0

Baldacci D. - Last Man Standing
Warner Books 2001 USA

BALDACCI David - Absolute Power
Rok vydání :2003 - paperback, 564 s. 

Baldacci David - Ve zlomku vteřiny
Obr, 424 s. 2008 MF, napsáno v jazyce: Česky

BALDACCI David - Split second
Rok vydání : 2003 Poznámka :brož.

BALDACCI David - Last Man Standing
Rok vydání :2001 - paperback, 560 s., jako nová 

Baldacci David - Das Versprechen
Nakladatelství (edice): Bastei
Rok vydání: 2004
Počet číslovaných stran: 365
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: německy


BALDACCI DAVID - CAMEL CLUB
Spojené státy v politickém thrilleru z doby po jedenáctém září. Může skupina čtyř společenských vyděděnců zachránit Ameriku před arabskými teroristy, nukleární hrozbou a také před sebou samými? V politickém thrilleru plném historických faktů, souvislostí, humoru i až příliš reálných možností nových technologií autor předkládá zcela neotřelou zápletku, kdy teroristický útok nemusí mít za následek nutně jen zmar a kde naopak všudypřítomné oko Velkého Bratra má k němu víc než blízko. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 400 ISBN: 80-204-1584-4

BALDACCI DAVID - SBĚRATELÉ
Lidé sbírají známky, zátky od piva nebo obrázky hokejistů, ale Roger Seagraves sbírá věci svých obětí. Zároveň prodává tajné informace tomu, kdo zaplatí nejvíc. David Baldacci předkládá strhující thriller ze současné Ameriky, ve kterém nechybí spiknutí zasahující do nejvyšších politických kruhů, vražda předsedy sněmovny a podivná smrt ředitele oddělení vzácných tisků Kongresové knihovny. Stranou událostí nemůže zůstat ani Camel club, podivná parta společenských vyděděnců, kterou vede tajemný Oliver Stone. Jeho přítel a člen klubu Caleb Shaw se ocitne v ohrožení, protože ani sbírání vzácných knih není tak úplně nevinná a bezpečná záliba. Čtyři muži s podivnou minulostí a půvabná zlodějka se opět vydávají po horké stopě nejen do depozitářů, lae i k tajemným sběratelům knih. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 408 ISBN: 80-204-1553-0

BALDACCI DAVID - VE ZLOMKU VTEŘINY
První kniha série Sean King a Michelle Maxwellová. Zlomek vteřiny stačí na to, aby člověk přišel o život nebo o svou kariéru. Zlomek vteřiny změnil i život dvou úspěšných agentů FBI. V roce 1996 agentu Kingovi zastřelili před očima kandidáta na prezidenta a jeho kariéra tak skončila. O osm let později velitelce ochranky Maxwellové unesou kandidáta na prezidenta. Spolu začnou řešit nový i starý nevyřešený případ. Politický thriller s vynikající zápletkou a s šokujícím závěrem odhaluje postupy FBI a přináší i milostný příběh. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 424 ISBN: 80-204-1418-2

BALDACCI David - Hrátky o hodinu
Rok vydání : 2006

BALDACCI DAVID - CHYTRÉMU NAPOVĚZ
Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-204-1672-8

Baldacci, HGiggins, Delinski, Edison - Výhra, Černý baron, Místo ženy, Pistolník a řeholnice
Readers Digest 1998 - Nejlepší světové čtení

BALDACCI/ HIGGINS/ DELINSKY/ EIDSON - Výhra/ Černý baron/ Místo ženy/ Pistolník a řeholnice
Rok vydání :1999 - Nejlepší světové čtení 

BALDACCI/ HIGGINS/ DELINSKY/ EIDSON - Výhra/ Černý baron/ Místo ženy/ Pistolník a řeholnice
Rok vydání :1999

Baldacci/ Higgins/ Delinsky/ Eidson - Výhra/ Černý baron/ Místo ženy/ Pistolník a řeholnice-Nejlepší světové čtení
Ocpl, 564 s., il. 1999 Reader s Digest, napsáno v jazyce: Česky

Balderson Bo - Státní rada a smrt
Obr, 152 s., il. V.Klimtová 1981 Práce RN, napsáno v jazyce: Česky

Balderson Bo - Státní rada a smrt
Obr., il. V. Klimtová 1981 Práce RN, napsáno v jazyce: Česky

Balderson, Bo - Státní rada a smrt
Rok :1981

BALDERSONOVÁ Margaret - Dcera polární noci
Rok vydání :1989 - il.P.Holzner 

BALDERSONOVÁ Margaret - Dcera polární noci
Rok vydání :1989 - il. P.Holzner 

Baldersonová Margaret - Dcera polární noci
Nakladatelství (edice): Veronika
Rok vydání: 1989
Ilustrace/foto: Holzner P.
Počet číslovaných stran: 219
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Baldini - Michelaccio
A jiná prosa původní brož 8°, obálka a dřevoryty Ant. V. Slavíček, XI. svazek Živých knih B, dobrý stav (stopy opotřebení) Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání : 1928

Baldini A. - Michelaccio a jiná prosa
DP 1928

BALDINI Antonio - Michelaccio a jiná prosa
Rok vydání : 1928 Poznámka :(dřevoryby P. V. Slavíček)

Baldwin - Nesmrtelné lásky
Rok :1995

Baldwin Bill - Navigátor
1993 Argenit, napsáno v jazyce: Česky

Baldwin Bill - Galaktický konvoj
Obr, 440 s. 1995 Aradan, napsáno v jazyce: Česky

BALDWIN Bill - Galaktický závod
Rok vydání :1999 - brož. A6 

BALDWIN Bill - Galaktický závod
Rok vydání :1999 - brož. A6 

BALDWIN Bill - Navigátor
- brož. 

Baldwin Bill - Navigátor
Nakladatelství (edice): Argenit
Rok vydání: 1993
Počet číslovaných stran: 264
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Baldwin J. - Beale street blues
Odeon 1979

BALDWIN James - Another Country
Rok vydání :1978 - Laurel, Paperback, used - good 

Baldwin James - Beale Street blues
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1979
Počet číslovaných stran: 378
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Jdi a hlásej to z vrchů Beale Street blues


Baldwin James - Jiná země
Nakladatelství (edice): Melantrich
Rok vydání: 1988
Počet číslovaných stran: 353
Poznámka ke knize: Razítko předešlého majitele knihy - vazba měkká stav dobrý se stopami použití