Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 66 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:28
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




Božena Homolková - Němčina pro samouky II.
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-0784-9
EAN : 9788020007841
Formát : 492 stran, 23x16cm, česky a německy, vázaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Druhý díl nové učebnice němčiny určené jak pro úplné začátečníky, tak i pro procvičení znalostí pokročilých. Lekce zahrnují základní mluvnici s množstvím cvičení, jejichž správné řešení si je možno okamžitě ověřit. Lehčí formou výuky jsou různé testy, kvízy a křížovky. Výuku je možno doplnit poslechem audiokazety

Božena Homolková - Němčina pro samouky - kaseta II.
Nakladatel : Academia
Formát : 0 stran, cm, neurčeno, neurčeno vazba
Rok vydání :2000


Božena Homolková, Hana Genzová - Krok za krokem němčinou pro malé i velké
Pierot, Praha, 2003, velmi dobrý stav, orig. brož, 148 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Božena Homolková, Hana Genzová-Krok za krokem němčinou pro malé i velké

Božena Homolková, Irina Amelung - Němčina pro samouky
Academia, Praha, 1999, velmi dobrý stav, vazba jen mírně poškrábaná, lehce zašpiněná, orig. lamin. vazba, 1. vydání, ilustrace-J. Plesl, 336 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Božena Homolková, Irina Amelung-Němčina pro samouky

Božena Hostašová, Eduard Němec, Libuše Vlachová - DOM Aacute CÍ KONZERVOV Aacute NÍ OVOCE A ZELENINY
Avicentrum Praha, 1980 272 stran, původní vazba, střední formát Stav : obákla otřepená, jinak dobrý stav.

Božena Jendeková - Staročinění
Nakladatel : Jendeková Božena
Formát : 76 stran, 23x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Autorka nahlíží do života městečka u Orlice od začátku 20. století po rok 1945.

Božena Jendeková - Staročinění
Nakladatel : Jendeková Božena
Formát : 76 stran, 23x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Autorka nahlíží do života městečka u Orlice od začátku 20. století po rok 1945.

Božena Komárková - Sekularizovaný svět a evangelium
Nakladatel : Konfrontace Rok vydání (číslo vydání) : 1981 () Popis : exilová literatura

Božena Komárková - O svobodu svědomí
Nakladatel : Eman
Edice :Spisy Boženy Komárkové
ISBN : 80-86211-02-9
EAN : 9788086211022
Formát : 153 stran, 19x10cm, česky, brožovaná vazba


Anotace : Dokumentace zápasu o věrohodnou křesťanskou existenci v odporu proti totalitárním pokušením doby.

Božena Komárková - Ve světě a ne ze světa
Nakladatel : Eman
Edice :Spisy Boženy Komárkové
ISBN : 80-86211-03-7
EAN : 9788086211039
Formát : 134 stran, 19x10cm, česky, brožovaná vazba


Anotace : Interpretace základních poloh křesťanství s ohledem na moderního člověka. Texty zásadní i příležitostné povahy.

Božena Komárková - O svobodu svědomí
Nakladatel : Eman
Edice :Spisy Boženy Komárkové
ISBN : 80-86211-02-9
EAN : 9788086211022
Formát : 153 stran, 19x10cm, česky, brožovaná vazba


Anotace : Dokumentace zápasu o věrohodnou křesťanskou existenci v odporu proti totalitárním pokušením doby.

Božena Komárková - Ve světě a ne ze světa
Nakladatel : Eman
Edice :Spisy Boženy Komárkové
ISBN : 80-86211-03-7
EAN : 9788086211039
Formát : 134 stran, 19x10cm, česky, brožovaná vazba


Anotace : Interpretace základních poloh křesťanství s ohledem na moderního člověka. Texty zásadní i příležitostné povahy.

Božena Kopičková - . . Eliška Přemyslovna
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 2003 Nakladatelství : Vyšehrad Počet stran : 184 stran

Božena Kopičková - Jan Želivský
Melantrich, Praha, 1990, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je v krajích jen mírně odřený, 282 stran, Historie, Božena Kopičková-Jan Želivský

Božena Kopičková (ed.) - Regesta Bohemiae et Moraviae Tomus III
Regesta Bohemiae et Moraviae aetatis Venceslai IV. Tomus III, Fontes Archivi publici, Trebonensis. Vydala Academia, Praha 1977. 409 stran, původní brož. Dosud nerozřezáno, dobrý stav.

Božena Koubová - Nesvobodné duše - zkušenosti s přivtělenými dušemi
Anotace : podstatnou částí knihy je studium přivtělujících se duchovních bytostí, jejich důvodů pro přivtělení a možnosti řešení
Vyšlo : 27.09.2000
Počet stran : 73


Božena Koubová - U karmického soudu - Úpadek Země a jejího lidu
Anotace : procházení určitými úseky minulých životů je jednou z možností, jak nalézt příčiny problémů, jež nás v současném životě provázejí
Vyšlo : 02.12.2004
Počet stran : 164
Nakladatelství : Fontána 2004

Božena Krůtová, Marie Kühnová - Odívání
SPN, Praha, 1977, velmi dobrý stav, vazba zažloutlá, orig. lamin. vazba, čb ilustrace, 386 stran, Slovníky/Encyklopedie/Učebnice, Božena Krůtová, Marie Kühnová-Odívání

Božena Kvapilová - Mařenka Trojanová
Obrázky z dívčího života (pokračování Patnáctileté). Vydal Alois Hynek, Praha, s ilustracemi A. Scheinera. Celoplátěná vazba se zdobením na přední straně desek (viz foto), 195 stran. Pěkný stav.

Božena Mancová - AKO TVORIŤ TEXTILNÉ DOPLNKY
Od návrhu po hotový výrobek-umělecké dílo? Slovensky. Alfa, Bratislava, 1990 216 stran, 168 obrázků, brožovaná, velký formát 1. vydání Obsahuje fotografie a technické nákresy. Stav : dobrý

Božena Mrštíková - Mrštíkové
Vydavatel : Nakladatelství Fr. Borový v Praze Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 166

Božena Němcová - Povídky
Nakladatel : SNLU Rok vydání (číslo vydání) : 1965 ()

Božena Němcová - Dopisy lásky
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()

Božena Němcová - Tři pohádky
Nakladatel : Miroslav Hrádek

Božena Němcová - Pohádky
Nakladatel : Panorama Rok vydání (číslo vydání) : 1991 ()

Božena Němcová - Pohádky Boženy Němcové
Nakladatel : Frant.Bačkovský Rok vydání (číslo vydání) : 1906 ()

Božena Němcová - Bylo nebylo
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1984 ()

Božena Němcová - Princezna se zlatou hvězdou na čele
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1975 ()

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()

Božena Němcová - Pohádky Boženy Němcové
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()

Božena Němcová - Báchorky
Nakladatel : SPN Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()

Božena Němcová - Princezna se zlatou hvězdou na čele
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

Božena Němcová - Pohádky Boženy Němcové
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()

Božena Němcová - Babička
Nakladatel : B.Kočí Rok vydání (číslo vydání) : 1906 ()

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1962 (3.)

Božena Němcová - Babička
Nakladatel : SNKLHU Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Nakladatel : Mladá fronta Rok vydání (číslo vydání) : (2.)

Božena Němcová - V zámku a v podzámčí
Nakladatel : SPN Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Nakladatel : SNKLHU Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()

Božena Němcová - Babička
Nakladatel : Státní nakladatelství dětské knihy Rok vydání (číslo vydání) : 1957 (25)

Božena Němcová - Národní báchorky a pověsti I.
Nakladatel : SNKLHU Rok vydání (číslo vydání) : 1954 (1.)

Božena Němcová - Dobrý člověk
Nakladatel : L. Mazáč Rok vydání (číslo vydání) : 1941 (8.)

Božena Němcová - POHÁDKY BOŽENY NĚMCOVÉ
Nakladatel : Jos.R.Vilímek Rok vydání (číslo vydání) : 1947 ()

Božena Němcová - Pohorská vesnice
r.1996
Vydavatel : Knižní klub

Božena Němcová - Dopisy lásky
Nakladatel : Carpe diem
ISBN : 80-86362-50-7
EAN : 9788086362502
Formát : 256 stran, 18,5x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Po třiatřiceti letech opět vychází legendární svazek dopisů, v nichž je celá autorčina duše. Ta z nich vychází jako bytost nadmíru citlivá a statečná. Dopisy byly vybrány tak, aby ze všech listů zaznívala horoucí nota lidské lásky. Nejen milostné. Jdeme s Boženou Němcovou téměř celým jejím krátkým životem. Zaslechnete, jak mluví v nich do života již zasvěcená žena, matka, milenka, přítelkyně, napsal tehdy v předmluvě Jaroslav Seifert. Čas silnému obsahu a krásnému jazyku neubral na kráse vůbec nic. Dopisy zůstaly čtenářským zážitkem první kategorie.

Božena Němcová - Babička
Podtitul : Obrazy venkovského života
Nakladatel : Prostor
ISBN : 80-7260-155-5
EAN : 9788072601554
Formát : 328 stran, 26x24cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (2. vydání)


Anotace : Druhé vydání nejznámější prózy Boženy Němcové s ilustracemi Martina Velíška. Součástí knihy je CD s kompletním textem načteným Evou Holubovou.
Nejznámější próza Boženy Němcové vyšla poprvé v roce 1855 a dosud byla publikována ve více než třech stovkách českých vydání a v mnoha zahraničních překladech. Toto vydání vyšlo poprvé před jedenácti lety a je textově identické s tím, jež v roce 1953 pro Knihovnu klasiků Státního nakladatelství krásné literatury, hudby a umění připravili jako 5. svazek Spisů Boženy Němcové editoři Bohuslav Havránek, Rudolf Havel a Rudolf Skřeček. Na šestačtyřiceti stranách barevných ilustrací a v desítkách černobílých kreseb tyto Obrazy z venkovského života, jak zní podtitul Babičky, vymaloval a nakreslil výtvarník Martin Velíšek.

Božena Němcová - Korespondence III. 1857-1858
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Edice :Dopisy, deníky, dokumenty
ISBN : 80-7106-764-4
EAN : 9788071067641
Formát : 424 stran, 21x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Třetí svazek souboru Korespondence Boženy Němcové představují především dopisy mezi ní a z domova se vzdalujícími dětmi, dále korespondence s Josefem Němcem, sestrou Adélou a s Václavem Čeňkem Bendlem.

Božena Němcová - Korespondence IV. 1859 - 1862
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Edice :Dopisy, deníky, dokumenty
ISBN : 978-80-7106-895-2
EAN : 9788071068952
Formát : 479 stran, 21,5x16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Čtvrtý svazek, který zahrnuje léta 1859 1862, uzavírá vydání korespondence Boženy Němcové. Tímto souborem, který obsahuje všechnu v současnosti badatelsky dostupnou vlastní i přijatou korespondenci Boženy Němcové v chronologickém uspořádání jednotlivých dopisů bez ohledu na adresáty, vzniklo rozsáhlé historické pramenné dílo pro příslušné období, daleko přesahující okruh života Boženy Němcové i literární historie. Zachycuje v širokém záběru dobový jazyk a reálie každodenního života, kultury, státu, vzdělanosti, zdraví apod.

Božena Němcová - Babička
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1600-3
EAN : 9788020016003
Formát : 203 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Nejznámější prózu B. Němcové jistě netřeba blíže představovat - patří k nejčtenějším českým knihám. Poprvé vyšla v roce 1855 a od té doby byla publikována ve více než třech stovkách českých vydání a v mnoha zahraničních překladech. Své vzpomínky na dětství, prožité v ratibořickém údolí s babičkou Magdalénou Novotnou, autorka přetavila do částečně idealizované, ale přesto realistické podoby.

Božena Němcová - Dopisy lásky
Nakladatel : Carpe diem
ISBN : 80-86362-50-7
EAN : 9788086362502
Formát : 256 stran, 18,5x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (2. vydání)


Anotace : Po třiatřiceti letech opět vychází legendární svazek dopisů, v nichž je celá autorčina duše. Ta z nich vychází jako bytost nadmíru citlivá a statečná. Dopisy byly vybrány tak, aby ze všech listů zaznívala horoucí nota lidské lásky. Nejen milostné. Jdeme s Boženou Němcovou téměř celým jejím krátkým životem. Zaslechnete, jak mluví v nich do života již zasvěcená žena, matka, milenka, přítelkyně, napsal tehdy v předmluvě Jaroslav Seifert. Čas silnému obsahu a krásnému jazyku neubral na kráse vůbec nic. Dopisy zůstaly čtenářským zážitkem první kategorie.

Božena Němcová - Babička
Podtitul : Obrazy venkovského života
Nakladatel : Prostor
ISBN : 80-7260-155-5
EAN : 9788072601554
Formát : 328 stran, 26x24cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (2. vydání)


Anotace : Druhé vydání nejznámější prózy Boženy Němcové s ilustracemi Martina Velíška. Součástí knihy je CD s kompletním textem načteným Evou Holubovou.
Nejznámější próza Boženy Němcové vyšla poprvé v roce 1855 a dosud byla publikována ve více než třech stovkách českých vydání a v mnoha zahraničních překladech. Toto vydání vyšlo poprvé před jedenácti lety a je textově identické s tím, jež v roce 1953 pro Knihovnu klasiků Státního nakladatelství krásné literatury, hudby a umění připravili jako 5. svazek Spisů Boženy Němcové editoři Bohuslav Havránek, Rudolf Havel a Rudolf Skřeček. Na šestačtyřiceti stranách barevných ilustrací a v desítkách černobílých kreseb tyto Obrazy z venkovského života, jak zní podtitul Babičky, vymaloval a nakreslil výtvarník Martin Velíšek.

Božena Němcová - Korespondence III. 1857-1858
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Edice :Dopisy, deníky, dokumenty
ISBN : 80-7106-764-4
EAN : 9788071067641
Formát : 424 stran, 21x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Třetí svazek souboru Korespondence Boženy Němcové představují především dopisy mezi ní a z domova se vzdalujícími dětmi, dále korespondence s Josefem Němcem, sestrou Adélou a s Václavem Čeňkem Bendlem.

Božena Němcová - Korespondence IV. 1859 - 1862
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Edice :Dopisy, deníky, dokumenty
ISBN : 978-80-7106-895-2
EAN : 9788071068952
Formát : 479 stran, 21,5x16,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Čtvrtý svazek, který zahrnuje léta 1859 1862, uzavírá vydání korespondence Boženy Němcové. Tímto souborem, který obsahuje všechnu v současnosti badatelsky dostupnou vlastní i přijatou korespondenci Boženy Němcové v chronologickém uspořádání jednotlivých dopisů bez ohledu na adresáty, vzniklo rozsáhlé historické pramenné dílo pro příslušné období, daleko přesahující okruh života Boženy Němcové i literární historie. Zachycuje v širokém záběru dobový jazyk a reálie každodenního života, kultury, státu, vzdělanosti, zdraví apod.

Božena Němcová - Babička
Nakladatel : Academia
ISBN : 978-80-200-1600-3
EAN : 9788020016003
Formát : 203 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Nejznámější prózu B. Němcové jistě netřeba blíže představovat - patří k nejčtenějším českým knihám. Poprvé vyšla v roce 1855 a od té doby byla publikována ve více než třech stovkách českých vydání a v mnoha zahraničních překladech. Své vzpomínky na dětství, prožité v ratibořickém údolí s babičkou Magdalénou Novotnou, autorka přetavila do částečně idealizované, ale přesto realistické podoby.

Božena Němcová - Pohorská vesnice. Karla
Vydal I. L. Kober, Praha (nedatováno). 268 stran, celoplátěná nakladatelská vazba krásně zdobená vlisem a zlacením (viz foto). Pěkný stav.

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Václav Pavlík, Praha, 1942, výborný stav, původní vazba +přebal, ten malinko v okrajích potrhaný a podlepený, orig. vazba s přebalem, ilustrace Zdeněk Burian, 148 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Božena Němcová-Pohorská vesnice

Božena Němcová - Sebrané spisy, sv. IV a sv. VI
Pohorská vesnice, Chyže pod horami, O dvanácti měsíčkách. V Litomyšli a Praze, 1862, 1863. Svázáno, dobrý stav, 350 stran.

Božena Němcová - Dobrý člověk
Povídka z Východních Čech. 100 Číslovaných výtisků, tento má číslo 4. V. Augusta, Litomyšl, 1932. Dřevoryt s podobiznou autorky (viz obr.)! Původní brož, zezadu lehce zašpiněná, 54 stran. Rozměr: 23 x 30,5 cm. Dobrý stav!

Božena Němcová - O dobrých lidech
Odeon, Praha, 1975, dobrý stav, přebal je zažloutlý, s menšími oděrkami a trhlinkami v okrajích, patrné polití ve hřbetní části, lehce patrné polití též na vazbě, nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání souboru, 376 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-O dobrých lidech

Božena Němcová - Pohorská vesnice
I. L. Kober, Praha, 1942, velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, lehce zaprášený, menší trhlinky v okrajích (podlepeno lepenkou), vazba zažloutlá, skvrnitá, orig. polopl. vazba s přebalem, 204 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Pohorská vesnice

Božena Němcová - DIV Aacute B Aacute RA
a jiné prózy. ČS, Praha, 1983 272 stran, původní vazba, malý formát 1. vydání Stav : velmi dobrý

Božena Němcová - Z pokladu pohádek Boženy Němcové
Ilustroval Fr. Doubrava. 2. vydání, R. Promberger, Olomouc 1940. Původní brož, 103 stran s celostránkovými barevnými ilustracemi. Volný hřbet, vytrženo z obálky, ta je lehce natržená ve hřbetu. Velmi slušný stav.

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Vydavatel : Českodlovenský spisovatel, Praha Rok vydání: 1951 Jazyk: Čeština Počet stran: 235

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Česká grafická Unie, Praha, 1926, velmi dobrý stav, vazba a listy mírně zažloutlé, jinak je kniha v perfektním stavu, až na stopy stáří, polokož. vazba, ilustrace Adolf Kašpar, II. vydání, 157 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Pohorská vesnice

Božena Němcová - Babička
Vojtěch Šeba, Praha, dobrý stav, pův. vazba, ta je zašpiněná, chybí hřbet!, z vnitřní strany desek slepovaná, nažloutlé listy, ilustrace-Fr. Horník, 393 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová - Povídky
SPN 1957, 2. vydání, 280 stran

Božena Němcová - Chýše pod horami a jiné povídky
SNDK, Praha / Mladé letá, Bratislava, 1962, velmi dobrý stav, orig. vazba s přebalem, ten zažloutlý u hřbetu a mírně potrhaný na okrajích, vydání první, ilustrace Karel Müller, 454 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Chýše pod horami a jiné povídky

Božena Němcová - Babička
V. Pavlík, Praha, 1940, velmi dobrý stav! přebal mírně ušpiněný, při krajích má místy drobné trhlinky, na přední straně je spodní okraj přebalu lehce pomačkaný, jinak výjimečně zachováno!, orig. poloplátěná vazba s papír. přebalem, ilustrace Zdeněk Burian, doslov A. Veselý, 180 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová - Babička
Edvard Fastr, Praha, 1940, velmi dobrý stav, orig. vazba s přebalem (ten lehce odřený a zašpiněný, v krajích lehce potrhaný, zažloutlý hřbet), ilustrace-M. Fischerová-Kvěchová, vydáno ke 120. výročí narození Boženy Němcové, 270 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová - Pohorská vesnice
L. Mazáč, Praha, 1940, velmi dobrý stav, orig. polopl. vazba, ilustrace a vazba Josef Vodrážka, 250 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Pohorská vesnice

Božena Němcová - POHORSK Aacute VESNICE
Povídka ze života lidu venkovského. SNDK, Praha, 1958 161 stran, původní vazba, velký formát 1. vydání Ilustrace : Adolf Kašpar. Stav :obálka ušpiněna, otřepena, uvnitř velmi dobrý stav, čisté, zachováno. nbsp

Božena Němcová - BABIČKA
Obrazy venkovského života.
SNDK, Praha, 1953 206 stran, původní vazba, velký formát 1. vydání Ilustrace : Adolf Kašpar. Stav : obálka poškozena, natržena, na hřbetu chybí cca 2x4 cm, uvnitř velmi dobrý stav,čisté, zachováno.

Božena Němcová - POHORSK Aacute VESNICE
Tento román se  odehrává na venkově-v malé pohorské vesnici kdesi na Chodsku. Postupně jsou nám představováni hlavní hrdinové-chudé děvče Dorla, jež žije se starou bábou a jejím synem, slepým Jóžou hraběcí rodina - hrabě, hraběnka jejich syn Hanuš a mladá Jelenka, hraběnčina neteř, které se hraběnka ujala. Hrabě Březenský je velký lidumil, dal práci mnoha lidem a postaral se o chudé jeho vztahy s místními byly  přátelské . . I. L. Kober, Praha 268 stran, převazba, střední fomát Ilustrováno. Stav : velmi dobrý.

Božena Němcová - V Z Aacute MKU A PODZ Aacute MČÍ
KARLA K. Houšek, Praha, 1940 Celkem 188 stran, původní vazba, velký formát Ilustrováno. Stav : dobrý, pěkně zachováno.

Božena Němcová - CHUDÍ LIDÉ
A jiné povídky. L: Mazač, Praha, 1940 288 stran, původní vazba, velký formát Ilustrace : Jiří Vodrážka. Stav : velmi dobrý.

Božena Němcová - POHORSK Aacute VESNICE
Povídka ze života lidu vesnického. L. Mazač, Praha, 1940 250 stran, původní vazba, velký formát Ilustrace : Josef Vodrážka. Stav : velmi dobrý.

Božena Němcová - V Z Aacute MKU A V PODZ Aacute MČÍ
CHYŽE POD HORAMI Povídky. SPN, Praha, 1961 198 stran, původní vazba, střední formát 2. vydání Obálka : Jaroslav Sůra. Stav : obálka otřepená, uvnitř výborný stav.

Božena Němcová - DOPISY L Aacute SKY
Dopisy byly vybrány tak, aby ze všech listů zaznívala horoucí nota lidské lásky. Nejen milostné. Jdeme s Boženou Němcovou téměř celým jejím krátkým životem. Zaslechnete, jak mluví v nich do života již zasvěcená žena, matka, milenka, přítelkyně, napsal tehdy v předmluvě Jaroslav Seifert. Čas silnému obsahu a krásnému jazyku neubral na kráse vůbec nic. Dopisy zůstaly čtenářským zážitkem první kategorie dodnes. Odeon, Praha, 1971 282 stran, původní vazba, malý formát 1. vydání Stav : velmi dobrý

Božena Němcová - . . Babička
Rok vydání : 1961 Nakladatelství : Albatros Ilustrace : Adolf Kašpar Počet stran : 207 stran

Božena Němcová - . . Babička
Vydání : 9. vydání Rok vydání : 1981 Nakladatelství : Odeon Ilustrace : Adolf Kašpar Počet stran : 256 stran

Božena Němcová - . . Pohorská vesnice
Rok vydání : 1892 Nakladatelství : I. L. Kober Ilustrace : V. Bartoněk, F. Slabý Počet stran : 216 stran

Božena Němcová - . . Spisy I.-VI.
Rok vydání : 1927 Nakladatelství : Fr. Borový

Božena Němcová - . . Deset pohádek o Svatém Petrovi
Rok vydání : 1996 Nakladatelství : Toužimský a Moravec Počet stran : 60 stran

Božena Němcová - VYBRANÉ SPISY
4 svazky, kompletní. Babička a jiné obrazy ze života, Povídky, Pohádky, Básně-Stati-Dopisy. SNKL, Praha, 1957 504 + 675 + 627 + 673 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : obálky otřepené, ušpiněné, jinak stav dobrý, odpovídající stáří a užívání výtisku.

Božena Němcová - Babička
Vojtěch Šeba, Praha, 1932, velmi dobrý stav, vazba mírně odřená, mírně ušpiněná, hřbet slepovaný, na zadní hraně prasklý, předsádky prasklé, jedna slepovaná, vazba rozvolněná, pův. polopl. vazba, ilustrace Fr. Horník a L. Salač, 381 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová - Babička
Svoboda, Praha, 1987, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, v krajích a rozích mírně odřený, na okr. hřbetu potrhaný, bar. a čb ilustrace-Adolf Kašpar, 205 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová - Národopisné a cestopisné obrázky z Čech
Knihovna klasiků 1951, perfektní stav bez přebalu 236 stran, 1. vydání

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Knihovna klasiků 1951, perfektní stav bez přebalu 236 stran

Božena Němcová - Podhorská vesnice
I. L. Kober, Praha, 1942, velmi dobrý stav, lehce ušpiněno, při horním kraji je přebal lehce potrhaný a podlepovaný, orig. poloplátěná vazba s přebalem, ilustrace Jana Gotha, 202 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová -Podhorská vesnice

Božena Němcová - Divá Bára
I. L. Kober, Praha, velmi dobrý stav, mírně odřená vazba v okrajích, lehce zašpiněná, nažloutlé listy, orig. celopl. vazba se zlacením a malbou, v karton. ochranném obalu, edice Sebrané spisy Boženy Němcové-sv. 4, ilustrují: V. Bartoněk, Fr. Bíza, L. Borůvka, P. Körber, K. V. Muttich, Fr. Slabý, K. Štepfer, J. Ulrich, K. Thuma, 236 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Divá Bára

Božena Němcová - Pan učitel
Josef Hokr, Praha, 1940, velmi dobrý stav, orig. plátěná vazba s přebalem, ten je v krajích nepatrně zašpiněný, odřený a místy natržený, ilustrace Pavel Černý, 252 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Pan učitel

Božena Němcová - Divá Bára
Josef Hokr, Praha, 1940, velmi dobrý stav, orig. plátěná vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, v krajích odřený a místy natržený, ilustrace Pavel Černý, 272 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Divá Bára

Božena Němcová - V zámku a podzámčí
Josef Hokr, Praha, 1940, velmi dobrý stav, orig. plátěná vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, odřený a v krajích místy natržený, ilustrace Pavel Černý, 212 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-V zámku a podzámčí

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Josef Hokr, Praha, 1940, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazby, ty jsou na hřbetech lehce vyšisované, nažloutlé listy, ilustrace-Pavel Černý, 244+210+250+271 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Pohorská vesnice

Božena Němcová - Babička
Odeon, Praha, 1968, velmi dobrý stav, pův. celoplát. vazba, potah lehce zašpiněný, nepatrně ohnuté rohy, mírně zažlout. listy u krajů, ilust. Václav Špála, 6. vydání, 240 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová - Patnáct pohádek Boženy Němcové
Nakladatelství (edice): Východočeské nakladatelství
Rok vydání: 1962
Ilustrace/foto: ilustrace J.Winter
Počet číslovaných stran: 155
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Božena Němcová - Babička
Ústřední učitelské nakladatelství a knihkupectví, Praha, 1940, dobrý stav, pův. poloplát. vazba, na koncích hřbetu mírně pomačkaná, cca 2 cm natržená, vpředu předsádka roztržená více než do poloviny, kniž. blok je tím částečně odtržený od desek, napsáno věnování černým perem, zadní předsádka v horní části natržená cca 7cm, zažloutlé listy, na obálce desek bar. ilustr. Zdeňka Buriana, čb a celostrán. barev. ilustr. A. Wierer, 250 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová - Babička
Státní nakladatelství krásné literatury, Praha, 1953, velmi dobrý stav, orig. celokož. vazba, grafická úprava Cyril Bouda, 366 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová - . . Babička
Nakladatelství : Alois Hynek Ilustrace : Věnceslav Černý Počet stran : 154 stran

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Václav Pavlík, Praha, 1942, velmi dobrý stav, přebal má drobné oděrky a trhlinky v okrajích. mírně pomačkaný, lehce skvrnitý, desky vazby mírně prohnuté, rohy naražené , nepatrně nažloutlé listy, orig. polopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 154 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, Božena Němcová-Pohorská vesnice

Božena Němcová - Pohorská vesnice
Česká grafická unie, Praha, 1926, velmi dobrý stav, prog. celopl. vazba, ta je v krajích mírně odřená, ilustrace Adolf Kašpar, 159 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Pohorská vesnice

Božena Němcová - Babička
J.Otto, Praha, velmi dobrý stav, orig. celoplátěná vazba, desky lehce ušpiněné a odřené, listy zažloutlé, předmluva Aloise Jiráska, 340 stran, Beletrie a poezie, Božena Němcová-Babička

Božena Němcová, ilustroval Josef Lada - O chytré princezně
Vydalo SNDK, Praha, 1958. S obrázky Josefa Lady. Původní brož, ta uvolněná. 14 stran. Dobrý stav.

Božena Němcová, ilustroval Josef Vodrážka - Jak Jaromil k štěstí přišel
A jiné pohádky. Původní poloplátěná vazba, ta ve velmi dobrém stavu. Vydalo Nakladatelství L. Mazáč, Praha 1940. 87 stran. Pěkný stav.

Božena Němcová, ilustroval Pavel Černý - Pohádky Boženy Němcové
S 98 šestibarevnými i černými obrazy Pavla Černého. Původní poloplátěná vazba, ta ve hřbetu odřená a lehce uvolněná. Vydalo Nakladatelství Jos. Hokr, Praha. 292 stran. Dobrý stav.

Božena Obdržálková - Bylo .
Vyšehrad, Praha, 1999, výborný stav, orig. vazba se zlacením, 2. vydání (ve Vyšehradu první), 200 stran, Beletrie a poezie, Božena Obdržálková-Bylo .

Božena Obdržálková - . . Bylo
Rok vydání : 1999 Nakladatelství : Vyšehrad Počet stran : 200 stran

Božena Rélinková, ilustroval Karel Rélink - O Palečkovi
Vydalo nakladatelství Nebeský a Beznoska, Praha, bez data. Poloplátěná vazba, ta v dobrém stavu, 71 stran. Ilustrace Karla Rélinka. Velmi dobrý stav.

Božena Správcová - Čaroděj dřímá v každém z nás
Podtitul : Hovory s Ivanem O. Štampachem
Nakladatel : Kasal Lubor
Edice :Hovory
ISBN : 80-903465-0-2
EAN : 9788090346505
Formát : 128 stran, 19x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Hovory s Ivanem O. Štampachem.

Božena Správcová - Spravedlnost
Nakladatel : Host
Edice :Česká próza
ISBN : 80-86055-84-1
EAN : 9788086055848
Formát : 102 stran, 19,5x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Božena Správcová - Sítě vnitřního umění
Nakladatel : Kasal Lubor
Edice :Hovory
ISBN : 80-903465-6-1
EAN : 9788090346567
Formát : 168 stran, 19x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Hovory s Janem Jeřábkem o grafiligii, psychoterapii a kontextu snového krokodýla.

Božena Správcová - Čaroděj dřímá v každém z nás
Podtitul : Hovory s Ivanem O. Štampachem
Nakladatel : Kasal Lubor
Edice :Hovory
ISBN : 80-903465-0-2
EAN : 9788090346505
Formát : 128 stran, 19x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Hovory s Ivanem O. Štampachem.

Božena Správcová - Sítě vnitřního umění
Nakladatel : Kasal Lubor
Edice :Hovory
ISBN : 80-903465-6-1
EAN : 9788090346567
Formát : 168 stran, 19x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)


Anotace : Hovory s Janem Jeřábkem o grafiligii, psychoterapii a kontextu snového krokodýla.

Božena Správcová - Spravedlnost
Nakladatel : Host
Edice :Česká próza
ISBN : 80-86055-84-1
EAN : 9788086055848
Formát : 102 stran, 19,5x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Božena Správcová - Čaroděj dřímá v každém z nás-hovory s O.Štampachem
Vyšlo : 28.06.2004
Počet stran : 126
Nakladatelství : Kasal 2004

Božena Svárovská - Deník odbarvené blondýny
Podtitul : Pekelný rok plný bídného sexu, práce v časopisech, problémlů s matkou a deprese
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1714-5
EAN : 9788020417145
Formát : 240 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Bondýnka Božena Svárovská glosuje dění kolem sebe i radosti a strasti osobního života. Jak se jedna žena vyrovná se špatným sexem, plastickou operací, smrtí otce, sexuálním harašením a nabídkou k sňatku? A proč jméno Božena není dobré, když chcete dělat kariéru v médiích a hledáte lásku snů? Vycházelo na pokračování ve známém časopise.

Božena Svárovská - Deník odbarvené blondýny II.
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1945-3
EAN : 9788020419453
Formát : 240 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Peklený život se špatnými milenci, nechtěným těhotenstvím, otravným úchylem a velkou láskou.

Božena Svárovská - Deník odbarvené blondýny
Podtitul : Pekelný rok plný bídného sexu, práce v časopisech, problémlů s matkou a deprese
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1714-5
EAN : 9788020417145
Formát : 240 stran, 20,5x13,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Bondýnka Božena Svárovská glosuje dění kolem sebe i radosti a strasti osobního života. Jak se jedna žena vyrovná se špatným sexem, plastickou operací, smrtí otce, sexuálním harašením a nabídkou k sňatku? A proč jméno Božena není dobré, když chcete dělat kariéru v médiích a hledáte lásku snů? Vycházelo na pokračování ve známém časopise.

Božena Svárovská - Deník odbarvené blondýny II.
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1945-3
EAN : 9788020419453
Formát : 240 stran, 20x14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Peklený život se špatnými milenci, nechtěným těhotenstvím, otravným úchylem a velkou láskou.

Božena Šimková - Pohádky z obrazovky
Nakladatel : Motto
ISBN : 80-7246-339-X
EAN : 9788072463398
Formát : 128 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Pohádky Boženy Šimkové, autorky Krkonošských pohádek.

Božena Šimková - Pohádky z obrazovky
Nakladatel : Motto
ISBN : 80-7246-339-X
EAN : 9788072463398
Formát : 128 stran, 26x20cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Pohádky Boženy Šimkové, autorky Krkonošských pohádek.

Božena Šmajsová Buchtová - Rétorika
Podtitul : Vážnost mluveného slova, 2., aktualizované vydání
Datum vydání : 22.10.2009
ISBN : 978-80-247-3031-8
Anotace : Druhé aktualizované vydání úspěšné publikace přibližuje význam jazykové komunikace jak z hlediska běžného dorozumívání mezi lidmi, tak z hlediska správné mluvy odborné. Renomované autorka klade důraz na techniku mluveného projevu, formy řečnických projevů a psychologické aspekty rétorických dovedností. Připomíná nezbytnost péče o mluvené slovo v dnešní uspěchané informační společnosti. Nezapomíná ani na emoční stránku jazyka, jeho skryté významy a role, jeho formy užití ve společenském životě. Knihu ocení učitelé, studenti středních a vysokých škol, ale i všichni ti, kteří vystupují na veřejnosti. Autorka Rétoriky podává pomocnou ruku všem, kteří chtějí čelit nástrahám převratné současnosti, mají zájem odstraňovat své rétorické neobratnosti a dále rozvíjet svůj řečový projev Kniha je velkým přínosem pro studium moderně pojaté rétoriky prezentované z hlediska současných komunikativních potřeb. (doc. PhDr. Eva Pallasová, CSc.) Dovoluji si tvrdit, že nejde jen o další příručku, jakých už máme hodně, nýbrž o práci svěží, přinášející do dané odborné a praktické oblasti něco nového. (doc. PhDr. Mirek Čejka)


Božena Větrovská - Ahoj,nebe!
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

Božena Větrovská - Ahoj,nebe!
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()

Božena Viková-Kunětická - . . Švýcarské scenerie
Rok vydání : 1902 Nakladatelství : F. Šimáček Počet stran : 118 stran

BOŽINOV Plesinger Miroslav - Vzpomínky na první odboj
Rok vydání : 1997 Poznámka :nová

BOŽOŇOVÁ IVETA,KULIHOVÁ ALICA,ROHÁČOVÁ MILENA - CHORVATŠTINA NA CESTY
Nabízíme vám malou příručku konverzace, kterou můžete nosit sebou, protože se vejde do kapsy. Na cestách je nepostradatelným společníkem. Vydavatel : PRÍRODA Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 72 ISBN: 80-07-01324-5

BRABCOVÁ EVA - MOMENTÁLNĚ MLADÁ
Matylda je manželkou, maminkou a dokonce i čerstvou babičkou. Především je však ženou, která nenaříká nad tím, jak jí život, a zejména manžel hází klacky pod nohy. Neříká, že to do toho důchodu holt už nějak doklepe , ač její šéf vyznává kult mládí. Matylda totiž věří, že na splnění snů není nikdy pozdě, a nemluví o tom, ale rovnou jedná. S humorem sobě vlastním mění svůj život k obrazu svému. Výsledkem je nejen splněný sen, ale jako třešnička na dortu jeden mladý, krásný a perspektivní blonďák s uhrančivýma očima Vydavatel : EROIKA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 180 ISBN: 80-86337-88-3

Brabcová J. - Luděk Marold
Odeon 198, Malá galerie

Brabcová Jana - Luděk Marold
1988 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

BRABCOVÁ Jana - Luděk Marold
Rok vydání : 1988

Brabcová Jana - Alfons Mucha
Nakladatelství (edice): Panorama
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: Mucha A. barevné celostránkové
Počet číslovaných stran: 15
Poznámka ke knize: - vazba volné listy stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Vícejazyčný text natištěn na deskách. 15 reprodukcí s popisem na křídovém papíru vložených do desek.


Brabcová Jana, redakce - Alfons Mucha-reprodukce
15 reprodukcí na kartonu o formátu A4 v původním pap. přebalu 4°, velmi dobrý stav Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání : 1980

BRABCOVÁ Liana - Pozdrav z Hlučínska
Rok vydání : 1995 Poznámka :A4

Brabcová Lucie - Knížka o mně
Nakladatelství (edice): Tváře
Rok vydání: 2003
Počet číslovaných stran: 72
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: Napište si svůj vlastní bestseller


BRABCOVÁ R./ PIŠLOVÁ S. - PŘEHLED POJMŮ Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY
Rok vydání :1992 - vyd. H@H, brož., 102 s. 

BRABCOVÁ Radoslava - Novinky z pravopisu a tvarosloví
Rok vydání : 2000

BRABCOVÁ Radoslava, PIŠLOVÁ Simona - Přehled pojmů z českého jazyka a literatury
Rok vydání : 1992 Poznámka :Brož.

BRABCOVÁ Zuzana - Zlodějina
Rok vydání : 1995

Brabcová Zuzana - Zlodějina
Obr, 206 s. 1995 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Brabcová/ Fyman - Alfons Mucha
A4, 15 listů v ochr. přeb. 1985 Panorama, napsáno v jazyce: Česky

Brabcová/ Lauda - Mikoláš Aleš 1852-1913-katalog výstavy
A4., Obr, 58 s, 8 bar a 32 čb vyobr. 1976 Jihočeská galerie, napsáno v jazyce: Česky

BRABCOVÁ/ PIŠLOVÁ - Přehled pojmů z českého jazyka a literatury
Rok vydání : 1992

Brabec - Jak prodávat s úspěchem
brož 8°, obálka, ilustrace a gr. úprava Ateliér Kroupa, Praha, 128 stran, 1. vydání, velmi dobrý stav Vydavatel : Tiskařské a vydavatelské družstvo čs. obchodnictva, Praha Rok vydání : neuv

Brabec - Úspěšný člověk v podnikání
Obálka, kresby a úprava Atelier Kroupa, původní brož 8°, intaktní stav Vydavatel : TaV družstvo, Praha Rok vydání :

Brabec - Hledači zlata a jiné historické povídky z českého jihu
původní celopapírová vazba se štítkem 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : J. Svátek, Praha Rok vydání : 1925

Brabec - 13 pro pravé štěstí
viněty a kresby Emil Kotrba, 71 stran, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Fr. Šmíd Rok vydání : 1948

Brabec Fr. - Rakousko - průvodce do zahraničí
Globus 1990

BRABEC Jan - Bůh Ďábel-Reklama a nacismus
Rok vydání : 1945

Brabec Jan - Z Jedné Strany Na Druhou


BRABEC Jan - Od města k městu
Rok vydání :1963

BRABEC JAROSLAV - UČÍME SE NÁSOBIT /LAMINO TABULKA/
Vydavatel : JAROSLAV BRABEC Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština

BRABEC JIŘÍ - 33 ZÁKLADNÍCH DOVEDNOSTÍ PRO OBCHODNÍ JEDNÁNÍ
Publikace je určena pro obchodníky a prodejce, denně bojující v 8222 poli 8220 se zákazníkem. Poskytne vám 33 praktických rad, jak si máte obchodní jednání domluvit, jak se na ně připravit i jak je s úspěchem realizovat. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 106 ISBN: 80-7226-978-9

BRABEC JIŘÍ - 33 ZÁKLADNÍCH RAD JAK PEČOVAT O ZÁKAZNÍKA
Publikace je určena pro obchodníky, pracující především v prodeji či obchodu. Poskytne vám 33 praktických rad, jaké existují typy zákazníků a jaký přístup zvolit, abychom je získali nebo aby nám zůstali věrní. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 106 ISBN: 80-251-0325-0

BRABEC JIŘÍ - PANSTVÍ IDEOLOGIE A MOC LITERATURY /STUDIE,KRITIKY,PORTRÉTY
Literární historik, vysokoškolský pedagog, kritik a editor Jiří Brabec (1929) je bezesporu výrazná autorita oboru, přesto nebyly jeho texty roztroušené po časopisech a sbornících knižně dosud zveřejněny. Příčinu lze snad hledat v autorově pracovním vytížení, pedagogické činnosti a práci ediční (zvláště příprava Spisů T. G. Masaryka a Díla Jaroslava Seiferta). Svazek, který má tuto citelnou mezeru alespoň z části zaplnit, je výborem ze studií, přednášek, konferenčních příspěvků a bohaté tvorby publicistické, a to z období posledních dvaceti let. Těžiště knihy tvoří projevy, které se vyslovují k aktuálním problémům dnešní literatury, literární vědy či historiografie, současně se mnohé z nich obracejí i k základním kulturním otázkám přítomnosti. První a nejrozsáhlejší část knihy přináší studie a přednášky a postihuje téměř všechny oblasti Brabcova odborného zájmu. Vedle prací věnovaných obecně problémům literární historie (např. Modely kritické reflexe moderní české literatury) je to zejména významný celek masarykovských studií. V této části knihy nalezne čtenář též studie věnované osobnostem, z nichž k některým se Brabec opakovaně po léta vrací, například H. G. Schauerovi, E. Chalupnému, F. X. Šaldovi, V. Černému, K. Teigovi, Z. Kalandrovi, F. Vodičkovi a K. Šiktancovi. Zastoupeny jsou též studie sledující témata, jako jsou například antisemitismus v literatuře přelomu 19. a 20. století, literárněhistorické zkoumání baroka, interpretace expresionismu ve dvacátých letech 20. století, problémy estetické normy v totalitním systému či literární historie v 70. a 80. letech 20. století. Druhá část knihy představuje Brabcovu publicistickou tvorbu (otiskovanou zejména v Nových knihách, Literárních novinách a Respektu). Pořadatelé se zde soustředili především na rozsáhlejší kritiky publikací, nad nimiž autor dokázal formulovat obecnější stanoviska k metodologickým otázkám literárněvědných přístupů (např. Tvorba a osobnost Václava Černého, Duchovní dějiny podle Putny, Krize vědeckého myšlení?). V závěrečné třetí části přináší edice výběr z řady Brabcových předmluv, doslovů či portrétů, které přinášejí ucelený pohled na sledované osobnosti a vyhraněnou interpretaci dané figury (K. Hlaváček, Z. Kalandra apod.). 8211 S doslovem Daniela Vojtěcha. Ediční příprava Jiří Flaišman a Michal Kosák. Vydavatel : AKROPOLIS Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-87310-02-1

Brabec Jiří, Hellman Bedřich - Slévárenský slovník rusko-český a anglicko-český
Vydavatel : Státní nakladatelství technické literatury Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 155

BRABEC Jiří,LOPATKA Jan,GRUŠA Jiří,KABEŠ Petr,HÁJEK Igor - Slovník zakázaných autorů
Rok vydání : 1978

BRABEC K. a kol. - Malá encyklopedie o SSSR
Rok vydání :1972 - 240 s., 48 s.příl. 

BRABEC Ladislav - Křesťanská thanatologie
Rok vydání :1991 - brož., 120 s. 

BRABEC Ladislav - Křesťanská thanatologie
Rok vydání : 1991

BRABEC Svatopluk - Samonosné ovocné stěny
Rok vydání : 1971

Brabec, Kajínek, Němec - Chotěboř-Stručné dějiny města
Nakladatel :Kruh Rok vydání :1981 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -čb fotopříloha na křídě, Období feudalismu, kapitalismu a socialismu

Brabec, Rudolf - Odluka státu od církve.
Legionářská knihovna, sv. 4. Brož., 24 str. Praha, Čs. obec legionářská, 1924. Velmi dobrý stav.

Brabec, Rudolf - O úkolech obcí a jejich finančním hospodářství.
Legionářská knihovna, sv. 2. Brož., 37 str. Praha, Čs. obec legionářská, 1923. Velmi dobrý stav.

BRABEC/ HRASTE/ ŽIVKOVIČ - Gramatika hrvatskosrpskoga jezika
Rok vydání : 1965 Poznámka :A 4

BRABENEC / TOPOL / BRABEC / KOMá . - Konec léta


Brabenec J. - Ochránce městrských bran
Vyšehrad 1982

Brabenec J. - Tisíc a jedno procento
Nakladatel :Bluma Rok vydání :1945 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :nepůvodní vazba, převazba -Weiss J. čb il., bar obálka vevázána, humoristický román

BRABENEC J./ VESELÝ Z. - Dobrodružství v Eridanu
Rok vydání :1961

BRABENEC Jan - Na výletě ve Vídni
Rok vydání :1990 - brož. 

BRABENEC Jan - Na výletě ve Vídni
Rok vydání :1990 - brož. 

BRABENEC Jiří - Po stopách starých pověstí českých
Rok vydání :1959 - A4, 276 s., 16 s.foto 

Brabenec Jiří - Po stopách starých pověstí českých
269 stran, I. vydání, původní vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1959

BRABENEC Jiří - Řeka osudu
Rok vydání :1978

BRABENEC Jiří - Řeka osudu
Rok vydání :1979 - ob.B.Blažej,plát.vazba 

BRABENEC Jiří - Řeka osudu
Rok vydání :1979 - plát.vazba 

Brabenec Jiří - Tajemství černé rokle
1960 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

BRABENEC Jiří - Ochránce městských bran
Rok vydání :1982 - mírně pošk.ob. 

Brabenec Jiří - Svědek ze Sinaje
Obr, 126 s. 1967 LD, napsáno v jazyce: Česky

BRABENEC Jiří - Ohnivou pouští na Sinaj
Rok vydání :1966 - 223 s., četné foto 

Brabenec Miroslav - Zber liečivých rastlín
Obr, 140 s., 50 il. J. Borik 1984 Svépomoc, napsáno v jazyce: Slovensky

Brabenec Vratilav / Karafiát Joe - Začni u stromu
CD s 15 skladbami a skoro třičtvrtěhodinou litanického proudu, v němž saxofonista a zpěvák Vráťa Brabenec společně s kytaristou Joe Karafiátem (oba mj. The Plastic People of The Universe) zhudebnili řadu Brabencových básní, a to počínaje rokem 1968 až po dnešek. Volný, až freejazový saxofonový doprovod násobený nevázanou a experimentující kytarovou hrou působí velmi přesvědčivě v kombinaci s monotonně naléhavým Brabencovým přednesem (a jak upozornil hudební znalec Jan P. z Radotína-Praha 5, který po poslechu tohoto CD konstatoval, že se - cituji - nejedná o žádnej freejazz, ale o bordel a krásnej a texty opravdu dobrý . inu, taky názor). Fotky pro booklet dodal dvorní fotograf PPU Ondřej Němec.

BRABENEC VRATISLAV,FORMAN MATĚJ - THE CENTER OF THE WORLD IS EVERYWHERE/VŠUDE JE STŘED SVĚTA
Vydavatel : MEANDER Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-86283-69-2

BRABENEC VRATISLAV,FORMAN MATĚJ /ILUSTR./ - VŠUDE JE STŘED SVĚTA
Známý básník a muzikant, člen legendární kapely The Plastic People of the Universe, vypráví dětem své příběhy. Vydavatel : MEANDER Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 67 ISBN: 80-86283-38-0

Brabenec, Jiří - Řeka osudu
Nakladatel : Lidová demokracie Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()

Brabenec/ Veselý - Příliš mnoho dvojníků
Obr., 196 s., ob. K. Lhoták 1972 ČS Spirála, napsáno v jazyce: Česky

Brabenec/ Veselý - Zločin v duhovém zálivu
Ocpl, il. J. Novák 1966 LD, napsáno v jazyce: Česky

BRABENEC/ VESELÝ - Zločin v duhovém zálivu
Rok vydání :1966

BRABENEC/ VESELÝ - Zločin v duhovém zálivu
Rok vydání : 1966

BRABENEC/ VESELÝ - Příliš mnoho dvojníků
Rok vydání :1972 - brož. 

Brabenec/Topol/ - Konec Léta


BRACANTI Vitaliano - Krásný Antonio
Rok vydání :1967 - il.P.Sukdolák,plát.vazba 

Bracco Robert - Masky
W Vydavatel : J. Otto Jazyk: Čeština Počet stran: 52

BŘACH Radko - Smlouva o vzájemných vztazích mezi ČSSR a SRN z roku 1973
Rok vydání : 1994

Brach Stanislav - Barrandov
A4, kart, nestr., čb foto, text franc. 1959 FS Barrandov, napsáno v jazyce: French

Brach Stanislav, Wolf Rudolf - Barrandov - město divů
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 224

Brach, Stanislav Wolf, Rudolf - Barrandov
Doprovázeno četnými čb fotografiemi. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 221

BRACKETT D. W. - Svatý teror
Rok vydání : 1998

Brackleová Isolde - Přírodní kosmetika
Obr 1991 MF, napsáno v jazyce: Česky

Brad Meltzer - Kniha osudu
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-135-8
EAN : 9788073811358
Originál :The Book of Fate
Překlad : Eva Romancovová
Formát : 480 stran, 23x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Za šest minut bude jeden z nás mrtvý. Byl to náš osud. Nikdo ale netušil, že přichází? To tvrdí Wes Holloway, kdysi přidrzlý, nafoukaný a ambiciózní asis tent prezidenta, o dni, který navždy změnil jeho život. Onoho čtvrtého července Wes posadil Rona Boylea prezidentova starého přítele do limuzíny k prezidentskému páru. Než ale cesta skončí, zbude z Wese jen uzlíček nervů a Boyle bude mrtvý. Stane se obětí atentátu vyšinutého násilníka. O osm let později je však zcela zdráv spatřen v Malajsii. Wes ucítí příležitost konečně se oprostit od tíže toho nejhoršího dne, jaký v životě zažil. Snaha zjistit, co se tehdy opravdu stalo, přivede Wese k deset let staré hádance prezidentské šifře, kterou před dvěma sty lety vymyslel Thomas Jefferson, a k tajemství, které je ukryto v starobylé symbolice svobodných zednářů. Co ale Wesovi nedochází, je skutečnost, že kniha osudu v sobě skrývá úplně všechna tajemství. A zejména ta, kvůli kterým stojí za to zemřít. Kniha osudu. Co asi poví o vás?

Brad Meltzer - Kniha osudu
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-135-8
EAN : 9788073811358
Originál :The Book of Fate
Překlad : Eva Romancovová
Formát : 480 stran, 23x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Za šest minut bude jeden z nás mrtvý. Byl to náš osud. Nikdo ale netušil, že přichází? To tvrdí Wes Holloway, kdysi přidrzlý, nafoukaný a ambiciózní asis tent prezidenta, o dni, který navždy změnil jeho život. Onoho čtvrtého července Wes posadil Rona Boylea prezidentova starého přítele do limuzíny k prezidentskému páru. Než ale cesta skončí, zbude z Wese jen uzlíček nervů a Boyle bude mrtvý. Stane se obětí atentátu vyšinutého násilníka. O osm let později je však zcela zdráv spatřen v Malajsii. Wes ucítí příležitost konečně se oprostit od tíže toho nejhoršího dne, jaký v životě zažil. Snaha zjistit, co se tehdy opravdu stalo, přivede Wese k deset let staré hádance prezidentské šifře, kterou před dvěma sty lety vymyslel Thomas Jefferson, a k tajemství, které je ukryto v starobylé symbolice svobodných zednářů. Co ale Wesovi nedochází, je skutečnost, že kniha osudu v sobě skrývá úplně všechna tajemství. A zejména ta, kvůli kterým stojí za to zemřít. Kniha osudu. Co asi poví o vás?

Brad Price - Active Directory - Optimální postupy a řešení problémů
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
384 stran černobílých
Datum vydání: červenec 2005
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0602-0
EAN: 9788025106020

Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.



Bradatsch Alfons - Moje souřadnice-Na osudových křižovatkách republiky a v exilu
pv, 224 s. 2003 Olympia, napsáno v jazyce: Česky

BRADÁČ ALBERT A KOL. - VĚCNÁ BŘEMENA OD A DO Z PRAKTICKÁ PRÁVNICKÁ PŘÍRUČKA 4. VYD.
Vydavatel : LINDE Praha a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 364 ISBN: 80-7201-761-4

BRADÁČ ALBERT,FIALA JOSEF - NEMOVITOSTI OCEŇOVÁNÍ A PRÁVNÍ VZTAHY 4.PŘEPRAC.A DOPL.VYD.
Čtvrté vydání praktické komplexní příručky bylo doplněno a aktualizováno k 1. 6. 2007. Došlo totiž k řadě změn jak v předpisech týkajících se právních vztahů (za pozornost stojí např. rozšíření souboru nemovitostí evidovaných v katastru nemovitostí o vodní díla, dále nová katastrální vyhláška a též vývoj judikatury), tak v problematice oceňování nemovitostí. Kromě zapracování těchto změn byly přepracovány a podstatně doplněny některé další statě. V úvodní části je přehledně shrnuta problematika vlastnictví nemovitostí, podílového spoluvlastnictví a společného jmění manželů včetně katastru nemovitostí. Další obsáhlá část publikace je věnována oceňování nemovitostí. V úvodu jsou uvedeny základní metody pro oceňování nemovitostí, následuje kapitola o oceňování podle zákona o oceňování majetku a jeho prováděcí vyhlášky. Pozornost včetně příkladů je dále věnována ocenění bytů a nebytových prostorů, pozemků stavebních, zemědělských a dalších. Samostatné kapitoly tvoří výpočet ekonomického nájemného, principy náhrady škody na nemovitosti a věcná břemena. Příručka je doplněna řadou podrobných názorných tabulek a příkladů. Je určena soudním znalcům, pracovníkům justice, notářům a dalším zájemcům. Vydavatel : LINDE Praha a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 744 ISBN: 978-80-7201-679-2

BRADÁČ ALOIS - MEXIKO
Tato publikace o velké zemi s neuvěřitelnou historií je bohatá nejen na poznatky o dávno zmizelých kulturách, které toho znaly a věděli mnohem více, než dnes víme my, ale je také skvělým průvodcem pro cestovatele, kteří se do MExika chystají. Neměla by chybět v knihovně těch, kteří se o Mexiko zajímají. Alois Bradáč je je filozof a skvělý vypravěč. Jeho cestopisný průvodce Mexiko - Mayové a souvislosti se po rozebrání prvního vydání dočkal vydání druhého, přepracovaného a rozšířeného. Vydavatel : AKÁCIE Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 200 ISBN: 80-903241-5-0

Bradáč J. - Sbírka sborů pro mužské a smíšené sbory
Praha 1927

Bradáč Jindřich - Televizní satelitní příjem v ČSFR
Obr, 136 s. 1991 Cris, napsáno v jazyce: Česky

Bradáč Josef - Latinsky v 1000 slovech
Obr, 19 sešitů 1936 Neubert, napsáno v jazyce: Česky

Bradáč k. - Důtky, z pytle ven!, satirické verše
Nakladatel :Práce Rok vydání :1952 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Seyček E.-ilustrace

BRADÁČ Karel - Péťovo dobrodružství mezi černoušky
Rok vydání :1950 - A4, il. A.Ladová, veršované, 

BRADÁČ Karel - Péťovo dobrodružství mezi černoušky
Rok vydání : 1950

Bradáč Karel - Péťovo dobrodružství mezi černoušky
29 stran, obálka a ilustrace Alena Ladová, původní poloplátěná vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka místy natržena a opotřebena Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1950

Bradáč Karel - Péťovo dobrodružství mezi černoušky
Ilustrovala Alena Ladová. Verše pro děti. Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání: 1950 Jazyk: Čeština Počet stran: 29

Bradáč Zd. - Zlatá dvacátá léta
MF 1983 ed. Archiv

BRADÁČ Zdeněk - Zlatá dvacátá léta
Rok vydání : 1983

BRADÁČ Zdeněk - Zlatá dvacátá léta. Počátky hegemonie USA v kapitalistickém světě 1914-1929
Rok vydání :1983 - sv. 38 

BRADÁČ Zdeněk - Zlatá dvacátá léta. Počátky hegemonie USA v kapitalistickém světě 1914-1929
Rok vydání :1983 - sv. 38 

Bradáč, Karel - Tělesná výchova na národních školách
377 obrázků Vydavatel : Nakladatelství školských příruček A. Dědourek, Třebechovice p. O. Jazyk: Čeština Počet stran: 391

Bradáč, Zdeněk - Zlatá dvacátá léta
Rok :1983

BRADÁČOVÁ ISABELA - POŽÁRNÍ BEZPEČNOST DOMU /EDICE STAVÍME-STAVBA/
Kniha čtenáře seznámí s problematikou požární ochrany obytných budov. V první řadě jsou zde uvedeny základní požadavky protipožární ochrany. Další část knihy se věnuje problematice odstupu a odstupových vzdáleností, příjezdům a přístupům k domu, ale také únikovým cestám a požárním úsekům. Nechybí ani pojednání o hasicích přístrojích, jejich typech a použití, aj. Vydavatel : ERA group Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7366-025-3

BRADÁČOVÁ ISABELA - POŽÁRNÍ BEZPEČNOST DOMU /EDICE-STAVÍME/ 2.AKTUALIZ.VYDÁNÍ
Čtenář například najde informace o požárně technických vlastnostech stavebních hmot a konstrukcí, o minimálním stupni hořlavosti použitých materiálů, o prostupech elektrických rozvodů a požárním riziku objektu. Další část knihy se věnuje problematice odstupu a odstupových vzdáleností, příjezdům a přístupům k domu, ale také únikovým cestám a požárním úsekům. Nechybí ani pojednání o hasicích přístrojích (typech a jejich použití). Autorka píše také o tom, jak zvýšit protipožární odolnost domku, který protipožárním požadavkům nevyhovuje. Vydavatel : ERA group Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 138 ISBN: 80-7366-128-1

Bradburry Ray - Ilustrovaná žena
I. vydání, 243 stran, obálka Václav Sivko, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1968

Bradburry Ray - Pampeliškové víno
241 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Arcadia Rok vydání : 1995

Bradburry Ray - Tudy přijde něco zlého
268 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2007

BRADBURY ANDREW - JAK ÚSPĚŠNĚ PREZENTOVAT A PŘESVĚDČIT
e pro vás a vaši firmu důležité, aby vaše prezentace byly kvalitní, zapamatovatelné a účinné?Jsou prezentace součástí vaší obchodní strategie, nebo je používáte zcela nahodile?Klíčovým pojmem dnešního obchodního světa je 8222 odlišnost 8220 . Tento pojem označuje to, čím vaše firma osloví klienta lépe než konkurence. Mezi lišící se faktory patří bezesporu cena, kvalita produktu,jeho spolehlivost atd. Ale to není všechno. Klienti jsou často ochotni zaplatit vyšší cenu výměnou za lepší kvalitu či výjimečnou pozici. A naopak budou ochotni akceptovat nižší kvalitu, jestliže se nevymkne určité mezi a dostanou-li lepší cenu a větší slevy.Ať už je odlišujícím se faktorem vaší firmy cokoliv, vaši klienti by o tom měli vědět. Musejí si být jisti, že co vy nabízíte za své ceny atd., plně odpovídá jejich požadavkům. V praxi to znamená, že je pouze jediný způsob, jak vaši firmu odlišit od jiných, a to schopnost přesvědčit, tedy prezentovat. A zhodnotím-li všechny prezentace, co jsem za celá ta léta viděl, musím uznat, že by se nám všem, mladým obchodním zástupcům i výkonným ředitelům, hodil intenzivní kurz o prezentacích a jejich provádění. A právě o tom je tato kniha. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 120 ISBN: 978-80-251-1622-7

BRADBURY Malcolm - Jíst lidi je neslušné
Rok vydání :1992 - brož., 220 s., ob.A.Born 

BRADBURY Malcolm - Jíst lidi je neslušné
Rok vydání : 1992

Bradbury R. - Kaleidoskop
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1989 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -700 str.

Bradbury Ray - Ilustrovaná žena
I. vydání, obálka V. Sivko, 244 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1968

BRADBURY Ray - Driving Blind
Rok vydání :1998 - paperback česky: Jízda naslepo, 2001 

Bradbury Ray - Jízda naslepo
204 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2001

BRADBURY Ray - Slunce a stín
Rok vydání :1963

BRADBURY Ray - Mráz a oheň
Rok vydání :1995 - A6, brož. 

Bradbury Ray - Rychlejší než oko
234 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 1999

Bradbury Ray - Kaleidoskop
Povídky. Velmi dobrý stav.
Praha 1989 Odeon
8°,698s.,váz.


BRADBURY Ray - 451° Fahrenheita
Rok vydání :1970 - brož., skvrny na deskách 

BRADBURY Ray - Marťanská kronika
Rok vydání :1963

Bradbury Ray - Proti proudu času
256 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Baronet Rok vydání : 2000

BRADBURY Ray - Kaleidoskop
Rok vydání : 1988

BRADBURY Ray - Kaleidoskop
Rok vydání :1989

BRADBURY Ray - Kaleidoskop
Rok vydání :1989

BRADBURY Ray - Something Wicked This Way Comes
Rok vydání : 1965 Poznámka :PB

BRADBURY Ray - Smrt je vždycky osamělá
Rok vydání :1992 - brož. 

BRADBURY Ray - Marťanská kronika/ 451° Fahrenheita
Rok vydání :1978 - mírně uvol. pár listů 

Bradbury Ray - Říjnová země
319 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý-kniha nečtena ! Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2006

Bradbury Ray - Vzpomínky na vraždu
239 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2002

BRADBURY Ray - Vzpomínky na vraždu
Rok vydání :2002

Bradbury Ray - O půlnoci tancoval drak
242 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Baronet, Praha Rok vydání : 2003

Bradbury Ray - Smrt je vždycky osamělá
Nakladatelství (edice): Práce - Erb
Rok vydání: 1992
Ilustrace/foto: Mištera J. čb
Počet číslovaných stran: 262
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


BRADBURY RAY - ZEN A UMĚNÍ PSÁT
Z pera jednoho z nejtvořivějších, nejvynalézavějších a nejplodnějších spisovatelů dvacátého století vzešlo devět mimořádných esejů na téma radost z psaní, v nichž autor vypráví, jak a proč se dokáže skutečně těšit ze svého řemesla. Ray Bradbury zde rekapituluje svou celoživotní práci - tvorbu nespočtu povídek, básní, divadelních her, filmů, televizních scénářů a muzikálů -, a tak s námi sdílí svou moudrost a nadšení, jež pro psaní chová. Každá esej, povzbudivě bezprostřední, obsahuje jedno společné podmanvé téma: psaní jako oslava, nikoli rutina. Tato kniha nerozebírá technickou stránku psaní a neutápí se v metodických návodech. Ve svých esejích Bradbury vždy zdůrazňuje tvůrčí zápal, nadšení a radost, které sám v psaní nalezl a nyní je předává také vám. poslat e-mailem Vydavatel : PRAGMA Jazyk: Čeština Počet stran: 160

Bradbury Ray - Sloup ohně a jiné příběhy
Nakladatelství (edice): Polaris
Rok vydání: 1993
Počet číslovaných stran: 293
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


BRADBURY RAY - ILUSTROVANÁ ŽENA
Vydavatel : BARONET Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7384-276-5

BRADBURY RAY - KALEIDOSKOP
Vydavatel : BARONET Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7384-275-8

Bradbury Ray - Marťanská kronika / 451°Fahrenheita
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1978
Počet číslovaných stran: 363
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BRADBURY Ray - Marťanská kronika
Rok vydání :1963

BRADBURY Ray - Jízda naslepo
Rok vydání : 2001

Bradbury Ray a další - Vánoční hvězdy
295 stran, původní brož 8°, stav velmi dobý Vydavatel : Winston Smith Rok vydání : 1994

BRADBURY RAY,HAMILTON TIM - 451 STUPŇŮ FAHRENHEITA /KOMIKS/
Před pětapadasáti lety mistrovsky vykreslil jeden z největších amerických autorů naši utopickou budoucnost: myšlení je pro stát nebezpečné a jen státu se má věřit, hlídejte své sousedy a hlavně - spalte všechny knihy. S autorovou pomocí nyní vytvořil Tim Hamilton nádhernou grafickou adaptaci tohoto skvělého díla. Svět profesionálního hasiče Guy Montaga převedl do nezapomenutelných barevných obrazů, které vynalézavě zachycují Montagovo prohlédnutí zvrhlosti státem řízeného myšlení a významu literatury. Výsledek jeho práce je stejné úrovně, jako Bradburyho kanonické mistrovské dílo, a stal se literární událostí roku. Vydavatel : BARONET Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 149 ISBN: 80-7384-278-9

Bradbury, Malcolm - Jíst lidi je neslušné
Rok :1992

Bradbury/ Aickman/ Kuttner ad. - Tichá hrůza
Obr., 284 s., usap. T. Korbař 1970 MF, napsáno v jazyce: Česky

Bradbury/ Copperfield/ Lustbader/ Koontz ad. - Neuvěřitelné příběhy -18 povídek kouzelníků slova -Bradbury, Lustbader aj.
pv, 504 s. 1996 Columbus, napsáno v jazyce: Česky

BRADDON Russell - Zajat Japonci
Rok vydání : 2002

BRADEN GREGG - MATRIX BOŽSKÝ ZDROJ MOST MEZI ČASEM,PROSTOREM,ZÁZRAKY A VÍRO
Průkopník kvantové teorie, Max Planck, kdysi šokoval celý svět tvrzením, že existuje jakýsi zdroj, v němž se rodí úplně vše, co tvoří náš svět. Autor této knihy pátral více než dvacet let po prastarých znalostech a nacházel tajemství onoho Božského zdroje zašifrované v posvátných spisech z odlehlých egyptských, peruánských či tibetských klášterů a v zapomenutých textech. A co je nejpřekvapivější - současná věda jejich odkaz potvrzuje! Kniha, kterou máte před sebou, boří mnohé zavedené názory. Seznámí nás s dvaceti klíči vědomého tvoření, s jejichž pomocí lze proměnit zázraky imaginace v životní realitu. Srozumitelně podanými vědeckými poznatky a vylíčením skutečných lidských příběhů nás dovede k přesvědčení, že to jediné, co nás omezuje, je jen a jen naše mysl. Staňme se tedy vědci ve své soukromé laboratoři a stvořiteli svého vlastního vzrušujícího světa. Vydavatel : METAFORA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 254 ISBN: 80-7359-153-3

Bradford - Starej zákon a proroci
II. vydání, obálka Cyril Bouda, 175 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Alois Srdce Rok vydání : 1948

Bradford B. Taylor - Vše na dosah
1994 Alpress, napsáno v jazyce: Česky

Bradford B.T. - A Secret Affair
Harper Collins 1996 NY

Bradford B.T. - Síla vůle
Alpress 1993

Bradford Barbara T. - Hold the Dream
Obr, 832 s. 1993 HarperCollins, napsáno v jazyce: English

BRADFORD Barbara Taylor - Where you belong
Rok vydání : 2000 Poznámka :paperback

BRADFORD Barbara Taylor - Vlastní cestou
Rok vydání :1997

BRADFORD BARBARA TAYLOR - NEČEKANÉ POŽEHNÁNÍ
Evan, Tessa, Linnet a India - čtyři ženy z rodiny Harteů mají své představy, ambice a touhy. Jedna z nich zjistí, že je pokrevně spřízněná s prominentní anglickou dynastií, pokouší se s ní splynout a přitom zůstat svá. Neúmyslně tím dává v sázku svou lásku. její sestřenice Tessa se s manželem přetahuje kvůli výchově dcerky Adélky. Pak děvčátko najednou zmizí a Tessa je nucena požádat o pomoc svji sestru Linnet, s níž odmalička ve všem soupeří . India, dcera hraběte, uznává tradiční hodnoty britské společnosti. Navzdory tomu podlehne kouzlu slavného malíře z chudé rodiny, je odhodlána se za něj provdat i proti vůli své rodiny. Jakmile Evan objeví několik desítek let starou korespondenci své věhlasné prababičky Emmy Harteové, nabere život mladých hrdinek nový směr . Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 448 ISBN: 80-7362-221-1

Bradford Barbara Taylor - Voice of the Heart
Nakladatelství (edice): Harper Collins Publishers
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 928
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


BRADFORD CHRIS - MLADÝ SAMURAJ KNIHA 2.CESTA MEČE
Vydavatel : JOTA Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7217-684-7

BRADFORD CHRIS - MLADÝ SAMURAJ KNIHA 1.CESTA VÁLEČNÍKA
cizí zemi a musí bojovat o přežití. Poté co jej zachrání legendární mistr šermíř Masamoto Takeši, nastupuje mladý Jack cestu, která do krajnosti prověří jeho výdrž, neboť se rozhodne stát se prvním gaidžinským samurajem. Pod vedením Masamoty v jeho Niten Iči Rjú, 8222 Jedné škole dvou nebí 8220 v Kjótu, se Jack tvrdě cvičí v Bušidó - Cestě válečníka. Má jediný cíl: pomstít smrt svého otce a zabít nindžu, kterého zná jen pod jménem Dračí oko. Vyvrhel jak svým vzhledem, tak neznalostí jazyka, udělá si Jack brzy nepřátele. Má však jednoho spojence, Akiko, krásnou a pozoruhodnou dívku - a rovněž samurajku 8230 Vydavatel : JOTA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 274 ISBN: 80-7217-568-0

BRADFORD CHRIS - THE WAY OF THE DRAGON YOUNG SAMURAI
It is June 1613. Japan is threatened with war and Jack is facing his greatest battle yet. Samurai are taking sides and, as the blood begins to flow, Jack s warrior training is put to the ultimate test. His survival - and that of his friends - depends upon him mastering the Two Heavens, the secret sword technique of the legendary samurai Masamoto Takeshi. But first Jack must recover his father s prize possession from the deadly ninja Dragon Eye. Can Jack defeat his ruthless enemy? Or will the ninja complete his mission to kill the young samurai . Vydavatel : PUFFIN BOOKS Rok vydání: 2010 Jazyk: Angličtina Počet stran: 430 ISBN: 0-141-32432-6

Bradford R. - Černošský Pán Bůh a páni izraeliti, Starej zákon a proroci
Odeon 1968

Bradford Roark - Černošský Pán Bůh a páni Izraelité. Starej zákon a proroci.
Ilustrace Helena Zmatlíková.
Praha 1993 Artur
8°,355s.,váz.


Bradford Roark - Černošský pán Bůh a páni Izraeliti/ Starej zákon a proroci
Ocpl, 380 s., ob a il. H. Zmatlíková, Z. Seydl, dosl. J. Škvorecký. L. Dorůžka 1968 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bradford Roark - Černošský pán Bůh a páni Izraeliti/ Starej zákon a proroci
Ocpl, 380 s., ob a il. H. Zmatlíková, Z. Seydl, dosl. J. Škvorecký. L. Dorůžka 1968 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Bradford Roark - Starej zákon a proroci
2000 LK Kma, napsáno v jazyce: Česky

Bradford Roark - Černošský Pán Bůh, Starej zákon
1968 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky

BRADFORD Roark - Černošský pán Bůh a páni Izraeliti. Starej zákon a proroci
Rok vydání :1968 - il.H.Zmatlíková  

BRADFORD Roark - Černošský pán Bůh a páni Izraeliti. Starej zákon a proroci
Rok vydání :1968 - ob. Seydl, il. Zmatlíková, doslov Dorůžka, Škvorecký 

BRADFORD Roark - Černošský Pán Bůh a páni izraelité, Starej zákon a proroci
Rok vydání : 1993

BRADFORD Roark - Černošský pán Bůh a páni Izraeliti, Straej zákon a proroci
Rok vydání : 1968

Bradford Roark - Černošský Pán Bůh a páni Izraelité
ilustrace Helena Zmatlíková, 355 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Artur Rok vydání : 1993

Bradford, E. - Sultánův admirál
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 183

Bradfordová B. T. - Ženy v jeho životě
Nakladatel :NV Rok vydání :1993 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Bradfordová B.T. - Ženy v jeho životě
NV 1993

Bradfordová Barbara - Síla vůle
pv, 404 s. 1993 Alpress, napsáno v jazyce: Česky

Bradfordová Barbara - Hlas srdce
pv, 800 s. 1994 Šulc a spol, napsáno v jazyce: Česky

Bradfordová Barbara T. - Uchovej si svůj sen
1992 Šulc a spol., napsáno v jazyce: Česky

BRADFORDOVÁ Barbara Taylor - Ženy v jeho životě
Rok vydání :2001 - brož. 

BRADFORDOVÁ Barbara Taylor - Vše na dosah
Rok vydání :1994

BRADFORDOVÁ Barbara Taylor - Síla vůle
Rok vydání :1993

BRADFORDOVÁ Barbara Taylor - Hlas srdce
Rok vydání :1994

BRADFORDOVÁ Barbara Taylor - Hlas srdce
Rok vydání :1994

Bradfordová Barbara Taylor - Být nejlepší
Vydavatel : Šulc a spol., Praha Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 350

Bradfordová Barbara Taylor - Vše na dosah
Nakladatelství (edice): Alpress - Klokan
Rok vydání: 1994
Počet číslovaných stran: 398
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav dobrý se stopami použití


Bradfordová Barbara Taylor - Láska v jiném městě
Nakladatelství (edice): Alpress - Klokan
Rok vydání: 1996
Počet číslovaných stran: 139
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Bradfordová Barbara Taylor - Síla vůle
Nakladatelství (edice): Alpress - Klokan
Rok vydání: 1993
Počet číslovaných stran: 400
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bradfordová Barbara Taylor - Síla vůle
Nakladatelství (edice): Alpress - Klokan
Rok vydání: 1999
Počet číslovaných stran: 400
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Bradfordová Barbara Taylor - Být nejlepší
Nakladatelství (edice): Knižní klub
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 350
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


BRADFORDOVÁ BARBARA TAYLOR - UCHOVEJ SI SVŮJ SEN
Emma Harte chce ustanovit svou oblíbenou vnučku Paulu McGill Farley dědičkou rodinného impéria. Paula je nejen krásná, ale i moudrá. Navíc je velmi bohatá, a přestože je mladá, vládne nesmírnou mocí. Ale osudná tragédie lásky a ztráty ji ovlivní stejným způsobem jako kdysi babičku Emmu. Příběh, odehrávající se v luxusních sídlech, apartmánech a v internátech pro privilegované, je o odhodlání jedné výjimečné ženy uchovat si svůj sen. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 750 ISBN: 80-7362-120-7

BRADFORDOVÁ Barbara Taylor - Ženy v jeho životě
Rok vydání :2002

BRADFORDOVÁ Barbara Taylor - Zámožná žena
Rok vydání :1992

Bradfordová Barbara Taylor - Uchovej si svůj sen
Nakladatelství (edice): Alpress - Klokan
Rok vydání: 2005
Počet číslovaných stran: 750
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Bradfordová Barbara Taylor - Síla vůle
Nakladatelství (edice): Alpress - Klokan
Rok vydání: 1999
Počet číslovaných stran: 400
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Audra, Christina, Kyle - Tři generace nádherných žen.


BRADFORDOVÁ BARBARA TAYLOR - ELIZABETH Z HAVRANÍHO ÚTESU
Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština ISBN: 80-249-1355-1

BRADFORDOVÁ BARBARA TAYLOR - HAVRANÍ ÚTES
Rodinná sága známé britské autorky nás zavádí do Británie na úsvitu dvacátého století - do doby, kdy zkostnatělou a puritánskou viktoriánskou éru vystřídalo svobodomyslnější edwardiánské období, které přálo podnikavým a ctižádostivým. Takový je i hlavní hrdina příběhu Edward Deravenel, mladík ze zámožné rodiny, jejímž rodovým sídlem je romantický zámek Ravenscar na útesu nad Severním mořem. Edward studuje na Oxfordu, je obletovaný ženami, má kolem sebe milující rodinu i přátele, když ho náhle zasáhne tragická událost: jeho otec a bratr jsou zavražděni. Edward se tak v devatenácti letech stává hlavou početné rodiny a má před sebou nesnadný úkol: vypátrat vrahy svých blízkých a získat nazpět rodinnou firmu Ravenel, kterou intrikami a podvody uloupili jejich rodině vzdálení příbuzní. Edward v průběhu svého boje dospívá z poněkud lehkomyslného a vznětlivého mladíka v muže, který se stává jedním z nejmocnějších kapitánů moderního britského průmyslu a jemuž téměř žádná žena nemůže odolat. Ale i když jde z náruče do náruče, nepřestává vzpomínat na svou největší lásku Lily a hledat ji ve všech svých dalších vztazích 8230 Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 512 ISBN: 80-249-0951-6

BRADFORDOVÁ Sally - Láska na dluh
Rok vydání :1993

BRADFORDOVÁ Sally - Láska na dluh
Rok vydání :1993

BRADFORDOVÁ Sally - Rozumná dohoda
Rok vydání :1995

BRADFORDOVÁ Sally - Rozumná dohoda
Rok vydání :1995

BRADFORDOVÁ Sally - Láska na dluh
Rok vydání :1993

BRADFORDOVÁ TAYLOR BARBARA - DĚDICOVÉ HAVRANÍHO ÚTESU
V druhé části rozsáhlé ságy se ke čtenářům vrací anglická rodina Deravenelových, jíž patří nejenom starodávné sídlo předků, Havraní útes na divokém pobřeží Severního moře v Yorkshiru, ale také prosperující mezinárodní firma, jež nese jméno jejich předka: Ravenel. Na počátku příběhu se znovu setkáváme s charismatickým Edwardem, tentokrát už jako s úspěšným ředitelem a otcem početné rodiny. Právě skončila první světová válka, život v Anglii se vrací do normálních kolejí a zbídačelá země si líže rány. Rodina Deravenelových měla neobyčejné štěstí: nikdo z jejích členů nepřišel o život a ani jejich podnikání válečná vřava nijak neovlivnila. Edward se raduje ze svých kouzelných dětí, užívá si mimomanželský vztah s moudrou Jane a tvrdě pracuje na tom, aby se z Ravenelu stala jedna z nejúspěšnějších mezinárodních firem. Nad osudy jeho rodu se však začínají stahovat temná mračna. Edwardův bratr George má pocit křivdy a snaží se dělat všechno proto, aby Edwardovi uškodil. Rozpoutá tak řetězec událostí, který těžce postihne všechny Deravenelovy. Téměř to vypadá, jako by na rodinu dopadla tajemná kletba, která ovlivnila i životy dalších generací. Dokonce i po více než půl století život Edwardova vnuka Harryho 8230 Barvitá historická mozaika s dokonale propletenými osudy hlavních postav vznikla na motivy skutečných historických událostí: autorka je vytvořila jako moderní paralelu k příběhu anglických vládnoucích dynastií středověku, Plantagenetů a Tudorovců. Vydavatel : IKAR Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 496 ISBN: 80-249-1104-5

BRADGON D.ALLEN,FELLOWS LEONARD - TRÉNINK OBOU POLOVIN MOZKU
Trénink obou polovin mozku Soubor 60 cvičení ve formě nejrůznějších hlavolamů a hádanek je určen všem, kdo chtějí rozvinout své vizuální, jazykové, matematické, sociální a další dovednosti 8211 mládeži i dospělým. Při luštění a řešení jednotlivých úkolů jsou totiž stimulována různá mozková centra v obou hemisférách. Cvičení jsou doplněna nápovědou a pro kontrolu jsou v knize uvedena i správná řešení. Úkoly jsou dostatečně náročné i pro zkušené řešitele a díky nápovědám jsou dostupné i ostatním. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7367-631-5

Bradier Donald - Rubens
Ocpl, 344 s., 16 s. obr. Příl. 1981 Obzor, napsáno v jazyce: Slovensky

BRADLER CHRISTINE M. - FENG ŠUEJ LEXIKON OD A DO Z
Tato kniha vám pomůže naučit se využívat energii proudící všude kolem v souladu navrhnutým interiérem. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 285 ISBN: 80-7362-278-5

Bradley A.G. - The English Lakes
Blackie and Son (1930) GB

Bradley J.H. - Země vypravuje . . . 3 svazky
Škeřík 1940, sv.č.129,130 a 133,frot.J.Konůpek

Bradley John F. N. - Válka a mír po roce 1945-Dějiny vztahů mezi Sovětským svazem a Západem
A4, lam, 208 s. 1994 Victoria Publishing, napsáno v jazyce: Česky

Bradley John H - Země vypravuje I -III
Tři svazky, každý po zhruba 200 stránkách. Ilustroval Konůpek. Vydavatel : Symposion, Praha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 630

BRADLEY John H. - Země vypravuje díl I.-III.
Rok vydání :1940 - 3 sv., orig.celopl.vazba, il. J. Konůpek 

Bradley M.Z. - Priestess of Avalon
Harper Collins 2000

Bradley M.Z. - Město kouzel
W. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština

BRADLEY Marion Zimmer - Vládkyně Jestřábů. Darkover
Rok vydání :1997

BRADLEY Marion Zimmer - Vládkyně jestřábů
Rok vydání :1997 - jako nová 

BRADLEY Marion Zimmer - Lady of Avalon
Rok vydání : 1998 Poznámka :PB

BRADLEY R. / BLEEFELD R. / SHOOK R.L. - Příběhy z talmudu. Legendy a učení staré židovské tradice
Rok vydání :1999 - Portál, brož., 192 s., jako nová 

Bradley R. Schiller - Mikroekonomie
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
390 str. plnobarevných
Datum vydání: duben 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0109-6
EAN: 9788025101094

Publikace je určena:
- studentům ekonomických, podnikatelských a obchodních fakult, které moderní formou prostřednictvím čtivého textu a příkladů doložených z praxe seznámí se vším důležitým, co do oboru mikroekonomie spadá
- ekonomům a manažerům, kteří chtějí rozvíjet své ekonomické znalosti

Učebnice je názorná, přehledná a praktická.
Vyniká:

Dozvíte se:

Bradley R. Schiller - Mikroekonomie
skladem, expedice ihned
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
390 str. plnobarevných
Datum vydání: duben 2004
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 80-251-0109-6
EAN: 9788025101094

Publikace je určena:
- studentům ekonomických, podnikatelských a obchodních fakult, které moderní formou prostřednictvím čtivého textu a příkladů doložených z praxe seznámí se vším důležitým, co do oboru mikroekonomie spadá
- ekonomům a manažerům, kteří chtějí rozvíjet své ekonomické znalosti

Učebnice je názorná, přehledná a praktická.
Vyniká:

Dozvíte se:

Bradley/ Kölbing - Hrajeme golf-technika, taktika, psychologie
Obr, 120 s., bar foto, ilustr. 2000 Kopp, napsáno v jazyce: Česky

Bradleyová M.Z. - Darkover - Město kouzel
KK 1998

BRADNA BOHUMIL,GRATIAS JAN - PĚSTUJEME PELARGONIE
Původní česká monografie určená nejen zahradníkům, ale i amatérským pěstitelům. Shrnuje dosud známé poznatky o pěstování a šlechtění pelargonií a obsahuje botanicko-pěstitelské charakteristiky 245 přírodních druhů, z nichž mnohé byly výchozím materiálem pro vyšlechtění komerčně pěstovaných kultivarů. Součástí jsou též kapitoly věnované třídění a zásadám pěstování významných skupin hybridů pelargonií, které čtenářům pomohou orientovat se v současném i budoucím sortimentu zahradnických firem. Vydavatel : BRÁZDA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 266 ISBN: 80-209-0359-4

Bradna Jar. - Konstrukce pozemních staveb II.
SNTL 1971

Bradová Hana - Soubor otázek ze středoškolské botaniky
Obr, 104 s. 1995 SPN, napsáno v jazyce: Česky

BRADSHAW JOHN - RODINNÁ TAJEMSTVÍ
Kniha Rodinná tajemství vám dá informace nezbytné k pochopení vaší rodiny - a sebe samých - zcela novým způsobem. Užitím odkrývací techniky zvané genogram půjdete po stopách neviditelných rodinných vzorců chování, které na vás měly vliv. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 351 ISBN: 80-7205-140-7

BRADSHAWOVÁ Nina - Dluh
Rok vydání :1935 - románová příl. Národní politiky 

BRAEM Harald - Král Tory
Rok vydání : 2000

BRAFORD Roark - Černošský pán Bůh a páni Izraeliti, starej zákon a proroci
Rok vydání : 1957

BRAGDON ALLE D.,FELLOWS LEONARD - TRÉNINK OBOU POLOVIN MOZKU SOUBOR 60 CVIČENÍ,KT.ROZVÍJEJÍ VI
Soubor 60 cvičení, která rozvíjejí vizuální, matematické,sociální, emoční a další dovednosti. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 978-807367-448-9

BRAGDON ALLEN D.,GAMON DAVID - NEDOVOLTE MOZKU STÁRNOUT
Techniky a cvičení pomáhající udržet mozek v kondici. S přibývajícím věkem může docházet k poklesu výkonnosti mozkové činnosti. Tomuto poklesu se však můžeme úspěšně bránit tím, že budeme mozek trénovat duševními cvičeními. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 109 ISBN: 80-7178-567-9

BRAGDON ALLEN D.,GAMON DAVID - KDYŽ MOZEK PRACUJE JINAK SPECIFICKÉ MOZKOVÉ PORUCHY
Stručný úvod do problematiky mozkových dysfunkcí Specifické mozkové poruchy nebo různé odchylky běžného fungování mozku jsou často pro lidi záhadnými nemocemi nebo extravagancemi, s nimiž si nevědí rady. Kniha u nás známých autorů je stručným úvodem do problematiky mozkových dysfunkcí, rozděleným do deseti kapitol. Každá z nich začíná diagnostickým testem s otázkami, pokračuje populární charakteristikou nemoci s odbornými popisy mozku, kazuistikami (např. slavných osobností) a radami, jak se s dysfunkcemi vyrovnat nebo je překonat. Nechybí odkazy na literaturu.Kniha je psána pro ty, kdo mají specifické mozkové poruchy nebo variabilní odchylky (levorukost, dyslexii, absolutní sluch, poruchu pozornosti, sezónní afektivní poruchu, autismus, sklon k alkoholismu, synestesii apod.), a jejich blízké, využijí ji i pracovníci pomáhajících profesí. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 120 ISBN: 80-7367-066-6

BRAGDON D.ALLEN,GAMON DAVID - HRY PRO LEVOU POLOVINU MOZKU MENTÁLNÍ TRÉNINK
Hry pro levou polovinu mozku : mentální trénink ke stimulování pozitivních emocí a k rozvíjení schopnosti řešit problémy Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 168 ISBN: 80-7367-521-9

BRAGG PAUL - JAK SE DOŽÍT 120 LET PODLE SYSTÉMU P.BRAGGA
Kniha představuje ucelený a systematický prakticý plán na dosažení dlouhého a šťastného života, který vychází z učení a praxe lékaře Paula Bragga. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 205 ISBN: 80-89227-41-4

Bragg W. L. - Elektřina
230 stran, čb. vyobrazení v textu, původní poloplátěná vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Školní nakladatelství, Praha Rok vydání : 1940

Bragin Vladimír - Země temných trav
I. vydání, ilustrace Lída Ambrožová, 255 stran, původní vazba poloplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1951

Bragin Vladimír - V zemi obřích trav
A4, lam, 230 s., il. M. Váša 1957 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Bragin Vladimír - Země temných trav
1.vydání původní vazba s nálepkovou obálkou Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1951 Jazyk: Čeština Počet stran: 256

Bragin Vladimír - Země temných trav
Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání: 1951 Jazyk: Čeština Počet stran: 254

Brahma Arkaja Mahatma - Cesta ku dosažení radostného a šťatstného života čili
Knihovna Šťastných lidí svazek I., 109 stran, celoplátěná dobová vazba 8°, stav velmi dobrý. PŘIVÁZÁNO: Knihovna Šťastných lidí sv. XXIX. Czech-Czechenherz-Hledající lidstvo a Románová okultní knihovna šťatných lidí svazek I.-A. C. Doyle - Tajemství zámku Cloomberu Vydavatel : Zmatlík a Palička, Praha Rok vydání :

Brahová M. - Winnetou, wie Sie ihn nicht kennen
Nakladatel :Starlight Rok vydání :1993 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -NĚMECKY, mnoho bar foto z filmu

Brahová Marie - České kraslice-batika, reliéf ad.
Obr, nestr., . 50 bar il. 1993 Starliht, napsáno v jazyce: Česky

Brahová Marie - Indiánská zamyšlení
lam, 160 s., bar. fota 2002 Rodomax, napsáno v jazyce: Česky

BRAHOVÁ Marie - Kraslice pokaždé jinak
Rok vydání :1996 - brož. 

Brahová Marie - Indiánská zamyšlení
Nakladatelství (edice): Rodomax
Rok vydání: 2002
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 158
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Brai W. Aldiss - HELIKONIE-ZIMA
Závěrečná část románové trilogie. Laser, Plze 328 , 1999 350 stran, původní lamino vazba, střední formát 1. vydání Stav : výborný

Brain, Russell/Strauss - Recent Advances in Neurology and Neuropsychiatry
1946 Churchill, napsáno v jazyce: Česky

Braine J. - Místo na hoře
MF 1969

Braine J. - Život nahoře
MF 1969

Braine John - Místo nahoře
Obr, 224 s. 1960 MF Kapka, napsáno v jazyce: Česky

Braine John - Místo nahoře
1969 MF, napsáno v jazyce: Česky

BRAINE John - Místo nahoře
Rok vydání :1969 - ob. Fulín 

BRAINE John - Místo nahoře
Rok vydání :1969 - ob. Fulín 

BRAINE John - Místo nahoře
Rok vydání :1960 - ob. Šváb 

BRAINE John - Místo nahoře
Rok vydání :1969 - ob.E.Urban,brož. 

BRAINE John - Místo nahoře
Rok vydání :1957 - brož. 

BRAINE John - Místo nahoře
Rok vydání : 1957

BRAINE John - Místo nahoře
Rok vydání : 1969

Braine John - Místo nahoře
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Eva
Rok vydání: 1969
Počet číslovaných stran: 240
Poznámka ke knize: - vazba měkká obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Braine, John - Život nahoře
edice Kapka Rok :1969

Braithwaite E. R. - Panu učitelovi s láskou
1971 Smena, napsáno v jazyce: Slovensky

Braland A. - Děkovačka be pugétu
Nakladatel :VPK Rok vydání :1994 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino

Bram Stoker - Dracula
Nakladatel : Práce Rok vydání (číslo vydání) : 1991 ()

Bram Stoker - DRACULA
Horror.
Odeon, Praha, 1970 366 stran, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : obálka otřepená, na jednom místě vpředu natržena cca 2 cm, na hřbetu mírně zažloutlá a velmi mírně ušpiněná, uvnitř velmi dobrý stav.

Bram Stoker - DRACULA
Horror.
Práce, Praha, 1991 248 stran, brožovaná, střední formát 2. vydání Stav : na zadní straně ohrý roh brože, jinak dobrý stav.

Bram Stoker - Dracula
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
168 stran černobílých
Přiložen 2 x CD-ROM
Datum vydání: duben 2009
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 978-80-251-2518-2
EAN: 9788025125182

Román od irského spisovatele Brama Stokera je psaný formou deníků a dopisů. Vydobyl si v celém světě nebývalý úspěch, dočkal se divadelních i filmových zpracování. Proto jsme jej vybrali a zpracovali jako zjednodušenou verzi určenou pro pokročilé studenty anglického jazyka.

Účelem je rozšířit slovní zásobu i schopnost rychle a bezpečně porozumět mluvené angličtině.

Kniha je formálně sestavena tak, aby čtenáři umožňovala co největší komfort. Obsahuje:

Na audio CD najdete román v angličtině nahraný rodilým Angličanem. Je namluven v tempu, které by mělo být přiměřené právě pokročilým studentům. Můžete nahrávku poslouchat a zároveň kontrolovat psaný text v knize.

Zjistíte, že učení hrou vám umožní zapamatovat si mnohem více, a hlavně je radostné i zábavné!


BRAMBACH Joachim - Kleopatra, vládkyně a milenka
Rok vydání : 2003

Bramlyová Ro., - JSEM NESMĚLÁ, ALE LÉČÍM SE
Touzite najit partnera podle svych predstav? Chtela byste mit nekoho vedle sebe, radovat se ze zivota a byt stastna? Lamete si trochu hlavu s tim, jak na to? Knizka Jsem nesmela, ale lecim se pritazlivou formou vysvetluje vse, co potrebujete vedet o seznamovani a partnerskych vztazich vubec. Tato kniha je urcena pro zeny, ktere maji chut ve svem zivote neco zmenit. Svuj zivot si z velke casti vybirame sami, bud ho otevreme svetu a lasce, nebo ne. Zbavte se myslenky, ze je treba cekat. Je tolik zen, ktere cekaji a cekajiâ 8364 166 Cekaji na co? Cekani neni zivot. Zivot je kratky. A tak hledejte spolu s autorkami teto knihy odpoved na otazku, co vam brani v navazovani a udrzovani vztahu, po jakych touzite. Vydavatel : RYBKA PUBLISHERS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 279 ISBN: 80-87067-93-2

BRAMLYOVÁ ROSINE,LANOEOVÁ ANNICK - KOHO TO MÁM POD PEŘINOU? JAK SE V LÁSCE NESPLÉST,ANEB 60 TYP
A JE TO TADY! Právě jste poznala muže svých snů, vznášíte se na růžovém obláčku a hoříte touhou po cestě do Benátek, svatebních šatech a společném účtu. Ale víte opravdu, co děláte? Vydavatel : RYBKA PUBLISHERS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 246 ISBN: 80-87067-05-5

BRAMPTONOVÁ Sally - Nauč se milovat
Rok vydání :1997 - jako nová 

Branald - Chléb a písně
celoplátěná vazba s obálkou 8°, Žatva, sv. 98., obálka (na několika místech vytržena, na zadní straně razítko) a vazba Václav Sivko, stav velmi dobrý Vydavatel : ČS, Praha Rok vydání : 1952

Branald - Strážci majáku
I. vydání, obálka Václav Sivko, původní brož 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : ČS, Praha Rok vydání : 1956

Branald - Kouzelné zrcadlo
Vy právění o Cyrilu Boudovi, původní vazba s obálkou, velmi dobrý stav . . Vydavatel : NČVU, Praha Rok vydání : 1964

Branald - Kniha potřebuje reklamu
velmi dobrý stav, původní volné listy v papírovém přebalu 8°, 44 stran Vydavatel : Památník národního písemnictví Rok vydání : 1988

Branald - Skříňka s líčidly
celopl. vazba, velmi dobrý stav, obálka grafická úprava Libor Fára Vydavatel : Orbis Rok vydání : 1966

Branald - Stříbrná paruka
540 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : František Borový Rok vydání : 1947

Branald Adolf - Stříbrná paruka
A4, 376 s., ob, il a typo Cyril Bouda 1982 Panorama, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Tisíc a jedno dobrodružství
A4, Ocpl, 288 s., il. V. Junek, typo Z. Seydl, b. ob. 1955 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Tisíc a jedno dobrodružství
1955 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald A. - Děkovačka bez pugétu
V.P.K. 1994

Branald A. - Dědeček automobil
SNDK 1966, il. Lhoták

Branald A. - Důvod k zabití
Melantrich 1992

BRANALD A. - Báječní muži na okřídlených ořích
Rok vydání :1992

Branald A. - Skříňka s líčidly
Nakladatel :ČS Rok vydání :1962 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -vzpomínky na herecké mládí

Branald A. - Stříbrná paruka
Nakladatel :Panorama Rok vydání :1982 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Bouda C.-ilustrace

Branald Adolf - Skříňka s líčidly
249 stran, ilustrace a obálka Cyril Bouda, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka se stopami opotřebení Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání : 1962

Branald Adolf - Sentimentální průvodce po pražském nábřeží
Ocpl, 104 s., ob a il. K. Lhoták 1970 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Zrození velkoměsta
foto J. Malý 1985 Panorama, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Tisíc a jedno dobrodružství
Svazek 80., na předsádce razítko majitele knihy, 288 stran, ilustrace Václav Junek, původní vazba 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání : 1964

Branald Adolf - Vizita
Ocpl, 576 s. 1967 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Král železnic
Ocpl, 508 s., 32 s. příl. 1971 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Chléb a písně
26 dob. il. 1952 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Děkovačka bez pugétu
1994 VPK, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Promenáda s jelenem
1. vyd., foto V. Radechovský 1963 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Důvod k zabití
1969 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Král železnic
Ocpl, 504 s. 1971 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Dědeček automobil
A4, Ocpl, b. ob., il. A. Branald 1958 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Promenáda s jelenem
2. vyd., foto V. Radechovský 1966 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Vandrovali vandrovníci
il. C. Bouda 1956 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Valčík z Lohengrína
1972 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Chléb a písně
podp. aut. 1953 Snklhu KČ, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Andělské schody
il. A. Born 1990 MF, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Zlaté stíny
il. C. Bouda 1980 Panor 352, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Chléb a písně
1953 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - My od filmu
Rok vydání :1988 - MF, 496 s., výborný stav 

Branald Adolf - Tisíc a jedno dobrodružství
Rok vydání :1955 - A4,il. V.Junek,pošk.obal 

Branald Adolf - Dědeček automobil
Rok vydání :1986 - il. K.Lhoták 

Branald Adolf - Dědeček automobil
Rok vydání :1986 - il.K.Lhoták 

BRANALD Adolf - Vandrovali vandrovníci
Rok vydání : 1959 Poznámka :A4, il. Bouda, vč. přebalu

BRANALD Adolf - Tisíc a jedno dobrodružství
Rok vydání : 1955

BRANALD Adolf - Dědeček automobil
Rok vydání : 1953

Branald Adolf - Věnec z rákosu
Pokus o výklad obrazů Viléma Plocka, NA PATITULU DEDIKACE AUTORA, VLOŽEN DOPIS AUTORA NA VOLNÉM LISTU A4-PŘELOŽEN, 21 stran, původní volné složky v pap. obálce 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Kladenský lis Rok vydání : 1976

Branald Adolf - Pražské promenády
Rok vydání :2000 - jako nová 

BRANALD Adolf - Skřínka s líčidly
Rok vydání : 1962 Poznámka :il. Bouda

Branald Adolf - Děkovačka bez pugétu
foto 1994 Vpk, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - My od divadla
životopisy herců-Ocpl, ob a il. C. Bouda 1983 Panorama, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Severní nádraží
Rok vydání :1949 - č.13-19 Knihovna Svobodných novin 

Branald Adolf - Severní nádraží
Rok vydání :1948 - bez obálky 

Branald Adolf - Severní nádraží. Lazaretní vlak
Rok vydání :1970 - il..Lhoták 

Branald Adolf - Skřínka s líčidly
Rok vydání :1960 - il.C.Bouda 

Branald Adolf - Stříbrná paruka
Rok vydání :1982

Branald Adolf - Stříbrná paruka
Rok vydání :1982

Branald Adolf - Stříbrná paruka
Rok vydání :1982 - il.C.Bouda,plát.vazba 

Branald Adolf - Stříbrná paruka
Rok vydání :1982

Branald Adolf - Vizita
Rok vydání :1967 - ob.L.Fára 

Branald Adolf - V hlavní roli Matyáš
Rok vydání :1947 - Č.37-40 Knihovna Svobodných novin 

Branald Adolf - My od filmu
1988 MF, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Skřínka s líčidly
I. vyd., ob. + il. C. Bouda 1960 ČS, napsáno v jazyce: Česky

BRANALD Adolf - Živé obrazy
Rok vydání : 1992

BRANALD Adolf - Zrození velkoměsta
Rok vydání : 1985 Poznámka :A 4

BRANALD Adolf - Vizita
Rok vydání : 1967

Branald Adolf - Tichý společník
Rok vydání : 2005 Poznámka :nová

Branald Adolf - Stříbrná paruka
Rok vydání : 1968 Poznámka :il. Bouda

Branald Adolf - Strážci majáku
Rok vydání : 1956

BRANALD Adolf - Severní nádraží
Rok vydání : 1958 Poznámka :il.Lhoták

BRANALD Adolf - My od divadla
Rok vydání : 1983 Poznámka :il. Bouda

BRANALD Adolf - Kronika našeho nádraží
Rok vydání : 1970

BRANALD Adolf - Král železnic
Rok vydání : 1959

BRANALD Adolf - Chléb a písně
Rok vydání : 1953 Poznámka :ob. Sivko

BRANALD Adolf - Dědeček automobil
Rok vydání : 1955 Poznámka :il.Lhoták

BRANALD Adolf - Báječní muži na okřídlených ořích
Rok vydání : 1992 Poznámka :il. Born

BRANALD Adolf - Andělské schody
Rok vydání : 1990 Poznámka :il. Born

Branald Adolf - My od divadla. Životy herců
Rok vydání :1983 - A4,il. C.Bouda 

Branald Adolf - Chléb a písně
Rok vydání :1953 - bez ob. 

Branald Adolf - Chléb a písně
Rok vydání :1953

Branald Adolf - Dědeček automobil
Rok vydání :1955 - il. Lhoták 

Branald Adolf - Andělské schody
Rok vydání :1990 - ilustr.A.Born 

Branald Adolf - Chléb a písně
Rok vydání :1953

Branald Adolf - My od filmu
Osudy průkopníka českého filmu Jana Kříženeckého. Původním majitelem číslováno razítkem.
Praha 1988 Mladá fronta
8°,496s.,váz.


Branald Adolf - Dědeček automobil
Ocpl, 400 s, ob a il. K. Lhoták 1986 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Dědeček automobil
Ocpl, 260 s, ob a il. K. Lhoták 1972 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Skřínka s líčidly
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 292

Branald Adolf - My od divadla
Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 339

Branald Adolf - Důvod k zabití
Obálku a vazbu navrhl a typograficky upravil Libor Fára. Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 324

Branald Adolf - Zlaté stíny
Nakladatelství (edice): Panorama
Rok vydání: 1980
Ilustrace/foto: Bouda C. dvoubarevné
Počet číslovaných stran: 349
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Příběh se zpěvy a tanci


Branald Adolf - Zlaté stíny
Nakladatelství (edice): Panorama
Rok vydání: 1980
Ilustrace/foto: Bouda C. dvoubarevné
Počet číslovaných stran: 349
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Příběh se zpěvy a tanci


Branald Adolf - Děkovačka bez pugétu
Nakladatelství (edice): VPK
Rok vydání: 1994
Ilustrace/foto: foto
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


Branald Adolf - Sentimentální průvodce po pražském nábřeží
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1970
Ilustrace/foto: Lhoták K.
Počet číslovaných stran: 103
Poznámka ke knize: obálka na jednom místě hodně natržená - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Branald Adolf - Živé obrazy
Nakladatelství (edice): Melantrich
Rok vydání: 1992
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 255
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Branald Adolf - Stříbrná paruka
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: nedat.
Ilustrace/foto: Bouda C.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Branald Adolf - Promenáda s jelenem
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1966
Ilustrace/foto: foto
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Branald Adolf - My od filmu
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1988
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 494
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: životní osudy Jana Kříženeckého


BRANALD Adolf - Pražské promenády
Rok vydání : 2000

BRANALD Adolf - Sentimentální průvodce po pražském nábřeží
Rok vydání : 1970 Poznámka :A6, il. Lhoták

Branald Adolf - Dva muži v jedné válce
Rok vydání :1979

Branald Adolf - Ztráty a nálezy
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1961
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 315
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BRANALD Adolf - Můj přítel Kamil
Rok vydání : 1998 Poznámka :A 4

Branald Adolf - Dědeček Automobil
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1995
Ilustrace/foto: ilustrace čb
Počet číslovaných stran: 319
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Branald Adolf - Sentimentální průvodce po pražském nábřeží
Rok vydání :1970 - dedikace a podpis autora, il. Kamil Lhoták, výborný stav 

Branald Adolf - Král železnic
Ocpl, 566 s., ob a vaz. Z. Seydl 1961 ČS, napsáno v jazyce: Česky

Branald Adolf - Tisíc a jedno dobrodružství
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1955
Ilustrace/foto: Junek V. dvoubarevné
Počet číslovaných stran: 283
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


BRANALD Adolf - Ztráty a nálezy
Rok vydání : 1964

Branald Adolf - Vandrovali vandrovníci
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1956
Ilustrace/foto: Bouda C. barevné celostránkové a dvoubar. v textu
Počet číslovaných stran: 215
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


Branald Adolf - Dědeček automobil
ilustrace Adolf Born, razítko z knihovny, 395 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka přelepana ve hřbětě Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1986

BRANALD Adolf - Valčík z Lohengrina
Rok vydání : 1972 Poznámka :ob. Fára

Branald Adolf - Důvod k zabití
Nakladatelství (edice): Melantrich
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 511
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Branald Adolf - Sentimentální průvodce po pražském nábřeží
Rok vydání :1970 - il. K.Lhoták 

Branald Adolf - Chléb a písně
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1953
Počet číslovaných stran: 418
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Branald Adolf - Zrození velkoměsta
Nakladatelství (edice): Panorama
Rok vydání: 1985
Ilustrace/foto: foto
Počet číslovaných stran: 336
Poznámka ke knize: - vazba plátěná


Branald Adolf - Stříbrná paruka
obálka a ilustrace Cyril Bouda, 375 stran, původní vazba s obálkou 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání : 1982

Branald Adolf - Ztráty a nálezy
Rok vydání :1963

Branald Adolf - Ztráty a nálezy
Rok vydání :1963

Branald Adolf - Ztráty a nálezy
Rok vydání :1964

Branald Adolf - Zlaté stíny
Rok vydání :1980 - il.C.Bouda 

Branald Adolf - Ztráty a nálezy
Rok vydání :1961 - bez obalu 

Branald Adolf - Strážci majáku
Rok vydání :1956 - podpis autora, výzdoba V.Sivko 

Branald Adolf - Promenáda s jelenem
Rok vydání :1963

Branald Adolf - Hrdinové všedních dnů. I.a II.
Rok vydání :1953 - 2 svazky, podpis autora 

Branald Adolf - Strážci majáku
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1956
Počet číslovaných stran: 241
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Branald Afolf - Děkovačka bez pugetu
kresba na potahu knihy je použita z novoročenky 1971 Cyrila Boudy. Vydavatel : Agentura V. P. K. Rok vydání: 1994 Jazyk: Čeština Počet stran: 284

Branald, A. - Stříbrná paruka
Obálka, vazba i kresby dílem Cyrila Boudy. Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1968 Jazyk: Čeština Počet stran: 415

Branald, A. - Kouzelné zrcadlo
Vydavatel : Nakl. Artia Nakl. čs. výtvarných umělců, Praha Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 127

Branald, Adolf - Král železnic
Rok :1959

Branald, Adolf - My od divadla
Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 339

Branald, Adolf - Promenáda s jelenem
Rok :1966

Branald, Adolf - Vandrovali vandrovníci
Rok :1956

Branald, Adolf: - Král železnic
Ilustrace Libor Fára Vydavatel : Praha, Československý spisovatel Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština Počet stran: 503

Branam James Dostálová Iva - Angličtina do dlaně
Nakladatelství (edice): Fragment
Rok vydání: 2000
Počet číslovaných stran: 128
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií


Branberger J. - Svět v opeře
Orbis 1948,přecazba

Branberger J. - Jak naslouchati hudbě
Nakladatel :Vílímek Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -32 str., edice Za vzděláním sv. 33

Branbergr Jan Dr. a kolektiv - Dějiny světové hudby, slovem, obrazem a hudbou
razítka původního majitele knihy, 762 stran, polokožená vazba 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Sfinx, Praha Rok vydání : 1939

BRANCANTI Vitaliano - Krásný Antonio
Rok vydání :1967 - il.P.Sukdolák,plát.vazba 

Brancati V. - Krásný Antonio
MF 1967

Brancati Vitaliano - Krásný Antonio
1967 MF Máj, napsáno v jazyce: Česky

BRANCATI Vitaliano - Krásný Antonio
Rok vydání :1967 - il.P.Sukdolák,plát.vazba 

BRANCATI Vitaliano - Krásný Antonio
Rok vydání :1967 - il.P.Sukdolák,plát.vazba 

BRANCATI Vitaliano - Krásný Antonio
Rok vydání :1967 - ob. Váša 

BRANCATI Vitaliano - Krásný Antonio
Rok vydání :1967 - il.P.Sukdolák,plát.vazba 

Branch, Camillo - Ostrovy slnka ostrovy hrozy
Vydavatel : Bohumil Buocik, Bratislava Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 217

BRANCO Camilo Castelo - Zhoubná láska
Rok vydání :1979 - brož. 

BRANCO Camilo Castelo - Zhoubná láska
Rok vydání :1979

Branco Castelo Camilo - Zhoubná láska
svazek č. 501, 229 stran, původní brož s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání : 1979

BRAND Christianna - Green for danger
Rok vydání : 1964

Brand Christianna - Nebezpečí v zeleném
obálku navrhla Toyen Vydavatel : Plzák Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 178

Brand K. - Filtr, kdy a jak
Beaufort ( 1940 )

Brand M. - The Seven of Diamonds
Hodder and Stoughton 1935

Brand M. - Usměvavý Charlie
M a M 1996

Brand M. - Zpívající pistole
T a M 1995

Brand M. - Příjemný Jim
T a M 1995

Brand M. - Modrá sojka
T a M 1993

Brand M. - Od Rio Grande
T a M 1993

Brand M. - Bílý čejen
T a M 1992

Brand M. - Postrach Arkansasu
T a M 1995

Brand M. - Sedmý muž
T a M 1994

Brand M. - Hvízdavý Dan
Toužimský a Moravec 1993

Brand M. - Ponurý ranč
Suchánek 2000 Brno

Brand M. - Veselý Jack
T a M 1995

Brand Max - Jacksonova cesta
258 stran, původní vazba omyvatelná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Návrat, Brno Rok vydání : 1994

Brand Max - Železný oř
219 stran, ilustrace Jiří Wowk, obálka Zdeněk Burian, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Toužimský a Moravec Rok vydání : 1993

Brand Max - Na jih od Rio Grande
280 stran, ilustrace Jiří Wowk, obálka Zdeněk Burian, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Toužimský a Moravec Rok vydání : 1993

BRAND Max - Železný oř
Rok vydání :1993 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Železný oř
Rok vydání :1993 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Zpívající pistole
Rok vydání :1995 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Zlatý roh
Rok vydání :1998 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - V pustinách arizonských
Rok vydání :1997 - il.F.Ulč, perf.stav 

BRAND Max - Veselý Jack
Rok vydání :1995 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Veselý Jack
Rok vydání :1995 - perf.stav 

BRAND Max - Usměvavý Charlie
Rok vydání :1996 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Údolí supů
Rok vydání :1997 - il.F.Ulč, perf.stav 

BRAND Max - Štvaní jezdci
Rok vydání :1997 - il.K.Novotný-Steiner, perf.stav 

BRAND Max - Střílející blázen
Rok vydání :1994 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Stopování
Rok vydání :1996 - il.F.Ulč, perf.stav 

BRAND Max - Srdcová sedma
Rok vydání :1997 - perf.stav 

BRAND Max - Sedmý muž
Rok vydání :1994 - perf.stav 

BRAND Max - Silák Hunter
Rok vydání :1994 - il.J.Henke, perf.stav 

BRAND Max - Rančerova pomsta
Rok vydání :1997 - il.F.Ulč, perf.stav 

BRAND Max - Rudý jestřáb
Rok vydání :1997 - perf.stav 

BRAND Max - Příjemný Jim
Rok vydání :1995 - perf.stav 

BRAND Max - Příjemný Jim
Rok vydání :1995 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Přes všechna překážky
Rok vydání :1999 - il.F.Ulč, perf.stav 

BRAND Max - Postrach Arkansasu
Rok vydání :1995 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Ponurý ranč
Rok vydání :1996 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Ponurý ranč
Rok vydání :1996 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Pomsta Li Clunga
Rok vydání :1996 - il.F.Ulč, perf.stav 

BRAND Max - Noční jezdec
Rok vydání :1994 - perf.stav 

BRAND Max - Na jih od Rio Grande
Rok vydání :1993 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Na jih od Rio Grande
Rok vydání :1993 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Na jih od Rio Grande
Rok vydání :1993 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Modrá sojka
Rok vydání :1993 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Modrá sojka
Rok vydání :1993 - perf.stav 

BRAND Max - Kamenná tvář
Rok vydání :1996 - il.J.Wowk, perf. stav  

BRAND Max - Jacksonova cesta
Rok vydání :1996 - il.F.Ulč, perf.stav 

BRAND Max - Dvacet vrubů
Rok vydání :1998 - il.F.Ulč, perf.stav 

BRAND Max - Bílý Čejen
Rok vydání :1992 - il.L.Moravec, perf.stav 

BRAND Max - Bílý Čejen
Rok vydání :1992 - il.L.Moravec 

Brand Max - Rudý jestřáb
lam, 296 s., il. UJ. Wowk 1998 Návrat, napsáno v jazyce: Česky

BRAND Max - Železný oř
Rok vydání : 1993 Poznámka :1

BRAND Max - Veselý Jack
Rok vydání : 1995 Poznámka :1

BRAND Max - Usměvavý Charlie
Rok vydání : 1996

BRAND Max - Štvaní jezdci
Rok vydání : 1997

BRAND Max - Stopování
Rok vydání : 1996

BRAND Max - Sedmý muž
Rok vydání : 1994 Poznámka :váz.

BRAND Max - Příjemný Jim
Rok vydání : 1998 Poznámka :nová

BRAND Max - Na jih od Rio Grande
Rok vydání : 1993

BRAND Max - Modrá sojka
Rok vydání : 1993

BRAND Max - Bílý Čejen
Rok vydání : 1992 Poznámka :1

Brand Max - Silák Hunter
147 stran, ilustrace Jan Helke, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Toužimský a Moravec Rok vydání : 1994

BRAND Max - Hvízdavý Dan
Rok vydání : 1993

BRAND Max - The Blue Jay
Rok vydání : 1940 Poznámka :A5, paperback

BRAND Max - The Overland Kid
Rok vydání : 2003 Poznámka :paperback

Brand Max - Střílející blázen
226 stran, ilustrace jiří Wowk,, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Toužimský a Moravec Rok vydání : 1993

Brand Max - Bílý Čejen
ilustrace Leoš Moravec, na obálce Zdeněk Burian, 201 stran, původní vazba s obálkou 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Toužimský a Moravec Rok vydání : 1992

BRAND Max - Stihací peruť na Guadalcanalu
Rok vydání :1996 - velmi dobrý stav 

Brand Max - Noční jezdec
Ilustrace J. Wowk Vydavatel : Nakl. Toužimský a Moravec, Praha Rok vydání: 1994 Jazyk: Čeština Počet stran: 308

Brand Max - Veselý Jim
Vydavatel : Sfinx Bohumil Janda, Praha Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština Počet stran: 250

Brand Max - Modrá sojka
Ilustrace J. Wowka Vydavatel : Nakl. Toužimský a Moravec, Praha Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština Počet stran: 230

BRAND Max - V zemi mustangů
Rok vydání : 2001 Poznámka :A 6

BRAND Max - Past na Jima Silvera
Rok vydání : 1998 Poznámka :Návrat

Brand Max - Srdcová sedma
240 stran, ilustrace Jiří Wowk, obálka Zdeněk Burian, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Toužimský a Moravec Rok vydání : 1997

Brand Max - Rudý jestřáb
Vydavatel : Sfinx Janda, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 295

Brand Max - Zlatý roh
ilustroval Jiří Wowk Vydavatel : Toužimský a Moravec, Praha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 276

Brand Max - Hvízdavý Dan
Nakladatelství (edice): Mladá fronta - Dobrodružné rom
Rok vydání: 1968
Ilustrace/foto: Born A. čb
Počet číslovaných stran: 63
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Brand Salli - Living Room makeovers-All the paint and colour know-how you need, step-by-step projects
A4, lam, 96 s., bar foto 1999 Merehurst, napsáno v jazyce: English

Brandau Sigrid S. - Pletky s Eduardem
1995 Erika, napsáno v jazyce: Česky

BRANDAU Sigrid Sauervein - Platky s Eduardem
Rok vydání : 1995

Brandejs - Milostné příběhy
Rok :1990

Brandejs Jiří - Dáme dvóju


BRANDEJS Michal - MS-DOS 6.2. Kompletní průvodce
Rok vydání :1994 - Grada, 522 s.  

Brandejs St. - Putování po kraji A.Jiráska a B. Němcové
Čedok 1953

BRANDEJS Stanislav - Kniha o Polici nad Metují a Policku
Rok vydání : 1914 Poznámka :1. díl

BRANDEJS Vladimír - Milosti světla
Rok vydání :1981 - il. B.Jüngling 

BRANDES Georg - Pověst o Ježíšovi
Rok vydání :1927 - 128 s. 

BRANDES Georg - Pověst o Ježíšovi
Rok vydání :1927 - brož.,128 s. 

BRANDHORST Andreas - Perry Rhodan: Lemurie 3-Exodus se vrací
Rok vydání : 2007

Brandis J. - Snílek Jules Verne
LN 1981

BRANDIS Jevgenij - Snílek Jules Verne
Rok vydání :1981 - edice Čtení o . , 256 s., horší stav 

Brandis Jevgenij - Snílek Jules Verne
252 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Lidové nakl., Praha Rok vydání : 1981

BRANDIS Jevgenij - Snílek Jules Verne
Rok vydání :1981 - edice Čtení o . , 256 s. 

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 16
Rok vydání : 1975

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných praci z Podblanicka 17
Rok vydání : 1976

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 19
Rok vydání : 1978

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 20
Rok vydání : 1979

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 21
Rok vydání : 1980

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 22
Rok vydání : 1981

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 23
Rok vydání : 1982

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 24
Rok vydání : 1983

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 25
Rok vydání : 1984

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 26
Rok vydání : 1985

BRANDL / PETRÁŇ - Sborník vlastivědných prací z Podblanicka 28
Rok vydání : 1987

Brandl, R - O umění režisérském, hereckém a pěveckém.
Kniha pro ty, kdož hrají divadlo. Katechismus divadelní. Brož., 98 str. Praha, Evžen Rosendorf, 1931. Desky lehce opotřebené s razítkem vepředu i vzadu, Hřbet dole poškozený, Titul má razítko, jinak uvnitř velmi dobrý stav (kromě začerněné adresy vydavatele na konci), nerozřezané.

Brandon Ann - Ferien in London-Sweet Sixteen
lam, 110 s. 1994 Schneider, napsáno v jazyce: German

Brandon Bays - Cesta pro děti
Eminent 135 stran

Brandon Bays - . . Cesta
Rok vydání : 2007 Nakladatelství : Eminent Počet stran : 182 stran

Brandon Bays - Cesta
Anotace : praktický průvodce k uzdravení vašeho života a osvobození sebe sama
Vyšlo : 13.12.2007
Počet stran : 182
Nakladatelství : Eminent 2007

Brandon Bays - Cesta pro děti
Anotace : Cesta je ucelený systém, jehož základním kamenem je odpuštění. Kniha nás nechá ochutnat a mnohé užitečné o metodě prozradí.
Vyšlo : 28.04.2008
Počet stran : 134
Nakladatelství : Eminent 2008

BRANDON John G. - Šifra X.Y.Z.


BRANDON LEWIS DSO DFC AND BAR - NOČNÍ LETEC PŘÍBĚH VÍTĚZSTVÍ MOSQUIT 100.SKUPINY RAF NAD NĚM
Kniha seznamuje čtenáře s osudy jedné z nejúspěšnějších spojeneckých nočních stíhacích osádek druhé světové války 8211 navigátora L. Brandona a jeho pilota J. G. Bensona. Pojďme sledovat příběh vítězství Mosquit 100. skupiny RAF nad německými nočními stíhači. Vydavatel : NAŠE VOJSKO Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 280 ISBN: 80-206-0960-1

Brandon Sanderson - Elantris
Samostatný fntasy román plný napětí, záhad, duchovních hodnot a lásky.
Vydavatel : Talpress

Brandon, John G. - Šifra X.Y.Z.
Nedatováno. Vydavatel : Jaroslav Tožička, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 367

Brandonová, Ann - Prázdniny v Londýně
Egmont, edice Srdíčka Rok :1995

BRANDOS OTAKAR - VYSOKÉ A BELIANSKÉ TATRY-POLSKÉ TATRY
Další z turistických průvodců po Karpatech. Již III. doplněné a zcela přepracované vydání průvodce Vysoké Tatry je tentokráte doplněno o polskou část Tater, která je logickou a nedělitelnou součástí tohoto horského celku. Protože celkový objem informací v knize obsažených podstatně narostl, museli jsme přikročit ke zvětšení formátu publikace z tradičního kapesního formátu A6 na formát 114 × 188 mm, podobně jako např. u publikace Ukrajinské Karpaty. Vedle obecných informací tady naleznete podrobný místopisný rejstřík, uživateli velice oblíbené rozhledové růžice a především panoramatické fotografie s popisy významných vrcholů, sedel a ples, výřezy reliéfních turistických map v měřítku 1:50.000 se zákresy turistických tras a velké množství fotografií (316 fotek, mapky, rozhledové růžice). Velkou část knihy pak samozřejmě tvoří popisy jednotlivých túr, ať již na slovenské a nebo polské části Tater. Přestože Polsko i Slovensko již vstoupily do Schengenského celního prostoru, volné překračování hranice v Tatrách nebude možné ani nadále (mimo několika výjimek), neboť volnému pohybu jsou nadřazeny zájmy ochrany přírody. Proto bedekr nebude až tak zcela v podobném duchu jako tomu bylo u průvodců z dob turistů císaře pána, kdy přes hřeben Tater vedly krásné a logické přechody. Tak jak je popisují turistické průvodce z dob Rakousko - Uherska. Vydavatel : Nakladatelství SKY Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 360

BRANDOS OTAKAR - VELKÁ FATRA ŠÍPSKÁ FATRA TURISTICKÝ PRŮVODCE
Průvodce popisující jedno z nejkrásnějších, největších a nejromantičtějších pohoří nejen Slovenska, ale Západních Karpat vůbec. Pohoří, kde je ještě i dnes živé salašnictví a pastevectví, které dodává tomuto koutu Slovenska jen těžko opakovatelný ráz. Publikace je doplněna digitálně zpracovanou mapkou, uživateli oblíbenými rozhledovými růžicemi a barevnými panoramaty s popisy nejvýznamnějších vrcholů a sedel. Informace pro uživatele GPS, tipy na ubytování včetně aktuálních kontaktů a cen, informace o dopravě. Popis přechodu hlavního hřebene Velké Fatry a řady dalších túr, včetně oblasti Šípské Fatry. II. přepracované a podstatně doplněné vydání. Vydavatel : Nakladatelství SKY Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-86774-02-3

BRANDOS OTAKAR,KLESLO MICHAL A KOL. - CENTRÁLNÍ KAVKAZ DOMBAJ, PRIELBRUSIE, BEZENGI TURIST.PRŮVODCE
V našem vydavatelství jsme právě dokončili v historii českého knižního trhu nejobsáhlejší turistický a horolezecký průvodce Západního a Centrálního Kavkazu. Na 320 stranách naleznete popisy těch nejatraktivnějších turistických, trekových a horolezeckých túr Západního a Centrálního Kavkazu, který má velehorský ráz. Vzhledem k nestabilní politické situaci a poměrně vysokým bezpečnostním rizikům jsme vynechali takové atraktivní horské oblasti, jako se například nacházejí na území horkého Čečenska, Osetije aj. Rovněž východní a západní části Kavkazu, kde toto mohutné pohoří nabývá spíše horský než velehorský charakter jsme vynechali. Přece jen drtivá většina návštěvníků zavítá právě do hor některé z [Ocenění] popisovaných oblastí Západního nebo Centrálního Kavkazu. Vedle popisů túr a velkého množství praktických informací naleznete v knize velké množství fotografií (220), nákresy výstupových cest, ale také výřezy map popisovaných oblastí v měřítku 1:100.000. Kniha navíc získala prestižní ocenění na mezinárodní soutěži Tourmap 2006 - Jury Prix. Vydavatel : SKY Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-86774-04-X

Brandová CH. - Bebýt jezevčíka
Odeon 1972

BRANDOVÁ Christiana - Nebýt jezevčíka
Rok vydání :1972 - brož. 

Brandová Christiana - Nebýt jezevčíka
Obr, 164 s., ob. A. Born 1972 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

BRANDOVÁ Christianna - Nebýt jezevčíka
Rok vydání :1972 - brož. 

BRANDRETH Gyles - Philip a Alžběta
Rok vydání : 2006

BRANDSTAETTER Roman - Umbrijské kroniky
Rok vydání : 1967

BRANDSTAETTER Roman - Umbrijské kroniky
Rok vydání :1968

Brandstaetter Roman - Umbrijské kroniky
Vydavatel : Lidová demokracie Praha Rok vydání: 1968 Jazyk: Čeština Počet stran: 114

Brandstaetter, Roman - Jezus z Nazarethu 1-2 / 3-4
Vydavatel : Warszawa Rok vydání: 1979 Jazyk: Polština

Brandt - Meister der Deutscher Musik in ihren Briefen
kart, 448 s. 1928 Langewiesche-Brandt, napsáno v jazyce: German

BRANDT L.RICHARD - JAK MYSLÍ LARRY PAGE A SERGEJ BRIN
Podrobný pohled na strategie výjimečně úspěšných zakladatelů společnosti Google Jejich produkty používáte každý den. Jistě jste také slyšeli o jejich rychle rostoucím bohatství a obchodním heslu 8222 nebuďte zlí 8220 ( 8222 don t be evil 8220 ). Ale co ve skutečnosti o zakladatelích Googlu, Larry Pageovi a Sergeji Brinovi, víte? Tato fascinující studie přeskakuje v příběhu Googlu minulost a zaměřuje se naopak na to, co ve skutečnosti tyto muže pohání a kam Google směřuje. Richard L. Brandt představuje společnost jako geniální dítě dvou skvělých jednotlivců a rozplétá pozadí obchodních rozhodnutí Googlu ve světle ambicí a představ jeho zakladatelů. Larry je díky svému bystrému obchodnímu úsudku a smyslu pro praktické vedení společnosti jejím strategickým vůdcem, zatímco Sergej díky svým skvělým nápadům a silným morální postojům vede společnost po stránce technologické a myšlenkové. Spolupracují však velmi úzce, téměř jako dvě poloviny mozku, které se vzájemně doplňují. Pomocí rozhovorů se současnými a minulými zaměstnanci, konkurenty, obchodními partnery a vyšším managementem Googlu, a zvláště pak díky konverzaci se samotnými zakladateli Brandt odhaluje tajemství podstaty fungování Googlu a objasňuje množství mylných představ o společnosti. Například se může zdát, že Google chce něco jiného než společnost zaměřenou na hledání na Internetu, neboť své aktivity rozšiřuje na pole e-mailu, mobilních prohlížečů, webových prohlížečů, sociálních sítí nebo úpravy fotografií. Ale ve skutečnosti Larry a Sergej pouze samotné vyhledávání definují poněkud odlišně od toho, jak jej definují všichni ostatní. Mimo to také chtějí, aby byl Google hlavním katalyzátorem změn v těch odvětvích (například telekomunikaci), jež ovlivňují jejich byznys. Teoreticky by dnes na místě Googlu mohla být polovina jeho konkurentů. Ale ve skutečnosti by nikdo z nich Googlem být nemohl, neboť nemají Larryho a Sergeje. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-251-2822-0

Brandt Michael - Kirchenkunst des Mittelalters-Ausstellung d. Diözesan Museums Hildheim
lam, 276 s., čb a bar foto 1989 DMH, napsáno v jazyce: Česky

Brandt Rudolf - Das Fernrohr und der Sternenhimmel
Oppl, 108 s., foto, tab. 1941 Weimar, napsáno v jazyce: German

Brandt Rudolf - Das Fernrohr und der Sternenhimmel
Oppl, 108 s., foto, tab. 1941 Weimar, napsáno v jazyce: German

BRANDTOVÁ Evelyn Klengelová - Starověký Babylon
Rok vydání : 1983

Brandys - Samson
původní vazba s mírně opotřebenou obálkou 8°, obálka, vazba frontispice František Tichý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1950

Brandys K. - Způsob existence
I. vydání, 132 stran, původní brož 8°. stav velmi dobrý Vydavatel : SNHKLU, Praha Rok vydání : 1965

Brandys Kazimierz - Způsob existence
A6, Obr, 1. vyd. 1965 Snklhu, napsáno v jazyce: Česky

BRANDYS Kazimierz - Hotel Řím
Rok vydání : 1961 Poznámka :A6, brož.

Brandys Kazimír - Samson
1950 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Brandys Kazimír - Samson
obálka, frontispice a vazba František Tichý Vydavatel : Melantrich Rok vydání: 1950 Jazyk: Čeština Počet stran: 190

Brandys Marian - Trampoty s paní Walewskou
Ocpl, 230 s. 1975 LN, napsáno v jazyce: Česky

BRANDYS Marian - Trampoty s paní Walewskou
Rok vydání :1975

BRANDYS Marian - Trampoty s paní Walewskou
Rok vydání :1975 - plát.vazba 

BRANHAM LEIGH - JAK SI UDRŽET NEJLEPŠÍ ZAMĚSTNANCE
Kniha Leigha Branhama Jak si udržet nejlepší zaměstnance je praktickým zdrojem informací pro každého vedoucího a odborníka v oblasti lidských zdrojů. Díky inspirujícím příkladům, praktickým návrhům, dotazníkům a vzorovým plánům kniha obratně ilustruje, že snaha o udržení zaměstnance nespočívá jen v tučném platu, nýbrž zahrnuje množství drobností, které poslouží ke zvýšení pracovního výkonu, motivace a pracovního uspokojení. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 336 ISBN: 80-251-0223-7

BRANHAM LEIGH - 7 SKRYTÝCH DŮVODŮ PROČ ZAMĚSTN
Často má zaměstnanec pádnější důvody, než je vyšší plat či lepší příležitosti, proč opouští vaši firmu. Více než 80% pracovníků říká, že důvodem není, že na druhé straně plotu je tráva zelenější, ale je to převaha negativních faktorů v jejich současné práci - od špatného vedení přes nedostatek příležitostí či chybějící zpětné vazby až po strašnou firemní kulturu. Tato čtivá knížka vám pomůže odhalit faktory, které tlačí vaše lidi k jiným dveřím, a poradí vám, jak je zmírnit či odstranit. Ukazuje, jak se firmy a zaměstnanci pohybují mezi vzájemnými očekáváními a realitou a jaké jsou varující signály nesplněných očekávání a jak s nimi zacházet. Nabízí mnoho praktických rad a návodů, jak postupovat a vše dokládá na řadě velmi zajímavých příkladů z reálné praxe. V knize, která by neměla chybět na stole žádného manažera či personalisty, získáte praktického rádce, jak udržet nejcennější hodnotu své firmy - lidský kapitál a stát se vyhledávaným zaměstnavatelem. Dozvíte se: Více než padesát rad, jak ocenit a udržet si zaměstnance Jaké důvody odchodu zaměstnanců většinou manažeři nevidí Jak nepřijít o lidský kapitál, a tudíž o konkurenceschopnost v 21. století Nejen popisy, ale i řešení důvodů, proč se zaměstnanci odcizují a odcházejí Praktické příklady, návrhy, rady Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Počet stran: 256 ISBN: 80247-2903-9

Branham W. M. - Objawienie Siedmiu Pieczęci
Vydavatel : Voice of god recordings Rok vydání: 1995 Jazyk: Polština Počet stran: 570

Branham W.M. - Výklad sedmi církevních věků
W Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština Počet stran: 312

Branham W.M. - Wyklad Siedmiu Wieków Kosciola
Vydavatel : The Voice Of God Recordings Rok vydání: 1991 Jazyk: Polština Počet stran: 351

Branham William Marrion - Daniel - Sedmdesát týdnů
W Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 118

Branham William Marrion - Výkald sedmi církevích věků
W Vydavatel : Voice of God Recordings Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština Počet stran: 312

Branimir Ćosić - Pokosené pole
Družstevní práce, Praha, 1935, velmi dobrý stav, orig. poloplátěná vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, zažloutlý, odřený, v krajích natržený a podlepený, úprava Ladislav Sutnar, 680 stran, Beletrie a poezie, Branimir Ćosić-Pokosené pole

Branimir Šćepanović - Smrt pana Goluži
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 80-7272-058-9
EAN : 9788072720583
Formát : 104 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Kniha srbského spisovatele. Na motivi Smrti pana Goluži složil český skladatel Zdeněk Lukáš operu, která byla s úspěchem uváděna v Československém rozhlase.

Branimir Šćepanović - Smrt pana Goluži
Nakladatel : Dauphin
ISBN : 80-7272-058-9
EAN : 9788072720583
Formát : 104 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003


Anotace : Kniha srbského spisovatele. Na motivi Smrti pana Goluži složil český skladatel Zdeněk Lukáš operu, která byla s úspěchem uváděna v Československém rozhlase.

Braniskav, František, Jiří Trnka - Přijďte k nám, muzikanti
Básničky pro děti Rok :1984

Branislav - Věnec z trávy
celoplátěná vazba s obálkou 8°, obálka, vazba a typo Jaroslav Fišer, 1. vydání, velmi dobrý stav Vydavatel : ČS, Praha Rok vydání : 1960

BRANISLAV Fr. - Švédsky na cesty
Poznámka :A 6

BRANISLAV Frant - Milostný nápěv
Rok vydání : 1951

Branislav František - Básně dětem 1-3
ilustrace Karel Beneš, 64 + 111 + 75 stran, původní vazby s obálkami 8°, stav velmi dobrý, obálky opotřebeny Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1971

Branislav František - Uzlíček stříbra
Ockž, il. J. Svoboda-kolibri 1980 ČS, napsáno v jazyce: Česky

BRANISLAV František - Zelené roky
Rok vydání :1959 - veršované, il. K.Beneš,ušpiněná vazba,  

BRANISLAV František - Přijďte k nám, muzikanti
Rok vydání :1984 - il.J.Trnka 

BRANISLAV František - Básně. Výbor z díla
Rok vydání :1953 - ob. Z.Seydl 

BRANISLAV František - Večer u studny
Rok vydání :1963 - A6 

BRANISLAV František - Tiše vím
Rok vydání :1979 - il.H.Wernischová 

BRANISLAV František - Milostný nápěv
Rok vydání :1951 - brož., ob. J.Hochman 

BRANISLAV František - Večer u studny
Rok vydání : 1963

BRANISLAV František - Poezie
Rok vydání : 1963

BRANISLAV František - Moře
Rok vydání : 1961 Poznámka :váz.

BRANISLAV František - Krásná láska
Rok vydání : 1952

BRANISLAV František - Hodina zvonů
Rok vydání : 1989

Branislav František - Milostný nápěv
62 stran, obálka Josef Hochman, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Práce, Praha Rok vydání : 1951

Branislav František - Krásná láska
Poezie.
Praha 1952 Čs
8°,84s.,váz.


Branislav František - Pozdrav Polsku
59 stran, I. vydání, obálka František Muzika, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání : 1950

Branislav František - Tiše vím
A4, Ocpl, 192 s., il. H. Wernischová 1979 Práce, napsáno v jazyce: Česky

BRANISLAV František - Píseň dětství
Rok vydání :1957 - A4, il. A.Zábranský,ušpiněné desky 

Branislav František - Lyrika
Nakladatelství (edice): Československý spisovatel
Rok vydání: 1957
Poznámka ke knize: desky ušpiněné - vazba neurčeno obálka chybí, kniha stav přijatelný s výraznějšími stopami použití


Branislav František - Tiše vím
Nakladatelství (edice): Kamarád
Rok vydání: 1979
Ilustrace/foto: ilustrace
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


Branislav František - Večer u studny
Nakladatelství (edice): Čs - Prstýnek
Rok vydání: 1974
Ilustrace/foto: Trnka J. čb
Počet číslovaných stran: 58
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav velmi dobrý


Branislav František - Večer u studny
obálka a fronstispic od Jiřincové Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1955 Jazyk: Čeština Počet stran: 40

Branislav František, Vejrychová-Solarová Božena - Naše a vaše
Nakladatelství (edice): sndk
Rok vydání: 1960
Ilustrace/foto: ilustrace barevné
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití


Branislav Lacko, Ladislav Maixner, Pavel Beneš, Ladislav Šmejkal - Automatizace a automatizační technika I.
Tisk na vyžádání, expedice do 6 týdnů
formát knihy: 167 nbsp mm x 225 nbsp mm
108 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2000
Nakladatel: Computer Press
ISBN: 8072262467
EAN: 9788072262465

Digitální tisk této knihy nabízíme na vyžádání, expedice do 6 týdnů.
U knih tištěných na vyžádání není možné uplatnit žádné slevy, jsou nabízeny k prodeji za základní doporučenou prodejní cenu.



Branislav Nušič - Ramazanské večery
obálku ilustroval Bouda Vydavatel : Alois Srdece, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 149

Branislav, František - Prsten na cestu
První vydání. Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 53

Branislav, František - Věnec z trávy
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština Počet stran: 58

BRANIŠ Josef - Katechismus dějin umění
- J. Otto, brož., 284 s. 

Braniš Josef - Katechismus dějin umění čís. 3
284 stran, poloplátěná převazba 8°, dobrý stav, chybí titulní list Vydavatel : J. Otto, Praha Rok vydání :

BRANIŠ Martin - Základy ekologie a ochrany životního prostředí
Rok vydání : 1999

BRANIŠ MARTIN,HŮNOVÁ IVA - ATMOSFÉRA A KLIMA AKTUÁLNÍ OTÁZKY OCHRANY OVZDUŠÍ
Publikace, na níž se podílel tým předních českých odborníků na životní prostředí, se věnuje problematice atmosféry, klimatu a kvality ovzduší v širokých souvislostech, jež přesahují pouhý přírodovědný pohled. K chemickým, fyzikálním charakteristikám ovzduší a k jejich dynamice promlouvají v dobách proměn globálního klimatu a emisí toxických látek do ovzduší měst a průmyslových aglomerací nejen přírodovědci, ale i ekonomové, politici a laická veřejnost. V obsáhlé učebnici o aktuálním stavu klimatu se proto setkávají specializované kapitoly od autorů s různým odborným zázemím. Cílem editorů bylo umožnit čtenářům zaměřit se na jednotlivé části podle jejich zájmu a potřeby, ohled je přitom brán zejména na studenty a odbornou veřejnost bez hlubších znalostí v oborech fyziky, chemie či matematiky. Kniha probírá důležité aspekty znečištění ovzduší a pomáhá pochopit principy jevů a dějů v zemské atmosféře, klimatické změny a problematiku ochrany atmosféry v globálním kontextu, včetně ekologické politiky v praxi. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 352 ISBN: 80-246-1598-1

Braniš, Josef - Katechismus dějin umění
Nakladatel : j. Otta Rok vydání (číslo vydání) : 1927 ()

Braniš, Josef - Soupis památek historických Č. Budějovice
Soupis památek historických a uměleckých v politickém okresu Česko-Budějovickém. VIII. svazek Soupisu památek historických a uměleckých v Království českém od pravěku do počátku XIX. století. Vydala Archaelogické kommisse při České akademii císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha 1900. Dobová polopl. vazba se zlacením na hřbetu, 138 stran, malá 4°. Velké množství čb. fotografií a ilustrací v textu. Nepatrné stopy užití rukopisné ExLibris předchozího majitele na přídeští. Velmi pěkný stav. Velmi vzácný svazek!

Braniš, Josef - Svatá Koruna, Bývalý klášter cistercienský
s 44 vyobrazeními v textu a 20 tabulkami. Dobová polpl. vazba se zlacením na hřbetu. Praha, Nákladem Společnosti přátel starožitností českých, 1907, VIII, 159 S., lex. 8° s četnými rozkl. tabulkami a ilustracemi v textu. Vazba místy nepatrně odřena chybně svázány strany rejstříku. Velmi pěkný stav. Vzácné.

Braniš, Josef - Osídlení Doudlebska
OBrož. Praha, A. B. Černý, 1911, 25 S., 8°. Obálka mírně opotřebena. Pěkný stav.

Branka Jurcová - Katka
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1978 ()

Branka Jurcová - když zrají jahody
Knížka je použitá,nicméně v dobrém stavu. Poštovné+balné=70kč
Vydavatel : albatros
Ilustrátor : Kateřina Černá

Branko Copic - Neslyšný střelný prach
Nakladatel : Naše vojsko Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()

Branko Černý - Malá encyklopedie českých a moravských vín - Druhý ročník
Podtitul : Hodnocení více než 800 vín
Nakladatel : Geronimo Collection
ISBN : 978-80-254-0267-2
EAN : 9788025402672
Formát : 208 stran, 20,5x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha obsahuje rozsáhlou databázi více než 800 vín aktuální domácí produkce, včetně laboratorních analytických údajů a rigorózního hodnocení profesionálních hodnotitelů vín, kalendář vinařských akcí konaných v České republice v roce 2008, informace o 130 českých vinařstvích a řadu rejstříků věcných, jmenných, vinných usnadňujících orientaci v knize.

Branko Černý - Malá encyklopedie českých a moravských vín 2008 - 2009
Nakladatel : Geronimo Collection
ISBN : 978-80-254-2698-2
EAN : 9788025426982
Formát : 256 stran, 20,7x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Základem knihy je největší a neobjektivnější soutěž vín pořádaná na území České republiky. Kniha obsahuje informace o 160 vinařstvích a více než 1 000 vín aktuální domácí produkce, včetně laboratorních analytických údajů a dalších podrobností, doplněnou o rigorózní hodnocení profesionálních hodnotitelů.

Branko Černý - Malá encyklopedie českých a moravských vín - Druhý ročník
Podtitul : Hodnocení více než 800 vín
Nakladatel : Geronimo Collection
ISBN : 978-80-254-0267-2
EAN : 9788025402672
Formát : 208 stran, 20,5x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kniha obsahuje rozsáhlou databázi více než 800 vín aktuální domácí produkce, včetně laboratorních analytických údajů a rigorózního hodnocení profesionálních hodnotitelů vín, kalendář vinařských akcí konaných v České republice v roce 2008, informace o 130 českých vinařstvích a řadu rejstříků věcných, jmenných, vinných usnadňujících orientaci v knize.

Branko Černý - Malá encyklopedie českých a moravských vín 2008 - 2009
Nakladatel : Geronimo Collection
ISBN : 978-80-254-2698-2
EAN : 9788025426982
Formát : 256 stran, 20,7x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Základem knihy je největší a neobjektivnější soutěž vín pořádaná na území České republiky. Kniha obsahuje informace o 160 vinařstvích a více než 1 000 vín aktuální domácí produkce, včetně laboratorních analytických údajů a dalších podrobností, doplněnou o rigorózní hodnocení profesionálních hodnotitelů.

Branko Hofman - Ringo Star
Nakladatel : Albatros Rok vydání (číslo vydání) : 1990 ()

Branko Jelinek - Oskar Ed 2. díl
Nakladatel : Mot
Edice :Motýl
ISBN : 80-86661-07-5
EAN : 9788086661070
Formát : 104 stran, 22,5x16,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Druhý díl komiksového příběhu Oskara Eda, záhadné postavy poti své vůli obdařené podivnými, paranormálními schopnostmi.
Troufáme si říci, že debutující slovenský autor Branko Jelinek zvedl laťku ještě o hodně výš. Jako grafik těží maximum například z Oskarova putování pouští, jako scénarista odpovídá na otázky prvního dílu, ale okamžitě klade nové.
Jsme lákáni do nitra tajemství. Kdo je Oskarův otec, který poprvé vstupuje do děje? Zdá se, že všechny stopy vedou k němu.
Je už také jasnější, kam Oskara Eda zařadit. Nejde o klasickou sci-fi, ale o žánr, který promítá realitu na jiné souřadnice, načrtnuté vůlí autora. Symbolický příběh, surrealismus, postmoderní sci-fi, kdo ví??
Každopádně je to komiks, a v tomto duchu vám přejeme nad Oskarem Edem 2 příjemné chvilky nad obrázkovým čtením a spolu s vámi se těšíme na závěrečný díl trilogie.

Branko Jelinek - Oskar Ed
Nakladatel : Mot
Edice :Motýl
ISBN : 80-86661-02-4
EAN : 9788086661025
Formát : 80 stran, 23x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)


Anotace : Komiksový debut mladého slovenského autora Branka Jelinka překvapí vyzrálostí kresby i scénáře.
Co byste pocítili, kdyby růže ve vaší zahradě začaly zpívat? Kdyby kameny na cestě začaly růst před vašima očima? ptá se klasik okultní literatury Arthur Machen, když chce přiblížit strašlivou nepřirozenost skutečného hříchu, tedy činu proti přírodě.
Shodou okolností vám právě tato kniha může nabídnout odpověď a nejen to.
Třebaže Oskar Ed žije ve všedním světě stejně jako každý z nás, občas realitu proti své vůli záhadným způsobem ovlivní a promění její části v něco, co připomíná totální noční můru. Dejme tomu, že věci skutečně začnou mluvit bude to děsivé, nebo směšné? Soudě podle reakcí tajné policie, příliš k smíchu to není. Ale kdo nebo co je vlastně Oskar Ed? Kdo mu to stále volá? První díl trilogie Oskar Ed přináší především otázky?

Branko Jelinek - Oskar Ed 3
Nakladatel : Mot
ISBN : 978-80-86661-13-1
EAN : 9788086661131
Formát : 100 stran, 16,5x23cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kruh se uzavírá: tento poslední díl 300stránkové trilogie by měl čtenářům zodpovědět otázky, jež je pálí na jazyku. A co víc! V kresbě nám autor Branko Jelinek nabízí novou revoluci. Je ní změna perspektivy, díky níž můžeme lépe dosáhnout obou pólů postavy Oskara Eda jeho důvěrné nitro i jeho univerzálnost. S postavou samotnou autor zachází stále hůře. Může to být důkaz o silném citovém poutu, které ho k Oskarovi váže. Každopádně jejich pravý vztah zůstává záhadou.

Branko Jelinek - Oskar Ed
Nakladatel : Mot
Edice :Motýl
ISBN : 80-86661-02-4
EAN : 9788086661025
Formát : 80 stran, 23x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)


Anotace : Komiksový debut mladého slovenského autora Branka Jelinka překvapí vyzrálostí kresby i scénáře.
Co byste pocítili, kdyby růže ve vaší zahradě začaly zpívat? Kdyby kameny na cestě začaly růst před vašima očima? ptá se klasik okultní literatury Arthur Machen, když chce přiblížit strašlivou nepřirozenost skutečného hříchu, tedy činu proti přírodě.
Shodou okolností vám právě tato kniha může nabídnout odpověď a nejen to.
Třebaže Oskar Ed žije ve všedním světě stejně jako každý z nás, občas realitu proti své vůli záhadným způsobem ovlivní a promění její části v něco, co připomíná totální noční můru. Dejme tomu, že věci skutečně začnou mluvit bude to děsivé, nebo směšné? Soudě podle reakcí tajné policie, příliš k smíchu to není. Ale kdo nebo co je vlastně Oskar Ed? Kdo mu to stále volá? První díl trilogie Oskar Ed přináší především otázky?

Branko Jelinek - Oskar Ed 2. díl
Nakladatel : Mot
Edice :Motýl
ISBN : 80-86661-07-5
EAN : 9788086661070
Formát : 104 stran, 22,5x16,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Druhý díl komiksového příběhu Oskara Eda, záhadné postavy poti své vůli obdařené podivnými, paranormálními schopnostmi.
Troufáme si říci, že debutující slovenský autor Branko Jelinek zvedl laťku ještě o hodně výš. Jako grafik těží maximum například z Oskarova putování pouští, jako scénarista odpovídá na otázky prvního dílu, ale okamžitě klade nové.
Jsme lákáni do nitra tajemství. Kdo je Oskarův otec, který poprvé vstupuje do děje? Zdá se, že všechny stopy vedou k němu.
Je už také jasnější, kam Oskara Eda zařadit. Nejde o klasickou sci-fi, ale o žánr, který promítá realitu na jiné souřadnice, načrtnuté vůlí autora. Symbolický příběh, surrealismus, postmoderní sci-fi, kdo ví??
Každopádně je to komiks, a v tomto duchu vám přejeme nad Oskarem Edem 2 příjemné chvilky nad obrázkovým čtením a spolu s vámi se těšíme na závěrečný díl trilogie.

Branko Jelinek - Oskar Ed 3
Nakladatel : Mot
ISBN : 978-80-86661-13-1
EAN : 9788086661131
Formát : 100 stran, 16,5x23cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Kruh se uzavírá: tento poslední díl 300stránkové trilogie by měl čtenářům zodpovědět otázky, jež je pálí na jazyku. A co víc! V kresbě nám autor Branko Jelinek nabízí novou revoluci. Je ní změna perspektivy, díky níž můžeme lépe dosáhnout obou pólů postavy Oskara Eda jeho důvěrné nitro i jeho univerzálnost. S postavou samotnou autor zachází stále hůře. Může to být důkaz o silném citovém poutu, které ho k Oskarovi váže. Každopádně jejich pravý vztah zůstává záhadou.

BRANNER H.CH. - První ráno
Rok vydání :1960 - ob. Šváb, il. Sukdolák 

Branský - Mé lásky - Z fr.poezie
Nakladatel : Gymnázium Boskovice
Formát : 0 stran, cm, neurčeno, neurčeno vazba
Rok vydání :1900


Branský - Mé lásky - Z fr.poezie
Nakladatel : Gymnázium Boskovice
Formát : 0 stran, cm, neurčeno, neurčeno vazba
Rok vydání :1900


Branson Richard - K čertu s tím - jdeme na to!
Vydavatelství Eugenika Rok vydání 2007 Vazba Brožovaná Počet stránek 169 Autor je charizmatický zakladatel a majitel celosvětové obchodní značky Virgin. Začínal jako prodejce gramodesek a hudební vydavatel, dnes se chystá provozovat první veřejné lety do vesmíru. Je známý svou dobrodružnou povahou, nesmírnou odvahou, nekonformním chováním, sympatickým přístupem k podnikání. V této knize stručně opisuje svou životní cestu a vzestup.

BRANSON RICHARD - K ČERTU S TÍM
Autor je charizmatický zakladatel a majitel celosvětové obchodní značky Virgin. Začínal jako prodejce gramodesek a hudební vydavatel, dnes se chystá provozovat první veřejné lety do vesmíru. Je známý svou dobrodružnou povahou, nesmírnou odvahou, nekonformním chováním, sympatickým přístupem k podnikání. V této knize stručně opisuje svou životní cestu a vzestup. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 170 ISBN: 80-89227-79-2

Brant - Loď bláznů
156 stran, celoplátěná vazba s obálkou 4°, edice Nesmrtelní sv. 86, grafická úprava s použitím původních dřevorytů od Albrechta Durera, Milan Hegar, I. vydání, obálka cca 2 cm natržena, velmi dobrý stav Vydavatel : Odeon Rok vydání : 1973

Brant J.,Ryba B. - P.Ovidius Naso - výbor z básní
Grafická Unie 1934,díl I.text

BRANT Sebastian / DÜRER Albrecht - Loď bláznů
Rok vydání :1972 - KPP, brož., 20 x20, 24 s., dřevořezby A. Dürer, velmi dobrý stav 

Brantigan / Priehradník / Rózsa - Presence


Brantome - Galantní dámy
Vydavatel : F. Adámek, Praha Rok vydání: 1911 Jazyk: Čeština Počet stran: 87

Branžovský Jos. - Karel Čapek světový názor a umění
NPL 1963

BRANŽOVSKÝ Josef - Karel Čapek, světový názor a umění
Rok vydání :1963 - 286 s., ob. J.Paukert, velmi dobrý stav 

BRANŽOVSKÝ Josef - Karel Čapek-světový názor a umění
Rok vydání : 1963

Branžovský Richard a kol. - Slavnostní list posvěcený památce Frant. Lad. Čelakovského a vydaný za příčinou sletu župy Husovy v Strakonicích 14. srpna 1892
razítka z knihovny, 24 stran, původní brož 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Sokol Tyrš, Strakonice Rok vydání : 1892

BRAQUE Georges - Zápisky a rozhovory
Rok vydání : 1998 Poznámka :Brož.

Brassens George - Les Amoureux Des Bancs Publics


brat Oldřich - Čech z Furlánska
Rok vydání : 1962

Bratia Grommovci - Nemecké rozprávky
Nakladatel : SNDK Rok vydání (číslo vydání) : 1954 () Popis : ve slovenštině

BRATMAN STEVEN - ZBAVTE SE DEPRESE S POMOCÍ TŘEZALKY
Hledáte bezpečnou, spolehlivou léčbu deprese? Pak byste měli vědět o třezalce. Tato úžasná bylina je srovnatelná s prozacem a ostatními medikamenty na předpis. Léčí mírnou až střední depresi, ale bez drastických vedlejších účinků těchto medikamentů. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-7349-107-9

Bratny Roman - Neklidné stopy
45 foto 1961 LD, napsáno v jazyce: Česky

BRATNY Roman - Kolumbové dvacátého ročníku
Rok vydání :1966

Bratr Andrew - Pašerákem ve službách Nejvyššího
Nakladatel : Stefanos
ISBN : 978-80-87081-00-6
EAN : 9788087081006
Originál :God´s Smuggler
Překlad : Lenka Fárová, Jiří Hrubý
Formát : 248 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Příběh holandského misionáře, který pašoval Bible do zemí za za železnou oponou . Na těchto cestách často zažil zázračné vedení a ochranu, zejména na hraničních přechodech. Jeho aktivita se posléze rozšířila na Čínu, Vietnam a další oblasti Asie. Bratr Andrew také brzy začal s návštěvami Afriky, Kuby, Střední a Jižní Ameriky. Počet zemí, kde takto podporoval křesťany nakonec přesáhl číslo šedesát. A tak se z původně malé holandské misie bratra Andrewa v průběhu let stala mezinárodní organizace nazvaná Open Doors s kancelářemi ve dvaceti zemích světa a dvěma sty pracovníky na plný úvazek. Kniha Pašerákem ve službách Nejvyššího, která popisuje začátky služby bratra Andrewa, byla poprvé vydána v roce 1967. Od té doby byla přeložena do více než třiceti jazyků a počet výtisků těchto vydání přesáhl deset milionů.

Bratr Andrew - Pašerákem ve službách Nejvyššího
Nakladatel : Stefanos
ISBN : 978-80-87081-00-6
EAN : 9788087081006
Originál :God´s Smuggler
Překlad : Lenka Fárová, Jiří Hrubý
Formát : 248 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Příběh holandského misionáře, který pašoval Bible do zemí za za železnou oponou . Na těchto cestách často zažil zázračné vedení a ochranu, zejména na hraničních přechodech. Jeho aktivita se posléze rozšířila na Čínu, Vietnam a další oblasti Asie. Bratr Andrew také brzy začal s návštěvami Afriky, Kuby, Střední a Jižní Ameriky. Počet zemí, kde takto podporoval křesťany nakonec přesáhl číslo šedesát. A tak se z původně malé holandské misie bratra Andrewa v průběhu let stala mezinárodní organizace nazvaná Open Doors s kancelářemi ve dvaceti zemích světa a dvěma sty pracovníky na plný úvazek. Kniha Pašerákem ve službách Nejvyššího, která popisuje začátky služby bratra Andrewa, byla poprvé vydána v roce 1967. Od té doby byla přeložena do více než třiceti jazyků a počet výtisků těchto vydání přesáhl deset milionů.

BRATR JAN ČAPEK - Náčelník Sokol. župy moravsko-slezské, zakladatel a sstarosta Čs. sboru dobrovolců v Italii.
Sokolská župa moravsko-slezská, Slezská Ostrava, 1928 92 stran, původní brož, střední formát Obsahuje fotografie. Stav : přiměřený stáří, bez poškození, vzhledek k datu vydání-velmi dobrý.

Bratr Oldřich, Čech z Furlánska - Popis východních krajů světa
Ocpl, 128 s., mapka, vaz a typo V. Sivko 1962 LD, napsáno v jazyce: Česky

bratr Vavřinec - Praxe přítomnosti Boží, 2. nezkrácené vydání
Anotace : 2. nezkrácené vydání této perly na cestě k Bohu Věř mi, měj za ztracený každičký den, který jsi nevyužil k milování Boha
Vyšlo : 22.09.2005
Počet stran : 71
Nakladatelství : Onyx 2003

Bratr Vojtěch od Sv. Hed. - . . Vcházím v nepoznané
Rok vydání : 1992 Nakladatelství : Karmelitánské nakl. Počet stran : 173 stran

BRATRÁNEK František Tomáš - Výklad Goethova Fausta
Rok vydání : 1982

Bratři Čapkové - Ze života hmyzu
Nakladatel : Fr. Borový Rok vydání (číslo vydání) : 1947 () Popis : částečně volné listy

Bratří Čapkové - Ze života hmyzu
Fr. Borový, Praha, 1947, velmi dobrý stav, obálka při okrajích pomačkaná, listy místy vypadávají , orig. brož, vydání 5500 výtisků, 106 stran, Beletrie a poezie, Bratří Čapkové-Ze života hmyzu

Bratří Čapkové - Lásky hra osudná,Ze života hmyzu,Adam Stvořitel
ČS 1959

bratří Čapkové - Adam stvořitel
Komedie o sedmi obrazech původní brož 8°, úprava Ja obálka Josef Čapek, velmi dobrý stav Vydavatel : Ot. Štorch-Marien, Praha Rok vydání : 1928

BRATŘI ČAPKOVÉ - Krakonošova zahrada. Zářivé hlubiny. Juvenilie
Rok vydání :1957

bratři Čapkové - Zářivé hlubiny a jiné prosy
Ot. Štorch-Marien, Praha, 1924, dobrý stav, orig. brož., ta je v krajích a na hřbetu vyšisovaná a mírně otrhaná, listy lehce zažloutlé, některé nerozřezané a v krajích zašpiněnépřední str. obálky částečně odtržená od hřbetu, 2. vydání, 73 stran, II.edition, uncut., Beletrie a poezie, bratři Čapkové-Zářivé hlubiny a jiné prosy

bratři Čapkové - Krakonošova zahrada Zářivé hlubiny a jiné prózy Juvenilie
Čs. spisovatel, Praha, 1957, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený a na hřbetě mírně natržený, Dílo bratří Čapků, grafická úprava, obálka, vazba a předsádka Zdenek Seydl, 1. vydání, 274 stran, Beletrie a poezie, bratři Čapkové-Krakonošova zahrada Zářivé hlubiny a jiné prózy Juvenilie

BRATŘI GRIMMOVÉ - Pohádka o lesní chaloupce
Rok vydání : 1982