Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 63 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:18
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




BLUM RAYMOND - HLAVOLAMY,HRY A KARETNÍ TRIKY
Tato brožura nenechá na pokoji nikoho, kdo rád přichází všem věcem na kloub ! Pojďte škádlit mozek ! Výborný společník pro dlouhou chvíli! Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7178-933-X

BLUMA - Utěcha ve vysokém stáří
Rok vydání : 1844

Blume J. - Summer Sisters
A Dell Book 1999 NY

BLUMENFELD LARRY - VELKÁ KNIHA RELAXACE
Autor uspořádal do kapitol příspěvky jiných autorů, kteří uvádí ověřené postupy, jež nám pomohou prolomit cyklus stresu. Každá kapitola přináší přístupný návod, jak relaxovat a přinést sobě úlevu a uvolnění. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-7205-062-1

Blumenfeld Yorick - 2099: Eutopie
Filozofická science-fiction . , 94 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : ELK, Praha Rok vydání : 2000

Blumenfeld Yorick - 2099: Eutopie
pv, 96 s. 2000 ELK, napsáno v jazyce: Česky

BLUMENFELD Yorick - 2009: Eutopie
Rok vydání : 2000

BLUMENTRITTOVÁ VLASTA,BUKÁČKOVÁ JAROSLAVA - ČTENÍ HNED PO SLABIKÁŘI
Vydavatel : BLUG Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 63 ISBN: 80-85635-94-1

BLUMENTRITTOVÁ VLASTA,BUKÁČKOVÁ JAROSLAVA - ČESKÝ JAZYK ZÁBAVNĚ 3.ROČNÍK OPAKUJEME,PROCVIČUJEME,BAVÍME
Opakujeme, procvičujeme a bavíme se. Učební pomůcka pro ZŠ. Vydavatel : BLUG Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 94 ISBN: 80-85635-98-4

BLUMENTRITTOVÁ VLASTA,BUKÁČKOVÁ JAROSLAVA - ČESKÝ JAZYK ZÁBAVNĚ 2.ROČNÍK OPAKUJEME,PROCVIČUJEME,BAVÍME
Vydavatel : BLUG Jazyk: Čeština Počet stran: 76 ISBN: 80-85635-96-8

BLUMENTRITTOVÁ VLASTA,NESVADBA MILOŠ /ILUSTR./ - PROCVIČUJEME VYJMENOVANÁ SLOVA HRAJEME SI /MODROŽLUTÁ/
Učebnice k procvičení vyjmenovaných slov. Vydavatel : BLUG Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 92 ISBN: 80-7274-975-1

BLUMENTRITTOVÁ VLASTA,PLICKOVÁ EDITA - PRVNÍ ČTENÍ PÍSMENA,SLABIKY,SLOVA,TEXTY
První čtení-knížka ve stylu slabikáře. Vydavatel : BLUG Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-7274-930-7

BLUMENTRITTOVÁ VLASTA,PROCHÁZKOVÁ LENKA /ILUSTR./ - UŽ SE TĚŠÍM DO ŠKOLY /MODRÁ/
Publikace formátu A4 je určena předškolákům. Obsahuje zábavné úkoly, které cvičí mimo jiné postřeh, pozornost, vedou k porovnávání velikostí, rozlišování barev a pod. Snahou je, aby si dítě pěstovalo určitý zvyk soustředěné činnosti. Vydavatel : BLUG Jazyk: Čeština Počet stran: 54 ISBN: 80-7274-957-9

BLUMENTRITTOVÁ VLASTA,PTÁCKOVÁ OLGA - TVRDÉ A MĚKKÉ SLABIKY
Kniha plná doplňovacích cvičení plná obrázků. Vydavatel : BLUG Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 61 ISBN: 80-7274-942-0

BLUMENTRITTOVÁ VLASTA,VESELÝ JAN /ILUSTR./ - VYSLOVUJEŠ SPRÁVNĚ? CVIČNÉ TEXTY K ODSTRAŇOVÁNÍ NESPRÁVNÉ VÝ
Cvičné texty k odstraňování nesprávné výslovnosti určené pro děti se specifickými obtížemi v řeči a školních dovednostech. Vydavatel : BLUG Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 72 ISBN: 80-7274-967-6

BLUMENTRITTOVÁ/ PLICKOVÁ - První čtení
Rok vydání : 2000

Bluml - Blumlová - Jiroušek a kol. - Jihočeši v české historické vědě
159 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Jihočeká univerzita, České Budějovice Rok vydání : 1999

Blümlová Dagmar - Z jihočeské kulturní historie-Sto tváří
čb. vyobrazení, 404 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Nová tiskárna Pelhřimov Rok vydání : 2004

Blunck Richard - Hugo Junkers-jeho život a dílo
Oppl, 196 s., 25 obr příl. 1942 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Blund Hans Friedrich - Marchen
Cpl, 430 s. 100 il. R. K.-Michaelis 1941 Knaur, napsáno v jazyce: Česky

BLUNDELL Nigel - Hitler-Stalin v obrazech
Rok vydání : 1998 Poznámka :A 4

Blundell Nigel - Franklin Delano Roosevelt
Nakladatelství (edice): Columbus
Rok vydání: 1997
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 96
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Ilustrovaný životopis


Blundell Nigel - F. D. Roosevelt-Ilustrovaný životopis
1997 Columbus, napsáno v jazyce: Česky

BLUNDELL Nigel/BOAR Roger - The World´s Greatest UFO Mysteries
Rok vydání :1983 - v angličtině,192 s.,čb.foto. 

Blunden Edmund - Cricket Country
Ocpl, 224 s. 1945 Imprint Society, napsáno v jazyce: English

BLUNDY Anna - Špatné a ještě lepší zprávy
Rok vydání :2005

Blutsiphon - Tammus


Bluwstein W. - Dictionary of abbreviations in English, German, Dutch, and Scandinavian Languages
Vydavatel : Soviet Encyclopaedia, Mosco Rok vydání: 1964 Jazyk: Ruština Počet stran: 870

Bluwstein W. - Dictionary of abbreviations in English,German,Dutchand Scandinavian Languages
over 33000 entries Vydavatel : Soviet encyklopedia Moscow Rok vydání: 1964 Jazyk: Angličtina Počet stran: 883

BLY ROBERT - ŽELEZNÝ JAN
Za osu knihy si americký básník vybral pohádku bratří Grimmů Železný Jan a toto téměř mytologické vyprávění mu slouží jako podpůrná konstrukce pro jeho úvahy o jednotlivých fázích života, o zkouškách a prozřeních, kterými by měl procházet každý opravdový muž, chce-li být nejen navenek, ale i vnitřně šťasten, a snaží se v ní vykreslit archetyp muže, vystopovat ty rysy, které má dnešní muž společné s mužem, jenž žil na zemi už dávno před Kristem, stejně jako ty, o které s postupující civilizací přišel. Kniha měla obrovský ohlas v USA i v zahraničí a je dnes, jen pouhých osm let po svém vydání, klasickým dílem o mužské identitě, v němž hledají inspiraci jak muži, tak i ženy. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 286 ISBN: 80-7203-659-9

BLYNTONOVÁ Enid - Záhada starého klepadla
Rok vydání : 1998

BLYNTONOVÁ Enid - Holky z internátu-zlodějka
Rok vydání : 1994

BLYTON Enid - More Advantures of the Famous Five
Rok vydání : 1990 Poznámka :HB, A 5

BLYTON Enid - Tajemné údolí
Rok vydání : 2001

BLYTONOVA Enid - Výborně, Elizabeth!
Rok vydání : 1999

BLYTONOVA Enid - Tajná sedma: Záhada opuštěné jeskyně
Rok vydání : 1999

BLYTONOVA Enid - Tajná sedma: Tajuplný dům
Rok vydání : 1998

BLYTONOVA Enid - Správná pětka: Pětka na útěku
Rok vydání : 1993

BLYTONOVA Enid - Nejprotivnější holka ze školy
Rok vydání : 2000

BLYTONOVA Enid - Tajná sedma-Falešné stopy
Rok vydání : 1999

Blytonová Enid - Kamarádky II-Opět ve škole
160 s. b.d. Egmont, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová E. - Pětka znovu na ostrově
Egmont 1996

Blytonová E. - Pětka opět v akci
Egmont 1993

Blytonová E. - Pětka u moře
Egmont 1995

Blytonová E. - Pětka v pasti
Egmont 1996

Blytonová E. - Pětka na záhadném vrchu
Egmont 1996

Blytonová E. - Pětka na ostrově pokladu
Egmont 1992

Blytonová E. - Pětka na stopě
Egmont 1996

Blytonová E. - Pětka a prázdniny v maringotkách
Egmont 1993

Blytonová E. - Pětka na útěku
Egmont 1993

BLYTONOVÁ Enid - Tajemství ztraceného náhrdelníku
Rok vydání :2001 - il.J.Henke, lamino, jako nová 

BLYTONOVÁ Enid - Tajná sedma.Případ zm izelých psů
Rok vydání :1999 - brož. 

BLYTONOVÁ Enid - Tajemství kocouřího muže
Rok vydání :2001

BLYTONOVÁ Enid - Noddy a jeho peníze
Rok vydání :2000 - brož.,ilustrováno,31 str. 

BLYTONOVÁ Enid - Kamarádky. Elizabeth drží slovo
- ob. A.Sládek 

BLYTONOVÁ Enid - Tajná sedma: Záhada ukradeného náhrdelníku
Rok vydání : 1998

BLYTONOVÁ Enid - Tajná sedma: Lesní hnízdo
Rok vydání : 1998 Poznámka :A 6

BLYTONOVÁ Enid - Tajná sedma/ Noční výprava
Rok vydání : 1998

BLYTONOVÁ Enid - Tajemství tajného pokoje
Rok vydání : 2000 Poznámka :nová

BLYTONOVÁ Enid - Kamarádky Nejprotivnější holka chce vyhrát
Rok vydání : 1999

BLYTONOVÁ Enid - Elizabeth má trable s kluky
Rok vydání : 1999

BLYTONOVÁ Enid - Elizabeth drží slovo
Rok vydání : 1999

BLYTONOVÁ Enid - Elisabeth zachraňuje situaci
Rok vydání : 2000

BLYTONOVÁ Enid - Dvojčata Pat a Isabela
Rok vydání : 1993 Poznámka :A 6

BLYTONOVÁ Enid - Kamarádky. Opět ve škole
- ob. A.Sládek 

Blytonová Enid - Tajemství spálené cihly
lam, 136 s., ob a il. J. Henke 2000 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová Enid - Záhada zelené rukavice
lam, 192 s., il. I. Lomová 1995 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

BLYTONOVÁ ENID - SPRÁVNÁ PĚTKA A PRÁZDNINY V MARINGOTKÁCH
Julián, Dick, George, Anna a pes Tim tráví každé léto spolu. Tyhle prázdniny ale chtějí strávit jinde než v Kirrinu, a chtěli by se o všechno postarat sami, nemít nad sebou žádný dohled. Proč nežít aspoň nějaký týden jako cirkusáci, kteří se utábořili nedaleko městečka? Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 176 ISBN: 80-00-02074-7

BLYTONOVÁ Enid - Dvojčata v pátém ročníku
Rok vydání : 1994

BLYTONOVÁ Enid - Podařená dvojčata
Rok vydání : 1993

BLYTONOVÁ Enid - Dvojčata ve druhém ročníku
Rok vydání : 1993

BLYTONOVÁ Enid - Dvojčata zpátky ve škole
Rok vydání : 1993

BLYTONOVÁ Enid - Dvojčata a Claudine
Rok vydání : 1994

BLYTONOVÁ Enid - Správná pětka. Pětka na Pašeráckém vršku
Rok vydání :1993 - brož., vyd. Egmont 

BLYTONOVÁ Enid - Kamarádky/ Opět ve škole
Rok vydání : 1999

BLYTONOVÁ ENID - AMÉLIE, TO JE DOBRÝ NÁPAD
Zlobivá panenka Amélie v dětském pokoji ne a ne dát si pokoj! Hračky se ji snaží umravnit, ale marně 8211 Amélie je na vymýšlení rošťáren a naschválů učiněný přeborník. Další příběhy o nenapravitelné Amélii. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 138 ISBN: 80-00-01587-0

BLYTONOVÁ ENID - TAJEMSTVÍ TAJNÉHO POKOJE
V pořadí třetí knížka z řady Tajemství. Jsou vánoční prázdniny a Larry, Daisy, Pip, Bětka, Špekoun a jeho pes Brok by rádi luštili nějaký zapeklitý případ. Jinak by přece prázdniny nestály za nic! Pak zničehonic Pip objeví dokonale zařízený pokoj v podkroví opuštěného domu a děti jsou ve svém živlu. Čí je to pokoj? Čemu a komu slouží? Proč je uklízený a zařízený a proč tajemného obyvatele nikdo z okolí nespatřil? I když místní policista Goon, Zmizík , jak mu děti říkají, případ spíše zamotá, než by pomohl vyřešit, děti s pomocí svého starého přítele, inspektora Jenkse, zapeklitý případ vyřeší, odhalí podvodníky a vysvobodí Špekouna ze skutečného nebezpečí. A policista Goon? Ten má z ostudy kabát. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 146 ISBN: 80-00-02037-2

BLYTONOVÁ ENID - TAJEMSTVÍ ZTRACENÉHO NÁHRDELNÍKU
Už pátý příběh - páté dobrodružství našich známých Pipa, Bětky, Larryho, Daisy, Špekouna a jeho psa Broka. Tentokrát pětice pátračů pátrá po lupičském gangu a přitom má v patách protivného policistu. Špekoun, dokonale zamaskovaný v nejrůznějších převlecích, policistu pokaždé zmate, a tak jsou děti stále o krok před panem Goonem neboli Zmizíkem, jak mu říkají. Stopy je dovedou až do muzea voskových figurín, kde se ocitnou ve víru událostí. Po nočním špehování Špekouna zločinci zajmou a děti mají co dělat, aby mu z nesnází pomohly. Závěrem na všechny čeká překvapivé odhalení. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 141 ISBN: 80-00-02210-9

BLYTONOVÁ ENID - AMÉLIE DIVOČÍ!
Světově proslulá autorka tentokrát věnovala příběhy nejmladším čtenářům, které si opět získala svižným a vtipným vyprávěním. Amélie tentokrát předstírá, že umí telefonovat, pak uplete panence čepici tak velikou, že by ji mohl mít medvídek přes celé bříško 8211 a ještě do ní zaplete myšce ocásek! Hračky už toho mají dost a rozhodnou se, že se Amélie zbaví 8230 Ale vše nakonec dopadne docela jinak. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 100 ISBN: 80-00-01585-4

BLYTONOVÁ ENID - TAJEMSTVÍ ZTRACENÉ KOČKY
Pět pátračů, Bětka, Pip, Daisy, Larry, Špekoun a jeho pes Brok, se snaží zjistit, kam se poděla siamská kočka paní Candlingové. Ukradl ji zahradní pomocník Luk, který nedaleko pracoval na zahradě? Čí jsou však velké šlápoty u klece? Ty nemohou přece být Lukovy! Kromě toho jsou děti přesvědčené, že by Luk nikdy nic neukradl. Jak to ale dokážou? Děti podezřívají paní Klapkovou i ošetřovatele paní Candlingové, pana Tuppinga, kterému jde na ruku policista pan Goon. Případ se zamotává, a i když je zloděj mazaný, děti jeho úskoky prohlédnou, a tak se mají nakonec s čím pochlubit před inspektorem, když případ bravurně vyřeší k velké nelibosti policisty Goona. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-00-01768-6

BLYTONOVÁ ENID - TAJEMSTVÍ SPÁLENÉ CHATY
První příběh, jak to vlastně všechno začalo a jak se v Peterswoodu spřátelila pětice dětí: Pip, Bětka, Larry, Daisy a Špekoun, dvě dvojice sourozenců a kluk 8222 všechnovímvšechnoznám 8220 . Svedl je dohromady první vyřešený detektivní případ a děti se staly slavnými detektivy - 8222 Pátrači 8220 , jak si samy začaly říkat. V noci oheň zničil chatku s doškovou střechou v jejich vesnici. Byly v chatce skutečn 236 cenné dokumenty, jak tvrdil majitel? Kdo založil požár? Bylo to z pomsty, nebo chtěl zahladit krádež? Shořely cenné papíry, nebo tam nebyly? Případ je zapeklitý, a ještě dětem pátrání maří policista pan Goon, který za nimi neustále slídí se zápisníčkem! Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 141 ISBN: 80-00-01832-4

BLYTONOVÁ ENID - ZÁHADA TAJEMNÉHO ZÁMEČKU
Kdo by si nepřál mít prázdniny, zatímco ostatní chodí do školy? A když je k tomu můžete strávit ve starobylé anglické vesničce, kde se dá prozkoumat podzemí starého zámečku? Naši kamarádi Roger, Diana, posměváček Pajda a svérázný Barny si dobrodružství užijí do sytosti. A ne jen tak obyčejného. Odhalí nebezpečný gang pašeráků! Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-0-02025-9

Blytonová Enid - Tajemný ostrov-Správná čtyřka
lam, 176 s. 2001 IŽ, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová Enid - Dobrodružství Killimooinu
lam, 172 s., il. M. Hadincová 2005 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová Enid - Dobrodružství na Měsíčním hradu
lam, 176 s., il. M. Hadincová 2006 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

BLYTONOVÁ ENID - ZÁHADA STARÉHO KLEPADLA
Nerozlučná čtyřka Roger, Diana, bratranec Pajda, Barny a jejich čtyřnozí kamarádi opička Miranda a pes ?ulpa si užívají zimní prázdniny na starém venkovském sídle Barnyho babičky. Ale i zimní pohoda se změní v napínavé dobrodružství, když děti objeví podivné stopy ve sněhu. Kdo se v noci plíží kolem starého domu? Odkud vycházejí podezřelé zvuky, které děti slyší v noci? Pajda se odhodlá strávit noc ve sklepě, aby docela sám záhadě přišel na kloub, a zmizí! Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 80-00-01683-2

Blytonová Enid - Podařená dvojčata
lam, 144 s. 1993 Egmont, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová Enid - Dvojčata-Pat a Isabela
lam, 136 s. 1993 Egmont, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová Enid - Dvojčata ve druhém ročníku
lam, 144 s. 1993 Egmont, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová Enid - Dvojčata a Claudine
lam, 160 s. 1993 Egmont, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová Enid - Dvojčata v pátém ročníku
lam, 160 s. 1993 Egmont, napsáno v jazyce: Česky

Blytonová Enid - Tajná sedma - Noční výprava
Nakladatelství (edice): Egmont
Rok vydání: 1998
Počet číslovaných stran: 88
Poznámka ke knize: - vazba měkká


Blytonová Enid - Tajná sedma - Lesní hnízdo
Nakladatelství (edice): Egmont
Rok vydání: 1998
Počet číslovaných stran: 93
Poznámka ke knize: - vazba měkká


Blytonová Enid - Tajná sedma - Záhada ukradeného náhrdelníku
Nakladatelství (edice): Egmont
Rok vydání: 1998
Počet číslovaných stran: 88
Poznámka ke knize: - vazba měkká


Blytonová Enid - Správná pětka - Pětka na ostrově pokladů
Nakladatelství (edice): Egmont
Rok vydání: 1997
Počet číslovaných stran: 129
Poznámka ke knize: - vazba měkká


BLYTONOVÁ ENID - SPRÁVNÁ PĚTKA NA ÚTĚKU 3.DOBRODRUŽSTVÍ!!!
Jedné noci děti zachytí záhadné světelné signály přicházející z neznámé lodě. Zdá se, že narazili na nebezpečnou pašeráckou bandu! Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 180 ISBN: 978-80-00-01814-0

BLYTONOVÁ ENID - SPRÁVNÁ PĚTKA OPĚT V AKCI 2.DOBRODRUŽSTVÍ
Sany a Kony mají už zase trable s láskou. Potřetí se setkáváme s jejich humornými příběhy, v nichž je zásadní otázkou, jak vybrat toho pravého! Políbená Sany se ze všech sil snaží být zamilovaná, ale neprožije nakonec místo velké lásky jen zklamání? A její bratr Kony? I jemu se začne lepit smůla na paty a navíc musí oba čelit domácímu chaosu, v němž si dost neúspěšně hraje na hospodyni jejich otec. Najdou důvody, proč se netrápit láskou a nemít zlomené srdce? Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 162 ISBN: 80-00-02161-4

BLYTONOVÁ ENID - ZÁHADA ZELENÉ RUKAVICE
Dětská detektivka o pátrání po pachateli záhadných krádeží cenných písemností. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 200 ISBN: 80-00-01918-5

BLYTONOVÁ ENID - SPRÁVNÁ PĚTKA NA PAŠERÁCKÉM VRŠKU 4.
Vy neznáte Správnou pětku? Juliána, Dicka, George, Annu a psa Tima? Představte si, jak se také mohou trávit velikonoční prázdniny. Ponurý dům na vršku obklopený nebezpečnými blaty, Tim skrývaný v nekonečných podzemních chodbách a nevyzpytatelný sluha Block. V těchto kulisách se odehrává dramatický únos a Tim se osvědčí jako neocenitelný zachránce! Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 170 ISBN: 80-00-01964-2

BLYTONOVÁ Enid - Správná pětka: Pětka na Pašeráckém vršku
Rok vydání : 1993 Poznámka :A 6

BLYTONOVÁ Enid - Tajemství spálené chaty
Rok vydání : 200

Bo Carlo - Botticelli
Rok vydání : 1960 Poznámka :(it.)

Bo Enander a F. Arnheim - Tak vládl panský národ
Práce, Praha, 1946, dobrý stav, orig. brož, obálka zašpiněná, trochu zažloutlá, po stranách odřená, vazba rozpadlá, listy mírně zažloutlé a nerozřezané, překlad Jiřina Vrtišová, 7. svazek knihovny Tvář století, 172 stran, Historie, Bo Enander a F. Arnheim-Tak vládl panský národ

Bo Fowler - Skepse, a.s.
Nakladatel : Havran
ISBN : 80-86515-19-2
EAN : 9788086515199
Originál :Scepticism Inc.
Překlad : Michal Staša
Formát : 216 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Příběh metafyzické sázkové kanceláře vyprávěný nákupním vozíkem ze supermarketu. Absurdní román s prvky sci-fi a černého humoru, pozoruhodný debut anglického spisovatele vzdáleně připomínající raná díla Kurta Vonneguta.

Bo Fowler - Skepse, a.s.
Nakladatel : Havran
ISBN : 80-86515-19-2
EAN : 9788086515199
Originál :Scepticism Inc.
Překlad : Michal Staša
Formát : 216 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Příběh metafyzické sázkové kanceláře vyprávěný nákupním vozíkem ze supermarketu. Absurdní román s prvky sci-fi a černého humoru, pozoruhodný debut anglického spisovatele vzdáleně připomínající raná díla Kurta Vonneguta.

Bo Yin Ra - Kniha královského umění
58 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1994

Bo Yin Ra - Smysl našeho bytí
45 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1994

Bo Yin Ra - Kniha lásky
54 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1993

Bo Yin Ra - Kniha útěchy
36 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1993

Bo Yin Ra - Janova moudrost
56 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1993

Bo Yin Ra - Kniha o manželství
80 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1991

Bo Yin Ra - Mysterium golgaty
84 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1994

Bo Yin Ra - Kniha o Onom světě
70 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1991

Bo Yin Ra - Žalmy
46 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1992

Bo Yin Ra - Světy ducha
Podtitul : Sled kosmických dějů
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-10-6
EAN : 9788085228106
Formát : 112 stran, 26x21cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1996


Anotace : Připrav se na dalekou pouť do ještě ti neznámé, či jen tušené země ale věz, že tě chci vést do tvého domova.. , nabádá mistr Bo Yin Ra, autor této knihy, své čtenáře. Je třeba jen se odpoutat od pout všednodenních starostí a vydat se na cestu duchovního hledání v svém nitru.

Bo Yin Ra - Světy ducha
Podtitul : Sled kosmických dějů
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-10-6
EAN : 9788085228106
Formát : 112 stran, 26x21cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1996


Anotace : Připrav se na dalekou pouť do ještě ti neznámé, či jen tušené země ale věz, že tě chci vést do tvého domova.. , nabádá mistr Bo Yin Ra, autor této knihy, své čtenáře. Je třeba jen se odpoutat od pout všednodenních starostí a vydat se na cestu duchovního hledání v svém nitru.

Bo Yin Ra - Kniha o člověku
59 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1992

Bo Yin Ra - Ukazatel cesty
75 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1993

Bo Yin Ra - Více světla
98 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1993

Bo Yin Ra - Kniha rozmluv
75 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1993

Bo Yin Ra - Kniha o živém bohu
125 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1993

Bo Yin Ra - Modlitba
84 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1992

Bo Yin Ra - Slova života
56 stran, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : Onyx Rok vydání : 1992

Bo Yin Ra - Ukazatel cesty
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1993 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -70 str.

Bo Yin Ra - Slova života
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1992 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná

Bo Yin Ra - Kniha o člověku
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1992 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -60 str.

Bo Yin Ra - Kniha o manželství
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1992 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -70 str.

Bo Yin Ra - Strašidlo svobody
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1993 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -70 str.

Bo Yin Ra - Více světla
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1993 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -100 str.

Bo Yin Ra - Kniha rozmluv
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1993 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -70 str.

Bo Yin Ra - Magie kultu a mýtus
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1993 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -50 str.

Bo Yin Ra - Kniha útěchy
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1993 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -30 str.

Bo Yin Ra - Janova moudrost
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1993 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -56 str.

Bo Yin Ra - Žalmy
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1992 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -46 str.

Bo Yin Ra - Modlitba
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1992 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -80 str.

Bo Yin Ra - Mysterium Golgaty
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1994 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -80 str.

Bo Yin Ra - Smysl našeho bytí
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1994 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná -40 str.

Bo Yin Ra - Kniha královského umění
Nakladatel :Onyx Rok vydání :1995 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -60 str.

Bô Yin Râ - Cesta mých žáků
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-96-3
EAN : 9788085228960
Originál :Der Weg meiner Schüler
Překlad : Jiří Rádl, Ota Levínský
Formát : 75 stran, 20,5x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003


Bô Yin Râ - Ukazatel cesty
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-24-6
EAN : 9788085228243
Formát : 75 stran, cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :1993


Bô Yin Râ - Vzkříšení O bezbožnosti
Nakladatel : Dílo
ISBN : 80-902530-5-9
EAN : 9788090253056
Originál :Auferstehung Über die Gottlosigkeit
Překlad : Ota Levínský a Jiří Rádl
Formát : 140 stran, 19x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Německý malíř a grafik Josef Schneiderfranken (Bo Yin Ra) sepsal v první polovině dvacátého století pozoruhodnou nauku Uzavřená zahrada vycházející z duchovních mystérií. Je určena lidem z okruhu západní kultury hledajícím životní smysl, s cílem pomoci jim nalézt vztah k duchovní podstatě života. Spisek Vzkříšení obsahuje například kapitoly Vědění mudrců, Zákon a náhoda, Okultní karneval, Hranice všemohoucnosti, Hodnota smíchu, Sebepřemožení. Pojednání O bezbožnosti poukazuje na představu Boha ztuhlou jako krápník , díky níž je slovo Bůh často právem odmítáno jako planá fráze a nabízí možnost niterného intuitivního a pro každého člověka individuálního poznávání duchovní reality neslučitelné s chytáním Boha do myšlenkových pavučin .

Bô Yin Râ - Ukazatel cesty
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-24-6
EAN : 9788085228243
Formát : 75 stran, cm, česky, v.l. vazba
Rok vydání :1993


Bô Yin Râ - Cesta mých žáků
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-96-3
EAN : 9788085228960
Originál :Der Weg meiner Schüler
Překlad : Jiří Rádl, Ota Levínský
Formát : 75 stran, 20,5x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003


Bô Yin Râ - Vzkříšení O bezbožnosti
Nakladatel : Dílo
ISBN : 80-902530-5-9
EAN : 9788090253056
Originál :Auferstehung Über die Gottlosigkeit
Překlad : Ota Levínský a Jiří Rádl
Formát : 140 stran, 19x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Německý malíř a grafik Josef Schneiderfranken (Bo Yin Ra) sepsal v první polovině dvacátého století pozoruhodnou nauku Uzavřená zahrada vycházející z duchovních mystérií. Je určena lidem z okruhu západní kultury hledajícím životní smysl, s cílem pomoci jim nalézt vztah k duchovní podstatě života. Spisek Vzkříšení obsahuje například kapitoly Vědění mudrců, Zákon a náhoda, Okultní karneval, Hranice všemohoucnosti, Hodnota smíchu, Sebepřemožení. Pojednání O bezbožnosti poukazuje na představu Boha ztuhlou jako krápník , díky níž je slovo Bůh často právem odmítáno jako planá fráze a nabízí možnost niterného intuitivního a pro každého člověka individuálního poznávání duchovní reality neslučitelné s chytáním Boha do myšlenkových pavučin .

BOADELLA,FRANKEL,CORRÉA - BIOSYNTÉZA VÝBĚR Z TEXTŮ
Kniha představuje psychoterapeutickou metodu s někomu možná tajemně znějícím názvem biosyntéza. Biosyntéza je moderním přístupem v somatické psychoterapii založeným na integraci poznatků západní psychologie o psychosomatických blocích a východního učení o energetických drahách. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7387-297-7

BOARDMAN John - Řecké umění
Rok vydání :1975 - Odeon, váz., 252 s., velmi dobrý stav 

Boardman John - Řecké umění
Velmi dobrý stav.
Praha 1975 Odeon
8°,249s.,váz.


Boards Of Canada - Hi Scores EP
Skotská dvojice Michael Sandison a Marcus Eoin aka Boards of Canada se v žánru IDM a elektronické hudby vůbec stala pojmem už v polovině devadesátých let. Vysoce cenéné EP Hi Scores (Scam) zachycuje raný zvuk BOF, míchající v sobě syntézátorové zvuky s hip-hopovou a electro estetikou a příjemnými melodiemi.
Tracklist:
01. Hi Scores
02. Turquoise Hexagon Sun
03. Nlogax
04. June 9th
05. Seeya Later
06. Everything You Do Is A Balloon


BOAROVÁ S. / HANELOVÁ M. / JŮZLOVÁ J. - Tři ženy v Indii
Rok vydání :2007 - Universum, 208 s., jako nová 

BOAST Charles - Přichází zúčtování
Rok vydání :1992 - sešit RODOKAPS 

Bob Bryla, Kevin Loney - Mistrovství v Oracle Database 11g
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
704 stran černobílých
Datum vydání: únor 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2189-4
EAN: 9788025121894

Chcete umět dokonale spravovat databáze Oracle? S touto knihou to nebude problém. Experti vám poradí ve všem, co budete při práci potřebovat.

Ať už jste zkušeným nebo začínajícím databázovým administrátorem anebo programátorem aplikací, v této knize najdete informace o nejnovějších funkcích, stejně jako o možnosti jejich použití při správě databáze Oracle. Postupy vám umožní systémy navrhnout a realizovat tak promyšleně, že dalšího ladění nebude téměř potřeba. Uživatelé pak obdrží kvalitnější produkt a databáze bude nejen fungovat, ale bude fungovat spolehlivě.

Autoři se v knize věnují mimo jiné těmto tématům:

O autorech:

Bob Bryla
je držitelem titulu Certified Professional. Má více než dvacetileté zkušenosti s návrhem databází, vývojem aplikací, školením a administrací databází Oracle. Je hlavním internetovým databázovým návrhářem a administrátorem Oracle ve firmě Lands? End v Dodgeville v americkém státě Wisconsin.

Kevin Loney
je mezinárodně uznávaným odborníkem na návrh, vývoj, administraci a ladění databází na platformě Oracle. Je autorem obrovského množství odborných článků a vedoucím autorem či spoluautorem bestsellerových publikací. V roce 2002 byl časopisem Oracle Magazine vyhlášen Konzultantem roku.


Bob Curran - Praktický průvodce světem irských kouzelných bytostí
Nakladatel : Tichá Byzanc
ISBN : 80-86359-15-8
EAN : 9788086359151
Originál :A Field Guide to Irish Fairies
Překlad : Petr Fantys
Formát : 79 stran, 17x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Praktický průvodce světem irských kouzelných bytostí je užitečnou pomůckou k jejich rozpoznávání a identifikaci. Kapesni almanach, odborně zpracovaný a vybavený výmluvnými ilustracemi, zkoumá místa výskytu, původ i zvyky grogoku, leprekonu, sedivaku a dalsich irskych nadprirozenych tvoru.

Bob Curran - Upíři
Nakladatel : Dobrovský
ISBN : 978-80-7390-010-6
EAN : 9788073900106
Originál :Vampires
Překlad : Iva Havlíčková
Formát : 190 stran, 22,5x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Ojedinělá publikace, věnující se bytostem, které se plíží nocí , jak stojí v samém úvodu knihy. Nečekejte však tisící prvou variaci na příběh krvelačného transylvánského hraběte Draculy. V této knize se seznámíte s mytologickými, legendárními tvory z celého světa, jejichž existence možná není doložena ničím jiným než pověstmi a ústně tradovaným vyprávěním, ale není pro to o nic méně zajímavá a poutavá. Autor nás provede všemi podobami upírů , jaké známe z evropské kulturní tradice a jejich mutacemi ze všech koutů planety. Kniha obsahuje originální ilustrace od renomovaného českého výtvarníka.

Bob Curran - Praktický průvodce světem irských kouzelných bytostí
Nakladatel : Tichá Byzanc
ISBN : 80-86359-15-8
EAN : 9788086359151
Originál :A Field Guide to Irish Fairies
Překlad : Petr Fantys
Formát : 79 stran, 17x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Praktický průvodce světem irských kouzelných bytostí je užitečnou pomůckou k jejich rozpoznávání a identifikaci. Kapesni almanach, odborně zpracovaný a vybavený výmluvnými ilustracemi, zkoumá místa výskytu, původ i zvyky grogoku, leprekonu, sedivaku a dalsich irskych nadprirozenych tvoru.

Bob Curran - Upíři
Nakladatel : Dobrovský
ISBN : 978-80-7390-010-6
EAN : 9788073900106
Originál :Vampires
Překlad : Iva Havlíčková
Formát : 190 stran, 22,5x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Ojedinělá publikace, věnující se bytostem, které se plíží nocí , jak stojí v samém úvodu knihy. Nečekejte však tisící prvou variaci na příběh krvelačného transylvánského hraběte Draculy. V této knize se seznámíte s mytologickými, legendárními tvory z celého světa, jejichž existence možná není doložena ničím jiným než pověstmi a ústně tradovaným vyprávěním, ale není pro to o nic méně zajímavá a poutavá. Autor nás provede všemi podobami upírů , jaké známe z evropské kulturní tradice a jejich mutacemi ze všech koutů planety. Kniha obsahuje originální ilustrace od renomovaného českého výtvarníka.

Bob Dylan - Tarantule
Podtitul : Básně
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-059-0
EAN : 9788072030590
Formát : 156 stran, .cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1997


Anotace : Básnické texty v próze amerického písničkáře pocházející ze 60. let.

Bob Dylan - Kroniky I.
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-736-6
EAN : 9788072037360
Originál :Chronicles, Volume One
Překlad : Jiří Popel
Formát : 276 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Legendární americký písničkář Bob Dylan vzpomíná na počátky své kariéry, kdy v roce 1961 přišel do New Yorku. Bravurním, vtipným a osobitým stylem, stejně okouzlujícím a magnetizujícím, jako jsou texty jeho písní či barva jeho hlasu, vzpomíná autor na Manhattan a magickou čtvrť umělců Greenwich Village, na New Orleans, Woodstock nebo Minnesotu. Dylanovýma očima a skrze jeho břitké výroky získáváme obraz zakouřeného, zhýralého a neustálého živého a tepajícího New Yorku, místa, které bylo možností pro nové talenty, v literatuře i hudbě, kde vznikaly hudební kluby a scény, zkrátka kde bylo možné cokoli.

Bob Dylan - Kroniky I.
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-736-6
EAN : 9788072037360
Originál :Chronicles, Volume One
Překlad : Jiří Popel
Formát : 276 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Legendární americký písničkář Bob Dylan vzpomíná na počátky své kariéry, kdy v roce 1961 přišel do New Yorku. Bravurním, vtipným a osobitým stylem, stejně okouzlujícím a magnetizujícím, jako jsou texty jeho písní či barva jeho hlasu, vzpomíná autor na Manhattan a magickou čtvrť umělců Greenwich Village, na New Orleans, Woodstock nebo Minnesotu. Dylanovýma očima a skrze jeho břitké výroky získáváme obraz zakouřeného, zhýralého a neustálého živého a tepajícího New Yorku, místa, které bylo možností pro nové talenty, v literatuře i hudbě, kde vznikaly hudební kluby a scény, zkrátka kde bylo možné cokoli.

Bob Dylan - Tarantule
Podtitul : Básně
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-059-0
EAN : 9788072030590
Formát : 156 stran, .cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1997


Anotace : Básnické texty v próze amerického písničkáře pocházející ze 60. let.

Bob Fliedr - Malý polistopadový lexikon
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-213-6
EAN : 9788072272136
Formát : 92 stran, 17x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Autor pracuje jako televizní dramaturg a moderátor. Své mnohaleté postřehy a pozorování uložil do knihy, jež obsahuje na 200 vtipně, bystře a s nadhledem psaných hesel o českém polistopadovém období.

Bob Fliedr - Malý polistopadový lexikon
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-213-6
EAN : 9788072272136
Formát : 92 stran, 17x11cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Autor pracuje jako televizní dramaturg a moderátor. Své mnohaleté postřehy a pozorování uložil do knihy, jež obsahuje na 200 vtipně, bystře a s nadhledem psaných hesel o českém polistopadovém období.

Bob Flowerdew - Ovoce
Volvox globator, Praha, 1997, velmi dobrý stav, přebal je lehce zaprášený s několika oděrkami, pův. kartonová vazba s přebalem, obsahuje množství barevných fotografií, 256 stran, Přírodní vědy, Bob Flowerdew-Ovoce

Bob Garcia - Závěť Sherlocka Holmese
Jota, Brno, 2006, výborný stav, desky mírně namáčklé na zad. str., orig. vazba, 336 stran, Detektivní příběhy, Bob Garcia-Závěť Sherlocka Holmese

Bob Hurikán - Kouzlo hašiše
Nakladatel : Huricane Rok vydání (číslo vydání) : 1991 (2.)

Bob Hurikán - Kouzlo hašiše
Nakladatel : Hurricane Rok vydání (číslo vydání) : 1991 (2.)

Bob Hurikán - Kouzlo Hasise
Nakladatel : Hurricane Rok vydání (číslo vydání) : 1991 (2.)

Bob Hurikán - Jezdci z Arizony
Nakladatel : Hurricane Rok vydání (číslo vydání) : 1969 (1.)

Bob Hurikán - Největší případ inspektora Cumminse
Nakladatel : Hurricane Rok vydání (číslo vydání) : 1991 (2.)

Bob Hurikán - Ztracená stopa
Hurricane 1991

Bob Hurikán - Děs Wyomingu
Hurricane, Praha, 1991, velmi dobrý stav, orig. sešit, zažloutlé listy, obálka Karel Saudek, 2. vydání, 54 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bob Hurikán - Děs Wyomingu

Bob Hurikán - Plamen vzpoury
Fortuna 1991

Bob Hurikán - Děs Wyomingu
Hurricane 1991

Bob Hurikán - Modrý běs pouště
Hurricane 1991

Bob Hurikán (Josef Peterka) - Dějiny trampingu
Novinář, Praha, 1990, velmi dobrý stav, obálka slabě zašpiněná,, orig. brož, obrazová příloha-14 stran, čb.fotografie, obálka Z. Burian, 253 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bob Hurikán (Josef Peterka)-Dějiny trampingu

Bob Mendes - Chuť svobody
Podtitul : Zakázaná láska za soumraku třetí říše
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Román
ISBN : 80-204-1370-7
EAN : 9788020413703
Originál :De smaak van vrijheid
Překlad : Jiřina Holeňová
Formát : 384 stran, 20,5x13,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Emocionálně laděný román o nepřijatelné lásce patnáctiletého vězně koncentračního tábora a o deset let starší vesnické ženy, jež mu pomáhá při jeho dramatickém útěku.

Bob Mendes - Chuť svobody
Podtitul : Zakázaná láska za soumraku třetí říše
Nakladatel : Mladá fronta
Edice :Román
ISBN : 80-204-1370-7
EAN : 9788020413703
Originál :De smaak van vrijheid
Překlad : Jiřina Holeňová
Formát : 384 stran, 20,5x13,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Emocionálně laděný román o nepřijatelné lásce patnáctiletého vězně koncentračního tábora a o deset let starší vesnické ženy, jež mu pomáhá při jeho dramatickém útěku.

Bob Stewart, John Matthews - KELTŠTÍ VOJEVŮDCI
Legendami opředené životopisy čtyř velkých válečníků-Cuchulainna, Ulsterského Psa, Boadicei, keltské královny války a obránce Irska Fionna provázejí deseti stoletími spletité a fantaksní keltské historie. Brno, 1996 176 stran, lamino vazba, velký formát Obsahuje nákresy, fotografie, mapy. Stav : vepsáno věnování bývalému majiteli, desky mírně podřeny, jinak velmi dobrý stav.

Bob Stewart, John Matthews - Keltští vojevůdci
Jota, Brno, 1996, velmi dobrý stav, jen nepatrné oděrky v okrajích vazby, orig. lamin- vazba, formát A4, 192 stran, Historie, Bob Stewart, John Matthews-Keltští vojevůdci

Bob Toxen - Bezpečnost v Linuxu - Prevence a odvracení napadení systému
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
876 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2003
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-7226-716-7
EAN: 9788072267163

Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.

Digitálně tištěné knihy dodáváme bez CD a DVD příloh.



BOBÁK JINDŘICH FRANTIŠEK - NEUVĚŘITELNÉ DOBRODRUŽSTVÍ CVRČKA JERONÝMA,VODNÍKA DŘEVOJÁNK
Milá pohádka pro všechny děti, které mají rády napínavý děj a dobrodružství. To, které potkalo cvrčka Jeronýma a jeho přátele, jak sám název knihy napovídá, je vskutku neuvěřitelné. Vydavatel : AMENIUS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 113 ISBN: 80-903900-5-8

Bobák Jiří, Klečka Vladimír - V peřejích pod Everestem
Nakladatelství (edice): Olympia
Rok vydání: 1978
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 149
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Příběh československých vodáků


Bobáková - Ekonomika firem 2001
Ekonomická univerzita v Bratislavě. Podnikohospodářská fakulta Košice. Svit 2001

Bobbe Needhamová - Ozdobné květináče
Podtitul : 50 výtvarných návrhů na výzdobu květináčů
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-872-X
EAN : 9788073418724
Originál :Fantastic Flowerpots
Překlad : Stárková Jiřina
Formát : 128 stran, 26x22cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Díky nenápadným trikům může vzniknout překrásný předmět i z docela obyčejné věci v tomto případě z hliněného květináče. Stačí už jen inspirace a chuť experimentovat. Kdo chce, může jen kreslit nebo malovat, ti náročnější jistě zatouží vyzkoušet dekupáž nebo různé úpravy povrchu. A pokud příliš nevěříte svým malířským schopnostem, nechte se okouzlit technikou šablon, houbiček a razítek. Použité metody jsou prosté, ale výsledkem je originální výtvor. V publikaci najdete 50 námětů včetně srozumitelného pracovního postupu a variací na jednotlivé motivy, doporučení výtvarných návrhářů uvedených projektů, stručných dějin vzniku a používání hliněných nádob a užitečných rad pro pěstování rostlin. Nechybí ani malé překvapení jednoduchý předkrm zapékaný v terakotové nádobě.

Bobbe Needhamová - Ozdobné květináče
Podtitul : 50 výtvarných návrhů na výzdobu květináčů
Nakladatel : BB art
ISBN : 80-7341-872-X
EAN : 9788073418724
Originál :Fantastic Flowerpots
Překlad : Stárková Jiřina
Formát : 128 stran, 26x22cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Díky nenápadným trikům může vzniknout překrásný předmět i z docela obyčejné věci v tomto případě z hliněného květináče. Stačí už jen inspirace a chuť experimentovat. Kdo chce, může jen kreslit nebo malovat, ti náročnější jistě zatouží vyzkoušet dekupáž nebo různé úpravy povrchu. A pokud příliš nevěříte svým malířským schopnostem, nechte se okouzlit technikou šablon, houbiček a razítek. Použité metody jsou prosté, ale výsledkem je originální výtvor. V publikaci najdete 50 námětů včetně srozumitelného pracovního postupu a variací na jednotlivé motivy, doporučení výtvarných návrhářů uvedených projektů, stručných dějin vzniku a používání hliněných nádob a užitečných rad pro pěstování rostlin. Nechybí ani malé překvapení jednoduchý předkrm zapékaný v terakotové nádobě.

Bobek, Josef - Rok v Černoleské bažantnici
Nakladatel : Orbis Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()

Bobek/Caha/Deyl - Ochrana před zbraněmi hromadného ničení
Obr, 224 s., il. 1969 NV, napsáno v jazyce: Česky

Bobekd/ Fried/ Marx ad. - Úvod do roentgenové diagnostiky
A4, Ocpl, 516 s., 658 obr. 1955 SZN, napsáno v jazyce: Česky

BOBIČ MOJSILOVIČ MIRJANA - JSEM TVŮJ
Stanislav Dlouhý je profesor literatury. Višňa (nebo je to Leontina?) je jeho krásná mladá manželka. Se zálibou o polodrahé kameny. Nebo o muže? Každopadně obojí sbírá a je z toho krásný náhrdelník. Balabán má z toho nelehký úkol. Sestavit román. Román plný lásky, žárlivosti a mužů . román nejen pro ženy. Mirjana Bobić-Mojsilović je v tuto chvíly jedna z nejoblíbenějších a nejčtěnějších autorů v Srbsku. Je to autorka, která je schopná z každodenních životních situací a vztahů vykouzlit zajimavou knihu, která osloví všechny, protože se to prostě mohlo stát každému. Její knihy jsou plné emocí a lásky, dobrého jídla a nečekaných situací. Knihy pro každé životní období. Táto velice kreativní autorka také každou ze svých knížek krásně ilustruje svými malbami. Vydavatel : ART-LIBRI s.r.o. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-904427-0-2

BOBÍKOVÁ/ ŠOUŠA - Parlament
Rok vydání : 1992

BOBIŇSKÁ Helena - Soso-dětství Stalina
Rok vydání : 1954

Bobinská Helena - Marie Curie-Sklodowská
Obr, 56 s. 1950 MF, napsáno v jazyce: Česky

Bobiš-Rudohradská - Jedlá z hydiny, zveriny a vajec
Nakladatel :Osveta Rok vydání :1984 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -slovensky, 344 stran, 40 bar foto, několik set receptů na přípravu polévek, hlavních jídel z kuřat, slepic, kachen, hus, zvěřiny a další jídla z čerstvých i sušených vajec

BOBKOVÁ L./BOBKOVÁ K. - Středověké Ústí nad Labem ve světle královských listin
Rok vydání :1999 - slavnost.tisk, linoryty J.Lepšík 

BOBKOVÁ LENKA,BŘEZINA LUDĚK,ZDICHYNEC JAN - HORNÍ A DOLNÍ LUŽICE STRUČNÁ HISTORIE STÁTŮ
ředkládaný svazek se snaží především z českého pohledu nastínit poměrně komplikované dějiny tohoto teritoria. Těžiště výkladu tkví ve středověku a raném novověku (14. 8211 17. století), kdy markrabství Horní a Dolní Lužice podléhala České koruně a kvetly kontakty a vztahy s českým územím v oblasti státoprávní, diplomatické, kulturní, církevní i hospodářské. Upozorňuje na rozdíly mezi oběma markrabstvími, která sice sdílejí název, ale ne vždy i historické osudy. Lužice navíc nesplývá jen s Lužickými Srby, jak je často vnímáno v českém povědomí. Kontakty mezi Lužicemi a Čechy udržovalo ve sledovaném období i zdejší německé obyvatelstvo. Na druhou stranu lužickosrbská kultura dříve i v současnosti inklinuje k Čechám (mj. Lužický seminář) a Lužičtí Srbové 8222 ku Praze 8220 stále intenzivně vzhlížejí. Vydavatel : LIBRI Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 236 ISBN: 80-7277-382-4

Boborykin P. D. - Čínské město v Moskvě
přev. 1922 Otto, napsáno v jazyce: Česky

BOBOŠÍKOVÁ Jana - Nebudu mlčet
Rok vydání : 2006 Poznámka :váz.

BOBOŠÍKOVÁ JANA - BOJUJI ZA VÁS!
Proč je volit? MFDnes, 8. července 2009 Víte, proč lidé volí lídra ODS Mirka Topolánka nebo ČSSD Jiřího Paroubka? Ne proto, že by je kdovíjak obdivovali. Považují je za nejmenší zlo. Topolánka více volí muži a lidé mezi 18 až 34 lety, zatímco Paroubkovi fandí více žen a také lidé nad 55 let. Fenomén Bobošíková se objevil už během voleb do Evropského parlamentu. I když neuspěla, umístila se nyní jako jediná žena v žebříčku nejpopulárnějších lídrů, a to na 3. místě. 15,9 % - Mirek Topolánek, ODS Komu se nejvíc líbí: - častěji mužům než ženám, lidem ve věku 18 až 34 let, z těch mu věří skoro čtvrtina, lidem se SŠ a VŠ vzděláním, častěji lidem v Čechách než na Moravě 15,7 % - Jiří Paroubek, ČSSD Komu se nejvíc líbí: - častěji ženám než mužům, skoro třetině lidí ve věku 55 až 64 let a čtvrtině ve věku 65 až 79 let, lidem se základním vzděláním, obyvatelům českých regionů mimo Prahu a střední Čechy 11,5 % - Jana Bobošíková, Suverenita Komu se nejvíc líbí: - dvakrát častěji ženám než mužům, což je mezi lídry největší rozdíl mezi pohlavími, lidem ve věku 35 až 54 let, lidem s vysokoškolským vzděláním, nejčastěji obyvatelům Prahy, méně v moravských krajích ZDROJ: Průzkum agentury MEDIAN: populace ČR 18-79 let, 582 respondentů, 18. 6. - 2. 7. 2009 Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-242-2557-9

BOBOTOVÁ BLANKA - ANDĚLSKÉ MANDALY PRO RODIČE
Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7336-501-1

BOBOTOVÁ BLANKA - ANDĚLSKÉ HŘEJIVÉ MANDALY PRO DĚTI
Vydavatel : FONTÁNA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7336-548-6

BOBRICK BENSON - NEBE A OSUD ASTROLOGIE V DĚJINÁCH
Už 5 000 let - od dob starého Sumeru a Babylónu až dodnes - jsou lidé přesvědčeni, že hvězdy prostřednictvím božské síly utvářejí běh lidských záležitostí a osudů. Vlivem nebeských těles na životy lidí se zabývá astrologie, nejstarší okultní věda, která byla základem pro spoustu současných vědních oborů. Všude, kde se během historie lidstva pěstovalo vědění, byly uctívány Slunce, Měsíc, planety a souhvězdí. Astrologická linie se táhne po celé trvání lidské kultury, od zapadlých uliček v císařském Římě, kde provozovaly svůj podnik všelijaké kartářky, až k vnitřním kruhům světské i církevní moci. Vydavatel : BARONET Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 293 ISBN: 80-7207-701-4

Bobrinskij N. A. - Zvířata tunder a stepí
Ocpl, 416 s., 10 bar. 41 čb foto + il. 1974 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Boca Abrhámová - Kopec plný kouzel
Nakladatel : Čs.filmový ústav Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()

Boca Abrhámová - KOPEC PLNÝ KOUZEL
Barrandov a lidé (profese) okolo. Čs. filmový ústav, Praha, 1988 126 stran, původní vazba, střední formát Obsahuje fotografie. Stav : velmi dobrý.

Bocca - Stín na zahradě
poloplátěná vazba s opotřebenou obálkou (návrh obálky a vazba Toyen) 8°, 177 stran, 11. svazek edice Přátelé hodnotné detektivky, velmi dobrý stav Vydavatel : Plzákovo nakladatelství, Praha Rok vydání : 1942

Bocca G. - Hříšná riviéra
Orbis 1969

Bocca G. - Stín na zahradě
Plzák 1947 Praha

Bocca Geoffrey - Hříšná riviéra
Nakladatelství (edice): Orbis - Cesty
Rok vydání: 1969
Ilustrace/foto: foto čb a barevné
Počet číslovaných stran: 157
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Boccaccio - Život Dantův 1360
Svatý Kopeček, 1940, velmi dobrý stav, orig. brož. vazba, ta v krajích lehce zašpiněná, dřevoryt-Jiří Jaška, výtisk číslo 400/205, věnování a podpis překladatele, 62 stran, Beletrie a poezie, Boccaccio-Život Dantův 1360

Boccaccio Giovanni - Dekameron
Ocpl, 824 s., vaz. V. Fuka, b. ob. 1959 Snklu, napsáno v jazyce: Česky

Boccaccio Giovanni - Malý dekameron aneb Šťastné konce lásky
Obr, 152 s. 1993 ČS, napsáno v jazyce: Česky

BOCCACCIO Giovanni - Fiesolské nymfy
Rok vydání :1984 - il. pompej.fresek 

BOCCACCIO Giovanni - Malý dekameron aneb Taškařice lásky
Rok vydání :1993 - brož. 

BOCCACCIO Giovanni - Dekameron
Rok vydání :1959

BOCCACCIO Giovanni - Dekameron
Rok vydání :1965 - na ob.reprod. Spící Venuše 

BOCCACCIO Giovanni - Dekameron
Rok vydání :1959 - plát.vazba 

BOCCACCIO Giovanni - Fiesolské nymfy
Rok vydání : 1984 Poznámka :A6

BOCCACCIO Giovanni - Malý Dekameron aneb Šťastné konce lásky
Rok vydání : 1993

BOCCACCIO Giovanni - Malý Dekameron aneb Taškařice lásky
Rok vydání : 1993

Boccaccio Giovanni - Malý dekameron aneb obratnosti lásky
Nakladatelství (edice): Čs. spisovatel - Spirála
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 195
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Boccaccio, Bruni D Arezzo - Nejstarší životopisy Dantovy
Vychází k 700letému výročí Dantova narození. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 168

Boccaccio, G. D Arezzo, L. B. - Nejstarší životopisy Dantovy
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 165

Boccaccio, Giovanni - Dekameron
Rok :1959

Bocek Jan - Měření na anténách a napaječích OK2BNG
Obr, 32 s. 1997 HAM Radion Print, napsáno v jazyce: Česky

BOCHENEK Rzsyard - Od palisád k podzemním pevnostem
Rok vydání : 1972 Poznámka :Mars sv.10

Bocheňski J.M. - Slovník filosofických pověr
Academia 2000

Bocheňski J.M. - Slovník filozofických pověr
Academia 2000

BOCHENSKI JÓZEF MARIA - SLOVNÍK FILOZOFICKÝCH POVĚR
Proslulý logik a filozof Józef Maria Bocheński (1902 8211 1995), profesor univerzity ve Fribourgu, patřil k analytické filozofické škole (Whitehead, Wittgenstein) a světově se proslavil bestsellery 8222 Cesta k filosofickému myšlení 8220 (německy 1959, česky Rozmluvy, 1985) a 8222 Slovník filosofických pověr 8220 (polsky 1987, česky samizdat, 1988). Přednášel a psal v pěti jazycích. Největším přínosem Bocheńského je analýza marxismu, jenž je ideologickou a sociologickou kombinací největších pověr posledních dvou století: scientismu, tj. domněnky, že přírodovědecká metodologie je jedinou racionalitou, dále humanistického antropocentrismu, podle kterého je člověk absolutní mírou všech věcí, a konečně progresivismu, tedy víry ve všemocný technický a vědecký pokrok, jenž prý vyřeší i existenciální smysl života. Za jedinou dynamickou civilizaci považoval Bocheński evropský Západ s jeho třemi zásadními postoji k realitě: řeckým smyslem pro čistou ideální formu, římským postojem vůči společnosti (právo) a židovsko-křesťanským náhledem na existenciální problémy člověka. Bocheńského 8222 pověry 8220 zábavnou a vtipnou formou, s neúprosnou logikou a aristotelským realismem odhalují rozpory a zmatek v myšlení proslavených mudrců dvacátého století. Vydavatel : LEDA,ROZMLUVY Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 216 ISBN: 80-7335-198-4

Bochénski Józef Maria - Cesta k filosofickému myšlení
93 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Academia, Praha Rok vydání : 2001

BOCHEŃSKI J.M. - Stručný slovník filozofických pověr
Rok vydání :1993

BOCHORAKOVA-DITTRICHOVA H. - Kristus 32 dřevorytů v Novém Zákonu
Rok vydání : 1944

Bochořák Klement - Snář a planetář
I. vydání, ilustrace Eduar Milén, původní brož 4°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena, na titulu a patitulu přeloženy rohy listu ! Vydavatel : Moravské kolo spisovatelů Rok vydání : 1944

Bochořák Klement - Zápisník
1. vydání obálku, frontispic a barevné původní litografie nakreslil a vazbu navrhl Petr Dillinger Vydavatel : Družstvo Moravského kola spisovatelů, Brno Rok vydání: 1943 Jazyk: Čeština Počet stran: 64

Bochořák Klement - Uschlé květiny
Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 62

Bochořák Klement - Snář a planetář
Vydavatel : Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 124

Bochořák Klement - Básně pro velké děti
I. vydání, obálka Zdenek Seydl, 112 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1964

Bochořák Klement - Uschlé květiny
Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 60

Bochořák, Klement - Jasy
Chráněné papírovým přebalem. Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 45

Bochořák, Klement - Barevná sklíčka
Ilustrace Marie Vořechová - Vejvodová. Vydavatel : Družstvo moravského kola spisovatelů Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 131

Bochořáková - Dittrichova dojmy z SSSR
Nakladatel : Exod Rok vydání (číslo vydání) : 1934 () Popis : 15 původních dřevorytů vyryla vyryla H.Bochořáková-Dittrichová

Bochořákovi V. a H. - Ve znamení kola a draka-obléhání Brna Švédy 1645
Ocpl, 352 s., ob a il. J. Blažek, H. Bochořáková 1958 LD, napsáno v jazyce: Česky

BOCHOŘÁKOVI V.a H. - Ve znamení kola a draka
Rok vydání :1958 - il.J.Blažek 

BOCK JIŘÍ - FRANTIŠKOV 1657-2007
Autor ve své práci opět dokumentuje a presentuje vlastivědné poznatky opřené o dokumenty a použitou literaturu na vysoce profesionální úrovni. Opět, na již tradičních 56 stránkách čtivého textu dává občanům Liberce, a nejen jim, nahlédnout do šerosvitu našeho města, do soukromí našich předků. Publikace k 350. výročí založení Františkova, kdysi samostatné obce, od roku 1939 liberecké městské čtvrti, byla vydána u příležitosti stejnojmené výstavy ve Státním okresním archivu Liberec. Podává přehled dějin Františkova do současnosti, zejména problematiku jeho založení, rozvoje výstavby obce a s ním spojeného růstu počtu obyvatel. Zabývá se také správními, hospodářskými, společenskými a kulturními poměry. Text je doplněn obrazovou přílohou. Publikaci lze objednat v SOkA Liberec nebo u České Besedy, Krajanského sdružení rodáků a přátel Liberecka. Vydavatel : ČESKÁ BESEDA LIBEREC Krajanské sdružení rodáků a p Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 56 ISBN: 80-87100-00-4

BOCK JIŘÍ - KATEŘINKY 1608-2008
Krajanské sdružení rodáků a přátel Liberecka, Česká beseda v Liberci vydala za finančního přispění Magistrátu města Liberec v letošním roce jako svazek edice 8222 Zpráv České besedy 8220 přehled dějin a rozvoje, kdysi samostatné obce 8222 Kateřinky 1608-2008 8220 autora Jiřího Bocka. Kateřinky i v jeho pohledu nejsou jen první průmyslová zóna Rakouska, Uherska, Čech, ale i jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst na úpatí Jizerských hor. Plně se ztotožňuji s autorovým názorem, že ke zvýšení přitažlivosti a zajímavosti této opomíjené lokality by mohla přispět cykloturistická stezka doplněná o naučnou stezku 8222 Fenomén vody v podnikání 19. století 8220 . Kateřinky, to je prostě záležitost srdce, kdy vedle sebe nalézáme nádhernou přírodu, ale i místa, která jsou pozůstatkem původní podoby Kateřinek. Obce, kde voda napomohla rozvoji průmyslu a bez které by se nepohnula kola první průmyslové zóny, kde příroda žije vlastním životem. Jiří Bok, autor nevšedního literárního žánru mapuje postupně Liberec jako rybář, ktarý postupuje dravou řekou a loví lipany, pstruhy, okouny a štiky. To jsou jeho liberecké čtvrtě. Dovede oslovit stejné entusiasty jakoje sám a ti mu zapůjčí potřebný historický materiál. Jeho práce opřená o dohledání řady 8222 drobných 8220 materiálů spoluvytváří jedinečnou encyklopedii popisovaných lokalit. Vzniká tak nová literatura faktu 8222 Heimat Kunde 8220 v českém podání. Množství drobných ilustrací hovoří o píli a důslednosti autora, který jistě neukončí edici a bude pokračovat zmapováním dalších čtvrtí Liberce. Autor patřící k té mladší garnituře historiků mile překvapil. Snaha o pojmenování paměti a zachování dobového koloritu je sutorovi vlastní. Vysoká profesionalita je zárukou toho, že se čtenáři dostává do rukou nevšední pohled, nadčasová zpráva o stavu víc než jedné z libereckých čtvrtí. Informace, ketré jsme postrádali. Ptejme se tak, jako při přečtení knížečky o Františkovu. 8222 Co se zachová a jakou proměnou projdou Kateřinky za dalších sto let? 8220 Bude moci v daleké budoucnosti kdosi napsat: Děkuji předchozím generacím za citlivé uchování dědictví generací před námi. To byl jistě i cíl historika Jiřího Boka, když psal své 8222 Kateřinky 1608-2008 8220 ke 400. výročí jejich založení. Závěrem jen poděkování těm, kteří neodepřeli pomoc a zapůjčili ony dokumenty, které dílku dali šat a módní doplňky. Knihy faktu, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka kraje pod Ještědem. Vydavatel : ČESKÁ BESEDA LIBEREC Krajanské sdružení rodáků a p Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 56 ISBN: 80-87100-06-6

BOCK,EISFELD,HOLTHAUS,SCHUTZE-NOHMKE,TESAŘOVÁ - THEMEN AKTUELL 1 PRACOVNÍ SEŠIT
Jedná se o aktualizované a opticky zcela přepracované vydání osvědčené a oblíbené učebnice Themen neu, která má schvalovací doložku MŠMT. Obsahuje zcela nové ilustrace a grafické zpracování, některé texty a cvičení byly změněny resp. aktualizovány. Učebnice má bezplatný internetový servis www.hueber.de. Pracovní sešity jsou v regionalizovaném českém vydání přizpůsobeny potřebám českých uživatelů a nabízejí dostatek prostoru pro procvičení gramatiky. Obsahuje německo-český slovník, gramatiku vysvětlenou v češtině, poznámky k ráliím v češtině, pokyny ke cvičením v němčině a češtině. Vydavatel : HUEBER Rok vydání: 2004 Jazyk: Němčina Počet stran: 255 ISBN: 3-19-11690-3

BOCKEMUHL Michael - Rembrandt
Rok vydání : 2003

BOCKL MANFRED - TAJEMNÁ PROROCTVÍ
Prostor Bavorského a Českého lesa oplývá magickými kultovními místy už od doby Keltů a tento ostrov paranormálna je zajímavý zvýšeným výskytem osob s jasnovideckými schopnostmi. V průběhu 2. tisíciletí zde žili a působili lidé, u kterých se projevilo mimosmyslové vnímání,a právě jejich podmanivé vize budoucnosti autor předkládá. Někteří z nich se pomalu naplňují a vyvstává tak palčivá otázka: Je předpovězená budoucnost neodvratná? Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 198 ISBN: 80-7362-455-2

BOCKOVEN Georgia - Tomorrow´s Love Song
Rok vydání : 1987 Poznámka :paperback

BOCKOVENOVÁ Georgia - Ty jsi můj osud
Rok vydání :1993

BOCKOVENOVÁ Georgia - Ty jsi můj osud
Rok vydání :1993

BOCKOVENOVÁ Georgia - Ty jsi můj osud
Rok vydání :1993

BOCKOVENOVÁ Georgia - Věci a vzpomínky
Rok vydání :1999

Bockovenová Georgia - Jak to mělo být
Nakladatelství (edice): Ikar
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 260
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav dobrý se stopami použití


Bockris V. - Myšlenky Muhammada Aliho-bojovníka, básníka a proroka
Nakladatel :Votobia Rok vydání :1996 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -čb foto, box

Bockris Victor, Malanga Gerard - The Velvet Underground ? Nadoraz
Monografie legendární newyorské rockové skupiny z pera známého hudebního publicisty Victora Bockrise a všestranného konceptuálního umělce Gerarda Malangy přináší zasvěcený komentář k vývoji této vpravdě kontroverzní kapely, z jejíchž řad se rekrutovali pozdější sóloví hudebníci Lou Reed, John Cale nebo Nico. Autoři sestavili jakousi mozaiku z rozhovorů a názorů zúčastněných osob (k nimž oba patřili), která čtenáři umožňuje hluboký a především autentický vhled do celkové atmosféry pozoruhodného uměleckého kvasu New Yorku šedesátých let. Kniha je doplněna kapitolou o dočasném ?znovuzrození? The Velvet Underground v roce 1993, podrobnou diskografií a řadou dokumentárních fotografií.
Nakladatel: Havran, edice: Studio
Jazyk: česky
Originál: Up-Tight / The Velvet Underground Story, překlad: Josef Rauvolf
Formát: 320 stran, 20x14cm, vázaná vazba, 580gr.
Rok vydání: 2004 (2. upravené vydání)

BOČÁNKOVÁ Milena, KALINA Miroslav - Česko-anglický frazeologický slovník
Rok vydání : 2004 Poznámka :nová

BOČÁNKOVÁ,JÍROVÁ,KALINA A KOL. - ČESKO-ANGLICKÝ ODBORNÝ SLOVNÍK Z OBL.EKONOMICKÉ,OBCHODNÍ,FIN
Odborný slovník česko-anglický vám nabízí na 13600 slov a termínů z oblasti daňové a účetní a umožňuje jejich rychlý překlad z českého jazyka do anglického jazyka. Tato kniha je dobrým pomocníkem pro širokou vrstvu uživatelů v oboru práva. Vydavatel : LINDE Praha a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 1104 ISBN: 978-80-7201-725-6

Boček - Dějepisný obraz z válek husitských
Nakladatel : Spolek pro vydání laciných knih Rok vydání (číslo vydání) : 1871 ()

BOČEK Jaroslav - Případ doktora Karpety
Rok vydání :1982 - il. L.Kuklík,pošk.obal 

Boček Alois - Věnec samoty
dedikace bez souvislosti na patitulu, 61 stran, kresby a obálka s grafickou úpravou Eduard Milén, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : J. Jícha, Brno Rok vydání : 1943

BOČEK J. - Z deníků moravského politika v éře Bachově
Rok vydání : 1976 Poznámka :brož.

Boček J. - Znáte je z plátna
MF 1959

Boček J. - Znáte je z plátna
179 stran, čb. fotografie, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1959

Boček Jar. - Hry s českou otázkou
Melantrich 1997

Boček Jar. - Film, tvorba a řemeslo
ČS 1959, Otázky a názory

BOČEK Jaroslav - Hry s českou otázkou
Rok vydání : 1997 Poznámka :(nová/G8)

Boček Jaroslav - Polka pro astrální ženu
1989 MF, napsáno v jazyce: Česky

Boček Jaroslav - Polka pro astrální ženu
Rok vydání :1989 - brož. 

Boček Jaroslav - Čas korunního prince
Ocpl, 456 s. 1987 ČS Žatva, napsáno v jazyce: Česky

Boček Jaroslav - Nové nápady milovníka zvířat
Ocpl, 246 s., ob a il V. Nagaj 1985 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Boček Jaroslav - Nápady milovníka zvířat
Ocpl, 196 s., ob a il V. Nagaj 1983 ČS, napsáno v jazyce: Česky

BOČEK Jaroslav - Film, tvorba a řemeslo
Rok vydání : 1959 Poznámka :Seydl

Boček Jaroslav - Hry s českou otázkou
174 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1997

BOČEK Jaroslav - Podivuhodný příběh Viktora Bambese
Rok vydání : 1991 Poznámka :brož.

Boček Jaroslav - Nové nápady milovníka zvířat (Ocpl, 246 s., ob a il V. Nagaj)
Rok vydání :1985

Boček Jaroslav - Událost
Rok vydání :1989

Boček Jaroslav - Ruské tango
Nakladatelství (edice): Český klub
Rok vydání: 1998
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Boček Jaroslav - Nové nápady milovníka zvířat
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1985
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BOČEK Jaroslav - Jiří Trnka
Rok vydání : 1964 Poznámka :Německy

Boček Jaroslav - Čas koruního prince
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1987
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Boček Jaroslav - Den pro císaře a jiné lidi
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: nedat.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Boček Jaroslav - Polka pro astrální ženu
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Kapka
Rok vydání: 1989
Počet číslovaných stran: 175
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Boček Jaroslav - Pálivé polibky
Nakladatelství (edice): Práce - Příliv
Rok vydání: 1984
Ilustrace/foto: Waageová B. čb
Počet číslovaných stran: 223
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Kniha povídek


Boček Jaroslav - Případ doktora Karpety
Ocpl, 256 s., il. L. Kuklík 1982 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

Boček O. - Pomológia
Nakladatel :SPN Rok vydání :1954 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -SLOVENSKY, mnoho čb a bar il

BOČEK Otto - Pomologie
Rok vydání : 1953 Poznámka :A4

Boček, Bohumil - Podzemní Velehrad. Vykopávky roku 1938
OBrož. Velehrad, Nákladem Papežské koleje T. J., 1938, 95 S., 8° s ilustracemi, čb. fotografiemi a přehlednou mapkou okolí. Přední strana obálka odtržena od knižního bloku na hranách lehce potrhána. Jinak v pěkném stavu.

Boček, JAroslav - Událost
fantastický román Rok :1989

Boček, Jaroslav - Hry s českou otázkou
Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání: 1997 Jazyk: Čeština Počet stran: 173

Boček, Jaroslav - Film, tvorba a řemeslo
edice Otázky a názory sv. 19 Rok :1959

Boček, Jaroslav - Polka pro astrální ženu
Rok :1989

BOČÍK ANDREJ - VELKÁ KNIHA HDR FOTOGRAFIE + DVD 5 VIDEONÁVODŮ
Zaujaly vás snímky s množstvím podrobně vykreslených detailů, podmanivou světelnou atmosférou a leckdy i magickou náladou? Chcete objevit nové možnosti, jak vaše fotografie obohatit o prvky, které se při běžné expozici často ztratí vinou omezených možností snímače digitálního fotoaparátu? Velká kniha HDR fotografie vám představí techniku fotografování s vysokým dynamickým rozsahem od úplných základů. Dozvíte se vše podstatné od vlastností světla přes různé metody tvorby HDR fotografií až po jejich finální úpravy. Snadno pak zvolíte jeden z popisovaných postupů pro zvýšení dynamického rozsahu. Dozvíte se také, že bez techniky HDR by nemohly vzniknout zdánlivě realistické fotografie a ani oceňovaný snímek sluneční korony, který na titulní stránce otiskl prestižní vědecký časopis Nature. Na samotný závěr pak autor připravil více než 60 stran komentovaných fotografií pro vaši inspiraci. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-251-2098-9

BOČKOVÁ Olga - Osud má stříbrné šaty
Rok vydání :1973 - A-6,brož. 

Bočková, Jana - Diplomová práce
Vydavatel : Universita Karlova, Praha Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština Počet stran: 88

Bočkovský V. - Betonář
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1959 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -Z obsahu: Složky a druhy betonu, Nářadí, Sestavování a výroba betonové směsi, ..

Bočkovský V. - Betonář
Nakladatel :SNTL Rok vydání :1959 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :neuvedeno -240 stran, mnoho čb foto a il, grafy, Podrobný popis všech prací betonáře na stavbě a umožňuje získat potřebné znalosti o hmotách, strojích a pracovních postupech

BODANIS DAVID - E=MC2 ŽIVOTOPIS NEJSLAVNĚJŠÍ ROVNICE NA SVĚTĚ
Bodanisova kniha neotřelou formou představuje vývoj moderní fyziky v posledních stoletích a její zásadní dopady na život naší civilizace. Vydavatel : DOKOŘÁN s.r.o. Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 279 ISBN: 80-86569-08-X

Bodelsen A. - Hra o peníze (Mysli si číslo, Peníze a život)
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1984 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Bodelsen Anders - Obyčejná nehoda
Obr, 240 s. 1977 Svoboda Omnia, napsáno v jazyce: Česky

Bodelsen Anders - Hra o peníze
1984 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky

BODELSEN Anders - Obyčejná nehoda
Rok vydání :1977 - brož. 

BODELSEN Anders - Obyčejná nehoda
Rok vydání :1977 - brož. 

Bodelsen Anders - Hra o peníze
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1984
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BODELSEN Anders - Obyčejná nehoda
Rok vydání :1977 - ob. Vaca, brož. 

BODELSEN Anders - Hra o peníze.Mysli si číslo.Peníze a život
Rok vydání :1984

BODELSEN Anders - Hra o peníze
Rok vydání :1984

BODELSEN Anders - Hra o peníze
Rok vydání :1984

BODELSEN Anders - Mysli si číslo
Rok vydání : 1971 Poznámka :A6

Bodelsen Anders - Hra o peníze
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1984
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bodelsen Anders - Hra o peníze
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1984
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BODEN BEN - ZAČÍNÁME RYBAŘIT
Lov štik, kaprů, sumců nebo mořských ryb nabízí napětí i odreagování, fascinující zážitky v přírodě, mnoho radosti i poznání. Autor této knihy nám ukáže, jak se stát úspěšným rybářem v jakémkoli věku. Vydavatel : AGENTURA FOX Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 133 ISBN: 80-7238-671-0

Bodil Jönssonová - Deset myšlenek o čase
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-824-9
EAN : 9788072038244
Originál :Tio tankar om tid
Překlad : Jana Holá
Formát : 118 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Nemáte nikdy čas? Nic nestíháte? Marně se snažíte šetřit časem? Švédská fyzička a spisovatelka Bodil Jönssonová, profesorka na technické univerzitě v Lundu, se zamýšlí nad vnímáním času a ukazuje, jak se vztah k němu v moderní době změnil. Jako bychom zapomněli, že čas je naše jediné pravé bohatství. Proto bychom se měli naučit prožívat naplno každičký okamžik svého osobního času. Jinak nám žádné technické vymoženosti nepomohou nad časem vyzrát. V knize Deset myšlenek o čase autorka poskytuje řadu praktických rad a tipů, jak můžeme snadno změnit životní styl a konečně přestat být otroky svého času.

Bodil Jönssonová - Deset myšlenek o čase
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-824-9
EAN : 9788072038244
Originál :Tio tankar om tid
Překlad : Jana Holá
Formát : 118 stran, 21x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Nemáte nikdy čas? Nic nestíháte? Marně se snažíte šetřit časem? Švédská fyzička a spisovatelka Bodil Jönssonová, profesorka na technické univerzitě v Lundu, se zamýšlí nad vnímáním času a ukazuje, jak se vztah k němu v moderní době změnil. Jako bychom zapomněli, že čas je naše jediné pravé bohatství. Proto bychom se měli naučit prožívat naplno každičký okamžik svého osobního času. Jinak nám žádné technické vymoženosti nepomohou nad časem vyzrát. V knize Deset myšlenek o čase autorka poskytuje řadu praktických rad a tipů, jak můžeme snadno změnit životní styl a konečně přestat být otroky svého času.

BODKEROVÁ Cecil - Silas a černá kobylka
Rok vydání :1988 - il. J. Černý 

BODLÁK Jiří - Praktická fytoterapie aneb Léčení bylinkami
Rok vydání :1998 - výborný stav 

Bodlák K. - Noční hlídka
ČS 1971

BODLÁKOVÁ Jitka - Dneska vařím já
Rok vydání :1966 - il.F.Skála,edice OKO 

BODLÁKOVÁ Jitka - Dneska vařím já
Rok vydání : 1966 Poznámka :oko

Bodmer-McKie - Kniha člověka-dočkáme se svého klonovaného dvojčete
Nakladatel :Columbus Rok vydání :1997 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Hledání našeho genetického dědictví, DNA . Původní prodejní cena 174 Kč.

Bodmer/ McKie - Kniha člověka-Hledání našeho genetického dědictví
pv, 352 s. 1997 Columbus, napsáno v jazyce: Česky

Bodo Uhse - . . Žoldák a voják
Rok vydání : 1963 Nakladatelství : Naše vojsko Počet stran : 259 stran

Bodo Zimmermann - Die Soldatensiebel
Offene Worte, Berlin, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách odřená, listy mírně zažloutlé, obsahuje desítky čb. vyobrazení, nákresů a mapek v textu, rok vydání není uveden, 115 stran, orig. Brosch, sehr gut erhalten, Umschlag bisschen schmutzig, Kanten abgeschürft, Seiten bisschen gelblich, mit zahlreichen schwarzweißen Abbildungen, Aufzeichnungen und Planen im Text, das Erscheinungsjahr nicht gesetzt, Militaria, Bodo Zimmermann-Die Soldatensiebel

BODOR ÁDÁM - NÁVRAT K SOVĚ
Ádám Bodor (*1936) je jedním z nejvýznamnějších současných představitelů sedmihradské maďarské literatury. Píše povídky a črty, v nichž je mistrem lakonického výrazu. Používá velmi omezené množství motivů, jež však jsou ve své vnitřní podstatě jakoby nekonečně proměnlivé a směřují k hledání všelidských hodnot. Bodorovými hrdiny jsou prostí lidé, dějový rámec je zdánlivě všední, vždy se však objevuje nějaké narušení každodennosti, které způsobí krizi. Působivá je zvláštní Bodorova kompozice, velmi prostá, téměř nezřetelně posunující děj až k nečekaně prudkému závěru. Taková je povídka Plus-mínus jeden den, podle níž byla nazvána jedna z jeho sbírek (Plusz-mínusz egy nap, 1974). Zdánlivě klidné až apatické chování propuštěného vězně v ní nenápadně vyústí v promyšlenou sebevraždu. Dalšími vydanými sbírkami jsou např. A tanú (Svědek, 1969), Megérkezés északra (Příjezd na sever, 1978). Vydavatel : DAUPHIN Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 190 ISBN: 80-7272-145-0

BODYCOMBE DAVID J. - SUDOKU NA CELÝ ROK 365 DOPLŇOVAČEK A PÁR ĎÁBELSKÝCH JAPONSKÝ
David J. Bodycombe Sudoku na celý rok Kniha obsahuje 365 doplňovaček - na každý den v roce jednu - a navíc i deset hlavolamů kakuro a deset nonogramů. Jednotlivé doplňovačky jsou označené podle obtížnosti od jedné do pěti hvězdiček. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština ISBN: 80-249-0818-2

BOEHME JULIA,WEICHMANNOVÁ HEIKE - NEROZLUČNÍ PŘÁTELÉ TÝNA A PONY
Prožijte vzrušující dobrodružství s Týnou a jejím milovaným poníkem. Chvíli trvalo, než si ti dva na sebe zvykli, ale pak se z nich stali nerozluční přátelé. Jen kdyby nebyl Pony takový paličák! Dokáže Týnu pěkně pozlobit. Pak se ale stala ta strašná nehoda . Sledujte napínavé osudy z populární edice Týna a Pony. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 136 ISBN: 80-253-0979-7

BOEHME JULIA,WEICHMANNOVÁ HEIKE - ROZPUSTILÁ OPIČKA TÝNA A PONY
Komu by se nelíbilo bydlet ve městě, kde je safaripark, a ještě k tomu u velkého jezera? Pro Týnu, které bude zakrátko deset let, je ale ještě důležitější to, že se v sousedství nachází ponyklub. Má totiž jednu velkou vášeň: jízdu na ponících. Pony je Týnin milovaný poník, ale chvíli trvalo, než si ti dva na sebe zvykli, protože tenhle chlupatý paličák dokáže Týnu někdy pěkně pozlobit. Ve volné řadě příběhů edice Týna a Pony mohou mladí čtenáři sledovat jejich mnohdy velmi napínavé osudy. Vydavatel : FRAGMENT Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština ISBN: 80-253-0980-3

BOEHMEKE THOMAS,DOLIVA RALF - ECHOKARDIOGRAFIE KAPESNÍ ATLAS
Tento příruční atlas obsahuje všechny potřebné informace, abyste se mohli orientovat v nespočetných echokardiografických řezech srdcem, a to snadno a s jistotou. Struktura knihy je mimořádně jednoduchá a didakticky propracovaná. V 444 ilustracích najdete: * Echokardiogramy, instruktivní barevná schémata i 3-D obrazy. * Podrobný, ale stručný popis všech akustických oken a zobrazovacích rovin pro každý echokardiogram. * Všechny důležité chorobné stavy v B-modu, M-modu, Dopplerovském zobrazení a barevném Doppleru. * Praktický přehled vyšetření nemocného, včetně zobrazovacích rovin a poloh pacienta. * Jsou ukázány všechny nemoci srdce - chlopňové vady, koronární nemoc, kardiomyopatie, chlopenní náhrady, zánětlivá onemocnění, defekty septa, hypertenzní nemoc, nitrosrdeční útvary . * Stovky praktických rad a tipů, které Vám pomohou lokalizovat, pojmenovat a zapamatovat si anatomické struktury a rysy. Publikace je vhodná pro začínající echokardiografisty a studenty medicíny. Zajímavé informace a rady v ní najdou ale i pokročilí odborníci zejména z řad kardiologů, internistů a lékařů oddělení zobrazovacích metod. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 232 ISBN: 80-247-2603-8

BOEHMELOVÁ JULIA, ZIMMER CHRISTIAN - PIRÁTSKÉ PŘÍHODY
Ahoj! Vítej na palubách pirátských lodí! Kapitán Kmínka pluje se svými muži napříč sedmi světovými moři a to s jediným cílem: získat co největší kořist. Naproti tomu Lola se chce stát jednou z nejnebezpečnějších pirátek, které kdy brázdily vody oceánů. Vydavatel : THOVT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 44

BOEHMOVÁ TEREZA,PEKÁRKOVÁ IVA /PŘEDMLUVA/,MAREŠ ŠTĚPÁN /ILUS - MATKA Z CUKRU A OCELI ANEB DEGENERACE,KTEROU NA MĚ SPÁCHALO
Kniha Terezy Boehmové Matka z cukru a oceli je sbírkou sarkastických a humorných fejetonů o mateřství. Fejetony jsou chronologicky řazeny a popisují slasti a strasti období od narození Tereziny dcery Anny až po její nástup do školky. Je to knížka o tom, jak mateřství může zamávat psychikou i celkem odolného jedince, který si velmi naivně zuby nehty brání svůj bývalý život, aby postupně objevoval dimenze své nové osobnosti 8211 matky. Fejetony vycházely na blogu iDNES.cz na adrese boehmova.blog.idnes.cz a také v různých časopisech 8211 Marianne, Ona DNES, Svět potravin, serveru babinet.cz a nově také Psychologie DNES. Knihu doprovází předmluva spisovatelky Ivy Pekárkové. Vydavatel : MILLENNIUM PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 220 ISBN: 80-86201-65-8

BOEHN Max - Miniaturen und silhouetten
Rok vydání : 1919 Poznámka :německy

BOER F.PETER - OCEŇOVÁNÍ TECHNOLOGIÍ PODNIKATELSKÉ A FINANČNÍ ASPEKTY
Kniha zkoumá vyčerpávajícím způsobem spojení mezi výzkumem a vývojem (V V) na jedné straně a hodnotou pro akcionáře na straně druhé. Nabízí matematické modely pro oceňování projektů V V a odpovídá na kritické otázky, jak analyzovat technologické iniciativy a předpovídat jejich budoucí hodnotu. Tento profesionální vztah vytváří společný jazyk pro pochopení finančních náležitostí V V a poskytuje analytické nástroje, které mohou podnikatelé, vědci a technici použít při oceňování nových technologií, projektů V V, ale též rozpočtů výzkumu a vývoje, a tím usnadňuje komunikaci a vede k osvícenějšímu rozhodování. Uvádí také několik běžných omylů z procesu oceňování majetků založených na technologiích, včetně slučování podniků s rozdílnými časovými horizonty, a opomenutí hodnoty strategií minimalizace rizik. Vydavatel : ZONER software s.r.o. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 432 ISBN: 978-80-86815-66-4

BOERNER Peter - Goethe
Rok vydání : 1996

BOESELAGER PHILIPP VON - CHTĚLI JSME ZABÍT HITLERA SPIKNUTÍ PROTI HITLEROVI VE VZPOMÍ
Philipp von Boeselager byl nejdéle žijícím účastníkem operace Valkýra , pokusu o atentát na Adolfa Hitlera 20. července 1944. Svědectví o svém životě a aktivním zapojení do spiknutí proti hlavě nacistického režimu vydal teprve na samém sklonku života. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2009 Počet stran: 192 ISBN: 80-204-1834-0

Boeters B. J. - Rodokaps-Nugget Camp
64 stran, původní sešit 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Ivo Železný, Praha Rok vydání : 1992

Boëthi Severin - Potěšení zarmoucených
54 stran, čb. přílohy, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vyšehrad, Praha Rok vydání : 1944

BOETHIUS - The Consolation of Philosophy
Rok vydání : 1999

Boettcher - Klapper - Rot / roh


BOETTINGER Hugo - Dr.Desiderius
Poznámka :katalog

BOGAR Benedikt - Milosrdní bratři
Rok vydání : 1934 Poznámka :A4, orig. vazba

Bogar Fr. Benedikt - Milosrdní bratři
W Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 342

Bogatyrev P. G. - Češsko-russkij slovar
Ocpl, 432 s. 1947 Giz Moskva, napsáno v jazyce: Česky

BOGÁTI Péter - Poslední člověk
Rok vydání :1987

Bogdan Kiszka - 1001 tipů a triků pro jazyk Java
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
538 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: červen 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2467-3
EAN: 9788025124673

Podlehli jste kouzlu jazyka Java, ve kterém lze programovat na celé řadě platforem? Hledáte zajímavé postupy, jak vyřešit specifický problém? Tato publikace nabízí více než tisíc řešení ve zcela novém vydání, jehož předchůdce se mezi čtenáři těší velké oblibě.

Ve velkém počtu tipů, rad, návodů a triků najdou inspiraci začátečníci, pokročilí, ale i profesionálové, kteří programují v Javě. Tipy a triky jsou přehledně členěny do tematických sekcí, nalezení požadované odpovědi je tak dílem okamžiku.

Kniha vám mimo jiné ukáže, jak:

Přiložené CD obsahuje zdrojové kódy všech tipů a triků uvedených v knize. Dále na něm najdete populární vývojová prostředí Javy NetBeans a Eclipse, ke kterým autor publikace přidal knihovny pro práci s multimédii.

O autorovi:

Bogdan Kostka
je profesionální programátor, překladatel a odborný konzultant. Zabývá se převážně programováním v jazycích C++, C a Java, z angličtiny přeložil na dvě desítky knih a odborných publikací a je autorem staršího vydání této knihy.


Bogdan Trojak - Brněnské metro
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-276-3
EAN : 9788072942084
Formát : 124 stran, 14x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (2. vydání)


Anotace : Bogdan Trojak byl až dosud jedním z čelných představitelů básnické generace 90. let. Získal řadu literárních ocenění, ale právě když se ocitl na vrcholu tvůrčích sil, odjel do vesnice Bořetice pěstovat víno. Teď se však ukázalo, že v ústraní také prověřoval na první pohled fantaskní teorii: Je v Brně metro? Jeho Buduje se brněnské metro? Ano, tajně, již od roku 1996 Bogdan Trojak byl až dosud jedním z čelných představitelů básnické generace 90. let. Získal řadu literárních ocenění, ale právě když se ocitl na vrcholu tvůrčích sil, odjel do vesnice Bořetice pěstovat víno. Teď se však ukázalo, že v ústraní také prověřoval na první pohled fantaskní teorii: Je v Brně metro? Jeho povídkový cyklus přináší svérázné příběhy z prostředí brněnské básnické bohémy 90. let. Trojakovo alter ego poeta Kojál zažívá nejrůznější bizarní příhody s kumpány z hospod a brněnského podzemí, ale i umělecké smetánky. A i když jsou některé historky stěží uvěřitelné, víme, že skutečná realita byla mnohem horší. Trojakovo alter ego poeta Kojál zažívá nejrůznější bizarní příhody s kumpány z hospod a brněnského podzemí, ale i umělecké smetánky. A i když jsou některé historky stěží uvěřitelné, víme, že skutečná realita byla mnohem horší.

Bogdan Trojak - Brněnské metro
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-276-3
EAN : 9788072942084
Formát : 124 stran, 14x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (2. vydání)


Anotace : Bogdan Trojak byl až dosud jedním z čelných představitelů básnické generace 90. let. Získal řadu literárních ocenění, ale právě když se ocitl na vrcholu tvůrčích sil, odjel do vesnice Bořetice pěstovat víno. Teď se však ukázalo, že v ústraní také prověřoval na první pohled fantaskní teorii: Je v Brně metro? Jeho Buduje se brněnské metro? Ano, tajně, již od roku 1996 Bogdan Trojak byl až dosud jedním z čelných představitelů básnické generace 90. let. Získal řadu literárních ocenění, ale právě když se ocitl na vrcholu tvůrčích sil, odjel do vesnice Bořetice pěstovat víno. Teď se však ukázalo, že v ústraní také prověřoval na první pohled fantaskní teorii: Je v Brně metro? Jeho povídkový cyklus přináší svérázné příběhy z prostředí brněnské básnické bohémy 90. let. Trojakovo alter ego poeta Kojál zažívá nejrůznější bizarní příhody s kumpány z hospod a brněnského podzemí, ale i umělecké smetánky. A i když jsou některé historky stěží uvěřitelné, víme, že skutečná realita byla mnohem horší. Trojakovo alter ego poeta Kojál zažívá nejrůznější bizarní příhody s kumpány z hospod a brněnského podzemí, ale i umělecké smetánky. A i když jsou některé historky stěží uvěřitelné, víme, že skutečná realita byla mnohem horší.

BOGDANOVA NATALIA - KREVNÍ SKUPINY A ÚPLNÝ SYSTÉM UZDRAVENÍ
Kniha informuje o tom, jak jsou čtyři krevní skupiny spojeny se stravováním, jak se v životě správně rozhodovat, jak se uzdravit a jak následovat přírodu. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 230 ISBN: 80-89115-67-5

BOGDANOVÁ ČANČÍKOVÁ DARJA - LADDUGANDY
?uťka, Furmi, Pfaki nebo Botaar jsou skoro neviditelné bytosti. Jen všímavý člověk má šanci je spatřit. Pozor: Jsou křehcí! Ale vše řeší s humorem. V této hravé knížce, s jemným až intimním smyslem pro humor, vypráví Darja Bogdanová Čančíková slovem a obrazem krátké příhody svých vymyšlených bytostí. Vytváří paralelní svět blízký každému dítěti, plný fantazie a neodolatelného městského humoru. Autorská knížka pro děti, dospívající i jejich rodiče. Kniha Laddugandy je podobně jako Mumínci Tove Jansonové určená celé rodině. Vydavatel : BAOBAB Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-87060-06-3

Bogdanovič, L. B. a kol. - Design v strojárstve
Vydavatel : Vydavateĺstvo technickej a ekonomickej literatúry, Bratislava Rok vydání: 1981 Jazyk: Slovenština Počet stran: 179

Bogdanovová N.S. - Pestujeme zeleninu v byte
Pravda 1987

Bogeng - Knihomilství
polopergamenová vazba, vazbu navrhl Josef Solar, typo Karel Dyrynk, intaktní stav Vydavatel : nakladatelství Elzevir Rok vydání : 1931

Bogeng G. A. E. - KNIHOMILSTVÍ
199 stran, typo Karel Dyrynk, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Elzevir, Praha Rok vydání : 1931

BOGER Jan - Elitní a speciální jednotky světa
Rok vydání :1992 - new180 1992 

BOGLAROVÁ Krystyna - Mlha nad Větrnou dolinou
Rok vydání :1979 - il. K.Beneš 

Boglarová Krystyna - Nehlaď kočku proti srsti
Ocpl, 120 s., il. S. Duda 1986 Albatros střelka, napsáno v jazyce: Česky

BOGLER BIRGIT - EGYPT-PRŮVODCE MARCO POLO+CESTOVNÍ ATLAS-DOPORUČENÉ TIPY
Česká verze kvalitního německého průvodce uvádí přehled historických památek a množství praktických rad pro turisty. [česky] Cestovní příručka obsahuje krátký všeobecný přehled, nejzajímavější turistické trasy k historickým památkám starého Egypta, ale i k jiným přírodním a kulturním pozoruhodnostem země. Předností průvodců edice Marco Polo je množství uvedených praktických informací - doporučené výletní cíle, tipy na nákupy a suvenýry, ceny v hotelích a restauracích, varování před nevhodným chováním a další praktické informace. Součástí je cestovní atlas podle jednotlivých oblastí a mapka Káhiry. Předností průvodce nakladatelství Marco Polo je přehlednost. Doposud je vydáno kolem 42 průvodců po zahraničí. Tento průvodce přináší nejzajímavější cestovatelské cíle celého světa. Je tu detailní popis oblasti průvodce, mnoho doporučených tipů a praktických informací (ubytování, nákupy, výlety, cestování s dětmi, sport, gastronomie, zábava, půjčovny aut, otvírací doby atd.). Součástí každého průvodce je cestovní atlas nebo city atlas. Vydavatel : Marco Polo s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 978-3-8297-657-8

Boglerová B. - Egypt
Kadel ( Marco Polo ) ( 1995 )

Bogner Václav Dr., přeložil - Starý zákon-Knihy rozjímavé III.
178 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Česká katolická charita Rok vydání : 1976

Bogomil Nonev - Řeč kamene, zlata a mramoru
Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 287

Bogomolov V. - V srpnu čtyřiačtyřicátého
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1979
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BOGOMOLOV Vladimír - Nemenovaní. V auguste štyridsiateho štvrtého
Rok vydání :1976 - slovensky 

BOGOMOLOV Vladimír - V srpnu čtyřiačtyřicáteho
Rok vydání : 1976

Bogomolov/ Melvil/ Narskij - Současná buržoazní filozofie
Ocpl, 590 s. 1977 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Boguckaja L. - Moskevští bolševici ve stávkových bojích roku 1905
Obr, 202 s. 1951 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

BOGUSZAK František/ ŠLITR Jaroslav - Topografie
Rok vydání :1962 - 292 s., 228 obr., 28 tab., velmi dobrý stav 

BOGUSZAK JIŘÍ, ČAPEK JIŘÍ, GERLOCH ALEŠ - TEORIE PRÁVA
Druhé, aktualizované a přepracované vydání vysokoškolské učebnice. Publikace podává systematický výklad hlavních typů právních kultur, pramenů práva, právních norem a jejich aplikace a interpretace, vztahu státu a práva, struktury právního státu a záruk zákonnosti. Vydavatel : ASPI a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 347 ISBN: 80-7357-030-0

BOGUSZAKOVÁ J.,ŘÍHOVÁ E.,KRÁSNÝ J. - OČNÍ ZÁNĚTY FARMAKOTERAPIE PRO PRAXI
S očními záněty, které tvoří rozsáhlou a relativně nesourodou skupinu onemocnění, se setkáváme v ordinacích jak očních lékařů, tak i lékařů praktických. Cílem publikace je pomoci při rychlé diagnostice a výběru adekvátní terapie. U léků je uváděn generický i komerční název, což by mělo usnadnit rozhodování o preskripci. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 978-80-7345-143-1

BOGUSZAKOVÁ JARMILA,PITROVÁ ŠÁRKA,RůŽIČKOVÁ EVA - AKUTNÍ STAVY V OFTALMOLOGII
Kniha se zabývá problematikou naléhavých stavů v očním lékařství, zcela nově pojaty jsou kapitoly týkající se infekčních stavů předního segmentu oka a úrazů. Je doplněna řadou tabulek a barevných obrázků. Vítaným pomocníkem se jistě stane zvláště mladým oftalmologům, kteří jsou v denní praxi a během pohotovostních služeb postaveni do situací, jež je nutno rychle řešit a kdy včasná a správná diagnostika vede k optimální léčbě a často i k záchraně zraku. Praktickým lékařům usnadní rozhodování, které kroky při řešení akutní nebo subakutní situace jsou v jejich kompetenci a kdy je nezbytné pacienta odeslat na specializované pracoviště. Pro studenty lékařských fakult by měla být tato příručka doplňkem základních učebnic. Vydavatel : GALÉN Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 116 ISBN: 80-7262-368-0

Boguszewska Helena - Železná opona
1950 Mír, napsáno v jazyce: Česky

BOGUSZEWSKA Helena - Ceký život Sabinin
Rok vydání :1948

Boguszewská, H. - Červení hadi
Ilustroval J. Rathouský. Vydavatel : Státní nakladatelství dětské knihy, Praha Rok vydání: 1950 Jazyk: Čeština Počet stran: 57

BOGZA Geo - Země z kamene
Rok vydání : 1961 Poznámka :A 6

Boh. Bauše - Moře a jeho tvorstvo
J. Otto, Praha, 1903, velmi dobrý stav, vazba je v okrajích odřená, lehce roztřepená, listy nažloutlé, místy skvrnité, polopl. převazba, vevázaná obálka, 170 stran, Přírodní vědy, Boh. Bauše-Moře a jeho tvorstvo

Boh. Bauše - Moře a jeho tvorstvo
J. Otto, Praha, 1903, výborný stav!, poloplátěná převazba, s 10 barevnými tabulemi a 141 čb. obrázky v textu, 169 stran, Přírodní vědy, Boh. Bauše-Moře a jeho tvorstvo

Boh. Dubňanské - Z našich dědin
Drobná prósa z mých cest moravským Slováckem. Poloplátěná vazba, lehce odřená a ve hřbetu nepatrně natržená (viz obr.), 93 stran. Nakl. A. Kiesswetter, Uherské Hradiště, 1940. Dobrý stav.

Boh. Klika, ilustroval Artuš Scheiner - Pohádky z dálných krajů
Šípková Růženka a jiné pohádky. Pohádky Šťastného domova. Druhé vydání. Nakl. Šolc a Šimáček, Praha, nedatováno. Nádherná celoplátěná nakladatelská ražená zlacená vazba, 84 stran s barevnými ilustracemi Artuše Scheinera. Nepatrně uvolněný hřbet (dva listy nedrží ve hřbetu). Pěkný stav.

Boh. Mathesius - Zpěvy staré Číny
Melantrich, Praha, 1947, velmi dobrý stav, zažloutlá vazba, mírně zašpiněná, odřené okraje, lehce nažloutlé listy, polopl. vazba, 7. vydání, 96 stran, Beletrie a poezie, Boh. Mathesius-Zpěvy staré Číny

Boh. Mathesius - Nové zpěvy staré číny
Melantrich, Praha, 1947, velmi dobrý stav, vazba je zažloutlá, lehce zašpiněná, mírně odřené okraje, nažloutlé listy, polopl. vazba, 6. vydání, 56 stran, Beletrie a poezie, Boh. Mathesius-Nové zpěvy staré číny

Boh. Mathesius - . . Nová ruská poesie (1910-1930)
Rok vydání : 1932 Nakladatelství : Sfinx, Bohumil Janda, Praha Počet stran : 148 stran

Boh. Molnár a Fr. Fuxa - podpis - Biblí k svobodě!
Almanah vydaný na památku stoletého trvání Evangelické církve obojího vyznání v zemích Koruny české a uherské. Praha, 1881. Dobová poloplátěná převazba, nepatrně zašpiněná a odřená, 172 stran. Pěkný stav.

Boh. Štědroň - Staré české písně
V původním znění s dějepisnými poznámkami. Melantrich, Praha, 1940. MELPA, č. 128. Původní brož, 23 stran. Dobrý stav.

Boh. Vinš - Listy ze Všerub u Kdyně
Nakl. míst. odb. Nár. Jedn. Poš. ve Všerubech u Kdyně, nedatováno. Původní brož, skvrnka na obálce (viz obr.), 40 stran. Dobrý stav.

Bohanesová Bohuslava - Oděvní materiály
1988 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

BOHATCOVÁ Mirjam - Česká kniha s svět
Rok vydání : 1973 Poznámka :A 4, brož.

BOHATCOVÁ Mirjam a kol - Česká kniha v proměnách staletí
Rok vydání : 1990 Poznámka :A 4

BOHATEC Miloslav - Skryté poklady
Rok vydání : 1967

Bohatec Miloslav - Skryté poklady
Nakladatelství (edice): Artia
Rok vydání: 1970
Ilustrace/foto: reprodukce
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav horší viz popis, kniha stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: Čtení pro bibliofila


Bohatec/ Daněk - Dnem i nocí-biblické úvahy
1946 Kalich, napsáno v jazyce: Česky

Boháč - Tisíc a jeden život
Rok :1981

Boháč - Adolf Zábranský
celolátěná vazba s obálkou (Milan Hegar) 4°, 250 stran, četná vyobrazení, Umělecké profily sv. 23, velmi dobrý stav Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1985

BOHÁČ J.M. - Adolf Zábranský
Rok vydání : 1985

BOHÁČ J.M. - Lev Šimák
Rok vydání : 1987 Poznámka :Umě. profily 28, váz.

BOHÁČ Jan - A pak uvidíš .
Rok vydání : 2000

BOHÁČ JAROMÍR - CHEB ZMIZELÉ ČECHY
Kniha edice Zmizelé Čechy obsahuje stručný přehled dějin města Chebu a archivní fotografie zmizelých objektů a urbanistických celků tohoto města. Vydavatel : PASEKA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7185-899-7

BOHÁČ Jiří M. - Adolf Zábranský
Rok vydání :1985 - velmi dobrý stav 

Boháč L. - Tisíc a jeden život
Odeon 1981

Boháč Ladislav - Tisíc a jeden život
1981 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky

Boháč Ladislav - Tisíc a jeden život
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 314

BOHÁČ LUBOMÍR,KALOUS JAN,KOCIAN JIŘÍ,LESÁK JOSEF,PRAVDA ILJA - JAN MASARYK (ÚVAHY O JEHO SMRTI)
an Masaryk (14. září 1886 Praha 10. března 1948 Praha) byl syn prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a jeden z nejvýznačnějších československých diplomatů první poloviny 20. století. Byl mimo jiné velvyslancem v Londýně (19251938), ministrem zahraničí Benešovy exilové vlády a nakonec taktéž ministrem zahraničí ve vládě Klementa Gottwalda. Při únorové krizi roku 1948 odmítl rezignovat spolu s ostatními nekomunistickými členy Gottwaldovy vlády. Na venek vystupoval konstruktivně, pronesl i několik provládních prohlášení. V soukromí ale rezignoval a přemýšlel nad odchodem do dalšího exilu. 10. března 1948 byl nalezen mrtev pod oknem svého bytu. Jeho smrt je dodnes záhadou. Existují celkem tři teorie: podle jedné šlo o vraždu (Masaryk byl z okna prostě vyhozen), podle druhé o sebevraždu (Masaryk z okna sám vyskočil) a podle třetí verze se Masaryk pokoušel po římse utéci ze svého bytu (kde se v tu chvíli prokazatelně pohybovali vetřelci) a z této římsy spadl. Po roce 1990 se k tragickému konci Jana Masaryka vrátil Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu - ÚDV, který obdržel řadu podnětů občanů i institucí a znovu prověřil všechny možnosti spjaté s úmrtím Jana Masaryka. Nyní předkládá odborníkům i veřejnosti nejobsáhlejší sborník příspěvků sedmi autorů, do něhož vedle pracovníků ÚDV Jana Kalouse, Lubomíra Boháče a Ilji Pravdy přispěli také historik Jiří Kocian a pamětníci Josef Lesák, Zdeněk F. Šedivý a Antonín Sum. Vydavatel : Nakladatelství XYZ Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 380 ISBN: 80-7388-332-4

BOHÁČ Zdeněk - České zemdě a Lužice
Rok vydání : 1993

BOHÁČ ZDENĚK,KALOUSKOVÁ NATAŠA /ILUSTR./ - POLOPOHÁDKY O RAMBAJSOVI A JINÝCH ŘEMESLNÍCÍCH
Autorské pohádky Zbyňka Boháče, odehrávající se v městečku Železnici a jeho okolí, usilují velmi originálním způsobem o přiblížení historie zdejšího kraje. Zavádějí čtenáře mezi dávné řemeslníky, jejichž prostřednictvím autor představuje tradiční řemesla, některá dnes už dokonce zaniklá a téměř zapomenutá. Řemeslníci tu spolu s dalšími místními obyvateli zastupují obyčejný lidský svět, avšak vedle nich se objevují postavy ze světa nadpřirozeného: hodní skřítkové, víly a vodníci, stejně jako zlý plivník, obr nebo čaroděj. Žádné z vyprávění však nekončí špatně, dobro zvítězí a zlo je potrestáno, protože tak to v pohádkách odjakživa chodí. Vydavatel : Nakladatelství BOR Eva Koudelková Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 80-86807-93-5

Boháček Ivan - Elixír života a smrti
1977 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Boháček Ivan - Elixíry života a smrti
Obr, 136 s. a 22 obr. na příl., il. V. Jiránek 1977 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

BOHÁČKOVÁ Libuše, WINKELHÖFFEROVÁ Vlasta - Vějíř a meč
Rok vydání : 1987 Poznámka :A4

Boháčová-Zikešová Sylva - Šel Velký pátek po Čechách
1945 Lábková, napsáno v jazyce: Česky

Boháčová-Žikešová Sylva - Šel Velký pátek po Čechách
Nakladatelství (edice): Vlastivědné nakl. M.Lábkové
Rok vydání: 1945
Počet číslovaných stran: 25
Poznámka ke knize: Nalepená nálepka na obálce. - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


BOHDALOVÁ / KOPECKÁ / ŠŤASTNÝ - Hádej, kam půjdem na oběd?
Rok vydání :1991 - 256 s. 

BOHDALOVÁ J./ HORA-HOŘEJŠ P. - Měla jsem štěstí na lidi
Rok vydání :2006 - výborný stav 

BOHDALOVÁ J./KOPECKÁ S./ŠŤASTNÝ - Hádej kam půjdem na večeři?
Rok vydání :1990

Bohdalová Jiřina - Hádej, kam půjdem na večeři
1990 Kredit, napsáno v jazyce: Česky

BOHDALOVÁ Jiřina / KOPECKÁ Slávka / ŠŤASTNÝ Andrej - Hádej, kam půjdem na flám ?
Rok vydání :1992 - váz., 224 s. 

BOHDALOVÁ JIŘINA,KOPECKÁ SLÁVKA - HERR GOTT . A ŽE TO UTEKLO! 70
Herr Gott . a že to uteklo! Dárkový balíček legrace pro sedmdesátníka Karla Gotta z pera Jiřiny Bohdalové a Slávky Kopecké (ilustrace Pavel Skalník) s přispěním mnoha osobních přátel Mistra. Milý Karle, ty dobře víš, že se máme rádi. Léta se spolu smějeme, nepomlouváme se, nezávidíme si a nejsme si nic dlužni. To je vzácné! Vzácný jsi především Ty. Gentleman, solitér, kamarád vše ověřeno časem. I proto jsem se spojila s Tvými přáteli, kteří Tě mají stejně jako já rádi (nepomlouvají Tě, přejou Ti a nejsou Ti nic dlužni) a k Tvým narozeninám jsem přichystala malý žertovný dárek. Chystala jsem ho s přáním, aby ses nahlas smál. Říct Ti to musím: moc ráda Tě poslouchám, ale nade vše miluju chvíle, kdy se tak trochu zakloníš a pak řveš smíchy. A když jsem u toho. Vydavatel : Sláfka Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 150 ISBN: 80-86631-78-3

Bohdalová Jiřina- - Třicet dní, které otřásly váhou-Dietní kuchařka
135 stran, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Set Out Rok vydání :

Bohdalová, J. Kopecká, S. Šťastný, A. - Hádej, kam půjdem na večeři?
Vydavatel : KREDIT, Praha Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 238

Bohdalová, Jiřina a Slávka Kopecká a Andrej Šťastný - Hádej, kam půjdem na oběd?
Rok :1991

Bohdalová, Jiřina a Slávka Kopecká a Andrej Šťastný - Hádej, kam půjdem na flám?
Rok :1992

Bohdalová, Jiřina a Slávka Kopecká a Andrej Šťastný - Hádej, kam půjdem na večeři?
Rok :1990

Bohdalová, Kopecká, Šťastný - Hádej, kam půjdem na flám?
Nakladatelství (edice): Kredit
Rok vydání: 1992
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 220
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav dobrý se stopami použití


Bohdalová-Pěničková - Lidi, to je ale bašta ! Sympatická kuchařka Jiřiny Bohdalové a Lídy Pěničkové
Nakladatel :Eminent Rok vydání :1997 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -190 str., bar foto, Komárek V. čb il.

Bohdan Cafourek - Správa Windows Serveru 2008
Podtitul : průvodce pokročilého správce
Formát : 16×24 cm, 288 stran
Datum vydání : 25.05.2009
ISBN : 978-80-247-2124-8
Anotace : Tato kniha by měla prospět především správcům sítí, kteří již mají několik let zkušeností z praxe a nastavení Serveru 2003 a Windows XP jim nepůsobí problémy. Zde získají především praktický náhled do nových vlastností Serveru 2008 ve spolupráci s Windows Vista klienty. Nečekejte dlouhé úvodní popisy zdůvodňující potřebnost zálohování, výhody většího počtu řadičů domény či doplnění operační paměti pro Windows Vista. Zde se půjde rovnou k praxi a k řešením, která vám usnadní profesní život. Část knihy je věnovaná i technikám, které jsou obdobné pro obě poslední verze klientů i serverů od Microsoftu, ale nejsou příliš známé a stojí za pozornost. Hlavní zaměření knihy je tedy na správce serverů a sítí, ale využijí ji i nadšenci pracující s Vistami a směřující k pokročilejším technikám jako jsou skripty, registry či příkazový řádek.


Bohdan Cafourek - 1001 tipů a triků pro Microsoft Windows Server 2003
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
formát knihy: 190 nbsp mm x 225 nbsp mm
416 stran černobílých
Datum vydání: září 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0351-X
EAN: 9788025103517

Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.

Knihy jsou dodávány ve standardní knižní kvalitě, s lepenou vazbou, barevnou obálkou a černobílým tiskem stran.



Bohdan Chudoba - JINDY A NYNÍ
Dějiny českého národa. Vyšehrad, Praha, 1946 461 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : obálka mírně zažloutlá, jinak velmi dobrý stav.

Bohdan Holomíček - Národní divadlo, sezona 2002/03
Nakladatel : Gallery
ISBN : 80-86010-82-1
EAN : 9788086010823
Formát : 152 stran, 25x22,5cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Fotograf Bohdan Holomíček zachytil na fotografiích jednu sezonu v Národním divadle.

Bohdan Holomíček - Národní divadlo, sezona 2002/03
Nakladatel : Gallery
ISBN : 80-86010-82-1
EAN : 9788086010823
Formát : 152 stran, 25x22,5cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Fotograf Bohdan Holomíček zachytil na fotografiích jednu sezonu v Národním divadle.

BOHDAN JOSEF, BOHDANOVÁ BLANKA - JOSÍFEK
Vzpomínky na dětství v hájovně na Blovicku, na učednická léta ve Vídni a na dramatická léta válečná v Pětatřicátém plzeňském pluku. Vydavatel : PRIMUS Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 164 ISBN: 80-85625-62-8

Bohdan Kaminský - Doma i jinde
Nakladatel : J. Otto Rok vydání (číslo vydání) : 1899 ()

Bohdan Kaminský - Kresby
Pod křídlem nadšení. Bosňák. Z knihy přání měšť. besedy v X. Buď dobročinným. Jak jsem byl nihilistou. Autor s interessantní tváří. Vydal J. L. Kober, Praha, nedatováno. Ústřední knihovny sešit 199 - 202. Původní brož, 185 stran. Uvolněný a mírně natržený hřbet, potrhané okraje některých listů, obálka lehce pomačkaná. Velmi slušný stav.

Bohdan Lekyj - Srdce a železo (Motria) svazek II
Nakladatel : Kozoroh

Bohdan Lepkyj - Srdce a železo (Mortia) svazek I
Nakladatel : Kozoroh

Bohdan Prošek - Bulharsko-český a český-bulharský kapesní slovník
SPN, Praha, 1964, dobrý stav, vazba je mírně zaprášená, na zadní straně patrná skvrna od polití, velmi lehce nažloutlé listy, orig. celopl. vazba, 1. vydání, 684 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bohdan Prošek-Bulharsko-český a český-bulharský kapesní slovník

Bohdan Sláma - Štěstí
Nakladatel : Větrné mlýny
Edice :Filmový klub
ISBN : 80-86907-13-9
EAN : 9788086907130
Formát : 216 stran, 17,5x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Nový svazek edice Filmový klub vychází k premiéře filmu Bohdana Slámy Štěstí. Původní literární námět a jedna z verzí scénáře nového autorského filmu Bohdana Slámy, které jsou v této knize doplněny fotografiemi z dokončeného filmu a jeho natáčení, dávají nahlédnout do procesů, které vznik celovečerního filmu provázejí.

Bohdan Sláma - Štěstí
Nakladatel : Větrné mlýny
Edice :Filmový klub
ISBN : 80-86907-13-9
EAN : 9788086907130
Formát : 216 stran, 17,5x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Nový svazek edice Filmový klub vychází k premiéře filmu Bohdana Slámy Štěstí. Původní literární námět a jedna z verzí scénáře nového autorského filmu Bohdana Slámy, které jsou v této knize doplněny fotografiemi z dokončeného filmu a jeho natáčení, dávají nahlédnout do procesů, které vznik celovečerního filmu provázejí.

Bohdan Zaleský - Básně Bohdana Zaleského
přeložil R. Pokorný Vydavatel : dra. Ed. Grégra Rok vydání: 1881 Jazyk: Čeština Počet stran: 206

Bohdan Zaleský - Básně Bohdana Zaleského
Grégr a Ferd. Dattl, Praha, 1881, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, ta je v krajích lehce odřená, přeložil Rudolf Pokorný, 206 stran, Beletrie a poezie, Bohdan Zaleský-Básně Bohdana Zaleského

Bohdana Pávková - Logopedické pexeso a obrázkové čtení - B - P - N - D - F - V - K - H - CH - ĎŤŇ
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
16 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2319-5
EAN: 9788025123195

Publikace Logopedické pexeso a obrázkové čtení obsahuje:

Logopedické pexeso je možné použít při nápravě řeči k procvičení již vyvozených hlásek P-B-N-D-F-V-K-H-CH-ĎŤŇ. Dítě při hře pojmenovává obrázky, a tím si výslovnost hlásky procvičí.

V obrázkovém čtení se naučené a procvičené hlásky upevňují, čímž se usnadňuje jejich užívání v plynulé řeči. Dítěti přečteme celý text, ve kterém je zvýšená frekvence sledované hlásky, aby dítě mělo vzor správné výslovnosti i užití správných mluvnických tvarů.

Dítě pojmenuje názvy obrázků vyčleněných na okraji stránky. Potom mu čteme takové mluvní celky, které je schopné si zapamatovat, a dítě po nás opakuje. Při předčítání bychom neměli zapomínat na měkké hlasové nasazení, správnou výslovnost, přiměřenou hlasitost a tempo. Snažme se, aby naše česká řeč byla líbivá, ať děti mají v nás dospělých správný vzor k napodobení.

Začínající čtenáři si mohou texty číst sami.

Autorka


Bohdana Pávková - Logopedické pexeso a obrázkové čtení - L-R-Ř
skladem, expedice ihned
16 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2318-8
EAN: 9788025123188

Publikace Logopedické pexeso a obrázkové čtení obsahuje:

Logopedické pexeso je možné použít při nápravě řeči k procvičení již vyvozených hlásek L-R-Ř. Dítě při hře pojmenovává obrázky, a tím si výslovnost hlásky procvičí.

V obrázkovém čtení se naučené a procvičené hlásky upevňují, čímž se usnadňuje jejich užívání v plynulé řeči. Dítěti přečteme celý text, ve kterém je zvýšená frekvence sledované hlásky, aby dítě mělo vzor správné výslovnosti i užití správných mluvnických tvarů.

Dítě pojmenuje názvy obrázků vyčleněných na okraji stránky. Potom mu čteme takové mluvní celky, které je schopné si zapamatovat, a dítě po nás opakuje. Při předčítání bychom neměli zapomínat na měkké hlasové nasazení, správnou výslovnost, přiměřenou hlasitost a tempo. Snažme se, aby naše česká řeč byla líbivá, ať děti mají v nás dospělých správný vzor k napodobení.

Začínající čtenáři si mohou texty číst sami.

Autorka


Bohdana Pávková - Logopedické pexeso a obrázkové čtení C-S-Z-Č-Š-Ž
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
16 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1993-8
EAN: 9788025119938

Publikace Logopedické pexeso a obrázkové čtení obsahuje:

Logopedické pexeso je možné použít při nápravě řeči k procvičení již vyvozených hlásek C-S-Z-Č-Š-Ž. Dítě při hře pojmenovává obrázky, a tím si výslovnost hlásky procvičí.

V obrázkovém čtení se naučené a procvičené hlásky upevňují, čímž se usnadňuje jejich užívání v plynulé řeči. Dítěti přečteme celý text, ve kterém je zvýšená frekvence sledované hlásky, aby dítě mělo vzor správné výslovnosti i užití správných mluvnických tvarů.

Dítě pojmenuje názvy obrázků vyčleněných na okraji stránky. Potom mu čteme takové mluvní celky, které je schopné si zapamatovat, a dítě po nás opakuje. Při předčítání bychom neměli zapomínat na měkké hlasové nasazení, správnou výslovnost, přiměřenou hlasitost a tempo. Snažme se, aby naše česká řeč byla líbivá, ať děti mají v nás dospělých správný vzor k napodobení.

Začínající čtenáři si mohou texty číst sami.

Autorka


Bohdana Pávková - Řehoři, řekni Ř - Logopedie pro děti od 4 do 7 let
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
32 str. plnobarevných
Datum vydání: červenec 2009
Věková kategorie: od 4 let
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2512-0
EAN: 978-80-251-2512-0

Veselá a hravá knížka pro děti předškolního a mladšího školního věku osvědčené autorky Bohdany Pávkové jistě potěší všechny děti a rodiče. Líbit se jim určitě budou i vtipné a přívětivé ilustrace Richarda Šmardy.


Bohdana Pávková - Logopedické pexeso a obrázkové čtení C-S-Z-Č-Š-Ž
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
16 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1993-8
EAN: 9788025119938

Publikace Logopedické pexeso a obrázkové čtení obsahuje:

Logopedické pexeso je možné použít při nápravě řeči k procvičení již vyvozených hlásek C-S-Z-Č-Š-Ž. Dítě při hře pojmenovává obrázky, a tím si výslovnost hlásky procvičí.

V obrázkovém čtení se naučené a procvičené hlásky upevňují, čímž se usnadňuje jejich užívání v plynulé řeči. Dítěti přečteme celý text, ve kterém je zvýšená frekvence sledované hlásky, aby dítě mělo vzor správné výslovnosti i užití správných mluvnických tvarů.

Dítě pojmenuje názvy obrázků vyčleněných na okraji stránky. Potom mu čteme takové mluvní celky, které je schopné si zapamatovat, a dítě po nás opakuje. Při předčítání bychom neměli zapomínat na měkké hlasové nasazení, správnou výslovnost, přiměřenou hlasitost a tempo. Snažme se, aby naše česká řeč byla líbivá, ať děti mají v nás dospělých správný vzor k napodobení.

Začínající čtenáři si mohou texty číst sami.

Autorka


Bohdana Pávková, Richard Šmarda - Jak se kluci a holky učili říkat L, ĎŤŇ, CSZ, ČŠŽ, R a Ř - Logopedie pro děti od 4 do 7 let
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
16 stran černobílých
48 str. plnobarevných
Datum vydání: červen 2007
Věková kategorie: od 4 let
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1698-2
EAN: 9788025116982

Publikace Jak se holky a kluci učili říkat L, ĎŤŇ, CSZ, ČŠŽ, R a Ř obsahuje: Vážený dospělý,

oslovuji vás záměrně takto, protože nevím, zda jste rodič, prarodič, případně učitel nebo student zajímající se o kultivaci naší mateřštiny. Možná také, že máte ve své blízkosti človíčka, kterému není moc dobře rozumět a vy si děláte starosti, jak se domluví s kamarády a jak to asi zvládne ve škole. Nyní, kdy má komunikace stále větší vliv na uplatnění člověka ve společnosti a ve světě práce, chceme našim dětem i z tohoto hlediska poskytnout co nejlepší podporu. Proto jste možná sáhl po knize Bohdany Pávkové s ilustracemi Richarda Šmardy Jak se kluci a holky učili říkat L, ĎŤŇ, CSZ, ČŠŽ, R a Ř. Nebo se snad vašemu dítku zalíbila lákavá barevná obálka? Tím lépe, protože bude s tím větší chutí, s vaší pomocí, rozhýbávat mluvidla, jak se odborně říká rtům, jazyku, zubům?, tedy všem částem našeho těla, které se na řeči podílejí. Nesmíme také zapomenout na zrak a sluch a samozřejmě na mozek, který vše řídí. Uvědomujeme si totiž, že pro správnou řeč nestačí jen dobře otvírat ústa a hýbat jazykem. Musíme přemýšlet o obsahu toho, co chceme sdělit a hlavně nás musí mluvení těšit. Nutíme-li dítě k mluvení, určitě je nepřimějeme ke správné řeči a ještě navíc v něm vzbudíme k řeči odpor a bohužel často i odpor k učení. Využijeme-li však doporučení a výborně, na vysoké odborné úrovni zpracované hry a cvičení významné logopedky s dlouholetou úspěšnou praxí Bohdany Pávkové, určitě se nám podaří dítě pro společnou práci získat. Ti z nás, kteří znají dřívější úspěšné publikace autorky, mi dají za pravdu, že tato nová knížka dále rozvíjí předchozí (např. Hrajeme si s řečí, 2004, Říkej si se mnou, 2005) a liší se od nich. V prvé řadě je tu příběh dětí, které si s řečí hrají . Ten tvoří z logopedických cvičení celek, který povzbuzuje chuť dítěte v práci pokračovat. Dalším kladem je povzbuzování aktivity dítěte formou úkolů, čtení obrázků a konečně naslouchání příběhům a jejich vyprávění. Autorka samozřejmě uplatnila všechny odborné zásady umožňující upevnění správné výslovnosti, rozvíjení vyjadřovacích schopností dítěte. Proto je vhodné postupovat přesně podle jejích doporučení, nespěchat, zkrátka si to s dítětem užívat a radovat se z úspěchu. Bude to pro ně jistě příjemná práce hra, protože bude mít prostor i pro dotvoření vybarvování lákavých ilustrací Richarda Šmardy. Knížka bude užitečná pro děti předškolního věku i pro začínající školáky, které podpoří v začátku čtení.

Hodně radosti ze společné práce přeje

PhDr. Alena Šafrová
speciální pedagožka, logopedka


Bohdana Pávková, Richard Šmarda - Říkej si se mnou - Říkanky, básničky a pohádka k procvičování správné výslovnosti
skladem, expedice ihned
formát knihy: 238 nbsp mm x 190 nbsp mm
47 stran černobílých
47 str. plnobarevných
Datum vydání: srpen 2005
Věková kategorie: od 4 let
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0528-8
EAN: 9788025105283

Grafomotorická cvičení, říkanky, básničky - k procvičování správné výslovnosti!
Rozšiřování slovní zásoby zábavnou formou!

Říkej si se mnou je další z řady knih uznávaných autorů Bohdany Pávkové a Richarda Šmardy. Jde opět o velmi nápaditou knížku pro děti útlého i staršího věku. Nejedná se o pouhé seřazení básniček a říkanek do jedné knihy. Jako v každé jiné publikaci jmenovaných autorů jsou děti přilákány ke spolupráci řadou jiných aktivit, konkrétně hádankami, vystřihovánkami, dolepováním obrázků do textů říkanek, grafomotorickými cvičeními.

Publikace najde uplatnění i v oboru logopedie. V úvodu autorka odkazuje na nutnou spolupráci s logopedem. Knížka je zajímavým doplňkovým logopedickým materiálem, ale je nutné, aby logoped po zhodnocení celkového stavu řeči dítěte doporučil výběr říkanek. Spolupráce s logopedem je vítána i proto, aby při nácviku výslovnosti nedocházelo k automatizaci nesprávných návyků nebo naopak k nežádoucí hyperkorektní výslovnosti.

Velmi si cením toho, že autorka u každé z říkanek uvedla autora nebo původ v lidové slovesnosti. Básničky napomohou i rozvoji slovní zásoby, navíc podporují rytmizaci a mohou být využity při nácviku správného tempa řeči.

Publikace se velmi dobře uplatní při celkovém rozvoji řečových dovedností.

Mgr. Michaela Voldřichová
klinická logopedka


Bohdana Pávková, Richard Šmarda - Hrajeme si s řečí - Logopedie pro děti od 4 do 7 let
skladem, expedice ihned
formát knihy: 238 nbsp mm x 190 nbsp mm
92 str. plnobarevných
Datum vydání: září 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0322-6
EAN: 9788025103227

Procvičování správné výslovnosti pro děti od 4 do 7 let - hravou a zábavnou formou!

Vážený čtenáři,

navštěvujete se svým dítětem logopedickou poradnu? Máte pocit, že by Vaše dítě mohlo mluvit lépe? Vy mu sice v rodině rozumíte, ale jeho domluva s ostatními lidmi je obtížnější? Nabízí se Vám příležitost získat kvalitního pomocníka v knize osvědčené autorské dvojice.Ten, kdo si chce se svým dítětem hrát, strávit pěkné chvilky zábavného učení najde v ní, na rozdíl od některých podobných publikací, rady zkušené logopedky jak s dítětem pracovat. Dále v ní najde slova k opakování, věty, obrázky, omalovánky, podněty pro kreslení, vystřihování. Tedy všechno důležité pro rozvoj řeči jako základu pro správné používání mateřského a cizích jazyků i složitých komunikačních systémů. Začínající čtenář může později obrázkové texty číst a tak si současně upevňovat výslovnost i procvičovat čtení. Správně volená slova, vtipné příběhy, vkusné ilustrace, přitahují zájem dětí. Počáteční jednoduchá slova dítě dobře zvládne, což mu umožní postupně upevňovat správnou výslovnost ve větách a konečně v běžné řeči. Texty, doplněné obrázky, které jsou doporučeny pro poslech, podněcují sluchové i zrakové vnímání, paměť dítěte, což je důležité pro rozvoj čtenářských dovedností.

Nějakou desítku let pracuji s publikacemi logopedky Bohdany Pávkové a malíře Richarda Šmardy (všimněte si, že se jeho lidé i zvířátka usmívají). Setkávají se vždy s velkým zájmem mých malých i starších klientů a jejich rodičů. Přesvědčíte se, že tato zajímavá motivující kniha, radostná atmosféra společné hry, Vám pomůže předejít možné nechuti dítěte k pravidelným a často dlouhodobým cvičením.

Přeji Vám, vážený dospělý, hodně radostných chvilek s dítětem a touto knihou.

Vaše PhDr. Alena Šafrová,
speciální pedagog Speciálního pedagogického centra při Soukromém speciálním gymnáziu Integra, Brno Líšeň,
externí pedagog Pedagogické fakulty MU v Brně


Bohdana Pávková, Richard Šmarda - Hrajeme si s řečí - Logopedie pro děti od 4 do 7 let
skladem, expedice ihned
formát knihy: 238 nbsp mm x 190 nbsp mm
92 str. plnobarevných
Datum vydání: září 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0322-6
EAN: 9788025103227

Procvičování správné výslovnosti pro děti od 4 do 7 let - hravou a zábavnou formou!

Vážený čtenáři,

navštěvujete se svým dítětem logopedickou poradnu? Máte pocit, že by Vaše dítě mohlo mluvit lépe? Vy mu sice v rodině rozumíte, ale jeho domluva s ostatními lidmi je obtížnější? Nabízí se Vám příležitost získat kvalitního pomocníka v knize osvědčené autorské dvojice.Ten, kdo si chce se svým dítětem hrát, strávit pěkné chvilky zábavného učení najde v ní, na rozdíl od některých podobných publikací, rady zkušené logopedky jak s dítětem pracovat. Dále v ní najde slova k opakování, věty, obrázky, omalovánky, podněty pro kreslení, vystřihování. Tedy všechno důležité pro rozvoj řeči jako základu pro správné používání mateřského a cizích jazyků i složitých komunikačních systémů. Začínající čtenář může později obrázkové texty číst a tak si současně upevňovat výslovnost i procvičovat čtení. Správně volená slova, vtipné příběhy, vkusné ilustrace, přitahují zájem dětí. Počáteční jednoduchá slova dítě dobře zvládne, což mu umožní postupně upevňovat správnou výslovnost ve větách a konečně v běžné řeči. Texty, doplněné obrázky, které jsou doporučeny pro poslech, podněcují sluchové i zrakové vnímání, paměť dítěte, což je důležité pro rozvoj čtenářských dovedností.

Nějakou desítku let pracuji s publikacemi logopedky Bohdany Pávkové a malíře Richarda Šmardy (všimněte si, že se jeho lidé i zvířátka usmívají). Setkávají se vždy s velkým zájmem mých malých i starších klientů a jejich rodičů. Přesvědčíte se, že tato zajímavá motivující kniha, radostná atmosféra společné hry, Vám pomůže předejít možné nechuti dítěte k pravidelným a často dlouhodobým cvičením.

Přeji Vám, vážený dospělý, hodně radostných chvilek s dítětem a touto knihou.

Vaše PhDr. Alena Šafrová,
speciální pedagog Speciálního pedagogického centra při Soukromém speciálním gymnáziu Integra, Brno Líšeň,
externí pedagog Pedagogické fakulty MU v Brně


Bohdanecký A. - Dvacetpět let činnosti telocvičné jednoty Sokol v Praskačce
1904-1929. Jazyk: Čeština Počet stran: 40

Bohdanová B. - Život jako v pavučince
Primus 1995

BOHDANOVÁ BLANKA - ŽIVOT JAKO V PAVUČINCE
Kniha vzpomínek a úvah o životě a umění známé herečky, pedagožky a malířky Blanky Bohdanové. ..upřímná výpověď o životě, lásce, profesi a společnosti doprovázená barevnými a černobílými fotografiemi. Vydavatel : PRIMUS Rok vydání: 2000 Jazyk: Čeština Počet stran: 210 ISBN: 80-85625-40-7

Bohemia - Zrnko písku


BOHLMANN FRIEDRICH - VAŘÍME ZDRAVĚ PŘI ZVÝŠENÉM CHOLESTEROLU 100 CHUTNÝCH LEHKÝCH
Máte v krvi příliš mnoho cholesterolu? Dopřejte vašemu organismu výměnu oleje a ochraňte tak své cévy před škodlivými usazeninami. Na co byste měli chuť - na řízek, špagety s lososí omáčkou nebo kousek krémového dortu? Žádný problém, přísné diety jsou už dávno pasé, naučte se, jak si můžete taková jídla vychutnávat s ohledem na cholesterol. Vydavatel : VAŠUT Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7236-426-X

BOHLMANN FRIEDRICH - PŘEHLEDNÝ PRŮVODCE JAK ZHUBNOUT 5 KILO
Superflexibilní plán hubnutí Snáz už to nejde 8211 šest programů šitých na míru vás dovede ke zdravému snížení hmotnosti. Přitom zaručeně zhubnete 5 kilogramů. Zcela podle vašich možností a přání za dva, za tři, za šest, za osm nebo za deset týdnů. Kolika kalorií se dokážete vzdát? Jak intenzivně chcete každý den sportovat? Vyberte si svůj individuální dietní program! Dokonale sladěné týdenní programy doplní recepty s přesně vypočítaným množstvím kalorií a vhodné nabídky pohybu na každý den. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-249-1307-0

BOHLMANNOVÁ-MODERSOHNOVÁ MARINA - PAŘÍŽ-(2)-PRŮVODCE MERIAN LIVE!
Přijedete-li do Paříže, určitě nebudete vědět, kam dřív: k Eiffelovce nebo do Louvru, k Vítěznému oblouku nebo honem na Champs-Elysées? A budete v nitru bojovat: odolat či neodolat lákavé vůni kávy a pečiva vycházející ze secesních kavárniček, nebo snad, dokud vás nohy ještě unesou, se projít po břehu Seiny 8230 Ani tady však nenajdete potřebný klid - stačí jen pomyšlení na úžasnou nabídku módních obchodů v Lafayette. Kdo přijede do Paříže poprvé, atmosféra metropole ho zaplaví mocnými dojmy a tápe: rozhodně musím vidět Sacré-Coeur, La Défense a Monu Lisu a 8230 Vždyť tahle kráska na Seině má tolik půvabů a pokladů, které se skrývají ve stínu oněch světoznámých památek, notoricky známých z tolika francouzských filmů. MERIAN live! vám podá pomocnou ruku: dovede vás k půvabné Sainte-Chapelle, křehkému zázraku utkanému ze skla, barev a světla nabídne vám výběr z několika hospůdek v pověstné Latinské čtvrti, poblíž Sorbonny, ve kterých můžete ulevit unaveným údům třeba po procházce velkolepou Lucemburskou zahradou poradí vám při nákupech v galeriích a v obchodech přetékajících knihami v Saint-Germain-des-Prés. A ty milovníky nočního života, kteří v sobě najdou po celodenním trmácení po památkách ještě sílu, nasměruje na diskotéky, kde každou buňku těla rozkmitávají africké rytmy či salsa a samba. I pro ctitele jazzu tu objeví podnik, kde se budou cítit jako v ráji. Vydavatel : VAŠUT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7236-683-5

Bohm a kol - Včelařský kalendář 1949
1948 ZÚVS, napsáno v jazyce: Česky

Böhm Č. - Skalničky a skalky
Práce 1973

Bohm Č. - Okrasné rostliny a životní prostředí
Nakladatel :Práce Rok vydání :1981 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -270 str., bar foto

BÖHM Čestmír - Stálezelené, opadavé a popínavé dřeviny našich zahrad
Rok vydání :1976

BÖHM Čestmír - Skalničky našich zahrad
Rok vydání :1980 - brož. 

Böhm Čestmír - Skalničky a skalky
Ocpl, 286 s.,bar foto J. Tykač ad. 1977 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Bohm Čestmír - Stálezelené, opadavé a popínavé dřeviny našich zahrad
lam, 320 s. 1976 SZN, napsáno v jazyce: Česky

Bohm Čestmír - Stálezelené, opadavé a popínavé dřeviny našich zahrad
lam, 320 s. 1976 SZN, napsáno v jazyce: Česky

Bohm Čestmír - Skalničky našich zahrad
Obr, 328 s., 48 bar, 64 čb foto 1980 SZN, napsáno v jazyce: Česky

Bohm Čestmír - Okrasné rostliny a životní prostředí
1981 Práce Delfín, napsáno v jazyce: Česky

Böhm Čestmír - Okrasné rostliny a životní prostředí
Nakladatelství (edice): Delfín
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 281
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Böhm Čestmír - Skalničky a skalky
Nakladatelství (edice): Delfín
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 270
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Böhm Čestmír - Okrasné rostliny a životní prostředí
Nakladatelství (edice): Delfín
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 281
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Böhm Čestmír - Okrasná zahrada a její rostliny
Nakladatelství (edice): Státní zemědělské naklad.
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: foto barevné, nákresy čb
Počet číslovaných stran: 384
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


BÖHM Čestmír - Okrasné rostliny a životní prostředí
Rok vydání :1981 - výborný stav 

BÖHM Čestmír - Okrasné listnáče našich zahrad
Rok vydání : 1985

BÖHM Čestmír - Skalničky našich zahrad
Rok vydání : 1980

Böhm Čestmír - Okrasná zahrada a její rostliny
Nakladatelství (edice): Státní zemědělské naklad.
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: foto barevné, nákresy čb
Počet číslovaných stran: 384
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


BOHM Čestmír - Okrasná zahrada a její rostliny
Rok vydání : 1988 Poznámka :A 4

BOHM Čestmír - Skalničky a skalky
Rok vydání : 1973

BOHM DAVID - TICHO HROCHA ČERNÉ POHÁDKY
Unikátní africký komiks pro děti i dospělé od finalisty letošní Chalupeckého ceny. Poetické, trochu absurdní, místy až černé - takové jsou krátké pohádkové příběhy této knihy. Většina z nich vychází z tradičního afrického folkloru, i když v podání dětských vypravěčů dost osobitě upraveného. Do Čech ke kreslíři Davidu Böhmovi texty doputovaly v zavazadle jeho sestry Terezie jako štos slohových prací z malé středoafrické školy. Obrazotvornost černého kontinentu nemilosrdně bourá naši evropskou představu o tom, jak má vypadat pohádka. Pro děti lehce šokující, pro dospělé jednoznačně osvěžující komiks. Vydavatel : LABYRINT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 63 ISBN: 80-86803-17-3

Böhm, Čestmír - Stálezelené, opadavé a popínavé dře
Stálezelené, opadavé a popínavé dřeviny našich zahrad Rok :1976

Böhm, Jaroslav - Kronika objeveného věku
Poloplátěná vazba, 608 str. s 45 obr. v textu a 94 tabulek s č/b foto jako příloha. Praha, Družstevní práce, 1941. Přední desky lehce zašpiněné (viz foto), jinak velmi dobrý stav.

Böhm, L., Dr - Nordwestböhmen in der Kunst von 1530 - 1680
Ausstellung in Brüx vom 28. August bis 14. September 1932. Hft. Nr. 6./1932. OBrož. Most, Museumsverein, 1932, 39 S., 8° s čb. fotografiemi v textu. Obálka nepatrně ušpiněna a na hranách lehce potrhána podpis předchozího majitele na přední straně obálky. Jinak ve velmi pěkném stavu. /A 9918/

Böhm/ Dolejší a kol - Encyclopedia od Gardening
A4, 440 s., 124 il., 617 bar foto V. Dolejší ad. 1993 Chancellor Press, napsáno v jazyce: English

BOHMAN LUDVÍK,WAWERKOVÁ MAGDALENA - ZÁKON O POJISTNÉ SMLOUVĚ 2. AKTUAL.VYDÁNÍ
2. aktualizované vydání Komentáře navazuje na úspěšné 1.vydání z roku 2004. Přináší zákon o pojistné smlouvě v platném aktuálním znění po novelách. Každé ustanovení je opatřeno zevrubným, do hloubky zpracovaným komentářem využívajícím zkušeností nabytých při pratické aplikaci zákona, odkazem na předešlou úpravu, a souvisící předpisy, výňatkem z důvodové zprávy a výběrem použitelné judikatury (zahrnující množství rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR) a literatury. Komentář navíc nabízí porovnání s návrhem budoucí úpravy institutů pojistného práva, obsažené ve vládním návrhu rekodifikace občanského zákoníku. Ke komentáři je připojen přehled předpisů o pojištění a pojišťovnictví platných jak před účinností zákona o pojistné smlouvě, tak po ní, a srovnávací tabulka úpravy pojistné smlouvy v předešlé a platné právní úpravě. Toto vydání je opatřeno věcným rejstříkem. Komentář je určen advokátům, soudcům, podnikovým právníkům (právníkům pojišťoven, bank a jiných finančních institucí, subjektům provozujícím činnost v rámci volného poskytování zboží a služeb), zprostředkovatelům pojištění, samostatným likvidátorům pojistných událostí, vzdělávacím institucím (jejich studentům, účastníkům kurzů), členům profesních komor (daňovým poradcům, auditorům, exekutorům, notářům), konkursním správcům, orgánům státní správy apod. Kniha je pramenem poznání právní úpravy pojištění pro každého, kdo pojištění sjednává či uplatňuje práva z tohoto pojištění. Vydavatel : LINDE Praha a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 336 ISBN: 80-7201-755-3

Bohmannová - Dnešní byt
Rok :1974

Bohmannová A - Umění stolovat
Merkur 1981

Bohmannová A. - Rekreační bydlení
Merkur 1984

Bohmannová A. - Dvanáct rozprav kolem stolu
Merkur 1971

Bohmannová A. - Otazníky kolem čtyř stěn
Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -nápovědi a inspirace, jak dobře zařídit byt, dobová fota interiérů 80. let 20. stol., bytová architektura

Bohmannová Andrea - Dvanáct rozprav kolem stolu
127 stra, čb. vyobrazení, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Merkur, Praha Rok vydání : 1971

Bohmannová Andrea - Dnešní byt a věci kolem nás
zařizování 1974 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Böhme Jakub - Cesta ke Kristu
Mystické traktáty konce věků. Edice Reflexe. Ústředním tématem, které význmaný německý filosof Jakob Böhme (1575?1624) rozvíjí pozoruhodně novým způsobem, zůstává v celém jeho díle problém zla a s ním související otázka svobody. Böhmovo živoucí myšlení vyrůstá z kořenů německé mystiky a dobové paracelsovské alchymie a vyzrává v plod, který od počátků sytí celou německou romantiku i německý idealismus. Ohlasy Böhmova myšlení najdeme i u tak rozdílných postav, jako jsou např. Newton, Goethe, Hegel, Feuerbach, Buber, Heidegger, Jung a další . , 354 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav, obálka cca 1 cm natržena Vydavatel : Vyšehrad, Praha Rok vydání : 2003

BOHMEKE THOMAS,SCHMIDT ANDREAS - ECHOKARDIOGRAFIE
Vynikající praktická učebnice základní kardiologické vyšetřovací metody, o jejímž úspěchu svědčí 4 vydání domácí a zahraniční překlady (2 vydání italská, francouzské, španělské, 2 vydání polská), je určena zejména studentům medicíny, internistům a kardiologům, využít ji mohou ale také praktičtí lékaři a pediatři. Čtyřbarevná publikace obsahuje 632 vyobrazení, 13 tabulek. Je rozdělena do dvou základních oddílů. V prvním nalezne čtenář význam metody u důležitých příznaků, standardní vyšetření, základní hodnoty.Ve druhé části jsou uvedeny konkrétní změny u jednotlivých onemocnění, tipy a další důležité informace k vyšetření B-modem, M-modem a Dopplerovským vyšetřením. Český překlad je doplněn některými specifiky uznávanými v n Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 238 ISBN: 80-247-2976-3

BOHMER RICHARD - PATTONOVA MEZERA
Autor vyvrací sklon k letcům nahlížet na pozemní bitvy se zdrženlivým postojem a objasňuje záhadu, kdo byl zodpovědný za mezeru ve Falaise . Vydavatel : NAŠE VOJSKO Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 271 ISBN: 80-206-0007-3

BOHMIG FRANZ,PELEŠKA STANISLAV - 2000 RAD PRO ZAHRÁDKÁŘE
V nejmodernější a nejobsáhlejší zahrádkářské příručce najdete přesný návod, co kdy na zahradě dělat. Ale nejen to. Kniha je plná dobrých nápadů a inspirujících rad pro každého pěstitele. Text je doplněn přehlednými tabulkami a více než 700 návodnými ilustracemi. Vydavatel : CESTY divize Ottova nakladatelství Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 496 ISBN: 80-7360-754-8

BÖHMIG Ulf MUDr. - Přírodní léčitelství v domácí praxi. Zdraví bez léků
Rok vydání :1993 - váz., 288 s., jako nová 

Böhmová M. - Záhada rodu
Národní Politika 1928

Böhmová Zd., Grünfeldová A. - Methodika elementární hry na klavír
SNKLHU 1957

BÖHMOVÁ-ZAHRADNÍČKOVÁ Zdeňka - Slavní čeští klaviristé a klavírní pedagogové z 18. a 19.století
Rok vydání :1986 - ob.I.Urbánek,brož 

Bohn Wolfgang - Buddhism
Vydavatel : Cyrill M. Hoschl, Klatovy Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština Počet stran: 216

BOHNDORF Dieter / GELBHAAR Reinhard - Mord, Raub, Terror, Drogen. Kriminalität im Imperialismus heute
Rok vydání :1987 - 312 s. A6, německy 

Bohnel - Nemravní
Román vyspívajícího mládí, obálka tištěna hlubotiskem /Neubert/ A. V. Hrstka, původní brož 8°, velmi dobrý stav, obálka s mírnými stopami používání, u hlavy opravena bankovní lepenkou Vydavatel : L. Mazáč, Praha Rok vydání : 1934

Bohnel - Rašení
původní brož, intaktní stav, typo F.J. Muller Vydavatel : Sfinx, Janda, Praha Rok vydání : 1931

Bohnel - Nemravní
původní brož, intaktní stav, typo F.J. Muller Vydavatel : Sfinx, Janda, Praha Rok vydání : 1931

BÖHNEL M,B, - Výkřik
Rok vydání : 1922

BÖHNEL M,B, - Vysněná
Rok vydání : 1927 Poznámka : převazba, il.Bouda, ob.vevázána

Böhnel M. B - Válečný humor
Vydavatel : Fr. Ziegner, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 193

Bohnel M. B. - Rašení
Ppl, 294 s., typo j. J. Muller, ob veváz. 1931 Sfinx, napsáno v jazyce: Česky

Bohnel M. B. - Nemravní
Ppl, 254 s., typo j. J. Muller, ob veváz. 1931 Sfinx, napsáno v jazyce: Česky

Bohnel M. B. - Nemravní
1934 Mazáč, napsáno v jazyce: Česky

Bohnel M. B. - Mužství
pev. vazba, 558 s. 1926 Aventinum, napsáno v jazyce: Česky

Bohnel M. B. - Omlazený
groteskní román-ob. a il. Josef Čapek-ob. vevázána 1926 Sfinx, napsáno v jazyce: Česky

Bohnel M. B. - Vinohradští
1919 Beníško, napsáno v jazyce: Česky

Böhnel M. B. - Omlazený
Nakladatelství (edice): Sfinx Janda
Rok vydání: 1926
Ilustrace/foto: Čapek J. čb
Počet číslovaných stran: 405
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Groteskní román Sebrané spisy M.B. Böhnela


Bohnel M. B. - Finish
obálka anonym ?, 308 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Sfinx Rok vydání : 1931

Böhnel M.B. - Omlazený
Sfinx Janda 1926, pův.vazba bez obálky, ilustrace Jos. Čapek

BÖHNEL M.B. - Nemravní
Rok vydání :1931

BÖHNEL M.B. - Nemravní
Rok vydání : 1934 Poznámka :ob. vevázána

BÖHNEL M.B. - Satyr
Rok vydání : 1936 Poznámka :ob. Šváb

Böhnel, M. B, ilustroval Heilbrunn, L (obálka) - Nemravní. Román ze středoškolského prostředí
B rož., 270 str. Praha, Sfinx, 1927. Obálka na okrajích potrhaná, hřbet nahoře a dole poškozen, uvnitř velmi dobrý stav.

Bohomil RAJNOV - Není nad špatné počasí
Nakladatel : PRAHA

BOHOŇKOVÁ IRMA - SÁM SOBĚ KOUČEM CESTA K ÚSPĚCHU V PRÁCI I V ŽIVOTĚ
Co je to koučování? Stručně řečeno, je to soubor nástrojů, technik a způsobů, pomocí kterých člověk řídí svůj život a dosahuje svých cílů. Člověk, který se seznámí se základními technikami a principy koučování a přijme je za své, pak může velmi účinně koučovat sám sebe. Autorka - psycholožka a profesionální kouč - přibližuje pojem koučování široké vrstvě čtenářů a ukazuje, jak ho může využívat každý člověk ve svém každodenním životě. Po přečtení této knihy zjistíte, že koučovat sám sebe je vlastně snadné a také to může být docela zábavné. Naučíte se klást sami sobě ty správné otázky a budete možná někdy překvapení, co všechno se o sobě dozvíte. Vydavatel : POZNÁNÍ Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 102 ISBN: 80-86606-94-1

Bohony R. - Malta
Nakladatel :Globus Rok vydání :1995 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -průvodce, 120 str.

Bohumil 344 íha - DVA KLUCI V PALBĚ
Albatros, Praha, 1975 167 stran, lamino vazba, střední formát 1. vydání Ilustrace : Jan Černý. Stav : velmi dobrý. nbsp

Bohumil 344 íha - DIVOKÝ KONÍK RYN
Albatros, Praha, 1983 109 stran, lamino vazba, velký formát 4. vydání Ilustrace : Mirko Hanák. Stav : velmi dobrý.

Bohumil 344 íha - JAK VODNÍCI UDOB 344 ILI SUMCE
Albatros, Praha, 1981 76 stran, původní vazba, velký formát 2. vydání Ilustrace : Jan Kudláček. Stav : velmi dobrý.

Bohumil 344 íha - ADAM A OTKA
Albartos, Praha, 1987 92 stran, lamino vazba, velký formát 4. vydání Ilustrace : Karel Franta. Stav : vepsáno věnování bývalému majiteli, jiank velmi dobrý stav. nbsp

Bohumil Bauše, Vlasta Pittnerová - Pohledy do dílny přírody, Obrázky ze žďárských hor
Edv. Grégr, Praha, 1897, velmi dobrý stav, mírně odřené desky, žluté skvrny na stránkách, mírně ušpiněno, polokoženková převazba se zlaceným nápisem na hřbetě, 126 stran, Přírodní vědy, Bohumil Bauše, Vlasta Pittnerová-Pohledy do dílny přírody, Obrázky ze žďárských hor

Bohumil Boštík - . . Odborná němčina-Potřeby pro domácnost
Rok vydání : 1942 Nakladatelství : Pragapress Počet stran : 54 stran

Bohumil Brejcha - Širokoúhlý film a stereofonní záznam zvuku ve svět.kinematografii
Nakladatel : Československý státní film Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()

Bohumil Černý - Mezi Labem a Rýnem
Lidová demokracie, Praha, 1965, velmi dobrý stav, lehce pomačkaný přebal, orig. celopl. vazba s přebalem, 32 stran čb. fotografií na křídě, 155 stran, Historie, Bohumil Černý-Mezi Labem a Rýnem

Bohumil Doležal - Nesamozřejmá politika
ISBN: 80-7215-022-7 Rok vydání: 1997 Počet stran: 276 Vazba: vázané Formát: 110 x 190 mm Grafická úprava: Vladimír Nárožník Kniha politických článků a komentářů známého literárního kritika a politologa je jedním z prvních pokusů podívat se na naše politické dění let 1989-1996 jako na celek, vysledovat hlubší smysl každodenních událostí a sporů a kriticky je zhodnotit. Kniha je navýsost aktuální a současně svou hloubkou a historickým ponorem vytváří nadčasový obraz veřejného života novodobé české společnosti.

Bohumil Doležal - Události
Podtitul : Fejetony 2000 2004
Nakladatel : Prostor
ISBN : 80-7260-107-5
EAN : 9788072601073
Formát : 216 stran, 17,5x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Necelá stovka fejetonů politologa a publicisty Bohumila Doležala, které najdete v této knize, vznikla většinou pro autorův internetový zápisník nazvaný Události některé zazněly v českém vysílání BBC, několik jich bylo otištěno na stránkách českých novin. Jak Doležal zmiňuje v předmluvě, fejeton není respektive neměl by být zaměnitelný s článkem k aktuálnímu tématu, jenž je velmi smrtelný: za měsíc či dva si čtenáři už událost, která k jeho vzniku dala podnět, obyčejně nepamatují. Fejetony by totiž měly mít přesah do obecnější roviny, a tak by nás i dnes četba toho, co se u Doležala skrývá například pod titulkem Farmáři a čuňata, Nemoc šílených lidí, Co je to postkomunismus, Za minulost veselejší anebo třeba Kritizuj Izrael, posílíš mír, neměla nudit, přestože rozhodně nejde o texty nejčerstvější, ba naopak spíše o řádky dobře uleželé. Ostatně autor doslovu tvrdí: Fejetony, které jsou zde shromážděny za více než tři roky, se poněkud liší od převážné většiny toho, co Bohumil Doležal píše do novin. Je v nich sice stejná porce bystrého úsudku a snahy pojmenovat věci přesně, tak jak jsou, mají však něco navíc, co běžná politická analýza mít nemůže. Je to poetika a zábava. Na této scéně nevystupují jenom politici, strany a národy se svými výkony a mindráky. Vystupují tady taky kočky, krávy a třeba Krakonoš a méďa Béďa. Díky tomu držíte v rukou dobrou knížku.

Bohumil Doležal - Netrpěná literatura
Nakladatel : Torst
ISBN : 978-80-7215-333-6
EAN : 9788072153336
Formát : 674 stran, 19,6x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha představuje v úplnosti literárně-kritické dílo významného autora časopisu Tvář, dnes známého politologa Bohumila Doležala. (www.bohumildolezal.cz) z let 1964-1970. Doležalovy kritické články, zejména o české poezii, vzbudily již ve své době mimořádně prudké odmítavé reakce a tato dráždivost Doležalova kritického psaní trvá dodnes. Doležal podrobil zdrcující kritice nejen naprostou většinu soudobé mladé české poezie, ale i některé aspekty díla dnes obecně přijímaných klasiků (F. Halas, J. Zahradníček, V. Závada, V. Holan, F. Hrubín, J. Kolář, J. Kainar, J. Skácel ad.). Výrazné literární hodnoty nalézal mj. v dílech R. Weinera, J. Haška, L. Klímy, J. Demla, J. Hanče, H. Bonna, J. Ortena a J. Hiršala. Editor knihy Petr Šrámek zařadil do svazku i stati dosud nepublikované, soudobé kritické ohlasy na Doležalovo dílo a knihu doplnil rozsáhlými komentáři, bibliografií, jmenným rejstříkem a doslovem, v němž poukázal na ukotvení Doležalova kritického myšlení v české literárně-kritické tradici (F. X. Šalda, V. Jirát, J. Grossman).

Bohumil Doležal - Události
Podtitul : Fejetony 2000 2004
Nakladatel : Prostor
ISBN : 80-7260-107-5
EAN : 9788072601073
Formát : 216 stran, 17,5x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Necelá stovka fejetonů politologa a publicisty Bohumila Doležala, které najdete v této knize, vznikla většinou pro autorův internetový zápisník nazvaný Události některé zazněly v českém vysílání BBC, několik jich bylo otištěno na stránkách českých novin. Jak Doležal zmiňuje v předmluvě, fejeton není respektive neměl by být zaměnitelný s článkem k aktuálnímu tématu, jenž je velmi smrtelný: za měsíc či dva si čtenáři už událost, která k jeho vzniku dala podnět, obyčejně nepamatují. Fejetony by totiž měly mít přesah do obecnější roviny, a tak by nás i dnes četba toho, co se u Doležala skrývá například pod titulkem Farmáři a čuňata, Nemoc šílených lidí, Co je to postkomunismus, Za minulost veselejší anebo třeba Kritizuj Izrael, posílíš mír, neměla nudit, přestože rozhodně nejde o texty nejčerstvější, ba naopak spíše o řádky dobře uleželé. Ostatně autor doslovu tvrdí: Fejetony, které jsou zde shromážděny za více než tři roky, se poněkud liší od převážné většiny toho, co Bohumil Doležal píše do novin. Je v nich sice stejná porce bystrého úsudku a snahy pojmenovat věci přesně, tak jak jsou, mají však něco navíc, co běžná politická analýza mít nemůže. Je to poetika a zábava. Na této scéně nevystupují jenom politici, strany a národy se svými výkony a mindráky. Vystupují tady taky kočky, krávy a třeba Krakonoš a méďa Béďa. Díky tomu držíte v rukou dobrou knížku.

Bohumil Doležal - Netrpěná literatura
Nakladatel : Torst
ISBN : 978-80-7215-333-6
EAN : 9788072153336
Formát : 674 stran, 19,6x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha představuje v úplnosti literárně-kritické dílo významného autora časopisu Tvář, dnes známého politologa Bohumila Doležala. (www.bohumildolezal.cz) z let 1964-1970. Doležalovy kritické články, zejména o české poezii, vzbudily již ve své době mimořádně prudké odmítavé reakce a tato dráždivost Doležalova kritického psaní trvá dodnes. Doležal podrobil zdrcující kritice nejen naprostou většinu soudobé mladé české poezie, ale i některé aspekty díla dnes obecně přijímaných klasiků (F. Halas, J. Zahradníček, V. Závada, V. Holan, F. Hrubín, J. Kolář, J. Kainar, J. Skácel ad.). Výrazné literární hodnoty nalézal mj. v dílech R. Weinera, J. Haška, L. Klímy, J. Demla, J. Hanče, H. Bonna, J. Ortena a J. Hiršala. Editor knihy Petr Šrámek zařadil do svazku i stati dosud nepublikované, soudobé kritické ohlasy na Doležalovo dílo a knihu doplnil rozsáhlými komentáři, bibliografií, jmenným rejstříkem a doslovem, v němž poukázal na ukotvení Doležalova kritického myšlení v české literárně-kritické tradici (F. X. Šalda, V. Jirát, J. Grossman).

Bohumil Dudař - podpis - Výchova mladé typografické generace v minulosti
Vzpomínka na minulé způsoby výuky učňů, před zavedením počítačové techniky. 1996. Původní brož, podpis autora, 14 stran + přílohy.

Bohumil Ferenc - Spalovací motory
skladem, expedice ihned
formát knihy: 170 nbsp mm x 243 nbsp mm
384 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0207-6
EAN: 9788025102077

Z obsahu knihy:

Bohumil Fořt - Literární postava
ratologických zkoumání
Nakladatel : Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i
Edice :Theoretica historica
ISBN : 978-80-85778-61-8
nbsp Formát: 112 stran
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Dnešní průzkum literárních postav je spjat především s obecným naratologickým zkoumáním - postava se spolu s dalšími elementy stala jednou z klíčových naratologických kategorií: postavy figurují v příbězích a hrají v nich klíčové role. Co se týká samotného zkoumání literárních postav, probíhá zpravidla v interakci se zkoumáním ostatních narativních elementů a jejich konstelací. Někdy bývá zásadně obohaceno lingvisticko sémantickými analýzami narativních textů a někdy je silně inspirováno zkoumáním člověka (a jeho psýché). Otázka zní: Je postava pouhým textovým fenoménem, souborem jazykových elementů, nebo je oddělena od narativních textů natolik, že žije vlastním životem? Tyto dva krajní body možné narativní existence chápeme spíše jen jako jakési limity vymezující prostor literární postavy. Jednotlivé přístupy k problematice literárních postav se pohybují mezi těmito limitami a inklinují k jedné či druhé pozici, aniž by však některé z těchto krajností dosahovaly.

Bohumil Fořt - Literární postava
ratologických zkoumání
Nakladatel : Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i
Edice :Theoretica historica
ISBN : 978-80-85778-61-8
nbsp Formát: 112 stran
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Dnešní průzkum literárních postav je spjat především s obecným naratologickým zkoumáním - postava se spolu s dalšími elementy stala jednou z klíčových naratologických kategorií: postavy figurují v příbězích a hrají v nich klíčové role. Co se týká samotného zkoumání literárních postav, probíhá zpravidla v interakci se zkoumáním ostatních narativních elementů a jejich konstelací. Někdy bývá zásadně obohaceno lingvisticko sémantickými analýzami narativních textů a někdy je silně inspirováno zkoumáním člověka (a jeho psýché). Otázka zní: Je postava pouhým textovým fenoménem, souborem jazykových elementů, nebo je oddělena od narativních textů natolik, že žije vlastním životem? Tyto dva krajní body možné narativní existence chápeme spíše jen jako jakési limity vymezující prostor literární postavy. Jednotlivé přístupy k problematice literárních postav se pohybují mezi těmito limitami a inklinují k jedné či druhé pozici, aniž by však některé z těchto krajností dosahovaly.

Bohumil Geist - Psychologický slovník
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 80-86226-07-7
EAN : 9788086226071
Formát : 430 stran, 21x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Slovník středního rozsahu, určený především pro čtenáře zabývající se psychologií a hledající rychlou orientaci v oboru. Vychází z velkého množství obdobných zahraničních publikací, zejména z anglické a z německé jazykové oblasti. V publikaci jsou uvedeny a vysvětleny nejnovější termíny používané odborníky v současnosti. Ke knize je připojena rozsáhlá bibliografie.

Bohumil Geist - Psychologický slovník
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 80-86226-07-7
EAN : 9788086226071
Formát : 430 stran, 21x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Slovník středního rozsahu, určený především pro čtenáře zabývající se psychologií a hledající rychlou orientaci v oboru. Vychází z velkého množství obdobných zahraničních publikací, zejména z anglické a z německé jazykové oblasti. V publikaci jsou uvedeny a vysvětleny nejnovější termíny používané odborníky v současnosti. Ke knize je připojena rozsáhlá bibliografie.

Bohumil Geist - Psychologický slovník /Vodnář/, sleva, pošk.obálka
Anotace : v tomto druhém vydání byla většina hesel přepracována a rozšířena a přibyla nová hesla, aby slovník odpovídal současnému stavu
Vyšlo : 16.10.2000
Počet stran : 425


Bohumil Havlasa - V družině dobrodruha krále
Nakladatel : Václav Johanis Rok vydání (číslo vydání) : 1911 ()

Bohumil Havlasa - Tiché vody
Zlacený hřbet, Melantrichova knižnice 1931, rediguje F.X.Šalda, předmluva Fr. Kovárny, 234 stran

Bohumil Havlasa - Kněz Jan a jiné povídky
Praha, 1927, velmi dobrý stav, hnědozelená polokož. vazba, 267 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Havlasa-Kněz Jan a jiné povídky

Bohumil Havlasa - Kněz Jan a jiné povídky
F. Topič, Praha, 1909, velmi dobrý stav, polokožená převazba, potah odřený a zašpiněný, listy jsou zažloutlé a skvrnité, 120 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Havlasa-Kněz Jan a jiné povídky

Bohumil Hrabal - Chcete vidět zlatou Prahu?
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()

Bohumil Hrabal - Taneční hodiny pro starší a pokročilé
Nakladatel : ČS Rok vydání (číslo vydání) : 1964 (1.)

Bohumil Hrabal - Smrt krásných srnců
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1976 (1.)

Bohumil Hrabal - Postřižiny
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1976 (1.)

Bohumil Hrabal - Chcete vidět zlatou Prahu?
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : 1989 (1.)

Bohumil Hrabal - Postřižiny
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-2043-5
EAN : 9788020420435
Formát : 120 stran, 17x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (3. vydání)


Anotace : Jeden z nejznámějších románů Bohumila Hrabala vypráví o krásné ženě správce pivovaru, svérázném strýci Pepinovi i o životě na maloměstě v době, kdy docházelo k velkým průmyslovým objevům, kdy probíhala překotná modernizace, kdy se zkracovaly vzdálenosti i čas . Zkracovaly se ovšem i dámské sukně a především vlasy.

Bohumil Hrabal - Postřižiny
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-2043-5
EAN : 9788020420435
Formát : 120 stran, 17x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (3. vydání)


Anotace : Jeden z nejznámějších románů Bohumila Hrabala vypráví o krásné ženě správce pivovaru, svérázném strýci Pepinovi i o životě na maloměstě v době, kdy docházelo k velkým průmyslovým objevům, kdy probíhala překotná modernizace, kdy se zkracovaly vzdálenosti i čas . Zkracovaly se ovšem i dámské sukně a především vlasy.

Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0786-3
EAN : 9788020407863
Formát : 126 stran, 17x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Komponovaná povídková sbírka, která je vrcholem prvního publikačního období Bohumila Hrabala. Každý ze sedmi textů této knihy vznikl úporným přepracováváním starších znění, do prozaické podoby jsou tu převedeny i rozsáhlé eposy i drobnější lyrické básně, celek je pak rámován autobiografickou postavou se symbolickým jménem Kafka.

Bohumil Hrabal - Perlička na dně
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1542-4
EAN : 9788020415424
Formát : 200 stran, 16,5 x 12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (6. vydání)


Anotace : Prostí lidé, na první pohled nijak zajímaví, vyprávějí své zážitky, přehánějí, improvizují, baví se vymýšlením a vzpomínáním, prostě pábí . Hovorovým jazykem se spoustou slangových výrazů zachycuje autor život z často odvrácené strany a v lidech z takzvaného společenského dna nachází onu pověstnou perličku na dně a proniká tak k pravému, i když v hrubé skořápce ukrytému jádru lidí. Svěžím a objevným vyprávěním dokáže Hrabal přenést vzrušení z nevyčerpatelnosti a krásy života i na čtenáře.

Bohumil Hrabal - Večerníčky pro Cassia
Podtitul : Vybrané texty z let 1989-1994
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-55-4
EAN : 9788085935554
Formát : 192 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Sbírka esejů a textů vybraných ze Sebraných spisů Bohumila Hrabala , svazků 13. a 14. Kritické edice Václava Kadlece.

Bohumil Hrabal - Příliš hlučná samota - komiks
Nakladatel : Maťa
Edice :Glum
ISBN : 80-7287-093-9
EAN : 9788072870936
Originál :Une trop bruyante solitude
Překlad : Renata Šagátová
Formát : 88 stran, 30x21,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Trojice mladých francouzských umělců promítla do komiksového zpracování své pocity z četby světoznámého příběhu Haňti, baliče Sběrných surovin. Komiks, ve Francii velmi rozšířené a populární, u nás poněkud opomíjené médium nabízí novou, pro někoho možná provokativní možnost vnímání literárního díla. Spolu s multimediální výstavou, taktéž inspirovanou titulním románem, ho jeho tvůrci představili na jaře 2004 i v Praze při příležitosti oslav nedožitých 90. narozenin Bohumila Hrabala.
Kniha obdržela cenu za nejlepší nakladatelský počin při vydání díla B. Hrabala, kterou uděluje Klub čtenářů Bohumila Hrabala.

Bohumil Hrabal - Poupata
Podtitul : Křehké i rabiátské texty z let 1938 1952
Nakladatel : Maťa
Edice :Česká radost
ISBN : 80-7287-115-3
EAN : 9788072871155
Formát : 300 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (3. vydání)


Anotace : Soubor textů z let 1938 1952, jehož první vydání bylo krátce potom, co vyšlo (v roce 1970) v rámci normalizačních čistek skartováno.

Bohumil Hrabal - Slavnosti sněženek
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1906-4
EAN : 9788020412812
Formát : 198 stran, 16,5x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (2. vydání)


Anotace : Povídky o lidech, kteří si uchovali pohled první lásky na tento svět i na často nelehký život. Lidé z Hrabalových podobenek jsou obyčejní venkované z oblasti Kerska, kam se autor vrátil do krajiny svého mládí, aby psal a psal.

Bohumil Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále (ilustr.)
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-7260-163-6
EAN : 9788072601639
Formát : 192 stran, 26x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006


Anotace : Nové vydání s ilustracemi Michala Machata představuje román, který již patří do kánonu české literatury, v kontextu soudobého výtvarného a grafického názoru. Součástí knihy je CD s kompletním textem načteným Miroslavem Masopustem (ve formátu MP3).

Bohumil Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1574-2
EAN : 9788020415745
Formát : 152 stran, 24x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Od dvacátých do padesátých let prožívá svůj příběh od mládí snaživý a podnikavý muž, který touží po bohatství, po lásce a uznání ve své profesi a poznává život od vybrané společnosti a velkého světa po věznění a osamocení v opuštěném pohraničí, kde končí jako cestář. Existenciální téma autor nepojímá tragicky. Hlavnímu hrdinovi samota umožňuje zbavit se touhy po majetku a uznání, zbavit se lpění na nich a dojít ke svérázné, prosté filozofii života, kde se hořkostí a samotou platí za požitek krásy a svobody.

Bohumil Hrabal - Pirouettes on a Postage Stamp
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 978-80-246-1447-2
EAN : 9788024614472
Originál :Kličky na kapesníku
Překlad : David Short
Formát : 192 stran, 20x13cm, anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Překlad románu - interview Kličky na kapesníku je svébytným úvodem do světa a díla Bohumila Hrabala pro anglojazyčné čtenáře.
Britský bohemista a překladatel David Short text doplnil základními vysvětlivkami k českým kulturně - historickým reáliím, text tak představuje zároveň autentickou kulturní příručku k živé Střední Evropě těsně před pádem železné opony.

Bohumil Hrabal - Něžný barbar
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1928-6
EAN : 9788020419286
Formát : 120 stran, 17x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Vzpomínkový i esejisticky meditativní pedagogický text o Libni padesátých let a především o Hrabalově příteli, malíři a grafikovi Vladimíru Boudníkovi.

Bohumil Hrabal - Perlička na dně
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1927-9
EAN : 9788020419279
Formát : 192 stran, 17x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Kniha povídek, slavná literární prvotina autora, jehož poetika staví na rozhovoru, zvláště na hospodské rozprávce. Prostí lidé, na první pohled nijak zajímaví, vyprávějí své zážitky, přehánějí, improvizují, baví se vymýšlením a vzpomínáním, prostě pábí . Hovorovým jazykem se spoustou slangových výrazů zachycuje autor život často z odvrácené strany a v lidech u takzvaného společenského dna nachází onu pověstnou perličku na dně .

Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0786-3
EAN : 9788020407863
Formát : 126 stran, 17x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Komponovaná povídková sbírka, která je vrcholem prvního publikačního období Bohumila Hrabala. Každý ze sedmi textů této knihy vznikl úporným přepracováváním starších znění, do prozaické podoby jsou tu převedeny i rozsáhlé eposy i drobnější lyrické básně, celek je pak rámován autobiografickou postavou se symbolickým jménem Kafka.

Bohumil Hrabal - Večerníčky pro Cassia
Podtitul : Vybrané texty z let 1989-1994
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-55-4
EAN : 9788085935554
Formát : 192 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Sbírka esejů a textů vybraných ze Sebraných spisů Bohumila Hrabala , svazků 13. a 14. Kritické edice Václava Kadlece.

Bohumil Hrabal - Příliš hlučná samota - komiks
Nakladatel : Maťa
Edice :Glum
ISBN : 80-7287-093-9
EAN : 9788072870936
Originál :Une trop bruyante solitude
Překlad : Renata Šagátová
Formát : 88 stran, 30x21,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Trojice mladých francouzských umělců promítla do komiksového zpracování své pocity z četby světoznámého příběhu Haňti, baliče Sběrných surovin. Komiks, ve Francii velmi rozšířené a populární, u nás poněkud opomíjené médium nabízí novou, pro někoho možná provokativní možnost vnímání literárního díla. Spolu s multimediální výstavou, taktéž inspirovanou titulním románem, ho jeho tvůrci představili na jaře 2004 i v Praze při příležitosti oslav nedožitých 90. narozenin Bohumila Hrabala.
Kniha obdržela cenu za nejlepší nakladatelský počin při vydání díla B. Hrabala, kterou uděluje Klub čtenářů Bohumila Hrabala.

Bohumil Hrabal - Poupata
Podtitul : Křehké i rabiátské texty z let 1938 1952
Nakladatel : Maťa
Edice :Česká radost
ISBN : 80-7287-115-3
EAN : 9788072871155
Formát : 300 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (3. vydání)


Anotace : Soubor textů z let 1938 1952, jehož první vydání bylo krátce potom, co vyšlo (v roce 1970) v rámci normalizačních čistek skartováno.

Bohumil Hrabal - Slavnosti sněženek
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1906-4
EAN : 9788020412812
Formát : 198 stran, 16,5x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (2. vydání)


Anotace : Povídky o lidech, kteří si uchovali pohled první lásky na tento svět i na často nelehký život. Lidé z Hrabalových podobenek jsou obyčejní venkované z oblasti Kerska, kam se autor vrátil do krajiny svého mládí, aby psal a psal.

Bohumil Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále (ilustr.)
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-7260-163-6
EAN : 9788072601639
Formát : 192 stran, 26x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006


Anotace : Nové vydání s ilustracemi Michala Machata představuje román, který již patří do kánonu české literatury, v kontextu soudobého výtvarného a grafického názoru. Součástí knihy je CD s kompletním textem načteným Miroslavem Masopustem (ve formátu MP3).

Bohumil Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1574-2
EAN : 9788020415745
Formát : 152 stran, 24x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Od dvacátých do padesátých let prožívá svůj příběh od mládí snaživý a podnikavý muž, který touží po bohatství, po lásce a uznání ve své profesi a poznává život od vybrané společnosti a velkého světa po věznění a osamocení v opuštěném pohraničí, kde končí jako cestář. Existenciální téma autor nepojímá tragicky. Hlavnímu hrdinovi samota umožňuje zbavit se touhy po majetku a uznání, zbavit se lpění na nich a dojít ke svérázné, prosté filozofii života, kde se hořkostí a samotou platí za požitek krásy a svobody.

Bohumil Hrabal - Pirouettes on a Postage Stamp
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 978-80-246-1447-2
EAN : 9788024614472
Originál :Kličky na kapesníku
Překlad : David Short
Formát : 192 stran, 20x13cm, anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Překlad románu - interview Kličky na kapesníku je svébytným úvodem do světa a díla Bohumila Hrabala pro anglojazyčné čtenáře.
Britský bohemista a překladatel David Short text doplnil základními vysvětlivkami k českým kulturně - historickým reáliím, text tak představuje zároveň autentickou kulturní příručku k živé Střední Evropě těsně před pádem železné opony.

Bohumil Hrabal - Něžný barbar
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1928-6
EAN : 9788020419286
Formát : 120 stran, 17x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Vzpomínkový i esejisticky meditativní pedagogický text o Libni padesátých let a především o Hrabalově příteli, malíři a grafikovi Vladimíru Boudníkovi.

Bohumil Hrabal - Perlička na dně
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1927-9
EAN : 9788020419279
Formát : 192 stran, 17x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (2. vydání)


Anotace : Kniha povídek, slavná literární prvotina autora, jehož poetika staví na rozhovoru, zvláště na hospodské rozprávce. Prostí lidé, na první pohled nijak zajímaví, vyprávějí své zážitky, přehánějí, improvizují, baví se vymýšlením a vzpomínáním, prostě pábí . Hovorovým jazykem se spoustou slangových výrazů zachycuje autor život často z odvrácené strany a v lidech u takzvaného společenského dna nachází onu pověstnou perličku na dně .

Bohumil Hrabal - Perlička na dně
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-1542-4
EAN : 9788020415424
Formát : 200 stran, 16,5 x 12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (6. vydání)


Anotace : Prostí lidé, na první pohled nijak zajímaví, vyprávějí své zážitky, přehánějí, improvizují, baví se vymýšlením a vzpomínáním, prostě pábí . Hovorovým jazykem se spoustou slangových výrazů zachycuje autor život z často odvrácené strany a v lidech z takzvaného společenského dna nachází onu pověstnou perličku na dně a proniká tak k pravému, i když v hrubé skořápce ukrytému jádru lidí. Svěžím a objevným vyprávěním dokáže Hrabal přenést vzrušení z nevyčerpatelnosti a krásy života i na čtenáře.

Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet
Melantrich, Praha, 1965, velmi dobrý stav, orig. celoplátěná vazba s lamino. přebalem, třetí vydání, 172 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet

Bohumil Hrabal - Bambino di Praga, Barvotisky, Krásná Poldi
Československý spisovatel, Praha, 1990, výborný stav, jen lehce zašp. přebal, pův. celopl. vazba s přebalem, fotografie plastik Olbrama Zoubka, 1. vydání, 117 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Bambino di Praga, Barvotisky, Krásná Poldi

Bohumil Hrabal - Kdo jsem
Pražská imaginace, 1990, velmi dobrý stav, lehce zašpiněná obálka, orig. sešit, obálka Zdeněk Bouše, 2. vydání, 56 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Kdo jsem

Bohumil Hrabal - Listopadový uragán
Delta, Praha, 1990, velmi dobrý stav, zažloutlé listy, menší oděrky při hřbetu knihy, orig. brož, první vydání, 144 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Listopadový uragán

Bohumil Hrabal - Ponorné říčky
vydala Pražská imaginace, Praha, 1990, velmi dobrý stav, orig. brož, první vydání, 104 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Ponorné říčky

Bohumil Hrabal - Svatby v domě /249,-/
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-2058-9
EAN : 9788020420589
Formát : 240 stran, 17x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (2. vydání)


Anotace : Trilogie obsahuje sumu spisovatelových životních zkušeností a vydává jasné svědectví o jeho originálním umění.

Bohumil Hrabal - Svatby v domě /249,-/
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-2058-9
EAN : 9788020420589
Formát : 240 stran, 17x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (2. vydání)


Anotace : Trilogie obsahuje sumu spisovatelových životních zkušeností a vydává jasné svědectví o jeho originálním umění.

Bohumil Hrabal - Aurora na mělčině
Obsahuje 13 dopisů Dubence + text Naivní fuga (sestřih soudních podání dělníka Františka Kořínka). Vydala Pražská imaginace, Praha 1992 jako svůj 227. svazek. Původní brož, 117 stran. Pěkný stav.

Bohumil Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále
Československý spisovatel, Praha, 1990, velmi dobrý stav, pouze lehce nažloutlé desky, orig. brož, obsahuje čb. fotografie, druhé vydání, 208 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Obsluhoval jsem anglického krále

Bohumil Hrabal - Ostře sledované vlaky
Československý spisovatel, Praha, 1965, velmi dobrý stav, listy jsou lehce nažloutlé, papír. přebal je mírně odřený, s drobnými trhlinkami v rozích, také lehce zažloutlý, orig. celoplátěná vazba, papír. přebal, první vydání, 88 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Ostře sledované vlaky

Bohumil Hrabal - Kličky na kapesníku
Práce, Praha, 1990, velmi dobrý stav, přebal má menší oděrky a trhlinky v okrajích, lehce zašpiněný, oděrky v okrajích vazby, orig. papír. vazba s přebalem, 1. vydání, 32 stran příloh, 120 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Kličky na kapesníku

Bohumil Hrabal - Tři novely
Československý spisovatel, Praha, 1989, velmi dobrý stav, orig. brož, ta je na zadní strně lehce zašpiněná, fotografie-E. Medková, 1. souborné vydání, 336 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Tři novely

Bohumil Hrabal - Automat Svět
Mladá fronta, Praha, 1966, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný a po stranách trochu odřený, edice Máj svazek 72., 1. vydání, ilustrace J. Kolář, 336 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Automat Svět

Bohumil Hrabal - Automat Svět
Mladá fronta, Praha, 1966, dobrý stav, vazba je zašpiněná, zaprášená, nepříliš patrná skvrna od polití, nažloutlé listy, celopl. vazba, chybí přebal !!!, 1. vydání, ilustrace-J. Kolář, edice Máj-sv. 72, 336 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Automat Svět

Bohumil Hrabal - Svatby v domě
Mladá fronta, Praha, 2009, výborný stav, orig. celopl. vazba s přebalem, 2. vydání v MF, 236 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Svatby v domě

Bohumil Hrabal - Krasosmutnění
Čs. spisovatel, Praha, 1979, velmi dobrý stav, pův. plátěná vazba s přebalem, ten je mírně odřený, v krajích pomačkaný, místy natržený a podlepený, 1. vydání, 184 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Krasosmutnění

Bohumil Hrabal - AUTOMAT SVĚT
Výbor z povídek. MF, Praha 1966 330 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav: na zadní staně obálky mírně odřeno, jinak dobrý stav.

Bohumil Hrabal - MORYT Aacute TY A LEGENDY
Bohumil Hrabal místo úvodu své knížky napsal: Nejen v rodině a blízkém i vzdáleném příbuzenstvu, ale legendu si vytváří každý člověk sám o sobě. Tak každý člověk může vyprávěti celou sadu legend . ČS, Praha, 1968 190 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Zdobeno dřevoryty ze starých kramářských písní. Stav : dobrý nbsp nbsp

Bohumil Hrabal - Kličky na kapesníku
Práce, Praha, 1990, velmi dobrý stav, desky lehce odřené, orig. karton. vazba s přebalem, 32 stran příloh, 1. vydání, 120 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Kličky na kapesníku

Bohumil Hrabal - Krasosmutnění
Československý spisovatel, Praha, 1979, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách odřený a místy trochu natržený, 1. vydání, 182 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Krasosmutnění

Bohumil Hrabal - Krasosmutnění
Československý spisovatel, Praha, 1979, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně odřený, 1. vydání, 184 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Krasosmutnění

Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet
Mladá fronta, Praha, 1965, velmi dobrý stav, orig. vazba s přebalem, ten v krajích nepatrně odřený, 1. vydání, 95 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet

Bohumil Hrabal - Automat Svět
Mladá fronta, Praha, 1966, velmi dobrý stav, celoplátěná vazba, přebal chybí, 6 rozkládacích ilustrací (koláží) od Jiřího Koláře, 332 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Automat Svět

Bohumil Hrabal - Vita nuova
Československý spisovatel, Praha, 1991, velmi dobrý stav, mírně zvlněné listy, lepená brož, ilustrace Jan Smetana, vydání první, 288 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Vita nuova

Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet
Mladá fronta, Praha, 1965, výborný stav, celoplátěná vazba, papírový přebal, ten je v krajích místy nepatrně odřený, 1. vydání, 96 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet

Bohumil Hrabal - Městečko, kde se zastavil čas
Odeon, Praha, 1991, velmi dobrý stav, přebal je mírně zaprášený a odřený, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 168 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Městečko, kde se zastavil čas

Bohumil Hrabal - Krasosmutnění
Československý spisovatel, Praha, 1979, velmi dobrý stav, nažloutlé listy, lehce ušpiněná přední předsádka, papír. přebal má při krajích drobné trhlinky, vyšisovaný hřbet, orig. celoplátěná vazba, papír.přebal, první vydání, 184 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Krasosmutnění

Bohumil Hrabal - Harlekýnovy milióny
Čs. spisovatel, Praha, 1981, velmi dobrý stav, pův. celoplátěná vazba s přebalem, ten je na krajích a hřbetu zažloutlý, uvnitř razítko, 1. vydání, ilustrace Zdeňka Kabátová-Táborská, 157 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Harlekýnovy milióny

Bohumil Hrabal - Morytáty a legendy
Československý spisovatel, Praha, 1968, celkem dobrý stav, pův. celoplátěná vazba, jako ilustrací použito dřevorytů ze starých kramářských písní, vydání první, 196 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Morytáty a legendy

Bohumil Hrabal - Můj svět
Československý spisovatel, Praha, 1988, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách trochu odřený, 462 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Můj svět

Bohumil Hrabal - Něžní barbaři
není uvedeno, není uveden, celkově velmi dobrý stav, obálka je na přední straně silněji ušpiněná ( viz obrázek ), slabě pomačkaná a odřená v hřbetu, brožovaná vazba, obsahuje několik čb ilustrací V. Boudníka, 109 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Něžní barbaři

Bohumil Hrabal - Každý den zázrak
Odeslání do 24 hodin. československý spisovatel Praha 1979, 1. vydání, 360 stran

Bohumil Hrabal - Tři novely
Československý spisovatel, Praha, 1989, velmi dobrý stav, orig. brož., ta je nepatrně pomačkaná, čb fotografie Emila Medková, 334 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Tři novely

Bohumil Hrabal - Schizofrenické evangelium
Melantrich, Praha, 1990, velmi dobrý stav, pouze lamino.přebal je nažloutlý (především na hřbetu knihy), orig. celoplátěná vazba, lamino.přebal, první vydání, 208 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Schizofrenické evangelium

Bohumil Hrabal - Automat Svět
Mladá fronta, Praha, 1966, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zažloutlý, zašpiněný, v krajích odřený a místy natržený, 1. vydání, ilustrace-J. Kolář, edice Máj-sv. 72, 336 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Automat Svět

Bohumil Hrabal - Městečko, kde se zastavil čas
Odeon, Praha, 1991, velmi dobrý stav, orig.celoplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, zažloutlý a odřený, 166 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Městečko, kde se zastavil čas

Bohumil Hrabal - Můj svět
Československý spisovatel, Praha, 1988, velmi dobrý stav, celoplátěná vazba, lesklý papírový přebal, ten je velmi lehce zašpiněný a zažloutlý, 1. souborné vydání, 462 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Můj svět

Bohumil Hrabal - Kličky na kapesníku
Práce, Praha, 1990, velmi dobrý stav, pův. vazba s přebalem, ta je lehce zašpiněná, na hřbetu mírně vyšisovaná, v krajích lehce pošk., fotografie Tibor Hapka, obsahuje 32 stran příloh, 1. vydání, 152 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Kličky na kapesníku

Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet
Mladá fronta, Praha, 1965, velmi dobrý stav, na přebalu mírná trhlinka vpředu od okraje, celoplátěná vazba, papírový přebal, 96 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet

Bohumil Hrabal - Atomová mašina značky Perkeo
Práce, Praha, 1991, velmi dobrý stav, lepená brož, lesklá obálka, il. Vladimír Boudník, 302 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Atomová mašina značky Perkeo

Bohumil Hrabal - Schizofrenické evangelium
Melantrich, Praha, 1990, velmi dobrý stav, celopl. vazba s přebalem, ten je zažloutlý, lehce zašpiněný, v krajích lehce pomačkaný a pošk., 1. vydání, 208 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Schizofrenické evangelium

Bohumil Hrabal - Hovory lidí
Československý spisovatel, Praha, 1984, výborný stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ilustrace Václav Špale, přebal a vazbu navrhl R. Vaněk, jako výbor vydání první, 440 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Hovory lidí

Bohumil Hrabal - Postřižiny
Čs. spisovatel, Praha, 1976, dobrý stav, pův. plátěná vazba s přebalem, ten lehce zašpiněný, v pravém horním rohu slepený lepicí páskou, zažloutlý a na hřbetu natržený, ilustrace Kamil Lhoták, 1. vydání , 148 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Postřižiny

Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet
Mladá fronta, 1965, velmi dobrý stav, orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je lehce odřený, v krajích a na hřbetu potrhaný a pošk., listy lehce zažloutlé, 1. vydání, 95 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet

Bohumil Hrabal - Perlička na dně
Československý spisovatel, Praha, 1963, dobrý stav, orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten na okrajích potrhán a zašpiněn, 1. vydání, obálka-Z. Seydl, 152 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Perlička na dně

Bohumil Hrabal - Vita nuova
Československý spisovatel, Praha, 1991, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka v krajích odřená, lehce ohnuté rohy, ilustrace Jan Smetana, typografie O. Hlavsa, 286 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Vita nuova

Bohumil Hrabal - Proluky
Československý spisovatel, Praha, 1991, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka lehce pomačkaná, 176 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Proluky

Bohumil Hrabal - Kličky na kapesníku
Práce, Praha, 1990, výborný stav, orig. pap. vazba s přebalem, ten je v krajích nepatrně pošk., fotografie-Tibor Hrapka (32 stran příloh), 1. vydání, 120 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Kličky na kapesníku

Bohumil Hrabal - SVATBY V DOMĚ
Dívčí románek. ČS, Praha, 1991 208 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Ilustrace : Jan Smetana. Stav : dobrý

Bohumil Hrabal - LISTOPADOVÝ URAG Aacute N
Tvorba, Praha, 1990 142 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : brož na hřbetu nahoře a dole otřepená, jinak velmi dobrý stav.

Bohumil Hrabal - . . Schizofrenické evangelium
Rok vydání : 2001 Nakladatelství : Brána Počet stran : 184 stran

Bohumil Hrabal - . . Taneční hodiny pro starší a pokročilé
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1964 Nakladatelství : Československý spisovatel Počet stran : 96 stran

Bohumil Hrabal - . . Obsluhoval jsem anglického krále
Rok vydání : 2006 Nakladatelství : Mladá fronta Počet stran : 144 stran

Bohumil Hrabal - . . Tři novely
Rok vydání : 1989 Nakladatelství : Československý spisovatel Počet stran : 332 stran

Bohumil Hrabal - . . Ostře sledované vlaky
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1965 Nakladatelství : Československý spisovatel Počet stran : 88 stran

Bohumil Hrabal - INZER Aacute T NA DŮM, VE KTERÉM UŽ NECHCI BYDLET
Konstatování situace, která se nazývá obdobím kultu osobnosti . MF, Praha,1965 96 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : dobrý, přiměřený stáří a užívání výtisku.

Bohumil Hrabal - Ostře sledované vlaky
Československý spisovatel, Praha, 1965, velmi dobrý stav, orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten lehce poškozený, listy zažloutlé, dotisk 1. vydání, edice Život kolem nás-malá řada sv. 12, 85 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Ostře sledované vlaky

Bohumil Hrabal - Básnění
Pražská imaginace, Praha, 1992, velmi dobrý stav, orig. vazba s přebalem, ten lehce ušpiněný, Sebrané spisy Bohumila Hrabala svazek 1, vydání první, 233 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Básnění

Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet
Melantrich, Praha, 1991, výborný stav!, orig. celoplátěná vazba s přebalem, 168 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet

Bohumil Hrabal - Automat Svět
Mladá Fronta, Praha, 1966, velmi dobrý stav, nepatrně nažloutlé listy i přebal, ten je na zadní straně mírně ušpiněný, horní okraj při hřbetu je lehce potrhaný, odřené rohy, orig. celoplátěná vazba s papír.přebalem, ilustrace Jiří Kolář, doslov Emanuel Frynta, edice Knihovna čsl. mládeže, sv. 72, první vydání, 336 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Automat Svět

Bohumil Hrabal - Kouzelná flétna
Československý spisovatel, Praha, 1990, velmi dobrý stav, orig. brož, ta je na krajích hřbetu lehce odřená, 1. vydání v ČS, 152 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Kouzelná flétna

Bohumil Hrabal - Svatby v domě
203, sešitá brož, ta je lehce zašpiněná, xerox, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Svatby v domě

Bohumil Hrabal - Perlička na dně
Československý spisovatel, Praha, 1964, dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, v krajích odřený a potrhaný, desky na hřbetu nepatrně odřené, obálka a vazba Zdeněk Seydl, druhé doplněné vydání, , 146 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Perlička na dně

Bohumil Hrabal - Život bez smokingu
Československý spisovatel, Praha, 1986, velmi dobrý stav, skvrny na přebalu, přebal krátce natržen, orig. celoplátěná vazba s přebalem, 272 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Život bez smokingu

Bohumil Hrabal - Vita nuova
Československý spisovatel, Praha, 1991, téměř výborný stav, orig. brož, 1. vydání v ČS, 288 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Vita nuova

Bohumil Hrabal - Můj svět
Československý spisovatel, Praha, 1988, velmi dobrý stav, lehce ušpiněný přebal, vpředu mírně naprasklá vazba, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. souborné vydání, 461 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Můj svět

Bohumil Hrabal - Kličky na kapesníku
Práce, Praha, 1990, výborný stav!, orig. karton vazba s přebalem, 32 stran příloh čb. fotografií, 120 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Kličky na kapesníku

Bohumil Hrabal - Židovský svícen
Pražská imaginace, Praha, 1991, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, na hranách lehce odřený, 1. vydání, 244 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Židovský svícen

Bohumil Hrabal - Harlekýnovy miliony
Československý spisovatel, Praha, 1981, velmi dobrý stav, celoplátěná vazba s přebalem, ten je v krajích a na hřbetu zažloutlý, 158 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Harlekýnovy miliony

Bohumil Hrabal - Městečko u vody
Československý spisovatel, Praha, 1982, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem,ten je v krajích lehce omačkaný, ilustrace J. Jíra, 1. vydání, 492 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Městečko u vody

Bohumil Hrabal - Domácí úkoly z pilnosti
Československý spisovatel, Praha, 1982, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten lehce zašpiněný a po stranách trochu odřený, 1. vydání, 224 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Domácí úkoly z pilnosti

Bohumil Hrabal - Můj svět
Československý spisovatel, Praha, 1988, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je mírně zašpiněný, v krajích odřený, prvních 14 stránek uvolněných, 1. souborné vydání, soukromé věnování, 472 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Můj svět

Bohumil Hrabal - Krasosmutnění
Československý spisovatel, Praha, 1979, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách trochu odřený, ilustrace-Z. Kabátová-Táborská, 1. vydání, 184 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Krasosmutnění

Bohumil Hrabal - Schizofrenické evangelium
Melantrich, Praha, 1990, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s papírovým přebalem, první vydání, 208 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Hrabal-Schizofrenické evangelium

Bohumil Hrabal, ilustroval Michal Machat - Obsluhoval jsem anglického krále. Povídky (+CD)
Vydala Mladá fronta a PROSTOR, Praha 2006. Původní pevná vazba s originálním přebalem, 192 stran. Přebal mírně zašpiněný, jinak pěkný stav. Součástí publikace je CD!

Bohumil Hypšman - Sto let Staroměstského rynku a radnice
Nakladatel : V.Poláček Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()

Bohumil Hypšman - . . Sto let Staroměstského rynku a radnice
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1946 Nakladatelství : Pražské nakl. Počet stran : 80 stran

Bohumil Hypšman - Sto let staroměstského rynku a radnice
V. Poláček, Praha, 1946, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je v krajích hodně odřený, na jednom místě pokrčený, z vnitřní strany podlepovaný, obsahuje četná čb. vyobrazení, Historie, Bohumil Hypšman-Sto let staroměstského rynku a radnice

Bohumil Hypšman - Sto let staroměstského rynku a radnice
V. Poláček, Praha, 1946, dobrý stav, přebal je mírně zašpiněný a odřený a v krajích potrhaný, vepsáno věnování pův. majiteli, orig. vazba s přebalem, čb. kresby a fotografie, 78 stran, Historie, Bohumil Hypšman-Sto let staroměstského rynku a radnice

Bohumil Janda - Pohlavní zdravověda pro praktický život
Sfinx, Bohumil Janda, Praha, velmi dobrý stav, orig. polopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, listy mírně zažloutlé, obsahuje množství drobných čb. vyobrazení v textu, rok vydání není uveden, 148 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bohumil Janda-Pohlavní zdravověda pro praktický život

Bohumil Jaša, Bohumil Zavadil - Encyklopedie růží
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 225 nbsp mm x 297 nbsp mm
216 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2008
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2322-5
EAN: 9788025123225

Encyklopedie růží vám představí tyto nádherné rostliny ze všech možných pohledů. Ukáže vám, jak pevně byla růže vetkána do života lidí již odnepaměti, dočtete se o umělcích, pro něž byla inspirací či modelem. Dozvíte se také, že je důležitou surovinou nejen v léčitelství a medicíně, ale například také v gastronomii.

Převážná část knihy se pak samozřejmě věnuje botanické charakteristice růží. Mimo jiné získáte informace o:

Na závěr knihy je zařazena i kapitola o vazačství a aranžování květin a nechybí ani pojednání o šlechtění růží a o nejvýznamnějších šlechtitelích.

Kniha obsahuje více než 420 plnobarevných fotografi í a řadu názorných nákresů a ilustrací.


Bohumil Karásek - . . Bedřich Smetana-Německy
Rok vydání : 1967 Nakladatelství : Státní hudební nakl. Počet stran : 146 stran

Bohumil Klíma - Znojemská rotunda ve světle archeologických
výzkumů. Brno, 1995. Původní brož, 234 stran s množstvím kreseb a černobílých fotografií. Pěkný stav.

Bohumil Kobliha - Šest dní, kdy národ věděl
Podtitul : Pražské povstání 1945
Nakladatel : Agentura Pankrác
ISBN : 80-86781-05-4
EAN : 9788086781051
Formát : 111 stran, 23x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Bylo mu tehdy čtrnáct let, ale přes svůj nízký věk dokázal výstižně zaznamenat v chlapeckém deníku skutečné události z května 1945. V knize tyto své postřehy doplnil citacemi z archivu svého otce (jednoho z velitelů Pražského povstání), členů České národní rady i publicistů doby a vše oživil autentickými fotografiemi a dokumenty.

Bohumil Kobliha - Šest dní, kdy národ věděl
Podtitul : Pražské povstání 1945
Nakladatel : Agentura Pankrác
ISBN : 80-86781-05-4
EAN : 9788086781051
Formát : 111 stran, 23x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Bylo mu tehdy čtrnáct let, ale přes svůj nízký věk dokázal výstižně zaznamenat v chlapeckém deníku skutečné události z května 1945. V knize tyto své postřehy doplnil citacemi z archivu svého otce (jednoho z velitelů Pražského povstání), členů České národní rady i publicistů doby a vše oživil autentickými fotografiemi a dokumenty.

Bohumil Konečný - Zapomenutý malíř
Arbor Vitae, Praha, 2007, výborný stav, orig. brož, 85 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bohumil Konečný-Zapomenutý malíř

Bohumil Kos,Jiří Štěpnička - Denní domácí gymnastika
Nakladatel : Sportovní a turistické nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()

Bohumil Kvasil - Teoretické základy techniky centimetrových vln
Nakladatel : Státní nakladatelství technické literatury Rok vydání (číslo vydání) : 1957 (1.)

Bohumil Landisch - PRAHA matka měst
Nakladatel : Olympia Rok vydání (číslo vydání) : 1969 ()

Bohumil Landisch - . . Praha
Rok vydání : 1970 Nakladatelství : Olympia Počet stran : 192 stran

Bohumil Lehár - Dějiny Baťova koncernu
SNPL, Praha, 1960, výborný stav, nepatrné trhlinky po krajích přebalu, orig. celopl. vazba s přebalem, čb. fotografie, 300 stran, Historie, Bohumil Lehár-Dějiny Baťova koncernu

Bohumil Lhotský - Slovník dentistický
Nakladatel : Praha Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()

Bohumil Lhotský - . . Dentální pokroky II.
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1948 Nakladatelství : Vzdělávací ústav dentistů Počet stran : 144 stran

Bohumil Lhotský - . . Skleněné domy-O akvariích a terrariích
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1955 Nakladatelství : SNDK Ilustrace : Vlastimil Lažanský Počet stran : 188 stran

Bohumil Lhotský - Křehká krása
SNDK Praha 1956. Sběr a preparování živočichů a rostlin, 1. vydání, 170 obrázků a 80 stran barevných příloh

Bohumil Lokay - Psaní strojem všemi deseti
Státní nakladatelství, Praha, 1948, dobrý stav, orig. brož., ta je lehce zašpiněná, některé listy jsou volné, obsahuje čb. vyobrazení, 1. vydání, 135 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bohumil Lokay-Psaní strojem všemi deseti

Bohumil Lošťák - Zelená perla
Panorama, Praha, 1982, velmi dobrý stav, jen velmi lehce ušpiněné desky, zvlněný povrch přebalu, orig. celoplátěná vazba s přebalem, čb ilustrace a barevná příloha, vydání první, 296 stran, Přírodní vědy, Bohumil Lošťák-Zelená perla

Bohumil Mach - Zář v temnotách
Studentská knihtiskárna A. D. v Praze, 1945, celkem dobrý stav, obálka je mírně ušpiněná a na hřbetu odřená, některé listy jsou uvolněné z vazby, lehce ušpiněné, orig. brožovaná vazba, obálku navrhl V. Hajný, vydání první, 76 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Mach-Zář v temnotách

Bohumil Mařan - Půda jako základ lesní tvorby
Součást celku Lesnictví: Česká encyklopedie lesnické vědy a praxe, soubor I: Přírodní základy lesa. Vydala Matice lesnická v edici Knihovna Matice lesnické, svazek 31, Písek 1944. Pevná slepá vazba, 544 stran.

Bohumil Mathesius - . . Zpěvy staré a nové Číny
Rok vydání : 1953 Nakladatelství : Mladá fronta Počet stran : 100 stran

Bohumil Mathesius - . . Zpěvy staré číny
Rok vydání : 1988 Nakladatelství : Československý spisovatel Ilustrace : Zdeněk Sklenář Počet stran : 324 stran

Bohumil Milič - Děti periferie
Nakladatel : SPN Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()

Bohumil Mráz - Zdeněk Hajný
Nakladatel : Nekut Rok vydání (číslo vydání) : 1992 (1.)

Bohumil Mráz - Ingres
Odeon, Praha, 1983, velmi dobrý stav , pův. celopl. vazba s přebalem (ten je mírně zašpiněný a má nepatrně pomačkané kraje), 70 černobílých a 8 barevných vyobrazení, 70 stran, Umění/Architektura, Bohumil Mráz-Ingres

Bohumil Nekolný - Česká kultura v roce 2000
Nakladatel : Barrister Principal
ISBN : 80-85947-66-8
EAN : 9788085947663
Formát : 278 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Kniha zachycuje dění v české kultuře v roce 2000.

Bohumil Nekolný - Česká kultura v roce 2000
Nakladatel : Barrister Principal
ISBN : 80-85947-66-8
EAN : 9788085947663
Formát : 278 stran, 20x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Kniha zachycuje dění v české kultuře v roce 2000.

Bohumil Nezmeškal a kolektiv - Stolničení
Státní pedagogické nakladatelství, Praha, 1970, velmi dobrý stav, pův. lamin. vazba, ta je lehce prohnutá, zašpiněná a na zadní straně nažloutlá, 6. změněné vydání, s několika čb. reprodukcemi, 132 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bohumil Nezmeškal a kolektiv-Stolničení

Bohumil Nohejl - Šťastný Ferda
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

Bohumil Nohejl - Šťastný Ferda
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

Bohumil Nohejl - Šťastný Ferda
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

Bohumil Nuska - Padraikův zánik
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-025-1
EAN : 9788072150250
Formát : 477 stran, .cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1997


Anotace : Rozsáhlý román vznikl před 27 roky, působí jako by byl napsán dnes. Jde o podobenství - děj se odehrává v Irsku a je vyjádřením čehosi dnes na výsost aktuálního: rozpadu mezilidských vztahů, dorozumívání mezi lidmi až k rozpadu širšího lidského společenství a kultury a civilizace vůbec.

Bohumil Nuska - Okamžiky
Nakladatel : Torst
Edice :Edice poesie Host
ISBN : 80-7215-079-0
EAN : 9788072150793
Formát : 260 stran, 19,5 x 14,0cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1998


Anotace : Soubor básní vznikajících v sedmdesátých a osmdesátých letech představuje Nusku jako originálního básníka s hlubokým filosofickým ponorem. Součástí knihy je velké množství autorových samokreseb.

Bohumil Nuska - Tanec smrti
Nakladatel : Cherm
ISBN : 80-86370-09-7
EAN : 9788086370095
Formát : 88 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Prozaický cyklus. Jak je u Nusky samozřejmé, nejde o bezprostřední zachycení umírání v nějakém příběhu či konkrétně viděné situaci, ale o básnicko-filosoficko-historickou prozaickou reflexi smrti v životě člověka vůbec.

Bohumil Nuska - O Paní Vševládné
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-221-7
EAN : 9788072272211
Formát : 622 stran, 22x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Klenba celého opusu sestává ze sedmera próz, jejichž svorníkem jest Smrt.
Zpočátku povídky připomínají středověké, namnoze jakoby pohádkové prostředí. Postupně však začnou převládat realistické, časově zařaditelné příběhy. Popisy dějinných reálií mohou místy asociovat tzv. historickou prózu, ve skutečnosti jde však spíše o jistou ironii. Skutečným těžištěm Nuskových textů je totiž filosofický náhled zprostředkovávaný symbolickými výjevy.
Působivost tohoto vskutku velkolepého literárního danse macabre je umocněna reprodukcemi četných autorem pečlivě vybraných dobových grafik a kreseb.

Bohumil Nuska - Jan Schmid
Podtitul : Režisér, principál, tvůrce slohu.
Nakladatel : Pražská scéna
Edice :Režie
ISBN : 80-86102-45-9
EAN : 9788086102450
Formát : 336 stran, 15,5x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Studie o osobnosti, režijním stylu a metodách divadelní práce Jana Schmida - dlouholetého principála divadla Ypsilonka. Na dvacet autorů komentuje, vzpomíná a reflektuje principy práce režiséra. Kniha dále přináší soupisy inscenací, filmů, televizních pořadů a autorovy studie k divadlu.

Bohumil Nuska - Obrazy neradostné
Nakladatel : Nakladatelství Bor
ISBN : 978-80-86807-09-6
EAN : 9788086807096
Formát : 168 stran, 23x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha na konkrétních příbězích pojednává o obecném problému lidského utrpení. Jejím cílem je varovat před všemi formami násilí páchaného na jednotlivcích i skupinách lidí, především před násilím způsobeným válkami. Příběhy jsou časově zasazeny do období od počátku novověku až do současnosti. Problematika knihy je obecně lidská a týká se otázek naší kultury a lidské civilizace jako celku. Emotivní texty jsou doprovázeny autorovými ilustracemi, jež tvoří s texty organický celek. Obálka Petr Kříž.

Bohumil Nuska - Podzimy a jara
Nakladatel : Triáda
ISBN : 978-80-86138-74-9
EAN : 9788086138749
Formát : 144 stran, 19X14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha básníka, spisovatele a výtvarného historika Bohumila Nusky je souborem sedmiverší, členěným do čtyř oddílů podle ročních dob, zachycujících přemítání stárnoucího muže nad literaturou, uměním a společností. Moralita se v nich utkává se sebeironií, kritika současnosti s úžasem a radostí ze života. Autor v dovětku ke knize napsal: stránku deníku, nebo dokonce více stran, při povídání si s přáteli i se sebou samým, převést do hutné a rytmizované zkratky a na malé ploše vyjádřit co nejvíce. Nejedná se tu o ,básně´ v běžném smyslu, nýbrž pouze o krátké texty, rytmizované nikoliv rigidně podle nějakého předem stanoveného vzorce, omezené vždy na sedm řádků, jež by měly shrnout emoce a zážitky, dojmy a reflexe, názory a vyznání a hlavně zamyšlení ve výběru úzkém, avšak ne v pořadí, v němž záznamy či snad i praebásnické texty vznikaly. Výjimkou v oné chronologii je několik návratných témat, opakujících se zvláště na počátku a na konci této knihy, jež roční cyklus zrcadlí a naznačují stopy průběhu životního. Rytmizované záznamy vznikaly nejen z vlastní potřeby autorovy, ale i jako sdělení blízkým přátelům, psáno tudíž vskutku sibi et amicorum.

Bohumil Nuska - Kosmická událost
Podtitul : Filosofická pohádka pro dospělé
Nakladatel : Nakladatelství Bor
ISBN : 978-80-86807-87-4
EAN : 9788086807874
Formát : 137 stran, 21,7x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha s podtitulem Filosofická pohádka pro dospělé přináší zamyšlení nad všemožnými etickými problémy. Je doprovázena vlastními autorovými kresbami, jež s textem tvoří jeden celek, jehož cílem je zesilovat estetický účin i filosofický rozměr. Celkové ladění prózy-kreseb je humorné a v některých ohledech ironizující, neboť se dotýká různých slabostí a nedostatků v morálních profilech určitých typů lidí.

Bohumil Nuska - Tanec smrti
Nakladatel : Cherm
ISBN : 80-86370-09-7
EAN : 9788086370095
Formát : 88 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Prozaický cyklus. Jak je u Nusky samozřejmé, nejde o bezprostřední zachycení umírání v nějakém příběhu či konkrétně viděné situaci, ale o básnicko-filosoficko-historickou prozaickou reflexi smrti v životě člověka vůbec.

Bohumil Nuska - O Paní Vševládné
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-221-7
EAN : 9788072272211
Formát : 622 stran, 22x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Klenba celého opusu sestává ze sedmera próz, jejichž svorníkem jest Smrt.
Zpočátku povídky připomínají středověké, namnoze jakoby pohádkové prostředí. Postupně však začnou převládat realistické, časově zařaditelné příběhy. Popisy dějinných reálií mohou místy asociovat tzv. historickou prózu, ve skutečnosti jde však spíše o jistou ironii. Skutečným těžištěm Nuskových textů je totiž filosofický náhled zprostředkovávaný symbolickými výjevy.
Působivost tohoto vskutku velkolepého literárního danse macabre je umocněna reprodukcemi četných autorem pečlivě vybraných dobových grafik a kreseb.

Bohumil Nuska - Jan Schmid
Podtitul : Režisér, principál, tvůrce slohu.
Nakladatel : Pražská scéna
Edice :Režie
ISBN : 80-86102-45-9
EAN : 9788086102450
Formát : 336 stran, 15,5x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Studie o osobnosti, režijním stylu a metodách divadelní práce Jana Schmida - dlouholetého principála divadla Ypsilonka. Na dvacet autorů komentuje, vzpomíná a reflektuje principy práce režiséra. Kniha dále přináší soupisy inscenací, filmů, televizních pořadů a autorovy studie k divadlu.

Bohumil Nuska - Obrazy neradostné
Nakladatel : Nakladatelství Bor
ISBN : 978-80-86807-09-6
EAN : 9788086807096
Formát : 168 stran, 23x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha na konkrétních příbězích pojednává o obecném problému lidského utrpení. Jejím cílem je varovat před všemi formami násilí páchaného na jednotlivcích i skupinách lidí, především před násilím způsobeným válkami. Příběhy jsou časově zasazeny do období od počátku novověku až do současnosti. Problematika knihy je obecně lidská a týká se otázek naší kultury a lidské civilizace jako celku. Emotivní texty jsou doprovázeny autorovými ilustracemi, jež tvoří s texty organický celek. Obálka Petr Kříž.

Bohumil Nuska - Podzimy a jara
Nakladatel : Triáda
ISBN : 978-80-86138-74-9
EAN : 9788086138749
Formát : 144 stran, 19X14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha básníka, spisovatele a výtvarného historika Bohumila Nusky je souborem sedmiverší, členěným do čtyř oddílů podle ročních dob, zachycujících přemítání stárnoucího muže nad literaturou, uměním a společností. Moralita se v nich utkává se sebeironií, kritika současnosti s úžasem a radostí ze života. Autor v dovětku ke knize napsal: stránku deníku, nebo dokonce více stran, při povídání si s přáteli i se sebou samým, převést do hutné a rytmizované zkratky a na malé ploše vyjádřit co nejvíce. Nejedná se tu o ,básně´ v běžném smyslu, nýbrž pouze o krátké texty, rytmizované nikoliv rigidně podle nějakého předem stanoveného vzorce, omezené vždy na sedm řádků, jež by měly shrnout emoce a zážitky, dojmy a reflexe, názory a vyznání a hlavně zamyšlení ve výběru úzkém, avšak ne v pořadí, v němž záznamy či snad i praebásnické texty vznikaly. Výjimkou v oné chronologii je několik návratných témat, opakujících se zvláště na počátku a na konci této knihy, jež roční cyklus zrcadlí a naznačují stopy průběhu životního. Rytmizované záznamy vznikaly nejen z vlastní potřeby autorovy, ale i jako sdělení blízkým přátelům, psáno tudíž vskutku sibi et amicorum.

Bohumil Nuska - Kosmická událost
Podtitul : Filosofická pohádka pro dospělé
Nakladatel : Nakladatelství Bor
ISBN : 978-80-86807-87-4
EAN : 9788086807874
Formát : 137 stran, 21,7x15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Kniha s podtitulem Filosofická pohádka pro dospělé přináší zamyšlení nad všemožnými etickými problémy. Je doprovázena vlastními autorovými kresbami, jež s textem tvoří jeden celek, jehož cílem je zesilovat estetický účin i filosofický rozměr. Celkové ladění prózy-kreseb je humorné a v některých ohledech ironizující, neboť se dotýká různých slabostí a nedostatků v morálních profilech určitých typů lidí.

Bohumil Nuska - Okamžiky
Nakladatel : Torst
Edice :Edice poesie Host
ISBN : 80-7215-079-0
EAN : 9788072150793
Formát : 260 stran, 19,5 x 14,0cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1998


Anotace : Soubor básní vznikajících v sedmdesátých a osmdesátých letech představuje Nusku jako originálního básníka s hlubokým filosofickým ponorem. Součástí knihy je velké množství autorových samokreseb.

Bohumil Nuska - Padraikův zánik
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-025-1
EAN : 9788072150250
Formát : 477 stran, .cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :1997


Anotace : Rozsáhlý román vznikl před 27 roky, působí jako by byl napsán dnes. Jde o podobenství - děj se odehrává v Irsku a je vyjádřením čehosi dnes na výsost aktuálního: rozpadu mezilidských vztahů, dorozumívání mezi lidmi až k rozpadu širšího lidského společenství a kultury a civilizace vůbec.

Bohumil Pecka - Práce a spořivost
Bohumil Pecka, Praha, 1922, vemli dobrý stav, mírně ušpiněné, na okrajích potrhané, listy vypadlé z obálky, některé listy uvolněné, orig. brož, 64 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Pecka-Práce a spořivost

Bohumil Pečinka - Cesta na hrad
Nakladatel : Formát
ISBN : 80-86718-14-X
EAN : 9788086718149
Formát : 186 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Kniha o zákulisí české politiky a volebních kampaních.

Bohumil Pečinka - Cesta na hrad
Nakladatel : Formát
ISBN : 80-86718-14-X
EAN : 9788086718149
Formát : 186 stran, 20,5x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Kniha o zákulisí české politiky a volebních kampaních.

Bohumil Polan - Básník Karel Toman
Krajské nakladatelství, Plzeň, 1957, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, listy nerozřezané, 1. vydání, obsahuje dedikaci autora, 37 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Polan-Básník Karel Toman

Bohumil Polan - Se Stanislavem Kostkou Neumanem
Vydavatel : Fr. Borový Rok vydání: 1919 Jazyk: Čeština Počet stran: 75

Bohumil Pospíšil - Toulky po ostrovech divů-POUZE OBÁLKA!
Česká grafická unie, Praha, velmi dobrý stav, orig. obálka-ilustr. Zd.Burian, sv. Země a lidé, 99, 1 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bohumil Pospíšil-Toulky po ostrovech divů - POUZE OBÁLKA!

Bohumil Rada - Pachtění /s chlopněmi/ 240,-
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 80-239-8051-3
EAN : 9788023980516
Formát : 204 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Pachtění je příběhem lidí, které denně potkáváme na ulici. Na ulici, po které chodili před léty, chodí i dneska a rádi by chodili ještě spoustu let. Ta ulice se změnila. Ze samoobsluhy se stal supermarket, název Gottwaldova vystřídal Milady Horákové . Může se člověk také změnit? Nebo si po celý život nese věštbu osudu, kterou sudičky vyřknuly nad jeho kolébkou?

Bohumil Rada - Pachtění
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 80-239-8051-3
EAN : 9788023980516
Formát : 204 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (2. vydání)


Anotace : Pachtění je příběhem lidí, které denně potkáváme na ulici. Na ulici, po které chodili před léty, chodí i dneska a rádi by chodili ještě spoustu let. Ta ulice se změnila. Ze samoobsluhy se stal supermarket, název Gottwaldova vystřídal Milady Horákové . Může se člověk také změnit? Nebo si po celý život nese věštbu osudu, kterou sudičky vyřknuly nad jeho kolébkou?

Bohumil Rada - Nenapravitelná učitelka
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 978-80-239-9052-2
EAN : 9788023990522
Formát : 240 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Tato kniha není o velkých mužích, kteří si mysleli, že otáčí kormidlem dějin. Příběh zdánlivě obyčejné dívky je vyznáním kráse a něžnosti ženské duše. Duše, která potřebuje být sama sebou a stejně tak touží pochopit lidi kolem sebe. Dokonce pro ně dokáže žít.

Bohumil Rada - Manažér fotbalového klubu
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 978-80-8710-104-9
EAN : 9788087101049
Formát : 264 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Příběh o cestě do pekel, dlážděné zlatými cihlami korupce. Nejenom ve fotbale, ale v celé high society českého neokapitalismu. Také o záchraně, byť v poslední chvíli a s těžce ohořelými křídly. Nová kniha autora mimořádně úspěšné Nenapravitelné učitelky a také stejně kvalitního Pachtění se věnuje atraktivnímu a aktuálnímu tématu -českému fotbalu a všeprorůstající fotbalové korupci. Bohumil Rada se s hlubokou znalostí věci, s typicky nekompromisními názory a s citem pro zachycení reálné mluvy a složitosti mezilidských vztahů pouští na tenký let kontroverzního tématu a nebojí se nazývat věci pravými jmény. Ani přitom ale nepřestává být zábavný a vtipný.

Bohumil Rada - Jihočeské povídky a povídání
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 978-80-87101-09-4
EAN : 9788087101094
Formát : 136 stran, 20,5x13,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Kniha osloví přátele lyričtějšího způsobu vypravování. Vypravování o krajině, lidech a svéráznosti jižních Čech. Tudíž nemůže chybět jímavá krása přírody, ani špetka nostalgie. Potkáte v ní kousek světa, který ještě nepropadnul štvaní se za iluzorním štěstím globalizace. Cíl si klade docela prostý. Pohladit duše těch uštvaných.

Bohumil Rada - Pachtění /s chlopněmi/ 240,-
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 80-239-8051-3
EAN : 9788023980516
Formát : 204 stran, 20x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Pachtění je příběhem lidí, které denně potkáváme na ulici. Na ulici, po které chodili před léty, chodí i dneska a rádi by chodili ještě spoustu let. Ta ulice se změnila. Ze samoobsluhy se stal supermarket, název Gottwaldova vystřídal Milady Horákové . Může se člověk také změnit? Nebo si po celý život nese věštbu osudu, kterou sudičky vyřknuly nad jeho kolébkou?

Bohumil Rada - Pachtění
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 80-239-8051-3
EAN : 9788023980516
Formát : 204 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (2. vydání)


Anotace : Pachtění je příběhem lidí, které denně potkáváme na ulici. Na ulici, po které chodili před léty, chodí i dneska a rádi by chodili ještě spoustu let. Ta ulice se změnila. Ze samoobsluhy se stal supermarket, název Gottwaldova vystřídal Milady Horákové . Může se člověk také změnit? Nebo si po celý život nese věštbu osudu, kterou sudičky vyřknuly nad jeho kolébkou?

Bohumil Rada - Nenapravitelná učitelka
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 978-80-239-9052-2
EAN : 9788023990522
Formát : 240 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Tato kniha není o velkých mužích, kteří si mysleli, že otáčí kormidlem dějin. Příběh zdánlivě obyčejné dívky je vyznáním kráse a něžnosti ženské duše. Duše, která potřebuje být sama sebou a stejně tak touží pochopit lidi kolem sebe. Dokonce pro ně dokáže žít.

Bohumil Rada - Manažér fotbalového klubu
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 978-80-8710-104-9
EAN : 9788087101049
Formát : 264 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Příběh o cestě do pekel, dlážděné zlatými cihlami korupce. Nejenom ve fotbale, ale v celé high society českého neokapitalismu. Také o záchraně, byť v poslední chvíli a s těžce ohořelými křídly. Nová kniha autora mimořádně úspěšné Nenapravitelné učitelky a také stejně kvalitního Pachtění se věnuje atraktivnímu a aktuálnímu tématu -českému fotbalu a všeprorůstající fotbalové korupci. Bohumil Rada se s hlubokou znalostí věci, s typicky nekompromisními názory a s citem pro zachycení reálné mluvy a složitosti mezilidských vztahů pouští na tenký let kontroverzního tématu a nebojí se nazývat věci pravými jmény. Ani přitom ale nepřestává být zábavný a vtipný.

Bohumil Rada - Jihočeské povídky a povídání
Nakladatel : Karmášek
ISBN : 978-80-87101-09-4
EAN : 9788087101094
Formát : 136 stran, 20,5x13,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008


Anotace : Kniha osloví přátele lyričtějšího způsobu vypravování. Vypravování o krajině, lidech a svéráznosti jižních Čech. Tudíž nemůže chybět jímavá krása přírody, ani špetka nostalgie. Potkáte v ní kousek světa, který ještě nepropadnul štvaní se za iluzorním štěstím globalizace. Cíl si klade docela prostý. Pohladit duše těch uštvaných.

Bohumil Říha - Klouček Smítko
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()

Bohumil Říha - Dva kluci v palbě
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()

Bohumil Říha - Honzíkova cesta
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()

Bohumil Říha - Divoký koník Ryn
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()

Bohumil Říha - Dva kluci v palbě
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()

Bohumil Říha - Dětská encyklopedie
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()

Bohumil Říha - Dětská encyklopedie
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()

Bohumil Říha - Divoký koník Ryn
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()

Bohumil Říha - Honzíkova cesta
Nakladatel : Panorama Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()

Bohumil Říha - Stázka
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()

Bohumil Říha - Dětská encyklopedie
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()

Bohumil Říha - Honzíkova cesta
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()

Bohumil Říha - Jak jel Vítek do Prahy
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()

Bohumil Říha - Honzíkova cesta
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()

Bohumil Říha - Nový Gulliver
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1987 ()

Bohumil Říha - Indiánská romance
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1981 () Popis : potrhaná obálka

Bohumil Říha - O letadélku Káněti
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1985 ()

Bohumil Říha - O třech penízích a jiné povídky
Nakladatel : ČS Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()

Bohumil Říha - Honzíkova cesta
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()

Bohumil Říha - Na znamení zvonku
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()

Bohumil Říha - Střídá se kapitán
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

Bohumil Říha - Přede mnou poklekni
Nakladatel : Československý spisovatel Rok vydání (číslo vydání) : 1973 (2.)

Bohumil Říha - Nový Gulliver
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1973 (1.)

Bohumil Říha - A zbyl jen meč1-3
Jedná se o trilogii ve velmi dobrém stavu
Vydavatel : 4eskoslovenský spisovatel

Bohumil Říha - Chvála spisovatelství
Albatros, Praha, 1976, velmi dobrý stav, volně ložené listy v pap. obálce, 16 stran, Beletrie a poezie, Bohumil Říha-Chvála spisovatelství

Bohumil Říha - . . Nový Gulliver
Rok vydání : 1987 Nakladatelství : Albatros Ilustrace : Jan Kudláček Počet stran : 254 stran

Bohumil Říha - . . A zbyl jen meč
Rok vydání : 1979 Nakladatelství : Český spisovatel Počet stran : 320 stran

Bohumil Říha - . . Čekání na krále
Rok vydání : 1977 Nakladatelství : Československý spisovatel Počet stran : 270 stran

Bohumil Říha - Podpis!, ilustroval Rudolf Mader - Veselé povídky - a co ještě?
Podpis autora! Dodatky sestavil a napsal Jaroslav Tichý. Se 135 ilustracemi Rudolfa Madera. Vydalo SNDK, Praha, 1964. Původní vazba, strany nečíslovány. Pěkný stav!

Bohumil Říha Helena Zmatlíková - Honzíkova cesta
SNDK 1960, 5. vydání, 54. ilustrací 104 stran

Bohumil Říha, ilustroval Helena Zmatlíková - Honzíkova cesta
9. vydání. Čs. spisovatel, Praha, 1967. Původní vazba, 103 stran, množství ilustrací v textu. Intaktní stav.

Bohumil Říha, ilustroval Jiří Trnka - Náš Vítek
Vydalo Státní nakladatelství dětské knihy, Praha 1961. Původní poloplátěná vazba, 49 stran s velkým množstvím krásných Trnkových ilustrací. Desky mírně odřené a potrhané ve hřbetu (vše viz foto), uvnitř velmi dobrý stav.

Bohumil Robeš - Čas likvidace
Podtitul : Vzpomínky z vězení 1953-1967
Nakladatel : CERM
ISBN : 80-7204-239-4
EAN : 9788072042395
Formát : 81 stran, 25x17,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)


Anotace : Vzpomínky politického vězně na léta strávená v komunistických žalářích v Jáchymově, v Leopoldově a na Borech. Autor vypovídá o tehdejších poměrech ve věznicích, vykresluje postavy dozorců, spoluvězňů. Hlavní místo zaujímá vězňův duševní svět a neustálé hledání vnitřní síly. Součástí publikace jsou i ukázky z vězeňského deníku, fotografie a kopie dokumentů.

Bohumil Robeš - Čas likvidace
Podtitul : Vzpomínky z vězení 1953-1967
Nakladatel : CERM
ISBN : 80-7204-239-4
EAN : 9788072042395
Formát : 81 stran, 25x17,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)


Anotace : Vzpomínky politického vězně na léta strávená v komunistických žalářích v Jáchymově, v Leopoldově a na Borech. Autor vypovídá o tehdejších poměrech ve věznicích, vykresluje postavy dozorců, spoluvězňů. Hlavní místo zaujímá vězňův duševní svět a neustálé hledání vnitřní síly. Součástí publikace jsou i ukázky z vězeňského deníku, fotografie a kopie dokumentů.

Bohumil Ryba - Rozluštění latinského nápisu na stěně kaple Betlémské
Královská česká společnost nauk, Praha, 1949, dobrý stav, obálka je mírně zažloutlá, v okrajích otrhaná, hřbet popraskaný, nažloutlé listy, POZOR!-ostřiženo na menší formát, orig. sešit, 3 obr. přílohy, 16+přílohy stran, Historie, Bohumil Ryba-Rozluštění latinského nápisu na stěně kaple Betlémské

Bohumil Schweigstill - Pohádky ze zlatých zámků
Nakladatel : E.Weinfurter Rok vydání (číslo vydání) : 1930 ()

Bohumil Schweigstill - VESELÉ POH Aacute DKY O KREJČÍKOVI NITKOVI A JINÉ CHASE
E. Weinfurter, Praha, 1931 80 stran, převazba, velký formát Ilustrace : Artuš Scheiner. Stav : na deskách skvrny, vzadu na hraně hřbetu prasklá vazba cca 7 cm, jinak velmi dobrý stav, pěkně zachováno.

Bohumil Schweigstill - POKLADY PRINCEZNY POH Aacute DKY
A. Srorch syn, Praha, 1930 68 stran, původní vazba, velký formát Ilustrace : J. S. Hauptmann. Stav : desky ušpiněny, na hranách odřeny, uvnitř ohmatáno, očteno, jinak stav přiměřený stáří a užívání knihy, relativně pěkně zachováno.

Bohumil Schweigstill a Fr. S. Procházka - Malý čtenář
Jos. R. Vilímek, Praha, 1933, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky zašpiněné, po stranách slabě odřené, rohy trochu naražené, listy zažloutlé, obsahuje stovky čb. a barevných vyobrazení, ilustrace Zd. Burian, Věnceslav Černý, J. Kočí, 395 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bohumil Schweigstill a Fr. S. Procházka-Malý čtenář

Bohumil Schweigstill, Fr. S. Procházka - Malý čtenář
Jos. R. Vilímek, Praha, 1932, velmi dobrý stav, vazba je lehce odřená, listy nažloutlé, místy lehce zašpiněné, na několika stranách vpisováno obyč. tužkou, poloplátěná převazba, cca 55 ilustrací-Z. Burian, 396 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bohumil Schweigstill, Fr. S. Procházka-Malý čtenář

Bohumil Schweigstill, Fr. S. Procházka - Malý čtenář
Jos. R. Vilímek, Praha, 1933, velmi dobrý stav, vazba u hřbetu potrhána, listy zažloutlé, plátěná vazba, ilustrovali Zd. Burian, Věnceslav Černý, J. Kočí, 395 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bohumil Schweigstill, Fr. S. Procházka-Malý čtenář

Bohumil Schweigstill, Fr. S. Procházka - Malý čtenář
Jos. R. Vilímek, Praha, 1933, velmi dobrý stav, vazba lehce poškrábána a některé listy nerovně rozřezány, orig. celoplátěná vazba,ilustrovali Zd. Burian, Věnceslav Černý, J. Kočí, 395 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bohumil Schweigstill, Fr. S. Procházka-Malý čtenář

Bohumil Schweigstill, ilustroval Artuš Scheiner - Veselé pohádky o krejčíkovi Nitkovi a jiné chase
Vydalo nakladatelství E. Weinfurter, Praha, 1931. Poloplátěná vazba, ta na hřbetu lehce odřená a zezadu zašpiněná, 80 stran. Obrázky doprovází Artuš Scheiner. Dobrý stav.

Bohumil Schweigstill, ilustroval Cyril Kotyšan - Čarovné pohádky z naší zahrádky
Ilustrace Cyril Kotyšan. Vydalo nakladatelství Josef R. Vilímek v Praze. 157 stran. Původní poloplátěná vazba s obálkou-ta lehce opotřebovaná a potrhaná (viz obr.). Pěkný stav.

Bohumil Schweigstill, ilustroval Rudolf Adámek - Hvězdička s nebíčka
II. vydání. Nakl. Jos. R. Vilímek, Praha, 1940. Krásná původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu a s obálkou, ta nepatrně potrhaná (vše viz obr.), 100 stran. Velmi pěkný stav!

Bohumil Slavík - Květena České republiky 4
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-0384-3
EAN : 9788020003843
Formát : 529 stran, 29x21cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Osmisvazková moderní, kriticky pojatá květena shrnuje současné poznatky o druhové skladbě vegetace cévnatých rostlin (kapraďorostů, nahosemenných a krytosemenných). Obsahuje všechny domácí druhy cévnatých rostlin dále druhy zdomácnělé, zplaněné a častěji pěstované. Přehledně členěný text doprovázejí originální kresby, znázorňující většinu druhů jak v celkovém vzhledu, tak v detailech a usnadňují jejich správné určení.

Bohumil Slavík - Květena České republiky 4
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-0384-3
EAN : 9788020003843
Formát : 529 stran, 29x21cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Osmisvazková moderní, kriticky pojatá květena shrnuje současné poznatky o druhové skladbě vegetace cévnatých rostlin (kapraďorostů, nahosemenných a krytosemenných). Obsahuje všechny domácí druhy cévnatých rostlin dále druhy zdomácnělé, zplaněné a častěji pěstované. Přehledně členěný text doprovázejí originální kresby, znázorňující většinu druhů jak v celkovém vzhledu, tak v detailech a usnadňují jejich správné určení.

Bohumil Stašek - Když křižovali český národ .
Atlas, Praha, 1946, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka po stranách trochu odřená, vazba uvolněná, listy nerozřezané, ilustrace Vojtěch Kubašta, 133 stran, orig. paperback, very good condition, the wrapper at the sides a bit worn, the binding a little broken, pages unopened, illustration by Vojtech Kubasta, Historie, Bohumil Stašek-Když křižovali český národ .

Bohumil Steiniger a kolektiv - Získej stříbro
Mladá Fronta, Praha, 1976, velmi dobrý stav, zažloutlé listy, papír. desky jsou také nažloutlé a na zadní straně lehce ušpiněné, orig. brož, ilustrace F. Škoda, druhé vydání, 124 stran, Sport, Bohumil Steiniger a kolektiv-Získej stříbro

Bohumil Svozil - Česká literatura ve zkratce 3
Brána, Praha / Knižní klub, 2000, velmi dobrý stav, velmi lehce zašpiněná vazba, místy drobné oděrky na vazbě, vazba na zadní straně u hřbetu pomačkaná, orig. papírová vazba, 1. vydání, 174 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bohumil Svozil-Česká literatura ve zkratce 3

Bohumil Svozil - Česká literatura ve zkratce 1
Brána, Praha / Knižní klub, 1997, velmi dobrý stav, velmi lehce zašpiněná vazba, orig. papírová vazba, 1. vydání, 150 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bohumil Svozil-Česká literatura ve zkratce 1

Bohumil Svozil, Blanka Svadbová - Česká literatura ve zkratce 2
Brána, Praha / Knižní klub, 1998, velmi dobrý stav, velmi lehce zašpiněná vazba, místy drobné oděrky na vazbě, orig. papírová vazba, 1. vydání, 186 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Bohumil Svozil, Blanka Svadbová-Česká literatura ve zkratce 2

Bohumil Špaček a kolektiv - Speciální chirurgie I., II.
Avicenum, zdravotnické nakladatelství v Praze, 1973, velmi dobrý stav, přebaly jsou silně zažloutlé a ušpiněné po polití, předsádky rovněž ušpiněné-zažloutlé, u 1. dílu asi do str. 11 u spoje stránky ušpiněné politím,, orig. celopl. vazby, Přírodní vědy, Bohumil Špaček a kolektiv-Speciální chirurgie I., II.

Bohumil Táborský - Hledání pokladu na prérii
Rudolf Storch, Praha, dobrý stav, orig. brož, ta je zašpiněná, zažloutlá, na krajích a hřbetu potrhaná, uvolněné a zažloutlé listy, na první straně čáráno propiskou, 61 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Bohumil Táborský-Hledání pokladu na prérii

Bohumil Teplý - O sochařské reprodukci
SPN, Praha, 1973, velmi dobrý stav, orig. lamino vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, obsahuje desítky čb. nákresů v textu a 20stran čb. příloh, 72 stran, Umění/Architektura, Bohumil Teplý-O sochařské reprodukci

Bohumil Teplý - O sochařské reprodukci
SPN, Praha, 1973, velmi dobrý stav, orig. lamino vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, obsahuje desítky čb. nákresů v textu a 20stran čb. příloh, 72 stran, Umění/Architektura, Bohumil Teplý-O sochařské reprodukci

Bohumil Tožička - Třešňový sad
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()

Bohumil Tožička - . . Eskymo
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1944 Nakladatelství : Jaroslav Tožička Ilustrace : O. Ušák Počet stran : 88 stran

Bohumil Tožička - Srátní svátek (28. říjen)
Ústřední nakladatelství učitelstva, Praha, 1932, dobrý stav, orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, místy mírně potrhaná, listy trochu zažloutlé a nerozřezané, 178 stran, Historie, Bohumil Tožička-Srátní svátek (28. říjen)

Bohumil Vít Tajovský - Člověk musí hořeti
Podtitul : Rozhovor Aleše Pelána a Jana Paulase s opatem želivského kláštera
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-126-6
EAN : 9788072151264
Formát : 610 stran, 19x11cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Knižní rozhovor s opatem želivského kláštera Bohumilem Vítem Tajovským (1912-1999) mapuje celý jeho život: dětství na Havlíčkobrodsku, seminární studia, vstup k premonstrátům, život v želivském klášteře za první republiky, válečná léta, profesorskou dráhu, volbu opatem, léta strávená v komunistických žalářích, práci lesního dělníka a topiče, tajné opatské působení, ale i pád komunismu a návrat řádové komunity do kláštera. Životní cesta želivského opata zrcadlí dramatické události, kterými prošla česká společnost během celého uplynulého století. Ve svých vzpomínkách zachycuje Tajovský mimo jiné i řadu osobností, s nimiž se v životě setkal, například Josefa Berana, Jakuba Demla, Josefa Floriana, Václava Havla, Gustáva Husáka, Jana Masaryka, Anastáze Opaska, Dominika Pecku, Suzanne Renaudovou, Václava Renče, Bohuslava Reynka, Zdeňka Rotrekla, Pavla Tigrida, Františka Tomáška, Josefa Toufara, Jana Zábranu, Jana Zahradníčka, Jana Zrzavého a Josefa Zvěřinu. Kniha je doplněna dokumenty, vzpomínkami na B. V. Tajovského, obsáhlou obrazovou přílohou a jmenným rejstříkem.

Bohumil Vít Tajovský - Siard Falko, opat želivský
Nakladatel : Dauphin
Formát : 208 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Starobylý želivský klášter, rozkládající se na soutoku Želivky a Trnávky, byl založen roku 1139 pro benediktiny ze sázavského kláštera. Po jejich odchodu se zde usadili premonstráti a klášter se brzy stal významným duchovním i hospodářským centrem kraje.

Zdejší komunita premonstrátů však zanikla v době panování krále Jiřího z Poděbrad. Řeholní život v Želivě byl obnoven v roce 1622, prvním opatem vzešlým ze zdejší komunity byl roku 1661 za dramatických okolností zvolen Siard Falko.

Právě toto přelomové a bouřlivé období působivě zachytil ve svém textu jiný z opatů želivského kláštera, Bohumil Vít Tajovský, jehož životní osudy i spojení se Želivem byly neméně dramatické, třebaže se odehrály o tři sta let později.


Bohumil Vít Tajovský - Siard Falko, opat želivský
Nakladatel : Dauphin
Formát : 208 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Starobylý želivský klášter, rozkládající se na soutoku Želivky a Trnávky, byl založen roku 1139 pro benediktiny ze sázavského kláštera. Po jejich odchodu se zde usadili premonstráti a klášter se brzy stal významným duchovním i hospodářským centrem kraje.

Zdejší komunita premonstrátů však zanikla v době panování krále Jiřího z Poděbrad. Řeholní život v Želivě byl obnoven v roce 1622, prvním opatem vzešlým ze zdejší komunity byl roku 1661 za dramatických okolností zvolen Siard Falko.

Právě toto přelomové a bouřlivé období působivě zachytil ve svém textu jiný z opatů želivského kláštera, Bohumil Vít Tajovský, jehož životní osudy i spojení se Želivem byly neméně dramatické, třebaže se odehrály o tři sta let později.


Bohumil Vít Tajovský - Člověk musí hořeti
Podtitul : Rozhovor Aleše Pelána a Jana Paulase s opatem želivského kláštera
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-126-6
EAN : 9788072151264
Formát : 610 stran, 19x11cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Knižní rozhovor s opatem želivského kláštera Bohumilem Vítem Tajovským (1912-1999) mapuje celý jeho život: dětství na Havlíčkobrodsku, seminární studia, vstup k premonstrátům, život v želivském klášteře za první republiky, válečná léta, profesorskou dráhu, volbu opatem, léta strávená v komunistických žalářích, práci lesního dělníka a topiče, tajné opatské působení, ale i pád komunismu a návrat řádové komunity do kláštera. Životní cesta želivského opata zrcadlí dramatické události, kterými prošla česká společnost během celého uplynulého století. Ve svých vzpomínkách zachycuje Tajovský mimo jiné i řadu osobností, s nimiž se v životě setkal, například Josefa Berana, Jakuba Demla, Josefa Floriana, Václava Havla, Gustáva Husáka, Jana Masaryka, Anastáze Opaska, Dominika Pecku, Suzanne Renaudovou, Václava Renče, Bohuslava Reynka, Zdeňka Rotrekla, Pavla Tigrida, Františka Tomáška, Josefa Toufara, Jana Zábranu, Jana Zahradníčka, Jana Zrzavého a Josefa Zvěřinu. Kniha je doplněna dokumenty, vzpomínkami na B. V. Tajovského, obsáhlou obrazovou přílohou a jmenným rejstříkem.

Bohumil Vlček - Nauka o textilním materiálu
Se 67 původními obrázky a 1 mapou textilních surovin. Čtvrté, rozšířené vydání. Brno, 1924. Původní brož, mírně natržená ve hřbetu, 124 stran. Dobrý stav.

Bohumil Vurm - Tajné dějiny Prahy
Podtitul : Mysteria Karla IV. a Rudolfa II.
Nakladatel : Eminent
ISBN : 80-7281-024-3
EAN : 9788072810246
Formát : 224 stran, 23,5x16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Kniha představuje záhady historie hlavního města od pravěku do vlády Rudolfa II. Čtenář je svědkem proměny pradávného dna moře v evropské velkoměsto. Kniha odkrývá mystiku a magii města, ukazuje jeho osud a hledá zdroj zasvětitelské tradice skryté v historii pražské kotliny. Hlavní osou jsou mystéria, kterým zasvětili svůj život dva křesťanští vládci. Pod jejich vládou se Praha stala sídelním městem říše. Karel IV. proměnil město na duchovní centrum Evropy a Rudolf II. v započatém díle pokračoval.

Bohumil Vurm - Tajné dějiny Prahy
Podtitul : Mysteria Karla IV. a Rudolfa II.
Nakladatel : Eminent
ISBN : 80-7281-024-3
EAN : 9788072810246
Formát : 224 stran, 23,5x16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Kniha představuje záhady historie hlavního města od pravěku do vlády Rudolfa II. Čtenář je svědkem proměny pradávného dna moře v evropské velkoměsto. Kniha odkrývá mystiku a magii města, ukazuje jeho osud a hledá zdroj zasvětitelské tradice skryté v historii pražské kotliny. Hlavní osou jsou mystéria, kterým zasvětili svůj život dva křesťanští vládci. Pod jejich vládou se Praha stala sídelním městem říše. Karel IV. proměnil město na duchovní centrum Evropy a Rudolf II. v započatém díle pokračoval.

Bohumil Vurm - Tarot a hledání smyslu života
Podtitul : Tarot jako metoda zasvěcení a cesta sebepoznání
Nakladatel : Praga mystica
ISBN : 978-80-86767-08-6
EAN : 9788086767086
Formát : 80 stran, 21x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (2. vydání)


Anotace : Kniha popisuje základní význam jednotlivých karet Velké arkány a zároveň vzájemný význam karet ve výkladu.
Jednotlivé symboly tarotu autor vysvětluje pomocí detailů z obrazu Zahrada pozemských rozkoší Hieronyma Bosche. Závěr knihy je věnován způsobům vykládání, které jsou názorně zobrazeny a jsou zde uvedeny i příklady otázek a vysvětlení konkrétních výkladů. Knihu uzavírá část ukazující souvislosti tarotu s psychologií C. G. Junga.

Bohumil Vurm - Praga mystica - Město Velké Bohyně
Nakladatel : Praga mystica
ISBN : 80-86767-03-5
EAN : 9788086767031
Formát : 176 stran, 24,2x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Čtenáři v knize objeví množství informací a nových souvislostí. Poznají známá i zcela neznámá místa v Praze a jejím přilehlém okolí. Dozví se, že úloha ženy hrála v historii naší země výjimečnou roli.
Kniha odhaluje skrytý charakter města, které bylo v pravěku posvátným územím Velké Bohyně a jak osud města změnili první Přemyslovci. Přibližuje roli kamenného knížecího stolce na vrchu Pražského hradu. Dále popisuje například záhadný pahorek Žiži či magický kamenný kruh kolem Prahy.
Autor podrobněji vysvětluje skrytý smysl centrálního prostoru secesního Obecního domu - Primátorského salónku. Ten jedinečně navrhl a vytvořil velmistr Svobodných zednářů Alfons Mucha.
Bohatou textovou část podtrhuje přehledné grafické provedení doplněné množstvím původních fotografií. Elegantní obálka s kombinovanou laminací s hlavním titulem provedeným ve zlatě potěší oko čtenářovo. Příjemný formát umožňuje knize být průvodcem po známých i neznámých místech Prahy.