Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 58 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:04
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




Baule Bernhard - Die Matematik des Naturforschers und Ingenieurs I-VI
Obr. 1944 Hirzel, Leipzig, napsáno v jazyce: German

Baule Bernhard - Die Matematik des Naturforschers und Ingenieurs I-VI
Obr. 1944 Hirzel, Leipzig, napsáno v jazyce: German

Baum - Havaj včera a dnes
Cestopis, brož 8°, gr. úprava a obálka Alois Chvála, fotografie autor, 118 stran, stav dobrý, obálka potrhaná a pomačkaná Vydavatel : Alois Hynek, Praha Rok vydání : 1947

Baum E. - Frohes Schaffen,Das Buch für jung und alt
Verlag für Jugend und Volk1929 Wien-Leipzig,500 S.

BAUM Frank L. - The Wizard of Oz
Rok vydání : 1993

Baum Iulius - Romanische Baukunst in Frankreich
Ocpl, 432 abbildungen 1928 Hoffmann, Stuttgart, napsáno v jazyce: German

Baum J. - Africkou divočinou
MF 1957

Baum J. - Stepí a pralesem
Nakladatelství (edice): Vesmír
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 271
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: S četnými původními obrázky


Baum Jiří - Havaj
I. vydfání, ilustrace V. Rocman, 84 stran, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání : 1958

Baum Jiří - Holub a Mašukulumbové
Obr, 128 s., foto, 2 mapy 1955 NČSAV, napsáno v jazyce: Česky

Baum Jiří - Havaj
dřevoryty, obalka, vazba a grafická úprava Vladimír Rocman, 16 stránek fotografií, každá kapitola obsahuje ilustrace Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání: 1958 Jazyk: Čeština Počet stran: 84

Baum Jiří - Havaj včera a dnes
obsahuje fotografie Vydavatel : Alois Hynek, Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 117

Baum Jiří - Stepí a pralesem
Vydavatel : Vesmír, Praha Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 274

Baum Jiří - Zlato na Nové Guineji
141 stran, čb. fotografie, mapa, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1954

Baum Jiří - Havaj
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1958
Ilustrace/foto: Rocman V. čb
Počet číslovaných stran: 84
Poznámka ke knize: Věnování bez souvislosti - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Baum Jiří - Havaj včera a dnes
Nakladatelství (edice): Alois Hynek
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 117
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití


BAUM Lyman Frank - Čaroděj ze Země Oz
Rok vydání :1962 - il. A. Karásek 

BAUM LYMAN FRANK - THE WONDERFUL WIZARD OF OZ / ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ
Slavný pohádkový příběh o putování malé Dorotky a jejich neobvyklých přátel za všemocným čarodějem Ozem do Smaragdového města, příběh, v němž jsou slovy autora zachovány zázraky a radost a vynechány bolesti a noční můry. Dvojjazyčné vydání s gramatickým a lexikálním komentářem pod čarou. Pro mírně pokročilé. Překlad Monika Vosková. Vydavatel : GARAMOND Rok vydání: 2005 Jazyk: Angličtina Počet stran: 308 ISBN: 80-86379-81-7

BAUM TANJA - UMĚNÍ PŘÁTELSKÉHO ŘEŠENÍ KONFLIKTŮ
Konfliktním situacím jsme vystaveni neustále a snad v každé životní oblasti 8211 ať již se jedná o špatnou obsluhu v restauraci, o napětí na pracovišti nebo o neuspokojivé osobní situace. Autorka v této knize nabízí čtenáři své mnohaleté zkušenosti, jak zacházet se spory a konflikty konstruktivním způsobem, který vede k řešení přijatelnému pro všechny zúčastněné 8211 a to jak v profesní, tak v osobní oblasti. Množství příkladů a podnětů má čtenáři pomoci pochopit povahu konfliktů a možnosti, jak s nimi v každodenním životě zacházet. Knihu ocení čtenáři se zájmem o zdokonalení vlastních sociálních dovedností a také pracovníci ve vedoucích a manažerských pozicích. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-7367-525-7

Baum Vicki - Studující chemie Helena Willfüerová
Vydavatel : Plamja, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 255

Baum, Jiří - Stepí a pralesem
OPolpl. vazba s původní obálkou. Praha, Vesmír, 271 S. s fotopřílohou, 8°. Velmi pěkný stav.

Baum, Jiří - Havaj včera a dnes
vyd. A. Hynek Praha, původní vazba s poškozeným přebalem Rok :1947

Baum, Jiří - Kolem zeměkoule
včetně přílohové mapky Rok :1956

Bauman - Na prahu neznámých světů
340 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Práce Rok vydání : 1981

BAUMAN Lyman Frank - Čaroděj ze země Oz
Rok vydání : 1995 Poznámka :A 4, il. Běhounek

Bauman M. - Záhady pro zítřek
Práce 1988

Bauman M. - Labyrint říše rozumu
Práce 1985

Bauman M. - Na prahu neznámých světů
Práce 1981

Bauman Milan - Záhady pro zítřek
I. vydání, čatné vyobrazení, 357 stran, přílohy, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1979

Bauman Milan - Na prahu neznámých světů
il. T. Rotrekl 1981 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Bauman Milan - Labyrint říše rozumu
A4, Ocpl, 328 s., 48 s příl., il. T. Rotrekl 1985 Práce Kotva, napsáno v jazyce: Česky

BAUMAN Milan - Záhady pro zítřek. Po stopách bílých míst vědy dneška
Rok vydání :1979 - 350 s., A4, 64 obr.příl. 

BAUMAN Milan - Labyrint říše rozumu. Taje lidského mozku
Rok vydání :1985 - 328 s., 48 s.příl., velmi dobrý stav 

BAUMAN Milan - Záhady pro zítřek. Po stopách bílých míst vědy dneška
Rok vydání :1979 - 350 s.,A4,64 obr.příl. 

BAUMAN Milan - Záhady pro zítřek. Po stopách bílých míst vědy dneška
Rok vydání :1979 - 350 s.,A4,64 obr.příl. 

BAUMAN Milan - Na prahu neznámých věků. Kolumbovské výpravy po cestách třetího tisícíletí
Rok vydání :1981 - il.T.Rotrekl 

BAUMAN Milan - Na prahu neznámých světů
Rok vydání :1981

BAUMAN Milan - Na prahu neznámých světů
Rok vydání :1981

BAUMAN Milan - Záhady pro zítřek. Po stopách bílých míst vědy dneška
Rok vydání :1979 - 350 s., A4, 64 obr.příl. 

Bauman Milan - Na prahu neznámých světů
Vydavatel : Praha, Práce Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 341

Bauman Milan - Na prahu neznámých světů
Nakladatelství (edice): Kamarád
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 341
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Kolumbovské výpravy po cestách třetího tisíciletí


Bauman Milan - Na prahu neznámých světů
Nakladatelství (edice): Kamarád
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 341
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Kolumbovské výpravy po cestách třetího tisíciletí


Bauman Milan - Labyrint říše rozumu
Nakladatelství (edice): Kotva
Rok vydání: 1985
Ilustrace/foto: foto, ilustrace
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BAUMAN Milan - Záhady pro zítřek. Po stopách bílých míst vědy dneška
Rok vydání :1988 - 2., přepracované a doplněné vyd., výborný stav 

Bauman Milan - Na prahu neznámých světů
Ocpl, 344 s., il. T. Rotrekl 1981 Práce, napsáno v jazyce: Česky

BAUMAN Milan - Na prahu neznámých věků
Rok vydání : 1981

Bauman P. - Valdivia-Objavenie najstaršej americkej kultúry
Nakladatel :Smena Rok vydání :1985 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -SLOVENSKY, čb a bar foto příloha

Bauman V. - - První zemřel kancléř
původní brož 8°, četná vyobrazení, Magnet 2/68, velmi dobrý stav, obálka (Lubomír Přibyl) opotřebená Vydavatel : Vydavatelství časopisů MNO, Praha Rok vydání : 1968

Bauman Zymunt - Sociologie
1965 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Bauman, Milan - Na prahu neznámých světů
Rok :1981

Bauman, V. a M. Hladký - První zemřel kancléř
edice Magnet č. 2/68 Rok :1968

BAUMANN DOC - ADOBE PHOTOSHOP FOTOMONTÁŽE ZÁKLADNÍ DOVEDNOSTI
Skutečná síla Photoshopu nespočívá jen v optimalizaci fotografií, ale v možnosti vytvářet fotomontáže podle vlastní fantazie. Některé z nich byste mohli i prostě vyfotografovat, jiné ne, protože nikdy neexistovaly a existovat nebudou. Úkolem této knihy je ukázat vám, na co si máte dát pozor při jejich tvorbě. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 110 ISBN: 978-80-251-1579-4

BAUMANN DOC - ADOBE PHOTOSHOP ZOSTŘOVÁNÍ A ROZOSTŘOVÁNÍ ZÁKLADNÍ DOVEDNOST
Projdete-li si stránky této knihy a vyzkoušíte si jednotlivé postupy, snadno dosáhnete takových výsledků, jaké byste u některých snímků už ani neočekávali. Naše knihy vždy vycházejí z aktuální verze Photoshopu, ale jsou koncipovány tak, aby i uživatelé starších verzí měli z lekcí užitek. Zprostředkováváme nepostradatelné základní dovednosti, novinky obvykle výrazně ulehčují práci, ale jen zřídka něco mění na těchto fundamentálních dovednostech ve zpracování obrázků. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 118 ISBN: 978-80-251-1577-0

BAUMANN DOC - ADOBE PHOTOSHOP VÝBĚRY ZÁKLADNÍ DOVEDNOSTI
Výběry jsou jedním z nejdůležitějších prostředků pro tvorbu ve Photoshopu. Jak je provádět efektivně a bez zbytečného tápání? Jak se vypořáda se složitými obrazci a jejich barevností? V knize zkušeného německého grafika postupně projdete práci se všemi nástroji a prostředky a naučíte se vytvářet přesné výběry. Vše je doprrovázeno velmi intuitivními ilustracemi, na nichž vidíte jednotlivé fáze úpjrav a spoustu zajímavých tipů. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 110 ISBN: 978-80-251-1529-9

BAUMANN Emil - Svatý Pavel
Rok vydání : 1938

BAUMANN Hans - Jeskyně velkých lovců
Rok vydání : 1968

Baumann Hans - Jeskyně velkých lovců
ilustrace, mapky, 125 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1968

Baumann Hans - Jeskyně velkých lovců
Lascau, Altamira 1968 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

BAUMANN HELMUT,KUNKELE SIEGFRIED,LORENZ RICHARD - ORCHIDEJE EVROPY A PŘILEHLÝCH OBLASTÍ ATLAS
Český překlad posledního vydání průvodce světem evropských orchidejí, sestaveného proslulými německými orchideology, představí 219 druhů a 233 poddruhů těchto pozoruhodných rostlin. Každý taxon je uveden jednou až dvěma barevnými fotografiemi a podrobným popisem. Umožní tak identifikovat nejen planě rostoucí orchideje střední Evropy, ale i daleko četnější a rozmanitější příslušníky této rostlinné čeledi ze Středozemí včetně severní Afriky a Blízkého východu. Překladatel doplnil text zvláštními poznámkami k druhům a poddruhům vyskytujícím se v ČR a doplnil některé obecné části, zejména slovníček odborných termínů. Vydavatel : ACADEMIA nakladatelství AVČR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-200-1692-8

Baumann Peter - Láska Isabel Godinové
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 2004
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Baumann Peter - Valdivia-Objavenie najstaršej americkej kultúry
Ocpl, 224 s., 24 s. foto 1985 Smena, napsáno v jazyce: Slovensky

Baumann Rudolf G. - Bloudění na Sumatře
167 stran, obálka L. F. Žižka, původní vazba s obálkou 8°, obálka opotřebena, velmi dobrý stav Vydavatel : Světový literární klub Rok vydání : 1941

Baumann Rudolf G. - Bloudění na Sumatře
166 stran, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Světový literární klub Rok vydání : 1941

Baumann, Sandberg - Eine Schöne Wirtschaft
Nakladatel : Kongress Verlag, Berlin Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()

Baumaxa - Fenkám


BAUMBACH VÁCLAVKOVÁ - Německý jazyk pro filosofy
Rok vydání : 1989

BAUMBACH VÁCLAVKOVÁ - Mluvnice němčiny
Rok vydání : 1997

BAUMBACH,VÁCLAVKOVÁ - MLUVNICE NĚMČINY
Učebnice pro nejširší okruh zájemců o němčinu. Výběr, uspořádání a výklad gramatických jevů pro praxi. Srovnání němčiny s češtinou a uvádění odlišností v gramatickém systému obou jazyků. Včetně kapitoly o nové úpravě německého pravopisu. Vydavatel : FIN PUBLISHING Rok vydání: 1999 Jazyk: Němčina Počet stran: 238

BAUMERT/BUOB/WREMBEK - Na nemocné budou vkládat ruce
Rok vydání : 1996 Poznámka :brož.

BAUMGARDT MICHAEL - WEBDESIGN S ADOBE PHOTOSHOP 7 A GOLIVE 6
Celobarevná, bohatě ilustrovaná kniha, která je radostí pro oči a využívá vizuální styl učení, se stala jedním z bestsellerů, v nichž se šťastně snoubí dvě témata: Photoshop a webdesign. A jako v jedné z mála publikací v ní najdete průvodce prací s Adobe GoLive. Tvůrci webů mohou po dobře odměřených dávkách čerpat ze zkušeností německého autora, jehož knihy týkající se webdesignu a grafického designu jsou 8222 trháky 8220 . Probrána jsou všechna zásadní témata tvorby webů a jejich řešení ve Photoshopu, v knize naleznete i řadu užitečných tipů. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 336 ISBN: 80-7226-797-3

Baumgardt Rudolf - Fernao Magalhaes-Příběh první plavby kolem světa
14 obr. př. 1942 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

BAUMGARTEN ANDREAS - VELKÁ KNIHA SNŮ NÁVOD K VÝKLADU SNŮ,VÍCE NEŽ 2000 HESEL
Podstatnou část knihy tvoří abecedně řazená hesla obsahu snů a symbolů, kterých je víc než dva tisíce. Sny a jejich výklad nám budou nápomocny při každodenním rozhodováním a v řešení konfliktů či problémů, kromě toho nás dovedou k hlubšímu sebepoznání i vnitřní harmonii. Velká kniha snů nabízí praktické rady, jak si sny uchovat v paměti, jak provádět jejich analýzu a jak s nimi systematicky pracovat. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 80-7362-491-0

Baumgarten Harald - Poslední věta
Vydavatel : Karel Volenský, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

Baumgartner A. - Počátkové silozpytu
Nakladatel :Calvovský Rok vydání :1851 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :polokožená -281 str., čb nákresy, výpočty. Z obsahu: O tělesech, Rovnováha sil, O světle, O magnetismu a električnosti, O teple, Hvězdářství, Meteorologie Na titulním listě výrazně začerněna razítka tuší.

BAUMGARTNEROVÁ MARTINE,CHÉHU FRÉDÉRIC - VELKÁ KNÍŽKA PRO MALÉ BALETKY
Hodina baletu začíná za chvíli. Tanečnice si před velkými zrcadly upravují cvičky 8230 Chceš být jako ony? Pak je tato knížka právě pro tebe, protože díky ní se otvírají dveře do sálu, v němž se odehrává opravdová lekce klasického tance. Vyzkoušíš si první taneční krůčky, setkáš se s profesionální baletkou, zažiješ generální zkoušku a galapředstavení na konci roku pod světly reflektorů! Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 80 ISBN: 978-80-251-2153-5

BAUMJOHANNOVI DOROTHEA A PETER,VĚTVIČKA VÁCLAV - ROSTLINOLÉKAŘ
Ochrana rostlin je vlastně jednoduchá: Jakmile zjistíte problém, otevřete příručku na stránce s příslušnou rostlinou. Podle fotografií a přesného popisu můžete snadno identifikovat symptomy a rychle podniknout efektivní protiopatření 8211 od mechanických přes biologické až k chemickým zásahům. Z přehledné časové tabulky na vnitřní straně obálky na první pohled vyčtete, v jakém měsíci je určitá rostlina nejvíce ohrožena a kdy je účelné provést zvláštní ošetření. České vydání lektoroval a doplnil ředitel botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze Václav Větvička. Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 143 ISBN: 80-7234-702-5

Baumová V. - Zlaté střevíčky
MF 1979

Baumová Vicki - Zlaté črievičky
1971 Smena . . 358, napsáno v jazyce: Slovensky

Baumová Vicki - Zlaté střevíčky
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1979
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bauregard/ Corsse - Lord Cresus
zl. Ražba, ilustr. 1911 Beaufort, napsáno v jazyce: Česky

Baus Ur., Siege - DŘEVĚNÁ SCHODIŠTĚ
Kniha německých autorů popisuje návrh a příklady řešení dřevěných schodišť. Vydavatel : ERA group Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-7366-067-9

BAUS URSULA,SIEGELE KLAUS - KOVOVÁ SCHODIŠTĚ KONSTRUKCE,NÁVRH,PŘÍKLADY REALIZACÍ /2.VYDÁ
Kovová schodiště 8211 Kniha německých autorů Ursuly Bausové a Klause Siegeleho popisuje návrh a příklady řešení dřevěných schodišť. Je určena projektantům, ale může být inspirací také pro ty, kdo staví nebo rekonstruují dům. Autoři popisují architektonické řešení konkrétních druhů schodišť, včetně jejich konstrukcí. A to pomocí fotografií, konstrukčních výkresů a detailů. V knize se objevují příklady schodišť schodnicových, deskových a visutých navržených předními německými architekty. Původně vydalo knihu Dřevěná schodiště nakladatelství DVA z Mnichova. Vydavatel : ERA group Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 103 ISBN: 80-7366-078-4

Bauše B. - Český herbář-to je vylíčení všech důležitějších rostlin léčivých i jinak důležitých s dodatkem o některých látkách živočišných a minerálních slovem i obrazem
Nakladatel :Hynek Stav knihy :horší stav Vazba :původní vazba -75 str., čb il v textu, 2 celostránkové litografické barevné přílohy. Z obsahu: Léčivé a jiné vlastnosti rostlin, Vylíčení nejdůlež. rostlin lékařských, jedovatých a jinak pro život důležitých, Abecední seznam nemocí a jich léčidel

Bauše Bohumil - K neznámým břehům
Oppl, 314 s., il. b.d. ND Máje, napsáno v jazyce: Česky

Bauše, Boh. - Veselé chvíle v zoologické zahradě
Ilustroval J. Blažek. Nedatováno. Vydavatel : Nakl. družstvo Máje Jazyk: Čeština Počet stran: 127

Bauše, Bohumil - Říše věčného ledu. Cesty objevné, příroda a lid ..
v krajinách polárních. Poloplátěná vazba, 290 str. s mnoha foto. Příloha: 2 rozkládací mapy. Praha, Bursík a Kohout, 1909. Dobrý stav.

Bauše-Rožek-Wenig Ed., Wenig, J. - Za domovem. Vlastivěda Čech. Kniha 1.
Poloplátěná vazba, 392 str. s obr., malá 4°. Praha, Topič, bez data, ca 1905. Zachovalé.

Bauše-Sedláček-Wenig, ilustroval Wenig, J - Za domovem. Vlastivěda Čech. Kniha druhá.
Zdobená plátěná vazba se zlatou ražbou, 470 str. s obr. a dvojstrannou mapou. Praha, F. Topič. Hřbet v ohybech v přední i zadní části roztržen, desky zašpiněny, první tři listy jsou vypadlé a natržené, mapa vzadu také vypadlá a na okrajích opotřebená. Jinak uvnitř dobrý stav.

Bawdenová - Carriina válka
Rok :1981

Bawker Gordon - George Orwell
Autor ve své biografii známého spisovatele a novináře využívá nových svědectví a dnes dostupných archivů KGB a pokouší se pokročit dál v odkrývání Orwellova vědomí. Upozorňuje na úzkou souvislost jeho díla a jeho života, byť Orwell osudy svých postav nekonstruuje vědomě jako autobiografické. Jen málo mužů ovlivnilo evropské myšlení 20. století tak silně jako Orwell . , I. vydání, 482 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý-původní cena 599,- Kč Vydavatel : Lidové noviny, Praha Rok vydání : 2007

Baxa B. - Stručný výklad ústavy republiky československé-pro školní a obecní potřebu
Nakladatel :Svátek, Č. Budějovice Rok vydání :1920 Stav knihy :horší stav Vazba :brožovaná -MF, sešitek 44 str.

Baxa, Bohumil - Sněm království Českého.
Poloplátěná vazba, 36 str. Praha, J. Vilímek. Velmi dobrý stav.

Baxa, Bohumil a ostatní - Parlament - konvolut 9 svazků
Polopl. převazba s papírovým štítkem na hřbetu a přídeští rkp. inv. číslo na tit. listu. Kniha obsahuje 9 svazků Občanská knihovna sv. 11 - 18 19. - 20., Praha, Ministerstvo školství a národní osvěty, 1920, 1921, 1923 31 S., 32 S., 29 S., 40 S., 47 S., 47 S., 30 S., 32 S., 62 S. 8°. Obsah: a.) Baxa, Bohumil, Dr. - Parlament b.) Weigner, Leopold - Volba povolání c.) Svoboda, Emil - Demokracie a volby d.) Štech, Karel - Učitel národů J. A. Komenský e.) Hajn, Alois: O českých stranách politických f.) Stloukal, Karel, Dr. - Bílá Hora a Staroměstské náměstí g.) Hýsek, Miloslav, Dr. - Alois Jirásek h.) Herben, Jan, Dr. - Duch demokracie, II. přehled 19. století až do našich dnů j.) Herben, Jan, Dr. - Karel Havlíček. Velmi pěkný stav.

Baxa, Bohumil, Dr. - Republika
Knižní blok všit do nepůvodních papírových desek. Občanská knihovna, sv. 1. Praha, Vydáno péčí Ministerstva školství a osvěty, 1919, 32 S., 12°. Slušný stav.

Baxa,Wirth,Štěch - Prag und sein aufstieg
Orbis 1927 Praha, pův.brož

BAXENDALE Martin - Jak přežít v kanceláři
Rok vydání :2003 - brož.,il.autor 

BAXENDALE Martin - Jak neusnout při sexu. Praktická příručka
Rok vydání :2002 - Fragment, brož., 31 s. 

BAXENDALE Martin - Jak neusnout při sexu
Rok vydání :1997

BAXENDALE MARTIN - JAK ZVLÁDNOUT STRES
Trpíte stresem? Zvládnout ho bez újmy na zdraví vám pomůže praktický průvodce Martina Baxendala. Oblíbený autor čerpá ze svých letitých zkušeností a předkládá opravdu neocenitelné rady, které vás nejen pobaví a inspirují, ale také pomohou odbourat stres a vyčerpanost vám i vašim přátelům. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2009 Počet stran: 32 ISBN: 80-253-0807-3

BAXENDALE MARTIN - NOVOMANŽELÉ NÁVOD K PŘEŽITÍ
Chystáte se vstoupit do manželství nebo jste novomanželé? Pořiďte si nepostradatelného průvodce manželskými hádkami, který vás připraví na řadu šťastných let plných hádek, sporů a hašteření. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 50 ISBN: 80-253-0812-7

BAXENDALE MARTIN - ŽENA PO 40 NÁVOD K ÚDRŽBĚ A PŘEŽITÍ
Je vám nebo vašim přítelkyním 40 a více? Nevíte jak se s tímto nepříjemným faktem vyrovnat se ctí a čistým štítem? Poradí vám neocenitelná příručka, která je zároveň vtipným návodem k údržbě pro každou ženu po 40! Jak s přehledem překonat hluboké vrásky, těžké kocoviny, vypadávání vlasů, nebo jak si zpestřit milostné hry, to všechno zná M. Baxendale z vlastní zkušenosti. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 32 ISBN: 80-253-0106-0

BAXENDALE MARTIN - MUŽ NÁVOD K OBSLUZE PRO ŽENY
Naučte se správně obsluhovat muže! Prostudujte si podrobný manuál, který vtipnou formou radí ženám, jaký typ muže si vybrat a jak jej správně používat. Nechte se inspirovat radami M.Baxendala, který zná všechno z vlastní zkušenosti. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 32 ISBN: 80-7200-543-X

BAXENDALE MARTIN - SEX PRO POKROČILÉ PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA
Vydavatel : FRAGMENT Jazyk: Čeština Počet stran: 31 ISBN: 80-7200-736-X

BAXENDALE MARTIN - MANŽELSTVÍ NÁVOD K PŘEŽITÍ
Chcete mít dlouholeté bezproblémové manželství? Prostudujte si naši vtipnou příručku a lehce zvládnete nástrahy vašeho společného soužití. Neocenitelné rady nejen pro novomanžele! M.Baxendale všechno zná z vlastní zkušenosti. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 32

BAXENDALE MARTIN - ŽENA NÁVOD K OBSLUZE PRO MUŽE
Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7200-511-X

Baxt G. - Smrt pro Gretu Garbo
Erika 1993

Baxt G. - Smrt pro Gretu Garbo
Nakladatel :Erika Rok vydání :1993 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino

Baxt George - Smrt pro Gretu Garbo
lam, 252 s. 1993 Erika, napsáno v jazyce: Česky

Baxt George - Smrt pro Gretu Garbo
249 stran, původní vazba 8°, intaktní stav Vydavatel : Erika Rok vydání : 1993

Baxt George - Smrt pro Gretu Garbo
w Vydavatel : Erika Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština Počet stran: 250

Baxt George - Smrt pro Gretu Garbo
Nakladatelství (edice): Erika
Rok vydání: 1993
Počet číslovaných stran: 249
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


BAXTER G. O. - Tygří muž
Rok vydání : 1996

BAXTER G. O. - Stín
Rok vydání : 1996

BAXTER G. O. - Král trampů
Rok vydání : 1996

BAXTER G. O. - Cesta dlouhá, daleká
Rok vydání : 1996 Poznámka :Návrat

Baxter G.B. - Šeptající psanec
Oddych 1996

Baxter G.O. - The Range-Land Avenger
Hodder + Stoughton ( 1930 )

Baxter G.O. - Cesta dlouhá, daleká
Návrat 1996 Brno

Baxter Georg O. - Stín
1930 K. Voleský, napsáno v jazyce: Česky

BAXTER George Owen - Volání krve
Rok vydání :1997 - il.A.Glajc, perf.stav 

BAXTER George Owen - Tygří muž
Rok vydání :1996 - il.A.Glajc, perf.stav 

BAXTER George Owen - Šeptající psanec
Rok vydání :1996 - il.A.Glajc, perf.stav 

BAXTER IAN - NĚMECKÁ OBRNĚNÁ VOZIDLA VE 2.SVĚTOVÉ VÁLCE
Více než 350 doposud neuveřejněných fotografií nabízí jedinečný pohled na mohutnou německou tankovou Panzerwaffe, od jejích triumfů až k hořkému konci. Charakteristické snímky nejrůznějších typů německých obrněných vozidel v akci včetně lehkých a těžkých bojových tanků, samohybných děl, stíhačů tanků, dělostřelectva, jakož i pancéřových průzkumných a podpůrných vozidel. Snímky doprovázejí podrobné popisky a text osvětlující historii událostí zobrazených na fotografiích. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-7237-862-7

BAXTER Leon - Kniha o kreslení
Rok vydání : 1994 Poznámka :A4

BAXTER NICOLA,MITCHELL MELANIE - UČÍM SE PSÁT ABECEDU NAPIŠ,SETŘI A ZKUS ZNOVU/+HOUBA A KŘÍDY
S touto chytrou knížkou se děti můžou naučit psát celou abecedu. Když nakreslí barevnými křídami písmena, můžou je pak jednoduše smazat a začít se zábavným procvičováním znovu a znovu. Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 14 ISBN: 80-255-0030-9

Baxter Owen George - Cesta dlouhá, daleká
297 stran, původní vazba omyvatelná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Návrat, Brno Rok vydání : 1996

Baxter Owen George - Šeptající psanec
173 stran, původní vazba omyvatelná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Oddych, Český Těšín Rok vydání : 1996

Baxter Owen George - Mstitel
218 stran, původní vazba omyvatelná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Oddych, Český Těšín Rok vydání : 1997

BAXTER STEPHEN - DOBYVATEL
Moc Říše římské se dávno změnila v prach a zůstalo jen jedno staré proroctví, proroctví nalezené u rozpadající se Hadriánovy zdi, které mluvilo o kříži a divokých dobyvatelích ze severu, o novém světě a nové říši. Pak přišel rok 1066 a proroctví se náhle naplnilo. Na ruinách někdejší římské provincie začal vznikat nový mocný státní útvar, dějiny nové Británie započaly. Druhý díl historické epopeje Stephena Baxtera nás zavádí do těchto temných dob plných válek a násilí, ale také mimořádných státnických a uměleckých výkonů. Vydavatel : BB ART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 382 ISBN: 80-7381-643-8

Baxter Stephen - Prstenec
Nakladatelství (edice): Laser
Rok vydání: 2005
Počet číslovaných stran: 502
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


BAXTER STEPHEN - CÍSAŘ
Za éry Římské říše začne v Británii jedna žena během strašných porodních bolestí náhle mluvit latinsky, přestože tuto řeč nikdy předtím neslyšela. Až později se ukáže, že pronesla proroctví, které 8211 pokud se naplní 8211 přinese smrt jednomu římskému císaři a změní zásadně osud impéria. Stephen Baxter ve svém historickém románu, jehož ústředním bodem je právě toto proroctví, vypráví mimořádný příběh z dávné minulosti o válkách mezi britskými kmeny a římskými legiemi a životě ve starém Římě, který je plný napětí a nečekaných zvratů. Vydavatel : BB ART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 376 ISBN: 80-7381-562-2

BAXTEROVÁ Mary Lynn - Štěstí ve čtyřech
Rok vydání :1995

BAXTEROVÁ Mary Lynn - Danclerovo děvče
Rok vydání :1995

BAXTEROVÁ Mary Lynn - Štěstí ve čtyřech
Rok vydání :1995

BAY Rolf H. - Účinné vedení týmů
Rok vydání :2000 - velmi dobrý stav 

Bayer G. - Drobné opravy v bytě a domě-S odbornými poradami opravujeme snadno a rychle
Nakladatel :Nezávislosť Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -VF, 120 str., mnoho bar. ilustračních foto

BAYER JURGEN - C 2005 VELKÁ KNIHA ŘEŠENÍ
Jste programátory v jazyce C a také již nechcete řešit tytéž drobné i složitější činnosti stále dokola? Hledáte přímočará, efektivní a práci urychlující řešení každodenních programátorských úkolů, abyste si zjednodušili práci? Tato vyčerpávající publikace je sbírkou více než 320 osvědčených a praktických řešení základních i pokročilých postupů tvorby aplikací. To vše bez zbytečné teorie, ale s dostatečným vysvětlením každého postupu. Kromě řešení jednoduchých situací se autor nevyhýbá ani komplikovanějším úkolům, s nimiž se můžete denně setkat. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 816 ISBN: 978-80-251-1620-3

Bayer W. - Opožděná reakce
Šulc 1994

Bayer, William - Opožděná reakce
Rok :1994

BAYEROVÁ MARCELA - ŠPANĚLŠTINA PRAKTICKÝ JAZYKOVÝ PRŮVODCE
Praktický jazykový průvodce pro cesty do zahraničí. Najdeme zde na 3200 praktických vět a na 15500 slovíček rozdělených do jednotlivých kapitol podle témat. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 602 ISBN: 80-86704-08-4

Bayerová Vlasta - Zužitkování medu v domácnosti
Obr, 222 s., 6 tab., 44 obr. 1973 SZN, napsáno v jazyce: Česky

Bayley, Stephen - Imagination
Papírová nakl. vazba SBN: 0714843202, Phaidon Press, 2003, 205 S., malé Fol. s barevnými fotografiemi v textu. Zcela nová kniha text psaný anglicky. A unique history of the International communications and design agency Imagination, founded by Gary Withers in London in 1978- Features over 30 projects organized into thematic chapters reflecting their aims: to inform, entertain, inspire, persuade and amaze- Imaginations work ranges from architecture to lighting and multimedia, in projects such as the Tate Modern launch, branding for Ericsson and interiors for Schiphol Airport, Amsterdam- Includes insight by Mike Davies of the Richard Rogers Partnership, Sean Perkins of North, architect Lorenzo Apicella, Ian Llddell of Buro Happold and others- An extensive interview with Gary Withers is illustrated with over 350 projects from the course of Imaginations history. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

BAYLEYOVÁ LESLEY, ATKINS BOB (fot.) - KONĚ PRÁCE ZE ZEMĚ
Na koních se zdaleka jen nejezdí, přestože mnozí laikové si to představují. Aby se z koně stal rozumný, příjemný a bezpečný partner, je třeba věnovat se i takzvané práci ze země. Ta je totiž stejně důležitá jako práce v sedle. S její pomocí dokážete zlepšit ohebnost, poslušnost a celkovou kondici svého koně, prospět jeho zdraví a mentálnímu i fyzickému rozvoji.Naučíte se naladit na jemnou řeč koňského těla a budete spolu bez potíží komunikovat. V knize plné názorných barevných fotografií najdete nejmodernější výcvikové metody a světoznámé odborníky, jako jsou Monty Roberts nebo Pat Parelli. Dozvíte se mnohé o koňských masážích, o lonžování, o práci na ruce, ale i věci tak zajímavé, jako je pozitivní koňská magie 8230 Vydavatel : METAFORA Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 151 ISBN: 80-7359-051-4

BAYLON a kol - Forum: Méthode de Francais 1
Rok vydání : 2000 Poznámka :A 4, vč.prac.sešitu

Baynard H. Kendrick - Železný pavouk
220 stran. Romány ahoje, ilustroval F. Stejskal

Baynard H. Kendrick - Železný pavouk
velmi dobrý stav, zažloutlé listy, desky jsou lehce ušpiněné, orig. celoplátěná vazba, ilustrace F. Stejskal, 208 stran, Detektivní příběhy, Baynard H. Kendrick-Železný pavouk

BAYNTON-WILLIAMS ASHLEY A MILES - MAPY VÁLEK . /VELKÝ FORMÁT/
Letmý pohled na krvavá bitevní pole minulosti očima největších vojenských velitelů historie. Pět století trvání válek je zde představeno na 130 úžasných dobových mapách, které byly užívány Napoleonem, Wellingtonem, Nelsonem a Robertem E. Leem k plánování jejich nejslavnějších vítězství. Od bitvy u Pinkie Cleugh v roce 1547 8211 nejstarší mapa vytištěná na Britských ostrovech 8211 po búrskou válku na konci 19. století od plánů na postup britské flotily v bitvě u Trafalgaru po Napoleonův ústup od Moskvy od opevnění Bunker Hillu po bitvu na pláni u Waterloo. Mapy válek pečlivě zobrazené soudobými kartografy ukazují pozoruhodný rozsah bitev na souši i na moři. Vydavatel : DEUS,D-Consult Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-87087-29-9

BAYS BRANDON - CESTA PRO DĚTI DARUJTE SÍLU A ZDRAVÍ VAŠÍM DĚTEM
Poté, co překonala svou těžkou a zdánlivě zhoubnou nemoc, rozhodla se slavná americká duchovní učitelka napsat iniciační knihy, které nabízejí cestu ke spirituální obrodě a vnitřnímu osvobození. Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 134 ISBN: 80-7281-301-8

BAYS BRANDON - SVOBODA OSVOBOĎTE SVŮJ NEKONEČNÝ POTENCIÁL
Toto je kniha o svobodě v jejím nejpravdivějším a nejhlubším smyslu, o svobodě na všech úrovních našeho bytí. Toužili jste někdy prožít nekonečný potenciál vašeho vlastního Já a otevřeně zažít přirozenou radost, svobodu a pokoj v jádru vaší bytosti? Toužili jste někdy žít svůj život v náruči milosti, jako vaše skutečné Já, přirozeně osvobozené od všech omezení, otevřeni zázrakům, vášni a plnosti života? V této pozoruhodné a průkopnické knize Brandon Bays o svobodě pouze nemluví, ale nabízí vám její přímý živoucí prožitek. Nenuceně vede do tichosti a radosti, jemně osvobozuje emocionální bloky, odstraňuje negativní myšlenky, uvolňuje stará omezení a umožňuje vám otevřít se do zářící nádhery vašeho vlastního Já. S nadhledem, jasností a hlubokým soucitem nabízí důkladné, příjemné a účinné metody a nástroje, hluboce osvobozující meditace, evokující rozjímání a inspirující příběhy, které vám otevřou srdce a vtáhnou vás do úžasné přítomnosti svobody. Tato kniha je významným voláním vašeho nitra k navrácení vašeho nekonečného potenciálu. Volá vás právě teď a zve vás ke svobodnému životu. Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 168 ISBN: 80-7281-375-9

BAYS BRANDON - CESTA PRAKTICKÝ PRŮVODCE K UZDRAVENÍ VAŠEHO ŽIVOTA A OSVOBOZ
Poté, co překonala svou těžkou a zdánlivě zhoubnou nemoc, rozhodla se slavná americká duchovní učitelka napsat iniciační knihy, které nabízejí cestu ke spirituální obrodě a vnitřnímu osvobození. Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 182 ISBN: 80-7281-300-1

BAZAL Karel - Paměti plané růže
Rok vydání : 1993

Bazala Gustav - Porodnický kurs pro mediky a lékaře
Obr, 224 s. 1933 Nákl. Vlast., napsáno v jazyce: Česky

Bazin H. - Zelený chrám
Svoboda 1985

Bazin H. - Zelený chrám
Nakladatel :Svoboda Rok vydání :1985 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Bazin H. - Rozvedená paní
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1978 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Bazin Hervé - Ohněm proti ohni
Ocpl, ob a front K. Vaca 1982 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Bazin Hervé - Vstaň a choď!
Ocpl 1981 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Bazin Hervé - Olej do ohně
Obr, ob. J. Hochman 1973 MF Kapka, napsáno v jazyce: Česky

Bazin Hervé - Koho si troufám milovat
Ocpl, 192 s., il. R. Michal 1985 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

Bazin Hervé - Koho si troufám milovat
1985 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

Bazin Hervé - Rozvedená paní
1978 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky

Bazin Hervé - Rozvedená paní
Rok vydání :1978

Bazin Hervé - Rozvedená paní
Rok vydání :1978

Bazin Hervé - Ohněm proti ohni
Rok vydání :1982

Bazin Hervé - Koho si troufám milovat
Rok vydání :1985

Bazin Hervé - Koho si troufám milovat
Rok vydání :1985 - il. R.Michal 

Bazin Hervé - Koho si troufám milovat
Rok vydání :1985 - il.R.Michal 

BAZIN Hervé - Vražedná epidemie
Rok vydání : 1995

Bazin Hervé - Vstaň a choď!
Nakladatelství (edice): Jiskry
Rok vydání: 1981
Počet číslovaných stran: 207
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bazin Hervé - Koho si troufám milovat
Nakladatelství (edice): Práce - Erb
Rok vydání: 1985
Počet číslovaných stran: 191
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bazin Hervé - Ohněm proti ohni
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1982
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Bazin Hervé - Zelený chrám
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1985
Ilustrace/foto: ilustrace
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Bazin Hervé - Rozvedená paní
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1978
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití


Bazin Hervé - Koho si troufám milovat
Nakladatelství (edice): Práce - Erb
Rok vydání: 1985
Počet číslovaných stran: 191
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bazin Hervé - Rozvedená paní
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1978
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BAZIN René - Čtyři malé dítky
Rok vydání : 1296

Bazin René - Nezdolná
Vydavatel : Moravské Noviny, Brno Rok vydání: 1923 Jazyk: Čeština Počet stran: 172

BAŽANT JAN - FAUSTOVY DĚTI
Děj románu se odehrává v blízké budoucnosti v Praze, kam při svém nekonečném bloudění znovu přichází Faust s Mefistofelem. Faust tu nalézá dvě děti 8211 Davida a Markétku, o nichž se domnívá (o Davidovi neprávem), že je před šestnácti lety, při své poslední návštěvě Prahy, zplodil se dvěma ženami, a k nimž náhle pocítí otcovský vztah. Hybatelem děje a jeho režisérem je však Mefistofeles, který připraví bizardní sled dramatických událostí. Ve městě se začnou objevovat malí draci, ve Vltavě piraně, bronzový kůň z Vítkova se vzepne a odcválá, ve městě se zastaví tramvaje, promění se prostorové vztahy, ulice na sebe přestanou navazovat, chodníky se propadají, podzemí města se mísí s povrchem. Nakonec se jedná o bytí či nebytí celé Prahy. Jan Bažant, profesor klasické archeologie, se znovu představuje jako vypravěč s bohatou fantazií, který ve svých příbězích uplatňuje fantaskní prvky, stejně jako svou profesní zkušenost a literární zběhlost. V tematické osnově románu se objevuje řada literárních i historických témat, počínaje aluzemi na Bulgakovův román Mistr a Markétka či Meyrinkovy pražské magické motivy. Vydavatel : PISTORIUS OLŠANSKÁ s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-87053-26-3

Bažant Jaroslav - Veselé příhody vlčáka Rena
Oppl, 72 s., il. F. Hála 1946 Orel, napsáno v jazyce: Česky

Bažant Zdeněk - Stavební mechanika I, II
A4, Obr, 292 a 396 s., příl. 1958 NČSAV, napsáno v jazyce: Česky

BAŽANT Zdeněk Dr.tech.Ing - Stavebná mechanika. Díl prvy. Základy grafické statiky / Zevnitřní síly přímého nosníku / Teorie soustav prutových
Rok vydání :1920 - A4, 264 s., s 238 obr. v textu 

BAŽANTOVÁ - Pohřební roucha českých králů
Rok vydání : 1993

BAŽANTOVÁ RENATA - PATCHWORK ŠITÝ NA STROJI /EDICE TRADIČNÍ ŘEMESLA
Kniha navazuje na první autorčinu publikaci, která se záhy po svém vydání stala bestsellerem. Zatímco předchozí kniha byla zaměřena na ruční šití, nyní se budete věnovat šití strojovému. Projekty jsou vybrány tak, abyste se měli možnost naučit co nejvíce nových technik. Jen na vás pak bude, zda si zhotovíte výrobek přesně podle návodu, nebo postup využijete pro vytvoření vlastního návrhu a díla. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 978-80-251-1862-7

BAŽOV Pavel - Kamenný kvítek
Rok vydání :1970 - il. V. Hložník, lamino 

Bažov Pavel - Kamenný kvítek
ilustroval Vincenc Hložník Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1970 Jazyk: Čeština Počet stran: 123

Bažov Pavel - Kamenný kvítek
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1991
Ilustrace/foto: ilustrace barevné Holzner P.
Počet číslovaných stran: 142
Poznámka ke knize: zašpiněné desky, věnování - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití


BAŽOV Pavel |Petrovič - Uralské báje
Rok vydání : 1951 Poznámka :A 4, bez přeb.

Bažov, P. - Zelená kobylka
Vydavatel : Státní nakladatelství dětské knihy Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 61

Bažov, Pavel - Kamenný kvítek
Rok :1970

Bäckströmová, I. - Malá Gunnelka
Nedatováno. Vydavatel : V. Horák a spol. Jazyk: Čeština Počet stran: 37

BÁČA Jan - Náš pes
Rok vydání :1971 - brož., 230 s. 

Bálek František - Poslední šance
Obr, 150 s. 1973 NV, napsáno v jazyce: Česky

Bálek František - Katedrála hrůzy
1977 NV, napsáno v jazyce: Česky

BÁLEK František - Poslední šance
Rok vydání :1973 - brož. 

Bálek František - Spiknutí stínů
Ocpl, 212 s. 1975 ZpčN, napsáno v jazyce: Česky

BÁLEK JIŘÍ,BOROVIČKA BOHUSLAV A KOL. - CESTOMÁNIE III.
Třetí díl knižního zpracování populárního televizního pořadu. I tentokrát nás poutavě napsané reportáže zavedou na všechny kontinenty. Z trochu jiného pohledu poznáme 8222 problematické 8220 země jako jsou Afghánistán a Izrael, vypravíme se na chudý, ale téměř nedotčený Madagaskar, na zelený ostrov na západě Evropy 8211 Irsko nebo do hlubokých pralesů ve Venezuele. Každá kapitola je ilustrována mnoha fotografiemi a mapami, doplněna rozhovorem s režisérem televizního pořadu a také aktuálními faktografickými a praktickými informacemi o dané zemi. Vydává Kartografie PRAHA ve spolupráci s Filmovou a TV společností Febio. Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-7011-971-6

Bálent Boris Dr. - Prvotlače v banskobystrických knižniciach
Slovensky, 78 stran, čb. přílohy, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Práca, Žilina Rok vydání : 1948

Bár Zdeněk - O Petru Bezručovi
Populární výklad díla . , obálka linoryt Jan Obštil, 115 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka na hraně mírně opotřebena Vydavatel : Moravská Ostrava Rok vydání : 1945

Bár Zdeněk - Ďábel z hor
Nakladatelství (edice): B. V. Hladký
Rok vydání: 1943
Ilustrace/foto: Hejl A. celostránkové il.
Počet číslovaných stran: 251
Poznámka ke knize: převazba, obálka vevázaná - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití


Bára Basiková - Rozhovory s útěkem
Nakladatel : Why not agency
ISBN : 80-238-7623-6
EAN : 9788023876239
Formát : 144 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Autobiografické črty Báry Basikové, z doby jejího dospívání se vznášejí mezi realitou a snovou vizí. Nezachycují epiku života jako spíše vnitřní pochody a vjemy mladého nezakotveného člověka, který se proplétá lavinami vztahů.

Bára Basiková - Rozhovory s útěkem
Nakladatel : Why not agency
ISBN : 80-238-7623-6
EAN : 9788023876239
Formát : 144 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Autobiografické črty Báry Basikové, z doby jejího dospívání se vznášejí mezi realitou a snovou vizí. Nezachycují epiku života jako spíše vnitřní pochody a vjemy mladého nezakotveného člověka, který se proplétá lavinami vztahů.

Bára Basiková - ROZHOVORY S ÚTĚKEM
Příběh, který byl původně napsán jako soukromá zpověď a neměl nikdy proniknout na veřejnost. Události však rozhodly jinak .
ČS, Praha, 1990 122 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : velmi dobrý.

Bára Gregorová - Kámen - hora - papír
Nakladatel : Labyrint
Edice :Fresh
ISBN : 978-80-85935-89-9
EAN : 9788085935899
Formát : 176 stran, 19x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Nejhorší pocit, který znám, není fyzická bolest a tělesné utrpení, ale nadbytek lásky. Prozaický debut mladé překladatelky (např. knihy Doroty Maslowské) a cestovatelky Báry Gregorové je plný nástrah, překvapení a zvratů. Čtenáře zavede do nejmenované středoasijské republiky, vysokých hor i do hlubin intimních pocitů postav. Autorka používá suverénní jazyková pojmenování, spisovné výrazy kříží s hovorovou mluvou, ofenzivní nespisovností, novotvary a prvky z cizích jazyků. Pro četbu nepotřebujete heslo, bumážku s povolením, vízum ani registraci, pro četbu této knihy potřebujete pouze sami sebe.

Bára Gregorová - Kámen - hora - papír
Nakladatel : Labyrint
Edice :Fresh
ISBN : 978-80-85935-89-9
EAN : 9788085935899
Formát : 176 stran, 19x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Nejhorší pocit, který znám, není fyzická bolest a tělesné utrpení, ale nadbytek lásky. Prozaický debut mladé překladatelky (např. knihy Doroty Maslowské) a cestovatelky Báry Gregorové je plný nástrah, překvapení a zvratů. Čtenáře zavede do nejmenované středoasijské republiky, vysokých hor i do hlubin intimních pocitů postav. Autorka používá suverénní jazyková pojmenování, spisovné výrazy kříží s hovorovou mluvou, ofenzivní nespisovností, novotvary a prvky z cizích jazyků. Pro četbu nepotřebujete heslo, bumážku s povolením, vízum ani registraci, pro četbu této knihy potřebujete pouze sami sebe.

Bára Stránská - Otevírám oči - Příběh naděje z dětské onkologie
Anotace : Tato kniha psaná formou deníku je zamyšlením nad určitými hodnotami života, které se náhle změní jakoby mávnutím ruky.
Vyšlo : 23.08.2005
Počet stran : 143
Nakladatelství : Barrister Pr. 2005

BÁRÁNY Tamás - Pokolení bez otců
Rok vydání :1960 - ob. Habr 

BÁRÁNY Tamás - Pokolení bez otců
Rok vydání :1960 - ob. Habr 

BÁRÁNY Tamás - Pokolení bez otců
Rok vydání :1960 - ob. Habr, berz obalu 

Bárta a kol - Obývací pokoj
Knižnice Domova 1988 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

Bárta Dan - Animage


Bárta J. a kol. - Knižnice domova-Obývací pokoj
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1987 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -240 str., 400 bar. dobových interiérů a nábytku

Bárta Jan - V soumraku ideálů
127 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Moravské kolo spisovatelů Rok vydání : 1934

BÁRTA JAN - LUBOMÍR MLČOCH
Prof. Lubomír Mlčoch je ekonom, přednáší na Univerzitě Karlově na Fakultě sociálních věd, kde byl dvě volební období děkanem. Je katolíkem vyznávajícím dobrovolnou skromnost, spoluautorem práce Pokoj a dobro, která byla počátkem devadesátých let minulého století jedním z plodů desetiletého období obnovy církve. Profesor Mlčoch je generačně spojen s Václavem Klausem a Milošem Zemanem, se kterými se profesně setkával v osmdesátých letech před revolucí. V druhém volebním období prezidenta Havla byl zván na Hrad jako externí poradce pro ekonomické otázky. Knižní rozhovor se zabývá jak životem prof. Lubomíra Mlčocha, tak i jeho pohledem na aktuální společenské a ekonomické otázky s přesahem k tématům křesťanské víry. Text je členěn do kapitol inspirovaných knihou Kazatel. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 168 ISBN: 978-80-7367-224-9

Bárta Jiří - Obývací pokoj
Nakladatelství (edice): sntl
Rok vydání: 1987
Ilustrace/foto: foto, ilustrace barevné
Počet číslovaných stran: 238
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Bárta Karel - Zákeřné sestřely
Nakladatelství (edice): Horizont
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 186
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Bárta Karel - Akce Cetus
Nakladatelství (edice): Knižní klub
Rok vydání: 1999
Ilustrace/foto: čb. - Filip Z.
Počet číslovaných stran: 142
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav dobrý se stopami použití


BÁRTA LUDĚK,TESAŘOVÁ OLGA - DÓÓÓST DOBREJ DIÁŘ 2009/2010
Dóóóst dobrej diář - oblíbený doplněk každé správné holky! Naplánuj si letošní prázdniny den po dni. Tvůj Diář s tebou bude až do konce příštích prázdnin 2010! Dozvíš se spoustu novinek a tipů, jak skvěle vypadat za každých okolností, jak si užívat na mejdanu nebo co nesmí chybět na správném dívčím blogu. Celý diář má na svědomí tvoje věrná kámoška Alice! Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 127 ISBN: 80-253-0873-8

BÁRTA MILAN - JAK (NE)VYHODIT ŠKOLU DO POVĚTŘÍ HORÁKOVA CHEMICKÁ KUCHAŘKA
48 jednoduchých a atraktivních pokusů zvládnutelných pomocí dostupných pomůcek a chemikálií. Vtipné příběhy svérázného učitele Horáka. Lze využít v hodinách chemie, laboratorních cvičení a chemických kroužcích. Vydavatel : DIDAKTIS Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 80-86285-99-5

BÁRTA MILAN - INSPEKCE MINISTRA VNITRA V LETECH 1953-1989 /VÝBĚR DOKUMENTŮ
Inspekce ministra národní bezpečnosti, zakrátko přejmenovaná na inspekci ministra vnitra, vznikla v roce 1953 jako orgán, který měl zabezpečovat dodržování zákonnosti v rámci resortu. Stala se současně jednou z převodových pák ministra, kterou užíval pro kontrolu činnosti složek ministerstva. Přestože velká část její práce zůstávala veřejnosti prakticky neznámá, plnila významné úkoly především v souvislostí s přešetřováním nezákonností 50. let a také období 1968-1969, kdy jí připadl úkol objasnit dění v resortu. Cílem předkládané edice je přiblížit čtenářům organizaci a působení dosud málo známé, avšak důležité součásti československého ministerstva vnitra. Vydavatel : Ústav pro studium totalitních režimů Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 324 ISBN: 80-87211-27-4

BÁRTA Milan a kol. - Oběti okupace 21.8.-31.12.1968
Rok vydání : 2008 Poznámka :A 4+

BÁRTA MIROSLAV - ŽIVOT A SMRT VE STÍNU PYRAMID STAROEGYPTSKÁ HROBKA A SPOLEČN
Autor líčí všední život ve starověkém Egyptě v době jeho nejslavnější historie - v době budování pyramid 8211 na základě dochovaných nekrálovských hrobek z 3. tisíciletí př. Kr. Egypťané věřili, že život na onom světě je podobný tomu pozemskému, a tak hrobky byly zdobeny nejen texty, ale i scénami z každodenního života, náboženskými motivy i tematikou vlastního pohřbu. Některé z těchto hrobek patří mezi poklady světového kulturního dědictví. Autor popisuje vývoj takové hrobky v průběhu staletí a nabízí nový pohled nejen na vznik slavné epochy stavitelů pyramid, ale i na její tajemstvím zahalený zánik. Značná část unikátní obrazové dokumentace je zde publikována poprvé. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 376 ISBN: 80-7185-941-3

Bárta Miroslav - OSTROVY ZAPOMNĚNÍ. EL-HÉZ A ČESKÉ VÝZKUMY V EGYPTS
Výpravná, celobarevná publikace je věnována českým výzkumům egyptské Západní pouště. V posledních letech se českému týmu podařilo objevit a zčásti i prozkoumat doposud neznámé lokality v oáze El-Héz, která postupně zaniká již přes 1600 let. Mezi nejvýznačnější patří jedno z nejstarších křesťanských osídlení na území Egypta z 3. 8211 5. stol. n.l., osídlení z doby stavitelů pyramid či sofistikovaný systém podzemních zavlažovacích systémů vynalezený původně v Persii. Jednotlivé texty z pera mnoha českých odborníků (archeologů, egyptologů, prehistoriků, geologů, antropologů či archeobotaniků) přibližují tyto objevy a zároveň se zabývají obecnějšími aspekty vývoje přírodního prostředí a lidských kultur na území egyptské Západní pouště, kde se zrodila staroegyptská civilizace. Vydavatel : DOKOŘÁN,ARGO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 432 ISBN: 80-7363-246-5

Bárta P., Urban V. - Cesty za snem
Vydavatel : Venuše Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 156

BÁRTA PAVEL,HENYŠ JAROMÍR - HOKEJOVÝ AGENT VYPOVÍDÁ
O práci hokejových agentů, zákulisí jednání s NHL atd Eso mezi hokejovými agenty. Obchodník, šíbr, nezmar, co vleze oknem, když ho dveřmi vykážou. A také chlápek do nepohody, dobrý společník a bodrý vypravěč. To všechno je Jaromír Henyš. Práci agenta se věnuje bezmála dvacet let. 8222 Člověk se u ní rozhodně nenudí, 8220 přiznává. Pomáhal na vrchol hráčům jako Martin Straka, Václav Prospal nebo Zdeno Chára a zastupoval hodně přes stovku hokejistů včetně Dominika Haška. Zažil spoustu někdy až neuvěřitelných věcí. A nebojí se s nimi podělit. Vydavatel : ZEMS-Miroslav Zukal Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 239 ISBN: 80-87004-24-1

Bárta Petr - Sametové rovnoběžky Černého divadla
Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 208

Bárta Petr - Sametové rovnoběžky Černého divadla
Nakladatelství (edice): Mladá fronta 13
Rok vydání: 1983
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 207
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bárta R. - Keramika-oddíl II-Žárovzdorné zboží-část I.
Nakladatel :Česká spol. chemická Rok vydání :1948 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná -700 str., čb foto, tabulky, nákresy scan části obsahu

BÁRTA R. / HLAVÁČ J. - Sklářství
Rok vydání :1963 - SNTL, brož., 200 s. 

BÁRTA VÁCLAV,KOL. - USPÁVANKY JEDENÁCT POHÁDEK S UKOLÉBAVKOU /+CD/
Kdo by neznal pohádku O princezně ze mlejna, O Palečkovi nebo O Šípkové Růžence? Všechny je najdete v naší knížce, a ještě mnoho dalších. Nechybí v ní nic - čarodějové, vodníci ani Děd Vševěd a jeho tři zlaté vlasy. A nejen to - za každou pohádkou následuje písnička (s notovým záznamem), abyste si o své oblíbené postavičce mohli i zazpívat. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 80-00-01895-9

BÁRTA Vladimír - Stredoslovenský kraj
Rok vydání :1983 - barevné fotografie, slovensky 

BÁRTA VLADIMÍR,PÁTIK LADISLAV,POSTLER MILAN - RETAIL MARKETING
Kniha zkušených marketingových odborníků, která je klíčovou oborovou monografií pro praxi retail marketingu i základní vysokoškolskou učebnicí, se zabývá využitím moderních marketingových poznatků v oblasti retailingu. Vzhledem ke snaze retailingových řetězců udržet si zákazníky a získat nové se zaměřuje především na chování spotřebitele, tržní segmentaci, CRM a budování značky. Podrobně jsou vysvětleny různé formy komunikačních technik z hlediska jejich uplatnění v retailingu, včetně nových trendů využití on-line komunikace. Vydavatel : MANAGEMENT PRESS Počet stran: 328 ISBN: 80-7261-207-9

Bárta, Karel - Zákeřné sestřely
Nakladatel : Horizont Rok vydání (číslo vydání) : 1992 ()

BÁRTA,CVRČEK,KOŠICKÝ,SOMMER - OBĚTI OKUPACE ČESKOSLOVENSKO 21.8.-31.12.1968
V průběhu invaze pěti států Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 způsobili vojáci okupačních armád velké ztráty na životech, zdraví a majetku československých obyvatel. Normalizační komunistický režim nepřipouštěl připomínání památky obětí ani žádný výzkum na toto téma. Pokusy o vyčíslení lidských a materiálních ztrát proto mohly začít až po roce 1989. Publikace 8222 Oběti okupace 8220 , vzniklá v rámci výzkumného projektu Ústavu pro studium totalitních režimů zaměřeného na události roku 1968, přináší dosud nepublikovaná fakta o okolnostech úmrtí československých občanů způsobených příslušníky vojsk Varšavské smlouvy na území Československa od 21. srpna do konce roku 1968. Text je zpracován na základě využití co možná nejširšího spektra dostupných materiálů. Autoři kromě archiválií a dobové publicistiky pracovali také se vzpomínkami pamětníků, zejména pozůstalých po obětech. Text je doplněn velkým množstvím především méně známých fotografií pocházejících z veřejných archivů i soukromých sbírek. Při výzkumu narazili autoři na celou řadu běžně tradovaných nepřesností a omylů, které pronikly i do odborných publikací vyšlých v předchozích letech. Především byl nově přezkoumán počet obětí usmrcených v roce 1968 a doplněn o další osoby. K dosavadním 94 obětem tak přibylo dalších 14 jmen. Jedná se především o lidi, kteří byli těžce zraněni při dopravních nehodách a svým zraněním podlehli až později v nemocnici. Ve statistikách Veřejné bezpečnosti a prokuratury, z nichž se dosud výhradně vycházelo, však nadále figurovali pouze jako těžce zranění. Kromě toho se autorům podařilo získat úplně nová fakta k řadě případů usmrcení československých občanů a po čtyřiceti letech odstranit některé dosud přetrvávající nejasnosti nebo omyly. Čtenáři se mimo jiné mohou seznámit s novými informacemi o událostech u pražského rozhlasu, nebo o mladém muži, střeleném do hlavy sovětskými vojáky před budovou ÚV KSČ, jenž byl dosud považován za první pražskou oběť okupace. Vydavatel : Ústav pro studium totalitních režimů Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-87211-01-4

Bárta/ Demuth - Nízke Tatry
A4, Ocpl, 160 s, 157 bar foto, 12 str. cizojaz. Resumé 1986 Osveta, napsáno v jazyce: Česky

Bärtels Andreas - Rozmnožování dřevin
Nakladatelství (edice): Státní zemědělské naklad.
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: foto, ilustrace čb
Počet číslovaných stran: 451
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BÁRTÍK FRANTIŠEK - TÁBOR VOJNA VE SVĚTLE VZPOMÍNEK BÝVALÝCH VĚZŇŮ
Středem autrovy pozornosti se stal vyhlášený tábor Vojna na Příbramsku. Při líčení někdy až vražedných poměrů v něm se opřel především o osobní vzpomínky těch, kteří jimi prošli. Tím jeho práce nabyla na přímo syrové autentičnosti. Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 187 ISBN: 80-7021-938-6

Bártl - Let Josephiny Fordové
Rok :1980

Bártl - Let Josephiny Fordové
Rok :1980

Bártl S. - Let Josephiny Fordové
MF 1980 edice Archiv

Bártl S. - Stíny mořských hlubin
MF 1989 ed. Archiv

Bártl S. - Let Josephiny Fordové
Nakladatel :mf Rok vydání :1980 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -čb foto, edice Archiv sv. 28

Bártl St. - Karavany půlnoci
Orbis 1978

Bártl St. - Tady končí svět
MF 1961, sv.č. 4

Bártl Stanislav - Tady končí svět
Svazek č. 4, celoplátěná vazba s mírně opotřebenou obálkou (Oldřich Hlavsa) 8°, 309 stran textu, četná přílohy, velmi dobrý stav, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1961

BÁRTL Stanislav - Let Josephiny Fordové
Rok vydání : 1980 Poznámka :arcchiv

Bártl Stanislav - Záhada konvoje PQ 17
Obr, 160 s. a 16 s. příl. 1984 MF Archiv, napsáno v jazyce: 2x

Bártl Stanislav - Záhada konvoje PQ 17
Obr, 160 s. a 16 s. příl. 1984 MF Archiv, napsáno v jazyce: Česky

Bártl Stanislav - Stíny mořských hlubin
Obr, 224 s., 32 s. fotopříl. 1989 MF Archiv, napsáno v jazyce: Česky

Bártl Stanislav - Tady končí svět
Ocpl, 316 s, 8 s. příl. 1961 MF Kolumb, napsáno v jazyce: Česky

BÁRTL Stanislav - Stíny mořských hlubin. Dobrodružství atomových ponorek
Rok vydání :1989 - sv. 59 

BÁRTL Stanislav - Stíny mořských hlubin. Dobrodružství atomových ponorek
Rok vydání :1989 - sv. 59 

BÁRTL Stanislav - Stíny mořských hlubin. Dobrodružství atomových ponorek
Rok vydání :1989 - sv. 59 

BÁRTL Stanislav - Stíny mořských hlubin. Dobrodružství atomových ponorek
Rok vydání :1989 - sv. 59 

BÁRTL Stanislav - Stíny mořských hlubin. Dobrodružství atomových ponorek
Rok vydání :1989 - sv. 59 

BÁRTL Stanislav - Záhada konvoje PQ 17
Rok vydání :1984 - sv. 41 

BÁRTL Stanislav - Záhada konvoje PQ 17
Rok vydání :1984 - sv. 41 

BÁRTL Stanislav - Záhada konvoje PQ 17
Rok vydání :1984 - sv. 41 

BÁRTL Stanislav - Let Josephiny Fordové
Rok vydání :1980 - sv. 28 dobývání Severního pólu 

BÁRTL Stanislav - Záhada konvoje PQ 17
Rok vydání :1972

BÁRTL Stanislav - Zkáza černé eskadry
Rok vydání :1968 - brož. 

Bártl Stanislav - Záhada konvoje PQ 17
Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

Bártl Stanislav - Antarktida v obrazech
Nakladatelství (edice): Státní pedagogické naklad.
Rok vydání: 1964
Ilustrace/foto: foto čb a barevné
Počet číslovaných stran: 12+foto
Poznámka ke knize: Obálka silně potrhaná. - vazba volné listy obálka stav horší viz popis, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Soubor fotografií v obálce


BÁRTL STANISLAV - ZÁHADA DOBÝVÁNÍ SEVERNÍHO PÓLU
Severní pól je jako stůl, na němž se každodenně prostírá nový, sice pomačkaný, ale vždy sněhobílý ubrus. Proud času dávno odnesl stopy těch, kdo se jako první napili z kalichu poznání v onom neviditelném, ale magicky přitažlivém bodě, kolem něhož se otáčí náš svět. Tato kniha je pokusem zjistit, čí stopy to vlastně byly, kdy a odkud přicházely a jaká dramata je provázela. Neboť legendy a skutečnost nechodí vždy ruku v ruce. Vydavatel : LIBRI Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 214 ISBN: 80-7277-434-0

Bártl Stanislav - Zkáza černé eskadry-konvoje 1941-45
Magnet 5/68, Obr, 192 s., obr příl. 1968 Magnet, napsáno v jazyce: Česky

Bártl Stanislav - Arktida stopami průkopníků
Nakladatelství (edice): Olympia
Rok vydání: 1986
Ilustrace/foto: foto čb, reprodukce
Počet číslovaných stran: 182
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bártl Stanislav - Tady končí svět
Nakladatelství (edice): kolumbus
Rok vydání: 1961
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 308
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav horší viz popis, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: svazek 4


Bártl, Stanislav - Tady končí svět
výkup z knihovny, bez přebalu, jinak hezký stav, edice Kolumbus Rok :1961

Bártl, Stanislav - Tady končí svět
Doplněno fotografiemi a mapkami cest. Život v Antarktidě, poznatky, zkušenosti. Popis života tamních zvířat. Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 308

Bártl, Stanislav - Let Josephiny Fordové
w Kniha je pokusem najít pravdu o letu Josephiny Fordové. Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1980 Jazyk: Čeština Počet stran: 141

Bártl, Stanislav - Bílá pevnina
Doprovázeno obraz. materiály. Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština Počet stran: 265

Bártová A. - Na zálesí-vesnický román
Nakladatel :vl. Rok vydání :1932 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná -dedikace a podpis autorky

BÁRTOVÁ IVA - MALTA-PRŮVODCE NA CESTY
Průvodce představuje krásy středomořského ostrovního státu. Čtenáři poskytuje ucelený přehled o tamní historii, přírodním bohatství a architektonických skvostech. Publikace je přehledně uspořádána podle jednotlivých oblastí. K dispozici jsou podrobné turistické informace, včetně tipů na ubytování či sportovní a kulturní vyžití. Průvodce obsahuje rovněž mapy oblastí, plány vybraných měst, slovníček místních pojmů a rejstřík. Atmosféru ostrova přibližuje množství barevných fotografií. Vydavatel : FREYTAG BERNDT Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-7316-157-5

BÁRTOVÁ IVA - FRANCIE-PRŮVODCE NA CESTY
Průvodce přehledně a podrobně seznamuje s nejvýznamnějšími turistickými cíli jižní části Francie. Zahrnuje atraktivní přímořské území Francouzské riviéry, Provence, historická města jako Avignon, Montpellier či Carcassonne, podhůří Pyrenejí i velmi navštěvované ministáty Monako a Andorru. Podrobná charakteristika oblasti obsahuje všeobecné informace o historii, přírodě a památkách, stejně jako řadu praktických rad pro turisty, včetně možností ubytování a užitečných kontaktů. Publikace je přehledně členěna podle jednotlivých departementů, popis nejzajímavějších míst doplňují mapy, plány měst a množství fotografií. Nechybí slovníček místních pojmů a rejstřík. Vydavatel : FREYTAG BERNDT Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-7316-232-6

BÁRTOVÁ IVA - KORSIKA-PRŮVODCE NA CESTY
Průvodce představuje atraktivní francouzský ostrov ve Středozemním moři. Vedle všeobecné charakteristiky území a praktických turistických informací poskytuje rozsáhlý přehled o ubytování. Seznamuje s historickými a kulturními památkami ostrova, podobně jako s jeho přírodními krásami, a to i formou tipů na výlety pěšky na kole nebo automobilem. Součástí publikace je bohatý obrazový materiál, přehledné mapy jednotlivých oblastí, podrobné plány vybraných měst a slovníček důležitých pojmů. Vydavatel : FREYTAG BERNDT Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7316-028-5

BÁRTOVÁ IVA - SLOVENSKO-PRŮVODCE NA CESTY KULTURA,HISTORIE,UBYTOVÁNÍ
Průvodce podrobně a přehledně informuje o nejvýznamnějších turistických cílech v zemi našich východních sousedů. Slovensko představuje atraktivní destinaci nejen z hlediska jeho nezměrné přírodní krásy a bohaté historie. Průvodce přináší velké množství praktických turistických informací, rozsáhlou nabídku tipů na ubytování, sportovní vyžití, popis vybraných okruhů, a představuje množství přírodních a historických památek Slovenska. Vedle bohaté obrazové části obsahuje publikace přehledné mapy jednotlivých oblastí, některé tematické mapy, plány vybraných měst a slovníček nejužívanějších místních pojmů. Vydavatel : FREYTAG BERNDT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7316-078-1

BÁRTOVÁ JARMILA - PATOLOGIE PRO BAKALÁŘE
Učební text seznamuje posluchače bakalářského studia ošetřovatelství 1. lékařské fakulty UK se změnami v těle člověka, které vznikají při různých nemocech. V jednotlivých kapitolách autorka systematicky představuje nemoci typické pro danou část lidského těla s uvedením jejich hlavních příznaků a projevů, věnuje se regresivním a progresivním změnám a dále např. informuje o problematice zánětů, nádorů, infekce a imunity. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 170 ISBN: 80-246-0794-8

BÁRTOVÁ KUBRYCHTOVÁ HELENA,STUCHLÍK ROBERT - JÓGA JAK SI VYBRAT TU PRAVOU
Současný člověk hledá nástroje k posílení tělesného i duševního zdraví, ke zlepšení partnerských vztahů, k prosperitě a šťastnému životu. Moudrost dávných mistrů vtělená do systému jógy nám přináší cenné podněty, poučky, techniky a směry k další cestě. Publikace, určená cvičitelům jógy, na tělo orientovaným psychoterapeutům i všem zájemcům o zdravý životní styl, předkládá čtenářům ucelený přehled různých směrů jógy. Vysvětluje, co a proč v józe funguje a nabízí také možnosti cvičení specifickým skupinám zájemců, jako jsou nastávající maminky, děti a senioři. Autoři popisují techniky dýchání, očistné techniky, cvičení jógových ásán, relaxační a meditační techniky jako základní prostředky, které je možné aplikovat v běžném životě. Ukazují, že budování psychické a fyzické kondice umožňuje díky technikám jógy žít život v harmonii s vlastní kontrolou a odpovědností k sobě a ostatním. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 978-80-247-2071-5

BÁRTŮ Jitka a Kateřina - Rodinná pouta 3
Rok vydání : 2005 Poznámka :nová

BÁRTŮ Jitka a Kateřina - Rodinná pouta 2
Rok vydání : 2005

BÁRTŮ Jitka a Kateřina - Rodinná pouta
Rok vydání : 2004 Poznámka :nová

BÁRTŮ Jitka a Kateřina - Rodinná pouta 3
Rok vydání :2005

BÁZLIK MIROSLAV,AMBRUS PATRIK - LEGAL ENGLISH AND ITS GRAMMATICAL STRUCTURE
Tato publikace má za cíl přiblížit především gramatické znaky právního anglického psaného textu, které tvoří určitý systém, který má své specifické znaky často připomínající starší vývojová stádia angličtiny, neboť se jedná o oblast, v níž hraje velkou úlohu tradice zachovaná v právních textech ze staršího období. Tyto prvky se přetransformovaly na charakteristické znaky dnešní právní angličtiny. Pokud jde o gramatiku, prakticky neexistuje oblast, kde by se v právním textu nevyskytovaly zvláštnosti příznačné pro tento jazykový registr. Mnohé ze zvláštností dokonce do jisté míry odporují běžným gramatickým pravidlům. Vydavatel : ASPI a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 196 ISBN: 80-7357-455-0

BBC - Invase-reportáře válečných zpravodajů BBC 6. 6. 1944-5. 5. 1945
Oppl, 300 s., 15 foto, 2 mapy, typo S. Kohout, 1004 sv. Nové cíle 1947 Sfinx, napsáno v jazyce: Česky

BBP - Valetolman
?Valetolman? ? je psychotabletický opus jedenáctičlenného podzemního orchestru. První polovinu alba vyplňuje téměř třicetiminutová skladba, rozdělená do 13 oddílů, které navazují na tradici ucelených kompozic poplatných Plastic People (Pašije). Druhá polovina obsahuje 6 regulérních skladeb (Podivný Vánoce, Poslední tango válečného hrdiny, V komorách srdce, Golgota, Až za hrob, Hyeny). V počítačové stopě CD jsou k nalezení dva videoklipy z předešlého alba . A v očích stíny noci.

BBP - . a v očích stíny noci
Pražský podzemní orchestr BBP patří k asi vůbec nejaktivnějším pokračovatelům tuzemské undergroundové kultury. Mnohohlavý band, který připomene zvukově bohatší Plastic People, zachycuje na svém vlastním nákladem vydaném albu . a v očích stíny noci patnáct skladeb s temnou, ponurou atmosférou, zajímavými texty a pestrými aranžemi (viola, flétna . ). Pro fanoušky zánru povinnost.
Tracklist:
01. Noc 02. Zdechlina 03. Do nebe i hajzlu 04. Requiem pro mrtvého delfína 05. Vzpomínka na časy budoucí 06. Adios 07. Žáby 08. Kostlivec 09. Vlastním obrazem 10. Magické noci 11. Skins 12. Dlabu dlátem 13. Pro oči hvězdy 14. Trpaslík na kryse 15. Podzemí


BBP - Valetolman
Guerilla Records 2004 CZ . . ( 1 CD )

BBP -
Wolf Records 1994 CZ . ( CD )

Be?ajev Alexander - Vládca sveta
Vydavatel : Mladé letá, Bratislava Rok vydání: 1959 Jazyk: Slovenština Počet stran: 251

Beach R. - Pardners
Hodder and Stoughton ( 1930 )

Beach R. - Kořistníci
Vilímek 1926

Beach Rese - Volání lásky
Vydavatel : Nakladatel Jos. R. Vilímek Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 426

Beach Rex - Bariéra
Ocpl, ob.veváz., 270 s. 1922 Kraft, napsáno v jazyce: Česky

Beach Rex - V srdci západu
1929 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Beach Rex - Zlatý proud
Ppl, 430 s., přel. B. Svojsík 1926 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

BEACH Rex - Ničema
- Vilímkovo nakl. 

BEACH Rex - V osidlech
Rok vydání :1929 - nakl.J.R.Vilímek,pošk.hřbet 

BEACH Rex - The Silver Horde
Rok vydání : 1931 Poznámka :A5, brož.

Beach Rex - Červená gardenie
Oppl, 366 s. 1927 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Beach Rex - Bariéra
vlepená obálka Vydavatel : B. Kraft, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 276

Beach Rex - Hoch z Michiganu
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 234

Beach Rex - Kořistníci
(The spoilers), z angličtiny přeložila Žofie Pohorecká, autorisované vydání Vydavatel : Jos. R. Vilimek, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 331

Beach Rex - Hoch z Michiganu
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 187

Beach Rex - Silný bratr
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 307

Beach Rex - Jen střílet!
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 294

Beach rex - Silný bratr
(Big brother), z anglického přeložil Ludvík J. Knížek, autorisované vydání Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 308

Beach, R. - Bariéra
Obálka vevázaná uvnitř. Vydavatel : B. Kraft, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 275

Beach, Rex - Honba života
Vydavatel : Jos.R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 354

Beach, Rex - Kořistníci
Vydavatel : Jos.R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 331

Beach, Rex: - Romány a novely
Vydavatel : Praha, Vilímek Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 352

Beach, Rex: - V Osidlech
Přeložil Karel Vít-Veith Vydavatel : Praha, Vilímek Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 429

Beagle Peter S. - POSLEDNÍ JEDNOROŽEC
Dnes již legendární fantasy román pro mládež i dospělé možná znáte ze stejně oblíbené animované podoby, druhé české vydání však nepřináší pouze působivý a dojímavý příběh jednorožky, která pátrá po osudu svého druhu, ale mimo jiné i cenami ověnčenou novelu Dvě srdce, která zde plní funkci cody. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Triton. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 253 ISBN: 80-257-0161-4

BEAIRD JASON - PRINCIPY KRÁSNÉHO WEBDESINGU PRŮVODCE KROK ZA KROKEM
Vaše webové stránky sice fungují, ale tak nějak cítíte, že nevypadají zrovna dobře? Řešení vám poradí tato kniha, která vám na konkrétních příkladech srozumitelným a názorným způsobem představí proces, jak převést myšlenku o hezkém designu ve skutek. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-247-2895-7

BEALL/NIPP - Wee Sing for Christmas
Rok vydání : 1984 Poznámka :brož.

Bean R. - Jak rozvíje tvořivost dítěte
Nakladatel :Portál Rok vydání :1995 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -80 str.

BEAR Greg - Rogue Planet
Rok vydání : 2001

BEAR GREG - KRÁLOVNA ANDĚLŮ
Jsme v Kalifornii v polovině jednadvacátého století. Města jsou všude a jsou k nepoznání. Slunce už je vidět jen někde. Technika téměř nezná hranic. Společnost je rozdělená, život je podstatně centralizovanější, organizovanější a kontrolovanější. Dva civilizační směry v ní soupeří o to, jak zacházet s lidmi, kteří mají agresivní tendence. Oficiální trend žádá povinnou úpravu všech úchylek terapií, řada lidí se toho však děsí a žádá setrvání u klasického trestu. Mary Choy tvrdě pracuje jako hlavní vyšetřovatelka nesmyslné osminásobné vraždy. Vrah je prakticky od začátku známý - je to významný černošský básník, který zřejmě podlehl nějaké duševní chorobě a chladnokrevně zabil osm svých mladých následovníků. Mary se snaží co nejrychleji ho najít a nechat ho podrobit psychoterapii dřív, než ho objeví Selektoři, skupina občanské domobrany, kteří zločince mučí pomocí neurologických přístrojů. Vydává se kvůli tomu na politicky nestabilní Hispaniolu, kde se do tajemného příběhu zaplétá tradiční haitská kultura a vúdú. Vedle detektivního pátrání probíhají paralelně další příběhy, jen volně tematicky spojené. I jejich hrdinové se od sebe velice liší. Kromě Mary Choy, původně bílé ženy, jež za velké a těžce našetřené peníze radikálně změnila svůj vzhled pokud jde o výšku, stavbu těla a dokonce i barvu kůže, zde v hlavních rolích vystupuje vrah, E. Goldsmith, člověk zřejmě časem úplně postrádající skutečné sebeuvědomění či svědomí Jill, umělá inteligence, vybavená až příliš lidskými atributy, které se jí později stanou osudnými, když si sebeuvědomění vytvoří Martin Burke, psychoterapeut, který kdysi vynalezl převratnou techniku, umožňující návštěvu 8222 krajin duše pomocí nanotechnologických postupů, a posléze upadl v nemilost Richard Fettle, nevyrovnaný a trpící básník. Složité, že? A to se můžete ještě těšit na složitý a mnohde 8222 vymyšlený jazyk, na věty bez interpunkce, nové kletby a podivně zpotvořená slova . A na nevymyšlené nanotechnologie a jungovskou psychologii a faktické odkazy na haitskou, ale třeba i řeckou mytolgii. A na takové otázky s velkým O, jakými jsou rasa, spravedlnost, sexualita, zločin a trest, vnímání tělesného obrazu a hlavně a všudypřítomně - lidské sebeuvědomění. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 584 ISBN: 80-7387-007-2

BEAR Greg - Boží výheň
Rok vydání : 2004

BEAR Greg - Darwinovo rádio
Rok vydání : 2003

Bear Michael W. - - Kdo je Abel
560 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý-kniha nečtena ! Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2005

bearbeitet von J. J. Tschudi - Winckell s Handbuch für Jäger
F. A. Brockhaus, Leipzig, 1878, velmi dobrý stav, lehce odřené desky, natržená vazba, na posledních stránkách menší hnědé skvrny, orig. celoplátěná vazba se zlacenou ražbou, obsahuje 9 litografií (titulní list a 8 obr. příloh) a množství dřevorytů v textu, 748 stran, orig. Ganzleinenband mit Goldprägung, sehr gut erhalten, mit 1 Titellithographie, 8 getönten lithographierten Tafeln und zahlreichen Textholzstichen, Přírodní vědy, bearbeitet von J. J. Tschudi-Winckell s Handbuch für Jäger

BEARD H.N./ KENNEY D.C. - Za pár prstenů
Rok vydání : 2002 Poznámka :A 6

Beardsley Aubrey - Pierrot fur einen Augenblick-Zeichnungen
A4, 160 s. 1985 Eulenspiegel, napsáno v jazyce: German

BEAROVÁ ELIZABETH - ZAKALENÁ
První kniha trilogie Jenny Caseyová. Píše se rok 2062 a vysloužilá příslušnice zvláštních jednotek Kanadské armády Jenny Caseyová bydlí v zavšivených ulicích Hartfordu ve státě Connecticut. Jenny, sužovaná bolestmi, se skrývá před státem, kterému kdysi sloužila. Spojila se s jedním z vůdců gangů, aby mohla někomu občas zachránit život. Co nevidět jí bude padesát a její protézami pospravované tělo začíná vypovídat službu. Svět na ni ale ještě zdaleka nezapomněl. Jistý vědec ve státních službách potřebuje pro svůj důležitý projekt prvotřídního jedince a Jenny mu připadá nejvhodnější. A tak se z Caseyové rázem stane pěšák v zuřivé bitvě, která se odehrává v zákoutích Internetu, na ulicích zdevastovaných měst i ve spletité struktuře její zpola umělé nervové soustavy. Složitou hru o život musí ovládnout dříve, než se jí nově se rýsující zářná budoucnost vymkne z rukou. Román Zakalená je prvním dílem trilogie, za niž si autorka vysloužila cenu Locus pro nejlepší románový debut. Bearová je navíc nositelkou Ceny Johna W. Campbella pro nadějného nováčka. Vydavatel : LASER Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 80-7193-287-1

Beata Parkanová - Moje vtipný peklo
Nakladatel : Parola
Edice :Knižnice Jihlavských listů Objevy
ISBN : 80-903282-1-0
EAN : 9788090328211
Formát : 158 stran, 16,5x11,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Prvotina dvacetileté studentky gymnázia Škvoreckého v Praze Beaty Parkanové.

Beata Parkanová - Moje vtipný peklo
Nakladatel : Parola
Edice :Knižnice Jihlavských listů Objevy
ISBN : 80-903282-1-0
EAN : 9788090328211
Formát : 158 stran, 16,5x11,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Prvotina dvacetileté studentky gymnázia Škvoreckého v Praze Beaty Parkanové.

Beatles - Let It Be (12´´)


Beaton J. - Woman s Own Book of Casserole Cookery
Nakladatel :Hamlyn Rok vydání :1971 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :obálka chybí -many colour and black-and-white photographs, VF, 128p.

Beatris Uhlig - Time management
Podtitul : Jak se stát pánem svého času
Formát : 14×21 cm, 160 stran
ISBN : 978-80-247-2661-8
Anotace :
Řízení času neboli time management je důležitou dovedností, díky které se vám podaří dosahovat vašich cílů v pracovním i osobním životě. Praktická příručka plná návodů, rad a příkladů je určena manažerům, obchodníkům, podnikatelům a všem, kteří chtějí efektivněji využívat svůj čas. V testech v knize zjistíte, kdo jsou - - zloději - - vašeho času, a tedy jak můžete svůj čas ušetřit. Natrénujete si metody klasického time managementu a naučíte se, jak efektivně zvládat zdlouhavá jednání, rušivé telefonáty, emaily či komunikaci s kolegy. Dozvíte se, jak účinně a cíleně plánovat a jednat s orientací na výsledky. Díky větší efektivnosti tak získáte čas na opravdu důležité věci.
V knize se dozvíte:
- Jak si rozvrhnout čas a stanovit priority?
- Jak získat kontrolu nad vlastními zdroji a zásobami času?
- Jak rozpoznat vnitřní a vnější - - zloděje - - vašeho času a čelit jim?
- Jak odhadnout cenu a hodnotu času?
- Jak si díky time managementu zjednodušit svůj život?



Beatrix Braukmuller. - Zděděné konstelace v horoskopu
Anotace : otcovské a mateřské symboly horoskopu jak se dědí vzorce chování a související psychologická témata po otcovské a mateřské linii
Vyšlo : 02.03.2009
Počet stran : 227
Nakladatelství : Sagittarius 2009

BEAUCHAMP Paul - Hovory o Písmu svatém
Rok vydání :1987 - brož., 76 s. 

Beauman S. - Sextet
Eroika, KK 1999

Beauman S. - Seytet
Eroika, KK 1999

BEAUMAN Sally - Sextet
Rok vydání :1999

BEAUMONT Maria - Ďábelská světice
Rok vydání : 2007

BEAUMONT MATT - JAK NEPŘEŽÍT VLASTNÍ SMRT
Když se Murray Colin, poslušný zaměstnanec reklamní agentury, dozvídá, že trpí zhoubnou formou nádoru na varleti, rozhodne se radikálně změnit svůj přístup k životu. Během okamžiku zlikviduje výnosnou a měsíce připravovanou kampaň na zmrzlinu, nabourá ferrari svého nadřízeného a v neposlední řadě si vypůjčí vpravdě značnou sumu od sympatických finančníků v Soho, kteří se vyznačují silným ruským přízvukem a neortodoxními metodami sloužícími k vymáhání dluhů. Ostatně čeho se obávat: Murrayho předpokládané datum úmrtí je v pohodlném předstihu před termínem splatnosti. Později se však Murray dozvídá, že v nemocnici došlo k omylu - záměně testů - a byla mu tak diagnostikována metastázující rakovina, kterou podle všeho nemá. Najednou se musí vyrovnávat s obviněním z vraždy, několika vloupání a v neposlední řadě se ozývají i věřitelé , kteří se dozvěděli o Murrayho malém zamlčení choroby 8230 Beaumontův vtipný a čtivým způsobem sepsaný román Jak nepřežít vlastní smrt¸v němž autor nešetří černým humorem, je přesvědčivý především zásluhou dialogů, které zřetelně následují moderní filmovou a televizní řeč a zajišťují tak nebývalý spád děje, ale také díky četným ironickým postřehům hlavního hrdiny, jimiž je příběh prokládán a zároveň komentován. Udrží tak bez problémů čtenáře v pozornosti i v pobavení až do náležitě vyhroceného finále. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 368 ISBN: 80-242-2131-1

BEAUMONT, PIMONT, DAVID, VINCENT - OBRÁZKY HUDBY
Radost vzít do ruky tuto knížku, příjemnou i na dotek. Čtenářům nižších ročníků může posloužit na hodinách hudební výchovy - doma z ní můžou číst mladším sourozencům. Obrázky přibližují svět zvuků a tónú, kdo je šikovný, může si podle ní zhotovit jednoduchý nástroj vydávající zvuk. Hudebních nástrojů je mnoho - obrázky je přiblíží a pomůžou pochopit, jak sa zapisuje melodie do notové osnovy. Vydavatel : MLADÉ LETÁ Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 133 ISBN: 80-06-01258-X

BEAUMONTOVÁ Ěmile - Obrázky z přírody
Rok vydání : 1996

BEAUMONTOVÁ ÉMILIE - STŘEDOVĚK OBJEVUJEME SVĚT
Bohatě ilustrovaná encyklopedie. Vydavatel : MATYS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 124 ISBN: 80-89147-84-4

BEAUMONTOVÁ ÉMILIE,EYNARD H.,LEMAYEUROVÁ M.CH.,ALUNNI B. - LES OBJEVUJEME SVĚT
Jak poznáte stáří stromu? Co je to skleníkový efekt? Proč rostou houby pokaždé na stejném místě? Jaké stromy jsou nejvyšší na světě? Umějí losy plavat? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete v této bohatě ilustrované a zajímavé knize. Vydavatel : MATYS Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 124 ISBN: 80-89147-30-5

BEAUMONTOVÁ ÉMILIE,VANDEWIELEOVÁ AGNÉS,ALLOY,DAVID,GUIRAUD, - OBRÁZKY ZEMĚ
Srozumitelné, bohaté a výstižně ilustrované texty odhalují základní poznatky o planetách, klimatických jevech, střídání ročních období i o životě obyvatel na nejrůznějších místech Země. Vydavatel : MLADÉ LETÁ Rok vydání: 1999 Jazyk: Čeština Počet stran: 134 ISBN: 80-06-00930-9

BEAUMONTOVÁ,SIMON,BOUETOVÁ,CAPPON,FAVILLI,SBRAGI,SCUTTI - SLAVNÉ STAVBY SVĚTA OBJEVUJEME SVĚT
Co patří mezi sedm divů světa? Zachovaly se zbytky majáku na ostrově Faros? Proč se naklání věž v Pise? Jak se dostala socha Svobody z Paříže do New Yorku? Všechny otázky na tyto odpovědi a mnohé další najdete v této bohatě ilustrované knížce, která seznámí malé čtenáře s nejkrásnějšími a nejproslulejšími stavbami světa od starověku až dodnes. Vydavatel : MATYS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 124 ISBN: 80-8088-115-3

BEAUMONTOVÁ,SIMON,BOUETOVÁ,MISSOVÁ,CERIANIOVÁ,ROGNONIOVÁ - OBRÁZKY Z MĚSTA
Přitažlivé a náročné ilustrace doplněné výstižným textem provádějí malé čtenáře městem a vším, co je o něm třeba vědět: k čemu slouží radnice, pošta, banka, kde se dá v městě sportovat, bavit se, odpočívat, jak se do domů přivádí elektřina, voda, plyn, telefonní spojení . Nechybí ani okružní cesta po nejzajímavějších a největších světových městech a jejich typických místech: New York, Singapur, Rio de Janeiro, Benares . Vydavatel : MLADÉ LETÁ Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 126 ISBN: 80-06-01209-1

Beaune - Hotel Dieu
Paris France 1989, 48 stran v němčině

Beaunier Ondřej - Nejodpornější dobráci
Kurs 10., obálka Willi Wessel, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Josef Florian, Stará říše na Moravě Rok vydání : 1923

Beauvoir de S. - Krev těch druhých
Nakladatel :Máj Rok vydání :1947 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :nepůvodní vazba, převazba

Beauvoir S. - Mandaríni
Odeon 1967

BEAUVOIR Simone - Zlomená žena
Rok vydání :1970

Beauvoir Simone de - Mandaríni
Ocpl, 424 s 1967 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Beauvoir Simone de - Mandaríni
Ocpl, 424 s 1967 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Beauvoir Simone de - Velice lehká smrt
Ocpl, 112 s., il. V. Tesař, typo Z. Seydl 1967 ČS, napsáno v jazyce: Česky

BEAUVOIR Simone de - Paměti spořádané dívky
Rok vydání :1969 - autobiografie 

BEAUVOIR Simone de - Mandaríni
Rok vydání :1967

BEAUVOIR Simone de - Mandaríni
Rok vydání :1967

BEAUVOIR Simone de - Velice lehká smrt
Rok vydání : 1967

BEAUVOIR Simone de - Líbivé obrázky
Rok vydání :1969 - A6, odtržený hřbet 

BEAUVOIR Simone de - Zlomená žena
Rok vydání :1970 - bez obalu,ušpiněné desky 

BEAUVOIR Simone de - Zlomená žena
Rok vydání : 1970

BEAUVOIR Simone de - Krev těch druhých
Rok vydání : 1947 Poznámka :bez přeb., raz.

Beauvoir Simone de - Mandaríni
Román o Sartrovi, Camusovi a autorce samé. Velmi dobrý stav.
Praha 1967 Odeon
8°,622s.,váz.


Beauvoir Simone de - Mandaríni
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1967
Počet číslovaných stran: 622
Poznámka ke knize: obálka slepovaná - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BEAUVOIR Simone de - Paměti spořádané dívky
Rok vydání : 1969

Beauvoir, Simone de - Mandaríni
Rok :1967

BEAUVOIROVÁ Simone - Druhé pohlaví
Rok vydání :1967 - brož., 415 s. 

Beauvoirová Simone - Druhé pohlaví
Obr, 416 s. 1967 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

BEAUVOIROVÁ Simone - Druhé pohlaví
Rok vydání :1967 - brož., 415 s. 

BEAUVOIROVÁ Simone - Druhé pohlaví
Rok vydání :1966 - brož., 415 s. 

Beauvoirová, Simone - Druhé pohlaví
Rok :1967

BEAVEN Briony a kol. - Headstart
Rok vydání : 2000

Beaver Diana - NLP dlja samoobučenija
2001 Cpk, napsáno v jazyce: Russian

Beazley Mitchell - Lidské tělo-vývoj člověka, jak pracuje lidské tělo ad.
A4, Obr, 138 s., il, foto 1985 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Beáta Patakyová - Reflexní terapie jako životní styl
Vyšlo : 21.06.2007
Počet stran : 174
Nakladatelství : Eminent 2007

Beáta+Jul. Patakyovi - Reflexní diagnostika a katalog reflexních ploch
Anotace : kniha komplexně se zabývající reflexní terapií nezapomíná ani na popis duchovní, duševní a tělesné průpravy terapeuta
Vyšlo : 13.12.2002
Počet stran : 131
Nakladatelství : Eminent 2002

Beba Karel - Tajemný Orient
237 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1968

Bebr A. - Z deníku podivína
Vydavatel : Knižnice milostných románů Jazyk: Čeština Počet stran: 174

Bebr Antonín - Episoda a jiné příběhy
1925 Kočí, napsáno v jazyce: Česky

BEBR Antonín - Episoda aj. příběhy
Rok vydání : 1925

Bebr, A. - Z deníku podivína
edice Proudy, sv. 7 Vydavatel : Knižnice milostných románů Jazyk: Čeština Počet stran: 174

Bébr, Richard - Výklad zákona o pomocné praksi porodnické, jakož i o vzdělání a výcviku porodních asistentek
Vydavatel : Náklad vlastní Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 191

Bechdelová Alison - Rodinný ústav


BECHER J.R. - Obrana poesie
Rok vydání : 1954 Poznámka :brož.

Becher Johanes Robert - Loučení
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1974
Ilustrace/foto: Ryvolová K.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav horší viz popis, kniha stav velmi dobrý


Becher Johannes R - Loučení
1974 LN, napsáno v jazyce: Česky

BECHER Johannes R - Loučení
Rok vydání :1974 - il. Ryvolová, A4 

Becher Johannes r. - Poetický princip
Edice Otázky a názory sv. 20, 135 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1959

BECHER Johannes R. - Poetický princip
Rok vydání : 1959 Poznámka :Seydl

BECHER Johannes Robert - Loučení
Rok vydání :1974 - A4,il.K.Ryvolová 

BECHER PETER,FIALA-FURST INGEBORG - LITERATUR UNTER DEM HAKENKREUZ BOHMEN UND MAHREN 1938-1945
Die Literaturgeschichte Böhmens und Mährens zur Zeit der NS-Herrschaft zählt bis heute zu den weissen Flecken der Forschung. Der Adalbert-Stifter-Verein, München, und der Lehrstuhl für Germanistik der Palacký-Universität in Olmütz haben in den Jahren 2000 und 2001 zwei internationale Kolloquien mit Referenten aus Deutschland, Österreich, der Tschechischen republik und den USA zu diesem Thema abgehalten. Vydavatel : VITALIS Rok vydání: 2005 Jazyk: Němčina Počet stran: 372 ISBN: 3-89919-030-0

Becher U. - Krátce po čtvrté
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1979
Ilustrace/foto: ilustrace
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BECHER Ulrich - Williamovo Ex-Casino
Rok vydání :1977 - ob.Fr.Kraus, brož. 

BECHER Ulrich - Williamovo ex-casino
Rok vydání :1977 - brožované 

BECHER Ulrich - Williamovo ex-casino
Rok vydání :1977 - brožované 

BECHER Ulrich - Krátce po čtvrté
Rok vydání :1979 - il. Mocek 

Becher Ulrich - Williamovo Ex-Casino
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1977
Počet číslovaných stran: 225
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Becher, Johannes Robert - Loučení
lidové nakl. Rok :1974

Bechert/ Gerthsen - Atomphysik-I. Allgemeine Grundlagen
A5, Ocpl, 150 s. 1938 de Gruyter, napsáno v jazyce: German

Bechová Lynn - Stopy hrůzy 37-Ukradená mumie
1993 Kredit, napsáno v jazyce: Česky

Bechová Lynn - Stopy hrůzy 31-Bezhlavý duch
1993 Kredit, napsáno v jazyce: Česky

Bechová Lynn - Stopy hrůzy 20-Tajemství mrtvého muže
1993 Kredit, napsáno v jazyce: Česky

Bechová Lynn - Stopy hrůzy 11-Skřek šelmy
1992 Kredit, napsáno v jazyce: Česky

BECHSTEIN LUDWIG - MARCHEN
Vydavatel : VITALIS Jazyk: Němčina Počet stran: 208 ISBN: 3-934774-98-9

Bechyně Jan a kol - Vlastivědný sborník Vysočiny
Obr, 264 s. 1989 Muzeum Vysočiny, napsáno v jazyce: Česky

BECHYŇOVÁ VĚRA,KONVIČKOVÁ MARTA - SANACE RODINY SOCIÁLNÍ PRÁCE S DYSFUNKČNÍMI RODINAMI
Sanace rodiny je v českém kontextu sociální práce novým fenoménem. Jde o moderní a efektivní způsob sociální práce s celou rodinou, jejíž děti jsou ohrožené v důsledku nevyhovujícího rodinného a sociálního prostředí. Kniha popisuje proces sanace rodiny i jeho specifika v různých situacích, v nichž se rodiny s dětmi nacházejí. Nevyhýbá se ani pojmenovávání rizik, která mohou s poskytováním sanace rodiny souviset nebo ji vylučovat. Výklad teorie je propojen s ukázkami z příběhů klientských rodin. Kniha je určena sociálním pracovníkům, sociálním pedagogům a studentům příslušných oborů na VŠ a VOŠ, pracovníkům pomáhajících profesí v oblasti práce s ohroženými rodinami. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 978-80-7367-392-5

BECK AARON T. - KOGNITIVNÍ TERAPIE A EMOČNÍ PORUCHY
Kniha se zabývá nejčastějšími typy emočních poruch a jejich kognitivním obsahem a následně předkládá principy a techniky kognitivní terapie. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 250 ISBN: 80-7367-032-1

BECK ALEXANDER - GOOGLE ADWORDS
Google AdWords je služba, která umožňuje nakoupit vysoce cílenou reklamu placenou za prokliky (PPC). Reklamy z AdWords se zobrazují podél výsledků hledání v Google a také na vyhledávacích a obsahových stránkách jeho partnerů. Bez ohledu na výši vašeho rozpočtu můžete své reklamy zobrazovat na Google a v jeho reklamní síti. Platíte pouze tehdy, když někdo na vaši reklamu klikne. Zadavatel vytvoří reklamu a zvolí klíčová slova, což jsou slova nebo slovní spojení související s předmětem jeho podnikání. Když lidé vyhledávají na stránkách Google pomocí některého ze zvolených klíčových slov, reklama se zobrazí vedle výsledků vyhledávání. Tím své reklamy zobrazíte publiku, které se o vás už zajímá. Kniha vysvětlí všechny možnostií, jaké služba AdWords nabízí, a provede čtenáře jejich jednoduchým nastavením tak, aby mohl Adword používat ke své plné spokojenosti. Službu lze využít i pro Sklik, AdFOX a další! Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 232 ISBN: 80-247-2898-8

BECK ANNIKA - PLETENÉ TOPY /TOPP RUČNÍ PRÁCE/
S vlastnoručně upletenými topy vás budou obdivovat i v Karibiku, u Středozemního moře nebo na letní procházce jen tak rodným městem. Pletené topy ze skvělých přízí různých tvarů s vtipnýžmi detaily přitáhnou každého. Díky přesným popisům a praktické rozkládací obálce se základními návody je úspěch zaručen i začátečníkům. Vydavatel : ANAGRAM Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 32 ISBN: 80-7342-085-6

Beck Eleonore - Bůh mluví ke svým dětem
Obr, 96 s., il. M. Sorne 1991 Verbo divino, napsáno v jazyce: Česky

BECK GLENN - SVETR K VÁNOCŮM
Vydavatel : COLUMBUS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7249-276-3

BECK GLORIS - ZAKÁZANÁ RÉTORIKA 30 MANIPULATIVNÍCH TECHNIK
Rétorické triky a manipulace jsou v pracovním prostředí, ale také v podnikání, politice, médiích nebo jiných společenských oblastech na denním pořádku. V knize, která je jedinou na toto téma na českém trhu, najdete třicet nejúčinnějších manipulativních technik - od těch nejméně problematických až po opravdu eticky sporné. Dozvíte se, pro jaké situace se jednotlivé techniky hodí a jak je krok za krokem aplikovat a využít, abyste dosáhli svého cíle. Díky tomu, že techniky manipulace a rétorické triky velmi dobře poznáte, budete také umět jejich využívání v praxi rozpoznat a bránit se jim. Takto otevřeně a bez slitování nebylo dosud nikdy umění bezskurpulozní manipulace popsáno. Kniha je určena zejména manažerům, obchodníkům, novinářům, politikům, lektorům studentům a všem zájemcům o oblast komunikace. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 268 ISBN: 978-80-247-1743-2

Beck M. - Only Make Believe
Jove Books 1988 NY

BECK ULRICH - MOC A PROTIVÁHA MOCI V GLOBÁLNÍM VĚKU NOVÁ EKONOMIE SVĚT.POL
Ekonomie světového trhu změnila ve své nátlakové dynamice pravidla světové politiky. Spolu s tím, jak jsou ekonomika, politika a společnost zbavovány hranic, začíná nový boj o moc a protimoc. Nejen to: nově jsou dojednávána samotná pravidla legitimní vlády. Povědomí o neodvolatelném vzniku 8222 kosmopolitní moderny 8220 však není důvodem k jásání, nýbrž je velice ambivalentní 8211 jak by tomu také mohlo být jinak po zkušenostech s totalitním rozpoutáním politiky v katastrofickém 20. století? Označit celý ideový svět národněstátně utvářené ekonomiky, společnosti a politiky při zpětném pohledu jako první modernu a vymezit ji proti ještě neostré druhé moderně 8211 definované globálními ekologickými a ekonomickými krizemi, zostřujícími se nadnárodními nerovnostmi, individualizací, křehkou námezdní prací a právě požadavky kulturní, politické a vojenské globalizace 8211 slouží cíli řekonání 8222 protekcionistického reflexu 8220 , který po zhroucení bipolárního světového řádu intelektuálně a politicky ochromuje nejen Evropu. V centru této knihy je proto metazměna ekonomiky, politické sféry a státnosti v globálním věku: mění se zdánlivě ultrastabilní vůdčí ideje a koordináty změny, zároveň s tím i základy a základní pojmy moci a panství, legitimace a násilí, hospodářství, státu a politiky. Vůdčí otázka, jak by se mohla druhá moderna stát modernou kosmopolitní, míří na uskutečnění alternativního řádu, v jehož středu se nachází politická svoboda, jakož i sociální a ekonomická spravedlnost (a nikoli zákony světového trhu). Vydavatel : SLON Sociologické nakladatelství Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 464 ISBN: 80-86429-67-0

Beck-Modroch - Naši v poušti-čs.legionáři v Africe
Nakladatel :Naše vojsko Rok vydání :1946 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná -fotografická publikace, foto Kellner K. a Lukeš K., II.světová válka

BECKER Knuth - Chléb vezdejší
Rok vydání :1942 - pošk.vazba 

Becker Ch. - Jádro věci - Individuace jako jako etický proces
Janeček 2007 Brno

Becker Heinz - Giacomo Meyerbeer
Vydavatel : Academia, Praha Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 184

Becker Helga - Umělecké soustružení dřeva
Datum vydání : 07.11.2007
ISBN : 978-80-247-2231-3
Anotace : Jestliže spojujete soustružení dřeva pouze s ozdobnými díly starožitného nábytku nebo s užitkovými předměty, je čas podívat se do této nevšední knihy. V ní se přesvědčíte, jak může být tradiční ruční práce nově využita při tvorbě uměleckých objektů moderních tvarů a čistého designu. Tato publikace vás zasvětí do tajů tradičního soustružnického řemesla. Krok za krokem budete moci sledovat, jak z hrubé dřevěné fošny vzniká předmět krásného a elegantního tvaru. Veškeré techniky jsou vyobrazeny na mnoha barevných fotografiích, na kterých je znázorněn každý pohyb z pohledu soustružníka. Díky tomu se tak i začátečníkovi podaří dokonale pochopit všechny návody a rady. Kromě důkladného vysvětlení samotné techniky soustružení, broušení nástrojů a přípravy materiálu k obrábění tu najdete i zevrubné návody na zhotovení dvaceti zajímavých předmětů.


BECKER HELGA,BECKER RICHARD - UMĚLECKÉ SOUSTRUŽENÍ DŘEVA
Jestliže spojujete soustružení dřeva pouze s ozdobnými díly starožitného nábytku nebo s užitkovými předměty, je čas podívat se do této nevšední knihy. V ní se přesvědčíte, jak může být tradiční ruční práce nově využita při tvorbě uměleckých objektů moderních tvarů a čistého designu. Tato publikace vás zasvětí do tajů tradičního soustružnického řemesla. Krok za krokem budete moci sledovat, jak z hrubé dřevěné fošny vzniká předmět krásného a elegantního tvaru. Veškeré techniky jsou vyobrazeny na mnoha barevných fotografiích, na kterých je znázorněn každý pohyb z pohledu soustružníka. Díky tomu se tak i začátečníkovi podaří dokonale pochopit všechny návody a rady. Kromě důkladného vysvětlení samotné techniky soustružení, broušení nástrojů a přípravy materiálu k obrábění tu najdete i zevrubné návody na zhotovení dvaceti zajímavých předmětů. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 978-80-247-2231-3

Becker Jasper - Čína na přelomu století
A4, 400 s. 2002 BB art, napsáno v jazyce: Česky

Becker Jurek - Jákob lhář
Ocpl, 268 s., ob. M. Grygar, typo M. Hegar 1973 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

BECKER TOM - TEMNÁ STRANA
Čtrnáctiletý Jonathan Starling se dostává do víru událostí, které ho zavedou do podivného světa zločinců a vyvrženců, v němž vládnou potomci Jacka Rozparovače. Pomocníkem, průvodcem a přítelem se mu stává nebezpečný vlčí muž, který ho seznamuje s odlišnými pravidly Temné strany 8211 Bojíš se, nebo jsi dokonce k smrti vyděšený? Nejsi si jistý, kam vlastně patříš? Pak to dobře skrývej, nebo zemřeš! Nebezpečí číhá na všech stranách . Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 207 ISBN: 80-00-02181-2

Becker, H. - Giacomo Meyerbeer
Vydavatel : Academia, Praha Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 184

Becker-Emmerling L. - Technik de miniaturmalerei
O.Maier ( 1930 )

Becker/Lubenoff/Sorge Boris - Hráč-autobiografie
pv, 296 s. 2005 Columbus, napsáno v jazyce: Česky

Beckersová/Brettová/Barlageová/Pierceová - Angličtina do kapsy 1-4 Slovní zásoba I, II, Obchodní angl., Idiomy
Obr, 4 x 140 s. 2002 IŽ, napsáno v jazyce: Česky

BECKETT BERNARD - EVOLUCE
V daleké budoucnosti Země se život po globální katastrofě soustředí na malé souostroví uprostřed oceánu. Tady, chráněná před jakýmkoliv nebezpečím zvenčí Velkou mořskou bariérou, vyrůstá i Anaximandra, adeptka na studium na Akademii, která právě před přijímací komisí skládá zkoušky z historie. Spolu s ní se vracíme v dějinách nazpět, k událostem, které předcházely zrodu novodobého státu. Mladý voják jménem Adam neuposlechne předpisů a zachrání dívku, která odkudsi na lodi připlula k bariéře. Za to je odsouzen a představitelé státu se rozhodnou ho navíc využít k výzkumu 8211 přidělí mu do vězení za společníka androida jménem Art, který má interakcí s ním rozvíjet svůj intelekt. Jenže projekt selže a Art se kontaktem s odbojným a neposlušným Adamem naučí věci, které jeho konstruktéři nepředpokládali. To nevyhnutelně vede ke střetnutí androidů a lidí. Dějiny, o nichž Anaximandra vypráví, splynou s přítomností a příběh spěje k šokujícímu odhalení . Kdo vlastně vyhrál finální bitvu? Vynikající román, jenž byl ve velice krátké době přeložen do více jak 30 zemí světa. Vydavatel : Plejáda publishing s.r.o. Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 280 ISBN: 80-87374-07-8

Beckett S. - Murphy
ČS 1971

BECKETT Samuel - First Love and Other Novellas
Rok vydání :2000 - Penguin, PB, like new  

BECKETTOVÁ FIONA,CASSIDY PETER - JÍDLO,VÍNO,PŘÁTELÉ JAK SE STÁT DOKONALÝM HOSTITELEM
Ideální kuchařka pro každého, kdo má rád posezení s přáteli u dobrého jídla a vína. V této inspirativní knize o umění být dokonalým hostitelem od Fiony Beckettové, známé britské autorky píšící o jídle a víně, najdete nápady pro společenské příležitosti různého typu 8211 od spontánních setkání až po předem plánované zvláštní akce. Sestavy pokrmů, jako třeba oběd v provensálském stylu, romantická večeře pro dva, neformální snídaně s přáteli, letní odpolední posezení, autorka doplňuje doporučeními nápojů 8211 vína, piva, cidre, koktejlů, kávy, čaje nebo jiných nealkoholických nápojů. Fiona Beckettová má vynikající nápady a umí každé jídlo proměnit v gurmánský zážitek, který se vymyká všednosti. Kniha určitě pomůže vaší fantazii při výběru jídla a pití a zároveň vás zbaví nejistoty. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7391-189-8

BECKETTOVÁ Wendy - Toulky světem malířství
Rok vydání : 1996 Poznámka :A4

BECKETTOVÁ WENDY - TOULKY SVĚTEM MALÍŘSTVÍ
Rozsáhlá výpravná publikace poutavým a velmi srozumitelným způsobem seznamuje s historií výtvarného úsilí člověka od prvních maleb na stěnách jeskyní až po současnost. Pomůže orientovat se v symbolice obrazů starých mistrů, která nemusí být pro laického obdivovatele krásy jejich děl úplně srozumitelná. Nabízí i výklad děl současných malířů. Vydavatel : FORTUNA PRINT Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 400 ISBN: 80-7321-002-9

Becklake S. - Vesmír-hvězdy, planety a kosmické lodě
Nakladatel :Osveta Rok vydání :2001 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -VF, 65 str., bar il a foto,

BECKLAKE Sue - Vesmír
Rok vydání : 1992 Poznámka :A 4

Beckman Petr - Technická angličtina pro část. pokročilé
1958 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

BECKMANN MAX - MAX BECKMANN OBRAZY,KRESBY A GRAFIKY/PAINTINGS,DRAWINGS AND
Vydavatel : MUSEUM KAMPA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština

BECKOVÁ ANGELA - KŘEČCI CHOV A PÉČE,POROZUMĚNÍ A ZABAVENÍ,EXTRA:PLÁN PÉČE VE
Dlaň plná zlatého plyše 8211 i tak je možné popsat zlatého křečka, jednoho z typických domácích mazlíčků. Křečci jsou zvědaví, mrštní a pěkně mazaní. Pozorovat jejich čilé řádění přináší mnoho zábavy. K tomu, aby se jim u vás dobře dařilo, se snaží napomoci tato množstvím fotografií ilustrovaná knížka, v níž najdete 8211 stručně a přehledně 8211 vše potřebné k jejich úspěšnému chovu. Vydavatel : BETA,ŠEVČÍK Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 72 ISBN: 80-7306-353-5

BECKOVÁ ISABELLA - SNADNÉ ŠITÍ MÓDNÍ DOPLŇKY,BYTOVÉ DEKORACE A DÁRKY /+DVD/
S podrobnými návody, střihovou přílohou a základním kurzem na DVD vás autorka, profesionální švadlena, která zhotovuje originální modely z vlastnoručně vybraných látek a podle vlastních vybraných střihů, naučí základy šití. Prostírání, potahy na polštáře, kabelky, kolovou sukni, nátepníčky nebo náhrdelník jako vhodný módní doplněk zhotovíte rychle a bez problémů. Obsah DVD Základní kurz šití s Isabellou Beckovou . Materiál a šicí stroj . Střihání, švy a záložky . Navlékání šňůrky Psaníčkové rohy Začisťovací proužek Zapínání polštářů Isabella Becková Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-249-1094-9

BECKOVSKÝ Jan - Poselkyně starých příběhův českých díl 2./II.
Rok vydání : 1879 Poznámka :A 4, přev., jen 2.díl 2.sv.

BECNEL REXANNE - NĚŽNÉ INTRIKY
Půvabná brunetka Lacie, učitelka na soukromé škole pro dívky z lepší společnosti, způsobí všem velké překvapení. Když majitel ústavu náhle zemře, vyjde najevo, že spolu před pár dny uzavřeli sňatek! Jeho nevlastní bratr Dillon však větří za tajnou svatbou podvod a rozhodne se ctihodnou Lacii osobně prověřit . Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 264 ISBN: 80-7362-667-9

BECNEL REXANNE - GALANTNÍ PROTIVNÍK
Lady Lilliane byla zaslíbena siru Corbettovi, dřív než se jejich rody staly úhlavními nepřáteli. Po letech si Corbett přijede pro to, co mu právem patří, ale Lilliane se vzpírá dopustit, aby se nenáviděný snoubenec stal vládcem jejich panství. Pomalu se jí však do mysli vkrádají pochybnosti. Ovládne udatný rytíř její srdce? Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 290 ISBN: 80-7362-781-2

Becquer G. A. - Paprslek luny a jiné povídky
Ke knize je přivázán Zbabělec od Guy de Maupassanta z roku 1894. Vydavatel : F. Šimáček, Praha Rok vydání: 1894 Jazyk: Čeština Počet stran: 64

Bécquer Gustavo Adolfo - Hora duchů
pv, 144 s. 1999 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

Becquer/ Preissová/ Anstey/ Poe/ - Paprsek luny aj./ Talmové zlato/ Mluvící kůň aj./ Zlatý chrobák aj./ Zuzana
Cpl, 450 s. 1891/4 Šimáček, napsáno v jazyce: Česky

Bečák Jan R. a kolektiv - Lidové umění na Hané
mnoho obrazového materiálu Vydavatel : Nákladem vlastním Jana R. Bečáka Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština Počet stran: 459

BEČKA J. - Spisovatel a učenec Sadriddín Ajní
Rok vydání : 1948 Poznámka :A4, brož

BEČKA J. - Polsky na cesty


Bečka J., Vachoušková A. - Bibliografie československé slavistiky
Vydavatel : Státní knihovna ČSSR, Praha Rok vydání: 1968 Jazyk: Čeština Počet stran: 975

Bečka J.V. - Jazyk a styl novin
Obr, 220 s. 1973 Novinář, napsáno v jazyce: Česky

BEČKA J.V. - Slovník synonym a frazeologismů
Rok vydání : 1981 Poznámka :váz.

BEČKA JAN - DĚJINY BARMY (MYANMY)
Autor zkoumá dějiny Barmy předkoloniálního období, období britské koloniální vlády a období nezávislosti. Pozornost věnuje mj. tradičnímu společenskému systému, modernizaci země v 19. a 20. století, národnímu hnutí za nezávislost, občanské válce, otázce jednoty mnohonárodnostního státu i vojenským režimům. Zabývá se také otázkami sociálního a hospodářského vývoje, kulturou a náboženstvím, včetně působnosti náboženských a tradičních hodnot v novodobé barmské společnosti a politice, i zahraniční politikou nezávislého státu. Vydavatel : NLN Nakladatelství Lidové noviny Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 432 ISBN: 80-7106-520-3

Bečka Jiří, Mendel Miloš - Islám a České země
Nakladatelství (edice): Votobia
Rok vydání: 1998
Ilustrace/foto: ilustrace
Počet číslovaných stran: 207
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Bečka Karel - Jak jsme přišli na svět
2xgramo SP-Medřická/Voska 1971 Avicenum, napsáno v jazyce: Česky

Bečka, Drozda, Hrala - Slovník spisovatelů národů SSSR
Nakladatel :Svět sovětů Rok vydání :1966 Stav knihy :horší stav Vazba :vázaná Stav obálky :neuvedeno -Část podtrháno

Bečka, J. Foch, V. - Soupis cizozemských periodik v knihovnách Československé republiky
Systematický, věcný, vydavatelský a místní seznam. Vydavatel : Ministerstvo školství a národní osvěty, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 1609

BEČKOVÁ KATEŘINA - ZMIZELÁ PRAHA NÁDRAŽÍ A ŽELEZNIČNÍ TRATĚ ZANIKLÉ,PROMĚNĚNÉ A
Zájem o poznání různých podob prostředí našeho života, jak se v průběhu času měnily nebo zanikaly, je stále živý. A tak se v tradiční edici Zmizelá Praha ocitají témata, která byla doposud jen na okraji pozornosti. Jde především o industriální stavby a prvky města, jejichž překotný zánik během posledního desetiletí vyvolal spontánní společenskou potřebu zabývat se jejich hodnotou, dokumentací i možnostmi konverze. K jejímu naplňování by měla přispět i tato edice. První svazek z nové řady se věnuje všeobecně oblíbenému tématu železnice. Právě tato oblast v Praze prožívá v současnosti tak dynamickou proměnu, že jen během přípravy knihy bylo nutné některé stavby či prvky pomyslně přeřadit z kategorie existujících do kategorie zmizelých. Kniha však nemá být jen nostalgickým lkaním nad neúprosným osudem, ale pro každého vnímavého zájemce i pomůckou, jak najít k industriální architektuře prostřednictvím poznání historie a pochopení souvislostí vlastní cestu. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 154 ISBN: 80-7185-991-8

Bečkovi, Dagmar a Jan - 631 dní v Barmě
Rok :1966

Bečvan B. K. - Emča detektiv/ Drobné prózy
Obr, 170 s. 1933 Družina literární Olomouc, napsáno v jazyce: Česky

Bečvář A. - Vysoké Tatry
76 barevných fotografií. Bez přebalu, opravováno pap.lepící páskou.
Martin 1948 Matica Slovenská
podél.4°,nestr.,váz.


Beda Ctihodný - Církevní dějiny národa Anglů
Nakladatel : Argo
Edice :Memoria medii aevi Paměť středověku
ISBN : 978-80-257-0023-5
EAN : 9788025700235
Originál :Historia ecclesiastica gentis Anglorum
Překlad : Jaromír Kincl
Formát : 394 stran, 20,7x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Dějiny Anglů vylíčené osobitým stylem jednoho z největších učenců raného středověku a nejznámější dílo učence a mnicha Bedy Venerabilis (672/3 735) Historia ecclesiastica gentis Anglorum se již od raného středověku stalo jednou z nejpopulárnějších knih v Anglii a v žánru narativní historie bylo vnímáno jako první pokus o sepsání národních dějin. Dějiny Anglů totiž nepřinášejí jen poutavé svědectví o počátcích a upevňování křesťanské víry v Británii, ale především nesmírně cenný a dodnes nejspolehlivější pramen k dějinám anglosaských království v 5. 8. století. Součástí Bedova výkladu jsou rovněž příběhy a zázraky svatých včetně životopisů jeho současníků.

Beda Ctihodný - Církevní dějiny národa Anglů
Nakladatel : Argo
Edice :Memoria medii aevi Paměť středověku
ISBN : 978-80-257-0023-5
EAN : 9788025700235
Originál :Historia ecclesiastica gentis Anglorum
Překlad : Jaromír Kincl
Formát : 394 stran, 20,7x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Dějiny Anglů vylíčené osobitým stylem jednoho z největších učenců raného středověku a nejznámější dílo učence a mnicha Bedy Venerabilis (672/3 735) Historia ecclesiastica gentis Anglorum se již od raného středověku stalo jednou z nejpopulárnějších knih v Anglii a v žánru narativní historie bylo vnímáno jako první pokus o sepsání národních dějin. Dějiny Anglů totiž nepřinášejí jen poutavé svědectví o počátcích a upevňování křesťanské víry v Británii, ale především nesmírně cenný a dodnes nejspolehlivější pramen k dějinám anglosaských království v 5. 8. století. Součástí Bedova výkladu jsou rovněž příběhy a zázraky svatých včetně životopisů jeho současníků.

BEDA CTIHODNÝ - CÍRKEVNÍ DĚJINY NÁRODA ANGLŮ . /EDICE MEMORIA MEDII AEVI/
Dějiny Anglů vylíčené osobitým stylem jednoho z největších učenců raného středověku a nejznámější dílo učence a mnicha Bedy Venerabilis (672/3 8211 735) Historia ecclesiastica gentis Anglorum se již od raného středověku stalo jednou z nejpopulárnějších knih v Anglii a v žánru narativní historie bylo vnímáno jako první pokus o sepsání národních dějin. Dějiny Anglů totiž nepřinášejí jen poutavé svědectví o počátcích a upevňování křesťanské víry v Británii, ale především nesmírně cenný a dodnes nejspolehlivější pramen k dějinám anglosaských království v 5. 8211 8. století. Součástí Bedova výkladu jsou rovněž příběhy a zázraky svatých včetně životopisů jeho současníků. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 394 ISBN: 80-257-0023-5

Beda Jarrett - Karel IV.
E. Beaufort, Praha, 1939, velmi dobrý stav, přebal je v okrajích více potrhaný (podlepeno lepenkou), jen místy menší část chybí, oděrky v okrajích, lehce nažloutlá vazba i listy, orig. celopl. vazba s přebalem, několik čb fotopříloh, 192 stran, Historie, Beda Jarrett-Karel IV.

Beda Jarrett, O. P. - Karel IV.
E. Beaufort, Praha, 1939, dobrý stav, orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích místy potrhaná, volné listy, autorisované vydání se 4 obrázky a mapkou, 186 stran, Historie, Beda Jarrett, O. P.-Karel IV.

Béďa Machová - Volání srdcí
Nákl. vlastním, Praha, velmi dobrý stav, obálka je zažloutlá, lehce zaprášená, v rozích mírně pomačkaná, listy zažloutlé, mírně uvolněné, orig. brož, vepsané věnování od autorky a podpis-datovaný k 6.7.1948, 100 stran, Beletrie a poezie, Béďa Machová-Volání srdcí

BÉDARD JEAN - KOMENSKÝ LABYRINT SRDCE A PEKLO SVĚTA ROMÁN
Biografický román Jeana Bédarda nepřináší čtenáři suchý popis životních osudů velkého českého myslitele. Naopak budeme svědky barvitého příběhu muže, který pod tíhou politické situace křižuje neklidnou a nebezpečnou Evropu, prchá před perzekucí z exilu do exilu a v zemích, které mu poskytnou tolik potřebné zázemí, zakládá školy, v nichž vyučuje děti bohatých i chudých, chlapce i dívky. Především ale za všech okolností vášnivě obhajuje svobodné a tvořivé myšlení. Komenského životní pouť je v knize zachycena očima jeho dcery Alžběty, která v něm vidí především zranitelného a křehkého člověka, jenž se snaží najít pro sebe a svou početnou rodinu místo pro život na pozadí Evropy krutě rozvrácené třicetiletou válkou. Vydavatel : JOTA Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 298 ISBN: 80-7217-37-3

Bede Griffiths - Sňatek mezi Vých. a Západem
Nakladatel : Cesta
Formát : 0 stran, cm, neurčeno, neurčeno vazba
Rok vydání :1900


Bede Griffiths - Sňatek mezi Vých. a Západem
Nakladatel : Cesta
Formát : 0 stran, cm, neurčeno, neurčeno vazba
Rok vydání :1900


Bedford H. - Kouzelník z cizí země
Nakladatel :Melantrich Rok vydání :1927 Stav knihy :horší stav Vazba :původní vazba

BEDFORD NEAL,EBERLE JANINE - VÍDEŇ A OKOLÍ-PRŮVODCE LONELY PLANET
Představíme vám Vídeň tak, jak je to obvyklé u Lonely Planet. Ukážeme vám nádherné barokní paláce, ale také vás provedeme těmi nejrázovitějšími skrytými uličkami. V budově Staatsoper si poslechnete Mozarta, ale také si vychutnáte vídeňskou elektroniku. Nahlédnete do tradiční kavárenské kultury, dostanete se však i na pahorky s vinicemi, kde můžete pod stromy popíjet mladé víno. V tomto průvodci je všechno, co byste chtěli ve Vídni najít. Vydavatel : Naumann Gobel Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 258 ISBN: 80-7352-683-2

Bedfordová Debbi - Vzdálený příslib
Nakladatelství (edice): Harlequin - Superromance
Rok vydání: 1995
Počet číslovaných stran: 251
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Bédier Joseph - Román o Tristanovi a Izolde
A4, Ocpl, 196 s., il. J.Meisner 1977 Slov. Spis., napsáno v jazyce: Slovensky

BÉDIER Joseph - Román o Tristanovi a Isoldě
Rok vydání :1959

Bédier Joseph - Tristan a Iseuta
Rok vydání není uveden. Vydavatel : Alois Hynek, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 180

BEDNAR Kamil - Americký manožec
Rok vydání : 1968 Poznámka :(vzpomínání)

BEDNAŘÍK MILAN A KOL. - FYZIKA PRO GYMNÁZIA MECHANIKA
První z řady učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice jsou zpracovány podle tematických celků. Lze je využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice přidělených. Učebnice lze využít nejen na gymnáziích, ale i na ostatních středních školách. Učebnice této řady jsou přepracovány na základě celorepublikové ankety, která proběhla v roce 1998. Jednotlivé tituly jsou přepracovány tak, aby vyhovovaly připomínkám učitelů a zároveň tak, aby odpovídaly změněným učebním osnovám z roku 1999. Jsou aktualizovány z hlediska technického pokroku, berou v úvahu i zavádění norem EU. 3. vydání Mechaniky vychází již jako přepracované, má i novou grafickou úpravu, pro lepší přehlednost učiva jsou použity dvě barvy. Vydavatel : PROMETHEUS Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 287 ISBN: 80-7196-176-0

BEDNAŘÍK Milan/ ŠIROKÁ Miroslava - Fyzika pro gymnázia: Mechanika
Rok vydání : 2003

Bednařík T., Viklát P.D. - Albu, starých pohlednic Křivoklátsko a Český kras
Knihy 555 - 2004

BEDNAŘÍK Tomáš - Čachtická paní-Ďábel s tváří anděla
Rok vydání : 2006

BEDNAŘÍK TOMÁŠ,VINKLÁT PAVEL D. - ALBUM STARÝCH POHLEDNIC KŘIVOKLÁTSKO A ČESKÝ KRAS
Další kniha oblíbené edice dobových pohlednic postihuje turisty i vodáky oblíbenou a především přírodovědně bohatou oblast středních Čech. Pečlivě vybraný soubor téměř tří set dopisnic zvláště z let 1900 8211 1930, který je v mnohém objevný i pro místní obyvatele, prochází krajem křivoklátských hvozdů s hradem Křivoklátem, podél toku v údolí Berounky 8211 zamilovanými místy spisovatele Oty Pavla, zahrnuty jsou skutečné perly Českého krasu, jako Karlštejn, Koněpruské jeskyně, Svatý Jan pod Skalou či historické město Beroun. Vydavatel : Nakladatelství KNIHY 555 Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 156 ISBN: 80-86660-07-9

Bednařík, František - Vývoj a boje československého vojska v Itálii
Čtrnáctá přednáška v cyklu o našem národním osovobození, pořádaném jednotami ČSOL. v Praze I.-II.-V. až VII. OBrož. Praha, Nákladem Památníku Odboje, 1924, 38 S., 12°. Složky nerozřezány. V pěkném stavu.

Bednařík, František * Vaněk, Otakar - V Boj! Obrázková kronika čs. revoluřního hnutí .
v Itálii 1915 - 1918. Polokož., nakl. vazba s bohatým zlacením. Praha, Za Svobodu, 1927, 945 S., 4° s četnými fotografiemi v textu a přiloženou rozkl. mapou Itálie. Hřbetník na obou stranách natržen. jinak nepoškozeno. Pěkný stav.

Bednařík, Široká, Bujok - Fyzika - mechanika
Odeslání do 24 hodin.1993, 1. vydání.

BEDNAŘÍKOVÁ JARMILA - FRANKOVÉ A EVROPA
Práce brněnské autorky, docentky dějin na Masarykově univerzitě, navazuje do jisté míry na její úspěšné Stěhování národů. Tentokrát se v ohnisku zájmu ocitá bezesporu nejvýznamnější i nejznámější z velkých etnik éry stěhování národů 8211 Frankové. Pohled na dějiny tohoto národa, který zcela mimořádným způsobem ovlivnil běh evropských dějin, umožňuje vlastně zamyšlení nad samotnými kořeny dnešní Evropy. V centru zájmu J. Bednaříkové je především kultura a náboženství Franků. Centrální událostí, jedním z klíčových okamžiků evropských dějin vůbec, je křest franského vládce Chlodvíka, k němuž došlo kolem roku 500. Významu této události, jejímu místu v kontextu evropských dějin, četným otázkám a interpretacím s ní spojeným se v knize dostává zasloužené pozornosti. Ke slovu přichází hojnost dobových pramenů a dokumentů. Dalšími tématy jsou například sněmy franské církve a jejich význam, legendy, dědictví antiky v kultuře Franků. Kniha J. Bednaříkové představuje další podstatný příspěvek k poznávání kulturních a duchovních základů našeho kontinentu. Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 416 ISBN: 80-7021-942-3

BEDNARSKI PIOTR - MODRÝ SNÍH ÚDĚSNÉ VZPOMÍNKY NA ROKY HRŮZY V SIBIŘSKÉM GULAGU
Když malého Piotra spolu s jeho matkou, tetou a prarodiči odvlekli během stalinského teroru na Sibiř, bylo mu pouhých osm let. Na cestě do gulagu se nejdříve zastavili v jedné vesnici na okraji tajgy, kde chlapec navzdory hladu, zimě i každodennímu utrpení prožívá své dětství. Uprostřed sovětského represivního systému čtyřicátých let, na promrzlé a pusté zemi, v komůrce gulagu, se snaží uchovat si kousek dětského štěstí, navzdory životu, jehož rytmus určují smrt, zmizení a uvěznění. V tomto literárním skvostu plném smíchu i slz vypráví autor malé i velké události svého života v mrazivém předpeklí. Vydavatel : VÍKEND Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 157 ISBN: 80-7222-642-9

Bednář - Duše orlů
Básně, brož 8°, ilustrace Václav Plátek, gr. úprava Jaroslav Šváb, 14. svazek edice Lyrika, 1. vydání, velmi dobrý stav Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1946

Bednář - Hladiny tůní
poloplátěná vazba s obálkou (na hřbetě kousek vytržen) 8°, ilustrace Josef Liesler, obálka, vazba, gr. úprava J. Šváb, Lyrika sv. 5, velmi dobrý stav Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1943

Bednář Kamil - Hladiny tůní
Oppl, il. J. Liesler 1943 V. Petr, napsáno v jazyce: Česky

Bednár A. - Hodiny a minuty
Obálku a vzbu navrhl Zdeněk Seydl Vydavatel : Československý spisovatel Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 363

Bednár Alfonz - Hodiny a minuty
il. L. Wagner 1971 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

Bednár Alfonz - Hodiny a minuty
Ocpl, 528 s., ob a vaz. L. Wagner 1971 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

Bednár Alfonz - Hodiny a minuty
Rok vydání :1964 - plát.vazba 

Bednár Alfonz - Za hrsť drobných. Z rozvojovej planéty Tryfé
Rok vydání :1981

Bednár Alfonz - Hodiny a minuty
Rok vydání :1971 - il. Wagner 

BEDNÁR Alfonz - Hodiny a minuty
Rok vydání : 1964

BEDNÁŘ Blahoslav a kolektiv - Učebnice patologické anatomie
Rok vydání :1975 - 2., doplněné vyd., 760 s., podtrhaný text 

Bednář František - Památník českobratrské církve evangelické
obrazy osobností a budov 1924 Kalich, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Jan - Pozoruhodné jevy v atmosféře
Nakladatelství (edice): Academia
Rok vydání: 1989
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 236
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Atmosférická optika, akustika a elektřina. Kniha obsahuje množství rovnic.


Bednář Jaroslav - Hvězdná tuláctví
A4, Obr, 132 s. /33 dvoulistů, il J. Liesler, raz. 1989 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Jaroslav - Bílý smích
Ocpl 1940 Čin, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Jaroslav - Bílý smích
277 stran, úprava Zd. Rykr, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Čin, Praha Rok vydání : 1940

BEDNÁŘ Jaroslav - Bílý smích
Rok vydání :1940

Bednář Jaroslav - Červená země
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1955
Ilustrace/foto: Štursa J.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Terra rossa


Bednář Jaroslav - Hvězdná tuláctví, Retorta
Nakladatelství (edice): Družstevní práce
Rok vydání: 1946
Počet číslovaných stran: 101
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bednář Jaroslav - V lidu jsi
Verše pod kresby Mikoláše Alše . , typo Zdenek Seydl, 117 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1953

Bednář K. - Almanach kmene 1948
Klub moderních nakladatelů 1948 Praha,I.vyd.brož,úprava Klír

Bednář K. - O Faustovi, Markétce a ďáblu
Doležal 1943

Bednář K. - Píseň dalekého míru
Vydavatel : Václav Petr Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 28

Bednář K. - Pohádka o princezně duši
Vydavatel : Josef Doležal v Červeném Kostelci Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 118

Bednář K. - Píseň lásky
Nakladatel :Petr Rok vydání :1944 Stav knihy :horší stav Vazba :brožovaná -Jiřincová L. čb il. a obálka. 1. vydání. Na obálce rezavé skvrnky.

Bednář Kamil - Píseň lásky
Ilustrace L.Jiřincová.
Praha 1944 V.Petr
8°,nestr.,brož.


Bednář Kamil - O Faustovi a Markétce
157 stran, ilustrace a obálka Karel Svolinský, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros Rok vydání : 1972

Bednář Kamil - Hladiny tůní
Oppl, 100 s., il. J. Liesler, ob a vaz J. Šváb 1943 V. Petr, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Kamil - Píseň lásky
A5, Obr, v ochr. pouzdru, nestr., ob a il. L. Jiřincová, hlubotisk 1944 V. Petr, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Kamil - Milenka modř
A5, Ockž, 120 s., vaz a il. M. Troup 1966 ČS MEP, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Kamil - Po všech svatbách světa
1941 V. Petr, napsáno v jazyce: Česky

BEDNÁŘ Kamil - Americký manažer Merle Armitage vzpomíná
Rok vydání :1968

BEDNÁŘ Kamil - Pohádky za oponou
Rok vydání : 1971 Poznámka :A 4

BEDNÁŘ Kamil - Pohádky za druhou oponou
Rok vydání : 1972 Poznámka :A 4

BEDNÁŘ Kamil - Pohádka o 2 mrazících
Rok vydání : 1958

BEDNÁŘ Kamil - O Faustovi, Markétce a Ďáblovi
Rok vydání : 1972

BEDNÁR Kamil - Zuzanka a mořeplavci na Vltavě
Rok vydání : 1961

Bednář Kamil - Slova a zaklínadla
109 stran, I. vydání, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1982

BEDNÁŘ Kamil - Krásných paní milování a jiné rýmy a šprýmy (staročeská poezie)
Rok vydání :1963

Bednář Kamil - Pohádka o princezně Duši
119 stran, I. vydání, obálka Václav Plátek, původní brož 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Doležalovo nakl. Rok vydání : 1944

BEDNÁŘ Kamil - Zahrada přítelkyně
Rok vydání :1976 - plát.vazba 

BEDNÁŘ Kamil - Zahrada přítelkyně
Rok vydání : 1976 Poznámka :il. Jiřincová

BEDNÁŘ Kamil - Cyrano z Bergeracu
Rok vydání : 1973

BEDNÁŘ Kamil - Milenka modř
Rok vydání :1966 - il.M.Troup,A6 

BEDNÁŘ Kamil - Nezapomenutelný čas. Báseň o 5.květnu 1945
Rok vydání :1971

Bednář Kamil - Almanach Kmene 1948
Obr, 512 s., 12 s.na křídě, typo S. Klír 1948 Kmen, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Kamil - Píseň lásky
kresby Ludmila Jiřincová Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština

Bednář Kamil - Malířova zvířátka
nakreslil František Tichý Vydavatel : Státní nakladatelství dětské knihy, Praha Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština

Bednář Kamil - Rok
Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 46

Bednář Kamil - Hladiny tůní
Lyrika sv.5 Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání: 1943 Jazyk: Čeština Počet stran: 100

Bednář Kamil - Střepiny
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

Bednář Kamil - Píseň dalekého míru
Vydavatel : Václav Petr Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 28

Bednář kamil - Píseň lásky
Kresby L. Jiřincové. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 38

Bednář Kamil - Pohádky za druhou oponou
212 stran, ilustrace Věra Brázdová, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena ! Vydavatel : Panton, Praha Rok vydání : 1972

Bednář Kamil - Pohádky za oponou
Nakladatelství (edice): Panton
Rok vydání: 1967
Ilustrace/foto: Brázdová V. ilustrace
Počet číslovaných stran: 249
Poznámka ke knize: potrhaná obálka - vazba plátěná obálka stav horší viz popis, kniha stav dobrý se stopami použití


Bednář Kamil - Cyrano z Bergeracu
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1973
Ilustrace/foto: Jiřincová L. barevné
Počet číslovaných stran: 139
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: napsáno podle slavné hry Edmonda Rostanda


Bednář Kamil - Pohádky za oponou-motivy z oper a baletů
A4, 256 s., il. V. Brázdová 1966 Panton, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Kamil - Pohádky za oponou-na motivy opera a baletů
A4, Ocpl, 256 s., il. V. Brázdová 1966 Panton, napsáno v jazyce: Česky

Bednář Kamil - O Faustovi, Markétce a ďáblovi
Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 216

BEDNÁŘ Kamil - Přátelství přes oceán
Rok vydání :1971 - pošk.obal .  

Bednář Kamil - Píseň lásky
ilustrace a obálka Ludmila Jiřincová, tiskl hlubotiskem Neubert, I. vydání, typo Sonberg, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1944

Bednář Kamil - Praha pod křídly války
Obálka a 6 pův. litografií Josef Liesler, graf. úpr. Method Kaláb . , I. vydání, vpiska na titulu, 69 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1945

Bednář Kamil - - Almanach KMENE 1948
původní brož 8°, obálka a úprava Svatopluk Klír, vyobrazení v textu, velmi dobrý stav Vydavatel : KMEN, Praha Rok vydání : 1948

Bednář Karel-Tichý František - Malířova zvířátka
původní vazba lamino 4°, stav dobrý, opotřebená drážek u hlavy a nohou Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1961

BEDNÁŘ MILOŠ - POHYB ČLOVĚKA NA BIODROMU CESTA ŽIVOTEM Z POHLEDU (NEJEN) KI
Monografie využívá metafor biodromu a cesty k reflexím životních pohybů člověka. Kinantropologii jakožto nauku o člověku v pohybu rozšiřuje nad empirický rámec návratem k původnímu chápání logu v celé šíři jeho konotací, tedy i jako smyslu a přesažného řádu. Pokouší se podrobněji mapovat a interpretovat dějinné vzorce lidství - s vědomím, že dosažení definitivního vzorce či nalezení podstaty člověka je úkolem typu kvadratury kruhu. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-246-1665-0

BEDNÁR Vlado - Koza
Rok vydání :1980 - il. M.Kopřiva 

Bednář, F. - Zápas moravských evangelíků o náboženskou svobodu v letech 1777-1781
Vydavatel : Královská česká společnost nauk, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 641

Bednář, Jaroslav - Bílý smích
Nakladatel : Čin ? Praha Rok vydání (číslo vydání) : 1940 ()

Bednář, Jaroslav - Živý dech (Básně 1960 - 1962)
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 80

Bednář, Jaroslav: - Hvězdná tuláctví
Vydavatel : Praha, Československý spisovatel Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 65

Bednář, Kamil - Hladiny tůní
Kmen, Přebal přelepen obrázkem, jinak výborný stav Rok :1943

Bednář, Kamil - Milenka modř
Rok :1944

Bednář, Kamil - Po všech svatbách světa
Rok :1941

Bednář, Kamil - Hladiny tůní
Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání: 1943 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

Bednář, Kamil - Píseň lásky
Ilustrace Ludmily Jiřincové. Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština

Bednář, Kamil - Slova a zaříkadla
Melantrich Rok :1982

Bednář, Kamil - Pohádky za druhou oponou
exemplář z knihovny, razítko na předsádce, jedno nalezeno v textu, dobrý stav Rok :1982

Bednář, Kamil - Pohádky za oponou
exemplář z knihovny, razítka na předsádce a patitulu, v textu nenalezena, dobrý stav Rok :1971

Bednář, Petr - Cesta bez návratu
edice Magnet 2/78, štvavé beletrické dílko o agentovi CIA Pavlu Schönfeldovi (Tigridovi) a jeho úloze a zločinech v poválečném Čekoslovensku a poté v exilu, bez komentáře Rok :1978

BEDNÁŘ,FRAŇKOVÁ,SCHINDLER,SOUČEK,VÁVRA - LÉKAŘSKÁ MIKROBIOLOGIE BAKTERIOLOGIE VIROLOGIE PARAZITOLOGIE
Kniha je novou, obsáhlou a přitom přehlednou učebnicí lékařské mikrobiologie, rozčleněnou na tři části: bakteriologii, virologii a parazitologii. Aby mohla zahrnout celou problematiku, podílel se na jejím vzniku celý tým autorů. Obecné bakteriologie se ujala čtyřčlenná skupina pod vedením profesora Jiřího Schindlera, speciální bakteriologii a také mykologii redigovali společně docent Marek Bednář a docent Andrej Souček. Virologii sepsala docentka Věra Fraňková. Parazitologie byla napsána pod vedením profesora Jiřího Vávry. Odborný text je doplněn ilustracemi. Vydavatel : MARVIL Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 558

Bednář-Jiřincová - Labutí jezero
Nakladatel :Artia Rok vydání :1970 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :špatný stav obálky -převyprávěný balet, Jiřincová L. bar il., zadní strana obálky poničena

Bednář/ Fingerland/ Jedlička/ Šikl a kol - Patologická anatomie I, II/1, 2
A4, Ocpl, 1832 s., 785 vyobr. 1963 StzdrN, napsáno v jazyce: Česky

Bednář/ Kubašta - Kašpárek
Ač, pop up, nestr, il. Vojtěch Kubašta 1968 Pragopress, napsáno v jazyce: Česky

Bednářová - Fedir Steško
158 stran , četná čb. vyobrazení, původní brož8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Spolek Ukrajinek v České republice Rok vydání : 1999

Bednářová E. - Stříbrné střevíčky
ČS 1970

Bednářová Emilie - Pod staropražským nebem
Nakladatelství (edice): Práce
Rok vydání: 1970
Ilustrace/foto: Neprakta
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bednářová J.,Krampol J. - Co se vejde do života
Víkend 1994

BEDNÁŘOVÁ Jana - Světová literatura po r. 1945 pro 4. roč. SŠ
Rok vydání : 1995

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA - NA NÁVŠTĚVĚ U MALÍŘE GRAFOMOTORICKÁ CVIČENÍ 3.DÍL
Publikace Na návštěvě u malíře obsahuje: 1) grafomotorická cvičení pro děti ve věku od 5 do7 let, pomocí kterých se rozvine: * jemná motorika a psychické funkce potřebné při kreslení a psaní * grafomotorické dovednosti a kresba dítěte * souhra ruky a oka, vnímání prostoru v souvislosti se směrem vedení čáry 2) metodický návod pro dospělé, který: * upozorňuje na možná úskalí při nácviku jednotlivých prvků * pomáhá překonávat obtíže V nové publikaci Jiřiny Bednářové, která je volným pokračováním dvou předchozích, Mezi námi pastelkami a Co si tužky povídaly. Nyní se s grafomotorickými cvičeními obrací k předškolákům a začínajícím školákům, 5 až 7-letým dětem a jejich dospělým kamarádům. V autorčině dopise na konci knihy se dozvíme, jak máme při práci s pracovními listy správně postupovat, aby se dostavil dobrý výsledek, a také dostaneme odpověď na otázky, které nás dospělé zajímají ohledně kreslení 8211 psaní dětí tohoto věku. Nyní tedy máme před sebou pomocníka, který provede nás a naše dítě začátky psaní. Pomůže uvolnit dětskou ruku a hravou, příjemnou formou nás povede metodicky správnou cestou při ovládnutí všech základních tahů písmen. Autorka s podporou svého osvědčeného spolupracovníka malíře a ilustrátora Richarda Šmardy si děti jistě získá příběhem pastelek Boženky a Máni a jejich kamarádek tužek, ty už děti znají z předchozích dílů, a nově i chlapce Adámka, kteří jsou nyní na návštěvě u malíře Augustina. Dítě tedy s Adámkem zvládá tvary od nejjednodušších ke složitým a vytváří si pěkné vlastní obrázky. Všimněte si, že za úvodním vyprávěním je několik listů, na nichž se opakují jednoduché prvky kreslení, které by mělo zvládnout dítě mladší. Nedaří-li se, nejde o žádné neštěstí, vždyť víme, že vývoj každého z nás, tedy i našeho dítěte, je individuální, má své zvláštnosti. Dobrým pomocníkem budou v tom případě předcházející díly grafomotorických cvičení. Je lépe začít pracovat s nimi, abychom obtížnými úkoly dítě od kreslení neodradili. Samozřejmě, jsou-li obtíže výraznější, neváhejme požádat o konzultaci poradenské pracoviště (např. pedagogicko-psychologickou poradnu). Myslím si však, že stojí za to získat dítě pro kreslení a psaní s podporou této publikace. Je velmi vhodná pro děti před nástupem do školy, ty zapsané i ty, jimž byl nástup školní docházky z nějakých důvodů odložen. Užitečná je také prvňáčkům proto, aby se jim lépe psalo nebo i těm, pro něž je psaní velmi namáhavá práce. My dospělí máme někdy krátkou paměť, nevzpomínáme si, jak těžké to bylo napsat řádek v sešitě přesně podle předpisu. Zkusme si pořídit předepsaný sešit pro 1. ročník a krasopisně jej vypsat. A to nad námi nebude nikdo stát a říkat: 8222 Seď rovně! 8220 , 8222 Nepiš nosem! 8220 , 8222 Piš hezky! 8220 Co je to 8222 psát hezky 8220 ? Znamená to psát lehce, s chutí, bez námahy, s radostí z dobrého díla. Dobrý výsledek se, jako při každé jiné práci, dostaví jen tehdy, máme-li vhodný materiál pro cvičení a vedle sebe laskavého člověka, který nás podpoří. Kvalitní cvičební pomůcku máme před sebou a tím laskavým člověkem je táta, máma, babička, dědeček 8230 Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-251-0951-8

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA - CO SI TUŽKY POVÍDALY 2.DÍL GRAFOMOTORICKÁ CVIČENÍ
Grafomotorická cvičení a rozvoj kresby pro děti od 3 do 5 let. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-251-0895-3

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA - ČTEME SE SKŘÍTKEM ALFRÉDEM ČTENÍ S POROZUMĚNÍM A HRY S JAZYKEM
Publikace Čteme se skřítkem Alfrédem obsahuje: 1) motivační texty pro děti vhodné k nácviku techniky čtení, hlasitému čtení 2) úkoly pro práci s textem, vedoucí k zaměření pozornosti na porozumění čtenému textu, rozvoji sluchové analýzy a syntézy, vytříbení jazykového citu a rozvoji logického myšlení 3) instrukce pro práci dítěte 4) metodický návod pro dospělé, který: - upozorňuje na možná úskalí při nácviku techniky čtení - shrnuje zásady, jež by se měly dodržovat při čtení. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 80 ISBN: 80-251-0989-5

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA - ROZVOJ ZRAKOVÉHO VNÍMÁNÍ PRO DĚTI OD 4 DO 6 LET 2.DÍL JAK KR
Počítač oznámil příchod nové zprávy, právě když u nás byl náš pětiletý vnuk Ondra. Mohla jsem tak sledovat komunikaci mezi dědečkem a vnukem. 8222 Dědo, co to přišlo? 8220 8222 Babičce posílají z nakladatelství novou knížku o krtkovi. 8220 Nechal si vysvětlit, proč ji posílají a proč e-mailem, zajímal se, proč je nová. Dostal vysvětlení, že ta minulá, která už bude v knihkupectvích, je pro menší děti. Na to Ondra: 8222 Já jsem větší, tak ta je pro mě. 8220 A děda: 8222 Chceš, podíváme se na ni. Je od té paní spisovatelky a pana malíře, jak od nich máš Soba Boba a Pastelky. 8220 A už se Ondra usazuje dědovi na klín před monitor. 8222 Jé, ten krtek má dobrej klobouk. 8220 Když si přečetli název, divil se jménu Barbora. Dověděl se od dědy, že o tom se píše v té první knížce, ale samozřejmě dostal vysvětlení. 8222 Co bude ten Barbora dělat? 8220 8211 Ví, že se v podobných knížkách vždycky něco 8222 dělá 8220 . Potom Ondra poslouchal vyprávění, občas přečetl některé slovo, protože už trochu čte, a pustil se do plnění úkolů. Děda mu vždy podle instrukce řekl, co se bude 8222 dělat 8220 . Pak se ozývalo: 8222 Dědo, to je dobrý, barvy já znám, a kde je krtek 8211 už ho vidím. 8220 Potom se ti dva vesele bavili a 8222 pracovali 8220 . Občas se ozvalo: 8222 Sluníčka, co stojí na hlavě, tam nepatří. 8220 A: 8222 Já nemůžu najít kytičku, která tam nepatří. 8220 Děda na to: 8222 Podívej se ještě, má každá všechny tečky? 8220 Po rozmluvě na téma vybarvování a označování pastelkou, kdy se dohodli, že to bude Ondra jenom říkat, pokračovali vesele dál. Měla jsem pocit, že už pracují moc dlouho. Než jsem zasáhla, dědeček si všiml, že je Ondra unavený a řekl mu, že až se ta kniha bude prodávat, koupíme ji. Potom budou moci doma pokračovat s mamkou nebo tátou. Ondra byl spokojen: 8222 Tak jo, půjdeme dostavět z lega tu garáž. 8220 Když Ondra odešel, pustila jsem se do čtení já. Zjistila jsem, že příběh krtka Barbory je přitažlivý, podporuje zvídavost dětí a motivuje je k plnění úkolů. Stejně jako v prvním díle jsou úkoly zaměřeny na všechny oblasti zrakového vnímání. Jsou však obtížnější, je potřeba rozlišit jemnější rozdíly, drobné detaily. Dítě bude pastelkou označovat správné řešení, spojovat shodné tvary, skládat rozstříhané obrázky. Opět však autorka metodicky postupuje od jednoduššího k složitějšímu, a tak podporuje dítě v rozvíjení zrakového vnímání, které už brzy využije při čtení a psaní. Až budete s dítětem pracovat, zjistíte, že knížka svými úkoly a přitažlivým vyobrazením přispívá k rozvoji komunikace dítěte s dospělým, posiluje citové vazby a vzájemnou důvěru. Jistě uznáte, že také toto je v přípravě dítěte (i dospělých) pro budoucí školní práci důležité. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-251-2446-8

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA - MEZI NÁMI PASTELKAMI 1.DÍL GRAFOMOTORICKÁ CVIČENÍ
Grafomotorická cvičení a rozvoj kresby pro děti od 3 do 5 let. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-251-0809-0

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA - POČÍTÁNÍ SOBA BOBA 3.DÍL CVIČENÍ PRO ROZVOJ MATEMATICKÝCH SC
* 1) náměty pro rozvoj matematických schopností pro děti ve věku od 3 do 5 let, pomocí kterých se rozvine: o používání výrazů, jež vedou k porovnávání, srovnávání, vytvoření matematických představ a pojmů o myšlení, logické uvažování o prostorové vnímání * 2) metodiku rozvoje matematických schopností pro rodiče a učitele, která o upozorňuje na úskalí při nácviku předčíselných a později číselných představ o shrnuje zásady, jež by se měly dodržovat při práci Publikace Počítání soba Boba - 1. díl se vymyká běžným příručkám, které jsou u nás na trhu a zabývají se přípravou na matematiku a především matematickým myšlením. Její zvláštní přínos je v tom, že autorka nenahlíží na matematické dovednosti pouze jako na schopnost počítat, ale zaměřuje se na porozumění matematickým operacím v širokém smyslu toho slova. Dostává se tak i k nám to, co se v některých zahraničních odborných kruzích předpokládá, že rozvoj kognitivních, poznávacích funkcí je předpokladem pro to, abychom předcházeli u žáků obtížím v matematice. Mnohé z těchto dětí se utíkají k bezmyšlenkovitému učení memorováním a pouze reprodukováním toho, co se jim řeklo. Dokonce někteří učitelé se domnívají, že pamětní učení početních příkladů, nejen ve sčítání, ale dokonce i v násobilce, je nejlepší metodou výuky matematiky. V našem prostředí se setkáváme i s názorem, že není nutné, aby se dítě naučilo matematice, může používat kalkulačku. To jsou zcela mylné představy těch, kteří právě proto, že počítat umí, používají tyto nástroje. Zjednodušují si výsledky matematických operací, protože rozumí jejich procesu. Ve skutečnosti by neměl být poznávací přístup v matematice podceněn již v období mateřské školy. To předpokládá, že je dítě dobře seznámeno a přesně používá pojmy, které vymezují prostor, později čas a pořadí. Autorka proto dobře uvádí dítě do jednotlivých pojmů pomocí základní myšlenkové operace - porovnávání. To je základem každé kategorizace, třídění, seskupování podle významu i každého rozhodování. Cílem výuky by měl být rozvoj potřeby spontánního porovnávání u dětí (R. Feuerstein). Proto je nutné vyzbrojit žáky nejen slovní zásobou, jejichž pomocí mohou rozdíly a podobnosti mezi předměty a jevy popsat, ale i přesným vyjadřováním, které jim pomůže porozumět jednotlivým vztahům. Proto bych doporučovala jednotlivé lekce doplnit i pozorováním a porovnáváním předmětů a jevů v nejbližším okolí dítěte, při procházkách, při prohlížení obrázků v knížkách, vždy podle daných měřítek (vyšší - nižší apod.). Rodičům i dětem přeji hezké chvilky strávené nad příběhem a úkoly. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 978-80-251-1591-6

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA - ROZVOJ ZRAKOVÉHO VNÍMÁNÍ PRO DĚTI OD 3 DO 5 LET 1.DÍL JAK KR
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-251-2440-6

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA,ŠMARDOVÁ VLASTA - DIAGNOSTIKA DÍTĚTE PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU CO BY DÍTĚ MĚLO UMĚT
Publikace Diagnostika dítěte předškolního věku se orientuje na populaci předškolních dětí. Čtenáři jistě budou rodiče ? jsou prvními učiteli s nezastupitelnou úlohou pro pozdější vzdělávání. Zpravidla věnují pozornost vývoji svého dítěte a mají zájem dozvědět se více. Chtějí je dále rozvíjet, chtějí vědět, jak na to. Publikace bude dobře sloužit i učitelkám mateřských škol. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 212 ISBN: 978-80-251-1829-0

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA,ŠMARDOVÁ VLASTA - ROZVOJ GRAFOMOTORIKY JAK ROZVÍJET KRESLENÍ A PSANÍ
Kniha Rozvoj grafomotoriky osloví podle mého názoru řadu čtenářů, zajímajících se o vývoj dítěte, jeho výchovu a vzdělávání. Její odborná úroveň a současně srozumitelné, čtivé zpracování jistě zaujme nejen pedagogy v mateřských a základních školách, pracovníky pedagogicko-psychologického poradenství, ale i blízké (rodiče, prarodiče 8230 ) dětí, které rády kreslí nebo se s kreslením potýkají. My, kteří známe předchozí publikace Jiřiny Bednářové, zaměřené na grafomotoriku 8211 Mezi námi pastelkami, Co si tužky povídaly a Na návštěvě u malíře 8211 můžeme očekávat, že opět získáme mnoho nových užitečných informací o tom, jak rozvíjet kreslířské dovednosti, jak připravit dítě na psaní. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 80 ISBN: 80-251-0977-1

BEDNÁŘOVÁ JIŘINA,ŠMARDOVÁ VLASTA - ŠKOLNÍ ZRALOST CO BY MĚLO UMĚT DÍTĚ PŘED VSTUPEM DO ŠKOLY
Publikace Školní zralost je určena rodičům a pedagogům, kteří pomáhají rozvoji předškolního dítěte v těchto oblastech: - vizuomotorika, grafomotorika - řeč - sluchové vnímání - zrakové vnímání - vnímání prostoru - vnímání času - základní matematické představy Publikace Školní zralost autorské dvojice Jiřina Bednářová 8211 Vlasta Šmardová doplňuje ucelenou řadu odborných materiálů, které v poslední době autorky publikovaly, a završuje svým pohledem otázku vývoje a diagnostiky dítěte v předškolním věku. Ústředním tématem je školní zralost / připravenost, autorky se snaží alespoň rámcově seznámit čtenáře se všemi důležitými faktory ovlivňujícími dosaženou vývojovou úroveň dítěte před vstupem do školy a i možnou korespondencí s problémy ve školním věku, jsou-li v daných oblastech určité deficity. Čtenáři a uživateli budou v první řadě rodiče, neboť se dozvědí, jaká jsou kritéria školní zralosti / připravenosti, jak pracovat s dítětem před vstupem do školy, a pokud se chtějí ujistit, že jejich potomek splňuje vývojové ukazatele před nástupem do školy, naleznou zde jednoduché diagnostické úkoly. Tímto tématem se odborně zabývají školská poradenská zařízení (pedagogicko-psychologické poradny, speciálně pedagogická centra). Cílem publikace jistě není to, aby si rodiče nebo vychovatelé jednorázově provedli u dítěte komplexní diagnostiku sami. Publikace jim naopak dává prostor, aby se dlouhodobě zabývali podněcováním dítěte v době přípravy na nástup do školy a aby měli základní informace o tom, co by mělo dítě umět a zvládnout mezi pátým až šestým rokem věku. Záměrem autorek rovněž je, aby dospělí byli včas upozorněni na některé vývojové obtíže a včas vyhledali odbornou pomoc poradenských zařízení, například při posouzení, zda by mělo dítě do školy nastoupit, případně při zařazování do edukačně-stimulačních skupin či intervenčních programů. Publikace by mohla dobře sloužit i učitelkám mateřských škol. I ony se zabývají otázkou, co je ještě třeba dále trénovat v posledním roce před nástupem do školy, ve kterých oblastech má dítě menší či větší problémy, opakovaně třeba i u dětí s odklady školní docházky. Inspirací může být ale také pro samotné školy 8211 jak učitele elementaristy, tak například pracovníky školních poradenských pracovišť, zejména při řešení zápisů do 1. tříd, které jsou pojaty více odborně a diagnosticky než společensky. Ti, kteří se s publikacemi autorek již seznámili, vědí, že jejich diagnostické přístupy jsou poměrně jednoduché, jsou formou jednoduchých škál, bez důrazu na normativní přístup. Autorky diagnostiku ale nepojímají jako 8222 nálepkování 8220 dětí, nýbrž posouzením individuálních zvláštností každého dítěte budují základy pro navazující práci s ním, pro zajištění odpovídající vzdělávací nabídky a vhodného pedagogického vedení. Autorky opakovaně uživatelům připomínají důležitý princip, že diagnostika není jednorázovou záležitostí, že i dítě před nástupem do školy je ještě ve svých výkonech závislé na okamžitém nastavení a vyladění. Korigovat různá zkreslení (neschopnost či nezájem se v daném okamžiku požadovanou činností zabývat) by mělo napomoci opakované sledování dítěte. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 100 ISBN: 80-251-2569-4

BEDNÁŘOVÁ VLADIMÍRA,DUSILOVÁ SULKOVÁ SYLVIE A KOL. - PERITONEÁLNÍ DIALÝZA
Peritoneální dialýza byla v minulosti metodou zatracovanou a nedokonalou pro velký počet komplikací, především infekčních, a byla určena jen pro malý počet nemocných. Postupně se však tato metoda velmi zdokonalila a v současné době je srovnatelná s hemodialýzou. Byly vyvinuty nové systémy vaků s dialyzačním roztokem a dialyzační roztoky už nepoškozují v tak velké míře peritoneum. Zavedení automatizované peritoneální dialýzy umožnilo použití tohoto typu dialýzy i u pacientů handicapovaných a anurických a výrazně zlepšilo jejich kvalitu života. V rámci komplexní péče o pacienty s chronickým selháním ledvin, která má využít výhody hemodialýzy a peritoneální dialýzy a minimalizovat nežádoucí účinky, je peritoneální dialýza metodou první volby. Součástí této publikace jsou kapitoly pojednávající o indikacích a kontraindikacích peritoneální dialýzy, o hlavních infekčních a neinfekčních komplikacích a jejich léčbě. Jsou zde také zařazeny samostatné kapitoly o peritoneální dialýze u dětí, o adekvátnosti, o výživě a kostním metabolismu. Jednotlivé kapitoly se nezabývají danou problematikou v celé šíři, ale autoři se zaměřili jen na to, co přímo souvisí s peritoneální dialýzou. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 334 ISBN: 80-7345-005-2

Bednářová, Krampol - Co se vejde do života
Nakladatelství (edice): víkend
Rok vydání: 1994
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 173
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


BĚDNYJ Boris - Bouřný proud - BĚDNYJ Boris
Rok vydání :1956 - il. Homolka 

Bedřich baron de La Motte Fouqué - Undina
Boh. Melichar, Hradec Králové, 1910, dobrý stav, vazba je rozpadlá, lehce ušpiněné papír. desky mají odřené okraje a trhlinky při hřbetu, nepatrně nažloutlé listy, orig. brož, překlad Jan de La Motte, 112 stran, Beletrie a poezie, Bedřich baron de La Motte Fouqué-Undina

Bedřich Beneš Buchlovan - Grafické opojení
Rok vydání (číslo vydání) : 1932 () Popis : Tato knížka byla vydána jako soukromý neprodejný tisk ve 150 výtiscích z nichž má tento číslo 80

Bedřich Beneš Buchlovan - Jáchym, tovaryš houslařský, na zkušené
Vilém Šmidt, Praha, 1942, dobrý stav, orig. brož s přebalem(ten je nažloutlý) a průsvitnou folií, ta je lehce pomačkaná, v horní části natržená, volné listy, 71 stran, Beletrie a poezie, Bedřich Beneš Buchlovan-Jáchym, tovaryš houslařský, na zkušené

Bedřich Beneš Buchlovan - Grafické opojení
tisk-Průmyslová tiskárna Praha, 1932, velmi dobrý stav, svázané listy v papírovém přebalu, ten je lehce zašpiněný, na hřbetě mírně odřený, kresby-J. Konůpek, 26 stran, Beletrie a poezie, Bedřich Beneš Buchlovan - Grafické opojení

Bedřich Beneš Buchlovan - Knižní ilustrace Adolfa Kašpara
Vilém Šmidt, Praha, 1942, velmi dobrý stav, obálka mírě poškozená-lehce ušpiněná, na okrajích mírně potrhaná a zažloutlá, volné listy v papírovém přebalu, 9 knižních ilustrací (bar. i čb.) a 1 čb fotografie, 49 stran, Umění/Architektura, Bedřich Beneš Buchlovan-Knižní ilustrace Adolfa Kašpara

Bedřich Blasko - Smějte se často
Nakladatel : Drábek Antonín
ISBN : 978-80-86383-78-1
EAN : 9788086383781
Formát : 58 stran, 18x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Humorné básně a koláže.

Bedřich Blasko - Smějte se často
Nakladatel : Drábek Antonín
ISBN : 978-80-86383-78-1
EAN : 9788086383781
Formát : 58 stran, 18x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Humorné básně a koláže.

Bedřich Engels - Malá knihovna marxismu-leninismu-Podíl práce na polidštění opice
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1949 (4.)

Bedřich Engels - . . Původ rodiny, soukromého vlastnictví a státu
Vydání : 2. vydání Rok vydání : 1949 Nakladatelství : Svoboda Počet stran : 176 stran

Bedřich Engels - . . Anti-Duhring
Rok vydání : 1949 Nakladatelství : Svoboda Počet stran : 354 stran

Bedřich engels - O historickém materialismu
Odeon, Praha, 1933, nepříliš dobrý stav, orig. brož, obálka zašpiněná, zažloutlá, po stranách odřená a potrhaná, listy nerozřezané, zažloutlé a některé zašpiněné, překlad Josef Novák, 5. svazek edice Naše cesta, 28 stran, Historie, Bedřich engels-O historickém materialismu

Bedřich Fučík - Kritické příležitosti II.
Nakladatel : Triáda
Edice :Dílo Bedřicha Fučíka
ISBN : 80-86138-39-9
EAN : 9788086138398
Formát : 400 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Druhý svazek Díla BF je souborem autorových studií, recenzí a polemik z let 1933-1944.

Bedřich Fučík - Kritické příležitosti I.
Nakladatel : Melantrich
ISBN : 80-7023-270-6
EAN : 9788070232705
Formát : 367 stran, cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :1998


Bedřich Fučík - Paralipomena
Podtitul : Bibliografie Bedřicha Fučíka
Nakladatel : Triáda
Edice :Delfín
ISBN : 80-86138-85-2
EAN : 9788086138855
Formát : 500 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Paralipomena, sedmý, doplňkový svazek k šestidílnému DÍLU BEDŘICHA FUČÍKA, soustřeďují texty Bedřicha Fučíka (1900 1984) z let 1918 1984, juvenilie (básně, povídky aj.), recenze (v časopisech Fujara, Tvar, Rozpravy Aventina, Eva, Akord atd.), účast v anketách, redakční prohlášení, polemické glosy, přednášky či vyznání napsaná pro rukopisné sborníky. Zvláštní oddíl tvoří texty a projevy týkající se problematiky vydávání knih či vedení nakladatelství, která řídil (Melantrich aj.), a oddíl shrnující vše podstatné k jeho významné práci editorské ať už šlo o Dílo F. X. Šaldy nebo o Díla J. Demla, J. Čepa a J. Zahradníčka, jež vycházela ve Fučíkově strojopisné edici Rukopisy VBF. Všechny texty, které Paralipomena uvádějí, vycházejí knižně poprvé. Doplňují a završují DÍLO BEDŘICHA FUČÍKA, ukazují Fučíkovu osobnost a jeho kritickou práci v celém jejím vývoji, plastičnosti a rozmanitosti. Druhou část svazku tvoří Bibliografie Bedřicha Fučíka, která poprvé v plném rozsahu představuje jeho kritické, ediční a nakladatelské projevy.

Bedřich Fučík - Kritické příležitosti II.
Nakladatel : Triáda
Edice :Dílo Bedřicha Fučíka
ISBN : 80-86138-39-9
EAN : 9788086138398
Formát : 400 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Druhý svazek Díla BF je souborem autorových studií, recenzí a polemik z let 1933-1944.

Bedřich Fučík - Kritické příležitosti I.
Nakladatel : Melantrich
ISBN : 80-7023-270-6
EAN : 9788070232705
Formát : 367 stran, cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :1998


Bedřich Fučík - Paralipomena
Podtitul : Bibliografie Bedřicha Fučíka
Nakladatel : Triáda
Edice :Delfín
ISBN : 80-86138-85-2
EAN : 9788086138855
Formát : 500 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Paralipomena, sedmý, doplňkový svazek k šestidílnému DÍLU BEDŘICHA FUČÍKA, soustřeďují texty Bedřicha Fučíka (1900 1984) z let 1918 1984, juvenilie (básně, povídky aj.), recenze (v časopisech Fujara, Tvar, Rozpravy Aventina, Eva, Akord atd.), účast v anketách, redakční prohlášení, polemické glosy, přednášky či vyznání napsaná pro rukopisné sborníky. Zvláštní oddíl tvoří texty a projevy týkající se problematiky vydávání knih či vedení nakladatelství, která řídil (Melantrich aj.), a oddíl shrnující vše podstatné k jeho významné práci editorské ať už šlo o Dílo F. X. Šaldy nebo o Díla J. Demla, J. Čepa a J. Zahradníčka, jež vycházela ve Fučíkově strojopisné edici Rukopisy VBF. Všechny texty, které Paralipomena uvádějí, vycházejí knižně poprvé. Doplňují a završují DÍLO BEDŘICHA FUČÍKA, ukazují Fučíkovu osobnost a jeho kritickou práci v celém jejím vývoji, plastičnosti a rozmanitosti. Druhou část svazku tvoří Bibliografie Bedřicha Fučíka, která poprvé v plném rozsahu představuje jeho kritické, ediční a nakladatelské projevy.

Bedřich Fučík - Píseň o zemi
Melantrich, Praha, 1994, velmi dobrý stav, pův. vazba s přebalem, ten je na krajích místy nepatrně odřený a v horním kraji na hřbetu několikrát lehce natržený, 1. knižní vydání, 445 stran, Beletrie a poezie, Bedřich Fučík-Píseň o zemi

Bedřich Fučík a kol. - . . Tvar-III. ročník
Rok vydání : 1929 Počet stran : 404 stran

Bedřich Golombek - Co nebude v dějepise
Nakl. Karla Smolky, Brno, 1945, dobrý stav, orig. brož, obálka na zadní straně lehce ušpiněná a odřená, listy vypadávající z vazby, odřené okraje, autor obálky E. Milén, edice Průboj, vydání první, 335 stran, Historie, Bedřich Golombek-Co nebude v dějepise

Bedřich Hájek - Jak vytvořit vzdělávací program pro školní družiny
Vyšlo : 02.05.2007
Počet stran : 125
Nakladatelství : Portál 2007

Bedřich Hájek - Pedagogické ovlivňování volného času
Vyšlo : 22.12.2008
Počet stran : 239
Nakladatelství : Portál 2008

Bedřich Hoffmann - A kdo vás zabije .
Společenské podniky, Přerov, 1946, celkem zachovalý stav, vazba je zažloutlá, zašpiněná, skvrnitá, na zadní straně skvrna od polití, zadní předsádka je prasklá (vazba povolená v závěsu) listy zažloutlé, orig. celopl. vazba, v textu doprovodné fotografie a ilustrace, 4. vydání, 598 stran, Historie, Bedřich Hoffmann-A kdo vás zabije .

Bedřich Jenšovský - Zprávy Českého zemského archivu
Nákladem českého zemského fondu, Praha, 1939, velmi dobrý stav, lehce roztřepené okraje listů i obálky, orig. brož, 293 stran, Historie, Bedřich Jenšovský-Zprávy Českého zemského archivu

Bedřich Jenšovský, Otakar Bauer - Zprávy českého zemského archivu
Český zemský fond, Praha, 1946, velmi dobrý stav, obálka je v krajích potrhaná, orig. brož, 410 stran, Historie, Bedřich Jenšovský, Otakar Bauer-Zprávy českého zemského archivu

Bedřich jenšovský, Otakar Bauer - Zprávy českého zemského archivu
Český zemský fond a zemský národní výbor, Praha, 1946, celkem dobrý stav, orig. brož., hřbet zašpiněný a v dolní části přelepený papírem, obálka zažloutlá , 405 stran, Historie, Bedřich jenšovský, Otakar Bauer-Zprávy českého zemského archivu

Bedřich Just Knecht - Malý biblický dějepis
Přeložil F. Skalík. Vydalo Herderovo nakladatelství v Berlíně, sedmé vydání. 87 stran, poloplátěná vazba. Dobrý stav.

Bedřich Karen - Hrdina jeviště zjitřelého válkami
Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština

Bedřich Karen - . . Episody
Rok vydání : 1946 Nakladatelství : Československý kompas Počet stran : 399 stran

Bedřich Kočí - O duchovní léčbě
Anotace : škodlivost onanie, zhoubnost úmyslného potratu či beznaděj ztráty cesty k Bohu jsou názory možná staromódní, ale prospívající
Vyšlo : 17.01.2008
Počet stran : 159
Nakladatelství : Agape 2008

Bedřich Kočí - Pavlovy rozpravy II.
Anotace : druhý díl rozprav, které mají probudit duše lidské ze spánku hmotařského života k duchovnímu životu, na lásce vybudovanému
Vyšlo : 29.09.2008
Počet stran : 175
Nakladatelství : Agape 2008

Bedřich Kočí - Pavlovy rozpravy III.
Anotace : zatoužíte-li po tom, aby se klid a mír usídlil trvale ve vašich duších, a budete-li na tom pracovat, splnila kniha své poslání
Vyšlo : 27.11.2008
Počet stran : 155
Nakladatelství : Agape 2008

Bedřich Kočí - Pavlovy rozpravy IV.
Anotace : z obsahu předposledního dílu: význam pozdravu a přání jest náš život bdění, nebo snění? víra a pověra utrpením rosteme
Vyšlo : 22.04.2009
Počet stran : 167
Nakladatelství : Agape 2009

Bedřich Kočí - Pavlovy rozpravy V.
Anotace : závěrečný díl rozprav tohoto léčitele obnovuje hodnotu často již nepřesně vnímaných pojmů jako např. ušlechtilost či kontemplace
Vyšlo : 30.11.2009
Počet stran : 151
Nakladatelství : Agape 2009

Bedřich Kozánek - . . Stručná všeobecná nauka o hudbě
Vydání : 2. vydání Rok vydání : 1906 Nakladatelství : vlastním nákladem Počet stran : 101 stran

Bedřich Ludvík - Paměť stromů
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1500-9
EAN : 9788020415004
Formát : 264 stran, 25x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Stromy jsou zvláštní rostliny a třebaže je člověk nevytvořil, mnohé ani sám nezasadil, jsou s ním úzce spojené. Stromy se stávají svědky našich dobrých skutků i zlých činů, naší historie i toho, co právě žijeme. Kniha chce připomenout seriál Luďka Munzara, proto je členěna do 15 kapitol, které přibližně odpovídají 15 dílům seriálu, text rozšiřují vzpomínky i vyznání tvůrců, také zajímavosti o vzniku seriálu.

Bedřich Ludvík - Paměť stromů
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1500-9
EAN : 9788020415004
Formát : 264 stran, 25x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Stromy jsou zvláštní rostliny a třebaže je člověk nevytvořil, mnohé ani sám nezasadil, jsou s ním úzce spojené. Stromy se stávají svědky našich dobrých skutků i zlých činů, naší historie i toho, co právě žijeme. Kniha chce připomenout seriál Luďka Munzara, proto je členěna do 15 kapitol, které přibližně odpovídají 15 dílům seriálu, text rozšiřují vzpomínky i vyznání tvůrců, také zajímavosti o vzniku seriálu.

Bedřich Mach - Dějiny stavitelství
Vydal I. L. Kober, Praha. Druhé rozmnožené vydání. 281 stran textu + rozsáhlá obrazové příloha (cca 100 stran), dobová převazba. Velmi dobrý stav.

Bedřich Mach - Dějiny stavitelství
Druhé vydání, I. L. Kober, Praha (nedatováno). Původní brož, 281 stran textu s množstvím ilustrací + rozsáhlá foto příloha. Uvolněný hřbet, obálka lehce pomačkaná a mírně natržená ve hřbetu.

Bedřich Mach - Dějiny stavitelství
I. L. Kober, Praha, nepříliš dobrý stav, orig. brož., hřbet zašpiněný, obálka a některé listy v krajích potrhané, uvolněné listy, II. vydání, 284 stran, Umění/Architektura, Bedřich Mach-Dějiny stavitelství

Bedřich Machulka - . . V Africe na stezkách zvěře
Rok vydání : 1955 Nakladatelství : Orbis Počet stran : 310 stran

Bedřich Mendl - Hospodářský vývoj Evropy
Vydal Archiv pro dějiny průmyslu, obchodu a technické práce v Praze, 1948. Původní brož, 113 stran. Desky mírně natržené ve hřbetu a nepatrně odřené. Dobrý stav.

Bedřich Mendl - Vývoj řemesel a obchodu v městech Pražských
Archiv pro dějiny průmyslu, 1947, velmi dobrý stav, orig. brož., obálka je lehce zašpiněná, 112 stran, Historie, Bedřich Mendl-Vývoj řemesel a obchodu v městech Pražských

Bedřich Milča - Kytice veršů na dopisnice, pozdravů
Kytice veršů na dopisnice, pozdravů, vzpomínek, přání a nápisů do památníku. 3. vyd., Jindřich Lorenz, Třebíč 1902. Původní brož, listy odtržené od obálky, jinak však ve velmi dobrém stavu. Obálka nepatrně zašpiněná opotřebením - viz obrázek.

Bedřich Moldan - (Ne)udržitelný rozvoj
Podtitul : Ekologie hrozba i naděje
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0286-5
EAN : 9788024602868
Formát : 140 stran, 29,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Náš život je závislý na podmínkách, které nám poskytuje přírodní systém, přesto svou čiností tuto biosféru neustále narušujeme. Čerpáme nepřetržitě z přírodních zdrojů bez jejich dostatečné obnovy. Západní státy si sice tuto hrozbu uvědomují a přijaly jistá ustanovení, která měla vytvořit rámec tzv. trvale udržitelného rozvoje. Jak ale tyto plány a předpoklady doopravdy fungují? Autor sleduje vývoj této otázky ve světovém kontextu i v českých poměrech.

Bedřich Moldan - (Ne)udržitelný rozvoj
Podtitul : Ekologie hrozba i naděje
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0286-5
EAN : 9788024602868
Formát : 140 stran, 29,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Náš život je závislý na podmínkách, které nám poskytuje přírodní systém, přesto svou čiností tuto biosféru neustále narušujeme. Čerpáme nepřetržitě z přírodních zdrojů bez jejich dostatečné obnovy. Západní státy si sice tuto hrozbu uvědomují a přijaly jistá ustanovení, která měla vytvořit rámec tzv. trvale udržitelného rozvoje. Jak ale tyto plány a předpoklady doopravdy fungují? Autor sleduje vývoj této otázky ve světovém kontextu i v českých poměrech.

Bedřich Moldan - (Ne)udržitelný rozvoj - ekologie, hrozba i naděje
Anotace : nemůžeme žít jinak než v závislosti na zemské biosféře, ale současně svou činností základní biosférické procesy narušujeme
Vyšlo : 19.12.2001
Počet stran : 141
Nakladatelství : Karolinum 2001

Bedřich Moldan - Podmaněná planeta
Anotace : grafy mapující vlivy člověka na planetu Zemi - od surovinových zdrojů přes podíly a kvalitu lesů po zásoby vody či odpady
Vyšlo : 11.05.2009
Počet stran : 419
Nakladatelství : Karolinum 2009

Bedřich Nejedlý - Proč zdravě jíst aneb Jak déle žít
Vyšlo : 02.10.1997
Počet stran : 281


Bedřich Ohle - Divokým Tuatem
Gustav Voleský, Praha, 1932, velmi dobrý stav, ušpiněné desky, zažloutlé listy, orig. celopl. vazba, překlad Josef Bartoš, čb. ilustrace, 249 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bedřich Ohle-Divokým Tuatem

Bedřich Pištora - Přibližně šťastní
Nakladatel : Pištora Bedřich
Formát : 192 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Román z venkovského prostředí.

Bedřich Pištora - Přibližně šťastní
Nakladatel : Pištora Bedřich
Formát : 192 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Román z venkovského prostředí.

Bedřich Rosenfeld - . . Duha jede do Masagary
Rok vydání : 1937 Nakladatelství : Státní nakladatelství Ilustrace : Alena Herbenová Počet stran : 136 stran

Bedřich Róna - Všichni mají pravdu aneb od Mojžíše k bin Ládinovi
Nakladatel : Róna Bedřich
ISBN : 80-238-9175-8
EAN : 9788023891751
Formát : 96 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Nové dílo dnes již známého autora úsměvné literatury nevybočilo svou formou ze své vžité humorné ironie, jak ji může čtenář znát z jeho předcházejících děl. Tentokrát si autor vzal na mušku svého hledí filozoficko-humorný pohled na soudobý svět.

Bedřich Róna - Osudy z temných časů
Nakladatel : G plus G
ISBN : 80-86103-62-5
EAN : 9788086103624
Formát : 128 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Osobní svědectví o holocaustu. Poukazuje také na antisemitismus, který propukl bezprostředně pro konci války, v padesátých letech a probleskuje až do dnešních dnů.

Bedřich Róna - Všichni mají pravdu aneb od Mojžíše k bin Ládinovi
Nakladatel : Róna Bedřich
ISBN : 80-238-9175-8
EAN : 9788023891751
Formát : 96 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Nové dílo dnes již známého autora úsměvné literatury nevybočilo svou formou ze své vžité humorné ironie, jak ji může čtenář znát z jeho předcházejících děl. Tentokrát si autor vzal na mušku svého hledí filozoficko-humorný pohled na soudobý svět.

Bedřich Róna - Osudy z temných časů
Nakladatel : G plus G
ISBN : 80-86103-62-5
EAN : 9788086103624
Formát : 128 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Osobní svědectví o holocaustu. Poukazuje také na antisemitismus, který propukl bezprostředně pro konci války, v padesátých letech a probleskuje až do dnešních dnů.

Bedřich Rýč, Veronika Petrů - Sebeobrana na ulici
Formát : 16×24 cm, 200 stran
ISBN : 978-80-247-2440-9
Anotace : Kniha seznamuje čtenáře bez ohledu na věk a sportovní zdatnost se způsoby sebeobrany, které lze využít při napadení na ulici nebo v parku, tj. v boji zblízka . Autoři vycházejí z jednoduchých technik, vhodných i pro laiky, které jsou rozděleny podle jednotlivých typů útoku, např. úchopy, údery, kopy, škrcení až po útok holí, nožem a ohrožování krátkou střelnou zbraní. Výklad je zaměřen především prakticky a pro lepší názornost a srozumitelnost je každá technika přiblížena fotodokumentací s popisy. Čtenáři jsou seznámeni i s příslušnými informacemi týkajícími se právního výkladu nutné obrany, krajní nouze a oprávněného použití zbraně.


Bedřich Slavík - Kořeny
Nakladatel : Josef Lukasík

Bedřich Slavík - Kořeny
Vydavatel : Nakladatelství Josef Lukasík, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 307

Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()

Bedřich Smetana - Dalibor
Nakladatel : Větrné mlýny
Edice :Repertoár
ISBN : 978-80-86907-68-0
EAN : 9788086907680
Formát : 330 stran, 15,5x10,2cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Edice Repertoár v jednoduché typografické úpravě, kapesním formátu a za lidovou cenu představuje zásadní díla světové i české dramatiky. Další svazek vydaný v rámci edice je věnovaný opernímu libretu Dalibor k hudbě Bedřicha Smetany a vychází při příležitosti konkrétní inscenace Michaela Taranta v Moravském divadle Olomouc, která se ke Smetanově opeře zachovala odvážně až kontroverzně. Režisér Tarant se rozhodl pro zatím bezprecedentní krok, když nechal ke Smetanově hudbě pořídit zcela nové libreto. Toto knižní vydání obsahuje nejen toto nové libreto, ale také původní libreto, německé libreto Josefa Wenziga a český překlad Ervína Špindlera, jak ho ještě před vlastními úpravami vlastním nákladem vydal Bedřich Smetana při příležitosti premiéry Dalibora roku 1868. Jako zvláštní návdavek přidáváme ještě výraznou úpravu Rudolfa Vonáska z roku 1980 (toto libreto nebylo nikdy uvedeno).

Bedřich Smetana - Dalibor
Nakladatel : Větrné mlýny
Edice :Repertoár
ISBN : 978-80-86907-68-0
EAN : 9788086907680
Formát : 330 stran, 15,5x10,2cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Edice Repertoár v jednoduché typografické úpravě, kapesním formátu a za lidovou cenu představuje zásadní díla světové i české dramatiky. Další svazek vydaný v rámci edice je věnovaný opernímu libretu Dalibor k hudbě Bedřicha Smetany a vychází při příležitosti konkrétní inscenace Michaela Taranta v Moravském divadle Olomouc, která se ke Smetanově opeře zachovala odvážně až kontroverzně. Režisér Tarant se rozhodl pro zatím bezprecedentní krok, když nechal ke Smetanově hudbě pořídit zcela nové libreto. Toto knižní vydání obsahuje nejen toto nové libreto, ale také původní libreto, německé libreto Josefa Wenziga a český překlad Ervína Špindlera, jak ho ještě před vlastními úpravami vlastním nákladem vydal Bedřich Smetana při příležitosti premiéry Dalibora roku 1868. Jako zvláštní návdavek přidáváme ještě výraznou úpravu Rudolfa Vonáska z roku 1980 (toto libreto nebylo nikdy uvedeno).

Bedřich Smetana - Hubička
Libreto opery o dvou dějstvích s proměnou na text Elišky Krásnohorské podle povídky Karoliny Světlé Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština Počet stran: 68

Bedřich Smetana - . . Má vlast
Rok vydání : 1944 Nakladatelství : Fr. A. Urbánek Počet stran : 131 stran

Bedřich Smetana - . . Libuše
Vydání : 8. vydání Rok vydání : 1945 Nakladatelství : Hudební Matice Umělecké Besedy Počet stran : 243 stran

Bedřich Smetana - . . Čertova stěna
Vydání : 5. vydání Rok vydání : 1944 Nakladatelství : Hudební Matice Umělecké Besedy Počet stran : 215 stran

Bedřich Smetana - . . Hubička
Vydání : 4. vydání Nakladatelství : Karel Barvitius Počet stran : 179 stran

Bedřich Smetana - . . Tajemství
Vydání : 10. vydání Rok vydání : 1945 Nakladatelství : Hudební Matice Umělecké Besedy Počet stran : 189 stran

Bedřich Smetana - - Prodaná nevěsta
Komická opera o 3 dějstvích, velmi dobrý stav, 63 stran, původní poloplátěná vazba s přebalem, barev. ilustr. M. Fischerová-Kvěchová. Vydavatel : Eduard Fastr, Praha Rok vydání : 1948

Bedřich Smetana, K. Sabina - Prodaná nevěsta
Nakladatel : E. Fastr Praha Rok vydání (číslo vydání) : 1945 ()

Bedřich Soukup, V. Rudolf Zitek - Německy dokonale bez učitele
F. Strnadel, Praha, výborný stav, orig. papír. sešity v kartonových deskách a ochr. karton. pouzdře, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bedřich Soukup, V. Rudolf Zitek-Německy dokonale bez učitele

Bedřich Spáčil - Česká měna od dávné minulosti k dnešku
Nakladatel : Orbis Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()

Bedřich Spáčil - Česká měna
Orbis, Praha, 1974, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten lehce ušpiněný a v rohu natržený, 12 stran příloh, 17 čb. fotografií mincí, první vydání, 180 stran, Historie, Bedřich Spáčil-Česká měna

Bedřich Swieteczký - Kurucké války na Slovensku
Vojenský archiv RČS, Praha, 1928, velmi dobrý stav, mírně odřená vazba v okrajích, nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s ozdobnou ražbou, s 15 vyobrazeními a 7 mapkami, 144 stran, Historie, Bedřich Swieteczký-Kurucké války na Slovensku

Bedřich Ševčík - Historický průvodce Prahou
Původní brož, 50 stran. Praha, 1946. Pěkný stav.

Bedřich Šindelář - Vilém Oranžský
Nakladatel : Svoboda Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()

Bedřich Šindelář - Vestfálský mír a česká otázka
Academia, Praha, 1968, velmi dobrý stav, přebal je jen velmi lehce nažloutlý, s drobnými oděrkami v okrajích, nažloutlá obálka, orig. brož s přebalem, 16 stran příloh (32 obr.), 1. vydání, 384+16 stran, Historie, Bedřich Šindelář-Vestfálský mír a česká otázka

Bedřich Václavek - HISTORIE UTĚŠENÉ A KRATOCHVILNÉ
Výbor z české krásné prózy XVI a XVII. století. Svobvoda, Praha, 1950 376 stran, původní vazba, střední formát 2. vydání Stav : obálka na hřbetu a po okraji zažloutlá, na přehybu natržena cca 3 cm, uvnitř dobrý stav, čisté, zachováno.

Bedřich Václavek - . . Písemnictví a lidová tradice
Rok vydání : 1947 Nakladatelství : Svoboda Počet stran : 176 stran

Bedřich Vodička - Píseň o lásce Sulamitině
Fr. Švejda, Praha, 1913, velmi dobrý stav, orig. brož. vazba, desky lehce odřené a zašpiněné, listy uvolněné a zažloutlé, 91 stran, Beletrie a poezie, Bedřich Vodička-Píseň o lásce Sulamitině

Bedřich W. Loewenstein - Pele-Mele: Loewensteinova abeceda
Podtitul : 500 glos ze zápisníku
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
ISBN : 978-80-7106-878-5
EAN : 9788071068785
Formát : 152 stran, 17,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Možná si ještě pamatujete na glosy ze zápisníku historika Bedřicha Loewensteina, jak vycházely v letech 1996/97 v Přítomnosti. Vůči vážným záležitostem prý ironie nesluší, ale některé vážné věci opravdu nestojí za naši vážnost nebo se ironickým podáním dostávají do patřičného světla ambivalence. Nový - oproti původnímu rozšířený a upravený soubor, kombinující vážné s polovážným a nevážným , se obrací k těm, kteří mají rádi inteligentní a břitkou ironii. Své postřehy, mikrosofismata a střípky myšlenek, prosvícené duchem komiky, autor po deseti letech prezentuje knižně české veřejnosti v naději, jak píše, že jeho žánr snad najde několik podobně naladěných čtenářů.

Bedřich W. Loewenstein - Pele-Mele: Loewensteinova abeceda
Podtitul : 500 glos ze zápisníku
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
ISBN : 978-80-7106-878-5
EAN : 9788071068785
Formát : 152 stran, 17,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Možná si ještě pamatujete na glosy ze zápisníku historika Bedřicha Loewensteina, jak vycházely v letech 1996/97 v Přítomnosti. Vůči vážným záležitostem prý ironie nesluší, ale některé vážné věci opravdu nestojí za naši vážnost nebo se ironickým podáním dostávají do patřičného světla ambivalence. Nový - oproti původnímu rozšířený a upravený soubor, kombinující vážné s polovážným a nevážným , se obrací k těm, kteří mají rádi inteligentní a břitkou ironii. Své postřehy, mikrosofismata a střípky myšlenek, prosvícené duchem komiky, autor po deseti letech prezentuje knižně české veřejnosti v naději, jak píše, že jeho žánr snad najde několik podobně naladěných čtenářů.

Bedřich-Klučar - Vlčata na táboře
Nakladatel :Sokol Rok vydání :1991 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -75 str., čb il

Bedrna Z. - Substráty na pestovanie rastlín
Príroda 1989 ( slovensky)

Bedrna,Diviš,Polák,Pour,Vaněčková - Speciální chirurgie - II. díl
Čeští a slovenští chirurgové.Díl II. - Chirurgie hrudníku a hrudních orgánů. Vydalo zdravotnické nakladatelství v Praze r. 1950, 152 stran 59 vyobrazení 1. vydání

BEDRNÍČEK PAVEL - PŘÍBĚHY PRAŽSKÝCH SVATYNÍ
Obsáhlá publikace probírá v abecedním pořádku sakrální objekty na území hlavního města Prahy 8211 pouze však objekty volně stojící, a to i zrušené, pokud je jejich původní účel dosud na první pohled zřetelný. U každého objektu je uvedena jeho historie a nejrůznější příběhy, které se k němu váží, včetně pověstí. Toto vyprávění je doplněno popisem interiéru i exteriéru. V některých případech je věnována pozornost i patronu kostela, event. i řeholnímu řádu, jehož kláštera je kostel součástí. Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 548 ISBN: 80-7207-480-6

Bedrnová E. - Člověk hledá člověka
Horizont 1989

Bedrnová E., Nový I. - Psychologie a sociologie v řízení firmy
Prospektrum 1994

BEDRNOVÁ E./FRIDRICHOVÁ O. - Psychologie prodeje pro střední odborná učiliště
Rok vydání :1992

BEDRNOVÁ Eva - Psychologie podnikání
- brož., 72 s. 

BEDRNOVÁ Eva - Cesty k lidem
Rok vydání :1990

BEDRNOVÁ EVA - MANAGEMENT OSOBNÍHO ROZVOJE
Vzhledem k rostoucí ekonomické náročnosti životních podmínek a k nutnosti neustále rozvíjet odpovědnost jednotlivců za vlastní pracovní i osobní život je nezbytné, abychom byli schopni v nových podmínkách obstát. V souladu s těmito požadavky se publikace předních českých psychologů zaměřuje na duševní hygienu v práci i v běžném životě, včetně psychické zátěže a poruch, na různé možnosti a formy sebeřízení, na zdravý životní styl a optimální uplatnění. Kniha je určena nejen studentům vysokých škol různého zaměření, ale i a manažerům a podnikatelům, kteří chtějí zvládat složité sociální situace, a zvýšit tak kvalitu svého života. Vydavatel : MANAGEMENT PRESS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 360 ISBN: 80-7261-198-0

BEDRNOVÁ EVA,NOVÝ IVAN A KOL. - PSYCHOLOGIE A SOCIOLOGIE ŘÍZENÍ 3.ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ
Nové vydání úspěšné učebnice předních vysokoškolských pedagogů zaměřené na analýzu psychologických a sociologických aspektů řízení se vedle předmětu a vývoje manažerské psychologie a sociologie zabývá problematikou jednotlivců i skupin v pracovním procesu, osobností manažera, strukturou a dynamikou organizace i aplikací sociologických a psychologických metodických postupů na oblast managementu. Pozornost je rovněž věnována procesům komunikace a ovlivňování a oproti předchozím vydáním i otázkám týkajícím se specifických manažerských aplikací (jako jsou např. management diverzity, psychologie podnikání, poradenství v organizaci a na trhu práce). Učebnice, určená především studentům vysokých a středních škol nejen ekonomického zaměření, je obohacena řadou praktických příkladů a případových studií. Vydavatel : MANAGEMENT PRESS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 800 ISBN: 978-80-7261-169-0

BEDRNOVÁ EVA,PAUKNEROVÁ DANIELA - PSYCHOLOGIE OBCHODNÍ ČINNOSTI PRO STŘEDNÍ ODBORNÁ UČILIŠTĚ
Jedná se o učebnici pro SŠ a SOU, které jsou zaměřené na přípravu učňů a studentů pro obchodní činnost. Autorky vysvětlují nejprve základní psychologické poznatky závažné pro každého člověka, který se chce uplatnit v životě i v práci, a zejména mezi lidmi. Dále se věnují obecněji psychologii aplikované v oblasti práce a jejího využití v obchodní činnosti a v oblasti obchodu vůbec. Učebnice je psána čtivou formou, obsahuje řadu názorných příkladů a vysvětlení. Vydavatel : FORTUNA Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7168-899-1

BEDRNOVÁ Eva/ NOVÝ Ivan - Moc, vliv, autorita
Rok vydání :2001

Bedrnová/ Gruber/ Vichnarová - 100 rad jak být úspěšnější v práci I, II
Obr, 52, 52 s. 2001 Mafra, napsáno v jazyce: Česky

Bedroš J. ,Beránek K. - Diagnostika silničních motorových vozidel
Vydavatel : Nakl. dopravy a spojů Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 181

BEDROŠ J. / BERÁNEK K. - Diagnostika silničních motorových vozidel
Rok vydání :1985 - Nadas, 184 s., 128 obr. 

Bedroš Jaroslav - Diagnostika osobních automobilů
Ocpl, 320 s., 329 obr., 4 tab. 1978 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

Bedürftig F. - Třetí říše a druhá světová válka - Lexikon německého nacionálního socialismu 1933-1945
Prostor 2004

BEDÜRFTIG Friedemann - Třetí říše a druhá světová válka. Lexikon německého nacionálního socialismu 1933-1945
Rok vydání :2004 - Prostor, 672 s., jako nová 

Bee Gees - . . Here at Last Bee Gees Live
Rok vydání : 1977 Nakladatelství : RSO Records

BEE PETA - KAŽDODENNÍ FITNESS JAK PŘEMĚNIT BĚŽNÝ POHYB V PRÁCI,DOMÁCNOS
Kolikrát jste si už říkali: Musím začít cvičit. Jenže v našem hektickém světě není jednoduché najít si čas. Když ho máme, raději si odpočineme u televize, než abychom se dřeli v posilovně. Přesto můžete mít zdravé a krásné tělo a dobrou fyzičku! Ode dneška zvládnete lehce a účinně cvičit i v průběhu každodenních činností: u televize, při úklidu, během práce na počítači nebo při péči o děti. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7362-583-2

Beebe William - V džunglích Guyany
Země a lidé sv. 81, 139 stran, čb. vyobrazení, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Česká grafická Unie, Praha Rok vydání : 1928

Beecher - Stoweyová - Strýček Tom
poloplátěná vazba 8°, ilustrace M. Novák, stav dobrý, dedikace bez souvislosti na patitulu Vydavatel : Vojtěch Šeba, Praha Rok vydání : neuv

Beecher Stoweová - Chaloupka strýce Toma
Nakladatel : I.L.Kober Rok vydání (číslo vydání) : 1900 ()

Beecher-Stowe H. E. - Chaloupka strýčka Toma I, II
Ocpl, 388 a 276 s., ob a il. A. Pelc 1969 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Beecher-Stowe H. E. - Chaloupka strýčka Toma
A4, Ocpl, 484 s, il. Ant. Pelc, b. ob. 1964 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Beecher-Stowe H. E. - Chaloupka strýčka Toma
A4, Ocpl, 484 s, il. Ant. Pelc 1964 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Beecher-Stowe, Harriet - Uncle Tom´s Cabin
Chaloupka strýčka Toma v originále. Tištěno větším písmem.
New York 2002 Aladdin
8°,695s.,brož.


Beecher-Stoweová - Chaloupka strýčka Toma
Nakladatel :Vilímek Rok vydání :1946 Stav knihy :horší stav Vazba :původní vazba Stav obálky :obálka chybí -Burian Z. 12 bar. příloh a 41 kreseb v textu, obálka chybí. V knize velké množství razítek umístěných mimo text knihy.

Beecher-Stoweová - Chaloupka strýčka Toma
Nakladatel :Vilímek Rok vydání :1946 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :původní vazba Stav obálky :obálka chybí -Burian Z. 12 bar. příloh a 41 kreseb v textu, obálka chybí

BEECHER-STOWEOVÁ H, - Chaloupka strýčka Toma
Rok vydání : 1957 Poznámka :il. Pelc, A4

BEECHER-STOWEOVÁ Harriet - Chaloupka strýčka Toma
Rok vydání : 1969 Poznámka :2 svazky, Střelka

BEECHER-STOWEOVÁ Harriet Elizabeth - Chaloupka strýčka Toma
Rok vydání :1969 - A6,il.A.Pelc 

Beecherová.Stoweová Harriet - Chalúpka strýčka Toma
Vydavatel : Mladé letá Rok vydání: 1987 Jazyk: Slovenština Počet stran: 332

BEECROFT John - The Best Short Stories of W. Sommerset Maughan
Rok vydání : 1957

Beek Steve van - Thajsko
A4, 128 s. bar. Foto 1997 Knihcentrum, napsáno v jazyce: Česky

Beekman - Cesty k protinožcům
Vydavatel : Cesty Panorama Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 350

Beekman V. - Cesty k protinožcům
Nakladatelství (edice): Panorama
Rok vydání: 1983
Ilustrace/foto: foto
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BEEKMAN Vladimír - Noční letci
Rok vydání :1980

Beekman Vladimír - Rok osla
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 294

Beekman Vladimír - Cesty k protinožcům
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 352

Beekman Vladimír - Cesty k protinožcům
Ocpl, 352 s., 16 s čb a 8 bar obr příl. 1983 Panorama, napsáno v jazyce: Česky

Beekman Vladimír - Rok osla
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: ilustrace Haloun K.
Počet číslovaných stran: 294
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Beekman, Vladimir - Cesty k protinožcům
Orbis, edice Cesty, v knížce signatura z knihovny, jinak pěkná Rok :1983

Beekmanová Aimée - Hodina rovnodennosti
Ocpl, 248 s., il. J. Říha 1976 LN, napsáno v jazyce: Česky

Beer - Památnosti mého podomování
edice Okamžiky,celoplátěná vazba původní s obálkou, intaktní stav, 162 str., velmi výpravná kniha, 1 vydání Vydavatel : Kruh Rok vydání : 1978

BEER Alois - Památnosti mého putování
Rok vydání : 1978 Poznámka :A 4

BEER Alois - Na vandru
Rok vydání : 1973 Poznámka :mini

BEER De Hans - Lední medvídku, vezmi mne s sebou!
Rok vydání : 1991 Poznámka :A 4

Beer Fritz - . a tys na němce střílel, dědo?


Beer Fritz - a tys na Němce střílel, dědo?
Německý žid z Brna, který vyrůstal v dobře situované středostavovské rodině. Při hledání své identity urazil dlouhou a složitou cestu, přes sympatie k sionistickému hnutí a aktivní členství v komunistické straně vyspěl v přesvědčeného demokrata. Československou první republiku považoval za svoji vlast a až do smrti na její dávno zaniklý svět nostalgicky vzpomínal. Stal se uznávaným novinářem a publicistou, jenž ve svých dílech výtečným způsobem zachytil osud židovské intelektuální komunity v Evropě 20. století. Své zážitky přetavil v silné mravní poselství, které zanechal v řadě svých novinových článků a především knih . , 348 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Paseka, Praha-Litomyšl Rok vydání : 2008

BEER FRITZ - A TYS NA NĚMCE STŘILEL,DĚDO?
Německý žid z Brna, který vyrůstal v dobře situované středostavovské rodině. Při hledání své identity urazil dlouhou a složitou cestu, přes sympatie k sionistickému hnutí a aktivní členství v komunistické straně vyspěl v přesvědčeného demokrata. Československou první republiku považoval za svoji vlast a až do smrti na její dávno zaniklý svět nostalgicky vzpomínal. Stal se uznávaným novinářem a publicistou, jenž ve svých dílech výtečným způsobem zachytil osud židovské intelektuální komunity v Evropě 20. století. Své zážitky přetavil v silné mravní poselství, které zanechal v řadě svých novinových článků a především knih. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 80-7185-944-4

BEER Hans de - Lední medvídku, kam pluješ?
Rok vydání : 1991 Poznámka :A 4

BEER Jan - Markéta B.,dědička Čachtic
Rok vydání : 1995 Poznámka :brož

BEERMANN SUSANNE,SCHUBACH MONIKA - HRY NA SEMINÁŘE A WORKSHOPY
V knížce najdete celkem 66 osvědčených her, díky kterým výrazně zvýšíte užitečnost a přínosnost každého semináře či workshopu. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Počet stran: 112 ISBN: 80-247-2964-0

Beesly Patrick - Námořní tajná válka
lam, 350 s., raz. 1995 Erika, napsáno v jazyce: Česky

BEETHOVEN Ludwig van - Listy o umění, lásce a přátelství
Rok vydání :1974 - velmi dobrý stav 

BEGG DEIKE - SYNCHRONICITA MODERNÍ POJETÍ
S pomocí knihy Deike Begg, vysvětlující mimořádnou důležitost synchronistických jevů a roli, kterou hrají v našem životě, můžete vyrazit na novou cestu životem a při tom vědomě spolupracovat s principem synchronicity, pochopit smysl synchronistických jevů, jež vám mohou sloužit coby ukazatele při putování divočinou každodenního života. Naučte se naslouchat hlasu osudu, ujasněte si, k čemu jste vnitřně povoláni a jaký je smysl vašeho života! Vydavatel : Emitos,Nakladatelství Tomáše Janečka Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 118 ISBN: 80-87171-01-1

BEGMAN Hjalmar - Skandál v dobré rodině
Rok vydání : 1970

Begunova A. - Minulý a budoucí jezdecký sport
Moskva 1989 ( rusky )

BEHEIM - SCHWARZBACH Martin - Kronika špicla
Rok vydání :1966 - ob. J.Šváb 

BEHEIM-SCHWARZBACH Martin - Kronika špicla
Rok vydání :1966 - plát.vazba 

Beheim-Schwarzbach, Martin - Kronika špicla
Rok :1966

BEHINOVÁ MARKÉTA,KAISEROVÁ KLÁRA,KARGER PETR - VELKÁ KNIHA O MATEŘSTVÍ 2.VYD.
Moderní průvodce mateřstvím plný užitečných rad, návodů, tipů a postřehů, které uvítá každá rodina. Na její přípravě se podíleli fundovaní odborníci, doprovází ji dostatek fotografií a ilustrací. Jednotlivé kapitoly jsou rozděleny chronologicky od početí až do třetího roku dítěte. Je psána pro české čtenářky, informace jsou podány čtivou formou, navíc doplněny komentářem lékařů. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 328 ISBN: 978-80-204-1749-7

BEHM H.W. - Příroda rozdává radost
Rok vydání :1944

Beholz Robert - Zvěd z tvrze Oswego
263 stran, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : TaM Rok vydání : 1994

BEHOLZ Robert - Zvěd z tvrtze Oswego
Rok vydání : 1994

Beholz Robert - Tekumtha-Poslední velký Shawnee-Kniha dobrodružství
Cpl, přev., 354 s., il. Z. Burian 1938 Toužimský a Moravec, napsáno v jazyce: Česky

Beholz Robert - Zvěd z tvrze Oswego-Kniha dobrodružství
Cpl, přev., 316 s. 1938 Toužimský a Moravec, napsáno v jazyce: Česky

Běhounek - Frédéric Joliot-Curie
svazek č. 10, brož 8°, 178 stran, velmi dobrý stav, obálka opotřebená Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1965

Běhounek - Mlha nad Atlantikem
Edice Statečná srdce 7, 94 stran, ilustrace Václav Junek, původní sešit 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Růže Rok vydání : 1969

Běhounek F. - Komando plukovníka Brenta
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1990 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

BĚHOUNEK F. . - Rokle u Rjukanu
Rok vydání : 1966 Poznámka :razítko

Běhounek Fr. - Komando plukovníka Brenta
SNTL 1990

Běhounek Fr. - Ledovou stopou
SNDK 1967

Běhounek František - Akce L
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1962
Ilustrace/foto: Rotrekl T. čb
Počet číslovaných stran: 252
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav dobrý se stopami použití


Běhounek František - Projekt Scavenger
A5, Obr, 250 s., il. O. Procházka 1961 Sndk Karavana, napsáno v jazyce: Česky

Běhounek František - Země, planeta neznámá
Oppl, 240 s., 45 vyobr. 1941 Život a práce, napsáno v jazyce: Česky

Běhounek František - Svět nejmenších rozměrů
Oppl, 264 s., foto 1945 Tožička, napsáno v jazyce: Česky

BĚHOUNEK František - Atomy vládnou. Člověk v atomovém věku
Rok vydání :1972 - 272 s. A6 

BĚHOUNEK František - Na sever od Zambezi.Cesty doktora E.Holuba
Rok vydání :1946 - A4, pošk.ob. 

BĚHOUNEK František - Trosečníci polárního moře
Rok vydání :1971 - A4,il.V.Junek, bez ob. 

BĚHOUNEK František - Trosečníci polárního moře
Rok vydání :1971 - A4,il.V.Junek,pošk.ob. 

BĚHOUNEK František - Trosečníci polárního moře
Rok vydání :1989 - četné čb foto. 

BĚHOUNEK František - Tajemství polárního moře
Rok vydání :1942 - A4,il.V.Junek,bez ob.,celostr.il. 

BĚHOUNEK František - Tajemství polárního moře
Rok vydání :1942 - celostr. bar. aj. il.ak.mal.V.Junek, mírně poškoz..vazba 

BĚHOUNEK František - Tajemství polárního moře
Rok vydání :1942 - celostr.il. ak.mal. V. Junek, vyd. J. Tožička 

BĚHOUNEK František - Kletba zlata
Rok vydání :1942 - poškoz..hřbet,orig.vazba, bez obalu 

BĚHOUNEK František - Akce L
Rok vydání :1972 - il. T. Rotrekl, sci-fi 

BĚHOUNEK František - Trosečníci polárního moře
Rok vydání : 1989 Poznámka :A4

BĚHOUNEK František - Tábor v lese
Rok vydání : 1960 Poznámka :A4, perfektní stav

BĚHOUNEK František - Robinzoni vesmíru
Rok vydání : 1972 Poznámka :A4

BĚHOUNEK František - Komando plukovníka Brenta
Rok vydání : 1990 Poznámka :brož.

BĚHOUNEK František - Kletba zlata
Rok vydání : 1977