Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 64 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:21
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
Bohumil Vurm - Plzeňský kraj
Podtitul : Krásy a tajemství České republiky
Nakladatel : Praga mystica
Edice :Česká republika - Křižovatka Evropy
ISBN : 80-902363-9-1
EAN : 9788090236394
Formát :
136 stran,
22,5x18,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Pokud nahlížíme na celou naši zemi jako na křižovatku kontinentu, pak můžeme Plzeňský kraj vidět jako most spojující dvě evropské sféry. Je to do značné míry dáno významem města Plzně a velmi výhodnou polohou regionu mezi hlavním městem Prahou a zeměmi západní Evropy.
Kdysi to byl jeden z mostů, který spojoval antický svět a území obývané Kelty.
Později se stal dotykovou zónou mezi Franckou říší a slovanským územím. V době prvních Přemyslovců symbolizoval v osobě urozeného poustevníka Vintíře most mezi českou a bavorskou kulturou. Za časů Karla IV. propojoval Lucembursko a Čechy.
Bohumil Vurm - Moravskoslezský kraj
Podtitul : Kraj kontrastů a příležitostí
Nakladatel : Praga mystica
Edice :Krásy a tajemství České republiky
ISBN : 80-902363-7-5
EAN : 9788090236370
Formát :
150 stran,
22,5x19cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Pokud nahlížíme na celou naši zemi jako na křižovatku Evropy, pak můžeme Moravskoslezský kraj vidět jako bránu otevřenou do všech čtyř světových stran, jako krajinu protkanou pradávnými stezkami spojujícími jih se severem a východ se západem.
Moravskoslezský kraj je krajem kontrastů a příležitostí. Vedle průmyslových oblastí a dopravních koridorů je požehnán velkým množstvím léčivých pramenů, lázeňských a poutních míst.
Bohumil Vurm - Nová encyklopedie českého a moravského vína 2.díl
Nakladatel : Praga mystica
ISBN : 978-80-86767-09-3
EAN : 9788086767093
Formát :
312 stran,
24x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Autoři na stránkách knihy vstupují do sklepů a sledují zázračný proces, kdy se hrozny révy vinné přeměňují ve víno. Kapitoly zahrnují širokou škálu témat.
První dvě kapitoly se podrobně věnují historii výroby vína a vývoji vinařské architektury. Následuje kapitola o složení vína a nejrozsáhlejší je kapitola podrobně a názorně popisující různé způsoby výroby tichých i šumivých vín, dále výčet jejich nedostatků, vad či nemocí a přehled našich vinařských podoblastí s jejich odlišnostmi.
Závěr knihy patří souhrnnému pojednání o příznivých účincích vín zahrnující nejnovější poznatky z celého světa. Nechybí ani dosud nejvíce ucelený přehled vinařských patronů včetně výběru těch nejzajímavějších pranostik.
Pro lepší porozumění problematice je součástí knihy vinařský slovníček, tentokrát zaměřený na pojmy týkající se výroby vína.
Bohumil Vurm - Tarot a hledání smyslu života
Podtitul : Tarot jako metoda zasvěcení a cesta sebepoznání
Nakladatel : Praga mystica
ISBN : 978-80-86767-08-6
EAN : 9788086767086
Formát :
80 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (2. vydání)
Anotace : Kniha popisuje základní význam jednotlivých karet Velké arkány a zároveň vzájemný význam karet ve výkladu.
Jednotlivé symboly tarotu autor vysvětluje pomocí detailů z obrazu Zahrada
pozemských rozkoší Hieronyma Bosche. Závěr knihy je věnován způsobům
vykládání, které jsou názorně zobrazeny a jsou zde uvedeny i příklady otázek
a vysvětlení konkrétních výkladů. Knihu uzavírá část ukazující souvislosti tarotu
s psychologií C. G. Junga.
Bohumil Vurm - Praga mystica - Město Velké Bohyně
Nakladatel : Praga mystica
ISBN : 80-86767-03-5
EAN : 9788086767031
Formát :
176 stran,
24,2x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Čtenáři v knize objeví množství informací a nových souvislostí. Poznají známá i zcela neznámá místa v Praze a jejím přilehlém okolí. Dozví se, že úloha ženy hrála v historii naší země výjimečnou roli.
Kniha odhaluje skrytý charakter města, které bylo v pravěku posvátným územím Velké Bohyně a jak osud města změnili první Přemyslovci. Přibližuje roli kamenného knížecího stolce na vrchu Pražského hradu. Dále popisuje například záhadný pahorek Žiži či magický kamenný kruh kolem Prahy.
Autor podrobněji vysvětluje skrytý smysl centrálního prostoru secesního Obecního domu - Primátorského salónku. Ten jedinečně navrhl a vytvořil velmistr Svobodných zednářů Alfons Mucha.
Bohatou textovou část podtrhuje přehledné grafické provedení doplněné množstvím původních fotografií. Elegantní obálka s kombinovanou laminací s hlavním titulem provedeným ve zlatě potěší oko čtenářovo. Příjemný formát umožňuje knize být průvodcem po známých i neznámých místech Prahy.
Bohumil Vurm - Plzeňský kraj
Podtitul : Krásy a tajemství České republiky
Nakladatel : Praga mystica
Edice :Česká republika - Křižovatka Evropy
ISBN : 80-902363-9-1
EAN : 9788090236394
Formát :
136 stran,
22,5x18,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Pokud nahlížíme na celou naši zemi jako na křižovatku kontinentu, pak můžeme Plzeňský kraj vidět jako most spojující dvě evropské sféry. Je to do značné míry dáno významem města Plzně a velmi výhodnou polohou regionu mezi hlavním městem Prahou a zeměmi západní Evropy.
Kdysi to byl jeden z mostů, který spojoval antický svět a území obývané Kelty.
Později se stal dotykovou zónou mezi Franckou říší a slovanským územím. V době prvních Přemyslovců symbolizoval v osobě urozeného poustevníka Vintíře most mezi českou a bavorskou kulturou. Za časů Karla IV. propojoval Lucembursko a Čechy.
Bohumil Vurm - Moravskoslezský kraj
Podtitul : Kraj kontrastů a příležitostí
Nakladatel : Praga mystica
Edice :Krásy a tajemství České republiky
ISBN : 80-902363-7-5
EAN : 9788090236370
Formát :
150 stran,
22,5x19cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Pokud nahlížíme na celou naši zemi jako na křižovatku Evropy, pak můžeme Moravskoslezský kraj vidět jako bránu otevřenou do všech čtyř světových stran, jako krajinu protkanou pradávnými stezkami spojujícími jih se severem a východ se západem.
Moravskoslezský kraj je krajem kontrastů a příležitostí. Vedle průmyslových oblastí a dopravních koridorů je požehnán velkým množstvím léčivých pramenů, lázeňských a poutních míst.
Bohumil Vurm - Nová encyklopedie českého a moravského vína 2.díl
Nakladatel : Praga mystica
ISBN : 978-80-86767-09-3
EAN : 9788086767093
Formát :
312 stran,
24x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Autoři na stránkách knihy vstupují do sklepů a sledují zázračný proces, kdy se hrozny révy vinné přeměňují ve víno. Kapitoly zahrnují širokou škálu témat.
První dvě kapitoly se podrobně věnují historii výroby vína a vývoji vinařské architektury. Následuje kapitola o složení vína a nejrozsáhlejší je kapitola podrobně a názorně popisující různé způsoby výroby tichých i šumivých vín, dále výčet jejich nedostatků, vad či nemocí a přehled našich vinařských podoblastí s jejich odlišnostmi.
Závěr knihy patří souhrnnému pojednání o příznivých účincích vín zahrnující nejnovější poznatky z celého světa. Nechybí ani dosud nejvíce ucelený přehled vinařských patronů včetně výběru těch nejzajímavějších pranostik.
Pro lepší porozumění problematice je součástí knihy vinařský slovníček, tentokrát zaměřený na pojmy týkající se výroby vína.
Bohumil Vurm - Tejné dějiny Evropy
Od Atlantidy po druhou světovou válku.Bohemia
Bohumil Vurm - Tajné dějiny Evropy 1.
Eminent, Praha,
1998,
velmi dobrý stav,
pův. kartonová vazba s přebalem, ten je nepatrně poškozený, obsahuje četná vyobrazení,
335 stran,
Historie,
Bohumil Vurm-Tajné dějiny Evropy 1.
Bohumil Vurm - Tajné dějiny Evropy 3.
Eminent, Praha,
2000,
velmi dobrý stav,
pův. celopap. vazba s přebalem, ten je v krajích lehce omačkaný, obsahuje četná čb. vyobrazení,
270 stran,
Historie,
Bohumil Vurm-Tajné dějiny Evropy 3.
Bohumil Vurm - Praga mystica - Město Velké Bohyně
Vyšlo : 09.03.2007
Počet stran : 175
Nakladatelství : Praga Mystica 2006
Bohumil Vurm - Tarot a hledání smyslu života (nové vydání)
Anotace : karetní systém tarot, jeho symboly a způsoby vykládání ve světle psychologie C. G. Junga a obrazů Hieronyma Bosche
Vyšlo : 26.06.1998
Počet stran : 79
Nakladatelství : Praga Mystica 2007
Bohumil Vydra
- Polsko - český slovník
Nakladatel : Česká grafická unie
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 (1.)
Bohumil Zahradník-Brodský
- Po osamělých cestách
Nakladatel : Československé podniky tiskařské a vydavatelské
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 (4.)
Bohumil Zahradník-Brodský
- Dva světy
Nakladatel : Československé podniky tiskařské a vydavatelské
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()
Bohumil Zahradník-Brodský
- Světlo za oknem
Nakladatel : Zemědělské knihkupectví A.Neubert
Rok vydání (číslo vydání) : 1916 ()
Bohumil Zahradník-Brodský
- Evangelium života
Nakladatel : Československé podniky tiskařské a vydavatelské
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()
Bohumil Zahradník-Brodský - Volné perutě. Záhady života
Českomor. podniky tiskařské a vydavatelské, Praha,
1919,
dobrý stav, vazba je odřená, mírně poškrábaná, hřbet z obou stran prasklý (pravděpodobně znovu dodatečně lepený), listy zažloutlé, místy zašpiněné, razítko,
polopl. převazba, edice Nové sebrané spisy Bohumila Zahradníka-Brodského-sv. 12,
316 stran,
Beletrie a poezie,
Bohumil Zahradník-Brodský-Volné perutě. Záhady života
Bohumil Ždichynec - 24 hodin v těle antičlověka
Nakladatel : Český Klub
ISBN : 80-85637-70-7
EAN : 9788085637410
Formát :
78 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Autorova originálně pojatá básnická sbírka je moderním podobenstvím o existenci a údělu člověka v současném světě. Básnický cyklus je rozdělen do čtyřiadvaceti částí, z nichž každá symbolizuje jednu hodinu kalendářního dne v lidském životě.
Bohumil Ždichynec - Člověk, viry a ptačí chřipka
Nakladatel : Český Klub
ISBN : 80-85637-96-0
EAN : 9788085637960
Formát :
120 stran,
20x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Praktický rádce z pohledu lékaře i chovatele.
Bohumil Ždichynec - Chlamydie
Podtitul : Skrytá hrozba v těle
Nakladatel : Český Klub
ISBN : 978-80-86922-14-0
EAN : 9788086922140
Formát :
112 stran,
21x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : V této knize autor přehledně a pro čtenáře srozumitelně pojednává o skrytém mikroskopickém nepříteli v lidském těle - chlamidiích. Následky jejich řádění mohou být nedozírné - mohou napadnout prakticky kterýkoli orgán v lidském těle.
Bohumil Ždichynec - 24 hodin v těle antičlověka
Nakladatel : Český Klub
ISBN : 80-85637-70-7
EAN : 9788085637410
Formát :
78 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Autorova originálně pojatá básnická sbírka je moderním podobenstvím o existenci a údělu člověka v současném světě. Básnický cyklus je rozdělen do čtyřiadvaceti částí, z nichž každá symbolizuje jednu hodinu kalendářního dne v lidském životě.
Bohumil Ždichynec - Člověk, viry a ptačí chřipka
Nakladatel : Český Klub
ISBN : 80-85637-96-0
EAN : 9788085637960
Formát :
120 stran,
20x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Praktický rádce z pohledu lékaře i chovatele.
Bohumil Ždichynec - Chlamydie
Podtitul : Skrytá hrozba v těle
Nakladatel : Český Klub
ISBN : 978-80-86922-14-0
EAN : 9788086922140
Formát :
112 stran,
21x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : V této knize autor přehledně a pro čtenáře srozumitelně pojednává o skrytém mikroskopickém nepříteli v lidském těle - chlamidiích. Následky jejich řádění mohou být nedozírné - mohou napadnout prakticky kterýkoli orgán v lidském těle.
Bohumil Ždichynec a kol. - LÉČITELSK Aacute KUCHA 344 KA
Zdravá strava bez pověr, kouzel a předsudků aneb Jak držet nemoci na uzdě.
ČLK, Praha, 1991
246 stran, původní lamino vazba, velký formát
1. vydání
Stav : prvních 6 listů uvolněno, drží, jinak dobrý stav.
Bohumil Žlab - Prostor
obálku ilustrovala Květa Válová
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
Bohumila Baštecká - Psychologická encyklopedie -Aplikovaná psychologie
Vyšlo : 25.11.2009
Počet stran : 515
Nakladatelství : Portál 2009
Bohumila Baštecká a kolektiv - Terénní krizová práce
Podtitul : Psychosociální intervenční týmy
Formát : 17×24 cm, 300 stran
Datum vydání : 24.08.2005
ISBN : 80-247-0708-X
Anotace :
Jediná kniha svého zaměření na trhu seznamuje psychology, pracovníky v pomáhajících profesích, pracovníky státní správy, samosprávy se systémem krizové pomoci. Autorský kolektiv čerpající z bohatých praktických zkušeností osvětluje především proces poskytování psychosociální pomoci obětem neštěstí, způsob vytváření a činnosti psychosociálních intervenčních týmů. Kniha je doplněna kasuistikami, rozhovory s lidmi postiženými životní katastrofou. Čtenář získá dokonalý přehled o terénní krizové pomoci poskytované v České republice
Bohumila Grögerová - Čas mezi tehdy a teď
Nakladatel : Knihovna Jana Drdy
Edice :Současná česká poezie
ISBN : 80-86240-87-8
EAN : 9788086240879
Formát :
125 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Básnická sbírka.
Bohumila Grögerová - Klikyháky paměti
Podtitul : Rozhovor Radima Kopáče
Nakladatel : Concordia
ISBN : 80-85997-32-0
EAN : 9788085997323
Formát :
152 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Rozsáhlý rozhovor R. Kopáče s přední básnířkou a spisovatelkou je doplněn několika prozaickými texty.
Bohumila Grögerová - Čas mezi tehdy a teď
Nakladatel : Knihovna Jana Drdy
Edice :Současná česká poezie
ISBN : 80-86240-87-8
EAN : 9788086240879
Formát :
125 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Básnická sbírka.
Bohumila Grögerová - Klikyháky paměti
Podtitul : Rozhovor Radima Kopáče
Nakladatel : Concordia
ISBN : 80-85997-32-0
EAN : 9788085997323
Formát :
152 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Rozsáhlý rozhovor R. Kopáče s přední básnířkou a spisovatelkou je doplněn několika prozaickými texty.
Bohumila Sílová
- CIRKUS PAVÍHO OČKA
Nakladatel : ČIN
Rok vydání (číslo vydání) : 1940 ()
Bohumila Sílová
- Slavnost úplňku
Nakladatel : ČIN
Rok vydání (číslo vydání) : 1943 ()
Bohumila Sílová
- Tři knihy o pavím očku
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
Bohumila Sílová
- Šibal Makočuba
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
Bohumila Sílová
- Třicet koní Vénu honí
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
Bohumila Sílová - PODIVNÉ CESTY PAVÍHO OČKA
Svoboda, Praha, 1946
72 stran, původní vazba, velký formát
2. vydání
Ilustrace : Rudolf Šváb.
Stav : obálka chybí, desky na okrajích odřeny, na zadní desce skvrny, jinak velmi dobrý stav, pěkně zachováno.
Bohumila Sílová - Papírová Dája
MF 1947, 2. vydání, 174 stran
Bohumila Sílová -
. . Šibal Makočuba
Rok vydání : 1948
Nakladatelství : Svoboda
Počet stran : 90 stran
Bohumila Sílová - Bajky
Mladá fronta, Praha,
1956,
velmi dobrý stav, hřbet mírně natržený, mírně ušpiněno,
orig.brož,
80 stran,
Beletrie a poezie,
Bohumila Sílová-Bajky
Bohumila Sílová, ilustroval Rudolf Šváb - Cirkus Pavího Očka
Ilustroval Rudolf Šváb. Krásné ilustrace na každé stránce. Vydalo nakladatelství Čin v Praze 1940. 68 stran. Původní poloplátěná vazba-ta uvolněná ve hřbetě, pokreslená (viz obr.). Dobrý stav.
Bohumila Sílová, ilustroval Rudolf Šváb - Povídá se ve lví říši, povídá
Ilustroval Rudolf Šváb. Krásné ilustrace. Vydalo nakladatelství Čin v Praze 1940. 76 stran. Původní poloplátěná vazba-ta uvolněná ve hřbetě, opotřebovaná. Hřbet knihy mírně potrhaný. Dobrý stav.
Bohumila Spisarová,Václav Vydra
- Vaše Dana Medřická
Nakladatel : Kvarta
Rok vydání (číslo vydání) : 1998 ()
Bohumila Truhlářová - Karma v denním životě - 4. díl
Vyšlo : 13.06.2008
Počet stran : 253
Nakladatelství : B. Truhlářová 2008
Bohumila Truhlářová - Léčení příčin nemocí - taj. karmického uzdravování
Anotace : jediné, co je podstatné, jsou body teď, teď, teď a záleží jen na jediném: zda teď, v okamžiku, který právě probíhá, tvoříme med
Vyšlo : 31.08.2009
Počet stran : 277
Nakladatelství : B. Truhlářová 2009
BOHUMÍN - Studie a materiály k dějinám a výstavbě města.
Profil, Ostrava, 1976
588 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Obsahuje fotografie.
Stav : obálka poškozena, natržena, kousky chybí, uvnitř na deskách a vnitřní straně obálky zbytky nálepek po ochraném obalu, jinak dobrý stav.
Bohumír a Marcela Mrázovi - Secese
Obelisk, Praha,
1971,
velmi dobrý stav, přebal je mírně zažloutlý, lehce zašpiněný, drobné oděrky v okrajích, lehce prohnuté desky, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba, 112 vyobrazení, z toho 24 barevných příloh, 1. vydání,
88+přílohy stran,
Umění/Architektura,
Bohumír a Marcela Mrázovi-Secese
Bohumír Balner - Tajemství akupunkturních bodů
Anotace : příručka pro lékaře, léčitele a vážné zájemce o akupunkturu, akupresuru, moxu, šiacu a čínské masáže a bojová umění
Vyšlo : 18.09.2002
Počet stran : 358
Nakladatelství : CAD Press 2002
Bohumír Bonhard -
. . Bývali Čechové
Rok vydání : 1940
Nakladatelství : Jos. R. Vilímek
Ilustrace : Vincenc Hehl
Počet stran : 108 stran
Bohumír Četyna
- Živly
Nakladatel : Krajské nakladatelství Ostrava
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
Bohumír Četyna
- Jednou za slunovratu
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
Bohumír Četyna -
. . Besedy na staré valše
Rok vydání : 1974
Nakladatelství : Československý spisovatel
Počet stran : 410 stran
Bohumír Fiala
- V rasticově městě
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1964 ()
Popis : potrhaná obálka
Bohumír Fiala
- Venuše a smrt
Nakladatel : BLOK
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 (1.)
Bohumír Fiala - Loď vyplula do Batumi
SNDK, Praha,
1962,
velmi dobrý stav, přebal lehce odřený,
celoplátěná vazba, papírový přebal,
168 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Bohumír Fiala-Loď vyplula do Batumi
Bohumír Hynek Bílovský - Víno ze svadby v Káni
a potřebnost roucha svadebního. Tři starší česká kázání. Vyšlo jako stočtrnáctý svazek Dobrého Díla, 1933 ve Staré Říši (číslovaný výtisk 36 B)! Původní brož, 93 stran. Obálka mírně pomačkaná na dolním okraji, lehce pomačkané jsou na okrajích i některé listy. Dobrý stav!
Bohumír Janoušek - Miroslav Tůma
FOTO MIDA, České Budějovice,
1996,
výborný stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, lehce zašpiněné kraje listů, 56 fotografických obrázků,
Fotografie/Film,
Bohumír Janoušek-Miroslav Tůma
Bohumír Lifka - Radomyšl
Dějiny jihočeského městečka a jeho okolí. Vydal Obecní úřad v Radomyšli a Nadace historie Radomyšle, Radomyšl 1993. 297 stran s množstvím obrazového materiálu, původní brož. Přední strana obálky nepatrně pomačkaná. Dobrý stav.
Bohumír Lifka - Exlibris a supralibros v českých
korunních zemích v letech 1000 až 1900. Jako přílohu Zpráv vydal Spolek sběratelů a přátel exlibris, Praha 1982. Původní brož s přebalem, 229 stran textu + cca 20 stran obrazové přílohy. Přebal nepatrně odřený, velmi dobrý stav.
Bohumír Mráz - Mikuláš Medek
Nakl. Obelisk, Praha, 1970. Původní zdobená celoplátěná vazba 176 stran, 66 černých a 24 barevných vyobrazení. Velmi dobrý stav.
Bohumír Mráz - Ingres
Odeon, Praha,
1983,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je v krajích odřený, mírně zašpiněný, 70 čb. a 8 barevných reprodukcí v příloze, 13 vyobrazení v textu,
199 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Ingres
Bohumír Mráz - Fernand Léger
Odeon, Praha,
1979,
velmi dobrý stav, přebal lehce odřený a ulepený, na hřbetu zažloutlý,
pův. celoplátěná vazba s přebalem, obsahuje 45 barevných reprodukcí,
81 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Fernand Léger
Bohumír Mráz - Fernand Léger
Odeon, Praha,
1979,
velmi dobrý stav, mírně odřená a zažloutlá obálka,
orig. plátěná vazba s přebalem, 45 barevných reprodukcí,
81 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Fernand Léger
Bohumír Mráz - Fernand Léger
Odeon, Praha,
1979,
velmi dobrý stav, přebal je jen nepatrně zašpiněný,
orig. celoplátěná vazba, papírový přebal, grafickou úpravu a obálku navrhl O. Hlavsa, obsahuje 45 barevných reprodukcí, vydání první,
82 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Fernand Léger
Bohumír Mráz - Fernand Léger
Odeon, Praha,
1980,
velmi dobrý stav, přebal na okrajích mírně odřený,
orig. celopl. vazba s přebalem, 45 barevných reprodukcí, v Němčině,
90 stran,
sehr gut erhaltne, deutsch,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Fernand Léger
Bohumír Mráz - Dibujos de impresionistas franceses
Ediciones polígrafia, Barcelona,
1985,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, kniha obsahuje množství čb. a barevných reprodukcí,
209 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Dibujos de impresionistas franceses
Bohumír Mráz - Dibujos de impresionistas franceses
Ediciones polígrafia, Barcelona ,
1985 ,
velmi dobrý stav, jeden list je mírně ohmataný,
pův. celopl. vazba s přebalem, psáno kastilsky, kniha obsahuje množství čb. a barevných reprodukcí ,
210 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz -Dibujos de impresionistas franceses
Bohumír Mráz - Karel Postl
SNKLHU, Praha,
1957,
velmi dobrý stav,
orig. plátená vazba, ta je zašpiněná, přebal chybí, obsahuje 46 obrazů v textu, 2 bar. přílohy a 86 reprodukcí v obr. části,
122 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Karel Postl
Bohumír Mráz - Ingres
Odeon, Praha,
1983,
velmi dobrý stav, lehce zašpiněná obálka,
orig. plátěná vazba s přebalem, 70 čb. a 8 barevných reprodukcí,
47 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Ingres
Bohumír Mráz - Fernand Léger
Odeon, Praha,
1979,
velmi dobrý stav ,
celoplátěná vazba, papírový přebal,
82 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Fernand Léger
Bohumír Mráz - Zdeněk Hajný
Odeon, Praha,
1989,
velmi dobrý stav,
orig. brož. s přebalem, ten je nepatrně zažloutlý, křídový papír, barevné reprodukce,
112 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Zdeněk Hajný
Bohumír Mráz - Současná tapisérie
Odeon, Praha,
1980,
velmi dobrý stav, lehce zašpiněný hřbet obálky,
orig. brož, barevné reprodukce, 1. vydání,
72 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Současná tapisérie
Bohumír Mráz - Mikuláš Medek
Obelisk, Praha,
1970,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, ta je na hřbetu lehce vyšisovaná, v krajích a rozích odřená, obsahuje 66 čb. a 24 barevných vyobrazení, anglický výtah přeložila Hedda Stránská, grafická úprava Josef Týfa,
170 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz-Mikuláš Medek
Bohumír Mráz, Karel Funk - Zdeněk Hajný
BB art, Praha,
1998,
velmi dobrý stav, přebal chybí, desky mírně ušpiněné, lehce poškozeno, vepsána čísla reprodukcé propiskou,
pův. celoplátěná vazba, barevné reprodukce v přílohách,
216 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz, Karel Funk-Zdeněk Hajný
Bohumír Mráz, Marcela Mrázová - Současná tapisérie
Odeon, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. brož. vazba, rozměry 15x15 cm, obsahuje 31 barevných vyobrazení, obálka M. Pechánek, první vydání,
71 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz, Marcela Mrázová-Současná tapisérie
Bohumír Mráz, Marcela Mrázová - Současná tapisérie
Odeon, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je nepatrně zažloutlá, obsahuje 31 barevných vyobrazení, 1. vydání,
71 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz, Marcela Mrázová-Současná tapisérie
Bohumír Mráz, Marcela Mrázová - Encyklopedie světového malířství
Academia, Praha,
1988,
výborný stav,
celoplátěná vazba, lesklý papírový přebal, ten je mírně odřený a pomačkaný na horním okraji, 681 obr., 2. přepracované a doplněné vydání,
632 stran,
Umění/Architektura,
Bohumír Mráz, Marcela Mrázová-Encyklopedie světového malířství
Bohumír Petr - Milostný příběh
Nakladatel : Akropolis
ISBN : 80-7304-076-X
EAN : 9788073040765
Formát :
40 stran,
13x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Milostné básně v Milostném příběhu téma, které se v poezii stále opakuje. Tady se v lyrických verších noříme do epického děje. Před námi se odehrává příběh nenaplněné lásky stárnoucího ženatého muže, skrytého pod pseudonymem B. P., k mladé ženě. Po počáteční oboustranné náklonnosti a prchavém štěstí se miláčkové začínají od sebe vzdalovat. Muž autor Příběhu na cestě k vysněné lásce nedokáže překonat překážky vžitých mravních zásad a konvencí a mladá, pravděpodobně svobodná žena, brzy pochopí, že jí kromě něžností víc nenabídne. Nic nepomůže naléhavost jeho vyznání. Příběh musí skončit, ale než se muž vrátí do unaveného manželského vztahu, ještě naposledy zoufale vykřičí svou lásku.
Bohumír Petr - Milostný příběh
Nakladatel : Akropolis
ISBN : 80-7304-076-X
EAN : 9788073040765
Formát :
40 stran,
13x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Milostné básně v Milostném příběhu téma, které se v poezii stále opakuje. Tady se v lyrických verších noříme do epického děje. Před námi se odehrává příběh nenaplněné lásky stárnoucího ženatého muže, skrytého pod pseudonymem B. P., k mladé ženě. Po počáteční oboustranné náklonnosti a prchavém štěstí se miláčkové začínají od sebe vzdalovat. Muž autor Příběhu na cestě k vysněné lásce nedokáže překonat překážky vžitých mravních zásad a konvencí a mladá, pravděpodobně svobodná žena, brzy pochopí, že jí kromě něžností víc nenabídne. Nic nepomůže naléhavost jeho vyznání. Příběh musí skončit, ale než se muž vrátí do unaveného manželského vztahu, ještě naposledy zoufale vykřičí svou lásku.
Bohumír Polách
- Srub Radosti
Nakladatel : Gustav Voleský
Rok vydání (číslo vydání) : 1944 ()
Bohumír Polách - Srub Radosti
Gustav Voleský, Praha,
1944,
velmi dobrý stav, některé listy jsou lehce ušpiněné (skvrny), desky jsou zažloutlé-mají mírně potrhané okraje, na hřbetu se kousek obalu odděluje a odstává, desky jsou na zadní straně mírně ušpiněné,
orig. kartonová vazba, ilustrace Emil Posledník, první vydání,
196 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Bohumír Polách-Srub Radosti
Bohumír Roedl - Ve jménu Túpaka Amarua
Nakladatel : Scriptorium
ISBN : 80-902151-7-3
EAN : 9788090215177
Formát :
350 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Místo děje: Peru v letech 1780-82. Událost: povstání vedené domorodým míšencem, který si říkal Túpac Amaru - podle posledního inckého krále, proti španělské nadvládě. Romanticky znějící nástin: indiáni bojují s bělošskými usurpátory, má však také svou dějinnou ironii, která snižuje černobílost pohledu a vkládá do děje složku prosté reality. Poutavě vyprávěný příběh malé peruánské revoluce není zbaven dramatické stopy dobrodružství, osudovosti a zvratů osobní historie.
Bohumír Roedl - Araukánské války 1546 - 1881
Podtitul : Španělské Flandry v Chile
Nakladatel : Scriptorium
ISBN : 978-80-86197-80-7
EAN : 9788086197807
Formát :
360 stran,
21X15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Populárně naučná publikace poutavě vypráví příběh malého etnika Mapučů (žijícího na území dnešního Chile), které s bezpříkladnou odvahou bojovalo 300 let za svou svobodu.
Bohumír Roedl - Ve jménu Túpaka Amarua
Nakladatel : Scriptorium
ISBN : 80-902151-7-3
EAN : 9788090215177
Formát :
350 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Místo děje: Peru v letech 1780-82. Událost: povstání vedené domorodým míšencem, který si říkal Túpac Amaru - podle posledního inckého krále, proti španělské nadvládě. Romanticky znějící nástin: indiáni bojují s bělošskými usurpátory, má však také svou dějinnou ironii, která snižuje černobílost pohledu a vkládá do děje složku prosté reality. Poutavě vyprávěný příběh malé peruánské revoluce není zbaven dramatické stopy dobrodružství, osudovosti a zvratů osobní historie.
Bohumír Roedl - Araukánské války 1546 - 1881
Podtitul : Španělské Flandry v Chile
Nakladatel : Scriptorium
ISBN : 978-80-86197-80-7
EAN : 9788086197807
Formát :
360 stran,
21X15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Populárně naučná publikace poutavě vypráví příběh malého etnika Mapučů (žijícího na území dnešního Chile), které s bezpříkladnou odvahou bojovalo 300 let za svou svobodu.
Bohumír Roedl -
. . Litoměřice
Rok vydání : 2003
Nakladatelství : Knihkupectví Weikert
Počet stran : 118 stran
Bohumír Rosický - Fauna ČSR, Blechy
Fauna ČSR, svazek 10. - Blechy. Vydalo Nakladatelství ČAV, Praha 1957. Původní celoplátěná vazba bez přebalu, 439 stran, čtyři černobílé přílohy. Dobrý stav.
Bohumír Šejn - Empirie a skutečnost
Nakladatel : Bohumír Šejn
ISBN : 80-238-8195-7
EAN : 9788023881950
Formát :
336 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Bohumír Šejn - Empirie a skutečnost
Nakladatel : Bohumír Šejn
ISBN : 80-238-8195-7
EAN : 9788023881950
Formát :
336 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Bohumír Šejn - Empirie a skutečnost
Anotace : brilantní filosofické pojednání vycházející z metody džňána-jógy, jejímž konečným cílem je realizace duchovního osvobození
Vyšlo : 15.05.2002
Počet stran : 335
Nakladatelství : Onyx 2002
Bohumír Štědroň - Manažerské řízení a informační technologie
Formát : 16×24 cm, 156 stran
Datum vydání : 20.11.2006
ISBN : 978-80-247-2052-4
Anotace :
Jste-li manažer a pracujete-li v oblasti informačních technologií, pak jsou pro vás jistě otázky trendů vývoje v této oblasti, výhledy do budoucna a přístup managementu zavedených společností na trhu zcela zásadní. Nechcete-li riskovat, že zůstanete stranou nebo začnete zaostávat, pak máte jedinečnou příležitost vzít do rukou tuto knihu a poznat nejnovější vývojové trendy v informačních technologiích. A nejen to, v knize naleznete také geografické a průřezové klasifikace manažerského řízení, proniknete do prognostických technik a technologických prognóz či poznáte nový segment na trhu IT, jímž je elektronické soudnictví. Značná část knihy je pak věnována modelovým projektům manažerského řízení, novým segmentům IT trhu v souvislosti s výzvami technologických prognóz výoje do roku 2050. Samotný závěr knihy je zaměřen na manažerské řízení úspěšných českých firem. Recenzenti knihy hodnotí publikaci jako originální a zaměřenou na budoucnost, proto neváhejte, mít ve sprá
vný čas ty správné informace je dnes doslova otázkou existence.
Bohumír Štědroň - Open Source software
Podtitul : ve veřejné správě a soukromém sektoru
Formát : 16×24 cm, 128 stran
ISBN : 978-80-247-3047-9
Anotace :
Cílem publikace je představit čtenářům charakteristiku open-source software a otevřených formátů. Hlavní důraz bude kladem především na posílení bezpečnosti informačních systémů díky využívání open source software, ekonomické úspory při využívání tohoto typu software a zodpovězení nejčastějších právních otázek týkajících se distribuce a využívání open source software. Open source software a otevřené formáty jsou dle názoru autora ideální pro využití ve veřejné správě i soukromém sektoru, a to zejména z důvodů posílení bezpečnosti IT/IS (neomezený přístup ke zdrojovým kódům) a ekonomickým úsporám.
Bohumír Štědroň -
. . Janáček ve vzpomínkách a dopisech
Rok vydání : 1946
Ilustrace : Cyril Bouda
Počet stran : 296 stran
Bohuněk Jiří - Sbírka úloh z fyziky pro ZŠ-3. díl
Obr, 150 s. 2002 Prometheus, napsáno v jazyce: Česky
Bohuněk Jiří - Sbírka úloh z fyziky pro ZŠ 3. díl
Obr, 152 s. 1994 Prometheus, napsáno v jazyce: Česky
Bohuslav Balbín - Rozprava krátká, ale pravdivá
Odeon, Praha,
1988,
velmi dobrý stav, pouze nepatrně nažloutlé listy,
orig. celoplátěná vazba s papír. přebalem, rozměry: 8,6 x 14,5 cm, první vydání,
214 stran,
Beletrie a poezie,
Bohuslav Balbín-Rozprava krátká, ale pravdivá
Bohuslav Balbín - Pamětní nápis
Vyšehrad, Praha,
1988,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten lehce natržený na přední straně, překlad Josef Hejnic, první vydání,
148 stran,
Historie,
Bohuslav Balbín-Pamětní nápis
Bohuslav Blažej - Ruční sazba (1)
Vydalo Nakladatelství technické literatury, Praha 1971 v Knižnici Typografia. Původní brož, 77 stran. Pěkný stav.
Bohuslav Blažej - Ruční sazba (1)
Vydalo Nakladatelství technické literatury, Praha 1971 v Knižnici Typografia. Původní brož, 77 stran. Pěkný stav.
Bohuslav Blažej - Ruční sazba (1)
Vydalo Nakladatelství technické literatury, Praha 1971 v Knižnici Typografia. Původní brož, 77 stran. Pěkný stav.
Bohuslav Blažej - Ruční sazba (1)
Vydalo Nakladatelství technické literatury, Praha 1971 v Knižnici Typografia. Původní brož, 77 stran. Pěkný stav.
Bohuslav Blažej - Ruční sazba (1)
Vydalo Nakladatelství technické literatury, Praha 1971 v Knižnici Typografia. Původní brož, 77 stran. Pěkný stav.
Bohuslav Blažek - Zvrácená pyramida
Nakladatel : Sociologické nakladatelství (SLON)
ISBN : 80-86429-54-7
EAN : 9788086429540
Formát :
194 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Již devátá společná kniha sociálního ekologa Bohuslava Blažka a psycholožky Jiřiny Olmrové opět vstupuje na pole u nás takřka nedotčeného problematického tématu a zároveň přichází s novými metodami. Autoři se zaměřili na genezi, současnost i budoucnost obchodování založeného na pyramidovém schématu, na které navazuje multi-level marketing. Jejich empirickým zdrojem je mimořádně zralý projev české občanské společnosti, internetové fórum obětí nazvané Anti Skyline (existující od roku 2000). Autorům se podařilo konfrontací českých i zahraničních (hlavně amerických a západoevropských) pramenů, stejně jako hlasů laických obětí i odborných kritiků, nejenom odhalit užívané lsti a vybrat nejúčinnější varování možných obětí, ale zároveň demonstrovat, jak se dá jako informačního zdroje i badatelského nástroje měkkých, participativních věd kriticky využívat internetu.
Bohuslav Blažek - Zvrácená pyramida
Nakladatel : Sociologické nakladatelství (SLON)
ISBN : 80-86429-54-7
EAN : 9788086429540
Formát :
194 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Již devátá společná kniha sociálního ekologa Bohuslava Blažka a psycholožky Jiřiny Olmrové opět vstupuje na pole u nás takřka nedotčeného problematického tématu a zároveň přichází s novými metodami. Autoři se zaměřili na genezi, současnost i budoucnost obchodování založeného na pyramidovém schématu, na které navazuje multi-level marketing. Jejich empirickým zdrojem je mimořádně zralý projev české občanské společnosti, internetové fórum obětí nazvané Anti Skyline (existující od roku 2000). Autorům se podařilo konfrontací českých i zahraničních (hlavně amerických a západoevropských) pramenů, stejně jako hlasů laických obětí i odborných kritiků, nejenom odhalit užívané lsti a vybrat nejúčinnější varování možných obětí, ale zároveň demonstrovat, jak se dá jako informačního zdroje i badatelského nástroje měkkých, participativních věd kriticky využívat internetu.
Bohuslav Březovský
- Nebezpečný věk
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
Popis : 3 ženy,3 muži
Bohuslav Březovský
- Nebezpečný věk
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
Popis : 3 ženy,3 muži
Bohuslav Březovský
- Pozor!Natáčíme
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()
Bohuslav Březovský - Tajemný hrad aneb paměti Františka Povidálka
Pěkná,nepoškozená knížka
Poštovné + balné=70Kč(na dobírku se může změnit)
Dávam možnost zaslat na dobírku ale beru to jen pokud nemáte jinou možnost.
Ilustrátor : Helena Zmatlíková
Bohuslav Březovský - Pozor! Natáčíme!
SNDK, Praha,
1954,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba, ta lehce zašpiněná, v krajích odřená, obsahuje množství čb fotografií v textu,
139 stran,
Fotografie/Film,
Bohuslav Březovský-Pozor! Natáčíme!
Bohuslav Březovský - Joachym
Mladá fronta, Praha,
1967,
dobrý stav, přebal je výrazněji potrhaný (částečně podlepeno), drobné oděrky v okrajích vazby, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
112 stran,
Beletrie a poezie,
Bohuslav Březovský-Joachym
Bohuslav Březovský - tajemný hrad
poštovné+balné=70Kč
Bohuslav Březovský -
. . Pozor! Natáčíme!
Rok vydání : 1954
Nakladatelství : Státní naklad. dětské knihy
Počet stran : 139 stran
Bohuslav Březovský -
. . Pozor! Natáčíme!
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1954
Nakladatelství : SNDK
Počet stran : 144 stran
Bohuslav Březovský - Pozor! Natáčíme!
SNDK, Praha, 1954
139 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Fotografie : Jan Lukas
Stav : na hranách mírně odřené desky, jinak dobrý stav.
nbsp
Bohuslav Březovský - Člověk Bernard
Václav Petr, Praha,
1945,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, hřbet i desky mírně odřené a zažloutlé, kresby Josefa Lieslera, edice Atom sv.140, 1.vydání,
422 stran,
Beletrie a poezie,
Bohuslav Březovský-Člověk Bernard
Bohuslav Brouk - Lidé a věci
Vydal Václav Petr, Praha 1947 jako 4. svazek edice Plány a díla. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 405 stran se 16 stranami foto příloh.
Bohuslav Chropovský - Slované
Orbis, Praha,
1989,
velmi dobrý stav, jen nepatrně poškozeno,
původní celoplátěná vazba v přebalu, obsahuje velký počet fotografií a nákresů, přiložena mapka,
335 stran,
Historie,
Bohuslav Chropovský-Slované
Bohuslav Chropovský a kol. - Archeological research in Slovakia
Nitra,
1981,
velmi dobrý stav,
orig. brož. vazba, desky a listy na okrajích mírně zažloutlé, desky mají ohnuté a pomačk. rohy, náklad 500 výtisků, obsahuje 68 ilustrací, psáno v angličtině,
204 stran,
Historie,
Bohuslav Chropovský a kol.-Archeological research in Slovakia
Bohuslav Čepelák
- Černooušek z borového lesa
Nakladatel : Zápotočný
Rok vydání (číslo vydání) : 1946 ()
Bohuslav Čepelák - ČERNOOUŠEK Z BOROVÉHO LESA
Zápotočný, Praha, 1946
39 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Ilustrace : Jiří Peške.
Stav : desky na zadní straně mírně odřeny, uvnitř prasklá vazba, drží, jinak velmi dobrý stav.
Bohuslav Čepelák -
. . Orlí křídla a Březová kanoe
Rok vydání : 1947
Nakladatelství : V. Bluma
Počet stran : 150 stran
Bohuslav Fišer
- O Mokráskovi a jiných vodnících
Nakladatel : Presstempus
Rok vydání (číslo vydání) : 2004 ()
Bohuslav František - To byl ten krásný čas .
Vydavatel : Bohuslav František
Rok vydání: 1920
Jazyk: Čeština
Počet stran: 230
Bohuslav František - Z propadla-Zápisky herce v nemocnici-
Obr, 44 s., foto aut. 1916 N. vlast., napsáno v jazyce: Česky
Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic - Carmina selecta
Nakladatel : Aula
ISBN : 80-901626-5-7
EAN : 9788090162655
Formát :
184 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Bilingvní latinsko-české vydání časové poezie významné postavy českých dějin jagellonského období. Představuje Bohuslava jako velmi vzdělaného poetu, vyhraněného mravokárce i panegyrika, který svým brkem
dokáže ostře bodnout i vynášet do nebes své soputníky z nejvyšších vrstev i z nejbližšího okolí.
Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic - Carmina selecta
Nakladatel : Aula
ISBN : 80-901626-5-7
EAN : 9788090162655
Formát :
184 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Bilingvní latinsko-české vydání časové poezie významné postavy českých dějin jagellonského období. Představuje Bohuslava jako velmi vzdělaného poetu, vyhraněného mravokárce i panegyrika, který svým brkem
dokáže ostře bodnout i vynášet do nebes své soputníky z nejvyšších vrstev i z nejbližšího okolí.
Bohuslav Hejtman - Systematická petrografie vyvřelých hornin
Nakladatelství Československé akademie věd, Praha,
1957,
velmi dobrý stav,
orig. plátěná vazba, ta je lehce uvolněná a zašpiněná, obsahuje množství čb fotografií, vyobrazení, tabulek a mapek v textu,
363 stran,
Přírodní vědy,
Bohuslav Hejtman-Systematická petrografie vyvřelých hornin
Bohuslav Hlinka
- Nejdražší známky světa
Nakladatel : Merkur
Rok vydání (číslo vydání) : 1972 ()
Bohuslav Hlinka
- Spor o praotce Čecha
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
Bohuslav Hlinka
- Robinson Crusoe-mýtus a skutečnost
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
Bohuslav Hlinka - SPOR O PRAOTCE ČECHA
Autor knihy jde po stopách vzniku a původu našich nejznámějších národních bájí a konfrontuje je s výsledky, k nímž dospěla archeologie v posledních letech.
Práce, Praha, 1984
304 stran textu, 48 stran fotografií, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : dobrý
Bohuslav Hlinka, Pavel Radoměrský - PENÍZE CELÉHO SVĚTA
Populární výklad úlohy peněz od včerejska do zítřka, Slovník platidel všech dob.
MF, Praha, 1981
248 stran textu, 40 stran příloh, původní vazba, střední formát
1. vydání
Stav : velmi dobrý
Bohuslav Hlinka, Pavel Radoměrský - PENÍZE CELÉHO SVĚTA
Sborník měnových jednotek a platidel všech zemí světa od nejstarších dob po dnešek. Zpracováno podle stavu k 1. 1. 1985.
MF, Praha, 1987
296 stran textu, 40 stran příloh, původní vazba, střední formát
3. vydání
Stav : velmi dobrý
Bohuslav Hodek - Asthma bronchiale
Vydavatel : Avicentrum
Rok vydání: 1975
Jazyk: Čeština
Počet stran: 451
Bohuslav Hofman - Vladimír Neff
Vydavatel : Československý spisovatel
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 199
Bohuslav Horák
- České výpravy
Nakladatel : Fr.Borový
Rok vydání (číslo vydání) : 1942 ()
Bohuslav Hybrant - Taekwondo WTF
Anotace : podrobný výklad a soupis základních technik, které je nezbytné znát k získání žákovských stupňů, příprava na zkoušky 9.-1. kup
Vyšlo : 29.03.2006
Počet stran : 207
Nakladatelství : TaekwondoAgency 2006
Bohuslav Konopásek - Prdíci a pohádky pro Matěje
Podtitul : (a také pro maminku, aby měla o čem vyprávět)
Nakladatel : SUSA
ISBN : 978-80-86057-48-4
EAN : 9788086057484
Formát :
72 stran,
30x21,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Knížka pohádek o obyčejných věcech - vaně, tričku, dudlíku, dřevěném čápovi, také o stádu koní, spokojené bleše, nafoukaném zubu, prvním slovu a hlavně o prdících, kteří jsou národem mocným, silným a nezničitelným a patří k nám, ačkoliv je nemáme rádi.
Bohuslav Konopásek - Prdíci a pohádky pro Matěje
Podtitul : (a také pro maminku, aby měla o čem vyprávět)
Nakladatel : SUSA
ISBN : 978-80-86057-48-4
EAN : 9788086057484
Formát :
72 stran,
30x21,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Knížka pohádek o obyčejných věcech - vaně, tričku, dudlíku, dřevěném čápovi, také o stádu koní, spokojené bleše, nafoukaném zubu, prvním slovu a hlavně o prdících, kteří jsou národem mocným, silným a nezničitelným a patří k nám, ačkoliv je nemáme rádi.
Bohuslav Krasický - HOLÝ ŽIVOT
Dokument o skutečných událostech odehrávajících se v letech hospodářské krize minulého století na Ostravsku.
KN, Ostrava, 1962
215 stran, původní vazba, střední formát
Stav : obálka silně poškozena, podlepena, kouky chybí, uvnitř čisté, velmi dobrý stav.
BOHUSLAV KÜMPEL-STAŇKOVSKÝ - STAROČESKÉ MADONY
Obrazové přílohy - FOTO
Místo vydání - ŠUMPERK
Vydavatel - BAAROVA SPOLEČNOST PRO POZNÁNÍ CHODSKA
Rok vydání - 1947
Jazyk - český
Vazba - poloplátěná
Počet svazků - 1
Vydání - 1.
Bohuslav Kümpel-Staňkovský (podpis) - Z osudů rodu Bořků-Dohalských z Dohalic
Vydala Vlastivědná knižnice Staňkovska, Plzeň 1948. Původní poloplátěná vazba s přebalem, ten odřený, mírně potrhaný a zpravovaný lepenkou, 88 stran. Samotná kniha ve velmi dobrém stavu.
Bohuslav Laštovička
- V londýně za války
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
Popis : Zápasy o novou ČSR 1939-1945
Bohuslav Martinů -
. . Julietta
Nakladatelství : Supraphon
Bohuslav Martinů -
. . Řecké pašije
Rok vydání : 1982
Nakladatelství : Supraphon
Bohuslav Matějka - Soupis památek v okresu Lounském
Soupis památek historických a uměleckých v politickém okresu Lounském. II. svazek Soupisu památek historických a uměleckých v Království českém od pravěku do počátku XIX. století. Vydala Archaelogické kommisse při České akademii císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha 1897. Dobová polokožená vazba se zlacením na hřbetu, 94 stran. Desky nepatrně natržené ve hřbetu a mírně zašpiněné (viz foto). Dobrý stav!
Bohuslav Pernica
- Čaroděj
Nakladatel : Tisk Zlín
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
Bohuslav Pernica -
. . Moravské příběhy
Vydání : 2. vydání
Rok vydání : 1946
Nakladatelství : Hejda Zbroj
Ilustrace : A. Bělíková
Počet stran : 112 stran
Bohuslav Pernica - Lidový humor
Krajské nakladatelství Havlíčkův Brod,
1956,
velmi dobrý stav,
orig. vazba s přebalem, ten zažloutlý a lehce ušpiněný, listy zažloutlé, ilustrace Alena Ladová, vydání první,
177 stran,
Beletrie a poezie,
Bohuslav Pernica-Lidový humor
Bohuslav Pernica, ilustroval Alena Ladová - Říkadla a škádlivky, lidové hry a písně, I.
Moravské Horácko a Podhorácko. Ilustrace a obálku nakreslila A. Ladová. Vydalo Krajské nakladatelství, Havlíčkův Brod 1952. Původní celoplátěná vazba, 324 stran tvořených texty písní, notovými záznamy a kresbami. Součástí jsou také celostránkové barevné ilustrace (viz foto). Přebal pouze nepatrně zašpiněný, velmi dobrý stav.
Bohuslav Stočes - Tektonická geologie
Se zvláštním zřetelem k potřebám báňských techniků. Vydalo Hornicko-hutnické nakladatelství, Moravská Ostrava, 1921 jako I. svazek Sbírky hornických a hutnických spisů. Původní brož, 170 stran s množstvím nákresů. Knižní blok se rozpadá na několik částí, obálka ve hřbetu potrhaná a pomačkaná na okrajích (viz foto). Nerozřezáno. Velmi slušný stav.
Bohuslav Stočes - Důlní geologie
Nakladatelství československé akademie věd, Praha,
1954,
velmi dobrý stav, zašlé ušpiněné desky,
celoplátěná vazba,
920 stran,
Přírodní vědy,
Bohuslav Stočes-Důlní geologie
Bohuslav Syrový - Kámen v architektuře
SNTL, Praha,
1984,
výborný stav, přebal jen lehce odřený a ušpiněný,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, množství čb. fotografií, ilustrací a tabulek, vydání první,
350 stran,
Umění/Architektura,
Bohuslav Syrový-Kámen v architektuře
Bohuslav Syrový - Vývoj stavebnictví a architektury ve starověku
SNTL, Praha ,
1959,
velmi dobrý stav, pouze přebal je mírně opotřebený-na krajích odřené, pomačkaný a též lehce poškrábaný,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, velké množství čb ilustrací-nákresů a map, jedna rozkládací příloha, vydání první,
484 stran,
Umění/Architektura,
Bohuslav Syrový - Vývoj stavebnictví a architektury ve starověku
Bohuslav Syrový a kolektiv - Kámen v architektuře
SNTL-nakladatelství technické literatury, Praha,
1984,
výborný stav,
celoplátěná vazba s přebalem, 262 obrázků, 18 tabulek, 1 příloha (na zadní předsádce),
349 stran,
Umění/Architektura,
Bohuslav Syrový a kolektiv-Kámen v architektuře
Bohuslav Šalanda - Česká vesnice Široký Důl
Nakladatel : Nezávislé centrum pro studium politiky
ISBN : 978-80-86879-14-7
EAN : 9788086879147
Formát :
176 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha Bohuslava Šalandy, etnologa a folkloristy z filozofické fakulty Univerzity Karlovy, podává mikrosociologii a mikrohistorii východočeské vesnice Široký Důl, která v uplynulém půlstoletí zaznamenala řadu viditelných, přelomových změn civilizační, ekonomické, kulturní a sociální povahy.
Bohuslav Šalanda - Česká vesnice Široký Důl
Nakladatel : Nezávislé centrum pro studium politiky
ISBN : 978-80-86879-14-7
EAN : 9788086879147
Formát :
176 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha Bohuslava Šalandy, etnologa a folkloristy z filozofické fakulty Univerzity Karlovy, podává mikrosociologii a mikrohistorii východočeské vesnice Široký Důl, která v uplynulém půlstoletí zaznamenala řadu viditelných, přelomových změn civilizační, ekonomické, kulturní a sociální povahy.
Bohuslav Šalanda - Folklórní epika jako projev společenského vědomí
Vydala Univerzita Karlova, Praha 1980. Původní brož, 127 stran. Velmi dobrý stav.
Bohuslav Šantrůček - Václav Klofáč
(1868 - 1928). Pohledy do života a díla. Vydalo Vydavatelské a tiskové družstvo Mladé Proudy, Praha 1928. Dobová celoplátěná vazba se zlacením na přední straně desek a na hřbetu, 256 stran. Velmi dobrý stav.
Bohuslav Šantrůček - Václav Klofáč
Mladé proudy, Praha,
1928,
velmi dobrý stav, obálka je mírně pošpiněná, při okrajích a hřbetu lehce natržená, přehnuté rohy, roztřepené hrany listů,
orig. brož. vazba,
256 stran,
Historie,
Bohuslav Šantrůček-Václav Klofáč
Bohuslav Šída - Příručka české literatury ku studiu socialismu a dělnického hnutí
Výkon. výbor IV. kraje soc. dem., Ostrava,
dobrý stav, obálka v krajích otrhaná a vybledlá, listy též roztřepené a nažloutlé,
orig. brož. vazba,
65 stran,
Historie,
Bohuslav Šída-Příručka české literatury ku studiu socialismu a dělnického hnutí
Bohuslav Švec - Soumrak keltského meče
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-161-8
EAN : 9788072291618
Formát :
296 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Kniha popisuje dobu, kdy v České kotlině vrcholila doba rozkvětu keltských kmenů a zároveň do historie této země začal silně pronikat germánský živel.Prostřednictvím hlavního hrdiny se čtenář ocitne uprostřed dění keltského oppida a spolu s ním prožije dětství i jeho touhu poznat vyspělé země a život v nich. Slyší, o čem si vyprávějí kupci, přicházející z dalekých krajů. Netuší, že osud jej odvane daleko, právě do těch míst, o kterých sní. S kupeckou karavanou se vydává na jih, do římského impéria jako druidský zvěd podávající zprávy o Caesarových plánech. Tato nebezpečná činnost jej zavede do galské Alesie, kde jako příslušník římských sborů zažije krutou bitvu proti přesile galských bojovníků. Silně poznamenán římským způsobem života a ohromen příjemnostmi civilizace dostává se nakonec do vytouženého Říma.Kniha je od začátku plná napětí a děje. V mnoha popisovaných situacích najde čtenář myšlenky, které se v ničem neliší od představ dnešního člověka. To chtěl také autor zdůraznit. Lidé se totiž ani za tisíce let ve svém nitru vlastně tolik nezměnili.
Bohuslav Švec - Jak určili bohové
Podtitul : Keltská odysea
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-180-9
EAN : 9788072291809
Formát :
224 stran,
21x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Děj knihy nás zavede do doby, kdy Bójskou kotlinu (dnešní Čechy) zcela obsadili markomanské kmeny a původní keltské obyvatelstvo již částečně opustilo tento prostor.
Bohuslav Švec - Soumrak keltského meče
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-161-8
EAN : 9788072291618
Formát :
296 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Kniha popisuje dobu, kdy v České kotlině vrcholila doba rozkvětu keltských kmenů a zároveň do historie této země začal silně pronikat germánský živel.Prostřednictvím hlavního hrdiny se čtenář ocitne uprostřed dění keltského oppida a spolu s ním prožije dětství i jeho touhu poznat vyspělé země a život v nich. Slyší, o čem si vyprávějí kupci, přicházející z dalekých krajů. Netuší, že osud jej odvane daleko, právě do těch míst, o kterých sní. S kupeckou karavanou se vydává na jih, do římského impéria jako druidský zvěd podávající zprávy o Caesarových plánech. Tato nebezpečná činnost jej zavede do galské Alesie, kde jako příslušník římských sborů zažije krutou bitvu proti přesile galských bojovníků. Silně poznamenán římským způsobem života a ohromen příjemnostmi civilizace dostává se nakonec do vytouženého Říma.Kniha je od začátku plná napětí a děje. V mnoha popisovaných situacích najde čtenář myšlenky, které se v ničem neliší od představ dnešního člověka. To chtěl také autor zdůraznit. Lidé se totiž ani za tisíce let ve svém nitru vlastně tolik nezměnili.
Bohuslav Švec - Jak určili bohové
Podtitul : Keltská odysea
Nakladatel : Petrklíč
ISBN : 978-80-7229-180-9
EAN : 9788072291809
Formát :
224 stran,
21x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Děj knihy nás zavede do doby, kdy Bójskou kotlinu (dnešní Čechy) zcela obsadili markomanské kmeny a původní keltské obyvatelstvo již částečně opustilo tento prostor.
Bohuslav Švec -
. . Jak určili bohové-keltská odysea
Rok vydání : 2007
Nakladatelství : Petrklíč
Počet stran : 222 stran
Bohuslav Taraba - Poutník rozsvěcí lampu
Vydavatel : Panton Praha
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 169
Bohuslav Trojan - Nic jako by se nestalo
Nakladatel : Sursum
Formát :
182 stran,
17x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Bohuslav Trojan - Nic jako by se nestalo
Nakladatel : Sursum
Formát :
182 stran,
17x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Bohuslav Vaněk-Úvalský - Ženy, Havel, Hygiena
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-150-4
EAN : 9788072271504
Formát :
172 stran,
17,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Texty bílého muže, který žil s ženami! Bohuslav Vaněk-Úvalský alias elegantní svůdce Ferdinand Havel! Jak opačné pohlaví vidí opačné pohlaví! Sedmdesát dva dam za křiklavou barvotiskovou obálkou!
Těmito slovy charakterizoval svůj nový rukopis autor známý sklonem k ironii. Kniha obsahuje dvaasedmdesát příběhů, všechny se pak klenou do jediného. Zároveň jde o osobitý literární příspěvek při uzavření jednoho prezidentského období.
Bohuslav Vaněk-Úvalský - Ženy, Havel, Hygiena
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-150-4
EAN : 9788072271504
Formát :
172 stran,
17,5x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Texty bílého muže, který žil s ženami! Bohuslav Vaněk-Úvalský alias elegantní svůdce Ferdinand Havel! Jak opačné pohlaví vidí opačné pohlaví! Sedmdesát dva dam za křiklavou barvotiskovou obálkou!
Těmito slovy charakterizoval svůj nový rukopis autor známý sklonem k ironii. Kniha obsahuje dvaasedmdesát příběhů, všechny se pak klenou do jediného. Zároveň jde o osobitý literární příspěvek při uzavření jednoho prezidentského období.
Bohuslav Vaněk-Úvalský -
. . Ženy, Havel, Hygiena
Rok vydání : 2003
Nakladatelství : Petrov
Počet stran : 165 stran
Bohuslav Vaněk-Úvalský - Poslední bourbon
Krásné nakladatelství,
1996,
velmi dobrý stav,
orig. brož s přebalem, ten je v krajích nepatrně poškozený,
273 stran,
Beletrie a poezie,
Bohuslav Vaněk-Úvalský - Poslední bourbon
Bohuslav Vaněk-Úvalský - Brambora byla pomeranč mého dětství
Petrov, Brno,
2001,
téměř výborný stav, místy lehce zašpiněná zadní strana obálky,
orig. brož,
154 stran,
Beletrie a poezie,
Bohuslav Vaněk-Úvalský-Brambora byla pomeranč mého dětství
Bohuslav Záborský - Malý Brehm-Plazi, obojživelníci, ryby, měkkýši, členovci a menší živočichové
I.L. Kober, Praha,
výborný stav, přebal na okrajích potrhaný,
orig. ilustr. vazba ve výtečném stavu, pozlacená, 3.vydání, obsahuje 30 chromlito tabulí,
430 stran,
Přírodní vědy,
Bohuslav Záborský-Malý Brehm-Plazi, obojživelníci, ryby, měkkýši, členovci a menší živočichové
Bohuslav Záborský - Malý Brehm- Ptáci, sv.II
I. L. Kober, Praha,
velmi dobrý stav, odřený hřbet,
orig. vazba, četná čb. i bar. vyobrazení,
326 stran,
Přírodní vědy,
Bohuslav Záborský-Malý Brehm- Ptáci, sv.II
Bohuslav Záborský - Malý Brehm-Plazi, obojživelníci, ryby, měkkýši, členovci a menší živočichové
I.L.Kober, Praha,
1922,
dobrý stav,
polpl. vazba, ta je odřená a lehce zašpiněná, 1 list uvolněný, obsahuje 574 vyobrazení, 15 chromolitografií, 3. vydání,
428 stran,
Přírodní vědy,
Bohuslav Záborský-Malý Brehm-Plazi, obojživelníci, ryby, měkkýši, členovci a menší živočichové
Bohuslav, Fr. - Pestrý svět herecký
Vydavatel : Náklad vlastní, Praha
Rok vydání: 1923
Jazyk: Čeština
Počet stran: 133
Bohuslav, Frant. - Když si člověk potmě hraje
Vydavatel : Náklad vlastní
Rok vydání: 1918
Jazyk: Čeština
Počet stran: 31
Bohuslava Čadková - Znamení horoskopu - podle roků, měsíců i dnů
Vyšlo : 18.02.2000
Počet stran : 254
Nakladatelství : Dobra 2001
Bohuš Beneš - Amerika jde s námi
Čechoslovák , Londýn, 1941
191 stran, brožovaná, střední formát
Obsahuje fotografie.
Stav : dobrý
Bohuš Balajka - Přehledné dějiny literatury I. díl
nová, nepoužitá, původní cena 140,-
Vydavatel : Fortuna
Bohuš Balajka - Už se tam nevrátím
Paseka, Praha-Litomyšl,
2001,
výborný stav,
orig. kartonová vazba s přebalem, vydání první,
176 stran,
Beletrie a poezie,
Bohuš Balajka-Už se tam nevrátím
Bohuš Balajka -
. . Přehledné dějiny literatury I.
Rok vydání : 2001
Nakladatelství : Fragment
Počet stran : 240 stran
Bohuš Beneš - Amerika jde s námi
Nakladatel : Společnost Edvarda Beneše
Edice :Knižnice Společnosti Edvarda Beneše
ISBN : 80-86107-03-5
EAN : 9788086107035
Formát :
125 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Anotace : Reportáž z přednáškového turné Edvarda Beneše po amerických univerzitách a vědeckých institucích v roce 1939. Je to dílo značné dokumentární hodnoty, jsou to memoáry přímého svědka, který se jako tajemník E. Beneše celé této přednáškové cesty zúčastnil.
Bohuš Beneš - Amerika jde s námi
Nakladatel : Společnost Edvarda Beneše
Edice :Knižnice Společnosti Edvarda Beneše
ISBN : 80-86107-03-5
EAN : 9788086107035
Formát :
125 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Anotace : Reportáž z přednáškového turné Edvarda Beneše po amerických univerzitách a vědeckých institucích v roce 1939. Je to dílo značné dokumentární hodnoty, jsou to memoáry přímého svědka, který se jako tajemník E. Beneše celé této přednáškové cesty zúčastnil.
Bohuš Beneš - Černou zemí
Česká akademická beseda, Praha,
1937,
dobrý stav,
orig. brož, ta je lehce zašpiněná, nerozřezané nažloutlé listy, ilustrace-Karel Tichý, 500 výtisků,
Beletrie a poezie,
Bohuš Beneš-Černou zemí
Bohuš Fr. Beneš - Křehké sny
Antonín Albrecht, Praha,
1943,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, na hřbetě a krajích zažloutlá, v horním kraji hřbetu lehce pomačkaná, některé listy jsou nerozřezané, podpis autora,
90 stran,
Beletrie a poezie,
Bohuš Fr. Beneš-Křehké sny
Bohuš Kulel a kol. -
. . Příručka pro zubní techniky
Rok vydání : 1942
Ilustrace : Pravoslav Hauser
Počet stran : 256 stran
Bohuš O. - Anesteziologické komplikácie (slovensky)
Nakladatel :Osveta
Rok vydání :1990
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-slovensky, 330 str., čb nákresy, pro postgraduální studium lékařů a farmaceutů
Bohuš Stejskal
- Pramen živé vody
Nakladatel : Aventinum
Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()
BOHUŠOVÁ HANA - HARMONIZACE ÚČETNICTVÍ A APLIKACE IAS/IFRS
Předmětem publikace jsou všeobecně uznávané účetní principy, základní účetní kategorie a podmínky jejich uznatelnosti z pohledu Mezinárodních účetních standardů a dále přístupy k sestavování finančních výkazů malých a středních podniků.
Vydavatel : ASPI a.s.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 308
ISBN: 978-80-7357-366-9
Bohutínský, Eugen - Norimberk. Průvodce cizinou - sešit 4
O. brož. 80 str. s foto illustr. a rozkl. mapou. 8°. Svazek je rozpadlý, ale čistý a jinak dobře zachovalý.
BOICE James M. - Základy křesťanské víry
Rok vydání : 1999 Poznámka :A 4
Boileau - Narcejac - Spravedlnost Arséna Lupina
Nakladatelství (edice): Čs. spisovatel - Spirála
Rok vydání: 1984
Počet číslovaných stran: 163
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Boileau - Narcejac - Třikrát hlavní viník náhoda
Nakladatelství (edice): Odeon - 3x
Rok vydání: 1982
Počet číslovaných stran: 365
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Dohrát až do konce, Operace petrklíč, V kleštích
Boileau Narcejac
- Ztracenému srdci
Nakladatel : Mladá fronta
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 (1.)
Boileau Narcejac - Vlčice diablice čarodějnice
Psáno slovensky, 411 stran, 1967 1. vydání
Boileau, Narcejac - Poslední stránka deníku
1983 ČS Spirála, napsáno v jazyce: Česky
Boileau- Narcejac - Poslední stránka deníku
Obr, il. M. Jiránek 1983 ČS Spirála, napsáno v jazyce: Česky
BOILEAU-NARCEJAC - Spravedlnost Arséna Lupina
Rok vydání :1984
- brož.
BOILEAU-NARCEJAC - Poslední stránka deníku
Rok vydání :1983
- brož.
Boileau-Narcejac - Poslední stránka deníku
1983 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Boileau-Narcejac - Třikrát hlavní viník náhoda
Odeon 1982
Boileau-Narcejac - Spravedlnost Arséna Lupina
ČS 1984
BOILEAU-NARCEJAC - Spravedlnost Arséna Lupina
Rok vydání :1984
- brož.
Boileau-Narcejac -
. . Třikrát hlavní viník náhoda
Rok vydání : 1982
Nakladatelství : Odeon
Počet stran : 364 stran
Boileau/ Narcejac - Spravedlnost Arsena Lupina
1984 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Boileau/Narcejac - Vlčice, Diablice, Čarodejnice
1976 SS, napsáno v jazyce: Slovensky
BOIRON CHRISTIAN - PROČ DŮVĚŘUJI HOMEOPATII
Vydavatel : FONTÁNA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 150
ISBN: 80-7336-491-5
BOISGILBERT Edmund - Drama budoucnosti
- pošk.vazba
Boisselier Jean - Buddha cesta probuzení
192 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Slovart Rok vydání : 1997
Boissiére Ralph de - Rum a Coca-cola
1959 NV, napsáno v jazyce: Česky
Boissiere Ralph de - Korunní klenot
Ocpl, 444 s. 1956 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
Bojan Isajev - My z Balkánu
Obálka - J. Štýrský.
Vydavatel : Evropský literární klub, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 254
Bojanovská, Kohoutek, Sedláková - Praktická mluvnice jazyka českého
Díl III., pro třetí třídu
Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 138
Bojanovská-Kohoutek - Základy československé literatury
SN 1948
Bojanovská/ Kohoutek/ Sedláková - Základy československé literatury II-Pohledy do dějin
Obr, 130 s. 1948 Státní nakladatelství, napsáno v jazyce: Česky
Bojar - Trysk
Básně, edice Lyrika sv. II., původní brož 8°, I. vydání, kresby Troup, stav velmi dobrý Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1945
Bojar - Doporučeně
Rok :1983
Bojar Johan - Chameleon
172 stran, původní vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Družstevní práce Rok vydání : 1933
Bojar P. - Doporučeně
Práce 1983
BOJAR Pavel - Zde v rodné zemi
Rok vydání :1982
- il. J.Lukavský
BOJAR Pavel - Mladistvost světa
Rok vydání :1950
- ob. J.Paukert, brož.
Bojar Pavel - Modravá šerka
I. vydání, 90 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Novina Rok vydání : 1942
BOJAR Pavel - Siné roky
Rok vydání :1971
BOJAR Pavel - Siné roky
Rok vydání :1971
BOJAR Pavel - Jarní vody
Rok vydání :1952
BOJAR Pavel - Jarní vody
Rok vydání :1952
BOJAR Pavel - Jarní vody
Rok vydání :1952
Bojar, Pavel - Trysk
Vydavatel : Václav Petr, Praha
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 76
BOJAROVÁ - Od hlavy k patě
Rok vydání : 1961
Bojarová Olga - Čtvrté, páté ráno
Život kolem nás sv. 42, /velká řada/, I. vydání, 152 stran, typo Zdenek Seydl, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka opotřebena Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1964
BOJAROVÁ Olga - Čtvrté, páté ráno
Rok vydání :1964
Bojarovi O. a P. - Milenci
Ocpl, 340 s. 1956 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Bojarovi O. a P. - Milenci (Ocpl, 340 s.)
Rok vydání :1956
BOJAROVI Olga a Pavel - Úroda
Rok vydání :1961
- ob. Bruderhansová
Bojarovi P. a M. - Byl pánbůh Brazilec?
1984 Práce, napsáno v jazyce: Česky
Bojarovi P. a M. - Byl pánbůh Brazilec?
Nakladatelství (edice): Delfín
Rok vydání: 1984
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 340
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Bojarovi P. a M. - Byl pánbůh Brazilec?
Nakladatelství (edice): Delfín
Rok vydání: 1984
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 340
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOJAROVI Pavel a Marie - Byl pánbůh Brazilec ?
Rok vydání :1984
Bojarovi, Pavel a Marie - Byl panbůh Brazilec,
Rok :1984
Bojd, R.T. - Kurgani grobnici sokrovnishscha
Vydavatel : svet na vostoke
Rok vydání: 1991
Jazyk: Ruština
Bojek - Venušina extáse-svazek I. Sestra Agata
Nakladatel :Bureš
Rok vydání :1927
Stav knihy :horší stav
Vazba :brožovaná
-1. svazek ze tří, MF, 111 str., okultní erotický román
Bojek - O Bohu čili Kam má směřovati všech lidí snažení-napsal Bojek pomocí bytostí netělesných (komplet 10 svazků)
Nakladatel :Bureš
Rok vydání :1924
Stav knihy :horší stav
Vazba :brožovaná
-MF, komplet 10 svazků, celkem 934 str.
Bojek pomocí bytostí netělesných - O Bohu čili Kam má směřovati všech lidí snažení I.-V.
96 + 80 + 102 + 67 + 115 stran, původní brože 16°, stav velmi dobrý, obálky mírně opotřebeny Vydavatel : Vladimír Bureš, Nové Strašecí Rok vydání : 1924
Bojer J. - Chameleon
Nakladatel :dp
Rok vydání :1933
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :původní vazba
Bojer Johan - Královi chlapci
typo O. Menhart 1941 ELK, napsáno v jazyce: Česky
Bojer Johan - Královi chlapci
Nakladatelství (edice): elk
Rok vydání: 1941
Počet číslovaných stran: 337
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOJER Johan - Lidé u moře
Rok vydání :1960
- ob. Fuka, bez obalu
BOJER Johan - Lidé u moře
Rok vydání :1960
- ob. Fuka
BOJER Johan - Královi chlapci
Rok vydání :1941
- bez ob.
BOJER Johan - CHameleon
Rok vydání : 1933 Poznámka :úprava Sutnar
Bojer Johan - Lidé u moře
Nakladatelství (edice): Snklhu
Rok vydání: 1960
Počet číslovaných stran: 236
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOJEV Nikolaj - Jak ptáci pečují o svá mláďata
Rok vydání :1968
- brož., 68 s.
Bojko - Smrti silnější
básně, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Kvasnička a Hampl, Praha Rok vydání : 1927
Bojko, R
- Jejich život
Nakladatel : Moravské kolo
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
Bojovníci 26 - Rosůlek J.V. - Kolja Mikolka tankistou
Velmi dobrý stav.
Praha 1947 Orbis
8°,30s.,brož.
BOJSZOVÁ Irena - Nemecké skratky - Deutsche Abkürzungen
Rok vydání :1987
- slovensky
Bojszová Irena - Nemecké skratky-Deutsche Abkurzungen
Ocpl, 350 str. 1987 SlPN, napsáno v jazyce: Slovensky
Bojtár E. - Oloupení Evropy
MF 1994 edice Archiv
Bojtár E. - Oloupení Evropy-Příběh anexe pobaltských států ve světle dokumentů 1939-1989
Nakladatel :mf
Rok vydání :1994
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :brožovaná
-edice Archiv sv. 71
BOJTÁR Endre - Oloupení Evropy
Rok vydání : 80 Poznámka :Archiv sv. 71., brož.
BOK Václav a kol. - Slovník spisovatelů německého jazyka a spisovatelů lužicko-srbských
Rok vydání : 1987
Bokarev E. A. - Esperanto-russkij slovar/ Esperanta-rusa vortaro-cca 26000 slov
Ocpl, 488 s. 1982 Russkij jazyk, napsáno v jazyce: Česky
BOKOVÁ ALICE - S ALKOHOLEM ZA PLOTNOU
Alkohol můžeme použít jak při pečení moučníků, tak při přípravě masitých jídel. Dodává pokrmu zvláštní chuť, vůni a křehkost. Samozřejmě se musíme držet úsloví všeho s mírou a na oplátku připravíme chutné a nevšední menu.
Vydavatel : DONA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 110
ISBN: 80-7322-096-2
BOKŠA Milan, MENDLÍK Jan - Střelba v kopané
Rok vydání : 1989
BOL Helinrich - Biliár o půl desáté
Rok vydání : 1965
Bolan M. - Line of Fire
Worldwide 1988 USA
BOLAŇO ROBERTO - DIVOCÍ DETEKTIVOVÉ
Chilan Roberto Bola 241 o (1953 8211 2003), básník a prozaik, je v současnosti zřejmě nejvýraznější postavou latinskoamerické literatury. V této knize vypráví příběh dvou 8222 divokých detektivů 8220 , básníků-desperátů Artura Belana a Odyssea Limy a jejich přátel, umělců a stoupenců 8222 žaludečního realismu neboli žaludného či záludného realismu, někdy též bludrealismu 8220 , kteří se vydávají po stopách tajemné básnířky Cesáreji Tinajerové. Hledání 8211 iniciační cesta, bildungsroman, citová výchova 8211 trvá dvacet let, od roku 1976 do roku 1996, a prostřednictvím množství postav se rozvětvuje do změti podivných, někdy neukončených příběhů, tvořících 8222 totální 8220 román, kde se dá najít úplně všechno: lásky, smrti a vraždy, blázince a univerzity, zmizení a objevování, literatura i život. Dějištěm je Mexiko (kde Bola 241 o vyrůstal), Nikaragua, USA, Francie, Španělsko, Rakousko, Izrael, Afrika.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 632
ISBN: 80-257-0168-3
Bolardt Ant. - Tenis od kapitánského stolku
Olympia 1980
Bolardt Ant. - Pálkový tenis
Olympia 1971
BOLARDT Antonín - Tenis od kapitánského stolku
Rok vydání : 1980
Bolardt Antonín - Tenis od kapitánského stolku
Obr, 268 s., foto 1980 Olympia, napsáno v jazyce: Česky
BOLDAN KAMIL - ZÁHADA KRONIKY TROJÁNSKÉ POČÁTEK ČESKÉHO KNIHTISKU
Vydavatel : Národní knihovna České republiky
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 66
ISBN: 80-7050-580-9
BOLDAN KAMIL,DRAGOUN MICHAL,FOLTÝN DUŠAN,MAREK JINDŘICH,UHLÍ - ĎÁBLOVA BIBLE CODEX GIGAS TAJEMSTVÍ NEJVĚTŠÍ KNIHY SVĚTA
U příležitosti stejnojmenné výstavy v Galerii Klementinum byla vydána publikace s bohatým obrazovým materiálem, která seznamuje českou veřejnost s unikátní knihou (tzv. knihovnou v knize), zapůjčenou po dobu trvání výstavy ze Švédska. Mapuje složitou cestu tohoto kodexu stoletími (z Čech, kde vznikla 8211 z Podlažic u Chrudimi, přes Kutnou Horu, Břevnov, Broumov, Pražský hrad, až do Švédska) a zaměřuje se také na unikátní obsah kodexu, který v sobě skrývá např. i Kosmovu kroniku nebo penitenciál 8211 seznam hříchů spolu s příslušnými způsoby pokání a další unikátní rukopisy. Publikace obsahuje rovněž část zabývající se obecně vznikem rukopisů ve středověku. Současně vyšla i v anglické verzi
Vydavatel : Národní knihovna České republiky
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 122
ISBN: 80-7050-532-8
BOLDAN KAMIL,URBÁNKOVÁ EMMA - REKONSTRUKCE KNIHOVNY BOHUSLAVA HASIŠTEJNSKÉHO Z LOBKOVIC
Tuto zásadní odbornou publikaci věnovanou knihovně Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic, jedné z nejslavnějších humanistických sbírek Evropy, vydává Národní knihovna u příležitosti 100. výročí narození Emmy Urbánkové, významné badatelky NK ČR a spoluautorky tohoto katalogu. Publikaci uvádí podrobná studie o podobě a osudech hasištejnské knihovny v průběhu staletí. Vlastní katalogová část důkladně popisuje všech 757 dochovaných tisků, 18 latinských rukopisů, stejný počet řeckých kodexů a objemný hebrejský Pentateuch z 13. století. Publikace zahrnuje rovněž obsáhlou obrazovou přílohu a anglické resumé.
Vydavatel : Národní knihovna České republiky
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 904
ISBN: 80-7050-573-1
Bolden G. - Alibi prof. Warda-detektivní román
Nakladatel :K. Bílý
Rok vydání :1947
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :nepůvodní vazba, převazba
-edice Knihy vzruchu sv. 1
Boldiszár Iván - Maďarsko-průvodce
Ocpl, 406 s., bar ilustr. 1960 Corvina, napsáno v jazyce: Česky
Boldizsár, Iván - Seina neteče jen v Paříži
Rok :1967
BOLDT Frank (ed.) - Velké dějiny, malý národ
Rok vydání : 1995
BOLDUC HENRY LEO - ZMĚŇTE SVŮJ ŽIVOT-AUTOHYPNÓZOU K ÚSPĚCHU EDGAR CAYCE
Do rukou dostáváte praktickou a okamžitě aplikovatelnou knížku na často chybně chápané téma. Autor jako profesionální hypnotizér a znalec odkazu E.Cayceho je schopen poskytnout nám jednoduché postupy pro využití hypnózy ke změně našich špatných návyků a k rozvoji naší osobnosti. Techniky obsažné v této knize vám poskytnou mocný nástroj při realizaci vašich duchovních a tělesných ideálů.
Vydavatel : EKO-KONZULT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 154
ISBN: 80-8079-084-4
BOLDYREV Viktor - Konec modrého orla
Rok vydání : 1969
Bolek Emil, Ilavský Ján, Soumar Libor - Běh na lyžích
Podtitul : trénujeme s Kateřinou Neumannovou
Datum vydání : 28.11.2007
ISBN : 978-80-247-1371-7
Anotace :
Běh na lyžích je krásný sport, který je pro mnoho lidí každoročně prostředkem k úniku ze šedivých kanceláří a z ruchu měst do bílé, tiché přírody. Pro některé je i příležitostí pro srovnání vlastních schopností se soupeři v závodě. Je to sport, který je přístupný všem lidem bez rozdílu věku či pohlaví. Všem zájemcům, od rekreačních lyžařů, kteří se jednou, dvakrát ročně s rodinou vypraví do horského střediska, až po vrcholové lyžaře, trávící na sněhu týdny a měsíce, umožňuje běh na lyžích zažít nevšední chvíle.
Olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích provází všechny milovníky bílé stopy kompletním průvodcem během na lyžích. Autoři se věnují jak základním otázkám, které zajímají běžecké začátečníky, jako je výběr vhodného vybavení a základy techniky jízdy, tak i zkušeným sportovcům, kteří chtějí vhodně zvoleným tréninkem dosáhnout lepších výsledků.
Film na přiloženém DVD knihu doplňuje, velmi názorně popisuje techniku jízdy v podání Kateřiny Neumannové, metodiku nácviku jednotlivých disciplín, rozcvičení a další témata, u kterých byli doposud čtenáři odkázáni jen na písemný popis.
O autorovi :
Dr. Emil Bolek, CSc. (nar. 1950)
Je vědeckým pracovníkem Vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu CASRI Praha. Zabývá se hlavně problematikou extrémně zatěžovaných osob, laboratorní a terénní diagnostikou pomocí fyziologických a biochemických metod.
V posledních letech řeší problematiku adaptace na podmínky vyšších nadmořských výšek pro potřeby sportovního tréninku. Spolupracuje při přípravě reprezentantů v házené, veslování, biatlonu a běžeckém lyžování. Podílel se dlouhodobě na přípravě Kateřiny Neumannové především v oblasti objektivizace aktuálního stavu pro potřeby řízení tréninku.
Je autorem řady metodických materiálů a publikací (např. Běh na lyžích, 2001 ) pro přípravu házenkářů, veslařů a lyžařů.
Ján Ilavský (nar. 1942)
Aktivní sportovní činnost prováděl na úrovni československé reprezentace (1958-1972). Byl několikanásobným mistrem Československa v běhu na lyžích, startoval na MS 1970 a na ZOH 1972 v Sapporu. Po ukončení sportovní činnosti se začal věnovat trenérské profesi, nejdříve jako asistent trenéra reprezentačního družstva mužů (1974-1980) a žen (1981-1987). Poté vedl čtyři roky reprezentaci juniorek, z toho dva roky i Katku Neumanovou. Po rozdělení federace trénoval slovenskou reprezentaci žen (MS 1993 Falun, ZOH 1994 Lillehammer, MS 1995 Thunder Bay) a dva roky působil v Liberecké Dukle (1996-1997). Na požádání vedení svazů slovenských lyžařů znova vedl tréninkový proces družstva žen (ZOH 1998) a družstva mužů (MS 1999, 2001 a ZOH 2002).
V současné době působí jako trenér na Sportovním gymnáziu v Jablonci nad Nisou. Od roku 2004 je členem metodické komise BÚSL ČR. Podílel se jako spoluautor na vydání metodického dopisu Běh na lyžích (2005) a překladu norských učebních textů trenérů (2006).
Je autorem evidence a dokumentace tréninkového procesu - tréninkového denníku běhu na lyžích.
Mgr. Libor Soumar (nar. 1969)
Je ředitelem Vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu CASRI Praha. Profesně se orientuje především na problematiku adaptace organizmu na extrémní zatížení při vytrvalostních výkonech a dále na využití kinematické analýzy pro potřeby rekreačního a vrcholového sportu. Uvedenou problematiku přednáší a při objektivizaci tréninkového procesu spolupracuje se sportovci a trenéry mnoha sportovních odvětví.
Kromě řady odborných a populárních publikací (např. Kondice a zdraví, 1998, Běh na lyžích, 2001, Jogging, 2004, Běhání, 2004, Běhání 2006) se věnuje i překladům populární literatury z oblasti sportu .
BOLEK EMIL,ILLAVSKÝ JÁN,SOUMAR LIBOR - BĚH NA LYŽÍCH TRÉNUJEME S KATEŘINOU NEUMANNOVOU+DVD
Běh na lyžích je krásný sport, který je pro mnoho lidí každoročně prostředkem k úniku ze šedivých kanceláří a z ruchu měst do bílé, tiché přírody. Pro některé je i příležitostí pro srovnání vlastních schopností se soupeři v závodě. Je to sport, který je přístupný všem lidem bez rozdílu věku či pohlaví. Všem zájemcům, od rekreačních lyžařů, kteří se jednou, dvakrát ročně s rodinou vypraví do horského střediska, až po vrcholové lyžaře, trávící na sněhu týdny a měsíce, umožňuje běh na lyžích zažít nevšední chvíle. Olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích provází všechny milovníky bílé stopy kompletním průvodcem během na lyžích. Autoři se věnují jak základním otázkám, které zajímají běžecké začátečníky, jako je výběr vhodného vybavení a základy techniky jízdy, tak i zkušeným sportovcům, kteří chtějí vhodně zvoleným tréninkem dosáhnout lepších výsledků. Film na přiloženém DVD knihu doplňuje, velmi názorně popisuje techniku jízdy v podání Kateřiny Neumannové, metodiku nácviku jednotlivých disciplín, rozcvičení a další témata, u kterých byli doposud čtenáři odkázáni jen na písemný popis.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
ISBN: 978-80-247-1371-7
Boleslav Fux, Eduard Wichta - Samosprávné finance
Oddíl první: Otázka samosprávných financí v československu + oddíl druhý: Právní úprava samosprávných financí z r. 1930 v Československu. Vydal Orbis, Praha - Brno, 1932 v edici Sbírka spisů právnických a národohospodářských, sv. LV. Obálka na okrajích mírně pomačkaná, zašpiněná a potrhaná. Dobrý stav.
Boleslav Limanowski - Dějiny sociálního hnutí v XIX. století
Politický klub dělnický,
1892,
dobrý stav,
vazba je na krajích a na hřbetě odřená, kus titulního listu chybí,
356 stran,
Historie,
Boleslav Limanowski-Dějiny sociálního hnutí v XIX. století
Boleslav Navrátil - Trpaslíci ve vysoké trávě
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-62-2
EAN : 9788086101620
Formát :
256 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Detektivně laděná kniha novináře Boleslava Navrátila, ve které bohatě využívá znalosti své profese.
Boleslav Navrátil - Cesta slepého koně
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-27-4
EAN : 9788086101279
Formát :
198 stran,
cm,
neurčeno,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Kniha povídek, ve kterých autor vypráví o svém dětství a dospívání.Dětská léta prožíval za 2. světové války (narodil se 1941) v pohraničí. Protože se s rodiči často stěhoval, jednotlivé povídky se odehrávají v různých vesnicích. Nejvíce v nich vzpomíná na tatínka a maminku, ale velký prostor také věnuje líčení životních osudů dědečka a babičky. Vzpomíná i dobu dospívání po válce, kdy studoval na střední škole, na své spolužáky, kamarády a další obyvatele vesnic, v nichž právě žila jeho rodina. Příjemná a pěknou češtinou napsaná knížka.
Boleslav Navrátil - Někdo tady je
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-99-1
EAN : 9788086101996
Formát :
248 stran,
19x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Sbírka povídek.
Boleslav Navrátil - Trpaslíci ve vysoké trávě
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-62-2
EAN : 9788086101620
Formát :
256 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Detektivně laděná kniha novináře Boleslava Navrátila, ve které bohatě využívá znalosti své profese.
Boleslav Navrátil - Cesta slepého koně
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-27-4
EAN : 9788086101279
Formát :
198 stran,
cm,
neurčeno,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Kniha povídek, ve kterých autor vypráví o svém dětství a dospívání.Dětská léta prožíval za 2. světové války (narodil se 1941) v pohraničí. Protože se s rodiči často stěhoval, jednotlivé povídky se odehrávají v různých vesnicích. Nejvíce v nich vzpomíná na tatínka a maminku, ale velký prostor také věnuje líčení životních osudů dědečka a babičky. Vzpomíná i dobu dospívání po válce, kdy studoval na střední škole, na své spolužáky, kamarády a další obyvatele vesnic, v nichž právě žila jeho rodina. Příjemná a pěknou češtinou napsaná knížka.
Boleslav Navrátil - Někdo tady je
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-99-1
EAN : 9788086101996
Formát :
248 stran,
19x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Sbírka povídek.
Boleslaw Michalek
- Film-umění ve vývoji
Nakladatel : PANORAMA
Rok vydání (číslo vydání) : 1980 ()
Boleslaw Prus
- Farao
Nakladatel : Naše vojsko
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
Boleslaw Prus
- Farao
Nakladatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 (4.)
Boleslaw Prus
- Farao
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()
Boleslaw Prus - Loutka
Československý spisovatel, Praha,
1949,
dobrý stav,
pův. polopl. vazba (ta je v přední části lehce odtržená)s přebalem, ten je zašpiněný a na zadní straně v dolním kraji pomačkaný,
395 stran,
Antická knihovna,
Boleslaw Prus-Loutka
Boleslaw Prus - Farao
Odeslání do 24 hodin. 1962, cca 620 stran
Boleslaw Prus - FARAO
Boleslaw Prus - FARAO
Román ze strarověkého Egypta.
NV, Praha, 1957
604 stran, původní vazba, velký formát
1. vydání
Ilustrace : Karel Teissig.
Stav : obálka chybí, jinak dobrý stav.
nbsp
nbsp
Boleslaw Prus -
. . Loutka
Rok vydání : 1949
Nakladatelství : Československý spisovatel
Boleslaw Prus - FARAO
Farao je historický román, jehož děj se odehrává v prostředí starověkého Egypta asi v 11. století před Kristem. V té době na trůn usedá mladý a energický Ramses XIII. Chce Egyptu vrátit jeho někdejší moc, ale brzy pozná, že všechnu moc v Egyptě drží ve svých rukou kněží. Za faraónovými zády hromadí ve svatyních majetek a týrají rolníky i otroky. V celém Egyptě vládne chudoba a lid je nespokojený.
Chudobě a úpadku chce Ramses zabránit válkami s Fenicií, kterými by Egypt získal rozlehlá území a nepředstavitelné poklady. Kněží mu v tom však brání všemi způsoby.
SNKLU, Praha, 1962
618 stran, původní vazba, střední formát
4. vydání
Stav : obálka mírně otřepena, zažloutlý hřbet, jinak velmi dobrý stav.
BOLESLAWSI Isaak - Caro-Kann bis Sizilianisch
Rok vydání :1968
- 480 s., poškoz.text
BOLESLAWSI Isaak - Königsindisch bis Grünfeld-Verteidigung
Rok vydání :1971
- 2.vyd., 352 s.
Boleslawski I. - Sizilianisch - Drachenvariante bis Paulsen - Systém
Sportverlag 1973 Berlin
Boleslawski I. - Konigs-indisch bis Grunfeld-Verteidigung
Němčina, 374 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Sportverlag, Berlin Rok vydání : 1973
BOLGARIN I./ SEVERSKIJ G. - Pobočník jeho excelence
Rok vydání :1985
- brož.
Böll H. - Konec jedné služební jízdy
Vydavatel : Nakl. krásné lit. a umění
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 172
Boll H. - Gesammelte Erzahlungern I+II
Nakladatel :Kiepenhauter und Witsch
Rok vydání :1981
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-2 svazky,celkem cca 800 stran
Boll Heinrich - Dr. Murke und andere Drei Satiren
1963 Insel Verlag, napsáno v jazyce: German
Boll Heinrich - Dům bez pána
Ocpl, b. ob. 1961 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
Boll Heinrich - Biliár o půl desáté
Ocpl, ob. J. Istler 1962 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
Boll Heinrich - Konec jedné služební jízdy
I. vydání, 167 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1968
BOLL Heinrich - The Clown
Rok vydání : 1975
BOLL Heinrich - Konec jedné služební jízdy - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1968
BOLL Heinrich - Klaunovy názory - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1966
BOLL Heinrich - Kdes byl, Adame?
Rok vydání :1961
- přel. L.Kundera, il. Malát, bez obalu
BOLL Heinrich - Kdes byl, Adame? - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1961
- přel. L.Kundera, il. Malát
BOLL Heinrich - Chléb mladých let - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1959
- ob. Šváb
BOLL Heinrich - Chléb mladých let - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1959
- ob. Šváb
BOLL Heinrich - Chléb mladých let - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1959
- A6, brož.
BOLL Heinrich - Dům bez pána - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1961
- ob.V.Fuka,pošk.obal
BOLL Heinrich - Biliár o půl desáté - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1965
- ob.M.Hegar,pošk.obal
BOLL Heinrich - A neřekl jediné slovo. Biliár o půl desété - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1988
BOLL Heinrich - Konec jedné služební jízdy - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1968
- plát.vazba
BÖLL Heinrich - A anděl mlčel
Rok vydání : 1993
BÖLL Heinrich - A neřekl jediné slovo
Rok vydání : 1958
BÖLL Heinrich - Biliár o půl desáté
Rok vydání : 1962
BÖLL Heinrich - Den první a poslední
Rok vydání : 1964 Poznámka :A6
BÖLL Heinrich - Dům bez pána
Rok vydání : 1961
BÖLL Heinrich - Chléb mladých let
Rok vydání : 1959
BÖLL Heinrich - Irský deník
Rok vydání : 1965
BÖLL Heinrich - Kdes byl, Adame?
Rok vydání : 1961
BÖLL Heinrich - Konec jedné služební jízdy
Rok vydání : 1968
BÖLL Heinrich - Vlak dojel přesně
Rok vydání : 1989
BÖLL Heinrich - Ztracená čest Kateřiny Blumové
Rok vydání : 1987 Poznámka :A6
BOLL Heinrich - A neřekl jediné slovo. Biliár o půl desáté - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1988
BOLL Heinrich - Biliár o půl desáté - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1965
BOLL Heinrich - Vlak dojel přesně - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1989
Böll Heinrich - Den první a poslední
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 53
Böll Heinrich - Chléb mladých let
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Kapka
Rok vydání: 1959
Počet číslovaných stran: 307
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Böll Heinrich - Biliár o půl desáté
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 231
BOLL HEINRICH - DIE VERLORENE EHRE DER KATARINA BLUM/ZTRACENÁ ČEST KATEŘINY
Kateřina Blumová je obviněna z vraždy. Jak k tomu mohlo dojít v případě ženy, známé jako světice a jeptiška ? Povídku napsal slavný německý autor na základě skutečné události a jako jeden z prvních v ní demaskoval zrůdný svět bulvárního žurnalismu a médií, jejichž moc dokáže zdeformovat život lidského jedince.
Vydavatel : GARAMOND
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
ISBN: 80-8407-028-0
Böll Heinrich - Ztracená čest Kateřiny Blumové
Obr, 128 s. 1987 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Böll Heinrich - Irský deník
Nakladatelství (edice): Lidová demokracie
Rok vydání: 1965
Počet číslovaných stran: 120
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOLL Heinrich - Konec jedné služební jízdy - BÖLL Heinrich
Rok vydání :1968
Böll, Chargesheimer
- Im Ruhrgebiet
Nakladatel : Buchergilde Gutenberg Frankfurt Am Main
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Popis : německý
Böll, H. - Kdes byl Adame?
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1961
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
Böll, Heinrich - A neřekl jediné slovo/Biliár o půl
desáté. dva romány německého autora, Odeon KČ Rok :1988
Bolle-Kleinbubová I. - Westík - West highland white teriér
Vašut 2007
Bolliger, Erben, Grau, Heubl - Keře
Ikar, Praha,
1998,
výborný stav,
pův. lamin. vazba, kresby Hans Held, 1. vydání, obsahuje velké množství barevných fotografií,
287 stran,
Přírodní vědy,
Bolliger, Erben, Grau, Heubl-Keře
Bolliger-Saveli Antonella, Wölfel Ursula - Bratr František z Assisi
W
Vydavatel : Sintel
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
BOLLMANN STEFAN - ŽENY,KTERÉ ČTOU,JSOU NEBEZPEČNÉ /S PŘEDMLUVOU T.BRDEČKOVÉ/
Historie čtoucích žen se zrcadlí v malířství a fotografii. Motiv čtenářky okouzloval umělce všech období. Trvalo ovšem několik století, než bylo ženám dovoleno, aby četly, co chtějí. Nejprve směly vyšívat, modlit se, pečovat o děti a vařit. V okamžiku, kdy začaly čtení chápat jako možnost vyměnit těsný svět domova za nekonečný svět myšlenek, fantazie, ale také vědomostí, staly se nebezpečnými. Ženy, které četly, si mohly četbou osvojit vědomosti a zkušenosti, které původně nebyly určené jim. Tuto napínavou kapitolu dějin čtenářek sleduje Stefan Bollmann s citem a pohledem pro detail. Oblouk se klene od středověku do současnosti, těžiště předváděných motivů spočívá v 19. a 20. století. Vybrané obrazy, kresby a fotografie jsou představovány v krátkých doprovodných textech.
Vydavatel : Knižní klub
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
ISBN: 978-80-242-2279-0
Boloban N. A. - Obsluha stavebních jeřábů
144 stran, 11 tabulek a 99 obrázků, četné nákresy a vyobrazení, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1951
Boloban N. A. - Obsluha stavebních jeřábů
143 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1951
BOLOM SIXTUS - TAJEMSTVÍ JANKOVSKÝCH Z VLAŠIMI A NA BÍTOVĚ
Kniha mapuje dějiny českého šlechtického rodu Jankovských z Vlašimi, zejména zhruba 150 let jejich působení na panství legendárního jihomoravského hradu Bítova (1612 8211 1736). Přináší i rozhovor s potomkem rodu, který přesídlil do USA a navštívil s dalšími členy rodiny místa svých předků. 8222 Pro rodinu je vlastní příběh důležitý 8230 . Mým dětem to dává perspektivu, ocenění a hrdost na rodinnou minulost, kterou by možná jinak neměly, 8220 řekl Tom Jankovsky.
Vydavatel : AKCENT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 242
ISBN: 80-7268-527-1
Bölsche Vilém - Život lásky v přírodě I - III
Vydavatel : Jos.R.Vilímek, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 734
Bolsche W. - Život lásky v přírodě
Dějiny vývoje lásky 1924 Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
Bölsche, W. - Život lásky v přírodě
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 245
Bolt, B. - Bledý pohlavár
Vydavatel : Karel Voleský, Praha
Rok vydání: 1932
Jazyk: Čeština
Počet stran: 322
Boltjanskij/ Levitas - Matematika útočí na rodiče
lam, 144 s., il. M. Nesvadba 1981 SPN, napsáno v jazyce: Česky
BOLTON S.J. - SACRIFICE
Moving to remote Shetland has been unsettling enough for consultant surgeon Tora Hamilton even before the gruesome discovery she makes one rain-drenched Sunday afternoon. ..Deep in the peat soil of her field she is shocked to find the perfectly preserved body of a young woman, a gaping hole in her chest where her heart has been brutally removed. Three rune marks etched into the woman s skin bear an eerie resemblance to carvings Tora has seen all over the islands: in homes she has visited, even around a fireplace in her own cellar. As she uncovers disturbing links to an ancient Shetland legend, the unfriendly detective, her smooth-talking boss and even her own husband are at pains to persuade her to leave well alone. Is their concern genuine? Perhaps, for when terrifying threats start rolling in like the cold island mists it seems someone wants Tora out of the picture, once and for all.
Vydavatel : CORGI BOOKS
Rok vydání: 2009
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 384
ISBN: 0-55215-615-8
Boltonová S. K. - Chudí hoši, kteří se proslavili
1923 Laichter, napsáno v jazyce: Česky
Boltwood Geoff - Posel
Nakladatelství (edice): Oldag
Rok vydání: 1996
Počet číslovaných stran: 177
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Cesta duchovního učitele
BOLYNTSEVA OLGA,JANEK ADAM - UČEBNICE SOUČASNÉ RUŠTINY 1.DÍL + MP3
Učebnice současné ruštiny. 1. díl. je určena všem zájemcům o získání základů ruského jazyka. je vhodná také pro samostudium. Tato učebnice vás na pozadí běžných životních situací seznámí s aktuální slovní zásobou a systematicky provede komplexní gramatikou ruského jazyka tak. abyste se naučili aktivně komunikovat rusky slovem i písmem. Po zvládnutí prvního dílu dosáhnete úrovně B2-C1 evropského referenčního rámce.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 560
ISBN: 80-251-2442-0
Bolzano - V nejlepším státě
Německy, brož 4°, Spisy Bernarda Bolzana sv. 3, stav dobrý, obálka otřepené okraje, natržený hřbet Vydavatel : Královská Česká Společnost Nauk, Praha Rok vydání : 1932
Bolzano Bernard - O nejlepším státě
160 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1949
Bolzano Bernard - Vlastní životopis
Český matematik a filozof.
Praha 1981 Odeon
16°,165s.,váz.
Bolzano Bernard - Výbor z filozofických spisů
Obr, 444 s. 1981 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
BOLZANO BERNARD - ATHANASIA NEBOLI DŮVODY PRO NESMRTELNOST DUŠE
Kniha Athanasia oder Gründe für die Unsterblichkeit der Seele z roku 1827 je nadmíru aktuální právě dnes, kdy chybějí v celé společnosti vodítka k pochopení nejen sebe samých, ale i světa okolo. Žijeme v době, která je nejméně zmocněná k tomu, aby rozuměla sobě samé, protože, jak řekl někde politický filozof Leo Strauss, velká míra politické svobody má paradoxně za následek velkou bezmoc. Bolzanova Athanasia patří k žánru konzolační či útěšné literatury, jejímž hlavním představitelem je Boëthiova kniha Útěcha z filozofie. Jde ale i o filozofickou práci, v níž se velký vědec a filozof Bernard Bolzano vyrovnává s otázkou nesmrtelnosti, otázkou, jíž se zabýval mezi mnoha jinými Platón ve svém Faidónovi. Vedle Vlastního životu jde o jedno z nejintimnějších Bolzanových děl, protože právě v Athanasii rezonuje bolest Bolzanovy velké mecenášky Anny Hoffmannové nad ztrátou její šestnáctileté dcery Karolíny. Velkostatek Josefa a Anny Hoffmannových Těchobuz u Pacova poskytl Bernardu Bolzanovi potřebný azyl pro práci na Vědosloví a dalších (matematických) spisech. Jazyk Bolzanovy knihy Athanasia je šťastně dvojlomný, neboť vedle osobního, útěšného tónu zde zaznívá i jazyk objektivismu 19. století, respektive originálního objektivismu, který tvoří páteř Bolzanova díla.
Vydavatel : STEFANOS
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
ISBN: 80-87081-02-0
Bolzano Bernard Dr. - Autobiografie
130 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka opotřebena Vydavatel : Stoklasa, Praha Rok vydání : 1913
BOLZOVÁ Elke - Typ a účes. Střih / úprava / péče / barva
Rok vydání :1994
- jako nová
Bolzová Elke - Perfektní pleť-optimální péče, prostředky, pomoc při kožních problémech, krása a psychika
A4, 128 s., foto 1996 Ikar, napsáno v jazyce: Česky
Bolzová/Riegerová/ kol - Body Fitness
Strava, péče, opalování, gymnastika 1994 Ikar KK, napsáno v jazyce: Česky
Bomb 20 - Reality Surpasses Fiction
BOMBARD Alain - Velcí mořeplavci
Rok vydání :1981
- Panorama, ed. Cesty, 256 s. 16 s. č/b příloh, výborný stav
Bombard Alain - Trosečníkem z vlastní vůle
Ocpl, 184 s., 12 s. příl. 1964 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Bombard Alain - Trosečníkem z vlastní vůle
Nakladatelství (edice): Orbis
Rok vydání: 1964
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 181
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Bombard, Alain - Trosečníkem z vlastní vůle
Rok :1962
BOMBECK Erma - The Grassis always greener over the Septic tank
Rok vydání : 1977
Bombecková E. - Žena - jak nezvládnout život
Baronet 1995
Bombecková Erma - Svátost manželství aneb na milostná dobrodružstí už nemám sílu
200 s. 1996 Baronet/KK, napsáno v jazyce: Česky
Bombecková Erma - O lidech a jiné zvířeně
1997 KK/Baronet, napsáno v jazyce: Česky
Bombecková Erma - Povolání: žena
Nakladatelství (edice): Knižní klub, Baronet
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 260
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Jen počkej, až budeš mít vlastní děti
BOMBECKOVÁ Erma - Povolání : Žena
Rok vydání :1994
BOMBECKOVÁ Erma - Jak zvládnout cestování
Rok vydání : 1998 Poznámka :bez přebalu
Bombecková Erma - Povolání: žena
Nakladatelství (edice): Knižní klub, Baronet
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 260
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Jen počkej, až budeš mít vlastní děti
Bombecková Erma - Svátost manželství
Nakladatelství (edice): Baronet
Rok vydání: 1996
Počet číslovaných stran: 194
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: aneb Na milostná dobrodružství už nemám sílu
Bombecková Erma - Povolání-žena
1997 Baron, napsáno v jazyce: Česky
Bon Jovi - 7800 Fahrenheit
PolyGram 1995New York . . ( 1 CD )
BONALD Jose M. C. - Dva dny v září
Rok vydání : 1968
Bonaventura
- Noční vigilie
Nakladatel : Odeon
Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()
Popis : svazek č.487
Bonaventura - Noční vigilie
Obr, 160 s. 1978 Odeon SČ, napsáno v jazyce: Česky
BONAVENTURA - Život sv. Františka
Rok vydání : 1926 Poznámka :A6
Bonaventura - Noční Vigilie
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1978
Počet číslovaných stran: 154
Poznámka ke knize: - vazba měkká obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Světová četba sv-487
BONAVENTURA BOUŠE Zdeněk - Epilegomena
Rok vydání : 1996 Poznámka :z 300 exemplářů
Bonaventura Des Periers
- Veselé rozprávky
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1954 (2.)
Bonaventura Jan - Byla to veselá životem túra
Nakladatelství (edice): X-Egem
Rok vydání: 2003
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 137
Poznámka ke knize: podpis spoluautorky - vazba plátěná obálka i kniha stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: sepsala M. Rubešová
BONAVENTURA Zdeněk - Malá katolická liturgika
Rok vydání : 2004
Bonaviri G. - Nezměřený čas
LN 1996
BONAVIRI Giuseppe - Nezměrný čas
Rok vydání :1996
- brož., jako nová
BONČ-BRUJEVIČ M.D. - Zlom
Rok vydání :1958
- plát.vazba, bez ob.
Bond Francis - Fonts and Font Covers
Ocpl, 352 s., il, 434 foto, 8 bar. 1985 Waterstone, napsáno v jazyce: English
Bond F. - Better Color Movies
Camera Craft 1948 USA
BOND Larry - Vnitřní nepřítel
Rok vydání : 2003
Bondarenko N. A. - Zkušební letec
obsahuje spoustu čb. vyobrazení zejména letadel
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
Bondarev Jurij - Prapory žádají palbu
Ocpl, 188 s. 1960 NV, napsáno v jazyce: Česky
Bondarev Jurij - Ticho
1964 Snklu, napsáno v jazyce: Česky
Bondarev Jurij - Okamžiky
Ocpl, b. ob. 1983 MF Máj, napsáno v jazyce: Česky
BONDAREV Jurij - Poslední salvy
Rok vydání :1961
- ob.A.Born
BONDAREV Jurij - Hořící sníh
Rok vydání :1971
BONDAREV Jurij - Břeh
Rok vydání :1977
BONDAREV Jurij - Ticho
Rok vydání :1964
- ob. Born
Bondarev Jurij - Ticho
Nakladatelství (edice): Snklu
Rok vydání: 1964
Počet číslovaných stran: 268
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bondarev, Jurij - Prapory žádají palbu
Vydavatel : Praha, Naše vojsko
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 324
Bondarev, Jurij - Ticho
Vydavatel : SNKLU, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 268
BONDER ANDREA - JAK ZŮSTAT MLADÁ,FIT A KRÁSNÁ
Jste aktivní, v nejlepších letech a cítíte se mladá a atraktivní? Přesto se však setkáváte s vrstevnicemi, které vypadají mnohem mladší než vy? Je zcela normální, že pleť, vlasy, krevní oběh a orgány stárnou. Každý z nás však může spoluurčovat, jak dlouho se tělo a duch nejen mladě cítí, ale i tak vypadají. *Trocha pohybu odstraňuje kila a velmi přispívá ke zdraví. *Zdravá výživa působí proti napadání buněk volnými radikály. *Dopřejte si uvolnění a časté přestávky. Myslíte, že je to nákladné? Určitě zjistíte, že tou či onou cestou jste se už vydala. Tento knižní rádce vám přináší další informace, které vám umožní udělat pro sebe a pro své tělo ještě víc. Stačí si jen vybrat z množství nápadů, receptů, sportovních činností, cvičení paměti a tipů pro uvolnění ty, které vám budou nejvíce vyhovovat. Vyzkoušejte si, jak je zábavné udržovat tělo mladé a fit.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 92
ISBN: 80-247-1511-2
Bonder Rabi Nilton - JIDIŠE KOP
idé mají přirozené nadání překonávat nesnáze. Pokud jste v úzkých, naučíte se myslet rychle - Židé, kteří byli pronásledováni po staletí, mají v hledání východisek ze zdánlivě bezvýchodných situací dlouholetou praxi. Ty nejobtížnější problémy Židé řeší také pomocí tradičních způsobů interpretace a rozumového chápání posvátných spisů. Vznikl tak důvtipný způsob myšlení, který se v jidiš nazývá jidiše kop - doslova: židovská hlava . Rabi Nilton Bonder nás v této knize seznamuje se základními principy tohoto přístupu k myšlení, který umožňuje zvládat neřešitelné situace, v nichž se - ať již v obchodě nebo životě - občas ocitáme. Prostřednictvím židovského humoru, folklóru a vyprávění slavných rabínů nám ukazuje, jak dospět k bláznivé moudrosti , díky níž budeme schopni prohlédnout zdánlivé pravdy a uchopit jádro každého problému.
Vydavatel : Knižní klub
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 80-242-2010-9
BONDOVÁ S./ LaBRECQUEOVÁ J./NELSONOVÁ R. - Důležitý projekt/ Proměna/ Její hrdina
Rok vydání :2008
Bondová Stephanie - Jak ulovit muže v Mississippi
Nakladatelství (edice): Harlequin - Temptation
Rok vydání: 1999
Počet číslovaných stran: 192
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
BONDY ANDY,FROST LORI - VIZÁLNÍ KONUNIKAČNÍ STRATEGIE V AUTISMU
Kurt byl malý chlapec, u něhož byl diagnostikován autismus. Byly mu tři roky, ale nepoužíval řeč. Spojovaly se jeho problémy s komunikací snad s jeho obtížemi v oblasti chování? Vztahovaly se jeho komunikační obtíže pouze k absenci řeči, nebo se jednalo o hlubší problém? Záměrem této publikace je pomoci rodičům a odborníkům pochopit komunikační obtíže dětí a dospělých s autismem, kteří stejně jako Kurt nemluví, včetně všech s poruchou autistického spektra. Kniha přináší mimo jiné charakteristiky lidí, kteří jsou nonverbální, a uvádí příklady přístupu k porozumění jejich komunikaci. Popisuje vztah mezi komunikací a různými obtížemi v oblasti chování. Rozebírá intervenční strategie, včetně použití znakové řeči a jiných systémů založených na obrázcích a symbolech. Naučte se s námi jak neelektronické komunikační přístupy, tak elektronické. Poznejte možnosti funkčních komunikačních dovedností.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 978-80-247-2053-1
BONDY E., KABAKOV A. - Orwelliáda
Rok vydání : 1990
Bondy Egon - Afghanistán
Volné pokračování Bondyho nejslavnějšího románu, Invalidních sourozenců.
Nakladatel: Zvláštní vydání, edice: Česká radost
Ilustrace: Ondřej Kocar, Čestmír Kocar
Jazyk: česky
Formát: 112 stran, 20x12,5cm, vázaná vazba, 250gr.
Rok vydání: 2002
Bondy Egon - My žijeme v Praze
Bondy Egon - Bezejmenná
Bondy Egon - Filosofické dílo sv. II.
Bondy Egon - Indic.Myšlení (Děj.1)
Bondy Egon - Máša a Běta
Dvojice novel z roku 1978, v samizdatových vydáních též pod názvem Dvě novely, nebyla doposud tiskem publikována. Dva příběhy dvou ženských protagonistek jsou v komplementárním vztahu, byť na první pohled spolu nikterak nesouvisejí. Děj Máši je zasazen do československého reálu konce 40. let, tedy do doby po Vítězném únoru . V atmosféře davové psychózy se odvíjejí osudy mladé nadšené svazačky, jejímž protihráčem je básník Egon Goldmann, vybavený četnými autobiografickými rysy. Ironický škleb nad tragikomičností doby, v níž skutečnost přerůstá v obludný sen. I v Bětě je zašifrováno mnoho dobových reálií, avšak děj je zde kontrapunkticky vsazen do polosnové minulostní budoucnosti . Hrdinka přijíždí do hraničního pásma , do městečka v blízkosti pracovního tábora , a to s tajným úmyslem spatřit tu některé ze svých vězněných přátel. Perzifláž dobových rekvizit 70. let se posléze stává stejně zřejmou jako v Máše. Po beznadějných střetech s byrokratickými překážkami a po řadě prapodivných a varovných setkání se hrdinka rozhoduje pokusit se prchnout za hranice, což se jí nezdaří: po zoufalém úsilí se ocitá opět jen v místě, kde se její útěk započal. Bludný kruh se takto uzavírá, sen se vrací k obludné realitě. Závěrečný motiv bezvýchodnosti je ozvukem dnes ztracené Bondyho povídky z roku 1952, již zmiňuje Bohumil Hrabal v Něžném barbarovi. Ediční příprava Martin Machovec.
Nakladatel: Akropolis
Jazyk: česky
Formát: 124 stran, 20,5x13cm, brožovaná vazba, 200gr.
Rok vydání: 2006 (1. vydání)
Bondy Egon - O globalizaci
Soubor esejů. Egon Bondy využívá důkladnou znalost geopolitické historie při analýzách nejaktuálnějších témat spojených s takzvanou ekonomickou a politickou globalizací. Kromě filosoficko-politických analýz se Bondy vydává i na spekulativní výlety do různých alternativ společenských proměn.
Nakladatel: L. Marek
Jazyk: česky
Formát: 154 stran, 17,5x13cm, brožovaná vazba, 120gr.
Rok vydání: 2005 (1. vydání)
Bondy Egon - Šaman
BONDY Egon - Sklepní práce
Rok vydání : 1997
BONDY Egon - 3x Egon Bondy (Šaman, Mníšek, Nový věk)
Rok vydání : 1990
BONDY EGON - HRY
Soubor knižně zcela poprvé představuje spisovatelovo dramatické dílo, které vznikalo na konci 60. a na začátku 70. let minulého století a které dodnes zůstává veřejnosti prakticky neznámé. Těsná blízkost datací Bondyho dramat a jejich 8222 genetické 8220 zasazení do přelomového období novějších československých dějin zajistily textům napojení na dobové společensko-politické myšlení i významné postavení v rámci autorova díla jako celku. Soubor přináší jedenáct víceméně modelových aktovek, žánrově pojatých převážně jako černé grotesky či absurdní frašky, které jsou někdy koncipovány jako satirické opovržení komunistickou diktaturou, jindy jako post-apokalyptické vize budoucnosti totality a konečně také jako jízlivé glosy kritizující technické dobývání přírody a poukazující na neschopnost člověka zajistit si trvale udržitelné životní podmínky. A právě osobitě podvratné podání textů ve spojení s prozíravou kritikou civilizace zaručuje hrám nejen důležité postavení v kontextu moderního českého dramatu, nýbrž i inscenační živost, o níž řada jiných neoficiálních her postupem času přišla. Uspořádání a doslov Lenka Jungmannová.
Vydavatel : AKROPOLIS
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 296
ISBN: 80-86903-43-9
BONDY EGON - FILOSOFICKÉ DÍLO SV. II JULIINY OTÁZKY A DALŠÍ ESEJE
Juliiny otázky (1970). Na jejich problematiku pak přímo navazuje tzv. Doslov (1988). Různé aspekty úvodního eseje rozvíjí pak Pár stránek (1974), Páté pojednání o ontologii (1975), Markétě Machovcové (1979), Úvaha o eschatologii (1979), Nesubstanční ateismus a nesubstanční teismus (1981). Dopis příteli (1983), Odpověď doktoru teologie (1984), Výhledy (1986), Další bod (1990), Ontologie beze všech určení (1991).
Vydavatel : DharmaGaia
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
ISBN: 978-80-86685-22-9
BONDY EGON - ŠAMAN
Jedna z nejznámějších a vedle Invalidních sourozenců asi jedna z nejvíce ceněných Bondyho próz (samizdatově poprvé roku 1976) je vybudována na reáliích pravěké, neolitické společnosti, jíž však prorůstají prvky soudobého policejního 8222 komunistického státu. Na osudech stárnoucího 8222 šamana , tedy jakéhosi duchovního vůdce tlupy, se odráží pervertovanost doby: kompromisnictví, zvůle mocných, manipulace lidmi, snaha přežít na úkor bližního: 8222 ďáblův svět , v němž již není naděje na obrat k lepšímu, na východisko, na uchování morálních hodnot. Již I. M. Jirous kdysi poukázal na skutečnost, že ústřední postava je stylizovaným autorovým autoportrétem, v němž se sebeobžaloba mísí s apologií. Šaman je mj. jednou z mála Bondyho próz, doplněných též ad hoc psaným cyklem básní, tedy dílem, v němž je překračován rozpor mezi 8222 didaktickou epikou a 8222 autokonfesní lyrikou. Dílo vychází poprvé v nezkrácené, necenzurované podobě. Ediční příprava Martin Machovec.
Vydavatel : AKROPOLIS
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 142
ISBN: 80-86903-28-1
Bondy Egon - Leden na vsi
Nakladatelství (edice): Torst
Rok vydání: 1995
Počet číslovaných stran: 101
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: + dopis ladislavu Radoňskému o Marxovi a ateismu
BONDY EGON - BUDDHA
Bondyho monografie o Buddhovi (1. vyd. 1968) představuje patrně nejserioznější a nejhlubší filosofický portrét tohoto významného světového myslitele v češtině. Doprovodnou studii 8222 Buddha ve staroindickém sochařství 8220 napsala Klára Šimečková.
Vydavatel : DharmaGaia
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 80-86685-62-4
BONDY EGON - VE VŠEDNÍ DEN I V NEDĚLI.. VÝBOR Z BÁSNICKÉHO DÍLA 1950-1994
Obsáhlý výbor z Bondyho básnického díla sestavený předním znalcem a editorem toho díla Martinem Machovcem je rozdělen do čtyř chronologicky uspořádaných oddílů, reprezentujících zhruba čtyři dekády Bondyho tvůrčí práce: 1950-59, 1960-70, 1971-82, 1983-94. Připojena je též obsáhlá ediční poznámka a blok O Egonu Bondym napsali nebo řekli, dokumentující často velmi rozporuplné a příznačně protichůdné reflexe Bondyho poezie.
Vydavatel : DharmaGaia
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 474
ISBN: 80-86685-32-8
BONDY Egon - Sklepní práce
Rok vydání :1988
- nakl. Sixty-Eight Publishers, il.J. Kristofori
BONDY Egon - 3 x Egon Bondy.- Šaman/ Mníšek/ Nový věk
Rok vydání :1990
- brož.
Bondy, Egon a Alexandr Kabakov - Orwelliáda
Bondy-Afghánistán, Kabakov-Emigrant Rok :1990
BONDYOVÁ RUTH - RODINNÉ DĚDICTVÍ JMÉNA ŽIDŮ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ
Kniha se snaží čtivou formou přiblížit historii židovských jmen v Čechách a na Moravě. Osnova děje vychází ze tří přaden: z původu jmen, z jejich historického pozadí a stručných biografií osob, které to či ono jméno nesly.
Vydavatel : Nakladatelství FRANZE KAFKY
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
ISBN: 80-86911-06-3
BONDYOVÁ RUTH - BOŽÍ HODY JAK JEDLI ŽIDÉ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ
Předně ujasnění: ač jedná o jídle, není to kuchařka, nýbrž knížka ke čtení pojednání o vztahu Židů v Čechách a na Moravě (a nejen tam) k jídlu a o významu jídla v jejich životě. Sama jsem chtěla vědět, jak to bylo v dřívějších generacích, nejen co Židé jedli, ale také jak se víra a jídlo prolínaly, jaký byl postoj rabínů k tomu či onomu pokrmu převzatému od křesťanského okolí a které požehnání k němu patřilo, jak se různé pokrmy vyvinuly, jaký je původ jejich jmen a co z toho všeho zbylo dodneška. Zdálo se mi důležité zaznamenat i kulinární stránku historie Židů v zemích Koruny české, protože zrcadlí jejich každodenní život, jejich radosti a strasti. Jídlo hrálo a hraje v životě Židů velkou úlohu, protože je nerozlučně spjato s náboženskými příkazy. Snad v žádném náboženství není víra tak úzce spojena s jídlem jako v židovském. Křesťané se mají v pátek, na Popeleční středu a čtyři dny před hlavními velikonočními svátky zdržet masa, muslimům je zakázáno jíst vepřové a pít alkoholické nápoje, ale u Židů se několik stručných přikázání Bible, která se týkají požívání masa zvířat, sobotního odpočinku a oslavy svátků, proměnilo během staletí v nesmírně obsáhlou rabínskou literaturu
Vydavatel : Nakladatelství FRANZE KAFKY
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 180
ISBN: 978-80-86911-16-8
BONDYOVÁ RUTH - MEZI NÁMI ŘEČENO JAK MLUVILI ŽIDÉ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ
Slovníček židovských výrazů běžných v Čechách a Moravě koncem devatenáctého a v první polovině dvacátého století v rodinách, které se již vzdálily od každodenních příkazů židovské víry.
Vydavatel : Nakladatelství FRANZE KAFKY
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 188
ISBN: 80-85844-88-5
Bonechi -
. . Benátky-256 ilustrací a plánek města
Rok vydání : 1995
Počet stran : 128 stran
BONĚK JAN - ŽIDOVSKÁ PRAHA /PRAHA ESOTERICKÁ/ PRŮVODCE MĚSTEM,KTERÉ NEEX
Město, které již víc než sto let neexistuje, a přito bývalo jedním z nejvýznamnějších a dozajista také nejstarších středisek židovského etnika v Evropě. Podle legendy sem zamířili Izraelité po zboření legendárního Jeruzalémského chrámu, aby se stalo jejich matičkou Prahou, Městem a Matkou v Izraeli. Od 16. století, zjednodušeně židovské ghetto, které se v polovině 19. století změnilo na pátou městskou čtvrt. Na počest císaře Josefa II. byla pojmenována Josefov, z něhož se vyklubalo útočiště pražské chudiny. Základní poloha byla na jedné straně dána břehem Vltavy, na druhé přísně střeženou hranicí Starého města pražského. Na poměrně nevelké ploše, jež nepřesahovala 93 tisíc čtverečních metrů, bylo snad pouhých třicet ulic, dva plácky, kterým se jen ze zvyku říkalo náměstí, jeden palác, pár stovek různě pospojovaných domků a pochopitelně synagogy i dodnes slavný hřbitov. Stísněné místo plné záhad a tajemství.
Vydavatel : EMINENT
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
ISBN: 80-7281-395-7
BONĚK JAN - RUDOLF II. A JEHO CÍSAŘSKÁ PRAHA /PRAHA ESOTERICKÁ/
Praha a především Pražský Hrad se na konci 16. století staly evropským centrem nejen okultních věd, astrologie a alchymie, ale hlavně mezinárodní politiky, vědeckého bádání astronomů, lékařů a botaniků. Vůbec první hlavní město monarchie k sobě přitahovalo i nejslavnější umělce své doby: malíře, grafiky, sochaře i hudebníky. I když to bylo velmi krátké období, trvalo všeho všudy necelých 37 let, přesto se zapsalo do dějin evropské kultury zlatým písmem. Na začátku té hvězdné doby stál jediný muž. Snílek, samorostlý badatel, sběratel umění i přírodních zvláštností, velký podporovatel všeho tajemného ve světě kolem nás a hlavně mecenáš každého, kdo mohl rozšířit jeho poznání světa, císař Svaté říše římské, král český a uherský Rudolf II. Přenést sídlo habsburské monarchie z Vídně do Prahy bylo svým způsobem velmi odvážné. I když dodnes neznáme všechny důvody proč se císař Rudolf II. tak rozhodl, mnohé popisujeme v této knize. Především je jisté, že položení Hradu vysoko nad městem vyhovovalo jeho přecitlivělé duši. Měl tam svůj klid, vzdálen žárlivým bratrům i tureckému nebezpečí. Od prvních dnů na Hradě přestavoval a stavěl. Nebudoval reprezentační sídlo, ale depozitáře pro své sbírky. Nevíme přesně, kolik položek obsahovaly, jisté ale je, že kdyby zůstaly v Praze, byla by to kolekce, které by žádná evropská galerie nasahala ani po kotníky.
Vydavatel : EMINENT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
ISBN: 80-7281-342-1
BONĚK JAN,BONĚK TOMÁŠ - ESOTERICKÉ ČECHY KARŠTEJN MYSTICKÝ HRAD SVATÉHO GRÁLU KARLA
Karlštejn je nejvýznamnějším hradem v Čechách a pravděpodobně jedním z nejznámějších v Evropě. Začnete-li se ale jeho historií zabývat podrobněji, zákonitě zjistíte, že císař a král Karel IV. právě v případě této stavby nestál o publicitu. Jako by si přál, aby to byl hrad pro veřejnost neviditelný. I jindy upovídaní kronikáři jsou v případě Karlštejna přímo tajemní. Neznáme ani rok jeho založení. Přestože to byla stavba mimořádně nákladná, o její historii nevíme téměř nic. Samozřejmě ani o záměru, proč byl vznikla. Vzácná informace o tom, že cílem Karla IV. bylo postavit si po vzoru francouzských králů letní sídlo, když některé stěny dosahovaly tloušťky téměř sedmi metrů, je nedůvěryhodná. Stejně tak není v historických pramenech doloženo, že Karlštejn měl být hradem sv. grálu. A tak nakonec jedinou jistotou zůstává, že od počátku počítal s umístěním nejvzácnějšího pokladu, říšských svátostin. Jejich správce byl z historické tradice nezpochybnitelným vládcem Svaté říše římské. Jenže shodou neblahých okolností říšský korunovační poklad pobyl ve zdech hradu pouze několik desetiletí. Oproti tomu české korunovační klenoty, s jejichž uložením zde ale Karel IV. nikdy nepočítal, vydržely za mnoha zámky dokonce několik staletí. Hrad Karlštejn je místem mnoha tajemství. Odhalit některá z nich bylo cílem této knihy.
Vydavatel : EMINENT
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 171
ISBN: 80-7281-315-5
Bonett Stanley - Skoč, hochu, skoč
156 stran, původní vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše Vojsko, Praha Rok vydání : 2002
BONEWITZ RONALD - MAYSKÉ PROROCTVÍ
Jak se blíží rok 2012, objevuje se spousta spekulací a názorů vycházejících z mayského proroctví, jež právě tento rok označuje za konec velkého cyklu zvaného Páté Slunce. Podle dávných Mayů přinesl konec předchozích cyklů katastrofu, která znamenala konec civilizací a zrození nového světa. Dr. Ronald Bonewitz v knize Mayské proroctví uvádí mnoho poznatků o dopadu nebeských těles na Zemi, zabývá se mayskou astronomií i astrologií, mayskou číselnou soustavou a dalšími oblastmi spojenými s tímto tématem. Nevěští však neodvratnou zkázu, ale ukazuje cestu, kterou je návrat do vlastního nitra, meditace a opětovné navázání spojení s přírodou, mayskou Matkou Zemí. A to je podle něj také jediné možné řešení otazníků vyvstávajících kolem mayského proroctví.
Vydavatel : BETA Pavel Dobrovský s.r.o.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
ISBN: 80-7306-400-6
BONEWITZ RONALD L.,KIEL ACHIM FREDERICK - MAYSKÉ PROROCTVÍ ORÁKULUM PODLE MAYSKÉHO KALENDÁŘE
Mayové byli jednou z nejvyspělejších starověkých kultur. V tomto pozoruhodném balení naleznete karty mayské moudrosti nabízející nástroje pro osobní rozvoj. Každý obrázek na kartě byl vyřezán speciálně pro tento účel.
Vydavatel : FONTÁNA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7336-517-2
BONFANTIOVÁ S. M. - Speranza
Rok vydání :1974
- il. Michal
Bonfantiová S. M. - Speranza
il. R. Michal 1974 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky
Bonfantiová S.M. - Speranza
MF 1957
BONFANTIOVÁ Silvia Magi - Speranza
Rok vydání :1957
- il.S.Kolíbal
BONFANTIOVÁ Silvie Magi - Speranza
Rok vydání :1974
BONFIGLIOLI KYRIL - NEMIŘ NA MĚ TOU VĚCÍ
8222 Mám rád umění a peníze a sprosté vtipy a alkohol. Jsem velice úspěšný. Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka, 8220 charakterizuje sám sebe hned na počátku svého neobyčejného příběhu bezostyšný obchodník s uměním, zhýralý aristokrat, snob, excentrik a občasný násilník Charlie Mortdecai, hrdina jen obtížně zařaditelného Bonfiglioliho kultovního díla, milovaného svými příznivci pro jedinečnou kombinaci cynického humoru, zápletek jako vystřižených z té nejodvážnější parodie drsné školy a excesů všeho druhu vůbec. První z trojice Mortdecaiových dobrodružství, točící se kolem krádeže Goyova plátna z madridského Prada a vyděračské aféry v britských vládních kruzích, do níž je zapleten Charlieho americký klient, postupně zavádí Charlieho a jeho násilnického sluhu Jocka z poklidu Londýna do čím dál bizarnějších a nebezpečnějších peripetií celého případu, zatímco počet obětí i podivných individuí, jež se staví neohroženému protagonistovi do cesty, setrvale stoupá. Nalezne Charlie cestu z pasti, u níž číhá jeho hlavní protivník, brutální šéf zvláštní policejní jednotky Martland, nebo jej čeká cesta do pekel, kde, jak tuší, nebude umění ani alkoholu?
Vydavatel : PASEKA
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 184
ISBN: 80-7432-019-4
Bongiovanni A.-Croceová S. - Poklady starověkého Egypta-Sbírky Egyptského muzea v Káhiře
Publikace přináší podrobné informace o jedné z největších muzejních sbírek na světě. Barevné fotografie zobrazující téměř 600 uměleckých předmětů, umělecký nástin monumentální staroegyptské civilizace, praktický seznam vystavených exponátů a doporučené trasy prohlídek . , 631 stran, původní vazba polotuhá 4°, stav velmi dobrý-PŮVODNÍ CENA 699,- Kč Vydavatel : Euromedia Rok vydání : 2005
Bonham Frank - Záhada bohatého kocoura
Ocpl, 144 s. il. UJ. Novák 1981 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Bonhard - Útěk hlavního účetního
Monodrama, původní brož 8°, 37 stran, intaktní stav Vydavatel : neuveden Rok vydání : 1996
Bonhardová Nina - Selský mor
1972 Růže, napsáno v jazyce: Česky
Bonhardová N. - Královský úděl
Nakladatel :NV
Rok vydání :1994
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
-O Přemyslu Otakaru II.
Bonhardová Nina - Selský mor
1972 Růže, napsáno v jazyce: Česky
Bonhardová Nina - Tanec rabů
Krčín-Obr., 1, 2 1969 Růže, napsáno v jazyce: Česky
Bonhardová Nina - Polyxena
ob. + il. J. Blažek 1956 NV, napsáno v jazyce: Česky
Bonhardová Nina - Královský úděl
Přemysl Otakar II., Ocpl, il. M. Romberg 1977 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Bonhardová Nina - Královský úděl
Přemysl Otakar II., Ocpl, il. M. Romberg, dedik. autorky 1971 ČS, napsáno v jazyce: Česky
Bonhardová Nina - Tanec rabů
1949 ELK, napsáno v jazyce: Česky
Bonhardová Nina - Tanec rabů
Rok vydání :1969
Bonhardová Nina - Román o Doubravce České a Měškovi P.
Rok vydání :1980
Bonhardová Nina - Román o Doubravce České a Měškovi Polském
Rok vydání :1980
- plát.vazba
Bonhardová Nina - Polyxwna
Rok vydání :1959
- bez obalu,opotřebováno
BONHARDOVÁ Nina - Královský úděl
Rok vydání : 1971
Bonhardová Nina - Královský úděl (Přemysl Otakar II., Ocpl, il. M. Romberg)
Rok vydání :1971
Bonhardová Nina - Královský úděl
Rok vydání :1977
- ob.M.Romberg,plát.vazba
Bonhardová Nina - Hodina závrati /Portrét Petra Voka
Rok vydání :1975
- ob.kresba J.Švengbíra,plát.vazba
Bonhardová Nina - Hodina závrati
Rok vydání :1975
- kresba J.Švengsbír
Bonhardová Nina - Královský úděl (Přemysl Otakar II., Ocpl, il. M. Romberg, dedik. autorky)
Rok vydání :1971
Bonhardová Nina - Královský úděl
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1994
Jazyk: Čeština
Počet stran: 238
Bonhardová Nina - Polyxena
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 462
Bonhardová Nina - Misie
Vydavatel : Daemon
Rok vydání: 1997
Jazyk: Čeština
Počet stran: 189
Bonhardová Nina - Královský úděl
Nakladatelství (edice): Svět
Rok vydání: 1994
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Bonhardová Nina - Tanec rabů
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel-Klíč
Rok vydání: 1981
Počet číslovaných stran: 260
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bonhardová Nina - Královský úděl
Nakladatelství (edice): Svět
Rok vydání: 1994
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bonhardová Nina - Misie
189 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Daemon Rok vydání : 1997
Bonhardová Nina - Královský úděl
238 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1994
Bonhardová Nina - Román o Doubravce České a Měškovi Polském
Rok vydání :1980
Bonhardová, Nina
- Tanec rabů
Nakladatel : Československý spisovatel
Rok vydání (číslo vydání) : 1981 ()
Bonhardová, Nina - Selský mor
Rok :1982
Bonhardová, Nina - Polyxena
Rok :1959
Bonhardová, Nina - Polyxena
Ilustrace M. Váša.
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 456
BONHOEFFER Dietrich - Na cestě k svobodě
Rok vydání : 1991
BONHOFF Otto/SCHAUER Herbert - Neviditelné hledí
Rok vydání :1978
- brož.
BONHOFF Otto/SCHAUER Herbert - Neviditelné hledí
Rok vydání :1978
- brož.
BONHOFF Otto/SCHAUER Herbert - Na příkaz admirála Canarise
Rok vydání :1975
- ob. Rytina, bez obalu
BONHOFF Otto/SCHAUER Herbert - Na příkaz admirála Canarise
Rok vydání :1975
- ob. Rytina
BONHOFF Otto/SCHAUER Herbert - Na příkaz admirála Canarise
Rok vydání :1975
- ob. Rytina
Bonhoff, Otto - Na příkaz admirála Canarise
, Schauer, Herbert Rok :1975
Bonhoff/Schauer - Neviditelné hledí
Obr, 254 s. 1978 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
BONINGTON Chris - Everest - tvrdá cesta. První výstup jihozápadní stěnou
Rok vydání :1981
- horolezectví
Bonington Chris - Everest-tvrdá cesta
Ocpl, 171 s., 32 s. obr. příl. 1981 Olympia, napsáno v jazyce: Česky
BONINI Emmanuel - Skutečný život Romy Schneiderové
Rok vydání :2009
- nová, brož.
BONNECARRÉRE Paul - Odvážnému štěstí přeje
Rok vydání :1991
Bonnecarrére Paul - Odvážnému štěstí přeje
Nakladatelství (edice): Naše vojsko - Eso
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 333
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: svazek 118
Bonnecarrere Paul - Odvážnému štěstí přeje
Obr, 336 s., ob a il. V. Rytina 1991 NV, napsáno v jazyce: Česky
Bonner James - Molekulární biologie vývoje
Vydavatel : Avicenum
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 140
BONNER JOHN TYLER - NA VELIKOSTI ZÁLEŽÍ
Kniha populárním stylem vysvětluje všeobecné vlivy pravidla mít tu správnou velikost . Na příbězích od Alenky v říši divů po Gulliverovy cesty ukazuje fascinaci malými a velkými věcmi. Proč tedy zůstává velikost stále na pokraji vědeckého zkoumání?
Vydavatel : Mladá fronta a.s.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 80-204-1686-5
Bonnet Stanley - Skoč, hochu, skoč
Ocpl, il. J. Růžička 1983 NV Máj, napsáno v jazyce: Česky
Bonnett S. - Skoč, hochu, skoč
Nakladatel :NV
Rok vydání :1983
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-autobiograf. román
Bonnett Stanley - Skoč, hochu, skoč
Ocpl, 222 s. 1983 NV Máj, napsáno v jazyce: Česky
Bonnett Stanley - Skoč, hochu, skoč
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1983
Ilustrace/foto: Růžička J.
Počet číslovaných stran: 220
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BONNETT Stanley - Skoč, hochu, skoč
Rok vydání :1983
- il. Růžička, ob. Ziegler
BONNETT Stanley - Skoč, hochu, skoč
Rok vydání : 1983
Bonnett Stanley - Skoč, hochu, skoč
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
Bonnett, Stanley - Skoč, hochu, skoč
Rok :1983
Bonnett, Stanley - Skoč, hochu, skoč
Autobiografický román z druhé světové války.
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
Bonnie Bryantová -
. . Nebezpečný terén
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : Klokan
Počet stran : 126 stran
Bonnie Bryantová -
. . Hříbě
Rok vydání : 2001
Nakladatelství : ALPRESS, s.r.o.
Počet stran : 135 stran
Bonnie Bryantová -
. . Láska ke koním
Rok vydání : 2001
Nakladatelství : ALPRESS, s.r.o.
Počet stran : 141 stran
Bonnie Bryantová -
. . Ranč
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : ALPRESS, s.r.o.
Počet stran : 127 stran
Bonnie Prince B - Ask Forgiveness
Bonnie Prince Billy - Is it the sea?
BONO,THE EDGE,CLAYTON ADAM,MULLEN LARRY - U2 O U2
Velkoformátová kniha plná barevných fotografií volně navazuje na rozhovor s frontmanem kapely U2 Bono o Bonovi. Mapuje příběh irské megaskupiny, která začínala v garáži na dublinské periferii. Z puberťáků, kteří neuměli základní kytarové akordy a nebyli schopni zahrát jedinou píseň od tehdy známých rock n rollových kapel, kteří obdivovali punkrock a tíhli k radikálnímu křesťanství, se během času staly světové megastar, které koncertují na všech kontinentech a jsou s to vyprodat hlediště největších hal a sportovních stadionů. Přes image popových hvězd si protagonisté U2 uchovali zdravý smysl pro humor a sebeironii. Zpěvák a performer Bono je zároveň neúnavným bojovníkem za oddlužení afrických zemí a za spravedlivý obchod s nejchudšími státy zeměkoule, které jsou znevýhodňovány ochranářskou politikou bohatých průmyslových zemí. Neil McCormick je autorem portétu svého spolužáka ze základní školy, Bona, pravidelně přispívá svými hudebními sloupky do deníků Daily Telegraph, Sunday Times, Observer a Irish Independent.
Vydavatel : PORTÁL
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 352
ISBN: 978-80-7367-305-5
Bonosky Phillip - Hořící údolí
obálka K. Lhoták
Vydavatel : Československý spisovatel
Rok vydání: 1955
Jazyk: Čeština
Počet stran: 290
Bonosky Phillip - Kouzelné kapradí
obálka Kamil Lhoták
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 753
BONSELS W. - Dobrodružství včelky Máji
Rok vydání : 1998 Poznámka :A 4
Bonsels W. - Indická cesta
Nakladatel :dp
Rok vydání :1933
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :původní vazba
-čb foto, Sutnar L. vazba, úprava, obálka. Obálka vevázána na konci knihy.
BONSELS Waldemar - Menschenwege Eros und die Evangelien Marren und Heiden
Bontempelli M. - Syn dvou matek
Grafická Unie 1932
BONTEMPELLI Massimo - Syn dvou matek
Rok vydání :1932
Bontemps, Hughes - Děti z Haiti
Rok :1955
Bontemps/ Hughes - Děti z Haiti
il. E. Campbell 1961 Sndk, napsáno v jazyce: Česky
Boo - Listen
Druhé album brněnsko-vídeňské skupiny Boo, jejíž jádro tvoří polovina legendární kapely Dunaj: Josef Ostřanský (kytary, baskytara) a Pavel Koudelka (bicí). Ty doplňují v poslední době stále vytíženější violoncellistka Andrea Konstankiewiczová (Tara Fuki, Rale . ) a rakouský multiinstrumentalista a zpěvák Christoph Pajer (Metamorphosis, ground/lift a řada dalších projektů). Kolekce pojmenovaná Listen přináší osm nových kompozic, vzniklých autorským zapojením celé čtveřice, s texty většinou od Christopha Pajera. Oproti živočišnému debutu jsou Boo o poznání klidnější, ale hudebně i aranžérsky barevnější.
Tracklist:
01. The Sea
02. Don´t Speak To Me
03. Don´t Worry
04. Stones
05. Lost on the Way
06. Sunbeams
07. Listen
08. The Answer
Boo Sigrid - Život je přece jen krásný
1947 A. Srdce, napsáno v jazyce: Česky
BOO Sigrid - Život je přece jen krásný
Rok vydání :1975
- A6,
Boo Sigrid - Život je přece jen krásný
151 stran, obálka Franta Stejskal, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Alois Srdce, Praha Rok vydání : 1947
BOO Sigrid - Život je přece jen krásný
Rok vydání :1947
- horší stav
BOO Sigrid - Život je přece jen krásný
Rok vydání : 1975
BOOGERD CORNELIS - ÉTERNÉ TĚLO VE VÝCHOVĚ MALÝCH DĚTÍ
Tato inspirující kniha nám přibližuje svět éterných sil, který tvoří základ waldorfské pedagogiky. Rodičům a vychovatelům bude pomáhat vědomě vytvářet spojení mezi poznatky o tomto světě a každodenní prací, zejména s malými dětmi. Přináší také praktické příklady a cvičení pro vlastní zkoumání, vycházející ze zkušeností v mnoha seminářích v Česku, na Slovensku a v Nizozemsku, poskytuje návody, jak vyvíjet vlastní éterná těla jako pedagogický nástroj při péči o malé děti, a nabízí nové perspektivy pro vzdělávání učitelek a vychovatelek malých dětí.
Vydavatel : FABULA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 215
ISBN: 80-86600-55-0
Boom Bap - Cut Dem
Report 2004 . . 1 CD
BOORER Wendy - Dogs
Rok vydání : 1970 Poznámka :angl.
BOOS GERHARD - OBRAZY VÁNOC
Cyklus vánočních obrazů Pietera Brueghela a jiných středověkých malířů inspiroval Gerharda Boose k poetickým rozjímáním nejen nad obrazy, ale také nad smyslem Vánoc a jejich poselstvím pro dnešního člověka. Pieter Brueghel byl také nazýván Sedlák Brueghel, protože pocházel ze selské rodiny a na mnoha svých obrazech zachytil vesnický selský život. Jeho vlámské krajiny jsou často nenápadným jevištěm biblických příběhů, především ze života Ježíše Krista. Kniha je psána pro čtenáře se zájmem o rozjímavou literaturu a výtvarné umění. Gerhard Boos je autorem řady rozjímavých knih a rovněž odborníkem na kunsthistorii.
Vydavatel : PORTÁL
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
ISBN: 80-7367-603-2
BOOTH John - The Art of Fabergé
Rok vydání : 2005 Poznámka :A4
BOOTH Martin - Alchymistův syn
Rok vydání : 2005 Poznámka :váz.
Booth Pat - Probouzení
Nakladatelství (edice): Panorama - Cesty
Rok vydání: 2003
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
BOOTH STEPHEN - SLEPÁ HROZBA
Slepá hrozba není vždy jen to, co nevidíme. Může to být i něco, co vidět nechceme nebo nedokážeme. Jak dobře ví i Diane Fryová, která někdy odmítá vidět i to, co má přímo před očima. A jak ví i Ben Cooper, který se sice už dokázal aspoň částečně odtrhnout od rodinné historie, ale vzápětí ho čeká případ, který dokáže vyřešit jen tehdy, když pochopí historii jiné rodiny. Blíží se květen a pod Černou horou leží vesnice Withens. Není to žádná poklidná víska, ale místo vandalismu, zlodějství a podivných zmizení. A nyní i vraždy. Zabit byl jeden mladý muž 8211 ubit k smrti a ponechán v opuštěných bažinách, kde ho našli jenom havrani. Ben Cooper už zase naráží jen na hradbu mlčení a tajností. Diane Fryovou čeká naopak spíš vlna řečí a pobízení, protože rodiče zmizelé Emmy se nehodlají smířit s tím, že by svou dceru už nikdy neviděli. A kupodivu to vypadá, že tento případ, jímž se osvobodila od Coopera a vydala se vlastní cestou, ji ke Cooperovi zase jednou vrací. A vrací ji i k vlastní minulosti. V kraji mokřin, tmavých skal, opuštěných farem, chátrajících vísek a městečka Edendale, kde zná soused souseda a všichni znají Bena Coopera, zkrátka pořád vládnou předsudky, tajnosti a záhady. A rodinná soudržnost, která ovlivňuje i dva osamělé detektivy.
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 440
ISBN: 80-7381-524-0
Booth-Clibborn, Edward - The Best of British Product Design
OPapírová, nakl. vazba ISBN: 0904866912, Booth Clibborn Editions, 1992, 222 S., 4° s barevnými fotografiemi v textu. Text anglicky. Desky knihy mírně ušpiněny. Jinak nepoškozeno a v pěkném stavu. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
BOPP ANNETTE - JMELÍ A LÉČBA RAKOVINY
Tato zajímavá rostlina poskytuje nový prostředek k léčení rakoviny. V současné době se připravuje atest kapslí s tímto lékem v ČR, ale v zahraničí již existuje mnoho pacientů, kterým tento lék pomohl. Jak, to objasňuje právě kniha, doplněná o fotografie tohoto zajímavého rostlinného druhu. První preparát ze jmelí byl vyvinut již v roce 1917 ve Švýcarsku. Kniha popisuje použití osmi různých preparátů a najdeme zde i zkušenosti osmi pacientů s aplikací jmelí při různých druzích rakoviny.
Vydavatel : Mladá fronta a.s.
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
ISBN: 80-204-2210-1
Bor D. Ž. - Obrazový atlas hermetismu
96 stran, obálka a grafická úprava V. Zadrobílek, původní volné složky v pův. pap. obálce 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Trigon, Praha Rok vydání : 1990
Bor D. Ž. - Symbolika alchymie aneb O kamenu mudrců
66 stran, obálka a grafická úprava V. Zadrobílek, původní volné složky v pův. pap. obálce 4°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Trigon, Praha Rok vydání : 1990
BOR D. Ž. A KOL. - KABALA A KABALISTÉ
Druhé vydání sborníku zásadních kabalistických textů. Erich Bischoff: Kabala (Pojem a původ Kabaly, Teoretická Kabala, Praktická Kabala), Moše Kordovero: Pojednání o duši, Výbor z Knihy Zohar, Abraham Žid: Eš Maceref. Sborník uspořádal D.Ž. Bor. Texty z němčiny a latiny přeložili Martin Wernisch, Tereza Krekulová a D.Ž. Bor. Doplněno rejstříkem.
Vydavatel : TRIGON
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 338
ISBN: 80-86159-98-0
BOR D.Ž. - Dítě andělů. (Otokar Březina - život jako dílo
Rok vydání :2000
- velký formát, 294 s., 14 s.obr.příl.
Bor Josef - Terezínské rekviem
Ocpl, 132 s., ob vaz a typo L. Weisbergerová, il. B. Fritta, P. Klein, K. Fleischmann 1964 ČS, napsáno v jazyce: Česky
BOR Josef - Terezínské rekviem
Rok vydání : 1963
BOR Josef - Terezínské requiem
Rok vydání :1995
- jako nová
Bor V. - Operní večery
Nakladatel :Panton
Rok vydání :1985
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-320 str., čb foto na křídě
Bor Václav - Černá lilie
Obr, 144 s. 1971 Magnet, napsáno v jazyce: Česky
BOR Václav - Černá linie
Rok vydání :1971
- brož.
Bor Vladimír - Operní večery
1981 Panton, napsáno v jazyce: Česky
Bor Vladimír - Operní večery
1982 Panton, napsáno v jazyce: Česky
Bor Vladimír - Operní večery
Nakladatelství (edice): Panton
Rok vydání: 1985
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 327
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bor, Josef
- Opuštěna panenka
Nakladatel : Státní nakladatelství politické literatury
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
Bor, Vladimír - Operní večery
Doplněno fotografiemi.
Vydavatel : Panton, Praha
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 327
Bor, Vladimír: - Operní večery
Vydavatel : Praha, Panton
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 327
BORÁK Mečislav - Na příkaz gestapa
Rok vydání : 1990
Borák Mečislav - Zločin v životicích
Vydavatel : Profil, Ostrava
Rok vydání: 1980
Jazyk: Čeština
Počet stran: 134
Borbély Szilárd - Pompa funebris
Vydavatel : Opus, Zblov
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 136
Borchard ,U. - Blokátory receptorů
Vydavatel : Praha Publishing
Rok vydání: 1997
Jazyk: Čeština
Počet stran: 143
BORCHARDT Karol Olgierd - Kapitán
Rok vydání : 1969 Poznámka :il.Born
Borchert Rudolf - - Technika infračerveného záření
193 stran, čb. vyobrazení, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNTL, Praha Rok vydání : 1958
Borchert W. - Signály svědomí
LD 1959
Borchgrave, Helen de - Cesty křesťanského umění
Rok :2002
Borda - Čtyři roky na palubě duše
Vydavatel : Rudolf Škeřík
Rok vydání: 1942
Jazyk: Čeština
Počet stran: 304
Borda - Čtyři roky na palubě duše
300 str., původní vazba, velmi dobrý stav, úprava, vazba a 8 tříbarevných příloh provedl K. Svolinský, simili japan 200 číslovaných výtisků, číslo chybí, na hřbetě porušeno částečně zlacení Vydavatel : Symposion Škyřík Rok vydání : 1942
Borda E.Z. - Čtyři roky na palubě duše
Nakladatel :Symposion
Rok vydání :1942
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :původní vazba
Stav obálky :obálka chybí
- Svolinský K.-úprava a vazba
Borda E.Z. - Čtyři roky na palubě duše
Nakladatel :Symposion
Rok vydání :1942
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :původní vazba
Stav obálky :obálka chybí
- Svolinský K.-úprava a vazba
Borda E.Z. - Čtyři roky na palubě duše
Škeřík 1942, sv.č. 146
Borda Z. - Čtyřy roky na palubě duše
číslovaný výtisk
Vydavatel : Škeřík Rudolf
Rok vydání: 1942
Jazyk: Čeština
Počet stran: 301
BORDEAUX Henri - Pilot smrti
Rok vydání : 1937 Poznámka :ob. vevázána, orig. vazba
Bordeaux Henry - Pilot smrti
316 stran, obálka montáž anonym, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : L. Mazáč, Praha Rok vydání : 1937
Bordeaux, Henry - Osvobození zajatci Rajmanova vazba
(21. října - 3. listopadu 1916) Píseň Vaux-Douaumontu. Překlad Ladislava Rašína. Soukromá polokožená vazba s koženými rohy. Bohatě rytý a zlacený hřbet, 7 vazů zlacená ořízka. Praha, K. Píchal, 1922, 181 S., 8° se třemi rozkl. mapkami. Intaktní stav.
Bordeaux, Henry - Osvobození zajatci
(21. října - 3. listopadu 1916) Píseň Vaux-Douaumontu. Překlad Ladislava Rašína. OBrož. Praha, K. Píchal, 1922, 181 S., 8° se třemi rozkl. mapkami. Pěkný stav.
BORDER ROSEMARY - THE PIANO /OXFROD BOOKWORMS LIBRARY 2/+ CD
Součástí publikace je audio CD namluvené rodilým mluvčím. Série četby adaptovaná do 6 jazykových úrovní od základní až po pokročilou. Široký výběr námětů od klasických příběhů až po moderní fikce. Glosář obtížných slov. 3 druhy aktivit: Before, While, After Reading. Úroveň 2 obsahuje 700 klíčových slov, průměrná délka je 40 stránek, průměrný počet slov 6500. Z OBSAHU: One day, a farmer tells a farm boy to take everything out of an old building and throw it away. It s all rubbish, he says. In the middle of all the rubbish, the boy finds a beautiful old piano. He has never played before, but now, when his fingers touch the piano, he begins to play. He closes his eyes and the music comes to him - and the music moves his fingers. When he opens his eyes again, he knows that his life is changed for ever .
Vydavatel : OXFORD UNIVERSITY PRESS
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 56
ISBN: 0-19-423285-9
Borecký a kol - Antická kultura-dějiny, náboženství, umění, literatura
Obr, 376 s., 24 s. příloh 1965 Orbis MME, napsáno v jazyce: Česky
BORECKÝ Bořivoj a kol. - Antická kultura
Rok vydání :1961
- brož., 376 s.
Borecký Bořivoj a kolektiv - Antická kultura
361 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1961
BORECKÝ J. - Jaroslav Kvapil 1868-1918
Rok vydání : 1918
Borecký Jar. - Stručný přehled dějin české hudby
Urbánek (1920) Praha,pův.vazba
Borecký Jaromír - Pravidla katalogu základního
Vydavatel : Nákladem vlastním, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
Borecký Jaromír - Pravidla katalogu základního
Vydavatel : vydáno nákladem státním
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
Borecký Jaromír - Pravidla katalogu základního
Pravidla katalogisační pro státní vědecké knihovny.
Vydavatel : Vydáno nákladem státním
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
Borecký Jaromír, Wenig Adolf, Vejrych Rudolf - Topičův sborník literární a umělecký
Vydavatel : F. Topič, Praha
Jazyk: Čeština
BORECKÝ VLADIMÍR - POROZUMĚNÍ SYMBOLU /FILOSOFICKÁ SETKÁVÁNÍ 8/
Problematika interpretace symbolu se v XX. století v nebývalém rozsahu rozvinula v řadě společensko-vědních oborů. Podle Paula Ricoeura je možné četné přístupy rozdělit do dvou hlavních linií: redukcionistické přírodovědně orientované a humanisticky zaměřené restitutivní linie. Symbolika snu je tak v psychologii polarizována mezi výklady S. Freuda, C. G. Junga či Medarda Bosse. Symbolika mýtu v antropologii mezi výklady C. Lévi-Srausse a M. Eliada. Básnická symbolika mezi strukturalistickou redukci (R. Jakobson, R. Barthes) a archetypální restituci (G. Bachelard, N. Frye). Konečně i v oblasti sociální symboliky se od Durkheimovy redukce symbolu odlišují postupy G. Simmela, A. Schutze aj.Boreckého práce zdůrazňuje imaginativní restitutivní východisko a sleduje přístupy k interpretaci symbolu u C. G. Junga, M. Bosse a Gastona Bachelarda. Seznamuje též s koncepcemi u nás nepříliš známých osobností francouzské provenience: s psychologií motivace Paula Diela, s fenomeno-strukturální psychologií Rogera Mucchielliho a zejména s obecnou archetypologií Gilberta Duranda. Konečně uvádí i pojímání symbolické imaginace v postmoderní rozumějící sociologii Michela Maffesoliho.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 216
ISBN: 80-7254-371-7
Borecký, Jaromír - Básníkův kancionál
Nedatováno.
Vydavatel : Naklad. Družstvo Máje, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 94
BOŘEK M. - Kulatá velmoc
Rok vydání : 1944 Poznámka :věnování autora, il. Sekora
Bořek Neškudla - Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova
Nakladatel : Libri
ISBN : 80-7277-264-3
EAN : 9788072772643
Formát :
216 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Abecedně řazená esejistická hesla se zabývají především bohy a mýty starověkého Říma od nejstarších dob a jejich ovlivnění řeckou mytologií přes synkrezi s orientálními božstvy a kulty, vyplývající i ze světovládné úlohy Říma, až po nastolení křesťanství jako jediné věrouky. Neopomíjí však ani bohy a mýty dalších etnik Apeninského poloostrova, především Etrusků, ale i dalších italických kmenů. Text ilustrují pérovky a fotografie.
Bořek Neškudla - Encyklopedie bohů a mýtů starověkého Říma a Apeninského poloostrova
Nakladatel : Libri
ISBN : 80-7277-264-3
EAN : 9788072772643
Formát :
216 stran,
20x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Abecedně řazená esejistická hesla se zabývají především bohy a mýty starověkého Říma od nejstarších dob a jejich ovlivnění řeckou mytologií přes synkrezi s orientálními božstvy a kulty, vyplývající i ze světovládné úlohy Říma, až po nastolení křesťanství jako jediné věrouky. Neopomíjí však ani bohy a mýty dalších etnik Apeninského poloostrova, především Etrusků, ale i dalších italických kmenů. Text ilustrují pérovky a fotografie.
Bořek Neškudla - Encyklopedie řeckých bohů a mýtů
Libri, Praha,
2003,
výborný stav,
orig. matná lamin. vazba, 1. vydání,
232 stran,
Antická knihovna,
Bořek Neškudla-Encyklopedie řeckých bohů a mýtů
BOREK VLADISLAV - TATRY V TATRÁCH /KOMPLET ELEKTRICKÉ VOZY+ELEKTR.JEDNOTKY EMU
Oba svazky monografie o vzniku, vývoji a technické stránce i provozu tatranských úzkorozchodných elektrických vozů EMU 49.0.
Vydavatel : CORONA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-86116-37-9
BOREK VLADISLAV - ELEKTRICKÉ JEDNOTKY EMU 89.0
Druhý svazek monografie se zabývá vznikem, vývojem a technickou stránkou i provozem tatranských úzkorozchodných elektrických jednotek EMU 89.0.
Vydavatel : CORONA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 246
ISBN: 80-86116-36-0
BOREK VLADISLAV - PARNÍ LOKOMOTIVY ŘAD 475.0,476.1 A 477.0 (2)
Parní lokomotiva byla až donedávna symbolem železnice a pro mnohé z nás jím zůstávají dodnes. Představovala a představujeklasické technické dílo, které v sobě však má i nádech romantiky a nostalgie.
Vydavatel : CORONA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-86116-57-0
BOREK VLADISLAV - PARNÍ LOKOMOTIVY ŘAD 475.0,476.1 A 477.0 (1)
Parní lokomotiva byla až donedávna symbolem železnice a pro mnohé z nás jím zůstávají dodnes. Představovala a představujeklasické technické dílo, které v sobě však má i nádech romantiky a nostalgie.
Vydavatel : CORONA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-86116-56-3
BOREK VLADISLAV,ŘEPKA ONDŘEJ - PARNÍ LOKOMOTIVY ŘAD 476.1 A 477.0
Kniha přináší bohatou fotografickou dokumentaci parních lokomotiv řad 476.1 a 477.0.
Vydavatel : CORONA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 221
ISBN: 80-86116-58-7
Bořek Žižlavský - Buchlov - historie a príběhy hradu
Nakladatel : Alcor puzzle
ISBN : 80-86923-11-8
EAN : 9788086923116
Formát :
204 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Historie a příběhy hradu Buchlov, dominanty Chřibů a moravského Slovácka.
Bořek Žižlavský - Buchlov - historie a príběhy hradu
Nakladatel : Alcor puzzle
ISBN : 80-86923-11-8
EAN : 9788086923116
Formát :
204 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Historie a příběhy hradu Buchlov, dominanty Chřibů a moravského Slovácka.
BOŘEK, DOHALSKÝ - Opuštěný stůl
Rok vydání : 1947 Poznámka :brož.
BOŘEK-DOHALSKÝ Fr. - Malé příběhy starého pána
Rok vydání : 1941
BOREL Eugéne - Grammaire Francaise. Á l´usage des Allemands
Rok vydání :1912
- 578 s., němčina ve Schwabachu
Borell Kristian a kol - Fotbalové hvězdy 2002 + 16 nejlepších českých hráčů
A4, 142 s., foto 2001 Egmont, napsáno v jazyce: Česky
Borev J. B. - Základní estetické kategorie
W
Vydavatel : Praha, Nakladatelství politické literatury
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 516
Borg Guy - Maturitní otázky - Angličtina
Podtitul : konverzační témata, gramatika, testy a cvičení, rady k maturitě
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0499-0
EAN : 9788025304990
Formát :
168 stran,
29x20,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : V publikaci najdete kompletní přehled středoškolské látky z angličtiny a v praktických cvičeních si ověříte získané znalosti. Jistě využijete i taktické rady, jak se k maturitě připravovat a jak si poradit u maturity samotné.
Borg Guy - Maturitní otázky - Angličtina
Podtitul : konverzační témata, gramatika, testy a cvičení, rady k maturitě
Nakladatel : Fragment
ISBN : 978-80-253-0499-0
EAN : 9788025304990
Formát :
168 stran,
29x20,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : V publikaci najdete kompletní přehled středoškolské látky z angličtiny a v praktických cvičeních si ověříte získané znalosti. Jistě využijete i taktické rady, jak se k maturitě připravovat a jak si poradit u maturity samotné.
BORG JAMES - UMĚNÍ PŘESVĚDČIVÉ KOMUNIKACE JAK OVLIVŇOVAT NÁZORY,POSTOJE
V této velmi praktické a čtivé knížce najdete špičková pravidla, rady a příklady, jak krok za krokem výrazně zlepšit své přesvědčovací schopnosti, jak v každé situaci najít správná slova, jak rozumět řeči těla ostatních a působit svou neverbální komunikací, jak přesvědčivě jednat po telefonu a úspěšně vyjednávat, jak zacházet s různými typy lidí či co dělat, když se přesvědčování nedaří. Na řadě konkrétních příkladů si ověříte, že předkládané rady a tipy budou v praxi skutečně pracovat ve váš prospěch a pomohou vám dosáhnout vašich cílů. Umění komunikovat a jednat přesvědčivě je bezpochyby důležité pro každého, kdo potřebuje přesvědčit ostatní o svých názorech, záměrech, cílech - ať už v pracovním, nebo osobním životě. To znamená prakticky pro všechny.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 184
ISBN: 978-80247-1971-9
BORGE Bernhard - Mrtví vystupují z moře
Rok vydání :1975
- brož.
Borge Bernhard - Mrtví vystupují z moře
Obr, 248 s. 1975 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Borge, Bernhard - Mrtví vystupují z moře
Rok :1975
Borgen Johan - Malý lord
I, II, III 1976 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
BORGEN Johan - Malý lord I. - III.
Rok vydání :1976
- ob.D.Macounová
BORGEN Johan - Malý lord III. Tak už ho máme
Rok vydání :1976
- ob.D.Macounová
BORGER MArtina, STRAUB Maria Elizabeth - Malá sestra
Rok vydání : 2006
Borger, Straub - Malá sestra
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 2006
Počet číslovaných stran: 120
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Borger, Straub - Malá sestra
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 2006
Počet číslovaných stran: 120
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Borges Jorge Luis - Obecné dějiny hanebnosti
Původním majitelem číslováno razítkem.
Praha 1990 Práce
8°,120s.,váz.
Borges Jorge Luis - Brodiova zpráva
Jedenáct povídek.
Praha 1978 Odeon
16°,124s.,váz.
BORGES Jorge Luis - Brodiova zpráva
Rok vydání :1978
- A6
BORGES Luis Jorge - Obecné dějiny hanebnosti
Rok vydání : 1990
Borges Luis Jorge - Zrcadlo a maska
445 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1989
BORGES Luis Jorge - Zrcadlo a maska
Rok vydání : 1989
Borgia Klabund - Za noc lásky
Vydavatel : Cramerius
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
BOŘIL J. - Revoluční hnutí v Itálii
Rok vydání : 1923
Bořil, J. - Revoluční hnutí v Itálii
Čtvrtá přednáška cyklu Československá Revoluce . Proslovena 22. března 1923. OBrož. Praha, Památník Odboje,48 S., malá 8°. Složky nerozřezány. Pěkný stav.
Bořil, J. - Revoluční hnutí v Itálii
Čtvrtá přednáška cyklu Československá Revoluce Svazek 4. OBrož. Praha, Nákladem Památníku Odboje , 1923, 47 S., 12°. Složky nerozřezány. V pěkném stavu.
Boris - Boris At Last - Feedbacker
Japonská trojice Boris si za patnáct let své existence dokázala vydobýt bezmála kultovní postavení.. Nevyzpytatelné tokyjské trio Atsuo - bicí, Wata - kytara, Takeshi - basa si získalo renomé respektované kapely pohybující se na okrajích širokého spektra extrémní hudby od experimentálních noise ploch přes doom ke stoner rocku. Mezi spoustou nahrávek téhle kapely patří Boris At Last Feedbacker k těm nejreprezentativnější: během jediného, čtyřicetiminutového tracku, rozděleného do pěti částí jsou k mání táhle sludge pasáže, živelná riffařina i brutálně zkreslené hlukové stěny.
Tracklist:
01. Part 1
02. Part 2
03. Part 3
04. Part 4
05. Part 5
Boris Akunin
- Leviatan
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 2005 ()
Boris Akunin -
. . Tajemství zlatého tolobasu
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : Art Slovo
Počet stran : 260 stran
Boris Akunin -
. . Achillova smrt
Rok vydání : 2006
Nakladatelství : Albatros plus
Počet stran : 300 stran
Boris balujev - Na ústupu
Julius Albert, Praha,
1941,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky po stranách odřené, rohy naražené, Od Pólu k Rovníku, svazek XXII.,
187 stran,
Beletrie a poezie,
Boris balujev-Na ústupu
Boris Balujev - Na ústupu
Julius Albert, Praha,
1941,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, rohy naražené, 22. svazek edice Od pólu k rovníku,
187 stran,
Beletrie a poezie,
Boris Balujev-Na ústupu
Boris Bath - Konkurence i partnerství
Podtitul : Německé a československé hospodářství v letech 1918 - 1945
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-7184-708-9
EAN : 9788071847083
Formát :
302 stran,
21,0 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Sborník mapuje vývoj československo-německých hospodářských vztahů v letech 1918 až 1945.
Boris Bath - Konkurence i partnerství
Podtitul : Německé a československé hospodářství v letech 1918 - 1945
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-7184-708-9
EAN : 9788071847083
Formát :
302 stran,
21,0 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Sborník mapuje vývoj československo-německých hospodářských vztahů v letech 1918 až 1945.
Boris Dočekal - Jindřichův Hradec na starých pohlednicích / auf alten Ansichtskarten
Nakladatel : Listen
ISBN : 80-86526-25-9
EAN : 9788086526256
Formát :
119 stran,
21,5x17cm,
česky, anglicky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Soubor starých pohlednic s motivem Jindřichova Hradce sklonku 19. a počátku 20. století. Úvodní text napsal a pohlednice ze sbírek Karla Vodičky vybral a uspořádal Boris Dočekal.
Boris Dočekal - Jindřichův Hradec na starých pohlednicích / auf alten Ansichtskarten
Nakladatel : Listen
ISBN : 80-86526-25-9
EAN : 9788086526256
Formát :
119 stran,
21,5x17cm,
česky, anglicky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Soubor starých pohlednic s motivem Jindřichova Hradce sklonku 19. a počátku 20. století. Úvodní text napsal a pohlednice ze sbírek Karla Vodičky vybral a uspořádal Boris Dočekal.
Boris Dočekal -
. . Telč na starých pohlednicích
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 2002
Nakladatelství : Listen
Počet stran : 128 stran
Boris Filan - Bratislavské krutosti
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-8085-655-7
EAN : 9788080856557
Formát :
246 stran,
21x13cm,
slovensky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Boris Filan, textár, prozaik a obľúbený rozprávač, autor, ktorý vie, ako na to. Jeho najnovšia knižka je tentoraz ukotvená výlučne doma a tvorí ju prúd krátkych prozaických útvarov, skĺbených do podoby akéhosi bratislavského panoptika. Pred našimi očami ožívajú známe aj menej známe bratislavské figúry i figúrky, ktoré v nás vedia vyvolať trpký úsmev, ale nás aj rozosmejú alebo chytia za srdce.
Boris Filan - Bratislavské krutosti
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-8085-655-7
EAN : 9788080856557
Formát :
246 stran,
21x13cm,
slovensky,
vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)
Anotace : Boris Filan, textár, prozaik a obľúbený rozprávač, autor, ktorý vie, ako na to. Jeho najnovšia knižka je tentoraz ukotvená výlučne doma a tvorí ju prúd krátkych prozaických útvarov, skĺbených do podoby akéhosi bratislavského panoptika. Pred našimi očami ožívajú známe aj menej známe bratislavské figúry i figúrky, ktoré v nás vedia vyvolať trpký úsmev, ale nás aj rozosmejú alebo chytia za srdce.
Boris Friedewald - Living Art Bauhaus
Nakladatel : Prestel
Edice :Living Art
ISBN : 978-3-7913-4200-9
EAN : 9783791342016
Formát :
128 stran,
cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009
Anotace : Objevte slavnou historii Bauhausu v novém vydání série Living Art. Kniha vypráví příběh radikálního experimentu uměleckého vyjádření, který přesáhl hranice umění. Obsahuje více než 100 reprodukcí. Text v angličtině.
Discover the tumultuous history of Bauhaus art and design in this new addition to Prestel s Living Art series.
This lively introduction to the Bauhaus tells the story of a radical concept of artistic expression that would transcend the boundaries among the arts. Written in an engaging journalistic style and featuring an innovative layout, the book sheds light on to the unconventional lives of the people involved with the Bauhaus, examines the experimental teachings of the movement and profiles its major figures. This new volume in the Living Art series gives an overview of the developments and ideas of the Bauhaus and offers new perspectives on the art and personalities of this important era. Including more than 100 reproductions, this volume presents the historical context that fostered the movement and introduces readers to the major Bauhaus artworks and artists.
Boris Friedewald - Living Art Bauhaus
Nakladatel : Prestel
Edice :Living Art
ISBN : 978-3-7913-4200-9
EAN : 9783791342016
Formát :
128 stran,
cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2009
Anotace : Objevte slavnou historii Bauhausu v novém vydání série Living Art. Kniha vypráví příběh radikálního experimentu uměleckého vyjádření, který přesáhl hranice umění. Obsahuje více než 100 reprodukcí. Text v angličtině.
Discover the tumultuous history of Bauhaus art and design in this new addition to Prestel s Living Art series.
This lively introduction to the Bauhaus tells the story of a radical concept of artistic expression that would transcend the boundaries among the arts. Written in an engaging journalistic style and featuring an innovative layout, the book sheds light on to the unconventional lives of the people involved with the Bauhaus, examines the experimental teachings of the movement and profiles its major figures. This new volume in the Living Art series gives an overview of the developments and ideas of the Bauhaus and offers new perspectives on the art and personalities of this important era. Including more than 100 reproductions, this volume presents the historical context that fostered the movement and introduces readers to the major Bauhaus artworks and artists.
Boris Hála - Interiér
Podtitul : Tvorba obytného prostoru
ISBN : 978-80-247-3216-9
Anotace :
Pro naši pohodu a nabytí nových sil je důležitý odpočinek tam, které kde se cítíme dobře. Ať už volíme venkov či město, bydlíme v bytě, domě či celoročně v chalupě je nutné zajistit jeho funkční provoz. Jednotlivé kapitoly knížky vám pomohou už se samotným výběrem místa k bydlení, jeho funkčním uspořádáním, volbou stavebních i zařizovacích prvků. Nechybí poučná kapitola o vztahu developera, architekta a designéra interiéru s klientem. Kniha je kvalitním zdrojem informací pro studenty architektury a tvorby interiérů i poučným vodítkem pro zájemce o tuto oblast. Na rozdíl od podobně tématicky zaměřené literatury, není pouhým popisem známých skutečností, ale s humorem autorovi vlastní se snaží upozornit na sociologické a psychologické aspekty spojené s bydlením a měnícím se životním stylem.
Boris Jachnin
-
Nakladatel : ČSfilmový ústav
Rok vydání (číslo vydání) : 1990 (1.)
Boris Jakovenko - Dějiny ruské filosofie
Orbis, Praha,
1938,
velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy a vyšisovaný hřbet knihy, mírně poškrabané a ušpiněné desky,
orig. celoplátěná vazba, překlad F. Pelikán,
562 stran,
Historie,
Boris Jakovenko-Dějiny ruské filosofie
Boris Jampolskij - Trnitá cesta
Práce, Praha,
1981,
velmi dobrý stav, lehce odřený přebal,
orig. celopl. vazba,
275 stran,
Beletrie a poezie,
Boris Jampolskij-Trnitá cesta
Boris Jelcin -
. . Proti srsti
Rok vydání : 1991
Nakladatelství : Lidové noviny
Počet stran : 190 stran
Boris Jirků - Druhé třetí oko
Podtitul : The Second Third Eye / Das Zweite Dritte Auge
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 80-7207-570-5
EAN : 9788072075706
Formát :
426 stran,
32x25cm,
česky, anglicky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Boris Jirků, významný současný malíř a grafik, prof. Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze, kde vyučuje figurální kresbu, se v letošním roce dožívá významného životního jubilea - padesáti let. Při této příležitosti vychází autorova monografie její součástí jsou také texty významných českých osobností z vědeckého i kulturního života. Základní text zpracoval prof. Koutecký, další texty pocházejí z pera M. Ebena, V. Merty, P. Šabacha, J. Rouse a dalších osobností. Monografie obsahuje nové ilustrace, vybrané obrazy, malby z cest, portréty, sochy, grafické listy a kresby.
Boris Jirků - Druhé třetí oko
Podtitul : The Second Third Eye / Das Zweite Dritte Auge
Nakladatel : Volvox Globator
ISBN : 80-7207-570-5
EAN : 9788072075706
Formát :
426 stran,
32x25cm,
česky, anglicky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Boris Jirků, významný současný malíř a grafik, prof. Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze, kde vyučuje figurální kresbu, se v letošním roce dožívá významného životního jubilea - padesáti let. Při této příležitosti vychází autorova monografie její součástí jsou také texty významných českých osobností z vědeckého i kulturního života. Základní text zpracoval prof. Koutecký, další texty pocházejí z pera M. Ebena, V. Merty, P. Šabacha, J. Rouse a dalších osobností. Monografie obsahuje nové ilustrace, vybrané obrazy, malby z cest, portréty, sochy, grafické listy a kresby.
Boris Jirků - Druhé třetí oko
Volvox Globator, Praha,
2005,
výborný stav,
orig. vazba s přebalem, první vydání, trilingvní text (čj, aj, nj), barevné reprodukce kreseb, grafik, obrazů, ilustrací, soch,
422 stran,
Umění/Architektura,
Boris Jirků-Druhé třetí oko
Boris Kubín a kol. - Rusko-český slovník zkratek ve spojové literatuře
Vydavatel : Nakladatelství dopravy a slpojů
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 86
Boris Kulagin - 3ds Max 8 - Průvodce modelováním a animací
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
392 stran černobílých
Přiložen CD-ROM
Datum vydání: únor 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1463-6
EAN: 9788025114636
Připadají vám referenční příručky nezáživné, nechcete studovat množství teorie, protože máte chuť pustit se ihned do práce v programu 3ds Max? V prakticky zaměřených výukových lekcích, které vycházejí ze zkušeností autora s tvorbou počítačových her a ze seminářů o 3D grafice a programu 3ds Max, se vždy naučíte základy potřebné pro okamžitou práci na grafickém projektu.
Kniha pokrývá celý proces tvorby ve 3D, od návrhu scénáře, přes modelování, animaci až po rendering. Na základě dvou rozsáhlých cvičení se čtenáři naučí modelovat organické objekty, aplikovat textury, definovat materiály a osvětlení, animovat postavu, nastavit renderování, používat speciální efekty a mnoho dalšího. Kniha je určena začátečníkům a mírně pokročilým uživatelům, látka je doplněna množstvím poznámek a tipů.
Z témat probíraných na projektech:
- nástroje a jejich použití
- modelujeme základní tvary
- použití křivek při tvorbě složitějších objektů
- tipy pro zjednodušené modelování organických tvarů
- vytváříme realistické povrchy
- světla, stíny a kamery
- realistická animace pohybu svalů
- finalizujeme návrh
Doprovodné CD obsahuje všechny textury a scény pro vypracování projektů, které jsou v knize popisovány.
O autorovi:
Boris Kulagin je vývojář počítačových her a konzultant a učitel 3D grafiky ve společnosti RealTime School. Je autorem několika knih o modelování a animaci v 3ds Max, např. 3ds max 7 Animation with Character Studio 4 and Plug-Ins.
Boris Morkovin - Nový fraseologický rusko-český slovník
J. Otto, Praha,
1921,
velmi dobrý stav,
orig. vazba, desky lehce ušpiněné, listy zažloutlé, edice Ottovy malé slovníky,
773 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
Boris Morkovin-Nový fraseologický rusko-český slovník
Boris Nikolskij
- VOJENSKÝ PROSTOR vstup povolen!
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
Boris Pasternak
- Hvězdný déšť
Nakladatel : ČS
Rok vydání (číslo vydání) : 1989 ()
Boris Pasternak - Doktor Živago
Lidové nakladatelství, Praha,
1990,
velmi dobrý stav! pouze lehce zažloutlý přebal, na zadní straně mírně ušpiněný,
orig. celoplátěná vazba s papír. přebalem, překlad Jan Zábrana, první vydání,
604 stran,
Beletrie a poezie,
Boris Pasternak-Doktor Živago
Boris Pasternak - MAL Aacute LUVERSOV Aacute
Novela. Děvčátko se mění v dívku.
ČS, Praha, 1969
78 stran, původní vazba, střední formát
2. vydání
Ilustrace : Václav Sivko.
Stav : obálka poškozená, potrhaná, ušpiněná, kousky chybí, uvnitř povolená vazba, drží, ohmatáno, očteno.
Boris Pasternak - Světlohra
Lidové nakladatelství, Praha,
1979,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, papírový přebal,
148 stran,
Beletrie a poezie,
Boris Pasternak-Světlohra
Boris Pasternak -
. . Světlohra
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 1979
Nakladatelství : Lidové nakladatelství
Ilustrace : Přemysl Rolčík
Počet stran : 152 stran
Boris Pasternak -
. . Le Docteur Jivago
Rok vydání : 1971
Nakladatelství : Gallimard
Počet stran : 704 stran
Boris Pasternak - Hvězdný déšť
Československý spisovatel Praha 1989, první vydání, 264 stran, perfektní stav s přebalem
Boris Pilnak
- HOLÝ ROK
Nakladatel : simposion-Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1928 ()
Boris Pilňak -
. . Holý rok
Rok vydání : 1928
Nakladatelství : Symposion
Počet stran : 190 stran
Boris Polevoj
- Berlín 896 km
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()
Boris Polevoj
- Příběh opravdového člověka
Nakladatel : St pedagogické nakladatelství
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 (2.)
Boris Polevoj - Příběh opravdového člověka
SNDK, Praha,
1956,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, ta je lehce zašpiněná a v krajích odřená, 4. vydání v SNDK,
380 stran,
Beletrie a poezie,
Boris Polevoj-Příběh opravdového člověka
Boris Polevoj - Příběh opravdového člověka
Svět Sovětů, Praha,
1956,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je lehce zašpiněná, ilustrace-Nikolaj Žukov, 12. vydání, 54 stran příloh,
216 stran,
Beletrie a poezie,
Boris Polevoj-Příběh opravdového člověka
Boris Polevoj - Příběh opravdového člověka
Svoboda, Praha,
1950,
dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je zašpiněný, nažloutlý, na krajích mírně odřený, místy lehce potrhaný, dolní část hřbetu chybí,
278 stran,
Beletrie a poezie,
Boris Polevoj-Příběh opravdového člověka
Boris Polevoj -
. . Příběh opravdového člověka
Rok vydání : 1957
Nakladatelství : Státní pedagogické nakl.
Počet stran : 287 stran
Boris Polevoj -
. . Příběh opravdového člověka
Rok vydání : 1951
Nakladatelství : SNDK
Počet stran : 361 stran
Boris Polevoj - Příběh opravdového člověka
SNDK, Praha,
1956,
velmi dobrý stav, desky jsou mírně poškrábané, mají lehce odřené okraje a rohy, zažloutlé listy,
orig. poloplátěná vazba,překlad Julie Heřmanová, doslov Jaroslav Závada, ilustrace Nikolaj Žukov, v SNDK čtvrté vydání,
380 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Boris Polevoj-Příběh opravdového člověka
Boris Polevoj - Příběh opravdového člověka
Svět sovětů, Praha,
1956,
dobrý stav, přebal je více potrhaný v okrajích (podlepeno lepenkou, s oděrkami, lehce nažloutlý a zašpiněný, vazba mírně zašpiněná, listy nažloutlé, vepsané věnování pův. majiteli (v ruštině),
orig. celopl. vazba s přebalem, formát A412. vydání (v SS první), ilustrace-N. Žukov,
220 stran,
Beletrie a poezie,
Boris Polevoj-Příběh opravdového člověka
Boris Polevoj, ilustroval Nikolaj Žukov - Příběh opravdového člověka - KOD - sv. 1!!
Přeložila Julie Heřmanová, původní ilustrace Nikolaje Žukova.
KOD, svazek 1., SNDK, Praha, 1954.
Původní brož s obálkou, stav viz obr., 353 stran.
Téměř intaktní stav!
Boris Tichanovskij - Pomoz si sám k harmonii
Anotace : bodová masáž na imunitu masáž ušních boltců oční cvičení meditační dýchání řízené námětové meditace Tai-čchi
Vyšlo : 12.02.1998
Počet stran : 71
Boris Uspenskij - Poetika kompozice
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-268-8
EAN : 9788072942688
Formát :
280 stran,
21x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha obsahuje práce významného odborníka v oblasti sémiotického výzkumu B. A. Uspenského, věnované analýze struktury uměleckého textu. Poetika kompozice je klasickým
vzorem strukturně-sémiotického bádání Moskevsko-tartuské školy a zároveň jedním z prvních zásadních pokusů o popis kompozičních forem v ruské fi lologii. Strukturně-sémiotický přístup se zde organicky snoubí s výsledky ruské filologie dvacátého století, tj. s výzkumy M. M. Bachtina, V. N. Vološinova a V. V. Vinogradova. Uspenského styl je charakteristický přísným a zároveň srozumitelným výkladem materiálu, metodologickou jasností a množstvím konkrétních
příkladů. Jeho výzkum vyúsťuje do propracované koncepce zorného úhlu jako základního strukturujícího faktoru kompozice literárního díla (i jiných uměleckých druhů).
Boris Uspenskij - Poetika kompozice
Nakladatel : Host
ISBN : 978-80-7294-268-8
EAN : 9788072942688
Formát :
280 stran,
21x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha obsahuje práce významného odborníka v oblasti sémiotického výzkumu B. A. Uspenského, věnované analýze struktury uměleckého textu. Poetika kompozice je klasickým
vzorem strukturně-sémiotického bádání Moskevsko-tartuské školy a zároveň jedním z prvních zásadních pokusů o popis kompozičních forem v ruské fi lologii. Strukturně-sémiotický přístup se zde organicky snoubí s výsledky ruské filologie dvacátého století, tj. s výzkumy M. M. Bachtina, V. N. Vološinova a V. V. Vinogradova. Uspenského styl je charakteristický přísným a zároveň srozumitelným výkladem materiálu, metodologickou jasností a množstvím konkrétních
příkladů. Jeho výzkum vyúsťuje do propracované koncepce zorného úhlu jako základního strukturujícího faktoru kompozice literárního díla (i jiných uměleckých druhů).
Boris Valníček - Kosmická velmoc Evropa
Podtitul : Evropská cesta do vesmíru (a naše naděje)
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
Edice :Nové směry
ISBN : 80-86316-40-8
EAN : 9788086316406
Formát :
144 stran,
18,5x11,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kniha podává základní přehled toho, co je to Evropská kosmická agentura, co a jak dělá a k čemu je dobrá. Poukazuje také na mimořádné přínosy kosmického výzkumu v nejrůznějších oblastech současné civilizace, kde právě tato moderní vědecko-technická disciplina přináší nové možnosti. V závěrečné části je také naznačena cesta, kterou by se měl ubírat vývoj v naší zemi, kdy snaha po obnově vědeckých a vývojových kapacit, zničených nešťastnými reformními zásahy, nabývá konkrétnějších forem.
Boris Valníček - Kosmická velmoc Evropa
Podtitul : Evropská cesta do vesmíru (a naše naděje)
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
Edice :Nové směry
ISBN : 80-86316-40-8
EAN : 9788086316406
Formát :
144 stran,
18,5x11,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kniha podává základní přehled toho, co je to Evropská kosmická agentura, co a jak dělá a k čemu je dobrá. Poukazuje také na mimořádné přínosy kosmického výzkumu v nejrůznějších oblastech současné civilizace, kde právě tato moderní vědecko-technická disciplina přináší nové možnosti. V závěrečné části je také naznačena cesta, kterou by se měl ubírat vývoj v naší zemi, kdy snaha po obnově vědeckých a vývojových kapacit, zničených nešťastnými reformními zásahy, nabývá konkrétnějších forem.
Boris Vian - Zabte ošklivé
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-493-5
EAN : 9788072174935
Originál :Et on tuera tous les affreux
Překlad : Vladimír Landa
Formát :
144 stran,
20X13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Crazy crimi erotic science politic fiction, koktejl namíchaný Transcendentním satrapou Patafyzického kolégia, milovníkem, znalcem a tvůrcem černého humoru, lyrickou duší, nepřítelem a obětí měšťáctví.
BORIS VIAN (1920 - 1959) filozof, technik, spisovatel a básník, jazzový trumpetista a zpěvák, autor šansonů, herec, novinář a filmový experimentátor, přední postava pařížské existencionální avantgardy, střídá v této persifláži americké tvrdé školy prostředí a žánry a skvěle se baví a my s ním.
Boris Vian - Budovatelé říše
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-520-8
EAN : 9788072175208
Originál :Les Batisseurs d´Empire
Překlad : Jan Tomek
Formát :
88 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Boris Vian (1920-1959) toho za svůj nedlouhý život stihl hodně. Brilantně absolvoval techniku jako inženýr hutnictví a pak se v letech 1943-46 nudil ve Francouzském normalizačním ústavu. To jen posílilo jeho bytostný anarchismus a odpor k byrokracii. A tak svět přátel, hudby, recese, provokací a mystifikací svého mládí nalézá a spoluvytváří i v Paříži. Stává se jednou z výrazných postav intelektuální čtvrti Saint-Germain-des-Prés, působí jako jazzový trumpetista, referuje o jazzu v časopisech, stýká se s filozofy a literáty od Sartra po Ionesca, ale na existencionalistickou víru nepřestoupil. Nejraději má Alfreda Jarryho a roku 1952 se stává členem Patafyzického kolegia. Maluje, zpívá a hlavně píše, píše básně, šansony, prózu i divadlo. Píše i pro film a dokonce operu. Zůstává ironický, cynický, lehce dekadentní, provokace a mystifikace stále patří mezi jeho zbraně, jimiž brání zdravý rozum a upřímný cit. Budovatelé říše (1957) jsou toho dokladem.
Boris Vian - U mrtvých na barvě kůže nesejde
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 978-80-7287-129-2
EAN : 9788072871292
Originál :Les morts ont tous la meme peau
Překlad : Tomáš Kybal
Formát :
156 stran,
17x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Druhá kniha, kterou Boris Vian napsal pod pseudonymem Vernon Sullivan po skandálním románu Naplivu na vaše hroby. Děj románu provokujícím způsobem líčí problémy bělocha, který žije v přesvědčení, že mu v žilách koluje část černošské krve.
Boris Vian - Zabte ošklivé
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-493-5
EAN : 9788072174935
Originál :Et on tuera tous les affreux
Překlad : Vladimír Landa
Formát :
144 stran,
20X13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Crazy crimi erotic science politic fiction, koktejl namíchaný Transcendentním satrapou Patafyzického kolégia, milovníkem, znalcem a tvůrcem černého humoru, lyrickou duší, nepřítelem a obětí měšťáctví.
BORIS VIAN (1920 - 1959) filozof, technik, spisovatel a básník, jazzový trumpetista a zpěvák, autor šansonů, herec, novinář a filmový experimentátor, přední postava pařížské existencionální avantgardy, střídá v této persifláži americké tvrdé školy prostředí a žánry a skvěle se baví a my s ním.
Boris Vian - Budovatelé říše
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-520-8
EAN : 9788072175208
Originál :Les Batisseurs d´Empire
Překlad : Jan Tomek
Formát :
88 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Boris Vian (1920-1959) toho za svůj nedlouhý život stihl hodně. Brilantně absolvoval techniku jako inženýr hutnictví a pak se v letech 1943-46 nudil ve Francouzském normalizačním ústavu. To jen posílilo jeho bytostný anarchismus a odpor k byrokracii. A tak svět přátel, hudby, recese, provokací a mystifikací svého mládí nalézá a spoluvytváří i v Paříži. Stává se jednou z výrazných postav intelektuální čtvrti Saint-Germain-des-Prés, působí jako jazzový trumpetista, referuje o jazzu v časopisech, stýká se s filozofy a literáty od Sartra po Ionesca, ale na existencionalistickou víru nepřestoupil. Nejraději má Alfreda Jarryho a roku 1952 se stává členem Patafyzického kolegia. Maluje, zpívá a hlavně píše, píše básně, šansony, prózu i divadlo. Píše i pro film a dokonce operu. Zůstává ironický, cynický, lehce dekadentní, provokace a mystifikace stále patří mezi jeho zbraně, jimiž brání zdravý rozum a upřímný cit. Budovatelé říše (1957) jsou toho dokladem.
Boris Vian - U mrtvých na barvě kůže nesejde
Nakladatel : Maťa
Edice :Cesty tam a zase zpátky
ISBN : 978-80-7287-129-2
EAN : 9788072871292
Originál :Les morts ont tous la meme peau
Překlad : Tomáš Kybal
Formát :
156 stran,
17x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Druhá kniha, kterou Boris Vian napsal pod pseudonymem Vernon Sullivan po skandálním románu Naplivu na vaše hroby. Děj románu provokujícím způsobem líčí problémy bělocha, který žije v přesvědčení, že mu v žilách koluje část černošské krve.
Boris Vyšeslavcev - Etika proměněného erotu
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Studijní texty
ISBN : 80-86715-35-3
EAN : 9788086715353
Formát :
208 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Brilantní studie ruského emigranta na aktuální témata: zákon a milost nevědomí mezi psychoanalýzou Junga a křesťanskou tradicí potenciální a aktuální nekonečno v matematice fenomenologická redukce a filosofové hodnot.
Boris Vyšeslavcev - Etika proměněného erotu
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Studijní texty
ISBN : 80-86715-35-3
EAN : 9788086715353
Formát :
208 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Brilantní studie ruského emigranta na aktuální témata: zákon a milost nevědomí mezi psychoanalýzou Junga a křesťanskou tradicí potenciální a aktuální nekonečno v matematice fenomenologická redukce a filosofové hodnot.
Boris Z.Fradkin
- Zajatci hlubin
Nakladatel : SNDK
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
Boris Žitkov
- Na moři
Nakladatel : Albatros
Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()
Borisov - Syn orla
původní sešit 8°, obálka a ilustrace Jan Javorský, Románové novinky sv. 56, velmi dobrý stav Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1951
BORISOV Leonid - Tah jezdcem
Rok vydání :1964
- brož.
Borisov N. J. - Fotopanoramy Leningrada-R, A, Fr, N, Šp.
A4, Ocpl, nestr. 1967 Leninizdat, napsáno v jazyce: Russian
Bořivoj Borecký a kol. - Antická kultura
Orbis, Praha,
1961,
velmi dobrý stav,
šitá brož, lepená obálka, 40 čb. foto v příloze, mapky,
362 stran,
Historie,
Bořivoj Borecký a kol.-Antická kultura
Bořivoj Čelovský - Nejlepší z nás
Podtitul : Dvě vzpomínky Bořivoje Čelovského
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-42-8
EAN : 9788086101422
Formát :
1 stran,
15x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Dvě vzpomínky Bořivoje Čelovského na paměť padlých chlapců z gymnázií v Ostravě-Přívoze a v Křemencově ulici v Praze pro jejich příbuzné, spolužáky a přátelé.
Bořivoj Čelovský - Konec českého tisku?
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-45-2
EAN : 9788086101453
Formát :
88 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Studie zkoumá současné vlastnické vztahy v denním tisku České republiky.
Bořivoj Čelovský - Kopiník svobody
Podtitul : Život a dílo nevšedního novináře
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-44-4
EAN : 9788086101446
Formát :
208 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Život a dílo nevšedního novináře Lubora Zinka.
Bořivoj Čelovský - Konec českého tisku
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-51-7
EAN : 9788086101514
Formát :
310 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Neúnavný kritik zahraniční usurpacečeské kultury se znovu vrací k problému svobody a nezávislosti tisku u nás. Po vydání prvního stejnojmenného příspěvku, který se věnoval ovládnutí regionálního tisku jednou zahraniční mediální společností sleduje reakce, které vyvolala jeho kritika u českých politiků a ochotu o zjednání nápravy z jejich strany.
Bořivoj Čelovský - Strážce nové Evropy
Podtitul : Prapodivná kariéra novináře Emanuela Vajtauera
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-64-9
EAN : 9788086101644
Formát :
208 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Historik Bořivoj Čelovský v knize sleduje životní dráhu novináře Emanuela Vajtauera, a odkrývá všechny podoby svého smutně proslulélo hrdiny: ctižádostivého doktora filozofie zkoumajícího záhady lidské duše, mimořádně talentovaného publicistu, který své schopnosti postupně prokazoval v politickém táboře anarchistů, komunistů a národních socialistů, až dospěl k obhajobě politiky německých nacistů. Autor sleduje Vajtauerovy životní osudy od dětství až do jeho tajemného zmizení z Prahy v posledních dnech války. Zároveň připomíná jména některých dalších českých prodejných novinářů z doby německé okupace pro výstrahu všem jejich případným následvníkům, kteří by svodům moci a peněz nedokázali odolat.
Bořivoj Čelovský - Kdo navrátil se, neutíká
Podtitul : Dovětek ke knize Šel jsem svou cestou
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-72-X
EAN : 9788086101729
Formát :
160 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Historik Bořivoj Čelovský, poúnorový exulant, prožil téměř půlstoletí na Západě, převážně v Kanadě. V polovině devadesátých let se rozhodl trvale vrátit do vlasti a usadil se v Ostravě, svém rodném městě. Co ho čekalo po tomto návratu, jak jej přijali čeští historici, o svých starých i nových přátelích, které tady opět našel nebo získal, o práci na svých patnácti knížkách, o tom se dočtete v těchto pamětech volně navazující na jeho memoáry Šel jsem svou cestou.
Bořivoj Čelovský - Moje střetnutí s rozvědkou StB
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-74-6
EAN : 9788086101743
Formát :
200 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Vzpomínky historika Bořivoje Čelovského na rozvědku Stb.
Bořivoj Čelovský - Ta ženská von Hohenlohe
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-86-X
EAN : 9788086101866
Originál :Roses-Twenty-Red
Překlad : Zuzana Kulhánková
Formát :
298 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)
Anotace : Životní příběh kněžny Stephanie von Hohenlohe - původem vídeňské židovky a po dlouhý čas přesto úzké spolupracovnice řady nacistických pohlavárů- se v nejednom ohledu podobá osudu slavné světoběžnice Maty Hari. Byla také dobrodružkou mimořádných politických a společenských styků, ženou bez skrupulí a zábran.
S vědecky vyčerpávajícím přístupem k archivnímu materiálu v Evropě i USA se Bořivoji Čelovskému podařilo napsat knihu nejen historiograficky závažnou, ale díky kontroverzní postavě kněžny Stephanie von Hohenlohe i knihu nevšedně přitažlivou a čtivou.
Bořivoj Čelovský - Český historik
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86904-01-6
EAN : 9788086904016
Formát :
72 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Kniha obsahuje dva články Bořivoje Čelovského a reakce účastníků a čtenářů, uveřejněné (a některé neuveřejněné) v Českém dialogu a v Literárních novinách.
Bořivoj Čelovský - Slova do větru
Podtitul : www.celovsky.cz
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86904-19-9
EAN : 9788086904191
Formát :
500 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Základ knihy tvoří články z internetové stránky www.celovsky.cz. Jsou rozděleny do devíti kapitol. Nejobsažnější je část věnovaná životu a dílu prof. PhDr. Jana Křena, DrSc. Patrně největším přínosem k českým nejnovějším dějinám jsou dva soubory dokumentů: první tvoří přílohy rozkazu federálního ministra vnitra Richarda Sachera, kterým byla k 16. únoru 1990 zrušena komunistická tajná policie. Součásti rozkazu byly seznamy několika tisíc příslušníků StB, která jsou otištěny jako faksimile v této knize. Druhým souborem je svazek ideového spolupracovníka komunistické rozvědky s krycým jménem FALMER, vulgo předsedy KSČM Vojtěcha Filipa.
Bořivoj Čelovský - Germanisierung und Genozid
Podtitul : Hitlers Endlösung der tschechischen Frage. Deutsche Dokumente 1933-1945
Nakladatel : Stilus Press
ISBN : 80-9035-501-3
EAN : 9788090355019
Formát :
432 stran,
23,5x16,5cm,
německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Po třech českých vydáních knihy Bořivoje Čelovského o plánech s českým národem po vítězství Německa ve druhé světové válce, vydalo nakladatelství Stilus Press ve spolupráci s drážďanským Neisse Verlag edici originálních dokumentů o plánované likvidaci českého národa. Jde o prameny, které B. Čelovský nasbíral v německých, amerických a českých archivech a které vykreslují dobové myšlení let 1933-1945.
Hodnotný pramen ocení nejen historici a učitelé, ale i všichni, kteří se zajímají o česko-německé vztahy. Pro české i německé čtenáře je nyní poprvé k dispozici edice materiálů v původním znění. Počet knih určených pro český trh je omezený, proto neváhejte knihu objednat přímo u nás. Cena publikace v ČR je poloviční než v Německu. Vydání podpořil Česko-německý fond budoucnosti.
Bořivoj Čelovský - Nejlepší z nás
Podtitul : Dvě vzpomínky Bořivoje Čelovského
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-42-8
EAN : 9788086101422
Formát :
1 stran,
15x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Dvě vzpomínky Bořivoje Čelovského na paměť padlých chlapců z gymnázií v Ostravě-Přívoze a v Křemencově ulici v Praze pro jejich příbuzné, spolužáky a přátelé.
Bořivoj Čelovský - Konec českého tisku?
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-45-2
EAN : 9788086101453
Formát :
88 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Studie zkoumá současné vlastnické vztahy v denním tisku České republiky.
Bořivoj Čelovský - Kopiník svobody
Podtitul : Život a dílo nevšedního novináře
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-44-4
EAN : 9788086101446
Formát :
208 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Život a dílo nevšedního novináře Lubora Zinka.
Bořivoj Čelovský - Konec českého tisku
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-51-7
EAN : 9788086101514
Formát :
310 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Neúnavný kritik zahraniční usurpacečeské kultury se znovu vrací k problému svobody a nezávislosti tisku u nás. Po vydání prvního stejnojmenného příspěvku, který se věnoval ovládnutí regionálního tisku jednou zahraniční mediální společností sleduje reakce, které vyvolala jeho kritika u českých politiků a ochotu o zjednání nápravy z jejich strany.
Bořivoj Čelovský - Strážce nové Evropy
Podtitul : Prapodivná kariéra novináře Emanuela Vajtauera
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-64-9
EAN : 9788086101644
Formát :
208 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Historik Bořivoj Čelovský v knize sleduje životní dráhu novináře Emanuela Vajtauera, a odkrývá všechny podoby svého smutně proslulélo hrdiny: ctižádostivého doktora filozofie zkoumajícího záhady lidské duše, mimořádně talentovaného publicistu, který své schopnosti postupně prokazoval v politickém táboře anarchistů, komunistů a národních socialistů, až dospěl k obhajobě politiky německých nacistů. Autor sleduje Vajtauerovy životní osudy od dětství až do jeho tajemného zmizení z Prahy v posledních dnech války. Zároveň připomíná jména některých dalších českých prodejných novinářů z doby německé okupace pro výstrahu všem jejich případným následvníkům, kteří by svodům moci a peněz nedokázali odolat.
Bořivoj Čelovský - Kdo navrátil se, neutíká
Podtitul : Dovětek ke knize Šel jsem svou cestou
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-72-X
EAN : 9788086101729
Formát :
160 stran,
21x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Historik Bořivoj Čelovský, poúnorový exulant, prožil téměř půlstoletí na Západě, převážně v Kanadě. V polovině devadesátých let se rozhodl trvale vrátit do vlasti a usadil se v Ostravě, svém rodném městě. Co ho čekalo po tomto návratu, jak jej přijali čeští historici, o svých starých i nových přátelích, které tady opět našel nebo získal, o práci na svých patnácti knížkách, o tom se dočtete v těchto pamětech volně navazující na jeho memoáry Šel jsem svou cestou.
Bořivoj Čelovský - Moje střetnutí s rozvědkou StB
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-74-6
EAN : 9788086101743
Formát :
200 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Vzpomínky historika Bořivoje Čelovského na rozvědku Stb.
Bořivoj Čelovský - Ta ženská von Hohenlohe
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86101-86-X
EAN : 9788086101866
Originál :Roses-Twenty-Red
Překlad : Zuzana Kulhánková
Formát :
298 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)
Anotace : Životní příběh kněžny Stephanie von Hohenlohe - původem vídeňské židovky a po dlouhý čas přesto úzké spolupracovnice řady nacistických pohlavárů- se v nejednom ohledu podobá osudu slavné světoběžnice Maty Hari. Byla také dobrodružkou mimořádných politických a společenských styků, ženou bez skrupulí a zábran.
S vědecky vyčerpávajícím přístupem k archivnímu materiálu v Evropě i USA se Bořivoji Čelovskému podařilo napsat knihu nejen historiograficky závažnou, ale díky kontroverzní postavě kněžny Stephanie von Hohenlohe i knihu nevšedně přitažlivou a čtivou.
Bořivoj Čelovský - Český historik
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86904-01-6
EAN : 9788086904016
Formát :
72 stran,
20x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Kniha obsahuje dva články Bořivoje Čelovského a reakce účastníků a čtenářů, uveřejněné (a některé neuveřejněné) v Českém dialogu a v Literárních novinách.
Bořivoj Čelovský - Slova do větru
Podtitul : www.celovsky.cz
Nakladatel : Tilia
ISBN : 80-86904-19-9
EAN : 9788086904191
Formát :
500 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Základ knihy tvoří články z internetové stránky www.celovsky.cz. Jsou rozděleny do devíti kapitol. Nejobsažnější je část věnovaná životu a dílu prof. PhDr. Jana Křena, DrSc. Patrně největším přínosem k českým nejnovějším dějinám jsou dva soubory dokumentů: první tvoří přílohy rozkazu federálního ministra vnitra Richarda Sachera, kterým byla k 16. únoru 1990 zrušena komunistická tajná policie. Součásti rozkazu byly seznamy několika tisíc příslušníků StB, která jsou otištěny jako faksimile v této knize. Druhým souborem je svazek ideového spolupracovníka komunistické rozvědky s krycým jménem FALMER, vulgo předsedy KSČM Vojtěcha Filipa.
Bořivoj Čelovský - Germanisierung und Genozid
Podtitul : Hitlers Endlösung der tschechischen Frage. Deutsche Dokumente 1933-1945
Nakladatel : Stilus Press
ISBN : 80-9035-501-3
EAN : 9788090355019
Formát :
432 stran,
23,5x16,5cm,
německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Po třech českých vydáních knihy Bořivoje Čelovského o plánech s českým národem po vítězství Německa ve druhé světové válce, vydalo nakladatelství Stilus Press ve spolupráci s drážďanským Neisse Verlag edici originálních dokumentů o plánované likvidaci českého národa. Jde o prameny, které B. Čelovský nasbíral v německých, amerických a českých archivech a které vykreslují dobové myšlení let 1933-1945.
Hodnotný pramen ocení nejen historici a učitelé, ale i všichni, kteří se zajímají o česko-německé vztahy. Pro české i německé čtenáře je nyní poprvé k dispozici edice materiálů v původním znění. Počet knih určených pro český trh je omezený, proto neváhejte knihu objednat přímo u nás. Cena publikace v ČR je poloviční než v Německu. Vydání podpořil Česko-německý fond budoucnosti.
Bořivoj Čelovský - MOJE ST 344 ETNUTÍ S ROZVĚDKOU STB
Knížka je posledním aktem hry, kterou s komunistickou rozvědkou započal před čtyřiceti lety v exilu historik Bořivoj Čelovský. Na rozuzlení, a to se všemi detaily špionského řemesla, se muselo čekat až do dnů, kdy byly otevřeny archivy ministerstva vnitra.
Tilia, Šenov u Ostravy, 2003
200 stran, brožovaná, střední formát
1. vydání
Obsahuje kopie dokumentů.
Stav : výborný
Bořivoj Čelovský - KONEC ČESKÉHO TISKU
Neúnavný kritik zahraniční usurpacečeské kultury se znovu vrací k problému svobody a nezávislosti tisku u nás. Po vydání prvního stejnojmenného příspěvku, který se věnoval ovládnutí regionálního tisku jednou zahraniční mediální společností sleduje reakce, které vyvolala jeho kritika u českých politiků a ochotu o zjednání nápravy z jejich strany.
Tillia, Ostrava, 2002
316 stran, brožovaná, střední formát
2. vydání
Stav : výborný, jako nová.
nbsp
Bořivoj Indra - Tajemství paravánu následníka trůnu
Podtitul : Neznámá sbírka pohlednic arcivévody Františka Ferdinanda z let 1896 - 1904
Nakladatel : Havran
ISBN : 80-86515-51-6
EAN : 9788086515519
Formát :
256 stran,
23x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Obrazová publikace mapuje nedávno objevenou sbírku pohlednic následníka rakouského trůnu, vypovídající o soukromém životě arcivévody a dalších příslušníků habsburské rodiny. Nezanedbatelná je i zvláštní nostalgie pohlednic z přelomu 19. a 20. století, z nichž některé jsou zcela unikátní. Kniha přináší kromě úvodní studie o Františku Ferdinandovi a vzniku jeho sbírky rovněž informace o jednotlivých významných pisatelích, rozbory jejich textů s českými překlady, popis všech dopisnic, rejstřík odesilatelů a osob na nich zmiňovaných, ale především fotografie původních osmnácti polí paravánu a černobílé i barevné reprodukce nejzajímavějších pohlednic.
Bořivoj Indra - Tajemství paravánu následníka trůnu
Podtitul : Neznámá sbírka pohlednic arcivévody Františka Ferdinanda z let 1896 - 1904
Nakladatel : Havran
ISBN : 80-86515-51-6
EAN : 9788086515519
Formát :
256 stran,
23x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Obrazová publikace mapuje nedávno objevenou sbírku pohlednic následníka rakouského trůnu, vypovídající o soukromém životě arcivévody a dalších příslušníků habsburské rodiny. Nezanedbatelná je i zvláštní nostalgie pohlednic z přelomu 19. a 20. století, z nichž některé jsou zcela unikátní. Kniha přináší kromě úvodní studie o Františku Ferdinandovi a vzniku jeho sbírky rovněž informace o jednotlivých významných pisatelích, rozbory jejich textů s českými překlady, popis všech dopisnic, rejstřík odesilatelů a osob na nich zmiňovaných, ale především fotografie původních osmnácti polí paravánu a černobílé i barevné reprodukce nejzajímavějších pohlednic.
Bořivoj Indra -
. . Belgie, Lucembursko-průvodce
Vydání : 1. vydání
Rok vydání : 2007
Nakladatelství : Freytag Berndt
Počet stran : 192 stran
Bořivoj Plšek - Sportovní úpravy Škoda Felicia - 2.doplněné vydání
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
245 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2003
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-7226-619-5
EAN: 9788072266197
Kniha Sportovní úpravy Škoda Felicia e určena všem majitelům automobilu Škoda Felicia, Felicia Combi a Pick-up, kteří si chtějí své vozidlo upravit pro rallye závody, rallyecross, sprintrallye, silniční závody, závody do vrchu nebo automobilové soutěže. Mnoho praktických rad a návodů však naleznou v knize i běžní motoristé a příznivci tuningu většina úprav je totiž za určitých podmínek vhodná i pro běžný silniční provoz.
Ostatní majitelé vozů Felicia mohou při údržbě a opravách svých automobilu využít mnohaleté zkušenosti a know-how autora knihy, soutěžního jezdce a mechanika vozů Škoda.
Bořivoj Plšek - Sportovní úpravy - Škoda 105/120/130 - aktualizované vydání
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
176 stran černobílých
16 str. plnobarevných
Datum vydání: březen 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0035-9
EAN: 9788025100356
Pro všechny řidiče automobilů Škoda 105 / 120 / 130 / Rapid / Garde, kteří mají zájem upravit své vozidlo pro rallye, rallyecross, silniční závody, závody do vrchu nebo automobilové soutěže. Mnoho praktických rad a návodů naleznou v knize i běžní motoristé, kteří si chtějí své vozidlo sportovně upravit pro běžný silniční provoz nebo využít mnohaleté zkušenosti soutěžního jezdce při údržbě a opravách svého vozidla. Některé popisované úpravy (např. výroba výfuků, snižování podvozku a zvyšování výkonu motoru) jsou vhodné i pro automobily Škoda 100 / 110 a Škoda 1000 / 1100 MB.
- zkušenosti a know-how závodního jezdce
- rady a tipy i pro Š 100/110, 1000/1100MB
- popis výroby 4 typů sportovních výfuků
- zvyšování výkonu a úpravy motoru
- vyztužení skeletu karosérie
- zhotovení dílenských pomůcek
- změny chladicí a mazací soustavy
- snižování hmotnosti vozidla
- úpravy převodovky a brzd
- snižování přední nápravy
- ukázky přestavby vozidla
- popis testování vozidla
- vzhledový tuning
- základy sportovní jízdy
- slovník odborných názvů
Bořivoj Plšek - Škoda Favorit, Forman, Pick-up - Sportovní úpravy
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
176 stran černobílých
16 str. plnobarevných
Datum vydání: červen 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0082-0
EAN: 9788025100820
Kniha je určena všem majitelům automobilu Škoda Favorit, Forman a Pick-up, kteří si chtějí svoje vozidlo upravit pro rallye závody, rallyecross, silniční závody, závody do vrchu nebo automobilové soutěže. Mnoho praktických rad a návodů však naleznou v knize i běžní motoristé a příznivci tuningu některé úpravy jsou totiž vhodné i pro běžný silniční provoz. Ostatní čtenáři mohou při údržbě a opravách automobilu využít mnohaleté zkušenosti a know-how autora knihy, soutěžního jezdce a mechanika. Některé popisované úpravy (např. výroba výfuků, snižování podvozku a zvyšování výkonu motoru) jsou vhodné i pro automobily starší řady, tedy Škoda 105 / 120( 130..).
Bořivoj Plšek - Škoda Felicia - Opravy, seřizování a údržba vozidla
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
200 stran černobílých
Datum vydání: květen 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-722-6708-6
EAN: 9788072267088
Kniha Škoda Felicia opravy, seřizování a údržba vozidla je určena pro všechny majitele, řidiče a uživatele těchto vozidel, vyrobených od roku 1994 do roku 2001.
Z obsahu knihy:
- charakteristika vozidel Škoda Felicia
- identifikační údaje vozidla a jejich význam
- podrobné technické údaje automobilu
- přehled modernizačních změn podle data výroby
- zvedání a vlečení vozidla
- údržba a opravy mazací soustavy motoru
- opravy rozvodového mechanismu
- poruchy vstřikování a jak je odstranit
- výměna dílů výfukové soustavy
- nejčastější poruchy, příčiny a opravy chlazení motoru
- demontáž, montáž a seřízení spojky
- údržba a odstraňování poruch brzdové soustavy
- demontáž a opravy řízení a přední nápravy
- seřizování geometrie přední nápravy
- údržba a opravy alternátoru
- vyhledávání a oprava poruch v elektrické instalaci
- doporučené provozní náplně
- kontrola technického stavu vozidla před jízdou
- nouzové opravy na cestách
- doporučená pravidelná údržba podle časového období a počtu ujetých kilometrů
- rady pro provoz vozidla
Bořivoj Plšek - Škoda Fabia - Obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
196 stran černobílých
Datum vydání: květen 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-1060-5
EAN: 9788025110607
Kniha Škoda Fabia obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí je určena pro všechny řidiče, majitele a uživatele vozidel Škoda Fabia, Fabia Sedan a Fabia Combi od počátku výroby do současnosti.
Z obsahu knihy:
- charakteristika modelů Škoda Fabia, Fabia Sedan a Fabia Combi
- podrobný technický popis vozidla
- ovládání a možnosti využití vozidla
- údržba automobilu svépomocí
- přehled výměnných a servisních intervalů
- popis oprav nejběžnějších závad na vozidle
- rady a tipy pro bezpečnou jízdu
- doporučení pro nákup náhradních dílů
- tuningové úpravy vozidel Škoda Fabia
- mnoho dalších užitečných informací
Bořivoj Plšek - Škoda Octavia - Obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
200 stran černobílých
Datum vydání: březen 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1553-4
EAN: 9788025115534
Kniha Škoda Octavia obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí je určena pro všechny řidiče, majitele a uživatele vozidel Škoda
Octavia a Octavia Combi, vyrobených od r. 1996 do současnosti.
Z obsahu knihy:
- charakteristika modelů Škoda Octavia a Octavia Combi
- podrobný technický popis vozidla
- přehled modernizačních změn
- ovládání a možnosti využití vozidla
- údržba automobilu svépomocí
- přehled výměnných a servisních intervalů
- popis oprav závad na vozidle
- rady a tipy pro bezpečnou jízdu
- doporučení pro nákup náhradních dílů
- tuningové úpravy vozidel Škoda Octavia
- mnoho dalších užitečných informací
Bořivoj Plšek - Škoda Octavia II - Obsluha, údržba a opravy vozidla
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
200 stran černobílých
Datum vydání: květen 2007
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1488-9
EAN: 9788025114889
Praktické informace pro provoz a návody na opravy vozidla Škoda Octavia II!
Praktická příručka Škoda Octavia II obsluha, údržba a opravy vozidla je určena pro všechny řidiče, majitele a uživatele vozidel Škoda Octavia nové generace verze sedan, kombi i 4x4, vyrobené od roku 2004 do současnosti.
Z obsahu knihy:
- charakteristika vozidel Škoda Octavia a Octavia Combi nové generace
- podrobný technický popis jednotlivých modelů
- ovládání vozidla a možnosti jeho využití
- nouzové opravy na cestách
- ošetření a údržba automobilu
- podrobný popis oprav vozidla svépomocí
- rady a tipy pro bezpečnou jízdu
- přehled výměnných a servisních intervalů
- doporučení pro nákup náhradních dílů
- tuningové úpravy vozidel Škoda Octavia II
- mnoho dalších užitečných informací
Bořivoj Plšek - Škoda Fabia - Obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí - aktualizované vydání
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
224 stran černobílých
Datum vydání: únor 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2292-1
EAN: 9788025122921
Kniha Škoda Fabia obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí je určena pro všechny řidiče, majitele a uživatele vozidel Škoda Fabia, Fabia Sedan a Fabia Combi.
Z obsahu knihy:
- charakteristika modelů Škoda Fabia, Fabia Sedan a Fabia Combi
- podrobný technický popis vozidla
- ovládání a možnosti využití vozidla
- údržba automobilu svépomocí
- přehled výměnných a servisních intervalů
- popis oprav nejběžnějších závad na vozidle
- rady a tipy pro bezpečnou jízdu
- doporučení pro nákup náhradních dílů
- tuningové úpravy vozidel Škoda Fabia
- mnoho dalších užitečných informací
Bořivoj Plšek - Opravy automobilů - Praktická příručka pro údržbu a seřizování vozidla svépomocí
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
164 stran černobílých
Datum vydání: únor 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-1808-5
EAN: 9788025118085
Kniha o opravách automobilů by neměla chybět v přihrádce žádného vozidla. Rady, doporučení a praktické návody vám pomohou nejen ve chvílích nejtěžších, když vaše vozidlo zůstane nečekaně stát na okraji silnice a vy si s ním nebudete vědět rady, ale i při pravidelné údržbě, opravách, při hledání příčin závad a také při seřizování vašeho vozidla svépomocí.
Z obsahu knihy:
- hlavní součásti, identi 64257 kace a vybavení vozidla
- motor a jeho opravy
- příklady utahovacích momentů šroubů
- převodovka, spojka a hnací ústrojí
- závady na řízení vozidla a způsoby jejich odstraňování
- nápravy a zavěšení kol
- údržba a opravy brzdové soustavy, zkoušky účinnosti a souměrnosti brzd
- elektrické zařízení vozidla, řídicí jednotka a elektrická instalace
- karoserie vozidla, opravy plastových dílů
- oprava vozidla poškozeného vodou
Bořivoj Plšek - Škoda Fabia II - Obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
208 stran černobílých
Datum vydání: leden 2010
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2416-1
EAN: 9788025124161
Praktická příručka Škoda Fabia II Obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí je určena pro všechna vozidla Škoda Fabia a Fabia Combi druhé generace, vyrobená od roku 2007.
Z obsahu knihy:
- charakteristika vozidel Škoda Fabia a Fabia Combi 2. generace
- podrobný technický popis jednotlivých modelů
- kontrola a ovládání vozidla
- ošetření a údržba automobilu
- popis oprav vozidla svépomocí
- závady a nouzové opravy na cestách
- přehled výměnných a servisních intervalů
- doporučení pro nákup náhradních dílů
- tuningové úpravy vozidla
- příprava vozidla na technickou prohlídku (STK)
- rady a tipy pro bezpečnou jízdu
- příslušenství a výbava automobilu
- mnoho dalších užitečných informací
Bořivoj Plšek - Škoda Octavia - Obsluha, údržba a opravy vozidla svépomocí, 4. vydání
skladem, expedice ihned
pevná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
224 stran černobílých
Datum vydání: březen 2010
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-3123-7
EAN: 9788025131237
Jezdíte s vozidlem Škoda Octavia a Octavia Combi? Pak by tato kniha od zkušeného autora, závodního jezdce a automechanika Bořivoje Plška, neměla chybět ve vašem vozidle. V knize naleznete nejen praktické informace pro využití vašeho automobilu v denním provozu, ale i návody na jednodušší opravy, údržbu vozidla, identifikaci poruch a postup při seřizování vašeho automobilu Škoda Octavia.
Bořivoj Plšek, Jiří Smílek - Škoda 100/110 - Úpravy, modernizace a přestavba vozidla
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
172 stran černobílých
Datum vydání: květen 2006
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-722-6846-5
EAN: 9788072268467
Z obsahu knihy:
- úpravy hlavy válců, pístů, ojnice a setrvačníku
- změny sání a výfukové soustavy
- vyvážení pohyblivých hmot motoru
- náporový chladič a úpravy chladicí soustavy
- zástavba motoru ze Škody Favorit
- montáž pětistupňové převodovky
- změna stálého převodu rozvodovky
- vyztužení skeletu karoserie
- montáž ochranného rámu
- laminování a plastové doplňky karoserie
- záměna nápravy a montáž hřebenového řízení
- výměna zadních bubnových brzd za kotoučové
- podtlakový posilovač brzd
- ochranné kryty motoru, převodovky, nádrže a př. nápravy
- úpravy elektroinstalace vozidla
- snížení hmotnosti vozidla
- úpravy pro běžný silniční provoz
- přestavba na sportovní historické vozidlo a na repliku
- popis a fotografie upravených vozidel
Bořivoj Záruba - Svět vymřelých zvířat
Aventinum,
1992,
velmi dobrý stav,
orig. lamino vazba, mírně odřená, zašpiněná a poškrábaná, ilustrace Zdeněk Burian, Vladimír Krb a Gustav Krum, 4. vydání,
61 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Bořivoj Záruba-Svět vymřelých zvířat
Bořivoj Záruba -
. . Jak se loví dinosauři
Rok vydání : 2007
Nakladatelství : Knižní klub
Počet stran : 160 stran
Bořivoj Záruba - Svět vymřelých zvířat
Artia Praha,
1983,
velmi dobrý stav,
orig. lamino vazba, ta je nepatrně odřená, ilustrovali Zdeněk Burian a Gustav Krum,
61 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
Bořivoj Záruba-Svět vymřelých zvířat
BORK Robert H. - The Antitrust Paradox. A Policy at War with Itself
Rok vydání :1978
- paperback, 462 p.
Borková M. - Voska V.
Achát 1999
BOŘKOVCOVÁ Hana - Tři cvoci a cizí holka
Rok vydání :1987
- il. K. Lhoták