Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 6 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 28.04.2010 04:30
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
- CD Villa-Lobos - Guitar Works / Brabec
- CD Brabec,Malý - Viola and Guitar
- CD Romantic Jewish Songs
- CD Buďte zdrávi Židé
- CD Vánoční písničky dětem
- CD Aus der Tiefe ruf ich
- CD Dialog s minulostí
- CD Skvosty francouzské varhanní tvorby
- CD Zahradník J. - Listen...
- CD České soudobé smyčcové kvartety
- CD Tango poteňo
- CD Ženatý I.- Violin
- CD Ave Maria - Bambini di Praga
- CD Stamitz,Sonatori - Six Trios,...
- CD Haydn,Schubert,Šostakovič - Piano
- CD Praha město hudby
- CD Czech Organ Music
- CD Hledačům ticha - zhudebněné básně
- CD Hybš - dík tónům
- CD Hajossyová M. - Song Recital
- CD Romantic Cello
- CD Kocianovo kvarteto
- CD Čtyři staletí hudby v Praze
- CD Ave Verum - Bambini di Praga
- CD Pražské delikatesy
- CD Prague Transformations
- CD Beňačková G. - S úctou
- CD Hudeček,Vlčková - Greatest Romantics
- CD Vivaldi A.- Čtvero ročních období
- CD Zelenka J.D.- Barokní triové sonáty
- CD Smetana - Má vlast - Krombholc
- CD Ryba J.J. - Mše
- CD Ryba J.J. - Missa Solemnis
- CD Mozart W.A.- Serenady
- CD Mozart W.A.- Violin Concerto No.5,...
- CD Mozart a jeho čeští přátelé
- CD Mozartissimo
- CD Klusák J.- Sixth Invention,..
- CD Janáček L. - Taras Bulba,...
- CD Janáček L.- Počátek románu
- CD Kryštof Harant z Polžic
- Lebo s námi je Boh
Čtivě podané pravdy a pravidla pravoslaví.Nová.Foto zašlu.Slovensky.
Vydavatel : Prešovská pravoslavná fakulta
- Svatý Bruno
Slovensky.Nová.Foto zašlu.
- Fajtl František : - - Létal jsem s Třiatřicítkou - -
Praha Naše vojsko 1991, 8°, 238 str. + obrazová příloha, OBrož..
- Eisenhower D.Dwight : - - O invasi a vítězství - -
Praha Naše vojsko 1947, 4°, 195 str., OBrož..
- Novák Luděk : - - Století moderního malířství (1865-1965) - -
Praha Orbis 1968, 8°, 412 str., řada vyobrazení v textu, Ovaz. s OOb..
- Javorin Alfred : - - Pražské arény. Lidová divadla pražská v minulém století - -
Praha Orbis 1958, 4°, 340 str. + obrazová příloha, Ovaz. s OOb..
- Schätz M. - - Polymery ve výtvarné praxi - -
Praha SPN 1978, 4°, 209 str. řada vyobrazení v text + obrazová příloha, Ovaz..
- Nemethová E. : - - Sto háčkovaných vzorů - -
Budapest 1962, 4°, 200 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- - - Američtí básníci - -
Praha Svoboda 1946, 8°, 286 str., Ovaz s OOb..
- Podgorný Jiří : - - Králové šachového světa. Os Steinitze k Fischerovi - -
Praha Olympia 1974, 8°, 187 str., Ovaz. s OOb..
- BENEŠOVÁ HANA (ROZ. ANNA VLČKOVÁ, 1885-1974), MANŽELKA PREZIDENTA EDVARDA BENEŠE A JEHO CELOŽIVOTNÍ OPORA. PO JEHO SMRTI DOŽÍVALA V ÚSTRANNÍ ANIŽ SE VYJADŘOVALA K SOUČASNÉMU DĚNÍ
Poznámka - NATIŠTĚNÉ PODĚKOVÁNÍ ZA BLAHOPŘÁNÍ S PODPISEM
- LACKOVIČ OTTO (1927-?) SLOVENSKÝ HEREC PŮSOBÍCÍ V ČECHÁCH, PO ZAČÁTCÍCH NA SLOV. SCÉNÁCH PŮSOBIL OD l962 V MDP, FILMU
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE
- Památník osvobozenecké akce. Michigan 1939-1945
Celý název: Památník osvobozenecké akce českého národního sdružení ve státu Michigan 1939-1945. Brož. bez stránkování, ca 120 str. s foto. 4°. Detroit-Michigan, Č. S. N., 1946. Dobrý stav.
- Declarationes in s. Regulam pro Abbatiis Břevnov..
Braunau, Rajhrad. Brož, 87 str. 8°. Praha, ca 1930. Latinsky. Velmi dobrý stav.
- Tři sta let litomyšlského gymnasia 1644-1944
Jubilejní almanach. Brož. 179 str. s ilustr. 8°. Litomyšl, 1948. Dobrý stav.
- 50th anniversary LYRA ve své padesátce
Brož. Bez stránkování, ca 80 str. 4°. Chicago, R. Meldrich, 1940. Dobrý stav.
- 75 let českého pěveckého sboru LYRA. 1890-1965
Brož. 88 str. s foto. 4°. Chicago, 1965. Dobrý stav.
- Koncert českého dělnického pěveckého sboru Lyra
Program koncertu s bohatou přílohou. Brož. 36 str. 4°. Chicago, Blue Island, 1932. Velmi dobrý stav.
- Balcar Lubomír : - - Nad Karafiátovými Broučky. Sborník k 50.jubilejnímu vydání Broučků - -
Praha 1941, 4°, 142 str + obrazová příloha, OBrož..
- Čapek Karel : - - Na břehu dnů (úvodníky, referáty, reportáže, denní zprávy ) - -
Praha ČS 1966, 8°, 442 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..
- Novák Robert : - - Mluvnicko-kritická studia k Liviovi - -
Praha ČAVSU 1894, 4°, 272 str., OBrož..
- Programm c.k. Gymnasium v Jičíně, r. 1852
Slepá papírová obálka. Dobrý stav, 55 stran. Jičín, 1852.
- - - Documenta Pragenisia číslo III. - -
Archiv hl. města Prahy 1983, 8°, 346 str.+ obrazová příloha, OBrož..
- Pilz Hugo : - - Pokus o nový statut hlav.města Prahy - -
Praha 1928, větší 8°, 29* str., OBrož..
- - - Obrození národa. Svědectví a dokumenty - -
Praha Melantrich 1979, 8°, OCpl. s OOb..
- Burgatz Alfred : - - Mozart o lásce zpíval - -
Praha Orbis 1944, 8°, 179 str., OBrož..
- Maurois Andre : - - Lélia neboli život George Sandové - -
Praha Odeon 1966, 8°, 471 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Matthews John : - - Ve službě grálu - -
Praha BBArt 2004, 8°, 362 str., Ovaz s OOb..
- Mazurek A. - - Základy praktické optiky - -
Přerov 1942, 8°, 213 str., OBrož..
- Honzík Miroslav : - - Říkali si vojevůdci - -
Praha Naše vojsko 1984, 8°, 297 str.+ obrazová příloha, OBrož..
- Molčanov N.N. : - - Generál de Gaulle - -
Praha Svoboda 1976, 8°, 447 str. + obrazové přílohy, OCpl. s OOb..
- Koval Karel : - - Mozart v Praze. Hudební kronika let 1787-1791 - -
Praha Melantrich 1956, 8°, 679 str. + obrazová příloha, OCpl..
- Steklač Vojtěch : - - Příběhy slavných Napoleon Bonapart a 59 dalších - -
Praha Práce 1989, 4°, 391 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s Ob..
- Náměsíčná země
Arický román.Nová kniha,pevná vazba
Vydavatel : BBart
- TOYEN - Pearl S.Bucková : - - Synové - -
Praha V.Čejka 1936, 4°, 511, obálku, frontispis a rytinu na vazbu Toyen, OBrož.. Velmi dobrý stav.
- KONUPEK - Jensen J.V. : - - Ztracená země. Člověk před ledovou dobou - -
Plzeň Beníško 1922, 72 str., ilustrace a původní vazna Jan Konůpek, Ovaz..
- Dobrovolný B. a spol. : - - Malý technický naučný slovník - -
Praha SNTL 1959, 8°, 1010 str., řada vyobrazení v textu, Ovaz..
- Štafl Adolf : - - Stavební řád pro Čechy s příslušnými zákony, nařízeními, výnosy - -
Praha PK V.Linhart 1941, 8°, 766 str., OPpl..
- Skříčka Metoděj : - - Obsluha a údržba promítacích přístrojů 16mm - -
Praha SNTL 1968, 8°, 269 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Friedrich Alexander : - - Neviditelná armáda. Kniha o energii - -
Praha Orbis 1943, 4°, 199 str., OBrož..
- Lassar-Cohn : - - Chemie v denním životě - -
Praha Otto nedatováno (1905), menší 8°, 301 str., řada vyobrazení v textu, Ovaz..
- Pleský Metoděj : - - Bratr generál. Památce Stanislava Čečka s přispěním spolubojovníků a přátel zesnulého a z vděčnosti za všechny legionáře - -
Praha Za svobodu 1931, 4°, 185 str., řada vyobrazení v textu, OCpl.
- Konopka Vladimír : - - Zde stávaly Lidice - -
Praha Naše vojsko 1978, 4°, 158 str. + obrazová příloha, Ovaz..
- - - Životopis V.I.Lenina - -
Praha SNPL 1960, 4°, 603 str. + obrazové přílohy, OCpl. s OOb..
- Zetkinová-Milovidová E. : - - Mládí V.I.Lenina - -
Praha 1970, 8°, 125 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..
- Siebenschein Hugo : - - Masaryk a Goethe - -
Praha FFUK 1946, 8°, 57 str., OBrož..
- Černý Josef (red.) : - - Průvodce organisovaného učitele - -
Praha ZUS 1906, 8°, 424 str., OCpl..
- Herfurt Ivan : - - Zlatý fond světové kinematografie - -
Praha Horizont 1986, 8°, 317 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- - - Československá kriminologie (aktuální problémy) - -
Praha Orbis 1971, 8°, 302 str., OCpl. s OOb..
- - - Německo-český technický slovník - -
Praha SNTL 1983, 8°, 1121 str., OCpl. s OOb..
- - - Česko-německý technický slovník - -
Praha SNTL 1970, 8°, 1095 str., OCpl. s OOb..
- - - Anglicko-český technický slovník - -
Praha SNTL 1982, 8°, 1026 str., OCpl. s OOb..
- Wojewodzki M : - - Akce v-1, v-2 - -
Praha Naše vojsko 1981, 8°, 387 str. + obrazová příloha, OBrož..
- Baborovský Jiří : - - Úvod do theoretické a fysikální chemie - - I.+II.
Praha Sfinx 1928-29, 8°, 182 a 263 str., OBrož..
- Mrštík Jiří : - - Patronování - -
Praha 1917, 4°, 16 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Jelínek Hanuš : - - Starofrancouzské zpěvy milostné i rozmarné - -
Praha SVU Mánes 1936, 8°, 151 str., OBrož..
- Zmatlík Karel : - - Šachista začátečník. Základy moderního šachu - -
Praha Orbis 1953, 8°, 223 str., řada vyobrazení v textu, OPPl..
- Jelínek Jan : - - Každý něco sbírá - -
Praha Albatros 1992, 8°, 149 str., řada vyobrazení v textu, Ovaz..
- Dušan Šimánek
ISBN: 80-7215-274-2, rok vydání: 2006, počet stran: 144, vazba: brožované, formát: 160 x 180 mm, číslo publikace: 371, grafická úprava: Pavel Lev, Studio Najbrt.
Nový svazek edice Fototorst. Dílo Dušana Šimánka zaujímá v české fotografii ojedinělé místo svou osobitě propracovanou a vysoce sofistikovanou estetikou, ať už v pojetí barevném či černobílém. Kromě několika autorských výstav zůstává dosud nezařazeno a skryto. Snad je to způsobeno tím, že Šimánek proslul činností publicistickou, módní a portrétní, která na sebe svou kvalitou a profesionalitou výrazně upozornila a překryla tak zájem o jeho nezávislý projev. Přítomná kniha sleduje v několika tematických úsecích rozvíjení jeho osobního stylu v souladu s novými vizuálními objevy. Ač ve svém celku může Šimánkovo dílo působit jako abstraktní, je vždy, od začátku až po dnešek, zakotveno ve skutečnosti. Vypovídá o procesu postupujícím od zření k prozření, kdy se objekt proměňuje z původní představy v novou vizi. Autorkami textů jsou přední česká historička fotografie Anna Fárová a kritička umění Lenka Lindaurová.
- Eugen Wiškovský
ISBN: 80-7215-266-1, rok vydání: 2005, počet stran: 142, vazba: brožované, formát: 160 x 180 mm, číslo publikace: 363, grafická úprava: Pavel Lev, Studio Najbrt.
Nový svazek edice Fototorst. Dílo českého avantgardního fotografa Eugena Wiškovského (1888?1964) není velké rozsahem ani tematickou šíří, ale originalitou, myšlenkovou hloubkou a formálním mistrovstvím. Ve svých raných dílech, patřících do stylu nové věcnosti, hledal ve zdánlivě neestetických objektech výtvarně působivé tvary, které oprošťoval výřezem, změnou měřítka nebo invenčním prací se světlem. Ve svých dynamických diagonálních kompozicích, využívajících neobvyklých úhlů záběru, patřil k nejradikálnějším představitelům české konstruktivistické fotografie. Velmi osobitá je i jeho krajinářská tvorba. Důležité jsou také jeho texty z oblasti teorie fotografie, v nichž aplikoval mnohé poznatky z tvarové psychologie. Autorem monografie je historik fotografie prof. Vladimír Birgus.
- Iren Stehli
ISBN: 80-7215-284-X, rok vydání: 2006, počet stran: 176, vazba: brožované, formát: 160 x 180 mm, číslo publikace: 381, grafická úprava: Pavel Lev, Studio Najbrt.
Nový svazek edice Fototorst. Monografie Iren Stehli (* 1953 v Curychu, v letech 1974?79 vystudovala FAMU v Praze) představuje autorčinu volnou tvorbu z let 1973?2001. Její fotografie hovoří o české skutečnosti, nejsou ovlivňovány žádnými současnými uměleckými proudy. Lidský příběh rozvinutý v čase se v jejím díle střídá s konceptuálně pojatými cykly bez lidské stafáže. Do obou je osobně vtažena ? obsahují českou poezii i český humor. Kniha je rozdělena do tematických kapitol, představujících ukázky jednotlivých jejích fotografických esejů a dlouhodobě vytvářených projektů. Výsledkem je kompaktní obraz, který jemně, ale naléhavě podává svědectví o posledních dvou desetiletích reálného socialismu v Československu a jeho přerodu v kapitalismus v devadesátých letech. Knihu doprovázejí texty Anny Fárové a švýcarského historika a sociologa Martina Hellera.
- Josef Binko
ISBN: 80-7215-281-5, rok vydání: 2006, počet stran: 148, vazba: brožované, formát: 160 x 180 mm, číslo publikace: 378, grafická úprava: Pavel Lev, Studio Najbrt.
Nový svazek edice Fototorst. Josef Binko (1879?1960), spolumajitel koželužny v Krucemburku na Českomoravské vysočině, je v dějinách fotografie českých zemí mimořádnou osobností. Jako jediný z českých fotografů je svou temnou komorou trvale přítomen ve stálé expozici historie fotografické techniky v Národním technickém muzeu v Praze. Jako jediný fotoamatér má dnes uloženo několik tisíc negativů v pražském Uměleckoprůmyslovém museu, nejvýznamnější české fotografické sbírce. Je vedle Františka Drtikola jediným českým fotografem, po němž se zachovalo několik set bromolejotisků a gumotisků z doby před první světovou válkou. Životní příběh Josefa Binka, pozapomenuté osobnosti dějin české fotografie, můžeme chápat i jako obraz českého osudu. Autor knihy Pavel Scheufler se zabývá dějinami fotografie se zaměřením na epochu Rakouska-Uherska.
- Josef Sudek - Neznámý
Salonní fotografie 1918-1942. Ke 110. výročí narození a 30. výročí úmrtí autora. On the 110th anniversary of the birthday of the artist and the 30th anniversary of his death.
Publikace představuje jedinečný soubor salonních originálních fotografií (vintage prints) špičkové kvality z doby před rokem 1930, než se Sudek naplno přiklonil k nové věcnosti. Větší část těchto fotografií byla zasílána na mezinárodní fotografické salony.
Nakladatel: KANT, Moravská galerie.
ISBN: 80-86970-22-1, EAN: 9788086970226.
Formát: 132 stran, 27x23cm, dvojjazyčně: česky a anglicky, vázaná vazba, 980gr.
Rok vydání: 2006 (1. vydání).
- Karel Cudlín
- Jiří Kroha v proměnách umění 20. století
(1893 - 1974). Architekt, malíř, designer, teoretik. Publikace, která přináší první komplexní přehled celoživotní tvorby Jiřího Krohy, je týmovou prací historiků umění z různých krajin Evropy a USA. Pracovníci Muzea města Brna, v jehož sbírkách se nachází převážná část Krohovy pozůstalosti (Marcela Macharáčková, Lenka Kudělková a Jindřich Chatrný), přistoupili ke zpracování projektu výzkumu pro publikaci a výstavu díla Jiřího Krohy, který získal podporu Europské unie z programu CULTURE 2000. Tvorbou Jiřího Krohy se zabývají dlouhodobě Monika Platzer (Architekturzentrum Wien) a Klaus Spechtenhauser (Eidgenössische technische Hochschule, Zürich). Nové poznatky přinášejí také stať Rostislava Šváchy (Akademie věd Ústavu dějin umění ČR) k mladoboleslavským architektovým stavbám, články o Krohově poválečné činnosti ve službách komunistického režimu od Martina Strakoše z Národního památkového ústavu v Ostravě a o Ateliéru národního umělce Jiřího Krohy od Kimberly Elman Zarecor (Iowa State University). Publikace obsahuje také první hodnocení teoretického díla Jiřího Krohy z pera Dity Dvořákové (Národní technické muzeum v Praze). Výsledky badatelského týmu přinášejí nové poznatky a úhly pohledu nejen na dílo Jiřího Krohy, nýbrž jsou také přínosem k dějinám architektury a výtvarného umění první poloviny 20. století v Československu.
Nakladatel: Era - vydavatelství, Muzeum města Brna.
ISBN: 978-80-86549-00-2, EAN: 9788086549033.
Formát: 488 stran, 30x25cm, česky, vázaná vazba.
Rok vydání: 2007 (1. vydání).
- Akta všech těch věcí (1547)
OBr., Historický spolek, Praha, 185 S., 4´. Nerozřezané složky. Krásný stav.
- Pohled 123009 Praha - Karlín
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: Karel Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa
- ČS. armádní sbor ve svazu sovětských
socialistických republik za velké vlastenecké války. Sborník dokumentárních fotografií. Naše Vojsko, Praha, 1949. Původní zdobená celoplátěná vazba (nepatrně vybledlá), s originální obálkou (mírně natržená - vše viz. obr.), v ochranné papírové krabici, 240 stran, velké množství černobílých fotografií.
- Novoroční přání 1895
Technika: xylografie nbsp
Vydáno: 1895
Kvalita: velmi dobrá
- Hrady, zámky a tvrze - Jižní Morava
Obálku, vazbu a grafickou úpravu navrhl Josef Týfa, erby nakreslil a popsal Jiří Louda a mapy nakreslil Ludvík Kopačka. Původní celoplátěná vazba se zlacením s obálkou. Vydání I. - Praha, 1981. Výborný stav, 365 stran, velké množství ilustrací.
- Hrady, zámky a tvrze - Praha a okolí
Obálku, vazbu a grafickou úpravu navrhl Josef Týfa, erby nakreslil a popsal Jiří Louda a mapy nakreslil Ludvík Kopačka. Původní celoplátěná vazba se zlacením s obálkou. Vydání I. - Praha, 1988. Výborný stav, 220 stran, velké množství ilustrací.
- Josef Pekař, o jeho mládí, životě a odkazu
Uspořádal J. Hobzek. Turnov, 1941, 111 stran. Pěti kresbami a barevným dřevorytem vyzdobil Karel Vik. Původní brož, nepatrně na okrajích natržená. Pěkný stav.
- Na paměť Josefa Pekaře, národního historika
Kniha proslovů a projevů při pohřbu J. Pekaře. Novina, Praha, 1937. Původní brož, 67 stran. Velmi pěkný stav.
- Programm c.k. gymnasium v Jičíně roku 1853
OBrož., Jičín, 1853, 49 S., 8´. Krásný stav.
- Rukopis Kralodvorský
I jiné výbornějšie národnie spěvopravné básně. Slovně i věrně v póvodniem starém jazyku, s pripojeniem německého prěloženie! Vydání deváté Váceslava Hanky. Praha, 1847. 190 stran. Chybí přední část obálky. Listy zohýbané a zašpiněné, text však velmi dobře čitelný. Kniha ve hřbetu rozpadlá na několik částí.
- Sborník historického kroužku
Ročníky XXV. 1924, Praha, 1924 a XXVI. 1925, Praha. Převazba, velmi dobrý stav.
- Sborník historický
Vydaný na oslavu desítiletého trvání Klubu historického v Praze. Praha, 1883. Původní obálka, rozbitý hřbet, slušný stav (ještě nerozřezáno), 155 stran.
- Spisové císaře Karla IV.
Na oslavu pětistyleté památky jeho. Sbor Matice české. K vydání upravil Josef Emler. Památky staré literatury české, číslo 4. Praha, 1878. Původní brož, mírně potrhaná po okrajích. Obálka mírně zašpiněna. Kniha drží ve hřbetu. Velmi slušný stav, 130 stran.
- Třetí Pamětní spis o zaopatření
král. hlav. města Prahy vodou podaný slavné radě města OBrož., Praha, 1881, 15 S., 8°. Velmi pěkný stav.
- VII. Slet všesokolský v Praze 1920
OBrož., Praha, Česká grafická unie, 1920, Quer. 8° s hlubotiskovou přílohou. Velmi pěkný stav.
- Zprávy českého zemského archivu, svazek IX.
Praha, 1946. Slušný stav.
- Zprávy českého zemského archivu, svazek V.
Praha, 1918. Slušný stav.
- Zprávy českého zemského archivu, svazek VI.
Praha, 1924. Slušný stav.
- Zprávy českého zemského archivu, svazek VII.
Praha, 1932. Slušný stav.
- Zprávy českého zemského archivu, svazek VIII.
Praha, 1939. Slušný stav.
- Hrady, zámky a tvrze - Severní Morava
Obálku, vazbu a grafickou úpravu navrhl Josef Týfa, erby nakreslil a popsal Jiří Louda a mapy nakreslil Ludvík Kopačka. Vydání I. - Praha, 1983. Výborný stav, 355 stran.
- Luhačovice. Pražská čtvrť.
Prošlá poštou.
1951 Orbis
- Kniha ke čtení O šlechetnosti.
Kniha ke čtení pro žáky všech škol. Díl II. O šlechetnosti. Papírové desky, 120 str. 8°. Praha, 1826. Uvnitř zachovalý stav.
- Prapor České družiny v Kyjevě 1914
Slavnostní list na paměť pětiletého výročí přísahy na prapor České družiny v Kyjevě 1914. Brož. 24 str. 8°. Praha, Slavia, 1919. Velmi dobrý stav.
- Prapor České družiny v Kyjevě 1914
Slavnostní list na paměť pětiletého výročí přísahy na prapor České družiny v Kyjevě 1914. Brož. 24 str. 8°. Praha, Slavia, 1919. Velmi dobrý stav.
- CD Hity české lidovky
- Surrealismus
Podtitul : Zvěrokruh 1 / Zvěrokruh 2 / Surrealismus v ČSR / Mezinárodní bulletin surrealismu / Surrealismus
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-219-X
EAN : 9788072152193
Formát :
216 stran,
29x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Fotoreprint všech pěti českých surrealistických časopisů ze 30. let, jež se staly legendou českého moderního umění, aniž by byly přístupné široké čtenářské veřejnosti. Na naléhání mnoha zájemců o moderní české umění vycházejí nyní všechny časopisy v jednom svazku, doplněny vyčerpávající historickou studií historika umění Karla Srpa. Výtisk obsahuje také překlad přednášky André Bretona, nahrané ve studiu brněnského radiojournalu v roce 1935.
- Pala František : - - Opera Národního divadla v období Otakara Ostrčila. I.díl. Od Karla Kovařovice k Otakaru Ostrčilovi 1918-1920 - -
Praha DU 1962, 4°, 275 str., OBrož..
- Pospíšil Vílém : - - Opera Národního divadla v období Otakara Ostrčila. VI.díl Divadelní sezony 1932/33-1934/35 - -
Praha DU 1989, 4°, 421 str., OBrož..
- Hollar 35
Sborník grafického umění. V příloze dřevoryt Nadi Synecké. Bez přebalu, na tit.straně razítko podnikové knihovny.
Praha 1966 NČVU
4°,132s.,váz.
- Pala František : - - Opera Národního divadla v období Otakara Ostrčila II.díl Do Smetanova roku 1924 - -
Praha DU 1964, 4°, 330 str., OBrož..
- Listy sv. Kláry Blahoslavené Anežce české
Přeložil Miloslav John, upravil Albert Vyskočil. Vydal Václav Pour, 1932 jako 2. svazek Pourovy edice. Původní brož, 29 stran. Knižní blok vytržen z obálky, ta lehce pomačkaná. Uvnitř velmi dobrý stav - dosud nerozřezáno.
- Trnková Marie : - - U Janáčků. Podle vyprávění Maries Stejskalové - -
Praha Panton 1959, 8°, 172 str., Cpl. vazba.
- Beskydy. Radegast na Radhošti.
Neprošlá poštou.
- Dějiny města Brna I.-II.
Napsal kol.autorů za redakce J.Dřímala a V.Peši.
Brno 1969 Blok
8°,296+380s.,váz.
- Ladislav Mednyánszky 1852-1919
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-8059-085-0
EAN : 9788080590857
Formát :
528 stran,
30x21cm,
slovensky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Obsáhlá publikace věnovaná významnému středoevropskému malíři poslední třetiny 19. a první třetiny 20. století.
- Dickensovo čtení
Laichter 1912, pův.vazba
- Hollar 11
Sborník grafické práce. Řídil Arthur Novák. Bez příloh.
Praha 1935 Hollar
4°,187s.,4sešity
- Šourek Otakar : - - Dvořákovy symfonie (charakter a rozbory) - -
Praha HMUB 1943, 8°, 191 str., OBrož..
- Honolka Kurt : - - Na počátku bylo libreto - -
Praha Supraphon 1967, 8°, 225 str., řada vyobrazení v textu, OPpl. s OOb..
- Bartoš František : - - Smetana ve vzpomínkách a dopisech - -
Praha Topičova edice 1939, 8°, 244 str., OBrož..
- Bartoš František : - - Wolfgang Amadeus Mozart v dopisech - -
Praha Topičova edice 1937, 8°, 149 str., OBrož..
- Bartoš František : - - Wolfgang Amadeus Mozart v dopisech - -
Praha Topičova edice 1937, 8°, 149 str., OBrož..
- Zich Otakar : - - Symfonické básně Smetanovy (hudebně estetický rozbor) - -
Praha HMUB 1924, 8°, 147 str., OBrož..
- Nejedlý Zdeněk : - - Dějiny opery Národního divadla - - II.
Praha Práce 1949, 8°, 468 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- - - Československá vlastivěda díl IX. umění - svazek 3. - hudba - -
Praha Horizont 1971, 4°, 435 str., řada vyobrazení v textu, OCpl..
- Přibáňová Svatava : - - Hádanka života (dopisy Leoše Janáčka Kamile Stosslové) - -
Brno Opus musicum 1990, 4°, 431 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- - - Leoš Janáček. Hudebně teoretické dílo I. Spisy, studie, dokumenty - -
Praha Supraphon 1968, 4°, 296 str., OCpl..
- - - Černokostelecko - -
Kostelec nad Č.l. MNV 1989, 4°, 95 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Blažíček Oldřich : - - Raffael - -
Praha Odeon 1982, 4°, 80 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Žákavec František : - - Z italského skicáře M.Švabinského - -
Praha Štenc 1925, 8°, 71 str. + obrazová příloha, Ovaz..
- Rolland Romain : - - Hudebníkovca cesta do minulosti - -
Praha Kosek 1946, 8°, 194 str., OBrož..
- Lev Vojtěch : - - Český Paganini. Vypravování o českém umělci - -
Praha DK 1940, 8°, 234 str., OCpl.
- - - České divadlo 5. Emil Burian a jeho program poetického divadla - -
Praha DÚ 1981, 4°, 246 str., OBrož..
- Zich František : - - Co víte o současné sociologii - -
Praha Horizont 1979, 8°, 286 str., OBrož..
- - - České divadlo 9. Langer František : Divadelníkem z vlastní vůle - -
Praha DÚ 1985, 4°, 254 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- - - České divadlo 10. Ano, slyšet se navzájem (uspořádal Vladimír Just) - -
Praha DÚ 1985, 4°, 231 str. + 141 str.obrazové přílohy, OBrož..
- Edwards Kenneth : - - Operace Neptun. Dobývání Evropy - námořní část angloamerické invase do severní Francie - -
Praha Maletrich 1947, 286 str. + obrazové přílohy, OPpl. s OOb..
- Kun N.A. : - - Stor-řecké báje - -
Praha SPN 1976, 677 str., řada vyobrazení v textu, OCpl..
- Nový Miloš : - - Návrat nežádoucí - -
Praha Mír 1949, 210 str., OPpl. s OOb..
- Kratina Fardinand : - - Psychologie - -
Brno Komenium 1947, 269 str., OBrož..
- kolektiv autorů : - - Světové mytologie. Nábožensko-mytologické systémy národů světa - -
Praha Orbis 1973, 413 str., OBrož..
- Kühnel Jan : - - Dopisy Josefa Mánesa - -
Praha Odeon 1968, 8°, 283 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..
- Kontani Hisanori : - - Moje přednáška o učení Tenrikjo - -
Bez udání místa a datumu vydání (cca 1990), 8°, 388 str., OBrož..
- Petrová Eva : - - Picasso v Československu - -
Praha Odeon 1984, 4°, 235 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Frankensteinová Hana : - - Max Švabinský III. - -
Praha Orbis 1949, 8°, 323 str., řada vyobrazení v textu, Ovaz..
- Tomeš Jan : - - Alois Bubák - -
Praha SNKL 1956, 4°, 74 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..
- Pěšina Jaroslav : - - Mistr Vyšebrodského cyklu - -
Praha Odeon 1982, 4°, 262 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Kunc Jaroslav : - - Slovník soudobých českých spisovatelů. Krásné písemnictví v letech 1918-45 - - 1. a 2.díl
Praha Orbis 1945, 8°, 1016 str., polokožené vazby.
- - - Leoš Janáček. Hudebně teoretické dílo I. Spisy, studie, dokumenty - -
Praha Supraphon 1968, 4°, 296 str., OCpl..
- - - Leoš Janáček. Hudebně teoretické dílo I. Spisy, studie, dokumenty - -
Praha Supraphon 1968, 4°, 296 str., OCpl..
- Mráz Bohumil : - - Francouzští impresionisté - kresby - -
Praha Odeon 1984, 4°, 205 str., řada vyobrazeni v textu, OCpl. s OOb..
- Archaeologia historica 16/91
sborník příspěvků přednesených na XXII. celostátní konferenci archeologů středověku s hlavním zaměřením na zaniklá sídliště a vývoj osídlení na území českých zemí a Slovenska od 11. do počátku 16. století.
Brno 8.-11.října 1990
- Kožík František : - - Vítězství vůle Příklad Emila Zátopka - -
Praha NČOS 1949, 8°, 174 str. + obrazová příloha, OPpl. s OOb..
- Chauchard Paul : - - Věda a smysl života - -
Praha Vyšehrad 1971, 12°, 158 str., OBrož..
- Chailley Jacques : - - 40 000 let hudby - -
Praha SHV 1965, 8°, 312 str. + obrazová příloha, OCpl..
- Beethoven Ludwig van : - - Listy o umění, lásce a přátelství - -
+
Praha Panton 1972, 8°, 189 str., řada vyobrazení v textu, Obrož..
- Salač A., Škorpil K. : - - Několik archeologických památek v váchodního Bulharska - -
Praha ČAVU 1928, 4°, 83 str. + obrazová příloha, OBrož..
- Matoušek Miloslav : - - Přehled dějinného vývoje lékařství - -
Praha Orbis 1953, 92 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Zis Avněr : - - Estetické konfrontace - -
Praha MF 1987, 8°, 214 str., OBrož..
- Grulich Vladimír : - - Filozofické pojetí člověka a výchova - -
Praha MF 1977, 8°, 246 str., OBrož..
- Běhounek František : - - Svět nejmenších rozměrů. Čtení o atomu a o těch, kteří se jím zabývali - -
Praha Tožička 1945, 8°, 262 str., řada vyobrazení v textu, OPpl..
- Kronbauer Viktor, Neumann Václav : - - Setkání - -
Pardubice Galerie Apolo 1991, 4°, nestránkováno (cca 120 str.), řada celostránkových vyobrazení, OCpl. s OOb..
- Glizmaněnko D.L. : - - Svařování - -
Praha SNTL 1954, 8°, 422 str., řada vyobrazení v textu, OPpl..
- Křivánek Ladislav : - - Barevná fotografie - -
Praha Orbis 1953, 8°, 169 str. + obrazové přílohy, OPpl. s OOb..
- Kunc Josef : - - Plánovaná údržba motorových vozidel - -
Praha SNTL 1954, 8°, 263 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Křivánek Ladislav : - - Fotografická laboratorní technika - -
Praha Orbis 1957, 8°, 313 str., řada vyobrazení v textu, OPpl..
- Holzknecht Václav : - - Maurice Ravel - -
Praha Supraphon 1967, 8°, 211 str. + obrazové příloy, OCpl. s OOb..
- - - Bruno Walter. Téma s variacemi. Vzpomínky a úvahy - -
Praha SHV 1965, 8°, 413 str. + obrazové příloha, OCpl. s OOb..
- - - Mozartův Don Giovanni v Praze - -
Praha DU 1987, 4°, 191 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Šindelář Dušan : - - Tržiště estetiky. Studie o takzvaných okrajových estetických a uměleckých jevech - - - -
Praha Obelisk 1969, 4°, 266 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- - - Německo-český a česko-německý stavební slovník - -
Praha SNTL 1968, 8°, 834 str., OCpl..
- Šourek Otakar : - - Život a dílo Antonína Dvořáka. I.část 1841-1877 - -
Praha HMUB 1954, 4°, 346 str., řada vyobrazení v textu, OCpl..
- Sbírka zákonů a nařízení (doba nesvobody.)
Ročník 1945. Poloplátěná vazba,446 str., 4°. Praha, Státní tiskárna, 1946. Paralelní německo-český text. Velmi dobře zachovalé.
- Sbírka zákonů a nařízení (doba nesvobody.)
Ročník 1945. Poloplátěná vazba,446 str., 4°. Praha, Státní tiskárna, 1946. Paralelní německo-český text. Velmi dobře zachovalé.
- Paleček IV. Humoristický obrázkový ?týdenník?
nepolitický. Ročník čtvrtý. Plátěná vazba, 416 str., 4°. Praha, J. Otto, 1876. Chybí hřbet, jinak velmi dobrý stav.
- KomiksFest!revue 04/2009
Nakladatel : Labyrint
Formát :
100 stran,
28,5x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Robert Crumb, legenda nezávislého komiksu je hlavním hostem již čtvrtého čísla KomiksFEST! revue. To je věnováno především nezávislé americké tvorbě a kromě profilových textů obsahuje samostatné komiksové povídky (Gilbert Shelton, Karl Kerschl, Lance Hansen a Anders Nilsen). U nás zatím málo známou oblast portugalského a mexického komiksu otevírají José Carlos Fernandes a Patricio Betteo s příběhy na pomezí (sur)reality. Domácí scénu zastupují Karel Jerie, Petr Šprachta a v rubrice skicář také Tomáš Kučerovský.
- Pohled 118209 Praha Královská - rozkládací pohled
Typ pohlednice: litografie nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: V. Kotrba, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: mírně ohnutý růžek, na rubové
straně ušmudlané , jinak dobrý stav
- CD Bach J.S.- Sonáty a partity
- CD Brahms J.- Symfonie 2
- CD Dvořák A.- Czech Serenades for Strings
- CD Dvořák A. - Slovanské tance
- CD Dvořák A.- Armida
- CD Dvořák A. - The Best of Dvořák
- CD Dvořák,Suk - Fantazie
- CD Dvořák A.- Symfonie z Nového světa
- CD Dvořák A. - Moravské dvojzpěvy
- Krejčí Karel : - - Praha legend a skutečností - -
Praha Orbis 1967, 8°, 393 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..
- Konrád Karel: Postele bez nebes
SNKLHU 1960, úprava, vazba, obálka VLADIMÍR FUKA. Perfektní stav!
- Helvétius Claude Adrien : - - Výbor z díla - -
Praha SNPL 1953, 8°, 180 str., OBrož..
- Fikrle Rudolf : - - Obrázky z dějin hudby - -
Praha L.Nerad 1946, 8°, 72 str., OBrož..
- Sáňka Hugo : - - Pomístní názvy brněnského okolí - -
Praha ČAV 1960, 4°, 106 str., OBrož..
- Schoof Mark : - - Výzva nového věku - -
Praha Vyšehrad 1971, 8°, 229 str., OBrož..
- Pavelka J. : - - Max Švabinský kreslíř - -
Kroměříž 1944, 8°, 22 str., OBrož..
- - - Prozatimní pravidla abecedního jmenného seznamu - -
Praha SN 1950, 4°, 55 str., OBrož..
- Mackenzie Compton : - - Franklin Delano Roosevelt - -
Praha Janda 1948, 4°, 230 str., řada vyobrazení v textu, OPpl..
- Baňovský F. : - - Měniče elektrického proudu a rozvodové desky pro školní účely - -
Praha ČGU 1939, 141 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Bugnet Charles : - - Tři diktatury. Zápas o řízení války ve Francii 1914-1918 - -
Praha Otto 1940, 8°, 290 str., Cpl..
- Válcovna
- Mirad Oldřich : - - Slabikář kinoamatéra - -
Praha Orbis 1962, 8°, 158 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- - - Listy o poesii a kritice. Vzájemné dopisy F.X.Šaldy a F.Chudoby - -
Praha Rupp 1945, 8°, 208 str., OBrož..
- Radunská Irina : - - Cesty za poznáním - -
Praha Albatros 1987, 8°, 384 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Nobile Umberto : - - Červený stan. Vzpomínky na sněhy a ohně - -
Praha ČS 1972, 8°, 369 str., OCpl. s OOb..
- Majer A., Wagenknecht J. : - - Krejčí jako učeň, tovaryš a mistr. Vývoj a technika řemesla, zbožíznalství - -
Praha Vašata b.d. (1930), 148 str., OBrož..
- Procházka Vladimír : - - Miniaturní elektromotorky pro modely - -
Praha SNTL 1962, 12°, 142 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Kulhánek Jaroslav : - - Snímková technika. Příručka praktické fotografie - -
Praha Orbis 1954, 8°, 139 str. + obrazová příloha, OBrož..
- - - Slovník spisovatelů - Itálie - -
Praha Odeon 1968, 8°, 426 str., OCpl..
- - - Slovník spisovatelů - Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Island, Nizozemí, Belgie - -
Praha Odeon 1967, 8°, 361 str., OCpl..
- - - Slovník spisovatelů - Francie, Švýcarsko, Belgie, Lucembursko - -
Praha Odeon 1966, 8°, 699 str., OCpl..
- - - Slovník spisovatelů - Spojené státy Americké - -
Praha Odeon 1979, 8°, 732 str., OCpl..
- - - Slovník spisovatelů - Řecko - -
Praha Odeon 1979, 8°, 668 str., OCpl..
- - - Velezrádný proces kladenský. Podrobný a přehledný obraz přelíčení se 14 obžalovanými komunisty před šestičlenným výjimečným senátem v Praze ve dnech 31. března do 13.dubna 1921 - -
Praha R.Rejman b.d. (1921), 4°, 66 str., OBrož..
- CD Tarasidu F. - Písně z řecké taverny
- CD Kerndl L. - I Suddenly Realised
- CD Fleret - To najlepší
- CD Kerndl L. - Evergreens III.
- CD Zagorová H. - Hanka
- CD Lapčíková,Viklický - Uspávánky
- CD Kerndl L.a T. - Swingové vánoce
- CD Vrbová J. - 20 nej...
- CD Duo Červánek - Pampelišky
- CD Pošta F. - Zpívající kontrabas
- CD Nalezený poklad
- CD Blue Sky - Romantické melodie
- CD Zíma J. - 20 nej...
- CD Kerndl L. - Evergreens 2
- CD Nejhezčí české trampské písničky II.
- CD Zagorová - Modrá čajovna
- CD Kerndl L. - Tribute to Duke Elington
- CD Country koktejl 3
- CD Nejkrásnější písničky z čes. pohádek
- CD Nejhezčí české tramské písničky I.
- CD Country koktejl 2
- CD Margita,Urbanová - One Hand one Herart
- CD Donutil M. - Písničky které mám rád
- CD Zagorová -Maluj zase obrázky I.
- CD Svobodová - Fine and Melow
- CD Veteráni
- CD Country koktejl 1
- CD Písničky z pohádek
- CD Písničky z Balady pro banditu
- CD Zagorová - Maluj zase obrázky II.
- CD Zagorová,Margita - A V E I.
- CD Bambini di Praga - Skákal pes
- CD Romantic Sax
- CD Martha a Tena - Nejkrásnější řecké písně
- CD Vyčítal J. - Když jsme opustili Prahu
- CD Ovčáci čtveráci - Bambini di Praga
- Hedbávný Zdeněk : - - Afréd Radok. Zpráva o jednom osudu - -
Praha DÚ 1994, 4°, 401 str., řada vyobrazení, OCp. s OOb..
- Poche Emanuel : - - Prahou včerejška a dneška - -
Praha Orbis 1965, 4°, 94 str. + obrazová příloha (fotografie Josefa Ehma), Ocpl. s OOb..
- Churchill Winston S. : - - Červánky osvobození - -
Praha Fr.Borový 1948, 8°, 452 str., OPpl..
- Český jazyk pro střední školy
Český jazyk pro střední školy I-IV roč.
- Kapesní kalendář Čsl. vojska na Rusi na rok 1920
OBrož. Irkutské vydání. Irkutsk, Nákladem Informačně-osvětového odboru M.V., 1919, 88 S., 12°. Velmi pěkný stav
- Alexandr Solženicyn - Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky
Lidové nakladatelství - Praha 1991 - 2., upravené vydání tohoto souboru - Brožované. Vynikající stav.
- SVOBODA LUDVÍK (1895 - 1979) ZA VÁLKY V LEGIÍCH, OD 1922 AKTIVNÍ DŮSTOJNÍK, ZA OKUPACE UPRCHL PŘES POLSKO DO SSSR, ZDE VELITEL ČS. JEDNOTKY AŽ PO HODNOST GENERÁLA, 1945-5o MINISTR NÁR. OBRANY, VĚZNĚN, 1968-75 PREZIDENT REPUBLIKY
Poznámka - PODPIS V KNIZE CESTAMI ŽIVOTA
- Josef Hanzlík - Černý kolotoč
ČS - Praha 1964 - 1. vydání - 9.500 výtisků - Obálka Zd. Seydl, frontispis H. Květová - KPP Výběrová řada sv. 20 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená.
- Clare Naylor and Mimi Hare - The second assistant
Pan Books - London 2004 - Brožované. Velmi dobrý stav.
- - - Pražské Jezulátko - -
Praha Žikeš 1948, 12°, 54 str. + obrazová příloha, OPpl. s OOb..
- Halada Jan, Guess Arter : - - Čítanka z dějin filosofie - -
Praha Mladá fronta 1978, 4°, 468 str., OCpl. s OOb..
- - - Dějiny filosofie - -
Praha Svoboda 1976, 8°, 735 str., OCpl. s OOb..
- Bernatzik H.A. : - - Duchové žlutých listů. Výkumné cesty Zadní Indií - -
Praha Orbis 1943, 4°, 220 str. + obrazové příloha, 2 mapy, OBrož..
- Biliánov Popelka : - - Z tajů pražských pověstí - -
Praha Sladká 1946, 4°, 217 str., OBrož..
- Fiala Josef, Svoboda Josef : - - Novoměstský listář. II.část. Nové Město městem - -
Nové Město na Moravě Horácké muzeum, 1939, 236 str. + obrazová příloha, OBrož..
- - - Škola Nerudova Sborník k 100.výročí založení české školy na Malé Straně - -
Praha SVVŠ JN 1965, 4°, 164 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Nečásek František : - - K nové tradici Jízdárny pražského hradu - -
Praha Orbis 1952, 8°, 65 str., OBrož..
- - - Bhagavadgíta - -
Praha Odeon 1976, edice Živá díla minulosti sv.80, 202 str., OCpl. s OOb..
- Merhout Cyril : - - Bruncvík na Karlově mostě - -
Praha SPS 1941, 8°, 70 str. + obrazová příloha, OBrož..
- Herain K.V. : - - České malířství od doby Rudolfinské do smrti Reinerovy. Příspěvky k dějinám jeho vnitřního vývoje v letech 1576-1743 - -
Praha Šimáček 1915, 8°, 150 str., PPl.vazba.
- Roubík František : - - Iluminace pražských měst v XVII. a XVIII. století - -
Praha ST 1931, 8°, 11 str. + obrazová příloha, OBrož..
- Bjornson Bjornstjern : - - Jednoženství a mnohoženství - -
Praha Rozhledy 1897, 8°, 37 str., OBrož..
- Novotný Antonín : - - Z Prahy doznívajícího baroka - -
Praha Atlas b.d., 12°, 316 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Zálesí. Vlastivědný sborníček pro mládež okresu
humpoleckého. Ročník XXIII, XXIV. 1946-1948. Poloplátěná vazba, 128 a 156 str. s mnoha foto. 8°. Humpolec, 1946-1948. Velmi dobrý stav.
- Zálesí. Vlastivědný sborníček pro mládež okresu
humpoleckého. Ročník XIV, XV, XVI, XVII. 1932-1936. Poloplátěná vazba, 156, 156, 156 a 156 str. s mnoha foto. 8°. Humpolec, 1932-1936. Velmi dobrý stav.
- Zálesí. Vlastivědný sborníček pro mládež okresu
humpoleckého. Ročník III, IV, V, VII, VIII. 1921-1927. Poloplátěná vazba, 154, 156, 156, 156 a 144 str. s mnoha foto. 8°. Humpolec, 1921-1927. Velmi dobrý stav.
- Zločin a odsouzení Dra Švihy. 1914
Stenografický záznam soudního líčení. Poloplátěná vazba, 141 str., 4°. Praha, ca 1914. Velmi dobrý stav
- Rakety a cesty do vesmíru
Obrazový soubor o historii, současném stavu i budoucnosti raketové techniky a meziplanetárních letů.
Naše vojsko, Praha.
Soubor 32 obrazů v původních papírových deskách (ty ve hřbetech mírně natržené).
Pěkný stav.
- Šípy. Satiricko-politický obrázkový týdenník .
pro lid. Ročník VI. 1893. Polokožená vazba, bez stránkování, folio. Praha, 1893. Dobrý stav.
- Světozor. Týdenník. Ročník III. 1869.
Polokožená vazba, 430 stran s mnoha ilustr., folio. Praha, F, Skrejšovský, 1869. Velmi dobře zachované.
- CD Bach J.S. - Violin Concertos
- CD Dvořák-Brahms/Richter 2
- CD Musorgsky-Liszt /Richter
- CD Brahms,Musorgsky/G.Ohlsson 2.
- CD Bach,Beethoven,Brahms/H.Szering
- CD Kolínská hudba sokolská
- Pochodové písně českoslov. vojáka - Irkutsk, č.3.
OBrož., sešit 3. Irkutsk, Informačně-osvětový odbor československého vojska, 1919, 22 S., 12°. Obálka mírně potrhána. Jinak v pěkném stavu.
- Vodní ptactvo
- Kniha ke čteni pro druhau tridu městských a
venkovských sskol. Polokožená vazba, 174 str., malá 8°. Praha, 1832. Zachovalý stav.
- Vodní ptactvo
- Kladensko
Život a kultura lidu v průmyslové oblasti. Nakl. ČAV, Praha, 1959. Původní celoplátěná vazba s obálkou - ta mírně potrhaná v horní části (viz. obr.), 592 stran textu, 1 obr. v textu, 11 plánků, 1 mapka a 25 příloh na křídě. Velmi dobrý stav.
- Výklad k novému zákonu o pensijním pojištění
soukromých zaměstnanců ve vyšších službách. Knihovna: sociální politika. Praha, 1934. Původní brož, obálka nepatrně zašpiněná, 55 stran. Dobrý stav.
- Klement Gottwald, 1896-1953
Orbis, Praha, 1954. Uspořádal Ústav dějin Komunistické strany Československa. Původní celoplátěná vazba, 307 stran, velké množství fotografií.
- Modlitby ke Mši Svaté
Pergamentová vazba, 108 stran psacím písmem. Malá 8. Bez data. Chybí části knihy. Zachovalé.
- Pochodové písně českoslov. vojáka - Irkutsk, č.1.
Poloperg. vazba se zlacením, sešit 1. Irkutsk, Informačně-osvětový odbor československého vojska, 1919, 22 S., 12°. Obálka vevázána. Velmi pěkný stav.
- Secesní fotoalbum plné snímků
Secesní fotoalbum s 50 starými fotografiemi (tzv. kabinetkami) různých formátů.
Staré (cca 1880) fotoalbum s kováním - bohužel chybí část zámečku (lze jednoduše nahradit), se zlacenou ořízkou. Velmi dekorativní plátěné desky a hřbet + secesní dobové kování (vše viz. foto).
Velmi pěkný stav!
- Malý čtenář, ročník padesátý prvý, 1932
Kniha československé mládeže.
Uspořádali Fr. S. Procházka a Bohumil Schwegstill.
Nakl. Jos. R. Vilímek, Praha, 1932.
Časté ilustrace Zdeňka Buriana!
Původní celoplátěná vazba, mírně odřená a zašpiněná (viz. obr.), 395 stran.
Dobrý stav!
- Indiáni
Barevná akvatinta (1830), signováno - Gallo Gallina (1976-1874). Rozměr tiskové plochy 23x18,5 cm, rozměr listu 36x26,5 cm, 100% stav.
-
Mědiryt, vydáno v 2.polovině 17.století. Rozměr tiskové plochy 33,2x20,7 cm, rozměr listu 40,8x22 cm, 100% stav, sytý otisk.
- Pečírka Jaromír : - - Josef Mánes živý pramen národní tradice - -
Praha S.V.Mánes - Melantrich 1940, 4°, 89 str., 403 vyobrazení, OCpl..
- Dr. Karel Kramář - život- dílo- práce, II. vydání
Celopl. vazba se zlacením. Praha, A. Pokorný, 1936, 306 S., 8° s čb. fotografiemi v textu. Velmi pěkný stav.
- Festivalový deník, 1962
XIII. MFF Karlovy Vary. Svázáno v dobové zlacené celoplátěné vazbě, původní obálky vevázány. Velmi pěkný stav.
- Festivalový deník, 1964
XIV. MFF Karlovy Vary. Svázáno v dobové zlacené celoplátěné vazbě, původní obálky vevázány. Velmi pěkný stav.
- Festivalový deník, 1966
XV. MFF Karlovy Vary. Svázáno v dobové zlacené celoplátěné vazbě, původní obálky vevázány. Velmi pěkný stav.
- Festivalový deník, 1968
XVI. MFF Karlovy Vary. Svázáno v dobové zlacené celoplátěné vazbě, původní obálky vevázány. Velmi pěkný stav.
- XI. Mezinárodní film. festival, Karlovy Vary, 1958
Svázáno v dobové poloplátěné vazbě, původní obálky vevázány. Velmi pěkný stav.
- Němci v Československé republice o sobě
Národní otázky, sv. 9. Polopl. převazba se zlacením na hřbetě. Praha, Orbis , 1937, 219 S., 8°. Původní obálka vevázána. Exemplář opatřen signaturami a razítky předchozích majitelů. Pěkný stav.
- Březan : - - Životy posledních Rpžmberků - - I.+II.
Praha Svoboda 1985, 4°, 905 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Toufar Pavel : - - Velké cesty vesmírem - -
Praha Panorama 1989, 4°, 412 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Škoda Eduard : - - Pražský chodec v metru - -
Praha Mladá fronta 2006, 347 str., řada vyobrazení v textu, Ovaz..
- Černý Pavol : - - Evangeliář Zábrdovický a Svatovítská apokalypsa - -
Praha Academia 2004, 4°, 378 str. + obrazové přílohy, Ovaz. s OOb..
- Gutt Karel, Pacina Václav : - - Malá encyklopedie ledního hokeje - -
Praha Olympia 1986, 8°, 495 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Čechák V., Sobotka M., Sus J. : - - Co víte o novověké filozofii - -
Praha Horizont 1984, 8°, 322 str., OCpl. s OOb..
- Sehnal Jiří : - - Hudba v olomoucké katedrále v 17. a 18. století - -
Brno MM 1988, 4°, 228 str., OCpl. s OOb..
- Encyklopedie výkonnosti I.-III.
Sfinx 1934, 1.díl- Člověk, 2.díl- Výroba, 3.díl- Obchod. Orig.polokožená vazba, výborný stav.
- Spisy Františka Baleje
Rok vyd. neuveden. Knihu uspořádal J.S. Machar.
Vydavatel : J. Šnajder, Kladno
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
- Sborník historického kroužku, 1924-25
Ročníky XXV. 1924 a XXVI. 1925, Praha. Dobová poloplátěná převazba, velmi dobrý stav.
- 50. Index členů SČKN
Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Podle stavu dne 1. dubna, 1946. Tištěno jako rukopis pouze pro členy svazu. Původní brož, 173 stran. Dobrý stav.
- Karlštejn s okolím
Körbrův průvodce po Čechách, sv. 1. Páté úplně přepracované vydání. Nakl. Pavla Körbra, Praha, 1921. Původní brož, rohy obálky utržené, zlehka odřeno, 56 stran, ilustrace. Dobrý stav.
- Literární příloha ku Věnci. Svazek první.
Brož., 128 str., 8°. Praha, Berra a Hoffmann, bez data, ca 1900. Zachovalý stav.
- Malá Morava
Prošlá poštou.
1986
větší formát
- CD Jaroslav Ježek - 1906-42
- CD My žijem po česku
- CD Vacek K.- Cikánka
- CD Vacek K.- Až se jednou potkáme
- PRAŽÁK ALBERT (1880-1956) LITERÁRNÍ HISTORIK, PROFESOR NA UK, ZA VÁLKY V ODBOJI, V KVETNÁ 1945 PŘEDSEDOU REVOLUČNÍ ČESKÉ NÁRODNÍ RADY
Poznámka - POHLEDNICE S VÁNOČNÍM POZDRAVEM A PODPISEM ALBERT PRAŽÁK-OVI (1924)
- Radio Communications Handbook
Radio Communications Handbook r. 1977
Anglicky psaná odborná publikace, velmi dobrý stav. Cena dohodou.
- Památce pětiletého výročí bitvy u Zborova
1917 - 1922. OBrož. Praha, Památník Odboje, 1922, 52 S., přehledné tabulky, čb. fotografie, ilustrace a barevná mapa, příčná 4°. Knižní blok odlepen a vložen do původních desek. Pěkný stav.
- Stadarská vlčice
r.1934,krásné ilustrace
Vydavatel : Toužimský a Moravec
- Československý voják, roč. II., č. 2
Věstník československého vojska. Původní sešit. Jekatěrinburg, 1918, 12 S., malá 4°. Velmi pěkný stav.
- Oslavy dvacátého výročí slavné bitvy u Zborova
1917 - 1937 ve dnech 5. a 6. června 1937 v Hranicích. OBrož. Hranice, bez nakl. údajů, [1937], 24 S., 8° s ilustracemi a inzeráty v textu. Pěkný stav.
- Roald Dahl - Jedenadvacet polibků
MF - Praha1986 - edice Kapka sv.197 - 2.rozšířené - nbsp Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.
- Josef Škvorecký - Scherzo Capriccioso Veselý sen o Dvořákovi
Odeon - Praha1991 - edice Klub čtenářů sv.646 - 1.vydání - 30 000 výtisků - Vázané. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Lehce naprasklá a přelepená vazba. Obálka mírně ošoupaná, na hřbetě malý štítek.
- Norman Mailer - Nazí a mrtví
Odeon - Praha 1986 - 3. vydání - edice GAMA (Galérie moderních autorů) - Vázané. Vynikající stav. Obálka potrhaná a podlepená.
- The Cambridge english 2 - učebnice + prac.sešit
The Cambridge english 2 - učebnice + prac.sešit
Rok vydání: 1991
Cena: 80,-- Kč
Stav publikace: velmi dobrý
- - - Mánesův odkaz národu - Zemi milované - -
Praha Orbis 1939, 4°, XLI + 119 celostránkových vyobrazení, OCpl..
- Pečárka Jaromír : - - Josef Navrátil - -
Praha S.V.Mánes - Melantrich 1940, 4°, 76 str., 325 vyobrazení, OCpl..
- Nové skládánie o velikém pobitie Tataróv
Pamflet na boje o pravost Rukopisů. Vydáno v Knihovně Veraikon jako její pátý svazek, 1917. Původní pevná vazba, 21 stran. Mírně potrhaný hřbet, jinak dobrý stav.
- Československé besedy Jěkaterinburské vydání
Příloha Československého Denníku číslo 1 - 10. OBrož. Jekatěrinburg, Nákladem Propagačního odboru OČSNR, 1918, 77 S., malá 4°. Perfektní stav.
- Císař Vilém II. Události a osoby 1878 - 1918
Dokumenty I. Nakladatelská polokož. vazba s věcným štítkem a zlacením na hřbetu. Praha/Brno, Polygrafie/Fr. Borový, 1922, 237 S., 8°. Velmi pěkný stav.
- Secesní fotoalbum plné snímků
Secesní fotoalbum s mnoha starými fotografiemi (tzv. kabinetkami) různých formátů.
Staré fotoalbum s kováním - bohužel chybí část zámečku (lze jednoduše nahradit), se zlacenou ořízkou. Dekorativní desky a hřbet + secesní dobové kování (vše viz. foto).
Velmi pěkný stav!
- Vítězslav Hálek - U panských dveří a jiné povídky
- Karel Čapek - Cestopisy II (Obrázky z Holandska. Cesta na sever.) - Spisy V
ČS - Praha 1980 - 2. vydání jako celek - Spisy Karla Čapka sv. V - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná.
- Kamenického toulky pražským okolím. 2. vyd.
Povltaví, Polabí, Posázaví, brdské a křivoklátské lesy a jiné. Brož., 150 str., 8°. Praha, Klub českých turistů, 1946. Uvnitř velmi dobrý stav.
- Průvodce Brnem a okolím.
Brož., 360 str. s mnoha foto a dvěma velkými rozkl. mapami. Malá 8°. Brno, V. Burkart, 1912. Dobrý stav.
- Bella a Sebastián
bez obalu,nepoškozená,i druhý díl na prodej
- Sebastián mezi lidmi
bez obalu,nepoškozená,krásné ilustrace,i druhý díl na prodej
- Létáme
pro kluky,velkoformátová kniha,barevné foto i obrázky,vývoj létání.foto knihy zašlu mailem.
Vydavatel : Albatros
- Černý rytíř
život sv.Ignáce
beletrie
nová kniha,pevná vazba
Vydavatel : Karmel
- Cesta do sv.země
román ze 12.století ze Švédska a Palestiny
nová kniha,brožovaná
Vydavatel : MF
- Dobropřej
nová kniha,brožovaná,pro děti i dospělé
cesta za štěstím
Vydavatel : Karmel
- List výučný -Řemeslnicko-živnostenské SPOLEČENSTVÍ
v Pankráci. Kadeřábek Rudolf, červen 1900!
Krásný původní list výučný z roku 1900, v nádherné celoplátěné zdobené vazbě se zlacením (vše viz obr.).
Velmi pěkný stav!
- Pustevny. Hotel Tanečnica na Pustevních.
Prošlá poštou.
1947
- Palacký František : - - Stručné dějiny Prahy - -
Praha Odeon 1983, 8°, 92 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- - - M.Aleš mládeži - -
Praha Anna Hlavatá 1913, 4°, 93 str., čada vyobrazení, OPpl..
- Konvička Jiří : - - Tvoříme ze dřeva - -
Praha Mladá fronta 1976, 238 str., řada vyobrazení v textu, Ovaz..
- - - Cestopis Bedřicha z Donína - -
Praha Melantrich 1940, 222 str., OBrož..
- Jiránek Miloš : - - Josef Mánes. Výbor z jeho díla - -
Praha Volne smery 1905, 4°, 38 str. + obrazová příloha, Pkž.vazba.
- - - Intimní divadlo v karikatuře Dr.Fischera - -
Praha 1943, 4°, nestránkováno, Ovaz..
- Chalupníček Miroslav : - - Praha město chrámů - -
Praha Žikeš 1937, 4°, 64 str., 64 celostránkových fotografií, OCpl..
- Dašek František : - - Pohostinství - -
Praha 1949, 8°, 134 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Břenek Josef, Smolík Cyril : - - Otázky a odpovědi z hostinského oboru - -
Praha 1944, 128 str., OBrož..
- Bernard Emile : - - Vzpomínky na Paula Cezanna - -
Praha Novák 1917, 12°, 97 str., OPpl..
- Kristen Zeněk : - - Základy pomocných věd historických pro archiváře - -
Praha Svoboda 1948, 8°, 55 str., OBrož..
- - - Národní umělec Václav Špála. Posmrtná výstava září-říjen 1947 - -
Praha Mánes 1947, 8°, 68 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- - - Národní umělec Václav Špála. Posmrtná výstava září-říjen 1947 - -
Praha Mánes 1947, 8°, 68 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Hégr Miloslav : - - Výstavba obrazu s výtvarného hlediska - -
Praha UB 1944, 8°, nestránkováno, řada vyobrazení v textu, dedikace autora, OBrož..
- - - Bohumil Kubišta - -
Praha S.V.U.Mánes - Melantrich 1941, 4°, 26 str., vyobrazení v textu, OPpl..
- - - Václav Špála - -
Praha Melantrich 1935, 4°, 42 str., vyobrazení v textu, OPpl..
- - - Jan Vermeer - -
Praha Melantrich 1939, 4°, 29 str., vyobrazení v textu, OPpl..
- - - Cirkus a varieté Františka Tichého - -
Praha Odeon 1967, 8°, 77 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- - - Staré umění na Slovensku - -
Praha UB 1938, 4°, 32 str., + obrazové přílohy, OBrož. s OOb..
- - - Emil Filla. Výstava grafických cyklů Boje a Zápasy - -
Praha b.d., 8°, nestránkováno, řada vyobrazení v textu, OBrož..
- - - Madona. Církevní malířství a sochařství doby 1350-1550 z klášterního a soukromého majetku (LXXVII.výstava jednoty umělců ) - -
Praha 1935, 4°, 26 str. + obrazová příloha, OBrož..
- Epocha, 1912
Čtrnáctideník. Rozhledy a úvahy časové z oboru techniky, průmyslu, řemesel, dopravy, národohospodářství, chemie, přírodovědy a vynálezů, se zvláštním zřetelem na objevy doby nejnovější. Ročník XVII, Praha, 1912. Dobová poloplátěná vazba, mírně odřená a zašpiněná (viz obr.), 360 stran, 593 vyobrazení. Dobrý stav.
- Salon, ročník VIII., číslo 8
Illustrovaná revue pro modu, společnost, umění a příjemné věci života. Srpen, 1929. Původní časopis s obálkou. Velmi pěkný stav!
- Číslicové počítače
Číslicové počítače ? Jan Blatný, Karel Krištoufek, Zdeněk Pokorný, Ján Kolenička
SNTL 1980 Výborný stav. Cena dohodou.
- Rudolf Těsnohlídek - Kolonia Kutejsík
- A.V.Šmilovský - Za ranních červánků
- Chování se vládních kruhů k Českému národu
za války. OBrož. Praha, nákladem vlastním, nedat., 172 S., malá 8°. Obálka včetně hřbetníku odtržena. Jinak v pěkném stavu.
- Memoiry knížete Lichnowského
Přeložil a úvodem opatřil Dr. K. Neubert. OBrož. Praha, Grosman Svoboda, nedat., 100 S., 8°. Titulní list natržen. Obálka po okrajích roztřepená a mírně potrhána. Složky nerozřezány. Slušný stav.
- Nejmenší revue, č. 3
Vydavatel a pořadatel Jan Reimoser, Praha 1930. Cca 40 stran uložených v originálním kartonovém obalu, volný hřbet. Obal mírně zašpiněný a nepatrně pomačkaný na okrajích. Dobrý stav.
- Karlštejn. Hrad Karlštejn.
Prošlá poštou, známka sejmuta.
- Pravidla o vybírání obecních dávek a poplatků
ve velké Praze. Nákladem hl. m. Prahy, 1929. Původní brož, ve hřbetu mírně natržená, 109 stran. Dobrý stav.
- PH. Dr. O. Pertold - Perla indického oceánu - Vzpomínky z dvou cest na Ceylon
ilustrace: bohatě ilustrováno + fotografie
nakladatel: Toužimský a Moravec, Praha
rok vydání: 1936
počet stran: 942 + obrazové přílohy
stav: původní vazba, dobře zachováno
- Boža Kratochvíl - Pohádky matičky Přírody
ilustrace: St. Šulc
nakladatel: Alois Hynek, Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 128 + obrázkové přílohy
stav: velmi pěkný, původní
vazba s obálkou
- CD Na mysliveckém a rybářském bále
- 1946 - vojenský kalendář
Krásný starý kalendář s vojenskými motivy. Titulní list mírně pomačkaný (viz obr.), list s prvním týdnem chybí. Velké množství vojenských obrázků! Jinak pěkný stav!
- CD Tchaikovsky P.I.- Koncert B moll
- CD Tchaikovsky P.I.-Romeo a Julie,...
- CD Legenda vánoční
- CD Hořické pašije, Česká mše
- CD Magic Flute II.
- Miloš Macourek - Mach a Šebestová
Supraphon - 1986 - LP s obalem od A. Borna - Supralong 1218 3714 X-F - rychlost 33 - vynikající stav.
- Josef Kolář - Příběhy kocoura Modroočka II.
Supraphon - 1964 - LP s obalem R. Pilaře - Mono DV 15224 F - rychlost 33 - velmi dobrý stav - obal dole mírně rozlepený - gramodeska s několika vlásky.
- CD Beethoven,Mozart,Haydn
- Maska, kostým a lidové divadlo
Nakladatel : Dar Ibn Rushd
ISBN : 80-902510-3X
EAN : 9788086149318
Formát :
104 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Soubor studií interdisciplinární pracovní skupiny quotNáboženské směry v Asii quot. Studie předkládané v této knize se zaměřují na roli masky a kostýmu při magických rituálech a v lidovém divadle Afriky, Indie, Číny, Vietnamu a Mongolska. Navíc nabízí přitažlivou možnost srovnání tohoto pojetí s tradičními českými masopustními maskami.
- CD Tchaikovsky P.I. -Symphonie No5
- Československá Legie ve Francii 1914 - 1918, 2 sv.
První sborník francouzských legionářů k desátému výročí samostatnosti Československé republiky. 2 svazky. Přednostní celokožená vazba s bohatým zlacením a kovovými insigniemi na přední desce zlacená ořízka. Oba svazky vloženy v papírových ochranných pouzdrech - ty mírně poškozeny. Patitul opatřen věnováním Kruhu francouzských legionářů gen. Vojtěchu Klecandovi. Praha, Kruh francouských legionářů, [1930], 327 S. 393 S., 4° s bohatou fotodokumentační přílohou, rozkl. mapkami a četnými barevnými ilustracemi v textu. Intaktní stav.
- Sborník vzpomínek na ruskou armádu
OBrož. Praha, Spolek ruských válečných invalidů, 1934, 43 S., 8° s čb. fotografiemi v textu. Velmi pěkný stav.
- Čtvrtá zpráva o činnosti zemské komise pro
úpravu řek v království Českém. 1910-1912. Brož. s mnoha foto, 296 str. 4°. Praha, 1913. Hřbet nahoře a dole opotřeben, jinak velmi dobrý stav.
- Šulcův ilustrovaný průvodce IV. Amsterodam
a okolí. Brož., 70 str. s foto a velkou, barevnou rozkládací mapou, malá 8°. Praha, Čeněk Šulc, ca 1925-30. Velmi dobře zachovalé.
- Památník oslavy 85. narozenin presidenta
Tomáše G. Masaryka a československé premiery Dvořákovy opery Rusalka 1850 - 1935. Exilové vydání. Chicago, Čsl. obec legionářská, 47 S., 8° s čb. fotografiemi a dobovými inzeráty v textu. Pěkný stav.
- Contes de Grimm
Ilustrovala Renáta Fučíková, přeložil M. Jean Bertrand. První vydání, 1995, tištěno v ČR pro exportní účely. Pevná vazba, cca 200 stran, obrovské množství nádherných ilustrací. Perfektní stav - zcela nová kniha! Francouzsky.
Tato kniha je součástí velkého výprodeje knih z vydavatelství Aventinum, který u nás na prodejně probíhá již několik měsíců. Jedná se o knihy v cizojazyčné mutaci, hlavními obory jsou přírodověda a knihy pro děti. Je to mimořádná příležitost i pro různé instituce, školy a školky, si za velmi rozumnou (20 až 100 korun) pořídit úplně nové knihy pro děti. V případě zájmu o další informace nás kontaktujte. Naši nabídku těchto knih na internetu budeme neustále rozšiřovat, ale největší výběr zboží je každodenně na prodejně.
- Contes de Pouchkine
Ilustroval Vladimír Neustrojev, adaptace Jarmila Buzkova a Claire Lusseyran. Vyd. Librairie Gründ, Paříž 1998. Tištěno v ČR pro exportní účely v produkci Aventina. Pevná vazba, cca 150 stran. Obrovské množství nádherných celostránkových ilustrací! Perfektní stav - zcela nová francouzsky psaná kniha!
Tato kniha je součástí velkého výprodeje knih z vydavatelství Aventinum, který u nás na prodejně probíhá již několik měsíců. Jedná se o knihy v cizojazyčné mutaci, hlavními obory jsou přírodověda a knihy pro děti. Je to mimořádná příležitost i pro různé instituce, školy a školky, si za velmi rozumnou (20 až 100 korun) pořídit úplně nové knihy pro děti. V případě zájmu o další informace nás kontaktujte. Naši nabídku těchto knih na internetu budeme neustále rozšiřovat, ale největší výběr zboží je každodenně na prodejně.
- Französische Märchen von Perrault
Ilustrovala Z. Krejčová. První vydání, 1996, tištěno v ČR pro exportní účely. Pevná vazba, cca 200 stran, obrovské množství nádherných ilustrací. Perfektní stav - zcela nová německy psaná kniha!
Tato kniha je součástí velkého výprodeje knih z vydavatelství Aventinum, který u nás na prodejně probíhá již několik měsíců. Jedná se o knihy v cizojazyčné mutaci, hlavními obory jsou přírodověda a knihy pro děti. Je to mimořádná příležitost i pro různé instituce, školy a školky, si za velmi rozumnou (20 až 100 korun) pořídit úplně nové knihy pro děti. V případě zájmu o další informace nás kontaktujte. Naši nabídku těchto knih na internetu budeme neustále rozšiřovat, ale největší výběr zboží je každodenně na prodejně.
- Spanische Märchen
Ilustrovala Olga Ptáčková, převyprávěl Václav Cibula. Pevná vazba s původním přebalem, 205 stran s množstvím černobílých i celostránkových barevných ilustrací. Perfektní stav - zcela nová kniha psaná německy!
Tato kniha je součástí velkého výprodeje knih z vydavatelství Aventinum, který u nás na prodejně probíhá již několik měsíců. Jedná se o knihy v cizojazyčné mutaci, hlavními obory jsou přírodověda a knihy pro děti. Je to mimořádná příležitost i pro různé instituce, školy a školky, si za velmi rozumnou (20 až 100 korun) pořídit úplně nové knihy pro děti. V případě zájmu o další informace nás kontaktujte. Naši nabídku těchto knih na internetu budeme neustále rozšiřovat, ale největší výběr zboží je každodenně na prodejně.
- CD Schulhoff E. - Music for String Q.vol 1
- CD Schulhoff E. - Music for String Q.vol 2
- Česká škola
Ročník X. Č. 1 (1887) - č. 34 (1888).
Vydavatel : V. Neubert, Praha
Rok vydání: 1887
Jazyk: Čeština
Počet stran: 552
- Svědectví
Z obsahu : Demokratická revoluce ve vnějším impériu Vystřízlivění ve Francii Veteráni a sirotci Ve Švédsku dvacet let poté .
Vydavatel : Svědectví, Paříž
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
- BENDA JAROSLAV (1882-1970) MALÍŘ, GRAFIK, TVŮRCE ZNÁMEK,MINCÍ, MONUMENTÁLNÍCH VÝZDOB, SPOLUZAKLADATEL ARTĚLU, PROF. UMPRUM
Poznámka - FOTO S PODPISEM
- Anglická Bílá kniha
Korespondence vztahující se na Československo. 14 autentických dokladů Září 1938. Poloplátěná vazba, 30 stran. Dobrý stav.
- Diplomatické dokumenty o Československém státě
OBrož. Paříž, 1918, 56 S., malá 8°. Velmi pěkný stav.
- Naše vojsko, 1948
Celý ročník vojenského časopisu včetně obálek! Svázaný v poloplátěné dobové vazbě se zlacením na hřbetu, každý sešit má cca 16 stran, velké množství černobílých fotografií!
Velmi pěkný stav!
- časopis Junák, roč. 30
41 čísel týdeníku junácké mládeže Junák, ročník 30 (1947 a 1948), čísla 1 - 42 (číslo 15 chybí). Vydal Junák, ústředí skautské výchovy. Sešity s původními obálkami v dobrém stavu (nepatrně potrhané okraje některých sešitů nebo mírně zašpiněné obálky).
- časopis Junák, roč. 32
33 čísel časopisu skautského časopisu Junák, XXXII. ročník (1969-1970), čísla 1 - 33. Vydávala Mladá fronta. Sešity s původními obálkami, řada z nich ilustrovaná Zdeňkem Burianem! Velmi dobrý stav.
- Nouveau petit Larousse illustré
Francouzsky psaná encyklopedie.
Paříž, 1945.
Původní celoplátěná vazba s obálkou, ta potrhaná (viz obr.), 1767 stran, velké množství ilustrací v textu a příloh.
Pěkný stav!
- Naše Praha 06, 03
Vlastivědný časopis pro mládež. Dva kompletní ročníky svázané v jednom svazku, nejdříve roč.6 a za ním roč.3. Velmi dobrý stav.
Praha 1929/30 Státní nakladatelství
8°,159+143s.,váz.
- Sovětská karikatura v boji za mír
Vydalo Výtvarné nakladatelství Orbis, Praha 1952. 96 černobílých a 5 barevných reprodukcí z časopisů Krokod, Pravda, Ogoněk a jiné (vybral Z. Adla) s úvodním slovem z článku V. Gorjajeva (čsp. Sovětskoje iskusstvo). Původní brož, uvolněný hřbet. Na zadní straně obálky mírně zašpiněná. Velmi dobrý stav.
- Chov koní v Československu
Dobrý stav,velký formát,fakta,fota
- Kůnˇ pro Krakonoše
dobrý stav,fota
- KUKLA KAREL LADISLAV (1863-1930) NOVINÁŘ, SPISOVATEL A PŘEKLADATEL, AUTOR KNIH ZE ŽIVOTA PRAŽSKÉ SPODINY
Poznámka - VENOVÁNÍ VE VLASTNÍ KNIZE: NOČNÍ PRAHOU (1930)
- Nejmenší revue, č. 2
Vydavatel a pořadatel Jan Reimoser, Praha 1930. Cca 40 stran uložených v originálním kartonovém obalu, volný hřbet. Obal mírně zašpiněný a nepatrně pomačkaný na okrajích. Dobrý stav.
- Chování se vládních kruhů k Českému národu
za války. OBrož. Praha, nákladem vlastním, nedat., 172 S., malá 8°. Exemplář mírně opotřebovaný, stránky místy mírně ušpiněné. Jinak v pěkném stavu.
- Jsme svobodni! Díl I.
Po 300 leté porobě. Díl I. Bez titulního listu, 32 S., malá 8°. Čb. fotografie v textu. Obálka natržena. Slušný stav.
- Knihopis českých a slovenských tisků
od doby nejstarší až do konce XVIII. století. Díl II (Tisky z let 1501 - 1800), část II. (písmena B-Č čís. 918 - 1808). Redigoval Z. Tobolka. Vydáno v Praze, 1940. Pevná vazba se slepou obálkou, hřbet je odtržený, ale je přiložen. Dobrý stav.
- Umělecký kalendář legionářský
Polopl. převazba se zlacením. Obálka vevázána. Praha, Kruh starodružiníků, 1921 - 1922, 208 S., malá 4° s čb. fotografiemi v textu. Velmi pěkný stav.
- Vojenské rozhledy, Ročník II., 1921, č. 1 - 6
Revue militaire Tchécoslovaque. Nesvázáno, dochováno v původních 4 sešitech s obálkami. (1,2-3,4,5-6). Praha, Československý ústav vojenský, 1921, 360 S., 4° s mapkami, půdorysy, náčrty, čb. fotografiemi v textu. Obálky na okrajích mírně potrhány. Složky nerozřezány. V pěkném stavu.
- Vojenský svět - Roč. II. - III. 1934 - 1935
List Svazu příslušníků Československé armády v záloze Roč. II. - III., 1934 - 1935. Polopl. převazba. Praha, Otakar Vaněk, 1934 - 1935, 292 S., 384 S., 4°. U II. ročníku vevázána pouze obálka 1. čísla u III. ročníku vevázány všechny obálky. Bohatý fotografický materiál. Velmi pěkný stav.
- Spor duše s tělem. O nebezpečném času smrti
S úvodní studií Romana Jakobsona! Poznámky R. Jakobson a St. Petíra. Vyd. Ladislav Kuncíř, Praha 1927 v edici Národní knihovna, sv. IV. Brožovaná s měkkou obálkou, 110 stran. Mírně uvolněný hřbet (některé listy vypadávají), jinak dobrý stav.
- CD Hleď malé Jazulátko
- Československý válečný zpravodaj - pův. sešity
8 čísel časopisu v 7 sešitech, jedno dvojčíslo. Jeaktěrinburg/Irkutsk, Nákladem Informačně-Osvětového odboru československého ministerstva vojenství v Rusku, 1919, Folio. Původní složky nerozřezány. Okraje stránek místy lehce potrhány. Jinak ve velmi pěkném stavu.
- Jsme svobodni! Díl II.
Po 300 leté porobě. Díl II. Bez titulního listu, 32 S., malá 8°. Čb. fotografie v textu. Velmi pěkný stav.
- Návrat Československých legií kolem světa
do vlasti. II. vydání. Nakl. polopl. vazba. Praha, Památník Odboje , 1921, příčné folio. Připojen doprovodný text, 60 zvláštních tabulí s čb. fotografiemi a přehlednou mapkou. Velmi pěkný stav.
- Třicátníci
Sborník prací k desátému výročí bojů pěšího pluku 30 Aloise Jiráska. Vydal Výbor pro oslavy pěšího pluku 30 Aloise Jiráska, Vysoké Mýto, 1929. Pevná vazba se zlacením na hřbetu, 274 stran s množstvím fotografií. Pěkný stav.
- Obrázkový egyptsko-persko-chaldejský snář
sestavený na základě starých pramenů dle Artomidora Daldianose a Achmeta F. Serima vykladačů svů, doplněný nejnovějšími poznatky o významu snů. 180 vyobrazení a 13 obrázků od Mikoláše Alše. Vydal Antonín Herman, Praha. 215 stran + 8 stran přílohy. Původní brož, uvolněný hřbet (větší část knihy se rozpadá na jednotlivé složky). Slušný stav.
- Storchův malý Egyptsko-perský snář
Celým názvem Storchův malý Egyptsko-perský a chaldejský nejúplnější snář. Brožovaná kniha s pevnou obálkou, jejíž zadní strana je téměř odtržena od zbytku knihy. Titulní list potrhaný a pokreslený - viz obrázek. Listy jsou na dolním vnějším okraji mírně zašpiněné používáním, poslední dva listy potrhané. 114 stran, slušný stav.
- Dr. Karel Kramář. K 60. narozeninám.
Brož., 101 textových str. a mnoho celostr. foto. 8°. Praha, Ženský svět, 1920. Neodborně rozřezané, občas natržené, jinak velmi dobrý stav.
- Maurice Careme - Království květin
ilustrace: Dagmar Berková
překlad: A. Kučerová, Z. Hobzík
nakladatel: Stát. nakl. dětské knihy, Praha
rok vydání: 1961
počet stran: 112
stav: původní vazba s obálkou, pěkně
zachováno
- Dr. Karel Čapek - Pragmatismus čili filosofie praktického života
nakladatel: F. Topič, Praha
rok vydání: 1918
počet stran: 68
stav: velmi dobrý, původní brož,
1. vydání
- Production Metro Goldwyn Mayer
Metro Goldwyn Mayer,
1935-36,
velmi dobrý stav, rozvolněný sešit, volné stránky, obálka mírně zašpiněná, hřbet obálky dole asi do 7cm natrhlý, hřbet obálky odřený, vzadu obálka asi do 3/4 v ohybu natržená, str. místy lehce zašp., místy počmáráno tužkou,
orig. bar. sešit, upoutávky na filmy, čb. fotografie herců,
20 stran,
Fotografie/Film,
-Production Metro Goldwyn Mayer
- Československý denník, roč. II. III., 1919-1920
roč. II., č. 1. - 304.(571.), 1919 roč. III., č. 1. - 91.(662.), 1920. Svázáno do polpl. převazby. Hřbet vyzlacen věcným názvem. Jěkatěrinburg/Irkutsk, 1919 - 1920, cca 2 S. na jedno číslo. velmi pěkný stav.
- Večer - Lidový deník, konvolut několika čísel
Konvolut pův. sešitů. Večer, č.110., 111., 113., 115.,117., r. 1914 + Národní politika, č. 333, roč. XXXII., r. 1914 . Praha, 1914, cca4 S. na jedno číslo. Okraje potrhány. Papír vlivem kyselosti velmi křehký. Jinak v pěkném stavu.
- Vlastivědný atlas okresu Benešov
Benešov, 1988. 79 stran textu (brožura) a 13 map (nakreslila Anna Benešová), obojí v původních papírových deskách (ve hřbetu lepené) a ve velmi dobrém stavu.
- AZNAVOUR CHARLES (vl. jm. Chaahnour Varinag Aznavourian, 1924) SYN ARMÉNSKÝCH RODIČŮ ZAČÍNAL JAKO HEREC, SLOŽIL NA 1000 PÍSNÍ, MUZIKÁLY, NAHRÁL NA 100 DESEK, V 60 FILMECH
Poznámka - VĚNOVÁNÍ NA VLASTNÍM FOTU
- BAUM, DR. JIŘÍ (1900-1944)ZOOLOG NA UK, CESTOVATEL A SPISOVATEL, CESTY PO USA A BRAZÍLII, S TATROU PO AFRICE, ZA VÁLKY V ODBOJI, PO ZATČENÍ UMÍRÁ V KT
Poznámka - FOTO S PODPISEM
- BÉCAUD GILBERT (vl. jm. Francois Gilbert Silly, 1927-2001) FRANCOUZSKÝ ZPĚVÁK, ŠANSONIÉR, SLOŽIL400 PÍSNÍ A HRÁL V PĚTI FILMECH
Poznámka - PODPIS NA POHLEDNICI (2001)
- Legionářské besedy, 1926
Redakce: Rudolf Medek, Josef Masařík, J. O. Novotný, Jan Weiss a Otakar Vaněk. Celopl. nakl. vazba se zlacením. Praha, Za Svobodu , 1926, 531 S., 4° s čb. fotografiemi v textu. Obě desky vazby ušpiněny hřbet nepatrně natržen. Slušný stav.
- Legionářské besedy, 1927
Redakce: Rudolf Medek, Josef Masařík, J. O. Novotný, Jan Weiss a Otakar Vaněk. Celopl. nakl. vazba se zlacením. Praha, Za Svobodu , 1927, 479 S., 4° s čb. fotografiemi v textu. Velmi pěkný stav.
- Sibiřská Pětka - červenec až prosinec 1925
Měsíčník - věnovaný humoru, satiře a pravdě našeho zahraničního vojáka. 6 původních sešitů s obálkami. Praha, 1925, 16 S. v každém čísle, 8° s ilustracemi v textu. Obálky místy mírně potrhány a ušpiněny, oslí uši. Jinak ve velmi pěkném stavu.
- Verdun-Péronne
Pochod zpěvem. V úpomínku na 1. ples republiky (legionářský). Věnováno plukovníku Otakaru Husákovi a jeho statečným druhům. Slova a hudbu napsal Rudolf Hanf. Původní složka o dvou listech. Praha, Mojmír Urbánek, nedat., 8°. Pěkný stav.
- Zborov 1917 - 1937
OBrož. Praha, MNO, [1937], 32 S., mlá 8°. Velmi pěkný stav
- Zájmy lékařské
Čtrnáctidenník věnovaný otázkám stavovským a úpravě sociálních poměrů českého lékařstva. Ročník II (1908), 24 čísel časopisu vevázaných do pevných kartonových desek spolu s obsahem ročníku. Dobrý stav.
- Kinorevue 1940-1941.
Ročník VI. Č. 40-52. Ročník VII. 1-27. Všechna čísla s barevnou obálkou. Plátěná vazba., 261-517 str. a 260 str. s mnoha foto. Malá 4°. Praha, 1940-41. Dobře zachovalé.
- Volné směry 1942-44
Ročník XXXVIII, 1942-44. 268 stran s množstvím fotografií a reprodukcí. Velmi dobrý stav.
- BERTOLUCCI BERNARDO (1941) ITALSKÝ REŽISÉR A SCÉNÁRISTA
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE
- BOUŠKA SIGISMUND LUDVÍK (1867-1942) KNĚZ, SPISOVATEL, PŘEKLADATEL A KRITIK, SPOLUZAKLADATEL KATOLICKÉ MODERNY
Poznámka - MALOVANÁ POHLEDNICE-PORTRÉT S BOUŠKOVÝM TEXTEM A PODPISEM (1938)
- BRADBURY RAY DOUGLAS (1920) AMERICKÝ AUTOR SCI-FI ROMÁNŮ A POVÍDEK, SCÉNÁRISTA
Poznámka - VĚNOVÁNÍ NA PŘEDTIŠTĚNÉM AUTOROVĚ LISTU (2001)
- Karel Poláček - Hlavní přelíčení
- Karel Poláček - Dům na předměstí
- CAVANOVÁ-MAŘÁKOVÁ MAARY (psána i jako Cawein, 1889-?) AMERICKÁ SOPRANISTKA, PO STUDIU NA AMERICKÝCH OPERNÍCH SCÉNÁCH, V EVROPĚ, S MANŽELEM O. MAŘÁKEM V ND, KONCERTY
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM (1917)
- Lao-Tse. Leben und wirken des wegbereiters in China.
Pět knih průkopníků Grálu, svazek 3.
Vomperberg 1983 A.Bernhardt
8°,303s.,váz.
- FORST WILLI (vl. jm. Wilhelm Anton Frohs,1903-1980)RAKOUSKÝ HEREC, SCÉNÁRISTA, PRODUCENT A INTERPRET VÍDEŇSKÝCH ŠANSONŮ
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM (1933)
- GRÉGR, JUDr. JULIUS (1831-1896) BRATR EDUARDA, ADVOKÁT, ZAKLADATEL I MAJITEL NÁRODNÍCH LISTŮ, VŮDCE MLADOČECHŮ, PO 1891 JAKO TĚŽCE NEMOCNÝ V ÚSTRANÍ
Poznámka - PODPIS NA TORZU DOPISU
- HRUŠKA KAREL (1891-1966) JAKO PĚVEC ZAČÍNAL V PLZNI, 1919-55 TENOR V EPIZODNÍCH ROLÍCH V ND, MENŠÍ ROLE VE FILMU
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM NA RUBU (1928)
- KRÁSOVÁ MARTA (1901-1970) OPERNÍ PĚVKYNĚ, 1928-66 V ND HLAVNĚ V JANÁČKOVSKÝCH ROLÍCH, MÉNĚ VE FLMU
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE
- PODVALOVÁ MARIE (1909-1992) OPEVNÍ PĚVKYNĚ PO BRNĚNSKÉM ANGAŽMÁ OD 1937 V ND, VYNIKALA V HLAVNÍCH ROLÍCH DÍKY ZJEVU, HERECKÉMU PROJEVU A FENOMENÁLNÍMU HLASOVÉMU FONDU
Poznámka - PODPIS NA POHLEDNICI (1974)
- PREČAN LEOPOLD (1866-1947) KATOLICKÝ TEOLOG, OD 1923 ARCIBISKUP OLOMOUCKÝ A METROPOLITA MORAVSKÝ (DO 1947), SBĚRATEL UMĚLECKÝCH PŘEDMĚTŮ ZE SLONOVINY
Poznámka - ČÁST STROJOPISNÉHO DOPISU NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE S PODPISEM (1936)
- Boží bojovníci Bratři legionáři
Privátní vazba se zlacením. Obálka vevázána. Praha, B. Kočí, 1920, 187 S., 12°. Pěkný stav.
- Kalendář čsl. legionáře na rok 1923, roč. II.
OBrož. Praha, Čin , [1922], 128 S., 8° s ilustracemi, čb. fotografiemi a dobovými inzeráty. Pěkný stav
- Slavníkovci ve středověkém písemnictví
K vydání připravili R.Nový, J.Sláma a J.Zachová.
Praha 1987 Vyšehrad
8°,472s.+16příl.,váz.
- Osm přednášek o Podkarpatské Rusi
Vydalo České učení politické, Praha 1925. Původní brož, obálka mírně zašpiněná, listy na vnějších okrajích nepatrně pomačkané, jinak velmi slušný stav. 113 stran, nerozřezáno.
- Spolek českých bibliofilů 1908-2008
Krásné tisky ve vztahu k české knižní kultuře. Výtisk č.324/750, jako příloha lept A.Antonové (viz větší obrázek).
Praha 2008 SČB
4°,204s.,brož.
- Revue Prostor č. 77/78
Nakladatel : Sdružení pro vydávání revue Prostor
Formát :
232 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Časopis pro společnost, politiku, kulturu a umění.
- Sbírka zákonů a nařízení , ročník 1936
státu československého. Státní tiskárna, Praha 1936. Polokožená vazba se zlacením a zdobením na hřbetu, 1555 stran. Dobrý stav.
- Sbírka zákonů a nařízení , ročník 1946
republiky Československé. Státní tiskárna, Praha 1927. Polokožená vazba se zlacením a zdobením na hřbetu, 1687 stran. Dobrý stav, desky lehce odřené, nepatrně volnější hřbet.
- Vzpomínáme 1917 - 1937
Sborník prací bývalých příslušníků pluku k dvacátému výročí založení pěšího pluku 3 Jana Žižky z Trocnova. Celopl. vazba. Kroměříž, nákladem vlastním, 1937, 331 S., 8° s ilustracemi a čb. fotografiemi v textu. Vazba mírně povolena. Jinak v pěkném stavu.
- Zborov
Památník k třicátému výročí bitvy u Zborova 2. července 1917. Nakl. polpl. vazba s původní obálkou. Praha, Čin , [1937], 311 S., 8° s ilustracemi a čb. fotografiemi v textu. Slušný stav.
- Zborov 1917 - 1937
OBrož. Praha, MNO, [1937], 32 S., mlá 8°. obálka lehce pomačkána. Slušný stav.
- Jindřich V.
Barevný film podle divadelní hry W. Shakespeara, režie Laurence Olivier. Filmová okénka, sv. 3, vyd. Československé filmové nakladatelství, Praha 1946.
Původní perfektně zachovalá brožura s mnoha filmovými fotkami a úvodním textem Jana Žalmana, cca 44 stran.
- Na troskách vyrastá život
Dokumentárny film o rekonštrukcii dopravných spojov na Slovensku (scénář a režie Ján Kadár). Filmová okénka, sv. 4, vyd. Československé filmové nakladatelství, Praha 1946. Původní perfektně zachovalá brožura s mnoha filmovými fotkami, cca 44 stran. Úvodní text a popisy fotografií slovensky.
- Poslední příležitost
Filmová okénka, sv. 1, vyd. Československé filmové nakladatelství, Praha 1946.
Původní velmi dobře zachovalá brožura s mnoha filmovými fotkami a úvodním textem Jana Žalmana, cca 44 stran.
- - - Pařížská komuna 1871 - -
Varšava MNO 1957, 4°, 289 str., řada vyobrazení v textu, Cpl. vaz..
- Gondi Paul : - - Kardinál de Retz - Paměti - -
Praha Odeon 1973, 4°, 792 str., CPl.vaz..
- Neuls J. Dvořák M. : - - Co se skrývalo za zdmi klášterů - -
Praha MIO 1950, 8°, 149 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..
- Feld F. : - - Mistr z Mohuče. Dobrodružný příběh jednoho vynálezu - -
Praha Albatros 1984, 4°, 212 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..
- Plicka K., Volf F. : - - Starý český kalendář - -
Praha SNDK 1959, 4°, 250 str., ilustrace M.Marešová, OCpl. s OOb..
- Knob J., Hrdlička O. : - - Mladoboleslavsko - -
Praha SN 1979, 4°, 192 str., řada vyovrazení v textu, OCpl. s OOb..
- kolektiv autorů : - - Historia magistra. Výbor z rozhlasových pořadů Historia magistra zvukový archiv pěti století - -
Praha Svoboda 1972, 4°, 252 a 252 str., OCpl. s OOb..
- Marešová Z. : - - V zemi královny ze Sáby - -
Praha Orbis 1969, 8°, 1902 str.,+ obrazové přílohy, OCpl. s OOb..
- Falk-Ronne A. : - - Dobrodružství u kanibalů - -
Praha Orbis 1972, 8°, 179 str., + obrazová příloha, OCpl. s OOb..
- Šulcová Marie : - - Čapci - -
Praha Melantrich 1985, 8°, 369 str., OCpl. s OOb..
- Chalupný Emanuel : - - Vývoj lidské společnosti - -
Praha DP 1935, 8°, 358 str., OCpl.
- ČEPEK PETR (1940-1994) PO JAMU HRÁL V OSTRAVĚ, PAK SPOLUZAKLÁDAL ČINOHERNÍ KLUB, FILMOVÉ A TV ROLE, UČIL NA DAMU, PŘEDČASNĚ ZEMŘEL NA RAKOVINU
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM
- FILIPOVSKÝ FRANTIŠEK (1907-1993) STUDOVAL ESTETIKU A TEORII UMĚNÍ, PAK U EFB, FREJKY, VaW, OD 1945 V ND, VYNIKAJÍCÍ VE FILMU, ROZHLASE A DABINGU
Poznámka - NATIŠTĚNÝ DVOULIST S HERCOVOU CHARAKTERISTIKOU S VLASTNORUČNÍM PODPISEM
- KLÁŠTERSKÝ ANTONÍN (1866-1938)BÁSNÍK (POD VLIVEM VRCHLICKÉHO) A PŘEKLADATEL Z ANGLIČTINY
Poznámka - FOTO S PODPISEM
- KŠÍROVÁ JARMILA (1910-1983) OPERNÍ A OPERETNÍ ZPĚVAČKA (VELKÁ OPERETA), HOSTOVALA PO SVĚTĚ, FILM, KARIÉRU KONČILA V NDR JAKO J.KŠÍROVÁ-DABERING
Poznámka - PODPIS NA LÍSTKU (1940)
- KVAPIL JAROSLAV (1868 - 1950) SPISOVATEL, DIVADELNÍK
Poznámka - KNIHA: RYTMUS ŽIVOTA S PODPISEM
- MARAIS JEAN (vl. jm. JEAN-ALFRED VILLAIN-MARAIS 1913-1998) VELKÝ FRANCOUZSKÝ HEREC ROMANTICKÝCH ROLÍ
Poznámka - VLASTNÍ POHLEDNICE S VĚNOVÁNÍM
- PIVEC JAN (1907-1980) PO ZAČÁTCÍCH U HERECKÝCH SPOLEČNOSTÍ KRÁTCE NA KONZERVATOŘI, TO UŽ V OSVOBOZENÉM, SND, 1934-70 V ND, MNOHO PESTRÝCH ROLÍ V DIVADLE I VE FILMU
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS (1966)
- RŮŽEK MARTIN (VL.JM. MARTIN ERHARD 1918-95) ZAČÍNAL JAKO OCHOTNÍK, PROŠEL VÍCE SCÉNAMI, NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY MĚL NA VINOHRADECH A V ND. MNOHO ROLÍ VE FILMU I TV
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM
- STEHLÍK LADISLAV (1908 - 1987) BÁSNÍK A PROZAIK, AUTOR POPULÁRNÍ ZEMĚ ZAMYŠLENÉ
Poznámka - PODPIS NA STROJOPISNÉM DOPISE (1978)
- časopis Junák, č. 17 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Hřbet obálky mírně natržený, některé z listů mírně pomačkané a potrhané na vnějším okraji. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 17 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Hřbet obálky mírně potrhaný, stejně tak okraje jednoho z listů. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 18 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 18 (ročník 29, 1947)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Obálka ve hřbetu mírně natržená. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 19 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Některé listy mírně potrhané na vnějším okraji. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 19, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Velmi dobrý stav!
- časopis Junák, č. 20 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Velmi dobrý stav!
- časopis Junák, č. 20, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Pěkný stav!
- časopis Junák, č. 21 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Obálka mírně zašpiněná, poškození nezasahuje ilustraci (viz obr.), některé listy na vnějším okraji lehce potrhané, stejně jako hřbet obálky. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 21, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 21 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Pěkný stav!
- časopis Junák, č. 22 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Obálka lehce natržená ve hřbetu. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 22 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Obálka ve hřbetu nepatrně potrhaná, dobrý stav.
- časopis Junák, č. 23 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Hřbet obálky mírně natržený, z jednoho z listů je část vystřižena, jinak dobrý stav.
- časopis Junák, č. 23, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Pěkný stav!
- časopis Junák, č. 25 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha 1946. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Vnější okraje některých listů nepatrně potrhané. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 25, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Pěkný stav!
- časopis Junák, č. 26 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Listy i obálka mírně natrženy na dolním okraji. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 26, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 21 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Velmi pěkný stav!
- časopis Junák, č. 28 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Obálka ve hřbetu mírně potrhaná, horní okraje listů mírně pomačkané. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 29 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha 1946. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 30 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Obálka ve hřbetu mírně potrhaná, některé z listů na vnějším okraji lehce zašpiněné a pomačkané. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 30-31 (ročník 29, 1947)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha 1946. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Obálka je hřbetu mírně natržená, vnější okraj některých listů nepatrně pomačkaný. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 7 (ročník 28, 1946)
Týdeník junácké mládeže. Vydal Junák, ústředí skautské výchovy, Praha. Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 12 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých i barevných ilustrací. Přední strana obálky má na sobě dvě malé skvrnky, nezasahují však do ilustrace(viz obr.) Mírně potrhaný hřbet obálky. Dobrý stav.
- časopis Vpřed, č. 16, ročník II. (1947)
Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 10 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých ilustrací, s obrázkovou přílohou Rychlé šípy Jaroslava Foglara (komiks na zadní straně obálky)! Listy i obálka na okrajích potrhané a pomačkané, poškození nezasahuje do textu ani do ilustrací. Slušný stav.
- časopis Vpřed, č. 36, ročník II. (1947)
Původní sešit s obálkou. Volný hřbet, cca 10 stran (průběžné stránkování), velké množství černobílých ilustrací, s obrázkovou přílohou Rychlé šípy Jaroslava Foglara (komiks na zadní straně obálky)! Listy i obálka na okrajích potrhané, poškození nezasahuje do textu ani do ilustrací. Slušný stav.
- Humoristické listy, č. 30 (1938)
Původní časopis s obálkou, číslo 30, ročník 81. Volný hřbet, cca 14 stran, mnoho černobílých ilustrací. Vydal Jos. R. Vilímek, Praha, 1938. Přední a zadní strana obálky oddělena od sešitu, jinak dobrý stav.
- Humoristické listy, č. 31 (1938)
Původní časopis s obálkou, číslo 31, ročník 81. Volný hřbet, cca 14 stran, mnoho černobílých ilustrací. Vydal Jos. R. Vilímek, Praha, 1938. Přední a zadní strana obálky oddělena od sešitu, jinak dobrý stav.
- Humoristické listy, č. 38 (1938)
Původní časopis s obálkou, číslo 38, ročník 81. Volný hřbet, cca 14 stran, mnoho černobílých ilustrací. Vydal Jos. R. Vilímek, Praha, 1938. Přední strana obálky má na sobě dvě malé skvrnky, nezasahují však do ilstrace. Dobrý stav.
- Kdo je kdo v českém filmu
Petrklíč, Praha,
2006,
výborný stav-nová,
orig. lamin. vazba, čb fotografie,
160 stran,
Fotografie/Film,
-Kdo je kdo v českém filmu
- Volné směry 1936
Redigoval Emil Filla. Ročník XXXII (1936). Nákladem Spolku výtvarných umělců Mánes, Praha. Celoplátěná dobová vevazba, 305 stran s velkým množstvím reprodukcí (viz obrázky). Dobrý stav.
- Volné směry, 1907
Měsíčník umělecké kultury. Redakcí F. X. Šaldy a V. Županského. Ročník XI. Cca 380 stran, poloplátěná dobová převazba. Množství reprodukcí, lept Maxe Švabinského! Dobrý stav.
- ČESKÝ BIOGRAFICKÝ SLOVNÍK XX. STOLETÍ
díl A - J, nepoužitý v perfektním stavu
- Zprávy českého zemského archivu, svazek VI.
Vydal Český zemský fond, Praha 1924. 351 stran, původní brož. Uvolněný hřbet, měkká obálka mírně pomačkaná a potrhaná na vnějším okraji. Velmi slušný stav.
- časopis Junák, č. 11, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 12, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 13, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 14, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 15, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 16, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Obálka nepatrně zašpiněná - viz foto. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 18, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 19, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Nepatrně pomačkaná obálka i některé listy. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 23, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 24, ročník 32. (1970)
Obálka Zdeňka Buriana! Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Poslední tři listy a zadní strana obálky mají utržený horní roh. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 25, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Zadní část obálky nepatrně pomačkaná. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 26, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 21 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Velmi dobrý stav!
- časopis Junák, č. 29-30, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 39 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Dobrý stav.
- časopis Junák, č. 31-32, ročník 32. (1970)
Obálka ilustrovaná Z. Burianem! Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 39 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací. Obálka nepatrně natržená ve hřbetu. Dobrý stav.
- Radhošť. Pohled s Černé hory.
Neprošlá poštou, na rubu stopy po nalepení.
- James Jones - Pistole
SNKLU - Praha 1964 - 1. vydání - 13.500 výtisků - Obálka Jiří Svoboda - Brožované. Velmi dobrý stav.
- Francouzština 2000 nejdůležitějších slovíček
Podtitul : lépe mluvit, více rozumět
Formát : 12×19 cm, 144 stran
ISBN : 978-80-247-2670-0
Anotace :
Kniha pro všechny ty, kdo by si rádi zlepšili svou francouzštinu a rozšířili slovní zásobu. V knize najdete 2000 nejdůležitějších a nejčastěji používaných slovíček, která vám usnadní komunikaci ve francouzštině i porozumění mluvenému či psanému slovu. U všech slov je uvedena i výslovnost. Text doplňuje stručný přehled hlavních nepravidelných sloves a přehledný rejstřík.
- Kurs 1. (červen 1922)
Nox in suo cursu. Kurs 1. v červnu 1922. Vydáno ve Staré Říši na Moravě! Původní brož, cca 60 stran. Obálka lehce pomačkaná a nepatrně zašpiněná, uvolněný hřbet. Dobrý stav.
- Vývoj oradel (průvodce expozicí ZM)
Průvodce po expozici Zemědělského muzea na zámku Kačina u Kutné Hory. Vydal Ústav vědecko-technických informací ČAZ, nedatováno (usuzovat lze na přelom 70. a 80. let). 63 stran, původní brož s uvolněným hřbetem. Dobrý stav.
- Louise Kean - Toasting eros
Harper Collins Publishers - London 2002 - Brožované. Velmi dobrý stav.
- STRETTI-ZAMPONI JAROMÍR (1882-1959) MALÍŘ A GRAFIK, BRATR MALÍŘE VIKTORA S.
Poznámka - LÍSTEK S PODPISEM (1920)
- Praha. Klášter na Strahově.
Neprošlá poštou.
Praha Z.Brož
- Duchowni Ragská Růže spasytedlné Wůně, to gest:
Wraucné Modlitby ranní, wečerní Kožená vazba, 308 str., malá 8°. Brno, 1830. Velmi dobře zachvalé.
- Pod jedním praporem
Almanach katolických básníků českých. Vydal F. Skalík, Dobromělice 1895 jako první číslo Básnických Obzorů Katolických. Původní brož, 253 stran. Obálka mírně zašpiněná, lehce uvolněný hřbet, okraje některých listů nepatrně pomačkané a zašpiněné. Dobrý stav.
- Pravý zlatý Nebe-klíč.
Kožená vazba, 755 str., 8°. Jindřichův Hradec, 1879, 36. vyd. Dobře zachovalé.
- Každý Čech jednou v Praze
Praktický průvodce Prahou. Bohužel nedatováno, pravděpodobně 40. léta. Jedná se o prapagační materiál s množstvím dobové reklamy a řadou fotografií. 40 stran, původní brož v dobrém stavu (mírně natržená přední strana obálky).
- Maďarsko
Tištěno v Budapešti, 1960. Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 404 stran s ilustracemi. Přebal mírně potrhaný (viz foto), dobrý stav.
- Svratka a okolí.
Brož., 39 str. s rozkl. barevnou mapou a foto-reprodukcemi. 8°. Svratka, Družstvo pro postavení Sokolovny, 1925. 2. vyd. Desky jsou špinavé a hřbet nahoře a dole opotřeben, uvnitř dobře zachovalé.
- Příbram. Svatá Hora u Příbramě. Hlavní oltář.
Neprošlá poštou.
- Orbis Pictus v řeči české a německé.
Pro nižší třídy škol středních? Poloplátěná vazba, 140 str. s mnoha obr. 8°. Uspořádané podle Komenského. Praha, I. L. Kober, 1870. Dobře zachovalé.
- Za zdravý národ. Léčebná péče sociálního pojištění
v ČSR. Papírová obálka ze slabšího kartonu, 151 str. s mnoha foto-reprodukcemi. 4°. Česky, německy, francouzsky a anglicky. Praha, Ústředna nositelů nemocenského pojištění, 1936. Dobře zachovalé.
- Umělecké památky Čech I - IV
Vedení a redakce E.Poche.
Praha 1977-1982 Academia
4°,644+580+540+640s.,váz.
- L´Exportateur Tchecoslovaque 8
Časopis čs.zahraničního obchodu, vydává Společnost pro rozvoj ekonomických a kulturních styků s Orientem. Přivázán ročník časopisu - - Czechoslovak Trade and Industry - - . V obou množství inzerce a reklam na čs.výrobky.
Praha 1935
4°,87s.,váz.