Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 59 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:06
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
BĚHOUNEK František - Atomový věk
Rok vydání : 1956 Poznámka :A4, vč. přebalu
BĚHOUNEK František - Akce L
Rok vydání : 1956 Poznámka :s obalem
BĚHOUNEK František - Dům zelených přízraků/ Akce L
Rok vydání :1999
- edice Století české sci-fi, brož.
BĚHOUNEK František - Komando plukovníka Brenta
Rok vydání :1990
- brož.
Běhounek František - Trosečníci polárního moře
Vzducholodí na severní pól. Čtyři barevné přílohy a mapa, 24 stran fotoreprodukcí.
Praha 1959 SNDK
8°,278s.,váz.
BĚHOUNEK František - Akce L
Rok vydání :1972
- bez ob.
BĚHOUNEK František - Tajemství polárního moře
Rok vydání :1973
- A4,il.V.Junek
Běhounek František - Tajemství polárního moře
166 stran, ilustrace Václav Junek, původní vazba celoplátěná s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1973
Běhounek František - Komando plukovníka Brenta
Obr, 192 s., 13 foto v příl. 1990 Sntl, napsáno v jazyce: Česky
Běhounek František - Akce L
Příběhy z atomového věku . , 253 stran, ilustrace Theodor Rotrekl, poloplátěná původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav, obálka mírně opotřebena Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1962
Běhounek František - Akce L
il. T. Rotrekl 1956 Sndk, napsáno v jazyce: Česky
Běhounek František - Rokle u Rjukanu
Ocpl, 248 s., il. E. Urban 1966 MF, napsáno v jazyce: Česky
Běhounek František - Kletba zlata
Vydavatel : Jaroslav Tožička, Praha
Rok vydání: 1942
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
Běhounek František - Robinzoni vesmíru
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1973
Jazyk: Čeština
Počet stran: 200
Běhounek František - Atomový věk
I. vydání, 127 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka opotřebena Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání : 1956
BĚHOUNEK František - Swansonova výprava. Román pro mládež
Rok vydání :1949
- nakl. A. Hynek,bez ob., il. V. Junek
BĚHOUNEK František - Akce L
Rok vydání :1956
- il. T. Rotrekl, sci-fi
Běhounek František - Atomy dnes a zítra
Ocpl, 232 s., 16 s. příl. 1962 MF, napsáno v jazyce: Česky
Běhounek František - Projekt Scavenger
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: Junek V. čb
Počet číslovaných stran: 157
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: fantastickovědecký příběh z naší doby
Běhounek František - Atomový věk
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1956
Ilustrace/foto: Trojan P.
Počet číslovaných stran: 127
Poznámka ke knize: vyšisovaný hřbet - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Běhounek František - Trosečníci polárního moře
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1989
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 249
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Vzducholodí na severní pól
Běhounek František - Kletba zlata
Ilustrace a obálka od akademického malíře Karla Hálka.
Vydavatel : Nakladatelství Jar. Tožička, Praha
Rok vydání: 1942
Jazyk: Čeština
Počet stran: 333
Běhounek František - V horách větrné řeky
176 stran, ilustrace Václav Junek, razítka pův. majitele knihy, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka silně opotřebena ! Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1947
Běhounek František - Projekt Scavenger
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: Junek V. čb
Počet číslovaných stran: 157
Poznámka ke knize: Věnování bez souvislosti - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: fantastickovědecký příběh z naší doby
BĚHOUNEK František - Dům zelených přízraků
Rok vydání : 1968 Poznámka :A6
Běhounek František - Kletba zlata
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1977
Ilustrace/foto: Burian Z. čb celostránkové i v textu
Počet číslovaných stran: 246
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Běhounek František - Komando plukovníka Brenta
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1969
Ilustrace/foto: Junek V. čb
Počet číslovaných stran: 177
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Běhounek František - Kniha robinzonů
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1974
Ilustrace/foto: Junek V. čb
Počet číslovaných stran: 285
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Osudy slavných trosečníků.
Běhounek František - Projekt Scavenger
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: Junek V. čb
Počet číslovaných stran: 157
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: fantastickovědecký příběh z naší doby
Běhounek František - Lovci paprsků
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Radar
Rok vydání: 1949
Ilustrace/foto: Jarcovjak V. čb ilustrace
Počet číslovaných stran: 275
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: Radar 8
Běhounek František - Škola v kostce
Nakladatelství (edice): Toužimský a Moravec
Rok vydání: 1938
Ilustrace/foto: nákresy čb
Počet číslovaných stran: 677
Poznámka ke knize: - vazba polokožená stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Základy lidského vědění
BĚHOUNEK František - Robinsoni vesmíru
Rok vydání :1958
- il.T. Rotrekl, scifi
BĚHOUNEK František Doc.Dr. - Kletba zlata
Rok vydání :1944
BĚHOUNEK František RNDr. (usp.) - Škola v kostce. Základy lidského vědění
Rok vydání :1938
- volné listy, nerostříháno, 680 s.
BĚHOUNEK František. - Kniha Robinsonů
Rok vydání : 1974 Poznámka :A 4
BĚHOUNEK František. - Příběhy staré řeky
Rok vydání : 1955 Poznámka :A 4, bez přeb.
BĚHOUNEK František. - Robinsoni z Kroneborgu
Rok vydání : 1968 Poznámka :A 4, il.Junek
BĚHOUNEK PAVEL - SPOLEČNOST S RUČENÍM OMEZENÝM 2007 7.VYD.
Kniha uvádí praktické řešení situací, které se vyskytnou v každé s.r.o. Jednotlivé okruhy problémů vycházejí z výkladu soukromého práva a jsou dořešeny do účetních a daňových důsledků, zejména s důrazem na minimalizaci daňové zátěže. Publikace reaguje mimo jiné na změny daňových a účetních předpisů z průběhu roku 2006 a začátku roku 2007, včetně letošního zrušení povinnosti zveřejnění účetní závěrky v obchodním věstníku pro společnosti s povinným auditem a včetně daňové metodiky (především Pokyn D-300). Problematika vztahu jednatele ke společnosti, upraveného např. smlouvou o výkonu funkce, byla přepracována tak, aby odpovídala nové úpravě pracovního práva od 1. 1. 2007 a poměrně rozsáhlé judikatuře. Značná pozornost je věnována judikatuře, a to např. v otázce vztahu obchodního podílu ke společnému jmění manželů, fakturace společníků, souběhu výkonu funkce jednatele a pracovního poměru. Nové vydání umožňuje připravit se v předstihu na zásadní změny v účasti společníků a jednatelů na nemocenském, důchodovém a zdravotním pojištění od 1. 1. 2008. Kapitola řešící ukončení účasti společníka ve společnosti byla doplněna o podrobný návod smluvního převodu obchodního podílu.
Vydavatel : ANAG
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 304
ISBN: 978-80-7263-480-4
BĚHOUNEK PAVEL - SPOLEČNOST S RUČENÍM OMEZENÝM 2009/2010
9. aktualizované vydání. Kniha uvádí praktická řešení situací, které se mohou vyskytnout v každé s.r.o. - např. rozdělování zisku, odměňování společníků a jednatelů, povinnosti jednatele ve vztahu k účetnictví, půjčky poskytované společníky, majetkové vypořádání společníků, převod či dědění obchodního podílu. Jednotlivé okruhy problémů vycházejí z výkladu soukromého práva a jsou dořešeny do účetních a daňových důsledků, zejména s důrazem na minimalizaci daňové zátěže. Proti předchozímu vydání reaguje publikace především na novelizaci zákona o daních z příjmů od 1. 1. 2009 a na nový systém nemocenského pojištění platný od 1. 1. 2009, který přinesl zásadní změny v odvodech pojistného z odměn společníků a jednatelů. Protože od 1. 1. 2009 jsou značné rozdíly ve zpojistnění, a tím i ve zdanění odměn společníků a jednatelů oproti zdanění mezd z pracovního vztahu, nabývá i z daňových důvodů na významu judikatura týkající se souběhu výkonu funkce jednatele a pracovního poměru. Publikace však obsahuje i judikaturu z dalších oblastí, jako je vztah obchodního podílu ke společnému jmění manželů či otázka fakturace společníků.
Vydavatel : ANAG
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 360
ISBN: 80-7263-540-5
BĚHOUNEK Václav - Alexandr S. Puškin
Rok vydání : 1949
BĚHOUNEK Václav - Alexandr S. Puškn-život, dílo, ohlasy
Rok vydání : 1949
Běhounek Václav řídí, Patzak Václav red. - Dělnická osvěta 1936
Vydavatel : Dělnická akademie, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 370
Běhounek, F. - Kletba zlata
Ilustroval Z. Burian.
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1977
Jazyk: Čeština
Počet stran: 246
Běhounek, František - Kletba zlata
obálka chybí, uvnitř vlastnické razítko a malá věnovací vpiska Pavel od Mikuláše 1947, jinak velmi hezky zachovaná Rok :1944
Běhounek, František - Komando plukovníka Brenta
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1969
Jazyk: Čeština
Počet stran: 181
Běhounek, František - Trosečníci polárního moře
Vzducholodí na severní pól, Příběh ztroskotání vzducholodě Italia a záchrany přeživší posádky. Kniha ve velice dobrém stavu, přebal silně poškozen a přiložen. Rok :1955
Běhounek, František: - Ostrov draků
Vydavatel : Praha, Státní nakladatelství dětské knihy
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 156
Běhounnek František - Kniha robinzonů
Původním majitelem číslováno razítkem.
Praha 1984 Olympia
8°,272s.,váz.
Behplz R. - Tekumta
Toužimský a Moravec 1996
BEHR HAROLD,HEARSTOVÁ LIESEL - SKUPINOVĚ-ANALYTICKÁ PSYCHOTERAPIE
Kniha poskytuje terapeutům, pedagogům, studentům i jiným zájemcům podrobné a všestranné informace o skupinové analýze. Přináší stručný přehled historie a nejnovějších tendencí, podrobně se zabývá nejrůznějšími aspekty, situacemi a možnostmi terapeutické praxe, čímž koriguje některé přežívající mýty o práci analytických skupin. Je doplněna účelným slovníčkem základních pojmů a reprezentativním přehledem literatury 8211 pomůckou pro podrobnější studium. Text oživují ukázky z praxe, dialogy mezi autory a v neposlední řadě také vtipně volené citace a kresby Harolda Behra.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 368
ISBN: 80-7254-996-2
BEHRENDOVÁ Katrin - Morče. Jak o ně pečovat a jak mu porozumět
Rok vydání :2001
- nakl. Vašut, 64 s., barevné fotografie
Behrendová Katrin - Pudl
2000 Vašut, napsáno v jazyce: Česky
BEHRENDOVÁ Katrin - Morče. Jak o ně pečovat a jak mu porozumět
Rok vydání :2001
- brož., 64 s.
BEHRENDOVÁ Leni - Růžička se bránila
Rok vydání :1992
- brož.
BEHRENDT GREG, RUOTOLA-BEHRENDT AMIIRA - IT`S JUST A DATE HOW TO . GET`EM READ`EM AND ROCK`EM
A fabulous new guide to dating co-authored by Greg Behrendt, former writer on Sex and the City, who won women s hearts with his three million copy bestseller He s Just Not That Into You.
Vydavatel : HARPER ELEMENT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 329
ISBN: 0-00-723320-5
BEHRENDT GREG, TUCCILLO LIZ - HE`S JUST NOT THAT INTO YOU
The international bestselling dating guide by the writer of Sex and the City, now adapted into a hotly anticipated movie starring Jennifer Aniston and Ben Affleck.
Vydavatel : HARPER COLLINS PUBLISHERS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 238
ISBN: 0-00-722307-7
Behrendtová L. - Nemilosrdná láska
Železný 1992
Behrendtová Leni - Nemilosrdná láska
1992 IŽ, napsáno v jazyce: Česky
Behrendtová Leni - Píseň vřesoviště
1992 IŽ, napsáno v jazyce: Česky
BEHRENDTOVÁ Leni - Píseň vřesoviště
Rok vydání :1992
BEHRENDTOVÁ Leni - Nemilosrdná láska
Rok vydání :1992
BEHRENDTOVÁ Leni - Nemilosrdná láska
Rok vydání :1970
BEHRENDTOVÁ Leni - Nemilosrdná láska
Rok vydání :1992
BEHRENDTOVÁ Leni - Nemilosrdná láska
Rok vydání :1992
Behrendtová Leni - Pyšná srdce
Nakladatelství (edice): Ivo Železný
Rok vydání: 1993
Počet číslovaných stran: 198
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: svár citu a hrdosti
BEHÚNOVI DALIBOR A PETR - PIŠTE SPRÁVNĚ ČESKY PORADNA ŠÍLENÝCH KOREKTORŮ
Tato kniha není teoretickým pojednáním o češtině jako ostatní knihy. Nedočtete se v ní o historii naší mateřštiny, o významných jazykozpytcích ani o jednotlivých jazykovědných oborech. Nenajdete v ní vyjmenovaná slova ani tabulku s přehledem slovních druhů. Proč ji tedy vůbec otevírat? Protože 8211 a to byste určitě neuhodli 8211 vám pomůže psát správně. Nepříliš oblíbené suchopárné definice v co největší míře ustoupily konkrétním a snadno pochopitelným příkladům, které nezřídka vycházejí přímo z korektorské praxe autorů. Věříme, že se pro vás tato kniha stane užitečným a spolehlivým pomocníkem, který bude stát na vaší straně, až vám snad čeština nastaví svou odvrácenou tvář. Dodatky:
Vydavatel : ZONER software s.r.o.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 207
ISBN: 80-7413-067-0
BEIBEI LI - ČÍNŠTINA PRO SAMOUKY + MP3
Čínština pro samouky je určena všem zájemcům o získání základů zjednodušeného čínského jazyka, tzv. 8222 obecné 8220 čínštiny, který je úředním jazykem Čínské lidové republiky. Cílem učebnice je naučit vás na této základní úrovni číst a porozumět čínskému textu, komunikovat s rodilými mluvčími písemnou i ústní formou a seznámit vás s některými čínskými reáliemi.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
ISBN: 978-80-251-2146-7
Beielstein a další - Statečnost, dobrodružství, objevy
Orbis, Praha,
1943,
dobrý stav, odtržená vazba, zažloutlé stránky, obal na okrajích potrhaný, ušpiněný a odřený,odtržená záložka obalu, vazba na jednom místě zcela prasklá,
orig.vazba s přebalem, kniha dále obsahuje autory: H.Sprang, W.Henkels, H.E.Dettmann, L.V.Danwitz, Sigleur, G.Schmidt, A.W.Kruger, G.Ising
čb ilustrace,
230 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Beielstein a další-Statečnost, dobrodružství, objevy
BEIERWALTES WERNER - PLATONISMUS A IDEALISMUS
Kniha sleduje některá stěžejní témata a formy novoplatonského myšlení, jež se v proměněném kontextu znovu objevují ve filosofii německého idealismu.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 246
ISBN: 80-86005-18-6
BEIM Valeri - Lessons in Chess Strategy
Rok vydání :2003
- 176 s., jako nová
Beinhart L. - Americký hrdina
Nakladatel :Mustang
Rok vydání :1995
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
-satira na USA, přes 400 stran
BEITZEL BARRY J. /ED./ - BIBLICA BIBLICKÝ ATLAS PUTOVÁNÍ SOCIÁLNÍMI A HISTORICKÝMI RE
Text, jenž je výsledkem výzkumů a úvah předních odborníků z oblasti biblistiky, je doplněn množstvím přehledných map. Předností této knihy je i bohatství reprodukcí výtvarných děl, vztahujících se k biblickým tématům, či fotografií jedinečných památek Svaté země. Biblica tak má všechny předpoklady k tomu, aby se stala vzácným obohacením knihovny každého kultivovaného čtenáře. 576 stran textu včetně chronologických tabulek, přehledu biblických králů i slovníčku odborných výrazů je zárukou zevrubného popisu a rozboru daného tématu. Komplexní a odborně fundovaný průvodce biblí 8211 tak by se dala ve zkratce charakterizovat obsáhlá a jedinečná publikace, jež z mnoha zorných úhlů představuje jeden ze základních pilířů nejen křesťanské a judaistické společnosti 8211 Knihu knih. Biblica nabízí mnohostranný pohled na toto jedinečné dílo, k němuž se vracely a neustále vracejí celé generace. Podrobně rozebírá a komentuje obsah bible, přičemž přináší množství nových poznatků o různých souvislostech včetně geografických, geologických, klimatických a vegetačních charakteristik regionu, v němž se odehrával biblický příběh. Velký prostor věnovali autoři i nejnovějším archeologickým výzkumům, jež mohou významně rozšířit naše vědomosti o tomto tématu. Ani na chvíli však nezapomněli na fakt, že bible je především dílem teologickým: důležitou součástí jejich práce proto zůstává rozbor této problematiky.
Vydavatel : FORTUNA LIBRI
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 576
ISBN: 80-7321-302-2
Bejblík - Alžbětinské divadlo
357 stran, původní celoplátění vazba s obálkou 4°, mnoho barevných vyobrazení, Obálku,vazbu a grafickou upravu navrhl Jan Soplera, velmi dobrý stav Vydavatel : Odeon Rok vydání : 1978
Bejblík A. - Život a smrt renesančního kavalíra
MF 1989
Bejblík A. - Shakespearův svět
Nakladatel :Kolumbus
Rok vydání :1979
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-MF, čb repro
Bejblík Alois - Shakespeare a dobrá královna Anna
1989 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky
Bejblík Alois - Shakespearův svět
Ocpl, 232 s., 24 s příl 1979 MF Kolumbus, napsáno v jazyce: Česky
Bejblík Alois - Shakespeare a dobrá královna Anna
Nakladatelství (edice): Vyšehrad
Rok vydání: 1989
Ilustrace/foto: reprodukce čb
Počet číslovaných stran: 210
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bejblík Alois - Shakespearův svět
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Kolumbus
Rok vydání: 1979
Ilustrace/foto: reprodukce čb
Počet číslovaných stran: 227
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: svazek 87
BEJBLÍK Alois - Shakespeare a dobrá královna Anna
Rok vydání : 1989
Bejblík, Hornát, Lukeš - Alžbětinské divadlo
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1980
Ilustrace/foto: reprodukce čb a barevné
Počet číslovaných stran: 487
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: díl 2., Shakespearovi součastníci
BEJČEK VLADIMÍR,Š?ASTNÝ KAREL - ENCYKLOPEDIE PTÁCI
Podrobná encyklopedie ptáků na křídovém papíře. Ptáci jsou zachyceni na fotografiích v různých situacích. Obsahuje popis více jak 300 ptáků.
Vydavatel : REBO PRODUCTIONS
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 80-7234-602-4
BEJDÁKOVÁ JITKA - CVIČENÍ A SPORT V TĚHOTENSTVÍ
Vynikající, přehledná a srozumitelná příručka pro těhotnou ženu vychází z ryze českého prostředí. Je přístupná cenou, pojetím, volbou cvičení všem budoucím maminkám, doporučí jak se udržet ve fyzické kondici celé těhotenství, jaké sporty jsou vhodné, které jsou rizikové a které naprosto nevhodné a vyloučené. V knize jsou uvedeny nejen cviky, které každá těhotná může cvičit doma, ale i zásady cvičení v posilovně, cyklistiky, spinningu, tance, gravidjógy, joggingu a dalších sportů. Kniha obsahuje více než 100 barevných instruktážních fotografií.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 133
ISBN: 80-247-1214-8
Bejlinová Niněl - Ňura a Zina
il. J. Kolínská 1964 SvSov, napsáno v jazyce: Česky
Bejlínová, Niněl - Ňura a Zina
napůl odtržený hřbet, jiank v pořádku
BEJLOVEC Josef a kol. - Latina pro VŠ
Rok vydání : 1991 Poznámka :A4
Bek - Světský člověk
brož 8°, obálka Miloš Hrbas, 83 stran, edice Jiskra sv. 1, stav dobrý, obálka opotřebená Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1950
Bek Alexander - Za námi Moskva
1950 NV, napsáno v jazyce: Česky
BEK Alexander - Za námi Moskva
Rok vydání :1948
- kresb.V.Plátka,pošk.ob.
BEK Alexander - 8. prosinec
Rok vydání : 1946
Bek Alexander - Za námi Moskva
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 265
BEK Alexandr - Nová kariéra
Rok vydání :1988
BEK JINDŘICH,BEK ZDEŇEK - ENCYKLOPEDIE ŽELEZNICE PARNÍ LOKOMOTIVY ČSD [3]
Lokomotivy jsou uspořádány za sebou podle řad a každý popis obsahuje údaje o vzniku lokomotivy, vývoji a provozu u ČSD, a dále pak fotografie a rozměrový náčrtek. Dále se uvádějí údaje o technických parametrech, železničních společnostech a výrobcích lokomotiv. 3. díl.
Vydavatel : CORONA
Rok vydání: 2000
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
ISBN: 80-86116-20-4
BEK JINDŘICH,BEK ZDEŇEK - ENCYKLOPEDIE ŽELEZNICE PARNÍ LOKOMOTIVY ČSD [1]
1. díl knihy, která kompletně mapuje vše, co se týká železnice. Lokomotivy jsou uspořádány za sebou podle řad a každý popis obsahuje údaje o vzniku lokomotivy, vývoji a provozu u ČSD, a dále pak fotografie a rozměrový náčrtek. Dále se uvádějí údaje o technických parametrech, železničních společnostech a výrobcích lokomotiv.
Vydavatel : CORONA
Rok vydání: 2000
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-86116-13-1
Bek Jos. - Každý den radost
Baronet 1995
Bek Josef, Hořec Petr - Každý den radost
Nakladatelství (edice): Knižní klub, Baronet
Rok vydání: 1994
Ilustrace/foto: foto čb a barevné
Počet číslovaných stran: 292
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bek Josef/ Hořec P. - Toulavý den
A4, Ocpl, 168 s., 40 s foto příl., s podpisem J. Beka 1988 Kruh, napsáno v jazyce: Česky
Bek Josef/ Hořec P. - Každý den radost
pv, 350 s., filmografie J. Beka, obr příl. 2007 XYZ, napsáno v jazyce: Česky
BEK Josef/HOŘEC Petr - Toulavý den
Rok vydání :1988
- A4, 168 s., podpis J.Beka
Bek, Alexandr: - Několik dní
Vydavatel : Praha, Naše vojsko
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 345
Bek, Josef/Hořec, Petr: - Toulavý den
Vydavatel : Praha, Československý filmový ústav
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
Bek-Hořec - Každý den radost (J. Bek)
Nakladatel :KKlub
Rok vydání :1995
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-čb foto, o J.Bekovi
Bek/Hořec - Toulavý den
Memoáry Josefa Beka 1988 Kruh, napsáno v jazyce: Česky
Bekker C. - Prokleté moře
Mustang 1995
Bekker Cajus - Prokleté moře
A4, Obr, 270 s. 1995 Mustang, napsáno v jazyce: Česky
Beklanov Grigorij - ..neb mrtvi jsouce hanby nedojdeme
100 stran, obálka Zdenek Seydl, ilustrrace Karel Toman, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1963
BEKOFF MARC,GOODALLOVÁ JANE /PŘEDMLUVA/ - NA ZVÍŘATECH ZÁLEŽÍ BIOLOG VYSVĚTLUJE,PROČ ZACHÁZET SE ZVÍŘA
Biolog Marc Bekoff v knize objasňuje, proč si zvířata zaslouží naši lásku a úctu. Je odborníkem, který zvířata doopravdy miluje, protože si uvědomuje, že s námi sdílejí všechny emoce, včetně citu lásky, úzkosti, radosti, obavy i slitování. Pokud si čtenář již zvykl na tradiční darwinistický pohled na přírodu kouzel zbavenou, tato kniha mu může pomoci změnit názor. Pokud již patří mezi ochránce zvířat či dokonce mezi ochránce zvířecích práv, získá navíc neocenitelný materiál, podle něhož může lidem kolem sebe vysvětlit, proč je ochrana zvířat tak důležitá. Kniha je cenná, protože v ní vyjadřuje svůj názor i celá řada významných západních vědců.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 224
ISBN: 80-7387-233-6
Běla Dlouhá - Blahoslavená Anežka Česká
Druhé přepracované vydání, Praha, 1932. Původní brož, volný hřbet, 122 stran s ilustracemi. Obálka zašpiněná (viz foto), dobrý stav.
Běla Dlouhá -
. . Pan biskup doma
Rok vydání : 1948
Nakladatelství : V. Kotrba
Počet stran : 56 stran
Béla Hamvas - Filosofie vína
Nakladatel : M V
ISBN : 80-903024-8-3
EAN : 9788090302488
Originál :Hamvas Béla A bor filozófiája
Překlad : Marcela Klimešová a Štěfan Turay
Formát :
80 stran,
19,5x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Filosofování o víně, o životě, o jídle a o ženách. Filosofie vína je apologií vzácných svátečních chvil v životě, apologií uvolněnosti, hrátek a nadšené radosti. Je to svět dionýsovského mediteránního opojení
Béla Hamvas - Filosofie vína
Podtitul : Průvodce po Onom světě
Nakladatel : Malvern
ISBN : 978-80-86702-35-3
EAN : 9788086702353
Originál :A bor filozofiája
Překlad : Borbála Csoma, Ondřej Lebeda, Robert Svoboda
Formát :
96 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Filosofie vína, tato modlitební knížka pro ateisty je apologií vzácných, slavnostních chvil života, jakými jsou uvolnění, hry a bezstarostný jas. Je to svět dionýsovského, středozemního opojení, napůl bdělé a napůl snové meditace v srpnovém odpoledni pod ořechem
Béla Hamvas - Filosofie vína
Nakladatel : M V
ISBN : 80-903024-8-3
EAN : 9788090302488
Originál :Hamvas Béla A bor filozófiája
Překlad : Marcela Klimešová a Štěfan Turay
Formát :
80 stran,
19,5x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Filosofování o víně, o životě, o jídle a o ženách. Filosofie vína je apologií vzácných svátečních chvil v životě, apologií uvolněnosti, hrátek a nadšené radosti. Je to svět dionýsovského mediteránního opojení
Béla Hamvas - Filosofie vína
Podtitul : Průvodce po Onom světě
Nakladatel : Malvern
ISBN : 978-80-86702-35-3
EAN : 9788086702353
Originál :A bor filozofiája
Překlad : Borbála Csoma, Ondřej Lebeda, Robert Svoboda
Formát :
96 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Filosofie vína, tato modlitební knížka pro ateisty je apologií vzácných, slavnostních chvil života, jakými jsou uvolnění, hry a bezstarostný jas. Je to svět dionýsovského, středozemního opojení, napůl bdělé a napůl snové meditace v srpnovém odpoledni pod ořechem
Béla Illés - Děla míří na Budapešť
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1950
Počet číslovaných stran: 162
Poznámka ke knize: natržený hřbet - vazba brožovaná stav dobrý se stopami použití
Běla Kolářová - Neznámé Písmo
Nakladatel : Eminent
Formát :
6 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998 (1. vydání)
Anotace : Katalog - Výstava černobílých fotografií aranžovaných zátiší, experiment umělého negativu a technika asambláže.
Běla Kolářová - Neznámé Písmo
Nakladatel : Eminent
Formát :
6 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998 (1. vydání)
Anotace : Katalog - Výstava černobílých fotografií aranžovaných zátiší, experiment umělého negativu a technika asambláže.
Běla Součková
- Kachna Čvachta
Nakladatel : Pamir
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
Popis : S litografiemi a v úpravě Petra Tučného
Běla Tišlerová
- Indické bajky a pohádky
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
Běla Tůmová - Ptačí chřipka
Podtitul : Trvalá hrozba pandemie
Formát : 15×21 cm, 144 stran
Datum vydání : 29.05.2008
ISBN : 978-80-247-1986-3
Anotace :
Skryté nebezpečí světové pandemie ptačí chřipkou stále trvá. Podle odborníků se spíše prohlubuje, a to vzhledem k mutaci příslušného viru H5N1. Tato situace je někým zveličována, jiným (většinou bez odborných znalostí) podceňována.
Autorka je světově známá odbornice v oboru virologie, která se osobně sama zasloužila o řadu poznatků a spolupracovala v řadě epidemiologických virologických výzkumů a objevů.
Kniha zasvěceným způsobem shrnuje dosavadní poznatky, epidemiologické situace předcházející (v řadě zemí a oblastí), situaci současnou i možné problémy, které se musí objevit vzhledem k prokázané postupující rekombinaci virů.
Publikace má tak význam pro zabezpečení Národního pandemického plánu České republiky (při jehož tvorbě autorka významně spolupracovala). To se týká nejen všech složek hygienické a epidemiologické služby u nás, ale celého zdravotnického systému v terénu, dále orgánů státní správy na všech stupních a dalších složek.
Po autorčině úmrtí byla kniha dopracována up to date odborníky Státního zdravotního ústavu.
Belaj Alexandr - Ohrožená linie
Ocpl, 128 s. 1986 LN, napsáno v jazyce: Česky
BELANGER GRAFTON CAROL - TREASURY OF ART NOUVEAU DESIGN AND ORNAMENT A PICTORIAL ARCH
Five hundred seventy-seven designs for the practicing artist. Full-page, sports, borders, bookplates by Klimt, Bradley, others.
Vydavatel : DOVER PUBLICATIONS
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 137
ISBN: 0-486-24001-0
Belaščenko, T. K. - Předsunuté základny Pentagonu
Rok :1982
BĚLAŠKA PETR - JESENÍKY-PRŮVODCE S BATOHEM PO ČESKU
Dvacet nejzajímavějších pěších turistických tras obsahuje turistická příručka Jeseníky edice S batohem po Česku. Kromě popisů tras jsou novinkou výřezy panoramatických map. Nechybí výškový profil túr, charakteristika jejich náročnosti a časový rozvrh. Každá trasa je doplněna fotografiemi. Kniha přináší i základní charakteristiku přírodních poměrů oblasti, přírodních zajímavostí, tipy na výlety a mapu regionu s vyznačením polohy popisovaných turistických tras.
Vydavatel : AKCENT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 132
ISBN: 80-7268-504-2
BĚLAŠKA PETR - ŽĎÁRSKÉ VRCHY-PRŮVODCE S BATOHEM PO ČESKU
Dvacet nejzajímavějších pěších turistických tras obsahuje turistická příručka Žďárské vrchy edice S batohem po Česku. Kromě popisů tras jsou novinkou výřezy panoramatických map. Nechybí výškový profil túr, charakteristika jejich náročnosti a časový rozvrh. Každá trasa je doplněna fotografiemi. Kniha přináší i základní charakteristiku přírodních poměrů oblasti, přírodních zajímavostí, tipy na výlety a mapu regionu s vyznačením polohy popisovaných turistických tras.
Vydavatel : AKCENT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 126
ISBN: 80-7268-496-0
BELÁN JURAJ - GRAMMAR PRACTICE 2 CVIČEBNICE ANGLICKÉ GRAMATIKY PRO MÍRNĚ
Univerzální cvičebnice vhodná k jakékoliv učebnici angličtiny pro mírně až středně pokročilé (navazuje na 1. díl). Poskytuje studentům i učitelům angličtiny bohatý zdroj látky k procvičování a ověřování znalostí. Cvičení a testové úlohy jsou rozděleny do 50 gramatických celků se zaměřením na problémové jevy. Použitá slovíčka a fráze vycházejí z živého mluveného jazyka a umožňují tím kromě procvičování gramatiky i rozšiřování slovní zásoby a frazeologie. Cvičebnice je vhodná k používání ve třídě či skupině i k samostatné přípravě doma např. k maturitě, ke zkouškám FCE apod. Publikace je doplněna výsledky v samostatné vazbě.
Vydavatel : DIDAKTIS
Rok vydání: 2002
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 112
ISBN: 80-86285-49-9
BELÁN JURAJ - GRAMMAR PRACTICE 1 CVIČEBNICE ANGLICKÉ GRAMATIKY PRO ZAČÁTEČ
univerzální cvičebnice vhodná k jakékoliv učebnici angličtiny pro začátečníky až mírně pokročilé. Poskytuje studentům i učitelům angličtiny bohatý zdroj látky k procvičování a ověřování znalostí. Cvičení a testové úlohy jsou rozděleny do 65 gramatických celků se zaměřením na problémové jevy. Použitá slovíčka a fráze vycházejí z živého mluveného jazyka a umožňují tím kromě procvičování gramatiky i rozšiřování slovní zásoby a frazeologie. Cvičebnice je vhodná k používání ve třídě či skupině i k samostatné přípravě doma. Publikace je doplněna výsledky v samostatné vazbě.
Vydavatel : DIDAKTIS
Rok vydání: 2002
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 110
ISBN: 80-86285-40-5
BELÁN JURAJ - ODMATURUJ! Z ANGLICKÉHO JAZYKA 1
* Poutavá učebnice, určená k přípravě na maturitu (i k nové podobě maturity) a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. * Obsahuje podrobný přehled gramatiky anglického jazyka. * Všechny důležité gramatické jevy jsou podrobně vysvětleny v českém jazyce a doplněny množstvím konkrétních příkladů z živé mluvené angličtiny, důležité gramatické pojmy jsou pro lepší porozumění uváděné také v angličtině. * Kniha je doplněna přehlednými tabulkami s gramatickými tvary a jejich použitím, dále odkazy na odpovídající úkoly v cvičebnicích Grammar Practice 1, 2 a přílohovou částí, kterou mj. tvoří přehledy nepravidelných a frázových sloves s příklady jejich použití. * Snadnou orientaci v textu podporuje grafické odlišení ústředního textu od doplňujících poznámek a zajímavostí. * Určeno studentům všech středních škol během celého středoškolského studia, studentům připravujícím se k státní nebo mezinárodní zkoušce, jejich učitelům a ostatním zájemcům o studium anglického jazyka.
Vydavatel : DIDAKTIS
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 80-86285-85-5
BELÁN,TARÁBKOVÁ,ŠTĚPÁNKOVÁ,JOHNSON,MUŽÍKOVÁ,HÁNA - ODMATURUJ! Z ANGLICKÉHO JAZYKA 2 /+AUDIO CD/
* Poutavá učebnice, určená k přípravě na maturitu (i k nové celostátní podobě maturity) a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. * Určeno studentům všech středních škol během celého středoškolského studia, studentům připravujícím se k státní nebo mezinárodní zkoušce, jejich učitelům a ostatním zájemcům o studium anglického jazyka. * Kniha je rozdělena do 14 kapitol dle maturitních témat. * Každá kapitola obsahuje bohatou slovní zásobu a úkoly na porozumění čtenému i slyšenému textu, psaní a konverzaci témata a forma cvičení odpovídá požadavkům na novou maturitu. * Kniha má svěží grafické zpracování s množstvím obrázků. * Součástí je i 80 min. CD namluvené rodilými mluvčími.
Vydavatel : DIDAKTIS
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 80-7358-024-1
BELDING SHAUN - JAK VE ZDRAVÍ PŘEŽÍT NESNESITELNÉHO ŠÉFA
Na nervy nám může jít spousta našich bližních, včetně našich šéfů, a umět rozpoznat důvody, proč tomu tak je a co dělat, abychom netrávili pracovní dobu ve stresu a nepohodě a vyhnuli se nic neřešícím konfliktům, může přinést nemalé výhody. Kniha proslulého specialisty v oboru vedení lidí a týmů nabízí širokou škálu originálních taktik a postupů, jak komunikovat a jednat s nejrůznějšími typy šéfů (křivák, vyděrač, semtex), které bychom (kdybychom mohli) nejraději poslali k čertu. Mnohdy se stává, že házíme vinu za své chyby na jiné, šéfy nevyjímaje. V takovém případě bychom měli zpytovat své svědomí, snažit se pochopit pohnutky svého jednání a naučit se toleranci, bez níž se v mezilidských vztazích nelze obejít.
Vydavatel : MANDALIA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 80-7261-194-2
Běleckij J. A. - Na střeše světa
190 stran, čb. přílohy, původní poloplátěná vazba 8°, stav velmi dobrý
Vydavatel : SaT Rok vydání : 1960
Běleckij J. A. - Na střeše světa
Vydavatel : Sportovní a turistické nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 190
Bělecký - Ejhle-Fěrtůškovice!
Hrst vzpomínek a nálad brož 8°, obálka a ilustrace J. Štembera, stav dobrý, obálka opotřebená Vydavatel : Jaroslav Salivar, Praha Rok vydání : 1944
Bělecký Oldřich - Ejhle - Fěrtůškovice!
Vydavatel : Jaroslav Salivar, Praha
Rok vydání: 1944
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
Bělecký Oldřich - Ejhle - Fěrtůškovice!
obálku kreslil J. Štembera, psáno v nářečí
Vydavatel : Nakladatel Jaroslav Salivar, Praha
Rok vydání: 1944
Jazyk: Čeština
Počet stran: 209
BĚLEHRADSKÁ Hana - Vítr se točí k jihovýchodu
Rok vydání :1963
- ob.Z.Seydl,edice Život kolem nás
Bělehrádek J. - Obecná biologie I.
Melantrich 1946
Bělehrádek J. - Zrakem biologie
Život a práce 1942 Praha
Bělehrádek J. - Novým dechem
Nakladatel :Borový
Rok vydání :1946
Stav knihy :horší stav
Vazba :brožovaná
-stati a proslovy rektora university Karlovy v prvním roce po osvobození (odboj)
BĚLEHRÁDEK Jan/ BERGAUER Vladimír/ RŮŽIČKA V. - Obecná biologie 1, 2
Rok vydání :1934
- Vysokoškolské rukověti, Řada spisů lékařských sv. 2, 2 svazky, A4, u 1. svazku mírně poškoz.hřbet
Bělehrádek Václav - Snění a melodie slov
linoryt Karel Vašut, číslovaný výtisk
Vydavatel : Leoš Kiebel, Frenštát pod Radhoštěm
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Bělehrádek, Jan - Novým dechem
Věnování od autora pro Zd. Fierlinga
Vydavatel : Fr. Borový, Praha
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 163
BELFORD ROS,DUNFORD MARTIN,WOOLFREYOVÁ CELIA - ŘÍM-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES +DVD VIDEO
Řím je nejúchvatnějším městem v Itálii, což z něj zároveň v očích mnoha lidí činí i nejvíce okouzlující město na světě. Ve starodávné metropoli, plné pozůstatků na více než dvě tisíciletí lidského osídlení, můžete strávit třeba celý měsíc a přesto ji poznáte sotva letmo. Město je ale něčím víc než jen muzeem pod otevřeným nebem: jeho kultura, jídla a obyvatelé spoluvytvářejí moderní pulzující město, které by bývalo stálo za návštěvu i bez svojí bohaté minulosti. Řím je dostatečně lákavý už jen jako místo s úžasnou historií, přičemž v pozici současné evropské metropole jej lze označit za naprosto jedinečný. Při procházkách po centru Říma vás jistě napadne, že se tu za posledních nejméně sto let nic nového nepostavilo. Moderní prvky však ve městě přece jen existují a bezpochyby stojí za pozornost. Snad nejpůsobivější je čtvrť EUR z dob Mussoliniho ležící na jižním okraji města, kde široké bulváry protínají obdélníkovou síť ulic obklopených mohutnými budovami z mramoru. Celá čtvrť, včetně domů, byla navržena tak, aby oslavovala - a do jisté míry napodobovala - odkaz starověkého Říma, zatímco současně měla pohlížet do budoucnosti plné zcela moderních prvků. Celkově se jedná o skvělý příklad své doby, který poměrně dobře zestárl a kde dnes mimo jiného sídlí MAXXI od architektky Zahy Hadidové nebo muzeum umění dvacátého prvního století, které by snad již konečně mělo být po spoustě průtahů otevřeno. Jde přitom jen o některé z mnoha prestižních projektů z dílen slavných architektů, které ve městě v posledních letech vznikly. Nejznámějším a snad i nejspornějším je stavba Richarda Meiera, určená pro Ara Pacis Augustae, jež byla otevřena v roce 2005 a poskytuje vzdušný prostor pro oktaviánský oltář, přičemž do starověkého střediska současně vnáší notnou dávku modernismu. Auditorium (na obrázku) bylo slavnostně otevřeno v roce 2006 - dílo mezinárodně uznávaného italského architekta Renza Piana navržené tak, aby po celém světě posílilo kulturní slávu Říma, přineslo městu rozlehlé koncertní síně, které zoufale potřebovalo. Auditorium - a jeho tzv. Parco della Musica - navíc strhává pozornost na severní okraj centra města. Podobnou úlohu by mělo na straně jižní brzy sehrát dokončení přestavby centrálních tržnic v Ostiense. Obří projekt na přestavbu někdejšího rozlehlého areálu velkoobchodních potravinových trhů na maloobchodní a kulturní park je dosud v plném proudu. Jak je v Římě obvyklé, nikdo dost dobře neví, kdy bude park dokončený, nicméně jakmile se tak stane, určitě půjde o další posun města hlouběji do moderní éry. Kdokoliv navštíví Řím, touží spatřit pozůstatky starověkého města. Ty se přitom dají velice snadno najít, neboť leží doslova rozházené po celém centru města. Existuje zde přitom jedna koncentrovanější oblast, jejíž návštěva zabere sama o sobě i několik dní: je to Forum Romanum, srdce města v dobách republiky, a přilehlý pahorek Palatin, na němž žili ti nejbohatší z bohatých - a kde vlastně Romulus a Remus podle legendy založili celé město. Oba zmíněné areály ohraničují sloupy a podstavce dalších fór zbudovaných za císařských časů, kolem kterých neustále probíhají archeologické vykopávky. Také se zde nachází symbolické Koloseum, stejně jako několik nedávno znovu otevřených římských domů stojících na pahorku Caelius. Hned za ním stojí Caracallovy lázně a Domus Aurea, obě stavby zosobňující gargantuovské stavební snahy pozdního období císařského Říma a tehdejších vládců (Domus Aurea je v současné době naneštěstí uzavřený). Zpět v centru města se pak tyčí obří kupole Pantheonu dokládající důvtip svých tvůrců. Krátká cesta za město vás přivede k překvapivě dobře zachovalým pozůstatkům někdejšího římského přístavu Ostia, které jsou jedním z nejlepších příkladů starověkého města, jaké lze dnes najít. Památky starověkého Říma lemují také prastarou cestu Via Appia Antica na jih od centra. Jakmile si prohlédnete, co vše zbylo z monumentů a domů starých Římanů, zavítejte do některého z úžasných římských muzeí - do dvou hlavních poboček muzea Nazionale Romano, jimiž jsou Palazzo Altemps a Palazzo Massimo, popřípadě do kapitolských muzeí a jejich pobočky v Centrale Montemartini. Společně vystavují vůbec nejúchvatnější a nejucelenější sbírku římských soch, fresek a dalších pozůstatků, jakou nikde jinde nespatříte - návštěvu si rozhodně nenechte ujít. Bonus tvoří multimediální DVD.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 366
ISBN: 80-7217-598-7
BELFORD,DUNFORD,WOOLFREYOVÁ,ANDREWS,BROWN,BUCKLEY,JEPSON - ITÁLIE-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES+DVD VIDEO
Itálie je moderní, průmyslová země. Je zemí určující módní styly a její návrháři jsou světově uznávanými autory nejlepších módních kolekcí. Současně je však také do stejné míry středomořskou zemí, se vším, co k tomu patří. Život ve městech a vesnicích po celé zemi se obvykle zastaví uprostřed dne kvůli siestě a je velmi silně orientován na rodinu a spjat s tradicemi a obřady katolické církve. Itálie je zemí s největší koncentrací uměleckých klenotů na světě, takže zde rozhodně nebudete zklamaní. Nejbohatší je v tomto ohledu severní Itálie, ale ať už se vypravíte kamkoliv, vždy na něco zajímavého určitě narazíte. Každý kostel i v tom nejmenším kraji má nejméně jeden či dva umělecké skvosty v odlehlých klášterech a malých okresních městečcích často sídlí zajímavá muzea a v galerie velkých měst - Uffizi ve Florencii, milánská Brera a spousta v Říme - jsou krásných obrazů a soch doslova plné. Stejně jako v případě jídel, i v umění se v rámci jednotlivých krajů setkáte s různými styly - a díly různých autorů. Ze starobylého umění Itálie patří mezi nejvyhledávanější římské mozaiky a nástěnné malby v Pompejích a Herculaneu, stejně jako rané pohřební plastiky a užité umění Etrusků ze severního Lazia. Siena byla ve 14. století domovem několika raných gotických architektů Florencie nejvíce vzkvétala v době renesance ve století patnáctém, a charakteristický římský styl pochází z pozdního baroka, přesněji z doby protireformace. V případě Benátek nepřekvapí, že zde mají velké zastoupení velcí benátští mistři, jmenovitě Tizián a Tintoretto. Jediným problémem tak zůstává, kde vzít na všechnu tu krásu dostatek času. Každý, kdo navštíví Itálii, touží prohlédnout si památky starověkého Říma. Ty je přitom velice snadné najít, a nejenom v Římě samém, kde jsou doslova rozházené po centru města: Forum, coby srdce města z dob před republikou přilehlý pahorek Palatin, na němž kdysi žili vlivné římské osobnosti sloupy a sokly římských náměstí připomínající různé císaře, stejně jako ikonický ovál Kolosea. Jen samotné tyto památky vás hravě zaměstnají na několik dní - a to se nedaleko od nich nachází Caracallovy lázně, Domus Aurea a pozůstatky cesty Appia Antica. Kousek za městem se rozkládají překvapivě dobře zachovalé ruiny někdejšího římského přístavu Ostia, zatímco dále na jih leží zničená města Pompeje a Herculaneum, jež společně zanikla po výbuchu Vesuvu v roce 79 n. l. Na severu Itálie uchvátí dodnes využívaný amfiteátr ve Veroně, v němž v létě probíhají operní představení. Několik dalších amfiteátrů rozesetých po celé zemi se nachází v různém stádiu oprav. A také tu stojí mnoho vítězných oblouků - v Aostě, Rimini a Beneventu - poukazujících na válečné aktivity císařů v rámci celého poloostrova. S průvodce Itálií Rough Guide proniknete do všech koutů Itálie s těmi nejpřehlednějšími mapami, vyberete si, kam jít a co vidět, a inspirujete se přitom podmanivými fotografiemi. Začtete se do zasvěcených výkladů o všem, co Itálie nabízí, od renesančního umění až po kopanou. Vyberete si z našich doporučení ohledně ubytování a restaurací, tak aby to odpovídalo vašemu rozpočtu.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1260
ISBN: 80-7217-570-3
BELFORT JORDAN - VLK Z WALL STREETU
Ve dne vydělával tisíce dolarů za minutu. Noci prožíval tak rychle a naplno, jak jen mohl - na drogách a sexu. Od flámu, při němž se potopila 170 stop dlouhá motorová jachta, přes havárii s tryskovým gulfstreamem až po hotelový účet nad 700 000 dolarů k ženě a dětem, které na něj doma čekaly, a k mladým makléřům, kteří ho nazývali králem a plnili jeho požadavky, svými vlastními nenapodobitelnými slovy líčí svůj příběh osudem pronásledovaný génius, jenž byl pojmenován Vlk z Wall Streetu. Jordan Belfort založil v devadesátých letech nechvalně známou investiční společnost Stratton Oakmont a stal se nejvykřičenějším jménem ve světě amerických financí: brilantní, potměšilý makléřský sekerník, který vyvedl nadšený zástup stoupenců z divoké plavby kaňony Wall Streetu do pevné instituce na Long Islandu. V této neuvěřitelné a vtipné autobiografii Belfort vypráví příběh o chtivosti, moci a výstřednostech, které si nikdo neumí představit. Údajně jako prototyp pro film Boiler Room (nebylo přeloženo, film má titulky, ale název zůstává v originálu, znamená to něco jako horká, vařící se místnost, místo, kde se to vaří), Stratton Oakment přeměnila investování na uličnickou (darebáckou) lukrativní hru, jíž byl Belfort opojen, kde kokainem excitovaní makléři nutili klienty, aby kupovali akcie s tím, že zaručeně přinášejí až neslušné zisky. Ale nenasytná lačnost po hýření, pochybné taktiky a osudové přátelství s módním návrhářem bot Steve Maddenem, který utekl z vězení, Belforta staví do drásavého rozpolcení volit mezi zákonem a vším, co je mu blízké. Od bouřlivého vztahu, který Belfort prožívá se svou ženou-modelkou, když vedou společnou bláznivou domácnost včetně dvou malých dětí, dvaadvaceti zaměstnanců, páru bodyguardů a všude namontovaných skrytých kamer, k nespoutanému (bezuzdnému) hedonismu jeho oficiálního života - zde je neobyčejný příběh obyčejného chlápka, který začal s kšeftováním s italskou zmzlinou v šestnácti a dopracoval se ke stovkám milionů. Dokud to všechno nezkrachovalo . Jordan Belfort si odkroutil dvaadvacet měsíců ve vězení, strávil měsíc na rehabilitaci a nyní žije v Los Angeles, Kalifornie.
Vydavatel : OLYMPIA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 464
ISBN: 80-7376-113-4
Belfrage - Můj pán Kolumbus
Rok :1964
Belfrage - Můj pán Kolumbus
Rok :1964
Belfrage C. - U mne setrvej
Obálku a vazbu navrhl Dominik Wallenfels.
Vydavatel : SNKLU
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
Belfrage C. - Můj pán Kolumbus
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1964
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Belfrage C. - Můj pán Kolumbus
Nakladatel :SNKLU
Rok vydání :1964
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-Born A. obálka, vazba, mapa na předsádce
Belfrage C. - U mne setrvej
Nakladatel :SNKLU
Rok vydání :1963
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-vepsán text nesouvisející s knihou
BELFRAGE Cedric - Můj pán Kolumbus
Rok vydání :1964
- ob. Born
BELFRAGE Cedric - Můj pán Kolumbus
Rok vydání :1964
- ob.A.Born.plát.vazba
BELFRAGE Cedric - Můj pán Kolumbus
Rok vydání :1964
- ob.A.Born,plát.vazba
BELFRAGE Cedric - Můj pán Kolumbus
Rok vydání :1964
- ob.A.Born
BELFRAGE Cedric - U mne setrvej
Rok vydání : 1948 Poznámka :váz.
Belfrage Cedric - U mne setrvej
I. vydání, 167 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1963
Belfrage Cedric - U mne setrvej
obálku a vazbu navrhl Dominik Wallenfels
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 267
Belfrage, Cedric - Můj pán Kolumbus
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 281
BELGICKÁ Štěpánka - Měla jsem být císařovnou
Rok vydání : 1936
BELGION Montgomery - Reading for profit
Rok vydání : 1945
Belickij, Marijan - Bakterija 078
Vydavatel : Gosudarsvennoje izdatelstvo detskoj literatury
Rok vydání: 1953
Jazyk: Ruština
Počet stran: 212
Bělič - O kubánské literatuře
brož 8°, obálka a gr. úprava B. Trita, 48 stran, obrazové přílohy, 1. vydání, stav dobrý Vydavatel : Nakladatelství politické literatury, Praha Rok vydání : 1964
Bělič Jaroslav - Havlíšek a Slované
28 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1940
BĚLIČ Oldřich - Cervantesův Don Quijote
Rok vydání : 1955 Poznámka :A6
BĚLIČ Oldřich - Acta Univeritatis Carolinae
Rok vydání : 1963 Poznámka :A4
Bělič Oldřich - Španělská literatura
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
Bělič/ Pauliny a kol - Slovenština-učebnice VŠ
Ocpl, 212 s. 1976 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Belička Ján - Abeceda krížovkára
Ocpl, 256 s. 1984 Obzor, napsáno v jazyce: Slovensky
BÉLINA + HEJDA - Historie 2-novověk
Rok vydání : 1994 Poznámka :(nová)
Bělina P. - Historie a vojenství 4/ 2000
HÚ AČR 2000
Bělina Pavel - České země a habsburský absolutismus ve druhé polovině 18. stol. a na poč. 19. století
1993 SPN, napsáno v jazyce: Česky
BĚLINA Pavel - Slavní vojevůdci
Rok vydání : 1993 Poznámka :A 4
BĚLINA Pavel /FIDLER Jiří / ŘÍZEK Tomáš - Osobnosti ducha českých dějin
Rok vydání :2005
- Fragment, 64 s. A4, váz., jako nová
BĚLINA PAVEL, KAŠE JIŘÍ, KUČERA JAN P. - ČESKÉ ZEMĚ V EVROPSKÝCH DĚJINÁCH DÍL TŘETÍ 1756-1918
Třetí díl začíná britsko-francouzským konfliktem mezi dvěma nejsilnějšími evropskými mocnostmi o ovládnutí světových námořních tras a tím i o prvořadé postavení při budování koloniálních impérií. Hlavním vítězem sedmileté války se stává Velká Británie, avšak její kolonie v Severní Americe se vzbouří a vyhlašují nezávislost. Vznikem USA a později i celé řady nezávislých států se evropská západokřesťanská civilizace stává civilizací euroatlantickou. Ve vnitřním životě poražené Francie osvícenská 8222 duchovní revoluce 8220 vyústí v krvavou revoluci politickou a v důsledku napoleonských válek se principy právního státu, tržního hospodářství a občanské společnosti rozšíří po celém kontinentě. Procesem utváření moderních evropských národů jsou zasaženy také české země, kde za základ národnostní identity přestává být brána příslušnost k teritoriu a zdůrazňuje se příchylnost k 8222 mateřskému 8220 jazyku. Konkurence mezi Čechy a Němci, případně dalšími etniky, v rámci Čech, Moravy a Slezska, ale i v rámci habsburské monarchie vede k nebývalému ekonomickému a kulturnímu povznesení českých zemí. Na druhé straně tentýž proces má za následek zrod moderního šovinismu, který je jednou z příčin první světové války.
Vydavatel : PASEKA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 420
ISBN: 80-7185-793-9
BĚLINA PAVEL, KAŠE JIŘÍ, KUČERA JAN P. - ČESKÉ ZEMĚ V EVROPSKÝCH DĚJINÁCH DÍL DRUHÝ 1492-1756
Druhý díl začíná obdobím, kdy před evropskou civilizací vyvstávají dvě osudové hrozby. Vnější představuje osmansko-muslimská expanze a vnitřní náboženský rozkol mezi katolickou církví a církvemi reformovanými, který nikoli náhodou evokuje předchozí rozchod mezi východním a západním křesťanstvím. První z nich je těžce postiženo pádem Konstantinopole do rukou osmanských Turků a obnovuje se v ruském prostředí, avšak druhé se koncem 15. století energicky vydává na cestu poznávání a dobývání mimoevropského světa, v němž mu nezabrání ani dlouhotrvající náboženské války. Jejich vyústění se osudově dotýká i politického a duchovního vývoje českých zemí. Stavovská opozice je poražena po déletrvajícím soupeření se sílící panovnickou mocí rakouských Habsburků a v souvislosti s rekatolizací jsou položeny základy moderního státu. České země se zdánlivě 8222 rozplývají 8220 v rámci habsburské monarchie, nicméně i tak se podílejí na jejím velmocenském postavení v Evropě.
Vydavatel : PASEKA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 348
ISBN: 80-7185-792-0
BĚLINA PAVEL,FUČÍK JOSEF - VÁLKA 1866 . /HAVRAN,PASEKA/
Válka roku 1866 vyřešila dlouholetý spor o mocenskou převahu ve střední Evropě mezi rakouskými Habsburky a pruskými Hohenzollerny. Byla zásadním krokem ke konečnému sjednocení Německa a Itálie a přinesla převrat ve struktuře evropských mezinárodních vztahů, který posléze vyústil ve dvě světové války. Konflikt zasáhl celou řadu států Německého spolku, severní Itálii, ale konečné rozhodnutí padlo v českých zemích v bitvě u Hradce Králové (Sadová). Kniha se zabývá událostmi na všech bojištích roku 1866 včetně námořních operací na Jadranu, historickými a politickými souvislostmi konfliktu i dopadem války na život obyvatelstva.
Vydavatel : PASEKA
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 686
ISBN: 80-7185-765-3
Bělina-Fidler - Osobnosti ducha českých dějin
Nakladatel :Fragment
Rok vydání :2005
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :lamino
-VF, 64 str., mnoho bar il., edice ODKAZ, Původní prodejní cena 225 Kč, určeno pro mládež
BĚLINA/ FIDLER/ ŘÍZEK - Osobnosti ducha českých dějin
Rok vydání : 2003 Poznámka :A 4
Belinda Goreová - Extatické pozice těla
Anotace : zaujetí pozice usnadňující vstup do meditativních stavů může být pověstnou poslední kapkou pro vstup do změněného stavu vědomí
Vyšlo : 29.07.2004
Počet stran : 228
Nakladatelství : Votobia 2003
Belinda Jonesová - Akademie lásky
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-279-9
EAN : 9788073812799
Originál :The Love Academy
Překlad : Lucie Johnová
Formát :
332 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Zábavný příběh se spoustou duchaplných postřehů o lásce a životě.
Belinda Jonesová - Akademie lásky
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-279-9
EAN : 9788073812799
Originál :The Love Academy
Překlad : Lucie Johnová
Formát :
332 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Zábavný příběh se spoustou duchaplných postřehů o lásce a životě.
Belinda Levezová -
. . Kasino
Rok vydání : 2004
Nakladatelství : Fortuna Print
Počet stran : 160 stran
BELING CLAUS,ULMKE HEIDI - KOUZELNÝ CORNWALL
To je typická krajina, kde se odehrávají příběhy spisovatelky Rosamundy Pilcherové. Tímto zvláštním průvodcem chceme představit kraj, jehož krásy znají již mnozí příznivci filmů natočených podle knih Rosamundy Pilcherové. Především jim se tu nabízí příležitost cestovat po stopách těchto filmů Cornwallem a poznat i všechna pozoruhodná místa podél pobřeží. Strmé pobřeží, opuštěné bílé pláže, skryté zátoky, zelená návrší, impozantní panské domy a idylické zahrady, v nichž stojí romantické domky. To je typická krajina, kde se odehrávají příběhy spisovatelky Rosamundy Pilcherové. Tímto zvláštním průvodcem chceme představit kraj, jehož krásy znají již mnozí příznivci filmů natočených podle knih Rosamundy Pilcherové. Především jim se tu nabízí příležitost cestovat po stopách těchto filmů Cornwallem a poznat i všechna pozoruhodná místa podél pobřeží. Kniha vedle popisů fascinujících vesnic a měst, pobřeží a pláží, parků a panských domů obsahuje také mnoho informací o možnostech ubytování, restauracích, hospodách a pamětihodnostech. Nabízí také trasy na výlety, neboť je to kraj, kterým se vyplatí cestovat i pěšky. Nádherné fotografie připraví čtenáře na to, co je v Cornwallu čeká od prvního dne 8211 nenapodobitelné kouzlo krásného kraje.
Vydavatel : VÍKEND
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 162
ISBN: 80-7222-611-5
Bělinová L. - Jak připravit dítě pro školu
SPN 1976
Bělinskij V. G. - Puškin
Oppl, 132 s. 1905 Otto, napsáno v jazyce: Česky
Bělinskij V. G. - Kritické články
A5, ocpl, 134 s. 1906 Otto, napsáno v jazyce: Česky
Bělinskij, V. G. - Vybrané stati
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 377
BELISOVÁ NATALIE,PATZELT ZDENĚK,SOJKA VÁCLAV - LIDOVÉ PAMÁTKY ČESKÉHO ŠVÝCARSKA
Tato výpravná publikace o lidových památkách Českého Švýcarska je věnována všem, kteří se chtějí svým zájmem a obdivem zaměřit nejen na výjimečnou přírodu tohoto pozoruhodného území, ale také jiným směrem, k doposud dochovaným historickým stopám přirozené lidové tvořivosti. Obsah knihy se zaměřuje především na charakteristické oblasti lesních lánových vsí a jejich lidovou architekturu .
Vydavatel : ČESKÉ ŠVÝCARSKO obecně prospěšná společnost
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 80-239-6367-8
BELITSKY B., EFIMENKO A. - Stories of Inventions and Discoveries
Rok vydání : 1970
BÉLIVEAU RICHARD,GINGRAS DENIS - ZDRAVÝM VAŘENÍM PROTI RAKOVINĚ
V prvním svazku tohoto souboru se autoři R. Béliveau a D. Gingras věnovali spíše současným teoretickým poznatkům a čtenáře informovali o tom, jak se mají bránit proti zhoubné nemoci správnou výživou. Tento druhý svazek se větší měrou zabývá již praktickým využitím těchto poznatků.
Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 268
ISBN: 80-7429-021-3
BÉLIVEAU RICHARD,GINGRAS DENIS - VÝŽIVOU PROTI RAKOVINĚ PREVENCE RAKOVINY POMOCÍ STRAVY
V době, kdy se rakovina stala celosvětovým 8222 strašákem 8220 , přicházejí dva onkologové z kanadského Québecu s návodem, jak se proti této zhoubné nemoci chránit správnou výživou. Úvodní kapitoly jsou věnovány stručné charakteristice rakoviny, jejím příčinám, vývoji a léčbě. Hlavní část knihy se zabývá otázkou, jakou roli hraje v tomto procesu strava, zejména pak potravinami, které tuto nemoc zpomalují či dokážou její postup zastavit. Nejnovější výzkumy ukazují, že kromě ovoce a zeleniny i další potraviny jako zelený čaj, červené víno nebo čokoláda obsahují protirakovinné složky. Každodenní vhodně zvolená strava tedy může působit terapeuticky 8211 výživa se tak může stát prostým, ale účinným prostředkem proti vzniku a postupu rakoviny. Závěrečná kapitola obsahuje soubor praktických rad pro nemocné a vyvrací některé 8222 potravinové mýty 8220 . Nákladně vypravená publikace obsahuje velké množství barevných obrázků, diagramů a grafů.
Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 213
ISBN: 80-7021-907-2
Běljajev A. - Poslední Atlantiďan,Hlava profesora Dowella
Svoboda 1985
Běljajev A. - Hlava profesora Dowella
w
Vydavatel : Svět sovětů, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 130
Běljajev A. - Hlava profesora Dowella
Vydavatel : Svět sovětů, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 132
Běljajev A. R. - Skok do prázdna
Ocpl, 304 s., il. J. Lukavský, raz. 1961 MF, napsáno v jazyce: Česky
Běljajev A. R. - Skok do prázdna
293 stran, I. vydání, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1961
Běljajev A.R. - Člověk obojživelník
MF 1957
Beljajev Alexander - Ariel
228 stran, I. vydání v SNDK, ilustrace Jan Javorský, původní poloplátěná vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1957
Běljajev Alexandr - Poslední Atlantiďan, Hlava profesora Dowella
Obr, 253 s. 1985 Svoboda Omnia, napsáno v jazyce: Česky
Běljajev Alexandr - Prodavač vzduchu
Obr 1961NV, napsáno v jazyce: Česky
Běljajev Alexandr - Prodavač vzduchu
Obr 1961NV, napsáno v jazyce: Česky
BĚLJAJEV Alexandr - Skok do prázdna
Rok vydání :1961
BĚLJAJEV Alexandr - Laboratoř W
Rok vydání :1987
- brož.
BĚLJAJEV Alexandr - Ostrov ztracených lodí
Rok vydání : 1963
Běljajev Alexandr - Hlava profesora Dowella
Vydavatel : Saturn, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 129
Běljajev Alexandr - Člověk, který našel svou tvář
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
BĚLJAJEV Alexandr - Prodavač vzduchu
Rok vydání :1961
- 1.vyd., brož.
BĚLJAJEV Alexandr - Ariel
Rok vydání :1960
- 1.vyd., il. J. Javorský
BĚLJAJEV Alexandr - Člověk, který našel svou tvář
Rok vydání :1985
BĚLJAJEV Alexandr - Laboratoř W
Rok vydání :1987
- brož.
BĚLJAJEV Alexandr - Poslední Atlantiďan/ Hlava profesora Dowella
Rok vydání :1985
BĚLJAJEV Alexandr R. - Člověk obojživelník
- brož.,
BĚLJAJEV Alexandr Romanovič - Člověk obojživelník. Hlava profesora Dowella
Rok vydání :1958
- brož.
BĚLJAJEV Alexandr Romanovič - Člověk obojživelník
Rok vydání : 1967
Beljajev Igor - Den sedmý jako den první
Blízký východ 60. let-Ocpl 1982 NV, napsáno v jazyce: Česky
Běljajev S. - Dobrodružství Samuela Pingla
obálka Dobroslav Foll, stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Svět Sovětů Rok vydání : 1959
BĚLJAJEV S. - Dobrodružství Samuela Pingla
Rok vydání : 1946
BĚLJAJEV Sergej - Dobrodružství Samuela Pingla
Rok vydání :1959
BĚLJAJEV Sergej - Dobrodružství Samuela Pingla
Rok vydání :1959
- pošk.obal
Běljajev Sergej - Dobrodružství Samuela Pingla
1959 SvSov, napsáno v jazyce: Česky
Beljajev Vladimír - Stará pevnost
A4, Ocpl, 686 s., il. F. Burant 1953 MF, napsáno v jazyce: Česky
Beljajev Vladimír - Hranice v ohni
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
Počet stran: 170
Běljajev, A. - Laboratoř W
Vydavatel : Nakladatelství Svoboda, Praha
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 227
Beljajev, Alexandr - Člověk obojživelník
Odvěký sen člověka dobít neznámo pod hladinou oceánů ve zpracování mistra SF žánru Rok :1986
Běljajev, Alexandr - Poslední Atlantiďan, Hlava prof
Poslední Atlantiďan, Hlava profesora Dowella Rok :1985
Běljajev, S. - Desátá planeta
Vydavatel : Rudé právo, Praha
Rok vydání: 1951
Jazyk: Čeština
Počet stran: 76
Beljako - Cejtlin - Pokrovská - Kroužek dovedných rukou
příručka . , 299 stran, razítka z knihovny, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : SPN, Praha Rok vydání : 1957
Běljalev Alexandr - Člověk, který našel svou tvář
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 207
Beljančev, Aleksej - Foto
Pap. nakl. vazba. ZAO, Kompania Muzei , 303 S., Fol. s celou řadou čb. fotografií v textu. Zcela nová kniha text rusky. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
BELJANIN ANDREJ - UPÍŘÍ CHUTĚ
Jestliže si pod pojmem upír představujete bledého hubeňoura s vyčnívajícími zuby, od nichž odkapává krev, jste na omylu! Upírů je totiž mnoho druhů. Energetický upír, mátový upír, upír-vamp . A přidáte-li k nim ducha, inteligentní auto, Velkého Šéfa v podobě kocoura, milicionáře-medvědodlaka, lovkyni upírů a vůbec celou organizaci Ohařů, to vše zasazené do poklidného města v současném Rusku, dostanete skvělý příběh vyprávěný upírem-intelektuálem nejen o jeho úsilí chránit svou přítelkyni. Neboť i upír může cítit cosi jako lásku.
Vydavatel : NETOPEJR
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 308
ISBN: 80-87044-05-6
Bělkovič a kol - Přítel delfín
192 s., 16 s. čb příloh 1975 Orbis/Mir, napsáno v jazyce: Česky
Bělkovič V. - Přítel delfín
Orbis 1975
Bělkovič V. - Klejnenberg S. - Jablokov A. - Přítel delfín
Vydavatel : Orbis
Rok vydání: 1975
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
Bělkovič/ Klejnenberg/ Jablokov - Přítel delfín
192 s., 16 s. čb příloh 1975 Orbis/Mir, napsáno v jazyce: Česky
Bell Carl - Tajemný palankýn
A4, Ppl, 130 s. b.d. E. Šolc, napsáno v jazyce: Česky
BELL Jan, GOWER ROger - Matters-Intermediate
Rok vydání : 1995 Poznámka :A4
BELL Jan, GOWER Roger - First certificate expert Course book
Rok vydání :2008
- with CD
BELL Jean - Dáma ze Serailu
Rok vydání : 2001
Bella Chagallová - Hořící světla
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-300-X
EAN : 9788072033003
Originál :Lumiéres allumées
Překlad : Vladimíra Daňková
Formát :
358 stran,
18x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Kniha obsahuje tři soubory textů Hořící světla, První setkání a Mé sešity - které jsou věnovány dětství a mládí před setkáním s budoucím manželem. Autorka je napsala v letech 1935 1944 v mateřském jidiš po návštěvě Polska, kde se opět setkala s antisemitismem, o němž se domnívala, že jej revoluce roku 1917 vymýtila. Její próza hluboce lyricky oživuje svět zaniklých věcí, zátiší, scenérií, v nichž je člověk spíše vetřelcem. Texty vnímavě doprovodil ilustracemi Marc Chagall.
Bella Chagallová - Hořící světla
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-300-X
EAN : 9788072033003
Originál :Lumiéres allumées
Překlad : Vladimíra Daňková
Formát :
358 stran,
18x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Kniha obsahuje tři soubory textů Hořící světla, První setkání a Mé sešity - které jsou věnovány dětství a mládí před setkáním s budoucím manželem. Autorka je napsala v letech 1935 1944 v mateřském jidiš po návštěvě Polska, kde se opět setkala s antisemitismem, o němž se domnívala, že jej revoluce roku 1917 vymýtila. Její próza hluboce lyricky oživuje svět zaniklých věcí, zátiší, scenérií, v nichž je člověk spíše vetřelcem. Texty vnímavě doprovodil ilustracemi Marc Chagall.
BELLAMY Edward - Looking Backward 2000-18887
Rok vydání : 1940 Poznámka :HB
BELLAMY Guy - Dovolená
Rok vydání : 1995
BELLANI GIOVANNI GIUSEPPE - PŘÍRODNÍ DIVY AFRIKY
Vydavatel : SLOVART
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7391-146-1
Bellay du Joachim - Stestky
Světová četba sv. 326.
Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
Bellay du Joachim - Stesky
světová četba svazek 326
Vydavatel : Nakladatelství krásné literatury a umění, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
Bellay Joachim du - Stesky
1964 Snklu SČ 326, napsáno v jazyce: Česky
Bellay Joachim du - Stesky
svazek č. 326, 164 stran, původní brož s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Snhklu, Praha Rok vydání : 1964
Belleforest Francois - Amleth
Nakladatelství (edice): Lyra Pragensis
Rok vydání: 1987
Ilustrace/foto: Liesler J. barevné
Počet číslovaných stran: 124
Poznámka ke knize: - vazba kožená stav velmi dobrý
Doplňující údaje: kolibřík
Bellefroid - Mladý viník
I. vydání, malá řada edice Soudobá světová próza , původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1965
Bellefroid P. - Mladý viník
Nakladatel :KLU
Rok vydání :1965
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-edice Malá řada soudobé světové prózy
Bellemare P., Nahmians J.F. - Přežijí ?
Motto 2005
BELLEMARE PIERRE,NAHMIAS JEAN-FRANCOIS - LOVCI LIDÍ
Jména jako Eichmann, Baader, Al Capone, Mesrine či Carlos znamenají strach nebo dokonce teror. Jsou to zločinci, teroristé, vrazi. Chystá se na ně hon. Stali se z nich nepřátelé společnosti číslo jedna, muži na odstřel. Jde o příběhy plné zvratů a zlomových situací, v nichž se napětí stupňuje až do chvíle, kdy je viník dopaden, mrtvý nebo živý.
Vydavatel : VÍKEND
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
ISBN: 80-7222-640-5
BELLEOVÁ HEATHER,FIORDALISOVÁ MICHELLE - VŠE,CO JSTE KDY CHTĚLI VĚDĚT O SVÝCH EX
Kniha Vše, co jste kdy chtěli vědět o svých ex vám pomůže se s těmito dramatickými okamžiky vypořádat a mimo jiné se v ní dozvíte také: - jak zase nabrat síly po vyčerpávajícím rozchodu - jestli jste na svém ex závislá a jak se z toho dostanete - co dělat, když se musíte se svým ex i nadále vídat - jaký vztah zaujmout ke svému ex - jaký vztah zaujmout k expartnerkám svého manžela nebo přítele - praktická řešení všedních problémů s ex (například styk s dětmi) - jak se od svých ex naučit, co příště udělat jinak a lépe
Vydavatel : PRÁH
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 290
ISBN: 80-7252-285-9
BELLINASO MARCO - WEBOVÉ PROGRAMOVÁNÍ V ASP.NET 2.0 PROBLÉM NÁVRH ŘEŠENÍ
Světový bestseller z legendární edice Programmer to programmer přibližuje tvorbu webových aplikací ASP.NET pomocí konkrétních projektů, jež autor řeší od sestavení úkolu přes návrh řešení až po kompletní realizaci aplikace. Na praktických ukázkách v jazyce C se naučíte navrhovat a tvořit kompletní weby v ASP.NET 2.0 obsahující součásti, které najdete na jakémkoli moderním webovém portálu: diskuzní fóra, ankety, zasílání novinek, správa článků, elektronický obchod a mnoho dalšího.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
ISBN: 978-80-251-1893-1
BELLINIOVÁ/ FIDIOVÁ - Šmoulí dobrůtky
Rok vydání : 1998 Poznámka :A 4
Bellioli Andrea - A Day in the Country-Impressionism and the French Landscape
376 s., 138 col. il, 91 bw il. 1984 LA Museum of Art/RMN, napsáno v jazyce: English
Bellman C.M. - Sestry, bratří - číše výše!
w
Vydavatel : Blok
Rok vydání: 1994
Jazyk: Čeština
Počet stran: 133
BELLMANN HEIKO - PAVOUCI /Příroda do kapsy/
Pavouky poznáme snadno a s jistotou. Praktický průvodce světem pavouků při vycházkách do přírody. Ukazuje mnohé naše hojné a nápadné druhy na pečlivě vybraných barevných snímcích popisuje znaky, výskyt, způsob života a chování. Příručku doprovází 115 barevných fotografií.
Vydavatel : NS SVOBODA
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 93
ISBN: 80-205-1046-X
BELLMANN HEIKO - POZNÁVÁME HMYZ V NAŠÍ PŘÍRODĚ MINIPRŮVODCE PŘÍRODOU
Populární řada kvalitních a cenově dostupných celobarevných kapesních atlasů. Tato knížka obsahuje popis 170 nejznámějších druhů hmyzu včetně kvalitního vyobrazení a je určena do knihoven či kapes zejména těch, kdo potřebují mít po ruce základní informace v přehledné formě, přičemž netrvají na rozsahu standardních atlasů. Rozměry i hmotnost a zároveň připravenost posloužit ve skutečně polních podmínkách jen podtrhují užitečnost a praktičnost takových průvodců.
Vydavatel : BETA,ŠEVČÍK
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 125
ISBN: 80-7306-354-2
BELLMANN HEIKO - ENCYKLOPEDIE HMYZU KAPESNÍ PRŮVODCE PŘÍRODOU 450 DRUHŮ,670 F
Vydavatel : BETA,ŠEVČÍK
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 251
ISBN: 80-7306-256-9
BELLMANN Karel - 60. výroční výstavy
Rok vydání : 1899
BELLOC Hilaire - Neuvěřitelný příběh pana Petra
Rok vydání : 1926 Poznámka :vč. přebalu
Belloc Hilaire - Milost Alláhova
Nakladatelství (edice): Scarabeus
Rok vydání: 2000
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý
BELLOC Hilaire - Milost Alláhova
Rok vydání :1965
Belloc Hillaire - Milost Alláhova
lam, 210 s. 2000 Academia, napsáno v jazyce: Česky
Belloc Hillaire - Milost Alláhova
Ocpl, 216 s., ob a vaz. A. Born 1965 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
BELLOCOVÁ-LOWNDESOVÁ Marie - Kroky v mlze
Rok vydání :1988
- brož.
BELLOCOVÁ-LOWNDESOVÁ Marie - Kroky v mlze
Rok vydání :1988
- brož.
Bellonciová M. - Lucrezia Borgia
Odeon 1968
Bellonciová Maria - Lucrezia Borgia
Její život a její doba. 32 barevných reprodukcí dobových obrazů.
Praha 1968 Odeon
8°,525s.+příl.,váz.
Bellonciová Maria - Lucrezia Borgia
A4, Ocpl, 528 s., 32 bar il. 1968 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Bellonciová Maria - Lucrecia Borgia
1968 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Bellonciová Maria - Lucrecia Borgia
1968 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
BELLONCIOVÁ Maria - Lucrezia Borgia její život a její doba
Rok vydání : 1969 Poznámka :vaz.
Bellonciová Maria - Lucrezia Borgia
Odeon 1969,525 stran
Bellonciová Maria - Lucrezia Borgia
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1968
Ilustrace/foto: reprodukce barevné
Počet číslovaných stran: 525
Poznámka ke knize: potrhaná obálka - vazba plátěná obálka stav horší viz popis, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: její život a její doba
Bellonciová Maria - Lucrezia Borgia
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1968
Ilustrace/foto: reprodukce barevné
Počet číslovaných stran: 525
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: její život a její doba
Bellonciová, Maria: - Lucrezia Borgia
Vydavatel : Praha, Odeon
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 525
BELLOVÁ BIANCA - SENTIMENTÁLNÍ ROMÁN
Jeden den, dvě místa, dva lidé a dvě setkání se smrtí se stávají spouští pro sestřih vzpomínek, zážitků, klamných závěrů a deformovaných temných zákoutí. On se stává poslem špatných zpráv, ona musí vypořádat pozůstalost 8230 Podivní hrdinové, které spojují pohledy zpět, střepy paměti společných zážitků, vlastní pyramidy stejných příběhů viděných po svém. Jsou cyničtí a zranitelní. Jsou vulgární a jemní. Hledají cestu k sobě a i kolem sebe. Ale na konci cesty čekává smrt a ne vždycky se milenci sejdou. Kniha je nevšedním příběhem a překvapivě hlubokou sondou do pekla ztráty nevinnosti, do života lidí dospívajících na sklonku předlistopadového režimu. Je to příběh čtivý a pravdivý. Jeho hrdinové žijí u nás doma. Autorkou knihy je Bianca Bellová, překladatelka, tlumočnice a také talentovaná spisovatelka s kořeny na Balkáně. Debutovala románem Green Curry inspirovaným jejím pobytem v Indii. Je také autorkou fiktivního deníkového dvojblogu Adieu-my-karenina.blogspot.com a Beckys-secrets.blogspot.com, úspěšného internetově-autorského projektu. Ve sbírce O čem ženy píší publikovala povídku Vodní lyžař. Sentimentální román je její druhý román.
Vydavatel : IFP Publishing
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 110
ISBN: 80-903997-5-4
BELLOVÁ Bibi - Dáma z reklamy
Rok vydání :1970
- brož.
BELLOVÁ Ellis - Démon 1, 2
Rok vydání :1923
- 2 svaz.
BELLOVÁ JANA, BOHANESOVÁ EVA, ZLÁMAL JAROSLAV - EKONOMIE NEJEN K MATURITĚ EKONOMICKÉ VÝPOČTY A PROJEKTY
Tento rozsáhlý titul uzavírá edici Ekonomie nejen k maturitě. Koncepce knihy je následující: každé oblasti je nejprve věnován obsáhlý popis a vysvětlení, poté následuje jeden či více modelových výpočtů a na konci jsou uvedeny příklady k procvičení. Ačkoli jde o jednu z publikací ucelené řady, může být pro výuku studentů použita zcela nezávisle. Spektrum úloh je velmi široké. V knize tak najdete například podnikatelský rozpočet, výpočet kalkulace, výpočet technicko-ekonomických ukazatelů, odměňování, mzdy, odpisy, výpočet hospodářského výsledku, leasingu, výpočty užívané v bankovnictví a mnoho dalšího.
Vydavatel : COMPUTER MEDIA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
ISBN: 978-80-7402-005-6
Bellová, Currer - Sirotek lowoodský
Vydavatel : Karel Hloušek, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 171
Bellow Saul - Henderson, král dažďa
1988 Pravda, napsáno v jazyce: Slovensky
Bellow Saul - Ani den!
Ocpl, 184 s, ob a vaz V. sivko 1966 MF, napsáno v jazyce: Česky
Bellow Saul - Ani den!
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1966
Počet číslovaných stran: 181
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BELLOW Saul - Oběť
Rok vydání :1971
- poš.ob.
BELLOW Saul - Humboldtův dar
Rok vydání :1992
- brož.
BELLOW Saul - Dobrodružství Augieho Marche
Rok vydání :1984
BELLOW Saul - Ani den!
Rok vydání :1966
- A6
BELLOW Saul - Hledání pana Greena a jiné povídky
Rok vydání :1992
BELLOW Saul - Ani den!
Rok vydání : 1996 Poznámka :A 6
BELLOW Saul - Herzog
Rok vydání : 1968 Poznámka :bez přeb.
BELLOW Saul - Hledání pana Greena a jiné povídky
Rok vydání : 1992
BELLOW Saul - Humboldtův dar
Rok vydání : 1992
BELLOW Saul - Oběť
Rok vydání : 1971
BELLOW Saul - Planeta pana Sammlera
Rok vydání : 1998 Poznámka :névá
BELLOW SAUL - HENDERSON, KRÁL DEŠTĚ
Americký milionář Henderson prodělává v tomto ironicky laděném románu hlubokou životní krizi. Hlas v jeho srdci, který se neustále dožaduje já chci, já chci a nikdy není spokojen, nakonec Hendersona dožene až mezi primitivní kmeny do nitra rovníkové Afriky, kde hrdina dospěje k poznání sebe sama a znovu najde chuť žít.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 266
ISBN: 80-7207-218-8
BELLOW SAUL - SEBRANÉ POVÍDKY I.
Kniha představuje první díl povídkového díla držitele Nobelovy ceny za literaturu a Pulitzerovy ceny. Významná část Bellowova díla je obsažena právě v jeho jedinečném povídkovém díle. Bellow v nich popisuje hledání orientace člověka ve spletitostimoderního světa. Jeho vypravěčské umění je invenční, nabízí nesmírně bohaté myšlenkové zázemí stejně jako bravurní techniku, která upřednostňuje plnohodnotnost slova bez prázdných a zbytečných frází. Úvahové pasáže pak nabízejí Bellowovu dokonalou znalost světa.Moudrý, chápavý nadhled a jasnozřivá psychologie postav dávají vnímavému čtenáři neopakovatelný zážitek.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 324
ISBN: 80-7207-650-5
BELLOW SAUL - DOBRODRUŽSTVÍ AUGIEHO MARCHE
Třetí Bellowův román, kterým se autor definitivně prosadil mezi přední americké prozaiky. Chicagský rodák Augie prochází po vzoru hrdinů pikareskního a výchovného románu sérií epizod a životních dobrodružství, které ho z USA zavedou také do Mexika, Itálie či Francie. Na cestě potkává lidi z nejrůznějších vrstev od chudáků přes hazardní hráče a podvodné obchodníky až po společenskou smetánku a milionáře. Augie se však nepřestává řídit svými vnitřními hodnotami, jimiž jsou pravda, láska, mír, štědrost, užitečnost a harmonie.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 740
ISBN: 80-7207-714-4
BELLOW SAUL - SEBRANÉ POVÍDKY II.
Kniha je druhým svazkem povídek Saula Bellowa, laureáta Nobelovy ceny za literaturu a Pulitzerovy ceny. Bellow je vynikající, něžně výmluvný portrétista lidských typů, jeho postavy jsou sochy utvářené hravostí a šibalstvím. Povídky jako by tvořily dvě skupiny 8211 na jedné straně jsou zde novely, na straně druhé dlouhé povídky s nezřetelnými okraji, které snad původně byly románem. V obou ale jde vypravěči Bellowovi o totéž: vzpomíná na dávné události a zároveň používá svou verzi proudu vědomí, ve které zpomaluje reálný čas, žádá jej, aby se zdržel u titěrných vzpomínek, podrobností a záblesků, aby kroužil a vracel se. Zároveň však na nás Bellowovy povídky chrlí otázky světsko-náboženské: Které z našich dní jsou plné posvátné úcty? A jak je rozeznáme?
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 338
ISBN: 80-7207-683-3
Bellow Saul - Dobrodružství Augieho Marche
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 737
Bellow, Saul - Herzog
Odeon Rok :1993
Bellow, Saul - Dobrodružství Augieho Marche
Rok :1984
Belmond Jack - Hra zabijáků
Obr, 110 s., raz. 1991 NTC, napsáno v jazyce: Česky
Belmond Jack - Mike Andrews uvádí-Hra zabijáků
Obr, 110 s. 1991 Aiep, napsáno v jazyce: Česky
Belmont /Blumenthal Leo - Tajné líčení před porotou
Obr, 224 s. 1927 Nár. politika, napsáno v jazyce: Česky
Bělochonov I. V. - Ovocnářství
Nakladatelství (edice): szn
Rok vydání: 1953
Ilustrace/foto: barevné ilustrace nákresy
Počet číslovaných stran: 395
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
BĚLOCHONOV J.V. - Ovocnářství
Rok vydání :1953
- A4, 416 s.
Bělohlav - Vlastivědný sborník různé
I. ročník, svazky: II. Mnichovo Hradiště, III. Baška Rok :1911
Bělohlav Jos. Dr. - Benešov a Konopiště
Systematických monografií měst, městeček a památných míst v zemích koruny české velmi dobrý stav, původní brož 8°, obsahuje mapu a 22 stran obrazových příloh Vydavatel : vlastním Rok vydání : 1912
Bělohlav Josef - Hranice
Obr, se 4 bar mapou a 16 s obrazů 1912 I. Bělohlavová, napsáno v jazyce: Česky
Bělohlav Josef - Vlastivědný sborník XXVII-Kostelec nad Orlicí
Obr, s mapou a 16 obrazovými přílohami 1912 Bělohlav, napsáno v jazyce: Česky
Bělohlav Josef - Vlastivědný sborník roč. II, sv. IX-Železná Ruda
Obr, s mapou a 16 obrazovými přílohami 1911 Bělohlav, napsáno v jazyce: Česky
Bělohlav Josef - Vlastivědný sborník XXVII-Kostelec nad Orlicí
Obr, s mapou a 16 obrazovými přílohami 1912 Bělohlav, napsáno v jazyce: Česky
Bělohlav, Josef - Podrobné mapy zemí Koruny české
v měřítku 1:75000 a mapy vzdáleností všech míst při silnici ležících, List 88.:Krkonoše-Vrchlabí-Žacléř (chybí podrobná mapa, zato obsahuje Průvodce statisticko-historický po všech místech na těchto mapách uvedených ) Rok :1909
Bělohlav, Josef - Vlastivědný sborník -monografie
vydáváno 1912-13, edice Vlastivědný sborník-systematické monografie měst a české monografie,svazky: Prachatice, Uherské Hradiště, Perštýn, Karlův Týn, Benešov a Konopiště, Štramberk, Česká Třebová Rok :1912
Bělohlávek - - Před novým dnem
původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Unie Rok vydání : 1936
BĚLOHLÁVEK Andrle - Osobní počítač
Rok vydání : 1996
BĚLOHLÁVEK Arno - Karel Dobeš
Rok vydání :1984
BĚLOHLÁVEK Arno/DOBEŠ Karel - Neprodal jen Karlštejn
Rok vydání :1984
Bělohlávek B. - Masaryk a hudba
Nakladatel :Mazáč
Rok vydání :1936
Stav knihy :horší stav
Vazba :původní vazba
Stav obálky :obálka chybí
-130 str., včetně seznamu skladeb věnovaných T. G. Masarykovi, vlepeno ex libris
Bělohlávek B. - Charlotte G. Masaryk and the Czechoslovak Nation
Czechoslovak Red Cross in London 1941( český text)
Bělohlávek B.,Jeremiáš O. - Před novým dnem
Praha 1936
BĚLOHLÁVEK FRANTIŠEK - JAK VÉST A MOTIVOVAT LIDI
Jednoduchou a srozumitelnou formou absolvujete všechny kroky, které vám pomohou vylepšit vaše řídicí dovednosti. Poučíte se, jaké existují styly řízení, a prostřednictvím testů poznáte, který styl by mohl být pro vaši situaci a vaši povahu ten nejschůdnější. Zopakujete si a prohloubíte znalosti o tom, jak definovat úkol, jak jej předat, kontrolovat i korigovat i jak je důležitá motivace i ohodnocení.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 120
ISBN: 978-80-251-2235-8
BĚLOHLÁVEK FRANTIŠEK - JAK VÉST ROZHOVORY S PODŘÍZENÝMI PRACOVNÍKY
V knížce zkušeného lektora, poradce a psychologa získáváte neocenitelného rádce a pomocníka pro vedení důležitých rozhovorů s vašimi podřízenými pracovníky. Nejdříve získáte cenné rady, jak při pohovorech s pracovníky komunikovat, jak naslouchat, klást otázky, přesvědčovat, využívat neverbální komunikaci a asertivitu. Poté se dozvíte, jak vést výběrové rozhovory s pracovníky, jak zjistit různé kvality pracovníka, co pozorovat v průběhu pohovoru a jak se rozhodnout o nejvhodnějším uchazeči. V části o hodnotících pohovorech zjistíte, jaký by měl být průběh rozhovoru, jakých zásad se držet, jak se domluvit na úkolech vyplývajících z pohovoru a jak vést hodnotící rozhovory s různými typy lidí. Nakonec se dozvíte, jak vést nepříjemné rozhovory s pracovníky, například při uvolňování pro nadbytečnost, při sníženém pracovním výkonu, při narušování vztahů mezi lidmi a v dalších situacích. Velkou předností knihy je řada komentovaných ukázek rozhovorů. Kniha je určena všem vedoucím pracovníkům, v edoucím týmů, personalistům a lektorům.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 136
ISBN: 978-80-247-2313-6
BĚLOHLÁVEK FRANTIŠEK - JAK VÉST SVŮJ TÝM
Zkoumáme-li dnešní firmy a instituce z hlediska jejich poslání a naplňování cílů, zjišťujeme, jak důležité je, aby přijaly týmový přístup k vytváření produkce nebo uspokojování služeb. Na druhé straně si však také všimneme, jak málo se na tento způsob práce dbá a jaké ztráty vznikají nerespektováním principů týmové práce. Nejsou to ani finance, ani strategie či technologie. Je to týmová práce, která zůstává hlavní konkurenční výhodou na trhu. Jednak proto, že je tak účinná, jednak proto, že je tak vzácná. Týmová práce dává návody k jednání, které jsou teoreticky poměrně jednoduché, ale je velice obtížné vnášet je do každodenního života organizací. Kniha PhDr. Františka Bělohlávka, Ph.D., vám přináší právě tyto návody. Je orientována spíše prakticky a vychází z osobních zkušeností konzultanta a trenéra managementu v různých podnikatelských prostředí. Formou případových studií si můžete přečíst zajímavé případy ze života firem, které jsou jasným důkazem a potvrzením zásad popsaných v jed notlivých kapitolách. Doufáme, že se i vám stanou inspirací pro vlastní řídící práci a přejeme vám mnoho úspěchů při vedení vašeho týmu.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 978-80-247-1975-7
Bělohlávek František - 15 typů lidí jak s nimi jednat, jak je vést a motivovat
Datum vydání : 24.02.2010
ISBN : 978-80-247-3001-1
Anotace :
Jak efektivně komunikovat s intrikánem, perfekcionistou či plachým člověkem? Jak poznat neschopného, fantastu či nepostradatelného? Jaké mají silné stránky? Jaké problémy způsobuje arogantní typ či byrokrat? Jak reagovat na jejich tvrzení? Publikace je určena zejména vedoucím pracovníkům, ale ocení ji všichni ti, kteří chtějí úspěšněji zvládat komunikaci a jednání s jinými lidmi. V úvodním testu zjistíte, jakým typem či kombinací typů je určitý člověk, a poté se dozvíte, jak se daný typ člověka projevuje, jaké jsou jeho silné stránky či naopak jaké problémy způsobuje, proč se chová právě určitým způsobem, a jak s daným člověkem s úspěchem jednat, jak jej nejlépe vést a motivovat. Čtivý text doplňují fotografie zachycující jednotlivé typy.
O autorovi :
PhDr. František Bělohlávek, Ph.D.
Vystudoval psychologii práce a pedagogickou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, postgraduálně pak matematické metody analýzy dat na Univerzitě Karlově v Praze a sociologii práce na University of York (Velká Británie).
Řadu let pracoval jako podnikový psycholog a později jako manažer ve velké stavební firmě. Působil jako vysokoškolský pedagog na UP (psychologie práce, organizační chování) a ve studiu MBA (BBS). Absolvoval řadu manažerských programů ve Velké Británii a v Irsku, zaměřených na management a lidské zdroje. Od roku 1993 se zabývá konzultační a trenérskou činností v oblasti manažerských a komunikačních dovedností a psychologické diagnostiky v konzultační firmě Traicon.
Je členem Chartered Institute for Personnel and Development (Londýn) a European Association of Work and Organizational Psychology (Brusel). Byl vedoucím česko-britsko-francouzského týmu projektu PHARE a NVF Rozvoj manažerů a lidských zdrojů v českých stavebních firmách (2000) a členem týmu, který zpracovával Strategii lidských zdrojů ČR (2000).
Je autorem knih Osobní kariéra (1994), Organizační chování (1996), Jak vést a řídit lidi (2000, 2002, 2003, 2005), Desatero manažera (2003), Jak vést svůj tým (2008), Jak vést a motivovat lidi (2008), Jak vést rozhovory s podřízenými pracovníky (2009). Je spoluautorem knihy Management (2001, 2007).
BĚLOHLÁVEK FRANTIŠEK - 15 TYPŮ LIDÍ
Jak efektivně komunikovat s intrikánem, perfekcionistou či plachým člověkem? Jak poznat neschopného, fantastu či nepostradatelného? Jaké mají silné stránky? Jaké problémy způsobuje arogantní typ či byrokrat? Jak reagovat na jejich tvrzení? Publikace je určena zejména vedoucím pracovníkům, ale ocení ji všichni ti, kteří chtějí úspěšněji zvládat komunikaci a jednání s jinými lidmi. V úvodním testu zjistíte, jakým typem či kombinací typů je určitý člověk, a poté se dozvíte, jak se daný typ člověka projevuje, jaké jsou jeho silné stránky či naopak jaké problémy způsobuje, proč se chová právě určitým způsobem, a jak s daným člověkem s úspěchem jednat, jak jej nejlépe vést a motivovat. Čtivý text doplňují fotografie zachycující jednotlivé typy.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 122
ISBN: 80-247-3001-1
BĚLOHLÁVEK FRANTIŠEK - DESATERO MANAŽERA
Kniha je určena: - manažerům a vedoucím pracovníkům - obchodníkům - ale i těm, k jejichž pracovní náplni patří častá komunikace s druhými osobami Poskytuje výběr základních dovedností, které musí brilantně ovládat každý řídící pracovník, ať je to: - plánování definování hlavního cíle, vymezení dílčích cílů nebo např. i stanovení osobní vize, její rozpracování na dílčí úseky - řízení pověření pracovníků k vykonání úkolů a jejich kontrola - organizování porad řádná příprava, program porady, včasný začátek, vedení diskuse - motivování lidí tj. jaký systém odměn a trestů zvolit, jak si budovat důvěru a úctu, jakou úlohu hraje participace a osobní příklad vedoucího - jednání se zákazníkem principy vyjednávání, maximum informací o partnerovi, více alternativ obchodu, pocit výhry pro obě strany
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 90
ISBN: 80-7226-873-2
BĚLOHLÁVEK FRANTIŠEK,KOŠ?AN PAVOL,ŠULEŘ OLDŘICH - MANAGEMENT
Publikace je určena: - manažerům, kterým poskytne detailní, vyčerpávající a systematicky uspořádané informace o tom, jak řídit a vést pracovníky - studentům na podnikatelských a obchodních fakultách, jako první takto obsahově i formálně zpracovaná česká učebnice. Dozvíte se: - co spadá pod pojem management - jaké existují teorie řízení a přístupy k řízení - že role každého jedince v organizaci je jedinečná a jak vytvářet harmonické vztahy mezi lidmi ve firmě - co je organizační kultura a jak řídit např. kulturní změny - jak má probíhat efektivní plánování, jaké jsou jeho zásady - proč by měla být organizační struktura optimální a jak toho dosáhnout - jaké slabiny kontrolních procesů se v praxi vyskytují nejčastěji a jak se jim vyhnout - které metody můžete využít při stanovování strategie organizace - jak řídit firmu marketingově, co vám prozradí tzv. vnitřní i vnější analýza - které činnosti zahrnuje finanční řízení - proč řízení lidských zdrojů patří k nejdůležitějším, jak hodnotit i rozvíjet pracovníky - jaké známe nástroje a metody řízení jakosti - že logistika ovlivňuje řadu dalších firemních činností, jak logistické procesy vyvážit - z jakých příčin vznikají v organizaci krize a jak je co nejúčelněji eliminovat - které taktiky, kroky i techniky se osvědčují při zavádění a řízení změn - jaké jsou klasické znaky špatně řízeného času, jak se vyhnout špatným návykům - jak efektivně komunikovat a vhodně motivovat - proč není na první pohled snadné připravit a provést prezentaci tak, aby co nejlépe splnila svůj účel - že delegování má svá pravidla a jak při něm správně postupovat - které typy koučování se nám nabízejí a pro jaké situace se nejlépe hodí - jak rozhodovat a řešit problémy, jaké techniky a styly můžeme kdy využít
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 724
ISBN: 80-251-0396-X
BĚLOHLÁVEK M. - Archív města Plzně
Rok vydání : 1976
BĚLOHLÁVEK Miloslav - Plzeňské pověsti a legendy
Rok vydání : 1968 Poznámka :A 4
BĚLOHLÁVEK Miloslav - Kniha počtů města Plzně 1524-1525
Rok vydání : 1957 Poznámka :brož.
Bělohlávek Miloslav - Plzeň a její dějepisci
razítka z knihovny, 22 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mšstský archiv v Plzni Rok vydání : 1959
Bělohlávek/ Dobeš - Neprodal jen Karlštejn-Harry Jelínek
Ocpl, 184 s., ob a il. K. Vilgus 1984 MF, napsáno v jazyce: Česky
BĚLOHLÁVKOVÁ Jana - Západočeské hrady a zámky
Rok vydání : 1988 Poznámka :Volné listy v deskách
BĚLOHLÁVKOVÁ VĚRA - 33 ZÁKLADNÍCH TECHNIK VYJEDNÁVÁNÍ A ARGUMENTACE
Vyjednávání patří k dennímu chlebu každého prodejce. Nepřipravení na něm vyhoří, připravení jej využijí ve svůj prospěch. Ti zkušení proto vědí, že námitky lze předvídat, mohou si tedy připravit vlastní argumentaci. Kniha vás poučí jak reagovat na námitky typu: jste dnes již dvacátý, takové zboží já nepotřebuji, to je příliš drahé, kupujeme to již od jiného prodejce atd. Vybaví vás znalostmi, jak zákazníka vmanipulovat tam, kam potřebujete.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
ISBN: 80-251-0033-2
Bělohoubek A. - Rozmluvy s Václavem Černým
Nakladatel :Primus
Rok vydání :1998
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :lamino
-190 str., rozmluvy o politice, o filosofii, náboženství, o literatuře
Bělohoubek A. - Hořké medicíny II. díl
Nakladatel :RJ
Rok vydání :2001
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :brožovaná
-280 str., přes 3000 krátkých postřehů různého zaměření (politika, historie )dedikace a podpis autora
Bělohoubek A. - Hořké medicíny I. díl
Nakladatel :RJ
Rok vydání :2002
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-250 str., 2700 krátkých postřehů různého zaměření (politika, historie ), vepsán text nesouvisející s knihou
Bělohoubek A. - Hořké medicíny III. díl
Nakladatel :RJ
Rok vydání :2002
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :brožovaná
-280 str., přes 3500 krátkých postřehů různého zaměření (politika, historie )dedikace a podpis autora
Bělohoubek August - Výklad ku farmakopoei rakouské I. díl
8. vydání
Vydavatel : Bursík a Kohout, knihkupci c. k. české university Karlo-Ferdinandovy a České Akademie pro vědy, slovesnost a umění, Praha
Rok vydání: 1906
Jazyk: Čeština
Počet stran: 422
BĚLOHOUBEK,ČERNÝ - ROZMLUVY S VÁCLAVEM ČERNÝM
Kniha rozhovorů shrnuje osobní postoje jednoho z nejvýznamnějších českých literárních kritiků. Zlomkovité odpovědi přibližují Černého velice kritický pohled na literaturu, filozofii a aktuální politickou situaci. Rozhovory rovněž naznačují rozporuplné osobní vztahy v disentu.
Vydavatel : PRIMUS
Rok vydání: 1998
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 80-85625-93-8
BĚLOHRADSKÁ - Bez krásy, bez límce
Rok vydání : 1962
BĚLOHRADSKÁ - Bez krásy, bez límce
Rok vydání :1962
Bělohradská H. - Poslední večeře
ČS 1966
Bělohradská H. - Vítr se točí k jihovýchodu
ČS 1963 - život kolem nás
Bělohradská H. - Bez krásy,bez límce
ČS 1964
Bělohradská Hana - Bez krásy, bez límce
il. Z. Chotěnovský 1964 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Bělohradská Hana - Incident
Ocpl, 80 s. 1993 Favia Fiesta, napsáno v jazyce: Česky
BĚLOHRADSKÁ Hana - Poslední večeře
Rok vydání :1967
- brož.
BĚLOHRADSKÁ Hana - Poslední večeře
Rok vydání :1967
BĚLOHRADSKÁ Hana - Titanik a jiné povídky
Rok vydání : 2004 Poznámka :Nová
BĚLOHRADSKÁ Hana - Incident
Rok vydání : 1993 Poznámka :nová
BĚLOHRADSKÁ Hana - Bez krásy, bez límce
Rok vydání : 1991 Poznámka :nová
Bělohradská Hana - Vítr se stočí k jihovýchodu
Vydavatel : Československý spisovatel
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 68
Bělohradská Hana - Bez krásy, bez límce
Ocpl, 128 s. 1962 ČS, napsáno v jazyce: Česky
BELOHRADSKÁ Ĺuba - Auguste Rodin
Rok vydání : 1965 Poznámka :slovensky
Bělohradská Lucie - Milostná vraždění
Nakladatelství (edice): Paseka
Rok vydání: 1996
Ilustrace/foto: ilustrace
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Bělohradská, H. - Vítr se stočí k jihovýchodu
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
Belohradská/ Procházka - Francúzska medaila
katalog 1973 NG, napsáno v jazyce: Česky
BĚLOHRADSKÝ V. aj. - Eseje o nedávné minulosti a blízké budoucnosti
Rok vydání :1999
- brož.,164 s., výborný stav
BĚLOHRADSKÝ VÁCLAV - SPOLEČNOST NEVOLNOSTI ESEJE Z POZDĚJŠÍ DOBY
Po dlouhých deseti letech vydává Václav Bělohradský v Čechách novou knihu. Většina esejů zde uveřejněných vyšla ve zkrácené verzi v desetiletí 1997 8211 2007 v Salonu, literární příloze čtvrtečního Práva. Rozhovor s Jiřím Rulfem vyšel v týdeníku Reflex, rozhovor s Barborou Osvaldovou v časopise Xantypa, esej Pohlaví rozumu ve sborníku Nové čtení světa I., který vydala Marie Chřibková. Úvahy tu vycházejí v přepracované a úplnější formě než v Salonu, kde bylo nutné z technických důvodů je zkracovat či různě upravovat. Některé eseje v té formě, v níž jsou tu publikovány, nevyšly.
Vydavatel : SLON Sociologické nakladatelství
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 301
ISBN: 80-86429-80-9
BĚLOHRADSKÝ,BARŠA,HAUSER,MAGID,SCHNUR,SLAČÁLEK,STOCKELOVÁ,ŠK - KRITIKA DEPOLITIZOVANÉHO ROZUMU ÚVAHY (NEJEN) O NOVÉ NORMALI
Kniha se zabývá jednou z klíčových otázek současné západní demokracie 8211 vládnutím, které je vykonáváno prostřednictvím moci beroucí na sebe formu nepolitické danosti, třeba ekonomické nutnosti nebo expertní autority. Tato depolitizace znamená vymanění mocenských vztahů z prostoru politična, kde se vzájemné chování lidí a kolektivů neopírá o nadřazené vědění 8211 zjevené Bohem či odvozené z řádu přírody nebo lidské podstaty 8211 ale vychází z existence a vytváření alternativ, mezi nimiž se rozhodujeme. Autoři sdílejí přesvědčení, že tuto politickou dimenzi je dnes třeba obnovit. Přistupují k problému z mnoha perspektiv, od filosofické analýzy pojmů jako politika, moc a konsenzus, přes politologické a sociologické rozbory konkrétních kauz až po návrhy pro novou radikální politiku. Jejich pozice se překrývají i různí sdílejí však přesvědčení, že člověk je a má být aktivním tvůrcem světa, ve kterém žije, a že úsilí o změnu k lepšímu je smysluplné.
Vydavatel : GRIMMUS
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
ISBN: 80-902831-6-9
Běloun Frant. a kol - Sbírka úloh z matematiky pro ZŠ
Obr, 254 s. 2002 Prometheus, napsáno v jazyce: Česky
Běloun Frant. a kol - Sbírka úloh z matematiky pro ZŠ
Obr, 206 s. 1992 SPN, napsáno v jazyce: Česky
BĚLOUN František - Sbírka úloh z matematiky
Rok vydání : 1998
Běloun František - Sbírka úloh z matematiky
Přehled matematiky pro Základní školu v úlohách. Velmi dobrý stav.
Praha 2007 Prometheus
8°,254s.,brož.
Běloun/Chytilová/Petera/Vojtík - Tabulky pro základní školu-matematické, fyzikální, chemické, technické
Obr, 224 s. 1989 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Bělousov R. S. - Knihy o tom mlčí
Hugo, Stendhal, Defoe ad. Ocpl, 328 s. 1974 MF, napsáno v jazyce: Česky
Bělousov R.S. - Knihy o tom mlčí
MF 1974
Bělousov Roman - Hledá se kapitán Nemo
Obr 1988 LN, napsáno v jazyce: Česky
Bělousov Roman - Hledá se kapitán Nemo
a další 1988 LN, napsáno v jazyce: Česky
BĚLOUSOV Roman - Hledá se kapitán Nemo (a další)
Rok vydání :1988
- edice Čtení o . , 216 s.
BĚLOUSOV Roman - Hledá se kapitán Nemo
Rok vydání :1988
- edice Čtení o . , 216 s.
BĚLOUSOV Roman - Hledá se kapitán Nemo
Rok vydání :1988
- edice Čtení o . , 216 s.
Bělousov Roman - Hledá se kapitán Nemo
247 stran, čb. vyobrazení, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Lidové noviny,, Praha Rok vydání : 1988
BĚLOUSOV Roman Sergejevič - Knihy o tom mlčí
Rok vydání : 1974
Bělousov, R. S. - Knihy o tom mlčí
Popis života literárních hrdinů a jejich míst.
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
Počet stran: 322
Bělov P. A. - Otázky ekonomiky v soudobé válce
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1955
Jazyk: Čeština
Počet stran: 195
BĚLSKÁ A. J. - Štěstí vstříc
- edice Červená knihovna, sv. 9, ob. vevázaná
BELTON ROBERT,HUMPHREYSE RICHARD - GALERIE SVĚTOVÉHO MALÍŘSTVÍ
Publikace představuje největší díla malířského umění od poloviny 13. století až do dnešní doby a zahrnuje jak díla evropského, tak severoamerického umění či tradičních forem Dálného a Středního východu. Díla jsou řazena podle jednotlivých období a každému malíři je věnována jedna strana. Umělecká díla pocházejí z hlavních světových galerií a muzeí, z kolekcí předních dražebních domů i soukromých sbírek
Vydavatel : REBO PRODUCTIONS
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 768
ISBN: 80-7234-444-7
BELTZ HEINRICH - TVAROVÁNÍ DŘEVIN STŘIH ZA STŘIHEM
Kniha je určen všem, kdo by chtěli zkusit tvarovat dřeviny na své zahradě. Najdete zde podrobné návody, jak tvarovat dřeviny listnaté i jehličnaté, do přírodních i fantazijních tvarů, loubí, kulatých tvarů, spirál. Autor popisuje střih dřevin v zahradě i v přenosných nádobách a to vše na barevných fotografiích a kresbách. Text doplňuje kapitola o chorobách rostlin a kalendář střihu a péče během roku.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 126
ISBN: 978-80-247-2567-
BĚLYCH G./PANTĚLEJEV L. - Republika Škid
Rok vydání :1930
Bělyj Andrej - Bratr Kentaur
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 181
BELZ HORST,SIEGRIST MARCO - KLÍČOVÉ KOMPETENCE A JEJICH ROZVÍJENÍ
Klíčové kompetence představují soubor znalostí, dovedností a postojů, které přesahují konkrétní oborové znalosti, umožňují jejich efektivní využití, jsou požadovány pro velké množství různých pracovních funkcí a zařazení. Autor se na základě výzkumů soustředil na tyto kompetence: komunikace a spolupráce, řešení problémů a tvořivost, samostatnost, odpovědnost, spolehlivost, myšlení a učení, zdůvodňování. Charakteristiku jednotlivých kvalifikací doplňují hry a cvičení k jejich rozvíjení.
Vydavatel : PORTÁL
Rok vydání: 2001
Jazyk: Čeština
Počet stran: 376
ISBN: 80-7178-479-6
Belza Igor - Česká klasická hudba
A4, Ocpl, 296 s., 48 obr. příl. 1961 St. Hud. Vyd., napsáno v jazyce: Česky
Bém - Koupíme si zvířátko?
Rok :1981
Bém - Kerssenbrock - Lehká atletika
Učebnice Československé atletické amatérské unie, 139 stran, četná čb. vyobrazení, původní brož 4°, velmi dobrý stav, obálka mopotřebena a natržena viz náhled Vydavatel : ČsAAU Rok vydání : 1946
BEM BARRY DAVIES - PŘEŽITÍ TECHNIKY A TRÉNINK PRO PŘEŽITÍ V PŘÍRODĚ SAS PŘÍRUČK
Tato kniha vám může zachránit život! Najdete v ní podrobné informace o nutných postupech v mimořádných situacích. Naučí vás, jak si v přírodě vybudovat přístřeší, jak získat pitnou vodu, jak poskytnout první pomoc, rozdělat oheň, ulovit zvěř, jak vysílat signály, jak se orientovat v terénu a jak se vybavit na cesty do přírody. Vychází z praktických a ověřených poznatků a jednotlivá témata jsou řazena podle své důležitosti, text provázejí názorné fotografie a kresby. Formát a rozměry knihy byly zvoleny tak, aby se snadno vešla do batohu nebo do kapsy a stala se vaším nepostradatelným rádcem při cestách do přírody a pomocníkem v situacích, kdy jde skutečně o život.
Vydavatel : SVOJTKA CO.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
ISBN: 80-7237-783-1
Bém Edvard - Bolestná blaženost
Knihovna Kytice - desátý svazek dřevoryt a kresby V. H. Brunner tisk 91/100
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 47
Bém Edvard - Bolestná blaženost
kresby V. H. Brunner, 45 stran, v rohu vodní skvrny, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka opotřebena viz náhled Vydavatel : Dr. Milan Svoboda, Praha Rok vydání : 1929
Bém Jan - Koupíme si zvířátko
první kroky mladého chovatele-il. V. Kintera 1981 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Bém Jan a Kerssenbrock - Lehká atletika
W
Vydavatel : Mladá Fronta, Praha
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 139
Bém, Kerssenbrock - Skok vysoký - Straddle
Fotografické zachycení jednotlivých fází skoku s komentářem.
Vydavatel : Nakladatelství Československé obce sokolské
Jazyk: Čeština
Bém, Kerssenbrock - Skok vysoký - Horine
Fotografické zachycení jednotlivých fází skoku s komentářem.
Vydavatel : Nakladatelství Československé obce sokolské
Jazyk: Čeština
Bemporad Marzocco - Renesančná Florencia
Vydavatel : TATRAn Bratislava
Rok vydání: 1973
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 297
Ben Boeters - Zlatá peřej
Ladislav Janů, Praha,
1941,
nepříliš dobrý stav, kniha postrádá vazbu, přední i zadní desky nebo obal, listy jsou zažloutlé a našedlé, mají lehce ohnuté horní rohy, na poslední straně skrvny,
edice knihovny Pod hvězdami západu, sv. 16,
192 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Ben Boeters-Zlatá peřej
Ben Cropp
- Lovci žraloků
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 (1.)
Ben Lucien Burman -
. . Mississippi
Rok vydání : 1941
Nakladatelství : Symposion
Počet stran : 297 stran
Ben Macintyre - Ve službách germánského ducha
Podtitul : Poslední árijská kolonie a Elisabeth Nietzschová
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 80-86182-42-8
EAN : 9788086182421
Originál :Forgotten Fatherland - The Search for Elisabeth Nietzsche
Překlad : Michal Prokop
Formát :
264 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Příběh impozantní a zároveň děsivé postavy, sestry významného filozofa a falzifikátorky jeho děl, která před více než půl stoletím pomáhala spolu se svým manželem založit rasistickou kolonii Nueva Germania uprostřed Jižní Ameriky, která se měla stát líhní vyšlechtěného germánského plemene.
Tato publikace vrhá současně nový pohled na život a posmrtný věhlas jednoho z nejvýznačnějších moderních filozofů a odkrývá neznámé skutečnosti o neblahém vlivu, jež měla Elizabeth Nietzschová na svého bratra za jeho života a především po jeho smrti.
Ben Macintyre - Ve službách germánského ducha
Podtitul : Poslední árijská kolonie a Elisabeth Nietzschová
Nakladatel : Rybka Publishers
ISBN : 80-86182-42-8
EAN : 9788086182421
Originál :Forgotten Fatherland - The Search for Elisabeth Nietzsche
Překlad : Michal Prokop
Formát :
264 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Příběh impozantní a zároveň děsivé postavy, sestry významného filozofa a falzifikátorky jeho děl, která před více než půl stoletím pomáhala spolu se svým manželem založit rasistickou kolonii Nueva Germania uprostřed Jižní Ameriky, která se měla stát líhní vyšlechtěného germánského plemene.
Tato publikace vrhá současně nový pohled na život a posmrtný věhlas jednoho z nejvýznačnějších moderních filozofů a odkrývá neznámé skutečnosti o neblahém vlivu, jež měla Elizabeth Nietzschová na svého bratra za jeho života a především po jeho smrti.
Ben Mezrich - Miliardáři z Facebooku - Příběh zakladatelů společnosti plný sexu, peněz, geniality a zrady
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
256 stran černobílých
Datum vydání: leden 2010
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2823-7
EAN: 9788025128237
Miliardáři z Facebooku
tvoří neodolatelně čtivý příběh o ztracené nevinnosti
a o neobyčejném vytvoření firmy, která způsobila
revoluci ve způsobu, jak se mohou propojit
stovky milionů lidí.
Ben Mezrich, absolvent Harvardu,
publikoval deset knih, včetně knihy Bringing
Down the House, oceněné listem New York
Times jako bestseller. Je sloupkařem časopisu
Boston Common a přispívá do magazínu
Flush. Ben žije v Bostonu se svou ženou
Tonyou.
Ben Okri -
. . Hladová cesta
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 2000
Nakladatelství : Volvox Globator
Počet stran : 532 stran
Ben Scott - Tibetan Chakra meditations - CD
Vyšlo : 13.09.2005
Ben Smith, Brian Komar, Microsoft Security Team - Zabezpečení systému a sítě Microsoft Windows
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
700 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1260-8
EAN: 9788025112601
Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.
Ben van Eysselsteijn - Mezi Jižním křížem a Severkou
Evropský literární klub, Praha,
1942,
výborný stav,
orig. poloplátěná vazba s přebalem, obálka Jaroslav Šváb, kartonový obal,
275 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Ben van Eysselsteijn-Mezi Jižním křížem a Severkou
Ben van Eysselsteijn - Mezi Jižním křížem a Severkou
Česká grafická unie, Praha,
1942,
velmi dobrý stav ,
poloplátěná vazba,
276 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Ben van Eysselsteijn-Mezi Jižním křížem a Severkou
Ben van Eysselsteijn - Mezi Jižním křížem a Polárkou
ELK, Praha,
1942,
velmi dobrý stav, přebal na okraji lehce potrhaný, na hřbetu odřený,
pův. poloplátěná vazba s přebalem,
276 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Ben van Eysselsteijn-Mezi Jižním křížem a Polárkou
Ben Webster -
. . Atmosphere For Lovers And Thieves
Ben Webster -
. . Duke s in Bed!
Ben Weider, David Hapgood - NAPOLEON BYL ZAVRAŽDĚN
O jednom z největších zločinů v historii .
Knižní klub, Praha, 1995
270 stran, původní vazba, střední formát
1. vydání
Obsahuje fotografie.
Stav : výborný
Ben Wittner - Arabesque
Podtitul : Graphic Design from the Arab World and Persia
Nakladatel : Die Gestalten Verlag (DGV)
ISBN : 978-3-89955-206-5
EAN : 9783899552065
Formát :
192 stran,
28x24cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : I přes dlouhou tradici kaligrafie je arabský svět a Persie pro mnohé bílým místem na mapě současné grafiky. Kniha představuje grafický design, loga a ilustrace mladých tvůrců a aktivistů. Součástí knihy je i CD ROM.
Despite their rich tradition of calligraphy, the Arab World and Persia are not known for their contemporary graphic design, illustration and typography. Especially now, it s worth taking a look at the region s creativity. Young designers are just beginning to chart their own compelling course between local visual convention and a modern, international style.
Arabesque investigates the creative potential of the Arab World and Iran. This book features examples of recent innovative and groundbreaking design work that is inspired by the richness of the region s visual culture.
Given the important role of calligraphy in the Middle East, Arabesque focuses on typography. The book presents a wide range of Arabic fonts and typefaces inspired by traditional calligraphy these are accompanied by a rich selection of applications. Further examples of design and graffiti serve as powerful demonstrations of how text can be used illustratively. This work is particularly relevant to those now creating street art and poster design.
Arabesque also features graphic design, logos and illustration by young designers and activists from Egypt, Iran, Saudi Arabia and the United Arab Emirates, which is complemented by selected projects by Western designers, who are strongly influenced by Arab culture. Regardless of the location and ancestry of their creators, all of the examples included in Arabesque combine modern design with the traditional, letter-based canon of Arab forms in striking ways.
Supplemental texts describe the environments in which the featured designers and artists work. Arabesque also includes a CD-ROM that features a typeface created by the book s editors, Ben Wittner and Sascha Thoma.
Ben Wittner - Arabesque
Podtitul : Graphic Design from the Arab World and Persia
Nakladatel : Die Gestalten Verlag (DGV)
ISBN : 978-3-89955-206-5
EAN : 9783899552065
Formát :
192 stran,
28x24cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : I přes dlouhou tradici kaligrafie je arabský svět a Persie pro mnohé bílým místem na mapě současné grafiky. Kniha představuje grafický design, loga a ilustrace mladých tvůrců a aktivistů. Součástí knihy je i CD ROM.
Despite their rich tradition of calligraphy, the Arab World and Persia are not known for their contemporary graphic design, illustration and typography. Especially now, it s worth taking a look at the region s creativity. Young designers are just beginning to chart their own compelling course between local visual convention and a modern, international style.
Arabesque investigates the creative potential of the Arab World and Iran. This book features examples of recent innovative and groundbreaking design work that is inspired by the richness of the region s visual culture.
Given the important role of calligraphy in the Middle East, Arabesque focuses on typography. The book presents a wide range of Arabic fonts and typefaces inspired by traditional calligraphy these are accompanied by a rich selection of applications. Further examples of design and graffiti serve as powerful demonstrations of how text can be used illustratively. This work is particularly relevant to those now creating street art and poster design.
Arabesque also features graphic design, logos and illustration by young designers and activists from Egypt, Iran, Saudi Arabia and the United Arab Emirates, which is complemented by selected projects by Western designers, who are strongly influenced by Arab culture. Regardless of the location and ancestry of their creators, all of the examples included in Arabesque combine modern design with the traditional, letter-based canon of Arab forms in striking ways.
Supplemental texts describe the environments in which the featured designers and artists work. Arabesque also includes a CD-ROM that features a typeface created by the book s editors, Ben Wittner and Sascha Thoma.
Ben-Chaviv - Lerne Hebräisch-Lehrbuch zum Selbstunterricht für Fortgeschrittene
Obr, 120 s., il. U. Birnbaum 1951 Sinai, napsáno v jazyce: Česky
Ben-Chaviv - Lerne Hebräisch-Praktisches Lehrbuch zum Selbstunterricht
Obr, 110 s., il. U. Birnbaum 1963 Sinai, napsáno v jazyce: Česky
BEN-GAVRIÉL M.Y. - Dům v Kaprově ulici
Rok vydání :1968
- il.V.Sivko
BEN-TOVIM ATARAH,BOYD DOUGLAS - HUDEBNÍ NÁSTROJ A NAŠE DÍTĚ VYBERTE SVÉMU DÍTĚTI NEJVHODNĚJŠ
Vyberte svému dítěti nejvhodnější nástroj Krok za krokem vedou autoři rodiče k výběru správného hudebního nástroje pro jejich dítě. Vycházejí z psychologického předpokladu, že hudba napomáhá dítěti nejen k vlastnímu uspokojení, ale i k podpoře sociálních dovedností. Provozování hudby je zároveň velmi vhodným doplňkem k rozvíjení synapsí pravé hemisféry mozku, protože levá hemisféra je v našem kulturním prostředí přetěžována hromaděním faktů a informací. Dalším předpokladem autorů je, že pro každé dítě je vhodný jiný druh nástroje, a to podle toho, k jakému druhu hudby tíhne a jaké má k určitému instrumentu fyzické i psychické předpoklady. Zásadní chybou je nutit dítě hrát na nástroj, který mu vymyslí rodiče, což většinou končí po dvou třech letech vynucené docházky do ZUŠ. Kniha obsahuje řadu testů, které rodičům pomohou s výběrem nástroje, a podrobné popisy vhodnosti jednotlivých nástrojů. Kniha je určena rodičům dětí ve věku od 5 do 14 let.
Vydavatel : PORTÁL
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 136
ISBN: 978-807367-206-5
Beňa, Ján a kol. - Základy teórie modelovania
Vydavatel : Vydavateĺstvo technickej a ekonomickej literatúry, Bratislava
Rok vydání: 1981
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 545
BENACCHIO LEOPOLDO - ATLAS VESMÍRU /UNIVERSUM/
Výpravná obrazová publikace o vesmíru. Díky patentované světové novince Ocatvius mohou být obrázky prezentovány v dosud nedosažitelné velikosti. Kniha obsahuje 320 barevných fotografií - převážně z Hubbleova teleskopu, 22 rozkládacích stran ve formátu 26x56 cm, 6 rozkládacích stran ve formátu 100x28 cm a 27 stran ve formátu 52x28 cm.
Vydavatel : Knižní klub
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-242-1234-X
Benamou Georges-Marc - Mnichovský přízrak
BENAMOU GEORGES-MARC - MNICHOVSKÝ PŘÍZRAK
Mladá americká novinářka vyhledá v létě roku 1968 v ústraní žijícího bývalého francouzského premiéra Édouarda Daladiera, aby se po třiceti letech pokusila objasnit zákulisí mnichovské dohody, a navzdory počátečnímu odmítnutí nakonec získá svolení, aby pro svou práci využila politikův soukromý archiv i vzpomínky, s nimiž se jí rozhodne svěřit. Před čtenářovýma očima se tak začíná odvíjet strhující drama osudného zářijového dne roku 1938, doprovázené výstižnými psychologickými portréty jeho hlavních aktérů a popisy jejich konfrontací i společného úsilí dospět ke vzájemně přijatelné dohodě, jež má na úkor osamoceného a k jednání nepřipuštěného Československa 8222 zachránit všeobecný mír 8220 . Román současného francouzského prozaika a publicisty mistrně oživuje historickou událost, jež významně ovlivnila osud Československa i Evropy a stala se symbolem hanebné politiky ustupování agresi a porušování mezinárodního práva, a vedle fascinujícího čtenářského zážitku přináší i řadu podnětů k zamyšlení nad procesem utváření lidské paměti, nezřídka se snažící překrucováním skutečnosti uchránit člověka před tíhou vlastního svědomí. Filmovou verzi knihy připravuje ve spolupráci s Václavem Havlem režisér Miloš Forman.
Vydavatel : PASEKA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 248
ISBN: 80-7185-929-1
Benati Gianfranco - Atlas des Merveilles
1979 F. Nathan, napsáno v jazyce: French
BENÁKOVÁ NINA - EKZÉMY A DERMATITIDY FARMAKOTERAPIE PRO PRAXI
řehledná a praktická publikace pro dermatology, praktické lékaře, pediatry, alergology a další lékaře, kteří se s touto problematikou setkávají.
Vydavatel : MAXDORF
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 125
ISBN: 80-7345-177-6
BENÁKOVÁ NINA - LUPÉNKA V OTÁZKÁCH A ODPOVĚDÍCH PŘÍRUČKA PRO PACIENTY
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7254-392-X
Benátčanová-Jahelka - Neznalost zákona neomlouvá-Průvodce džunglí zákonů
Nakladatel :Motto
Rok vydání :2003
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :lamino
-220 str., Knižní podoba TV pořadu. Původní cena199 Kč.Rádce v otázkách: zdravotní pojištění, půjčka, nájem bytu, dar, výživné..
BENCHLEY - Jaws
Rok vydání : 1975
Benchley P. - Čelisti
Vyšehrad 1977
Benchley Peter - Satanské moře
187 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1994
BENCHLEY Peter - Čelisti
Rok vydání :1977
- brož.pošk.vazba
BENCHLEY Peter - The deep
Rok vydání : 1976
Benchley Peter - Čelisti
205 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1992
BENCHLEY Peter - Hlubina
Rok vydání :1994
- brož.
BENCHLEY Peter - Čelisti
Rok vydání :1992
BENCHLEY Peter - Čelisti
Rok vydání :1992
BENCHLEY Peter - Čelisti
Rok vydání :1977
- brož.
BENCHLEY Peter - Čelisti
Rok vydání :1992
Benchley Peter - Čelisti
Obr., 208 s. 1992 NV Eso, napsáno v jazyce: Česky
Benchley Peter - Satanské moře
Obr, 190 s. 1994 NV, napsáno v jazyce: Česky
Benchley Peter - Bestie
200 s., ob K. Rosmány 1992 Príroda, napsáno v jazyce: Česky
BENCHLEY Peter - Bestie
Rok vydání : 1992
BENCHLEY Peter - Čelisti
Rok vydání : 1977 Poznámka :brož.
Benchley Peter - Čelisti
Vydavatel : Vyšehrad, Praha
Rok vydání: 1977
Jazyk: Čeština
Počet stran: 215
Benchley Peter - Bestie
Vydavatel : Príroda, Bratislava
Rok vydání: 1992
Jazyk: Čeština
Počet stran: 199
Benchley Peter - Čelisti
Nakladatelství (edice): eso
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 205
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Benchley Peter - Bestie
Nakladatelství (edice): Príroda
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 199
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Od autora Čelistí
BENCHLEY Peter - Satanské moře
Rok vydání : 1994
Benchley, P. - Čelisti
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1992
Jazyk: Čeština
Počet stran: 205
Bencko V., Cikrt M., Lener J. - Toxické kovy v životním a pracovním prostředí člověka
Vydavatel : Grada, Praha
Rok vydání: 1995
Jazyk: Čeština
Počet stran: 282
Bencze, Habovštiaková - Konverzačná príručka maďarčiny
Vydavatel : Slovenské Pedagogické nakladatelstvo
Rok vydání: 1961
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 324
BENČ Bohuslav - Novopacko
Rok vydání : 1999
Benč, Alois - Dobrý rádce pro školu i dům
Kniha je souborem několika Dobrých Rádců od Aloise Benče
Vydavatel : Velké Meziříčí, Šašek a Frgal
Rok vydání: 1895
Jazyk: Čeština
BENČÍK , PECKA - Varšavská čtyřka proti Československu 1968
Rok vydání : 1998 Poznámka :A 4
BENČÍK / NAVRÁTIL / PAULÍK - Vojenské otázky československé reformy 1967-1970
Rok vydání : 1996 Poznámka :A4
BENČÍK A. / DOMAŇSKÝ J. - 21.VIII.68
Rok vydání :1990
- brož., 158 s.
BENČÍK A. / DOMAŇSKÝ J. - 21.VIII.68
Rok vydání :1990
- brož., 158 s.
BENČÍK A. / DOMAŇSKÝ J. - 21.VIII.68
Rok vydání :1990
- brož., 158 s.
BENČÍK A. / DOMAŇSKÝ J. - 21.VIII.68
Rok vydání :1990
- brož., 158 s.
BENČÍK A. / DOMAŇSKÝ J. - 21.VIII.68
Rok vydání :1990
- brož., 158 s.
BENČÍK Antonín - Rekviem za Pražské jaro
Rok vydání : 1998
BENČÍK Antonín / DOMAŇSKÝ Josef - 21.srpen 1968
Rok vydání :1990
- brož., 158 s.
BENČÍK Antonín/ RICHTER Karel - Tragický osud generála Heliodora Píky
Rok vydání :2001
- vyd. MO ČSR, s věnováním a podpisem syna generála Píky
Benčík, Antonín
- Rekviem za Pražské jaro
Nakladatel : TEMPO
Rok vydání (číslo vydání) : 1998 ()
Benčík-Domaňský - 21.srpen 1968
Rok vydání :1990
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-edice Tvorba uvádí 3/199
BENČÍK/ DOMAŇSKÝ - 21.srpen 1968
Rok vydání : 1990 Poznámka :brož
Benčík/Domaňský - Tvorba: 21. srpen 1968
1990 Delta, napsáno v jazyce: Česky
Benda - Pohlednice-zinkografie
průměrně zachovalá, flek vpravo nahoře, popsaná, ,
Pohlednice,
Benda-Pohlednice-zinkografie
Benda Hutterer - Měřictví a rýsování pro třetí třídu měšťanských škol chlapeckých
Se 46 obrazci v textu a 15 tabulkami.
Vydavatel : Höfer a Klouček, Praha
Rok vydání: 1911
Jazyk: Čeština
Počet stran: 91
Benda Hutterer - Měřictví a rýsování pro druhou třídu měšťanských škol chlapeckých
Se 79 obrazci v textu a 14 tabulkami.
Vydavatel : Höfer a Klouček, Praha
Rok vydání: 1910
Jazyk: Čeština
Počet stran: 79
Benda A. (red.) - Sokol - časopis pro tělesnou a mravní výchovu - ročník 53
Vydavatel : Sokol pražský
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
Benda A. (red.) - Sokol - časopis pro tělesnou a mravní výchovu - ročník 54
Vydavatel : Sokol pražský
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
Benda A. (red.) - Sokol - časopis pro tělesnou a mravní výchovu - ročník 49
Vydavatel : Sokol pražský
Rok vydání: 1923
Jazyk: Čeština
Počet stran: 324
Benda A. (red.) - Sokol - časopis pro tělesnou a mravní výchovu - ročník 55
Vydavatel : Sokol pražský
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 392
Benda A. (red.) - Sokol - časopis pro tělesnou a mravní výchovu - ročník 51
Vydavatel : Sokol pražský
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
BENDA Aleš - Neznámou Australií
Rok vydání :1985
Benda Aleš - Neznámou Austrálií
Obr, 208 s., foto autor 1985 Práce, napsáno v jazyce: Česky
Benda Antonín - Pod Chlumem
Příběhy dvou chlapců za světové války. Ilustrace O.Ušák. Velmi dobrý stav.
Praha 1948 J.Tožička
8°,184s.,váz.
Benda Antonín - Frantíkovo vítězství
Vydavatel : V. Kotrba, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 110
Benda Antonín - Matýsek přežil šťastně zimu
ilustroval Vladimír Dohnal
Vydavatel : Nakladatelství Jaroslav Tožička, Praha
Rok vydání: 1944
Jazyk: Čeština
Počet stran: 101
Benda B. - Bronz a kámen-Hrst vzpomínek
Nakladatel :Melantrich
Rok vydání :1977
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-vzpomínky sochaře, čb foto
Benda Břetislav - Bronz a kámen
Nakladatelství (edice): Melantrich
Rok vydání: 1982
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 126
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BENDA Jaroslav - O letech práce a přátelství
Rok vydání : 1962 Poznámka :A 4
BENDA Jaroslav - Léta s umělci
Rok vydání : 1969
BENDA JAROSLAV,URBAN PETR /ILUSTR./ - TRAPASY ČESKÝCH HVĚZD
Vydavatel : FRAGMENT
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-253-0778-6
BENDA Jiří / HÁNL Jiří - Dějiny v pramenech I. (Výbor historických dokumentů k učebnici dějepisu pro I. roč. OŠ)
Rok vydání :1956
- 280 s.
Benda Karel - - Cestou zkázy
Tři dokumentární příběhy, brož 16°, Knižnice vojenských příběhů sv. 74, stav dobrý Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1958
BENDA Marek - co je vládnutí
Rok vydání : 1994 Poznámka :brožovaná
BENDA Pavel / VYSOKÝ Václav - Tesaříci labských pískovců (Coleoptera: Cerambycidae)
Rok vydání :2000
- brož., 340 s., ilustrace
Benda Rudolf - Od Váhu k Vihorlatu
186 stran, čb. vyobrazení, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena a natržena Vydavatel : Lidová demokracie Rok vydání : 1962
BENDA VÁCLAV - PODOBY SKRYTOSTI
Sborník k výstavě Václava Bendy v Oblastní galerii v Liberci.
Vydavatel : OBLASTNÍ GALERIE V LIBERCI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 223
ISBN: 80-85050-72-1
BENDA Vladimír - Hledání-úvahy věřícího křesťana
Rok vydání : 1988
Benda, A, Dohnal, Vladimír - Zajíček Matýsek
Poloplátěná vazba, 88 str., malá 4°. Praha, J. Tožička, 1942. Desky se stopami užívání, uvnitř velmi dobrý stav.
Benda, Aleš - Neznámou Austrálií
Práce a Mladý svět Rok :1985
Benda, Aleš - Neznámou Austrálií
Vydavatel : Práce, Praha
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 205
Benda, Antonín - Hrady Země české
Polpl., nakaladatelská vazba. Praha, Jan Kobes, 1942, 4°. Četné ilustrace Mir. Mariquity. Velmi pěkný stav.
Benda, J. - Výpravy za bednou
Ilustrace J. Žemlička.
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1976
Jazyk: Čeština
Počet stran: 103
Benda-Chroust - Obkladačské práce
Nakladatel :SNTL
Rok vydání :1974
Stav knihy :horší stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-220 str., čb foto, odborná příručka. Razítka knihovny, scan části obsahu.
Bender F. - Illustrierte Geschichte der Stadt Köln
Bachem 1912 Köln, OLwd., 171 Abb., Stadtplan aus dem Jahre 1571
Bender R. - Marschbuch
Nakladatel :Schnott
Stav knihy :horší stav
Vazba :brožovaná
-Noty, 16 nejoblíbenějších pochodů
BENDER URS PETER - NITERNÝ LEADERSHIP LEADERSHIP FROM WITHIN
Podle autora knihy musí správný lídr především umět vést sám sebe, vedení druhých lidí se pak stává přirozenou záležitostí. Důraz je kladen zejména na vnitřní emocionální spolupráci s podřízenými, založenou v první řadě na motivování a delegování.
Vydavatel : MANAGEMENT PRESS
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
ISBN: 80-7261-069-4
BENDERSON BRUCE - BIDGOOD JAMES BIDGOOD
James Bidgood is seen as the father of the pulp and glamour aesthetic, yet his photographic works are still scarcely known. He came to New York in 1951, intent on becoming a musical star, and earned his first wages as a drag performer in Manhattan legendary Club 82. His serious employment as a window dresser, freelance photographer, and costume designer enabled him to collect the material he needed for his own photo shoots, for which he built complex sets, often in his tiny apartment. In his photographs and films, he pays homage to the youthful male body via elaborate staging of his romantically shimmering visions of a homoerotic paradise. This monograph presents a complete overview of James Bidgood influential body of work.
Vydavatel : TASCHEN
Jazyk: Čeština
Počet stran: 184
ISBN: 3-8365-1452-1
Benderson, Bruce - Bidgood
ONakl. papírová vazba s původní obálkou ISBN: 3822874272, Köln, Benedikt Taschen Verlag GmbH, [1999], 175 S., Fol. s bohatou přílohou barevných celostránkových fotografií. Nová kniha, text anglicky. Obálka místy potrhána a nyní na rubu podlepena bílou pap. páskou. Jinak nepoškozeno a ve velmi pěkném stavu. As the first and only monograph on the unrivaled father of the glam and pulp aesthetic, Bidgood is a fittingly unique tribute to the photography and films of James Bidgood. In this important volume, a great deal of attention is paid to the development and execution of Bidgood?s cult classic, Pink Narcissus, a crowning achievement in his glittering allegorical oeuvre. This book is an essential foundation for those who are interested in the history of male form photography and the contemporary glam revival initiated by photographers like Pierre et Gilles and David LaChapelle. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
Bendick, Jeanne - Making the movies
Doplněno ilustracemi.
Vydavatel : Whittlesey House, McGraw-hill Book Company
Rok vydání: 1945
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 190
Bendix B. - Lehrbuch der Kinderheilkunde
Urban und Schwarzemberg 1910, 6. Aufl.,83 Abb.im Text, 671 S.
Bendl K.na slova J.V. Sládka - Šest písní pro mladý svět
Bez desek a údajů o nakladateli a riku vyd.
BENDL STANISLAV - NOVÁ MATURITA ČESKÝ JAZYK A LITERATURA SOUBOR TESTOVACÍCH ÚL
Soubor testovacích úloh pro společnou část nové maturitní zkoušky
Vydavatel : Aleš Skřivan
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 52
ISBN: 80-86493-17-2
BENDL STANISLAV - UKÁZNĚNÁ TŘÍDA ANEB KÁZEŇSKÉ MINIMUM PRO UČITELE
Praktická příručka, která by se určitě hodila každému začínajícímu pedagogovi, který neví, jak si udržet kázeň ve třídě.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 296
ISBN: 80-7254-624-4
BENDL STANISLAV - MATURITA ZE SPOLEČENSKÝCH VĚD
Třetí vydání příručky, v níž můžete najít užitečné a ucelené informace pro přípravu na maturitní zkoušku ze společenských věd nebo k přijímacím zkouškám na některou z vysokých škol, kde je vyžadována dobrá orientace ve společenských vědách.
Vydavatel : Aleš Skřivan
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 55
ISBN: 80-86493-02-4
BENDL STANISLAV - NOVÁ MATURITA OBČANSKÝ A SPOLEČENSKOVĚDNÍ SOUBOR TESTOVACÍCH
Vydavatel : Aleš Skřivan
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-86493-14-8
Bendl V. Č. - Básně a novely
Obr. 1938 ČAVU, napsáno v jazyce: Česky
Bendl-Sládek - Skřivánčí písně
Nakladatel :Orbis
Rok vydání :1951
Stav knihy :horší stav
Vazba :brožovaná
-noty pro zpěv a klavír, Ladová A. barevná obálka
Bendl-Stránický V.Č. - Tatínkovy juchty a jiné historky
Nakladatelství (edice): B.Stýblo
Rok vydání: 1921
Počet číslovaných stran: 170
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav dobrý se stopami použití
Bendlová P. - Teilhard de Chardin nová naděje katolicismu ?
Svoboda 1967
BENDLOVÁ Peluška - Človek a moderní katolicismus
Rok vydání : 1965
Bendová K. - Nezábudky
Mladé letá 1957
Bendová V. - Česko-německá konverzace
SPN 1975
Bendová V. - Němčina pro pokročilé samouky . . . 2 svazky
SPN 1993
Bendová V. - Němčina pro samouky
SPN 1991
Bendová V. - Němčina pro pokročilé samouky
SPN 1984, 2 svazky
Bendová Veronika - Sprechen Sie Deutsch?
příručka k TV kursu-I-IV 1973 SPN, napsáno v jazyce: Česky
BENDOVÁ, KETTNEROVÁ - Němčina pro samouky
Rok vydání : 1989 Poznámka :včetně dvou kazet
Bendová/Ketnerová - Němčina pro samouky
1991 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Bendová/Ketnerová - Němčina pro samouky
526 s, 88 s. Klíč 1982 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Benedek István - Pařížské salóny
1977 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky
BENEDEK István - Pařížské salóny
Rok vydání :1977
Benedek István - Pařížské salóny
Nakladatelství (edice): Práce - Erb
Rok vydání: 1977
Počet číslovaných stran: 328
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Benedek,Illyés, Elek,Gyula - Princ z dřevěného hradu
Albatros Rok :1975
Benedetti Aldo de - Dobrou noc, Patricie!
Komedie o třech dějstvích ve čtyřech obrazech.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
Počet stran: 100
Benedettiová L., Grazziniová F. - Rostliny zeleň na zemi
Obzor 1994
Benedict Leijo - Proměny Venuše
Vydavatel : Nakladatel Jan Kotlant
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 101
Benedict T. Viviano - Království Boží v dějinách
Nakladatel : Vyšehrad
ISBN : 978-80-7021-921-8
EAN : 9788070219218
Originál :The Kingdom of God in History
Překlad : Tomáš Petráček
Formát :
184 stran,
20X13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Studie předního znalce rabínské literatury a novozákonní biblistiky.
Autor připomíná , že myšlenku příchodu Božího království na zem lze označit za centrální část Ježíšovy zvěsti. Navzdory tomu bylo toto téma v dějinách církve nejednou špatně chápáno, vytlačováno na okraj nebo dokonce považováno za nebezpečné. Poselství o příchodu království míru, spravedlnosti a pokoje má skutečně schopnost měnit společenské uspořádání a inspirovat revoluce. V této studii sleduje autor koncept království Božího v dějinách křesťanství od jeho počátků až do současnosti. Po nezbytném exegetickém a patristickém úvodu následuje pojednání tématu ve středověkém období, v reformaci, novověku a konečně v dějinách 20. století. Ve svém celku kniha ukazuje, jak hluboce a pozitivně ovlivnila křesťanská eschatologie euroamerické myšlení a jeho dějiny.
Benedict T. Viviano - Království Boží v dějinách
Nakladatel : Vyšehrad
ISBN : 978-80-7021-921-8
EAN : 9788070219218
Originál :The Kingdom of God in History
Překlad : Tomáš Petráček
Formát :
184 stran,
20X13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Studie předního znalce rabínské literatury a novozákonní biblistiky.
Autor připomíná , že myšlenku příchodu Božího království na zem lze označit za centrální část Ježíšovy zvěsti. Navzdory tomu bylo toto téma v dějinách církve nejednou špatně chápáno, vytlačováno na okraj nebo dokonce považováno za nebezpečné. Poselství o příchodu království míru, spravedlnosti a pokoje má skutečně schopnost měnit společenské uspořádání a inspirovat revoluce. V této studii sleduje autor koncept království Božího v dějinách křesťanství od jeho počátků až do současnosti. Po nezbytném exegetickém a patristickém úvodu následuje pojednání tématu ve středověkém období, v reformaci, novověku a konečně v dějinách 20. století. Ve svém celku kniha ukazuje, jak hluboce a pozitivně ovlivnila křesťanská eschatologie euroamerické myšlení a jeho dějiny.
BENEDÍK JAROSLAV A KOL. - AKUTNÍ AORTÁLNÍ DISEKCE
V knize jsou shrnuty nejnovější poznatky léčby akutní aortální disekce. V zhledem k závažnosti je hlavním tématem léčba disekce typu A, postuhující ascendentní aortu. Pro úplnost je uvedena i chirurgická a intervenční léčba disekce typu B, s níž jsou u nás všeobecně menší zkušenosti.Kniha je určena studentům i lékařům, kteří se s akutní aortální disekcí setkávajív rámci diagnostiky a předoperačního zajištění.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 147
ISBN: 80-7254-751-8
Benedikt de Spinoza - ROZPRAVA O ZDOKONALENÍ ROZUMU A ETHIKA PO GEOMETRICKU VYLOŽEN Aacute
Česká akademie věd a umění, Praha, 1926
339 stran, původní brož, velký formát
Stav : brož velmi mírně ušpiněná, jinak velmi dobrý stav, pěkně zachováno.
Benedikt Spinoza - René Descarta Principy filosofie
Podtitul : René Descarta Principy filosofie způsobem užívaným v geometrii vyložené od Benedikta Spinozyz Amsterdamu
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-204-0
EAN : 9788070072042
Originál :Renati des Cartes Principia philosophiae more geometrico demonstrata per Benedictum de Spinoza Amstelodamensem
Překlad : Martin Hemelík
Formát :
244 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : První český překlad raného spisu velkého holandského myslitele 17. století B. Spinozy, který představuje zajímavý a fundovaný výklad v té době nesmírně vlivné karteziánské filosofie. Autor geometrickou formou podává rozhodující principy Descartova učení, a to jak jeho ontologických základů, tak i přírodně filosofických a fyzikálních teorií, a zároveň formuluje svá první filosofická východiska pro budoucí výstavbu eticko-ontologické soustavy, kterou podal geometrickou formou ve svém vrcholném díle Etika. Text dokumentuje způsoby, jakými se formoval historicky významný proud kontinentálního racionalismu 17. století.
Benedikt Spinoza - René Descarta Principy filosofie
Podtitul : René Descarta Principy filosofie způsobem užívaným v geometrii vyložené od Benedikta Spinozyz Amsterdamu
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-204-0
EAN : 9788070072042
Originál :Renati des Cartes Principia philosophiae more geometrico demonstrata per Benedictum de Spinoza Amstelodamensem
Překlad : Martin Hemelík
Formát :
244 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : První český překlad raného spisu velkého holandského myslitele 17. století B. Spinozy, který představuje zajímavý a fundovaný výklad v té době nesmírně vlivné karteziánské filosofie. Autor geometrickou formou podává rozhodující principy Descartova učení, a to jak jeho ontologických základů, tak i přírodně filosofických a fyzikálních teorií, a zároveň formuluje svá první filosofická východiska pro budoucí výstavbu eticko-ontologické soustavy, kterou podal geometrickou formou ve svém vrcholném díle Etika. Text dokumentuje způsoby, jakými se formoval historicky významný proud kontinentálního racionalismu 17. století.
Benedikt XVI. - Bůh a svět
312 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Barrister a Principal Rok vydání : 2005
BENEDIKT XVI. - 365 DNÍ S BENEDIKTEM XVI.
Kniha je souborem 366 úryvků z různých papežových textů a promluv z posledních let. Úryvky mají vést ke každodennímu zamyšlení. Kniha je proto rozdělena podle dní v jednotlivých měsících s akcentem na významná období církevního roku (postní doba, Velikonoce, Letnice, svátky a slavnosti během roku, advent, Vánoce). Vyšla vlastně pro rok 2008, ale může sloužit i pro kterýkoli jiný rok. Texty jsou velmi srozumitelné sestavovatelé celého souboru byli zřejmě vedeni záměrem adresovat publikaci celému spektru čtenářstva. Tematika je vázána spíše na památky světců a denní biblické texty, nejde o systematický výklad otázek víry.
Vydavatel : KARMELITÁNSKÉ NAKLADATELSTVÍ KOSTELNÍ VYDŘÍ
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 255
ISBN: 80-7195-337-1
BENEDIKT XVI. /RATZINGER JOSEF/ - APOŠTOL JEŽÍŠE KRISTA PROMLUVY O SVATÉM PAVLOVI
Kniha, která dokládá, jak poutavým zdrojem příběhů může být světová historie. Šestnáctka osudů slavných osobností od starověku až po 20. století z pera našich předních historiků, doplněná téměř stovkou barevných vyobrazení, přináší poutavé čtení. S kým se zde můžete setkat? Starověk zastupují příběhy Alexandra Velikého a jeho manželky Róxany, Antonia a Kleopatry a římského císaře Severa s chotí Julií Domnou. Dvanácté století přibližují osudy Eleonory Akvitánské, které se jako jediné ženě podařilo být královnou Francie i Anglie. Na britské ostrovy nás zavádí úděl Jindřicha VIII. a jediné manželky, která ho přežila - Kateřiny Parrové. Ve Francii píše život dramatické kapitoly Jindřicha Navarrského a Markéty z Valois, ale i Ludvíka XIV. a jeho pravnuka Ludvíka XV., stejně jako Bonapartova synovce Napoleona III. V Rusku se odehrává smutný osud Petra I., Dánsko reprezentuje příběh osobního lékaře krále Kristiana VII. - J. F. Struenseeho. Předobraz sexuálního harašení některých politiků přibližuje manželství 16. prezidenta USA Abrahama Lincolna, z našeho kontinentu je zde vyprávění, jak na tom byl ve vztahu k ženám zakladatel 8222 vědeckého 8220 komunismu Karel Marx. Z nejmladší doby se zde setkáme s G. J. Rasputinem, s králem Eduardem VIII., který se kvůli W. W. Simpsonové vzdal anglického trůnu, s Adolfem Hitlerem a Evou Braunovou a nakonec s Johnem F. a Jacquelinou Kennedyovými.
Vydavatel : KARMELITÁNSKÉ NAKLADATELSTVÍ KOSTELNÍ VYDŘÍ
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
ISBN: 80-7195-384-5
Benedikta - Punky dumky
Prostřednictvím alba Punky Dumky se na české scéně (znovu)objevuje formace Benedikta, v jejíž muzice se setkává rock s jazzem, ale i funky, punk či lidová hudba a to vše se slévá v jeden originální kompaktní celek. Fakt, že se Benedikta silně inspiruje slovanským folklórem, často vyplave na povrch jen skrze ústřední melodii, jindy ho posluchač zaregistruje pouze díky dialektu textů. Kapela sedí na perfektně šlapající rytmice současného Krucipüsku (Vojta Douda - bicí, Jaryn Janek - baskytara), výraz jí dává průrazný a nebojácný zpěv Petry Váňové, která Benediktu se sestrou Michaelou (housle) před lety založila. Sestavu dále doplňují kytarista Marek Trana, perkusista Víta Halška a jednomužná dechová sekce v podobě Marka Prokopa.
Tracklist:
01. Šej hoj
02. Počúvaj
03. Za řekou, za horama
04. Šohajova mama
05. Punky dumky
06. Zapalte svíci
07. Legenda o zlé kopretině
08. Slavíček
09. Jabko
10. Láska
Benediktová Lola - Tři muži, tři hříchy
1991 Petrklíč, napsáno v jazyce: Česky
BENEK MARTIN,BLAHUTOVÁ IVANA A DALŠÍ - POSVÍCENÍ /SBORNÍK HUMORNÝCH I SMUTNÝCH PŘÍBĚHŮ/
Sborník humorných i smutných příběhů, jak je přináší život sám.
Vydavatel : BALT-EAST
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
ISBN: 978-80-86383-85-9
BENES Edvard - Armáda, brannost národa .
Rok vydání : 1937
BENES Edvard - Zavazuji vás
Rok vydání : 1948
BENES Edvard - Světová krise
Rok vydání : 1946
BENES Edvard - Práce a zápisy po bohu TGM
Rok vydání : 2000
BENES Edvard - Problém alkoholové výroby a abstinence
Rok vydání : 1947
BENES K. J. - Rudá v černé
Rok vydání : 1948 Poznámka :(il. Titelbach)
BENES Vojta - Z časů veliké víry
Rok vydání : 1926
BENESOVA - Francouzština
Rok vydání : 1992
Beneš - Černou zemí
Slezské verše, celostránkové ilustrace Karel Tichý, 500 výtisků nečíslovaných, původní složky v obálce 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Česká akademiická beseda, Praha Rok vydání : 1937
Beneš - Žalář milionů
Protektorát Čechy a Morava, původní brož 8°, obálka a úprava Vladimír Endl, 183. svazek knihovny Národního obrození, 3. české vydání (1. v Čechách), stav velmi dobrý Vydavatel : Pokrok, Praha Rok vydání : 1947
Beneš - Bojovali jsme za svobodu
obálka Vladimír Endl, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Pokrok Rok vydání : 1947
BENEŠ - Soukromá zjevení
Rok vydání : 2202
Beneš - Zavazuji vás
brož 8°, 145 stran, obálka a gr. úprava František Malý, 1. vydání, velmi dobrý stav, nerozřezané listy Vydavatel : Mír, Brno Rok vydání : 1948
Beneš - Banánové sny
celoplátěná vazba s obálkou 8°, 150 stran, 1. české vydání, intaktní stav Vydavatel : Konfrontace, Zurich Rok vydání : 1984
Beneš - Rudá v černé
původní brož, intaktní stav, obálka Vojtěch Tittelbach Vydavatel : Klub socialistické kultury Rok vydání : 1947
Beneš - Demokracie dnes a zítra
původní brož 8°, intaktní stav, 347 str., III vydání, obálka Františka Tichého Vydavatel : Čin Rok vydání : 1948
BENEŠ - Něm. český-Čes. něm. kapesní slovník
Rok vydání : 1972
BENEŠ Edvard - the Austro- German Customs Union Projekt
Rok vydání : 1931
BENEŠ Edvard - Paměti. Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství
Rok vydání :1947
- brož., 520 s.
Beneš - Třebízský - Z dob slávy a utrpení
poloplátěná vazba 8°, ilustrace Vincent Hehl, 55. svazek knihovny vybrané četby mládeže Jitro, stav dobrý, hřbet opotřebený Vydavatel : Ústřední učitelské nakladatelství a knihkupectví, Praha Rok vydání : 1946
Beneš B. F. - Mámina kytička-verše
Nakladatel :Salivař
Rok vydání :1944
Stav knihy :horší stav
Vazba :brožovaná
-Kočura B. bar il.
Beneš Bed. M. - Za naším huménkem
A5, Obr, 60 s., il. b.d. F. Sukaný, Uh. Hradiště, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Bedřich Buchlovan - Za našim huménkem
ilustrace a obálka Adolf Kašpar, na přídeští ex libris, obálka vevázána, razítka z knihovny, 165 stran, celoplátěná převazba s přelepkou na hřbetě 8°, stav velmi dobrý-na vazbě tisková chyba . Za našim okénkem Vydavatel : Miroslav Stejskal, Brno Rok vydání : 1940
BENEŠ Bohuš - Godś Village
Rok vydání : 1947 Poznámka :HB
Beneš Bohuš - Amerika je s námi
Obr, 194 s, foto 1941 Čechoslovák London, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ Bohuš - Bůh do domu
Rok vydání : 1947 Poznámka : knihovna Lid. Novin
Beneš Buchlovan Bedřich - Pamětní list třetí schůzky moravských bibliofilů a exlibristů
stránky nečíslovány, ryt Rudy Kubíčka, vyšlo v 170 vytiscích
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Beneš Buchlovan Bedřích - Oživené kameny a střípky
ilustrace Konůpek
Vydavatel : Vydavatelský odbor ÚSJÚ, Brno
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 115
BENEŠ E. - Soupis publikací
Rok vydání : 1994 Poznámka :brož.
BENEŠ E. - Patřím k vám
Rok vydání : 1946 Poznámka :A6
Beneš E. - Šest let v exilu a druhé světové války
DP 1946
Beneš E. - Mnichovské dny
Nakladatel :Svoboda
Rok vydání :1968
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :obálka chybí
Beneš E. - Šest let exilu a druhé světové války-Řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45
Nakladatel :Orbis
Rok vydání :1946
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-480 str.
Beneš E. - Světová krise-kontinuita práva a nové právo revoluční
Nakladatel :Linhart
Rok vydání :1946
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :brožovaná
-nerozřezáno, 40 str.
BENEŠ E. a kol. - Němčina pro jazykové školy 1
Rok vydání :1967
- 248 s.
BENEŠ E. aj. (red.) - T.G.Masarykovi k šedesátým narozeninám
Rok vydání :1930
- 2. vyd., vyd. Čin, 440 s., nerozřezáno
BENEŠ Ed. - Boj o vyšší politickou kulturu národa
Rok vydání : 1932
BENEŠ Eduard - Das Osterreichisch-deutsche abkomen
Rok vydání : 1931 Poznámka :(německy)
BENEŠ Eduard - Projev pana presidenta rep. dr. E.B. na sjezdu českých spisovatelů 1946
Rok vydání : 1946
BENEŠ Eduard - Demokracie dnes a zítra
Rok vydání : 1948 Poznámka :váz.
BENEŠ Eduard - My War Memoirs
Rok vydání : 1928 Poznámka :A 4, váz.,HB
BENEŠ Eduard - Democracy Today and Tomorrow
Rok vydání : 1939
BENEŠ Eduard - Democracy to day and To morrow
Rok vydání : 1940 Poznámka :HB
Beneš Eduard - Problémy nové Evropy a zahraniční politika Československa
Vydavatel : Melantrich, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 306
Beneš Eduard - Problémy nové Evropy a zahraniční politika Československa-projevy a články 1919-1924
Obr, 308 s. 1924 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Eduard - Základní mluvnice němčiny
lam, 184 s. 1971 SPN, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ Eduard Dr. - Smysl Československé revoluce
Rok vydání : 1923 Poznámka :brož.
BENEŠ Eduard Dr. - Bojující Československo
Rok vydání : 1945
BENEŠ Edvard - Úvahy o slovanství
Rok vydání : 1947
BENEŠ Edvard - Světová válka a naše revoluce
Rok vydání : 1994
BENEŠ Edvard - Světová krise, kontinuita práva a nové právo revoluční
Rok vydání : 1946
BENEŠ Edvard - Projev presidenta republiky Dr Edvarda Beneše v Praze 16.5. 1945
Rok vydání : 1945
BENEŠ Edvard - Problém alkoholové výroby a abstinence
Rok vydání : 1947
BENEŠ Edvard - Nová slovanská politika
Rok vydání : 1946 Poznámka :Brož.
BENEŠ Edvard - Paměti
Rok vydání : 1948 Poznámka :polokož. vazba
BENEŠ Edvard - Mnichovské dny
Rok vydání : 2003 Poznámka :nová
BENEŠ Edvard - Demokretická armáda, pacifism a zahraniční politika
Rok vydání : 1937
BENEŠ Edvard - Paměti. Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství
Rok vydání :1948
- brož., 520 s., 24 s.obr.příl..
BENEŠ Edvard - Nová slovanská politika
Rok vydání :1946
- brož., 62 s.
BENEŠ Edvard - Paměti. Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství
Rok vydání :1947
- 520 s., 24 s.obr.příl..
BENEŠ Edvard - Paměti. Od Mnichova k nové válce a k novému vítězství
Rok vydání :1947
- brož., 520 s., 24 s.obr.příl..
BENEŠ Edvard - Šest let exilu a druhé světové války. Řeči, projevy a dokumenty z r.1938-45
Rok vydání :1946
- 468 s.
BENEŠ Edvard - Šest let exilu a druhé světové války. Řeči, projevy a dokumenty z r.1938-45
Rok vydání :1946
- 494 s.
Beneš Edvard - Masarykova cesta a odkaz
35 stran, grafická úprava Karel Svolinský, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1937
Beneš Edvard - Úvahy o Slovanství
obálka František Tichý, nerozřezáno, 365 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Čin, Praha Rok vydání : 1947
Beneš Edvard - Patřím k vám
Obr., 12 s., typo Z. Rossmann 1946 Ústřední svaz osvobozených politických vězňů, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Demokracie dnes a zítra
Ocpl., 320 s., vaz. F. Tichý, b. ob. 1946 Čin, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Demokracie dnes a zítra
Ocpl., 320 s., ob. + vaz. F. Tichý 1947 Čin, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Demokracie dnes a zítra
Obr., ob. + vaz. F. Tichý 1947 Čin, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Filosof a státník
Patočka, Galla, Bláha.. 1937 Mazáč, napsáno v jazyce: 17 foto
Beneš Edvard - Světová válka a naše revoluce I.
1935 Orbis/Čin, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Mnichovské dny
Vydavatel : Svoboda
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 555
Beneš Edvard - Úvahy o slovanství
rok vydání neuveden
Vydavatel : Lincolns-Prager publishers, London
Jazyk: Čeština
Počet stran: 259
Beneš Edvard - Šest let v exilu a druhé světové války
Vydavatel : Týdeník Čechoslovák, Londýn
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 319
Beneš Edvard - EB národu
Projevy Dr Eduarda Beneše v letech 1945-1946
Vydavatel : Zemská rada osvětová v Praze
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
Beneš Edvard - Mnichovské dny - Paměti
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1968
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 555
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Mnichovské dny
Beneš Edvard - Světová válka a naše revoluce
Nakladatelství (edice): Orbis, Čin
Rok vydání: 1927/35
Počet číslovaných stran: 537/612/685
Poznámka ke knize: lehce poškozený hřbet - vazba plátěná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: 3 svazky
Beneš Edvard - Šest let exilu a druhé světové války
Nakladatelství (edice): Družstevní práce
Rok vydání: 1946
Počet číslovaných stran: 486
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45
Beneš Edvard - Šest let exilu a druhé světové války
Nakladatelství (edice): Družstevní práce
Rok vydání: 1946
Počet číslovaných stran: 486
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45
Beneš Edvard - Demokracie dnes a zítra
Nakladatelství (edice): Čin
Rok vydání: 1946
Počet číslovaných stran: 349
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Beneš Edvard - Demokracie dnes a zítra
Nakladatelství (edice): Čin
Rok vydání: 1946
Počet číslovaných stran: 349
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Beneš Edvard - Paměti-Od Mnichova k nové válce a novému vítězství
typo Svolinský, 24 hlubot. Foto 1948 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Paměti-Od Mnichova k nové válce a novému vítězství
Oppl, 520 s., ob a typo Svolinský, 24 hlubot. foto 1948 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Šest let exilu a druhé světové války 1939-1945
Ocpl, 486 s., b. ob. 1946 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - EB národu-z projevů prezidenta republiky v letech 1945-1946
Obr, 136 s. 1946 Zemská rada osvětová, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Úvahy o slovanství-Hlavní problémy slovanské politiky
tištěno jako rukopis, Ppl, 260 s., ob. O. Trechlinger, veváz. b.d. Lincolns-Prager, London, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Světová krise-Kontinuita práva a nové právo revoluční-projev na právnické fakultě UK při promoci na JUDr. h. c.
Obr, 42 s., typo M. Kaláb 1946 Linhart, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Edvard - Paměti
Nakladatelství (edice): Orbis
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 517
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Od Mnichova k novému vítězství
BENEŠ Edvard - Úvahy o slovanství
Rok vydání : 1947 Poznámka :polokožená vazba ,obr.Tichý vevázána
Beneš Edvard - Paměti-Od Mnichova k nové válce a novému vítězství
Oppl, 520 s., ob a typo Svolinský, 24 hlubot. foto 1948 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ Edvard Dr. - Světová válka a naše revoluce
Rok vydání : 1930 Poznámka :3 sv., orig vazba
BENEŠ Edvard Dr. - Mnichovské dny
Rok vydání : 1968
BENEŠ Edvard Dr. - Mnichovské dny. Paměti
Rok vydání :1968
- váz., 560 s.
BENEŠ Edvard Dr. - Šest let exilu a druhé světové války
Rok vydání :1946
- 494 s.
BENEŠ Edward - Národu z projevů presidenta republiky v letech 45-46
Rok vydání : 1946
BENEŠ František - Význam pečetí pro bádání o minulosti
Rok vydání : 1945 Poznámka :A4
Beneš František - Nevinní a bezbranní
Oppl, 114 s. 1948 Zář Brno, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ IVAN - JAK JINAK NA LEUKÉMII PRO VŠECHNY,KTEŘÍ HLEDAJÍ CESTU ODE DN
Autorova vlastní slova: Ačkoli jsem v mládí aktivně sportoval na vrcholové úrovni a i po odchodu z ní jsem zůstal aktivním sportovcem, v roce 1999 (to mi bylo 45 let) jsem začal mít potíže s fyzickou výkonností a dýcháním. Začátkem roku 2000 mi byla stanovena diagnóza - Waldenströmova choroba. Je to vzácný typ chronické leukémie, kterou lze podle současných poznatků medicíny po nějakou dobu, pro každého individuální, stabilizovat - průměrně asi šest a půl roku. Ale vyléčit ji nelze a dříve nebo později člověka zahubí. Tato choroba byla u mne odhalena v akutním, život ohrožujícím stádiu a život mi tehdy zachránily krevní transfúze. Po prvním šoku z takové diagnózy jsem přistoupil na klasickou léčbu, která akutní stav zlepšila. Současně jsem si pokládal otázky typu: Jak je to možné? Proč já? Čím jsem si to způsobil? Je možné se vůbec vzepřít osudu, nebo to mám takto shora nalinkované a tomu se ubránit nelze? Byl jsem totiž v té době úspěšným podnikatelem ve svém oboru a žil jsem na první pohled ve stabilním manželství se dvěma dospívajícími dětmi. Nechtěl jsem se smířit s verdiktem smrtelné choroby a začal jsem hledat, jak se z takového osudu vyvázat. Prošel jsem rukama různých léčitelů bez valného vlivu na můj zdravotní stav. Až když jsem se rozhodl vzít svůj život do vlastních rukou a stát se pánem svého osudu, začalo se mi dařit nacházet cestu ven.
Vydavatel : Ing.Ivan Beneš
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 237
ISBN: 80-254-4654-6
Beneš J. - Disproporce
ČS 1969 Život kolem nás
Beneš J. - Druhý dech
Nakladatelství (edice): Melantrich
Rok vydání: 1991
Počet číslovaných stran: 147
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Beneš J. - Do vrabců jako když střelí, Banánové sny
NV 1991
BENEŠ J., BURIAN Z. - Pravěká příroda
Rok vydání : 1991 Poznámka :Burian
BENEŠ J./ PLACHÝ A. - Německo-český a česko-německý kapesní slovník
Rok vydání :1959
- 944 s.
BENEŠ Jan - Zločin genocidy: Litva v drtivém objetí velkého bratra SSSR
Rok vydání : 2001
Beneš Jan - Do vrabců jako když střelí
162 stran, původní vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše Vojsko Rok vydání : 1963
Beneš Jan - Do vrabců jako když střelí/ Banánové sny
il. L. Reslerová 1990 NV, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Jan - Opředeni mocným kouzlem
1984 Profil, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ Jan - Zelenou nahoru
Rok vydání : 1977
Beneš Jan - Stavba garáže
238 stran, čb. vyobrazení, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNTL, Praha Rok vydání : 1962
BENEŠ Jan - Druhý dech
Rok vydání : 1991 Poznámka :brož.
BENEŠ Jan - tak mě polib /kiss me,I am Bohemian
Rok vydání : 1991 Poznámka :Brož.
BENEŠ Jan - Do vrabců jako když střelí
Rok vydání : 1965
BENEŠ Jan - Disproporce
Rok vydání : 1969
BENEŠ Jan - Indolence
Rok vydání : 1994 Poznámka :A 6
BENEŠ Jan - Do vrabců jako když střelí
Rok vydání :1963
BENEŠ Jan - tak mě polib
Rok vydání :1991
- ob. Jelínek O.
Beneš Jan - Situace
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 156
Beneš Jan - Na místě
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 133
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BENEŠ Jan - Indolence
Rok vydání :1993
- výborný stav
BENEŠ JAN - BALADA O LUDIMÍRU
Variace na téma protikomunistického odboje bratří Mašínů je tvořena sedmi krátkými zastaveními.
Vydavatel : PRIMUS
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 52
ISBN: 80-85625-51-2
BENEŠ JAN - AMERICKÁ CAUSERIE
Krátké statě inspirované autorovými cestami po Americe a Evropě. Netradiční cestopisné črty prokládá spisovatel Jan Beneš úvahami o stavu české politiky a společnosti. Svoje zkušenosti z emigrace a zážitky z cest konfrontuje s českým způsobem života.
Vydavatel : PRIMUS
Rok vydání: 1997
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
ISBN: 80-85625-81-4
BENEŠ JAN - INDOLENCE
Autor líčí okolnosti svého zatčení, věznění a procesu v r. 1967, kdy byl odsouzen pro podvracení republiky.
Vydavatel : PRIMUS
Rok vydání: 1994
Jazyk: Čeština
Počet stran: 228
ISBN: 80-85625-30-X
BENEŠ Jan - Disproporce
Rok vydání :1969
BENEŠ JAROSLAV - STRÁŽ OBRANY STÁTU 1936-1939
Kniha připomíná historii sboru Stráže obrany státu. Historii sice krátkou, ale zato velmi zajímavou a poučnou. Kniha má za cíl osvětlit vznik a utváření Stráže obrany státu, její vnitřní strukturu, fungování a vývoj, ale i její likvidaci. Kniha se v neposlední řadě zabývá i bojovým nasazením Stráže v letech 1938 a 1939.
Vydavatel : FORTPRINT
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 368
ISBN: 80-86011-34-9
BENEŠ JAROSLAV,MAREK JINDŘICH - ŠLUKNOVSKÁ ZRADA KOMENTOVANÉ DOKUMENTY
Vzpomínky bývalých příslušníků jednotek Stráže obrany státu ze Šluknovského výběžku na rok 1938. Vzpomínky SOSáků doplňují archivní dokumenty. Knížka obsahuje několik desítek dobových, převážně nepublikovaných fotografií.
Vydavatel : FORTPRINT
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 60
ISBN: 80-86011-31-3
Beneš Jiří - Kybernetické systémy s automatickou organizací
A4, Obr, 184 s., 83 obr. 1966 Academia, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ Jiří - Dynamique statistique des circuits de régulation
Rok vydání :1964
- váz., 371 s.
BENEŠ Jiří - V německém zajetí
Rok vydání :1945
- brož., rozpadlá vazba, uvolněné listy
Beneš Jiří - V německém zajetí-Pankrác, Auschwitz, Nordhausen
2. vyd., Obr, 310 s., ob J. Ptáček 1946 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ JIŘÍ - INFEKČNÍ LÉKAŘSTVÍ
Od vydání zatím poslední větší oborové publikace uběhlo téměř 20 let a od té doby byla objevena řada nových patogenů, zlepšily se diagnostické možnosti, u mnoha nemocí se přehodnotil celý přístup k terapii. Současně se změnila i celá koncepce infekčního lékařství. Všechny tyto trendy monografie reflektuje.
Vydavatel : GALÉN
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 651
ISBN: 80-7262-644-1
Beneš Jos. - Obrazový slovník německý a český
SPN 1957
Beneš Jos. - Německo-český a česko-německý kapesní slovník
SPN 1967
Beneš Jos., Berger Zd. - Pravěká zvířata
SPN 1992
Beneš Josef - Život v odboji
Obr, 314 s. 1999 Votobia, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ Josef - Ač zemřeli, ještě mluví
Rok vydání : 1964
BENEŠ Josef - Obrazový slovník německý a český
Rok vydání : 1957
Beneš Josef - Obrazový slovník německý a český
Ocpl., 189 ilustr. 1957 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Josef a kol - Alergologie
1986 Avicenum, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Josef D. - Až za mnou přijdeš-vzpomínky na Nymburk
Obr, 232 s., dedikace autora 2003 Primus, napsáno v jazyce: Česky
Beneš Josef D. - Útěky
Obr, 208 s. 1993 Primus, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. - Anglická frazeologie
Orbis 1946
Beneš K. J. - Nesmrtelní se setkávají-Metafysická groteska
215 stran, obálka a čtyři dřevoryty Vlad. Silovský, celoplátěná převazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání : 1928
Beneš K. J. - Nesmrtelní se setkávají
215 stran, obálka a čtyři dřevoryty Vlad. Silovský, celoplátěná původní vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání : 1928
Beneš K. J. - Past
Ocpl, 348 s., il. K. Svolinský 1970 NV, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Mezi dvěma břehy
Ocpl, 596 s., ob J. Blažek, typo Z. Seydl, podp. aut. 1954 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Rudá v černé
Obr, ob. V. Tittelbach 1947 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Past
Ocpl, il. K. Svolinský 1970 NV, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Červená pečeť
pev. V.-ob. vevázána 1941 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Rudá v černé
1947 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Ohnivé písmo
1950 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Červená pečeť
1969 ČS KPP, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Rudá v černé
Obrazy z konce století . , obálka Vojtěch Tittelbach, 230 stran, původní poloplátěná vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1948
Beneš K. J. - Ohnivé písmo
Ocpl, 424 s., b přeb., raz. 1957 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Beneš K. J. - Červená pečeť
Nakladatel :ČS
Rok vydání :1969
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
Beneš K. J. - Uloupený život
Nakladatel :ČS
Rok vydání :1988
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
Beneš K. J. - 1848 v projevech současníků
Nakladatel :Štorch-Marien
Rok vydání :1932
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
-články od různých autorů (Havlíček, Sabina )
Beneš K. J. - Dobrý člověk
Nakladatel :dp
Rok vydání :1925
Stav knihy :horší stav
Vazba :brožovaná
-dedikace a podpis autora
Beneš K. J. - Nesmrtelní se setkávají
Vydavatel : Družstevní práce, Praha
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 216
Beneš K.J. - Kouzelný dům
ČS 1977
Beneš K.J. - Vítězný oblouk
DP 1937 Praha,Živé knihy sv.147,úprava a vazba L.Sutnar,portrét spisovatele,dva obrázky a obálka K.Tondl
BENEŠ K.J. - Kouzelný dům
Rok vydání :1966
- ob. Z.Seydl
BENEŠ K.J. - Červená pečeť
Rok vydání :1969
- ob. K.Vaca
BENEŠ K.J. - Vítězný oblouk
Rok vydání :1947
- pošk.vazba,bez ob.
BENEŠ K.J. - Uloupený život
Rok vydání :1939
BENEŠ K.J. - Uloupený život
Rok vydání :1935
BENEŠ K.J. - Uloupený život
Rok vydání :1988
- foto na přebalu J.Pohribný
BENEŠ K.J. - Ohnivé písmo
Rok vydání :1950
BENEŠ K.J. - Ohnivé písmo
Rok vydání :1950
BENEŠ K.J. - Nesmrtelní se setkávají. Metafysická groteska
Rok vydání :1928
- dřevoryty V.Silovského,bez ob.
BENEŠ K.J. - Mezi dvěma břehy (Ocpl, 596 s., ob J. Blažek, typo Z. Seydl, podp. aut.)
Rok vydání :1956
BENEŠ K.J. - Mezi dvěma břehy (Ocpl, 596 s., ob J. Blažek, typo Z. Seydl, podp. aut.)
Rok vydání :1956
BENEŠ K.J. - Kouzelný dům
Rok vydání :1971
BENEŠ K.J. - Kouzelný dům
Rok vydání :1963
BENEŠ K.J. - Kouzelný dům
Rok vydání :1963
BENEŠ K.J. - Kouzelný dům
Rok vydání :1971
BENEŠ K.J. - Kouzelný dům
Rok vydání :1971
BENEŠ K.J. - Hra o život
Rok vydání :1958
- plát.vazba, il.K.Svolinský,podpis autora
BENEŠ K.J. - Dračí setba
Rok vydání :1957
- ob.K.Vodák,plát.vazba
BENEŠ K.J. - Červená pečeť
Rok vydání :1948
BENEŠ K.J. - Červená pečeť
Rok vydání :1946
- brož.
BENEŠ K.J. - Kouzelný dům
Rok vydání :1958
- plát.vazba
Beneš K.J. - Dračí setba
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: 1957
Počet číslovaných stran: 457
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Beneš K.J. - Kouzelný dům
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel-Klíč
Rok vydání: 1966
Počet číslovaných stran: 332
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Beneš K.J. - Uloupený život
Nakladatelství (edice): Čs. spisovatel - Klíč
Rok vydání: 1973
Počet číslovaných stran: 270
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
BENEŠ K.J. - Červená pečeť
Rok vydání :1948
Beneš Krabice z Weitmile - Panování císaře Karla IV.
79 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Pokrok Rok vydání : 1940
Beneš Krabice z Weitmile - Panování císaře Karla IV.
Pokrok, Praha,
1940,
dobrý stav,
orig. brož, ta lehce zašpiněná, na hřbetu natržená, zažloutlé a uvolněné listy,
80 stran,
Historie,
Beneš Krabice z Weitmile-Panování císaře Karla IV.
Beneš M. Kulda
- Moravské národní pohádky
Nakladatel : Alois Hynek
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
Beneš Method Kulda - Legendy
vlastním nákladem,
1894,
dobrý stav,
orig. brože, ty je na hřbetě a na kraji na přední straně slepované, zašpiněné, na krajích lehce potrhané, některé listy jsou na krajích pomačkané a mírně potrhané, 12 svazků ve 2 svazcích,
541 stran,
Historie,
Beneš Method Kulda-Legendy
BENEŠ MILAN - ANDRAGOGIKA
Základní učební text pro studenty andragogiky a personálního řízení mapuje obor s jeho multidisciplinárním založením, využívá poznatky příbuzných oborů.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 136
ISBN: 978-80-247-2580-2
BENEŠ MIRKO,JANEČKOVÁ RADKA - ZÓHAR SVATÁ KNIHA KABALY
Zóhar je souborným dílem celého cyklu jednotlivých mystických spisů a podílely se na něm nejrůznější generace hledající Boha. Každý, kdo se na něm podílel, obohatil tento kompilát o své vědomosti, které byly přizpůsobeny starobylému slohu knihy.
Vydavatel : DOBRA
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 270
ISBN: 80-86459-30-6
Beneš O. - Fotografování dokumentů
78 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNTL, Praha Rok vydání : 1959
BENEŠ O./ DOBROVOLNÝ B. - Automobil pro každého
Rok vydání :1948
- brož., 288 s.
BENEŠ Oldřich - Fotografie dokumentů
Rok vydání :1959
Beneš Oldřich - Nastavovanie voyidlových motorov
Vydavatel : Slovenské nakladate?stvo technickej literatúry
Rok vydání: 1964
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 156
Beneš P.,Schindler J. - Letectví dnes a zítra
MF 1959
Beneš Pavel - Naše první křídla
A4, Ocpl, 300 s., ob a il. M. Hrbas 1955 MF, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ Pavel a kol. - Cvičení z chemie pro III. Ročník gymnázií
Rok vydání :1986
- SPN, 128 s., 34 obr.
Beneš Petr - Automobil pod lupou
Význam, historie, konstrukce, provoz.
Praha 1981 Práce
8°,352s.,brož.
BENEŠ STANISLAV - BROUMOVSKÉ STĚNY
Broumovské stěny patří k největším oblastem Polické vrchoviny. Dříve opomíjený kraj se stal po intenzivní těžbě dřeva v osmdesátých letech vyhledávaným lezeckým terénem. Odlesněním byly objeveny desítky, možná stovky dosud nevylezených věží s možnostmi prvovýstupů. Když už máte dost přelidněného Adšpachu, vypravte se sem. Určitě nebudete zklamáni. V průvodci uvedené cesty jsou slovně popsány, doplněny schematickými půdorysnými mapkami a přehledně seřazeny v rejstříku věží.
Vydavatel : JUKO
Rok vydání: 1995
Jazyk: Čeština
Počet stran: 124
Beneš V. - Těsnopis pro samouky II
b.d. a v., napsáno v jazyce: Česky
Beneš V. - Rok na vsi
Dědictví Komenského 1907, il. M.Aleš ( lid.básnictví)
Beneš V. a kol - Latinská Amerika-Laplatská skupina
Arg., Braz., Urug, Parag 1979 ČTK-Pressfoto, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ VLADIMÍR - ISCHÉMIE MOZKU CHIRURGICKÁ A ENDOVASKULÁRNÍ TERAPIE
Publikace nabízí souhrn základních znalostí a orientaci v komplexní problematice aktivního řešení mozkové ischémie (chirurgické a intervenční řešení).
Vydavatel : GALÉN
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
ISBN: 80-7262-186-6
BENEŠ Vojta - Revoluční hnutí v severní Americe
Rok vydání : 1923
BENEŠ Vojta - Naše maminka
Rok vydání : 1947
BENEŠ Vojta - Československá Amerika v odboji
Rok vydání : 1931 Poznámka :1. sv. v.
Beneš Vojta - Děti v bouři revoluce. Literární obraz práce a bojů amerických Čechoslováků za svobodnou domovinu
Rok vydání :1947
- váz., 264 s., velmi dobrý stav
Beneš Vojta - Žalář milionů. Protektorát Čechy a Morava
Rok vydání :1947
- brož., nerozřezáno, 260 s., ob. V.Endl
Beneš Vojta - Bojovali jsme za svobodu I.
Rok vydání :1947
- brož., 320 s. , ob. V.Endl
Beneš Vojta - První vojáci nejzápadnější fronty
I. vydání, obálka Vl. Endl, 175 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pokrok Rok vydání : 1946
Beneš Vojta - Masaryk v revoluci
126 stran, 58 str. čb. přílohy, mapa, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Česká grafická Unie, Praha Rok vydání : 1937
Beneš Vojta - Děti v bouři revoluce
262 stran, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý
Vydavatel : Komenium Rok vydání : 1947
Beneš Vojta - Za kožlanskými humny (A4, Oppl, 144 s., il. V. Plátek)
Rok vydání :1948
BENEŠ Vojta - Za kožlanskými humny
Rok vydání : 1948 Poznámka :A 4
Beneš Vojta - Naše maminka
Rok vydání :1947
- ilustr.a litogr. Karel Mueller
Beneš Vojta - Hry matky boží
Rok vydání :1925
- il.Zhoř
Beneš Vojta - Z časů veliké víry
Vzpomínky na cestu ze Spojených států amerických do Anglie na podzim 1916 . , 144 stran, obálka anonym, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka cca 1,5 cm natržena Vydavatel : Volné Myšlenky, Praha Rok vydání : 1926
Beneš Vojta - První vojáci nejzápadnější fronty
w
Vydavatel : Pokrok
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Beneš Vojta - Naše maminka
ilustrace F. V. Eisenreich
Vydavatel : Grafika, tiskařské podniky v Plzni
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 59
Beneš Vojta - První vojáci nejzápadnější fronty
Nakladatelství (edice): Pokrok
Rok vydání: 1946
Počet číslovaných stran: 178
Poznámka ke knize: věnování bez souvislosti - vazba poloplátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Beneš Vojta - Naše maminka
Nakladatelství (edice): Grafika
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: Eisenreich F.V. čb a barevné celostránkové
Počet číslovaných stran: 59
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití
BENEŠ Z. / KURAL V. (ed.) - Pour Comprendre L´Histoire. Les relations tchéco-allemandes entre 1848 et 1948
Rok vydání :2002
- Editions Gallery, 344 pp., neuf
Beneš Zd. - Praha v zastavení časů
SPL 1996
Beneš Zd. - Praha v zastavení časů
Práce 1996
Beneš Zd., Jančík D. - Rozumět dějinám - vývoj črsko-německých vztahů na našem úzení v letech 1848 - 1948
Gallery 2002
BENEŠ Zdeněk - Dějiny středověku
Rok vydání : 1996
Beneš Zdeněk - I prezident už toho má plné zuby an. Od blbé nálady k mafii po česku
lam, 160 s. 2002 Erika, napsáno v jazyce: Česky
BENEŠ Zdeněk - České dějiny I.
Rok vydání : 1997
BENEŠ Zdeněk - Dějepis 1 pro střední odborné školy
Rok vydání : 2001
BENEŠ ZDENĚK,PETRÁŇ JOSEF - ČESKÉ DĚJINY I. UČEBNICE PRO STŘEDNÍ ŠKOLY
Učebnice dějepisu pro střední školy.
Vydavatel : SPL PRÁCE,ALBRA
Rok vydání: 1997
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
ISBN: 80-86287-36-X
Beneš, Bohuš - Amerika jde s námi
Doprovázeno obraz. materiály.
Vydavatel : Čechoslovák, Londýn
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 191
Beneš, Eduard * Maxa, Prokop - Práce za Československou samostatnost
Nakladatelská, celopl. vazba. Praha, Státní nakladatelství, 1928, Knihy pro každého , sv. 28., 192 S., malá 8°. Velmi pěkný stav.
Beneš, Eduard, Dr. - Nesnáze demokracie
OBrož. Praha, Nákladem Svazu národního osvobození, 1924, 49 S., 12°. Razítko předchozího majitele. Bez původní obálky. Složky nerozřezány. Pěkný stav.
Beneš, Edvard - Pravda o Haagu. Reparační otázky likvidace světové
války. Exposé ministra zahraničních věcí v poslanecké sněmovně 30.1.1930. Brož. sešit, 56 str. Praha, Orbis, 1930. Dobrý stav, uvnitř velmi dobrý.
Beneš, Edvard - Šest let exilu a druhé světové vál
Řeči, projevy a dokumenty z r. 1938-45 Rok :1947
Beneš, Edvard - Mnichovské dny - paměti
Rok :1968
Beneš, Edvard - Šest let v exilu a druhé světové války
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 486
Beneš, Edvard - Demokracie dnes a zítra
Vydavatel : Praha, ČIN
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 349
Beneš, Edvard - Paměti
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 518
Beneš, Edvard - Londýn a sociální poměry v Anglii
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 44
Beneš, Edvard - Nová slovanská politika
Vydavatel : Vladimír Žikeš, Praha
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 59
Beneš, Edvard, Dr. - Tři roky Druhé světové války..Londýnské exil. vyd.
Projevy a dokumenty z r. 1938 - 1942. (S úvodem dr. Huberta Ripky). OBrož. Londýn, Čechoslovák , [1942], 164 S., 8°. Hřbet natržen. Jinak nepoškozeno. Pěkný stav.
Beneš, Edvard, Dr. - Problémy Československa
OBrož. Knihovna Svazu národního osvobození Svazek 120. Praha, Nákladem Svazu národního osvobození, 1936, 39 S., 12°. Razítka předchozího majitele. Pěkný stav.
Beneš, Edvard, Dr. - Tři roky Druhé světové války -Londýnské exil. vyd.
Projevy a dokumenty z r. 1938 - 1942. (S úvodem dr. Huberta Ripky). Londýn, Čechoslovák , [1942). Původní brož, ve hřbetu natržená, několik stran s potrhanými okraji (nezasahuje do textu), 164 stran. Jinak nepoškozeno. Velmi slušný stav.
Beneš, Frant. - Význam pečetí pro bádání o minulosti
Brož., 30str. textu a 24 tabulkových stran s mnoha obr.4°. Praha, Ć.G.U., 1945. Velmi dobrý stav.
Beneš, Frant. - Patricia Tošnerová - Pošta v ghettu Terezín. 1941-1945. .
Die Post im Ghetto Theresienstadt. Česky-německy-anglicky. Papírová vazba v kartonové krabičce, 343 str. s mnoha reprodukcemi, 4°. Praha, Profil, 1996. Překlad D. Lieblová a P. Liebl. Velmi dobrý stav.
Beneš, J. - Indolence
Vydavatel : PRIMUS, Praha
Rok vydání: 1993
Jazyk: Čeština
Počet stran: 228
Beneš, Jan - Banánové sny
Vydavatel : Konfrontace, Curych
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 150
Beneš, Jan - Do vrabců jako když střelí
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
Počet stran: 159
Beneš, Jan - Balada o Ludimíru
Vydavatel : Primus
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 51
Beneš, Jan: - Situace
Vydavatel : Praha, Československý spisovatel
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 155
Beneš, Jiří - Reparace a Čsl. republika
OBrož. Socialistické knížky. Mladé Proudy, 31 S., 12°. Složky nerozřezány. Velmi pěkný stav.
Beneš, K. J.
- Rodný hlas
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
BENEŠ, TŘEBÍZSKÝ Václav - Z letopisů Sázavských
Rok vydání : 1953
Beneš, Vojta - Masaryk v revoluci - s věnováním autora
Polpl. vazba. Praha, Československá grafická unie, [1937], 126 S., 8° s dobovými fotografiemi v textu. Věnování autora na titulním listu. Velmi pěkný stav.
Beneš, Vojta - O lepší svět
Výbor z článků, úvah a statí. IV. Duch legií. OBrož. Praha, Nákladem Svazu Národního obrození, 1928, 120 S., malá 8°. Složky částečně nerozřezány. Velmi pěkný stav.
Beneš, Vojta - Revoluční hnutí v Severní Americe
Pátá přednáška cyklu Československá Revoluce . Proslovena 26. března 1923. OBrož. Praha, Památník Odboje, 97 S., malá 8°. Složky nerozřezány. Velmi pěkný stav.
Beneš, Vojta - Revoluční hnutí v Severní Americe
Pátá přednáška cyklu Československá Revoluce . Proslovena 26. března 1923. OBrož. Praha, Památník Odboje, 97 S., malá 8°.Pěkný stav.