Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 8 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 28.04.2010 04:32
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
- Milénium vědy a filosofie
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-160-5
EAN : 9788070071601
Formát :
272 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Sborník příspěvků z mezioborového semináře Sto a tisíc let vědy a filosofie pořádaného Filozofickým ústavem AV ČR, jehož cílem bylo posoudit významné změny ve vývoji vědy a filozofie za posledních sto, resp. tisíc let.
- Židovská ročenka 5763 (2002-2003)
Nakladatel : Židovská obec Praha
Formát :
208 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- SANTAL sborník 2002
Podtitul : východní filozofie, ezoterní nauky, jóga, alternativní medicína
Nakladatel : Santal
ISBN : 80-85965-33-X
EAN : 9788085965339
Formát :
160 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Sborník příspěvků spojených s duchovním světem Východu a alternativy.
- Jednota a mnohost
Podtitul : Eckhart, Kusánský, Böhme, Ibn ?Arabí
Nakladatel : Vyšehrad
ISBN : 80-7021-523-2
EAN : 9788070215234
Formát :
136 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Sborník textů z česko-německého symposia Co spojuje myslitele, jako je Eckhart, Kusánský či Böhme? A v jakém poměru k nim může být velký islámský filosof a mystik Ibn ?Arabí? Na tyto otázky se snaží z různých úhlů odpovědět pětice původně přednáškových textů. Zrcadlí se v nich různé pojetí základního novoplatónského schématu vztahu Boha a světa vztahu jednoty a mnohosti.
- Charisteria Sidonio Neubauero Sexagenario
Nakladatel : O.P.S. - Michal V. Hanzelín
ISBN : 80-238-9520-6
EAN : 9788023895209
Formát :
320 stran,
25x18cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Sborník k šedesátinám Zdeňka Neubauera.
- Ekumenické církevní dějepisectví
Podtitul : Dějiny, analýzy, perspektivy
Nakladatel : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)
Edice :Historia Ecclesiastica
ISBN : 80-7325-019-5
EAN : 9788073250195
Formát :
212 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Lze psát církevní dějiny ekumenicky? Neznamená to, že se zničí samotné základy historické práce, nebo že se oslabí identita jednotlivých křesťanských konfesí? Na tyto otázky se pokouší dát odpověď sborník textů, do něhož přispěl významný německý badatel Bernd Jaspert a celá řada domácích teologů a historiků, mimo jiné F. X. Halas, J. Štefan, J. Vokoun, P. Ambros, J. Konzal, T. Machula aj Hoblík. Soubor teoretičtěji pojatých článků a postřehů je rovněž doplněn konkretizací z oblasti křesťanské liturgie, kterou zpracoval P. Hradilek. Publikace představuje věcnou metodologickou diskusi, která je nutná pro církevněhistorickou práci v novém století.
- Luach na rok 5764 (2003/2004)
Nakladatel : Židovská obec Praha
Formát :
112 stran,
14,5x9,5cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2003
- Živý odkaz modernismu
Nakladatel : L. Marek
ISBN : 80-86263-42-8
EAN : 9788086263427
Formát :
236 stran,
20,5x14cm,
česky, anglicky a německy,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Sborník příspěvků z mezinárodní konference, pořádané Husitskou teologickou fakultou Univerzity Karlovy. Obsahuje texty 14 autorů v češtině, němčině a angličtině.
- Otec Jeroným / mnich
Podtitul : částečný portrét
Nakladatel : Triáda
ISBN : 80-86138-59-3
EAN : 9788086138596
Formát :
296 stran,
27x18,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Posvátná místa buddhismu
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-955-6
EAN : 9788072059553
Originál :Holy Places of Buddha
Překlad : Milan Váňa
Formát :
438 stran,
24,5x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
- Bahá´u´lláhovy vybrané spisy
Nakladatel : Bahá´í nakladatelství
ISBN : 80-85478-12-9
EAN : 9788085478129
Formát :
210 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1994 (1. vydání)
Anotace : Kniha lásky a duchovní síly. Bahá u lláh ohlašuje Den Boží, objasňuje postavení Božích Projevů, pojednává o nesmrtelné duši, Světovém řádu, Nejvyšším míru a duchovním smyslu života. Editor Shoghi Effendi.
- Zenové učení Chuang-poa o přenosu mysli
Nakladatel : Avatar
Edice :Vhled
ISBN : 80-85862-64-6
EAN : 9788085862645
Formát :
128 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (2. opravené vydání)
Anotace : Proslovy a poučení Chuang-poa (zemř. asi 850), legendárního čínského čchanového (zenového) mistra, podle biografie muže vysokého přes dva metry s vyvýšeninou na čele ve tvaru perly, zaznamenal jeho žák, hodnostář Pchej Siou. Spis, který tak vznikl, představuje jeden z vůbec nejhlubších textů zenové literatury.
Každá jednotlivá věc je právě Jedna mysl. Když to pochopíte, nastoupíte
do kočáru buddhů.
- Kvítky slavného pána svatého Františka a jeho bratří
Nakladatel : MAUR
ISBN : 80-901254-6-8
EAN : 9788090125469
Formát :
191 stran,
0cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
Anotace : Biografie sv. Františka z Assisi (1182-1226), zakladatele františkánského řádu.
- Rodinná bible
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-240-5
EAN : 9788072092406
Formát :
384 stran,
28x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Bohatě ilustrovaná publikace obsahuje vybrané texty z Bible a výklad hlavních příběhů Starého a Nového zákona. Klíčová slova, věty a pojmy jsou navíc plně objasněny a ilustrovány ve sloupcích po stranách.
- Mistr Matěj z Janova ve své a naší době
Nakladatel : L. Marek
Edice :Pontes Pragenses
ISBN : 80-86263-36-3
EAN : 9788086263366
Formát :
138 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Sborník z vědeckého sympozia, konaného na Teologické fakultě Jihočeské univerzity 29.-30. listopadu 2000.
- Odhalené mystérium
Podtitul : Tajemství Tomášova evangelia
Nakladatel : Poznání
ISBN : 80-86606-17-1
EAN : 9788086606170
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
šitá vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Tajemství Tomášova evangelia.
- Židovská ročenka 5764 (2003-2004)
Nakladatel : Židovská obec Praha
Formát :
212 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Další ročník tradiční ročenky přináší texty G. Bonsoussana, H. Grynberga, A. Putíka, T. Kolského a řady dalších autorů.
- Katolická sociální nauka a současná věda
Podtitul : Interdisciplinární analýza sociálních encyklik Jana Pavla II.
Nakladatel : Vyšehrad
ISBN : 80-7325-024-1
EAN : 9788073250249
Formát :
208 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Katolická církev, zvláště v dokumentech druhého vatikánského koncilu, zdůraznila autonomii vědy a důležitost vědeckého poznání. Ozývají se však výtky, že tuto tezi vztáhla v praxi především na přírodní vědy, zatímco její akceptace poznatků společenských věd přichází jen velmi pomalu a s mnoha obtížemi. Právě toto tvrzení může být považováno za výchozí výzkumnou otázku této publikace. Jejím hlavním cílem je zkoumat, do jaké míry odpovídají stanoviska současné katolické sociální nauky, zde reprezentovaná sociálními encyklikami papeže Jana Pavla II., aktuálnímu poznání příslušných vědních disciplín.
V první části publikace zaměřené na rozbor sociálních encyklik z hlediska teologických a filosofických disciplín se na filosoficko-antropologické aspekty sociální nauky zaměřil filosof Pavel Floss. Z perspektivy moderní teologie analyzují dokumenty teologové Jiří Hoblík a Tim Noble: zatímco první z nich se zabývá sociální naukou z pohledu současné biblistiky, je Nobleho studie v rámci katolické systematické teologie zaměřena na komparaci teologických metod sociální nauky a teologie osvobození. Ekumenický rozměr přináší příspěvek Jindřicha Halamy, který rozebírá katolickou sociální nauku z hlediska protestantské teologie.
Druhou část knihy, která je věnována interpretaci katolické sociální nauky z hlediska ekonomie a sociálních věd, otevírá studie ekonoma Lubomíra Mlčocha, který ukazuje vazby mezi sociální naukou a současnou ekonomickou vědou. Další z autorů, Albert-Peter Rethmann, je sice především teolog, ale jeho text je pokusem o analýzu církevních sociálních dokumentů ze sociologického hlediska, resp. oboru sociální práce. V rámci perspektivy politických věd analyzuje encykliky Pavel Pšeja z pohledu politologie, zatímco Petr Suchý konfrontuje texty Jana Pavla II. s poznatky oboru mezinárodní vztahy. Soubor sociálně-vědných analýz uzavírá studie Radima Kindla, který se z hlediska sociálně a humanitně orientované environmentalistiky zabývá ekologickými aspekty současné katolické sociální nauky.
- PECKA DOMINIK (1895-1981) KATOLICKÝ TEOLOG, FILOZOF, PROZAIK A ESEJISTA, 1918 VYSVĚCEN NA KNĚZE, DOCENT NA TEOLOGII, 1954-60 VĚZNĚN, REHABILITOVÁN
Poznámka - KORESPONDENČNÍ LÍSTEK S PODPISEM (1943)
- Vágnost, věda a filosofie
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-180-X
EAN : 9788070071809
Formát :
192 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Sborník 14 příspěvků věnovaných problematice fenoménu vágnosti a diskutovaných na mezioborovém semináři, konaném v listopadu 2001 v Praze. Autoři příspěvků se zamýšlejí nad rolí, kterou vágnost hraje v běžném životě, umění, filosofii, lingvistice, psychologii, fyzice a biologii.
- Epagógé a Epistémé
Nakladatel : Rezek
Edice :Studiosus
ISBN : 80-86027-20-1
EAN : 9788086027203
Formát :
160 stran,
19x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
- Globální spravedlnost a demokracie
Nakladatel : Filosofia
Edice :Filosofie a sociální vědy
ISBN : 80-7007-210-5
EAN : 9788070072103
Formát :
360 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Mezinárodní sborník článků o sporných otázkách spravedlnosti a demokracie v současné době globálních souvislostí a konfliktů. Jednotlivé články na pomezí filosofie, politologie, sociologie a mezinárodních vztahů analyzují různé druhy ospravedlnění a možného rozvoje mezinárodní spravedlnosti. Osvětlují problematické implikace globalizace a pojednávají o legitimizaci a limitech globálního rozšiřování demokracie. Přinášejí také kritické zkoumání kontextu technokultury, v němž globální procesy probíhají.
Editor Marek Hrubec.
- Anton Schweighofer
A Quiet Radical: Buildings Projects Concepts. Papírová, nakl. vazba ISBN: 3211837183, Springer 2001, 221 S., Fol. s celou řadou čb. a barev. fotografií, půdorysů etc. Zcela nová kniha anglicky. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
- ARCHITECTURE: EXPO 2000 HANNOVER
OBrož. ISBN: 377570924X, Hatje Cantz, 2000, 284 S., Fol. s celou řadou barevných fotografií v textu. Věnování na titulním listu. Zcela nová kniha. The World Exposition opened in Hanover, Germany. This is a detailed, lavishly illustrated account of the design of the pavilions of the various nations and international organisations represented, describing the architecture and energy-saving concepts involved. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
- Steve Powers Studio Gangster
Papírová, nakl. vazba ISBN: 9781584232872, Gingko Press, 2007, nepaginováno - cca. 120 S., 4° s barevnými fotografiemi v textu. Zcela nová kniha, anglicky. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
- Women Designers in the USA 1900-2000:
Diversity and Difference ISBN: 0300093314, Yale University Press, 2002, 462 S., Fol. s bohatou obrazovou přílohou. Zcela nová kniha, anglicky. This stunning book celebrates the many contributions of women designers to twentieth-century American culture. Encompassing work in fields ranging from textiles and ceramics to furniture and fashion, the book features the achievements of women of various ethnic and cultural groups, including both famous designers (Ray Eames, Florence Knoll, Donna Karan) and their less well-known sisters. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
- časopis Český lid, ročník 46 (1959)
ČL, ročník 46, čísla 1 - 6 (1959). Původní sešity včetně obálek vevázány do celoplátěných slepých desek, celkem 285 stran s množstvím obrazového materiálu. Pěkný stav.
- časopis Plzeňsko, ročník IX. (1927)
6 čísel časopisu Plzeňsko (list pro vlastivědu západních Čech, vychází nákladem Kroužku přátel starožitností v Plzni), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 119 stran. Obálky dobře zachované, některé odtrženy od zbytku sešitu a mírně potrhané na okrajích. Dobrý stav!
- časopis Plzeňsko, ročník VIII. (1926)
6 čísel časopisu Plzeňsko (list pro vlastivědu západních Čech, vychází nákladem Kroužku přátel starožitností v Plzni), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 119 stran. Obálky dobře zachované, některé odtrženy od zbytku sešitu nebo mírně potrhané na okrajích. Dobrý stav!
- časopis Plzeňsko, ročník X. (1928)
6 čísel časopisu Plzeňsko (list pro vlastivědu západních Čech, vychází nákladem Kroužku přátel starožitností v Plzni), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 119 stran. Obálky dobře zachované, některé odtrženy od zbytku sešitu. Dobrý stav!
- časopis Plzeňsko, ročník XI. (1929)
6 čísel časopisu Plzeňsko (list pro vlastivědu západních Čech, vychází nákladem Kroužku přátel starožitností v Plzni), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 119 stran. Velmi dobrý stav!
- časopis Plzeňsko, ročník XII. (1930)
6 čísel časopisu Plzeňsko (list pro vlastivědu západních Čech, vychází nákladem Kroužku přátel starožitností v Plzni), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 119 stran. Obálka prvního čísla mírně potrhaná, ostatní velmi dobře zachovalé!
- časopis Plzeňsko, ročník XIII. (1931)
6 čísel časopisu Plzeňsko (list pro vlastivědu západních Čech, vychází nákladem Kroužku přátel starožitností v Plzni), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 119 stran. Obálky dobře zachovány, velmi dobrý stav.
- Česká a slovenská medaile 1508 - 1968
K výstavě v Národní galerii v Praze 1969. Původní brož s přebalem (ten mírně natržený na horním okraji a lehce zašpiněný), 102 stran textu a rozsáhlá obrazová příloha (1078 fotografií exponátů). Uvnitř velmi dobrý stav.
- Umělecká fotografie
obálka: Jiří Rathouský
fotografie: W. Bischof, F. Drtikol, K. Hájek,
E. Medková a další
nakladatel: Stát. nakl. krásné literatury
a umění, Praha
rok vydání: 1964
počet stran: 72
stav: dobrý, původní brož,
neprodejný výtisk
- Příběhy apoštolů - Novozákonní apokryfy II.
Nakladatel : Vyšehrad
Edice :Raně křesťanská literatura
ISBN : 978-80-7021-858-7
EAN : 9788070218587
Formát :
568 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (2. vydání)
Anotace : Druhý díl novozákonních apokryfů nazvaný Příběhy apoštolů .
Tyto svěže napsané texty souvisejí s druhou, apoštolskou částí Nového zákona, se Skutky apoštolů a dopisy, zejména apoštola Pavla. Biblická kniha Skutků však píše jen o tom, co dělali Petr a Pavel. Proto není divu, že již začátkem 2. století začaly vznikat texty, které pojednávaly o ostatních apoštolech. Navazují na to, co se vyprávělo mezi prostými křesťany, zahrnují i některé prvky výuky a liturgie a usilují zaujmout i některými téměř románovými prvky.
- CD Janáček L. - Liitle Queens, Folk Poetry
- CD Kridel J.Ch. - Concert Arien
- CD Janáček L. - String Quartets
- CD Janáček L. - The Music of Truth
- CD Dvořák A. - Concert,Romance,Mazurek
- CD Dusík J.L. - Chamber Music for Piano
- CD Dvořák A.- Piano Trios
- Bohuslav Syrový - Vývoj stavebnictví a architektury ve starověku
ilustrace: 338 obrázků, 1 příloha
vazba: Metoděj Sychra
nakladatel: Stát. nakl. technické
literatury, Praha
rok vydání: 1959
počet stran: 484
stav: původní vazba s obálkou,
velmi pěkně zachovalé
- Srdce Ježíšovo
Podtitul : Teologie - symbol - dějiny
Nakladatel : Albis International
ISBN : 80-86971-00-7
EAN : 9788086971001
Formát :
232 stran,
23x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Sborník z konference konané na Vranově u Brna 30. ledna 2002. Pocta Jeho Eminenci Tomáši kardinálu Špidlíkovi.
- CD Biber H.I.F. - Battalia,Sonatas,...
- CD Dusík J.L. - Sonatas
- Ramdas promlouvá - svazek 1.
Nakladatel : Vacek Jiří
Originál :Ramdas Speaks, volume 1
Překlad : Martin Tomeš
Formát :
136 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Učení význačného indického realizátora v jeho vlastních slovech.
Swami Ramdas, 1886 - 1962, byl indický bhakti jogín, který dosáhl Boha opakováním Ram mantry (OM ŠRI RAM, JAI (výslovnost džej, popř. džaj) RAM, JAI JAI RAM), kterou mu dal jeho otec. Do bezdomoví odešel poměrně pozdě ve stáří 38 let. Byl obchodníkem, ženatý a měl dceru. Po dosažení se usadil v Kérale, poblíž Kanhangadu, kde založil Anandashram, který vedl se svou duchovní partnerkou Mataji.
RAMDAS SPEAKS je vícedílná kniha zapsaných Ramdasových odpovědí na dotazy, které mu byly kladeny během jeho cesty po světě, kterou uskutečnil v roce 1954. Toto je překlad prvního dílu.
- Platónův dialog Lysis
Podtitul : Sborník příspěvků z platónského symposia /20.10. - 21.10.2000/
Nakladatel : Oikoymenh
ISBN : 80-7298-061-0
EAN : 9788072980611
Formát :
223 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Sborník textů z 2. českého platónského symposia, konaného v Praze ve dnech 20.-21.10.2000.
- Spisy apoštolských otců
Nakladatel : Kalich
Edice :Studijní texty
ISBN : 80-7017-003-4
EAN : 9788070170038
Formát :
278 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (3. upravené vydání)
Anotace : Jsou významnou částí rané křesťanské literatury (vznikaly zhruba koncem druhého století n.l.) a tvoří spojovací článek mezi kanonickými spisy Nového zákona a literárním odkazem velkých církevních otců. Sbírka obsahuje: Učení dvanácti apoštolů (Didaché), List Barnabášův, Dva listy Klementovy, Listy Ignatia Antiochijského, List Polykarpův, Umučení Polykarpovo, List Diognetovi, Hermova Pastýře.
- Sidonia a Sakateky - Čtrnáctero vykročení
Nakladatel : Sofis
ISBN : 80-902-7857-8
EAN : 9788090278578
Formát :
368 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
- Mistr dialogu Milan Machovec
Podtitul : Sborník k nedožitým osmdesátinám českého filosofa
Nakladatel : Akropolis
ISBN : 80-86903-19-2
EAN : 9788086903194
Formát :
376 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (2. opravené vydání)
Anotace : Sborník k nedožitému osmdesátému výročí narození prof. Milana Machovce (23. 8.), připravený péčí jeho pražských studentů, představuje mnohovrstevnatý soubor různých textů od odborných příspěvků po osobní vzpomínky přátel a osobností různých oborů. Zahraniční příspěvky jsou k dispozici v originálu i v českém překladu. Nalezneme tu řadu postřehů ze slavného Dialogu konce šedesátých let, i řadu poznámek k bytovým univerzitám let osmdesátých i k poslednímu období Machovcova života. Díky této mozaice pohledů máme příležitost vést vlastní dialog s jednou z největších osobností české filosofie druhé poloviny dvacátého století. Asi nejvýraznější stopu zanechal Milan Machovec v roli zprostředkovatele mezi velikány minulosti a palčivými problémy přítomnosti, jako jeden z iniciátorů marxisticko-křesťanského dialogu ve střední Evropě a především popularizací filosofie, přiblížením filosofických problémů široké veřejnosti. Milan Machovec je postava hledačská, osobitá, zařaditelná leda mezi své příbuzné v dějinách osobnosti stejně široce rozkročené, stojící na pomezí různých filosofických a myšlenkových směrů. Zabýval se především významnými postavami české filosofie a myšlení, marxismem a křesťanstvím a posléze ekologickou problematikou a feminismem. Mezi jeho nejznámější publikace patří Ježíš pro moderního člověka, T. G. Masaryk, Smysl lidského života či Filosofie tváří v tvář zániku. Do sborníku přispěli mj. Milan Balabán, Egon Bondy, Petr Pithart či Jindřich Srovnal, biografickou část zpracoval Tomáš Novák, otištěn je dosud česky nepublikovaný starší text Ericha Fromma, dále pak bibliografie a řada dokumentárních fotografií.
- Modlitby
Nakladatel : Kalich
ISBN : 80-7017-009-3
EAN : 9788070170090
Formát :
382 stran,
17x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Po opakovaných edicích osvědčené sbírky modliteb Sešli světlo své čtenáři dlouho vyhlíželi knížku původních českých modliteb a meditací. Novou sbírku 366 modliteb připravili s řadou kolegů a přátel příslušníci mladší farářské generace Českobratrské církve evangelické Jan Jun a Rut Kučerová. Chce sloužit ke každodennímu zastavení a ztišení, ráno či večer, pomoci poutníkovi na jeho cestě. Modlitby jsou zasazeny do církevního roku, jehož údobí symbolicky otevírají barevné pastely akademické malířky Ludmily Jandové. Tento rámec pomáhá stále znovu hledat souvislost života s pohledem a východiskem, které církevní rok zpřítomňuje. Připojit se k těmto různorodým modlitbám, často velmi osobním, znamená připojit se k volání druhého a solidarizovat se tak s jeho hledáním, břemenem nebo radostí.
- Kniha svornosti
Podtitul : Symbolické čili Vyznavačské spisy evangelických církví augsburské konfese
Nakladatel : Kalich
ISBN : 80-7017-026-3
EAN : 9788070170267
Formát :
688 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Kniha svornosti je soubor věroučných, vyznavačských a obranných spisů z druhé a třetí čtvrtiny 16. století, z období reformace v německých zemích. Své nynější podoby nabyla v roce 1580. Autory jednotlivých knih jsou přední osobnosti německé reformace, zejména Philipp Melanchthon a Martin Luther. Soudobé vydání Knihy svornosti v novém českém znění je mimořádnou historickou událostí, jako celek vyšla česky poprvé a naposledy roku 1898. Každé ze symbolických knih, opatřených poznámkovým aparátem, předchází informativní stať o jejím vzniku, dobových okolnostech i historických důsledcích. Autorem všech osmi Uvedení a závěrečného epilogu je historik a znalec reformace doc. ThDr. Martin Wernisch, který je také odborným garantem celé edice.
- České srdce pro Jana Pavla II.
Podtitul : Svatý otec ve vzpomínkách Čechů a Moravanů
Nakladatel : Karmelitánské nakladatelství
ISBN : 80-7195-007-6
EAN : 9788071950073
Formát :
173 stran,
20x12,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Sborník vzpomínek na Jana Pavla II. Svatý otec ve vzpomínkách Čechů a Moravanů.
- Plato´s Parmenides
Podtitul : Proceedings of the Fourth Symposium Platonicum Pragense
Nakladatel : Oikoymenh
ISBN : 80-7298-150-1
EAN : 9788072981502
Formát :
324 stran,
20,5x13cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Sborník textů ze 4. mezinárodního pražského platónského symposia, konaného v Praze ve dnech 9. 11. 10. 2003.
- Světlo osvobození
Podtitul : Dějiny buddhismu v Indii
Nakladatel : Pragma
ISBN : 80-7205-203-9
EAN : 9788072052035
Originál :Light of Liberation: History of Buddhism
Překlad : Jana Žlábková
Formát :
448 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005
Anotace : Dějiny buddhismu v Indii.
- František Xaverský (komiks)
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
ISBN : 80-86715-46-9
EAN : 9788086715469
Originál :Francisco de Javier
Formát :
48 stran,
29x22cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Životopis Františka Xaverského, jezuitského misionáře Dálného Východu, jedné z největších osobností své doby. Vydání v populární komiksové podobě.
- Židovská ročenka 5766, 2005-2006
Nakladatel : Federace židovských obcí
Formát :
224 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Další ročník tradiční ročenky. Ročenka na rok 5766 se skládá ze sedmnácti textů, uspořádaných do tří hlavních okruhů.
- Reflexe č.28
Nakladatel : Oikoymenh
Formát :
142 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006
Anotace : Časopis pro filosofii a theologii.
- Jak se prodavač papíru stal buddhou
Podtitul : Korejské buddhistické legendy
Nakladatel : DharmaGaia
ISBN : 80-86685-50-0
EAN : 9788086685502
Formát :
240 stran,
20,5x13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Součástí tradice korejského buddhismu a korejské literatury jsou legendy o moudrosti a soucitu buddhů i o síle čistého lidského srdce, o karmické odplatě i o neúnavném duchovním hledání mnichů a laiků.
Tato kniha poprvé v češtině představuje čtyřicet devět legend přeložených z výborů součaných korejských autorů a také z překladu Odkazu Tří království (Samguk jusda) do moderní korejštiny.
Pro pochopení souvislostí je náš výbor uveden přehledem vývoje buddhismu v Koreji. Atmosféru klášterů v horách jako míst jedinečné harmonie mezi kulturou a přírodou přibližují cestopisné črty překladatelky a fotografie z míst, k nimž se vztahují příběhy o utrpení lidského života i o možnosti osvobození.
- Co si myslíme o jezuitech?
Podtitul : Odpovědi na anketu k 450letému výročí příchodu Jezuitů
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Slovo a obraz
ISBN : 80-86715-50-7
EAN : 9788086715506
Formát :
140 stran,
19x18.5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova si letos připomíná 450 let od příchodu prvních jezuitů do Čech (21. dubna 1556). Zároveň je toto jubileum součástí celosvětového Ignaciánského roku, kdy si připomínáme pětisté výročí Františka Xaverského, misionáře Dálného Východu. Je to důvod k plnějšímu pozastavení se rovněž nad postojem jezuitů k české společnosti a společnosti vůči jezuitům.
Odpovědi ankety obsahují výpovědi více než sedmdesáti oslovených osobností: různých vyznání, rozmanitých životních zkušeností a myšlenkových orientací. Právě jako celek nabízejí hodnotné svědectví.
- Akta Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni 2/2006
Nakladatel : Dryada
ISBN : 80-87025-05-9
EAN : 9788087025055
Formát :
188 stran,
23x17cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Druhé číslo Akt Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni.
- Bestii navzdory
Podtitul : Židovské muzeum v Praze 1906 - 1940
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-86889-37-8
EAN : 9788086889375
Formát :
156 stran,
21x22cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Doprovodná publikace ke stejnojmenné výstavě v Galerii Roberta Guttmanna přibližuje začátky Židovského muzea v Praze a představuje katalog jeho předválečné sbírky. První střet s bestií v podobě arogantního a necitlivého přístupu ze strany pražského magistrátu prožilo muzeum v roce 1906, kdy se muzejnímu spolku pod vedením pánů Liebena a Steina podařilo zachránit z jejích spárů některé předměty ze synagog zničených v rámci asanace židovského ghetta na pražském Josefově, a položit tak základ jednomu z prvních židovských muzeí v Evropě.
Do 2. světové války muzeum shromáždilo reprezentativní kolekci judaik a hebraik z území Prahy a Čech. Řada předmětů z předválečné sbírky tvoří dodnes nejcennější část sbírkového fondu Židovského muzea v Praze.
V roce 1940 udeřila bestie znovu. Spolek byl nacisty zrušen, avšak téměř čtyřicetiletá existence Židovského muzea v Praze přispěla v roce 1942 rozhodujícím způsobem k vytvoření Židovského ústředního musea pro území Protektorátu, jehož nástupcem je dnes Židovské muzeum v Praze.
- Adolf Kohn
Podtitul : Malíř pražského gheta
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-85608-62-6
EAN : 9788085608625
Formát :
48 stran,
21x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)
Anotace : Malá monografie umělce 1. poloviny 20. století, která obsahuje103 barevných reprodukcí jeho obrázků olejomaleb. Maloval uličky, náměstí a zákoutí pražského Židovského města ještě před asanací. Jeho dílo je dnes cenným dokladem toho, jak kolem roku 1900 vypadalo pražské židovské ghetto.
- Druhý život českých svitků tóry
Podtitul : České svitky Tóry a povijany na Tóru v Memorial Scrolls Trust v Londýně a Židovském muzeu v Praze
Nakladatel : Židovské muzeum v Praze
ISBN : 80-86889-41-6
EAN : 9788086889412
Formát :
72 stran,
21x22cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)
Anotace : Doprovodný katalog k výstavě přibližující osudy svitků Tóry pocházejících z Čech a Moravy, které jsou dnes zapůjčovány k náboženským účelům židovským komunitám po celém světě. Katalog mapuje druhý život těchto svitků. V roce 1964 byla odprodána do zahraničí podstatná část unikátní sbírky svitků Tóry a s nimi souvisejících povijanů na Tóru z majetku tehdejšího Státního židovského muzea v Praze. Katalog představuje tradici svitku Tóry, jeho místo v životě synagogy a ozřejmuje vznik a funkci povijanů na Tóru. Dále osvětluje osudy českých a moravských svitků Tóry za holocaustu i po válce se zvláštním zřetelem k okolnostem jejich odprodeje. Katalog také představuje kopie archivních dokumentů a nárys současného umístění svitků ve světě. Na vybraných příkladech se pokouší přiblížit vazby vzniklé mezi českými a moravskými obcemi a židovskými obcemi ve světě, které dnes svitky užívají.
- Fórum Velehrad I.
Podtitul : Communio ecclesiarum - očištění paměti
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Formát :
423 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Fórum Velehrad I. otevírá novou řadu tématických odborných konferencí Centra Aletti ve spolupráci s jinými akademickými institucemi. Přední čeští i zahraniční odborníci se věnovali čtyřem tématům: Velehradská tradice v širším kontextu, Tvůrci a dědicové velehradské tradice, Communio Ecclesiarum v Evropě jako teologická otázka, Cesty ke smíření v duchu velehradské tradice kontextualizace.
- Fórum pastorálních teologů VI.
Podtitul : Pastorační situace jako výzva k ekumenismu
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Hlas Velehradu
ISBN : 978-80-86715-81-0
EAN : 9788086715810
Formát :
208 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Velehradská tradice byla jakási první průprava k dnešnímu ekumenismu. Jsou ovšem i dnes takoví, co dokazují, že je unionismus opak ekumenismu.
Odpověď lze hledat takto: Ptejme se nejdříve, co je základem ekumenismu na Druhém vatikánském koncilu. Není to přímo otázka, jak získat odloučené k sjednocení. Spíš se ptáme: Je náš vlastní pojem o církvi tak úplně správný, že nemůže zahrnout ty, kteří jsou od nás odloučeni? Podobně se ptali i účastníci prvního Velehradského unionistického kongresu v roce 1907.
Jubilejní velehradský kongres (28.6. - 1.7. 2007) s názvem K hlubší solidaritě mezi křesťany v Evropě hledá obdobné odpovědi. ¨Liší se tím, čím dějiny obohatily i zatížily 20. století. Všichni křesťané bez rozdílu musí společně ještě hlouběji promýšlet společné dějiny mučednictví pod komunistickým státním terorismem i vize vzájemné spolupráce při budování Evropy.
- Džátaky
Podtitul : Příběhy z minulých životů Buddhy
Nakladatel : DharmaGaia
Edice :Prameny buddhismu
ISBN : 978-80-86685-75-5
EAN : 9788086685755
Originál :Jataka
Překlad : Dušan Zbavitel, Jiří Holba
Formát :
406 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Padesát legend théravádového buddhismu. Svou poetickou formou jsou tyto morální paraboly skvělou ukázkou lidové, populární formy buddhismu, kdy jednotlivé aspekty základní nauky jsou vykládány jednoduchou a všem srozumitelnou formou. Svým obsahem i vlivem, který daleko přesáhl hranice Indie, patří buddhistické džátaky k základním dílům světového písemnictví.
- Božská liturgie našeho svatého otce Jana Zlatoústého
Nakladatel : Vodnář
ISBN : 978-80-86226-83-5
EAN : 9788086226835
Formát :
90 stran,
10,5x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Bohoslužebná kniha byzantské liturgie pro sloužící kněze nebo diákony v novém (pracovním) překladu. V letošním roce uplynulo 80 let od vydání úplného překladu božské lirurgie sv. Jana Zlatoústého a v poslední době byla pociťována nového překladu, který je dán přirozeným vývojem jazyka.
- Fórum pastorálních teologů VII.
Podtitul : Jak vykládat písmo svaté
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
ISBN : 978-80-7412-002-2
EAN : 9788074120022
Formát :
318 stran,
20,5x14,1cm,
česky,
kroužková vazba
Rok vydání :2008
Anotace : Další kolekce příspěvků širší palety autorů z konference, tentokráte na téma Písmo svaté. Témata zahrnují východiska i pomůcky při četbě biblických textů.
- Beran - vašich 12 neodolatelných vlastností
Nakladatel : ACV
Formát :
32 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha popisuje typické vlastnosti lidí narozených ve znamení Berana s vtipem, pozitivně a zábavně. Po přečtení knihy o svém znamení na sebe budete náležitě pyšní!
Pobaví čtenáře jakéhokoli věku a vkusu. Hravě kombinuje barevné ilustrační obrázky a vtipný text. Silné stránky jsou vysvětleny na příkladu celebrit, pověstí, historických událostí, zábavných skutečností a anekdot. Kniha čtenáři nabízí vzácnou možnost dozvědět se více i o tajemství slučitelnosti s jinými znameními. Mysleli jste si, že se k určitém znamení nehodíte? Špatně! Kniha nabízí klíč k poznání jiných znamení a odhaluje tajemství, jak spolu dobře vycházet.
Na poslední stránce je skryté překvapení, které je možné odhalit pouze za použití zrcátka.
100 % pozitivní. Ideální dárek.
- Býk - vašich 12 neodolatelných vlastností
Nakladatel : ACV
Formát :
32 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha popisuje typické vlastnosti lidí narozených ve znamení Býka s vtipem, pozitivně a zábavně. Po přečtení knihy o svém znamení na sebe budete náležitě pyšní!
Pobaví čtenáře jakéhokoli věku a vkusu. Hravě kombinuje barevné ilustrační obrázky a vtipný text. Silné stránky jsou vysvětleny na příkladu celebrit, pověstí, historických událostí, zábavných skutečností a anekdot. Kniha čtenáři nabízí vzácnou možnost dozvědět se více i o tajemství slučitelnosti s jinými znameními. Mysleli jste si, že se k určitém znamení nehodíte? Špatně! Kniha nabízí klíč k poznání jiných znamení a odhaluje tajemství, jak spolu dobře vycházet.
Na poslední stránce je skryté překvapení, které je možné odhalit pouze za použití zrcátka.
100 % pozitivní. Ideální dárek.
- Blíženci - vašich 12 neodolatelných vlastností
Nakladatel : ACV
Formát :
32 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Kniha popisuje typické vlastnosti lidí narozených ve znamení Blíženců s vtipem, pozitivně a zábavně. Po přečtení knihy o svém znamení na sebe budete náležitě pyšní!
Pobaví čtenáře jakéhokoli věku a vkusu. Hravě kombinuje barevné ilustrační obrázky a vtipný text. Silné stránky jsou vysvětleny na příkladu celebrit, pověstí, historických událostí, zábavných skutečností a anekdot. Kniha čtenáři nabízí vzácnou možnost dozvědět se více i o tajemství slučitelnosti s jinými znameními. Mysleli jste si, že se k určitém znamení nehodíte? Špatně! Kniha nabízí klíč k poznání jiných znamení a odhaluje tajemství, jak spolu dobře vycházet.
Na poslední stránce je skryté překvapení, které je možné odhalit pouze za použití zrcátka.
100 % pozitivní. Ideální dárek.
- Olga Scheinpflugová - Klíč od domu
- Olga Scheinpflugová - Klíč od domu
- Klavír a smyčce
Sdružení učitelů klavíru 1989 Praha
- Baraka č.10
Podtitul : Časopis pro nový věk
Nakladatel : Roiva
Formát :
82 stran,
29x20,5cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU: Lidská pouť Satiše Kurama / Douglas Rushkoff: Nechte děti surfovat / Vlastimil Marek: Čajová kultura v Čechách / Eva Havlicová: O umění čaje / Karol H. Hardingová: Nejstarší tanec / Darja Kawasumiová: Historie čadó, Čajový obřad
- Německý velký slovník
ko-český / česko-německý
Anotace : Nejobsáhlejší současný německo-český a česko-německý slovník zpracovaný podle nového pravopisu s rozsáhlou a ověřenou odbornou slovní zásobou z oblasti ekonomiky, práva, technických a přírodních věd. Vyniká snadným ovládáním, přehledným zobrazením hesel, rychlým vyhledáváním a jednoduchou spoluprací s dalšími programy.
Obsahuje 190 000 hesel, 250 000 významů, 400 000 překladů, 5 000 idiomů, 200 tématickýh skupin, výslovnost 50 000 hesel namluvených rodilým mluvčím.
- Německý studijní slovník
ko-český / česko-německý
EAN : 8595125302051
Anotace : Moderní německo-český a česko-německý slovník zpracovaný podle nového německého pravopisu. Obsahuje aktuální, ověřenou slovní zásobu přelomu tisíciletí. Vyniká snadným ovládáním, přehledným zobrazením hesel, rychlým vyhledáváním a jednoduchou spoluprací s dalšími programy. Možnost spouštění přímo z CD.
- Anglický studijní slovník
cko-český / česko-anglický
EAN : 8595125302020
Anotace : Je slovníkem určeným všem, kdo se cizí jazyk učí nebo s jeho učením začínají. V porovnání s velkým slovníkem je obsahově menší především co do počtu hesel, jejich významů, idiomů a odbornějších spojení, přesto však svým rozsahem 70 000 hesel a komplexností zpracování předčí mnohé stávající středně velké knižní slovníky.
Po stránce uživatelských funkcí poskytuje studijní slovník prakticky vše, co velký slovník, včetně fulltextového hledání a ozvučení výslovnosti hesel. Do jeho obsahu však nebyl zahrnut slovník zkratek, výkladový slovník WordNet a slovník Roget s Thesaurus. Studijní slovník bude výborným pomocníkem všem studentům i těm uživatelům, kteří cizí jazyk používají na běžné středně pokročilé úrovni.
- Vykládací karty Lenormand (kniha+karty)
Podtitul : Kniha a 36 karet
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-7370-030-1
EAN : 9788073700300
Formát :
36 stran,
15,5x10cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2005
Anotace : Mademoiselle Lenormand (1772-1843) je dodnes považována za jednu z nejslavnějších věštkyň. Mezi její klientelu patřili například Robespierre či Napoleon. Vykládací karty Lenormand vypovídají o událostech minulých, současných i budoucích a nabízejí skutečnou orientaci v životě. Na každé kartě najdete kromě stručného textu s významem také odpovídající obrázek a symbol hrací karty. Podrobná příručka, která je součástí tohoto dárkového kompletu, obsahuje srozumitelný návod k vykládání a tradiční i moderní interpretaci jednotlivých karet.
- Sborník Bítov ´99
Podtitul : Interpretace básnické skladby, výklad poezie
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-073-7
EAN : 9788072270736
Formát :
278 stran,
23x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : V pořadí čtvrtý sborník, nejobsáhlejší ze všech, s hlavním tématem Interpretace básnické skladby, výklad poezie přináší přednášky, které na Bítově zazněly, doprovodné texty a koláže Miroslava Huptycha.
- Host 7/2000
Podtitul : Měsíčník pro literaturu a čtenáře
Nakladatel : Host
Formát :
64 stran,
29x20,5cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU: Osobnost : Ota Filip (Musel jsem odžít jiný život.. - rozhovor s Otou Filipem) / Kritika: Martin Pilař - Od ničeho k ničemu, Jiří Trávníček - Špílmachr mezi estetiky / Beletrie: Petr Kabeš - Partita, Galway Kinnell - Tři básně, Václav Burian - Poslední úvaha / Rozhovor: Poezie je jedním ze zázraků tohoto světa (S Vladimírem Justlem nejen o poezii) / Studie: Marschall McLuhan - Joyce, Mallarmé a noviny, Ivo Pospíšil - Poláci se dívají na Rusko / Fotografie : Viktor Stoilov
- Slovník polských spisovatelů
Nakladatel : Libri
Edice :Slovníky spisovatelů
ISBN : 80-7277-005-5
EAN : 9788072770052
Formát :
555 stran,
19,5x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Nový svazek z řady Slovníků spisovatelů je zasvěcen polské literatuře, a to od jejích počátků až po současnost. Slovník zachycuje především spisovatele - básníky, prozaiky, dramatiky, ale autoři k nim přiřadili také nejvýznamnější literární historiky, teoretiky a kritiky, hlavně však takové, kteří sami do literární tvorby zasáhli - třeba literárními eseji nebo umělecky zpracovanými memoáry. Rovněž jsou ve slovníku zaznamenáni ti autoři, kteří kromě původní tvorby překládali z jiných literatur, a pochopitelně se zaměřením především na překladatele z češtiny.
- Ottův slovník naučný XVIII.
Podtitul : Navary - Oživnuti
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-0523
EAN : 9788071852599
Formát :
1028 stran,
23,5 x 15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Osmnáctý díl u nás dosud nepřekonané encyklopedie.
- Ottův slovník naučný XIX.
Podtitul : P - Pohoř
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-2496
EAN : 9788071852742
Formát :
1052 stran,
23,5 x 15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Devatenáctý díl u nás dosud nepřekonané encyklopedie.
- Ottův slovník naučný XXI.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-289-5
EAN : 9788072032891
Formát :
1050 stran,
23,5 x 15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Dvacátý první díl u nás dosud nepřekonané encyklopedie.
- Drgdršjavivéka
Podtitul : Zkoumání podstaty vidícícho a viděného
Nakladatel : Avatar
ISBN : 80-85862-26-3
EAN : 9788085862263
Formát :
73 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Zasvěcené pojednání o pátrání po podstatě pozorovatele a pozorovaného . Autor díla, pravděpodobně indický mudrc Bhárati Tirtha, vede čtenáře pomocí metafyzického rozlišování mezi Já a ne-já k pochopení a postupnému uskutečňování univerzální duchovní jednoty, Boha ve všem. Specifickým rysem tohoto středověkého sanskrtského traktátu je podrobný popis různých druhů sámadhi (duchovních ponoření). Text představuje skvělou moderní učebnici meditacae a kontemplace.
- Jedním uchem dovnitř
Podtitul : Almanach české poezie a prózy. Literární tucet Radia 1 revue Labyrint
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-08-2
EAN : 9788085935080
Formát :
128 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
Anotace : Almanach zahrnuje texty Věry Chase, Kateřiny Koubové, Vladislava Reisingera, Martina Langera, O. D. Rady, Filipa Šilhana, Františka Škutila, Dity Kloudové, René Folprechta, Vratislava Křiváka, Pavla Kotála a Zdeňka Vojtěcha.
- Příběh o povstání hada
Podtitul : Gnostický mýtus v několika podobách
Nakladatel : Bibliotheca gnostica
ISBN : 80-902072-0-0
EAN : 9788090207202
Formát :
215 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Kniha obsahuje překlad velmi starých gnostických textů nalezených v Nag Hammadí a jejich přepracování nejstaršími katolickými otci Ireneem a Hipppolytem. Přináší také rozhodující informace o postavě biblického Ježíše Krista.
- Bítov 97
Podtitul : Mladá poezie dnes. Poezie jako svébytný žánr
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-027-3
EAN : 9788072270279
Formát :
160 stran,
23X17cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Sborník příspěvků bítovského fóra, již tradičního básnického setkání.
- Evropa očima Čechů
Podtitul : Sborník ze sympozia konaného v Centru Franze Kafky ve dnech 22. - 23. října 1996
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
Edice :Sborníky
ISBN : 80-85844-36-2
EAN : 9788085844368
Formát :
211 stran,
21x15cm,
česky,
neurčeno vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Sborník obsahuje příspěvky V. Macury, E. Hahnové, M. Zelinského, B. Loewensteina, M. Schulze-Wessela, P. Buggeho, A. Thomase, Ch. Brennerové, J. Peška a I. Pfaffa na uvedeném sympoziu.
- HaDivadlo
Podtitul : Hry, studie, scénáře, dokumenty
Nakladatel : ALE
ISBN : 80-900793-5-0
EAN : 9788090079359
Formát :
335 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
Anotace : Publikace věnovaná fenoménu divadla, které více než 20 let spoluvytváří kontext české divadelní kultury, obsahuje texty divadelních her, přehled inscenací, fotografickou dokumentaci z nejúspěšnějších inscenací, cizojazyčný (angličtina, němčina) souhrn.
- Přátelství básníků
Podtitul : Vzájemná korespondence Karla Dostála-Lutinova s Juliem Zeyerem a Otokarem Březinou
Nakladatel : Host
ISBN : 80-86055-19-1
EAN : 9788086055190
Formát :
235 stran,
.cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Soubory korespondence jsou výjimečné svým uspořádáním: jednotlivé dopisy byly vřazeny do víceméně beletrizovaného textu a celé dílo tak získalo na plastičnosti a čtenářské přitažlivosti, aniž by ztrácelo hodnoty literárněhistorické. Je to další úhel pohledu, který pomáhá vytvářet celistvý obraz o době vzdálené od nás jedno století a navíc v dopisech Zeyerových a Březinových nalezneme i mnohé úvahy či myšlenky, které přesahují rámec běžné korespondence i své doby.
Distribuce: MAŤA, Lublaňská 34, 120 00 PraSoubory korespondence jsou výjimečné svým uspořádáním: jednotlivé dopisy byly vřazeny do víceméně beletrizovaného textu a celé dílo tak získalo na plastičnosti a čtenářské přitažlivosti, aniž by ztrácelo hodnoty literárněhistorické. Je to další úhel pohledu, který pomáhá vytvářet celistvý obraz o době vzdál
- Šnykerikyk
Podtitul : Miroslavu Červenkovi k pětašedesátinám studenti FF UK Praha
Nakladatel : Host
ISBN : 80-86055-29-9
EAN : 9788086055299
Formát :
126 stran,
17x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Sborník literárněvědních příspěvků a bibliografie prací Miroslava Červenky.
- Výzva demokracie
Podtitul : Systém vlády v USA
Nakladatel : Sociologické nakladatelství (SLON)
Edice :Studijní texty
ISBN : 80-85850-54-0
EAN : 9788085850543
Formát :
423 stran,
24x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Kniha patří svým pojetím ke klasickým a zároveň k nejlepším učebnicím amerického politického systému - American government.
- Tryzna za Edvarda Beneše 1998
Nakladatel : EVA-Milan Nevole
Edice :Knižnice Společnosti Edvarda Beneše
ISBN : 80-86107-04-3
EAN : 9788086107042
Formát :
47 stran,
21x15cm,
česky,
sešitová vazba
Anotace : Kniha oživuje zářijové události (3. 9. 1948 + Edvard Beneš) před padesáti lety, dokumentuje jejich průběh i význam.
- Kamenné kříže Čech a Moravy
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-370-0
EAN : 9788072033706
Formát :
475 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Kniha představuje unikátní soupis všech dosud známých a v přírodě dochovaných kamenných křížů, známých také pod názvem smírčí kříže . Druhé, doplněné vydání.
- Proglas č.7 / 2000
Podtitul : Revue pro politiku a kulturu.
Nakladatel : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)
Formát :
48 stran,
29x20,5cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU: Petr Fiala, František Mikš: Občanská společnost a politické strany - skutečnost a ideologie / Pavel Švanda: Ať nám vládnou ti nejlepší / Tomáš Drobný: Opoziční smlouva a politická debata v ČR / Jan Vaníček: Prezident a parlamentní demokracie
- Barva vládne světem
Nakladatel : Svatá Mahatma
Edice :Saronská růže
ISBN : 80-900199-4-3
EAN : 9788090019942
Formát :
214 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
- Česká divadla - Encyklopedie divadelních souborů
Nakladatel : Divadelní ústav
ISBN : 80-7008-107-4
EAN : 9788070081075
Formát :
616 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Česká divadla - Encyklopedie divadelních souborů je první z řady slovníků, připravovaných v Divadelním ústavu v rámci projektu Česká divadelní encyklopedie. Encyklopedie divadelních souborů představuje první ucelené slovníkové zpracování českého divadla v historickém rozpětí více než tří set let a je tak základní příručkou k dějinám české divadelní kultury. Svým zaměřením na umělecké soubory jakožto tvůrčí subjekty divadelního dění je ojedinělým dílem v českém i světovém měřítku. Na rozdíl od biografických slovníků, jejichž hesláře zahrnují jednotlivé osobnosti, se soustředila - v souladu se specifičností divadelního umění, jehož tvůrcem je kolektiv, a nikoli jednotlivec - výhradně na divadelní soubory. zahrnuje hesla českých a na českém území působících institucí a organismů, produkujících divadelní představení všech druhů a žánrů (činohra, opereta, opereta, balet, muzikál, pantomima, loutkové divadlo atd). Zahrnuje soubory bez rozdílu provozního a právního statutu, tj. divadla veřejná, družstevní a soukromá, soubory působící v jednom stálém místě i soubory zájezdového typu a cestující společnosti. Výběrově jsou tu zastoupeny i význačné amatérské či poloprofesionální skupiny, které svým působením nahrazovaly dosud neexistující divadla profesionální nebo, v novější době, vnášely do divadelní tvorby podnětné umělecké impulzy a nezřídka se stávaly ohnisky společenské rezistence. Nezachycuje však četné jinonárodní, především německé soubory, činné na našem území, a to především pro nedostatečný stav poznání této oblasti divadelních aktivit. Kniha obsahuje 292 výkladových hesel, doplněných výběrovým soupisem literatury a početným obrazovým materiálem (celkem 232 černobílých fotografií), a je opatřena jmenným rejstříkem.
- Myšlenky moudrých o přátelství
Nakladatel : Nové město
Edice :Myšlenky moudrých
ISBN : 80-86146-08-1
EAN : 9788086146089
Originál :A cuore aperto
Překlad : Gabriela Vočadlová
Formát :
120 stran,
15,5x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Výběr z citátů velkých světových osobností nám přibližuje hodnoty přátelství.
Výroky významných politiků, duchovních vůdců, filozofů, umělců, vědců (např. Aristotelés, Balzac, Gándhí, Hrubín, Ibsen, Kainar, Kant, Luther, Napoleon Bonaparte, Pascal, Shakespeare, Schopenhauer, Sládek, Twain, a další) nás přivádějí k poznání skutečností, nad kterými se v běžném denním shonu obvykle nezamýšlíme. Mnohé věci bereme příliš samozřejmě, máme kolem sebe tolik lidí, že si ani nevšimneme, jestliže opravdoví přátelé mezi nimi chybějí.
- Myšlenky moudrých o životě
Nakladatel : Nové město
Edice :Myšlenky moudrých
ISBN : 80-902084-9-5
EAN : 9788090208490
Originál :Come Stille di Rugiáda
Překlad : Ivana Hlaváčová
Formát :
120 stran,
15,5x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Tajemství života v pohledu významných světových osobností.
Dárková publikace shrnuje myšlenky a zkušenosti našich i zahraničních autorů (např. Einstein, Čapek, Chesterton, Tolstoj, Werich, Dostojevskij, Thákur aj.). V neobvyklé šíři a plnosti se při četbě dotýkáme samé podstaty člověka a lidství.
- Myšlenky moudrých o lásce
Nakladatel : Nové město
Edice :Myšlenky moudrých
ISBN : 80-902084-5-2
EAN : 9788090208452
Originál :Parole del cuore
Překlad : Ivana Hlaváčová
Formát :
120 stran,
15,5x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Myšlenky významných osobností jsou uspořádány tak, že na každý den v roce připadá jedno zamyšlení. Kniha je velmi vhodná k meditacím a také jako dárek pro vaše blízké zvlášť pro mladé.
Autoři (např. Gándhí, Schweitzer, Saint-Exupéry, Vergilius, Rolland, Goethe aj.) přistupují k tématu rozdílně, někteří ve vší vážnosti a s hlubokou úctou až obdivem, anebo s moudrým nadhledem, jiní své výroky koření humorem a satirou? Výběr citátů postupně vede čtenáře k poznání té nesmírné hodnoty, kterou láska bezesporu je.
- Masarykův sborník X.
Podtitul : 1996-1998
Nakladatel : Masarykův ústav AV ČR
ISBN : 80-902659-8-7
EAN : 9788090265981
Formát :
446 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000 (1. vydání)
Anotace : Biografie prací o T. G. Masarykovi a reedice prací T. G. Masaryka obsahuje monografie, studie, články a recenze z let 1996-1998.
- Umělec č.5 / 2000
Podtitul : Současné umění a kultura / Contemporary art and culture
Nakladatel : Divus
Formát :
94 stran,
31x22cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Kupuj nebo budeš koupen
Z OBSAHU:
Nekonečný proces (rozhovor s Marthou Colburn) / Info - Aktuality z New Yorku / Akce kolem Art Forum Berlin / Disco - Jeffrey A. Buehler: Jsem fotografie / Architektura - Tomáš Lahoda: Kultura zážitků aneb A není A / Nové tváře - Marek Meduna / Peter Fašanok
- Duchovní proudy ruské a ukrajinské emigrace v Československé republice (1918-1939)
Podtitul : Méně známe aspekty
Nakladatel : Slovanský ústav AV ČR
ISBN : 80-86420-00-0
EAN : 9788086420004
Formát :
352 stran,
23x14,5cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Sborník statí.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 18
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
150 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU:
Veronika Tuckerová - Výtvarné dění v letním New Yorku a příliš krátký výlet do Californie / Pavla Pečinková - Babylon místo konce světa / Zdeněk Lukeš - Obarvování bílé velryby / Marek Vajchr - Hrany maloměsta / Jan Wiendl - Umřít musí každej / Andrej Stankovič - Když se při filmování nepracuje, bolí z toho oči
- Řecké pohádky, bajky a anekdoty
Nakladatel : Dauphin
Edice :Ethnos
ISBN : 80-7272-017-1
EAN : 9788072720170
Formát :
194 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Už řecký starověk znal žánr pohádky, bajky i anekdoty. Ovšem dříve než sami Řekové je začali v polovině 19. století zapisovat Evropané, kteří hledali v mladém řeckém státě nejen kořeny, ale i pokračování antické kultury v ústní tradici. I když jsou badatelé dnes k hledání stop antických mýtů v novořecké ústní slovesnosti skeptičtí, mají tyto texty, podobně jako pohádky jiných národů, význam pro literárněvědná a kulturněantropologická studie balkánského prostoru a samozřejmě neztrácejí nic na hodnotě jako svědectví ústního narativního umění a lidské fantazie.
- Revolver Revue č. 45
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
352 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU:
Jindřich Chalupecký - Umění a transcendence / Zbyněk hejda - S grafikou / Jaromír Zelenka - Osm dní v Hrabyni / Ivan M. Jirous - Ubíječ labutí / Per Gylfe - Z cyklu transvestité / Roberto Silverio - Per Gynt je švédsky student / Necenzuroval jsem vlastní pohled (s Per Gyntem hovoří Robert Silverio) / Zbyněk Benýšek - Tma / Egon Bondy - 2000 (román) / Dělali jsme si své ( se sochařem a malířem Miloslavem Chlupáčem hovoří Viktor Karlík) / Jiří Cieslar - Chudý rybář / Jiří Neměc - Dopisy z Ruzyně
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2000 5.díl (Ka-Kom)
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
ISBN : 80-86171-05-1
EAN : 9788086171050
Formát :
352 stran,
30x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
- Z kola ven
Podtitul : 7 zakázaných srbských prozaiků
Nakladatel : Aquarius
ISBN : 80-902062-47
EAN : 9788090206243
Originál :Srpska anatemisana pripovetka
Překlad : Ladislav Jurkovič
Formát :
92 stran,
16x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Antologie představuje sedm zakázaných srbských prozaiků.
- Společnost v přerodu
Podtitul : Češi ve 20. století
Nakladatel : Masarykův ústav AV ČR
ISBN : 80-86495-01-9
EAN : 9788086495019
Formát :
320 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Sborník referátů z cyklické konference Demokracie 2000.
- Baraka č.11
Nakladatel : Roiva
Formát :
80 stran,
29x20cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2001
- Hlas pro němou tvář
Podtitul : aneb výroky moudrých od začátku civilizace po současnost
Nakladatel : Animal Globe
ISBN : 80-238-5286-8
EAN : 9788023852868
Formát :
68 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Do knížky jsou zařazeny nejznámější výroky, verše a slova uznání zvířatům napsaná největšími filozofy, básníky, spisovateli, dramatiky, myslitely, lékaři, vědci, církevními hodnostáři a politiky naší planety od počátků naší civilizace po současnost.
- Deníky Josefa Pekaře
Podtitul : 1916 - 1933
Nakladatel : Vyšehrad
ISBN : 80-7021-419-8
EAN : 9788070214190
Formát :
200 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Deníky Josefa Pekaře pocházejí z druhé poloviny Pekařova života, kdy již náležel k nejvýznačnějším osobnostem českého kulturního a v jisté míře i politického dění. Ukazuje zákulisí českého veřejného života, také poodhaluje Pekařovy postoje k zásadním otázkám, rozhodujícím událostem a vůdčím osobnostem našich dějin Osvětlí se tu např. Pekařův postoj k bolševismu, česko-německým vztahům, jeho vztah k T. G. Masarykovi, E. Benešovi a dalším osobnostem.
- Splátka na dluh
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-127-4
EAN : 9788072151271
Formát :
448 stran,
21x14,5cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Dokumentace českých výtvarníků narozených v padesátých a šedesátých letech. Sestavili Jiří Luhan a Petr Pouba.
- Střední Evropa č.103
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
128 stran,
22,5x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Ottův slovník naučný - Dodatky (5) III/1
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-268-2
EAN : 9788072032686
Formát :
800 stran,
22 x 17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému.
- Markéta Luskačová
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-129-0
EAN : 9788072151295
Formát :
160 stran,
30x22,5cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Kniha představuje tvorbu jedné z nejvýznamnějších osobností české fotografie.
Texty napsali Josef Topol, Gerry Badger a Marie Klimešová.
- Tamto č. 21
Podtitul : Alternativní kulturní revue
Nakladatel : Jota
Formát :
112 stran,
25x17cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Alternativní revue plná hudby, filmu, médií a toho, co vybočuje. V čísle rozsáhlé profily Nine Inch Nails, Stereolab, Radiohead nebo domácí akustického objevu K+K bandu. Filmové stránky o americkém nezávislém filmu, nebo domácím závislém filmu. Sekce médií Internet, mýdlové opery. Canyoning jako pohodově extrémní (extrémně pohodový?) sport. Fotky inspirované keltským kalendářem, obrázky Hany Císařové a fůra recenzí. A provokativní i šťastné úvahy o tématu čísla o štěstí. CD Tamto remixuje Insanii (remixes of Insania).
- Společnost Edvarda Beneše v Praze 1990 - 2000
Nakladatel : Společnost Edvarda Beneše
Edice :Knižnice Společnosti Edvarda Beneše
ISBN : 80-86107-14-0
EAN : 9788086107141
Formát :
92 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Pamětní tisk k 10. výročí založení Společnosti Edvarda Beneše 23.května 1990.
- Drak má dvojí jazyk
Nakladatel : Periplum
ISBN : 80-902836-3-2
EAN : 9788090283633
Formát :
156 stran,
20x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Antalogie současné poezie Walesu.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (6) III/2
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-332-8
EAN : 9788072033324
Formát :
800 stran,
22 x 17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému.
- Václav Vavřinec Reiner - Krajina se zvířaty
Podtitul : Landscapes with Animals
Nakladatel : Národní galerie v Praze
Edice :Sbírka starého umění
ISBN : 80-7035-249-3
EAN : 9788070352496
Formát :
104 stran,
20,5x15cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Motivy Orfea se zvířaty a sletu ptáků kolem sovy v malířství Střední Evropy a Českých zemí v baroku.
- Vojmír Vokolek - fresky, sochy
Nakladatel : Východočeská galerie
ISBN : 80-85112-29-9
EAN : 9788085112290
Formát :
62 stran,
27x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Kritická Příloha Revolver Revue č. 19
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
164 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
Ludmila Vachatová: Pochod pěti patry / Tomáš Glanc: Ruská kronika 2001/VI. / Pavla Pečinková Jsem živ a čekám (o svazcích Psáno na pohlednice) / Martin Brát: Pasti Zuzany Brabcové (o novele Rok perel) / Zdeněk Lukeš: Šance pro Vítkov
- Monty Pythonův Smysl života
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-342-5
EAN : 9788072033423
Originál :Monty Python´s The Meaning of Life
Překlad : Petr Palouš
Formát :
122 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Podobně jako Monty Pythonův život Briana (česky 2000) vychází pro větší potěšení ze slovního humoru v knižní podobě scénář zatím posledního montypythonovského celovečerního filmu z roku 1983, který v jednotlivých filmových povídkách sobě vlastním způsobem a se zcela originálním humorem mapuje důležité etapy v životě každého člověka, od narození až do smrti.
- Zdeněk Tmej
Nakladatel : Torst
Edice :FotoTorst
ISBN : 80-7215-137-1
EAN : 9788072151370
Formát :
154 stran,
18x16cm,
česky, anglicky a německy,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Nejslavnější fotografický soubor českého fotografa Zdeňka Tmeje (*1920) Totaleinsatz pochází z let 1942-44, kdy byl autor nuceně nasazen na těžkou fyzickou práci do polské Vratislavi. Své fotografie exponoval v extrémních světelných podmínkách a na místě záběry vyvolával. To je zachránilo při prohlídce gestapem, které obrázky považovalo za suvenýry. Hned po válce se ukázalo, že jde o zcela unikátní fotografie: žádná jiná takto informativně i umělecky svrchovaná obrazová výpověď o nacistické otrokářské praxi se neobjevila. Historicky cenné dokumenty vyšly poprvé knižně v úzském výběru s názvem Abeceda duševního prázdna bezprostředně po skončení války. Osobitost autorova vidění spolu s neutuchajícím zájmem o společenky závažný námět se staly podnětem k vydání dnešní nové knihy, v níž je možno tento fotografický celek publikovat v jeho plné šíři vůbec poprvé. Autory textů jsou historička fotografie Anna Fárová a znalec novodobých německých dějin, historik Tomáš Jelínek.
- Scéna 98/99
Podtitul : Adresář české a slovenské alternativní scény
Nakladatel : Votobia
ISBN : 80-7198-307-1
EAN : 9788071983071
Formát :
120 stran,
21x11cm,
česky,
brožovaná vazba
- Jánuš Kubíček
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-158-2
EAN : 9788071081586
Formát :
160 stran,
34x25cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Výpravná česko-anglicko-francouzská publikace mapuje tvorbu českého malíře (1921 - 1993) - reprodukce děl, seznam díla, bibliografie.
- Přátelé, přiléhavý složím vers
Podtitul : Písně okcitánských trubadúrů
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-409-X
EAN : 9788072034093
Formát :
280 stran,
17x12,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Jedná se o teprve druhý rozsáhlejší překlad z okcitánské trubadúrské poezie do češtiny vedle knihy Vzdálený slavíkův zpěv z roku 1963. Výbor chce představit trubadúrskou poezii v celé její žánrové a tematické šíři. Vedle skladeb milostných (na něž se soustřeďoval výbor z r. 1963) nabídne ve větší míře i kompozice zaměřené moralistně, sarkasticky, reflektující různé historické události, dvorskou lásku, a i samotnou trubadúrskou poezii.
Výbor je doplněn komentářem shrnujícím dosavadní poznání trubadúrské poezii, její ohlas v české literatuře, nechybí ani stručné medailóny jednotlivých trubadúrů s překlady jejich dobových životopisů, tzv. vidas. Některé skladby jsou uvozeny dobovými prozaickými komentáři obsahu písní, okolností jejich vzniku apod. (razós).
Jako zajímavost kniha přináší i několik stran obrazových příloh s faksimilemi z několika dobových zpěvníků obsahujících zápis textu, melodie některých trubadúrských písní, miniatury atd. Vybrali a z okcitánštiny přeložili Josef Prokop a Jiří Holub.
- Rohatý král
Podtitul : Madagaskarské mýty
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-502-9
EAN : 9788072035021
Formát :
190 stran,
23x16,5cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Další z oblíbených výpravných svazků věnovaných mimoevropské orální literatuře je věnován legendám a mýtům Madagaskaru. V tradici tohoto ostrova, ležícího nedaleko afrických břehů, se prolínají vlivy černého kontinentu s prvky, které sem přinesli plavci z pomezí jižní Asie a Oceánie. Texty vybral a přeložil český přírodovědec, jenž se už léta systematicky zabývá nejen přírodou, ale i etnografií tohoto svérázného ostrova.
- Antonín Střížek
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-37-X
EAN : 9798086217375
Formát :
160 stran,
22,5x20,5cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Rozhovor o malování s Antonínem Střížkem a reprodukce jeho obrazů.
- Jak vyzrát na milionáře
Nakladatel : Abros
ISBN : 80-86505-00-6
EAN : 9788086505008
Formát :
206 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Kniha se pokouší přinést odpověď na otázku ´Jak hrát a vyhrát ve vědomostních soutěžích?´
- Iluminace 1/2001
Podtitul : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát :
164 stran,
24x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
Slavoj Žižek: Podrost slasti
Tyson Leuchter: Střety s Reálnem
Jiří Hoppe: Sovětský pohled na českou novou vlnu
- Kulturní bedekr 2001/2002
Podtitul : Ročenka revue Labyrint
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-27-9
EAN : 9788085935271
Formát :
360 stran,
17x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : V 2. vydání Kulturního bedekru najdete: galerie, muzea, sbírky státní i soukromé, zámecké a hradní expozice, skanzeny a památníky, téměř 1000 aktuálních záznamů ( www stránek, e-adres, otevírací doby), adresář uměleckých škol, přehled všech významných světových galerií, které prezentují moderní a současné umění, 100 portrétů českých a slovenských kulturních časopisů, které jsou na trhu a Kalendárium vybraných kulturních akcí a tipů. Tato publikace vychází jako ročenka revue Labyrint.
- Almanach Labyrint 2001
Podtitul : Ročenka Revue Labyrint
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-28-7
EAN : 9788085935288
Formát :
696 stran,
18,5x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Tradiční ročenka pro knihkupce, nakladatele, knihovny, galerie, školy, kulturní instituce a novináře. Pro všechny, kdo čtou knihy. 10.ročník Almanachu přináší aktuální přehled knižní produkce většiny českých nakladatelství vč. edičních plánů (s anotacemi). Součástí Almanachu je i autorizovaný adresář knihkupectví, antikvariátů, distribučních firem, knihoven plus informace o slovenských firmách. Tato publikace vychází jako ročenka kulturní revue Labyrint. 500 nakladatelství / 600 knihkupectví / 11000 knih.
- Sborník - Tvář naší země - krajina domova
Nakladatel : Studio JB
ISBN : 80-86512-00-2
EAN : 9788086512006
Formát :
2000 stran,
21x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Soubor 7 sborníků vydaných ke stejnojmenné konferenci konané ve dnech 21. - 23. února 2001. Úvodní sborník obsahuje přednesené příspěvky, kompletní obsah všech svazků a rejstřík autorů. Ostatní svazky přinášejí odborné texty k tématům sborníků: 1 Krajina jako přírodní prostor, 2 Krajina jako kulturní prostor, 3 Duchovní rozměr krajiny, 4 Umělecká reflexe krajiny, 5 Krajina z pohledu dnešních uživatelů, 6 Krajina v ohrožení.
- Revue Prostor č. 49-50
Nakladatel : Sdružení pro vydávání revue Prostor
Formát :
280 stran,
19x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Téma čísla: Právo, moc a skandály
- Revolver Revue č. 46
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
360 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
Andrej Stankovič - Šarišské haiku
Jaroslav Formánek - Francouzský rok
Viola Fischerová - Matečná samota
Michal Blažek - Lomografie
Eva Davidová - Fotografie
- Jiří David
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-39-6
EAN : 9788086217390
Formát :
220 stran,
27,5x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Monografie současného českého výtvarníka, člena skupiny Tvrdohlaví.
- 15 let Revolver Revue
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Edice :Edice RR
ISBN : 80-85239-36-4
EAN : 9788085239362
Formát :
100 stran,
24 x 16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Kniha přibližuje historii 15 let Revolver Revue a Kritické přílohy RR. Obsahuje také soupis všech vydaných čísel obou periodik.
- Nakladatel Bohumil Janda a Evropský literární klub
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
Formát :
64 stran,
14,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Pamětní tisk.
- Sláva barokní Čechie
Podtitul : Umění, kultura a společnost 17. a 18. století - Průvodce výstavou
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-254-X
EAN : 9788070352540
Formát :
92 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Průvodce výstavou Sláva barokní Čechie, konané ve dnech 27.4. - 28. 10. 2001 v Praze, shrnující současný stav vědeckého poznání dějin 17. a 18.století v Čechách, s bohatým obrazovým doprovodem.
- The Glory of the Baroque in Bohemia
Podtitul : Art, Culture and Society in the 17th and 18th Centuries - A Guide to the Exhibition
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-255-8
EAN : 9788070352557
Formát :
92 stran,
20x13cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Průvodce výstavou Sláva barokní Čechie, konané ve dnech 27.4. - 28. 10. 2001 v Praze, shrnující současný stav vědeckého poznání dějin 17. a 18.století v Čechách, s bohatým obrazovým doprovodem.
- Ruhm des barocken Böhmens
Podtitul : Kunst, Kultur und Gesellschaft des 17. und 18. Jahrhunderts - Ausstellungsführer
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-257-4
EAN : 9788070352571
Formát :
92 stran,
20x13cm,
německy,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Průvodce výstavou Sláva barokní Čechie, konané ve dnech 27.4. - 28. 10. 2001 v Praze, shrnující současný stav vědeckého poznání dějin 17. a 18.století v Čechách, s bohatým obrazovým doprovodem.
- Gloria della Bohemia barocca
Podtitul : Arte, cultura e societá nei secoli XVII e XVIII - Guida alla mostra
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-256-6
EAN : 9788070352564
Formát :
92 stran,
20x13cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Průvodce výstavou Sláva barokní Čechie, konané ve dnech 27.4. - 28. 10. 2001 v Praze, shrnující současný stav vědeckého poznání dějin 17. a 18.století v Čechách, s bohatým obrazovým doprovodem. Italsky.
- Dobré dílo českých rukou - část první
Nakladatel : Dar Ibn Rushd
ISBN : 80-86149-27-7
EAN : 9788086149271
Formát :
156 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Sborník první části poznatků shromážděných na půdě kontinentů o působení našich vědců, odborníků a humanistů v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky ve 20. století, ale i dříve, určený k inspiraci a poučení nám všem.
- Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache
Podtitul : Wolfgang Scheur a Praha 1981-1989
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-226-0
EAN : 9788071082262
Formát :
256 stran,
20x12cm,
česky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : V letech 1981 1986 pracoval na velvyslanectví Spolkové republiky Německo ve funkci kulturního referenta Wolfgang Scheur. Jako někdejší aktivní účastník protinacistického odboje hluboce sympatizoval s československými disidenty na poli kultury a ze svého diplomatického postavení jim pomáhal udržovat oboustranné styky s emigrací a s dalšími zahraničními demokratickými podporovateli. Byl za to v roce 1995 vyznamenán Řádem T. G. Masaryka. K Scheurovým osmdesátinám nyní ve společné redakci Atlantisu a Československého dokumentačního střediska,
o. p. s., vychází dvojjazyčný česko-německý sborník připomínající jubilantovy nevšední zásluhy. Obsahuje jeho zápisky z let strávených v Praze, pozdravné texty přátel spisovatelů a studii Viléma Prečana provázenou ukázkami z korespondence, které osvětlují jedno z nejtěžších období moderní české kultury a zároveň důležitou kapitolu z nově počínajících dějin česko-německých vztahů.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (7) IV/1
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-341-7
EAN : 9788072033416
Formát :
800 stran,
22 x 17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému.
- O dějinách a politice
Podtitul : Janu Křenovi k sedmdesátinám
Nakladatel : Albis International
ISBN : 80-86067-53-X
EAN : 9788086067537
Formát :
232 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Sborník v návaznosti na dominantní zájmy Jana Křena, kterému je věnován, je tematicky soustředěný na politické dějiny, česko-německé vztahy a problémy moderní historiografie. Dvanáct příspěvků tvoří tři tématické celky.
- Erotická revue II
Nakladatel : Torst
Edice :Erotická revue
ISBN : 80-7215-144-4
EAN : 9788072151448
Formát :
134 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Reprint původního vydání kultovního časopisu z května 1932. ER redigoval a vydával Jindřich Štýrský. Texty i ilustracemi do něj přispívala řada osobností soudobé avantgardy.
- Svět živých a svět mrtvých
Nakladatel : Dar Ibn Rushd
ISBN : 80-90251021
EAN : 9788090251021
Formát :
244 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Všechna významná světová náboženství a filosofické systémy se ve velkém rozsahu zabývají tím, co se stalo před a co po životě na zemi. Názory na to, co se stane, když umřeme, se u různých etnik často velice liší, přesto však u nich můžeme najít celou řadu společných rysů. Příspěvky v tomto sborníku interpretují názor, že smrt neznamená definitivní konec či výraznou hranici mezi živými a mrtvými.
- Vincenc Kramář - od starých mistrů k Picassovi
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-247-7
EAN : 9788070352472
Formát :
280 stran,
31x23,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Sü Ping - Kniha z nebe a Kaligrafická třída
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-242-6
EAN : 9788070352427
Originál :A Book from the Sky and Classroom Calligraphy
Formát :
62 stran,
23x17,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Ztracený obzor - z pokladů tibetského buddhistického umění
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-251-5
EAN : 9788070352519
Originál :The Lost Horizont - Treasure of Tibetian Buddhist Art
Překlad : Gita Zbavitelová
Formát :
62 stran,
23x17,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Biograf č. 24 / 2001
Nakladatel : Virtuální institut
Formát :
146 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Časopis pro biografickou a reflexivní sociologii. Přináší příspěvky věnované kvalitativnímu či interpretativnímu sociálnímu výzkumu, se zvláštním zřetelem k biografické a/nebo reflexivní sociologii.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 20
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
156 stran,
23,5x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
Zdeněk Vašíček - Se životem a existencí nelze hovořit, s katy ano (Poznámky k Pasternakovu Živagovi)
Ludmila Vachtová - O šikmé rovině a náhorní planině (o benátském Bienále)
Martin Hybner - Paměť paměti (o vzpomínání a literatuře)
Socha je spojena s existencí, malba se snem (rozhovor s Christopherem Brockhausem)
- Živel č. 19
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
120 stran,
28,5x22,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
CD-PlanetSound
- Bez obalu
Nakladatel : H+H
Edice :Poesis
ISBN : 80-86022-95-1
EAN : 9788086022956
Formát :
214 stran,
19x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Antalogie současné maďarské poezie. Uspořádala Lucie Szymanowská.
- Host 7 / 2001
Nakladatel : Host
Formát :
92 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
Osobnost - Miroslav Petříček - Člověk musí do textů investovat sám sebe (rozhovor s filozofem Miroslavem Petříčkem)
STUDIE
Zdeněk Kožmín: Osmistěn a jehlan (Dva Patočkovy máchovské modely)
ESEJ
Jiří Kratochvíl: A co?
FOTOGRAFIE
Josef Mucha: Nový svět Evy Fukové
- Ottův slovník naučný XXIV.
Podtitul : Staroženské - Šyl
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-367-0
EAN : 9788072033676
Formát :
904 stran,
24x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Dvacátý čtvrtý díl dosud nepřekonané původní české encyklopedie.
- Iluminace 2/2001
Podtitul : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu.
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát :
148 stran,
24x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
Noël Carroll: Definování pohyblivého obrazu
Milan D. Klepikov: Bod zlomu
Tom Gunning: Film atrakcí: raný film, jeho diváci a avantgarda
Karel Tabery: Ve znamení kopretiny. Gaumont a jeho filiálka v Praze
Josef Moucha: Medialita
- Revolver Revue č. 47
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
320 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
Antonín Brousek: Domovský list
Lambros Papanikolatos: Fotografie
Pro mne je moje fotografování spirituální záležitost (s Lambrosem Papanikolatosem hovoří Robert Silverio)
Petr Halmay: Fantomová bolest
Petr Vosáhlo: Básně
Otakar Zemina: Vincenc Kramář neznámý
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 6. díl (Kon-Ky)
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
ISBN : 80-86171-06-X
EAN : 9788086171067
Formát :
512 stran,
30x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
- Robert Piesen
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
ISBN : 80-85844-72-9
EAN : 9788085844726
Formát :
380 stran,
28,5x24cm,
česky, anglicky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)
Anotace : Monografie českého výtvarníka Roberta Piesena vyplňuje jednu z mnoha mezer v dějinách českého výtvarného umění. Piesen je v ní představen čtyřmi kunsthistorickými studiemi, čtyřmi odlišnými i vzájemně se prolínajícími pohledy na jeho tvorbu.
Obdržela cenu Nejkrásnější kniha roku 2001 v kategorii uměleckých publikací.
- Umělec č.3/2001
Podtitul : Současné umění a kultura / Contemporary art and culture
Nakladatel : Divus
Formát :
96 stran,
31x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
- Jindřich Hegr - malíř
Nakladatel : Hegr Jindřich
ISBN : 80-238-7642-3
EAN : 9788023876420
Formát :
100 stran,
21x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Publikace představuje tvorbu českého malíře Jindřicha Hegra. Text Josef Brukner a Bohumil Skalický.
- Střední Evropa č. 108
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
22,5x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
- Židovská ročenka 5762 (2001-2002)
Nakladatel : Židovská obec Praha
Formát :
160 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Orghast 2002 - Almanach příští vlny divadla
Podtitul : Revue Exotického divadla
Nakladatel : Pražská scéna
ISBN : 80-86102-23-8
EAN : 9788086102238
Formát :
96 stran,
23x15,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Ročenka divadelní a umělecké alternativy, okraje a undergroundu, navazující na úspěšnou antologii Příští vlna.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 21
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
160 stran,
23,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Z OBSAHU:
Zdeněk Vašíček: Co si počnem? Stračena nám chcípla (o problémech současné historiografie)
Veronika Tuckerová: Několik poznámek o výtvarném umění v New Yorku před 11. zářím a ve dnech následujících.
Marek Vajchr: Na plovárně s Ivanem Slavíkem (o knize Hory roků)
- Australis
Anotace : Multimediálním CD-ROM přináší ucelené informace o pátém kontinentu naší planety. Dává Vám možnost vypravit se na cestu po velké animované a ozvučené mapě, ve které se Vám nabízí přes 3 000 fotografií z celého území kontinentu včetně oblastí pro turisty běžně nepřístupných. Základní mapu doplňují podrobné mapy významných národních parků.
V tematických kapitolách věnovaných floře, fauně, ekosystémům, geologii, historii a kultuře se můžete začíst do poutavě napsaných článků, které vypracovali přední odborníci České akademie věd a Karlovy univerzity.
Pro registrované majitele CD bude na internetu zdarma zpřístupněn upgrade.
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 7. díl (L-Mal)
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
Edice :Prameny a dokumenty
ISBN : 80-86171-12-4
EAN : 9788086171128
Formát :
344 stran,
29,5x20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Sedmý díl Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců.
- Brzy jazyk neomrzí
Podtitul : Příběhy, sny, úvahy (a kresby) dětí z Lounska
Nakladatel : Městská knihovna Louny
ISBN : 80-238-7407-1
EAN : 9788023874075
Formát :
44 stran,
22x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Příběhy, sny, úvahy (a kresby) dětí z Lounska.
- Revolver Revue č. 48
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
290 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Toto číslo je věnované dosud nepublikovaným textům českých autorů, mezi nimiž naleznete básně Jana Nedvěda a Petra Hrušky, prózy L. Martínka, Evy Klimentové a dalších. Také zatím nevydaná je korespondence mezi nestory českého undergroundu. Ve výtvarné části zaujmou fotografie výkladů z dnešní Budapešti.
- Biograf 25/2001
Nakladatel : Virtuální institut
Formát :
142 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Obsah tohoto sešitu na svých bedrech nesou články a M. Rajčanové o sociálním životě mrtvol a M. Hájka o čistotě a znečištění sociální struktury společně se zahraniční studii věnované konverzační analýze. Mezi drobnější i příspěvky zaujme článek M. Valentové - Turismus a autenticita a dobře mířené studie o virtuální realitě.
- Ottův slovník naučný XXV.
Podtitul : T-Tzschirner
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-385-9
EAN : 9788072033850
Formát :
996 stran,
24x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Dvacátý pátý díl dosud nepřekonané původní české encyklopedie.
- New York
Podtitul : Metropole světa
Nakladatel : Slovart
Edice :Metropole světa
ISBN : 80-7209-155-7
EAN : 9788072091553
Formát :
72 stran,
29,5x23cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Třetí kniha z edice Metropole světa. Jedná se o beletrizovaného průvodce jedním z největších a nejzajímavějších měst světa. Autoři se snaží přiblížit čtenáři město poutavým vyprávěním o jeho pamětihodnostech doplněným o poučné informace, rady a tipy.
- Zeměpis světa
Podtitul : Velká dětská encyklopedie
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-243-X
EAN : 9788072092437
Originál :The Geography of the World
Překlad : RNDr. Mojmír Šlachta
Formát :
304 stran,
28x21,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Všechny země světa včetně údajů o jazyce, náboženství, státním zřízení, názvu, historických pozoruhodnostech, gramotnosti, různých statistik apod. Více než 60 velkých map, 900 barevných fotografií a 500 ilustrací, tabulek a diagramů.
- Bytem v hrůze
Podtitul : Kresby z vězení Otmara Olivy
Nakladatel : Ottobre 12
Edice :Genius loci
ISBN : 80-86528-11-1
EAN : 9788086528113
Formát :
176 stran,
20,5x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Autory prezentované v této knize spojuje existenciální zkušenost politických vězňů československého komunistického režimu. Je to svědectí o zrodu krásy, která je nadčasovým triumfem ducha, rozumu a svědomí. Jiří Dienstbier, Václav Havel, František Lízna, Aleš Macháček, Zdeněk Rotrekl a další
- Obecní dům hlavního města Prahy
Nakladatel : Obecní dům
ISBN : 80-86339-10-6
EAN : 9788086339108
Formát :
414 stran,
30x23cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Obecní dům patří k nejvýznamnějším secesním stavbám v Praze. Jako reprezentační a společenský dům hlavního města byl vybudován podle projektu architektů Antonína Balšánka a Osvalda Polívky v letech 1905-1912. Zpočátku byl přijímán s určitými rozpaky, neboť někteří architekti považovali užití architektonických a výtvarných stylů z přelomu 19. a 20. století již za zastaralé. Dnes však, s odstupem bezmála sta let, na této stavbě oceňujeme organické prolnutí neobaroka, neorenesance, západních i orientálních vlivů s českou secesí. Velkolepý dojem budovy umocňuje rozpětí dekorativních stylů, bohatý rejstřík materiálů, kvalitní uměleckořemeselné zpracování a mimořádná umělecká výzdoba, na které se podíleli čeští malíři a sochaři zvučných jmen.
- Historická inspirace
Nakladatel : Jalna
ISBN : 80-86396-06-1
EAN : 9788086396064
Formát :
476 stran,
30x20cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Dobroslav Líbal patří k nestorům českého památkového výzkumu. Byl přítomen snad všem významným průzkumům za posledních 50 let a jemu patří dík za záchranu devastovaných objektů. Je autorem několika desítek odborných článků i populárně-naučných knih. I přes svůj emeritní věk stále patří k nejuznávanějším kapacitám svého oboru.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 22
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
144 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Z OBSAHU:
Jindřich Pokorný: Historie učitelka života anebo služka ve vyšších podlažích? (Mnichovský syndrom Bořivoje Čelovského a naše současné dějěpisectví) / Martin Hybler: Člověk o dvou tělech (nad knihou Petra Fidelia Kritické eseje) / Michal Janata: Fotoglosy (o fotografických výstavách a knihách loňského roku) / Zdeněk Vašíček: Z galaxie domů, na náves (o literatuře v době mediální světové vesnice ) / Ivan Müller: Úvodní poznámka (nepublikovaná předmluva ke knize Jana Tesaře Mnichovský komplex)
- Maska, kostým a lidové divadlo
Nakladatel : Dar Ibn Rushd
ISBN : 80-902510-3X
EAN : 9788086149318
Formát :
104 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Soubor studií interdisciplinární pracovní skupiny quotNáboženské směry v Asii quot. Studie předkládané v této knize se zaměřují na roli masky a kostýmu při magických rituálech a v lidovém divadle Afriky, Indie, Číny, Vietnamu a Mongolska. Navíc nabízí přitažlivou možnost srovnání tohoto pojetí s tradičními českými masopustními maskami.
- Slavná historie tabákového dýmu
Nakladatel : Forma
ISBN : 80-7213-006-4
EAN : 9788072130061
Formát :
182 stran,
33,5x23,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Původní české zpracování historie rostliny, zvané Nicotiana tabacum, sleduje její společenskou roli od šamanských rituálů až po salonní doplněk vyšší společnosti i formy jejího užívání od dýmkového bafání, přes elegantní doutník či cigár k tuctové masově rozšířené cigaretě.
- Město a jeho dům
Podtitul : Kapitoly ze stoleté historie Obecního domu hlavního města Prahy (1901-2001)
Nakladatel : Obecní dům
ISBN : 80-86339-12-2
EAN : 9788086339122
Formát :
382 stran,
27,5x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Kapitoly ze stoleté historie Obecního domu hlavního města Prahy (1901-2001).
- Česká věda a Pražské jaro (1963-1970)
Podtitul : Sborník z konference
Nakladatel : Karolinum
Edice :Práce z dějin vědy
ISBN : 80-246-0374-8
EAN : 9788024603742
Formát :
420 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Sborník odborných studií z konference z cyklu Česká věda ve dvacátém století se věnuje období 1963-1970. Sborník je tematicky rozdělen do několika kapitol: vysoké školy, akademie věd a jiné instituce, věda v kontextu doby, přírodní vědy, společenské vědy, historiografie, studenti, svědectví pamětníků.
- Vasil Stanko
Nakladatel : Vasil Stanko
Formát :
100 stran,
19,5x19cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Monografie představuje tvorbu fotografa Vasila Stanka.
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 8. díl (Man-Miž)
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
Edice :Prameny a dokumenty
ISBN : 80-86171-13-2
EAN : 9788086171135
Formát :
358 stran,
29,5x20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Osmý díl Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců.
- Týden v Británii - BBC World Service
Podtitul : Září 2000 - Prosinec 2001
Nakladatel : Milenium Publishing
ISBN : 80-86201-24-4
EAN : 9788086201245
Formát :
478 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Texty z rozhlasového pořadu BBC glosují politické i společenské dění ve Velké Británii od září 2000 do prosince 2001.
- Exotika Výbor z prací tartuské školy
Nakladatel : Host
Edice :Strukturalistická knihovna
ISBN : 80-86055-99-X
EAN : 9788086055992
Formát :
318 stran,
20,5x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Výbor si klade za cíl seznámit české čtenáře s některými texty tartuské školy, která se pod vedením Jurie Michajloviče Lotmana zformovala v 60. letech na univerzitě v estonském Tartu. Z dnešního hlediska se však podnětnější než kanonický soubor statí založených na sémiotické metodologii zdá pokus představit ty aspekty tartuského bádání, které výrazněji vybočily ze zavedené filologické a kulturologické praxe a otevřely tak humanitnímu studiu nové perspektivy. Výbor se proto soustředí na stati z různého hlediska exotické , ať už svou interdisciplinární povahou, tematicky nebo autorským přístupem. Literární vědu prostupuje netradičně pojatá folkloristika, sémiotika náboženství, pokusy o novátorskou historiografii, tematizace hry či města jako kulturních fenoménů. Editor Tomáš Glanc.
- Od poetiky k diskursu
Podtitul : Výbor z polské literární teorie 70.-90. let XX. století
Nakladatel : Host
Edice :Strukturalistická knihovna
ISBN : 80-7294-072-4
EAN : 9788072940721
Formát :
322 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : 13. svazek edice Strukturalistická knihovna obsahující šestnáct studií od dvanácti autorů (E. Balcerzan, E. Czaplejewicz, I. Dambská, M. Glowinski, W. Kalaga a další) se snaží zmapovat polskou literární teorii 70.-90. let. Sestavil Jiří Trávníček.
- Zírající do slunce
Podtitul : literárněvědný sborník o životě a díle gruzínského knížete Konstantina Čcheidzeho, spisovatele v Čechách
Nakladatel : Bystrov a synové
Edice :Žaluji
ISBN : 80-85980-24-X
EAN : 9788085980240
Formát :
408 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Literárněvědný sborník o životě a díle gruzínského knížete Konstantina Čcheidzeho, spisovatele v Čechách.
- Franz Kafka v obrazech malíře
Podtitul : in Bildern des Malers / in the colours of the painters
Nakladatel : Eli
ISBN : 80-902624-2-2
EAN : 9788090262423
Formát :
80 stran,
23,5x21cm,
česky, anglicky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Obrazy Alexandra Prostova-Pokrovského inspirované myšlenkovým světem Franze Kafky.
- Umělec č. 5-6/2001
Podtitul : Současné umění a kultura / Contemporary art and culture
Nakladatel : Divus
Formát :
98 stran,
31,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Revue Prostor č. 53
Nakladatel : Sdružení pro vydávání revue Prostor
Formát :
176 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro společnost, politiku, kulturu a umění. Téma: Otřesená demokracie: potřeba změny?
- Průvodce krajinou priorit pro Českou republiku
Nakladatel : Gutenberg
ISBN : 80-86349-06-3
EAN : 9788086349060
Formát :
686 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Studie je příručkou pro každého, kdo se zajímá o možné budoucnosti České republiky a snaží se o vystižení priorit pro rozhodování v oblasti politiky, veřejné správy, občanského i komerčního sektoru. Její základní charakteristikou je, že překračuje hranice kompetencí jednotlivých resortů, snaží se o vystižení souvislostí vývoje různých oblastí života společnosti v celostním pohledu a v dlouhodobé perspektivě.
- Rodinný album.SK
Podtitul : Fotografie 1989-2001
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7145-618-7
EAN : 9788071456186
Formát :
176 stran,
30x22,5cm,
slovensky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Výběr 187 fotografií od 41 fotografů.
- Revolver Revue č. 49
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
280 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Host 2002/5
Nakladatel : Host
Formát :
90 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře.
- Moderní kuchařka - Těstoviny
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-699-0
EAN : 9788072096992
Originál :The Essential Pasta Cookbook
Překlad : Dagmar Eisenmannová
Formát :
304 stran,
28x21,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (2. vydání)
Anotace : V této knize naleznete jak předpisy a návody na přípravu oblíbených klasických těstovinových jídel, tak také na recepty na pokrmy, při jejichž přípravě používáme různé hotové výrobky nebo polotovary a moderní kuchařské vybavení.
- Souvislosti 1/2002
Nakladatel : Sdružení pro Souvislosti
Formát :
284 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro literaturu a kulturu.
- Kdo vám tak zcuchal tmavé vlasy
Podtitul : Brevíř milostné poezie od Máchy ke Šrámkovi
Nakladatel : Dokořán
Edice :Mocca
ISBN : 978-80-7363-181-9
EAN : 9788073631819
Formát :
96 stran,
14,5x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (2. vydání)
Anotace : Výbor milostné poezie, v němž editoři nabízejí nejvýraznější texty předních českých básníků v rozmezí více než jednoho sta let. Jednotlivé fáze vztahu muže a ženy tak, jak je zachytil Mácha, Erben, Neruda, Hálek, Heyduk, Zeyer, Sládek, Vrchlický, Sova, Bezruč, Březina, Hlaváček, Toman, Dyk a Šrámek.
- Altvaterland
Podtitul : Gustav Ulrich - fotograf z Rejhotic před 100 lety / ein Photograph aus Reutenhau vor 100 Jahren
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-39-6_
EAN : 9788086217390
Formát :
156 stran,
27,5x22cm,
česky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Domov a přátelé z údolí Desné z negativů nalezených v roce 2000 v Odrách. Fotografie Gustav Ulrich (1860-1932). Texty Zdenek Mateiciuc, Helga Ulrich-Matella, Friedrich Ulrich, Lisolotte Klamt a Pavel Scheufler.
- Dekrety prezidenta republiky 1940-1945
Podtitul : Dokumenty
Nakladatel : Doplněk
ISBN : 80-7239-115-1
EAN : 9788072391158
Formát :
1066 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Druhé, opravené a doplněné vydání publikace Dekrety prezidenta republiky 1940-1945. Autentické znění 44 dekretů doplňují archivní dokumenty vypovídající o nejpodstatnějších okolnostech jejich vzniku, obsáhlý poznámkový aparát, jmenný rejstřík a množství dalších příloh. K vydání knihu připravili K. Jech a K. Kaplan.
- Židé v novodobých dějinách
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-7184-412-8
EAN : 9788071844129
Formát :
323 stran,
.cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Sborník přednášek i osobních vzpomínek je věnován osudům Židů, zejména ve 20. století, a je doplněn rozsáhlou bibliografií.
- Berní rula
Podtitul : Generální rejstřík ke všem svazkům berní ruly 1654 doplněný o soupis poddaných 1651
Nakladatel : Libri
ISBN : 80-7277-058-6
EAN : 9788072770588
Formát :
2232 stran,
30,5x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovala) o soupis poddaných z roku 1651.
Unikátní vydání základních údajů z berní ruly, které připravil a úvodem opatřil Václav Červený, seřazené abecedně podle příjmení a doplněné (tam, kde se nezachovala) o údaje ze staršího soupisu poddaných či opisů ocení nejen historici, archiváři, genealogové, sociologové, ale i jazykovědci a všichni, kdo se zajímají o naši minulost a vlastní kořeny. Dílo dělené do dvou svazků obsahuje na 183 000 řádkových položek, které zahrnují: příjmení, jméno, dále odkaz na pramen (Berní rulu, soupis poddaných), obec, okres, panství a povolání.
Nezbytná pomůcka pro genealogy a každého kdo, se zajímá o historii svého rodu.
- Transformace vědy a výzkumu v České republice
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-118-4
EAN : 9788070071182
Formát :
331 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Anotace : Autoři analyzují klíčové dimenze procesu transformace výzkumného systému v ČR ve dvou vzájemně spojených okruzích - jako teoretickou analýzu změn tradičních koncepcí kognitivních a sociálních funkcí výzkumu a jejich vzájemných vztahů - a jako empirický výzkum reálného stavu a dynamiky procesu transformace českého vědního systému z hlediska vzájemných vztahů mezi jeho kognitivními a externími sociálními strukturami.
- Rudolf Dzurko - Já nedělám umění
Podtitul : Ich mach´ keine Kunst
Nakladatel : Arbor vitae
ISBN : 80-86300-25-0
EAN : 9788086300252
Formát :
192 stran,
26x21cm,
česky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Reprezentativní česko-německá monografie romského umělce, známého svými obrazy ze skleněné drtě.
- Umělec č. 1/2002
Podtitul : Současné umění a kultura / Contemporary art and culture
Nakladatel : Divus
Formát :
96 stran,
31,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Časopis o současném umění a kultuře.
- S Jaroslavem Seifertem časem i nečasem
Nakladatel : Památník národního písemnictví
ISBN : 80-85085-54-2
EAN : 9788085085549
Formát :
144 stran,
21x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Publikace sestavena k stému výročí narození básníka Jaroslava Seiferta z textů, dokumentů a fotografií, knižně většinou nepublikovaných.
- Ottův slovník naučný XVII.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-218-6
EAN : 9788072032181
Formát :
1000 stran,
24x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Sedmnáctý pátý díl dosud nepřekonané původní české encyklopedie.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (9) V/1
Podtitul : Praha-Rom
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-412-X
EAN : 9788072034123
Formát :
730 stran,
23,5x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému, zahrnující hesla Praha-Rom.
- Místa hodná paměti
Nakladatel : Studio JB
ISBN : 80-86512-19-3
EAN : 9788086512198
Formát :
200 stran,
32x23,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Nejvýznamnější místa české historie v konfrontaci fotografií zachycujících jejich současný vzhled a dobových textů, vztahujících se k jejich dějinám.Koncepce: Jaroslav Bárta a Kateřina Dejmalová, odborná spolupráce: Petr Čornej, fotografie: J. Bárta, J. Čejka, Z. Helfert, D. Horníčková, J. Malý, B. Prokůpek, F. Skalák, P. Štecha, P. Zinke.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (1) I/1
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-187-2
EAN : 9788072031870
Formát :
700 stran,
23,5x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (3) II/1
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-101-5
EAN : 9788072031016
Formát :
700 stran,
23,5x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (4) II/2
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-237-2
EAN : 9788072032372
Formát :
700 stran,
23,5x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému.
- Aluze 2/2001
Nakladatel : Aluze
Formát :
168 stran,
27x18cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro literaturu, filozofii a jiné.
- Aluze 3/2001
Nakladatel : Aluze
Formát :
168 stran,
27x18cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro literaturu, filozofii a jiné.
- Revue Labyrint č. 11-12/ 2002
Nakladatel : Labyrint
Formát :
288 stran,
28,5x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Téma tohoto čísla kulturní revue zní: Prostory pro život.
- Monty Python a Svatý grál
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-451-0
EAN : 9788072034512
Originál :Monty Python and the Holy Grail
Překlad : Petr Palouš
Formát :
118 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : První celovečerní film slavné anglické skupiny komiků z roku 1975 vznikl po čtyřech sériích televizních skečů, kdy se všichni zúčastnění už cítili unaveni z útržkovitosti televizních půlhodinek a zatoužili si vyzkoušet své síly ve filmu s celistvějším příběhem. Scénář vznikl tak, že všichni Pythoni odjeli společně k moři na jakési intenzivní soustředění . Natočený byl z čirého nadšení pro věc, za velmi nízký rozpočet a za hodně amatérských podmínek. Středověkou atmosféru však evokuje úžasně. Knižní podoba zachycuje kromě scénáře k filmu i scény, které byly z konečné verze vystřiženy.
- Edda
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-533-9
EAN : 9788072035335
Originál :Edda. Die Lieder des Codex Regius nebst verwandten Denkmälern
Překlad : Ladislava Heger
Formát :
496 stran,
23x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Revidovaný překlad slavného středověkého rukopisu, obsahujícího nejstarší a nejvelkolepější germánské mytické a hrdinské písně. Mytická část vypráví příběhy severských božstev od vzniku světa až po jeho soumrak, např. o moudrém Ódinovi, o zamilovaném Frejovi, o rozlíceném Thórovi, o šlechetném Baldrovi a o proradném Lokim. Hrdinská část pojednává o životech a skutcích lidí, jako byli Sigurd nebo Brynhilda, héroů známých i z německé mytologie a proslavených Wagnerovými operami.
Překlad Ladislava Hegera z islandštiny zrevidovala a doslovem opatřila Helena Kadečková.
- Svět a divadlo č. 3/2002
Nakladatel : Divadelní obec
Formát :
182 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Píseň písní zvaná Šalomounova
Nakladatel : Biblion
ISBN : 80-902458-5-4
EAN : 9788090245853
Formát :
40 stran,
20x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Břitvou do klavíru
Nakladatel : Clinamen
Edice :Poesie
Formát :
225 stran,
14x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Básnický almanach sedmi autorů, který vydalo nakladatelství Clinamen v edici Poesie. Almanach Břitvou do klavíru usiluje zachytit něco málo z onoho effenbergerovského klokotu dne i z utajeného varu noci proto se vydává na literární periferii, aby břitvou nařízl kůru všednosti a nechal vytrysknout dnes leckým opomíjeným či snad vysmívaným jiným tónům, které můžeme nejspíše rámovat povšechným čtvercem o notně zprofanovaných stranách: banalismus, dada, patafyzika, surrealismus.. Básnické a prosaické texty následujícího autorského septeta však nejsou nikterak ortodoxním snažením do detailu dostát zmíněným pojmům, ba naopak: směle překračují jakékoliv ideologické i neideologické hranice a jediným omezením je pro ně žádné omezení! Almanach představuje tvorbu Miroslava Waneka, Eduarda Vacka, Ivo Medka Kopaninského, Kateřiny Valentové, Františka Řezníčka, Vikiho Shocka a Radima Kopáče, který zároveň publikaci edičně připravil a napsal k ní předmluvu.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 23
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
152 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Z OBSAHU:
STUDIE - ESEJE
Zdeněk Vašíček: Osud, dějiny a přítomnost / Otakar Mališ: Literární reportáže o pražských německých autorech / Vladimír Mikulka: Dejvický divadelní zázrak, díl druhý / Ludmila Vachtová: Příběh bludného balvanu
PANORAMA
Veronika Tuckerová: K topografii New Yorku / Tomáš Glanc: Ruská kronika 2002/X
INTERVIEW
Nemapujeme prostor, který si umíme přesně vymezit (rozhovor s Martinem Součkem, majitelem nakladatelství Arbor vitae
- Mramor se jí studený
Podtitul : Básníci belgického surrealismu
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-85639-95-5
EAN : 9788085639957
Formát :
220 stran,
19 x 11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Zatímco s belgickým symbolismem se český čtenář díky Moderní revui průběžně seznamoval, belgický surrealismus překvapivě zůstal neznám i našim surrealistům. Vyrovnat tento kulturní dluh si předsevzali Petr Král a literární historik a překladatel Jan Rubeš žijící v Bruselu. Výsledkem jejich úsilí je bohatě dokumentovaná antologie doprovázená dobovým ilustračním materiálem z belgických archivů. Belgický surrealismus promlouvá k českému čtenáři sdílným jazykem - vyjadřuje jemu blízký smysl pro ironii, sebeironii i poněkud trpký humor, cit pro poetizaci banálního a nedůvěru k velkým myšlenkám , jež bývá vlastní malým národům, které dějiny spíše podstupují, než tvoří .
- Mapář české psychoterapeutické krajiny 1999
Nakladatel : Rys
Edice :Česká krajina
ISBN : 80-86220-03-6
EAN : 9788086220031
Formát :
168 stran,
19 x 9,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Publikace nabízí přehled českých psychoterapeutů, psychoterapeutických a vdělávacích institucí.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 6
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Kritická příloha Revolver Revue č. 7
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Dotyk č. 1 (únor-březen 1999)
Podtitul : Kulturní rallye
Nakladatel : Foibos
Formát :
58 stran,
29,5 x 21,0cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z obsahu: Víra, naděje a láska Nan Goldin/ R. Wohlmuth: Petr Nikl jako motýl/J. Macek: Indie noci upije - černý humorzemě zaslíbené/ Sólo František Skála/ Divadlo Komedie/ Petr Forman versus Matěj Forman/ P. Bílek: Zdeněk Liška - portrét génia české filmové hudby/ Levé oko - původní rozhovor s Annie Leibovitz
- Kritická příloha Revolver Revue č. 9
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Kritická příloha Revolver Revue č. 8
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Kritická příloha Revolver Revue č. 5
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Kritická příloha Revolver Revue č. 4
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Kritická příloha Revolver Revue č. 13
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
160 stran,
23,5 x 16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Anotace : Z obsahu: VÝTVARNÉ UMĚNÍ - Z. Vašíček: Malá česká apokalypsa (nad dílem J. Lady)/ T. Pospiszyl: Jindřich Chalupecký o Marcelu Duchampovi/ Jaroslav Anděl (rozhovor)//LITERATURA A FILOSOFIE - J. Cieslar: Rozanov/ J. Olič: Katolický comics, jeho světla a stíny (nad knihou M. C. Putny Česká katoliká literatura 1848-1919/ T. Glanc: Překlad jako diaspora (o Kovtunově překladu Mendelštamových básní)// DIVADLO, FILM A HUDBA - M. Ljubková: Nebeského tajemství (nad režijní tvrbou J. Nebeského v Divadle komedie)/ V. Mikulka: Třikrát mezi minulstí a současností (ke třem inscenacím Pražského divadelního festivalu německého jazyka)/ A. Stankovič: Satan na Hané (o filmu Je třeba zabít Sekala)// SPOLEČNOST A TISK - A. Drda: Tři pokusy o uměleckou literaturu faktu (nad knihami I. Mirovské, P. Polanského a P. Svory)/P. Kolínská: Nic netvrdí, pouze v obavaách vyzývám (o publicistice v LtN 1997 a 1998)/ R. Kruphanzl - Fikce v černé kronice (o knize J. Homoláče)/
- Kritická příloha Revolver Revue č. 12
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Kritická příloha Revolver Revue č. 10
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Revolver Revue č. 28
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Revolver Revue č. 34
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Revolver Revue č. 37
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Revolver Revue č. 39
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
376 stran,
24 x 16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Anotace : Z OBSAHU: Pro RR - Ladislav Novák - Šest topologických dvojlistů/ RR interview - Viktor Kolář/ Jan Rychlík: Deník 1995/ Jiří Cieslar: Hlas deníku/ Vladimír Borecký: Nevšední případ nevyléčitelné kosmofrenie z tvorby/ Z tvorby Jana Lukeše/ Gertruda Gruberová-Goepfertová/ Tomáš Mazal: Několik poznámek ke genezi románu Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále/ Viktor Karlík: Centrum periferie (obrazy z let 1997-1998)/ Lubomír Martínek/ Igor Malijevský/ Jindřich Pokorný - rozhovor/ Ze spisu , který na Petra Placáka vedla StB
- Střední Evropa č. 77
Podtitul : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Střední Evropa č. 76
Podtitul : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
brožovaná vazba
- Baraka č. 5/1998
Podtitul : Časopis pro nový věk
Nakladatel : RO consulting
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
sešitová vazba
- Lepě švihlí tlové
Podtitul : Básnický almanach
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-134-2
EAN : 9788072271344
Formát :
180 stran,
24,5x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Almanach české poezie 90. let dvacátého století prezentuje především autory, jejichž práce vyšly v nakladatelství Petrov. Vznikl pod editorským vedením Ivana Wernishe.
V knize jsou zastoupeni:
Jaroslav Pížl, Vít Kremlička, Jan Antonín Pitínský, Marian Palla, Petr Koťátko, Michal Ajvaz, Michal Šanda, Jana Soukupová, Leo Bacon Slanina, Zeno Kaprál, Jaroslav Chobot, Odillo Stradický ze Strdic, Martin Reiner, Jiři Dynka, Pavel Kolmačka, Tomáš Přidal, Miroslav Salava, Petr Hrbáč, Marek Stašek, Bogdan Trojak, Norbert Holub, Tomáš Kafka, Milan Ohnisko, Pavel Řezníček, Jiři Janatka, Bohdan Chlíbec, Petr Král, Milan Exner a Jiří Olič.
- Ianua č. 1
Podtitul : Sborník pro studia česko-rakousko-německých kulturních styků
Nakladatel : Nadace Společnosti R. M. Rilka
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
sešitová vazba
- Filmová ročenka 2001
Podtitul : Film Yearbook 2001
Nakladatel : Národní filmový archiv
ISBN : 80-7004-108-0
EAN : 9788070041086
Formát :
550 stran,
21x14,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Filmová ročenka sumarizující data a informace o české kinematografii za rok 2001.
- Ianua č. 3
Podtitul : Sborník pro studia česko-rakousko-německých kulturních styků
Nakladatel : Nadace Společnosti R. M. Rilka
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
sešitová vazba
Anotace : Z obsahu: Z. Psůtková: Chodsko-bavorské vztahy pohledem literárním/ J. Loužil: Sedmadvacet českých pánů a germano-austro-bohemica literatura/ P. Köpplová: Rainer Maria Rilke a Gesellschaft zur Förderung deutscher Wissenschaft, Kunst und Literatur in Böhmen/ G. Trapp: Urzidilův Goethe v Čechách / BIBLIOGRFIE/ REFERÁTY/ ZPRÁVY/
- Ianua č. 2
Podtitul : Sborník pro studia česko-rakousko-německých kulturních styků
Nakladatel : Nadace Společnosti R. M. Rilka
Formát :
0 stran,
0,0 x 0,0cm,
česky,
sešitová vazba
- Joint č. 2/1999
Podtitul : úplník o svobodě a odpovědnsoti
Nakladatel : Fool moon
Formát :
0 stran,
29,5 x 21,0cm,
česky,
sešitová vazba
- Nová pražská pesachová Hagada
Nakladatel : Sefer
Edice :Texty
ISBN : 80-85924-08-0
EAN : 9788085924084
Formát :
134 stran,
21,0 x 13,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Česko-hebrejské vydání tradičního vyprávění o exodu Židů z Egypta.
- Revolver Revue č. 40
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
376 stran,
24 x 16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z OBSAHU:
Jan Nedvěd/ Vít Kremlička/ Ivan Matoušek/ Minulost a budoucnost ve vinohradské tržnici/ RR interview - Petr Chudožilov/ Jaroslav Anděl: Normalizace/ Dopisy ze Súdánu/ Pro RR Jaroslav Róna/ Milan Pitlach/ Franc Frances/ Ze spisu StB - Jan Rejžek
- Souvislosti č. 1/39/1999
Podtitul : Revue pro křesťanství a kulturu
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
278 stran,
20,5 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z OBSAHU:
KŘESŤANÉ A ORIENT - J. Durych, D. Horáková, D. Kawasumiová, M. C. Putna, B. Smil, K. Spinola, J. S. Trojan, V. Ventura, V. Zikmundová
Věra Linhartová: Překladatel/ Přesýpací hodina/ Úvod k obrazům Josefa Šímy/
PŘED ZRCADLEM ZA ZRCADLEM - Leonard Boff
LITERATURA - P. Šrámek, T. Vítek
- Ottův slovník naučný XVI.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-207-0
EAN : 9788071852377
Formát :
1060 stran,
23,5 x 15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Šestnáctý díl u nás dosud nepřekonané encyklopedie.
- O muži, který šel za sluncem
Podtitul : Mýty a legendy severoamerických Indiánů
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-042-6
EAN : 9788072030422
Formát :
340 stran,
23 x 15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Výbor z legend a pověstí různých kmenů severoamerických Indiánů zachycuje ústně tradované a dochované příběhy a mýty o stvoření, lásce, indiánských hrdinech, o válce, zvířatech, nejrůznějších pletichářích i o konci světa.
- Kritická Příloha Revolver Revue č. 14
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
170 stran,
23 x 16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z OBSAHU:
Peter Placák: Nad Rajskou zahradou na Žižkově bdí Bůh (k výstavě Skupiny 42 v pražské městské knihovně)/ Tomáš Glanc: Stopy jmen mrtvých (o obnově památníku v pražské Pinkasově synagoze/ Jiří Gruntorád: Bibliografie bez otazníků (o knize Jitky Hanákové Edice českého samizdatu)/ Andrej Stankovič: Úhlednost český film nespasí (o Gedeonově Návratu idiota)/Eva Stehlíková: CD 94 - jako a doopravdy/ Vladimír Just: Svoboda jako hra proti aparátu (nad Lidovými novinami od roku 1997)
- Pár much a já
Nakladatel : DharmaGaia
ISBN : 80-85905-10-8
EAN : 9788085905106
Formát :
135 stran,
15,5 x 10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Výbor z japonských haiku 17.-19. stol. Autoři Bašó, Issa, Buson a Santóka.
Z japonštiny přeložil a úvod napsal Antonín Líman. Originální kaligrafie Petr Geisler.
- Příspěvky k dějinám vzdělanosti v Českých zemích 1/1998
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-7184-869-7
EAN : 9788071848691
Formát :
144 stran,
21 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Sborník příspěvků různých autorů mapuje vývoj vzdělanosti a školství v Českých zemích od středověku do 19. století.
- Baraka č. 7
Nakladatel : Roiva
Formát :
80 stran,
29.5 x 21cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z OBSAHU:
Sy Safransky: RAM DAS/ John Robertson: Příležitost bestie/ M. Fergusonová: Duchovní dobrodružství/ R. Walsh: Kurs zázraků/ Stanislav Komárek: Světy na rozhraní/ Tajemství kahunů/ Rozhovory s Romanem Palkou a Henry Marshallem
- Česká společnost na konci tisíciletí 1. a 2.
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-7184-825-5
EAN : 9788071848257
Formát :
700 stran,
20,5 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Dvousvazkový sborník přednášek přednesených na konferenci pořádané pod Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy, která se věnovala aktuálním otázkám vývoje české společnosti a politiky.
- Listy na Husovu obranu z let 1410-1412
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-7184-616-3
EAN : 9788071846161
Formát :
314 stran,
27 x 20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Kniha vychází z nového studia všech dochovaných listů na Husovu obranu a věnuje se jim z hlediska filologického a diplomatického.
- Spory o dějiny I.
Podtitul : Sborník kritických textů
Nakladatel : Masarykův ústav AV ČR
ISBN : 80-902659-0-1
EAN : 9788090265905
Formát :
156 stran,
20,5 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Sborník přináší příspěvky zabívající se závažnými otázkami dějin převážně českých a československých.
- O želvách, lidech a kamenech
Podtitul : Mýty, legendy a pohádky černé Afriky
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-233-X
EAN : 9788072032334
Formát :
230 stran,
24 x 16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Výbor z legend a pohádek obyvatel černé Afriky zachycuje příběhy ústně tradované v jednotlivých kmenech. Veselá i smutná vyprávění o životě a smrti, zvířatech a lidech, lásce, nenávisti a šibalství středoevropského čtenáře překvapí svou zvláštní, syrovou poetikou.
- Volné směry - časopis secese a moderny
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-85639-14-9
EAN : 9788085639148
Formát :
192 stran,
29,5 x 13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1993
Anotace : Renesance spolu Mánes, spojená se jmény S. Suchardy, J. Kotěry, F. Bílka a dalších, je přelomovou událostí českého umění. Vedle bohaté výstavní činnosti spolkové i mezinárodní (1902 A. Rodin, 1905 E. Munch) bylo největším počinem Mánesa vydávání vlastního časopisu Volné směry. Výpravná monografie z pera R. Prahla a L. Bydžovské je prvním zhodnocením jeho významu. Zabývá se zejména prvním obdobím mezi r. 1896 a 1910, kdy dominovala secese a moderna. Jednotlivé kapitoly jsou věnovány např. mezinárodnímu kontextu na přelomu století, historii spolku, výtvarné podobě časopisu či umělecké kritice na jeho stránkách. Na závěr je zařazena komentovaná antologie, kde se setkáváme s klasickými texty M. Jiránka, F. X. Šaldy, B. Kubišty a dalších, a rejstříky, které z knihy činí takřka příručku pro studium mnoha oblastí kultury počátku století.
- Triadické výnosy irské
Nakladatel : Triáda
Edice :Delfín
ISBN : 80-86138-19-4
EAN : 9788086138190
Originál :Trecheng breth féni
Překlad : Daniel Samek
Formát :
128 stran,
19 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Sbírka irských triád z 9. století dokumentuje prolínání křesťanského a pohanského světonázoru v raně středověkém myšlenkovém světě. Vzhledem k tomu, že se kniha postupně zabývá skoro všemi významnými okruhy zákonodárství, mohla by být chápána jako jakýsi slabikář irského práva , kdyby se ovšem nevěnovala také topografii a neobsahovala různá mudrosloví.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 15
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
160 stran,
23,5 x 16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z OBSAHU:
Bohuslav Blažek (o výstavě českého designu 1980-1999)/ Petr Onufer (nad romány Josepha Hellera)/ Martin Hybler (o publicistice Jana Čepa)/ Ondřej Štindl: Co je Matrix? Záleží na tom/ Tomáš Glanc: Ruská kronika 1999/II
- Baraka č. 8
Nakladatel : Roiva
Formát :
80 stran,
29 x 20cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z OBSAHU:
V. Marek: Fórum 2000/ K. Pribram: Mozek: mýtus pro 21. století/ H. Hendersonová: Institucionální a environmentální odpovědi na globalizaci/ L. Hallová: Ruce, které dávájí život/ R. Beaumont: Sluch: prvotní smysl/ L. Johnsenová: Jogín ve starém Řecku/ M. Fox: Hildegarda z Bingenu a dnešek/
- Emanuel Chalupný, česká kultura, česká sociologie a Tábor
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-129-X
EAN : 9788070071298
Formát :
392 stran,
22 x 15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Sborník příspěvků ze stejnojmenného symposia věnovaného výraznému představiteli československé sociologie a jeho dílu.
- Host č. 1/ 2000
Nakladatel : Spolek přátel časopisu Host
Formát :
60 stran,
29 x 21cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU:
TÉMA - Jan Mukařovský a český strukturalismus/ BÁSNĚ Erzy Pounda/ KRITIKA - Lakis Proguidis o Identitě Milana Kundery/ ANKETA - Kulturní zážitek 90. let/ ROZHOVOR s Romanem Ludvou/
- Revolver Revue č. 42
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
352 stran,
24 x 16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU:
Pro RR - Rudolf Dzurko/ Petr Placák: Wilder Freiger/ Robert Krumphanzl: Ladislav Dvořák a Jakub Deml/ Jakub Deml: Solitudo/ Zdeněk Lukeš: Vladimír Karfík vypráví/ Vladimír Borecký: Sedm/
- Kdo byl kdo v našich dějinách do roku 1918
lní encyklopedie vychází z aktualizovaného a o dalších 50 osobností rozšířeného textu 3. vydání stejnojmenné knihy. Uživatel se setká se stejným prostředím jako u CD ROMu věnovanému 20. století, ale s ještě příjemnější grafikou a originálně řešenými ikonami. Úvodního slova se tentokrát ujal Karel Čáslavský, který je i autorem libreta videoukázek. Součástí textu jsou rovněž tabulky (knížata, králové, markrabí, vlády, arcibiskupové a biskupové). CD ROM je nejen plně fulltextový, ale je opatřen i hypertextem (červeně) a odskoky (modře) do malých encyklopedických hesel (kterých je na dalších 1 000) u těch osobností, které nemají vlastní medailónky. Vedle abecedního listování je možné hledat osoby podle příslušných kategorií (panovníci, hudba, věda, technika, církev, politika, vojenství atd.).
Text je doplněn téměř 600 portrétními fotografiemi, mnoha podpisy a autografy (ukázky rukopisů, notových záznamů aj.) významných osobností a dalšími 800 fotografiemi, které zachycují významná díla výtvarného umění, architektury, knižní ilustrace, divadelní inscenace, ukázky ze starých rukopisů a tisků a podobně.
Na 80 audioukázek se dělí mezi vážnou hudbu a mluvené slovo. Ukázky recituje E. Škoda a zahrnují jak staré kroniky, tak především úryvky z poezie a prózy 19. a počátku 20. století.
Na 50 videoukázek pak představuje především unikátní, v řadě případů dosud neznámé, záběry z fondu Národního filmového archivu. Vedle význačných osobností politického života (Masaryk, František Josef I., Kramář ad.) to jsou především umělci a vědci (E. Destinnová, J. Pekař aj.).
- K novověkým sociálním dějinám českých zemí I
Podtitul : Čechy mezi tradicí a medernizací 1566-1848
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-7184-930-8
EAN : 9788071849308
Formát :
342 stran,
21 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Sborník studií věnovaných sociálním dějinám české společnosti v období 1566-1848.
- Říkají hvězdy pravdu?
Nakladatel : Eko-konzult
Edice :Záhady kolem nás
ISBN : 80-88809-71-1
EAN : 9788088809715
Formát :
190 stran,
20,5 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Kniha přibližuje bílou i černou magii a další hermetické nauky, tajemství horoskopů, tajné sekty, atd.
- Exulanti z Prahy a severozápadních Čech v Pirně v letech 1621-1639
Nakladatel : Scriptorium
ISBN : 80-86197-05-0
EAN : 9788086197050
Formát :
296 stran,
23 x 17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Edice historických soupisů, které jsou uloženy v Saském archivu v Drážďanech.
- Host č. 3/2000
Nakladatel : Host
Formát :
64 stran,
29 x 21cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU:
STUDIE - Jonathan Bolton: Střet dějin a paměti/ KRITIKA - Milan Exner o básních Jakuba Demla/ TÉMA - Miroslav Krleža/ ROZHOVOR s Leszkem Engelkingem/ POVÍDKA Václava Kahudy
- Náboženské motivy v asijském umění
Nakladatel : Česká orientalistická společnost
ISBN : 80-902510-1-3
EAN : 9788090251014
Formát :
120 stran,
21 x 14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Sborník je výsledkem činnosti expertní skupiny. Jednotlivé eseje tématicky zasahují od starověkého Předního východu přes islámský svět, Indii, Vietnam až do Jížní Číny a Mongolska.
- Revue Prostor č. 32
Nakladatel : Prostor
Formát :
0 stran,
0cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
- Revue Prostor č. 36
Nakladatel : Prostor
Formát :
0 stran,
0cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
- Děti Duhového hada
Podtitul : Mýty, legendy a vyprávění Austrálců
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-282-8
EAN : 9788072032822
Formát :
146 stran,
23 x 17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000 (1. vydání)
Anotace : Prostřednictvím starobylých vyprávění o lidech, zvířatech, stvoření, lásce a smrti nahlédneme do doby snění, v níž si byli lidé a zvířata tak blízko, a přiblížíme se alespoň trochu vzdálené Austrálii a jejímu původnímu obyvatelstvu. Ilustrováno.
- Havajské mýty, pověsti a rituály
Podtitul : Fornanderovy Havajské starožitnosti
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-345-X
EAN : 9788072033454
Formát :
355 stran,
23x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Abraham Fornander, Švéd, který se usadil na Havaji roku 1842, byl ženat s princeznou Pinao Alanakapu z ostrova Molok a v 60. a 70. letech minulého století zastával řadu významných funkcí v Havajském království. Během svého života věnoval nesmírně mnoho energie a píle sbírání a studiu havajského folkloru a mytologie. Pracovali pro něho nejvýznamnější představitelé havajské inteligence minulého století. Po Fornanderově smrti jeho sbírku získalo honolulské muzeum Bernice Pauahi Bishopové. Ilustrováno.
Výbor pořízený z havajského originálu obsahuje vedle mytologických vyprávění i povídky oblíbené na dvoře havajských králů, líčení tradičních obřadů a her, výklady snů, horoskopy zkrátka velkou část z vědění havajských kněží a kahunů.
- Host 4/2000
Podtitul : Měsíčník pro literaturu a čtenáře
Nakladatel : Host
Formát :
62 stran,
29x21cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z obsahu:
OSOBNOST: Viola Fischerová Sylvia Fischerová
ESEJ: Milan Kundera: Kastrující stín svatého Garty
TÉMA: David Lodge
VÝROČÍ: Ludvík Kundera: Vše vysvětlím
- Rudolf II. a Praha - eseje
Podtitul : Císařský dvůr a rezidenční město jako kulturní a duchovní centrum střední Evropy.
Nakladatel : Správa Pražského hradu
ISBN : 80-902051-6-x
EAN : 9788090205161
Formát :
388 stran,
30x23cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Rozsáhla publikace vydaná u příležitosti konání výstavy na Pražském hradě a ve Valdštejnkém paláci v roce 1997.
- Darovaná žena
Podtitul : Malá antologie filipínských povídek
Nakladatel : DharmaGaia
Edice :Kontinenty
ISBN : 80-85905-77-9
EAN : 9788085905779
Formát :
152 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Povídky ze vzdálených Filipín se vyznačují nefalšovanou bezprostředností. Sugestivně líčí neveselé osudy služek, krušný život vesničanů na úpatí sopky Mayon, lehce humorný postoj Filipínců k přetechnizovanému životnímu stylu ve Spojených státech i vášeň malého Renata pro pavoučí zápasy. Tento výbor je vůbec prvním českým překladem nejoblíbenějšího filipínského literárního žánru.
- Konvence ve vědě a filosofii
Podtitul : Sborník příspěvků
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-138-9
EAN : 9788070071380
Formát :
296 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Sborník složený z příspěvků, o nichž se diskutovalo na mezioborovém semináři věnovaném problematice pojmu konvence. Příspěvky jsou tematicky členěny do čtyř skupin. V první skupině převažují příspěvky s lingvistickou problematikou. Do druhé skupin jsou zahrnuty příspěvky týkající se problematiky literárně vědní, estetické, kulturologické a symbolonické. Třetí skupina tvoří příspěvky s převážně fyzikální problematikou a poslední skupina obsahuje příspěvky filosofů, kteří se zabývají problematikou konvence z hlediska filosofie vědy, dějin filosofie a sociální filosofie.
- Logos apofantikos
Nakladatel : Rezek
ISBN : 80-86027-17-1
EAN : 9788086027173
Formát :
138 stran,
19x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Tento sborník je věnován Aristotelově pojetí jazyka, logiky, definice a pravdivosti výroků o budoucích událostech.
- Střední Evropa č.101
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
120 stran,
22,5x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
- Bítov ´98
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-044-3
EAN : 9788072270446
Formát :
206 stran,
22 x 15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Sborník přednášek z tradičního setkání básníků.
- Střední Evropa č.111
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
22,5x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
- Kafkova zpráva o světě
Podtitul : Osudy a interpretace textů Franze Kafky
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
Edice :Sborníky
ISBN : 80-85844-00-1
EAN : 9788085844009
Formát :
98 stran,
20,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Sborník textů z literárněhistorické konference, která se konala ve dnech 20.-21. října 1999 v Centru Franze Kafky.
- Felix Jenewein 1857-1905
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-116-0
EAN : 9788070351161
Formát :
306 stran,
27x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Obsažný katalog, který vyšel u příležitosti výstavy v Praze na přelomu let 1996-1997, který kromě úvodní statě a životních dat zahrnuje poprvé utříděné a reprodukované veškeré dostupné dílo Felixe Jeneweina z galerijních a muzejních institucí České republiky i ze soukromých sbírek. Důležitou část zaujímá v katalogu dosud nepublikovaná korespondence Felixe Jeneweina, členů jeho rodiny i některých významných současníků či pozdějších obdivovatelů umělcovy tvorby, jakými byli například Karel Dostál-Lutinov, Sisigmund Bouška a Jakub Deml.
- Revolver Revue č. 43
Podtitul : 366 stran pro literaturu a výtvarné umění
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
336 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Z OBSAHU: Miloš Doležal-Z přelomů / Kristián Suda-Závorky / PRO RR-Antonín Střížek -Kresby / Lubomír Martínek-Faux pas / RR interview-Každý máme svoje lobby (s Ludmilou Vachtovou) / Václav Černý o rasismu / Hans Natonek-Ulice zrady (ukázka z románu) / SEDM -Michal Blažek
- Kulturní bedekr 2000
Podtitul : Ročenka revue Labyrint
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-19-8
EAN : 9788085935196
Formát :
312 stran,
17,5x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : V 1. vydání Kulturního bedekru 2000 najdete: galerie, muzea, sbírky státní i soukromé, zámecké a hradní expozice, skanzeny a památníky (800 aktuálních záznamů včetně e-adres a otevírací doby), adresář uměleckých škol, přehled významných světových galerií, které prezentují moderní a současné umění, portréty devadesáti českých a slovenských kulturních periodik a Kalendárium vybraných kulturních akcí. Tato publikace vychází jako ročenka revue Labyrint.
- Almanach Labyrint 2000
Podtitul : Ročenka Revue Labyrint
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-20-1
EAN : 9788085935202
Formát :
656 stran,
18,5x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Tradiční ročenka pro knihkupce, nakladatele, knihovny, galerie, školy, kulturní instituce a novináře. Pro všechny, kdo čtou knihy. 9.ročník Almanachu přináší aktuální přehled knižní produkce většiny českých nakladatelství vč. edičních plánů (s anotacemi). Součástí Almanachu je i autorizovaný adresář knihkupectví, antikvariátů, distribučních firem, knihoven plus informace o slovenských firmách. Tato publikace vychází jako ročenka kulturní revue Labyrint.
450 nakladatelství / 600 knihkupectví / 11000 knih.
- Reflexe č. 20
Podtitul : Časopis pro filosofii a theologii
Nakladatel : Oikoymenh
Formát :
0 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU: I. Kant: Oznámení o programu přednášek v zimním semestru 1765-1766 / J. Chotaš: Kantova reflexe O vnitřním smyslu / D. Henrich: Pojetí mravního nahlédnutí a Kantova nauka o faktu rozumu / J. Karásek: Rozmanitost názoru a předměty zkušenosti / K. Jaspers: Kantův spis K věčnému míru / P. Kouba: Konečný mír / G. Picht: Kantovo transcendentální založení mezinárodního práva
- Souvislosti 1/43/2000
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
262 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU:
Žalm 30 / ŠKOLY: Kamil Činátl-Škola, kněz a učitel / Bohuslav Blažek: Škola jako zrada dospělých na dětech / Anketa o překládání a překladatelích, čtení a čtenářích bible / Literatura: Josef Hrdlička-Tři povídky / Erik Jakub Groch-To / Výtvarný doprovod: Fotografie Kryštofa Blažka
- Skřípavá hudba vrat
Podtitul : k sedmdesátinám Zbyňka Hejdy
Nakladatel : Petrov
Formát :
44 stran,
23x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Dvacetdevět českých autorů ve sbírce básní. J.H.Krchovský, Vít Sláva, Karel Křepelka, Markéta Horáková a další
- 1999 - Fotografie české společnosti
Podtitul : Photographs of Czech Society
Nakladatel : Studio JB
ISBN : 80-900903-7-0
EAN : 9788090090378
Formát :
96 stran,
27x22,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Katalog k výstavě v Nejvyšším purkrabství na Pražském hradě 28.4 - 18.6.2000 vydalo občanské sdružení České foto, které si klade za cíl věnovat pozornost ochraně historického fotografického dědictví. Fotografický projekt se realizoval od léta 1996 po závěr roku 1999 a jeho základním smyslem bylo zachytit proměny, související s celospolečenským vývojem v posledních letech. Fotograficky zobrazit, jak se nová doba odrazila na lidech, jejich prostředí a konání, jak změnila vzhled měst, vesnic, krajin. Pro tento zřejmě největší český dokumentaristický projekt byl volen tým fotografů různých generací.
- Jediný život, jediná láska
Podtitul : Vzájemná korespondence Otokara Březiny a Emílie Lakomé
Nakladatel : Trigon
ISBN : 80-86159-23-X
EAN : 9788086159232
Formát :
528 stran,
20,5x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Vzájemná korespondence Otokara Březiny a Emílie Lakomé. Dopisy byly po dlouhá desetiletí v soukromém držení, badatelsky téměř nedostupné. Teprve v roku 1999 se Březinovy rukopisy dostaly do Památníků národního písemnictví.
- Načeradský (ne)známý 1956-1967
Nakladatel : Galerie Peron
Formát :
64 stran,
30x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Publikace vydaná k šedesátinám Jiřího Načeradského u příležitosti výstavy jeho prací z let 1956-1967 v Galerii Peron, síň Čertovka. Jiří Načeradský je jednou z nejvýraznějších postav současného výtvarného umění a patří k umělecké generaci, která na sebe upozornila již v polovině šedesátých let.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 17
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
174 stran,
22,5x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Z OBSAHU: VÝTVARNÉ UMĚNÍ: Zdeněk Vašíček - Trosečníci historie (nad obrazem T. Géricaulta) / Zdeněk Lukeš - Cihlářovo zoo / Helena Honcoopová - Život a názory ctihodného pana Lubora Hájka / LITERATURA: Zdeněk Šanda - Totální realismus a trapná poezie / Zdeněk Vašíček - Slova bez jazyka (o Conradově Srdci temnoty) / DIVADLO-FILM: Tereza Pokorná - Proč, jak a co (o dvou inscenacích Büchlerova Vojcka) / SPOLEČNOST-HISTORIE: Tomáš Glanc - Ruská kronika 2000/IV / Aviezer Tucker - I paranoici mohou být pronásledováni
- Zbyněk Sekal - Práce za posledních 55 let
Nakladatel : Galerie hl. města Prahy
ISBN : 80-7010-043-5
EAN : 9788070100431
Formát :
184 stran,
29,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1997
- Mistrovská díla asijského umění ze sbírek Národní Galerie v Praze (váz.)
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-103-9
EAN : 9788070351031
Formát :
198 stran,
29x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Kniha vydaná u příležitosti otevření stálé expozice asijského umění na zámku Zbraslav, představuje sbírku prostřednictvím nejvýznamnějších uměleckých děl, která jsou zde vystavena.
- Italské renesanční umění z českých sbírek
Podtitul : Kresby a grafika
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-119-5
EAN : 9788070351192
Formát :
350 stran,
28x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1996
- Krajina v díle Josefa Mánesa
Nakladatel : Národní galerie v Praze
Formát :
174 stran,
24x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1991
- Od Edgara Degase ke Gerhardu Richterovi
Podtitul : Práce na papíře ze sbírky Muzea umění ve Winterthuru
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-250-7
EAN : 9788070352502
Formát :
104 stran,
21x15,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Zkrácená verze katalogu stejnojmenné výstavy.
- Siena v Praze
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-216-7
EAN : 9788070352168
Formát :
106 stran,
22,5x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
- Siena in Prague
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-215-9
EAN : 9788070352151
Formát :
106 stran,
22,5x21cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
- Edward Hillel: Pravdivé příběhy: fotografie instalace
Podtitul : Edward Hillel: True Stories: Photographs Installations
Nakladatel : Národní galerie v Praze
Formát :
26 stran,
25x21cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- New New Painters
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-194-2
EAN : 9788070351949
Formát :
100 stran,
30x30cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Jedním okem - One Eye Open - zvláštní číslo 2
Podtitul : Special Issue - Volume 2
Nakladatel : Oči dokořán - Both Eyes Open
Formát :
208 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Dvojjazyčná revue. Ženská problematika ve střední a východní Evropě.
- Ottův slovník naučný XIII.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-182-1
EAN : 9788072031825
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1998
- Ottův slovník naučný I.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-007-8
EAN : 9788072030071
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1996
- Ottův slovník naučný II.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-023-X
EAN : 9788072030231
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1996
- Ottův slovník naučný III.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-033-7
EAN : 9788072030330
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
- Ottův slovník naučný IV.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-055-8
EAN : 9788072030552
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1997
- Ottův slovník naučný V.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-133-3
EAN : 9788072031337
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1997
- Ottův slovník naučný VI.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-134-1
EAN : 9788072031344
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1997
- Ottův slovník naučný VII.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-135-X
EAN : 9788072031351
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1997
- Ottův slovník naučný VIII.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-136-8
EAN : 9788072031368
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1997
- Ottův slovník naučný X.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-179-1
EAN : 9788072031795
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1998
- Ottův slovník naučný XI.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-180-5
EAN : 9788072031801
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1998
- Ottův slovník naučný XII.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-181-3
EAN : 9788072031818
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1998
- Ottův slovník naučný XIV.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-117-1
EAN : 9788072031177
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1999
- Ottův slovník naučný XV.
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-196-1
EAN : 9788072031962
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1999
- Dějiny českého výtvarného umění IV (1890-1938) sv. 1+2
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-0587-0
EAN : 9788020005878
Formát :
872 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Dvousvazkové dílo zpracovává období 1890-1938 poprvé v ucelenosti všech uměleckých oborů: malířství, sochařství, architektura, fotografie, scénografie a užitého umění. Sleduje nástup generace devadesátých let, která položila základy moderního umění u nás - J. Preisler, M. Švabinský, F. Bílek. V prvních dvou desetiletích nového století se prosadily výtvarné směry kubismus a expresionismus - B. Kubišta, E. Filla, J. Zrzavý či J. Čapek, ze sochařů např. O. Gutfreund a z architektů J. Gočár. Těžištěm umění dvacátých a třicátých letech jsou nové výtvarné směry - abstraktní umění, artificalismus a surrealismus. Každý z těchto směrů reprezentovali význační umělci K. Teige, J. Štýrský, Toyen, J. Šíma a F. Kupka. Architektura tohoto období dosáhla zásluhou B. Fuchse a P. Janáka a dalších opravdu evropské úrovně. Text provází množství barevných a černobílých reprodukcí, fotografií i kreseb.
- Jedním okem - One Eye Open - č.2
Nakladatel : Oči dokořán - Both Eyes Open
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1900
Anotace : Dvojjazyčná revue. Ženská problematika ve střední a východní Evropě.
- Jedním okem - One Eye Open - č.4
Nakladatel : Oči dokořán - Both Eyes Open
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1900
Anotace : Dvojjazyčná revue. Ženská problematika ve střední a východní Evropě.
- Jedním okem - One Eye Open - zvláštní číslo 1
Nakladatel : Oči dokořán - Both Eyes Open
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1900
Anotace : Dvojjazyčná revue. Ženská problematika ve střední a východní Evropě.
- Jedním okem - One Eye Open - č.5
Nakladatel : Oči dokořán - Both Eyes Open
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1900
Anotace : Dvojjazyčná revue. Ženská problematika ve střední a východní Evropě.
- Konserva / Na hudbu 11
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1996
- Konserva / Na hudbu 12
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1997
- Milan Lasica a Július Satínský 1
Nakladatel : L.C.A
ISBN : 80-967516-6-2
EAN : 9788096751662
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
- Milan Lasica a Július Satínský 2
Nakladatel : L.C.A
ISBN : 80-88897-27-0
EAN : 9788088897279
Formát :
279 stran,
21,7x15,2cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Druhá část souborného díla slovenských komiků shrnuje dialogy z jejich tvorby.
- Psychoanalytický sborník 94/1
Nakladatel : Psychoanalytické nakl. J. Kocourek
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
- Taneční sezóna 1998/8-9
Nakladatel : Divus
Formát :
20 stran,
29x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
- Taneční sezóna 2000/1
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
1 stran,
29x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
- Sedm slovinských básníků
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-85639-26-2
EAN : 9788085639261
Formát :
146 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1994
Anotace : Výbor z díla sedmi současných slovinských básníků, narozených v rozpětí pětadvaceti let, zachycuje vývojový rytmus slovinského básnictví za více než tři desetiletí. Závěrečný esej zařazuje tvorbu vybraných sedmi básníků do širšího kontextu poválečné slovinské poezie.
- Slovensko rok po
Nakladatel : Sociologické nakladatelství (SLON)
ISBN : 80-85850-02-8
EAN : 9788085850024
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :2000
- Liberální společnost
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-063-3
EAN : 9788070070635
Formát :
189 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1994
- Prohlášení nezávislosti
Nakladatel : Masarykův ústav AV ČR
ISBN : 80-86142-03-5
EAN : 9788086142036
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :2002
- Obecní dům/Obec architektů/
Nakladatel : Obec architektů
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :2000
- Právní postavení žen v České republice
Nakladatel : Nadace Gender Studies
ISBN : 80-902367-1-5
EAN : 9788090236714
Formát :
71 stran,
cm,
česky,
V8 vazba
Rok vydání :1998
- Revue Prostor č. 31
Nakladatel : Prostor
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
- Irena Milionové aktovky Surrealisté vypravují
Nakladatel : Větrné mlýny
Formát :
102 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1998
- Masarykova idea československé státnosti ve světle kritiky dějin
Nakladatel : Ústav T. G. Masaryka
Formát :
183 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1993
Anotace : Sborník příspěvků z konference konané ve dnech 24.a 25.září 1992 v aule Obch.akademie v Hodoníně.
- Masarykův sborník VIII.
Nakladatel : Ústav T. G. Masaryka
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Sborník zkoumá různé aspekty myšlenkového odkazu a historického významu zakladatele ČSR.
- Obratník č. 16 - poetická revue
Nakladatel : Klub poezie Obratník
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
- Růže mezi trním
Nakladatel : Zelený kruh
Formát :
78 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :1996
- Střední Evropa č.112
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
Role církví a občanská společnost.
- Umělec č. 2/2002
Podtitul : Současné umění a kultura / Contemporary art and culture
Nakladatel : Divus
Formát :
96 stran,
31,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Časopis o současném umění a kultuře.
- Svět a divadlo č. 4/2002
Nakladatel : Divadelní obec
Formát :
176 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (10) V/2
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-427-8
EAN : 9788072034277
Formát :
1444 stran,
23,5x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému, zahrnující hesla Rón-Sl.
- Slza komsomolky
Podtitul : Čubčí pajšl a další recepty nápojů z krásné literatury
Nakladatel : Dokořán
ISBN : 80-86643-018
EAN : 9788086569338
Formát :
144 stran,
15x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Chcete vědět, jak si připravovali nápoje známí spisovatelé a jejich literární hrdinové, a zároveň se pobavit a potěšit humorem kořeněnou četbou? Pak je tu pro vás vtipný výběr úryvků z české i světové literatury od antiky po současnost, receptů na přípravu známých i zcela originálních, často taky roztodivných nápojů - od grogu, whisky, slivovice, pastisu, různých druhů koktejlů a punčů až po zvláštní způsoby přípravy kávy nebo čaje.
Někdy jde o nápoje snadno připravitelné, a dokonce poživatelné, u některých je třeba přece jen trochy opatrnosti - přinejmenším při ochutnávání -, jiné bude radno spíše nezkoušet, třebaže znějí víc než lákavě.
- Miluj mě víc
Nakladatel : Listen
Edice :Česká povídka
ISBN : 80-902-360-9-X
EAN : 9788090236097
Formát :
144 stran,
18x12,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Povídkový soubor, do kterého přispělo několik úspěšných i respektovaných českých spisovatelů a spisovatelek (a také autor zatím neznámý), obsahuje milostné příběhy, ve kterých je mezi partnery značný věkový rozdíl. Autorsky připěli Michal Viewegh, Iva Pekárková, Jiří Kratochvil, Jiří Suchý, Daniela Fischerová, Zdeněk Jizera Vonásek, Igor Chaun, Lenka Procházková, Jaroslav Vejvoda a Petr Šabach.
- Host 2002/6
Nakladatel : Host
Formát :
90 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře.
- Host 2002/7
Nakladatel : Host
Formát :
98 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře.
- Baraka č. 12
Nakladatel : Roiva
Formát :
88 stran,
29x20,5cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Časopis pro nový věk. Osobní transformace, porod, krajina.
- Blok 7 (04/02)
Podtitul : Design / architektura / styl
Nakladatel : Reforma
Formát :
140 stran,
30x23,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Česko-anglického vydání časopisu věnovanému designu a architektuře. Téma čísla: Komunikace/Communication.
- Aluze 1/2002
Nakladatel : Aluze
Formát :
232 stran,
27x18cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro literaturu, filozofii a jiné.
- Myšlenky moudrých o víře
Nakladatel : Nové město
Edice :Myšlenky moudrých
ISBN : 80-86146-37-5
EAN : 9788086146379
Originál :Credo
Překlad : Stanislav Straka
Formát :
120 stran,
15x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Sbírka myšlenek o víře obsahuje definice a úvahy, jimiž Písmo, teologové, světci a rovněž mudrci a básníci během staletí prohloubili a osvětlili některé aspekty živé víry jakožto nevyčerpatelného zdroje spásy.
- Listy 5/2002
Nakladatel : Economia
Formát :
96 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Časopis pro politickou kulturu a dialog.
- Na paměť Karla Kučery
Podtitul : Výbor z jeho článků a projevů
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-238-9134-0
EAN : 9788023891348
Formát :
270 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Výbor z článků a projevů Karla Kučery, univerzitního archiváře a historika, vědeckého pracovníka Ústavu pro dějiny Univerzity Karlovy od roku 1958 do roku 1970, kdy jej normalizátoři z pracoviště vykázali, prvního prezidentem jmenovaného ředitele obnoveného Ústavu T.G.Masaryka, je prezentována časovým rozmezím let 1958-1989. Osobnost Karla Kučery přibližuje také soubor dopisů v závěru publikace a čtyřstránková fotografická příloha.
- Duchovní odkaz Jana Amose Komenského
Nakladatel : Lectorium Rosicrucianum
ISBN : 80-238-9299-1
EAN : 9788023892994
Formát :
78 stran,
22x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Čtyřsté výročí narození Jana Amose Komenského v roce 1992 bylo důstojně oslaveno nejen v naší zemi, odkud tento velký ?Učitel národů? pocházel, ale i v celé Evropě a zejména v Holandsku, kde bylo vydáno mnoho jeho stěžejních děl a kde také zakončil svůj život. Dnes víme, že svými, moudrostí a láskou prodchnutými pedagogickými a výchovnými principy daleko předstihl svoji dobu. Je to ale všechno, co se můžeme z jeho života a díla naučit? Články v této knize vám představí člověka, který nejenže myslel v budoucnosti a pro budoucnost, ale který byl také ve své vlastní době ceněn i pronásledován, protože v praxi aplikoval mocné hodnoty Univerzálního bratrstva.Všechno, co řekl nebo napsal je nabito vnitřní silou, která navzdory všem překážkám zasahuje srdce hledajícího a bloudícího člověka.
Proto je aktuální také v naší době, která není o nic klidnější, než byla jeho doba. Z jeho díla vychází zvláštní vibrace, která se dokáže ještě i dnes dotýkat lidí hledajících pravdu.
- Reflexe č. 23
Podtitul : Časopis pro filosofii a theologii
Nakladatel : Oikoymenh
Formát :
140 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Host 2002/8
Nakladatel : Host
Formát :
92 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Revue pro Média.
- Evropská lidová strana
Podtitul : Historie a současnost
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
ISBN : 80-86130-20-7
EAN : 9788086130200
Formát :
145 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Kniha informuje o Evropské lidové straně, která je dnes nejmocnější politickou silou v Evropské unii. Sestavili Milan Kubes a Rudolf Kučera.
- Střední Evropa č.113
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
Význam hodnot v multikulturních společnostech.
- Slova lásky
Podtitul : Kniha o tom, co hledá srdce
Nakladatel : Nové město
ISBN : 80-86146-38-3
EAN : 9788086146386
Originál :Ti amo - Tu sei per me
Překlad : Stanislav Straka
Formát :
110 stran,
15x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Výroky osobností.
Dárková publikace příjemného (kapesního) formátu.
- Jsem disgustován
Nakladatel : Katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého
ISBN : 80-86200-68-X
EAN : 9788086200682
Formát :
726 stran,
23,5x17,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Vzájemná korespondence Sigismunda Ludvíka Boušky a Karla Dostála-Lutinova, dvou nejvýznamnějších protagonistů počátků Katolické moderny.
- Zvíře
Nakladatel : Knižní klub
ISBN : 80-242-0862-8
EAN : 9788024208626
Originál :Animal
Překlad : Jiří Šmaha
Formát :
624 stran,
32x23cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Zvíře je nepřekonatelné encyklopedické dílo o tvorech žijících v přírodě - od největšího savce po nejmenšího motýlka. Ukazuje jejich krásu a rozmanitost snímky a ilustracemi vysoké technické kvality a umělecké hodnoty, oceněné mnoha mezinárodními cenami, v nápadité grafické úpravě a doprovozené zajímavým textem plným nejnovějších informací.
- Divadlo v České republice 2000-2001
Nakladatel : Divadelní ústav
ISBN : 80-7008-129-5
EAN : 9788070081297
Formát :
940 stran,
24x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Kritická příloha Revolver Revue č. 24
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
160 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Střední Evropa - Pražský summit NATO
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
212 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku. Zvláštní číslo věnované Pražskému summitu NATO.
- Lanterna Magika
Podtitul : New Technologies in Czech Art of the 20th Century - Nouvelles technologies dans l´art tcheque du XX siecle
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-36-1
EAN : 9788086217369
Formát :
262 stran,
20,5x22cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 10.díl (Nov-Pat)
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
ISBN : 80-86171-15-9
EAN : 9788086171159
Formát :
360 stran,
30x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Desátý díl Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců.
- Romarin ou Annette et Jean
Podtitul : Ballades et poésies populaires tchéques et moraves / České a moravské lidové písně a balady
Nakladatel : Romarin
ISBN : 2-910544-10-9
EAN : 9782910544102
Formát :
320 stran,
20x15cm,
česky a francouzsky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : České a moravské lidové písně a balady.
- Aluze dvě 2002
Nakladatel : Aluze
Formát :
208 stran,
27x18cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro literaturu, filozofii a jiné.
- Zvířata / Animals
Nakladatel : Národní galerie v Praze
Edice :Opus Pictum
ISBN : 80-7035-229-9
EAN : 9788070352298
Formát :
136 stran,
21x15,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Do knihy byla vybrána vyobrazení zvířat z obrazů, soch a plastik, kreseb, grafických listů všech dob ze sbírek Národní Galerie v Praze.
- Šperk, kámen, kov
Podtitul : Střední uměleckoprůmyslová škola v Turnově 1884-2002
Nakladatel : Obecní dům
ISBN : 80-86339-15-7
EAN : 9788086339153
Formát :
92 stran,
28x23cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Publikace vydaná u příležitosti stejnojmenné výstavy v Obecném domě v Praze.
- Imagisté
Nakladatel : Agite/Fra
ISBN : 80-86603-01-6
EAN : 9788086603018
Originál :Imagist Poetry
Překlad : Petr Mikeš a Jitka Herynková
Formát :
109 stran,
18x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Imagisté byli jedním z nejvlivnějších hnutí v angloamerické literatuře 20.století. Spolu se zakladateli imagismu Ezrou Poundem a T.E.Hulmem jsou do antologie zahrnuty verše Amy Lowellové, Richarda Aldingtona, Davida Herberta Lawrence, Franka Stuarta Flinta, Skipwithe Cannella, Williama Carlose Williamse, Fo da Madoxe Fo da, Hildy Doolittleové, Allena Upwarda, Johna Goulda Fletchera a Johna Cournose.
- Revue Prostor č. 55/56
Nakladatel : Sdružení pro vydávání revue Prostor
Formát :
240 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Žena na kusy
Podtitul : a jiné alžírské povídky
Nakladatel : Es-ma
Edice :Maghrebská literatura
ISBN : 80-903150-0-3
EAN : 9788090315006
Formát :
175 stran,
17x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Osm povídek čtyř alžírských autorů nás zavede do dusné atmosféry současného Alžírska, kde padají hlavy učitelek, vybuchují bomby, rodí se milostná dramata, rodiče jsou krutí, slunce nemilosrdné Do země plné násilí a kontrastů, opuštěné intelektuály a spisovateli, kteří se k ní každý po svém vracejí svými příběhy.
- Begleichung der Schuld
Podtitul : In Prag tätige deutschsprachige Architekten 1900-1938
Nakladatel : Fraktály Publishers
ISBN : 80-86627-05-5
EAN : 9788086627052
Formát :
224 stran,
27x22cm,
německy,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Kapesní anglicko-český, česko-anglický slovník
Podtitul : Slovník, gramatika, fráze
Nakladatel : Fragment
ISBN : 80-901133-38
EAN : 9788072000272
Formát :
480 stran,
12x9cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Kapesní slovník obsahuje přes 12 000 hesel a 35 000 výkladů v každé části, tisíce slovních spojení, předložek a příkladů. Dalé obsahuje i obsáhlou gramatiku, fráze, tabulky měr a vah, symbolů a geografických názvů.
- Host 2001 / 6
Nakladatel : Host
Formát :
74 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře.
- Host 2002 / 9
Nakladatel : Host
Formát :
96 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře.
- Revolver Revue č. 51
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
296 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o literatuře a výtvarném umění.
Z OBSAHU:
Rainer Maria Rilke: Narcis / Tereza Říčanová: Vidění / Pavel Kolmačka: Neexistuje / Jiří Hájíček: Noblesa denních barů / Karel Haloun: Malá souprava pro sedumdesátá léta / Lubomír Martínek: K věci / Sylva Fisherová: Knihovna
- Souvislosti 3-4 / 2002
Nakladatel : Sdružení pro Souvislosti
Formát :
324 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Revue pro literaturu a kulturu.
- Divadlo Viola - 40 sezón
Nakladatel : Pražská scéna
ISBN : 80-86102-30-0
EAN : 9788086102306
Formát :
120 stran,
29,5x18cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Viola - to je neuvěřitelných čtyřicet sezón nejnáročnějšího a nezastupitelného umění, nepřerušená kontinuita vývoje od poetické vinárny s nabídkou poezie a jazzu ke komorní divadelní scéně jedinečné autorské, inscenační a zejména interpretační úrovně, kde je čtyři desítky let systematicky uváděno dílo nejvýznamnějších českých i světových básníků a dramatiků a kde stále působí elita herců, režisérů a hudebníků.
Vůdčí osobnosti Violy - dr. Vladimír Justl a současná ředitelka dr. Miluše Viklická - hovoří o smyslu, historii i současnosti Violy, přední režiséři podávají aktuální svědectví o specifice umělecké práce na této nejprestižnější pražské umělecké adrese.
Tyto pohledy osobností Violy doplňují komentáře kritiků a teoretiků a také znovu vyvolané hlasy legend formátu Vladimíra Holana, Jaroslava Seiferta, Karla Högera, Ladislava Peška, rudolfa Hrušinského, Viktora Preisse a mnoha dalších v anketě na téma Viola a já. Publikaci provázejí ukázky z rozsáhlé umělecké dokumentace Violy především od našich nejpřednějších divadelních fotografů - Pavla jasanského a Viktora Kronbauera.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (11) VI/1
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-466-9
EAN : 9788072034666
Formát :
720 stran,
23,5x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému, zahrnující hesla Sm - Še.
- HAVEL fotografie / photographs
Nakladatel : Knihy 555
ISBN : 80-86660-03-6
EAN : 9788086660035
Formát :
180 stran,
29x23cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Jedinečná reprezentativní fotografická publikace přibližuje, takto uceleně vůbec poprvé, osobnost českého prezidenta Václava Havla. Výběr 150 fotografií našich předních fotografů-dokumentaristů (Karel Cudlín, Bohdan holomíček, Jiří Jírů, Jaroslav Krejčí, Jaroslav Kučera, Tomki Němec, Alan Pajer, Oldřich Škácha, Pavel Štěcha) zachycuje ty nejvýznamnější momenty života Václava Havla v časové posloupnosti. Mezi fotografiemi nechybí ani záběry z rodinného prostředí, z mnoha setkání s osobnostmi světové kultury, disentu (Charty 77) včetně zásadních politických událostí v zemi, jako byly dramatické okamžiky sametové revoluce , či Havlových zahraničních návštěv, již v prezidentské funkci. Na události bohatý život Václava Havla, který v průběhu let získal vysoké mezinárodní renomé, umožnil fotoreportérům (z nichž někteří jsou Havlovými osobními přáteli) přinést zajímavý a netradiční fotografický materiál.
- TGM, Rusko a Evropa - dílo, vize, přítomnost
Nakladatel : Masarykův ústav AV ČR
ISBN : 80-86495-15-9
EAN : 9788086495156
Formát :
464 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Sborník příspěvků z mezinárodní konference pořádané ve dnech 12.-14. září 1997 v Praze.
- Atlas měst - Liberecký a Ústecký kraj 2002
Nakladatel : P.F. art
ISBN : 80-86152-34-0
EAN : 9788086152349
Formát :
176 stran,
31x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Mapy 26 měst Libereckého a Ústeckého kraje. Mapa České republiky a Evropy.
Bílina, Česká Lípa, Děčín, Dubí, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Jirkov, Kadaň, Klášterec nad Ohrí, Krupka, Liberec, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Nový Bor, Roudnice nad Labem, Rumburk, Semily, Teplice, Terezín, Turnov, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Žatec.
- Atlas měst - Kraj Jihočeský a Vysočina 2002
Nakladatel : P.F. art
ISBN : 80-86152-32-4
EAN : 9788086152325
Formát :
132 stran,
31x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Mapy 21 měst Jihočeského kraje a Vysočiny. Mapa České republiky a Evropy.
Blatná, České Budějovice, Český Krumlov, Havlíčkův Brod, Humpolec, Jihlava, Jindřichův Hradec, ledeč nad Sázavou, Milevsko, Moravské Budějovice, Nové Město na Moravě, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Sezimovo Ústí, Strakonice, Tábor, Třebíč, Třeboň, Velké Meziříčí, Ždár nad Sázavou.
- Atlas měst - Karlovarský a Plzeňský kraj 2002
Nakladatel : P.F. art
ISBN : 80-86152-36-7
EAN : 9788086152363
Formát :
128 stran,
31x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Mapy 20 měst Karlovarského a Plzeňského kraje. Mapa České republiky a Evropy.
Aš, Domažlice, Františkovy Lázně, Holýšov, Horšovský Týn, Cheb, Chodov, Kdyně, Klatovy, Kraslice, Mariánské Lázně, Přeštice, Rokycany, Sokolov, Stříbro, Sušice, Karlovy Vary, Ostrov, Plzeň, Tachov.
- M.C. Escher - Grafika a kresby (brož.)
Nakladatel : Slovart
Edice :Mistři světového umění
ISBN : 3-8228-2146-2
EAN : 9788072098323
Formát :
78 stran,
23x81,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Monografie holandského výtvarníka, který je považován spíše za vědce než za umělce. Kniha je plná úžasných repetic, optických klamů a fiktivních perspektivních světů.
- Hr Giger Arh+
Nakladatel : Slovart
ISBN : 3-8228-2636-7
EAN : 9783822826362
Formát :
96 stran,
23x18,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : H.R. Giger je švýcarský surrealistický výtvarník, sochař, architekt i filmový designér, jehož díla se v žádném případě nedají označit za nudná či nezajímavá. Určitě právem dostal od svých příznivců přezdívku Král hrůzy. V jeho hlavě se zrodila např. podoba Vetřelce ze stejnojmenného filmu Ridleyho Scotta, za niž v roce 1980 obdržel Oscara.
- Almanach Labyrint 2003
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-33-3
EAN : 9788085935332
Formát :
608 stran,
18,5x11,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : 12. vydání populární nakladatelsko-knihkupecké ročenky, přehled produkce více než 600 českých nakladatelství, ediční plány a veškeré kontakty (vč. e-mail a www), autorizovaný adresář knihkupectví, distribučních firem, knihoven a specializovaných antikvariátů.
- Kulturní bedekr 2003/2004
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-40-6
EAN : 9788085935400
Formát :
396 stran,
17,5x11,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : 3. přepracované vydání, kulturní průvodce obsahuje přes 1000 údajů o galeriích, muzeích, sbírkách a expozicích, hradech a zámcích, otevírací doby, charakteristiky, adresář všech uměleckých škol, divadel, art-kin, přehled všech kulturních časopisů u nás, kalendárium.
- Dveře
Nakladatel : Správa Pražského hradu
Edice :Fragmenty
ISBN : 80-86161-58-7
EAN : 9788086161587
Formát :
56 stran,
20x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Edice Fragmenty přináší soubor fotografických publikací přibližujících architekturu Pražského hradu v jednotlivých detailech. Každá kniha z této řady nabízí neobvyklé pohledy do známých i běžně nedostupných částí hradního areálu.
- Okna
Nakladatel : Správa Pražského hradu
Edice :Fragmenty
ISBN : 80-86161-57-9
EAN : 9788086161570
Formát :
56 stran,
20x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Edice Fragmenty přináší soubor fotografických publikací přibližujících architekturu Pražského hradu v jednotlivých detailech. Každá kniha z této řady nabízí neobvyklé pohledy do známých i běžně nedostupných částí hradního areálu.
- Zdi
Nakladatel : Správa Pražského hradu
Edice :Fragmenty
ISBN : 80-86161-59-5
EAN : 9788086161594
Formát :
56 stran,
20x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Edice Fragmenty přináší soubor fotografických publikací přibližujících architekturu Pražského hradu v jednotlivých detailech. Každá kniha z této řady nabízí neobvyklé pohledy do známých i běžně nedostupných částí hradního areálu.
- Doors
Nakladatel : Správa Pražského hradu
Edice :Fragmenty
ISBN : 80-86161-65-X
EAN : 9788086161655
Formát :
56 stran,
20x20cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Edice Fragmenty přináší soubor fotografických publikací přibližujících architekturu Pražského hradu v jednotlivých detailech. Každá kniha z této řady nabízí neobvyklé pohledy do známých i běžně nedostupných částí hradního areálu.
- Windows
Nakladatel : Správa Pražského hradu
Edice :Fragmenty
ISBN : 80-86161-64-1
EAN : 9788086161648
Formát :
56 stran,
20x20cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Edice Fragmenty přináší soubor fotografických publikací přibližujících architekturu Pražského hradu v jednotlivých detailech. Každá kniha z této řady nabízí neobvyklé pohledy do známých i běžně nedostupných částí hradního areálu.
- Walls
Nakladatel : Správa Pražského hradu
Edice :Fragmenty
ISBN : 80-86161-66-8
EAN : 9788086161662
Formát :
56 stran,
20x20cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Edice Fragmenty přináší soubor fotografických publikací přibližujících architekturu Pražského hradu v jednotlivých detailech. Každá kniha z této řady nabízí neobvyklé pohledy do známých i běžně nedostupných částí hradního areálu.
- Co vlastně ti nevidomí dělají?
Podtitul : Próza a poezie nevidomých autorů
Nakladatel : Okamžik - sdružení pro podporu nejen nevidomých
ISBN : 80-903247-0-3
EAN : 9788090324701
Formát :
136 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Próza a poezie nevidomých autorů.
- Živel č. 22
Nakladatel : iMédia
Formát :
112 stran,
29x23cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis pro technologii, styl a overground. Téma čísla: Infekce Smrt.
CD Reykjavik Sound.
- Střední Evropa č. 114
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
Téma čísla: Visegradská čtyřka v kontextu západního diskurzu
- Svět a divadlo č. 5-6/2002
Nakladatel : Občanské sdružení Svět a divadlo
Formát :
250 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.
- Svět a divadlo č. 1/2003
Nakladatel : Občanské sdružení Svět a divadlo
Formát :
176 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.
- Evropané 1
Podtitul : z cyklu České televize
Nakladatel : Divadelní obec
Formát :
104 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : První svazek rozhovorů z cyklu Evropané, který česká televize natáčí a průběžně vysílá od roku 2000. Vedle kvarteta slavných dramatiků (Per Olov Enquist, Slawomir Mrozek, Harold Pinter, György Spiró) zde najdete operní primadonu (Edita Grúberová), proslulého režiséra (Eimuntas Nekrošius), neméně proslulého choreografa (John Neumeier) a výjimečnou osobnost scénografie (Josef Svoboda).
- Blue sofa
Nakladatel : Jakub Morc
ISBN : 80-85876-16-7
EAN : 9788085876161
Formát :
80 stran,
14x10cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Sbírka básní do které přispěli Alina Artiuschenko, Jakub MOrc, Pavlína Jiranová a Hasmik Oganjan.
- Vítr z Narragansettu
Nakladatel : Agite/Fra
ISBN : 80-86603-02-4
EAN : 9788086603025
Formát :
220 stran,
18x11cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Antologie z veršů básníků Nové Anglie představuje dvacet básníků a básnířek a jsou v ní zastoupeni autoři známí a respektovaní (James Merrill, May Sartonová, Hayden Carruth, Alan Dugan), tak ti, kteří si reputaci teprve získávají. (Kathleen Lignellová, Michael Fournier, David Adams, Jeanpaul Ferro). Někteří z nich již do naší země zavítali a četli zde svoje verše (Sylvester Pollet, Burton Hatlen), jiní se sem teprve chystají.
- Abélard a Heloisa / Dopisy utrpení a lásky
Nakladatel : Vyšehrad
Edice :Mozaika
ISBN : 80-7021-619-0
EAN : 9788070216194
Originál :Historia Calamitatum, Letters to Heloise
Překlad : Jakub Pavel
Formát :
144 stran,
16,5x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Příběh jedné z velkých milostných dvojic dějin. Dopisy jednoho z nejvýznamnějších filozofů středověku a jeho žačky Heloisy nám přibližují neobyčejný příběh o vášnivé lásce, odloučení i vzájemné úctě a věrnosti. V historii utrpení zanechal Pierre Abélard, pronikavý a neústupný myslitel, člověk získávající si svou intelektuální převahou a vznětlivostí snadno nepřátele, svědectví o svém bouřlivém životě. Vypráví o svém hledání, konfliktech se soudobými myšlenkovými autoritami, ale také a především o setkání s krásnou a nadanou Heloisou, jejich vzájemném vzplanutí, nepřízni okolí a nešťastném osudu jejich lásky.
- Janouškovi - komplet
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-162-2
EAN : 9788072151622
Formát :
400 stran,
24x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Společné vydání knih Vladimíra Janouška Proč to dělám právě tak a Věry Janouškové Já to dělám takhle:.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 25
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
152 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Host 2003 / 3
Nakladatel : Host
Formát :
102 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura a Recenzní příloha.
- Romano džaniben - Jevend 2002
Podtitul : Sborník romistických studií
Nakladatel : Společnost přátel časopisu Romano džaniben
Formát :
160 stran,
23,5x19cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Sborník vydává nezisková organizace Spolek přátel časopisu Romano džaniben ve spolupráci s nakladatelstvím G plus G. Šéfredaktorkou je Milena Hübschmannová, vedoucí oboru romistiky v Ústavu indologie na Filozofické fakultě UK. Sborník vychází dvakrát ročně v rozsahu cca 160 stran. Většina statí je provázena fotografiemi, faximiliemi archivních dokumentů nebo jiným typem ilustrativního materiálu. Příspěvky jsou publikovány v češtině, romštině (zároveň s českým nebo slovenským překladem) a slovenštině. Jednotlivé studie se zabývají tématy jako historie Romů, situace romské menšiny a romistiky v dnešní Evropě, původní romskou tvorbou a lidovou slovesností, včetně rozhovoru se zajímavou osobností. Dále sborník přináší i pravidelné rubriky: romská literární tvorba, výtvarnictví, recenze, anotace, informace a ohlasy.
- Ve skutečnosti je díra
Podtitul : Povídky současných švédských spisovatelek
Nakladatel : One Woman Press
ISBN : 80-86356-19-1
EAN : 9788086356198
Formát :
128 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Antologie současných švédských spisovatelek střední a starší generace.
- Čí je to sen?
Podtitul : Antologie současných frankofonních povídek
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 80-86151-67-0
EAN : 9788086151670
Formát :
158 stran,
18,5x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Tato kniha je výborem povídek, které byly publikovány ve sbornících Festivalu frankofonní novely a povídky ve francouzském městě Saint-Quentin v letech 1996 2000. Ve třinácti povídkách se čtenáři mohou seznámit se současnou tvorbou renomovaných i teprve začínajících francouzsky píšících autorů, udělat si předtavu o současném postavení tohoto žánru ve Francii, ale také ho porovnat s dnešní pozicí povídkové tvorby v českém literárním kontextu. Všemi povídkami a novelami v této antologii se prolíná téma snu ať už jde o vysněné krajiny a mytické rozměry lidských prožitků, anebo o nereálnost (či surreálnost) jevů, které vznikají v důsledku nečekaných zvratů zdánlivé banality každodenního života. Povídky sami vybrali i přeložili studenti francouzštiny z Ústavu románských jazyků a literatur na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
- Mladý pozorovatel na venkově
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-439-4
EAN : 9788072094394
Originál :Guide du jeune Robinson á la campagne
Překlad : Tomáš Kapic
Formát :
124 stran,
19x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Dozvíte se jak se připravit na výlet na venkov.
- Aluze tři 2002
Nakladatel : Aluze
Formát :
196 stran,
27x18cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro literaturu, filozofii a jiné.
- Svět a divadlo č. 2/2003
Nakladatel : Občanské sdružení Svět a divadlo
Formát :
192 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.
- Intelektuál 1/2003
Nakladatel : Magdalena Pechová
Formát :
68 stran,
15x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Fénixovo hnízdo
Podtitul : Sonety Shakespearových předchůdců a současníků
Nakladatel : BB art
Edice :Versus
ISBN : 80-7257-515-5
EAN : 9788072575152
Formát :
80 stran,
15x11cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Soubor Fénixovo hnízdo obsahuje kolem osmdesáti sonetů Shakespearových předchůdců a současníků. Mezi autory najdeme taková slavná jména anglické renesanční a manýristické poezie z poslední čtvrtiny 16. století, jako jsou Sidney, Spenser, Daniel, Drayton, Raleigh, Donne nebo lord Herbert. Sborník reprezentuje ono podhoubí, z něhož vyrostl vrchol anglické, ale i evropské znělkové záplavy sonety Williama Shakespeara.
- Hledání Ameriky
Podtitul : antologie současného quebeckého románu (1980-2000)
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-081-3
EAN : 9788072940813
Formát :
270 stran,
20,5x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kanadsko-francouzská kultura prošla v posledním půlstoletí pozoruhodným, bouřlivým vývojem snad ve všech oblastech: malířství, architektuře, filmu, divadle. Platí to i o literatuře, zejména od 60. let 20. století, pro něž se v historiografii ujalo označení klidná revoluce . Svébytnost kanadského Quebeku se prosadila nejen v bezprostředním severoamerickém prostředí, ale pronikla i do kulturního povědomí Francie a Evropy. Současná síla a podnětnost Quebeku se projevuje i tím, že si jej dnes za svou literární vlast zvolila řada autorů nekanadského původu: např. Brazilec Kokis, Haiťan Laferriere, Číňanka Chenová, Iráčan Kattan. Někteří autoři starší generace Hébertová, Royová, Bessette, Blaisová, Poulin, Thériault byli již do češtiny přeloženi. Je to však jen zlomek toho, co moderní quebecká literatura nabízí. Toto prázdné místo se pokouší částečně zaplnit Antologie současného quebeckého románu. Sestavili ji profesorka Quebecké univerzity v Montrealu Eva Le Grand a vydavatel montrealského nakladatelství XYZ Gaëtan Lévesque. Výbor představuje incipity románů jedenácti tvůrců posledních dvou desetiletí. Autoři výboru se snažili postihnout jednotlivé proudy postmoderní rozmanitosti: dějovost příběhových seriálů (Yves Beauchemin), kombinaci seriálovosti s rodinnou ságou (Victor-Lévy Beaulieu), propojení rodinné ságy s mýtem (Noël Audet), mytologický román (Aude) i v kombinaci s erotikou (Yolande Villemairová), hledání vlastní identity v konfrontaci s kulturní či etnickou jinakostí (Louise Dupréová, Louis Hamelin). Fikce a psychologie postavy se prolínají s životní tíží (Michel Tremblay), potýkají se s fragmentárností sebe sama (Monique Proulxová), jež je krutou daní moderní době (Sergio Kokis). Uchopení sebe sama, reality i příběhu se zrcadlí v mnohoznačnosti a postmoderní proměnlivosti narativních postupů (Nicole Brossardová). Všechna díla Antologie by si zasloužila integrální překlad. Přesto i krátký vhled, jejž nabízí, dovoluje postihnout onu přínosnou jinakost, jíž se současná quebecká literatura vyznačuje.
- Listovní příležitosti
Podtitul : Dopisy Bedřicha Fučíka Mojmíru Trávníčkovi
Nakladatel : Aluze
Formát :
240 stran,
16,5x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Dopisy Bedřicha Fučíka Mojmíru Trávníčkovi.
Bedřich Fučík (1900-1984) - literární kritik, historik, nakladatel, editor, překladatel atd. Patří ke křesťanskému proudu české kritiky.
Mojmír Trávníček (1931) - literární kritik, historik a editor. Zabýval se zejména českou spirituální literaturou dvacátého století. V době normalizace spolupracoval s Bedřichem Fučíkem na samizdatovém projektu Rukopisy VBF Praha, což podnítilo jejich rozsáhlou korespondenci.
- Fotografie - Leoš Nebor
Nakladatel : Ivo Železný
ISBN : 80-237-2842-3
EAN : 9788023728422
Formát :
206 stran,
28,5x22,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1996
Anotace : Monografie předního českého fotografa a spoluzakladatele časopisu Mladý svět je nejen kronikou období 1945 až 1992, ale i svébytnou Pragensií zejména let padesátých a šedesátých a nahlédnutím do autorovy fotografie aktu.
- Ottův slovník naučný - Dodatky (12) VI/2
Podtitul : Ši-Už
Nakladatel : Paseka
ISBN : 80-7203-492-8
EAN : 9788072034925
Formát :
720 stran,
23,5x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Dodatky k Ottovu slovníku naučnému, zahrnující hesla Ši-Už.
- Revue Prostor č. 57
Nakladatel : Sdružení pro vydávání revue Prostor
Formát :
184 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro společnost, politiku, kulturu a umění. Téma čísla: Proč se nerodí noví Hlávkové? Mecenáši v době byznysu.
- Spory o dějiny IV.
Podtitul : Sborník kritických textů
Nakladatel : Masarykův ústav AV ČR
ISBN : 80-86495-16-7
EAN : 9788086495163
Formát :
188 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Podstatnou část svazku Spory o dějiny IV. tvoří původní články na témata, o nichž nedostatečně diskutuje odborná obec, jsou nedostatečně známá veřejnosti, případně jsou účelově a pokřiveně interpretována.
- Revolver Revue č. 52
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
286 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o literatuře a výtvarném umění.
- Umělec č. 4/2002
Podtitul : Současné umění a kultura / Contemporary art and culture
Nakladatel : Divus
Formát :
96 stran,
31,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o současném umění a kultuře.
- Host 2003 / 5
Nakladatel : Host
Formát :
96 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura a Recenzní příloha.
- Africké umění
Podtitul : African Art / Afrikanische Kunst
Sbírka Rainera Kreissla, Praha
Nakladatel : Správa Pražského hradu
ISBN : 80-86161-60-9
EAN : 9788086161600
Formát :
190 stran,
29x21cm,
česky, anglicky a německy,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Publikace k výstavě Africké umění ze sbírky Rainera Kreissla v Letohrádku královny Anny.
- Střední Evropa č. 115
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
Téma čísla: Zábava versus umění.
- Kudy a kam v ČR
Nakladatel : P.F. art
ISBN : 80-8615253-7
EAN : 9788086152530
Formát :
360 stran,
31x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Publikace obsahuje 14 plánů krajů ČR a mapu historického centra Prahy.
- Guinnessovy světové rekordy 2003
Nakladatel : Olympia
ISBN : 80-7033-753-2
EAN : 9788070337530
Originál :Guinness World Records 2003
Formát :
288 stran,
30x22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Nejnovější vydání jedné z nejúspěšnějších a nejprodávanějších knih na světě shrnuje nejrozmanitější rekordy, zajímavosti a kuriozity ze všech oborů lidské činnosti včetně sportovních statistik a odkazů na webové stránky.
Samostatná část českého vydání je opět věnována českým rekordům.
Kniha je vybavena množstvím unikátních a pozoruhodných fotografií.
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998 2.díl
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
ISBN : 80-86171-02-7
EAN : 9788086171029
Formát :
1 stran,
30x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1999
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 4.díl (Ch-J)
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
ISBN : 80-86171-04-3
EAN : 9788086171043
Formát :
1 stran,
30x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 11. díl (Pau-Pop)
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
Edice :Prameny a dokumenty
ISBN : 80-86171-16-7
EAN : 9788086171166
Formát :
372 stran,
30x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Jedenáctý díl Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců.
- Není dálky
Podtitul : Vzájemná korespondence Františka Halase a Jana Zahradníčka z let 1930 1949
Nakladatel : Paseka
Edice :Scholares
ISBN : 80-7185-591-X
EAN : 9788071855910
Formát :
136 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Korespondence dvou velkých českých básníků F. Halase a J. Zahradníčka nám dává nahlédnout do dobové atmosféry let 1930 1949. Jan Zahradníček je pokládán za nejvýznamnějšího básníka české katolicky orientované poezie 20. století. František Halas patří mezi nejvýraznější a nejčtenější tvůrce 30. a 40. let a spoluvytvářel podobu a vývoj české lyriky i moderního českého básnictví.
- Sedm pohádek o vysvobození
Nakladatel : Krystal
Formát :
142 stran,
14,5x10,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
- Veselý kalendář na celý rok
Nakladatel : Krystal
Formát :
114 stran,
14,5x10,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Host 2003 / 6
Nakladatel : Host
Formát :
96 stran,
28x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura a Recenzní příloha, Revue pro Média.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 26
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
133 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Dobytí Lisabonu a reconquista Portugalska
Podtitul : Vyprávění křižáka
Nakladatel : Argo
Edice :Memoria medii aevi Paměť středověku
ISBN : 978-80-7203-967-8
EAN : 9788072039678
Formát :
176 stran,
20,5x15cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Zpráva o tom, jak účastníci 2. křížové výpravy roku 1147 osvobodili Lisabon, je psána formou dopisu. Jejím autorem je pravděpodobně muž jménem Raul, bojující v anglických oddílech, týž Raul, jemuž středověké Portugalsko vděčí za významnou donaci (Santa Cruz de Coimbra). Mezi spisy věnovanými témuž tématu vyniká toto dílo podrobnějším popisem činů portugalského krále i křižáků. Raulovo vyprávění doplňují další kratší úryvky, především z německých dobových krok, vztahující se k reconquistem zpracovaným Marií Havlíkovou a úvodní historickou studií Simony Binkové.
- Střední Evropa č. 116
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
128 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
Téma čísla: Rovné příležitosti, volný trh a solidarita.
- Filmová ročenka 2002
Podtitul : Film Yearbook 2002
Nakladatel : Národní filmový archiv
ISBN : 80-7004-111-0
EAN : 9788070041116
Formát :
596 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Filmová ročenka sumarizující data a informace o české kinematografii za rok 2002.
- Kdo je kdo - Architektura
Nakladatel : Agentura Kdo je kdo
ISBN : 80-902586-8-9
EAN : 9788090258686
Formát :
170 stran,
29,5x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Druhé vydání oborové monografie představuje na pět set současných českých architektů, urbanistů, designerů, teoretiků architektury. Biografická hesla doplněná o podobenkové fotografie architektů přinášejí fakta o jejich studiích, profesním vývoji a současném zaměření, ale také údaje o rodině, koníčcích apod. Hlavní část hesel tvoří informace o díle s výčtem důležitých akcí a projektů, a to včetně dat realizací, jmen spoluautorů atd. V publikaci jsou detailně shrnuty výsledky ankety STAVBA STOLETÍ a ARCHITEKT STOLETÍ, uspořádané mezi architekty právě u příležitosti vydání této publikace. Kapitola je doplněna fotodokumentací a medailonky nejvýznamnějších architektů 20. století.
- Živel č. 23
Nakladatel : iMédia
Formát :
112 stran,
29x23cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis pro technologii, styl a overground. Téma čísla: Hry.
- Divadlo v České republice 2001-2002
Nakladatel : Divadelní ústav
ISBN : 80-7008-139-2
EAN : 9788070081396
Formát :
952 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Ročenka o činnosti českých, moravských a slezských divadel. Přináší kapitoly zaměřené na divadelní festivaly a divadelní ceny, soupis divadelní literatury a divadelních periodik vycházejících v České republice, soupis absolventů českých divadelních škol a kapitoly věnované zahraničnímu divadlu v České republice, českému divadlu v zahraničí, divadlu v televizi a rozhlase a financování divadel. Ročenka je doplněna jmenným a názvovým rejstříkem.
- Karel Chaba
Nakladatel : P.F. art
Formát :
48 stran,
27x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Adolf Hitler očima americké tajné služby
Nakladatel : Svoboda Servis
ISBN : 80-86320-27-8
EAN : 9788086320274
Formát :
152 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Tato práce byla napsána v průběhu druhé světové války, na objednávku OSS (Office of Strategic Servises), organizace, která se později stala základem pro ustavení CIA. Je to dobový příspěvek ke snaze o pochopení nacismu prostřednictvím psychoanalýzy hlavního představitele hnutí Adolfa Hitlera, pochopení základů jeho neuvěřitelné podmanivosti a vlivu, jaký měl na německý národ.
- Zvířata
Nakladatel : Olympia
Edice :Navštivte
ISBN : 80-7033-785-0
EAN : 9788070337851
Formát :
112 stran,
20,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Další publikací edice Navštivte se kterou podíváte za zvířaty. V první řadě se za nimi vypravíte do zoologických zahrad a zooparků, kterých je v České republice patnáct, ale i za sokolníky, do hřebčínů, obřích akvárií a ostatních míst kde žijí.
- Pěší zóna 11/2002
Nakladatel : ARS
Formát :
120 stran,
27,5x22,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro památkovou péči, archeologii, historii, výtvarné umění a literaturu.
Z obsahu:
Architekt Václav Neckář.
Nová archeologická naleziště na trase dálničního obchvatu.
Karel Milota: Můj zlý pane
Ivan Wernisch: Další příležitost
Martina Komárková: Hledám ohněm knot
Tomáš Glanc: Vysoká cestqa a horká štěňata
- Čechy, díl druhý - Vltava
Nakladatel : Tok
ISBN : 80-86177-13-0
EAN : 9788086177137
Formát :
230 stran,
36x27cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Reprint původního vydání.
- Čechy, díl třetí - Praha
Nakladatel : Tok
ISBN : 80-86177-15-7
EAN : 9788086177151
Formát :
338 stran,
36x27cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2000
Anotace : Reprint původního vydání.
- Rajče na útěku
Podtitul : Kapitoly o kultuře a folkloru dnešních dětí a mládeže s ukázkami
Nakladatel : Doplněk
ISBN : 80-7239-146-1
EAN : 9788072391462
Formát :
288 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kniha pojednává o kultuře dětí a mládeže, o světě, jenž se rozprostírá obrazně řečeno také někde za rohem, v prostoru skrytém a utajovaném před dospělými. Objevit tento pestrý, humorný i vážný svět, nahlédnout do něj a pochopit jej není každému dospělému dáno. Jednotlivé kapitoly poodhalují a ozřejmují některé jeho stránky.
- Iluminace 1/2003
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát :
132 stran,
24x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu.
- Iluminace 3/2002
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát :
132 stran,
24x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu.
- Iluminace 4/2002
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát :
132 stran,
24x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu.
- Souvislosti 3/2003
Nakladatel : Sdružení pro Souvislosti
Formát :
398 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro literaturu a kulturu.
Hostina, Typlt, K. H. Mácha I.
- Aluze jedna / 2003
Nakladatel : Aluze
Formát :
208 stran,
27x18cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro literaturu, filozofii a jiné.
- Revolver Revue č. 53
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
288 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o literatuře a výtvarném umění.
- Německá čítanka
Podtitul : Gutenbergova čítanka současné německé prózy
Nakladatel : Labyrint
Edice :Gutenbergovy čítanky
ISBN : 80-86349-11-X
EAN : 9788086349114
Formát :
336 stran,
18x12cm,
česky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : V této dvojjazyčné čítance se seznámíte s autory, jejichž knihy v posledních deseti letech vzbudily v Německu ohlas u odborné kritiky i u čtenářů. Najdete zde reflexi současného světa, zpochybnění morálních a etických hodnot (Juli Zeh), povídku nejen o boji termitů s mravenci (Christoph Peters), svět novodobých nomádů a zatracenců (Terézia Mora, Felicitas Hoppe), hledání důvodů, proč nespáchat za 38 dní sebevraždu (Feridun Zaimoglu) nesmí chybět nostalgické hledání nové NDR (Thomas Brussig) či melancholické vzpomínky na výlety jinam (do Petrohradu Ingo Schulze nebo do zimní Prahy Judith Hermann). Zastoupen je i významný proud tzv. popové literatury, pohybující se na pomezí vysokého a nízkého (Benjamin von Stuckrad-Barre, Wladimir Kaminer), a výjimečný debut reprezentující zábavnou četbu (Karen Duve). Editoři: Jaroslav Rudiš a Tomáš Dimter.
Německo-české vydání obsahuje dále esej o současné německé literatuře, portréty jednotlivých autorů a výběrovou bibliografii německých překladů po roce 1990 u nás.
- Host 2003 / 7
Nakladatel : Host
Formát :
96 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura a Recenzní příloha.
- Intelektuál 1/2002
Nakladatel : Concordia
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Intelektuál 2/2003
Nakladatel : Concordia
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Profesor Václav Chytil a uranové doly
Nakladatel : Univerzita Karlova v Praze
ISBN : 80-239-0740-9
EAN : 9788023907407
Formát :
216 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
- Česká literární kritika v dotyku se strukturalismem (1880-1940)
Nakladatel : Host
Edice :Strukturalistická knihovna
ISBN : 80-7294-098-8
EAN : 9788072940981
Formát :
264 stran,
20,5x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Česká literární kritika v dotyku se strukturalismem (1880 1940) sestává z příspěvků deseti autorů: J. Durdíka, O. Hostinského, T. G. Masaryka, F. X. Šaldy, J. Vodáka, A. Nováka, O. Fischera, J. Durycha, O. Zicha a V. Jiráta. Kniha sleduje jednak předchůdnou, jednak souběžnou linii českého strukturalismu, tj. zdroje, z nichž tento myšlenkový směr vyrůstal, jakož i to, co vznikalo pod jeho přímým i nepřímým vlivem. Skládá se tedy z příspěvků těch, kteří se sice nikdy nedeklarovali jako (systematičtí a systémotvorní) strukturalisté, ale přesto je v rámci myšlení o tvaru díla nelze přehlédnout. Všechny uváděné texty jsou nejen historicky a vývojově reprezentativní, ale dodnes si udržují inspirativní charakter. Témata, která přinášejí, se týkají obecných problémů literatury a umění, poezie, prózy i dramatu kromě toho je v nich obsaženo mnoho dílčích pozorování a interpretačních nápadů. V celku jedné knihy se tak záslužně kótuje dosud ne příliš viditelné území českého prestrukturalismu a parastrukturalismu.
- Helmut Newton - vlastní životopis
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-510-2
EAN : 9788072095100
Formát :
284 stran,
20,5x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Známe jeho jméno i mnohé z jeho modelek ale kdo vlastně je onen Helmut Newton, jeden z nejslavnějších fotografů na světě, to neví téměř nikdo. Alespoň na chvíli odložil z ruky fotoaparát a napsal svůj životopis. Načrtl v něm svou cestu životem, která prochází takřka celým dvacátým stoletím a polovinou světa autobiografie vypráví o člověku, který při své odysei nikdy neztratil z očí cíl stát se úspěšným fotografem a nikdy nemusel zapřít vlastní styl. Aby tohoto cíle dosáhl, uložil si toho na bedra hodně, prožil i mnohé porážky a pokoření. Působišti jeho kariéry se staly velké světové metropole Londýn, Paříž a New York.
- Okouzlené oči
Podtitul : lístky z českých slabikářů
Nakladatel : Obecní dům
ISBN : 80-86339-21-1
EAN : 9788086339214
Formát :
224 stran,
24x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Publikace vychází u příležitosti výstavy Cestička o školy - nejkrásnější české slabikáře, kterou pořádá Obecní dům Praha.
Obsahuje obrazový a textový výbor z českých slabikářů, vycházejících u nás od konce 19. století do poloviny století následujícího.
- Komik 1. - almanach kultu komiky
Podtitul : 2003 - 2004
Nakladatel : Pražská scéna
ISBN : 80-86102-29-7
EAN : 9788086102290
Formát :
176 stran,
23x15,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Texty autorů komediálního žánru (mj. poezie Mirko Hýla z nekonečného rozhlasového seriálu Rodinka Tlučhořových, texty Divadla Sklep, Kulturně divadelního spolku Puchmajer, Trapného večera Dejvického divadla, Jiřího Bilba Reidingera, Petra Vydry ad.) s úvodem prof. Ivana Vyskočila.
- Vladimír Komárek
Nakladatel : Studio JB
ISBN : 80-86512-22-3
EAN : 9788086512228
Formát :
156 stran,
21x20cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Kniha vychází u příležitosti nedožitých pětasedmdesátých narozenin malíře a grafika Vladimíra Komárka.
- Otto Gutfreund
Podtitul : From the Jan and Meda Mladek Art Collection at Museum Kampa
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-590
EAN : 9788023914665
Formát :
50 stran,
27x22cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Ze sbírky Jana a Medy Mládkových v Museu Kampa.
- Týdenní stolní kalendář 2004 - Měsíc autorského čtení
Nakladatel : Větrné mlýny
Formát :
28 stran,
26x14cm,
česky,
kroužková vazba
Rok vydání :2003
Anotace : 53 nejznámějších tváří současné české a moravské literatury
- Miroslav Houšť - Dílo / Work
Nakladatel : Miroslava Houšťová
ISBN : 80-239-1378-6
EAN : 9788023913781
Formát :
415 stran,
30,5x24cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Monografie podává téměř kompletní přehled dosavadní Houšťovy malířské, kreslířské a grafické tvorby. Vedle textů z pera historiků umění, pojednávajících o vývoji umělcovy tvorby, jsou zde zařazeny stati, v nichž umělec živým jazykem sám vypovídá o svém díle.
- Dům
Podtitul : pro každého, kdo miluje svůj domov
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-455-6
EAN : 9788072094554
Originál :House
Překlad : Jana Novotná
Formát :
192 stran,
29,5x22,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Více než 40 barevných fotografií a množství praktických rad provádí domem místnost po místnosti. Tato krásná kniha vede čtenáře k tomu, aby jeho dům byl právě takový jakým ho chce mít.
- Lidské tělo - velká rodinná encyklopedie
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-477-7
EAN : 9788072094776
Originál :Encyclopedia of the Human Body
Překlad : Romana Anděrová
Formát :
304 stran,
28x21,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Nová encyklopedie obsahující jasné, detailní informace usnadňující porozumění fungování lidského těla. Napsáno týmem odborníků. Dynamické, nejmodernější fotografie odhalují lidské tělo v detailních záběrech. Příběh fascinující historie medicíny od antického Řecka po současnost.
- Host 2003 / 8
Nakladatel : Host
Formát :
96 stran,
28x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura a Recenzní příloha.
- Svět a divadlo č. 3/2003
Nakladatel : Občanské sdružení Svět a divadlo
Formát :
184 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.
- Svět a divadlo č. 5/2003
Nakladatel : Občanské sdružení Svět a divadlo
Formát :
184 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 27
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
141 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Přírodoskum požitkářství - látky omamné, dráždivé a škodlivé
Nakladatel : Clinamen
Formát :
200 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Přírodoskum požitkářství je souborem českých textů uveřejněných do roku 1914. Ukazují vývoj bádání přírodnických o podstatě fyzických a psychických účinků některých rostin na lidský organismus.
Začíná pojednáním o požívání hašiše a opia, kouření tabáku, žvýkání betelu či kathy a muchomůrce všobecně. Následjící texty o kávě, čaji a kakau, odhalují jejich historii a podobnou podstatu účinku. Velká část se zabývá činností lidstvem přímo zbožňovanou - kvašením. Poznáme vína révová i ovocná, historii a výrobu piva, lihovin, medoviny i alkoholu z mléka. Závěrečné texty popisují koření orientální, zámořská i tuzemská a knihu zakončuje několik receptů z prastarého lékopisu, která mají za základ koření. Poskytují zajímavou exkurzi do lékařství těsně před objevem Nového světa. Uveřejněný český překlad byl pořízen těsně po něm.
Přírodoskum požitkářství doplňují krátké texty o autorech, rejstřík a více než 160 obrázků rostlin.
- Drobky z hostiny
Nakladatel : Chvojkovo nakladatelství
ISBN : 80-86183-45-9
EAN : 9788086183459
Formát :
102 stran,
20x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Výběr z textů Bohumila Hrabala. Editor Courtinal Pereires.
- Didasko - učím
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-62-0
EAN : 9788086217628
Formát :
80 stran,
22x17cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Didaktické obrázky Boženy Havlové z cyklů Abeceda, Čísla a Věda.
- Tulipán v lesku půlměsíce
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-275-2
EAN : 9788070352755
Formát :
96 stran,
27,5x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Turecká keramika 15. - 17. století a její ohlasy v Evropě. Katalog k výstavě - Sbírka orientálního umění, zámek Zbraslav, 5. října 2003 - 8. února 2004.
- Karel Čapek - inspirace
Nakladatel : Nové město
Edice :Inspirace
ISBN : 80-86146-41-3
EAN : 9788086146416
Formát :
174 stran,
13x9cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Již pátý titul v řadě Inspirace - Myšlenky osobností přináší po osobnostech jako je Gándhí, Matka Tereza, Chiara Lubichová a Saint-Exupéry úvahy Karla Čapka. Kniha je rozdělena do tématických celků, v nichž autor pojednává o demokracii, politice, tvorbě, lásce, Bohu, národech a výtvarném umění. Z děl K. Čapka uspořádal Josef Protiva.
- Host 2003 / 9
Nakladatel : Host
Formát :
94 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura a Recenzní příloha.
- Estetika na křižovatce
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-7184-379-2
EAN : 9788071843795
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Psychoanalýza v Čechách-sborník
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
ISBN : 80-85844-34-6
EAN : 9788085844344
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Požíraný druh
Nakladatel : Sdružení Analogonu
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Příběh orwellovských let
Nakladatel : Doplněk
ISBN : 80-85765-52-7
EAN : 9788085765526
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Vážič duší
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-06-8
EAN : 9788085228069
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Ach nikdy už ne osud
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0547-X
EAN : 9788020405470
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Život začíná v krematoriu
Nakladatel : Concordia
ISBN : 80-901389-4-2
EAN : 9788090138940
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Být či nebýt
Nakladatel : Nakl. jednoho autora
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Dobrá matka
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0318-3
EAN : 9788020403186
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Cour d honneur 3.Č
Nakladatel : Elfa
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Texty (bratři Rusíni)
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 80-86151-22-0
EAN : 9788086151229
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
- Občanská společnost 67-70 2.
Nakladatel : Doplněk
ISBN : 80-7239-008-2
EAN : 9788072390083
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- ČSR a SSSR 1945-1948
Nakladatel : Doplněk
ISBN : 80-85765-92-6
EAN : 9788085765922
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Prostor 35
Nakladatel : Prostor
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Umělec 6-7/97
Nakladatel : Divus
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Grapheion 97/ 1
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Masarykův sborník IX.
Nakladatel : Ústav T. G. Masaryka
ISBN : 80-901971-9-1
EAN : 9788090197190
Formát :
309 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Sborník zkoumá různé aspekty myšlenkového odkazu a historického významu zakladatele ČSR.
- Rock proti proudu 2
Nakladatel : VOKNO
ISBN : 80-85239-19-1
EAN : 9788085239195
Formát :
242 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1993
Anotace : Encyklopedie zahraničního alternativního rocku.
- T.G.Masaryk mezinárodní
Nakladatel : Ústav T. G. Masaryka
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Vokno 19
Nakladatel : Sdružení na podporu vydávání časopisů
Formát :
158 stran,
30X21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1900
Anotace : Časopis pro alternativní kulturu.
- Svazek
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Cesty ke světlu
Nakladatel : ONYX
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Hra na slepou bábu
Nakladatel : Sdružení Analogonu
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Za sudy s petrolejem
Nakladatel : Sdružení Analogonu
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Beránek J.Přítmí paměti
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-12-3
EAN : 9788086087122
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Stanislav Podhrázský
Nakladatel : Státní galerie výtvarného umění v Náchodě
ISBN : 80-85057-45-X
EAN : 9788085057454
Formát :
60 stran,
24,5x17,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1995 (1. vydání)
Anotace : Monografie. Stanislav Podhrázský: výstava obrazů, kreseb a soch, zámecká jízdárna a Malá výstavní síň Náchod 20.4.-25.6. 1995, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, červenec-srpen 1995.
- Kronika královské Prahy II.
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
ISBN : 80-7106-132-8
EAN : 9788071061328
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Umělec 3
Nakladatel : Divus
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Prostor 33
Nakladatel : Prostor
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Umělec 5
Nakladatel : Divus
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Ivan Ouhel - Devadesátá léta, čas obrazu
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-04-2
EAN : 9788086087047
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Kafka Čestmír-obrazy,kresby,koláže,asamb
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-067-9
EAN : 9788070350676
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Beránek J.
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-01-8
EAN : 9788086087016
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Cage, Morellet, Grygar - Otevřená forma
Nakladatel : Galerie hl. města Prahy
ISBN : 80-7010-026-5
EAN : 9788070100264
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Divadelní adresář 1998
Nakladatel : Divadelní ústav
ISBN : 80-7008-074-4
EAN : 9788070080740
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Hladanie obáv
Nakladatel : Doplněk
ISBN : 80-7149-201-9
EAN : 9788071492016
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Kroča Antonín - obrazy a kresby 1972-95
Nakladatel : České muzeum výtvarných umění
ISBN : 80-7056-032-0
EAN : 9788070560327
Formát :
19 stran,
cm,
česky,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900 (1. vydání)
- Václav a Dagmar Havlovi
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86010-07-4
EAN : 9788086010076
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Grapheion 96/ 0 (evr.revue)
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Grapheion 97/ 3-4
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Grapheion 98/ 1 (angl.)
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Grapheion 98/ 2
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Vladimír Ossif
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Králík Jaroslav
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Grapheion 98/ 2 (angl.)
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Besedy s Uprkou
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
ISBN : 80-901752-5-2
EAN : 9788090175259
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Vladimír Vašíček
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
ISBN : 80-900648-3-3
EAN : 9788090064836
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Jaroslav Kapec Hledání unive
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
ISBN : 80-900648-1-7
EAN : 9788090064812
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Besta Pavel
Nakladatel : BESTA
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900 (1. vydání)
- Co daly naše země 2 Evropě a lidstvu
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
ISBN : 80-86316-06-8
EAN : 9788086316062
Formát :
598 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :1900 (2. vydání)
Anotace : Sborník historických statí věnovaný přínosu českého a slovenského národa k rozvoji evropské a světové kultury. Druhý díl zpracovává v chronologické posloupnosti závěrečnou etapu národního obrození a kulturní dějiny první republiky. Velká pozornost je věnována stykům Čechů a Slováků s ostatními slovanskými národy a to se silným akcentem na pocit slovanské sounáležitosti.
- Význační Evropané
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
Formát :
461 stran,
cm,
neurčeno,
vázaná vazba
Rok vydání :1900 (1. vydání)
- Rozhovor kněze a umírajícího
Nakladatel : Concordia
ISBN : 80-85997-02-9
EAN : 9788085997026
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Italian Renaissance Art from Czech Coll.
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-129-2
EAN : 9788070351291
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Balzac
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0684-0
EAN : 9788020406842
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Potulný dělník 2
Nakladatel : Vetus Via
Formát :
41 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1900
Anotace : Literární časopis.
- Rajlich Tomas kresby
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-85628-19-8
EAN : 9788085628197
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Aleš Veselý / 1998
Podtitul : - obcese, realita, utopie -
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
Formát :
1 stran,
29,5x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1998
Anotace : Katalog výstavy Galerie moderního umění v Hradci Králové, 9. dubna - 7. června 1998.
- Janoušek Vladimír - Neznámý
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-85628-25-2
EAN : 9788085628258
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Obec.dům a dův.prostor - komplet
Nakladatel : Obecní dům
ISBN : 80-902327-1-X
EAN : 9788090232716
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Kdo byl kdo v našich dějinách ve 20. století
r>Anotace : Multimediální encyklopedie vychází z aktualizovaného a o dalších 50 osobností rozšířeného textu 1. vydání stejnojmenné knihy. Svým neopakovatelným způsobem uvádí Marek Eben. Součástí textu jsou rovněž tabulky (prezidenti, vlády, arcibiskupové a biskupové). CD ROM je nejen plně fulltextový, ale je opatřen i hypertextem (červeně) a odskoky (modře) do malých encyklopedických hesel u těch osobností, které nemají vlastní medailónky. Vedle abecedního listování je možné hledat osoby podle dvanácti kategorií (hudba, věda, technika, politika, vojenství atd.).
Text je doplněn téměř 1 000 portrétními fotografiemi, mnoha podpisy a autografy (ukázky rukopisů, notových záznamů aj.) významných osobností a dalšími 600 fotografiemi, které zachycují významná díla výtvarného umění, architektury, knižní ilustrace, divadelní inscenace, ukázky z filmů a podobně.
Na 50 audioukázek se dělí mezi vážnou a populární hudbu a rovněž mluvené slovo a recitaci předních umělců. Můžete slyšet V. Nezvala, jak přednáší vlastní báseň, či J. Laufra, který komentuje zápas ČSR-Itálie na mistrovství světa ve 30. letech v Římě.
Na 55 videoukázek pak představuje jednak dokumentární film - politici, vědci, spisovatelé, sportovci (přičemž jednání v Čierné 1968 a vláda národního porozumění 1989 nabízejí v rámci interaktivního videa možnost odskoků z obrazu do hesel) - jednak ukázky z hraných filmů, ale i z loutkové a animované tvorby.
- Pohled zpátky
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-20-4
EAN : 9788086087207
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Bláha Václav
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-901425-9-1
EAN : 9788090142596
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Hanel Olaf
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86010-11-2
EAN : 9788086010113
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Č-A ekonomický slovník
Nakladatel : Encyklopedický dům
ISBN : 80-901647-9-X
EAN : 9788090164796
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Oeuvres (Dílo - 2.díl)
Nakladatel : Romarin
ISBN : 2-910544-07-9
EAN : 9782910544072
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Zlatá ulička
Nakladatel : Správa Pražského hradu
ISBN : 80-86161-06-4
EAN : 9788086161068
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Co daly naše země 1 Evropě a lidstvu
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
ISBN : 80-86316-06-8
EAN : 9788086316062
Formát :
598 stran,
cm,
neurčeno,
vázaná vazba
Rok vydání :1999 (3. vydání)
Anotace : Reedice jedné z nejhodnotnějších knih předválečného ELK, která vyšla na podzim roku 1939, kdy skončilo dvacetileté období prvního československého státu. Ve statích věnovaných klíčovým etapám české historie se zamýšlí významní univerzitní profesoři a vědci nad přínosem české kultury do pokladnice evropské civilizace. Úvod k dílu napsal Vilém Mathesius. Toto vydání úvodním slovem a biografickými poznámkami doplnil historik Josef Tomeš.
- Státní galerie České republiky/průvodce/ Č+A verze
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-85016-39-7
EAN : 9788085016390
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2000
- Rudolf II. und Prag - eseje
Nakladatel : Správa Pražského hradu
ISBN : 88-8118-249-1
EAN : 9788881182497
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2000
- Portrét roku 2000 / The Portrait of the Year 2000
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-85628-56-2
EAN : 9788085628562
Formát :
64 stran,
31x22cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Katalog.
- Technický slovník naučný 1. svazek A-Č
Nakladatel : Encyklopedický dům
ISBN : 80-86044-17-3
EAN : 9788086044170
Formát :
408 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)
- The Glory of the Bar /sborník/
Nakladatel : Národní galerie v Praze
ISBN : 80-7035-265-5
EAN : 9788070352656
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2001
- Telč a okolí 1:50000
Podtitul : Turistická mapa
Nakladatel : Žaket
ISBN : 80-7233-077-2
EAN : 9788072330775
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
skládaná vazba
Rok vydání :2001
- Pěší zóna 10/2002
Nakladatel : ARS
Formát :
1 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Literární časopis
- Přítomnost - zima/2003
Nakladatel : Nová Přítomnost
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2003
- Koupelny
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-280-4
EAN : 9788072092802
Originál :Designing and planning bathrooms
Formát :
64 stran,
29x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Praktický rádce při adaptaci, zařizování a výzdobě vaší koupelny.
- Ondřej Coufal - Obrazy/Paintings
Nakladatel : Vltavín
ISBN : 80-86587-01-0
EAN : 9788086587011
Formát :
100 stran,
26,5x23,5cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- CDROM-Německý hospodářský slovník
Anotace : Tento slovník představuje elektronickou verzi knižně vydaného slovníku nakladatelstvím Fraus. Jde o v současnosti nejrozsáhlejší slovník ve svém oboru. Obsahuje 60 000 hesel obohacených o velké množství slovních spojení užívaných v oblasti ekonomiky, mnoho ilustrativních příkladů, synonym a odvozených slov. Další součástí slovníku jsou tematické okruhy z oblasti hospodářství, které ocení každý, kdo se chce učit nová slovíčka nebo se nechat zkoušet. Hesla ve slovníku lze vyhledávat oboustranně a v jejich libovolném tvaru. Kromě tohoto tvaroslovného hledání je nyní možné i hledání fulltextové, které najde hledané slovo či slovní spojení všude, kde se ve slovníku vyskytuje. Slovník dobře spolupracuje s ostatními programy a je možné spouštět ho přímo z CD. Slovník využijí především pracovníci obchodních firem, překladatelé a ekonomové.
- CDROM-Technický německý slovník
sko-německý
EAN : 8595125302341
Anotace : Obsáhlý slovník zahrnující 180 000 hesel odráží aktuální odbornou slovní zásobu z více než 130 oborů vědy a techniky. Tímto svým rozsahem se řadí k největším současným odborným slovníkům. Hesla jsou obohacena o příklady, doplňující informace a určení oborů, ke kterým se daná slovíčka řadí. Hesla ve slovníku lze vyhledávat oboustranně bez nutnosti přepínat jazyka a v jejich libovolného tvaru. Kromě tohoto tvaroslovného hledání je nyní možné i hledání fulltextové, které najde hledané slovo či slovní spojení všude, kde se ve slovníku vyskytuje. Slovník dobře spolupracuje s ostatními programy a je možné spouštět ho přímo z CD. Své uplatnění najde slovník především v nejrůznějších firmách, vítanou pomůckou jistě bude i pro profesionální překladatele.
- CDROM-Anglický hospodářský slovník
Anotace : Je elektronickou verzí dvoudílného knižního slovníku vydavatelství Fraus. V současné době je nejrozsáhlejším slovníkem zaměřeným na ekonomickou oblast. Jako většina odborných slovníků je založen na překladech klíčových hesel a na velkém množství k nim se vážících ustálených odborných spojení. Značný rozsah slovníku je umocněn vyhledávacími možnostmi softwaru Lexicon a poskytuje uživateli ucelený přehled o slovní zásobě z oblastí účetnictví, prodeje, obchodu, marketingu, přepravy, makroekonomie a mikroekonomie atd. Stejně jako u všeobecných slovníků je i zde k dispozici možnost učení a zkoušení slovíček na základě odborných tematických okruhů z jednotlivých oblastí ekonomie.
- CDROM-Technický anglický slovník
nickou verzí knižního titulu autorského týmu Věra Hegerová - Tomáš Zahradníček. Slovník pokrývá širokou slovní zásobu z mnoha oblastí vědy, techniky a strojírenství a umožňuje díky softwaru Lexicon pohotové dohledání jak jednotlivých klíčových hesel, tak k nim se vážících ustálených spojení, kterých slovník nabízí přes dvě stě tisíc.
- CDROM - Collins Cobuild English Dictionary
základě spolupráce s britským nakladatelstvím HarperCollins. Jedná se o velmi kvalitní všeobecný výkladový slovník středního rozsahu určený studentům angličtiny na všech úrovních. Slovník pokrývá nejaktuálnější slovní zásobu anglického jazyka včetně angličtiny hovorové a slangové. Je založen na výstižných výkladech v anglickém jazyce doprovázených ukázkovými větnými příklady užití daného slova v praxi. Kromě více než 100 000 příkladových vět slovník obsahuje také informace o stylu užití slov, odkazy na synonyma a antonyma slov a rozlišení mezi britskou a americkou angličtinou. Také v tomto slovníku je výslovnost jednotlivých hesel namluvena rodilým mluvčím. Výkladový slovník Lingea Collins COBUILD je ideálním doplňkem k běžným překladovým slovníkům Lexicon hlavně pro ty, kdo se chtějí angličtině více věnovat nebo se blíže seznámit s každodenní angličtinou.
- CDROM-Komplet - Anglické slovníky (velký + hospodářský + technický)
í anglicko-českých / česko-anglických slovníků.
- Art Antiques 5/2003
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Kalendář Toyen 2004
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-528-2
EAN : 9788072035281
Formát :
12 stran,
cm,
neurčeno,
sešitová vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Kalendář.
- Karel Špillar 1871-1939
Nakladatel : Obecní dům
ISBN : 80-86339-02-5
EAN : 9788086339023
Formát :
116 stran,
27x21,5cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Publikace ke stejnojmenné výstavě, Výstavní sály Obecního domu, 25.10.2000-14.1.2001.
- Jan Hísek - kalendář 2000
Nakladatel : PRINT PRODUCTION
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Za Zdeňkem Palcarem
Nakladatel : Galerie výtvarného umění Litoměřice
ISBN : 80-85090-35-X
EAN : 9788085090352
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Vincourová Kateřina
Nakladatel : Divus
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Skála František jr.
Nakladatel : Divus
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- CD Slavický M. - Chamber Music
- CD Konvergence
- CD Vranický A. - Concertante Quartets 1-3
- CD Dvořák A. - Songs
- CD Schumann R. - Carnaval
- CD Dvořák A. - String Quartets
- CD Martinů B. - Chamber Music
- CD Benda F. - Violin Sonatas
- Svět a divadlo 2004/3
Nakladatel : Občanské sdružení Svět a divadlo
Formát :
200 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.
- Rozmilý Jane Martine Vochoči
Nakladatel : Albis International
ISBN : 80-901761-2-7
EAN : 9788090176126
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2000
- Základní lidská práva a právní stát v judikatuře ústavních sou
Nakladatel : Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity
ISBN : 80-210-2451-8
EAN : 9788021024519
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2000
- Ozbrojená opozice - studie k subverzivnímu terorismu
Nakladatel : Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity
ISBN : 80-210-2450-X
EAN : 9788021024502
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2000
- Psyche et natura 1/2000
Nakladatel : Nakl. Tomáše Janečka
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2001
- O hadí síle
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-69-6
EAN : 9788085228694
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2001
- Génius a malířka labyrintů
Nakladatel : ONYX
ISBN : 80-85228-67-X
EAN : 9788085228670
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2001
- Vlna 11
Nakladatel : Profil Media
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2002
- Toyen - neue kritik
Nakladatel : CIP
ISBN : 3-8015-0202-3
EAN : 9783801502027
Formát :
158 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)
Anotace : Maliřské dílo Toyen
- Art Antiques 1-2/2003
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Roger Krowiak (slovensky)
Nakladatel : L.C.A
ISBN : 80-88897-98-X
EAN : 9788088897989
Formát :
192 stran,
30x30cm,
slovensky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Art Antiques 7-8/2003
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Art Antiques 9/2003
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Art Antiques 10/2003
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Střední Evropa č. 117
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
126 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
- Art Antiques 11/2003
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Umělec 2/03
Nakladatel : Divus
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2003
- Orghast 2004 - Almanach příští vlny divadla
Nakladatel : Pražská scéna
ISBN : 80-86102-39-4
EAN : 9788086102399
Formát :
1 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Orghast 2003 - Almanach příští vlny divadla
Nakladatel : Pražská scéna
ISBN : 80-86102-34-3
EAN : 9788086102344
Formát :
1 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Art Antiques 11/2002
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Art Antiques 12/2002
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002 (1. vydání)
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Art Antiques 6/2003
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Regesta Boheiae et Moraviae V/3
Podtitul : diplomatica nec non epistolaria Pars V 1346-1355 Fasciculus 3 1350-1352
Nakladatel : Scriptorium
ISBN : 80-86197-12-3
EAN : 9788086197128
Formát :
232 stran,
29,5x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2000 (1. vydání)
- Psyche et natura 1/2002
Nakladatel : Nakl. Tomáše Janečka
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2003
- Přísloví krále Šalomouna
Nakladatel : Biblion
ISBN : 80-902458-8-9
EAN : 9788090245884
Originál :Mišlej Šlomo
Překlad : Alexandr Flek
Formát :
146 stran,
15x10cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Starověká hebrejská kniha Přísloví je spojena se jménem izraelského krále Šalomouna, syna Davidova, jehož moudrost zůstává i dnes, o tři tisíciletí později, vpravdě příslovečná . Dokonce i v naší tolik sekulární době každý ví, co znamená být moudrý jako Šalomoun , co znamenají obraty jako Šalomounův soud, vyřešil to šalamounsky apod. Útlá knížečka s názvem Přísloví jako by nám něco z této příslovečné moudrosti chtěla podat i přes historickou, kulturní a zeměpisnou propast, která nás dělí od jejího vzniku.
- Švéda Tomáš
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-00-X
EAN : 9788086087009
Formát :
100 stran,
29,5x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :1999
Anotace : Katalog k výstavě na Státním Hradě a zámku v Jindřichově Hradci.
- Mrázek Jiří 1940-1998
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-15-8
EAN : 9788086087153
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Jiří Kolář - Sběratel/Collector
Nakladatel : Gallery
ISBN : 80-86010-47-3
EAN : 9788086010472
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :2002
- From the Hussite Wars to NATO
Nakladatel : Evropský literární klub (ELK)
ISBN : 80-86316-39-4
EAN : 9788086316390
Formát :
243 stran,
cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Anglická verze knihy Český stát a střední Evropa od Velké Moravy k NATO .
- Umělec 2
Nakladatel : Divus
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Rysová Hana-fotografie
Nakladatel : Arbor vitae
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Třebaže půvabná/Albeit ple
Nakladatel : One Woman Press
ISBN : 80-902443-2-7
EAN : 9788090244320
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Suška Čestmír - Plastiky
Nakladatel : Galerie hl. města Prahy
ISBN : 80-7010-048-6
EAN : 9788070100486
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Dopitová Milena
Nakladatel : Galerie hl. města Prahy
ISBN : 80-7010-038-9
EAN : 9788070100387
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Divadlo v České republice 1995-96
Nakladatel : Divadelní ústav
ISBN : 80-7008-073-6
EAN : 9788070080733
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Vobecký František 1902-1991 - Fotografie
Nakladatel : PHP-Pražský dům fotografie
ISBN : 80-901903-3-2
EAN : 9788090190337
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900 (1. vydání)
- Grapheion 98/ 1 (evr.revue)
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Laboratoř Země
Nakladatel : Archa
ISBN : 80-7115-094-0
EAN : 9788071150947
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Cour d honneur 2.Č
Nakladatel : Elfa
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1999
- Sborník o životě a díle
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0723-5
EAN : 9788020407238
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Umělec 3/98
Nakladatel : Divus
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Kooperativní uspořádání bezpečnosti v Evropě
Nakladatel : Ústav mezinárodních vztahů
ISBN : 80-85864-35-5
EAN : 9788085864359
Formát :
130 stran,
cm,
neurčeno,
brožovaná vazba
Rok vydání :1997
Anotace : Propagační brožura shrnuje příspěvky z mezinárodního semináře o budoucím bezpečnostním směřování Evropy.
NATO uspořádalo v roce 1996 mezinárodní seminář pro zástupce zemí, které se účastní programu Partnerství pro mír. Společným jmenovatelem jednotlivých příspěvků je snaha najít nové bezpečnostní zakotvení evropských zemí po rozpadu bipolárního světa.
- Sklep - čtyři sešity
Nakladatel : Odeon
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Pražská ekloga
Nakladatel : Atlantis
ISBN : 80-7108-018-7
EAN : 9788071080183
Formát :
1 stran,
cm,
neurčeno,
v.l. vazba
Rok vydání :1900
Anotace : Román o Praze ve dnech Květnového povstání 1945, jehož hrdiny jsou tři osmnáctiletí chlapci.
- Alm. Labyrint 1995
Nakladatel : Via Vestra
ISBN : 80-901289-7-1
EAN : 9788090128972
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Ohrada
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 80-204-0692-1
EAN : 9788020406927
Formát :
0 stran,
cm,
neurčeno,
neurčeno vazba
Rok vydání :1900
- Weles 17
Nakladatel : Weles
Formát :
82 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Vendryňský poetický magazín. Poezie, próza, kritiky, recenze.
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 12.díl (Por-Rj)
Nakladatel : Chagall - výtvarné centrum
Edice :Prameny a dokumenty
ISBN : 80-86171-17-5
EAN : 9788086171173
Formát :
364 stran,
29,5x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Dvanáctý díl Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců.
- Art antiques 12/2003
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27,5x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Váš pr 367 vodce sv 283 tem um 283 ní.
- Svět a divadlo č. 6/2003
Nakladatel : Svět a divadlo
Formát :
176 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.
- Z Olympu: Luk Perceval
Nakladatel : Svět a divadlo
Formát :
48 stran,
20x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Příloha čtrnáctého ročníku časopisu Svět a divadlo.
- Až kometa šlehne nás
Podtitul : Z historie zvukového záznamu
Nakladatel : Gallery
ISBN : 80-86010-70-8
EAN : 9788086010700
Formát :
96 stran,
22x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Katalog ke stejnojmenné výstavě pořádané společností Gallery, Výstavní síň Mánes, Praha, 7.listopadu 2003 - 31. ledna 2004.
- When the Comet Hits Us
Nakladatel : Gallery
ISBN : 80-86010-71-6
EAN : 9788086010717
Formát :
0 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Plody slovocné
Nakladatel : KRB
ISBN : 80-238-9544-3
EAN : 9788023895445
Formát :
0 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Bareback: A Tomato Project
OBrož. ISBN: 1856691608, Laurence King Publishing, 1999, nestránkováno, 4° s barev. fotografiemi v textu. Zcela nová kniha, anglicky. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
- Dr. Karel Kramář ve fotografii
Úvod napsal předseda vlády Republiky česko-slovenské Rudolf Beran. Vydala Společnost dr. Karla Kramáře v Národním nakladatelství, Praha 1939. Původní celoplátěná vazba, 91 stran. Pěkný stav.
- Střídavě jasno
Podtitul : Povídky rakouských a jihočeských spisovatelů
Nakladatel : Dominium
Formát :
168 stran,
24x16,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Sbírka povídek rakouských a jihočeských spisovatelů.
- Siedlungsmodelle. Ideen, Konzepte, Planungen
Papírová nakl. vazba s původní obálkou ISBN: 3791318861, München, Prestel, 1998, 136 S., malé Fol. s barevnými fotografiemi v textu. Zcela nová kniha německy. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce.
V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na
info@valentinska.cz *
- CD ROM: Ottova encyklopedie obecných vědomostí
Nakladatel : Argo
Formát :
1 stran,
cm,
česky,
v.l. vazba
Rok vydání :2003
- Host 2003 / 10
Nakladatel : Spolek přátel časopisu Host
Formát :
94 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře.
- Iluminace 3/2003
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát :
132 stran,
24x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu.
- Karel IV. - státnické dílo
Nakladatel : Karolinum
ISBN : 80-246-0771-9
EAN : 9788024607719
Formát :
319 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Kniha obsahuje české překlady vybraných dokumentů právního charakteru, které vydal český král Karel IV. Výběr dokumentů je zaměřen na prameny vztahující se k českému státu a je vymezen v podstatě prvním desetiletím vlády Karla IV. v Čechách a v římskoněmecké říši. Čtenář se především seznámí s nejznámějšími zákoníky ze samého počátku císařství Karla IV., s Maiestas Carolina a se Zlatou bulou. Publikované dokumenty doplňuje odborná studie profesorky Karlovy univerzity Marie Bláhové jednak o životě a politickém díle Karla IV., jednak o obsahu a významu dokumentů, jejichž české překlady kniha přináší.
- Střední Evropa č. 118
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
Téma čísla: Visegradská čtyřka v kontextu západního diskurzu. Společná zahraniční a bezpečnostní politika.
- Ant. Petrof - reklamní brožura
Reklamní brožura z mezinárodní výstavy v Barceloně 1929 - 1930. 36 stran, obálka mírně zašpiněná, nepatrně se odlepuje od knižního bloku. Dobrý stav.
- Dialogy - Jiří Anderle
Podtitul : Obrazy, grafiky, kresby, sbírka afrického umění
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-557-9
EAN : 9788072095575
Formát :
176 stran,
31x23cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- Box 1/2003 + CD
Nakladatel : Vetus Via
Formát :
287 stran,
15,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Revue pro slovo-obraz-zvuk-pohyb-život.
CD: J.E.F. Čvachtavý lachtan: Jsi Orkneyské víno
- Svátek na zemi
Podtitul : Moderní libijské povídky
Nakladatel : Dar Ibn Rushd
ISBN : 80-86149-41-2
EAN : 9788086149417
Formát :
176 stran,
17,5x11,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Antologie moderní libyjské povídky.
Vybral, uspořádal a přeložil Jaromír Hajský.
- Art antiques 1/2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27,5x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Váš pr 367 vodce sv 283 tem um 283 ní.
- Intelektuál 4/2003
Nakladatel : Concordia
Formát :
68 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
- časopis Plzeňsko, ročník XIV. (1932)
6 čísel časopisu Plzeňsko (list pro vlastivědu západních Čech, vychází nákladem Kroužku přátel starožitností v Plzni), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 119 stran. Některé obálky potrhané na okrajích, u 2. a 3. čísla odtrženy od zbytku sešitu. Dobrý stav.
- časopis Plzeňsko, ročník XV. (1933)
6 čísel časopisu Plzeňsko (List pro vlastivědu západních Čech), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 120 stran. Velmi dobrý stav!
- časopis Plzeňsko, ročník XVI. (1934)
6 čísel časopisu Plzeňsko (List pro vlastivědu západních Čech), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 120 stran. Velmi dobrý stav!
- časopis Plzeňsko, ročník XVII. (1935)
6 čísel časopisu Plzeňsko (List pro vlastivědu západních Čech), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 120 stran. Velmi dobrý stav!
- časopis Plzeňsko, ročník XVIII. (1936)
6 čísel časopisu Plzeňsko (List pro vlastivědu západních Čech), původní sešity s obálkami. Průběžné číslování, celkem 120 stran. Velmi dobrý stav!
- Album pozdně středověkého písma - svazek III.
Podtitul : Severní Čechy - Kniha přijímání za měšťany města České Lípy 1461-1722
Nakladatel : Scriptorium
ISBN : 80-86197-45-X
EAN : 9788086197456
Formát :
24 stran,
30x21cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Album resp. katalog písma provázený přepisy a fotografie 14 ukázek, možno použít též jako paleografickou pomůcku.
- Revolver Revue 54
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
300 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Časopis o literatuře a výtvarném umění.
- Art Antiques 2/2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Jiří Sopko
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-43-3
EAN : 9788086087436
Formát :
104 stran,
27,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Monografie komplexně rekapituluje a hodnotí celou autorovu tvorbu.
- Jakub Kalousek - Works from 1994 - 1998
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-16-6
EAN : 9788086087160
Formát :
30 stran,
28x21,5cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
- 6+1
Podtitul : Work by six Czech artists
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-22-0
EAN : 9788086087221
Formát :
0 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
- Jiří Sopko (angl. verze)
Nakladatel : Gema Art
ISBN : 80-86087-43-3
EAN : 9788086087436
Formát :
102 stran,
27,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2002
- Kotěra/Plečnik - korespondence
Nakladatel : VŠUP
Edice :Texty
ISBN : 80-901982-7-9
EAN : 9788090198272
Formát :
368 stran,
22x15,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Host 2004 / 2
Nakladatel : Spolek přátel časopisu Host
Formát :
80 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura.
- Padesátiletá slavnost objevení Rukopisu
Kralodvorského, odbývaná ve Dvoře Králové dne 28., 29. a 30. září 1867. Nákladem vlastním, Praha 1867. Původní brož, 39 stran. Listy mírně zašpiněné (zhnědlé stářím), obálka lehce potrhaná na okrajích a ve hřbetu, některé listy natržené ve hřbetu. Velmi slušný stav.
- Britská čítanka
Podtitul : Gutenbergova čítanka moderní britské prózy
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 978-80-86349-38-1
EAN : 9788086349084
Formát :
320 stran,
18x12cm,
česky a anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (3. vydání)
Anotace : Gutenbergova čítanka moderní britské literatury přináší reprezentativní výběr z tvorby deseti významných současných britských prozaiků. Každá ukázka v anglickém originále je zrcadlově doplněna českým překladem, medailony autorů a výběrem dalších doporučených titulů, které byly v posledních desetiletích přeloženy do češtiny. Kniha je určena jak studentům a zájemcům o anglický jazyk, tak i těm, kdo vyhledávají kvalitní moderní beletrii. Čítanka vychází v nakladatelství Gutenberg ve spolupráci s kulturním časopisem Labyrint revue.
Originální texty: Salman Rushdie, Graham Swift, Julian Barnes, Ian McEwan, Kazuo Ishiguro, Angela Carter, Martin Amis, John Banville, Jeanette Winterson, Romesh Gunesekera
- Pochodové písně českoslov. vojáka - Irkutsk, č.1.
OBrož., sešit 1. Irkutsk, Informačně-osvětový odbor československého vojska, 1919, 22 S., 12°. Mírné stopy užití, obálka mírně potrhána. Jinak nepoškozeno. Pěkný stav.
- Art Antiques 3/2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Kritická příloha Revolver Revue č. 28
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
148 stran,
23,5x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
- Miroslav Adámek
Nakladatel : Týnská literární kavárna
ISBN : 80-9030-654-3
EAN : 9788090306547
Formát :
196 stran,
27x30cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Monografie akademického malíře Miroslava Adámka.
- Romano džaniben - jevend 2003
Podtitul : Sborník romistických studií
Nakladatel : Společnost přátel časopisu Romano džaniben
Formát :
216 stran,
23,5x19cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Sborník romistických studií.
- Slavnostní památník
Řeči proslovené o slavnosti, kterou za účastenství obou evanjelických superintendencí českých dne 28. března 1892 na památku třístých narozenin J. A. Komenského pořádal slavnostní komitét pražský. Vydala Comenia, evanjelická matice Komenského, Praha 1892 (Comenium V., všeobecný odbor, č. 3). Původní brož, 142 stran. Obálka mírně pomačkaná a potrhaná na okrajích a ve hřbetu, jinak dobrý stav.
- Pohádky ledového větru
Nakladatel : Brio
ISBN : 80-86113-60-4
EAN : 9788086113609
Formát :
64 stran,
29,5x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : V zemích severu se prohání chladný a divoký vítr a k lidskému uchu přináší ty nejpodivuhodnější příběhy. Jsou to vyprávění, při nichž někdy běží mráz po zádech, je z nich cítit spíš zima a teplo slunečných paprsků hřeje jen občas. Ale zároveň jsou to vyprávění plná tajemství, zázraků a poezie, a také lásky a přátelství, jak už to v pohádkách bývá.
- Severské pohádky
Nakladatel : Brio
ISBN : 80-86113-62-0
EAN : 9788086113623
Formát :
56 stran,
29,5x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Pohádky ze severu se neobejdou bez moře, moře se neobejde bez námořníků, a cesta lodí bývá dobrodružná a plná napětí. Sever má své pohádkové bytosti, které v teplých krajích nežijí, ale charakter mají podobný - trollové a čarodějové stojí proti lidskému světu a chtějí mu ubližovat. Ale nakonec jako v každém pohádkovém příběhu dobro zvítězí nad zlem, a tak to má být.
- Příběhy Vikingů
Nakladatel : Brio
ISBN : 80-86113-61-2
EAN : 9788086113616
Formát :
56 stran,
29,5x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Vikingové byli hlavně národem mořeplavců. Na svých velkých lodích pluli severem Atlantského oceánu, z Dánska, Švédska a Norska až k břehům Islandu. Byli to mužové drsní, protože na divoké moře se žádný trasořitka vydat nemůže. A tak také příběhy, které se o nich vyprávěly a vyprávějí, nejsou žádné pohádky. Jsou plné dobrodružství, nelítostných soubojů muže proti muži, ale také plné hrdinství a soubojů ve jménu cti.
- Christine Petit
Nakladatel : Divus
ISBN : 80-86450-09-0
EAN : 9788086450094
Formát :
64 stran,
20x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Střední Evropa č. 119
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku.
- Legenda jménem Ypsilon
Nakladatel : Formát
ISBN : 80-86718-27-1
EAN : 9788086718279
Formát :
340 stran,
29,5x20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Publikace ke čtyřicátému výročí divadla Studio Ypsilon.
Inscenace posledního desetiletí, ale i letem světem všechno to podstatné od samotného založení Ypsilonky v sezoně 1963-64. Následuje rozhovor s Janem Schmidem i se všemi současnými herci podle abecedy. Rovněž rozhovory s některými ypsilonskými spolupracovníky. Samostatnou kapitolou jsou významní hosté kulturního a společenského života naší země v improvizaci Večery pod lampou. Dále obrázky ze zahraničních zájezdů Studia Ypsilon a kapitolka o STUDIU Studia Ypsilon - nejmladší divadelní generaci.
- Vinnetou tady nebydlí
Podtitul : Antologie současných povídek severoamerických indiánů
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 80-86151-81-6
EAN : 9788086151816
Formát :
508 stran,
18x12,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Ačkoliv Češi (a Středoevropané vůbec) jsou již po dlouhá desetiletí fascinováni indiánskou kulturou, z její současné produkce bylo českému publiku paradoxně zpřístupněno velmi málo. A co hůře, většina z toho, co Češi a Evropané vůbec o indiánech a jejich kulturách vědí, bylo nazíráno prizmatem evropských a amerických stereotypů a vyprávěno bělochy. Tato kniha nabízí příležitost si zkreslený pohled alespoň zčásti poopravit.
Nenajdete zde romantické příběhy vinnetouovského typu (název antologie ostatně odráží mimo jiné fakt, že v Severní Americe většina čtenářů - indiánů i bílých - o Vinnetouovi v životě neslyšela). Pokud vás však zajímá, jak žijí severoameričtí indiáni dnes, jaké mají problémy a jak je reflektují, je kniha určena právě vám. Je ale také určena každému, kdo si chce přečíst zajímavé a vtipné povídky z neobvyklého prostředí a s neobvyklým pohledem na svět. Při výběru autorů a povídek jsme brali v úvahu řadu hledisek: snažili jsme se zahrnout všechny nejvýznamnější autory, zachytit různorodost severoamerických indiánských kultur z USA i Kanady, a především různorodost zkušeností současných indiánů. Usilovali jsme o zpochybnění omezených, stereotypních představ, které dodnes určují pohled západní kultury na indiánské národy. V antologii najdete povídky, které se do velké míry opírají o tradiční indiánské vypravěčství a mytologii, ale i povídky, které pracují s moderními žánry. Vybrali jsme jak povídky odrážející zkušenost života v rezervaci, tak i povídky z amerických měst, kde dnes žije asi polovina všech indiánů. Zařadili jsme povídky pojednávající o problémech, před které indiány staví moderní společnost, jako jsou AIDS, alkoholismus, nezaměstnanost, týrání dětí či kulturní apropriace, ale také otázka, jak se mají dnešní indiáni adaptovat v moderní americké či kanadské společnosti a současně si uchovat pocit indiánské kulturní identity. Doufáme, že mnohé z povídek vás rozesmějí a některé dojmou. Ale především doufáme, že tato antologie přispěje k lepšímu povědomí o různorodosti a bohatosti indiánských kultur a o energii a radosti, které zůstávají i dnes nepominutelnou součástí indiánského života.
- Myšlenky slavných
Nakladatel : Plot
ISBN : 80-86523-28-4
EAN : 9788086523286
Formát :
272 stran,
21x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Citáty mají větší cenu, než se tobě zdá, ony vysvětlují, dokazují, srovnávají . To, co F. L. Čelakovský napsal před více než 150 lety, platí dnes, ve věku informační exploze, kdy je každý z nás zahlcen záplavou nechtěných, rozvleklých a velmi často nic neříkajících zpráv, více než kdy před tím. A pokud byste si náhodou v našem výboru ten svůj citát nenašli budiž vám útěchou, že aforismus, když nic neříká, alespoň nezdržuje .
- Každý běží svou míli
Podtitul : Próza a poezie autorů běžících beze zraku nebo třeba na invalidním vozíku
Nakladatel : Okamžik - sdružení pro podporu nejen nevidomých
ISBN : 80-903247-1-1
EAN : 9788090324718
Formát :
108 stran,
20x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Próza a poezie autorů běžících beze zraku nebo třeba na invalidním vozíku.
- Historik zapomenutých dějin
Podtitul : Sborník příspěvků věnovaných prof. dr. Eduardu Maurovi
Nakladatel : Libri
ISBN : 80-7277-223-6
EAN : 9788072772230
Formát :
332 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Sborník statí českých i zahraničních kolegů, žáků a také dlouholetých přátel historiků byl příznačně nazván Historik zapomenutých dějin. Těžiště odborného zájmu prof. Eduarda Maura totiž spočívá především ve druhé polovině 17. století a v 18. století, tedy v době, která až donedávna patřila k neprávem opomíjeným historickým epochám stejně jako sociální a agrární dějiny, dějiny obyvatelstva a výzkum demografických jevů témata, kterým se prof. Maur věnuje. Editorky, autoři statí i nakladatelství Libri, které se vydání ujalo, doufají, že sborník přispěje k ocenění celoživotního díla vědce, vysokoškolského učitele a laskavého člověka, který se zapomenutými dějinami vždy zabýval s týmž upřímným zájmem. K vydání připravily Marie Koldinská a Alice Velková
- Jan Moštěk - katalog k výstavě
Nakladatel : Divus
Formát :
64 stran,
23x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Los Artistas Unidos Jamás Serán Vencidos! /angl./
Nakladatel : Divus
ISBN : 80-238-7822-0
EAN : 9788023878226
Formát :
120 stran,
27,5x21cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2001
- Přírodní péče o zdraví
Podtitul : Pilates. Jóga. Meditace. Zmírnění stresu
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-546-3
EAN : 9788072095469
Originál :The New Guide to Therapies
Překlad : Petr Stříbrný
Formát :
256 stran,
24x19cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Kniha vás nenásilně povede k tomu, abyste lépe pochopili, co znamená být zdravý, a to v každé důležité oblasti života tělesné, citové a duchovní.
- Živel č. 24
Nakladatel : iMédia
Formát :
112 stran,
29x22,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Časopis pro technologii, styl a overground. Téma čísla: Amatéři.
CD: Cymru Sound
- Art Antiques 4/2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Na hlubinu: revue pro vnitřní život, r. XII.
Ročník XII., V Olomouci 1937. 736 stran, dobová poloplátěná převazba. Velmi dobrý stav.
- Souvislosti 1/2004
Nakladatel : Sdružení pro Souvislosti
Formát :
240 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : První letošní číslo revue Souvislosti (1/2004) vychází ve zcela nové grafické úpravě. Otevírá ho rubrika studií a esejů Kontext, která přináší esej Václava Jamka Dva hosté u večeře, interpretační zastavení Justina Quinna nad básní Thoma Gunna Stopař, demytizující studii Jitky Bednářové o mytizovaném a legendárním vztahu Léona Bloya a Josefa Floriana a esej Tomáše Vítka Básník jako výraz vzestupu a pádu řeči.
Rozsáhlý rozhovor poskytl Souvislostem romanista Jiří Pelán. Pozornost byla věnována především české literatuře Pelánově nové monografické studii o Bohumilu Hrabalovi, pozapomenutým autorům českého realismu, Legendě o svaté Kateřině a Patriku Ouředníkovi.
V rubrice Literatura nalezne čtenář ukázku z prózy Vlasty Dufkové Vo modrým ptáčku, texty-vzpomínky Petra Borkovce (Ženský rod) a Jana Řezáče (Sen o pražských bukinistech) a básně Bogdana Trojaka, Davida J. Žáka a polského básníka Jakuba Ekiera.
Rubrika Téma je věnována osobnosti Ezry Pounda. Rubriku otevírá malá antologie z Poundovy rané básnické tvorby, následují tři studie (Donald Davie: Dva typy verše, Hugh Kenner: Uzel a vortex, Peter Makin: Proměny a čas. Poznámky ke cantos I XXX), báseň Roberta Duncana Hold a elegie pro Ezru Pounda v zajetí, 12. května 1945 a závěrečný fragment Jakuba Syneckého Ezra Pound.
Druhá tematická rubrika Blok má název Filmový dokument a obsahuje dva materiály: esej Bohuslava Blažka o festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě a kulatý stůl s mladými českými dokumentaristy Janem Gogolou ml., Erikou Hníkovou, Vítem Janečkem, Martinem Marečkem a Alicí Růžičkovou.
V recenzní rubrice Pod čarou najdeme mimo jiné recenzi Mariany Houskové na vydání básnické skladby Béowulf, Ondřeje Hojdy na Piju čaj Ludvíka Kundery, Petra Fantyse na Pokání Iana McEwana, Glosy historické Martina Nodla a Zápisník Martina C. Putny.
- Gernický školní kalendář
Nakladatel : Herrmann synové
Formát :
80 stran,
20,5x15cm,
česky,
kroužková vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Výbor z dětských prací otištěných ve školním časopise Gernický zvoneček v letech 2000-2003. Vesnice Gerník se nachází v jihozápadním cípu Rumunska, v jižním (horském) Banátě.
- Příběh Pražského hradu
Nakladatel : Správa Pražského hradu
ISBN : 80-86161-72-2
EAN : 9788086161723
Formát :
504 stran,
32x24cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Výpravná publikace je poutavým svědectvím o dobovém kulturním a duchovním životě od dob dávného pravěku až po současnost.
- The Story of Prague Castle
Nakladatel : Správa Pražského hradu
ISBN : 80-86161-73-0
EAN : 9788086161730
Formát :
550 stran,
32x24cm,
anglicky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Výpravná publikace je poutavým svědectvím o dobovém kulturním a duchovním životě od dob dávného pravěku až po současnost.
- Usměj se, Lízo
Nakladatel : Listen
Edice :Česká povídka
ISBN : 80-86526-09-7
EAN : 9788086526096
Formát :
158 stran,
16,5x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Soubor úsměvných, groteskních a zároveň trochu hořkých povídek českých autorů. Zastoupeni jsou Zdeněk Svěrák, Petr Šabach, Ivan Klíma, Ivan Kraus, Pavel Svoboda, Iva Pekárková, Ivan Binar, Ladislav Smoljak, Jiří Kratochvil, Květa Legátová. Doplněno deseti ilustracemi Jiřího Slívy.
- Praha
Informační plán. Vydal Zeměměřický úřad, Praha 1948. 1. vydání. Lehce zašpiněné a pomačkané na okrajích. Dobrý stav.
- Schematický plán hlavního města Prahy
Vydala Ústřední správa geodesie a kartografie, Praha 1955. Ve složeném stavu mírně pomačkaný horní levý roh, jinak velmi dobrý stav!
- Potopené zrcadlo
Podtitul : Legendy, pověsti a pověry z Bretaně
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-670-X
EAN : 9788072036707
Formát :
328 stran,
23x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2005 (1. vydání)
Anotace : Bretaň, divoký skalnatý, větrem a vodou zkoušený poloostrov, který vybíhá na západě Francie do Atlantického oceánu, je tajuplná země, jejíž nejstarší obyvatelé dodnes používají jazyk svých předků, keltskou bretonštinu. Možná právě keltský původ zdejších lidí, spolu s živly, které neustále na tuto malou a malebnou zemi útočí, působily na mnohdy poněkud ponurou fantazii Bretonců natolik, že nenajdete jedinou usedlost, lesík, zátoku nebo skálu, ke které by se nevázala nějaká legenda nebo pověst. Výběr z příběhů, jejichž kořeny často sahají do dob před příchodem křesťanství, přibližuje českým čtenářům kouzlo této západní výspy Evropy a způsob myšlení jejích obyvatel.
- Český průvodce po Chebu a okolí
Vydala Národní jednota severočeská, Cheb 1929. Původní brož, 61 stran. Přední strana obálky mírně natržena ve hřbetu, obálka lehce zašpiněná. Dobrý stav.
- Hliněný tygr
Podtitul : Nepálské legendy a mýty
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 978-80-7203-857-2
EAN : 9788072038572
Formát :
232 stran,
23x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)
Anotace : Příběhy z dob, kdy ještě po zemi chodili bohové a démoni. Vyprávění se často vážou ke konkrétním místům v himálajském království, vystupují v nich historické osobnosti a celý pantheon místních bohů. Mnohdy se jedná o záznam skutečné události z nepálské historie, ústním podáním časem přibarvené a změněné v legendu, v níž hrají nezastupitelnou úlohu hinduistická i buddhistická božstva či démoni. Dozvíme se třeba, jak před dávnými časy vzniklo Káthmándské údolí, proč se začal v 9. století počítat v království nový letopočet či jak probíhalo sjednocení Nepálu.
- Hora, která polykala lidi
Podtitul : Severoamerické pohádky, báje a mýty
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-562-2
EAN : 9788072035625
Formát :
204 stran,
23x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Kde se tu vzala kniha, která míchá hrušky s jablky a nabitý revolver s kouzelným prstenem? Příslušníci etnik, která jsou v knize zastoupena (indiánského, bílého, afroamerického a hispánského) vytvářejí dohromady jediný americký národ. Severoamerický kontinent se stal společným domovem nejen lidem, jejichž kořeny jsou často tak rozdílné, jak si jen možno představit, ale také jejich od věků tradovaným mýtům, pověstem a legendám, které za dobu společného soužití nezůstaly ušetřeny vzájemného ovlivňování.
- O hnědém medvědu ze Zeleného údolí
Podtitul : Skotské pohádky, mýty a legendy
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 978-80-7203-748-3
EAN : 9788072037483
Formát :
377 stran,
23x16cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)
Anotace : Soubor skotských lidových vyprávění plný tajemných příběhů, historických legend, anekdot i pohádek se šťastným koncem, v nichž se setkává svět obyčejných či urozených Skotů - sedláků a hospodyněk i králů a princezen se světem nadpřirozených bytostí dobrých a zlých víl, skřítků i rarachů. To vše na pozadí drsné, tajuplné a zároveň nádherné krajiny skotských hor i nížin.
- Pomsta Oleksy Dovbuše
Podtitul : Ukrajinské mýty, pohádky a pověsti
Nakladatel : Argo
Edice :Mýty, pohádky a legendy
ISBN : 80-7203-619-X
EAN : 9788072036196
Formát :
224 stran,
23x15,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Ukrajina je obrovská země s mnoha různými tradicemi a tisíciletou historií, jež zanechala svůj vliv ve všech jejích zákoutích. Vedle baby Jagy potkáme kozáky, cary a carevny, chytré i hloupé Ivany, zvířata i neživé předměty s lidskými vlastnostmi, živou vodu, ale i obrázky a postavy každodenního života proč sestra zabila sestru, jak páni nocovali, kdo byl Dovbuš, co obnášejí zlatá vrata aj.
- Host 2004 / 4
Nakladatel : Spolek přátel časopisu Host
Formát :
86 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura.
- Pilsner Urquell (reklamní leták)
Původní brož s velkým množstvím obrazového materiálu, cca 16 stran. Obálka nepatrně odřená, velmi dobrý stav.
- Revolver revue 55
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
270 stran,
24x16,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Časopis o literatuře a výtvarném umění.
- Tatry a okolí - turistický průvodce
Nakladatel : Fragment
ISBN : 80-7200-884-6
EAN : 9788072008841
Originál :Tatry a okolie - turistický sprievodca
Překlad : Olga Šmídová
Formát :
128 stran,
21,5x12,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Průvodce po nejvyšším slovenském pohoří přibližuje slovenské a polské Tatry i regiony pod nimi. Čtenář zde najde stručnou historii celé této oblasti a s využitím podrobných popisů jednotlivých míst si může naplánovat i aktivní dovolenou podle vlastního vkusu. Nechybí praktické informace ani kontaktní adresy na hotely ubytovny, autokempy či kulturní instituce. Knížka je doplněna barevnými fotografiemi a orientačními plánky zajímavých míst.
- Vývoj lesnictví (průvodce expozicí ZM)
Průvodce po expozici Zemědělského muzea na zámku Ohradu u Hluboké nad Vltavou. Vydal Ústav vědeckotechnických informací ČAZ, nedatováno (zřejmě 70. nebo 80. léta). Cca 40 stran s množstvím obrazového materiálu, původní brož ve velmi dobrém stavu.
- Vývoj myslivosti (průvodce expozicí ZM)
Průvodce po expozici Zemědělského muzea na zámku Ohradu u Hluboké nad Vltavou. Vydal Ústav vědeckotechnických informací ČAZ, nedatováno (zřejmě 70. nebo 80. léta). Cca 50 stran s množstvím obrazového materiálu, původní brož ve velmi dobrém stavu.
- Dopis Rabi Ovadji otci a další hebrejské středověké cestopisy
Nakladatel : Argo
ISBN : 80-7203-628-9
EAN : 9788072036288
Formát :
198 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Další výbor středověkých hebrejských cestopisů navazuje na už vydaný svazek Dva středověké hebrejské cestopisy (Argo 2002), obsahující texty Benjamina z Tudely a Petachji z Řezna. Do nového výboru bylo zařazeno osm kratších cestopisů (Ovadja, Mešulam z Volterry, Meir Latif aj.), které doplňují a v mnohém rozvíjejí pohled Benjaminův a Petachjův. Zejména první dopis Ovadjův patří svěžím stylem a živostí autorova ducha ke skvostům hebrejské prózy daného žánru.
- Písničky a popěvky ze severu Horácka
Nakladatel : Josef Hora
Edice :Vysočina
Formát :
152 stran,
29,5x21cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Výběr písní, zaznamenaných v 19. a 20. století na území žďárského okresu a v jeho bezprostředním okolí.
- Roger Krowiak (česká verze)
Nakladatel : Petrov
ISBN : 80-7227-187-3
EAN : 9788072271870
Formát :
202 stran,
29,5x29,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Roger Krowiak nositelem tohoto jména, znějícího tak trochu slovansky, je vlastní bratr Jamese Bonda, všemi mastmi mazaný špion se speciálním posláním na Slovensku a přilehlé Střední Evropě. Své úkoly začal plnit na počátku 90. let a stal se postavou natolik kultovní, že se jeho autoři, slovenští prozaici Dušan Taragel a Peter Pišťanek a kreslíř Jozef Danglár Gertli, rozhodli po deseti letech pro knižní vydání v podobě jakýchsi sebraných spisů. Ty obsahují román na pokračování Vlastní zbraní zblízka, na kterém se kromě již zmíněných podílelo dalších 11 význačných slovenských spisovatelů, dále 50 povídek o Rogeru Krowiakovi (kterých je ovšem nakonec jen 19), novelu Ruské léto a jednu krowiakovskou epizodu v podobě komiksu. Také obsáhlý poznámkový aparát přináší ledacos zajímavého, např. Soupis použitých zbraní, mrtvol, milenek a vypitého alkoholu. Fantaskně komická podoba světa, který je také tak trochu i naším světem, je středoevropsky sdělná a více než ospravedlňuje exkluzivní české vydání, na němž se překladatelsky podíleli významní čeští autoři (Emil Hakl, Marian Palla, Bohuslav Vaněk-Úvalský, Petra Hůlová, Miloš Urban, Michal Viewegh, J. A. Pitínský a další).
- Český jazykový atlas 1
Nakladatel : Academia
ISBN : 80-200-0014-3
EAN : 9788020000149
Formát :
434 stran,
29,5x20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Soubor map postihující uzemní rozrůznění národního jazyka.
- Praha včera a dnes
Nakladatel : Olympia
ISBN : 80-7033-556-4
EAN : 9788070335567
Formát :
112 stran,
29,5x25,5cm,
česky, anglicky a německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2001
Anotace : Zlaté město v historické fotografii a v dnešní podobě.
- Art Antiques 5/2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Ztráty a nálezy
Podtitul : Povídky skotských spisovatelek
Nakladatel : One Woman Press
ISBN : 80-86356-36-1
EAN : 9788086356365
Formát :
133 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Povídky skotských spisovatelek.
Ali Smith - Knižní klub
Zoë Wicomb - V botanické zahradě
A(lison) L(ouise) Kennedy - Výplatný den
Janice Galloway - Sádrování prasklin
Shena Mackay - Přes pomezí
Jackie Kay - Natáčení
Leila Aboulela - Muzeum
Louise Welsh - Jinoch Lochinvar
Candia McWilliam - Proužky lehkosti
- Almanach Labyrint 2004
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 80-85935-52-X
EAN : 9788085935523
Formát :
612 stran,
18,5x12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Tradiční ročenka pro knihkupce, nakladatele, knihovny, galerie, školy, kulturní instituce a novináře. Pro všechny, kdo čtou knihy. 13.ročník Almanachu přináší aktuální přehled knižní produkce většiny českých nakladatelství vč. edičních plánů. Součástí Almanachu je i autorizovaný adresář knihkupectví, antikvariátů, distribučních firem, knihoven a informace o slovenských firmách. Tato publikace vychází jako ročenka kulturní revue Labyrint. 600 nakladatelství / 600 knihkupectví / 10000 knih a další aktuálně na www.almanachlabyrint.cz.
- Kočky na dražbě
Podtitul : Povídky velšských spisovatelek
Nakladatel : One Woman Press
ISBN : 80-86356-37-X
EAN : 9788086356372
Formát :
91 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Povídková antologie současných velšských spisavatelek.
- Umělec 1/2004
Nakladatel : Divus
Formát :
96 stran,
31,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Časopis o současném umění a kultuře.
- Časopis Moravského zemského musea, r. 1929-1930
Acta musei moraviensis. Ročník 1929-1930, svazek XXVI - XXVII. Brno 1932. Původní brož, 598 stran + 23 tabulí v rámci obrazové přílohy, součástí jsou geologické mapy!. Obálka nepatrně potrhaná, mírně uvolněný hřbet. Dobrý stav.
- Revue Prostor 61/62
Nakladatel : Sdružení pro vydávání revue Prostor
Formát :
224 stran,
19,5x12cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Revue pro společnost, politiku, kulturu a umění. Téma čísla: Češi, Britové a Evropa.
- Hutě
- Dalí důvěrně kresby, skici a korespondence
Nakladatel : Odeon
ISBN : 80-207-1160-0
EAN : 9788020711601
Originál :Dalí íntimo - Dibujos, apuntes y palabras entre contemporáneos
Překlad : Marie Jungmannová, Alexandra Pflimpflová, Michal Novotný
Formát :
144 stran,
25 x 20,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Dopisy současníků, přátel a obdivovatelů S. Dalího pootvírající neznámou intimní sféru publikace obsahuje na 70 povětšinou nepublikovaných kreseb, skic a ilustrací, návrhů a portrétů.
- Host 2004 / 5
Nakladatel : Host
Formát :
104 stran,
28x21,5cm,
česky,
lepená vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře. Příloha Světová literatura.
- Přímá demokracie pro Českou republiku
Nakladatel : L. Marek
ISBN : 80-8626-349-6
EAN : 9788086263496
Formát :
56 stran,
21x14,5cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Autoři vyvracejí u nás rozšířenou představu, že přímá demokracie znamená požadavek, aby všichni rozhodovali o všem. Stejně tak polemizují s tezí, že řízení státu je věci vysoce kvalifikovaných odborníků, do něhož občané nemohou zasahovat. Objasňují skutečný význam a podstatu přímé demokracie. Ukazují, že jim jde vlastně o demokracii polopřímou, v níž jsou běžné instituce zastupitelské demokracie zachovány, ale jsou doplněny nástroji přímé demokracie a institutem občanských komisí vyvinutým a osvědčeným hlavně v Německu a USA. Návrh na změnu stávajícího poltického systému obsahuje dále požadavek na přímou volbu hlavy státu všemi občany, odvolatelnost reprezentantů i během mandátního období aj.
Publikace Přímá demokracie pro Českou Republiku obsahuje návrh Občanské ústavy - první toho druhu v dějinách. Navržená Občanská ústava vychází z nyní platné ústavy přijaté parlamentem, ale odstraňuje její některé nedemokratické prvky a nahrazuje je takovými, které umožňují přímou účast občanů podle výše uvedených zásad.
- Die Malerei der Renaissance
Barevné reprodukce nejkrásnějších obrazů renesance. Jeden obrázek chybí. Na větším obrázku ukázka reprodukcí.
Hamburg 1938 Cigaretten Bilderdienst
4°,92s.,brož.
- Olomouc. Sv.Kopeček u Olomouce.
Prošlá poštou.
1951
- Fotografický obzor, Roč. XLIII.
Svaz čs. fotografů amatérů, Praha,
1935,
velmi dobrý stav,
celopl. vazba, má zašpiněné a lehce odřené desky, četné obr. přílohy,
284 stran,
Fotografie/Film,
-Fotografický obzor, Roč. XLIII.
- Starožitnictví v Praze
Podtitul : Antique Shops in Prague / Antiquitäten in Prag
Nakladatel : ISMC CZ
ISBN : 80-902904-5-0
EAN : 9788090290457
Formát :
50 stran,
15x10,5cm,
česky, anglicky a německy,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Adresář 200 obchodů se starožitnostmi.
- Inseminátor
Nakladatel : Mot
ISBN : 80-86661-09-1
EAN : 9788086661094
Formát :
112 stran,
31,5x22,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Inseminátor je prvním celobarevným sborníkem komiksů českých autorů nastupující generace.
OBSAH: Prokůpek-Kučerovský: Vzlety a pády, Kopřiva-Grus: Princip nepravděpodobnosti, Prokůpek-Grus: Godot spoutaný, Grus: Vana, Němeček-Jerie: Maso.
Uvnitř luxusně vypravené publikace dále najdete poster a velké množství reklam od Jiřího Zimčíka plus čtyři strany od Adolfa Lachmana. Sedm stran je věnováno skicám a doslovu, dvě strany anglickému překladu všech komiksů a dvě strany zabírá šokující odhalení, které objasňuje název Inseminátor. Rovněž životopisy autorů se slušivými fotografiemi.
- Art Antiques 6/2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Česká a slovenská otázka v soudobém světě
Podtitul : Základy naší hodnotové orientace
Nakladatel : KONVOJ
ISBN : 80-7302-061-0
EAN : 9788073020613
Formát :
444 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (2. doplněné vydání)
Anotace : Druhé, doplněné a upravené vydání.
- Atlas morfologických typů železomagnetických uzlin ve světových oceánech
Atlas morfologických typů železomagnetických uzlin ve světových oceánech.Přehledně zpracováno, fotografie, tabulky.
Rok vydání: 1990
Jazyk: Ruština
Počet stran: 212
- časopis Stadion
Nakladatel : Státní výbor pro tělesnou výchovu a sport
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
- Marie Blabolilová
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-85628-82-1
EAN : 9788085628821
Formát :
48 stran,
27x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003
Anotace : Katalog k výstavě grafik a obrazů v Galerii Klatovy/Klenová, Galerii výtvarného umění v Náchodě a Galerii Peron.
- Edoardo Villa
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-85628-99-6
EAN : 9788085628999
Formát :
30 stran,
27x20cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Katalog k výstavě na zámku Klenová v roce 2004.
- Svět jako struktura, struktura jako obraz
Podtitul : World as Structure, Structure as Image
Nakladatel : Galerie Klatovy / Klenová
ISBN : 80-85628-81-3
EAN : 9788085628814
Formát :
88 stran,
26x21cm,
česky a anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2003 (1. vydání)
Anotace : Katalog k výstavám v Galerii U Bílého jednorožce, Klatovy, 12. dubna - 4. června 2003, Zámek Klenová, 12. dubna - 9. července 2003.
- Encyklopedie obrazu
Podtitul : Jak rozumět obrazu
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-423-8
EAN : 9788072094233
Originál :Encyklopédia obrazu
Překlad : Dana Vinklerová
Formát :
256 stran,
29,5x24cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Encyklopedický výklad výtvarného díla tak, jak s ním žijeme - od jeho pořízení, umístění, nasvětlení až po výklad jeho obsahu, seznámení se stylem, použitou technikou a materiálem. Kniha není ilustrována obrazy
známých mistrů, ale obsahuje příklady z autorovy vlastní sbírky.
- Vesmír 1994-2003
opis
EAN : 9771214708006
Anotace : Přírodovědecký časopis Vesmír jeden z nejstarších českých časopisů se jako jediný v našich zemích v plném rozsahu věnuje popularizaci věd, matematikou počínaje a psychologií či historií konče. Vesmír založil student medicíny Václav F. Kumpošt. První číslo spatřilo světlo světa dne 3. května 1871 a s malou přestávkou na počátku 20. století vychází Vesmír jako čtrnáctideník a později měsíčník dodnes. Již v prvním čísle V. Kumpošt vyslovil motto Vesmíru, které zůstává platné dodnes. V úvodníku prvního čísla mimo jiné píše: Nevylučujem z programu svého žádný odbor vědy přírodní, byť laikovi sebe obtížnějším a nepřístupnějším býti se zdál přední snahou naší bude podávati pokud možno nejširší rozhled do nejnovějších pokroků přísných věd spůsobem populárním, každému pochopitelným, zajímavým a poučným. Od roku 1997 má Vesmír i elektronickou podobu na internetu a o 7 let později vychází také jako CD-ROM s názvem Vesmír 1994 2003. Obsahuje v plném rozsahu deset ročníků časopisu včetně příloh. To obnáší 5200 článků, 7850 obrázků a několik dalších doplňujících materiálů. Výjimečný na celém projektu je nejen objem předkládaných dat, ale zejména jejich kvalita zaručená tím, že veškeré materiály procházejí přísným recenzním řízením, kdy na správnost údajů dohlížejí přední odborníci.
- Živel komplet /20. 21. 22. 23. + 4x CD/
Nakladatel : iMédia
Formát :
0 stran,
cm,
česky,
neurčeno vazba
Rok vydání :2004
- Jan Blahoslav Čapek - Jubilejní sborník 1903-2003
Nakladatel : L. Marek
ISBN : 80-86263-48-7
EAN : 9788086263489
Formát :
304 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
- Art Antiques 7/8 2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- František Štorek - Zapomenutý deník
Nakladatel : ART D
Edice :Art Edition Černý
ISBN : 80-902892-4-X
EAN : 9788090289246
Formát :
230 stran,
31x23cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Monografie o životě a díle sochaře Františka Štorka.
- František Štorek (fracnouzská verze)
Nakladatel : ART D
ISBN : 80-902892-4-X
EAN : 9788090289246
Formát :
230 stran,
31x23cm,
česky a francouzsky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Monografie o životě a díle sochaře Františka Štorka. Francouzská verze.
- Čistý plamen lásky
Podtitul : Výbor z písní pobělohorských exulantů ze Slezska
Nakladatel : Host
ISBN : 80-7294-116-X
EAN : 9788072941162
Formát :
364 stran,
20x13cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Básnická tvorba mladších generací pobělohorské emigrace stála dosud zcela na okraji zájmu české literární historie. Tato kniha chce z řady exulantských autorů poprvé zpřístupnit tvorbu tří výrazných osobností Adama Plintovice, Kašpara Motěšického a Jana Liberdy. Všichni pocházeli z těšínského Slezska, které bylo ve své době unikátním centrem evangelického literárního života, a později emigrovali na Slovensko a do německých zemí. Kniha předkládá výbor z jejich duchovních písní, v nichž nalezneme mnohé charakteristické prvky literatury doby baroka, např. očekávání konce světa, pocity hříšnosti a kajícnosti, mysticko-erotickou obraznost, ale i nový typ emocionality spojené s tzv. pietismem. Otištěné texty, z nichž některé jsou mezi evangelíky živé dodnes, umožňují sledovat proměny české nekatolické poezie mezi léty 1660 1740. Práce nabízí kromě edice textů úvodní studii s mnohostranným rozborem tvorby všech tří autorů, komentáře a vysvětlivky, ale i nezbytný katalog písní zachycující prameny a předlohy exulantských tisků.
K vydání připravili Jan Malura a Pavel Kosek.
- Filmová ročenka 2003
Podtitul : Film Yearbook 2003
Nakladatel : Národní filmový archiv
ISBN : 80-7004-113-7
EAN : 9788070041130
Formát :
685 stran,
21x15cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Filmová ročenka sumarizující data a informace o české kinematografii za rok 2003.
- Sport a móda
Nakladatel : Obecní dům
ISBN : 80-86339-27-0
EAN : 9788086339276
Formát :
24 stran,
30x25cm,
česky,
sešitová vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Publikace nabízí retrospektivní pohled na vývoj sportovní módy od konce 19. století do současnosti.
Publikace ke stejnojenné výstavě v Obecném domě, Praha.
- Literatura ve světě 03
Nakladatel : Gutenberg
ISBN : 80-86349-16-0
EAN : 9788086349169
Formát :
140 stran,
20x13cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Sborník textů Literatura ve světě 03 přináší přehled zajímavých literárních a kulturních událostí uplynulého roku. Jednotlivé kapitoly se zaměřují na různé jazykové oblasti a zpracovávají údaje jak o situaci v dané zemi, tak o jejím obrazu na české scéně: o výběru a množství překládaných titulů. Vedle informací o americké, anglické, španělské, německé, francouzské a také české literatuře nabízí tento sborník i texty o knižním trhu v zemích jako je Makedonie, Island nebo Japonsko.
Literatura ve světě vychází jednou ročně a slouží jako příručka na našem trhu ojedinělá pro souhrnný přístup a zaměření na ryze aktuální události. Je cenným zdrojem informací o současné literatuře zejména pro studenty a učitele středních a vysokých škol, nakladatele, knihovníky, knihkupce, novináře. Pro všechny, kteří hledají tipy na dobré autory, dobré knihy a dobré čtení. Pro všechny, kdo se chtějí orientovat v současné produkci zahraniční, české i naší překladové literatury.
- Před milionem měsíců
Nakladatel : Tichý typ
Edice :Dieta
ISBN : 80-239-2181-9
EAN : 9788023921816
Formát :
44 stran,
14x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Pohádky, které napsaly skutečné děti v roce 2000. 27 textů jedenáctiletých dětí z 5.B základní školy 1. máje v Hranicích. Nenapodobitelný půvab dětského psaní a myšlení.
- K dalekým břehům
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
- Romano džaniben - ňilaj 2004
Podtitul : Sborník romistických studií
Nakladatel : Společnost přátel časopisu Romano džaniben
Formát :
184 stran,
23,5x19cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Sborník romistických studií.
- Enzyklopadie des Bildes
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7145-705-1
EAN : 9788071457053
Formát :
256 stran,
30x24,5cm,
německy,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : První pokus o skutečně komplexní pohled na obraz jako umělecký artefakt v našich historických zemích. Autor, známý slovenský sběratel, seznamuje čtenáře se vším, co by měl každý, kdo se trochu zajímá o výtvarné umění, o obrazech vědět a znát.
- Střední Evropa č.121
Nakladatel : ISE-Institut pro středoevropskou kulturu a politiku
Formát :
136 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Revue pro středoevropskou kulturu a politiku. Téma čísla: Konec Evropy? I USA?
- Umělec 2/04
Nakladatel : Divus
Formát :
96 stran,
31,5x22cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Časopis o současném umění a kultuře.
- Umělec 2/04 (anglická verze)
Nakladatel : Divus
Formát :
96 stran,
31,5x22cm,
anglicky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Časopis o současném umění a kultuře.
- Iluminace 1/2004
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát :
152 stran,
24 x 16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu.
- Petra Skoupilová - Ženy / Les femmes / Women
Nakladatel : KANT
ISBN : 80-86217-71-X
EAN : 9788086217710
Formát :
100 stran,
24x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Kniha fotografií Petry Skoupilové.
- Vražda na vidličku
Nakladatel : Epocha
ISBN : 80-86328-50-3
EAN : 9788086328508
Originál :Mord zwischen Messer ud Gebel
Překlad : Monika Kuprová
Formát :
428 stran,
20,5x14cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Kniha přináší 34 kriminálních povídek o jídle či z kuchařského prostředí doplněných o 120 receptů jedinečné chuti. Dokazují, že dokonalý zločin a dokonalá bašta patří k sobě jako hlad a žízeň. Uspořádala Barbara C. Bushová.
- Co si myslí andělíček
Podtitul : Dítě v české poezii
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 80-86151-90-5
EAN : 9788086151908
Formát :
256 stran,
cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : K vydání uspořádali: Ivan Petlan a Tomáš Lotocki
Výkřik právě narozeného dítěte. Jediná pravda tohoto světa. Ne každý má děti. Ale každý byl dítětem. Společný prožitek dětství nás spojuje pevněji než cokoliv jiného vyjma lásky. Nadsadíme jen nepatrně, když prozradíme, že se v této knize sešlo sto čtyřicet básníků a básnířek, aby se všichni společně vydali na cestu kolem světa dětství ve čtyřech stech básních. Je to moc, nebo málo? Těžko odpovědět, nicméně příběh, který ony básně vyprávějí, je celistvý. Nikoli nutně kusá výpověď generace, skupiny, autorů z jednoho regionu? Pravdivý příběh bez konce. A pravdivost neváhal básník Vladimír Holan ztotožnit s peklem. Růžová idylka se nekoná. Nepofoukané kolínko bolí dlouho. Slzy smíchu a slzy pláče jsou navlas stejné. Život naštěstí umí také šťastné začátky a dobré konce. Radost někdy zavádí hůř než bludný kořen. Smutek nás nutí přemýšlet co dál. Když sami, tak milováni. Aspoň samotnou samotou. Tu a tam vzhůru nohama, horempádem, cikcak běží přítomný básnický příběh dětí psaný dospělými pro dospělé. Ve svém zpomalení a zrychlení se podobá filmovému pásu. Strženi jeho vám všem tak trochu povědomým dějem, jeho gradací, peripetiemi i meandry útěchy začnete vnímat osobnosti jednotlivých autorů jaksi až ve druhém plánu. Skoro jako by se jednotliví básníci, známí i (prozatím) méně známí, po starodávném způsobu sdružili v tovaryšstvo básnické a věrni skromné anonymitě tohoto pojmenování srdcem společným a nerozdílným stvořili jediný příběh. Ze všech stran si jej pročítejte, šeptejte si jej jak tajné zaklínadlo. Nejlépe se vám bude číst, když zůstanete sami doma, pod duchnou a při baterce, co svítí jako za dušičky. A kdo první dočte, ať jej zkusí po svém dopovědět.
Kniha obsahuje též na čtyřicet fotografií Jindřicha Štreita.
AUTOŘI:
Aškenazy Ludvík - Berdych Kamil - Bezruč Petr - Biebl Konstantin - Blahůšková Marcela Blatný Ivan - Bochořák Klement - Bratršovská Zdena - Bridel Fridrich - Brožek Lubomír Březina Otokar - Cincibuch Petr - Čermáček Petr - Černík Michal - David Martin - Dědeček Jiří Deml Jakub - Diviš Ivan - Dvořák Ladislav - Dyk Viktor - Erben Karel Jaromír - Fajkus Robert Federer Alan - Field T. R. - Fischerová Sylva - Fischerová Viola - Frynta Emanuel Fucimanová Milena - Gabrišová Zuzana - Gellner František - Gordon Zbyněk Ludvík - Gruša Jiří Halas František - Hanzlík Josef - Harák Ivo - Hauková Jiřina - Havlíček Zbyněk - Hejda Zbyněk Heyduk Adolf - Hiršal Josef - Hlaváček Karel - Holan Vladimír - Holub Miroslav - Hora Josef Hrabal Milan - Hrabě Václav - Hrubín František - Hruška Petr - Chytilová Lenka - Jirous Ivan Martin Kabeš Petr - Kainar Josef - Kaprál Zeno - Karásek ze Lvovic Jiří - Kašpar Jan - Kolář Jiří Kolmačka Pavel - Koval Libor - Kovanda Jaroslav - Krchovský J. H. - Kryl Karel - Křepelka Karel Křesťan Rudolf - Křivánek Vladimír - Kuběna Jiří - Kučera Vojtěch - Landa Ladislav Líbalová Zdeňka - Listopad František - Lotocki Tomáš - Maděra Petr - Mahen Jiří - Mácha Karel Hynek Machar Josef Svatopluk - Malý Radek - Marvan Lukáš - Mazáč Tomáš Michna z Otradovic Adam Václav - Mikulášek Oldřich - Mlejnek Josef - Moučka Petr - Neruda Jan Nezval Vítězslav - Nováková Zuzana - Odehnal Ivo - Orten Jiří - Palán Aleš - Palla Marian Petlan Ivan - Plíšková Naděžda - Preisner Rio - Procházková Markéta - Přidal Antonín Přidal Tomáš - Ptáčovský Bohuslav - Rejžek Jan - Renč Václav - Reynek Bohuslav - Rosí Věra Rotrekl Zdeněk - Seifert Jaroslav - Skácel Jan - Sládek Josef Václav - Slíva Vít - Smazalová Šárka Soukupová Jana - Sova Antonín - Staněk Jiří - Stöhr Martin Josef - Suchý Jiří - Suchý Josef Svěrák Zdeněk - Sýs Karel - Šimek Martin - Šimon Josef - Šmoldas Ivo - Šotnar Petr - Šrámek Fráňa Šrut Pavel - Štemberková Marie - Štuka Ivo - Trojak Bogdan - Uher Jindřich - Urbánková Jarmila Vacík Miloš - Veselský Jiří - Vodňanský Jan - Volf Zdeněk - Volkman Alois - Vrchlický Jaroslav Vyhlídal Oldřich - Wernisch Ivan - Wolker Jiří - Zábrana Jan - Zahrádníček Jan - Žáček Jiří
- Hovnajs
Nakladatel : Clinamen
ISBN : 80-903493-0-7
EAN : 9788090349308
Formát :
221 stran,
14x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Antologie české patafyziky 1982-2004 s předmluvou Vladimíra Boreckého. Vybral a uspořádal Radim Kopáč.
- Intelektuál 2-3/2004
Nakladatel : Concordia
Formát :
152 stran,
21x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
- Art Antiques 9/2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Možná mi porozumíš
Nakladatel : Listen
Edice :Česká povídka
ISBN : 80-86526-11-9
EAN : 9788086526119
Formát :
160 stran,
17 x 12cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Soubor povídek českých autorů na téma konfliktů nebo naopak porozumění mezi hrdiny různých generací. Zastoupeni jsou: Petr Šabach, Michal Viewegh, Ivan Klíma, Viola Fischerová, Miloš Urban, Irena Dousková, Marta Gärtnerová, Zdeněk Jizera Vonásek, Eda Kriesová, Ivan Binar a Iva Pekárková.
- Athény 2004 - Hry XXVIII. olympiády
Podtitul : Oficiální publikace
Nakladatel : Olympia
ISBN : 80-7033-857-1
EAN : 9788070338575
Formát :
176 stran,
30 x 22cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Oficiální publikace věnovaná olympiádě v Athénách 2004.
- Host 2004 / 7
Nakladatel : Spolek přátel časopisu Host
Formát :
108 stran,
27,5x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře.
- Epigramy
Podtitul : aneb Goethe a ti druzí
Nakladatel : Plot
ISBN : 80-86523-36-5
EAN : 9788086523361
Formát :
96 stran,
21x14,5cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Podrobný průřez tvorbou významných německých autorů osmi století, Martinem Lutherem, J. W. von Goethem a Heinrichem Heinem počínaje a Reinerem M. Rilkem a Bertoldem Brechtem konče.
- DVD:Praque quadrennial:2003
Nakladatel : Divadelní ústav
Formát :
0 stran,
cm,
česky,
neurčeno vazba
Rok vydání :2004
- Souvislosti 3/2004
Nakladatel : Sdružení pro Souvislosti
Formát :
262 stran,
20,5x14,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Třetí letošní číslo revue Souvislosti (3/2004) otevírá rozsáhlá stať Susan Sontagové O stylu v překladu Martina Pokorného, který ji doprovodil komentářem. Josef Fulka se věnuje figurám beztvarosti v prózách Amélie Nothombové a Justin Quinn interpretuje báseň Sběrači hub Paula Muldona.
Velký ROZHOVOR poskytla tentokrát Souvislostem významná maďarská básnířka Zsuzsa Takácsová.
V rubrice LITERATURA nalezne čtenář delší báseň Gavrily R. Děržavina Chvála venkovského života v překladu Jaroslava Kabíčka, básně moderního amerického básníka Richarda Wilbura se studií Petra Onufera, tři prózy a krátké texty Vlasty Dufkové, povídku Sylvy Fischerové Zázrak a beletrizovaný cestopis Miloše Doležala Mezi Varšavou, Lublinem a Krakovem. Literární blok uzavírají nové básně Vlasty Dvořáčkové, Petra Halmaye a Petra Borkovce.
Rubrika TÉMA je věnována Písmu. Najdeme zde studie Radka Chlupa Mystické výklady alfabéty, Petra Šourka Ticho, čtu (si)!, Jiřího Starého Runové písmo, Daniela Samka Ogam staroirské rozhraní jazyka a písma a další příspěvky.
Druhá tematická rubrika BLOK je věnována autorce, jež poskytla Souvislostem rozhovor. Z poezie Zsuzsy Takácsové připravila hungaristka Lucie Szymanowská obsáhlý výbor, dále přeložila Takácsové esej o motivu smrti v maďarské poezii (Ryba a síť) a sama blok doprovodila monografickou studií o autorce (Přivykání naději).
Rubrika POD ČAROU obsahuje mimo jiné pojednání Marty Dršatové o novém, opraveném vydání slavné knihy Pétera Esterházyho Harmonia caelestis, recenzi Petra Fantyse na román Anthonyho Burgesse Všechno, jen slunce ne, Alessandra Catalana na knihu Petra Mati Svět české aristokracie, zamyšlení Ondřeje Koupila a Jana Linky nad filmem Umučení Krista, Glosy historické Martina Nodla, Zápisník Martina C. Putny a jiné texty.
- Revolver revue 56
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát :
267 stran,
24x16cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Časopis o literatuře a výtvarném umění.
- Art Antiques 10/2004
Nakladatel : Artmedia
Formát :
144 stran,
27x21cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Váš průvodce světem umění.
- Diář Máme otevřeno 2005
Nakladatel : Máme otevřeno?
Formát :
1 stran,
22x15cm,
česky,
kroužková vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Informačně-osvětový diář pro rok 2005.
M a R. Písmena vklíněná do sebe značí, že všichni jsme součástí lidstva. Písmena ležící každé na jiné straně pak jsou dva břehy, ke kterým bychom měli postavit most.
Mýty a realita. To je hlavní téma diáře pro rok 2005. Již třetím rokem vydává občanské sdružení Máme otevřeno? diář praktickou pomůcku pro každého. Výtvarně řešený diář jako pěkný dárek. Informačně-osvětový diář - přibližuje zajímavým způsobem život lidí s postižením.
V diáři pro rok 2005 naleznete umělecké fotografie Petra Králíka. Ale hlavně se můžete dočíst o tom, jak je to doopravdy s mýty a realitou, které obklopují svět lidí s postižením. Jak je to s láskou, přátelstvím, rodinným životem, vzděláním či pracovním uplatněním lidí s postižením? Jak se, ač se to původně nemusí zdát pravděpodobné, naše světy přirozeně prolínají?
- Romano džaniben - jevend 2004
Podtitul : Sborník romistických studií
Nakladatel : Společnost přátel časopisu Romano džaniben
Formát :
284 stran,
23x19cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Sborník romistických studií.
- Kupka - Nepraš
Podtitul : Setkání v architektuře
Nakladatel : Architektonický ateliér Pavla Kupky
ISBN : 80-239-3643-3
EAN : 9788023936438
Formát :
57 stran,
29,5x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Publikace se zabývá vzájemnou spolupráci architekta Pavla Kupky a sochaře Karla Nepraše.
Katalog ke stejnojmenné výstavě v Galerii Jaroslava Fragnera 5. - 24. 10. 2004.
- Prague Castle /Stručný průvodce/
Nakladatel : Správa Pražského hradu
ISBN : 80-86161-79-X
EAN : 9788086161792
Formát :
40 stran,
cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
- Host 2004 / 8
Nakladatel : Spolek přátel časopisu Host
Formát :
116 stran,
28x21,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Měsíčník pro literaturu a čtenáře.
- Box č. 1/2004
Nakladatel : Vetus Via
Formát :
288 stran,
15,5x14cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004
Anotace : Časopis pro slovo-obraz-zvuk-pohyb-život.
- O malé jedličce
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-594-3
EAN : 9788072095940
Originál :The Little Fir-tree
Formát :
32 stran,
24x19cm,
česky,
vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Poutavě převyprávěný vánoční příběh Hanse Christiana Andersena Jedlička, jenž doprovázejí půvabné ilustrace.
Převyprávěla Jana Hejná.
- Setkání s Franzem Kafkou
Podtitul : Vzpomínky současníků
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
ISBN : 80-85844-89-3
EAN : 9788085844894
Originál :Als Kafka mit entgegen kam
Překlad : Jana Zoubková
Formát :
212 stran,
20x13,5cm,
česky,
brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)
Anotace : Vzpomínky na Franze Kafku očima více než čtyřiceti současníků.