Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 61 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:12
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




Bernhard Waldenfels - Znepokojivá zkušenost cizího
Nakladatel : Oikoymenh
ISBN : 80-86005-49-6
EAN : 9788086005492
Formát : 287 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1998


Anotace : Kniha obsahuje autorovy veřejné přednášky, které pronesl při různých příležitostech mezi polovinou 80. - 90. let.

Bernhardt W. - Soudničky
Novinář 1971

Bernhardt William - Soudničky
Grisham, Kahn 2001 KK, napsáno v jazyce: Česky

BERNHEIM Arnošt - Úvod do studia dějepisu
Rok vydání : 1931

Bernie Martin - Ready for Business English Fráze
Podtitul : s AUDIO CD 70 minut angličtiny
Formát : 14×21 cm, 64 stran
Datum vydání : 18.10.2006
ISBN : 80-247-1811-1
Anotace : Zlepšete svou Business English poslechem, opakováním a doprovodným čtením. Suverénně zvládnout fráze moderní Business English je dnes jedním z nejdůležitějších předpokladů profesního úspěchu. Naučte se vystupovat profesionálně při jednáních, prezentacích, obchodních či přijímacích rozhovorech i při vyjednávání ceny. - Nový rychlokurz ve 12 lekcích s AUDIO CD - Anglický text s českým překladem pro doprovodné čtení - Všechny důležité odborné pojmy a obraty ze slovní zásoby Business English - Intenzivní trénink výslovnosti - NAVÍC: přehled idiomů a základních nepravidelných sloves Naučíte se rozumět mluvené angličtině a procvičíte si svou výslovnost.


Bernie Martin - Ready for Business English Telefonování
Podtitul : s AUDIO CD 70 minut angličtiny
Formát : 14×21 cm, 64 stran
Datum vydání : 18.10.2006
ISBN : 80-247-1812-X
Anotace : Zlepšete svou Business English poslechem, opakováním a doprovodným čtením. Suverénně zvládnout telefonování v moderní Business English je dnes jedním z nejdůležitějších předpokladů profesního úspěchu. Naučte se ustálené obraty používané při telefonování, zkuste vyjednávání o ceně, zadání zakázky či převzetí reklamace. - Nový rychlokurz ve 12 lekcích s AUDIO CD - Anglický text s českým překladem pro doprovodné čtení - Všechny důležité odborné pojmy a obraty ze slovní zásoby Business English - Intenzivní trénink výslovnosti - NAVÍC: slovníček SMS zkratek Naučíte se rozumět mluvené angličtině a procvičíte si svou výslovnost.


Bernier Armand - Robert Liard
Francouzsky, číslovaný výtisk ex. 604, 37 stran, čb. celostránkové reprodukce, původní vazba poloplátěná 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Edite Par De Sikkel, Anvers Rok vydání : 1960

Bernjakowitsch, Sokolowa - Ruskoe chudožestvenoe serebro XVII-načala XX beka v cobranii gosudarstvenovo ermitazža (rusky)
Nakladatel :Leningrad Rok vydání :1977 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -VF, 280 str., 30 str. textu rusky, německy, anglicky, francouzsky, zbytek knihy velkoformátové převážně barevné foto stříbrných exponátů (korbely, mísy, svícny, konvice )

BERNSTEIN - The Final days
Rok vydání : 1987 Poznámka :PB

BERNSTEIN ALBERT J. - CITOVÍ UPÍŘI JAK SE BRÁNIT TĚM,KTEŘÍ Z NÁS VYSÁVAJÍ SÍLU,ČAS
Citoví upíři jsou všude kolem nás. Tváří se jako běžní lidé, někteří svou moc uplatňují v práci, jiní doma, další usilují o to, aby pronikli do okruhu nejbližších přátel. Zprvu je nepoznáte. Zpravidla bývají okouzlující, bystří, umějí si získat důvěru druhých, ovšem jejich konečným cílem je vysát z vás veškerou energii. Odhalte upíry se svém životě, poznejte jejich motivaci a metody, začněte se bránit a zbavte se jejich vlivu. Vy je k životu nepotřebujete! Vydavatel : MOTTO Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 342 ISBN: 80-7246-408-1

BERNSTEIN KEIN,SCHLECHT NEIL - RIO DE JANEIRO-KAPESNÍ PRŮVODCE BERLITZ
Vydavatelství RO-TO-M, bylo založeno v roce 1990. Specializuje se zejména na vydávání jazykových a turistických průvodců vlastní produkce a získalo licenci pro vydávání nejprodávanějších kapesních průvodců na světe BERLITZ - kapesní průvodce, jichž se na světě prodalo již více než 50 milionů. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: obrovské množství praktických informací, informace o místech, která si nesmíte nechat ujít, jedinečné tipy, o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě, podrobné mapy a pěkné fotografie, jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování. Oblíbený kapesní formát. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-86704-51-3

BERNSTEIN Ken - Intercept
Rok vydání : 1974

Bernstein Ken - Austrálie
w Vydavatel : Berlitz Rok vydání: 2000 Jazyk: Čeština Počet stran: 256

BERNSTEIN KEN - ŠVÝCARSKO-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY
Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích - podrobné mapy a pěkné fotografie - jedinečné jazykové a kulturní tipy - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-86704-19-X

BERNSTEIN KEN - OSLO-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY
Ve světě se prodalo více než 50 miliónů exemplářů. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: * obrovské množství praktických informací * informace o místech, která si nesmíte nechat ujít * jedinečné tipy o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě * podrobné mapy a pěkné fotografie * jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování . z obsahu: Norsko a Norové Dějiny Oslo, Bergenská dráha, Bergen, Norsko v oříšku , Fjordy západního Norska, Expresní lodní trasa Hurtigrute volný čas: sport, nákupy, zábava . Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-85840-97-9

BERNSTEIN KEN - AUSTRÁLIE-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY /NOVÉ VYDÁNÍ/
Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečné jazykové a kulturní tipy. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-86704-15-7

BERNSTEIN KEN,RENOUF NORMAN - IBIZA A FORMENTERA-KAPESNÍ PRŮVODCE BERLITZ
Vydavatelství RO-TO-M, bylo založeno v roce 1990. Specializuje se zejména na vydávání jazykových a turistických průvodců vlastní produkce a získalo licenci pro vydávání nejprodávanějších kapesních průvodců na světe BERLITZ - kapesní průvodce, jichž se na světě prodalo již více než 50 milionů. Oblíbený kapesní formát obsahuje mnoho informací. Každý titul je pečlivě prověřen, dobře se čte a snadno se používá. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší pobyt, díky tomuto průvodci bude příjemnější, zajímavější a pohodlnější. V průvodcích BERLITZ naleznete: obrovské množství praktických informací, informace o místech, která si nesmíte nechat ujít, jedinečné tipy, o kultuře, sportech, festivalech a nočním životě, podrobné mapy a pěkné fotografie, jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování. Oblíbený kapesní formát. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 1999 Jazyk: Čeština Počet stran: 136 ISBN: 2-8315-1396-0

Bernstein L.,Gershwin G. - Smooth Classics - Musicals
1995 CZ . ( 1 CD )

BERNSTEIN,BROWN,KLUMPAR - ČÍNA-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY /MODRÁ,NOVÉ VYDÁNÍ/
Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích - podrobné mapy a pěkné fotografie - jedinečné jazykové a kulturní tipy - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-85840-50-2

BERNSTEIN,ORAM,DOODY,GOLKOVI - IRSKO-BERLITZ PRŮVODCE DO KAPSY /NOVÉ VYDÁNÍ/
Série kapesních průvodců BERLITZ, která si získala velký věhlas, obsahuje obrovské množství informací. Sestavení průvodce bylo svěřeno odborníkům na danou oblast. Velmi snadno se používají a výborně se čtou. S pomocí tohto průvodce budete moci vytěžit z pobytu v zemi maximum, až už tam jedete za prací či zábavou. - informace o místech, která si nesmíte necht ujít. - informace o dopravě a o tom, co dělat v nouzových situacích. - podrobné mapy a pěkné fotografie. - jedinečné jazykové a kulturní tipy. - jedinečný výběr doporučených hotelů a restaurací, informace o nakupování, sportech, festivalech a nočním životě. Oblíbený kapesní formát. Vydavatel : RO-TO-M Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-85840-85-5

BERNSTEINOVÁ CAROLYN,MCARDLEROVÁ ELAINE - MIGRÉNOVÝ MOZEK
Nejkomplexnější a nejmodernější zdroj vědomostí, který by měli mít všichni migrenici i lidé žijící s nimi. Ucelená, dobře sestavená a velmi srozumitelně napsaná kniha. Je tím nejlepším, co mohou migrenici získat. Dobře vysvětluje, co je to migréna, a umožňuje lidem pochopit celý ten složitý stav. Je to vyčerpávající příručka plná praktických rad. Vydavatel : PRÁH Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 80-7252-261-3

BERNSTEINOVÁ Marcelle - Nebe a země
Rok vydání :1997

Bernt Engelmann - Moji přátelé milionáři
Svoboda, Praha, 1968, velmi dobrý stav, drobné oděrky v okrajích přebalu, nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 224 stran, Beletrie a poezie, Bernt Engelmann-Moji přátelé milionáři

Bernt Engelmann - Moji přátelé milionáři
Svoboda, Praha, 1968, dobrý stav, přebal je v okrajích odřený, mírně potrhaný, nažloutlý, lehce zašpiněný, mírně zažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, 224 stran, Beletrie a poezie, Bernt Engelmann-Moji přátelé milionáři

Bernt Engelmann - . . Moji přátelé milionáři
Rok vydání : 1968 Nakladatelství : Svoboda Počet stran : 220 stran

Bernt Lie - Z kraje bílých nocí
Alois Koníček, Praha, dobrý stav, papírová vazba s nalepenou obálkou (ta je ve hřbetu a v krajích odřená, zažloutlá a lehce zašpiněná, uvolněná vazba), 90 stran, Beletrie a poezie, Bernt Lie - Z kraje bílých nocí

Berný L. - Informatika
Svoboda 1997

Berounský - Stavovská myšlenka I.
knihovna Řádu, 116 stran, původní brož, nerozřezáno, titulní kresba od Emanuela frinty Vydavatel : Vesmír Rok vydání : 1936

BEROUNSKÝ / BĚLKA / ŠTREIT - Na konci světa. Burjatsko - Sibiř / At the End of the World
Rok vydání :2000 - výborný stav 

Berounský Stanislav - Střední stav v dnešní společnosti
40 stran, podtrháno v textu, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vyšehrad, Praha Rok vydání : 1940

Berriault Gina - The Descent
1963 Seven Seas, napsáno v jazyce: Česky

BERROVÁ HÉLÉNE - DENÍK ŽIDOVSKÉ DÍVKY V OKUPOVANÉ FRANCII 1942-1944
V loňském roce poprvé vydaný deník mladé francouzské Židovky Hélene Berrové se stal bez nadsázky literární událostí, po francouzském vydání rychle následovaly překlady do řady světových jazyků. Zápisky inteligentní, citlivé a statečné mladé ženy umožňují spoluprožít tísnivou atmosféru okupace ve Francii, postupných deportací obyvatel židovského původu i stálého sváru mezi nadějí a nejasným tušením nepředstavitelné hrůzy na vzdáleném východě. Čtenáře až mrazí v zádech z vědomí, jak blízko má pisatelka k odhalení drastické pravdy. Téma plynových komor se mezi čekateli na deportaci skutečně vznáší, ale provázeno představami, které mají k pravdě pořád daleko. Tu si neumí představit nikdo. Pozoruhodná je osobnost autorky 8211 její odhodlání nepoddat se pasivně osudu, ale až do poslední chvíle se snažit bojovat podle svých sil a možností proti zlu. Tento stále přítomný etický rozměr je spolu s literární přesvědčivostí a působivostí jednou z nejsilnějších stránek knihy. Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-7429-004-6

BERRY Steve - Templářské dědictví
Rok vydání :2006

BERRY STEVE - TŘETÍ TAJEMSTVÍ
Kliment XV. má za sebou tříletou papežskou službu, když začne vznášet pochybnosti o dávných církevních dogmatech. Jeho tajemník Colin Michener, je hluboce znepokojen nejen posunem v papežově smýšlení, ale také tím, že Kliment stále častěji navštěvuje tajnou svatyni v útrobách vatikánských archivů, kde jsou uloženy vzácné historické listiny. Michenerova ostražitost dostoupí vrcholu, když ho papež vyšle do Rumunska za starým knězem, který zřejmě jako jediný zná skutečné znění proroctví, jež v roce 1917 vyjevila Panna Marie třem dětem v portugalské Fatimě. Je možné, že papežovo podivné chování nějak souvisí s oním proroctvím? Odhalil snad tajemství, které doposud zůstávalo skryto? Mohlo se skutečně stát, že svět nezná pravdivou a úplnou podobu poselství Ježíšovy matky? Hledání odpovědi na tuto otázku zavede Michenera na nebezpečnou stezku plnou šifer, zločinu a soupeřících náboženských doktrín. A jak se zdá, jeho počínání je trnem v oku zejména kardinálu Albertu Valendreovi, který je odhodlán k jakýmkoli činům, jen aby se stal dalším papežem 8230 Další knihy tohoto autora najdete v nabídce vydaných titulů. Vydavatel : DOMINO Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 350 ISBN: 80-7303-504-4

Berry Verhoef - Encyklopedie piva
Rebo Productions, Praha, 1998, výborný stav, orig. lamino. vazba, přebal, překlad P. Martínková, fotografie B. Verhoef, druhé vydání, 304 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Berry Verhoef-Encyklopedie piva

BERRY Wendy - Charles a Diana před rozvodem
Rok vydání : 1996

Berry Wendy - Charles a Diana před rozvodem - Deník hospodyně
Nakladatelství (edice): Pragma
Rok vydání: 1996
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 184
Poznámka ke knize: - vazba měkká


Berryová M. - Dezerty a cukroví
Nakladatel :Slovart Rok vydání :1991 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino -VF, 265 stran, mnoho bar foto, přes 200 receptů pro každou příležitost

Berryová Mary - Dezerty a cukroví
Nakladatelství (edice): Slovart
Rok vydání: 2001
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 264
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Více než 200 názorných receptů pro každou příležitost


Bert Carrow - Tchoř od Divoké říčky
Ladislav Janů, Praha, 1941, dobrý stav, obálka zčásti podlepená a přelepená textil. lep. páskou, listy zažloutlé a uvolněné, na titul. straně červená razítka pův. majitele, orig. brož, 195 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bert Carrow-Tchoř od Divoké říčky

Bert Carrow - Tchoř od divoké říčky
Ladislav Janů, Praha, 1941, nepříliš dobrý stav knihy, obálka a hřbet odřené a pošpiněné, přední strana obálky u horní části hřbetu natržená, orig. brož. vazba, edice Pod hvězdami Západu 13, 195 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bert Carrow-Tchoř od divoké říčky

Bert Carrow - Tchoř od Divoké řeky
Ladislav Janů, Praha, 1941, velmi dobrý stav, mírně odřené okraje desek, odlepující se předsádka, polopl. vazba, 196 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bert Carrow-Tchoř od Divoké řeky

Bert Carrow - Tchoř od Divoké říčky
Ladislav Janů, Praha, 1941, dobrý stav, brož odřená, ve hřbetu natržená, na hřbetu stopy po papírové lepence, orig. brož. vazba, ilustrace a obálka K. Perman, 195 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bert Carrow-Tchoř od Divoké říčky

Bert Hellinger - Rodinné konstelace - Imperativy lásky
Nakladatel : Triton
Edice :Psyché
ISBN : 978-80-7254-848-4
EAN : 9788072548484
Originál :Ordnungen der Liebe
Překlad : Kateřina Amiourová
Formát : 392 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Imperativy lásky dostaly v posledních letech charakter základního díla, které překračuje psychoterapii, a pro mnoho lidí se staly každodenní pomůckou. V této knize jde o imperativy, které jsou v lidských vztazích plných lásky předem dané. Proto se nám také v lásce daří jen tehdy, víme-li něco o jejích imperativech. Slepá a nevědoucí láska o těchto přikázáních nic vědět nechce a proto nás často zavádí do nicoty. Pokud ale naše láska tyto imperativy uznává a dbá jich, dokáže to, oč jsme usilovali. Pak má na nás i na naše okolí blahodárné a léčivé účinky.

Bert Hellinger - Rodinné konstelace - Imperativy lásky
Nakladatel : Triton
Edice :Psyché
ISBN : 978-80-7254-848-4
EAN : 9788072548484
Originál :Ordnungen der Liebe
Překlad : Kateřina Amiourová
Formát : 392 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Imperativy lásky dostaly v posledních letech charakter základního díla, které překračuje psychoterapii, a pro mnoho lidí se staly každodenní pomůckou. V této knize jde o imperativy, které jsou v lidských vztazích plných lásky předem dané. Proto se nám také v lásce daří jen tehdy, víme-li něco o jejích imperativech. Slepá a nevědoucí láska o těchto přikázáních nic vědět nechce a proto nás často zavádí do nicoty. Pokud ale naše láska tyto imperativy uznává a dbá jich, dokáže to, oč jsme usilovali. Pak má na nás i na naše okolí blahodárné a léčivé účinky.

Bert Hellinger - Myšlenky o Bohu
Podtitul : Jejich kořeny a jejich působení
Nakladatel : Eguilibrium
Edice :Pomoc rodinám
ISBN : 978-80-904294-0-6
EAN : 9788090429406
Originál :Gottesgedanken
Překlad : Mgr. Milena Jíšová
Formát : 184 stran, 21x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Kniha, která právě vychází, je jakýmsi celkovým shrnutím autorova bytostného poznání. Rozšiřuje konstelace o jejich kontextuální rámec. Pojednává srozumitelným a jednoduchým způsobem o věcech běžných i složitých tak, jak je Hellingerovi vlastní. Konfrontuje nás s naším vnitřním světem často velmi kontroverzním způsobem, nutí k hlubokému zamyšlení a nastoluje tím další a další otázky, na které si jistě hloubavý čtenář odpoví sám. Autor provokuje svými filosofickými názory, které staví do zvláštního kontrastu. Svým osobitým výkladem nás vede k pochopení, že duše se rozvíjí podle vlastních přirozených zákonů, nezávislých na naší vůli nebo přáních.

Čtenáři dává kniha tušit hloubku, s jakou se autor zamýšlí nad životem. Vnímá duši jako autonomní sféru a provází ji citlivě až k věcem posledním. Jeho dílo je prostoupeno hluboce lidskými hodnotami a humanismem, přesahujícím hranice národů, kultur i náboženství. Vydání knihy si neklade za cíl budování nových paradigmat, nýbrž snaží se české veřejnosti podat komplexně autorovy myšlenky, které představují mnohdy i revoluci v myšlení. Jedním z největších významů bude, když podnítí čtenáře a stane se předmětem tvořivých diskusí.


Bert Hellinger - Myšlenky o Bohu
Podtitul : Jejich kořeny a jejich působení
Nakladatel : Eguilibrium
Edice :Pomoc rodinám
ISBN : 978-80-904294-0-6
EAN : 9788090429406
Originál :Gottesgedanken
Překlad : Mgr. Milena Jíšová
Formát : 184 stran, 21x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Kniha, která právě vychází, je jakýmsi celkovým shrnutím autorova bytostného poznání. Rozšiřuje konstelace o jejich kontextuální rámec. Pojednává srozumitelným a jednoduchým způsobem o věcech běžných i složitých tak, jak je Hellingerovi vlastní. Konfrontuje nás s naším vnitřním světem často velmi kontroverzním způsobem, nutí k hlubokému zamyšlení a nastoluje tím další a další otázky, na které si jistě hloubavý čtenář odpoví sám. Autor provokuje svými filosofickými názory, které staví do zvláštního kontrastu. Svým osobitým výkladem nás vede k pochopení, že duše se rozvíjí podle vlastních přirozených zákonů, nezávislých na naší vůli nebo přáních.

Čtenáři dává kniha tušit hloubku, s jakou se autor zamýšlí nad životem. Vnímá duši jako autonomní sféru a provází ji citlivě až k věcem posledním. Jeho dílo je prostoupeno hluboce lidskými hodnotami a humanismem, přesahujícím hranice národů, kultur i náboženství. Vydání knihy si neklade za cíl budování nových paradigmat, nýbrž snaží se české veřejnosti podat komplexně autorovy myšlenky, které představují mnohdy i revoluci v myšlení. Jedním z největších významů bude, když podnítí čtenáře a stane se předmětem tvořivých diskusí.


Bert Hellinger - Myšlenky o Bohu - jejich kořeny a jejich působení
Anotace : srozumitelné a přitom hluboké shrnutí autorova bytostného poznání, které zasazuje konstelace do širšího nadčasového kontextu
Vyšlo : 20.03.2009
Počet stran : 184
Nakladatelství : Equilibrium 2009

Bert Hellinger - Partnerské terapie Berta Hellingera
Anotace : na mnoha příkladech z praxe komplexně a přehledně zaznamenané celoživotní autorovy zkušenosti s rodinnými konstelacemi
Vyšlo : 18.04.2005
Počet stran : 345
Nakladatelství : Pragma 2005

Bert Hellinger - Přirozená mystika - Cesty spirituální zkušenosti
Anotace : Mystické zkušenosti jsou něčím všeobecně lidským a podle autora přístupným nám všem, jsme-li připraveni se jim otevřít.
Vyšlo : 11.09.2009
Počet stran : 142
Nakladatelství : Equilibrium 2009

Bert Hellinger - Rodinné konstelace - Imperativy lásky
Anotace : propletení osudů mezi členy rodiny, příslušnost dětí, které nemají oba rodiče, původ a řešení situací typu sebevraždy,
Vyšlo : 28.02.2007
Počet stran : 388
Nakladatelství : Triton 2007

Bert Hellinger - Rodinné konstelace - Objevná síla
Anotace : vazby s rodinou nás všechny velice silně ovlivňují nejčastější potíží bývá zapletení, kdy přebíráme na sebe vinu za jiné
Vyšlo : 01.06.2004
Počet stran : 143
Nakladatelství : Triton 2004

Bert Hellinger - Skrytá symetrie lásky
Anotace : vědět, že jsme ovlivňováni osudy nejméně tří generací v našem rodinném systému, je zároveň šokující i osvobozující
Vyšlo : 10.07.2000
Počet stran : 290


Bert Hellinger - Štěstí, které zůstává-Kam vedou rodinné konstelace
Anotace : jednoduchým, avšak hlubokým způsobem přiblížené další rozměry lidské duše a vhled do vztahů za pomoci rodinných konstelací
Vyšlo : 27.06.2008
Počet stran : 96
Nakladatelství : Equilibrium 2008

Bert Hull - Ohnivá cesta
Melantrich, Praha, 1940, dobrý stav, obálka je mírně zažloutlá, ve hřbetu slepená izolepou, okraje otrhané, dodatečně podlepené, listy velmi zažloutlé, místy až skvrnité, orig. sešit, 44 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bert Hull-Ohnivá cesta

Berta Clémentová - . . Věnec růží
Nakladatelství : Emil Šolc Počet stran : 454 stran

Berta Mühlsteinová - Zlaté hvězdy
Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha, 1919, velmi dobrý stav, lehce odřené desky, převazba, orig. obálka vlepena, 319 stran, Beletrie a poezie, Berta Mühlsteinová-Zlaté hvězdy

Berta Mühlštejnová + V. Lužická - Nové povídky + Povídky z malého města
Nakl. Libuše, Fr. Šimáček, Praha 1883. Obě knihy svázány dohromady, poloplátěná vazba, ve hřbetu natržená, listy stářím zašpiněné, nepatrně uvolněný hřbet, 164 + 151 stran. Velmi slušný stav.

BERTA VENDELÍN,KOPL PETR /ILUSTR./ - ZÁPISNÍK DOBRODRUHA ČERVENEC 2010-SRPEN 2011
Skvělý diář pro všechny dobrodruhy, zálesáky a skauty! Naplánuj si letošní prázdniny den po dni. Tvůj zápisník s tebou bude až do konce příštích prázdnin 2011! Kromě kalendáře v něm najdeš také skvělé rady, jak přežít v přírodě, jak rozdělat oheň, Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 127 ISBN: 80-253-0971-1

Berteautová Simone - Edith Piaf
Obr, 400 s, obr. příl 1999 Academia, napsáno v jazyce: Česky

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1990 - brož. 

Berteautová Simone - Edith Piaf
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 414

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1985

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání : 1972

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1976 - brož. 

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1974 - bez ob. 

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1985

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1974 - brož. 

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1985

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1990

Berteautová Simone - Edith Piaf
Ocpl, 408 s, 16 s. příl. 1985 ČS, napsáno v jazyce: Česky

BERTEAUTOVÁ Simone - Edith Piaf
Rok vydání :1999

Berteautová, Simone - Edith Piaf
Rok :1985

Bertel - Nový spůsob setí a pěstování cukrovky
Původní brož 8°, velmi dobrý stav, 20 stran Vydavatel : Slavie Rok vydání : 1879

Bertheliusová J. - Abeceda strachu
MF 1980

BERTHELIUSOVÁ Jenny - Abeceda strachu
Rok vydání :1980 - plát.vazba 

Bertheliusová Jenny - Abeceda strachu
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Smaragd
Rok vydání: 1980
Počet číslovaných stran: 223
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BERTHEY Elie - Dívky z celého světa. Sedm příběhů
Rok vydání :1948 - pošk.ob. 

Berthold Auerbach - Schwarzwälder Dorfgeschichten. Barfüßele. Neues Leben.
J. G. Cotta, Stuttgart und Tüblingen, 1862, velmi dobrý stav, polokož. vazby, desky jsou mírně odřené, na listech jsou místy drobné skvrny, sehr gut erhalten, Halblederbände, Rücken leicht abgeschürft, fleckige Seiten, Beletrie a poezie, Berthold Auerbach-Schwarzwälder Dorfgeschichten. Barfüßele. Neues Leben.

Berthold Daun - Die kunst des 19. Jahrhunderts und der Gegenwart
Neufeld Henius, Berlin, 1909, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, rohy mírně naražené, listy na okrajách trochu zažloutlé, vazba trochu uvolněná, obsahuje desítky čb. vyobrazení v textu, 784 stran, Originalleinenband, sehr gut erhalten, Deckel ein bisschen verschmutzt und gering abgeschürft, Buchecken leicht bestoßen, Band bisschen lose, Seiten zu Seiten wenig gelblich, mit zahlreichen schwarzweißen Abbildungen im Text, Umění/Architektura, Berthold Daun-Die kunst des 19. Jahrhunderts und der Gegenwart

Berthold W. - Atentáty na Hitlera
Perfekt 2001 ( slovensky)

Berthold Waldstein-Warterberg - Řád johanitů ve středověku
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1381-1
EAN : 9788020013811
Originál :Die Vasallen Christi
Překlad : Jiří Jiskra
Formát : 400 stran, 25x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Autor na základě rozsáhlého studia vydaných pramenů, archivních materiálů i odborné literatury líčí život středověkého řeholního společenství, které vzniklo v Jeruzalémě v období krátce po první křížové výpravě a které společně s templáři představovalo hlavní vojenskou sílu křesťanských státečků ve Svaté zemi. Rovněž pozdější řádový stát johanitů na Rhodu a posléze i na Maltě se stal významným činitelem evropských dějin. Dílo je barvitou freskou, popisující řádovou činnost s neobyčejnou důkladností věnuje se vojenským aktivitám ve Svaté zemi i ve rhodských vodách, popisuje řádové hrady i komendy, přibližuje špitální činnost, školství i ekonomiku řádu i kariéry jeho významných členů. Věnuje se organizaci řádu i např. tomu, jak se členové bratrstva stravovali a jak byli pohřbíváni. Jde o dějiny všedního dne či každodennosti, které jsou jedním z výrazných proudů současného dějepisectví svou čtivostí jistě zaujmou široké vrstvy čtenářů.

Berthold Waldstein-Warterberg - Řád johanitů ve středověku
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1381-1
EAN : 9788020013811
Originál :Die Vasallen Christi
Překlad : Jiří Jiskra
Formát : 400 stran, 25x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Autor na základě rozsáhlého studia vydaných pramenů, archivních materiálů i odborné literatury líčí život středověkého řeholního společenství, které vzniklo v Jeruzalémě v období krátce po první křížové výpravě a které společně s templáři představovalo hlavní vojenskou sílu křesťanských státečků ve Svaté zemi. Rovněž pozdější řádový stát johanitů na Rhodu a posléze i na Maltě se stal významným činitelem evropských dějin. Dílo je barvitou freskou, popisující řádovou činnost s neobyčejnou důkladností věnuje se vojenským aktivitám ve Svaté zemi i ve rhodských vodách, popisuje řádové hrady i komendy, přibližuje špitální činnost, školství i ekonomiku řádu i kariéry jeho významných členů. Věnuje se organizaci řádu i např. tomu, jak se členové bratrstva stravovali a jak byli pohřbíváni. Jde o dějiny všedního dne či každodennosti, které jsou jedním z výrazných proudů současného dějepisectví svou čtivostí jistě zaujmou široké vrstvy čtenářů.

BERTI GIORDANO,PICCA ARTURO - ANDĚLSKÝ TAROT (TAROT OF THE ANGELS) 78 KARET
Slovo ANDĚL , které v jazyce starověkého Řecka znamená Zvěstování , vás přenese přímo do světa věštění, porozumění vztahu s duchovní dimenzí, v níž andělé jsou posly. Tyto tarotové karty jsou pozitivní zprávy, které pomohou překonat všechny každodenní problémy se srozumitelností myšlenky a síly z lásky. Vydavatel : LO SCARABEO Jazyk: Čeština ISBN: 8883957547

Bertil M 229 rtensson - Světy bez hranic
Albatros, Praha, 1982, velmi dobrý stav, pův. lamin. vazba, ilustrace Vladimír Rocman, 1. vydání, 187 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bertil M 229 rtensson-Světy bez hranic

Bertil M aring rtensson - Světy bez hranic
Albatros, Praha, 1982, výborný stav!, orig. lamino vazba, ilustroval Vladimír Rocman, 196 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bertil M aring rtensson-Světy bez hranic

Bertil Martensson - Světy bez hranic
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1982 (1.)

Bertil Martensson - Světy bez hranic
Albatros, Praha, 1982, výborný stav, pův. laminovaná vazba (ta lehce zašpiněná), ilustrace Vladimír Rocman, 1. vydání, 196 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bertil Martensson-Světy bez hranic

Bertil Martensson - Světy bez hranic
Albatros, Praha, 1982, výborný stav, orig. laminovaná vazba, ilustroval Vladimír Rocman, 196 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bertil Martensson-Světy bez hranic

Bertil Martensson - Světy bez hranic
Albatros, Praha, 1982, výborný stav, pův. lamin. vazba, ilustroval Vladimír Rocman, 197 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bertil Martensson-Světy bez hranic

Bertin Charles - Deník zločinu
1971 Práce Příliv, napsáno v jazyce: Česky

BERTIN Charles - Deník zločinu
Rok vydání : 1971

BERTINET RICHARD - DOMÁCÍ PEČIVO
Jednoduchá směs mouky, droždí a vody se pod rukama mění v chutné pečivo, které můžeme vnímat všemi smysly. Krok za krokem se naučíme pracovat s pěti základními druhy těsta. Výsledkem bude voňavé pečivo všech chutí určené pro všechny příležitosti 65533 např. bochánky plněné zeleninou, chlebové tyčinky ke grilovanému masu, pizza chléb, zdravé celozrnné pečivo sypané semínky, chlebové misky s polévkou, pečivo plněné pudinkem, čokoládou a ovocem. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7362-582-5

Bertinetti M. - Jerusalem
Steimatzky 1992 ( angl.text.)

BERTINOVÁ Celia - Přehlídka neznabohů
Rok vydání :1948 - pošk.obal 

BERTL IVAN - GRAFOLOGIE V PEDAGOGICKÉ PRAXI
Kniha je určena každému, kdo se setkává s písemným projevem svých žáků, klientů či partnerů a má zájem blíže pochopit jejich osobnost. Mohou s ní pracovat nejen učitelé, ale i vychovatelé, andragogové, personalisté, kariérní či profesní poradci. Kniha mapuje historii grafologického zkoumání textu, úlohu a poslání písemných záznamů v jednotlivých historicko-společenských etapách. Stěžejní část knihy tvoří detailní rozbor jednotlivých prvků rukopisu. Autor však nekončí pouhým výčtem modifikací písemného projevu. V knize je uvedeno několik srovnávacích metod, jak lze s textem dále pracovat, co, s čím a v jakém kontextu lze dále grafologicky analyzovat. Autor knihy působí na ústecké Univerzitě J. E. Purkyně, kde je kurz základy grafologie zařazen jako výběrový pro studenty vyšších ročníků pedagogických oborů. Přednášená témata a jejich praktická aplikace rozšiřují spektrum metod, které může učitel použít, aby dokázal vzdělávací proces studentovi 8222 ušít na míru 8220 . Najít správnou cestu k vyučovanému bývá složité. Grafologie je metoda nenásilná a její pohled na žáka může všem lektorům výrazně pomoci. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 148 ISBN: 80-7387-340-0

BERTOLAZZI ALBERTO,ATTINI ANTONIO /FOTO/ - ITÁLIE SHORA
Itálie a její přírodní, historické i kulturní dědictví jsou v této knize předvedeny z mimořádné pozorovatelny 8211 z oblohy, 8211 a to díky unikátním záběrům, které pořídili Marcello Bertinetti a Antonio Attini, dva z nejuznávanějších italských fotografů, kteří se specializují na letecké snímky. Fotografie vznikly během monumentální fotoreportáže, při níž autoři strávili více než 200 letových hodin v malých letadlech, 60 hodin ve vrtulnících a více než deset hodin v balonech. Proletěli nad celou Itálií na délku i na šířku, od Lampedusy ke štítům Dolomit, od Sardinie k jadranskému pobřeží, od velkých měst k cenným archeologickým lokalitám. Zásluhou jejich nevšedního vznikla impozantní publikace doplněná fundovanými texty Alberta Bertolazziho, a také slovy dvou význačných osobností, které na knize spolupracovaly: profesora Giuliana Urbaniho, bývalého italského ministra kultury, a režiséra Franka Zeffirelliho. Svazek je jedinečný jak značným počtem stránek, které byly nezbytné k zachycení tisíce tváří mnohotvárné země, tak velkým formátem, v němž ještě výrazněji vyniká krása panoramatických fotografií. Před čtenáři se otevírá země s velkým přírodním bohatstvím, překrásnými mořskými břehy, vysokými horami i zvlněnými pahorkatinami, jedinečnými městy a historickými památkami. Itálie odjakživa proslula pěstováním krásy, umění a vědy. Smysl pro přírodní harmonii a velkolepost lidských výtvorů, což jsou hodnoty Itálii bytostně vlastní, a pestré kulturní vlivy, které na ni během staletí působily, jí zanechaly zcela mimořádné dědictví. A tak se čtenář může rozlétnout na oblacích a očima fotografů objevovat nekonečná panoramata i tajná zákoutí těch nejpůvabnějších míst Apeninského poloostrova, aby si vychutnal Itálii mnoha tváří a pohádkových půvabů. Nabízejí se mu moderní, nekonvenční snímky, které zachycují obrázky naprosto odlišné od těch, na jaké jsme zvyklí z pohlednic, a často velice překvapivé. Itálie shora je originálním holdem čisté kráse, který ocení každý, komu tato pozoruhodná země učarovala. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 428 ISBN: 80-242-1889-2

Bertold Brecht - Třígrošový román
Melantrich, Praha, 1951, výborný stav, orig. pergamen vazba, překlad jaroslav Zaorálek, 1. vydání, ochran. kart. obal, 357 stran, Beletrie a poezie, Bertold Brecht-Třígrošový román

Bertolt Brecht - Třígrošový román
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

Bertolt Brecht - Třígrošový román
Nakladatel : St. nak. Krásné literatury a umění Rok vydání (číslo vydání) : 1962 (3.)

Bertolt Brecht - Songy, chóry, básně
Československý spisovatel, Praha, 1978, výborný stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je v rozích nepatrně odřený, 1. vydání, 132 stran, Beletrie a poezie, Bertolt Brecht-Songy, chóry, básně

Bertolt Brecht - . . Krejcarový román
Rok vydání : 1978 Nakladatelství : Odeon Počet stran : 366 stran

Bertolt Brecht - Hovory na útěku
Mladá fronta, Praha, 1964, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem (ten lehce pošk. a zašpiněný), 1. vydání, 84 stran, Beletrie a poezie, Bertolt Brecht-Hovory na útěku

Bertolt Brecht - Historky
Státní nakladatelství krásné literatury , 1963, velmi dobrý stav, pův. celoplát. vazba, obálka mírně zašpiněná a zažlout., obálka a vazba Václav Bláha, 1. vydání, 65 stran, Beletrie a poezie, Bertolt Brecht-Historky

Bertolt Brecht - Třígrošový román
Sfinx Bohumil Janda, Praha, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, po stranách trochu odřený, listy zažloutlé, obálka Jindřich Štýrský, rok vydání není uveden, 345 stran, Beletrie a poezie, Bertolt Brecht-Třígrošový román

Bertolt Brecht, ilustroval Adolf Born - Matka Kuráž a její děti
Kronika z třicetileté války. Přeložili Rudolf Vápeník a Ludvík Kundera. Ilustroval Adolf Born. Vydal Orbis, Praha 1965. Původní vazba s ilustrovanou přední stranou desek + originální papírový přebal s Bornovou ilustrací. Přebal lehce odřený a zašpiněný, v dolní části hřbetu nepatrně natřený. Velmi dobrý stav!

Bertolt Brechta - Domácí postila
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()

Berton P. - Zlatá horečka
Slovart 1994

Berton P. - Zlatá horečka
Orbis 1976

Berton Pierre - Zlatá horečka
16 stran černobílé přílohy, 269 stran, původní vazba celoplátěná s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1976

BERTON Pierre - Zlatá horečka
Rok vydání :1976 - dějiny Klondiku, výborný stav 

BERTON Pierre - Zlatá horečka
Rok vydání :1976

Berton, Pierre - Zlatá horečka
edice Orbis Rok :1976

BERTOŠ a kol. - Litvínovsko
Rok vydání : 1958 Poznámka :brož.

Bertram Otto - DAS FENSTER ZUR WELT
Nakladatel : VERLAG DES BORROMÄUS - VEREINS BONN Rok vydání (číslo vydání) : 1959 () Popis : Vatikán

Bertram Wallrath - Keltský horoskop
Vyšlo : 08.03.2010
Počet stran : 120
Nakladatelství : Fontána 2010

Bertrand Aloysius - Kašpar noci
Světová četba sv. 350. Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění, Prah Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 178

Bertrand Russell - Prospělo náboženství civilisaci?
Přeložil Karel Plaňanský. Vydaly Volné myšlenky, Praha 1935. Původní brož, 38 stran. Velmi dobrý stav.

Bertrand Russell - Manželství a mravnost
Přeložili O. Vočadlo a L. Vočadlová. Edice Aventinum, 296 svazek. Vydal Ot. Štorch-Marien, v úpravě F. Muziky, Praha 1931. Původní brož, lehce zašpiněná a ve hřbetu natržená (viz obr.), volnější hřbet, 255 stran. Dobrý stav.

Bertrand Russell - O výchově
zejména v raném dětství. Překlad Josef Hrůša, Orbis Praha 1932, 242 stran

Bertrand Schmitt - Dynamika křiku
Podtitul : Fragmenty inkarnace
Nakladatel : Sdružení Analogonu
Edice :Edice Analogonu
Formát : 172 stran, 18x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Básnická sbírka Dynamika křiku (fragmenty inkarnace) byla napsána v letech 1988-1989.

Bertrand Schmitt - Dynamika křiku
Podtitul : Fragmenty inkarnace
Nakladatel : Sdružení Analogonu
Edice :Edice Analogonu
Formát : 172 stran, 18x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Básnická sbírka Dynamika křiku (fragmenty inkarnace) byla napsána v letech 1988-1989.

Bertrand Solet - Byl jednou jeden kapitán
Ilustrace Karel Teissig, MF 1972, edice 13, svazek 136, 142 stran

Bertrice Smallová - . . To srdce mé
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1997 Nakladatelství : Ikar Počet stran : 512 stran

Berty Ženatý - Země pruhů a hvězd
Fr. Borový, Praha , 1929-1930, velmi dobrý stav, desky jsou odřené, ušpiněné, na hřbetu vybledlé, listy jsou nažloutlé, titulní strany zvlněné , orig. celoplátěné vazby, obsahuje velké množství čb fotografií, druhé vydání, 510+772 stran, Cestopisy, Berty Ženatý -Země pruhů a hvězd

Berwinska Krystyna - Con amore
Ocpl, il. N. Rappensbergerová, slov. 1981 Pravda, napsáno v jazyce: Slovensky

BERZSIOVÁ PAVLÍNA - VELKÁ DOMÁCÍ CUKRÁŘKA
Kuchařka plná receptů na výborné moučníky, kterou napsala víceprezidentka Asociace kuchařů a cukrářů ČR Pavlína Berzsiová, obsahuje školu pečení pro základní těsta (kynuté, listové, křehké, piškotové atd.), takže si s nimi poradí i začátečníci. Nové zkušenosti si pak mohou vyzkoušet na množství receptů, inspirativních pro všechny milovníky sladkého. Vždyť kdo by si nechtěl sám upéct třeba laskonku nebo větrník lepší než z cukrárny ? Pak následují tematické kapitoly, jež vás provedou například zapomenutými staročeskými specialitami či zajímavými recepty z cest po světě, představí vám rodinné cukrářské klenoty autorky nebo recepty, které ráda dělá na Vánoce a Velikonoce, oblíbené recepty z ovoce, pomohou vám připravit domácí zmrzlinu, sladký dárek pro oslavence i třeba luxusní nedělní snídani. Sliny se vám budou sbíhat, už když si ve Velké domácí cukrářce budete jenom listovat a prohlížet fotografie. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 448 ISBN: 80-7391-164-5

BESALA JERZY - UTAJENÉ DĚJINY EVROPY
Dějiny, které známe ze školy, často nejsou přesným popisem starých událostí. Spíš se jedná o manipulaci s realitou na objednávku tehdejších panovníků, tajných spolků či církve. Evropa má však kromě své oficiální historie také historii dobře utajenou. Zjistíme, jak Evropu a její dnešní podobu v minulosti ovlivnila tajná bratrstva, co způsobili Johanka z Arku, Nostradamus, epidemie moru a pohlavních chorob, církevní politika a revoluce. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 400 ISBN: 80-7362-652-5

Besantová, Annie - Odvěká moudrost
Tresť učení theosofického. Praha, Hejda Tuček, 302 S., 8°. Staré věnování na předsádce. Brož. rozpadlá, křehký papír. Jinak nepoškozeno

Beseda - Stanowní pravidla a spráwní články
1856 Bellmann, napsáno v jazyce: Česky

Besekerskij V.A. a kol. - Sbírka úloh z automatické regulace
Bez přebalu.
Praha 1970 SNTL
8°,336s.,váz.


BESEKERSKIJ V.A. a kolektiv - Sbírka úloh z automatické regulace
Rok vydání :1970 - 336 s., 302 obr. 

BESELER Horst - V zahradě královnině
Rok vydání :1982 - brož. 

BESELER Horst - V zahradě královnině
Rok vydání :1959 - il.R.Fremund,pošk.obal 

Beskrovnij V. M. - Chindi-russkij slovar
40 000 slov Vydavatel : Gosudarstvennoe izdatelstvo, Moskva Jazyk: Ruština Počet stran: 1314

BESKYDY - Turistický průvodce ČSSR.
Olympia, Praha, 1987 363 stran, lamino vazba, malý formát 2. vydání V příloze barevná mapa. Stav :dobrý


BESKYDY - Obrazový soubor 33 barevných listů v obálce.
Panorama, Praha Rozměry fotografií : 21 x 16 cm. Stav : výborný

Bess H. Marcus - Psychologie aktivního způsobu života
Anotace : experimentálně ověřené metody pomáhající překonat sedavý způsob života a zvyknout si na pravidelný, zdraví podporující pohyb
Vyšlo : 08.02.2010
Počet stran : 223
Nakladatelství : Portál 2010

Bess M. Mensendieck - Funktionelles frauenturnen
F. Bruckmann, München, 1923, celkově velmi dobrý stav, vazba částečně rozpadlá, ušpiněná, odřené desky, orig. polopl. vazba, psáno německy, čb fotografie, 326 stran, Přírodní vědy, Bess M. Mensendieck-Funktionelles frauenturnen

Bess M. Mensendiecková - PĚSTĚNÍ KR Aacute SY ŽENSKÉHO TĚLA
2 svazky. 1. Prakticky zdravotnické a prakticky krasocitné pokyny. 2. Úkonový tělocvik ženský. B. Koří, Praha, 1926 a 1929 272 stran textu, velká obrazová příloha + 350 stran se 164 vyobrazeními, původní vazby, střední formát 2. vydání Stav : desky u 1. dílu odřeny na hranách, obálka u 2. dílu značně poškozená, potrhaná, kousky chybí, závěs u titulní desky knihy mírně uvolněn, drží, jinak oba díly pěkně zachovány, uvnitř velmi dobrý stav.

Bessarabová M. - Stránky ze života L.D.Landaua
MF 1973 ed. Archiv

BESSARABOVÁ Maja - Stránky ze života L.D.Landaua
Rok vydání : 1973

BESSEL RICHARD /ÚVOD/ - ŽIVOT VE TŘETÍ ŘÍŠI
Tato sbírka esejů, napsaná osmi významnými historiky, osvětluje novým způsobem nejen známější události - roli politického násilí při nacistickém uchvácení moci či to, jak byl Hitler nazírán Němci, ale také některé z méně známých aspektů tohoto období - vesnický život, zacházení se sociálními vyděděnci, vlastní zkušenosti Němců v retrospektivě . Propojením všech těchto vláken do jednoho celku předkládá tato kniha širší veřejnosti nová stanoviska k některým nejnáročnějším otázkám naší doby. Vydavatel : NAŠE VOJSKO Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-206-1067-6

BESSERMAN PERLE - KABALA A ŽIDOVSKÁ MYSTIKA FILOZOFIE A PRAXE MYSTICKÉ TRADICE
Od biblických dob po současnost zkoumají židovští mystici skrytá tajemství tóry ve snaze dosáhnout jediného cíle: ztratit sám sebe v nekonečné nicotě (Ejn Sof) a sjednotit se s Bohem. Tato kniha, jazykem přístupným nováčkům, poskytuje úvod do složitého světa kabaly a židovské mystiky. Perle Besserman, která má rozsáhlé zkušenosti s meditační praxí, zdůrazňuje duchovní disciplíny kabaly, založené na spravedlivém životě, zbožných praktikách a meditaci. Diskutuje o kabalistickém vesmíru a deseti sefirách, židovských meditačních technikách a pokynech pro začátek meditace, mysticích a učitelých od rabína Akivy k Baal Šem Tovovi a Aryehu Kaplanovi, rozebírá často složitý vztah mezi kabalou a judaismem středního proudu stejně jako včlenění starodávné moudrosti židovské mystiky do života v současném světě. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 150 ISBN: 80-7205-869-X

BESSEROVÁ Miroslava - Snowboarďáci
Rok vydání : 2004

Besserová Miroslava - Bróďa
Vydavatel : Hart Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština

BESSEROVÁ MIROSLAVA - BORIS ROSNER
Máme ho stále před sebou . to, jak se baví, jak nadává, jak soustředěně poslouchá, jak dokonale hraje divadlo a všechno, co ví, chce předat svým studentům herectví na DAMU. Boris byl (a pro mnohé tu ještě pořád JE) dokonalý komediant s duší dítěte, gesty velkého chlapa, laskavý i zpupný člověk, jehož život byl jako divadlo. Snadný, krkolomný, hravý i hraný, přímočarý, plný tajemství, vzletů a pádů, nadšení, radosti, smutku, překvapení, zklamání, očekávání, setkávání, rozchodů, premiér, pak derniér, dialogů, monologů, pláče, křiku, plný dokonale odehraných prázdných slov stejně jako těch, která nikdy nezapomenete 8230 Byl běžec na dlouhou trať, ale pronásledovalo ho prokletí rodu, které se bohužel skutečně plnilo. Patřil k hercům, jež nepodceňují vzdělání, do čeho se pustil, to dotáhl do konce. Říkalo se o něm, že je renesanční umělec, a on na to dost jadrně a pregnantně odpovídal, jak ostatně po přečtení prvních stránek okamžitě zjistíte. Jeho pohled na svět hrál všemi dostupnými tóny a odstíny barev, nebyl v žádném případě vyčtený 8230 A proto, když nahlédnete do knížky, kterou s ním autorka dávala dohromady (to je ten správný výraz!) několik let, aby to ve výsledku zůstalo bohužel pouze na ní, uvidíte, že ani tohle vaše setkání s Borisem nebude ztráta času . Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 304 ISBN: 80-249-0976-9

BESSEROVÁ MIROSLAVA - MIROSLAV MORAVEC
Proč knížka s Miroslavem Moravcem? Protože mě vždycky bavil, protože mě zajímal jako herec i jako Kozoroh, protože jsem vedle něj nikdy nevěděla, co přijde za chvíli, a musela si naopak dávat pozor na to, co ze mne vypadne, protože on i při své šarži bohorovného 8222 naboba 8220 byl vždycky v obraze. Měl svůj zvláštní humor, který mohl některé i urážet, ale když mi nejednou řekl 8222 Víš, že vím, že víš 8220 , bylo mezi námi už provždy jasno. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-249-1268-4

Besserová, Miroslava - Soukromý život Rudolfa Hrušíns
věnovací vpiska k narozeninám Rok :2003

Bessette G. - Skandál v knihkupectví
Nakladatel :deon Rok vydání :1974 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

Bessette Gérard - Skandál v knihkupectví
1974 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Bessette Gérard - Skandál v knihkupectví
Obr 1974 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

BESSETTE Gérard - Skandál v knihkupectví
Rok vydání :1974 - A6,brož. 

Bessette Gérard - Skandál v knihkupectví
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1974
Počet číslovaných stran: 117
Poznámka ke knize: - vazba měkká obálka i kniha stav velmi dobrý


BESSETTE Gérard - Skandál v knihkupectví
Rok vydání :1974 - brož.A6 

Bessette, G. - Skandál v knihkupectví
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 116

Bessie Alvah - Neameričané
Ocpl, 472 s. 1961 Snpl, napsáno v jazyce: Česky

BESSIE Alvah - Neameričané
Rok vydání :1961

BESSIE Alvah - Neameričané
Rok vydání :1961

BESSIE Alvah - Chléb a oprátka
Rok vydání : 1964

Bessie Marchantová - Bílá cesta
Šolc a Šimáček, Praha, 1934, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách odřené, rohy naražené, listy zažloutlé, překlad Julie Procházková-Novotná, ilustrace Jiří Židlický, autorisované vydání, 263 stran, Beletrie a poezie, Bessie Marchantová-Bílá cesta

Bessiére Richard - Hledá se pokusný králík
Nakladatelství (edice): Poutník
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 164
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


BESSIÉRE Richard - Hledá se pokusný králík
Rok vydání : 1992 Poznámka :Brož.

BESSON André - Román o Sissi
Rok vydání :2007

Besson George - La Peinture Francaise III.
Francouzština, 60 stran, tištěno hlubotiskem, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Les Éditions Braun a co. Rok vydání : 1938

BESSON LUC - ARTHUR A MALTAZARDOVA POMSTA
Princezna Selénie se ocitla v ohrožení během velké cesty, na kterou se vypravila, aby poznala všechny země království, jehož se stane dědičkou. Prosba o pomoc, vyrytá do zrnka rýže a doručená pavoučím poslem, vyburcuje Arthura na nejvyšší míru . Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 143 ISBN: 80-7362-220-3

BESSON LUC - ARTHUR V ZAKÁZANÉM MĚSTĚ
Desetiletý Arthur prožívá nečekané prázdninové dobrodružství, protože jeho dědeček zmizel. Arthur po něm pátrá společně se svými dvěma přáteli. Jen dědeček totiž ví, kde je ukryt zmizelý poklad. Zákeřný Maltazard se všemožně snaží, aby jim pátrání překazil. Podaří se Arthurovi objevit dědečka včas a získat srdce princezny Selenie? Musí vykonat spoustu dobrých skutků, pokud se chce se Selenií vídat alespoň každých devět lunárních měsíců. Princezna zatím čeká v babiččině zahrádce a toužebně vyhlíží milovaného Arthura 8230 Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 218 ISBN: 80-7362-110-X

BESSON Philippe - Florenťan
Rok vydání : 2005

Bessy Maurice - Orson Welles
Filmy a tvůrci sv.3.
Praha 1965 Orbis
8°,147s.,brož.


BESTAJOVSKÝ MARTIN - LIDOVÉ OBYČEJE A NÁPADY PRO ŠIKOVNÉ RUCE LÉTO
Léto bylo v minulosti spojeno především s prací na polích a v sadech, bylo však i obdobím poutí a jarmarků. Kniha vám přiblíží letní svátky a jejich zvykosloví, seznámíme vás však i s některými praktickými činnostmi léta. Kreativně založení čtenáři zde najdou recepty na výrobu měsíčkové masti, olejíčku z růží, návody na zhotovení lodiček z kůry, svíček ze včelího vosku, bylinkových herbářů i obrázků a řadu dalších nápadů. Můžete se také pustit do pečení domácího chleba, vaření medu z bezu a pampelišek, s úspěchem se jistě setkají i recepty na perník. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-251-0315-3

BESTAJOVSKÝ MARTIN - LIDOVÉ OBYČEJE A NÁPADY PRO ŠIKOVNÉ RUCE PODZIM
Sluneční paprsky už rozdělily téměř všechnu roční zásobu síly, jejich zlato se přestěhovalo do barvy listů stromů a keřů. Začal podzim - čas sklizně, ale i šedivých mlh a mohutnějícího větru. Naši předkové dokázali vhodně zužitkovat skoro vše, co jim země nabízela - přesvědčíme vás o tom v této knize. A k tomu vás naučíme stavět a pouštět draka, vyrábět podzimní dekorace, připravit pravou staročeskou posvícenskou husu, škubánky, kulajdu i cmundu. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 978-80-251-1974-7

BESTAJOVSKÝ MARTIN - LIDOVÉ OBYČEJE A NÁPADY PRO ŠIKOVNÉ RUCE ZIMA
Zima nebyla pro naše předky jen dobou chladu a zmaru, její zdánlivá ospalost v sobě totiž skrývá i plamének nového světla, velkého očekávání na nový život. Právě toto roční období je spojeno s obecně snad nejoslavovanějším svátkem roku 8211 s Vánocemi. Ale zvykoslovně vlastně zima začíná už adventem a končí až masopustem. Seznamme se tedy se všemi dávnými zvyky a tradicemi, nahlédněme do jejich tajemství i poezie. Připomeneme vám také dávné dětské hry a naučíme vás připravit i staročeské pokrmy, které zpestřovaly mikulášský, štedrovečerní i silvestrovský stůl. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-251-0476-1

BESTANDIG KARL-H. - CHORVATSKO SLOVINSKO-ČERNÁ HORA 808 PŘÍSTAVŮ A ZÁTOK
Tento jachtařský průvodce je překladem již patnáctého vydání velmi úspěšného německého originálu od německého jachtaře Karla Heinze Bestandiga. Kniha je upravena a přizpůsobena českým a slovenským podmínkám. Je plná jednoduchých mapek a plánků přístavů a zátok s nezbytným minimem textu. Mapy a plánky jsou seřazeny tak, aby se v nich dobře orientovalo a aby se snadno hledaly sousedící přístavy a zátoky. Kniha je černobílá, formát A4, obsahuje 92 stran map s plány přístavů, marin a zátok. Dále obsahuje 22 stran textu - návod na použití průvodce, základní informace o počasí, nebezpečných větrech, podmínkách plavby soukromých i charterových lodí, cenách za roční povolení k plavbě pro všechny velikosti lodí, celních podmínkách, uzavřených oblastech, námořních parcích, emailových adresách marin a přístavů, otevíracích časů čerpacích stanic a mnoho dalších užitečných rad. Vydavatel : YACHTING vydavatelství a naklad.jachtařské liter. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 138 ISBN: 80-238-5506-9

BESTER Alfred - Hvězdy můj osud
Rok vydání :1997 - brož., vyd. Laser 

BESTER Alfred - Hvězdy, můj osud
Rok vydání : 1992

BESTER ALFRED - ZNIČENÝ MUŽ
Na počátku dvacátého čtvrtého století kontrolují veškerou zločinnost telepaté. Jsou schopni zachytit jakýkoli zločin dříve, než se stane. Vražda je prakticky nemožná. Přesto se jeden muž k tomuto činu odhodlá. Psychotický obchodní magnát vymyslel nepřekonatelné schéma na zničení konkurenční společnosti. Podaří se mu spáchat zločin a vyhnout se trestu v době, kdy je něco takového nemyslitelné či dokonce nemožné? Román Alfreda Bestera je vůbec prvním dílem odměněným cenou Hugo a dodnes si uchoval snad všechny klady, které ho k této poctě předurčily. Originální vize s překvapivou pointou a na svou dobu nebývale propracovanou psychologií postav je vrcholem žánru science fiction. Příběh muže, který se rozhodl prosadit svou vůli navzdory celé společnosti je nezapomenutelný, i když od jeho vzniku uběhlo více než půl století. Vydavatel : LASER Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-7193-289-5

BESTOVÁ C.C. - Trest smrti v německo-českém porovnání
Rok vydání : 1996

BESTR PAVEL - DINOSAUŘI OMALOVÁNKY S VYSTŘIHOVÁNKOU
Dětské omalovánky pro nejmenší, kteří sympatizují s dinosaury. Obrázky spolu se jmény dinosaurů. Vystřihovánka vhodná jako zátiší na stůl. Vydavatel : Robert Návrátil výtvarné práce,grafika,výroba vyst Jazyk: Čeština

BESTR PAVEL - OMALOVÁNKY ŠKODA I OMALOVÁNKY S VYSTŘIHOVÁNKOU
Dětské omalovánky s vystřihovánkou. Vydavatel : Robert Návrátil výtvarné práce,grafika,výroba vyst Jazyk: Čeština

BESTR PETR - AUTA OMALOVÁNKY S VYSTŘIHOVÁNKOU
Vydavatel : Robert Návrátil výtvarné práce,grafika,výroba vyst Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština

BESTR, NAVRÁTIL - KOLESOVÝ PARNÍK VLTAVA MALOSTRANSKÁ VODÁRENSKÁ VĚŽ PAPÍROVÉ
další vystřihovánka obsahuje model Malostranské vodárenské věže, která stojí na místě Kartouzského mlýna. Hlavním modelem této vystřihovánky je však Kolesový parník Vltava, který brázdil vody řeky, jejíž nese jméno, od roku 1940 až do současné doby. Nyní je v kompletní rekonstrukci. Vystřihovánka obsahuje dvě verze modelů: základní pro začátečníky a mírně pokročilé a pak přílohu s detaily určenou pokročilým a zkušeným modelářům. Návod na sestavení je v češtině, němčině a angličtině. Součástí návodu je řada barevných návodových obrázků. Vydavatel : BETEXA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština

BESTR,NAVRÁTIL - DĚČÍNSKÁ VRCHOVINA ELBSANDSTEINGEBIRGE PAPÍROVÉ MODELY 1:87
Děčínský Sněžník a parní remorkér Lanna - vyrobte si sami!! Z papíru!! Vydavatel : BETEXA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 30

BESTR,NAVRÁTIL - JIZERSKÉ HORY ISERGEBIRGE PAPÍROVÉ MODELY 1:87 HISTORIE V MĚ
Rozhledna Štěpánka a zubačky z tanvaldské trati-pro výrobu u Vás doma!! Vydavatel : BETEXA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 30

BESTR,NAVRÁTIL - VOJENSKÁ VOZIDLA JEDNODUCHÉ VYSTŘIHOVÁNKY M 1:35
Atraktivní modely vojenských automobilů. Jedná se o vozy Aligator, ACMAT, Land Rover a Hummer. Princip vystřihovánky je vytvořen tak, aby stavbu modelů zvládli začínající modeláři a zaroveň pokročilí byli překvapeni věrnosti modelů při jednoduchém střihu. Měritko je 1:35. Ve stejném měřítku naleznete v naší nabídce Stavební stroje, Dopravní prostředky nebo Záchranáře. Postupným postavením těchto modelů získáte rozsáhlý vozový park ve stejném měřítku. Součástí je podrobný psaný a kreslený návod. Vydavatel : BETEXA Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština

BESTR,NAVRÁTIL - HOTEL GRŮŇ M:100 PAPÍROVÁ VYSTŘIHOVÁNKA
Největší srubový hotel v České republice. Jednoduchá vystřihovánka podle skutečné předlohy. Vydavatel : BETEXA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština

BESTR,NAVRÁTIL - NÁKLADNÍ VLAK JEDNODUCHÉ VYSTŘIHOVÁNKY M 1:35
Vydavatel : BETEXA Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština

BESTUŽEV-MARTINSKIJ A.A. - Zkouška
Rok vydání : 1980 Poznámka :váz.,A6

BESTUŽEV-MARTINSKIJ Alexandr A. - Zkouška
Rok vydání :1980 - A6 

BEŠ?ÁKOVÁ EVA,JEŽKOVÁ DAGMAR /ILUSTR./ - PÍSMENKOVÉ POHÁDKY
Blanka měla mnoho hraček: bručavého medvídka, nábytek a nádobíčko pro panenku Bětušku, bubínek a balonek. S balonkem si jednou hrála na louce a zakutálel se jí pod bílou břízu . Jednoduché pohádky plné fantazie pro začínající čtenáře, každá zaměřená na rozpoznání jednoho písmenka v abecedě, od autorky populární Knížky pro Vojtíška, doprovázejí půvabné ilustrace Dagmar Ježkové. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 56 ISBN: 80-242-2404-6

Bešťáková Eva - Hajný a já
il. P. Strnad 1990 ZčN, napsáno v jazyce: Česky

BETCKERMAN Barbara - Suspicions
Rok vydání : 1981

BETHARDS BETTY - SNÁŘ SYMBOLY PRO SEBEPOROZUMĚNÍ
Pokud si pamatujete své sny mohla by právě tato publikace objasnit co se za nimi skrývá. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 170 ISBN: 80-7254-663-5

BETHELL Nicholas - Útok na SSSR
Rok vydání : 2000

Bethell, Nicolas - Útok na SSSR
Nakladatel : Svojtka Rok vydání (číslo vydání) : 2000 () Popis : 2. světová válka, ilustrovaný průvodce

BETI Mongo - Chudák Kristuspán z Bomby
Rok vydání :1964 - pošk.ob. 

BETJEMAN aj. - Flower of cities a book of London
Rok vydání : 1949 Poznámka :HB

Betřich W. Lowenstein - Víra v pokrok
Podtitul : Dějiny jedné evropské ideje
Nakladatel : Oikoymenh
ISBN : 978-80-7298-303-2
EAN : 9788072983032
Formát : 560 stran, 20X13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Bedřich Loewenstein vyšel ze studií o německém liberalismu a radikalismu 19. století, v 60. letech se zabýval předpoklady nacismu v Německu a r. 1969 organizoval mezinárodní symposium o fašismu v Evropě. Během následujících let zákazu povolání mu jeho základní téma: Moderní civilizace a její slepé uličky vykrystalizovalo na široký historický náčrt vzniku občanské společnosti (něm. 1987, česky 1995), doplněný o druhý svazek pod titulem Problemfelder der Moderne (1990). V letech jeho působení na berlínské Svobodné universitě (1979-1994) se Loewenstein nadto zabýval teoriemi nacionalismu a revoluce, osvícenstvím, první světovou válkou, utopiemi a mezioblastmi historie a psychologie. Výběr z jeho esejů z 90. let vyšel česky pod názve My a ti druzí (1997, něm. rozšířené 2003). 2007 česky vyšlo i P 234 le-m 234 le, glosy z Loewensteinova zápisníku. Dějiny víry v pokrok jsou velkou synthezí jeho historického a filosofického uvažování

Betřich W. Lowenstein - Víra v pokrok
Podtitul : Dějiny jedné evropské ideje
Nakladatel : Oikoymenh
ISBN : 978-80-7298-303-2
EAN : 9788072983032
Formát : 560 stran, 20X13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Bedřich Loewenstein vyšel ze studií o německém liberalismu a radikalismu 19. století, v 60. letech se zabýval předpoklady nacismu v Německu a r. 1969 organizoval mezinárodní symposium o fašismu v Evropě. Během následujících let zákazu povolání mu jeho základní téma: Moderní civilizace a její slepé uličky vykrystalizovalo na široký historický náčrt vzniku občanské společnosti (něm. 1987, česky 1995), doplněný o druhý svazek pod titulem Problemfelder der Moderne (1990). V letech jeho působení na berlínské Svobodné universitě (1979-1994) se Loewenstein nadto zabýval teoriemi nacionalismu a revoluce, osvícenstvím, první světovou válkou, utopiemi a mezioblastmi historie a psychologie. Výběr z jeho esejů z 90. let vyšel česky pod názve My a ti druzí (1997, něm. rozšířené 2003). 2007 česky vyšlo i P 234 le-m 234 le, glosy z Loewensteinova zápisníku. Dějiny víry v pokrok jsou velkou synthezí jeho historického a filosofického uvažování

Betsy Howieová - Co mi dluží dcera
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-231-X
EAN : 9788072172313
Originál :Callie´s Tally: An Accounting of Baby´s First Year (Or, What My Daughter Owes Me)
Překlad : Tamara Váňová
Formát : 220 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Vtipná a půvabná kniha vyprávějící o tom, jaké dilema řeší normální, téměř čtyřicetiletá žena, když se rozhodne pořídit si dítě. Je to svérázná, autobiograficky laděná výpověď americké spisovatelky, dramatičky a herečky, pohybující se na pomezí dvou žánrů účetnictví a deníku ve stylu Bridget Jonesové.

Betsy Howieová - Co mi dluží dcera
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-231-X
EAN : 9788072172313
Originál :Callie´s Tally: An Accounting of Baby´s First Year (Or, What My Daughter Owes Me)
Překlad : Tamara Váňová
Formát : 220 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Vtipná a půvabná kniha vyprávějící o tom, jaké dilema řeší normální, téměř čtyřicetiletá žena, když se rozhodne pořídit si dítě. Je to svérázná, autobiograficky laděná výpověď americké spisovatelky, dramatičky a herečky, pohybující se na pomezí dvou žánrů účetnictví a deníku ve stylu Bridget Jonesové.

Betsy Howieová - . . Co mi dluží dcera
Rok vydání : 2003 Nakladatelství : Jota Počet stran : 219 stran

Bettauer/Skalická - Nejkrásnější žena, Doktorka Jarmila
19?? Rodina, napsáno v jazyce: Česky

Bettelheim Ch. - Ekonomika Francie po druhé světové válce
248 stran, celoplátěná vazba s opotřebenou obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNPL, Praha Rok vydání : 1958

Bettina Stulpnagel - Jóga pro těhotné, 2. vydání - Vnitřní harmonie pro zdravý vývoj dítěte
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
96 str. plnobarevných
Datum vydání: říjen 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1190-3
EAN: 978-80-251-1190-1

Chcete-li své těhotenství prožít v harmonii a vnitřním klidu, pak je cvičení jógy, meditace či snění v tomto období tou správnou volbou. Nemusíte mít s jógou žádné předchozí zkušenosti, tato kniha vás srozumitelně všemu naučí. Díky autorčiným poznatkům z medicíny a jógy se můžete připravit nejen na samotný porod, ale také na tělesné a duševní změny, které těhotenství provázejí. Významným přínosem této knihy je zaměření na konkrétní orgány a části těla matky (srdce, plíce, záda, páteř, ledviny, močový měchýř, játra, pánev, pánevní dno, ramena, krk, štítná žláza, tělo jako celek, imunitní systém).

V knize naleznete:
Pro české čtenářky upravila a na správnost přeložených výrazů dohlédla MUDr. Petra Voráčková, cvičitelka jógy pro těhotné v pražském Studiu pro ženy.

Bettina Stulpnagel - Jóga pro těhotné - Vnitřní harmonie pro zdravý vývoj dítěte
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
96 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1190-3
EAN: 9788025111901

Chcete-li své těhotenství prožít v harmonii a vnitřním klidu, pak je cvičení jógy, meditace či snění v tomto období tou správnou volbou. Nemusíte mít s jógou žádné předchozí zkušenosti, tato kniha vás srozumitelně všemu naučí. Díky autorčiným poznatkům z medicíny a jógy se můžete připravit nejen na samotný porod, ale také na tělesné a duševní změny, které těhotenství provázejí. Významným přínosem této knihy je zaměření na konkrétní orgány a části těla matky (srdce, plíce, záda, páteř, ledviny, močový měchýř, játra, pánev, pánevní dno, ramena, krk, štítná žláza, tělo jako celek, imunitní systém).

V knize naleznete:



Bettina Stulpnagel - Jóga pro těhotné - Vnitřní harmonie pro zdravý vývoj dítěte
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
96 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1190-3
EAN: 9788025111901

Chcete-li své těhotenství prožít v harmonii a vnitřním klidu, pak je cvičení jógy, meditace či snění v tomto období tou správnou volbou. Nemusíte mít s jógou žádné předchozí zkušenosti, tato kniha vás srozumitelně všemu naučí. Díky autorčiným poznatkům z medicíny a jógy se můžete připravit nejen na samotný porod, ale také na tělesné a duševní změny, které těhotenství provázejí. Významným přínosem této knihy je zaměření na konkrétní orgány a části těla matky (srdce, plíce, záda, páteř, ledviny, močový měchýř, játra, pánev, pánevní dno, ramena, krk, štítná žláza, tělo jako celek, imunitní systém).

V knize naleznete:



Bettini Sergio - Boticelli
Ocpl, 200x255, 52 s., 144 tavole in rotocalco e 2 tricromie 1942 Instituto italiano d arti grafiche, napsáno v jazyce: Česky

BETTLE Janet - Přiznání
Rok vydání : 2003

Bettle Janet - Smrtící lobby
Nakladatelství (edice): Oldag
Rok vydání: 2002
Počet číslovaných stran: 300
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bettramelli Antonio - Tři povídky
19?? Otto, napsáno v jazyce: Česky

BETTSOVÁ Heidi - Cena lásky
Rok vydání :2008

BETTSOVÁ Heidi/ JAMESOVÁ Bronwyn - Skrývané city/ Utajovaná vášeň
Rok vydání :2008

Betty Compson - Krásná hříšnice
Karel Šolc, Kutná Hora, 1925, velmi dobrý stav, obálka lehce odřená a natržená při okrajích, sešit, 78 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Betty Compson-Krásná hříšnice

Betty Friedan - Feminine mystique
Anotace : kultovní kniha rozebírající neutěšený stav žen v domácnosti, které z klece péče o děti a manžela jen těžko nacházejí úniku
Vyšlo : 29.05.2002
Počet stran : 596
Nakladatelství : Pragma 2002

Betty Kamen - Chrom je pro vás důležitý
Podtitul : Lekce výživy
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-697-2
EAN : 9788072056972
Originál :The Chromium Connection
Překlad : Tereza Frýbortová
Formát : 170 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Autorka v knize líčí historii pro výživu závažných stopových kvantit chrómu, který byl zaveden jako důležitý minerál v roce 1959. Popisuje jak chrom ovlivňuje vaší míru energie, metabolismus glukózy, schopnost překonávat stres, mechanismus regulace váhy, svalový a výkonnostní potenciál, hladinu cholesterolu nebo zdraví vašeho srdce.

Betty Kamen - Chrom je pro vás důležitý
Podtitul : Lekce výživy
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-697-2
EAN : 9788072056972
Originál :The Chromium Connection
Překlad : Tereza Frýbortová
Formát : 170 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Autorka v knize líčí historii pro výživu závažných stopových kvantit chrómu, který byl zaveden jako důležitý minerál v roce 1959. Popisuje jak chrom ovlivňuje vaší míru energie, metabolismus glukózy, schopnost překonávat stres, mechanismus regulace váhy, svalový a výkonnostní potenciál, hladinu cholesterolu nebo zdraví vašeho srdce.

Betty Mac Donald - VEJCE A J Aacute
Humorný román, kde autorka líčí své zážitky na slepičí farmě, kterou spolu s manželem Bobem založili a zvelebili v zapadlém koutě amerického venkova. Začátky jsou všelijaké, vždyť městskému způsobu života uvyklá Betty se najednou octne v místně, kde lišky dávají dobrou noc, a musí spoléhat jen na sebe a svého muže. Žikeš, Praha, 1947 324 stran, původní brož, střední formát 1. vydání Stav : obálka brože poškozena, podlepena, kousíčky chybí, jinak dobrý stav.

Betty MacDonaldová - Kdokoli může dělat cokoli
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0005-1
EAN : 9788025700051
Originál :Anybody Can Do Anything
Překlad : Eva Marxová
Formát : 232 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (11. vydání)


Anotace : Třetí román americké spisovatelky z r. 1950 opět vychází přímo z jejího života. Tentokrát líčí svízelná léta ekonomické krize 30. let, dobu, kdy se po rozvodu se svým prvním mužem s oběma dcerami nastěhovala zpět ke své rodině do Seattlu. Opět s neúnavným a tolik povzbuzujícím humorem popisuje řadu všeklijakých zaměstnání, kterými musela projít, aby se protloukla, což vystihuje název knihy. Vzpomíná na to, že nejlepší na celé krizi bylo to, že se jejich rodina zase dala dohromady. Humorně líčený přístup autorky k neradostným překážkám v životě našel v poválečném světě velkou odezvu, mluvil z duše mnoha jiným.

Betty MacDonaldová - Morová rána
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0007-5
EAN : 9788025700075
Formát : 231 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (11. vydání)


Anotace : Samostatné vydání druhého humoristického románu americké spisovatelky o jejím onemocnění tuberkulozou, který vyšel dosud v českém překladu jen jako součást knihy Co život dal a vzal.

Betty MacDonaldová - Dusím se ve vlastní šťávě
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0008-2
EAN : 9788025700082
Formát : 244 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Betty MacDonaldová (1908-1958) napsala za svůj život čtyři úspěšné romány pro dospělé a čtyři knihy pro děti o paní Láryfáry. Ve všech vycházela ze svého života, z jehož obtíží se s humorem sobě vlastním dokázala vypsat. Její poslední román z r. 1955 líčí život s druhým manželem Donem a dvěma pubertálními dcerami, který trávili na překrásném, ale obtížně dostupném ostrově Vashon, kam se po zakoupení domu a kusu pláže přestěhovali ze Seattlu. Dnes je ze stodoly, kterou tam MacDonaldovi postavili, hotýlek, vedle něhož stále stojí slepičárna, kterou Bettin manžel krátce provozoval v návaznosti na úspěch knihy Vejce a já.

Betty MacDonaldová - Kdokoli může dělat cokoli
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0005-1
EAN : 9788025700051
Originál :Anybody Can Do Anything
Překlad : Eva Marxová
Formát : 232 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (11. vydání)


Anotace : Třetí román americké spisovatelky z r. 1950 opět vychází přímo z jejího života. Tentokrát líčí svízelná léta ekonomické krize 30. let, dobu, kdy se po rozvodu se svým prvním mužem s oběma dcerami nastěhovala zpět ke své rodině do Seattlu. Opět s neúnavným a tolik povzbuzujícím humorem popisuje řadu všeklijakých zaměstnání, kterými musela projít, aby se protloukla, což vystihuje název knihy. Vzpomíná na to, že nejlepší na celé krizi bylo to, že se jejich rodina zase dala dohromady. Humorně líčený přístup autorky k neradostným překážkám v životě našel v poválečném světě velkou odezvu, mluvil z duše mnoha jiným.

Betty MacDonaldová - Morová rána
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0007-5
EAN : 9788025700075
Formát : 231 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (11. vydání)


Anotace : Samostatné vydání druhého humoristického románu americké spisovatelky o jejím onemocnění tuberkulozou, který vyšel dosud v českém překladu jen jako součást knihy Co život dal a vzal.

Betty MacDonaldová - Dusím se ve vlastní šťávě
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0008-2
EAN : 9788025700082
Formát : 244 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Betty MacDonaldová (1908-1958) napsala za svůj život čtyři úspěšné romány pro dospělé a čtyři knihy pro děti o paní Láryfáry. Ve všech vycházela ze svého života, z jehož obtíží se s humorem sobě vlastním dokázala vypsat. Její poslední román z r. 1955 líčí život s druhým manželem Donem a dvěma pubertálními dcerami, který trávili na překrásném, ale obtížně dostupném ostrově Vashon, kam se po zakoupení domu a kusu pláže přestěhovali ze Seattlu. Dnes je ze stodoly, kterou tam MacDonaldovi postavili, hotýlek, vedle něhož stále stojí slepičárna, kterou Bettin manžel krátce provozoval v návaznosti na úspěch knihy Vejce a já.

Betty MacDonaldová - CO ŽIVOT DAL A VZAL
Román navazující na populární knížku Vejce a já. MacDonaldová čerpá náměty výhradně z vlastního života, popisuje, co ji potkalo dobrého i zlého. Znovu přivádí k životu nesčetné množství lidí, s nimiž se setkala třeba jen letmo, nebo ať už její osudy ovlivnili významněji. Vyšehrad, Praha, 1985 619 stran, původní vzaba, střední formát 1. vydání Stav: obálka chybí, jinak dobrý stav.

Betty Massingham - . . Aranžování květin
Rok vydání : 1981 Nakladatelství : Hamlyn Počet stran : 300 stran

Betty McDonaldová - Kdokoli může dělat cokoli
Argo 2008, 230 stran

Betty McDonaldová - Morová rána
Argo 2008, 228 stran

Betula Pendula - 1999
Dvoučlenná kapela Betula Pendula (v překladu z latiny bříza bělokorá) vznikla už polovině osmdesátých let, ale po slavném rozjezdu na jednom z předlistopadových Rockfestů a první, horko těžko sháněné EP desce, se v průběhu devadesátých letech proměnila ve formaci, která koncertuje a vydává desky jen sporadicky. Ta s vročením 1999 je v pořadí už třetí a možná ze všech nejintimnější. Meditativní kompozice, doprovázené jen kytarou a klávesami, přenášejí svou úsporností pozornost především na zpěv (či spíše přednes) Jana Šoltise a texty básnířky Hany Kocourkové. Pro posluchače, který baží po chvilce tichého spočinutí, je Betula Pendula přímo určena, jiní pro ni ale steží budou hledat společnou řeč.
Tracklist:
01. Umění vkročit
02. Valašské hory
03. Déšť
04. Vášeň
05. Blesk
06. Bledá znamení
07. A odejdu .
08. Kam se mám podít
09. Těžko je
10. Hora
11. Co pošeptám


Betula Pendula -
Škeřík 1928, Prokletí básníci sv.č. 2, polokož.převazba, čísl.výt. 160/200

Beuysová Barbara - Neboť jsem nemocná láskou
Nakladatelství (edice): Prostor
Rok vydání: 2005
Počet číslovaných stran: 398
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Život Hildegardy z Bingenu


BEVARLYOVÁ Eizabeth - Láska na druhý pokus
Rok vydání :1998

BEVARLYOVÁ Eizabeth - Příliš mnoho překvapení
Rok vydání :1997

BEVARLYOVÁ Eizabeth - Perfektní táta
Rok vydání :1994

BEVARLYOVÁ Eizabeth - Jakeovy vánoce
Rok vydání :1993

BEVARLYOVÁ Elizabeth - Jakeovy vánoce
Rok vydání :1993

BEVARLYOVÁ Elizabeth - Zamilovaný podnikatel
Rok vydání :2008

BEVARLYOVÁ Elizabeth - Jakeovy vánoce
Rok vydání :1993

BEVARLYOVÁ Elizabeth - Vydražený milenec
Rok vydání :1997

Bevarlyová Elizabeth - Příliš mnoho překvapení
Nakladatelství (edice): Harlequin - Desire
Rok vydání: 1997
Počet číslovaných stran: 151
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: svazek č.: 230


Bevarlyová Elizabeth - Vydražený milenec
Nakladatelství (edice): Harlequin - Desire
Rok vydání: 1997
Počet číslovaných stran: 151
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: svazek č.: 234


BEVERLEY JO - TAJEMSTVÍ DÁMY
Nestává se často, aby člověk potkal v malém francouzském hostinci jeptišku, která vztekle kleje. Když však tento zřídkavý úkaz spatřil hrabě Robin Fitzvitry, nepohoršil se, ba právě naopak: rozhodl se přijít záhadě na kloub. A protože trocha rozptýlení přijde vždy vhod, Robin nabídne sestře Immaculatě doprovod během cesty do Anglie. Petra d Averilo sice strávila spoustu let v italském klášteře, ale do jeptišky má věru daleko. Jen zvolila tento převlek, aby ukryla svou totožnost a mohla se skrývat před svými pronásledovateli. Po matčině smrti čelí neustálému nebezpečí, a tak se vypravila za svým otcem, anglickým lordem, který však nemá o její existenci nejmenší tušení. Když ji osud svede dohromady s mladým šlechticem, vidí v něm šanci, jak přestát nebezpečnou cestu. Zprvu je pevně odhodlána využít pouze nabízené pomoci a odolat Robinovým svodům. Nebude však putování příliš dlouhé a nástrahy příliš nebezpečné, aby Petra dokázala uchránit svou čest, city i bedlivě střežené tajemství? Vydavatel : DOMINO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 330 ISBN: 80-7303-437-5

BEVERLY JO - TAJNÝ SŇATEK
Lord Christian Grandiston se po desetiletí válečných bojů vrací domů pln myšlenek na světské radosti, které svobodnému pohlednému muži skýtá georgiánský Londýn. Jeho otec je ovšem jiného mínění a ze všech sil se snaží Christianovi namluvit jistou zámožnou dámu. Vydavatel : DOMINO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 300 ISBN: 80-7303-482-5

Beverly McMillanová - Oceány
Nakladatel : Slovart
Edice :Na vlastní oči
ISBN : 978-80-7391-032-7
EAN : 9788073910327
Formát : 64 stran, 27,2x25cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : V knize jsou aktuální informace o podmořském světě a 3D obrázky, které doslova vystupují z každé stránky a budou podněcovat tvoji představivost úplně novým způsobem.

Beverly McMillanová - Oceány
Nakladatel : Slovart
Edice :Na vlastní oči
ISBN : 978-80-7391-032-7
EAN : 9788073910327
Formát : 64 stran, 27,2x25cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : V knize jsou aktuální informace o podmořském světě a 3D obrázky, které doslova vystupují z každé stránky a budou podněcovat tvoji představivost úplně novým způsobem.

Beverly Swerlingová - Město slávy
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-542-4
EAN : 9788073815424
Originál :City of Glory
Překlad : Císař Gerik
Formát : 432 stran, 24x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Město New York, jež se roku 1812 rozkládá mezi manhattanskými lesy a mořem, je pro autorku branou do násilnického světa, ve kterém se mísí francouzská hantýrka kreolských pirátů s nářečím irských mořeplavců, a kde se na pearlstreetských aukcích draží zásilky vzácných čajů a hedvábí z čínského Kantonu. Věrnost se tam jako příliv a odliv mění ve zradu a zase zpět, láska a chtíč bývají často k nerozeznání, dluhopisy země jsou jen bezcennými cetkami ve srovnání s pohádkovým bohatstvím Dálného východu a jen několik málo jasnozřivých vlastenců si uvědomuje nejen nutnost bránit město před britskými červenokabátníky, ale i zachovat konstituční jednotu, ukutou roku 1787. Joyful Patrick Turner, temperamentní válečný hrdina a skvělý chirurg, kterého britský granát připravil o ruku, vkládá své naděje do obchodu s Čínou. K tomu je ovšem třeba prorazit britskou námořní blokádu, a pokud se mu to nepodaří, přijde nejen o všechen majetek, ale i o krásnou Manon, dceru hugenotského klenotníka, který by nikdy nesvolil k její svatbě s nuzákem. Když se pak Joyful v ošidném víru hledání ztraceného pokladu i pátrání po tajemném diamantu dozví o britském dobytí a vypálení Washingtonu, pochopí, že ve hře je daleko víc, než jen jeho osobní štěstí. Jeho protivník, Gornt Blakeman, chce nejen získat za manželku jeho snoubenku, ale touží se stát suverénním vládcem nad polovinou Spojených států. Přesvědčivě vykreslené postavy románu oživují pohled na kypící metropoli: John Jacob Astor, nejbohatší muž Ameriky, přivádí do svého honosného broadwayského sídla první čínské služebnictvo Lucretia Carterová, manželka ctihodného obchodníka, si ve válečné nouzi musí přivydělávat jako andělíčkářka zaměstnankyň newyorských nevěstinců tajemný Kantoňan Bezpalčák Wu, který se do Ameriky dostal jako černý pasažér na obchodní lodi, tu spřádá své nezákonné plány uhrančivě krásná mulatka Delight Higginsová, majitelka přepychové herny s nevěstincem, žije v trvalé hrůze před nelítostnými gangy lovícími uprchlé otroky. S těmi všemi se tu setkáme, dále pak s řezníky a lodními staviteli, s lékaři a písaři, s obyvateli slumů v chudinské čtvrti Five Points i s prvními finančníky rodící se newyorské burzy. Poznáme muže, kteří ve dne kují pikle a po nocích hýří, zatímco jejich manželky své touhy a ctižádosti, svá skutečná přání, skrývají za roztomilými vzdechy a pod hedvábnými sukněmi.

Beverly Swerlingová - Město slávy
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-542-4
EAN : 9788073815424
Originál :City of Glory
Překlad : Císař Gerik
Formát : 432 stran, 24x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Město New York, jež se roku 1812 rozkládá mezi manhattanskými lesy a mořem, je pro autorku branou do násilnického světa, ve kterém se mísí francouzská hantýrka kreolských pirátů s nářečím irských mořeplavců, a kde se na pearlstreetských aukcích draží zásilky vzácných čajů a hedvábí z čínského Kantonu. Věrnost se tam jako příliv a odliv mění ve zradu a zase zpět, láska a chtíč bývají často k nerozeznání, dluhopisy země jsou jen bezcennými cetkami ve srovnání s pohádkovým bohatstvím Dálného východu a jen několik málo jasnozřivých vlastenců si uvědomuje nejen nutnost bránit město před britskými červenokabátníky, ale i zachovat konstituční jednotu, ukutou roku 1787. Joyful Patrick Turner, temperamentní válečný hrdina a skvělý chirurg, kterého britský granát připravil o ruku, vkládá své naděje do obchodu s Čínou. K tomu je ovšem třeba prorazit britskou námořní blokádu, a pokud se mu to nepodaří, přijde nejen o všechen majetek, ale i o krásnou Manon, dceru hugenotského klenotníka, který by nikdy nesvolil k její svatbě s nuzákem. Když se pak Joyful v ošidném víru hledání ztraceného pokladu i pátrání po tajemném diamantu dozví o britském dobytí a vypálení Washingtonu, pochopí, že ve hře je daleko víc, než jen jeho osobní štěstí. Jeho protivník, Gornt Blakeman, chce nejen získat za manželku jeho snoubenku, ale touží se stát suverénním vládcem nad polovinou Spojených států. Přesvědčivě vykreslené postavy románu oživují pohled na kypící metropoli: John Jacob Astor, nejbohatší muž Ameriky, přivádí do svého honosného broadwayského sídla první čínské služebnictvo Lucretia Carterová, manželka ctihodného obchodníka, si ve válečné nouzi musí přivydělávat jako andělíčkářka zaměstnankyň newyorských nevěstinců tajemný Kantoňan Bezpalčák Wu, který se do Ameriky dostal jako černý pasažér na obchodní lodi, tu spřádá své nezákonné plány uhrančivě krásná mulatka Delight Higginsová, majitelka přepychové herny s nevěstincem, žije v trvalé hrůze před nelítostnými gangy lovícími uprchlé otroky. S těmi všemi se tu setkáme, dále pak s řezníky a lodními staviteli, s lékaři a písaři, s obyvateli slumů v chudinské čtvrti Five Points i s prvními finančníky rodící se newyorské burzy. Poznáme muže, kteří ve dne kují pikle a po nocích hýří, zatímco jejich manželky své touhy a ctižádosti, svá skutečná přání, skrývají za roztomilými vzdechy a pod hedvábnými sukněmi.

Bevilacqua A. - Taková zvláštní láska
Svoboda 1984

Bevilacqua Alberto - Stačí přejít most
1981 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

BEVILACQUA Alberto - Taková zvláštní láska
Rok vydání : 1984

Bevilacqua Alberto - Taková zvláštní láska
Obr, 240 s. 1984 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Bevilacqua Alberto - Stačí přejít most
Nakladatelství (edice): Čtení na dovolenou
Rok vydání: 1981
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Bevilacqua Alberto - Stačí přejít most
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 196

BEVILAQUA Alberto - Stačí přejít most
Rok vydání :1981 - ob.A.Born,brož. 

BEVILAQUA Alberto - Stačí přejít most
Rok vydání :1981

Bevin Alexander - Jak vítězí velcí vojevůdci
Jota, Brno, 1996, velmi dobrý stav, karton vazba, papírový přebal, 278 stran, Historie, Bevin Alexander-Jak vítězí velcí vojevůdci

Bevk/ Copič ad. - Svítání za tmavých nocí
Ocpl, 384 s., il. R. Malát 1964 NV, napsáno v jazyce: Česky

BEVRLÝ Miloslav - Kniha o Jizerských horách
Rok vydání : 1976 Poznámka :vč. mapy

BEY Essad - Stalin
Rok vydání : 1932

Beyer ? Máslo - Škola hry klavírní II. Díl
Nakladatel : A. Neubert Rok vydání (číslo vydání) : 1942 ()

BEYER GUNTER - TRÉNINK KONCENTRACE
Kniha nabízí úvodní krátký test koncentrace, následuje pětiúrovňový soubor cvičení ke zlepšení soustředění (od začátečnické náročnosti až po vrcholně pokročilou). Cvičení se zaměřují na tři základní oblasti: rychlejší a lepší porozumění psanému textu, na rychlé reakce a rozhodování a na paměť a snazší učení. Poslední čtvrtina knihy představuje uvolňovací techniky pro osvěžení pozornosti (dechová cvičení, 8222 mental fitness 8220 ), krátce se věnuje i tématu 8222 brain food 8220 , stravy stimulující mentální činnost. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7367-655-1

BEYER JANNIK,GAMMELTOFT LONE - HRA A AUTISMUS PŘÍPRAVA HERNÍCH AKTIVIT PRO DĚTI S AUTISMEM
Příprava herních aktivit pro děti s autismem Jako jeden z hlavních charakteristických rysů autismu je často uváděno to, že děti s autismem postrádají schopnosti a zájem zapojit se do hry. Jejich hra s hračkami a jinými předměty není funkční a působí neobvykle. Nemají většinou zájem o kontakt a hru s jinými dětmi. Některé tráví nekonečné hodiny stereo-typními jednoduchými manipulacemi, z nichž se dají vyrušit jen obtížně a nedají se vtáhnout do smysluplných aktivit. Mohou se děti s autismem vůbec naučit si hrát? Lze je motivovat pro hru s ostatními dětmi? Mohou z ní mít radost? To jsou hlavní témata této knihy, kterou napsali zkušení odborníci, kteří se více než dvacet let věnují práci s dětmi s tímto postižením. Nabízejí popis a vysvětlení od teoretických základů po praktické vzdělávací intervence. Kniha poskytne rodičům i odborníkům návody, jak naplánovat a připravit herní aktivity. Text je doprovázen souborem fotografií výukových strategií. Kniha přináší užitečné informace nejen pro speciální pedagogy a psychology, ale i pro rodiče a příbuzné lidí s autismem. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 104 ISBN: 80-7367-157-3

BEYERL BEPPO - VÍDEŇ-KOMPLETNÍ PRŮVODCE NA CESTY
Cestovní průvodci vhodní především pro individuální turistiku vznikající ve spolupráci s nakladatelstvím Reise Know-how, které na trhu působí řadu let a jejichž produkty získaly ocenění pro svou kvalitu. Knihy se vyznačují praktickým formátem, obsahově jsou velice bohaté. Poskytují informace o významných památkách, dopravě, ubytování, stravování, atd. Text je doplněn barevnými fotografiemi a podrobnými mapkami a plánky. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-251-2276-1

BEYERL JAN - ARABŠTINA
Praktický jazykový průvodce pro cesty do zahraničí. Najdeme zde na 1000 praktických vět a na 5500 slovíček rozdělených do jednotlivých kapitol podle témat. Vydavatel : RO-TO-M a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 239 ISBN: 80-85840-44-8

Beyerleinová - Bohyně v kameni
Nakladatelství (edice): NS Svoboda
Rok vydání: 2003
Počet číslovaných stran: 519
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Bez aut. - České balady romance a legendy
Rok vydání : 42

Bez autora - Vladimír Iljič Lenin
Rok vydání : 1973

Bez autora - Kuvajt:Otázky státnosti a hranic
Rok vydání : 1999

Bez autora - Kdo vyplenil Kuvajt
Rok vydání : 1997

Bez autora - Historia universatis Car.Pragensis
Rok vydání : 69

BEZ AUTORA - Clandestin congres
Rok vydání : 1970

BEZ AUTORA - Akční program KSČ
Rok vydání : 1968

bez autora - Acta universatis Carolinae
Rok vydání : 81

bez autora - Angličtina 2000 nejdůležitějších slovíček
Podtitul : lépe mluvit, více rozumět
Formát : 12×19 cm, 144 stran
Datum vydání : 22.07.2008
ISBN : 978-80-247-2508-6
Anotace : Kniha pro všechny ty, kdo by si rádi zlepšili svou angličtinu a rozšířilo slovní zásobu. V knize najdete 2000 nejdůležitějších a nejčastěji používaných slovíček, která vám usnadní komunikaci v angličtině i porozumění mluvenému či psanému slovu. U všech anglických slov je uvedena i výslovnost. Text doplňuje stručný přehled hlavních nepravidelných sloves a přehledný rejstřík.


bez autora - Fondue, raclette amp horký kámen
Podtitul : více než 110 nejlepších receptů
Formát : 14×21 cm, 96 stran
Datum vydání : 11.02.2005
ISBN : 80-247-1171-0
Anotace : Nové způsoby vaření přímo na stole fondue, raclette, grilování na horkém kameni jsou ideální pro příjemné večery s rodinou nebo přáteli u oblíbených jídel. V této knize najdete nejen klasické předpisy pro všechny tři způsoby přípravy těchto jídel, ale dozvíte se také, jak připravit nejrůznější omáčky, dipy a rafinované přílohy. Prostě pro každou chuť i pro každý mlsný jazyk tu najdete to pravé. Návodná kniha je plná barevných fotografií. U každého receptu jsou uvedeny údaje o nutriční a energetické hodnotě.


bez autora - Omáčky, dipy amp dresinky
Podtitul : více než 130 nejlepších receptů
Formát : 14×21 cm, 96 stran
Datum vydání : 04.10.2005
ISBN : 80-247-1176-1
Anotace : Holandská omáčka, remuláda, domácí majonéza - omáčky a dipy jsou v kuchyni příslovečná tečka nad i - zušlechtí každý pokrm, zvýrazní jeho osobitou chuť a rafinovaně jej zjemní. V knize je více než 130 snadných a přehledných receptů na klasické, známé i neobvyklé omáčky k masu, rybě a zelenině, originální salátové dresinky, ale také na oblíbené krémové a ovocné dipy. Najdete zde tipy a rady k jejich úspěšné přípravě a také k jejich uchovávání. Praktickou kuchařku s vyzkoušenými recepty doprovází barevné fotografie. U každého receptu jsou údaje o nutriční a energetické hodnotě.


bez autora - Těstoviny
Podtitul : 55 osvědčených receptů
Formát : 17×19 cm, 80 stran
Datum vydání : 24.04.2007
ISBN : 978-80-247-2056-2
Anotace : Omrzela vás nabídka blízké pizzerie? Uvařte si chutné těstoviny doma! Mezi 55 osvědčenými recepty najdete nápady na rychlé večeře i velké rodinné oslavy. Vyberte si tradiční italské přísady, jako jsou sýry, mořské plody, rajčata a drůbeží maso, nebo vyzkoušejte nové druhy přípravy jídel s jehněčím, dýní a čočkou. Své si zde najdou milovníci masa i vegetariáni. Knihu doplňují informace o správné přípravě těstovin a recepty na oblíbené omáčky. Nechte se inspirovat červenými rajčátky a vůní čerstvého parmezánu?


bez autora - Zelenina
Podtitul : 65 osvědčených receptů
Formát : 17×19 cm, 80 stran
Datum vydání : 24.04.2007
ISBN : 978-80-247-2057-9
Anotace : Jak rádi si prohlížíme krásnou čerstvou zeleninu na trhu! A jak často z ní připravujeme stále stejná jídla. Našich 65 osvědčených receptů vám poradí, jak chutně a jednoduše připravit běžné i méně známé druhy zeleniny tak, abyste si na ní doma opravdu pochutnali. Přinášíme nápady na zeleninové polévky, jídla s masem i bez něj, zapékané pokrmy a barevné přílohy. Knihu doplňují recepty na oblíbené dipy či zdravé zeleninové nápoje. Jak rádi budete příště vybírat cukety, fazolky, lilek, rukolu, mrkev, špenát?


bez autora - Pizza, quiche slané koláče
Podtitul : více než 90 nejlepších receptů
Formát : 14×21 cm, 96 stran
Datum vydání : 03.05.2005
ISBN : 80-247-1172-4
Anotace : Pizza Margherita. Pizza čtvero ročních období. Pizza al tonno. Pizza Capricciosa. Calzone. Quiche lorraine. Alsaský koláč Každý si tu přijde na své. Tato kniha nabízí nejlepší recepty na přípravu klasické pizzy, rafinované quiche a tarte, masového a zeleninového závinu, pikantních koláčů a chutného drobného pečiva. Navíc se tu ještě dočtete, co byste měli vědět o původu pečiva, o nejdůležitějších přísadách a o správné přípravě těsta. Praktickou kuchařku s vyzkoušenými recepty doprovází mnoho barevných obrázků. U každého receptu jsou údaje o nutriční a energetické hodnotě.


bez autora - Wok
Podtitul : 63 osvědčených receptů
Formát : 17×19 cm, 80 stran
Datum vydání : 30.04.2007
ISBN : 978-80-247-2059-3
Anotace : Máte rádi asijskou kuchyni? Aby vaše jídla měla tu správnou chuť, připravujte je na pánvi wok. Můžete v ní uvařit vše, co máte tak rádi - zeleninu, maso, těstoviny, jídla s rýží, dary moře a dokonce i polévky. Přinášíme vám 63 osvědčených receptů a navíc se naučíte jak ve woku správně opékat, jak krájet zeleninu a jaké přísady jsou při vaření ve woku vhodné. Zkuste si připravit zeleninu s sójovými výhonky a houbami, opékanou rýži, vaječné nudle s tofu, kuřecí prsíčka se zeleninou


BEZ AUTORA - Mein junior encyklopedie
Rok vydání : 1991

Bez autora - Počet nudliček v jarní polévce
Rok vydání : 1967

BEZ AUTORA - Máma bude koukat
Rok vydání : 1979

Bez autora - František Xaver Šalda
Rok vydání : 1968

BEZ AUTORA - Přehled Mluvnické němčiny
Rok vydání : 1992

Bez autora - Matematika
Rok vydání : 1997

BEZ AUTORA - Pablo Picasso
Rok vydání : 1936

Bez autora - Staročeské a evropské umění
Rok vydání : 88

BEZ AUTORA - Výstava díla Mikoláše Alše
Rok vydání : 1952

BEZ AUTORA - Výtvarné práce
Rok vydání : 1920

BEZ AUTORA - Cestou zkázy
Rok vydání : 1958

Bez peří - Noční vidění
Studiová nahrávka mosteckého souboru, který sám sebe označuje za romantické kovboje, ačkoliv jeho tvorba je bezprostřední a divoká. Tuto divokost a ostrost se podařilo zachovat i na nahrávce, pořízení ve studiu Hypnolet Jiřího Ditricha (Hypnotix). Na závěrečných úpravách se podílel Jan Čechtický (Ohm Square atd.), který svým odstupem přispěl k přesahu přes rockový design skladeb. Nosné melodie, výrazné riffy, moderní zvuk, české texty a čtyři akustické bonusy. Pocity osamělého nočního chodce, který se sám sobě ztratil. Netradiční obal netradičního formátu.

Bez peří - Jablečné pyré
Po hříchu stále nedoceněná mostecká kapela Bez peří vznikla jako původně tříčlenný projekt zpěváka a baskytaristy Davida Pomahače v roce 1995. Od prvního koncertu na podzim následujícího roku však frekvence jejich vystoupení začíná prudce stoupat a kromě českých klubů se BP objevují i v Německu. Jejich hudba vychází z post punku a britské kytarové scény, reprezentované jmény jako The Cure, Joy Division, nepostrádá však správný říz, melodický půvab ani osobitou poetiku v textech. V listopadu 1998 vzniká jejich debutová deska Jablečné pyré, jejíž kvality (písně jako Panenka P. J. či La Piscine de Mademoiselle Binoche jsou bezpřehánění hity) bohužel sráží nepříliš povedený zvuk. Na podzim 2003 vychází na značce Guerilla Records album pojmenované Noční vidění.
Tracklist:
01. Gradito
02. Zítra si mě vem
03. Der Mond über Goldberg
04. Nestačí ?!
05. Panenka P. J.
06. Tři páry pod topolem
07. V předsíni a na špičkách
08. La Piscine de Mademoiselle Binoche
09. 7
10. A


BEZČASTNAJA N.S. - Fyzika v obrázcích
Rok vydání :1985 - 80 s., 67 obr., brož. 

BEZDĚK Bohuslav kapitán - Menoslov obcí na Slovensku
Rok vydání : 1920 Poznámka :váz.

BEZDĚK Ctibor - Děti a jejich milí přátelé
Rok vydání :2005 - nová 

BEZDĚK Ctibor - Děti a jejich milí přátelé
Rok vydání :2005 - nová 

BEZDĚK Ctibor - Děti a jejich milí přátelé
Rok vydání :2005 - nová 

Bezděk Ctibor - Záhada nemoci a uzdravení-Etikoterapie II.
214 stran, čb. přílohy, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Fontána Rok vydání : 2000

BEZDĚK CTIBOR - ZÁHADA NEMOCI A UZDRAVENÍ ETIKOTERAPIE II.LÉČENÍ DUŠE A TĚLA
Tělo a duše tvoří jednotu, která je neoddělitelná a je odpovědná za všechny svoje počiny. Provede-li nemocný ve své duši obrat od zlého ve směru dobra, nastane s velkou pravděpodobností obrat k lepšímu i v jeho zdravotním stavu. II. díl etikoterapie Záhada nemoci a uzdravení navazuje na 1. svazek Záhada života a smrti , který vyšel poprvé před více jak 60. lety. Dr. Ctibor Bezděk, říčanský praktický lékař, humanista a jeden z nejpokrokovějších duchů své doby, v něm začal hledat skutečnou příčinu nemocí, která neleží ve viditelné říši těla a hmoty, ale ve zcela neviditelné sféře lidské duše. Velmi citlivě analyzuje příčiny lidského trápení ve hmotě - fyzickou nemoc i s průvodními starostmi a životními omyly. S hlubokou intuicí již tehdy vyciťoval souvislosti, které dnes postupně začínáme uznávat. Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 214 ISBN: 80-86179-45-1

BEZDĚK CTIBOR - ETIKOTERAPIE
Využití psychoterapie při léčbě a zlepšování průběhu léčby chorob. Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 284 ISBN: 80-7336-370-4

Bezděk H. - Dojmy od moře-zápisky námořního lékaře
Obr, 254 s. 1912 Píša, napsáno v jazyce: Česky

Bezděk Jar., Frýbort Zd. - Italsko-český a česko-italský slovník
ČK 1997

BEZDĚK Jaroslav / SVOZIL Pavel - Stavební činnost a životní prostřední
Rok vydání :1987

BEZDĚK Jaroslav, FRÝBORT Zdeněk - Italsko-český, česko-italský slovník
Rok vydání : 1997

BEZDĚK JAROSLAV,FRÝBORT ZDENĚK - ITALSKO-ČESKÝ,ČESKO-ITALSKÝ SLOVNÍK
Kapesní oboustranný slovník. Vydavatel : Český klub - Nakladatelství Josefa Šimona Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 328 ISBN: 80-85637687

BEZDĚK Miloslav - Elektonika III
Rok vydání : 2005

BEZDĚK MILOSLAV - ELEKTRONIKA 1
Tato učebnice je určena pro 2. ročník středních průmyslových škol, integrovaných středních škol a učilišť a to pro obory kódu začínající číslicí 26. Kniha je rozdělena do dvanácti kapitol. Součástí první kapitoly je vstupní test, který má prověřit znalosti z prvního ročníku. Ve druhé kapitole jsou probírány základní pojmy z elektroniky, součástky, zdroje a základy elektronických obvodů. Ve třetí kapitole je pojednáno o polovodičích, diodách, usměrňovačích, násobičích a stabilizátorech napětí. Čtvrtá kapitola je věnována zesilovačům, přičemž v jejím úvodě je pojednáno o základní součástce zesilovačů ? tranzistorech. Pátá kapitola je zaměřena na operační zesilovače, šestá na vícevrstvové spínací součástky. V sedmé kapitole jsou popsány oscilátory a frekvenční syntezátory, tedy zdroje signálů pro další obvody. Náplní osmé kapitoly jsou modulace a modulátory, námětem deváté kapitoly směšovače. V desáté kapitole je popsán opak modulací ? proces demodulace. Jedenáctá kapitola je zaměřena na integrované obvody. Ve dvanácté kapitole jsou pak uvedeny výsledky všech kontrolních testů. Vydavatel : KOPP Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 341 ISBN: 80-7232-365-4

BEZDĚK MILOSLAV - ELEKTRONIKA 2
Učebnice Elektronika II zaceluje mezeru v nedostatku učebnic pro slaboproudé obory. Tento díl je určen pro 3. ročník průmyslových škol, integrovaných středních škol a učilišť a to pro obory kódu začínající číslicí 26. Obsah učiva je koncipován jak pro potřeby učení, tak pro zasvěcení do dané tématiky vysvětlováním principů. Učebnice je rozdělena do pěti kapitol. První část první kapitoly se zabývá vznikem elektromagnetického pole a jeho přenosem do okolí. Prostřední část této kapitoly se zabývá přenosem elektromagnetického vlnění po vedení a vlastností jednotlivých druhů vedení. Konec kapitoly se zabývá všemi druhy antén (vysílacími i přijímacími) a je zde vysvětlena problematika anténních rozvodů. Druhá kapitola se zabývá nejprve základními pojmy z elektroakustiky, dále principem činnosti mikrofonů a reproduktorů a popisem vícekanálových soustav. V třetí kapitole jsou popsány principy záznamu a reprodukce zvuku ? mechanický, magnetický a optický ? kinematografie a ?CD? (DVD) technologie. Ve čtvrté kapitole je popsán princip rozhlasového vysílání a příjmu, na konci kapitoly je naznačena koncepce digitálního vysílání. V poslední páté kapitole je popsáno televizní vysílání. Začíná principem černobílé, pak barevné televize. Pokračuje vakuovými obrazovkami. Kapitola pak pokračuje popisem moderních zobrazovačů, od LCD a plasmových obrazovek až po laserové zobrazovače. Na konci kapitoly je vysvětlen televizní digitální přenos. Vydavatel : KOPP Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 325 ISBN: 80-7232-359-3

BEZDĚK MILOSLAV - ELEKTRONIKA III.UČEBNICE
Vydavatel : KOPP Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7232-241-9

Bezděk, Hesoun, Mareš, Valvoda - Rusko-český a česko-ruský slovník z oboru jaderná fyzika a jaderná technika
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1989 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -320 str., Slovník obsahuje v každé části 14 000 termínů z oblasti jaderné fyziky,techniky a chemie, jaderných paliv, jaderných reaktorů a elektráren.

Bezděk/ Kovařík - František Antonín hrabě Sporck a jeho Řád svatého Huberta
Obr, 80 s., il a foto 1998 Řád sv. Huberta, napsáno v jazyce: Česky

Bezděková V. - České ovoce v kuchyni
Momčilová 1996

Bezděková Z. - Bílá paní
ČS 1979

Bezděková Z. - Bludný kámen
ČS 1986

Bezděková Z. - Bludný kámen
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1986
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BEZDĚKOVÁ Zdeňka - Štěstí přijde zítra
Rok vydání : 1960

BEZDĚKOVÁ Zdenka - Děvčátko Zdena a moudrý pes
Rok vydání : 1977

BEZDĚKOVÁ Zdenka - Bezbranný vítěz - BEZDĚKOVÁ Zdeňka
Rok vydání :1947

BEZDĚKOVÁ Zdeňka - They called me Leni
Rok vydání : 1973 Poznámka :bez přebalu

BEZDĚKOVÁ Zdenka - Bludný kámen
Rok vydání : 1986

BEZDĚKOVÁ Zdenka - Bílá paní - BEZDĚKOVÁ Zdeňka
Rok vydání :1979 - plát.vazba 

BEZDĚKOVÁ Zdenka - Bludný kámen
Rok vydání :1986

Bezděková Zdeňka - Bludný kámen
Ocpl, 248 s., ob a front K. Toman 1986 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bezděková, Zdeňka - Bludný kámen
Rok :1986

Bezděková, Zdeňka - Štěstí přijde zítra
Rok :1979

Bezecný E. - Repetitorium dějin hudby
Vydavatel : V. Kotrba Rok vydání: 1912 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

Bezi Jr. - Sloužím socialistické vlasti
Čistá, neponičená.
Vydavatel : Ivo Železný 2005
Ilustrátor : Lubomír Lichý

BEZOLD Friedrich von - K dějinám husitství. Kulturně-historická studie
Rok vydání :1914 - brož., 122 s. 

Bezold Friedrich von - K dějinám husitství-úvod. J. Pekař
Ppl, 128 s., ob. veváz. 1904 Pelcl, napsáno v jazyce: Česky

Bezold, Friedrich von - K dějinám husitství
Or. brož. 122 str. 8°. Praha, Jos. Pelcl, 1914. Nerozřezané, velmi dobrý stav.

Bezouška - Dlouhá samota
Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 155

Bezouška a kol. - Thespidova kára Jana Pivce
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1985 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -370 stran, čb foto

Bezouška B. - Tajnosti zákulisí
Panton 1977

Bezouška B. - Adaptace a legrace
Melantrich 1981

Bezouška Bohumil - Adaptace není legrace
Obr, 190 s., il. M. Nesvadba 1991 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Bezouška Bohumil - Jak jsem proskotačil život
lam, 352 s. 1993 Lunarion, napsáno v jazyce: Česky

Bezouška Bohumil - Jak jsem proskotačil život
Nakladatelství (edice): Lunarion
Rok vydání: 1993
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 349
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Bezouška Bohumil, Nesvadba Miloš - Tajnosti zákulisí
Nakladatelství (edice): Panton
Rok vydání: 1977
Ilustrace/foto: Nesvadba M.
Počet číslovaných stran: 183
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Všem i odešlým Dobrákům, věnují autoři


Bezouška Martin - Poslední polonahé prázdniny
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Alfa
Rok vydání: 1980
Ilustrace/foto: ilustrace čb Walterová J.
Počet číslovaných stran: 169
Poznámka ke knize: natržená obálka - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bezouška, Bohumil - Tajnosti zákulisí
Rok :1971

Bezouška/Nesvadba - Adaptace není legrace
1991 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

BEZOUšKOVá EVA, šPLíCHAL ANTONíN - PĚTIMINUTOVKY PRO ZŠ-MATEMATIKA 4.TŘÍDA
Využijte tento soubor pětiminutovek k domácímu procvičování matematiky! Pětiminutovky obsahují 160 listů, na každém listu najdete 3 cvičení z matematiky pro 4. třídu ZŠ. Stačí vybrat probírané téma, list vytrhnout a děti mohou samostatně procvičovat. Cvičení doplňuje klíč s vysvětlením správných odpovědí. Pravidelným opakováním s Pětiminutovkami bude pro děti matematika hračka! Vydavatel : FRAGMENT Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-253-0623-9

BEZOUšKOVá EVA, šPLíCHAL ANTONíN - PĚTIMINUTOVKY PRO ZŠ-MATEMATIKA 5.TŘÍDA
Využijte tento soubor pětiminutovek k domácímu procvičování matematiky! Pětiminutovky obsahují 160 listů, na každém listu najdete 3 cvičení z matematiky pro 5. třídu ZŠ. Stačí vybrat probírané téma, list vytrhnout a děti mohou samostatně procvičovat. Cvičení doplňuje klíč s vysvětlením správných odpovědí. Pravidelným opakováním s Pětiminutovkami bude pro děti matematika hračka! Vydavatel : FRAGMENT Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-253-0624-6

Bezr Ondřej - To je hezký, ne? Rozhovor s vlastimil .


BEZR ONDŘEJ - TO JE HEZKÝ,NE?
Zpěvák, skladatel, textař, spisovatel, malíř a fotograf Vlastimil Třešňák začíná svůj knižní rozhovor s hudebním publicistou Ondřejem Bezrem slovy: Ondřeji, než se mě začneš ptát, chtěl bych upozornit, že rád fabuluji. Tím předznamenává charakter celé knihy, která je nejen klasickým knižním rozhovorem, mapujícím autorův život, ale v podstatě i další v řadě Třešňákových beletristických knih: souborem postřehů, vzpomínek, úvah a příběhů, které se čtou plynule jako fabulovaná próza. Ondřej Bezr knihu doplnil rozhovory s lidmi Třešňákovi blízkými (V.Chramostovou, D.Kollerem, P.Landovským, V.Martínkem, V.Mertou, J.Pallasem, M.Pavlíčkem, H. a P. Třešňákovými), kteří autorovo vyprávění doplňují z jiných úhlů pohledu. Součástí knihy je i úplná diskografie, bibliografie, jmenný rejstřík. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 220 ISBN: 978-80-7262-486-7

Bezruč - Slezské číslo 1
původní brož, intaktní stav, vydáno ke IV. schůzce Moravských bibliofilů a exlibristů v Moravské Ostravě, dřevoryty vyzdobil kroměřížský rodák Karel Minář Vydavatel : Moravský bibliofilové Rok vydání : 1931

BEZRUČ - Bezručův hlas-památník pěvce Slezských písní
Rok vydání : 1940

Bezruč - Duša - Klír - Konůpek - Z korespondence o slezských písních
listy vloženy v původní obálce 8°, velmi dobrý stav, obálka ušpiněna Vydavatel : Frýdlant nad Ostravicí Rok vydání : 1967

Bezruč P. - Výbor básní
Kroužek Slezanů 1940 Anglie

Bezruč P. - Stužkonoska modrá
Nový lid v Brně, 3.vyd.k jubileu 70.nar.autorových, pův.vazba, vepsán verš autorem na tit.list, dedikace + podpis

Bezruč P. - Slezské písně
Místní skupina Družstevní práce 1947 České Budějovice,pův.brož,výborný stav,čísl.výt. 139/300, dřevoryty K.Štěch (1x podpis výtvarníka)

Bezruč P. - Slezské písně
Pokorný 1946 Brno, vepsán verš autorem + podpis,brož

Bezruč P. - Schlesische Lieder
Jul.Kittls 1937 Leipzig-M.Ostrau,pův.brož,překlad R.Fuchs, dobrý stav

Bezruč P. - Pozdravy z Lysé
Klub československých turistů 1935 Mor.Ostrava,jako faksimile rukopisu,pův.rož, výborný stav

Bezruč P. - Papírový Mojšl
Jos.Kučera 1933 Bratislava (česky) podpis autora, lept V.Držkovic - signován,čísl.výt. 35/200

Bezruč P. - Město pod Radhoštěm
Propagační odbor Krajinské výstavy 1934 Frenštát p.R.,dřevoryt L.Parmy

Bezruč P. - Studie z Café Lustig
Pokorný 1940 Brno,pův.vazba, graf.úprava O.Petra,il Pokorný Fr.

Bezruč P. - Město pod Radhoštěm
Nakladatel :Klub pracujících, Frenštát Rok vydání :1967 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -vydáno ke 100. výročí narození P. Bezruče, dvoulist A5 s básní a čb místopisným dřevorytem L.Parmy

Bezruč P. - Slezské písně
Nakladatel :Pokorný, Brno Rok vydání :1946 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -original volná brož, nerozřezáno

Bezruč P. - Stužkonoska modrá
ČS 1952, il. Švabinsý

Bezruč P. - Labutinka
Kučík A.1934 Břeclav,linoryt Jar.Dobrovolský, čísl.výt.279/310,podpis Bezruč P.

Bezruč P. - Tři hosté
Okresní lid.knihovna v Brně 1955,kresby A.S.Stehlík,čísl.výt.134/400,na ruč.papíře

Bezruč P. - Kalina
Fanta K. 1957,vyzdobil řezbami do PVC Slezák M.sig.front.,náklad 90 výt.

Bezruč Petr - Křivý úsměv ještěrský
28 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pokorný a spol., Brno Rok vydání :

Bezruč Petr - Stužkonoska modrá
III. vydání, 27 stran, původní vazba celopapírová 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Nový lid, Praha Rok vydání : 1937

Bezruč Petr - Stužkonoska modrá
Oppl, 32 s., ob a 6 il. M. Švabinský, typo M. Kaláb 1952 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Novoroční gratulace 1924-1936
Dřevorytem vyzdobil Fr. Strnadel, číslovaný výtisk ex. 157/?, tištěno na Pannekoecku, nestránkováno, původní brož 8°, stav velmi dobrý Rok vydání : 1936

Bezruč Petr - Slezské písně
Ocpl, 190 s., ob., vaz a typo O. Menhart 1951 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Slezské písně
Ppl, 132 s. 1920 Nový lid, Brno, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Slezské písně
Ppl, ob veváz., 188 s., il. Ferdiš Duša 1946 Pokorný, Brno, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Slezské písně
Ocpl, 160 s., portrét I. Klimoviče, typo O. Hlavsa 1974 ČS Slunovrat, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Stužkonoska modrá
Oppl, 32 s., ob., 6 bar a čb il. M. Švabinský 1952 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Slezské písně
Ocpl, dřevoryt na tit. Ota Petr, b. ob. 1937 Nový lid, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Básně
ob. + předs. V. Fuka 1964 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Bezručův hlas
224 dřevor. aj. ilustr. 1940 Čin, napsáno v jazyce: Česky

Bezruč Petr - Slezské písně
10. vydání, 186 stran, ilustrace Ferdiš Duša, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pokorný a spol., Brno Rok vydání : 1946

Bezruč Petr - Lolo a druhové
Nakladatelství (edice): Pokorný a spol.
Rok vydání: 1938
Ilustrace/foto: Pokorný F. čb v textu, kresba ještěra C. Bouda
Počet číslovaných stran: 27
Poznámka ke knize: dobová převazba - vazba neurčeno stav velmi dobrý
Doplňující údaje: stav viz náhled


Bezruč Petr - Stužkonoska modrá
ilustrace a obálka Max Švabinský, 32 stran, původní vazba poloplátěná s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1952

Bezruč Petr - Lolo a druhové
II. vydání, na obálce kresba Cyril Bouda, 28 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně ušpiněna viz náhled Vydavatel : Pokorný a spol., Brno Rok vydání : 1946

BEZRUČ Petr - Povídky ze života
Rok vydání : 1957

Bezruč Petr - Slezské písně
razítko knihkupectví na patitulu, 127 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Spolek českých bibliofilů Rok vydání : 1911

Bezruč Petr - STUŽKONOSKA MODRÁ
26 stran, poloplátěná původní vazba 8°, stav velmi dobrý, vazba mírně opotřebena Vydavatel : Brno Rok vydání : 1932

Bezruč Petr - Labutěnka
Vydáno ve 310 číslovaných výtiscích,výtisk č.121, obsažen podpis autora Vydavatel : Alois Kučík, Břeclav Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština

Bezruč Petr - Básně
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1964
Počet číslovaných stran: 178
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bezruč Petr - Slezské písně
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1952
Počet číslovaných stran: 186
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bezruč Petr - Schlesische Lieder (Slezské písně německy)
Nakladatelství (edice): Kurt Wolff
Rok vydání: nedat.
Počet číslovaných stran: 62
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: Do němčiny přeložil Rudolf Fuchs,.Předmluva od France Werfela (německy). Psáno švabachem


Bezruč Petr - Stužkonoska modrá
Nakladatelství (edice): Brno
Rok vydání: 1932
Ilustrace/foto: front reprodukce barevná
Počet číslovaných stran: 26
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav velmi dobrý


Bezruč Petr - Slezské písně
189 stran, dřevoryty Bohdan Lacina, původní celokožená vazba 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1957

BEZRUČ Petr - Povídky ze života
Rok vydání :1957

Bezruč Petr - Stužkonoska modrá
26 stran, celopapírová vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Nový lid , Brno Rok vydání : 1937

Bezruč, P. - Maryčka Magdónová
Dřevoryt, obálku a typografickou úpravu provedl K. Svolinský. Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 12

Bezruč, P. - Sibiřské písně Petra Bezpráva
Vydavatel : Mladé proudy, Praha Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 62

Bezruč, P. - Povídky ze života
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 168

Bezruč, P. - Labutinka
Vyšlo v 310 čísl. výtiscích, toto je výtisk č. 121. Báseň P. Bezruče byla zhudebněna V. Ambrosem. Linoryt Jaroslava Dobrovolského. Vydavatel : Alois Kučík, Břeclav Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 24

Bezruč, P. - Stužkonoska modrá
Kolibří vydání. Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština Počet stran: 35

Bezruč, Petr - Stužkonoska modrá
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()

Bezruč, Petr - Slezské písně - vydáno v Jekatěrinburgu
Upraveno dle návrhu Petra Pistělky. OBrož. Jekatěrinburg, Osvětový odbor O.Č.S.N.R, 1918, 127 s., 12° s ilustracemi v textu. Brož mírně uvolněna z vazby hřbet lehce natržen. Jinak nepoškozeno. Pěkný stav.

Bezruč, Petr - Slezské písně
Státní pedagogické nakladatelství Rok :1958

Bezruč, Petr - Jen jedenkrát
KPP, il. V. Preissig, gramodeska chybí Rok :1980

Bezruč, Petr - Lolo a druhové
Vydavatel : Pokorný a spol., Brno Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 30

Bezruč, Petr - Slezské písně
Opatřeno vysvětlivkami. Vydavatel : Nakl. Pokorný a spol., Brno Rok vydání: 1949 Jazyk: Čeština Počet stran: 177

Bezruč, Petr - Martínek, V - Petr Bezruč a jeho kraj.
Brož., 60 str., malá 8°. Moravská Ostrava, A. Perout, 1913. Horní část hřbetu je zezadu poškozena, jinak dobrý stav.

Bezruč, Petr: - Slezské písně
Vydavatel : Brno, Nový lid Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština Počet stran: 127

BEZRUČŮV HLAS - Památník pěvce Slezských písní.
Čin, Praha, 1940 238 stran, původní vazba, velký formát Obsahuje hlubotiskové fotografie a reprodukce uměleckých děl, např. : Josef Kubíček, Ferdiš Duša, Vilém Wünsche, Jan Zrzavý. Stav : obálka na zadní straně natržena, jinak výborný stav.

Bezstarosti B. - Přirozený životní styl
ÁKA 1991

BEZSTAROSTI Bohuslav - Přirozený životní styl
Rok vydání :1991

BEZUGLOV Anatolij - Kde je Markýz?
Rok vydání :1978 - edice Karavana 

BEZUGLOV Anatolij - Kde je Markýz?
Rok vydání :1978 - edice Karavana 

Bezymenskij L. - Tajnosto třetí říše
LN 1980

Bezymenskij L. - Plán Barbarossa
LN 1981

Bezymenskij L. - Hitlerovi generálové
NPL 1963

Bezymenskij L. - Plán Barbarossa
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 261
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


BEZYMENSKIJ L.A. - Hitlerovi generálové včera a dnes
Rok vydání : 1963 Poznámka :bez přeb

Bezymenskij Lev - Plán Barbarossa
Obr, 272 s., foto 1981 LN, napsáno v jazyce: Česky

Bezymenskij Lev - Krach operace Neptun
Obr 1980 NV, napsáno v jazyce: Česky

Bezymenskij Lev - Tajná válka proti druhé frontě
Obr, 160 s. 1988 RP, napsáno v jazyce: Česky

BEZYMENSKIJ Lev - Tajnosti třetí říše
Rok vydání :1980

BEZYMENSKIJ Lev - Tajnosti třetí říše
Rok vydání :1980

BEZYMENSKIJ Lev - Plán Barbarossa
Rok vydání :1975 - brož., 264 s., 16 s.příl. 

BEZYMENSKIJ Lev - Krach operace Neptun
Rok vydání :1980

BEZYMENSKIJ Lev - Zkrocení Tajfunu
Rok vydání :1980 - brož. 

BEZYMENSKIJ Lev - Tajná válka proti druhé frontě
Rok vydání :1988 - brož. 

BEZYMENSKIJ Lev - Poslední deník Martina Bormanna
Rok vydání :1976

BEZYMENSKIJ Lev - Poslední deník Martina Bormanna
Rok vydání :1976 - výborný stav, natržený obal 

BEZYMENSKIJ Lev - Zkrocení Tajfunu
Rok vydání : 1980

BEZYMENSKIJ Lev - Poslední deník Martina Bormanna
Rok vydání : 1976 Poznámka :váz.,

BEZYMENSKIJ Lev - Tajnosti třetí říše
Rok vydání : 1980

Bezymenskij Lev Alexandrovič - Válečný zločinec číslo 239
Nakladatelství (edice): Práce
Rok vydání: 1984
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 264
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Bezymenskij, L. A. - Hitlerovi generálové včera a dnes
Vydavatel : Praha, Nakladatelství politické literatury Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 483

Bezymenskij, Lev - Zkrocení Tajfunu
Rok :1980

Bezymenskij, Lev - Poslední deník M. Bormanna
exemplář z knihovny, jinak v dobrém stavu Rok :1976

BEZZEL EINHARD - PTÁCI PRŮVODCE PŘÍRODOU
Nabízíme vám vzrušující a přehlednou knížku o jedinečném světě ptáků. Skvělé barevné fotografie peří, křídel, koster, vajíček, hnízd a právě vylíhlých mláďat, jedinečné svědectví o vývoji, chování a životě ptáků. Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-7234-999-9

Bežjajev Alexander - Vládca sveta
Slovensky, I. vydání, 284 stran, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladé Letá Rok vydání : 1959

BHAGAT - ESENCE
Bhagat (vlastním jménem Johann Zeilhofer) působí v České republice již 12 let. Založil a vede Institut rodinných konstelací v Lažanech. Zaměřuje se na rodinné konstelace, jejichž prostřednictvím odhaluje vlivy skrytých sil v rodinných kolektivech a vytváří prostor pro regeneraci osobní síly a plnohodnotné prožívání života. V knize Esence se zabývá podstatou a ustrojením naší osobnosti. Podle něj se člověk skládá ze dvou částí 8211 esence a osobnosti. Při narození jsme čistou esencí, naše bytost se projevuje skrze paletu esenciálních kvalit: lásku, sílu, radost, vůli, mír a pocit sounáležitosti s všehomírem. Během dětství o tyto kvality přicházíme v důsledku konvenčního života a ztrátou Esence dospíváme k vnitřní prázdnotě. Jak porozumět tomuto vývojovému procesu, pochopit příčiny ztráty kontaktu s Esencí a především jak nalézt k novému spojení s ní a prožít život naplno 8211 o tom všem je Bhagatova moudrá a zkušenostmi nasycená kniha. Vydavatel : MAITREA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 272 ISBN: 80-903761-4-2

Bhagavadgíta - Bhagavadgíta


Bhagaván Saí Baba - Prašnóttara váhiní
Anotace : mistr formou odpovědí na otázky jasně a stručně přibližuje podstatu pojmů a stavů mysli, se kterými se setkáváme v buddhismu
Vyšlo : 09.03.2004
Počet stran : 67
Nakladatelství : Ruth Hálová 2003

Bhagván Mahaprabudží - Zlaté učení - sada 55 karet
Anotace : vytáhněte si pro konkrétní situaci z 55 kartiček odpovídající moudrou myšlenku a meditujte nad přiloženými kartami mistrů
Vyšlo : 14.08.2003
Nakladatelství : DNM 2003

Bhakti Vikáša Svámí - Střípky tradičního indického života
Nakladatel : RadhaRaman o.s
Formát : 220 stran, 21X14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Tato kniha je výsledkem dlouholetého pobytu Bhakti Vikáše Mahárádže v Indii, kde nejen kázal, ale také sledoval, jak se v tradičním indickém životě odráží pozůstatky védské kultury. Nahlédneme do domácností prostých lidí, kteří svým životem založeným na obdělávání půdy a úzkým spojením s Bohem nabízejí dnešnímu stresem pronásledovanému člověku když ne alternativu, pak jistě námět k zamyšlení. Na stránkách této knihy nám budou osvětleny zákonitosti společenského i duchovního života a také bohatá kultura, kterou Indie dodnes oplývá.

Bhakti Vikáša Svámí - Střípky tradičního indického života
Nakladatel : RadhaRaman o.s
Formát : 220 stran, 21X14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Tato kniha je výsledkem dlouholetého pobytu Bhakti Vikáše Mahárádže v Indii, kde nejen kázal, ale také sledoval, jak se v tradičním indickém životě odráží pozůstatky védské kultury. Nahlédneme do domácností prostých lidí, kteří svým životem založeným na obdělávání půdy a úzkým spojením s Bohem nabízejí dnešnímu stresem pronásledovanému člověku když ne alternativu, pak jistě námět k zamyšlení. Na stránkách této knihy nám budou osvětleny zákonitosti společenského i duchovního života a také bohatá kultura, kterou Indie dodnes oplývá.

BHAKTI VIKÁŠA SVÁMÍ - STŘÍPKY TRADIČNÍHO INDICKÉHO ŽIVOTA
Tato kniha je výsledkem dlouholetého pobytu Bhakti Vikáše Mahárádže v Indii, kde nejen kázal, ale také sledoval, jak se v tradičním indickém životě odráží pozůstatky védské kultury. Nahlédneme do domácností prostých lidí, kteří svým životem založeným na obdělávání půdy a úzkým spojením s Bohem nabízejí dnešnímu stresem pronásledovanému člověku když ne alternativu, pak jistě námět k zamyšlení. Na stránkách této knihy nám budou osvětleny zákonitosti společenského i duchovního života a také bohatá kultura, kterou Indie dodnes oplývá. Vydavatel : RadhaRaman Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 220

Bhante Y. Wimala - Učení lotosu
Anotace : praktické duchovní učení putujícího buddhistického mnicha ze Srí Lanky, jemuž se dostalo tradičního vzdělání v klášteře
Vyšlo : 12.02.2002
Počet stran : 170
Nakladatelství : Labrix 2002

Bhartrhari - Sloky o lásce, moudrosti a odříkání
svazek č. 220, brož 8°, velmi dobrý stav, obálka opotřebená Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání : 1959

BHAUMIK MANI - VESMÍRNÝ DETEKTIV /PO STOPÁCH TAJEMSTVÍ NAŠEHO VESMÍRU
Vesmírný detektiv Mani Bhaumik Mezinárodně známý autor bestselerů o vědě a světově uznávaný vědec Mani Bhaumik zve prostřednictvím Vesmírného detektiva mladé zájemce o vědu na divokou jízdu vesmírem. Své čtenáře staví do role vyšetřovatele kosmických záhad a vede je k řešení otázek, se kterými si vědci lámali hlavy po celé věky. Jak a kdy vznikl náš vesmír? Čím jsou tvořeny hvězdy? Jak daleko jsou nejvzdálenější galaxie? Co jsou to kvazary? Poznáte tyto a mnohé další fascinující záhady vesmíru na cestě plné objevování a údivu. Zjistíte více o černých dírách a mlhovinách, galaxiích a nesmírných vesmírných prázdnotách, proniknete do nitra neutronových hvězd a projdete se po vzdálených planetách, to vše spolu s autorem při vyšetřování těch nejbizarnějších záhad vesmíru. Zajímavá fakta spolu s oslnivou krásou barevných fotografií vytvářejí ideální úvodní publikaci vhodnou pro zájemce a vesmírné detektivy všeho věku. Vydavatel : UNIVERSUM Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 140 ISBN: 80-242-2657-6

Biafra Jello Melvins - Sieg Howdy!
Jello Biafra (vlastním jménem Eric Reed Boucher), lídr legendárních Dead Kennedys, svérázný politický glosátor a bojovník proti politické cenzuře, patří mezi vůbec největší postavy punk/hardcoreové scény. Po rozpadu DK hudebně kromě spolušéfování vlastního labelu Alternative Tentacles a vydávání nahrávek s mluveným slovem věnoval vedle hostování i velkému množství muzikantských spoluprací, kupříkladu s D.O.A., Lard, No Means No, Mojo Nixon anebo právě s Melvins. S těmi natočil dokonce už dvě alba Never Breathe What You Cant See z roku 2004 a právě Sieg Howdy! (2005). Obě potěší hlavně příznivce Jello Biafry, který do nahrávky promluvil víc než by se dalo čekat, nicméně zklamaný nebude snad žádný fanoušek energické a živelné tvrdé muziky.
Tracklist:
01. Halo of Flies
02. Lighter Side of Global Terrorism [Extended Space-Melt Version]
03. Lessons in What Not to Become
04. Those Dumb Punk Kids (Will Buy Anything)
05. Kali-Fornia Über Alles 21st Century [Live]
06. Wholly Bun Bull
07. Voted Off the Island
08. Dawn of the Locusts [March of the Locusts Deadverse Remix]
09. Enchanted Thoughtfist [Enchanted Al Remix]
10. Caped Crusader [Subway Gas/Hello Kitty Mix]


BIALEKOVÁ Darina - Dávne slovanské kováčstvo
Rok vydání : 1981 Poznámka :slov.

BIALOSTOCKA Biruta/LEBKOWSKI Marek - Thajská kuchyně
Rok vydání :1993 - Encyklopedie kulinárního umění, sv. 11 

BIALOSZEWSKI Miron - Památník z Vršavského povstání
Rok vydání : 1985 Poznámka :brož.

Bialoszewski, Miron: - Památník z VAršavského povstání
Edice - Malá řada soudobé světové prózy Vydavatel : Praha, Odeon Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 294

BIALOZEWSKI Miron - Z Varšavského povstání
Rok vydání : 1976

Bian Zhizhong - Daoist Health Preservation and Traitional Chinese Fitness Exercices
Cpl, 272 s. 1987 ChRP Beijing, napsáno v jazyce: Česky

Bianca Bellová - Sentimentální román
Nakladatel : IFP Publishing
ISBN : 978-80-903997-5-4
EAN : 9788090399754
Formát : 110 stran, 18,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (6. vydání)


Anotace : Jeden den, dvě místa, dva lidé a dvě setkání se smrtí se stávají spouští pro sestřih vzpomínek, zážitků, klamných závěrů a deformovaných temných zákoutí. On se stává poslem špatných zpráv, ona musí vypořádat pozůstalost? Podivní hrdinové, které spojují pohledy zpět, střepy paměti společných zážitků, vlastní pyramidy stejných příběhů viděných po svém. Jsou cyničtí a zranitelní. Jsou vulgární a jemní. Hledají cestu k sobě a i kolem sebe. Ale na konci cesty čekává smrt a ne vždycky se milenci sejdou.
Kniha je nevšedním příběhem a překvapivě hlubokou sondou do pekla ztráty nevinnosti, do života lidí dospívajících na sklonku předlistopadového režimu. Je to příběh čtivý a pravdivý. Jeho hrdinové žijí u nás doma.

Autorkou knihy je Bianca Bellová, překladatelka, tlumočnice a také talentovaná spisovatelka s kořeny na Balkáně. Debutovala románem Green Curry inspirovaným jejím pobytem v Indii. Je také autorkou fiktivního deníkového dvojblogu Adieu-my-karenina.blogspot.com a Beckys-secrets.blogspot.com, úspěšného internetově-autorského projektu. Ve sbírce O čem ženy píší publikovala povídku Vodní lyžař. Sentimentální román je její druhý román.

Bianca Bellová - Sentimentální román
Nakladatel : IFP Publishing
ISBN : 978-80-903997-5-4
EAN : 9788090399754
Formát : 110 stran, 18,5x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (6. vydání)


Anotace : Jeden den, dvě místa, dva lidé a dvě setkání se smrtí se stávají spouští pro sestřih vzpomínek, zážitků, klamných závěrů a deformovaných temných zákoutí. On se stává poslem špatných zpráv, ona musí vypořádat pozůstalost? Podivní hrdinové, které spojují pohledy zpět, střepy paměti společných zážitků, vlastní pyramidy stejných příběhů viděných po svém. Jsou cyničtí a zranitelní. Jsou vulgární a jemní. Hledají cestu k sobě a i kolem sebe. Ale na konci cesty čekává smrt a ne vždycky se milenci sejdou.
Kniha je nevšedním příběhem a překvapivě hlubokou sondou do pekla ztráty nevinnosti, do života lidí dospívajících na sklonku předlistopadového režimu. Je to příběh čtivý a pravdivý. Jeho hrdinové žijí u nás doma.

Autorkou knihy je Bianca Bellová, překladatelka, tlumočnice a také talentovaná spisovatelka s kořeny na Balkáně. Debutovala románem Green Curry inspirovaným jejím pobytem v Indii. Je také autorkou fiktivního deníkového dvojblogu Adieu-my-karenina.blogspot.com a Beckys-secrets.blogspot.com, úspěšného internetově-autorského projektu. Ve sbírce O čem ženy píší publikovala povídku Vodní lyžař. Sentimentální román je její druhý román.

BIANCHINOVÁ Helen - Manžel neznámý
Rok vydání :1997

Bianchonová a kol - První civilizace-Od počátku dějin do r. 970 př n l.
A4, lam, 172 s. 1997 Larousse/ Svojtka a Vašut, napsáno v jazyce: Česky

BIANCONI/ FLAMMER - Jakob Probst
Rok vydání : 1965 Poznámka :A 4 +, text it., fr., něm. a ang.

Bianka Minte-Königová - ZOO: svět zážitků
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-786-3
EAN : 9788073417864
Originál :Erlebniswelt ZOO
Překlad : Ivana Vízdalová
Formát : 64 stran, 30,5x23,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Stát tváří v tvář lvu je dost vzrušující. Sledovat opice, jak si vychytávají blechy, je legrační. A dívat se na nilského krokodýla číhajícího na kořist je trochu tajuplné. Kde to všechno můžete zažít? Samozřejmě v ZOO! Protože tam můžete vidět mnoho ohrožených druhů a hodně se o zvířatech poučit.
Profily ohrožených zvířecích druhů
Velká rozkládací panoramatická stránka
Otázky a odpovědi týkající se ZOO
Ke knize patří i omalovánky.
Medvědy, tygry, velbloudy, opice, slony a ještě mnoho jiných zvířat najdeš v těchto velkých omalovánkách. Tužkovými či voskovými pastelkami můžeš probudit k životu svou ZOO, a přitom se toho o zvířatech hodně dozvědět.
Chceš-li se dozvědět víc o ohrožených druzích zvířat, tak s námi pojď do ZOO, světa zážitků, jak ho můžeš zažít v knize Bianky Minte-Königové a Constanze Scharganové.

Bianka Minte-Königová - ZOO: svět zážitků
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-786-3
EAN : 9788073417864
Originál :Erlebniswelt ZOO
Překlad : Ivana Vízdalová
Formát : 64 stran, 30,5x23,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Stát tváří v tvář lvu je dost vzrušující. Sledovat opice, jak si vychytávají blechy, je legrační. A dívat se na nilského krokodýla číhajícího na kořist je trochu tajuplné. Kde to všechno můžete zažít? Samozřejmě v ZOO! Protože tam můžete vidět mnoho ohrožených druhů a hodně se o zvířatech poučit.
Profily ohrožených zvířecích druhů
Velká rozkládací panoramatická stránka
Otázky a odpovědi týkající se ZOO
Ke knize patří i omalovánky.
Medvědy, tygry, velbloudy, opice, slony a ještě mnoho jiných zvířat najdeš v těchto velkých omalovánkách. Tužkovými či voskovými pastelkami můžeš probudit k životu svou ZOO, a přitom se toho o zvířatech hodně dozvědět.
Chceš-li se dozvědět víc o ohrožených druzích zvířat, tak s námi pojď do ZOO, světa zážitků, jak ho můžeš zažít v knize Bianky Minte-Königové a Constanze Scharganové.

Bianki - Racek loupežník
Povídky a pohádky o zvířatech, ilustrace Antonín Pospíšil, poloplátěná původní vazba bez obálky, stav velmi dobrý Vydavatel : Otto Rok vydání : 1941

Bianki V. - Mravenečkova dobrodružství
LN 1971

Bianki Vitalij - Čtyřicátý medvěd
131 stran, ilustrace Frant. Doubrava, poloplátěná vazba 8°, stav velmi dobrý, vazba po hranách se stopami opotřebení Vydavatel : Komenium Rok vydání : 1948

Bianki Vitalij - Černý sokol
Ocpl, il. D. Černá 1982 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

BIANKI Vitalij - Kotrmelec a jiné povídky
Rok vydání :1958 - il.M.Hanák, zadní část obalu chybí, jinak velmi dobrý stav 

BIANKI Vitalij - Lesní noviny
Rok vydání :1980 - encyklopedie lesní zvěře, il. A. Pospíšil, lamino, jako nová, od 9 let 

BIANKI Vitalij - Lesní noviny
Rok vydání : 1955 Poznámka :A 4, bez přeb.

Bianki Vitalij - Lesní noviny na každý rok
136 obrázků v textu, 12 barevných kreseb Ant. Pospíšila Vydavatel : Vydavatelstvo družstevní práce Rok vydání: 1949 Jazyk: Čeština Počet stran: 190

Bianki Vitalij - Lesní noviny
Nakladatelství (edice): Svět sovětů
Rok vydání: 1966
Ilustrace/foto: Pospíšil A. barevné
Počet číslovaných stran: 319
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná


Bianki Vitalij - Lesní noviny
Nakladatelství (edice): Družstevní práce
Rok vydání: 1949
Ilustrace/foto: Pospíšil A. bar. celostránkové i čb v textu
Počet číslovaných stran: 184
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


Bianki, Vitalij - Lesní noviny
Rok :1960

Bianky, V.: - Racek loupežník
Nedatováno Vydavatel : Praha, Otto Jazyk: Čeština Počet stran: 199

BIANSKI Vitalij - Na veliké mořské cestě
Rok vydání :1955 - il. K. Hísek, osahané desky 

Biart Lucien - Silveria
1896 Šolc a Šimáček, napsáno v jazyce: Česky

Biathová Katarína - Gotické tabul ové mal by na Orave
Ocpl, 310x455, 64 s, 49 čb 12 bar repro, ob a vaz K. Rosmány 1974 Pallas, napsáno v jazyce: Česky

BIATHOVÁ Katarína - Gotické tabuľové maľby na Orave
Rok vydání : 1974 Poznámka :slov.

BÍBA TOMÁŠ - KÁMEN V OKRASNÉ ZAHRADĚ
Kámen je krásný a trvanlivý materiál. Chcete si z něj vyrobit suchou zídku či terasu v zahradě? Nevíte kam umístit solitérní kamennou sochu? Inspiraci pro svoji okrasnou zahradu najdete v této celobarevné publikaci od renomovaného zahradního architekta a stavaře. Kromě poznatků o vlastnostech kamene a výčtu hlavních druhů hornin použitelných v zahradní tvorbě obsahuje kniha i konkrétní informace o stavebních postupech. Nechybí ani příklady nejčastějších chyb při zpracování a použití kamene. Zručnější čtenáři si mohou podle návodů svépomocí zhotovit suchou nebo zděnou kamennou zídku, usadit solitérní kámen či sochu v travnaté ploše nebo správně umístit kameny poblíž vodní plochy. Nedílnou součástí knihy je bohatý obrazový doprovod a ukázky z realizovaných zahrad. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 80-247--2515-4

BÍBA TOMÁŠ - ZIMOVZDORNÉ KAKTUSY V NAŠICH ZAHRADÁCH
První kniha o možnostech celoročního pěstování kaktusů na našich zahradách. Vychází vstříc rostoucímu zájmu o okrasné zahrady, jejichž údržba nedá velkou práci. V knize najdete informace o morfologii kaktusů, o výběru vhodných lokalit, popis jednotlivých druhů a jejich nároků atd. Text je doplněn fotografiemi kaktusů v klasických zahradách, zídkách, skalkách, na střešních zahradách, ale třeba i v obyčejných truhlících. Vydavatel : GRADA PUBLISHING,AVICENUM Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 978-80-247-2242-9

BIBBY Geoffrey - Four Thousand Year Ago
Rok vydání : 1962

BIBBY James - Ronanova záchrana
Rok vydání : 2002 Poznámka :A6

BIBBY James - Barbar Ronan
Rok vydání : 2002

Bibergeil H. - Insulin-Diabetes Mellitus
1971 Berlin-Chemie, napsáno v jazyce: German

Bibhútibhúšan Banerdži - . . Píseň o cestě
Rok vydání : 1978 Nakladatelství : Mladá fronta Počet stran : 239 stran

Bibi Belová - Dáma z reklamy
Nakladatel : Lidové nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1970 (1.)

Bibl V. - Orlík - syn Napoleonův
Borový 1933

BÍBL Viktor - Orlík
Rok vydání : 1933 Poznámka :plkž.

Bibl Viktor - Orlík syn Napoleonův
Nakladatelství (edice): Fr. Borový
Rok vydání: 1933
Ilustrace/foto: foto a reprodukce čb
Počet číslovaných stran: 701
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Knihy dalekých obzorů svazek XIV. Román života.


Biblbroxx - Mějte se fajn
Debutové album ne příliš známých brněnských punkových veteránů Biblbroxx. Změny sestavy a problémy se zkušebnou, nesnáze, které provazejí spoustu skupin. Biblbroxx se ale probrali z komatu, nahráli velice slušné album, připomínající povedený mix Exploited se starou českou punkovou školou. Mimochodem, bubeník Ruda dříve bubnoval ve kapelách Vzor 60 a Zeměžluč.
Tracklist:
01. Řešení
02. Píchačka
03. Dvě krávy
04. Punk pivo
05. Otázky
06. Cesta davem
07. Kus davu
08. Dřív
09. Utáhlý kravaty
10. S.P.M.
11. Nemůžeš
12. 2000 a něco
13. Jiné řešení


Bible - Bible-Nový Zákon s ilustracemi
432 stran, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Ekumenická rada církví v ČSSR Rok vydání : 1989

BIBLE-PÍSMO SVATÉ STARÉHO A NOVÉHO Z Aacute KONA - Podle ekumnického vydání z r. 1985.
Ekumenická rada církví v ČSSR, 1988 864 + 287 stran, původní vazba, malý formát Stav : velmi dobrý.

Bibler Vladimír - Myšlení jako tvorba
Obr, 256 s. 1983 MF, napsáno v jazyce: Česky

BIBLÍ SVAT Aacute - Všecka svatá písma Starého i Nového zákona.
Synodní rada Českobratrské církve evangelické, Praha, 1940 832 + 270 stran, původní vazba, střední formát Stav :  desky mírně odřeny-viz sken, jinak dobrý stav.

BÍBR IVAN - MANDRIVA LINUX 2010 CZ + 4DVD
Instalační a uživatelská příručka Zcela přepracované vydání nejoblíbenější linuxové knihy u nás zachycuje všechny novinky verze 2010. Oproti předchozím vydáním v knize najdete nové návody a informace, a také detailní popis prostředí KDE 4. Kniha obsahuje nejen podrobný návod pro instalaci ve všech možných situacích, ale též popis nastavení systému, jeho vyladění a využití při práci, studiu i zábavě. Zkušený tým autorů mimo jiné vysvětluje následující témata: Provoz Linuxu a Windows na jednom disku Instalace krok za krokem, řešení případných problémů Instalace a využití Mandrivy na netboocích Orientace, ovládání a plné využití rozhraní KDE4 a GNOME Využití aplikací pro kancelář, zábavu a multimédia Konfigurace sítě a administrace systému Více než 40 praktických návodů pro každodenní činnosti Součástí knihy jsou 2 instalační DVD pro 32- i 64bitovou architekturu. Dále 2 dvouvrstvá DVD obsahující více než 16 GB dat: Ovladače pro nejnovější grafické karty, softwarové modemy, ADSL modemy, WiFi karty, tiskárny, moderní zařízení all-in-one a další Kancelářské aplikace 8211 OpenOffice.org 3.1.1 CZ, Firefox 3.5, Opera, Chrome, Skype a další Multimediální aplikace pro úpravu fotek, přehrávání videa či hudby v MP3 Další nadstandardní vybavení 8211 Java, Acrobat Reader, Flash Player a další Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-251-2825-1

BÍBR IVAN - MANDRIVA LINUX 2008.1 CZ INSTALAČNÍ A UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA
Další vydání oblíbené příručky bylo rozšířeno se zaměřením na využití aplikací a poskytne vám vše, co potřebujete k bezproblémové instalaci a používání Mandriva Linuxu 2008.1 CZ. Zkušený autor, který se zabývá vývojem a podporou systému Mandriva již mnoho let, v knize mimo jiné vysvětluje následující témata: * Příprava počítače pro instalaci, rozdělení disku * Provoz Linuxu a Windows na jednom disku, spolupráce a bezproblémová výměna dat mezi oběma systémy * Instalace krok za krokem, řešení případných problémů * Práce se systémem a jeho typickými aplikacemi pro kancelář, zábavu, multimédia, práci v síti i administraci systému * Více než 50 praktických návodů pro každodenní činnosti Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-251-2028-6

BÍBR IVAN - MANDRIVA LINUX 2007.1 CZ INSTALAČNÍ A UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA
Obliba linuxové distbiruce Mandriva v ČR roste stále rychleji: uživatelé oceňují její uživatelskou přívětivost, jednoduchou instalaci, široké možnosti a stovky obsažených aplikací. Tato kniha, která byla oproti své předchozí verzi nejen přepracována, ale také rozšířena, vám poskytne vše, co potřebujete k bezproblémové instalaci a používání nejnovější verze Mandriva Linux 2007.1 CZ. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 416 ISBN: 978-80251-1664-7

BÍBR IVAN - UBUNTU 8.10 CZ PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE LINUXU+2DVD
Instalační a uživatelská příručka obsahuje řadu praktických návodů ke zprovoznění, nastavení a každodennímu užívání Ubuntu. Autoři se zaměřují na běžného uživatele, jenž chce zvládnout praktické kancelářské činnosti, využívat Internet a e-mail či vypalovat. Naučíte se však také, jak systém vyladit a vylepšit. S knihou zvládnete i administraci Ubuntu a řešení běžných problémů. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 272 ISBN: 978-80-251-2332-4

BÍBR IVAN - MANRIVA LINUX 2009 CZ INSTALAČNÍ A UŽIVATELSKÁ PŘÍR. 4X DVD
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-251-2287-7

Bibus B. - Handbuch fur den Autogenschweisser
Nakladatel :Selbstverlag Rok vydání :1937 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -280 Seiten, 200 schvarzweissen Photos und Illustrationen, Stempel

BÍBUS František - Jde za námi věrolomník
Rok vydání :1946

BICAN LADISLAV - LINEÁRNÍ ALGEBRA A GEOMETRIE
Základní učebnice lineární algebry a geometrie, určená pro odborné studium matematiky na vysokých školách univerzitního typu. Rozsah látky vychází z osnovy stejnojmenné přednášky pro 1. ročník MFF UK. Výběrově lze učebnici použít i na některých jiných zaměřeních. Učebnice zahrnuje výklad základních pojmů a jejich nejdůležitějších vlastností, základy teorie vektorových prostorů, matice, teorii soustav lineárních rovnic, permutace a determinanty, skalární součin, afinní, euklidovský a projektivní prostor, lineární, bilineární a kvadratické formy, kuželosečky a kvadriky. Závěr je věnován principu duality a komplexnímu rozšíření vektorových (a dalších) prostorů nad tělesem reálných čísel. Vydavatel : ACADEMIA nakladatelství AVČR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 304 ISBN: 80-200-1707-9

BICHSEL Peter - Roční doby
Rok vydání :1970 - brož.A6 

Bič - Stopami dávných věků
Mezi Nilem a Tigridem, 272 stran, čb. vyobrazení, původní vazba 8° s obálkou, stav velmi dobrý Vydavatel : Vyšehrad, Praha Rok vydání : 1979

Bič M. - STOPAMI DÁVNÝCH VĚKŮ-Mezi Nilem a Tigridem
Nakladatel :Vyšehrad Rok vydání :1979 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -280 str., čb fotopříloha, čb il. O tradicích a životě předního Orientu.

Bič Miloš - Stopami dávných věků. Mezi Nilem a Tigridem)
Rok vydání :1979 - 274 s., foto příl. 

BIČ Miloš - Při řekách babylónských
Rok vydání : 1990

BIČ Miloš, POKORNÝ Petr - Co nevíš o bibli
Rok vydání : 1997

Bič, Miloš - Palestina od pravěku ke křesťanství I. Země a lid
Nakladatel : Husova Československá evangelická fakulta bohoslovecká Rok vydání (číslo vydání) : 1948 ()

Bič, Miloš - Palestina od pravěku ke křesťanství II. Kult a náboženství
Nakladatel : Husova Československá evangelická fakulta bohoslovecká Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()

Bič, Miloš - Palestina od pravěku ke křesťanství III. Řeč a písemnosti
Nakladatel : Husova Československá evangelická fakulta bohoslovecká Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()

Bič, Miloš - Stopami dávných věků
Historie zemí předního orientu, křižovatky Asie, Afriky a Evropy. Od úsvitu civilizace po starověk Vydavatel : Vyšehrad, Praha Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština Počet stran: 274

Bič/ Fišer a kol - Žalmy-ekumenický překlad
Ocpl, 312 s. 1976 Biblické dílo, napsáno v jazyce: Česky

Bičík I. - Asie
Albatros 1980

Bičík I. a kol - Školní atlas dnešního světa
A4, lam, 184 s. 2001 Terra, napsáno v jazyce: Česky

Bičík I., Krůta M. - Cílem je Zágros
Orbis 1975

BIČÍK Ivan / Obermann Alois - Asie
Rok vydání :1980

BIČÍK Ivan a kol. - Regionální zeměpis světadílů
Rok vydání : 2000

BIČÍK Ivan a kol. - Příroda a lidé Země
Rok vydání : 2006

BIČÍK Ivan/ KRůTA Miroslav - Cílem je Zagros
Rok vydání :1975

BIČÍK,JÁNSKÝ A KOLEKTIV - PŘÍRODA A LIDÉ ZEMĚ UČEBNICE ZEMĚPISU PRO SŠ
Učebnice vzniklá spojením dvou svazků zahrnuje tematiku obecného fyzického a sociálního zeměpisu. Kromě dílčích úprav a aktualizace byly texty rozšířeny, aby plně pokrývaly učební osnovy. Zejména tematický celek Lidé na Zemi byl rozšířen o základy politické geografie a nově byly zařazeny tematické celky Krajina a životní prostředí a Aplikovaná geografie. Vydavatel : Nakladatelství České geografické společnosti Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 136 ISBN: 80-86034-73-9

Bičovský Jaroslav - Základní předpisy občanskoprávní I, II
Ocpl, 1052 s. 1974 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

BIČOVSKÝ Jaroslav - Právní rádce nájemníka
Rok vydání :1986

BIČOVSKÝ Jaroslav - Sousedská práva
Rok vydání :1973

BIČOVSKÝ Jaroslav / HOLUB Milan - Nové znění občanského zákoníku - poznámkové vydání
Rok vydání :1991 - brož., 614 s. 

Bičovský/ Holub - Občanský zákoník-nové znění
Obr, 614 s. 1991 Linde, napsáno v jazyce: Česky

Biddlecombe Peter - I Came, I Saw, I Lost My Luggage
A4, 422 s. 1996 Little, Brown, napsáno v jazyce: English

BIDDULPH Steve - Mužství. Jak zvládat všechny mužské role
Rok vydání :2007 - Portál, brož., 200 s. 

BIDDULPH STEVE - MUŽSTVÍ JAK ZVLÁDAT VŠECHNY MUŽSKÉ ROLE
Steve Biddulph nově pohlíží na postavení mužů v dnešní společnosti, ukazuje jim směr, kudy se vydat, aby pochopili sami sebe. Odhaluje nové rozměry vztahu mezi otci a jejich dětmi a upozorňuje na důležitost mužského elementu ve výchově. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-7367-209-6

BIDDULPH STEVE - VÝCHOVA KLUKŮ
Výchova kluků má oproti výchově dívek svá specifika. Dívky bývají klidnější, citovější, více zaměřené na péči o mladší sourozence, zatímco kluci jsou živější, často agresivnější, rychle se specializují na koníčky, sport nebo práci s počítačem a je třeba k nim mít odlišný přístup než k dívkám. Australský výchovný poradce Steve Biddulph uplatňuje dlouholeté zkušenosti z vedení rodičů a praktické znalosti výchovných postupů. Provází rodiče vývojovým obdobím od narození po dospívání jejich dětí se smyslem pro přesnou výchovnou radu a také pro humor. Respektuje vývojové odlišnosti mezi chlapci a dívkami a snaží se vést rodiče k moudrému rozlišování vývojových specifik obou pohlaví. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 168 ISBN: 80-7367-161-1

BIDDULPH STEVE,BIDDULPH SHAARON - DESET TAJEMSTVÍ LÁSKY
Muži a ženy jsou rozdílní V knize Deset tajemství lásky autoři ukazují, že všechny zdravé páry procházejí okamžiky vzájemného zápolení a že hlavním úkolem naplněného partnerského života je naučit se být si blízko a zároveň si uchovat svou individualitu. Muži a ženy jsou rozdílní, ale netvoří oddělené světy. Sexuální napětí a komunikační problémy jsou vždy příležitostí proniknout na novou úroveň vzájemné blízkosti a otevřenosti. Autoři Steve a Shaaron Biddulphovi napsali svou knihu se smyslem pro humor a otevřeností, jež se líbí mužům i ženám. Dobře rozumějí kouzlu lásky a chápou také, jak je důležité zůstat sami sebou - naučit se nesouhlasit, namítat a smát se. Kniha provádí čtenáře mnoha tématy partnerského života - od toho, jak se vzájemně muž a žena přitahují, jakou výzvou je pro pár život s dětmi, jak nechávat lásku zrát jako víno, až po porozumění základním krizím, kterými muž a žena na společné cestě zákonitě procházejí. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 168 ISBN: 80-7367-636-0

Bidermanová Sarah - Jazyk v klíně
pv, 88 s. 2003 Formát, napsáno v jazyce: Česky

Bidlo - Boháč - Nejedlý - Schneider - Táborský - Slovanstvo. Obraz jeho minulosti a přítomnosti.
Plátěná vazba se zlatou ražbou, 774 str. Praha, J. Leichter, 1912. Předmluva od Karla Kramáře. Desky lehce odřené a zašpiněné (viz foto), hřbet dole odřený, uvnitř velmi dobrý stav.

BIDLO Franta - Bidlova čítanka
Rok vydání :1959

BIDLO Franta - Bojující
Rok vydání : 1959

Bidlo František - Pravděpodobně zabit
Obr, 160 s. 1969 LD, napsáno v jazyce: Česky

Bidlo František - Kresby
Obr, 30 s. 1959 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Bidlo Zdeněk - Pravděpodobně zabit
155 stran, ob. Miloslav Kolář, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání : 1989

BIDLO Zdeněk - Pravděpodobně zabit
Rok vydání :1969

BIDLO Zdeněk - Pravděpodobně zabit
Rok vydání :1969

BIDLO Zdeněk - Pravděpodobně zabit
Rok vydání : 1969

Bidlo, František - Bidlova čítanka
Kniha se skládá z obrazových materiálů (karikatur a kreseb Františka Bidla) Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 502

Bidlo, Hýbl, Šusta - Všeobecný dějepis
Díl prvý - Dějiny starého věku. Vydavatel : Historický klub, Praha Rok vydání: 1923 Jazyk: Čeština Počet stran: 164

Bidlo, Hýbl, Šusta - . . Všeobecný dějepis III.-Nový věk do r. 1648
Rok vydání : 1913 Nakladatelství : Historický klub Počet stran : 240 stran

BIDLO/DOBIÁŠ/ŠUSTA - Všeobecný dějepis pro vyšší třídy škol středních. Díl třetí. Dějiny nového věku od osvícenství
Rok vydání :1933 - 236 s., 59 vyobr. 

Bieber Boleslav - Chemická laboratoř
226 stran, čb. vyobrazení, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNTL, Praha Rok vydání : 1963

BIEBER HARTMUT - HONZÍK A HASIČI /LEPORELO/
Pěnové leporelo pro nejmenší! Barevné obrázky hasičských aut a hasičské výstroje potěší a zabaví všechny zvídavé děti. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-253-0646-8

Biebl - S kotvou věrnosti
Rok :1983

Biebl - Zrcadlo času
Rok :1985

Biebl K. - SKN
Svoboda 1947

Biebl Konstantin - Zlatými řetězy
A4, Obr., 56 s., ob a il. lino J. Čapek, ex. 1584 1926 Čin, napsáno v jazyce: Česky

BIEBL Konstantin - Na druhé straně světa
Rok vydání :1968 - Čs. spisovatel, ed. KPP, 136 s., velmi dobrý stav včetně obalu, bez mikrodesky 

BIEBL Konstantin - Dílo I. 1923-1925
Rok vydání :1951 - ob. A.Dvořák 

Biebl Konstantin - Dílo V
Verše nepojaté do sbírek, verše z pozůstalosti, próza. Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1954 Jazyk: Čeština Počet stran: 493

Biebl Konstantin - Bez obav
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1951 Jazyk: Čeština Počet stran: 254

Biebl Konstantin - Na druhé straně světa
Nakladatelství (edice): Klub přátel poezie
Rok vydání: 1968
Ilustrace/foto: reprodukce, foto čb
Počet číslovaných stran: 133
Poznámka ke knize: naprasklá vazba - vazba plátěná obálka i kniha stav dobrý se stopami použití


BIEBL Konstantin, WOLER Jiří - Listy dvou básníků
Rok vydání : 1953

Biebl, Konstantin - Modré stíny pod zlatými stromy
KPP, Zlatý fond poezie Rok :1988

BIEBLOVÁ Marie - Rozpustilé pohádky
Rok vydání :1976 - il.A.Ladová, 1.vyd.  

BIEDERMANN HANS - LEXIKON SYMBOLŮ
Ve svém každodenním životě 8211 při dorozumívání i vnitřních úvahách 8211 užíváme množství myšlenkových obrazů, jazykových obratů a gest, aniž si uvědomujeme jejich symbolickou povahu. U uměleckých děl, zejména výtvarných a v poezii, chápeme symbolický charakter jejich sdělení mnohem snáze, avšak i zde nám často unikají skryté prameny užitých symbolů. Není divu, protože spektrum jejich kořenů je opravdu velmi široké 8211 od primitivních obrazů pravěkého člověka, přes starověké kultury všech kontinentů, náboženské motivy raného a středověkého křesťanství, až k novodobým pohádkám, mýtům a bájím. Celou tuto škálu zahrnuje Lexikon symbolů z pera renomovaného rakouského odborníka prof. dr. Hanse Biedermanna. Vyniká jak svou šíří a technickým zpracováním, tak srozumitelným přístupem, s nímž autor význam jednotlivých motivů vysvětluje a mnohdy překvapivě pro nás odhaluje skryté krajiny vědomí a našich archetypálních znalostí. Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 504 ISBN: 80-7306-362-7

Biedermannová C. - Lítostivá kantiléna čili muži se diskriminují sami
Železný 1995

Biedermannová C. - Lítostivá kantiléna čili muži se diskriminují sami aneb pes a jeho hůl
Železný 1995

Biedermannová C. - Ti, kteří létají
Laser 1992

Biedermannová C. - Mstivá kantiléna aneb rigor magorsi aneb feministický nářez
Železný 1992

BIEDERMANNOVÁ Carola - Ti, kteří létají
Rok vydání : 1992

Biedermannová Carola - Lítostivá kantiléna
Nakladatelství (edice): Ivo Železný
Rok vydání: 1995
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Biedermannová Carola - Ti, kteří létají
Nakladatelství (edice): Laser
Rok vydání: 1992
Ilustrace/foto: Maxon J.
Počet číslovaných stran: 89
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Biedermannová, Carola - Ti, kteří létají
Rok :1992

BIEDNIK - Krásy Slovenska
Rok vydání : 1951

Bielek Anton - Obrázky z hor
Obr, 160 s., nerozřez., ob. L . Rambouská, slovensky 1935 Spoločnosť Slovenského domu, napsáno v jazyce: Slovensky

Bieler - Všechny moje tety
I. vydání, malá řada edice Soudobá světová próza , původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1964

Bieler H. G. - Les Alemints son vos meillleurs Remédes
1982 Ariston, napsáno v jazyce: French

BIELER Henry G. - Jídlo - tvůj nejlepší lék
Rok vydání :1990 - brož., 144 s.  

Bieler Manfred - Bonifác aneb Námořník v láhvi
Obr, 172 s. 1964 MF Kapka, napsáno v jazyce: Česky

Bieler Manfred - Všechny moje tety
Obr, 106 s. 1964 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

BIELER Manfred - Bonifác aneb Námořník v láhvi
Rok vydání :1964 - brož.6 dílů v pouzdře 

BIELER Manfred - Bonifác aneb Námořník v láhvi
Rok vydání :1964 - ob. Šváb 

BIELER Manfred - Bonifác aneb Námořník v láhvi
Rok vydání :1964 - ob. Šváb 

BIELER Manfred - Všechny moje tety
Rok vydání : 1964

BIELER Manfred - Všechny moje tety
Rok vydání :1964 - A6,brož. 

Bieler, Manfred - Dívčí válka
Rok :1993

Bielfeld Horst - Myši
Nakladatelství (edice): Vašut - Jak na to
Rok vydání: 2002
Ilustrace/foto: foto barevné, nákresy čb
Počet číslovaných stran: 72
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Správná péče a porozumění.


Bielfeld Horst - Dalmatin-Výběr, držení, výchova, péče
Obr, 96 s., bar. fota 1999 Art Area, napsáno v jazyce: Česky

Bielicki M. L. - Bakterie 078
Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 197

BIELICKI Marian L. - Bakterie 078
Rok vydání :1953

Bielicki, M.L. - Bakterie 078
Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 195

BIELIK MIKULÁŠ - ODPOLEDNE V JAPONSKÉ ZAHRADĚ
Novela Odpoledne v japonské zahradě Mikuláše Bielika uvádí víkendový rozhovor a vnitřní úvahy čtyř lidí v průběhu jednoho pozdně jarního dne ti zde bilancují své zdánlivě úspěšné životy a pečlivě skryté touhy po opravdovosti a lásce. Střetává se tu asijský, japonský duch s východoevropským, momenty ze soukromého života se prolínají s pracovními i politickými momentkami, obrazy z přírody, postřehy z mezilidských a společenských vztahů. V pozadí je skrytá touha po lásce a snad i po porozumění. Pro přiblížení atmosféry při čtení beletristické části je kniha doplněna o fotografickou přílohu o zahradách v dalekém Japonsku. Co když, možná, tam opodál v exotické zahradě v Čechách přeskočí jiskra a třináctá komnata se pootevře . Vydavatel : MEZERA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 136 ISBN: 978-80-87148-09-9

Biemann-Bordien - Krvavé stopy
Nakladatel :Panorama Rok vydání :1988 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná

Bienek H. - Kobka
Nakladatel :Západočeské nakl. Rok vydání :1992 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka -MF, o vězení

Bienek, Horst - Kobka
Rok :1992

BIER / DA SILVA / GÖTZE / MOTA - Základy imunologie
Rok vydání :1984 - A4, 422 s., ušpiněné desky, jinak v dobrém stavu 

Bierach A. J. - Za maskou je člověk-Jak prohlédnout přetvářku
Nakladatel :Alternativa Rok vydání :1997 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -170 str.

BIERCE Ambrose - Moxonův pán a jiné povídky
Rok vydání :1966 - sv. 373 

BIERCE Ambrose - Moxonův pán a jiné povídky
Rok vydání :1966

Bierce Ambrose, James Montague R. - Oči plné děsu
Nakladatelství (edice): Winston Smith
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 270
Poznámka ke knize: - vazba měkká


BIERMANN CHRISTINE,RABEN RALPH - MAMINKOU VE ČTYŘICETI?
Kniha dvou renomovaných německých gynekologů reaguje na aktuální trend evropské společnosti: pozdní mateřství. Autoři mapují důvody tohoto trendu. Kniha informuje o středoevropské situaci párů, které se pro dítě rozhodnou až ve středním věku, a vyvrací obecnou představu o tom, že by pozdní těhotenství a porod měly být méně kvalitní než u mladých žen. Vzhledem k pokroku medicíny a porodnictví lze být maminkou i po čtyřicítce, byť to s sebou nese také různá omezení: nejspíš zůstane u jednoho dítěte, starost o jedináčka bývá přehnaná, dítě pozná nikoli mladé, nýbrž stárnoucí rodiče. Přesto se však kniha pozdního těhotenství zastává a doporučuje ho. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 178 ISBN: 80-7367-075-5

Biermann John - Odyssey
1984 Simon/Schuster, napsáno v jazyce: English

BIERNATH Horst - Žár a popel
Rok vydání :1990

BIESTY STEPHEN,ROSS STEWART - EGYPT V OBRAZECH
Objevte starověký Egypt způsobem, jaký jste ještě nezažili! Prostřednictvím úchvatných ilustrací Stephena Biestyho máte nyní možnost nechat se okouzlit velkolepou nádherou a leskem starého Egypta, navštívit nejkrásnější místa starověkého světa, objevit podrobnosti z každodenního života i rituálů tehdejší doby, hledat v každém obrázku vtipné situace a postavy. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 29 ISBN: 80-00-01844-6

Bietkowski H, - Zonn W. - Koperníkův svět
172 stran, 1. vydání, překlad Jan Jersák, originální celoplátěná vazba s přebalem 4°, na okrajích mírně pomačkaný a potrhaný přebal, dobrý stav Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1972

Big Black - Pigpile (12)


Big Black - Pigpile


Big Brother The Holding Company - Cheap thrills


Big Fireflat - Abaton Live
Report 2003,CZ . ( 1CD )

Biggers Derr Earl - Charlie Chan a černý velbloud
ilustrace Jindřich Pileček, 273 stran, původní nakladatelská vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Knihovna Ahoje Rok vydání : 1972

Biggers E. D - Charlie Chan a černý velbloud
br, 280 s., il. J. Pileček -k převazbě 1972 Knihovna Ahoje, napsáno v jazyce: Česky

Biggers E.D. - Čínský papoušek
Vyšehrad 1987

Biggers E.D. - Případu se ujímá Charlie Chan
Vyšehrad 1990

Biggers E.D. - Vražda v Honolulu
Nakladatel :mf Rok vydání :1986 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -edice Smaragd sv. 109

BIGGERS Earl - The chinese Parrot Charlie Chan
Rok vydání : 1974 Poznámka :PB

Biggers Earl D. - Čínský papoušek
1987 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

Biggers Earl D. - Případu se ujímá Charlie Chan
Obr, 160 s. 1990 Vyšehrad, napsáno v jazyce: Česky

BIGGERS Earl Derr - Vražda v Honolulu
Rok vydání :1986

BIGGERS Earl Derr - Vražda v Honolulu
Rok vydání :1986 - plát.vazba 

BIGGERS Earl Derr - Případu se ujímá Charlie Chan
Rok vydání :1990 - brož. 

BIGGERS Earl Derr - Případu se ujímá Charlie Chan
Rok vydání :1990 - brož. 

Biggers Earl Derr - Čínský papoušek
Nakladatelství (edice): Vyšehrad
Rok vydání: 1987
Počet číslovaných stran: 181
Poznámka ke knize: - vazba měkká


Biggers, Earl Derr - Čínský papoušek
Rok :1987

Biggs A.G., Healey A.G., Ashworth S., Ellwood C. - Encyclopedia of Vegetable Gardening
Nakladatel :Book Club Assoc. Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -The Complete Growing, Cooking and Freezing Guide to Vegetables, Herbs and Fruit with more than 150 recipes and 375 colour illustrations, VF, 255p.M28

BIGGSOVÁ JANE-BUTLER - FENG-ŠUEJ V 10 LEKCÍCH
Tato kniha radí, jak použít principy feng-šuej doma, na zahradě a na pracovišti tak, abychom si vytvořili přesně takový životní styl, jaký chceme. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 44 ISBN: 80-7252-929-1

Bígl Zd. - České země za posledních Přemyslovců
Albatros 1993

Bikini Kill - Bikini Kill


Bikini Kill - Bikini Kill (12)


BIKONT ANNA - MY Z JEDWABNEHO
Autorka rekonstruuje události v Jedwabnem, které se odehrály v červenci r. 1941, jejichž následkem bylo masové vyvraždění Židů v obci, na němž se podíleli Poláci. Založila svou knihu na desítkách rozhovorů s pamětníky tehdejších událostí, vzpomínkách zachráněných obětí a jejich rodin i lidí, kteří s nasazením života zachraňovali svědky zločinu, ale i na rozhovorech s těmi, kteří se zločinu zúčastnili. Prostudovala soudní spisy, dochovanou korespondenci,staré časopisy a noviny a porovnávala fakta z různých zdrojů, často protichůdná. Svědky událostí, jejich potomky a příbuzné vyhledávala po celém Polsku, a dokonce i v USA, Izraeli a v Kostarice. Na základě svého studia tehdejších materiálů nám autorka přibližuje situaci a dobu, v níž tehdy xenofobní nálady v Polsku vznikaly. Studie Anny Bikont se stala důležitým faktografickým materiálem, zachycujícím jednu stránku polských dějin, která byla dosud málo známa. Autorka je žurnalistka. Vydavatel : H + H VYŠEHRADSKÁ Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 400 ISBN: 80-7319-075-0

Biková S.,Opatrný Jos. - 77 zajímavostí z Mexika
Albatros 1988

BIĹAK Vasil - Paměti Vasila Biĺaka I.,II.
Rok vydání : 1991

BIĹAK Vasil - Pravda zostala pravdou
Rok vydání : 1971

BILAK Vasil - Pravda zůstala pravdou
Rok vydání : 1971

BIĹAK Vasil - Paměti Vasila Biĺaka I.
Rok vydání : 1991

BILAS Ján - Katolícky modernizmus
Rok vydání : 1981

Bílá L. - Teď už to vím
Knihcentrum 1999

Bílá Lucie - Teď už to vím. možné je všechno
Nakladatelství (edice): Knihcentrum
Rok vydání: 1998
Ilustrace/foto: foto barevné a čb
Počet číslovaných stran: 161
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití


BÍLÁ LUCIE - JEN KRÁTKÁ NÁVŠTĚVA POTĚŠÍ
Otevřená zpověď Lucie Bílé! Český showbyznys, první muži této země i jejího srdce a taky úplně obyčejný život až po okraj naplněný láskou očima nejzajímavější české zpěvačky! Hvězda první velikosti se podělí se svými čtenáři o vzestupy a pády, lásku i samotu, štěstí i zklamání posledních devíti let. Na pozadí neobvyklého vztahu dvou umělců a citlivých lidí - Lucie Bílé a malíře Vladimíra Komárka - se odvíjí příběh, který rozechvěje Vaše srdce, a který zdobí velké množství unikátních a úchvatných fotografií z Luciina soukromého a profesního života. Vydavatel : DARANUS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-86983-13-4

Bílá Lucie - Teď už to vím-Možné je všechno
lam, 174 s., bar foto mj. Hatašová, Jírů, Karkan ad. 1998 Knihcentrum, napsáno v jazyce: Česky

Bildo Jack - Toulouse-Lautrec and Steinlen
Anglicky, čb. a bar. reprodukce, 42 stran, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : First Edition, London Rok vydání : 1946

Bílek - Hádanky naší minulosti
jako nová

Bílek - Jak mi dřeva povídala
I.vydání, obálku navrhl František Kobliha, ilustrace a písmo autor, typo Josef Sonberg, původní brož 4°, velmi dobrý stav Vydavatel : Jan Pohořelý, Praha Rok vydání : 1946

Bílek - Generace osamělých běžců
brož s obálkou 8°, 112 stran, intaktní stav, dedikace autora na titulu Vydavatel : ČS, Praha Rok vydání : 1991

BÍLEK B. - Fifth Column at Work
Rok vydání : 1945

Bílek František - Bez názvu (muž z profilu)
Dřevoryt, nesignovaný.

120x95


Bílek František - Z knih F.B.
Dřevoryt, datovaný v desce, sign.PD.
1915
70x110


Bílek František - Otče náš!
Obrazy vykládaný příěh Otče náš!. Ilustrováno Františkem Bílkem. Ilustrace na šedém podkladu Vydavatel : Nový život, Nový Jičín Rok vydání: 1901 Jazyk: Čeština Počet stran: 52

Bílek J. - Trojúhelník záhad a legend
Svoboda 1990

Bílek J. - Domácí lexikon
Svoboda 1994

Bílek J. - PéTéPáci ane Černí baroni úplně jinak
Elipsa 1996

Bílek J. V. - Na šikmé ploše-Komedie o třech dějstvích
Obr., 96 s., nerozřez. 1943 Švejdová, napsáno v jazyce: Česky

BÍLEK Jakub - Jan Augusta v letech samoty 1548 - 1564
Rok vydání :1942 - brož., 240 s., velmi dobrý stav 

BÍLEK Jiří - Hádanky naší minulosti 6
Rok vydání : 2006

BÍLEK Jiří - Hádanky naší minulosti 2
Rok vydání : 2002

BILEK Jiří - Pétépáci
Rok vydání : 1996

BÍLEK Jiří - Hádanky naší minulosti
Rok vydání : 2007

BÍLEK Jiří - Trojúhelník záhad a legend
Rok vydání :1990

BÍLEK Jiří - Stále tajemné UFO
Rok vydání :1993 - 188 s. 

BÍLEK Jiří - Vražedná dovolená
Rok vydání :2004 - brož. 

BÍLEK Jiří - Tři týdny vraha
Rok vydání :2004 - brož. 

BÍLEK Jiří - Smrt s úsměvem
Rok vydání :2001 - brož. 

BÍLEK JIŘÍ - VELKÉ PREMIÉRY MALÝCH VĚCÍ TAHÁKY PRO DOSPĚLÉ
Všechno má svůj začátek, všechno se jednou stalo poprvé a stejně tak všechny věci, které nás obklopovaly, obklopují a budou obklopovat, musel někdo vymyslet, zkonstruovat a zhotovit. U některých už navždy zůstanou jejich otec nebo také matka neznámými stejně jako ona chvíle, kdy měly svou premiéru , u jiných víme alespoň rámcově kdo a kdy, u dalších to známe zcela přesně včetně větších nebo menších podrobností. I když i v těchto případech více než často uvádějí různé encyklopedie 8211 a především internetové stránky 8211 údaje, které se od sebe odlišují, někdy i dost podstatně. S vědomím této ošidnosti vám nabízíme Velké premiéry malých věcí neboli abecedně seřazený přehled o tom, kdy se poprvé objevily věci, s nimiž se mnohdy setkáváme každý den. Vydavatel : FORTUNA LIBRI Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 116 ISBN: 80-7321-445-6

BÍLEK JIŘÍ - HÁDANKY NAŠÍ MINULOSTI 3.KRUTÁ SMRT ZBOŽNÉ BABIČKY?
V tomto dílu Hádanek naší minulosti, který má podtitul Krutá smrt zbožné babičky, se jako bílá nit povine naším vyprávěním nástup nové víry - křesťanství a jeho boj s přežívajícím pohanstvím. Nejprve zavítáme na Velkou Moravu, abychom poznali nejen Bájný Velehrad a pokusili se najít Metodějův hrob. Počátkům nástupu českého kmene a rodu Přemyslovců k moci bude věnován Výlet z Budče na Levý Hradec, při kterém se seznámíme také s prvním historickým knížetem Bořivojem a jeho syny. V jejich doprovodu se potom vydáme na Místo zvané Žiži, kde si přiblížíme založení Prahy a řadu otazníků, které jsou s tím spojené. Kněžny Ludmila a Drahomíra se stanou hlavními hrdinkami vyprávění Dvě vdovy, které skončí vraždou jedné z nich. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 344 ISBN: 80-242-1372-8

BÍLEK JIŘÍ - HÁDANKY NAŠÍ MINULOSTI 2.PRAOTEC ČECH PŘIŠEL VE STŘEDU?
V druhém dílu Hádanek naší minulosti budeme s autorem pátrat po Attilově hrobu a po bojišti, kde Sámo porazil francké vojsko. Důvěrněji se seznámíme s praotcem Čechem i s Krokovou rodinou . Znovu budeme hledat odpovědi na otázky, které před nás klade naš Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 295 ISBN: 80-242-0825-X

BÍLEK JIŘÍ - HÁDANKY NAŠÍ MINULOSTI 6. JASNÝ POHLED SLEPÉHO KRÁLE
V tomto dílu Hádanek naší minulosti s podtitulem Jasný pohled slepého krále se projdeme po 14. století, na jehož počátku vystřídala Přemyslovce lucemburská dynastie. Začneme příběhem nazvaným Láska setnutá ostrým prknem, v němž si představíme slavnou mileneckou dvojici na pozadí Braniborů v Čechách. Potom si zahrajeme na detektivy a pokusíme se zjistit, proč byla Tragická popolední siesta, při níž vymřel po meči rod Přemyslovců. Podobně napínavé bude pátrání po tom, kdo byl Muž samostatný, o své újmě skládáním se bavící neboli kronikář Dalimil. Jan Lucemburský znovu zvolá své slavné Toho bohdá nebude na pláni u Kresčaku a na závěr se podíváme trochu netradičně na jeho slavného syna a možná poznáme i Nejsladší tajemství Otce vlasti. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 328 ISBN: 80-242-1683-3

BÍLEK JIŘÍ - HÁDANKY NAŠÍ MINULOSTI 5.DLOUHÝ STÍN NA MORAVSKÉM POLI
V tomto dílu Hádanek spolu projdeme bezmála tři století. Na pozadí opravdu dramatických dějů, které ovlivnily osudy českého státu, poznáme také sílu, jež zasahuje do historie více než často a ovlivňuje mnohá velká rozhodnutí a kroky: jde o lásku až neuvěřitelně snadno a rychle se měnící v nenávist. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 326 ISBN: 80-242-1516-0

Bílek Jiří - Hádanky naší minulosti 1-Kam odešli Keltové?
A4, 240 s., il. 2002 KK, napsáno v jazyce: Česky

Bílek Jiří - Hádanky naší minulosti 2-Praotec Čech přišel ve středu
A4, 296 s., il. 2002 KK, napsáno v jazyce: Česky

Bílek Jiří - Hádanky naší minulosti 4-Noc vrahů začala kuropěním
A4, 304 s., il. 2002 KK, napsáno v jazyce: Česky

Bílek Jiří - Hádanky naší minulosti 3-Krutá smrt zbožné babičky
A4, 344 s., foto, il. 2003 KK, napsáno v jazyce: Česky

Bílek Jiří - Malý domáci lexikón
Obr,160 s. 1987 Živena, napsáno v jazyce: Slovensky

Bílek O. - Hanuš B. - Štěpování
Podnože, očkování, roubování.
Praha 1980 SZN
8°,184s.,brož.


Bílek P. - 175 autorů - čeští prozaici, básníci a lit.kritici publikující v 70.letech v nakl.ČS
ČS 1982

Bílek Pavel - Demokratický právní stát ve světle práva na bezpečnost
2004 Nákl. vlastní, napsáno v jazyce: Česky

Bílek Pavel - Jan Reich
69 celostránkových reprodukcí fotografií, původní vazba celoplátěná s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Foto Mida Rok vydání : 1996

Bílek Petr - 175 autorů ČS
1982 ČS, napsáno v jazyce: Česky

BÍLEK Petr - 175 autorů-čeští prozaici, básníci a literární kritici publikující v 70.letech v nakladatalství ČS
Rok vydání : 1982 Poznámka : brož.

BÍLEK Petr A. - Hledání jazyka interpretace
Rok vydání : 2003

Bílek, J. Jangl, L. Urban, J. - Dějiny hornictví na Chomutovsku
Vydavatel : Vlastivědné muzeum, Chomutov Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 191

Bílek, Jaroslav - Přednesové skladby pro akordeon
Rok :1981

Bílek, Jiří - Trojúhelník záhad a legend
Rok :1990

Bílek, Otakar a Bohuslav Hanuš - Štěpování
Rok :1971

Bílek/Hanuš - Štěpování
Obr, 160 s. 1971 SZN, napsáno v jazyce: Česky

Bílek/Hanuš - Štěpování
podnože, očkování . 1969 SZN

Bílek/Hanuš - Štěpování
Obr, 1971 SZN, napsáno v jazyce: Česky

Bilenkin ,Dmitrij - Hodina relativity
edice Saturn Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 206

BILENKIN Dmitrij - Hodina relativity
Rok vydání :1989

Bilhana - Dnes ještě
Malá knižnice Orientu, svazek 3. Přeložil Oldřich Friš a František Hrubín! Vyšlo v 550 číslovaných výtiscích, tento má č. 99. Vydal Nový Orient, Praha, 1953. Do obálky volně vložené listy. Pěkný stav.

BILIANOVÁ P. - Do panského stavu
Rok vydání :1921 - silně poškozeno,bez zadní desky,ilustrováno 

Bilianová P. - Do panského stavu . . . 4 svazky
Neubert 19331 - 1935, původní vazby, 6 dílů ve čtyřech svazcích

BILIANOVÁ Popelka - Všem ke štěstí
Rok vydání : 1995 Poznámka :A 6

BILIANOVÁ Popelka - Do panského stavu
Rok vydání : 1921

BILIANOVÁ Popelka - Do panského stavu
Rok vydání :1992 - il.K.Rélink, jako nová 

Bilianová Popelka - Do panského stavu I-VI ve 3. sv.
Oppl, 320, 320, 320 s., il. K. Rélink 1924 Neubert, napsáno v jazyce: Česky

Bilianová Popelka, Chalupa Karel - Z tajů pražských pověstí
Nakladatelství (edice): Drahomíra Sladká
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: Tříska F. čb
Počet číslovaných stran: 155
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná


Bilianová/ Chalupa - Z tajů pražských pověstí
A4, Ppl, 380 s., il. F. Tříska 1946 D. Sladká, napsáno v jazyce: Česky

BILIÁNOVÁ Popelka - Mánina s Bábinkou
Rok vydání : 1922 Poznámka :A 6

BILIÁNOVÁ Popelka - ´Do panského stavu I.-VI.
Rok vydání : 1920 Poznámka :6 sv., přev.

BILIÁNOVÁ Popelka - Pražské pověsti
Rok vydání : 1995 Poznámka :A 4

BILIÁNOVÁ Popolka - Do panského stavu. 1
Rok vydání :1992

BILIÁNOVÁ Popolka - Do panského stavu sv.1
Rok vydání : 1992

Biliánová/Světlá/ Obdržálková - Růže z pražských trhů
1981 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky

Bilibin, V.V. - Mlčení
Vydavatel : Nakl. družstvo Máje, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 31

Bilíková Eva - Přehled německé mluvnice
Obr, 34 s. 1992 MC Brno, napsáno v jazyce: Česky

BILÍKOVÁ Eva - Přehled latinské mluvnice. Pomůcka při výuce latiny
Rok vydání :1993

Bílková a kol. - Liberecká radnice-vydáno ke 100. výročí otevření budovy nové radnice
Nakladatel :Dialog Rok vydání :1993 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka -VF, 100 str., čb a bar foto

Bílková H. - Praga
1992,fografický prův.Prahou,italský text

BÍLKOVÁ,CHOCHOLOUŠKOVÁ,MELANOVÁ,MOHR - LIBERECKÁ RADNICE
Kniha byla vydána u příležitosti oslav stého výročí otevření budovy nové radnice a třístého devadesátého výročí dokončení stavby staré radnice. Vypráví historii dvou libereckých radnic a o době, v níž byly postaveny. Vznikla na popud rady Úřadu města Liberce a jejími realizátory jsou pracovníci Severočeského muzea, okresního archívu a nakladatelství Dialog, kteří spojili své síly, aby prokázali, že i v nejednoduchých podmínkách lze pro návštěvníky města Liberce připravit hodnotný kulturní dárek. Kniha obsahuje velké množství dobových fotografií, kopií stavebních náčrtů a výkresů a detailních fotografií exponátů ze sbírek Severočeského muzea. Vydavatel : DIALOG Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-85194-77-5

Bill and Susan Hayes - . . Like Sands Through the Hourglass
Rok vydání : 2005 Počet stran : 310 stran

Bill Anderton - . . Fortune telling
Rok vydání : 1996 Počet stran : 95 stran

Bill Bryson - . . Hlavou dolů-Austrálie
Rok vydání : 2002 Nakladatelství : Columbus Počet stran : 416 stran

Bill Bryson - Stručná historie téměř všeho
Vyšlo : 18.11.2005
Počet stran : 504
Nakladatelství : Pragma 2005

BILL Buffalo - Černý přízrak
Rok vydání : 1991 Poznámka :A 4, sešit

Bill Clinton - Dárcovství
Podtitul : Jak každý z nás může změnit svět
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 978-80-7207-674-1
EAN : 9788072076741
Originál :Giving
Překlad : Radovan Zítko
Formát : 234 stran, 21x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha bývalého prezidenta Spojených států vybízí každého občana k činům, protože každý z nás může svou měrou přispět ke změnám světa. Clinton představuje novátorské úsilí moderních společností a organizací v řešení problémů a poskytování pomoci jiným. Nabádá každého, aby se zamyslel nad tím, co bez ohledu na výši příjmu, časové možnosti, věk či nadání může učinit, aby pomohl jiným lidem, a tak jim dal šanci také prožít jejich sny. Bývalý prezident se dělí o vlastní zkušenost i o praxi dalších dárců nevládních a neziskových nadací a organizací. Ukazuje, že obdarovat někoho vlastním časem, dovednostmi či ideami je stejně důležité a účinné jako finanční dar. Clinton naléhá na výrobce, aby vyráběli energeticky úsporné produkty ohleduplné k životnímu prostředí a aby pomáhali třeba jen tím, že budou zaměstnancům poskytovat spravedlivé mzdy a řádné pracovní podmínky. Tvrdí, že jeden z nejvýznamnějších způsobů dárcovství je veřejný tlak na změny ve vládní politice a popisuje kroky, které může podniknout skutečně každý. Působení Billa Clintona po odchodu z Bílého domu mělo obrovský dopad na životy milionů lidí po celém světě. Prostřednictvím své nadace se mj. angažoval v odstraňování důsledků přírodních katastrof v Asii i Americe, a právě proto ho světové veřejné mínění začalo vnímat za mezinárodního mluvčího a za příklad Moci Dárcovství. My všichni dokážeme dělat velké věci, říká Bill Clinton.
Doufám, že lidé a příběhy v této knize pozvednou ducha, dojmou srdce, a názorně ukáží, že občanský aktivismus a služba veřejnosti mohou být mocnou silou ke změnám světa.

Bill Clinton - Dárcovství
Podtitul : Jak každý z nás může změnit svět
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 978-80-7207-674-1
EAN : 9788072076741
Originál :Giving
Překlad : Radovan Zítko
Formát : 234 stran, 21x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha bývalého prezidenta Spojených států vybízí každého občana k činům, protože každý z nás může svou měrou přispět ke změnám světa. Clinton představuje novátorské úsilí moderních společností a organizací v řešení problémů a poskytování pomoci jiným. Nabádá každého, aby se zamyslel nad tím, co bez ohledu na výši příjmu, časové možnosti, věk či nadání může učinit, aby pomohl jiným lidem, a tak jim dal šanci také prožít jejich sny. Bývalý prezident se dělí o vlastní zkušenost i o praxi dalších dárců nevládních a neziskových nadací a organizací. Ukazuje, že obdarovat někoho vlastním časem, dovednostmi či ideami je stejně důležité a účinné jako finanční dar. Clinton naléhá na výrobce, aby vyráběli energeticky úsporné produkty ohleduplné k životnímu prostředí a aby pomáhali třeba jen tím, že budou zaměstnancům poskytovat spravedlivé mzdy a řádné pracovní podmínky. Tvrdí, že jeden z nejvýznamnějších způsobů dárcovství je veřejný tlak na změny ve vládní politice a popisuje kroky, které může podniknout skutečně každý. Působení Billa Clintona po odchodu z Bílého domu mělo obrovský dopad na životy milionů lidí po celém světě. Prostřednictvím své nadace se mj. angažoval v odstraňování důsledků přírodních katastrof v Asii i Americe, a právě proto ho světové veřejné mínění začalo vnímat za mezinárodního mluvčího a za příklad Moci Dárcovství. My všichni dokážeme dělat velké věci, říká Bill Clinton.
Doufám, že lidé a příběhy v této knize pozvednou ducha, dojmou srdce, a názorně ukáží, že občanský aktivismus a služba veřejnosti mohou být mocnou silou ke změnám světa.

Bill Coleman, Ben Webster - . . Swingin in London!
Rok vydání : 1967 Nakladatelství : Olympic Studios

Bill Darlison - Evangelium a zvěrokruh
Anotace : autor vyslovuje hypotézu, že Ježíš není historickou postavou, ale představitelem jednoho znamení zvěrokruhu - Vodnáře
Vyšlo : 22.07.2009
Počet stran : 198
Nakladatelství : Vovox Globator 2009

Bill Gertz - Zrada
Nakladatel : Ideál
Edice :Edice Dějinné zvraty a souvislosti
ISBN : 978-80-86995-00-7
EAN : 9788086995007
Originál :Betrayl, How the Clinton Administration Undermined American Security
Překlad : Petr Vančura
Formát : 368 stran, 21,5X14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Faktografický spis Zrada je unikátní zpovědí o zákulisí americké a zahraniční politiky a mezinárodního obchodu se zbraněmi. A přestože jde o poměrně složitou a těžkou tématiku, Bill Gertz ji dokázal napsat živě a jednoduše, že je srozumitelná i pro laiky. Bill Gertz je jeden z nejlepších investigativních novinářů na světě. Má kvalitní zdroje informací ze zpravodajských služeb i z vládních kruhů, umí získané údaje zasadit do patřičných souvislostí a dokáže čtivě napsat knihu.

Bill Gertz - Zrada
Nakladatel : Ideál
Edice :Edice Dějinné zvraty a souvislosti
ISBN : 978-80-86995-00-7
EAN : 9788086995007
Originál :Betrayl, How the Clinton Administration Undermined American Security
Překlad : Petr Vančura
Formát : 368 stran, 21,5X14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Faktografický spis Zrada je unikátní zpovědí o zákulisí americké a zahraniční politiky a mezinárodního obchodu se zbraněmi. A přestože jde o poměrně složitou a těžkou tématiku, Bill Gertz ji dokázal napsat živě a jednoduše, že je srozumitelná i pro laiky. Bill Gertz je jeden z nejlepších investigativních novinářů na světě. Má kvalitní zdroje informací ze zpravodajských služeb i z vládních kruhů, umí získané údaje zasadit do patřičných souvislostí a dokáže čtivě napsat knihu.

Bill Gunston - Encyklopedie moderních vojenských letadel
Svojtka a Vašut, Praha, 1997, velmi dobrý stav, papír. přebal je lehce pomačkaný a potrhaný na okrajích, orig. lamino vazba, četné bar. fotografie, 287 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bill Gunston-Encyklopedie moderních vojenských letadel

Bill Hannan - Paříž a okolí. Turistický průvodce uměleckými díly a památkami
Nakladatel : Barrister Principal
Edice :Cesty za uměním
ISBN : 80-86598-96-9
EAN : 9788086598963
Originál :Art for Travellers: France. The Essential Guide to Viewing Art in Paris and its Surrounds
Překlad : Pavla Doležalová
Formát : 288 stran, 20x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Ve Francii se nacházejí jedny z nejpozoruhodnějších a nejznámějších uměleckých památek a sbírek na světě. Publikace provádí návštěvníky po epochách a staletích, ve kterých vznikla nejvýznamnější francouzská díla malířství, sochařství a architektury. Seznámíme se s gotickými středověkými katedrálami, s obrazy největších impresionistů, s moderním uměním 20. století, s evropským malířstvím a sbírkou umění starověkého Řecka v Louvru. Cestovní trasy vedou po Paříži a okolí, kde se nachází mnoho z nejdůležitějších francouzských památek.
Průvodce obsahuje:


Bill Hannan - Paříž a okolí. Turistický průvodce uměleckými díly a památkami
Nakladatel : Barrister Principal
Edice :Cesty za uměním
ISBN : 80-86598-96-9
EAN : 9788086598963
Originál :Art for Travellers: France. The Essential Guide to Viewing Art in Paris and its Surrounds
Překlad : Pavla Doležalová
Formát : 288 stran, 20x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Ve Francii se nacházejí jedny z nejpozoruhodnějších a nejznámějších uměleckých památek a sbírek na světě. Publikace provádí návštěvníky po epochách a staletích, ve kterých vznikla nejvýznamnější francouzská díla malířství, sochařství a architektury. Seznámíme se s gotickými středověkými katedrálami, s obrazy největších impresionistů, s moderním uměním 20. století, s evropským malířstvím a sbírkou umění starověkého Řecka v Louvru. Cestovní trasy vedou po Paříži a okolí, kde se nachází mnoho z nejdůležitějších francouzských památek.
Průvodce obsahuje:


Bill Harry - Beatles. Encyklopedie
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 80-7207-616-7
EAN : 9788072076161
Originál :The Beatles Encyklopedia
Překlad : Michal Bystrov
Formát : 857 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Publikace předního britského odborníka, spolužáka Johna Lennona, který se již několik desetiletí zabývá problematikou této světově proslulé hudební skupiny, nabízí vyčerpávající a zevrubnou příručku, která odhaluje mnohá neznámá zákoutí této skupiny. Nalezneme zde veškeré historické podrobnosti, které souvisí s touto slavnou čtveřicí stejně jako informace o vydaných deskách či neznámé okolnosti vzniku jednotlivých písní. Publikace zahrnuje biografie více než pěti set lidí spojených se skupinou a odhaluje milostné aféry, drogové skandály, soudní případy i vnitřní spory a rovněž nabízí fakta o smrti Briana Epsteina a Stuarta Sutcliffa. Publikace je tak daleko více než jen pouhou encyklopedií, zvláště když se nám někdy bude zdát, že Bill Harry ví o Beatles možná mnohem víc než sami členové této legendární hudební skupiny.

Bill Harry - Beatles. Encyklopedie
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 80-7207-616-7
EAN : 9788072076161
Originál :The Beatles Encyklopedia
Překlad : Michal Bystrov
Formát : 857 stran, 20,5x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Publikace předního britského odborníka, spolužáka Johna Lennona, který se již několik desetiletí zabývá problematikou této světově proslulé hudební skupiny, nabízí vyčerpávající a zevrubnou příručku, která odhaluje mnohá neznámá zákoutí této skupiny. Nalezneme zde veškeré historické podrobnosti, které souvisí s touto slavnou čtveřicí stejně jako informace o vydaných deskách či neznámé okolnosti vzniku jednotlivých písní. Publikace zahrnuje biografie více než pěti set lidí spojených se skupinou a odhaluje milostné aféry, drogové skandály, soudní případy i vnitřní spory a rovněž nabízí fakta o smrti Briana Epsteina a Stuarta Sutcliffa. Publikace je tak daleko více než jen pouhou encyklopedií, zvláště když se nám někdy bude zdát, že Bill Harry ví o Beatles možná mnohem víc než sami členové této legendární hudební skupiny.

Bill Higgins - Hus drží klíč
Podtitul : Jan Hus hovoří k dnešní České republice
Nakladatel : Stefanos
ISBN : 80-903102-6-5
EAN : 9788090310261
Originál :The Goose Holds the Key
Formát : 60 stran, 15x10,5cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Základní text knihy tvoří přednášky přednesené na sejití československých obchodních představitelů, zúčastněných v létě 1992 na kooperativním vzdělávacím programu na Covenant College.

Bill Higgins - Hus drží klíč
Podtitul : Jan Hus hovoří k dnešní České republice
Nakladatel : Stefanos
ISBN : 80-903102-6-5
EAN : 9788090310261
Originál :The Goose Holds the Key
Formát : 60 stran, 15x10,5cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Základní text knihy tvoří přednášky přednesené na sejití československých obchodních představitelů, zúčastněných v létě 1992 na kooperativním vzdělávacím programu na Covenant College.

Bill Lesley - Šerif v sukních
Fratišek Svoboda, Praha, 1941, velmi dobrý stav, obálka místy potrhaná na okrajích a hřbetu, stránky zažloutlé, orig. sešit, 33 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bill Lesley-Šerif v sukních

Bill Manley - Jak číst egyptské hieroglyfy
Podtitul : Srozumitelná příručka pro samouky
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Litera
ISBN : 978-80-7207-629-1
EAN : 9788072076291
Originál :How To Read Egyptian Hieroglyphs
Překlad : Renata Landgráfová
Formát : 240 stran, 24,5x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Přáli jste si někdy umět číst hieroglyfické písmo starověkého Egypta? Nyní je to s pomocí tohoto praktického průvodce možné. Hodí se pro naprosté začátečníky i pro ty, kteří si přejí zdokonalit své znalosti jazyka a kultury starověkého Egypta. Mark Collier a Bill Manley mají mnohaleté zkušenosti s výukou laické veřejnosti v kurzech po celé Velké Británii a jejich přístup je tedy dobře ověřený. V celé knize se budete zabývat skutečnými staroegyptskými texty. Každá kapitola postupně představuje jednotlivé rysy hieroglyfického písma a staroegyptského jazyka a nabízí čtenářům možnost zdokonalit své dovednosti v praktických cvičeních. Autoři zde představují přitažlivou i zábavnou skupinu památek: zádušní nápisy, sarkofágy a výjevy z hrobek. Texty a doprovodné poznámky nabízejí přímý pohled na témata jako faraonská správa, rodinný život ve staroegyptské společnosti a její vnímání smrti. Díky této knize dokážete spolehlivě číst památky reprodukované v této knize i egyptské texty na předmětech vmuzejních sbírkách celého světa.DoktorMark Collier je docentemegyptologie na univerzitě v Liverpoolu a vědeckýmpracovníkem na All Souls College v Oxfordu. Doktor Bill Manley přednáší egyptologii na univerzitě v Glasgow, je vědeckým asistentem Národních muzeí Skotska a čestným vědeckým pracovníkem na univerzitě v Liverpoolu. Doktor Richard Parkinson, ilustrátor, je asistentem kurátora oddělení staroegyptských a súdánských sbírek Britského muzea.

Bill Manley - Jak číst egyptské hieroglyfy
Podtitul : Srozumitelná příručka pro samouky
Nakladatel : Volvox Globator
Edice :Litera
ISBN : 978-80-7207-629-1
EAN : 9788072076291
Originál :How To Read Egyptian Hieroglyphs
Překlad : Renata Landgráfová
Formát : 240 stran, 24,5x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Přáli jste si někdy umět číst hieroglyfické písmo starověkého Egypta? Nyní je to s pomocí tohoto praktického průvodce možné. Hodí se pro naprosté začátečníky i pro ty, kteří si přejí zdokonalit své znalosti jazyka a kultury starověkého Egypta. Mark Collier a Bill Manley mají mnohaleté zkušenosti s výukou laické veřejnosti v kurzech po celé Velké Británii a jejich přístup je tedy dobře ověřený. V celé knize se budete zabývat skutečnými staroegyptskými texty. Každá kapitola postupně představuje jednotlivé rysy hieroglyfického písma a staroegyptského jazyka a nabízí čtenářům možnost zdokonalit své dovednosti v praktických cvičeních. Autoři zde představují přitažlivou i zábavnou skupinu památek: zádušní nápisy, sarkofágy a výjevy z hrobek. Texty a doprovodné poznámky nabízejí přímý pohled na témata jako faraonská správa, rodinný život ve staroegyptské společnosti a její vnímání smrti. Díky této knize dokážete spolehlivě číst památky reprodukované v této knize i egyptské texty na předmětech vmuzejních sbírkách celého světa.DoktorMark Collier je docentemegyptologie na univerzitě v Liverpoolu a vědeckýmpracovníkem na All Souls College v Oxfordu. Doktor Bill Manley přednáší egyptologii na univerzitě v Glasgow, je vědeckým asistentem Národních muzeí Skotska a čestným vědeckým pracovníkem na univerzitě v Liverpoolu. Doktor Richard Parkinson, ilustrátor, je asistentem kurátora oddělení staroegyptských a súdánských sbírek Britského muzea.

Bill Napier - Záhadná ikona
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-423-1
EAN : 9788072174232
Originál :Splintered Icon
Překlad : Jan Kozák
Formát : 336 stran, 20,6x13,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Antikvář Harry Blake obdrží zajímavou zakázku, má ocenit čtyři sta let starý deník odkázaný bohatému velkostatkáři. Nejprve to vypadá, že se jedná jen o kuriózně šifrovaný deník mladého stevarda, který se roku 1585 plavil se slavnou expedicí sira Waltera Raleigha ve službách královny Alžběty. Když je však Harryho klient zavražděn a jeho vlastní život se ocitne v ohrožení, uvědomí si, že právě otevřel dveře k záhadě, pro kterou jsou jiní ochotni zabíjet?
Poté co při svém pátrání požádá o pomoc uznávanou obchodnici s mapami Zolu Khanovou, objeví Harry ještě něco. Z dešifrovaného textu se postupně vynořují matoucí zmínky o tajném účelu , hrozivá odhalení vražd, k nimž docházelo na moři, a nakonec šokující objev: odkaz na místo uložení neocenitelné posvátné relikvie, která na více než tisíc let zmizela ze světa.
Harry a Zola se vydávají po stopě, která je zavede k dávnému a velmi nebezpečnému spiknutí, které se táhne staletími a má v rukou nepředstavitelnou moc - může doslova změnit a navždy zvrátit běh dějin.

Bill Napier - Záhadná ikona
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-423-1
EAN : 9788072174232
Originál :Splintered Icon
Překlad : Jan Kozák
Formát : 336 stran, 20,6x13,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Antikvář Harry Blake obdrží zajímavou zakázku, má ocenit čtyři sta let starý deník odkázaný bohatému velkostatkáři. Nejprve to vypadá, že se jedná jen o kuriózně šifrovaný deník mladého stevarda, který se roku 1585 plavil se slavnou expedicí sira Waltera Raleigha ve službách královny Alžběty. Když je však Harryho klient zavražděn a jeho vlastní život se ocitne v ohrožení, uvědomí si, že právě otevřel dveře k záhadě, pro kterou jsou jiní ochotni zabíjet?
Poté co při svém pátrání požádá o pomoc uznávanou obchodnici s mapami Zolu Khanovou, objeví Harry ještě něco. Z dešifrovaného textu se postupně vynořují matoucí zmínky o tajném účelu , hrozivá odhalení vražd, k nimž docházelo na moři, a nakonec šokující objev: odkaz na místo uložení neocenitelné posvátné relikvie, která na více než tisíc let zmizela ze světa.
Harry a Zola se vydávají po stopě, která je zavede k dávnému a velmi nebezpečnému spiknutí, které se táhne staletími a má v rukou nepředstavitelnou moc - může doslova změnit a navždy zvrátit běh dějin.

Bill Shoemaker - . . S větrem o závod
Rok vydání : 1998 Nakladatelství : Eminent Počet stran : 288 stran

Bill Shoemaker - S ohněm v zádech
Eminent, Praha, 1997, velmi dobrý stav, pouze nažloutlé listy, orig. brož, překlad Marie Koubová, 304 stran, Detektivní příběhy, Bill Shoemaker-S ohněm v zádech

Bill Shoemaker - S větrem o závod
EMINENT, Praha, 1998, velmi dobrý stav, mírně zmáčklý hřbet, orig. vazba, 285 stran, Detektivní příběhy, Bill Shoemaker-S větrem o závod

Bill Soutter MA - Angličtina - pokročilá slovní zásoba - 100 pětiminutových cvičení
skladem, expedice ihned
formát knihy: 105 nbsp mm x 147 nbsp mm
144 stran černobílých
Datum vydání: říjen 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0717-5
EAN: 978-80-2510-717-1

Zdokonalte svou angličtinu zábavnou formou!

Knížečka 100 pětiminutových cvičení se vám lehce vejde do kapsy. Ať cestujete ve vlaku, sedíte v čekárně nebo v parku na lavičce, můžete ji otevřít a během pěti minut vyřešit jedno ze cvičení. Tím si procvičíte jednu z jazykových oblastí. Zároveň získáte nové znalosti a utužíte nabyté dovednosti.

Další knihy z řady:



Bill Soutter MA - Angličtina - základní slovní zásoba - 100 pětiminutových cvičení
skladem, expedice ihned
formát knihy: 105 nbsp mm x 147 nbsp mm
144 stran černobílých
Datum vydání: říjen 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0716-7
EAN: 9788025107164

Zdokonalte svou angličtinu zábavnou formou!

Knížečka 100 pětiminutových cvičení se vám lehce vejde do kapsy. Ať cestujete ve vlaku, sedíte v čekárně nebo v parku na lavičce, můžete ji otevřít a během pěti minut vyřešit jedno ze cvičení. Tím si procvičíte jednu z jazykových oblastí. Zároveň získáte nové znalosti a utužíte nabyté dovednosti.

Další knihy z řady:



BILLER Maxim - Až budu bohatý a mrtvý
Rok vydání : 2000

Biller Maxim - Až budu bohatý a mrtvý
Nakladatelství (edice): Hynek
Rok vydání: 2000
Počet číslovaných stran: 167
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Billianová, Popelka - U Vltavy
Vydavatel : Nakl. údaje chybí Jazyk: Čeština Počet stran: 90

BILLINGHAM Mark - Sleepy Head
Rok vydání : 2006 Poznámka :paperback

Billington Rachel - A Womans s Age
A4, Ocpl, 490 s. 1979 H. Hamilton, napsáno v jazyce: English

Billy A. - Život Diderotův
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1988 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -290 str., bar. repro

Billy A. - Život Diderotův
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1988 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -290 str., bar. repro

Billy André - Život Diderotův
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: reprodukce
Počet číslovaných stran: 297
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Billy André - Život Diderotův
Ocpl, 304 s., il. 1988 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Billy André - Život Diderotův
Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 297

Billy André - Život Diderotův
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: reprodukce
Počet číslovaných stran: 297
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Billy Pegram - Fotomodeling
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 235 nbsp mm
152 str. plnobarevných
Datum vydání: září 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2232-7
EAN: 9788025122327

Ať už fotografujete profesionální modelku nebo ve fotomodelingu nezkušenou dívku, svou přítelkyni či klientku, je vždy důležité, aby na výsledném snímku působila dobře a přirozeně. Tato kniha vám ukáže ohromný rozsah póz a jejich variací, které máte jako fotograf (či modelka) k dispozici.

Autor vám na svých fotografiích předvede konkrétní pozice rukou, nohou, hlavy a celého těla, popíše vám jejich efekt na fotografii, poukáže na ty, které působí zdeformovaně, a naopak doporučí ty, které je vhodné používat. Naučíte se sledovat, jaké části fotografie přitahují nejvíce pohled diváka a jak s touto znalostí můžete dál pracovat jaký je rozdíl mezi tím, když je hlavním objektem zájmu krása modelky, a jakou pózu modelky zvolit, když chcete přitáhnout pohled diváka k luxusnímu náramku, který má modelka na ruce.

V této knize mimo jiné naleznete:

Kniha bude určitě užitečným průvodcem i pro začínající modelky, které by rády jednou viděly svou fotografii na titulní stránce časopisu.

Pronikněte do tajemství profesionálních modelek a jejich fotografů tajemství přirozeně působící a ladné pózy.

O autorovi:

Billy Petrám
je profesionální fotograf žijící v Las Vegas (USA). Věnuje se hlavně fotografování žen ať už ve formě módní či umělecké fotografie. Je mj. fotografem slavného tanečního představení Lord of the Dance. Napsal už tři fotografické knihy, tato je první vycházející v českém překladu. Jeho portfolio naleznete na billypegram.com.


Bílý - Příspěvky k praktické poetice
původní brož 8°, 2. vydání, Sbírka souvislé četby školní 27, stav dobrý, ale z obálky pouze přední strana-silně opotřebená Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání : 1922

BÍLÝ Fr. - Výbor ze spisů Karla Havlíčka
Rok vydání : 1907 Poznámka :orig. převazba

Bílý František - Příspěvky k praktické poetice
II. vydání, 128 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání :

Bílý František - Od kolébky našeho obrození
69 stran, razítka z knihovny, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : J. Otto, Praha Rok vydání : 1904

BÍLÝ JAN - ÚŽASNÁ SÍLA CELKU ORGANIZAČNÍ,PODNIKOVÉ A EXPERIMENTÁLNÍ KON
Systemické konstelace patří již řadu let k repertoáru moderních a efektivních technik v individuálním poradenství. Tato technika, spočívající v 8222 postavení 8220 prostorového modelu struktury systému, se rychle šíří především v oborech, které se zaměřují na rozvoj osobnosti, na humanistickou psychologii, nebo které se orientují na klienta a nalezení jeho vlastní cesty při řešení problémů. Konstelace představené v této knize se poněkud liší od 8222 psychologických 8220 nebo 8222 rodinných 8220 konstelací, a proto nesou i jiné označení 8211 nazýváme je organizačními nebo podnikovými konstelacemi. Jan Bílý uplatňoval své poznatky a zkušenosti v prostředí našich podnikatelů, managerů, učitelů, lékařů a dalších profesí, organizuje konference, semináře a kurzy, které se setkávají s velkým ohlasem. Dá se bez nadsázky říci, že forma systemických konstelací prožívá nyní i u nás velký boom! Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 236 ISBN: 80-7349-049-2

BÍLÝ JAN - LÁSKA,VZTAHY,KONSTELACE PARTNERSTVÍ JAKO MOŽNOST RŮSTU A TRA
Jan Bílý rozebírá, na základě popisu partnerských konstelací, výsledků jeho poradenské činnosti a osobních zkušeností, hlavní problémy partnerství. Jak se rozejít a sejít, jak se dostat do hloubky partnerského vztahu a jak v něm (v hloubce a intenzitě) zůstat - jsou tři části této knihy. Čtenáři je za pomoci konstelací, cvičení a mnohdy překvapivých závěrů umožněno pochopit, proč opakujeme v našich vztazích stále tytéž vzorce a kde leží klíč ke skutečně vyrovnanému, svobodnému a šťastnému partnerství. Vydavatel : MAITREA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-903761-9-9

BÍLÝ JAn Dr. - Dějepis svaté katolické církve
Rok vydání : 1859 Poznámka :Dědictví sv. Cyrila a Metoda

BÍLÝ Jaroslav - Zostření paměti po úrazu
Rok vydání :1993 - brož. 

Bílý Jiří - Na tělech ryb
Jiří Bílý se hudbě a psaní textů věnuje od dětství. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oborech textař ? scenárista a zpěv. V roce 1990 se objevil jako zpěvák ve skupině Hokr a natočil s ní LP Skvrny. V letech 1992 -1997 působí jako baskytarista ve skupině Kurtizány z 25. avenue, kde se realizoval i jako autor. V roce 2000 mu vyšel sólový debut Neptej se, kladně přijatý posluchači i kritikou. O sedm let později vychází album Na tělech ryb, se čtrnácti novými skladbami folk rockového ražení. Jiří Bílý si ke své spolupráci, jak ve studiu, tak i pro živé hraní vybíral renomované muzikanty, jako jsou Alena Průchová, Jaroslav Olin Nejezchleba, Standa Jelínek, Pavel Plánka, Míša Röhrich, Jan Gregar a Luboš Hnát.
Tracklist:
01. Tak se tu rozhlížím
02. Břeclavská
03. Na tělech ryb
04. Směšnej chlap
05. Stačí málo jen
06. Pán bůh se postará
07. Tak vidíš
08. Mezi vlkem a psem
09. Smích i pláč
10. Pojď ve mně tančit
11. Ve vlnách
12. Možná jsem blázen
13. Jednou a teď
14. Šraml (bonus)


BÍLÝ JIŘÍ - ZÁKLADY ETIKY,ESTETIKY A RELIGIONISTIKY ZÁKLADY SPOLEČENSKÝC
Čtyřdílná učebnice Základů společenských věd nabízí studentům a široké veřejnosti sebepoznání v duchu evropské filosofické tradice. Každé lidské společenství si vytváří nějaká pravidla soužití a členy společenství vychovává k jejich dodržování. Vydavatel : KEY PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 137 ISBN: 80-7418-014-9

BÍLÝ JIŘÍ - ZÁKLADY EKONOMIE,MAZINÁRODNÍCH VZTAHŮ,LOGIKY A TEORIE VĚDY
Čtyřdílná učebnice Základů společenských věd nabízí studentům a široké veřejnosti sebepoznání v duchu evropské filosofické tradice. Každé lidské společenství si vytváří nějaká pravidla soužití a členy společenství vychovává k jejich dodržování a rozvíjení. V moderním světě se i výchova k soužití mezi lidmi stala jedním z předních úkolů školy. Vydavatel : KEY PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 158 ISBN: 80-7418-012-5

BÍLÝ JIŘÍ - ZÁKLADY FILOSOFIE A PSYCHOLOGIE ZÁKLADY SPOLEČENSKÝCH VĚD II
Čtyřdílná učebnice Základů společenských věd nabízí studentům a široké veřejnosti sebepoznání v duchu evropské filosofické tradice. Každé lidské společenství si vytváří nějaká pravidla soužití a členy společenství vychovává k jejich dodržování a rozvíjení. V moderním světě se i výchova k soužití mezi lidmi stala jedním z předních úkolů školy. Učební pomůcka, kterou máte právě v rukou, není ani nemůže být tradiční učebnicí už jen z toho důvodu, že předmět, pro který je určena, je natolik 8222 živý 8220 , že vyžaduje volbu mnoha metod, přístupů a postupů. Má především napomáhat k orientaci ve složitých procesech lidského dění, ke hledání variabilních odpovědí na naléhavé otázky současnosti, odpovědí, které stěží mohou být kategoricky jednoznačné a definitivní. Vydavatel : KEY PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-7418-103-2

BÍLÝ MIROSLAV,VRANÝ JIŘÍ - AVIA B-534 CZECHOSLOVAK FIGHTER
Nejznámnější a nejslavnější československý stíhací letoun. Na rozdíl od mnoha jiných typů se žádný exemplář do dnešních dnů nedochoval. Replika tohoto stroje umístěná v expozici Leteckého muzea ve Kbelích však obsahuje mnoho původních dílů. Tato publikace má být nápomocna (nejen) modelářům při stavbě modelu tohoto stíhacího letounu. Spousty detailních záběrů a schémat pomohou s prvotřídním provedením Vašeho modelu, např. v měřítku 1:32 od firmy HPH Kutná Hora. Publikace je plná doposud nepublikovaných detailů. Obsahuje cca 250fotografií a pérovek, 5 barevných stran, 2 celostránkové bokorysy H6 se systémem popisek a zahrnuje i exkluzivní rekonstrukci skutečných zásobníků ve 3D a uložení zbraní (vůbec poprvé od doby výroby stroje!!) Vydavatel : MBI Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 72 ISBN: 80-86524-15-3

Bílý, Fr. - Příspěvky k praktické poetice
Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 138

Bílý, Jiří - Přízemní výšky
Rok :1999

Bílý-Houdek-Večeřa (red.) - Zora. Almanach omladiny moravské. Ročník II.
Plátěná, ozdobná vazba se zlatou ražbou. 258 str. Praha, J. Kolář, 1878. Titul zašlý, jinak velmi dobrý stav.

Bilz F. E. - Das neue Natur heilverfahren
1938 Bilz Verlag, napsáno v jazyce: German

BILZ F.E. - Bilzovo Nové léčení Přirozené I.
Rok vydání :1901 - 800 s., částečně odtržený hřbet, uvnitř velmi dobrá 

Bím Hynek - Zpěvník národních písní
Obr, 66 s., ob. E. Milén 1946 Čs. obec sokolská, napsáno v jazyce: Česky

BÍM TOMÁŠ, DVOŘÁK FRANTIŠEK, KREUZ FRANTIŠEK - TOMÁŠ BÍM
Celobarevná obrazová publikace TOMÁŠ BÍM, která 13 desítkami obrazů představuje polistopadovou tvorbu předního českého malíře, grafika a ilustrátora Tomáše Bíma, malíře poezie vyhnané z ateliérů jak praví ve svém úvodním slově historik umění prof. František Dvořák, a na jiném místě pokračuje 8230 poezie, spatřené i v docela přehlížené skutečnosti, například v ploše opuštěného hřiště, za ohradami skladišť, kde i když lidé odtud odešli, přece jen tu podivně žijí dál. Vydavatel : PRIMUS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 158 ISBN: 80-86207-79-7

Bim-Kerssenbrock - Škola lehké atletiky
Nakl. Čsl. obce sokolské, Praha, dobrý stav, obálky jsou nažloutlé, skvrnité a zašpiněné, v okrajích mírně odřené, lehce nažloutlé listy, orig. složené papíry vlepené do pap. obálek, v polopl. deskách se zavazováním na stužku, Sport, Bim-Kerssenbrock-Škola lehké atletiky

Biman, Cílek - Der Fall Grün und das Münchener Abkommen
Nakladatel : Verlag der Nation Rok vydání (číslo vydání) : 1980 () Popis : Podpis autora

Biman-Cílek - Partie hnědých pěšáků
Nakladatel :Severočeské nakl. Rok vydání :1976 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -200 str., čb fotopříloha

BÍNA JAN,BRANDOS OTAKAR - UKRAJINSKÉ KARPATY - POLONINY, LESNÍ KARPATY
Druhé přepracované a podstatně doplněné vydání turistického a trekového průvodce Zakarpatská Ukrajina. Tentokráte nese název Ukrajinské Karpaty, neboť jsme do tohoto vydání podrobně zmapovali i další pohoří a regiony jako Horhany, Čivčiny, Bukovinu aj., které leží ve Lvovské, Ivanofrankovské či Černivské oblastech, tedy mimo území první Československé republiky. Chtěli jsme tak sejmout klapky z očí i ostatním návštěvníkům ukrajinských Karpat a ukázat, že hory na dřívější československo - polské hranici rozhodně nekončí, ale táhnou se dále k severu či východě a nejsou o nic méně krásné, než ty na Zakarpatí (Podkarpatské Rusi). Vedle velkého množství praktických informací tady naleznete podrobné popisy túr a treků, všech významných hřebenových přechodů, velké množství fotografií, ale také digitálně zpracované mapky a výřezy z turistických topomap 1:100.000. Množství užitečných kontaktů, mailových a internetových adres, telefonů, rad a tipů určitě obohatí tohoto komplexně zpracovaného turistického průvodce, jenž je prvním titulem takovéhoto rozsahu na českém knižním trhu. Vyšlo 11.1.2007. Vydejte se tedy spolu s námi na holé travnaté hřbety zakarpatských Polonin, do hlubokých a v lesích utopených údolí. Do pustých a velice těžko přístupných kamenných Horhan, které jsou skutečnou výzvou všem turistům 8211 fajnšmekrům, ale i do měst a městeček, do horských vesnic plných roubených dřevěnic, před kterými by zbledla závistí naprostá většina skanzenů v naší republice. Vydejte se společně s námi na dobrodružnou cestu poznání do Východních Karpat, ve kterých se snoubí století 19., 20. i současné 21. Vydejte se s námi do míst, kde ještě přežívají poslední z pamětníků první Československé republiky, do míst, kde minulost, současnost i, věřme že proevropská, budoucnost si v těžko opakovatelném koloritu podávají ruce 8230 Vydavatel : Nakladatelství SKY Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 416 ISBN: 80-86774-00-8

BINAR I.,KANTÚRKOVÁ E.,PECKA K. - Tři prózy z trezoru
Rok vydání : 1990 Poznámka :nová

BINAR Ivan - Kytovna umění
Rok vydání : 1991 Poznámka :brož. nová

BINAR IVAN,PODZIMKOVÁ VERONIKA /ILUSTR./ - BIBIANA PÍSKÁ NA PRSTY
Na rozdíl od zidealizované americké Pollyanny, která jako zázrakem překoná i ochrnutí, nemá holčička Bibiana, upoutaná na invalidní vozíček, žádnou naději na uzdravení. Babička, u níž žije, ji naučí pískat na prsty, a v tu chvíli se začnou dít neobyčejné věci. Zahvízdání přenese Bibianu do obživlého loutkového divadélka, kde už vozíček nepotřebuje. Přemluví líného a hloupého Honzu, aby se s ní vydal hledat princeznu, jež je mu souzena, a po cestě prožívají mnohá dobrodružství pod zemí, ve vodě, ve vzduchu i v ohni. Ze zapeklitých situací jim pomáhají Bibianina domácí zvířátka: kočka, akvarijní rybka a papoušek. Nakonec Honza, který se konečně přiměl k činu, vysvobodí Bibianu ze chřtánu ohnivého draka. Cesta končí v královském zámku Vydavatel : MEANDER Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 92 ISBN: 80-86283-73-9

Binar Vladimír - Emigrantský snář
Kniha vystavěná na hranicích románu a dokumentu. Vypravěč posílá dopisy příbuzným a přátelům z Tahiti. Dopisy se proměňují v román, jak v nich autor zaznamenává svou tahitskou každodennost i události z českého domova, o nichž se dozvídá. . . I. VYDÁNÍ, 277 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Triáda, Praha Rok vydání : 2003

BINCHY Maeve - Victoria Line, Central Line
Rok vydání : 1993 Poznámka :paperback

BINCHYOVÁ Maeve - Ozvěny
Rok vydání :1997

Binchyová Maeve - Každý žák má duši
pv, 432 s. 1996 Eroika/ KK, napsáno v jazyce: Česky

BINDER HROCH PETR - PUTOVÁNÍ HROCHA ANEB CESTA ZA FÉNIXEM Z PRAHY NA HORNÍ HRAD
Knížka plná fotografií a obrázků je povídáním o normálních lidech, o středověké pouti, o legendách a pověstech. Koupí této publikace přispějete celou částkou na nevšední kulturní památku - Horní hrad - Hauenštejn. Vydavatel : PETR HROCH BINDER Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

BINDER EGON - UDÍRNY A UZENÍ
Uzení je tradiční a oblíbený postup zpracování masa. V naší knize najdete informace nejen o druzích, možnostech a využití domácích udíren, ale i o správných postupech uzení. Zjistíte také, jak správně maso na uzení nasolit, okořenit, naložit do láku a připravit. Nabízíme vám recepty na přípravu různých druhů červených mas, drůbeže, domácích uzenin, ryb i zvěřiny. V knize najdete: způsoby uzení, druhy udíren, uzení masa a masných výrobků, uzení ryb. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-247-1261-X

Binder R. - Základy automatického řízení
SNTL 1985

BINDER R. - Mechanika I.
Rok vydání : 1988

Binder R. - Statika (slovensky)
Nakladatel :SVTL Rok vydání :1959 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -slovensky, 480 str., 390 čb nákresů,

BINDER SIBYLLE LUISE - JEZDECTVÍ MŮJ KONÍČEK
Snad každé dítě v určitém věku sní o tom, aby mělo jako kamaráda koně, s nímž by si dokonale rozumělo. A k tomu samozřejmě patří, aby se na něm naučilo perfektně jezdit. Tato knížka o jezdectví vás bude doprovázet na cestě, která povede ke splnění vašich tajných přání a snů naučit se jezdit na koni: od výběru správného jezdeckého oddílu, přes první držení otěží až k jízdě na koni v terénu. Vedle podrobného vysvětlení všech jezdeckých stylů, vám tato knížka přinese i spoustu praktických a neocenitelných tipů jak se o koně starat a jak k němu přistupovat. A pak už můžete každého přesvědčit o tom, že jezdectví je ten nejkrásnější koníček!. Vydavatel : VAŠUT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 132 ISBN: 80-7236-593-7

BINDEROVÁ Sibylle Luise - Zuzana, 16 televizní hvězda
Rok vydání : 2000

BING Just - Dějiny literatury norské
Rok vydání : 1913 Poznámka :Brož.

Bing Just - Dějiny literatury norské
Vydavatel : Nákladem Jana Laichtera, Praha Rok vydání: 1913 Jazyk: Čeština Počet stran: 200

Bing R. - 5000 večerů v opeře
Supraphon 1988

Bing Rudolf - 5000 večerů v opeře
1984 Supraphon, napsáno v jazyce: Česky

Bing Rudolf - 5000 večerů v opeře
Nakladatelství (edice): Editio Supraphon
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 327
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Bingham Ch. - Byznys
Talpress 1994

Bingham Charlote - Byznys
Nakladatelství (edice): Talpress
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 563
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


BINGHAM Charlotte - Byznys
Rok vydání : 1994 Poznámka :váz.

BINGLEY Margaret - Brána do pekel
Rok vydání :1993 - vyd. Baronet, A6, brož. 

Binkert/ Rohl/ Krüger ad. - Das Geschenk der Freundschaft-Wednn de Seele Flügel Wachsen
A4, pv, 256 s., bar foto 2001 Reader s Digest, napsáno v jazyce: German