Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 69 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 05:38
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




BRUCE STEVE - SOCIOLOGIE PRŮVODCE PRO KAŽDÉHO
Na základě sociologických teorií, které se zabývají společenskými vrstvami, kriminalitou a deviantním chováním obecně, fungováním byrokracie nebo změnami v politických a náboženských organizacích, nechává autor čtenáře nahlédnout do vztahů a vazeb, jež existují mezi jedincem a společností. Vydavatel : DOKOŘÁN s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 140 ISBN: 80-7363-158-1

Bruce Wilkinson - Život plný požehnání
Podtitul : Proč všechno, co děláte dnes, má význam na věky
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-096-6
EAN : 9788073490966
Originál :A Life God Rewards
Překlad : Martina Joujová
Formát : 124 stran, 16,5x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : V malé knížce, kterou právě držíte, zjistíte, že Ježíš odhalil přímé spojení mezi tím, co děláte dnes, a tím, co budete prožívat po smrti. Je překvapivé, že většina duchovních hledajících po celém světě - včetně milionů Ježíšových stoupenců - zřejmě přehlédla, co na toto téma řekl. Je možné, že jste jedním z nich? Jestli ano, váš obraz budoucnosti postrádá tak miliardu hvězd. V tomto strhujícím pokračování bestsellerů Jábez a jeho modlitba a Tajemství vína ukazuje Bruce Wilkinson, co Ježíš řekl o plánu Boha odměnit vás na věčnosti za to, co pro něj děláte dnes. To, co objevíte, odhalí sílu a potenciál vašeho života a vy začnete žít s neochvějnou jistotou, že to, co dnes děláte, má význam navěky!

Bruce Wilkinson - Život plný požehnání
Podtitul : Proč všechno, co děláte dnes, má význam na věky
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-096-6
EAN : 9788073490966
Originál :A Life God Rewards
Překlad : Martina Joujová
Formát : 124 stran, 16,5x11,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : V malé knížce, kterou právě držíte, zjistíte, že Ježíš odhalil přímé spojení mezi tím, co děláte dnes, a tím, co budete prožívat po smrti. Je překvapivé, že většina duchovních hledajících po celém světě - včetně milionů Ježíšových stoupenců - zřejmě přehlédla, co na toto téma řekl. Je možné, že jste jedním z nich? Jestli ano, váš obraz budoucnosti postrádá tak miliardu hvězd. V tomto strhujícím pokračování bestsellerů Jábez a jeho modlitba a Tajemství vína ukazuje Bruce Wilkinson, co Ježíš řekl o plánu Boha odměnit vás na věčnosti za to, co pro něj děláte dnes. To, co objevíte, odhalí sílu a potenciál vašeho života a vy začnete žít s neochvějnou jistotou, že to, co dnes děláte, má význam navěky!

Bruce Wilkinson - Jábez a jeho modlitba - Objevte požehnaný život
Anotace : budete-li snažně prosit Pane, využij mě, nech mě víc sloužit Tobě!, způsobíte zázraky - nebesa sešlou anděly, sílu i lidi
Vyšlo : 19.03.2007
Počet stran : 92
Nakladatelství : Pragma 2007

Bruce Wilkinson - Život plný požehnání
Anotace : proč všechno, co děláme dnes, má význam na věky
Vyšlo : 07.03.2008
Počet stran : 123
Nakladatelství : Pragma 2008

Bruceová D. F. - Dimsi-miláček pensionátu
Ocpl, 248 s., ilustr. 1933 Voleský, napsáno v jazyce: Česky

BRUCK JURGEN,RUTER MARTINA - VELKÁ KNIHA NOVÝCH TESTŮ VĚDOMOSTNÍ TESTY PRO DOSPĚLÉ
Testy PISA jsou variantou Programu pro mezinárodní hodnocení studentů, který je projektem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), jež se stala jeho garantem. Cílem projektu je zjišťování a hodnocení znalostí důležitých pro každodenní život. Důraz není kladen ani tak na nabyté vědomosti jako takové, ale spíš na schopnost aplikovat znalosti v praxi. Testy jsou určeny různým věkovým kategoriím a respektují možnosti dané věkem a vývojem. Testy PISA jsou součástí výzkumu vzdělání a požívají se v řadě členských států OECD. Jednou z těchto zemí je i Česká republika. Vyzkoušejte si Testy PISA a zjistěte, jak na tom jste se svými vědomostmi. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-247-1831-6

BRUCK Ota - Na průmsmyku bílý kříž
Rok vydání : 1968 Poznámka :váz.

BRÜCK Ota - Na průsmyku bílý kříž
Rok vydání :1968

BRÜCK Ota - Na průsmyku bílý kříž
Rok vydání :1968

BRUCKER KARIN,WUTTA HANS-PETER - OČNÍ AKUPUNKTURA ÚLEVA PŘI OČNÍCH CHOROBÁCH,NOVÉ AKUPUNKTURN
Jak důležitý je zrak v našem každodenním životě, to zjistíme teprve tehdy, když ho ztratíme. Zvlášť deprimující je, když si oční lékař neví rady. Potom může být oční akupunktura skutečnou šancí. Strach přitom mít nemusíte: nikdo vás nebude akupunkturními jehlami píchat do očí, budou jen přikládány na různá místa na těle. V zásadě lze dosáhnout zlepšení při každé oční chorobě, v mnoha případech je dokonce možné i uzdravení. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 122 ISBN: 80-7349-076-8

BRUCKER, GSANGER, HAASE, ITES, LEISERING, MOCZYNSKI - NAŠE ZEMĚ
Naše země popisuje nejdůležitější formy krajiny a vegetační zóny naší země - od polárních studených pouští přes tundru, mírná a subtropická pásma až po savany, pouště a deštné lesy tropů. Kniha představuje úchvatné přímořské krajiny a mořské úžiny, horské masivy a sopečné oblasti, impozantní toky řek, korálové útesy a ostrovy v širém oceánu. Mapa satelitních snímků na začátku publikace slouží k orientaci a umožňuje snadné nalezení příslušného zobrazeného místa. Vydavatel : FORTUNA PRINT Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-7321-162-9

Bruckhardt J. - Úvahy o světových dějinách
Votobia 1996

Bruckner P. - Zloději krásy
Nakladatelství (edice): Motto
Rok vydání: 2002
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BRUCKNER PASCAL - HOŘKÝ MĚSÍC
Slavné erotické drama o milostném čtyřúhelníku, které v roce 1992 zfilmoval Roman Polanski. Příběh lásky, která přerostla v nenávist. Na lodi plující do Indie se setkají dva páry: Didier a Beatrice, zažívající lehkou nudu z manželského života, a Franz, ochrnutý lékař, se svou mladší, krásnou a provokativní ženou Rebeccou. Franz vypravuje Didierovi do nejintimnějších podrobností svůj příběh zvrácené lásky, která přerůstá v nenávist, a Didier, přitahován Rebeccou, pomalu začíná propadat jejímu kouzlu. Netuší však, kam až ho jeho touha přivede . Vydavatel : ACADEMIA nakladatelství AVČR Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 220 ISBN: 80-200-1788-8

Bruckner, Karel - Zlatý faraón
bez přebalu Rok :1966

Brud-Schulz - WEIMAR-original Radierungen
Nakladatel :Carl Jander Stav knihy :horší stav Vazba :brožovaná -10 original Radierungen cca 7,5x12 cm (Schillerhaus, Steinshaus, Schloss Fiefurt, Goethehaus, Schloss, Liszthaus, Theather, Wittums Palais, Belvedere, Furstengruft)

Bruegel Pieter - Sieben Gemaldewiedergaben
19?? Seemann Leipzig, napsáno v jazyce: Česky

BRUGGE DIRK TER - AMSTERDAM (4)-PRŮVODCE MERIAN LIVE! 2.VYDÁNÍ
Originální architekturu tohoto města na grachtech můžete nejlépe obdivovat z vody. Pásmo grachtů vzniklo v 17. století, čítá na 160 kanálů o celkové délce 75 kilometrů a kotví na něm kolem 2500 hausbótů. Amsterdam je ovšem považován také za jedno z nejbarevnějších měst Evropy. Mládež z celého světa si tu dává dostaveníčko a cítí se stejně dobře jako místní - Amsterdam je totiž také metropolí tolerance a může se tu leccos, co je jinde zakázáno. Všechny hříchy a každou smyslnost, všechny slabiny, spoustu obtíží, rozporů a paradoxů velkoměst najdete ve zhuštěné podobě právě v Amsterdamu. Město otevírá svou náruč návštěvníkům starým i mladým, bohatým i chudým, náročným i batůžkářům. MERIAN live! vám poradí, kde najít to nejvhodnější ubytování šité na míru vám i vaší peněžence. Provede vás po pamětihodnostech města, které vzniklo jen díky úmorné práci a vytrvalosti svých obyvatel. Zkuste si třeba půjčit kolo v půjčovně na hlavním nádraží a vyrazit po cyklistické stezce na prohlídku amsterdamského přístavu. Ožijí před vámi časy, kdy Nizozemí bylo námořní velmocí a jeho lodě vyrážely za obchodem do celého světa. Vydavatel : VAŠUT Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7236-626-2

BRUGGER Walter - Filozofický slovník
Rok vydání :1994 - brož. 

Brůhová M. - Aby svědek nepromluvil
JN 1989

Brůhová M. - Jsem vrah ?
ČS 1985

Brůhová M. - Potmě a potichu
ČS 1987

BRŮHOVÁ Milena - Zkouška kvality
Rok vydání :1987

BRŮHOVÁ Milena - Potmě a potichu
Rok vydání :1987 - brož. 

BRŮHOVÁ Milena - Potmě a potichu
Rok vydání :1987 - brož. 

BRŮHOVÁ Milena - Jsem vrah ?
Rok vydání :1985 - brož. 

BRŮHOVÁ Milena - Jsem vrah?
Rok vydání :1985 - brož. 

BRŮHOVÁ Milena - Jsem vrah
Rok vydání :1985 - brož.ob.foto.J.Saudek 

BRÚHOVÁ Milena - Lásky na první pohled
Rok vydání : 1999

BRŮHOVÁ Milena - Mlha
Rok vydání : 1977

BRUHOVÁ Milena - Zkouška kvality
Rok vydání : 1987

Brůhová Milena - Mlha
Vydavatel : Růže Rok vydání: 1977 Jazyk: Čeština Počet stran: 167

Brůhová Milena - Aby svědek nepromluvil
Vydavatel : Jihočeské nakladatelství Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 120

Brůhová Milena - Mlha
Nakladatelství (edice): Růže
Rok vydání: 1977
Počet číslovaných stran: 166
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BRŮHOVÁ Milena - Zkouška kvality
Rok vydání :1987

BRŮHOVÁ Milena - Stopa locacorten
Rok vydání :1990 - brož. 

BRŮHOVÁ Milena - Aby svědek nepromluvil
Rok vydání :1989 - brož. 

Brůhová Milena - Jsem vrah?
Nakladatelství (edice): Čs. spisovatel - Spirála
Rok vydání: 1985
Počet číslovaných stran: 189
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Brůhová Milena - Potmě a potichu
Nakladatelství (edice): Čs. spisovatel - Spirála
Rok vydání: 1987
Ilustrace/foto: Haloun K. čb
Počet číslovaných stran: 180
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Brůhová Stanislava - - Šukran znamená děkuji
PODPISY AUTORŮ NA TITULU, 178 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vlastním Rok vydání : 2000

Brůhová, Milena - Muškáty potřebují slunce
Rok :1989

Brůhová, Milena - Stopa Locacorten
Rok :1990

BRŮHOVÁ-FOLTÝNOVÁ HANA - DOPRAVA A SPOLEČNOST EKONOMICKÉ ASPEKTY UDRŽITELNÉ DOPRAVY
Kniha přibližuje českému čtenáři problematiku udržitelné dopravy z pohledu společenských věd. Významná část je věnována aktuálnímu tématu udržitelné dopravy ve městech. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 216 ISBN: 80-246-1610-0

BRUINS EUGENE - ENCYKLOPEDIE TERARISTIKA
Stále více lidí objevuje, jak zajímavým a krásným koníčkem může být teraristika. Tato encyklopedie je určena začínajícím chovatelům i zkušeným teraristům. Zahrnuje nejen plazy a obojživelníky, ale především mnoho druhů hmyzu, pavoukovce, stonožky a mnohonožky. Co tato zvířata žerou a jak rostou? Jak o ně správně pečovat? Jaké mají mít terárium? Tato kniha dává na tyto a další otázky vyčerpávající odpovědi a nepochybně se stane nepostradatelnou pomůckou pro všechny milovníky terarijních živočichů. Stovky nádherných barevných fotografií. Plazi, obojživelníci, pavoukovci, hmyz, stonožky a mnohonožky. Vše o chovu a krmení. Nejčastější nemoci a problémy. Vše o teráriích. Obsáhlý rejstřík latinských a českých názvů. Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 316 ISBN: 80-7234-477-3

Bruker M. O. - Musíme trpět alergiemi?
1990 Salvo, napsáno v jazyce: Česky

Brukner Jos., Mrnka Jar. - Orbis Pictus aneb svšt v objektivu
MF 1964

BRUKNER Josef - Říkadla z Ladovy zahrádky
Rok vydání : 1998

Brukner Josef - Obrazárna
80 stran, bohatý ilustrační doprovod, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1982

Brukner Josef - Písnička pro sklíčka
lam, ob a il. Radek Pilař 1971 Kruh, napsáno v jazyce: Česky

Brukner Josef - Svět zvířat
Nakladatelství (edice): Albatros
Rok vydání: 1984
Ilustrace/foto: Lada J. barevné
Počet číslovaných stran: 57
Poznámka ke knize: uvolněné stránky - vazba omyvatelná


BRUKNER Josef, FILIP Jiří - Větší poetický slovník
Rok vydání : 1968

Brukner Josef, Mrkna Jaroslav - Orbis pictus aneb svět v objektivu
Vydavatel : Mladá fronta Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 224

Brukner Josef, Mrnka Jaroslav - Orbis pictus aneb svět v objektivu
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1964
Ilustrace/foto: foto čb.
Počet číslovaných stran: 331
Poznámka ke knize: lehce povolená vazba - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití


BRUKNER Josef/ MRNKA Jaroslav - Orbis pictus aneb Svět v objektivu
Rok vydání :1964 - velmi dobrý stav 

Brukner, Josef, Jiří Filip - Větší poetický slovník
Rok :1968

BRUKNER, LADA - Svět zvířat
Rok vydání : 1984 Poznámka :A4

Brukner/Mrnka/ Pařík, - Orbis pictus aneb Svět v objektivu
332 foto 1964 MF, napsáno v jazyce: Česky

BRUL Jack du - Kámen Medusy
Rok vydání : 2005

Brumovská Aida - Láska voní tymiánem
lam, 208 s. 1995 Nava, napsáno v jazyce: Česky

BRUMOVSKÁ Aida - Láska voní tymiánem
Rok vydání : 1995

BRUMOVSKÁ Aida - Krátký sen u superstar
Rok vydání : 2005

BRUMOVSKÁ Aida - Láska s vůní koňské hřívy
Rok vydání : 1996

Brumovská Aida - Příběhy od Pavoučího kamene
A4, lam, 128 s., il. J. Walterová 1991 R3, napsáno v jazyce: Česky

BRUMOVSKÝ Miroslav/ RADA Otakar - Dřevo v rekreačním objektu
Rok vydání :1991 - brož., 200 s., výborný stav 

Brun, Richard - Na co hrají muzikanti
Edice Dětem, sv. 1. Brož., bez paginace. Brno, Zář, 1946. Hřbet nahoře lehce poškozen, zadní desky zašpiněné. První strana před titulem zašpiněná, zezačátku dole zašpiněné od prstů, jinak dobrý stav.

BRŮNA Miroslav - Epidemie
Rok vydání :1989 - il. P.Matuška 

Brůna O. - Brutální sen Juraje Kukury
Interpress 1992

Brůna O. - Než se zvedne opona
Panorama 1984

Brůna O. - Naděje divadla
Melantrich 1987

Brůna O. - Ecce homo Helena Růžičková
Nakladatel :Baronet Rok vydání :1994 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -čb a bar foto

Brůna Otakar - Mimstory-Největší pieroti-Fialka, Weber, Hybner, Turba ad.
A4, pv, 226 s. 1998 ETC, napsáno v jazyce: Česky

Brůna Otakar - Brutální sen Juraje Kukury
1992 Interpress, napsáno v jazyce: Česky

BRÚNA Otakar - Potkat tu Pavla
Rok vydání : 2000

Brůna Otakar - Největší pieroti
Nakladatelství (edice): ETC
Rok vydání: 1997
Ilustrace/foto: foto
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav velmi dobrý


Brůna Otakar - Helena-konkurz na člověka
H. Růžičková-čb a bar foto 1996 Impreso, napsáno v jazyce: Česky

BRŮNA Otakar, EBR Vráťa - Čas ani prd nezastavíš aneb Arbes by se divil
Rok vydání : 1999 Poznámka :nová

BRŮNA Otakar/ FIALA Jan Šimon - Slzy na stoncích trávy
Rok vydání : 1990

BRŮNA VÁCLAV,BURSOVÁ MARTA,VOTÍK JAROMÍR,ZALABÁK JIŘÍ - FOTBALOVÁ ŠKOLIČKA
Fotbalová školička seznamuje děti ve věku od 4 do 6 let zábavnou a všeobecnou formou se základy fotbalu. Všem trenérům a rodičům malých fotbalových adeptů přinášíme první ucelenou publikaci zaměřenou speciálně na tuto věkovou skupinu. Autoři kladou důraz na všeobecný pohybový rozvoj dětí, při kterém získávají základní fotbalové dovednosti nenásilnou a hravou formou. Podělí se s vámi o osobní zkušenosti z mnohaleté práce s malými fotbalisty 8211 připravili množství v praxi ověřených cvičení a pohybových her, které můžete s dětmi provádět na hřišti i v tělocvičně. Cvičení jsou doprovázena ilustračními obrázky, radami zkušeného trenéra a upozorněními na zvláštnosti přípravy této specifické kategorie. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 120 ISBN: 978-80-247-1908-5

Brůna, Erb - Čas ani prd nezastavíš aneb Arbes by se divil
Nakladatelství (edice): T-art
Rok vydání: 1999
Ilustrace/foto: Renčín V.
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


Brůna, Otakar - Než se zvedne opona
Nakladatel : Panorama Rok vydání (číslo vydání) : 1984 () Popis : U příležitosti Roku českého divadla

Brůna,Hájek,Němec - V úderech gongu
Nakladatel : České Budějovice Rok vydání (číslo vydání) : 1968 ()

BRŮNA/ EBR/ RENČÍN - Čas ani prd nezastavíš
Rok vydání : 1999

Brunclík J. - Místopisná mapa království českého v měřítku 1:560.000 zpracoval J. Brunclík-nákladem Jos. L. Švíkala, knihkupce v Ml. Boleslavi
Stav knihy :horší stav -mapa po rozložení má rozměry cca 62x78 cm. Rezavé skvrnky, některé názvy měst podtrhány modře. Mapa nese stopy častého používání. Na mapě také označení vzdáleností od města k městu v kilometrech. Mapa v místech přehybů podlepena

Brunclík, Machát - Zeměpisný atlas pro školy střední, ústavy učitelské a školy odborné
Nakladatel : V. Neubert a synové Rok vydání (číslo vydání) : 1938 ()

Brunclík-Machát - . . Zeměpisný atlas pro školy střední
Vydání : 4. vydání Nakladatelství : V. Neubert

Brunclíkova-Machátova - . . Soubor map ze školního zeměpisného atlasu
Rok vydání : 1947 Nakladatelství : V. Neubert a synové

Bruncové Marianne - Devátý syn Víta Stosse
Nakladatelství (edice): Práce - Erb
Rok vydání: 1980
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Bruncové Marianne - Devátý syn Víta Stosse
Nakladatelství (edice): Práce - Erb
Rok vydání: 1980
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BRUNEL HENRI,ROUX CHRISTIAN /ILUSTR./ - KOJABAŠI KOČIČÍ MISTR ZENU
Jeden zenový mistr měl chytrého kocoura, a ten od svého pána leccos pochytil . Jednou se starý kocour Kojabaši vydal na cesty, aby se sám na vlastní kůži přesvědčil, v čem spočívá osmidílná stezka a vznešené pravdy zenového buddhismu. Na cestě za poznáním ho doprovází jeho žák, kocourek Taneda. Vydavatel : GARAMOND Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 140 ISBN: 80-86955-93-3

BRUNEL MARIE-JOSÉ,OLLIÉRIC DOROTHÉE - OČISTNÉ PLAMENY
Mladou dívku Sabze polila tchýně benzínem, zatímco manžel jí držel ruce, aby se nemohla bránit. Mansuře rozkázal manžel, aby se upálila, a ona ho poslechla. Malalaiu svedl právník, aby smyla hanbu, rozhodla se zemřít. To je jen zlomek skutečných příběhů, které se den co den dějí v Afghánistánu. Talibán sice padl, ale ženy stále chodí zahalené, jsou oběťmi znásilňování, legalizovaných vražd, únosů a nucených sňatků. Ponížené, zoufalé a bez vyhlídek na lepší život často volí smrt ještě na prahu dospělosti. Krabička zápalek a hořlavina se najde i v tom nejchudším stavení. V Afghánistánu se od roku 2002 rychle šíří fenomén sebeupálení. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-7362-585-6

Brunhoff Laurent de - Babar et le professeur Grifaton
A4, lam, 28 s., franc. 1956 Hachette, napsáno v jazyce: French

Brunn Laudris - Půlnoční slunce
Románová knihovna Vír , obálka anonym ?, 183 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, chybí list tiráže Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání : 1929

Brunner - Dobrodružství na Sahaře
soubor kreseb, původní sešit 8°, vydáno pro účastníky výročního shromáždění Spolku českých bibliofilů, velmi dobrý stav, obálka stopy opotřebení Vydavatel : Kamill Resler, Praha Rok vydání : 1928

Brunner - Quijoti
26 kreseb, brož 8°, poznámkami doprovodili Method Kaláb a B. M. Klika, soukromý neprodejný tisk, číslovaný výtisk ex. 3113/3500, velmi dobrý stav Vydavatel : Vydavatelstvo Družstevní práce, Praha Rok vydání : 1931

Brunner Heinrich - Grundzüge der Deutschen Rechtsgeschichte
Ocpl, 298 s., ex libris E. Hácha 1901 Dunder/ Humblot, napsáno v jazyce: Česky

Brunner John - Výheň času
Obr, 452 s. 1995 Návrat, napsáno v jazyce: Česky

BRUNNER John - Výheň času
Rok vydání :1995 - A6, brož. 

BRUNNER John - Telepat
Rok vydání :1995 - A6, brož. 

BRUNNER John - Toto rameno hvězd
Rok vydání : 1994

BRUNNER John - Telepat
Rok vydání : 1995 Poznámka :A 6

Brunner V. H. - Knižní obálky V. H. Brunnera
A4, 8 s. úvod J. Krejcar, 26 volných listů, výběr a typo L. Sutnar 1936 Státní grafická škola, napsáno v jazyce: Česky

Brunner V. H. - Epická improvisace o králi Sobiášovi
350 číslovaných výtisků ex. 236, první svazek knihovny Miscelened private, kresby a text V. H. Brunner, původní volné listy v pův. pap. obálce 4°, stav velmi dobrý Vydavatel : Aventinum, Praha Rok vydání : 1925

Brunner V. H. - Vlastní život v karikatuře
Nakladatel :Zodiak, Kladno Rok vydání :1930 Stav knihy :horší stav Vazba :brožovaná -VF, 390 str., 257 reprodukcí kreseb V. H. Brunnera, číslováno 171/500, glosou opratřil Jarmil Krecar

Brunner V.H. - Kamarádi a známí
DP 1929 Praha,brož.,čísl.výt.

Brunner V.H. - Quijoti
W
výtisk číslo 1150 Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština

Brunner V.H. - Kamarádi a známí
Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština

Brunner V.H. - Quijoti
Nakladatelství (edice): Družstevní práce
Rok vydání: 1931
Ilustrace/foto: reprodukce
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: stav viz náhled


Brunner, V.H. - Quijoti
26 kreseb. Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština

Brunner, V.H. - Quijoti
26 kreseb (soukromý a třetí neprodejný tisk). Vydavatel : Družstevní práce, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 25

Brunnés J. - Geographie cours élémentaire
Tours Mason Mame ( 1930 ) Francie

Brunngraber Rudolf - Opiová válka
242 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka silně opotřebena Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání : 1940

Bruno A. - Grázlové
Vydavatel : Příroda a. s. Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 262

Bruno A. - Grázlové
Príroda 1992 ( česky )

Bruno A. - Grázlové
Nakladatel :Príroda Rok vydání :1992 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Bruno A. - Grázlové
Nakladatel :Príroda Rok vydání :1992 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Bruno Anthony - Grázlové
Nakladatelství (edice): Príroda
Rok vydání: 1992
Počet číslovaných stran: 261
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bruno Balzano - Řekni proč?
Nakladatel : Knižní klub Rok vydání (číslo vydání) : 1997 ()

Bruno Brehm - Apis a Este
Nakladatel : Družstevní práce Rok vydání (číslo vydání) : 1932 () Popis : poškozená obálka

Bruno Brehm - Das war das ende
Rok vydání (číslo vydání) : 1933 () Popis : nem.

Bruno Brehm - Apis a Este
Družstevní práce, Praha, 1932, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky na hřbetě trochu vyšisované, listy na okrajích mírně zažloutlé, přeložil Ladislav Drůbekúprava a obálka Ladislav Sutnar, potah na vazbu upravil František Muzika, 404 stran, Beletrie a poezie, Bruno Brehm-Apis a Este

Bruno Comby - Chvála siesty
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-092-3
EAN : 9788072050925
Originál :Éloge de la sieste
Překlad : Ivana Glattová
Formát : 232 stran, 21x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Siesta je jednoduchým a přirozeným prostředkem pro prožití vašeho života v plné formě. Bruno Comby vám v této praktické příručce představuje její detailní rozbor, protože siesta může přinést každému, jak prokázaly mnohé vědecké studie, velké dobrodiní. Posiluje zdraví, usnadňuje trávení a působí jako prevence srdečních onemocnění. Přináší úsporu času, protože zkracuje noční spánek. Rozvíjí tvořivost, představivost, intuici a zároveň umožňuje větší výkonnost v práci. Je skvělým prostředkem pro boj se stresem. Vytváří pocity přívalu energie, rozpouští napětí, dodává optimismus a je nezbytným pomocníkem při všech metodách rozvoje schopností člověka.

Bruno Comby - Environmentalisté pro jadernou energii
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-042-3
EAN : 9788073490423
Formát : 324 stran, 21x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Jaderná energie může být považována za čistou energii a je naprosto nezbytná pro ochranu životního prostředí, protože je jedinou formou energie, která může uspokojit energetické potřeby planety v 21. století a umožnit rozvoj chudých zemí při respektování životního prostředí, omezení znečištění a řešení problému globálního oteplování. Tato dobře zdokumentovaná kniha, jejímž autorem je zakladatel EFN (Environmentalists For Nuclear Energy Ekologové pro jadernou energii), představuje nový přístup k energetickým potřebám planety a předkládá jednoduchá fakta odpovídající na vaše otázky: o existenci radioaktivity v přírodě, o relativním významu přírodní radiace, použití radioaktivního záření v medicíně, vojenství a průmyslu a jeho účincích na zdraví, o devastujícím znečištění našeho životního prostředí při razantním spalování fosilních paliv (nafta, plyn, uhlí) a jiných.

Bruno Comby - Chvála siesty
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-092-3
EAN : 9788072050925
Originál :Éloge de la sieste
Překlad : Ivana Glattová
Formát : 232 stran, 21x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Siesta je jednoduchým a přirozeným prostředkem pro prožití vašeho života v plné formě. Bruno Comby vám v této praktické příručce představuje její detailní rozbor, protože siesta může přinést každému, jak prokázaly mnohé vědecké studie, velké dobrodiní. Posiluje zdraví, usnadňuje trávení a působí jako prevence srdečních onemocnění. Přináší úsporu času, protože zkracuje noční spánek. Rozvíjí tvořivost, představivost, intuici a zároveň umožňuje větší výkonnost v práci. Je skvělým prostředkem pro boj se stresem. Vytváří pocity přívalu energie, rozpouští napětí, dodává optimismus a je nezbytným pomocníkem při všech metodách rozvoje schopností člověka.

Bruno Comby - Environmentalisté pro jadernou energii
Nakladatel : Pragma
ISBN : 978-80-7349-042-3
EAN : 9788073490423
Formát : 324 stran, 21x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Jaderná energie může být považována za čistou energii a je naprosto nezbytná pro ochranu životního prostředí, protože je jedinou formou energie, která může uspokojit energetické potřeby planety v 21. století a umožnit rozvoj chudých zemí při respektování životního prostředí, omezení znečištění a řešení problému globálního oteplování. Tato dobře zdokumentovaná kniha, jejímž autorem je zakladatel EFN (Environmentalists For Nuclear Energy Ekologové pro jadernou energii), představuje nový přístup k energetickým potřebám planety a předkládá jednoduchá fakta odpovídající na vaše otázky: o existenci radioaktivity v přírodě, o relativním významu přírodní radiace, použití radioaktivního záření v medicíně, vojenství a průmyslu a jeho účincích na zdraví, o devastujícím znečištění našeho životního prostředí při razantním spalování fosilních paliv (nafta, plyn, uhlí) a jiných.

Bruno Comby - Chvála siesty
Anotace : siesta - tedy kratší odpočinek během dne - je jedním z pomocníků zdraví, který se dá nejpříjemněji zařadit do denního programu
Vyšlo : 04.12.2006
Počet stran : 229
Nakladatelství : Pragma 2006

Bruno Ferrero - DALŠÍ P 344 ÍBĚHY PRO POTĚCHU DUŠE
Nový soubor krátkých příběhů ze života. Portál, Praha, 1997 140 stran, brožovaná, střední formát 1. vydání Stav : dobrý

Bruno Ferrero - Další příběhy pro potěchu duše
Vyšlo : 17.10.1998
Počet stran : 140


Bruno Ferrero - Osvěžení pro duši
Anotace : lidským a laskavým jazykem přiblížené křesťanské hodnoty z pera známého salesiánského kněže vás osloví a možná i změní
Vyšlo : 29.09.2008
Počet stran : 86
Nakladatelství : Portál 2008

Bruno Ferrero - Pohlazení pro duši /Portál/
Anotace : další ze souborů příběhů k zamyšlení a moudrému poučení z pera autora, salesiánského kněze a ředitele turínského nakladatelství
Vyšlo : 09.11.2006
Počet stran : 95
Nakladatelství : Portál 2006

Bruno Ferrero - Příběhy pro potěchu duše
Vyšlo : 11.10.1997
Počet stran : 142


Bruno Ferrero - Šťastní rodiče-Křesťanská výchova podle Dona Boska
Anotace : V krátkých kapitolách se rodiče dočtou, jak vytvářet podmínky pro vzájemnou rodinnou komunikaci a šťastný domov svých dětí.
Vyšlo : 10.11.2004
Počet stran : 147
Nakladatelství : Portál 2004

Bruno Ferrero - Vychovávej jako Don Bosco
Anotace : výchovný systém zakladatele salesiánů, kde rodiče berou své děti vážně, ale vědí, že děti potřebují moudré a laskavé vedení
Vyšlo : 31.10.2007
Počet stran : 143
Nakladatelství : Portál 2007

Bruno Ferrero - Živá voda pro duši
Vyšlo : 13.11.2001
Počet stran : 87
Nakladatelství : Portál 2001

Bruno Frank - Cestovní pas
Nakladatel : Družstevní práce Praha Rok vydání (číslo vydání) : 1937 () Popis : Ladislav Sutnar

Bruno Frank - Cervantes
Nakladatel : SNKLU Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()

Bruno Frank - Cervantes
Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha, 1963, velmi dobrý stav, lehce zašpiněná obálka, orig. celoplátěná vazba, čb fotografie v textu, 236 stran, Beletrie a poezie, Bruno Frank-Cervantes

Bruno Frank - . . Cestovní pas
Rok vydání : 1937 Nakladatelství : Družstevní práce Počet stran : 270 stran

Bruno Frank - Cestovní pas
Družstevní práce 1937, 270 stran

Bruno Frank - . . Cervantes
Vydání : 2. vydání Rok vydání : 1963 Nakladatelství : SNKLU Počet stran : 236 stran

Bruno G. - Les enfants de Marcel-L instruction moral et civique en action-Livre de Maitre
Oppl, 462 s., 250 gravures instructives b.d. Belin Freres, napsáno v jazyce: Česky

Bruno G. - Le Tour de la France par deux Enfants-Cours Moyen
Oppl, 322 s., 212 rytin, 19 map 1913 E. Belin, napsáno v jazyce: Česky

Bruno G. - Děti Marcelovy-Praktická nauka o dobru a životě občanském
Nakladatel :Kočí Rok vydání :1921 Stav knihy :horší stav Vazba :původní vazba

Bruno Giordano - Dialogy


Bruno H. Bürgel - Z dalekých světů
Lidové hvězdářství. Vydala Česká grafická unie, Praha 1941. Dobová poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, 550 stran s 260 obrazy v textu a 48 tabulkami. Velmi dobrý stav.

Bruno H. Bürgel - Z DALEKÝCH SVĚTŮ
Kniha o lidovém hvězdářství. Česká grafická unie, Praha 551 stran, převazba, , střední formát Obsahuje fotografie, technické nákresy a kresby. Stav : obálka vevázaná, uvnitř podpis, jinak dobrý stav.

Bruno Hespeler - Černá zvěř
Podtitul : Způsob života, omezování škod, posuzování, způsoby lovu, využití zvěřiny
Formát : 14×21 cm, 128 stran
Datum vydání : 11.04.2007
ISBN : 978-80-247-1931-3
Anotace : Černá zvěř je na nejlepší cestě stát se nejhojnějším druhem evropské spárkaté zvěře. Příčiny tohoto populačního boomu jsou různorodé od znečistění ovzduší až po agrární politiku. Zvyšování stavů černé zvěře zprvu uvítali zejména myslivci, brzy se však projevily i velice negativní stránky tohoto nárůstu: velké škody na zemědělských kulturách a nebezpečí šíření prasečího moru. Účinnost lovu není určována jen schopností a dovedností myslivců, ale také inteligencí černé zvěře. A tak náš přístup k této zvěři musí být pečlivě zvažován a představuje jednu z myslivecky nejnáročnějších výzev současnosti. Kniha Černá zvěř by měla myslivcům pomoci tento druh zvěře úspěšně a trvale myslivecky obhospodařovat. Byla napsána z praxe a pro praxi.


Bruno Hespeler - Lišky a kuny
Podtitul : úpěšný lov
Formát : 14×21 cm, 128 stran
Datum vydání : 13.10.2008
ISBN : 978-80-247-2687-8
Anotace : Početní stavy lišky a kuny skalní se v posledních letech značně zvýšily. Oba druhy objevují lidská obydlí i velkoměsta jakožto úživná prostředí k životu a cítí se v urbanizovaném světě dobře. Ale i ve volné přírodě se konzumní společnost a zemědělská výroba postaraly o ty nejlepší předpoklady. Zájem, který o oba druhy projevuje většina myslivců, by mohl být navíc mnohem větší, neboť přiměřený lov lišky a kuny sklaní je vzrušujícím úkolem, který od lovce vyžaduje mnohem více mysliveckého umu než lov srnce nebo jelena. V knize najdete nejen informace o vlečce, újedišti, využití psa a vábení, ale text je doplněn i rychlokurzem stahování. Tato praktická příručka odhaluje nesčetné možnosti přiměřeného, efektivního a současně společensky přijatelného lovu lišek a kun a k tomu poskytuje i množství rad.


Bruno Hespeler - Úspěšný lov
Podtitul : chování zvěř, počasí, průběh lovu, výstroj
Formát : 10×19 cm, 200 stran
Datum vydání : 15.06.2009
ISBN : 978-80-247-3011-0
Anotace : Hlavní témata této myslivecké příručky jsou chování a potřeby zvěře. Jsou zde také zodpovězeny otázky týkající se vlivu počasí na zvěř i na běžnou mysliveckou praxi. Tato kniha nenabízí myslivci ještě více techniky , ale spíše o trochu víc citu pro to, co může venku najít, vidět a slyšet. Nechybí ani kapitola věnovaná psům. Autor se tu samozřejmě nezaměřuje na domácího psa, čekajícího v zavazadlovém prostoru auta, ale na skutečného partnera při lovu, který myslivce vždy doprovází. Co můžeme dělat, trpíme-li závratí z výšek? Jak poznáme záchvat mozkové mrtvice, jsme-li venku v honitbě? Také tento tematický okruh zde autor zmiňuje. V konečném součtu se tedy jedná o praktickou knihu, která se týká mnoha obyčejných záležitostí , jejichž význam však často podceňujeme nebo na ně zcela zapomínáme. Autor je zkušený a mile skeptický praktik, jehož rady nám určitě v mnohém poslouží.


Bruno Hespeler, Bernd Krewer - Mladý nebo starý?
Podtitul : určování věku spárkaté zvěře
Formát : 14×21 cm, 132 stran
Datum vydání : 06.02.2007
ISBN : 978-80-247-1930-6
Anotace : Příručka Mladý nebo starý? pomůže správně rozlišit spárkatou zvěř každému myslivci a to i tomu, který nepřichází denně do svého revíru. Tento praktický rádce zcela vědomě upouští od určovacích znaků, které se v minulosti ukázaly jako nespolehlivé a zavádějící. Místo toho výrazněji obrací pozornost čtenáře na sdružování a společenské chování zvěře v průběhu života. V popředí stojí upozornění a tipy, vhodné a podstatné pro denní praxi, které umožňují zařazení zvěře do biologicky správných tříd. Všechny rozlišovací znaky uvidíte na velmi pěkných a výstižných barevných fotografiích s přesným popisem. Kniha se zabývá šesti druhy spárkaté zvěře - jelení, srnčí, daňčí, kamzičí, mufloní a černou.


Bruno Schonfeldt - Ostholstein
Nakladatel : A.Burkhardt Rok vydání (číslo vydání) : 1950 ()

BRUNO TIZIANA,ADAMCZYK GREGOR - ŘEČ TĚLA PŘESVĚDČTE SVOU MIMIKOU,GESTY A DRŽENÍM TĚLA
V praktické příručce s více než 140 fotografiemi, mnoha příklady, radami a tipy se dozvíte, jak svou řečí těla ovlivňovat druhé, jak řeč těla využívat při prezentacích, vedení lidí a motivaci, při prodeji či přijímacím pohovoru do zaměstnání, a také jak řeč těla trénovat. Dále se naučíte rozumět signálům těla - co prozradí postoj, držení těla, gesta, mimika, hlas a intonace - a budete tak více vědět nejen o ostatních, ale i tom, jak působíte vy sami svou řečí těla. Naučíte se přesvědčivě komunikovat a díky hodnověrné řeči těla budete působit jako osobnosti a přesvědčíte nejen své kolegy či šéfa, ale i ostatní ze svého okolí. V knize získáváte skutečně komplexního rádce v oblasti neverbální komunikaci se speciálními radami pro různé pracovní i osobní situace. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 156 ISBN: 978-80-247-2008-1

BRUNO TIZIANA,ADAMCZYK GREGOR - ŘEČ TĚLA
Autoři vás provedou úskalími a záludnostmi neverbální komunikace pomocí praktických rad, tipů a příkladů, které nejsou vyjádřeny jen slovně, ale také více než 70 situačními fotografiemi. Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 109 ISBN: 80-247-1313-6

Brunonia Barryová - Věštění z krajky
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0073-0
EAN : 9788025700730
Originál :The Lace Reader
Překlad : Kamil Pinta
Formát : 304 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Strhující a překvapivě vypointovaný román o novodobém honu na čarodějnice.
Towner Whitneyová se narodila v americkém městě Salem, které neblaze proslulo čarodějnickými procesy v 17. století. Na konci 20. století by se mohlo zdát, že doba slepých vášní a hořících hranic je dávno pryč. Jenže není Towner je z rodu Whitneyů a ovládá magickou schopnost věštit z krajky. Když se dozví, že zmizela její milovaná prateta Eva, musí překonat sama sebe, vrátit se do Salemu a napřít všechny síly k tomu, aby odhalila, co se vlastně stalo. Jak zjistí ona i čtenáři, tajemství dlí hlouběji, než by kdokoliv čekal, a při jeho odhalování půjde o všechno.
Nevšední a dramatický příběh ze současnosti je pro čtenáře stejně uhrančivý, jako je pro ženy z rodu Whitneyů pohled do spletitého vzoru salemské krajky. Autorka románu Brunonia Barryová sklidila se svou prvotinou bouřlivé ovace amerického čtenářského publika.

Brunonia Barryová - Věštění z krajky
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0073-0
EAN : 9788025700730
Originál :The Lace Reader
Překlad : Kamil Pinta
Formát : 304 stran, 21x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Strhující a překvapivě vypointovaný román o novodobém honu na čarodějnice.
Towner Whitneyová se narodila v americkém městě Salem, které neblaze proslulo čarodějnickými procesy v 17. století. Na konci 20. století by se mohlo zdát, že doba slepých vášní a hořících hranic je dávno pryč. Jenže není Towner je z rodu Whitneyů a ovládá magickou schopnost věštit z krajky. Když se dozví, že zmizela její milovaná prateta Eva, musí překonat sama sebe, vrátit se do Salemu a napřít všechny síly k tomu, aby odhalila, co se vlastně stalo. Jak zjistí ona i čtenáři, tajemství dlí hlouběji, než by kdokoliv čekal, a při jeho odhalování půjde o všechno.
Nevšední a dramatický příběh ze současnosti je pro čtenáře stejně uhrančivý, jako je pro ženy z rodu Whitneyů pohled do spletitého vzoru salemské krajky. Autorka románu Brunonia Barryová sklidila se svou prvotinou bouřlivé ovace amerického čtenářského publika.

BRUNOVÁ JANA,BRUNA JOSEF - KLINICKÁ ENDOKRINOLOGIE
Je to kniha se zaměřením na praktickou část klinické endokrinologie s důrazem na diagnostiku a terapii. V tomto směru je dostatečně instruktivní a má proti jiným podobným příručkám přednost ve dvou směrech: velmi dobrou a spolehlivou informaci možnostech zobrazovacích metod s bohatou dokumentací nálezů, a dále informaci o způsobu lěčby endokrinopatiií v graviditě. Je také úzce spojena s praxí endokrinologie za hranicí České republiky. Autorka i autor načerpali bohaté zkušenosti o denních problémech endokrinologické praxe v devadesátých letech v Jihoafrické republice a Latinské Americe. To jim dovoluje mít širší pohled na některé postupy, které jsou doma někdy příliš těsně navázány na vžité stereotypy nebo tradiční technické vybavení, které je pro potřeby oboru běžné u nás. Vydavatel : MAXDORF Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 456 ISBN: 80-7345-190-5

Brunsová M. - Devátý syn Víta Stosse
Nakladatel :Práce Rok vydání :1980 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Stoss V.-mistr řezbář pozdně gotického sochařství, román

Brunsová Marianne - Devátý syn Víta Stosse
1980 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

Brunsová Marianne - Devátý syn Víta Stosse
1980 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

BRUNSOVÁ Marianne - Devátý syn Víta Stosse
Rok vydání :1980

BRUNSOVÁ Marianne - Devátý syn Vita Stosse
Rok vydání :1980 - il.J.Kudláček,plát.vazba 

BRUNSOVÁ Marianne - Devátý syn Víta Stosse
Rok vydání : 1980

Brunsová S. - Dědečkovy dobré rady
Granit 1994

Brunsová S. - Co dědeček ještě věděl
Granit 1992

BRUNSOVÁ Susanne - 100 rad pro přírodní zahrádku
Rok vydání :1994 - brož., 72 s. 

Brunsová, Susanne a Sabine a Joachim Stamer - Dědeček si věděl rady
Rok :1992

BRUNTON PAUL - PERSPEKTIVY SVAZEK 1.
Perspektivy jsou reprezentativním přehledem více než 7000 stran poznámek, které P. Brunton určil pro posmrtné vydání. Rozebírá nejrůznější témata týkající se hledání duchovní cesty, relaxace, meditace, těla, intelektu, ega a dalších prvků lidské zkušenosti, ke kterým dochází člověk hledající Pravdu. Vydavatel : IRIS RR Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 479 ISBN: 80-85888-26-2

BRUNTON PAUL - SKRYTÁ NAUKA ZA JÓGOU I+II
Hluboké filozofické dílo, které se zabývá hledáním Pravdy. Poznáním, že jen Mysl je skutečná a že hluboko v nás a v celém kosmu existuje nesmrtelné vědomí. Náš podíl na něm spočívá ve vznešenějším a čistším bytí, než jak se normálně projevuje naše omezená lidská existence. K tomuto cíli dospěje i naše civilizace, stejně jako k němu dospělo starověké metafyzické myšlení v Řecku, Indii a v Číně před mnoha staletími. Vydavatel : IRIS RR Rok vydání: 2000 Jazyk: Čeština

BRUNTON PAUL - ÚVAHY O MÉM ŽIVOTĚ A PSANÍ ZÁPISKY PAULA BRUNTONA SV.8
Úvahy o životě a literární práci Paula Bruntona jsou mozaikou autobiografických citátů z osobních poznámek. Setkávání s osudem. Vydavatel : IRIS RR Rok vydání: 1999 Jazyk: Čeština Počet stran: 284 ISBN: 80-85888-20-3

Brunton Paul - Skrytá nauka za jógou II-Moudrost Nadjá
A4, Ocpl 1947 Pravda, napsáno v jazyce: Česky

BRUSH Stephen G. - The Kind of Motion we call Heat. The history of the kinetic theory of gases in the 19th century. Book 1: Physics an the atomists
Rok vydání :1986 - anglicky 300 s. + index 

Brusis T. - Skoncujte s chrápáním
MOBA 1998

Bruss Hubert - Vnitřní WU-ŠU
136 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Votobia Rok vydání : 1999

Brussig T. - Hrdinové jako my
Nakladatel :KKlub Rok vydání :2000 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -s originálním vtipem vystihuje dějinný zvrat v Evropě roku 1989

BRUSSIG THOMAS - OSLNĚNÍ
Román současného autora Thomase Brussiga zachycuje přelomový rok nejnovějších německých dějin (1989/90). Tato doba je příznačná svou nezakotveností: starý režim je před zhroucením, ale nový ještě nebyl definitivně ustaven. Události jsou plasticky vylíčeny na prolínajících se osudech románových postav, které jsou jak z Východu, tak ze Západu, a jejichž úhel pohledu je tudíž často protikladný. Brussigovou silnou stránkou je poutavé vypravěčství, smysl pro absurditu (on sám tomu říká bizarnost, která zrcadlí dobu), živé a věrohodné postavy a prokomponování jejich osudů tak, že čtenář žasne nad prokresleným obrazem nedávné doby, jejíž jednotlivé epizody už zapomněl, přestože jejich důsledky nás ovlivňují dodnes. Vydavatel : DOKOŘÁN s.r.o. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 464 ISBN: 80-7363-204-5

BRUST ANDREW J.,FORTE STEPHEN - MISTROVSTVÍ V PROGRAMOVÁNÍ SQL SERVERU 2005
SQL Server je ve verzi 2005 neobvykle výrazným posunem ve vývoji databázových systémů. V publikaci od špičkových odborníků pracujících léta na produktech Microsoftu máte možnost proniknout do všech součásti tohoto obsáhlého balíku ze strany jejich automatizace, programovatelnosti a praktického využití. Získáte velmi konkrétní informace, s jejichž pomocí porozumíte základům programování SQL Serveru i potřebným detailům pro programování vlastních aplikací. Patřičně hluboký výklad, praktické příklady a osvědčené postupy vám umožní vytvářet náročné, spolehlivé databázové aplikace nejrůznějšího typu, včetně řešení pro stále žádanější 8222 business intelligence 8220 . Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština ISBN: 978-80-251-1607-4

BRUST STEVEN - TECKLA
Třetí kniha série Vlad Taltos. Vlad Taltos je nájemný vrah a jheregský šlechtic. V Dragaeře nic zvláštního. Jenže Vlad je pouhý člověk, což už zvláštní je. Dragaerané totiž lidi považují za něco podřadného. Asi to bude tím, že jsou daleko vyšší a silnější, žijí několik tisíc let, ovládají magii a jsou rozkastováni do spousty rodů. Aby v tomto světě člověk uspěl, musí být výjimečný. A to Vlad Taltos je . Vydavatel : FANTOM PRINT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 224 ISBN: 80-7398-062-7

BRUST Steven - Ihereg
Rok vydání : 2002 Poznámka :A 6

Brutar J. - Zemanová G. - Cvičebnice ruštiny pro textilní fakultu
Vydavatel : Vysoká škola strojní a textilní v Liberci Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 89

Brutar Jaroslav, Zemanová galina - Cvičebnice ruštiny pro textilní fakultu
Vydavatel : Vysoká škola strojní a textilní v Liberci Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 90

Bruthans/ Kejzlar - Matematika-příprava na VŠ
Obr., 166 s. 1970 Čvts, napsáno v jazyce: Česky

BRUTHANSOVÁ TEREZA A KOL. - ČESKÝ CZECH DESIGN 01 /+PLAKÁT/
Dnes se křtí kniha o českém designu, která představuje design po roce 2000. Kniha, určená především laické veřejnosti, představuje na 280 stranách práce 174 autorů navržené a vyrobené po roce 2000. V kapitolách nazvaných Interiér, Průmysl, Móda a Grafika je v autorském výběru prezentováno 358 nejzajímavějších předmětů, které dokumentují vývoj českého designu za posledních sedm let. Publikace je doplněna úvodním textem autorky a rozsáhlým rejstříkem s faktografickými údaji o designérech. Partneři knihy: generální 8211 Techo / hlavní 8211 mmcité, PSJ Invest, Riverbank Development, Rodop, Sipral, Vitra koncept / partneři 8211 Linea Pura, Linet, mminterier, Dvořák-svahové sekačky, Meopta-Optika, Pony Auto trend Vydavatel: Prostor - architektura, interiér, design, o.p.s. Autorka (úvodní text, popisky): Tereza Bruthansová Rejstřík: Olga Groszová Překlad: Veronika Hanušová, Skřivánek Grafické řešení: Zuzana Lednická / Studio Najbrt Těšíme se až se nám výtisk knihy Český / Czech Design 01 ocitne v rukou a začteme se. Knihu vám s radostí doporučíme co nejdříve, každá kvalitní propagace českého designu budiž vítaná! Vydavatel : PROSTOR-architektura,interiér,design,o.p.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 279 ISBN: 80-87064-01-6

Bruun - Zaslíbený ostrov
POUZE PŘEDNÍ STRANA OBÁLKY !!!, původní obálka 8°, stav dobrý Rok vydání :

BRUUN FANNY,FRISQUE ANNE-MARIE - MŮJ PAMÁTNÍČEK NA JESLE ČI NA ŠKOLKU
Krásná kniha, do které můžete zaznamenávat první zážitky vašeho dítěte z jesliček či ze školky. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7391-351-9

BRUUN Laudris - Šťastná doba (Tři kniy van Zantheovy)
Poznámka :plkž.

Bruun, Laurids: - Neznámy bůh
Vydavatel : Praha, Máj Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština Počet stran: 248

Bruyn de G. - Tajemný jakobín
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1985 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :brožovaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

Bruyn Günter - Burdianův osel
Nakladatelství (edice): Svoboda - Jiskry
Rok vydání: 1975
Počet číslovaných stran: 205
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BRUYN Günter de - Buridanův osel
Rok vydání :1975

BRUYN Günter de - Udělení ceny
Rok vydání :1976 - brož. A6 

Bruyn, Günter de - Buridanův osel
věnovací vpiska a razítko Rok :1975

BRUYNEEL JOHAN,STRICKLAND BILL - MOHLI BYCHOM TAKÉ VYHRÁT
Johan Bruyneel, původně profesionální belgický cyklista mluvící plynně pěti jazyky, později šéf stáje Americká pošta (U.S. Postal Service Pro Cycling Team, dnes Discovery Channel Pro Cycling Team), s níž americký tým dovedl během devíti let k osmi vítězstvím (sedm za sebou s Lancem Armstrongem). Stal se tak nejúspěšnějším šéfem cyklistické stáje v dějinách cyklistiky vůbec. Dnes žije se ženou a dcerou ve Španělsku a dosud se zabývá cyklistikou. Když se setkal s Lancem Armstrongem, podíval se mu do očí a řekl mu: Podívej, když už pojedeme Tour de France, mohli bychom také vyhrát! Kniha Mohli bychom také vyhrát dává čtenáři možnost do zákulisí oné slavné devítileté cyklistické anabáze (1999-2007) přes Alpy a Pyreneje blíže nahlédnout. Vydavatel : TRITON Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 264 ISBN: 80-7387-304-2

BRUZEAU Maurice - Delta
Rok vydání :1963

BRUZEAU Maurice - Delta
Rok vydání :1963 - ob.a titul.list J.Lukavský 

BRUZEAU Maurice - Paříž obrazy a vyznání
Rok vydání : 1978

BRŮŽEK Miloslav - Teorie kultury
Rok vydání :1986

Bryan C.D.B. - Blízká setkání třetího druhu ( UFO )
Mustang 1996

Bryan Hitch - Ultimates: Nadčlověk
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-421-2
EAN : 9788073814212
Formát : 144 stran, 26x17cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Komiks, ve kterém se míchají monumentální souboje s temným a cynickým pohledem na svět legendárních hrdinů. Ultimates je dětem nepřístupný akční komiks, ve kterém se manipuluje, vydírá, kšeftuje, mučí, zabíjí? a Hulk jí lidi.

Bryan Hitch - Ultimates: Nadčlověk
Nakladatel : BB art
ISBN : 978-80-7381-421-2
EAN : 9788073814212
Formát : 144 stran, 26x17cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Komiks, ve kterém se míchají monumentální souboje s temným a cynickým pohledem na svět legendárních hrdinů. Ultimates je dětem nepřístupný akční komiks, ve kterém se manipuluje, vydírá, kšeftuje, mučí, zabíjí? a Hulk jí lidi.

Bryan Pfaffenberger - Internet - adresář a slovník pojmů
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
ISBN : 80-7106-416-5
EAN : 9788071064169
Originál :Pocket Internet Directory and Dictionary
Překlad : RNDr. Jiří Čertík
Formát : 176 stran, 14,5x10,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Adresář obsahující více než 400 nejzajímavějších internetových adres roztříděných do jednotlivých skupin jako cestování, ekonomika, kultura, počítače, společnost nebo sport. Tištěná podoba adresáře i slovníku může posloužit k přípravě na návštěvu internetové kavárny a i zkušeným surfařům objevit nečekané klenoty v komplikovaném a nepřehledném světě internetu.

Bryan Pfaffenberger - Internet - adresář a slovník pojmů
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
ISBN : 80-7106-416-5
EAN : 9788071064169
Originál :Pocket Internet Directory and Dictionary
Překlad : RNDr. Jiří Čertík
Formát : 176 stran, 14,5x10,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Adresář obsahující více než 400 nejzajímavějších internetových adres roztříděných do jednotlivých skupin jako cestování, ekonomika, kultura, počítače, společnost nebo sport. Tištěná podoba adresáře i slovníku může posloužit k přípravě na návštěvu internetové kavárny a i zkušeným surfařům objevit nečekané klenoty v komplikovaném a nepřehledném světě internetu.

Bryanová J. - Zázrak života-vzrušující pohled na vývoj dítěte
Nakladatel :Junior Rok vydání :1995 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino -17 str. na tvrdém kartonu, vrstvený model ženských orgánů a plodu, Kniha stránku po stránce odhaluje tajemství zrodu a vývoje dítěte v matčině těle. Původní cena 210 Kč. Určeno pro děti či mládež.

BRYANT ROBYN,SIMARD CHRISTINE,SOLYOM CATHERINE - POHÁDKY NA DOBROU NOC /4 OBRÁZKOVÉ KNÍŽKY/ KRABIČKA S OUŠKEM
V kouzelné pohádkové krabičce čekají na děti čtyři pohádky na dobrou noc: Panáček na měsíci - Modřínek a kouzelná přikrývka - Chloupkův výlet na měsíc - Modřínek jde do postýlky. Vydavatel : FORTUNA LIBRI Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7321-484-5

BRYANT ROBYN,WERNER STEPHANIE - PŘÍBĚHY MALÝCH CHLUPÁČŮ /4 OBRÁZKOVÉ KNÍŽKY/ KRABIČKA S OUŠK
V kouzelné pohádkové krabičce čekají na děti čtyři příběhy o zvířátkách: Medvídek Nešika - Králík Modřínek - Mýval Šikulka - Klokánek Kapsička. Vydavatel : FORTUNA LIBRI Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7321-483-8

Bryant W. - Na hranici zákona
Odeon 1981

Bryant W. - Na hranici zákona
Nakladatel :Odeon Rok vydání :1981 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

Bryant Will - Na hranici zákona
Ocpl, 272 s. 1981 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky

Bryant Will - Na hranici zákona
1981 Odeon KČ, napsáno v jazyce: Česky

BRYANT Will - Na hranici zákona
Rok vydání :1981

BRYANT Will - Na hranici zákona
Rok vydání :1981 - plát.vazba 

Bryant Will - Na hranici zákona
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1981
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Bryant Will - Na hranici zákona
Nakladatelství (edice): Klub čtenářů Odeon
Rok vydání: 1981
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


BRYANTOVÁ Bonnie - Zimní prázdniny
Rok vydání :2004 - č.14, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Vánoční překvapení
Rok vydání :2004 - č.13, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Únos koní
Rok vydání :2005 - č.17, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Šampionka
Rok vydání :2001 - č.4, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Stáj v ohrožení
Rok vydání :2003 - č.7, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Soupeřky
Rok vydání :2005 - č.15, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Rodeo
Rok vydání :2004 - č.12, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Ranč
Rok vydání :2002 - č.6, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Pony klub
Rok vydání :2004 - č.11, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Nebezpečný terén
Rok vydání :2002 - č.5, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Nejisté vítězství
Rok vydání :2005 - č.16, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Jezdecký tábor
Rok vydání :2003 - č.10, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Jezdecká přehlídka
Rok vydání :2003 - č.8, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Hříbě
Rok vydání :2001 - č.3, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Dusot kopyt
Rok vydání :2003 - č.9, jako nové 

BRYANTOVÁ Bonnie - Dívky v sedlech 2-Láska ke koním
Rok vydání : 2001

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (14) ZIMNÍ PRÁZDNINY
Zimní prázdniny Dokážou členky klubu Dívek v sedlech přežít vánoční prázdniny, když je tráví odděleně? Stefi, Carol a Lisa jsou od doby, kdy založily klub Dívek v sedlech, nerozlučné. Proto jsou při pomyšlení, že o vánočních prázdninách nebudou spolu, trochu smutné. Ukáže se, že tyto prázdniny neproběhnou hladce ani u jdené z nich, zejména ne u Lisy. Hned první den ve stájích na ostrově San Marco ji postihne ostudný pád z koně. Jenže ve chvíli, kdy je její sebedůvěra na nejnižší úrovni, nebezpečná událost podrobí její jezdecké umění rozhodující zkoušce? a touha po chybějících kamarádkách z klubu se vystupňuje téměř k šílenství! Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-7218-483-0

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (34) TROUFALÉ PLÁNY
Holky ze stáje Borovicové údolí mají tentokrát plné ruce práce s Maxem, majitelem jízdárny. Točí se kolem něj divná reportérka Deborah, kvůli které jejich přítel vypadá dost ustaraně. Dívky to chtějí Maxovi usnadnit, a tak se všemožně snaží Deborah odlákat a najít mu pořádnou nevěstu. Jenomže nic není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá . Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7362-729-4

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (28) NÁROČNÁ ZKOUŠKA
Majitel stáje Borovicové údolí vyhlásil soutěž spojenou s vědomostním testem a mladí jezdci mají dva týdny na to, aby si prohloubili znalosti o koních. Stefi, Carol a Lisa toho znají opravdu hodně, ale klání se zúčastní mnoho členů ze všech jezdeckých klubů v okolí. Kdo nakonec získá největší počet bodů a zvítězí? Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 108 ISBN: 978-80-7362-552-8

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (29) KOVBOJSKÉ PRÁZDNINY
Začínají letní prázdniny a kamarádky z klubu Dívky v sedlech mají velké plány. Budou pracovat na farmě Horní louka a pomáhat s vedením dětského tábora. Děvčata se těší na spoustu legrace a nové koně. Vtom rodiče oznámí Lise, že ona s nimi pojede do Evropy! Nedá se nic dělat, kamarádky se musí rozloučit. Na všechny z nich však čekají super zážitky! Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 112 ISBN: 80-7362-599-3

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (31) OSLAVA NAROZENIN
Další pokračování oblíbené řady Dívky v sedlech a řeč se stočí nejenom na koně . Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 135 ISBN: 807362-674-7

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (32) DVOJČATA
Stevie si vždy ráda tropila žerty ze svých bratrů a nikdy si nedala ujít příležitost jim něco provést. Když bratr Alex vážně onemocní, Stevie se úplně promění: chce se stát dokonalou sestrou a všechen čas věnovat péči o sourozence. Kamarádky Carol a Lisa ji málem nepoznávají. Bude se Stevie ještě nějaká zábava? A bude vůbec mít čas na koně? Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 122 ISBN: 80-7362-678-5

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (30) DOBRÝ SKUTEK
Dívky v sedlech se připravují na Den díkůvzdání. Chtějí ho oslavit nějakým dobrým skutkem, a tak slíbí majiteli stáje Maxovi, který potřebuje nutně odcestovat, že se o koně postarají. Dokonce pro své svěřence připraví hostinu. Jeden z koní, milovaný Pepř, na kterém se kdysi učily jezdit, však onemocní. V krizové chvíli si dívky musí poradit samy . Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 132 ISBN: 80-7362-603-7

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (27) PŘEKVAPENÍ
Dívky ze stáje Borovicové údolí žijí dvěma událostmi - za odměnu pojedou na jezdecké závody do Washingtonu a jejich kamarádka Doroty, chovatelka koní, se má vdávat. Jejím vyvoleným je Nigel, člen britského jezdeckého týmu. Na soutěži se však kolegyně z Nigelovy skupiny zraní a on ji v příštích týdnech musí nahradit ve všech závodech. Jenže to by znamenalo, že svatba s Doroty se zruší! Když dívky vidí zoufalou kamarádku, vymyslí skvělý plán, jak zachránit svatbu i závody. Jen se o něm nikdo nesmí dozvědět předčasně . Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 102 ISBN: 978-80-7362-558-0

BRYANTOVÁ BONNIE - DÍVKY V SEDLECH (24) PŘÍZRAK
Další příběh ze známé řady o koních. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 103 ISBN: 80-7362-383-8

Bryars Gavin / Jeck Philip - Sinking of the titanic


Brych, Cihlář, Havel - Zlatá kniha rekordů
Nakladatel :Olympia Rok vydání :1987 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino -čb foto, všechny sporty

BRYCHTA IVAN,GOLA PETR - TABULKY A INFORMACE PRO DANĚ A PODNIKÁNÍ 2005
Pomůcka pro podnikatele. Vydavatel : ASPI a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 404 ISBN: 978-80-7357-342-3

Brychta/ Volf - Živé sklo
lam, 128 s., 98 obr., 12 vlep příl. 1977 Sntl, napsáno v jazyce: Česky

BRYCHTOVÁ Šárka - Planeta Země-zeměpis 6. a 7. roč. ZŠ
Rok vydání : 1997

BRYCZ PAVEL - SLONI MLČÍ
Kryštof je textařem reklamní agentury, jeho dívka učitelkou prvňáčků. Oba střídavě vypravují svůj společný příběh. Uprostřed ranného českého kapitalismu se snaží zachovat si svůj svět lásky, nezávislosti, vychutnávat poezii života a zachovávat jasnou hranici mezi existenční a existenciální složkou života. Novodobé bohémství přežívající v časech převrácených hodnotových žebříčků dokáže pohladit po duši. Vydavatel : HNĚVÍN Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 236 ISBN: 80-902651-5-4

BRYCZ PAVEL - MALÁ DOMŮ
Po úspěšném románu Patriarchátu dávno zašlá sláva, který byl oceněn Státní cenou za literaturu 2004, vychází další povídková kniha Pavla Brycze. Sám autor o ní říká, že jde o knihu kratochvilnou, a 8222 neklade si jiný cíl než svést dohromady na chvíli ty rozprášené a odváté sedmilháře od stolu štamgastů, kteří mi kdysi nahrazovali biják v hospodě U partyzána neboli U partíka . Sepsal jsem příběhy, jež mi kdysi vyprávěli v různých fázích podroušenosti, fanfarónství, šílenství, trpitelského lidství nebo černého humoru . 8220 Brycz ovšem není pouhý kronikář. Jeho příběhy o policistovi, který se stával psem, falešných hokejistech v národním týmu, o krásné Marylin schopné milovat jen trestance či Martinu Kulinovi, který to prostě se ženskýma neuměl, všechny tyto a další příběhy, jakkoliv možná někde zaslechnuté, se teprve Bryczovým vypravěčským talentem stávají literaturou. Z každého řádku je tak patrné, jak se autor baví těmi bizarními postavičkami z rodu hrabalovských pábitelů, jak jim rozumí a jak rád o nich vypráví. Vždyť oni jen chtějí žít . Vydavatel : HOST Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 176 ISBN: 80-7294-190-9

BRYCZ PAVEL - SVATÝ DÉMON
Příběh falešného mesiáše ze 17. století není klasickou historickou prózou, ale psychologickým podobenstvím o sociálních rolích, které jsou nám světem vnucovány, a ze kterých chceme vždy znovu a znovu vystoupit, abychom nakonec zjistili, že to lze jen za cenu sebezničení. Jde hlavně o drama setkání a symbiózy dvou mužů: Adama Jakobiho, charismatického psychopata, asociála, pudového člověka bez vyšší inteligence, který touží splynout s davem a být takzvaně normální, bez vracejících se výbuchů nekontrolovaného jednání, a Natana ze Lvova, slepého a nedoslýchavého mladého muže s křehkými kostmi a neduživým tělem, který, ač o šestnáct let mladší než Adam, by nikdy fyzicky nevydržel jeho šílený život. Z Natana se totiž stal pouhý mozek, který dnem i nocí spřádá plány, jak se postavit nad lidstvo, dát mu nový pořádek a moudře a spravedlivě vládnout. A je to právě geniální mrzák Natan, který pochopí, že musí angažovat tohoto živočišného blázna a psychopata, jenž se k němu přišel s důvěrou léčit ze svých poruch, aby ho světu předložil jako Proroka zvěstujícího Nový řád. Vydavatel : HOST Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 180 ISBN: 80-7294-296-1

BRYCZ PAVEL - MÉ ZTRACENÉ MĚSTO
Novela nositele Státní ceny za literaturu za úspěšný román Patriarchátu dávno zašlá sláva se odehrává převážně v hornickém Mostu, v době, kdy postupně odstřelované město sloužilo jako kulisa v mnoha válečných filmech. A mladé umírající vojáky hráli zdejší studenti. Jednoho z nich, jeho hledání lásky, přátelství i místa v životě, sledujeme od dětství až na pražskou FAMU. Novelu zaplňují i další postavy a postavičky 8211 matka hrdinova kamaráda s nenasytnou touhou po mužích, stárnoucí herečka, milující se jako Roxana i paní Bovaryová nebo hrdinův otec, který vede donkichotovský souboj s komunisty . Vydavatel : LISTEN Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-86526-33-1

BRYCZ PAVEL,ZIKOVÁ ŠÁRKA /ILUSTR./ - KOUZELNÝ SVĚT GABRIELY
Klasická knížka pro děti. Svižně napsaná, se spoustou fantastických nápadů. Gabriela slaví desáté narozeniny, ale na oslavu nedorazí ani jeden z pozvaných spolužáků. Gabriela svolává na jejich hlavu strašlivou pomstu všech živlů a věcí, které k ní zčistajasna zahovoří, aby jí ten hrozný čin rozmluvily. Gabriela začne s jejich pomocí živému i neživému světu naopak pomáhat. Pavel Brycz pozval v této knize děti na loď, která pod plachtami fantazie pluje k úžasnému cíli 8211 k porozumění. Kdo porozumí, může být přítel. Kdo je přítel, neničí. Má pochopení a umí mít rád. A že si umí parádně hrát už je samosebou. Rozjívené ilustrace akademické malířky Šárky Zikové (autorky, režisérky a výtvarnice řady animovaných filmů), která v současné době připravuje večerníčky podle Bryczova scénáře Dětský zvěřinec, text skvěle doplňují. Vydavatel : MEANDER Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 78 ISBN: 80-86283-47-X

BRYCZ PAVEL,ZIKOVÁ ŠÁRKA /ILUSTR./ - DĚTSKÝ ZVĚŘINEC
Třináct podivuhodných příběhů z oblíbených večerníčků. Haló, haló, neváhejte a vstupte do Dětského zvěřince! Není to škola, není to polepšovna ani zoologická zahrada. Je to neobyčejné místo, kam rodiče na čas posílají své děti, které se proměnily ve zvířátka. Zdá se vám, že je to podivné zařízení? Ale vůbec ne, všem se tu daří báječně a jsou naprosto spokojení. Nevěříte? Přesvědčte se sami! Příběhy Dětského zvěřince byly jako seriál vysílány s velkým ohlasem v Tu rádiu a v Rádiu pod polštář. Právě teď, koncem listopadu a začátkem prosince, běží i jako večerníček v České televizi. Příběhy namluvil M. Dejdar, hudbu složil V. Merta, režie J. Tyller. Výtvarnicí je Šárka Ziková, ilustrátorka stejnojmenné knihy. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 94 ISBN: 80-00-02102-7

BRYDEN Dean - Jak se pobavím s kartami. Patience, kouzla, hádání budoucnosti
Rok vydání :1992 - brož., 190 s. 

BRYDEN Dean - Jak se pobavím s kartami. Patience, kouzla, hádání budoucnosti
Rok vydání :1992 - brož., 190 s., velmi dobrý stav 

BRYDEN Dean - Jak se pobavím s kartami. Patience, kouzla, hádání budoucnosti
Rok vydání :1992 - brož., 190 s. 

BRYDEN Dean - Jak se pobavím s kartami
Rok vydání : 1992

Bryden, Dean - Jak se pobavím s kartami
Rok :1992

BRÝDOVÁ MONIKA - 100 A JEDEN NÁPAD NA ORIGINÁLNÍ TRIČKO
Patříte-li k těm, kteří se v oblékání rádi liší od ostatních, nabízí vám autorka této publikace více než sto nápadů na vytvoření originálního trička pomocí různých technik jako je bělení textilu, práce s barvami na hedvábí a na textil, obtiskování, malování, nanášení přes šablony, textilní aplikace, prostřihování, různé druhy batikování, využití snímatelných a také slunečních barev na textil. V závěru knihy nechybí hotové šablony, které stačí jen přenést a začít tvořit. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 104 ISBN: 80-251-0674-8

BRÝDOVÁ MONIKA - 100 A JEDNA BYTOVÁ DEKORACE VÝTVARNÉ TECHNIKY
Využijte nejrůznějších technik a materiálů k výzdobě svého domu či bytu! Zkušená autorka a lektorka výtvarných kurzů se s vámi podělí o stovku nápadů z vlastní dílny. S pomocí přehledných fotografických návodů, autorčiných dobrých tipů a rad si můžete vyrobit originální hodiny, rámečky, květináče, židle, věšáčky, obrázky, vázy, lampičky, prostírání a spoustu dalších praktických i dekorativních předmětů. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 122 ISBN: 78-80-251-1650-0

BRÝDOVÁ MONIKA - TWISTART KOUZLENÍ Z PAPÍRU / EDICE VÝTVARNÁ DÍLNA
Knížka TwistArt 8211 kouzlení z papíru vás seznámí s novým výtvarným materiálem 8211 kroucenými provázky TwistArt 8211 a se způsoby jejich tvůrčího využití, které je velmi široké. Společně s autorkou nahlédnete do tajů její dílny a ozdobíte si svůj byt mnoha druhy květin, uděláte si velikonoční či vánoční výzdobu, zhotovíte svým dětem zajímavé masky na karneval nebo ozdobíte své vlasy pěknou sponou. Na to vše lze TwistArt s úspěchem použít. Autorka na závěr přidává pár nápadů, které vás budou inspirovat k dalšímu tvoření. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 64 ISBN: 80-251-0162-2

BRÝDOVÁ MONIKA,JANKŮJ MONIKA - 52 NÁPADŮ NA KAŽDÝ TÝDEN V ROCE
Sedm osvědčených autorek pro vás vybralo to nejlepší ze svých nápadů pro každou roční dobu a příležitost. Díky zkušenostem z kurzů, které samy vedou, dokáží jednoduše vysvětlit i složitější postupy a provést vás rovněž obvyklými úskalími při tvorbě. Tam, kde nestačí slova vám pomohou názorné fotografie, které provázejí text krok za krokem. V knize naleznete nejrozmanitější výtvarné techniky z několika autorských dílen, na každý týden v roce jeden projekt a navíc jako bonus čtyři inspirace na závěr ročních období. Některé výrobky, které si zhotovíte, poslouží k praktickému využití, jiné k potěše oka, třeba jako doplňky vašeho interiéru. Vytvořte si originální dárky, dekorace či součásti šatníku, které pro vás společně připravily Monika Brýdová, Monika Jankůj, Hana Krejsová, Martina Molnárová, Helena Řeřábková, Zdena Sitarčíková a Jana Svobodová. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-251-0303-X

BRYKIN N. - Vykoupení - BRYKIN N.
Rok vydání :1962

BRYLA BOB,LONEY KEVIN - MISTROVSTVÍ V ORACLE DATABASE 11G
Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština ISBN: 80-251-2189-4

BRYNDA JIŘÍ - ŠPANĚLSKO-ČESKÝ PRÁVNICKÝ A EKONOMICKÝ SLOVNÍK
Tento dosud nejrozsáhlejší španělsko-český slovník z oblasti práva a ekonomie na našem trhu obsahuje na 50 000 výrazů a slovních spojení a 115 000 jejich českých ekvivalentů. Španělština je úředním jazykem ve 21 zemích světa, proto se autor musel vypořádat s rozdíly v právních systémech i lexikální různorodostí, takže slovník obsahuje významy evropské i americké španělštiny. Náplní slovníku je terminologie občanského, obchodního, pracovního, trestního, správního, finančního i mezinárodního práva včetně práva Evropské unie, a dále pojmy z vnitřního a mezinárodního obchodu, bankovnictví, pojišťovnictví, účetnictví, dopravy, marketingu a reklamy. Nedílnou součástí díla je všeobecná slovní zásoba a ustálené výrazy používané v současné politice a žurnalistice. Slovník je určen pro překladatele a tlumočníky, právníky, úředníky veřejné správy, manažery, obchodníky, ekonomy, studenty a učitele, ale i pro širokou veřejnost, která přichází do styku s odbornou španělštinou. Vydavatel : LINDE Praha a.s. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 704 ISBN: 978-80-7201-669-3

BRYNDOVÁ JANA - ANI RYBA ANI RAK
Humorně laděný příběh dvou žen, které se neznají, a přitom si jsou tak podobné. Obě se pravidelně přicházejí radit ke kartářce 8211 o svém životě a hlavně o svých partnerech, kteří ne vždy splňují jejich touhy a přání. Ve chvíli, kdy to čekají nejméně, vytáhne své karty osud - když to nejméně čekají, svede je náhoda dohromady . Vydavatel : MOTTO Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 146 ISBN: 978-80-7246-429-6

BRYNSOV Valerij - Ohnivý anděl
Rok vydání : 1925

BRYSON Bill - The Lost continent
Rok vydání : 1992 Poznámka :hardbeck

BRYSON BILL - STRUČNÁ HISTORIE TÉMĚŘ VŠEHO
Bill Bryson, který byl dosud známý především jako autor skvělých cestopisů, vydal nyní tuto knihu, v níž poutavým způsobem přibližuje všechny hlavní vědecké objevy posledních několika set let. Kniha se čte jako detektivka, je těžké jí odložit a čtenář s napětím čeká, co se dozví v každé další kapitole. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 504 ISBN: 80-7205-181-4

BRYSON John - Evil Angels
Rok vydání : 1988 Poznámka :paperback

BRYŠOVÁ Věra a kol. - Základy klinické genetiky pro studující 4. ročníku lékařské fakulty
Rok vydání :1995 - A4, brož., 91 s. 

Brzák Fr., laštovka E., Teklý Vr. - Stavba kanoí a kajaků
Vydavatel : Sportovní a turistické nakl., Praha Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 140

BRZÁKOVÁ Pavlína - Goromomo Goroló
Rok vydání : 1996 Poznámka :A6

BRZÁKOVÁ PAVLÍNA - CO PŘINÁŠÍ VÍTR
Hlavní hrdinkou baladické knihy je poutnice, která prochází krajinami a nachází vlastnosti a zákonitosti, které jsou společné všem lidem na světě. Poutnice jde ze země do země, aby objevila, v čem jsou si lidské duše podobné. Prostřednictvím řady různorodých pověstí, legend a bajek může tak čtenář navštívit například Indii, Čínu, Peru nebo Kubu. Součástí knihy je CD obsahující originální autorské čtení, které vychází z pořadu stanice Vltava - Ranní úvahy. Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 114 ISBN: 80-7281-233-5

BRZÁKOVÁ PAVLÍNA - DVA SVĚTY
Kniha Dva světy vznikla jako volné pokračování románu Dědeček Oge 8211 učení sibiřského šamana. Zatímco první díl byl inspirován příběhem, který autorka zaznamenala v několika verzích jako vyprávění o životě šamana Ogeho na sibiřské řece Podkamenné Tunguzce, díl druhý je částečně jakousi výpovědí o šamanských centrech v jihosibiřské republice Tuva. Přestože se jednotlivé děje odehrávají na různých místech, v časové rovině na sebe navazují. V knize Dědeček Oge je zachycen násilný přechod od rodové kočovné společnosti k socialismu a vyvrácení evencké tradice a kultury, kniha Dva světy je věnována pátrání po skutečné duchovnosti v současném světě, již se snaží postihnout Ogeho následovník Kuktyče. Ten se v první polovině 90. Let vypraví do vzdálené republiky Tuva, kde probíhá národní obrození a renesance šamanismu, aby zde ve třech šamanských centrech v hlavním městě Kyzylu nalezl moudrost, které se dotkl díky šamanovi Ogemu. Jeho cesta ho zavede i na tajemné místo v Sajanských horách, do skal Ortaa-Sargol . Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 236 ISBN: 80-7281-370-4

BRZÁKOVÁ PAVLÍNA - DĚDEČEK OGE
Baladicky laděný příběh o životě posledního eveneckého šamana, jenž přibližně v letech 1920-1990 žil v tunguzské tajze, vznikl na základě vzpomínek pamětníků. Česká etnoložka sebrala unikátní materiál při svých opakovaných pobytech mezi Evenky v oblasti řeky Podkamenné Tunguzky v letech 1992-2001. Podařilo se jí na základě získaného materiálu vytvořit sugestivní životní příběh posledního místního šamana, přírodního léčitele, jehož umění zaniklo s příchodem Rusů, kteří tradiční šamanské umění striktně zakázali a stíhali. Ve vyvážené kompozici seznamuje autorka čtenáře s podstatou šamanismu, s řadou sibiřských moudrostí a mýtů, ovlivňujících život Evenků od narození do smrti. Nevyhýbá se ani tragickým změnám, které Evenkům přinesla sovětská vláda v podobě drastického zpřetrhání vazeb na původní kulturní zázemí a především v alkoholismu, jehož důsledkem bylo zdecimování většiny původního obyvatelstva. Zajímavá a vyvážená knížka, v níž autorka nenásilným a umělecky působivým způsobem skloubila minulost s přítomností a realitu s mýtem. Autorka je známá etnoložka a šéfredaktorka časopisu Regenerace. Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 258 ISBN: 80-7281-171-1

BRZÁKOVÁ PAVLÍNA - KVĚTA FIALOVÁ
Každý člověk touží po štěstí. Ale co je dobré a co špatné? Člověk je prázdnota. Čím se naplníš, tím jsi. Vyjdeš do ulic, máš v sobě negaci, třeba kvůli malým botám. Nějakou hovadinou se naplníš a všechno nádherné najednou přebiješ nějakou blbostí. A když potkáš něco krásného, pluješ jako na oblaku štěstí! V posledních letech chodím často k nemocným nebo do domovů duchodců a povídám si s nimi o životě. Lidé mi věří. Vidí a cítí, že to, co říkám, není vymyšlené. Je něco jiného, když někomu řeknete recept, a něco jiného, když mu přinesete koláč. Jde o pozitivní pohled na bytí, který mi pomáhá a kterým se řídím. A může se jím řídit každý člověk. Štestí je totiž volba. Tady a teď. Ať jsou šťastny všechny bytosti! To přeje vám i sobě Květa Fialová. Vydavatel : EMINENT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-7281-391-9

BRZÁKOVÁ PAVLÍNA,SMOLÍK ROBERT /ILUSTR./ - HELINDA A KLEKÁNICE
Polednici zná kdekdo, ale o Klekánici se toho ví jen málo. Objevuje se krátce před setměním a neposedné děti, které tou dobou ještě nejsou doma, strčí do pytle a nese pryč. Odkud přichází? Kde bydlí? A co se stane s těmi, které popadne? Tohle tajemství odhalila malá holčička Helinda, když nechtěně zůstala dlouho venku. Podaří se jí od Klekánice utéci a vrátit se domů? Čeká ji nebezpečné dobrodružství, plné kouzel a neobvyklých přátelství . Vydavatel : LABYRINT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 56 ISBN: 80-86803-15-9

BRZOBOHATÁ JANA,ČERVENÝ ANTONÍN - ČLOVĚK JAKO VÍCEÚROVŇOVÁ BYTOST
Autoři nabízí ve své knize možnost jiného pohledu na člověka, který má pomoci na cestě hledání a duchovního zrání. Příručka je reakcí na zvýšenou potřebu lidí poznat svoji duchovní podstatu. Obsahuje návod na porozumění automatických kreseb jako výsledku osobní analýzy. Vydavatel : AGAPE Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 180 ISBN: 80-239-1837-0

Brzobohatá Staněk - - Duchovní vývoj lidstva
Anotace : hodnocení a kritika mocenských systémů ať již ateistických nebo církevních a snaha o nalezení přijatelnějšího řešení
Vyšlo : 17.04.2002
Počet stran : 116
Nakladatelství : Agape 2002

Brzobohatá V. - Přírodní kosmetika
KMa 2003

Brzobohatá/ Červený - Člověkjako víceúrovňová bytost zachycená automatickou kresbou
1997 Agape, napsáno v jazyce: Česky

BRZOBOHATÝ/ DRKAL - Karolínský katastr slezský
Rok vydání : 1972 Poznámka :sv.1

BRZOBOHATÝ/ DRKAL - Karolínský katastr slezský
Rok vydání : 1973 Poznámka :sv.2

Brzoň F. ,Rychetský J. - Chlapec s arnykou
Vydavatel : Jihočeské nakladatelství České Budějovice Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 174

BRZOŇ František/ RYCHETSKÝ Jiří - Chlapec s arnykou
Rok vydání :1983 - plát.vazba,  

Brzoň, František a Jiří Rychetský - Chlapec s arnykou
kronika dětství světového antropologa Aleše Hrdličky Rok :1983

Brzoň-Rychetský - Chlapec s arnykou (A. Hrdlička)
Nakladatel :Jihočeské nakladatelství Rok vydání :1983 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -kronika dětství svět. antropologa A. Hrdličky

BRZOZA MALGORZATA - NUMEROLOGIE JMEN XXI.STOLETÍ
Chcete vědět, jestli se k vám bude hodit partnerovo příjmení, nebo zvolit pro své dítě nejkrásnější jméno? Zkušená numeroložka vám zasvěceně poradí. Vydavatel : ALPRESS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 515 ISBN: 80-7362-255-6

BTONTE CHARLOTTE - JANE EYRE /OXFORD BOOKWARMS LIBRARY 6 + 3CD/
Zjednodušená četba - kniha + audio CD. Jane Eyre is alone in the world. Disliked by her aunt s family, she is sent away to school. Here she learns that a young girl, with neither money nor family to support her, can expect little from the world. She survives, but she wants more from life than simply to survive: she wants respect, and love. When she goes to work for Mr Rochester, she hopes she has found both at once. But the sound of strange laughter, late at night, behind a locked door, warns her that her troubles are only beginning . . Vydavatel : OXFORD UNIVERSITY PRESS Jazyk: Angličtina ISBN: 0-19-423736-2

Buarque Chico - Budapešť
Vydavatel : Torst, Praha Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 186

Bubakoff Max - Okolnosti smrti S.H.
Nakladatelství (edice): Netopejr
Rok vydání: 2005
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


BUBAKOFF MAX,RENATA W - LUCKY BOY /KOMIKS/
Nakladatelství Netopejr dává často šanci novým českým autorům. Tentokrát vsadilo na drsně vyhlížejícího autora drsných kriminálek Maxe Bubakoffa podstatně méně drsně vyhlížející kreslířku Renatu W. Ti spolu stvořili tarantinovský (i když se sám autor spíš odvolává na Elmore Leonarda) příběh o gaunerech v Čechách . Sledujeme osudy policajtů, malých grázlů, vietnamských gangů, tajných agentů, profesionálních (skoro) zabíjáků i zcela neprofesionálních magorů a sledujeme, jak se jejich linie protínají a směřují k finální konfrontaci. Svět Maxe Bubakoffa je dost nelítostné místo, kde slušňáci nemají žádnou šanci. Kde žijí jen hajzlové. Prostě, je to komiks ze života. Vydavatel : NETOPEJR Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština ISBN: 80-87044-13-1

BUBÁK JOZEF - JOZEF BUBÁK
Monografie malíře Jozefa Bubáka. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 565 ISBN: 80-970109-0-4

Bubák Oldřich - Ve stínu Everestu
Nakladatelství (edice): Metafora
Rok vydání: 2006
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 375
Poznámka ke knize: - vazba plátěná
Doplňující údaje: Aneb růženec vidění, vjemů, pocitů, zkušeností a poznání dobrodruha.


Bubelová Lila - U staroušků
Jak žili a byli, dětem vypravuje . 59 stran, III. vydání, obálka Josef Lada, původní brož 16°, stav velmi dobrý Vydavatel : Čes. Červený kříž Rok vydání :

BUBELOVÁ Lila - Cyrla
Rok vydání :1927 - A6 

Bubelová Lila - Schody do nebes
Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 112

Bubelová Lila - Slečna Pusta-z repertoáru MDP
Obr, 80 s. 1940 Neubert, napsáno v jazyce: Česky

BUBEN Milan - Heraldika
Rok vydání : 1986 Poznámka :OKO sv. 67

Buben Milan - Heraldika
320 s. 1986 Albatros OKO, napsáno v jazyce: Česky

Buben Milan M. - Rytířský řád křižovníků s červenou hvězdou
Obr, 68 s., 12 s. obr příl. 1996 Rytíř řád, napsáno v jazyce: Česky

BUBEN MILAN M. - ENC.ŘÁDŮ A KONGREGACÍ V ČESKÝCH ZEMÍCH I.DÍL
První z plánovaných pěti svazků nese podtitul Rytířské řády a křížovníci. Po úvodní kapitole o vzniku a vývoji řádového života další stati sledují dějiny (světové i české), organizaci a strukturu, oděv, duchovní patrony, řádové světce, papeže, české a moravské biskupy, kulturní a historický přínos atd. a přehledy nejvyšších představitelů (u nás i ve světě), a to i dalších, v názvu neuvedených, včetně nekanonických řádů. Vydavatel : LIBRI Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 216 ISBN: 80-7277-085-3

BUBEN MILAN,BUBNOVÁ JULIE - HERALDIKA EDICE OKO /CD-ROM/ KVÍZOVÁ SOUTĚŽ PRO CELOU RODINU
Titul z oblíbené řady OKO, tentokrát na CD-ROM pro PC. Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština

BUBEN RADEK, SOMOGYI PETR - BOLÍVIE STRUČNÁ HISTORIE STÁTŮ
Bolívie, jediný čistě vnitrozemský stát Ameriky bez vlastního přístupu k moři, země proslulá dnes vládou kontroverzního prezidenta Eva Moralese a zároveň notoricky známá svými neustálými převraty, které ani historikové nedokázali spočítat. V pozornosti autorů je ale i ekonomický vývoj této snad nejbohatší země světa, sedící kdysi doslova na horách stříbra (financovalo Habsburky v 16. a 17. století), poté cínu a dnes hlavně zemního plynu a přitom (vedle Haiti) paradoxně nejchudší na kontinentu. Vydavatel : LIBRI Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-7277-423-4

Buben Vl. - Studie o moderní franštině
Jednota čs.matematiků 1938

BUBEN Vladimír - Francouzsko-český a česko-francouzský slovník
Rok vydání : 1972 Poznámka :oba díly, bezv stav

Buben Vladimír - Česko-francouzský a francouzsko-český slovník-část francouzsko česká
Ocpl, 662 s. 1968 SPN, napsáno v jazyce: Česky

Buben,Pover,Stehlík - Slovník francouzsko-český a česko-francouzský
Kvasničla a Hampl ( 1930 )

Buben/Bubnová/ Hořejší - Francouzsko-český a česko-francouzský slovník
plast, 1240 s. 1961 SPN, napsáno v jazyce: Česky

Bubenečský S. - Sokolské povídky. Drobné vzpomínky a povídky ze života sokolských žáků.
Nakladatel :vl. Rok vydání :1925 Stav knihy :horší stav Vazba :brožovaná -MF, 64 str.

BUBENÍČKOVÁ-KUTHANOVÁ Milena - Vybledlá fotografie
Rok vydání : 1991 Poznámka : brož.

Bubeník A., Zenger Z. M. - Za zvěří a rybami po Československu
Vydavatel : Čedok, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 61

BUBENÍK František, ZINDULKA Ondřej - Matematika 1
Rok vydání : 2005 Poznámka :A4

BUBENÍKOVÁ, VACHALOVSKÁ - Alfréd Lujdvigovič Bém
Rok vydání : 1995 Poznámka :brožovaná

Buběnnov Michail - Bílá bříza
ob. O. Menhart 1949 ELK, napsáno v jazyce: Česky

BUBER MARTIN - TEMNOTA BOŽÍ /EDICE KRYSTAL SV.1/
Martin Buber, jeden z největších judaisticky orientovaných náboženských myslitelů minulého století, zaujal naši veřejnost již před lety svou knihou Já a Ty. V předkládaném eseji se zamýšlí v duchu své personalistické filosofie nad vztahem člověka k Bohu a staví se polemicky k dobovým myšlenkovým proudům, např. k Jungovi či Heideggerovi. Výsledky svého uvažování vykládá jasným, pro každého vzdělance přístupným jazykem. Vydavatel : VYŠEHRAD s.r.o. Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 171 ISBN: 80-7021-515-1

BUBER Martin - On Judaism
Rok vydání :1995 - like new 

Buber Martin - Problém člověka
159 stran, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Kalich Rok vydání : 1997

Buberle Miroslav - Kantořina - těžká dřina
Nakladatelství (edice): Fragment
Rok vydání: 2005
Ilustrace/foto: Frýba B. čb
Počet číslovaných stran: 190
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Kniha plná srandy o vážných problémech současného kantora


BUBERLE MIROSLAV,ČERVENKOVÁ BARBORA - PEKLO S PRINCEZNOU
Komediální pohádka o princezně, která se nechtěla vdávat, a královské lsti, která vyvolala hněv samotného Lucifera a rozpoutala peklo v pekle i na zemi . Co se stane, když si princezna Aneta nechce vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, nebo válka? Bude legrace! Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-242-2402-2

Buberle, Miroslav - Panic je nanic
Rok :2006

BUBEROVÁ-NEUMANNOVÁ M. - Kafkova přítelkyně Milena
Rok vydání : 1992

Buberová-Neumannová M. - Kafkova přítelkyně Milena
MF 1992

BUBEROVÁ-NEUMANNOVÁ Margarete - Kafkova přítelkyně Milena
Rok vydání :1992 - brož., 232 s. 

BUBIK Rudolf - Skutky apoštolské. Slavné dědictví Božího lidu a jak z něj čerpat
Rok vydání :2005

BUBÍK TOMÁŠ - FILOSOFICKY O SPRAVEDLNOSTI
Autor publikace se zaměřil na reflexi dvou pojetí spravedlnosti, platónského a biblického, z nichž první je filosofické a druhé náboženské. Obě se historicky navzájem ovlivňovaly a podstatně určovaly přemýšlení o spravedlivé společnosti a pojetí spravedlivého života. Vycházejí sice z odlišných tradic, avšak měly zásadní význam pro formování evropského právního i mravního vědomí. Z kritické analýzy těchto dvou pojetí spravedlnosti je patrné, jak autor naznačuje, že pouhá legalita společenskou stabilitu nepřináší. Spoléhání se na systém je sice nezbytné, ale kromě toho se ukazuje jako stejně důležité položit důraz na mravní osobnost jedince. Bez intelektuálně-mravních elit se podle něj neobejde ani demokratická politika. Stejně tak považuje za důležitý důraz na absolutní, metafyzickou spravedlnost, na vědomí, že spravedlnost je něco nepodmíněného, co lze uchopit spíš intuitivně než čistě racionálně. Klade také důraz na skutečnost, že spravedlnost se historicky ani věcně nevztahuje pouze k právu a k rozumu, ale že se dějinně utvářela rovněž jako výsledek 8222 nereciprocity 8220 motivované citem. Spravedlnost racionálně-technická může proto klást v rámci společnosti pouze minimální cíle. Ty je pak nezbytné trvale překračovat zejména citem pro spravedlnost. Vydavatel : UNIVERZITA PARDUBICE 2007 Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 156 ISBN: 978-80-7395-029-3

BUBÍKOVÁ MÍŠA - PLYŠÁCI Z CHLUPATÝCH DRÁTKŮ A BAMBULEK
* Vyrobte si pěkná plyšová zvířátka, květiny nebo postavičky z plyšových tyčinek a bambulek. * Více než 20 rozmanitých nápadů i s podrobným návodem a fotografiemi. * Kniha je určena všem tvořivým dětem, které si chtějí vytvořit pěknou hračku na hraní nebo chtějí vlastnoručně vyrobit pěkný dárek pro své rodiče či kamarády. * Kniha pomáhá rozvíjet dětskou tvořivost a fantazii. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 40 ISBN: 80-251-1160-1

BUBÍLKOVÁ Z./ ŚIMEK M. - Politici nevyhynou..ale snažit se o to musíme
Rok vydání :1997 - il. Hrdý Michal 

Bubílková Z. - Politici v presu
F 1 1994 Praha

BUBÍLKOVÁ Z./ ČERNÝ O. - Co týden (ne)dal
Rok vydání :1993

BUBÍLKOVÁ Z./ ČERNÝ O. - Co týden (ne)dal
Rok vydání :1993

Bubílková Zuzana - Politici v pressu
1994 F-1/K, napsáno v jazyce: Česky

BUBÍLKOVÁ Zuzana - Politici v pressu
Rok vydání :1994 - brož., 176 s. 

BUBÍLKOVÁ Zuzana - Politici v pressu
Rok vydání :1994 - brož., 176 s. 

Bubílková Zuzana - Co kamery neviděly
1993 NLN, napsáno v jazyce: Česky

Bubílková Zuzana - Celebrity
Nakladatelství (edice): Šulc - Švarc
Rok vydání: 2008
Počet číslovaných stran: 253
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno stav velmi dobrý


BUBÍLKOVÁ Zuzana - Co kamery neviděly
Rok vydání :1993

BUBÍLKOVÁ ZUZANA - CELEBRITY
Denně se někdo stane celebritou. Většina o tom pouze sní, zatímco celebrity denně pracují na tom, aby se o nich vědělo. Lidé je za to zbožňují i zatracují. Tento boj slávy s bezvýznamností nemá vítěze 8211 jen poražené 8230 Z toho má strach moderátorka Klára Fišerová. Vystupuje se svým uměleckým partnerem v úspěšné televizní show, ale po oslnivém úspěchu přichází zákeřná choroba. Zástupy obdivovatelů se rázem vytratí a Klára se snaží ve střízlivých barvách všedního života začít znovu. Tento novinářsky pojatý román prozrazuje řadu autobiografických prvků a autorka ho psala s poznáním, že nejtěžší životní překážky musí člověk překonávat sám v sobě. Pro hrdiny showbyznysu platí: světská sláva - polní tráva, ale televizní moderátorka Klára Fišerová jde svou vlastní cestou . Vydavatel : ŠULC-ŠVARC Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-7244-230-0

Bubílková Zuzana - Co kamery neviděly
Nakladatelství (edice): lidové noviny
Rok vydání: 1993
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 183
Poznámka ke knize: - vazba měkká


Bubílková Zuzana, Černý Ota - Co týden (ne)dal
Nakladatelství (edice): lidové noviny
Rok vydání: 1993
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 196
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


BUBÍLKOVÁ Zuzana, ŠIMEK Miloslav - Politika škodí zdraví
Rok vydání : 2003

BUBÍLKOVÁ Zuzana, ŠIMEK Miloslav - Politická záchytka
Rok vydání : 1999

BUBÍLKOVÁ Zuzana, ŠIMEK Miloslav - Politická kámasutra
Rok vydání : 1998

BUBÍLKOVÁ Zuzana, ŠIMEK Miloslav - Politické mraveniště
Rok vydání : 2000

Bubílková Zuzana, Šimek Miloslav - Politická záchytka
Nakladatelství (edice): Šulc a spol.
Rok vydání: 1999
Ilustrace/foto: ilustrace
Počet číslovaných stran: 283
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Bubílková Zuzana, Šimek Miloslav - Politické mraveniště aneb Samý Pytlík, žádný Ferda
Nakladatelství (edice): Šulc a spol.
Rok vydání: 2000
Ilustrace/foto: Hrdý M. čb
Počet číslovaných stran: 282
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: knihovna Divadla Jiřího Grossmanna


Bubílková Zuzana, Šimek Miloslav - Politická kámasútra, aneb polibte si preference
Nakladatelství (edice): Šulc a spol.
Rok vydání: 1998
Ilustrace/foto: Hrdý M. čb
Počet číslovaných stran: 269
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Knihovna divadla Jiřího Grossmanna


Bubílková Zuzana, Šimek Miloslav - Politická záchytka
Nakladatelství (edice): Šulc a spol.
Rok vydání: 1999
Ilustrace/foto: ilustrace
Počet číslovaných stran: 283
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý


Bubílková Zuzana, Šimek Miloslav - Politici nevyhynou, ale snažit se o to musíme
Nakladatelství (edice): Šulc a spol.
Rok vydání: 1997
Ilustrace/foto: Hrdý M.
Počet číslovaných stran: 283
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Originály z kufříku Šimka a Bubílkové


BUBÍLKOVÁ Zuzana/ŠIMEK Miroslav - Politická záchytka aneb S politiky do němoty
Rok vydání :1999 - il. M.Hrdý 

Bubílková, Zuzana - Politici v pressu
Rok :1994

Bubílková, Zuzana a Miloslav Šimek - Politici nevyhynou
Rok :1997

BUBÍLKOVÁ/ ČERNÝ - Co týden (ne)dal
Rok vydání : 1993 Poznámka : brož.

Bubílková/ Černý - Co týden
ne 1993 NLN, napsáno v jazyce: Česky

Bubílková/Černý - Co týden
ne 1993 NLN, napsáno v jazyce: Česky

BUBJONNOV Michail - Loď smrti
Rok vydání : 1957 Poznámka :A6

Bubla Jiří - Zaostřeno na Singapur
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1977 Jazyk: Čeština Počet stran: 192

Bubla, Jiří - Zaostřeno na Singapur
Orbis, edice Cesty, v knížce signatura z knihovny, jinak pěkná Rok :1977

BUBLIČENKO M.M. - JAK SE BRÁNIT PSYCHICKÉ MANIPULACI
Kniha rozebírá podstatu manipulace lidské psychiky a uvádí množství metod, jak se jí bránit. Naše okolí nás neustále ovlivňuje. Současnou společnost můžeme bez zaváhání charakterizovat jako společnost masového informačního spotřebitele. Manipulace s informacemi je jednou z nejdůležitějších podmínek žádoucího globálního vývoje. Na osobní úrovni platí, že lidské slovo má obrovskou moc: vyslat příkaz, vsugerovat, psychicky ovlivnit. Kromě toho je zde od-nepaměti sugestivní moc víry, magie či kletby. Je dobré pochopit principy všech těchto jevů a naučit se s nimi žít tak, abychom nepřicházeli o svou vlastní sílu a svo-bodnou vůli. Vydavatel : EUGENIKA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-8100-056-0

BUBLÍK Ladislav - Páteř-z deníku neznámého brigádníka
Rok vydání : 1963 Poznámka : 1. vyd.

Bubník Karel - V temnotách bludu
Ppl, 286 s. 1884 Lauermann, napsáno v jazyce: Česky

Bubnová/ Hořejší - Francouzsko-český a česko-francouzský slovník
plast, 1240 s. 1961 SPN, napsáno v jazyce: Česky

BUBNOVÁ/HOŘEJŠÍ - Francouzsko-český slovník
Rok vydání : 1961 Poznámka :2 sv.

BUBNYS Vytautas - Arberon
Rok vydání :1981 - il.M.Disman 

BUCAROVÁ Annabella - Pravda o amerických diplomatech
Rok vydání : 1949

BUCAY JORGE, SALINASOVÁ SILVIA - MILUJTE SE S OTEVŘENÝMA OČIMA
Kvůli omylu na serveru s elektronickou poštou došlo k náhodnému setkání jednoho muže a jedné ženy. Roberto je svobodný mladík, záletník zvyklý na pohodlný život, z něhož ho vytrhnou emaily o lásce a partnerství 8211 bůhvíjak zatoulané 8211 jež si mezi sebou vyměňují dva psychoterapeuti. Roberto je postupně pohlcován jejich příběhem, až se stane jeho součástí. Román o psychologii lásky, který odkrývá, co ve vztazích hledáme, proč se nám rozpadají a co můžeme udělat pro to, abychom si lásku udrželi. Celosvětově prodáno přes 2 milióny výtisků! Vydavatel : ALBATROS Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 240 ISBN: 80-00-02270-3

BUCCI Mario - Giotto
Rok vydání : 1968 Poznámka :angl.

Buch H.Ch. - Nezávislost San Dominga
Nakladatel :Panorama Rok vydání :1981 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -edice Stopy, fakta, svědectví, čb příloha

Buch Hans Christoph - Nezávislost San Dominga
Nakladatelství (edice): Panorama
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: reprodukce
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití


Buchan J. - The Thirty-Nine Stemps
Penguin 1994

Buchan John - Pod tíhou tajemna
il. J. Goth 1928 Sfinx, napsáno v jazyce: Česky

BUCHAN John - Spiklenci
Rok vydání :1932

Buchanan Heather - George and Matilda Mouse and the Dolls House
A4, lam, nestr., il. aut. 1990 Guild, napsáno v jazyce: English

BUCHANAN Thomas G. - Kto zavraždil Kennedyho?
Rok vydání :1964 - brož., 195 s., slovensky 

Buchanan/ Hawkes/ Henbest a kol - Jak se to dělá?
pv, 448 s., bar fot a ilustr. 1996 Reader s Digest, napsáno v jazyce: Česky

BUCHANOVÁ ELIZABETH - POMSTA ŽENY STŘEDNÍHO VĚKU
Začátek románu zkušené britské spisovatelky ženské literatury je jako vystřižený z běžné reality. Rose Lloydovou, ženu ve středním věku, která žije pokojně s dvěma odrostlými dětmi a manželem v rodinném domě a stará se o zahrádku, její manžel zčistajasna opustí kvůli mladší milence, z níž se vyklube Rosina kolegyně a kamarádka. Co nastane v duši ženy, která zůstane ze dne na den najednou opuštěná ve svém domnělém domově? Začne přemýšlet o muži, s kterým má děti a s kterým prožila jistou dobu života, jako o cizím člověku, jehož asi nikdy dobře nepoznala. Přemýšlí o tom, čím chtěla být, než se se svým mužem potkala a musela své volby přizpůsobit těm jeho. A začne hledat nový smysl života 8230 . Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 336 ISBN: 80-257-0039-6

Buchar J.,Drobník Jar. - Život
MF 1987

BUCHAR Jan - Bylo hůř a lidi nechválili
Rok vydání :1984 - dřevoryty Z.Táborská 

Buchar, Drobník, Hadač - Život
Nakladatel :mf Rok vydání :1987 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -VF, 480 stran, mnoho čb a bar il, Uspořádané poznatky o životě, odpovědi na otázky, Z obsahu: Energie pro život, biologie, buňky, živočichové, rostliny, houby, člověk,

Buchar/Drobník/Hadač a kol - Život
A4, Ocpl, 480 s. , il Absolon, Kulhánek ad. 1987 MF Orbis pictus, napsáno v jazyce: Česky

BUCHAROVIČ STANISLAV - ZÁHADY A MYSTÉRIA KARLOVARSKA
Obrazový průvodce po posvátných a magických místech požehnaného kraje okolo Karlových Varů nám přiblíží kouzlo těchto oáz. Vydavatel : Nakladatelství MH Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 92 ISBN: 80-903023-5-1

BUCHAROVIČ STANISLAV - SLAVNÍ NÁVŠTĚVNÍCI KARLOVÝCH VARŮ
Kniha uvádí základní informace o karlovarských pobytech 55 osobností (od Karla IV. po Vladimíra Párala) v období 600 let. Vydavatel : Nakladatelství MH Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 116 ISBN: 80-86720-04-7

BUCHEISTER Patt - Pronásledována láskou
Rok vydání :1992 - A6,brož. 

BUCHER Br. - Das Kunsthandwerk
Rok vydání : 1874 Poznámka :A4+++

BUCHHEIM Lothar-Günter - Ponorka
Rok vydání :1991

BUCHHEIM Lothar-Günther - Ponorka
Rok vydání :1991

Buchholtz Johannes - Dům doktora Maltha
1948 ELK, napsáno v jazyce: Česky

BUCHHOLTZ Johannes - Dům doktora Maltha
Rok vydání :1948

BUCHHOLTZ Johannes - Dům doktora Maltha
Rok vydání :1948

BUCHHOLTZ Johannes - Dům doktora Maltha
Rok vydání :1948

BUCHHOLTZ Johannes - Dům doktora Maltha
Rok vydání :1948 - pošk.obal 

BUCHHOLTZ Johannes - Dům doktora Maltha
Rok vydání :1948

Buchholtz Johannes - Dům doktora Maltha
Nakladatelství (edice): elk
Rok vydání: 1948
Počet číslovaných stran: 246
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


Buchholz Johannes - Dům doktora Maltha
1948 ELK, napsáno v jazyce: Česky

Buchlovan B.B. - Zlatá Kaplička nad Vltavou
Šmidt 1948

Buchlovan B.B. - Knižní ilustrace Adolfa Kašpara
Šmidt 1942, pův.brož volně ložená v deskách

BUCHLOVAN Bedřich Beneš - Besídky o básnících
Rok vydání : 1930

BUCHLOVAN Bedřich Beneš - Knižní ilustrace Adolfa Kašpara
Rok vydání : 1942 Poznámka :vč. přebalu

BUCHLOVAN Bedřich Beneš, HEŘMAN Jiří - Buchlovská knížka
Rok vydání : 1934 Poznámka :orig. brož.

Buchlovan Beneš Bedřich - Zázračná planeta
Povídky o českých malířích . , 156 stran, původní vazba poloplátěná 4°, velmi dobrý stav, vazba na hranách opotřebena Vydavatel : Vilém Šmidt, Praha Rok vydání : 1946

Buchlovan Beneš Bedřich - Jáchym, tovaryš houslařský, na zkušené
Edice Kytice, 500 výtisků, kresby a obálka Karel Svolinský, 69 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : V. Šmidt, Praha Rok vydání : 1942

Buchlovan Beneš Bedřich - Knižní ilustrace Adolfa Kašpara
Rukověť milovníka knih I., Monografie, soupisy, příručky o knihách a lidech kolem nich . , 49 stran, původní vazba s opotřebenou obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Vilém Šmidt Rok vydání : 1942

Buchlovan Beneš Bedřich - Knižní ilustrace Adolfa Kašpara
edice Rukověť milovníka knih - Monografie, soupisy, příručky o knihách a lidech kolem nich svazek 1. Vydavatel : Vilém Šmidt, Praha Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 50

Buchlovan Beneš Bedřich - Knižní ilustrace Adolfa Kašpara
49 stran, pololátěná původní vazba 8°, stav velmi dobrý, vazba ve hřbetě opotřebena Vydavatel : Vilém Šmidt, Praha Rok vydání : 1942

Buchner - Hudební automaty
Teorie a systematika, idiofony, aerofony, androidy, chordofony velmi zdařilá dosud nepřekonaná publikace pro všechny milovníky a sběratele hracích hudebních automatů.295 stran, hlubotiskové přílohy, grafická úprava Jiří Rathouský, původní plátěná vazba s papírovou obálkou 4°, I. vydání,náklad 1.000 výtisků, obálka silně poničena viz scan Vydavatel : SNHKLU Rok vydání : 1959

Buchner A. - Oskar Nedbal
Vydavatel : Panton Praha Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 359

Buchner A. - Oskar Nedbal-Soupis pozůstalosti I+II
Nakladatel :Div. odd. Národního muzea Rok vydání :1968 Stav knihy :horší stav Vazba :brožovaná -Celkem 760 stran, Korespondence, skladby, čb foto, sznamy děl, ikonografie, koncerty, poškozeno vodou

Buchner Alexander - Opera v Praze
A4, 240 s., A, N, R 1985 Panton, napsáno v jazyce: Česky

Buchner Alexandr - Oskar Nedbal
Vydavatel : Panton Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 412

Buchner Alexandr - Oskar Nedbal
Vydavatel : Panton, Praha Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 359

Buchner Alexandr - Leoš Janáček-mikromedailon
Obr, 24 s., kresby a typo C. Bouda 1974 Nár. muzeum, napsáno v jazyce: Česky

Buchner Alexandr - Hudební oddělení Národního muzea v Praze-průvodce sbírkami
Obr, nestr., obr příl 1954 NM, napsáno v jazyce: Česky

BÜCHNER Georg - Mír chýším! Válku palácům!
Rok vydání :1950 - sv. 28 

BÜCHNER Georg - Mír chýším! Válku palácům!
Rok vydání :1950

BÜCHNER Georg - Vojcek
Rok vydání : 1947 Poznámka :ob. Reydl

BÜCHNER Georg - Vojcek
Rok vydání : 1947 Poznámka :ob. Reydl

BÜCHNER Georg - Vojcek
Rok vydání : 1947 Poznámka :ob. Reydl

Buchner K. O. - Deset dní s tátou
1982 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Buchner, Alexander - Les instruments de musique mécanique- francouzsky
O celoplátěná vazba s obálkou, 1992 Aventinum/Praha, ISBN 2-7000-2129-0

Buchner, Alexander - Mechanische musik-instrumente-německy
O celoplátěná vazba s obálkou, Aventinum/Praha 1992, ISBN 3-7684-4268-3

Buchner, Alexandr - Hudební sbírka Emiliána Troldy
Sborník Národního musea v Praze. Svazek VIII-A - Historický č. 1. Brož., 132 str. průběžně s notovými ukázkami. Praha, Národní museum v Praze, 1954. Desky jsou zahnědlé a lehce opotřebené, uvnitř velmi dobrý stav.

Büchnerová B. - Co máme vědět o sektách
Amulet 1999

BUCHNEROVÁ Barbara - Co máme vědět o sektách
Rok vydání : 1999

Büchnerová Barbara - Tajemství hory Mordýř
Nakladatelství (edice): Amulet
Rok vydání: 2001
Počet číslovaných stran: 156
Poznámka ke knize: - vazba plátěná stav velmi dobrý


Büchnerová Barbara - Láska na útěku
Obr, 128 s., oba front. M. Hadincová 1999 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Buchov A. - Brouci na špendlíku
Nakladatel :Terran Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :lamino

BUCHOV Arkadij - Brouci na špendlíku
Rok vydání :1972 - brož. 

BUCHOV Arkadij - Brouci na špendlíku
Rok vydání :1972 - brož. 

BUCHSBAUM Maria - Ferdinand Georg Waldmueller
Rok vydání : 1976 Poznámka :A 4, Ex. Nr.100 (Creditanstallt), něm.

Buchta Viktor - Okrasné rastliny
Obr, 164 s., bar foto 1960 Práca, napsáno v jazyce: Slovensky

Buchtík Alois - Co jsem viděl na Sovětských stavbách
133 stran, obálka Václav Bláha, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Svět sovětů Rok vydání : 1954

BUCHTOVÁ Jana - Podvojné účetnictví
Rok vydání : 2004

BUCHTOVÁ ŠMAJSOVÁ BOŽENA - RÉTORIKA VÁŽNOST MLUVENÉHO SLOVA 2.VYDÁNÍ
Druhé aktualizované vydání úspěšné publikace přibližuje význam jazykové komunikace jak z hlediska běžného dorozumívání mezi lidmi, tak z hlediska správné mluvy odborné. Renomované autorka klade důraz na techniku mluveného projevu, formy řečnických projevů a psychologické aspekty rétorických dovedností. Připomíná nezbytnost péče o mluvené slovo v dnešní uspěchané informační společnosti. Nezapomíná ani na emoční stránku jazyka, jeho skryté významy a role, jeho formy užití ve společenském životě. Knihu ocení učitelé, studenti středních a vysokých škol, ale i všichni ti, kteří vystupují na veřejnosti. Autorka Rétoriky podává pomocnou ruku všem, kteří chtějí čelit nástrahám převratné současnosti, mají zájem odstraňovat své rétorické neobratnosti a dále rozvíjet svůj řečový projev . Kniha je velkým přínosem pro studium moderně pojaté rétoriky prezentované z hlediska současných komunikativních potřeb. (doc. PhDr. Eva Pallasová, CSc.) Dovoluji si tvrdit, že nejde jen o další příručku, jakých už máme hodně, nýbrž o práci svěží, přinášející do dané odborné a praktické oblasti něco nového. (doc. PhDr. Mirek Čejka) Vydavatel : GRADA PUBLISHING Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 232 ISBN: 80-247-3031-8

BUCHVALDEK,LIPPERT,KOŠNAR,POPELKA,KRENN-LEBB,KLÍR - ARCHEOLOGICKÝ ATLAS PRAVĚKÉ EVROPY 1+2 /KNIHA+MAPY+CD/
Výjimečný projekt, který inicioval prof. Miroslav Buchvaldek a na němž spolupracovali odborníci z Ústavů pro pravěk a ranou dobu dějinnou filozofických fakult univerzit v Praze a Vídni. Na podkladových materiálech se podíleli odborníci z celé Evropy v průběhu let 1995 8211 2003. Atlas podává přehled vývoje, trvání a významu jednotlivých kultur s vyznačením nalezišť po celé Evropě. Je členěn do dvou částí: první obsahuje 27 barevných složených map velkého formátu znázorňujících rozšíření kultur v Evropě od paleolitu po dobu laténskou. Druhá část mj. obsahuje na osm set malých map s rozšířením kultur a významnými nalezišti v jednotlivých, abecedně členěných zemích Evropy. Čtenáři zde naleznou hlavní principy datování, rejstříky názvů kultur a nalezišť a zejména velmi cenný kompletní seznam odkazů na literaturu k jednotlivým lokalitám. Obsáhlý atlas je určen odborníkům, vysokoškolským studentům i zájemcům o archeologii z řad širší veřejnosti. Vydavatel : KAROLINUM Univerzita Karlova v Praze Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 722 ISBN: 80-246-0774-0

Buchvaldek/Sláma/Nový/Hlaváček - Dějiny Československa v datech
Ocpl, 564 s. 1968 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

Buchwald Art - The Establishment is Alive and Well in Washington
1970 Fawcett, napsáno v jazyce: English

BUCK Frank - Dravci malajských džunglí
Rok vydání : 1934 Poznámka :orig.vazba

Buck Frank - Dravci malajských džunglí
v pevné vazbě a ochranném kartonku Vydavatel : Nakladatel Václav Petr, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 246

Buck Frank - Dravci malajských džunglí
Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 246

Buck Pearl - Sons
Ocpl, 452 s. 1937 Methuen, napsáno v jazyce: English

BUCK Pearl S. - Pavilion of women
Rok vydání : 1953 Poznámka :PB

BUCK Pearl S. - Fighting Angel
Rok vydání : 1975

Buck, Ch. N. - Epidemie zločinu
Nedatováno. Vydavatel : Toužimský a Moravec, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 156

BUCKLAND Francis - Curiosities of natural history
Rok vydání : 1888 Poznámka :hardback, 4 díl

Buckland R. - Velká učebnice čarodějnictví a magie
Pragma 1998

BUCKLAND Raymond - Věštíme z mincí
Rok vydání :2002 - 126 s. 

BUCKLAND RAYMOND - UMĚNÍ PŘEDVÍDAT BUDOUCNOST
Tato kniha odkrývá romská tajemství vykládání osudu a podrobně vysvětluje mnoho rozdílných metod, používaných těmito kočovníky. Zde se naučíte číst z dlaně, interpretovat symboly z hrníčku čaje, číst z karet 8211 jak tarokových, tak běžných. Zde jsou odhalena tajemství chování zvířat, předpovídání počasí a rozpoznávání tvarů rukou. Můžete hádat budoucnost z kostek, z domina, za pomoci nožů atd. Všechny metody věštění popsané v této knize jsou metody praktické a finančně nenáročné, některé využívají snadno dostupných pomůcek. Dodržováním tradičních cikánských postupů uvedených v této publikaci se i vy můžete stát věštcem, a zlepšit tak svůj vlastní život a také život svých blízkých. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 236 ISBN: 80-7205-618-2

BUCKLAND RAYMOND - VELKÁ UČEBNICE ČARODĚJNICTVÍ A MAGIE
Odborná publikace zařazuje poznatky starodávných nauk do kontextu současného duchovního bohatství a rozvoje lidstva. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 262 ISBN: 80-7205-616-6

BUCKLEY BRUCE,HOPKINS EDWARD J.,WHITAKER RICHARD - POČASÍ VELKÝ OBRAZOVÝ PRŮVODCE
Krása neobvyklých oblaků, symetrie duhy, hrozivá síla bouřky a ničící hurikán - to je vše projev úžasné síly přírody přesahující možnosti člověka. Počasí je posledním původním projevem planety Země, člověk je může do jisté míry předpovídat, ale nemůže jeho projevy přímo ovlivnit. Hluboce zasahuje naše životy, ovlivňuje ekonomiku a spoluvytváří kulturu. Tato kniha je vyčerpávajícím průvodcem počasím a jeho jednotlivými projevy. Vysvětluje, jak počasí vzniká, popisuje jevy, které jsou jeho každodenní součástí, a zkoumá extrémní projevy od hurikánů a tornád přes povodně a požáry až k výskytu sucha. Kniha odhaduje vliv klimatu na rostlinstvo, zvířata i člověka a předkládá nejnovější výsledky výzkumu klimatické změny, globálního oteplování čí ozonové díry. Vydavatel : REBO PRODUCTIONS Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 303 ISBN: 80-7234-552-4

Buckley Ch. - Cesta do Říma
Petr 1947 Praha

BUCKLEY Christopher - Cesta do Říma
Rok vydání : 1947

BUCKLEY MICHAEL - SESTRY GRIMMOVY 1 ZLOČIN V ŘÍŠI POHÁDEK
Dvě osiřelé sestry Sabrina a Dafne odjíždějí ke své záhadné babičce Reldě Grimmové, která tvrdí, že jsou potomky slavných pohádkářů bratří Grimmů. Sestry postupně odhalují tajemství rodiny, v jejíž blízkosti stále žijí postavy z pohádek (nejen těch grimmovských): Sněhurka, tři malá prasátka, krásný princ atd. Sabrina a Dafne však neprožívají idylu, jak by se dalo v pohádkovém světě očekávat 8211 začnou se totiž dít podivné věci. Náhle se objeví hrozivý obr, od jehož řádění mohou své nové bydliště zachránit jen chytré hlavy a detektivní schopnosti sester Grimmových. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 274 ISBN: 80-204-1812-8

BUCKLEY Michael a kol. - China. A travel survival kit
Rok vydání :1994 - Lonely Planet, 1064 s. 

BUCKLEY Peter - the Big Heath
Rok vydání : 1995

BUCKLEY ROGER,CAPLE JIM - TRÉNINK A ŠKOLENÍ /PRAXE MANAŽERA/
Publikace je určena pro trenéry a školitele, personalisty a manažery, kterým poskytne vyčerpávající informace o přípravě, provedení a vyhodnocení tréninku, školení a vzdělávání. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 288 ISBN: 80-251-0358-7

Buckmich B. - Musikalienleihanstale
W, flétna, klavír Jazyk: Čeština Počet stran: 19

Bucková - Dobrá země
celoplátěná vazba s obálkou od L. Sutnara a úvodní kresba od Toayen, intaktní stav Vydavatel : Družstevní Práce Rok vydání : 1941

Bucková - Dobrá země
Rok :1968

Bucková - Příběh jednoho manželství
Rok :1970

BUCKOVÁ Carole - Láska na první pousmání
Rok vydání :1993

BUCKOVÁ Carole - Muž z modrých oblaků
Rok vydání :1993 - A6, brož. 

BUCKOVÁ Carole - Láska na první pousmání
Rok vydání :1993

BUCKOVÁ Carole - Dost času na lásku
Rok vydání :1992

BUCKOVÁ Carole - Láska na první pousmání
Rok vydání : 1992 Poznámka :Desire 23

BUCKOVÁ Carole - Dost času na lásku
Rok vydání : 1992 Poznámka :Desire sv. 5

BUCKOVÁ Carole - Manželství s pomlčkou
Rok vydání :1998

BUCKOVÁ Carole - Láska na první pousmání
Rok vydání :1993

BUCKOVÁ Carole - Láska na první pousmání
Rok vydání :1993

BUCKOVÁ Carole - Nejlepší chlap
Rok vydání :1997

BUCKOVÁ Carole - Muž z modrých oblaků
Rok vydání : 1993 Poznámka :Desire sv.48

BUCKOVÁ Carole - Buď mým světlem
Rok vydání : 1995 Poznámka :Desire 153

BUCKOVÁ Carole - Nečekaná láska
Rok vydání : 1996 Poznámka :Desire 158

Bucková P. - Dnes a navždy
Nakladatel :Škubal, Praha Rok vydání :1947 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -1, vydání, Bláha V. obálka

Bucková P. S. - Matčin osud
úprava Ladislav Sutnar, vazba, vstupní kresba a obálka Toyen, původní vazba bez obálky 8°, velmi dobrý stav Vydavatel : Družstevní Práce, Praha Rok vydání : 1936

Bucková P. S. - Je teprve poledne
Ocpl, 364 s. 1971 Odeon, napsáno v jazyce: Česky

Bucková P. S. - Hrdé srdce
Ocpl, 336 s., raz. 1977 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Bucková P. S. - Synovia
Nakladatel :SS Rok vydání :1968 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -SLOVENSKY

Bucková P. S. - Rozdelený dom
Nakladatel :SS Rok vydání :1968 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -SLOVENSKY

Bucková P. S. - Dobrá zem
Nakladatel :SS Rok vydání :1968 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -SLOVENSKY

Bucková P. S. - Dobrá země
Nakladatel :DP Rok vydání :1948 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -Šváb . obálka, Frinta E. vazba. DP č. 321

Bucková P.S. - Bojující anděl
Plzák 1940, převazba s veváz.obálkou

Bucková P.S. - Hrdé srdce
Melantrich 1977

Bucková P.S. - Dračí sémě
Novela 1947 Brno

Bucková P.S. - Východ a západ
Škeřík 1936,sv.č.90,il.z čínské výstavy podle originálů,přednostní vyd.sv.č.75

Bucková P.S. - Rozdělený dům
Schütz 1946

Bucková P.S. - Synové
edice Dobré knihy, obálka . tit.list Toyen

BUCKOVÁ P.S. - Vlastenec
Rok vydání :1940 - vazba Svolinský 

BUCKOVÁ P.S. - Rozdělený dům
Rok vydání :1940 - front. Toyen 

BUCKOVÁ P.S. - Příběh jednoho manželství
Rok vydání :1970 - ob. Teissig 

BUCKOVÁ P.S. - Je teprve poledne
Rok vydání :1971

BUCKOVÁ P.S. - Dobrá země
Rok vydání :1937 - front. Toyen 

BUCKOVÁ P.S. - Dobrá země
Rok vydání :1968 - ob. Bláha 

BUCKOVÁ P.S. - Dobrá země
Rok vydání :1993

BUCKOVÁ P.S. - Je teprve poledne
Rok vydání : 1971

BUCKOVÁ P.S. - Příběh jednoho manželství
Rok vydání : 2000 Poznámka :nová

BUCKOVÁ P.S. - Dnes a navždy
Rok vydání : 1947

BUCKOVÁ Pearl - Dobrá země
Rok vydání : 1948 Poznámka :vč. přebalu

BUCKOVÁ Pearl - Vlastenec
Rok vydání : 1940

Bucková Pearl S. - Dnes a navždy
Obr, 312 s., ob. V. Bláha 1947 Škubal, napsáno v jazyce: Česky

Bucková Pearl S. - Synové
427 stran, obálka a titulní list Toyen, původní poloplátěná vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : R. Schutz, Praha Rok vydání : 1948

Bucková Pearl S. - Rozdělený dům
327 stran, obálka a titulní list Toyen, původní poloplátěná vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : R. Schutz, Praha Rok vydání : 1948

Bucková Pearl S. - Vietor od Západu
A5, Ocpl, 196 s., il. M. Chovanec 1970 Mladé letá, napsáno v jazyce: Slovensky

Bucková Pearl S. - Matčin osud
Ocpl-front. + vaz. Toyen 1941 DP, napsáno v jazyce: Česky

Bucková Pearl S. - Příběh jednoho manželství
pv, 248 s. 2000 Motto, napsáno v jazyce: Česky

Bucková Pearl S. - Hrdé srdce
Ocpl 1977 Melantrich, napsáno v jazyce: Česky

Bucková Pearl S. - Příběh jednoho manželství
il. K. Teissig 1970 Práce, napsáno v jazyce: Česky

Bucková Pearl S. - Dobrá země
Toyen, Sutnar 1937 DP, napsáno v jazyce: Česky

Bucková Pearl S. - Rozdělený dům
Ocpl, 378 s., ob, vaz, front. Toyen 1946R. Schütz, napsáno v jazyce: Česky

BUCKOVÁ Pearl S. - Rozdělený dům
Rok vydání :1946 - bez ob.,titul.list il.Toyen 

BUCKOVÁ Pearl S. - Rozdělený dům
Rok vydání :1948 - bez ob. 

BUCKOVÁ Pearl S. - Hrdé srdce
Rok vydání :1977

BUCKOVÁ Pearl S. - Dobrá země
Rok vydání :1968 - plát.vazba 

BUCKOVÁ Pearl S. - Dobrá země
Rok vydání :1948 - pošk.obal 

Bucková Pearl S. - Dobrá země
Oppl, b. ob., 294 s., vaz E. Frinta 1947 DP, napsáno v jazyce: Česky

BUCKOVÁ Pearl S. - Dnes a navždy
Rok vydání : 1948 Poznámka :vč.přebalu

BUCKOVÁ Pearl S. - Dobrá země
Rok vydání : 1968

BUCKOVÁ Pearl S. - Hrdé srdce
Rok vydání : 1977 Poznámka :váz.

BUCKOVÁ Pearl S. - Rozdělený dům
Rok vydání : 1946 Poznámka :Il. Toyen

BUCKOVÁ Pearl S. - Synové
Rok vydání : 1946 Poznámka :Il. Toyen

Bucková Pearl S. - Příběh jednoho manželství
Ocpl, 240 s. 1948 Voleský, napsáno v jazyce: Česky

Bucková Pearl S. - Východ a západ
Upravil Jan Pavlát, ilustrace reprodukce pův. čínských obrazů z výstavy v Praze 1935. Edice Symposion sv. 90 Vydavatel : Rudolf Skeřík, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 286

BUCKOVÁ Pearl S. - Východní vítr a Západní vítr
Rok vydání :1994 - nová 

BUCKOVÁ Pearl S. - Vlastenec
Rok vydání :1945

BUCKOVÁ Pearl S. - Vlastenec
Rok vydání :1945

BUCKOVÁ Pearl S. - Synové
Rok vydání :1948 - ušp.obal 

BUCKOVÁ Pearl S. - Synové
Rok vydání :1946 - pošk.obal 

BUCKOVÁ Pearl S. - Rozdělený dům
Rok vydání :1946 - ob., titl.list a rytinu ak.mal.Toyen,pošk.obal 

BUCKOVÁ Pearl S. - Příběh jednoho manželství
Rok vydání :1948

BUCKOVÁ Pearl S. - Je teprve poledne
Rok vydání :1971 - poškozený obal 

Bucková Pearl Sydenstricker - Matčin osud
Nakladatelství (edice): Družstevní práce
Rok vydání: 1936
Ilustrace/foto: vstupní kresba Toyen
Počet číslovaných stran: 243
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka chybí, kniha stav velmi dobrý


Bucková Pearl Sydenstricker - Hrdé srdce
Nakladatelství (edice): Melantrich - Panoráma
Rok vydání: 1977
Počet číslovaných stran: 334
Poznámka ke knize: obálka slepovaná - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bucková Pearl Sydenstricker - Dobrá země
Nakladatelství (edice): Družstevní práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: ob. Šváb J.
Počet číslovaných stran: 290
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bucková Pearl Sydenstricker - Příběh jednoho manželství
Nakladatelství (edice): Práce - Erb
Rok vydání: 1970
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bucková Pearl Sydenstricker - Dobrá země
Nakladatelství (edice): Odeon - Klub čtenářů
Rok vydání: 1968
Počet číslovaných stran: 245
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bucková, Pearl S. - Je teprve poledne
Odeon Rok :1971

Bucková, Pearl S. - Příběh jednoho manželství
Rok :1970

Bucková, Pearl: - Dobrá země
Vydavatel : Praha, Družstevní práce Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 273

BUCZKOWSKI Leopold - Černý potok
Rok vydání :1982 - ob.M.Fulín,kresba V.Tesař 

BUCZKOWSKI Leopold - Černý potok
Rok vydání : 1982

Buczkówna, Mieczyslawa - Nejvyšší hora
edice Zvonky Rok :1980

BUČINA Ferdinand - Plátěná osada
Rok vydání :1956 - A 4,převážně foto 

BUČINA Ferdinand - Lidé z Javorníka
Rok vydání : 1941 Poznámka :A 4

Bučko Šutý - Chemické spracovanie dreva
1988 Sntl, napsáno v jazyce: Slovensky

Bud Powell - . . The Invisible Cage
Nakladatelství : Black Lion

Budar Ben - Já, kocour Standa
78 stran, ilustrace Luboš Grunt, původní vazba celoplátěná 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání : 1978

BUDD ANDY - CSS FILTRY,HACKY A POKROČILÉ POSTUPY
Autoři vytvořili skutečné knižní dílo, které se mimořádně praktickým způsobem věnuje všem aspektům tvorby webových stránek založených na CSS 8211 od nezbytného základního úvodu, shrnutí vizuálního formátovacího modelu a nahrazování obrázků je čtenář veden k stylování odkazů, seznamů, navigačních lišt, formulářů a datových tabulek, aby se dostal až k vytváření různých typů layoutů. Vydavatel : ZONER software s.r.o. Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 270 ISBN: 978-80-86815-54-1

Budd Schulberg - . . Rozčarovaní
Vydání : 1. vydání Rok vydání : 1966 Nakladatelství : Odeon Počet stran : 386 stran

BUDDÉE GISELA - PROVENCE (10)-PRŮVODCE MERIAN LIVE!
Stříbřitě zelené olivové háje, vesničky připomínající orlí hnízda a starobylá města zalitá nepopsatelně působivým světlem 8211 a nad tím vším se vznáší omamná vůně levandule a zeleného koření a možná i výtečného vína, která v každém labužníkovi zburcuje neodolatelnou touhu ochutnat alespoň jedinkou lahůdku z místní vyhlášené kuchyně. Avšak Provence vyburcuje nejen chuťové buňky, ale zaplaví i ostatní smysly přílivem dojmů 8230 Průvodce MERIAN live! vám nabízí pomoc při putování po tomto skutečně po mnoha stránkách jedinečném koutu Francie. Upozorní vás nejen na proslulé, ale i na doposud neprávem opomíjené přírodní a kulturní památky, které byste si zcela určitě měli prohlédnout: navštívíte Abbaye de Sénanque, klášter ne nepodobný nebeskému hradu, v osamělém údolí poblíž Gordes sjedete na kajaku řeku protékající Grand Canyon du Verdon (ti méně odvážní se ovšem tudy pustí pěšky), který náleží k nejpůsobivějším divům přírody v Evropě, a užijete si na přepestrém trhu ve Forcalquieru, jenž bude útočit zejména na vaše čichové buňky. Milovníci památek zase se zájmem nalistují stránky, které je nasměrují do ticha kostela Saint-Trophime v Arles, s meditativní křížovou chodbou vyzdobenou výjevy ze života Ježíše Krista. A bez výjimky každého potěší odpočinková procházka po Cours Mirabeau v Aix-en-Provence, která patří k nejkrásnějším ulicím tohoto nejmalebnějšího města Francie. Zájemcům o tajemné rituály a dávnověké kultury se splní sen, když si budou moci prohlédnout virtuální jeskynní svět v Les Docks de la Joliette. A jak bude potom asi příjemné nechat se omývat smaragdově zeleným mořem na plážičkách mezi bělostnými vápencovými skalami, kterými je pověstné letovisko Les Calanques u Marseille 8230 ! Vydavatel : VAŠUT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7236-628-6

BUDDÉE GISELA - BERLÍN (39)-PRŮVODCE MERIAN LIVE!
Největší německé město bylo vždy rádo středem pozornosti. A jako hlavní město sjednoceného Německa skutečně přitahuje novou vlnu zájmu. Už jeho geografická poloha mezi Bonnem a Varšavou se zdá symbolická: Bonn je spojnicí se západem, za Varšavou začíná divoký Východ . Berlín leží přesně uprostřed mezi nimi, tedy ve spravedlivé vzdálenosti. Tyto faktory rozeznali podnikatelé a investoři již záhy po pádu berlínské zdi. V euforii ze stěhování státních úřadů z Rýna na Sprévu vznikl nový pojem Berlínská republika - jako by obnovené město chtělo vzít vítr z plachet celému zbytku státu. Ve skutečnosti to v nervózní metropoli není s kulturou, vědou a technikou nijak slavné. Pro Berlín je spíše příznačná rozmanitost a jí odpovídající mnohonárodnost - město se rychle učí zacházet se vším novým a cizím. Nové tří a půl milionové město už nejsou staroslavné Athény na Sprévě , i přes jedinečné množství muzeí. Jeho novým zákonem je změna. Toho si musí být vědomi všichni, kdo pozorují nové zrození města: třeba při procházce novou čtvrtí Mitte na náměstích Potsdamer nebo Leipziger Platz, v diplomatické čtvrti v Tiergartenu nebo ve vládních čtvrtích na nábřežích Sprévy. Mrakodrapy změní siluetu City West v okolí Ku dammu a Gedächtniskirche i kolem východního Alexanderplatzu. Při veškeré výstavbě však stále platí, že Berlín je také zeleným městem s rozsáhlými parky, promenádami a vodními plochami. Říká se, že věhlasné berlínské kari párečky a kvasnicové pivo už pijí jenom turisté, což sice není pravda, ale přesto některá turistická lákadla města mizí. Co však určitě zůstane, je nejhezčí berlínské náměstí Gendarmenmarkt, bulvár Unter den Linden s Braniborskou bránou a obnoveným zámkem. Večer z těchto historických kulis dýchá život - pozůstatek císařského Pruska. Vydavatel : VAŠUT Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 128 ISBN: 80-7236-686-6

Buddeusová N. - Cvičení starších žen
Olympia 1980

Buddhadása Bhikkhu - Vědomé pozorování dýchání
Anotace : dokonalá meditační technika a nástroj umožňující poznání života skrze subtilní všímavost a aktivní zkoumání dýchání a života
Vyšlo : 02.12.2003
Počet stran : 189
Nakladatelství : Eugenika 2003

BUDELER ROGER - PYRENEJE 1-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROTHER NEJKRÁSNĚJŠÍ TURISTICK
Průvodce představuje 50 vybraných turistických tras hornatými oblastmi španělských centrálních Pyrenejí. Popis každé trasy nabízí všechny důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech. Nechybí podrobná mapka v měřítku 1 : 25 000, 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Publikace rovněž obsahuje všeobecný přehled o pyrenejské pěší turistice, místní přírodě, a sportovních možnostech. Čtenář zde nalezne také důležité kontakty, horský slovníček a rejstřík. Atmosféru velehor dokresluje bohatý obrazový materiál. Vydavatel : FREYTAG BERNDT Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-7316-091-9

BUDELER ROGER - PYRENEJE 2-TURISTICKÝ PRŮVODCE ROTHER NEJKRÁSNĚJŠÍ TUR.TRASY
Průvodce představuje 50 vybraných turistických tras údolními i hornatými oblastmi francouzských centrálních Pyrenejí od Arrens po Seix. Popis každé trasy obsahuje podrobnou mapku a důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech. Publikace nabízí rovněž všeobecný přehled o pyrenejské pěší turistice a místní přírodě. Samozřejmostí jsou důležité kontakty, horský slovníček a rejstřík. Krásy velehor přibližuje množství obrazového materiálu. Vydavatel : FREYTAG BERNDT Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 152 ISBN: 80-7316-093-5

BUDÍKOVÁ J./ KRUŠINOVÁ P. / KUNCOVÁ P. - Je vaše dítě připraveno do první třídy? Co potřebuje budoucí prvňáček umět a znát
Rok vydání :2004 - A4 brož. 

BUDÍKOVÁ,KRUŠINOVÁ,KUNCOVÁ - JE VAŠE DÍTĚ PŘIPRAVENO DO PRVNÍ TŘÍDY?
Kniha je určena rodičům, kteří připravují své dítě na velkou změnu v životě celé rodiny ? zahájení školní docházky. Pomáhá rodičům budoucího školáka dokonale poznat, lépe porozumět jeho chování a zjistit, zda je pro první třídu zralý. Kniha je zároveň přínosná i pro učitelky mateřských škol, které se také významnou měrou podílejí na přípravě dítěte na školu. Dozvíte se: jaký temperament má vaše dítě jak dítě motivovat a posilovat jeho sebedůvěru jak se dítě učí pravidlům komunikace co je pro školní zralost směrodatné jaké druhy inteligence a styly učení existují co přináší dětem počítač a televize co je to integrace a pro koho je určena jaké existují typy škol a školních programů co je důležité vědět při výběru školy jaké jsou nejčastější poruchy učení a mnoho dalšího Kniha je doplněna kapitolou s náměty her a cvičení, které autorky doporučují s dítětem provádět a rozvíjet tak jeho vnímání, komunikaci, motoriku, řeč aj. Celý text knihy a zejména testy a cvičení jsou doplněny půvabnými ilustracemi, které mohou sloužit jako omalovánky. Velmi důležitou součástí knihy je obsáhlý adresář pedagogicko ? psychologických poraden, speciálních center, pedagogických center, dys-center a některých pomáhajících a svépomocných skupin. Vydavatel : COMPUTER PRESS a.s. Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 157 ISBN: 80-7226-637-3

Budil I. - Hlásí se Meteor-populárně vědecký magazín Českého rozhlasu
Nakladatel :Horizont Rok vydání :1993 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -190 str.

BUDIL IVO T.,ZÍKOVÁ TEREZA /EDS./ - TOTALITARISMUS 3
Současný politický vývoj ve světě stále názorněji ukazuje, že fenomén totalitarismu není uzavřenou dramatickou kapitolou z dob studené války, zajímavou pouze pro historiky, ale aktuální hrozbou a výzvou, která na sebe bere novou, často nečekanou a nepředvídatelnou podobu. Katedra antropologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni se snaží prostřednictvím pravidelných odborných setkání a vydávání sborníků přispět k ustavení trvalé akademické platformy pro mezioborovou reflexi problematiky totalitarismu a politického extremismu v nejširších historických, sociokulturních a politických souvislostech. Vydavatel : Vydavatelství Vlasty Králové Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 188 ISBN: 80-87025-15-4

Budil, Dvořák - Vesmírné sny a skutečnost
Nakladatelství (edice): Naše vojsko
Rok vydání: 1983
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka i kniha stav velmi dobrý


Budil, Ivo - Apollo 8 kolem Měsíce
Brož., 62 str. s mnoha a obr. Praha, Čs. novinář, 1969. Velmi dobrý stav.

Budín - Operace Argonauti
původní brož 8°, četná vyobrazení, Magnet 5/67, dobrý stav, obálka (Jiří Jirásek) opotřebená Vydavatel : Vydavatelství časopisů MNO, Praha Rok vydání : 1967

Budín J. L. - Muzikantské dušičky
Vydavatel : Makl. Srdce, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 72

Budín S. - Jistý pán z admirality
MF 1967

Budín S. - F. D. Rooseelt
Nakladatel :Orbis Rok vydání :1965 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -edice Portréty sv. 11

BUDÍN Stanislav - Věrni zůstali
Rok vydání : 1947 Poznámka :Češi v USA za 2. sv. války

BUDÍN Stanislav - USA portrét národa
Rok vydání : 1948 Poznámka :(plkož. vazba)

BUDÍN Stanislav - Probuzený světadíl
Rok vydání : 1962

BUDÍN Stanislav - Dynastie Kennedyů
Rok vydání : 1969

BUDÍN Stanislav - F.D.Roosevelt
Rok vydání : 1965

Budín Stanislav - Operace Argonauti
Jalta, Obr, 216 s. 1967/5 Magnet, napsáno v jazyce: Česky

BUDÍN Stanislav - Jistý pán z Admirality
Rok vydání : 1967

Budín Stanislav - Věrni zůstali
Druhý odboj amerických Čechů ve východních státech Unie 1939-75 . , 301 stran, hlubotiskové přílohy, místy zaškrtány odstavce, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : České národní sdružení, New York, Rok vydání : 1947

Budín Stanislav - Jak to vlastně bylo


BUDÍN Stanislav - F. D. Roosevelt - BUDIN Stanislav
Rok vydání :1965 - edice Portréty 

BUDÍN Stanislav - Operace argonauti
Rok vydání : 1967

BUDÍN Stanislav - Operace Argonauti
Rok vydání :1968

BUDÍN Stanislav - Operace Argonauti
Rok vydání :1968

BUDÍN Stanislav - Jistý pán z admirality
Rok vydání :1967

BUDÍN Stanislav - Jistý pán z admirality
Rok vydání :1967

Budín Stanislav - F. D. Roosevelt
Obr, 208 s. 1965 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Budín Stanislav - Dynastie Kennedyů
1969 NV, napsáno v jazyce: Česky

Budín Stanislav - Jistý pán z admirality
1967 MF, napsáno v jazyce: Česky

Budín Stanislav - Roosevelt
1965 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Budín Stanislav - Operace Argonauti
Obr, 214 s., obr příl. 1967/5 Magnet, napsáno v jazyce: Česky

Budín Stanislav - Operace Agronauti
211 stran, čb. přílohy, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Magnet Rok vydání : 1967

Budín Stanislav - Dynastie Kennedyů
Nakladatelství (edice): Fakta a svědectví
Rok vydání: 1969
Ilustrace/foto: foto čb
Počet číslovaných stran: 234
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Budín Stanislav - Operace Argonauti-Jalta
Obr, 216 s. 1967 Magnet 5, napsáno v jazyce: Česky

Budín, J. L. - Muzikantské dušičky
8 kreseb Dr. Desideria Vydavatel : Praha, Nakladatelství A. Srdce Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 69

Budín, Stanislav - Dynastie Kennedyů
Rok :1969

Budín, Stanislav - Jistý pán z admirality
edice Kapka-volná řada Rok :1967

Budinská Růžena - Tělesná výchova maličkých
Obr, 3 obr. příl. 1930 Orbis, napsáno v jazyce: Česky

Budinský , Havlíček - Matematika pro VŠ ekon. a tech. zaměření včetně sbírky příkladů
Odeslání do 24 hodin. Praha 2005

BUDÍNSKÝ Jaroslav - Morava za války
Rok vydání : 1936 Poznámka :týká se 1. sv. v.

Budinský Karel - Hlasy stínů
Vydavatel : Hejda a Tuček, Praha Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština Počet stran: 112

Budinský L. - Tragédir slavných
KK 2006

Budinský L. - Vraždy slavných
KK 2004

Budinský L. - Sebevraždy slavných
KK 2004

Budínský L. - Deset prezidentů
Nakladatel :Kklub Rok vydání :2003 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -280 str., čb foto, od Masaryka až po Klause-příběhy ze zákulisí životů

BUDINSKÝ Libor - Tragédie slavných
Rok vydání : 2006

Budinský Libor - Deset prezidentů
Od masaryka ke Klausovi 288 s., foto 2003 KK, napsáno v jazyce: Česky

BUDINSKÝ LIBOR - VRAŽDY SLAVNÝCH
Vražda je vždy něco nečekaného, zlého, co přetrhne život uprostřed rozdělané práce, uprostřed vizí a snů. Tak skončil život Johna Lennona, Gianniho Versaceho, císařovny Sisi, sv. Václava či Albrechta z Valdštejna. Kniha Vraždy slavných přináší opět na sto napínavých příběhů z pera Libora Budinského, který v Knižním klubu už vydal úspěšné tituly Sebevraždy slavných, Popravy slavných a knihu Deset prezidentů. Zatímco popravení na svůj konec čekali a sebevrazi se pro něj dokonce sami rozhodli, vraždy nás šokují svou nenadálostí. V knize Vraždy slavných poznáte, že skutečnost může být stejně strhující jako nejbujnější fantazie. Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 195 ISBN: 80-242-1277-3

Budinský Libor - Popravy slavných-od Husa po Beriju
208 s. 2002 KK, napsáno v jazyce: Česky

Budinský Libor - Popravy slavných
Nakladatelství (edice): Knižní klub
Rok vydání: 2002
Počet číslovaných stran: 207
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


BUDINSKÝ Libor - Vraždy slavných
Rok vydání : 2004

BUDÍNSKÝ LIBOR - O ZUBATÉ VAGÍNĚ A KRÁLI PENISŮ /EROTICKÉ MÝTY A HANBATÉ POHÁ
Soubor čtyřiceti pohádek a mýtů ze všech kontinentů se točí stále kolem jednoho tématu 8211 lidské sexuality. A pro mnohé čtenáře bude překvapením, že už v dávných dobách se naši předkové otevřeně zabývali lesbickou láskou, erotickými pomůckami, sadomasochismem, znásilňováním, onanií, hromadným sexem či milováním s mrtvými. Zatímco v nejmladších evropských pohádkách se často objevuje téma kouzelného zvětšování penisu, severoameričtí indiáni měli hrůzu ze zubatých vagín či milování s hady. A obyvatelé exotických Tobriandských ostrovů zase snili o ráji, kde jedinou zábavou od rána do večera bude sex a kde všichni dosáhnou absolutní rozkoše. Poněkud hanbaté pohádky a erotické mýty ukazují nejen pestrou šíři lidské sexuality, ale především nabízejí zábavné čtení, které potěší zadané i nezadané, manžele i milence. Vydavatel : Mladá fronta a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 88 ISBN: 80-204-2129-6

Budinský Peter - Libkovice-Jenišův Újezd-Hostomice - významná naleziště Laténské v Podkrkonoší I. část - Libkovice
razítka z knihovny, 78 stran, čb. vyobrazení, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Teplice Rok vydání : 1968

Budinský V. - Nová Kámasútra 365 způsobů milování
KK 2000

Budinský V. - Václav Klaus ve vtipech, anekdotách a hádankách
Hart 2002

Budinský V. - Anekdoty z trezoru
Svépomoc 1990

Budinský V. - Gymnázium
Nakladatel :Chudobka Rok vydání :1996 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -humoristický román

Budinský V. - Nová kámasútra-365 způsobů milování
Nakladatel :KKLub Rok vydání :2000 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -150 str., čb il.

BUDINSKÝ Václav - Anekdoty z trezoru
Rok vydání :1990 - brož. 

BUDINSKÝ Václav - Gymnázium
Rok vydání : 1995

Budinský Václav - Velká encyklopedie anekdot
lam, kroužk. vazba, 372 s. b.d. Filip Trend Publ., napsáno v jazyce: Česky

Budínský Václav - 365 způsobů milování-Každý en jinak
Obr, 172 s. 1997 F. Trend, napsáno v jazyce: Česky

Budinský Václav - Nejlepší komické hádanky
A5, Obr, 128 s. 2004 Lucie, napsáno v jazyce: Česky

BUDINSKÝ VÁCLAV, GRULICH TOMÁŠ - HUMOUR BRINGS PEOPLE TOGETHER
Kniha je pestrým výběrem nejoblíbenějších anekdot sedmadvaceti zemí Evropské unie. Anekdoty jsou psány v anglickém jazyce. Na její přípravě se podílela řada spolupracovníků všech věkových kategorií, kteří pomáhali v jednotlivých státech anekdoty vybírat, a kterou v konečné literární podobě předkládají čtenářům autoři projektu, Václav Budinský a Tomáš Grulich. Stále platí, že kde se lidé smějí, tam po sobě nestřílejí. Nechť je tato knihy pomocníkem pro poznání a sblížení členských států EU: Belgie, Bulharska, Česka, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Irska, Itálie, Kypru, Litvy, Lotyška, Lucemburska, Maďarska, Malty, Německa, Nizozemí, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švédska a Velké Británie. Vydavatel : PUBLIC HISTORY Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 296 ISBN: 80-86445-250

Budínský, Libor - Deset prezidentů
Nakladatel : Euromedia Group Rok vydání (číslo vydání) : 2003 ()

Budinský, Václav - Volové na plotě aneb?
aneb Švejkův vnuk na cvičení Rok :2002

Budinský, Václav - Anekdoty z trezoru
Svépomoc Rok :1990

Budiš R. - Umět je rozeznít
Nakladatel :mf Rok vydání :1977 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino -100 str., čb il., kniha o hudebních nástrojích, určeno pro mládež

Budiš Ratibor - Vilém Blodek
40 stran, původní sešit 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : SHV Rok vydání : 1964

Budiš Ratibor - Nápad monsieura Offenbacha
196 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Supraphon, Praha Rok vydání : 1970

BUDIŠ Ratibor - Slavní čeští houslisté
Rok vydání :1966

Budiš Ratibor, sestavil - Bibliografie-Vítězslav Novák 1870-1949
Bibliografie, 164 stran, 28 stran čb. příloh, původní brož 16°, velmi dobrý stav Vydavatel : Kniha n.p., Praha Rok vydání : 1967

Budiš-Kafková - Bedřich Smetana-výběrová bibliografie
Nakladatel :Kniha Rok vydání :1963 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -MF, 200 str., Soupis díla, literatury knižní a časopisecké

Budoár staré dámy - My o vlku
Budoár staré dámy se stal zjevením přehlídky Malá Alternativa 2001, kde se dokázal svým nasazením, energií a neodolatelnou kombinací melodických slok a razantních refrénů prosadit v silné konkurenci ostatních kapel. Během několika měsíců pak kapela, která do té doby hrála spíše v Domech dětí a mládeže, přesídlila na pódia domácích klubů a alternativněji laděných festivalů a dostala také nabídku na vydání debutového alba Na hraní, které vyšlo v listopadu 2002 u Indies Records. Tam vyšla o tři roky později také třináctiskladbová deska My o vlku, doplněná třemi videoklipy, dokumentem a povedeným digipackem. Autorsky se na My o vlku podíleli kromě frontwomanky Marty Svobodové také houslistka Eva Svobodová i kytarista Ondřej Klíč, v textech se pak vedle členů a jejich dvorní textařky Kláry Mazlové objevují také zhudebněné verše Karla Šiktance, Sergeje Jesenina, Václava Hraběte a Jana Pilaře.
Tracklist:
01. Uneste si mě!
02. Boží
03. Náměsíčná
04. Saně! Koně!
05. Stříbrná svatba
06. Slunce má stále barvu lišky
07. Noc co noc
08. Sámsám
09. Prosvícená
10. Oná osudná
11. Tmou tmoucí
12. S křídly za hlavou
13. Re:


Budrewicz Olgierd - Sagi warszawskie
Vydavatel : Czytelnik Rok vydání: 1968 Jazyk: Polština Počet stran: 172

BUDRIS Algis - Šílený měsíc
Rok vydání :2000

Budrys A. - Šílený měsíc
Nakladatel :Albatros Rok vydání :2000 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :brožovaná -195 str.

Budský Fr. - Kluci od Botiče
86 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý, obálka mírně opotřebena Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání : 1956

Budweiserová Irena Fade In - Někdy si připadám jako pták
Další sólové album zpěvačky Spirituál kvintetu, tentokrát nabízí patnáct nových skladeb. Kromě Ireny Budweiserové ? zpěv a její kapely Fade In, kterou tvoří Vít Fiala ? kontrabas, Jaroslav Šindler ? kytary, Miroslav Linka ? kytary, se na albu podíleli hostující muzikanti: Miloš Dvořáček ? bicí, František Kop ? saxofony a Petr Malásek ? klávesy.
Tracklist:
01. Čekám
02. Milému
03. Kometa
04. Jsem v pasti
05. Akord
06. Kde zůstal
07. Letní den
08. Bezejmenná
09. Requiem za kolombínu
10. Motýli
11. Včera nebo dnes
12. Moudrá hudba
13. Noční rozhovor
14. Ranní dovětek
15. Někdy si připadám jak pták


BUDWIG JOHANNA - LNĚNÝ OLEJ ÚČINNÁ POMOC PROTI ARTERIOSKLERÓZE,INFARKTU A RAK
Publikace popisuje přínos lněného oleje pro zdraví jako účinnou pomoc proti arterioskleróze, infarktu a rakovině. Kihu napsala dr. Johanna Budwig, světově proslulá biochemička a vědecká pracovnice, sedmkrát nominovaná na Nobelovu cenu. Převrat ve vědeckém světě způsobila nalezením vztahu mezi rakovinou a metabolizmem tuků. -Dozvíte se, proč tuky řídí všechny aspekty lidského těla. -Zjistíte, jakým přínosem pro vás může být lněný olej. -Poznáte rozdíl mezi nasycenými a nenasycenými tuky. -Uvidíte, jak v lidském těle pracují elektrony a fotony. -Dozvíte se něco o olejnato-proteinové dietě. -Zjistíte, proč tělu může chybět schopnost asimilovat tuk a jak se to dá změnit Vydavatel : PRAGMA Jazyk: Čeština Počet stran: 60 ISBN: 80-7205-105-2

BUDWORTH GEOFFREY - VELKÁ KNIHA RYBÁŘSKÝCH UZLŮ KNIHA PLNÁ FOTOGRAFIÍ A NÁZORNÝC
Kniha přináší spolehlivý návod, jak si usnadnit rybaření, neboť dobře vázat rybářské uzly není vůbec snadné. Na 280 názorných kresbách a 140 barevných fotografiích popisuje postupy při vázání několika desítek uzlů. Bez důkladných, pevných a spolehlivých uzlů se neobejdou nejen rybáři, ale i profesionálové, kteří na mohutných plavidlech brázdí světové oceány. Vydavatel : VÍKEND Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 160 ISBN: 80-86891-58-3

BUDWORTH GEOFFREY,HOPKINS RICHARD - VŠECHNO O UZLECH
Vázat uzly muže každý: naučte se jeden nebo dva z této knížky a budete rádi, že jste si ji koupili. Naučte se jich deset a muže vám to změnit život. Umět uvázat nekolik základních uzlů, spojek, smyček a úvazů je neocenitelná dovednost. Každý by měl umět uvázat nekolik uzlů, stejně jako jezdit na kole nebo číst v mapě. Tato kniha obsahuje více než 150 uzlů a zápleůu a zaručuje vám užitečnou a inteligentní zábavu na mnoho hodin. Vydavatel : SVOJTKA CO. Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-7352-958-1

BUECHNER Georg - Básník Lenz
Rok vydání :1942 - il. Toyen 

BUERGER Gottfried August - Vypravování barona Prášila
Rok vydání :1935 - bez ob.,il. G.Doré 

BUETTNER ROBERT - SIROTČINEC
První kniha série Sirotčinec. První kontakt lidstva s mimozemskou rasou je zničující. Projektily vystřelované z Ganymedu vyhlazují z povrchu planety celá města. Země pomalu umírá. Lidstvo v krajní nouzi sází vše na jediný zoufalý protiúder. Ve vesmírné lodi postavené z kusů šrotu a vyzbrojené zbraněmi z éry vietnamské války se pěšáci - sirotci, kteří nebudou nikomu chybět - vydávají na sebevražednou misi. Mají jedinou šanci na překvapivý útok a jedinou loď, se kterou ho mohou provést. Jejich selhání bude znamenat smrt nás všech . Od vydání slavné Heinleinovy Hvězdné pěchoty se čekalo na knihu, která by se jí alespoň přiblížila. Sirotčinec to dokázal . Vydavatel : FANTOM PRINT Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-86354-86-6

BUETTNER ROBERT - SIROTKOVA CESTA
Třetí kniha série Jason Wander. Jason Wander je zase uprostřed boje - ale tentokrát ne jako voják. Brzy zjistí, že velení samo o sobě je ještě větší výzva. V letech po poslední válce se Slimáky Jasonovi jeho velitelský styl v armádě přátele nenadělal. Proto armáda, ve snaze vyhnout se dalším problémům, vyslala Jasona na obrovskou orbitální stanici zvanou Nový měsíc. Ve středu této rozsáhlé vesmírné stanice se nachází slimácká vesmírná loď, kořist z poslední války. Když při testování lodi dojde k nečekaným problémům, je Jason s hrstkou dalších vržen do vesmíru. Po ztroskotání na cizí planetě si Jason uvědomuje, že nejen jeho přátelé od něj očekávají záchranu, ale že ho vidí jako svou jedinou naději celá planeta. Vydavatel : FANTOM PRINT Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-7398-037-5

Bufalari Giuseppe - Žlutý člun
Ocpl, 88 s., il. J. Novák 1975 Albatros, napsáno v jazyce: Česky

Buffa Ivan Cibulová Diana - New slovak music for piano


BUFFETT MARY,CLARK DAVID - TAO WARRENA BUFFETTA ZKUŠENOSTI MILIARDÁŘE,KTERÉ VÁM MOHOU P
Autoři zachytili srdce, duši a étos Warrena Buffeta 8211 poskytují praktické, trvalé strategie, které můžeme použít ke zlepšení našeho finančního výkonu. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 184 ISBN: 80-7349-101-7

Buffon - Beran. Le Belier de Tunis.
Mědirytina z konce 18.století.

190x150


Buffon M. de - Histoire Naturelle Générale et Particuliere
Nakladatelství (edice): Hotel de Thou, rue des Poit.
Rok vydání: 1775
Ilustrace/foto: rytiny čb celostránkové
Počet číslovaných stran: 474
Poznámka ke knize: Desky odřené, na hřbetu 2 otvory po hmyzích larvách listy zažloutlé, se skvrnami některé na okrajích ušpiněné. Vazba drží velmi dobře pohromadě. - vazba kožená stav horší viz popis
Doplňující údaje: Tome Quatrieme seconde Partie. Kniha obsahuje 34 ks čb celostránkových rytin zobrazujících různé druhy opic.


Bufka V. - Bombardér T-2990 se odmlčel
Nakladatel :Svoboda Rok vydání :1991 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :velmi dobrá obálka

BUFKA Vilém - Bombardér T-2990 se odmlčel
Rok vydání :1966

BUFKA Vilém - Bombardér T-2990 se odmlčel
Rok vydání : 1968 Poznámka :Bez přeb.

Bufka Vilém - Bombardér T-2990 se odmlčel
Vydavatel : Svoboda Rok vydání: 1991 Jazyk: Čeština Počet stran: 267

Bufka Vilém - Bombardér T-2990 se odmlčel
Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 264

Bufka Vilém - Bombardér T-2990 se odmlčel
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1966
Počet číslovaných stran: 263
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bufka Vilém - Bombardér T-2990 se odmlčel
Nakladatelství (edice): Svoboda
Rok vydání: 1966
Počet číslovaných stran: 263
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


BUFKA Vilém, DOSTÁL Karel - a dole čeká kat
Rok vydání : 1967

Bufka, Vilém - Bombardér T-2990 se odmlčel
Rok :1968

Bufka, Vilém a Karel Dostál - a dole čeká kat
Rok :1967

BUFKOVÁ-WANKLOVÁ Karla - Z Ječmínkovy říše
Rok vydání : 1993 Poznámka :A 4

Bufková-Wanklová Karla - Z Ječmínkovy říše
A4, il- V. Černý, K.V.Muttich 1993 Chvojka, napsáno v jazyce: Česky

BUGGÉ Carole - Sherlock Holmes a bezhlavý mnich.
Rok vydání :2006 - neznámé příběhy Sherlocka Holmese 

Buggieri Eve - Pavarotti
235 stran, bar. přílohy, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Iris Rok vydání : 1994

Bugnet C. - Tři diktatury
Nakladatel :Otto Rok vydání :1940 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :horší stav obálky -Zápas o řízení války ve Francii 1914-1918

Bugnet Ch. - Tři diktatury - zápas o řízení války ve Francii 1914 - 1918
Otto 1940, převazba

Bugnet Ch. - Tři diktatury-zápas o řízení války ve Francii 1914
Otto 1940

Bugnet Charles - Tři diktatury
zápas o řízení války ve Francii v roce (1914-1918) . , 290 stran, původní vazba se silně opotřebenou obálkou 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : J. Otto, Praha Rok vydání : 1940

Bugnet Charles - Tři diktatury-Francie 1914-18
Oppl, 294 s., mapa 1940 Otto, napsáno v jazyce: Česky

Bühlová/ Kramer a kol - Nevyřešené záhady lidstva-Věda na rozpacích
A4, lam, 384 s., il., tab., bar fota 2004 Reader s Digest, napsáno v jazyce: Česky

BUHNER S.H. - POSVÁTNÁ ROSTLINNÁ MEDICÍNA
Lidé používali rostliny v různých historických dobách ke všemu možnému, připravovali z nich pokrmy, medikamenty, zbraně, oblečení, nádoby či přístřeší. Původní obyvatelé nejrůznějších částí světa jsou schopni shromažďovat vědomosti o využití rostlin tak, že s nimi přímo komunikují a uctívají posvátný vztah se světem rostlin. Autor se v knize zabývá starobylým vztahem původních obyvatel a rostlin a zkoumá techniky, které tyto kultury využívají v komunikaci se světem rostlin. Objevuje posvátné dimenze interakcí mezi rostlinami a lidmi 8211 území, kde lidé vnímají rozmluvy rostlin jako projev Ducha. Pro každou léčivou rostlinu, představenou v knize, uvádí léčebné využití, návody na přípravu léků a obřadní prvky jako modlitby a léčivé písně spojené s využitím té či oné rostliny. Vydavatel : VOLVOX GLOBATOR Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 198 ISBN: 80-7207-639-0

Buhr Manfred - K dějinám klas. burž. filozofie
1977 Svoboda, napsáno v jazyce: Česky

BUHRINGOVÁ URSEL - LÉČIVÉ ROSTLINY OBSAHOVÉ LÁTKY,ZPRACOVÁNÍ,ZÁKLADNÍ RECEPTY
Léčivé rostliny Domácí zelená lékárna Obsažná publikace představuje detailní portréty léčivých rostlin, podrobně se zabývá jejich lékařským využitím a uvádí konkrétní recepty na bylinné čaje i další přípravky ? Sběr rostlin v přírodě, míchání čajových směsí, základní recepty na maceráty, nálevy, odvary, tinktury, oleje s výtažkem, masti a krémy, léčivá vína, bylinné polštářky, koupele i zábaly ? Nejdůležitější obsahové látky 8212 éterické oleje, alkaloidy, antokyany, kumariny, flavonoidy, hořčičné silice, třísloviny, saponiny ad. ? Léčebné prostředky na artrózu, zažívací potíže, žlučové a ledvinové kameny, vysoký krevní tlak, chřipku, kašel, astma, ekzémy, opary, mykózy, bradavice, dětské nemoci a mnoho dalšího . Vydavatel : Knižní klub Rok vydání: 2010 Jazyk: Čeština Počet stran: 360 ISBN: 80-242-2474-9

Buhuslav Žárský - ARCHITEKT POEZIE A B Aacute SNÍK SECESE
Petr Bezruč a Joseph Maria Olbrich. Montanex, Opava, 2007 96 stran, původní lamino vazba, velký formát Obsahuje mnoho fotografií, bohatě dokumentováno. Stav : výborný

BUIJSSEN HUUB - DEMENCE PRŮVODCE PRO RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY A PEČOVATELE
Autor knihy, který je zkušený gerontopsycholog, si až poté, co demencí onemocněl jeho otec, uvědomil, jak obtížně se rodinní příslušníci vyrovnávají s demencí, která zasáhne jejich blízkého člověka. Jak reagovat na to, když váš otec pravidelně vstává po půlnoci a myslí si, že už je ráno? Jak se vyrovnat s tím, že vás vaše žena už ani nepozná? V knize, která je plná příkladů ze skutečného života, se autor snaží přiblížit prožívání lidí s demencí, popisuje mechanismus ztráty paměti, vysvětluje jejich komunikační problémy, poruchy nálady a chování. Radí, jak řešit praktické problémy, jako je například vstávání uprostřed noci nebo bloudění, jak reagovat na prudké výkyvy nálad a výbuchy zlosti. Zamýšlí se také nad tím, kde je hranice mezi péčí a přehnanou starostlivostí, a ukazuje, jak podporovat pacienty s demencí v různých stadiích. Vydavatel : PORTÁL Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 134 ISBN: 80-7367-081-X

BUILDING DESIGN PARTNERSHIP - Soubor 60-ti kusů originálních černobílých fotografií z cca 60.- tých let.

Jedná se o fotografie architektury, především veřejné budovy jako školy apod. Na zadní straně každé fotografie razítko, popř. jméno fotografa. Crispin Eurich, 10 ks, rozměr : 25x17 cm, Burgh Galwey, 7 ks, . . 24,5x20 cm, Reger Park, 14 ks, 30x20 cm, John Mills, 11 ks, 25,5x20,5 cm, Roger Mayne, 4 ks, 28,5x18,5 cm, Arthur Winter, 7 ks, 24,5x20 cm, Henk Snoek, 4 ks, 26x20 cm, ??? , 3 ks, 30x19,5 cm. Bližší informace o společnosti architektů BDP : http://en.wikipedia.org/wiki/Building_Design_Partnership Stav : velmi dobrý, fotografie jsou vloženy v plastových obalech v původním kroužkovém pořadači s logem.

BUJANSKI K. - DAEWOO MATIZ OD 1998 JAK NA TO?
Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů Daewoo Matiz a je vhodná pro profesionály i amatéry. Publikace obsahuje přibližně 500 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat. Vydavatel : KOPP Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 204 ISBN: 80-7232-240-0

BUJANSKI KRZYSTOF - DAEWOO LANOS OD 6/97 DO 6/03 JAK NA TO? Č.83
Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů Daewoo Nexia a je vhodná pro profesionály i amatéry. Publikace obsahuje přibližně 600 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat. Kniha je rozčleněna do těchto kapitol: Všeobecné informace. Popis vozidla. Identifikační údaje. Technická charakteristika. Údržba vozidla. Motor - blok motoru, klikový hřídel a písty, hlava válců a ventilový rozvod, mazací soustava, chladicí soustava, palivová soustava, zapalování, ovládání motoru, výfuková soustava. Převodové ústrojí - spojka, převodovka, kloubové hnací hřídele. Kola a zavěšení. Brzdová soustava. Karoserie. Elektrické příslušenství a výstroj. Změny a modernizace. Vydavatel : KOPP Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7232-293-1

Bujnoch - Dobrovolec Sergěj
brož 8°, 247 stran, opotřebené, nerozřezané listy Vydavatel : Joža Jícha, Brno Rok vydání : 1938

BUJOLD Lois McMaster - Paměť
Rok vydání :2004 - vyd. Talpress, A6, brož. 

BUJOLD Lois McMaster - Paměť
Rok vydání : 2004

Bujold Lois McMaster - Komarr
Nakladatelství (edice): Talpress
Rok vydání: 2005
Počet číslovaných stran: 440
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Dobrodružství Milese Vorkosigana


Bujold Lois McMaster - Bratři ve zbrani
Nakladatelství (edice): Talpress
Rok vydání: 2002
Počet číslovaných stran: 350
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Dobrodružství Milese Vorkosigana


Bujold Lois McMaster - Paměť
Nakladatelství (edice): Talpress
Rok vydání: 2004
Počet číslovaných stran: 534
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý
Doplňující údaje: dobrodružství Milese Vorkosigana


BUJOLD LOIS MCMASTER - DIPLOMATICKÁ IMUNITA
Desátá kniha série Miles Vorkosigan. Kdesi ve vzdáleném koutě vesmíru obývaném rasou čtyřruček byla kvůli násilnému incidentu barrayarského důstojníka zadržena barrayarská obchodní flotila včetně doprovodných lodí. Taková situace vyžaduje, aby jí přijel řešit císařský auditor, nejlepší ze specialistů na řešení podobných problémů. A čirou náhodou se lord Miles Vorkosigan, nejmladší z císařských auditorů, skutečně v této oblasti zdržuje. Samozřejmě, on i jeho žena Kateřina mají momentálně starosti úplně jiného druhu. Oba cestují domů, aby stihli dlouho očekávané narození svých prvních dětí. nicméně na císařovu výzvu Miles nemá jinou volbu než tento nečekaný úkol přijmout. Vydavatel : TALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 360 ISBN: 80-7197-285-3

BUJOLD LOIS MCMASTER - BARRAYAR
Druhá kniha série Cordelia Naismith. Cordelia, znavená bitvami a zradou, touží se v klidu usadit a žít v klidu, jen s občasnou účastí na slavnostech, kde je žádána její přítomnost jako lady Vorkosiganové. Ale když zemřel císař, Vorkosigan se stal ochráncem malého dědice barrayarského císařského trůnu - a zároveň cílem atentátů v dynastické občanské válce, připomínající pozemský středověk, ale v níž se používají nejmodernější biologické zbraně. Aral ani Cordelia netuší, jakou roli bude hrát jejich nezrozené dítě s buněčným poškozením v krvavém dědictví Barrayaru. Vydavatel : TALPRESS Rok vydání: 2008 Jazyk: Čeština Počet stran: 416 ISBN: 80-7197-349-2

Bujoldová, Lois McMaster - Hranice nekonečna
Vydavatel : Talpres, Praha Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 336

BUKAČOVÁ Irena - Panna vejpůl a jiné pověsti
Rok vydání :1989 - lidové pověsti z Plzeňska, il. P.Strnad 

Bukačová Irena - Panna vejpůl a jiné pověsti
Ocpl, 204 s., il. P. Strnad 1989 ZpčN, napsáno v jazyce: Česky

BUKÁČEK, BENEŠOVÁ - Učebnice italštiny
Rok vydání : 1965 Poznámka :Balík

BUKÁČKOVÁ JAROSLAVA A KOL.,PLICKOVÁ EDITA /ILUSTR./ - PRVNÍ POČÍTÁNÍ
Celostránkové barevné ilustrace napomáhaji seznámení se základní řadou číslic, počtem jednotek i jednoduchým počítáním. Provedení je obdobné, jako u titulu První čtení (BLUG 2003). Z hlediska obsahu a náročnosti je knížka vhodná i pro předškoláky. Vydavatel : BLUG Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 96 ISBN: 80-7274-943-9

BUKÁČKOVÁ JAROSLAVA,PROCHÁZKOVÁ LENKA /ILUSTR./ - UŽ SE TĚŠÍM DO ŠKOLY PRACOVNÍ SEŠIT PRO PŘEDŠKOLÁKY/ORANŽOVÁ
Zásobník cvičení a úkolů, které děti řeší 8211 napodobují určitý tvar nebo pohyb. Využitím tohoto pracovního sešitu v návaznosti na titul 8222 Už se těším do školy 8220 (BLUG 2006) se u dětí zpřesňuje pohybová koordinace ruky a posiluje se svalstvo prstů. Grafické cviky přispívají k hravé práci a dávají podněty k tvorbě obdobných cvičení. Vydavatel : BLUG Jazyk: Čeština Počet stran: 24 ISBN: 80-7274-966-8

Bukiet M. J. - Potom
Nakladatel :BBart Rok vydání :1999 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -280 str., původní prodejní cena 179 Kč

BUKIET Melvin Jules - Potom
Rok vydání : 1999

Bukolská/Štěpánek - Španělské podobizny
1980 Odeon/Obelisk, napsáno v jazyce: Česky

BUKOVČAN Pavol - Stavební stroje
Rok vydání : 1982

BUKOVJAN PETR - ZÁKONÍK PRÁCE S JUDIKATUROU
Zákoník práce s judikaturou 8211 Publikace zahrnuje aktuální text zákoníku práce a především ucelený soubor starší i nejnovější judikatury vyšších soudů k jeho jednotlivým paragrafům. Díky spojení zákonného textu a jeho interpretace soudy je tak praktickou pomůckou nejen pro právníky, ale též pro odpovědné zaměstnance personálních oddělení, vedoucí zaměstnance, členy odborových organizací apod. Vydavatel : ASPI a.s. Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 292 ISBN: 978-80-7357-403-1

BUKOVSKÝ IGOR - HUBNUTÍ BEZ BLBNUTÍ /BROŽ./
Nesnídáte, a přesto vás škrtí pásek? Máte za sebou několik bleskových diet, ale co platno - plavky se asi nějak srazily . Cítit se šťastně, žít zdravě, mít rád své tělo, tělo pružné, pohyblivé, a tudíž krásné, kdo by si to nepřál! Není to tak obtížně dosažitelné. Igor Bukovský, tvůrce bestselleru Návod na přežití pro muže, nyní sepsal návod na přežití pro všechny, a sice ve své již sedmé knize Hubnutí bez blbnutí - pravdy a lži o dietách a detoxikaci. Napínavá knížka, která se čte jak humoristický román. Vydavatel : AKV Ambulancia klinickej výživy Bratislava Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 192 ISBN: 80-970129-1-5

BUKOVSKÝ IGOR,LIPTÁK PAVOL - HNED TO BUDE UVAŘTE RYCHLE,ZDRAVĚ A CHUTNĚ
Jedinečný rádce nám všem, kteří si chceme uvařit rychle, ale zároveň s ohledem na zdravou a vyváženou stravu. Knihou provází dva odborníci, lékař a kuchař. Lékař nás nejprve seznámí s různými potravinami, jejich nutriční hodnotou a využitím v případě určitých onemocnění. Pak sestaví spolu s kuchařem jednoduché recepty, na míru ušité našim potřebám. Najdeme zde vyčerpávající informace o nezbytných složkách potravy, o onemocněních při jejich nedostatku a recept na přípravu vhodného jídla, které pomůže k řešení našeho zdravotního problému. Recepty jsou vegetariánské, velmi nápadité a vtipně podané. Kniha je prokládána rozhovory s významnými českými a slovenskými osobnostmi. Vydavatel : SLOVART Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 256 ISBN: 80-7391-188-1

BUKOVSKÝ Jan - Loretánské kaple v Čechách a na Moravě
Rok vydání : 2000 Poznámka :Nová

BUKOVSKÝ Jan - Královopolský Kartouz
Rok vydání : 1994

BUKOWSKI CHARLES - KAM ZMIZELA TA ROZTOMILÁ, ROZESMÁTÁ HOLKA V KVĚTOVANÝCH ŠATECH
Tato posmrtně vydaná sbírka básní a povídek kultovního amerického spisovatele Charlese Bukowského patří k jeho bezkonkurenčně nejlepším a nejreprezentativnějším souborům. Více než stovka básní a půltucet povídek mapuje jeho vývoj od surrealisticky Iaděné poezie po sevřené epické útvary, básně-historky s nezbytně vtipnou či provokativní pointou. Sbírka má široký záběr od poetických vzpomínek na dětství v době hospodářské krize přes drsňácké historky z toulavého mládí a neméně bujarého období středního věku, až po meditativní básně, jež jsou výrazem jistého autorova zklidnění a smíření se sebou samotným ve stáří. Typickými tématy jsou pochopitelně dostihové sázky, ženy, hudbo, pití, psaní a šílenství, nezřídka se Bukowski zabývá též blížící se smrtí. Více než kde jinde oplývá humorem o nadhledem, z básní dýchá klid o umění vychutnat si život. Exkluzivní výběr toho nejlepšího, jenž patří do knihovničky každého bukofila a milovníka autentické, upřímné, a přitom jemné a něžné poezie bez příkras. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 416 ISBN: 80-7205-952-1

Bukowski Charles - Paměti Starého Chlapáka


Bukowski Charles - Kam zmizela ta roztomilá,rozesmátá ho .


Bukowski Charles - Básně


Bukowski Charles - Básně II. 1985-1986
Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl (Básně II. 1985-1986). Druhé sbírka básní kultovního amerického autora z let 1985 - 1986.
krátká biografie
Charles Bukowski se narodil v německém Andernachu jako Heinrich Karl Bukowski dne 16. srpna 1920 jako syn příslušníka americké okupační armády polského původu a rodilé Němky, jež v důsledku poválečného pádu německé ekonomiky emigrovali v Bukowského dvou letech do USA a usadili se v Los Angeles, kde ostatně sám Charles Bukowski strávil takřka celý svůj život. Dominantní, avšak současně frustrovaný, otec byl pro Bukowského zdrojem jeho celoživotních depresí a destruktivních sklonů, zároveň ale také hybným impulsem pro literární tvorbu. Za svůj život napsal Charles Bukowski několik tisíc básní, stovky povídek a šest románů, jež vyšly ve více než padesáti knižních sbírkách, byť značná další část se ztratila, když Bukowski své texty odeslal do nejrůznějších časopisů aniž by byly otištěny či alespoň navráceny zpět.
Nakladatel: Pragma
Jazyk: česky
Originál: you get so alone at times that it just makes sense, překlad: Milan Žáček
Formát: 308 stran, 20,5x14,5cm, brožovaná vazba, 340gr.
Rok vydání: 2003

Bukowski Charles - Erekce, Ejakulace, Exhibice a další p .
Sbírka povídek kultovního amerického autora.
krátká biografie
Charles Bukowski se narodil v německém Andernachu jako Heinrich Karl Bukowski dne 16. srpna 1920 jako syn příslušníka americké okupační armády polského původu a rodilé Němky, jež v důsledku poválečného pádu německé ekonomiky emigrovali v Bukowského dvou letech do USA a usadili se v Los Angeles, kde ostatně sám Charles Bukowski strávil takřka celý svůj život. Dominantní, avšak současně frustrovaný, otec byl pro Bukowského zdrojem jeho celoživotních depresí a destruktivních sklonů, zároveň ale také hybným impulsem pro literární tvorbu. Za svůj život napsal Charles Bukowski několik tisíc básní, stovky povídek a šest románů, jež vyšly ve více než padesáti knižních sbírkách, byť značná další část se ztratila, když Bukowski své texty odeslal do nejrůznějších časopisů aniž by byly otištěny či alespoň navráceny zpět.
Nakladatel: Pragma
Originál: Tales of Ordinary Madness, překlad: Ladislav Šenkyřík
Formát: 305 stran, 20,5x15cm, česky, brožovaná vazba, 350gr.
Rok vydání: 2000

Bukowski Charles - Kam zmizela ta roztomilá, rozesmátá h .
Kam zmizela ta roztomilá, rozesmátá holka v květovaných šatech - anotace Tato posmrtně vydaná sbírka básní a povídek kultovního amerického spisovatele Charlese Bukowského patří k jeho nejlepším a nejreprezentativnějším souborům. Více než stovka básní a půltucet povídek mapuje jeho vývoj od surreálně laděné poezie po sevřené epické útvary, básně-historky s nezbytně vtipnou či provokativní pointou. Sbírka má široký záběr od poetických vzpomínek na dětství v době hospodářské krize přes drsňácké historky z toulavého mládí a neméně bujarého období středního věku až po meditativní básně, jež jsou výrazem jistého autorova zklidnění a smíření se sebou samotným ve stáří. Typickými tématy jsou pochopitelně dostihové sázky, ženy, hudba, pití, psaní a šílenství, nezřídka se Bukowski zabývá též blížící se smrtí. Více než kde jinde oplývá humorem a nadhledem, z básní dýchá klid a umění vychutnat si život.
Nakladatel: Pragma
Jazyk: česky
Originál: Betting on the Muse, překlad: Roman Hýsek
Formát: 412 stran, 20,5x14cm, brožovaná vazba, 400gr.
Rok vydání: 2003

Bukowski Charles - Nejkrásnější ženská ve městě


Bukowski Charles - Básně 1974-1978. Láska je pes.
Velmi dobrý stav.
Praha 1994 Pragma
8°,299s.,brož.


Bukowski Charles - Básně II. 1985-1986.
Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl.
Praha,nedat.,Pragma
8°,307s.,brož.


BUKOWSKI Charles - Hollywood
Rok vydání : 1992

BUKOWSKI CHARLES - ŽENY
Knihu Ženy, od Charlese Bukowskiho, můžete stejně snadno milovat, ale i nenávidět. Pro slabší povahy, puritány a čtenáře Harlekýnek jsou knihy Bukovskiho poněkud studenou sprchou. Tito lidé se pak diví, čím že, si to získaly světový věhlas. Je to neuvěřítelný naturalizmus podání děje, chybí okrasy a kudrlinky, každá posatava je naprosto přirozená. Spád dialogů nemá obdoby. Témata psal život, většinou autobiografická. Nejinak je tomu i v knize Ženy. Nahlédneme do života 50-ti letého Henryho Chinaskiho. Na začátku knihy se dozvíme, že několik let neměl ženu. V průběhu knihy je toto prohlášení znegováno asi desítkou žen, které slavného spisovatele navštěvují v jeho kalifornském domě. My jsme svědky těchto více méně podivných návštěv. Vtipné a rychlé dialogy notně podlévané plechovkami piva a jiného alkoholu, postelové scény. Bukowski si v životě vybral chlast a zůstává mu věrný, věrnější než všem ženám. Všechny odchází, ať už jakýmkoliv způsobem. Po přečtení knihy možná budete o něco melancholičtější a váš vztah k ženám se malinko změní. Knihu nelze než doporučit, stejně jako další všechny Bukowského knihy. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1995 Jazyk: Čeština Počet stran: 320 ISBN: 80-85213-79-6

BUKOWSKI CHARLES - FAKTÓTUM
Bukowski v knize opět se svou čirou poetikou představuje svého literárního dvojníka Chinaskiho, člověka, který by chtěl žít jenom svůj život, sám za sebe, ale potřeba obživy ho nutí hledat práci i další kontakty s okolím. Ve Faktótu Bukowski vypráví nejen o neobyčejné lidské bídě, ale také o pořádném kusu zoufalství, rezignace, vynuceného flegmatismu, což podává se svérázným jemným druhem černého humoru, který Chinaskimu změkčuje pády po životních přemetech. Nemá rád lidi a těžce se vyrovnává s nutností pracovat, aby si zajistil alespoň bídnou existenci. Je to o stále se opakujícím koloběhu pohodového života skládajícího se z hledání práce a bydlení, chlastání, spaní s děvkama, výhození z práce, cestování a pak zase od začátku. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 166 ISBN: 80-7205-927-0

BUKOWSKI CHARLES - PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ
Čtyřiatřicet povídek z neobyčejně plodného období v životě Charlese Bukowského, konce šedesátých a začátku sedmdesátých let. Tehdy svými provokativními texty pravidelně zásoboval undergroundové časopisy, aby nonkonformním, drsně originálním stylem reflektoval své existenciální zoufalství, pijáckou samotu, smysl pro laškovnou perverzi a morbidní humor, ale i silnou potřebu lásky a upřímnosti. Samozvaný 8222 starý prasák 8220 americké literatury ve svých povídkách brázdí bary, kriminály, milostná lože i psychiatrické léčebny, přežívá v drsných ulicích velkoměst, upíjí se k smrti, ubíjí prací, užírá láskou. Rád se oddává podivuhodným formám sexu, s gustem trousí životní moudra, tepe do literátů i politiků, utahuje si z hippies, je pronásledován šíleným ložním prádlem. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2006 Jazyk: Čeština Počet stran: 252 ISBN: 80-7203-799-4

BUKOWSKI CHARLES - PAMĚTI STARÉHO CHLAPÁKA
Objeví-li se v souvislosti s Charlesem Bukowským výraz paměti, může si být jeho ostřílenější čtenář jist, že se to nesmí brát úplně doslova. Sebeironický básník amerického baru (1920-1994) pokřtěný vodou z Rýna si nehodlal smočit brk v něčem tak přízemně většinovém, jako je memoárové účtování s všehomírem podle míry zjitřenosti ega. Pojmové salto v názvu knihy má ostatně na svědomí jeho český nakladatel, který měl raději jubilejnímu desátému překladu Bukowského - Pamětem starého chlapáka - ponechat původní titul Zápisky starého čuňáka (Notes of a Dirty Old Man), jelikož tvůrce už beztak spřízněné obecenstvo stěží poděsí. Patří totiž k těm autorům, o nichž snad nejvíce platí, že píší stále jednu a tutéž knihu - jen si mezitím odskakují na pivo, ženy, zpěv a že se při navazování niti mohou začít neúmyslně opakovat. Pásmo kratších próz, na nichž je vidět časopisecký //život před životem// v losangeleském undergroundovém periodiku Open City (které založilo Bukowského renomé), dávala dohromady jako vždy švorcová existence s polovybitou baterkou - ať už si ta existence říkala Henry Chinaski, anebo se schovávala za třetí gramatickou osobu a na konci textu na publikum vybafla stejně bezelstně jako dvouleté dítě číhající za stále toutéž záclonou. Adept padesátky se tu s obvyklým inventářem prdů a lahví ohlíží za svým soukromým amarcordem, připouští si sebevražedné sklony i tvrdnoucí játra - orgán schopný reakce minimálně na jedno promile čistého lihu v útrobách. Dodatečně scelený řetěz jeho //fejetonů// přináší víceméně vypointované povídky různých formálních parametrů, které v sobě nezapřou vděčného pohrobka drsných chlápků Cainových, Hammettových Chandlerových. Občas také připomenou za vlasy přitažené vyprávěnky typu tall-tales, jimiž se u ohníčků zahřívali už jurodiví kolonizátoři Divokého západu. Někdy se však z této ochranné krusty, která si pečlivě pěstuje odér autenticity, vyloupnou hlubší úvahy o //Životě v Umění//. Bodře sociologické rozbory chování dostihového publika střídají okamžiky kocovinou formulovaných autorských kréd a politických protestů z pozdních šedesátých let, rozbor smutné postavy Alexandra Dubčeka nevyjímaje. Někdy naopak Bukowski vyžije pouze z podstaty lidského vylučování, neboť nejsilnější prozaikovou zbraní vůči nesmrtelnosti zůstává sex. Tuhletu //skvělou věc se smyslem o sobě// (na rozdíl od polibku či rovnou od lásky, kde je ho třeba dohledávat) umí podobně jako ve svých nejlepších //mluvních// básních vyvolat nejstručnějším zaklínáním: //mrštil jsem sklem o zeď a šel ven a popadnul nějakou ženskou. byl jsem zasažen. nádherná žena. šli jsme do postele.// Ať už Bukowski na jedince zapůsobí tak, či onak, bude těžké k němu zaujmout ambivalentní postoj. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 228 ISBN: 80-7205-641-7

BUKOWSKI CHARLES - POŠTOVNÍ ÚŘAD
Charles Bukowski se narodil v Andernachu v Německu roku 1920. Od tří let vyrůstal v Americe, většinu času ztrávil v Los Angeles. Je autorem více než tří desítek sbírek básní, stovky povídek a několika románů. Dodnes patří k nejvíce překládaným amerikým autorům. V Čechách se tento //básník losangelského podsvětí// a //profesionální narušitel pokoje// stal známým díky nakladatelství Pragma. Toto dílo je zcela vymyšleno a není věnováno nikomu . Tímto předtextem začíná tento kus Bukowského a pokračuje Mravním kodexem pracovníků pošty. Román o 12 letech práce H. Chinaskiho u americké pošty zobrazuje pokus //profesionálního narušitele pořádku// o obyčejnou úřednickou existenci. Styl Ch. Bukowského je velmi osobitý a dodnes patří k nevíce překládaným americkým spisovatelům. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 144 ISBN: 80-7205-048-6

BUKOWSKI CHARLES - BÁSNĚ II. 1985-1986
Ač Charlesi Bukowskému chybí jakýkoliv náznak propagandy ve formě tichého uznání ze strany literární kritiky, lze jej přesto směle prohlásit za světově nejvlivnějšího spisovatele konce 20. století, kdy se módní vlna, jež začátkem 80. let zatopila Ameriku, převalila záhy poté nejprve přes Německo a hned na to přes celou Evropu, až deset let poté totálně změnila vnímaní literatury, a poezie zejména, i u nás tak, že jméno Charlese Bukowského se s dostatečným časovým odstupem i usazením literárního kalu, jež zvířilo, stane synonymem pro postmoderní revoluci, jež vyvrátila ze svých zahnilých kořenů mnohé z dosud nenapadnutelných formálně-estetických klišé. Druhý svazek básní významného amerického spisovatele obsahuje texty napsané v letech 1985-1986. Bukowského můžeme dnes řadit jak mezi kultovní, tak i kontroverzní autory, jejichž pohled na soudobou společnost byl zbaven všech konvencí a dobových schémat. Jeho poezie (v některých pasážích až surrealisticky laděná) v sobě zahrnuje nejrůznější témata: vzpomínky na dětství a mládí, na období středního věku, v němž propukla až bezuzdná touha užívat dne a darů života za všech okolností. Básně, napsané volným veršem, mají většinou epické jádro a svou drobnou epizodu se vždy pokouší ukončit až provokativní pointou. Bukowski si po jazykové stránce nepřipouští žádné omezení, píše s maximální a šokující otevřeností jak o společenských souvislostech, tak i o událostech intimního charakteru. //Měl jsem pěkně nabitý život,// lakonicky konstatuje v jedné ze svých básní. A právě o způsobu, jak s tímto //nabitým životem// naložil, vypovídají tyto texty nejvíce. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 308 ISBN: 80-7205-970-X

BUKOWSKI CHARLES - ZÁPISKY STARÉHO PRASÁKA
edná se o žánrově pestrý soubor textů psaných Bukowskim pro losangeleské periodikum Open City v 2. pol. 60. let. V knize najdeme svérázné úvahy, stylizované vzpomínky a syrové příběhy o karbanu, baseballu, bitkách a alkoholu, o bizarním sexu, psaní, toulání, dostizích a sázkách, o Nealu Cassadym, Ginsbergovi a revolucích, o samotě, lásce a smrti, šílenství a sebevraždě, o mrtvolách, gangsterech, ale i o Praze a Dubčekovi. V jízlivě vtipných fejetonech se autor vyslovuje k literatuře, sexu i politice, nevyhýbá se aforismům, v poetických minitextech si něžně vypráví s dcerou, v zábavných historkách zpochybňuje zažité pravopisné, stylistické i mravní normy. Zkrátka Bukowski je více než autentický. Kniha vychází v novém překladu a je doplněna doslovem. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2005 Jazyk: Čeština Počet stran: 208 ISBN: 80-7203-688-2

BUKOWSKI CHARLES - NEJKRÁSNĚJŠÍ ŽENSKÁ VE MĚSTĚ
Sbírka třiceti povídek z dob, kdy byl Charles Bukowski dle vlastních slov 8222 nezaměstnatelný 8220 a 8222 živil se páskami do psacích strojů 8220 . Pár si jich však naštěstí odtrhl od úst, aby nasázel na papír příběhy o vášni a pochybných ženštinách, pití a kocovinách a jiných krásách a ohavnostech života. Pod vlivem hladu se jeho tvorba stává čím dál morbidnější a fantastičtější, v deliriu Bukowski rozvíjí dokonce žánr erotického sci-fi a nebrání se ani zobrazení tabuizovaných forem sexu, neboť poezii podle něj lze najít skutečně všude. Kniha u nás vychází poprvé a mnohé jistě potěší, že jde o autorovo bezkonkurenčně nejchlípnější dílo. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 246 ISBN: 80-7203-897-8

BUKOWSKI CHARLES - ŠUNKOVÝ NÁŘEZ
Kniha věnovaná všem otcům. Většina Bukowského prací je napsána na základě vlastních zkušeností. Není tomu jinak ani v Šunkovém nářezu, kde Bukowski autobiograficky popisuje svoje dětství, dospívání a také svůj vlastní charakter. Hlavní postavou románu je jakési alter ego autora, Henry Chinaski. Příběh se odehrává zhruba ve třicátých a čtyřicátých letech dvacátého století v Americe. Henryho rodina patří k chudým obyvatelům města, ale nechce si to přiznat. Zvláště pak ne otec, který usilovně předstírá před sousedy, že každé ráno jezdí autem do práce. Henry svého otce nenávidí, protože ten jej velmi často bije řemenem za nepodstatné věci - třeba když po sekání trávy jediné stébélko přečnívá. Henryho matka se neodvažuje a asi ani nechce otci vzpírat. Henry má velké problémy v dospívání. Napřed ho spolužáci šikanují, poté se sám stane //drsňákem//. Navíc má v pubertě po celém obličeji odporné a abnormální akné, což mu znemožňuje jakýkoliv styk s děvčaty, a vůbec celkově normální život. Později, po vyjití střední školy, Henry nachází útěchu v alkoholu a opíjení se. Také hazarduje, způsobuje rvačky . Celá kniha končí útokem na Pearl Harbor. Henryho kamarád Becker je povolán k boji s Japonci. Henry ho jde vyprovodit . Poté potká malého kluka a vyzve ho, ať si s ním zahraje hru s boxerem. Malý chlapec ho porazí, i když má jeho boxer rozbitou levou ruku . Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1995 Jazyk: Čeština Počet stran: 228 ISBN: 80-85213-73-7

BUKOWSKI CHARLES - HOLLYWOOD
Bukowski symbolizuje svou tvorbou a svou filozofií novou literární epochu a on sám je jejím vyhraněným mluvčím. Nezná opojení kulturou, hudbou, světem, volností, jaké táhlo na cestu jeho vrstevníky z beat generation. Kde Kerouakův vypravěč přirovnává ženu k Modiglianiho figuře, přidrží se Bukowského charaktika spadlých punčoch a kvalit zadnice. V knize Hollywood píše Bukowského dvojník Chinaski scénář pro jednu hollywoodskou společnost a je vtažen do světa, ve kterém se necítí dobře. Proto jej značně osobitě odmítá. Bukowski ve své novele prostřednictvím svého literárního dvojníka, jímž je Chinaski, žije životem scénáristy, který dostal práci pro Hollywood - autobiograficky román, líčí spisovatelovy zkušenosti s natáčením filmu k jeho scénáři //Štamgast// 8211 svět filmového pozlátka ale Chinaskiho příliš neláká, a tak dává najevo (značně svérázně) své pohrdání . Vše začíná když Henrymu Chinaskimu zavolá režisér Jon Pinchot a chce po něm jakýkoliv scénář. Henrymu jakožto povídkáři a básníkovi se tento nápad jeví jako idiotská záležitost. Jon pozval Henryho I jeho ženu Sarah na promítání svého dokumentu o šíleném černošském panovníkovi kde mu sdělil že má rád podivíny a právě proto si jej vybral . Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2002 Jazyk: Čeština Počet stran: 204 ISBN: 80-7205-926-2

BUKOWSKI CHARLES - POBRYNDANÉ SPISY
Chlastem a melancholií prosáklý soubor šestatřiceti povídek, uměleckých manifestů, fejetonů a úvah, jež Bukowskému za půlsetletou kariéru vyšly nanejvýš v undergroundových, literárních a pornografických časopisech. Raritními kousky jsou jeho rané, sarkasmem a nihilismem prodchnuté povídky z poloviny 40. let, historicky první sloupek Zápisků starého prasáka, reportáž z koncertu Rolling Stones, recenze Artaudovy sbírky či esej o Poundovi. Bukowského literární alter ego je moudra trousící opilec, děvkař, provokatér, rváč a budižkničemu, avšak za psacím strojem se v malé cimře tísní rozervaný génius, meditující o poezii, vážné hudbě a opravdovosti. Vydavatel : ARGO Rok vydání: 2009 Jazyk: Čeština Počet stran: 280 ISBN: 80-257-0140-9

BUKOWSKI CHARLES - EREKCE, EJAKULACE, EXHIBICE A DALŠÍ PŘÍBĚH
Bukowski se stal ve své době legendou . šílenec, poustevník, milovník . něžný i krutý . nikdy tentýž a takové jsou i jeho jedinečné povídky, které vycházejí přímo z jeho nespoutaného a nemravného života jsou děsivé a svaté a pokaždé, když je člověk čte, tak jsou nové. Nelze je přečíst, aniž by to člověka poznamenalo. Bukowski //profesionální narušitel klidu básník losangeleského podsvětí píšící s bláznivou romantickou naléhavostí o poražených, kteří jsou méně strojení než vítězové, a s nesentimentálním soucitem k lidem na společenském okraji.// Soubor pětatřiceti krátkých povídek amerického básníka a prozaika přináší texty, publikované většinou v časopisech šedesátých let. Tematicky se uvedené povídky neliší od ostatní tvorby, s obvyklou autenticitou zachycují život losangeleské periférie, atmosféru hospod, nevěstinců a barů, a nesentimentálně a barvitě líčí život člověka na okraji společnosti. Příběhy, úvahy a vzpomínky, erotické a pijácké zážitky podává autor bez zábran bohatým, nevybíravě drsným a plastickým jazykem. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2000 Jazyk: Čeština Počet stran: 306 ISBN: 80-7205-801-0

BUKOWSKI CHARLES - BÁSNĚ LÁSKA JE PES/1974-78/
Svazek obsahuje 150 Bukowského básní z let 1974 8211 78, které se v mnohém podobají autorovým prózám volbou témat i dravostí uměleckého výrazu. Básně, jejichž podtitul zní Láska je pes 8211 jsou rozděleny do čtyř oddílů, které mají názvy Ubohé stvoření zblázněné láskou, Já a jedna stará žena, Scarlet a Populární melodie z vašeho podvědomí 8230 Také zde lze nalézt živočišný pud vyhnaný do extází a extrémů, pocity zoufalství a rezignace, odporu a nechuti k monotonnímu proudění života, které ústí do nezakrývaného flegmatismu. To vše je aranžováno autorovou nezaměnitelnou poetikou, která dnes sklízí jak obdiv a nadšení, tak pro svou syrovost i hluboké opovržení. Ač Charlesi Bukowskému chybí jakýkoliv náznak propagandy ve formě tichého uznání ze strany literární kritiky, lze jej přesto směle prohlásit za světově nejvlivnějšího spisovatele konce 20. století, kdy se módní vlna, jež začátkem 80. let zatopila Ameriku, převalila záhy poté nejprve přes Německo a hned na to přes celou Evropu, až deset let poté totálně změnila vnímaní literatury, a poezie zejména, i u nás tak, že jméno Charlese Bukowského se s dostatečným časovým odstupem i usazením literárního kalu, jež zvířilo, stane synonymem pro postmoderní revoluci, jež vyvrátila ze svých zahnilých kořenů mnohé z dosud nenapadnutelných formálně-estetických klišé. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1994 Jazyk: Čeština Počet stran: 306 ISBN: 80-85213-64-8

BUKOWSKI CHARLES - ŠKVÁR
Škvár je posledním dílem Charlese Bukovského. Satirický alegorický román o detektivovi, který jde po stopách několika prapodivných jedinců. Alegorie, v níž se ve všech koutech i osobách ukrývá smrt. Má podobu krásné ženy, mimozemšťanů a nakonec krásného červeného vrabce. Přibližuje se i ustupuje, autor přemítá o ní i o životě a jeho zásobník slov i scén neopouští hranice hrubosti a vulgarity. //Ale nikam to nevede, a ani to nikam vést nemá. Byl jsem ze tří čtvrtin mrtvý. Zapnul jsem si televizi. Byla tam reklama. CÍTÍTE SE OPUŠTĚNÍ? SKLÍČENÍ? HLAVY VZHŮRU. ZAVOLEJTE JEDNÉ Z NAŠICH KRÁSNÝCH DÍVEK. PŘEJÍ SI S VÁMI MLUVIT. ZAPLA?TE KREDITNÍ KARTOU. VOLEJTE KITTY NEBO FRANCI NEBO BIANCE. TEL: 800-269-9667. Pak se ty holky ukazovaly. Kitty vypadala nejlíp. Dal jsem si hlt skotské a vytočil číslo. //Haló.// Ozval se mužský hlas. Zněl hrozivě. //Kitty, prosím.// //Je vám přes jedenadvacet?// //Jo,// řekl jsem. //Jakou kartou platíte?// //Visa.// //Dejte mi číslo vaší karty a datum, do kdy platí. Taky vaši adresu, telefonní číslo a číslo sociálního pojištění a řidičskýho průkazu . // Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 1997 Jazyk: Čeština Počet stran: 218 ISBN: 80-7205-376-0

BUKOWSKI CHARLES - TĚŽKÝ ČASY
Pětatřicet kratších povídek kontroverzního amerického autora vypráví o nekonvenčních hrdinech z okraje společnosti v Americe 80. let 20. století. Bezcílná a mnohdy sebedestruktivní existence na okraji společnosti Bukowského hrdinům připadá přirozená a vlastně jediná možná. Alkohol, drogy, sex i násilí jsou běžnou součástí jejich života, který oni sami považují za svobodný a který nemají sílu či nechtějí jakkoliv měnit. Syrová autentičnost výpovědi, podpořená bohatou osobní zkušeností, činí z těchto próz silný, i když nikterak líbezný čtenářský zážitek. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2003 Jazyk: Čeština Počet stran: 196 ISBN: 80-7205-334-5

BUKOWSKI CHARLES - PTÁČKU POSMĚVÁČKU,PŘEJ MI ŠTĚSTÍ
Soubor básní známého amerického autora obsahuje verše, jejichž základním tématem jsou svébytné názory na život i epizody z jeho osobních prožitků. Převážná část těchto básní byla dosud publikována pouze časopisecky a proto lze tento cyklus označit jako autorův další opus. V samotných textech se pak objevují motivy a myšlenky, které je možné nalézt i v Bukowského předcházejících sbírkách. I zde se tedy setkáváme s autorovou nezměrnou vitalitou, která ho vrhá do víru temně naskicovaných vášní, do světa, v němž uzlové body představují sex, drogy a alkohol. Některé básně (i když je to spíše výjimka) však překvapí poněkud nostalgickým nábojem, kdy se Bukowski nechává //houpat// na surrealistických vlnách a dokonalým způsobem dokáže zpracovat miniaturní příběh či neobvyklou myšlenku. Celkovým vyzněním však tyto texty nepřekračují hranice Bukowkého tvorby, takže jeho příznivci budou nad nimi opět jásat, avšak od svých odpůrců se zadostiučinění určitě nedočká. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 204 ISBN: 80-7205-131-8

BUKOWSKI CHARLES - KAPITÁN ODEŠEL NA OBĚD A NÁMOŘNÍCI PŘEVZALI VEDENÍ
Charles Bukowski (1920-1994), básník a prozaik, který vzhledem ke svému odstupu od oficiální i undergroundové či beatnické literatury teprve po smrti začíná pronikat do akademických slovníků a na půdu univerzitních kateder. Jeho kratší próza Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení má, stejně jako řada dalších, biografický ráz, jsou to deníkové poznámky z posledních let života tohoto amerického kultovního spisovatele. Tyto deníkové poznámky psal Charles Bukowski v roce 1991 a 1992 na svém novém počítači. Je to volný proud myšlenek a asociací. Bukowski se v jednasedmdesáti letech stává z aktéra spíše divákem. Pozoruje lidi na dostizích, na dálnici, v restauracích, v supermarketech. Dobírá si své ctitele a ostatní spisovatele. Cítí, že již brzy zemře, přesto je jeho próza vtipná a čtivá. Vydavatel : PRAGMA Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 136 ISBN: 80-7205-836-3

Bukowski Charles - Šunkový nářez
229 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pragma Rok vydání : 1995

Bukowski Charles - Škvár
Škvár je posledním dílem Charlese Bukovského . , 218 stran, původní brož 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Pragma Rok vydání : 1997

BUKOWSKI CHARLES - HAM ON RYE
With his fourth novel, legendary barfly Charles Bukowski follows the path of his alter ego Henry Chinaski through the high school years of acne and rejection, drinking his way through the Depression, and ends at the start of World War 2. Vydavatel : CANONGATE Jazyk: Angličtina Počet stran: 318 ISBN: 1-84195-163-3

Bukowski, Charles - Poštovní úřad
Rok :1996

BUKSZPAN DANIEL,DIO RONNIE JAMES,LIPČÍK ROMAN /PŘEKL./ - HEAVY METAL ENCYKLOPEDIE
Od raných začátků v rockové éře 60. let bořila heavymetalová hudba hranice kulturního vkusu, vyvolávala bouřlivé chraptivé nadšení v davech mladých lidí a inspirovala miliony k tomu, aby se chopily elektrických kytar a otočili knoflík zesilovače až na jedenáctku. Daniel Bukszpan, veterán mezi hroziči a uznávaný hudební recenzent, v tomto nepříliš uctivém průvodci metalem všeho druhu líčí oslňující dráhy hvězd jako Black Sabbath, Deep Purple nebo Led Zeppelin přes shockrockery Alice Coopera a Marilyna Mansona až po velikány současného death- a blackmetalu Entombed či Mayhem. Vydavatel : BB ART Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština ISBN: 80-7341-377-9

BUKVA RADAN - LET BEZ NÁVRATU O ŽIVOTĚ A SMRTI NAVIGÁTORA 311.ČSL.PERUTĚ R
Vilém Konštacký, původem z moravské Hané, se zúčastnil bojů ve druhé světové válce jako příslušník 311. československé perutě ve Velké Británii. Byl navigátorem v bombardovacím letounu Wellington pod velením kapitána Viléma Bufky. V noci z 22. na 23. června 1941 byl letoun sestřelen. Kapitán Bufka, jediný, kdo přežil, mohl podat svědectví ve své knize Bombardér T 2990 se odmlčel, ostatní členové posádky to štěstí neměli. Za Viléma Konštackého se úkolu popsat tehdejší boje za svobodu ujal člen jeho rodiny, vnuk jeho sestry. Radan Bukva není profesionální historik, ale ke své úloze se cítil zavázán pro úctu, která ke statečnému předkovi v rodině panuje, a dlouhodobým záj­mem o jeho osud. Kniha připomíná Viléma Konštackého prostřednictvím nejen známých, ale i nově publikovaných fakt, fotografií a ostatních dokumentů. Připomíná statečnost nejen jeho, ale i jeho spolubojovníků v leteckých bitvách československého zahraničního odboje. Vydavatel : ARSCI Rok vydání: 2007 Jazyk: Čeština Počet stran: 172 ISBN: 80-86078-80-9

Bukvář Vlk - Vraždy z neřesti
1991 Víkend, napsáno v jazyce: Česky

Bulajič Stevan - Bylo jich šedesát
1961 Sndk, napsáno v jazyce: Česky

Bulan J. P. - Můj největší případ
1944 Jiránek, napsáno v jazyce: Česky

Bulan J. P. - Můj největší případ
I. vydání, obálka O. Fusch, 186 stran, původní brož 8°, stav dobrý, obálka a brož opotřebena Vydavatel : Jaroslav Jiránek, Praha Rok vydání : 1944

BULAN Joaef Petr - Můj největší případ
Rok vydání :1944 - brož.,odtržený hřbet,opotřebované 

BULAN Josef Petr - Myší past
Rok vydání :1943 - převazba, ob. vevázaná 

Bulan Josef Petr - Můj největší případ
1944 Jiránek/Žel. Brod, napsáno v jazyce: Česky

BULAN Josef Petr - Myší past
Rok vydání :1943

Bulan Josef Petr - Můj největší případ
Vydavatel : Nakladatel Jaroslav Jiránek, Železný Brod Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 187

Bulancev S. - Záhadní mimozemšťané
Nakladatel :Dialog Rok vydání :1995 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :lamino -190 str., čb foto

Bulancev Sergej - Záhadní mimozemšťané
190 stran, I. vydání, původní vazba lamino 8°, stav velmi dobrý Vydavatel : Dialog Rok vydání : 1995

Bulat Okudžava - Dostaveníčko s Bonapartem
Nakladatel : Lidové nakladatelství Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()

Bulat Okudžava - Chudák Avrosimov,Šipovy patálie aneb Starodávná fraška
Nakladatel : Odeon Rok vydání (číslo vydání) : 1987 (3.)

Bulat Okudžava - Putovvání diletantů
Nakladatel : ODEON Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()

Bulat Okudžava - Zrušené divadlo
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-253-0
EAN : 9788072172535
Originál :Uprazdňonnyj těatr
Překlad : Libor Dvořák
Formát : 288 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Vzpomínková próza Bulata Šavloviče Okudžavy (narozen 1924) zachycuje období autorova dětství, dvacátá a třicátá léta, prožitá střídavě v Moskvě, na Urale a v rodném kraji jeho rodičů. Na osudech početných chlapcových příbuzných - tet, strýců, babiček, dědečků, ale především otce a matky - je sugestivně vylíčena atmosféra vzmáhajícího se ruského bolševismu a následné trpké prozření a rozčarování. Okudžava se stává bezděčným účastníkem těchto politických bojů, majících pro mnohé členy rozvětvené rodiny tragické důsledky, a po šedesáti letech se pokouší se svou zkušeností vyrovnat autobiografickou prózou.

Bulat Okudžava - Zrušené divadlo
Nakladatel : Jota
ISBN : 80-7217-253-0
EAN : 9788072172535
Originál :Uprazdňonnyj těatr
Překlad : Libor Dvořák
Formát : 288 stran, 20x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Vzpomínková próza Bulata Šavloviče Okudžavy (narozen 1924) zachycuje období autorova dětství, dvacátá a třicátá léta, prožitá střídavě v Moskvě, na Urale a v rodném kraji jeho rodičů. Na osudech početných chlapcových příbuzných - tet, strýců, babiček, dědečků, ale především otce a matky - je sugestivně vylíčena atmosféra vzmáhajícího se ruského bolševismu a následné trpké prozření a rozčarování. Okudžava se stává bezděčným účastníkem těchto politických bojů, majících pro mnohé členy rozvětvené rodiny tragické důsledky, a po šedesáti letech se pokouší se svou zkušeností vyrovnat autobiografickou prózou.

Bulat Okudžava - Šipovova dobrodružství aneb Starodávná fraška
Lidové nakladatelství, Praha, 1977, velmi dobrý stav, celoplátěná vazba, papírový přebal, 240 stran, Beletrie a poezie, Bulat Okudžava-Šipovova dobrodružství aneb Starodávná fraška

Bulat Okudžava - Nebohý Avrosimov
Svoboda, Praha, 1974, velmi dobrý stav, pův. celoplát. vazba, obálka mírně odřená na okrajích, přebal navrhl a graf. upravil Zdeněk Ziegler, 1. vydání, 310 stran, Beletrie a poezie, Bulat Okudžava-Nebohý Avrosimov

BULATOVIČ - Ďáblové z mansardy
Rok vydání : 1976

BULATOVIČ Miodrag - Ďáblové z mansardy
Rok vydání :1976

Bulánek František - Mladé lásky-mládí J. V. Sládka
Ocpl, 160 s. 1966 ZpčN, napsáno v jazyce: Česky

Bulánek František Dl. - Žena jako meč
Nakladatelství (edice): Vyšehrad
Rok vydání: 1981
Počet číslovaných stran: 103
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav velmi dobrý, kniha stav dobrý se stopami použití


Bulánek František Dl. - Pepku, musíš vpřed!
Nakladatelství (edice): Vladimír Zrubecký
Rok vydání: 1945
Ilustrace/foto: Endler M.
Počet číslovaných stran: 166
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Román pro hochy


Bulánek František Dl. - Slunečný vrch
Nakladatelství (edice): Vladimír Zrubecký
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: Endler M.
Počet číslovaných stran: 141
Poznámka ke knize: - vazba neurčeno obálka chybí, kniha stav dobrý se stopami použití


Bulent Atalay - Matematika a Mona Lisa
Podtitul : Umění a věda u Leonarda da Vinciho
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-919-1
EAN : 9788072099191
Originál :Maths and the Mona Lisa
Překlad : Viktor Horák
Formát : 304 stran, 23x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Leonardo da Vinci byl jeden ze skutečných géniů historie, stejně vynikající umělec, jako byl vědec a matematik. Čtenáři Šifry mistra Leonarda již mají ponětí o tajemném propojení mezi matematikou, vědou a Leonardovým uměním. Matematika a Mona Lisa navazuje tam, kde Šifra mistra Leonarda přestala a osvětluje Leonardův život a dílo, aby odkryla souvislosti, které byly, až dodnes, známy pouze odborníkům. Inspirován Leonardovou vlastní metodou, pátrá Atalay po vnitřní dynamice umění a vědy a odhaluje nám hlubokou jednotu těchto dvou světů. Nabízí přehled vývoje vědy od úsvitu civilizace po dnešní kvantovou mechaniku. Z této široké informační základny nabízí Atalay fascinující pohled do Leonardova neklidného intelektu a pracovních postupů, umožňuje nám vidět zdroj jeho nápadů a ocenit jeho umění v nové perspektivě.

Bulent Atalay - Matematika a Mona Lisa
Podtitul : Umění a věda u Leonarda da Vinciho
Nakladatel : Slovart
ISBN : 978-80-7209-919-1
EAN : 9788072099191
Originál :Maths and the Mona Lisa
Překlad : Viktor Horák
Formát : 304 stran, 23x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Leonardo da Vinci byl jeden ze skutečných géniů historie, stejně vynikající umělec, jako byl vědec a matematik. Čtenáři Šifry mistra Leonarda již mají ponětí o tajemném propojení mezi matematikou, vědou a Leonardovým uměním. Matematika a Mona Lisa navazuje tam, kde Šifra mistra Leonarda přestala a osvětluje Leonardův život a dílo, aby odkryla souvislosti, které byly, až dodnes, známy pouze odborníkům. Inspirován Leonardovou vlastní metodou, pátrá Atalay po vnitřní dynamice umění a vědy a odhaluje nám hlubokou jednotu těchto dvou světů. Nabízí přehled vývoje vědy od úsvitu civilizace po dnešní kvantovou mechaniku. Z této široké informační základny nabízí Atalay fascinující pohled do Leonardova neklidného intelektu a pracovních postupů, umožňuje nám vidět zdroj jeho nápadů a ocenit jeho umění v nové perspektivě.

Bulgakov M. - Zápisky mladého lékaře
Práce 1987

Bulgakov M. - Divadelní román
SS 196

Bulgakov Michail - Bílá garda
A4, Ocpl, 350 s., il. D. a P. Bromovi 1989 LN, napsáno v jazyce: Česky

Bulgakov Michail - Miniatury
pv, 213 s, il a typo P. Štefan 1994 Paseka, napsáno v jazyce: Česky

Bulgakov Michail - Zápisky mladého lékaře
Ocpl, 164 s., il. M. Stuchlík 1987 Práce Erb, napsáno v jazyce: Česky

BULGAKOV Michail - Miniatury
Rok vydání :1994 - il.P.Štefan 

BULGAKOV Michail - Diaboliáda
Rok vydání :1985 - brož.,il.N.Musatová 

BULGAKOV Michail - Bílá garda. Divadelní román
Rok vydání :1969 - il.R.Michal 

BULGAKOV Michail - Bílá garda. Divadelní román
Rok vydání :1990

BULGAKOV Michail - Bílá garda. Divadelní román
Rok vydání :1990 - jako nová 

BULGAKOV Michail - Bílá garda, Divadelní román
Rok vydání : 1990

BULGAKOV Michail - Zápisky mladého lékaře
Rok vydání : 1987

BULGAKOV Michail - Život pana Moliéra
Rok vydání : 1979

Bulgakov Michail - Poslední dny
Nakladatelství (edice): Hynek - Spektrum
Rok vydání: 2000
Počet číslovaných stran: 361
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý
Doplňující údaje: Hry


Bulgakov Michail - Osudná vejce
Nakladatelství (edice): Hynek - Spektrum
Rok vydání: 2000
Počet číslovaných stran: 97
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka i kniha stav velmi dobrý


Bulgakov Michail - Diaboliáda
Nakladatelství (edice): Práce
Rok vydání: 1985
Ilustrace/foto: Musatová A. čb
Počet číslovaných stran: 228
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav velmi dobrý


Bulgakov Michail - Život pana Moliéra
Nakladatelství (edice): Máj
Rok vydání: 1990
Ilustrace/foto: Bromová D.
Počet číslovaných stran: 181
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav přijatelný s výraznějšími stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bulgakov Michail - Život pana Moliéra
Nakladatelství (edice): Lidové nakladatelstv
Rok vydání: 1979
Ilustrace/foto: Bromová D. čb
Počet číslovaných stran: 181
Poznámka ke knize: - vazba plátěná obálka stav dobrý se stopami použití, kniha stav velmi dobrý


Bulgakov Michail - Mílá garda
přeložila L. VOroňská-Melicharová, s předmluvou Petra Pilského Vydavatel : Nákladem vlastním (překladatelovým) Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 251