Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 60 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:09
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




Beneš, Vojta - Samostatností k svobodě!
OBrož. Praha, Československá obec legionářská, 1924, Legionářská knihovna, sv. 6, 22 S., 12°. Velmi pěkný stav.

Beneš, Vojta - Samostatností k svobodě!
OBrož. Praha, Československá obec legionářská, 1924, Legionářská knihovna, sv. 6, 22 S., 12°. Obálka lehce natržena.Jinak nepoškozeno. Pěkný stav.

Beneš, Vojta - Vojáci zapomenuté fronty
Polopl. převazba se zlacením. Praha, Nákladem Památníku Odboje, 1923, 355 S., 8°. Pěkný stav.

Beneš, Vojta - Z časů veliké víry
Vzpomínky na cestu ze Spojených států amerických do Anglie na podzim 1916. OBrož. Praha, Vydavatelství Volné Myšlenky československé, 1926, 144 S., 8° s čb. fotografiemi v textu. Pěkný stav.

Beneš, Vojta - Masarykovo dílo v Americe
OBrož. Praha, Nákladem Svazu národního osovobození, 1925, 87 S., 12°. Složky nerozřezány. Ve velmi pěkném stavu.

Beneš, Vojta - O humanitní demokracii. Sebrané stati
OBrož. 140. svazek knihovny Svazu národního osvobození. Praha, Nákladem Svazu národního osvobození, 1938, 193 S., malá 8°. Razítka a rkp. signatury předchozího majitele. Složky nerozřezány. Obálka nepatrně odlepena. Pěkný stav.

Beneš, Vojta - Revoluční hnutí v Severní Americe
Pátá přednáška cyklu Československá Revoluce Svazek 5. OBrož. Praha, Nákladem Památníku Odboje, 1923, 97 S., 12°. Složky nerozřezány. V pěkném stavu.

Beneš, Vojta - Újezdní školy měšťanské
Zákon jednomyslé státní vůle. OBrož. Knihovna Svazu národního osvobození Svazek 113. Praha, Nákladem Svazu národního osvobození, 1936, 110 S., 12°. Razítka předchozího majitele. Složky nerozřezány. Pěkný stav.

Beneš, Z. - Dějiny středověku
dějepis z roku 1996, jako nový
Vydavatel : ALBRA

Beneš-Čipera - Cvičení z chemie pro III. Ročník gymnázií
Nakladatel :SPN Rok vydání :1987 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

Beneš-Tošnerová - Pošta v ghettu Terezín . 1941-1945
původní vazba 4°, četné obr. + ochr. karton, 343 stran, velmi dobrý stav Vydavatel : Profil, Praha Rok vydání : 1996

Beneš-Třebízský Václav - Miličova kletba
19?? ??, napsáno v jazyce: Česky

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Václav - Národní pohádky a pověsti
Rok vydání :1946 - A4, il. A.Zábranský 

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Václav - Národní pohádky a pověsti
- il.V.Olíva, nakl.Topič, pův. vazba uvol., 7.vyd.  

Beneš-Třebízský Vácslav - Z rodné chaloupky
Ppl, 118 s., il. V. Oliva b.d. Topič, napsáno v jazyce: Česky

Beneš-Třebízský Vácslav - V záři kalicha
V podvečer pětilisté růže, Masopust na Karštejně, Ušpalán 1923 Topič, napsáno v jazyce: Česky

Beneš-Třebízský Vácslav - V záři kalicha-historické povídky I
Ocpl, tlač. vaz, 428 s. 1923 Topič, napsáno v jazyce: Česky

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - Z různých dob /Historické povídky - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1902

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - Z různých dob /Humoristické povídky - BENEŠ-TŘEBíZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1886

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - Z letopisů sázavských - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1984 - plát.vazba 

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - Závěť Štěpána z Pálče a jiné povídky - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1930 - 3. díl 

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - Pod doškovými střechami. 1. díl - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1900

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - V červáncích kalicha. 2. díl - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1900

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - V záři kalicha. 3. díl - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1900

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - V záři kalicha. 4. díl - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1900

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - V záři kalicha - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav


Beneš-Třebízský Vácslav - Pobělohorské elegie-historické povídky I
Ocpl, tlač. vaz, 432 s. 1923 Topič, napsáno v jazyce: Česky

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - Vybrané povídky - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
- brož.sešitek A6 

BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav - Pobělohorské elegie - BENEŠ-TŘEBÍZSKÝ Vácslav
Rok vydání :1923

Beneš/Kožíšek/ Páta - Pozdrav z Otčiny 1923
k zahraničním krajanům 1923 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Benešová - Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová
původní vazba s obálkou /anonym/ 8° , velmi dobrý stav Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1940

BENEŠOVÁ - Kruté mládí
- A6,opotřebováno 

Benešová Alena - Dvaapadesát sobot
il. Paleček, Kovářík ad. 1967 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Benešová Alena - Dvaapadesát sobot
1967 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Benešová B. - Don Pablo,don Pedro a Věra Lukášová
ČS 1959,il.a obálka Kolínská

Benešová B. - Věra Lukášová
Vydavatel : Dilia Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 58

Benešová B. - Úder, Podzemní plameny, Tragická duha-trilogie
Nakladatel :Melantrich Rok vydání :1939 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná -3 knihy-trilogie, vepsán text nesouvisející s knihou

Benešová B. - Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová
Nakladatel :Melantrich Rok vydání :1936 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -razítka původního majitele

Benešová B. - Oblouznění-kniha povídek
Nakladatel :dp Rok vydání :1923 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :polokožená -Živé knihy sv. 4, Tusar S. obálka, původní obálka vevázána na konci knihy

Benešová Božena - Myšky
Povídky z let 1909-1913, Edice Sever a Východ sv. 11., obálka Karel Kinský, 247 stran, původní BROŽ 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Edice Sever a Východ Rok vydání : 1926

Benešová Božena - Člověk
316 stran, individuální polokožená vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Fr. Borový, Praha Rok vydání : 1919

Benešová Božena - Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová
Oppl, 110 s. 1946 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Benešová Božena - Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová
lam, 116 s., il. J. Kolínská 1959 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Benešová Božena - Člověk I, II
Ocpl 1934 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Benešová Božena - Don Pablo, Don Pedro a věra Lukášová
původní brož 8°, dobrý stav, obálka opotřebena viz náhled, brož rozpadlá Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1938

Benešová Božena - Úder
Rok vydání :1929

Benešová Božena - Úder
Rok vydání :1955 - ob.Fr.Tichý,plát.vazba 

Benešová Božena - Tragická duha
Rok vydání :1955 - ob.Fr.Tichý,plát.vazba 

Benešová Božena - Podzemní plameny
Rok vydání :1955 - ob.Fr.Tichý,plát.vazba 

Benešová Božena - Podzimní plameny
Rok vydání :1926

BENEŠOVÁ Božena - Není člověku dovoleno
Rok vydání : 1931

BENEŠOVÁ Božena - Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová
Rok vydání : 1966 Poznámka :ob. Seydl

BENEŠOVÁ Božena - Don Pablo, don Pedro a V. Lukášová


Benešová Božena - Povídky s koncem ne vždy dobrým
Ocpl, 328 s., il. J. Černý 1975 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Benešová Božena - Není člověku dovoleno
Rok vydání :1931

Benešová Božena - Don Pablo don Pedro a Věra Lukášová
Rok vydání :1966 - ob. Seydl Zdeněk  

Benešová Božena - Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová
Rok vydání :1959

Benešová Božena - Člověk I, II (Ocpl)
Rok vydání :1940 - 2 díly 

Benešová Božena - Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová
Rok vydání :1966 - A6, 

Benešová Božena - Don Pablo, don Pedro a V. Lukášová
Rok vydání :1959

Benešová Božena - Úder
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: nedat.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Benešová Božena - Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová
Barevné celostránkové ilustrace vazba a předsádky Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 114

Benešová Božena - Chlapci a dívky
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 208

Benešová Božena - Tragická duha
Ocpl, 320 s. 1933 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Benešová Božena - Tragická duha
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1955
Počet číslovaných stran: 243
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Obálka a vazbu navrhl František Tichý


Benešová Božena - Člověk
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1957
Počet číslovaných stran: 537
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: obálka Tichý F.


Benešová Božena - Podzemní plameny
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: nedat.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Benešová Božena - Tragická duha
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: nedat.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BENEŠOVÁ Hana - Česko-italský a italsko-český slovník na cesty
Rok vydání : 1976

Benešová Hana - Italsko-český a česko-italský slovník
kolibri, lam, 435 s., il- K. Pekárek 1976 SPN, napsáno v jazyce: Česky

Benešová Marie - Středočeský kraj
4jazyčné 1975 StčNK, napsáno v jazyce: Česky

Benešová Marie - Od špalíčku ke snu noci svatojanské
57 stran+ čb. a bar. přílohy, na přílohách fotografie Karel Hájek, Jan Lukas aj., původní vazba celoplátěná se silně opotřebenou obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Orbis Rok vydání : 1961

BENEŠOVÁ Marie - Od Špalíčku ke Snu noci Svatojanské
Rok vydání : 1961

BENEŠOVÁ MARIE - BŘETISLAV POJAR
Monografie jednoho z našich největších režisérů animovaného filmu podle rukopisu publicistky dr. Marie Benešové. Vtipně a čtenářsky příjemně popsaný pohled na dílo a profesní život režiséra, výtvarníka a animátora Břetislava Pojara. Od úplných začátků, spolupráce s J.Trnkou až po současnost. Vše bohatě ilustrované a dokumentované jak dobovými fotografiemi, tak záběry z filmů. V závěru je umístěna přehledná kompletní filmografie. Určeno všem zájemcům o film, milovníkům umění a studentům. Vydavatel : ANIMATION PEOPLE s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-254-1189-6

Benešová Marie - Od Špalíčku ke Snu noci svatojánské
Nakladatelství (edice): Orbis
Rok vydání: 1961
Ilustrace/foto: foto a záběry z filmů čb
Počet číslovaných stran: 57+obrazová příloha
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


Benešová, Božena - Není člověku dovoleno
Nakladatel : Nakladatel Adolf Synek Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()

Benešová, Božena - Chlapci a dívky
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()

Benešová, M. - Od špalíčku ke snu noci svatojanské
Velká obraz. příloha. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 57

BENEŠOVÁ,BLAŽEK,EICHLER,JÁCHYMOVÁ,JAREŠ,PORTEL - JAN PALACH 69 /+DVD/
V lednu 1969 se na pražském Václavském náměstí zapálil dvacetiletý student Jan Palach. Chtěl tak vyburcovat své spoluobčany, aby se postavili nastupující normalizaci. Ačkoliv na jeho protest i smrt bezprostředně reagovaly statisíce lidí, dalšímu omezování občanských svobod se již zabránit nepodařilo. Od Palachovy doby je tak nasnadě otázka, zda měl jeho čin vůbec smysl, a pokud ano, tak jaký? Sborník Jan Palach 69 nabízí řadu textů, úvah a dokumentů, které by měly napomoci v hledání odpovědí. Kniha přináší vůbec poprvé nejen detailní historický popis Palachova příběhu a jeho radikálního protestu, ale přibližuje také jeho teologickou, filosofickou i uměleckou reflexi. Podrobně se věnuje rovněž osudům Palachových následovníků i předchůdců v Československu a v dalších státech východního bloku. Součástí knihy je rozsáhlá edice archivních dokumentů a fotografií, které shromáždili během vyšetřování Palachova sebeupálení příslušníci Veřejné i Státní bezpečnosti. Jedná se většinou o dosud nepublikované materiály. Kniha obsahuje také filmový DVD disk s šesticí dokumentárních a uměleckých snímků, které se k tématu Jana Palacha a jeho činu vztahují. Autoři příspěvků: Michala Benešová, Petr Blažek, Václav Cílek, Patrik Eichler, Tomáš Halík, Ladislav Hejdánek, Jindřich Chalupecký, Veronika Jáchimová, Łukasz Kamiński, Jan Kranát, Jan Kolář, Jiří Lederer, Eva Nachmilnerová, Miloslav Petrusek, Martin C. Putna, Jakub S. Trojan, Tomáš Vilímek, Ilios Yannakakis Vydavatel : UK filosofická fakulta,Ústav pro stu.tot.rež.,TOGG Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 640 ISBN: 80-7308-237-6

BENEŠOVÁ,HAMPLOVÁ,KNOTOVÁ,LEFNEROVÁ,SÁČKOVÁ,SATRAPOVÁ - ODMATURUJ! Z BIOLOGIE
Poutavá učebnice určená k přípravě na maturitu (i k nové podobě maturity) a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. * Obsahuje celou středoškolskou látku biologie 8211 obecná biologie, biologie jednotlivých skupin organismů: viry, prokaryotické organismy, jednobuněční, rostliny, houby, živočichové, dále biologie člověka, genetika a ekologie. * Kniha je přehledně zpracována do 9 větších celků, které jsou dále členěny na menší kapitoly a podkapitoly. * Snadnou orientaci v textu podporuje grafické odlišení ústředního textu od doplňujících poznámek. * Text je doplněn mnoha přehlednými tabulkami, názornými obrázky a schématy. * Určeno studentům všech středních škol během celého středoškolského studia, jejich učitelům a ostatním zájemcům o studium biologie. Vydavatel : DIDAKTIS Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-86285-67-7

BENEŠOVÁ,SATRAPOVÁ - ODMATURUJ! Z CHEMIE PRŮVODCE STŘEDOŠKOLSKÝM UČIVEM CHEMIE
* Poutavá učebnice určená k přípravě na maturitu (i k nové podobě maturity) a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. * Obsahuje celou středoškolskou látku chemie, poznatky z obecné chemie, anorganické a organické chemie a biochemie. * Kniha je přehledně zpracována do 38 kapitol, které jsou dále členěny na menší podkapitoly, příp. i menší tematické celky. * Snadnou orientaci v textu podporuje grafické odlišení ústředního textu od doplňujících poznámek a zajímavostí a barevné zvýraznění základních pojmů. * Text je doplněn mnoha přehlednými tabulkami a názornými schématy. * Určeno studentům všech středních škol během celého středoškolského studia, jejich učitelům a ostatním zájemcům o studium chemie. Vydavatel : DIDAKTIS Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-86285-56-1

BENEŠOVÁ/ SATRAPOVÁ - Odmaturuj z chemie
Rok vydání : 2002

BENEŠOVSKÁ KLÁRA,KRATOCHVÍL PETR,MUCHKA IVAN P.,PETRASOVÁ TA - VELKÉ DĚJINY ZEMÍ KORUNY ČESKÉ TEMATICKÁ ŘADA ARCHITEKTURA
Kniha svým rozsahem i čtenářským určením navazuje na ediční řadu Velkých dějin zemí Koruny české, snaží se však v jednom svazku podat celkový vývoj jednoho oboru 8211 architektury 8211 od raně středověkých počátků po současnost. Postihne tak hlavní proudy vývoje architektury na domácím teritoriu, slohová období románské, gotické, renesanční, barokní a klasicistní architektury, období historismů i proměny moderní architektury, a připomene nejvýznamnější realizace a tvůrce, kteří zde působili. Vedle architektury budou zmíněny i důležité urbanistické koncepce a milníky v rozvoji sídel. Kniha bude kromě černobílých fotografií zahrnovat i dobová vyobrazení a kresby půdorysů, těžiště však bude spočívat v textové části. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 728 ISBN: 80-7432-001-9

BENEŠOVSKÁ Klára/ ŽIŽKA Jan - Křivoklát. Hrad a okolí
Rok vydání :1987 - brož. 

BENFORD Gregory - V oceánu noci
Rok vydání :2002 - A6, brož., jako nová 

Benford Gregory - V oceánu noci
Nakladatelství (edice): Straky na vrbě
Rok vydání: 2002
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


BENFORD Gregory - Přes moře sluncí
Rok vydání : 1993 Poznámka :A 6

BENG Aacute LSKÉ MILOSTNÉ BALADY - Poezie.
SNDKHU, Praha, 1956
238 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : dobrý


BENGEL CHRISTINE - NUMEROLOGIE ZCELA JEDNODUŠE 70 ORIG.KARET+VÝKLADOVÁ PŘÍRUČKA
Německá autorka Christine Bengel patří k nejznámějším odborníkům na numerologii v Evropě. Její kniha je praktickou příručkou pro všechny, kdo se chtějí snadno a rychle seznámit s touto vědou. Čtenář je nejprve seznámen s nejdůležitějšími představiteli historie numerologie, poté se dozví, jak si může sám vykládat numerologické karty, a najde zde i několik tipů na zábavnou formu výkladu karet. Nejpodstatnější část knihy tvoří seznámení s významem jednotlivých karet, ale také každé ze základních číslic (1 8211 10). Čtenář také bude schopen po přečtení této příručky vypočítat archetyp všech lidí a dozví se i základní charakteristiku jedinců náležejících k jednotlivým archetypům. Nedílnou součástí knihy je sada 70 obrázkových karet, jež napomůže čtenářům stát se odborníky na numerologické výklady. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 120 ISBN: 80-8100-060-7

BENGEL CHRISTINE - NUMEROLOGIE V PRAXI
Numerologie je praktický rádce a snadno použitelný nástroj analýzy: metafyzická nauka o číslech poskytuje informace o charakterových rysech a základních vlastnostech naší osobnosti. Numerologie přispívá k lepšímu chápání dat a vlivu čísel na život a může ukázat životní cestu každého člověka. Tak si můžeme například vypočítat, jaké úkoly na nás klade každý rok a jaké možnosti v práci i soukromém životě vyplývají z čísel. Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 180 ISBN: 80-7336-340-2

Bengsch Gerhard - Institut Bodelsang unter Mordverdacht
1958 Tribune, napsáno v jazyce: German

Bengsston Frans G. - Rudý Orm
Nakladatelství (edice): Družstevní práce
Rok vydání: 1948
Počet číslovaných stran: 292
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Plavci na západ, příběh z dob, kdy na sever začalo pronikat křesťanství


Bengt Ber - Dobrodružství lovců nosorožců
Jos. R. Vilímek, Praha, dobrý stav, vazba je lehce zašpiněná, zadní část při horním okraji mírně odřená, lehce zažloutlé listy, prasklý spoj mezi str. 52-53, 310-311, 318-319 (ten slepovaný kouskem lepenky), polopl. vazba, překlad-K. Bláha, ilustrace-J. Wowk, 320 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bengt Ber-Dobrodružství lovců nosorožců

Bengt Berg - Dobrodružství lovců nosorožců
Nakladatel : Jos.R.Vilímek

Bengt Berg - Dobrodružství lovců nosorožců
Nakladatel : Jos.R.Vilímek

Bengt Berg - Dobrodružství lovců nosorožců
nakl. neuvedeno, rok vydání neuveden, velmi dobrý stav, 1. stránka je asi z poloviny odřená, zažloutlé stránky, celopl. převazba, ilustr. J.Wouk, chybí tiráž, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bengt Berg-Dobrodružství lovců nosorožců

Bengt Danielson - Rajský ostrov
Orbis Praha,220 stran + 24 stran příloh. 1. vydání.

Bengt Danielsson - Rajský ostrov
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština Počet stran: 237

bengt danielsson - Galimatyáš v tichomoří
Stav dobrý, jen obálka odpovídá stáří, rv 1964
Vydavatel : SNDK
Ilustrátor : Eduard Hájek

Bengt Danielsson - . . Gauguin na Tahiti a Markézách
Rok vydání : 1983 Nakladatelství : Vyšehrad Počet stran : 300 stran

Bengt Karlöf, Fredrik Helin Lövingsson - Management od A do Z - 300 důležitých pojmů s výkladem a příklady
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
328 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1001-X
EAN: 9788025110010

Nejdůležitější termíny, které by měl ovládat každý manažer. Měl by jim nejen rozumět, ale vědět, kdy má kterou techniku či postup uplatnit v praxi. Termíny jsou v knize řazeny abecedně, u každého z nich následuje jeho definice a komentář. U každého z nich je navíc uvedena případová studie nebo cvičení, aby čtenář prakticky pochopil, jak je taková znalost či dovednost v praxi využívána.

Bengtsson Frans G. - Rudý Orm
Oppl, 296 s., ob. + typo V. Sivko 1948 DP, napsáno v jazyce: Česky

Bengtsson Frans G. - Rudý Orm
292, obálka Václav Sivko, původní poloplátěná vazba 8°. stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Družstevní Práce, Praha Rok vydání : 1948

BENGTSSON Frans G. - Rudý orm
Rok vydání : 1948 Poznámka :vč. přebalu

BENGTSSON Frans G. - Zrzavý Orm
Rok vydání : 1985 Poznámka :A 4, il.Born

BENGTSSON Frans G. - Zrzavý Orm
Rok vydání :1973 - il. A.Born 

Benický - Slovenské jaskyne
poloplátěná vazba s obálkou 4°, úvodní slovo Radim Kettner, fotografie tištěny hlubotiskem, texty také rusky, anglicky a francouzsky, dobrý stav, vodní skvrna v dolním rohu listů, obálka silně poničená Vydavatel : Matica Slovenská, Turčiansky Sv. Martin Rok vydání : 1950

Benický K. - Zlatá Praha
ArtBenický 1998,text Cimický J.

BENICKÝ KAROL /FOTO/,MAHLER ZDENĚK ML. - VELIČENSTVO KŮŇ
Fotografický průvodce světem koní - dějiny lidstva jsou i dějinami koně. Společně bok po boku kráčí vedle sebe člověk a kůň už šest tisíciletí. Vydavatel : ART BENICKÝ Rok vydání: 2000 Jazyk: Čeština ISBN: 80-902835-0-0

BENICKÝ KAROL,BENICKÝ MATÚŠ - LIDSKÝ SVĚT/HUMAN WORLD
Fotografická umělecká publikace. Vydavatel : ART BENICKÝ Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 80-903824-2-8

BENICKÝ KAROL,BENICKÝ MATÚŠ - ORBIS PICTUS /LIDÉ LIDEM,LIDSKÁ RODINA,LIDSKÝ SVĚT/ KOMPLET
Soubor tří knih nakladatelství Art Benický obsahuje tituly Lidskký svět, Lidé lidem a Lidská rodina Vydavatel : ART BENICKÝ Jazyk: Čeština ISBN: 80-903824-3-5

BENICKÝ Karol/ BENICKÝ Matúš - Lidská rodina. The human Family
Rok vydání :2006 - výborný stav, bez obalu 

Benický V. - Slovenské jaskyne
Matica slovenská 1950 Turčiansky Sv.Martin

BENIOFF DAVID - MĚSTO ZLODĚJŮ
V roce 1941 v Němci obléhaném Petrohradě (Pítěru neboli tehdejším Leningradě) se v cele NKVD sejdou dva mladí odsouzenci na smrt, Lev a Kolja. Oba společně dostávají poslední šanci, jak uniknout trestu. Plukovník tajné služby se chystá na dceřiny vdavky a jedinou věcí, kterou se mu ve vyhladovělém městě nedaří sehnat, jsou čerstvá vejce na svatební dort. Jejich cesta sice působí jako mise předem odsouzená k neúspěchu, nesourodá dvojice se však přesto vydává za svou jedinou nadějí na přežití, za přízračnou dvanáctkou vajec, a týdenní dobrodružství, plná nástrah a osudových setkání, poznamenají jejich životy už jednou provždy. Benioffův nevšední román Město zlodějů o válečném utrpení, ale především o neobyčejné síle přátelství a lidskosti, si získal čtenáře na celém světě, a to díky mimořádně zdařilé kombinaci poutavě vykreslené ponuré atmosféry trpícího města v obležení, působivých osudů jednotlivých postav a odlehčeného, humorného jazyka. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-242-2540-1

BENÍŠKOVÁ TEREZA - KDYŽ DÍTĚ LŽE
Se lhaním u svého dítěte se setkal snad každý rodič. Lhaní dítěte je pro rodiče vždy zátěžovou situací. Dochází ke ztrátě důvěry v dítě, kazí se vztah mezi dítětem a rodičem. Každá lež nemusí být však tak strašná, jak na první pohled může vypadat. Lhát zkoušejí prakticky všechny děti. Některé druhy lží jsou běžné, jiné ani není potřeba nějak více řešit. Zbrusu nová knížka Mgr. Terezy Beníškové by vám měla bezpečně pomoci ve chvíli, kdy vaše dítě lže. Věříme, že vám bude spolehlivým průvodcem a rádcem v těchto, občas komplikovaných, chvílích. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-247-2309-9

BENÍŠKOVÁ TEREZA - PRVNÍ TŘÍDOU BEZ PLÁČE
Máte doma nedočkavého prvňáčka a rádi byste mu co nejvíce usnadnili nástup do první třídy? Asi všichni rodiče by chtěli svého potomka provést první třídou bez větších problémů a maximálně mu usnadnit tento přelomový rok. Skvělým rádcem a pomocníkem po celý první školní rok vám může být právě kniha První třídou bez pláče. Seznámí vás s úskalími, která vás čekají při vstupu dítěte do školy, upozorní na náročné situace (nové prostředí, noví kamarádi, nároky na soustředění, vyrovnávání se s pozicí ve třídě, v kolektivu, seznámení s učitelem apod.). Dozvíte se, jak s dítětem pracovat, jak mu zjednodušit situaci, jak ho připravit na vstup do školy, na první den, první vysvědčení, jak ho (ne)zatěžovat mimoškolní činností, jaký zvolit denní režim a mnoho dalšího. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 168 ISBN: 978-80-247-1906-1

Benita Cantieni - Cvičení po porodu - Metoda Cantienica pro pevnou postavu a posílení pánevního dna
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
158 str. plnobarevných
Datum vydání: únor 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1465-0
EAN: 9788025114650

Chcete navrátit svému tělu po těhotenství a po porodu jeho původní kondici? Chcete zpevnit svalstvo, odstranit různorodé potíže, napravit bolavá záda, zaujmout správné držení těla, zpevnit prsa a břicho? Cvičení pomocí metody CANTIENICA , které nabízí tato kniha, vám zcela jistě pomůže. Kromě toho cvičení může přinést také řešení dlouhodobých potíží i lidem s onemocněním páteře, kloubními potížemi dolních končetin, či ženám s funkční ženskou neplodností. Velmi výrazně napomáhá také léčbě inkontinence.

Kniha je vhodná jak pro širokou veřejnost, tak pro rehabilitační pracovníky, fyzioterapeuty, instruktory fitness či porodní asistentky.

V knize naleznete:

O autorce:

Autorka této knihy je současně autorkou metody CANTIENICA . Vyvinula tato cvičení pro formování postavy a držení těla jako první terapeutickou fitness metodu na světě.


Benita Cantieni - Cvičení po porodu - Metoda Cantienica pro pevnou postavu a posílení pánevního dna
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
158 str. plnobarevných
Datum vydání: únor 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1465-0
EAN: 9788025114650

Chcete navrátit svému tělu po těhotenství a po porodu jeho původní kondici? Chcete zpevnit svalstvo, odstranit různorodé potíže, napravit bolavá záda, zaujmout správné držení těla, zpevnit prsa a břicho? Cvičení pomocí metody CANTIENICA , které nabízí tato kniha, vám zcela jistě pomůže. Kromě toho cvičení může přinést také řešení dlouhodobých potíží i lidem s onemocněním páteře, kloubními potížemi dolních končetin, či ženám s funkční ženskou neplodností. Velmi výrazně napomáhá také léčbě inkontinence.

Kniha je vhodná jak pro širokou veřejnost, tak pro rehabilitační pracovníky, fyzioterapeuty, instruktory fitness či porodní asistentky.

V knize naleznete:

O autorce:

Autorka této knihy je současně autorkou metody CANTIENICA . Vyvinula tato cvičení pro formování postavy a držení těla jako první terapeutickou fitness metodu na světě.


Benito Mussolini - Claudia Particella, Kardinálova milenka - Novellette Perverse
Nakladatel : L. Marek
ISBN : 80-86263-12-6
EAN : 9788086263120
Formát : 142 stran, 20,5x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Benito Mussolini - Claudia Particella, Kardinálova milenka - Novellette Perverse
Nakladatel : L. Marek
ISBN : 80-86263-12-6
EAN : 9788086263120
Formát : 142 stran, 20,5x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Benito Mussolini a Giovacchino Forzano - Napoleonových sto dní
Překlad Jana Palovice. Nakl. Vesmír, Praha, 1934. Divadelní hra. Původní brož, 88 stran. Velmi dobrý stav.

Benito Mussolini a Giovacchino Forzano - Napoleonových sto dní
Překlad Jana Palovice. Nakl. Vesmír, Praha, 1934. Divadelní hra. Původní brož, 88 stran. Velmi dobrý stav, uvolněný hřbet.

Benjamin Black - . . Kdo je bez viny
Rok vydání : 2008 Nakladatelství : BB art Počet stran : 300 stran

Benjamin Creme - Opětovný příchod Krista a Mistrů moudrosti
Anotace : Kristus a Mistři se nechystají udělat nic jiného než ukazovat cestu. Podstupovat vnitřní změny zůstává na naší svobodné vůli.
Vyšlo : 20.03.2009
Počet stran : 246
Nakladatelství : Ekoland klub 2008

Benjamin Creme - Učení odvěké moudrosti
Anotace : úvod do duchovního dědictví lidstava - poselství Maitréji Krista, část první - poselství 1-50
Vyšlo : 09.03.2005
Počet stran : 195
Nakladatelství : Poznání 2005

Benjamin Graham, s dodatky Jasona Zweiga - Inteligentní investor
Formát : 17×24 cm, 504 stran
Datum vydání : 06.06.2007
ISBN : 978-80-247-1792-0
Anotace : V knize nejvýznamnějšího investičního poradce 20. století / Warren E. Buffett ji označil za zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána / se dozvíte od nejzasvěcenějšího guru investování , jak se jako investor, makléř nebo investiční poradce vyhnete závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Nadčasově platné přístupy Grahamovy filozofie jsou podány formou vhodnou pro laiky a jsou doplněny o komentář uznávaného finančního analytika časopisu Money Jasona Zweiga, který aplikuje Grahamovy moudré rady, analytické přístupy a výstražné příběhy na dnešní tržní podmínky. Inteligentní investor Grahamova klasika je nejdůležitější knihou, kterou kdy přečtete o tom, jak dosáhnout svých finančních cílů, překypuje moudrostí a je určena pro opravdové investory, nikoliv pro spekulanty! Bylo již prodáno více než milion výtisků.
O autorovi :
Knihu přeložil Ing. Radim Laník, M.A.(*1975 ve Frýdku-Místku) a byla mu udělena Cena Grady 2007 za nejlepší překlad v oboru.
Ing. Laník vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V rámci studia absolvoval i studium Master of Arts in the Economics of international trade and european integration třísemestrální studijní program na Irské University College Dublin a Belgické University of Antwerp. Při studiu pracoval ve společnosti Container Packing Station v mezinárodní přepravě. Po studiu nastoupil v GE Capital Bank, a.s. na pozici junior credit risk analyst, kde připravoval úvěrové návrhy pro schvalování v zahranični centrále.
V současné době pracuje v Citibank na pozici relationship managera pro korporátní klientelu.



BENJAMIN IŠKARIOTSKÝ,ARCHER JEFFREY - EVANGELIUM PODLE JIDÁŠE
Ačkoli vyprávění o Jidáši Iškariotském, tragické postavě novozákonních příběhů, je velmi sugestivní, je třeba mít na paměti, že se jedná o fikci - mimořádně dobře napsanou, ale přece jen fikci. Jefrrey Archer, vynikající americký romanopisec, se vydává po Jidášových stopách a na základě novozákonních evangelií předkládá čtenáři svou verzi dávné historie . Jeho záměr byl jednoduchý, ale smělý. Archer chtěl napsat příběh pro čtenáře 21. století a zárověň si přál, aby tato kniha byla důvěryhodná jak pro dnešní křesťany, tak pro židy. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-242-2169-4

Benjamin Jedlička - Paříž 1945
Václav Petr, Praha, 1947, dobrý stav, orig. brož, ta je lehce zašpiněná a zažloutlá, na hřbetě odřená, některé listy jsou nerozřezané, některé uvolněné, kresby a obálka-Josef Šíma, 1. vydání, obsah: Zemřeli za Francii, Audience v rue Bonaparte, Mlčení Honoré de Balzaca, Setkání s Rousseauem, Varhany v kostele Saint-Germain-des-Prés, Zlatý monogram Elsy Trioletové, Smutek diváků, Nasycený svět, Černá a žlutá, Bláznivý hodokvas, Jdu za tebou, U dvou kavárenských stolků, 74 stran, Beletrie a poezie, Benjamin Jedlička-Paříž 1945

Benjamin Kilham, Ed Gray - MEZI MEDVĚDY
Výchova opuštěných medvíďat v divočině. Ikar, Praha, 2004 336 stran, původní vazba, velký formát 1. vydání Obsahuje barevné fotografie. Stav : uvnitř podpis a datum, jinak velmi dobrý stav.

Benjamin Klein - Poznej svého anděla
Anotace : Je tělesné postižení opravdu jen ranou osudu? Spočívá smysl života skutečně jen v tom, abychom si užili co nejvíce zábavy?
Vyšlo : 21.06.2000
Počet stran : 113


Benjamin Klička - Muž který chtěl ABCD
Nakladatel : Družstevní práce Rok vydání (číslo vydání) : 1928 () Popis : vevázaná obálka

Benjamin Klička - Divoška Jana
Nakladatel : ČS Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()

Benjamin Klička - Na březích Vltavy
Nakladatel : Melantrich Rok vydání (číslo vydání) : 1942 ()

Benjamin Klička - Do posledního dechu
Melantrich a. s., Praha, 1939, velmi dobrý stav, orig. brož., ta mírně zašpiněná a v krajích odřená, listy uvolněné a nerozžezané, 3. vydání, 388 stran, Beletrie a poezie, Benjamin Klička-Do posledního dechu

Benjamin Klička - Divoška Jaja
Kvasnička a Hampl, Praha, 1925, nepříliš dobrý stav, orig. brož., uvolněné listy, obálka v krajích potrhaná, na hřbetu natržená, obálka F. Pavelka, 210 stran, Beletrie a poezie, Benjamin Klička-Divoška Jaja

Benjamin Klička - Divoška Jaja
Melantrich, Praha, 1940, dobrý stav, orig. brož s přebalem, ten je zašpiněný, v krajích odřený, na hřbetu potrhaný, listy jsou uvolněné, 194 stran, Beletrie a poezie, Benjamin Klička-Divoška Jaja

Benjamin Klička - Divoška Jaja
Topičova edice, Praha, 1943, velmi dobrý stav, převazba, ta je lehce zašpiněná, nažloutlé listy, 3. vydání, vevázaná obálka, 184 stran, Beletrie a poezie, Benjamin Klička-Divoška Jaja

Benjamin Klička - Muž, který chtěl ABCDE
Družstevní práce, Praha, 1928, velmi dobrý stav, vazba mírně odřená a nepatrně pošpiněná, orig. celoplátěná vazba, ilustroval Josef Čapek, na konci knihy vevázána orig. obálka, 66 stran, Beletrie a poezie, Benjamin Klička-Muž, který chtěl ABCDE

Benjamin Klička - Duch asistentky Kurdové
Melantrich, Praha, 1940, velmi dobrý stav, orig. poloplátěná vazba s přebalem, ten nepatrně zašpiněný, v krajích odřený, místy natržený, 200 stran, Beletrie a poezie, Benjamin Klička-Duch asistentky Kurdové

Benjamin Kuras - Pryč s prašivkami
Podtitul : Šprýmy a moudrosti z let 2000-1
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
ISBN : 80-86316-19-X
EAN : 9788086316192
Formát : 104 stran, 21,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Autor čerpá ze své bohaté novinářské praxe, která jej zavedla také na půdu politického humoru a glosátorství veřejného života. Dovíme se jak je to s českou pravicí, s naším začleňováním do evropských struktur, a naším národním charakterem.

Benjamin Kuras - Politika prochází pupkem
Nakladatel : WALD Press
ISBN : 80-903232-7-8
EAN : 9788090323278
Formát : 140 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : PPP čili politika prochází pupkem je politicko-gastronomická teorie, podle níž to, co člověk jí, podvědomě, podprahově a velmi hluboce ovlivňuje jeho politické myšlení a tudíž i volbu politiků. Podle níž taky barvu a pravděpodobné chování politika můžeme odhadnout i podle toho, co jí. Že tudíž existují jídla pravicová a levicová, i kuchařské metody levicové a pravicové. A máme-li před sebou politika, který káže pravicově, ale jí levicově - nebo naopak - měl by nám být podezřelý.
Z čehož vychází další teorie, že politické myšlení - tak jako třeba zdraví - se dá měnit tím, že změníme stravu. Téměř vědeckým důkazem pro tuto teorii je poznatek, že komunismus si upevnil moc levicovým hromadným stravováním, které jednak zúžilo výběr, jednak odebralo kuchaření soukromým drobným restauracím a předalo je do rukou státem kontrolovaného potravinového glajchšaltu . Tedy vytvořilo dokonalé stravování levicové, z něhož pak těžko mohl vyrůstat člověk pravicově myslící. Měli to ti komunisté vymakáno do posledního drobečku a hodně toho po nich přežívá.
Tato knížka zkoumá, jak se pravicovým jídlem zase vrátit k demokratickému konzervatismu.

Benjamin Kuras - Žít všemi údy / Hravý talmud
Nakladatel : Eminent
ISBN : 80-7281-275-0
EAN : 9788072812752
Formát : 125 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : V Talmudu účinkuje přes tisíc rabínů, kteří vám při podrobnějším čtení oživnou v diskusích o obrovské škále témat a ve vyprávění jiných rabínů. Jejich příběhy jsou někdy tragické, někdy komické, místy i trapné. Někteří vám budou sympatičtí, jiní protivní. U některých vám připadne, že vás znají a jste jim naopak protivní vy. Nemáte-li rádi Židy, bude vám místy připadat, že i oni vás nenávidí. Najdete mezi nimi hrdiny i rošťáky, laskavce i vzteklouny, troufalce i zbabělce, štědré i lakomce, pokorné i nafoukance, bankéře a vezíry, vinaře a statkáře, truhláře a ševce, šašky a tanečníky, akrobaty a žongléře. Některé budete obdivovat, s některými budete souhlasit, o jiných byste raději nikdy neslyšeli. Všichni dohromady tvoří bohatý kaleidoskop, mozaiku či panoptikum svobodně a tvořivě myslící společnosti, vytvářející dramatické dějiny snah o laskavou a spravedlivou společnost a demokratickou revoluci v náboženství. Jejich prostřednictvím se náboženské vědění přeměňuje z domény a vlastnictví kněžské kasty v kulturní, etické a právní dědictví celé komunity, jejíž duchovní vůdci přicházejí ze všech společenských vrstev, od kněží po zemědělské nádeníky.

Benjamin Kuras - Slepování střepů. Komenského návrat
Nakladatel : WALD Press
ISBN : 978-80-903232-8-5
EAN : 9788090323285
Formát : 132 stran, 24x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Slepování střepů je svižně psaná knížka s mnoha novými objevnými pohledy na život a práci J.A. Komenského. Nachází v Komenském filozofického předchůdce politického konzervatismu, významného zákulisního stratéga třicetileté války, neúnavného workoholika a jednoho z nejproduktivnějších spisovatelů všech dob. Klade jej do kontextu kulturních a politických velikánů jeho doby, stopuje jeho kontakty s mystickým řádem Růžového kříže a definuje jej jako prvního velkého holistického filozofa pokoušejícího se vnímat a napravovat svět ve všech aspektech, se všemi a pro všechny, a všemi způsoby .

Benjamin Kuras - Mao sexu
Podtitul : Jak si blaho odpíráme
Nakladatel : Eminent
ISBN : 978-80-7281-374-2
EAN : 9788072813742
Formát : 121 stran, 20X12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Blaho je přirozený stav Vesmíru. Všechno, co není blaho, je faleš, lež, sebeklam, přetvářka, předstírání a náhražka. Blaho je pocit harmonie s tokem Vesmíru, který se čínsky jmenuje Tao. Faleš, napodobenina, předstírání a sebeklam se čínsky řeknou Mao. Tao nám prospívá, Mao nám škodí. Tao je nekonečná energie nekonečného Vesmíru, Mao je jepičí eneržičička našeho malého vystrašeného egíčka nafukujícího se k prasknutí. Mao vytváříme, když nahrazujeme něco, co je, něčím, co si představujeme, že by být mělo podle našeho egocentrického řádu, kolektivistické utopie, bigotních pravidel, Maovy příručky. Tak se blaho stává neblahem a z taoistů maoisté. To se nám promítá do sexu a s ním často spojované záhady, které se říká láska. Přesně o tom je tato kniha.

Benjamin Kuras - Pryč s prašivkami
Podtitul : Šprýmy a moudrosti z let 2000-1
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
ISBN : 80-86316-19-X
EAN : 9788086316192
Formát : 104 stran, 21,5x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Autor čerpá ze své bohaté novinářské praxe, která jej zavedla také na půdu politického humoru a glosátorství veřejného života. Dovíme se jak je to s českou pravicí, s naším začleňováním do evropských struktur, a naším národním charakterem.

Benjamin Kuras - Politika prochází pupkem
Nakladatel : WALD Press
ISBN : 80-903232-7-8
EAN : 9788090323278
Formát : 140 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : PPP čili politika prochází pupkem je politicko-gastronomická teorie, podle níž to, co člověk jí, podvědomě, podprahově a velmi hluboce ovlivňuje jeho politické myšlení a tudíž i volbu politiků. Podle níž taky barvu a pravděpodobné chování politika můžeme odhadnout i podle toho, co jí. Že tudíž existují jídla pravicová a levicová, i kuchařské metody levicové a pravicové. A máme-li před sebou politika, který káže pravicově, ale jí levicově - nebo naopak - měl by nám být podezřelý.
Z čehož vychází další teorie, že politické myšlení - tak jako třeba zdraví - se dá měnit tím, že změníme stravu. Téměř vědeckým důkazem pro tuto teorii je poznatek, že komunismus si upevnil moc levicovým hromadným stravováním, které jednak zúžilo výběr, jednak odebralo kuchaření soukromým drobným restauracím a předalo je do rukou státem kontrolovaného potravinového glajchšaltu . Tedy vytvořilo dokonalé stravování levicové, z něhož pak těžko mohl vyrůstat člověk pravicově myslící. Měli to ti komunisté vymakáno do posledního drobečku a hodně toho po nich přežívá.
Tato knížka zkoumá, jak se pravicovým jídlem zase vrátit k demokratickému konzervatismu.

Benjamin Kuras - Žít všemi údy / Hravý talmud
Nakladatel : Eminent
ISBN : 80-7281-275-0
EAN : 9788072812752
Formát : 125 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : V Talmudu účinkuje přes tisíc rabínů, kteří vám při podrobnějším čtení oživnou v diskusích o obrovské škále témat a ve vyprávění jiných rabínů. Jejich příběhy jsou někdy tragické, někdy komické, místy i trapné. Někteří vám budou sympatičtí, jiní protivní. U některých vám připadne, že vás znají a jste jim naopak protivní vy. Nemáte-li rádi Židy, bude vám místy připadat, že i oni vás nenávidí. Najdete mezi nimi hrdiny i rošťáky, laskavce i vzteklouny, troufalce i zbabělce, štědré i lakomce, pokorné i nafoukance, bankéře a vezíry, vinaře a statkáře, truhláře a ševce, šašky a tanečníky, akrobaty a žongléře. Některé budete obdivovat, s některými budete souhlasit, o jiných byste raději nikdy neslyšeli. Všichni dohromady tvoří bohatý kaleidoskop, mozaiku či panoptikum svobodně a tvořivě myslící společnosti, vytvářející dramatické dějiny snah o laskavou a spravedlivou společnost a demokratickou revoluci v náboženství. Jejich prostřednictvím se náboženské vědění přeměňuje z domény a vlastnictví kněžské kasty v kulturní, etické a právní dědictví celé komunity, jejíž duchovní vůdci přicházejí ze všech společenských vrstev, od kněží po zemědělské nádeníky.

Benjamin Kuras - Slepování střepů. Komenského návrat
Nakladatel : WALD Press
ISBN : 978-80-903232-8-5
EAN : 9788090323285
Formát : 132 stran, 24x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Slepování střepů je svižně psaná knížka s mnoha novými objevnými pohledy na život a práci J.A. Komenského. Nachází v Komenském filozofického předchůdce politického konzervatismu, významného zákulisního stratéga třicetileté války, neúnavného workoholika a jednoho z nejproduktivnějších spisovatelů všech dob. Klade jej do kontextu kulturních a politických velikánů jeho doby, stopuje jeho kontakty s mystickým řádem Růžového kříže a definuje jej jako prvního velkého holistického filozofa pokoušejícího se vnímat a napravovat svět ve všech aspektech, se všemi a pro všechny, a všemi způsoby .

Benjamin Kuras - Mao sexu
Podtitul : Jak si blaho odpíráme
Nakladatel : Eminent
ISBN : 978-80-7281-374-2
EAN : 9788072813742
Formát : 121 stran, 20X12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Blaho je přirozený stav Vesmíru. Všechno, co není blaho, je faleš, lež, sebeklam, přetvářka, předstírání a náhražka. Blaho je pocit harmonie s tokem Vesmíru, který se čínsky jmenuje Tao. Faleš, napodobenina, předstírání a sebeklam se čínsky řeknou Mao. Tao nám prospívá, Mao nám škodí. Tao je nekonečná energie nekonečného Vesmíru, Mao je jepičí eneržičička našeho malého vystrašeného egíčka nafukujícího se k prasknutí. Mao vytváříme, když nahrazujeme něco, co je, něčím, co si představujeme, že by být mělo podle našeho egocentrického řádu, kolektivistické utopie, bigotních pravidel, Maovy příručky. Tak se blaho stává neblahem a z taoistů maoisté. To se nám promítá do sexu a s ním často spojované záhady, které se říká láska. Přesně o tom je tato kniha.

Benjamin Kuras - . . Ciao sexu
Rok vydání : 2005 Nakladatelství : Eminent Počet stran : 121 stran

Benjamin Kuras - . . Zakázané ovoce vědění
Rok vydání : 2003 Nakladatelství : G plus G Počet stran : 221 stran

Benjamin Kuras - . . Češi na vlásku
Rok vydání : 1999 Nakladatelství : Baronet Počet stran : 191 stran

Benjamin Kuras - . . Je na Marxu život?
Rok vydání : 2004 Nakladatelství : Baronet Počet stran : 206 stran

Benjamin Kuras - . . Jako psa ke kandelábru
Rok vydání : 2005 Nakladatelství : Baronet Počet stran : 206 stran

Benjamin Kuras - . . Tao sexu
Rok vydání : 2004 Nakladatelství : Eminent Počet stran : 100 stran

Benjamin Kuras - Tao sexu
Anotace : mírně taoistická výzva pro muže: cíleně se snažte učinit své partnerky blaženými - vytrváte-li, mnohonásobně se vám to vrátí
Vyšlo : 11.03.2004
Počet stran : 98
Nakladatelství : Eminent 2004

Benjamin Kuras - Zakázané ovoce vědění - Bible jako drama a terapie
Anotace : se správným nadhledem a odstupem čtivě komentované biblické příběhy, z nichž srozumitelněji vyplývá, co asi chtěl autor říci
Vyšlo : 07.02.2008
Počet stran : 150
Nakladatelství : Eminent 2008

Benjamin Rochefort - Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána
Melantrich, Praha, 1986, velmi dobrý stav, pouze přebal mírně poškozený-odřený, celoplátěná vazba, papírová obálka, 388 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Benjamin Rochefort-Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána

Benjamin Rochefort - BL Aacute ZNIV Aacute DOBRODRUŽSTVÍ FANF Aacute NA TULIP Aacute NA
Historický román. Melantrich, Praha, 1986 388 stran, původní vazba, střední formát 2. vydání Stav : obálka mírně otřepená, jinak dobrý stav. nbsp nbsp

Benjamin Vallotton - Rozkvetly skály
Nakladatel : Kalich
ISBN : 978-80-7017-046-5
EAN : 9788070170465
Formát : 193 stran, 16x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Švýcarský spisovatel Benjamin Vallotton (1877 1962), syn protestantského kazatele a literárně činné matky, svá rodinná obdarování nepromarnil. Vystudoval teologii, stal se učitelem a hojně překládaným autorem více než padesáti francouzsky psaných knih. Řadu svých románů a povídek věnoval každodennímu životu obyvatel švýcarského kantonu Vaud a později frankofonního Alsaska. V románu Rozkvetly skály (Sur le roc, Payot, 1924) ) vzdal hold rodnému kraji své matky, alpskému údolí Fressini 232 res ve francouzském kantonu Hautes-Alpes, kam se sám uchýlil v době německé okupace Francie. Příběh protestantské komunity se odehrává kolem roku 1800, na úbočí Dormillouského hřebenu, ve výšce více než 1700 m nad mořem. Tato místa, kraj horských údolí, kaňonů a ledovcových kaskád, se stala útočištěm románských valdenských, které ještě v pozdním středověku opakovaně stíhala a pronásledovala inkvizice. Založili tu chudičké osady, dokázali v nich postavit školu i kostel. S neobyčejnou obrazivostí, ústy dospívající dívky, vypráví autor o tomto světě mimo svět , o úchvatné přírodě, která však dokáže být také velmi krutá, o životě a hodnotách rodinného společenství, které nejen setrvává, ale dál pracuje ve víře a učení předků. Vynikající český překlad profesora Amedea Molnára, potomka italských valdenských, poetické kvality originálu nepochybně umocnil. Vznikl spontánně v roce 1970 a byl tehdy na pokračování otiskován v týdeníku Kostnické jiskry. Knižního vydání se mu však mohlo dostat až nyní.

Benjamin Vallotton - Rozkvetly skály
Nakladatel : Kalich
ISBN : 978-80-7017-046-5
EAN : 9788070170465
Formát : 193 stran, 16x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Švýcarský spisovatel Benjamin Vallotton (1877 1962), syn protestantského kazatele a literárně činné matky, svá rodinná obdarování nepromarnil. Vystudoval teologii, stal se učitelem a hojně překládaným autorem více než padesáti francouzsky psaných knih. Řadu svých románů a povídek věnoval každodennímu životu obyvatel švýcarského kantonu Vaud a později frankofonního Alsaska. V románu Rozkvetly skály (Sur le roc, Payot, 1924) ) vzdal hold rodnému kraji své matky, alpskému údolí Fressini 232 res ve francouzském kantonu Hautes-Alpes, kam se sám uchýlil v době německé okupace Francie. Příběh protestantské komunity se odehrává kolem roku 1800, na úbočí Dormillouského hřebenu, ve výšce více než 1700 m nad mořem. Tato místa, kraj horských údolí, kaňonů a ledovcových kaskád, se stala útočištěm románských valdenských, které ještě v pozdním středověku opakovaně stíhala a pronásledovala inkvizice. Založili tu chudičké osady, dokázali v nich postavit školu i kostel. S neobyčejnou obrazivostí, ústy dospívající dívky, vypráví autor o tomto světě mimo svět , o úchvatné přírodě, která však dokáže být také velmi krutá, o životě a hodnotách rodinného společenství, které nejen setrvává, ale dál pracuje ve víře a učení předků. Vynikající český překlad profesora Amedea Molnára, potomka italských valdenských, poetické kvality originálu nepochybně umocnil. Vznikl spontánně v roce 1970 a byl tehdy na pokračování otiskován v týdeníku Kostnické jiskry. Knižního vydání se mu však mohlo dostat až nyní.

Benjamin Vallotton - Rozkvetly skály
Kalich, Praha, 2008, výborný stav, orig. papír. vazba, 1. vydání, 192 stran, Beletrie a poezie, Benjamin Vallotton-Rozkvetly skály

BENJAMIN WALTER - LITERÁRNĚVĚDNÉ STUDIE VÝBOR Z DÍLA I
První díl reprezentativního výboru z díla německé filosofa a literárního kritika Waltera Benjamina přináší kromě autorových nejranějších prací především věcné a tematické jádro Benjaminovy tvorby, texty o literatuře. Svazek obsahuje mimo jiné Benjaminovu disertační práci Pojem umělecké kritiky v německé romantice, významnou stať Franz Kafka či poslední verzi proslulé úvahy Umělecké dílo ve věku své technické reprodukovatelnosti. Knihu doplňuje ediční komentář. Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 336 ISBN: 80-7298-278-3

Benjamin z Tudely - Dva středověké hebrejské cestopisy
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-436-7
EAN : 9788072034369
Originál :Masaot šel rabi Binjamin a Sibuv rabi Petachja mi-Regensburg
Překlad : Jiřina Šedinová
Formát : 100 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Dva cestopisy ze 12. století líčící putování Evropou a celým Středomořím. Jejich autoři se navzájem poněkud liší stylem i úhlem pohledu, čímž se oba texty vhodně doplňují. Kniha, vycházející v překladu naší přední hebraistky Jiřiny Šedinové, je opatřena zasvěcenou úvodní studií a poznámkami.

Benjamin z Tudely - Dva středověké hebrejské cestopisy
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-436-7
EAN : 9788072034369
Originál :Masaot šel rabi Binjamin a Sibuv rabi Petachja mi-Regensburg
Překlad : Jiřina Šedinová
Formát : 100 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Dva cestopisy ze 12. století líčící putování Evropou a celým Středomořím. Jejich autoři se navzájem poněkud liší stylem i úhlem pohledu, čímž se oba texty vhodně doplňují. Kniha, vycházející v překladu naší přední hebraistky Jiřiny Šedinové, je opatřena zasvěcenou úvodní studií a poznámkami.

Benjamin z Tudely, Petachja z Řezna - Dva středověké hebrejské cestopisy
Dva cestopisy ze 12. století líčící putování Evropou a celým Středomořím. Jejich autoři se navzájem poněkud liší stylem i úhlem pohledu, čímž se oba texty vhodně doplňují. Kniha, vycházející v překladu naší přední hebraistky Jiřiny Šedinové, je opatřena zasvěcenou úvodní studií a poznámkami . , 97 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Argo Rok vydání : 2002

BENK L. - Dům na pobřeží
Rok vydání :1944 - ob. Pospíšil 

Benn Gottfried - Básně


Benn Hills - Princezna Masako
Podtitul : Vězeňkyně chryzantémového trůnu
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-607-6
EAN : 9788072176076
Formát : 336 stran, 21X14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Příběh Masako Owadové, japonské korunní princezny, a jejího života za chryzantémovou oponou .
Sní o tom mnoho mladých žen: vdát se za krásného prince, přestěhovat se do nádherného paláce a pak žít šťastně až do smrti. Ale život Masako Owadové, zcela moderní ženy, která se dostala do střetu s prastarým systémem, se vyvinul jinak.
´Princezna Masako´, nahlížející do tajemného světa japonské císařské rodiny, kam vstup je důsledně odpírán, vypráví o tom, jakému tlaku byla princezna vystavena ze strany Úřadu císařské rezidence, aby dala život mužskému dědici a zachránila tak nejstarší královskou dynastii světa před vymřením. Odhaluje, jak zasáhlo její nešťastný život, když její švagrová, princezna Kiko, porodila mužského potomka, i veškeré naděje, že by se její dcera, malá Aiko, snad jednou mohla stát vládnoucí císařovnou Japonska. V novém doslovu Ben Hill popisuje, jak se stalo, že kniha byla v Japonsku zakázána (k vydání se připravuje až nyní) - další vzrušující příběh sám o sobě.

Benn Hills - Princezna Masako
Podtitul : Vězeňkyně chryzantémového trůnu
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-607-6
EAN : 9788072176076
Formát : 336 stran, 21X14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Příběh Masako Owadové, japonské korunní princezny, a jejího života za chryzantémovou oponou .
Sní o tom mnoho mladých žen: vdát se za krásného prince, přestěhovat se do nádherného paláce a pak žít šťastně až do smrti. Ale život Masako Owadové, zcela moderní ženy, která se dostala do střetu s prastarým systémem, se vyvinul jinak.
´Princezna Masako´, nahlížející do tajemného světa japonské císařské rodiny, kam vstup je důsledně odpírán, vypráví o tom, jakému tlaku byla princezna vystavena ze strany Úřadu císařské rezidence, aby dala život mužskému dědici a zachránila tak nejstarší královskou dynastii světa před vymřením. Odhaluje, jak zasáhlo její nešťastný život, když její švagrová, princezna Kiko, porodila mužského potomka, i veškeré naděje, že by se její dcera, malá Aiko, snad jednou mohla stát vládnoucí císařovnou Japonska. V novém doslovu Ben Hill popisuje, jak se stalo, že kniha byla v Japonsku zakázána (k vydání se připravuje až nyní) - další vzrušující příběh sám o sobě.

Bennahum D. - Beatles po rozchodu
Omnibus Press 1992

Bennahum David - Beatles po rozchodu
Nakladatelství (edice): Champagne avandgarde
Rok vydání: 1992
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 130
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: jejich vlastními slovy


Bennemann Markus - RAFINOVANÉ VRAŽDY V ŽIVOČIŠNÉ ŘÍŠI
Příroda je plná podivuhodných výtvorů a stejně rozmanitá je i lstivost, s níž si živočichové obstarávají potravu. Jihoamerická ploštice zákeřnice loví věrna svému jménu termity tak, že je vysaje a potom jejich tělesnou schránku použije jako návnadu k tomu, aby zmátla dalšího nešťastníka. ?uhýk obecný se jako sériový vrah vrhá ze zálohy na kořist a střádá si ji na horší časy. Vražedná komanda keporkaků se vydávají na lov sleďů a sépie svou oběť zhypnotizuje pomocí vzorů na svém těle - krabovi předvede fascinující hru barev a potom ho na závěr představení bleskurychlým výpadem zlikviduje. Stříkoun lapavý je také zdatný lovec: pomocí jazyka utvoří trubičku, stáhne čelisti a pod velkým tlakem vystříkne vodní proud na nic netušícího cvrčka, který si jednu chvíli bezpečně hoví na listu a vzápětí plachtí dolů přímo do otevřené rybí tlamy. Kreveta Alephus zase střílí svým klepetem tak zdatně, že hluk dosahuje až 200 decibelů a je slyšet do dálky jednoho kilometru. Výstřelem vzniká prudká tlaková vlna, která funguje jako účinná laserová zbraň a protivníkovi bez lítosti ustřelí hlavu. Autor je skvělý vypravěč a jeho kniha nabízí poučení i fascinující pohledy do živočišné říše. Mnohé metody obstarávání potravy jsou tak rafinované, že by je nevymyslel žádný spisovatel detektivek - a některá zvířátka nejsou tak roztomilá, jak jsme si o nich mysleli. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 231 ISBN: 80-242-2590-6

Bennes , Ulons - Klavier - Unterrichts - briefe
w, starý tisk! Rok vydání: 1867 Jazyk: Němčina Počet stran: 678

BENNET Robert Ames - Ken zelenáč
Rok vydání :1998 - il.A.Glajc, perf.stav 

Bennet Arnold - Povídačka II
1948 Aventinum, napsáno v jazyce: Česky

Bennet Arnold - Anna z pětiměstí
Obr, 292 s. 1959 Snklu SČ 216, napsáno v jazyce: Česky

Bennet Arnold - Hotel Imperial I, II
1946 Aventinum, napsáno v jazyce: Česky

Bennet R.A. - The Hunted Wolf
Collins 1934

BENNET R.A. - Znamenaný vlk
Rok vydání : 1999

BENNET Robert A. - Děvče z Diamondu
Rok vydání :1999 - il.A.Glajc, perf.stav 

BENNET Robert A. - Znamenaný vlk
Rok vydání :1999 - il.A.Glajc, perf.stav 

BENNET Robert Ames - Děvče z pustiny
Rok vydání :1997 - il.A.Glajc, perf.stav 

BENNET Robert Ames - Pohraniční vlk
Rok vydání :1998 - il.A.Glajc, perf.stav 

BENNETOVÁ LINDSAY - PRAHA-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY
Vydavatelství RO-TO-M, bylo založeno v roce 1990. Specializuje se zejména na vydávání jazykových a turistických průvodců vlastní produkce a získalo licenci pro vydávání nejprodávanějších kapesních průvodců na světe BERLITZ - kapesní průvodce, jichž se na světě prodalo již více než 50 milionů. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: obrovské množství praktických informací, informace o místech, která si nesmíte nechat ujít, jedinečné tipy, o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě, podrobné mapy a pěkné fotografie, jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování. Oblíbený kapesní formát. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-86704-16-5

Bennett - Lov na miliony
brož 8°, obálka Cyril Bouda, dobrý stav Vydavatel : Al. Srdce, Praha Rok vydání : 1937

Bennett - Anna z Pětiměstí
svazek č. 216, původní brož 8°, stav velmi dobrýobálka mírně špinavá Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání : 1959

BENNETT / BRADBURY/ DEVRIES/ DICKIE/ JESTICE - Bojové techniky střdověkého světa 500 n.l.-1500 n.l.
Rok vydání : 2007 Poznámka :A4

Bennett A. - Povídačka
Aventinum 1928, 2 svazky

Bennett A. - Grandhotel Babylon
Klika 1926 Praha,polokož.vazba

Bennett A. - Velikán
Vydavatel : Aventinum, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 178

Bennett A. - Lov na miliony
Nakladatel :Srdce Rok vydání :1937 Stav knihy :horší stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Bouda C. bar obálka, vlepeno ex libris-lepidlo z ex libris je prosáklé na předsádku

BENNETT ALAN - NEOBYČEJNÝ ČTENÁŘ
Novela Neobyčejný čtenář (The Uncommon Reader) oceňovaného britského dramatika Alana Bennetta (za svou hru The History Boys v roce 2006 obdržel šest divadelních cen Tony Awards) začíná popisem neobvyklé situace, kdy královna, když náhodou zabloudila do pojízdné knihovny, zaparkované poblíž Buckinghamského paláce, pocítí náhlé nutkání vypůjčit si knihu. Nemá však samozřejmě nejmenší tušení, že toto jako mávnutí motýlích křídel nevinné rozhodnutí přinese nedozírné následky. Jak si totiž s pomocí Normana, mladíka pracujícího v královské kuchyni, z knihovny začne půjčovat vše, klasiky počínaje a Jeanem Genetem konče, brzy pod vlivem četby začne měnit své názory, pochybovat o zavedeném světovém řádu a své roli jakožto královny. Jelikož její prapodivná vášeň nezůstane ušetřena pozornosti pracovníků paláce či jejího chotě, brzy povede k jistým velmi humorným událostem, které navždy ovlivní celou zemi. Vydavatel : DYBBUK Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7438-011-2

BENNETT ANNIE - MADRID-VELKÝ PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC
Podrobné popisy míst a související informace * Více než 180 barevných fotografií * 18 podrobných barevných map * Mapy na procházky a výlety autem * Speciálně připravené nákresy plánů budov a památek * Přehledná struktura knihy * Informace o hotelech, restauracích, možnostech nakupování a zábavy Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 272 ISBN: 978-80-251-2134-4

Bennett Arnold - Londýnský antikvář
1931 Aventinum, napsáno v jazyce: Česky

Bennett Arnold - Anna z Pětiměstí
1959 Snklu SČ 216, napsáno v jazyce: Česky

Bennett Arnold - Povídačka I, II
Oppl, ob. a front. J. Veris 1948 Aventinum, napsáno v jazyce: Česky

Bennett Arnold - Hugon
Ocpl, 268 s., vaz a typo J. Solar, F. Podešva 1930 Orel, napsáno v jazyce: Česky

Bennett Arnold - Londýnský antikvář
Ocpl, 304 s. 1961 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

BENNETT Arnold - Anna z pětiměstí
Rok vydání :1959 - sv. 216 

BENNETT Arnold - Anna z pětiměstí
Rok vydání :1959 - sv. 216 

BENNETT Arnold - Povídačka. Příběh dvou žen
Rok vydání :1927 - I,II 

BENNETT Arnold - Povídačka. Příběh dvou žen
Rok vydání :1928 - III 

BENNETT Arnold - Povídačka. Příběh dvou žen díl.I.a II.
Rok vydání :1948 - 2 sv.  

BENNETT Arnold - Hotel Imperial I, II
Rok vydání :1947

Bennett Arnold - Londýnský antikvář
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1961
Počet číslovaných stran: 300
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bennett Arnold - Anna zPětiměstí
Nakladatelství (edice): Světová četba
Rok vydání: 1959
Počet číslovaných stran: 287
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: sv. 216


Bennett Arnold - Anna z Pětiměstí
Světová četba sv. 216. Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 292

Bennett Arnold - Anna z Pětiměstí
Nakladatelství (edice): Světová četba
Rok vydání: 1959
Počet číslovaných stran: 289
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: svazek 216


BENNETT Arnold - Londýnský antikvář
Rok vydání :1961

BENNETT Arnold - Grandhotel Babylon
Rok vydání :1926

Bennett D.A. - The New Golden Encyclopedia, A Child s Treasury of Information About Our World
Nakladatel :Hamlyn Rok vydání :1964 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná -175 subject headings, many colour illustrations, VF, 155p.M2

BENNETT DAVID - METRO PŘÍBĚH PODZEMNÍ DRÁHY
Spisovatel a technik David Bennett se rozhodl vyprávět příběh metra nejen jako technického zařízení, ale i jako civilizačního fenoménu. A to ve vícerých, možná až nečekaných souvislostech. Poutavé je už samo vyprávění o vzniku metra, vývoji ražení tunelů a změnách v podobě vlaků ve vybraných městech včetně Prahy. Autor také upozorňuje na roli umění v tomto podzemní světě, črtá obraz specifické kultury metra. Závěr knihy tvoří seznam světových drah metra s uvedením některých technických údajů. Vydavatel : FORTUNA PRINT Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 176 ISBN: 80-7321-136-X

Bennett Elizabeth - Srdce a duše
Nakladatelství (edice): Slovanský dům
Rok vydání: 2001
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Bennett Elizabeth - Srdce a duše
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: nedat.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Bennett J. - The Hawk Alone
Bantam 1967 USA

BENNETT LINDSAY - MALTA-PRŮVODCE DO KAPSY BERLITZ
Kapesní průvodce po turisticky atraktivním ostrovním státě ve Středomoří. Po stručných úvodních kapitolách o geografii a historii ostrova následují doporučení, co je žádoucí na Maltě navštívit, jak trávit volný čas - možnosti sportů, zábav aj. a dále důležité informace o ubytování, stravování a cestování. Vše je doplněno kvalitními fotografiemi, rejstříkem míst a přehlednou orientační mapkou. Kapesní miniprůvodce přináší základní fakta a praktické informace o turistických cílech v jedné z nejatraktivnějších evropských zemí. Kapesní průvodce celosvětově populární edice vydavatelství Berlitz nabízejí za atraktivní cenu jen ta nejdůležitější fakta o dané zemi či regionu. Cestovatel, prahnoucí po detailnějších informacích sáhne po jiných, dražších cestovních příručkách. Přesto může být tato kapesní forma pro mnoho lidí majících hlouběji do kapsy vítaným řešením. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: - obrovské množství praktických informací. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - jedinečné tipy. o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-86704-39-4

BENNETT LINDSAY - RHODOS-PRŮVODCE DO KAPSY BERLITZ
Kapesní miniprůvodce přináší základní fakta a praktické informace o turistických cílech v jedné z nejatraktivnějších evropských zemí. Kapesní průvodce celosvětově populární edice vydavatelství Berlitz nabízejí za atraktivní cenu jen ta nejdůležitější fakta o dané zemi či regionu. Cestovatel, prahnoucí po detailnějších informacích sáhne po jiných, dražších cestovních příručkách. Přesto může být tato kapesní forma pro mnoho lidí majících hlouběji do kapsy vítaným řešením. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: - obrovské množství praktických informací. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - jedinečné tipy. o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-86704-30-0

BENNETT LINDSAY,CHAPPLE JOHN - ATHÉNY-PRŮVODCE DO KAPSY BERLITZ /NOVÉ VYDÁNÍ/
Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečné jazykové a kulturní tipy. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě. Oblíbený kapesní formát. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-86704-32-7

BENNETT LINDSAY,VOGEL RADEK - CANCÚN COZUMEL-PRŮVODCE DO KAPSY BERLITZ /NOVÉ VYDÁNÍ/
Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečné jazykové a kulturní tipy. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě. Oblíbený kapesní formát. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-86704-27-0

BENNETT,ŠIMEK - KORSIKA-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY
Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečné jazykové a kulturní tipy. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě. Oblíbený kapesní formát. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-85840-87-1

BENNETTOVÁ Connie - Světlo tvých očí
Rok vydání :1993

BENNETTOVÁ Connie - Světlo tvých očí
Rok vydání :1993

BENNETTOVÁ Connie - Světlo tvých očí
Rok vydání :1993

BENNETTOVÁ Connie - Světlo tvých očí
Rok vydání :1993

Bennettová Connie - Světlo tvých očí
Nakladatelství (edice): Harlequin - Superromance
Rok vydání: 1993
Počet číslovaných stran: 252
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Bennettovi S.a R. - 365 zábavných činností bez televize
Portál 1998

BENNI STEFANO - ČASOSKOKAN
Svérázný bildungsroman jednoho z nejoriginálnějších představitelů současné italské prózy (nar. 1947) v sobě spojuje všechny hlavní rysy autorovy poetiky: lingvistickou nápaditost a hravost, smysl pro slovní i situační komiku, realistickou kostru vyprávění s pohádkovými motivy a prvky scifi. Příběh se odehrává v padesátých a šedesátých letech ve střední Itálii a jeho hlavním aktérem je chlapec, kterému ošuntělý tulák-Bůh daruje kouzelnou schopnost: pomocí vnitřních hodinek dokáže přeskakovat v čase a nahlížet do budoucnosti. Časoskokan není jen příběhem o dospívání, spolu s protagonistou obklopeným celou plejádou bizarních postav a postaviček se stáváme svědky celkové proměny poválečné Itálie. Charakteristickým tempem poetického a zároveň humorného vyprávění jsou přeskoky mezi minulostí, přítomností a budoucností, mezi vzpomínkami, nadějemi a výhledem do budoucnosti, od prvních televizí a opojení pokrokem po rockové koncerty a studentské hnutí. Vydavatel : HAVRAN Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-86515-29-X

BENNI STEFANO - PODIVÍNSKO
Na ostrově Podivínsku je jediný domorodec, Osvald. Jednotkou prostorové míry je proto osvald. Osvald je vysoký jeden osvald, strom je vysoký tři osvaldy, moře je hluboké přibližně deset osvaldů. A tak je tomu i se vším ostatním: Váha: 8220 Chytil jsem rybu, která měla nejmíň dva osvaldy! 8221 Teplota: 8220 Včera bylo nejmíň dvacet osvaldů ve stínu. 8221 Rychlost: 8220 Nejrychlejší zvíře z celého Podivínska je létající prase, které může dosáhnout rychlosti šedesáti osvaldů za hodinu. 8221 Jelikož na ostrově nejsou žádné jiné osoby, používá se 8220 osvald 8221 i jako označení pro 8220 lidi 8221 : (Panečku, to bylo dnes ráno na pláži nějakého osvalda!). Další ukázky z podivínského jazyka: osvald = přítel nesvald = nepřítel kdosvald = podezřelé individuum. Chcete se o Osvaldovi dozvědět ještě mnohé jiné věci? Vydavatel : PERIPLUM Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 119 ISBN: 80-86624-17-X

BENNINGTON S.,HARRISON P.,MORRISON A.,OXLADE CH. - VELKÉ VYNÁLEZY PRO KAŽDÝ DEN ILUSTROVANÁ ENCYKLOPEDIE
Příběhy vynálezů, které změnily svět. Dozvíte se, kdo objevil přístroje, nástroje a pomůcky, bez nichž bychom si každodenní život už ani neuměli představit. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-00-01722-8

BENNIS Warren - Staří psi a nové triky aneb O tvořivosti a spolupráci
Rok vydání :2001 - výborný stav 

Benno Kehl bratr - Cesta světla - Spirit.poselství Františka z Assisi
Anotace : kniha objevující vnitřní živelný náboj mnoha běžných pojmů - od bratra pole přes sestru zemětřesení po sourozence spojení
Vyšlo : 25.07.2008
Počet stran : 191
Nakladatelství : Fontána 2008

Benno R. Dierfeld - Motor dictionary, english-spanish-portuguese
Vydavatel : Albert Nauck co. Berlin Jazyk: Angličtina Počet stran: 227

BENNOVÁ AMELIE - LEONARDO DA VINCI A ZLODĚJ OBRAZŮ DETEKTIVNÍ PŘÍBĚH PRO DĚTI
Detektivní příběh pro děti školou povinné. Slavný renesanční umělec Leonardo da Vinci, jeho učeň Francesko a Franceskova kamarádka Isabella pátrají po tajemném zloději obrazů, který Leonarda okradl. Při tom se seznámí nejen s rušnou Florencií 16.století. Vydavatel : OLYMPIA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 105 ISBN: 80-7376-172-1

Benny Carter - . . Additions To Further Definitions
Rok vydání : 1982 Nakladatelství : MCA

BEŇO PAVEL - MŮJ ŠÉF,MŮJ NEPŘÍTEL? PRO TY,KDO SE BOJÍ RÁNO DO PRÁCE
Kniha je určena nejen obětem mobbingu a bossingu. Má být i návodem dobrým šéfům a schopným personalistům, jak zabránit těmto zhoubným jevům v jejich organizaci. Napjatá atmosféra strachu totiž rozhodně nezasahuje pouze oběť mobbingu, ale i přihlížející , potažmo všechny pracovníky firmy. V prostředí napětí strachu, způsobeném přítomností tzv. šikany na pracovišti, se lidem špatně pracuje a nejsou s to podávat uspokojivé výkony. Špatné vztahy na pracovišti stojí pak firmu hodně peněz. Vydavatel : ERA group Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 200 ISBN: 80-86517-34-9

BENOIS Alexander - Ruská škola malířská
Rok vydání : 1921 Poznámka :Štenc

Benois Alexandr - Ruská škola malířská
A4, Ocpl, 150 s., 117 čb vyobr. 1921 J. Štenc, napsáno v jazyce: Česky

Benoist Joseph - Sylvia m a doublé
Vydavatel : Editions Odeip Rok vydání: 1977 Jazyk: Francouzština Počet stran: 221

Benoit Delalandre - Můj první atlas Larousse
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1813-5
EAN : 9788020418135
Originál :Mon Atlas Larousse du Corps humain
Překlad : Irena Neškudlová
Formát : 64 stran, 28,2x25,3cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Co se děje s jídlem poté, co ho spolkneme jak funguje dýchání proč jsme každý jiný, a přece všichni stejní jak přicházíme na svět co se děje v našem těle, když máme strach? Na tyto a spoustu dalších otázek nabízí dětem odpovědi bohatě ilustrovaná encyklopedie, navazující na úspěšný atlas zvířat. Součástí je i rozkládací plakát s metrem a nejdůležitějšími soustavami lidského těla, který si děti mohou pověsit na zeď. Pro děti od 6 let.

Benoit Delalandre - Můj první atlas Larousse
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1813-5
EAN : 9788020418135
Originál :Mon Atlas Larousse du Corps humain
Překlad : Irena Neškudlová
Formát : 64 stran, 28,2x25,3cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Co se děje s jídlem poté, co ho spolkneme jak funguje dýchání proč jsme každý jiný, a přece všichni stejní jak přicházíme na svět co se děje v našem těle, když máme strach? Na tyto a spoustu dalších otázek nabízí dětem odpovědi bohatě ilustrovaná encyklopedie, navazující na úspěšný atlas zvířat. Součástí je i rozkládací plakát s metrem a nejdůležitějšími soustavami lidského těla, který si děti mohou pověsit na zeď. Pro děti od 6 let.

Benoît Duteurtre - Divná doba
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-236-8
EAN : 9788071082361
Originál :Drôle de temps
Překlad : Růžena Ostrá
Formát : 136 stran, 21x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Soubor novel, který se pohybuje mezi humorem, poezií a fikcí: Dynamický mladý vedoucí pracovník zablokovaný v automatickém veřejném záchodku vzpomínka na dětství strávené na mořském pobřeží divadelní herec přeškolený na televizní sitkomy dvě opilé ženské ženoucí se stošedesátkou po dálnici Pařížan rozmlouvající s krávou. Dobrodružství přecházející v mrzutost a současná proměna jednajících osob nechtěná podivnost situací naší doby a každodenní scenerie je směšná, dokud někdy nesklouzne do zlého snu
S předmluvou Milana Kundery Směšná nahota věcí
Za tuto sbírku novel získal autor v roce 1997 cenu za novelu Francouzské akademie.

Benoît Duteurtre - Divná doba
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-236-8
EAN : 9788071082361
Originál :Drôle de temps
Překlad : Růžena Ostrá
Formát : 136 stran, 21x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Soubor novel, který se pohybuje mezi humorem, poezií a fikcí: Dynamický mladý vedoucí pracovník zablokovaný v automatickém veřejném záchodku vzpomínka na dětství strávené na mořském pobřeží divadelní herec přeškolený na televizní sitkomy dvě opilé ženské ženoucí se stošedesátkou po dálnici Pařížan rozmlouvající s krávou. Dobrodružství přecházející v mrzutost a současná proměna jednajících osob nechtěná podivnost situací naší doby a každodenní scenerie je směšná, dokud někdy nesklouzne do zlého snu
S předmluvou Milana Kundery Směšná nahota věcí
Za tuto sbírku novel získal autor v roce 1997 cenu za novelu Francouzské akademie.

Benoit Lobet - 15 dní s Georgesem Bernanosem
Nakladatel : Cesta
ISBN : 80-7295-003-7
EAN : 9788072950034
Originál :Prier 15 jours avec Georges Bernanos
Překlad : Jana Švancarová
Formát : 96 stran, 19x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Další z řady knih, uvádějící čtenáře formou patnáctidenního cyklu modliteb a meditací do spirituality a myšlenkového světa významných postav historie křesťanství. Tento svazek provází francouzský spisovatel Georges Bernanos.

Benoit Lobet - 15 dní s Georgesem Bernanosem
Nakladatel : Cesta
ISBN : 80-7295-003-7
EAN : 9788072950034
Originál :Prier 15 jours avec Georges Bernanos
Překlad : Jana Švancarová
Formát : 96 stran, 19x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Další z řady knih, uvádějící čtenáře formou patnáctidenního cyklu modliteb a meditací do spirituality a myšlenkového světa významných postav historie křesťanství. Tento svazek provází francouzský spisovatel Georges Bernanos.

BENOIT Michel - Tajemství třináctého apoštola
Rok vydání :2007

Benoit Pierre - Studna Jakubova
Obr. 1926 J. Šimek, napsáno v jazyce: Česky

Benoit Pierre - Axella
Ocpl, 292 s. 1932 Albert, napsáno v jazyce: Česky

Benoit Pierre - Erromango, ostrov záhad
Vydavatel : Jan Svátek, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 192

Benoit Rancourt - Zbavit se minulosti
Anotace : jak léčit dávná emoční zranění
Vyšlo : 10.03.2008
Počet stran : 200
Nakladatelství : Portál 2008

BEŇOVÁ JANA - CAFÉ HYENA
Těžištěm prózy mladé slovenské autorky je bratislavská Petržalka. Monstrózní sídliště není jen místem děje či metaforou prostoru, ve kterém se téměř nedá orientovat, je přímo jedním z hlavních aktérů: navzdory vší anonymitě a odosobnění žije naplno konkrétními situacemi, specifickou atmosférou a hlasy svých obyvatel. Polyfonní směsici bezejmenných hlasů suverénně vévodí hlas vypravěčky Elzy, průvodkyně labyrintem sídlištní každodennosti, stejně jako krajinou vlastního nitra. Vypráví se o vztazích dvou párů mladých lidí, o jejich zážitcích, myšlenkách, lásce a snech. Jana Beňová (1974) žije v Bratislavě. Vystudovala dramaturgii na VŠMU, je autorkou několika básnických i prozaických sbírek, několik let pracovala v deníku SME jako Jana Parkrová. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 92 ISBN: 80-7432-023-1

Benser W. - Farbiges Photohraphien in der Praxis erlebt
Urania Verlag 1958 Jena

Benson Bobrick - Nebe a osud
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Garuda
ISBN : 978-80-7207-701-4
EAN : 9788072077014
Formát : 312 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Už 5 000 let - od dob starého Sumeru a Babylónu až dodnes - jsou lidé přesvědčeni, že hvězdy prostřednictvím božské síly utvářejí běh lidských záležitostí a osudů. Vlivem nebeských těles na životy lidí se zabývá astrologie, nejstarší okultní věda, která byla základem pro spoustu současných vědních oborů. Všude, kde se během historie lidstva pěstovalo vědění, byly uctívány Slunce, Měsíc, planety a souhvězdí. Astrologická linie se táhne po celé trvání lidské kultury, od zapadlých uliček v císařském Římě, kde provozovaly svůj podnik všelijaké kartářky, až k vnitřním kruhům světské i církevní moci.

Benson Bobrick - Nebe a osud
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Garuda
ISBN : 978-80-7207-701-4
EAN : 9788072077014
Formát : 312 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Už 5 000 let - od dob starého Sumeru a Babylónu až dodnes - jsou lidé přesvědčeni, že hvězdy prostřednictvím božské síly utvářejí běh lidských záležitostí a osudů. Vlivem nebeských těles na životy lidí se zabývá astrologie, nejstarší okultní věda, která byla základem pro spoustu současných vědních oborů. Všude, kde se během historie lidstva pěstovalo vědění, byly uctívány Slunce, Měsíc, planety a souhvězdí. Astrologická linie se táhne po celé trvání lidské kultury, od zapadlých uliček v císařském Římě, kde provozovaly svůj podnik všelijaké kartářky, až k vnitřním kruhům světské i církevní moci.

Benson Bobrick - Nebe a osud - astrologie v dějinách
Anotace : pečlivě zpracovaná historie astrologie od dob před 5000 lety podnes nám pomůže pochopit jeji vnitřní řád i základní pojmy
Vyšlo : 02.12.2008
Počet stran : 293
Nakladatelství : Volvox Globator 2008

BENSON C. NIGEL,PIERO - PSYCHIATRIE SEZNAMTE SE .
Psychiatrie není na první pohled nic zábavného. Tato kniha chce v podobě komiksu odpovědět na dvě základní otázky, které zůstávají pro mnoho lidí tajemstvím: co je psychiatrie a co psychiatři skutečně dělají. Stručně mapuje historii oboru, první historické pokusy o psychiatrickou intervenci a základních osm diagnóz mentálních onemocnění. Čtenáři se dozvědí, jaké jsou rozdíly mezi dynamickou a organickou psychiatrií, na čem staví a kdy je potřebná medikamentózní léčba a jaká je budoucnost farmakoterapie a psychiatrie. Kniha je určena studentům psychologie, medicíny, ale také všem, kdo se zajímají o problematiku psychologie a psychopatologie. Nigel C. Benson je autorem úspěšného komiksu Psychoterapie (Portál, 2005). Piero je populární britský ilustrátor. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 175 ISBN: 80-7367-671-1

BENSON Hugh Robert - Neviditelné světlo
Rok vydání : 1930 Poznámka :A6

BENSON NIGEL C.,VAN LOON BORIN - PSYCHOTERAPIE SEZNAMTE SE .
Tato kniha nabízí pohled na pozoruhodné množství terapeutických přístupů použitelných k léčbě širokého spektra duševních poruch. Čtenář se zde čtivou a přehlednou formou komiksu seznámí se základními přístupy, jako jsou např. behaviorální a kognitivní techniky, psychoanalýza, psychosomatické, humanistické, gestalt a existenciální psychoterapeutické přístupy, individuální a skupinová psychoterapie. Rovněž se dočte o některých méně známých alternativních směrech. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 175 ISBN: 80-7367-005-4

Benson R. - Charles,příběh o němž se mlčí
Columbus 1994

Benson R. H. - Obyčejný člověk
Oppl 1929 ČAT, napsáno v jazyce: Česky

BENSON Robert Hugh - Neviditelné světlo
Rok vydání : 1997

Benson Ross - Charles, příběh, o němž se mlčí
pv, 240 s. 1994 Columbus, napsáno v jazyce: Česky

BENSON Ross - Paul McCartney. Odvrácená strana mýtu
Rok vydání :1994 - doplněno fotografiemi 

Benson Ross - Charles příběh, o němž se mlčí
Nakladatelství (edice): Columbus
Rok vydání: 1994
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 237
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BENSON,CHILTON,DUBIN,EDWARDS A KOL. - ŘECKÉ OSTROVY-TURISTICKÝ PRŮVODCE ŘADY ROUGH GUIDES+DVD
Po průvodci Řecko vycházejí v Nakladatelství JOTA také Řecké ostrovy. Jde o výběr dnes velmi populárních a hojně navštěvovaných řeckých ostrovů, s podrobným popisem možností ubytování, stravování, kulturních i sportovních aktivit. Do jednotlivých kapitol jsou přehledně rozdělelny ostrovy severovýchodu Egejského moře, Jónské či Dodekanéské ostrovy, Kréta a další. Průvodce je ideálním pomocníkem pro nezávislé cestovatele, jimž nabízí přehled individuálních výletů k antickým a středověkým památkám, případně pobyty v přímořských letoviscích, vhodné i pro rodiny s dětmi. V úvodní části jsou základní informace, které se týkají dopravy do daných destinací, pojištění, financí, cestování po konkrétních ostrovech a podobně. V závěru průvodce nechybí ani kapitola o dějinách, archeologii či velmi praktický řecký slovníček. Řecké ostrovy v současnosti zažívají ohromný boom. Tato publikace rozhodně pomůže k lepší orientaci a k prožití krásné a bezproblémové dovolené. Vydavatel : JOTA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 680 ISBN: 978-80-7217-498-0

BENSON,CHILTON,DUBIN,EDWARDS,ELLINGHAM,FISHER,GARVEY,JANSZ - ŘECKO-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES+DVD
Turistický průvodce po Řecku z řady Rough Guides je úžasná příručka popisující nádhernou zemi. Seznámíte se v ní s Řeckem jako takovým, dozvíte se, která období jsou nejvhodnější k cestování a na co byste před cestou neměli zapomenout (nechybí podrobný obsah průvodce). Najdete v ní praktické rady týkající se dopravy, ubytování, stravování a další potřebné informace nezbytné pro přípravu cesty. Samotný průvodce je rozdělen do kapitol, které do hloubky popisují jednotlivé regiony Řecka. Každá upoutá na nejzajímavější místa, seznámí čtenáře s vybranou lokalitou, nabídne také mapku, podle níž si mohou naplánovat trasu. Seznámíte se v něm s řeckými dějinami, archeologií, přírodou, hudbou a literaturou a dozvíte se zajímavosti o řecké ortodoxní církvi, kuchyni a kultuře. Nechybí ani kapitola o řečtině s užitečnými radami jak číst řeckou abecedu a praktickým slovníčkem. Nezbytnou součástí jsou přehledné a jednoduché mapky, mnoho nádherných barevných fotografií. Bonus tvoří multimediální DVD. Vydavatel : JOTA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 1138 ISBN: 80-7217-482-9

Benš Jan - Drobná domácí údržba
1957 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

BENTLEY EILEAN - INDICKÁ MASÁŽ HLAVY PRAKTICKÝ OBRAZOVÝ PRŮVODCE JEDNODUCHÁ P
Naučte se, jak užívat indickou masáž hlavy ve svém každodenním rušném životě. Zastavte se, abyste se uklidnili a našli v indické masáži hlavy mocný nástroj proti stresu. Naučte se užívat tuto techniku na sobě, svém partnerovi, kolegovi. Tuto masáž je dobré provádět během celého dne, zvláště po ránu, ale můžete ji jednoduše užívat nejen doma, ale i na cestách a v kanceláři. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 199 ISBN: 80-7352-806-5

Bentley P. - Moderní tragedie
Petr 1934

BENTLEY Phyllis - Moderní tragédie
Rok vydání :1934

BENTON Michael - Dinosauři-malá kniha
Rok vydání : 2000

BENTON MICHAEL J. /USPOŘÁDAL/ - SEDMDESÁT VELKÝCH ZÁHAD SVĚTA PŘÍRODY ODHALOVÁNÍ TAJEMSTVÍ N
Povědomí o tom, že je potřeba porozumět naší planetě a životě na ní, nebylo nikdy tak silné jako dnes. Skoro každý den se dovídáme o velkých změnách v životním prostředí, případně jsme sami účastníky těchto změn. Co ale skutečně víme o tom, jak funguje Země nebo život? Co dalšího se ještě musíme naučit? Zde nám přes šedesát nejvýznamnějších vědců z celého světa - z Francie, Německa a Nizozemska, od Velké Británie a Spojených států až po Indii a Austrálii - umožňuje náhled do jejich špičkového výzkumu a objevů. Kniha je rozdělena do sedmi částí, které se zabývají počátky naší planety a života na ní, myšlenkou evoluce a příslušnými důkazy, biogeografií a přírodními prostředími na Zemi, rostlinami a živočichy, chováním zvířat a budoucností. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7391-123-2

BENTOV JICCHAK - TAJEMSTVÍ A SÍLA KYVADLA
Průkopncká kniha o mechanismu a možnostech lidského vědomí. V této pozoruhodné knize vás Jicchak Bentov zavede z vašeho známého světa jevů do rozšířeného, vědomého a holistického vesmíru. s humorem a představivostí ukazuje, že: Naše tělo zrcadlí vesmír až do poslední buňky. Jsme pulzujícící bytosti ve vibrujícím vesmíru, který je v neustálém pohybu mezi konečnem a nekonečnem. Máš mozek je zesilovačem myšlenek, nikoli jejich zdrojem. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1997 Jazyk: Čeština Počet stran: 195 ISBN: 80-7205-066-4

BENTWICH Norman - The Jews in our Time
Rok vydání :1960

BENTZIEN CLAUDIA - EKOLOGICKÝ CHOV VČEL VČELAŘENÍ PODLE PRAVIDEL PŘÍRODY
Význam ekologického včelaře, jak získat plnohodnotný med, jak ekologicky chovat včelstvo, jaký úl je vhodný, co vše potřebujete . Vydavatel : VÍKEND Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 119 ISBN: 80-86891-86-6

BENVENUTO CELLINI - VLASTNÍ ŽIVOTOPIS
Obrazové přílohy - MĚDIRYTINA A 40 KRESEB CYRIL BOUDA
Místo vydání - PRAHA
Vydavatel - SFINX
Rok vydání - 1936
Jazyk - český
Vazba - pergamenová
Počet svazků - 1


Benvenuto Cellini - . . Vlastní životopis
Vydání : 6. vydání Rok vydání : 1976 Nakladatelství : Odeon Počet stran : 384 stran

Benvenuto Cellini - Vlastní životopis
Sfinx-B. Janda, Praha, 1936, velmi dobrý stav, orig. polopl. vazba, rohy trochu naražené, ilustroval Cyril Bouda, ochranný kart. obal, 473 stran, Umění/Architektura, Benvenuto Cellini-Vlastní životopis

BENYOVSZKY LADISLAV - NÁHLOST MYŠLENÍ BYTÍ Z ČASU
Původní monografie promýšlí základní problémy Heideggerovy pozdní filosofie. Cílem studie je analýza ekstatické temporality (náhlosti), tzn. nemetafyzicky chápaného času, a to v protikladu k metafyzickému pochopení, v němž je ekstatická temporalita přístupná pouze jako bytí a čas. První oddíl studie sleduje, jak se z celkové struktury ekstatické temporality ustavuje bytí, čas, neskrytost (alétheia) a zdůvodňující základ, v druhém oddílu se věnuje problematice významových vrstev přítomnosti. Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 292 ISBN: 80-7298-151-X

BENÝŠEK Ladislav - Bouře a mír
Rok vydání : 1920 Poznámka :barvotisk na desce

BENÝŠEK Lubomír - Expedice míří do hlubin
Rok vydání :1987 - výborný stav 

Benýšek Lubomír - Expedice míří do hlubin
bar. přílohy, 221 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Profil, Ostrava Rok vydání : 1987

Benýšek Zbyněk - Panoptikum ´75 Dramaamard
Dvě prózy malíře, básníka a povídkáře vznikly v polovině 70. let a obě pomocí hravé fantaskní imaginace reflektují situaci vrcholné normalizace. Próza Panoptikum ´75 zachycuje atmosféru bombastické Spartakiády jako absurdní režimní představení, novela Drama amarD pak v kulisách maloměsta popisuje milostný příběh jako filmové natáčení, které se štábu vymkne z rukou.
Nakladatel: Týnská literární kavárna
Jazyk: česky
Formát: 96 stran, 20,5x11cm, brožovaná vazba, 100gr.
Rok vydání: 2005 (1. vydání)

BENÝŠEK Zbyněk - My nejsme vrazi
Rok vydání : 2002 Poznámka :brož.

BENÝŠEK ZBYNĚK - SVĚTLO,PAPRSEK,TŘPYT PÍSŇOVÉ TEXTY
Knižní soubor písňových textů představuje vůbec poprvé malíře, grafika, básníka, prozaika a editora exilového časopisu Paternoster Zbyňka Benýška (* 1949) souhrnněji jako písničkáře. Benýškovy osobité texty nejsou určeny jen ke zpívání, jsou skutečnou poezií, která plně obstojí i při pouhém čtení. Benýšek vystupoval s kytarou převážně v 70. letech se svými vrstevníky Vlastimilem Třešňákem, Svatoplukem Karáskem, Jaroslavem J. Neduhou a dalšími, po podpisu Charty 77 až do odchodu do exilu v roce 1982 jen po bytech. Své písně nahrál na sklonku 70. let studiově s Emilem Pospíšilem (spoluhráčem mj. Vladimíra Veita, Petra Lutky a Karla Plíhala), v exilu u Karla Kryla na Svobodné Evropě a nyní ve studiu Vladimíra Merty. Kniha Světlo, paprsek, třpyt přináší jak komplet Benýškových písňových textů, tak vůbec první vydané CD, na němž své písně hraje a zpívá sám autor. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7262-609-0

Benz Richard - Památník z Beethovenových slov
ob. + graf. úprava C. Bouda 1941 Topič, napsáno v jazyce: Česky

Benzinger Josef - Die Bairische Bibel
holzschnitte, zeichnungen von H. J. Schuster b.d. Gebr. Richters, napsáno v jazyce: German

Benzoni J. - Rytíři noci
Alpress 1996

BENZONI JULIETTE - ITALSKÁ MOZAIKA
Renesanční Itálie . V zemi, která tehdy ještě neměla své dnešní jméno, se z prachu a krve rodila umělecká díla Botticelliho, da Vinciho, Michelangela či Tiziana. Vedle umění je ale tato epocha italských dějin poznamenána i téměř neuvěřitelnými osudy příslušníků vládnoucích rodů, někdy velkorysých a šlechetných, většinou však krutých, často připomínajících démony z bájných příběhů. Francouzská spisovatelka Juliette Benzoni zachycuje v jednotlivých kapitolách osudy rodu Borgiů, Medicejských, Este, Sforzů a několika dalších. Autorka nás zavádí do honosných paláců, za jejichž zdmi se mísila láska a vášeň se zlobou, nenávistí a zradou. Na stranách knihy defilují vzdělanci a mecenáši umění, ale také lidé krutí, zhýralí a nemilosrdní, bez sebemenší úcty k lidskému životu. Zvláštní pozornost věnovala autorka vznešeným dámám, jako byla Lukrécie Borgia, a snažila se nalézt odpověď na otázku, byla-li Lukrécie skutečně stvůrou, jak se o ní všeobecně soudí, anebo nedobrovolnou obětí svého otce, papeže Alexandra VI. Ani tentokráte nezůstala Juliette Benzoni nic dlužna své pověsti výtečné vypravěčky. V jejím podání nejsou nejvýznamnější osobnosti renesanční Itálie pouhými historickými figurami, jimž výjimečná epocha propůjčila nesmrtelnost. Díky autorčině zaujetí a erudici můžeme jednotlivé postavy lépe poznat, obdivovat, odsoudit - anebo se je snažit pochopit . Vydavatel : DOMINO Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 234 ISBN: 80-7303-288-0

Benzoni, Juliette - Rytíři noci
Vydavatel : ALPRESS, Frýdek - Místek Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 213

BEOHME Julia - Rozpustilá
Rok vydání : 2003

BEOHME Julia - Poník k zulíbání
Rok vydání : 2005

Bepin Behari - . . Planets in the Signs and Houses
Rok vydání : 1992 Nakladatelství : Passage Press Počet stran : 257 stran

Beppe Zagaglia a kol. - . . Luci e colori della nostra Reggio
Rok vydání : 1976 Nakladatelství : Artioli di Modena Počet stran : 112 stran

Beppo Beyerl - Vídeň - Průvodce světoběžníka
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 117 nbsp mm x 190 nbsp mm
224 str. plnobarevných
Datum vydání: červenec 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2276-1
EAN: 9788025122761

Cestovní průvodci vhodní především pro individuální turistiku vznikající ve spolupráci s nakladatelstvím Reise Know-how, které na trhu působí řadu let a jejichž produkty získaly ocenění pro svou kvalitu. Knihy se vyznačují praktickým formátem, obsahově jsou velice bohaté. Poskytují informace o významných památkách, dopravě, ubytování, stravování, atd. Text je doplněn barevnými fotografiemi a podrobnými mapkami a plánky.

Beran David, Beranová Andrea - Dekorativní vyřezávání do ovoce a zeleniny
Datum vydání : 20.11.2006
ISBN : 978-80-247-1842-2
Anotace : Vynikající celobarevná příručka, která poskytuje přehledným způsobem všem zájemcům o dekorativní vyřezávání z ovoce a zeleniny návod, jak si zpestřit třeba oslavu narozenin, jak překvapit své přátele krásně upravenými výrobky, jak si vyrobit nápaditý dárek. Kapitoly jsou pojaty velice prakticky, protože pod každým obrázkem čtenář najde přesný popis postupu vyřezávání. Jsou tu samozřejmě rady, jak vyřezané výrobky uchovávat, uvedeny a zobrazeny jsou všechny potřebné pomůcky. Návody obsahují jak jednoduché či klasické motivy, vhodné pro méně zručné zájemce-amatéry, tak složité postupy, vhodné pro profesionály, např. kuchaře, cukráře apod.


BERAN DAVID,BERANOVÁ ANDREA - DEKORATIVNÍ VYŘEZÁVÁNÍ Z OVOCE A ZELENINY
Vynikající celobarevná příručka, která poskytuje přehledným způsobem všem zájemcům o dekorativní vyřezávání z ovoce a zeleniny návod, jak si zpestřit třeba oslavu narozenin, jak překvapit své přátele krásně upravenými výrobky, jak si vyrobit nápaditý dárek. Kapitoly jsou pojaty velice prakticky, protože pod každým obrázkem čtenář najde přesný popis postupu vyřezávání. Jsou tu samozřejmě rady, jak vyřezané výrobky uchovávat, uvedeny a zobrazeny jsou všechny potřebné pomůcky. Návody obsahují jak jednoduché či klasické motivy, vhodné pro méně zručné zájemce-amatéry, tak složité postupy, vhodné pro profesionály, např. kuchaře, cukráře apod. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 80 ISBN: 978-80-247-1842-2

Beran J. - Psychoteraupetický přístup v klinické praxi
H H 1992

BERAN JIŘÍ - LÉKAŘSKÁ PSYCHOLOGIE V PRAXI
Psychologickým základem vztahu mezi lékařem a pacientem je specifická vzájemná emoční vazba, která má být v zájmu obou stran pozitivně laděná a dostatečně silná. Vytvořit a udržovat takový vztah je pro lékaře velice náročným úkolem, kterému se nevyhýbají ani rizika nezdaru. Renomovaný český autor, doc. MUDr. Jiří Beran, CSc., předkládá proto lékařům návody, jak odstranit nedostatky, kterých se dopouští například v otázkách týkajících se informování pacientů o povaze zjištěných poruch zdraví, o zvolených léčebných postupech a průběhu nemoci apod. Radí, jak těmto nepříjemnostem předejít. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-247-1125-6

BERAN JIŘÍ - OČKOVÁNÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI
Poučný průvodce k důležitému tématu očkování, určený rodičům i všem dalším zájemcům o své zdraví. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 106 ISBN: 80-7262-380-X

BERAN JIŘÍ,HAVLÍK JIŘÍ - CHŘIPKA 2.ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ
Kniha by měla pomoci k efektivní prevenci i eventuální kauzální terapii chřipky na základě znalostí o této infekci, původcích i procesu šíření viru v populaci. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 88-7345-073-9

BERAN JIŘÍ,HAVLÍK JIŘÍ - LEXIKON OČKOVÁNÍ
Infekční nemoci byly ode dávna považovány za metlu lidstva nicméně do 18. století nebylo téměř nic známo o infekčních původcích i když se předpokládalo, že existují. Ze zkušeností se vědělo i to, že prodělání některých infekčních onemocnění spolehlivě chrání proti stejné nemoci. Například v Historii Peloponéské války sepsané historikem té doby Thukydidesem 431 let před naším letopočtem bylo popsáno, že u jednoho Atéňana nevznikl mor dvakrát. Za objevitele očkování je považován skotský lékař Edward Jenner, který pozorováním zjistil, že existuje zkřížená protekce mezi proděláním kravskými neštovicemi a onemocněním pravými neštovicemi. V České republice má prevence infekčních onemocnění prostřednictvím očkování dlouhou tradici. Vždyť již v roce 1836 byl v Rakouském císařství schválen zákon o očkování a ještě před platností tohoto zákona se zavedlo nařízením Královského Gubernia pravidelné očkování proti pravým neštovicím. Ačkoliv má očkování tak dlouhou tradici, informace o nových vakcínách a nových trendech v očkování v odborné veřejnosti stále chybí. Nové trendy ve vývoji vakcín a detailní znalosti původců i epidemiologie mnoha infekcí v posledních několika málo letech s sebou přinesly celou řadu nových a u nás již zaregistrovaných očkovacích látek. To nás nakonec vedlo k myšlence podat alespoň částečný přehled dostupných očkovacích látek ve formě lexikonu, který by ve zjednodušené formě podával informace nejen o infekci proti které chrání, ale také o vlastní vakcíně. Protože se názvy vakcín někdy mění a i odborná veřejnost mnohdy neví jak se která vakcína jmenuje, rozhodli jsme se pro základní rozdělení lexikonu dle infekcí. Tato část bude doplněna o část obecnou, kde bude základní problematika imunizace vysvětlena a o část přehledu dostupných vakcín a jejich rejstřík. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 978-80-7345-164-6

BERAN JIŘÍ,HAVLÍK JIŘÍ - CHŘIPKA PRŮVODCE OŠETŘUJÍCÍHO LÉKAŘE
Publikace určená zejména praktickým lékařům seznamuje s chřipkou, nejčastějším infekčním onemocněním - zabývá se jejími klinickými projevy, diagnostikou, farmakoterapií a možnostmi očkování proti chřipce. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 99 ISBN: 80-345-080-1

Beran Ladislav - Uspořádané množiny
1978 MF . . 76, napsáno v jazyce: Česky

Beran Ladislav - Stateční hoši
Vydavatel : Zápotočný a spol. Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 110

BERAN Ladislav / ONDRÁČKOVÁ Ivana - Prověřte si své matematické nadání
Rok vydání :1988 - váz., 160 s., 27 obr., 10 tab. 

BERAN Ladislav, ONDRÁČKOVÁ Ivana - Žádné obavy z matematiky-pomoc středoškolákům
Rok vydání : 1986

BERAN MICHAL A KOLEKTIV - FORENZNÍ TRAUMATOLOGIE
Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 150 ISBN: 80-246-1734-3

BERAN Pavel a kol. - Královské horní město Slavkov
Rok vydání : 2001 Poznámka :A 4, ex.160

Beran R. - Dr. Karel Kramář ve fotografii
Společnost dr.K.Kramáře 1939 Praha

Beran Rudolf - Dr. Karel Kramář ve fotografii
1939 A. Pokorný, napsáno v jazyce: Česky

BERAN STANISLAV - HLINĚNÉ DNY
Nová kniha mladého autora, jehož povídková prvotina (Ažumřeš, nikdo už ti nebude chtít sahat na prsa) vzbudila zaslouženoupozornost kritiky i čtenářů. Hliněné dny jsou novelou,o níž sám autor říká: 8222 Kniha druhé poloviny století, ve kterémrozkvetlo salónní levičáctví a civilizační choroby, a takédvou lidských osudů, v určitých okamžicích se protínajícícha poté na dlouhou dobu vzájemně ztracených, osudů, kteréuž při letmém dotyku jako kulečníkové koule mění směra po dalších odrazech k sobě opět nacházejí cestu. Kniha doomrzení opakující, že štěstí je nesouměřitelné a relativní a láskamůže mít podobu skrytou i nehezkou. Kniha o tom, žekaždému z nás sedí mezi ušima nebo ve vnitřnostech ďábel,který dává životu směr v danou chvíli nevhodný, a přesto semladí úspěšní setkají s mladými neúspěšnými nad stejnourozlitou stařeckou polévkou. 8220 Vydavatel : HOST Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 200 ISBN: 80-7294-319-7

BERAN TOMÁŠ - NOVÁ PRAVIDLA SILNIČNÍHO PROVOZU RADY A TIPY PRO ŘIDIČE
Slyšeli jste o změně pravidel silničního provozu od 1.7.2006 a dosud nevíte, co vše se opravdu změnilo? Chcete se připravit na možná nebezpečí, 8222 číhající 8220 na silnicích na všechny řidiče motorových i nemotorových vozidel? Potřebujete znát všechny novinky a nové právní úpravy silničního zákona č. 361/2000 Sb.? Na všechny uvedené dotazy naleznete podrobnou odpověď a odborný výklad právě v této praktické příručce. Nechte si poradit od zkušeného autora JUDr. Tomáše Berana, specialisty na dopravní problematiku. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 99 ISBN: 80-251-0909-7

BERAN TOMÁŠ - DOPRAVNÍ NEHODY PRÁVNÍ RÁDCE PRO KAŽDÉHO ŘIDIČE
Tato praktická příručka vám ukáže, jak se lze vyhnout dopravní nehodě, popř. jak eliminovat následky nehody na nejnižší možnou míru. Pomůže vám také vyřešit situaci přímo na místě dopravní nehody, ukáže vám jak zaznamenat všechny potřebné údaje a svědectví. Mnoho rad oceníte i později - při dokazování míry zavinění a jednání s pojišťovnou za účelem náhrady vzniklé škody. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 172 ISBN: 978-80-251-1791-0

BERAN Vladimír a kol. - Typografický manuál
Rok vydání : 1998 Poznámka :3. vydání

BERAN,HAVLÍK,VONKA - OČKOVÁNÍ MINULOST,PŘÍTOMNOST,BUDOUCNOST
Publikace mapuje současné znalosti vakcinace. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 348 ISBN: 80-7262-361-3

Beran/ Ondráčková - Prověřte si své matematické nadání
lam, 160 s., ob a il. Neprakta 1988 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

Beran/ Ondráčková - Žádné obavy z matematiky-pomoc středoškolákům
lam, 224 s., ob a il. Neprakta 1989 SPN, napsáno v jazyce: Česky

Béranger - Výbor písní
původní brož 8°, intaktní stav, vzadu na obálce razítko Vydavatel : MF Rok vydání : 1951

BERANOVÁ M. - Slované
Rok vydání : 1988

Beranová M. - Jídlo a pití za Rudolfa II.
Maxdorf 1997

BERANOVÁ ZUZANA - LÉČENÍ POHYBEM ŠETRNÉ A EFEKTIVNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ
Slovo cvičení v mnohých z nás vyvolá nějakou ne příliš příjemnou povinnost. Změna osobního postoje k pohybové léčbě nastane tehdy, když to budeme my sami, kdo o ni bude stát. Kniha vyvrací mnoho chybných tvrzení a mýtů, které činí cvičení málo efektivní a někdy dokonce škodlivým. Vydavatel : POZNÁNÍ Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 80-86606-57-6

BERÁKOVÁ Zora - Třetí vražda odpadá
- brož. 

BERÁKOVÁ Zora - Bára a Faraon
Rok vydání : 2002

Beráková Zora - Zkouška dospělosti
Cpl, 268 s. 1977 NV, napsáno v jazyce: Česky

BERÁKOVÁ ZORA - PO MEČI I PO PŘESLICI
Závěrečná část trilogie o rodu Smiřických. Smiřičtí sice patřili k nejbohatším šlechticům v Čechách, ale jako by na jejich rodu spočívala kletba. Eliška Kateřina měla pravou lopatku vyšší a vysedlejší než levou. Nejstarší syn Jaroslav zemřel ve třiadvaceti letech, prostřední Jindřich Jiří je duševně méněcenný a nejmladší Albrecht Jan také bývá často nemocen. Pouze Markétu Saloménu rodové prokletí vynechalo, je spanilá a zdravá. Osu románu tvoří osud Elišky Kateřiny včetně vztahu s kovářem Jírou a boj o rodinné dědictví. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 216 ISBN: 80-204-1890-6

Beránek - Kalendář svépomocných prací
Rok :1987

Beránek a kol - Hybridní integrované obvody 1983 pro telekomunikace a všeob. použití
lam, 320 s. 1983 Tesla, napsáno v jazyce: Česky

Beránek a kol. - Kalendář svépomocných prací
1987 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

Beránek J. - Soukromý deník z let 1936-1938 J. Beránka
Rok vydání :1936 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná -soukromý deník mládence J. Beránka z Prahy z let 1936-1938, popisující převážně osobní události typu výlety, hokejové utkání, bruslení, dovolená, letecký den ale také reflektuje na polit. události, doplněno ilustracemi. Original

Beránek Jan - Jince-dějiny obce
Ocpl, 136 s., foto M. Hásek., L. Sitenský ad. 2000 OÚ Jince, napsáno v jazyce: Česky

BERÁNEK Jaromír/ KOTEK Pavel - Řízení hotelového provozu
Rok vydání : 2007

Beránek Jindřich - Visiony
Nakladatelství (edice): Jan Pohořelý
Rok vydání: 1944
Ilustrace/foto: front Konůpek J. čb
Počet číslovaných stran: 42
Poznámka ke knize: - vazba volné listy stav dobrý se stopami použití


BERÁNEK Jiří - Tajemstí lóží
Rok vydání : 1994

BERÁNEK Jiří - Absolutismus a konstitucionalismus v Čechách doby Velké francouzské revoluce
Rok vydání : 1989

BERÁNEK Josef - Václav Malý, K hledání pravdy patři pokora
Rok vydání : 2002 Poznámka :brož.

Beránek Josef - Václav Malý-K hledání pravdy patří pokora
obr, 196 s., podp. V. M. a J. B. 2002 Portál, napsáno v jazyce: Česky

Beránek L. - Katalog Domu kouzel a Beránkova cvičebnice kouzel I-III. (kouzla, pomůcky pro kouzelníky,lidový magický kurs slovy a obrázky).
Nakladatel :vlastní Rok vydání :1945 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -Katalog i cvičebnice kouzel spojeny v jeden celek kroužkovou vazbou.Katalog 20 str. s čb nákresy, Cvičebnice kouzel 40 str. s čb nákresy jak kouzlo provést-scan obsahu jednotlivých cvičebnic. Dobrý stav, pouze na posledních dvou stranách rezavý flek.

BERÁNEK ONDŘEJ - SAÚDSKÁ ARÁBIE MEZI TRADICEMI A MODERNOSTÍ
Publikace českého arabisty zkoumá vývoj a hlavní rysy Saúdské Arábie na přelomu tisíciletí. Autor umisťuje dynamiku saúdského státu do širšího politického kontextu a vysvětluje ji prostřednictvím faktorů, které mají klíčový vliv na současnou podobu země a její budoucí vývoj. Zaměřuje se zejména na saúdskou domácí politiku a zahraniční vztahy v období po válce v Zálivu v letech 1990 8211 1991. Rozebírá vývoj panovnické rodiny, život a učení Muhammada ibn Abd al-Wahhába i současnou pozici jeho salafíjských dědiců ve společnosti. Nezapomíná ani na saúdskoarabskou domácí opozici, jež vážně ohrožuje stabilitu země, a popisuje její různé formy od sunnitského politického aktivismu, liberálního kriticismu, šíitské a kmenové opozice až po militantní džihádistické ideologie, jejichž nejznámější tváří je Usáma ibn Ládin. V neposlední řadě se zabývá i vztahy Saúdské Arábie s jejím tradičním strategickým spojencem Spojenými státy a rozebírá dopady, jaké na toto spojenectví měly události z 11. září. Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7207-647-5

BERÁNEK PETR - CIZÍ MĚNY A KURSOVÉ ROZDÍLY V PODVOJNÉM ÚČETNICTVÍ 5. VYD.
Publikace se zabývá problematikou účetních případů, ve kterých se vyskytují cizí měny, a to od nejběžnějších případů (zaúčtování zahraničních faktur a vedení pokladny v cizí měně) až po případy méně časté a složitější (problematika cenných papírů či nákupu a prodeje pohledávek v cizích měnách). Na více než 100 příkladech jsou ukázány nejen správné možnosti zaúčtování, ale tam, kde je to možné, jsou rozebrány i různé varianty účtování. Všechny příklady jsou podrobně okomentovány. Zvláštní kapitola je věnována případům, ve kterých se s cizí měnou setkáváme nejčastěji 8211 cestovním náhradám na zahraničních pracovních cestách. Rozebrána je nejen problematika správného zaúčtování, ale i správného stanovení výše a měny cestovních náhrad. Oproti minulému vydání jsou výrazně rozšířeny příklady týkající se pracovních cest do více zemí, do zemí s exotickou cizí měnou, používání platebních karet a další případy, které činí v praxi problémy. Publikace se věnuje i správnému použití cizích měn při výpočtu daní 8211 přepočty pro účely DPH, daně z příjmu účetní jednotky, daně z mezd zaměstnanců a přepočty cizích měn v daňové evidenci. Veškerá teorie je vždy doplněna citací příslušných zákonů, o které se opírá. Součástí textu je rozbor důsledků při nejběžnějších chybách v oblasti účtování cizích měn. Publikace je určena především pro účetní pracovníky, kteří se zabývají účtováním v cizích měnách a daňovými důsledky jednotlivých operací v účetnictví podnikatelských subjektů, poukazuje však i na rozdíly u neziskového sektoru a je aktualizována na legislativní stav k 1. 4. 2009. Vydavatel : ANAG Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 272 ISBN: 80-7263-535-1

BERÁNEK PETR - MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PODLAHY
Autor knihy přehledně a srozumitelně čtenáře seznamuje nejen s technologickými postupy při pokládce podlahy, zásadami výběru typu podlahy, ale i se správnou údržbou masivních dřevěných podlah. Kniha je doplněna barevnými fotografiemi již zrealizovaných dřevěných podlah v interiérech i podlah exteriérových. Autor srozumitelně vysvětluje co to znamená když se řekne parketa, palubka, vlys, mozaika, retro či decking. Popisuje jednotlivé druhy dřeva z hlediska vhodnosti výběru pro použití v jednotlivých místnostech. Samostatná kapitola je věnována renovaci dřevěných podlah . Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 92 ISBN: 978-80-247-2232-0

BERÁNEK R. - Kalendář svépomocných prací
Rok vydání :1984

Beránek R. - Úprava okolí chaty nebo rodinného domku
SNTL 1979

Beránek Robert - Kalendář svépomocných prací
1985 Sntl . . . 368, napsáno v jazyce: Česky

Beránek Robert - - Úprava okolí chaty, chalupy, domku
317 stran, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNTL, Praha Rok vydání : 1989

Beránek Robert, Dvořák Miloš - Úprava okolí chaty, chalupy, domku
Nakladatelství (edice): sntl
Rok vydání: 1989
Ilustrace/foto: nákresy čb
Počet číslovaných stran: 317
Poznámka ke knize: Razítko a číslo Městské knihovny a razítko VYŘAZENO - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití


Beránek Vladimír - Kouzla bez opony
Nakladatelství (edice): vlastní náklad
Rok vydání: nedat.
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Počet číslovaných stran: 93
Poznámka ke knize: uvolněné listy - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití


Beránek Vratislav - Hudební čítanka pro mládež
Ocpl, 208 s., mapky 1960 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

Beránek, J. - Visiony
Vydavatel : Jan Pohořelý, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 42

Beránek, Jan - Jince. Dějiny obce
OCelopl. nakl. vazba s původní obálkou. Jince, Obecní úřad, 2000, 135 S., 8° s četnými fotogr. přílohami v textu. Pěkný stav.

Beránek, Karel - Akta Filozofické fakulty Pražské univerzity
Acta Facultatis philosophicae Universitatis Pragensis 1641 - 1655, 1664 - 1670. OBrož. Praha, Univerzita Karlova,1994, ISBN: 80-7184-236-2, 322 S., 8°. Pěkný stav.

Beránek, L. - Beránkova cvičebnice kouzel
Doprovázeno obraz. materiály. Vydavatel : Náklad vlastní Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština Počet stran: 60

BERÁNEK,KOTEK - ŘÍZENÍ HOTELOVÉHO PROVOZU
Komplexním způsobem popisuje kniha provoz hotelu z hlediska hotelového managementu a marketingu. Definuje klíčové oblasti nutné k řízení, a to od zákazníka přes personál, tvorbu cen až ke kontrole kvality, popisuje organizaci, zásobování i další provozy hotelu. V marketingové části se publikace zabývá sběrem a rozborem informací, průzkumem poptávky i distribucí služeb a reklamou. Toto přepracované vydání je rozšířeno o další informace o marketingu, doplňuje pracovní náplně jednotlivých profesí a přesně popisuje provozní řády a normy z hlediska hotelového managementu a marketingu. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 220 ISBN: 978-80-86724-30-0

Beránek-Kotek - Řízení hotelového provozu
Nakladatel :Grada Rok vydání :2003 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -původní prodejní cena 189 Kč

BERÁNKOVÁ BLANKA - CVIČENÍ V TĚHOTENSTVÍ A ŠESTINEDĚLÍ
V rozšířeném přepracovaném vydání původního Cvičení v těhotenství autorka uvádí cviky pro těhotné ženy a nově i pro šestinedělky. Fyzická aktivita usnadňuje porod a rovněž v období poporodním vhodně volené cviky urychlují regeneraci organismu a zamezují vzniku častých potíží (bolestí v zádech, úniku moči). Pro matku jistě není jednoduché přizpůsobit svůj režim dennímu rytmu miminka, přesto je důležité, aby si každý den našla čas na odpočinek a cvičení. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 85 ISBN: 80-7254-231-1

Beránková Helena - Loutková hra-Divadélko 34-Kmotr lenivec
16 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1957

Beránková J. - Jules Vallés
Vydavatel : Universita Karlova v Praze Rok vydání: 1972 Jazyk: Čeština Počet stran: 90

Beránková Milena - Karel Havlíček Borovský
82 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Horizont, Praha Rok vydání : 1973

Beránková Milena - Karel Havlíček Borovský
vyřazeno z knihovny, 95 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Horizont Rok vydání : 1973

BERÁNKOVÁ Naďa - Přítelkyním mé duše
Rok vydání :2003 - brož. 

BERÁNKOVÁ PETRA - MATÝSKOVY PŘÍHODY
Příběhy pomáhají komunikovat, přemýšlet a řešit různé situace Vlídné a úsměvné příběhy skřítka Matýska se dotýkají různých situací a vztahů mezi jedinci. Také malé děti si vytvářejí první přátelské vazby, musí samostatně řešit konflikty s vrstevníky i s dospělými, vnímají charakterové rozdíly mezi lidmi. Matýsek a jeho příběhy jim přibližují rozmanitost lidského jednání a připravují je na řešení různých životních situací. Skřítek rozmlouvá se zvířátky i s všedními věcmi, které reprezentují určité lidské povahy, pomáhá jim v nesnázích, sám se učí z vlastních chyb. Za každým příběhem je zařazeno několik otázek, které lze využít jako podněty k rozhovoru. Děti tak mohou posoudit chování jednotlivých hrdinů a porovnat zápletky z příběhů se situacemi z běžného života, s nimiž se samy setkaly. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 143 ISBN: 978-80-7367-239-3

BERÁNKOVÁ,FLEKOVÁ,HOLZHAUSEROVÁ - PRVNÍ POMOC PRO STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY
Obsahuje kapitoly zásady postupu při poskytování první pomoci, vybavení lékárny, polohování a trans-port, neodkladná resuscitace, krvácení, šok, bezvědomí, úrazy teplem a chladem, elektrickým proudem, poleptání, otravy, rány, poranění jednotlivých orgánů a částí těla, modelové situace. Vydavatel : INFORMATORIUM Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 200 ISBN: 80-86073-99-8

Berchem F. - Velká kniha mozkového super Joggingu
Talpress 1997

Berckman Evelyn - Skrupellos
Nakladatelství (edice): Wilhelm Heyne
Rok vydání: 1968
Počet číslovaných stran: 187
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: německy


Berczuk Jos. - Dakotové za Řekou ryb
T a M 2002

BERDYCHOVÁ Jana - Tělesná výchova pro stř. pedagog. šk.
Rok vydání : 1989

Bérence F. - Madona s harpyjemi
Odeon 1970

BÉRENCE Fred - Madona s harpyjemi. Román o Andreovi del Sarto
Rok vydání :1970 - ob.J.Solpera,plát.vazba 

Bérence Fred - Madona s Harpyjemi
190 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Obelisk Rok vydání : 1970

Bérence Fred - Madona s harpyjemi
Nakladatelství (edice): Obelisk
Rok vydání: 1970
Ilustrace/foto: reprodukce čb
Počet číslovaných stran: 190
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Román o Andreovi del Sarto


Bérence Fred - Madona s harpyjemi-Andrea del Sarto
Ocpl, 192 s., 28 vyobr., 1 bar. 1970 Obelisk, napsáno v jazyce: Česky

Berendt J. E. - Die Story des Jazz
Nakladatel :německo Rok vydání :1975 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :obálka chybí -NĚMECKY, přes 200 stran, mnoho čb foto, historie jazzu od počátků v New Orleansu po jazz-rock, stručné životopisy slavných

BERENSON ALEX - VÁLKA STÍNŮ
S hrdinou napínavého špionážního románu, agentem Johnem Wellsem, který jako jediný Američan pronikl do sítě Al-Kajdy, se mohli čtenáři seznámit již v úspěšné knize Věrný špion (The Silent Man), vydané v Nakladatelství Olympia v roce 2006. Po úspěšném splnění mise se Wells vrátil do New Yorku, jeho rány se zahojily, ale psychicky na tom není dobře. Je neklidný, necítí se ve své kůži, nedbá na svou bezpečnost. Když CIA zjistí narůstající aktivity Talibanu, podporovaného neznámou mocností, dá se snadno přesvědčit, aby se vrátil do Afghánistánu a pokusil se zjistit co nejvíce informací. To, co objeví, je však daleko od toho, co očekával. Svět se řítí do katastrofy a zdá se, že Wells nedokáže udělat nic pro to, aby tomu zabránil . Alex Berenson patří mezi nejlepší autory špionážních románů současnosti a jeho knihy nabízejí vzrušující čtenářský zážitek. Vydavatel : OLYMPIA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 280 ISBN: 80-7376-154-7

BERENSTAIN Jan a Stan - Inside, outside, upside down
Rok vydání : 1968

BERENSTEINOVÁ MÓNICA - MADAM DU BARRY
Smyslnost, vášeň a výstřednost v politicky a společensky nejbouřlivějším období francouzských dějin. Příběh jedné z velkých dvorních dam na pozadí lesku i dekadence království a nástupu francouzské revoluce. Její jméno bylo synonymem pro skandál a prostopášnost. Její přítomnost byla svůdnou výzvou k hříchu. Madame du Barry, poslední králova milenka je oslňujícím příběhem mladé ženy nízkého původu, již ctižádost a touha po bohatství pomohly vystoupat do nejvyšších pater moci jedné z nejvýznamnějších monarchií Evropy. Z vesnické bídy, z kláštera, v němž se panny oddávaly šlechticům jako byl Markýz de Sade a z četných pařížských nevěstinců se Jeanne Becu (pravé jméno madame du Barry) vydala vstříc své budoucnosti. Každý muž, každý milenec, každá schůzka plná vášně pro ni byly dalším stupněm na cestě k bohatství a moci, po nichž tolik toužila. Hrabě du Barry se stal posledním nástrojem, jež jí umožnil proniknout až do lože krále Ludvíka XV. Madame du Barry, poslední králova milenka je skandálním příběhem krajně ctižádostivé ženy, která měla na krátkou chvíli v rukou osud království, kde zhýralost, zkaženost a intriky mocných vedly až k tragickému pádu říše. Vydavatel : JOTA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 296 ISBN: 80-7217-609-0

BÉREŠ MARIÁN - JAK MANIPULOVAT S LIDMI A NENECHAT SE SÁM ZMANIPULOVAT
Manipulace není jenom fenomén historie nebo vzdáleného okolí. V podstatě každý den jsme manipulováni. Lidmi kolem nás, politiky, médii, reklamními společnostmi, výrobci 8211 aniž si to někdy chceme připustit nebo si to uvědomujeme. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 136 ISBN: 978-80-251-1840-5

Berezowski A. - Handbuch der Luftpostkunde-Katalog samtlicher Marken und Abstempelungen der Luftposten
Nakladatel :J.K.G. Wagnersche Buchdruckerei Rok vydání :1925 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :původní vazba -290 str., čb repro známek a razítek

Berežkov Valentin - S diplomatickou misí k Hitlerovi
1967 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Berežkov Valentin - S diplomatickou misí k Hitlerovi
Ocpl, 112 s. 1967 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Berežkov, Valentin - S diplomatickou misí k Hitlerovi
Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1967 Jazyk: Čeština Počet stran: 108

Berežnoj, Vasiľ - Sensacija na Marse
Senzace na Marsu v originále, rusky, SCI-FI Rok :1988

Berg - European portraits
celoplátěná vazba s obálkou 4°, čb. fotografie, text anglicky, 222 stran, velmi obrý stav Vydavatel : Eide vorlag Rok vydání : 1999

Berg A.S. - Lindbergh Ch.A.
KK 2001

BERG Carol - Vzkříšení
Rok vydání :2004 - 3. část trilogie Rai-kirah, brož., A6, 544 s. 

BERG Carol - Odhalení
Rok vydání :2004 - 2. část trilogie Rai-kirah, brož., A6, 576 s. 

BERG Carol - Vzkříšení
Rok vydání : 2004

BERG Elizabeth - Range of motion
Rok vydání : 1996 Poznámka :pb

Berg M. - Tábor na ostrově
Berg 1997

Berg Milan - Tábor na ostrově
88 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : vlastním Rok vydání : 1997

Bergan Hjalmar - Skandál v dobré rodině
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1970
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bergan R. - Dustin Hoffman
Egem 1992

Bergan Ronald - Dustin Hoffman
pv, 256 s., obr příl. 1992 Egem, napsáno v jazyce: Česky

Bergan Ronald - Dustin Hoffman
1992 Egem, napsáno v jazyce: Česky

BERGAN RONALD - FILM VELKÝ ILUSTROVANÝ PRŮVODCE HISTORIE,ŽÁNRY,SVĚTOVÝ FILM
Vývoj kinematografie a žánry filmové tvorby od avantgardy po animované snímky. Profily prací největších mezinárodních režisérů, recenze přelomových filmů, zabývá se kinematografií ve světě od Austrálie po Zimbabwe. Kdo, co, kdy a kde životního cyklu filmu 8211 od autorského záměru po první uvedení. Další díl mimořádně oblíbeného a atraktivně zpracovaného průvodnce obsahuje i speciální přílohu o československém filmu. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 528 ISBN: 80-7391-136-2

Bergauer Vladimír - Sexuální biologie
OBr., typo F. Muzika 1931 Aventinum, napsáno v jazyce: Česky

Bergemini D. - Austrálie-Země a život
Nakladatel :Artia Rok vydání :1973 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -VF, 190 str., 129 bar a 67 čb foto, mapky. O rostlinstvu a zvířeně Austrálie.

Bergen P.L. - Svatá válka
Nakladatelství (edice): Ottovo nakladatelství - cesty
Rok vydání: 2002
Počet číslovaných stran: 224
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná
Doplňující údaje: Autentické svědectví o tajemném světě Usámy bin Ládina


BERGEN Peter L. - Svatá válka
Rok vydání : 2002

Bergengruen Werner - Tyran a soud
Nakladatelství (edice): Lidová demokracie
Rok vydání: 1966
Počet číslovaných stran: 245
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BERGER - Toulal jsem se již.mořem


BERGER Axel - Abilene
Rok vydání :1992 - sešit RODOKAPS 

Berger Jiří - Praha očima ptáků
Nakladatelství (edice): Soukup David
Rok vydání: nedat.
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 191
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Vícejazyčný text.


BERGER JIŘÍ,VOGELTANZ JAROSLAV A KOLEKTIV - ŠUMAVA Z NEBE
Vydavatel : Starý most s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-97338-04-9

Berger John - Ways of seeing
Obr, 176 s. 1977 BBC/ Penguin, napsáno v jazyce: English

Berger John - Paul Hogarth
původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav, obálka stopy opotřebení, v hranách 2x natržená, obsahuje 95 vyobrazení a 30 stran textu Vydavatel : SNKLU Rok vydání : 1955

BERGER John - Paul Hogarth
Rok vydání : 1955

Berger Josef - Systematická biologie
Obr, 224 s. 1997 Tobiáš, napsáno v jazyce: Česky

Berger Josef - Základy biologie
Obr, 160 s. 1995 Tobiáš, napsáno v jazyce: Česky

BERGER KAREN - TURISTIKA-VELKÝ ILUSTROVANÝ PRŮVODCE
Praktické rady týkající se všech aspektů turistiky, od odpočinkových jednodenních výletů až po dobrodružství v odlehlých oblastech.Techniky a tipy jak zvládnout vše od předpovídání počasí až po poskytování první pomoci.Všechny druhy terénu - parky a přírodní rezervace, hory, pouště a džungle.Volba správného vybavení - všechny základní turistické potřeby, od pohorek a stanů po kompasy a vodní filtry. Vydavatel : SLOVART Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-7391-068-6

Berger L. - Hudba, život, sny
Nakladatel :St. hud. nakl. Rok vydání :1966 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

BERGER MARCUS - KAKTUSY SKROMNÉ RŮZNORODÉ FASCINUJÍCÍ
Seznámíme vás s těmito nenáročnými, ale efektními rostlinami, který tak dobře vyhovuje suché klima moderních budov. Naučíte se, kde v bytě můžeme kaktusy pěstovat - v pokojích, na balkonech, jak se o ně správně starat a představíme vám nejvhodnější druhy, kterých se u vás bude dobře dařit. Budete vědět, jaká teplota, intenzita světla a zálivka kaktusům vyhovuje a jak je zabezpečit na zimu. Navíc - kalendář péče o kaktusy a příloha o kvetoucích kaktusech. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 65 ISBN: 978-80-247-2224-5

BERGER MONIKA - PRIMA VAŘEČKY /TOPP/
Vařečky trochu jinak-jako rafinované dárky,veselé zástrčky nebo ozdoby.-Do bytu, k narozeninám nebo k jiným příležitostem-Mlsná kočka,andílek, kravička jako štítek na dveře, slon jako pošťák, ženich a nevěsta a další a další . Vydavatel : ANAGRAM Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 32 ISBN: 80-7342-009-0

BERGER PETER L. - POZVÁNÍ DO SOCIOLOGIE HUMANISTICKÁ PERSPEKTIVA
Kniha amerického sociologa Petera L. Bergera patří dnes již mezi klasické práce a na mnoha světových univerzitách je doporučována studentům jako nejlepší úvod do sociologie. Kniha vychází v českém jazyce ve druhém vydání a v novém překladu. Práce je doplněna o závěrečný dodatek z roku 2002, v němž se autor vypořádáva s některými negativními tendencemi v sociologii, které se objevily od doby, kdy jeho kniha vznikala. Vydavatel : BARRISTER PRINCIPAL Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 196 ISBN: 80-85947-90-0

BERGER Richard - Volné kreslení
Rok vydání : 1939 Poznámka :perf. stav

BERGER RUPERT - LITURGICKÝ SLOVNÍK
Čtyřicet pět roků od uveřejnění konstituce Druhého vatikánského koncilu o posvátné liturgii 8222 Sacrosanctum concilium 8220 si stále připomínáme, že liturgie je vrcholem a zároveň zdrojem veškerého života a činnosti církve. Po celou tu dobu usilují architekti a jiní umělci o to, aby nové bohoslužebné prostory byly opravdovým znamením doby pro věřící i nevěřící. Pro hlubší pochopení křesťanské liturgie nám však až dosud chyběl přehledný liturgický lexikon. Tuto mezeru zaplňuje dílo současného významného teologa Ruperta Bergera. Od vysvětlení původu jednotlivých pojmů postupují hesla k historickému vývoji, dnešnímu tvaru, uspořádání a zasazení do souvislostí celku. Velkou předností Bergerova slovníku je trvalý důraz na pastorační aspekty 8211 po staletích důrazu na juridické chápání obřadních předpisů tak jde o zásadní změnu přístupu. Slovník poslouží jako základní orientace studentům teologie, jako průvodce liturgickými útvary, ději i znameními, všem pastoračním pracovníkům i všem věřícím, toužícím po hlubším porozumění liturgii, zprostředkuje detailní informace historikům umění, architektům i výtvarným umělcům, a bude prospěšný všem zájemcům o křesťanskou bohoslužbu. Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 592 ISBN: 80-7021-965-2

Berger T. - Malý velký muž
NV 1976

BERGER Thomas - Malý velký muž
Rok vydání :1977

BERGER Thomas - Malý velký muž
Rok vydání :1977

BERGER Thomas - Malý velký muž
Rok vydání :1977

BERGER Thomas - Malý velký muž
Rok vydání :1977 - il.A.Born,plát.vazba 

Berger Thomas - Malý velký muž
Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1977 Jazyk: Čeština Počet stran: 448

BERGER Thomas - Malý velký muž
Rok vydání : 1995 Poznámka :il. Born

BERGER Thomas - Malý velký muž
Rok vydání : 2000

Berger Thomas - Malý velký muž
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1977
Ilustrace/foto: Born A. čb
Počet číslovaných stran: 445
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Berger Thomas - Malý velký muž
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1977
Ilustrace/foto: Born A. čb
Počet číslovaných stran: 445
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Berger Thomas - Malý velký muž
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1977
Ilustrace/foto: Born A. čb
Počet číslovaných stran: 445
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Berger, Ant. L. - J. A. Komenského Informatorium školy mateřské
OBrož. Pardubice, Fr. Hoblík, 1893, 87 S., 8°. Brož rozpadlá na dvě části. Obálka potrhána a křehká. Slušný stav.

Berger, Ludwig - Hudba, život, sny
Vydavatel : Státní hudební vykladatelství, Praha Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 175

Berger, Thomas - Malý velký muž
Rok :1995

BERGER,KALITA,ULČ - PARKINSONOVA CHOROBA
Z obsahu: Anatomie bazálních a ganglií, středního mozku a mezimozku Fyziologie extrapyramidového systému Patofziologie Parkinsonovy choroby, Klinický obraz Parkinsonovy choroby atd. Vydavatel : MAXDORF Jazyk: Čeština Počet stran: 147 ISBN: 80-85912-13-9

Berger/Jorgens/Chlup - Léčba inzulínem v každodenním životě
lam, 294 s. 1995 Victoria Publ., napsáno v jazyce: Česky

Berger/Knížák/Musilová - Václav Špála-Mezi avantgardou a živobytím
nová, pv, 280 s., 261 vyobr., 17 s. čb vyobr. 2005 NG, napsáno v jazyce: Česky

Berger/Petrášek/Šimek - Biologie-Fyziologie člověka a živočichů
Obr, 184 s. 1995 Tobiáš HB, napsáno v jazyce: Česky

Bergerhoff Renate - Raffael
16 bar., 41 čb il. 1979 Henschel, napsáno v jazyce: German

Bergerhoff Renate - Tizian
18 bar., 38 čb il. 1981 Henschel, napsáno v jazyce: German

Bergeron P. - Tři francouzští kavalíři v rudolfinské Praze
Panorama 1989

Bergerová B. - Jste opravdu šťastni ,
Metafora 2008

Bergerová E. - Je mi teprve 50
MOTTO 1996

Bergerová E. - Je mi teprve 50 -Nová životní etapa
Nakladatel :Motto Rok vydání :1996 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -170 str.

Berggolcová Olga - Denní hvězdy
Ocpl, 184 s., ob. K. Teissig, typo Z. Seydl 1961 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bergier J., Pauwels L. - Jitro kouzelníků
Svoboda 1969

Bergier Jacqes, Pauwels Louis - Jitro kouzelníků
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1990
Počet číslovaných stran: 491
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: Úvod do fantastického realismu


Bergier Jacques - Průmyslová špionáž
1974 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Bergier Jacques - Tajní agenti proti tajným zbraním
Obr, 170 s., b. přeb. 1971 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Bergier Jacques - Tajní agenti proti tajným zbraním
Obr, 170 s. 1971 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

BERGIER Jacques - Průmyslová špionáž
Rok vydání :1974

BERGIER Jacques - Tajní agenti proti tajným zbraním
Rok vydání :1971

BERGIER Jacques - Tajní agenti proti tajným zbraním
Rok vydání :1971 - poškozená obálka 

BERGIER Jacques - Tajní agenti proti tajným zbraním
Rok vydání :1971

Bergier Jacques - Mimozemšťané v dějinách
131 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon Rok vydání : 1992

Bergier Jacques - Tajní agenti proti tajným zbraním
I. vydání, 172 stran, 8 příloh, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1971

Bergier Jacques - Průmyslová špionáž
Nakladatelství (edice): Orbis
Rok vydání: 1974
Počet číslovaných stran: 191
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


BERGIER JACQUES - UTAJENÍ VLÁDCOVÉ ČASU
Je cestování časem z vědeckého hlediska možné? Na základě výzkumů vynikajících vědců Johna Desmonda Bernala, Williama Bowena Bonnora a Kurta Gödela se zdá, že ano. Jacques Bergier v této knize dokazuje, že časovým paradoxům, jež by takové cesty mohly vyvolat, lze předcházet. K otázce cestování časem však nepřistupuje z filosofického hlediska. Připomíná příběhy několika mimořádných lidí, kteří možná přišli z budoucnosti, aby prožili život v naší době nebo v minulých stoletích. Jedni se stali legendárními, jako král Sálemu Melchisedech nebo čínský císař Fu-Si, jiní, z doby nedávnější 8211 za všechny jmenujme Leonarda da Vinci 8211 pořád zůstávají v živé paměti. Jacques Bergier se pokouší proniknout do jejich tajemství, nejtajemnějšího ze všech tajemství, a ukazuje nám, jak tito lidé znalí vědy budoucnosti naočkovali dobu, již se rozhodli navštívit, částí svých vyšších vědomostí. A právě na základě vědeckých drobtů, jež nápadně přesahují úroveň soudobých znalostí, autor dokazuje, že existují 8222 utajení vládcové času 8220 . Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-257-0148-5

BERGIER Jacques - Mimozemšťané v dějinách
Rok vydání : 1992 Poznámka :A 6

BERGIER Jacques, PAUWELS Louis - Jitro kouzelníků
Rok vydání : 1969 Poznámka :1.vyd., bezv.stav

BERGIER Jacques, PAUWELS Louis - Jitro kouzelníků
Rok vydání : 1990

BERGIER JACQUES,PAUWELS LOUIS - JITRO KOUZELNÍKŮ
Úvahy nad některými málo probádanými otázkami lidské civilizace. Dva muži ze světa laboratoří a moderních informačních zařízení odkrývají fantastické hypotézy, které jsou založeny na reálném materiálu a týkají se magických schopností lidské inteligence, zpřístupňujících neznámé oblasti poznání, kde se stýká zvláštní duševní moc a stará alchymie se současnou vědou a odkrývají se udivující podoby života. Při svém líčení používají autoři metody vědců, ale také teologů, básníků, čarodějů, mágů a dětí a překračují hranice fikce a bizarnosti. V závěrečné pasáži kladou náznakově perspektivy příštího člověka a rozepisují se o pravděpodobných nadnormálních mozcích, mutantech , představujících další stupeň evoluce. Jedná se o nové vydání světového bestselleru zabývajícího se mezními oblastmi lidského poznání a obecně vývojem lidstva. Kniha, která se již zařadila mezi legendy klade mnoho znepokojivých otázek: je směr naší civilizace správný? Neuniká nám skutečný smysl dějin pod rukama? Neodehrálo se to podstatné už kdysi dávno a netápeme při rekonstrukci jako dítě, které se snaží složit skládačku odloženou dospělým bratrem? Autoři tu kouzlí s tématy, nad nimiž se tají dech: tajné společnosti bdící nad naší planetou, úžasné objevy středověkých alchymistů, magie a okultismus, hranice novodobé vědy, pseudovědecké teorie, tajemství ukryté ve starých spisech, neobvyklé znalosti a úkazy v naší minulosti . Smyslem knihy je probudit zvědavost, 8222 uvést do problému , ukázat, že povrchem se daná skutečnost nevyčerpává, ale naopak získává silnější kontury. Vydavatel : Nakladatelství XYZ Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 316 ISBN: 80-86864-72-3

Bergier Jacques- - Jitro kouzelníků
491 stran, II. vydání, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání : 1990

BERGIER Jacques/ PAUWELS Louis - Jitro kouzelníků
Rok vydání :1990 - brož. 

BERGIER Jacques/ PAUWELS Louis - Jitro kouzelníků
Rok vydání :1990 - brož. 

BERGIER Jacques/ PAUWELS Louis - Jitro kouzelníků
Rok vydání :1990 - brož. 

BERGIER Jacques/ PAUWELS Louis - Jitro kouzelníků
Rok vydání :1990 - brož. 

BERGIER Jacques/ PAUWELS Louis - Jitro kouzelníků
Rok vydání :1990 - brož. 

BERGIER Jacques/ PAUWELS Louis - Jitro kouzelníků
Rok vydání :1990 - brož. 

Bergier, J. Pauwels, L. - Jitro kouzelníků
Vydavatel : Nakladatelství Svoboda, Praha Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 496

Bergier/ Pauwels - Jitro kouzelníků
Obr., 494 s. 1990 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Bergius C. C. - Čingischán
Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština Počet stran: 478

Bergius C. C. - Sohne des Ikarus
Nakladatel :Habel Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka -NĚMECKY, román z leteckého prostředí

Bergius C.C. - Čingischán
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1979
Počet číslovaných stran: 478
Poznámka ke knize: obálka slepovaná - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BERGIUS C.C. - Čingischán
Rok vydání : 1979

BERGIUS C.C. - Ohnivý Bůh
Rok vydání : 2001

Bergius C.C. - Čingischán
Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština Počet stran: 480

Bergius C.C. - Ohnivý bůh
Nakladatelství (edice): BB art
Rok vydání: 2001
Počet číslovaných stran: 308
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Bergk J. A., Gerling Reinhold - Umění správně mysliti
Knihovna životní prakse Metoda svazek 7 je to 5 sešitů v ochranném kartonu Vydavatel : Sfinx, Praha Rok vydání: 1923 Jazyk: Čeština

Bergl Jar., Bencze L. - Myslivost v evropských socialistických státech
SZN 1985

Bergman - Kořán -Kundera - Jaroslav Klápště
Public s.r.o.1997

Bergman Hjalmar - Skandál v dobré rodině
Ocpl, 216 s. 1970 MF, napsáno v jazyce: Česky

Bergman Hjalmar - Šéf paní Ingeborg
Nakladatelství (edice): Vilímek
Rok vydání: 1937
Počet číslovaných stran: 282
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Román pozdní vášně ženy z pera slavného švédského básníka


Bergman Hjalmar - Vzpomínky mrtvého
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1976
Počet číslovaných stran: 407
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bergman Hjalmar - Skandál v dobré rodině
I. vydání, 212 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1970

BERGMAN Hjalmar - Skandál v dobré rodině
Rok vydání :1970

Bergman I. - Filmové povídky
Odeon 1988

Bergman I. - Fanny a Alexandr
Nakladatel :mf Rok vydání :1988 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka -čb. foto z filmu

Bergman Ingmar - Fanny a Alexandr
V příloze fotografie z Bergmanových filmů.
Praha 1988 Mladá fronta
8°,168s.+16s.příl.,váz.


Bergman Ingmar - Filmové povídky
479 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1988

BERGMAN Ingmar - Laterna magica
Rok vydání :1991

Bergman Ingmar - Filmové povídky
415 stran, I. vydání, obálka Libor Fára, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1982

BERGMAN Ingmar - Laterna magica
Rok vydání :1991 - natrž.ob. 

BERGMAN Ingmar - Filmové povídky
Rok vydání :1988 - plát.vazba 

BERGMAN Ingmar - Fanny a Alexandr
Rok vydání :1988

BERGMAN Ingmar - Fanny a Alexandr
Rok vydání :1988 - plát.vazba 

BERGMAN Ingmar - Fanny a Alexandr
Rok vydání :1988

BERGMAN Ingmar - Fanny a Alexandr
Rok vydání :1988

Bergman Ingmar - Filmové povídky
Ocpl, 418 s. 1982 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Bergman Ingmar - Fanny a Alexandr
Ocpl. B. ob 1988 MF Máj, napsáno v jazyce: Česky

Bergman Ingmar - Šepoty a výkriky
1987 SAV, napsáno v jazyce: Slovensky

BERGMAN Ingmar - Dobrá vůle
Rok vydání : 1993 Poznámka :váz.

BERGMAN Ingmar - Fanny a Alexandr
Rok vydání : 1988

BERGMAN Ingmar - Filmové povídky
Rok vydání : 1988

BERGMAN Ingmar - Laterna magica
Rok vydání : 1991

BERGMAN Ingmar - Laterna magica
Rok vydání :1991

Bergman Ingmar - Filmové povídky
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1982
Počet číslovaných stran: 416
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Bergman Ingmar - Filmové povídky
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1988
Počet číslovaných stran: 480
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Bergman Ingmar - Filmové povídky
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1988
Počet číslovaných stran: 480
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


BERGMAN Ingmar - Filmové povídky
Rok vydání :1988 - plát.vazba 

Bergman Ingmar - Laterna Magica
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1991
Počet číslovaných stran: 287
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav dobrý se stopami použití


Bergman, Hjalmar - Vzpomínky mrtvého
Rok :1976

Bergman, Ingmar - Laterna magica
Rok :1991

BERGMANN HORST,ROTHE FRANK - NOVĚ ODKRYTÁ TAJEMSTVÍ PYRAMID KDO,KDY,JAK POSTAVIL PYRAMIDY
Tajemství pyramid se pokoušeli odhalit již mnozí: badatelé, vědci a spisovatelé pátrali po řešení prodírajíce se různými cestami. Autoří knihy se k vyřešení záhady přibližují z matematického hlediska a docházejí k fenomenálním poznatkům. Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 326 ISBN: 80-7336-255-4

Bergmann I. - Filmové povídky
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1988 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Sedmá pečěť, Lesní jahody, Jako v zrcadle , Fára L. obálka

BERGMANN Philip - Self-Determination The case Czechoslovakia 1968-69
Rok vydání : 1972 Poznámka :PB

BERGMANN,FOSSHAG - ŠTĚSTÍ PRO KAŽDÝ DEN 366 POZITIVNÍCH MYŠLENEK
Sbírka citátů jako 366 pozitivních myšlenek pro celý rok. Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 80-7021-494-5

Bergmann/ Drůbek - Výbor písní kostelních a modlitby pro katolickou mládež školní
Ocpl, 206 s. 1894 F. Drůbek, napsáno v jazyce: Česky

BERGMANOVÁ VLASTA - TEXTILANA V OBRAZECH A DATECH
Kniha Textilana je výsledkem projektu, který podpořila především FT TUL. Na financování se podílely také Liberecký kraj, statutární město Liberec a Nové Město pod Smrkem. Autorka ve své knize mapuje historii největšího vlnařského podniku v tehdejším Československu. Kniha je doplněna historickými fotografiemi a řadou historických dokumentů. Vydavatel : TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 260 ISBN: 80-7372399-6

BERGNER / GELBKE / MEHLISS - Praktická mikrofotografie
Rok vydání :1979 - SNTL, 256 s., 181 obr., 18 tab., jako nová 

Bergner Edith - Špaček na jabloni
1976 Kinderbuchv, napsáno v jazyce: Česky

Bergner-Gelbke-Mehliss - Praktická mikrofotografie
razítka z knihovny, 254 stran, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNTL, Praha Rok vydání : 1979

Bergot E. - Bír Hakím
Mustang 1996

Bergot Erwan - Bír Hakím
A4, lam, 312 s., obr příl 1996 Mustang, napsáno v jazyce: Česky

BERGOT Erwan - Bír Hakím
Rok vydání : 1996

Bergová Zdenka - Slova noci
Obr, 80 s., il. V. Bergr 1996 neuveden, napsáno v jazyce: Česky

Bergrová Zdena - Praha je pečeť
il. V. Bergr 1990 Astra, napsáno v jazyce: Česky

Bergrová Zdenka - Humor má černé dno
Obr, 80 s., il a typo V. Bergr 1996 neuveden, napsáno v jazyce: Česky

BERGSON HENRI - DVA ZDROJE MORÁLKY A NÁBOŽENSTVÍ
Jeden z nejvýznamnějších a zároveň nejslavnějších textů francouzské filosofa, jehož literární tvorba byla oceněna Nobelovou cenou. Současný intenzivní zájem o Bergsonovu tvorbu svědčí o tom, že vzdor době, která nás od něj dělí, jeho myšlenky rozhodně nezmrtvěly. Nový překlad do češtiny je veden mj. snahou kriticky se vyrovnat s překladem Václava Černého ze třicátých let, jehož jazyk i pojmosloví dnes již poněkud zastaraly, navíc Bergsonově terminologii není vždy nejvěrnější. 8211 Překlad je doplněn zevrubnou studií Tomáše Chudého. Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 282 ISBN: 80-7021-792-4

Bergson Karl - Dvojník Ivara Kreugra
A5, Ppl, 138 s. 1932 týd. Proud, napsáno v jazyce: Česky

Bergson: - Dvojí pramen mravnosti a náboženství
nedatováno Vydavatel : Laichterova filisofická knihovna Jazyk: Čeština Počet stran: 209

Berhard Borge - Mrtví vystupují z moře
Odeslání do 24 hodin. Odeon 1975, první vydání

BERIÁNEK František - ČAPEK Karel
Rok vydání : 1988 Poznámka :nová

Beringer Antonín - Výbor z jihoslovanské lidové epiky
Pkž, 112 s., spolu Světla-výbor antických autorů 158 s. 1932 Laichter, napsáno v jazyce: Česky

Berit Hildre - Modelování - Hlava a výrazy tváře
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
96 str. plnobarevných
Datum vydání: leden 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1325-6
EAN: 9788025113257

Kromě formy je třeba každé soše vtisknout také ducha a přitom hraje velmi důležitou roli výraz tváře. Ať jde o dětskou tvář či dospělého, o smutek či radost, každý detail je důležitý. Tato kniha dá přesný návod, jak oživit tvář vašeho díla. Při modelování budete postupovat krok za krokem podle fotografiíi a ilustrací, na nichž nechybí ukázky chyb, kterých byste se měli vyvarovat.

BERK ARI - JAK SE STÁT VIKINGEM PRŮVODCE SEVEŘANA
Vydavatel : EASTONE BOOKS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-8109-036-3

Berka Čestmír - Emil Filla -Krajina Českého středohoří
136 s., 77 bar a 20 čb repro, 5 foto J. Sudek 1964 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

Berka Čestmír - Emil Fila. Krajina Českého Středohoří
Plátěná vazba s obálkou, 134 str. s 77 barevnými, 20 jednobar. repr., z toho 5 foto Josefa Sudka. 24 x 34 cm. Praha, St. nakl. krásné lit. a umění, 1964. Obálka zašpiněná, jinak velmi dobrý stav.

Berka Čestmír - Emil Filla
381 stran, čb. vyobrazení na přílohách, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1989

BERKA Čestmír - Emil Filla: krajina Českého středohoří
Rok vydání : 1965 Poznámka :A 4

Berka Čestmír - Emil Filla
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 138

BERKA Čestmír - Emil Filla - Krajina českého středohoří
Rok vydání :1964 - 97 obrazů 

BERKA Karel - Portréty/ Aristoteles
Rok vydání : 1966 Poznámka :brož.

BERKA Karel - Bernard Bolzano
Rok vydání : 1981

Berka Karel - Aristoteles
199 stran, svazek 14, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání : 1966

Berka Karel - Bernard Bolzano
1981 Horizont, napsáno v jazyce: Česky

Berka, Čestmír - Emil Filla
Doprovázeno 97 reprodukcemi děl. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 129

Berka, Čestmír - Emil Filla
21 reprodukcí děl v textu, 80 reprodukcí v katalogu, 94 čb a 4 bar. přílohy. Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 283

Berka/Feltl/Němec - Příručka k praktiku z kvantitativní analytické chemie
A4, Ocpl, 228 s, 45 obr, 34 tab. 1985 Sntl/Alfa, napsáno v jazyce: Česky

BERKELEY - Drei Dialoge zwischen Hylas und Philonous
Rok vydání :1926 - Verlag von Felix Meiner, brož., 134 s. 

Berkeley - Pojednání o základech lidského poznání
Přeložil Jan Brdíčko. Vydal Jan Laichter v Praze roku 1938 jako 19. svazek LFK. Dobová poloplátěná převazba, 123 stran. Na přední straně desek malá skvrnka - viz foto. Velmi dobrý stav.

Berkeley A. - Přelíčení a omyl
294 stran, obálka Josef Hochmann, původní vazba celoplátěná 8°, velmi dobrý stav, obálka se stopami používání Vydavatel : ROD Rok vydání : 1948

Berkeley A. - Případ otrávené bonboniéry
MF 1966

Berkeley Anthony - Rána z milosti
Romány Ahoje sv. 7,, 286 stran, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Ahoj Rok vydání :

BERKELEY Anthony - Případ otrávené bonboniéry
Rok vydání :1992 - brož. 

BERKELEY Anthony - Případ otrávené bonboniéry
Rok vydání :1966 - plát.vazba,pošk.ob. 

BERKELEY Anthony - Případ otrávené bonboniéry
Rok vydání :1966 - plát.vazba 

Berkeley Anthony - Případ otrávené bonboniéry
1966 MF Sm, napsáno v jazyce: Česky

Berkeley Anthony - Přelíčení a omyl
Oppl, 296 s. 1948 ROD, napsáno v jazyce: Česky

Berkeley Anthony - Případ otrávené bonboniéry
1966 MF, napsáno v jazyce: Česky

Berkeley Anthony - Přelíčení a omyl
1948 ROD, napsáno v jazyce: Česky

BERKELEY Anthony - Rána z milosti


Berkeley Anthony - Rána z milosti
Romány Ahoje, vazba silně opotřebena a prasklá ve hřbetu, původní poloplátěná vazba 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Romány Ahoje Rok vydání :

BERKELEY Anthony - The Piccadilly Murder
Rok vydání : 1938

Berkeley Anthony - Rána z milosti
Jazyk: Čeština Počet stran: 286

Berkeley Anthony - Záhada u jeskyně milenců
původní obálka je vevázaná Vydavatel : Nakladatelství Jan Naňka Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 244

Berkeley George - Pojednání o základech lidského poznání
Obr, 124 s. 1938 Laichter, napsáno v jazyce: Česky

BERKELEY GEORGE - ESEJ O NOVÉ TEORII VIDĚNÍ,POJEDNÁNÍ O PRINCIPECH LIDSKÉHO PO
Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 175 ISBN: 80-7298-112-9

BERKELEY GEORGE - TŘI DIALOGY MEZI HYLADEM A FILONOEM,O POHYBU
Dialogy mezi Hyladem a Filonoem podávají přístupnější formou Berkeleyho imaterialismus, poprvé vyložený o tři roky dříve v Pojednání o principech lidského poznání. Důraz je kladen na vztah imaterialismu a tzv. common sense, tj. názoru obyčejných lidí, protože právě tato oblast byla kritiky nejvíce nepochopena. Latinsky psané dílko O pohybu zpracovává toto povýtce fyzikální téma z hlediska imaterialistické metafyziky a předjímá některé názory Macha a Einsteina na prostor. Obsahuje též náčrt Berkeleyho filosofie vědy. Přeložili M. Tomeček (Tři dialogy) a J. Palkoska (O pohybu). Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 122 ISBN: 80-7298-176-5

Berkeley Georges - Of the Principles of Human Knowledge
1926 Velhagen 28 s., napsáno v jazyce: English

Berkeley, Anthony - Případ otrávené bonboniéry
Rok :1966

BERKESI Andras - Prsten s nymfou
Rok vydání : 1969

Berkesi András - Podivný podzim
1960 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

BERKESI András - Poslední práh
Rok vydání :1976

BERKESI András - Podivný podzim
Rok vydání :1960

BERKESI András/ KARDOS György - Kopiníci
Rok vydání :1963 - brož. 

Berkesi Andreás - Podivný podzim
Nakladatelství (edice): Snklhu
Rok vydání: 1960
Počet číslovaných stran: 389
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Berkesi Andreás - Podivný podzim
Nakladatelství (edice): Snklhu
Rok vydání: 1960
Počet číslovaných stran: 389
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Berkesi, András - Podivný podzim
Obálku a vazbu navrhl Vladimír Fuka. Vydavatel : Státní nakl. krásné lit., hudby a umění, Praha Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština Počet stran: 392

BERKHOF Louis - Dějiny dogmatu
Rok vydání :2003 - NOVÁ vyd. Návrat domů, brož., 238 s. 

BERKHOF Louis - Dějiny dogmatu
Rok vydání :2003

BERKMOES VER RYAN - BALI DO KAPSY-PRŮVODCE Z ŘADY PRŮVODCŮ LONELY PLANET
Co vám Bali do kapsy přiblíží? 8211 chytnete perfektní vlnu v Ulu Watu 8211 najdete oblečení svých snů v butiku v Seminyaku 8211 poznáte hypnotické kouzlo balijského tanečního vystoupení v Ubudu 8211 strávíte celou noc na party v živém klubu na Kutě 8211 dopřejete si oliheň s omáčkou telor asin ve warungu v Denpasaru Poznejte oblast dvakrát důkladněji za polovinu času > Podrobné mapky oblastí a měst pro snadnou orientaci > Zasvěcený výběr největších zajímavostí, restaurací, obchodů a kulturního vyžití > Díky jedinečným itinerářům a zvýrazněním toho nejzajímavějšího vytěžíte i z krátkého výletu maximum > Místní znalci vám odhalí tajemství Bali: ať je to Tipi Jabrik a jeho vyprávění o počátcích surfingu, nebo Made Suaranta a jeho povídání o umění pěstování rýže . Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-256-0162-4

BERKOV V.P. - Současné germánské jazyky
Rok vydání : 2002

Berková A. - Temná láska
Petrov 2000

BERKOVÁ Alexandra - Magorie aneb příběh velké lásky
Rok vydání : 1991 Poznámka :nová brož

BERKOVÁ Alexandra - Knížka s červeným obalem
Rok vydání : 1986

BERKOVÁ Alexandra - Banální příběh
Rok vydání : 2004

BERKOVÁ Alexandra - Magorie
Rok vydání : 2006

BERKOVEC Jiří - Akce Lyra
Rok vydání : 1966 Poznámka :vaz./ob. B. Štěpán

Berkovec J. - Život plný hudby-vyprávění o Antonínu Dvořákovi
Nakladatel :Academia Rok vydání :1996 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -180 str., čb foto a čb repro, obálka pomačkána, jinak kniha v dobrém stavu-viz scan

Berkovec Jiří - V hudbě život Čechů
Obr, 166 s. 1964 Čs. Strana socilistická, napsáno v jazyce: Česky

Berkovec Jiří - Josef Suk
74 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav, obálka silně opotřebena Vydavatel : Supraphon, Praha Rok vydání : 1968

Berkovec Jiří - Akce Lyra
obálka Bohumil Štěpán Vydavatel : Státní hudební nakladatelství Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 171

Berkovec Jiří - Život plný hudby
Vydavatel : Středočeské nakladatelství a knihkupectví, Praha Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 216

Berkovec Jiří - Josef Suk
Obr, 196 s., 16 vyobr., 1. vyd. 1956 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

Berkovec Jiří - Josef Suk
Obr, 100 s., 6 vyobr., francouzsky 1970 Supraphon, napsáno v jazyce: French

Berkovec Jiří - Chvála hudby
Nakladatelství (edice): Lyra Pragensis
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: Hegar M.
Počet číslovaných stran: 101
Poznámka ke knize: - vazba kožená stav velmi dobrý
Doplňující údaje: svazek 84, kolibřík kožená vazba


Berkovec, Jiří - Josef Suk
Vydavatel : St. hudební vydavatelství, Praha Rok vydání: 1962 Jazyk: Čeština Počet stran: 194

Berkovskij, N. - Německá romantika
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 541

BERLINER HELEN - VYTVÁŘENÍ OSVÍCENÍ
Tato kniha nám dává návod, jak využít své domovy, abychom dosáhli propojení se základními přírodními silami: nebem, zemí a čtyřmi směry a s energiemi elementů, které z nich vznikají. Helen Berliner vychází z tradičních východních i západních systémů geomantie 8211 počínaje u keltské moudrosti a konče u feng-šuej, aby ukázala, že domácí design a ekologie jsou tím samým a že intuice a naše smysly jsou našimi nejefektivnějšími nástroji dekorace. Svůj přístup zakládá na učení tibetského buddhismu, zaměřeného na energetické mandaly, dále vychází z praxe prostorového uvědomění a svou knihu prokládá důmyslnými citáty, provokativními ilustracemi a praktickými cvičeními, které nám mají pomoci objevit inspiraci a radost ukrytou v našich domovech. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-7349-007-2

BERLING Gösta - Selma Lagerlöfová
Rok vydání : 1966

BERLING Peter - Děti Grálu
Rok vydání :1997 - bez obalu 

BERLING Peter - Děti grálu
Rok vydání : 1997

Berlioz - Paměti
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1956 Jazyk: Čeština Počet stran: 597

Berlioz - Paměti
Paměti, korespondence, dokumetny svazek třetí Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1956 Jazyk: Čeština Počet stran: 597

Berlioz Hector - Večery v orchestru
395 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Supraphon Rok vydání : 1970

Berlioz Hector - Paměti-Cestgy po Itálii, Německu, Rusku a Anglii
A4, Ocpl, 600 s. 1956 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

Berlioz P. - Večery v orchestru
Supraphon 1970

BERLIT PETER - MEMORIX NEUROLOGIE
Překlad 4., aktualizovaného a doplněného německého vydání, které vydalo nakladatelství Thieme Verlag. Tato mimořádně úspěšná kniha vyšla dále španělsky, portugalsky, maďarsky, 2krát italsky, turecky, anglicky, francouzsky, řecky. Publikace je kompendiem celé neurologie, skvěle využitelná v praxi. Naleznete v ní zásady klinické neurologie, pomůže v každodenní práci u lůžka nemocného i v ambulantní praxi. Obsahuje diagnostická i léčebná doporučení, akceptuje standardy v neurologii. Je vyhledávána jak studenty, tak neurology i lékaři dalších odborností pro svoji praktičnost, přehlednost a systematičnost (140 názorných vyobrazení a 278 tabulek). Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 464 ISBN: 978-80-247-1915-3

Berlitz - Nový Zéland-průvodce do kapsy
Obr, 144 s., bar foto, mapky 2003 Rotom, napsáno v jazyce: Česky

Berlitz - Rio de Janeiro-průvodce do kapsy
Obr, 144 s., bar foto, mapky 2001 Rotom, napsáno v jazyce: Česky

Berlitz - Switzerland-Pocket Guide
Obr, 192 s., mapa, bar foto 1993 Berlitz, napsáno v jazyce: Česky

Berlitz M. D. - Deuxiéme Livre
Nakladatel :Cronbach Rok vydání :1922 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :původní vazba Stav obálky :neuvedeno -francouzsky

BERMANOVÁ ELEANOR - NEW YORK-PRŮVODCE SPOLEČNÍK CESTOVATELE 3.VYD.
Více než 1200 fotografií vám představí New York v celé kráse. Upozorníme vás na nejvýznamnější památky a zajímavosti, v přehledných trojrozměrných mapkách z ptačí perspektivy vám přiblížíme čtvrti, ulice a budovy. Jedinečné průřezy a plány podlaží vám umožní nahlédnout do veřejných budov a památek, v Nezbytných údajích doplněných obrázky se dozvíte, jak používat místní měnu, hromadnou dopravu dopravu a telefony. Pomůžeme vám orientovat se v množství hotelů, restaurací, barů a kaváren všech cenových kategoriích, podáme vyčerpávající informace o zábavě: hudba, divadla, filmy, kluby a aktivity pro děti. Poznávejte svět na vlastní oči! Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 448 ISBN: 978-80-249-0826-7

Bernadrin de Saint Peirre - Pavel a Virginie
Přeložila Eliška Řeháková. Vydal Jos. R. Vilímek v Praze, v edici Dívčím srdcím. 194 stran, původní vazba se zdobením. Velké množství ilustrací! Dobrý stav.

Bernal Díaz del Castillo - . . Pravdivá historie dobývání Mexika I.
Rok vydání : 1980 Nakladatelství : Odeon Počet stran : 508 stran

BERNANOS Georges - Muška
Rok vydání :1972

BERNANOS Georges - Mrtvá farnost
Rok vydání : 1947 Poznámka :slovensky

BERNANOS Georges - Zlý sen
Rok vydání : 1970 Poznámka :A 6

Bernanos Georges - RÉFLEXIONS SUR LE CAS DE CONSCIENCE FRANCAIS
Francouzsky, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Editions de la Reviue Fontaine Rok vydání : 1945

BERNARD A.J. - Lesnická botanika
Rok vydání :1901 - nakl. Jaroslav Burian, váz., 466 s. 

Bernard Benno - Díra do světa
Nakladatel : Český spisovatel
ISBN : 80-202-0649-3
EAN : 9788020206497
Formát : 220 stran, cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :1997


Bernard Benno - Díra do světa
Nakladatel : Český spisovatel
ISBN : 80-202-0649-3
EAN : 9788020206497
Formát : 220 stran, cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :1997


Bernard Bolzano - Autobiografie
Přeložil V. Stoklas. Nákladem Stoklasova sborníku, Praha 1913, IV. svazek Stoklasova sborníku pro filosofii, theologii a paedagogiku. Původní brož, cca 150 stran. Knižní blok vytržen z obálky, uvolněný a v dolní části mírně natržený hřbet. Dobrý stav.

Bernard Bolzano - O nejlepším státě
Neboli Myšlenky kohosi, jenž lidstvo miloval, o nejúčelnějším zařízení společnosti občanské. Vydal Melantrich, Praha 1949. Původní brož, 160 stran. Uvolněný hřbet, jinak velmi dobrý stav.

Bernard Bolzano - O nejlepším státě
Neboli Myšlenky kohosi, jenž lidstvo miloval, o nejúčelnějším zařízení společnosti občanské. Přeložil M. Jašek. Vydal Melantrich, Praha 1949. Původní brož, obálka zašpiněná (viz obr.), 160 stran. Uvolněný hřbet. Dobrý stav.

Bernard Clavel - Noc bloudění
Svoboda, Praha, 1970, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, odřené okraje přebalu, 141 stran, Beletrie a poezie, Bernard Clavel-Noc bloudění

Bernard Clavel - Noc bloudění
Svoboda, Praha, 1970, výborný stav, pouze mírně pomačkaný a pošpiněný přebal při okrajích, celoplátěná vazba, 141 stran, Beletrie a poezie, Bernard Clavel-Noc bloudění

Bernard Cornwell - Píseň meče
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-414-4
EAN : 9788073814144
Originál :Sword Song
Překlad : Jiří Beneš
Formát : 312 stran, 21,2x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Čtvrtá část rozsáhlé ságy z raně středověké Anglie, v níž autor líčí dobu po vítězství krále Alfreda, později zvaného Velikého, nad Dány u Ethandunu.

Bernard Cornwell - Píseň meče
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-414-4
EAN : 9788073814144
Originál :Sword Song
Překlad : Jiří Beneš
Formát : 312 stran, 21,2x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Čtvrtá část rozsáhlé ságy z raně středověké Anglie, v níž autor líčí dobu po vítězství krále Alfreda, později zvaného Velikého, nad Dány u Ethandunu.

Bernard D.K. - Essentials of Holliness
Bernard 1996 USA, angl.

Bernard De Wetter - Království zvířat
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0678-9
EAN : 9788025306789
Originál :Le Regne Animal
Formát : 301 stran, 30,5x21,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Vydejte se do říše zvířat! Encyklopedie podrobně představuje jednotlivé skupiny živočišných druhů savce, ptáky, plazy, hmyz, ryby a obojživelníky. Dozvíte se řadu podrobností z jejich života, poznáte zvláštnosti, zajímavosti nebo perličky o konkrétních zvířatech a navíc se poučíte i o jejich vývoji. Vše je doplněno nádhernými fotografiemi. Život na Zemi je výsledkem evolučního vývoje, který začal před více než čtyřmi miliardami let a který stále pokračuje.

Bernard De Wetter - Království zvířat
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0678-9
EAN : 9788025306789
Originál :Le Regne Animal
Formát : 301 stran, 30,5x21,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Vydejte se do říše zvířat! Encyklopedie podrobně představuje jednotlivé skupiny živočišných druhů savce, ptáky, plazy, hmyz, ryby a obojživelníky. Dozvíte se řadu podrobností z jejich života, poznáte zvláštnosti, zajímavosti nebo perličky o konkrétních zvířatech a navíc se poučíte i o jejich vývoji. Vše je doplněno nádhernými fotografiemi. Život na Zemi je výsledkem evolučního vývoje, který začal před více než čtyřmi miliardami let a který stále pokračuje.

Bernard Goldberg - Arogance - Jak novináři manipulují
Anotace : odvážná kniha plná příběhů o typických reportérech, kteří běžně více dbají na svou politickou korektnost než na objektivitu
Vyšlo : 27.11.2009
Počet stran : 329
Nakladatelství : Ideál 2009

Bernard Goldwein - Fotografie
Kulturní dům hl. m. Prahy, 1981, velmi dobrý stav, drobné oděrky v okrajích obálky, lehce nažloutlé listy, orig. sešit, čb fotografie, 16 stran, Fotografie/Film, Bernard Goldwein-Fotografie

Bernard Heuvelmans - . . Po stopách mořských oblud
Rok vydání : 1968 Nakladatelství : Mladá fronta Počet stran : 304 stran

Bernard I. - Opravy, zkoušení a seřizování motorových vozidel
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1966 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -380 str., čb nákresy, čb foto, tabulky

Bernard I. - Automechanik-technologie pro 1.,2. a 3. ročník OU a UŠ
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1980 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -400 str., čb foto, nákresy

Bernard I. - Opravy, zkoušení a seřizování motorových vozidel
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1972 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -440 str., čb nákresy, tabulky, čb foto Kniha se zabývá problematikou správné údržby a opravy motorových vozidel i jejich kontrolou, zkoušením a seřizováním. razítko

Bernard I. - Opravy, zkoušení a seřizování motorových vozidel
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1972 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -440 str., čb foto, čb nákresy, Kniha se zabývá problematikou správné údržby a opravy motorových vozidel a jejich kontrolou, zkoušením a seřizováním.

Bernard Ivo - Opravy, zkoušení a seřizování motorových vozidel
Červená plastová vazba, obálka mírně poškozena.
Praha 1972 SNTL
8°,452s.,brož.


Bernard J. - Odvahu pro všední den - Evald Schorm a jeho filmy
Primus 1994

Bernard Jakoby - Život po smrti /Brána/
Anotace : autor se již dlouhá léta zabývá zkoumáním okamžiků umírání i posmrtného života a dospěl k závěru, že každý z nás je nesmrtelný
Vyšlo : 16.05.2008
Počet stran : 153
Nakladatelství : Brána 2008

Bernard Jan - - Malý labyrint filmu
četné čb. a barevné fotografie a fotogr. reprodukce, 509 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1988

BERNARD Jan / FRÝDLOVÁ Pavla - Malý labyrint filmu
Rok vydání :1988 - 510 s., velmi dobrý stav 

BERNARD Josef Alex - Obrázky z pravěku země české
Rok vydání : 2000

Bernard Kellermann - Moře
Přeložila Marie Wegrichtová. Vydavatel : Nakladatel Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 216 Jazyk: Čeština

Bernard Knight - . . Hrozivé tajemství
Rok vydání : 2003 Nakladatelství : Vyšehrad Počet stran : 228 stran

Bernard Knight - . . Otrávená číše
Rok vydání : 2004 Nakladatelství : Vyšehrad Počet stran : 238 stran

Bernard Law Montgomery - Paměti polního maršála
Svoboda-Libertas, Praha, 1993, velmi dobrý stav, mírně odřená vazba (rohy+hřbet), lehce nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 472 stran, Militaria, Bernard Law Montgomery-Paměti polního maršála

Bernard Lesaing - České tváře a krajiny
Nakladatel : KANT
ISBN : 978-80-86970-67-7
EAN : 9788086970677
Formát : 0 stran, 21x23cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Francouzský fotograf reportér a autor mnoha děl a publikací Bernard Lesaing vytváří ve svých projektech rozsáhlé reportáže na místní i mezinárodní témata. V projektu České tváře a krajiny se zaměřil na zachycení autenticity českého uměleckého prostředí. Během svého tříletého hledání, vytvořil Lesaing velmi citlivý a v mnohém originální fotografický příběh, v němž se mísí portréty umělců, krajin a momentky. Snílci a rouhači, kteří si v sobě nesou vědomí zanechávání vlastních stop prostřednictvím umění, byli přistiženi v prostředí barokní Prahy, ale také v soukromí jejich ateliérů nebo v kabaretu.

Bernard Lesaing - České tváře a krajiny
Nakladatel : KANT
ISBN : 978-80-86970-67-7
EAN : 9788086970677
Formát : 0 stran, 21x23cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Francouzský fotograf reportér a autor mnoha děl a publikací Bernard Lesaing vytváří ve svých projektech rozsáhlé reportáže na místní i mezinárodní témata. V projektu České tváře a krajiny se zaměřil na zachycení autenticity českého uměleckého prostředí. Během svého tříletého hledání, vytvořil Lesaing velmi citlivý a v mnohém originální fotografický příběh, v němž se mísí portréty umělců, krajin a momentky. Snílci a rouhači, kteří si v sobě nesou vědomí zanechávání vlastních stop prostřednictvím umění, byli přistiženi v prostředí barokní Prahy, ale také v soukromí jejich ateliérů nebo v kabaretu.

Bernard Malamud - Příručí
Nakladatel : Ina
ISBN : 80-85680-48-3
EAN : 9788085680485
Originál :The Assistant
Překlad : Ľuba a Rudolf Pellarovi
Formát : 216 stran, 20,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1994 (2. vydání)


Anotace : Bernard Malamud nám ve svém románu znovu ukazuje, že špína a utrpení sice člověka deptají, ale zároveň polidšťují a očišťují.

Bernard Malamud - Příručí
Nakladatel : Ina
ISBN : 80-85680-48-3
EAN : 9788085680485
Originál :The Assistant
Překlad : Ľuba a Rudolf Pellarovi
Formát : 216 stran, 20,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1994 (2. vydání)


Anotace : Bernard Malamud nám ve svém románu znovu ukazuje, že špína a utrpení sice člověka deptají, ale zároveň polidšťují a očišťují.

Bernard Malamud - Idioti mají přednost
Odeon, Praha, 1966, velmi dobrý stav, orig. brož, ta je lehce odřená, 1. vydání, 119 stran, Beletrie a poezie, Bernard Malamud-Idioti mají přednost

BERNARD MICHAL,DOUCHA PAVEL - PRÁVNÍ OCHRANA PŘED HLUKEM
V České republice trpí nadlimitním hlukem podle odhadů téměř půl milionů obyvatel. Jako dlouhodobě nesnesitelný hluk, který prokazatelně poškozuje zdraví lidí, považují lékaři hluk nad 65 decibelů. Světová zdravotnická organizace uvádí jako hladinu obtěžování hodnotu ještě o deset decibelů nižší. Strategické hlukové mapy, zveřejněné ministerstvem zdravotnictví v lednu 2008, potvrdily hlukovou zátěž nad 70 decibelů u 242 152 lidí přes den a v noci rušení spánku hlukem nad 60 dB u 281 306 lidí. Hlukové mapy nebyly pořízeny pro území celé republiky, ale pouze pro zákonem vymezené aglomerace a dopravní infrastrukturu. Publikace si dává za cíl přehledným způsobem popsat základní právní nástroje ochrany před hlukem. Je logicky členěna na tři tematické okruhy. Popisuje povinnosti provozovatelů zdroje hluku, orgány ochrany veřejného zdraví a jejich kompetence, hygienické limity hluku a řízení o povolení nadlimitního zdroje hluku. Kapitola o soukromoprávní ochraně před hlukem podává výčet a detailní popis jednotlivých žalobních typů, které lze k ochraně před touto škodlivinou využít, a líčí podrobnosti a průběh soudního řízení. Třetí okruh 8211 o evropském právu ochrany před hlukem 8211 uvádí i další prostředky regulace zdrojů hluku. Kniha rovněž vyjmenovává účinky hluku na zdraví a opatření ke snižování zátěže, obsahuje i praktickou příručku pro obtěžovaného souseda, opatřenou praktickými vzory a textem příslušných právních předpisů. Monografie je určena především lidem, kteří jsou vystaveni nadlimitní hlukové zátěži a nehodlají tento stav déle snášet. Je určena rovněž úřadům a institucím, které se zabývají problematikou snižování hlukové zátěže, a odborné právní veřejnosti, zejména advokátům a soudcům. Vydavatel : LINDE Praha a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 198 ISBN: 978-80-7201-736-2

Bernard Noël - Hrad oběti
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-244-2
EAN : 9788072942442
Originál :Le chateau de Cene
Překlad : Marek Sečkař
Formát : 176 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Když roku 1969 vydal Bernard Noël pod pseudonymem Urbain z Orlhaku novelu Hrad oběti, vyvolal senzaci a kniha se hned zařadila mezi největší díla francouzské erotické literatury. Autor vypráví o dlouhé sexuální iniciační cestě odehrávající se na tajemném, odlehlém ostrově, kde hrdina je vyvolen coby milenec Luny a podniká dantovskou výpravu jednotlivými úrovněmi utrpení a extáze. Vyvrcholení pak představuje obřad sexuálního očištění v Hradu oběti, který je zde vykreslen poetickým jazykem, současně magickým i vulgárním, takřka mystickým. Intenzita knihy odpovídá okolnostem jejího zrodu: vznikla v průběhu pouhých tří týdnů a byla částečně myšlena i jako zoufalá reakce na společenskou a politickou situaci ve Francii konce šedesátých let. Autor kvůli ní stanul před soudem a musel se zodpovídat z urážky dobrých mravů. Novelu doplňují fragmenty zamýšleného pokračování, esej Zneuctění slov, v němž se autor zamýšlí nad neúspěšnými pokusy francouzské vlády knihu zakázat a hledá tajná pojítka mezi literaturou a cenzurou, a dále výbor z autorovy korespondence s kritikem Sergem Fauchereauem.

Bernard Noël - Hrad oběti
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-244-2
EAN : 9788072942442
Originál :Le chateau de Cene
Překlad : Marek Sečkař
Formát : 176 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Když roku 1969 vydal Bernard Noël pod pseudonymem Urbain z Orlhaku novelu Hrad oběti, vyvolal senzaci a kniha se hned zařadila mezi největší díla francouzské erotické literatury. Autor vypráví o dlouhé sexuální iniciační cestě odehrávající se na tajemném, odlehlém ostrově, kde hrdina je vyvolen coby milenec Luny a podniká dantovskou výpravu jednotlivými úrovněmi utrpení a extáze. Vyvrcholení pak představuje obřad sexuálního očištění v Hradu oběti, který je zde vykreslen poetickým jazykem, současně magickým i vulgárním, takřka mystickým. Intenzita knihy odpovídá okolnostem jejího zrodu: vznikla v průběhu pouhých tří týdnů a byla částečně myšlena i jako zoufalá reakce na společenskou a politickou situaci ve Francii konce šedesátých let. Autor kvůli ní stanul před soudem a musel se zodpovídat z urážky dobrých mravů. Novelu doplňují fragmenty zamýšleného pokračování, esej Zneuctění slov, v němž se autor zamýšlí nad neúspěšnými pokusy francouzské vlády knihu zakázat a hledá tajná pojítka mezi literaturou a cenzurou, a dále výbor z autorovy korespondence s kritikem Sergem Fauchereauem.

Bernard Pitrun - Jadrné memento
Podtitul : Životopisný nástin českého provinciála jezuitů Leopolda Škarka SJ (1874 1968)
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Čeští jezuité
ISBN : 978-80-86715-98-8
EAN : 9788086715988
Formát : 472 stran, 20x14,6cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Jedinečný historický dokument k dějinám jezuitského řádu z let 1900 1968. V osobních vzpomínkách zaznívají také důležitá témata z obecnějších českých dějin (Škarkův úkol jako papežského zprostředkovatele při ohlášení abdikace pražskému arcibiskupovi Kordačovi situace ve školství za první republiky finanční strategie jednotlivých diecézí ).

Bernard Pitrun - Jadrné memento
Podtitul : Životopisný nástin českého provinciála jezuitů Leopolda Škarka SJ (1874 1968)
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Čeští jezuité
ISBN : 978-80-86715-98-8
EAN : 9788086715988
Formát : 472 stran, 20x14,6cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Jedinečný historický dokument k dějinám jezuitského řádu z let 1900 1968. V osobních vzpomínkách zaznívají také důležitá témata z obecnějších českých dějin (Škarkův úkol jako papežského zprostředkovatele při ohlášení abdikace pražskému arcibiskupovi Kordačovi situace ve školství za první republiky finanční strategie jednotlivých diecézí ).

Bernard Roger - Objevování alchymie
Podtitul : Hermovo umění v pohádkách, dějinách a zednářských rituálech
Nakladatel : Malvern
Edice :Aureálie
ISBN : 80-86702-10-3
EAN : 9788086702100
Formát : 344 stran, 20,5x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Jeden z nejvýznamnějších současných znalců alchymie, žák a spolupracovník René Alleaua, přináší ve své knize vysoce kompetentní výklad základních principů a symbolů alchymie. Originalita a přitažlivost jeho výkladu spočívá v tom, že nevychází jen z klasických alchymistických traktátů, ale řadu aspektů alchymie ozřejmuje na základě bohaté symboliky pohádek, legend či zednářských rituálů. Zcela ojedinělé a mimořádně inspirativní jsou autorovy výklady některých historických událostí jako latentních alchymistických procesů či jeho poznámky k metodologii fonetické kabaly, v nichž stejně jako v celé knize navazuje na odhalení, která ve svých knihách učinil proslulý Fulcanelli.

Bernard Roger - Objevování alchymie
Podtitul : Hermovo umění v pohádkách, dějinách a zednářských rituálech
Nakladatel : Malvern
Edice :Aureálie
ISBN : 80-86702-10-3
EAN : 9788086702100
Formát : 344 stran, 20,5x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Jeden z nejvýznamnějších současných znalců alchymie, žák a spolupracovník René Alleaua, přináší ve své knize vysoce kompetentní výklad základních principů a symbolů alchymie. Originalita a přitažlivost jeho výkladu spočívá v tom, že nevychází jen z klasických alchymistických traktátů, ale řadu aspektů alchymie ozřejmuje na základě bohaté symboliky pohádek, legend či zednářských rituálů. Zcela ojedinělé a mimořádně inspirativní jsou autorovy výklady některých historických událostí jako latentních alchymistických procesů či jeho poznámky k metodologii fonetické kabaly, v nichž stejně jako v celé knize navazuje na odhalení, která ve svých knihách učinil proslulý Fulcanelli.

Bernard Roger - Objevování alchymie
Anotace : aneb výklad Hermova umění na základě pohádek, legend, příběhů historie a zednářských rituálů
Vyšlo : 20.01.2006
Počet stran : 340
Nakladatelství : Malvern 2005

Bernard Václav - Z tajných sejfů
Obr, 128 s. 1972/6 Magnet, napsáno v jazyce: Česky

Bernard Violet - . . Tajemný Delon
Rok vydání : 2001 Nakladatelství : Littera Kovařík Počet stran : 350 stran

Bernard z Clairvaux - O milosti a svobodném rozhodování
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0702-6
EAN : 9788024607023
Formát : 96 stran, 20x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : První český překlad díla Bernarda z Clairvaux De gratia et libero arbitrio, které se zabývá vztahem lidské svobody a Boží milosti. Podle Bernarda je dobrá vůle, projevovaná svobodným rozhodováním, to jediné, čím člověk může přispět ke své spáse. Originálním přínosem spisu je i učení o trojí svobodě: od nutnosti, od hříchu a od ubohosti. Spis doplňuje historicko-teologický úvod Ctirada V. Pospíšila.

Bernard z Clairvaux - O milosti a svobodném rozhodování
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0702-6
EAN : 9788024607023
Formát : 96 stran, 20x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : První český překlad díla Bernarda z Clairvaux De gratia et libero arbitrio, které se zabývá vztahem lidské svobody a Boží milosti. Podle Bernarda je dobrá vůle, projevovaná svobodným rozhodováním, to jediné, čím člověk může přispět ke své spáse. Originálním přínosem spisu je i učení o trojí svobodě: od nutnosti, od hříchu a od ubohosti. Spis doplňuje historicko-teologický úvod Ctirada V. Pospíšila.

Bernard, Alex. - Atlas botanický dle soustavy Lannéovy
OPoloplátěná vazba, I. L. Kober, Praha, 60 S., 74 litografických tabulí. Exemplář poškozen - hřbetník odtržen od vazby, vložen do knihy. Jinak kniha kompletní a ve slušném stavu. Tabule čisté. Komplet.

Bernard, Hus Jan-Pouba, Zdeněk a kol. - Rudní ložiska a metalogeneze
československé části českého masívu, Ústřední ústav geologický v Academii, nakladatelství Ćeskoslovenské akademie věd/Praha 1986

Bernard-Henri Lévy - Sartrovo století
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-099-6
EAN : 9788072940998
Originál :Le siecle de Sartre
Formát : 472 stran, 22,5x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Biografie francouzského spisovatele a filozofa J. P. Sartra. Mezi raným Sartrem, úžasným filozofem Bytí a nicoty, brilantním spisovatelem novely Nevolnost a pozdějším souputníkem nejhorších totalitních systémů existuje totiž svým způsobem rozmlžená hranice. Lévy se pokouší přijít na kloub náhlému zvratu a zodpovědět otázku, proč intelektuál, který zlo do všech důsledků promyslí, mu v rozhodující chvíli podlehne. V Lévyho knize ovšem defiluje vskutku celé intelektuální století. Osobnosti, s nimiž se Sartre musel vyrovnávat, i ti, kteří se museli vyrovnat s ním, Céline, Gide, Flaubert, Heidegger, Husserl, Camus, Malraux, Breton, Deleuze, Foucault a bezpočet dalších. Překvapivý epilog s otevřeným koncem je pak jen jiným vyjádřením dvojznačného vztahu století a jednoho velkého a rozporuplného intelektuála, který v něm zanechal hluboký otisk.

Bernard-Henri Lévy - Americká závrať
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-203-4
EAN : 9788072942039
Originál :American Vertigo
Překlad : Barbora Antonová
Formát : 348 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Jaká je vlastně země, která dnes vládne světu? Je to ještě demokracie? Kniha francouzské intelektuální celebrity, která na tyto a další otázky hledá odpovědi, se v USA i ve Francii stala bestsellerem ihned po svém vydání.
Na počátku byl nápad vlivného časopisu Atlantic Monthly: požádat některého francouzského intelektuála, aby navštívil Ameriku a vydal se po stopách Alexise de Tocquevilla, který počátkem XIX. století podnikl slavnou cestu, na jejímž základě sepsal dnes klasické dílo Demokracie v Americe. B.-H. Lévy tak celý rok brázdil Spojené státy. Urazil většinou po silnici více než dvacet tisíc kilometrů z východu na západ, ze severu na jih: od věznice Rikers Island po Chicago, od muslimských obcí v Detroitu po amišskou komunitu v Iowě, a kladl otázky ohledně původu amerického vlastenectví, soužití svobody a náboženství, vězeňského systému, tyranie většiny , vzkříšení ideologie
Lévy spatřil nejrůznější tváře Ameriky: slavné i neznámé, lidi z pouště i obyvatele megalopolí. Setkal se s Sharon Stoneovou i s horníkem z Wisconsinu, s filantropickým miliardářem i s Normanem Mailerem, s Woody Allenem i s kalifornským bezdomovcem, s Hillary Clintonovou i s fanatickým nespokojencem, s Barackem Obamou, stoupající hvězdou Demokratické strany, i s obyvatelkou bordelu v Nevadě, a napsal o této nesmírné zemi lidskou komedii. Právě z ní pramení zázračná síla této reportáže, kterou hltáme s nadšením, jež ani na chvíli nepoleví.
A závěry, které z cesty vyplynuly? Lévy k nim dospívá doslova za pochodu a jsou často rozporuplné. V době, kdy je demokracie v Americe stále více zpochybňována, tato kniha naopak svědčí o její zázračné vitalitě. Zásadní roli zde hraje epilog, který filozofovi umožnil převzít štafetu od žurnalisty a na závěr knihy čtenáře uvést přímo do srdce velkých debat současnosti od Fukuyamových a Huntingtonových tezí až po postranní myšlenky neokonzervativců, jejichž zákruty namnoze určují osud světa.

Bernard-Henri Lévy - Sartrovo století
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-099-6
EAN : 9788072940998
Originál :Le siecle de Sartre
Formát : 472 stran, 22,5x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Biografie francouzského spisovatele a filozofa J. P. Sartra. Mezi raným Sartrem, úžasným filozofem Bytí a nicoty, brilantním spisovatelem novely Nevolnost a pozdějším souputníkem nejhorších totalitních systémů existuje totiž svým způsobem rozmlžená hranice. Lévy se pokouší přijít na kloub náhlému zvratu a zodpovědět otázku, proč intelektuál, který zlo do všech důsledků promyslí, mu v rozhodující chvíli podlehne. V Lévyho knize ovšem defiluje vskutku celé intelektuální století. Osobnosti, s nimiž se Sartre musel vyrovnávat, i ti, kteří se museli vyrovnat s ním, Céline, Gide, Flaubert, Heidegger, Husserl, Camus, Malraux, Breton, Deleuze, Foucault a bezpočet dalších. Překvapivý epilog s otevřeným koncem je pak jen jiným vyjádřením dvojznačného vztahu století a jednoho velkého a rozporuplného intelektuála, který v něm zanechal hluboký otisk.

Bernard-Henri Lévy - Americká závrať
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-203-4
EAN : 9788072942039
Originál :American Vertigo
Překlad : Barbora Antonová
Formát : 348 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Jaká je vlastně země, která dnes vládne světu? Je to ještě demokracie? Kniha francouzské intelektuální celebrity, která na tyto a další otázky hledá odpovědi, se v USA i ve Francii stala bestsellerem ihned po svém vydání.
Na počátku byl nápad vlivného časopisu Atlantic Monthly: požádat některého francouzského intelektuála, aby navštívil Ameriku a vydal se po stopách Alexise de Tocquevilla, který počátkem XIX. století podnikl slavnou cestu, na jejímž základě sepsal dnes klasické dílo Demokracie v Americe. B.-H. Lévy tak celý rok brázdil Spojené státy. Urazil většinou po silnici více než dvacet tisíc kilometrů z východu na západ, ze severu na jih: od věznice Rikers Island po Chicago, od muslimských obcí v Detroitu po amišskou komunitu v Iowě, a kladl otázky ohledně původu amerického vlastenectví, soužití svobody a náboženství, vězeňského systému, tyranie většiny , vzkříšení ideologie
Lévy spatřil nejrůznější tváře Ameriky: slavné i neznámé, lidi z pouště i obyvatele megalopolí. Setkal se s Sharon Stoneovou i s horníkem z Wisconsinu, s filantropickým miliardářem i s Normanem Mailerem, s Woody Allenem i s kalifornským bezdomovcem, s Hillary Clintonovou i s fanatickým nespokojencem, s Barackem Obamou, stoupající hvězdou Demokratické strany, i s obyvatelkou bordelu v Nevadě, a napsal o této nesmírné zemi lidskou komedii. Právě z ní pramení zázračná síla této reportáže, kterou hltáme s nadšením, jež ani na chvíli nepoleví.
A závěry, které z cesty vyplynuly? Lévy k nim dospívá doslova za pochodu a jsou často rozporuplné. V době, kdy je demokracie v Americe stále více zpochybňována, tato kniha naopak svědčí o její zázračné vitalitě. Zásadní roli zde hraje epilog, který filozofovi umožnil převzít štafetu od žurnalisty a na závěr knihy čtenáře uvést přímo do srdce velkých debat současnosti od Fukuyamových a Huntingtonových tezí až po postranní myšlenky neokonzervativců, jejichž zákruty namnoze určují osud světa.

Bernard-Maria Koltes - Hry /Koltes/
Nakladatel : Divadelní ústav
Edice :Divadelná hry
ISBN : 80-7008-206-2
EAN : 9788070082065
Formát : 276 stran, 23x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Bernard-Maria Koltes - Hry /Koltes/
Nakladatel : Divadelní ústav
Edice :Divadelná hry
ISBN : 80-7008-206-2
EAN : 9788070082065
Formát : 276 stran, 23x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Bernard/Hugon - Od logických obvodů k mikroprocesorům II-přímé použití základních obvodů
A4, Ocpl, 134 s. 1984 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

Bernard/Voldán - Depeše nezvěstného muže
Obr 1980 Magnet 8, napsáno v jazyce: Česky

Bernardi Bruno - Pavel Nedvěd Český lev v Itálii
164 stran, velké množství bar. fotografií, původní vazba 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Portál, Praha Rok vydání : 2004

Bernardin de Saint -Piere - Paul a Virginie
Nakladatel : Král.Vinohrady Rok vydání (číslo vydání) : 1925 ()

BERNARDINOVA Eva - Blanko, představ si .
Rok vydání : 1995

Bernardinová E. - Strom z ráje
ČS 1974

BERNARDINOVÁ Eva - Kluci, holky a Stodůlky 1
Rok vydání :1986 - il. A. Ladová, skvrny na deskách, bez ob. 

Bernardinová Eva - Strom z ráje
1974 ČS, napsáno v jazyce: Česky

BERNARDINOVÁ Eva - Kluci, holky a Stodůlky 1
Rok vydání :1986 - 2 sv., il. A. Ladová 

BERNARDINOVÁ Eva - Kluci, holky a Stodůlky 1
Rok vydání :1979 - il. A.Ladová 

BERNARDINOVÁ Eva - Kluci, holky a Stodůlky I.,II.
Rok vydání : 1979 Poznámka :2 sv.

BERNARDINOVÁ Eva - Raněná řeč
Rok vydání : 1982

Bernardinová Eva - Kluci, holky a Stodůlky
Ocpl, 216 s., il. A. Ladová 1975 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Bernardinová Eva - Kluci, holky a Stodůlky
Nakladatelství (edice): Albatros - Střelka
Rok vydání: 1989
Ilustrace/foto: Ladová A. čb
Počet číslovaných stran: 222+278
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: 2 svazky


BERNARDINOVÁ Eva - Kluci, holky a Stodůlky 1
Rok vydání :1989 - 2 sv., il. A. Ladová 

BERNARDINOVÁ Eva - Kluci, holky a Stodůlky 2
Rok vydání :1986 - il.A. Ladová, bez ob. 

BERNARDINOVÁ Eva - Kluci, holky a Stodůlky 2
Rok vydání :1989 - 2 sv., il. A. Ladová 

Bernardinová Eva - Ahoj, Blanko!
lam, 136 s., ob a typu M. Houba 1998 Erika, napsáno v jazyce: Česky

Bernardinová Eva - Láska (73 lekce)
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1989
Ilustrace/foto: Houra M. dvoubarevné
Počet číslovaných stran: 121
Poznámka ke knize: - vazba kožená obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: kolibřík


Bernardinová, Eva - Blanko, usmívej se
Rok :1994

Bernardinová/ Březinová ad. - Nevěry
Obr, 184 s. 2005 Rodiče, napsáno v jazyce: Česky

Bernardo Atxaga - Sám za sebe
Muž, kterému všichni říkali Carlos, je bask.Mládí prožil za frankistické diktatury, na protest vstoupil do teroristické organizace ETA....
Vydavatel : Mladá Fronta

Bernardo Atxaga - Sám za sebe
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0649-2
EAN : 9788020406491
Formát : 296 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba


Anotace : Dramatický příběh bývalého baskického teroristy.

Bernardo Atxaga - Sám za sebe
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0649-2
EAN : 9788020406491
Formát : 296 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba


Anotace : Dramatický příběh bývalého baskického teroristy.

Bernardová Elizabeth - Jak se líbá kluk
Obr, 192 s. 1996 Egmont, napsáno v jazyce: Česky

BERNARDOVÁ Hannah/SMITHOVÁ Karen Rose - Malý vetřelec. Dobrá známost
Rok vydání :1999 - Romance Duo 

Bernardský J. K. - Smrt v manéži
Knihovny dobré detektivky svazek 13 Vydavatel : Čin, Praha Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština Počet stran: 157

Bernari C., De Vecchi P. - Tintoretto
Odeon 1980

Bernari Carlo, Vecchi Pierluigi - Tintoretto
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1980
Ilustrace/foto: reprodukce
Počet číslovaných stran: 142
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


BERNARI Carlo/ VECCHI Pierluigi de - Tintoretto
Rok vydání :1980 - Odeon, ed. Klasikové umění, 64 celostr. barev. repr., katalog 570 čb snímků, výborný stav 

Bernari/ de Vecchi - Tintoretto-souborné malířské dílo
A4, Ocpl, 144 s., 64 bar a 582 čb repro 1980 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Bernas Jiří - Svařování II-plamenem
Obr, 252 s. 1982 ČsVTS, napsáno v jazyce: Česky

BERNASCON DOMINIQUE A VIRGINIE - TECHNIKY KINEZIOLOGIE JAK HARMONIZOVAT MERIDIÁNY,POSILOVÁNÍ
Tato technika umožňuje zmírnit nebo zcela odstranit fyzické či duševní potíže, nezvládnutý stres, přecitlivělost vůči nějaké látce, nedostatek minerálů, oslabený organizmus a mnohé další problémy. Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 80-7336-404-5

Bernatský Ladislav - Mimo rodnou zem
Vydavatel : Moravská agrární knihovna Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 57

Bernatský Ladislav - Mimo rodnou zem
Kniha je podepsána autorem L. Bernatským. Vydavatel : Moravská agrární knihovna, Brno Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 57

Bernatzik Hugo A. - Duchové žlutých listů
cesty po Zadní Indii, Oppl 1943 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Bernatzik Hugo Adolf - Duchové žlutých listů
Výzkumné cesty Zadní indií . , 220 stran, čb. vyobrazení, původní vazba celoplátěná 8°, stva velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1941

BERNATZIK Hugo Adolf - Duchové žlutých listů. Výzkumné cesty Západní Indií
Rok vydání :1942 - pošk.ob. 

BERNATZIK Hugo Adolf - Země sobů Laponsko
Rok vydání :1943 - brož., 56 s. příloh s 90 čb obr. a 1 mapou, ob. J. Bohuslav 

Bernatzik Hugo Adolf - Duchové žlutých listů
Vydavatel : Nakladatelství Orbis, Praha Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 220

Bernatzik Hugo Adolf - Duchové žlutých listů
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština Počet stran: 222

Bernatzik, Hugo Adolf - Duchové žlutých listů
Jedinečný cestopis manželu Emy a Huga Bernatzikových z Jihovýchodní Asie, Siamu, Indočíny Rok :1942

Bernatzik, Hugo Adolf - Duchové žlutých listů
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 223

Bernau, Friedrich - Die Burg Bösig in Böhmen Bezděz
Beschreibung und Geschichte. Der Reinertrag ist zu Gunsten des Anpflanzungs- und Verschönerungsvereines zu Schloßbösig gewidmet. OBrož. Schloßbösig, Verlag der Anpflanzungs- und Verschönerungsvereines zu Schloßbösig, nedatováno, 45 S., 8° s dobovými reklamami a fotogr. pohledem na Bezděz. Hřbet v oblasti obou kapitálků mírně natržen. Jinak ve velmi pěkném stavu. /A 9936/

Bernay, Henri - Muž, který spal sto let
Vydavatel : Lidová tiskárna A. Němec a spol., Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 181

Bernášek A. - Co má věděti návštěvník divadla
Vydavatel : Vesmír, Karlín Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 128

Bernášek Josef Ing., major dělostřelectva - Praktická škola motorových vozidel
Ocpl, 374 s., s inzercí 1935 nákladem vlastním, napsáno v jazyce: Česky

BERNÁŠEK V. - Zápasy o tiaru
Rok vydání : 1938

Bernášek, Kaňka - Čítanka pro třetí ročník obchodních akademií
Vydavatel : Československá grafická unie Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 280

Bernášková - Letem USA a Kanadou
původní brož 8°, gr. úprava a obálka O. Mrkvička, 1. vydání, dobrý stav, obálka odřená Vydavatel : Václav Tomsa, Praha Rok vydání : 1947

Bernášková - Let do Asie
obálka a vazba Josef Hochman, původní celoplátěná vazba s přebalem 8°, stav intaktní Vydavatel : MF, Praha Rok vydání : 1962

Bernášková A. - Letem USA a Kanadou
Tomsa 1947, pův.brož s obálkou

Bernášková A. - Letem USA a Kanadou
Nakladatel :Tomsa Rok vydání :1947 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná Stav obálky :špatný stav obálky -180 str., 1. vydání, 3300 výtrisků, Mrkvička O. obálka a graf. úprava

BERNÁŠKOVÁ Alena - Děti velké lásky
Rok vydání :1953

Bernášková Alena - Setkání v Jugoslávii
A4, Ocpl, 132 s., obr příl. 1966 NPL, napsáno v jazyce: Česky

BERNÁŠKOVÁ Alena - Stop Roma. Z deníku šestnáctileté
Rok vydání :1967 - bez ob. ,kresba na vazbě Toyen,edice Život kolem nás 

BERNÁŠKOVÁ Alena - Stop Roma. Z deníku šestnáctileté
Rok vydání :1967 - ob. O.Hlavsa 

Bernát Jozef - Život pody
Ocpl, 216 s., 6 príl., slov. 1963 Osveta, napsáno v jazyce: Slovensky

Bernáth, Hrádek, Orlíček - Fotosadzba
Nakladatel :Alfa Rok vydání :1983 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -SLOVENSKY, mnoho čb foto, Popis systémů fotosazby

Bernd A. Mertz - Základy astrologie
Nakladatel : Knižní klub Rok vydání (číslo vydání) : 1993 ()

Bernd A. Mertz - . . Čítanie z ruky
Rok vydání : 1991 Nakladatelství : Gemini Počet stran : 366 stran

Bernd Diksen - Poloviční smrt
Naše vojsko, Praha, 1974, velmi dobrý stav, mírně rýpnuto na hřbetu knihy, orig. brožovaná vazba, přeložil Hanuš Karlach, obálka Leo Novotný, vydání první, 156 stran, Detektivní příběhy, Bernd Diksen-Poloviční smrt

BERND ED - JOSÉ SILVA ULTRAMIND ESP SYSTÉM PROMYSLI SVOJI CESTU
Máte v rukou rozhodující knihu Silvovy metody, která spojuje moudrost a vhled s absolutním géniem muže, jenž vytvořil nový vědní obor - psychorientologii, jež studuje, jak využívat mysl k dosažení úspěchu, kvůli němuž byl člověk stvořen a poslán na svět. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 293 ISBN: 80-7205-911-4

Bernd Growe - Edgar Degas
Podtitul : 1834-1917
Nakladatel : Slovart
Edice :Mistři světového umění
ISBN : 80-7209-516-1
EAN : 9788072095162
Originál :Degas
Překlad : Liselotte Telscherová
Formát : 96 stran, 23x18,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : S impresionismem měl Degas společnou snahu o postižení okamžiku rozšířil tematiku moderního malířství o nové oblasti velkoměstského života (sport, kavárny, divadlo, balet, cirkus, obchody) a objevil nové kompoziční způsoby, jež mu dovolovaly vyvolat u diváka dojem bezprostředně nazírané skutečnosti.

Bernd Growe - Edgar Degas
Podtitul : 1834-1917
Nakladatel : Slovart
Edice :Mistři světového umění
ISBN : 80-7209-516-1
EAN : 9788072095162
Originál :Degas
Překlad : Liselotte Telscherová
Formát : 96 stran, 23x18,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : S impresionismem měl Degas společnou snahu o postižení okamžiku rozšířil tematiku moderního malířství o nové oblasti velkoměstského života (sport, kavárny, divadlo, balet, cirkus, obchody) a objevil nové kompoziční způsoby, jež mu dovolovaly vyvolat u diváka dojem bezprostředně nazírané skutečnosti.

Bernd Grützmacher - Stavba krbů
Podtitul : Nové návrhy, modely a postupy
Formát : 20×26 cm, 120 stran
Datum vydání : 14.06.2005
ISBN : 80-247-1252-0
Anotace : Plápolající oheň v krbu není důležitý pouze pro pěkný zážitek, ale je významným zdrojem tepla a v podstatě pozváním k rozhovoru, uklidnění - jedním slovem - oheň v krbu je čistá atmosféra rodinné pohody. Tato kniha popisuje a na osmi příkladech v osmi kapitolách dokumentuje postup výstavby krbů různých pojetí (od domácího k italskému designu). Zachycuje současný stav kamnářského a krbařského řemesla.


Bernd Hüttich - Aktivně proti únavě
Nakladatel : Ivo Železný Rok vydání (číslo vydání) : 1997 ()

Bernd Huttich - Jak na to - Aktivně proti bolestem hlavy
Odeslání do 24 hodin. Ivo železný, Praha

Bernd Krause - . . Karlsruhe (Gezeichnet von Egon Plamper)
Počet stran : 60 stran

Bernd Krewer - Lovíme se psy
Podtitul : použití, požadavky, plemena, výcvik
Formát : 14×21 cm, 128 stran
Datum vydání : 24.04.2006
ISBN : 80-247-1498-1
Anotace : Správně vedený lovecky upotřebitelný pes je zcela nepostradatelným pomocníkem takřka ve všech oblastech myslivosti a pro některé z nich je využívání psů dokonce nařízeno zákonem. Rozmanitost chovaných plemen loveckých psů chovaných je velká a pestrá. Každé z nich je chováno pro nasazení ve zcela konkrétních podmínkách v lese, na polích, ve vodě, v norách anebo pro dosledy. Tato příručka pro praxi nabízí myslivcům pomoc při rozhodování, které plemeno je obzvláště vhodné právě pro specifické podmínky jejich honiteb. Nezbytnou podmínkou pro využití vrozených vloh loveckého psa však zůstává jeho výcvik a důsledné vedení. I tomu se zde budeme na stránkách knížky věnovat stejně jako příběhům ze života psů nebo i tomu, kde mohou myslivci své čtyřnohé kamarády získat. Lov zvěře podléhá neustálému vývoji a změnám. Vlivem úbytku drobné zvěře na polích, vzrůstu výřadů spárkaté zvěře v lesích a změny strategie lovu se změnily i možnosti uplatnění loveckých psů i k této skutečnosti tato příručka přihlíží.


Bernd Richter - Lovci min v řeckých vodách
Orbis, Praha, 1943, velmi dobrý stav, menší oděrky v okrajích obálky (spíše ve hřbetu), listy zcela uvolněné z ob., nažloutlé, na tit. str. razítko, orig. sešit, kresby-Hans O. Wendt, 24 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bernd Richter-Lovci min v řeckých vodách

Bernd Rohr, Günter Simon - Fotbal
Podtitul : velký lexikon
Formát : 14×21 cm, 496 stran
Datum vydání : 12.12.2005
ISBN : 80-247-1158-3
Anotace : Chcete vědět kolik zápasů odehráli za národní tým Ronaldo, Masopust či Nedvěd? A kdo vyhrál španělskou ligu v roce 1986? Tyto a mnoho dalších zajímavých informací přináší všem zájemcům fotbalu nová, svými téměř 4 000 abecedně seřazenými hesly rozsahem ojedinělá, encyklopedie celosvětové kopané. Velcí i malí hráči, sportovní fanoušci a novináři v této obsáhlé knize naleznou průřez historií kopané, profily známých fotbalistů, trenérů i koučů, přehled významných fotbalových klubů, terminologii kopané, vítěze světových, evropských i národních šampionátů a klubových soutěží a jiné zajímavosti ze světa kopané.


Bernd Schuster - Bambus - obraz léku
Anotace : obšírný popis tohoto homeopatika zahrnuje jeho zkoušku na 20-ti pokusných osobách, homeopatickou praxi a rozsáhlé kasuistiky
Vyšlo : 05.03.2007
Počet stran : 262
Nakladatelství : Elfa 2006

Berndorf H. R. - Diplomatické podsvětí
A4, Ocpl, 229 s. 1932 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky

Berndorff, H. N. - Špionáž
Celopl. vazba. Praha, Melantrich, 1930, 218 S., 8°. Slušný stav.

BERNDOTTE Folke - Konec Německa
Rok vydání : 1945 Poznámka :(pův. vazba)

Berndt Carl - Další, prosím. .
Nakladatelství (edice): Jaroslav Tožička
Rok vydání: 1941
Ilustrace/foto: Hálek K.
Počet číslovaných stran: 149
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Paměti zvěrolékaře


BERNDT RALPH,ALTOBELLI FATAPIÉ CLAUDIA,SANDER MATTHIAS - MEZINÁRODNÍ MARKETINGOVÝ MANAGEMENT
Myslete globálně! Internacionalizace ekonomiky se v mnoha odvětvích nedá zastavit. Soustředění se na domácí trh už není dostačující ani pro středně velké podniky a vedle zajištění existence zde hraje v rámci provozního rozhodování významnou roli také ziskový a růstový potenciál, který se nabízí právě na zahraničních trzích. Rozhodování mezinárodního marketingového managementu mají sloužit k využití tohoto potenciálu. Kniha se obrací na všechny, kteří se v rámci vzdělávání nebo povolání konfrontují s problémy mezinárodně orientovaného marketingu. Fundované kompendium poznatků a principů marketingového managementu na poli nadnárodních a mezinárodních trhů shrnuje marketingové plánování, controlling a organizaci včetně řízení lidského potenciálu. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 360 ISBN: 978-80-251-1641-8

Berndt Rieger - Lži o prostředcích proti bolesti
Anotace : autor upozorňuje na nebezpečí komerčních zájmů stojících za některými léčebnými postupy a léky a nabízí použitelné alternativy
Vyšlo : 17.08.2005
Počet stran : 218
Nakladatelství : Moba 2005

BERNDT TORSTEN,ECKERT KLAUS - 1000 LOKOMOTIV HISTORIE,KLASIKA,TECHNIKA
Tento nádherný svazek dokumentuje více než 1 000 barevných vyobrazení klasických sérií ze všech zemí světa. U každé lokomotivy jsou představeny nejdůležitější aspekty její historie a účelu použití, stejně jako její zvláštnosti. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 368 ISBN: 80-242-1620-5

Berndt W. Dr. Prof. - Nauka vývojová
autorizovaný překlad Viktora Ficka, 161 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, na titulu a patitulu podpisy bez souvislosti ! Vydavatel : Volné myšlenky, Praha Rok vydání : 1928

Berndt, W. - Nauka vývojová
Vydavatel : Nakl. Volné myšlenky Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 164

Berndt, W: - Nauka vývojová
Vydavatel : Praha, Volná myšlenka Jazyk: Čeština Počet stran: 164

BERNEOVÁ PATRICIA H.,SAVARY LOUIS M. - JAK NEVYCHOVAT DÍTĚ S POCITEM MÉNĚCENNOSTI
To nejdůležitější, co můžeme dětem dát, je pocit sebedůvěry. Sebedůvěra je základním pozitivním postojem šlověka vůči sobě a současně nezastupitelným zdrojem životní energie. V dítěti je třeba tento postoj rozvíjet, aby samo sebe vnímalo jako bytost kompetentní, jedinečnou a cennou, hodnou lásky i schopnou milovat. Autoři předkládají čtenářům 63 zásad výchovného jednání, které dětem pomáhá vyrůstat ve šťastné a sebevědomé osobnosti. Srozumitelný a přehledný výklad je dokládán řadou konkrétních případů z bohaté praxe obou autorů. Kniha je určena především rodičům, ale ocení ji i učitelé a ostatní vychovatelé. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 136 ISBN: 80-7178-855-4

BERNET JORDI, ABULÍ E.S. - TORPÉDO SEBRANÉ SPISY 01
Třicátá léta, krásné ženy, whisky . a profesionální zabiják, vedle kterého vypadá Lobo jako žák nedělní školy. To je námět komiksové série Torpedo - s jejímž hrdinou jste se mohli seznámit už dříve v Crwi. Prvních patnáct příběhů. Vydavatel : NETOPEJR Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 140 ISBN: 80-86096-97-1

BERNET JORDI,ABULÍ E.S. - TORPEDO SEBRANÉ SPISY 02
Třicátá léta, krásné ženy, whisky . a profesionální zabiják, vedle kterého vypadá Lobo jako žák nedělní školy. To je námět komiksové série Torpedo - s jejímž hrdinou jste se mohli seznámit už dříve v Crwi. Vydavatel : NETOPEJR Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-87044-03-2

BERNET RUDOLF,KERN ISO,MARKBACH EUARD - ÚVOD DO MYŠLENÍ EDMUNDA HUSSERLA
Vydavatel : OIKOYMENH Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 290 ISBN: 80-7298-122-6

BERNFELD Rainer - Kom. Rex,Psí detektiv v akci
Rok vydání : 1996

BERNFELD Rainer/SCHUSTER Gaby - Komisař Rex. Psí detektiv v akci. Tanec na sopce
Rok vydání :2001

Bernhard Echte - Robert Walser 1878 - 1956
Nakladatel : Opus
ISBN : 80-87048-00-8
EAN : 9788087048009
Formát : 47 stran, 22,5x19,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Katalog k výstavě Robertu Walserovi.

Bernhard Echte - Robert Walser 1878 - 1956
Nakladatel : Opus
ISBN : 80-87048-00-8
EAN : 9788087048009
Formát : 47 stran, 22,5x19,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Katalog k výstavě Robertu Walserovi.

Bernhard Gahm - Klobásy, salámy, paštiky
Podtitul : Nejlepší domácí recepty
Formát : 16×21cm, 156 stran
Datum vydání : 01.10.2007
ISBN : 978-80-247-2285-6
Anotace : Práce na přípravě domácích masných výrobků vás bude nejen bavit, ale navíc budete mít jistotu, co do nich dáváte. A jak budou chutnat (nejen vám)! Bernhard Gahm je v německu uznávaným odborníkem a autorem knih. Zde vám přináší 63 osvědčených receptů, které ukazují, co lze doma vyrobit z hovězího, vepřového, jehněčího, kozího, drůbežího masa a ze zvěřiny: Vyzkoušejte salámy, párky, klobásy, jelita, jaternice, uzení, nasolování, plnění do střev nebo konzerv. Kromě toho kniha obsahuje návod, jak připravit šťavnaté uzené maso, šunku, chutné huspeniny a paštiky.


Bernhard Geue - Jak si udělat ze života peklo
Anotace : kniha s nadsázkou popisuje nejčastější strategie, kterými si obyčejně kazíme jak všední den, tak i radost ze života
Vyšlo : 15.02.2001
Počet stran : 134


Bernhard Iglhaut - Velký slovník německých synonym
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 148 nbsp mm x 210 nbsp mm
600 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1753-8
EAN: 9788025117538

Snad každý z nás se několikrát ocitl v situaci, kdy musel napsat dopis, krátký text, referát atd. Pokud chceme při své práci uspět, měli bychom se vyhnout nudnému opakování stále stejných slov.
To je obzvlášť těžké v cizím jazyce, kde se neobejdeme bez pomoci dobrého slovníku. Velký slovník německých synonym vám může takovou pomoc nabídnout, protože obsahuje více než 100 000 údajů k celé řadě výrazů a obratů, ze kterých si určitě vyberete. Tím vám umožní rozšířit a obohatit svou slovní zásobu a zároveň připravit bezchybný a dokonalý projev v němčině.

Bernhard Kurz - Strečink
Bodytrainer strečink - patnáctiminutový program.
Vydavatel : Ivo Železný Praha

Bernhard Landsberg - Streifzüge durch Wald und Flur
Leipzig, 1902. Nádherná původní nakladatelská zdobená vazba, 255 stran. Množství obrázků.

Bernhard Schlink - Návrat
Nakladatel : Prostor
ISBN : 978-80-7260-170-7
EAN : 9788072601707
Originál :Die Heimkehr
Překlad : Lucy Topolská
Formát : 228 stran, 21x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Autor se ve svém románu zabývá nacistickou minulostí Německa, která se přes individuální osudy prolíná se současností. Napínavý příběh hlavního hrdiny je zároveň cestou k vlastní identitě.

Bernhard Schlink - Návrat
Nakladatel : Prostor
ISBN : 978-80-7260-170-7
EAN : 9788072601707
Originál :Die Heimkehr
Překlad : Lucy Topolská
Formát : 228 stran, 21x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Autor se ve svém románu zabývá nacistickou minulostí Německa, která se přes individuální osudy prolíná se současností. Napínavý příběh hlavního hrdiny je zároveň cestou k vlastní identitě.

Bernhard Schlink - Spravedlnost podle Selba
Nakladatel : Prostor
ISBN : 978-80-7260-213-1
EAN : 9788072602131
Originál :Selbs Justiz
Překlad : Topoľská, Lucy
Formát : 228 stran, 21x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Německý spisovatel Bernhard Schlink je u nás dobře známý nejen svými romány (Předčítač, Návrat) a povídkami (Útěky z lásky), ale do povědomí vstoupil i jako autor předlohy oscarového filmu Předčítač. Velkého úspěchu včetně zfilmování však dosáhla i Schlinkova prvotina detektivní román se svéráznou postavou detektiva Selba. Na osmašedesátiletého soukromého detektiva Gerharda Selba se obrátí jeden chemický koncern s žádostí, aby odhalil počítačového piráta, který vnáší zmatek do podnikového počítačového systému. Při řešení případu je Selb konfrontován se svou vlastní minulostí mladého, energického nacistického státního zástupce a nalézá přitom svérázné řešení, jak potrestat dvě vraždy, jejichž nic nechápajícím nástrojem se kdysi stal.

Bernhard Schlink - Spravedlnost podle Selba
Nakladatel : Prostor
ISBN : 978-80-7260-213-1
EAN : 9788072602131
Originál :Selbs Justiz
Překlad : Topoľská, Lucy
Formát : 228 stran, 21x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Německý spisovatel Bernhard Schlink je u nás dobře známý nejen svými romány (Předčítač, Návrat) a povídkami (Útěky z lásky), ale do povědomí vstoupil i jako autor předlohy oscarového filmu Předčítač. Velkého úspěchu včetně zfilmování však dosáhla i Schlinkova prvotina detektivní román se svéráznou postavou detektiva Selba. Na osmašedesátiletého soukromého detektiva Gerharda Selba se obrátí jeden chemický koncern s žádostí, aby odhalil počítačového piráta, který vnáší zmatek do podnikového počítačového systému. Při řešení případu je Selb konfrontován se svou vlastní minulostí mladého, energického nacistického státního zástupce a nalézá přitom svérázné řešení, jak potrestat dvě vraždy, jejichž nic nechápajícím nástrojem se kdysi stal.

Bernhard Seckinger - Nazo Nazo - Velká kniha japonských hlavolamů
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-839-7
EAN : 9788072038398
Originál :Nazo Nazo
Překlad : Jiří Ohlídal
Formát : 352 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Hlavolamy sudoku si ve velmi krátké době získaly už statisíce lidí na celém světě a v Evropě především. Existuje však i mnoho jiných, postavených na podobném základě a přinějmeším stejně zábavných. V této knize se představují některé z nich - arukone, mřížkové součty, hašiwokakero, hejawake, hitori, japonské součty, kakuro, masjú a slither link. Pochopitelně nechybí ani oblíbené sudoku.
Celkem 349 hlavolamů i řešeními na konci knihy a různým stupněm obtížnosti je určeno luštitelům všech věkových kategorií.

Bernhard Seckinger - Nazo Nazo - Velká kniha japonských hlavolamů
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-839-7
EAN : 9788072038398
Originál :Nazo Nazo
Překlad : Jiří Ohlídal
Formát : 352 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Hlavolamy sudoku si ve velmi krátké době získaly už statisíce lidí na celém světě a v Evropě především. Existuje však i mnoho jiných, postavených na podobném základě a přinějmeším stejně zábavných. V této knize se představují některé z nich - arukone, mřížkové součty, hašiwokakero, hejawake, hitori, japonské součty, kakuro, masjú a slither link. Pochopitelně nechybí ani oblíbené sudoku.
Celkem 349 hlavolamů i řešeními na konci knihy a různým stupněm obtížnosti je určeno luštitelům všech věkových kategorií.

Bernhard Setzwein - Zelená panna
Podtitul : román ze středu Evropy
Nakladatel : Barrister Principal
Edice :Literatura
ISBN : 978-80-7364-040-8
EAN : 9788073640408
Originál :Die Grüne Jungfer
Překlad : Lenka Šedová
Formát : 216 stran, 19,5x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Děj románu je soustředěn do jednoho červnového dne, ale i v jeho pár hodinách se prolínají dějiny a životy minulých generací. Zelená panna je vyprávěním ironickým až sarkastickým, ale též melancholickým o vině a trestu malých lidí, pěšáků doby vtažených často proti své vůli do kola dějin.
Je počátek devadesátých let minulého století a středoevropské dějiny jsou opět v pohybu. I v ospalých Hlavanicích na česko-bavorské hranici, předtím čtyřicet let rozdělené ostnatým drátem. Bavorský stavební magnát Multerer zde hodlá zvěstovat pokrok v podobě vybudování obrovské drůbežárny, a to v areálu armádou totálně zdevastovaného zámku. Mladý hlavanický starosta souhlasí: nový majitel musí přece nejprve odstranit staré ekologické zátěže, na jejichž likvidaci obec nemá prostředky, a kdoví, třeba bude možné podnikatele přechytračit a stavbu následně včas zastavit. Ústřední postavou románu je ale nejznámější český disident Ladislav Vančura. Uchýlil se sem z Prahy, aby zde přečkal normalizaci, svému fízlovi s případným jménem Lovec ovšem neušel. Porozumění nachází Vančura v místním hostinci U Zelené panny u hostinské Bohumily, s níž u nekonečných džbánků piva vede hlavanické hovory o životě

Bernhard Setzwein - Zelená panna
Podtitul : román ze středu Evropy
Nakladatel : Barrister Principal
Edice :Literatura
ISBN : 978-80-7364-040-8
EAN : 9788073640408
Originál :Die Grüne Jungfer
Překlad : Lenka Šedová
Formát : 216 stran, 19,5x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Děj románu je soustředěn do jednoho červnového dne, ale i v jeho pár hodinách se prolínají dějiny a životy minulých generací. Zelená panna je vyprávěním ironickým až sarkastickým, ale též melancholickým o vině a trestu malých lidí, pěšáků doby vtažených často proti své vůli do kola dějin.
Je počátek devadesátých let minulého století a středoevropské dějiny jsou opět v pohybu. I v ospalých Hlavanicích na česko-bavorské hranici, předtím čtyřicet let rozdělené ostnatým drátem. Bavorský stavební magnát Multerer zde hodlá zvěstovat pokrok v podobě vybudování obrovské drůbežárny, a to v areálu armádou totálně zdevastovaného zámku. Mladý hlavanický starosta souhlasí: nový majitel musí přece nejprve odstranit staré ekologické zátěže, na jejichž likvidaci obec nemá prostředky, a kdoví, třeba bude možné podnikatele přechytračit a stavbu následně včas zastavit. Ústřední postavou románu je ale nejznámější český disident Ladislav Vančura. Uchýlil se sem z Prahy, aby zde přečkal normalizaci, svému fízlovi s případným jménem Lovec ovšem neušel. Porozumění nachází Vančura v místním hostinci U Zelené panny u hostinské Bohumily, s níž u nekonečných džbánků piva vede hlavanické hovory o životě

Bernhard Thomas - Konzumenti levných jídel


Bernhard Thomas - Obrys jednoho života


Bernhard Thomas - Je to komedie? Je to tragedie?


Bernhard Thomas - Moušlování a jiné prózy

Tři autorovy kratší prózy ze šedesátých let spojuje téma trýznivého prožitku lidského údělu.

V novele Ungenach (1968) zpracovává motiv dědictví, který o téměř dvacet let později rozvinul ve svém vrcholném románu Vyhlazení. Ve světě zachváceném rozpadem se mladý hrdina v konfrontaci s minulostí pokouší vypořádat se s rozvolňováním hodnot.

V rané próze Amras (1964) se dva bratři na krátkou dobu po sebevraždě rodičů ocitají na hranici života a smrti. Bernhard zde kombinuje vyprávění s prvky deníku, útržky korespondence a aforismy vše má jen podobu fragmentu, protože svět se pro oba bratry rozpadl.

Závěrečné Moušlování (1969) je tragikomickou zprávou o zraněném životě a o jednotvárnosti lidské existence. Čtyři muži se po léta scházejí v hospodě u karet. Ale jednoho večera je zvyk porušen, protože jeden z hráčů se už nedokáže ke hře dostavit. Na jediné situaci Bernhard ukazuje, jak se konvence a všední očekávání pod tíhou a tlakem nevypočitatelné skutečnosti rozpadají, jak se z norem, z nichž se skládá život, náhle bez pravidel rodí katastrofa.


Bernhard Thomas - Beton
Bernhardův román Beton z roku 1982 je přímočařejší a pronikavější než téměř vše, co napsal. Poznáváme však, že i hněv je formou náklonnosti k životu, že i v ošklivosti může být člověk s životem nerozlučně svázán. Hlavní hrdina Rudolf se chystá již desetiletí napsat obsáhlejší vědeckou práci o skladateli F. M. Bartholdym. Návštěva sestry a po jejím odjezdu nesmírný strach, že by se mohla opět vrátit, mu brání v zahájení práce. Sestra je mu nejnepřátelštější bytost, jakou si lze vůbec představit. V druhé části příběhu se Rudolf vydává na Mallorku, kde je konfrontován s nešťastným příběhem mladé ženy Anny Härdtlové, jejíž muž se zřejmě ze zoufalství nad nepřízní osudu vrhl z balkonu palmského hotelu dolů na beton, a nakonec i s jejím koncem, kdy sama neunesla tíži osudu a spáchala sebevraždu. Oba manželé byli ? jak je na Mallorce zvykem ? zabetonováni do malé krypty, téměř bezejmenní, odváti neúprosným během nepříznivých okolností za hranice svých životů, aniž na tom nesli sebemenší vinu. A Rudolf, který se marně chystá napsat první větu obšírné hudební studie, odchází z děje ve stavu smrtelné úzkosti nad osudem všech bezejmenných. Beton je synonymem hrůzy, jíž nás moderní civilizace vystavuje.
Nakladatel: Prostor, edice: Střed
Jazyk: česky
Originál: Beton, překlad: Radovan Charvát
Formát: 192 stran, 19,5x11,5cm, vázaná vazba, 200gr.
Rok vydání: 2004 (2. vydání)

BERNHARD Thomas - Obrys jednoho života
Rok vydání : 2008 Poznámka :nová

BERNHARD Thomas - Wittgensteinův synovec
Rok vydání : 1996

BERNHARD THOMAS - NA VÝŠINÁCH
Bernhardova novela Na výšinách vyšla knižně poprvé v roce 1989, avšak autor ji začal psát už v roce 1957, a patří tedy k jeho nejranějším prózám, resp. textům na pomezí poezie a prózy. Jde o rozsáhlý fragmentární útvar, který měl být pravděpodobně součástí většího románového celku. Navzdory tomu je tato novela uzavřeným a samostatným textem, který obsahuje pro autora charakteristická témata, jako např. potřeba tvořit a zároveň nemožnost tvořit, všudypřítomná tragikomičnost, stejně jako stylistické prvky a vyprávěcí techniky, jimiž se vyznačuje Bernhardovo vrcholné tvůrčí období. Novela má zároveň výrazné autobiografické rysy. Osmadvacetiletý autor tu ve zkratce vyslovuje vše, co se ho bytostně dotýkalo a čím trpěl jako opuštěný mladý muž po těžkém plicním onemocnění, z něhož vyvázl takřka jen zázrakem. Vydavatel : PROSTOR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 80-7260-215-5

BERNHARD THOMAS - KONZUMENTI LEVNÝCH JÍDEL
Soukromý učenec Koller přišel před šestnácti lety v důsledku psího pokousání ve vídeňském Turkeschanzparku o levou nohu a od té doby pracuje na studii o fyziognomice. Krátce po amputaci se seznámil s takzvanými konzumenty levných jídel, kteří si ve Vídeňské veřejné jídelně vždy objednávají to nejlevnější jídlo. Když se Koller jednoho dne nevydá na procházce do Wertheimsteinova parku 8211 tak jako vždy 8211 8222 ke starému jasanu, nýbrž ke starému dubu 8220 , zažije 8222 osvícení 8220 , z něhož vytěží čtyři kapitoly pro svou studii. Tyto čtyři kapitoly pak představuje vypravěči textu, jakémusi známému z mládí, jenže před líčením páté kapitoly Koller náhle umírá, když se nešťastnou náhodou zřítí ze schodů. Novela představuje typického pozdního Berharda: ironicky vypráví o nemožnosti dosáhnout vytčeného cíle, a to především v oblasti ducha. Ztroskotání jako univerzální metafora, jíž Bernhard uchopuje poměr člověka a světa, je i zde zasazena do tragikomických konstelací. Vydavatel : PROSTOR Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-7260-158-X

BERNHARD THOMAS - MOJE CENY
V Bernhardově literární pozůstalosti uložené v jeho archivu v rakouském Gmundenu byl přednedávnem objeven autorův rukopis s titulem Moje ceny. Jak z archivních materiálů vyplývá, strojopis vznikl v roce 1980. Svébytný beletristický text obsahuje autorovy komentáře k udělení celkem devíti významných literárních ocenění, jichž se autorovi dostalo, a zároveň tři proslovy, které při těchto příležitostech vznikly. Kniha se vyznačuje typicky bernhardovskou sebeironií a komikou, jakož i sarkasmem vůči bezduchým oficialitám a společenským rituálům. Vydavatel : PROSTOR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-7260-208-7

BERNHARD THOMAS - MOUŠLOVÁNÍ A JINÉ PRÓZY
Tři krátké Bernhardovy prózy spojuje společné téma sebetrýznivého požitku lidského údělu. V novele Ungenach (1968) autor rozkrývá motiv dědictví, který z téměř o dvacet lep později zpracoval ve svém vrcholném románu Vyhlazení. Ve světě zachváceném rozpadem se mladý hrdina v konfrontaci s minulostí pokouší vážně se vypořádat s rozvolňováním hodnot. Raná próza Amras (1964) navíc odkrývá, jak je téma rozpadu u Bernharda velmi těsně spjato s duchem novalisovské romantiky a přírodní filozofie, v níž se život prostupuje se smrtí a melancholie s jasnožrivostí. Dva bratři se na krátkou dobu po sebevraždě rodičů ocitají na hranici života a smrti, v místě, kde se jejich život uzavřel, ale neskončil. V této knize Bernhard mistrovsky využívá neprímého vyprávění, kombinuje prvky deníku, útržky korespondence, aforismy i styl vědeckého pojednání: vše má již jen podobu fragmentu, protože svět se pro oba bratry rozpadl. Také závěrečné Moušlování (1969) je zprávou o zraněném životě a o jednotvárnosti lidské existence. Čtyři muži sde po léta scházejí v hostinci u karet. Ale jednoho večera je zvyk porušen, protože jeden z hráčůse už nedokáže ke hře dostavit. Na jediné situaci Bernhard ukazuje, jak se konvence a všední očekávání pod tíhou a tlakem nevypočitatelné skutečnosti rozpadají, jak se z norem, z nichž se skádá život, náhle bez pravidel rodí katastrofa. Vydavatel : PROSTOR Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-7260-203-2

BERNHARD THOMAS - KOREKTURA,ZTROSKOTANEC,MÝCENÍ /KOMPLET/
Tři romány Thomase Bernharda vycházejí v kazetovém vydání u příležitosti dvaceti let od autorova úmrtí. Ústředním motivem všech tří románů je posedlost tvořením, uměleckou tvorbou a zároveň její tragické selhávání, ztroskotávání a míjení se s uměleckou pravdou i realitou. Tyto momenty mají v určité míře společné i hlavní postavy: architekt Roithamer v Korektuře, klavíristé Wertheimer a Glenn Gould ve Ztroskotanci i hudební skladatel Auersberger v Mýcení. Tragika je však v Bernhardových prózách bytostně spjata s komikou, s uměním nadsázky a často i s vědomou provokací. Proto také v autorově vlasti přijímali jeho tvorbu nejednoznačně, s podrážděním i odporem. Snad nejvýrazněji se to projevilo právě v případě románu Mýcení, v němž se někteří protagonisté možná i oprávněně poznali a zažalovali Bernarda pro nactiutrhání. Kazetové vydání románů doplňuje samostatný a jinak neprodejný sešit s titulem Zrod tří románů Thomase Bernharda, který líčí složité a někdy až dramatické okolnosti doprovázející autorovo psaní - od prvního nápadu přes vyjednávání s nakladatelstvím, neustálé odklady termínů a proměny uměleckého záměru až k vydání knihy. Vydavatel : PROSTOR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7260-227-8

Bernhard von Muecklich - . . Zakladatelé města
Rok vydání : 2002 Nakladatelství : Moba Počet stran : 302 stran

Bernhard Waldenfels - Znepokojivá zkušenost cizího
Nakladatel : Oikoymenh
ISBN : 80-86005-49-6
EAN : 9788086005492
Formát : 287 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1998


Anotace : Kniha obsahuje autorovy veřejné přednášky, které pronesl při různých příležitostech mezi polovinou 80. - 90. let.