Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 56 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 04:56
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




BALDWIN James - Going to meet the Man
Rok vydání : 1970

BALDWIN James - Beale street blues
Rok vydání : 1974

BALDWIN James - Jiná země
Rok vydání :1988 - brož. 

Baldwin L. - Nesmrtelné lásky
KK 1995

Baldwin L. - Nesmrtelné lásky
Nakladatel :KKLub Rok vydání :1995 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka -310 str., ze soukromí 4 desítek historických postav

Baldwin Louis - Nesmrtelné lásky
1995 KK, napsáno v jazyce: Česky

BALDWIN Louis - Historické pády a vzestupy
Rok vydání : 1997

Baldwin Louis - Nesmrtelné lásky
317 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Knižní Klub Rok vydání : 1995

BALDWIN Louis - Nesmrtelné lásky. Milostné příběhy od Antonia a Kleopatry po současnost
Rok vydání :1955

Baldwin Louis - Nesmrtelné lásky
Nakladatelství (edice): Knižní klub
Rok vydání: 1995
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BALDWIN RICHARD,WYPLOSZ CHARLES - EKONOMIE EVROPSKÉ INTEGRACE
Renomovaná publikace dává studentům VŠ, ekonomům, politologům, novinářům a dalším zájemcům o evropskou ekonomiku a integraci k dispozici srozumitelný a přitom koncentrovaný přehled skutečností, teoretických zdůvodnění a diskuzí spjatých s rychlými změnami v Evropě. Autorům se podařilo vhodně propojit informace o milnících novodobé evropské historie, evropských institucích, právu a politice s jasnou interpretací ekonomických zákonitostí stojících za evropskou integrací. Výsledkem je zasvěcená analýza stavu, v jakém se dnes proces evropské integrace nachází. V originále již druhé vydání bylo velmi důkladně přepracováno a aktualizováno, aby přiblížilo nejčerstvější postup integrace do roku 2006. V poznámkách překladatelů-ekonomů z Škoda Auto a.s. Vysoká škola je částečně zachycen i rok 2007. Moderní, čtivá kniha nabízí teoretický výklad, praktické příklady a reálná data dokreslující situaci a pohled na dosud nevyřešené otázky integrace, které téma co nejblíže propojují se světem, v němž ž ijeme. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 480 ISBN: 978-80-247-1807-1

Baldwin, James - Jiná země
Rok :1988

Balej F. - Zlaté péro
Vydavatel : J. Šnajdr v Kladně Jazyk: Čeština Počet stran: 76

Balej František - Filosofická varia a umělecké essaye
pv, 112 s., EL 1923 Šnajdr, napsáno v jazyce: Česky

Balej František - Zlaté pero
Nakladatelství (edice): J. Šnajdr
Rok vydání: nedat.
Počet číslovaných stran: 76
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Spisy Františka Baleje 3


Balej František - Kniha feuilletonů
Nakladatelství (edice): J. Šnajdr
Rok vydání: nedat.
Počet číslovaných stran: 220
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: svazek 2


Balej František - Překlady písní
Nakladatelství (edice): J. Šnajdr
Rok vydání: 1926
Počet číslovaných stran: 98
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Spisy Františka Baleje 6


Balej J. - Jak to chodí u hrochů-Severní pól
Nakladatel :Fragment Rok vydání :2001 Stav knihy :velmi dobrý stav -leporelo-tvrdé desky

BALEJ JAN,BUREŠ MICHAL - VĚTVIČKA A PLOUTVIČKA + DVD
Čtyři příběhy dvou nerozlučných přátel, vycházející ze stejnojmenného animovaného filmu. Může chodit kapr v obleku? A může se tenhle zvláštní šupináč kamarádit se stromem? Může! Jabloň Větvička a kapr Ploutvička procházejí ruku v ruce, vlastně větev v ploutvi, někdy radostným, někdy nelehkým žitím. My je můžeme zastihnout ve čtyřech ročních obdobích, čtyřech příbězích, v jednom tajuplném městě. Text knihy vychází z animovaného filmu, jenž je součástí celovečerní trilogie Jedné noci v jednom městě. Její tvůrce 8211 režisér a výtvarník Jan Balej 8211 za ni obdržel Českého lva za výtvarný počin. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-204-1969-9

Balejka Jan - Antonín Strnadel-ilustrace
221 stran, , čb. vyobrazení, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Profil, Ostrava Rok vydání : 1981

Baleka Jan - Vladimír Preclík
nová Academia, napsáno v jazyce: Česky

BALEKA Jan - Vlevo a vpravo ve výtvarném umění
Rok vydání :2005 - Academia, výborný stav 

BALEKA Jan - Miroslav Holý
Rok vydání : 1979

Baleka Jan a kol. - Současné české a slovenské umění
461 stran, črtná čb. a bar. vyobrazení, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, chybí 1 strana předsádky Vydavatel : Odeon-Tatran Rok vydání : 1982

Baleka, J. - Antonín Strnadel
Vydavatel : Profil, Ostrava Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 223

BALETKA Ladislav - Karolinka
Rok vydání : 1998

BALETKA Ladislav - Rožnov pod Radhoštěm a jeho okolí v odboji proti fašismu
Rok vydání : 1986

Baletka Ladislav - Louda JIří - Znaky měst severomoravského kraje
Velmi dobrý stav.
Ostrava 1980 Profil
podél.8°,97s.,váz.


Baletka Ladislav - Louda Jiří - Znaky měst Severomoravského kraje
97 stran, čb. a bar. vyobrazení, původní vazba s obálkou °8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Profil Rok vydání : 1968

BALETKA TOMÁŠ - PÁNI Z KRAVAŘ Z MORAVY AŽ NA KONEC SVĚTA
Námětem dalšího svazek edice o českých a moravských panských rodech je moravský panský rod pánů z Kravař, erbu zavinuté střely, jenž své období největší slávy zažil v době předhusitské a za husitských válek, kdy jeho příslušníci ovládali rozsáhlá latifundia v povodí řeky Moravy. Vydavatel : NLN Nakladatelství Lidové noviny Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 448 ISBN: 80-7106-682-6

Baletka, L - J. Louda, Louda, Jiří - Znaky měst Severomoravského kraje.
Plátěná vazba s obálkou, malá 8°. 97 str. s mnoha barevnými tabulkami i obr. v textu. Ostrava, Profil, 1980. Velmi dobrý stav.

Baletka, Ladislav a kol. - Liptál
W Vydavatel : Obecní úřad Liptál Rok vydání: 1994 Jazyk: Čeština Počet stran: 515

BALGHA Petér - Hřbitov uprostřed města
Rok vydání : 1964

BALÍK a kol. - Jílové u Prahy
Rok vydání : 1987

BALÍK Jindřich, PECHOVÁ Ladislava - O vodníku Brčálkovi
Rok vydání : 1993

BALÍK JINDŘICH,BUCHALOVÁ BÁRA /ILUSTR./ - TATÍNKU,JEĎ OPATRNĚ! DOPRAVNÍ ZNAČKY PRO DĚTI
Rodiče,zajímají se Vaše děti o dopravní značky? Nebo je chcete seznámit se základy silničního provozu? Zkuste to s touto knížečkou! Ke každé značce se najde básnička a děti si vše snadno zapamatují! Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština ISBN: 80-00-02000-9

BALÍK JINDRICH,KÁBELE ANTONÍN,SCHNEIDER LUDĚK /ILUSTR./ - UŽ PŮJDU DO ŠKOLY PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET
Předškoláci se v knize seznámí s určováním počtu, času, tvaru a barev, za pomoci rodičů objevují vše nové, co usnadní jejich začátky ve škole. Vydavatel : DELTA-MACEK Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 149 ISBN: 80-7351-047-2

BALÍK MICHAEL - VYSUŠOVÁNÍ ZDIVA V PŘÍKLADECH
Publikace čtenáře provede úskalími, při problému se vznikem vlhkosti ve zdivu. U různých typů staveb (rodinné domy, bytové i administrativní stavby) jsou v knize předložena v praxi osvědčená řešení a zdůrazněny výhody a nevýhody jednotlivých řešení. Osvědčený, odborně erudovaný autor předkládá čtenáři jasně a srozumitelně uspořádané možnosti odstranění vlhkosti s vyzdvižením vhodnosti použití pro ten, který případ. Na 50 příkladech různých staveb jsou zde nastíněny jednak možnosti kombinací odvlhčovacích metod, ale také okomentovány podmínky a úvahy, které k jednotlivým variantám řešení vedly. Součástí knihy je i rozhodovací tabulka, která čtenáři umožní snazší orientaci ve správném a účinném použití jednotlivých metod. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-247-3045-5

BALÍK MICHAEL - EGYPT ZEMĚ SVĚTLA A STÍNŮ
Výpravná fotografická kniha připomíná s nostalgií činnost autora při expedicích egyptologického ústavu. Fotografie jsou volně řazeny do tří cyklů. V první části, která je věnována starému Egyptu, jsou převážně záběry z práce archeologů. Druhá část vás provede prostředím křesťanských měst, klášterů a poutních míst, která svou atmosférou často připomíná kulturu evropskou. Poslední díl knihy ukazuje dnešní islámský Egypt, honosné paláce, mešity, ale také ruiny v prostředí starých čtvrtí vytvářející jedinečné scény. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-247-1883-5

BALÍK MICHAEL A KOL. - ODVLHČOVÁNÍ STAVEB
Základní monografie oboru, která popisuje poruchy staveb a jejich jednotlivých částí vlivem vysoké vlhkosti a souvisejících vlivů (salinity, dřevokazných škůdců, všech stavebních problémů apod.) a zejména se zabývá způsoby - stavebními i dalšími metodami - vedoucími ke snížení vlhkosti ve stavbách. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 292 ISBN: 978-80-247-2693-9

BALÍK STANISLAV - KOMUNÁLNÍ POLITIKA OBCE,AKTÉŘI A CÍLE MÍSTNÍ POLITIKY
Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-247-2908-4

Balík/Hanzal a kol - Jílové u Prahy
Ocpl, 240 s. 22 bar. foto 1987 Okr. muzeum, napsáno v jazyce: Česky

BALÍKOVÁ MARIE - FORENZNÍ A KLINICKÁ TOXIKOLOGIE LABORATORNÍ TOXIKOLOGICKÁ VY
Kniha se zabývá vývojovými trendy v analytické toxikologii, cíli toxikologických vyšetření, laboratorní diagnostikou otrav, legislativou ve vztahu k návykovým látkám a podává praktické informace týkající se akutních otrav. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-7262-281-1

BALKOVÁ ANITA - BRAZÍLIE, DOBRÝ DEN!
Autorka ve své knížce vzpomíná na Brazílii, jakou poznala před třemi desetiletími, a své zážitky doplňuje bedekrovými informacemi sociologického a historického rázu. Vedle převážně překladových publikací jež u nás dosud vyšly, nabízí tato kniha svědectví zapsané Češkou a přináší tak neotřelý, osobitý pohled na exotiku této romantické jihoamerické země. Vydavatel : LADISLAV BALEK Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 128

BALL Donna - Nejčernější hodina
Rok vydání :1994

Ball F. - Kandidáti smrti
1969 NV, napsáno v jazyce: Česky

Ball Georgij - Schovávaná se sluníčkem
Nakladatelství (edice): Lidové nakl. - Zvonečky
Rok vydání: 1986
Ilustrace/foto: bar. - Bednářová Eva
Počet číslovaných stran: 81
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Ball J. - Kandidáti smrti
NV 1969

Ball J. - V žáru noci
Lunarion 1992

Ball J. - V žáru noci
Nakladatel :Lunarion Rok vydání :1992 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

BALL John - V žáru noci
Rok vydání :1992 - brož. 

Ball John - V žáru noci
Nakladatelství (edice): Lidové nakl. - Lidová knihovna
Rok vydání: 1973
Počet číslovaných stran: 178
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: sv. 38


BALL M.CHRISTOPHER,PHILLIPS S.ROBERT - AKUTNÍ MEDICÍNA DO KAPSY NA ZÁKLADĚ MEDICÍNY ZALOŽENÉ NA
Příručka praktické medicíny založené na důkazech, která má poskytnout podporu a rychlou odpověď v případě, kdy žádné jiné, kladně hodnocené zdroje, nejsou dostupné. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 196 ISBN: 80-247-0928-7

Ball, Donna - Nejčernější hodina
Oldag Rok :1994

Ball, John - V žáru noci
Rok :1973

Balla - Naživu
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 978-80-87162-10-1
EAN : 9788087162101
Formát : 216 stran, 19,5x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Snad se Balla neurazí, nazveme-li jej slovenským Kafkou. Snad by se neurazil ani Kafka. Krutá a nenávistná individua, jež zabydlují svět Ballových bizarních povídek, trpí základním a prakticky neměnným stavem osamělostí. Ta se kupodivu neztrácí ani ve vzájemném soužití muže a ženy. Tehdy se totiž mění na tzv. dvojosamělost . Ballovy postavy však zároveň disponují poctivou snahou naplno žít a odolat banalitě každodenního přežívání.

Balla - Naživu
Nakladatel : KNIHA ZLÍN
ISBN : 978-80-87162-10-1
EAN : 9788087162101
Formát : 216 stran, 19,5x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Snad se Balla neurazí, nazveme-li jej slovenským Kafkou. Snad by se neurazil ani Kafka. Krutá a nenávistná individua, jež zabydlují svět Ballových bizarních povídek, trpí základním a prakticky neměnným stavem osamělostí. Ta se kupodivu neztrácí ani ve vzájemném soužití muže a ženy. Tehdy se totiž mění na tzv. dvojosamělost . Ballovy postavy však zároveň disponují poctivou snahou naplno žít a odolat banalitě každodenního přežívání.

BALLANTYNE ANDREW - ARCHITEKTURA PRŮVODCE PRO KAŽDÉHO
Netradičně pojatý úvod do architektury - od egyptských pyramid až po extravagantní budovu opery v Sydney. Autor čtenáře seznámí nejen s jednotlivými stavebními slohy, ale osvětlí i ekonomický, politický a estetický význam budov. V této knize se mimo jiné dozvíte: - Jak je podoba budov ovlivňována naším pojetím sebe sama - Proč některé stavby hrají ve vývoji architektury mnohem důležitější úlohu než jiné - Jaká bude architektura budoucnosti? Vydavatel : DOKOŘÁN s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 132 ISBN: 80-7363-085-0

Ballantyne R. M. - Dobrodružství malého Martina v lesích brasilských
ilustrace Karel Rélink Vydavatel : Šolc a Šimáček, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 182

Ballantyne R. M. - Lovci goril-dobrodužný román pro mládež
Nakladatel :Stýblo Rok vydání :1926 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :původní vazba -čb il., na titul. listě podpis bývalého majitele, na zadních deskách vazby světlý flek

Ballantyne R. M. - Dobrodružství malého Martina v lesích brasilských
Z angličtiny přeložila Božena Šimková, ilustroval Karel Rélink. Vydavatel : Šolc a Šimáček, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 183

BALLARD ANNE - ARANŽUJEME SUŠENÉ KVĚTINY
Kniha nabízí více než padesát názorně ilustrovaných návodů, které vám krok za krokem ukáží, jak si vytvořit jednoduchá a nápaditá aranžmá pro svůj domov. Sušené květiny, byliny, semeníky, listy, ovoce a bobule lze kombinovat mnoha způsoby a vytvářet nádherná aranžmá. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 125 ISBN: 80-7218-466-0

Ballard J. G. - Mýty blízké budoucnosti
254 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : WS Rok vydání : 1994

BALLARD J. G. - Říše slunce
Rok vydání :1988

BALLARD J. G. - Říše slunce
Rok vydání :1988

BALLARD J. G. - Říše slunce
Rok vydání :1988

BALLARD J. G. - Přízeň žen
Rok vydání : 1997 Poznámka :nová

BALLARD J. G. - Říše slunce
Rok vydání : 2000 Poznámka :nová

Ballard J. G. - Říše Slunce
Nakladatel :mf Rok vydání :1988 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Ballard J. G. - Super-cannes
Nakladatel :BB Art Rok vydání :2002 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Ballard J. G. - Říše slunce
335 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1988

BALLARD J.G. - Říše slunce
Rok vydání :1988

BALLARD J.G. - Říše slunce
Rok vydání :1988

BALLARD J.G. - Říše slunce
Rok vydání :1988

BALLARD J.Q. - Mýty blízké budoucnosti
Rok vydání :1994

Ballard R.D. - Hledání - má cesta za dobrodružstvím a podmořskými objevy
Oldag 1996

Ballard, J. G. - Říše slunce
Rok :1988

Ballard, J. G. - Přízeň žen
Vydavatel : Mustang, Plzeň Rok vydání: 1997 Jazyk: Čeština Počet stran: 343

BALLARIN A. - TITIAN
Rok vydání : 1968

Ballek Ladislav - Pomocník
1982 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Ballek Ladislav - Akáty, Jaro na ledě
1981 Smena, napsáno v jazyce: Česky

BALLESTAR VINCENC B.,VIGUÉ JORDI - MALBA
Tato obsáhlá příručka vysvětluje všechny teorie a techmiky, které potřebujete znát, abyste malířsky zvládli všechny hlavní žánry. Krok za krokem vás povede na 800 působivých ilustrací, doplněných desítkami návodů. Podrobné popisy postupu nabízejí řadu skvělých příležitostí ke cvičení a experimentům, které každému začínajícímu malíři mohou otevřít cestu k mistrovství. Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-255-0297-6

BALLESTAR VINCENC B.,VIGUÉ JORDI - KRESBA
Kompletní průvodce technikami kresby popisuje práci s téměř všemi kreslicími prostředky, včetně uhlu, tyčinky Conté, křídy, pastelu a akvarelové tužky, ale také grafitové tužky a různých druhů per. Cvičení a systematické ukázky nabízejí řadu jedinečných možností k procvičování a experimentování a pomáhají probudit tvořivého ducha dřímajícího v každém umělci. Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-255-0296-9

Ballew Joli, Duntemann Jeff - JAK VYČISTIT A ZRYCHLIT WINDOWS XP UDRŽUJTE SVŮJ SYSTÉM V PE
Kniha, která vám pomůže udržovat počítačový systém v perfektním stavu. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 288 ISBN: 80-251-0628-4

BALLÍK MILAN - PRAGUE LET S HAVE A GOURMET TREAT
Kniha Milana Ballíka, našeho významného odborníka na pražskou gastronomii, obsahuje výběr 100 restaurací, kam je dobré pozvat přátele nebo si jen vyjít za dobrým jídlem či pitím. Celá publikace je rozdělena podle denní doby do několika kapitol a je samozřejmě doplněna vloženým plánem Prahy v měřítku 1:10 000 s vyznačením všech popisovaných objektů. Kniha je pouze v anglické verzi. Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 978-80-7011-886-3

BALLING A. L. - Každý den je malým světlem
Rok vydání : 1995 Poznámka :A6

BALLING A. L. - Clověče mám Tě rád
Rok vydání : 1994 Poznámka :(nová)

Balling,A.L. - Bůh má rád veselé lidi
W Vydavatel : Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština

BALLINGER Erich - Góóól ! Všechno co chceš vědět o fotbalu
Rok vydání :2000 - A4,četné instruktážní ilustr., lamino, perf.stav 

Balmer, Edwin - Dvojník
Vydavatel : Práva lidu, Praha Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 143

BALNEARIUS - LÁZEŇŠTÍ ASKLÉPIOVÉ A JEJICH PACIENTI
Celoživotní profese rehabilitačního a lázeňského lékaře, Balnearia, přivedla na myšlenku shromažďovat humorné, či spíše anekdotické příběhy, vtipy, citace, epigramy a básně s humornou lázeňskou tematikou, lázeňské pohlednice a další materiál. Ten byl také posbírán z mnoha knižních, časopiseckých, rozhlasových, televizních, dopisních a zejména ústních pramenů a osobních sdělení lázeňských lékařů, zdravotních sester, fyzioterapeutů, pacientských celebrit, ale i od zkušených pacientů, v pravém slova smyslu lázeňských harcovníků. Kniha je doplněna pestrými, humorně laděnými citacemi spisovatelů, básníků a lékařů o lázních a lázeňské léčbě, stručným náhledem do humoru v lázeňské poezii, množstvím kreslených vtipů od nejstarších po současné. Publikace je určena především hostům našich lázní s přáním, aby jim pomohla zpříjemnit chvíle odpočinku často po náročných procedurách, a zvláště, aby dobrá nálada při každodenní léčbě přispívala k co největšímu zlepšení jejich zdraví. Vydavatel : Nakladatelství KNIHY 555 Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 264 ISBN: 80--866600-26-4

BALNER BOHUMÍR, BALNER ROSTISLAV - TAJEMSTVÍ AKUPUNKTURNÍCH BODŮ
Praktická příručka pro lékaře, léčitele a vážné zájemce o akupunkturu, akupresuru, moxu, šiacu a čínské masáže a bojová umění (čchi-kung / qigong, dim-mak, tchaj-ťi-čchüan / taijiquan, wu-šu / wushu), obsahuje podrobné návody léčebného využití jednotlivých akupunkturních bodů 60 nejdůležitějších bodů je zpracováno velmi podrobně v samostatných sekcích. Vydavatel : CAD PRESS Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 360 ISBN: 80-88969-05-0

BALOUN J. aj. - Rostliny způsobující otravy a alergie
Rok vydání :1989 - 276 s. + vyobr. 

BALOUS MIROSLAV - NORTHROP P-61 BLACK WIDOW A F-15 REPORTER
Vydavatel : MBI Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 72 ISBN: 80-86524-04-3

Balsac, Honoré de - Bratranec Pons
Rok :1964

BALSEKAR RAMÉŠ S. - HŘÍCH A VINA OBLUDNOST MYSLI
Kdo by neznal ten nepříjemný pocit, pochybnosti, že jsme udělali co jsme dělat neměli nebo neudělali co jsme udělat měli. Pocit nenávisti, že někdo udělal něco nám, případně neudělal něco co měl pro nás udělat. I mnoho let může tento pocit doslova otravovat naší mysl a v našem životě jehož základem jsou mezilidské vztahy je každý den, každou hodinu mnoho příležitostí, aby se tyto negativní pocity v naší mysli hromadily a odebírali nám zbytečně energii čelit životu se všemi jeho radostmi a s starostmi.Tyto pocity zná určitě každý člověk. Ten kdo se navíc snaží hledat štěstí, smysl života prostřednictvím duchovní disciplíny, je s pocity hříchu a viny konfrontován snad ještě mnohem více, protože každá duchovní stezka, každý systém víry obsahuje většinou dlouhý seznam toho co je třeba dělat a toho co se dělat nesmí. Nedokonalá lidská bytost nutně často selhává při plnění těchto požadavků a pocity viny z toho vznikající jsou často velmi frustrující. Indický mudrc Raméš Balsekar odhaluje zcela jedinečným způsobem nesmyslnost těchto tradičních představ a nekompromisně míří k podstatě problému lidského utrpení. Co osvícení vlastně může člověku přinést v tomto životě? Je skutečně překvapivé, že většina duchovních hledajících chce dosáhnout osvícení nebo seberealizace, protože si na základě svých představ slibují od osvícení něco co jim nikdy nemůže přinést. Tato kniha může pomoci osvobodit mysl od zkostnatělých konceptů a přinést jí klid a harmonii. Vydavatel : TURIJA PRESS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 80-254-0693-9

Balša Brković - Soukromá galerie
Nakladatel : Mezera
Edice :Moderní východoevropská literatura
ISBN : 978-80-903259-4-4
EAN : 9788090325944
Formát : 168 stran, 19X12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Jeden neobvyklý podnikatelský záměr hrdinů autobiograficky laděného postmodernistického románu Soukromá galerie je zasazen do prostředí současné Černé Hory, do společnosti jejích intelektuálů, umělců, bohémů, podnikatelů a politiků.

Balša Brković - Soukromá galerie
Nakladatel : Mezera
Edice :Moderní východoevropská literatura
ISBN : 978-80-903259-4-4
EAN : 9788090325944
Formát : 168 stran, 19X12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Jeden neobvyklý podnikatelský záměr hrdinů autobiograficky laděného postmodernistického románu Soukromá galerie je zasazen do prostředí současné Černé Hory, do společnosti jejích intelektuálů, umělců, bohémů, podnikatelů a politiků.

Balšánek, Ant. - Architektura střech doby barokové v Praze.2 sešity
Brožované sešity 34 x 25 cm, číslo 1. a 2. Sešity mají krátký textový úvod, a pak tabulky s foto: 1.: I-VIII tab. 2.: XVI. tab. Praha, Lidové nakl. s podporou České akademie císaře Františka Josefa. Hřbet sešitů je z větší části roztržen, první list 1 seš. je v dolním rohu zašpiněn, jinak uvnitř velmi dobrý stav.

Baltasar Gracián - Příruční orákulum a umění moudrosti
Orion, Praha, 1990, velmi dobrý stav, orig. celoplátěná. vazba s přebalem, foto ilustrační, překlad Josef Forbelský, náklad 11 000 výtisků, 1. vydání, 196 stran, Beletrie a poezie, Baltasar Gracián-Příruční orákulum a umění moudrosti

Balthasar - Bedřich Smetana
I.Studie osobnosti a díla Smetanova z hlediska psychologického a psychopathologického, II. Soubor dopisů B. Smetany na J. Srba-Debrnova brož 8°, na frontispisu fotografie B. Smetany (J. Mulač), 5 příloh, 4 faksimile, stav dobrý, obálka utržené rohy (viz náhled) Vydavatel : Mojmír Urbánek Rok vydání : 1924

Balthasar Vladimír - Veneziana
Nakladatelství (edice): Slévárna písem
Rok vydání: 1932
Počet číslovaných stran: 17
Poznámka ke knize: - vazba brožovaná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: 80 číslovaných výtisků na ručním papíře. Č.79


BALTRUŠAITIS JURGIST - FANTASTICKÝ STŘEDOVĚK ANTICKÉ A EXOTICKÉ PRVKY V GOTICKÉM UM
Studie ve Francii působícího historika přináší neotřelý pohled na gotickou kulturu a její kořeny. Odhaluje nekřesťanské zdroje, z nichž vyrůstá 8222 jiná 8220 tvář gotiky. Vydavatel : JITRO Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 282 ISBN: 80-86985-05-3

Baltus J. - Vrásky země
Panorama 1985

Baltus J. - Slzy slonů
Panorama 1990

BALTUS Jan - Vrásky země
Rok vydání :1985 - velmi dobrý stav 

BALTUS Jan - Slzy slonů
Rok vydání :1989 - Panorama, ed. Cesty, brož., 219 s., 32 s barevných a 8 s. č/b příloh, velmi dobrý stav 

BALTUS Jan - Slzy slonů
Rok vydání :1990 - brož., 217 s. 

Baltus Jan - Vrásky země
Indie Himaláj Vydavatel : Panorama Praha Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 246

Baltus Jan - Slzy slonů
Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 217

BALTUS Jan - Vrásky země
Rok vydání :1985 - velmi dobrý stav 

Baltus, Jan - Slzy slonů
Afrika, Nairobi, Masai Rok :1990

Balys Buračas - Photographs
Zcela nová kniha. Původní celoplátěná vazba se stříbřením (nepatrně odřená) a obálkou, 27,5 x 30 cm, 167 stran. Kaunas, Lithuania, 1998. Text i anglicky. Velmi pěkný stav!

BALZAC - Novely
Rok vydání : 1986

Balzac - Modesta Mignonová
obálka Horník, 366 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Oldřich Petr Rok vydání : 1926

BALZAC / BULWER / DICKENS / GOGOL / MAUPASSANT / SUNG-LING / PLINIUS / POE - Fantastické povídky
Rok vydání : 1968 Poznámka :il. Šalamoun

Balzac de H. - Kabinet starožitností, Stará panna, Quinolův důvtip, Macecha, Spekulant
Nakladatel :SNKLHU Rok vydání :1962 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Knihovna klasiků sv. 18

Balzac de H. - Lesk a bída kurtisán
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1972 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -obálka nese stopy opotřebení

Balzac de H. - Bratranec Pons
Nakladatel :Melantrich Rok vydání :1950 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -Tichý F. obálka, frontispice, vazba

BALZAC de Honore - Succubus aneb Běs sviňavý ženský - BALZAC de Honoré
Rok vydání :1947

BALZAC de Honoré - Třicetiletá
Rok vydání : 1982

BALZAC De Honoré - Pére Goriot
Rok vydání : 1965 Poznámka :PB

Balzac de Honoré - Dům U pálkující kočky
Vydavatel : Melantrich, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 190

Balzac de Honoré - Evženie Grandetová
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1970 Jazyk: Čeština Počet stran: 198

Balzac de Honoré - Novely
Venkovský ples, Gobseck, Plukovník Chabert, Třicetiletá, Modesta Mignonová. Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 558

Balzac H. - Succubus aneb běs sviňavý ženský
Škeřík 1947, sv.č. 157, celopl.vazba

Balzac H. - Neznámé arcidílo
Spol.čes.biliofilů 1950, 5 mědirytin C. Bouda, výborný stav

Balzac H. - Bratranec Pons
LN 1972

BALZAC H. - Sestřenice Běta
Rok vydání : 1929 Poznámka :pův. vazba

BALZAC H. - Šuani
Rok vydání : 1952

Balzac H. - Sestřenice Běta
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 469

Balzac H. - Eugenie Grandetová
Sfinx Janda 1927

Balzac H. de - Velikost a pád Césara Birotteaua, Bankovní dům Nucingen, Dcera Evina
Nakladatel :SNKLHU Rok vydání :1959 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Knihovna klasiků sv. 8

Balzac H. de - Modesta Mignonová
Nakladatel :SS Rok vydání :1972 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -SLOVENSKY

Balzac H. de - Neznáme veldielo
Nakladatel :SS Rok vydání :1950 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -SLOVENSKY

BALZAC Honoré - Bratranec Pons
Rok vydání : 1964

BALZAC Honoré - Firma Nucingen
Rok vydání : 1926

BALZAC Honoré - Flora Brazierová
Rok vydání : 1949

BALZAC Honoré - Historie třinácti
Rok vydání : 1910 Poznámka :brož.

BALZAC Honoré - Succubas
Rok vydání : 1976

Balzac Honoré de - Studie ženy
Edice Pestrá knihovna sv. 164-166, 92 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Alois Hynek, Praha Rok vydání :

Balzac Honoré de - Maskovaná láska
Slovensky, 80 stran, původní sešit 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Bibliotéka-Bratislava Rok vydání :

Balzac Honoré de - Poslanec
Oppl, 592 s. 1927 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Eugenie Grandetová/Venkovský lékař
Ocpl, 558 s., il. F. Tichý, b. ob. 1929 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Modesta Mignonová
Ocpl, 380 s. 1926 Borský/Šulc, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Třicetiletá
Ocpl, 184 s., ob a il. K. Teissig 1982 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Historie třinácti
Oppl, 366 s. b.d. Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Modesta Mignonová, Dům u pálkující kočky, Venkovský ples, Gobseck
Ocpl, 440 s. 1958 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Žena třicetiletá
Oppl, 236 s. 1924 Vítek, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Sestřenice Běta
Obr, 380 s., ob. H. Zmaytlíková, typo Z. Seydl 1968 Odeon čnd, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Sestřenice Běta
Ocpl, 472 s., il. J. Goth 1925 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Ztracené iluze
Ocpl, 636 s., vaz. Z. Seydl, b. ob. 1958 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Firma Nucingen aj. novelly
1926 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Farář tourský aj. povídky
1926 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Sestřenice Běta
Obr, ob. H. Zmatlíková 1968 Odeon ČND, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Rebelové
Obr. 3 sešity, il. V. Mašek 1930 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Modesta Mignonová
1976 LN, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Firma Nucingen
přel. J. Guth 1926 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Batranec Pons
1972 LN, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Albert Savarus
pův. il. Ch. Huard 1927 Sfinx, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Novely
1986 Ode . . . 560, napsáno v jazyce: Česky

Balzac Honoré de - Žertovné povídky-třetí povídka
143 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : B. Kočí, Praha Rok vydání : 1928

BALZAC Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1955 - plát.vazba 

BALZAC Honoré de - Venkované
Rok vydání :1951 - brožované 

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1950

BALZAC Honoré de - Žertovné povídky. První desítka
Rok vydání :1928 - brožované 

BALZAC Honoré de - Žertovné povídky. Třetí desítka desítka
Rok vydání :1928 - brožované 

BALZAC Honoré de - Okresní Musa, Slavný Gaudissart,Bezděční herci,Dvojí rodina,Vstup o života
Rok vydání :1963

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Rok vydání :1956 - pošk.obal 

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Rok vydání :1956

BALZAC Honoré de - Historie třinácti/Tajnosti princezny z Cadignanu
Rok vydání :1957

BALZAC Honoré de - Historie třinácti / Tajemství princezny z Cadignanu
Rok vydání :1957 - plát.vazba 

BALZAC Honoré de - Tatík Goriot
Rok vydání :1951

BALZAC Honoré de - Tatík Goriot
Rok vydání :1951 - brožované 

Balzac Honoré de - Sestřenice Běta / Bratranec Pons
Nakladatelství (edice): Odeon - Galérie klasiků
Rok vydání: 1986
Počet číslovaných stran: 653
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BALZAC Honoré de - Oslí kůže
Rok vydání :1949

BALZAC Honoré de - Venkované
Rok vydání :1926

Balzac Honoré de - Psanci-Filosofická studie
A4, Obr, 48 s., ob. F. Tručka, typo A. Chlebeček 1949 Prokop/ Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

BALZAC Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1986 - ob. A.Krejča 

BALZAC Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1963

BALZAC Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1932 - pošk.vazba, bez obalu 

BALZAC Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1958 - ob. Seydl 

BALZAC Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1958 - ob. Seydl 

BALZAC Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1958 - ob. Seydl 

BALZAC Honoré de - Třicítiletá - BALZAC Honore de
Rok vydání :1926

BALZAC Honoré de - Třicetiletá
Rok vydání :1982 - il. K.Teissig 

BALZAC Honoré de - Třicetiletá
Rok vydání :1946

BALZAC Honoré de - Třicetiletá
Rok vydání :1982 - il.K.Teissig,plát.vazba 

BALZAC Honoré de - Šuani
Rok vydání :1952

BALZAC Honoré de - Succubus aneb Běs sviňavý ženský
Rok vydání :1976 - A6, 

BALZAC Honoré de - Kabinet starožitností/Stará panna/Quinolův důvtip/Macecha/Spekulant
Rok vydání :1962

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Rok vydání :1956

BALZAC Honoré de - Modesta Mignonová. Dům u pálkující kočky.Venkovský ples. Gobseck
Rok vydání :1958 - pošk.obal 

BALZAC Honoré de - Modesta Mignonová. Dům u pálkující kočky. Venkovský ples. Gobseck
Rok vydání :1958

BALZAC Honoré de - Modesta Mignonová.Dům U Pálkující kočky. Venkovský ples. Gobseck
Rok vydání :1958

BALZAC Honoré de - Okresní musa. Slavný Gaudissart. Bezděční herci. Dvojí rodina. Vstup do života
Rok vydání :1965

BALZAC Honoré de - Velikost a pád Césara Birotteaua. Bankovní dům Nucingen. Dcera Evina
Rok vydání :1959

BALZAC Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1955

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1974 - ob.Z,Ziegler, plát.vazba 

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1974

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1974

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1974

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1974

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1968 - brožované 

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1974

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání :1974

BALZAC Honoré de - Otec Goriot. Scény ze života pařížského
Rok vydání :1925 - s ilustracemi 

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Rok vydání :1985

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Rok vydání :1985

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtisán
Rok vydání :1957 - ob. Tichý 

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtisán
Rok vydání :1957 - ob. Tichý 

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtisán
Rok vydání :1957 - ob. Tichý 

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtisán
Rok vydání :1957 - ob. Tichý 

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtisán
Rok vydání :1957 - ob. Tichý 

BALZAC Honoré de - Historie velikosti a pádu Césara Birotteau-a,voňavkáře, rytíře Řádu čestné legie, náměstka starosty 2. Okrsku města Paříže - BALZAC Honore de
Rok vydání :1925

BALZAC Honoré de - Historie třinácti
Rok vydání :1927

BALZAC Honoré de - Gobseck
Rok vydání :1951 - brožované 

BALZAC Honoré de - Firma Nucingen a jiné noveny - BALZAC Honore de
Rok vydání :1926

BALZAC Honoré de - Farář Tourský a jiné povídky - BALZAC Honore de
Rok vydání :1926

BALZAC Honoré de - Eugenie Grandetová
Rok vydání :1929 - il. Fr.Tichý,bez ob.,pošk.hřbet 

BALZAC Honoré de - Eugenie Grandetová
Rok vydání :1927

BALZAC Honoré de - Eugenie Grandetová/ Venkovský lékař
Rok vydání :1929 - il. F.Tichý, plát.vazba 

BALZAC Honoré de - Evženie Grandetová
Rok vydání :1970

BALZAC Honoré de - Dům u pálkující kočky
Rok vydání :1950

BALZAC Honoré de - César Birotteau.Příběh o velikosti a pádu voňavkáře,náměstka starosty2.okresu pařížského,rytíře řádu Čestné legie atd.
Rok vydání :1951 - il.Fr.Ketzek,plát.vazba 

BALZAC Honoré de - Bratranec Pons
Rok vydání :1964 - ob.A.Born,plát.vazba 

BALZAC Honoré de - Bratranec Pons
Rok vydání :1964

BALZAC Honoré de - Bratranec Pons
Rok vydání :1964

BALZAC Honoré de - Bratranec Pons
Rok vydání :1964

BALZAC Honoré de - Bratranec Pons
Rok vydání :1964

BALZAC Honoré de - Bratranec Pons
Rok vydání :1964

Balzac Honoré de - Kajícnice
159 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka opotřebena a roztržena Vydavatel : Světová lit., Praha Rok vydání : 1932

Balzac Honoré de - Žertovné povídky-první desítka
156 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka opotřebena Vydavatel : B. Kočí Rok vydání : 1928

Balzac Honoré De - Sestřenice Běta
obálka a ilustrace Čeněk Pražák, 369 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1954

BALZAC Honoré de - Tatík Goriot
Rok vydání :1951 - brožované 

BALZAC Honoré de - Žertovné povídky.Druhá desítka
Rok vydání :1928 - brožované 

BALZAC Honoré de - Historie třinácti - BALZAC Honore de
Rok vydání :1927

BALZAC Honoré de - Šprýmovné povídačky
Rok vydání :1991

BALZAC Honore de - Fysiologie manželství
Rok vydání : 1915 Poznámka :brož., il.Kysela

BALZAC Honore de - Modesta Mignonová
Rok vydání : 1976 Poznámka :razítko knihovny

BALZAC Honore de - Venkovský lékař
Rok vydání : 1929

BALZAC Honoré de - Dívka se zlatýma očima
Rok vydání : 2003 Poznámka :A6

BALZAC Honoré de - Chagrinová kůže
Rok vydání : 1902 Poznámka :orig.vazba

BALZAC Honoré de - Krevní msta
Rok vydání : 1927 Poznámka :A6

BALZAC Honoré de - Rebelové
Rok vydání : 1930

BALZAC Honoré de - Rozmarné povídky II
Rok vydání : 1930

BALZAC Honoré de - Sestřenice Běta
Rok vydání : 1968

BALZAC Honoré De - Sestřenice Běta/ Bratranec Pons
Rok vydání : 1986

BALZAC Honoré De - Šprýmovné povídačky
Rok vydání : 1931 Poznámka :brožovaná

BALZAC Honoré de - Venkované
Rok vydání : 1926 Poznámka :ob. Čufta

BALZAC Honoré de - Žertovné povídačky
Rok vydání : 1931 Poznámka :brož., il.Schonborn

Balzac Honoré de - Succubus
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 126

Balzac Honoré de - Dvě povídky - Dům U kočky, Rodinný mír
W, č.1095-96 Vydavatel : J. Otto, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 152

Balzac Honoré de - Mládenecká domácnost
Vydavatel : Pražské akciové tiskárny, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 390

Balzac Honoré de - Třicetiletá
Vydavatel : Rudolf Kmoch, Praha Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 230

Balzac Honoré de - Neznámé arcidílo
Vydavatel : Petr Tvrdý, Praha Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 48

Balzac Honoré de - Tatík Goriot
Vydavatel : Melantrich, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 263

Balzac Honoré de - Dům u pálkující kočky
Vydavatel : Melantrich Rok vydání: 1950 Jazyk: Čeština Počet stran: 192

Balzac Honoré de - Otec Goriot
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Máj
Rok vydání: 1970
Ilustrace/foto: Brdlík Z. barevné celostránkové
Počet číslovaných stran: 236
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


Balzac Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Ocpl, 480 s., ob a vaz. F. Tichý 1965 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

BALZAC Honoré de - Plukovník Chabert
Poznámka :A6, secesní vazba

Balzac Honoré de - Třicetiletá
Nakladatelství (edice): Melantrich
Rok vydání: 1982
Ilustrace/foto: Karel Teissig
Počet číslovaných stran: 178
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


Balzac Honoré de - Modesta Mignonová
Nakladatelství (edice): Knihy srdce
Rok vydání: 1976
Ilustrace/foto: Machálek K.
Počet číslovaných stran: 301
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav dobrý se stopami použití


Balzac Honoré de - Příběh o velikosti a pádu Césara Birotteaua
Nakladatelství (edice): Práce
Rok vydání: 1951
Ilustrace/foto: Ketzek F.
Počet číslovaných stran: 315
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


Balzac Honoré de - Šuani
Nakladatelství (edice): Melantrich
Rok vydání: 1952
Počet číslovaných stran: 376
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Neboli Bretaň roku 1799.


Balzac Honoré de - Bratranec Pons
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1964
Počet číslovaných stran: 267
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Balzac Honoré de - Bratranec Pons
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1964
Počet číslovaných stran: 267
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


BALZAC Honore de - Ztracené iluze
Rok vydání : 1932 Poznámka :2.sv

BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Rok vydání : 1972

BALZAC Honoré de - Otec Goriot
Rok vydání : 1970

Balzac Honoré de - Výbor z díla II-Evž. Grandetová, Neznámé arcidílo, Hledání absolutna
1948 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

BALZAC Honoré De - Psanci
Rok vydání : 1949 Poznámka :A 4

Balzac Honoré De - Dvě povídky
Pestrá knihovna čís. 68., 78 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Alois Hynek, Praha Rok vydání :

BALZAC Honoré de - Plukovník Chabert a jiné prózy
Rok vydání :1957

BALZAC Honoré de - Plukovník Chabert a jiné prózy
Rok vydání :1957

BALZAC Honoré de - Plukovník Chabert a jiné prózy
Rok vydání :1957

BALZAC Honoré de - Plukovník Chabert a jiné prózy
Rok vydání :1957

BALZAC Honoré de - Příběh o velikosti a pádu Césara Birotteaua voňavkáře, náměstka starosty 2.okresu pařížského, rytíře řádu Čestné legie atd.
Rok vydání :1951 - il.F.Ketzek 

BALZAC Honoré de - Plukovník Chabert. Za opatrovanství


BALZAC Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Rok vydání :1957 - bez obalu 

BALZAC Honoré de - Bratranec Pons
Rok vydání :1972 - kresba na ob. J.Říha 

Balzac Honoré de - Otec Goriot
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Máj
Rok vydání: 1970
Ilustrace/foto: Brdlík Z. barevné celostránkové
Počet číslovaných stran: 236
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Balzac Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1985
Počet číslovaných stran: 523
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Balzac Honoré de - Ztracené iluse
Nakladatelství (edice): Snklhu
Rok vydání: 1958
Počet číslovaných stran: 634
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití


Balzac, H. de - Mládenecká domácnost
Vydavatel : Pražská akciová tiskárna Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 390

Balzac, Honoré de - Succubus
překlad Jaroslava Zaorálka Rok :1995

Balzac, Honoré de - Ztracené iluse
Rok :1955

Balzac, Honoré de - Albert Savarus
Ilustrace Ch. Huarda. Vydavatel : Sfinx B. Janda, Praha Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 378

Balzac, Honoré de - Neznámé arcidílo
Vydavatel : Edice Atom, Praha Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 48

Balzac, Honoré de - Modesta Mignonová
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 301

Balzac, Honoré de - Sestřenice Běta
Ilustroval J. Goth. Vydavatel : Nakladatel Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 472

Balzac, Honoré de - Výbor z díla I. - II.
I. díl - 347 s. II. díl - 346 s. Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština

Balzac, Honoré de - Okresní musa
Vydavatel : Aventinum, Praha Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 170

Balzac, Honoré de - Sestřenice Běta
Odeon Rok :1974

Balzac, Honoré de - Otec Goriot
Rok :1970

Balzac, Honoré de - Lesk a bída kurtizán
Rok :1985

Balzac, Honoré de - Farář tourský, Petřička, Flora Br
Farář tourský, Petřička, Flora Brazierová, Črty a portréty Rok :1973

Balzac, Stendhal - O realismu
ČS 1950

Balzac/Čapek/Frank/Giraldi/Giono/Sigurdsson - Nesmrtelní milenci III-
A4, Ocpl, 288 s., il. E.Urban 1977 Tatran, napsáno v jazyce: Slovensky

BALZANO Bruno - Řekni proč ?
Rok vydání : 1997 Poznámka :A4

BALZAS Honoré de - Ztracené iluze
Rok vydání :1963

Bambas Milan - Česko-německý a německo-český slovník
1991 Bonart/Baroko, napsáno v jazyce: Česky

BAMBERGER MICHELLE MVDr. - JAK POSKYTNOUT PRVNÍ POMOC SVÉMU PSOVI
Jak provést resuscitaci,zastavit krvácení,rozpoznat příznaky šoku nebo jak postupovat při popálení,pokousání,utonutí či otravě . Vydavatel : PRAGMA Jazyk: Čeština ISBN: 80-7205-588-7

Bamberger, R. - Skleněná studna
Ilustrovala E. Wallentová. Vydavatel : Albatros, Praha Nakl. pro děti a mládež Slovenské vydavatelstvo kníh pre mládež Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 162

Bambula a kol - Učebnice pro autoškoly
1978 NV, napsáno v jazyce: Česky

BAMBUSY - Reprodukce a pojednání o tušové malbě bambusů v čínské kultuře.
Výborný stav.

Bamm Peter - Eines Menschen Zeit
1972 Deutsche Buch., napsáno v jazyce: German

BAMPTON Bob/BAMPON Julie - Prales/ Savana. Zvířátka a hádanky
Rok vydání :1997 - převážně il. B.Bampton, lamino 

BANÁŠ JOZEF - ZÓNA NADŠENÍ
Hlavní hrdina, dvacetiletý student Jozef, se v červenci 1968 zamiluje v Kyjevě do Ukrajinky Alexandry, v srpnu 1968 se ve Vysokých Tatrách seznámí s německým studentem Thomasem, který se vrací do Německa v noci z 20. na 21. srpna. Této noci zároveň přichází do Československa přes východní hranici Alexandra jako příslušnice sovětské okupační armády. Z lásky k Jozefovi jde dobrovolně pomoci Čechům a Slovákům v boji s údajnou kontrarevolucí. Okupace přátelství a lásku mladých lidí přeruší, ale způsob, jakým život následujících třicet sedm let proplétá jejich osudy, vyráží dech. Autor bestselleru Idioti v politice, bývalý diplomat a politik Jozef Banáš, neobvykle otevřeně odhaluje svět mezinárodní politiky, diplomacie a tajných služeb. Na pozadí dramatického příběhu se čtenář seznámí s nejvýznamnějšími událostmi nedávné minulosti v Německu, Česku, Rusku, Ukrajině a na Slovensku. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 388 ISBN: 80-242-2546-3

BANCO H. CH. - The Further Adventures of Papillon
Rok vydání : 1956

BAND Eno - Konec supa černého
Rok vydání : 1962 Poznámka :ilustrace Brychta

Bandello M. - Padesát pamětihodných příběhu
Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština

Bandello M. - Padesát pamětihodných příběhů
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1975 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -VF, renesanční povídky, Troup M. bar il, vepsán text nesouv s knihou

Bandello Matheo - Padesát pamětihodných příběhů
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: Troup M.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bandello Matheo - Padesát pamětihodných příběhů
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: Troup M.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav dobrý se stopami použití


Bandello Matheo - Padesát pamětihodných příběhů
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: Troup M.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bandello Matheo - Padesát pamětihodných příběhů
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: Troup M.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bandello Matteo - Padesát pamětihodných příběhů
A4, Ocpl, 472 s., il. M. Troup 1975 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

BANDELLO Matteo - Padesát pamětihodných příběhů
Rok vydání :1975 - il. Troup 

BANDELLO Matteo - Padesát pamětihodných příběhů
Rok vydání : 1975 Poznámka : formát A4

Bandello Matteo - Padesát Pamětihodných Příběhů
Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština Počet stran: 464

Bandello Matteo - Padesát pamětihodných příběhů
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština Počet stran: 465

BANDINI DITTE A GIOVANNI - KNIHA ANDĚLŮ
Poselství zářivě krásných světelných bytostí Andělé ztělesňují touhu člověka po čistotě a všem božském, jsou úzce spjatí s naším životem, jak o tom svědčí blahořečení a modlitby k andělům nebo zkušenosti z blízkosti smrti. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-242-2302-5

BANDINI DITTE,BANDIDNI GIOVANI - KNIHA UPÍRŮ
Krev je jeho vášní Upír je poutník mezi hranicemi a světy, smrtí a životem, tělem a duchem, mezi dnem a nocí. Je to smyslný a atraktivní svůdce. Od doby, kdy před více než sto lety vstoupil na literární scénu jako Drákula, lidi neuvěřitelně fascinuje. Ovlivňuje vzhled, oblékání a životní styl mnoha skupin. Co jsou to vlastně psychičtí upíři a upíři vůbec? Musí se nutně živit krví? Jsou v příbuzenském vztahu s vlkodlaky, nadpřirozenými bytostmi či se zombie? Autoři po této bytosti pátrali, sledovali její proměnu v průběhu času od původního až k modernímu psychickému upírovi. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-242-2556-2

Bandler R. - Humor im Lied
Nakladatel :Schlesinger Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -Písně, noty, 15 německých písní

Bandrowski, Jerzy - Bílý lev
Celopl., privátní vazba se zlacením na hřbetu. Praha, Hejda Tuček, 261 S., malá 8° s vevázanou půdovní obálkou. Velmi pěkný stav.

Bandrowski, Jerzy - Nepřemožitelné prapory
Celopl. vazba. Praha, Plamja, 1924, 264 S., 8°. Vazba mírně uvolněna. Jinak nepoškozeno. Pěkný stav.

Bandrowski, Jiří - Bílý lev
Polpl. vazba. Praha, Ant. Hajn, 1919, 270 S., VIII, malá 8°. Pěkný stav.

Bane/Benet - Život Danielle Steel
pv, 382 s. 1999 Alpress, napsáno v jazyce: Česky

Banerdži - Píseň o cestě
Rok :1978

BANERDŽI Bibhútibhúšan - Píseň o cestě
Rok vydání : 1978

BANFI FRANCO - SVĚT POD HLADINOU UNDERWATER PLANET NEJKRÁSNĚJŠÍ POTÁPĚČSKÁ
Švýcar Franco Banfi je jedním z nejlepších podmořských fotografů. Sjezdil celý svět a všude objevil spoustu zajímavých míst oplývajících rozmanitými druhy živočichů i rostlin. Do knihy vybral popisy lokalit a unikátní fotografie například z Jižní Afriky, Rudého i Jaderského moře, evropských jezer či z obou pólů. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 200 ISBN: 80-204-1694-0

BANG Herman - U cesty
Rok vydání :1977 - sv. 476 

BANGHA ONDREJ - MOXOVÁNÍ V TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ
Ovlivňování akupunkturních bodů teplem je metoda tradiční čínské medicíny. Už základní dílo čínské medicíny, kánon Chuang-ti nej-ťing, Vnitřní kniha Žlutého císaře, kterého tradice zařazuje do 27.st.př.n.l., doporučuje moxování. Často se používá u onemocnění způsobených tzv. chladem a tzv. vlhkem, některými typy tzv. prázdnoty a při slabosti životní energie čchi. Tedy u chronických a degenerativních nemocí, celkové slabosti, nedostatku imunity, vyčerpanosti, depresí, nízkého krevního tlaku a nemocí staršího věku. Vydavatel : SVÍTÁNÍ Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 150 ISBN: 80-86198-44-6

Bangles - Eternal Frame


Bangley Desmond - Sněžný tygr
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1978
Počet číslovaných stran: 296
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Banhart Devendra - Nino rojo rejoicing in the hands (2 .


Banhart Devendra - The Black Babies

The Black Babies is the first EP recorded by the folk rock artist Devendra Banhart. It was released only in the United Kingdom through Young Gods UK distributor, Cargo UK, in 2003.

Track listing:
  1. Bluebird ? 1:25
  2. Surgery I Stole ? 3:35
  3. Cosmos and Demos ? 3:34
  4. Onward the Indian ? 2:50
  5. Lagoon ? 2:24
  6. The Charles C. Leary ? 2:48
  7. Long Song ? 2:26
  8. Old Thunderbird ? 4:38


    1. Banházi St. - Kniha čarodějnických receptů
      Eko - konzult 2001

      Bankhofer Hademar - Délivrez-vous de vos douleurs par l Accupressure. Vous n avez besoin que de vos doigts!
      224 s., obr. 1980 Impar-Anstalt, napsáno v jazyce: French

      BANKL Hans - Život a smrt slavných 2
      Rok vydání : 2006

      BANKOVÁ Melisa - Hon na muže
      Rok vydání : 2000 Poznámka :nová

      BANKOVSKIS PAULS - ČEKA, BOMBA, ROKENROL
      20. století. Sexuální neuspokojenost spolu s pozoruhodným nedostatkem talentu daly vzniknout vpravdě výbušnému Molotovovu koktejlu. V lotyšské zkušenosti s tím, jak se žilo za totáče , se možná pozná i leckterý český čtenář. Bankovskis odhaluje jaký byl svět za železnou oponou v letech 1978-89: zmatek plný fám, bolesti, úzkosti a nesmyslnosti. Takový svět si my, kteří žijeme v džungli divokého kapitalismu, pokaždé rádi připomeneme. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 282 ISBN: 80-257-0145-4

      BANKS LIZ,SVOBODOVÁ JIŘINA - THE 60 S POP MUSIC TEACHING BOOK
      Anglické učební texty tematicky zaměřené na populární hudbu šedesátých let. Následná cvičení a gramatický popis vycházejí z textu. Sešit je doplněn podrobným slovníčkem s výslovností. Doplňkový učební materiál je vhodný pro studenty středních škol a jazykových kursů. Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-7207-688-8

      Banksová L. R. - Indián a kouzelná skříňka
      Nakladatel :Albatros Rok vydání :1997 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino -čb il, původní prodejní cena 130,-

      Bankuti, Andras - Foto Riporter
      A magyar fotos ujsagirok negyedevenkent megjeleno folyoirata 2002/1-2. 1 A XX. szazad legjobb riportfotoi. Best Press Photos of the XX. Century. Papírová nakl. vazba, Fol. 160 S. s četnými částečně barev. celostr. fotografiemi v textu. Zcela nová kniha text maďarsky a anglicky. V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz

      BANN DAVID - POLYGRAFICKÁ PŘÍRUČKA
      Polygrafická příručka slouží jako jedinečný, praktický a přehledný zdroj, který dokáže odkrýt a objasnit každý aspekt produkce tisku od tradičních i specializovaných tiskových a vázacích technologií přes staré i nové materiály až po nejprozíravější a nejpoučenější analýzy současných budoucích produkčních procesů pro digitální rozvržení a tisk. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-7391-029-7

      BANNIKOV Andrej / FLINT Vladimír - Přežijí rok 2000 ?
      Rok vydání :1986 - edice Čtení o . , 240 s. 

      Bannister, John - South African Animals
      in the Wild, large picture book, Struik Publishing Group Rok :1993

      Banscherus/ Günter/ Pestum ad. - Ich schenk dir eine Geschichte
      Obr, 128 s. 2000 Bertelsmann, napsáno v jazyce: German

      Bantiová Anna - Spálená košile-pád rodu Medici
      Obr, 286 s., dosl. J. Polišenský 1976 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

      BANTIOVÁ Anna - Spálená košile
      Rok vydání :1976 - A6,brož. 

      Banville John - Kniha dokazov
      pv, 175 s, přel.I. Navrátil 1994 Slov Spis, napsáno v jazyce: Slovensky

      BANVILLE JOhn - Moře
      Rok vydání : 2006

      BANYARD P. J. - Přírodní divy světa
      Rok vydání :1982 - A4, mnoho bar. fotografií 

      BANYARD P. J. - Přírodní divy světa
      Rok vydání :1982 - Albatros, 192 s. A4, výborný stav 

      Banyard P.J. - Přírodní divy světa
      Albatros 1982

      BANYARD P.J. - Přírodní divy světa
      Rok vydání :1982 - Albatros, 192 s. A4, výborný stav 

      Banyard P.J. - Natural Wonders of the World
      Nakladatel :Orbis Publishing London Rok vydání :1980 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -150 colour photographs by the world s leading photographers, VF, 191p.

      BANÝR Jiří, BENEŠ Pavel a kol. - Chemie pro SŠ
      Rok vydání : 2001

      BANÝR JIŘÍ,BENEŠ PAVEL - CHEMIE PRO STŘEDNÍ ŠKOLY /A4/OBECNÁ,ANORGANICKÁ,ORGANICKÁ,AN
      Středoškolská učebnice chemie, 2. vydání. Vydavatel : SPN Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-85937-46-8

      BANZHAF HAJO - ZÁKLADNÍ VÝKLADY TAROTU S INTERPRETACEMI KE VŠEM KARTÁM V RŮ
      Mezi množstvím existujících knih o tarotu je tato unikátní, protože podává přesný výklad jednotlivých karet v závislosti na typu výkladu, jaký právě potřebujete. Zároveň dostáváte návod na několik základních typů výkladu. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 234 ISBN: 80-89115-16-0

      BANZHAF HAJO - TAROT KLÍČOVÁ SLOVA
      Solidní úvod do fascinujícího světa tarotu: Hajo Banzhaf, nejznámnější odborník na tarot v Německu, sesbíral a shrnul klíčová slova, která usnadní poznat správný význam 78 karet z nejrůznějších úrovní pohledu. Jako originální vydání poskytuje tato praktická příručka pro začátečníky i pokročilé obsažný přehled o všech kartách a jejich významu. Kniha je přehledně rozčleněná a přátelská k uživateli svojí stavbou. Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 286 ISBN: 80-7336-550-9

      BANZHAF HAJO,HAEBLER ANNA - KLÍČ K ASTROLOGII
      Kniha popisuje astrologické konstelace a jejich významy. Jednotlivé konstelace nesou jména jako Snílek, Taktik či Amazonka, aby byl pojmenován jejich význam a konstelace byly snáze zapamatovatelné. U všech konstelací autoři názorně vysvětlují jejich světlou i stinnou stránku. Není proto obtížné jednotlivé konstelace vzájemně srovnávat. Protože je kniha uspořádána do tabulek, je to vynikající učebnice a kniha pro začátečníky, ale s prospěchem po ní mohou sáhnout i pokročilí. Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 296 ISBN: 80-7336-557-8

      BAO SANDRA,O BRIEN SALLY - SYDNEY-PRŮVODCE Z ŘADY PRŮVODCŮ LONELY PLANET
      Město Sydney je nabyté energií 8211 třpytící se přístav, zlaté sluneční paprsky a veškerá nádhera nesporně prvního australského města. Tato publikace vám pomůže orientovat se v tomto podivuhodném městě, a to ať už toužíte po divokém nočním životě, výtečné kuchyni anebo po výletech do divočiny či do oblasti vinic. * - Máte rádi noční život? Vsajte do sebe divoké rytmy sydneyských klubů, luxusních barů, pivnic a nejrůznějších kulturních představení pod širým nebem i pod střechou * - Chcete se koupat v moři, surfovat a opalovat se? Podrobně popisujeme nejlepší sydneyské pláže * - Oddáváte se rádi nákupní horečce? Uvádíme všechna místa, kde vám pomohou od přebytečných financí * - Spát? Uvádíme možnosti ubytování všech cenových kategorií * - Chcete poznat Sydney skrz naskrz? K tomu vám pomohou podrobné mapy v zádní části této publikace Speciální vazba pro extrémní namáhání Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 242 ISBN: 80-7352-464-3

      BAR FRANK P.,REZEK JAN,BLENDINGER J.,ŠTĚRBA B. - HUDEBNÍ NÁSTROJE CO,JAK,PROČ SVAZEK 13
      Co odlišuje křídlo od pianina? Jak se hraje na elektronický hudební nástroj? Proč mají žesťové nástroje ventily? Stejně jako existují rozmanité tvary hudebních nástrojů, je po mnoha stránkách různorodý i jejich zvuk. Dr. Frank P. Bär nás zavede do fascinujícího světa zvuků a melodií. Přibližuje nám historii hudebních nástrojů a popisuje jejich druhy. Názorně vysvětluje vznik tónů a popisuje funkci různých nástrojů . Vydavatel : FRAUS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 48 ISBN: 80-7238-472-4

      BAR-JOSEF JICCHAK - DÁREK Z LÁSKY
      Autobiografická novela známého izraelského prozaika a žurnalisty (1949), v níž vyrovnává se vztahem k rodičům a s atmosférou dětství prožitého v rozdělené rodině. Vydavatel : DharmaGaia Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 186 ISBN: 80-86685-70-0

      Barabara Masin - Odkaz
      Mladá fronta, Praha, 2005, výborný stav, orig. vazba s přebalem, čb. fotografie, 412 stran, Beletrie a poezie, Barabara Masin-Odkaz

      BARACETTI MARIA TERESA - ITALŠTINA ZA 24 DNŮ INTENZIVNÍ KURZ PRO SAMOUKY
      Italština za 24 dnů je intenzivní kurz pro samouky, kterým budete rychle a jednoduše zasvěceni do tajů tohoto cizího jazyka. Díky svému zpracování je kniha vhodná jak pro začátečníky, tak pro mírně pokročilé. Věříme, že pomůže najít motivaci i tzv. věčným začátečníkům. Ve 24 lekcích se naučíte základní gramatiku a osvojíte si slovní zásobu potřebnou v běžné komunikaci. Díky rozmanitým textům přibližujícím obvyklé situace (na nádraží, v hotelu, na nákupu, u lékaře, v bance, s přáteli) budete vědět, jak v dané chvíli reagovat. V infoboxech pak budete průběžně seznamováni s jazykovými zvláštnostmi, místními reáliemi a způsobem života v Itálii. Samozřejmostí jsou také rozmanitá cvičení, díky kterým si lehce zopakujete to, co jste se již naučili. Na bonusovém CD najdete nahrávky dialogů rodilých mluvčích. Můžete jen tak poslouchat nebo přeříkávat text spolu s nimi. Jednoduchou metodou získáte cit pro nový jazyk, naučíte se správně vyslovovat a rozumět rodilým Italům. Zvládněte základy italštiny za 24 dnů! Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 234 ISBN: 978-80-251-1775-0

      Barack Max - Reineke Fuchs-zwölfte Aufl.,
      Ocpl, tlač., 200 s., 12 il., 29 obr v textu b.d. Loewes Verlag Ferd. Carl, napsáno v jazyce: German

      Barack Obama - . . The Audacity of Hope
      Rok vydání : 2006 Nakladatelství : Three Rivers Press Počet stran : 374 stran

      Baradeauová Ch. - Co ještě nevím
      Albatros 1990

      BARADEAUOVÁ Christiane - Co ještě nevím
      Rok vydání : 1989 Poznámka :A 4

      Baran L. - Portrét ve fotografii
      Orbis 1965

      Baran L. - Fotografie jako dokument a tvorba
      ÚKDŽ 1990 Praha

      Baran Ludvík - Praha objektivem mistrů
      A4, Ocpl, 248 s., bar a čb foto 1983 Panorama, napsáno v jazyce: Česky

      Baran Ludvík, úvodní slovo - Praha objektivem mistrů
      Úvod a životopisné údaje fotografů napsal Ludvík Beran. fotografové: Jindřich Brok, Josef Ehm, Zdenko Feyfar, Jaromír Funke, Miroslav Hák, Tibor Honty, Jiří Jeníček, Václav Jírů, Jan Lauschmann, Alexandr Paul, Karel Plicka, Drahomír Josef Růžička, Ladislav Sitenský, Josef Sudek, Eugen Wiškovský . , Obálka, vazba a grafická úprava Libor Fára, 247 stran, celoplátěná vazba s obálkou 4°, anglické, německé, ruské a francouzské resumé,velmi dobrý stav Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání : 1983

      Barancová A. sest. - Jan Hála (1890 -1959) .- výber z diela
      Nakladatel :Osveta Rok vydání :1982 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -39 bar celostránkových repro, 30 čb celostránkových repro

      Barandovská Věra - Esperanto pro samouky
      lam, 368 s. 1988 SPN, napsáno v jazyce: Česky

      Barannikov - Ruský jazyk v obrázcích
      Nakladatel : Moskva Rok vydání (číslo vydání) : 1968 () Popis : v ruštině

      Baranowicz Zofia - Chagall
      A5, text a 15 bar vyobr., polsky 1975 Arkady, napsáno v jazyce: Česky

      Baranowski K. - Autostopem po Americe
      Orbis 1968

      Baranowski Krzysztof - Autostopem po Americe
      1968 Orbis Cesty, napsáno v jazyce: Česky

      BARANOWSKI Krzysztof - Směr Horn
      Rok vydání : 1976

      Baranowski, Krzysztof - Autostopem po Americe
      Rok :1968

      Barašev Pavel - V kraji velké medvědice
      Vydavatel : Státní nakladatelství Dětské knihy, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 80

      Barašov pavel - Volá Mirnyj
      Ocpl, 136 s., 16 s. obr příl. 1959 Sv Sov, napsáno v jazyce: Česky

      Barašov Pavel - Volá Mirnyj .
      Kniha plná napětí, dobrodružství a heroismu práce. Autentická reportáž z výprav k j iuml žnímu polárnímu kontinentu v průběhu MGR. Kniha doprovázena původními fotografiemi, jejichž autorem je sám Barašov Vydavatel : Svět sovětů, Praha Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 136

      Baratov N. - Hádanka krále Gheza
      Edice Čtení O Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 170

      BARATOV Nikolaj - Hádanka krále Gheza
      Rok vydání :1985 - edice Čtení o . , 172 s. 

      BARATOV Nikolaj - Hádanka krále Gheza
      Rok vydání :1985 - edice Čtení o . , 172 s. 

      Barák, Josef - Mistr Jan Hus.
      500 let od narození Husova. Poloplátěná vazba, 80 str., malá 8°. Praha, E. Grégr, 1869. Velmi dobrý stav.

      BARÁNKOVÁ VLASTA - AŽ JÁ BUDU VELKÁ /LEPORELO/
      Rozkládací písničkové leporelo plné obrázků na motivy nejznámějších dětských písniček potěší všechny děti. Vydavatel : FRAGMENT Jazyk: Čeština ISBN: 80-7200-168-X

      Barát Štefan - Chováme králiky(slovensky)
      Nakladatelství (edice): Príroda
      Rok vydání: 1984
      Ilustrace/foto: foto
      Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
      Doplňující údaje: slovensky


      Barb J.C. Hendee - Zloděj životů
      Nakladatel : Fantom Print
      ISBN : 978-80-86354-46-0
      EAN : 9788086354460
      Formát : 412 stran, 17x11cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2009 (2. vydání)


      Anotace : Pokračování úspěšného Dhampira. Magiera dhampir a lovkyně nemrtvých se vydává se svým přítelem Leesilem elfím míšencem a cvičeným zabijákem do města Bely, aby zničila upíra, který zavraždil dceru místního radního. Jenže upír není jen jeden? Magiera navíc musí čelit zaklínači vládnoucímu magii i aroganci místní honorace? A do hry ještě vstupuje Leesilova minulost v podobě elfího zabíjáka, který má jediný cíl Leesilovu smrt? V cizím městě a mezi lidmi, kteří na upíry nevěří, se musí postavit nejen nepřátelům, ale i vlastní minulosti a odhalit pravdu dřív, než za ni její nejbližší zaplatí životem. Netuší však, že má být pouhým pěšákem v daleko záhadnější partii?

      Barb J.C. Hendee - Zloděj životů
      Nakladatel : Fantom Print
      ISBN : 978-80-86354-46-0
      EAN : 9788086354460
      Formát : 412 stran, 17x11cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2009 (2. vydání)


      Anotace : Pokračování úspěšného Dhampira. Magiera dhampir a lovkyně nemrtvých se vydává se svým přítelem Leesilem elfím míšencem a cvičeným zabijákem do města Bely, aby zničila upíra, který zavraždil dceru místního radního. Jenže upír není jen jeden? Magiera navíc musí čelit zaklínači vládnoucímu magii i aroganci místní honorace? A do hry ještě vstupuje Leesilova minulost v podobě elfího zabíjáka, který má jediný cíl Leesilovu smrt? V cizím městě a mezi lidmi, kteří na upíry nevěří, se musí postavit nejen nepřátelům, ale i vlastní minulosti a odhalit pravdu dřív, než za ni její nejbližší zaplatí životem. Netuší však, že má být pouhým pěšákem v daleko záhadnější partii?

      BARB,HENDEE J.C. - REBEL
      Pátá kniha série Vznešení mrtví. Leesil chce za každou cenu zachránit matku z rukou kasty nemilosrdných zabijáků. A tak musí s Magierou, učenkou Wynn a psím ochráncem Chapem bojovat uprostřed drsné divočiny o život. Pokud přežijí, budou muset čelit nebezpečí Elfských teritorií, kultuře prodchnuté tichou krásou, barbarskými zvyky a hluboce zakořeněnou nenávistí k obávanému lidskému národu. Na místě, kde se Chap narodil, teď musí společníky chránit před nepřáteli i spojenci, přestože je občas nedokáže rozeznat. A když odhalí pravdu, zjistí, jak blízko nepřítel po celou dobu vlastně byl . Vydavatel : FANTOM PRINT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 384 ISBN: 80-7398-010-8

      Barba Emanuel - Bratr Alois Maria Chmel
      na konci obrazová příloha Vydavatel : Augustiniánské nakladatelství Janov Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština Počet stran: 150

      Barbara A.Noe - Velký Průvodce Natinal Geographic-PROVENCE a Azurové pobřeží
      Použitá, ale v bezvadném stavu. Snad se někomu bude hodit.
      ISBN : 978-80-251-1817-7
      Vydavatel : Computer Press, a.s.

      Barbara Ann Brennan - . . Zjevení světla
      Rok vydání : 1993 Nakladatelství : Pragma Počet stran : 356 stran

      Barbara Bates - . . Physical Examination and History Taking
      Rok vydání : 1987 Počet stran : 661 stran

      Barbara Berckhanová - Jak vytáhnout sama sebe z bláta
      Podtitul : Sneste si svou hvězdu a plňte si sny
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-392-3
      EAN : 9788072463923
      Originál :Lieber das Blatt wenden als dauernd im Frust enden
      Překlad : Zuzana Škapová
      Formát : 216 stran, 19,5x12cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Hvězdami nazvala Barbara Berckhanová nesplněná přání. Jak si najít svou skrytou hvězdu přání a jak zdolat všechny překážky, které nám snesení hvězdy znesnadňují?

      Barbara Berckhanová - Jak vytáhnout sama sebe z bláta
      Podtitul : Sneste si svou hvězdu a plňte si sny
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-392-3
      EAN : 9788072463923
      Originál :Lieber das Blatt wenden als dauernd im Frust enden
      Překlad : Zuzana Škapová
      Formát : 216 stran, 19,5x12cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Hvězdami nazvala Barbara Berckhanová nesplněná přání. Jak si najít svou skrytou hvězdu přání a jak zdolat všechny překážky, které nám snesení hvězdy znesnadňují?

      Barbara Bergerová - . . Deset duchovních zákonů a síla mysli
      Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2007 Nakladatelství : Metafora Počet stran : 128 stran

      Barbara Beuysová - Neboť jsem nemocná láskou
      Podtitul : Život Hildegardy z Bingenu
      Nakladatel : Prostor
      Edice :Portréty
      ISBN : 80-7260-137-7
      EAN : 9788072601370
      Originál :Denn ich bin krank vor Liebe. Das leben der Hildegard von Bingen
      Překlad : Helena Milcová
      Formát : 400 stran, 20,5x11,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Hildegarda von Bingen (1098 1179), známá postava středověké mystiky, ale i významná kulturní osobnost, autorka řady hudebních děl, dodnes přitahuje kulturní historiky. Neproslavila se jen odvážnou obrazností svých vidění, svou hudbou a svými kázáními, ale byla i jednou z prvních žen, které se dokázaly v raném středověku prosadit a naplnit svůj talent a poslání. Hildergarda von Bingen tvrdila, že vize, které měla od dětství, vnímá v naprosto bdělém stavu jako poselství živoucího světa . Autorka s věcným odstupem tlumočí, jak obratně dokázala Hildegarda využívat jak svého vizionářství, tak i svých chorob k dosažení vlastních cílů. Zeširoka se zabývá historickým církevním kontextem, aby ozřejmila situaci, v níž se Hildegarda pohybovala. Přitom zůstává na pevné, až přísně sekulární půdě a z této pozice vše co nejvěcněji komentuje. Kniha Barbary Beuysové vykresluje strhující a dlouhý život mystičky, kazatelky i neobyčejně cílevědomé ženy v dramatických časech raného středověku.

      Barbara Beuysová - Neboť jsem nemocná láskou
      Podtitul : Život Hildegardy z Bingenu
      Nakladatel : Prostor
      Edice :Portréty
      ISBN : 80-7260-137-7
      EAN : 9788072601370
      Originál :Denn ich bin krank vor Liebe. Das leben der Hildegard von Bingen
      Překlad : Helena Milcová
      Formát : 400 stran, 20,5x11,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Hildegarda von Bingen (1098 1179), známá postava středověké mystiky, ale i významná kulturní osobnost, autorka řady hudebních děl, dodnes přitahuje kulturní historiky. Neproslavila se jen odvážnou obrazností svých vidění, svou hudbou a svými kázáními, ale byla i jednou z prvních žen, které se dokázaly v raném středověku prosadit a naplnit svůj talent a poslání. Hildergarda von Bingen tvrdila, že vize, které měla od dětství, vnímá v naprosto bdělém stavu jako poselství živoucího světa . Autorka s věcným odstupem tlumočí, jak obratně dokázala Hildegarda využívat jak svého vizionářství, tak i svých chorob k dosažení vlastních cílů. Zeširoka se zabývá historickým církevním kontextem, aby ozřejmila situaci, v níž se Hildegarda pohybovala. Přitom zůstává na pevné, až přísně sekulární půdě a z této pozice vše co nejvěcněji komentuje. Kniha Barbary Beuysové vykresluje strhující a dlouhý život mystičky, kazatelky i neobyčejně cílevědomé ženy v dramatických časech raného středověku.

      Barbara Beuysová - Neboť jsem nemocná láskou -Život Hildegardy z Bin.
      Vyšlo : 23.03.2006
      Počet stran : 398
      Nakladatelství : Prostor 2006

      Barbara Bowers - Jaké barvy je tvá aura ?
      Anotace : barva aury vypovídá i o charakteru člověka - charakteristiky 14 barev aury včetně dotazníku na určení vaší barvy aury
      Vyšlo : 11.08.2004
      Počet stran : 235
      Nakladatelství : Eminent 2004

      Barbara Brennan - Ruce světla - léčení a lidské energetické pole
      Anotace : komplexní kniha o lidském energetickém poli - auře procvičování schopnosti vidět a interpretovat auru, léčení sebe i ostatních
      Vyšlo : 19.03.1998
      Počet stran : 343


      Barbara Brennan - Zjevení světla - cesta sebeuzdravování
      Anotace : kniha je pokračováním velmi zajímavé první knihy Ruce světla a opět se zabývá neinvazivním energetickým léčením
      Vyšlo : 25.09.2000
      Počet stran : 359


      Barbara Büchnerová - Co máme vědět o sektách
      Nakladatel : Amulet
      Edice :ALFABET
      ISBN : 80-86299-02-3
      EAN : 9788086299020
      Originál :Das Sektenfragebuch
      Překlad : Miloslav Krečmer
      Formát : 128 stran, 20x12,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :1999


      Anotace : Varováné memento německé autorky, které přibližuje mechanismy, jimiž se řídí v novodobé společnosti stále se množící náboženské sekty, a praktiky jejich neomylných vůdců, kteří se snaží potlačit svobodnou vůli jednotlivce, je shrnujícím pohledem na jeden z palčivých problémů moderní společnosti. Kniha je doplněna o očitá svědectví členů těchto společenství a o český doslov, který v krátkosti mapuje situaci u nás a podává informace o institucích, kam je možné se obrátit o pomoc.

      Barbara Büchnerová - Variace na téma těstoviny
      Podtitul : Předpisy. Dobré rady. Jak nakupovat
      Nakladatel : Ikar
      ISBN : 80-7202-958-4
      EAN : 9788072029587
      Originál :Pasta-Variationen
      Překlad : Eugen Štumpf
      Formát : 94 stran, 23x19cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2004 (1. vydání)


      Anotace : Vaříte stále jenom špagety a kolínka? Škoda, váš jídelníček je tak asi dost chudý. Ale může být bohatší: pro vás je tu další kniha z knižní edice Nová kuchyně, která vám představí zajímavé úpravy různých druhů těstovin - penne, fusilli, cannelloni, ravioli a další. Jistě rádi ochutnáte linguine s tuňákovou omáčkou, tagliatelle s kuřecím masem nebo lasagne s mletým jehněčím masem. U každého receptu jsou uvedeny informace o výživné hodnotě, době přípravy a možných obměnách pokrmu. Najdete zde rovněž užitečné rady pro nakupování i doporučení vhodných nápojů. Zkuste recepty z této kuchařky, a pak už se vaše fantazie rozletí sama

      Barbara Büchnerová - Co máme vědět o sektách
      Nakladatel : Amulet
      Edice :ALFABET
      ISBN : 80-86299-02-3
      EAN : 9788086299020
      Originál :Das Sektenfragebuch
      Překlad : Miloslav Krečmer
      Formát : 128 stran, 20x12,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :1999


      Anotace : Varováné memento německé autorky, které přibližuje mechanismy, jimiž se řídí v novodobé společnosti stále se množící náboženské sekty, a praktiky jejich neomylných vůdců, kteří se snaží potlačit svobodnou vůli jednotlivce, je shrnujícím pohledem na jeden z palčivých problémů moderní společnosti. Kniha je doplněna o očitá svědectví členů těchto společenství a o český doslov, který v krátkosti mapuje situaci u nás a podává informace o institucích, kam je možné se obrátit o pomoc.

      Barbara Büchnerová - Variace na téma těstoviny
      Podtitul : Předpisy. Dobré rady. Jak nakupovat
      Nakladatel : Ikar
      ISBN : 80-7202-958-4
      EAN : 9788072029587
      Originál :Pasta-Variationen
      Překlad : Eugen Štumpf
      Formát : 94 stran, 23x19cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2004 (1. vydání)


      Anotace : Vaříte stále jenom špagety a kolínka? Škoda, váš jídelníček je tak asi dost chudý. Ale může být bohatší: pro vás je tu další kniha z knižní edice Nová kuchyně, která vám představí zajímavé úpravy různých druhů těstovin - penne, fusilli, cannelloni, ravioli a další. Jistě rádi ochutnáte linguine s tuňákovou omáčkou, tagliatelle s kuřecím masem nebo lasagne s mletým jehněčím masem. U každého receptu jsou uvedeny informace o výživné hodnotě, době přípravy a možných obměnách pokrmu. Najdete zde rovněž užitečné rady pro nakupování i doporučení vhodných nápojů. Zkuste recepty z této kuchařky, a pak už se vaše fantazie rozletí sama

      Barbara Cartland - . . Láska z moře
      Rok vydání : 2003 Nakladatelství : Baronet Počet stran : 162 stran

      Barbara Cleverlyová - Soukromá válka
      Nakladatel : Olympia
      ISBN : 978-80-7376-094-6
      EAN : 9788073760946
      Originál :Tug of War
      Překlad : Viktorie Košnarová
      Formát : 216 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Joe Sandilands přijíždí pod záštitou Interpolu do Remeše, aby zde hájil britské zájmy v neobvyklém případu. Atraktivní francouzská válečná vdova chce Joea přimět, aby podpořil její nároky na záhadného vojáka trpícího válečnou neurózou a ztrátou paměti, který se objevil v místním sanatoriu. Tvrdí o něm, že je její manžel. Na pacienta, který vůbec nemluví, si však dělají nároky další čtyři lidé a lékař navíc začíná mít podezření, že se ve skutečnosti jedná o vojáka anglického. Joe se rozhodne, že s pomocí inspektora Bonnefoye prošetří všechny čtyři žadatele. Klestí si cestu změtí lží a manipulací, až na obtížné cestě za pravdou odhalí chytře skrytou vraždu spáchanou za války. A když nakonec zjistí, kdo voják doopravdy je, postaví to jeho i Bonnefoye před ještě větší dilema. Musejí pracovat rychle, nejen aby odhalili pachatele válečného zločinu, ale také aby zabránili hrozící tragédii.

      Barbara Cleverlyová - Soukromá válka
      Nakladatel : Olympia
      ISBN : 978-80-7376-094-6
      EAN : 9788073760946
      Originál :Tug of War
      Překlad : Viktorie Košnarová
      Formát : 216 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Joe Sandilands přijíždí pod záštitou Interpolu do Remeše, aby zde hájil britské zájmy v neobvyklém případu. Atraktivní francouzská válečná vdova chce Joea přimět, aby podpořil její nároky na záhadného vojáka trpícího válečnou neurózou a ztrátou paměti, který se objevil v místním sanatoriu. Tvrdí o něm, že je její manžel. Na pacienta, který vůbec nemluví, si však dělají nároky další čtyři lidé a lékař navíc začíná mít podezření, že se ve skutečnosti jedná o vojáka anglického. Joe se rozhodne, že s pomocí inspektora Bonnefoye prošetří všechny čtyři žadatele. Klestí si cestu změtí lží a manipulací, až na obtížné cestě za pravdou odhalí chytře skrytou vraždu spáchanou za války. A když nakonec zjistí, kdo voják doopravdy je, postaví to jeho i Bonnefoye před ještě větší dilema. Musejí pracovat rychle, nejen aby odhalili pachatele válečného zločinu, ale také aby zabránili hrozící tragédii.

      Barbara de Angelis - Tajemství mužů,které by každá žena měla znát
      Nakladatel : Talpress Rok vydání (číslo vydání) : 1992 (1.)

      Barbara De Angelis - Tajemství mužů, která by každá žena měla znát
      Vyšlo : 18.12.2000
      Počet stran : 262


      Barbara De Angelis - Tajemství žen, která by každý muž měl znát
      Anotace : ženy chtějí mít věci naplánované a ne se rozhodovat na poslední chvíli a další množství výstižně popsaných třecích ploch
      Vyšlo : 13.12.2002
      Počet stran : 381
      Nakladatelství : Eminent 2002

      Barbara De Angelis - Tajemství života, která by každá žena měla znát
      Anotace : gró knihy by mohlo znít: v životě existují dva způsoby, jak růst a měnit se: dobrovolně se rozhodnete nebo budete přinucena
      Vyšlo : 10.10.2001
      Počet stran : 254
      Nakladatelství : Eminent 2001

      Barbara Deimlingová - Sandro Botticelli
      Podtitul : 1444/45-1510
      Nakladatel : Slovart
      Edice :Mistři světového umění
      ISBN : 80-7209-515-3
      EAN : 9788072095155
      Formát : 96 stran, 23x18,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2004


      Anotace : Slávu a uznání získaly Botticellimu především dva obrazy, Jaro (Primavera) a Zrození Venuše. Botticelli se pokusil vytvořit na naturalistickém základě nový idealizující sloh, aniž dokázal rozejít se s naturalismem proto byl tak oblíbený v secesi.

      Barbara Deimlingová - Sandro Botticelli
      Podtitul : 1444/45-1510
      Nakladatel : Slovart
      Edice :Mistři světového umění
      ISBN : 80-7209-515-3
      EAN : 9788072095155
      Formát : 96 stran, 23x18,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2004


      Anotace : Slávu a uznání získaly Botticellimu především dva obrazy, Jaro (Primavera) a Zrození Venuše. Botticelli se pokusil vytvořit na naturalistickém základě nový idealizující sloh, aniž dokázal rozejít se s naturalismem proto byl tak oblíbený v secesi.

      Barbara Erskinová - Žila jsem již před staletími
      Počet stran : 523
      Nakladatelství : Brána 2008

      Barbara Fraleová - Templáři (předmluva Umberto Eco)
      Vyšlo : 20.11.2009
      Počet stran : 173
      Nakladatelství : Argo 2009

      Barbara Goldsmith - Aura bumerangu - Huna a sedm oken přání
      Anotace : cestou za moudrostí v sedmi krocích nás provází úžasná a současně všední šamanka Kahana čerpající z moudrosti staré Havaje
      Vyšlo : 16.02.2004
      Počet stran : 140
      Nakladatelství : Pragma 2004

      Barbara H. Clow - Astrologie, kundaliní, čakry
      Anotace : životní cykly podmíněné vlivem Saturna, Urana a Chirona se zaměřením na krizi středního věku a potíže se sexuální energií
      Vyšlo : 24.03.2005
      Počet stran : 324
      Nakladatelství : Fontána 2005

      Barbara H. Clow - Mayský kód
      Anotace : hluboké zkoumání změn v času a vědomí s blížícím se koncem mayského kalendáře čas se zrychluje a dává nám nové chápání vesmíru
      Vyšlo : 25.04.2008
      Počet stran : 309
      Nakladatelství : Pragma 2008

      Barbara Hamblyová - KR Aacute SKA A ZVÍ 344 E
      Příběh lásky napsaný podle úspěšného televizního seriálu. Ikar, Praha, 1993 198 stran, původní lamino vazba, střední formát Stav: výborný

      Barbara Hamblyová - . . Kráska a Zvíře
      Rok vydání : 1993 Nakladatelství : Ikar Počet stran : 196 stran

      Barbara Hessová - Abstraktní expresionismus
      Nakladatel : Slovart
      Edice :Taschen
      ISBN : 80-7209-840-3
      EAN : 9788072098408
      Formát : 96 stran, 23x18,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Nová klasická příručka o moderních uměleckých směrech. Přibližuje newyorské hnutí 40. a 50. let minulého století, jež rozvíjejí mladí malíři a pod titulem abstraktní expresionismus mělo dosáhnout světového uznání. Svými odvážnými vizemi a novým uměleckým slovníkem přispěli k průlomu a vůdčímu postavení amerického malířství druhé poloviny 20. století. Pojem abstraktní expresionismus nechce popisovat nějaký konkrétní styl, nýbrž postoj, který je charakterizovaný duchem vzpoury a vírou ve svobodu výrazu. Představitelé kladli důraz na morálně nabitá témata, která ztvárňovali s primárním ohledem na individualitu a spontánní improvizaci.

      Barbara Hessová - Abstraktní expresionismus
      Nakladatel : Slovart
      Edice :Taschen
      ISBN : 80-7209-840-3
      EAN : 9788072098408
      Formát : 96 stran, 23x18,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Nová klasická příručka o moderních uměleckých směrech. Přibližuje newyorské hnutí 40. a 50. let minulého století, jež rozvíjejí mladí malíři a pod titulem abstraktní expresionismus mělo dosáhnout světového uznání. Svými odvážnými vizemi a novým uměleckým slovníkem přispěli k průlomu a vůdčímu postavení amerického malířství druhé poloviny 20. století. Pojem abstraktní expresionismus nechce popisovat nějaký konkrétní styl, nýbrž postoj, který je charakterizovaný duchem vzpoury a vírou ve svobodu výrazu. Představitelé kladli důraz na morálně nabitá témata, která ztvárňovali s primárním ohledem na individualitu a spontánní improvizaci.

      Barbara Karpetová - Nenuda II
      Podtitul : Cestujeme po Evropě
      Nakladatel : Prostor
      ISBN : 80-85190-73-7
      EAN : 9788085190731
      Formát : 60 stran, 28x20cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2004 (1. vydání)


      Anotace : Kniha představuje dvanáct západoevropských zemí, jejich tradice a kultury. Pro představení každé z těchto zemí byla vybrána buď ta období, v nichž prožívaly svá zlatá léta, či ta, která ovlivnila dějiny a kukturu jiných evropských národů. Záměrem této ušebnice je dát jak pedagogům, tak dětem první klíč k dané zemi.

      Barbara Karpetová - Nenuda II
      Podtitul : Cestujeme po Evropě
      Nakladatel : Prostor
      ISBN : 80-85190-73-7
      EAN : 9788085190731
      Formát : 60 stran, 28x20cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2004 (1. vydání)


      Anotace : Kniha představuje dvanáct západoevropských zemí, jejich tradice a kultury. Pro představení každé z těchto zemí byla vybrána buď ta období, v nichž prožívaly svá zlatá léta, či ta, která ovlivnila dějiny a kukturu jiných evropských národů. Záměrem této ušebnice je dát jak pedagogům, tak dětem první klíč k dané zemi.

      Barbara Königová - Osobosoba
      Nakladatel : Havran
      Edice :Kamikaze
      ISBN : 80-86515-08-7
      EAN : 9788086515083
      Originál :Die Personenperson
      Překlad : Ivan Binder
      Formát : 160 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2002


      Anotace : Novalis napsäl: Každý člověk je malá společnost . Barbara Königová to vzala doslova a svůj dům zabydlela postavami, jež se prolínají s mnoha dalšími osobami a uzavírají tak složitý psychologický oblouk. Nadine, Božena, Dombrowská, Penny, Agáta, Sandra, Cyril, Anatol a Vladimír tvoří model jednoho člověčího seskupení, které nepřímo parafrázuje lidskou různorodost i vzájemné propojení, ať máme na mysli skupinu lidí, rodinu anebo národ. S každou další přečtenou stranou románu se stupňuje fascinace textem, jež v závěru dosahuje zhušťení, jaké pociťujeme nad stránkami děl velkých prozaiků moderní literatury.

      Barbara Königová - Osobosoba
      Nakladatel : Havran
      Edice :Kamikaze
      ISBN : 80-86515-08-7
      EAN : 9788086515083
      Originál :Die Personenperson
      Překlad : Ivan Binder
      Formát : 160 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2002


      Anotace : Novalis napsäl: Každý člověk je malá společnost . Barbara Königová to vzala doslova a svůj dům zabydlela postavami, jež se prolínají s mnoha dalšími osobami a uzavírají tak složitý psychologický oblouk. Nadine, Božena, Dombrowská, Penny, Agáta, Sandra, Cyril, Anatol a Vladimír tvoří model jednoho člověčího seskupení, které nepřímo parafrázuje lidskou různorodost i vzájemné propojení, ať máme na mysli skupinu lidí, rodinu anebo národ. S každou další přečtenou stranou románu se stupňuje fascinace textem, jež v závěru dosahuje zhušťení, jaké pociťujeme nad stránkami děl velkých prozaiků moderní literatury.

      Barbara L. Heller - Cesta ke klidnému spánku
      Podtitul : 250 snadných přírodních návodů na odstranění nespavosti
      Nakladatel : Pragma
      ISBN : 978-80-7205-930-0
      EAN : 9788072059300
      Originál :How to Sleep Soundly Tonight
      Překlad : Jana Žlábková
      Formát : 192 stran, 18,5x13,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Chtěli byste žít déle a víc si užívat života? Klidný spánek po celou noc vám dodá energii, zlepší náladu, zvýší pracovní výkonnost, a dokonce i prodlouží vaši životní dráhu. Těm, kteří trpí občasnou nebo chronickou nespavostí, nabízí Barbara L. Heller více než 250 snadných návodů, které pomohou změnit návyky bránící spánku. Jsou to metody zahrnující alternativní terapie, cvičení, změny životního stylu a výživy a dále také recepty na zklidňující stravu, bylinné koupele, polštářky na spaní, pokojové spreje a mnoho dalšího.

      Barbara L. Heller - Cesta ke klidnému spánku
      Podtitul : 250 snadných přírodních návodů na odstranění nespavosti
      Nakladatel : Pragma
      ISBN : 978-80-7205-930-0
      EAN : 9788072059300
      Originál :How to Sleep Soundly Tonight
      Překlad : Jana Žlábková
      Formát : 192 stran, 18,5x13,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Chtěli byste žít déle a víc si užívat života? Klidný spánek po celou noc vám dodá energii, zlepší náladu, zvýší pracovní výkonnost, a dokonce i prodlouží vaši životní dráhu. Těm, kteří trpí občasnou nebo chronickou nespavostí, nabízí Barbara L. Heller více než 250 snadných návodů, které pomohou změnit návyky bránící spánku. Jsou to metody zahrnující alternativní terapie, cvičení, změny životního stylu a výživy a dále také recepty na zklidňující stravu, bylinné koupele, polštářky na spaní, pokojové spreje a mnoho dalšího.

      Barbara L. Heller - Cesta ke klidnému spánku
      Vyšlo : 14.03.2008
      Počet stran : 188
      Nakladatelství : Pragma 2008

      Barbara M. Thiemann - [NON]Conform
      OPapírová nakladatelská vazba ISBN: 9783791338330, Prestel, 2007, 528 S., Fol. s barevnými fotografiemi v textu. Zcela nová kniha anglicky. Mit über 1300 Werken bietet die Sammlung Ludwig europaweit den bedeutendsten Überblick über die poststalinistische Entwicklung in der russischen Kunst. Das Einmalige an der Sammlung ist die Koexistenz der offiziell akzeptierten und der inoffiziellen Kunst, die nebeneinander in einem gelungenen Zusammenspiel von Bild- und Textteil präsentiert werden. Hier werden 712 Gemälde, Skulpturen und Handzeichnungen gezeigt. Das lebendige und ungewöhnliche Layout macht dieses Werkverzeichnis, das 232 Künstler vorstellt, zu einem spannenden Lese- und Bilderbuch. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

      Barbara Marciniak - Cesta posílení -Plejádská moudrost pro svět chaosu
      Anotace : Volby, jež v dnešní urychlující se době učiníte, určí směr vaší zkušenosti mnohem souhrnnějším způsobem, než si představujete.
      Vyšlo : 18.05.2009
      Počet stran : 212
      Nakladatelství : Fontána 2009

      Barbara Marciniak - Světelná rodina - Vývoj země očima Plejáďanů
      Anotace : je skutečností, že máme stále potíže prolomit se z odvěkých, hluboce zažitých vzorů založených na jednotvárnosti a průměrnosti
      Vyšlo : 16.08.2007
      Počet stran : 239


      Barbara Nadel - Vášeň zabíjet
      Nakladatel : BB art
      Edice :Class
      ISBN : 978-80-7381-377-2
      EAN : 9788073813772
      Originál :A Passion for Killing
      Překlad : Jaroslava Hromadová
      Formát : 248 stran, 21,2x15cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Ulicemi Istanbulu se potuluje sériový vrah. V hotelovém pokoji je nalezen mrtvý muž, s jedinou bodnou ranou v srdci. Stal se snad obětí vraha, který se až dosud zaměřoval na homosexuály? Tělo mrtvého policie odveze k dalšímu ohledání, ale nejsou na něm žádné stopy. Manipuloval s ním někdo? Případu se ujímá inspektor Mehmet Süleyman. Vše se však zahalí ještě větším tajemstvím, když se do věci vloží příslušníci turecké tajné služby. Vyhrožují inspektorovi, že jestli někomu vyzradí výsledky svého pátrání, nepřežije? Mezitím v troskách džípu objeví s kulkou mezi lopatkami mladého prodavače koberců, který se chystal na velký obchod. To se mu však stalo osudným. Koberec, jejž zamýšlel prodat, totiž patřil slavnému Lawrencovi z Arábie. Inspektor Cetin 304 kmen zjistí, že bohatá historie koberce je potřísněná krví a mladý muž ukrýval hřích a strašlivé tajemství? Mají obě vraždy něco společného? Jak se 304 kmen a Süleyman pokoušejí zločiny vyřešit, odhalí neuvěřitelný příběh a velice brzy zjistí, že zdánlivě nevinná kulisa ukrývá vášeň a žárlivost, násilí a šílenství?

      Barbara Nadel - Vášeň zabíjet
      Nakladatel : BB art
      Edice :Class
      ISBN : 978-80-7381-377-2
      EAN : 9788073813772
      Originál :A Passion for Killing
      Překlad : Jaroslava Hromadová
      Formát : 248 stran, 21,2x15cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Ulicemi Istanbulu se potuluje sériový vrah. V hotelovém pokoji je nalezen mrtvý muž, s jedinou bodnou ranou v srdci. Stal se snad obětí vraha, který se až dosud zaměřoval na homosexuály? Tělo mrtvého policie odveze k dalšímu ohledání, ale nejsou na něm žádné stopy. Manipuloval s ním někdo? Případu se ujímá inspektor Mehmet Süleyman. Vše se však zahalí ještě větším tajemstvím, když se do věci vloží příslušníci turecké tajné služby. Vyhrožují inspektorovi, že jestli někomu vyzradí výsledky svého pátrání, nepřežije? Mezitím v troskách džípu objeví s kulkou mezi lopatkami mladého prodavače koberců, který se chystal na velký obchod. To se mu však stalo osudným. Koberec, jejž zamýšlel prodat, totiž patřil slavnému Lawrencovi z Arábie. Inspektor Cetin 304 kmen zjistí, že bohatá historie koberce je potřísněná krví a mladý muž ukrýval hřích a strašlivé tajemství? Mají obě vraždy něco společného? Jak se 304 kmen a Süleyman pokoušejí zločiny vyřešit, odhalí neuvěřitelný příběh a velice brzy zjistí, že zdánlivě nevinná kulisa ukrývá vášeň a žárlivost, násilí a šílenství?

      Barbara Nadel - Vášeň zabíjet
      BB art, Praha, 2008, výborný stav, orig. matná lamin. vazba s přebalem, edice Class-sv. 131, 248 stran, Detektivní příběhy, Barbara Nadel-Vášeň zabíjet

      Barbara Nadel - . . Vášeň zabíjet
      Rok vydání : 2008 Nakladatelství : BB art Počet stran : 242 stran

      Barbara Nesvadbová - Řízkaři
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-366-4
      EAN : 9788072463664
      Formát : 112 stran, 18,5x11,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2007 (4. vydání)


      Anotace : Povídky, spojené postavou novinářky Karly, mladé dívky s image úspěšnosti. Knížka plná otevřených příběhů o blízkých lidech, o přátelství, opravdových vztazích, o hodnotách.

      Barbara Nesvadbová - Bestiář
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-354-1
      EAN : 9788072463541
      Formát : 144 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2007 (3. vydání)


      Anotace : Knížka Bestiář je volným pokračováním příběhů Karly, hlavní postavy z první knížky Barbary Nesvadbové Řízkaři. Bestií se žena nerodí. Bestií se žena stává. A já mám za sebou opravdu kvalitní přípravku.
      Kniha se stala předlohou pro stejnojmenný film Ireny Pavláskové.

      Barbara Nesvadbová - Pohádkář
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-425-8
      EAN : 9788072464258
      Formát : 160 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Další životní peripetie mladé ženy Karly, hlavní hrdinky minulých příběhů.

      Barbara Nesvadbová - Život nanečisto
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-444-9
      EAN : 9788072464449
      Formát : 144 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2008 (4. vydání)


      Anotace : Pokračování dvou oblíbených knih - Řízkaři a Bestiář. Stejná hrdinka, nové příběhy o partnerství a sexu.

      Barbara Nesvadbová - Řízkaři
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-366-4
      EAN : 9788072463664
      Formát : 112 stran, 18,5x11,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2007 (4. vydání)


      Anotace : Povídky, spojené postavou novinářky Karly, mladé dívky s image úspěšnosti. Knížka plná otevřených příběhů o blízkých lidech, o přátelství, opravdových vztazích, o hodnotách.

      Barbara Nesvadbová - Bestiář
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-354-1
      EAN : 9788072463541
      Formát : 144 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2007 (3. vydání)


      Anotace : Knížka Bestiář je volným pokračováním příběhů Karly, hlavní postavy z první knížky Barbary Nesvadbové Řízkaři. Bestií se žena nerodí. Bestií se žena stává. A já mám za sebou opravdu kvalitní přípravku.
      Kniha se stala předlohou pro stejnojmenný film Ireny Pavláskové.

      Barbara Nesvadbová - Pohádkář
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-425-8
      EAN : 9788072464258
      Formát : 160 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Další životní peripetie mladé ženy Karly, hlavní hrdinky minulých příběhů.

      Barbara Nesvadbová - Život nanečisto
      Nakladatel : Motto
      ISBN : 978-80-7246-444-9
      EAN : 9788072464449
      Formát : 144 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2008 (4. vydání)


      Anotace : Pokračování dvou oblíbených knih - Řízkaři a Bestiář. Stejná hrdinka, nové příběhy o partnerství a sexu.

      Barbara Nesvadbová - . . Bestiář
      Rok vydání : 1999 Nakladatelství : Motto Počet stran : 135 stran

      Barbara Newerla - . . Drahé kameny a znamení zvěrokruhu
      Rok vydání : 2003 Nakladatelství : Fontána Počet stran : 164 stran

      Barbara Newerla - Drahé kameny znamení zvěrokruhu
      Vyšlo : 24.04.2003
      Počet stran : 164
      Nakladatelství : Fontána 2003

      Barbara Rowe, Lisa Davis - Kuchařka pro zdraví - Jak vhodnou stravou předcházet civilizačním nemocem
      skladem, expedice ihned
      brožovaná vazba
      formát knihy: 191 nbsp mm x 235 nbsp mm
      192 str. plnobarevných
      Datum vydání: červen 2009
      Nakladatel: Computer Press
      ISBN: 978-80-251-2376-8
      EAN: 9788025123768

      Co se Vám vybaví, když někdo řekne civilizační nemoci?

      Nemoci jako cukrovka, artritida, obezita, lupénka, Alzheimerova nemoc, roztroušená skleróza, nemoci srdce, rakovina? Ano, správně.

      Když se řekne zánět, pravděpodobně si většina z nás představí zarudlé a horké místo plné hnisavého obsahu. Samozřejmě, že toto lokální postižení je jednou z jeho forem, nicméně je potřeba si uvědomit, že zánět je obranná reakce tkáně a orgánu na poškození. Kromě infektu mohou být příčinami také chemické či fyzikální vlivy. Klasickými příznaky pak jsou bolest, otok, zarudnutí, zteplání a v neposlední řadě případná porucha funkce, zvláště pokud se jedná o orgány.

      Každý orgán má v systému fungování lidského organismu jako celku své nezastupitelné místo. Je-li oslaben a nefunguje správně, stává se tak rizikovým místem pro spuštění dalších onemocnění, která se tak stávají nástavbovým problémem po prodělaném zánětu, popřípadě probíhají paralelně s ním.

      Mohli bychom pokračovat celým výčtem vzájemných vztahů, na jejichž počátku stojí zánět, který oslabí orgán v jeho funkčnosti a struktuře, což je následně spouštěcím mechanismem pro jiné, mnohdy závažnější onemocnění. Platí to také opačně, některá onemocnění jsou rizikovými faktory pro vznik zánětu. A to už jsou dva důvody proč se začíst do knihy, která leží před Vámi a chce Vám jednoduchou formou poradit jak minimalizovat rizika celé řady tzv. civilizačních onemocnění, která v současné době trápí lidstvo především ve vyspělých zemích, kde se rozmáhá nezdravý životní styl jako důsledek civilizace a života v poklusu. Pokud Vám záleží na Vašem zdraví, zkuste se na chvíli zastavit a odpočívat, třeba s naší knihou.

      Mgr. Dagmar Kovářů, vedoucí oboru Nutriční asistent na Střední zdravotnické škole v Ostravě


      Barbara Sichtermannová - SLAVNÉ P Aacute RY
      50 nejznámějších milostných dvojic. Slovart, 2004 320 stran, původní vazba, velký formát Obsahuje fotografie, kresby a reprodukce uměleckých děl. Bohatě dokumentováno. Stav : výborný

      Barbara T. Bradfordová - . . Dědicové havraního útesu
      Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2008 Nakladatelství : Ikar Počet stran : 496 stran

      Barbara T. Bradfordová - . . Havraní útes
      Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2007 Nakladatelství : Ikar Počet stran : 512 stran

      Barbara T. Bradfordová - . . Hlas srdce
      Rok vydání : 1994 Nakladatelství : Šulc a spol. Počet stran : 798 stran

      Barbara Taylor - Skrytá láska
      Alpress, Frýdek-Místek, 1997, velmi dobrý stav!, přebal jen velmi mírně ušpiněný, orig. kartonová vazba s přebalem, vydání první, 172 stran, Beletrie a poezie, Barbara Taylor-Skrytá láska

      Barbara Taylor Bradford - VLASTNÍ CESTOU
      Majitelka proslulých mezinárodních hotelových komplexů proniká pomocí psychiatra za účelem odhalení tajemné choroby nazpět vrstvami vlastního života až do dětství, kdy její příští dráha dostala za dramatických okolností jiný směr . Alpress, Frýdek-Místek, 2001 310 stran, brožovaná, střední formát 2. vydání Stav : velmi dobrý

      Barbara Taylor Bradford - SÍLA VŮLE
      Tři generace nádherných žen. Alpress, Frýdek-Místek, 2001 415 stran, brožovaná, střední formát 2. vydání Stav : výborný

      Barbara Taylor Bradfordová - Zámožná žena
      Nakladatel : Šulc a spol Rok vydání (číslo vydání) : 1992 ()

      Barbara Taylor Bradfordová - Uchovej si svůj sen
      Nakladatel : Šulc a spol Rok vydání (číslo vydání) : 1992 ()

      Barbara Taylor Bradfordová - SÍLA ŽENY
      Poutavý příběh mimo jiné o tom, jak křehká je lidská existence a jak neúprosně a lehce ji lze zničit. Alpress, Frýdek-Místek, 2001 317 stran, brožovaná, střední formát 2. vydání Stav : velmi dobrý

      Barbara Taylorová - Horniny, minerály a fosilie
      Slovart, Praha, 2001, velmi dobrý stav, v knize je razítko Defekt-nelze reklamovat , str. 99 mírně zašpiněná a pomačkaná, orig. brož, 120 stran, Přírodní vědy, Barbara Taylorová-Horniny, minerály a fosilie

      Barbara Temehe - Výživa podle pěti elementů pro matku a dítě
      Anotace : rozsáhlá stravovací doporučení pro děti, budoucí matky a rodiče s novými podněty z psychologie Dálného východu
      Vyšlo : 11.10.2005
      Počet stran : 245
      Nakladatelství : Eugenika 2005

      Barbara Temelie - Kuchařka podle pěti elementu
      Podtitul : + Plakat rozdělení potravin /30 x 60 cm/
      Nakladatel : Eugenika
      ISBN : 978-80-8100-022-5
      EAN : 9788081000225
      Originál :Das Fünf Elemente Kochbuch
      Překlad : Eva Mechová
      Formát : 381 stran, 20X12,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Kniha obsahuje množství receptů, mezi nimiž najdete pikantní ranní pokrmy a přirozeně i slavnou čínskou rýžovou kaši congee.
      Léčebné působení a doporučení uvedená na konci každého receptu odpovídají principům tradiční čínské medicíny a dietetiky, které se opírají o dlouholeté zkušenosti z poradenství.
      - 21 jednoduchých rad
      - Podrobnosti o třech hlavních jídlech
      - Kapitola o příznacích nemocí v tradiční čínské medicíně (TČM)
      - Plakát + abecední seznam potravin (ke kterému prvku potravina patří a jaký má tepelný účinek)
      - Vaření v kruhu


      Barbara Temelie - Kuchařka podle pěti elementu
      Podtitul : + Plakat rozdělení potravin /30 x 60 cm/
      Nakladatel : Eugenika
      ISBN : 978-80-8100-022-5
      EAN : 9788081000225
      Originál :Das Fünf Elemente Kochbuch
      Překlad : Eva Mechová
      Formát : 381 stran, 20X12,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Kniha obsahuje množství receptů, mezi nimiž najdete pikantní ranní pokrmy a přirozeně i slavnou čínskou rýžovou kaši congee.
      Léčebné působení a doporučení uvedená na konci každého receptu odpovídají principům tradiční čínské medicíny a dietetiky, které se opírají o dlouholeté zkušenosti z poradenství.
      - 21 jednoduchých rad
      - Podrobnosti o třech hlavních jídlech
      - Kapitola o příznacích nemocí v tradiční čínské medicíně (TČM)
      - Plakát + abecední seznam potravin (ke kterému prvku potravina patří a jaký má tepelný účinek)
      - Vaření v kruhu


      Barbara Temelie - Kuchařka podle pěti elementů
      Anotace : 21 jednoduchých rad podrobnosti o třech hlavních jídlech kapitola o příznacích nemocí v tradiční čínské med. vaření v kruhu
      Vyšlo : 29.02.2008
      Nakladatelství : Eugenika 2008

      Barbara Tóthová - Karel Schwarzenberg - životopis
      Nakladatel : Torst
      ISBN : 978-80-7215-327-5
      EAN : 9788072153275
      Originál :Karl von Schwarzenberg. Die Biografie
      Překlad : Alena Bláhová, Veronika Dudková, Anita
      Formát : 272 stran, 19,5x11,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2007 (1. vydání)


      Anotace : Kniha rakouské novinářky a spisovatelky Barbary Tóthové (* 1975) přibližuje čtenářům životní cestu Karla Schwarzenberga (* 1937), současného české ministra zahraničních věcí. V citlivě vykresleném portrétu sledujeme prvních jedenáct let jeho života v Čechách, dramatický odchod do exilu v Rakousku roku 1948, první krůčky v politice, nevšední rodinný život, působení v Mezinárodním helsinském výboru i politické angažmá po boku Václava Havla v 90. letech. Kniha zachycuje více než jen život Karla Schwarzenberga. Autorka, vystudovaná historička, shromáždila mnoho historického materiálů o životě rodu Schwarzenbergů po dobu několika staletí, zachytila nezaměnitelné rodové tradice a hodnoty. Velkou pozornost věnuje schwarzenberskému hospodaření, vazbám rodu na Čechy, Rakousko, Německo i Švýcarsko. Pro českého čtenáře jsou cenné zejména dlouhé pasáže věnované rakouské vnitřní a zahraniční politice i kultuře od 50. let do konce let 80., ve kterých se s takto detailním pohledem zevnitř setkává u nás vůbec poprvé. Kniha je doplněna rozsáhlou fotografickou přílohou, soupisem použité literatury a zasvěceným doslovem Martina C. Putny.

      Barbara Tóthová - Karel Schwarzenberg - životopis
      Nakladatel : Torst
      ISBN : 978-80-7215-327-5
      EAN : 9788072153275
      Originál :Karl von Schwarzenberg. Die Biografie
      Překlad : Alena Bláhová, Veronika Dudková, Anita
      Formát : 272 stran, 19,5x11,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2007 (1. vydání)


      Anotace : Kniha rakouské novinářky a spisovatelky Barbary Tóthové (* 1975) přibližuje čtenářům životní cestu Karla Schwarzenberga (* 1937), současného české ministra zahraničních věcí. V citlivě vykresleném portrétu sledujeme prvních jedenáct let jeho života v Čechách, dramatický odchod do exilu v Rakousku roku 1948, první krůčky v politice, nevšední rodinný život, působení v Mezinárodním helsinském výboru i politické angažmá po boku Václava Havla v 90. letech. Kniha zachycuje více než jen život Karla Schwarzenberga. Autorka, vystudovaná historička, shromáždila mnoho historického materiálů o životě rodu Schwarzenbergů po dobu několika staletí, zachytila nezaměnitelné rodové tradice a hodnoty. Velkou pozornost věnuje schwarzenberskému hospodaření, vazbám rodu na Čechy, Rakousko, Německo i Švýcarsko. Pro českého čtenáře jsou cenné zejména dlouhé pasáže věnované rakouské vnitřní a zahraniční politice i kultuře od 50. let do konce let 80., ve kterých se s takto detailním pohledem zevnitř setkává u nás vůbec poprvé. Kniha je doplněna rozsáhlou fotografickou přílohou, soupisem použité literatury a zasvěceným doslovem Martina C. Putny.

      Barbara Victorová - . . Armáda růží-Cesta do mučednického ráje
      Rok vydání : 2006 Nakladatelství : Ikar Počet stran : 287 stran

      Barbara Vineová - Osudný zvrat
      Nakladatel : Vyšehrad
      ISBN : 80-7021-746-4
      EAN : 9788070217467
      Originál :A Fatal Inversion
      Překlad : Marie Válková
      Formát : 296 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Za jednoho dlouhého horkého léta v roce 1976 se parta mladých lidí usadí v domě na anglickém venkově, který podědil jeden z nich, a žije tam v jakési komunitě, nezávazně a v určitém bezčasí, kdy stačí nejnutnější jídlo, dostatek vína a trochu marihuany, aby měli pocit, že si skvěle užívají života. V nahodilé skupině mladých lidí se vztahy neustále střídají, ale jako by na tom nezáleželo. Všichni jaksi pouze existují. O deset let později se na místním zvířecím hřbitově najde kostra ženy spolu s kostrou malého dítěte. Kdo je ta žena? Čí je to dítě? Co se tam kdysi za onoho léta stalo? Jako ve svých předchozích dílech i zde Vineová mistrovsky pracuje s psychologickým podtextem postav a postihuje ducha osmdesátých let v Anglii, kdy se mladí lidé chtěli především nezávazně bavit a užívat si života, aniž by jim starší generace do jejich rozhodnutí příliš zasahovala.

      Barbara Vineová - Osudný zvrat
      Nakladatel : Vyšehrad
      ISBN : 80-7021-746-4
      EAN : 9788070217467
      Originál :A Fatal Inversion
      Překlad : Marie Válková
      Formát : 296 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Za jednoho dlouhého horkého léta v roce 1976 se parta mladých lidí usadí v domě na anglickém venkově, který podědil jeden z nich, a žije tam v jakési komunitě, nezávazně a v určitém bezčasí, kdy stačí nejnutnější jídlo, dostatek vína a trochu marihuany, aby měli pocit, že si skvěle užívají života. V nahodilé skupině mladých lidí se vztahy neustále střídají, ale jako by na tom nezáleželo. Všichni jaksi pouze existují. O deset let později se na místním zvířecím hřbitově najde kostra ženy spolu s kostrou malého dítěte. Kdo je ta žena? Čí je to dítě? Co se tam kdysi za onoho léta stalo? Jako ve svých předchozích dílech i zde Vineová mistrovsky pracuje s psychologickým podtextem postav a postihuje ducha osmdesátých let v Anglii, kdy se mladí lidé chtěli především nezávazně bavit a užívat si života, aniž by jim starší generace do jejich rozhodnutí příliš zasahovala.

      Barbara Woodová - HRA OSUDU


      Barbara Woodová - POSV Aacute TNÉ MÍSTO


      Barbara Woottonová - . . Plánování a svoboda
      Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1947 Nakladatelství : Jan Laichter Počet stran : 180 stran

      Barbara Y. Flamandová - Spříznění ohněm
      Nakladatel : ONYX
      ISBN : 80-85228-56-4
      EAN : 9788085228564
      Originál :D´argile et de bulle
      Překlad : Vlasta Misařová a Jana Černá
      Formát : 80 stran, 17x12cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2000


      Anotace : Kniha básní belgické frankofonní autorky, pro kterou znamená poezie nejen prožitek, ale i názor. Citovost i citlivost. Nevzhlíží se v bolístkách svého soukromí, i když je velmi upřímná a osobní. Verše pro ni jsou prostředkem k vyjádření celé osobnosti, jak vnitřních pocitů, tak silné myšlenky a jasného názoru.

      Barbara Y. Flamandová - Spříznění ohněm
      Nakladatel : ONYX
      ISBN : 80-85228-56-4
      EAN : 9788085228564
      Originál :D´argile et de bulle
      Překlad : Vlasta Misařová a Jana Černá
      Formát : 80 stran, 17x12cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2000


      Anotace : Kniha básní belgické frankofonní autorky, pro kterou znamená poezie nejen prožitek, ale i názor. Citovost i citlivost. Nevzhlíží se v bolístkách svého soukromí, i když je velmi upřímná a osobní. Verše pro ni jsou prostředkem k vyjádření celé osobnosti, jak vnitřních pocitů, tak silné myšlenky a jasného názoru.

      Barbara Y. Flamandová - Ony nebudou spát pod křídly andělů / Inkova chýše
      Nakladatel : ONYX
      ISBN : 80-86788-49-0
      EAN : 9788086788494
      Originál :Elles ne dormiront pas sous l´aile dún ange suivi par / La cabane de l´Inca
      Překlad : Markéta Vinická
      Formát : 147 stran, 17x11cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Soubor povídek belgické autorky.

      Barbara Y. Flamandová - Život ve všech podobách
      Nakladatel : ONYX
      ISBN : 80-86788-62-8
      EAN : 9788086788623
      Originál :La vie dans tous ses états
      Překlad : Jana Černá
      Formát : 64 stran, 17X12cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Barbara Y. Flamandová je známá jako básnířka současné historie. Nepřestává poukazovat na sociální nespravedlnosti, neskrývá svoje rozhořčení, bouří se
      Barbara Y. Flamandová je především básnířkou života. V jejich sbírkách nacházíme nejrozmanitější náměty nahlížené z různých úhlů: od kosmické vize k intimnímu sdělení. Autorka se snaží dobrat smyslu a povznést prožívané skutečnosti k vyšším dimenzím.

      Barbara Y. Flamandová - Ony nebudou spát pod křídly andělů / Inkova chýše
      Nakladatel : ONYX
      ISBN : 80-86788-49-0
      EAN : 9788086788494
      Originál :Elles ne dormiront pas sous l´aile dún ange suivi par / La cabane de l´Inca
      Překlad : Markéta Vinická
      Formát : 147 stran, 17x11cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Soubor povídek belgické autorky.

      Barbara Y. Flamandová - Život ve všech podobách
      Nakladatel : ONYX
      ISBN : 80-86788-62-8
      EAN : 9788086788623
      Originál :La vie dans tous ses états
      Překlad : Jana Černá
      Formát : 64 stran, 17X12cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Barbara Y. Flamandová je známá jako básnířka současné historie. Nepřestává poukazovat na sociální nespravedlnosti, neskrývá svoje rozhořčení, bouří se
      Barbara Y. Flamandová je především básnířkou života. V jejich sbírkách nacházíme nejrozmanitější náměty nahlížené z různých úhlů: od kosmické vize k intimnímu sdělení. Autorka se snaží dobrat smyslu a povznést prožívané skutečnosti k vyšším dimenzím.

      Barbara Y. Flamandová - Spřízněni ohněm
      Vyšlo : 26.02.2003
      Počet stran : 79
      Nakladatelství : Onyx 2000

      Barbara Y. Martin - Léčivá síla aury
      Nakladatel : Eugenika
      ISBN : 978-80-8100-121-5
      EAN : 9788081001215
      Originál :The Healing Power of Your Aura
      Překlad : Špačková, Jana
      Formát : 272 stran, 16x23cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2009 (1. vydání)


      Anotace : Účelem této knihy je představit duchovní základy zdraví. Existuje obdivuhodný neviditelný podpůrný systém, který udržuje vaše tělo zdravé a obnovuje jeho síly v případech, kdy se vám zdraví nedostává. Je to vaše aura a duchovní energie, jež ji posiluje. Dozvíte se, jak používat auru a duchovní energii při léčbě řady zdravotních obtíží. Barevná obrazová příloha.

      Barbara Y. Martin - Léčivá síla aury
      Nakladatel : Eugenika
      ISBN : 978-80-8100-121-5
      EAN : 9788081001215
      Originál :The Healing Power of Your Aura
      Překlad : Špačková, Jana
      Formát : 272 stran, 16x23cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2009 (1. vydání)


      Anotace : Účelem této knihy je představit duchovní základy zdraví. Existuje obdivuhodný neviditelný podpůrný systém, který udržuje vaše tělo zdravé a obnovuje jeho síly v případech, kdy se vám zdraví nedostává. Je to vaše aura a duchovní energie, jež ji posiluje. Dozvíte se, jak používat auru a duchovní energii při léčbě řady zdravotních obtíží. Barevná obrazová příloha.

      Barbara Y. Martin - Léčivá síla aury
      Anotace : modely aury aura orgánů a částí těla vzorec hříchu, nemoci a smrti principy duchovního léčení barevná obrazová příloha
      Vyšlo : 18.05.2009
      Počet stran : 272
      Nakladatelství : Eugenika 2009

      Barbara Y. Martin - Změň svou auru, změníš svůj život
      Anotace : jak změnit mentální a emocionální stavy zlepšení osobních záležitostí tvar a barvy aury smíšená, devoluční a osvícená aura
      Vyšlo : 27.03.2009
      Počet stran : 228
      Nakladatelství : Eugenika 2009

      Barbara Zukunft Huber - Cvičení s miminkem
      Podtitul : Baby gymnastika
      Formát : 14×21 cm, 176 stran
      Datum vydání : 30.04.2007
      ISBN : 978-80-247-1713-5
      Anotace : Chci obohacovat mé dítě a mé dítě chce obohacovat mě. Dávám svému dítěti možnost prožívat samo sebe v normálním vývoji, v normálních vývojových vzorcích držení těla a odpovídajícím svalovém vývoji. I tak by se dalo vyjádřit motto knížky Cvičení s miminkem od Barbary Zukunft-Huber, která zde představuje gymnastiku pro zdravé kojence. Systematicky přenáší poznatky přirozeného pohybového vývoje v prvním roce života na gymnastiku s dětmi. Hry představené slovem i obrazem si kladou za cíl posílit opěrný a pohybový aparát kojence. Současně mohou přispívat k prohloubení sociální interakce mezi matkou a dítětem, a nabízejí tak vynikající příležitost, jak pozitivně ovlivnit sociální vývoj v raném dětstvím. Tím vším tato gymnastika pro kojence sleduje cíle, o kterých moderní pediatrie, zvláště sociální pediatrie, sní: zlepšení vývoje kojence a sociálních vztahů mezi rodiči a dětmi.


      Barbara-H. Čechová - Nápady pro rozvoj a hodnocení klíčových komp. žáků
      Anotace : soubor technik s rozsahem obvykle do jedné vyučovací hodiny zaměřených např. na komunikační schopnosti, hledání talentu, apod.
      Vyšlo : 06.04.2009
      Počet stran : 117
      Nakladatelství : Portál 2009

      BARBARAS RENAUD - TOUHA A ODSTUP
      Úvod do fenomenologie vnímání. Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-7298-137-4

      Barbarič Slavko - Dej mi své raněné srdce-Zpověď: Proč a jak
      Obr, 80 s. 2005 Matice cyrilometodějská, napsáno v jazyce: Česky

      BARBEAUOVÁ ADRIENNE,SCOTT MICHAEL - UPÍŘI Z HOLLYWOODU
      V příběhu se pravidelně střídají dva protagonisté - detektiv Peter King, pracující pro oddělení vražd policie v Beverly Hills, a Ovsanna Mooreová, vlivná producentka, scenáristka a herečka hororových filmů v jedné osobě - a navíc vysoce postavená upírka - 8222 kastelánka všech hollywoodských 8222 nemrtvých . Hollywood postihne série bizarních vražd, jejichž obětmi jsou prominentní herci a filmové osobnosti. Vyšetřování vede detektiv King, který brzy zjistí, že všichni zavraždění byli nějak spojeni s Ovsannou Mooreovou. Motiv je navenek zcela nejasný, jen sama Ovsanna ale ví, že oběti byli vesměs upíři a navíc její vlastní 8222 stvoření . Hollywood je totiž plný upírů - z nějakého důvodu vypadají na plátně či na obrazovce neporovnatelně lépe než 8222 obyčejní lidé a rekrutují se proto z jejich řad největší filmové hvězdy. Díky své dlouhověkosti jsou ovšem po nějaké době všichni nuceni ukončit kariéru a předstírat smrt, ačkoli někteří (například Charlie Chaplin) dokážou dlouhou dobu hrát role 8222 stárnoucích prominentů. K takzvaným 8222 hollywoodským upírům patří kromě Chaplina i takové hvězdy jako Rodolfo Valentino, Pola Negri, Orson Welles, Douglas Fairbanks a mnoho dalších. Ti všichni čekají, až po nějaké stovce let upadnou v zapomnění a budou se opět moci začít objevovat na veřejnosti. King a Mooreová mají společný zájem: King chce vypátrat vraha a Mooreová zase musí najít 8222 zabíječe upírů , protože jinak bude i ona nucena ukončit kariéru a ztratit se. A to se jí nechce, protože má ještě velké plány. Během vyšetřování se King pomalu blíží k pravdě, až nakonec pochopí celou skutečnost a spolu s Ovsannou Mooreovou je nucen čelit jedné z nejmocnějších a nejstrašnějších bytostí v dějinách světa - mýtické Lilith, bohyni a matce všech upírů. Dnes už téměř šedesátiletá Adrienne Barbeauová je bývalou hvězdou několika málo 8222 áčkových a celé řady 8222 béčkových hororů a sci-fi filmů. Spolu se znalcem hollywoodských reálií Michaelem Scottem vytvořila neobvyklou kombinaci policejního thrilleru a upírského románu. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 336 ISBN: 978-80-00-02151-5

      Barbee Davis - 97 klíčových znalostí projektového manažera - Zkušenosti expertů z praxe
      skladem, expedice ihned
      brožovaná vazba
      formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
      240 stran černobílých
      Datum vydání: březen 2010
      Nakladatel: Computer Press
      ISBN: 978-80-251-2854-1
      EAN: 9788025128541

      Nedaří se vám realizovat projekty tak, jak byste si představovali? Chybí vám praktický pohled na jejich vedení, který v teoretických příručkách nenajdete? Nechte si poradit od expertů, kteří vědí, jak na to.

      Kniha je netradiční hned ve dvou směrech. Nespoléhá se na jediného autora, na výsledném textu se podílelo přes 50 přispěvatelů, díky kterým publikace pokrývá široké spektrum témat. V knize nenajdete klasické kapitoly plné teorie, místo nich byla zvolena forma krátkých výstižných tipů, o které se s vámi podělí přední světoví specialisté. Nečekejte akademické poučky, na knize se podíleli experti, pro které je projektový management denním chlebem. Rady, které v knize najdete, je mnohdy stály mnoho sil, energie a prostředků vy už podobné chyby opakovat nemusíte.

      Kniha je určena všem, jejichž práce se točí kolem týmových projektů. Rady lze aplikovat nejen na softwarové projekty, ale i na řadu těch ne-IT. V úvodu knihy jsou jednotlivé tipy rozděleny do oblastí podle zaměření.

      V knize najdete rady:
      Barbee Davis je pravidelnou autorkou sloupku v Community Post vydávaném Project Management Institute a patří mezi specialisty na Microsoft Project. Založila společnost Davis Consulting, která se specializuje na vzdělávání a konzultace v oblasti projektového managementu.

      Barbel Mohr - Metoda M
      Podtitul : Váš osobní program zásad jak dosáhnout štěstí v soukromí a úspěchu v zaměstnání
      Nakladatel : Tenno
      ISBN : 80-903592-6-4
      EAN : 9788090359260
      Originál :Die Mohr-Metode
      Překlad : Ivana Kraus
      Formát : 200 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Barbel a Clemens Mohrovi vysvětlují do hloubky a na názorných příkladech, proč úspěch ve všech životních oblastech závisí na našich myšlenkách a automatizmech. Metoda Mohr ukazuje, jak můžete změnit vnitřní automatizmy a vzory chování. Přitom neexistuje jediná metoda, vhodná pro všechny. Spíš je vhodné použít systém stavebních prvků, v němž je všechno dovoleno a skoro všechno je možné. Hlava a srdce, logika a intuice jsou posilovány stejnou mírou, pokud se má život dařit ve všech oblastech.

      Barbel Mohr - Reklamace do vesmíru
      Nakladatel : Anag
      ISBN : 978-80-7263-416-3
      EAN : 9788072634163
      Originál :Reklamationen beim Universum
      Překlad : Martina Konečná
      Formát : 136 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2007 (1. vydání)


      Anotace : Co dělat, když si člověk objedná něco z vesmíru a dodávka na sebe nechá čekat? Rozhodně si znovu neobjednávat, ale reklamovat. Kde? Samozřejmě ve vesmíru! Jak na to, se dozvíte v této knize, která navazuje na další tituly z řady této populární autorky.

      Barbel Mohr - Metoda M
      Podtitul : Váš osobní program zásad jak dosáhnout štěstí v soukromí a úspěchu v zaměstnání
      Nakladatel : Tenno
      ISBN : 80-903592-6-4
      EAN : 9788090359260
      Originál :Die Mohr-Metode
      Překlad : Ivana Kraus
      Formát : 200 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Barbel a Clemens Mohrovi vysvětlují do hloubky a na názorných příkladech, proč úspěch ve všech životních oblastech závisí na našich myšlenkách a automatizmech. Metoda Mohr ukazuje, jak můžete změnit vnitřní automatizmy a vzory chování. Přitom neexistuje jediná metoda, vhodná pro všechny. Spíš je vhodné použít systém stavebních prvků, v němž je všechno dovoleno a skoro všechno je možné. Hlava a srdce, logika a intuice jsou posilovány stejnou mírou, pokud se má život dařit ve všech oblastech.

      Barbel Mohr - Reklamace do vesmíru
      Nakladatel : Anag
      ISBN : 978-80-7263-416-3
      EAN : 9788072634163
      Originál :Reklamationen beim Universum
      Překlad : Martina Konečná
      Formát : 136 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2007 (1. vydání)


      Anotace : Co dělat, když si člověk objedná něco z vesmíru a dodávka na sebe nechá čekat? Rozhodně si znovu neobjednávat, ale reklamovat. Kde? Samozřejmě ve vesmíru! Jak na to, se dozvíte v této knize, která navazuje na další tituly z řady této populární autorky.

      Barbel Mohr - Děti světla - KARTY
      Anotace : 50 karet harmonizujících energie (15 karet na energetizování vody, 15 vyprávění na dobrou noc, 5 šablon na léčení přírody )
      Vyšlo : 17.07.2009
      Nakladatelství : Anag 2009

      Barbel Mohr - M metoda
      Vyšlo : 24.10.2008
      Počet stran : 200
      Nakladatelství : Tenno 2006

      Barbel Mohr - Objednáváme si z vesmíru
      Anotace : hlavní podmínkou úspěšné objednávky splnění jakéhokoliv přání je nepochybovat, že se nám vyplní - zde se dovíte, jak na to
      Vyšlo : 17.05.2001
      Počet stran : 125
      Nakladatelství : Anag 2006

      Barbel Mohr - Reklamace do vesmíru
      Anotace : jak postupovat, když nám naše objednávky do vesmíru nevychází - chyba bývá totiž častěji v objednateli než v dodavateli
      Vyšlo : 21.05.2002
      Počet stran : 131
      Nakladatelství : Anag 2007

      Barbel Mohr - Sex jako v sedmém nebi
      Anotace : autorka vybízí k novému přístupu spočívajícímu v omezení bouřlivé aktivity a vciťování se bez pohybu vnucovaného zvenčí
      Vyšlo : 25.05.2009
      Počet stran : 126
      Nakladatelství : Anag 2009

      Barbel Mohr - Vesmírné karty - Karty pro objednávky z vesmíru
      Vyšlo : 18.05.2007
      Nakladatelství : Anag 2007

      Barbel Mohr - Vesmírný objednávkový servis
      Anotace : to, co si z vesmíru objednáme, to také dostaneme kniha nám poradí, co je třeba udělat, aby se náš život naplnil zázraky
      Vyšlo : 17.01.2001
      Počet stran : 207
      Nakladatelství : Anag 2007

      Barbel Mohr - Vnímej srdcem a potkáš svůj život
      Anotace : vlastně zásadním problémem je uvědomit si, co vlastně chceme - po oproštění od přání zakrytých rouškou že se stejně nesplní
      Vyšlo : 06.05.2008
      Počet stran : 143
      Nakladatelství : Anag 2008

      Barbel Mohrová - Využívej každodenních zázraků
      Anotace : Ve tvém životě začne přibývat lehkosti a dokonalosti ve stejné míře, v níž se přestaneš spoléhat na svůj vědomý rozum!
      Vyšlo : 09.01.2003
      Počet stran : 137
      Nakladatelství : Dobra 2002

      Barbel Schwalba - Osobnost, kariéra, úspěch


      BARBER BARRINGTON - ZÁKLADY KRESBY ZÁTIŠÍ A OBJEKTY
      V této knize prozkoumává autor žánr zátiší v celé jeho bohatosti. Z pozice učitele a zároveň aktivního malíře se dělí o své bohaté zkušenosti a vede studenty od prvních krůčků, přes základy kreslení jako takového a pokračuje prostřednictvím praktických lekcí, až po studium kreseb starých mistrů. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 205 ISBN: 80-7352-246-2

      BARBER BARRINGTON - ZÁKLADY FIGURÁLNÍ KRESBY KURZ PRO VÝTVARNÍKY
      Schopnost nakreslit zručně a správně proporce lidského těla je jedním z hlavních cílů mnoha začínajících umělců, přestože současný trend v umění nepovažuje figurální motivy za nejaktuálnější. Tato kniha je určena komukoli, kdo má zájem poodkrývat každičký aspekt po staletí se utvářejícího vzrušení z kresby lidské postavy. Obsahuje více než 300 ilustrací a pro svou srozumitelnost jistě bude nepostradatelným pomocníkem umělcům jakéhokoli zaměření. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-7352-755-6

      BARBER BARRINGTON - KURZ KRESBY PRO VÝTVARNÍKY JAK NA TO PŘÍRUČKA PRO TY,KTEŘÍ T
      Naučit se kreslit není těžké. Mnohá cvičení, která zde naleznete, zahrnují metody praktikované studeny umění a profesionálními umělci. V knize se seznámíte s prvními kroky kreslení předmětů a zátiší, dozvíte se něco o perspektivě, kreslení postavy a portrétu i kompozici. Získáte informace o jednotlivých stylech a technikách včetně rad, jak kreslit podle děl starých mistrů. Pokud budete rady pilně následovat, přinese vám to jistě značné zdokonalení v umění kreslit. Konečně 8211 netrapte se, pokud vaše kresby nejsou mistrovskými díly. Pokud by byly, nepotřebovali byste ani tuto knihu. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 80-7352-752-5

      BARBER BARRINGTON - ZÁKLADY KRESLENÍ KOMPLETNÍ RÁDCE FIGURÁLNÍ KRESBA,KRESBA KRA
      Záměrem této knihy je seznámit čtenáře s celou problematikou kreslení. Přibližuje základy kreslení a poté, když čtenář získá sebedůvěru, seznamuje i s náročnějšími a obtížnějšími oblastmi kresby. V publikaci je postupováno metodou výuky krok za krokem, kapitoly o perspektivě a anatomii jsou zařazeny tak, aby byly pro studenty co možná nejvíce prospěšné. Vydavatel : Naumann Gobel Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 448 ISBN: 80-7352-756-3

      BARBER MALCOLM - NOVÍ RYTÍŘI
      Rozsáhlá historická práce o dějinách templářského řádu od jeho prvopočátků spojených s ideou křížových výprav až po jeho skandální zrušení na počátku 14. století představuje doposud nejrozsáhlejší a nejpodrobnější práci o dějinách templářského řádu ve středověku. Na základě všech dostupných pramenů v ní autor analyzuje zrod idey 8222 nového rytířství 8220 v souvislosti s vyhlášením křížových výprav a samotné počátky templářského řádu. Detailně sleduje dějiny řádu v Palestině a Sýrii ve 12. a 13. století, přičemž klade velký důraz jak na vnitrní život řádu, tak na jeho koexistenci s pohanským obyvatelstvem a zkoumá mocenské rozšiřování vlivu templářů po Evropě, jejich zásahy do nejvyšší politiky a spolu s tím i způsoby jejich úspěšného ekonomického podnikání. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 436 ISBN: 80-7203-764-1

      Barber N., Barratt M. - Zázrak zvaný hudba
      Knihcentrum 1997

      BARBER Noel - The Weeping and the Laughter


      BARBERÁ MARGARITA,GUILMAULT SARAH - MARINE A UN SECRET+CD/LIRE ET S ENTRAINER NIVEAU DEUX CECRA2
      Marine est une adolescente ? la vie bien tranquille et pas tr?s passionnée par l 8217 école, mais un beau matin quelque chose d 8217 extraordinaire arrive 8230 Pourquoi tout ? coup Marine obtient de bonnes notes ? l 8217 école? Comment se retrouve-t-elle ? faire du bateau avec un garçon charmant? Comment réussit-elle ? s 8217 orienter en pleine nuit au milieu de la for?t? Comment arrive-t-elle ? sauver des flammes deux vieilles femmes? Marine a un secret qu 8217 elle ne tient pas ? partager. Pourtant, un jour 8230 Vydavatel : CIDEB Jazyk: Francouzština ISBN: 88-530-0379-9

      BARBERO SILVIA,COZZO BRUNELLA - ECODESIGN
      Highlights: 8226 Green design stay: trendy and responsibly, and live 8226 A comprehensive overview of the idea and history of ecodesign 8226 A unique combination of lifestyle and ecology 8226 Stunning and original projects 8226 Informative text and high-quality photographs of all listed properties 8226 The transparent dust jacket can be used for handicrafts from lanterns. Ecodesign understand each product as the life cycle, which must be thought through from production to disposal. The new green aesthetic reflects a dynamic lifestyle, design, innovation, and the responsible use of resources imaginatively combined. The objects and projects in this book present compelling solutions for modern needs. A wide, fascinating range of exceptional opportunities to 352 pages will be richly illustrated below: Send Energiewundern of multifunctional furniture for everyday use on systems up to the natural personal care of the future. But the book also gives an insight into the principles of ecodesign. Thus, this illustrated book sets standards in terms of timeliness and modern stylish product design. Vydavatel : H. F. ULLMANN Jazyk: Angličtina Počet stran: 352 ISBN: 3-8331-5278-8

      BARBEROVÁ LYNN - ŠKOLA ŽIVOTA
      Děj se odehrává v divokých šedesátých letech minulého století v Británii a hlavní hrdinkou je mladá dívka Jenny, která vyrůstá v průměrné britské rodině a zdá se, že jí čeká světlá budoucnost, protože toho má v hlavě víc než její vrstevnice. Všechno ale zkomplikuje David. Je mu něco ke třicítce, je to šarmantní sympaťák a dokonale Jenny zblbne hlavu. S ním po boku se tedy rozhodne změnit svůj život. Brzy ale sama přichází na to, že to možná nebyl ten nejlepší nápad 8230 Film natočený podle knihy, jehož scénář napsal Nick Hornby a hrají v něm Peter Sarsgaard, Alfred Molina, Carey Mulligan a Emma Thompsonová, sbírá jedno ocenění za druhým a přichází do českých kin v červnu. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 170 ISBN: 80-204-2216-3

      BARBERY MURIEL - THE ELEGANCE OF THE HEDGEHOG
      Renee is the concierge of a grand Parisian apartment building, home to members of the great and the good. Over the years she has maintained her carefully constructed persona as someone reliable but totally uncultivated, in keeping, she feels, with society s expectations of what a concierge should be. But beneath this façade lies the real RenĂ 169 e: passionate about culture and the arts, and more knowledgeable in many ways than her employers with their outwardly successful but emotionally void lives. Down in her lodge, apart from weekly visits by her one friend Manuela, RenĂ 169 e lives resigned to her lonely lot with only her cat for company. Meanwhile, several floors up, twelve-year-old Paloma Josse is determined to avoid the pampered and vacuous future laid out for her, and decides to end her life on her thirteenth birthday. But unknown to them both, the sudden death of one of their privileged neighbours will dramatically alter their lives forever. Vydavatel : GALLIC Rok vydání: 2008 Jazyk: Angličtina Počet stran: 320 ISBN: 1-906040-1-85

      BARBERYOVÁ MURIEL - S ELEGANCÍ JEŽKA
      Román, který je vyprávěn dvěma vypravěčkami. Hlavní postavou je Renée, pětačtyřicetiletá domovnice, vodva, malá, ošklivá, oplácaná , je poněkud zvláštní: je posedlá filozofií - přečetla i ta nejzapadlejší díla velkých myslitelů - a literaturou, ale snaží se to skrývat. Aby zachovala své mimikry, je ochotná přesvědčovat okolí, že sleduje ohlupující televizní seriály, zatímco potají listuje kapitolou v Husserlovi nebo se pokouší sblížit s fenomenologií. Druhá hrdinka se jmenuje Paloma, je jí dvanáct, je nadmíru nadaná, intelektuálská a bohatá a rozhodla se, že 16. června spáchá sebevraždu. Předtím však pátrá po nějakém krásném okamžiku, po něčem, kvůli čemu stojí za to žít . Vše se odehrává v Paříži, v měšťanském domě. Román je psán ironickým a jízlivým jazykem. Vydavatel : HOST Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-7294-286-2

      BARBERYOVÁ MURIEL - POCHOUTKA
      Hrdinou příběhu je největší kulinářský kritik na světě, papež gastronomie, král velkolepých hodokvasů. Zítra zemře. Ví to a není mu pomoci. Na prahu smrti hledá chuť, která mu vězí hluboko v srdci, chuť pocházející z dob jeho dětství nebo dospívání, jakési osobité a úžasné jídlo, které 8212 jak tuší 8212 má mnohem větší cenu než všechny gurmánské hostiny, jichž se kdy účastnil. Proto vzpomíná. Tiše, občas ale i zběsile proplouvá cestami své chuťové paměti, noří se do hrnců svého dětství, kráčí po plážích a zahradách, prochází pláněmi vůní, aromat a esencí, znovu v představách okouší různé druhy zvěřiny, masa, ryb i prvních alkoholů svého života . Vzpomíná 8212 a nenachází. Stále ještě ne. Vydavatel : HOST Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7294-325-8

      Barbet P. - O čem sní psyborgové
      Laser 1992

      Barbet Pierre - Říše Bafonetova říše
      155 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Poutník Rok vydání : 1993

      Barbet Pierre - O čem sní psyborgové
      Nakladatelství (edice): Laser
      Rok vydání: 1992
      Počet číslovaných stran: 115
      Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


      Barbey D Aurevilly, Jules - Rytíř des Touches
      Vydavatel : Ladislav Kuncíř, Praha Rok vydání: 1923 Jazyk: Čeština Počet stran: 137

      Barbey d Aurevilly - Diabolské novely
      Slovenský spisovatel , Bratislava, 1982, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ve slovenštině!, 264 stran, Beletrie a poezie, Barbey d Aurevilly-Diabolské novely

      Barbey D aurevilly Jules - Ženatý kněz
      Vydavatel : Nákladem Ladislava Kuncíře, Praha Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 378

      Barbey d´Aurevilly Jules - Rytíř Des Touches
      Původním majitelem číslováno razítkem.
      Praha 1986 Odeon
      8°,182s.,váz.


      Barbier Jules, Carré Michael - La Reine de Saba
      W opera Vydavatel : Choudens, Paris Rok vydání: 1898 Jazyk: Francouzština Počet stran: 175

      Barbier Jules- - Faust a Markéta
      70 stran, původní brož 8°, stav dobrý, obálka opotřebena Vydavatel : Fr. Urbánek a synové Rok vydání : 1922

      Barbier, Elisabeth - Bezaubernde Julia
      Die Mogador Saga Teil 1., německy Rok :191981

      Barbier, Elisabeth - Bittersüsse Liebe für Dominique
      Die Mogador Saga Teil 6., německy Rok :1979

      Barbier, Elisabeth - Junge Herrin Dominique
      Die Mogador Saga Teil 5., německy Rok :1980

      Barbier, Elisabeth - Leid und Liebe für Julia
      Die Mogador Saga Teil 2., německy Rok :1979

      Barbier, Elisabeth - Ludvine und Fédéric
      Die Mogador Saga Teil 4., německy Rok :1978

      Barbier, Elisabeth - Schicksalsjahre für Ludivine
      Die Mogador Saga Teil 4., německy Rok :1979

      Barbora Hřebíčková - Recepty starých mistrů - aneb malířské postupy středověku
      skladem, expedice ihned
      pevná vazba
      formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
      172 stran černobílých
      4 str. plnobarevných
      Datum vydání: prosinec 2006
      Nakladatel: Computer Press
      ISBN: 80-251-1025-7
      EAN: 9788025110256

      Kniha historických malířských receptů je určena malířům, restaurátorům, historikům i milovníkům umění. Je tvořena výběrem nejzajímavějších malířských receptů od starověku do období baroka, které dokumentují dobovou uměleckou praxi a jsou dodnes prakticky použitelné. Výběr byl proveden z několika stovek receptů a návodů obsažených v dobových rukopisech. Kniha je opatřena bibliografickým úvodem.

      O autorce:

      Ing. Barbora A. Hřebíčková studovala chemii (VŠCHT) a filosofii (FF UK). Pracovala jako konzervátorka v Moravské galerii v Brně, v Národní knihovně a Středočeském muzeu v Roztokách. V letech 1991 2001 přednášela chemii a historii výtvarných materiálů na Akademii výtvarných umění v Praze.


      Barbora Baumlová - Tajemství lidského úsměvu
      Vyšlo : 21.09.2006
      Počet stran : 121
      Nakladatelství : Triton 2006

      Barbora Bálková - Barbora Bálková
      Nakladatel : Barbora Bálková
      ISBN : 978-80-254-4440-5
      EAN : 9788025444405
      Formát : 86 stran, 21x23cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2009 (1. vydání)


      Anotace : Fotoprojekty Barbory Bálkové 2002/2009.

      Barbora Bálková - Barbora Bálková
      Nakladatel : Barbora Bálková
      ISBN : 978-80-254-4440-5
      EAN : 9788025444405
      Formát : 86 stran, 21x23cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2009 (1. vydání)


      Anotace : Fotoprojekty Barbory Bálkové 2002/2009.

      Barbora Bäumlová - Tajemství lidského úsměvu
      Podtitul : Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit
      Nakladatel : Triton
      Edice :Psyché
      ISBN : 80-7254-781-X
      EAN : 9788072547814
      Formát : 128 stran, cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2006


      Anotace : Úsměv je internacionální řečí úsměvných rtů a veselých očí. (Teige, 1928, s.13)
      Je všudypřítomným gestem, a podle četných studií také nejběžnějším a nejčastějším způsobem navazování kontaktu a zahájení zaostřené přátelské interakce. Nejčastěji bývají úsměvy interpretovány například jako signály uvítání, poděkování, pozdravu, vyjádření schválení atd. - ty všechny jsou nositeli zprávy, že dotyčný jedinec nemá zlé úmysly, a jsou v rámci interpersonální komunikace univerzální. Usmívání však není pouze emocionálním vyjádřením, ale také neverbálním podnětem, a může mít četné interpretační nuance. Pro adekvátní interpretaci je proto důležité zaměřit se na výklad a porozumění významu úsměvu v závislosti na různých kontextových modalitách, jako je pohlaví, věk, kulturní prostředí, osobnost či záměr individua atd., díky kterým toto na první pohled jednoduché a obecně pozitivně vnímané gesto nabývá různorodých, dokonce protichůdných a leckdy i překvapivých významů.

      Barbora Bäumlová - Tajemství lidského úsměvu
      Podtitul : Odlišné interpretace úsměvu v rámci kontextových modalit
      Nakladatel : Triton
      Edice :Psyché
      ISBN : 80-7254-781-X
      EAN : 9788072547814
      Formát : 128 stran, cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2006


      Anotace : Úsměv je internacionální řečí úsměvných rtů a veselých očí. (Teige, 1928, s.13)
      Je všudypřítomným gestem, a podle četných studií také nejběžnějším a nejčastějším způsobem navazování kontaktu a zahájení zaostřené přátelské interakce. Nejčastěji bývají úsměvy interpretovány například jako signály uvítání, poděkování, pozdravu, vyjádření schválení atd. - ty všechny jsou nositeli zprávy, že dotyčný jedinec nemá zlé úmysly, a jsou v rámci interpersonální komunikace univerzální. Usmívání však není pouze emocionálním vyjádřením, ale také neverbálním podnětem, a může mít četné interpretační nuance. Pro adekvátní interpretaci je proto důležité zaměřit se na výklad a porozumění významu úsměvu v závislosti na různých kontextových modalitách, jako je pohlaví, věk, kulturní prostředí, osobnost či záměr individua atd., díky kterým toto na první pohled jednoduché a obecně pozitivně vnímané gesto nabývá různorodých, dokonce protichůdných a leckdy i překvapivých významů.

      Barbora Bečvářová - . . Milostpáni, půlpáni a našinci
      Rok vydání : 1942 Nakladatelství : Pražské akciové tiskárny Počet stran : 232 stran

      Barbora Čermáková, Radka Mužíková - Ozeleněné střechy
      Formát : 17×24 cm, 248 stran
      Datum vydání : 31.07.2009
      ISBN : 978-80-247-1802-6
      Anotace : V městském prostředí ozeleněné střechy nejen zkrášlují vrcholy budov, ale také pomáhají zlepšovat ovzduší. Zároveň jsou příjemným místem k odpočinku či k aktivnímu trávení volného času, plní estetickou, ekologickou a mikroklimatickou funkci. Díky novým a stále lepším materiálům navrhují architekti ozelenění nejen na střechy ploché, ale i na skloněné povrchy a dokonce na pláště budov. Návod, jak na to a zda se právě u vaší střechy odhodlat k ozelenění, najdete v předkládané publikaci s velkým množstvím fotografií, technických podkladů z již realizovaných staveb, seznamy vhodných či nevhodných rostlin a se zkušenostmi se závlahou a údržbou střechy.


      Barbora Dřevikovská - Hnízda na Čertovce
      Nakladatel : Literární akademie
      Edice :Prvotiny Druhotiny
      ISBN : 80-86877-19-1
      EAN : 9788086877198
      Formát : 52 stran, 17x13cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Je to veliký dům s mnoha byty a lidé tam žijící jsou si podobni jako ptáci na velkém stromě. Ti kolem nás proletí aniž si toho musíme všimnout. Bydlíme s nimi, žijeme s nimi, a možná ani nevíme, kdo jsou. Osudy nejrůznějších postaviček, přicházejících a odcházejících, spojuje, někdy jen na chvíli, jediné místo - pavlačový dům na Čertovce a jeden člověk, který s nimi žil a díval se.

      Barbora Dřevikovská - Hnízda na Čertovce
      Nakladatel : Literární akademie
      Edice :Prvotiny Druhotiny
      ISBN : 80-86877-19-1
      EAN : 9788086877198
      Formát : 52 stran, 17x13cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Je to veliký dům s mnoha byty a lidé tam žijící jsou si podobni jako ptáci na velkém stromě. Ti kolem nás proletí aniž si toho musíme všimnout. Bydlíme s nimi, žijeme s nimi, a možná ani nevíme, kdo jsou. Osudy nejrůznějších postaviček, přicházejících a odcházejících, spojuje, někdy jen na chvíli, jediné místo - pavlačový dům na Čertovce a jeden člověk, který s nimi žil a díval se.

      Barbora Faktorová - Maturita - Angličtina
      Nakladatel : Fragment
      ISBN : 978-80-253-0428-0
      EAN : 9788025304280
      Formát : 64 stran, 29x20cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2007 (1. vydání)


      Anotace : Třicet kompletně vypracovaných maturitních otázek pro vás bude základem k úspěšnému složení maturitní zkoušky z angličtiny.

      Barbora Faktorová - Maturita - Angličtina
      Nakladatel : Fragment
      ISBN : 978-80-253-0428-0
      EAN : 9788025304280
      Formát : 64 stran, 29x20cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2007 (1. vydání)


      Anotace : Třicet kompletně vypracovaných maturitních otázek pro vás bude základem k úspěšnému složení maturitní zkoušky z angličtiny.

      Barbora Hřebíčková - Můj Hostýn je prázdný
      Nakladatel : B4U Publishing
      ISBN : 978-80-87222-01-0
      EAN : 9788087222010
      Formát : 496 stran, 21x13,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Svoji románovou prvotinu vytvořila autorka Barbora Hřebíčková na základě deníku a dopisů z rodinné pozůstalosti. Román vás provede vším podstatným, co potkalo naši zemi a její obyvatele ve dvacátém století počínaje první světovou válkou, přes první republiku a druhou válku až po období normalizace. Chvíli pohladí studentskými časy Aloise Kiliana z období předválečného Rakouska-Uherska, nechá zavzpomínat na první republiku, aby mezitím ukázal i dramatické Kilianovy osudy z obou válek nebo beznaděj padesátých a sedmdesátých let. Kniha je to nadmíru zajímavá a ačkoliv psaná deníkovým způsobem, velmi dobře čitelná a strhující.

      Barbora Hřebíčková - Můj Hostýn je prázdný
      Nakladatel : B4U Publishing
      ISBN : 978-80-87222-01-0
      EAN : 9788087222010
      Formát : 496 stran, 21x13,5cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Svoji románovou prvotinu vytvořila autorka Barbora Hřebíčková na základě deníku a dopisů z rodinné pozůstalosti. Román vás provede vším podstatným, co potkalo naši zemi a její obyvatele ve dvacátém století počínaje první světovou válkou, přes první republiku a druhou válku až po období normalizace. Chvíli pohladí studentskými časy Aloise Kiliana z období předválečného Rakouska-Uherska, nechá zavzpomínat na první republiku, aby mezitím ukázal i dramatické Kilianovy osudy z obou válek nebo beznaděj padesátých a sedmdesátých let. Kniha je to nadmíru zajímavá a ačkoliv psaná deníkovým způsobem, velmi dobře čitelná a strhující.

      Barbora Jungerová - Okolí Prahy - východ - Kam na víkend
      skladem, expedice ihned
      pevná vazba
      104 str. plnobarevných
      Datum vydání: červenec 2007
      Nakladatel: Computer Press
      ISBN: 978-80-251-1740-8
      EAN: 9788025117408

      Tipy na strávení zajímavých prodloužených víkendů v okolí Prahy!


      V knize naleznete:

      Barbora Lašťovková - Plán Prahy a Vyšehradu na základě mapování stabilního katastru (1856)
      Nakladatel : Scriptorium
      ISBN : 978-80-86197-92-0
      EAN : 9788086197920
      Formát : 232 stran, 30X18,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Plán spojených měst pražských (Staré Město a Josefov, Nové Město, Malá Strana, Hradčany) a Vyšehradu pořízený v souvislosti s mapováním ke stabilnímu katastru v měřítku cca 1:1300.

      Barbora Lašťovková - Plán Prahy a Vyšehradu na základě mapování stabilního katastru (1856)
      Nakladatel : Scriptorium
      ISBN : 978-80-86197-92-0
      EAN : 9788086197920
      Formát : 232 stran, 30X18,5cm, česky, vázaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Plán spojených měst pražských (Staré Město a Josefov, Nové Město, Malá Strana, Hradčany) a Vyšehradu pořízený v souvislosti s mapováním ke stabilnímu katastru v měřítku cca 1:1300.

      Barbora Nesvadbová - . . Řízkaři
      Rok vydání : 2002 Nakladatelství : Motto Počet stran : 105 stran

      Barbora Schnelle - Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu
      Nakladatel : Větrné mlýny
      ISBN : 80-86907-32-5
      EAN : 9788086907321
      Formát : 332 stran, 19x16cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Kniha Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu se zabývá zejména divadelními hrami této spisovatelky. Je však opatřena rozsáhlou biografickou kapitolou představující celou šíři literárního záběru Jelinek, od prvních básnických pokusů až po nejnovější romány nebo operní libreta. Pevné zakořenění díla Jelinek v dobových feministických debatách reflektuje kapitola o specifičnosti ženského pohledu v souvislosti s literární tvorbou a přístupem ke kreativní práci vůbec. Těžištěm práce je pak hloubková analýza pěti vybraných divadelních her Klára S., Nemoc aneb Moderní ženy, Totenauberg, Berla, hůl a tyčka a on není jako on. Na základě těchto analýz při zohlednění divadelně-programových textů Jelinek jsou pak formulovány všeobecné znaky pojetí divadla proti divadlu ve tvorbě Jelinek, tedy divadla stavějícího se proti divadelním konvencím a směřujícího k divadlu svědomí , apelujícího na rozdíl od revolučně pojatého tradičního politického divadla na privátní svědomí každého jednotlivce.

      Barbora Schnelle - Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu
      Nakladatel : Větrné mlýny
      ISBN : 80-86907-32-5
      EAN : 9788086907321
      Formát : 332 stran, 19x16cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2006 (1. vydání)


      Anotace : Kniha Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu se zabývá zejména divadelními hrami této spisovatelky. Je však opatřena rozsáhlou biografickou kapitolou představující celou šíři literárního záběru Jelinek, od prvních básnických pokusů až po nejnovější romány nebo operní libreta. Pevné zakořenění díla Jelinek v dobových feministických debatách reflektuje kapitola o specifičnosti ženského pohledu v souvislosti s literární tvorbou a přístupem ke kreativní práci vůbec. Těžištěm práce je pak hloubková analýza pěti vybraných divadelních her Klára S., Nemoc aneb Moderní ženy, Totenauberg, Berla, hůl a tyčka a on není jako on. Na základě těchto analýz při zohlednění divadelně-programových textů Jelinek jsou pak formulovány všeobecné znaky pojetí divadla proti divadlu ve tvorbě Jelinek, tedy divadla stavějícího se proti divadelním konvencím a směřujícího k divadlu svědomí , apelujícího na rozdíl od revolučně pojatého tradičního politického divadla na privátní svědomí každého jednotlivce.

      Barbora Vaculová - Makové koláčky
      Podtitul : Rozrazil - Současná česká hra 08/2007
      Nakladatel : Větrné mlýny
      Edice :Rozrazil: Současná česká hra
      Formát : 32 stran, 14,5x10cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Rozrazil - Současná česká hra 2007 je pravidelná novinková řada dramatických textů. V edici vychází 10 svazků ročně.

      Barbora Vaculová - Makové koláčky
      Podtitul : Rozrazil - Současná česká hra 08/2007
      Nakladatel : Větrné mlýny
      Edice :Rozrazil: Současná česká hra
      Formát : 32 stran, 14,5x10cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2008 (1. vydání)


      Anotace : Rozrazil - Současná česká hra 2007 je pravidelná novinková řada dramatických textů. V edici vychází 10 svazků ročně.

      Barbořík J. - Billiard
      Rubici 1997

      BARBOŘÍK JIŘÍ - BILLARD KNÍŽKA PRO KAŽDÉHO
      V této knize naleznete podrobné seznámení s teorií kulečníkové hry, desítky praktických cvičení se schématickými obrázky, ukázky uměleckého kulečníku a úplná pravidla pro karambol i pro pool. Vydavatel : RUBICO Rok vydání: 1997 Jazyk: Čeština Počet stran: 119 ISBN: 80-85839-18-0

      Barbotin Ch., Bovot J.L. - Ilustrované dějiny světa - Rgypt a starověké Řecko
      Gemini 1993

      Barbra Streisand - . . The Third Album
      Nakladatelství : Columbia Records

      Barbra Streisand - . . Till I Loved You
      Rok vydání : 1988 Nakladatelství : CBS

      Barbra Streisand - . . Simply Streisand
      Nakladatelství : Columbia Records

      BARBU Eugen - O rumunské zemi
      Rok vydání :1962 - Rumunsko 103 s., 32 s. příl. 

      Barbusse H. - Spisovatel a revoluce
      ČS 1959, Otázky a názory

      Barbusse Henri - Mezi námi
      svazek č. 320, 153 stran, brož s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Snhklu, Praha Rok vydání : 1964

      Barbusse Henri - Šílenství lásky
      77 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1973

      Barbusse Henri - Oheň I, II
      Ocpl, 200 a 208 s., přel. Hanuš Jelínek b.d. Topič 4. vyd., napsáno v jazyce: Česky

      Barbusse Henri - Mezi námi
      1964 Snklu SČ 320, napsáno v jazyce: Česky

      BARBUSSE Henri - Spisovatel a revoluce
      Rok vydání :1959 - brož., 136 s. 

      BARBUSSE Henri - Výbor z díla I.
      Rok vydání :1953

      BARBUSSE Henri - Výbor z díla II
      Rok vydání :1953 - A4 ,bez ob. 

      BARBUSSE Henri - Šílenství lásky
      Rok vydání :1973 - brož.-sešit 

      BARBUSSE Henri - Spisovatel a revoluce
      Rok vydání :1959 - poškozené desky 

      BARBUSSE Henri - Spisovatel a revoluce
      Rok vydání : 1959 Poznámka :ob. Seydl

      BARBUSSE Henri - Zola
      Rok vydání : 1933 Poznámka :orig. vazba, Sutnar

      BARBUSSE Henri - Co bylo, bude
      Rok vydání : 1930 Poznámka :orig. vazba

      BARBUSSE Henri - Oheň
      Rok vydání : 1927

      Barbusse Henri - Šílenství lásky
      Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština Počet stran: 80

      BARBUSSE Henri - Oheň
      Rok vydání : 1965

      Barbusse Henri - Bílý teror
      Vydavatel : Mír, Praha Rok vydání: 1950 Jazyk: Čeština Počet stran: 120

      Barbusse Henri - Oheň
      kresba na frontispice Ch. Burešová Vydavatel : Melantrich Rok vydání: 1949 Jazyk: Čeština Počet stran: 345

      Barbusse Henri - Peklo
      Vydavatel : Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština Počet stran: 227

      BARBUSSE Henri - Šílenství lásky
      Rok vydání :1973 - brož.,il.D.Bromová a P.Brom 

      BARBUSSE Henri - Peklo
      Rok vydání :1969 - A6, il. J.Balcar 

      Barbusse Henri - Spisovatel a revoluce
      Edice Otázky a názory sv. 17, 130 stran, typo Zdenek Seydl, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1959

      Barbusse Henry - Šílenství lásky
      Vydavatel : Mír, Praha Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština Počet stran: 77

      Barbusse, Henri - Bílý teror
      Rok :1950

      Barbusse, Henri - Výbor z díla I.
      Oheň, Jasno Rok :1953

      Barbusse, Henri - Výbor z díla II.
      eseje, povídky . . Rok :1953

      Barbusse, Henri - Šílenství lásky
      z obsahu: Smuteční pochod. Pohádka. Sen. Nemoc. Citlivka. Osud?. Poslední kroky Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština Počet stran: 77

      Barchánek - Dobře sám natírám
      Rok :1981

      BARCLAY JOHN - ARGENIS INTELEKTUÁLNÍ ZDROJE EVROPSKÉHO ABSOLUTISMU
      Politický román Argenis je křiklavým příkladem dobového bestselleru, jenž se od svého pařížského vydání v roce 1621 až do konce 18. století těšil celoevropské proslulosti, aby poté upadl do hlubokého zapomnění a přežíval jen v povědomí poučenějších historiků politického myšlení raného novověku a literárních vědců zabývajících se barokním neolatinským písemnictvím. Za svou nevšední popularitu vděčí Barclayovo dílo promyšlené kombinaci formy a obsahu. Text má částečnou podobu romance, která byla trvale oblíbeným a v 17. století hojně čteným a téměř pololidovým literárním žánrem a která dílu propůjčila čtivost a atraktivní zápletku. Vydavatel : NLN Nakladatelství Lidové noviny Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 504 ISBN: 80-7106-342-1

      BARCLAY LINWOOD - NA LOUČENÍ NEBYL ČAS
      Když se čtrnáctiletá Cythia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr Todd beze stopy zmizeli. Opuštěné dívky se ujme její teta Tess. Cynthia vystuduje, vdá se a založí svou vlastní rodinu - zároveň však nepřestává doufat, že se někdy dozví, kam a proč její matka, otec a Todd odešli. Po pětadvaceti letech marného čekání se však najednou začnou objevovat záhadné zprávy, odkrývat zamlčené informace, vynořovat zasuté vzpomínky. Všechny se k Cynthii sbíhají jako nitky, nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak - někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past. Vynikající thriller z pera Linwooda Barclaye má šanci zaujmout mimo jiné neobvyklou osobou vypravěče, kterým je Cythiin manžel Terry. Rozhodně však čtenáře přesvědčí strhujícím tempem i gradací děje a překvapí svým závěrem. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 384 ISBN: 80-242-2391-9

      BARCLAY PATRICK - MOURINHO ANATOMIE VÍTĚZE KNIHA OD ZASVĚCENÉHO ANGLICKÉHO SPO
      Tato vysvětlující, přemýšlení provokující a velmi čtivá kniha od jednoho z nejbystřejších a nejzasvěcenějších anglických sportovních novinářů se zabývá fotbalem. Barclay podává kvalifikovaně příběh Mourinhova vzestupu od jeho skromného dětství ve fašistickém Portugalsku v šedesátých letech 20. století až na vrchol dnešní mezinárodní slávy. Vystihuje obzvláště psychologii Mourinhova manažerského přístupu a ukazuje, jak svoji udivující sebedůvěru předává hráčům. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 198 ISBN: 80-7349-164-2

      BARCLAY Tessa - A professional woman
      Rok vydání : 2001 Poznámka :paperback

      Barclayová V. C. - Detektiv Danny
      Vydavatel : Gustav Voleský, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 112

      Barclayová Vera C. - Detektiv Danny
      Zčeštil James K. Šváb. Autorisované vydání. Vydavatel : Gustav Voleský, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 112

      BARČÍK TOMÁŠ - WEBOVÁ GRAFIKA FOTOGRAFIE BARVY TEXTURY
      Kniha 8222 Webová grafika I. 8220 je určena všem začínajícím a amatérským webdesignérům, kteří by se rádi naučili novým technikám a prohloubili své znalosti v oblasti Internetu. Přehledné uspořádání kapitol postupně odkrývá základní úskalí práce s přípravou internetové grafiky, její optimalizaci a použití. Formou jednoduchých tutoriálů včetně barevných ilustrací v příloze nabízí řadu tipů k tvorbě textur, tlačítek a navigačních prvků. Veškeré práce s grafikou probíhají ve velmi oblíbeném programu Adobe Photoshop, jenž se právem řadí mezi standardy moderního grafického softwaru. V závěru knihy nalezne čtenář krátký přehled odkazů na zahraniční oborové servery, které se věnují problematice grafiky a webdesignu. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 80-7226-701-9

      BARČÍK TOMÁŠ - RETUŠOVÁNÍ A ÚPRAVY FOTOGRAFOVÁNÍ V ADOBE PHOTOSHOP CS/CS2
      Nabízíme vám praktického průvodce retušováním a úpravou digitálních fotografií od českého experta, s nímž se velmi brzy naučíte technikám profesionálů grafických studií. Vaše snímky vylepšíte k dokonalosti, a to s minimem nutných znalostí. Kniha je vhodná jak pro fotografa-laika, tak pro začínající či mírně pokročilé uživatele Photoshopu a jiných grafických editorů. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 150 ISBN: 978-80-251-1757-6

      Bardach Juliusz - Historia państwa i prawa Polski . I+II
      W Vydavatel : Warszawa 1957 Rok vydání: 1957 Jazyk: Polština

      Bardem Antonio Juan - Hlavní třída
      I. vydání, 217 stran, původní vazba s mírně opotřebenou obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1963

      Bardem J.A. - Hlavní třída
      Svoboda 1975

      Bardem Juan Antonio - Hlavní třída
      1963 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

      Bardo Thödol - Tibetská kniha mrtvých
      Vyšehrad, Praha, 1995, velmi dobrý stav, orig. celopap. vazba s přebalem, ten je v krajích lehce omačkaný, vazba v rozích odřená, obsahuje 8 stran čb. obr. přílohy, 3. opravené a rozšířené vydání, 192 stran, Společenské vědy, Bardo Thödol - Tibetská kniha mrtvých

      Bardo Thödol - Tibetská kniha mrtvých
      Odeon, Praha, 1991, velmi dobrý stav, původní celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně odřený, 2. vydání v tomto překladu, 165 stran, Živá díla minulosti, Bardo Thödol-Tibetská kniha mrtvých

      Bardon Fr. - Praxe magické evokace
      Chvojka 1998

      BARDON FRANTIŠEK - FRABATO AUTOBIOGRAFICKÝ ROMÁN
      Tento magický román vychází ze skutečných událostí autorova života. Napínavý děj, pohledy do zákulisí tajných lóžových organizací, popisy magických praktik, které autor dokonale ovládal (způsobil např. ve 30 letech blesk nad Prahou za atmosférických podmínek, které vylučovaly přirozený původ blesku - psaly o tom i tehdejší pražské noviny) zajišťuje čtenáři, že knihu přečte jedním dechem . Frabato může být brán jako oddechová četba, ale i znalci v ní najdou řadu zajímavých informací. Kdo umí číst mezi řádky, doví se mnoho. Kniha ve doplněna podrobějšími informacemi o životě autora a řadou fotografií. Oproti prvnímu vydání je do knihy přidán zlomek Zlaté knihy moudrosti , který se podařilo zachránit před StB. Ke knize je přidáno i několik nepublikovaných fotografií Vydavatel : CHVOJKOVO NAKLADATELSTVÍ Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 145 ISBN: 80-86183-07-6

      BARDON FRANTIŠEK - BRÁNA K OPRAVDOVÉMU ZASVĚCENÍ
      Zájemci o duchovní cesty si často stěžovali, že jim není dána možnost být zasvěcen Mistrem nebo guruem a tím je pravé vědění přístupné jen zvlášť nadaným a obdařeným jedincům. Mnozí z hledajících museli pročíst hory knih, aby alespoň tu a tam zachytili zrnko pravdy. Kdo se vážně zabývá vlastním vývojem v duchovní oblasti, kdo nesleduje toto svaté vědění jen z pouhé zvědavosti, ten najde v tomto díle nejlepšího průvodce na cestě k zasvěcení. Toto dílo může být plným právem nazváno vstupní branou k opravdovému zasvěcení. Je to klíč k využití univerzálních zákonů. Vydavatel : CHVOJKOVO NAKLADATELSTVÍ Rok vydání: 2000 Jazyk: Čeština Počet stran: 238 ISBN: 80-86183-01-7

      Bardon, František - Frabato
      Nakladatel : Chvojkovo nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 2000 ()

      Bardoseneticcube - Deadhead


      Bardová Mary - Nejlepší přítelkyně v létě
      pv, 176 s. 2000 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

      Bardová Mary - Slasti a strasti života s doktorem
      2000 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

      Bardová Mary - Slasti a strasti života s doktorem
      229 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vyšehrad Rok vydání : 1999

      BARDOVÁ Mary - Buď sama sebou
      Rok vydání : 2000 Poznámka :bez přeb.

      BARDOVÁ MARY - ČTYŘICÍTKA
      Úsměvný román Čtyřicítka 8211 no a co? americké spisovatelky Mary Bardové (sestry Betty MacDonaldové) navazuje na její román Slasti a strasti života s doktorem. Zde se s Mary setkáváme už jako s matkou tří neposedných a vynalézavých holčiček a manželkou věčně zaměstnaného lékaře. A co víc, najednou je jí čtyřicet a má pocit, že má právo a všechny důvody k sebelítosti, chuť zavrtat se do postele a nejméně dvacet let nevylézt. Vždyť mládí je to tam a před sebou vidí jen životní pustinu. Každodenní úprk od jedné povinnosti ke druhé však rozhoduje za ni, a tak se nakonec Mary nad svou depresí zvítězí. V tomto poklidném, vpravdě rodinném románu není nouze o nejrůznější vtipné situace, které dávají nahlédnout i do dalších zajímavých osudů. Je to vyprávění o životě docela obyčejném, a přesto výjimečném tím, že se autorka přes všechny trable dokáže přenést s humorem. Vydavatel : LUCKA Bohemia Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-904302-1-1

      BARDOVÁ Mary - Nejlepší přítelkyně
      Rok vydání :2000

      BARDOVÁ MARY - SLASTI A STRASTI ŽIVOTA S DOKTOREM
      Humorně a s nadhledem zachycené autobiografické zážitky z manželství i manželovy lékařské praxe působí jako balzám na duši v každodenním shonu. Vydavatel : LUCKA Bohemia Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-904302-0-4

      BARDOVÁ Mary - Slasti a strasti života s doktorem
      Rok vydání : 2000

      BARDOVÁ Mary - Slasti a strasti života s doktorem
      Rok vydání :1999

      Bardtke H. - Příběhy ze starověké Palestiny
      Vyšehrad 1988

      BARDTKE Hans - Příběhy ze starověké Palestiny
      Rok vydání : 1988

      Bardtke Hans - Příběhy ze starověké Palestiny
      Nakladatelství (edice): Vyšehrad
      Rok vydání: 1988
      Ilustrace/foto: foto
      Počet číslovaných stran: 300
      Poznámka ke knize: na obálce fleky od polití - vazba plátěná obálka i kniha stav dobrý se stopami použití
      Doplňující údaje: Tradice, archeologie, dějiny


      Bardtke Hans - Příběhy ze starověké Palestiny-tradice, archeologie, dějiny
      Ocpl, 300 s. 1990 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

      Bardtke, Hans - Příběhy ze starověké Palestiny
      Rok :1990

      BAREK STANISLAV - KYTARA ŠKOLA HRY NA KYTARU I PRO SAMOUKY
      Popisuje základy hry na kytaru až k úplnému zvládnutí nástroje. Více než 100 textů nejznámnějších. Základy hudební teorie. Vhodná pro samouky i žáky hudebních škol.. Kytarové akordy. Více než 100 známých písní a cVičení. Kytarové doprovody písní. Na kytaru bez not i podle not. Základy hudební teorie. Hra prsty i trsátkem. Vhodné pro žáky hudebních škol i samouky. Vhodné pro začátečníky i pokročilé Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 116 ISBN: 80-7237-224-6

      Barényi Olga - Sedmé dveře
      293 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Sfinx B. Janda Rok vydání : 1943

      BAREŠ G. / RYBÁK J. - Julius Fučík
      Rok vydání :1950 - brož., 64 s. 

      BAREŠ Gustav - Tři pře . Jana Ziky
      Rok vydání : 1961

      BAREŠ Gustav - Zrození atomového věku. Obavy a naděje
      Rok vydání :1958

      BAREŠ Gustav - Zrození atomového věku. Obavy a naděje
      Rok vydání :1958

      BAREŠ Gustav - Možnosti a meze. Úvahy o budoucím vývoji naší společnosti
      Rok vydání :1968 - brož., 64 s., Svoboda, ed. Dialogy 

      Bareš J.- - Konservování pokrmů REFORM
      79 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : vlastním Rok vydání : 1935

      BAREŠ Josef - Moje válečná činnost../ RKZ
      Rok vydání : 1924 Poznámka :A 4, brož.

      BAREŠ LADISLAV,VESELÝ RUDOLF,GOMBÁR EDUARD - DĚJINY EGYPTA /DĚJINY STÁTŮ/
      Dějiny Egypta zdaleka nejsou jenom sfingy a pyramidy. Jeho historie po zániku úchvatných starověkých říší je neméně zajímavá a vzrušující, o čemž nás přesvědčí i kniha významných českých odborníků - egyptologů a arabistů. V současnosti patří mezi významné islámské státy, které nepochybně do světového vývoje zasáhnou nezanedbatelným způsobem. Nejstarší obyvatel nilského údolí o Faraoni a stavitelé pyramid o Impérium na dvou kontinentech: Nová říše o Pod nadvládou Řeků a Římanů o Zrození islámu a dobytí Egypta muslimskými Araby o Svatá válka křižáků a džihád muslimů Mamlúcký sultanát o Život a kultura ve středověku o Egypt pod osmanskou vládou o Francouzská expedice a její důsledky o Vláda Muhammada Alího Období britské okupace o Monarchie za krále Fu áda o Palestinská válka a její důsledky o Násir a suezská krize o Blízkovýchodní konflikt Sádátova iniciativa a mírová smlouva s Izraelem o Prezident Mubárak a jeho elita o Islamistický extremismus a terorismus. Vydavatel : NLN Nakladatelství Lidové noviny Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 832 ISBN: 80-7106-971-3

      BAREŠ PETR A KOL. - KŘÍŽOVKA NA KAŽDÝ DEN /MODRÁ/
      Plno typů křížovek - pro zvídavé luštitele! Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština

      Bareš Richard - Kompozitní materiály
      A4, Ocpl, 328 s., 177 obr., 37 tab. 1988 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

      Bareš, František - Soupis památek historických M. Boleslav, Sv. XXI
      Soupis památek historických a uměleckých v politickém okresu Mladoboleslavském. XXI. svazek Soupisu památek historických a uměleckých v Království českém od pravěku do počátku XIX. století. Vydala Archaelogické kommisse při České akademii císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha 1905. Rukopisná poznámka předchozího majitele na přídeští. OBrož., 412 stran, malá 4°. Velké množství čb. fotografií a ilustrací v textu. Brož rozpadlá, šití povoleno, složky nerozřezány. Přední strana obálky odtržena, lehce ušpiněšna, hřbetník a zadní strana obálky chybí. Jinak v pěkném stavu. Velmi vzácný svazek!

      Bareš-Kunc - Staročínské principy a léčivé rostliny
      Nakladatel :vl. Rok vydání :1997 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -70 str.

      BAREŠOVÁ JAROSLAVA,ADÁMEK JIŘÍ - SLEPÉ MAPY ZEMĚPIS
      Procvičte si zeměpis! Dokážete pojmenovat všechny africké státy? Najdete pramen Nilu? Víte, kde leží Slavonice? Vše si můžete vyzkoušet ve více než 50 slepých zeměpisných mapách všech kontinentů, světových regionů a krajů České republiky. Výborná pomůcka pro výuku žáků 2.stupně ZŠ i studentů středních škol Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 55 ISBN: 80-253-0532-4

      Barešová/ Vondráčková - Čínská energetická gymnastika Qi gong
      Obr, 64 s. 1991 Olympia, napsáno v jazyce: Česky

      Barfus A. - Všemi moři-dobrodružství malého plavčíka
      Ppl, 116 s. 1927 příl. Kulíška, napsáno v jazyce: Česky

      Barfuss Matto - Mezi horskými gorilami
      149 stran, četná bar. vyobrazení, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Ikar Rok vydání : 2006

      BARG M. A. - Oliver Cromwell a jeho doba
      Rok vydání : 1957

      Barg M. A. - Oliver Cromwell a jeho doba
      Oppl, ob a vaz M. Stretti, dosl. J. Polišenský 1957 NV, napsáno v jazyce: Česky

      BARGER SONNY - SVOBODA KRÉDA ZE SILNICE
      Tajemství vůdcovství drsného válečníka a válečného umění v tomto neobvyklém průvodci životem od legendárního Pekelného anděla. Sonny Barger je člověk, který zná cenu svobody. Užíval si jí, když trávil nesčetné hodiny ježděním na harleyi po otevřené silnici, a také má osobní zkušenost z jejího nedostatku, když léta seděl za mřížemi vězení. Tento ojedinělý člověk, který zažil extrémy společnosti a dostal tvrdé lekce, se nyní se čtenáři podělí o své znalosti a názory. Kniha nabízí praktické rady, když předestírá pravidla, podle kterých Sonny žije. Vydavatel : TALPRESS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 232 ISBN: 80-7197-286-X

      BARGH BERNARD - ZLATÝ RETRÍVR PÉČE A VÝCVIK . /MODRÁ BROŽURKA/
      Zlatý retrívr se navzdory své poměrně mohutné postavě vyznačuje obrovskou trpělivostí s malými dětmi a laskavostí ke starším lidem. Patří mezi nejoblíbenější plemena na světě. Vše, co byste měli vědět o zlatém retrívrovi, než si ho pořídíte, najdete v této ilustrované příručce. Vydavatel : OTTOVO NAKLADATELSTVÍ Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 80 ISBN: 80-7360-497-4

      BARHEBRAEUS A.G. - Kratochvilná vyprávění
      Rok vydání : 1967 Poznámka :A6,váz.

      Barhebraeus G.A. - Kratochvilná vypravování
      Odeon 1967

      BARHOŇ Jiří - Pane faráři, já vás budu muset zabít!
      Rok vydání : 2007 Poznámka :A6

      BARHOŇ Jiří - Zlý farář přejel hodného psa
      Rok vydání : 2007 Poznámka :A6

      BARHOŇ JIŘÍ - VŠICHNI SVATÍ S HAŠLERKOU POSTŘEHY, POVÍDKY A POHÁDKY
      Vydavatel : KARMELITÁNSKÉ NAKLADATELSTVÍ KOSTELNÍ VYDŘÍ Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 88 ISBN: 80-7195-355-5

      BARICCO Alessandro - Oceán moře
      Rok vydání : 2001

      BARICKMAN CHRISTOPHER - ANGLICKÉ PÍSNIČKY PRO DĚTI SONGBOOK ZPĚVNÍK+CD
      Učí se Vaše děti anglicky? Rádi byste jim výuku zpestřili? Tak aby se při ní bavily a přitom si zapamatovaly nová slovíčka? Aby se seznámily s anglickými lidovými písněmi, a tím i s dřívějším životem v Anglii či v Americe? Zpěvník jim nabídne 14 typických anglických písniček, a to s notami pro zpěváka (1 notová osnova) i s klavírním doprovodem. Pod anglickými slokami najdou přebásněný český překlad, vysvětlení o čem písnička pojednává i malý slovníček. AUDIO CD obsahuje písně doprovázené živými nástroji a hlavně řadu z nich skvěle nazpíval sám autor. Věříme, že jeho cítění a výraz nenechají děti chladnými a strhnou je k tomu, aby se přidaly a písničky hned opakovaly. Jak si je zapamatovaly, si mohou vyzkoušet na KARAOKE verzích, tedy instrumentálních doprovodech beze zpěvu! Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 44 ISBN: 978-80-251-1686-9

      BARICKMAN CHRISTOPHER,JANDEJSKOVÁ ANDREA - ZÁBAVNÁ ANGLIČTINA PRO DĚTI KRÁLÍK BUNNY +DVD
      Angličtina je zábava! To je hlavní myšlenka, kterou se autoři řídili, když sestavovali knihu a DVD. Děti, na rozdíl od dospělých, mají neobyčejnou schopnost přijímat velké kvantum informací s minimálním úsilím 8211 pokud jsou ovšem předkládané informace zajímavé. Stane-li se učení hrou, pak je snadné! Na DVD mohou děti sledovat příběhy Růžového králíka a jeho kamarádky Andrey. Růžový králík mluví jen anglicky a Andrea má roli překladatelky: s králíkem komunikuje v angličtině a věty následně překládá do češtiny. Kniha plná aktivit slouží k procvičování slovní zásoby, se kterou se dítě v příběhu setká. Vše se děje opět formou zábavnou 8211 omalovánkami a hádankami. Věříme, že děti si Růžového králíka zamilují. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 52 ISBN: 80-251-2560-1

      BARILLA JIŘÍ,SIMR PAVEL - MS EXCEL PRO TECHNIKY A INŽENÝRSTVÍ
      Znalost Excelu a jeho pokročilých funkcí je vyžadována téměř na všech technických a ekonomických pozicích. Chcete-li i vy nezaspat dobu a naučit se s Excelem 2007 pracovat na úrovni technického profesionála, popřípadě se připravit na výběrová řízení, je pro vás v této knize připraveno obrovské množství rad, tipů a zpracovaných hotových řešení přímo z technické praxe. Kniha je určena zejména technikům, kteří chtějí Excel využívat nejen pro tvorbu databázových seznamů, ale také pomocí Excelu provádět technické výpočty a statistické zpracování dat. Obsahuje kapitoly, které mohou využít i čtenáři, kteří nejsou technicky zaměřeni (například manažeři). Autoři se v knize mimo jiné věnují následujícím tématům: Funkce a analytické nástroje, které jsou dále využívány při řešení úloh Tvorba technických grafů a jejich formátování Výpočty povrchů, objemů a hmotnosti technických těles Evidence technických dat, zakázek a dokumentace Statistické zpracování naměřených dat Využití matematických modelů v technické praxi Matematické modelování výrobních procesů a přepravy zboží Optimalizace výroby, přemísťování objektů a dalších oblastí Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 368 ISBN: 978-80-251-2421-5

      Bařina Milan- - Nová Paka-Z geologické minulosti Novopacka
      čb. a bar. vyobrazení, 78 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : ONV, Jičín Rok vydání : 1975

      Baring - Šálení času
      287 str., titulní list, vazbu Karel Svolinský, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Symposion Škyřík Rok vydání : 1942

      Baring M. - Cesta do neznáma
      Škeřík 1936, sv.č. 91, čísl.výt. 37/250, úprava tit.listu a vazby Toyen

      Baring Maurice - Šálení času
      Oppl, il. K. Svolinský, typo F. Muzika, přel. J. Čep 1940 Symposion, napsáno v jazyce: Česky

      Baring Maurice - Není úniku
      Ocpl, b. ob. 1948 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

      Baring Maurice - Suknice nesešívaná
      Obr, 446 s. 1931 Kuncíř, napsáno v jazyce: Česky

      BARING Maurice - Šálení času
      Rok vydání :1929 - sv. 39upravil K.Svolinský 

      BARING Maurice - Robert Peckham
      Rok vydání : 1933 Poznámka :A6

      Baring Maurice - Šálení času
      377 stran, knihu upravil K. Svolinský, původní vazba 8°, velmi dobrý stav, vazba se stopami opotřebení Vydavatel : Symposion, Praha Rok vydání : 1929

      BARING-GOULD WILLIAM S. - SHERLOCK HOLMES Z BAKER STREET
      Kniha Sherlock Holmes z Baker Street od Williama S. Barin-Goulda je nejznámější a nejautoritativnější životopis slavného detektiva, který vzrušuje představivost již několikáté generace milovníků detektivních příběhů. Najdete v ní detailní - pečlivě ověřené - informace z Holmesova života, dozvíte se mnohé zajímavé podrobnosti skryté v pozadí jednotlivých případů. Geniálního tvůrce detektivní metody poznáte jako výjimečného člověka s řadou nedostatků a chyb, avšak vždy schopného zůstat nad věcí a orientovat se v situacích, kde jiní ztrácí hlavu. Autor píše elegantním, vždy střídmým jazykem, své téma pojednává věcně a s neobvyklou pečlivostí k historickým faktům. Vydavatel : JOTA Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 360 ISBN: 80-7217-449-5

      BAŘINKA Jan - Rozum do hrsti
      Rok vydání : 1992 Poznámka :A4,brož.,hádanky

      Barišová Margita - Vzory krížikového vyšívania
      1982 Práca, napsáno v jazyce: Slovensky

      Barkeley Anthony - Případ otrávené bonboniéry
      Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 180

      BARKEMEIER THOMAS - THAJSKO (31)-PRŮVODCE MERIAN LIVE! 3.VYDÁNÍ
      Sněhobílé pláže a kouzelné ostrovy v azurově modrém moři, zlatem se třpytící královské paláce a umně zdobené chrámy, fascinující metropole Bangkok i malebné rybářské vesničky - a k té vší nádheře příslovečná asijská laskavost: Thajsko je po právu . supernovou . mezi cíli turistů putujících do jihovýchodní Asie! S průvodcem MERIAN live! budete objevovat kouzlo čtyř zcela rozdílných regionů země: prohlédnete si královský palác a Wat Phra Keo v Bangkoku, jehož oslňující nádhera a elegance jsou nedostižné, navštívíte také Národní muzeum, v jehož expozicích naleznete reprezentativní výběr z úžasného bohatství thajského umění podniknete dobrodružnou jízdu po řece Mae Kok a nahlédnete do života horalů při jízdě džípem po Národním parku Khao Yai se vám naskytne nejedna příležitost pozorovat zblízka hbité opice, fantasticky zbarvené ptáky či motýly jedním z vrcholů vaší cesty bude jistě nezapomenutelný večer v Sala Rim Naam na břehu Chao Phraya, kde během menu o osmi chodech budete obdivovat exoticky smyslné tance v provedení vynikajících umělců relaxaci si dopřejete na Tham Phra Nang Beach, které je nejkrásnější nejen na celém pobřeží Paroli ale i v celém Thajsku navštívíte též Night Market v Chiang Mai, kde mezi zaručeně pravými rolexkami a hedvábnými pyžamy najdete podivuhodně krásné výtvory místních řemeslníků. Cestovatelům, kteří chtějí poznat něco víc než jen zaběhané turistické trasy, MERIAN live! poradí, jak například v Bangkoku je možno vyzrát na chronickou dopravní zácpu (zaručeným tipem je jízda v expresním člunu - budete na čerstvém vzduchu a vše podniknete lacino a rychle!), jak se dostat na fotbalový zápas či kde se pořádají závody slonů pro labužníky má též ověřené tipy, kde mohou za příznivé ceny okusit vybrané lahůdky, nebo se jen dobře nasytit 8230 A proto - krásné prázdniny v Zemi úsměvů - s MERIAN live! Vydavatel : VAŠUT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7236-633-0

      BARKER / CECIL / STEED a kol. - Edward Beneš
      Rok vydání : 1945 Poznámka :eseje

      BARKER ALAN - UMÍTE PŘESVĚDČIT KOMUNIKUJTE S NADHLEDEM PIŠTĚ S ELEGANCÍ
      Znalosti a dovednosti v oblasti komunikace jsou důležité jak v životě profesionálním, tak soukromém. Usnadňují každému cestu k cíli. Přímo nepostradatelné jsou pak tyto dovednosti tam, kde se jedná o řízení lidí nebo obchod. Čím pestřejší paletu způsobů argumentace a přesvědčování známe, o to větší šanci máme prodat větší množství zboží nebo zvednout produktivitu týmu k mnohem vyšším výkonům. Přestože je každý rozhovor jedinečný, komunikační proces má své čitelné zákony, při jejichž respektování dokážete přesvědčit mnohem rychleji. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 120 ISBN: 978-80-251-1600-5

      BARKER ALAN - STÍNY TERORISMU BOJ PROTI TERORISMU V SEVERNÍM IRSKU
      Autor pracoval u Zvláštní služby, elitního útvaru Ulsterské policie, bojujícího proti republikánským i loyalistickým teroristům z PIRA, INLA a dalších organizací. O svých zkušenostech u RUC vypráví v této knize. Vydavatel : NAŠE VOJSKO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 236 ISBN: 80-206-1049-9

      Barker C. - Everville
      Mustang 1997

      Barker C. - První Kniha Krve
      Laser 1994

      BARKER CHRIS - SLOVNÍK KULTURÁLNÍCH STUDIÍ
      Kulturální studia jsou mladým oborem především mediálních studií. Vycházejí z neomarxistických zdrojů a z literární kritiky meziválečné Frankfurtské školy, která se jako první kulturní disciplína začala systematicky věnovat druhořadému kulturnímu průmyslu. Přehledný slovník mapuje nejen kulturální studia, ale také obory, které k nim mají velmi blízký vztah: Frankfurtská škola (Adorno, Horkheimer, Habermas), postmoderní proud filozofie (Lyotard, Derrida) a sémiotika (Barthes, Eco). Slovník obsahuje na 200 hesel, která shrnují základní koncepty a teorie oboru, charakterizují klíčové osobnosti (Williams, Hall, Hoggart a další) a popisují kulturní obsahy a žánry, kterými si tato disciplína zabývá (seriálové narace, mýdlové opery, romance). Slovník má mnoho přesahů do dalších příbuzných věd (postmoderní filozofie, sémiotiky, pop-kultury, post-feminismu). Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 206 ISBN: 80-7367-099-2

      BARKER Clive - Čtvrtá Kniha krve
      Rok vydání :2005 - výbor.stav 

      BARKER Clive - Velké a tajné show
      Rok vydání :1997 - výbor.stav 

      BARKER Clive - Třetí Kniha Krve
      Rok vydání :2001 - ob. A il.J.Maxon,výbor.stav 

      BARKER Clive - Everville
      Rok vydání :1997 - výbor.stav 

      BARKER CLIVE - VELKÉ A TAJNÉ SHOW
      Knihy Clive Barkera ohromují neuvěřitelným rozsahem předkládaných vizí. Fantazie, hrůzný příběh, znepokojivá báje - to vše dohromady je právě předkládaná kniha. Sám autor o ní říká, že je o Hollywoodu, sexu a Armageddonu. Vydavatel : CLASSIC BOOKS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 612 ISBN: 80-86707-32-6

      BARKER CLIVE - KNIHY KRVE IV-VI
      Knihy krve nejsou pro citlivé nátury. Jestli už máte dost příběhů na dobrou noc, které jen čerpají z o mnoho kvalitnějších autorů, tak pak vás zajisté potěší, že jste objevili mistra hororu Cliva Barkera, který se v posledních letech ukázal jako autor v tom nejlepším slova smyslu šokující. Kdo však okusí jeho bizarní světy, pro toho už není návratu . Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 552 ISBN: 80-7306-401-3

      BARKER CLIVE - VĚČNÉ ZATRACENÍ
      Náhoda řídí život Martyho Strausse tak dlouho, jak si jen vzpomíná. Tentokrát, konečně, má štěstí. Je povolán z vězení, aby se stal osobním strážcem Josepha Whiteheada, jednoho z nejbohatších lidí Evropy. Ale Whitehead také hraje s náhodou - odvěkou hru, která mu výměnou za nesmrtelnou duši propůjčuje moc a sílu. Nyní se tajemné síly vracejí, aby si vzaly, co jim patří. Děsivé síly, schopné zrušit i smrt. A Marty se ocitá v pasti mezi svým lidským pánem a samotným Peklem. S možností zahrát si pouze jedinou, poslední, beznadějnou hru . Autor proslulé Imajiky se představuje svým vůbec prvním románem, který si hned po vydání získal zaslouženou pozornost. Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 416 ISBN: 80-7306-381-8

      BARKER CLIVE - COLDHEART CANYON
      Po neúspěchu svých posledních filmů se slavná filmová hvězda Todd Pickett rozhodne, že si nechá provést chirurgický zákrok v zoufalé naději, že získá zpět ztracenou krásu. Ale zákrok se nezdaří. Aby se ukryl před fanoušky a hlavně před tiskem, který by jeho pověst rozcupoval na kousky, kdyby se dozvěděl o operaci, uchýlí se Todd na místo, které není na žádné mapě Hollywoodu, a tím je: Coldheart Canyon. * A tady, zatímco si léčí svá zranění a zoufalství, objeví, co tak dlouho skrývala minulost 8222 Továrny na sny : svět na hranici mezi životem a smrtí, realitou a iluzí, kde pobývají slavné legendy zapomenutého Hollywoodu. Vydavatel : CLASSIC BOOKS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 620 ISBN: 80-86707-38-5

      BARKER CLIVE - EVERVILLE
      Vítejte v Everville . Na hoře vysoko nad městem stojí brána vedoucí na pobřeží jiného světa a ve městě pod ní není jediný člověk, jehož život by tím nebyl zasažen. Phoebe Cobbová se chystá skončit se svým starým životem a povoláním sestry a vydává se hledat svého ztraceného milence do moře snění v jiném světě . Tesla Bombecková, která už ví, jaké hrůzy číhají za tou branou, musí rozřešit záhadnou minulost města, pokud chce ty hrůzy udržet venku . A Harry DAmour, který sledoval cestu zla po Spojených Státech, to zlo objeví na sluncem ozářených ulicích města Everville Síly, které stvořily naši minulost chtějí zničit naši budoucnost Vydavatel : CLASSIC BOOKS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 504 ISBN: 80-86707-34-2

      BARKER CLIVE - IMAJIKA
      Imajika - tajemný řetězec světů, dominií, kterým pevnou rukou vládne nikým nespatřený Autarcha. Čas jeho vlády se však nachýlil, blíží se výročí Usmíření a s ním i doba neodvratných změn. Estabrook, muž, který najme vraha pro svou manželku, nevědomky rozehrává hru, jejíž následky si stěží dokáže představit kdokoliv v Usmířených dominiích. Existuje však neusmířené dominium, oddělené od ostatních a to představuje reálnou hrozbu pro všechny - naše Země. Magická partie moci a kouzel vrcholí a s ní i vypravěčské umění Cliva Barkera. Vydavatel : CLASSIC BOOKS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 902 ISBN: 80-86707-44-X

      Barker Clive - Abarat 2 - Magické dny, Krvavé noci
      Nakladatelství (edice): BB art
      Rok vydání: 2005
      Ilustrace/foto: barevné ilustrace
      Počet číslovaných stran: 484
      Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


      BARKER CLIVE - GALILEA
      Skutečnost někdy překonává nejskrytější temná zákoutí lidské duše . Bohatství mohou Gearyům závidět i Rockefellerové a jejich rod je navíc stejně okouzlující, jako jsou Kennedyové. Tato dynastie již od dob občanské války ovládá americkou společnost. Dovedně se jí daří zakrývat všechny stopy skandálů a tajit dlouhotrvající nepřátelství k záhadné rodině Barbarossových. Teď se však všechno změnilo. Desetiletí potlačované vášně a temné frustrace vyplouvají na povrch, a dřímající nenávist mezi oběma rody propuká v plné ničivé síle . Vydavatel : CLASSIC BOOKS Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 720 ISBN: 80-86707-22-9

      BARKER CLIVE - KNIHY KRVE I-III
      Knihy krve nejsou pro citlivé nátury. Jestli už máte dost příběhů na dobrou noc, které jen čerpají z o mnoho kvalitnějších autorů, tak potom vás zajisté potěší, že jste objevili mistra hororu Cliva Barkera, který se v posledních letech ukázal jako autor v tom nejlepším slova smyslu šokující. Kdo však okusí jeho bizarní světy, pro toho už není návratu . Povídky: Mrtvý mají své dálnice * Půlnoční vlak smrti * Azrael a Jack * Blues prasečí krve * Sex, smrt a hvězdy zář * Města v horách * Strach * Pekelný závod * Jacquelina Essová: její poslední vůle * Hříchy otců * Nové vraždy v Rue Morgue * Syn celuloidu * Král Syrohlav * Zpověď (pornografova) rubáše * Obětní beránci * Ostatky Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 576 ISBN: 80-7306-352-8

      Barker Felix, Ross Macdonald Malcolm, Castlereagh Duncan - Začiatky hl adania
      První cestovatelia. Za horizont. Vel ký vek objavov. Bohatě ilustrováno. Vydavatel : Mladé letá, Bratislava Rok vydání: 1981 Jazyk: Slovenština Počet stran: 485

      BARKER Margaret - Love on Call Surglin´s Dilemma
      Rok vydání : 1994

      BARKER PHILIP - ZÁKLADY DĚTSKÉ PSYCHIATRIE
      Kniha přehledně a srozumitelně mapuje obor dětské psychiatrie. Zabývá se dětským vývojem a příčinami psychiatrických poruch, uvádí dva nejdůležitější systémy jejich klasifikace (DSM-IV-TR a ICD-10), popisuje epidemiologii a diagnostiku, léčebné postupy a prevenci. Kromě přehledného popisu jednotlivých poruch poskytuje také informace o zneužívání a týrání dětí, o specifických poruchách v kojeneckém a adolescentním věku a také o léčebných přístupech a možné prevenci. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 254 ISBN: 80-7254-955-9

      BARKER SCOTT F. - ACCESS 2002 PROGRAMOVÁNÍ DATABÁZOVÝCH APLIKACÍ
      Kompletní kniha o programování databázových aplikací v Accessu. Nezabývá se již překonanými makry ani popisem neprogramových nástrojů, jde přímo k jazyku VBA, modulům, objektům a událostnímu programování. Z přístupových technologií dává na výběr DAO i modernější ADO, probírá programování formulářů, sestav, datových stránek a internetových aplikací, využití složitějších dotazů či prvků ActiveX. Vysvětluje volání API, moduly tříd, demonstruje spolupráci s aplikacemi Office, práci s registrem. Podrobně probírá víceuživatelské aplikace a jejich zabezpečení, replikaci, automatizaci správcovských operací, model klient-server a komunikaci s SQL Serverem. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 656 ISBN: 80-7226-611-X

      Barker, Clive - Kniha krve I. - II.
      Vydavatel : Nakl. Laser, Plzeň Rok vydání: 1994 Jazyk: Čeština

      Barkhausen - Einfuhrung in die Schwingungen
      Oppl, 130 s. 1940 Hirzel, napsáno v jazyce: German

      BARLAY Stephen - Sex Slavery
      Rok vydání : 1975

      BARLETTOVÁ SARAH - MÝTY A BÁJE OD A DO Z /VŠECHNO,CO CHCETE VĚDĚT O MYTOLOGII C
      Vydavatel : METAFORA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7359-220-2

      BARLIK Dušan - Chováme psy
      Rok vydání :1988

      Barlik Dušan - Chováme psy (slovensky)
      Nakladatelství (edice): Príroda
      Rok vydání: 1984
      Ilustrace/foto: foto barevné a čb
      Počet číslovaných stran: 155
      Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
      Doplňující údaje: (slovensky)


      Barlow Thomas- - Průvodce přírodou-Jižní Afrika
      četná bar. vyobrazení, 278 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Baset, Praha Rok vydání : 2003

      Barlow/ Proschan - Statistical Theory of Reliability Models
      250 s. 1975 Holt/Rinehart, napsáno v jazyce: English

      BARLOWOVÁ KATE - PŘÍBYTEK LÁSKY
      Kate Barlowová nám nabízí poutavé, humorné a hluboce lidské vyprávění o dětství, které prožila mezi dožívajícími členy neslavně proslulé sekty zvané Agapémoné neboli Příbytek lásky. Tu založil v polovině 19. století reverend Henry James Prince, který tvrdil, že je veden Duchem svatým sídlícím v jeho těle, a hlásal bezprostřední druhý příchod Krista. Zakladatel sekty a jeho nástupce se stali kontroverzními postavami nejen pro své kacířské učení, ale také kvůli takzvaným duchovním nevěstám , které jim odevzdávaly veškerý majetek a s nimiž plodili nemanželské děti. Autorka popisuje, jak postupně odhalovala náboženský a sexuální skandál související s její rodinou, praktiky zakladatele sekty a jeho nástupce - svého dědečka, i fakt, že její matka je jedním z jeho nelegitimních dětí zplozených s duchovními nevěstami . Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 254 ISBN: 80-7207-709-0

      BARNABÉ - DAUVISTER J./ COURONNE P. - Moje cesty za zvířátky
      Rok vydání :1990 - A6,il. P. Couronne, převážně ilustrované, krátké texty 

      BARNABÉ J. - V říši pohádek
      Rok vydání : 1991

      BARNABÉ J.de - Bambu hladá svoju mamičku
      Rok vydání :1994 - převážně il. Busquets C.de, slovensky 

      BARNARD A.K. - Teoretické základy anorganické chemie
      Rok vydání :1971

      BARNARD Benno - Díra do světa
      Rok vydání : 1997 Poznámka :brož.

      Barnard C. - Za lepší kvalitu života-Artritida a reumatismus
      Nakladatel :IDM Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná

      Barnard Ch. - Nežádoucí
      Svoboda 1979

      BARNARD Chris - Druhý dech
      Rok vydání : 1994

      Barnard Chris, Brewer Chris - Druhý dech
      Nakladatelství (edice): lidové noviny
      Rok vydání: 1994
      Počet číslovaných stran: 381
      Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
      Doplňující údaje: Životopis chirurga, který jako první provedl transplantaci srdce


      BARNARD Christiaan - Dárce
      Rok vydání : 1998

      BARNARD Christiaan / STANDER Siegfried - Nežádoucí
      Rok vydání :1981

      Barnard Christian - Loď nádeje
      1994 Smena, napsáno v jazyce: Slovensky

      Barnard Christian - Druhý dech
      lam, 384 s. 1994 NLN, napsáno v jazyce: Česky

      BARNARD Christian, STANDER Siegfried - Nežádoucí
      Rok vydání :1979

      BARNARD Christian, STANDER Siegfried - Nežádoucí
      Rok vydání :1981

      BARNARD Christian, STANDER Siegfried - Nežádoucí
      Rok vydání :1981

      BARNARD Christian, STANDER Siegfried - Nežádoucí
      Rok vydání :1979

      BARNARD Christian, STANDER Siegfried - Nežádoucí
      Rok vydání : 1979

      Barnard K.A. - Teoretické základy anorganické chemie
      Nakladatel :SNTL Rok vydání :1975 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -390 str.,náčrtky

      BARNARD Neal - Dieta negativních kalorií. Jak se dosyta najíst, a přesto si udržet štíhlou linii
      Rok vydání :2001 - jako nová 

      Barnard R. - Nezdárný syn
      Nakladatel :mf Rok vydání :1984 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -edice Smaragd sv. 104

      BARNARD Robert - Nezdárný syn
      Rok vydání :1984 - plát.vazba 

      BARNARD Robert - Nezdárný syn
      Rok vydání :1984 - plát.vazba 

      BARNARD Robert - Nezdárný syn
      Rok vydání :1984

      BARNARD Robert - Nezdárný syn
      Rok vydání :1984 - plát.vazba 

      Barnard, Rober - Nezdárný syn
      Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 159

      Barnard/ Stander - Nežádoucí
      Ocpl, il. K. Kroupa, b. ob. 1981 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

      Barnard/ Stander - Nežiadúci
      Ocpl, 448 s., 4 príl., il. M. Bočkay 1980 Smena, napsáno v jazyce: Slovensky

      Barnard/ Stander - Loď nádeje
      lam, 210 s. 1994 Smena, napsáno v jazyce: Slovensky

      Barnard/ Stander - Nežádoucí
      Ocpl, ob a il. K. Kroupa 1981 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

      Barnard/ Stander - Nežádoucí
      Ocpl, 476 s., il. K. Kroupa, b ob. 1981 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

      BARNER C.E. - 60 MIL DO Rock Springs
      Rok vydání :1992 - sešit RODOKAPS 

      BARNER C.E. - Arizona Overland
      Rok vydání :1992 - sešit RODOKAPS 

      BARNER G.F. - Balada o červené řece
      Rok vydání :1992 - sešit RODOKAPS 

      BARNES IAN - HISTORICKÝ ATLAS RYTÍŘŮ A HRADŮ VZESTUP A PÁD VĚKU RYTÍŘŮ
      Velkoformátová kniha vybavená více než 140 kvalitními mapami a ilustracemi odkrývá všechny stránky života spojené s rytíři a hrady. Zabývá se vzdáleným dědictvím rytířství, soustřeďuje se na rytířstvo v jeho vojenské i romantické podobě a zkoumá pojem rytířství jako ideálního, ale jen zřídka dosaženého stavu. Detailně vysvětluje, proč a jak byly stavěny hrady a jak se v nich žilo. V závěru pak autor analyzuje, jak se dědictví rytířské romantiky promítá do současných rytířských řádů a jak myšlenka rytířství a rytířstva dodnes přežívá v říši lidské fantazie. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 399 ISBN: 80-204-1746-6

      BARNES IAN DR. - DÁVNÉ CIVILIZACE ATLAS SVĚTA PŘES 140 MAP
      Knihy vydávané v řadě Atlas histori zaujímají ke studiu minulosti unikátní postoj a k objasnění klíčových okamžiků v dějinách lidstva používají širokou škálu nejrůznějších map (včetně řady 3D map) poskytujících značné množství informací 8211 od migrací a bitev až po růst obyvatelstva či expanzi různých říší. Všechny mapy doprovází detailní legendy popisující význam předkládaných skutečností. Zmenšená mapa zeměkoule pak čtenáři umožní identifikovat jednotlivá místa či mapy v rámci celého světa. Kniha začíná souhrnným úvodem, který čtenáře seznámí s prezentovanými tématy a představí mu významné koncepty a trendy s nimi spojované. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 978-80-251-2078-1

      BARNES Julian - Arthur a George
      Rok vydání :2007 - výbor.stav 

      BARNES Julian - Historie světa v 10 a 1/2 kapitolách
      Rok vydání : 1994

      BARNES JULIAN - ARTHUR A GEORGE
      Ti dva si nemohou být vzdálenější. Arthur Conan Doyle právě slavnostně vzkřísil z mrtvých Sherlocka Holmese a převzal šlechtický titul, kdežto George Edalji je jako provinční advokát a životní zelenáč zahloubán do práva odtrženého od jeho vykonavatelů. Arthur pluje na obláčku slávy a dovede si ji užít, zatímco George by rád prošel životem bez povšimnutí druhých, pokud budou respektovat pár jeho neškodných zásad. Ale neklame nás pod vlivem životopisných klišé zrak? Nestojí před námi ve skutečnosti vdovec sužovaný tím 8222 že miloval, jak nejlépe může muž milovat ženu, kterou nemiluje ? A na druhé straně mladík 8222 poněkud nevhodné pleti, jehož tunelové vidění nedovoluje pochopit, že se stal terčem rasové nenávisti, která mu klade za vinu neslýchané násilnosti páchané na zvířatech? Arthura a George spojuje víc než jen touha po spravedlnosti v zaostalém systému britské kriminalistiky a justice. Soudní případ známý jako Edaljiho aféra, který tyto dvě postavy v pozici obžalovaného a jeho veřejného zastánce svedl roku 1906 dohromady, přinutí sira Arthura vytáhnout do boje Holmesovými metodami a přímo v terénu ověřit podezření, že literatura je tisíckrát srozumitelnější než realita. Zvlášť v kauze, která se svou iracionalitou a xenofóbií vyrovnává dobovým justičním omylům v kontinentální Evropě, jejichž tíhu pocítili Dreyfus, Hilsner nebo Bejlis. Julian Barnes si metodou románového dvojhlasu představuje setkání obou mužů s ohledem na známá fakta a neutuchá ani poté, co by si běžný životopisec odešel pro honorář. Pokouší se jejich role domýšlet právem beletristy a slepé uličky lidské paměti mu k tomu skýtají materiál neméně kriminálního charakteru jako pohnutky hrdlořezů. Jeho nejnovější próza se proto nepotřebuje vézt na vlně módního zájmu o stvořitele Velkého detektiva a cituje holmesovský kult v situacích, jež vzbuzují smích i mrazení. V poťouchle edwardovském převlečníku připomíná autor nepohodlná zjištění o negativech anglické povahy i o povaze lidského zraku, který přešlapuje jako korunní důkaz naší nedokonalosti v pozadí této kauzy. A jak se sluší a patří na ostrovní literární extratřídu, také o povaze života, jenž není problémem 8222 na tři dýmky , milý Watsone - neboť drama existence stejně jako každá dobrá detektivka přináší na konci vedle série zvratů také víc otázek než odpovědí. Vydavatel : ODEON Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 480 ISBN: 978-80-207-1243-1

      BARNES JULIAN - ŽÁDNÝ DŮVOD K OBAVÁM
      V boha nevěřím, ale někdy mi schází, přiznává se na úvod svého jedenáctého románu Julian Barnes. Shrnuje tím vlastní zkušenost někdejšího ateisty a nynějšího agnostika, který si uvědomuje, za jak početný tábor příslušníků sekularizované éry promlouvá, když se před čtenáři zpovídá ze svého strachu z umírání a ze smrti. Jeho nejnovější meditace na téma lidské konečnosti má podobu rozsáhlého románového eseje rozebírajícího téma z hlediska rozumu a pragmatičnosti, ale připouštějícího si i tabuizovanou hrůzu z neznámého. Román je zároveň obřím a famózním rejstříkem lidské zkušenosti se smrtí, jejíž místo v novověkých dějinách hledá a dokládá na příkladech ze sklonku života předních spisovatelů a dalších veřejných činitelů. Není však vskutku žádný důvod k obavám: autor při tom dovede být zábavný i něžný, moudrý i mrazivý, předvádí bytostné frankofilství a účtuje s ostrovními předsudky. Jeho příspěvek o podstatě našeho konce znovu potvrzuje, proč autor patří k nejlepším anglickým stylistům. Julian Barnes (1946), prozaik, novinář a překladatel, držitel řady významných evropských literárních cen, proslul např. díly Flaubertův papoušek a Historie světa v 10 1 kapitolách. Vydavatel : ODEON Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 264 ISBN: 80-207-1310-0

      BARNES LISA - VAŘÍME MALÝM DĚTEM PRO DĚTI OD 6 DO 18 MĚSÍCŮ
      Poskytněte svému dítěti skvělý start do života díky plnohodnotné, doma připravované stravě! Každý rodič jistě ocení pohodlnost koupeného dětského jídla, ale čerstvé, doma připravené pokrmy jsou nejlepší cestou, jak naučit dítě zdravým stravovacím návykům a jak zajistit, že jeho chuťové buňky budou po celý život nakloněny zdravé stravě. 80 receptů z této knihy jsou praktickým návodem i pro velmi zaneprázdněné rodiče, neboť tato jídla se dají snadno a rychle připravit. Recepty jsou rozděleny dle věkových kategorií. Nejdříve jsou dětem ve věku 6 měsíců představeny vhodné obiloviny a jednoduchá zeleninová či ovocná pyré. Pak následují recepty na tužší stravu pro děti ve věku osmi nebo devíti měsíců a nakonec naleznete 8222 opravdová 8220 jídla pro batolata od dvanácti do osmnácti měsíců. Tyto lahodné a napohled lákavé pokrmy už ocení i ostatní členové rodiny. S touto knihou si vaše dítě užije širokou škálu čerstvého a zajímavého jídla hned od začátku svého šťastného a zdravého života, a díky tipům na přípravu a skladování si tyto recepty oblíbíte i vy. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-251-2550-2

      BARNES Steven - Pokrevní bratři
      Rok vydání : 2003

      BARNES Steven - Pokrevní bratři
      Rok vydání : 2003

      BARNES, BORN - Paní, vy už zase ječíte
      Rok vydání : 1994 Poznámka :ilustrace Born, A4

      BARNESOVA Kate - Clověk a jeho tělo
      Rok vydání : 1997

      Barnesová M.C. - Královna bez koruny
      Talpress 1992

      Barnesová Margaret C. - Královna bez koruny
      Nakladatelství (edice): Talpress
      Rok vydání: 1992
      Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


      Barnesová Z. - Zádrhel
      Klokan 2000

      Barnet Newman - Umělec - kritik
      Nakladatel : Arbor vitae
      Edice :De arte
      ISBN : 80-86300-18-8
      EAN : 9788086300184
      Originál :Barnett Newman, Selected Writings and Interviews
      Překlad : Ladislav Nagy a Stanislav Kolíbal
      Formát : 128 stran, 18x13cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2004 (1. vydání)


      Anotace : Výběr z literárního odkazu slavného amerického malíře a kritika.

      Barnet Newman - Umělec - kritik
      Nakladatel : Arbor vitae
      Edice :De arte
      ISBN : 80-86300-18-8
      EAN : 9788086300184
      Originál :Barnett Newman, Selected Writings and Interviews
      Překlad : Ladislav Nagy a Stanislav Kolíbal
      Formát : 128 stran, 18x13cm, česky, brožovaná vazba
      Rok vydání :2004 (1. vydání)


      Anotace : Výběr z literárního odkazu slavného amerického malíře a kritika.

      Barnet Petr - Cestou smrti
      175 stran, původní brož 8°, stav dobrý, obálka opotřebena Vydavatel : Tria, Břevnov Rok vydání :

      BARNET,KLIKAROVÁ,TURKOVÁ,VACKOVÁ,ZOLOTOVÁ - RUŠTINA PRO POKROČILÉ /KNIHA + 2AUDIO CD/
      Učebnice umožňuje praktické zvládnutí současného ruského jazyka v jeho mluvené i psané podobě a otevírá studujícím cestu ke složení maturity nebo státní jazykové zkoušky. Vydavatel : LEDA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 384 ISBN: 80-7335-104-5

      Barnett Correlli - Bojujte s nepřítelem zblízka IV.
      Nakladatelství (edice): Paseka
      Rok vydání: 2008
      Ilustrace/foto: foto čb
      Počet číslovaných stran: 219
      Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
      Doplňující údaje: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války


      Barnett Correlli - Bojujte s nepřítelem zblízka II.
      Nakladatelství (edice): Paseka
      Rok vydání: 2007
      Ilustrace/foto: foto čb
      Počet číslovaných stran: 378
      Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
      Doplňující údaje: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války


      BARNETT CORRELLI - BOJUJTE S NĚPŘÍTELEM ZBLÍZKA IV. BRITSKÉ VÁLEČNÉ NÁMOŘNICTVO
      Závěrečný svazek se zaměřuje na triumf Spojenců vposlední fázi konfliktu, z něhož Královské námořnictvo sice vyšlo vítězně, ale v němž Británie definitivně ztratila postavení vládkyně moří . Autor rozebírá problémy spojené s přípravou spojenecké invaze do západní Evropy včetně komplikací vyplývajících z charakteru některých vojenských představitelů, kteří se na operaci Overlord podíleli. Líčí největší kombinovanou operaci v dějinách lidstva, přičemž pozornost věnuje předevšímjejí námořní části, známé pod názvem operace Neptun , jejíž plán považuje za mistrovské dílo štábní práce. Nakonec popisuje operace Královského námořnictva v bojích proti Japonsku, vrcholící účastí britských lodí na závěrečném tažení proti japonským domovským ostrovům. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2009 Jazyk: Angličtina Počet stran: 176 ISBN: 80-7185-957-4

      BARNETT CORRELLI - BOJUJTE S NEPŘÍTELEM ZBLÍZKA II.BRITSKÉ VÁLEČNÉ NÁMOŘNICTVO
      Druhý ze čtyř svazků neotřelé historie britské námořní moci za druhé světové války. Autor líčí epopej honu na německou bitevní loď Bismarck, detailně rozebírá boje ve Středomoří, podrobuje drtivé kritice britskou strategii v letech 1940 a 1941, především pak Churchillovy snahy o ofenzivní akce bez ohledu na stávající poměr sil na příslušných bojištích. V závěru pak líčí zhmotnění nočních můr britských náčelníků štábů v trojí hrozbě britskému impériu vstupem Japonska do války a zbytečnou ztrátu britských bitevních lodí Prince of Wales a Repulse při strategicky pochybené koncepci 8222 pevnosti 8220 Singapur. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 378 ISBN: 80-7185-702-0

      BARNETT CORRELLI - BOJUJTE S NEPŘÍTELEM ZBLÍZKA III.BRITSKÉ VÁLEČNÉ NÁMOŘNICTVO
      V letech 1942 8211 44 se poměr sil na světových mořích a oceánech zvrátil ve prospěch Spojenců a Královské námořnictvo překonalo největší krizi ve svých dosavadních dějinách. Autor podrobně popisuje hrdinský boj námořníků při zásobování těžce zkoušené Malty a líčí spor o dálkové bombardéry, kdy odmítnutí nasadit je k hlídkování nad mořem málem způsobilo porážku spojeneckých eskort v bitvě o Atlantik. Věnuje pozornost nejen velkým spojeneckým výsadkovým operacím v severní Africe, na Sicílii a v jižní Itálii, ale též konvojům do severního Ruska, jež musely čelit nejen nepřátelským lodím, ponorkám a letadlům, nýbrž i běsnění přírodních živlů. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 472 ISBN: 80-7185-920-8

      BARNETT CORRELLI - BOJUJTE S NEPŘÍTELEM ZBLÍZKA BRITSKÉ VÁLEČNÉ NÁMOŘNICTVO ZA
      Autor neotřelým způsobem vykládá úlohu Británie jako ostrovní námořní velmoci a mateřské země světového impéria za druhé světové války. Ukazuje, jak bylo Královské námořnictvo na začátku války příliš malé na zvládnutí svých úkolů. Líčí debaty na vysoké úrovni o celkové strategii, napínavě popisuje jednotlivé operace, soupeření spojenecké a německé technologie ohledně zbraní a radaru i nanejvýš důležitou skrytou válku šifrantů. Poutavé vylíčení protkává často až nemilosrdnou kritikou hlavních účastníků včetně Churchillova zasahování do námořních operací. A v neposlední řadě vypráví i o odolnosti a statečnosti britských námořníků. První svazek končí evakuací britských expedičních sil z Dunkerku. Britský vojenský historik, autor publikací z dějin vojenství včetně životopisů Marlborougha a Napoleona. Od roku 1977 je archivářem Churchill Archives Centre na Churchill College v Cambridge. Je členem Královské literární společnosti a Královské historické společnosti. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 260 ISBN: 80-7185-701-7

      Barnett Correlli - Bojujte s nepřítelem zblízka III. Britské válečné námořnictvo za druhé světové války - Bojujte s nepřítelem zblízka
      Nakladatelství (edice): Paseka
      Rok vydání: 2008
      Ilustrace/foto: foto čb
      Počet číslovaných stran: 469
      Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
      Doplňující údaje: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války Britské válečné námořnictvo za druhé světové války


      BARNETT Cynthia - Ben´s Gift
      Rok vydání : 1990

      BARNETT DAVID - ANDĚLSKÉ ZRCADLO
      Praha současnosti: ve strouze se probudí muž bez jakýchkoliv vzpomínek na minulost, jeho paměť je nepopsaný list. Ujme se ho skupinka ekoaktivistů, kteří jej pojmenují 8222 Poutník a postupně jej vtáhnou do svých plánů na vyvolání nepokojů při blížícím se summitu výrobců ropy N15. Praha v roce 1584: ve strouze se probudí muž bez vzpomínek, připojí se k poselstvu z Anglie a je přijat na dvůr Rudolfa II. Melancholický císař obklopený intrikány, podvodníky a šarlatány mu dá jméno 8222 Poutník . . A v zářícím městě na pokraji věčnosti upadne bytost vyššího řádu za své nekonformní názory v nemilost. Zatímco se tři příběhy vzájemně proplétají a spějí k rozuzlení, je stále těžší rozeznat, co je pravda a co lež a vyvstane otázka: Jak je možné zjistit, kdo jsme, když nikdo kolem nás není, za co se vydává? Vydavatel : POLARIS Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-7332-155-0

      BARNETT MICHAEL - UMĚNÍ SKOČIT ČTRNÁCTERO KLÍČŮ
      Představte si, že existuje neomezený prostor, ve kterém je možné být naprosto vším a zároveň sám sebou. Čtrnáctero klíčů otevře dveře každému, kdo se odhodlá vstoupit. Ať už tomu říkáme sebepoznání, duchovní cesta, osvícení či hledání vlastního já, je Barnettova kniha o umění skočit naprosto jasným a srozumitelným návodem pro každého, kdo chce překročit hranice všední skutečnosti a přiblížit se něčemu, co ho dalece přesahuje, a přece je jeho nedílnou součástí. Tato kniha nás vybízí, abychom vystoupili z naší všední reality a vyzkoušeli, který z klíčů se hodí zrovna nám. Text čtenáře postupně seznamuje se základními principy energetické práce Michaela Barnetta a jeho neobyčejného přístupu k lidem. Je záznamem přednášek pronesených ve Společenství divokých husí v Curychu v lednu 1986. Vydavatel : MAITREA Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 165 ISBN: 80-87249-09-3

      Baroch Pavel - V moci proudu
      Nakladatelství (edice): Ikaros
      Rok vydání: 2007
      Počet číslovaných stran: 292
      Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


      BAROCH Pavel - V moci proudu
      Rok vydání : 2007

      BAROCH Pavel - V moci proudů
      Rok vydání : 1952 Poznámka :A6

      BAROGH PAVEL - V MOCI PROUDU
      Román V moci proudu je příběhem starého, vínu a samotě holdujícího muže jménem Eirell, kterého z podnapilé letargie vyruší znepokojivý vzkaz. Obsah kurýrem doručeného pergamenu mu připomene minulost, před kterou utekl, minulost, na kterou toužil zapomenout. Právě ta minulost jej navzdory propasti času vyžene z dalekého jihu starého knížectví na cestu za kdysi známou vůni magie, kterou už deset let nepoužil. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 296 ISBN: 80-204-1732-9

      BAROJA Pío - Sedm záhad
      Rok vydání :1977 - bez ob.,plát.vazba 

      Baroja Pío - Sedm záhad
      Ocpl, 292 s. 1977 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

      Baroja Pío - Sedm záhad
      Ocpl, 292 s. 1977 Svoboda Omnia, napsáno v jazyce: Česky

      BAROJA Pío - Boj o život
      Rok vydání :1970 - na vazbě kresba S.Dalí 

      Baron Francoise - Les Fastes de gothique-le siecle de Charles V
      1314-1416/ 24 col. pl., 356 bn ill. 1981 RMN, napsáno v jazyce: French