Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 65 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:24
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
BOŘKOVCOVÁ Hana - Tři cvoci a cizí holka
Rok vydání :1987
- il. K. Lhoták
BOŘKOVCOVÁ Hana - Cizí holka
Rok vydání :1977
- il. K.Lhoták
Bořkovcová Hana - Cesta kolem světa za osmdesát let
Ocpl, 176 s., il. I. Strnad 1982 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Bořkovcová Hana - Tři cvoci a cizí holka
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1987
Ilustrace/foto: Lhoták K. čb celostránkové
Počet číslovaných stran: 367
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bořkovcová Hana - Tři cvoci a cizí holka
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1987
Ilustrace/foto: Lhoták K. čb celostránkové
Počet číslovaných stran: 367
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bořkovcová Hana - My tři cvoci
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1980
Ilustrace/foto: Lhoták K. čb
Počet číslovaných stran: 142
Poznámka ke knize: věnování bez souvislosti - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bořkovcová Hana - Tři cvoci a cizí holka
Ocpl, 372 s., ob a il. K. Lhoták 1987 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Bořkovcová, Hana - Stan, do kterého prší
Rok :1986
Bořkovec Pavel - II. Smyčcový kvartet
Obr., 32 s. 1932 Hudební matice, napsáno v jazyce: Česky
Borkovský - Architektura v českém národním dědictví
původní celoplátěná vazba s opotřebenou obálkou viz náhled, formát folio, velmi dobrý stav, přebal lehce odřený a na okrajích potrhaný, kniha obsahuje množství fotografických obrázků, map a nákresů, 877 stran, tištěno hlubotiskem a ofsetem Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury Rok vydání : 1961
Borkovsky A. B. - English-Russian dictionary of computers and programming
Vydavatel : Russky Yazyk Publishers, Moscow
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 332
Borkovsky A.B. - Englisch-russian dictionary of computers and programming (with explanations)
6000 terms
Vydavatel : Russky yazyk publishers Moscow
Rok vydání: 1987
Jazyk: Ruština
Počet stran: 333
Borkovský I. - Pražský hrad v době přemyslovakých knížat
Academia 1969
BORKOVSKÝ I. aj. - Dějiny Prahy
Rok vydání :1964
- 830 s., stav dobrý, desky ušpiněné
BORKOVSKÝ Ivan - Levý Hradec. Nejstarší sídlo Přemyslovců
Rok vydání :1965
- 92 s., včetně obrazových příloh
BORKOVSKÝ Ivan - Pražský hrad v době přemyslovských knížat
Rok vydání :1969
- 164 s., 31 příloh
Borkovský Ivan - Kostel Panny Marie na Pražském hradě-separatum
A4, Obr, 72 s. 1953 Památky archeologické XLIV, napsáno v jazyce: Česky
BORKOVSKÝ Ivan a kol. - Dějiny Prahy
Rok vydání :1964
- 832 s., velmi dobrý stav, obal chybí
Borland H. - Když legendy umírají
Nakladatel :Svoboda
Rok vydání :1977
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-Ziegler Z. bar obálka
Borland Hal - Když legendy umírají
Nakladatelství (edice): Svoboda - Jiskry
Rok vydání: 1977
Počet číslovaných stran: 256
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití
Born A. - Leeová Harper - Jako zabít ptáčka
Obálka a vazba Adolf Born. Velmi dobrý stav.
Praha 1963 SNKLU
8°,305s.,váz.
Born A. - Vančura Vladislav - Hrdelní pře anebo přísloví
Obálka a 6 celostránkových ilustrací Adolf Born.
Praha 1979 Odeon
8°,185s.,váz.
Born Adolf - Bilderbuch der Reisekunst
A4, Ocpl, 112 s., bar vyobr. 1982 Eulenspiegel, napsáno v jazyce: German
Bornand Marcel - Praha ve své slávě a utrpení
Vydavatel : Bursík a Kohout, Praha
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 174
Bornand, Marcel - Praha ve své slávě a utrpení
Vydavatel : Bursík a Kohout, Praha
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 171
Bornard M. - Praha ve své slávě a utrpení
Bursík a Kohout 1945 Praha
Borniche - Gang
Rok :1991
Borniche - Gang
Rok :1991
Borniche Roger - Gang
il. V. Zapadlík 1991 Práce, napsáno v jazyce: Česky
BORNICHE Roger - Třikrát inspektor Borniche
Rok vydání :1988
BORNICHE Roger - Gang
Rok vydání : 1975
Borniche Roger - Třikrát inspektor Borniche
Nakladatelství (edice): Odeon - 3x
Rok vydání: 1988
Počet číslovaných stran: 664
Poznámka ke knize: naprasklá vazba - vazba plátěná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Povídka o policajtovi, Gringo, Malťan
Borniche Roger - Třikrát inspektor Borniche
Nakladatelství (edice): Odeon - 3x
Rok vydání: 1988
Počet číslovaných stran: 664
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Povídka o policajtovi, Gringo, Malťan
BORNICHE Roger - Gang
Rok vydání :1991
- brož.,il.V.Zapadlík
BORNOFF NICHOLAS - JAPONSKO-VELKÝ PRŮVODCE NATIONAL GEOGRAPHIC
Podrobné popisy míst a související informace - Více než 180 barevných fotografií - 18 podrobných barevných map - Mapy na procházky a výlety autem - Speciálně připravené nákresy plánů budov a památek - Přehledná struktura knihy - Informace o hotelech, restauracích, možnostech nakupování a zábavy
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
ISBN: 80-251-2521-2
Boroda V. - Bez hrdinů
Maťa 1999
Borodin Sergej - Dmitrij Donský
Oppl, 456 s., typo S. Kohout, vazt. J. Šváb, b. ob. 1948 Borový, napsáno v jazyce: Česky
Borodina E. a Zdeněk - Naši kamarádi
60 stran, ilustrace autoři,původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Včela Rok vydání :
Boros L. - Osvobození k životu
Zvon 1994
BOROSSA J.,EMANUAL.R.,MOLLON P.,MUSIC G.,SEGAL J. - TÉMATA PSYCHOANALÝZY I. NEVĚDOMÍ AFEKTY A EMOCE ÚZKOST /26/
Řada příspěvků zpracovává popularizující, nikoli však povrchní formou vybraná témata psychoanalýzy, ukazuje jejich vztah ke každodennímu životu a jejich schopnost osvětlit povahu člověka, společnosti a kultury.
Vydavatel : PORTÁL
Jazyk: Čeština
Počet stran: 183
ISBN: 80-7178-609-8
Borotský J. - - Záludné mini ponorky
311 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání : 1990
BOROTSKÝ J. / KUNEŠ A - Záludné miniponorky
Rok vydání :1990
BOROTSKÝ J., KUNEŠ A. - Záludné miniponorky
Rok vydání :1990
BOROTSKÝ J., KUNEŠ A. - Záludné miniponorky
Rok vydání :1990
BOROTSKÝ J., KUNEŠ A. - Záludné miniponorky
Rok vydání :1990
Borotský J., Kuneš A. - Záludné miniponorky
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1990
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 311
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Borotský J., Kuneš A. - Záludné miniponorky
Nakladatelství (edice): Fakta a svědectví
Rok vydání: 1990
Ilustrace/foto: foto čb mapky nákresy
Počet číslovaných stran: 311
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: svazek 106.
Borotský J.,Kuneš A. - Záludné miniponorky
NV 1990
Borotský, J. a A. Kuneš - Záludné miniponorky
Rok :1990
BOROTSKÝ/ KUNEŠ - Záludné miniponorky
Rok vydání : 1990 Poznámka :brož.
Borovan Václav - Slavná letecká bitva o Británii
45 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Svaz letců ČSFR Rok vydání : 1991
BOROVAN Václav - Historie československého vojenského letectva 1914-1945
Rok vydání : 1998
BOROVANOVÁ VLASTA,KAMENÍKOVÁ PETRA - FRANCOUZŠTINA PRO SAMOUKY /+2CD AUDIO/
Naučte se francouzsky moderní metodou, s opakováním i humorem! Osvojte si slovní zásobu, která vám vystačí nejen na dovolenou. Naučte se správnému používání jazyka a základům francouzské gramatiky s pomocí 2 audio CD, která jsou součástí učebnice.
Vydavatel : FRAGMENT
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 224
ISBN: 80-253-0262-0
Borovanský Ladislav - Anatomie pro ošetřovatelky a ponocné síly lékařské
Obr, 160 s., 9 bar obr příl. 1952 Zdr. Nakl., napsáno v jazyce: Česky
Borovanský Ladislav - Anatomie
Ocpl, 192 s., XII bar obr příl. 1962 SZdrN, napsáno v jazyce: Česky
Borovanský, Ladislav a kolektiv - Soustavná anatomie člověka II
!!! POUZE II. DÍL !!!-obsahuje vkládaný věcný rejstřík k I. a II. dílu, v textu podtrháváno, do obrázků doplňovány popisky, apod. Rok :1967
Borovanský/ Hromada/ Kos/ Zrzavý/ Žlábek - Soustavná anatomie člověka I
A4, Ocpl, 592 s. 1967 SZN, napsáno v jazyce: Česky
BOROVEC PETR - MALBY A NÁTĚRY /EDICE STAVÍME-INTERIÉR/
Pokud jste se rozhodli oživit nebo dokonce změnit barvy ve vaší domácnosti a bezradně přemýšlíte, kde začít, přečtěte si tuto knihu. Její autor vám pomůže vybrat správný nátěr nebo malbu, poradí, jak upravit podklad a jaké nářadí použít při malbách a nátěrech uvnitř i venku. Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo se chystají 8222 jen 8220 natírat dřevěné či kovové předměty. Kniha popisuje technologické postupy včetně odstraňování nátěrů. Fotopříloha nabízí přehled nejpoužívanějších štětců, válečků, zakrývací techniky a jiných pomůcek. Se znalostmi získanými z této publikace se můžete směle pustit do úpravy interiéru či exteriéru vaší domácnosti nebo fundovaně sledovat, kontrolovat či jen rozumět postupu prací odborné firmy.
Vydavatel : ERA group
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 84
ISBN: 80-7366-083-3
BOROVICKA V. P. - Přísně tajné šifry
Rok vydání : 1982
BOROVICKA V. P. - Mistři tajné služby
Rok vydání : 1983
Borovičk - Vyzvědačky století
Rok :1970
Borovička - Vyzvědačky století
Rok :1973
Borovička - Vyuvědačky století
Rok :1970
BOROVIČKA V.P. - Vyzvědači z Tel Avivu
Rok vydání : 1992
BOROVIČKA V.P. - Výstřely ze zálohy
Rok vydání : 1976
BOROVIČKA V.P. - Vraždy ve státním zájmu
Rok vydání : 1992 Poznámka :brož.A4
BOROVIČKA V.P. - Smrtelně nebezpečné lásky
Rok vydání : 2001
BOROVIČKA V.P. - Procesy, které vzrušily svět
Rok vydání : 1989 Poznámka : brož.
BOROVIČKA V.P. - Pařížská Sureté pátrá
Rok vydání : 1992
BOROVIČKA V.P. - Milenky vražednice
Rok vydání : 1994
BOROVIČKA V.P. - Mafie
Rok vydání : 1985
BOROVIČKA V.P. - Mafie
Rok vydání : 1991
BOROVIČKA V.P. - Spadla z nebe
Rok vydání : 1967 Poznámka :il. Brychta
BOROVIČKA V.P. - Hřbitov vyzvědačů
Rok vydání : 1994
Borovička B.,Hrůza J. - Praha 1000 let stavby města
Panorama 1983
Borovička M. - Pearl Harbor 1941
Cesty 2001
Borovička Michael - Kolaboranti 1939-1945
BOROVIČKA Michael - Pearl Harbor 1941
Rok vydání : 2001 Poznámka :A4
BOROVIČKA MICHAEL - KOLABORANTI 1939-1945
Autor se sedmi životními příběhy evropských kolaborantů z let druhé světové války snaží odpovědět na často vznášenou otázku, zda právě Češi měli nějaký zvláštní talent na spolupráci s nepřítelem. V neposlední řadě jde však i sondu do psychologie těchto lidí: byli to většinou vlastenečtí zrádci , muži, jejichž prvotní motivací rozhodně nebyly peníze. Prohlašovali, že zachraňují své národy v obtížné a dramatické době, a při tom byli pouhým nástrojem okupační moci. Knihu doplňuje obrazová příloha obsahující řadu u nás dosud nepublikovaných snímků. Michael Borovička (nar. 1951) působí v současné době jako nezávislý publicista a překladatel. Specializuje se na české dějiny 19. století. Je autorem knih Kauza Karel Havlíček Borovský (1998), Pearl Harbor 1941. Ze zákulisí jednoho zákeřného přepadu (2001) a Tajné dějiny zednářských lóží (2002). Jako spolautor se podílel na vícedílné publikaci Galerie nesmrtelných (1999, 2000) a dvoudílné knize Drsný střed Evropy (2006). Je kmenovým autorem zeměpisného a cestopisného měsíčníku Lidé a země, kde publikuje cestopisné reportáže a třetím rokem již historický seriál o cestovatelích, polárnících a mořeplavcích. Spolupracuje také s měsíčníkem Dějiny a současnost a deníkem Lidové noviny.
Vydavatel : PASEKA
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 399
ISBN: 80-7185-846-1
BOROVIČKA V,P. - Vyzvědačky století
Rok vydání : 1995
Borovička V. P. - Tajemství temné komory
156 stran, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Dialog Rok vydání : 1998
Borovička V. P. - Vyzvědačky století
1970 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Téměř dokonalá vražda
1991 Dialog, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Procesy, které vzrušily svět
1989 Svoboda . 560 s., napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Vražda jasnovidce Hanussena
Ocpl, 240 s. 1968 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Přísně tajné šifry
Ocpl, 320 s. 1982 NV, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Mistři tajné služby
Ocpl, 500 s. 1969 LN, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Století šakalů
1985 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Vel ké kriminálne prípady I, II
Ocpl, 446, 422 s. 1989/90 Tatran, napsáno v jazyce: Slovensky
Borovička V. P. - Prípad Watergate
Ocpl, 368 s. 1977 Obzor, napsáno v jazyce: Slovensky
Borovička V. P. - Vyzvědačky století
Obr, 344 s. 1973 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Přísně tajné šifry
Ocpl, 320 s. 1982 NV, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Pistoníci divokého západu
pv, 280 s. 2001 Baronet, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Vražda jasnovidce Hanussena
Ocpl, 240 s., uvol. vaz. 1968 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
BOROVIČKA V. P. - Vraždy ve státním zájmu
Rok vydání :1992
- brož.
BOROVIČKA V. P. - Vyzvědačky století
Rok vydání :1970
- brož.
BOROVIČKA V. P. - Vyzvědačky století
Rok vydání :1970
- brož., stav dobrý
BOROVIČKA V. P. - Vyzvědači z Tel Avivu
Rok vydání :1979
BOROVIČKA V. P. - Výstřely ze zálohy. Neznámá historie známých atentátů
Rok vydání :1976
BOROVIČKA V. P. - Velké případy FBI
Rok vydání :1987
- 392 s.
BOROVIČKA V. P. - Velké případy FBI
Rok vydání :1987
- 392 s.
BOROVIČKA V. P. - Vražda jasnovidce Hanussena
Rok vydání :1968
BOROVIČKA V. P. - Velké případy FBI
Rok vydání :1987
- 392 s.
BOROVIČKA V. P. - Velké případy FBI
Rok vydání :1987
- 392 s.
BOROVIČKA V. P. - Téměř dokonalá vražda
Rok vydání :1991
BOROVIČKA V. P. - Tajemství špionáže
Rok vydání :1969
BOROVIČKA V. P. - Století šakalů
Rok vydání :1985
BOROVIČKA V. P. - Století šakalů
Rok vydání :1985
- mírně poškoz., bez obalu
BOROVIČKA V. P. - Století šakalů
Rok vydání :1987
BOROVIČKA V. P. - Století šakalů
Rok vydání :1985
BOROVIČKA V. P. - Přísně tajné šifry
Rok vydání :1982
- Fakta a svědectví, sv. 82
BOROVIČKA V. P. - Procesy, které vzrušily svět
Rok vydání :1989
- 559 s.
BOROVIČKA V. P. - Procesy, které vzrušily svět
Rok vydání :1989
- 559 s.
BOROVIČKA V. P. - Přísně tajné šifry
Rok vydání :1982
- mírně poškoz.
BOROVIČKA V. P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1969
BOROVIČKA V. P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1983
BOROVIČKA V. P. - Atentáty, které změnily svět
Rok vydání :1975
BOROVIČKA V. P. - Atentáty, které změnily svět
Rok vydání :1980
- brož., 544 s.
BOROVIČKA V. P. - Atentáty, které změnily svět
Rok vydání :1980
- brož., 544 s.
BOROVIČKA V. P. - Atentáty, které změnily svět
Rok vydání :1980
- brož., 544 s.
BOROVIČKA V. P. - Velké kriminální případy III.
Rok vydání :1991
- brož., 351 s.
Borovička V. P. - Století šakalů
270 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2008
BOROVIČKA V. P. - Velké kriminální případy III.
Rok vydání : 1991 Poznámka :brožovaná
BOROVIČKA V. P. - Slavné případy Interpolu
Rok vydání : 1993
BOROVIČKA V. P. - Mistři tajné služby
Rok vydání : 1969
BOROVIČKA V. P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1969
- 500 s.
BOROVIČKA V. P. - Mafie
Rok vydání :1985
- mírně poškoz.hřbet
BOROVIČKA V. P. - Přísně tajné šifry
Rok vydání :1982
- Fakta a svědectví, sv. 82
BOROVIČKA V. P. - Přísně tajné šifry
Rok vydání :1982
- Fakta a svědectví, sv. 82
Borovička V. P. - Vražda jasnovidce Hanussena
I. vydání, 283 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání : 1968
Borovička V. P. - Případ plukovníka Abela
Obr, 128 s. 1969 LN/ Saturn, napsáno v jazyce: Česky
Borovička V. P. - Vyzvědačky století
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1970
Jazyk: Čeština
Počet stran: 254
Borovička V. P. - Vyzvědači z Tel Avivu
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1992
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
BOROVIČKA V. P. - Procesy, které vzrušily svět
Rok vydání :1989
- 559 s.
Borovička V. P. - Téměř dokonalá vražda
Nakladatel :Dialog
Rok vydání :1991
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :obálka chybí
Borovička V. P. - Slavné případy Interpolu
Nakladatel :Dialog
Rok vydání :1993
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-kniha nese stopy častého používání
BOROVIČKA V. P. - Století šakalů
Rok vydání :1985
BOROVIČKA V. P. - Století šakalů
Rok vydání :1985
Borovička V.P. - Scotland Yard zasahuje
Práce 1991
BOROVIČKA V.P. - Watergate
Rok vydání : 1976 Poznámka :brož.
BOROVIČKA V.P. - Milenky a vrazi amerických prezidentů
Rok vydání : 1999
BOROVIČKA V.P. - Vyzvědačky století
Rok vydání :1970
- Orbis, 256 s.
BOROVIČKA V.P. - Vyzvědačky století
Rok vydání :1973
- brož., chybí obal
BOROVIČKA V.P. - Tajemství špionáže
Rok vydání :1969
- 176 s., A6
BOROVIČKA V.P. - Přísně tajné šifry
Rok vydání :1982
- Naše vojsko, 320 s., velmi dobrý stav
BOROVIČKA V.P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1974
- 2., přepracované vydání, 352 s.
BOROVIČKA V.P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1974
- 2., přepracované vydání, 352 s.
BOROVIČKA V.P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1969
- Lidové nakladatelství, 500 s.
BOROVIČKA V.P. - Vyzvědačky století
Rok vydání :1973
- 344 s.
BOROVIČKA V.P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1974
- II.doplněné vydání, 352 s.
BOROVIČKA V.P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1969
- 500 s.
BOROVIČKA V.P. - Výstřely ze zálohy
Rok vydání :1976
BOROVIČKA V.P. - Vrazi z dobré rodiny
Rok vydání :1998
BOROVIČKA V.P. - Velké kriminální případy I.
Rok vydání :1987
- brož.
BOROVIČKA V.P. - Velké kriminální případy III.
Rok vydání :1991
- brož.
BOROVIČKA V.P. - Případ Gordona Lonsdala
Rok vydání :1968
- brož.pošk.hřbet
BOROVIČKA V.P. - Procesy, které vzrušily svět
Rok vydání :1989
- brož.
BOROVIČKA V.P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1969
BOROVIČKA V.P. - Mistři tajné služby
Rok vydání :1969
- plát.vazba
BOROVIČKA V.P. - Mafie
Rok vydání :1985
- pošk.hřbet
BOROVIČKA V.P. - Přísně tajné šifry
Rok vydání :1982
Borovička V.P. - Watergate
Orbis 1976
Borovička V.P. - Vyzvědačky století
Dialog 1995
Borovička V.P. - Vyzvědači z Tel Avivu
NV 1979
Borovička V.P. - Velké případy FBI
Práce 1987
Borovička V.P. - Velké kriminální případy I.
NV 1987
Borovička V.P. - Velké kriminální případy III.
NV 1991
Borovička V.P. - Velké kriminální případy
NV 1989
Borovička V.P. - Téměř dokonalá vražda
Víkend 1996
Borovička V.P. - Procesy,které vzrušily svět
Svoboda 1989
Borovička V.P. - Scotlant Yard zasahuje
Práce 1991
Borovička V.P. - Tajemství špionáže
Pragopress 1969
Borovička V.P. - Případ plukovníka Abela
LN 1969
Borovička V.P. - Mistři tajné služby
LN 1969
BOROVIČKA V.P. - Vyzvědačky století
Rok vydání : 1970 Poznámka :Brož.
BOROVIČKA V.P. - Vražda jasnovidce Hanussena
Rok vydání : 1968
BOROVIČKA V.P. - Velké případy FBI
Rok vydání : 1987
BOROVIČKA V.P. - Velké kriminální případy II.
Rok vydání : 1989 Poznámka :brož.
BOROVIČKA V.P. - Velké kriminální případy I.
Rok vydání : 1987 Poznámka :brož.
BOROVIČKA V.P. - Století šakalů
Rok vydání : 1987 Poznámka :váz.
BOROVIČKA V.P. - Atentáty, které měly změnit svět
Rok vydání : 1980 Poznámka :brož.
BOROVIČKA V.P. - Procesy, které vzrušily svět
Rok vydání :1989
- brož.
BOROVIČKA V.P. - Přísně tajné šifry
Rok vydání :1982
- Fakta a svědectví, sv. 82
BOROVIČKA V.P. - Scotland Yard zasahuje
Rok vydání : 1991
Borovička V.P. - Téměř dokonalá vražda
Dialog 1991
Borovička V.P. - Přísně tajné šifry
NV 1982
BOROVIČKA V.P. - PAŘÍŽSKÁ SURETÉ PÁTRÁ
Oblíbený autor literatury faktu představuje čtenářům bohatou a slavnou historii pařížské policie. V 18 napínavých a poučných příbězích ukazuje, jak se formoval, rozvíjel a zdokonaloval boj se zločinem ve Francii, od dob Velké francouzské revoluce až do nedávné současnosti. Kniha navazuje na loni vydané dvousvazkové dílo Scotland Yard zasahuje a dovršením celého cyklu popisujícího vývoj vyšetřovacích metod nejslavnějších policejních sborů vyjde pod názvem Velké případy FBI.
Vydavatel : BARONET
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 376
ISBN: 80-7384-010-5
BOROVIČKA V.P. - Velké případy FBI
Rok vydání :1987
- brož.
BOROVIČKA V.P. - Případ Gordona Lonsdala
Rok vydání :1969
- brož.
Borovička V.P. - Století šakalů
Nakladatel :Svoboda
Rok vydání :1985
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-490 str.
Borovička V.P. - Století šakalů
Svoboda 1985
BOROVIČKA V.P. - STOLETÍ ŠAKALŮ
Těžko překonatelný mistr literatury faktu nenechal bez povšimnutí ani bobtnající novodobý druh hromadného násilí - terorismus. Ve své knize skládá mozaiku příběhů, které sledují jeho šířící se kořeny dějinami druhé poloviny 20. století. Deset nejznámějších, poctivě zdokumentovaných teroristických činů z tohoto období, představuje čtenáři nástup palestinského hnutí, komunistické bojůvky v západní Evropě, jihoamerická hnutí i další méně známé příběhy.
Vydavatel : BARONET
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
ISBN: 80-7384-133-1
Borovička Václav Pavel - Procesy, které vzrušily svět
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1989
Počet číslovaných stran: 557
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Třináct proslulých soudních případů od biblických dob až po nedávnou minulost
Borovička Václav Pavel - Procesy, které vzrušily svět
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1989
Počet číslovaných stran: 557
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Třináct proslulých soudních případů od biblických dob až po nedávnou minulost
Borovička Václav Pavel - Scotland Yard zasahuje
Nakladatelství (edice): Práce - Kamarád
Rok vydání: 1991
Počet číslovaných stran: 404
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Borovička Václav Pavel - Velké případy FBI
Nakladatelství (edice): Kamarád
Rok vydání: 1987
Počet číslovaných stran: 380
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Borovička Václav Pavel - Mafie
Nakladatelství (edice): Naše vojsko -Fakta a svědectví
Rok vydání: 1985
Počet číslovaných stran: 379
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Borovička Václav Pavel - Století Šakalů
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1985
Počet číslovaných stran: 494
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOROVIČKA VÁCLAV PAVEL - CHALUPÁŘI
Kultovní televizní seriál vychází konečně i v knižním zpracování. Oblíbený autor i zde s laskavým humorem líčí oba hlavní protagonisty a jejich vtipné dialogy. Diváci seriálu snad nebudou zklamáni, všechny postavy i jejich humorné epizody vyvstanou živě před jejich očima. Uvedených jedenáct částí je vždy doplněno kapitolou s pohledem do zákulisí.
Vydavatel : Nakladatelství XYZ
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 270
ISBN: 80-7388-243-3
Borovička Václav Pavel - Tajemství špionáže
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1969
Ilustrace/foto: Rocman V. dvoubarevné
Počet číslovaných stran: 307
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
BOROVIČKA Václav Pavel - Atentáty, které měly změnit svět I.,II.
Rok vydání : 1992 Poznámka :A 4, 2 sv.
Borovička Václav Pavel - Přísně tajné šifry
Nakladatelství (edice): Naše vojsko -Fakta a svědectví
Rok vydání: 1982
Počet číslovaných stran: 315
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav dobrý se stopami použití
Borovička Václav Pavel - Mistři tajné služby
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1983
Počet číslovaných stran: 535
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Borovička Václav Pavel - Téměř dokonalá vražda
Nakladatelství (edice): Dialog
Rok vydání: 1991
Počet číslovaných stran: 270
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: 4. Svazek řady Velké kriminální případy
Borovička Václav Pavel - Století Šakalů
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1985
Počet číslovaných stran: 494
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Borovička Václav Pavel - Procesy, které vzrušily svět
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1989
Počet číslovaných stran: 557
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: Třináct proslulých soudních případů od biblických dob až po nedávnou minulost
Borovička Václav Pavel - Vyzvědači z Tel Avivu
Nakladatelství (edice): Fas
Rok vydání: 1979
Počet číslovaných stran: 349
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Borovička, M. Fojtík, J. Baletka, L. - Valašské Meziříčí
110 čb celostránkových fotografií. Seznam vyobrazení.
Vydavatel : Profil, Ostrava
Rok vydání: 1973
Jazyk: Čeština
Počet stran: 145
Borovička, V. P. - Mistři tajné služby
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 539
Borovička, V.P. - Velké kriminální případy II.
NV, Fakta a svědectví Rok :1987
Borovička, V.P. - Velké kriminální případy
NV, Fakta a svědectví Rok :1987
Borovička, V.P. - Velké kriminální případy III.
NV, Fakta a svědectví Rok :1987
Borovička, V.P. - Procesy, které vzrušily svět
edice Omnia Rok :1989
Borovička, V.P. - Procesy, které vzrušily svět
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 554
Borovička, Václav Pavel - Watergate
Rok :1976
Borovička, Václav Pavel - Tajemství špionáže
Rok :1969
Borovička, Václav Pavel - Velké kriminální případy II.
Rok :1989
Borovička, Václav Pavel - Mafie
Rok :1985
Borovička, Václav Pavel - Století šakalů
Rok :1985
Borovička, Václav Pavel - Mateřské znaménko
Rok :1985
Borovička, Václav Pavel - Mistři tajné služby
Rok :1983
Borovička, Václav Pavel - Výstřely ze zálohy
Rok :1976
Borovička, Václav Pavel, věnovací vpiska - Vražda jasnovidce Hanussena
Rok :1968
BOROVIČKA,BUDÍNSKÝ,ČERVINKA,HOLEČEK,MIŠKOVSKÝ A KOL. - CESTOMÁNIE I.
První z řady publikací vycházejících z populárního televizního pořadu. Každá z kapitol přibližuje několik zajímavých míst deseti zemí a oblastí: Chorvatska, Mexika, Francie, Egypta, USA, Řecka, Thajska, Norska, Indie a Pobaltí. Podíváme se na největší písečnou dunu v Evropě, na mexické tržiště, setkáme se s indickými polykači kamenů, nebo se pokocháme pohledem na fjordy dalekého severu. Kapitoly jsou ilustrovány mnoha fotografiemi a mapami, doplněny rozhovorem s režisérem televizního pořadu a také aktuálními praktickými informacemi o každé ze zemí.
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 206
ISBN: 80-7011-908-X
BorovičkaV. P. - Watergate
Obr, 360 s. 1976 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Borovičková Adriena, uspořádala - Voskovec a Wachsmanni z rodinné kroniky a dopisů
302 stran, původní vazba ls obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Lidové nakl., Praha Rok vydání : 1996
Borovskij, Aleksandr D. * Evgenija N. Petrova - Anastasia Khoroshilova - Notes on the Way
Papírová, nakl. vazba ISBN: 3-938051-41-8. Petersburg, Palace Edition, [2006], 118 S., 4° s barevnými fotografiemi v textu. Zcela nová kniha text anglicky. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
Borovský - Epigramy
42 stran, původní brož, obálka mírně umouněna, stav velmi dobrý, typo a ilustrace P. Pištělka Vydavatel : Jekatěrinburg, Informační-osvětový odbor Rok vydání : 1919
BOROVSKÝ F.A. - Čechy sv.VIII. Táborsko
Rok vydání : 1892 Poznámka :A 4++, orig.červenozlatá vazba
Borovský Havlíček Karel - Kapitola o kritice
40 stran, číslovaný výtisk ex. 134/300, tištěnu na japanu Banzay, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : A. J. Vodák, Praha Rok vydání : 1926
Borovský Havlíček Karel - Tyrolské elegie
Knihovna Naše i cizí květy, na přídeští nalepeno ex libris, ilustrace Mac Frič, číslovaný výtisk ex. 40/?, původní celopapírová vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Kroužek umělců F. J. Havelka, Praha Rok vydání : 1921
Borovský Havlíček Karel - Básnické dílo
ilustrace O. Janešek, A. Hoffmeister, A. Pelc, Z. Seydl, J. Trnka, 260 stran, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : SNHKLU Rok vydání : 1962
Borovský Havlíček Karel - Výbor z díla
219 stran, ilustrace a obálka Josef Lada, původní vazba s opotřebenou obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1954
Borovský Havlíček Karel - Básně
157 stran, celokožená vazba 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1956
Borovský Havlíček Karel - Kniha veršů
40 obrázků František Bidlo, vazbu navrhl Ladislav Sutnar, polokožená původní nakladatelská vazba s vevázanou obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání : 1934
BOROVSKÝ K. H. - Výbor z poesie
Rok vydání :1951
- brož., ob. J.Bursík
BOROVSKÝ K. H. - Výbor z díla. S obrázky Josefa Lady
Rok vydání :1954
BOROVSKÝ K. H. - Výbor z díla. S obrázky Josefa Lady
Rok vydání :1954
- poškoz.obal
BOROVSKÝ K. H. - Křest sv. Vladimíra
Rok vydání :1911
- brož.
BOROVSKÝ K. H. - Křest sv. Vladimíra. Legenda z historie ruské/Epigramy.Výbor
Rok vydání :1958
- ob. Z.Sklenář
BOROVSKÝ K. H. - Cesta kolem světa ve dvou tisících verších
Rok vydání :1967
BOROVSKÝ K. H. - Básnické dílo
Rok vydání :1950
BOROVSKÝ K. H. - Strmé cesty
Rok vydání : 1990
BOROVSKY K. H. - Obrazy z Rus
Rok vydání : 1927
BOROVSKY K. H. - Křest sv. Vladimíra
Rok vydání : 1927
BOROVSKÝ K. H. - Křest sv. Vladimíra. Legenda z ruské historie
- Vaněk a Votava, brož., 64 s.
Borovský k. H. - Stokrát plivni do moře
Nakladatel :ČS
Rok vydání :1990
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-Šalamoun J. čb a bar il., čb foto
BOROVSKÝ K. Havlíček - Není církev jako církev
Rok vydání : 1961
Borovský K.H. - Epigramy
KMa 2001
Borovský K.H. - Duch . Národních novin .
Mazáč 1929, pův.vazba
BOROVSKÝ K.H. - Úvodníky z Národních Novin 1848,1849,1850
Rok vydání : 1898
BOROVSKÝ K.H. - Životní dílo
Rok vydání : 1930 Poznámka :polokož. vazba
Borovský K.H. - Král Lávra
Praha 1940, pův.brož, druhý svazek soukromé bibl.edice Národní poklad
BOROVSKÝ Karel - Kniha veršů
Rok vydání : 1938 Poznámka :úprava SUTNAR
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Lid a národ
Rok vydání : 1981 Poznámka :České myšlení sv.10
Borovský Karel Havlíček - Kniha veršů
Nakladatelství (edice): Snklhu
Rok vydání: 1953
Ilustrace/foto: Aleš M. Kratochvíl Z. Gellner F. Lada J.
Počet číslovaných stran: 325
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Výbor z díla
Rok vydání :1954
- na každé straně il. J. Lada, A4, poškoz. obal, pro děti i dospělé, próza i poezie
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Moje píseň
Rok vydání : 1971
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Básnické dílo
Rok vydání : 1962 Poznámka :váz.,A4
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Duch národních novin
Rok vydání : 1971
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Tyrolské elegie/Král Lávra/ Křest sv. Vladimíra
Rok vydání : 1960 Poznámka :A 4, il.Lada
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Obrazy z Rus.
Rok vydání : 1921
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Cesta na Rus
Rok vydání : 1947
Borovský Karel Havlíček - Křest sv. Vladimíra
Nakladatelství (edice): Alois Hynek
Rok vydání: 1900
Ilustrace/foto: Černý V. čb
Počet číslovaných stran: 53
Poznámka ke knize: Přední strana desek podlepena papírem, zadní se nedochovala. - vazba měkká stav horší viz popis
Doplňující údaje: Legenda z ruské historie.
Borovský Karel Havlíček - Výbor z díla
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1954
Ilustrace/foto: Lada J. čb
Počet číslovaných stran: 219
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: S obrázky Josefa Lady
Borovský Karel Havlíček - Vojna s hloupostí a zlobou
Výbor prozaickách i básnických děl všestraně představují K. H. Borovského.
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 305
Borovský Karel Havlíček - Epištoly Kutnohorské
Nakladatelství (edice): Alois Neubert
Rok vydání: 1851
Počet číslovaných stran: 89
Poznámka ke knize: - vazba brožovaná
Doplňující údaje: Dle druhého rozmnoženého vydání z roku 1851.
BOROVSKÝ Karel Havlíček - Výbor z díla
Rok vydání : 1954 Poznámka :A 4, il. Lada
BOROVSKÝ KAREL HAVLÍČEK,ŠANDA MICHAL - DOPISY
Ze rtěnky se místo karmínově červeného válečku vysoukala včela. V zrcadle se zmnožila v roj a roj se usadil v komodě. Za česno slouží mosazné úchytky ve tvaru lvích hlav včelám se v hřívách lvů dobře přistává. Medové plásty si zbudovaly mezi košilemi a v huňaté zimní fusekli mají matečník. Havlíček se zase v Brixenu mohl ukousat nudou, a proto si předplatil včelařské časopisy. Včely, to už je téma na korespondenci jako prase. A o praseti se tu rovněž dočtete, i o ňufání prasečím rypáčkem. Ústředním tématem knihy je ovšem otázka po smyslu literatury. Čím méně o věci víme, o to vehementněji o ní kafráme a vytváříme odvážné teorie, jaké by skutečnému odborníkovi nepřišly na odborností svázanou mysl. Havlíček a Šanda jsou v uvažování svobodní. Nerozumějí ničemu, dělají do včel.
Vydavatel : DYBBUK
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 136
ISBN: 80-86862-85-9
Borovský sest. - Karel Vik-popisný seznam grafického díla
Nakladatel :SNKLHU
Rok vydání :1955
Stav knihy :horší stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :obálka chybí
-350 str., z toho 190 str. textu, 120 str. příloh-16 bar a 104 čb repro, rezavé skvrny na vazbě
Borovský, F. A. - Čechy, II. díl - Vltava
Dobová vazba se zlacením a zdobeným hřbetem. Praha, J. Otto, 227 S., Fol. Perfektní stav.
Borovský, F.A. Šubert, Fr. Ad. - Čechy - Praha, III. díl - 1 2
společnou prací spisovatelův a umělcův českých. OCelopl. nakladatelsaké vazby s bohatým zlacením mramorovaná ořízka. Praha, J. Otto, 335 S. 505 S., Fol. Doplněno bohatou obrazovou výzdobou. Oba svazky ve velmi slušném stavu - u druhého svazku uvolněna vazba. Místy řídce obejvující se flíčky stáří. Jinak nepoškozeno.
Borovský, Karel Havlíček
- Obrazy z Rus
Nakladatel : L. Mazáč Praha
Rok vydání (číslo vydání) : 1927 ()
Borovský, Karel Havlíček - Epigramy
OBrož. Jekatěrinburg, [1919], 42 S., 8° s chromolit. iniciálkami. Obálka nepatrně ušpiněna. Jinak velmi slušný stav.
Borovský, Karel Havlíček - Epigramy - Jekatěrinburgské vydání 1919
Kožená, měkká vazba. Jekatěrinburg, Osvětový odbor M.V., 1919 úprava P. Pištělky, 42 S., 12° s barevnými ilustracemi v textu. Velmi pěkný stav.
Borovský, Karel Havlíček - Epigramy - Jekatěrinburgské vydání 1919
Celopl. vazba. Jekatěrinburg, Osvětový odbor M.V., 1919 úprava P. Pištělky, 42 S., 12° s barevnými ilustracemi v textu. Velmi pěkný stav.
Borovský, Karel Havlíček - Epigramy. Nezkrácené vydání.
Brož., 179 str., malá 8°. Chicago, 1911. Uvnitř skvrny od vody, hřbet rozpadlý, jinak dobře zachovalé.
BOROVÝ - 70 básní z podsvětí
Rok vydání : 1938 Poznámka :1. vydání, brožovaná
BOROVÝ - 100 sonetů zachránkyni věčného studenta
Rok vydání : 1937 Poznámka :3. vydání, brožovaná
BORRADORI GIOVANNA - FILOSOFIE V DOBĚ TERORU ROZHOVORY S J.HABERMASEM A J.DERRIDO
Kniha rozhovorů Giovanny Borradori s Jacquesem Derridou a Jürgenem Habermasem vznikla bezprostředně po teroristickém útoku na Twin Towers 11. září 2001. Derrida i Habermas analyzují problém současného terorismu v rámci reflexe osvícenského projektu moderního světa, tj. světa jehož podstatou je racionalismus a racionalistické pojetí rozumu. V doplňujícím textu G. Borradori podává zasvěcený úvod do myšlení obou filosofů. Publikace tak umožňuje porozumět stanoviskům obou filosofů, i těm čtenářům, kteří se přímo neorientují v odborné filosofické literatuře.
Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 190
ISBN: 80-246-0907-X
BORSBEY JANET, SWAN RUTH - CROSSING CULTURES REÁLIE ANGLICKY MLUVÍCÍCH ZEMÍ
Průvodce světem zemí, ve kterých se mluví anglicky. Učebnice obsahuje spoustu informací o životě v těchto zemích.
Vydavatel : INFOA agentura
Jazyk: Čeština
Počet stran: 161
ISBN: 80-7240-683-8
BORSCHEID PETER - VIRUS ČASU KULTURNÍ DĚJINY ZRYCHLOVÁNÍ /EDICE KOLUMBUS/
Kniha o kulturní historii zrychlování času. Peter Borscheid začíná popisem pozvolného tempa středověku a pokračuje až k honu za každou nanosekundou v dnešní době. Nezůstaneme jen u podnikatelů, techniků a politiků, jakkoli jsou jejich konání důležitá, ale budeme si všímat i sportovců, hospodyň a umělců. Vysvětlíme, proč jedni považují zrychlování za atraktivní a druzí v něm naopak vidí zákeřnou infekční chorobu. Ukážeme si, jak zrychlování změnilo nejen každodenní život mužů a žen, nýbrž i výtvarnou, hudební a filmovou tvorbu. Kniha nezamlčuje ani negativní následky rychlosti, například svištící střely trhající na kusy křehká lidská těla. Všímá si stejně tak obětí rychlosti jako inženýrů, kteří sice konstruují mamutí bezpečnostní systémy, s jejichž pomocí chtějí zajistit hladký chod našeho uhánějícího světa a zároveň ochránit člověka před negativními následky zrychlování, ale současně tím pohánějí svět k ještě vyššímu tempu. V žádném případě nechce autor dělat z rychlosti strašáka. Chce podat pravdivou zprávu o vývoji jednoho dílčího fenoménu naší technické civilizace. Chce ukázat, jak princip zrychlování v dobrém i špatném smyslu zapustil kořeny v pracovním i soukromém životě jednotlivců a jak proměnil a nadále proměňuje naše normy, hodnoty a mentalitu.
Vydavatel : Mladá fronta a.s.
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 488
ISBN: 80-204-1419-9
BORSKA Ilona - Hanka v Paříži
Rok vydání : 1995
Borská - Příběh staršího bratra
I. vydání, původní celoplátěná vazba s obálkou, intaktní stav Vydavatel : Albatros Rok vydání : 1987
Borská - Coppélia
Rok :1970
BORSKÁ Ilona - Trubadúři a ztracená švadlena
Rok vydání : 1983
BORSKÁ Ilona - Poutník pod hvězdami
Rok vydání : 2004 Poznámka :nová
BORSKÁ Ilona - Výpravy s paní Klomínkovou
Rok vydání : 1985 Poznámka :A 4
BORSKÁ Ilona - Praha má tajemná
Rok vydání : 2005
Borská I. - Příběh staršího bratra
Albetros 1987,ed.Životopisy,Jos Čapek
Borská I. - Moje město Otázka
Primus 1996
Borská I. - Poutník pod hvězdami
Motto 2004
Borská Ilona - Menuet v hangáru
230 stran, obálka Miroslav Habr, I. vydání, původní vazba celoplátěná s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1985
BORSKÁ Ilona - Ve čtvrtek budeme dospělí
Rok vydání :1977
- il. J.Žemlička, chybí obal
BORSKÁ Ilona - Za dvě čárky prázdniny
Rok vydání :1980
- il. G.Filcik
BORSKÁ Ilona - Kdo byl Hamza ?
Rok vydání :1992
BORSKÁ Ilona - Hanka v Paříži
Rok vydání :1995
- jako nové
BORSKÁ Ilona - Komu zlatá brusle?
Rok vydání : 1974 Poznámka :il. Born
BORSKÁ Ilona - Menuet v hangáru
Rok vydání :1985
Borská Ilona - Komu zlatá brusle ?
ilustrace a obálka Adolf Born, 159 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1988
Borská Ilona - Komu zlatá brusle?
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
BORSKÁ Ilona - Doktorka z domu trubačů
Rok vydání : 1978
BORSKÁ Ilona - Trůn na kterém se stojí
Rok vydání : 1975 Poznámka :E. Bosáková
BORSKÁ Ilona - Příběh staršího bratra
Rok vydání : 1987
BORSKÁ Ilona - Menuet v hangáru
Rok vydání : 1985
BORSKÁ Ilona - Dekameron z nočního letiště
Rok vydání : 1982
BORSKÁ Ilona - Cizí tvář v mém zrcadle
Rok vydání : 1997
BORSKÁ Ilona - Mirka s Jirkou a cihlový kluk
Rok vydání : 1983
BORSKÁ Ilona - Osud jednoho Čecha
Rok vydání :1984
Borská Ilona - Trubadúři a ztracená švadlena
Ilustroval Jiří Kalousek.
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 199
Borská Ilona - Trůn, na kterém se stojí
226 stran, I. vydání, původní vazba s obálkou, velmi dobrý stav, obálka opotřebena ! Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1975
Borská Ilona - Komu zlatá brusle?
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: Born A. čb a barevné celostránkové
Počet číslovaných stran: 160
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
BORSKÁ Ilona - Doktorka z domu trubačů
Rok vydání :1979
BORSKÁ Ilona - Cesta pro Hanku
Rok vydání : 1993 Poznámka :A6
BORSKÁ ILONA - DOKTORKA Z DOMU TRUBAČŮ
Literární zpracování životního příběhu české doktorky Vlasty Kálalové-Di Lottiové, která se ve dvacátých letech tohoto století vydala sama do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici. Literárním zpracováním osudů této lékařky připomněla a přiblížila Ilona Borská osobnost výjimečné ženy, jež se celým svým životem, pohledem na svět a nezměrným odhodláním stala velikým příkladem a ovlivnila nejen své současníky. Fotografická příloha.
Vydavatel : MOTTO
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
ISBN: 80-7246-314-4
Borská Ilona - Příběh staršího bratra-J. Čapek
A4, Ocpl, 358 s., foto, il. J. Čapek 1987 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Borská Ilona - Příběh staršího bratra
352 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena-kniha uložena v ANTIKVARIÁTU V LOMNICI NAD LUŽNICÍ !
Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1987
Borská Ilona - Doktorka z domu trubačů
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
Počet stran: 364
BORSKÁ Ilona - Doktorka z domu trubačů
Rok vydání : 1993 Poznámka :brožovaná
BORSKÁ Ilona - Dekameron z nočního letiště
Rok vydání :1982
- několik umazaných listů
Borská Ilona - Příběh staršího bratra
Cpl, 314 s. 1986 příloha LD, napsáno v jazyce: Česky
BORSKÁ Ilona - Trubadúři a ztracená švadlena
Rok vydání : 1983
Borská Ilona, Štika Ivo - Letci v bouři
fotografie, ilustrace H. Wernischové, vyšlo v edici Třináct
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1991
Jazyk: Čeština
Počet stran: 270
Borská Ilona, Štuka Ivo - Letci v bouři
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - edice 13
Rok vydání: 1991
Ilustrace/foto: Wernischová H. čb
Počet číslovaných stran: 269
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Borská Ilona, Štuka Ivo - Letci v bouři
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - edice 13
Rok vydání: 1991
Ilustrace/foto: Wernischová H. čb
Počet číslovaných stran: 269
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Borská Ilona, vypravuje - Coppélia
62 stran, ilustrace Milada Mikulová, původní celoplátěná vazba s obálkou 4°, velmi dobrý stav, obálka mírně opotřebena a cca 1 cm natržena Vydavatel : Artia, Praha Rok vydání : 1970
BORSKÁ Ilona-ŠTUKA Ivo - Letci v bouři
Rok vydání : 1991
BORSKÁ Ilona-ŠTUKA Ivo - Letci v bouři
Rok vydání :1991
BORSKÁ Ilona/ŠTUKA Ivo - Letci v bouři
Rok vydání :1991
- jako nová
BORSKÁ Ivana - Ve čtvrtek budeme dospělí
Rok vydání : 1977
Borská, Ilona
- Dekameron z nočního letiště
Nakladatel : Vyšehrad
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()
Borská, Ilona - Komu zlatá brusle
Albatros Rok :1974
Borski Lech - Talisman z azurové země
Ocpl, 322 s., il. Z. Krejčová 1990 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
Borský Boleslav - Svatební noc u lesního jezera
Oppl, 340 s. b.d. Proud, napsáno v jazyce: Česky
Borský Jiří - - Desinfekční technika
Boj se škůdci, desinfekce, odhmyzování, hubení hlodavců, původní brož 8°, četné obrázky v textu, Technické příručky Práce sv. 74, velmi dobrý stav Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1951
BORSKÝ Karel - Zítra začne obyčejný den
Rok vydání :1984
BORSKÝ Lev - Znovudobytí samostatnosti
Rok vydání : 1929 Poznámka :brož.
Borský, Karel - Zítra začne obyčejný den
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 350
Borščagovskij - Utkání smrti
Rok :1961
Borščagovskij Alexandr - Zmizeli beze stopy
Oppl ob. a předs. Born/Jelínek 1958 Sv Sov, napsáno v jazyce: Česky
BORTZ II. Walter M. - Zdravě a úspěšně až do přirozené stovky
Rok vydání :1995
- brož., 258 s., velmi dobrý stav
Bortz Walter M. - Zdravě a úspěšně až do přiroz. stovky
1995 Alternativa, napsáno v jazyce: Česky
BORTZ WALTER M. - ZDRAVĚ A ÚSPĚŠNĚ AŽ DO PŘIROZENÉ STOVKY SLAVNÝ AMERICKÝ LÉKA
Kniha amerického lékaře přináší nové pohledy na proces stárnutí a radí, jak se dožít vysokého věku.
Vydavatel : ALTERNATIVA
Rok vydání: 1995
Jazyk: Čeština
Počet stran: 258
Borushek, Allan - Calorie counter
Rok :1993
BORY Jean-Louis - Má ves za času německého
Rok vydání :1966
- ob.a frontispis J.Lukavský
Bory, Jean-Louis - Má ves za času německého
Rok :1966
Borylawski Maxim - Česká ulička
Ocpl, 278 s., fotoalbum 32 s., ob a il. Neprakta 1958 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky
BORYSENKO JOAN - CESTA ŽENY K BOHU /RELIGIO SV. 3/
Ženy tvoří nejpočetnější skupinu církevních odpadlíků v západní společnosti. Náboženské a rituální praktiky, jež vytvořili muži, mohou být pro ženy značně odtažité, protože ženy se samy definují zpravidla skrze své vztahy k druhým tedy spíše jako součásti nějaké širší komunity či sítě než coby izolované lidské bytosti a mají proto také větší tendenci nalézat Boha uvnitř sebe, a nikoli jako něco, co existuje vně, či stranou jejich života. Joan Borysenko, přední americká lékařka a odbornice zabývající se ženským duchovním světem, se v této své nejznámější knize zaměřila na ženské všekulturní podobnosti a hledá rysy, jež jsou všem ženám planety společné: to, že jsou odnepaměti ochránkyněmi života, že jsou těmi, kdo poskytoval útěchu a péči. Na příkladech z křesťanských, židovských, buddhistických, hinduistických a muslimských tradic dokládá autorka, jak ženy všech věků a kultur ve skutečnosti putují k Bohu. Prostřednictvím neotřelého pohledu na staré tradice, příkladů z vlastní lékařské praxe i z mnoha let workshopů rozvoje ženské spirituality, nových rituálů, příběhu svého vlastního i příběhů jiných, které potkala na jejich cestě za Bohem, pomáhá Borysenko ženám vyléčit jejich hněv vůči vlastním náboženským tradicím, a pomáhá jim nalézt takové formy vnitřního rozvoje, jež by byly ztělesněním jejich nejhlubších duchovních potřeb.
Vydavatel : DharmaGaia
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 304
ISBN: 80-86685-14-4
BORYSENKO JOAN A MIROSLAV - LÉČIVÁ MOC MYSLI
Ve své nové knize Borysenkovi umně skloubili své rozsáhlé odborné znalosti medicíny, metafyziky, spirituality a alternativních terapeutických forem, aby stvořili překrásné a pozoruhodné dílo, které ukazuje, jak lze využít úžasného potenciálu ducha k léčení tělesných i emocionálních potíží. Originálním, leč přístupným způsobem autoři vysvětlují, jak myšlenky a činy ovlivňují naši tělesnou schránku a jak se můžeme vyvarovat různým onemocněním pramenícím z úzkosti a strachu.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 229
ISBN: 80-7205-054-0
Boryslawski M. - Česká ulička
Nakladatel :Melantrich
Rok vydání :1958
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
- Neprakta čb il.
BORYSLAWSKI Maxim - Česká ulička
Rok vydání : 1958
Boryslawski Maxim - Česká ulička
Ocpl, 278 s., 32 s obr příl., il. Neprakta, b. ob. 1957 Sv Slovo/Melantrich, napsáno v jazyce: Česky
BORZOVÁ CLAUDIA A KOL. - NESPAVOST A JINÉ PORUCHY SPÁNKU PRO NELÉKAŘSKÉ ZDRAVOTNICKÉ
Kniha přináší kompletní přehled informací o spánkových poruchách. Vysvětluje, co jsou spánkové poruchy, jaké jsou jejich typy, příčiny, klinické projevy i způsoby a možnosti diagnostiky a komplexní léčby. Zdůrazňuje jejich zdravotní, společenské i ekonomické důsledky pro jednotlivce i společnost, což dokreslují kazuistiky popisující nejčastější případy. Publikace je určená zejména studentům nelékařských zdravotnických oborů.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
ISBN: 80-247-2978-7
BOSÁK František - Dějiny města Frýdlantu n. Ostr.
Rok vydání : 1947
Bosch Gerald - 1000 napínavých experimentů
Nakladatelství (edice): Nava
Rok vydání: 2001
Ilustrace/foto: čb ilustrace Valentinelli M.
Počet číslovaných stran: 195
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav velmi dobrý
Bosco H. - Měsíční pahorek v dlani
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1987
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
Bosco Henri - Měsíční pahorek v dlani
1987 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky
BOSCO Henri - Měsíční pahorek v dlani
Rok vydání :1987
- ob. Hegar
BOSCO Henri - Měsíční pahorek v dlani
Rok vydání :1987
- ob. Hegar
BOSCO Henri - Měsíční pahorek v dlani
Rok vydání :1987
- ob. M.Hegar
BOSCO Henri - Měsíční pahorek v dlani
Rok vydání :1987
- plát.vazba
BOSCO Henri - Měsíční pahorek v dlani
Rok vydání :1987
- plát.vazba
Bosco Henri - Měsíční pahorek v dlani
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1987
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
Bosco Henri - Měsíční pahorek v dlani
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1987
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOSCO Henri - Měsíční pahorek v dlani
Rok vydání :1987
Bosetzky Horst - jinak je s tebou amen!
1996 Albatros, napsáno v jazyce: Česky
BOSETZKY Horst - jinak je s tebou amen!
Rok vydání : 1996
Bosetzky K. - Na vraždu je treba dvoch, Réžiu má mrtvy, Neruš lepších ludí
Nakladatel :SS
Rok vydání :1987
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :lamino
-SLOVENSKY, edice Zelená knižnica
Bosev K. - Ostrovy draků
Panorama 1979
Bosev Krum - Ostrovy draků
Macao, Hongkong 1979 Panorama, napsáno v jazyce: Česky
Bosev, Krum - Ostrovy draků
Jedná se o ostrovy Hongkong a Macao.
Vydavatel : Panorama, Praha
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
Bosilek Ran - Kolo bulharských pohádek
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1960
Ilustrace/foto: Hejna J. barevné
Počet číslovaných stran: 114
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav dobrý se stopami použití
BOSING WALTER - HIERONYMUS BOSCH MALÍŘSKÉ DÍLO
Monografie významné osobnosti pozdního středověku. Hieronymus Bosch stále fascinuje svými alegorickými a fantaskními mystickými obrazy původně náboženských námětů. Kvalitně zpracovaná publikace plná reprodukcí poučí či potěší jako vhodný dárek.
Vydavatel : TASCHEN
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 93
ISBN: 80-7209-743-1
BOSMANS Phil - Nezapomen na radost
Rok vydání : 1992
Bosmans Phil - Štěstí je v tobě
A5, pv, 88 s. 1996 Karmelitánské nakl., napsáno v jazyce: Česky
BOSMANS Phil - Štěstí je v tobě
Rok vydání : 1996 Poznámka :A6
BOSQUET Alain - Les cent plus beaux po?mes du monde
Rok vydání :2002
- výběr z francouzské poezie Le cherche midi, Broché, D occasion - Comme neuf
Bossert Helmuth - AltKreta
A4, Oppl, 256 s., 352 abbild. 1923 E. Wasmuth, napsáno v jazyce: German
BOSTON LUCY M. - A STRANGER AT GREEN KNOWE /OXFORD BOOKWORMS LIBRARY 2/
Série četby adaptovaná do 6 jazykových úrovní od základní až po pokročilou. Široký výběr námětů od klasických příběhů až po moderní fikce. Glosář obtížných slov. 3 druhy aktivit: Before, While, After Reading. Úroveň 2 obsahuje 700 klíčových slov, průměrná délka je 40 stránek, průměrný počet slov 6500. Z OBSAHU: When Ping sees Hanno in the zoo, he is excited, but also unhappy. Hanno is a magnificent African gorilla, big and black and much stronger than a man. But how can this wonderful wild animal live in a cage, behind bars and locked doors? Then Hanno escapes from the zoo. And a few days later his footprints are seen near Green Knowe, the old house deep in the English countryside where Ping is spending his holiday .
Vydavatel : OXFORD UNIVERSITY PRESS
Rok vydání: 2000
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 56
ISBN: 0-19-422987-4
Boswell/ Casanovaú Voltaire/ Stoker/ Updike ad. - Classic Erotic Tales
A4, pv, 244 s. 1994 O Mara, napsáno v jazyce: English
BOSWELLOVÁ Barbara - Zásnuby
Rok vydání :1997
BOSWELLOVÁ Barbara - Potíže s dvojčaty
Rok vydání :1997
BOSWELLOVÁ Barbara - Potíže s dvojčaty
Rok vydání :1997
BOSWELLOVÁ Barbara - Potíže s dvojčaty
Rok vydání :1994
BOSWELLOVÁ Barbara - Děti Montany
Rok vydání :1997
Boswellová Barbara - Potíže s dvojčaty
Nakladatelství (edice): Harlequin - Desire
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 156
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Boswellová Barbara - Kde zůstal táta?
Nakladatelství (edice): Harlequin - Desire
Rok vydání: 1999
Počet číslovaných stran: 150
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: svazek č.: 306
Boswellová Barbara - Potíže s dvojčaty
Nakladatelství (edice): Harlequin - Desire
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 156
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Bošek F. Arch. - Jeviště nové práce
8 stran, původní brož 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Technický přehled Rok vydání : 1945
Bošek P. - Redutání
Nakladatel :ČS
Rok vydání :1970
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-Šlitr J. čb il, čb foto, Příběhy z Reduty
BOŠEK Pavel - Erotikhon a jiná re-dutání
Rok vydání : 1971 Poznámka :bez přeb.
BOŠEK Pavel - Čekání na Josefa
Rok vydání : 1967 Poznámka :bez přebalu
BOŠEK Pavel - Erotikhon - BOŠEK Pavel
Rok vydání :1971
Bošek Vojtěch JUDr. - Místopis a veřejná správa politického okresu novobydžovského
202 stran, čb. vyobrazení, mapa, původní brož 8°, stav dobrý-na listech hnědé skvrny nezasahující do textu Vydavatel : vlastním Rok vydání : 1940
BOŠNAKOV Petr - Jedeme do Anglie
Rok vydání : 2000 Poznámka :brož.
Boštík B. - Odborná němčina pro obchody koloniální a lahůdkářské
Orbis 1942
Boštík, František - Krvavé vavříny
Ilustroval autor.
Vydavatel : Vlastní náklad, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 103
BOTARRI CRISTINA - PROSTŘENÝ STŮL JAK ZVLÁDNOUT ÚLOHU HOSTITELKY A PŘIPRAVIT OR
Konečně je tu publikace pro milovníky krásně prostřeného stolu! Vyjímečné příležitosti přímo vybízejí k neobvyklému estetickému zážitku a k němu patří samozřejmě i prostírání. Barevné fotografie plné nápadů!
Vydavatel : IKAR
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 127
ISBN: 80-249-0999-8
BOTELEROVÁ Alison - Disney vás zve na oslavu
Rok vydání : 1994 Poznámka :A4
BOTHE Otakar - Strojírenská technologie II. pro strojírenské učební obory
Rok vydání :1980
- SNTL, váz., 164 s., nová
BOTHE Otakar - Strojírenská technologoie
Rok vydání : 1997
Botho Strauss - Blázen a jeho žena dnes večer v Pancomedii
Nakladatel : Transteatral
Edice :Ediční řada evropského dramatu 2. poloviny 20. století
Originál :Der Narr und seine Frau heute abend in Pancomedia
Překlad : Martina Černá
Formát :
160 stran,
19x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Divadelní hra.
Botho Strauss - Blázen a jeho žena dnes večer v Pancomedii
Nakladatel : Transteatral
Edice :Ediční řada evropského dramatu 2. poloviny 20. století
Originál :Der Narr und seine Frau heute abend in Pancomedia
Překlad : Martina Černá
Formát :
160 stran,
19x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Divadelní hra.
Bothová Sabine - Stěhování do sedmého nebe
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 2003
Počet číslovaných stran: 144
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý
BOTIG K. - RHODOS (48)-PRŮVODCE MERIAN LIVE!
Jeden ostrov, dvě tváře. Není žádný problém strávit celé prázdniny v trojúhelníku hotel, pláž a diskotéka. Stejně tak jednoduché je ale putování od vesnice k vesnici, od kláštera ke klášteru, při němž zapomenete, že Rhodos je po Krétě nejvýznamnějším prázdninovým ostrovem Egejského moře. Rhodos je součástí Dodekánu neboli Dvanáctiostroví, čítajícího dvanáct ostrovů před jihozápadním pobřežím Turecka. Ve skutečnosti je ostrovů devatenáct a všechny jsou obydlené. Rhodos je největší (1398 km2, asi 70 000 obyv.), město Rhodos se 44 000 obyvateli je pak správním centrem celého souostroví, nad nímž po staleté nadvládě cizích mocností od roku 1947 znovu vlaje helénská vlajka. Nicméně sever ostrova je dnes opět v rukou cizinců, přinejmenším na pár měsíců v roce. Vedle hotelů, restaurací, diskoték a krámků se suvenýry se za hradební zdí prostírá stará část Rhodu, město světového kulturního dědictví s pozůstatky dob antických, křižáckých a východořímských. Bohatství minulých dob zde najdete na každém kroku. Z byzantské epochy, která skončila r. 1453, pocházejí četné kostely, kapličky a kláštery. Zdejší mniši a jeptišky prokazují svým hostům často zvláštní pohostinnost, s níž se však cestovatelé setkávají i vně klášterních zdí. V každém případě poznáte původní řecký způsob života lépe na jihu ostrova, v turisticky zatím nepříliš dotčených vesnicích a obcích jako Kattavía, Asklípion nebo Síana, než na rušném a hlučném severu. Nejkrásnější pláže najdete na dosud venkovském východním pobřeží. Turistickým centrem je památkově chráněný Líndos, jehož 1000 obyvatel čelí v sezóně osminásobnému počtu turistů. To je cena za pravidelné příjmy. Vždyť existence mnoha jiných vesnic je ohrožena nedostatkem. Přitom však tento kopcovitý ostrov (200 - 600 m n. m.) není chudý: v časném létě se utápí v moři květů, ovoce, zeleniny a vína je zde dostatek, a dokonce i rybolov ještě stále vynáší.
Vydavatel : VAŠUT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 80-7236-637-8
BOTIG KLAUS - KRÉTA (6)-PRŮVODCE MERIAN LIVE! . 5.VYDÁNÍ
Kam na ideální dovolenou? Abyste cítili pod nohama hebký písek, slyšeli jen konejšivé šplouchání moře a vystavovali slunci vonnými mastmi napuštěnou tělesnou schránku? Krétu si nemusejí odříkat ani příznivci aktivní dovolené, kteří si rádi vyrazí někam za pobřežní pás hotelů - v horách se setkají s rolníky žijícími tak jako jejich předkové v dnes již předminulém století, na úbočích kopců narazí na roztroušené pozůstatky po velkolepých palácích a městech z doby mínójské i pozdější. A večer potom jak buřtíci , tak neposedové svorně usednou v taverně s výhledem na moře, budou ochutnávat výtečná jídla řecké kuchyně a zapíjet je jiskřivým vínem, uzrálým pod paprsky žhavého slunce. Kréta není bezduchým koupacím rájem , najdou se tu malebná městečka spojující s rozkošně nenuceným půvabem benátské a orientální prvky - jako jsou Chaniá a Réthimnon na západní polovině ostrova - i letoviska na východ od Iráklionu, jakým je Ágios Nikólaos, kterým chybí ona drsná krása typické Kréty: Není divu, že právě zde si mínójští vládci stavěli svá letní sídla. A oslňující jedinečnost Knóssu snad není třeba připomínat - i když suchopární vědátoři ho nazývají Disneylandem archeologie. A tak bude jen na vás, jaký názor si na Krétu vytvoříte - orientaci na místě vám usnadní průvodce MERIAN live!.
Vydavatel : VAŠUT
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 80-7236-627-9
BOTIG KLAUS - KRÉTA (6)-PRŮVODCE MERIAN LIVE!
Kam na ideální dovolenou? Abyste cítili pod nohama hebký písek, slyšeli jen konejšivé šplouchání moře a vystavovali slunci vonnými mastmi napuštěnou tělesnou schránku? Krétu si nemusejí odříkat ani příznivci aktivní dovolené, kteří si rádi vyrazí někam za pobřežní pás hotelů - v horách se setkají s rolníky žijícími tak jako jejich předkové v dnes již předminulém století, na úbočích kopců narazí na roztroušené pozůstatky po velkolepých palácích a městech z doby mínójské i pozdější. A večer potom jak . . buřtíci . , tak neposedové svorně usednou v taverně s výhledem na moře, budou ochutnávat výtečná jídla řecké kuchyně a zapíjet je jiskřivým vínem, uzrálým pod paprsky žhavého slunce. Kréta není bezduchým koupacím rájem , najdou se tu malebná městečka spojující s rozkošně nenuceným půvabem benátské a orientální prvky - jako jsou Chaniá a Réthimnon na západní polovině ostrova - i letoviska na východ od Iráklionu, jakým je Ágios Nikólaos, kterým chybí ona drsná krása typické Kréty: Není divu, že právě zde si mínójští vládci stavěli svá letní sídla. A oslňující jedinečnost Knóssu snad není třeba připomínat - i když suchopární vědátoři ho nazývají Disneylandem archeologie. A tak bude jen na vás, jaký názor si na Krétu vytvoříte - orientaci na místě vám usnadní průvodce MERIAN live!.
Vydavatel : VAŠUT
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 80-7236-559-3
BOTIG KLAUS - KRÉTA-PRŮVODCE MARCO POLO+CESTOVNÍ ATLAS-DOPORUČENÉ TIPY
Cestovní průvodce - detailný popis oblasti s farebnými obrázkami - doporučené tipy a praktické informace (ubytování, nákupy, výlety, cestování s dětmi, sport, gastronomie, zábava, půjčovny aut, otvírací doby a pod.) - stručný slovník nejdôležitejších pojmů Součastí průvodce je cestovní atlas !
Vydavatel : Marco Polo s.r.o.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 140
ISBN: 978-3-8297-6575-6
BOTIG KLAUS - ŘECKÉ OSTROVY V EGEJSKÉM MOŘI-PRŮVODCE MARCO POLO
Předností průvodce nakladatelství Marco Polo je přehlednost. Doposud je vydáno kolem 42 průvodců po zahraničí. Tento průvodce přináší nejzajímavější cestovatelské cíle celého světa. Je tu detailní popis oblasti průvodce, mnoho doporučených tipů a praktických informací (ubytování, nákupy, výlety, cestování s dětmi, sport, gastronomie, zábava, půjčovny aut, otvírací doby atd.). Součástí každého průvodce je cestovní atlas nebo city atlas.
Vydavatel : Marco Polo s.r.o.
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
ISBN: 978-3-8297-6630-2
BOTIG KLAUS - PELOPONÉS-PRŮVODCE+CESTOVNÍ ATLAS DOPORUČENÉ TIPY
Předností průvodce nakladatelství Marco Polo je přehlednost. Doposud je vydáno kolem 42 průvodců po zahraničí. Tento průvodce přináší nejzajímavější cestovatelské cíle celého světa. Je tu detailní popis oblasti průvodce, mnoho doporučených tipů a praktických informací (ubytování, nákupy, výlety, cestování s dětmi, sport, gastronomie, zábava, půjčovny aut, otvírací doby atd.). Součástí každého průvodce je cestovní atlas nebo city atlas.
Vydavatel : Marco Polo s.r.o.
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 124
ISBN: 3-8297-6285-2
BOTLÍKOVÁ VLADANA,KORTÁNEK JIŘÍ - POZDRAV MONITORU +CD CVIČENÍ PRO VŠECHNY,KTERÉ U POČÍTAČE BO
Vydavatel : VAŠUT
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7236-658-3
Boto Ján - Smrť Jánošíkova
Vydavatel : Státní pedagogické nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1956
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 68
Botond Bognar - Beyond the Bubble
Podtitul : The New Japanese Architecture
Nakladatel : Phaidon
ISBN : 978-0-7148-4575-3
EAN : 9780714845753
Formát :
240 stran,
25x29cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Detailní pohled na to nejlepší ze současné japonské architektury od konce 80. let do dneška. Zahrnuje práce architektů jako Toyo Ito, SANAA, Atelier Bow-Wow a Kengo Kuma. Text v angličtině.
An overview of contemporary Japanese architecture from the late 1980s to the present day and beyond, including projects in progress
Includes exceptional examples from the most exciting architects working in Japan today, such as Toyo Ito, SANAA, Atelier Bow-Wow and Kengo Kuma
Introductory essays provide a wide-ranging survey of contemporary Japanese architecture and detailed treatments of the individual projects
Features an array of buildings, including residential, retail and public works projects, all extensively illustrated with photos, drawings and computer renderings
Botond Bognar is an influential international expert on Japanese architecture and urbanism and holds the Edgar A. Tafel Chair in Architecture at the Urbana-Champaign
School of Architecture, University of Illinois. For the past 30 years he has been investigating various aspects of Japanese architecture and urbanism, and has published numerous books, essays and articles on the topic.
Botond Bognar - Beyond the Bubble
Podtitul : The New Japanese Architecture
Nakladatel : Phaidon
ISBN : 978-0-7148-4575-3
EAN : 9780714845753
Formát :
240 stran,
25x29cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Detailní pohled na to nejlepší ze současné japonské architektury od konce 80. let do dneška. Zahrnuje práce architektů jako Toyo Ito, SANAA, Atelier Bow-Wow a Kengo Kuma. Text v angličtině.
An overview of contemporary Japanese architecture from the late 1980s to the present day and beyond, including projects in progress
Includes exceptional examples from the most exciting architects working in Japan today, such as Toyo Ito, SANAA, Atelier Bow-Wow and Kengo Kuma
Introductory essays provide a wide-ranging survey of contemporary Japanese architecture and detailed treatments of the individual projects
Features an array of buildings, including residential, retail and public works projects, all extensively illustrated with photos, drawings and computer renderings
Botond Bognar is an influential international expert on Japanese architecture and urbanism and holds the Edgar A. Tafel Chair in Architecture at the Urbana-Champaign
School of Architecture, University of Illinois. For the past 30 years he has been investigating various aspects of Japanese architecture and urbanism, and has published numerous books, essays and articles on the topic.
Botscharinikowa J., Gabowitsch M. - Die Ballettschule des Grossen Theaters
Moskva ( 1960 )
BOTT ED - JAK ZPROVOZNIT POČÍTAČ ZAPOJENÍ,INSTALACE,KONFIGURACE
Přizpůsobení systému, instalace programů a utilit, Připojení tiskárny, skeneru, fotoaparátu a dalších zařízení, Přenesení dat ze starého počítače na nový, Připojení k síti a Internetu, zabezpečení počítače atd.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 162
ISBN: 80-251-1174-1
BOTT ED,SIECHERT CARL - MISTROVSTVÍ V ZABEZPEČENÍ MICROSOFT WINDOWS 2000 A XP+CD
Mistrovství v zabezpečení Microsoft 174 Windows 2000 a XP představuje praktického průvodce principy i jednotlivými nástroji pro zabezpečení systémů Windows XP Professional, Windows XP Home Edition a Windows 2000 Professional. Díky pečlivému uspořádání, srozumitelnosti a kompletnosti tato kniha patří do nutné výbavy každého administrátora i domácího uživatele, který nechce nechat zabezpečení svého počítače či malé sítě na náhodě. Nabízí stovky řešení a tipů, které vám ušetří spoustu času i nervů. Z pohledu zabezpečení vám ozřejmí, co vše je třeba udělat pro ochranu systému, a naučí vás bránit se proti hackerským útokům, spamu, útokům DoS a dalším hrozbám.
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s.
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 686
ISBN: 80-7226-878-3
BOTTA Mario - The Museum of Modern Art, New York
Rok vydání : 1984 Poznámka :A4, brož.
BOTTALO FRANCO, DRBALOVÁ JITKA - SHIATSU A ZÁKLADY TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY
Kniha seznamuje čtenáře s teoretickými a praktickými základy, potřebnými nejen při praktikování shiatsu, ale i dalších disciplín, které vycházejí z čínské medicíny. poslat e-mailem
Vydavatel : POZNÁNÍ
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 207
ISBN: 80-86606-48-1
BOTTCHER R.,HINZ R.,LANG S. - DIE RACHE DES COMPUTERS +CD /LESEN UND UBEN ANFANGER 2/
Vydavatel : CIDEB
Jazyk: Němčina
ISBN: 88-830-0148-8
BOTTERMANN PETER,KOPPELWIESEROVÁ MARTINA - CUKROVKA MŮJ PROBLÉM . CO JE CUKROVKA,JEDNA NEMOC-RŮZNÉ FOR
Cukrovka, respektive diabetes mellitus, patří v současné době k nejčastějším metabolickým onemocněním. Je charakterizována zvýšenou hladinou cukru v krvi. Zkracuje život v průměru o osm až deset let, a proto bývá označována jako tichý zabíječ . Postihuje miliony lidí všech věkových kategorií. Nový lékařský rádce, který vychází v edici Můj problém . , je určen nejen pacientům, kteří již s touto chronickou civilizační chorobou bojují, a rizikovým skupinám, jimž onemocnění hrozí, ale i těm, kteří o nemocné cukrovkou pečují. Čtenáři se dozvědí, jaké jsou hlavní příčiny a příznaky cukrovky, jaký režim a jaká strava je při tomto onemocnění vhodná, a také jakým způsobem se lze propuknutí této nepříjemné nemoci bránit.
Vydavatel : OLYMPIA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
ISBN: 80-7376-090-8
Bottéro J. - Nejstarší náboženství Mezopotámie
Academia 2005
Böttger W. - Kultura ve staré Číně
Panorama 1984
Bottger W. - Kultura ve staré Číně
Nakladatel :Panorama
Rok vydání :1984
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :horší stav obálky
-200 str., bar a čb foto, scan obsahu
Böttger Walter - Kultura ve staré Číně
Ocpl, 222 s., il. 1984 Panorama, napsáno v jazyce: Česky
BÖTTGER Walter - Kultura ve staré Číně
Rok vydání : 1984
Böttger, W. - Kultura ve staré Číně
Doplněné obrazovými přílohami.
Vydavatel : Panorama, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 214
BOTTI LAURENT - DĚSIVÉ PŘÍZRAKY
Městečko Laville je zvláštní tím, že jej od října do března pokrývá hustá mlha. Příběh začíná právě v době, kdy se město zahalí do svého oparu. Tehdy se změní život několika jeho obyvatel. Na scénu vstupuje policejní komisař Bertegui, kterého zavolají k tělu mrtvé ženy. První lékařské zprávy mluví o infarktu, ale inspektora zaráží strnulý výraz mrtvé, jako by ji před smrtí něco hrozně vyděsilo. Komisař Bertegui se začíná stále víc do případu zaplétat, zjišťuje, že zde dlouhá léta existuje jakási tajuplná sekta, která vymítá ďábla, jsou tu čarodějnice, věří se na temné síly. A jak to vypadá, tato tajná organizace si žádá každý rok oběť.
Vydavatel : VÍKEND
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 464
ISBN: 80-7222-635-1
BÖTTINGER Hugo - Karrikatury
Rok vydání :1910
- vyd. J. Otto, A4
Botto Ján - Smrť Jánošíkova
65 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Matica slovenská Rok vydání : 1949
Botto Ján - Smrť Jánošíkova
1962 ML, napsáno v jazyce: Slovensky
Botto Ján - Smrť Jánošíkova
39 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Turčiansky Sv. Martin Rok vydání : 1934
Botto Ján - Smrť Jánošíkova (slovensky)
Nakladatelství (edice): spn
Rok vydání: 1956
Počet číslovaných stran: 66
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Botto Ján - Smrť Jánošíkova (slovensky)
Nakladatelství (edice): Jindř. Bačkovský
Rok vydání: 1940
Počet číslovaných stran: 61
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití
BOTVINNIK M.M. - Izbrannyje partiji 1926-1946
Rok vydání :1951
- 296 s.
Boubek V. - T.G. Masaryk a česká slovanská politika 1882 - 1910
Academia 1999
Boubela Jos. - l. Čech - J. Vařeka - Zora. Almanach moravské omladiny.
Poloplátěná vazba, 199 str., malá 8°. Praha, Fr. Urbánek, 1877. Velmi dobře zachovalé.
Boubela, R. - Průvodce po Slovensku, 2. vydání
OBrož. Brno, Osvětové knihkupectví J. Kajše, 1923, 2. vydání, 264 S., 8°. Brož na několika místech rozpadlá a mírně ušpiněna. Slušný stav.
BOUBÍN JAROSLAV - PETR CHELČICKÝ MYSLITEL A REFORMÁTOR /VELKÉ POSTAVY ČESKÝCH
Po čtyřiceti letech vychází životopis jedné z nejvýznamnějších postav českého středověkého myšlení i české reformační tradice. Petr Chelčický přitom představuje osobnost významu světového: především svým důrazem na nenásilí předznamenal mnohé myslitele pozdějších epoch. Kniha J. Boubína představuje život a dílo Petra Chelčického, výklad jeho učení, především sociálního (například v problematice trestu smrti). Věnuje se rovněž rezonanci a působení Chelčického myšlení v českém prostředí i u velikánů dějin. světových
Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o.
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 193
ISBN: 80-7021-654-9
BOUBÍN JAROSLAV A KOL. /REDAKTOR/ - VŠEDNÍ A SVÁTEČNÍ ŽIVOT NA STŘEDOVĚKÝCH DVORECH
Vydavatel : Historický ústav AV ČR
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
ISBN: 80-7286-153-8
BOUBLÍK Vladimír - Člověk očekává Krista
Rok vydání :1997
- 184 s.
BOUBLÍK Vladimír - Člověk očekává Krista
Rok vydání :1997
- 184 s.
Boublík Vladimír - Boží lid
Obr, 480 s 1967 Křesť. Akad., napsáno v jazyce: Česky
Boublík Vladimír - Boží lid
Vydavatel : Křesťanská akademie, Řím
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 481
Boublík Vladimír - Boží lid
Vydavatel : Řím, křesťanská akademie
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 481
BOUBLÍK Vladimír - Boží lid
Rok vydání :1967
- Řím, Křesťanská akademie, brož., 484 s., výborný stav
BOUBLÍK Vladimír - Boží lid
Rok vydání :1967
- Řím, Křesťanská akademie, brož., 484 s.
Boublík Vlastimil, Košťál Otakar - Líčení ve filmu, na divadle a v televizi
spousta ilustračních obrázků, pár ilustračních fotek
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 156
Boublík Vlastimil- - Líčení ve filmu, na divadle a v televizi
156 stran, čb. přílohy, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka silně opotřebena Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1962
Bouch Jan - Čím jsem žil
111 stran, čb. a bar. vyobrazení, původní vazba s obálkou °8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1980
BOUCHAL MILAN - CESTA DO HLUBIN PSYCHIATROVY DUŠE
Naco vzpomíná psychiatr? Co mu táhne hlavou? Věci veselé i vážné. Obojí přece odnepaměti tvoří absurdní frašku, kterou je nám dáno žít .
Vydavatel : EPAVA
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 189
ISBN: 80-901667-9-2
Bouchal, Milan - Psychoanekdoty
edice Anekdoty č. 23 Rok :1974
Bouchal, Novák, Tesařík - Navrhování úpraven vody
Nakladatel :SNTL
Rok vydání :1967
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-220 str., čb nákresy, čb foto, tabulky, Kniha podává přehled o navrhování hlavních způsobů a zařízení k úpravě vod zejména pro pitné účely (filtrace, čiření, odželezování, dezinfekce .)
Bouchner M. - Kapesní atlas savců
SZN 1982
Bouchner M. - Kapesní atlas savců
Nakladatel :SZN
Rok vydání :1982
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :lamino
-190 str., 88 bar foto savců s popisy
Bouchner M. - Kapesní atlas savců
Nakladatel :SPN
Rok vydání :1973
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :lamino
-atlas,křídový papír, 80 str bar celostr. foto
Bouchner Miroslav - Kapesní atlas savců
lam, 196 s, 88 bar foto 1982 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Bouchner Miroslav - Kapesní atlas ptáků
1986 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Bouchner Miroslav - Kapesní atlas savců
lam, 196 s, 88 bar foto 1982 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Bouchner Miroslav - Poznáme je podle stop
il. M. Váňa, foto růz 1986 Artia, napsáno v jazyce: Česky
BOUCHNER Miroslav - Poznáme je podle stop
Rok vydání : 1986 Poznámka :oprava vazby nutná
BOUCHNER Miroslav - Průvodce přírodou: Stopy
Rok vydání : 1990
BOUCHNER Miroslav - Poznáme je podle stop
Rok vydání :1986
- čb. a bar.foto a il.
Bouchner Miroslav - Poznáme je podle stop
Původním majitelem číslováno razítkem.
Praha 1986 Artia
8°,263s.,váz.
Bouchner Miroslav - Kapesní atlas ptáků
lam, 252 s., 112 bar a 8 čb vyobr. 1975 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Bouchner Miroslav - Kapesní atlas savců
Nakladatelství (edice): Státní zemědělské naklad.
Rok vydání: 1982
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 193
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
BOUCHNER Miroslav - Kapesní atlas ptáků
Rok vydání : 1981 Poznámka :A6
BOUCHNER Miroslav RNDr. - Kapesní atlas savců
Rok vydání :1976
- SPN, A6, 192 s., 88 vícebarevných fotografií
BOUCHNER Miroslav Rndr. - Kapesní atlas savců
Rok vydání : 1972 Poznámka :A 6
Bouchner-Procházka - Co v přírodě nevidíme-po stopách savců, ptáků, plazů a hmyzu
Nakladatel :Granit
Rok vydání :1995
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :lamino
-VF, mnoho bar il., o stopách, stopních drahách .
Bouchner/ Štěpánek/ Kocar Miroslav - Atlas obratlovců II, III-Ptáci,Obojživelníci a plazi
A4, vol listy v Cpl pouzdru. 1966/77 SPN, napsáno v jazyce: Česky
Bouček A. - Kopa historek ze života Jaroslava Haška
Nakladatel :Práce
Rok vydání :1983
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
-MF, 95 str., čb il.
BOUČEK Antonín - Kopa historek ze života Jaroslava Haška
Rok vydání : 1983
Bouček Antonín - První máj jeho vznik, historie a význam
167 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka opotřebena Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání : 1946
Bouček Antonín - Kopa historek ze života Jaroslava Haška
Nakladatelství (edice): Práce
Rok vydání: 1983
Ilustrace/foto: Novák J.
Počet číslovaných stran: 95
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
BOUČEK Antonín - Mistr Jan Hus a nábožensko-sociální proudy doby
- vyd. Ant. Svěcený, brož., nerozřezáno
Bouček B. - Geologické výlety do okolí pražského
Melantrich 1941
Bouček Bedřich Doc. Dr. - Geologické výlety do okolí pražského
na patitulu dedikace bez souvislosti, 201 stran, čb. vyobrazení, původní vazba s opotřebenou obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1941
Bouček Bohuslav - Prosím, aby zápisník byl odevzdán mé ženě jako pozůstalost
Nakladatelství (edice): Medard
Rok vydání: 1998
Počet číslovaných stran: 197
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Bouček J. - Chobotnice
Riopress 1991
Bouček J. - Chobotnice
ČS 1992
BOUČEK Jaroslav - Trubaduři nenávisti
Rok vydání : 1952
BOUČEK JAROSLAV - REPORTÉREM NA TŘECH KONTINENTECH
Poutavé reportáže a deníkové záznamy jednoho z našich nejlepších zahraničních zpravodajů působícího v letech 1956 8211 1970 v řadě zemí Asie, Afriky a Latinské Ameriky jsou obsahem této zajímavé knihy. Z jeho pravidelných reportáží se mohli těšit čtenáři novin od roku 1956, kdy zahájil svou kariéru zpravodaje, když odjel do Egypta monitorovat suezskou krizi. Poté působil jako stálý zpravodaj v Káhiře, Havaně a Bejrútu a jako zahraniční dopisovatel procestoval tři kontinenty. A právě o jejich historii a vývoji, s nimiž se seznámil v průběhu a zajímavého a dobrodružného cestování vozem Tatra-Czechoslovakia napříč zeměmi tří světadílů, se čtenář v publikaci plné fotografií dozví řadu zajímavých informací .
Vydavatel : EPOCHA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 80-87027-49-3
BOUČEK JAROSLAV,PIDRMAN VLADIMÍR - PSYCHOFARMAKA V MEDICÍNĚ
Monografie pro postgraduální vzdělávání informuje o současném stavu vývoje a dostupnosti psychofarmak u nás, o jejich léčebném využití v praxi a v ostatních lékařských oborech.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING,AVICENUM
Rok vydání: 2005
Jazyk: Čeština
Počet stran: 304
ISBN: 80-247-1136-2
Bouček Jos. - Společenská výchova od A do Z
Hokr 1940 Škola do kapsy
BOUČEK Josef - Mlčení mužů
Rok vydání :1967
- brož.
BOUČEK M.,KLIMEŠ M.,VARTÍKOVÁ M. - Program revoluce
Rok vydání : 1975
BOUČEK/ ČEPEK - Geologie. Učebnice pro čtvrtou třídu středních škol
Rok vydání :1952
Bouček/Čepek a kol - Mineralogie a geologie pro I. třídu gymnasií
Ppl, 250 s, 32 s. obr příl. 1950 St. Nakl. Učebnic, napsáno v jazyce: Česky
BOUČKOVÁ Marja - Moučníky a pochoutky z ovoce
- A4, brož.,48 str.
BOUČKOVÁ Tereza - Když milujete muže
Rok vydání :1995
- jako nové
BOUČKOVÁ Tereza - Když milujete muže
Rok vydání : 1995 Poznámka :věnování autorky
Boučková Tereza - Rok kohouta
pv, 336 s. 2008 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
BOUČKOVÁ TEREZA - ROK KOHOUTA
Spisovatelka, která nemůže psát. Tíseň úplně strašlivá. Nikomu to neříkám. Stejně to nepomůže. Já mám tíseň a já s tím musím něco dělat. Nikomu to neříkám a přitom mám čím dál větší potřebu s někým se objímat (a být objímaná), někoho hladit (a být pohlazená), s někým se milovat (a být milovaná), k někomu se schoulit . Je devět. Patrik má mít první výslech na policii (z úterka přeloženo na středu, nevím proč). Když jsme mu nestáli ani za telefonát, z účasti jsem se omluvila. Nezajímá mě to. Jak to asi probíhá? Policie už Patrika dávno neznervózňuje ani nestresuje, po všech útěcích z výchovného ústavu, po šťárách v pražských nočních klubech, kde se převážně zdržuje, po tom, co ho několikrát sebrali a drželi na vyšetřovně, dokud si pro něj z ústavu nepřijeli . Je v pohodě. Tíseň.
Vydavatel : ODEON
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
ISBN: 80-207-1263-9
BOUČKOVÁ TEREZA - INDIÁNSKÝ BĚH, KŘEPELICE, KDYŽ MILUJETE MUŽE
Kniha shrnuje dosavadní prozaické dílo jedné z nejvýraznějších osobností 90. let. Indiánský běh, publikovaný r.1988 v samizdatu, zaujal sugestivním tématem i originálním zpracováním - vzpomínky na dětství, dospívání a dospělost v období totalitního režimu jsou nejen kontroverzní výpovědí o době, ale i o reálných lidech, byť skrytých za důmyslnými přezdívkami. Novely Křepelice a Když milujete muže přidávají k osobním prožitkům a traumatizujícím pocitům téma mateřství a lásky, jedno chápané jako radost, druhé jako osud. Třetí próza je příběhem ženy, již komunistická justice a poté zas mladší žena odejme milovaného muže. Román Krákorám děj fragmentarizuje do krátkých kapitol a úsečných vět. Vnímáme posun od niterné výpovědi k obecnějšímu sdělení o naší posttotalitní současnosti: příběh se prolíná s kronikou doby - volbami, privazizací, podnikáním, nezaměstnaností, rasismem . Při četbě je latentně přítomna otázka: opravdu jsme se zbavili cejchu minulosti?
Vydavatel : ODEON
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
ISBN: 80-207-1246-2
Bouda Cyril - P.F.1973 Jaroslav Pergl
Litografie, sign.PD.
1973
96x145
Bouda Cyril - P.f.1959 Jaroslav Pergl
Litografie, signováno PD.
1959
103x168
Bouda Cyril - P.F.1964 Jaroslav Pergl
Litografie, signováno PD.
1964
104x160
Bouda Cyril - P.F.1976 Jaroslav Pergl
LItografie, signováno PD.
1976
104x160
Bouda Cyril - Neurčený portrét
Lept, sign.PD.
78x65
BOUDAILLE G. - Picasso Zeichnungen
Rok vydání : 1987 Poznámka :něm.
Boudar František, uspořádal - Západní Morava
Sbírka statí o hospodářském, politickém a kulturním životě na západní Moravě, 124 stran, čb. vyobrazení, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Třebíč Rok vydání : 1929
Boudier-Bakkerová Ina - A co potom?
il. G. Horálková 1927 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky
BOUDNÍK V. - Corpus delicti
Boudová Dana a kol. - Šumava-Železnorudsko-průvodce, mapy, trasy
Obr, 112 s. 2003 Kartografie, napsáno v jazyce: Česky
BOUDOVÁ, HRNČÍŘ, HUBENÝ, JAROŠ, ŠTĚPÁNEK, VILÍMEK - ŠUMAVA PLÁNĚ VIMPERSKO - TURISTICKÝ PRŮVODCE č.5
Další díl z oblíbené řady turistických průvodců přináší množství zajímavých informací o oblasti Plání a Vimperska. Je určen především pro rodiny s dětmi a vyznačuje se velikou praktičností. Kromě základního geograficko - historického popisu jednotlivých lokalit obsahuje mnohé zajímavosti, jako jsou legendy, pověsti, místní kuriozity, povídání o slavných lidech a mnoho jiného poutavého čtení. Nedílnou součástí průvodce je i množsví map a praktické informace. Seznam hesel: Albrechtice u Sušice 8226 Annín 8226 Antýgl 8226 Borová Lada 8226 Boubín 8226 Bučina 8226 Horská Kvilda 8226 Javorník 8226 Kašperk 8226 Knížecí Pláně 8226 Kubova Huť 8226 Kvilda 8226 Modrava 8226 Obří hrad 8226 Povydří 8226 Pramen Vltavy 8226 Renštejn 8226 Srní 8226 Stachy 8226 Strašín 8226 Strážný 8226 Sušice 8226 Tříjezerní slať 8226 Vchynsko-tetovský kanál 8226 Vimperk 8226 Vydra 8226 Zadov-Churáňov 8226 Zdíkov 8226 Frauenau 8226 Lusen 8226 Mauth-Finsterau 8226 Neuschönau 8226 Philippsreuth 8226 Rachel 8226 Waldhäuser
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 120
ISBN: 80-7011-738-9
BOUDOVÁ, HUBENÝ, ŠTĚPÁNEK, VILÍMEK, BERGER, BLÁHA, ČECH, HLÁSEK - ŠUMAVA ŽELEZNORUDSKO - TURISTICKÝ PRŮVODCE č.3
Podrobný turistický průvodce určený pro rodiny, pravověrné turisty i občasné výletníky . Najdete zde geografické informace, historii, popis přírodních zajímavostí i kulturních památek. Nechybí tipy na ubytování a stravování, ani řada dalších praktických informací. Nedílnou a důležitou součástí jsou doprovodné mapy a plánky věnující se české straně, ale i rakouské nebo bavorské příhraniční oblasti. Seznam hesel: Bílá Strž 8226 Čachrov 8226 Černé jezero 8226 Čertovo jezero 8226 Dašenice 8226 Dobrá Voda 8226 Hamry 8226 Hartmanice 8226 Hojsova Stráž 8226 Hůrka 8226 Javorná 8226 Kochánovské pláně 8226 Královský hvozd 8226 Křemelná 8226 Laka 8226 Nýrsko 8226 Ostrý 8226 Pancíř 8226 Petrovice u Sušice 8226 Poledník 8226 Prášilské jezero 8226 Prášily 8226 Prenet 8226 Šmauzy 8226 Špičák 8226 Velhartice 8226 Zelená Lhota 8226 Železná Ruda 8226 Beyerisch Eisenstein 8226 Bayerischer Wald 8226 Bodenmais 8226 Grosser Arber 8226 Grosser Falkenstein 8226 Lam 8226 Lohberg
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2003
Jazyk: Čeština
Počet stran: 112
ISBN: 80-7011-736-2
BOUDOVÁ, MARTÍNEK, BREUER, RYNTOVÁ, BARAN, BERGER, ČECH, DUSÍKOVÁ - 99 SCHÖNSTE REISEZIELE TSCHECHIEN
Publikace určená především návštěvníkům z německy mluvících zemí přináší informace o 99 nejzajímavějších místech České republiky. Kromě poutavého vyprávění o jednotlivých památkách jsou jeho součástí také mapky a další praktické informace, jako například délka prohlídky, příjezdové trasy, telefonní čísla nebo www stránky. Das Buch beschreibt die touristisch attraktiven Orte. Es ist eigentlich eine Einladung zu Besuch der schönsten tschechischen Burgen, Schlösser, Klöster und historischen Städte. Der Reiseführer bringt also eine übersichtliche geographische, historische und kulturelle Charakteristik des Gebietes. Auf moderne Weise sind da sowohl das gegenwärtige Leben als auch die Geschichte des Landes beschrieben.
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2003
Jazyk: Němčina
Počet stran: 160
ISBN: 80-7011-744-3
BOUDOVÁ,MARTÍNEK,BARAN,BERGER,ČECH,DUSÍKOVÁ,DUŠEK,DVOŘÁK, - 99 TOP TOURIST DESTINATIONS CZECH REPUBLIC
Průvodce pro anglicky mluvící návštěvníky České republiky přináší v první části základní geografické, historické a kulturní informace, v druhé seznamuje návštěvníky s 99 nejzajímavějšími turistickými cíly. Součástí publikace je bohatá fotografická příloha, mapky a další důležité praktické informace. This publication is intended to accompany English speaking visitors on their travels around most attractive tourist destinations in the country. The introductory part provides geographical, historical and cultural characteristics of the Czech Republic. In a concise and modern form, it presents the lifestyle and history of the country, as well as famous personalitiesin the field of art, science and sports, and it also describes typical futures of the national mentality. The main part - 99 Top Tourist Destinations - is arranged from A to Z to provide a synoptic description of the most attractive tourist destinations in the country. The publication serves as an invitation to Czech castles, chateaus, monasteries, historic towns and natural preserves it describes the historical, natural and cultural featuresof the territory, and introduces renowned personalities whose names are connected with different localities. The entries included for each locality contain practical information (time needed for sightseeing, accommodation, access ways, parking possibilities, important contacts) and tips for making tours in the surrounding areas. The texts are richly supplemented with photographs and useful maps and plans of described localities.
Vydavatel : KARTOGRAFIE PRAHA a.s.
Rok vydání: 2003
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 160
ISBN: 80-7011-716-8
Bougainville L.-A. de - Cesta kolem světa
Ocpl, 204 s., 32 s. příl., mapa 1953 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
BOUHLER Philipp - Napoleon. Hvězdná dráha génia
Rok vydání :1944
- brož., 380 s., 20 vyobr., 2 bar.plány
Bouhler Philipp - Napoleon-Hvězdná ceta génia
Obr, 380 s., 20 vyobr, plány bojišť 1944 Orbis, napsáno v jazyce: Česky
Boujedra Rachid - Ideální topografie pro vyloženou agresi
Obr, 240 s. 1982 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
BOUKAL P. / MIKOVCOVÁ H. - Nauka o podniku (cvičebnice)
Rok vydání :1996
- A4, 152 s., VŠE
BOUKAL Václav - Blázen veze pravdu v kufru
Rok vydání : 1947
Boukalová Zdeňka a kolektiv, sestavili - Světová literatura-1956/1965-Bibliografický soupis
379 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav, obálka silně opotřebena Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1967
BOUKOBZA LAURENCE,MOULINIEROVÁ ANNICK,BECKOVÁ D.,LOGETOVÁ É. - ZVÍŘATA OBJEVUJEME SVĚT
Proč se říká chytrý jako opice? Je to vůbec pravda? Je labuť hodné a ušlechtilé zvíře? Jak se mohou žáby bránit před svými nepřáteli? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete v této bohatě ilustrované a zajímavé knize.
Vydavatel : MATYS,LIBREX
Rok vydání: 2000
Jazyk: Čeština
Počet stran: 124
ISBN: 80-968218-3-0
BOULAD Henri - Všechno je milost
Rok vydání : 1994 Poznámka :(nová)
BOULAD Henri - Všechno je milost
Rok vydání :1994
Boulanger Daniel - Práskni do koní!
1978 MF Kapka, napsáno v jazyce: Česky
Boulanger Daniel - Strom v Babylónu
Ocpl, 250 s., raz. 1982 ČS, napsáno v jazyce: Česky
BOULANGER Daniel - Práskni do koní!
Rok vydání :1978
- ob. J.Mocek,brož.
BOULANGER Daniel - Práskni do koní!
- kresba Mocek
BOULANGER Daniel - Práskni do koní!
- kresba Mocek
Boulanger Daniel - Práskni do koní!
Nakladatelství (edice): Kapka
Rok vydání: 1978
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: kapka 157
Boulanger Jakub - Hell Tschesno Michael - s číslem na srdci
kresby Bohumil Lonka, přebal, vazba a grafická úprava Z. Rossman, původní vazba s obálkou 8°, obálka se stopami opotřebení, velmi dobrý stav Vydavatel : NPL, Praha Rok vydání : 1960
BOULE Pierre - Kdo z koho Satane!
Rok vydání : 1996
BOULET,SFAR JOANN,TRONDHEIM LEWIS - DONŽON ZENIT 6 NÁVRAT S PLNOU PARÁDOU
Strážce se svou družinou se vrací do Vaucansonu, neboť chce nalézt právní důkazy, které by zbavily Delacourta vlastnictví Donžonu. Mezitím se kačer Herbert opět snaží kontaktovat své rodiče. Aby však mohl nenápadně vniknout do města, kde není vítán, vypije zázračný lektvar,který mu změní obličej v masku smrti .
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 48
ISBN: 80-257-0239-0
Boulicaut Albert Le - Pout do Mekky a Mediny
236 stran, původní brož 16°, stav velmi dobrý, vazba mírně opotřebena Vydavatel : Jan Laichter, Praha Rok vydání : 1920
BOULLE Oierre - Fotograf
Rok vydání :1982
BOULLE Oierre - Fotograf
Rok vydání :1982
BOULLE Oierre - Fotograf
Rok vydání :1982
BOULLE Oierre - Řemeslo urozených
Rok vydání : 1968 Poznámka :brož.
Boulle P. - Planeta opic
BB art
Boulle P. - Dokonalý robot
Horizont 1970
Boulle P. - Most přes řeku Kwai
NV 1964
Boulle P. - Fotograf
MF 1982
Boulle P. - Řemeslo urozených
NV 1968
Boulle P. - Planeta opic
ČS 1970
Boulle P. - Fotograf
Nakladatel :Máj
Rok vydání :1982
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :velmi dobrá obálka
BOULLE P., CONRAD W. - Eso
Rok vydání : 1971
Boulle Pierre - Fotograf
I. vydání, 128 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1982
BOULLE Pierre - Planeta opic
Rok vydání :2000
Boulle Pierre - Most přes řeku Kwai/ Planeta opic
248 s. 1983 Odeon GMA, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Most přes řeku Kwai
Ocpl, 160 s. 1964 NV, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Planeta opic
Obr, 158 s. 1970 ČS Spirála, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Most přes řeku Kwai/ Planeta opic
1983 Odeon GMA, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Malajská kariéra
Obr 1987 Svoboda Om, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Most přes řeku Kwai
il. V. Boštík 1966 MF Máj, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Fotograf
1982 MF, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Malajská kariéra
1987 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Fotograf
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Máj
Rok vydání: 1982
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 125
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOULLE Pierre - Planeta opic
Rok vydání :1970
- brož.
BOULLE Pierre - Most přes řeku Kwai / Planeta opic
Rok vydání :2002
- A6, brož.
BOULLE Pierre - Dokonalý robot a jiné povídky
Rok vydání :1970
- brož.
BOULLE Pierre - Dokonalý robot
Rok vydání :1970
- brož.
BOULLE Pierre - Most přes řeku Kwai
Rok vydání :1964
- ob. M.Skoch
BOULLE Pierre - Most přes řeku Kwai
Rok vydání :1966
- plát.vazba
BOULLE Pierre - Most přes řeku Kwai
Rok vydání :1966
- plát.vazba,bez ob.
BOULLE Pierre - Most přes řeku Kwai
Rok vydání :1966
- il. V.Boštík
BOULLE Pierre - Dokonalý robot
Rok vydání :1970
- brož.
Boulle Pierre - Die Brücke am Kwai
Německy, 156 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Rowohlt Rok vydání : 1958
BOULLE Pierre - Řemeslo urozených
Rok vydání :1968
- brožované
BOULLE Pierre - Malajská kariéra
Rok vydání :1987
- brožované
BOULLE Pierre - Malajská kariéra
Rok vydání :1987
- brožované
BOULLE Pierre - Fotograf
Rok vydání :1982
BOULLE Pierre - Most přes řeku Kwai
Rok vydání :1966
- il. V.Boštík
BOULLE Pierre - Dokonalý robot
Rok vydání : 1970
BOULLE Pierre - Kdo s koho, Satane!
Rok vydání : 1996 Poznámka :váz.
BOULLE Pierre - Malajská kariéra
Rok vydání : 1987 Poznámka : brož.
BOULLE Pierre - Most přes řeku kwai
Rok vydání : 1964 Poznámka :váz.
BOULLE Pierre - Most přes řeku Kwai/ Planeta opic
Rok vydání : 1983
BOULLE Pierre - Neštěstí těch druhých
Rok vydání : 1997
BOULLE Pierre - Ostrůvek
Rok vydání : 1999
BOULLE Pierre - Kdo s koho, Satane!
Rok vydání :1996
Boulle Pierre - Řemeslo urozených
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 143
Boulle Pierre - Dokonalý robot
Vydavatel : Horizont, Praha
Rok vydání: 1970
Jazyk: Čeština
Počet stran: 190
Boulle Pierre - Ostrůvek
Nakladatelství (edice): Vyšehrad
Rok vydání: 1999
Počet číslovaných stran: 133
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Boulle Pierre - Malajská kariéra
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1987
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Boulle Pierre - William Conrad
Nakladatelství (edice): eso
Rok vydání: 1971
Počet číslovaných stran: 131
Poznámka ke knize: Povolená vazba - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
BOULLE PIERRE - ŘEMESLO UROZENÝCH
Řemeslo urozených je napínavý příběh vojenské špionáže, který se odehrává v období druhé světové války na pozadí britských a německých tajných operací - je však předevsím mistrovky zvládnutou sondou do psychologie lidí pracujících pro tajné služby.
Vydavatel : NAŠE VOJSKO
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 80-2061-030-0
BOULLE Pierre - Bridge on the River Kwai
Rok vydání : 1970 Poznámka :PB
BOULLE Pierre - Fotograf
Rok vydání : 1982
Boulle Pierre - Uši džungle
Nakladatelství (edice): Práce - Románové novinky
Rok vydání: 1975
Ilustrace/foto: Kladiva V. čb
Počet číslovaných stran: 125
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Boulle Pierre - Kdo s koho, Satane!
Nakladatelství (edice): Svoboda - Omnia
Rok vydání: 1996
Počet číslovaných stran: 108
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
BOULLE Pierre - Řemeslo urozených
Rok vydání :1968
- ob.P.Brom,brož.
BOULLE Pierre - Řemeslo urozených
Rok vydání :1968
- A6, brož.
Boulle Pierre - Most přes řeku Kwai
lam, 186 s., il. P. Andrýsek b.d. Riopress, napsáno v jazyce: Česky
Boulle Pierre - Planeta opic
Obr, 160 s., ob. K. Lhoták 1970 ČS Spirála, napsáno v jazyce: Česky
Boulle, Perre - Dokonalý robot
Rok :1970
Boulle, Pierre - Fotograf
Rok :1982
Boulle, Pierre - Malajská kariéra
Rok :1987
Boulle, Pierre - Most přes řeku Kwai
edice Máj Rok :1966
Boulle, Pierre - Planeta opic
edice Spirála, kniha je poněkud špinavá a trošku poškozená, foto zašleme na požádání Rok :1970
Boulle, Pierre - Fotograf
Prostředí fotografů. Hl. hrdina je válečný fotoreportér, ale přijde o nohu a náhle musí dělat nudnou práci, tj. focení hereček. Ale najednou přijde skvělá příležitost
Vydavatel : Mladá Fronta, Praha
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 125
BOULTONOVÁ MARSHA - ZÁZRAČNÝ PES WALLY DOBRODRUŽSTVÍ NEZNIČITELNÉHO BULTERIÉRA
Wally je bulteriér svérázné povahy. Je umíněný, ztřeštěný, dovádivý a především nezničitelný. Miluje kvíkající gumové hračky, všechno ve tvaru koule a na jídlo se vrhá s úctyhodnou vervou. Ovšem ostré zuby nepoužívá jen jako nástroj na uspokojení hladu. Se zuřivostí hladové pirani se vrhá na všechny zajímavé předměty kolem sebe. Nejedna hadice na zahradě se během vteřiny promění v rozstřikovač, pneumatiky koleček jsou stále splasklé, podpatky lodiček se mění v párátka a z brýlí dioptrických se stávají děrované. Wally se samozřejmě se stejnou energií, kterou věnuje povyražení a fotbalu s míči všech typů a velikostí, dokáže zapojit i do každodenního chodu na farmě 8211 přikuluje balíky sena, loví veverky a myši, vede válku na život a na smrt s krtky, pořádá závody z ovcemi, prohání žáby v rybníku a funguje jako sněžný pluh. Stejné úspěchy sklízí i jako mediální celebrita 8211 přeborník v lízání uší. Ale především se vždy a všude drží své moudré životní zásady: 8222 Když to není zábava, nestojí to za námahu! 8220
Vydavatel : IKAR
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 296
ISBN: 80-249-1279-0
BOULTONOVÁ SUSIE,CATLING CHRISTOPHER - BENÁTKY A VENETO-PRŮVODCE SPOLEČNÍK CESTOVATELE
Více než 800 barevných fotografií vám představí Veneto v celé jeho kráse, jedinečné průřezy a plány podlaží vám umožní nahlédnout do veřejných budov a památek - nepotřebujete žádné další průvodce. Podrobné a přesné mapy vám přiblíží kraje, města i městečka. Pečlivě vybrané hotely, restaurace a kavárny ve všech cenových kategoriích. V Nezbytných údajích doplněných obrázky se dozvíte, jak používat místní měnu, hromadnou dopravu a telefony.
Vydavatel : IKAR
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 312
ISBN: 80-249-1032-1
BOURBEAU LISE - KDO JSI?
Důvěrné oslovení žen a ženské podstaty v každém člověku. Autorka vysvětluje, jak utváříme sami sebe tím, co si myslíme, co cítíme, co říkáme, co vnímáme svými smysly .
Vydavatel : EUGENIKA
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
ISBN: 80-8100-04-8
Bourdan - Vítězný návrat
původní poloplátěná vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka Bedřich Votruba Vydavatel : Druřstvo Máje, Praha Rok vydání : 1947
BOURDAN Pierre - Vítězný návrat
Rok vydání : 1947 Poznámka :včetně přebalu
Bourdan, Pierre - Vítězný návrat
Rok :1947
Bourdens Henry - Krutá plavba
Vydavatel : Panorama v Praze
Rok vydání: 1980
Jazyk: Čeština
Počet stran: 238
Bourdens, Henri - Krutá plavba
Vydavatel : Panorama, Praha
Rok vydání: 1980
Jazyk: Čeština
Počet stran: 238
Bouret Jean - Henri Rousseau
50 barevných a 182 čb.vyobrazení.
Neuchatel 1961 Ides et Calendes
4°,267s.,váz.
BOURETZ PIERRE - SVĚDKOVÉ BUDOUCÍHO ČASU I-III
Autor v sérii devíti rozsáhlých esejů interpretuje myšlenkový vývoj významných židovských myslitelů 20. století s důrazem na otázky týkající se židovské identity: zjevení a zákon, naděje a spása, úcta k jinakosti a zákaz zobrazování. Tematické rozpětí sahá od novokantovského systematika H. Cohena přes filosofickou theologii F. Rosenzweiga či M. Bubera, svébytný marxismus W. Benjamina či E. Blocha, kabalistická zkoumání G. Scholema či politickou filosofii L. Strausse až po úvahy nedávno zesnulých filosofů H. Jonase a E. Lévinase.
Vydavatel : OIKOYMENH
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1156
BOURGEOISOVÁ Paulette/ - Franklin jde do školy
Rok vydání : 1999
Bourges Élémir - Ptáci odlétají a květy opadají
1905 Otto, napsáno v jazyce: Česky
Bourget ad. - 1000 nejkrásnějších novel 1000 světových autorů 4-23 autorů
Obr, cca 500 s. b.d. Vilímek, napsáno v jazyce: Česky
BOURGET Paul - Laborantka
Rok vydání :1959
- il. Boštík
Bourget Paul - Smysl smrti
Vydavatel : F. Topič, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 194
BOURGET Pavel - Žák
Rok vydání : 1890 Poznámka :A 6
BOURGOIN STÉPHANE - SÉRIOVÍ VRAZI
Nedávno měl filmovou premiéru velkolepý thriller Normal s Dagmar Havlovou a Milanem Kňažkem v hlavních rolích. Film je natočený podle skutečného případu masových vražd páchaných Petrem Kurtenem, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou. NAKLADATELSTVÍ XYZ k tomuto datu připravuje nové vydání úspěšného titulu Černá kniha sériových vrahů pod zkráceným názvem Sérioví vrazi, kde je případ Petra Kurtena spolu s mnoha dalšími velmi detailně rekonstruován. Kniha je složena z životopisů sériových vrahů, počínaje Peterem Kurtenem, popraveným v červenci roku 1931, a konče Garym Ridgwayem, jenž byl v roce 2003 odsouzen na doživotí. Autor shromáždil a upravil všechna dostupná fakta a na jejich základě příběhy podrobně zrekonstruoval. Zahrnul zápisy z vyšetřování, ale především autentické výpovědi vraždících monster. Nezbývá než doufat, že nám pochopení povah těchto vyšinutých lidí pomůže v budoucnu sériové zločince snadněji stíhat či jejich činům předcházet.
Vydavatel : Nakladatelství XYZ
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 552
ISBN: 80-87285-00-8
BOURGOIN Stephane - Bestiální vrazi (Autentické výpovědi o seriových vrazích)
Rok vydání :1994
Bourliére F. - Eurasie
Nakladatelství (edice): Artia
Rok vydání: 1971
Ilustrace/foto: foto, ilustrace
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
BOURNE SAM - TESTAMENT
Míroví vyjednavači, kteří trpělivě hledají východisko z dlouholeté bezvýchodné arabsko-izraelské krize na Středním východě, stojí krůček od úspěchu. Dvě násilná a zdánlivě spolu nesouvisející úmrtí - profesora Šimona Guttmana, domnělého atentátníka na izraelského ministerského předsedu, a archeologa Ahmeda Noura, domnělého kolaboranta s Izraelci - však zhatí jakékoli naděje na smírné řešení konfliktu. Americká vláda sáhne po svém posledním trumfu a vyšle do Tel Avivu bývalou excelentní vyjednavačku Maggie Costellovou. Ta je však záhy vtažena do pátrání po příčínách obou úmrtí a zjistí - i za pomoci oblíbené počítačové on-line hry Second Life -, že mezi oběma zavražděnými, byť každý z nich patřil do opačného tábora, existovalo pevné osobní i profesní pouto, a že jejich smrti předcházelo objevení něčeho, co by mohlo mít pro urovnání nesmiřitelného sváru arabského a izraelského národa zásadní význam. Veřejné odhalení tohoto objevu nesmírné historické hodnoty však není v zájmu všech zúčastněných stran a Maggie se o tom brzy přesvědčí na vlastní kůži .
Vydavatel : Knižní klub
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 432
ISBN: 80-242-2346-9
Bourová, D. - Naše rodina
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Bourquain Klaus - Stopy v písku
1076 Prá, napsáno v jazyce: Česky
BOURSEILLER CHRISTOPHE - CARLOS CASTANEDA ŽIVOTOPIS PRAVDA LŽI
Carlos Castaneda je známý především jako autor dnes již kultovních knih, za všechny jmenujme Učení dona Juana či Umění snít . Bourseiller zde poprvé poodhaluje roušku tohoto tajemství, poprvé se snad dostává pod kůži této nesmírně záhadné osobnosti.
Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
ISBN: 80-7207-611-6
BOUSE Zd. B. - Epilegohena
Rok vydání : 1996 Poznámka :(soukr. tisk)
BOUSFIELD JONATHAN - POBALTSKÉ STÁTY-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES
Pobaltské státy - Litva, Lotyšsko a Estonsko - zdobí tři z nejvíce okouzlujících národních metropolí východní Evropy, přičemž každá má zcela osobitý charakter a pyšní se výjimečnou řadou historických staveb stejně jako bujarým nočním životem a neustále se rozvíjející kulturní scénou. Za hlavními městy se již rozprostírají široké pásy nedotčené krajiny plné jezer, bažin a mokřadů. Vše obepínají kilometry pláží stříbrného písku. Čas od času se objeví i vesnička jako vystřižená z obrazu Marca Chagalla, jejíž líbezný kostelík a malebné roubenky shlížejí na úzké rozježděné cesty. A jak lze od regionu, který opakovaně trpěl útoky zvenčí, právem očekávat, nachází se zde spousta velkolepých historických pozůstatků od šedivých rozvalin pevností rozmetaných ve třináctém století německými rytíři až po chátrající vojenské stavby po sovětských okupantech z doby nedávno minulé. Půl století strávené pod sovětskou nadvládou do značné míry všechny Litevce, Lotyše i Estonce spojilo, nicméně každý z národů nadále zůstává nesmírně hrdým na své odlišné postavení. Lotyši a Litevci mají společný původ, protože vzešli z indoevropských kmenů. Tento fakt je patrný i z podobnosti jazyků obou zemí. Estonci zde na druhou stranu žijí nejméně o tři tisíciletí déle a hovoří ugrofinským jazykem, jenž má daleko více společného s finštinou než s řečí jejich sousedů. Název 8222 Pobaltské státy 8220 tak vyjadřuje jen geografickou polohu, nikoliv snad skutečnost, že by jednotlivé země sdílely společnou kulturu.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 596
BOUSFIELD JONATHAN - CHORVATSKO-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDE +DVD
Díky svému dlouhému, výrazně členitému pobřeží a více než tisícovce ostrovů je Chorvatsko jedním z nejvyhledávanějších cílů všech, kdo touží po dovolené na sluncem zalitých plážích u průzračně čistého moře. Chorvatsko ale nabízí množství dalších zážitků. Najdete zde divoce vyhlížející horské štíty, ostrůvky hustě porostlé lesy, mokřiny plné ptáků a mnoho dalších pozoruhodných míst, z nichž některá se těší ochraně národního parku: nejznámější jsou Plitvická jezera, kaskádovitě sestupující pás průzračných jezer propojených nevysokými vodopády a zpěněnými peřejemi. K vyhledávaným pobřežním atrakcím patří souostroví Kornati, skupina výjimečně krásných a povětšinou neobydlených ostrovů, které jsou oblíbeným cílem jachtařů, ale prohlédnout si je můžete také během jednodenní vyhlídkové plavby. Skutečně panoramatický výhled na pobřežní ostrovy umožňují šedivé svahy Velebitských hor, kde na vás čeká například Národní Park Paklenica nabízející dobrodružné túry hlubokými kaňony, ale také hřebenové výpravy. Při cestách do odlehlé východní části země budete odměněni pohledem na vyhlášený lužní les Kopački rit, který je domovem mnoha brodivých ptáků. To ale zdaleka není vše: zájemci o historii se mohou těšit na spoustu památek připomínajících dobu římského osídlení - mnohá chorvatská pobřežní města jsou živoucí připomínkou významných změn, pokladnicí středomořské kultury. Zapomenout nesmíme ani na nespravedlivě podceňované hlavní město Záhřeb, typickou středoevropskou metropoli s řadou elegantních staveb z devatenáctého století, širokou nabídkou kulturního a společenského vyžití a rušným nočním životem. Dlouhé chorvatské pobřeží je dostatečně rozsáhlé, aby každoročně dokázalo pojmout a vstřebat početné davy zahraničních turistů. Na Istrii na vás čeká mnoho skvěle vybavených rekreačních center, mezi nimiž se jako vzácné perly třpytí starobylá benátská města Poreč a Rovinj soutěžící o přízeň s Pulou a jejími římskými památkami, kterým vévodí impozantní amfiteátr. Za Kvarnerským zálivem s vyhledávanými ostrovy Cres, Lošinj a Krk leží dlouhá Dalmácie, nehostinný, horami pokrytý pás pobřeží lemovaný řadou ostrovů a zakončený opevněným středověkým městem Dubrovníkem, jež po celý rok nabízí mnoho magických zážitků a v letních měsících navíc řadu významných uměleckých festivalů. Hlavní turistickou sezonou jadranského pobřeží jsou letní měsíce červenec a srpen, ale mnoho lidí si vybírá spíše klidnější červen a září. Podzim je skvělá doba pro výlety do vnitrozemí Istrie a prohlídkám historických měst se můžete věnovat v kteroukoli roční dobu. Koncem května bývá v jižní Dalmácii moře natolik teplé, že se v něm dá koupat. Výrazně katolické Chorvatsko je zemí náboženských svátků a slavností, jejichž součástí jsou třeba poutě do mariánských center Marija Bistrica nebo Sinj v dalmáckém vnitrozemí, ale najdete zde také moderní klubovou scénu kombinující středoevropskou sofistikovanost, středomořský šarm a balkánskou výbušnost. Od počátku devadesátých let Chorvatsko urazilo velký kus cesty. V současné době je už zase vstřícnou a bezpečnou zemí, plnou příjemných lidí, z nichž na první pohled vyzařuje sebevědomí a hrdost na svou mladou demokracii.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 710
ISBN: 80-7217-535-2
BOUSFIELD JONATHAN,HUMPHREYS ROB - RAKOUSKO-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDE+DVD
Zasněžené Alpy, Mozart a čokoláda, Španělská jezdecká škola, Vídeňský chlapecký sbor a Straussovy valčíky, elegantní lyžařská střediska, velkolepý a zároveň malebný Dunaj . Tato tradiční představa Rakouska je hluboce vrytá v myslích většiny zahraničních návštěvníků a aktivně prosazovaná domácím turistickým průmyslem. To však rozhodně neznamená, že země je plná decentních dam v hustých kožiších a lehce znuděných návštěvníků kaváren. Na každého zámožného lyžaře ze St Antonu připadá alespoň jeden snowboardista ze Schladmingu, každý milovník operet má svůj protějšek v hostu některého z rušných klubů, z každé tradiční kavárny se starožitným zařízením a atmosférou počátku dvacátého století můžete zamířit do moderního sushi baru . Prakticky všude na vás čeká skvělá kombinace sportovních i kulturních turistických atrakcí, takže se nemusíte bát, že by váš pobyt byl jednotvárný. Zcela podle vlastní chuti si můžete vybrat, zda se vydáte na pěší túru, navštívíte některou z významných památek, připomenete si slavnou hudební minulost země nebo si dopřejete posezení u skvělé kávy nebo sklenky rakouského vína.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 694
BOUSFIELD JONATHAN,HUMPHREYS ROB - VÍDEŇ-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROUGH GUIDES
Rakousko je země s neobyčejně bohatou kulturou, krásnou přírodou a příjemnými lidmi. Na první pohled je stabilní, blahobytná a v mnoha ohledech konzervativní, takže mnozí turisté jen stěží dokáží uvěřit, že velkou část dvacátého století strávila bojem o svou národní identitu. Svědkem těchto proměn byla samozřejmě také Vídeň, která je hlavním lákadlem většiny turistů, tedy zejména těch, kteří do země míří za památkami a kulturou. Vídeň je město s neobyčejně bohatou historií. Bývalo sídlem Římanů a po relativně krátkém období, kdy se dostalo pod správu Babenberků, přešlo do rukou mocného roku Habsburků, který v dobách největšího rozkvětu ovládal velkou část Evropy. Dvakrát bylo obléháno Turky, obsazeno Napoleonovými vojáky a ve dvacátém století ovládnuto Hitlerem a poničeno spojeneckými letadly. Všechny historické peripetie ale přežilo a dnes je blahobytným velkoměstem s neuvěřitelným množstvím historických památek a bohatým kulturním, ale také rušným společenským životem.
Vydavatel : JOTA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 198
ISBN: 80-7217-406-1
BOUSFIELD JONATHAN,WILLIS MATT - BULHARSKO-PRŮVODCE SPOLEČNÍK CESTOVATELE
Bulharsko láká překrásnými plážemi i lyžařskými středisky. Země může nabídnout velké množství turistických atrakcí 8211 malebné vesnice a městečka se specifickou architekturou, kostely vyzdobené ikonami, přírodní rezervace a podmanivé historické lokality. Navštivte muzea v hlavním městě Sofii, osmanské památky v Plovdivu, římské město Nikopolis ad Istrum, Trigradskou soutěsku v Rodopech, Rilský klášter, Údolí růží, thrácké hrobky či strhující útesy a sluncem zalité písečné pláče černomořského pobřeží.
Vydavatel : IKAR
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 80-249-1255-4
Bousquet Jacques - La peinture manieriste
Čb. a barevné reprodukce. Přebal nepatrně poškozen.
Neuchatel 1964 Ides et Calendes
4°,352s.,váz.
Boussenard/ Karazin - Hořící ostrov-Kuba/V rákosí-Turkestán
Pkž, 288 a 152 s. 1904 Beaufort, napsáno v jazyce: Česky
Boussinot Roger - Letiště
Ocpl, 340 s., ob a vaz Z. Seydl 1957 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky
BOUSSINOT Roger - Letiště
Rok vydání :1957
- ob. Seydl
Bouše B. a kol. - Za domovem-vlastivěda
ilustrace J. Wenig, 414 stran, knihovní razítka, poloplátěná knihovní vazba 8°, stav dobrý Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání : 1923
BOUŠE BONAVENTURA - ODKAZ A VZPOMÍNKY
Útlá knížka vzpomínek součastníků na člena řádu svatého Františka z Assisi Bonaventuru Boušeho, teologa, liturgisty, znalce umění a mistra slova dosvědčuje, že ani řadu let po své smrti nepřestává být osobností burcující naše křesťanství, nemilosrdným zastavovatelem zrcadla našim povrchnostem.
Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o.
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 205
ISBN: 80-7021-998-0
Boušek Jan - Stručná nauka o hudbě
75 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav, obálka se stopami opotřebení, brož rozpadlá Vydavatel : Neubert, Praha Rok vydání : 1921
BOUŠEK K./ KAINAR J./ NECHVÁTAL F./ PILAŘ J./ STEHLÍK L. - Výbor z poezie/ Výbor z poezie/ Básně/ Výbor z poezie/ Výbor z poezie
Rok vydání :1980
- il.E.Hašková, Janeček, Liesler, Čepelák, Sivko
Boušek Karel - Ptáci
na titulu dedikace a vročení autora, I. vydání, 97 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1972
BOUŠEK Karel - Stůl plný světla
Rok vydání :1975
- podpis autora
Boušek Karel - Tam jsem doma
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1990
Ilustrace/foto: Sedláček V. čb
Počet číslovaných stran: 111
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: kolibřík
BOUŠKA a kol. - Geologie pro gymnázia
Rok vydání : 1984
Bouška Boh./Sahula J. - Utrpením ke štěstí/Vojtěch Habr
1910/13 Dědictví Maličkých . 278 s., napsáno v jazyce: Česky
Bouška Boh./Sahula J. - Utrpením ke štěstí/Vojtěch Habr
1910/13 Dědictví Maličkých . 278 s., napsáno v jazyce: Česky
Bouška J.,Klepešta Jos. - Hvězdy kolem nás
SPN 1956
BOUŠKA V. / KAŠPAR P. - Speciální optické metody. Studium minerálů v procházejícím světle
Rok vydání :1983
- Academia, 200 s. (97 obr.), 8 s. kříd. příloh
BOUŠKA Vladimír a kol. - Přírodní skla
Rok vydání :1987
- Academia, 264 s. (76 obr.), 8 s. křídových příloh, výborný stav
Bouška, S. - Provencálské koledy
Ilustroval K. Schwetz.
Vydavatel : Cyrillo-methodějské knihkupectví G. Francl, Praha
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 227
Bouška- - Hvězdy kolem nás
1. vydání, příloha mapa hvězdné oblohy, 105 stran textu, čb. přílohy 48 stran, původní poloplátěná vazba 4°, velmi dobrý stav, hrany mírně odřeny Vydavatel : SPN, Praha Rok vydání : 1956
Bouška/Remeš - Národní fronta ČSSR
A4, Ocpl, 296 s., foto 42 autorů, Č, R, A, N., Fr 1988 MF, napsáno v jazyce: Česky
Bouvier Alexis - Povídky chudých
Ocpl, 184 s.,vaz zlac. 1908 Otto, napsáno v jazyce: Česky
Bouvier Nicolas - Návod k použití světa
Netradiční cestopis s ilustracemi autorova společníka malíře Thierryho Verneta hovoří o jejich několikaletém putování přes Balkán, Turecko, Persii, Pakistán a Afganistán . , I. vydání, 332 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý-KNIHA JAKO NOVÁ-PŮVODNÍ CENA 299,- Kč Vydavatel : Tichá Byzanc, Kutná hora Rok vydání : 2001
Bouzek - Po mlýnech proudů
verše z let 1941-42, brož 8°, kresby Václav Karel, velmi dobrý stav Vydavatel : Vilém Šmidt, Praha Rok vydání : 1944
Bouzek J. - Objevy ve Středomoří
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1979
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-170 str. textu, vt extu čb foto a čb il.,barevná fotopříloha (31 bar foto). Objevy od neolitu po počátek min. století, od prekeramických civilizací po thráckou kulturu. Scan obsahu.
BOUZEK J., ČTVRTNÍKOVÁ M.,ONDŘEJOVÁ I. - Katalog odlitků antické plastiky
Rok vydání : 1978 Poznámka :Brož.
BOUZEK JAN - UMĚNÍ A MYŠLENÍ
Vývoj lidského myšlení byl v dosavadních dějinách studován většinou na základě dochovaných písemných dokladů, v menší míře pak z hlediska ústní tradice, ale jen málokdy jinak. V této knize autor usiluje o rozšíření tohoto dosavadního pohledu, přičemž se opírá o svědectví výtvarného umění, které poskytuje doplněk k přístupu filozofickému a historickému zejména v oblastech, kde psané doklady chybí či jsou nedostatečné. Soustřeďuje se přitom zejména na rané formy myšlení, které předcházely myšlení novověkému, i když v závěru publikace je stručně shrnut i následující vývoj. Proč je téma různých způsobů myšlení dnes tak naléhavé? Dnešní svět je z hlediska myšlenkových konceptů velice pestrý a rozrůzněný.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 289
ISBN: 80-7387-278-6
BOUZEK JAN - JAK SE DOMLUVIT S JINÝMI?
Kniha se snaží ukázat, jak je možné se domluvit i s lidmi velmi rozdílného původu, kteří pocházejí z nejrůznějších kulturních zázemí, a preferují tudíž odlišné způsoby myšlení. Vzájemná domluva je možná kdekoli na světě, dáme-li si ovšem pozor i na své vlastní jednání a chování. Interkulturní komunikace je bezpochyby lepší alternativou než válka civilizací, kterou hrozí někteří současní autoři. Vstupujeme-li do komunikačních procesů, pak to na jedné straně vyžaduje jak upřímnost a důvěru, tak i schopnost naslouchat a získávat poučení od jiných. Na straně druhé je samozřejmým předpokladem to, že vždy zůstaneme sami sebou a nebudeme se dopouštět směšných pokusů být někým jiným než tím, kým sami jsme.
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
ISBN: 80-7387-043-0
BOUZEK JAN - KELTOVÉ ČESKÝCH ZEMÍ V EVROPSKÉM KONTEXTU
Knihy o keltském období v dějinách českých zemí (už ne Československa, jako tomu bývalo dříve, ba dokonce dnes už často zvlášť pro Čechy a Moravu) neponechávají mnoho místa evropskému a světovému kontextu raného vývoje našich zemí. Naše území bylo ovšem 8211 podobně jako v době historické 8211 integrální součástí evropské, mediteránní i eurasijské civilizace a pochopení minulosti nelze dosáhnout bez pochopení jeho souvislostí s ostatními částmi Evropy a k ní přilehlých dalších částí světa .
Vydavatel : TRITON
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 216
ISBN: 80-7387-233-5
BOUZEK Jan - Objevy ve Středomoří
Rok vydání :1979
BOUZEK Josef - Po mlýnech proudů
Rok vydání : 1944
Bouzek, Jan - Objevy ve Středomoří
Rok :1979
Bouzek/Hošek - Antické Černomoří
1978 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky
BOVA Ben - Triumf
Rok vydání : 1994
Bova Ben - Triumf
Obr, 236 s. 1994 Paseka, napsáno v jazyce: Česky
BOVA Ben - Triumf
Rok vydání :1994
- A6, brož.
BOVA Ben - Mars
Rok vydání :1995
- A6,brož.
BOVA Ben - Moonwar
Rok vydání : 1998
BOVA Ben - Mars
Rok vydání : 1995
Bova Ben - Triumf
Nakladatelství (edice): Paseka
Rok vydání: 1994
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: mf
BOVA BEN - SÍŇ SLÁVY II A
V prvních svou svazcích Síň slávy: Nejlepší SF povídky všech dob jste si mohli přečíst nejlepší krátké povídky z počátků SF jako žánru. Tato kniha, která byla sestavena podle stejných kritérií a na první dva díly navazuje, obsahuje jedenáct novel - jedenáct nejlepších příběhů z počátku SF. Myšlenka, která stále u zrodu edice Síň slávy mistrů SF, byla ocenit i povídky a novely, které byly napsány před rokem 1966 a neměly proto možnost získat jedno z vrcholných ocenění žánru - cenu Nebula. Antologie byla poprvé publikována v roce 1973 a přitáhla ke čtení SF desítky tisíc čtenářů, kterým odhalila zázraky fantazie a představila počátky tohoto napínavého žánru.
Vydavatel : BARONET
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 724
ISBN: 80-7214-906-9
Bove E. - Past
Lit.klub Máje 1946,pův.brož s ob.B. Votruby
Bove Emanuel - Past
136 stran, I. vydání, obálka Bedřich Votruba, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Drižstvo máje, Praha Rok vydání : 1946
BOVE Emmanuel - Moji přátelé - Armand
Rok vydání :1986
Bove Emmanuel - Moji přátelé-Armand
Obr, 256 s. 1986 Odeon SČ, napsáno v jazyce: Česky
Bove Emmanuel - Moji přátelé-Armand
Obr, 256 s. 1986 Odeon SČ, napsáno v jazyce: Česky
Bove Emmanuel - Moji přátelé-Armand
svazek č. 544, 253 stran, brož s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1986
BOWDEN MARK - ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN
Devětadevadesát elitních amerických vojáků padlo do pasti uprostřed nepřátelského města. Když padla noc, obklíčily je tisíce střelců. Jejich ranění krváceli k smrti. Docházela jim munice, voda i zdravotnický materiál. Toto je příběh o tom, jak se tam dostali - a jak se odtamtud probojovali. Je to příběh jedné války. Černý jestřáb sestřelen vás strhne do přeplněného tržiště v srdci somálského Mogadiša spolu se speciálními silami americké armády - a vtáhne vás doprostřed nejintenzivnějšího boje amerických vojáků od války ve Vietnamu. Pozdní odpoledne, v neděli 3. října 1993, byli vojáci Úderných sil Rangers vysláni zatknout dva nejvyšší pobočníky zrádcovského diktátora a vrátit s na základnu. Předpokládalo se, že to bude trvat asi hodinu. Místo toho byli na dlouhou a hroznou noc přišpendleni v nepřátelském městě, vrženi do zoufalého boje, kde platilo jen: 8222 Zabij, nebo budeš zabit! Když konečně následující ráno přišla záchrana, osmnáct amerických vojáků bylo mrtvých a tucty dalších těžce zraněných. Somálská oběť byla daleko horší: více než pět set mrtvých a přes tisíc raněných. Žurnalista Mark Bowden, nositel literární ceny, dramaticky zachycuje tento trýznivý osud očima mladých mužů, kteří ten den bojovali. Využívá rozsáhlé rozhovory s účastníky z obou stran a rovněž i videozáznam z boje a přepisy rádiových hlášení, aby maximálně oživil jejich příběh. Jeden pilot Black Hawku je sestřelen a obklopen zuřivým davem. Pak ho zachrání Somálci, kteří ho chtějí prodat za výkupné místnímu diktátorovi. Jeden zdravotník se zoufale snaží udržet těžce raněného přítele naživu, dokud nebude evakuován - vykrvácí mu však v náručí. Rotní písař, který je terčem posměchu na ubikacích, vyroste k poslání a výkonu mimořádné hodnoty. Autoritativní Černý jestřáb sestřelen, sevřený a plný vzhledu, je poutavým pohledem na hrůzu a vzpruhy boje, což jej předurčuje k tomu, aby se stal klasickou válečnou reportáží.
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 344
ISBN: 80-7205-731-6
BOWDEN Mark - Černý jestřáb sestřelen. Příběh moderní války
Rok vydání :2000
BOWDEN OLIVER - ASSASSIN`S CREED RENAISSANCE
I will seek Vengeance upon those who betrayed my family. I am Ezio Auditore da Firenze. I am an Assassin . . Betrayed by the ruling families of Italy, a young man embarks upon an epic quest for vengeance. To eradicate corruption and restore his family s honour, he will learn the art of the assassins. Along the way, Ezio will call upon the wisdom of such great minds as Leonardo Da Vinci and Niccolo Machiavelli - knowing that survival is bound to the skills by which he must live. To his allies, he will become a force for change - fighting for freedom and justice. To his enemies, he will become a threat dedicated to the destruction of the tyrants abusing the people of Italy. So begins an epic story of power, revenge and conspiracy. Truth will be written in blood.
Vydavatel : PENGUIN
Rok vydání: 2009
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 512
ISBN: 0-141-04630-3
Bowenová Elisabeth - Schody zarostlé břečťanem
1972 Odeon SČ 434, napsáno v jazyce: Česky
Bowenová Elisabeth - Schody zarostlé břečťanem
434 1972 Ode SČ, napsáno v jazyce: Česky
BOWENOVÁ Elizabeth - Schody zarostlé břečťanem
Rok vydání :1972
- sv. 434
Bowenová Elizabeth - Skon srdce
Nakladatelství (edice): Odeon
Rok vydání: 1966
Počet číslovaných stran: 367
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý
BOWENOVÁ Elizabeth - Skon srdce
Rok vydání :1966
- ob.F.Janula
Bowenová, Elizabeth - Skon srdce
Rok :1966
BOWER R.M. - Tygří oko
Rok vydání : 1994 Poznámka :3
Bower B. M. - Lorraine Hunterová na divokém západě
Vydavatel : Antonín Svěcený, Praha
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
Počet stran: 239
Bower B.M. - Hlas nad kaňonem
Čížek Praha,bez r.v.,brož
Bower B.M. - Lorraine Hunterová na divokém západě
S obrázky Zd.Buriana
Vydavatel : Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství (Ant. Svěcený), Praha
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
Bowerovi J. a C. - Psi praktický rádce chovatele psů
Columbus 1998
BOWEROVI John Caroline - Psi praktický rádce chovatele psů
Rok vydání : 2001
Bowie David - Outside
Bowie David - Ziggy stardust (2x12 promo´´)
BOWIE Fiona - Antropologie náboženství
Rok vydání : 2008 Poznámka :nová
BOWIE FIONA - ANTROPOLOGIE NÁBOŽENSTVÍ, RITUÁL,MYTOLOGIE,ŠAMANISMUS
Antropologie zkoumá člověka jako komplexní bytost a k tomuto využívá poznatků přírodních i sociálních věd. Východiskem studia je pro ni odlišnost mezi vlastním a cizím. Jací jsou ostatní a co tato odlišnost říká o naší vlastní společnosti? Co definuje člověka? Takovéto otázky dělají z náboženství významný předmět studia antropologie. Publikace představuje základní témata oboru i současný vývoj. Zabývá se teoretickými přístupy k oboru antropologie náboženství i jevy, jako jsou mýty, rituály či symboly, a vztahy mezi kulturou, společností a náboženstvím. Kapitoly knihy je možno probírat v různém sledu (každá má úvod, shrnutí, bibliografii a poznámky). Teoretické otázky jsou ilustrovány případovými studiemi.
Vydavatel : PORTÁL
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 520
ISBN: 978-80-7367-378-9
BOWKETT Stephen - Tajemný Sligum
Rok vydání : 1993 Poznámka : brož.
Bowler D., Dray B. - Genesis legenda rokové scény
Mustang 1995
BOWMAN CATHERINE - TAJEMSTVÍ KRYSTALŮ LÉČIVÉ ÚČINKY,KLENOTY,MEDITACE,ENERGIE,BA
- Léčivé účinky - Meditace - Klenoty - Energie - Barvy
Vydavatel : PRAGMA
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152
ISBN: 80-7205-107-5
Bowman E. - Before I Wake
G.P.Putnams Sons 1997 N.Y.
Bowman J.C. - Rubín je krví mého srdce
Odeon 1981
Bowman John C. - Rubín je krví mého srdce
1981 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky
BOWMAN John Clarke - Rubín je krví mého srdce
Rok vydání :1981
BOWMAN John Clarke - Rubín je krví mého srdce
Rok vydání :1981
Bowman John Clarke - Rubín je krví mého srdce
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1981
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Bowman John Clarke - Rubín je krví mého srdce
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1981
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý
BOWMAN John Clarke - Rubín je krví mého srdce
Rok vydání : 1981
Bowman John S. - Kronika dějin 20.století
Obrazový dokument 20.století.
Praha 1993 Columbus
fol.,280s.,váz.
BOWMAN MARTIN - P-51 MUSTANG VS FW 190 EVROPA 1943-45
Historie soubojů nejlepších amerických a německých pilotů, kteří byli nasazeni proti sobě v období druhé světové války ve dvou nejmodernějších stíhacích letadlech té doby - P-51 Mustang a Fw 190. Detailně je tu popsán vznik a vývoj těchto soupeřů a rozebírány jsou jejich silné a slabé stránky z pohledu letových vlastností, výzbroje, konstrukce draku a motoru. Není pominut ani výcvik pilotů a pohled do života letců. Před čtenářem sugestivně znovu ožívá napětí a všechny hrůzy leteckých soubojů, jak je jejich účastníci vzájemně prožívali v bitvách o leteckou nadvládu nad Evropou.
Vydavatel : GRADA PUBLISHING
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 80
ISBN: 978-80-247-2521-5
BOWMAN Martin W. - Americké palubní letectvo. Námořní letecké síly USA od roku 1941
Rok vydání :2000
Bowood R. - Soldiers
Hamlin London 1965
BOWYER Chaz - Dějiny RAF
Rok vydání : 1995 Poznámka :A 4+
Box - Studio 1
BOX C.J. - MIMO DOSAH
Joe Pickett se snaží bavit na svatbě své tchýně, která se vdává za místního významného rančera, když ho zastihne špatná zpráva: přítel Will Jensen, rovněž wyomingský revírník, spáchal sebevraždu. Joea se tragédie dotýká víc než osobně, protože je pověřen dočasnou péčí o tetonský revír. Jackson, Joeovo přechodné působiště, se výrazně liší od domovského Saddlestringu. Je to úplně jiný svět, elitní hřiště bohatých a mocných a zároveň epicentrum výbojů ekologických extremistů. Joeovi nová práce rychle přerůstá přes hlavu. A co hůř, chybí mu rodinné zázemí, žena a dcery. V novém zaměstnání je Joe zavalen prací, jeho už tak komplikovaný osobní život postupně nahlodává dosud nepoznaný zájem o cizí vdanou ženu. Přesto se náš hrdina vrací k smrti přítele a jeho pochybnosti o údajné sebevraždě narůstají. Nenachází sice žádný důkaz, že by si Jensen život nevzal sám, určité indicie ovšem naznačují, že byl k sebevraždě dohnán 8211 a Joea posedne touha zjistit proč. Joeova žena Marybeth se mezitím doma v Saddlestringu snaží sama zvládat rodinu a zároveň své rozrůstající se podnikání. Po sérii výhružných telefonátů se obrací o pomoc na Nata Romanowského. Neuvědomuje si, že tím otevírá dveře víc než pomocníkovi. Joe se přibližuje k pravdě o Willově smrti, ale začíná mít výpadky paměti, nepředvídatelné výkyvy nálady, přesně ty samé příznaky, kterými před smrtí trpěl Jensen. Joe chápe, že pokud nebude dost opatrný, mohl by skončit stejně, jako další smrtelná nehoda v Jacksonu. Zcela výjimečný román Mimo dosah se odehrává v krásném drsném pohoří Teton. Přináší další důkaz, že C. J. Box je jedním z nejoriginálnějších a nejvýraznějších hlasů dnešní literatury, kombinujících realitu s fikcí, opředenou záhadami.
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
ISBN: 80-7341-994-3
BOYCE FRANK COTTRELL - MILIONY
Co byste delali, kdybyste vedle vlakove trati nasli pytel nacpany spoustou penez? To je otazka, ktera trapi hlavni hrdiny Boyceova romanu, ctvrtaka Damiana a pataka Anthonyho. Popravde receno, trapi se vlastne jenom Damian, ktery je posedly konanim dobra. Mel by bohatstvi, ktere mu tak necekane spadlo do klina, rozdat chudym? Nebo je radeji odvezt do jeste chudsi Afriky? To Anthony si s podobnymi moralnimi dilematy hlavu zrovna dvakrat nelame. Podle nej je ze vseho nejlepsi penize jednoduse utratit, a to co nejrychleji. Ostatne Britanie ma za par tydnu stejne prejit na euro, takze kdyz penize nepouziji oni dva, budou za chvili bezcenne. Totez si ovsem uvedomuji i ti, kteri onen pytel s librami ztratili, a tak zacina napinava honicka. Britsky spisovatel a filmovy scenarista ziskal za svou originalni romanovou prvotinu, ktera rozhodne pobavi i dospele ctenare, radu literarnich oceneni, nejvyznamnejsi z nich, Carnegie Medal, mu byla udelena v roce 2004. Uznavany britsky reziser Danny Boyle, z jehoz tvorby lze jmenovat napr. filmy jako Melky hrob, Trainspotting, Plaz ci letosniho oscaroveho Milionare z chatrce, podle ni natocil stejnojmenny celovecerni film. Pro ctenare od 14 let.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2010
Jazyk: Čeština
Počet stran: 199
ISBN: 80-257-0198-0
Boyd Martin - Piknik
Obr, 278 s. b.d. Vilímek Juno, napsáno v jazyce: Česky
BOYD William - Málokdy (povídky)
Rok vydání : 1998
BOYD William - Pod hvězdnatou vlajkou
Rok vydání : 1992
BOYD William - Věčný neklid
Rok vydání : 2007 Poznámka :nová
Boyd William - Brazzavillská pláž
273 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mustang Rok vydání : 1995
Boyd, Wiliam - Zmrzlinová válka
Rok :1995
Boyé Lafayette De Mente - Naučte se číst z obličeje
Nakladatel : Aurora
ISBN : 80-7299-084-5
EAN : 9788072990849
Originál :Asian Face Reading
Překlad : Alena Špačková
Formát :
128 stran,
20,5x12,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Představte si, kolik informací se můžete dozvědět, když budete umět rozeznávat charaktery, zdravotní stav, majetkové poměry, sociální postavení, sexuální charisma a životní vyhlídky lidí z jejich obličeje. V Číně nebo Japonsku je čtení z obličeje uznávaná analytická metoda, která se využívá při obchodních jednáních, uzavírání manželství a hodnocení partnerství či přátelství. Kniha nabízí rychlý, praktický, srozumitelný a snadno použitelný úvod do základních principů této metody. Knížka je bohatě ilustrována řadou příkladů, které čtenář může použít při jejím studiu - a při hodnocení svých přátel, kolegů a milovaných osob.
Boyé Lafayette De Mente - Naučte se číst z obličeje
Nakladatel : Aurora
ISBN : 80-7299-084-5
EAN : 9788072990849
Originál :Asian Face Reading
Překlad : Alena Špačková
Formát :
128 stran,
20,5x12,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Představte si, kolik informací se můžete dozvědět, když budete umět rozeznávat charaktery, zdravotní stav, majetkové poměry, sociální postavení, sexuální charisma a životní vyhlídky lidí z jejich obličeje. V Číně nebo Japonsku je čtení z obličeje uznávaná analytická metoda, která se využívá při obchodních jednáních, uzavírání manželství a hodnocení partnerství či přátelství. Kniha nabízí rychlý, praktický, srozumitelný a snadno použitelný úvod do základních principů této metody. Knížka je bohatě ilustrována řadou příkladů, které čtenář může použít při jejím studiu - a při hodnocení svých přátel, kolegů a milovaných osob.
Boyeová K. - Kallocain
w
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 184
Boyeová K. - Kallocain
Nakladatel :Odeon
Rok vydání :1989
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :brožovaná
Boyeová Karin - Kallocain
Obr, 150 s. 1989 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
BOYEOVÁ Karin - Kallocain
Rok vydání :1982
BOYEOVÁ Karin - Kallocain
Rok vydání :1989
- brož.
BOYEOVÁ Karin - Kallocain
Rok vydání :1982
BOYEOVÁ Karin - Kallocain
Rok vydání : 1982
BOYEOVÁ Karin - Kallocain
Rok vydání :1989
Boyeová Karin - Kallocain
Obr, 150 s. 1989 Odeon, napsáno v jazyce: Česky
Boyeová, Karin - Kallocain
Rok :1989
Boyer d Argens, Choderlos de Laclos, Vovant Denon - Vášeň a rozum
Prostor, Praha,
2008,
výborný stav,
pův. vazba, obálka mírně zašpiněná a ošoupaná, pomačkaná na hor. okraji, na přebalu reprodukce mal. Fragonarda, dobové ilustrace,
247 stran,
Beletrie a poezie,
Boyer d Argens, Choderlos de Laclos, Vovant Denon-Vášeň a rozum
Boyer E.H. - The Thrall and the Dragons Heart
Corgi Books 1987
Boyer E.H. - The Elves and the Otterskin
Corgi Books 1987 UK
Boyesen H. Hjorth - Pod ledovcem
Knihovna Besed Lidu.
Vydavatel : J. Otto, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 40
BOYESEN H.Hjorth - Zvržená a bezejmenný
- odtržený hřbet, opotřebováno
BOYLE CORAGHESSAN T. - ŘEČI ŘEČI
Svižný, vtipný a nápaditý román významného amerického autora, který se v českém překladu představí poprvé, propojuje různé roviny vyprávění, přičemž roli hraje nejen příběh a postavy, ale i jazyk a komunikace, je to kniha založená na mluvení, zvucích a smyslech. Hrdinkou je hluchá žena, která se stane obětí krádeže identity přes kreditní kartu. Policie se tím neobtěžuje zabývat, a tak žena se svým mladším přítelem, jenž vymýšlí sci-fi hry a jenž ji zbožňuje, pátrají na vlastní pěst. Souběžně na scénu přichází i ten, kdo z ukradené identity žije, žije tak už mnoho let na různá jména a na různé účty, muž s kriminální minulostí, který si užívá života na vysoké noze se sexbombou Natalií, Ruskou, a předstírá, že je lékař.
Vydavatel : ARGO
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 358
ISBN: 978-80-257-0014-3
Boyle D. - Druhá světová válka ve fotografiích
Nakladatelství (edice): Rebo
Rok vydání: 2005
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 600
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: 900 fotografií s informativními popisky
BOYLE DAVID - II.SVĚTOVÁ VÁLKA V DOKUMENTÁRNÍ FOTOGRAFII
Kniha přináší 900 fotografií opatřených přesnými popisky. Fotografie zachycují všechna hlavní bojiště. Informativní komentář opatřený rejstříkem důkladně osvětluje historické pozadí a shrnuje hlavní události daného období.
Vydavatel : REBO PRODUCTIONS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 600
ISBN: 80-2550-185-6
BOYLE ELIZABETH - NEVINNÝ POLIBEK
Mirandě se zhroutil celý svět, když ji zhýralý lord Tremont připravil o dobrou pověst. Ztratila snoubence, sny i budoucnost. Dívka opustila Londýn a žije v ústraní jako učitelka v ústavu pro mladé dámy. Snaží se zapomenout na svůj nešťastný osud. Jaké je její překvapení, když se jednoho dne prostopášný šlechtic objeví v její škole. Miranda opět skončí v jeho náručí a tím v sobě probudí touhu, kterou tolik let potlačovala .
Vydavatel : ALPRESS
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
ISBN: 80-7362-648-8
Boylesve - Botticelli maluje dobrodružství Nastagia Degli Onesti v domě Pucciově ve Florencii
intaktní stav, původní brož, dřevoryty-Cyril Bouda, 600 výtisků, iX. svazek knihovny Hyperion
Vydavatel : Hyperion, Praha Rok vydání : 1921
Boylesve R. - Chlapec na terase
ČIN 1928 Praha, pův.brož.ed.Proud sv. 44
Boylesve R. - Poučení o lásce
ČIN 1928 Praha, brož
Boylesve R. - Moje láska
Neumannová ( 1930) Vinohrady, front. Štursa, převazba
Boylesve René - Elisa
1923 Stýblo, napsáno v jazyce: Česky
Boylesve, R. - Jednoho večera jsem po vás zatoužil .
Vydavatel : A. Srdce, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 133
Boyne John - CHLAPEC V PRUHOVANÉM PYŽAMU
Devítiletý německý chlapec Bruno neví nic o konečném řešení židovské otázky, nebo o koncentrácích. Neví nic o strašlivém utrpení, které jeho národ uvalil na miliony Evropanů. Ví jenom to, že byl vytažen ze svého šťastného domova v Berlíně, převezen do odporného domu uprostřed oplocené pustiny, kde se nemůže ani zabavit. Až se jednoho dne setká se stejně starým chlapcem Šmuelem, který žije podobně vykořeněný život jako Bruno, jenže na druhé straně vysokého plotu. Bruno má příležitost zjistit, co se to za tím plotem vlastně děje 8230
Vydavatel : BB ART
Rok vydání: 2008
Jazyk: Čeština
Počet stran: 167
ISBN: 80-7381-265-2
BOYNE W. J. - Srážka titánů. Námořní bitvy 2.světové války
Rok vydání :1997
Boyne Walter - Křídla proti křídlům-letectvo ve 2 světové válce
Obr, 304 s., 32 příl. 2001 Naše vojsko, napsáno v jazyce: Česky
Boyne Walter J. - Srážka Titánů-námořní bitvy 2. svět. války-
A4, 288 s., 32 příl. 1997 NV, napsáno v jazyce: Česky
Boyne Walter J. - Srážka Titánů-námořní bitvy 2. svět. války-
Obr, 288 s., 32 příl. 2001 NV, napsáno v jazyce: Česky
Boyne, W.J. - Křídla proti křídlům
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 2001
Jazyk: Čeština
Počet stran: 298
BOYOŇOVÁ IVETA - HOLANDŠTINA NA CESTY
Minipříručka konverzace, kterou můžete nosit neustále u sebe, protože se vejde do kapsy. Obsahuje běžné fráze. Nepostradatelný pomocník na cestách do zahraničí.
Vydavatel : PRÍRODA
Rok vydání: 2006
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
ISBN: 80-07-01434-9
Boysen Sally, Custanc Deborah - GÉNIOVÉ SVĚTA ZVÍŘAT
Na necelých 200 stranách se vám zde zvířata představí z té druhé, lidem podobnější stránky. Na základě vědeckých pokusů, starobylých i nejnovějších, autorka ukazuje, jak zvířata používají nástrojů, a jak je vyrábějí, jak se dorozumívají mezi sebou i s jinými druhy, žijícími v stejné prostředí, a jak jsou uspořádány jejich rodiny a tlupy. Dozvíte se zde také, jak se zvířata učí, která se v zrcadle poznají a která ne, do kolika dovedou počítat a zda a jak jsou schopna zvládnout nějaký cizí jazyk . Tak tato kniha boří umělé přehrady mezi zvířaty a lidmi a ukazuje nám počátky dlouhé, krušné cesty, po níž se náš opičí prapředek vydal někdy před sedmi, šesti miliony let, aby pomalu a pracně dospěl až k dnešní kulturní úrovni.
Vydavatel : FORTUNA LIBRI
Rok vydání: 2009
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
ISBN: 80-7321-481-4
Bozděch - Nepřítel v dohledu
edice Polnice, POUZE PŘEDNÍ STRANA OBÁLKY /Zdeněk Burian/mírné stopy opotřebení, stav dobrý!!! Rok vydání :
Bozděch Emanuel - Tři dramata
1959 Ode SČ 217, napsáno v jazyce: Česky
Bozděch Emanuel - Tři dramata
Obr, 284 s. 1959 Snklu SČ 217, napsáno v jazyce: Česky
Bozděch Emanuel - Baron Goertz
truchlohra v 5 dějstvích 1871 Grégr, napsáno v jazyce: Česky
Bozděch Emanuel - Baron Goertz
truchlohra 1946(?) Stiepel, napsáno v jazyce: Česky
BOZDĚCH Emanuel - Novelky
- úvod K. Šípek, A6
Bozděch Emanuel - Novelky
w
Vydavatel : J.Otto v Praze
Jazyk: Čeština
Počet stran: 165
Bozděch Emanuel - Novelky
Světová knihovna čís.1144-1146
Vydavatel : J. Otto
Jazyk: Čeština
Počet stran: 165
Bozděch Emanuel - Tři dramata
Světová četba sv. 217.
Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
Počet stran: 286
Bozděch Emanuel - Baron Goertz
Nakladatelství (edice): Jindř. Bačkovský
Rok vydání: 1940
Počet číslovaných stran: 66
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav velmi dobrý
BOZDĚCH Jan - Barovo Klenčí
Rok vydání : 1967
Bozděch Josef - Magnetofony II.
Přístroje z let 1971-1975.
Praha 1979 SNTL
4°,240s.+14příl.,váz.
Bozděch Josef - Magnetofony III.
Přístroje z let 1976-1981. Bez přebalu.
Praha 1987 SNTL
4°,288s.,váz.
Bozděch Václav Robert - Gentlemeni soumraku
s černobílými fotografiemi
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 111
BOZDĚCH Vladimír - V zemi královny Maud
Rok vydání : 1972
Bozděch Vladimír - V zemi královny Maud
Vydavatel : Blok, Brno
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 48
Bozděch, E. - Světa pán v županu
Nedatováno.
Vydavatel : Jaroslav Pospíšil, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 109
Boža Kratochvíl, ilustroval Květa Hniličková - Povídky strýčka Čipery
Vydal Alois Hynek, Praha 1943. Původní kartonová vazba, 163 stran s množstvím ilustrací Květa Hniličkové! Obálka lehce pomačkaná, zašpiněná a potrhaná (viz foto), dobrý stav.
Božena a Vilém Mrštíkovi - Anežka
Vydavatel : Nakl. Otto
Jazyk: Čeština
Počet stran: 130
Božena Auštěcká - Jan Želivský
Společnost Husova musea, Praha,
1925,
velmi dobrý stav, okraje roztřepeny,
orig. brož,
112 stran,
Historie,
Božena Auštěcká-Jan Želivský
Božena Benešová
- Oblouznění
Nakladatel : Družstevní práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1923 ()
Božena Benešová
- Chlapci a dívky
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1953 ()
Popis : svazek č.61
Božena Benešová - Tragická duha
Melantrich, Praha,
1933,
velmi dobrý stav, vazba má jen nepatrné oděrky v okrajích, nažloutlé listy,
dobová polokožená převazba, na patitulní straně podpis autorky, edice Úroda (sbírka krásné prózy)-sv. 42, vyšlo 20 číslovaných výtisků-číslo tohoto výtisku je 7,
320 stran,
Beletrie a poezie,
Božena Benešová-Tragická duha
Božena Benešová - Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová
Melantrich, Praha,
1946,
dobrý stav,
orig. brož, ta je lehce zašpiněná, na krajích odřená, listy jsou uvolněné, 6. vydání,
106 stran,
Beletrie a poezie,
Božena Benešová-Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová
Božena Benešová - Není člověku dovoleno
Adolf Synek, Praha,
1931,
celkově velmi dobrý stav, mírně poškozená obálka, nažloutlé a uvolněné listy,
orig. brožovaná vazba, 9. svazek knihovny Omnia,
38 stran,
Beletrie a poezie,
Božena Benešová-Není člověku dovoleno
Božena Brodská - Svět tance a baletu
Nakladatel : Akademie múzických umění
ISBN : 80-7331-004-X
EAN : 9788073310042
Formát :
452 stran,
24x17cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Božena Brodská - Dějiny baletu v Čechách a na Moravě do roku 1945
Nakladatel : Akademie múzických umění
ISBN : 80-7331-047-3
EAN : 9788073310479
Formát :
238 stran,
24x17cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kniha přináší obsáhlý přehled o vývoji divadelního tanečního umění v českém prostředí od nejstarších známých teatralizovaných produkcí po hranici druhé světové války. Dějiny do roku 1723 jsou shrnuty do jedné kapitoly, která zachycuje jednotlivá představení a sumarizuje informace o nich, jejich tvůrcích a aktérech zvláštní pozornost je věnována aktivitám v zámeckých divadlech (např. Jaroměřice nad Rokytnou a činnost baletního mistra Johanna Baptisty Daneseho). V dalších kapitolách postupuje autorka jednak chronologicky, jednak podle jednotlivých divadelních scén, vedle dění v pražských divadlech začlenila do přehledu i známá fakta týkající se baletního dění v Brně, Ostravě, Olomouci a Plzni. Faktografické údaje o jednotlivých inscenacích, choreografech, baletních mistrech a tanečnících jsou obohaceny citacemi z divadelních cedulí, libret a dobového tisku, u významných osobností jsou v textu zařazeny také stručné životopisy a přehled o jejich dalších divadelních a uměleckých aktivitách. V mnoha případech se jedná o poznatky dosud neznámé, nepublikované v ucelené podobě a v přehledu.
Knihu doplňuje rozsáhlá obrazová příloha, která tvoří samostatnou obsahovou část, ukazuje nejen fyzickou podobu tanečníků a fakta o představeních, ale vytváří ucelenou představu o vývoji tanečního umění u nás, o proměnách tanečního stylu a způsobu zobrazování tance. Vzhledem k nedostatku staršího ikonografického materiálu tvoří podstatnou část obrazové přílohy dokumenty z 19. a 20. století. Součástí textu je dále poznámkový aparát a seznam pramenů a literatury.
Božena Brodská - Svět tance a baletu
Nakladatel : Akademie múzických umění
ISBN : 80-7331-004-X
EAN : 9788073310042
Formát :
452 stran,
24x17cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Božena Brodská - Dějiny baletu v Čechách a na Moravě do roku 1945
Nakladatel : Akademie múzických umění
ISBN : 80-7331-047-3
EAN : 9788073310479
Formát :
238 stran,
24x17cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kniha přináší obsáhlý přehled o vývoji divadelního tanečního umění v českém prostředí od nejstarších známých teatralizovaných produkcí po hranici druhé světové války. Dějiny do roku 1723 jsou shrnuty do jedné kapitoly, která zachycuje jednotlivá představení a sumarizuje informace o nich, jejich tvůrcích a aktérech zvláštní pozornost je věnována aktivitám v zámeckých divadlech (např. Jaroměřice nad Rokytnou a činnost baletního mistra Johanna Baptisty Daneseho). V dalších kapitolách postupuje autorka jednak chronologicky, jednak podle jednotlivých divadelních scén, vedle dění v pražských divadlech začlenila do přehledu i známá fakta týkající se baletního dění v Brně, Ostravě, Olomouci a Plzni. Faktografické údaje o jednotlivých inscenacích, choreografech, baletních mistrech a tanečnících jsou obohaceny citacemi z divadelních cedulí, libret a dobového tisku, u významných osobností jsou v textu zařazeny také stručné životopisy a přehled o jejich dalších divadelních a uměleckých aktivitách. V mnoha případech se jedná o poznatky dosud neznámé, nepublikované v ucelené podobě a v přehledu.
Knihu doplňuje rozsáhlá obrazová příloha, která tvoří samostatnou obsahovou část, ukazuje nejen fyzickou podobu tanečníků a fakta o představeních, ale vytváří ucelenou představu o vývoji tanečního umění u nás, o proměnách tanečního stylu a způsobu zobrazování tance. Vzhledem k nedostatku staršího ikonografického materiálu tvoří podstatnou část obrazové přílohy dokumenty z 19. a 20. století. Součástí textu je dále poznámkový aparát a seznam pramenů a literatury.
Božena Homolková - Němčina pro samouky II.
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-0784-9
EAN : 9788020007841
Formát :
492 stran,
23x16cm,
česky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Druhý díl nové učebnice němčiny určené jak pro úplné začátečníky, tak i pro procvičení znalostí pokročilých. Lekce zahrnují základní mluvnici s množstvím cvičení, jejichž správné řešení si je možno okamžitě ověřit. Lehčí formou výuky jsou různé testy, kvízy a křížovky. Výuku je možno doplnit poslechem audiokazety
Božena Homolková - Němčina pro samouky - kaseta II.
Nakladatel : Academia
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2000